PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

hamucera
16.12.2009, 13:25
neyi anlamamamisim?

burdan ne anlam cikiyor sence hatta bir anlam cikarmaya dahi gerek yok acik ve net sekilde ne yazmissin buraya?...sen yazdiginin farkinda degilsin cok yazik.

önceki yorumlarına bak, anlarsın ne demek istediğimi,

ESER
16.12.2009, 13:29
umut kaybediyorsa efendi durusundan kaybediyor, hatta futbolcuyu adam yerine koymama modasi umutla basladi.. garibim geldigi gunden beri canla basla calisti ve hersene 15 gol atti o kadar da attirdi ama sevilmedi.. cunku cok sade bir kisilikti.. ona kufurler edilmesine , cok agir sekilde elestirilmesine hep sessiz kaldi .. cikip o da beyler ayip oluyor biz de insaniz demedi,, bu kadarda bir futbolcuya haksizlik yapilmaz , yaziktir gunahtir.. ense yapip para kazanmiyor bu adam , yirtiniyor canla basla calisiyor.., gol ise sorun onu da atiyor.. hatta attiriyor... hatta turkiye nin en istikrarli futbolcusu? Allah nazardan saklasin, sakatlanmiyor da kolay kolay..nedir bu umut dusmanligi... illaki fatihi seviyoruz diye umutu gokhani otelemek mi gerekiyor.. ?

Erbay
16.12.2009, 13:35
Ziya Doğan döneminde, takımın defansif oynaması Umut'un az(ne kadar az olduğu tartışılır) gol atmasının en önemli nedenlerinden biriydi. Ersun Yanal döneminde ise, ligin en çok pozisyona giren takımı olduğumuz halde Umut'un gol sayısında bir değişme olmadı. Şunları açık olarak söyleyeyim; Umut Ankaragücü'nde daha iyiydi ve eğer hedefimiz gerçekten şampiyonluksa Umut bu takımda sürekli oynayacak yeteneğe sahip değil. Geçen sene şampiyonluğa giderken Denizli ve Konya maçlarını hatırlayın. O zaman büyük bir golcümüz olsa o maçları alırdık. İyi futbolcu ile büyük futbolcu arasında fark var. Umut, benim için büyük bir futbolcu olabilirdi. Ankaragücü'nde gösterdiği oyunu devam ettirip üstüne koysaydı büyük futbolcu derdim. Ama eskiden en büyük özelliği top sürüp, uzaktan sert ve isabetli şut çeken bir futbolcunun, bize geldiğinde bu özellikleri hiç gösterememesi düşündürücü. Ben Umut'un orta sahanın ilerisi ve ceza sahasına yakın bölgeden top alıp sürdüğünü, şut çektiğini hatırlamıyorum. Sırtı dönük oynamada çok zayıflığı, top kontrolü ve kafa toplarını almadaki standartsızlığı eksi yönleri. En büyük eksikliği ise sakin olamaması. Daha önce de çok yazdım. Bu adam sakin değil :) Bu acelelikle büyük golcü, fırsatçı golcü ne derseniz deyin olmaz. Sakin olamaması yeteneklerini etkiliyor. Geldiğinden beri bu konuda bir gelişme yok. İnanıyorum ki karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda gözleri falan kararıyor heyecandan. Karar vermekte zorlanıyor. Sağa mı sola mı vurayım derken, o saliseler içinde baskı daha da artıyor. Artık bir şekilde pozisyonun içinden kurtulmak istercesine saçma sapan bir vuruşla sonlandırıyor pozisyonu.

Mesut
16.12.2009, 15:53
çalış umut çalış antramandan sonda gol vuruşları çalış bıkmadan çalış
seviyorum senı azmını çalışmanı

TameRHan
16.12.2009, 16:08
Ziya Doğan döneminde, takımın defansif oynaması Umut'un az(ne kadar az olduğu tartışılır) gol atmasının en önemli nedenlerinden biriydi. Ersun Yanal döneminde ise, ligin en çok pozisyona giren takımı olduğumuz halde Umut'un gol sayısında bir değişme olmadı. Şunları açık olarak söyleyeyim; Umut Ankaragücü'nde daha iyiydi ve eğer hedefimiz gerçekten şampiyonluksa Umut bu takımda sürekli oynayacak yeteneğe sahip değil. Geçen sene şampiyonluğa giderken Denizli ve Konya maçlarını hatırlayın. O zaman büyük bir golcümüz olsa o maçları alırdık. İyi futbolcu ile büyük futbolcu arasında fark var. Umut, benim için büyük bir futbolcu olabilirdi. Ankaragücü'nde gösterdiği oyunu devam ettirip üstüne koysaydı büyük futbolcu derdim. Ama eskiden en büyük özelliği top sürüp, uzaktan sert ve isabetli şut çeken bir futbolcunun, bize geldiğinde bu özellikleri hiç gösterememesi düşündürücü. Ben Umut'un orta sahanın ilerisi ve ceza sahasına yakın bölgeden top alıp sürdüğünü, şut çektiğini hatırlamıyorum. Sırtı dönük oynamada çok zayıflığı, top kontrolü ve kafa toplarını almadaki standartsızlığı eksi yönleri. En büyük eksikliği ise sakin olamaması. Daha önce de çok yazdım. Bu adam sakin değil :) Bu acelelikle büyük golcü, fırsatçı golcü ne derseniz deyin olmaz. Sakin olamaması yeteneklerini etkiliyor. Geldiğinden beri bu konuda bir gelişme yok. İnanıyorum ki karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda gözleri falan kararıyor heyecandan. Karar vermekte zorlanıyor. Sağa mı sola mı vurayım derken, o saliseler içinde baskı daha da artıyor. Artık bir şekilde pozisyonun içinden kurtulmak istercesine saçma sapan bir vuruşla sonlandırıyor pozisyonu.

işte doğrular

Adem Erdoğan
16.12.2009, 16:27
Umut Bulut gitmemeli diyenlere katılıyorum, fakat ortaya istatistikler koyup Umut Trabzonspor'da çok parlak bir tarihi var gibi gösterenlere katılmıyorum.Hiç tanımayıp buradaki övgüleri okusam sadece diyecemki bu adamın ne işi var burada ispanya ingiltere dururken.
Buraya yazılan eleştiriler aslında sırtına kaldıramayacağı yük yükleyen yönetime yapılan eleştirilerdir, hiçbir büyük takım bu kadar gol pozisyonu harcayan bir futbolcuya katlanmaz katlanamaz. Ve daha iyisini bulur getirir.
Baş aktör Umut olduğu için anlık tepkiler ona yöneliyor fakat asıl tepki yönetimedir.

Dursun Kaplan
16.12.2009, 16:32
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3182-1P8S1U5Z.jpg

Serdar A
16.12.2009, 17:10
Umut Bulut gitmemeli diyenlere katılıyorum, fakat ortaya istatistikler koyup Umut Trabzonspor'da çok parlak bir tarihi var gibi gösterenlere katılmıyorum.Hiç tanımayıp buradaki övgüleri okusam sadece diyecemki bu adamın ne işi var burada ispanya ingiltere dururken.
Buraya yazılan eleştiriler aslında sırtına kaldıramayacağı yük yükleyen yönetime yapılan eleştirilerdir, hiçbir büyük takım bu kadar gol pozisyonu harcayan bir futbolcuya katlanmaz katlanamaz. Ve daha iyisini bulur getirir.
Baş aktör Umut olduğu için anlık tepkiler ona yöneliyor fakat asıl tepki yönetimedir.

Adem , kendi adıma cevap vereyim . Umut'un çok parlak bir kariyeri vardır amacıyla her hangi çıkarımım olmadı .

Ben sadece son yıllarda yaşadığımız onca karışıklığa rağmen ayakta kalmayı başarabilmiş tek futbolcumuzun yaptıklarını biraz anlatabilmek ve göstermiş olduğu bu iş disiplinine gösterdiğim saygıyı biraz olsun paylaşabilmek istedim .

Benim değerli Trabzonspor taraftarından da tek beklentim bu dur . Yoksa eleştiriye kimsenin bir şey diyebilmesi mümkün değil . Adam en başta kendisi söylüyor , beni eleştirin ki eksiklerimi göreyim diye .

Oğuzhan İnce
16.12.2009, 18:37
Vay be. İşte Trabzonspor taraftarı futboldan ne kadar çok anlıyor. Hatta kendisinden neredeyse 25 yaş büyük birinin büyük hoca olamayacağı teşhisini nasıl da güzel koyuvermiş!:rolleyes:
güzel koyuveririm doğamda var,15 yaş büyük olsaydı teşhis koyabilir miydim?hami'nin futbolculuğunun 5te biri kadar antrenörlük taktisyenlik yeteneği olmadığı gün gibi açıkinedir bu küçük körme,aşağılama merakı?
toplumdaki dışlanmışlığınızı tanımadığınız insanlara saldırarak öteleme çabası niye?he pardon 3 yaş büyüktün di mi?olsun varsın,sizin kadar bilemiyorum sınırlarımı:)

Oğuzhan İnce
16.12.2009, 18:43
Rakibin karşındayken rakibini hızını kullanarak geçersen o "çalım atmak" olmuyor mu yani? :D O zaman Gökdeniz de çalım atamıyor..

Yahu arkadaş buradaki problem rakibi geçmesi değil mi?

Umut'u kötülemek için fantezilerinizde sınır tanımıyorsunuz vallahi.

umut rakip geçemiyor,alaya alarak söylediklerimi bir antitez sunmuş olmuyorsunuz,mehmetalierbil özentiliğini bırakın 2 dakika.dar alanda koşarak adam geçebilen bileklerini kullanmadan ''çalım atabilen kaç oyuncu var''rakip savunmasının arkasına boş koşu atmak, topu atıp peşinden koşmak çalım atmak mı?veya şöyle söyleyeyim,pini balili de böyle geçer rakiplerini,ve fakat bugün trabzonspor'da oynasa annesinin kızlık soyadına kadar girilirdi,hemfikir miyiz?
bu arada hami'nin futbolculuğuna laf edecek kadar şuursuz değilim haşa! yanlış anlaşılmasın,fakat iyi bir eski futbolcu olması onu iyi bir başkan iyi bir hoca yapmaz,ne geliyorsa başımıza insanlarımızı futbolculuk kimlğinden soyutlayamadığımız için?

tslover
16.12.2009, 19:30
eleştirdiğimiz umutun eksikleri belli ancak futbol 11 kişilik bir ekip işi.
ne yaptı umut son 2 maçta.gollleri kaçırdı.doğru.peki başka ne yaptı?
ankaragücü maçında çok güzel kafa golü ile perdeyi açtı.sonra defalarca pres yaparak rakibi yıprattı.sonuç:3-0
ardından denizli maçı.kafayla topu bir şekilde alanzinhonun önüne düşürdü.taa ordan deli gibi koşup direkten dönen topu rakip 2 defansın uzaklaştıramamasını sağladı.kendisi kale içine düştü.topta gabriçin dürtmesiyle içeri.herkes alanzinho ve gabriçi tebrik etti ama olaydaki Umut etkisini sadece futbolu bilenler gördü.sonrasında yine ölümüne pres yaptı.kendisi pozisyonlar üretti arkadaşlarına ortam oluşturdu çıkıncaya kadar mücadeleye devam etti.ıslak formasıyla yedeğe çıktı:sonuç:1-0 lehimize.
kısaca tamam eleştirelim ama son 2 maçını kazanmış ve son 2 maçta katkı yapmış bir oyuncuya önemli fb maçı öncesi en azından destek olalım veya olmadı bari susalım.çok mu zor Umut için dolayısı ile Trabzonspor için beklemek.en azından 1 hafta olsun.
:alkış::alkış::alkış: birilerinin kafalarına vura vura anlatmak okutmak lazım bunları.

antagonist
16.12.2009, 19:41
Git Umut git.

Sana bu takımda yer yok.

Senin neyine gerek sahayı enine boyuna 90 dakika dur durak bilmeden arşınlamak?
Neyine gerek ciğerlerine bu kadar yüklenmek. Allah sana bu nefesi sayıyla vermiş; ne diye sahada harcarsın ki?

90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.

Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun? Türkiye'de bazı kurumlar yıpratılmamalı. (Hay Allah Cumhuriyet bayramı coşkusu galiba! Son cümle kayıtlardan çıkarılsın!)

Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.

Büyük bir kalem erbabının dediğine göre; ibadet dua gibi şeylerle uğraşıyor; "sahada sarf ettiğin eforun karşılığını öbür dünyada almak istiyormuşsun". Ayıp değil mi? Türk futbolunun gusül abdesdini mi kaçıracaksın?

Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.

Dün bu takım küme düşme tehlikesi yaşamışsa senin imkansızlıklar içerisinde attığın gollere borçlu bunu. Ama burası Trabzon ve metrekare başına bir futbol otoritesi düşer. Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.

Hem "adam da tutmuyorsun".

Sonra davranışların da Trabzonspor futbolcusuna yakışmıyor:

Seni birkaç ay evvel benzin istasyonunda görmüş 20 dakika kadar sohbet etme fırsatı bulmuştum. Burada herkesin, delikanlılık göstergesi olarak yaptığı şeyleri yapmıyordun. Bacak bacak üzerine atmıyordun mesela. Biraz rahat ol dediğimde bana verdiğin cevap burada yerin olmadığının kanıtıydı:

"Bizler göz önündeki insanlarız, yediden yetmişe herkes hareketlerimize dikkat ediyor. Yerimizde olmayı isteyen bir sürü çocuk var. Konuşmamızdan yürüyüşümüze kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir."

Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.

Yuh be Umut, yuh!

TS futbolcusu böyle düşünür mü?

Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok. Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun. "Öyle "Küçük dağları ben yarattım; büyükleri babamdan miras kaldı." havasında da değilsin. Savunulacak neyin kaldı?

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

Sen git ki saçları ahenkle dans eden, altı ayda bir boş kaleye gol atıp yıldız ilan edilenler şans bulsun.
Sen git ki "kendisinden uzun rakibinin ensesine basabilen" yetenekli çocuklara fırsat verilebilsin.
Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Burası arkası kuvvetli olmanın her derde derman, racon kesmeyle yiğitliğin harman olduğu bir yer. Öyle kaçırdığı gol sonrası kendini paralayan, mağlubiyetlerden ya da puan kayıplarından sonra hırsından ağlayan futbolcular "bünyemize uymaz" bizim.

İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin. Az daha unutuyordum; "Yeteneğin de yok".

Ne "Trabzon'un" ne de "Yöremizin Çocuğu" olmadığına göre buralarda ne diye duruyorsun?!

Sen buralarda durma, git.

Ben bu yazıyı daha önce nasıl görmedim...

.....
16.12.2009, 20:04
Ben bu yazıyı daha önce nasıl görmedim...

Bu yazı yazıldığı günden beri aklımda. Ömer abinin ellerinden öpüyorum.

Gir Umuttt Gittt

Murat Erdem
16.12.2009, 20:05
Umut'un kıldığı namazın, bu konuyla ne ilgisi var ? Umut namaz kılıyor diye başımız göğe mi erdi, 4 senedir bu takımda oynuyor, iman gücüyle golleri sıralayıp bizi şampiyon mu etti ?
Umut namaz kılıyor, hurraaa !!!
F.Tekke namaz kılıyor, hacca gitti...molla oluyor, takımın duygu bütünlüğünü bozar, oluyor.
Yok mu, bunun bir standartı.
İnsanların ibadeti, kendinedir.
Ahiret de, herkes kendi yaptıklarından mesul olacaktır.
Bu işlere namaz, niyaz karıştırmanın, kimseye faydası yoktur.
Umut'a ve Trabzonspor'a hiç yoktur !

antagonist
16.12.2009, 20:12
Umut'un kıldığı namazın, bu konuyla ne ilgisi var ? Umut namaz kılıyor diye başımız göğe mi erdi, 4 senedir bu takımda oynuyor, iman gücüyle golleri sıralayıp bizi şampiyon mu etti ?
F.Tekke namaz kılıyor, hacca gitti...molla oluyor, takımın duygu bütünlüğünü bozar, oluyor.

Kimse "Başımız göğe erdi" , "Hepimiz bu sayede cennetliğiz" vs. demedi. Bu tür abartılı kinayelere gerek yok bence...

Ayrıca biz Umut'a ibadeti vs. için -sizin deyiminizle- "hurrraaa" çekmiyoruz. Oynadığı futbol ve kişiliği için O'nu seviyoruz.

O yazıda kişiliği ile ilgili yazılmış şeyler de var...;)

Berat
16.12.2009, 20:16

Abi söylenilenlerden bunu anladıysanız size tek kelimeyle "bravo!" demek istiyorum...

Berat
16.12.2009, 20:17
umut rakip geçemiyor,alaya alarak söylediklerimi bir antitez sunmuş olmuyorsunuz,mehmetalierbil özentiliğini bırakın 2 dakika.

Terbiyeli konuş.

miaksoy
16.12.2009, 20:17

Bu yaziyi nasil sadece namaza indirgedin anlamadim. Yazida Umut'un insanligi , kisiligi , meslegine olan saygisi vs vs bir suru sey var. Icinden cimbizla namazi cekip yaziyi amacindan farkli yerlere cekmenin anlami yok. Omer hocam, Umut'un adamligini anlatmis burada olayin ozu bu.

bahadır2561
16.12.2009, 20:24
umut cok iyi insan olabilir ama kesinlikle cok iyi bi golcü degildir...

kişilikle futbolun ne alakası var

denizli son dakikada bi gol atsaydı ne diyecektiniz??

Berat
16.12.2009, 20:26

Doğrudan alakalı olduğunu kim iddia etti?

Murat Erdem
16.12.2009, 20:29
Ben kendi adıma Umut'u eleştiren birisiyim, ama eleştirirken saha dışı konulardan hiç bahsetmiyorum. ''Ayak-göz koordinasyonu sıfır'' diyorum. ''iyi niyetle mücadele ediyor, ama o kadar'' diyorum. ''şampiyonluk klansmanından uzak'' diyorum.
Özel hayatını, dünya görüşünü aklıma bile getirmiyorum.
Bir futbolcuyu desteklemek, övmek için yazılan bir yazıda, kıldığı namaza da vurgu yapılmasını yadırgıyorum.
Bir önce ki iletimin başka bir amacı yoktur !

antagonist
16.12.2009, 20:32
Tjikuzu da iyi topçu ama saha dışı özellikleri kötü olduğu için 3-4 maç anca oynadı. Keza Engin...

Bir futbolcunun sahada oynadığı top önemlidir. Fakat kişiliği de önemlidir...

"Zeki, çevik, ahlaklı" üçlemesini unutmayalım...

Berat
16.12.2009, 20:40
Ben kendi adıma Umut'u eleştiren birisiyim, ama eleştirirken saha dışı konulardan hiç bahsetmiyorum. ''Ayak-göz koordinasyonu sıfır'' diyorum. ''iyi niyetle mücadele ediyor, ama o kadar'' diyorum. ''şampiyonluk klansmanından uzak'' diyorum.
Bir futbolcuyu desteklemek, övmek için yazılan bir yazıda, kıldığı namaza da vurgu yapılmasını yadırgıyorum.

Ben futbolcunun sadece saha içi performansına bakmam. Beni özel hayatı da ilgilendirir. Ve bir futbolcunun namaz kılmasından dolayı o futbolcuya sempati de duyabilirim..Hatta bu sempatiyi forumda da dile getirebilirim ve bu suretle onu övebilirim..

Bence bunları yapmaya engel bir durum yok.

Ancak ve ancak bu görüşlerimi,sevgimi,sempatimi Umut'un saha içi performansını değerlendirirken işin içine katmam. Benim için önemli olan performansıdır, takıma ne kattığıdır.

Ve Umut her ne kadar bolca gol kaçırsa da Selçuk ve Egemen'le beraber şu anda Trabzonspor'un RUHUDUR! Ve onu sevmemin en önemli gerekçesi de budur, Namaz kılması değil.

bahadır2561
16.12.2009, 20:41
Doğrudan alakalı olduğunu kim iddia etti?

sayfaları okuyarak gelirseniz görürsünüz...

her mesajın iceriginde cok iyi niyetli cok efendi gibi futbolla alakası olmayan seyler yazılıyor...

kardesım gol atsın bana,,banane diger ozelliklerinden..

cok kosmus capraz kosu yapmıs ee sonuc yine sacma goller kacırıyor..

o pozisyonları gol yapmak için futbolcu olmaya gerek yok

ceserdar
16.12.2009, 20:45

Murat Abi sen Trabzonspor'u dolasıyla Trabzon'u tanıdığına emin misin? :) Ben senin demek istediğin yere vurgu yapılmasaydı konunun Trabzon'la alakalı bir şey olduğuna inanmazdım. :)

hamucera
16.12.2009, 20:51
umut cok iyi insan olabilir ama kesinlikle cok iyi bi golcü degildir...

denizli son dakikada bi gol atsaydı ne diyecektiniz??

bunları yazarken geçen yıl Ankaragücü maçının son dakikasında attığı golü düşünüyorum siz ne dediniz.

bahadır2561
16.12.2009, 20:54
bunları yazarken geçen yıl Ankaragücü maçının son dakikasında attığı golü düşünüyorum siz ne dediniz.

sizde gecen yıl kadiköy'de kacırdıgı goller sonrası ne dediniz??

Berat
16.12.2009, 20:55
sayfaları okuyarak gelirseniz görürsünüz...

her mesajın iceriginde cok iyi niyetli cok efendi gibi futbolla alakası olmayan seyler yazılıyor...

kardesım gol atsın bana,,banane diger ozelliklerinden..

cok kosmus capraz kosu yapmıs ee sonuc yine sacma goller kacırıyor..

o pozisyonları gol yapmak için futbolcu olmaya gerek yok

Gol atmak için pozisyona girmek gerekiyor.

Umut'un pozisyona girdiğinde gol atma ihtimalinin % 1 bile olsa pozisyona girmese gol atma ihtimalimiz % 0..

1>0.

dip not: Konuyla ilgili arkadaşlar geçen seneden beri Umut'un saha içinde olmadığı dakikalarda kaç tane gol pozisyona girdiğimizi araştırabilirler.. Örneğin cezalı olduğu ve 2-0 kaybettiğimiz Denizlispor maçı.. Senenin en kötü-en kısır futboluydu.. (Bu örnekten fazlası için araştırın ve görün..)

Tesadüftür heralde..Denk gelmiştir..

ceserdar
16.12.2009, 20:56
Fatih Tekke Umut sayesinde en az 5 sene top oynar Trabzonspor'da. Bu adam Nuri Albayrak zamanında golcü diye alındı. Hep golcü dedik ama Ankaragücü'nde bu adam tam olarak golcü değildi ki? En azından bizim düşündüğümüz bir adam değil. Ama iyi futbolcu. Toplasan forvet diyebileceğimiz 2 adam var birisini mecburen golcü yapıyoruz.

Berat
16.12.2009, 20:58
sizde gecen yıl kadiköy'de kacırdıgı goller sonrası ne dediniz??

Gökdeniz de kaçırıyordu Umut kadar..

Siz istiyorsunuz ki hem Türkiye'nin en çok pozisyona giren adamı olsun, hem de bu pozisyonları yüksek oranda gole çevirsin. Ee, ne işi var Umut'un Türkiye'de??

İsa
16.12.2009, 20:59
Tekke ve benzeri bir oyuncunun katılımından sonra hem Gökhan hemde Umut yeniden doğacaklar.

bahadır2561
16.12.2009, 21:03
Gökdeniz de kaçırıyordu Umut kadar..

Siz istiyorsunuz ki hem Türkiye'nin en çok pozisyona giren adamı olsun, hem de bu pozisyonları yüksek oranda gole çevirsin. Ee, ne işi var Umut'un Türkiye'de??

1 degil 2 degil 3 degil her sene aynı kendini geliştirmiyor...

yüksek oranda gole cevirmiyorsa ne işi var takımda..biz her şampiyonluga oynamıyormuyuz yoksa ben mi yanlıs biliyorum...

bahadır2561
16.12.2009, 21:04
Gol atmak için pozisyona girmek gerekiyor.

Umut'un pozisyona girdiğinde gol atma ihtimalinin % 1 bile olsa pozisyona girmese gol atma ihtimalimiz % 0..

1>0.

dip not: Konuyla ilgili arkadaşlar geçen seneden beri Umut'un saha içinde olmadığı dakikalarda kaç tane gol pozisyona girdiğimizi araştırabilirler.. Örneğin cezalı olduğu ve 2-0 kaybettiğimiz Denizlispor maçı.. Senenin en kötü-en kısır futboluydu.. (Bu örnekten fazlası için araştırın ve görün..)

Tesadüftür heralde..Denk gelmiştir..

sapla samanı birbirine karıstırmıssınız...

İsa
16.12.2009, 21:06
Umut Bulut evli mi?

Oğuzhan İnce
16.12.2009, 21:07
Terbiyeli konuş.
muameleye göre muamele yapyorum,nasıl davranırsan öyle cevap veriyorum

Berat
16.12.2009, 21:10
sapla samanı birbirine karıstırmıssınız...

Araştırsana dostum söylediğim şeyi.. Umut Bulut'un saha içinde olmadığı dakikalarda kaç tane gol pozisyonuna girmişiz? Umut'un oynamadığı hangi maçta iyi oynamışız? Umut'un yedek başlayıp 30. dakikada oyuna girdiği kaç maç var?

Umut'tan iyisi gelsin, tek forvet oynayacaksak Umut oynamasın,amenna. Ama kimdir Umut'tan iyisi; şu an Türkiye'de oynayanların içinde Bobo'dur, Baros'tur, Semih'tir, Guiza'dır. Bunlara ilaveten bir de Fatih Tekke'dir.

Belki unuttuğum 1-2 oyuncu daha olmuştur ama bu isimlerin dışında Türkiye'de hiçbir oyuncuya değişmem Umut'u.

bahadır2561
16.12.2009, 21:14
Araştırsana dostum söylediğim şeyi.. Umut Bulut'un saha içinde olmadığı dakikalarda kaç tane gol pozisyonuna girmişiz? Umut'un oynamadığı hangi maçta iyi oynamışız? Umut'un yedek başlayıp 30. dakikada oyuna girdiği kaç maç var?

Umut'tan iyisi gelsin, tek forvet oynayacaksak Umut oynamasın,amenna. Ama kimdir Umut'tan iyisi; şu an Türkiye'de oynayanların içinde Bobo'dur, Baros'tur, Semih'tir, Guiza'dır. Bunlara ilaveten bir de Fatih Tekke'dir.

Belki unuttuğum 1-2 oyuncu daha olmuştur ama bu isimlerin dışında Türkiye'de hiçbir oyuncuya değişmem Umut'u.

eger degismezsek her sezon oldugu gibi önümüzdeki sezonlara bakarız...

önümüzdeki sezonlara bakmaktan bıktım..

Murat'
16.12.2009, 21:19
eger degismezsek her sezon oldugu gibi önümüzdeki sezonlara bakarız...

önümüzdeki sezonlara bakmaktan bıktım..

Neden tüm yazılanları bir iki ufak cüle ile geçiştiriyorsun anlayabilmiş değilim.Kim oynayabilir Umut'un yerinde, bir yazın da biz de görelim.

miaksoy
16.12.2009, 21:19
Umut Bulut evli mi?

Bosandi esinden gecen sene.

bahadır2561
16.12.2009, 21:25
Neden tüm yazılanları bir iki ufak cüle ile geçiştiriyorsun anlayabilmiş değilim.Kim oynayabilir Umut'un yerinde, bir yazın da biz de görelim.

az yazıp öz yazmayı tercih ederim...

kimin oynayacagı işlerine ben bakmıyorum gidip sevgili baskana sorun...

eger dunyada umutun yerine oynayabilcek adam yoksa vay halimize...
gidip bulsunlar...heryer futbolcu kaynıyor...

bulan buluyor...makakula...

bestrafer
16.12.2009, 21:30
Geçen sene en nefret ettiğim oyuncuydu. Hatta sene başı da dahil. Ama Broos'un gelmesi bana bir şeyi öğretti. Bu adam gol atamasa da asla ve asla hiç bir konuyu problem etmiyor, elinden gelenin en iyisini yapıyor. Belki bitiricilik yeteneği yok ama şu takıma kattığı en önemli şey pozisyon üretebilmesi, sürekli sahada bir bölgede görünmesi, defansın arkasına iyi koşular yapabilmesi. Allah aşkına, Umut'un olmadığı hangi maçta biz pozisyon üretebildik. Ya köşe vuruşlarından gol attık, ya da uzaktan şutlarla. Umut olduğu zaman rakip defans daha çok yoruluyor.

Tek sorun Umut Bulut'un tek forvet oynaması. Daha doğrusu bu yükü kaldıramaması. Umut tipik bir 4-4-2 sisteminin oyuncusu, bu sistemde yardımcı santrafor görevini harika yapar bence.

O yüzden diyorum ki Umut'u göndermek yerine, yanına iyi bir santrafor alalım. Leblebi gibi gol atalım.

.....
Bosandi esinden gecen sene.

Hadi be ? Ben neden bilmiyorum böyle bir şeyi :S

delikoyun
arkadaşlar umut trabzonun sorununu çözecek kapasitede değil gerçek bu boşuna birbirinizi kırmayın bende takdir ediyorum mücadelesini ama bizlik değil umut bize çok kalitebiri lazım aksi takdirde ne kupa alabiliriz bu ligde ne şampiyon olabiliriz

Murat'
16.12.2009, 21:32
az yazıp öz yazmayı tercih ederim...

kimin oynayacagı işlerine ben bakmıyorum gidip sevgili baskana sorun...

eger dunyada umutun yerine oynayabilcek adam yoksa vay halimize...
gidip bulsunlar...heryer futbolcu kaynıyor...

bulab buluyor...makakula...

Makukula

Siz daha iyi biliyorsunuz diye sordum yanlış anlamayın.Biz Umut'u savunanlar futboldan pek anlamıyoruz biliyorsunuz.

Oğuzhan İnce
16.12.2009, 21:36
takımda en sevdiğim futbolcuların başında,kaptan adayım da selçuk'tan tecrübeli olman hasebiyle sendin,ama bu kadar umut,trabzonspor'un santaraforu olacak futbolcu değil,hele ki şota ve fatih'ten sonra hiç değil
Umut'un pozisyona girme becerisi kadar gol atma becerisi olsa amenna eyvallah,ama yok kardeşim yok.gökhan mı umut mu derlerse yüzlerce defa umut.ha bir de şu var ki,kaptan gelirse stiline uygun bi mevkiye çekilebilir,bu da performansına olumlu etki eder,daha bir umut olur yine kal ozaman.bu şekilde olacaksa ikimize de yazık be :/

Serdær
16.12.2009, 21:37
Senin ile geleceğe UMUT ile bakamıyorum ,

Trabzonspor'un taraftarının bir çoğuna UMUT vermiyorsun ,

Neden sana UMUT ile bağlanayam ki ,

Daha sonra ben UMUTSUZ olacağım ..

Murat'
16.12.2009, 21:38
takımda en sevdiğim futbolcuların başında,kaptan adayım da selçuk'tan tecrübeli olman hasebiyle sendin,ama bu kadar umut,trabzonspor'un santaraforu olacak futbolcu değil,hele ki şota ve fatih'ten sonra hiç değil
Umut'un pozisyona girme becerisi kadar gol atma becerisi olsa amenna eyvallah,ama yok kardeşim yok.gökhan mı umut mu derlerse yüzlerce defa umut.ha bir de şu var ki,kaptan gelirse stiline uygun bi mevkiye çekilebilir,bu da performansına olumlu etki eder,daha bir umut olur yine kal ozaman.bu şekilde olacaksa ikimize de yazık be :/

Oğuzhan kardeşim sen iyi misin?

Şota ne zaman oynadı bu takımda.Tamı tamına 13 sene önce.Şota'dan sonra bu takıma hiç mi forvet oyuncusu gelmedi.

bahadır2561
16.12.2009, 21:39
Makukula

Siz daha iyi biliyorsunuz diye sordum yanlış anlamayın.Biz Umut'u savunanlar futboldan pek anlamıyoruz biliyorsunuz.

söylemedgım sözler hakkında yorum yapmam..

Özkan
17.12.2009, 00:56
Umut'un pozisyona girme becerisi kadar gol atma becerisi olsa amenna eyvallah,ama yok kardeşim yok.gökhan mı umut mu derlerse yüzlerce defa umut.ha bir de şu var ki,kaptan gelirse stiline uygun bi mevkiye çekilebilir,bu da performansına olumlu etki eder,daha bir umut olur yine kal ozaman.bu şekilde olacaksa ikimize de yazık be :/Umut santrfor değil forvettir. Santrforumuz Gökhan Ünal.

parlayan
17.12.2009, 02:37
Umut Bulut mu Gökhan Ünal mı diye sorsalar hiç düşünmeden Umut Bulut derim..

Bitiriciliği sıfırdır, kabul.. Ama onun mücadelesini, formanın hakkını vererek oynayışını ben gururla izliyorum. Keşke herkes Umut kadar o formanın hakkını verebilse..

Zaten bunların üzerine bitiriciliği ve birazcık da tekniği olsaydı Wayne Rooney'den bir farkı kalmaz, Trabzonspor'da değil Avrupa'nın devlerinden birinde oynardı.

Anıl Caner
17.12.2009, 07:27
Makukula'yı da afrikanın dağlarından bulmuşlar gibi duyurulması çok ilginç. Geleceğin en iyi forvetleri arasında gösterilen, Benfica takımınının tecrübe kazansın diye düzenli şans bulabileceği bir takıma kiralaması sonucu Kayserispor'da.

Avrupa'nın büyük takımlarındaki topçuları kısa süreler için kiralayarak bir yere varılamaz.

Dursun Kaplan
17.12.2009, 10:08
Umut gözünü seveyim şu maçta biraz dikkatli mantıklı ol ya. Şu son vuruşları bi düzgün yapsan zaten Avrupa gol kralıydın.

alioglua
17.12.2009, 11:55
http://www.youtube.com/watch?v=dGRreU6a7f8

bu videoyu izleyince bu umut bizim umut mu diye sordum bi an kendime

bu adama ne olduysa acaip körelmiş vaziyette

pozisyona giremese hani derim ki futbolcularla uyum yakalayamadı olur böyle şeyler

ama adam kaleciyle karşı karşıya kaçırması atmasından zor olan pozisyonları kaçırıyor bu çok kötü bişey futbolcu için

atamadıkça bir dahaki pozisyonda ya vurduğum gol olmazsa tedirginliği yaşıyordur muhakkak

ama ben trabzonspor da bir forvet olarak çok istemiyorum bıktırdı çünkü

bence orta sahaya konsa ön libero gibi orada bol bol pres yapsın top kapsın arkadaşlarına versin yeter ama forvet olmasın

zamanında ertuğrul sağlam nasıl da ön liberoya çekilmişti beşiktaşta forvet oynarken

aynı şekilde umut da çekilebilir

hepimiz umutun yaptığı presi koşuları yırtınmasını sevdiğimize göre o pozisyona en uygun yer orası bence

Sessegnon61
17.12.2009, 12:29
Ne kadar gol atamasada en çok alkışı hakeden oyuncu ben umut bulut tur her maç canını dişine takarak oynuyor adam. :alkış:

T.B_1461
17.12.2009, 12:57
Umut santrfor değil forvettir. Santrforumuz Gökhan Ünal.

Umut santrafor değilse biz kimden gol beklicez hocam?
Takımda iki santrafor var biri Gökhan diğeri Umut.
Bu ikisinden birine forvet demek istiyorsan oda Gökhan olur.
Oda geçen sezon çizgiye yakın oynayıp yaptığı asistler sayesinde.

Lancet_61
17.12.2009, 14:56
fatih-umut,fatih-gökhandan daha fazla iş yapar

Serdar A
17.12.2009, 15:01
fatih-umut,fatih-gökhandan daha fazla iş yapar

Bir ihtimal daha var .

Fatih - Alanzinho

Adem Erdoğan
17.12.2009, 15:03
İçinde Fatih olan tüm denklemlere razıyım.:)

Cem Akyüz
17.12.2009, 15:09
Bir ihtimal daha var .

Fatih - Alanzinho

Şahsi fikrim çok iyi bir ikili olacakları yönünde

Serdar A
17.12.2009, 15:11
Şahsi fikrim çok iyi bir ikili olacakları yönünde

Bende aynı fikirdeyim . Fatih 32 yaşı devirdi . Geldiği anda ondan maksimum verimi almanın yollarına bakılmalı . Alanzinho'nun futboluna Fatih ayak uydurabilir .

Belki bir tane daha "ortasaha" kanadı bulabilirsek , hücumda işler gerçekten rayına oturabilir .

Oğuzhan İnce
17.12.2009, 16:08
Oğuzhan kardeşim sen iyi misin?

Şota ne zaman oynadı bu takımda.Tamı tamına 13 sene önce.Şota'dan sonra bu takıma hiç mi forvet oyuncusu gelmedi.
şotadan sonra,fatih dışında kaç tane santraforumuz oldu,abdullah'tan sonra solbek gelmiyor diye yıllardır söylenir,halbuki, celo,keçeli young dahi solbek oynadı ama solbekimiz olmadı

Oğuzhan İnce
17.12.2009, 16:10
Umut santrfor değil forvettir. Santrforumuz Gökhan Ünal.
hadi ya,santrafor forvet olmuoyr mu?
hücum elemanlarının tamamı forvetse santrafor da forvettir.ayrıca ben bunu neden söylüyorum ki,benim yazdıklarımdan çıkarabileceğin en on şeydi bu,umut santrafor değilse,son 4 maçtır neden tek başına oynuyor ileride

Mesut
17.12.2009, 16:15
hadi ya,santrafor forvet olmuoyr mu?
hücum elemanlarının tamamı forvetse santrafor da forvettir.ayrıca ben bunu neden söylüyorum ki,benim yazdıklarımdan çıkarabileceğin en on şeydi bu,umut santrafor değilse,son 4 maçtır neden tek başına oynuyor ileride
çok fark var
santrafor hakan şükür gibi jardel gibi carew gibi koller çok fazla dolaşmayan hava toplarında etkili kule diye tabir edilen cinsidir forvet daha çok gezinen owen rooney hızlı atik oyuncudur

Oğuzhan İnce
17.12.2009, 16:28
çok fark var
santrafor hakan şükür gibi jardel gibi carew gibi koller çok fazla dolaşmayan hava toplarında etkili kule diye tabir edilen cinsidir forvet daha çok gezinen owen rooney hızlı atik oyuncudur
cüheyla muamelesi yapmana gerek yok,ya ben izah kabileyetimi kaybettim ya da sen bilinçli olarak idrak yolları enfeksiyonuna tutuldun:)neyse kendine iyi bak anlaşamıyoruz

Mesut
17.12.2009, 16:32
cüheyla muamelesi yapmana gerek yok,ya ben izah kabileyetimi kaybettim ya da sen bilinçli olarak idrak yolları enfeksiyonuna tutuldun:)neyse kendine iyi bak anlaşamıyoruz

harbi insanlara birşey açıklamak yaramıyor lan benım art niyetim yok tanımam etmem senı lafda sokma derdimde yok santrafor forvet tartışmasını gördüm kendimce açıklıyım dedim bunda bile art niyet arıyosun pes vallahide pes

Oğuzhan İnce
17.12.2009, 16:47
harbi insanlara birşey açıklamak yaramıyor lan benım art niyetim yok tanımam etmem senı lafda sokma derdimde yok santrafor forvet tartışmasını gördüm kendimce açıklıyım dedim bunda bile art niyet arıyosun pes vallahide pes
............

oguzhann
17.12.2009, 16:53
umut santrfor değildir diyenler için umut santrfordur.

Erkin Ekşi
17.12.2009, 17:38
bence umut forvet yada santrafor degildir.
umut o mevkide futbol oyniyan bir sahistir.

mustafadinç
17.12.2009, 17:41
Seni birkaç ay evvel benzin istasyonunda görmüş 20 dakika kadar sohbet etme fırsatı bulmuştum. Burada herkesin, delikanlılık göstergesi olarak yaptığı şeyleri yapmıyordun. Bacak bacak üzerine atmıyordun mesela. Biraz rahat ol dediğimde bana verdiğin cevap burada yerin olmadığının kanıtıydı:

"Bizler göz önündeki insanlarız, yediden yetmişe herkes hareketlerimize dikkat ediyor. Yerimizde olmayı isteyen bir sürü çocuk var. Konuşmamızdan yürüyüşümüze kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir."

Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.

Yuh be Umut, yuh!

Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok. Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun. "Öyle "Küçük dağları ben yarattım; büyükleri babamdan miras kaldı." havasında da değilsin. Savunulacak neyin kaldı?

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

(Umut futbolculuğunu boşver adamsın adam kardeşim gibi seviyorum seni)

mustafadinç
17.12.2009, 17:45
Burası arkası kuvvetli olmanın her derde derman, racon kesmeyle yiğitliğin harman olduğu bir yer. Öyle kaçırdığı gol sonrası kendini paralayan, mağlubiyetlerden ya da puan kayıplarından sonra hırsından ağlayan futbolcular "bünyemize uymaz" bizim.

İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin. Az daha unutuyordum; "Yeteneğin de yok".

Ne "Trabzon'un" ne de "Yöremizin Çocuğu" olmadığına göre buralarda ne diye duruyorsun?!

Sen buralarda durma, git.

(UMUT futbolu boşver adamsın adam kardeşim gibi seviyorum seni)

mustafadinç
17.12.2009, 17:46
umut santrfor değildir diyenler için umut santrfordur.

umut santrfor değildir diyenler için umut adamdır.

mehmets61
17.12.2009, 17:51
umut trabzonspor un 1. forveti olmamalı 2. forvet veya alternatif olabilir ancak...

Tayfun
17.12.2009, 17:51
Umutun futbolunu beğenmiyenlere adamlığını öne sürüp karşılık veriyorsunuz garip adamlık testine sokmadık ki futbolunu tartışıyoruz adamlığını değil adamlığı iyiyse kendine futbolu iyiyse Trabzonspor'a nedir yani !!! Kaldı ki Trabzonsporun aradığı forvet olamaz hiçbir zaman

mustafadinç
17.12.2009, 18:00

Yuh be Umut, yuh!

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

İsa
17.12.2009, 19:43
Yedek yada as her zaman her takımın ihtiyaç duyacağı bir oyuncu.
Attığı gollerden bir video yapılsa taraftarımızın hayran kalacağı bir oyuncu.
Üzerindeki psikolojik baskı ortadan kaldırılıp gol vuruşlarını daha sakin yapabilirse daha başarılı olacaktır.
Ligin 2. yarısında her zaman performansında artış olmuştur.2. yarıda Gökhan gidip Tekke gelirse iyi bir ikili olacaklardır.

Mesut
17.12.2009, 20:00
adamum sana laf yok :) ama çalış umutum çalış şu gol vuruşlarını düzeltsen varya 10 numara futbolcu olacaksın

Ilelioglu
17.12.2009, 21:32
Senin ile geleceğe UMUT ile bakamıyorum ,

Trabzonspor'un taraftarının bir çoğuna UMUT vermiyorsun ,

Neden sana UMUT ile bağlanayam ki ,

Daha sonra ben UMUTSUZ olacağım ..

Gökhan'a umut et, sonra umutsuz olmassin...:cool:

Oğuzhan İnce
17.12.2009, 21:38
umut santrfor değildir diyenler için umut adamdır.
abi futbol muhabbeti mi yapıyoruz,adamlık testi mi?
umut adam değildir diyen birini duydun mu hiç?

mehmet83
18.12.2009, 00:01

Yuh be Umut, yuh!

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

Abi, burda kimse Umut icin terbiyesiz, ahlaksiz demiyor ki. Diyemez de kimse. Herkes Umut'un ne kadar efendi, terbiyeli oldugunu bilir, tanimasa bile gorur. Umut'u ben de cok seviyorum. Onun o terinin son damlasina kadar akitisini, nefesi kesilinceye kadar kosmasini hic kimse inkar edemez. Ama gel gor ki Trabzonspor gibi hedefleri buyuk olan bir takimin 1. forveti olamaz. O hirs var fakat malesef o yetenek yok. Ama ben Umut'un her zaman bizimle olmasini isterim. Fakat ilk 11'de degil. Ha, eger forvet alinmayacaksa ve Gokhan'la Umut arasinda bir tercih yapacaksak, ben bin kere Umut derim.

TheRapZoNe
18.12.2009, 00:02
Vay be. Gol kaçırmada yüksek lisans sahibi umut'tan herkes umudunu kesti.
Artık sadece efendi ve olgun bir insan olduğu için takımda kalmasını isteyenler var.

OZDEN61
18.12.2009, 00:13

Yuh be Umut, yuh!

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

sonuna kadar katılıyorum.

Enes Başkaya60
18.12.2009, 00:19
Umuta tam destege devam.................

ensar6161
18.12.2009, 02:35
umut 10 numarasın kralsın....durmak yok yola devam şu febe ye bi güzellik yapta uçur bizi havalara....

hakankutlu
18.12.2009, 03:17
Haydi be Umut.Bu maçın kilit adamı sen olacaksın.Bunları yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama birşeyler kıpır kıpır içimde.
Bu adam 16 hafta yattı ya 17. hafta patlayacak gibi.
Önceden bu adama çok sövdüm biliyorum ama nedense yapacak sanki ya.
Alanzinho sen ve Colman.Bu üçlü bu maç iyi oynasın %100 performansla oynasın.Ne Lugano kalır ne Bilica.Haydi aslanlarım.

Tyler Durden
18.12.2009, 08:38
Vay be. Gol kaçırmada yüksek lisans sahibi umut'tan herkes umudunu kesti.
Artık sadece efendi ve olgun bir insan olduğu için takımda kalmasını isteyenler var.
Aksine savunanlarin bir cogu sahadaki mucadelesi,hirsi nedeniyle savunuyor.Umut babamizin oglu degil ki iyi insan oldugu icin takimda kalmasini isteyelim.
Umut gibi mucadele eden,rakip defansi bu kadar yoran bir forvete niye gitsin diyelim.Son vuruslari iyi olan bir golcu alindiginda Umut'un degeri ikiye katlanir.Kaldi ki bu haliylede takima yararli oldugunu dusunuyorum.
Ilk onbir veya yedek, Umut bir sekilde bu takimda kalmali.
Zaman zaman sac bas yolduran golleri kacirsada Umut'un oynadigi futbolu begeniyorum.

mehmetali61_55
18.12.2009, 08:49
bu maçta umut gol atacak gibi içimde bir his var

bahadır2561
18.12.2009, 10:41
biz futbolunu eleştirirken siz umut adam gibi adam diyorsunuz..
sapla samanı niye karıstırıyorsunuz...
elma ile armutu nasıl karsılastırabilirsiniz??

Travelair
18.12.2009, 11:27
Senelerdir ısrarla golcü lazım derken Umut'u Gökhan'ı da düşünüyorum. Eğer golcü, hatta golcüler gelirse Umut ve Gökhan da yükten baskıdan kurtulur, performansları artar. Bu Umut'a haksızlık değil, aksine destektir

Mert67
18.12.2009, 11:48
Nedense sana kızamıyorum adamım.

Erkin Ekşi
18.12.2009, 18:06
bizim burda bir Halim agabey var, adam gibi adam, en az umut kadar adam, durust caliskan azimli iyi yurekli. 55 yasina geldi ama az cok kosar, atletik yapiya sahiptir. onuda umutun yanina koyalim adam gibi oynasinlar.

Ilelioglu
18.12.2009, 18:08
Umut'un Fener'e golü var...:)

Mustafa Yüksek
18.12.2009, 18:08
bizim burda bir Halim agabey var, adam gibi adam, en az umut kadar adam, durust caliskan azimli iyi yurekli. 55 yasina geldi ama az cok kosar, atletik yapiya sahiptir. onuda umutun yanina koyalim adam gibi oynasinlar.

çççççç Umut bu maç galibiyet golünü atıp affettirir kendini inşallah..

Erkin Ekşi
18.12.2009, 18:11
Ben sahsen umuta kus degilim kizmiyorumda aksine son aciklamalarindan sonra sevmeyede basladim benim kuskunlugum onu oynatanlara...adami sahaya surdukten sonra cikip arkadas ben gol atamiyorum oynamiyim o yuzden diyecek hali yok.

İsa
18.12.2009, 18:13
Bir futbolcunun değeri sadece tekniği,attığı goller yada attığı çalımlarla ölçülemez.Futbolcunun karakteride,çalışma azmi,iş disiplini gibi faktörlerde bir futbolcunun değerinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri.
Umut süperligde her takımda forma giyebilecek yetenek,ahlak ve iş disiplinine sahip bir oyuncudur.Yanına kaliteli bir oyuncu katıldıktan sonra çok daha faydalı ve üretken bir oyuncu olacaktır.

Zeki Akyol
18.12.2009, 18:17
Nedense sana kızamıyorum adamım.

Umut un olduğu yerde umutsuzluk olmaz :)

ibla6167
18.12.2009, 18:17
Eğer takıma F.Tekke transferi yapılırsa Umut'tan alınacak verim oldukça artar.Yani İdeal forvet hattı Fatih-Umut iyidir iyi.

SDinc
18.12.2009, 18:47
Düşünüyorumda avrupada kalbur üstü takımların teknik direktörlerinin hayır , kesinlikle almayın diyeceği bir futbolcu değil. As veya yedek her zaman teknik direktörlerin ihtiyacı olan futbolcu türüdür Umut Bulut.
Mesela bir Athletic Bilbao'da , Everton'da , Hamburg'da , Sunderland'de , Monaco'da , Sampdoria'da , Frankurt'ta , Mallorca'da , Lazio'da , Celtic'te , Glasgow'da neden 18 kişilik kadroya rahat giremesin ki ? Oyuna direnç katmak için girer , gol atmak için girer-ki ben kaçırdığı gollerini çok fazla koşmaya vede direncinin bittiği için kaçırdığını düşünüyorum- , diğer forvet oyuncusuna boş alan bırakabilmek vede ona gol attırmak için girer , rakip savunmanın düzenini bozmak için girer yada direk 11'de başlar.
Ben Umut için müthiş yetenekleri olan süper bir futbolcu demiyorum ki ancak oyununu beğenmediğiniz zaman küfür edemezsiniz. Çünkü o aldığı paranın hakkını sonuna kadar hakkını vererek , terini akıtarak oynuyor.
Bir arkadaşta demişti ; son 3 hafta kazanmışız Esk. maçında asistin asistini yapmış , Ankaragücü maçında olağanüstü bir çabayla perdeyi açan golü atmış , rakip savunmayı yorarak Alanzinho , Colman , Selçuk gibi oyunculara pozisyon fırsatı verdi , Denizli maçında gol atamasada rakip savunmayı yorarak diğer oyunculara pozisyon zenginliği yaratmış , tabi yorgunluğun etkisiyle kaçırmıştır ancak nihayetinde 1-0 yenmişizdir. Yani bari bu haftalarda bu kadar ağır eleştiriler gelmemesi gerekir diye düşünüyorum.
Benim kendi fikrim ; her zaman söylediğim gibi takımda as veya yedek her zaman bulunması gereken bir futbolcudur.
Ama taraftar ısrarla ondan nefret edercesine beğenmezse gitmesi faydalı olacaktır.

bahadır2561
18.12.2009, 20:40
güzeldi iyi fikir..

bende diger mevkiler icin böyle adam arıyordum..

.....
18.12.2009, 21:03
fb yi boş geçmeyeceğini biliyoruz!

;)

Mustafa Ağaoğlu
18.12.2009, 21:51
Fener'e gol atarsan tüm kaçırdığın golleri unutacağım :)

T.B_1461
18.12.2009, 23:31
Fener'e gol atarsan tüm kaçırdığın golleri unutacağım :)

Bende, atamazsa tüm kaçırdığı golleri iki ile çarpacağım.

KUTADGU
18.12.2009, 23:40
Boş geçme adamım boş geçme.

Ama unutma en başta takımın galibiyeti.

Senden daha iyi yerde olan varsa onu gör.

Yoksa dayan ....

Mert Oğuzlu61
18.12.2009, 23:51
lugano senin için ''bu ülkede tutmakta en zorlandığım fv lerden birisi'' demişti, şimdi yine ona karşı oynayacaksın, güveniyorum sana umut ağabey, işini bilirsin :) bu maç kaçırma gözünü seveyim... kaçırsanda strese sokma kendini, sonrakini atmak için çabala, bu maçı kazanmalıyız..

Uluç
19.12.2009, 00:44
Sana kızdığım kadar inanıyorumda.. Yakalayacaklarını tek tek atacaksın inşallah :)

Ali Yerlikaya
19.12.2009, 10:15
Allah askina en azindan su 2 maclik periyotta gol kacirma rekor hevesini bi kenara birakda golleri dizz.
Ondan sonraki maclarda rekorun devam edersin...

Mesut
19.12.2009, 10:17
hadi adamım parçala savunmayı nefes aldırma illa gol atacaksın diye bir kaide yok sen parçala savunmayı hışlarını çıkar hadi koçum güvenıyorum sana

Dip.Ing.Mag.
19.12.2009, 20:56
Umut bakalim bu sefer hangi acilardan 100 de 100 lük goller kaciracaksin :) saka biyana bu macin kaderi senin ayaklarinda, bu mac gollerini at maci aldir ömrünün sonuna kadar gol atma

İsa
19.12.2009, 22:10
Umut'un yanına kaliteli bir pivot santrafor alındığı zaman herkes Umut'u konuşuyor olacak.

iboandibo
19.12.2009, 23:21
ewet umutun yanına fatih tekke ya da iyi bir başka forvet olursa umut süper bi forvet olacaktır.fener maçını rüyamda gördüm 4-0 kazanıyorduk bir golü umut atıyordu.pozisyonda topun üstüne basıp topla beraber kalenin içine giriyordu ve gol oluyordu:) gülmeyin gerçekten böyle gördüm

antagonist
20.12.2009, 00:47
Bir haber sitesindeki Umut Bulut hakkında yapılan saçma-sapan yorum ve dolayısıyla o mesaj için yapılan yorular silinmiştir.

Kusuruma bakmayın , BMN'de böyle şeylere yer veremeyiz...

Ilelioglu
20.12.2009, 01:05
Bugünkü macta senden gol bekliyoruz Umut Bulut!

Ahmet Kuru
20.12.2009, 02:17
Yarın büyük ihtimalle ilk 11 de başlayacak..
İnşallah gününde olur...

Fatih Özkan
20.12.2009, 02:42
Umut...
Hani bizler diyoruz ya illa kaçıracak bu adam diye...
Sen ilk yakaladığın pozisyonu at da utandır bizleri...
At yeter ki!
Utandır bizleri!
Şu maçtan galip ayrılalım!
At!

Ilelioglu
20.12.2009, 13:23
Umut'un kesin bir golü var bugün...!:)

İlker ToSun
20.12.2009, 14:56
bu akşam saat 22:00 itibariyle en makara başlık bu olacak, zevkle izleyeceğim,

olacaklar belli,

umut kaza bela gol atarsa buradaki UMUTlu lar çıkacaklar "aslansın" "kaplansın" "işte bu" "nasıl da attı" "ne mücadele etti" "gördünüz mü nasıl da goller attı ama" diyecekler

umut gol atamazsa UMUTsuz lar çıkacaklar ve haklı olmanın gururuyla umutun böyle olduğunu aylardır bağırdıklarını söyleyecekler ama onların karşısındaki UMUTlu lar da hedef saptırmak amacıyla "adam gibi adam umut" diyip umutun adamlığını ön plana atıp konuyu bir golcü de dünyanın hiç bir yerinde aranmayan başka mecralara çekecekler.

Allah'ım bir an önce bitsin şu maç, çok eğleneceğiz çok !

bestrafer
20.12.2009, 15:15
Bugün bulduğunu at ;

Sonra ne kaçırırsan kaçır. Lütfen ya bugün at :)

Sefa Murat Dokuz
20.12.2009, 17:17
bugun at! sadece bügün!

Mustafa ÖZDEMİR
20.12.2009, 17:18
bu akşam saat 22:00 itibariyle en makara başlık bu olacak, zevkle izleyeceğim,

olacaklar belli,

umut kaza bela gol atarsa buradaki UMUTlu lar çıkacaklar "aslansın" "kaplansın" "işte bu" "nasıl da attı" "ne mücadele etti" "gördünüz mü nasıl da goller attı ama" diyecekler

umut gol atamazsa UMUTsuz lar çıkacaklar ve haklı olmanın gururuyla umutun böyle olduğunu aylardır bağırdıklarını söyleyecekler ama onların karşısındaki UMUTlu lar da hedef saptırmak amacıyla "adam gibi adam umut" diyip umutun adamlığını ön plana atıp konuyu bir golcü de dünyanın hiç bir yerinde aranmayan başka mecralara çekecekler.

Allah'ım bir an önce bitsin şu maç, çok eğleneceğiz çok !
yeterki atsın. isteyen kaplan yapsın isteyen aslan...

Tayfun
20.12.2009, 18:02
fener maçında bizi şaşırt da şu topu 3 direk arasından geçir!

halukozcelik
20.12.2009, 18:04
olmak yada olmamak.

Berk
20.12.2009, 18:08
Lütfen ama lütfen şu maçı boş geçme.Galibiyet golünü at, sonra istediğin kadar kaçır.

izzet
20.12.2009, 18:21
Gol atarsan, attigin golden cok, gol sevincini merak ediyorum...

leavemealone
20.12.2009, 18:39
Umut allahini seversen bugun bari yakalayacagin pozisyonlarin yarisini gole cevir.. lütfen..

Berat
20.12.2009, 18:51
Allah yardımcın olsun Umut, son vuruşlarda sakin ol yeter..

Ali Tunahan Güllü
20.12.2009, 18:54
Hadi Umut ne olur bu maçta yakaladıklarını at..

Birtan Karaman
20.12.2009, 18:58
Umut Bu Sefer Güveniyorum Sana. Allah Yardımcın Olsun.

Erbay
20.12.2009, 19:11
Yamuk bir kafa vuruşuyla galibiyet golünü atacak :)

Birtan Karaman
20.12.2009, 19:30
Kaval Kemiği ile atacak golü :)

Mehmet Zeki
20.12.2009, 19:33
Hadi Umut hadi.

3mre61
20.12.2009, 19:35
sana güveniyoruz umut . . Allah yardımcın olsun

Erbay
20.12.2009, 21:57
Güzel oynadı ama yetmedi. Helal olsun sana Umut.

Hqmi
20.12.2009, 22:02
Güzel oynadı ama yetmedi. Helal olsun sana Umut.
Ne güzel oynadı ya? :rolleyes: 2527384686 tane pozisyon kaçırdı güzel diyorsun birde.

hamucera
20.12.2009, 22:05
İyi mücadele etti, yapabileceğini yaptı, tebrikler umut, bir pozisyonda çalım atıp vurduğu pozisyon çok güzeldi, şansıda yoktu biraz, o kafa vuruşu gol olsa harika olacaktı

hamucera
20.12.2009, 22:05
Ne güzel oynadı ya? :rolleyes: 2527384686 tane pozisyon kaçırdı güzel diyorsun birde.

ne yaptı ne yaptı, yuh diyorum ya sırf eleştirmek için sallamayın ayıptır ya ayıptır, kaç tane adam gibi top getirdiler Umut'a da pozisyon kaçırdı

Kaan
20.12.2009, 22:07
Oynayışından memnunum.

Teşekkürler Umut. :)

Hqmi
20.12.2009, 22:07
ne yaptı ne yaptı, yuh diyorum ya sırf eleştirmek için sallamayın ayıptır ya ayıptır, kaç tane adam gibi top getirdiler Umut'a da pozisyon kaçırdı
3 tane pozisyonu var. Golcü dediğin bunları atacak.

vurgun_kiz_61
20.12.2009, 22:09
Yine bol bol kostun Umut bu kadar...

Hürgün Aygün
20.12.2009, 22:10
aferin umut

ugurozturk
20.12.2009, 22:10
Bence iyi oynadi, dakka 80 de bile Gokhan izlerken kaleciye pres yapiyordu. Hayalet Gokhan varken Umuta laf diyemem.

Armağan Dere
20.12.2009, 22:11
Ya mümkünse bu takımdan git git git git git...azcık maç kasetlerini izle de yazık ediyorum diye şu takıma git bu takımdan ayıptır yazıktır günahtır gökhan'ı da almayı unutma inşallah Tekke gelirde görürsün forvet nası olurmuş..tabi ankaragücü formasıyla görürsün

Sefa Murat Dokuz
20.12.2009, 22:11
Yeteneksizsiniz yarışmasına katıl!

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:16
İnsaf be.. gol yediğimiz gülizar bomboş kaleye gol atamadı.. attığı golde de Alex'in pasıyla pozisyona girdi.. peki ya bizim oyuncularımız kaç kere Umut'u gol pozisyonuna sokabildi ? Çıkar Umut'u koy yerine F.Tekke'yi yine yenilirdik şu maçta.. ortasahayı rakibe verip bu kadar boş alan bırakırsan forvetin İbrahimovic olsa ne yazar.

Onur
20.12.2009, 22:17
Umut kötü oynamadı bugün (yetenekleri bu kadar). Bilica ve Lugano ikisi birden çöktüler 90 dk. Hele 51. dakikadaki topu önüne alışı. :) Gol attı saydım :)

Allah ciğerlerine zeval vermesin. Fatih Tekke seni yönlendirebilecek kalitede. O yüzden geldiğinde çok daha farklı bir Umut görebiliriz.

Özge
20.12.2009, 22:18
Koştun ama yine kolay pozisyonları harcadın.

albatros
20.12.2009, 22:18
olmuyor.eksik bir şeyler var işte.

yaranozlu
20.12.2009, 22:20
sanırım son maçını oynadın. Git de sen de kurtul, biz de kurtulalım. Bıktım her maç olumsuz (!) şeyler söylemekten...

Sinem Yılmaz61
20.12.2009, 22:20
Gelen pozisyonlari iyi kullanicaksin ve golünü atacaksin, sirf kosmaklan olmuyor bu Is...

Zafer Fidan
20.12.2009, 22:25
Hahaha Umutu tebrik edenler varya forumda..daha ne diyeyim :D

Cem Akyüz
20.12.2009, 22:25
Ya kardeşim koşma vallahi koşma..Sadece gelen topları gole çevir

İlker ToSun
20.12.2009, 22:26
beceriksizliği, futbol bilmezliği, göz boyayan sonuçsuz koşuları, hücum faulleri ve üstüne dönüp etrafa tepkileri ile son derece antipatik bir hale geldi benim gözümde artık. 2 sene izledim ancak 2 maça daha tahammülüm yok

delikoyun
20.12.2009, 22:27
satılsın bu adam satılsın tepkinin şiddetini artıralım

Murat'
20.12.2009, 22:29
İki tane pozisyon buldu.Birisi direkten dışarı çıktı diğerini de kaçırdı.Çok koştu çok mücadele etti.Gökhan sahada yürürken o mücadele ediyordu.Kaçırdığı iki gol yüzünden burda yine bir sürü hakaret işitecek.

blackrain61
20.12.2009, 22:32
beceriksizliği, futbol bilmezliği, göz boyayan sonuçsuz koşuları, hücum faulleri ve üstüne dönüp etrafa tepkileri ile son derece antipatik bir hale geldi benim gözümde artık. 2 sene izledim ancak 2 maça daha tahammülüm yok

Umut´un bu sene 4.senesi olacak, bu dört senede ne türkiye kupasinda ne ligte ve nede avrupa´da Trabzonsporun bir basarisi var. Derbiler de durum farkli degil. Olmasi da mucize gibi... Gol atacak adam, önemli maclarda gol atamazsa, nasil basari olacak ki... Kosmaya puan vermiyorlar.

Cem Akyüz
20.12.2009, 22:33
İki tane pozisyon buldu.Birisi direkten dışarı çıktı diğerini de kaçırdı.Çok koştu çok mücadele etti.Gökhan sahada yürürken o mücadele ediyordu.Kaçırdığı iki gol yüzünden burda yine bir sürü hakaret işitecek.

Anlamak mümkün değil..Neden Umut'u konuşurken sadece kendi özellikleri ile değilde Gökhan'ın tavırları ile kıyaslıyoruz..Tamam Gökhan koşmuyor Gökhan gamsız isteklik değil aynen katılıyorum...Umut yüz metreyi 10 saniyede koşuyorda ne yapıyor...pozisyonlara girdi tamam gol kaçtı..olur diyelim..Ama bir hava topu al sırtını dön takımını rahatlat hangi özellik var umutta..Sırf koşuyor mücadele ediyor diye Trabzonspor'un forveti olmamalı

Ahmet Başkaya
20.12.2009, 22:33
İlk ve son kez diyorum SATILSIN ...

Umut bana da bunu dedirttin ya ...

Adem Erdoğan
20.12.2009, 22:34
colman o golü kaçırdıktan sonra umut'a birşey diyemiyorum.

TheRapZoNe
20.12.2009, 22:34
İnşallah bu Trabzonspor forması altındaki SON maçın olmuştur . İnşallah..

Aksi takdirde işbilmez Trabzonspor yöneticilerine hakkımı helal etmiyorum

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:38
Umut´un bu sene 4.senesi olacak, bu dört senede ne türkiye kupasinda ne ligte ve nede avrupa´da Trabzonsporun bir basarisi var. Derbiler de durum farkli degil. Olmasi da mucize gibi... Gol atacak adam, önemli maclarda gol atamazsa, nasil basari olacak ki... Kosmaya puan vermiyorlar.

Tabi F.Tekke varken şampiyonluklara ambargo koymuştuk..avrupa'da ne idüğü belirsiz takımlara elenmiyorduk.. Şimdi diyebilirsiniz ki F.Tekke varken şampiyonluğu kaçırmıştık.. e geçen sene de kaçırdık şampiyonluğu ne fark var ?

Bekir
20.12.2009, 22:39
Umutu tebrik edenleri tebrik etmek istiyorum,körü körüne savunmak bu olsa gerek...
Yahu kaçırdığı pozisyonları geçiyorum attığı paslar,ayağına bulaştırdığı toplar...
Senin gittiğin günü kendime bayram ilan edicem..

hos_cocuk61
20.12.2009, 22:39
Arkadaşlar bende Umut'u beğenminmiyen ve büyük takım topcusu olmadığını söyliyen biri olarak...

Bugün suçlu aranıcak ise bu en son Umut olmalı! Bugün Umut'a hata bulmak yanlış!

Çünkü orta saha denen bir mevkiyi bugün hiç göremedim, takım ortasahasız oynadı resmen defansız acizliği tamamen ortasahanın olmamasına bağlı.

Adamlar rahat raham pas yaptılar, ortasaha izledi rahat şut çektiler ortasaha pres yerine geri çekildi.

Bugün bir suçlu aranıcak ise bu Colman ve diğer orta saha elemanları suçlanmalı.

Ben 2. yarı Colman'ın çıkarılıp yerine Tjikuzu'nun girmesini bekledim. İyi sabretti Hoca o kadar dakika.

Bekir
20.12.2009, 22:41
Tabi F.Tekke varken şampiyonluklara ambargo koymuştuk..avrupa'da ne idüğü belirsiz takımlara elenmiyorduk.. Şimdi diyebilirsiniz ki F.Tekke varken şampiyonluğu kaçırmıştık.. e geçen sene de kaçırdık şampiyonluğu ne fark var ?
Fatih Tekke 50 pozisyona girip 30 gol atıyorken,Umut 150 pozisyona girip 10 gol atıyor..
Yahu bari Fatihle kıyaslamayın Umut'u,Umutu kıyaslıcaksanız Ergin Keleş'le,Mehmet Yılmaz'la, kıyaslayın...

Sefa Murat Dokuz
bomboş kafaya boynunla vuruyorsun ya sana sabredende kabahat.

Kubilay ŞAHİN
Yok yahu benim bildiğim Umut atamadığı halde koşar, rakibe hata yaptırır, pozisyonlar yaratırdı.. Çok farklıydın Umut..

Teşekkürler Sana..

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:42
Arkadaşlar bende Umut'u beğenminmiyen ve büyük takım topcusu olmadığını söyliyen biri olarak...

Bugün suçlu aranıcak ise bu en son Umut olmalı! Bugün Umut'a hata bulmak yanlış!

]Çünkü orta saha denen bir mevkiyi bugün hiç göremedim, takım ortasahasız oynadı resmen defansız acizliği tamamen ortasahanın olmamasına bağlı.

Adamlar rahat raham pas yaptılar, ortasaha izledi rahat şut çektiler ortasaha pres yerine geri çekildi.[/B]

Bugün bir suçlu aranıcak ise bu Colman ve diğer orta saha elemanları suçlanmalı.

Ben 2. yarı Colman'ın çıkarılıp yerine Tjikuzu'nun girmesini bekledim. İyi sabretti Hoca o kadar dakika.

Olay budur yahu.. ortasaha güçsüz,dirençsiz rakibe baskı yapmayan bir ortasaha ile ancak a.gücünü,denizliyi falan yenersin.. Ama yok tüm suç Umut'da hey mübarek :)

Uğurtan
20.12.2009, 22:43
Umut'u ben bugün beğendim.. Fenerin stoperleriyle tek başına mücadele etti ikisini de baya baya bozdu..

Çok net bir pozisyon yakalamadı bugün.. Kafa vuruşu direkten olmak üzere sırtı dönük alıp dönüp vurduğu güzel pozisyonda ise şansızdı..

Bugün Umut'a kabahat yüklenemez..

Murat'
20.12.2009, 22:44
Şu maçı Umut yüzünden mi kaybettik yani?

El insaf sahada Umut diye birisi olmasa idi o pozisyonların hiçbirini bulamayacaktık muhtemelen.

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:45
Fatih Tekke 50 pozisyona girip 30 gol atıyorken,Umut 150 pozisyona girip 10 gol atıyor..
Yahu bari Fatihle kıyaslamayın Umut'u,Umutu kıyaslıcaksanız Ergin Keleş'le,Mehmet Yılmaz'la, kıyaslayın...

Attıda noldu ? 26.senemiz değil mi şampiyonluğu beklediğimiz ? 1-2 oyuncuyla takım mı olunur allahaşkına. Olay kıyaslama olayı değil sizin futbola bakış açınız sadece forvetin gol atması üzerine.. forvet her sene 20-30 gol atsında 3.ve ya 4.olalım önemli değil.

Abdülkadir Kılıç
20.12.2009, 22:45

Anortosis Fagasumta. Galiba yanlış yazdım neydi yaa.
Umut inşallah bu takımda kalırsın. Millet de çatlar. Ben seni izlerken mutlu oluyorum. Bugün de en çok isteyen olarak seni kutluyorum.

Bekir
20.12.2009, 22:48
Attıda noldu ? 26.senemiz değil mi şampiyonluğu beklediğimiz ? 1-2 oyuncuyla takım mı olunur allahaşkına. Olay kıyaslama olayı değil sizin futbola bakış açınız sadece forvetin gol atması üzerine.. forvet her sene 20-30 gol atsında 3.ve ya 4.olalım önemli değil.
Yahu biz sana tek Fatih olsun gerisi önemli değil mi diyoruz??
Gol atılsın yeter mi diyoruz??
Umut ve Gökhan bu takıma yazık ediyor,gayet iyi kadromuz var ama forvetler yüzünden bu durumdayız...
Fatihin oynadığı toplama kadro olmasına rağmen Papila olayı olmasa şampiyon idik...

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:49
Yahu bir de bugün bizi yenen rakibimize bakalım..adamlar 2-3 sene öncesinde Appiah,Aurelio,Anelka,Tuncay'lı kadrosunu aramıyorlar da.. biz senelerdir hala F.Tekke diyip duruyoruz.. kaldı ki fener o kadroyla şampiyon oluyordu. Biz ise tek eksiğimizin sadece F.Tekke olduğunu sanarak ancak kendimizi kandırıyoruz..

Harun-61
20.12.2009, 22:49
Umut'u ben bugün beğendim.. Fenerin stoperleriyle tek başına mücadele etti ikisini de baya baya bozdu..

Çok net bir pozisyon yakalamadı bugün.. Kafa vuruşu direkten olmak üzere sırtı dönük alıp dönüp vurduğu güzel pozisyonda ise şansızdı..

:alkış:

.........

Emrah KabuL
20.12.2009, 22:51
Yahu biz sana tek Fatih olsun gerisi önemli değil mi diyoruz??
Gol atılsın yeter mi diyoruz??
Umut ve Gökhan bu takıma yazık ediyor,gayet iyi kadromuz var ama forvetler yüzünden bu durumdayız...
Fatihin oynadığı toplama kadro olmasına rağmen Papila olayı olmasa şampiyon idik...

Sen bu yalana inandır kendini.. forvetler yüzünden böyleyiz..defansın mükemmel, ortasahan sürekli rakibe basıyor hem defans hem ofansda iyiler.. kanatlar arı gibi çalışıyor sürekli bindirmeler ortalar vs.. ama tek sorun forvette lanet olsun :) Yaşın daha çok geç en az bir 30 yaşına kadar böyle kandırmaya devam et kendini.

yaranozlu
20.12.2009, 22:53
umuta kabahat yüklenmeme nedeni herhalde maçın başında fenerlilerin acemiliğinde olsa gerek. İki tane net asist yaptı fenerbahçelilere maçın başlarında. Korkunç bir futbol bilgsi var ve kimseyle anlaşamıyor. kendi kendine boğuşup duruyor rakip defansla. tamam koşuyor ediyor da yaptıkları haybeye, zerre faydası yok. Zaten timing hataları da üst seviyede.

Cem Akyüz
20.12.2009, 22:53
Sen bu yalana inandır kendini.. forvetler yüzünden böyleyiz..defansın mükemmel, ortasahan sürekli rakibe basıyor hem defans hem ofansda iyiler.. kanatlar arı gibi çalışıyor sürekli bindirmeler ortalar vs.. ama tek sorun forvette lanet olsun :) Yaşın daha çok geç en az bir 30 yaşına kadar böyle kandırmaya devam et kendini.

Umut ve Gökhan'ıda görüyoruz iki senede çok büyük başarılar kazandırdılar dimi bize..Acaip işler yaptık

Bekir
20.12.2009, 22:59
Yahu ben mi kendimi kandırıyom sen mi??
Aynı şeyleri ezberlemiş tekrarlıyorsun..
Fatih Tekke dönemindeki Defans hattı şuankinden çok da iyi değildi...
Geçen sezona dönelim tek sorun forvetler değil miydi??
Şampiyon olamamamızda en büyük katkı forvetlerin değil miydi??

Ben sadece Fatih gelsin falan demiyorum,şu takımın forveti Umut ve şu futbolla Gökhan olamaz..
Alınıcak en iyi aday da Fatih Tekkedir diyorum..

Diğer mevkilere de tabi transfer yapılmalı..

Ahmet Pulusoğlu
20.12.2009, 23:00

Herkes Yanlış düşünrken doğruları bir siz görürsünüz. Elit Kişiler :cool:..

Guizayı da iki stoper tutuyordu !!!!

Ali Tunahan Güllü
20.12.2009, 23:00
Umut iyi oynadı ama hakem denen insan parçacıkları olduğu için emeği boşa gitti teşekkürler Umut..

hos_cocuk61
20.12.2009, 23:01
Söylediğim gibi Umut'a bu maç yüklenmek yanlış; fakat bu iş Umut ve Gökhan ile yürümez. Yürümeyeceğide belli, bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Devre arasında Gökhan'ı satarak Gökhan'dan gelicek para ile Fatih ve 1 forvet daha almalıyız, gerekiyorsada ortasahayı toparlıyacak bir oyuncuda alınmalı.

Yok hakem şöyle yok şansızlık demiyeceğim. Bugünki takımın aciz kalışı beni çok üzdü.

İlker ToSun
20.12.2009, 23:11
vay be millet ne stoperler buluyor ya, ne kadar akıllıca faullerle kesti bizim atakları ne güzel kaleden uzaklaştırdı bizim tehlikeli topları, çok takdir ettim fenerbahçe bu stoperi nerden bulduysa helal olsun

Misina
20.12.2009, 23:14
Daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.

Murat'
20.12.2009, 23:22
Daha iyisi gelecek.Bakalım o zaman neler olacak.

ahmet aydın
20.12.2009, 23:32
ne olur git artık.bu takımda yerin yok.senin bu takımdan gittigin gün parti yapıcam.

hamucera
20.12.2009, 23:39
siz ancak bu başlığa girerek kendinizi avutun, maçın tüm suçlusu umut tur diyerek kendinizi avutun

lugano ya attığı çalım ve sonrasındaki vuruş gol olsa burada maçın kahramanı ilan ederdiniz, ama atamadı demediğiniz bırakmıyorsunuz,

yok efendim forvet atacak, herkes Fatih diyor tamam Fatih sınırları aşmış bir forvettir, tartışılmaz ama bugün fb tv de 2004 teki maç vardı o maçta da fatih tüm topları kaptırdı, ne yani o maçı kaybettiğimiz zaman sorumlusu Fatih miydi,

kafa vuruşu gol olmadı direğe vurdu, ortadan alıp gittiği topta yaptığı orta tam Alanzinho nun ayağına düştü vurdu gol olmadı, pres yaptı heer oyuncu gibi hataları vardı,

Umut tek forvet çıktı, ama ilk yarı özellikle orta sahası hiç olmayan Trabzonspor sabaha kadar oynasa ne Umut ne Fatih nede başka bir forvet gol atamazdı, orta sahaya gel top almaya çalış, sonra forvete koş gol atmaya çalış, sağdan, soldan, ortadan serbest vuruşlar olmadan gelen orta yok, ondan sonra maçın tek suçlusu Umut, ayıp gerçekten ayıp,
daha neyi ne için eleştireceğini bilmiyor bu taraftar, ama en iyi bilen taraftarız ya, paramız bol, kasamızda milyonlarca dolar var, Umut gidecek yerine fabregas gelecek,

ahmet aydın
20.12.2009, 23:45
siz ancak bu başlığa girerek kendinizi avutun, maçın tüm suçlusu umut tur diyerek kendinizi avutun

lugano ya attığı çalım ve sonrasındaki vuruş gol olsa burada maçın kahramanı ilan ederdiniz, ama atamadı demediğiniz bırakmıyorsunuz,

yok efendim forvet atacak, herkes Fatih diyor tamam Fatih sınırları aşmış bir forvettir, tartışılmaz ama bugün fb tv de 2004 teki maç vardı o maçta da fatih tüm topları kaptırdı, ne yani o maçı kaybettiğimiz zaman sorumlusu Fatih miydi,

kafa vuruşu gol olmadı direğe vurdu, ortadan alıp gittiği topta yaptığı orta tam Alanzinho nun ayağına düştü vurdu gol olmadı, pres yaptı heer oyuncu gibi hataları vardı,

Umut tek forvet çıktı, ama ilk yarı özellikle orta sahası hiç olmayan Trabzonspor sabaha kadar oynasa ne Umut ne Fatih nede başka bir forvet gol atamazdı, orta sahaya gel top almaya çalış, sonra forvete koş gol atmaya çalış, sağdan, soldan, ortadan serbest vuruşlar olmadan gelen orta yok, ondan sonra maçın tek suçlusu Umut, ayıp gerçekten ayıp,
daha neyi ne için eleştireceğini bilmiyor bu taraftar, ama en iyi bilen taraftarız ya, paramız bol, kasamızda milyonlarca dolar var, Umut gidecek yerine fabregas gelecek,
abi tabikide maçın tek suçlusu umut degil ama.adam sezon başından beri 40 tane yüzde yüzlük pozisyona girdi 4 tane golü var.umut iyi niyetli bir futbolcu olabilir ama yetenek olmadıktan sonra bu takımda yeri yok.2tane forvet alınması lazım.

bestrafer
20.12.2009, 23:45
Ah, ah çok yalnız kaldı çok.

Tam Gökhan yanına geldi, rahatladı dedim, Fener defansa çekildi. Gol atmak iyice zorlaştı. Off off şöyle gerilip bir derbiyi seyretmeyi ne kadar özledim.

sezai
20.12.2009, 23:46
ya burda hala umutu savunan varsa intihar etsin gülizar ile dalga geçiyorduk herif düşerken şut çekiyo bu umut yeter be yeter artık yaa
isyanım var bu takıma senelerden beri içine ettti kusura bakmayın ama çok doluyum yaa

tslover
20.12.2009, 23:52
ya burda hala umutu savunan varsa intihar etsin gülizar ile dalga geçiyorduk herif düşerken şut çekiyo bu umut yeter be yeter artık yaa
isyanım var bu takıma senelerden beri içine ettti kusura bakmayın ama çok doluyum yaa
Umut'u savunuyorum intiharda etmiyorum var mı itirazı olan.Abartmanın da sınırı var diye düşünüyorum..

hamucera
20.12.2009, 23:56

tama pencereyi açtı atlayacaktım sonra vaz geçtim

güiza ile dalga geçmeye gerek yok, adam kendini kanıtlamış fenerde çok iyi olmayabilir, ama güiza sonuçta iyi bir forvet,

senelerden beri neyin içine etti, Umut' tek başına bıraktılar, gol atınca aslan kaçırınca kedi yaptılar, gol atınca alkışladılar, atamayınca yuhaladılar, hangi forvet her maç gol atıyor, çok kaçırıyor dediğiniz Umut kaç tane net pozisyon kaçırdı bu maçta, girmeyince girmiyor, maçı izlemediysen bilmem ama benim izlediğim bu maçta Umut kötü değildi, orta sahası olmayan takımda forvetin gol atmasını beklemek ne kadar akıl karı,

6. sırada bitirdiğimiz sene Umut olmasydı 10. sırada bitiremezdik, şimdi çıkar dersiniz ki geçen sene Umut olmasaydı şampiyonduk, bu suçuda Umut' yüklerseniz pes doğrusu, ondan daha iyisi varda omu illa ben oynayacağım diyor,ahh ahh, neden maçlar skorlara göre değerlendirilir anlamıyorum

_SeRKaN_
21.12.2009, 00:01
Şansızlık bir insanla bu kadarmı özdeşleşir...

sametaydin
21.12.2009, 00:13
Bu maç için umuta kızmak haksızlık olur. Çünkü umutun bu şekilde oynayacağı belli. Zaten öyle çok net pozisyon da kaçırmadı. Takımın tamamı çok kötüydü. Maçı kaybetmemizin sorumlusu takım olarak kötü oluşumuz. Umuttan çok daha beterleri vardı bugün sahada.

Cem Balcı
21.12.2009, 00:17
şu adama biri kafa vurmayı öğretsin...

OZDEN61
21.12.2009, 00:21
Umut bugun çok mücadele etti. Şansızlık vardı. bugun 1 gol atsaydı kahraman olacak ve övgüler yazılacaktı. bugunku macta takımın en iyilerindendi. ondan cok daha kotu olan lar var. umut geldiğinden beri bu takımda Trabzonlu olan çok oyuncudan daha çok terletmiştir o formayı, yine en cok kosan ve pres yapanlar arasındadır. haa adam 4*4 lük değil. ama elinden geleni fazlasıyla yapmak için yırtınıp duruyor.

ahmet aydın
21.12.2009, 00:23
tama pencereyi açtı atlayacaktım sonra vaz geçtim

güiza ile dalga geçmeye gerek yok, adam kendini kanıtlamış fenerde çok iyi olmayabilir, ama güiza sonuçta iyi bir forvet,

senelerden beri neyin içine etti, Umut' tek başına bıraktılar, gol atınca aslan kaçırınca kedi yaptılar, gol atınca alkışladılar, atamayınca yuhaladılar, hangi forvet her maç gol atıyor, çok kaçırıyor dediğiniz Umut kaç tane net pozisyon kaçırdı bu maçta, girmeyince girmiyor, maçı izlemediysen bilmem ama benim izlediğim bu maçta Umut kötü değildi, orta sahası olmayan takımda forvetin gol atmasını beklemek ne kadar akıl karı,

6. sırada bitirdiğimiz sene Umut olmasydı 10. sırada bitiremezdik, şimdi çıkar dersiniz ki geçen sene Umut olmasaydı şampiyonduk, bu suçuda Umut' yüklerseniz pes doğrusu, ondan daha iyisi varda omu illa ben oynayacağım diyor,ahh ahh, neden maçlar skorlara göre değerlendirilir anlamıyorum
abi helal olsun sana her oyuncuyu koruyorsun.seninle zamanında çok tartıştık ama sen en dogru olanı yapıyorsun.

tslover
21.12.2009, 00:25
abi helal olsun sana her oyuncuyu koruyorsun.seninle zamanında çok tartıştık ama sen en dogru olanı yapıyorsun.
korumak demeyelim ona.Gerçekleri sadece gerçekleri yazıyor diyelim.Yorumlar bilgilerin üzerine inşa edilince ortaya oturaklı sağlam şeyler cıkıyor diyelim.(hamucera için yazılmıştır)

Erkin Ekşi
21.12.2009, 00:26
bu mac cok siritmadi sonucta yetenekleri kisitli net pozisyon olmadikca gol atma ihtimali yok.

gel gorki rakip takima attigi 2 tane cok feci pas var...bir surude top kaptirdi ama forvet sonucta top kaptiricak ama takim ataga cikarken arkadaki fenerliye pas atmak nedir ya bir futbolcu bunu yapar mi?

Zurawski
21.12.2009, 00:33
Paranın hakkını veriyorsun ya.Sahada sanki kırk yıllık trabzonluymuşsun gibi kendini yırtıyorsun ya .Varsın son vuruşların kötü olsun ,varsın tekniğin olmasın ,varsın şutun direkten dönsün .O yanında gezinen ruhsuzu görüyorum ya ,senin kıymetini daha bi anlıyorum.Futbol sadece gol atmak ,kazanmak ,şampiyon olmak değildir bunu biliyorum.Ve sen gerçek bir futbolcusun.Zaten adam gibi adam olmasan mutlaka Fatih Terimin bankolarndan biri olurdun vakti zamanında.Bu bile bir çok şeyi gösteriyor.

blackrain61
21.12.2009, 00:33
Umut bugun çok mücadele etti. Şansızlık vardı. bugun 1 gol atsaydı kahraman olacak ve övgüler yazılacaktı. bugunku macta takımın en iyilerindendi. ondan cok daha kotu olan lar var. umut geldiğinden beri bu takımda Trabzonlu olan çok oyuncudan daha çok terletmiştir o formayı, yine en cok kosan ve pres yapanlar arasındadır. haa adam 4*4 lük değil. ama elinden geleni fazlasıyla yapmak için yırtınıp duruyor.

Elinden gelenini fazlasini yapmaya calisabilir, ama dedigin gibi 4*4 lük degil. Eger Istanbul takimlarini yenmek istiyorsan, tekrar eski TS ruhuyla sampiyonluklara kosmak istiyorsak, 4*4 lük hatta 5*4 adamlara ihtiyacimiz var. Yok bana 6-7´cilik diyorsak, ne yapacagiz sampiyonluk diyorsak, o zaman Umut´la devam etmeliyiz. Hic sorun degil. Ama borcularimizda 100 Trilyonlarda da olmamali.

Artik hicbir maca heyecan icersinde izleyemiyorum, cünkü biliyorum ki, 10 gol pozisyonu bulsak bile, bir tanesini gole cevirmemiz süpheli. Eskiden ise, kim gelirse gelirsin (12 sene önceden bahsediyorum), viz gelirdi. Avni Aker´de yenilmez armada gibiydik, ama sanirim bunlar mazide kaldi, cünkü bu yönetim anlayisiyla, bunlara bile sükür dememiz lazim. Yenilmeye alistirdilar, artik normal geliyor...

sezai
21.12.2009, 00:35
ben bugüne kadar umutu savunmadım skora göre dönenlerden değilim hiç bir zamanda olmayacam bir insan nasıl oynadığı bir kere izlesin yetenek doğuştan olmaz yetenek gelişerek kaznılan bir olay bu umut antremanda 100 kere şut çalıştığını sanmıyorum bir denese semih gibi olcak semih ilk yıllarında topu kontrol etmekte acizdi ama şimdi herif tam istediğim santrfor tipinde top saklayan vuruşları iyi olan golcü gol kaçıramazmı kaçırı ama umut bence türkiye liginin bugünekadar en kötü santrfor tipidir burda kimse çok mucadele ediyo onun için duruyo demesin onun zaten görevi onuda yapsın umutun 4 net pozisyonu vardı maçta birde topu sürüpte gidibilceği anları saymıyorum he onları yapsa real madrid te oynar dersin senşimdi yapcak kardeşim okadar para ile burdakilere versen nasıl oynar biliyormusun fatih eskiden kötüydü geliştirdi adam tam golcü oldu skora göre yapmadım dikkat edersen ben epeydir üyeyim ama yorum yazmam okurum yorumları ama bu akşam sabrımı taşırdıı umut efendi
kimse kusura bakmasın bu taraftar ne yapsın artık
umutta ondan sonra seyirci baskısı deyipte hikaye okumasın hamilerin zamanın da neler yapıldıda adamlar şampiyonluğu kaçırdılar umut biliyo yeteneksiz olduğunu seyirciyi bahane ediyo

Ahmet Kuru
21.12.2009, 00:36
Sağol Umut...Yine şaşırtmadın bizi...
forvetin Umut olursa zor atarsın golü...
Golüde geçtim zaten artık,faydalı bir harekete eyvallah diyeceğim...
Koş babam Koş...
Sonra Mücadeleci ruhun yeter...
Yetse bile artık,buraya kadar yeter,bundan sonrasını bünye kaldırmıyor Vallahi...

Mustafa Çolak
21.12.2009, 00:36
Umut Allah Aşkına Devre Arasında Gitmek İstediğini Söyle, Sende Kurtul Bizde. Nolur Git.

İsa
21.12.2009, 01:04
Bir kerede beni utandırma lütfen...

Fatih Özkan
21.12.2009, 01:06
Gene olmadı Umut...

Mellih
21.12.2009, 01:07
Çocuğun bugün işi zordu ama.. Lugano+Bilica onlara rağmen kafa vurdu Top aldı.. En azından kazanma hırsıyla oynadı.. Kendisini geliştirmesi lazım, ancak bu hırsı hoşuma gidiyor..(Colmanda olsa şu hırs)

exelance
21.12.2009, 01:08
ben de Umudumu yitirdim artık..:confused:

Cem Balcı
21.12.2009, 01:09
bir şeyler yapmaya çalışıyor,mücadele ediyor ama gol yok arkadaş gol...

TheRapZoNe
21.12.2009, 01:17
Umut hakkında yazacağım son mesaj artık bu.

Tekrar diyorum yine diyeceğim, umut bulut Trabzonspordan gönderilmediği sürece hakkım Trabzonspor yöneticilerinin üzerinedir.

Trabzonspor umut,gökhan gibi beceriksiz ve sıradan oyuncularla sıradanlaştırılmıştır

Buna hiçkimsenin hakkı yoktur.

Bu beceriksiz ve futbolcahili isimleri kadroda tutarak çuvallarla para vermek basiretsizlerin yapacağı iştir.

Trabzonspor formasını sıradan oyunculara vererek takımı sıradanlaştıranlar ve onların yandaşları yüzünden Trabzonspor bu hallerdedir.

Allah(c.c) yar ve yardımcımız olsun.

umutsuz,gökhansız daha güzel günlere...

yorumsuz6117
21.12.2009, 01:20
Umut hakkında yazacağım son mesaj artık bu.

Tekrar diyorum yine diyeceğim, umut bulut Trabzonspordan gönderilmediği sürece hakkım Trabzonspor yöneticilerinin üzerinedir.

Trabzonspor umut,gökhan gibi beceriksiz ve sıradan oyuncularla sıradanlaştırılmıştır

Buna hiçkimsenin hakkı yoktur.

Bu beceriksiz ve futbolcahili isimleri kadroda tutarak çuvallarla para vermek basiretsizlerin yapacağı iştir.

Trabzonspor formasını sıradan oyunculara vererek takımı sıradanlaştıranlar ve onların yandaşları yüzünden Trabzonspor bu hallerdedir.

Allah(c.c) yar ve yardımcımız olsun.

umutsuz,gökhansız daha güzel günlere...
İmzamı atarım.......

Ilelioglu
21.12.2009, 02:05
Bu sezon en az kostugu maclardan biri, yaziklar olsun!!:mad:

Jackdaniels
21.12.2009, 03:21
En kötü ihtimal 2 forvetinde sakat yada cezalıdır mecburen oynatırsın başka türlü bu takımda yeri yok....

61_Serhat_61
21.12.2009, 03:32
umut bizim burda en düsük ligde oynar anca...
oda yedek..

Anıl Caner
21.12.2009, 04:45
bmn'de en komik mesajlar diye bir başlık var. bence bu başlığı direkt olarak oraya kopyalayalım kimse yorulmasın. İhale gene sana kalmış ha. Vay benim Umutuma.

Onur, Serkan Balcı ve Ömer Aysan'ı tenzih ederek bariz şekilde takımın en iyisi olduğunu iddia ediyorum.

Kıvanç Çuvalcı
21.12.2009, 08:42
su mactan sonra hisimla bu basliga kosup su umuta saldiranlarin karalayanlarin iyi niyetinden suphe ederim yada siz futboldan anlamiyorsunuz derim.gidin mac yorumunuzu yapin,biseyi elestircekseniz elestirin ama herkes hemen buraya kosup icindeki nefreti kusuyor sanki maci umut yuzunden kaybettik,sanki tek suclu umut,sanki umuta arkadaslari 5 tane net pozisyon yarattida o atamadi falan.kardesim bu adam su an icin senin kadrondami?evet,senin topcunmu?evet?trabzonspor icinmi mucadele ediyor?evet o zaman daha iyisi gelene kadar destek olucaksin oyuncuna sahip cikacaksin,moral vericeksin,guven vericeksin bunun baska yolu yok senin taraftar olarak gorevin budur.Trabzonsporum icin mucadele eden o formayi giyen adam benim icin degerlidir.gelip burda oyunculara hakeret etmenin asagilamanin kimseye zerre kadar faydasi yok islerde daha iyiye falan gitmiyor.

hamucera
21.12.2009, 08:54
umut bizim burda en düsük ligde oynar anca...
oda yedek..

kusura bakma ama geçen maç sen değilmiydin Umut Bulut için iyi yazılar yazan, şimdi geri sayfalara gidip alıntı yapmıyorum,

kardeşim nasıl bir taraftar topluluğudur anlamadım gitti, tribüne gideni ayrı alem, gitmeyeni ayrı alem, yok arkadaş yok, sadece skora endeksli oldu artık taraftar, kimse yok öyle yok böyle demesin, Umut 2 hafta gol attığı zamanlar burada göklere çıkaranlar şimdi yerin dibine canlı canlı gömmeye çalışıyorlar,

madem o kadar iyi biliyorsunuz bu oyunu birde sizlei görelim, Özellikle Trabzonda kalanlar idmana gidin, orada söyleyin Umut'a söylemek istediklerinizi, burada yazmakla olmuyor,

attığı golden sonra sevinmesini bile çekemeyen, şuna bak şuna utanmadan seviniyor diyen, Umut gol atıp kazanacaksak 5-0 yenilelim daha iyi diyen taraftarlar Trabzonspor taraftarı olduğunu beyan ediyorsa, ben kimi desteklediğimi hala anlamış değilim,

arkadaş Umut gol atsa da atamasa da her maçtan sonra en çok hit alan başlık burası, gol atsa o golü nenemde atar, atamasa o golü nasıl kaçırırsın, çalım atsa iyiki bir çalım attı tamam söyler söyler durursunuz, atamasa bir kere çalım attığını görelim, orta yapsa, sen orta yapma gol at, yapmasa bir tanede ortanı görelim,

işte Trabzonspor taraftarı böyle, Şenol Güneş fenere karşı Umut'u tek başına çıkarmış ama Umut maçı kaybederek maça damgasını vurmuş ve her zamanki gibi çok bilen taraftarların hedef noktası haline gelmiştir.

Hüseyin İlkin
21.12.2009, 09:01
3-4 yıl daha bu takımda rahat oynar.
Bazen yedek, bazen 11'de.
Sözleşmesi bu sene bitiyor galiba, anlaşılsa bari.
Umut'tan iyi bir "forvet", iki de genç yanlarına.
Bu iş tamamdır.

BALKAN 06
21.12.2009, 09:15
umut değilmişsin ya bi ömür törpüsüymüşsün,
dün de görevini yaptın ömrümüzü yedin eline sağlık...

F.Erdem
21.12.2009, 09:17
dün o direkten çıkan top için acayip üzüldüm.
hem trabzon için hem bizim için hem de senin için.
beddualı mıyız bilmiyorum arkadaş.

Dursun Kaplan
21.12.2009, 09:40
Keşke her şey koşmakla olsa. Ama olmuyor arkadaş olmuyor.

61_Serhat_61
21.12.2009, 09:50
kusura bakma ama geçen maç sen değilmiydin Umut Bulut için iyi yazılar yazan, şimdi geri sayfalara gidip alıntı yapmıyorum,

kardeşim nasıl bir taraftar topluluğudur anlamadım gitti, tribüne gideni ayrı alem, gitmeyeni ayrı alem, yok arkadaş yok, sadece skora endeksli oldu artık taraftar, kimse yok öyle yok böyle demesin, Umut 2 hafta gol attığı zamanlar burada göklere çıkaranlar şimdi yerin dibine canlı canlı gömmeye çalışıyorlar,

madem o kadar iyi biliyorsunuz bu oyunu birde sizlei görelim, Özellikle Trabzonda kalanlar idmana gidin, orada söyleyin Umut'a söylemek istediklerinizi, burada yazmakla olmuyor,

attığı golden sonra sevinmesini bile çekemeyen, şuna bak şuna utanmadan seviniyor diyen, Umut gol atıp kazanacaksak 5-0 yenilelim daha iyi diyen taraftarlar Trabzonspor taraftarı olduğunu beyan ediyorsa, ben kimi desteklediğimi hala anlamış değilim,

arkadaş Umut gol atsa da atamasa da her maçtan sonra en çok hit alan başlık burası, gol atsa o golü nenemde atar, atamasa o golü nasıl kaçırırsın, çalım atsa iyiki bir çalım attı tamam söyler söyler durursunuz, atamasa bir kere çalım attığını görelim, orta yapsa, sen orta yapma gol at, yapmasa bir tanede ortanı görelim,

işte Trabzonspor taraftarı böyle, Şenol Güneş fenere karşı Umut'u tek başına çıkarmış ama Umut maçı kaybederek maça damgasını vurmuş ve her zamanki gibi çok bilen taraftarların hedef noktası haline gelmiştir.
seninde bi kac futbolcu icin bi iyi sonrada kötü yorumlarini cikartmim en iyisi...
utandiririm seni...
haberin olsun...
kardesim...

Murat'
21.12.2009, 11:46
Birileri hemen Umut'u bu mücadelesinden sonra bile karalamak için başlığa koşmuş.

Aslında Umut bir sakatlanmıyorsun ki o zaman sana kızanlar sensiz takımın halini görsünler.Sen olmadan Fatih Tekke bile oynayamaz bu takımda bu kadro yapısı ile.

Mesut
21.12.2009, 11:51
umut bahsetdiğiniz kadar kötü oynamadı

Adem Erdoğan
21.12.2009, 11:56
Birileri hemen Umut'u bu mücadelesinden sonra bile karalamak için başlığa koşmuş.

Aslında Umut bir sakatlanmıyorsun ki o zaman sana kızanlar sensiz takımın halini görsünler.Sen olmadan Fatih Tekke bile oynayamaz bu takımda bu kadro yapısı ile.

Altta kalmamak uğruna Umut Bulut'u gözünüzde bu kadar büyütmeyin arkadaşlar.

Fatih Tekke her şartta her takımda oynar.

pazarkapılı
21.12.2009, 11:57
dünkü mac itibariyle konusuyorum...trabzonspor cephesinde ki iyi ismilerden biriydi...tek basına yapacak birseyi olamaz bir insanın ona ragmen calıstı ve bir touda direkten döndü...dün sunu anladım umut takım oyuncusu...ve sen nekadar iyi takım olursan umutta okadar iyi oyuncu olur...işte asıl mesele bu...

karatasof
21.12.2009, 11:59
Her şey bir yana ben sadece şu soruma yanıt beklerim.
Kwell'ın attığı golü atabilecek bir oyuncu TS'da var mıdır?

delikoyun
21.12.2009, 12:03
bence kupada yerine giray tayfun ceyhundan biri kesin denenmeli böyle olmaz kesin daha iyi sonuç alınır

Ahmet Başkaya
21.12.2009, 12:06
Her şey bir yana ben sadece şu soruma yanıt beklerim.
Kwell'ın attığı golü atabilecek bir oyuncu TS'da var mıdır?

Gökhan Ünal'ın geçen sene attığı jeneriklik golü Ligde atabilecek adam kaç tanedir ?:D

Dakikalık olaylar bunlar ....

iso_4939
21.12.2009, 12:11
yav kardesım yok ıyıydı yok sans yoktu yav kardesım ıkı seneden berımı sans yok be.yav buna kısaca becerıksızlık desene umut bu takımın golcusu degıldır ...

bahadır2561
21.12.2009, 12:26
ne zaman bir tane--rakam ile 1-- top indireceksin..
bir tane yaa fazla degil..
gol filan atmanı gectim...

hamucera
21.12.2009, 12:44
seninde bi kac futbolcu icin bi iyi sonrada kötü yorumlarini cikartmim en iyisi...
utandiririm seni...
haberin olsun...
kardesim...

utandır beni, hata hangi başlığa yazdığınıda söylersen pm ile daha da memnun olurum

Cafer Bulur
21.12.2009, 12:57
Performansini degerlendirmeye gerek duymuyorum.

Ama hic olmazsa penaltilik pozisyonlarda yere düsmesini ögren be umut!

Murat'
21.12.2009, 13:23
Altta kalmamak uğruna Umut Bulut'u gözünüzde bu kadar büyütmeyin arkadaşlar.

Fatih Tekke her şartta her takımda oynar.

Oynar oynar da gol atabilir mi onu bilemem.Fatih Tekke Gökdeniz olmadan ne kadar iyi oynayabilir o soru işareti.

Ömer TOPAL
21.12.2009, 13:29
milletin çok şey bekledigi oynarsa takım kazanır dedigi adamlar yatarken saçmalarken...senin bir şeyler yapmaya calisman bile takdire yeterlidir umut....!

Samet Yildirim
21.12.2009, 13:45
Valla ne desem bos...mücadelesi iyidi...

Adem Erdoğan
21.12.2009, 13:49
Oynar oynar da gol atabilir mi onu bilemem.Fatih Tekke Gökdeniz olmadan ne kadar iyi oynayabilir o soru işareti.

Oynar oynamazmı gol atarmı atamazmı bilinmez; yalnız dün akşamki kafalık pozisyonları en iyi şekilde değerlendireceğinden hiç şüphem yok.

Melek
21.12.2009, 13:49
Şans yokmuş pehhh daha neler sen becerip topa vurama..

Umutsuz Umutluyum.

h@msi61
21.12.2009, 14:22
Ceyhunun sagdan gelen kim vurursa gol olur tarzindaki sert ortasina nasil o kadar ciliz bir kafa vurusu yapti aklim almadi. Mucadelesine laf yok ama bu adam kafa vuramiyor...

tslover
21.12.2009, 14:36
ne zaman bir tane--rakam ile 1-- top indireceksin..
bir tane yaa fazla degil..
gol filan atmanı gectim...
cevabını sen bul.Önceki maçlara kısaca bakman yeterli.Çok geriye de gitmene gerek yok.

Anıl C
21.12.2009, 14:47
Ceyhunun sagdan gelen kim vurursa gol olur tarzindaki sert ortasina nasil o kadar ciliz bir kafa vurusu yapti aklim almadi. Mucadelesine laf yok ama bu adam kafa vuramiyor...

bu adam çalım atamıyor
bu adam kafa vuramıyor
bu adam gol atamıyor
bu adam daha topu aşırtamıyor
bu adam koşmaktan başka ne yapıyor?
hiç...

tslover
21.12.2009, 15:12
bu adam çalım atamıyor
bu adam kafa vuramıyor
bu adam gol atamıyor
bu adam daha topu aşırtamıyor
bu adam koşmaktan başka ne yapıyor?
hiç...

1-daha 2 hafta önce kafayla gol atan sen miydin?
2-TS'de oynadığı toplam zaman içerisinde kaç tane golü var onları sen mi attın
3-O golleri de izlersen eğer göreceksin ki:kafayla,sağ ayakla,sol ayakla,topukla,plase ile,uzaktan şutla,frikikten,penaltıdan gölün hertürlüsünü atmış olduğunu göreceksin.

bahadır2561
21.12.2009, 15:14
cevabını sen bul.Önceki maçlara kısaca bakman yeterli.Çok geriye de gitmene gerek yok.

abi bırak Allah askına..

leavemealone
21.12.2009, 15:14
Colman da yetenek var ama kosmaz.. Sende yetenek yok sadece kosmayi bilirsin .
Böyle oyuncularla anca ilk 5 e gireriz zaten...

Cem Akyüz
21.12.2009, 15:17
3-O golleri de izlersen eğer göreceksin ki:kafayla,sağ ayakla,sol ayakla,topukla,plase ile,uzaktan şutla,frikikten,penaltıdan gölün hertürlüsünü atmış olduğunu göreceksin.

Golleri için teşekkürler..Ama iyice bakmak lazım girdiği pozisyonların yüzde kaçını gole çevirmiş..Fazla kafa golü olduğunu görmedim..Birde gerçekten merak ettim bizdeyken attığı bi frikik golü var mı..penaltı dedinizde aklıma 0-0 biten kayserispor maçında kaçırdığı penaltı geldi..

Murat'
21.12.2009, 15:48
Oynar oynamazmı gol atarmı atamazmı bilinmez; yalnız dün akşamki kafalık pozisyonları en iyi şekilde değerlendireceğinden hiç şüphem yok.

Ondan şüphem yok.Ama o pozisyonları tek forvet oynarsa bulabilir mi ben de onu bilmiyorum.

Emrah KabuL
21.12.2009, 15:57
Umut'u eleştirenler dünkü maçta fener'e verdiğimiz pozisyonları iyice izlesinler.. defansın arkasına ne güzel kaçırmışız adamları.. bilica bile ileri çıkıp pozisyon buluyor.. ortasahamızı 2 pasla geçmiş adamlar.. hatta taçtan bile gol yemişiz.. ne acı değil mi.. tüm suçlu Umut tabi neyse (:

Çoğunuz sadece maç içinde Umut'a yoğunlaştığınız için dökülen o.saha ve defansımızı görmüyorsunuz sanırım.

Yasin Altuntas
21.12.2009, 15:57

Trabzonda Forvet olarak oynuyorsun tabiki cok Sans bulacaksin ve onlardan Kör biri bile bir kac tanesini atar demek degildirki O Oyuncu iyidir

Benim bildigim Golcü tüm Mac birsey yapmaz bir Pozisyon gelir onu TAK atar baskada birsey degil ama sen kos kos kos kos nereye kosuyorsun git Maratona katil ama Futbolu birak

Yasida o kadar genc degilki diyelim düzelir Umut böyle geldi böyle gidecek acilen Sultanin geri dönmesi lazim

Adem Erdoğan
21.12.2009, 16:07
Ondan şüphem yok.Ama o pozisyonları tek forvet oynarsa bulabilir mi ben de onu bilmiyorum.

Ceza sahasına yapılan her şişirme ve kanatlardan ortalarda aklıma Fatih'in attığı goller geldi Murat; tavsiye youtube'den izle nasıl pozisyon olmadığı anlarda attığı golleri.;)

Selçuk ceza sahasına orta yapıyor, arka tarafa 3 kişi sarkıyor kafa vurabilen yok, 1 tane bile kornere kafa vuramadık.

Murat'
21.12.2009, 16:10
Ceza sahasına yapılan her şişirme ve kanatlardan ortalarda aklıma Fatih'in attığı goller geldi Murat; tavsiye youtube'den izle nasıl pozisyon olmadığı anlarda attığı golleri.;)

Selçuk ceza sahasına orta yapıyor, arka tarafa 3 kişi sarkıyor kafa vurabilen yok, 1 tane bile kornere kafa vuramadık.

Şu şişirilip de atılan gollerin linkini versene bi zahmet.Aklıma bir tek Adanaspor'a attığı gol geldi.

Abdülkadir Kılıç
21.12.2009, 16:11

Abi zaten bir korner kullandık.

Murat'
21.12.2009, 16:13

Sezon 2007-2008

3. hafta.

Umut'un attığı son gole bir bak.

http://www.ligtv.com.tr/VideoLig/Default.aspx

Adem Erdoğan
21.12.2009, 16:16
Şu şişirilip de atılan gollerin linkini versene bi zahmet.Aklıma bir tek Adanaspor'a attığı gol geldi.

Gençlerbirliği, Ankaragücü, Denizli , Fener, Gs.

Youtube'a giremiyorum şu an sadece "Fatih Tekke" yaz oraya istediğin kadar video bulabilirsin.

Ufacık bir örnek; bir A.G. maçı 1-0 öndeler Fatih 60'tan sonra oyuna giriyor 2 korner 2 kafa golü maçı alıyoruz.

Abdülkadir korner dedim sen sağlı sollu yapılan ortaları anla.

Abdülkadir Kılıç
21.12.2009, 16:18
Gençlerbirliği, Ankaragücü, Denizli , Fener, Gs.

Youtube'a giremiyorum şu an sadece "Fatih Tekke" yaz oraya istediğin kadar video bulabilirsin.

Ufacık bir örnek; bir A.G. maçı 1-0 öndeler Fatih 60'tan sonra oyuna giriyor 2 korner 2 kafa golü maçı alıyoruz.

Abdülkadir korner dedim sen sağlı sollu yapılan ortaları anla.

Aslında şaka yaptım ama böyle kötü bir günde gülücük falan koymak istemedim.