PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

demir
11.07.2009, 09:53
bu takıma kım gelırse elestırmezdınız ??? son 7 yıl ıstatıstıklerıne bakarsanız umut bulutun bu takıma olan katkısı yattara nınkının yaklasık 100 katıdır ???? ama nedense yatarraya 61 yakıstırıyor ama umuta 10 numarayı yakıstıramıyorsunuz ???? ne zman sızlere gızmet eden tutgunuz taqkım ıcın ter doken futbolculara saygı duymayı ogreneceksınız ??? sankı 40 yıllık futbol otorıtelerı gıbı oturdugunuz yerden o oole olmaz bu boole olmaz ondan topcumu olur vs vs ..! yapmayın yaa yapmayın bakın bır kerede ısınızewde anladınız seylere yorum yapın ..! bır takımda futbolu numara degıl futbolcu oynar aksı durumda umuta 279745 numaralaı formayı gıydırın en az 16 gol atar pekı ya yattara ??? 61 forması ıle nelewr yapacak gorecez

Yavuz Hasan
11.07.2009, 13:31
messi gelsi en fazla iki hafta sonra o da eleştirilmeye başlar

Mesut
11.07.2009, 13:39
evett umut hüseyin gitdi şimdi şimdi bütün hüseyın için soylenenler sana soylenecek.kendini ona göre hazırla sen gitdikden sonra tayfuna. ondan sonra ceyhuna,giraya
adamım sen herzamanki gibi kendin gibi ol 15 gol ortalamasını tutdur gene daha fazlada atarsa hayır demeyiz yanı :D

oflubektas
11.07.2009, 14:21
2 senedir 15 gol atıyor, kıyamet gibi de kaçırıyor. Maç boyunca hem hücum pres yapıyor, hem de enerjisiyle ortasahaya büyük katkı sağlıyor. Attıklarıyla, kaçırdıklarıyla, ve yaptığı koşularla bu sezon girdiğimiz gol pozisyonlarının en az %90'ında Umut'un imzası var.

Çok yetenekli değil, sol ayağı hiç yok; kabul ediyorum ama Umut olmadığı zaman takım gol pozisyonuna bile giremiyor. Topu ayağına çok yakıştıran Yattara ve Alanzinho vardı, şimdi de Engin geldi ama ileri uçta yine ona ihtiyacımız olacak.

Az kaldı unutuyordum, "Kaçırdıklarını atsa İbrahimoviç olurdu" diyelim de tam olsun :)

Oruç
11.07.2009, 14:28
Umut 10 numarayı çıkar kardeşim Messi gelecekmiş... Şaka gibi yahu Egemen ile birlikte 90 dk kendini paralayan tek oyuncu. Ne yapsa yaranamayacak bu taraftara belli. Devam et Umut seni seviyorum..

Kaan
11.07.2009, 14:43
10 Numara Umut Bulut ! ;):alkış:

KUTADGU
11.07.2009, 15:02
Futbol yeryüzünde hangi futbol izleyicisine söylerseniz söyleyin gülünecek ve ciddiye alınmayacak şeyler Umur Bulut'un sayfasında çok çok kullanılıyor.

Düşünsenize şu cümlenin gelişimini...

Bizimkiler :"Vallahi bizde bir forvet var her sezon 15 gol atıyor ama çok yeteneksiz"
Dünyalılar : ....!?......
Bizimkiler : "Ne top tutabiliyor, ne kafa topuna çıkabiliyor ne de son vuruş yapabiliyor"
Dünyalılar :.......?!?
Bizimkiler :"27 yaşına gelmiş, yaşlanmış, gelişimini de tamamlamış üstelik"
Dünyalılar :.....?!...

Semih GÜL
11.07.2009, 16:42
Hala sırtında bu formayla antremanlara çıktığına inanamıyorum,Tamam 15 gol atmıştır belki ama Şampiyonlğa oynadığına inandığımız Trabzonumuza göre bir futbolcu değildir, kiralık gönderilen Isaac umuttan çok daha iyi forvettir bence...

Umut içimdeki umudu bitirdin... Bir mehmet yılmaz gidiyor bir yenisi geliyor anlamıyorum...

Umut git artık git....

Kaan
11.07.2009, 16:59
Hala sırtında bu formayla antremanlara çıktığına inanamıyorum,Tamam 15 gol atmıştır belki ama Şampiyonlğa oynadığına inandığımız Trabzonumuza göre bir futbolcu değildir, kiralık gönderilen Isaac umuttan çok daha iyi forvettir bence...

Umut içimdeki umudu bitirdin... Bir mehmet yılmaz gidiyor bir yenisi geliyor anlamıyorum...

Umut git artık git....

Sen istedin diye gidecekmiş. :)

Kazım Uzunboy
11.07.2009, 17:26
Umut gitsin. Peki kim gelsin ? Eto'o olur mu ? :)

mehmets61
11.07.2009, 17:27
10 numara sana yakışmıyor umut.

oulcan_ts
11.07.2009, 17:27
Eto'o kesmez bence:D

Serdar A
11.07.2009, 17:28

Umut git artık git....

Şu yorumu yapanlara kızmayın o halde ;

Sizde şampiyonluğa oynadığına inandığımız Trabzonspor'umuza uygun bir taraftar değilsiniz .

İkisi de birer görüştür neticede ...

Kazım Uzunboy
11.07.2009, 17:29
Keser kesmesine ama çoğunluk onu da beğenmeyecektir bir süre sonra.

cınar#7
11.07.2009, 17:36
Keser kesmesine ama çoğunluk onu da beğenmeyecektir bir süre sonra.
ya sırf yazmak için yazmışsın yani. bir süre sonra eto beğenilmiycekmiş tabi anlıyorum seni.

sen umutu etoyada tercih edersin şimdi,nasıl olsa koşuyo futbolu bırakana kadar bizde banko oynamalı dimi.

Kazım Uzunboy
11.07.2009, 17:42
Benim mesajımı alıntı yapıpta durduk yere mesaj yazma.

Umut'u Eto'o ya değişirim ya da değişmem. Orada anlatılmak istenen o değil. Bizim taraftarımız en küçük eksikliklerde acımasız eleştiriler yapıyor ve her zaman aleyhinde karşılık veriyor. Türkiye'nin en iyi yerli golcüsü Gökhan Ünal bizde ve olanlara bak.

el_conquistador
11.07.2009, 17:44
kombinasyon konusuna bakmadım hiç aslında, müzik olsun dedi arkadaşlar, bende alelacele yeğenime koy şuna 2-3 tane dedim, kulağa hoş gelenlerden bir arka plan oldu, 2-3 tane daha da gol ekledik.

geniş bir zamanda gollerin görüntülerini biraz daha kısaltarak daha bol gollü bir video hazırlarız artık.

Yinede eline saglik...:alkış:

cınar#7
11.07.2009, 17:52
en küçük eksiklikten kasıt gol kaçırma hobisi ise forvetler için en küçük eksiklik zaten.

AKSOY_61
11.07.2009, 20:50
Benim mesajımı alıntı yapıpta durduk yere mesaj yazma.

Umut'u Eto'o ya değişirim ya da değişmem. Orada anlatılmak istenen o değil. Bizim taraftarımız en küçük eksikliklerde acımasız eleştiriler yapıyor ve her zaman aleyhinde karşılık veriyor. Türkiye'nin en iyi yerli golcüsü Gökhan Ünal bizde ve olanlara bak.

yanlız umutunki küçük bir sorun değil.
son vuruşları çok kötü bir oyuncu, bu oyuncu da bi forvet oyuncusu.

umut yine bundan önce olduğu gibi aynı oyununu oynarsa bu küçük sorun ya umutun ya yönetimin başına patlıcak.

Yunus Güneş
11.07.2009, 20:52
Umutun enerjisine 10 numara değil 61*10 verilmeli..

Kadir
11.07.2009, 20:53
Cidden top kontrolü zayıf , son vuruşları kötü .

Yunus Güneş
11.07.2009, 20:54
Umutun en iyi özelliği defans ile kaleci arasına girip gol atabilmesi....

Mert67
11.07.2009, 21:57
Adam buna rağmen mucize yapıp 15 gol ortalaması tutturabiliyor.
:)

Oruç
11.07.2009, 22:06

Top kontrolü güçlü, son vuruşları iyi Gökhan Ünal kaç gol attı?

karim@benzema10
11.07.2009, 22:27
15 gol atmasını niye bu kadar büyüttüğünüzü anlamadım,umut sürekliliği,profesyonelliği üst düzeyde,kendisini tehdit edebilecek veya yedek bırakabilecek bir forvet olmadığı için neticede bu gol sayısına istikrarlı olarak ulaşıyor.

gökhan ünal ise iki kez gol kralı olarak kendisini ispatlamış bir oyuncu ve kendi ifadesi ile uyum sürecinin sancısını çektiği için istenilen performansı tam olarak gerçekleştirememiştir.

büyük takımın forveti umut bulut olmamalıdır.

Oruç
11.07.2009, 22:39
Gökhan Ünal bu ligde sadece "bir" kez gol kralı olmuştur.

Mesut
11.07.2009, 22:39
yandın adamım bu sene yandın hüseyin gitdi sıradaki hedef sensin daha sezon başlamadan bizim yüce taraftarımız başladı eleştirilerine maşallah.

Kadir
11.07.2009, 22:45
Top kontrolü güçlü, son vuruşları iyi Gökhan Ünal kaç gol attı?

Görende beni Gökhan Ünal'ın susturulamaz destekçisi sanacak ..

Ömer TOPAL
12.07.2009, 01:43
iyiki varsın UMUT

EmreTS61
12.07.2009, 10:59
bence umutun een iyi özelliği sürekli koşması ve pres yapmasıdırr

alptug_kd
12.07.2009, 13:08
bence umutun een iyi özelliği sürekli koşması ve pres yapmasıdırr
Başka bi özelliği yok zaten..:)...Şaka bi yana öyle yada böyle iyidir umut iyi..

Ümit Küçük
12.07.2009, 13:24
umuttam çok iyi ön libero olur forvet olmaz...hep kosan hep press yapan sut atmasınıda az cok bilen iyi bir ön libero

Serdar A
12.07.2009, 15:31
Gökhan Ünal bu ligde sadece "bir" kez gol kralı olmuştur.

Üstelik gol kralı olduğu sezon takımında tek santrafor olarak oynamış , takım arkadaşları içinden de 10 gol bandını aşan olmamıştır .

Gökhan yaklaşık 2 yaş daha büyük olsada , gol farklarının yalnızca "6" olmasıda ilgi çekici bir anektod .

hamucera
12.07.2009, 16:24
bu taraftarları anlayamıyorum,

neymiş tek istek Trabzonspor'un şampiyonluğu Trabzonspor'un başarısı eleştirende aynı görüşte, savunanda aynı görüşte, eleştirenler bir gol kaçırma istatiği tutturmuş ama elde tutulan bir veri yok, savunanlar her sezon 15 gol attığını ve yüreğindeki hırsı savunuyor,

ben umut bulut'u her zaman savundum gerekçem bellidir hırsı, Trabzonspora gelip 3 sezon üst üste 15 goln altına düşmemesi, gönderilmesi halinde şuan takımda yerine oynayacak oyuncu olmaması,

eleştirdim, eleştirdiğim zamanlarda oldu, doğrularını görmek istemeyenler gibi bende hatalarını görmelikten gelmedim. ama;

eleştirinin dozunu kaçırmamak gerektiğini her zaman söylemeye çalıştım, mükemmel taraftarımız umut gol attığı zaman top kafasına çarptı dedi, ayağıyla atınca kaval kemiğiyle attı dedi, gol atıp asist yaptı onu dedem de olsa yapardı dedi, amaç sadece eleştirmekti çünkü,

Dünyada futbolu en iyi bildiğini söyleye taraftarın desteklediği takımda oynuyordu, herşeye göğüs germek zorundaydı, ama taraftarın asla memnun olamayacağı gerçeğini bilmeliydi bunun yanında,
Çok değil daha 1 hafta önce Trabzonspor forması ile İlk profesyonel maçına bursaspora karşı çıkan değerimiz, yıllarca kaptanlığımızı yapan hüseyin yine buruk bir şekilde bursaspora gitti,
çok bilen taraftarlar burada yazdıklarını görünce aslında onlara söylencek kelime bulamadığımdan yazmadım, defol git, allah belanı versin, inşallah gidişin olurda dönüşün olmaz, hatta hatta daha ileri gidip tatillerin haricinde kendi memleketine Trabzon'a adım atma derecesine varan yazılar yazıldı,
sizler kimsiniz kendinize ne zannediyorsunuz trabzonspor taraftarı olduğunuzu söyleyip memleketinde sahibimisiniz ki trabzona gelme diyebiliyorsunuz, 8 yıldır trabzonsporda en çok o eleştirildi, ençok hakarete o maruz kaldı en çok o yuhalandı takım için akatım bahaneleri ile senede 5 maç oynayan elin afrikalısı eller üstünde tutulurken tekmeye kafa koyan birkez olsun sorun çıkartmayan, sakat sakat oynayan ve her teknik adamın 11 de vazgeçemediği hüseyin adeta trabzonun haini ilan edilerek şampiyon olamama nedeni gösterilecek kelimelerle gönderildi.

şimdi sırada umut var, hüseyinden sonra ençok eleştirilen oyuncu, bırakın artık bırakın hakaret etmek yerine, elinizde olanın değerini bilmeye biraz olsun destek olmaya çalışın, her yazınızda gol kaçırma rekoru demek yerine birkez olsun oyuncunuza destek olmayı deneyin

LÜTFEN

öztürk_61
12.07.2009, 17:15
umut kızılacak oyuncu değil kapasitesi o kadar hırslı yürekli oynuyor sürekli koşuyor bazen boş koşsa da koşuyor işte:)

el_conquistador
12.07.2009, 17:31
bu taraftarları anlayamıyorum,

neymiş tek istek Trabzonspor'un şampiyonluğu Trabzonspor'un başarısı eleştirende aynı görüşte, savunanda aynı görüşte, eleştirenler bir gol kaçırma istatiği tutturmuş ama elde tutulan bir veri yok, savunanlar her sezon 15 gol attığını ve yüreğindeki hırsı savunuyor,

ben umut bulut'u her zaman savundum gerekçem bellidir hırsı, Trabzonspora gelip 3 sezon üst üste 15 goln altına düşmemesi, gönderilmesi halinde şuan takımda yerine oynayacak oyuncu olmaması,

eleştirdim, eleştirdiğim zamanlarda oldu, doğrularını görmek istemeyenler gibi bende hatalarını görmelikten gelmedim. ama;

eleştirinin dozunu kaçırmamak gerektiğini her zaman söylemeye çalıştım, mükemmel taraftarımız umut gol attığı zaman top kafasına çarptı dedi, ayağıyla atınca kaval kemiğiyle attı dedi, gol atıp asist yaptı onu dedem de olsa yapardı dedi, amaç sadece eleştirmekti çünkü,

Dünyada futbolu en iyi bildiğini söyleye taraftarın desteklediği takımda oynuyordu, herşeye göğüs germek zorundaydı, ama taraftarın asla memnun olamayacağı gerçeğini bilmeliydi bunun yanında,
Çok değil daha 1 hafta önce Trabzonspor forması ile İlk profesyonel maçına bursaspora karşı çıkan değerimiz, yıllarca kaptanlığımızı yapan hüseyin yine buruk bir şekilde bursaspora gitti,
çok bilen taraftarlar burada yazdıklarını görünce aslında onlara söylencek kelime bulamadığımdan yazmadım, defol git, allah belanı versin, inşallah gidişin olurda dönüşün olmaz, hatta hatta daha ileri gidip tatillerin haricinde kendi memleketine Trabzon'a adım atma derecesine varan yazılar yazıldı,
sizler kimsiniz kendinize ne zannediyorsunuz trabzonspor taraftarı olduğunuzu söyleyip memleketinde sahibimisiniz ki trabzona gelme diyebiliyorsunuz, 8 yıldır trabzonsporda en çok o eleştirildi, ençok hakarete o maruz kaldı en çok o yuhalandı takım için akatım bahaneleri ile senede 5 maç oynayan elin afrikalısı eller üstünde tutulurken tekmeye kafa koyan birkez olsun sorun çıkartmayan, sakat sakat oynayan ve her teknik adamın 11 de vazgeçemediği hüseyin adeta trabzonun haini ilan edilerek şampiyon olamama nedeni gösterilecek kelimelerle gönderildi.

şimdi sırada umut var, hüseyinden sonra ençok eleştirilen oyuncu, bırakın artık bırakın hakaret etmek yerine, elinizde olanın değerini bilmeye biraz olsun destek olmaya çalışın, her yazınızda gol kaçırma rekoru demek yerine birkez olsun oyuncunuza destek olmayı deneyin

LÜTFEN

Bu konuda en cok kizilmasi gereken ise bordomavi.net yönetimi'dir. Gecen sezon son haftalarda elestirilere müsade etmediler, ama diger haftalar her türlü serbest!? Bu mantigi hic bir yönüyle anlayamiyorum, cünkü 10. hafta'daki puan ile, 34. hafta'daki puan'in hic bir farki yok. Ikiside ayni degerde...

Serdar Ersoy
13.07.2009, 16:58
son vuruşlarda biraz kabileyet gerekiyor :D

Mesut
13.07.2009, 21:00
güvenıyorum sana adamım

Ömer TOPAL
14.07.2009, 03:33
hamucera haklı....

Selman
14.07.2009, 05:03
sakatım bahaneleri ile senede 5 maç oynayan elin afrikalısı eller üstünde tutulurken

Aynı mesaj içinde bu ne yaman çelişki ?

Selman
14.07.2009, 05:04
hamucera haklı....

Neden... ?

TSKara61
14.07.2009, 07:00
Umut'a cok kiziyorum, ama onumuzdeki sezon icin kendisinden umutluyum.

Aslinda sahsi dilegim, onumuzdeki sezon takimimizin 4-3-3 oynamasi ve santrafor olarak Gokhan'in gorev almasi. Umut bu sistemde kadroya rotasyonlan dahil olmus olur, ve bu sekilde bence cok daha verimli ve faydali olur.

ÖmerFarukYılmaz
14.07.2009, 09:21
Ya bırakın kardeşim..

Bu taraftar sanki Umut'u hiç desteklememiş gibi konuşmayı bırakın..Herkes kendisini geliştirdiği takdirde mükemmel bir forvet olacağını biliyordu,Ve istiyorduda..

Ama ne oldu..Umut istemedi..Herkes normal antremanlardan sonra kendine özel idman çalışırken,Umut çalıştımı..Çalışsaydı olduğu yerde saymazdı..Demekki çalışmadı..
Yanında ki Gökhan bile kaçırdığı onca golden sonra özel idmanlarda çalışıyor,Ki bu adam Türkiye'nin en bitirici forvetiyken yapıyor bunu..Ya Umut..Sallamıyorum,Geçen sene Ersun Yanal bile demişti.Gökhan özel çalışıyor diye..

Ben artık Umut'a kızmıyorum..Haketti..Bize yeterincede çektirdi..Eğer azcık isteseydi her sene 20 golun altına dusmez,bizde saclarımızı yolmazdık..Belki bu sene onun sayesınde şampiyon olurduk..

Ama yok artık olmuyor..Bence vadesinide doldurmuştur..

Umut'tan artık birşeyler umud etmiyorum..

SDinc
14.07.2009, 14:32
Ben bu futbolcunun artık avukatıyım. Abicim 3 yıldır 97 maçta 43 gol atmış , sayısız asist yapmış , bir Trabzon'ludan daha Trabzonspor'lu emektar bir futbolcumuzu yerden yere vurmayı ne kadar çok seviyoruz yau.
Belki ilk 11 için oynayıp/oynamaması düşünülebilir ancak kesinlikle bu takımda gereken bir futbolcudur. Gol vuruşlarında bir çok kez beceriksizlik yapmış olabilir ancak pozisyon yaratmada o'nun vede colman'ın üstünde bir futbolcu göremiyorum. Sevmeyebilirsiniz ancak yerden yere vurmayı 2'de bir vurgulamanıza gram gerek yok.

Bera Algün
14.07.2009, 15:44
umut gibi bir oyuncu ilk 11de olmasa da mutlaka kadroda olmalıdır doğru kullanıldığında çok faydalı olabilir

ÖmerFarukYılmaz
14.07.2009, 16:27
Ben bu futbolcunun artık avukatıyım. Abicim 3 yıldır 97 maçta 43 gol atmış , sayısız asist yapmış , bir Trabzon'ludan daha Trabzonspor'lu emektar bir futbolcumuzu yerden yere vurmayı ne kadar çok seviyoruz yau.
Belki ilk 11 için oynayıp/oynamaması düşünülebilir ancak kesinlikle bu takımda gereken bir futbolcudur. Gol vuruşlarında bir çok kez beceriksizlik yapmış olabilir ancak pozisyon yaratmada o'nun vede colman'ın üstünde bir futbolcu göremiyorum. Sevmeyebilirsiniz ancak yerden yere vurmayı 2'de bir vurgulamanıza gram gerek yok.

Yerden yere vurulmayı kendi haketti..Senin söylediğin sebeplerden bu adamı kendi çocuğumuz gibi seviyoruz..Sahada bizim hırsımızı yansıtıyor..

Ama..Bizim daha fazlasını beklediğimiz Umut kendini yeterli görüyorsa bende ona verilen süreyi yeterli görüyorum..

He iyi bir yedek olur..

SDinc
14.07.2009, 16:42
Yerden yere vurulmayı kendi haketti..Senin söylediğin sebeplerden bu adamı kendi çocuğumuz gibi seviyoruz..Sahada bizim hırsımızı yansıtıyor..

Ama..Bizim daha fazlasını beklediğimiz Umut kendini yeterli görüyorsa bende ona verilen süreyi yeterli görüyorum..

He iyi bir yedek olur..

Dikkatimi çeken nokta "daha fazlasını beklediğimiz Umut" kelimesi vede "yerden yere vurulmayı kendi haketti" kelimeleri.
Umut , tabiri câizse ; "elinden gelenin ardına koyan" hatta kapasitesinin üstüne çıkan futbolcudur. Ve kapasitesinin üstüne çıkan futbolcuya "yerden yere vurulmayı kendi haketti" gibi bir kelime kullanmaktır abesle iştigaldir.
Bu sezonda en az Gökhan kadarda futbol oynamıştır.

Ömer SEVİNÇ
14.07.2009, 16:43
Ki bu adam Türkiye'nin en bitirici forvetiyken yapıyor bunu..

ççççççççççççççççççççççççççç

İlahi adaş. Süper espri:)

ÖmerFarukYılmaz
14.07.2009, 16:51
Dikkatimi çeken nokta "daha fazlasını beklediğimiz Umut" kelimesi vede "yerden yere vurulmayı kendi haketti" kelimeleri.
Umut , tabiri câizse ; "elinden gelenin ardına koyan" hatta kapasitesinin üstüne çıkan futbolcudur. Ve kapasitesinin üstüne çıkan futbolcuya "yerden yere vurulmayı kendi haketti" gibi bir kelime kullanmaktır abesle iştigaldir.
Bu sezonda en az Gökhan kadarda futbol oynamıştır.

Daha fazlasını beklerken geçmiş zamanı kullanıyorum..Artık bir beklentim yok..
Ayrıca ben Gökhan'la kıyaslamıyorum..Sadece Gökhan'ı örnek gösteriyorum..Adam atamadımı,çalışıyor çabalıyor;)
Yerden yere vurulmayıda bu yüzden haketti..Boşa çıkardığı umutlar sayesinde...
Abesle iştigal olan Umut'un kendisinin bizden daha iyi bildiği eksiklerini gidermemesi..Eğer bir futbolcu üstüste 3 maç aynı pozisyonu aynı yerden kaçırıyorsa,bence hırsı sadece koşmaktan ibarettir..

ççççççççççççççç
İlahi adaş. Süper espri:)

Kime göre güzel espri adaş:)

Kimse kaçırdığı goller yüzünden yeteneklerinden birşey kaybetmez..

Muhammed
14.07.2009, 18:29
@Ömer Sevinç

Rıdvan DİLMEN "Gökhan Ünal bu ülkenin gördüğü defansın arkasına en iyi sarkıp gol atabilen forvettir"

Ömer SEVİNÇ
14.07.2009, 19:23
@Ömer Sevinç

Rıdvan DİLMEN "Gökhan Ünal bu ülkenin gördüğü defansın arkasına en iyi sarkıp gol atabilen forvettir"

Evet katılıyorum. Umut da Gökhan da defansın arkasına çok iyi hareketleniyorlar. Ama bitirici vuruşları rezalet.

Erbay
14.07.2009, 20:15
Umut'un eksik yönleri: Top kontrolü, adam eksiltme, sol ayağını nerdeyse hiç kullanmıyor, hava toplarındaki istikrarsızlığı(bazen uçuyor çakıyor kafayı ama çoğu zaman kötü vuruyor), gol sezgisi kuvvetli değil hani şu Tanju'daki özellik hiç yok, soğukkanlı değil, sırtı dönük top almada çok kötü.

Umut topsuz koşuda en hızlı forvetlerden biri. Ankaragücü'nde uzaktan attığı golleri biliyoruz. Orta sahadan Maradonavari golünü de biliyoruz. Bunları maalesef bizde yapamadı. Yanında pivot bir forvet olsa bunları yapacağına inanıyorum. Son vuruş kalitesi olarak kötü değil bence. Ama pozisyonlara bakarsak karşı karşıya çok kaçırıyor. Çünkü soğukkanlı değil. O yetenek var ama bu sebepten kullanamıyor işte. Kadıköy'deki fb maçının başında çok net bir pozisyon kaçırmıştı. Sağında Gökhan boştu, kaleci de açılmamıştı ama Umut aşırtma vurdu. Soğukkanlı bir futbolcunun yapacağı iş değildi bu. Soğukkanlı olsa ayakiçiyle gol atacak biri. Yine de sonuçta son vuruşları iyi diyemem tabii ki, fena değil :). Aslında daha kötüsü gelişme yok. Umut bu sezon 26-27 yaşında olacak. Herhangi bir gelişme gören var mı?

Selman
14.07.2009, 20:41
Ben hâlâ arka sayfada sorduğum soruların cevabını bekliyorum ilgili arkadaşlardan ;)

seyyah61
14.07.2009, 20:50
Umut'un eksik yönleri: Top kontrolü, adam eksiltme, sol ayağını nerdeyse hiç kullanmıyor, hava toplarındaki istikrarsızlığı(bazen uçuyor çakıyor kafayı ama çoğu zaman kötü vuruyor), gol sezgisi kuvvetli değil hani şu Tanju'daki özellik hiç yok, soğukkanlı değil, sırtı dönük top almada çok kötü.

Umut topsuz koşuda en hızlı forvetlerden biri. Ankaragücü'nde uzaktan attığı golleri biliyoruz. Orta sahadan Maradonavari golünü de biliyoruz. Bunları maalesef bizde yapamadı. Yanında pivot bir forvet olsa bunları yapacağına inanıyorum. Son vuruş kalitesi olarak kötü değil bence. Ama pozisyonlara bakarsak karşı karşıya çok kaçırıyor. Çünkü soğukkanlı değil. O yetenek var ama bu sebepten kullanamıyor işte. Kadıköy'deki fb maçının başında çok net bir pozisyon kaçırmıştı. Sağında Gökhan boştu, kaleci de açılmamıştı ama Umut aşırtma vurdu. Soğukkanlı bir futbolcunun yapacağı iş değildi bu. Soğukkanlı olsa ayakiçiyle gol atacak biri. Yine de sonuçta son vuruşları iyi diyemem tabii ki, fena değil :). Aslında daha kötüsü gelişme yok. Umut bu sezon 26-27 yaşında olacak. Herhangi bir gelişme gören var mı?
Akli basinda bir yorum olmus.
Tebrikler.

SDinc
14.07.2009, 20:58
Daha fazlasını beklerken geçmiş zamanı kullanıyorum..Artık bir beklentim yok..
Ayrıca ben Gökhan'la kıyaslamıyorum..Sadece Gökhan'ı örnek gösteriyorum..Adam atamadımı,çalışıyor çabalıyor;)
Yerden yere vurulmayıda bu yüzden haketti..Boşa çıkardığı umutlar sayesinde...
Abesle iştigal olan Umut'un kendisinin bizden daha iyi bildiği eksiklerini gidermemesi..Eğer bir futbolcu üstüste 3 maç aynı pozisyonu aynı yerden kaçırıyorsa,bence hırsı sadece koşmaktan ibarettir..

Gökhan mı çalışıyor , çabalıyor ? Adam da Umut'tan 2 kat fazla potansiyel var ancak Umut'un yarısı kadar çabalıyor.
Ayriyetten birisi neden kendi eksiklerini gidermeye çalışmasın ki ? Adam uğraşıyor ama beceremiyor , ne yapsın , kendini camdan aşağıya mı atsın ? Ayriyetten bu beceriksiz herif 14 lig golü atmışdır efendim.

Ayriyetten ;
@ Selman
Arkadaş orda Yattara'ya yapılan desteği Umut'a da yapılmasını bekliyor. Yattara'ya köstek olun demiyor sadece Umut'a da destek verin diyor. Birde "elin afrikalısı" kelimesiyle ırkçı bir söylemdede bulunmuyor sadece ima'da bulunuyor.

hamucera
14.07.2009, 21:25
Ben hâlâ arka sayfada sorduğum soruların cevabını bekliyorum ilgili arkadaşlardan ;)

elin afrikalısı hakaret değildir, sonuçta el ve afrikalı, farklı kelimeler kullansan evet olabilirdi,

kimseden umutu beğenmesini istemiyoruz sadece sürekli eleştiri yerine birazda destek istiyoruz,

fatih tekkeyi istiyoruz başlığında yazmış bir genç arkadaş, umut omuzu ile, diziyle 50 gol atmasındansa fatih plase ile kafa ile 10 gol atsın bana fazlasıyla yeter,

ÖmerFarukYılmaz
14.07.2009, 23:15
Gökhan mı çalışıyor , çabalıyor ? Adam da Umut'tan 2 kat fazla potansiyel var ancak Umut'un yarısı kadar çabalıyor.
Ayriyetten birisi neden kendi eksiklerini gidermeye çalışmasın ki ? Adam uğraşıyor ama beceremiyor , ne yapsın , kendini camdan aşağıya mı atsın ? Ayriyetten bu beceriksiz herif 14 lig golü atmışdır efendim..

Bakın Gökhan kendi ağzıyla söyledi,Kaçırdığını kabul ederek antremanlardan sonra daha çok çalışıyorum tek başıma dedi..Bunu dedi..Kendi eksiğini gördü ve kapatmaya çalıştı..Bakın çalışmış..Çalışmaya çalışması bile bir istek..

Ayrıca ben sadece bir örnek verdim,neden konu karşılaştırmaya geliyor..

He neden eksiklerini birisi gidermesinki..Bakın bu soru çok manidar..Çünkü ben yıllardır bunu soruyorum kendime..Neden??

Ben hatta Umut'a şunu sorayım..Neden aynı yerden 3 tane pozisyonu aynı şekilde kaçırırsın..Hemde farklı maçlarda...Ya insan aynı maçta bile dersini çıkarır,der kalecini zayıf tarafı burası..Daha sert vurmalıyım..Umut'sa playback misali..

Bakın beceremiyor diye birşey yoktu...Becerebilirdi..İnsan istedikten sonra herşeyi yapar..Neden istemedi ona sorun..Üşendimi kendini yeterlimi gördü,bilemicem

Ben saçımı başımı yolmaktan bıktım..Hatta Gökhan'dan da dertliyim..Ama onun daha kredisi var..

He 14 gol attıda..bizim lafımız attıklarından ziyade atması gerektiklerinde..Golcü gol kaçırabilir bu doğaldır..Ama bir golcü 4 senedir aynı pozisyonları kaçırıyorsa...Hala topu aşırtırken ayağını ayarlayamıyorsa,Hala bir pozisyon buldumu kararsız kalıyorsa ve son saniye kararıyla birşeyler yapıyorsa..

Anladınız umarım...

Yunus Güneş
15.07.2009, 00:17
Duracell pillerden daha fazla enejiye sahip umutcell....

Selman
15.07.2009, 00:35
elin afrikalısı hakaret değildir, sonuçta el ve afrikalı, farklı kelimeler kullansan evet olabilirdi,

kimseden umutu beğenmesini istemiyoruz sadece sürekli eleştiri yerine birazda destek istiyoruz,

fatih tekkeyi istiyoruz başlığında yazmış bir genç arkadaş, umut omuzu ile, diziyle 50 gol atmasındansa fatih plase ile kafa ile 10 gol atsın bana fazlasıyla yeter,

Umut'ta Trabzonlu değil bildiğim kadarıyla.Ona da elin bilmem nerelisi dese birisi hoşunuza gider mi? Destek destek diyorsunuz elin afrikalısı diye hitap ediyorsunuz.Sakatlık numarası yaptığını söylüyorsunuz, ayıp oluyor.Adam şişik ayağını kameraların gözüne soktu, göremiyorsanız o sizin probleminiz, iftira atmayın bence.

Hiçkimse Umut'un yerine daha iyisi alınmadıkça gitmesini istemez.O örnek verdiğiniz arkadaş beni ilgilendirmiyor.Ben Fatih Tekke'yi Umut'un 2 katı gol atacak diye gelmesini istiyorum.

Yukarıda da bir arkadaş sayısız asist yazmış.Geçen sene kaç asist yapmış Umut Bulut bana yazabilir mi acaba? 2 sezon önce yanında kim oynuyordu onu da yazsınlar bir zahmet.

Bir futbolcuyu savunmak için diğerini yerin dibine batırmayalım lütfen.

Ömer TOPAL
15.07.2009, 00:49
Neden... ?

benim nezdimde haklı..Fikirlerimi sunuyorum...Sence haksızssa sen söyLe neden ?

Elin Afrikalısı kısmı hariç...

KUTADGU
15.07.2009, 10:01
Bakın Gökhan kendi ağzıyla söyledi,Kaçırdığını kabul ederek antremanlardan sonra daha çok çalışıyorum tek başıma dedi..Bunu dedi..Kendi eksiğini gördü ve kapatmaya çalıştı..Bakın çalışmış..Çalışmaya çalışması bile bir istek..

Ayrıca ben sadece bir örnek verdim,neden konu karşılaştırmaya geliyor..

He neden eksiklerini birisi gidermesinki..Bakın bu soru çok manidar..Çünkü ben yıllardır bunu soruyorum kendime..Neden??

Ben hatta Umut'a şunu sorayım..Neden aynı yerden 3 tane pozisyonu aynı şekilde kaçırırsın..Hemde farklı maçlarda...Ya insan aynı maçta bile dersini çıkarır,der kalecini zayıf tarafı burası..Daha sert vurmalıyım..Umut'sa playback misali..

Bakın beceremiyor diye birşey yoktu...Becerebilirdi..İnsan istedikten sonra herşeyi yapar..Neden istemedi ona sorun..Üşendimi kendini yeterlimi gördü,bilemicem

Ben saçımı başımı yolmaktan bıktım..Hatta Gökhan'dan da dertliyim..Ama onun daha kredisi var..

He 14 gol attıda..bizim lafımız attıklarından ziyade atması gerektiklerinde..Golcü gol kaçırabilir bu doğaldır..Ama bir golcü 4 senedir aynı pozisyonları kaçırıyorsa...Hala topu aşırtırken ayağını ayarlayamıyorsa,Hala bir pozisyon buldumu kararsız kalıyorsa ve son saniye kararıyla birşeyler yapıyorsa..

Anladınız umarım...

Kendini geliştirememesi yorumuna kısmen katılıyorum.
Evet Umut şu anda olduğundan çok daha iyi bir noktada olabilirdi.
Ama sıkça tekrar edilen -sen söylüyorsun demedim- yeteneksiz yaftası çok ağır ve gerçekliği olmayan bir yakıştırma diye düşünüyorum.

Umut Bulut 3 sezonda yaklaşık 50 gole imza attı.
Bu gollerin bazılarında dripling yeteneğini, bazılarında da vuruş yeteneğini kullandı hatta kafa ile attığı goller de var. Dolayısıyla yeteneksiz bir futbolcu asla değil. Kötü bir golcü hiç değil.

Trabzonspor'da 3 sezon'da 50 gol atan forvetler kimlerdir diye sorsam; Hami, Şota ile Fatih'ten başkası aklıma gelmiyor. Bir de Umut Bulut.

Daha önce de söyledim, herhangi bir futbol izleyisine gidip " Bizde bir futbolcu var her sezon 15 gol atıyor ama yeteneksizin teki, iyi bir golcü değil" derseniz adam size güler.

Ömer Faruk senden alıntı yaptım ama sana karşı yazılmış bir yazı değil.

hamucera
15.07.2009, 12:40
Umut'ta Trabzonlu değil bildiğim kadarıyla.Ona da elin bilmem nerelisi dese birisi hoşunuza gider mi? Destek destek diyorsunuz elin afrikalısı diye hitap ediyorsunuz.Sakatlık numarası yaptığını söylüyorsunuz, ayıp oluyor.Adam şişik ayağını kameraların gözüne soktu, göremiyorsanız o sizin probleminiz, iftira atmayın bence.

Hiçkimse Umut'un yerine daha iyisi alınmadıkça gitmesini istemez.O örnek verdiğiniz arkadaş beni ilgilendirmiyor.Ben Fatih Tekke'yi Umut'un 2 katı gol atacak diye gelmesini istiyorum.

Yukarıda da bir arkadaş sayısız asist yazmış.Geçen sene kaç asist yapmış Umut Bulut bana yazabilir mi acaba? 2 sezon önce yanında kim oynuyordu onu da yazsınlar bir zahmet.

Bir futbolcuyu savunmak için diğerini yerin dibine batırmayalım lütfen.

diğerini yerin dibine batırmak demeyelilm selman,

şu bir gerçek artık yattara bu güne kadar hiçbir büyük ve önemli maçımızı çeviremedi, yani oynamadı, buna avrupa kupaları ve lig maçları dahil,

elin afrikalısı yanlış olabilir, ama artık dayanamıyorum yattara bu halde bile takımdaki tek oyuncu denilerek bu kadar savunulurken diğerlerine haksızlık edilmesine dayanamıyorum, yanlış kelime kullandıysam özür dilerim, ama bir ırkçılık bir art niyet olarak yazmadım,

umut trabzon lu olup olmaması değil mesele, trabzonsporlu gibi ruh taşıması mücadele etmesi benim için önemli olan, yattara gibi göze hoş gelen hareketler yapamıyor diye, yattara göklere çıkartılırken umut bulut'un eleştirilmesine de dayanamıyorum açıkçası,

fatih tekke gelsin veya gelmesin bu benim için çok önemli değil, çünkü başarılı olup olmayacağını bilemiyoruz, gelirse sevinirim, gelmezse de üzülmem,

ben umut eleştirilirken kızmıyorum, eleştiri yapmak için yapılan eleştirilere kızıyorum, 50 gol atsada önemi yok 150 tane kaçıracaktır zaten, ahaha kaval kemiğiyle gol attı, top kafasına çarptı, o golleri dedemde olsa atardı, eleştirilerine kızıyorum, iyi oynadığı maçlarda yine güneh keçisi seçilmesine kızıyorum,

eleştiriyi umut için bende yaptım, ama dediğim gibi kötü olduğunda vur sırtına iyi olduğunda da senede 10 maç iyi olsa ne olur olmasa ne olur, defol git denilmesi çok çok yanlış.

oguzhann
15.07.2009, 12:56
herkes istediğini söylesin umut'la devam edeceğiz.guiza örneğini verelim,oyun stilleri hemen hemen aynı.diğer forvetlerden ekstraları sürekli pres yaparlar önde.fener bu guızaya bit ton para verdi elinde patladı,bizde ise umut var daha fazla gol atıyor ,üstelik yerli.daha ne olsun?!

Ömer SEVİNÇ
15.07.2009, 13:11
Umut Guiza'dan iyidir bence. Sadece ismi cilalı değil garibimin. Bonservisine 5-6 milyon euro verseydik şimdi büyük yıldızdı..

oguzhann
15.07.2009, 13:13
Umut Guiza'dan iyidir bence. Sadece ismi cilalı değil garibimin. Bonservisine 5-6 milyon euro verseydik şimdi büyük yıldızdı..
işte bütün mesele bu veya adı umutinho,umutovic,umutti olsaydı ya da üzerinde başka forma olsaydı çok büyük futbolcu diye anılacaktı umut.

Orhan Aydın
15.07.2009, 13:16
guizadan da iyi yaptınız ha güzel:)

hamucera
15.07.2009, 13:18
yok guizadan iyi demiyorum ben ama ondan daha başarılı sezon geçirdi

Ömer SEVİNÇ
15.07.2009, 13:24
Valla ben diyorum. Umut Guiza'dan daha iyi topçu.

4 büyükler arasında Baros ve belki Semih'ten başka hiçbir golcüye de değişmem Umut'u.

SDinc
15.07.2009, 13:31
Lafın özü futbolcularımıza destek olacağız. Kötü oynasa bile destek olacağız (ki bana göre kesinlikle kötü bir oyuncu değil umut).
Ayriyetten ben Gökhan'la karşılaştırırken Gökhan'a köstek olmak için yazmadım. Gökhan Ünal'ın sayfasına bakıyorum "Senden çok şey bekliyoruz" , "Adamımsın" gibi laflar ediliyorda neden Umut'tan ezici çoğunlukla negatif yaklaşılıyor , oysaki bu sezon en az o'nun kadar çalıştı , çabaladı. O yüzdendir ki futbolcular arasında o futbolcu bu futbolcu ayrımı yapılmasına karşıyım.

Ali İhsan
15.07.2009, 14:08
Umut ciddi bir sakatlık yaşamazsa otuzundan sonra müthiş bir forvet olabilir. Yetenekli diyebileceğimiz türden bir oyuncu ve atletik özellikleri de standartların üzerinde. Bence en büyük sorunu mental, kendine güveni çok fazla yok ve yukarıda bir arkadaşın eleştirisi gibi en çabuk en doğru karar vermeyi beceremiyor.

Yıllardır bizde çok ilginç tecrübeler elde etti, bir kaç sene içinde beyni tam anlamıyla olgunlaştığında yeteneklerini tam anlamıyla kullanmaya başlayacaktır. Ama o zaman da vücudu bu kadar sağlam olabilir mi onu bilemiyorum....

Çok saçma bir düşünce olabilir ama küçükken ailesinden çok baskı görmüş bir insan olabilir. Kendine güven ve karar verme yetilerinin bu kadar zayıf olmasına ben ancak bunu sebep olarak bulabiliyorum. Yoksa onun kadar zıplayabilen bir oyuncunun her sene en az 10 tane kafa golü olmalı, onun kadar top kovalayan bir oyuncunun en az on tane kaleciden dönen top tamamlamalı. Ama Umut'un golleri genelde kontraataklarda geliyor. Sadece plase vuruşlarda ciddi başarılı olduğunu görüyoruz... Çünkü o topları nereye atacağını uzun uzun düşünme şansı oluyor. Oysaki kafa topları ve kaleciden dönen toplarda aniden karar vermesi gerekiyor, zamanlamayı çok iyi yapması gerekiyor. Umut'un sorunu Serdar Bali'nin de çok üzerinde durduğu timing meselesi...

Bence Umut 26 yaşında hala genç bir yetenek, umarım Hugo Broos potansiyelini ortaya çıkaracak birşeyler yapar...

cınar#7
15.07.2009, 14:41
elin afrikalısı
"elin kayserilisi" nasıl kulağa hoş geliyormu? umut için yattaraya yaptığın ayıp,hatta ırkçılık.
Seneye senin umutun her gol kaçırdığında bu söylediklerin aklına gelir umarım.

burayada yazıyorum; tarihimizin en beceriksiz forvetini izliycez seneye,inşallah yedek olur tabi.

Koray
15.07.2009, 14:48
Umut'u çok seviyorum, futbolu bıraktıktan sonra '' Trabzonspor'lu Umut '' olarak anılacak inşallah...

yorumsuz6117
15.07.2009, 14:49
ben umutu bboya,nobreye,holoskoya,semihe,barosa,hatta batuhana deişirim..nobreye deişmem:D

SDinc
15.07.2009, 14:50
"elin kayserilisi" nasıl kulağa hoş geliyormu? umut için yattaraya yaptığın ayıp,hatta ırkçılık.

Senin umut'un benim umut'um gibi bir ikilemdemiyiz yoksa bana mı öyle geliyor ? Çarşıda , pazarda mı satılıyor yoksa ?

burayada yazıyorum; tarihimizin en beceriksiz forvetini izliycez seneye,inşallah yedek olur tabi.

Al işte. Bir futbolcu için sezon başlamadan böyle laflar edersen futbolcu zaten öyle olur. Trabzonspor'a anlamadan zarar veriyorsunuz farkında değilsiniz.

Ömer SEVİNÇ
15.07.2009, 14:50
ben umutu bboya,nobreye,holoskoya,semihe,barosa,hatta batuhana deişirim..nobreye deişmem:D

Kardeş sen önce yorumundaki tutarsızlıkları düzelt, sonra yorum yap.

hamucera
15.07.2009, 15:19

işine gelen yeri alıp alıntı yapma, sonraki mesajımda onu yazmamın nedenini açıkça belirrttim, ırkçılık yaptığım falan da yoki birşeyler uydurmaya çalışma sırf eleştiri için,

benim umut^'um mu oldu, bildiğim kadarı ile umut Trabzonspor'ad oynuyor, sen ayrımcılık yapıyorsun, bu kelime ile de Trabzonsporluluk tartışılır bilmem farkındamısın,

ama ben böyle bir kelime kullanmıyorum amacın bu değil düşünüyorum,

inşallah yine 11 de oynayacak ve yine utandıracak sizi, benim umut'um senşn tabirinle

Kaan
15.07.2009, 15:24
Valla ben diyorum. Umut Guiza'dan daha iyi topçu.

4 büyükler arasında Baros ve belki Semih'ten başka hiçbir golcüye de değişmem Umut'u.

Bence de , ben de. :):)

Selman
15.07.2009, 15:39
hamucera, Ömer Topal.

Şimdi oldu sanırım.Aynı düşüneceğiz diye birşey yok, benim Umut hakkındaki düşüncelerim de arka sayfalarda bol bol mevcut.Yazıya eleştirim Umut'u savunuyorsunuz diye değildi.

Cevaplarınız için teşekkürler.

hamucera
15.07.2009, 15:53
Bir yerlerden saldıraya geçmek için kelimeleri seçmeyelim lütfen,
ben sonraki mesajımda da yazdım ırkçılık veya kötü bir düşünce ile afrikalı yazmadım, bu güne kadar hiç sorun çıkartmamışken gol atsa dahi eleştirilen bir oyuncu olan umut bulut bu kadar ağır eleştirilere maruz kalırken, özellikle bu yıl sahada gezen, takımın birçok maçında yanlız bırakan, kendi başına çıkıp basın toplantısı düzenleyip beni bıraksınlar geleceğimi düşünmek zorundayım sözlerini kullanıp ardından ben öyle demek istemedim beni satmak istediler bende öyle dedim diye laf çeviren bir oyuncuyu yere göğe sığdıramamayı anlayamıyorum,
asla amacım sizlerin tabiri ile ırkçılık ayrımcılık değil ayrımcılık yapanların nasıl ayrımcılık yaptıklarına en basit örnek olarak bu ikiliyi yazdım,
kalkıp senin umut bulut'un demiş sadece gülüyorum bu yoruma, ben Trabzonsporda oynadığı sürece Umut Bulut'u savunurum, Gittikten sonrada arkasından kötü söz söylemem, eleştirilmesi gerektiğinde eleştiriri, ama övülmesi gerektiğinde de överim, En büyük tepkim zaten gol atıp maç kazandırdığı zaman bile eleştirilmesi, Ya nasıl bir mantıktır anlamış değilim Ankaragücü maçında 90. dakikada kafa ile gol atıp galibiyeti getiriyor, çıkıp aman iyiki bir gol atmış, atacak tabi işi o, biran önce kadrodan kesilmeli diyenler var. Ama aynı kişiler bir bakıyorum yattara başlığında öve öve yere göğe sığrıdamıyorlar ki bu yıl bir gençlerbirliği maçında oynadı, koskoca sezon boyunca yok.
şimdi halen daha beni ayrımcılık yapmakla ırkçılıkla suçlayacak olan varsa varsın suçlasın, savunma yapmayacağım bu konuda, ama beni ırkçı olarak suçlayan arkadaş kelimelerini yazarken dikkat etsin lütfen, hiçbir oyuncu benim değil kulübündür,

selman, bende senin dediklerinin cevaplarını verdim ve hatta yanlış anlayanlar içinde özür cümlemi yazdım,

bende ayrıca diyorum ki isterim çok kaliteli bir forvet gelsin umut yedekte hazır kıta asker olarak beklesin gerekirse bunada itirazım yok.

ÖmerFarukYılmaz
15.07.2009, 16:20
Kendini geliştirememesi yorumuna kısmen katılıyorum.
Evet Umut şu anda olduğundan çok daha iyi bir noktada olabilirdi.
Ama sıkça tekrar edilen -sen söylüyorsun demedim- yeteneksiz yaftası çok ağır ve gerçekliği olmayan bir yakıştırma diye düşünüyorum.

Umut Bulut 3 sezonda yaklaşık 50 gole imza attı.
Bu gollerin bazılarında dripling yeteneğini, bazılarında da vuruş yeteneğini kullandı hatta kafa ile attığı goller de var. Dolayısıyla yeteneksiz bir futbolcu asla değil. Kötü bir golcü hiç değil.

Trabzonspor'da 3 sezon'da 50 gol atan forvetler kimlerdir diye sorsam; Hami, Şota ile Fatih'ten başkası aklıma gelmiyor. Bir de Umut Bulut.

Daha önce de söyledim, herhangi bir futbol izleyisine gidip " Bizde bir futbolcu var her sezon 15 gol atıyor ama yeteneksizin teki, iyi bir golcü değil" derseniz adam size güler.

Ömer Faruk senden alıntı yaptım ama sana karşı yazılmış bir yazı değil.

Yok abi kimse yeteneksiz diyemez..Hatta başarısız bile diyemez..Umut Trabzonspor macerasını nasıl bitirirse bitirsin başarlı bitirmiş olur..Fakat aslolan bize umuttan daha fazlasının lazım olduğu..

Ben 4 senedir aynı şekilde saçlarımı yoluyorum..Kaçan pozisyonlar aynı,kaçıran aynı,kaçan şekil aynı,kaçan fırsatlar aynı,Koparılan saç telleri farklı..Yitirilen umutlar cabası..

Ben seneye Umut'un aynı pozisyonları kaçıracağından adım gibi eminim..Çünkü geliştirmiyor kendini..He eğer çalışıyorda hala kaçırıyorsa gene olmaz..Çünkü yeter!!!

Hatta yukarda dediğim gibi golcü gol kaçırır..Bu çok doğaldır,Fakat Umut senelerdir aynı golleri kaçırıyor..Seneleri bırakalım aynı maçta aynı pozisyonu 3 defa kaçırıyor..

Ben bunlara doydum artık..O yüzden miladı dolmuştur diyorum..He eğer ilk sene geldiğinden beri üstüne katsaydı,şuan milli takımın değişmez forveti olurdu..Süratı ,hırsı,içeriye katedişi,çapraz koşuları bunlar mükemmel fakat biz gol arıyoruz pozisyon değil..

Yaptıkların için teşekkürler yapamadıkların için sen sağol deyip,kaval kemiğinden öperek göndermeliyiz...

cınar#7
15.07.2009, 16:46
benim umut^'um mu oldu, bildiğim kadarı ile umut Trabzonspor'ad oynuyor, sen ayrımcılık yapıyorsun, bu kelime ile de Trabzonsporluluk tartışılır bilmem farkındamısın,

ama ben böyle bir kelime kullanmıyorum amacın bu değil düşünüyorum,

inşallah yine 11 de oynayacak ve yine utandıracak sizi, benim umut'um senşn tabirinle
eğer bir kişi bütün yazılarını umut hakkında yazıyorsa,burda bir anormallik var demektir.Sırf bu yüzden dedim senin umutun diye yoksa başka bir sebebi yok.

ayrıca yattaraya yazdığında ayıp,bunu inkar etme.

oguzhann
15.07.2009, 16:51
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/5/18_255196_19FAN8EROL-B.jpg

karim@benzema10
15.07.2009, 17:03
Allah'dan sözleşmesi seneye bitiyor ve o gün geldiği zaman yola devam edilirse çok açık söylüyorum 'yönetim istifa' etsin.
umut bulut'un azimli mücadelesini ve sporculuk ahlakı her zaman için övgüye değerdir.ancak takımımız ligde ve avrupada
başarılı olmak istiyorsa fundamental eksikliği olan ve yetenek olarak gelişmesi imkansız olan umut'un takım ile ilişkisinin
kesilmesi hayırlı olacaktır.

Kaan
15.07.2009, 17:07
Allah'dan sözleşmesi seneye bitiyor ve o gün geldiği zaman yola devam edilirse çok açık söylüyorum 'yönetim istifa' etsin.
umut bulut'un azimli mücadelesini ve sporculuk ahlakı her zaman için övgüye değerdir.ancak takımımız ligde ve avrupada
başarılı olmak istiyorsa fundamental eksikliği olan ve yetenek olarak gelişmesi imkansız olan umut'un takım ile ilişkisinin

Kesinlikle sözleşme imzalansın. ;)

izzet
15.07.2009, 17:13
Allahim ya, böylede bir adam asagilanmaz ki. Umutun sucu resmen bitiriciligi olmayip, COK GOL POZISYONUNA giren Tip forvet olmak...

Gecen seneyi biraktim, su son 4 senede kafadan 15 gol+asist+hirsiyla savunmayi mesgul eden kac forvet var, hatta ve hatta kac yerli Forvet var,

Yollayin Umutu, bakalim onun kadar profsyonel, 15 gol ortalamasi ile oynayan YERLI bir adama kac milyon Euro akiyor, ki ben öyle birini su an piyasadaq göremiyorum, FT9 disinda, oda Umuttan 6 yas büyük...

Millet Nobreye, Boboya, allahini seversen takimda kal diye, milyon saciyo, adamlarin hala gözü disinda, hatta Umutun istatistigine,yaklasamiyorlar bile, biz hala Umut gut, Umut git....

YOllayalim Umutu, alalim yerine 5 milyon € ya bir brezilyali, adam 10 tane otlakci gol atsin, kapris yapsin, alacaklarim desin, kampa gec katilsin, burda eminim bir cok arkadas, golcü ve yildiz topcu, adam gollerini atiyor, yapacak tabi kapris diyecek,

Kücük Emrah bakisli, 14 milyon € luk Güiza bile bu kadar laf yemedi, cok istiyorum su Umut milli takima ciksin da, yurtdisinda oynayip, 15 gol atip, laf yesin...

hamucera
15.07.2009, 17:49
eğer bir kişi bütün yazılarını umut hakkında yazıyorsa,burda bir anormallik var demektir.Sırf bu yüzden dedim senin umutun diye yoksa başka bir sebebi yok.

ayrıca yattaraya yazdığında ayıp,bunu inkar etme.

tüm yazılarımı umut hakkında yazmıyorum, 2000 tane yazı var bak bakalımi yattaraya da methiyeler düzdüm, ama yeri geldi eleştirdim, yattara oynamıyorsa eleştirilmesi ayıp değil, ayrıca o kelimeyi yazma anlamını herkes anladı bir sen anlamadın heralde, sen bilirsin, ki o şekilde olduğuna inananlar var ise onlar içinde özür yazısı yazdım, ama sizin anladığınız anlamda da kullanmadım

Ali İhsan
15.07.2009, 18:05
Sözleşme konusunu uzun süredir tekrarlıyorum ama gönderilecekse şimdiden gönderilsin veya sözleşmesi uzatılsın. Umut seneye bedavaya olursa kapış kapış gider beğenmeyenler bile ağzı açık izler...

karim@benzema10
15.07.2009, 18:19
Sözleşme konusunu uzun süredir tekrarlıyorum ama gönderilecekse şimdiden gönderilsin veya sözleşmesi uzatılsın. Umut seneye bedavaya olursa kapış kapış gider beğenmeyenler bile ağzı açık izler...

hüseyin'de de yok dinamo kiev,yok rubin kazan'a gidecek dediniz;bursa'ya gitti şimdi de umut'un piyasasını büyütmek için gaz veriyorsunuz.yönetim sözleşmeyi uzatmaz ise umut'u kapış kapış gider ama nereye,anadolu takımlarından başka bir talip olmayacağını şimdiden üstüne basa basa söylüyorum.

Ali Tunahan Güllü
15.07.2009, 18:23

umutun bu takımda kesinlikle olması lazım.her sene ortalama 15 gol atan adamı bırakmak saçma olur...

Samet Yildirim
15.07.2009, 18:37
Umut 1. santraforumuz olamasada kadroda kesinlikle kalmali...

Paksoy
15.07.2009, 20:09
60 dan sonra oyuna sokarım pres yaptırırm bence yararlı

Mollasalihoğlu
15.07.2009, 20:10

Yedeklerimiz sanki 10 numara da Umut'un ilişkisini kesiyoruz

Bazen Halilhodziç'e hak vermiyor değilim..

ilhan
15.07.2009, 20:37
Avrupa kupalarında Umut bizim işimize yarayacak. Rakip savunmalar için sinir bozucu bir oyun yapısı var. Rakibe her yerde basıyor. Rakibin sinirlerini bozmuyorsa bir şey bilmiyorum. :)

Yunus Güneş
15.07.2009, 22:45
Bu adam değişik bir kadroda kalmalı diye düşünüyorum...

güneyli
16.07.2009, 00:04
Umuttan bu yıl da çok umutluyum.Bu yıl geçen yıllardan daha iyi olacak.Sözleşmesinin bitmeside buna katkı sağlayacak.Lakin Umut takıma geldiğinden bu yana o kadar iştahlı ki,o iştahınının üzerine çıkar mı bilemem.Umuta destek verdim,desteğe devam..

kingfisher
16.07.2009, 00:30
umutun futbolunu hiç sevmiyorum fakat takımda kalmasında yarar var..iyi bi yedek...umarım ilerde beni utandırır..gücünü tasarruflu ve yerinde kullanmayı öğrenir.yaptığı koşuları daha bilinçli yapmaya başlar..teknik ve taktik zekasını geliştirir.... genç Umut...

Ömer TOPAL
16.07.2009, 01:05
hamucera, Ömer Topal.

Şimdi oldu sanırım.Aynı düşüneceğiz diye birşey yok, benim Umut hakkındaki düşüncelerim de arka sayfalarda bol bol mevcut.Yazıya eleştirim Umut'u savunuyorsunuz diye değildi.

Cevaplarınız için teşekkürler.

düşüncelerin hakkında ben en ufak bir yorum bile yapmadım..sadece humuceraya katılıyorum dedim her neyse...Bende teşekkür ederim cevabın icin

cınar#7
16.07.2009, 13:20
umutun futbolunu hiç sevmiyorum fakat takımda kalmasında yarar var..iyi bi yedek...umarım ilerde beni utandırır..gücünü tasarruflu ve yerinde kullanmayı öğrenir.yaptığı koşuları daha bilinçli yapmaya başlar..teknik ve taktik zekasını geliştirir.... genç Umut...
genç umut? umut 27 yaşında..

SDinc
16.07.2009, 15:32
genç umut? umut 27 yaşında..

Bir futbolcunun en parlak dönemi 29-30 yaşlarıdır.

cınar#7
16.07.2009, 15:35
Bir futbolcunun en parlak dönemi 29-30 yaşlarıdır.
iyi,sen bekle o zaman. ben sadece genç olmadığını belirtmiştim.

Orhan Aydın
16.07.2009, 15:44
ortada bir gerçek var bu adam yine 15 civarı atacak büyük ihtimal ama saç baş yoldurma konusunda durmak yok yola devam diyecek

Yunus Güneş
16.07.2009, 15:44
Umut daha iş yapar Semih şentürkde yeni açılıyor formunun zirvelerine...

cınar#7
16.07.2009, 22:25
Trabzonspor.org dan alıntı:

Takımımız ikinci yarıya Onur - Tayfun, Mustafa Yumlu, Song, Ferhat Öztorun - Selçuk, Tijikuzu, Colman - Yattara, Umut, Alanzinho onbiriyle başladı.

Dk.50 Yattara'nın korner atışında Umut'un kafa vuruşu az farkla auta gitti.
Dk.53 Tayfun ortaladı, Umut kafayla kaleye gönderdi, top üstten auta çıktı.
Dk.57 Yattara sağdan ortaladı. Umut kale sahasının köşesinden kafayla vurdu topu dışarı gönderdi.

4 yazılan ataktan 3ü budur.Umut istikrarlı çizgisine devam etmiş.

Ama tabi bu eleştiri değil,yanlış anlamayın sadece bilgi olsun.

ilhan
16.07.2009, 22:26
Colman, Tjikuzu, Selçuk, Ferhat, Song, Onur derhal kovulsun o halde. Resmi siteye bakınca bu adamların isimlerini göremiyoruz. Demek ki hiçbir halt yemediler sahada.

Helal olsun Umut'a. Bu kadar adam ismini çıkartamazken en az 3 defa ismini yazdırdı siteye. :D

Kendinizi bu kadar şartlandırıp komik duruma düşürmeyin, lütfen.

ÖmerFarukYılmaz
16.07.2009, 22:27
Dk.50 Yattara'nın korner atışında Umut'un kafa vuruşu az farkla auta gitti.
Dk.53 Tayfun ortaladı, Umut kafayla kaleye gönderdi, top üstten auta çıktı.
Dk.57 Yattara sağdan ortaladı. Umut kale sahasının köşesinden kafayla vurdu topu dışarı gönderdi.

4 yazılan ataktan 3ü budur.Umut istikrarlı çizgisine devam etmiş.

Evet istikrarla kaçırmaya devam etmiş:)

Aynı istikrar bakalım daha nereye kadar..

Hepside kafa he:)Dikkatinizi çekerim..

ÖmerFarukYılmaz
16.07.2009, 22:28
Colman, Tjikuzu, Selçuk, Ferhat, Song, Onur derhal kovulsun o halde. Resmi siteye bakınca bu adamların isimlerini göremiyoruz. Demek ki hiçbir halt yemediler sahada.

Helal olsun Umut'a. Bu kadar adam ismini çıkartamazken en az 3 defa ismini yazdırdı siteye. :D

Kendinizi bu kadar şartlandırıp komik duruma düşürmeyin, lütfen.

Sen Engin'i gör ilk yarıda..

Zidane mübarek:)

Bu arada ataklara Umut tek başına çıktı:D

ilhan
16.07.2009, 22:30
Pozisyonları izlediysen nasıl olduğunu hakkında da dikkatimizi çeksene be Ömer? :) Kafa vurdu yazıyor ama pozisyondan bahsetmiyor. Nereden kafa vurdu? Kaç kişi arasından vurdu? Orta nereye düştü? Umut nereden hareketlendi?

Umut'un bu maç sahada ne yaptığını görmeden, maçı tek bir dakika izlemeden, Umut'un sahaya girişini, yürüyüşünü ya da koşusunu görmeyenlerden ricamdır. Yahu Allah aşkına bilmeyin şu futbolu bu kadar. Gerçekten yazık ediyorsunuz kendinize. Ya da bize söyleyin bizde öğrenelim. :D

Sümeyye Şahin
16.07.2009, 22:36
Aslında Umut'un gitmesini isteyenler gitmemesini istemeli. Takımda adam kalmadı yahu. Pardon bir de Tayfun vardı dimi.

Kadir
16.07.2009, 22:42
Eleştirilerin Umut'un bugün görmediğimiz futboluna yönelik mi olduğunuzu sanıyorsunuz ?

Evet Umut gol atıyor ama kaçırdığı gollerlede kanser ediyor .

KUTADGU
16.07.2009, 23:35
Vallahi 7 dakikada 3 gol pozisyonuna girmiş,

Umut'un her 5 pozisyondan birisini gole çevirdiğini varsayarsak;

İyi ihtimal:
- Her 7 dakikada 3 pozisyon bir 90 dakikada 36 pozisyon
- 36 pozisyon maç başı 7 gol eder.
- Ligde 30 maç oynarsa 210 gol atar

Daha kötü ihtimal.
- Maç başına 3 pozisyona giriyorsa 5 maçta 15 pozisyona girer
- 5 maçta 15 pozisyon 3 gol demektir.
- Ligde 30 maç oynarsa 3 x 30/5 = 18 gol atar.

Artık gelecek sene Umut için bütün soru işaretleri bir kenara kaldırılmalıdır.
Zira bugünkü hazırlık maçı sonrası itinayla derlediğim veriler, gelecek yıl ki Umut'un karnesini ortaya sermiştir.

Emrah Akcagöz
16.07.2009, 23:47
Yattara 3 orta yapmış Umut hiçbirini gol yapamamış Yattarada bu iş böyle olacak gibi değil bari adama çarptıralım demiş ortayı kesmiş rakipe çarpan top ağlarla buluşmuş...

Ahh Umut ahh sen Yattarayıda kanser edersin bu taraftarıda ama Umutun taraftarlarımızda ayrı bi yeri vardır gün gelir birgün bu takımdan ayrılırsa herkes çok üzülür en baştada ben..

yorumsuz6117
16.07.2009, 23:50
umut artık bu takımdan git gitmek istiyorum de yönetime illaki talibin çıkar umut burayı okur inş..

Ahmet Ocak
17.07.2009, 00:19
Yattara 3 orta yapmış Umut hiçbirini gol yapamamış Yattarada bu iş böyle olacak gibi değil bari adama çarptıralım demiş ortayı kesmiş rakipe çarpan top ağlarla buluşmuş...

Ahh Umut ahh sen Yattarayıda kanser edersin bu taraftarıda ama Umutun taraftarlarımızda ayrı bi yeri vardır gün gelir birgün bu takımdan ayrılırsa herkes çok üzülür en baştada ben..

ben nedense hıc sasrmadım arkadaslar umut topcu degıl buyuk takım topcusu hıc degıl gıtsın kasımpasada oynasın

Mert Oğuzlu61
17.07.2009, 00:27
Umutun ilk 11 imizde yer almaması gerektiğini, geçen sezon bize nerdeyse hiç katkısı olmayan yedek kulübemizde oturmasını ve duruma göre oyuna sonradan girip rakibin yorulmuş defansını yıpratmak için bir silah olarak kullanılması gerektiğini düşünüyorum. semih misali :D

Emre ÖZTÜRK
17.07.2009, 00:31
Umutun ilk 11 imizde yer almaması gerektiğini, geçen sezon bize nerdeyse hiç katkısı olmayan yedek kulübemizde oturmasını ve duruma göre oyuna sonradan girip rakibin yorulmuş defansını yıpratmak için bir silah olarak kullanılması gerektiğini düşünüyorum. semih misali :D

bence çok mantıklı bir düşünce aynen katılıyorum kaliteli bir forvet alınmalı ve umut maçlara sonradan dahil edilmeli

Anıl Caner
17.07.2009, 00:33
param olsa da bonservisini alsam. adamı da kurtarsam yahu.

SDinc
17.07.2009, 14:03
Yemin ederim Umut karşıtları dua'ya çıkmışlar "keşke kötü oynasada bizde umut'u fırsattan istifade çamurlasak" :)

İskender YILMAZ
17.07.2009, 14:06
param olsa da bonservisini alsam. adamı da kurtarsam yahu.

:D Keşke milyon dolarların olsaydı ..

Yunus Güneş
17.07.2009, 14:15
Bu adam takım için elinden geleni yapıyor...

lizarazu
17.07.2009, 14:27
Geçtiğimiz yıl Umut'un oynamadağı tek maç olan Denizlispor maçının 2-0 kaybedildiğini.
Umut'un ilk 11'de başlamadığı Trabzonspor-Hacettepe maçının 1-0 kazanıldığını.
Yine Umut'un ilk onbirde başlamadığı Sivasspor-Trabzonspor maçının 3-0 kaybedildiğini
Umut'un 26. dakikada durum 2-0 ken oyuna sokulduğunu
biliyormuydunuz?

oguzhann
17.07.2009, 14:29
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/4/18_249797_7FAN9UMUT.jpg

ÖmerFarukYılmaz
17.07.2009, 14:38
Geçtiğimiz yıl Umut'un oynamadağı tek maç olan Denizlispor maçının 2-0 kaybedildiğini.
Yine Umut'un ilk onbirde başlamadığı Sivasspor-Trabzonspor maçının 3-0 kaybedildiğini
biliyormuydunuz?

Yoldurduğu saçların burdan Ay'a ordan Mars'a ordan Jüpiter'e ordanda Jetgillere uzanacağını,Kaçırdığı gollerin attıklarının 2,89 katı olduğunu,Son vuruşlarının futbol okullarında ders niteliğinde gösterildiğini,Kaval kemiğinin farklı elastik bir bünyede olduğundan,eğer isteydi avrupada tavan takımlarda oynayabilecekken bunu anlamadığım sebeplerden elinin tersi ile ittiğini,kendisini geliştirmeye ve yeteneğinin üstüne koymamasına rağmen,gerekli zamanlarda oyuna girererek hırsı ve hızı ile oyunu rahatlatması amacıyle yedek klübesinde kalması gerektiğini,burda onu eleştiren herkesin onu çok sevdiğini biliyormusunuz..???

Birtan Karaman
17.07.2009, 14:43
Maçı İzlemeden Bile Kaçırdığı Pozisyonların Kritiği'ni Okuyunca Tuhaf Oluyorum :)
Bu Sene Kalbim Dayanmaz .

oguzhann
18.07.2009, 10:58
http://img4.mynet.com.tr/spr3/13848_501.jpg
bu hareketi sürekli görmek istiyoruz!

Emre7
18.07.2009, 11:13
70 metre depar at. sonrada o topa vur.
sonrada umuta istediğini de.

oguzhann
18.07.2009, 11:18
http://d.imajport.com/2009_05_30/4108523-spor.jpg

TSelif
18.07.2009, 11:21
Gene sen ve 9 numaranın eline kaldı ya bu sene bu takım ALLAH yardımcımız olsun..

ilhan
18.07.2009, 11:22
biliyormuydunuz?

Resmi sitede bunları yazmazlar ki :)

Kadir
18.07.2009, 11:24
Peki geçen sene girdiği pozisyon sayısı nedir ?

lizarazu
18.07.2009, 11:26
Girdiği pozisyon sayısı 51 bunlardan 14 tanesini gole çevirmiş.Bu da %27 ediyor.

oguzhann
18.07.2009, 11:28
http://www.fotomac.com.tr/2009/04/04/im/D77C0DB09A2A284F808B0A6Dx.jpg

Kadir
18.07.2009, 11:30
Girdiği pozisyon sayısı 51 bunlardan 14 tanesini gole çevirmiş.Bu da %27 ediyor.

Rakiplerimizin golcüleriyle karşılaştıralım , mesela Baros'un istatistiği nasıl ?

oguzhann
18.07.2009, 11:31
http://yenisafak.com.tr/resim/site/star115ce80e115606e0by.jpg

Ömer SEVİNÇ
18.07.2009, 12:07
Ah Umut ah. Umarım ağzınla kuş tutsan beğenilmeyeceğinin farkındasındır da bu sıradan taraftar eleştirilerine kafanı yormuyorsundur.

Oktay AKKUŞ
18.07.2009, 12:17
Rakiplerimizin golcüleriyle karşılaştıralım , mesela Baros'un istatistiği nasıl ?

Baros Tek Forvet Umut Gökhan 2si Oynadı Fark Bu

Kadir
18.07.2009, 12:40
Baros Tek Forvet Umut Gökhan 2si Oynadı Fark Bu

Bu mudur ?

ilhan
18.07.2009, 12:48

Madem bu kadar detaycısın sana zahmet olacak ama bi araştırıver. Bizde öğrenelim. Bu kadar hazırcı olmayın yahu. Umut'un kaç pozisyona girdiğini sormuşsun öğrenmişsin, yetinmiyor Baros'unkileri soruyorsun. Araştırmalarını ve sonuçlarını bekliyoruz.

İyi bir santrafor aldığımızda en çok Umut'un işine yarayacak. Bu yorumu böylece yapayım, ileride "BEN DEMİŞTİM" diyeceğim.

Kadir
18.07.2009, 12:53
Bilgi istemek hazırcılık mı oluyor ?

Böyle saçmalık olmaz .

ilhan
18.07.2009, 13:02
Ortada saçmalık felan yok yahu. Öyle kafana estiği gibi gürleyip durma her zaman. :) Madem bilgi istiyorsun aynı şekilde ben de senden bilgi istedim. Baros kaç pozisyona girdi söyler misin Gokturk?

Kadir
18.07.2009, 13:07
Ortada saçmalık felan yok yahu. Öyle kafana estiği gibi gürleyip durma her zaman. :) Madem bilgi istiyorsun aynı şekilde ben de senden bilgi istedim. Baros kaç pozisyona girdi söyler misin Gokturk?

Adam gibi bir istatistik kaynağım olsa verirdim istediğin bilgiyi .

Lizarazu'da iyi bir istatistik kaynağı olduğunu düşündüğüm için sordum .

ilhan
18.07.2009, 13:12
Benim öğrenmek için acelem yok. Beklerim. ;)

Osman Yavuz
18.07.2009, 13:15
18 golü olduğu sırada %48 ile oynuyormuş.Diğer 2 golü de 5-6 pozisyonda atsa yaklaşık %50 diyebiliriz.Santrafor için iyi istatistik bence.Güiza %16 lırda kalmış mesela.

ilhan
18.07.2009, 13:16
Ben yinede iyi bir santraforun yanında görmek istiyorum Umut'u. Fatih Tekke-Umut hayalim suya düştü. İnşallah Fatih kalıbresinde bir adamla birlikte izleyebiliriz Umut'u.

Oktay AKKUŞ
18.07.2009, 13:20
Bu mudur ?

Bence Budur .
Baros Tek Forvet Oynadı 18 Goldü Sanırsam ya da 20 Neyse

Bizim Gökhan Ünalımız 16 Gol 9 Asist Bence Barostan Daha İyi Durumda ki

Umut da 14 Gol 2 Asist

hamucera
18.07.2009, 16:18
Gene sen ve 9 numaranın eline kaldı ya bu sene bu takım ALLAH yardımcımız olsun..

imzana şaşırmadım açıkçası, fatih in aynısını istemek birazda umut tan beklenti, zaten geçmiş yıllardan fatih tekke konusundaki yazılarınızı biliyorum,

peki bu yazıyı imza yaparken pozisyonları hiç gördünüz mü, nasıl pozisyondu han şartta topa vuruldu biliyormusunuz,

taraftarın en büyük kozu bu zaten yazıları alıp alıp alıntı yapmak veya imza yapmak ama çoğunu görmemiştir bile, oysaki umut için hakan şükürde ankaragücü maçından sonra attığı gol için bu gol tam bir gerçek forvet işi, herkes atamaz bunu bu gölü atan forvet gerçek bir forvettir yazısını neden alıntı yapmıyor, Ama olur mu hakan şükürde kim diyenler çıkacaktır şimdi

ÖmerFarukYılmaz
18.07.2009, 16:29
Umut'um Allah bu sene Gökhan'ada sanada peygamber sabrı,Jardel şansı,Ronaldo yeteneği versin..

Yoksa bu sevdiğiniz klübünüzden yuhlarla uğurlancaksınız..

Bu Fatih mevzuu en çok sizi yıpratıcak..

Allah yardımcınız olsun...

Ayrılmanı isterdim ama adam gibi,Bu sene seni çok kırıcak bu taraftar...

oguzhann
18.07.2009, 16:41
http://www.medyaspor.com/Files/Images/2009_02_07_umut_bulut.jpg

demir
18.07.2009, 16:42
insallah aynı sekılde kacırmazsını yoksa lıgın ılk yarısını gormeyecegınızden emınım baskan fatıhıde getırmedı ya aertık her kecırdıgınız pozısyonda fatıh tekke tezahuratı dınlersınız

Yunus Güneş
18.07.2009, 16:42
Allah kaçırmamayı nasip etsin...

oguzhann
18.07.2009, 16:45
fatih tekke'nin olası transfer süreci hüsranla sonuçlandığına göre artık umut ve gökhan ikilisine olan desteğimizi en az 2 katına çıkarmalıyız.

cınar#7
18.07.2009, 17:41
:alkış: ama kalmıycaktır umarım,Broos ister takviye.

karatasof
18.07.2009, 18:02
Şanslı çocuk şu bizim Umut.Bu sezonda forma ona nasip olacak gibi görünüyor.Isiac gitti,Gökhan hala uyum sorununu! atlatamadı,Fatih Tekke yönetime üste para vermediği için transfer edilemedi,meydan yine bu arkadaşa kaldı.Hadi hayırlısı.....

fish_bone
19.07.2009, 18:44
Gökhan / Girdiği pozisyon: 60 / GoL: 15 / Yüzde: 23

Umut / Girdiği pozisyon: 51 / GoL: 14 / Yüzde: 27

CoLman / Girdiği pozisyon: 8 / GoL: 5 / Yüzde: 62

Alanzinho / Girdiği Pozisyon: 11 / GoL: 4 / Yüzde: 36
(Haber61.com)

Bu forvetLerLe haLa başarıLı oLabiLeğimize inanan varmı? :cool:

Hasan61
19.07.2009, 19:44
yine 14-15 gol atacaktır

b_m_61
20.07.2009, 11:48
Umut'um Allah bu sene Gökhan'ada sanada peygamber sabrı,Jardel şansı,Ronaldo yeteneği versin..

Yoksa bu sevdiğiniz klübünüzden yuhlarla uğurlancaksınız..

Bu Fatih mevzuu en çok sizi yıpratıcak..

Allah yardımcınız olsun...

Ayrılmanı isterdim ama adam gibi,Bu sene seni çok kırıcak bu taraftar...

Evet çok acıyorum Umut'a. Bu adamın 14-15 gol kapasitesi var bunun dışında birşey beklememek lazım. Bu rakam az değil aslında iyi ama herkes 25 30 tane gol atsın istiyor(bunu yapabilen kaç kişi var ligde).

Özellikleri belli; son vuruşları yeterince iyi değil, çalışkan, pres yapan ve diğer özellikleri ortalama olan bir forvet. Umut'u böyle kabul etmek lazım ona göre değerlendirmek lazım.

Umut elinden gelenin hepsini yapıyor, daha iyisini alabiliyorsak alalım alamıyorsak kapasitesinin %100'ünü ortaya koyan bir adama hakaret edilmesi saçma.

Oktay AKKUŞ
20.07.2009, 17:47
Umut'un hedefi Avrupa

Trabzonsporlu futbolcu Umut Bulut, bordo-mavili takımda başarılı olup, buradan da Avrupa'ya açılmak istediğini söyledi. Umut Bulut, yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un büyük bir camia olduğunu belirterek, ''Bu takımda büyük hedeflerim var'' dedi. Bulut, şunları kaydetti:
''Trabzonspor kulübünde başarılı olup buradan da Avrupa'ya açılmak istiyorum. Ama öncelik Trabzonspor'un başarısı. Bütün arkadaşlarımla iyi anlaşıyorum. Ancak daha çok Tolga, Hüseyin ve Yattara ile daha çok diyaloğum oluyor.
Geçmişte bir takım çıktı, efsane oldular... Bugünü bize miras bıraktılar. Biz de onları en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Trabzonspor'un büyüklüğünü Türkiye'ye gösterdiler. Olanaklar daha azdı, ancak bir şekilde birleşerek Trabzon'a sayısız kupa getirdiler. Başarının sırrının kendilerinde yattığına inanıyorum.''

-''DEĞİŞİME ALIŞMAK ZORUNDAYIZ''-

Teknik Direktör değişikliğinin futbolcular üzerindeki etkisini anlatan Bulut, ''Bir ortama alışıyorsunuz, sonrasında yeni bir teknik adamın gelmesiyle yeni bir ortam oluşuyor. Buna alışmak da tabii ki zaman alıyor. Futbolcu olarak bu tür olaylara alışmak zorundayız'' diye konuştu.
Umut Bulut, maçlarda genellikle itirazdan dolayı kart gördüğünü de belirterek, ''Bu da bana yapılan fauller karşısında hakemlerin beni tatmin edici kararlar vermemesiyle alakalı. Haksızlığa uğrayınca sinirleniyorum. Ama yapacak bir şey de yok'' dedi.
Bulut, Trabzon halkının futbola bakışını değerlendirirken de, dünyanın başka bir yerinde böyle bir kent daha olduğunu düşünmediğini söyledi.

20.07.2009

Kaynak : AA

Kazım Uzunboy
20.07.2009, 19:25
:cool: :cool:

http://lh3.ggpht.com/_LeaNBjn2hRA/SmRa4fFdIjI/AAAAAAAAA84/nXRd5NZrZic/s576/IMG_5425.JPG

Özge
20.07.2009, 19:42
Vayy Umut'a bak:D

Kazım Uzunboy
20.07.2009, 19:45
O da doğru yolu buldu. :cool:

Yunus Güneş
20.07.2009, 19:54
:D:D umut bulut.....

blackrain61
20.07.2009, 22:21
Allah bu sene bana yine sabir versin... Bu golcülerle 3.lük yine basari sayilacak...

Alihan Ertürk
20.07.2009, 22:31
Vay Umut çok doğru bir iş yaptın BMN'yi seçmekle .. :)

oguzhann
20.07.2009, 22:39
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_245413_umut_sev2802.jpg

hamucera
20.07.2009, 23:21
Vay Umut çok doğru bir iş yaptın BMN'yi seçmekle .. :)

o kısmı doğruda inşiallah bu sayfaya fazla takılmaz :D

oguzhann
20.07.2009, 23:23
o kısmı doğruda inşiallah bu sayfaya fazla takılmaz :D
yazılanları görünce sinirden kale arkasındaki camları kemirir :D

Ömer TOPAL
20.07.2009, 23:58
:) umut bu sene Allah sana kolaylık versin...Umarım herkezi utandırırsın...Hadi bakalım.Dualarımız Trabzonsporumuz ve Seninle olucak

Muhammed KOÇ
21.07.2009, 00:14
umutun tek suçu, fatih tekkenin yerini doldurmak zorunda kalması.. o gidince umut kaldı..

karim@benzema10
21.07.2009, 01:26
umutun tek suçu, fatih tekkenin yerini doldurmak zorunda kalması.. o gidince umut kaldı..

ts yarışmacı ve hedefi olan bir takım ve büyük takımda şampiyonluğu
kovalamak için her zaman kaliteli oyuncuların olması gerekir.

umut fatih tekke'nin yerini dolduramadı ve suçlu konumuna
düştüyse o zaman daha iyisini alarak göndereceksin.aynen
bende burada umut'un bir kabahatı olmadığını ve tek suçlunun
yönetim olduğunu düşünüyorum.

özçelik61
21.07.2009, 10:46
ts yarışmacı ve hedefi olan bir takım ve büyük takımda şampiyonluğu
kovalamak için her zaman kaliteli oyuncuların olması gerekir.

umut fatih tekke'nin yerini dolduramadı ve suçlu konumuna
düştüyse o zaman daha iyisini alarak göndereceksin.aynen
bende burada umut'un bir kabahatı olmadığını ve tek suçlunun
yönetim olduğunu düşünüyorum.

hocam türkiyede yerli forvet var mı bildiğin soylede alsın yönetim...semih var o da 10 gol atıyor..yani eleştirirken birde dolu tarafa bakalım ki insaflı ve yapıcı olsun eleştirilerimiz... daha iyisini al iyi bi mantık değil kanımca...herzaman daha iyisini alacak gücün olmayabilir ama kendin yaratabilirsin..malesef umut fatih tekke nin üzerine bu takımın forveti olunca beklentiler de büyük oluyor..ortalama 15 gol atan mücadeleci yıpratan defansı hataya zorlayan bi forvet her zaman lazım ha yedek olur bazen o ayrı mesele ama lazım ...

Süleyman50
21.07.2009, 11:05
Trabzonspor gibi büyük bir takımın ilk 11 deki forveti umut olmamalı...

oguzhann
21.07.2009, 12:47
Trabzonspor gibi büyük bir takımın ilk 11 deki forveti umut olmamalı...
daha iyilerini(!) maalesef alamıyoruz.taraftarın elimizdeki oyuncuları beğenmemesi garip.bugünün şartlarında umut ve gökhan gayet iyi golcülerdir.

Yunus Güneş
21.07.2009, 14:48
Bu oyuncuya güvensizlik niyedir bilmem adam her sene 15 gol atıyor ve oldukça başarılı ........

SDinc
21.07.2009, 15:15
O da doğru yolu buldu. :cool:

Yanlış bir yoldamıydı :D

Ertuğrul_
21.07.2009, 15:17
Bu oyuncuya güvensizlik niyedir bilmem adam her sene 15 gol atıyor ve oldukça başarılı ........

15 atıyor 75 kacırıyo yerinde daha iyi bi adam bulbirsek kesnlikle gol kralı olur..

innocence
21.07.2009, 16:46
15 atıyor 75 kacırıyo yerinde daha iyi bi adam bulbirsek kesnlikle gol kralı olur..

Umut un girdiği pozisyon sayısı: 51
Attığı gol sayısı : 14
Kaçan pozisyon: 37

karatasof
21.07.2009, 16:55
Umut.Hadi gene iyisin.Ergin'den sonra Isaac'ı da yolladılar.Gökhan geldi geleli sakat zaten.Yönetim Fatih Tekke'den üste para vermediği için vazgeçti.Bu durumda meydan sana kalıyor.

Ömer SEVİNÇ
21.07.2009, 18:52
Bas bas bağırıyoruz Umut bu sayfaları okuyor, adamın moralini bozmayın diye.

Adamımsın Umut. Keşke 2. kaptan sen olsan;)

Anıl Caner
21.07.2009, 20:07
Öyle bir yazılıyor ki istatistikler. Yürüyüşler düzenlemeyi planladıkları forvetin de aynısı gol/girdiği pozisyon oranı. Eyvallah biz de çok istedik Fatih'i ama Umut'a Gökhan'a bel altından vurmadan, bu 3lü çok iş yaparak diyerek.

hamucera
21.07.2009, 22:34
olmaz umut a saldırmadan rahat edilirmi,

canibus
22.07.2009, 01:05
http://www.youtube.com/watch?v=NRT0gdOE5jk

su videoda antremanda umutun kacirdigi golden sonra bi amcamizin umuta ne dediklerini bi dinleyin :):)
videonun sonunda

b_m_61
22.07.2009, 03:56
Bas bas bağırıyoruz Umut bu sayfaları okuyor, adamın moralini bozmayın diye.

Adamımsın Umut. Keşke 2. kaptan sen olsan;)

Ben severim Umut'u canla başla oynuyor elinden geleni yapıyor :D 14 gol iyi ama son vuruşlarının yeterli düzeyde olmadığıda bir gerçek. :) Yinede genele bakarsak ligdeki en iyi yerli forvetlerden birisidir Umut.

Mesut
24.07.2009, 20:59
http://img204.imageshack.us/img204/9804/70541020.jpg

ADAMIMSIN 10 numara
yakışıyor bu forma sana

Semih GÜL
25.07.2009, 01:41
Git artık umut, seni istemiyoruz....
3-4 lüğe oynayan uefa yı hedef koyan takımlar için ideal bir oyuncu, bizim için ise işe yaramaz öyle koşan bol bol itiraz eden ,kısacası bal yapmaz arı...

O formayı sırtında görmek istemiyorum....

Fatih Özkan
25.07.2009, 01:45
Umut sana güveniyorum!

Orhan Aydın
25.07.2009, 09:52
başka çaremiz yok ki:)

Özkan
25.07.2009, 10:55
15 atıyor 75 kacırıyo yerinde daha iyi bi adam bulbirsek kesnlikle gol kralı olur..Haklısınız. Aslında Umut'un 80 gol 90 asist ile oynaması, aynı zamânda defansa yardım etmesi ve her sezon en az 20 tâne çizgiden top çıkarması gerekir. Üstüne takımı çalıştırması, taktiği belirlemesi, futbolcu izlemesi ve mâlî konuları da yönetmesi gerekir.

Drogba'nın tüm kariyeri boyunca en fazla gol attığı sezon 20 golü var. Adebayor geçen sezon 10 gol attı. Geçen sezon Benzema 17, Berbatov 9, Tevez 5, Torres 14, Kuyt ise 12 gol atabildi.

Umut'a fazla yüklenmiyor musunuz?

Mert67
25.07.2009, 10:55
Umut güvenimizi boşa çıkartma.
Hırsından,azminden bişey kaybetme.

demir
25.07.2009, 11:04
umut seni istemıyorlarmıs ??? neden cok gol kacırıyormussun ve teknık degılmıssın ??? ben bu yorumlara katılmıyorum neden ??

kaval kemıgı ıle gol atıyor ? : yaww kardes atabılenı gosterın ???
ensesi ile kafa topuna cıkıyor ? : çıkabılen gosterın ??
cok kosuyor ama bıtırıcılıgı yok ?? : umut santrofor degıl forvet bulursa atar bulamazsa bıse yok bııtırıcılık santroforun gorevıdır forvetın degıl.

şimdi size soruyorum mac 120 dakıka oynansa 120 dakıak boyunca durmadan kosacak karsı defansı durmadan yıpratıp dagıtacak her macta sahada kosmadık yer bırakmayacak yerı gelecek cızgıden top cıkaracak yerı gelecek asıst yapacak cılgın ısteklı arzulu bır futbolcu ozelıgının yanında gırdıgı 1 pozosyonu bıle kacırmayacak hava toplarında ıyı fırıkıklerı mukemmel bır topcu dunyada olsa zaten nerde oynar bılmıyorum ewet umut kendısını gelistırmelı ama sızın yaptıgınız gıbıde oturdugunuz yerden gıtsın dıyebılecegınız kadarda basıt bır oyuncu kesınlıkle degıldır

cınar#7
25.07.2009, 12:14
ADAMIMSIN 10 numara
yakışıyor bu forma sana
şaka yapıyorsun heralde,Hami'den sonra 10 numarayı Mehmet yılmaz ve Umuta verenler utanmalıdır.

KUTADGU
25.07.2009, 14:16
Haklısınız. Aslında Umut'un 80 gol 90 asist ile oynaması, aynı zamânda defansa yardım etmesi ve her sezon en az 20 tâne çizgiden top çıkarması gerekir. Üstüne takımı çalıştırması, taktiği belirlemesi, futbolcu izlemesi ve mâlî konuları da yönetmesi gerekir.

Drogba'nın tüm kariyeri boyunca en fazla gol attığı sezon 20 golü var. Adebayor geçen sezon 10 gol attı. Geçen sezon Benzema 17, Berbatov 9, Tevez 5, Torres 14, Kuyt ise 12 gol atabildi.

Desenize Chelsea, Arsenal ve Liverpool'un hatta Manchester'in ivedi forvet transferine ihtiyacı var.
Baksana golcüleri golcü değil.

Özkan, açıklama için teşekkür.
Ama emin ol bazıları hiç anlamayacak.

b_m_61
25.07.2009, 14:29
Son 3-4 senedir ligin en çok gol atan birkaç futbolcusundan biri, daha ne olucaktı.

Orhan Aydın
25.07.2009, 14:33
bir futbolcunun son vuruşunun kötü olması nelere kadir:)

SDinc
25.07.2009, 14:38
3-4 lüğe oynayan uefa yı hedef koyan takımlar için ideal bir oyuncu, bizim için ise işe yaramaz öyle koşan bol bol itiraz eden ,kısacası bal yapmaz arı...

Off çok kötü konuştun. Artık Umut bu laflardan sonra futbolu bırakır heralde.

Ömer Yüce
25.07.2009, 15:08

Haklısınız. Aslında Umut'un 80 gol 90 asist ile oynaması, aynı zamânda defansa yardım etmesi ve her sezon en az 20 tâne çizgiden top çıkarması gerekir. Üstüne takımı çalıştırması, taktiği belirlemesi, futbolcu izlemesi ve mâlî konuları da yönetmesi gerekir.

semihe cevap bu şekilde verilirdi heralde, gerçi arsenal ve liverpol zaten . lüğe oynuyor nede olsa forvetleri az atıyor

Murat'
25.07.2009, 15:18
Adam daha oynamaya başlamadı durun bakalım hele bir oynamaya başlasın saldırmaya devam edersiniz.

Nasılsa Hüseyin de gitti.Saldıracak bir tek Umut kaldı.

kapça_61
25.07.2009, 16:13
hırs , azim yurek, her sey var sende.. biraz bitiriciliğin olsa ve aklınla oynayabilsen kuyt kadar iii bi futbolcu olursun.. insallah busene daha iii olursunn..

Mesut
25.07.2009, 20:12
şaka yapıyorsun heralde,Hami'den sonra 10 numarayı Mehmet yılmaz ve Umuta verenler utanmalıdır.

Umut Bulut a 10 numara yakışıyor.
bı benım fikrim değiştirebilirmısın
değiştiremezsin
bu kadroya bakacak olursam gene ben 10 numarayı umuta verirdim.Son vuruşlarında eksiklik var.doğru.ama adam başka yönlerini geliştirmiş çalışıyor çalışıyor çalışıyor.
sırf bu azmi,isteği,samımıyeti için 10 numarayı umuta yakıştırıyorum.
tekrar diyorum benım fikrim
herkesin fikri ayrı olabilir sen farklı pencereden bakıyosun ben farklı

Kazım Uzunboy
25.07.2009, 21:02
Böyle şeyler yazdırmasan keşke Umut. :(

Kadir
25.07.2009, 21:03
Allah bize yardım etsin ..

Yunus Güneş
25.07.2009, 21:21
Bugün biraz etkisizdi inş. iyi olucak..

unique
25.07.2009, 21:24
Forveti Umut olan bir takım sanki şampiyon olamaz gibi; bu fikre yavaş yavaş daha bir ısınmaya başladım. Çabasına, efendiliğine, adamlığına eyvallah ama golcü olarak maalesef.... Bize şöyle bulduğunu atan Baros, Crespo, Serkan Aykut tarzı bir adam lazım. Taner Gülleri bile bu işi sanki görürdü. Derhal bir forvet bulmalıyız, yoksa bu iyi kadroya gerçekten yazık olacak.

Mesut
25.07.2009, 21:37
umut hırsınla azminle övünüyoruz senın bakıyorum artık oda yok kendine gel adamım

kapça_61
25.07.2009, 21:54
senin için nekadar iii solemek istesemde bi top konrol edemeyisin aklını kullanamayısın her seyi mahfedioo.. beyninle oyna bşiraz ne olur yaaa. bir forvet alırsak bu sene kulubeden kolay kolay cıkamaz.. belki son dakikalarda rakibe basmak için girer...

Hasan Ayvenli
25.07.2009, 21:57
umut'un sağbekte denenmesi taraftarıyım. hırsıyla azmiyle tam ona göre bir mevki (!!)

Ahmet Ocak
25.07.2009, 22:03
bu macta bir kez daha umutun forvetimiz olamayacagı tescillenmiştir. Allah'ım bır mucıze olsun da umuttan kurtulalım ne olur

Tanju
25.07.2009, 22:31
Ergin'le Isaac Manisa'da şov yapıyor beyler takip edin görün...

gustavo_colman
25.07.2009, 22:40
Ergin'le Isaac Manisa'da şov yapıyor beyler takip edin görün...
ısaac atmış golünü

Sivrikaya
26.07.2009, 04:48
İyi niyetli dürüst insansın. Elinden geleni yapmaya çalışıyorun ama;

Senin yüzünden takımın morali bozuluyor. Bir takım maç içerisinde net bir posizyon yakalar. Onu attımı maç sökülür. Sana bu şans geliyor. Atamıyorsun. Karşı takıma güven veriyorsun. Takım arkadaşlarını sıkıntıya sokuyorsun. Dikkat ediyorum sana top atmamaya çalışıyorlar. Atsalar harcayacaksın. Ya topa uzanamazsın, ya kontol edemezin yada dışarı atarsın. Ey allahım kurtar bizi..

Trabzonspor için yetersizsiz.

Hüseyin davasını çözdük.. Sıra sende..

Emrah KabuL
26.07.2009, 04:54
Şurda bile insanın içini karartıyorsunuz , adamlar saha da az bile yapıyor. Devam Umut..

oguzhann
26.07.2009, 10:43
biz umut'un gol atabilme ihtimalini sevdik,devam umut bulut,golleri sıralayacağın günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

ergin cesit
26.07.2009, 12:30
umut bir türlü patlama yapamadım. ankaragücünde oynarken bir gol atmıştı ki izlenmeye doyulmaz tam 6 kişiyi geçip maradona vari bir goldü. 3 yıldır o golü bekliyorum ama olmuyor zorla değil bu işler

28TS61
26.07.2009, 12:35
umut bir türlü patlama yapamadım. ankaragücünde oynarken bir gol atmıştı ki izlenmeye doyulmaz tam 6 kişiyi geçip maradona vari bir goldü. 3 yıldır o golü bekliyorum ama olmuyor zorla değil bu işler

birak öyle gol atcak diye beklemeyi. nasil atarsa atsinda gol olsun yeter

Ömer SEVİNÇ
26.07.2009, 13:46
Neyse bu senenin bu başlıkta nasıl geçeceği aşağı yukarı anlaşılmış oldu.

Maçı izlemedim ama yapılan yorumlara bakarsak oynadığı 25 dakika içinde 8-9 tane gol pozisyonu kaçırıp kendi kalesine 3 gol attı sanırım..

yorumsuz6117
26.07.2009, 13:53
umut senden rica ediyorum burayı okuyorsan litfen o 10 numarayı çıkar başka bi numara iste..

Emrah KabuL
26.07.2009, 19:31
Neyse bu senenin bu başlıkta nasıl geçeceği aşağı yukarı anlaşılmış oldu.

Maçı izlemedim ama yapılan yorumlara bakarsak oynadığı 25 dakika içinde 8-9 tane gol pozisyonu kaçırıp kendi kalesine 3 gol attı sanırım..

Evet evet aynen öyle.. daha Lig başlamadan abuk subuk eleştiriler gelmeye başladı.. haa doğruya bu eleştirileri yapanlar Umut veya Gökhan gol kaçırdığında Broos'dan F.Tekke'yi oyuna almasını isteyecekler..

ilhan
26.07.2009, 22:30
Forum kurallarını herkes öğrenecek. Acelimiz yok, yavaş yavaş..

Bu sene futbolcu başlıkları günah çıkarma başlığı ve eleştiri adı altında alttan alttan "hadi yoluna" başlığı olmayacak.

Canı sıkılan yeni forum kurallarını okusun bir zahmet.

---

Futbolcular eleştirilemez demiyoruz. Eleştirilecek. Biz de eleştireceğiz. Ama kimse "Senin bu takımda yerin yok" ya da "mümkünse hiç forma bile giymesin", "futbolcular ikiye ayrılır biri aklını kullananlar diğeri?" tarzı mesajlar yazıp sonra saygı çerçevesinde eleştirdim demesin.

Cafer Bulur
26.07.2009, 22:46
Calisiyor,cabaliyor ama belli bir nokta dan sonra yetersiz kaldigi da bana göre bir gercek.

Yine de kadroda bulunmasi gereken futbolculardan...

Cafer KILIÇSOY
26.07.2009, 22:55
Arkadaşlar herkes yazdıklarına dikkat edecek, açık ve net söylüyorum dikkat edecek.

''Senin bu takımda yerin yok'' demenin mahsum bir tarafı yok.

Siz hakaret ve onur kırıcı rencide edici mesajlar yazmaktan bıkmadıkca bizde gerekeni yapmaktan asla bıkmayacağız.

Bilginiz olsun.

fish_bone
26.07.2009, 23:13
Kimsenin kişiLiğiyLe aLakaLı yorum yaptığımız yok. Çok iyi bir insan oLabiLir. 3 camii 5 okuL yaptırmış oLabiLir.
Sadece gerek top tekniği, gerek bitiriciLiği, gerek pas aLış verişi, gerek uzun şutu, gerek adam eksiLtmesi, gerek hava üstünLüğünde ki yetersizLikLeri nedeniyLe daha iyi bir forvetimiz oLması kanısındayım. Ve bunu söyLerken kimseye hakaret etmiyorum. Ben sadece gönLümden geçeni yazıyorum. Haa böyLe bi adam aLınması Umut'un yoLLanması gerektiği anLamını çıkarabiLenLer varsa bundaki suçun bende oLmadığını düşünüyorum. Ve msj'ımın siLinmemesini istiyorum.

ilhan
26.07.2009, 23:16
daha iyi bir forvetimiz oLması kanısındayım.

Bu konuda yalnız değilsin. ;) Fatih Tekke transferine endeksli transfer konuşmalarımızda dahi Fatih alınmazsa bile en az Gökhan ve Umuttan iyi golcü alınsın istedik.

Kabak gibi iki açığımız var. Sağ bek ve forvet. Her ne kadar hoca sol açık ihtiyacımız var dese de bence orayı Engin ve Alanzinho ile bir sezon idare ederiz. Ama forvetsiz ve sağ bek olmadan şampiyonluk hayali kurmaktan yana değilim.

fish_bone
26.07.2009, 23:20
Bu konuda yalnız değilsin. ;) Fatih Tekke transferine endeksli transfer konuşmalarımızda dahi Fatih alınmazsa bile en az Gökhan ve Umuttan iyi golcü alınsın istedik.

Kabak gibi iki açığımız var. Sağ bek ve forvet. Her ne kadar hoca sol açık ihtiyacımız var dese de bence orayı Engin ve Alanzinho ile bir sezon idare ederiz. Ama forvetsiz ve sağ bek olmadan şampiyonluk hayali kurmaktan yana değilim.

İşte bukadar yaa. İsteyince çokda güzeL anLaşabiLiyoruz ;) İçimden geçenLeri aynen söyLedin.
Ama Hocamız ve Sportif Direktörümüz böyLe düşünmüyo sanırım. Yada bizde çok biLiyo oLabiLiriz :confused:

ilhan
26.07.2009, 23:21
Biz futbolu (genel olarak) 2+2=4 matematik olgusuna göre düşünüyoruz. Ama 3+1=4 'ü unutuyoruz. :)

Emirhan Makul
26.07.2009, 23:23
Ben Bu Resimde Sempati Duydum Umut'a Hiç değilse Hırs Var Birileri gibi boş bakmıyor.

http://img512.imageshack.us/img512/5149/415020090517221744520e3.jpg (http://img512.imageshack.us/i/415020090517221744520e3.jpg/)

fish_bone
26.07.2009, 23:24
Biz futbolu (genel olarak) 2+2=4 matematik olgusuna göre düşünüyoruz. Ama 3+1=4 'ü unutuyoruz. :)

Bide 1+3 var ozaman :)
Ama sonuçta hepsi 4 ediyo.
4 demekte; çok daha kaLiteLi (Fatih Tekke gibi) bir forvete ihtiyacımız oLduğu :)

fish_bone
26.07.2009, 23:25
Evet Gökhan'La kıyasLarsak çok daha azimLi, hırsLı, canLa başLa oynadığını görebiLiriz.
Ama yeterLimi orası tartışıLır? ;)

ilhan
26.07.2009, 23:25
Fatih Tekke kalıbresinde bir adam alamayız. Yok eğer alırız diyorsanız, doğru Abramoviç'le Drogba pazarlığına :)

TSelif
26.07.2009, 23:26
Aslında yanlış spor dalı seçtin Umut. İyi bir attletizim sporcusu olurdu senden ya neyse :)

fish_bone
26.07.2009, 23:26
Fatih Tekke kalıbresinde bir adam alamayız. Yok eğer alırız diyorsanız, doğru Abramoviç'le Drogba pazarlığına :)

KaLibresinde aLamıyorsak Fatih Tekke'yi aLmaLıyız :)
Ama iyi araştırıLırsa buLunabiLir kanısındayım...

fish_bone
26.07.2009, 23:28
Aslında yanlış spor dalı seçtin Umut. İyi bir attletizim sporcusu olurdu senden ya neyse :)

Evet asLında bende çok iyi 200 metre sporcusu oLabiLeceğini düşünüyorum.
asLında yaşıda çok değiL, yönLendirsek fena oLmaz. Bence MiLLi takım düzeyinde bi çok madaLya aLabiLir. FutboLcuyken miLLi takıma da giremez :)
Ve bunda gocunuLcak bişey yok. Dünya başka spor daLLarından bi başkasına geçip başarıLı oLmuş birsürü sporcu var

Emirhan Makul
26.07.2009, 23:48
Umut Bulut ; Bir Maç İçerisinde 45.456 Gol atsa 45.457 Golü kaçırdığında oturup ağlayacak insan modeli.

Hırs Onun Göbek Adı Yada gerçek adı "Umut" tükenmeyen bir gol umudur var.

Cihad Varlı
26.07.2009, 23:48
Umut BULUT: İdmanlarda çok istekli çalışan futbolculardan birisiydi, Ancak son vuruşları berbat. Koşuyor mücadele ediyor. rakip savunmaya hücüm pres yapıyor son vuruşları yapamıyor. Vasat bir görüntü çizdi. Gol bölgelirinden uzak , sezgisi ve vuruşları kötü.

Umut yine bildiğimiz Umut .
Saç baş yolmaya devam..

Kadir
27.07.2009, 00:32
Takımda görmek istediğimiz topçuları sayfalarca yazabildiğimiz gibi görmek istemediğimiz futbolcularıda yazabiliriz . İnsanların kişiliklerine bir laf edilmediği müddetçe problem olmamalı .

Milattan önce Hüseyin başlığında hakim olan diktatör hava umarım bu başlığa sirayet etmez .

Cafer KILIÇSOY
27.07.2009, 00:37
Takımda görmek istediğimiz topçuları sayfalarca yazabildiğimiz gibi görmek istemediğimiz futbolcularıda yazabiliriz . İnsanların kişiliklerine bir laf edilmediği müddetçe problem olmamalı .

Milattan önce Hüseyin başlığında hakim olan diktatör hava umarım bu başlığa sirayet etmez .
Senin yazmana bağlı bu.

Bakın açık açık söylüyoruz. Hiçbir futbolcuyu hakaret, rencide edici, aşağılayıcı, onur kırırcı yorumlara izin vermeyeceğiz. Bizim son sözümüz bu.

Buyrun, meydan da karar da sizin.

Harun-61
27.07.2009, 00:39
Ben Bu Resimde Sempati Duydum Umut'a Hiç değilse Hırs Var Birileri gibi boş bakmıyor.

emirhan'im, sampiyon'luk icin sadece hirs yetmiyor.

biz Umut'u gercekten cok seviyoruz, onun azmine hayraniz, fakat su kesin
Umut Trabzonspor icin yeterli degil. kötü oyuncu demiyorum, fakat cok iyi bir golcü de degil.

.

Cengiz
27.07.2009, 09:41
Umut santrafor değildir , ankaragücü'nde çıkış taptığı yer forvet arkasıdır . rooney'nin arkasında oynayan tevez gibi

zorluklarla futbolcuları yeni yerlere uyduruyoruz ,

sol açık celaleddin'i defans , forvet arkası marcelinho sol açık , bunlar mecburiyetten tabi

önünde Sırtı dönük bi forvetle oynatılacak umut çok daha faydalı olur bence

Süleyman50
27.07.2009, 09:49
yedek olarak oyuna girmeli, daha faydalı olacaktır bence....

oguzhann
27.07.2009, 12:52
eğer ki saç baş yolacaksam bu umut yüzünden olsun,umut bulut için "hırs yetmiyor" diyenlerin çoğu,eski kaptanımız hüseyin çimşir'i hırsından dolayı överdi.tabi ki hüseyin çimşir ile alakalı değil bu konu ama şu umut'a yapılan çifte standarta giriyor biraz.

muribbi
27.07.2009, 15:06
eğer ki saç baş yolacaksam bu umut yüzünden olsun,umut bulut için "hırs yetmiyor" diyenlerin çoğu,eski kaptanımız hüseyin çimşir'i hırsından dolayı överdi.tabi ki hüseyin çimşir ile alakalı değil bu konu ama şu umut'a yapılan çifte standarta giriyor biraz.
üç puanı en hırslı olana vermiyorlar. forvet takımın en önemli adamıdır, çoğu zaman maçı tek başına koparandır. ya umut?

oguzhann
27.07.2009, 15:10
üç puanı en hırslı olana vermiyorlar. forvet takımın en önemli adamıdır, çoğu zaman maçı tek başına koparandır. ya umut?
futbolu yetersiz denilebilir ama en basitinden hüseyin çimşir örneğini vererek bazı konularda çifte standart uygulandığını söyledim.ayrıca forvetten çok orta saha elemanlarının önemini geçen sene ligimizde şampiyon olan beşiktaş göstermiştir.şampiyon takımın forvetleri tarafımızdan beğenilmeyen umut-gökhan'dan aşağıdadır,o da ayrı bir mesele.

SDinc
27.07.2009, 16:09
Off Umut. Hadi be koçum seni günlerdir savunmaya çalışıyorum , subjektif olarakda değil seni bu takımda görmek isteyen birisi olara. Hadi seni hazırlık maçlarında göremedik ama lig maçlarında üzerindeki şanssızlığını atmanı umuyorum.

Cem Akyüz
27.07.2009, 16:14
Şu Hırs lafınada hayranım yani..Hırsı varda ne oluyor..Ne Gökhan nede Umut bizi başarıya ulaştıramazlar bunu bir Gökhan Ünal'ı her zaman savunan biri olarak söylüyorum

Anıl Caner
27.07.2009, 17:18
Şu Hırs lafınada hayranım yani..Hırsı varda ne oluyor..Ne Gökhan nede Umut bizi başarıya ulaştıramazlar bunu bir Gökhan Ünal'ı her zaman savunan biri olarak söylüyorum

Bir gün bir yerlere gelirsek bu sadece tüm oyuncuların inanması ve hırslı olmasıyla mümkün olabilir.

Cem Akyüz
27.07.2009, 17:42
Bir gün bir yerlere gelirsek bu sadece tüm oyuncuların inanması ve hırslı olmasıyla mümkün olabilir.

Anıl hazırlık kampında izlediğim kadar ile gerçekten bir umutsuzluğa kapıldım hem Gökhan hemde Umut konusunda..İnşallah yanılırımda takımı iyi yerlere getirirler

Hekimoğlu
27.07.2009, 17:45
Sen gol atma dağlara taşlara vur topu ondan sonra hırslan formanı parçala yeter ! Gol dediğin nedir ki ??

ARAF
27.07.2009, 18:03
çalışkanlığıyla hırsıyla ancak orta sahada forvet arkasında iş yapar

iş bitirici bir golcü asla değil

evet ortalama 15 gol atıyor ama 45 kaçırınca kıymeti harbiyesi kalmıyor attıklarının

Cihad Varlı
27.07.2009, 18:05
Üstüne birşeyler katamayan , israf nedir bilmeyen klasik küçük takım forveti .

Berk
27.07.2009, 18:06
Başarıya ulaşmak için hırs gereklidir.Ama bunun yanında taktiksel ve mental özellikler yeteri kadar yoksa hırs hiçbişey ifade etmez..

ilhan
27.07.2009, 18:09
Umut, ayaklarını, kaval kemiğini, kafana ya da bilmem başka nerenle gol atıyorsan oranı değil 17. dişini kullan gol atmak için. Ben o zaman sevcem seni. :D

Ahmet Kuru
27.07.2009, 18:35
Aklıma geldikce bütün umutlarım gidiyor vallahi...
Yanılmayı çok istiyorum.İnşallah bu sezon geçen sezondan çok çok daha iyi olur...

Anıl Caner
27.07.2009, 19:24
Anıl hazırlık kampında izlediğim kadar ile gerçekten bir umutsuzluğa kapıldım hem Gökhan hemde Umut konusunda..İnşallah yanılırımda takımı iyi yerlere getirirler

Hazırlık kamplarında ne Ergin Keleş'ler izledim ben.

Hiç bir şeyin işareti değil o. tekke konusunu haddinden fazla uzattık, onlar için de sıkıntılı oldu. lig başlayınca her şey yoluna girecek.

umut'un uefada direkt ilk maçta golü var. rakip kim olursa olsun. aha da yazdım. :)