PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Ahmet Pulusoğlu
10.08.2009, 14:33
Lütfen...!
Biraz hoşgörü...Sadece hoşgörü...Sabrınızın olmaığını biliyorum,çok zaman geçti bir şeylerin üstünden.Ve bir adam forvetse,hele hele TS'de forvetse,o basit pzoisyonları gole çevirmeli evet...Ama varsın yapamadığında da,yanında gerçekten olduğumuzu hssetsin şu adam...

Abi ii güzel diyorsunda geçen seneden beri biz hoşgörüyü gösterdik kendisine.. Eee Tamam bizim topçumuzdur , Ts Futbolcusudur ama Yetti artık ya. Hem Beceriksiz ol gol yollarında hemde millete bağır çağır maçta , Bir de gel F.Tekkeye Laf söyle : Neymiş Gelsin de Görelim Şu F.T'yi gibisinden Laflar etti. Ben kimsenin dediğine bakmam. Eğer Futbolcuysan Orda Burda Konuşma At sahada gollerini ver cevabı herkese sustur.. Eğer Yapamıyorsanda Eleştirileceksin 2x2=4. Ben Kendisine Olan güvenimi Yitirdim.

ÖmerFarukYılmaz
10.08.2009, 14:38
61yiva:)

Bırakalım atamasın dersek,Slyva'da bırakın tutmasın..Egemen topu kapmasın..Bırakalım görsünler taraftar yanlarında..Bizde puanlar kaybedelim..

Onu geçiyorum Umut bu takıma geleli yıllar oldu,herkes bir umut daha besledi yeni gelen sezona..Ama Umut umutları boşa çıkardı gene..Attığı gollerden bahsetmiyorum..Kaçırdıklarındanda...O üstüne koymak istemedi ve koymadı..Bu taraftarda hersene aynı gollerin kaçtığını görünce doğal olarak gözüne battı milletin..Her sene..Bu taraftar kaç senedir onun yanında...Ama işte herşeyin bir haddi var..Bence Umut'ta o hadde yaklaşmıştır..Tribünden sert tepkiler yiyebilir bu sene...Allah korusun...

Ayrıca Umut'a gösterilen hoşgörü kimseye gösterilmemiştir bu takımda..Boş kaleye kaçırdığı her gol sonrası bu taraftar öbürki maçta ondan gol beklemiştir..Ama o:)

Neyse..Bu sistemde eğer eski hırsını kaybetmediyse ilk 11 başlaması gereken gene Umut'tur..Presi yapacak o var çünkü kadroda..Transferde olmayacağına göre..

61viya
10.08.2009, 14:40
Abi ii güzel diyorsunda geçen seneden beri biz hoşgörüyü gösterdik kendisine.. Eee Tamam bizim topçumuzdur , Ts Futbolcusudur ama Yetti artık ya. Hem Beceriksiz ol gol yollarında hemde millete bağır çağır maçta , Bir de gel F.Tekkeye Laf söyle : Neymiş Gelsin de Görelim Şu F.T'yi gibisinden Laflar etti. Ben kimsenin dediğine bakmam. Eğer Futbolcuysan Orda Burda Konuşma At sahada gollerini ver cevabı herkese sustur.. Eğer Yapamıyorsanda Eleştirileceksin 2x2=4. Ben Kendisine Olan güvenimi Yitirdim.

Kardeşim,

Öncelikle abi diyebileceğin yaştaysam eğer,tercihim "abla"dan yanıdr :D

Aynı şeyden bahsediyoruz,evet,görevidir,atmalıdır vs vs...Bu kadar acımasızca eleştirmeye gerek yok bence,gününde olduğunda ok güzel skora da gidebiliyor bu çocuk.

Biliyorum ki,pek çok insana sıkıntı veriyor bu durum,ben de Trabzonsporluyum en nihayetinde.Ancak yapacak bir şey yok,anlatabilior muyum? Bu çocuğa salt destek olma zamanı zaman.Diyorsunuz ya,geçen sezondan beri hoşgörü gösterdik.Yemeyelim birbirmizi şimdi.Sadece bir sezonu beraberce geçridik biz Umutla,ona hoşgörü göstererek değil,yine kızarak,yine çoğu defa -herkes için demiyorum- köstek olarak.

Yapacak bir şey yok! Destek dışında...

61viya
10.08.2009, 14:42
61yiva:)

Bırakalım atamasın dersek,Slyva'da bırakın tutmasın..Egemen topu kapmasın..Bırakalım görsünler taraftar yanlarında..Bizde puanlar kaybedelim..

Onu geçiyorum Umut bu takıma geleli yıllar oldu,herkes bir umut daha besledi yeni gelen sezona..Ama Umut umutları boşa çıkardı gene..Attığı gollerden bahsetmiyorum..Kaçırdıklarındanda...O üstüne koymak istemedi ve koymadı..Bu taraftarda hersene aynı gollerin kaçtığını görünce doğal olarak gözüne battı milletin..Her sene..Bu taraftar kaç senedir onun yanında...Ama işte herşeyin bir haddi var..Bence Umut'ta o hadde yaklaşmıştır..Tribünden sert tepkiler yiyebilir bu sene...Allah korusun...

Ayrıca Umut'a gösterilen hoşgörü kimseye gösterilmemiştir bu takımda..Boş kaleye kaçırdığı her gol sonrası bu taraftar öbürki maçta ondan gol beklemiştir..Ama o:)

Neyse..Bu sistemde eğer eski hırsını kaybetmediyse ilk 11 başlaması gereken gene Umut'tur..Presi yapacak o var çünkü kadroda..Transferde olmayacağına göre..

Sayın Ömer Faruk :)

Farklı bir şeyden bahsetmiyoruz...Söylediklerimi genellediğimizde ilk cümlendeki durum ortaya çıkıyor,doğrudur.Ancak bu takımın başkanı herhangi birimiz değil ve hadi o zaman bir forvet alalım dediğimizde,iş bize bitmiyor.Gerekli kişiler de şu an itibariyle oyuncu almıyor.

E naapıcaz o zaman? Forvetsiz mi çıkalım,ne edelim,diyiverin bana,eyvallh diyip susayım :)

Adem Erdoğan
10.08.2009, 14:46
Umut gibi forveti para verseniz alamazsınız!

ÖmerFarukYılmaz
10.08.2009, 14:47
Sayın Ömer Faruk :)

Farklı bir şeyden bahsetmiyoruz...Söylediklerimi genellediğimizde ilk cümlendeki durum ortaya çıkıyor,doğrudur.Ancak bu takımın başkanı herhangi birimiz değil ve hadi o zaman bir forvet alalım dediğimizde,iş bize bitmiyor.Gerekli kişiler de şu an itibariyle oyuncu almıyor.

E naapıcaz o zaman? Forvetsiz mi çıkalım,ne edelim,diyiverin bana,eyvallh diyip susayım :)

Sayın Begüm :)

Dediklerinizde hem fikirim..Fakat yıllardır hoşgörü göstere göstere göğe erdik..Hoşgörü göstermeyelim demiyorum,ama hani artık yeter diyecek insanlar tanıyorum..Ben gene gösteririm hoşgörümü,Ama...Hani benim demek istediğim fazla Umut'lanmayalım..

Saygılarımla..

Nazlı Ayaz
10.08.2009, 14:49
Bence iyi bir futbolcu sadece bu maçta şansı yaver gitmedi diğer maçlarda elinden geleni yapacağına eminim...
Taraftar olarak destek olmak bizim görevimiz.....

Adem Erdoğan
10.08.2009, 14:51
Bence iyi bir futbolcu sadece bu maçta şansı yaver gitmedi diğer maçlarda elinden geleni yapacağına eminim...
Taraftar olarak destek olmak bizim görevimiz.....

Bence de çoğu futbolcu onun kadar şanslı değil.Bu maçta bile.

Hasan Ayvenli
10.08.2009, 18:21
Ya Umut'a maç esnasında çok sinirleniyorum, maç bitince kanım ısınıyor birden. dün mesela maçta beni fitil etti ama hala çok iyi yaa.

ayrıca dün akşam 2 net gol kaçırdı gerçi zor bir pozisyondu biri ama aslında takım halinde yaptıkları iyiydi. yaptığı çapraz koşular çok akıllıca oluyor ve nedense bu adam yorulmuyor. nasıl bir ciğer var anlamıyorum.

hasan üçüncü'de de ciğerin alası vardı. koysaydık onu da forvete bi sağ çapraza bi sol çapraza koşardı. nasılsa ikisi de yeteneksiz.

Hasan Ayvenli
10.08.2009, 18:29
ilk geldiği sene ikinci yarıda açılmıştı. baya bi ümidim vardı o zamanlar kendini geliştireceğine dair. güzel gol vuruşları filan yapıyordu. sonradan ne olduysa daha kötüye gitti performansı. geliştirmeyi geçtim geriledi..

karatasof
10.08.2009, 19:14
Umut gibi forveti para verseniz alamazsınız!

Aynı kelamı Tayfun ve Serkan gibi muvakkaten sağ bek'ler içinde duymuştuk pek muhterem yöneticilerimizden birinin ağzından.
Benim merak ettiğim şu; Mezkür şahıslar gibi futbolcuların yerine para verip eleman bulamıyan yönetim bu arkadaşları ne ile ikna ettiler?

Yunus Güneş
10.08.2009, 19:15
Umut iyi bir golcü..Biraz fazla kaçıtıyor....

playa
10.08.2009, 19:19
Ya hadi anladık beceriksizsin gol atamıyorsun. Alışığız buna. Ne diye takımdaki oyunculara bağırıp çağırıyorsun?
Sana katılıyorum kardeşim.:alkış:

endlessdeath
10.08.2009, 19:21
Kardeş takımla yasptığımız maçta attığı aşırtma golünü ligin ilk maçında neden atamadı çünkü ikili baskı yedi baskıda iken atamazsan golü zor tabii ancak zoru başardın mı kolayı yapmalsın Herşeye bakarsak forvet şart bu takıma umut kontra atak golcüsüdür bana göre

Çagman
10.08.2009, 19:22
Umutla olacak iş değil umut sayfasına belkide en az 50 kere yazdım birdaha yazıyorum ve yazacagım umutla olmaz umut golcü felan değil!!!!!!!!!

Zeki Akyol
10.08.2009, 19:24
ilk geldiği sene ikinci yarıda açılmıştı. baya bi ümidim vardı o zamanlar kendini geliştireceğine dair. güzel gol vuruşları filan yapıyordu. sonradan ne olduysa daha kötüye gitti performansı. geliştirmeyi geçtim geriledi..

Aslında direk senide yargılamamak lazım haklı olduğun bölümler var lakin yinede Sivas macında bence bıraz şansızdı az daha erken topu cekmış olsaydı yada sola bıraz daha meilli koşsaydı o kacırdığı pozısyon gol olabılırdı ama Bohum a karşı ona benzer bı gol attı yani o vuruşları gol yapabılıyor :)
Birde ortasahadan havalandırılan toplarda cok rahat sahıplenıp pas dağıtabılıyor bence bu takıma yararlı oalbılen Tekkeden sonra ki tek forvet :)
(Ersen ,Ömer,Ergin ve son gelen Gökhan dan daha yararlı )
oyüzden bence sabredılmelı :)

Çagman
10.08.2009, 19:25
Aslında direk senide yargılamamak lazım haklı olduğun bölümler var lakin yinede Sivas macında bence bıraz şansızdı az daha erken topu cekmış olsaydı yada sola bıraz daha meilli koşsaydı o kacırdığı pozısyon gol olabılırdı ama Bohum a karşı ona benzer bı gol attı yani o vuruşları gol yapabılıyor :)
Birde ortasahadan havalandırılan toplarda cok rahat sahıplenıp pas dağıtabılıyor bence bu takıma yararlı oalbılen Tekkeden sonra ki tek forvet :)
(Ersen ,Ömer,Ergin ve son gelen Gökhan dan daha yararlı )
oyüzden bence sabredılmelı :)

Umut Hep Şansız :D :))))))))))))))))))

Kaval kemigi ile attıgı sayısız gol ensesi ile atılan gol he bide sırtı ile atmıstı bunlar cok büyük sans

Bende golcu yetenegi yol 2 metre ileri ile pas atamıyor topun gazı bitiyor yarıda kalıyor..

TSigalko
10.08.2009, 19:49
Rıdvan Dilmen Sivas maçı için; "Umut görevini yaptı" dedi..Bilmiyorum belki çok yükleniyoruz Umut'a ama Gökhan'dan daha hırslı ve mücadeleci olduğu da bir gerçek..

Ömer SEVİNÇ
10.08.2009, 21:39
edit.........

Ömer SEVİNÇ
10.08.2009, 21:41
W46vaXF43KI

Tamamen benim çalışmamdır. Seviyoruz seni Umut. Yeteneklerini biliyoruz. Yaptıkların yapabileceklerinin teminatı benim gözümde. Sana güveniyoruz. Formayı giyip sahaya çıkmış bir taraftar hırsını sahaya yansıtmaya devam et.

Gerekirse bütün Trabzon'a karşı, inadına Umut Bulut!

edit: Bıktım yazdıklarımın sayfanın son mesajına denk gelmesinden!

demir
10.08.2009, 21:49
W46vaXF43KI

Tamamen benim çalışmamdır. Seviyoruz seni Umut. Yeteneklerini biliyoruz. Yaptıkların yapabileceklerinin teminatı benim gözümde. Sana güveniyoruz. Formayı giyip sahaya çıkmış bir taraftar hırsını sahaya yansıtmaya devam et.

Gerekirse bütün Trabzon'a karşı, inadına Umut Bulut!

edit: Bıktım lan yazdıklarımın sayfanın son mesajına denk gelmesinden!

edit e kadar hersey cok gusel ama lan kısmı butun güzelliğe golge dusurecek nitelikde

Ömer SEVİNÇ
10.08.2009, 22:09
edit e kadar hersey cok gusel ama lan kısmı butun güzelliğe golge dusurecek nitelikde

Yine editleriz be usta. Sinirlendik işte karadenizliyiz:)

Osman Yavuz
10.08.2009, 22:22
2 tane net gol kaçırmasına rağmen ben Umut'u beğendim.Yine çok çalıştı mükemmel mücadele etti.Ben hocanın yerinde olsam içerde Gökhan'ı dışarda Umut'u oynatırım.

seyduna_efil
10.08.2009, 22:23
ula ankaragücündeyken ne goller atmış umut..sankı bızdeyken biraz yetenklerını kaybetmiş...

Mollasalihoğlu
10.08.2009, 22:25
A.Gücü'nde gözle görülür bir rahatlık var son vuruşlarda ve aynı oranda başarı var..
Neden acaba??

Uğurtan
10.08.2009, 22:51
Ömer çalışman çok güzel.. Emeğinden ötürü öncelikle teşekkürler..

Ben bu golleri ve daha fazlasını da izlediğimden hatırlatma oldu biraz :)

Dikkat çekmek istediğim tek nokta var;

Bir golde hangi maç hatırlayamam şimdi ama sol taraftan gelişine solla vuruyor.. Bizde aynı pozisyonu bulduğunda

sağına çekip plase yapmaya çalışıyor bazen gerçekleşiyor çoğunlukla stoper yetişip kapatıyor.. (bknz: Sivas maçı)

Burdan şunu çıkarıyorum rahat değil.. Solla vurup riske atmak istemiyor ya da kötü vururum korkusu..

Bir futbolcuna hele de forvetine bu korkuyu yaşatmamak lazım.. Solla vursun orda 2 tane kaçırır sonra atar..

Bu benim görüşüm..

Ömer SEVİNÇ
10.08.2009, 22:56
Ömer çalışman çok güzel.. Emeğinden ötürü öncelikle teşekkürler..

Ben bu golleri ve daha fazlasını da izlediğimden hatırlatma oldu biraz :)

Dikkat çekmek istediğim tek nokta var;

Bir golde hangi maç hatırlayamam şimdi ama sol taraftan gelişine solla vuruyor.. Bizde aynı pozisyonu bulduğunda

sağına çekip plase yapmaya çalışıyor bazen gerçekleşiyor çoğunlukla stoper yetişip kapatıyor.. (bknz: Sivas maçı)

Burdan şunu çıkarıyorum rahat değil.. Solla vurup riske atmak istemiyor ya da kötü vururum korkusu..

Bir futbolcuna hele de forvetine bu korkuyu yaşatmamak lazım.. Solla vursun orda 2 tane kaçırır sonra atar..

Bu benim görüşüm..

Aynı düşüncedeyim. Umut artık gol vuruşu yapmadan önce üzerindeki baskı yüzünden 20 kez düşünüyor nereye vursam diye. Bu da bariz bir zamanlama kaybı ve son vuruş sıkıntısı yaratıyor. İdmanlarda rahat olduğu için hep yıldız.

Sümeyye Şahin
10.08.2009, 23:14
Umut'u veya Gökhan'ı tartışmak artık bir şey ifade etmez, Trabzonspor'a zarar verecektir sadece.

Artık onlara güvenmeli, ve bunu onlara hissettirmeliyiz.

Edit: Video çalışmasını yeni gördüm, gördükçe geriledim sayfalara... Gecikmişim mesajı yazmakta. :)

61viya
10.08.2009, 23:15
Aynı düşüncedeyim. Umut artık gol vuruşu yapmadan önce üzerindeki baskı yüzünden 20 kez düşünüyor nereye vursam diye. Bu da bariz bir zamanlama kaybı ve son vuruş sıkıntısı yaratıyor. İdmanlarda rahat olduğu için hep yıldız.

Sabah beri kendimi yırtarak analtmaya çalıştığım bu...
Bu adam,gösteriş olsun diye koşmuyor..Çabalıyor,hem de çok...Sadece,az bir rahat görsün...

Anıl Caner
10.08.2009, 23:27
başkan forvet transferi yapacamış deseler. peşinde oldğumuz adamın ismi de antoniu umudov olsa. birisi yahu şu adama bakın Allah aşkına şu videosuna bir bakın dese forumda online rekoru kırılır.

Başkanım ne yapıp edip alın diye. Sonra avrupa futbolunu iyi takip eden bir üye de eklese altına bu adamın bitiricliği, golcülüğü değil asıl saha içindeki hırsı, rakip savunmayı bozuşu ve presi çok daha üst seviyede diye. sonra bir kişi de gelse adam oynadığı her sezon 15 golü geçen tek forvetmiş ülkesinde diye.

tahmin edemiyorum.

elimizde var. ve biz bu adamı yok etmek için, yerin dibine sokmak için, her pozisyonda nasıl daha fazla gerilmesine ve başarısız olmasına sebep olabiliriz diye kendimizi yırtıyoruz.

Yazık.

Evet Umut Bulut şu an videodaki izlediğiniz golleri atmış olmasına rağmen, bunun dışında yazdıklarımın hepsini yazmasına rağmen her geçen gün kendine güvenini kaybetmekte.

Yazdığınız gibi çalışmamazlık yapmıyor. İdman bitiminde sahada kalan tek futbolcu olduğunu söylemişti BMN Trabzon ile maç izlediğimde bir ağabeyimiz.
Yazdığnız gibi çok şanslı bir insan değil. Elindeki formanın kıymetini bilmeyecek kadar. Doğuştan yetenekleri üst seviyede olup da, isminin ve taraftar desteğinin arkasına sığınıp kaytaranlardan değil o.

Sivas maçında kötü mü oynadı? Hayır. Olumsuz işler yaptı mı? Evet. Ama sonuç olarak gol kaçırdı. Tü seni bu takımda tutana, bu takıma forvet almayana yazıklar olsun o zman.

O pozisyonda topu bekletip, kenara çekip boş ağlara yuvarlamayı akıl edemediği için kızanlar videoyu izlesin bence. Aklının bu işlere kestiği çok aşikar. Sorun başka sorun.

Bu sorunu yaratanlar da gurur duysunlar.

Umut'u her zaman sevmeye ve desteklemeye devam edeceğim.

Ahmet Faruk
10.08.2009, 23:34
Bize ilk geldiği sene 20 gol atmış, daha sonra 17 ve geçen sene de 14 gol...
Ve bu Umut kendini geliştiriyor :)

Hani takımda abi olabilecek oyuncular derler ya, Umut öyle birisi olabilir. Kimin gol attığına aldırış etmeden gider onunla sevinir, ama Gökhan öyle yapmaz mesela...

Umutun güzel huylarından bahsedelim ama kendisine yetenek uydurmaya çalışmayalım.

Cafer KILIÇSOY
10.08.2009, 23:36
Anıl ve Begüm;

Yürek dolusu teşekkürler:alkış:

Emrah KabuL
11.08.2009, 00:07
A.Gücü'nde gözle görülür bir rahatlık var son vuruşlarda ve aynı oranda başarı var..
Neden acaba??

Burası Trabzon.. burda her zaman tribün baskısı var.. Çok bilmişlik var.. beğenmemezlik var malesef..

Kadir
11.08.2009, 00:17
Zaten Trabzonspor taraftarının baskısı olmasa Umut top kontrol edebilecek değil mi ?

Ahmet Faruk
11.08.2009, 00:23
Burası Trabzon.. burda her zaman tribün baskısı var.. Çok bilmişlik var.. beğenmemezlik var malesef..

Hocam yapmayın Allah aşkına...

Umut topları kaval kemiğiyle kontrol etmeye çalışan, topu ayağından açtığı zaman olması gerekenin 3 katı mesafeye atan, kendisine pas atıldığı zaman çok nadir geri alınabilen bir oyuncu...
Acaba diyorum 3 senedir 3 tane verkaç göremememizin sebebi de baskı mı...

Baskının getirdiği olumsuzlukları kesinlikle göz ardı etmiyorum ama her bir eksikliği de buna bağlamak yanlış.

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 02:11

Umut topları kaval kemiğiyle kontrol etmeye çalışan, topu ayağından açtığı zaman olması gerekenin 3 katı mesafeye atan, kendisine pas atıldığı zaman çok nadir geri alınabilen bir oyuncu...

Baskının getirdiği olumsuzlukları kesinlikle göz ardı etmiyorum ama her bir eksikliği de buna bağlamak yanlış.

Arkadaşım bak yukarıda video var. Bak bakalım topu kaval kemiğiyle mi kontrol ediyormuş yoksa ortasahadan herkesi geçip gol mü atıyormuş.

İşkembeden sallamak kolay. Pas atıldığı zaman geri alınamıyormuş. Ceyhun'a asisti de ben yaptım zaten.

Oruç
11.08.2009, 02:25
Umut benim bu takıma geldiğinden beri beğendiğim bir isimdir. Halen de öyledir. Çünkü Umut gamsız değildir, en az buradakiler kadar mağlup olduğumuzda üzülen bir futbolcudur. Gol kaçırdığında da en az buradakiler kadar kendine kızan bir isimdir. Umut'un A. Gücündeki performansını halen hatırlamaktayım, bizim takıma alınsın diye de söylen mişimdir zamanında. Umut bugün eskisi gibi rahat goller atamıyorsa bunun tek sorumlusu o değildir. Kendini teknik direktör sanan, hayatında idman izlememiş insanlar da onun kadar sorumludurlar. Ha maçlarda bi gol kaçırdı diye "vay ben senin..." diyecek kadar seviyesini düşüren insanları saymıyorum bile. Umut gibi beyefendi bir futbolcuya dahi sövebiliyoruz ya olmaz olsun böyle taraftarlik...

Oruç
11.08.2009, 02:36
Ömer her hayfa 24 mesaj alıyor bildiğim kadarıyla. 25. mesajda sayfa atlıyor. Mesajların sonda kalmaz herhalde bundan sonra. :)

Hasan Ayvenli
11.08.2009, 03:01
Arkadaşım bak yukarıda video var. Bak bakalım topu kaval kemiğiyle mi kontrol ediyormuş yoksa ortasahadan herkesi geçip gol mü atıyormuş.

İşkembeden sallamak kolay. Pas atıldığı zaman geri alınamıyormuş. Ceyhun'a asisti de ben yaptım zaten.

Ömer Umut'un çoğu zamanki top kontrolünün nasıl olduğunu sen de biliyorsun.

Ayrıca Ceyhun'a yaptığı asisti de bırak yapsın, kendine atılan pası sağ tarafa açtı. Onu yapamayacak kadar da yeteneksiz değil.

Kaan
11.08.2009, 03:30
başkan forvet transferi yapacamış deseler. peşinde oldğumuz adamın ismi de antoniu umudov olsa. birisi yahu şu adama bakın Allah aşkına şu videosuna bir bakın dese forumda online rekoru kırılır.

Başkanım ne yapıp edip alın diye. Sonra avrupa futbolunu iyi takip eden bir üye de eklese altına bu adamın bitiricliği, golcülüğü değil asıl saha içindeki hırsı, rakip savunmayı bozuşu ve presi çok daha üst seviyede diye. sonra bir kişi de gelse adam oynadığı her sezon 15 golü geçen tek forvetmiş ülkesinde diye.

tahmin edemiyorum.

elimizde var. ve biz bu adamı yok etmek için, yerin dibine sokmak için, her pozisyonda nasıl daha fazla gerilmesine ve başarısız olmasına sebep olabiliriz diye kendimizi yırtıyoruz.

Yazık.

Evet Umut Bulut şu an videodaki izlediğiniz golleri atmış olmasına rağmen, bunun dışında yazdıklarımın hepsini yazmasına rağmen her geçen gün kendine güvenini kaybetmekte.

Yazdığınız gibi çalışmamazlık yapmıyor. İdman bitiminde sahada kalan tek futbolcu olduğunu söylemişti BMN Trabzon ile maç izlediğimde bir ağabeyimiz.
Yazdığnız gibi çok şanslı bir insan değil. Elindeki formanın kıymetini bilmeyecek kadar. Doğuştan yetenekleri üst seviyede olup da, isminin ve taraftar desteğinin arkasına sığınıp kaytaranlardan değil o.

Sivas maçında kötü mü oynadı? Hayır. Olumsuz işler yaptı mı? Evet. Ama sonuç olarak gol kaçırdı. Tü seni bu takımda tutana, bu takıma forvet almayana yazıklar olsun o zman.

O pozisyonda topu bekletip, kenara çekip boş ağlara yuvarlamayı akıl edemediği için kızanlar videoyu izlesin bence. Aklının bu işlere kestiği çok aşikar. Sorun başka sorun.

Bu sorunu yaratanlar da gurur duysunlar.

Umut'u her zaman sevmeye ve desteklemeye devam edeceğim.

:alkış::alkış::alkış:

Adem Erdoğan
11.08.2009, 09:35
Tek forvet oynayalım da umut gökhan farketmez.en azından ortasahada 1 kişi daha fazla oluyoruz doğal olarak maçtada.

fakat hala bu takıma forvet lazım.2 forvetle bitirilmez bu lig.

oflu oguzhan
11.08.2009, 10:10
bence umut bulut zaman ihtiyaci var.umut bulut bence türkiyedeki en iyi santraforlardan biri çünkü sorarim size bir futbolcu bu kadar mı kendini hırpalar.Umut bulut gibi koşmak yürek ister.adam 90 dakka boyunca Pres yapıor Gol atıyor eee zate hızlı koşuyor...fatih tekke bile gol kralı olmak için kendini bu kadar hırpalamamıştı.öyle değilmi.umut bulut benim hep dikkatimi çekmiştir.Trabzonspor maçlarında hep izliyorum bir pozisyon yakaladığı zaman eğer kaçırıyorsa öyle bir üzülüyor ki sanki hayatı kararmış gibi bir dahaki haftaki maça umut dikkatli izleyin nasıl bir futbolcu oldugunu belkide trabzonspor klubunde formanın en iyi hakkını verenlerden biride odur.kötülemek gibi olmasın ama umut hiç değilse gökhan gibi naz yapmıyor.bir fatih tekke transferi çıktı diyede sakat ayana yatılmaz.kapalı spor salonunda kendini nasıl sakatladıysa artık..Dediğim gibi bize bunları söylüyor gökhan ünal.
Ya söylemedikleri ?

Ali İhsan
11.08.2009, 10:30

Sivas maçını kahvede izledim. Full Trabzonsporlularla doluydu. Maç 1-1 olduktan sonra her oyuncu daha topu almadan bol bol küfür yedi. Bu adamların sayısının 20-30 değil 20000-30000 tane olduğunu ve futbolcuların bu küfrü duyabildiğini düşünün....

Sadece kaval kemiğiyle oynayan yeteneksiz!! Umut değil takımın en değerli oyuncusu bile hatta yıllardır yenemediğin Sivas'ı hem de deplasmanda ezerken bile çatır çatır küfür yer, beni bu taraftarın aşırı baskı yapmadığına kimse inandıramaz.

Ahmet Faruk
11.08.2009, 11:02

Umut 5 yıl önce 5 kişiyi geçerek gol atmış, sen de bunu bize Umutun hala aynı şeyleri yapabileceğinin, bak yaptığının demiyorum çünkü 3 yıl boyunca Trabzonda bunun yanından bile geçmedi, kanıtı olarak ileriye sürüyorsun. Yapamıyor arkadaşım bu açık, yani bu adama zorla yetenek uydurmaya çalışmanın anlamı ne. Umutun nasıl top kontrol ettiğini, nasıl paslar attığını herkes biliyorken zorla güzelleştirmeye çalışmanın anlamı ne. Kaldıki benim işkembem bu böyle şeylerin çıkabileceği kadar büyük değil.
Taraftar baskısını kesinlikle inkar etmiyorum, evet var, ben de şikayetçiyim ama her bir olumsuz hareketi buna bağlamak inandırıcılığını kaybettiriyor.

Adem Erdoğan
11.08.2009, 11:06
Taraftar baskısı hikayesini en azından deplasman maçları için geçelim.

Ayrıca Umut sivas maçında şanssız falan değil çok şanslıydı, o pozisyonları yakalamak başlı başına bir futbolcu için şanstır.

Yunus Güneş
11.08.2009, 11:14

Ayrıca Umut sivas maçında şanssız falan değil çok şanslıydı, o pozisyonları yakalamak başlı başına bir futbolcu için şanstır.

Evet katılıyorum...Sadece birde atsa o pozisyonlardan yetecek...Ama umut bu sezon iyi işler yapacak..

Ali İhsan
11.08.2009, 11:17

Zaten o yüzden geçen sene deplasmanda ligin en çok puan toplayan takımı olduk. Ve daha önemlisi geçen sene deplasmanda iç sahadan daha çok puan topladık....

Adem Erdoğan
11.08.2009, 11:23
Zaten o yüzden geçen sene deplasmanda ligin en çok puan toplayan takımı olduk. Ve daha önemlisi geçen sene deplasmanda iç sahadan daha çok puan topladık....

iç sahada az puan toplamamızın sebebi taraftar baskısı falan değildi.

iç sahada ne baskısı vardı taraftar zaten oturuyor diye eleştiriliyordu.

demekki baskıyı kendi içlerinde oluşturuyolardı forvetler.

geçen sezon 5 defansla oynuyorduk bunun yanında gelen her rakip kapalı kutu gibi oynuyordu, buna sivas, bjk ve gs gibi takımlarda dahil.

FatihSahin
11.08.2009, 11:39
Umut yeteneklerinden bişe kaybetmemiştir heralde.Baskıdan ötürüatamadığına inanıyorum kendine olan güvenini tekrar kazansa yapamayacağı şey yok gol kaçırdıktan sonraki surat ifadesi belli ediyo herşeyi aslında daha sakin olsa atabilceğine inanıyorum hırs önemlidir ama bi nebzeden sonra zarar verir insana.Daha rahat oynasa eminim ki bu kadar gol kaçırmaz.Bir futbolcudaki en önemli özellik onda var ama değerlendirmesine kalmış amatör ruh.Sadece Trabzonspor için iyisini yapmaya çalışıyor

demir
11.08.2009, 11:42
heycan hırs gecın bunları futbol akıl ıle dusunerek hızlı dusunerek oynanır umur bunu bır yapabılse bu lıgde gol kralı olur kımse onu tutamaz okadar cok kosuyorkı muhakkak topu enınde sonunda bıyerde buluyor ama vururken yada posızyona gırerken dusunmeden hareket edıyor topu kendısı yonlendırmek yerıne topa gore hareket etmeye calısıyor buyuzdende cok kacırıyor halbukı pozısyona gırerken o pozısyonun durumuna gore sekıllenıp topu ona gore yonlendırse umutu turkıyede tutamaz kımse

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 11:45

Aaa olur mu, ne baskısı?? :)

Adem Erdoğan
11.08.2009, 11:50
Aaa olur mu, ne baskısı?? :)

patates baskısı..

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 11:54
patates baskısı..

Erman Özgür'den birebir duyduğum şey:

-İnsan 3. sezonunda bile riskli bir hareket yapacağı zaman bir stadyumda ayakları titrer mi??

Adem Erdoğan
11.08.2009, 12:01
Erman Özgür'den birebir duyduğum şey:

-İnsan 3. sezonunda bile riskli bir hareket yapacağı zaman bir stadyumda ayakları titrer mi??

Bu baskı neden diğer futbolcular için geçerli değil.

Erman büyük futbolcuyduda, bizim taraftarmı önünü tıkadı, iyi kılıf.

o kadar baskı her bjk fb gs her takımda var yani büyük takımlarda var.

belki büyük takım olmak için gerekli birşeydir bu baskı.

Umut bu takımda olduğu sürece bizim futbolcumuzdur, karakter olarak türkiyede 1 numaradır daha kralını tanımam fakat böyle baskı falan bunları bırakmalı, karşı karşıya 2 tane gol kaçırıyorsan kendinde eksiklik aramalı.

Ayrıca umutun sivasta kaçırdığı golün aynısını gökhan bochum maçında kaçırmıştı.

Bunun dışında Trabzonda herkes futbolu bilir hikayesini de geçelim dünyada futbolu bilmeyen varmı.

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 12:05
Bu baskı neden diğer futbolcular için geçerli değil.

Erman büyük futbolcuyduda, bizim taraftarmı önünü tıkadı, iyi kılıf.

o kadar baskı her bjk fb gs her takımda var yani büyük takımlarda var.

belki büyük takım olmak için gerekli birşeydir bu baskı.

Umut bu takımda olduğu sürece bizim futbolcumuzdur, karakter olarak türkiyede 1 numaradır daha kralını tanımam fakat böyle baskı falan bunları bırakmalı, karşı karşıya 2 tane gol kaçırıyorsan kendinde eksiklik aramalı.

Ayrıca umutun sivasta kaçırdığı golün aynısını gökhan bochum maçında kaçırmıştı.

Bunun dışında Trabzonda herkes futbolu bilir hikayesini de geçelim dünyada futbolu bilmeyen varmı.

Ben Umut'un baskı var dediğini duymadım açıkçası.. Amma velakin Avni Aker'de baskı yok demek benim gözümde Türkiye'de ekonomik kriz yok demekle eşdeğer bir tespittir..

Adem Erdoğan
11.08.2009, 12:10
Baskı baskı nasıl bir baskıymış bu, futbolculara ceket altından silahmı gösteriyorlar maç esnasında.
Taraftar baskısı lafı klişe haline geldi iyice.

Muhammet
11.08.2009, 12:23
Lafa ortadan dalmak istemem ama, söylemesem içimde kalır. Şu Trabzon'da herkes futbolu bilir falı..

Dünyayı bilmem..

Ama Trabzon'da herkes, o herkes denilen güruh, ne futbolu biliyor ne tribün taraftarlığını ne de normal taraftarlığı.. O "Trabzon futbolu bilir" lafı Trabzonluluğu Trabzonlu olmayı abartan gaz bir laf sadece..

(Kimse alınmasın. Genel bir durumdan bahsediyorum.)

Baskı mı? Baskının ağa babası var burda. Oyuncular artık aldırmıyorlardır, alışmışlardır. Şaka gibi.. İşlerini yapabilmeleri için kendi taraftarlarını görmezden gelmeleri lazım..

Umut'un gol kaçırmasının sebebi ne bilemem.. Ama baskı yok demek bana göre çok yanlış.

(Şimdi Trabzon'da ikamet eden kimse alınmasın bu lafa. Lafımın gittiği yer belli.)

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 12:26
Baskı baskı nasıl bir baskıymış bu, futbolculara ceket altından silahmı gösteriyorlar maç esnasında.

Homurdanma, yuhalama, ıslıklama o da kesmez ise sövme baskısı..

Kadir
11.08.2009, 12:28
Bu baskı denen şey hangi takımda yok ?

Süleyman50
11.08.2009, 12:31
baskı maskı bahane kapasite bu kadar....

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 12:43
baskı maskı bahane kapasite bu kadar....

Konu sadece Umut Bulut değil baskı unsuru ele alınırken.. Belki baskı olmasa da Umut bundan çok iyi olmayacak ama bizim taraftarımız yakaladı mı ıslıklar kardeşim.. Sezon açılışında Barış Memiş'e, geçen sene Tayfun'a olduğu gibi..

Berk
11.08.2009, 12:57
''Trabzon taraftarı futbolu çok iyi bilir'' ibaresinin ''Trabzon taraftarı çok ve boş konuşur'' olarak değiştirilmesi gerektiğini söylemişimdir kaç kez.Ha genellemek doğru değil, aklı başında kesiminde az olmadığını biliyorum ama durum bana göre böyle..

Ali İhsan
11.08.2009, 13:13
Ben Umut'un baskı var dediğini duymadım açıkçası.. Amma velakin Avni Aker'de baskı yok demek benim gözümde Türkiye'de ekonomik kriz yok demekle eşdeğer bir tespittir..

Baskı Adem'i teğet geçmiş herhalde...

Avni Aker'deki bir maçı tvden izlerken tribünler bana bile baskı yapıyorlar. İçim daralıyor öne geçene kadar. İki farktan sonra anca baskı kalkıyor üzerimden. Bu duygu anlatılmaz yaşanır. Denizli Konya İBB maçlarındaki kasveti unutmam mümkün değil... Hatta kazandığımız A.Gücü maçında bile vardı bu kasvet...

Ligin ilk yarısında yeni transferler ve daha tüketilmemiş bazı duygulardan dolayı taraftar daha renkliydi... İkinci yarı işler değişti.

Şimdi çok transfer yapılmadı, taraftar-yönetim arasında ciddi bir Fatih Tekke gerilimi var, halının altında duruyor. O açıdan Allah göstermesin Diyarbakır maçında bile çıkabilir meydana.

Tabi futbolcuların bu baskı kavramının arkasına sığınmaları da yanlış ama coşkulu kendinden geçmiş bir Avni Aker seyircisini(berabereyken hatta yenikken bile) görmek istiyorum.

Ali İhsan
11.08.2009, 13:16

Trabzonspor'da özellikle kanatlarda oynayan oyuncular ciddi sorunlar yaşıyorlar. Bir numaralı örnek Tayfun Cora, ağlayıp çıktığı maç bile vardı taraftar yüzünden. Geçen yıl sola yakın oynayan Umut'un da çok küfür yediğini biliyoruz.

Çok değil on gün önce 6-0 yendiğimiz bir maçta 19 yaşındaki Barış Memiş'in topluca yuhalanması baskı değil midir?

Mehmet Zeki
11.08.2009, 13:18
Birinci haftada basladik. Allah sonumuzu hayirli eylesin.

Adem Erdoğan
11.08.2009, 13:28
Yuhalama ıslık homurdanma sadece Trabzonda değil.

Baskı var evet, fakat bu şehirden öte gelen bir baskı.Trabzon küçük bir şehir, Trabzonspor büyük takım.Gelgelelim Fatih Gökdeniz ve daha önceleri bu baskıyı daha şiddetli hisseden futbolcular vardı.

@aliihsan

2 gün öncede sivas maçı vardı ordada avni aker baskısımı vardı.

Kriz muhabbetine gelince, dünyayla etkileşim halinde olan ülkelerin krizden etkilenmemesi imkansız, büyük takımlardada baskı olmaması imkansızdır.çünkü belli hedefler koyulmuştur insanlar beklenti içindedir.

Öztürk Uğur
11.08.2009, 13:28
Tek forvet oynarken umutla bu iş çok zor olur ama gökhan takıma girdiği zaman bence çok daha fazla gollü maçlar çıkarırız. Umuta gelince bence rakip defansı bozan olumlu opynamaya çalışan bir arkadaş ama ondan çopk fazla şey beklemek yanlış olur. Kapasitesi bukadar çocuğun. Beğenmiyorsa yönetim, gönderir olur biter... fazla konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum..

Adem Erdoğan
11.08.2009, 13:30
Tek forvet devam edelimde gökhan umut farketmez. buna rağmen hala bu takıma forvet lazım.

FatihSahin
11.08.2009, 14:34
ama adam bazen öyle bir gol atıyo ki bunu yapabiliyosan onu nasıl kaçırıyosun diye geçiyo içimden bu açıdan kapasitesi o kadar demek bana gerçekçi gelmiyo hiç

Süleyman50
11.08.2009, 14:41
umut a.gücünde, gökhan kayseride daha iyiydi, demekki büyük takımın ağırlığını herkes kaldıramıyor...

Öztürk Uğur
11.08.2009, 14:50
ama adam bazen öyle bir gol atıyo ki bunu yapabiliyosan onu nasıl kaçırıyosun diye geçiyo içimden bu açıdan kapasitesi o kadar demek bana gerçekçi gelmiyo hiç

Bak sende söylüyorsun bazen atıyor öyle golleri :D Umut senede 4-5 tane çok klas gol atar diğerleri orasına çarpar burasına çarpar girer okadar.

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 15:32
Kimse kusura bakmasın, kimse de gelip burada bana Trabzonpor taraftarını ovmesin. O tribünler ne bu takımı hakediyor ne de herhangi bir şampiyonluk veya başarı. O tribün düzelmeden de bunlar gelmeyecek zaten.

İsim farketmez. Bir şekilde dişlileri kırmazsak Avni Aker çarkında çok futbolcu oğütülecek..

Adem Erdoğan
11.08.2009, 15:39
Benim adamım geldi.:)

3-5 kişinin yaptığını neden tüm taraftara malediyorsun Ömer.
Bu durumda rahmetlinin teki birkaç kişi sahaya girdi diye tribünlere elektrik verilsin demişti yer yerinden oynamıştı demekki haklıymış.

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 15:40

Bu durumda rahmetlinin teki birkaç kişi sahaya girdi diye tribünlere elektrik verilsin demişti yer yerinden oynamıştı demekki haklıymış.

3-5 kişinin ıslığı D-Smart'tan duyulmaz be Adem :)

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 16:02

Adem 3-5 kişi değil onu yapan. Yıllarca kendimizi kandırdık bunu yapan küçük gruplar falan diye ama 20bin kişilik statta 3-5 kişinin bağırması Barış'ın kulağına ulaşmaz inan ki.

Ali Şen'in salak saçma bir sozüyle bütün tribün kendini futbol profesoru zannetti Trabzon'da. Herkes kendi kafasındakinin doğru olduğunu sanıyor, kimse birbirini dinlemiyor bile. Çok doluyum çok.

Her maç sahaya yüzlerce taraftar girerse ben de elektrik verilsin derim. Ya da bu küfürler, ıslıklamalar sadece bir maçta bir kişiye yapılmış olsa anlık olaydır derim geçer gider. Ama bu angutça tepkiler kronikleşti ve neredeyse bütün stat yapıyor bunu artık. Takımı ateşlemek için 2 dakika ayağa kalkmayan beyinsizler futbolcuya sovmek, ıslıklamak soz konusu olduğu zaman kendini kaybediyor.

Kendi evinde dışarıda olduğundan daha başarısız kaç tane takım vardır yahu şu dünyada?

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 16:26
Bu arada mesajlarımdan bir karakter tahlili de yapabiliriz. Üstteki 2 mesajımı raporlayanlar sıfatları üstlerine alınmış demek ki:)

İşte o ıslıklayan üyeler:))

Ali İhsan
11.08.2009, 16:35
Takımı ateşlemek için 2 dakika ayağa kalkmayan beyinsizler futbolcuya sovmek, ıslıklamak soz konusu olduğu zaman kendini kaybediyor.

Bu da benim kanayan yaram. Adam bir lay lay lay deme zahmetinde bile bulunmuyor ama iş yuhalamaya, istifa demeye geldi mi sesi en gür çıkıyor.

Maalesef Avni Aker taraftarı içinde sorumluluklarını bilen çok fazla insan olsa da çoğunluk vermeden almayı adet edinmiş, takımını sahiplenme duygusundan yoksun insanlar...

İlginç bir şey daha var, misal Tjikuzu İBB'den geldiği için çoğunluk beğenmedi, beğenmeyenlerin çoğunluğu hiç izlememiş veya hiç dikkat etmemişlerdi. İlk yaptığı hatada bu ne ula Hüseyin'i aratır bu yorumu çok gecikmeden geldi ki ben de ne zaman gelir diye bekliyordum. Bu adam Werder Bremen'den direk bize gelseydi muhtemelen yatış yapsa bile 5-6 hafta kredisi olurdu.

İki üç yıldır sağda solda herkes Selçuk da Selçuk dedi, gittik adamı aldık, adam Manisa'daki performansının benzerini hatta daha iyisini göstermesine rağmen Ersun'un prensi yaftası yedi.

Maalesef bizim taraftarımız ezbere yaşıyor(çoğunluk). Bazı şeyler kalıplaşmış. Ülkenin genelinde var aslında bu durum ama son zamanlarda Trabzonspor taraftarında daha çok görüyorum bu tür davranışları(belki en çok onlarla iletişimde olduğumdan öyle düşünüyorum, çünkü bu tarz davranışlar Türk insanının yapısında var) ve artık bazı ezberlerin bozulmasını istiyorum.

Şimdi de Gabric'e ilk ne zaman bu futbolcu değil denecek merak ediyorum.

Umut'un en büyük dezavantajı bu takımın en eskilerinden biri olması. Artık eskidi, Trabzonspor taraftarı tarafından tüketildi.

Son üç yılda Ankaragücü formasıyla ortalama 15 gol atsa ve bu sene başında transfer etseydik, şu anda forumun yarısının avatarında Umut Bulut olurdu buna adım gibi eminim, Bulutinho falan gibi klişe espriler de yapabilir...

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 16:37
Gabriç'ten "Yavuz Selim'de çok var", yakında sinemalarda :D

Oruç
11.08.2009, 18:08
Umuta gelince bence rakip defansı bozan olumlu opynamaya çalışan bir arkadaş ama ondan çopk fazla şey beklemek yanlış olur. Kapasitesi bukadar çocuğun.

19 yaşındaki birinin Umut'a "çocuk" demesi ne kadar normal ise tribünlerde boşa yer işgal eden "futbol bilginleri (!)" nin sahadaki futbolcusuna sövmesi de aynı derecede normaldir !

yorumsuz6117
11.08.2009, 18:11
Gabriç'ten "Yavuz Selim'de çok var", yakında sinemalarda :D
ya boş boş konuşup durmayın ya..:mad:gabricten çok varmış yavuz selimde başkana hakaret etmiş oluyosun bu sözünle..yavuz selimde gabricten çok olsa başkan onları alır hem para vermemiş olurdu..

61viya
11.08.2009, 18:17
ya boş boş konuşup durmayın ya..:mad:gabricten çok varmış yavuz selimde başkana hakaret etmiş oluyosun bu sözünle..yavuz selimde gabricten çok olsa başkan onları alır hem para vermemiş olurdu..

Yukardaki cümleyi doğru anladığına emin misin :))

61baron61
11.08.2009, 18:19
umut iyi bir yedek olabilir

yorumsuz6117
11.08.2009, 18:19
Yukardaki cümleyi doğru anladığına emin misin :))
espride yaptıysa yapmasın bu konu üzerinden..

Mollasalihoğlu
11.08.2009, 18:22

Özür dilerim, bir daha yapmam..

Hey Allahım ya...

61viya
11.08.2009, 18:23

Beni de anlamadın kanımca :) Arkadaşınkine tam olarak espri denemez,trajik halimizi gözler önüne seren bir cümle sadece hepsi o.Değilse Metin,yani Mollasalihoğlu Gabric için harbici bir yorum yapsa,bunu Gabric başlığında yapar. Umut üzerinden giderek Gabric ile lgili olabilecek taraftar yorumlarına gönderme yapılmış,hepsi o.Gerilmeye gerk yok ;)

yorumsuz6117
11.08.2009, 20:29
Beni de anlamadın kanımca :) Arkadaşınkine tam olarak espri denemez,trajik halimizi gözler önüne seren bir cümle sadece hepsi o.Değilse Metin,yani Mollasalihoğlu Gabric için harbici bir yorum yapsa,bunu Gabric başlığında yapar. Umut üzerinden giderek Gabric ile lgili olabilecek taraftar yorumlarına gönderme yapılmış,hepsi o.Gerilmeye gerk yok ;)
son zamanlarda sürekli bu cümle kuruluyor alanzinho içinde aynıları söylenmişti (yavuz selimde çok var)yine görünce bu cümleyi sinir oldum artık..

Samet Berber
11.08.2009, 20:30
Yetenekleri kısıtlı ama forması için elinden geleni yapıyor , zaten Gökhan iyileşince 11'e girecektir bence.

Umut'a çok yükleniyoruz .

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 22:52
Trabzonspor idmanında olay!
11 Ağustos 2009 / 21:25
Trabzonsspor’un bu akşamki idmanında istenmeyen bir olay yaşandı.

Kendini bilmez bir taraftar Umut’a, düz koşu esnasında ağır bir söz söyledi. Umut bu söz üzerine çıldırdı.

Tepkisini koyarken, kaptan Egemen devreye girdi. Taraftarlar ise Umut’a ağır bir söz söleyen provokatöre tepkilerini koydu. Daha sonra Umut, koşu esnasında güvenlikçileri uyardı ve adı İsmail olan güvenlikçi yanındaki diğer güvenlikçilerle birlikte provokatör taraftarı M.Ali Yılmaz tesislerinden dışanı çıkardı. Gece idmanını izleyen kalabalık bir taraftar topluluğu da daha sonra hem Umut’a hem de futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Çirkin olayın yaşandığı anın görgü şahitlerinden Trabzon amatör takımlarından Fenerbahçe spor kulübünün eski başkanlarından eczacı Ergin Değirmenci Umut’u bile çıldırtacak bir sözü sarf eden sözde taraftarın tepkisine sert karşılık verdiklerini belirtti. Olayın göre Ergin Değirimenci medyatrabzon sitesinin sıkı bir takipçisi olduğunu belirterek “İdmana gelip bu tür bir şekilde laf atan insanlar Trabzonspor taraftarı olamaz” dedi.

Mustafa K. Demirbaş
11.08.2009, 22:54
bende idmandaydım evet tatsız bi olay yaşandı

Oruç
11.08.2009, 23:02
Normaldir. Devam devam. Aferin size, bravo. Maçlar kesmiyor artık idmanları da kaçırmıyorlar. Koçum benim. Rahatlamışındır umarım.

Remzi
11.08.2009, 23:08
Yazıklar olsun!..

yorumsuz6117
11.08.2009, 23:12
bende idmandaydım evet tatsız bi olay yaşandı
ne dedi peki umuta küfürmü etti..

Mustafa K. Demirbaş
11.08.2009, 23:14
buraya yazmanın bi alemi yok oldu bi tatsız olay işte ben yazmıyacaktım haber oldu diye bende idmandaydım diye yazdım buraya yazılmaycak şeyler var bence uzatmanın bi anlamı yok arkadaşlar;)

Sefaenes
12.08.2009, 00:27
Umut bizim oyuncumuz Trabzon formasini tasiyan bir oyuncuya kendini Trabzon taraftari zanan sahsiyetsiz insani kiniyorum. Acaba o hareketi yapan kisi umut gol attigi zaman nasil sevinecek. O taraftari 1 sene stadyuma bile alinmamali.

antagonist
12.08.2009, 00:36
Kusura bakmayın ama bu hanzoların ayağını tesislerden, stadlardan keseceksin. Bundan gelecek paranın da Allah belasını versin...

Ömer TOPAL
12.08.2009, 00:37
o kötü sözLeri söylecek kadar yaklaştıysan Umut Buluta...neden bir taraftar gibi davranıpta ona gaz verici güven verici sözler söylemiyorsun ki ? ben olsam bunu yaparım....ona güveniyorum çunki..maclarda onu takip ederim şanssız ve onu kırıcak...az kaldı...kendine güven umut..biz sana güveniyoruz hala....elini cabuk tut

Ömer SEVİNÇ
12.08.2009, 00:47
Verdiği moralden(!) sonra da maçta iyi oynamasını bekler bu taraftar. İyi oynamayınca da söver..

Emirhan Makul
12.08.2009, 00:49
Ben Kilometrelerce yol katedeyim Umut'a Abi Hayırlı Sezonlar Allah Kazadan Beladan Saklasın Başarılarını Diliyoruz diyeyim.

Sen dibinde ki tesislere gel küfür et futbolcuyu yerle bir et sonra da aynı takımı tutalım sonra da aynı tribünleri paylaşalım.

Taraftar mısın ? İnsan mısın ? Ne olduğundan haberin var mı ?

Adem Erdoğan
12.08.2009, 01:23
düpedüz şerefsizlik.

İbrahim Keleşoğlu
12.08.2009, 02:36
çok ayıp edilmiş , bu adam bişe yapmak için çabalarken ona yapılan bu haraket çok yanlış

Oğuzhan İnce
12.08.2009, 03:09
olay da ilgimi çeken taraf trabzon amatöründe olan fenerbahçe spor klubü kısmıydı?
var mı böyle birşey?:S

Anıl Caner
12.08.2009, 03:40
Yazık yahu.

Bir galatasaraylının Lincoln'ü yuhlamasını, protesto etmesini bir derece anlarım.
Bir beşiktaşlının Delgado'ya bu şekilde davranmasını da bir şekilde anlarım.

Ama Umut'a yapılanı anlamam.

Basite indirgeyip en azından beceremiyo diye kabullenebilirsin. Şahsi fikrindir. Ama Umut gibi elinden geleni yapmaya çalışan, çabalayan bir adama bu tavrı anlamak için sosyolog falan olmak lazım.

Günahtır.

ozturk
12.08.2009, 09:11
Olay çıkaran şahsiyetsiz, çirkef taraftar(!) bozuntusu...

senin gibi taraftar olmaz olsun.

Bu çirkeflikler Umut'a daha fazla güvenmemize neden oluyor..

Ahmet KESKİN
12.08.2009, 09:49
herhalde oradaki arkadaşlarda bu öküze gerekli dersi vermişdir ...vermemişlerse cok ayıp etmiş olurlar.

böylelerine eşeği cöle suya göndereceksin gelene kadar döveceksin...

SERDAR-61
12.08.2009, 10:02
Umut son derece kişilikli ve iyi niyetli bir kardeşimizdir eksikleri olabilir oda bunun farkında fakat ona kırıcı sözler söylenirse bu kardeşimiz kazanılamaz ona ve gökhan'a destek olalım baskıyla hiçbir şey elde edemeyiz

Adem Erdoğan
12.08.2009, 10:05
Adam elini kolunu sallayarak tesislere geliyor, sonra futbolcuya kusuyor; yokmu bu tesislerde güvenlik vs.

Ali İhsan
12.08.2009, 10:09
Turuncu strikes back!

Bu insancıkları eleştirdiğimizde taraftar her zaman haklıdır diyen arkadaşlar, işte bu adamlar bu mantalitenin eseri!

Mantalite demişken, ben herhangi bir ortamda Ziya Doğan'ı bile görsem, bana yaşattığı acılara rağmen saygıda kusur etmem.

Umut'un bu formaya olan aşkı o gereksiz insanların stres atmak için zırvaladıklarıyla değişmez...

KUTADGU
12.08.2009, 10:11
Yapılan düpedüz salaklık. Düpedüz mankafalılık.

Saçma sapan bir olay yani.

Merak ediyorum bu adamın kimliği alınmış mıdır?
Hakkında hukuksal süreç başlatılmış mıdır?
Bu adamın bundan sonra tesislere ve stada girmesi yasaklanacak mıdır?

Muhakkak yaptırıma gidilmesi lazım. Hem de en sağlamından.

Bu durumun Umut Bulut'u etkilememesi lazım ama.
Daha da hırslanması daha da çalışması gerekli.
Profesyonel oyuncuysa böyle yapması gerekmekte.

Üstelik geri kalan taraftarın verdiği anlamlı desteği de içselleştirmesi lazım.
Her toplulukta manda düşünceli yaratıklar ortaya çıkabilir.
Topluluğun çoğunluğu bu yaratığa tepki veriyorsa o topluluğun da iyi şeyler yaptığını unutmamalıyız.

Umut bardağın dolu tarafını görmeli.
Umut'a bardağın daha da dolu olduğu gösterilmeli.

Adem Erdoğan
12.08.2009, 10:11
Hiç kimse taraftar her zaman haklıdır demez; bir kişinin yaptığıda tüm taraftara maledilemez, o olaydan sonra Umut'a bir grup taraftarda destek vermiş zaten.

Zeki Akyol
12.08.2009, 10:13
Ben o kişinin TRABZONSPOR lu olduğunu düşünmüyorum bu akdar adilik olmaz her önüne gelen neden calışma sahasına alınır anlamıyorum :(
Bu takıam herşeyını vermeye calışan bır adama bu nasıl yapılabılıyor :(

ozturk
12.08.2009, 10:15
Allah verse de c.tesi günü tribünde daha beteri olmasa...

beklenir maalesef..

ilk puan kaybında tüm fatura umuta yıkılacak..

AdemS
12.08.2009, 10:16
Peki bu karaktersiz, sözde taraftarın (!) ve onun gibilerinin yaptıklarından sonra Umut ve onun gibi küfür yiyen futbolculardan üst düzey bir performans bekleyeniniz var mı? Benim açıkçası yoktur..

Futbolcular da insan, onların da duyguları var, ve ben onların sabırlarına hayranım.. O tür küfürler bana edilse, o adamı yığarım oraya..

Ali İhsan
12.08.2009, 10:17
Hiç kimse taraftar her zaman haklıdır demez; bir kişinin yaptığıda tüm taraftara maledilemez, o olaydan sonra Umut'a bir grup taraftarda destek vermiş zaten.

Diyorlar diyorlar, Barış yuhalandığında tabi yuhalanacak diyenler vardı burada. Şimdilik bir kişi teşhir oldu, ilk puan kaybında, Denizli,Konya maçları öncesi nereden ve nasıl oluştuğunu anlamadığım gerginlik ortamı yine oluşturulur. Umut'a yeteneksiz diyebilirsiniz ama ben hayatımda Umut kadar kazandığı parayı hakeden futbolcu az gördüm...

Tolunay Abdioğlu
12.08.2009, 10:18
Takım iyi gidince böyle şeyler çıkıyor.

Ayrıca Fanatik gazatesi denilen gazate.Her zaman gazetelerinin ilk sayfasında Trabzonspor'a çok az yer ayırırken.Kötü bir şey olduğu zaman yarım sayfa kullanmayı biliyor.

Hepsini buradan selamlıyorum !

Cihad Varlı
12.08.2009, 10:20
İnanmıyorum ben çıkan haberlere..

LazAnisT
12.08.2009, 10:21
Bazılar bu sene takımın iyi iş çıkaracağını anladı ve hamleler başladı.Neden şaşırıyorsunuzki.

Adem Erdoğan
12.08.2009, 10:24
Diyorlar diyorlar, Barış yuhalandığında tabi yuhalanacak diyenler vardı burada. Şimdilik bir kişi teşhir oldu, ilk puan kaybında, Denizli,Konya maçları öncesi nereden ve nasıl oluştuğunu anlamadığım gerginlik ortamı yine oluşturulur. Umut'a yeteneksiz diyebilirsiniz ama ben hayatımda Umut kadar kazandığı parayı hakeden futbolcu az gördüm...

Yetenekli yeteneksiz demek ayrı, gidip tesislerde kin kusmak ayrı birbirinden ayırtedelim.

Peki bu karaktersiz, sözde taraftarın (!) ve onun gibilerinin yaptıklarından sonra Umut ve onun gibi küfür yiyen futbolculardan üst düzey bir performans bekleyeniniz var mı? Benim açıkçası yoktur..

Futbolcular da insan, onların da duyguları var, ve ben onların sabırlarına hayranım.. O tür küfürler bana edilse, o adamı yığarım oraya..

Bu olaydan sonra Umut'un oynamasını istiyorum, daha hırslı olacağını bekliyorum.

Gökçebey
12.08.2009, 10:25
Arka sayfada, dün akşam tesislerde olan bir arkadaşımız olayı doğruladı.

İnsanlar artık sürü psikolojisiyle Umut'a laf atmaya başladı. Her gün her yerde Umut'un yetersizliği ile ilgili konuşmalar abartı boyutuna varınca onu karşısında gören insan da kendisini laf atmaya mecbur hissediyor sanki. Empati hak getire, yahu bari sözlerinin 1 saniye sonrası düşünür insan. Umut'a laf atınca Umut buna 2 golle mi karşılık verecek? Üzerindeki baskı mı azalacak? Futbolcuyu kazanma adına bildiklerimiz, kaybetme adına bildiklerimizin çeyreği kadar olsaydı ne bu olay yaşanırdı, ne de burada sayfalarca Umut tartışılırdı.

Erbay
12.08.2009, 10:25
O insana bir şey demiyorum. Dersem ceza alacağım.

Emrah KabuL
12.08.2009, 10:30
Trabzonspor'a en çok zarar verenler malesef ki Trabzonspor'luyum diye geçinenler.. Yoksa fb,gs,bjk taş koymuyor önümüze.. Kendi takımının futbolcusuna küfür eden , bağıran çağıran insanlar olduğu sürece bir 25 sene daha bekleriz.. Son 1-2 sene hariç sürekli tribündeydim , bizim taraftarımız kadar kendi takımına zarar veren başka bir taraftar kitlesi görmedim.. Hani futbolu çok iyi biliyorlar yok öyle bir şey.. futbolcu onlar, teknik adam onlar, yönetici hatta başkan da onlar.. bu çok bilmişlik bizi bu noktalara getirdi malesef.

Tolunay Abdioğlu
O insana bir şey demiyorum. Dersem ceza alacağım.

İçinden söylemeni tavsiye ederim.Şahsen ben öyle yapıyorum :)

DEEP BLUE

Kendini bilmez bir taraftar Umut’a, düz koşu esnasında ağır bir söz söyledi. Umut bu söz üzerine çıldırdı.

Şimdi ''öküz'' desek öküze ayıp olacak... İnsan olmanın yalnızca boşlukta bir yer kaplamaktan daha öte bir şey olduğunu anlayamamış hödüklerin yeri ,hayvanat bahçesi bile olamaz çünkü... Küfür, bir insanın düşebileceği en aciz durumdur, insanlıktan istiğfar etmenin son safhasıdır.

Taraftar taraf olandır. Bu herif kimden taraftır bu durumda... Olayın derinine inildiğinde, ''futbolcudan haraç isteyip alamayan bir Polat Alemdar bozuntusu'' çıkarsa hiç şaşırmam... Ancak sebep her ne olursa olsun bunu yapan bizden değildir ve ayıklanmalıdır. Biz bir yola çıkmalıyız artık... ''Asla Yalnız Yürümeyeceksin'' sözünü bir slogan olmaktan çıkarıp, taraftar kültürü olarak yerleştirmeyi başaramazsak, korkarım ki futbol ve Trabzonspor, sadece ''aşağılık bir masturbasyonun yardımcı kadın oyuncusu'' olarak kalacaktır elimizde...

Yazık, hem de çok...

KUTADGU
12.08.2009, 10:31
Yetenekli yeteneksiz demek ayrı, gidip tesislerde kin kusmak ayrı birbirinden ayırtedelim.

Bu olaydan sonra Umut'un oynamasını istiyorum, daha hırslı olacağını bekliyorum.

Ben de daha hırslı olacağına innaıyorum.

Amam malumunuzdur ki hırs her zaman yeterli olamayabiliyor.

Şanssızlık deyin, becerisizlik deyin, fazla heyecan deyin olmuyor bazen işte.

İnşallah Umut hırsının karşılığın alır ve bize doya doya sevinçler yaşatır.

Bu arada Umut'u Isparta Kampi'nda görmüş az biraz konuşmuş biri olarak açık açık söyleyeyim, çok kişilikli bir adam ve taraftarı da fazlasıyla seviyor ve kolluyor.

Remzi
12.08.2009, 10:41
Antrenmana gidenler böyle bir olay yaşandı diyorlar siz hala inanmıyorum diyorsunuz!!

aaahmet61
12.08.2009, 10:43
takım kazanmış morali yerinde.hemde güzel oynayarak pas yaparak kazanmış.hazırlık maçlarını kazanmış.kısacası takım her geçen gün üstüne koyarak iyiye gidiyor ve bu olay .insanın aklı almıyor.fenerbahçe taraftarı bile bunu yapmaz.ne desek boş.böyle insanları bırakın avniakere trabzondan1000 km uzaklıkta tutmalıyız.

OLCAY ÇAKIR
12.08.2009, 10:43
Eee,sen eleştirirken tozu dumana katacaksın,futbolunu aşşalıyorum abi,karakterine laf etmiyorumki abi diyeceksin,Yavuz Selim'de bolca var diyeceksin,torpilli diyeceksin,kontenjan diyeceksin...

Diyeceksin oğlu diyeceksin.
Abartmıyorum,kadrondaki futbolcunun sayfalarına kusacaksın fırsatı yakalayınca..

Eeee,sonrada idmanda kusanın; seviyesini,eğitimini,görgüsünü,bilgisini bilemediğimiz insanın tepkisini burada TEPKİLEYECEKSİN...

Herkes futbolcularımızın sayfalarına yazdıkları yazıları KONTROL etsin..

Kınadıkları herifte az buçuk kendini gören bu süreci başarıyla atlatır.

Kimse kendini soyutlamasın bu olaydan...

Hepimiz hem Serdar Baliyiz,hem Turunculuyuz..

Az birazda kendimiziz.

Kimseye benzemediğimizi sandığımız biziz....

Mustafa K. Demirbaş
12.08.2009, 10:45
Umut'un o dengesize verdiği cevap biraz ağır olsada doğruydu haketti o dengesiz o lafları güvenliğe dua etsin o dengesiz..

Adem Erdoğan
12.08.2009, 10:45
Arkadaş Umut'u hepimiz eleştiriyoruz, hadi stadda da ıslıklarsın bağırır çağırırsın gaza gelmişsindir darlanmışsındır bunu bir nebze anlarım, ama tesislere gidip bir futbolcuya kusmak şerefsizliğin önde gidenidir kaldıki sivastan galibiyetle dönmüş bir takımın antrenmanında.

Şu olayın gazetelerde yer alması Trabzon ve Trabzonspor için büyük kayıp.
bir kişi yapar olayı şehre malederler, daha kim gelmek ister Trabzona.
Gabriç geleli 3 gün oldu bu adam nereye geldim ben demezmi şimdi.

Semih
12.08.2009, 10:49
Haberi yeni görebildim.

Allah bu camiayı ıslah etsin ne diyeyim.

Hüseyin Çimşir'den sonra yeni hedef Umut Bulut olacak anlaşılan.
Ve fakat Umut Hüseyin gibi babamızın oğlu falan değil.

Bir sille yeseniz şu takımdan... Bir gün...

O kadar memnun olacağım ki...

Allah ıslah etsin!

ozturk
12.08.2009, 10:50
Gabriç geleli 3 gün oldu bu adam nereye geldim ben demezmi şimdi.

çok doğru...

tabiiki zaman zaman eleştiriyoruz umutu ama bunlar anlık duygusal eleştiriler..

idmana gidip küfür etmek BAMBAŞKA, çirkeflik resmen

mustafadinç
12.08.2009, 10:51

Tepkisini koyarken, kaptan Egemen devreye girdi. Taraftarlar ise Umut’a ağır bir söz söleyen provokatöre tepkilerini koydu. Daha sonra Umut, koşu esnasında güvenlikçileri uyardı ve adı İsmail olan güvenlikçi yanındaki diğer güvenlikçilerle birlikte provokatör taraftarı M.Ali Yılmaz tesislerinden dışanı çıkardı. Gece idmanını izleyen kalabalık bir taraftar topluluğu da daha sonra hem Umut’a hem de futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Çirkin olayın yaşandığı anın görgü şahitlerinden Trabzon amatör takımlarından Fenerbahçe spor kulübünün eski başkanlarından eczacı Ergin Değirmenci Umut’u bile çıldırtacak bir sözü sarf eden sözde taraftarın tepkisine sert karşılık verdiklerini belirtti. Olayın göre Ergin Değirimenci medyatrabzon sitesinin sıkı bir takipçisi olduğunu belirterek “İdmana gelip bu tür bir şekilde laf atan insanlar Trabzonspor taraftarı olamaz” dedi.

O kişi taraftar olamaz bu hareketi Bjk veya Fb idmanında yapsa linç edilir takımın havasını bozmaya çalışan provakatörler bunlar her şehirde futbol kulübünün parasından pay almak isteyen çevreler vardır ve her yönetim değişikliğinde bazılarının pastadaki payı kesilir Trabzondaki pay isteyenlerin sayısı oldukça fazla onlar için takımın başarısı düşerse kendileri haklı çıkacaklarından dolayı başarısız olmasını isterler.

Ali İhsan
12.08.2009, 10:53
Ben olsam Umut, Gökhan, Tayfun, Tolga birleşip hem üzerlerinde oluşturulan baskıyı geri yollamak hem de bu tarz densizlere pısırık olmadıklarını göstermek için sağlam bir dayak atardım.

Tabi bu adamların niyeti başkadır muhtemelen, Trabzonspor için üzülen insan Umut'a küfretmek için taa tesislere kadar gelmez. Maç içindeki sinirlenmeleri maçtan üç gün sonraya taşıyabilecek kadar gecesi gündüzü Trabzonsporluysa bir insan bu hareketi de yapmaz.

Bence bir arkadaşın da değindiği gibi işin içinde haraç falan olayı vardır veya o adam gerizekalı,içkili falandır. Diğer bir ihtimal de birileri ortamı bozmak için göndermiş olabilir. O birileri de bu camiaya çok yakın birileridir...

Tayfun
12.08.2009, 10:55
Umut'un yetenekleri sınırlı olabilir ama bunu sahada "yırtınarak" kapatmaya çalışıyor takımda Egemen ile beraber en çok yırtınan iki kişi olarak Umut'a hakaret edilmesi zoruma gitti haketmiyor zaten hiçbir futbolcumuz hakareti haketmez...!

O hakaret eden adamın arkasındakilere laf söylemek gerek..!

tslover
12.08.2009, 10:56
umut gibi bir adama da bunlar yapılıyor ya yazıklar olsun.

Ahmet Faruk
12.08.2009, 11:00
Bunlar futbolu çok bildiğini zannetmekten kaynaklanan, çözümü bu hareketi yapan kişi adına mümkün olmayan üzücü olaylar...

Bu uygunsuz davranışı yapan elemanın âkıbetini takip etmek lazım. Nihayetine birisine hakaret edilmiş, adli işlem yapılmış mı, kulübümüz bu elamanın maçlara ve stada girmesini engelleyebilecek mi?

Semih
12.08.2009, 11:00
Bilader ruh hastası mısınız anlayamıyorum ki.

Bu kadar psikolojisi bozuk bir güruh olabilir mi yahu!
Bu kadar insanlıktan nasibini almamış bir güruh olabilir mi yahu!

OLCAY ÇAKIR
12.08.2009, 11:01
Bu tip küçük gibi gözüken hakaret olayları anında yargıya taşınmalı.

Umarım birgün bunu bir oyuncu,yönetici başarır ve MİLAT olur.

Mutlaka hukuk sistemimizde bir karşılığı olmalı bu terbiyesizliğin..

T.B_1461
12.08.2009, 11:07
Yazık çok yazık.

Muhammet
12.08.2009, 11:08
Şimdi düşünelim bakalım baskı var mıymış yok muymuş?

Klişe miymiş gerçek miymiş?

Emrah KabuL
12.08.2009, 11:09
Umut bu takımda 3 senedir hakederek oynuyor , hakederek takımda 3 senedir tutuluyor. Ne öz evlat ne de kulubün içersinde herhangi bir torpili var. Trabzonspor formasını kaldıramıyacak birisi olsaydı çokdan gönderilirdi diğerleri gibi. Ve bu sezon 4.senesi ,daha iyi olacak inş.. tabi bazı kesimler müsade ederse..!

Adem Erdoğan
12.08.2009, 11:12
Şimdi düşünelim bakalım baskı var mıymış yok muymuş?

Klişe miymiş gerçek miymiş?

Adresini buldu bu laf.;)

Trabzonda şehir baskısı her zaman vardır.Avni Akerdeki baskıdan bahsediyorduk orada.;)

Semih
12.08.2009, 11:13
Bazı sağlıksız ve çürük düşünce sahipleri, benzer düşünce sahipleri ile forumda karşılaşınca cesaretleniyorlar.
Daha bir canavarlaşıyorlar.

Bordomavi.net'in güzelliklerini tek tek saymaya elbette gerek yok.
Fakat böyle de bir dezavantajımız var.

Buna ne şekilde engel olunabilir bilemiyorum.

Gökçebey
Arkadaşlar Semih(TS) yanlış konuşmuştur. Dünki idmanda saçmalayan insanın hırsını ondan çıkarmayalım.

Semih(TS), burada yapılan çirkinliğe tepki var. Son derece de normal. Lütfen hırsızın hiç mi kabahati yok mavrasını bırak. Eleştirmek başka şey, Trabzonspor futbolcusuna küfretmek başka şey.

mustafadinç
Alanzinho Gabric ve Hugo dan utandım şimdi karşı karşıya gelsem yüzlerine bakamam.

Muhammet
12.08.2009, 11:18
Adresini buldu bu laf.;)

Trabzonda şehir baskısı her zaman vardır.Avni Akerdeki baskıdan bahsediyorduk orada.;)

Adres falan yok Adem Abi.

Herkesi düşünmeye davet ettim.

Şehir baskısı idi stadın içindeki baskıydı falan pek fark etmiyor benim nazarımda. İdmanda küfür yiyen adam stadyumda topa nasıl rahat vuracak? Stadyuma giren adamlar farklı şehirden değil sonuçta..

Şimdi burada Trabzon öğk Trabzon pis çığırtkanlığı yapmıcam uzun uzun.

Ama sonuçlarına katlanamadığımız durumlara ya da şartlara karşı önlem alınmalı, bir icraat yapılmalı artık.

Semih GÜL
12.08.2009, 11:18
Ben Türkçe konuşuyorum ama çoğunuz herkezden daha çok Ts linşz ya koruyorsunuz takımınızı, bir anlamaya çalışın bakalım ne diyor diye direk çevap yazma derdindesiniz, açık ve net konuşuyorum...

Diyorum ki umuta tepki göstermekte bence taraftar haklı , ama gösterdiği tepki şekli yanlış...

ancak şampiyon olacaksan tam bir bütün olmalısın bu takımın futbolcusu kutsalda taraftarı değil mi?

Ayrıca bana birşey demek isteyen var ise 05348544300 buradan desin...Saygılarımla Semih GÜL

Öztürk Uğur
12.08.2009, 11:19
19 yaşındaki birinin Umut'a "çocuk" demesi ne kadar normal ise tribünlerde boşa yer işgal eden "futbol bilginleri (!)" nin sahadaki futbolcusuna sövmesi de aynı derecede normaldir !

Futbolu veya birilerini yorumlamak için yaşın kaç olması gerekiyor acaba. Asıl senin gibi düşünen taraftarlar olduğu sürece bizim tribünlerden küfür, ıslık kesilmez.Senin gibi düşünenleri çok iyi biliyorum "O kimde yorum yapıyo, yok hoca takım kurmayı bilmiyo" gibi boş laflar edersiniz anca.

Bırakında futbolu sevenler yorumlasın bilmeyenler yada bildiğini düşünüpte anlamayanlar kenara çekilsin lütfen..

ozturk
12.08.2009, 11:24
Özellikle Gabriç için kötü olmuştur...

adam daha yeni geldi..

ulan yarın öbürgün bana da aynısı olur mu demiştir...

Adem Erdoğan
12.08.2009, 11:25
Ben Türkçe konuşuyorum ama çoğunuz herkezden daha çok Ts linşz ya koruyorsunuz takımınızı, bir anlamaya çalışın bakalım ne diyor diye direk çevap yazma derdindesiniz, açık ve net konuşuyorum...

Diyorum ki umuta tepki göstermekte bence taraftar haklı , ama gösterdiği tepki şekli yanlış...

ancak şampiyon olacaksan tam bir bütün olmalısın bu takımın futbolcusu kutsalda taraftarı değil mi?

Ayrıca bana birşey demek isteyen var ise 05348544300 buradan desin...Saygılarımla Semih GÜL

Umut gidip o adamın işyerine anaavrat sövse herkesin içinde haklı olacaktın bu konuda.

ozturk
12.08.2009, 11:26

ilk mesajı bu şekilde yazsaydın tepki gösterilmezdi bence:)

Gökçebey
12.08.2009, 11:26

Trabzonspor'u idmanda futbolcusuna küfredenlerden korumayacaktık da alkış mı tutacaktık Semih? Eminim ki burada hepimiz o küfür edenden daha çok Trabzonsporluyuz. Kaldı ki kimsenin böyle bir gösteriş içinde olduğunu da sanmıyorum.

Senin de seni bu takımda oynatanın da diye başlayan sözlerden anlayacağımızı gayet iyi anladık ve tepkimizi gösteriyoruz. Geç bunları lütfen. Sen burada bir kişinin Umut'un yetenekleri yetersiz, çok koşuyor ama pozisyonları değerlendiremiyor şeklindeki tespitlerine bu kadar ağır tepkiler verildiğini gördün mü?

Tepki göstermek farklı, adamın yüzüne küfretmek farklı. Anlaşamadığımız konu bu.

Böyle taraftar kutsal felan değildir, bir zahmet olmasın da. Kendisinde şampiyonluğun gereksinimleri eksik kalmıştır. Futbolcuna küfrederek onu motive edemezsin. Son olarak, sana bir şey demek isteyenler buradan diyorlar zaten, kimsenin sana telefon açıp da buradakilerden farklı birşey söyleyeceğini sanmıyorum değerli kardeşim :)

Cafer KILIÇSOY
12.08.2009, 11:27
İkili tartışma içeren mesajların tümü silinmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler

Gökçebey
12.08.2009, 11:31
Teşekkürler Cafer :)

Öztürk Uğur
12.08.2009, 11:31
Umutu eleştirmek için önce bakmak lazım geldiğinden beri ne yaptı diye. Geldiği ilk günden beri oynadığı her maçta aldığı parayı son kuruşuna kadar hakederek oynamıştır. Taraftar olarak ben hakkım varsa helal ederim ona ve onu alan yönetime. Bu çocuk gibi başka kendini sahada adeta yırtan birini daha gösteremezsiniz bana. Gol kaçırıyor olabilir ama sende ne yapıp edip 15-20 gol atıyor. Beğenmeyenler varsa açalım bi banka hesabı destek olsunlarda istedikleri forveti alalım. Bakalım onların istediği forvet ne yapıcak takımda.(Burda Fatih tekke'yi ayrı tutuyorum)

Semih GÜL
12.08.2009, 11:32
Trabzonspor'u idmanda futbolcusuna küfredenlerden korumayacaktık da alkış mı tutacaktık Semih? Eminim ki burada hepimiz o küfür edenden daha çok Trabzonsporluyuz. Kaldı ki kimsenin böyle bir gösteriş içinde olduğunu da sanmıyorum.

Senin de seni bu takımda oynatanın da diye başlayan sözlerden anlayacağımızı gayet iyi anladık ve tepkimizi gösteriyoruz. Geç bunları lütfen. Sen burada bir kişinin Umut'un yetenekleri yetersiz, çok koşuyor ama pozisyonları değerlendiremiyor şeklindeki tespitlerine bu kadar ağır tepkiler verildiğini gördün mü?

Tepki göstermek farklı, adamın yüzüne küfretmek farklı. Anlaşamadığımız konu bu.

Böyle taraftar kutsal felan değildir, bir zahmet olmasın da. Kendisinde şampiyonluğun gereksinimleri eksik kalmıştır. Futbolcuna küfrederek onu motive edemezsin. Son olarak, sana bir şey demek isteyenler buradan diyorlar zaten, kimsenin sana telefon açıp da buradakilerden farklı birşey söyleyeceğini sanmıyorum değerli kardeşim :)

Hayır şunu açık ve net sorayım adamın küfür etmesi doğru mu diyorum ben yazdıklarımla?

esra61
12.08.2009, 11:51
biz bi futbolcuyu görmek için neler yapalım.adamın biri dibindeki tesislere gidip küfür söylesin.çok yazık ya zok yazık.

Yunus Güneş
12.08.2009, 11:52
Futbolcularımıza destek olalım...ŞAmpiyonlukalr birlik ve beraberlik içinde geliyor....

OLCAY ÇAKIR
12.08.2009, 11:54
..................................

mustafadinç
12.08.2009, 12:01
Umutu eleştirmek için önce bakmak lazım geldiğinden beri ne yaptı diye. Geldiği ilk günden beri oynadığı her maçta aldığı parayı son kuruşuna kadar hakederek oynamıştır. Taraftar olarak ben hakkım varsa helal ederim ona ve onu alan yönetime. Bu çocuk gibi başka kendini sahada adeta yırtan birini daha gösteremezsiniz bana. Gol kaçırıyor olabilir ama sende ne yapıp edip 15-20 gol atıyor. Beğenmeyenler varsa açalım bi banka hesabı destek olsunlarda istedikleri forveti alalım. Bakalım onların istediği forvet ne yapıcak takımda.(Burda Fatih tekke'yi ayrı tutuyorum)

Umuta hakkımı sonuna kadar helal ediyorum helal olsun ona:

ensar6161
12.08.2009, 12:03
sevgili umut bulut sana o terbiyezliği yapanı ve onun gibi düşünenleri kınıyorum..gerçekten aldığın para ananın ak sütü gibi helaldir...senin gibi yürekli futbolcu kaç tane var ki piyasada..inşallah olanları kafana takmazsın

Sümeyye Şahin
12.08.2009, 12:08
Daha yeni gördüm haberi.

Çevreden ne kadar indirgemeye çalışsak da alışık olduğumuz bir durumun, zahmet edilip(!), takımın antremanına gelerek yaşanması...

!

Anlayamıyorum. Ne için gidilir ki bir antremana...

?

Birazcık mantık. Sezon başlamış, forvete beklentiler yönünde bir takviye yapılacağı meçhul. Şampiyonluk diyorsun,başarı bekliyorsun, destek! için gidilen, kiminin gıptayla okuduğu 'çok sayıda taraftar izledi' başlıklarının kahramanlarındansın!

Yazık!

'O' gibi zihniyetlere.

demir
12.08.2009, 12:12
ne olursa olsun klup baskanı bıle olsa bır futbolcuya hakaret yada kufur etme hakkına sahıp degıldir ..!

sımdı futbol ustası engın futbol otoritelerine soruyorum madem umut bulut bukadar becerıksız takıma hıc bır katkısı yok umut geldıgınden berı kac teknık trektor degıstırdık bırısınde bıle umut bari yedek oynasa ??? ama olmadı hıc yedek oynamadı en son ersun geldı ersunda baktı olmayacak ıkısını bırden oynattı ??? futboldan hıc anlamayan bızler ısın sadece suslu (yani gol ) kısmını degerlendırdıgımız ıcın bıze gore umut bulut rezalet bır futbolcudur ...! ama degıldır emınım bu adam hangı takıma gıderse yıne teknık trektorun tercıhı olacaktır. lakın bu zıhnıyette bızı tercıh eden kım olacak oda allaha kalmıs bır durumdur sankı 4 4 luk bır taraftar varda 4 4 luk forvet arıyorsunuz artık nezman bu cuvaldızı gectım bari igneyı kendı gozumuze batıracaz ne zman once duseltme islemıne kendımızden baslayacaz heee nezman ???

Öztürk Uğur
12.08.2009, 12:23
Umuta hakkımı sonuna kadar helal ediyorum helal olsun ona:

Sanada helal olsun Mustafa abi...:alkış:

Turgut Altun
12.08.2009, 12:31
Daha maç başlamadan, zaman ayırıp Trabzonspor aşkıyla antrenman izlemeye gidip orada bile Umut'a tahammül edemeyen adam Avni Akerde gol kaçırınca sahayada girer, hakeme de, Umut'a da söver, koltukda kırar, sahaya ne bulursa atar. O adamı orda tespit edip Trabzonspor maçlarına girememe cezası verilmeliydi. Onun gibi deşarj olmak için en ideal ortamı Avni Aker gören çok kişi var. Bu hafta bütün takım için çile başlıyor. 6-0 kazandığımız hazırlık maçında bile Barış'ı -bana göre başarılıydı- yuhalayan bir kesimden bahsediyoruz.

Burada en büyük görev yine çoğunluğu oluşturan aklı selim taraftarlarımızın. Küfredene engel olmak gerçekten zor. 2. 3. uyarıdan sonra adam size küfretmeye başlıyor. Tribünde yuhalayan küfreden homurdanan adamlar azınlıkta ve grup bile değiller ama koca stadda o adamlar bireysel olarak küfürlerini sahaya kadar iletebiliyorlarsa nasıl engel olamıyoruz diye derin derin düşünmemek lazım.

100 kişi yuhalıyorsa 20 bin kişi Umut Umut diye o stadyumu inletmeli.

Bu hafta Diyarbakır maçında ya da maçtan önce Umut'un gönlü alınmalı. Bunu takım içinde oluşturulan atmosferi dışardan bozmaya çalışan sivri dilli basına, taraftara inat yapmalıyız. Bu takımın gerçek sahipleri onlar gibi düşünmüyor, bunu futbolcularda bilmeli.

Özgür60
12.08.2009, 12:44
sevgili umut bulut sana o terbiyezliği yapanı ve onun gibi düşünenleri kınıyorum..gerçekten aldığın para ananın ak sütü gibi helaldir...senin gibi yürekli futbolcu kaç tane var ki piyasada..inşallah olanları kafana takmazsın
aynen katılıyorum kardeş iyi niyetiyle hertarafa koşuyo alıyo veriyo gol atıyo eleştirilen umut geçen sene kaçtane maç kurtardı busenede çok maç kurtaracak eminim.

61viya
12.08.2009, 12:49
Kurunun yanında yaşın yanmasını geçtim artık...!

Midem bulanıyor...

Ve diyorum ki bazen,bu adamlar da ağzını açtı mı "Trabzonsporluyum" diyor,ben de...

Yazıklar olsun sizin gibisine...!

Ali İhsan
12.08.2009, 13:06
Umut'a taraftarın tepki göstermesinin haklı olduğunu iddia edenler var aramızda. Tepkinin şeklini zaten aklı başında olan kimse onaylamaz da ben şunu soruyorum öyle veya böyle Umut Trabzonspor seyircisinden tepki almayı hakedecek ne yapmıştır?

Saç baş yoldurmayan forvet mi var? Hakan Şükür bu ülkenin en çok yerden yere vurulan futbolcusuydu ama üç dört sene Avrupa'da oynamasaydı şimdi lig tarihinde 300 gol atmış bile olurdu. Şampiyonluklar, başarılar hep onun ve arkadaşlarının sayesinde geldi, ama baktığında adam Şaban'dı, kaçırdıklarının haddi hesabı yoktu, ondan daha faydalısı da yoktu....

Ömer SEVİNÇ
12.08.2009, 13:08
Böylelerini teşhir edeceksin arkadaş. Vereceksin resmini millete. Gizlemeyeceksin. Trabzon'da dayağı yiyince hem onun aklı başına gelecek hem de bir daha boyle bir hareket yapan 2 değil 20 defa düşünecek.

Mutlaka bir goren, bilen, resmini çeken vardır. Teşhir edin şu vatandaşı..

Ömer SEVİNÇ
12.08.2009, 13:11
Taraftar tepkisiymiş. Yesinler sizin tepkinizi. Tepki gosterdiğinizde adama Zidane yetenekleri geçecek sanki. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor zaten Umut. Sizin tepki gostermenize gerek yok daha iyi olması için. Golge etmeyin başka ihsan eylemez.

Trabzonspor'un iyiliğini istiyorsanız bunu yapın. Yok derdiniz ben herşeyi bilirimse Trabzonsporluyum demeyin o zaman.

mustafadinç
12.08.2009, 13:14
Bu sitede haksız bir davranışa karşı duyarlılığını ortaya koyarak hakkı savunan kardeşlerim hepinize teşekkürler.

bir arkadaşın dediği gibi "bu sene Hüseyin gitti günah keçisi Umut ve Serkan olacak gibi"

yine bir arkadaşın dediği gibi "100 kişi yuhalıyorsa 20000 kişi Umut Umut diye inletmeli Avni AKER,i"

iso_4939
12.08.2009, 13:20
hadi kocum ...sen yaparsın bu işi bırazdaha yırt kendıni...biraz teknik olsa..

mustafadinç
12.08.2009, 13:26
Umut kardeşimiz hakkında kimsenin pek bilmediği bir konuyu belirtmek istiyorum gerçi biraz özel hayata giriyor fakat..
Umut geçen sezon başında bir evlilik yaptı başarısız bir evlilik oldu 5 ay sonra sezon ortasında boşandı psikolojik durumunu yaşayan bilir sonuçta bir süre için insanda yıkım oluşturur bu durum Umut kısa sürede kendini toparladı kimseye hissettirmeden topunu oynamaya devam etti,birde böyle bir durum var yani.

ozturk
12.08.2009, 13:31
Umut kardeşimiz hakkında kimsenin pek bilmediği bir konuyu belirtmek istiyorum gerçi biraz özel hayata giriyor fakat..
Umut geçen sezon başında bir evlilik yaptı başarısız bir evlilik oldu 5 ay sonra sezon ortasında boşandı psikolojik durumunu yaşayan bilir sonuçta bir süre için insanda yıkım oluşturur bu durum Umut kısa sürede kendini toparladı kimseye hissettirmeden topunu oynamaya devam etti,birde böyle bir durum var yani.

benim haberim vardı. o nedenle pek eleştirmiyorum kendisini..

insanın özel hayatında kafasının rahat olması çok önemli..

Semih
12.08.2009, 13:32
Çok teşekkürler Mustafa Abi.

Sağolun...

61viya
12.08.2009, 13:37
Futbol yerine psikolojiyi bilen bir şehir olaymışız keşke...

28TS61
12.08.2009, 13:48
olay da ilgimi çeken taraf trabzon amatöründe olan fenerbahçe spor klubü kısmıydı?
var mı böyle birşey?:S

benimde dikkatimi cekti bu kismi.
hem bu haber gercek mi degil mi belli bile degil.
bir gazetecinin isi olay yerinden fotograf cekmek degilmi?
önünde bir taraftar futbolcuya küfür vs ediyor ama sen hic bir resim cekmiyorsun. ilginc degil mi ?

Hüseyin İlkin
12.08.2009, 13:49
Yazık, yazık.
İdmana kadar gidip yakışmayan işler yapmak, vallahi yazık.

Umut, müthiş bir oyuncu mu? Değil.
Her maç üst düzey performansı mı var? Yok.
Trabzonspor'un futbolcusu mu? Evet.

O zaman bitti, gerisi önemli değildir.
Bu takımın formasını giydiği sürece böyle şeyler olmamalıdır.
Umut veya başkası, isim farketmez, Trabzonspor formasını giyiyorsa, bitti olay.
Gidip idmana ağır sözler söylemek ne demektir yahu.

Sen işini yapmaya devam et Umut, bakmamaya çalış böyle şeylere.

Adem Erdoğan
12.08.2009, 13:56
Trabzonspor forması giymese bile yani her kim olursa olsun tel örgülerinin arkasındaki bir insana sövmek adamlığa delikanlılığa sığmaz.

mavikan
12.08.2009, 14:21
Böylelerini teşhir edeceksin arkadaş. Vereceksin resmini millete. Gizlemeyeceksin. Trabzon'da dayağı yiyince hem onun aklı başına gelecek hem de bir daha boyle bir hareket yapan 2 değil 20 defa düşünecek.

Mutlaka bir goren, bilen, resmini çeken vardır. Teşhir edin şu vatandaşı..
güzel bir fikir.. hatta bilboardlara asacan gerizekalının fotosunu.. "ben bir eşşeğim" yazısı da olmalı..
bak bir daha kimse aklına eseni yapabiliyor mu?

warrior
12.08.2009, 14:39
genel olara ben umutun ilk maça bakarak bukadar eleştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü bu yıl bizim forvetlerimizin durumunun nasıl olması çok da önemli değil bu kısma çok takılmamamız gerekir çünkü elimizdeki mevcut kadroda pek çok oyuncumuz var ve ilk 11 imizi çeşitlendirebiliriz. ikinci olarak daha ilk maç ve eminim umut daha iyi olacaktır.geçen sene guiza ya fenerbahçe bir sezon katlandı ve buszon guiza takımını sırtlamaya bşladı.
küfür meselesine gelince böyle bir hakkı kimse taraftara vermez sonuçta onlarda insandır artık buişi yapan haşere ve pislikleri içimizde barındırmamamız gerekir

Punisher-61
12.08.2009, 21:33
umut bize cok cektirecek bu sene

Cafer KILIÇSOY
12.08.2009, 21:58
Taraftar tepkisiymiş. Yesinler sizin tepkinizi. Tepki gosterdiğinizde adama Zidane yetenekleri geçecek sanki. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor zaten Umut. Sizin tepki gostermenize gerek yok daha iyi olması için. Golge etmeyin başka ihsan eylemez.

Trabzonspor'un iyiliğini istiyorsanız bunu yapın. Yok derdiniz ben herşeyi bilirimse Trabzonsporluyum demeyin o zaman.
Çok şey istiyorsun Ömer çok...

Sivas maçında sahaya giren densize ne gibi bir yaptırım uygulandı. Haa tabii, yaptırım uygulandı, ama Trabzonspora.

ALLAH'tan korkmak, kuldan utanmak yok bunlarda. Emin ol çok büyük bir iş yapmış gibi dolaşırlar sokaklarda!!!

Anıl Caner
12.08.2009, 23:09
Sevmese de beğenmese de Diyarbakırspor maçında bütün taraftarın Umut'u tribüne çağırıp "Trabzon seninle gurur duyuyor" diye bağırması kaçınılmazdır. Bunu artık yapmak zorundasınız.

Cihad Varlı
12.08.2009, 23:13
Sevmese de beğenmese de Diyarbakırspor maçında bütün taraftarın Umut'u tribüne çağırıp "Trabzon seninle gurur duyuyor" diye bağırması kaçınılmazdır. Bunu artık yapmak zorundasınız.

İmkansızı istemek bu olsa gerek abi :)

Alihan Ertürk
12.08.2009, 23:13
Belkide Umut'a destek olursak o da '' normal '' bir forvet olur ..

Oruç
12.08.2009, 23:45
Futbolu veya birilerini yorumlamak için yaşın kaç olması gerekiyor acaba. Asıl senin gibi düşünen taraftarlar olduğu sürece bizim tribünlerden küfür, ıslık kesilmez.Senin gibi düşünenleri çok iyi biliyorum "O kimde yorum yapıyo, yok hoca takım kurmayı bilmiyo" gibi boş laflar edersiniz anca.

Bırakında futbolu sevenler yorumlasın bilmeyenler yada bildiğini düşünüpte anlamayanlar kenara çekilsin lütfen..

Futbolu yorumlamak için yaşın pek de önemli olduğunu sanmıyorum. Öyle bişey dediğime dair herhangi bir emare dahi bulamazsınız.

Yukarıda söylediklerim birilerini yorumlamak için de aynı geçerliliği ihtiva etmekte. Lakin bu birileri dediğimiz kişinin Trabzonspor futbolcusu olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Evet birilerini yorumlayabilirsiniz ama yorumladığınız kişinin yaşının 26, sizin yaşınızın da 19 olduğunu dikkate alarak.

Sitede yazan çok değerli büyüklerimizin kendisinden küçük olan futbolcumuza "çocuk" demesini bir şekilde anlamak mümkün olmakla beraber, 19 yaşındaki birisinin kendisinden "7" (yazı ile yedi) yaş büyük olan bir futbolcumuza "çocuk" yakıştırmasında bulunması tarafımca hoş karşılanmamaktadır.

Futbolu "bildiğim"e dair herhangi bir kanıt bulmanız mümkün değildir bu forum sayfalarında. Aslında "bilmek" sözcüğü de kanaatimce "pek de içi doldurulmamış" bir kelimedir. Ha "bilmek" derken kadro yazıp "şu şurda oynasın, Umut'tan bişey olmaz, hay Allah'ın cezası nasıl atamadın şunu..." türünden şeylerse evet ben bir şey "bilmiyorum".

Bu söylediklerimi de daha önce söylediklerim gibi "boş" olarak görüp, "kenara çekil"memi isteyebilirsiniz tabi ki de.

hamucera
13.08.2009, 00:11
umut bulut u yerin dibine sokanlara multimedya kısmındaki videoyu izlemelerini tavsiye ederim. ömer arkadaşımız güzel bir çalışma yapmış.

Ahmet Ocak
13.08.2009, 00:14
umut gol atabılıyor ama devamı imzamda! (idi) !! bu sadece iyi niyetli futbolcu arkadasımızdan kurtuldugumuz gun bayram edecegım

Bekir
13.08.2009, 01:01
umut bulut u yerin dibine sokanlara multimedya kısmındaki videoyu izlemelerini tavsiye ederim. ömer arkadaşımız güzel bir çalışma yapmış.
Huseyinin geçenlerde bi videosunu izlemiştim,o videodan sonra Umutu izleyince;Huseyini bu hale getiriyosa video Umutu ne hale getirirse getirsin farketmez...

Ayrıca neden video izlicez,Umutu her mac izliyoruz?*

hamucera
13.08.2009, 01:29
Huseyinin geçenlerde bi videosunu izlemiştim,o videodan sonra Umutu izleyince;Huseyini bu hale getiriyosa video Umutu ne hale getirirse getirsin farketmez...

sen bilirsin

Anıl Caner
13.08.2009, 02:56

şimdi ben bu mesajdan ne anlamam gerektiğini anlamadım. videoya bakıp topçu beğenme özelliği forumda türemiş bir olay zaten. kimse de savunmuyor bunu. ancak futbolcumuzun yuhalanmış olduğu tartışılırken bu mesaj bana sanki iyi ki yuhalanmış denilmeye çalışıyoru çağrıştırdı. umarım öyle değildir.

futbolcu beğenmemek farklı bir olay. beğenmezsin, olur biter. ama beğenmediğin oyuncuya git demek, senden kurtulalım demek saçmadır. kulübün yöneticileri, teknik heyeti vs. memnun değilse satmaya çalışırlar, he alanı bile olmuyorsa oyuncunun Hüseyin Çimşir usülü kontratı bitince bedavaya gönderilir, yeni kontrat imzalanmaz. Bu noktada futbolcuya kızamazsınız.

Beğenmediğiniz futbolcu hakkında siteminizi yöneticiye yaparsınız, teknik heyete yaparsınız (ki ben bunları da doğru bulmuyorum). Futbolcu yuhalanma, taraftar tepkisini üzerine çekme gibi olayları disiplinsiz davranışlarıyla, isteksiz hareketleriyle, formasına yaptığı saygısızlıkla edinebilir. Düşünüyorum, Umut'un bunların herhangi birisiyle uzaktan yakından alakası yok.

En çok tepki alan oyunculardan olmasına rağmen taraftarı en çok seven ve sahip çıkan oyunculardandır. Bizzat şahidim.

Bu takımdan git, bu takımın oyuncusu değilsin gibi yorumlar beni üzüyor. Zaten atmanı beklemiyordum gibi itici ve gerçek dışı yorumlardan bile daha fazla üzüyor.

Umut Bulut benim bu takımda en çok sevdiğim oyunculardandır. Sevgimin dışında yetenekli bulduğum bir çok husus da var kendisini. Bu takımın daha iyi bir hücum oyuncusu ihtiyacı olduğu fikrine kızmam. Git Umut lafına kızarım.

Şahsi fikrim Umut'un gerekirse futbolu bırakıncaya kadar takımda kalması yönündedir. Her işte bir hayır vardır demek istiyorum ben. Belki bu vesile ile taraftar ona ilk kez gerçekten kucak açar, ya da açarmış gibi yapar da Umut bunların karşılığını verir. Gül gibi geçinir gideriz.

Şans yanında olsun Umut'um.

Nazlı Ayaz
13.08.2009, 09:26
Biraz daha olumlu cümleler kurup destek olsak daha iyi degil mi arkadaslar bu sekilde davranınca elinize ne geciyor ki anlamadım....
Bundan sonra oynadığı futbol düzelirse söylediğiniz tüm bu sözcükleri geri mi alacaksınız....
Merak ediyorum...

Süleyman50
13.08.2009, 09:28
umuta yapılan hareket çok yanlış inşallah bir daha tekrarlanmaz, diyarbakır maçında eğer yine umut oynarsa destek olmalıyız....

Semih GÜL
13.08.2009, 09:34
Şahsım adına konuşuyorum , bu kadar bonkör pozisyonları farcayan bir forvet ile sahalarda olmamızı anlayamıyorum, bırakın Ts luları etrafımdaki herkez Umut size uygun bir forvet değil demeyen yok, yani böyle de bakınca sanırım bunu herkez görüyor, tutar dal arayanlar yıllık isttisliklerde sadece attığı gol miktarına bakıyorlar , hırslı diyorlar, koşuyor diyorlar...
Ama şahsım adına baktığım zaman detaylarına girmek istemi,yorum hazırlık macında bir taraflarını yırtık 4-5 kişi geçip umut tu kaleci ile karşı karşıya bırakacak pası veren takım arkadaşının emeklerini hiç edebilen bir forvet görüyorum, aklımdan direk şu geçiyor hadi bu hazırlık maçı değilde daha önemli bir maç olsaydı , ama bunada bir pozison hazrcadıysa ne oldu diye bakmayın,geldiğinde umutun bişeyler yapabileceğine inanıyordum fakat görünen o ki umutta bir gelişme yok , kaldıki bizim onun gelişmesini bekleyecek lüksümüzde yok, bize gelişmiş bir forvet lazım,kaldıki bizde oynarken başlarda Fatih tek ayağı ile toplara vurabilirdi ,gittiği zaman iki ayağınıda ustaca kulklanabiliyordu, hüseyin bile kendini çok çok geliştirmiş bir futbolcudur,umutta hala ışık yok,
Hal böyle iken akla şu geliyor madem böyle umutu neden tüm gelen hocalar oynatıyor???
Açıkcası buna sadece ihtimal olarak cevap verebiliyorum!!!

Yani aslında problem umutta değil,böyle bir futbolcu ile sahalarda olmamız , keşke onun yerine Ali güzeldal lar, Barış memişler, eren görürler sahalarda olasaydı en azından daha gelişecek derdik...

Bir çoğunuz katılmayabilir hatta dün olduğu gibi beni günah keçisi ilan edebilir ama bence umut bizde oynayabilecek futbolcu değil...(Yendiğimiz hatta umutun gol attığı maçlarda bile stress altında maçın bitimini yaşıyorum)

demir
13.08.2009, 09:56
BİR vatandas takımın antrenmanına kadar gelıyor takımın en atersleyıcı en hırslı futbolcusuna (tuncay) kufurler edıyor bunu orada bulunan hıc bır gazete kamera yada bır basın organı goruntuleyemıyor ısın garıbı olayı kacırsanız bıle guvenluık gorevlılerı bu adamı yaka paca goturken nerdesınız ??? ve bu olay bır haber gıbı ortaya cıkıyor ve vıkan habaerde de soyle bır ıbare var trabzonda fenerbahce amator spor klubu ?? dikkat edin yavas yavas asılamaya baslamıslar tv lerı kullanarak buradan cıkarmamız gereken sey trabzonda fenerbahce adına ıs yapan bır futbol sorumlusunun bulundugundan zıyade trabzonda gerceklesen bır cok olayın kaynagınında kım oldugunu acıkca bıze gosterıyor

Gordon Freeman
13.08.2009, 14:28
karakterine lafım yok.Performans olarak Ankaragücü dönemini aratıyor..Bazı maçlar çok sinirlendiğim olmuştur kendisine ama yine de severim Umutu.

ozturk
13.08.2009, 14:29
Allah iç saha maçlarında umuta kolaylık versin..

BALKAN 06
13.08.2009, 14:31
bize de sabır:cool:

Yunus Güneş
13.08.2009, 14:47
GOLLER in atmaya başlayacak yakın zamanda...

ozturk
13.08.2009, 14:49
geçen sene 5. hafta başladı atmaya 14 tane attı daha ne olsun.. bu yıl en az 18 gol bekiyorum..

inşallah bi sorun olmazsa..

Harun-61
13.08.2009, 15:30
Allah iç saha maçlarında umuta kolaylık versin..

amin......

güneyli
13.08.2009, 15:37
Umut ve gökhanın şahsında yapılan aşırı tepkiler Trabzon merkezli bir kamuoyu oluşturuyor.Oradan da tv yorumcularının ağzına sakız. çiğne babam çiğne.Daha bir resmi maç oynanmış Umut a veryansınlar.Daha tv lerin ilk proğramında ilk gündeme gelen gökhan ve umutun yetersizliği.Kazanılmış bir maç sonrası..Diğer takımlarla ist. takımlarıyla ilgili ballı ballı konuşmalar.Galiba burada çenelerin kapatılmasının tek yolu umut ve gökhanın golleri atmaya başlaması.

Emirhan Makul
13.08.2009, 16:29
http://img195.imageshack.us/img195/2812/13671.jpg (http://img195.imageshack.us/i/13671.jpg/)

Zeki Akyol
13.08.2009, 16:43
Gitmayun uşağun üzerine bence en ısteklı futbolcumuz Alan ve Umut tur ben Umut u beğenıyorum kendısını geliştiryor tekniği bile gelişmiş son macta sadece şansızdı bu sezon 20 gol atar bence

Ali İhsan
13.08.2009, 17:06
Umut'u artık eleştirmeyeceğim.

Umut başarılı olmak istese bile önüne artık bentler çekilmiş, takımın en eskilerinden birisi olmasının cezasını takım iyi giderken bile küfür yemekle ödüyor. Oysa ki o forma altında gol attığında kendinden geçen bir insan, hiç bir gol sevincinde artistlik göremezsiniz, hep gözünde Trabzonspor'a bir gol daha katkıda bulunmanın coşkusunu yaşarsınız.

Seneye kontratı bitiyor, umarım bir saflık yapıp yeni kontrat imzalamaz Umut. Avrupa'da kalburüstü bir takımda(Sinan Kaloğlu bile Avrupa turuna başladı düşünün yani) çok başarılı olup, hem de çok sevileceğine inanıyorum. Bizim çoğunluğumuz onu sevemedi, sevdiyse bile sahip çıkamadı...

Umut benim gözümde golcülük konusunda Fatih Tekke'nin yanına bile yaklaşamaz ama şu oyun sisteminde takımın en kritik parçalarından biridir ve gol atmasa bile faydalıdır. Hatta bu sezon eğer sakatlık yaşamazsa Gökhan'ın önünde birinci tercih olacağını düşünüyorum.

Fatih'i çok istedim ama takımın 4-4-2'den devam edeceğini düşünerek Fatih - Gökhan(Umut) gibi bir düzen hayal ediyordum ilerde. Ortasahamızı daha dinamik hale getirip tek forvete geçmemiz durumunda(görüntü öyle gözüküyor) Umut ve Gökhan'ın yeterli olacağını ve Fatih olayıyla daha fazla bu ikilinin yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tabi +1 alternatif forvet alınması gerekli ve yeterlidir...

TRabzon 0f Love
13.08.2009, 17:24
Hiç umudum yok ama inş kendini aşar .. :S

Semih
13.08.2009, 17:41
Seviyorum seni be Umut!

Birçoklarına inat!

Adamsın be Umut!

senol 6116
13.08.2009, 17:48
Maalesef tek forvetin gerektirdiği bazı özelliklere haiz değil.Yine de iç saha maçlarında daha etkili olacağını düşünüyorum.

Cihat K
13.08.2009, 17:54
Umut senden bu maç gol beklıyoruz

Ahmet KESKİN
13.08.2009, 18:59
umut goooooooooooolllll goollllllllllllll golllllllllllllllllllllllllllllllllll

hadi arslanım göster kendini

Mustafa Yüksek
13.08.2009, 19:04
arada eleştiresim geliyor seni...sonra bizim taraftara bakıyorum...

alnının terine sağlık be umut...biz yine de inanıyoruz sana...

Can Delibaş
13.08.2009, 19:36
Umut'u artık eleştirmeyeceğim.

Umut başarılı olmak istese bile önüne artık bentler çekilmiş, takımın en eskilerinden birisi olmasının cezasını takım iyi giderken bile küfür yemekle ödüyor. Oysa ki o forma altında gol attığında kendinden geçen bir insan, hiç bir gol sevincinde artistlik göremezsiniz, hep gözünde Trabzonspor'a bir gol daha katkıda bulunmanın coşkusunu yaşarsınız.

Seneye kontratı bitiyor, umarım bir saflık yapıp yeni kontrat imzalamaz Umut. Avrupa'da kalburüstü bir takımda(Sinan Kaloğlu bile Avrupa turuna başladı düşünün yani) çok başarılı olup, hem de çok sevileceğine inanıyorum. Bizim çoğunluğumuz onu sevemedi, sevdiyse bile sahip çıkamadı...

Umut benim gözümde golcülük konusunda Fatih Tekke'nin yanına bile yaklaşamaz ama şu oyun sisteminde takımın en kritik parçalarından biridir ve gol atmasa bile faydalıdır. Hatta bu sezon eğer sakatlık yaşamazsa Gökhan'ın önünde birinci tercih olacağını düşünüyorum.

Fatih'i çok istedim ama takımın 4-4-2'den devam edeceğini düşünerek Fatih - Gökhan(Umut) gibi bir düzen hayal ediyordum ilerde. Ortasahamızı daha dinamik hale getirip tek forvete geçmemiz durumunda(görüntü öyle gözüküyor) Umut ve Gökhan'ın yeterli olacağını ve Fatih olayıyla daha fazla bu ikilinin yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tabi +1 alternatif forvet alınması gerekli ve yeterlidir...

Kesinlikle katılıyorum tüm kelimeleri parmaklarımdan aldınız.Ellerine sağlık...

Cihad Varlı
13.08.2009, 19:39
Yine Umut'a güveniyoruz .. Yine umutlarımızı boşa çıkarmaz inşallah..

Ömer SEVİNÇ
13.08.2009, 19:39
Bu haftaki olaydan sonra kendi kalene 5 gol atsan da 92 tane gol kaçırıp 77 tane pas hatası yapsan da benim gözümde maçın adamı sensin Umut. Bunu bil, sahaya çık topunu oyna. Avni Aker'deki taraftarın önemsenecek bir taraftar olmadığını inşallah anlamışsındır artık. İyi de olsa kötü de olsa gelecek seslere hiç kulak asma. Rahat ol. Maçın yıldızı oylamasında da oyum sana;)

Sana güveniyorum adamım. Bu forma altındaki 2. hattrickini yapacaksın inşallah;)

Cihad Varlı
13.08.2009, 19:46
Bu haftaki olaydan sonra kendi kalene 5 gol atsan da 92 tane gol kaçırıp 77 tane pas hatası yapsan da benim gözümde maçın adamı sensin Umut. Bunu bil, sahaya çık topunu oyna. Avni Aker'deki taraftarın önemsenecek bir taraftar olmadığını inşallah anlamışsındır artık. İyi de olsa kötü de olsa gelecek seslere hiç kulak asma. Rahat ol. Maçın yıldızı oylamasında da oyum sana;)

Sana güveniyorum adamım. Bu forma altındaki 2. hattrickini yapacaksın inşallah;)

Katılmıyorum . Mücadele edene , mütevazi , efendi olana puan vermiyorlar . Gol atana futbol oynayana puan veriyorlar . Mücadele ediyor , istiyor bir yere kadar . Defalarca bu takımın forveti olmadığını gösterdi bize . Sırf o formayı giyiyor diye kendisine saygım ve güvenim var . Umarım artık üstüne birşeyler koyup beni ve benim gibi düşünenleri utandırırsın Umut . Hiç sanmıyorum ama neyse..

Not : Bu hafta Ömer abininde dediği gibi hattrick yaparsan herkesin huzurunda özür dilerim senden..

Remzi
13.08.2009, 19:48
Umut utandırdı ve utandırmaya devam edecek merak etme sen. :)

Sefa
13.08.2009, 19:49
Hattrick yapsın bende özür dileyeceğim herkesin önünde.. Yeter ki yapsın ben hazırım.

Öztürk Adem
13.08.2009, 19:49
Ne olur :D oynamıcagım de umut

Cihad Varlı
13.08.2009, 19:50
Umut utandırdı ve utandırmaya devam edecek merak etme sen. :)

Pardon ama nasıl utandırdı abi ? Ben sahada utandırmasını istiyorum , önemli olanda bu zaten .

28TS61
13.08.2009, 19:50
ceyhunun attigi golün pasini umut verdi. bunu da unutmayalim.

Cihad Varlı
13.08.2009, 19:51

Ona bakarsak atağıda Sylva başlattı :D

Hasan Ayvenli
13.08.2009, 22:28
sanki süper bi asist yaptı da golün pasını verdi :D gelen topu sağa açtı. onu da yapamayacaksa yırtsın lisansını artık be :D

oguz altinbas
13.08.2009, 22:49
diyarbakır macında oynarsa bakalım bu hafta ne kadar cıldırtacak taraftarı?ya bizim takıma göre bit forvet değil...

ilhan
13.08.2009, 23:02
cio_henry.14'dan bir alıntı yapıp çok uzun bir yazı yazmıştım ama şans eseri silindi.

Umut'u beğenmeyebilirsiniz, yetersiz görebilirsiniz ama siz öyle düşünüyorsunuz diye her mesajdan alıntı yapıp bir şeyler söyleme gereksinimini pek anlamıyorum. :) Neyse anlayıp ne yapacağım. Öğreniyoruz işte futbolu.

Cihad Varlı
13.08.2009, 23:11
cio_henry.14'dan bir alıntı yapıp çok uzun bir yazı yazmıştım ama şans eseri silindi.

Umut'u beğenmeyebilirsiniz, yetersiz görebilirsiniz ama siz öyle düşünüyorsunuz diye her mesajdan alıntı yapıp bir şeyler söyleme gereksinimini pek anlamıyorum. :) Neyse anlayıp ne yapacağım. Öğreniyoruz işte futbolu.

Burası forum ve tartışma ortamı . Benim gibi düşünmeyenlerle tartışmam kadar doğal ne olabilir ki ? Benim gibi düşünmeyen üyerin mesajlarını alıntı yapmam forum kurallarına aykırı mı ? Hayır..

ilhan
13.08.2009, 23:14
Sana düşüncelerini söyleme diyen mi var? Ne güzel söylüyorsun işte. Sana katılmadığım bir çok nokta var ama ben sırf eleştireceğim ya da imalı göndermeler yapacağım diye senden alıntı yapmıyorum.

Anladık görüşlerini, sen de insanların görüşlerini anla. Bir şeyi empoze etmeye mi çalışıyorsun? Hayır. Katılmadığın yerleri belirtmende bir sakınca yok ama her mesajda aynı şeyleri görünce insan "derdi ne acaba" deyip geçiyor.

Sen devam et böyle, sana dur diyen yok zaten.

Buranın forum olduğunu hatırlattığın için teşekkür ederim.

Cihad Varlı
13.08.2009, 23:16
Sana düşüncelerini söyleme diyen mi var? Ne güzel söylüyorsun işte. Sana katılmadığım bir çok nokta var ama ben sırf eleştireceğim ya da imalı göndermeler yapacağım diye senden alıntı yapmıyorum.

Anladık görüşlerini, sen de insanların görüşlerini anla. Bir şeyi empoze etmeye mi çalışıyorsun? Hayır. Katılmadığın yerleri belirtmende bir sakınca yok ama her mesajda aynı şeyleri görünce insan "derdi ne acaba" deyip geçiyor.

Sen devam et böyle, sana dur diyen yok zaten.

Buranın forum olduğunu hatırlattığın için teşekkür ederim.

Abi yanlış birşey mi yapıyorum ? Kimseye birşey empoze etmeye çalışmıyorum . Herkesin düşüncesi kendine . Bundan sonra alıntı yapmam olur biter . Hatalıysam özür dilerim , affedin .

ilhan
13.08.2009, 23:20
Yahu ben hatalısın mı dedim. Bir çok arkadaş seninle aynı şekilde düşünüyor. Ama bunu sürekli dile getirmek bize bir şey kazandırmıyor?

Herkes Umut ve Gökhan'dan daha iyisini istiyor. Ama yönetim almıyor ya da alamıyor diye Gökhan ve Umut'u günah keçisi yapıyoruz. Gerçekten üzülüyorum şu adamlar için. Hayır yeteneklerinde ya da başka bir olayda değilim.

Bu adamlara Trabzonspor'un forveti olamazlar deniliyor ama istenildiği kadar denilsin. Bu adamlar şu an bizim forvetimiz. Yani sevelim, sevmeyelim, elimizdekiler bunlar. Adamların tek suçu bizde olmaları mı? Onların oynaması mı onların hatası? Yoksa yetersiz görülüp gönderilmemeleri mi? Ya da en iyi verimi almak için çalışılması mı?

Hatamız ne bizim?

Peki ya çözümü nedir?

Cihad Varlı
13.08.2009, 23:21
Yahu ben hatalısın mı dedim. Bir çok arkadaş seninle aynı şekilde düşünüyor. Ama bunu sürekli dile getirmek bize bir şey kazandırmıyor?

Herkes Umut ve Gökhan'dan daha iyisini istiyor. Ama yönetim almıyor ya da alamıyor diye Gökhan ve Umut'u günah keçisi yapıyoruz. Gerçekten üzülüyorum şu adamlar için. Hayır yeteneklerinde ya da başka bir olayda değilim.

Bu adamlara Trabzonspor'un forveti olamazlar deniliyor ama istenildiği kadar denilsin. Bu adamlar şu an bizim forvetimiz. Yani sevelim, sevmeyelim, elimizdekiler bunlar. Adamların tek suçu bizde olmaları mı? Onların oynaması mı onların hatası? Yoksa yetersiz görülüp gönderilmemeleri mi? Ya da en iyi verimi almak için çalışılması mı?

Hatamız ne bizim?

Peki ya çözümü nedir?

Tamam abi , haklısınız . Anladım ben hatamı .

Mehmet Zeki
14.08.2009, 01:17
Onumuzde Diyarbakirspor maci var. Ardindan Toulouse maci. Diyarbakirspor macinda taraftar Umut'a sayip cikmasi lazim. Yoksa Toulouse'u zor eleriz. Bu arada bu butun oyuncular icin gecerlidir.

Utandirma beni Umut. Hadi aslanim!

Kadir
14.08.2009, 01:34
Şaşırt beni Umut .

İskender YILMAZ
14.08.2009, 01:44

Haha .. :D Vay be ne yapmış öle, yapacak başka çaresi yoktu, bunu yazmak saçmalıktır ya, gören de gol pozisyonuna felan soktu zannedecek .. :)

Gökhan KAN
14.08.2009, 01:56
Futbolcunun eksik yönlerin yaptığı hatalar eleştirilir...Ama bizim futbolcumuz olamaz yada daha ağır kelimeler kullanılmaz..Nihayetinde bizim fubolcumuz..Şu forumda birçok kişi aynı fikri taşımasına rağmen öyle ağır sözleri söylemediklerine eminim..Gidene kadar tutun kendinizi sadece eleştirin gidince dersiniz zaten bizim topçumuz olamazdı diye..

Mustafa Yüksek
14.08.2009, 02:03
içimden bir ses fransız takıma çok fena bir gol atacak diyor...böyle ses getirecek bir gol...ya çok güzel olacak ya da zamanı güzel olacak...

Semih GÜL
14.08.2009, 09:40
Haha .. :D Vay be ne yapmış öle, yapacak başka çaresi yoktu, bunu yazmak saçmalıktır ya, gören de gol pozisyonuna felan soktu zannedecek .. :)

bu mudur?

;)budur

ozturk
14.08.2009, 09:43
Umut sen kimseye aldırış etme çık oyna futbolunu...

Mollasalihoğlu
14.08.2009, 11:39
Öğreniyoruz işte futbolu.

Duygusal seni :D

İskender YILMAZ
14.08.2009, 11:46
Umut sen kimseye aldırış etme çık oyna futbolunu...

Tamam anlaşıldı, kimseye aldırış etmesin, seni dinlesin, çıkıp oynasın .. :)

ozturk
14.08.2009, 12:08
Tamam anlaşıldı, kimseye aldırış etmesin, seni dinlesin, çıkıp oynasın .. :)

senin gibilere aldırış etmesinde 50 tane gol kaçırsın problem değil...

siz gidin idmana adama küfredin..

onur-ts
14.08.2009, 15:09
Umut yarın yap bişeler daaa.her maç çıldırtma insanı...

Tolunay Abdioğlu
14.08.2009, 16:10
Diyarbakırspor maçında gol atıcağını düşünüyorum.

İnşallah atar da üstündeki baskı kaybolur.

İskender YILMAZ
14.08.2009, 16:29
senin gibilere aldırış etmesinde 50 tane gol kaçırsın problem değil...

siz gidin idmana adama küfredin..

Tamam benim gibilere aldırış etmesin, gol kaçırsın, ben gidip küfretcem Umut'a idmanda, hepsi anlaşıldı, başka ? :)

Nazlı Ayaz
14.08.2009, 16:53
Ben kendisine güveniyorum ama üzerindeki bu olumsuz baskıdan kurtulması gerek ister istemez her insan etkilenir bunca elestiriden bunun ortadan kalkıp eski moralinin yerine gelmesi bizim elimizde sadece sessiz kalmakla bile destek olunabilir....

Harun-61
14.08.2009, 16:59
yarin ilk golünü atacak insa.

peker61
14.08.2009, 17:57
Umuta çok fazla yükleniyoruz her sene ortalama 15 gol atıyor koşuyor yırtınıyor daha ne yapsın biraz gol kaçıracak diyarbakır maçıyla atmaya başlayacak inşallah..

Paksoy
14.08.2009, 18:03
umut maçın adamı olacak gibi his var içimde

SDanışmaz
14.08.2009, 19:40
Umuta çok fazla yükleniyoruz her sene ortalama 15 gol atıyor koşuyor yırtınıyor daha ne yapsın biraz gol kaçıracak diyarbakır maçıyla atmaya başlayacak inşallah..

Biraz mı?

Geçen sene atamadığı goller yüzünden başımda saç kalmadı..

Emo91
14.08.2009, 20:03
forvetlerimize cok yükleniyoruz arkadaslar!

ya güiza gecen sene ne kadar tepki gördüki taraftarindan??
yane lugano bile ondan fazla gol atmisdi ama taraftarlari yinee sabretti!
biz bunu yapamiyoruz iste, yane cok büyük baski olusdurmasak forvetlerimiz ucar bence!

cünkü gercekdne kaliteli ve golcü adamlar bunlar!
umut bizde her sene 15 atiyor, gökhanda saten milli takimda olsun kayseride olsun, bizde gecen sene attigi ve attirdigi goller olsun, ispatlamis bunlar kendilerini!
simdi gelip de "bunlar bize göre forvet degil" demek ne demek oluyor? yapmayalim böyle, cocukca oluyor!

yane elestirenlerin niyetide süphesizki iyi ama sonucda birseye yaramiyor!

bende gol kacirdigimda avni akerde tüm kale arkasi tribünü bana küfür etse ve orayi yikicakmis gibi asaga inse bende atamam abi, mesele bu!

yarin tüm oyuncularimiza destek olalim, destek verdigimiz zaman bu adamlar isi götürür, gol krali da olur hersey de olur!

miaksoy
14.08.2009, 20:31
Umut'un uzerine cok fazla gidiliyor. Sinirleri gercekten bozulmus usagin. Sivas macinda nasil bagirdi oyle Alanzinho'ya. Umut'a destek olup , sakinlestirmek lazim. Bir gol atarsa kendine gelir.

pReN@_61
14.08.2009, 20:44
Gol atması lazım gol