PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

serhatipoglu
03.02.2010, 20:11
İnadina umut bulut

.....
03.02.2010, 20:12
İnadina umut bulut

Eyvallah. ;)

:alkış:

hamucera
03.02.2010, 20:14
Umut bak Arda da kaval kemiğiyle attı şimdi.

ESER
03.02.2010, 20:18
umut gecen sene kayseri macinda da penalti kacirmisti, bugun de kacirdi.. herkez penalti kazaninca sevinirken biz acaba kim kaciracak diye dusunuyoruz,, iyi bir penalticimiz yok, buna colman da dahil..

LaZ_KoPaT
03.02.2010, 20:20
penaltiyi kullanmadan kesin kaciracak dedim ve kacirdi teo atmaliydi penaltiyi bence

ozcan_asanoglu
03.02.2010, 20:22
umut'a penaltı attırmak tarihi hata. futboldan azcık anlayan bir umut'un penaltı atabilme oranının % 1'lere yakın olduğunu bilir.

biz umut'un koşup rakibi yıpratmasını ve arada saçma goller atmasını seviyoruz...

OZDEN61
03.02.2010, 20:23
Umutan önce şenol hocanın hatası. sen taraftarın önüne atmak zorundamıydın adamı golden önce acaba tereddütündeydi umut. teofilo ya attırmalıydı bence

tslover
03.02.2010, 20:25
umut gecen sene kayseri macinda da penalti kacirmisti, bugun de kacirdi.. herkez penalti kazaninca sevinirken biz acaba kim kaciracak diye dusunuyoruz,, iyi bir penalticimiz yok, buna colman da dahil..
İyi bir penaltıcımız var.Buna Colman dahil.

yakarcı
03.02.2010, 20:25
bu umut ne kadar kötü oynarsa oynasın hala savunanlar varsa onu trabzonu yha tutmuyor yada şaka yapıyosunuz

tslover
03.02.2010, 20:27
bu umut ne kadar kötü oynarsa oynasın hala savunanlar varsa onu trabzonu yha tutmuyor yada şaka yapıyosunuz
Umut'u hala savunuyorum şaka yapmıyorum Trabzonsporu da tutuyorum.Penatıyı kaçırdı ya sen ve senin gibilere gün doğdu artık.yazın yazabilceniz kadar pazara kadar yazarsınız anca.

hamucera
03.02.2010, 20:28

;Trabzonspor'un oyuncusunu her şekilde eleştireceğim diyenler varsa Trabzonspor'u ya tutmuyor yada kendince birşeyler yapmaya çalışıyordur ki bu siz oluyorsunuz,

önce ideal 11 ine Umut Bulut'u yazan daha sonra Umut Bulut başlığında gelip Umut'u eleştiren ve kazansak ta gol atsada eleştirecektim diyen birisi zaten şaka da yapamaz tutarlı da yazamaz, bu da siz oluyorsunuz

Kazım Uzunboy
03.02.2010, 20:29
Penaltıya bakmadım bile. Morali düzelecek diye Umut'a verildi diyeceğim ama moralide gayet yerinde olmalı..

tslover
03.02.2010, 20:29
"Bu forumda gördüğüm belli başlı kişiler" gibi kişiler olduğu sürece. Bu zihniyetle biz 50 sene daha şampiyon olamayız.

Her futbolcuya özel, hata bekliyen kişi var. İstiyorlarki bir hata yapsında başlığa girip kin kusuyim.

Hep aynı kişiler, bu kişilerin Trabzonspor taraftarlığından çok, canları sıkılan ve burada futbolcuları aşşağlıyıp zaman geçirmeye gün geçirmeye çalışan kişiler olarak değerlendiriyorum. Kendinize başka eğlenceler bulun gidip okey, tavla vs oynayın.

Bu her maçtan sonra yakıp yıkan zihniyet olduğu sürece başarı zor.

Bu gibi kişilere gülüp geçelim, onlar hayatın neşesi, onlarda olmazsa suratımız hep asık olur.:ok:ok:ok:ok:ok:ok

Ömer TOPAL
03.02.2010, 20:49
çok açıldı dedim kaçıracak :) ama olsun affettirdi kendini..Goldeki asist yine UMUT un harika sıçrayıp arkaya aktarmasından geldi...! hep olumsuzlukları görmeyelim lutfen....!

Cafer Bulur
03.02.2010, 20:53
Yere düsmesini bilmiyor,son vuruslari yetersiz,futbol zekasi düsük.

Mücadele ediyor,kosuyor ve herseyini ortaya koyuyor.

Bunlar bir tarafa rakibe faul yaptigi halde itiraz etmesi yok mu,o zaman sigortalarim atiyor iste.

talsuv61
03.02.2010, 21:19
Penaltı atarken topa bakacağına, kaleciye baksana ne yöne hareketleniyor diye. Top yerinde duruyor ona bakmaya ne gerek. Sonra da böyle kritik maçta penaltıyı kaçırırsın.
Kaçırdığın pozisyonlar, gol atmayı becerememenin sorumlusu hakemler ya da rakiplermiş gibi onlarla dalaşman artık alıştığım şeyler oldu.

Zafer Fidan
03.02.2010, 21:37
Yere düsmesini bilmiyor,son vuruslari yetersiz,futbol zekasi düsük.

Mücadele ediyor,kosuyor ve herseyini ortaya koyuyor.

Bunlar bir tarafa rakibe faul yaptigi halde itiraz etmesi yok mu,o zaman sigortalarim atiyor iste.

Evet, HER pozisyonda bunu yapiyor. Hakemler iyi sabrediyor. Hep ayni senaryo.

1) Umut(a) Faul yapiyor/yapiliyor

2) Umut hakeme bakiyor/el kol kaldiriyor ve bir kac laf diyor

alierhan
03.02.2010, 21:50
ya abi ikinci yarıyı izleyememiştim. umut penaltıyı nasıl atmış öyle sanki 100 metreyi 14,30 sn yede koşmasını istemişlerde yolda önüne top çıkmışta o hızla gelişine vurmuş gibi :) . colmandan hiçmi bişey öğrenemedin be abi... neyse yinede azmi, çalışkanlığı ve inatçılığı sayesinde dolaylıda olsa baya bi fayda gördük. inşallah zamanla son vuruşlarını tekniğini ve pas özelliğini baya bi geliştirirsinde vazgeçilmezimiz olursun...

Özge
03.02.2010, 22:22
Penaltıyı kötü attı.İyi değildi.Hele boş kaleye kaçırdığı gole diyecek bir şey bulamıyorum.

h@msi61
03.02.2010, 22:25
Kendisinin ben penaltiyi kullanmak istemiyorum demesi lazim, nitekim son vuruslarda bu kadar panik yasayan ve bu konuda hic de iyi olmayan bir adamin penalti kullanmasi bir facia, zaten cogu kisi de dusunuyordu penaltinin dogasina aykiri olarak.

Great White
03.02.2010, 22:33
Selçuk, Colman, Alanzinho oyunda değil. Gabric kadroda yok. Gutierrez daha ilk ciddi sınavına çıkmış ve böylesi kritik bir penaltıyı ona attırmak zaten düşünülemez..

Geriye kim kalıyor?

Çektiği şutlar kaleye kadar ağlayarak giden Engin, uzaktan sert şutları olan ama penaltı tekniğinden bihaber olan Ceyhun, titrek Cale, diğer defans adamları ve bizim Umut..

Dolayısıyla penaltıyı son derece doğal olarak Umut kullanmıştır tabii ki. Bunca adamın o an sahada olmamasının da suçlusu kendisi değil herhalde:)

Cafer Bulur
03.02.2010, 22:44
Kritik penaltiyi umut atti da ne oldu?

Umutun penalti atma becerisi olmadigini gecen sezonki kayseri macinda görmedik mi?

Teo penaltiyi kacirsaydi ne olabilirdi,kim elestirebilirdi?

Ceyhunun penalti teknigi yokda umutun var mi?

Yetenekleri kisitli olan hüseyini zamaninda yerde yere vurup ayni sekilde yetenekleri kisitli umut a bu kadar sahip cikman enteresan great white.

Osman Yavuz
03.02.2010, 22:45
Selçuk, Colman, Alanzinho oyunda değil. Gabric kadroda yok. Gutierrez daha ilk ciddi sınavına çıkmış ve böylesi kritik bir penaltıyı ona attırmak zaten düşünülemez..

Geriye kim kalıyor?

Çektiği şutlar kaleye kadar ağlayarak giden Engin, uzaktan sert şutları olan ama penaltı tekniğinden bihaber olan Ceyhun, titrek Cale, diğer defans adamları ve bizim Umut..

Dolayısıyla penaltıyı son derece doğal olarak Umut kullanmıştır tabii ki. Bunca adamın o an sahada olmamasının da suçlusu kendisi değil herhalde:)
Soner abi iyi güzel de Teo tam topu eline aldı baktım Umut hemen yanında bitiverdi.Penaltıyı sen at gibi bir talimat da gelmedi Şenol hocadan.Teo ilk geldiğinde penaltılarda ne kadar etkili olduğunu söylemişti.

Murat Cömert
03.02.2010, 22:47
Penaltıyı kaçırabilir olsun , son dakikada ki pozisyonda adam da önüne çıkmış olabilir oda olsun .. İçindeki hırsı kaybetmesin yeter..

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 22:48
Beni hatırlıyor musun Ömer ?:D

Umut'da aynısını yaşıycak ;) Keşke yeteneği olan bi topçu olsa da yaşamasa ama gerçek bu.Bursa ayarında bi takıma gidebilirse ne mutlu ona.

İnşallah dediğin gibi olmaz abi ne diyeyim:))

Umut'un futbolu Trabzonspor forması altında bırakmasını isterdim. Ama görünüşe göre sene sonunda ayrılacak. Kısmeti açık olur inşallah.

.....
03.02.2010, 22:49
İnşallah dediğin gibi olmaz abi ne diyeyim:))

Umut'un futbolu Trabzonspor forması altında bırakmasını isterdim. Ama görünüşe göre sene sonunda ayrılacak. Kısmeti açık olur inşallah.

Neden Ömer abi ? Bence kalacak.

Gol krallığı bile yaşayacağını düşünüyorum.

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 22:52
Bir bilgim yok adaşım. Gönlümden öyle geçiyor sadece. Kalacak olsa sözleşme imzalardı şimdiye kadar. Şenol hocanın bir röportajında Umut'un da transferi var diye konuşması da düşündürdü beni.

.....
03.02.2010, 22:53
Nasıl yani ? Ne transferiymiş ?

Bizimle imzalayacak işte. 15 golü bulacak işte Allahın izniyle sorun ne ki ?

Cengiz Çubukcu
03.02.2010, 22:55
Bir bilgim yok adaşım. Gönlümden öyle geçiyor sadece. Kalacak olsa sözleşme imzalardı şimdiye kadar. Şenol hocanın bir röportajında Umut'un da transferi var diye konuşması da düşündürdü beni.

Umut kalacaktır Ömer, ileride sağ bek bile oynasa bu takımda her zaman yeri var....

Great White
03.02.2010, 22:55
Yahu Osman, adam sonuçta kaptan:)

Tabii ki inisiyatif onda. Ama penaltıyı kaçırdığı için sabaha kadar eleştirilecektir ve bunu da hak etmiştir; orası ayrı..

Cafer..

Örnek verdiğin adam ile Umut' un ne alkası var yahu?

Umut her sene ortalama 15-20 gol atıyor olmasa bir yere kadar çekerim onun mücadelesini, azmini:)

Oruç
03.02.2010, 22:56
Umut giderse Trabzonspor taraftarı ne yapacak o zaman çok merak ediyorum. Kime saldıracak, kime öfkelenecek ?

Cengiz Çubukcu
03.02.2010, 22:57
Umutun en önemli özelliği cepheden toplara sert ve düzgün vurmasıydı ki bu özelliğini de bu sene yitirdi :( geçen sene kafa toplarına iyi vurma özellliğini yitirmişti, seneye neyi yapamayacak bilemiyorum :)

Cafer Bulur
03.02.2010, 22:57
Yahu Osman, adam sonuçta kaptan:)

Tabii ki inisiyatif onda. Ama penaltıyı kaçırdığı için sabaha kadar eleştirilecektir ve bunu da hak etmiştir; orası ayrı..

Cafer..

Örnek verdiğin adam ile Umut' un ne alkası var yahu?

Umut her sene ortalama 15-20 gol atıyor olmasa bir yere kadar çekerim onun mücadelesini, azmini:)
Benim tanidigim konustugum her Trabzonsporlu umutun yeteneklerinin kisitli oldugunu futbol zekasinin yeterli olmadigini söylüyor.

Bu konuda hemfikirmiyiz?

.....
03.02.2010, 22:58
Umut giderse Trabzonspor taraftarı ne yapacak o zaman çok merak ediyorum. Kime saldıracak, kime öfkelenecek ?

Kesin bu seferde Umutu destekleyenlere saldırırlar :)

Oruç
03.02.2010, 22:59
Canı sıkılan her maç sonrası buraya uğruyor. Ne güzel İstanbul be.

Uğur Ö.
03.02.2010, 23:03
Eğer skor 1-1 olmasaydı daha çok yüklenilirdi hani penaltıya öyle bir gerildi kesin kaçıracak dedim böyle giderse formasını kaptıracak

.....
03.02.2010, 23:04
Eğer skor 1-1 olmasaydı daha çok yüklenilirdi hani penaltıya öyle bir gerildi kesin kaçıracak dedim böyle giderse formasını kaptıracak

Kaptırmaz.

Bir maç oynamaz iki maç oynamaz ama Üçüncü maç kesin oynar. Bak buraya yazıyorum ;)

Oynamayı da ilk 11 olarak söylüyorum.

Great White
03.02.2010, 23:05
Benim tanidigim konustugum her Trabzonsporlu umutun yeteneklerinin kisitli oldugunu futbol zekasinin yeterli olmadigini söylüyor.

Bu konuda hemfikirmiyiz?

Tanıdığın ve konuştuğun o Trabzonsporlular' a benim adıma soruver o zaman..

"Yetenekleri kısıtsız olan hangi futbolcuyu öneriyorlar?"

"Senin Yattara ve Alanzinho gibi yetenekli oyunculara olan hamasetinden haberleri var mı? Varsa bu adamlar seninle nasıl anlaşıyorlar?"

:)

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:08
Savaşa devam Umut arkandayım!

playa
03.02.2010, 23:09
Umut yemin ediyorum kalp krizi geçirtiyodun bize ya bu kadar yeteneksiz olur bi adam hadi penaltıyı kaçırdın ondan sonrakı pozisyonda top onunde kaldı kale bostu gittin adamı şişledin sana verilen şans kımseye verilmedi

playa
03.02.2010, 23:10
Savaşa devam Umut arkandayım!
Özveriyle oynuyor ama bugun maçı sahadan izledim savaşçı kimliğiyle uzaktan yakından ilgisi yoktu.Zaten sadece koşuyo başka bişey yapamıyo:D

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:11
Umut yemin ediyorum kalp krizi geçirtiyodun bize ya bu kadar yeteneksiz olur bi adam hadi penaltıyı kaçırdın ondan sonrakı pozisyonda top onunde kaldı kale bostu gittin adamı şişledin sana verilen şans kımseye verilmedi
Kimi niye eleştiriyorsunuz, Umut tarzı rakibi bozacak başak bir forvetimiz var mı, Fatih geldi mi? Kimse yok başka yok! Tek Umut! Bırakın baskıyı, destek verin!

Kaan
03.02.2010, 23:12
Penaltıyı kaçırmasa maçın yıldızı olacaktı belki de. Olmadı kaptan.

Selçuk'a attığı pas güzeldi ama.

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:14
Selçuk'a attığı pas güzeldi ama.

Genelde selçuk atardı o pası, göz ardında kalmış ama bu kez rolleri değiştiler.

Emrah KabuL
03.02.2010, 23:17
Arda'lı, Jo'lu, Elano'lu, Dos Santos'lu dörtlüsüyle Gs, Antalya'ya 2-1 yenilmiş.. gidin bakın forumlarına adamlar ortalığı yıkıyor mu ?

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 23:19
İnşallah dediğiniz gibi takımda kalır Umut. Gidecekse de Avrupa'ya gider inşallah. Tuttuğunu koparan bir yapısı var başarılı olabileceğine inanıyorum.

Maçta kötü oynadı. Tartışmaya gerek yok. Bir forvet bu kadar etkisiz olmamalı. Ayrıca mazoşist olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi. Ne bileyim ben olsam kullanmak istemem yani. Daha önce de penaltı kullanmıştı yine kaçırmıştı çok net hatırlıyorum. Biliyorsun yani kaçırırsan çarmıha gerecekler seni. Nedir bu ısrar anlayamadım:)

Belki de kimse kullanmak istememiştir. Kaptan kullanmak zorunda kalmıştır. Dışarıdan bilemeyiz bunu ama benim gönlümden Teofilo geçmişti açıkçası. Umut'u orada görür görmez de ayağa kalkıp tepinmeye başladım zaten. Tepinmeyi bıraktığımda maç 1-1 olmuştu :))

İlker ToSun
03.02.2010, 23:20
futbolda hiçbir futbolcuyu rakamlarla değerlendiremezsin ama tek bir yer vardır ki sadece rakamlarla değerlendirirsin. o da santraforlar.
bir santrafor için "son vuruşu iyi değil AMA" dediğin anda olay bitmiştir o adam iyi bir santrafor değildir.
bir golcünün değerlendirme ktriteri sabittir. attığı gol. başka hiçbir şey değil. ne koştuğu mesafe, ne kaptığı top, ne kaptırdığı top, ne olumlu pas sayısı nede olumsuz pas sayısı.
ama dünyanın en şanslı forveti umut ; boş koşuların, rakip alanda faul yaparak atak kesmelerin, taca çıkan toplara gidip kaymanın gol atmaktan daha çok kıymete bindiği bir kulüpte olduğu için kıymete binmiş vaziyette ve kaptanlığa kadar yükseldi.
hiçbir zaman için trabzonsporun golcüsü olacak seviyeye yükselmedi, bizim aklı evvellerimiz de baktılar umut bu seviyeye yükselemiyor o zaman trabzonsporun seviyesini düşürelim dediler ve bu mutlu evlilik devam ediyor.
ne de olsa santraforundan gol atmasından başka şeyleri öncelikle bekleyen bir taraftar kitlemiz ve yönetimimiz var.
ama şaşırmıyorum tabii, bir takımın asbaşkanı çıkıp "forvetler yoracak, ortasahalar atacak" derse cemaat de böyle der tabii.
umut bu takımdan ayrıldığında hangi takıma gittiğini görünce o büyük "umutlular" ne yorum yapacak acaba

OZDEN61
Bu umut bu kadar eleştiriliyor ya acaba diyorum bu baska takımın oyuncusumu. Bazı futbol ulemaları her mac sonunda umut hakkında atıp tutuyor, hangi futbolcu 4*4 lük oynuyor. Bu kadar eleştiri alacak ve herkesin her istediğini yapacak. Yorumlara bakıyorum hep oynanılan izlenilen futbol oyunlarının etkisinde kalmıs beyinler. ben umut a destek verenlerdenim, bende tahmin ediyordum bu adam topun basındayken kacıracagını. Umutun yerine koydum kendini, " ula penaltı atacam, ya kacırırsam neler yazarlar hakkımda" bunu düşünen adam nereye vuracağına konsatre olabilirmi. yeter yaw cok acımasız eleştiri yapıyorsunuz, hem de kendi oyuncumuza. Yapıcı değil yıkıcı olursanız bi 25 sene daha şampiyonluk göremeyeceğiz. Hep derim son 25 senede yönetim değişti, hocalar değişti, oyuncular değişti, sistem değişti birtek şu yerel basınla taraftarın zihniyeti değişmedi.

playa
Kimi niye eleştiriyorsunuz, Umut tarzı rakibi bozacak başak bir forvetimiz var mı, Fatih geldi mi? Kimse yok başka yok! Tek Umut! Bırakın baskıyı, destek verin!
Biz her zaman destek veriyoruz. bugün maçta o buz gibi havada stadaydım. Bana defansı yoracak adam lazım değil bulduğu pozisyonu atacak atamadıktan sonra defansı yorsa ne olur takımı sıkıntıya sokuyo bulduğu pozisyonların bi tanesi atsa takımı rahatlatacak.

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:21
Gs taraftarı, Jo'yu dünya yıldızı yapar 25 maçta 1 golü var, Santos klüp klüp gezer en son İngiltere 2.lige kadar düşer hava limanını yıkar dünya yıldızı der, Biz Umut'u amatör lig topçusu yaparız. Son boş kalede adam ne kadar yerinde müdahele yaptı görmediniz mi, Penaltı da kaçtı, bu hafta Ronaldinho'da kaçırdı inter maçında tamamen aynısı nerdeyse zaten dönen top gol oldu evet umut değil penaltıcımız ama Kupada gol krallığına oynuyor ve şu anda 1. bu yüzden topun başıan geçmiş olabilir.

playa
03.02.2010, 23:22
Teo umuttan daha iyi futbolcu bugün maçta gördük hem kıvrak hemde adam geçebilme yeteneği var

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 23:22
futbolda hiçbir futbolcuyu rakamlarla değerlendiremezsin ama tek bir yer vardır ki sadece rakamlarla değerlendirirsin. o da santraforlar.
bir santrafor için "son vuruşu iyi değil AMA" dediğin anda olay bitmiştir o adam iyi bir santrafor değildir.
bir golcünün değerlendirme ktriteri sabittir. attığı gol. başka hiçbir şey değil. ne koştuğu mesafe, ne kaptığı top, ne kaptırdığı top, ne olumlu pas sayısı nede olumsuz pas sayısı.
ama dünyanın en şanslı forveti umut ; boş koşuların, rakip alanda faul yaparak atak kesmelerin, taca çıkan toplara gidip kaymanın gol atmaktan daha çok kıymete bindiği bir kulüpte olduğu için kıymete binmiş vaziyette ve kaptanlığa kadar yükseldi.
hiçbir zaman için trabzonsporun golcüsü olacak seviyeye yükselmedi, bizim aklı evvellerimiz de baktılar umut bu seviyeye yükselemiyor o zaman trabzonsporun seviyesini düşürelim dediler ve bu mutlu evlilik devam ediyor.
ne de olsa santraforundan gol atmasından başka şeyleri öncelikle bekleyen bir taraftar kitlemiz ve yönetimimiz var.
ama şaşırmıyorum tabii, bir takımın asbaşkanı çıkıp "forvetler yoracak, ortasahalar atacak" derse cemaat de böyle der tabii.
umut bu takımdan ayrıldığında hangi takıma gittiğini görünce o büyük "umutlular" ne yorum yapacak acaba

Türk futbolunun yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi forvet oyuncusu olan Hakan Şükür'ün de son vuruşları iyi değildi ama....

Santrafor değildi desene..

Kaan
03.02.2010, 23:23
İnşallah dediğiniz gibi takımda kalır Umut. Gidecekse de Avrupa'ya gider inşallah. Tuttuğunu koparan bir yapısı var başarılı olabileceğine inanıyorum.

Maçta kötü oynadı. Tartışmaya gerek yok. Bir forvet bu kadar etkisiz olmamalı. Ayrıca mazoşist olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi. Ne bileyim ben olsam kullanmak istemem yani. Daha önce de penaltı kullanmıştı yine kaçırmıştı çok net hatırlıyorum. Biliyorsun yani kaçırırsan çarmıha gerecekler seni. Nedir bu ısrar anlayamadım:)

Belki de kimse kullanmak istememiştir. Kaptan kullanmak zorunda kalmıştır. Dışarıdan bilemeyiz bunu ama benim gönlümden Teofilo geçmişti açıkçası. Umut'u orada görür görmez de ayağa kalkıp tepinmeye başladım zaten. Tepinmeyi bıraktığımda maç 1-1 olmuştu :))

Yok Ömer abi. Penaltı konusunda bir şey konuşulmadı futbolcular arasında. Direk Umut geçti topun başına.

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:24
Biz her zaman destek veriyoruz. bugün maçta o buz gibi havada stadaydım. Bana defansı yoracak adam lazım değil bulduğu pozisyonu atacak atamadıktan sonra defansı yorsa ne olur takımı sıkıntıya sokuyo bulduğu pozisyonların bi tanesi atsa takımı rahatlatacak.
Umut'tan önce bugun takımı resmen 10 kişi bırakıp orta sahada hiç mücadele etmeyen Colman, adamını her topta kaçıran ve sürekli isabetsiz toplar atan Giray ve oyunu geren ivmemizi bozan Engin'i yargılayın sonra Umut'u eleştiririz.

.....
03.02.2010, 23:24
Penaltı oldu öyle çok sevindim ki , daha sonra Umut vuracağını gördüm sevindim katlandı duvarları tekmeliyorum :)

Sonra pozisyon kaçtı durdum ama içimde gol olacak diye bir his vardı ve oldu. Paha biçilemez :)

playa
03.02.2010, 23:25
Abi topu ilk TEO aldı sonra Umut onun elinden aldı topun başına geçti çok yetenekliye umut

Great White
03.02.2010, 23:25
İlker..

Yahu Trabzonspor' dan daha büyük bir takıma en son kimi satabildik de laf Umut' dan açıldığında "Bu takımdan ayrıldığında hangi takıma gidecek?" diye soruyorsun..

Yok yani, bu düz mantığın birebir aynısı ile hareket eden onlarcasıyla Yattara başlığında tartışmıştık:)

Hüseyin İlkin
03.02.2010, 23:27
Sanırım penaltı noktasında Umut'u görünce, maçı izleyenlerin çok büyük bir çoğunluğu atamayacağını biliyordu diyelim. Sadece bizim sahadakiler, ve teknik heyet bu konuda "umut" 'luydu galiba. :D

Neyse, bunu yazmak değildi niyetim; bu takımda kalması gereken oyunculardan. Yeri gelir ilk 11, yeri gelir yedek kulübesinde. Ama Trabzonspor'un Umut'a ihtiyacı var.

Giderse kaybeden de Umut Bulut olmayacaktır.

playa
Umut'tan önce bugun takımı resmen 10 kişi bırakıp orta sahada hiç mücadele etmeyen Colman, adamını her topta kaçıran ve sürekli isabetsiz toplar atan Giray ve oyunu geren ivmemizi bozan Engin'i yargılayın sonra Umut'u eleştiririz.
Colman ben zaten saymıyorum Giray konusunda haklısın ama Engin'in Umuttan daha fazla iş yaptığı ortada

hos_cocuk61
Arda'lı, Jo'lu, Elano'lu, Dos Santos'lu dörtlüsüyle Gs, Antalya'ya 2-1 yenilmiş.. gidin bakın forumlarına adamlar ortalığı yıkıyor mu ?

Bu yakıp yıkmak bizim taraftara özgü.

Bir bakıyorum bir gün önce maç kazanılıyor, canım cicimler; bir bakıyoruz maç kaybediliyor yakıp yıkmalıyor.

İyi oynayanlara bile veryansın ediliyor.

Ama dikkatimi çekiyor hep aynı kişiler!!!

İlker ToSun
03.02.2010, 23:28
Türk futbolunun yetiştirdiği gelmiş geçmiş en iyi forvet oyuncusu olan Hakan Şükür'ün de son vuruşları iyi değildi ama....

Santrafor değildi desene..

kafayla yaptığı son vuruşları gayet iyiydi ve onu büyük santrafor yapan da oydu.

ayakla son vuruşu iyi olmadığı için de inter'den yollandı. hatta o dönemi net hatırlıyorum yollamaya karar verdikleri zaman bizden kimileri devreye girmiş nedir ne değildir niye yolluyorsunuz diye. demişler "bu adam çok iyidir, çok koşar, ön direk arka direk koşuları vardır, alan boşaltır arkadaşına pozisyon yaratır" ama interli yöneticlerin cevabı çok net olmuş "onları geçin kardeşim adam gol atmıyor" ...

İlker ToSun
03.02.2010, 23:30
İlker..

Yahu Trabzonspor' dan daha büyük bir takıma en son kimi satabildik de laf Umut' dan açıldığında "Bu takımdan ayrıldığında hangi takıma gidecek?" diye soruyorsun..

Yok yani, bu düz mantığın birebir aynısı ile hareket eden onlarcasıyla Yattara başlığında tartışmıştık:)

eğer kimi satabildik ile kasıt sadece forvet ise.

en yakın zamanda gökhan ünal, fenere gitti. hüseyin gibi bursaya falan değil.
onun öncesinde fatih tekke yi de uefa şampiyonu ve süper kupa şampiyonu zenite sattık.

Hqmi
03.02.2010, 23:32
Penaltı oldu öyle çok sevindim ki , daha sonra Umut vuracağını gördüm sevindim katlandı duvarları tekmeliyorum :)

Sonra pozisyon kaçtı durdum ama içimde gol olacak diye bir his vardı ve oldu. Paha biçilemez :)
Bende Umut'un vuracağanı görünce sinirden duvarları tekmeliyordum.

Ömer TOPAL
03.02.2010, 23:34
hüseyin bu takımdan gittiği zaman demiştim. Umut yandın sen :) Her maç sonu hüseyin başlıgındaydık artık umutta...sanki 11 kişi degil 1 kişi oynuyor bu maçları....

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:35
Colman ben zaten saymıyorum Giray konusunda haklısın ama Engin'in Umuttan daha fazla iş yaptığı ortada
iş yapmak kırmızı kartsa evet, bizi uefa avrupa liginden eleyen kişi engin oldu kırmızı kart ile, disiplinsizliğini dizlinleyemiyor, Şenol hoca farketmese diyar maçı da aynı olacaktı bugun de olabilirdi. Umut bu takıam dün gelmedi ligte son 3-4 sezonun yerli olarak en çok gol atan ismi Umut. Engin daha dün geldi iyi oyuncu ama Umut ile kıyaslamam.

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 23:35
kafayla yaptığı son vuruşları gayet iyiydi ve onu büyük santrafor yapan da oydu.

ayakla son vuruşu iyi olmadığı için de inter'den yollandı. hatta o dönemi net hatırlıyorum yollamaya karar verdikleri zaman bizden kimileri devreye girmiş nedir ne değildir niye yolluyorsunuz diye. demişler "bu adam çok iyidir, çok koşar, ön direk arka direk koşuları vardır, alan boşaltır arkadaşına pozisyon yaratır" ama interli yöneticlerin cevabı çok net olmuş "onları geçin kardeşim adam gol atmıyor" ...

Vay be. Neymiş bu bizimkiler. Inter yöneticileri adam yollarken devreye girmişler de bu adam çok iyi yollamayın demişler :D

Umut'a laf atmak için Hakan Şükür'ün son vuruşlarına da iyi dedin ya pes yani. Adamın adı Şaban'a çıkmıştı bu yüzden ve Inter'e kadar gitti. Inter diyorum bak. Italya'nın en büyük kulüplerinden. Gerçi bizimkiler arayıp kimi yollayıp kimi yollamayacakları konusunda talimat veriyorlarmış ama neyse :))

İlker ToSun
03.02.2010, 23:36
Vay be. Neymiş bu bizimkiler. Inter yöneticileri adam yollarken devreye girmişler de bu adam çok iyi yollamayın demişler :D

Umut'a laf atmak için Hakan Şükür'ün son vuruşlarına da iyi dedin ya pes yani. Adamın adı Şaban'a çıkmıştı bu yüzden ve Inter'e kadar gitti. Inter diyorum bak. Italya'nın en büyük kulüplerinden. Gerçi bizimkiler arayıp kimi yollayıp kimi yollamayacakları konusunda talimat veriyorlarmış ama neyse :))

bizimkilerden kasıt trabzonsporlu yöneticiler değil.

inter ile bağı olan Türk menajerler

ben şahit olduum bir olayı değil okuduğum bir haber söylüyorum

Great White
03.02.2010, 23:37
eğer kimi satabildik ile kasıt sadece forvet ise.

en yakın zamanda gökhan ünal, fenere gitti. hüseyin gibi bursaya falan değil.
onun öncesinde fatih tekke yi de uefa şampiyonu ve süper kupa şampiyonu zenite sattık.

Bir kere Gökhan Ünal' dan tam 3 milyon avro zarar ettik. Adamlar bizim verdiğimiz paraya o adamı alırlar mıydı sanıyorsun sen? Kaldı ki oradaki performansını da göreceğiz daha. Ondan sonra bakarız artık Umut mu daha iyiymiş yoksa Gökhan mı?

O dediğin kritelere uyabilen tek kişi Fatih Tekke. O da maalesef sadece petrol mafyası Rusların ilgisini çekebildi. Avrupa' nın en kıçıkırık takımları dahi dönüp bakmadılar yüzüne. Ne garip değil mi:)

Gördüğün gibi Yattara' yı sormuyorum bile, zira benim de işime gelmiyor:D

Ömer SEVİNÇ
03.02.2010, 23:39
bizimkilerden kasıt trabzonsporlu yöneticiler değil.

inter ile bağı olan Türk menajerler

ben şahit olduum bir olayı değil okuduğum bir haber söylüyorum

Okuduğumuz haberlere dönecekse iş ohooo :))

Hüseyin'i bile ne Avrupa kulüpleri istedi:D Umut'u Real Madrid'e satarız inan ki :D

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:40

Umut'un ayakla vuruşları iyi olsa samuel Eto'dan farkı olmazdı. Hakan'ın boy avantajı vardı iyi kafa vuruyordu.Umut'un kuvveti,kondisyonu fiziği gibi bir oyuncu TSL'de bir de biraz Beto da var o da devamlılığı olmayan bir oyuncu.
Umut Ts için normal bir forvet. Kötü değil ama her sezon 25 gol atacak yıldız da değil, adamı rahat bırakırsak 15-20 gol arası atar.Yanında Teo olursa ikisi 40 golü bulur.

İsa
03.02.2010, 23:43
Allah aşkına panik yapmadan oyna,
Lütfen gol vuruşunu yaparken gözlerini kapatıp,dişini sıkma.
Sakin,soğukkanlı,sabırlı ve kararlı ol lütfen...

İlker ToSun
03.02.2010, 23:45
Bir kere Gökhan Ünal' dan tam 3 milyon avro zarar ettik. Adamlar bizim verdiğimiz paraya o adamı alırlar mıydı sanıyorsun sen? Kaldı ki oradaki performansını da göreceğiz daha. Ondan sonra bakarız artık Umut mu daha iyiymiş yoksa Gökhan mı?

O dediğin kritelere uyabilen tek kişi Fatih Tekke. O da maalesef sadece petrol mafyası Rusların ilgisini çekebildi. Avrupa' nın en kıçıkırık takımları dahi dönüp bakmadılar yüzüne. Ne garip değil mi:)

Gördüğün gibi Yattara' yı sormuyorum bile, zira benim de işime gelmiyor:D

umut da gökhan da santrafordu, hangisi daha iyiydi sorusuna benim cevabım gökhan olurdu. ama o şahsi görüşe girmek istemiyorum. madem bunların ikisi de santrafor o zaman şuna bakacağız hangisinin daha çok golde imzası var ? o zaman da ibre gökhandan yana oluyor. demekki gökhan trabzonspora daha yararlıydı.

gökhanın orda ne yapacağı benim fikrimi hiç değiştirmez çünkü ben benim takımıma sağladıklarına bakarım. sayılar da gökhan ın daha yararlı bir futbolcu olduğunu gösteriyor. hem gol hem de asist bakımından.

fatihin zaten ingiltere, italya, ispanya gibi ülkelere gitmesi gibi bir beklentim yoktu çünkü onlar bir oyuncuyu her yönden araştırıyorlar ve fatih mental açıdan onlara uygun değil zaten uygun olsaydı daha taa 23 yaşında giderdi oralara. Ama oraya gitmese bile ne sebeple olursa olsun eufa ve süper kupa şampiyonu bir takıma gitti ordan da o ligin son 2 sene şampiyonu takıma gitti.

yattarayı sormaman daha iyi, az buçuk biliyorsundur benim de işime gelmez :)

Sefa Murat Dokuz
03.02.2010, 23:49
Gökhan'a Umut'tan iyi diyen varsa, şu top ile bacağı vücüdündan 40 cm geride topla koşan sadece topu yana çekmek ile çalıma kalkışan gökhan değilmi bu bu gökhan maç başı 5 km bile koşmayan gökhan değil mi, yürüyen top gelince oynayan(!) gaza gelmediği sürece bir hiç olan gökhan, ruhsuzu Umut'un kıyaslanması saçmadır. Gökhan umut'tan daha yeteneklidir ama asla Gökhan kadar iyi değildir.
Bunu şöyle açıklayayım. Nba'de Kobe ne D.Wade ne Carter ne Jordon ne Lebron kadar yükseğe sıçrayabilir, Ne Wade kadar ne Lebron kadar ne Jordon kadar sahayı hızlı geçebilir, ama kendisini Jordon seviyesine ondan çok alanda geri olmasına rağmen çıkarmaya yaklaşmış ve ardından 2 nuamra olduğunu kanıtlamış onunla kıyaslanmaya başlanmıştır.Tüm istatislikler internette mevcuttur her şey yetenek değil, mütevazı yeteneklerle de çok başarılı olabilirsin. Umut elinden geleni yapıyor Gökhan da messi yeteneği olsa ne olur o inançsızlık ruhsuzlukla 10 kişiyi geçer sonra üflersin düşer.

.....
03.02.2010, 23:50

Görüş farkı diyelim olur mu ?

Yoksa gol olsaydı sevinecektiniz :)

Great White
03.02.2010, 23:59
İlker, sen Gökhan' ı bile Umut' dan daha faydalı olarak görüyorsan seninle tartışmaya bile gerek yok kendi adıma. Yani böyle bir teoriye verilebilecek bir cevabı benim kelime dağarcığım dahi bulamıyor artık. Ne diyeyim sana bilmiyorum..

Yahu Umut' un rakip savunmaya ve stoperlerine yapmış olduğu o amansız baskıyı senin istatistiklerin yansıtabiliyor mu?

Peki rakip stoperleri maç boyunca bir sağa bir sola silkelemesinin ya da sürekli yaptığı çapraz koşular ile kendi arkadaşlarına açmış olduğu boş alanların istatistiki değeri nedir acaba?

Bunların da çetelesini bir zahmet çıkarıversene bana?

Ayrıca Umut' un gol sayısı Gökhan' dan az çıkacağını da sanmıyorum. Kaldı ki salt bu bile yeteri değildir kıyaslama yapabilmek için..

Cem Akyüz
04.02.2010, 00:00
2 hafta övdüm adamı ama sonrasında pişman etti beni

İlker ToSun
04.02.2010, 00:11
İlker, sen Gökhan' ı bile Umut' dan daha faydalı olarak görüyorsan seninle tartışmaya bile gerek yok kendi adıma. Yani böyle bir teoriye verilebilecek bir cevabı benim kelime dağarcığım dahi bulamıyor artık. Ne diyeyim sana bilmiyorum..

Yahu Umut' un rakip savunmaya ve stoperlerine yapmış olduğu o amansız baskıyı senin istatistiklerin yansıtabiliyor mu?

Peki rakip stoperleri maç boyunca bir sağa bir sola silkelemesinin ya da sürekli yaptığı çapraz koşular ile kendi arkadaşlarına açmış olduğu boş alanların istatistiki değeri nedir acaba?

Bunların da çetelesini bir zahmet çıkarıversene bana?

Ayrıca Umut' un gol sayısı Gökhan' dan az çıkacağını da sanmıyorum. Kaldı ki salt bu bile yeteri değildir kıyaslama yapabilmek için..

eğer senin ön plana koyduğun veriler daha kıymetli olsaydı gol krallığı diye birşey olmazdı ve o mevkide oynayanlara golcü denmezdi heralde.

forvetlerin kariyerlerine dönüp bakıldığında hep attığı gollere bakılır ne yaptığı çapraz koşulara ne silkelediği defans sayısına.

attıkları gollere göre ödül alırlar

attıkları gollere göre bonservisleri değerlenir

attıkları golleri göre de kıymete binerler

dünya futbol tarihinde bir çok koşmayan pres yapmayan, ön direk arka direk debelenmeyen, rakibi silkelemeyen ama sadece ayağına gelenleri hedefe yollamasıyla meşhur olmuş iyi yerlere gelmiş futbolcular vardır ancak iyi golcü özelliği olmayıp sadece "mücadeleci" özelliğiyle yada sizlerin taktığı isimle "iyi niyet"iyle anılan bir "golcü" yoktur. eğer aklına geliyorsa golcü özelliği ön planda olmayan ama çok koştuğu ve rakibi yorduğu için meşhur olmuş ve önemli sayılan forvet örneklerini beklerim.

ama ben birçok koşmayan ama sadece ayağına geleni gol yapmasıyla meşhur futbolcu, golcü sayabilirim

ama dediğim gibi burada forvetten beklenen şey çok farklı, o yüzden de zaten umut çok şanslı. çünkü umuta verilen bu denli şansı "bizle aynı seviyede olduklarını hatta kimi zaman bizden daha aşağı seviyede olduklarını" varsaydığımız 3 istanbul takımı vermezdi kaldıki bir anadolu takımı dahi vermezdi.

örneğin şu an umut kayserisporda da , bursasporda da forma şansı bulamaz ama burada kaptan.

söyleyecek söz bulamıyorum.

ha bu arada gökhan-umut kıyasına gelirsek sayıları araştırmak gayet kolaydır. fayda yani bir başka deyişle verimlilik sahada sizin istediğiniz gibi sağa sola koşularla yada "ruh" dediğiniz şeyle ölçülmez, sayı esasına dayanır.

Özkan
04.02.2010, 00:13
Umut'un ideal forvet olmadığını ben de kabûl ediyorum ama yanında iyi bir bitirici forvetle birlikte çok iş yapacaklar.

Adamın çok garip bir tarzı var. Ayağında top tutuşu iyi değil, şutları iyi değil, hava toplarına hâkim değil ama anlayamadığım bir şekilde rakip savunmaları dağıtıyor. Belki de yaygın kanının aksine Umut'un fiziğinin yanında futbol zekâsı da çok iyidir ve bu kadar pozisyona da bu sâyede giriyordur.

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 00:14
eğer senin ön plana koyduğun veriler daha kıymetli olsaydı gol krallığı diye birşey olmazdı ve o mevkide oynayanlara golcü denmezdi heralde.

forvetlerin kariyerlerine dönüp bakıldığında hep attığı gollere bakılır ne yaptığı çapraz koşulara ne silkelediği defans sayısına.

attıkları gollere göre ödül alırlar

attıkları gollere göre bonservisleri değerlenir

attıkları golleri göre de kıymete binerler

dünya futbol tarihinde bir çok koşmayan pres yapmayan, ön direk arka direk debelenmeyen, rakibi silkelemeyen ama sadece ayağına gelenleri hedefe yollamasıyla meşhur olmuş iyi yerlere gelmiş futbolcular vardır ancak iyi golcü özelliği olmayıp sadece "mücadeleci" özelliğiyle yada sizlerin taktığı isimle "iyi niyet"iyle anılan bir "golcü" yoktur.

ama dediğim gibi burada forvetten beklenen şey çok farklı, o yüzden de zaten umut çok şanslı. çünkü umuta verilen bu denli şansı "bizle aynı seviyede olduklarını hatta kimi zaman bizden daha aşağı seviyede olduklarını" varsaydığımız 3 istanbul takımı vermezdi kaldıki bir anadolu takımı dahi vermezdi.

örneğin şu an umut kayserisporda da , bursasporda da forma şansı bulamaz ama burada kaptan.

söyleneyek söz bulamıyorum.
Ya sana babalar gibi istatislik işte TSL de son 4 sezonda yerli oyuncularda en çok gol atan oyuncu Umut Bulut! İstatislikse İstatislik.

TheCrow
04.02.2010, 00:20
Her şey bir yana, önceden ceza sahası dışından füze gibi goller atan bir adam nasıl olur da bir kaç yıl içinde boş kaleye bile topu atmakta zorlanır duruma gelir, bu taraftar baskısı denilen şehir efsanesi gerçek mi yoksa, anlamadım gitti...

Mustafa ÖZDEMİR
04.02.2010, 00:24
2.yarıya çok iyi başlamştı .bugün güzel oynamadı avni akerin çimlerine alışmış anlaşılan...

İlker ToSun
04.02.2010, 00:26
Ya sana babalar gibi istatislik işte TSL de son 4 sezonda yerli oyuncularda en çok gol atan oyuncu Umut Bulut! İstatislikse İstatislik.

trabzonspor sadece tsl de mücadele etmediğine göre genel bir değerlendirme yapmak lazım dimi mantık olarak.

son dört sezon Türk futbolcular,

umut bulut : 70 gol
gökhan ünal : 80 gol

Erdem Koltuk
04.02.2010, 00:27
Umut'a gol kaçırdığı zaman çok kızmışlığım vardır ama hiç bir zaman kötü bir futbolcu olduğunu düşünmedim.Umut'a bu kadar çok yüklenilmesini anlamıyorum ben.Aksine son vuruşları kötü değil çok iyi olan bir futbolcuydu.Ne olduysa geçen sezon oldu.Taraftarın suçu büyük bu konuda.

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 00:31
trabzonspor sadece tsl de mücadele etmediğine göre genel bir değerlendirme yapmak lazım dimi mantık olarak.

son dört sezon Türk futbolcular,

umut bulut : 70 gol
gökhan ünal : 80 gol

Ligde Umut üstün kupada Gökhan bu sezon Umut kupada 5 ligde 6 gol Gökhan 2 gol , İstatislikte GÖhan 100 Umut 50 olur anlarım istatislikte çok az fark var oyun olarak Umut diğer oyunculara hazırladıkları boşluklar olarak kat be kat üstün Gökhan maç başı 4-5 km koşar Umut 10 km koşarken Gökhan iyimiş. Gökhan Fb de yedek beklesin bizle daha işi olmaz.

İlker ToSun
04.02.2010, 00:33
Ligde Umut üstün kupada Gökhan bu sezon Umut kupada 5 ligde 6 gol Gökhan 2 gol , İstatislikte GÖhan 100 Umut 50 olur anlarım istatislikte çok az fark var oyun olarak Umut diğer oyunculara hazırladıkları boşluklar olarak kat be kat üstün Gökhan maç başı 4-5 km koşar Umut 10 km koşarken Gökhan iyimiş. Gökhan Fb de yedek beklesin bizle daha işi olmaz.

bu sezonki istatistikleri verirsen gökhanın ne derece daha iyi olduğu ortaya çıkar çünkü bu sefer sana bir de dk/gol oranını sorarım, aradaki uçurum ortaya çıkar.

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 00:35
bu sezonki istatistikleri verirsen gökhanın ne derece daha iyi olduğu ortaya çıkar çünkü bu sefer sana bir de dk/gol oranını sorarım, aradaki uçurum ortaya çıkar.
Beni ne ilgilendirir sakat mı Gökhan iyi olan daha çok isteyen oynar. Oynasaydı klübeye zincirle bağlayan mı vardı.

Trabzon-Spor-61
04.02.2010, 00:36
Umut, git artik GITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

İlker ToSun
04.02.2010, 00:40
Beni ne ilgilendirir sakat mı Gökhan iyi olan daha çok isteyen oynar. Oynasaydı klübeye zincirle bağlayan mı vardı.

hiçbir futbolcu sakatlanmayı istemez zaten, şans verilirse de çıkar oynar. çünkü oynadıkça parasını kazanıyor zaten.

sonuçta benim önceliğim golcünün attığı gollerdir.

son 4 sene dedin son 4 sene de gökhan ın önde olduğunu sayılarla söyledim.

ha önceki senelerin zaten aslında bir önemi yok beni bende ne yaptığı ilgilendirir. gol ve asistler de gösteriyorki gökhan umuttan daha faydalı bir oyuncuydu.

ama önce tabi faydanın ne olduğunu anlamak lazım, fayda koşmak, rakibi yormak, iyi niyet değil

fayda = verimlilik

ne kadar oynamış, kaç gol atmış.

dakika/gol oranı nedir. bu kadar basit. çünkü bunlar forvet. o yüzden tek veri bu.

Salih Edip
04.02.2010, 00:44
peki :)

bu arada yanlış anlama sakın , gerçekten gol atarsa tebrik etmek için burda olucam , daha doğrusu her türlü burda olucam , performansını değerlendirmek için :)

tribündeydim , başka yerlere de uğradığım için ancak gelebildim eve ...

birçok arkadaşın penaltıyı kullanmak için umutun topu almasında sonra gözlerini çevirdiği , bakmadığı , bakamadığı gibi ; ben de herkes ayağa kalkmışken çömeldim ve arkadaşıma gol olursa eğer söylersin dedim. arkadaşlar bunlar şaka değil trajikomik bir haldeyiz.

umut maçta bazen o kadar saçma yanlışlar yapıyor ki , insanlar çıldırıyor.teofilo oyuna girerken , bu umuttan daha iyi diyen birine arkadaşı eee heralde lan umuttan da iyi olsun diyor...

kale boşken vurmakta gecikti galiba tam göremedim ama onları geçiyorum da umut , Allah aşkına bir daha penaltı atmasın.geçen sene cristiano ronaldo gibi durup atamadığı penaltı gözümün önünden gitmedi , bu penaltıya da hafızam da yer kaplamasın diye bakmadım...

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 00:53
hiçbir futbolcu sakatlanmayı istemez zaten, şans verilirse de çıkar oynar. çünkü oynadıkça parasını kazanıyor zaten.

sonuçta benim önceliğim golcünün attığı gollerdir.

son 4 sene dedin son 4 sene de gökhan ın önde olduğunu sayılarla söyledim.

ha önceki senelerin zaten aslında bir önemi yok beni bende ne yaptığı ilgilendirir. gol ve asistler de gösteriyorki gökhan umuttan daha faydalı bir oyuncuydu.

ama önce tabi faydanın ne olduğunu anlamak lazım, fayda koşmak, rakibi yormak, iyi niyet değil

fayda = verimlilik

ne kadar oynamış, kaç gol atmış.

dakika/gol oranı nedir. bu kadar basit. çünkü bunlar forvet. o yüzden tek veri bu.

Ben son 4 demedim adam gibi oku son 4 sene TSL dedim, onu geçtim Umut çok daha istikrarlı geçtim takıma yararı sadece golle değil diğer arkadaşlarını rahatlatmak dedim, Umutun indirdiği kafa toplarının kaç tanesi gol oldu takip et. Bugun bile Cale'nin golünde topu indiren Umut. Gökhan Ünal hava topuna dahi çıkmıyor.Topa gitmiyor ki. Bire bir tartışmaya girmeyeceğim. Gökhan Umut'un tırnağı olamaz.
Beni ne ilgilendirir yahu oynasaydı Gökhan'da allah allah dk/gol müş ben mi oynama dedim Koskoca kaç hoca geldi hiç biri Umut'u kesmemişse bu adam kör değil topal değil kanıtı işte.
Gökhan'ın faydadan çok zararı oldu sen takmışsın bir dk/gol al sana o zaman 6.250 bin euro/gol 1 milyon euro/gol. Geç bu işleri Gökhan koşsaydı oynasaydı 11e girseydi kalmasaydı yedek 2 gol müş Umut ilk geldiği sezon ilk haftalarda yedek kalıyordu buna rağmen ilk devrede 5-6 gol atmıştı.

İlker ToSun
04.02.2010, 00:55
Ben son 4 demedim adam gibi oku son 4 sene TSL dedim, onu geçtim Umut çok daha istikrarlı geçtim takıma yararı sadece golle değil diğer arkadaşlarını rahatlatmak dedim, Umutun indirdiği kafa toplarının kaç tanesi gol oldu takip et. Bugun bile Cale'nin golünde topu indiren Umut. Gökhan Ünal hava topuna dahi çıkmıyor.Topa gitmiyor ki. Bire bir tartışmaya girmeyeceğim. Gökhan Umut'un tırnağı olamaz.
Beni ne ilgilendirir yahu oynasaydı Gökhan'da allah allah dk/gol müş ben mi oynama dedim Koskoca kaç hoca geldi hiç biri Umut'u kesmemişse bu adam kör değil topal değil kanıtı işte.
Gökhan'ın faydadan çok zararı oldu sen takmışsın bir dk/gol al sana o zaman 6.250 bin euro/gol 1 milyon euro/gol. Geç bu işleri Gökhan koşsaydı oynasaydı 11e girseydi kalmasaydı yedek 2 gol müş Umut ilk geldiği sezon ilk haftalarda yedek kalıyordu buna rağmen ilk devrede 5-6 gol atmıştı.

tabi burada adam gibi yorum yapmak için adam gibi maç izlemek lazım önce. caleye topu indiren giraydı.

maçları önce gözlerimizle izleyelim, adam gibi yorumlar ardından gelecektir.

birebir tartışmaya girmek istemiyorsan ona göre mesaj atarsın "adam gibi oku" demekle olmaz bu işler.

Sevdamız_Bir
04.02.2010, 01:01
Ara transfer döneminde yönetim Gökhan Ünal'ın yanında Umut'a gönderip Fatih Tekke'yi alsaydı harika olacaktı. Maalesef Umut bizi bu dönem de çok bezdireceğe benziyor. Top kontrolü-teknik 00. Trabzonspor'un forveti rakibe basacak, onu kovalayacak ama ondan daha önemlisi topu ayağında tutmasını ve bitirici vuruşlar yapmasını da bilecek. Yoksa gol sıkıntısı yaşamaya devam ederiz.

Erdem Koltuk
04.02.2010, 01:04
tabi burada adam gibi yorum yapmak için adam gibi maç izlemek lazım önce. caleye topu indiren giraydı.

birebir tartışmaya girmek istemiyorsan ona göre mesaj atarsın "adam gibi oku" demekle olmaz bu işler.
Valla ben Umut indirdi diye gördüm,hatta iki defa gördüm bunu:)

Gökhan BAYRAK
04.02.2010, 01:05

topu indiren umut...

sen nerenle izliyorsun çok merak ettim :D

İlker ToSun
04.02.2010, 01:07
topu indiren umut...

sen nerenle izliyorsun çok merak ettim :D

umut?

bir daha izle de gör bakalım,

23 numarayı kim giyiyor bu takımda?

Erdem Koltuk
04.02.2010, 01:12
umut?

Kesinlikle Umut.Zaten emindim,şimdi tekrar izledim.
http://www.trt.net.tr/OnDemand/Medya.aspx?GaleriResimKodu=5e2753dc-0432-4c94-b2fd-e56ccc432252&MedyaKodu=930cc262-8f4d-4526-aa48-4259f3e57e04

İlker ToSun
04.02.2010, 01:16
Kesinlikle Umut.Zaten emindim,şimdi tekrar izledim.
http://www.trt.net.tr/OnDemand/Medya.aspx?GaleriResimKodu=5e2753dc-0432-4c94-b2fd-e56ccc432252&MedyaKodu=930cc262-8f4d-4526-aa48-4259f3e57e04

kesinlikle giraydı. hatta birçok kişi giray olduğunu gördük ilk defa umut dendiğini şimdi duydum ama mühim değil.

bu bir tartışma konusu olmamalı.

yani en azından tartışma o yöne kaymamalı.

ama son olarak giray olduğuna emin olduğumu söyleyebilirm.

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 01:17

şu anda dikkatli izliyorum topa kimin vurduğu çok belli değil beraber vurmuşlar gibi duruyor ben maçta Umut diye gördüm ön direğe doğru hareketlenip zaten birlikte yükseliyorlar girayın kafasıyla umutun kafa omzu arası bir vuruş var gibi önemli değil ben yanlış görmüş olıyım.Ancak kimin vurduğu net değil.Maçta Umut olarak gördüm.
http://img526.imageshack.us/img526/3342/umt.jpg (http://img526.imageshack.us/i/umt.jpg/)

yani burda kimin vurduğunu sezemedim diye adam değilsek tamam, ancak gidip ruhsuz heryeri dövmeli artis bir adamı , Ts için her şeyi sahaya koyan 90 dk Trabzonspor'un eksi mücadeleci ruhunu sahaya yansıtan, savunma oyuncularının pestilini çıkaran hırçın itiraz eden Umuta tercih etmek, hemde kaçan pozisyonlara arkasını dönen Gökhan'a bir de Umut kaçırınca kendini nasıl yırttığına bakın sonra neden daha fazla forma giydiğine karar verin.
6.250 milyon euroluk adam bu ise Umut'u 1 milyon'a bedava almışız. Yada Gökhan'dan deli kazık yemişiz. 2.si çok daha mantıklı.
Ama bana halen daha öndeki Umut'un topa vurduğu gibi görüyorum çünkü vuruş stiline göre Giray vursa kaleye düz gitmesi lazım topun Umut ise tipik yaptığı kafada yumuşatma gibi birşey yapmış.

Emrah KabuL
04.02.2010, 01:17
Bazılarının yönetime ve Umut'a olan nefretleri gözlerini de kör etmiş iyi mi :)

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 01:20
Bazılarının yönetime ve Umut'a olan nefretleri gözlerini de kör etmiş iyi mi :)
:alkış::alkış::alkış:
Ama bu Umut nefreti değil bir yerden sonra bizim Karadeniz insanında olan İnat sözünden dönmez Umut idam edilecekse edilecek Messi yarın açıklama yapsa Umut'la oynamak isterim diye Messi futbolcu mu dedirtir bu inat.;)

Erdem Koltuk
04.02.2010, 01:21
kesinlikle giraydı. hatta birçok kişi giray olduğunu gördük ilk defa umut dendiğini şimdi duydum ama mühim değil.

bu bir tartışma konusu olmamalı.

yani en azından tartışma o yöne kaymamalı.

ama son olarak giray olduğuna emin olduğumu söyleyebilirm.
:)tartışma falan değil.Çok ilginç ama.

Hakikaten Giray mı size göre.Dikkatli izlerseniz Umut kafayı vuruyor ve hemen bakıyor pas nereye gidiyor diye.

Neyse en azından ligtv.com benim gibi görmüş,rahatladım:)

İlker ToSun
04.02.2010, 01:23
:)tartışma falan değil.Çok ilginç ama.

Hakikaten Giray mı size göre.Dikkatli izlerseniz Umut kafayı vuruyor ve hemen bakıyor pas nereye gidiyor diye.

Neyse en azından ligtv.com benim gibi görmüş,rahatladım:)

evet umut kafayı vurmak için hamleyi yapıyor ama ıska geçiyor, hamlesinden dolayıda kafası geriye doğru hareket edince vurmuş gibi anlaşılabiliyor ama tam arkasındaki giray vuruyor.

en azından ben öyle olduğuna eminim, birlikte izlediğim 3-4 kişi de giray olduğuna kanaat getirdi ama önemi yok tabi.

kim koyarsa koysun misali :)

Emrah KabuL
04.02.2010, 01:24
Ya bir kere kafayı vuran Umut değil Giray'dı iddaasını ortaya atmak bile saçma..

Umut ve Giray bunlar Trabzonspor'un oyuncuları değil mi ?

Kim indirdiyse indirdi.. Beraberliği getiren gol bu sonuçta.

İlla eleştirecem diye çok komik durumlara düşüyoruz..

İlker ToSun
04.02.2010, 01:25
Ya bir kere kafayı vuran Umut değil Giray'dı iddaasını ortaya atmak bile saçma..

Umut ve Giray bunlar Trabzonspor'un oyuncuları değil mi ?

Kim indirdiyse indirdi.. Beraberliği getiren gol bu sonuçta.

İlla eleştirecem diye çok komik durumlara düşüyoruz..

beni kast ediyorsan bari bi üstündeki mesajda yazdığım son satırı okusaydın

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 01:25
GOL. 88. dakikada Engin'in soldan kullandığı korner atışında, Umut'un çevirdiği topu altıpasta Cale, kafa vuruşuyla filelere gönderdi: 1-1
ligtv.com.tr
88. dakikada Engin'in soldan kullandığı korner atışında, Umut'un çevirdiği topu altıpasta Cale, kafa vuruşuyla filelere gönderdi: 1-1
ntvspor aynen geçmiş.

Emrah KabuL
04.02.2010, 01:26
Umut top da indiremez kardeşim.. onu da beceremez.. :) belki de yanlışlıklan kafasına çarpıvermişdir top :)

Sefa Murat Dokuz
04.02.2010, 01:28
Evet şimdi tekrar izledim, İlk kameradan kesinlikle Umut indiriyor, Giray değil bu arka kameradan çok belli değil ama yan kameradan Umut'un vurup topun nereye gittiğine baktığı çok net belli oluyor.Ama ben adam değilim ya izlemem maçı. Ama Umut düşmanı olsam adam oğlu adam olurduk.
Umut senin Tırnağını şu Gökhan denen topçu bozuntusuna değişmem.Şu kornere Gökhan hareketlenmezdi bile.O penaltıyı kaçırsa biterdi Gökhan.

Salih Edip
04.02.2010, 01:29
umut yavaş yavaş kesilecek takımdan ben öyle düşünüyorum

Great White
04.02.2010, 01:35
Vallahi bravo yani..

Şu Umut mevzuusuna bir ara verip gittim bir film izledim, yatmadan dönüp bakayım dedim hala aynı muhabbet:D

İlker Tosun, maalesef sendeki Umut Bulut hamaseti gözünü iyiden iyiye kör etmiş, hezeyandan hezeyana koşturur hale gelmişsin. Kontrolünü o derece kaybetmişsin ki ne Yattara başlığında kullandığın argümanlara sahip çıkabiliyorsun ne de Gökhan Ünal - Umut Bulut kıyaslamasını bir mantık çerçevesine sokabiliyorsun..

İşine geldiği yerde istatistik geyiğine bel bağlıyorsun ama Umut' un penaltı atmadan şu ülkenin en golcü 3 adamından biri olduğu istatistiği söz konusu olduğunda anında fırıncı küreğine bağlıyorsun:)

Adamın yaptığı çapraz koşulara, rakip stoperlere kurduğu baskıya burun kıvırıyorsun, sezon başına attığı 20 golü de beğenmiyorsun. Yahu sen önce adamı hangi kriterlere göre eleştirdiğin konusunda bir karar ver..

Adamın gidecek kulüp bulamayacağını iddia ediyorsun ki bu boş beleş bir iddia. Ama benim de çok sevdiğim Yattara o konuda daha vahim bir durumda. Yani orada da tıraşa bağlıyorsun..

Sen ve senin gibiler şunu kafalarına soksunlar. Fatih gitti gideli şu takıma Umut' dan daha iyisi hiç gelmemişti, şimdi Teofilo geldi. Umarım o Umut' dan daha iyi bir forvet çıkacak ve onun yerini alacak. Aksi halde sizler buralarda kerkinmeye devam edecek ve Umut' un attığı her golden sonra inim inim inlemeye devam edeceksiniz:)

Belki biraz acı gelebilir ama ortada gözüken gerçek bu maalesef..

Great White
04.02.2010, 01:48

Bu arada şunu şimdi farkettim. Daha önce görsem boş yere kendimi yorup cevap bile yazmazdım vallahi..

Böyle durumlarda ne derlerdi?

"Allah ıslah etsin!!"

Evet yani, başka bir şey gelmedi aklıma. Selametle:)

.....
04.02.2010, 01:49
Umut a bir asist daha ekleyelim.

:cool:

Ali Tunahan Güllü
04.02.2010, 01:50
umut?

O topu indiren Umut..

.....
04.02.2010, 01:50
umut yavaş yavaş kesilecek takımdan ben öyle düşünüyorum

Umutta bu takımdan kesilsin ben başka bir şey bilmiyorum.

Bak buraya yazdım iki maç yedek bekler üçüncü maç ilk 11.

;)

KUTADGU
04.02.2010, 01:52
Vallahi bravo yani..

Şu Umut mevzuusuna bir ara verip gittim bir film izledim, yatmadan dönüp bakayım dedim hala aynı muhabbet:D

İlker Tosun, maalesef sendeki Umut Bulut hamaseti gözünü iyiden iyiye kör etmiş, hezeyandan hezeyana koşturur hale gelmişsin. Kontrolünü o derece kaybetmişsin ki ne Yattara başlığında kullandığın argümanlara sahip çıkabiliyorsun ne de Gökhan Ünal - Umut Bulut kıyaslamasını bir mantık çerçevesine sokabiliyorsun..

İşine geldiği yerde istatistik geyiğine bel bağlıyorsun ama Umut' un penaltı atmadan şu ülkenin en golcü 3 adamından biri olduğu istatistiği söz konusu olduğunda anında fırıncı küreğine bağlıyorsun:)

Adamın yaptığı çapraz koşulara, rakip stoperlere kurduğu baskıya burun kıvırıyorsun, sezon başına attığı 20 golü de beğenmiyorsun. Yahu sen önce adamı hangi kriterlere göre eleştirdiğin konusunda bir karar ver..

Adamın gidecek kulüp bulamayacağını iddia ediyorsun ki bu boş beleş bir iddia. Ama benim de çok sevdiğim Yattara o konuda daha vahim bir durumda. Yani orada da tıraşa bağlıyorsun..

Sen ve senin gibiler şunu kafalarına soksunlar. Fatih gitti gideli şu takıma Umut' dan daha iyisi hiç gelmemişti, şimdi Teofilo geldi. Umarım o Umut' dan daha iyi bir forvet çıkacak ve onun yerini alacak. Aksi halde sizler buralarda kerkinmeye devam edecek ve Umut' un attığı her golden sonra inim inim inlemeye devam edeceksiniz:)

Soner usta.

Çok iyi anlatmışsın.

yigits
04.02.2010, 01:53
Umutta bu takımdan kesilsin ben başka bir şey bilmiyorum.

Bak buraya yazdım iki maç yedek bekler üçüncü maç ilk 11.

;)

Yedek kalmaz,kalmamalı. Çift forvet oynatır hoca ama yedek kalmaz. :)

.....
04.02.2010, 01:58
Yedek kalmaz,kalmamalı. Çift forvet oynatır hoca ama yedek kalmaz. :)

Bende aynı şeyi düşünüyorum ve söylüyorum ama bazı arkadaşlar anlamıyor :)

yigits
04.02.2010, 02:00

Sevmediğim halde Hugo Bross'un sözünü kullanacağım.
"Bazen körlere yol göstermek gerekir." :D

.....
04.02.2010, 02:03
Sevmediğim halde Hugo Bross'un sözünü kullanacağım.
"Bazen körlere yol göstermek gerekir." :D

Hugo hocanında bir suçu yoktu ya. Ya da ben seviyordum galiba :)

Resmen adamı kullandık.Keşke böyle olmasaydı diyorum bazen kendi kendime...

Salih Edip
04.02.2010, 02:05

herşeyin nasıl olacağı kesin çizgilerle belliyse , taktik için şenol hocaya ne gerek var :) olabilir neden olmasın umutun dokunulmazlığı yok sonuçta

yigits
04.02.2010, 02:06
Bu konuda zıt düşünüyoruz :)
Alanzinho'yu kulübeye mahkum etmesi en büyük hatasıdır.

.....
04.02.2010, 02:07
herşeyin nasıl olacağı kesin çizgilerle belliyse , taktik için şenol hocaya ne gerek var :) olabilir neden olmasın umutun dokunulmazlığı yok sonuçta

Yok tabikide olabilir. Ben sadece görüşümü söyledim.

Bundan önceki senelerde böyle olduğu için bundan sonra da böyle olacaktır diye düşünmekteyim :)

.....
04.02.2010, 02:09
Bu konuda zıt düşünüyoruz :)
Alanzinho'yu kulübeye mahkum etmesi en büyük hatasıdır.

Hugo hoca öyle düşünmüş öyle oynattı. Bende karşıydım. Yaptığını yanlış buluyordum ama onun bir bildiği vardı demekki...

Neyse biz Şenol hocaya bakalım :)

Sinan_Ts61
04.02.2010, 02:10
son iki macdir umutdan birsey göremiyoruz ne yazik ki...

Salih Edip
04.02.2010, 02:15
Yok tabikide olabilir. Ben sadece görüşümü söyledim.

Bundan önceki senelerde böyle olduğu için bundan sonra da böyle olacaktır diye düşünmekteyim :)

cümleni aynen alıyorum ufak bir değişiklikle ; Bundan önceki senelerde böyle olduğu için bundan sonra böyle olmayacaktır diye düşünmekteyim :)

.....
04.02.2010, 02:16
son iki macdir umutdan birsey göremiyoruz ne yazik ki...

Evet Umut son iki maçtır hiç gol atamadı. O yüzden göremiyorsunuz...

.....
04.02.2010, 02:17
cümleni aynen alıyorum ufak bir değişiklikle ; Bundan önceki senelerde böyle olduğu için bundan sonra böyle olmayacaktır diye düşünmekteyim :)

Tamam bakalım zaman bize neyi gösterecek , izleyip görelim :)

Sinan_Ts61
04.02.2010, 02:34
Evet Umut son iki maçtır hiç gol atamadı. O yüzden göremiyorsunuz...

Bazen umut böyle duruyor bir ara sonra bir patliyor tam oluryor:D;)
insallah gene böyle olur;)

.....
04.02.2010, 02:35
Bazen umut böyle duruyor bir ara sonra bir patliyor tam oluryor:D;)
insallah gene böyle olur;)

İnşallah. Tek dileğimiz...

Çakıroğlu İhsan
04.02.2010, 03:31
Hala tek sorunu son vuruşlar daha çok çalışması lazm üzerinde.

Emirhan Makul
04.02.2010, 03:37
Ölümüne yedek kulübesi çünkü bu kadar istekli bir insanı hemen göndermek olmaz. 4 Senedir hiç ama hiç dışlanmadan yedek kalmadan her maça 11'de başlayan ve futbolunun üstüne hiç birşey koymayan bir insan evladı Umut bulut.

İnadına Umut Bulut'un gizli güçlerinin olduğuna inanıyorum hani böyle derler ya bazı insanlar "Kesin biri var bunun arkasında ya kesin var bişe yoksa nasıl bu kadar oynasın tabi ya" denilir bu belkide yoktur ama başka ihtimali yok , bu işin mantığı felan yok.

demir
04.02.2010, 04:07
umut bulutu elestırmeye kalkdıgınızda gercekten cok yonunu bulursunuz ozellıkle topla bulusma ve sut cekme esnasında vuracagı yere bakmaması kosarken topa bakması bunlardan bır kacı ama oyle elestırıler yapıyorsunuzkı delırmemek mumkun degıl arkadaslar GS macında umut oyuna gırene kadar orta sahayı gecemedık ılla her mesajda bunları yazmamızmı gerekıyor kotu yonlerını gordugunuz ıyı oyuncularımızın ıyı yonlerını yazarkende sızı boyle aktıf gormek ısterız ewet cok kacırıyoruz bunun sebebıde bellı kacırmayan futbıolcudaa yokdur zaten ne penaltılar kacırdı ne futbolcular bızım UMUTTAN ONCE TARAFTAR ZIHNIYETINI DEGISTIRMEMIZ LAZIM OZMAN MACLARI COK DAHA RAHAT KAZANIRIZ hadi bakalım kulubuye

Hami_41
04.02.2010, 04:12
:alkış::alkış::alkış::alkış:böyle güzel yorum yapan arkadaşlar söyliyceklerime tercüman oldukça alkışlayıp geçiyorum hiç laf kalabalığı yapmama gerek yok renkdaşımın söylediklerinin altına imza atıyorum...
umut bulutu elestırmeye kalkdıgınızda gercekten cok yonunu bulursunuz ozellıkle topla bulusma ve sut cekme esnasında vuracagı yere bakmaması kosarken topa bakması bunlardan bır kacı ama oyle elestırıler yapıyorsunuzkı delırmemek mumkun degıl arkadaslar GS macında umut oyuna gırene kadar orta sahayı gecemedık ılla her mesajda bunları yazmamızmı gerekıyor kotu yonlerını gordugunuz ıyı oyuncularımızın ıyı yonlerını yazarkende sızı boyle aktıf gormek ısterız ewet cok kacırıyoruz bunun sebebıde bellı kacırmayan futbıolcudaa yokdur zaten ne penaltılar kacırdı ne futbolcular bızım UMUTTAN ONCE TARAFTAR ZIHNIYETINI DEGISTIRMEMIZ LAZIM OZMAN MACLARI COK DAHA RAHAT KAZANIRIZ hadi bakalım kulubuye

demir
04.02.2010, 04:16
:alkış::alkış::alkış::alkış:böyle güzel yorum yapan arkadaşlar söyliyceklerime tercüman oldukça alkışlayıp geçiyorum hiç laf kalabalığı yapmama gerek yok renkdaşımın söylediklerinin altına imza atıyorum...

tesekkur ederım ama bırseyın degısecegını sanmıyorum ben fotbalda elestırı yapabılmek ıcın bır krıter aranmıyor AGIZ olsun yeter ..!bunuda herkez degerlendırıyor.. ama sunu unutmamak lazım basarı sabırla olur basarı sevgıyle olur basarı katlanmayla olur bızdekı otorıter hıcbırseyı begenmeyen taraftar yapısı 25 yılları 25 lerle katlamayı gerektrıyor malesef

Hami_41
04.02.2010, 04:19
Her zaman dış kuvvetler yetmezmiş gibi bi kendi içimizdekiler çakıyor bir çelmede bize...Yaşım 25 şampiyonluğu hiç görmedim ama hep olucağımıza inandım inş. bu 5 sene içersinde büyük atılımlar bekliyorum kulüpten...

demir
04.02.2010, 04:39
Her zaman dış kuvvetler yetmezmiş gibi bi kendi içimizdekiler çakıyor bir çelmede bize...Yaşım 25 şampiyonluğu hiç görmedim ama hep olucağımıza inandım inş. bu 5 sene içersinde büyük atılımlar bekliyorum kulüpten...

ismet pasa stadında hamıyı uzakdan gormek yeterdı bana cogu zaman oyle zaman gelırdı futbolcuların breysel basarıları bıle bu takımı tutmama yeterlı olurdu bununla avuturdum kendımı cogu zaman ? bende gormedım hıc sampıyonluk ucundan dondum hakeme ısyan ettım ama goremedım hepo bır bahane oldu hep bır gerekce oldu sampıyon olamamamız ıcın ? bizler sampıyonlugu sevdıgımızden cok şotayı hamiyi fatıh tekkeyı sevdık bunlarla avunduk ama artık yeter kesmez benı bunlar bana sampıyonluk lazım yenikent sokaklarında C.parkında Golcukde degırmendere yahya kaptanda
kale içinde manavgatta kemerde konya altında bende kosmak ıstıyorum ewet sampıyonuz demek ıstıyorum ve bu taraftar oncekı kacan sampıyonluklardakı hataları yapmazsa onumuzdekı 3 yıl ıcınde sampıyonluguda gorecdegıme ınanıyorum ama bazı taraftar arkadaslarıma bakıncada dıyorumkı ohooooooooo aynı tas aynı hamam aynı terane 25 yıl daha bekle demirr işin ne :S :(:(

r9emre
04.02.2010, 08:04
senin yüzünden teofilo harcanacak ona korkuyorum

Süleyman50
04.02.2010, 08:18
penaltıyı atamayacağını biliyordum, şaşırmadım...

Faik Yılmaz
04.02.2010, 08:19
Özellikle son iki maçta takımı 10 kişi oynattı....

Hiç bir yararı olmadığı gibi aldığı bütün pasları rakibe hediye edip takımın moral motivasyonunu bozdu.....

Denizli Belediyeye 3 gol atmak marifet değil , iyi oyuncuysan İstanbul Belediyeye gol atacaksın...

KUTADGU
04.02.2010, 08:21

Hiç bir yararı olmadığı gibi aldığı bütün pasları rakibe hediye edip takımın moral motivasyonunu bozdu.....

Denizli Belediyeye 3 gol atmak marifet değil , iyi oyuncuysan İstanbul Belediyeye gol atacaksın...

İBB'ye de Ligin ilk yarısında oynanan maçta iki gol atmıştı ama :)

Ne yapacağız şimdi?

Faik Yılmaz
04.02.2010, 08:25
İBB'ye de Ligin ilk yarısında oynanan maçta iki gol atmıştı ama :)

Ne yapacağız şimdi?

o maçta defans oyuncumuz Egemen bile 3 gol attı....

Maç koptuktan rakip dağıldıktan sonra gol atmak marifet değil takımını kurtaracak gollere imza atacaksın....

Bir şey yapmayacağız acıya katlanmaya devam ediceğiz....

Bu yönetim ve Umut olduktan sonra yapacak başka bir şey yok

Süleyman50
04.02.2010, 08:28
umut belki takımda kalmalı ama ilk 11 oyuncusu olarak değil, ayrıca penaltıyıda başkası atmalıydı...

Ertan 51
04.02.2010, 08:33
Ben Umut u çözdüğüm için dünki kaçırdığı penaltı garibime gitmedi,en kolay pozisyonlar kaçarken hiç olmadık yerden golü atar şaşırtır insanları ama basitler kaçınca sabretmekte zordur tabii.
Sofranın başındaydım penaltı kazandık topun başına Umut geçti çocuklara dedim penaltı kaçacak,
ben başımı kaldırıp bakmadım bile ve dediğim oldu,yani bizim Umut böyle bir Umut.

Süleyman50
04.02.2010, 08:37
Ben Umut u çözdüğüm için dünki kaçırdığı penaltı garibime gitmedi,en kolay pozisyonlar kaçarken hiç olmadık yerden golü atar şaşırtır insanları ama basitler kaçınca sabretmekte zordur tabii.
Sofranın başındaydım penaltı kazandık topun başına Umut geçti çocuklara dedim penaltı kaçacak,
ben başımı kaldırıp bakmadım bile ve dediğim oldu,yani bizim Umut böyle bir Umut.
aynen abi umut böyle golleri zor atar topun başında umutu görüce kesin kaçtı dedim, cale o golü attıda en azından berabere bitirdik maçı...

UğuR
04.02.2010, 09:20
Umut Bulut'a ve diğer gol adamlarımıza özellikle Umut Bulut a gol yollarında başarılı olabilmesi için özel "koç" tutulması lazım.Bu NBA de uygulanan bir yöntem.Bir çok basketbolcunun özellikle pivot mevkisinde oynayan basketçilerin NBA de özel koçları var.Basketçiye fiziksel özelliklerine göre nasıl oynaması gerektiğini öğreten basket atabilmesi için fikir veren ve antreman yaptırtan,nasıl şu anki kaleci anterörleri kalecileri ayrı çalıştırıyorsa aynısı.

Emrah KabuL
04.02.2010, 09:20

Tabi son 2 maçta gol atamaması 4 maçta 7 gol atmasının önüne geçebiliyor.. İmzanızın hakkını veriyorsunuz gerçekten.. Sizler böyle yaptıkça KAZAN'an sürekli başkaları oluyor.

Faik Yılmaz
04.02.2010, 09:54
Tabi son 2 maçta gol atamaması 4 maçta 7 gol atmasının önüne geçebiliyor.. İmzanızın hakkını veriyorsunuz gerçekten.. Sizler böyle yaptıkça KAZAN'an sürekli başkaları oluyor.

Arkadaşım...

İmzam çürümüş köhneleşmiş bir anlayışa , dini inançlardan dolayı insanları hakir gören zihniyete karşı bir isyandır......

Umutun attığı goller hep basit takımlara karşı ( 3 ü zaten Denizli Belediyeye) attığı gollerdi. Rakip basit olunca yediğinizden bir fazlasını atınca kaznaıyorsunuz...

Ancak rakip azıcık dişli olunca Umutun gerçek gol gücü ve performansını görüyoruz maalesef.....

Recep Alkan
04.02.2010, 10:00
Faik bu kadar kuvvetli ironiye inanılmaz basit cevap ermişsin, yakışmadı ;)

Faik Yılmaz
04.02.2010, 10:03
Faik bu kadar kuvvetli ironiye inanılmaz basit cevap ermişsin, yakışmadı ;)

Arkadaşlar yönetime soracağı soruları bana soruyorlar....

Onu hocaya sorun ya da başkana sorun ne diyelim :):):)

Great White
04.02.2010, 10:06
Faik bir lafı söylüyorsan altını da dolduruver bir zahmet..

Umut' un basit takımlara gol attığı zırvası da neyin nesi yahu? Madem öyle koy bakalım şuraya hangi maçlarda kaçar gol atmış hep birikte görelim ve ezbere konuşmayalım..

Ayrıca Umut geldikten sonra büyük maçlarda toplam kaç gol atmışız, bu golleri kimler atmış onu da merak ettim şimdi bak..

Madem bu konuda donanımlısın, bekliyoruz bütün verileri:)

Faik Yılmaz
04.02.2010, 10:17

Umut' un basit takımlara gol attığı zırvası da neyin nesi yahu? Madem öyle koy bakalım şuraya hangi maçlarda kaçar gol atmış hep birikte görelim ve ezbere konuşmayalım..

Ayrıca Umut geldikten sonra büyük maçlarda toplam kaç gol atmışız, bu golleri kimler atmış onu da merak ettim şimdi bak..

ilk yarıda toplam 3 gol attığı için konuşma gereği bile duymuyorum... Herlade sizde duymazsınız...

2 .yarıdaki golllerini irdeleyim....

Denizli Belediye 3 gol..... ( heralde mükemmel golcü demeyeceksiniz bu takıma bile gol atan adama)

Denizli spor 1 gol.... ( Denizliyi ligde yenemeyen bir takım yok şu anda.....Geçiniz)

Sivas 1 gol..... ( Fener yarım gazla 20 dakikada 4 gol attı. ayrıca inanılmaz kötü bir defansları var. Az ayağının ayarı olsa en az 3-4 gol atması lazımdı)

Ankaragücü 1 gol..... ( kadrosu oturmamış gol sorunu çeken bir takım kesinlikle ayarımızda değil.)

E başka ne yapmış.. İlk yarıda zorlandığımız Diyar maçında neylemiş.. boş boş gezmiş duvar gibi kendine gelen topları geri yansıtmış...

Ya dün İastanbul maçında ne etmiş kalecinin bile olmadığı kaleye topu atamamaış...

Bomboşken topa kafa vuramamış....

Hepsini geçin penaltıyı bile atamayıp muhtemel galibiyetimizi elimizden almış.....

Alın size istatistik Gökhanı saçına kadar eleştiren arkadaşlar dün boş kaleye topu atamadğında ne düşündüler bilmiyorum ama ben tek şey dşündüm....

Bu adamlarla biz daha çok bekleriz çok....

Külünkoğlu
04.02.2010, 10:25
Dün attığı penaltı onun vuruş tekniğinin ve bilek esnekliğinin ne kadar zayıf olduğunun net göstergesi.
Ayrıca Teo Filo'nun ricasını da kırması cabası.

Olsun Umut Bulut koşuyor pres yapıyor mücadele ediyor gözümüzü boyuyor ya hatta benim bile, gerisi önemli değil. :)

Koray
04.02.2010, 10:27
Penaltıyı Teo mu atmak istemişti ?

Ve buna müsade etmedi Umut öyle mi :s

Gökhan BAYRAK
04.02.2010, 10:37
ilk yarıda toplam 3 gol attığı için konuşma gereği bile duymuyorum... Herlade sizde duymazsınız...

Denizli Belediye 3 gol..... ( heralde mükemmel golcü demeyeceksiniz bu takıma bile gol atan adama)

Denizli spor 1 gol.... ( Denizliyi ligde yenemeyen bir takım yok şu anda.....Geçiniz)

Sivas 1 gol..... ( Fener yarım gazla 20 dakikada 4 gol attı. ayrıca inanılmaz kötü bir defansları var. Az ayağının ayarı olsa en az 3-4 gol atması lazımdı)

Ankaragücü 1 gol..... ( kadrosu oturmamış gol sorunu çeken bir takım kesinlikle ayarımızda değil.)

E başka ne yapmış.. İlk yarıda zorlandığımız Diyar maçında neylemiş.. boş boş gezmiş duvar gibi kendine gelen topları geri yansıtmış...

Ya dün İastanbul maçında ne etmiş kalecinin bile olmadığı kaleye topu atamamaış...

Hepsini geçin penaltıyı bile atamayıp muhtemel galibiyetimizi elimizden almış.....

Alın size istatistik Gökhanı saçına kadar eleştiren arkadaşlar dün boş kaleye topu atamadğında ne düşündüler bilmiyorum ama ben tek şey dşündüm....

sivas'a 2 gol atmıştı.

ayrıca biz farklı maç mı izledik?nerde boş kaleye topu atamadı dün?

kafa pozisyonunda da iyi vurdu ayrıca, kaleci güzel çıkardı....

Süleyman50
04.02.2010, 10:48
artık forvette teofilonun oynamasını istiyoruz...

Faik Yılmaz
04.02.2010, 10:48
sivas'a 2 gol atmıştı.

ayrıca biz farklı maç mı izledik?nerde boş kaleye topu atamadı dün?

kafa pozisyonunda da iyi vurdu ayrıca, kaleci güzel çıkardı....

2. yarıda kalecinin boşa çıktığı vurup defans oyuncusunun ayağına çarpan hafif çapraz bir pozisyon var ondan bahsediyorum.....

kafa pozinyonuda Calenin ortaladığı ve Umutun boşken dokunamadığı pozisyondu.... Kalecinin çıkardığı değil.....

Gökhan BAYRAK
04.02.2010, 10:51
2. yarıda kalecinin boşa çıktığı vurup defans oyuncusunun ayağına çarpan hafif çapraz bir pozisyon var ondan bahsediyorum.....

kafa pozinyonuda Calenin ortaladığı ve Umutun boşken dokunamadığı pozisyondu.... Kalecinin çıkardığı değil.....

tamam da faik, zaten sen söylüyorsun dokunamadı die :)

o pozisyonda çok iyi değildi yeri.

boş kale pozisyonuna gelince de, madem kale boştu o pozisyonda, kaleye giden top nasıl defans oyuncusuna çarpıyor bunu da anlamış değilim :)

boş kale anlayışın çok değişikmiş :D

Faik Yılmaz
04.02.2010, 10:55
tamam da faik, zaten sen söylüyorsun dokunamadı die :)

o pozisyonda çok iyi değildi yeri.

boş kale pozisyonuna gelince de, madem kale boştu o pozisyonda, kaleye giden top nasıl defans oyuncusuna çarpıyor bunu da anlamış değilim :)

boş kale anlayışın çok değişikmiş :D

7 küsür metre kalenin önünde eni 50 cm adam..... Bence boş sayılır..... :) :) :)

Umuta göre değil tabi kale direklerinide atladım sanırım.... zor pozisyondu çok zor

Cemalettin Taşkın
04.02.2010, 11:10
colman yok selçuk yok alanzinho yok mecburen umut bulut attı penaltıyı ama herkes gibi bende umutu görünce bu gol olmaz dedim yanılmadığım için üzgünüm.

umut bulut yönetimle görüşene kadar çok iyiydi yönetimle görüştü 2 maçtır gol atamıyor.

Erdem Koltuk
04.02.2010, 11:14
o maçta defans oyuncumuz Egemen bile 3 gol attı....

Maç koptuktan rakip dağıldıktan sonra gol atmak marifet değil takımını kurtaracak gollere imza atacaksın....

Bir şey yapmayacağız acıya katlanmaya devam ediceğiz....

Bu yönetim ve Umut olduktan sonra yapacak başka bir şey yok

Biz her maçı kazanıcaz ve her maç Umut gol atacak yani?

Orda maç kopmuş, öteki zayıf takımmış, Sivasa Fener gol atmış, Denizliyi herkes yenmiş....

Olaya bak ya.Adam ne yapsa yaranamıyor.Ayrıca sizin gibi zihniyetlere yaranmasına hiç gerek yok.Ona destek olacak büyük bir çoğunluk var.Yeter de artar.

yakarcı
04.02.2010, 11:16
umut bulut savunanlara söliyorum umut gol atsa atmasada savunma pozisyonuna geçiyosunuz umut forvet digil forvet olmaz umuttan dedigimizde ortalıgı yıkıyorsunuz umut orta sahada oynarsa tm ama forvet olmaz olmaz olmaz

Trabzon34
04.02.2010, 11:17
Umut iyi niyetli bir oyuncu. Ama benim forvete bakışım farklı. Bugün eziklerden semih şentürk ü istesek karşılığında umut u önersek kabul ederler mi?.. Veya gs den baroş u istesek kabul ederler mi?.Veya bjk dan nihat ı veya nobre yi istesek?.. Onu bırakın kayseirden makakula veya bursa dan sercan la bile takas edemeyiz onu.. Ha bu futbolcuları takımımda ister miyim? O ayrı bir konu..
Demek istediğim rekabet ettiğimiz tüm takımların forvetlerinden bir gömlek aşağıda bence.. Ha ama gene de iyi bir yedektir diye düşünüyorum.
Bunu dün akşam için söylemiyorum. Hami bile penaltı kaçırdı.. Umut da kaçırabilir.. Ama genel olarak belli eksiklikleri var.. Umut kalceiyle karşı karşıya kaldığında artık eskisi kadar heyecanlanmıyorum bile.. "kaçıcak" diye düşünüyorum zira.. ve maalesef yanılmıyorum..

Great White
04.02.2010, 11:17

Faik bırak şimdi şark kurnazlığını da yukarıdaki soruma cevap ver. Yani imzanda övdüğün molla zihniyetini burada da belli etmene gerek yok:D

Umut geldiği günden bu yana lig ve kupada kaç gol atmış? Takımdaki diğer adamlar ne kadar atmış?

Bu gollerin kaçı önemli maçlarda kaçı önemsiz maçlarda atılmış?

Gene bu gollerden kaç tanesi skora, kaç tanesi maça tesir etmiş?

Onun oynadığı dönemde Trabzonspor takımının ve Türkiye' nin en golcü isimleri kimlermiş?

Bu dönemde büyük takımlara toplamda kaç gol atmışız? O golleri kimler atmış?

Bu sorulara cevabı olan varsa yazsın, yoksa sabaha kadar boş beleş atıp tutmak serbest:)

Mustafa
04.02.2010, 11:20
Umut her maç 10 gol atsa gene begenmezsiniz.Penaltıyı atmış olsa galip gelecegimizin garantisi var mıydı? Gol olsa belki sonraki pozisyon gelişmeyecekti.

hamucera
04.02.2010, 11:42
zaten 2 yıl önce ilk yarısını Avni Akerde 2-0 yenik kapattığımız maçın 2. yarısında 5 dakikada 2 gol atanda Umut değildi. bir tane maç isteyenlere 1 tane örnek.

Erbay
04.02.2010, 11:44
Umut yetersiz bu bir gerçek. Üstüne gitmenin anlamı yok. Daha iyisini alsınlar oynatsınlar. Biz de izleyelim. Eleştiriler yönü "takımda zorla oynuyorsun, düzeni kurmuşsun çek git artık"a gidiyor. Hedefimiz şampiyonluksa takımda banko oynayacak bir youncu değil bence. Ziya Doğan döneminde az hücum yaparken de aynı oyun aynı gol sayısı, geçen sene en fazla şut çeken takımken de aynı gol sayısı aynı oyun. Yetenekleri kısıtlı. İşte tam da bu.

Tayfun
04.02.2010, 11:47
Şöyle birşey de var şuan ligde üstümüzde yer alan takımlar kimler;
Galatasaray
Fenerbahçe
Bursaspor
Kayserispor
Beşiktaş

Bunların forvetleri kimler;

Gs: Baros
Fb: Semih
Bursa: Sercan
Kayseri : Makukula
Beşikteş : Nihat

bi karşılaştırın bakalım Umut bunlardan iyi forvet mi?:rolleyes:
boşuna nefes tüketmeyelim Umut Trabzonsporun forveti filan olamaz olmamalı!!

Faik Yılmaz
04.02.2010, 11:50
Faik bırak şimdi şark kurnazlığını da yukarıdaki soruma cevap ver. Yani imzanda övdüğün molla zihniyetini burada da belli etmene gerek yok:D

Umut geldiği günden bu yana lig ve kupada kaç gol atmış? Takımdaki diğer adamlar ne kadar atmış?

Bu gollerin kaçı önemli maçlarda kaçı önemsiz maçlarda atılmış?

Gene bu gollerden kaç tanesi skora, kaç tanesi maça tesir etmiş?

Onun oynadığı dönemde Trabzonspor takımının ve Türkiye' nin en golcü isimleri kimlermiş?

Bu dönemde büyük takımlara toplamda kaç gol atmışız? O golleri kimler atmış?

Bu sorulara cevabı olan varsa yazsın, yoksa sabaha kadar boş beleş atıp tutmak serbest:)

Bundan sonra oyuncular hakkında yorum yaparken cemazil evvelinden başlarız yorum yapmaya o zaman.... Dedeleri nasıl bir adamdı filan :) :) :)

Dün sahada oyun oynayan bir oyuncu yoktu Diyarbakır maçındada....Ne yapalım geçmişti bir kaç gol attı diye hoşmu görelim....

Hami 10 sene önce süper goller atmıştı geri getirelim o zaman olurmu....

Nasıl bir bakış açısı anlamadım seninkisi...

Geçen sene 14 gol attı şimdi oynamama hakkımı olucak....Neyi ispat edecek dediklerin... İstatistik çıkarınca topa kaval kemği ya da ensesi yerine ayağıylamı vuracak...

Peki Gökhanı 15 gol 8 asistle niye yerin dibine soktuk o zaman..... Madem salt gol sayısına bakacağız hem golü hem asisti daha fazlaydı...

Umut çok seviliyor nedeni şu bir şeyler yapıyormuş gibi boş boş koşuyor.... Öğretmen bakınca ders çalışıyormuş gibi yapan bir öğrenci gibi.....

Onur Civelek61
04.02.2010, 11:51
Gol atınca süper kaçırınca yuh yeteneksiz demek istemiyorum.İyi oyuncu fakat tek forvet oynamaya devam ederse yine çıldırcaz...

.....
04.02.2010, 11:55

Araya girmek istemem ama burda söylediklerini yanlış buluyorum.

Büyük maçlarda da gol attı , küçük maçlarda da gol attı. Geriye düştüğümüz maçlarda da gol attı , ilk golü de yeri geldi attı.

Sıkıntı 2 maç gol atamayınca ortaya çıkıyor ama . Bundan önce 7 gol atarken kimsenin sesi çıkmaz, 2 gol kaçırsın herkesin sesi çıkar.

İşte böyle kahpedir dünya...

unique
04.02.2010, 11:55
İyi niyetli ,mücadeleci, azimli ama ne yazık ki son vuruş özürlüsü. Şampiyon olacak bir takımın ilk on bir oyuncusu ve özellikle de tek forvet oynayacak kişi değil Umut bana göre; kulübede bekler, süper de yedek olur, yorulmuş rakip savunmayı yanında başka bir forvet olmak kaydıyla hırpalar ama sadece bu kadar. Bulduğunu atacak forvet oyuncusu, son vuruşlarından klas akacak.

Great White
04.02.2010, 11:56
Faik, madem öyle sen de bu duruma düşmemek için yazarken ağzına geleni değil, aklına geleni biraz düşünüp öyle yazacaksın:)

Demişsin ki "Umutun attığı goller hep basit takımlara karşı ( 3 ü zaten Denizli Belediyeye) attığı gollerdi. Rakip basit olunca yediğinizden bir fazlasını atınca kaznaıyorsunuz."

Böyle bir yorum yazarsan ben de sana öyle sorular sormak zoruında kalırım. Ben Umut' un yeteneklerinin kısıtlı olduğunun farkındayım. Hatta Teo' nun ondan çok daha yetenekli çıkması halinde forvette yer alacak olmasından da umutluyum şimdilik..

Gökhan mevzuusuna girmeye artık girmeye gerek dahi duymuyorum. Şu sıralar en büyük eğlencem Fenerli dostlarımı bu konuda kızdırıp durmak zaten. Bir de buradaki Gökhancıları fitil etmeme gerek yok:D

Bu arada Smart..

Yetenekleri kısıtsız bir adam söyleyebilir misin bana? Trabzonspor' da forma giyenlerden olursa sevinirim. Gerçi dünyada bile böyle bir oyuncu yok ama neyse:)

Erdem Koltuk
04.02.2010, 11:57
Bundan sonra oyuncular hakkında yorum yaparken cemazil evvelinden başlarız yorum yapmaya o zaman.... Dedeleri nasıl bir adamdı filan :) :) :)

Dün sahada oyun oynayan bir oyuncu yoktu Diyarbakır maçındada....Ne yapalım geçmişti bir kaç gol attı diye hoşmu görelim....

Hami 10 sene önce süper goller atmıştı geri getirelim o zaman olurmu....

Nasıl bir bakış açısı anlamadım seninkisi...

Geçen sene 14 gol attı şimdi oynamama hakkımı olucak....Neyi ispat edecek dediklerin... İstatistik çıkarınca topa kaval kemği ya da ensesi yerine ayağıylamı vuracak...

Peki Gökhanı 15 gol 8 asistle niye yerin dibine soktuk o zaman..... Madem salt gol sayısına bakacağız hem golü hem asisti daha fazlaydı...

Umut çok seviliyor nedeni şu bir şeyler yapıyormuş gibi boş boş koşuyor.... Öğretmen bakınca ders çalışıyormuş gibi yapan bir öğrenci gibi.....

Kötü oynadığı maçta onu oyundan almak hocanın görevi.Umut'un bu konuda yapacağı bir şey yok.

Ayrıca Umutun attığı gollere bahane bulup, atamadığı golleri milletin gözüne sokmak çok komik.İyice garip bir hal aldı Umut'u eleştirmek.

.....
04.02.2010, 11:57
umut bulut savunanlara söliyorum umut gol atsa atmasada savunma pozisyonuna geçiyosunuz umut forvet digil forvet olmaz umuttan dedigimizde ortalıgı yıkıyorsunuz umut orta sahada oynarsa tm ama forvet olmaz olmaz olmaz

Oynar oynar oynar

Sana inat Umutu savunacam var mı ötesi ?

Şuraya yazdığın yazıların bir tanesi doğru değil. Hepsi Umutu karalamak için. Yoksa Umut u yollayıp sen mi geçmek istiyorsun forvete ?

oulcan_ts
04.02.2010, 12:00

Bu adam gol atınca sen sevinmiyor musun !?

Penaltıyı kimler kaçırdı kimler..

Bahane bulma boşuna..

Adam gol atıyor sen yok onun defansı kötü yok gol sorunları var,kadrosu oturmamış..Ne arıyorsun Barcelonayla oynayıp umutum 4-5 gol mü atmasını mı !

Abartmayın..Duyarlı olun biraz..

Erbay
04.02.2010, 13:06
Peki Soner abi :), Yattara diyerek kendimi bir garantiye alayım :D Alanzinho, Engin, Marcelinho, Szymek, Fatih Tekke... Yetenekleri kısıtsız olanlar. Sonsuz değil.

Gökdenizimi unutmuşum :)

Sessegnon61
04.02.2010, 13:08
Topun başına geçtiğinde atamayacağını adım gibi biliyordum adam ceza sahası yayına kadar açıldı topa gidene kadar tüm enerjisi bitti zaten.

Faik Yılmaz
04.02.2010, 13:15
Faik, madem öyle sen de bu duruma düşmemek için yazarken ağzına geleni değil, aklına geleni biraz düşünüp öyle yazacaksın:)

Demişsin ki "Umutun attığı goller hep basit takımlara karşı ( 3 ü zaten Denizli Belediyeye) attığı gollerdi. Rakip basit olunca yediğinizden bir fazlasını atınca kaznaıyorsunuz."

Böyle bir yorum yazarsan ben de sana öyle sorular sormak zoruında kalırım. Ben Umut' un yeteneklerinin kısıtlı olduğunun farkındayım. Hatta Teo' nun ondan çok daha yetenekli çıkması halinde forvette yer alacak olmasından da umutluyum şimdilik..

Kusura bakma sevgili Arkadaşım....Ne şekilde yazacağımı sana değil kimseye sormam..

Argo ve hakaret içeren şeyler kullanırsam yönetici arkadaşlar gereğini yapar.....

Siz Umuttan medet ummaya devam edin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız ama o zamanda iş işten geçmiş olucak....

.....
04.02.2010, 13:17
Penaltıyı kullanmaya Umut geçince atamayacak biliyordum diyenler atsa ne yapacaktılar çok merak ediyorum.

Penaltıda iki şık vardır. Ya atarsın ya atamazsın. %50 ye %50

Ben bu oranın dışına çıkan bir sizi biliyorum ya pes doğrusu...

.....
04.02.2010, 13:19
Benim bildiğim Umut bu lafları sahiplerine iyade eder.

Er yada geç. Yapmadığı bir şey değil çünkü...

Süleyman Eruyar
04.02.2010, 13:26
Penaltıyı kullanmaya Umut geçince atamayacak biliyordum diyenler atsa ne yapacaktılar çok merak ediyorum.

ayrıca o dakikada o topun başına her babayiğit geçemez.. dilinizin biraz karakteri olsun be...

aaahmet61
04.02.2010, 13:26
umut golcü değil ama gol pozisyonua iyi giriyor.son vuruşları teoya bırakması lazım.yani asist yapması lazım.

unique
04.02.2010, 13:28
Penlatıyı kullanmaya Umut geçince atamayacak biliyordum diyenler atsa ne yapacaktılar çok merak ediyorum.

Bazı futbolcular vardır kullandıkları penaltıların %90'ından fazlasını gol yaparlar. Hami böyleydi işte; kariyeri boyunca kaçırdığı penaltı bir elin parmaklarını geçmez. Basketbolda da serbest atışta da senin mantığa göre %50 atar ya da kaçırır öyle mi bir oyuncu? Ama öyle değil işte; Rigaudeau diye bir basketbolcu vardı Fransa'da bilmem hatırlar mısın? Rigaudeau , bir Avrupa Şampiyonası'nda kullandığı yaklaşık 30 serbest atışın hepsini isabetli kullanmıştı. Milli basketçimiz Ömer Aşık da 30 atışın sadece 6-7 tanesini kullanabiliyor şu anki istatistiklerine göre.

Kısacası, Umut penaltı atabilecek bilek kıvraklığı, top tekniği ve futbol zekasına sahip değildir benim gözümde.

Erbay
04.02.2010, 13:32
Penaltı noktasına geldiği anda zaman dursa sorulsa tüm taraftara atar mı diye. Sonuç ne çıkardı sizce. Golcülükte, özellikle de penaltı atarken en önemli şey soğukkanlılık ve kendine güvendir bence. Umutta ikisi de yok.

onu penalti noktasinda gorunce atamayacagini bilmek cok kotu! gecen yilda aynisi olmustu, bir suru tartismaya yol acti, yine ayni sey..

1 metreden atamayan, 11 metreden nasil atsin dedim babama penaltidan önce, nitekim öylede oldu.

penaltı atacak oyuncu mu kalmadı.
umut deyince topun başında spiker şimdi atamaz bu.
hırsına bişey diyecek yok ama Trabzon'un hedefi üst sıralarsa umut la olmaz ısrar etmesinler

penaltıyı kaçıracak dedim ve öyle oldu :) iyi has güzelde umut sen niye atıyorsun bu penaltıları geçen sene mi ne kayseri dede kaçırmıştın sen atma en iyisi umut boş ver o sorumluluğu başkası alsın zaten kaçırdığın goller bizi kahretmeye yetiyor :) ama yinede seviyorum seni hiç olmazsa bir şeyler başarabilmek için çaba harcıyorsun.

Penaltıyı kacıracağını hissetmiştim hatta izlerken arkamı bile döndüm, neden onun attığını da anlayamadım(kesin suanda o da cok üzgündür ama bu sonucu etkilemiyor) yinede onu desteklemeye devam ediceğim...

penaltıyı atamayacağını hissettim, umut penaltı çekemez keşke teo çekseydi...

maçta iyi olduğu söylenemez gerçi takım olarak kötüydük ibb lilerin bu kadar çirkef olabileceğini hiç düşünemezdim ama olsun böyle oynamak yakışmadı bize, yinede avantajlı skoru almasını bildik...

penaltiyi kullanmadan kesin kaciracak dedim ve kacirdi teo atmaliydi penaltiyi bence

Penaltıya bakmadım bile. Morali düzelecek diye Umut'a verildi diyeceğim ama moralide gayet yerinde olmalı..

çok açıldı dedim kaçıracak :) ama olsun affettirdi kendini..Goldeki asist yine UMUT un harika sıçrayıp arkaya aktarmasından geldi...! hep olumsuzlukları görmeyelim lutfen....!

Sanırım penaltı noktasında Umut'u görünce, maçı izleyenlerin çok büyük bir çoğunluğu atamayacağını biliyordu diyelim. Sadece bizim sahadakiler, ve teknik heyet bu konuda "umut" 'luydu galiba. :D

Neyse, bunu yazmak değildi niyetim; bu takımda kalması gereken oyunculardan. Yeri gelir ilk 11, yeri gelir yedek kulübesinde. Ama Trabzonspor'un Umut'a ihtiyacı var.

Giderse kaybeden de Umut Bulut olmayacaktır.

penaltıyı atamayacağını biliyordum, şaşırmadım...

Topun başına geçtiğinde atamayacağını adım gibi biliyordum adam ceza sahası yayına kadar açıldı topa gidene kadar tüm enerjisi bitti zaten.

:) Vuruşuna tekniğini girmiyorum. Topa vurmadan önce neden böyle düşünüyoruz? Neden ben penaltı olunca foruma "goooooooooll" yazıp elim yanıt gönderde iken Umut'u görünce siliyorum?

Süleyman Eruyar
04.02.2010, 13:32
Bazı futbolcular vardır kullandıkları penaltıların %90'ından fazlasını gol yaparlar. Hami böyleydi işte; kariyeri boyunca kaçırdığı penaltı bir elin parmaklarını geçmez. Basketbolda da serbest atışta da senin mantığa göre %50 atar ya da kaçırır öyle mi bir oyuncu? Ama öyle değil işte; Rigaudeau diye bir basketbolcu vardı Fransa'da bilmem hatırlar mısın? Rigaudeau , bir Avrupa Şampiyonası'nda kullandığı yaklaşık 30 serbest atışın hepsini isabetli kullanmıştı. Milli basketçimiz Ömer Aşık da 30 atışın sadece 6-7 tanesini kullanabiliyor şu anki istatistiklerine göre.

Kısacası, Umut penaltı atabilecek bilek kıvraklığı, top tekniği ve futbol zekasına sahip değildir benim gözümde.

o zaman bu durumda kim şuçlu, Umut mu? , yoksa onu penaltı atacaklar listesine koyan Şenol Güneş mi?

.....
04.02.2010, 13:34
umut golcü değil ama gol pozisyonua iyi giriyor.son vuruşları teoya bırakması lazım.yani asist yapması lazım.

Umut golcü değilse kim golcü ?

siz önce golcünün ne olduğunu biliyor musunuz da Umuta böyle bir şey söylüyorsunuz ?

.....
04.02.2010, 13:36

Ben anlatamadım heralde. Oyuncunun yüzdesini yazmadım.

Herhangi bir oyuncu o topun başına geçerse ya gol atar ya gol kaçırır.

Umut kaçırdı. Kaçıracağını biliyorum diyenler müneccim mi şimdi ? Nerden bilirsin atıp atamayacağını. Onu demek istiyorum...

Koray
04.02.2010, 13:37
Az önce özetleri izledim maçı canlı izlerken pek dikkatimi çekmemişti...

Herkes topu sana atmak zorunda değil Umut, ikide bir onu bunu azarlayıp durma sanki yakaladıklarını atabiliyoırmuşsun gibi bide milleti azarlıyorsun...

Teo yakaladığı pozisyonu kaleye vurdu diye öyle bi bağırdıki sesi TV başındakilere kadar geldi, senin önünde de arkanda da adam vardı nasıl atsın sana kale önünde dururken hayret bişeysin.

Yeni gelmiş adamın moralini bozma, er yada geç tribün dersini verir sana Trabzon'da çünkü çok göze batıyorsun...

Osman Yavuz
04.02.2010, 13:39

Herkes topu sana atmak zorunda değil Umut, ikide bir onu bunu azarlayıp durma sanki yakaladıklarını atabiliyoırmuşsun gibi bide milleti azarlıyorsun...

Teo yakaladığı pozisyonu kaleye vurdu diye öyle bi bağırdıki sesi TV başındakilere kadar geldi, senin önünde de arkanda da adam vardı nasıl atsın sana kale önünde dururken hayret bişeysin.

Yeni gelmiş adamın moralini bozma, er yada geç tribün dersini verir sana Trabzon'da çünkü çok göze batıyorsun...
O dediklerini her maç yapıyor maalesef.Bazen ofsaytta bekliyor hala oradan bağırıp çağırıyor arkadaşına niye pas atmadın diye.

.....
04.02.2010, 13:41
Her zaman topu alıp gol atmak istiyorsun. Gerekirse arkadaşlarına bile kızabiliyorsun.

İşte keşke senin gibi bir kaç tane daha oyuncumuz olsaydı...

unique
04.02.2010, 13:45
o zaman bu durumda kim şuçlu, Umut mu? , yoksa onu penaltı atacaklar listesine koyan Şenol Güneş mi?

Ben suçlu bulmak niyetinde değilim, Umut'un bana göre son vuruşlarda ve penaltılarda yetersiz olduğunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

mehmetdoğan
04.02.2010, 14:28
bizi umuta mahkum eden yönetime sevgilerimi iletiyorum

Cem Akyüz
04.02.2010, 14:31
Her zaman topu alıp gol atmak istiyorsun. Gerekirse arkadaşlarına bile kızabiliyorsun.

İşte keşke senin gibi bir kaç tane daha oyuncumuz olsaydı...

Yahu Engin her topu istiyor diye tepki görüyor umut istediği zaman hırs oluyor ruh oluyor

Süleyman Eruyar
04.02.2010, 14:36
Ben suçlu bulmak niyetinde değilim, Umut'un bana göre son vuruşlarda ve penaltılarda yetersiz olduğunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Renkdaş o zaman bunu Umut başlığında değil, Şenol Güneş başlığında dillendirebilirsin..

Umut dün çok kötüydü, ama hangi birisi çok iyi oynadı ki( Ömer hariç )

bu yüzden biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.. şu an Colman' a gösterilen sabrın hepsini değil, beşte birini Umut'a gösterin yeter..

( bu söylediğim Unique ile ilgili değildir)

halukozcelik
04.02.2010, 14:37
bu adam gol atmaya çalışmasın yeter.

.....
04.02.2010, 14:41
Yahu Engin her topu istiyor diye tepki görüyor umut istediği zaman hırs oluyor ruh oluyor

Ben Engine bir şey dedim mi ?

Süleyman Eruyar
bu adam gol atmaya çalışmasın yeter.

Haluk abi, ne yapmasını istersin.?

Cem Akyüz
Ben Engine bir şey dedim mi ?

Ömer ben sana demedim zaten..Genel olarak yazdım

cyberentalpi
04.02.2010, 14:48
Umut un penaltı atması anormal degil elbette. Kaciracagini bende hissettim. Ha ceyhun atsa bence isabette olurdu. Hic olmadi abanirdı.

Umut kacirdigi goller aslında tamamen heyecan. Yani heyecanlı oyuncu. o yuzden olup olmadik yerlerde cikiyor gol atiyor olmayacak golleri kaciriyor. O Yuzden pas vermesi gereken yerde bazen bilincli bazen gormedigi icin vermiyor. Cunku derdi deyirci ile barismak.
Sogukkanlı olsa daha iyi olur elbette.

Umut teo forma girerse daha basarili olabilir. Sadece kendini ne buyuk ne kucuk gorecek. Teo atmıs ben atmısım modune girmeyecek.

ömürbay
04.02.2010, 14:50
dün maçtaydım, oyunun son dakkaları penaltı olduğuna sevindim ama topun başına umut geçince içimde bi tedirginlik hissettim ve sonuçta penaltıyı kaçırdık. Umut elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor , koşuyor mücadele ediyor ama Trabzona geldiğinden beri kendini geliştirmiyor o son vuruşlardaki o gelişmeyi gösteremiyor. Elimde değil, gözlerimin önünden de Fatih Tekke geçiyor...

.....
04.02.2010, 14:50
Bende Umut-Teo ikilisinin başarılı olacağına inananlardanım.

zaferyıldız
04.02.2010, 14:51
yahu gerçek söylüyorum niye stoper yapmıyoruz bu adamdan...

cplc
04.02.2010, 14:52
bir araba reklamı vardı,
daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!
taraftarda umut için aynı mantığı gütsün artık,
daha iyisini gelene kadar yalandan yere küfür etmeyelim .

Abd.kalaycı
04.02.2010, 14:55
dün maçtaydım, oyunun son dakkaları penaltı olduğuna sevindim ama topun başına umut geçince içimde bi tedirginlik hissettim ve sonuçta penaltıyı kaçırdık. Umut elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor , koşuyor mücadele ediyor ama Trabzona geldiğinden beri kendini geliştirmiyor o son vuruşlardaki o gelişmeyi gösteremiyor. Elimde değil, gözlerimin önünden de Fatih Tekke geçiyor...

Bırakalım artık unutalım artık Fatih TEKKE meselesini hizmetlerine teşekkür edelim bu konu zarar vermeye başladı yeter diyorum o bizim değil Zenit,in Rubin,in topçusu yeter diyorum.

Great White
04.02.2010, 14:56
Ben Hami' den bu yana Trabzonspor' un kazandığı hiçbir penaltıda rahat değilim ona bakarsak..

Son derece yetenekli bir forvet olan Fatih Tekke' nin bile kullandığı penaltılar kaleye inleyerek giderdi..

Smart61..

Yahu o saydığın adamların herbiri (Engin hariç) Umut' dan daha yetenekli olabilir ama dikkat edersen her birinin de kendine göre çeşitli zaafları var. Yani öyle çok da kısıtsız falan da değiller, Yattara da dahil:)

Kiminin fizik gücü, kiminin profesyonelliği, kiminin disiplini, kiminin hava hakimiyeti, kimininse sürati ya da hırsı Umut' dan çok daha zayıf..

.....
04.02.2010, 14:58
Fatih Tekkeyi artık unutalım. Bende çok istiyordum gelmesini ama artık yok. Bir daha da oyuncu olarak geleceğini zannetmiyorum.

Şimdi elimizdekilere nasıl destek veririz onun hesaplarını yapalım bence...

Abd.kalaycı
04.02.2010, 15:25
Sonuçta penaltı ayrı bir konu kaçar örnek Maradona,nın dünya kupasında kaçırdığı penaltı kimler kimler kaçırmadıki lütfen futbolcularında insan olduğunu unutmayalım ve kalecide kurtarmak için çalışıyor,bu penaltıda birde çizgi ihlali vardı kaleci 3 metre ileri çıktı ama sahada hakem olmadığı için farketmez.

.....
04.02.2010, 15:29
Ben hiçbir zaman penaltılara Oranlarla bakmam.

Ya atarsın ya atamazsın. Bundan öncekilerini attın diye bunu kesin atacaksın diyemeyiz. Bundan öncekilerini kaçırdı diye bunu kesin kaçıracak da diyemeyiz.

O yüzden yüklenmeyelim Umut a .

Zafer Fidan
04.02.2010, 15:49
Umut golcü değilse kim golcü ?

siz önce golcünün ne olduğunu biliyor musunuz da Umuta böyle bir şey söylüyorsunuz ?

Kelimenin icinde yaziyor GOLcü ne oldugunu.

.....
04.02.2010, 15:56
Kelimenin icinde yaziyor GOLcü ne oldugunu.

Neymiş GOLcü? açıklar mısın ?

Sadece GOL atan mıdır ?

Faik Yılmaz
04.02.2010, 16:01
Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın takımı için ter döken her futbolcuya saygı duyarım....

Yalnız UMutun yeterli ölçülere sahip bir forvet olmadığını düşünüyorum...

Son vuruşlarda beceriksiz ve ayağında top tutamıyor eksi yönleri bunlar...

artısı ise rakip defası koşularıyla yorması ama bu benim için yeterli değil....

Armağan Dere
04.02.2010, 16:54
http://4.bp.blogspot.com/_opOvRUt4j_Y/SYLkYkklEbI/AAAAAAAAABY/zRuWu5G7-iI/s1600/blogi%C3%A7in.JPG
Şu vuruşu hatırlayanınız var mı?...

Murat'
04.02.2010, 16:55
Dün Umut'un penaltıyı atamayacağı burdaki birçok kişi gibi benim de içime doğdu.Neden penatıyı Umut'a attırırlar ki.Cale'ye aşırdığı kafa pası güzeldi.Son dakikada kaçırdığı gol de felaketti.

Emrah KabuL
04.02.2010, 17:03
http://4.bp.blogspot.com/_opOvRUt4j_Y/SYLkYkklEbI/AAAAAAAAABY/zRuWu5G7-iI/s1600/blogi%C3%A7in.JPG
Şu vuruşu hatırlayanınız var mı?...

yakarcı hatırlar.. ne de olsa bu başlığın 2 hatrı sayılır anti Umutcularısınız :)

.....
04.02.2010, 18:15
yakarcı hatırlar.. ne de olsa bu başlığın 2 hatrı sayılır anti Umutcularısınız :)

Bence de :)

Adamin 1 hafta önceki hayalindeki kadroda Umut var , Ama Umut varken bile en ağır eleştirileri yapıyor.

Çok şaşırtıcı değil mi ? :)

Ilelioglu
04.02.2010, 18:18
Umut'la Umutluyuz...!:)

Ömer SEVİNÇ
04.02.2010, 18:29

Koray neymiş tribünün vereceği ders çok merak ettim.

Yok orda niye arkadaşına kızmış burada niye top istemiş. Tribündekiler bu kadar iyi biliyorlarsa futbolu çıksın onlar oynasınlar yahu. Biz de biraz yıldız futbolcu görelim..

Orhan Kahraman
04.02.2010, 18:34
Önceden çok sert eleştirirdim umutu sonra ne olduysa fikrimi değiştirdim sadece normal eleştiriler yapmaya başladım AMA topcumuzu öldürürcesine eleştirenleri gördükten sonra taraftarımız yüzünden umutu daha da sever oldum.Bu kadar eleştiriyi hak etmediğini düşünüyorum

.....
04.02.2010, 19:37
Önceden çok sert eleştirirdim umutu sonra ne olduysa fikrimi değiştirdim sadece normal eleştiriler yapmaya başladım AMA topcumuzu öldürürcesine eleştirenleri gördükten sonra taraftarımız yüzünden umutu daha da sever oldum.Bu kadar eleştiriyi hak etmediğini düşünüyorum

Zararın neresinden dönersen kardır :)

Murat'
04.02.2010, 19:38
Yeni gelmiş adamın moralini bozma, er yada geç tribün dersini verir sana Trabzon'da çünkü çok göze batıyorsun...Ne dersi vereceksiniz biraz açıklayabilir misiniz ?

Tribündekiler ders falan vermesinler bence ders verecek düzeydeyseler sahaya çıkıp oynasınlar.

mehmets61
04.02.2010, 20:16
Bir taraftar olarak umut ile sözleşme uzatılmasını istemiyorum.Umarım teşekkür edilip yol ayrılır...

leavemealone
04.02.2010, 20:28
Kral tekke gelseydi güzel bir yedek olacakti ama bu sartlarda ilk 11 de devam artik teoyla..

tsburak08
04.02.2010, 20:33
ts burak sen ne kadar çok şey biliyorsun ya.Valla helal olsun Ersun Yanaldanda,Şenol Hocamdan da daha çok şey biliyorsun ya.Yazık oluyor sana buralarda kardeşim.
Eyv. düşüncelerimi söylüyorum..

Ömer >>> Penaltı kaçıran forvet istemiyoruz :D:D:D:D:D... son 10 dakika da penaltı bulmuşsun kaçırıyosun bu adamla şampiyonluğa nasıl gidicez :confused::confused: 1-1 ken boş kaleye kaçırdı,umut beceriksiz umut la bu gemi yürümez..

tsburak08
04.02.2010, 20:34
Bir taraftar olarak umut ile sözleşme uzatılmasını istemiyorum.Umarım teşekkür edilip yol ayrılır...
Aynen mehmet kardeşim.Umut bir gitsin gittiği günü her yıl geleneksel olarak kutlucam :D

İlker ToSun
04.02.2010, 20:42
Vallahi bravo yani..

Bu arada şunu şimdi farkettim. Daha önce görsem boş yere kendimi yorup cevap bile yazmazdım vallahi..

Böyle durumlarda ne derlerdi?

"Allah ıslah etsin!!"

Evet yani, başka bir şey gelmedi aklıma. Selametle:)

valla sezon başına 20 gol ortalaması nasıl buldun anlamış değilim, 2000 yılından beri top oynayan bir adam sadece bir kez 20 gol atmış ama sen ortalamasını 20 gol yaptın. nasıl bulduğunu sormayacam ama aritmetik ortalama olmadığı kesin.

dünyanın hiçbir toprak parçasında iyi forvet kabulü olarak gösterilmeyen "ön direk arka direk koşuları" "çapraz koşu" "defansı yormak" "iyi niyet" gibi laflarına rağmen ben sana gözün körleşmiş yada hezeyan (kullandığın kelimenin ağırlığını ne derece biliyorsun ondan da emin değilim ya) içindesin veya traş yapıyorsun demeyeceğim çünkü fikrini beğenmediğim adamın fikrine karşı çıkacağıma, senin gibi adama laf sokmaya kalkarsam sen ve senin türevlerinden farkım kalmaz.

sana ve senin zihniyetindekilere umut ile mutluluklar diliyorum, koşularını çok beğeniyorsanız alıp bağınızda bahçenizde de koşturabilir ve onu koşarken izleyebilirsiniz, hatta iki de direk dikersiniz ön direk arka direk koşar bir yandan da iyi niyetini sunar size.

yattaranın kaderiyle umutu bir tutmanla ilgili de sana sadece şunu diyorum, kendimi söylemiyorum yattara başlığına yazıları yazan great white sen isen (ki pek inancım yok), yani yattara senin takımının futbolcusu olsaydı şu an ingiltere, italya yada ispanyadaydı. hatta doğal akışına bırakılsa üzerine tezgahlar kurulmasa bu adamların yönettiği takımdan bile oralara giderdi. bir tarafta ismi sürekli kirlenen, en son olarak sağlığına kast edilen bir sporcu, öbür tarafta ise sürekli şans verilen bir sporcu var. ama buna rağmen umut anlattığın kadar ise bunun ölçüsü gerçekten çok basittir, yaşı da müsait, yerli oyuncu da zaten illaki 3 istanbul takımına gider çünkü benim bildiğim trabzonsporun forveti, 3 istanbul takımında oynayabielcek düzeyde olmalı ha baktınız o da olmuyor "iyi niyet"li umut un yanına ben size "hayırsever" bir iş adamı amca öneririm onu da alırız forvete.

haydi selametle

not: great white ın şahsına yazılmış bir yazıdır, kimse üstüne alınıp alıntı yapıp da tartışma çıkarma hevesine girmezse sevinirim. ama çıkıp umut'un kariyeri 20 gol ortalamalı olduğunu rakamlarla anlatan birisi olursa zevkle okurum

tsburak08
04.02.2010, 20:51
valla sezon başına 20 gol ortalaması nasıl buldun anlamış değilim, 2000 yılından beri top oynayan bir adam sadece bir kez 20 gol atmış ama sen ortalamasını 20 gol yaptın. nasıl bulduğunu sormayacam ama aritmetik ortalama olmadığı kesin.

dünyanın hiçbir toprak parçasında iyi forvet kabulü olarak gösterilmeyen "ön direk arka direk koşuları" "çapraz koşu" "defansı yormak" "iyi niyet" gibi laflarına rağmen ben sana gözün körleşmiş yada hezeyan (kullandığın kelimenin ağırlığını ne derece biliyorsun ondan da emin değilim ya) içindesin veya traş yapıyorsun demeyeceğim çünkü fikrini beğenmediğim adamın fikrine karşı çıkacağıma, senin gibi adama laf sokmaya kalkarsam sen ve senin türevlerinden farkım kalmaz.

sana ve senin zihniyetindekilere umut ile mutluluklar diliyorum, koşularını çok beğeniyorsanız alıp bağınızda bahçenizde de koşturabilir ve onu koşarken izleyebilirsiniz, hatta iki de direk dikersiniz ön direk arka direk koşar bir yandan da iyi niyetini sunar size.

yattaranın kaderiyle umutu bir tutmanla ilgili de sana sadece şunu diyorum, kendimi söylemiyorum yattara başlığına yazıları yazan great white sen isen (ki pek inancım yok), yani yattara senin takımının futbolcusu olsaydı şu an ingiltere, italya yada ispanyadaydı. hatta doğal akışına bırakılsa üzerine tezgahlar kurulmasa bu adamların yönettiği takımdan bile oralara giderdi. bir tarafta ismi sürekli kirlenen, en son olarak sağlığına kast edilen bir sporcu, öbür tarafta ise sürekli şans verilen bir sporcu var. ama buna rağmen umut anlattığın kadar ise bunun ölçüsü gerçekten çok basittir, yaşı da müsait, yerli oyuncu da zaten illaki 3 istanbul takımına gider çünkü benim bildiğim trabzonsporun forveti, 3 istanbul takımında oynayabielcek düzeyde olmalı ha baktınız o da olmuyor "iyi niyet"li umut un yanına ben size "hayırsever" bir iş adamı amca öneririm onu da alırız forvete.

haydi selametle

not: great white ın şahsına yazılmış bir yazıdır, kimse üstüne alınıp alıntı yapıp da tartışma çıkarma hevesine girmezse sevinirim. ama çıkıp umut'un kariyeri 20 gol ortalamalı olduğunu rakamlarla anlatan birisi olursa zevkle okurum

Tek kelimeyle :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:...

Abi ben bir de şunu anlamıyorum '' iyi niyetli'' bunu ilk duyduğumda 10 dakika güldüm sanki cennete adam arıyoruz da niyetine bakıyoruz iyi mi kötü mü ??

İşin ilginç tarafı umut'u savunucak bir durumumuz da yok Umut'un tekniği yok denicek kadar az,sen 80 küsürlü dakika da ''PENALTI'' yı kaçırıyosan ve 90+2 de boş kale kaçırıyosan biz bu oyuncuyla bir yere varamayız,sonra faturayı Hocalarımıza keseriz..Umut'un yakaladığı pozisyonları iyi bir forvet yakalasaydı atıyorum Semih Şentürk bizde oynadığı 2 maçta gol krallığını garantilerdi... maç başına 5 tane %100 lük gol kaçırıyor..

magicyattara
04.02.2010, 21:04
Güvenmekten başka ne yapabilirizki.Kral gitti umudumuz Umut'a kaldı.Ama iddia ediyorum forvetlerin toplamı Fatih kadar faydalı olamaz.

Tam 3.5 yıl olmuş bu mesaj yazılalı.
Selman bu yorumun için tebrik ederim.

Ahmet Ocak
04.02.2010, 21:05
umut bulut mu ?? yaklasık 2 yıl once ımzam kurallara uymadıgı ıcın kaldırıldı ımzamda umut bulut 50 tane gol atsa da gozumde futbolcu degıldır cunku 50 tane atana kadar 150 tane kacıracaktır yazmıstım. dedıklerımın hala arkasındayım

Cafer Bulur
04.02.2010, 21:26
Umut icin kötü bir forvettir demek ne kadar yanlissa cok iyi bir forvet demekde o kadar yanlistir.

Umut un verdikleri ortadadir,veremedikleri de az degildir.

Umut bana göre vasat üstü bir forvettir,yetenekleri ve futbol zekasi kisitlidir.

Forvette bulunmasi gereken ilk is bana göre bitiriciliktir,bu anlamda umutun elestirilmesi dogaldir.

Muhammed
04.02.2010, 21:40
10 binin üstünde kombine satan takım, seyirci ortalaması 20 binin üstünde olan takım, milyonlarca taraftarı olan takım. Ve bu takımın 1. forveti Umut Bulut. Komik değil mi?

Erdem Koltuk
04.02.2010, 21:42
10 binin üstünde kombine satan takım, seyirci ortalaması 20 binin üstünde olan takım, milyonlarca taraftarı olan takım. Ve bu takımın 1. forveti Umut Bulut. Komik değil mi?

Çok komik.Totti olmalıydı.

Muhammed
04.02.2010, 22:10
Geçen sayfalarda Kayseri'de kadroya giremeyeceğine gülünmüş. Ne yani Cangele yada Makukula'yı kesebilir mi Umut?

Erdem Koltuk
04.02.2010, 22:28
Valla ben de Tayfun a kıl oluyorum katlanamıyorum, aynı insanların Umut'a katlanamadığı gibi.O yüzden anlıyorum insanları.Ama Umut'u çok seviyorum ve iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.Her takımda ilk 11 oynar.Cangele ve Makakula 2 sene sonra olmıcak ama Umut u izlersiniz.

İlker Akçay
04.02.2010, 22:33
bu penaltı konusu ne çok abartıldı sanki ilk penaltı kaçıran futbolcu yok son 10 dakikada penaltı bulmuş kaçırmışsın villareal-arsenal yarı final maçının son dakikasında riquelmede kaçırdı elendiler bak riquelme de kötü topçu hemde son saniyede kaçırmış ayıp riquelme sana dünya kupası finallerinde şampiyonlar liginde kaçıyor bunlar ama hiç bu kadar uzatıldığını görmedim penaltı kaçtı korner döndü gol oldu sanırım penaltıyıda atsak 2-1 olacaktı diye düşünüyo bazı arkadaşlar ama o gol penaltının devamında geldi zaten abartmayın bu kadar iyidir umut iyi

hamucera
04.02.2010, 22:50
Yattara penaltı kaçırdığında da aynı yorumlar yapılmışmıydı bu arkadaşlar tarafından

Muhammed
04.02.2010, 23:19
Ben hiç penaltı konusundan bahsetmedim. Maç başlamadan ilk 11'de tek forvet görünce söyleyeceğimi söylemiştim zaten. Birde Manisa maçında Umut ilk 11 olurda Teofilo yedek olursa Şenol Hoca'nın kadro seçim kriterini daha iyi anlarız.

TheCrow
05.02.2010, 00:03
Umut tartışmasının sonu kolay kolay gelmeyecek gibi görünüyor. Sebebi ise, bazı özelliklerinin çok iyi ama bazı özelliklerinin de çok kötü olması, ortası yok gibi. Çapraz koşuları, defansı yıpratması, takım oyununa katkısı, hırsı, kondisyonu çok iyi. Ama diğer taraftan bitiricilik, top sürme, önseziler, soğukkanlılık,zamanlama çok kötü. İyi taraflarına bakan arkadaşlar Umut'u savunurken diğer taraflarına bakan arkadaşlar da eleştiriyorlar. Ben çok düşündüm kendi adıma, hala tam karar verebilmiş değilim, ama Umut'un bu takımdan gitmesini istemiyorum. Nerdeyse bir kişi fazla oynuyoruz Umut sayesinde. Mümkün olsa da çalışarak bitiriciliğini geliştirse. Ya da yakaladığını atan bir forvetin yanında kaleye daha uzak oynasa olur mu bilemiyorum.

Ömer TOPAL
05.02.2010, 00:23
YÖNETİM bu başlıga bir el atsalar artık...BİRAZ KİLİT iyi gelir...artık tartışmaya döküldü her sey...ve bizim FUTBOLCUMUZU eleştiri dozunu aşarak abartarak karalayanlar var....Göz göre göre yaptıgı asisti bile kabul edemiyorsunuz...Yuh yaa..ha giray ha ömer ne fark ederki..Formaları aynı degilmi...

OZDEN61
05.02.2010, 01:41
Tvlerde sürekli futbol dersi veren, hep üst düzey takımlarda oynayan Backham bile penaltı kacırdı. Boyle ust duzey yıldızlar cok. bi umut mu zannettiniz. onu eleştirin çünkü o bizim. eleştirin de daha da kötüye gitsin. kacıralım onu buradan. Biz garip bir milletiz. her zaman muhalifiz. senelerdir iktidar olan partinin tam aksine trabzonda belediye oy alır. Takımımız cok iyi oynar 3 puan alır yine de eleştirecek bir şey buluruz. Hiç empati kurmak yok. Sürekli eleştiri. Eleştirenlerin çoğuda takıma zarar veriyor. Bizde bu potansiyel olduğu sürece yerel medya kendine hem malzeme bulur hemde çalışacak eleman.

Great White
05.02.2010, 02:19
İlker Tosun, sana aslında cevap yazmayı düşünmüyordum, zira son yazdığım yazıya da cevap vermek yerine gene kör değneğini bellercesine aynı şeyleri yazıp durmuşsun. Ama şu hezeyan mevzuusuna bir açıklama getireyim:)

Şimdi şu aşağıdaki garip söylemler kime ait?

"örneğin şu an umut kayserisporda da , bursasporda da forma şansı bulamaz ama burada kaptan"

"inşallah bir maç hakeme kafa falan atar da 10 maç falan ceza alır. bıktım artık."

İşte hezeyan derken bunları kastediyorum. Bunlar en hafif tabirle hezeyandır tabii ki. Daha kibar nasıl söylenir bilmiyorum. Kaldı ki daha niceleri var..

Anlaşılan Umut Bulut' a olan hamasetin seni öylesine etkilemiş ve muhtemen formunun yükseldiği son haftalarda attığı goller seni öyle rahatsız etmiş olmalı ki iyiden iyiye gemi azıya alarak bilinçsizce sallayıp duruyorsun..

Şimdi şu yukarıya döktüğüm söylemlerin bir kanıtı var mı? Yok. Mantığı ya da mesneti var mı? O da yok. İçeriğinde herhani bir zeka kırıntısı ya da seviye var mı? Hak getire..

Umut Bulut, senin gibiler ne derece karşı çıkarsa çıksın, buralarda çaresizce ne kadar vızırdarsa vızırdasın son 4 yılın Trabzonspor' daki en golcü ismidir. Her sezonu ligde 15, kupada ise 3-5 gol ortalamasıyla bitiren istikrarlı bir futbolcudur. Bari bu gerçeği bir şekilde sokuverin o kafanıza artık..

Neyse ki Teofilo geldi de ondan daha yetenekli bir santrfora kavuşma şansımız doğdu. Dua edin de Teo yeterli çıksın ve Umut' u kesebilsin. Yoksa daha çok kapak takar size Umut:D

trab61
05.02.2010, 03:02
boyle taraftarlara sahip oldugumuz icin utaniyorum. cok iyi giden takimin forvetini bu kadar terbiyetsizce yorum yapan insanlari taraftar olarak saymiyorum. bu kadarda olmaz. adama gorev veriliyor oda elinden gelen herseyi yapiyor. ozaman trabzona gelen butun hocalar yanlis yapti sizin gorusunuze gore. adamda moral brakmiyorsunuz,kendisininde bu siteye girdigini dusunemiyormusunuz. yapmayin iyi giden takimin forvetini bu kadar acimasizca elestirmeyin,umut bunlari hak etmiyor.

askemo_garleli
05.02.2010, 04:13
umut geçen sezon biraz daha becerikli olsaydı şampiyonluk gelebilirdi.istanbuldaki fenerbahçe maçını hatırlayın..

Muhammed
05.02.2010, 08:45
İlker Tosun, sana aslında cevap yazmayı düşünmüyordum, zira son yazdığım yazıya da cevap vermek yerine gene kör değneğini bellercesine aynı şeyleri yazıp durmuşsun. Ama şu hezeyan mevzuusuna bir açıklama getireyim:)

"örneğin şu an umut kayserisporda da , bursasporda da forma şansı bulamaz ama burada kaptan"

"inşallah bir maç hakeme kafa falan atar da 10 maç falan ceza alır. bıktım artık."

İşte hezeyan derken bunları kastediyorum. Bunlar en hafif tabirle hezeyandır tabii ki. Daha kibar nasıl söylenir bilmiyorum. Kaldı ki daha niceleri var..

Anlaşılan Umut Bulut' a olan hamasetin seni öylesine etkilemiş ve muhtemen formunun yükseldiği son haftalarda attığı goller seni öyle rahatsız etmiş olmalı ki iyiden iyiye gemi azıya alarak bilinçsizce sallayıp duruyorsun..

Şimdi şu yukarıya döktüğüm söylemlerin bir kanıtı var mı? Yok. Mantığı ya da mesneti var mı? O da yok. İçeriğinde herhani bir zeka kırıntısı ya da seviye var mı? Hak getire..

Umut Bulut, senin gibiler ne derece karşı çıkarsa çıksın, buralarda çaresizce ne kadar vızırdarsa vızırdasın son 4 yılın Trabzonspor' daki en golcü ismidir. Her sezonu ligde 15, kupada ise 3-5 gol ortalamasıyla bitiren istikrarlı bir futbolcudur. Bari bu gerçeği bir şekilde sokuverin o kafanıza artık..

Neyse ki Teofilo geldi de ondan daha yetenekli bir santrfora kavuşma şansımız doğdu. Dua edin de Teo yeterli çıksın ve Umut' u kesebilsin. Yoksa daha çok kapak takar size Umut:D

Teo yeterli çıktı zaten. Ama hiçbir şekilde Şenol Güneş bu takımdan Umut'u kesmeyecek göreceksiniz.

yakarcı
05.02.2010, 10:01
hatırlamak bile istemiyorum her maç da böle pozisyon kaçırdıgı için hatırlamak bile istemiyorum

Abd.kalaycı
05.02.2010, 10:12

Ömer >>> Penaltı kaçıran forvet istemiyoruz :D:D:D:D:D... son 10 dakika da penaltı bulmuşsun kaçırıyosun bu adamla şampiyonluğa nasıl gidicez :confused::confused: 1-1 ken boş kaleye kaçırdı,umut beceriksiz umut la bu gemi yürümez..

Fatih Tekke kaç kez penaltı kaçırmış hatırlayanınız varmı gol kralı olduğu yıl kaç penaltı kaçırmış bir araştırın bakalım.

.....
05.02.2010, 10:43

Bu laf bana mıydı ?

Great White
05.02.2010, 12:03
Teo yeterli çıktı zaten. Ama hiçbir şekilde Şenol Güneş bu takımdan Umut'u kesmeyecek göreceksiniz.

Ben öyle düşünmüyorum..

Zira Şenol Güneş ofansif ortasaha kurgusunun önünde tek forvet ile oynamayı seven bir hoca..

Teofilo' yu da zaten iki üç maçtır yavaş yavaş kendisine daha fazla süre vererek ısındırmaya başladı. Benim ilk izlenimlerime göre Teofilo Umut' dan daha çok yönlü ve daha komplike bir forvet tipi.

Eğer formunu devam ettirirse ve (bazıları pek fazla önemsemiyor olsa da) yeterince hırslı ve istekliyse Umut' u kulübeye rahatlıkla yollayabilir Teo..

En azından benim Teo' dan beklentim bu şekilde..

genç61
05.02.2010, 12:34
ya git kardesin git siirt koy hizmetlerindemi oynarsın nerden oynarsın ama bizde oynama yonetim senle anlascak ama ben seni istemiyorum git benim gibi bir suru taraftar istemiyor git umut git bu takımı seviyorsan git allah askına

Erdem Koltuk
05.02.2010, 12:49
ya git kardesin git siirt koy hizmetlerindemi oynarsın nerden oynarsın ama bizde oynama yonetim senle anlascak ama ben seni istemiyorum git benim gibi bir suru taraftar istemiyor git umut git bu takımı seviyorsan git allah askına
Herkese sallamışsın.Sana kim sallasın.

İlker ToSun
05.02.2010, 13:01

dediğim gibi umutla mutluluklar diliyorum.

söylenenlere cevap vermekten kaçınanın kim olduğu açık.

bahsettiğin kadar ise, umut'un geleceği konumları hep birlikte izleyeceğiz. çünkü bu derecede övdüğünüz bir adamın futbol hayatının maksimumu trabzonspor olamaz.

her toplum nasıl hakettiği şekilde yönetilirse her taraftar da hakettiği kadar futbolcu görmeye mahkumdur, başka da bir şey demiyorum. Ama şöyle enteresan futbolcu değerlendirme kriterlerine sahip taraftar profilini gördükçe umut'a haksızlık ettiğimi düşünüyorum. çünkü umut dahi fazla :)

ben ilk günden beri basbas bağırıyrum bu takımın forveti olacak adam değil, ilk gün ne ise hala daha aynı yerde. Ve bu fikrim de değişmiyor.

mehmet_35
05.02.2010, 13:02
gol atmaktan çok kaçırmaya yarıyor bu adam...