PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

halil ibo
31.05.2009, 23:01
Farklı mevkileri kıyaslamak doğru olmasada takım oyununa ve takıma katkıya bakınca Yattara ile Umut'un arasında dağlar var.Ama birinin rengi biraz daha koyu diye onu tut bunu sat.Yakışmıyor...

LoVeRbOy
31.05.2009, 23:05
umut aut FATİH TEKKE in (ßukadar)

mkmsas
31.05.2009, 23:07
Daha önce sezon ortasında yazmıştım..

Sezon bitti, aynı istatistiği yine devam ettiriyor, yine yazalım...

Türkiye liglerinde son dört sezonun tamamında 10 ve üzeri gol atabilen iki oyuncudan biri Umut... (diğeri Alex)

Hatta şöyle gelişteribiliriz istatistiği: Son dört sezonun herbirinde en az 14 gol atan tek oyuncu Umut..

Kariyer maç başı gol ortalaması Fatih Tekke ile aynı...Hatta Fatih'ten daha iyi...

Bütün bu istikrarı ve ortalamayı sadece hırs ile açıklayamazsınız...

Bir forvet için en önemli gösterge gol atmak ise, alın size istatistik..

Kadir
31.05.2009, 23:08
Umut zaten gol atıyor ama harcadığı pozisyonlarla delirtiyor .

Lancet_61
31.05.2009, 23:13

Türkiye liglerinde son dört sezonun tamamında 10 ve üzeri gol atabilen iki oyuncudan biri Umut... (diğeri Alex)

Hatta şöyle gelişteribiliriz istatistiği: Son dört sezonun herbirinde en az 14 gol atan tek oyuncu Umut..

Kariyer maç başı gol ortalaması Fatih Tekke ile aynı...Hatta Fatih'ten daha iyi...

umutun suçu atılacakları atmayıp atılmayacakları atması galiba...gerçekten şu istatistik herşeyi anlatıyor...bunu okuyup da hala umuta saldıran biri varsa kişisel sorunu var diye düşünüyorum umutla:)

Alibeyoglu
31.05.2009, 23:15
gol kacirma rekoru kiriyor fetih tekke olsaydi bu sene sampiyonduk

Anıl Caner
31.05.2009, 23:16
Umut bu takımda yedek olarak da kalsa, yarım sezon 18e de alınmasa ne yapar eder 10 golü geçer.

Siyahi oyuncular maç seçerken problem yok,
Ofsaytı bilmeyen forvet oyuncuları oynasın derken problem yok.

Son 5 yıldaki istastiği ile değil ligin Avrupanın gözde topçularını geride bırakmış Umut gönderilsin.

Yok ya. Umut bu takımda kalacak. Daha iyisi alınacak mı? İnşallah. Ama Umut bu takımda kalacak.Bunu hala Umut sevgisi olarak yorumlayanlar var. Umut'u bu takımda istemek tamamen Trabzonspor menfaatlari doğrultusunda bir olay.

LoVeRbOy
31.05.2009, 23:18

Güzel istatistikler ßide umutun kaçırdıgı %90 %95 %100 lük gol pozisyonlarının istatistiklerini yapsan aydınlatsan bizi çok iyi olur.MANTIK dışı .

mkmsas
31.05.2009, 23:22
Güzel istatistikler ßide umutun kaçırdıgı %90 %95 %100 lük gol pozisyonlarının istatistiklerini yapsan aydınlatsan bizi çok iyi olur.MANTIK dışı .

Ben Umut ile Fatih'in gol ortalamalarını karşılaştırdım.. Yeterince emek harcadım..

Sen de istersen Fatih ile Umut'un kaçırdıklarını araştır ve karşılaştır..
Araştırırken Fatih'in Ali Samiyen' de ciddiyetsizliğinden kaçırdığı penaltıyı da atlama.. (Bu da sana kıyağım olsun)

Hep ben mi seni aydınlatacağım.. Biraz da sen bizi aydınlat..

EmreTS61
31.05.2009, 23:24
umutun bizi cıldırtmadığı maç yok arkadaşlar bnce gitsinn...

Cem Akyüz
31.05.2009, 23:28
yetenekleri sınırlı ama tam bir takım oyuncusu

MuratJ
31.05.2009, 23:32
kesinlikle kaliteli bir forvete ihtiyacımız var. ancak bu demek degildir ki elimizdekileri gönderelim. biz forveti alalım umutta kalsın takımda kadro derinliği önemli özellkle forvet konusunda. gitmesine hiç gerek yok

ilhan
31.05.2009, 23:34
2005-2006 Sezonu Ankaragücü

Oynadığı maç sayısı : 33
İlk 11 başladığı maç sayısı : 33
Süre : 2883
Attığı gol : 16

-------

2006-2007 sezonu Trabzonspor

Oynadığı maç sayısı : 31
İlk 11 başladığı maç sayısı : 23
Süre : 2203
Attığı gol sayısı : 15

2007-2008 sezonu Trabzonspor

İlk 11 başladığı maç sayısı : 33
Süre : 2825
Attığı gol sayısı : 14

2008-2009 sezonu Trabzonspor

İlk 11 başladığı maç sayısı : 31
Süre : 2745
Gol sayısı : 14

3 Sezon boyunca yediği sarı kart sayısı : 14, Kırmızı kart sayısı : 1

Fatih
31.05.2009, 23:39
Yedek kalmayı problem etmeyecekse kalmalı.

Halit Aydın
31.05.2009, 23:41
Bu takımda İsaac varken Umut gidecekse, İsaac'i de yanında götürsün.

Böyle sorumsuz, 5 dakikada 3 kere ofsayta düşen, maça girdikten sonra 3 dk ayakkabısını değiştirenler gitmeli ilk önce.

Murat Cömert
01.06.2009, 01:36
Ben Umut ile Fatih'in gol ortalamalarını karşılaştırdım.. Yeterince emek harcadım..

Sen de istersen Fatih ile Umut'un kaçırdıklarını araştır ve karşılaştır..
Araştırırken Fatih'in Ali Samiyen' de ciddiyetsizliğinden kaçırdığı penaltıyı da atlama.. (Bu da sana kıyağım olsun)

Hep ben mi seni aydınlatacağım.. Biraz da sen bizi aydınlat..
Fatih ile Umutun karşılaştırmak Futbola ihanettir! Bu sezon Fatihin ciddiyetsiz hali en az 20 tane atardı..Umutu sevebılırsınız saygı duyarım sızın fıkrınız ama bir tarafı beğenirken diğerine laf atmayın.. Fatih Tekke bu yani göz var izliyoruz..

hamucera
01.06.2009, 08:40
Fatih ile Umutun karşılaştırmak Futbola ihanettir! Bu sezon Fatihin ciddiyetsiz hali en az 20 tane atardı..Umutu sevebılırsınız saygı duyarım sızın fıkrınız ama bir tarafı beğenirken diğerine laf atmayın.. Fatih Tekke bu yani göz var izliyoruz..

abartma istersen. ciddiyetsiz hali 20 gol atardı da neden zenit te kadroya giremiyor. fatihi tartışmayı bırakın artık. fatih 30 yaşında umut 25. 25 yaşındaki fatihi hatırlayın. ben hatırlıyorumda sizleri bilmem. fatihi besleyen soldan gökdeniz, sağdan yattara, ordatan szmek varken umut bir tek yattaraya bel bağlamış ve buna rağmen 15 gol atmış ise hala daha laf atıyorsanız bu şekilde göz var evet gerçekten göz var.

oguzhann
01.06.2009, 10:05
umut'un çok kötü olduğu iddialarına katılmıyorum.yukarda arkadaşın biri istetistikleri yazmış.5 senedir +14 gol atıyor adam.daha ne yapsın?

Ali İhsan
01.06.2009, 10:11
Daha önce de söylemiştim Umut ve Gökhan'ın kesinlikle kalmasından yanayım ama kaderimizin onların ayaklarında olmasını bir sene daha kabullenemem.

Bu takıma tecrübeli bir forvet şart. Fatih Tekke'yi istedik ses yok, o zaman gitsinler Avrupa'dan Isaac'ın yerine 30'unu geçmiş ama ileri uçta bize önderlik edecek, yakaladımı affetmeyecek bir adam getirsinler.

Murat Cömert
01.06.2009, 11:57
abartma istersen. ciddiyetsiz hali 20 gol atardı da neden zenit te kadroya giremiyor. fatihi tartışmayı bırakın artık. fatih 30 yaşında umut 25. 25 yaşındaki fatihi hatırlayın. ben hatırlıyorumda sizleri bilmem. fatihi besleyen soldan gökdeniz, sağdan yattara, ordatan szmek varken umut bir tek yattaraya bel bağlamış ve buna rağmen 15 gol atmış ise hala daha laf atıyorsanız bu şekilde göz var evet gerçekten göz var.
Fatihin zenitteki halınden bahsetmıyorum Trabzonspora gelseydı neler olacagını soyledım katılmayabılırsın..Fatihi tartısmıyoruz..Tartısmaya gerek yok cunku..ama umut baslıgında hergun herkes bıseyler tartısıyor.Adam bıze yetersız ya da Fatih Tekke'den sonra bu takımın forvetı oldugu için gozumuz hep yukseklerde..O yuzden begenmıyorda olabılırız..

evrents
01.06.2009, 12:01
Umutun akrabası falan değilsin dimi yada umut sana para mı verdi beni savun diye :D sen umuttan mı bahsediyorsun yoksa henryden falan mı :)

hamucera
01.06.2009, 12:48
Umutun akrabası falan değilsin dimi yada umut sana para mı verdi beni savun diye :D sen umuttan mı bahsediyorsun yoksa henryden falan mı :)

ben umut tan bahsediyorum akrabası değilim parada almıyorum ama sanki onu eleştirip takımdan gitsin diye para alanlar var geliyor bana. sorunda burada zaten umut u henry gibi istiyor herkes fatih gibi istiyor. fatih 35 gol attı yerşne gelen umut neden 35 gol atamadı havasında çoğu.
vugrineç trabzona geldiğinde 7 numarayı giyince beni şota ile kıyaslamayın çok farklı oyuncularız demişti, ama herkes şotanın yerine geldiği için şotanın yaptıklarını bekledi ondan.

eleştiri yapılmalı bende umutun bazı yönlerini eleştirdim ama göz var nizam var her sezon 15 gol atan bir oyuncu var elimizde yedek beklemeli diyebilirsiniz ama umut bu takımdan kesinlikle gitmeli derseniz ona itiraz ederim işte.

hamucera
01.06.2009, 12:49
Daha önce de söylemiştim Umut ve Gökhan'ın kesinlikle kalmasından yanayım ama kaderimizin onların ayaklarında olmasını bir sene daha kabullenemem.

Bu takıma tecrübeli bir forvet şart. Fatih Tekke'yi istedik ses yok, o zaman gitsinler Avrupa'dan Isaac'ın yerine 30'unu geçmiş ama ileri uçta bize önderlik edecek, yakaladımı affetmeyecek bir adam getirsinler.

onunlada maç başı anlaşıırlar para ödemede zorlanıldımı oynatmazlar. song örneği gibi

evrents
01.06.2009, 13:37
ben umut tan bahsediyorum akrabası değilim parada almıyorum ama sanki onu eleştirip takımdan gitsin diye para alanlar var geliyor bana. sorunda burada zaten umut u henry gibi istiyor herkes fatih gibi istiyor. fatih 35 gol attı yerşne gelen umut neden 35 gol atamadı havasında çoğu.
vugrineç trabzona geldiğinde 7 numarayı giyince beni şota ile kıyaslamayın çok farklı oyuncularız demişti, ama herkes şotanın yerine geldiği için şotanın yaptıklarını bekledi ondan.

eleştiri yapılmalı bende umutun bazı yönlerini eleştirdim ama göz var nizam var her sezon 15 gol atan bir oyuncu var elimizde yedek beklemeli diyebilirsiniz ama umut bu takımdan kesinlikle gitmeli derseniz ona itiraz ederim işte.
Adam her maç onca pozisyona giriyor bırakta atsın 15 tane.En çok pozisyona giripde en çok gol kaçıran oyunculardan biri umuttur.

Murat'
01.06.2009, 14:23
Umut yine sezon ortalamasını tutturmuştur..Bu sene gerçekten de çok gol kaçırdı.Seneye de takımdaki yerini alacaktır.

isimsiz_61
01.06.2009, 16:04
ya ben umutu seviyorum her maç sonrası umut gol kaçırınca gitsin denmesi benim çok sinirimi bozuyo

hamucera
01.06.2009, 16:17
ankaragücü maçında 90+3 te attığı kafa golünden sonra kendisi hakkında yazılanlara bakın bidrde şimdi yazılanlara.

skora göre karar vermekten vazgeçmeliyiz. boş koşuyor kelimelerinede ayrı bis canım sıkılıyor. o koşuları yapmasa defansı rahatsız etmese defanslarda ileri çıkar. ama millete göre boş koşu bunlar

UğuR
01.06.2009, 16:20
http://www.bordomavi.net/index.php?page=anket

Ana sayfamızda ki futbolcularımızla ilgili ankete katılmayı unutmayın....!!!!

b_m_61
01.06.2009, 16:26
Adam her maç onca pozisyona giriyor bırakta atsın 15 tane.En çok pozisyona giripde en çok gol kaçıran oyunculardan biri umuttur.

O kadar çok pozisyona girebilmekte bir özelliktir bunu atlıyorsun, Gökhan'dan çok pozisyona giriyorsa bu onun 2 kat fazla koşmasından kaynaklanıyor. Seneye Umut'un ilk 11 oyuncusu olmasını bende istemiyorum, daha iyisi lazım bize. Yedek olarak takımda kalabilir Umut. Ben yalnızca haksız eleştirilmesine karşıyım. Umut eksiklerine rağmen iyi bir forvettir, bize daha iyisi lazım o ayrı bir konu.

Mesut
01.06.2009, 16:39
ya ben umutu seviyorum her maç sonrası umut gol kaçırınca gitsin denmesi benim çok sinirimi bozuyo
ben bi msj yazmıştım silindi o tekrar yazacam her sene yattara 15 gol atsa veya colman 15 gol atsa veya alanzihyo 15 gol atsa ne derlerdi merak ediyorum bizim taraftar bogle sevilmeyen oyuncu farkı bu ne yaparsa yapsın yaranamaz bu taraftara.
ben bu taraftarımızı anlamıyorum anlamıyacamda yattara 90 dk yatıp bir çalım atsa dünya yıldızı colman 90 yatıp bir ara pas atsa dünyaca ünlü umut 90 dakika defansa baskı yapıp pres yapıp ayrıca her sene 15 gol attıgında kazma oluyor !
10 numara UUUUUUUUMUTTTTTTTTTTT BULUTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!!1 ADAMIMSIN

evrents
01.06.2009, 18:41
O kadar çok pozisyona girebilmekte bir özelliktir bunu atlıyorsun, Gökhan'dan çok pozisyona giriyorsa bu onun 2 kat fazla koşmasından kaynaklanıyor. Seneye Umut'un ilk 11 oyuncusu olmasını bende istemiyorum, daha iyisi lazım bize. Yedek olarak takımda kalabilir Umut. Ben yalnızca haksız eleştirilmesine karşıyım. Umut eksiklerine rağmen iyi bir forvettir, bize daha iyisi lazım o ayrı bir konu.
Selçuk,colman,yattara,alanzinho koyuyor topu umutun önüne alda at diyor o kadar iyi adamların sayesinde pozisyona giriyor.

Lancet_61
01.06.2009, 19:08
Selçuk,colman,yattara,alanzinho koyuyor topu umutun önüne alda at diyor o kadar iyi adamların sayesinde pozisyona giriyor.

cinconun orta sahasında da kewell,arda,lincoln,ayhan,topal var da var...bizim orta sahadan daha iyiler...baros penaltıları çıkardığında 2 gol falan fazla attı..ne olacak şimdi baros içinde mi aynı lafı söylüyorsun yani...neyi inkar ediyorsunuz anlamıyorum...adam 4 sezonda hiç 14 golden aşağı düşmemiş...bu adamı yollayın demek akla mantığa uymuyor...gol kaçırıyor dendiği için sadece gol istatistiğini söylüyorum..mücadelesi var bi de onu hiç hesaba katmıyorum

evrents
01.06.2009, 20:20
cinconun orta sahasında da kewell,arda,lincoln,ayhan,topal var da var...bizim orta sahadan daha iyiler...baros penaltıları çıkardığında 2 gol falan fazla attı..ne olacak şimdi baros içinde mi aynı lafı söylüyorsun yani...neyi inkar ediyorsunuz anlamıyorum...adam 4 sezonda hiç 14 golden aşağı düşmemiş...bu adamı yollayın demek akla mantığa uymuyor...gol kaçırıyor dendiği için sadece gol istatistiğini söylüyorum..mücadelesi var bi de onu hiç hesaba katmıyorum
Tamam umut kalsın bu takımda seneye görücem burda maçtan sonra gelip umutu sövüceksiniz bu umutu savunanlara anlam veremiyorum umut umutu savunanlara ibret olsun diye takımda kalmalı

Kazım Uzunboy
01.06.2009, 20:33
Yahu arkadaşım senin Umut'la alıp veremediğin nedir ?

Her mesaja cevap verme zorunluluğu mu hissediyorsun kendinde ?

Sen Umut'un gitmesini istiyorsun, ben de kalmasını istiyorum.

Buraya her mesaj yazan, sana neden gitmesini istediğini soruyor mu ki, sen her kalsın diyene birşeyler yazmaya çalışıyorsun.

hamucera
01.06.2009, 23:09
Tamam umut kalsın bu takımda seneye görücem burda maçtan sonra gelip umutu sövüceksiniz bu umutu savunanlara anlam veremiyorum umut umutu savunanlara ibret olsun diye takımda kalmalı

bence attığı her gol sana ibret olsun ve atacakları. o zaman görürüm seni bu sayfalarda. özelliklede takımı ipten alan golleri varya onlardan sonra yazacağın yorumları gerek bu sayfada gerek diğer sayfada takip ederiz artık.

biz eleştiririz umutu kötü yanlarını, ama iyi yanlarınıda görmezden gelmeyiz.

Ömer SEVİNÇ
01.06.2009, 23:12
Trabzonspor'da 3 sezonda 15 gol barajına ulaşmış futbolcuları bir sayalım mı?

Fatih, Hami, Umut:)

cınar#7
01.06.2009, 23:15
Attığı kadar kaçırdıklarınıda sayın! Mehmet Yılmaz daha iyiydi valla! adamın kişiliğine hiç bir şey demiyorum ama futbolculuk 0 bu kadar basit.

çıkarın şu gözlüklerinizide sadece futboluna bakın,kişiliğine değil..umutu sevmekle sevmemekle alakalı değil bu işler,futbol bu.

Ömer SEVİNÇ
01.06.2009, 23:17
Çınar dikkat ettiysen istatistiklerle, sayılarla futbolculuğunu değerleniriyoruz son 2 sayfadır.

Hele sen de bir değerlendir bakalım.

Mehmet Yılmaz daha iyiydi demiş, üstüne bir de yemin etmişsin.

Göster bana Mehmet Yılmaz neden Umut'tan daha iyiydi?

Ama mümkünse işkembe-i kübradan atmakla değil sayılarla, istatistiklerle, pozitif bilimle olsun.

Anıl Caner
01.06.2009, 23:20
Zamanında Fatih Tekke'yi ıslık ve küfürlerle uğurlayan zihniyetin yeni kurban adayı Umut.

Yedirmezler efendim. Yerine daha iyisi gelene kadar her daim Umut Bulut.

Bu başlık çok şeye şahit oldu.Alanzinho'nun gelişiyle Umut'un Trabzonspor kariyeri bitti sandılar.

Bu takımın forvetine kimi koyarsanız koyun.Umut o formayı söke söke alır. Buralarda yazmaya devam edersiniz futbol bilginleri olarak.Daha iyisi tabiki gelsin.Daha iyi bir forvetin gelmesi Umut'un daha iyi olmasına sebep olur, başka da bir şey olmaz :).

cınar#7
01.06.2009, 23:25
adam butun yıl tek başına Trabzonspor'un forvetiydi geçen sene,dikkatini çekerim..tek forvetti bu klupte,tabiki o kadar atıcak,istatistik yapıcak..kimi getirsen onu yapar orda ve bu senede girdiği pozisyonların kaçını değerlendirmiş söylermisin?? ver bana bir istatistik şimdide bu seneyide değerlendirelim.

ayagındaki topu karşı takıma pas olarak atan,top surmeyi dahi beceremeyen..girdiği sayısız gol pozisyonlarını istikrarlı bir şekilde harcayan oyuncuyu sırf kişiliği nedeniyle kalmasını istemek,hatta 11e almak..bu nasıl bir mantıktır?

Ömer SEVİNÇ
01.06.2009, 23:27
Ama mümkünse işkembe-i kübradan atmakla değil sayılarla, istatistiklerle, pozitif bilimle olsun.

adam butun yıl tek başına Trabzonspor'un forvetiydi geçen sene,dikkatini çekerim..tek forvetti bu klupte,tabiki o kadar atıcak,istatistik yapıcak..kimi getirsen onu yapar orda ve bu senede girdiği pozisyonların kaçını değerlendirmiş söylermisin?? ver bana bir istatistik şimdide bu seneyide değerlendirelim.

ayagındaki topu karşı takıma pas olarak atan,top surmeyi dahi beceremeyen..girdiği sayısız gol pozisyonlarını istikrarlı bir şekilde harcayan oyuncuyu sırf kişiliği nedeniyle kalmasını istemek,hatta 11e almak..bu nasıl bir mantıktır?

Eyvallah;)

cınar#7
01.06.2009, 23:29
Eyvallah;)
sen bana istatistik ver bakalım pozisyon kaçırma rekoru kimdeymiş öğrenelim..benim hiç bir yazdığım işkembeden sallamak değildir! ve ayrıca istatistik konuşma dışı herşey işkembeden konuşmaktır senin mantığına göre.

Ömer SEVİNÇ
01.06.2009, 23:30
İddia makamı iddiasını ispatla mükelleftir. İddiasını ispat edemeyen de müfteridir.

Mehmet Yılmaz, Umut'tan daha iyiydi diye bir iddiada bulundun, ispat edeceksin.

Murat'
01.06.2009, 23:32
Şu oraya kimi koysan 15 gol atardı muhabbetini bir kenara bırakın.

cınar#7
01.06.2009, 23:36
İddia makamı iddiasını ispatla mükelleftir. İddiasını ispat edemeyen de müfteridir.

Mehmet Yılmaz, Umut'tan daha iyiydi diye bir iddiada bulundun, ispat edeceksin.
Konu Mehmet Yılmaz değilki ben bunu ispat etmek zorunda kalıyım,ben sadece bir örnek verdim orda,ayrıca oynadıkları sezonun arasında dağlar kadar fark var,tabiki onun kadar gol atmış olamaz..

ama kriter Mehmet Yılmaz değil bu klupte,sen Umutun bu takımın forveti olacak yeteneği ve kapasitesi olduguna inanıyomusun? çok isterdimki bir anket yapılsın bu konu hakkında.

Hami_41
Arkadaşlar tamam Umut iyi niyetli koşuyor çabalıyor.formasını terletiyor gerçekten Umut bu maç koşmadı formasının hakkını vermedi savaşmadı diyebiliceğim bira maç hatırlamıyorum.Kendini geliştirmek için çabalıyor başarılıda oluyor ama şu haliyle bizim forvetimizi şampiyonluk yolunda girdiği pozisyonlarda daha yüksek gol yüzdesi olan bir santrafora ihtiyacımız var.Fatih TEKKE'nin takımdaki son yılları tabiki Umut'tan iyiydi bunu tartışmaya bile gerek yok Umut takımda illede kalıcaksa üstüne çok daha kaliteli bir santrafor alıp onu yedekte tutmalıyız.

Ömer SEVİNÇ
Tamam kardeşim ben cevabımı aldım.

İyi akşamlar, kolay gelsin.

cınar#7
01.06.2009, 23:43
Tamam kardeşim ben cevabımı aldım.

İyi akşamlar, kolay gelsin.
sen umut etmeye devam et kardeşim,biz daha çok saç baş yolarız bu gidişle..şampiyonlar ligini hedefleyen,şampiyonluğu hedefleyen takımın forveti böyleyse..neyse iyi akşamlar.

Murat'
01.06.2009, 23:44
Mehmet Yılmaz 2002-2003 sezonunda ligde 9 gol attı.Türkiye kupasında da çoğu ikinci lig takımlarına 8 gol attı.

2003-2004 sezonunda Süper Ligde sadece 7 gol attı.Ayrıca Türkiye kupasında da 2 tanecik golü var.

Gelelim son sezona yani 2004-2005 sezonuna 5 gol attı ligde.Türkiye kupasında da yalnızca 1 golü var.

İşte Umut Bulut'tan daha iyiydi dediğiniz Mehmet Yılmaz.

Yorum sizin.

Murat'
01.06.2009, 23:49
Umut Bulut ise ilk sezonu olan 2006-2007 sezonunda ligde 15 , Türkiye Kupasında 5, Uefa kupasında da 1 tane gol attı.

İkinci sezonunda yani 2007-2008 sezonunda ise ligde 14, kupada ise 3 gole adını yazırdı.

Bu sezon ise ligde 14 gole imza attı..

Yorum yine sizin.

cınar#7
01.06.2009, 23:49
Mehmet Yılmaz 2002-2003 sezonunda ligde 9 gol attı.Türkiye kupasında da çoğu ikinci lig takımlarına 8 gol attı.

2003-2004 sezonunda Süper Ligde sadece 7 gol attı.Ayrıca Türkiye kupasında da 2 tanecik golü var.

Gelelim son sezona yani 2004-2005 sezonuna 5 gol attı ligde.Türkiye kupasında da yalnızca 1 golü var.

Yorum sizin.
tamam kardeşim,istatistik herşeydir zaten..bizim hemen Taner Gülleriyi almamız lazım,odamı Umuttan kötü yoksa?

ayrıca M.yılmaz ve Umutun oynadığı maç sayısınıda göz önüne alsaydın,daha gerçekçi olurdu.Ve tekrar söylüyorum kriter M.Yılmaz değil tabiki,ben o bile demek istedim.

Mesut
01.06.2009, 23:52
umut adamım defol git trabzondan bakalım bu taratarlar sen gidince ne konuşacak kimi konusacak kimi eleştirecek sen var git trabzondan kendin için

demir
01.06.2009, 23:52
taner gulerımı ? daha neler yaaaa bence hamıyı getırelım ondan daha ıyıdır :D

Mesut
01.06.2009, 23:53
ben bi msj yazmıştım silindi o tekrar yazacam her sene yattara 15 gol atsa veya colman 15 gol atsa veya alanzihyo 15 gol atsa ne derlerdi merak ediyorum bizim taraftar bogle sevilmeyen oyuncu farkı bu ne yaparsa yapsın yaranamaz bu taraftara.
ben bu taraftarımızı anlamıyorum anlamıyacamda yattara 90 dk yatıp bir çalım atsa dünya yıldızı colman 90 yatıp bir ara pas atsa dünyaca ünlü umut 90 dakika defansa baskı yapıp pres yapıp ayrıca her sene 15 gol attıgında kazma oluyor !
10 numara UUUUUUUUMUTTTTTTTTTTT BULUTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!!1 ADAMIMSIN

arkada kalmasın

halil ibo
01.06.2009, 23:53
Umut ile Mehmet Yılmaz'da karşılaştırıldı ya pes,hemde kocaman bir pes...

cınar#7
01.06.2009, 23:57
taner gulerımı ? daha neler yaaaa bence hamıyı getırelım ondan daha ıyıdır :D
ben gelsin demedim,istatistik mantıgına göre o ön plana çıkıyo..ayrıca tamam Umutun M.Yılmazdan daha iyi oldugunu varsayalım ama yine bu demek değildir ki bu takımın forveti olabilecek kapasitede.

halil ibo
01.06.2009, 23:59
Bir önceki sayfayı incelsin Umut hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar.Alıntı yapmıyorum özellikle bir zahmet baksınlar.Sonra konuşsunlar.Ama istikrar nedir bilmeyenler için o istatistiğinde önemi yoktur.

Burak_52
02.06.2009, 00:04
ne olursa olsun umut bu takımda kalmalı
gerçekten yüreğiyle oynayan kaç oyuncumuz var

cınar#7
02.06.2009, 00:06
Bir önceki sayfayı incelsin Umut hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar.Alıntı yapmıyorum özellikle bir zahmet baksınlar.Sonra konuşsunlar.Ama istikrar nedir bilmeyenler için o istatistiğinde önemi yoktur.
bilgi edinmek için sadece istatistiğe bakmaya gerek yok,biz 2 senedir görüyoruz Umutu..ne kadar kendini geliştirdi,söylermisin? yada gittikçe dahamı kötü oldu? burda savunan arkadaş ben Umut fanıyım diyor,ben ne desem boş olur tabi ama bunuda göz önünde bulundurun,Umut geldiğinde ne kadar sevindiğimi hatırlıyorum,Ankaragücündeyken gerçekten iyiydi ama şimdi yok,malaasef..

en iyi ihtimal yedek olur,dahası olursa zaten seneye başarı beklemem bu kadrodan.

ümit akyıldız
02.06.2009, 00:20
umut bu takımın cesur yüreğidir

Jackdaniels
02.06.2009, 00:48
umut bu takımın cesur yüreğidir

Cesur yürekmiş bu takıma forvet lazım cesur yürek değil....

Oktay AKKUŞ
02.06.2009, 00:50
Takımdan En Yakın Zamanda Uzaklaştırılmalı. Gökhan Al da At Pasları Atmasa Adam Gol Atamıcak ya.
Gökhanın Yaptığı Asistler Kime Umuta? Sizce Kendi Becerisiyle mi Attı Golleri. Bence Gökhanın Yanında Kim Oynasa 15 Golü Atardı

Remzi
02.06.2009, 01:06
Umut o 15 golü tek Forvet oynarken de atıyordu. Akl-ı selim yorumlar yapalım lütfen..

oguzhann
02.06.2009, 10:15
kesinlikle,umut tek forvet oynarken de 15 gol atıyordu.

EmreTS61
02.06.2009, 11:13
umuta larissa dan teklif varmış doğrumu arkadaşlar...

Kazım Uzunboy
02.06.2009, 11:20
Larissa’nın Umut ısrarı

Yunan Ligi takımlarından Larissa, Umut Bulut´un peşini bırakmıyor.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_256899_02FAN10UMUT4233.jpg

Tümer Metin’in forma giydiği Yunan ekibinin, uzun süredir takip ettiği yıldız golcüyü renklerine bağlamak için harekete geçtiği belirtildi. Kulüp Başkanı Kostas Piladakis’in Tümer’in sözleşmesini uzatmak amacıyla Türkiye’ye geleceği ve bu arada Umut için de görüşmelerde bulunacağı öğrenildi. Larissa’nın Tümer’i kalmaya ikna etmek için kesinlikle bir Türk futbolcu daha transfer etmek istediği ve bu ismin de Umut Bulut olduğu kaydedildi. Gelecek sezon Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olan Larissa’da başkan Pilakidis’in Umut’u en kötü ihtimalle kiralamayı istediği bildirildi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

macuka
02.06.2009, 11:25
UMUT ile ilgili bence yanlis yorumlar yapiliyor... Umut tam bir gorev adami, adam forvet oynarken bir suru macta sol tarafin aciklarini kapatti. 14 gol atmissa bu sene iyi bile atmis. Komple bir forvet oyuncusu olmadigi dogru, cunku arkasi donuk top alma yetenegi sifir... Ama takimda elestirilecek adam varsa umut son siralarda gelmeli...

Murat'
02.06.2009, 11:54

Yorum sizin.

Umut Bulut ise ilk sezonu olan 2006-2007 sezonunda ligde 15 , Türkiye Kupasında 5, Uefa kupasında da 1 tane gol attı.

İkinci sezonunda yani 2007-2008 sezonunda ise ligde 14, kupada ise 3 gole adını yazırdı.

Yorum yine sizin.

tamam kardeşim,istatistik herşeydir zaten..bizim hemen Taner Gülleriyi almamız lazım,odamı Umuttan kötü yoksa?

ayrıca M.yılmaz ve Umutun oynadığı maç sayısınıda göz önüne alsaydın,daha gerçekçi olurdu.Ve tekrar söylüyorum kriter M.Yılmaz değil tabiki,ben o bile demek istedim.

Tamam dediğin gibi de bakalım olaya..Şimdi Mehmet Yılmaz ilk sezon tam 38 maçta görev yapmış.Üsttede belirttiğim gibi toplam 17 gol atmış.O sezonu hatırlayanlar bilir Ankaraspor'u ikinci lige iken 7-1 yenmiştik ve dört gol atmıştı Mehmet Yılmaz.

Gelelim ikinci sezona.O sezon da 29 maçta görev yapmış Mehmet Yılmaz.Bunlardan iki tanesi de Türkiye Kupası maçları.Attığı gol sayısı ise yukarda belirttiğim gibi 9.

Ve son sezon.Son sezonda da toplam 31 maçta görev yapmış.Bunlardan 4 tanesi Türkiye Kupası maçı.Ve attığı gol sayısı 6.

İşte Mehmet Yılmaz'ın istatistikleri bunlar.

Yorum yine sizin..

Şimdi gelelim Umut Bulut'a.

Umut Bulut ilk sezon toplam 39 maçta görev yaptı.Ve bu maçlarda toplam 21 gol attı.

İkinci sezonunda toplam 37 maçta sahadaki yerini aldı ve de bu maçlarda toplam 17 gole imzasını attı.

Ve bu sezon yine 37 maçta görev yaptı.Attığı gol sayısı 14.

İşte istatistikler.

innocence
02.06.2009, 12:07
Alın size istatistik. 24.11.2008 tarihli mesajım

2006/2007 sezonu: toplam 20 gol

ligde 31 maç oynamış.23 kez ilk onbirde başlamış.2203 dakika sahada kalmış 15 gol atmış

fortis Türkiye kupasında 8 maçta toplam 625 dakika oynamış 4 gol atmış

uefa kupasında da Osasunaya 1 golü var

2007/2008 sezonu: toplam 17 gol

ligde 33 maç oynamış ve hepsinde ilk onbir başlamış.2825 dakika sahada kalmış.14 gol atmış

Fortis Türkiye kupasındada 4 maçta 315 dakika oynamış 3 gol atmış

ek olarak

2008/2009 sezonu: toplam 14 gol

ligde33 maç oynamış 31 kez ilk onbir başlamış ve 2745 dakika sahada kalarak 14 gol atmış

Fortis Türkiye kupasında 4 maçta bu sezon golü yok

Genel Toplam: 114 maçta 51 gol atıp ve ortalama 80 dakika sahada kalarak son üç yıldaki en istikrarlı oyuncularımızdan biri olmuştur.

Umut bu takımından gitmeli midir ? Bence KESİNLİKLE HAYIR.

Umut'tan daha iyisi var mıdır ? Elbette vardır ama bu Umut un gitmesini gerektirmez.Daha iyisi gelirse de Umut alternatif olarak kadroda tutulmalıdır

playa
02.06.2009, 12:13
Vallahi Umut bizde oynayacak topçu değil sadece koşmakla topçu olunmaz teklif geliyorsa satılmalı.

Murat'
02.06.2009, 12:21

Yorum sizin.

Yorum yine sizin.

Tamam dediğin gibi de bakalım olaya..Şimdi Mehmet Yılmaz ilk sezon tam 38 maçta görev yapmış.Üsttede belirttiğim gibi toplam 17 gol atmış.O sezonu hatırlayanlar bilir Ankaraspor'u ikinci lige iken 7-1 yenmiştik ve dört gol atmıştı Mehmet Yılmaz.

Gelelim ikinci sezona.O sezon da 29 maçta görev yapmış Mehmet Yılmaz.Bunlardan iki tanesi de Türkiye Kupası maçları.Attığı gol sayısı ise yukarda belirttiğim gibi 9.

Ve son sezon.Son sezonda da toplam 31 maçta görev yapmış.Bunlardan 4 tanesi Türkiye Kupası maçı.Ve attığı gol sayısı 6.

İşte Mehmet Yılmaz'ın istatistikleri bunlar.

Yorum yine sizin..

Şimdi gelelim Umut Bulut'a.

Umut Bulut ilk sezon toplam 39 maçta görev yaptı.Ve bu maçlarda toplam 21 gol attı.

İkinci sezonunda toplam 37 maçta sahadaki yerini aldı ve de bu maçlarda toplam 17 gole imzasını attı.

Ve bu sezon yine 37 maçta görev yaptı.Attığı gol sayısı 14.

İşte istatistikler.

Alın size istatistik. 24.11.2008 tarihli mesajım

ek olarak

ligde33 maç oynamış 31 kez ilk onbir başlamış ve 2745 dakika sahada kalarak 14 gol atmış

Genel Toplam: 114 maçta 51 gol atıp ve ortalama 80 dakika sahada kalarak son üç yıldaki en istikrarlı oyuncularımızdan biri olmuştur.

Umut bu takımından gitmeli midir ? Bence KESİNLİKLE HAYIR.

Umut'tan daha iyisi var mıdır ? Elbette vardır ama bu Umut un gitmesini gerektirmez.Daha iyisi gelirse de Umut alternatif olarak kadroda tutulmalıdır

İstatistikler arka sayfalarda kalmasın..

ApoCaN28
02.06.2009, 12:28
Umut bu takımda ki 2 forvetten birisi desenizki 4 5 tane forvet var niye bunlar oynuyo bi tek tamam deriz de 2 forvet var 2 si oynuyor daha iyisi gelecekse Umut klübede olsa takımda kalmalıdır...

Ömer SEVİNÇ
02.06.2009, 15:15
Ortalama 2 maçta 1 gol he.

Hakan Şükür'ün kariyer maç başına attığı gol ortalaması 0,49'ken Umut Bulut'un ki ise 0,44.

Anlayana..

hamucera
02.06.2009, 19:31
Takımdan En Yakın Zamanda Uzaklaştırılmalı. Gökhan Al da At Pasları Atmasa Adam Gol Atamıcak ya.
Gökhanın Yaptığı Asistler Kime Umuta? Sizce Kendi Becerisiyle mi Attı Golleri. Bence Gökhanın Yanında Kim Oynasa 15 Golü Atardı

gökhan ile sadece bu sene oynadı 15 gol attı. ondan önce gökhan ile oynamadı ki 2 sezondur. bari birazda düşünerek yazsaydın. gökhan alda at atmasa gol atamayacak adam ankaragücüne 93.dakikada kafa ile attı, kayseriye aşırtma attı, antalyaya attı her iki maçtada bunlar gibi daha çok golü var ama hiçbirinde gökhan pas vermedi nasıl olacak şimdi senin tezin çürüdü malesef.

ali+61+26
02.06.2009, 19:37
bu kadr koşan kendiini parçalayan kim olursa olsun zaten ortalama 15 gol atar bu ligde diye düşünüyorum... ankaragücüne 93 dk da attığı golden sonra kadroda tutulmalı iyi bir alternatif olur kulubede..

hos_cocuk61
02.06.2009, 21:25
Yunanistandan teklifler varmış bence satılsın büyük takımda hedefe koşan takımda oynuyacak oyuncu değil!!!

Egemen Yılmaz
02.06.2009, 23:19
Yunanistandan teklifler varmış bence satılsın büyük takımda hedefe koşan takımda oynuyacak oyuncu değil!!!

Tam da bunu yazacaktım. Umut, sezon sonunda geriye baktığımızda yararlı bir futbolcu ama kritik noktalarda çok eksik kalıyor, akıllıca hazırlanan ataklara ayak uyduramıyor. İlk geldiği sezon Szymkowiak gibi üst düzey futbol zekasına sahip bir futbolcunun önünde o kadar sırıtmıştı ki, Fatih Tekke' nin ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu o gün tam anlamıyla anlamıştım şahsen.

oguzhann
02.06.2009, 23:24
kalsın,gerekirse yedek otursun ama kalsın

Ahmet Ocak
02.06.2009, 23:29
sadece imzama bakın başka da birşey demiyorum

Özkan
03.06.2009, 00:06
Umut Bulut'la bugün akşam üzeri Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde görüşme imkânı buldum. Ağabeyi orada babamla birlikte çalışıyor.

Öncelikle, bordomavi.net'e selâmları var. Burayı tâkip ediyormuş.

Kendisini Ahmet Özen dışında anlayan hoca olmadığını söyledi. Gökhan Ünal'la birlikte attıkları gol sayısının toplamda beşiktaşın 3 forvetinin gol sayısına neredeyse eşit olduğunu hatırlattı. Orta saha ile uyum sorunu varmış ve çok koşmak zorunda kaldığı için istediği pozisyonlara giremiyormuş. Beşiktaş orta saha elemanları olan Delgado, Tello ve Yusuf'un gol sayılarını söylediğinde neden şampiyon olamadığımızı bir kere daha anladım. Sürekli eleştirdiğimiz Hüseyin Çimşir'i, Gökhan Ünal'ı çok övdü.

Kaptan ve Serkan Balcı kesin gidiyormuş. Teknik direktörlüğe Tolunay Kafkas değil de yabancı birisi gelecekmiş. Ahmet Özen, büyük olasılıkla yardımcı antrenör olacakmış ve bundan çok memnun. Yeni transferler hakkında ise fazla konuşmak istemedi. Zafer'i U21'de izlemiş ve beğenmiş. Ferhat'ı ve olası Uğur Boral transferini sorduğumda ise İstanbul'dan Trabzon'a gelen futbolcuların başarısız olacaklarını söylemekle yetindi.

Göksu ve Papy için de çok güzel sözler söyledi.

Son olarak, ileride Trabzonspor'da kalmak istediğini ve taraftârı çok sevdiğini söyledi. Tek ricâsı daha sabırlı olmamız.

Anıl Caner
03.06.2009, 00:09
Özkan bir daha görürsen söylesene bütün deplasmanlarda kendisiyle görüşmek için kendimi yırttım. Burada onun için uykusuz da kaldım millete cevap yetiştirmekten. Ne bileyim bir burs olur bir harçlık olur bizi görsün :D.

Umut'um madem okuyorsun al buradan da yazıyorum. Seni çok seviyorum, hep bizimle kal.

Gurcell
03.06.2009, 00:17
Çok boş bir insan. Attığı goller zaten %100 posizyonlar. Koşuyormuş ehuhe .. Bizim yayladan adam getireyim oda koşar.. Bu ancak 2 ligde oynar..

Cem Akyüz
03.06.2009, 00:26
Çok boş bir insan. Attığı goller zaten %100 posizyonlar. Koşuyormuş ehuhe .. Bizim yayladan adam getireyim oda koşar.. Bu ancak 2 ligde oynar..

Baştan niye söylemiyorsun sabahtan beri takıma forvet arıyoruz getirsene yayladan adam ;)

Anıl Caner
03.06.2009, 00:26
Kesin bizim yayladandır beni önerir ha. Ben de iyi koşardım :D.

Cem Akyüz
03.06.2009, 00:29

Anıl bak ama bu sefer gelişme var Yavuz Selimden bulmuyorlar yeni oyuncuları Yaylalardan getiriyoruz:D

Özkan
03.06.2009, 00:30
Özkan bir daha görürsen söylesene bütün deplasmanlarda kendisiyle görüşmek için kendimi yırttım. Burada onun için uykusuz da kaldım millete cevap yetiştirmekten. Ne bileyim bir burs olur bir harçlık olur bizi görsün :D.

Umut'um madem okuyorsun al buradan da yazıyorum. Seni çok seviyorum, hep bizimle kal.Açıkçası Umut'un Ankara'da olduğunu öğrendiğim an aklıma geldin ama Ulus'tayken otobüsten inip hızla Tandoğan'a gitmeye çalışınca unuttum.

İlk karşılaşmamızda söyleyeyim, olmadı abisine söylerim.;)

Muhammet
03.06.2009, 00:34
Anıl'a bağlanan burs bize de bağlanmış demektir. Ona göre Umut.. :cool: :D

Kazım Uzunboy
03.06.2009, 00:35

Baştan niye söylemiyorsun sabahtan beri takıma forvet arıyoruz getirsene yayladan adam ;)

Allah iyiliğinizi versin. :):):)

Mehmet Fırat
03.06.2009, 00:37
Umut'tan güzel haberler var. :)

Özellikle şu kısmı;

Teknik direktörlüğe Tolunay Kafkas değil de yabancı birisi gelecekmiş. Ahmet Özen, büyük olasılıkla yardımcı antrenör olacakmış

hamucera
03.06.2009, 08:58

imzana baktık ama ne oldu. beckham dünya kupasında penaltı kaçırdı umutun kaçıracağı 150 gol ile kıyaslarsan çok daha önemliydi belkide. 150 gol kaçırıyorsa demek ki mücadele ediyorda pozisyona giriyor. eleştirininde bir dozu var. sırf eleştiri yapmak için eleştiri yapmayalım lütfen. geçen sezon umut olmasaydı takım nerelerde olırdı acaba.veya bu sezon kritik maçlarda attığı goller olmasa. ankaragücü, antalya maçlarının her ikiside.

Ömer SEVİNÇ
03.06.2009, 10:06
Sürekli eleştirdiğimiz Hüseyin Çimşir'i çok övdü.

Umut hayallerimi yıktın:))

Siteyi takip ettiğini biliyordum zaten. Geldiğinden beridir elimden geldiğince hep sana destek oldum, savundum, alkışladım. Allah razı olsun benim yüzümü de hiç kara çıkarmadın, çıkarmayacağından da eminim.

Hep dediğim gibi ben sana bakınca sahada bir Trabzonspor taraftarı görüyorum. Kendimi görüyorum. Kızıyorum ama şu verilmeyen penaltılardaki delirişin bile çok hoşuma gidiyor aslında.

Ah bir de şu son vuruş sıkıntısını yenebilirsen o zaman hem buradaki çok bilen taraftarlarıın çenesini kapatacaksın, hem de çok daha büyük kulüplere gitmenin yolu açılacak. Ben eminim, sen de emin ol kendinden. Millet yeteneksiz olduğunu düşünüyor olabilir ama ben senin oldukça yetenekli bir forvet olduğunu biliyorum.

Hep bizimle kal olur mu?

p.s1: Görüşmeyi bizimle paylaştığın için sağol Özkan:)
p.s2: Şu burs olayı Anıl'a olur da ben aç kalırsam çok pis çıngar çıkarırım, anti Umut Bulut olurum ona göre:DD

macuka
03.06.2009, 10:41
Umut kardesim, mademki burayi okuyormussun, o zaman Allah askina arkan donuk top almayi ogren, Gol kacirma olayi onemli degil pozisyon a girmen bile basaridir bence... Ama ne olur sana atilan paslari arkan donukken almayi ogren... Atilan paslari stop ederken nerdeyse bir mt ayagindan ileri aciliyor, az Fatih tekke yi , Semih i, M.Yildiz i seyret... yoksa caliskanligina diyecek yok... Kosmakla topcu olunmaz diyenleri bosver, kosmadan da topcu olunmaz...

Kazım Uzunboy
03.06.2009, 11:26
@Ömer Sevinç

Eğer burs olayı dediğin gibi Anıl'a olur da sana olmazsa.:rolleyes: Sen neredeysen ben oradayım. Hep destek tam destek. :):)

hamucera
03.06.2009, 13:07

ankaargücü maçı 90+3
kayseri maçı
antalya maçı
kocaeli maçı

şimdilik bunları söylüyorum sana kaldı 10 gol bunlarıda sen çıkar bir zahmet ben yardımcı oldum sana baya %100 olmayan pozisyonlara.

Hüseyin İlkin
03.06.2009, 13:20
Aleyküm selam Umut. Seviyoruz seni.. :)

Kazım Uzunboy
03.06.2009, 13:34
Madem burayı takip ediyor, Umut abi dememizde faydar var. :)

Ama çok darıldım sana Umut abi. Kalkıp Trabzon'dan Ankara'ya geliyorsun da, bizi aramıyorsun.Bilsek karşılardık seni havaalanında. :)

Manu61
03.06.2009, 13:43
Ben Umut'u gol kaçırdıktan sonra kendini parçalaması,üzülmesi ve ciğerleri patlayacak kadar koşması yüzünden seviyorum..Sezonu golsüz kapatsa bile benim gözünde çok değerli...Ayrıca son 5 senede Türkiye'deki en istikrarlı golcü Umut Bulut'dur..Rakamlara bakmak lazım biraz.

Murat'
03.06.2009, 13:51
Ben Umut'u gol kaçırdıktan sonra kendini parçalaması,üzülmesi ve ciğerleri patlayacak kadar koşması yüzünden seviyorum..Sezonu golsüz kapatsa bile benim gözünde çok değerli...Ayrıca son 5 senede Türkiye'deki en istikrarlı golcü Umut Bulut'dur..Rakamlara bakmak lazım biraz.

Rakamlar bir önceki sayfada yer almaktadır..

joseph61
03.06.2009, 13:52
14 gol attı umut bence ii bir oyuncu ama trabzona daha kaliteli birisi lazım umut ta yedek takımı güçlü tutar kalması lazım trabzonsporumuzada ii alıştı

Samet Yildirim
03.06.2009, 15:50
alternatif olarak kalmali...

playa
03.06.2009, 15:56
Katılıyorum sana :)

Hekimoğlu
03.06.2009, 16:11
Umarım seneye de seni izlemek zorunda kalmayız bu takımın gol umudu yine sen olursan karadenizde kanser vakaları katlanarak artacaktır.

Emre B.
03.06.2009, 17:14
Umut takımda kalmalı.İyi bir yedek olabilir.

INSTINCT61
03.06.2009, 17:31
bu arada 100'ler kulubüne girmeye bayağı yaklaştı seneye biraz daha kasıp 21 gol atabilirse 100'ler kulübüne girecek.Şu anda ligde 79 golü var

Hami_41
03.06.2009, 17:37
Umut çok iyi niyetli yüreğini ortaya koyuyoar o gol sevinçleri kaçırdığında ki üzüntüleri ciğerlerini patlatıcakmış giib koşması bu formayı hakediyor.Kendini giderek geliştiriyor daha da geliştirirdiği taktirde bizim as santraforumuz olabilir.
Şu anda Umut'tan daha iyi bir forvet alıp onu yedeğe almamız lazım en ılımlı ihtimalle
Gerçekler acıdır.
Seni seviyoruz Umut

BALKAN 06
03.06.2009, 17:42
herkezin dediğini bir de ben diyeyim
iyisin,hassın,öz verilisin,çok koşarsın ama şampiyon olmak isteyen bir TS de sen hafif kalıyorsun.

kesinlikle yollar ayrılmalı,kırmadan,dökmeden,küskünlük olmadan...

seyyah61
03.06.2009, 18:50
Yok yaylada daha iyi oyuncular varmis, yok hali sahada , yok Yavuz Selim'de.
Ne kadar cok biliyorsunuz futbolu.
Gidin o zaman yayladan Trabzonspor'a futbolcu önerin.
Ne duruyorsunuz?
Elestirecekseniz adam gibi elle tutulur seyler söyleyin de millet katilmasa bile saygi duysun.
Kendinizi kücük düsürmeyin.

bordox
03.06.2009, 19:43
Bjk'nin Nobre için yaptığı ödemeyi gördükten sonra Umut golcülerin şahıdır.
Ah Umut ah kendini biraz daha diri tutup,tekniğini geliştirsen ne güzel olurdu,bize geldikten sonra kesinlikle aşama kaydetmedin,olduğun gibi kaldın.

cınar#7
03.06.2009, 21:41
hazır Larissadanda teklif var,artık gönderilmeli.

oulcan_ts
03.06.2009, 21:42
İnadına Senn!!!

mehmetali61_55
03.06.2009, 21:50
arkadaşlar ne yaylası kasabası o kadarda umutu küçümsemeyin sonuçta her sene 15 gol civarı bir ortalaması var bizde ilk 11 oynayamasada yedekte çok iyi alternatif olacaktır hırsnın yanına birazda teksiniği olsa süper olacak idmanda ekstra çalışsın puyol bu günlere öle gelmiş her idmandan sonra 30 dk çalışıyormuş

Remzi
03.06.2009, 21:51

Gurcell sen ovada çekmiyorsun en iyisi sen çık yaylaya:)

Etem Güner
03.06.2009, 22:08
arkadaşlar umut yüreğiyle trabzonspor formasını terleten (ünal,orhan,tolunay,abdullah vb )futbolculardandır elinden geleni yapıyor bizi takip ediyorsa sağolasın umut keşke her trabzonlu senin kadar trabzonsporlu olsun bize yeter ama kendini top tutma ve olumlu kullanmama konusunda lütfen geliştir

TheRapZoNe
03.06.2009, 22:13
Bence gitmeli. Seneye gökhan ikilisiyle gol kaçırmalarına,hava toplarını kaptırmalarına,top stop edememelerine,top tutamamalarına,çalım atamayıp adam geçememelerine şahit olup saç baş yolmak istemez hiçkimse

lazkopatfaroz
03.06.2009, 22:15
yılda ortalama 15 gol bıle atamıyor.. vasatın altında Trabzonsporda oynayabılecek topcu değil malesef

Özkan
04.06.2009, 00:18
yılda ortalama 15 gol bıle atamıyor.. vasatın altında Trabzonsporda oynayabılecek topcu değil malesefHattâ arada kendi kalesine de sallıyor.:mad:

Bir futbolcuyu sevmemek, beğenmemek herkesin hakkıdır ama yalan yanlış yazmamalıdır kimse.

Umut Bulut'un Trabzonspor'da attığı goller:

2008-2009 14
2007-2008 17
2006-1007 20

Gerçekten de ortalaması 15 değil, 17.

Anıl Caner
04.06.2009, 00:21
p.s2: Şu burs olayı Anıl'a olur da ben aç kalırsam çok pis çıngar çıkarırım, anti Umut Bulut olurum ona göre:DD

Ömer hesabıma kaynağı belirsiz bir yerden milyarlar aktı az önce. Eğer bu mesjaıma 1-2 saat içinde forum aracılığı ile cevap yollarsan paylaşabilirim bir kısmını. Bakayım, aa cezalıymışsın. Şansına küs canım benim.

Osman Yavuz
04.06.2009, 00:22
Ömer hesabıma kaynağı belirsiz bir yerden milyarlar aktı az önce. Eğer bu mesjaıma 1-2 saat içinde forum aracılığı ile cevap yollarsan paylaşabilirim bir kısmını. Bakayım, aa cezalıymışsın. Şansına küs canım benim.
.....ççççççççç

innocence
04.06.2009, 02:24
Arka sayfalardaki mesajım

ligde 31 maç oynamış.23 kez ilk onbirde başlamış.2203 dakika sahada kalmış 15 gol atmış

ligde 33 maç oynamış ve hepsinde ilk onbir başlamış.2825 dakika sahada kalmış.14 gol atmış

yılda ortalama 15 gol bıle atamıyor.. vasatın altında Trabzonsporda oynayabılecek topcu değil malesef

Çok Haklısın Sevgili Renkdaşım.Umut yılda ortalama 15 gol bile atamıyor.Umut'un Gol ortalaması 17. Anlayana tabi.

hos_cocuk61
04.06.2009, 04:08
Arka sayfalardaki mesajım

Çok Haklısın Sevgili Renkdaşım.Umut yılda ortalama 15 gol bile atamıyor.Umut'un Gol ortalaması 17. Anlayana tabi.
Barcelona 30 gol atan Etoyu satış listesine koydu; Bazılarını ben anlamıyorum yok efendim 14 gol atıyormuşda yok efendım her sene 15 gol atıyormuşta arkadaş bırakta atsın forvet görevi zaten gol atmak bu takıma çaycıyıda koysan 10 gol her sene atar siz en iyisi attığı golleri değil kaçırdığı golleri bir hesaplayın herhaldi Trabzondan İstanbula köprü olur...

cınar#7
04.06.2009, 06:42
birkaç umut fanı var bu aynı istatistikleri yazıp duran,her sayfaya yazma gereği duyuyorlar,eğer iyi futbolcu oldugunu düşünselerdi,zaten bunu yapmazlardı.

bu takım Fatih Tekke'yi bile sattı,bu futbol fakiri oyuncuyumu satmıycak?elinde sonunda gidecek,biz sadece bunun geç olmadan gerçekleşmesini istiyoruz.

Yalçın Ulusoy
04.06.2009, 06:56
Acaba Umut'un attığı golleri hesaplayanlar istatistikler olarak ersun yanalcı sistemle taraftarın önüne sunanlar kaçırdığı golleri de böyle hesaplıyorlarmıdır merak ediyorum biri cevap verir heralde?

Mesut
04.06.2009, 08:47
bize lange lazım tomas jun lazım mehmet yılmaz lazım onlar gelsin.sıralıyolar gollerini değilmı ne güzel kaç teknik direktör geldi geçti hepdi direk 11 de oynatdı onların futbol bilgisi yok sıfır sizin muthiş bilgieriniz var demekki onca teknik direktörden çok daha yii biliyosunuz yakında milan chealside görürüz sizi bu bilgilerle üstün bilgilerinizle.
fazla söze ne hacet adamın performansı ortada 6-7 teknik direktör geldi hepside direk 11 oynatdı yedek dahi oturmadı.kapiş
madem bu kadar kötü adam umut un akraba yöneticisimı var veya torpillimı bu kadar kazmaysa her gelen 11 de oynatıyor.bunun açıklamasını yapan varmı ? elinde imkan yok başka forvet yokdiye zırvalamayın kaç transfer dönemı geçti istenmese gönderilip yenısı alınırdı

Hüseyin İlkin
04.06.2009, 10:36
Bu arada Beşiktaşlı Bobo ile ilgilenen Olympiakos'un da bu transferin gerçekleşmemesi halinde Umut Bulut'a talip olacağı ifade edildi.

Maraton

Yunan ekipleri Umut'un peşinde. Önce Larissa, şimdide duruma göre Olympiakos.

Oktay AKKUŞ
04.06.2009, 10:42
Bence Takımda Kalmalı.

Ali İhsan
04.06.2009, 10:52
Barcelona 30 gol atan Etoyu satış listesine koydu; Bazılarını ben anlamıyorum yok efendim 14 gol atıyormuşda yok efendım her sene 15 gol atıyormuşta arkadaş bırakta atsın forvet görevi zaten gol atmak bu takıma çaycıyıda koysan 10 gol her sene atar siz en iyisi attığı golleri değil kaçırdığı golleri bir hesaplayın herhaldi Trabzondan İstanbula köprü olur...

Etoo'yu kötü futbolcu olduğu için satışa koymadılar.

Guardiola geldiğinden beri takımda az çalışan veya problem çıkaran oyuncuları gönderiyor. Örneğin Ronaldinho ve Deco.

Etoo'da çok mızmız bir oyuncu ve Guardiola onu o yüzden gözden çıkardı.

Umut'un çalışması veya hırsı yetersiz diyemeyiz. Ayrıca Barcelona muhtemelen daha iyisini almak için taliplileri varken Etoo'yu satacak. Biz de Umut'tan iyisini alalım ondan sonra satarsak kimse birşey demez.

Ayrıca Umut'un sözleşmesi seneye bitiyor, ya sözleşmesi uzatılsın, ya da bu sene satılsın. Yoksa seneye bedava gitmesi kayıp olur.

Mustafa Ağaoğlu
04.06.2009, 11:41
Git Olympiakos'a iyi de para verirler. Yedek kulübesinde ilk defa şampiyonluk sevinci yaşarsın artık..

Ahmet KESKİN
04.06.2009, 12:07
aslında son vuruşlarda iyi olsa kesinlikle süper oyuncu olacak ama son vuruşları bizide kendsinide delirtiyor... koşması rakip savunmayı bunaltması gayet iyi ahhhhhhhhhhhhhh ulan ahhhhhh ya üç macda fazladan gol atsanız nbu sene şappiyonduk yaaa ...

innocence
04.06.2009, 12:51

Sizin çaycıdan eksiğiniz nedir ?

BU Takıma çaycıyı koyup "10 gol atar" diyebiliyorsanız; yaptığınız işe göre sizde bu takımda 10 gol ve üzeri atabilirsiniz.

Haksız mıyım ? :)

hamucera
04.06.2009, 13:11

bu yorum süpermiş. çaycılar 10 gol atıyor ama 10 milyon euro değer biçilen yattaa aramıyor, colman atamıyor, selçuk atamıyor, hatta çaycı 10 gol atarken 6 milyon euro bonservisli gökhan ancak 15 gol atabiliyor. o zaman biz gerçekten körmüşüz. gidip sağda solda golcü arayacağına çay ocaklrını gezelim. maliyet yok. hatta oyuncuya para bile vermeyiz.

buda sanırım futboldan anlama kapasitenizi ortaya koyuyor. bu rakımda 10 gol atmak zor iş. bunu anlayın önce. orta sahasının bir türlü yardım etmediği sezon boyu sağ kanatla oynayan sol kanadı çalıuşmayan bir takımda iki forvet oyuncusu 30 gol atıyorsa, ve bu goller şampiyon takımın 3 forvetinin gollerine denk geliyorsa o zaman bjk ye çaycılar değil de kim gitmeli bilemiyorum

umut u eleştirebilirsiniz ama eleştirininde bir yapıcı yönü olmalı. eleştiri için eleştiri olmamalı. barcelona eto yu satıyormuş eto nun satılış nedenlerini öğrenmelisin bence. eto takım oyunununa uyum sağlamıyor hiç takımda henry bile oynarken eto oyun oynamıyor bekliyor gelirse gol atıyor. zamanında jardel vardı geleni atardı oyun oynamazdı ama kimsede beğenmezdi. futbol forvette bekleyerek gol atarak oynammaz takım oyunu olmadan hiçbirşey olmaz. ayrıca barcelonada eto gider ama yedek kulubesinden gelecek bojan bile oynar. bizde kim oynayacak.

tuncay1984
04.06.2009, 13:14
h.berlin istiyomus umudu

necolgn
04.06.2009, 14:21
arkadaşlar, umut un iyi niyetine diyecek lafım yok.. ama yetenek olmadıktan sonra, iyi niyet karın doyurmuyor.. girdiği 10 pozisyondan anca 1 ini atıyor.. oda hiç olmayacak bi gol oluyor genelde.. eğer Trabzon şampiyonluk istiyorsa adam gibi forvetle oynamalı

TS-Tiryaki
04.06.2009, 15:02
En az 4 Milyon Euro verirlerse gidebilir bence.

hamucera
04.06.2009, 16:36
umut hadi iyisin adamım. samet anlaştı millet üşüştü o başlığa bir süre daha kimse uğraşmaz seninle :)

tsmusampa61
04.06.2009, 18:07
umut gözümden kaçmaz, attığın goller bizi biyere götürmedi ama kaçırdığın goller bizi şampıiyonluktan etti, kendine takım ara bence.

hamucera
04.06.2009, 19:39
umut gözümden kaçmaz, attığın goller bizi biyere götürmedi ama kaçırdığın goller bizi şampıiyonluktan etti, kendine takım ara bence.

o zaman fatih tekkenin gidişide isabet oldu senin anlayışına göre. oda goller kaçırmıştı ve şampiyon olamamıştık.

eleştirininde bi yapıcılığı olur

Ömer TOPAL
05.06.2009, 00:09
alakaya bak kaçırdıgınla sampiyonluk kaçtı..forvetlerin attıkları ile 3. olduk demiyoruz ama demi ne garip...bırakın sacma sacma düz mantık olaylarını..Umut bu takımda kalmalı...o iyi bir forvet NOKTA

Çağatay Özmen
05.06.2009, 00:44
umut asla ve asla iyi bir golcü değil. bir kere kafa toplarında zamanlamayı yapamaz, doğru düzgün kafa vuramaz, nerede duracağını bilemez, bomboş alanlar dururken o rakibin dibinde bekler, delii gibi pres yapar ama boşa harcanan enerjidir sadece, teknik desen yok, top saklama desen keza öyle, topu atarsın duvara çarpmış gibi geri gelir. çok dayandım bu zamana kadar, verdiği mücadeleden dolayı ona duyduğum sevgi büyük boyutta ama olmuyor artık. kaçırdığı goller bizi şampiyonluktan etmiştir. bu açık ve net.

cınar#7
05.06.2009, 12:03
Larisa 3 milyon euro veriyomuş,eğer dogruysa hala ne düşünüyorlar? bir daha böyle teklif gelmez,direk kabul edilmeli.

Kazım Uzunboy
05.06.2009, 13:29
Muhteşem ikili

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1951-6U3F5P6R.jpg

Takımımızın başarılı forvetleri Gökhan Ünal ve Umut Bulut 2008-2009 sezonunu Avrupa’nın en golcü ikilileri arasında tamamladılar.

Toplam 28 golle Türkiye’nin en golcü forvet ikilisi özelliğini ellerinde bulunduran oyuncularımız Avrupa’da da 20.sırada yer aldılar. Avrupa liderliğini Almanya şampiyonu Wolfsburg’un golcü oyuncuları Grafite ve Dzeko toplam 54 golle kazandılar.

www.trabzonspor.com (http://www.trabzonspor.com)

SnowWind
05.06.2009, 17:28
İyi para verırlerse satsınlar bu sene kanser yaptı bızı yafs :D

Jackdaniels
06.06.2009, 14:07
Muhteşem ikili

http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1951-6U3F5P6R.jpg

Takımımızın başarılı forvetleri Gökhan Ünal ve Umut Bulut 2008-2009 sezonunu Avrupa’nın en golcü ikilileri arasında tamamladılar.

Toplam 28 golle Türkiye’nin en golcü forvet ikilisi özelliğini ellerinde bulunduran oyuncularımız Avrupa’da da 20.sırada yer aldılar. Avrupa liderliğini Almanya şampiyonu Wolfsburg’un golcü oyuncuları Grafite ve Dzeko toplam 54 golle kazandılar.

www.trabzonspor.com (http://www.trabzonspor.com)

Şaka gibi yaaa bide muhteşem ikili die başlık atmışlar alay ediyolar sanırım toplamda 28 gol attı bu futbolcular nesi başarı bunun ayıptır bari böyle haberler yapıp kendimizi alay konusu yapmayalım.

Mert Pasa
06.06.2009, 14:44

ligde 10golu gecen kac takimin golcusu var,hatta besiktasin da yok galiba,herhalde onlar sadece kahve iciyorlar.
Umutta az kacirmadi o ayri..(Fatih tekke onun yasindayken superligde kac golu vardi Umutun kac bilen varmi)

Anıl Caner
06.06.2009, 16:00
ligde 10golu gecen kac takimin golcusu var,hatta besiktasin da yok galiba,herhalde onlar sadece kahve iciyorlar.
Umutta az kacirmadi o ayri..(Fatih tekke onun yasindayken superligde kac golu vardi Umutun kac bilen varmi)

10 golü geçmişliği yok.

Aynı Fatih Tekke küfürlerle gönderildi bu takımdan o yaşlarda.

Burak Akçay
06.06.2009, 17:58
ama şampiyon beşiktaş oldu !!!

Özkan
06.06.2009, 18:51
ama şampiyon beşiktaş oldu !!!Çünkü skora direkt katkı yapan Delgado, Tello, İbrahim Toraman, Yusuf gibi futbolcuları vardı. Bizim sıkıntımız foırvetlerde değildi. Orta saha onlara fazla katılamadı.

oguzhann
06.06.2009, 22:51
Çünkü skora direkt katkı yapan Delgado, Tello, İbrahim Toraman, Yusuf gibi futbolcuları vardı. Bizim sıkıntımız foırvetlerde değildi. Orta saha onlara fazla katılamadı.
hadi yusufla,telloyu anladık kurtardıkları maçlar var ama toraman ve delgado hele ki delgado(cam adam)...

hamucera
06.06.2009, 23:21
umut asla ve asla iyi bir golcü değil. bir kere kafa toplarında zamanlamayı yapamaz, doğru düzgün kafa vuramaz, nerede duracağını bilemez, bomboş alanlar dururken o rakibin dibinde bekler, delii gibi pres yapar ama boşa harcanan enerjidir sadece, teknik desen yok, top saklama desen keza öyle, topu atarsın duvara çarpmış gibi geri gelir. çok dayandım bu zamana kadar, verdiği mücadeleden dolayı ona duyduğum sevgi büyük boyutta ama olmuyor artık. kaçırdığı goller bizi şampiyonluktan etmiştir. bu açık ve net.

umut ta teknik yok diyemezsin diyorsan sana ankaragücü kayserispor maçının gollerini yayıncı kuruluştan izle derim. ayrıca trabzonsporda da teknik yönünü öne çıkardığı maçlar vardır. bir oyuncuyu teknik olarak tabir şekliniz yattara, yusuf, baros olarak değerlendiriseniz onların yanında doğrudur, ama hepsinin değeride daha fazladır.

kaçırdığı goller şampiyonluktan ett derken 14 gol atmış asist te yapmış biz şampiyon olamadık diye suçlu umut olmuş, şampiyon olamamamız umut tan dolayı mı yoksa 3. oluşumuz umut un attığı kritik gollerden dolayımı bunuda düşünmek gerekir.

Özkan
06.06.2009, 23:38
hadi yusufla,telloyu anladık kurtardıkları maçlar var ama toraman ve delgado hele ki delgado(cam adam)...Olaya kurtardıkları maç olarak değil de yalnızca attıkları gol olarak baktım. Yoksa elbette ki Delgado Yusuf ya da Tello kadar kritik bir rol üstlenmemiştir.

Burak Akçay
07.06.2009, 00:11
evet arkadaşlar bende lig tvnin sitesinden sezon boyunca umutun attığı gollere baktım ve size bir liste yaptım.

hafta---pası veren---gol atılan yer----şekli-------oynanan maç

5------isaac---------ceza sahası içi--tek vuruş--antalya
6------serkan--------ceza sahası içi--tek vuruş--konya
11-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--g.birliği
13-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kayseri
14-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kocaeli
15-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--bursa
18------- x----------ceza sahası içi--tek vuruş--ankara
19-----selçuk--------ceza sahası içi--tek vuruş--ankaragücü
22-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--antalya
27-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--hacettepe
30-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--kayseri
31-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kocaeli
33-----colman-------ceza sahası içi--tek vuruş--eskişehir
34-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--fenerbahçe

evet insanların gördüğü ve söylemek istediği şu...
umut yeteneksiz bir oyuncudur. şöyle ki.
top sürme yeteneği yoktur. adam eksiltme çalım atma yeteneği yoktur.
uzaktan şut çekme yeteneği yoktur.
önüne atılan toplara dokunma veya kafa atma (çarpma) şeklinde golleri vardır sevgili oyuncumuzun.

benim kesinlikle umutun özverisinden, trabzon aşkından ve futbolculuğundan kuşkum yok. ama söylemek istediğimiz umut trabzonspora forvet olacak bir oyuncu değildir...

Onur Civelek61
07.06.2009, 00:19
4-5 milyon veren varsa satılsın:)

hamucera
07.06.2009, 00:38
evet arkadaşlar bende lig tvnin sitesinden sezon boyunca umutun attığı gollere baktım ve size bir liste yaptım.

hafta---pası veren---gol atılan yer----şekli-------oynanan maç

5------isaac---------ceza sahası içi--tek vuruş--antalya
6------serkan--------ceza sahası içi--tek vuruş--konya
11-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--g.birliği
13-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kayseri
14-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kocaeli
15-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--bursa
18------- x----------ceza sahası içi--tek vuruş--ankara
19-----selçuk--------ceza sahası içi--tek vuruş--ankaragücü
22-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--antalya
27-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--hacettepe
30-----yattara-------ceza sahası içi--tek vuruş--kayseri
31-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--kocaeli
33-----colman-------ceza sahası içi--tek vuruş--eskişehir
34-----gökhan-------ceza sahası içi--tek vuruş--fenerbahçe

evet insanların gördüğü ve söylemek istediği şu...
umut yeteneksiz bir oyuncudur. şöyle ki.
top sürme yeteneği yoktur. adam eksiltme çalım atma yeteneği yoktur.
uzaktan şut çekme yeteneği yoktur.
önüne atılan toplara dokunma veya kafa atma (çarpma) şeklinde golleri vardır sevgili oyuncumuzun.

benim kesinlikle umutun özverisinden, trabzon aşkından ve futbolculuğundan kuşkum yok. ama söylemek istediğimiz umut trabzonspora forvet olacak bir oyuncu değildir...

şu karaladığım goller yeteneksiz forvetlerin atabileceği gollerse e pes doğrusu.
zahmet olmazsa geçen senelerede bi bak istersen. yetenek görmek istiyorsan.

Burak Akçay
07.06.2009, 00:50
şu karaladığım goller yeteneksiz forvetlerin atabileceği gollerse e pes doğrusu.
zahmet olmazsa geçen senelerede bi bak istersen. yetenek görmek istiyorsan.
haklısın dostum. benim artık söyleyecek bir şeyim yok. sence iyi bence iyi değil bu kadar :) ben diyorum inşallah gider sen diyorsun inşallah kalır. gerisi de kulübe kalmış bizi ilgilendirmez tabi.
sonuçta ikimizin de istediği aynı...
TRABZONSPORUN BAŞARISI...

hamucera
07.06.2009, 00:53
haklısın dostum. benim artık söyleyecek bir şeyim yok. sence iyi bence iyi değil bu kadar :) ben diyorum inşallah gider sen diyorsun inşallah kalır. gerisi de kulübe kalmış bizi ilgilendirmez tabi.
sonuçta ikimizin de istediği aynı...
TRABZONSPORUN BAŞARISI...

:alkış::alkış:

Mollasalihoğlu
07.06.2009, 01:08
Uumt Bulut kimi özellikleri kötü, kimi özellikleri iyi ve gözümde en önemlisi formamızın hakkını veren bir oyuncudur..

Daha iyisinin alınmasını kesinlikle isterim ama küçümsenmesine razı olmam.. 90+ da Ankaragücü'ne attığı gol mesela, cezasahası içi+tek vuruş olarak anlatılacak bir gol değil.. Herkes ceza sahası içindeyken adeta şahin gibi uçarak ve görerek atılmış bir gol..

O nedenle gelin canlar bir olalım :)

Burak Akçay
07.06.2009, 01:15
O nedenle gelin canlar bir olalım :)
bişey demiyeceğim diyorum ama dayanamıyorum işte :D gelin canlar bir olalım umuta gol kaçırma rekoru kırdıralım :D
haklısın o gol güzeldi bir diyeceğim yok :) rahatladın mı :D

hamucera
07.06.2009, 01:18
bişey demiyeceğim diyorum ama dayanamıyorum işte :D gelin canlar bir olalım umuta gol kaçırma rekoru kırdıralım :D

tek sorum kardeş hakan şükür iyi golcümü.

o golden sonra işte forvet böyle olur umut gerçekten kaliteli bir forvet buöyle bir ortamda bu gölü atabiliyorsan iyisin bu kadar demişti. demek ki birşey biliyor adam. en azından senden benden iyi olduğu kesin

Mollasalihoğlu
07.06.2009, 11:52

Rahatladım çok sağol..

İnşallah istediğin gibi bir forvet gelir de hep "Ayak dışı" - "Ceza sahası dışı" - "çift vuruş" - "top sürerek" goller atarız, sen de rahatlarsın :)

ilhan
07.06.2009, 11:54
Bu sezon değil, geçtiğimiz sezon Denizlispor maçında yaptığı hatt-rick'i hiçbir yeteneksiz adam yapamaz.

Uğur Ö.
07.06.2009, 14:57
forvet dediğini top saklayacak takımı rahatlatacak ona geldimi güven duyacaksın ama umut 2 mete top süremiyor uzaktan sert şut vuramıyor tek yaptığı koşmak bence büyük takımlarda yedeklere bile giremez

onur_alabuga_61
07.06.2009, 15:21
kontrolsüz güç güç değildir ;) istediğin kadar pres yap

oguzhann
07.06.2009, 16:18
şu ranieri gelirse,yırtıcı forvet alınmadığı tadirde banko kalır takımda.o sever böyle adamları.

uğur BULUT
07.06.2009, 21:04
hırçın mücadeleci umut ama birazda beceri yetenek lazım be abi

Kaan
07.06.2009, 22:24
Kesinlikle kalmalı. :):cool:

Anıl Caner
07.06.2009, 22:25
Trabzonspor'un başına gelip de ilk 11 için Umut Bulut'u düşünmeyecek hoca tanımıyorum. Taraftar yazar durur buradan anca :)

Ömer TOPAL
08.06.2009, 01:15
kesinlikle kalmalı...hemde kalacakların LİSTE BAŞI....!

Ömer TOPAL
08.06.2009, 01:31
Bu sezon değil, geçtiğimiz sezon Denizlispor maçında yaptığı hatt-rick'i hiçbir yeteneksiz adam yapamaz.

Merak edip bakmak isteyenler 2006-2007 sezonu 21. Hafta maç skoruna dikkat..
ve aynı sezonun 22. yani bir hafta sonrası...skora yine dikkat..
son hafta fenere attıgı gol...asist gökhandan...gökhana araya topu atan umut...

Anlatmak istediğim şu..sadece atıp tutmadan once biraz zaman ayırın bi kaç sene bakın gol attıgı maçlarda neler yapmıs...hee gitsin diyene saygım var kimsenin fikrine karşı degilim yanlış anlaşılmasın..ama önce bir tanı sonra konus derim.....Bence kalması gerek...

bordo(61)mavi
08.06.2009, 01:50
Umut direk 11'de oynayacak adam değil. Seneye yedekte beklesin taze güç olarak. Maçlarada 65-70 den sonra girsin... En mantıklısı bu.. Ha yok 4-5 milyon euro veren varsada hemen satılsın..

Emirhan Makul
08.06.2009, 11:16
1. Ligde Toplam Kaç Golü var acaba dalyaya yaklaştı mı ?

Mollasalihoğlu
08.06.2009, 11:29
1. Ligde Toplam Kaç Golü var acaba dalyaya yaklaştı mı ?

15-20 gol sonra 100'ler kulübünde sanırım..

oguzhann
08.06.2009, 11:31
Ankaragünün'de 77,Trabzonspor'da 43 golü var.

Mollasalihoğlu
08.06.2009, 11:34

Ligde değil hepsi ama.

Emirhan Makul
08.06.2009, 11:37

Ankaragücündekiler'in hepsi profosyonel ligde mi süper ligde dalya yapması gerek Ankaragücü süper ligdeyken attığı goller önemli.

Kadir
08.06.2009, 11:40
TSL'de toplam 78 golü var Umut'un .

oguzhann
08.06.2009, 11:40
Ankaragücündekiler'in hepsi profosyonel ligde mi süper ligde dalya yapması gerek Ankaragücü süper ligdeyken attığı goller önemli.
vikipediada öyle yazıyor.

Emirhan Makul
08.06.2009, 11:45
78 Golü Var Vay Be 22 Gol daha lazım Umuta Bu Sene Değilde Seneye Dalya Yapar !

oguzhann
08.06.2009, 11:48
78 Golü Var Vay Be 22 Gol daha lazım Umuta Bu Sene Değilde Seneye Dalya Yapar !
inşallah yapar,aslında çok iyi golcüydü ama şans yok uşakta ne diyelim.

Cem Balcı
08.06.2009, 13:38
bu sezon neler yapacağını merakla bekliyorum!

innocence
08.06.2009, 14:56
süper ligde attığı gol sayıları

2003-2004 sezonu:11 gol
2004-2005 sezonu:9 gol
2005-2006 sezonu:16 gol
2006-2007 sezonu:15 gol
2007-2008 sezonu:14 gol
2008-2009 sezonu:14 gol

toplam: 79 gol

Emirhan Makul
08.06.2009, 15:01
20'yi görememiş Adamım ya :)

Alihan Ertürk
08.06.2009, 15:04
Umut'un gitmesi hem onun için hemde bizim için daha hayırlı olacaktır.

Açın önünü avrupada sergilesin üstün vuruş tekniklerini ;)

Muhammed
08.06.2009, 15:47
Aslında biz aldığımız zaman cok iyi bir transferdi. Ama nedense kendisini hiç geliştiremedi yahu:S

Murat'
08.06.2009, 16:08
21 Gole daha ihtiyacı var yüzler kulübüne girmesi için..Demek ki seneye performansının üstüne çıkarsa 100'ler kulübüne rahatlıkla girebilir..

Çagman
08.06.2009, 19:26
Takımda kalması bizi sinir krizlerine sokacak :) insallah iyi bir takıma gidersin umutum

el fanatico
08.06.2009, 19:29
hakkında hayırlısı en iyisi olsun... bize iyi bir para kazandırırsın inşallah...

kingfisher
08.06.2009, 19:53
yunan takımlarından biri istiyodu..gönderilmeli bence.olmadı rusyadan taliplileri de var..iyi para kazandırabilir takıma gönderilirse

Fatih Solmaz
08.06.2009, 20:08
çıldırttın bizi umarım şu takımdan ayrılan ilk kişi olursun.

hamucera
08.06.2009, 20:27
çıldırttınız bizleri, ya bu takımda bir oyuncu kalmadı giydirilmemiş. giydirin umut a. şampiyonluktan etti umut, çok gol kaçırdı umut, kaval kemikli umut,biz büyük takımız bize yakışmazsın umut, insaf insaf, bu kadarıda fazla

birazda saygı duyun gözünüzde trabzonspor çok büyük takım barcelonadan farkı yok. ama gerçekleride görün 5 kuruş parası kalmayan takımda teknik adam alamazken takımın 2 forvetinden biri olan umut uda kovun oda gitsin. arka sayfalarda syfalarca ısaac (sorumsuz olduğu şüphesiz)-gökhan ikilisi çıksın sadece, yedekte kalmasın takımda. bu nasıl anlayıştır anlamış değilim. bir takımdan bir oyuncuyu göndermek için ondan daha kalitelisini almalısınız. biz alamayacağımıza göre umut tan daha iyisini takımda kalacak UMUT kalacak ve gol atmaya çıldırtmaya devam edecek. ama benim onun hırsına ve ona olan sevgim ne olursa olsun bitmeyecek.
unutmadan umut oynamadığı maçta hani cezalı olduğu maçta yerel basın bile hayretler içinde kaldığım o başlıkları attı, hatta bu forumda bile çok kişi yazdı. demek ki umut bu takımda olmalı. umutsuz maçlara bakın ceza sahası içine kaç defa girebilmişiz. bir elin parmakları ile sayılacak kadar az.

karim@benzema10
08.06.2009, 20:48
yönetim umut bulut'u bu sezon'da elinden çıkarmaz ise hedefinin büyük olmadığı izlenimini verecektir.

Arkadaşlar göz var nizam var,bence bu oyuncudan beklentisi olanlar ve iyi bir oyuncu olduğunu savunanlar başarısız olmamızdan

şikayet etmesinler diyorum ve umut'un takımdan gönderilmesini iple çekiyorum.

Kaan
08.06.2009, 20:48
Gitmesini bir kez bile aklımdan geçirmedim ben Umut'un. :)

Bence kalsın. :rolleyes:

Kaan
08.06.2009, 20:49
yönetim umut bulut'u bu sezon'da elinden çıkarmaz ise hedefinin büyük olmadığı izlenimini verecektir.

Arkadaşlar göz var nizam var,bence bu oyuncudan beklentisi olanlar ve iyi bir oyuncu olduğunu savunanlar başarısız olmamızdan

şikayet etmesinler diyorum ve umut'un takımdan gönderilmesini iple çekiyorum.

Benzema gelsin değil mi ? :D

Kadir
08.06.2009, 21:22
Umut sezon boyu harcadığı inanılmaz pozisyonlarla bizi delirtti .

Futbolunda adam gibi bir gelişme yok . Eğer uygun bir teklif gelirse gönderilebilir .

hamucera
08.06.2009, 21:25
umut aezon boyu hırsın bizi çok sevindirdi, attığın kritik goller bizleri yerimizden fırlattı. teşekkürler seneye daha çok yapacak iş var. iyi tatil yap, motive ol ve takımdaki yerini al

tuncay1984
08.06.2009, 21:54
yunan takımlarından biri istiyodu..gönderilmeli bence.olmadı rusyadan taliplileri de var..iyi para kazandırabilir takıma gönderilirse

bizim futbolcularada ya yunan ya ruslar
talip olur zaten

tuncay1984
08.06.2009, 21:55
f.tekke gelirse %100 yedeksin umut
üff be forvete bak g.ünal ve f.tekke
kesin sampiyonuz

ceserdar
08.06.2009, 22:53
Ankaragücü'nde oynarken çok beğenirdim. Topla hızla süratlanabilen ve uzaktan sert ve isabetli şutları olan bir oyuncuydu. Bir hedef santrafor değil. O yüzden son vuruşları çok etkili değil. Olsaydı ne olurdu? Muhtemelen Avrupa'da önemli bir kulüpte oynayabilirdi. Trabzonspor'a geldikten sonra Ankaragücü'ndeki driblinglerini pek göremedim. Bir olumsuz özelliği de top ayağına geldiği zaman bazı pozisyonlarda topu çok oyalıyor. Ne pas veriyor, ne de hareket ediyor. Öylece rakip oyuncuyu arkasına alıp topa bakar bir vaziyette bekliyor. Ne yapsam diye mi düşünüyor acaba? Üstüne düşen görevi bence yaptı. Bu sene Colman veya Selçuk'tan birisi 10 gol atmayı becerebilseydi belki de şampiyon olurduk. Bütün gol yükünü Gökhan ve Umut çektiler. Ortasaha ne yaptı? Şampiyon olan Beşiktaş'ın ortasaha elemanları kaç gol attı? Bir de genç kuşak taraftarların romantizmine kapıldıkları Colman, Selçuk ve Hüseyin üçlüsü kaç gol attılar? Aslında teşhisi yanlış yere koyuyoruz.

Ömer TOPAL
11.06.2009, 15:31
Ankaragücü'nde oynarken çok beğenirdim. Topla hızla süratlanabilen ve uzaktan sert ve isabetli şutları olan bir oyuncuydu. Bir hedef santrafor değil. O yüzden son vuruşları çok etkili değil. Olsaydı ne olurdu? Muhtemelen Avrupa'da önemli bir kulüpte oynayabilirdi. Trabzonspor'a geldikten sonra Ankaragücü'ndeki driblinglerini pek göremedim. Bir olumsuz özelliği de top ayağına geldiği zaman bazı pozisyonlarda topu çok oyalıyor. Ne pas veriyor, ne de hareket ediyor. Öylece rakip oyuncuyu arkasına alıp topa bakar bir vaziyette bekliyor. Ne yapsam diye mi düşünüyor acaba? Üstüne düşen görevi bence yaptı. Bu sene Colman veya Selçuk'tan birisi 10 gol atmayı becerebilseydi belki de şampiyon olurduk. Bütün gol yükünü Gökhan ve Umut çektiler. Ortasaha ne yaptı? Şampiyon olan Beşiktaş'ın ortasaha elemanları kaç gol attı? Bir de genç kuşak taraftarların romantizmine kapıldıkları Colman, Selçuk ve Hüseyin üçlüsü kaç gol attılar? Aslında teşhisi yanlış yere koyuyoruz.

:alkış: :alkış: :alkış: işte budur....hatta bazı takımların defans oyuncusu bizim orta saha elemanlarından çok gol attı...umut ve gökhana kızmakla olmaz bu iş...Sonuçta takımımız bu yıl elinden geleni yaptı ve 3. oldu...Seneyede daha basarılı olucak insallahh..umut bulut bu takımda kalmalı...iyi bir forvet alındıgı zaman çift forvette bence umut oynar gokhan yedek kalır..yada degismeli olur..onu hoca bilir ama bence umutun burda yapacak daha çok işi var

Cemalettin Taşkın
11.06.2009, 15:35
3 yıldır her sezon ortalama 15 gol atan umut bulut bence Trabzondan gitmemeli.

playa
11.06.2009, 15:36
3 yıldır her sezon ortalama 15 gol atan umut bulut bence Trabzondan gitmemeli.
Bizim takımda oynayacak futbolcu değil ancak alternatif olabilir.

playa
11.06.2009, 15:37
İlk defa kaval kemiğiyle gol atan omuzuyla kafa vuran adam gördüm.

crazyman_61
11.06.2009, 15:46
İlk defa kaval kemiğiyle gol atan omuzuyla kafa vuran adam gördüm.

doğru tespit:D:D:D

Zeki Akyol
11.06.2009, 15:47
Tekke gelırse gidebilursun
ama senın hırsın varya herşeye bendel :)

Serdar A
11.06.2009, 16:03

Şampiyon olan beşiktaş takımı 60 gol attı , Trabzonspor ise 54 . Bjk orta sahasının katkısı 19 gol ve 31 olarak yansıdı . Toplam gollerinin yaklaşık 1/3'ü bu bölgeden geldi ve Trabzonspor 15 gol ile neredeyse aynı orana sahip . Bjk ortasahası 31 asistle neredeyse 2 golden birinin asistini vermiş . Trabzonspor'da ise 29 asisti 54 gole oranladığımızda daha büyük bir oran çıkıyor . Hatta bütün futbol kamouyunun ortak görüşü ; özellikle Colman ve Selçuk'un oynadığı dikine oyunlarda forvet ikilimizin daha üretken olması gerektiği yönünde .

Ortasaha üretkenliği olarak bjk ve Trabzonspor kıyaslandığında arada büyük fark olduğunu söylemek zor . İki takım arasında ortaya çıkan diğer farklar , santrafor skorlarını bir takımda 3 futbolcu paylaşırken diğer takımda 2 futbolcu paylaşmış . Öter yandan bir takım kalesinde 30 gol görürken diğeri 34 gol görmüş . Trabzonspor'un fazladan yediği 4 gol dramatik bir fark kabul edilmeyebilir ancak unutulmamalı ki Trabzonspor ortasahasında gol ve asist üretemeyen tek futbolcu olan Hüseyin'in takımda tutulmasının en önemli sebebi "kesicilik" . Yani Ortasahada bir kişi eksik oynamanın sebebi sadece bekleri daha ileri çıkarmak değil , aynı zamanda daha az pozisyon vermek .

hermann hesse
11.06.2009, 16:11
Hırsı her türlü övgüyü hakediyor ancak kapasitesi belli bir futbolcu. Hazır para ediyorken hiç düşünülmeden satılması gerekir.

A.Ali Karanis
11.06.2009, 16:13
Kaliteli bir forvet geleceğini varsayarsak,yedek klübesindeki forvetimiz umut olmalı.isaac değil.

Zeki Akyol
12.06.2009, 11:03
Ola Umut sanada teklif varmış
Dedim kendi kendime nıye bıraktın futbolu kesin Teklif sanada gelirdi :)

Yazici_61
14.06.2009, 23:19
http://www.transfermarkt.de/de/basics/TR1/sueper-lig/spieler/sturmduo.html

Umut ile Gökhan ligin en iyi duosu!

Armağan Dere
15.06.2009, 11:53
kurtardığın 5 maçı geçmez..yediğin maçlar en az 15'tir..hala yararından bahsediyoruz ya ne diyim..atletizm şampiyonunu getirsen o da hırsıyla koşar..ne top konrolü var ne kafa vuruşu var ne adam eksiltme var...bencilliği yüzünden kadıköyde feneri yenemedik...geziniyor forvet güya

ortasaha o kadar gol pozisyonları hazırladılar ki forvetlere %50'sini atmışlarmıdır acaba 2'si toplam şüpheli...

Fatih Kuloğlu
15.06.2009, 18:17
Bugün gazetede okudum adam bu yıl eşinden ayrılmış ona rağmen okadar gol attı ve kesinlikle kalmalı

Ömer TOPAL
15.06.2009, 18:17
hala sallayanlar var..burda bilmeden sallayacagına gir ligtv.com.tr ye aç sezonları bak oynan maçlara bak attıgı gollere.kaçırdıklarına bir şey dediğim yokta.teknik top sürme beceri yok diyenlere lafım...

neyse konu o degildi yine dayanamadım yazdım..Son Dakika haberlerinde umutun bir yorumunu okurken...Bu yıl içinde evlendim ve aynı yıl eşimden boşandım kafam bu kadar karışıkken 15 gole ulaştım felan demiş...bu uşak yeni evlenmişti ayrılmışmı cidden bilgisi olan var mı

toksoy61
15.06.2009, 18:33
Top tekniği berbat; topu ayağında saklayamıyor, hava hakimiyeti zayıf; degajdan gelen topları alamıyor, bitiriciliği kötü; onca pozisyondan çok azını atıyor.

Top takipi süper; rakibin en ufak hatasında gol yapabiliyor, mücadele üst düzeyde, pres mükemmel, umulmadık zamanlarda güzel gollerde atıyor, koşusu iyi, defansın aralarına iyi kaçıyor.

sonuçta ;bana kalırsa takımda kalması gereken bir oyuncu ama devamlı ilk 11 de oynaması lüks. onun için.

^^MeRWee^^
15.06.2009, 19:08
Takımda kalmalı ama yedek olarak, asla Trabzonspor gibi bir takımın forveti olamaz...

oguzhann
15.06.2009, 20:35
Takımda kalmalı ama yedek olarak, asla Trabzonspor gibi bir takımın forveti olamaz...
klişe laflar.en büyük şanssızlığı fatih tekke'den sonra takıma gelmesi.son vuruş eksikliği var ama her sezon 15 gol ve civarı attığını da unutmamak lazım.ben de fatih tekke gelirse yedek kalmasından yanayım ama aksi takdirde oynamalı.

esirgolge
15.06.2009, 20:39
klişe laflar.en büyük şanssızlığı fatih tekke'den sonra takıma gelmesi.son vuruş eksikliği var ama her sezon 15 gol ve civarı attığını da unutmamak lazım.ben de fatih tekke gelirse yedek kalmasından yanayım ama aksi takdirde oynamalı.
yorumlarini begenerek okudugum bir renkdasimsin ama bu konuda pek katilamiyacagim f.tekke gelmesede (umarim gelir) umuta bir alternatif dusunulmeli bu yürek tekrar gökhani ve umutu ilk 11 de kaldirmasi zor :cool:

oguzhann
15.06.2009, 20:46
yorumlarini begenerek okudugum bir renkdasimsin ama bu konuda pek katilamiyacagim f.tekke gelmesede (umarim gelir) umuta bir alternatif dusunulmeli bu yürek tekrar gökhan ve umutu ilk 11 de kaldirmasi zor :cool:
teşekkür ediyorum.fakat şunu da söylemek istiyorum,şimdi forvete kaliteli bir yabancı almaya kalksak çok zor buluruz,Trabzon'a gelmek istemiyorlar genelde,gelse de çok para dökeriz,genç yetenekler var ama bu sene artık "şampiyonluğa" oynayacağımız için böyle bir transfer inanılmaz eleştiri alır.ben de isterim takımımın forvetinde tekke,şota,hami tarzı golcüler ama çok zor.yerli olarak da tekke bize biçilmiş kaftandır,gerisi hiç bir işimize yaramaz.forvete takviye yapılacağına ben de eminim çünkü isaac'in durumu da malum.dediğim gibi fatih tekke gelirse umut yedeğe ama yok gelmiyorsa çok para döküpte saçma sapan adamlar almanın da anlamı yok.öncelik orta sahaya özellikle hüseyin çimşir'in mevkisine verilmeli diye düşünüyorum.bir de sağ bek tabiki.

esirgolge
15.06.2009, 21:58
teşekkür ediyorum.fakat şunu da söylemek istiyorum,şimdi forvete kaliteli bir yabancı almaya kalksak çok zor buluruz,Trabzon'a gelmek istemiyorlar genelde,gelse de çok para dökeriz,genç yetenekler var ama bu sene artık "şampiyonluğa" oynayacağımız için böyle bir transfer inanılmaz eleştiri alır.ben de isterim takımımın forvetinde tekke,şota,hami tarzı golcüler ama çok zor.yerli olarak da tekke bize biçilmiş kaftandır,gerisi hiç bir işimize yaramaz.forvete takviye yapılacağına ben de eminim çünkü isaac'in durumu da malum.dediğim gibi fatih tekke gelirse umut yedeğe ama yok gelmiyorsa çok para döküpte saçma sapan adamlar almanın da anlamı yok.öncelik orta sahaya özellikle hüseyin çimşir'in mevkisine verilmeli diye düşünüyorum.bir de sağ bek tabiki.
tabiki ayni dusuncedeyiz bende istemem sirf transfer yapmak icin abuk subuk adamlara para harcanmasi bunlarin bir örnegi tomas jun belki kaliteli ama tutmadi bizde ve cok büyük zarar etti klub.2 milyon tjkuzuya verilecegine fatih verilse hem gol sorununu bir nebze cozulur hem tecrubeli bir abi olur hemde kombinelerde bir patlama olur fakat bu fatih tekke nin alinmasina yönetimden soguk bakanlar oldugu söyleniyor ne kadar dogru bilemiyecem.herhalde yönetimde sadece gökhan ve umutla bu ligin gitmeyeceklerini tahmin ediyorlardir isaacin gönderilecegini farzedersek.diger eksik yönlere transfer konusuna gelirsek bende ayni dusuncedeyim oyunun iki yönunu oynayabilcek marco.A. gibi ve cok iyi bir sagbek alinmasi taktirinde en azindan bugun ku basarimizdan kat kat daha iyi bir noktada oluruz

TameRHan
15.06.2009, 23:10
bence yabancı bir forvet alınmalı umut ancak yedek olarak kalmalı. bu sezon kaçırdıkları gollerin haddi hesabı yok.
ne ayakta top tutma,ne adam geçme,bunları geçtim hava toplarında bile zayıflar.böyle oyuncu bize lazım değil. kimsede 15 gol attı falan demesin. kaçırdığı gol sayısı 100 vardır herhalde.

^^MeRWee^^
16.06.2009, 02:14
Gelecek yıl olmazsa niçin yok denemeyecek bir sezon geçirdi. Azmine ve hırsına teşekkür edip ya yedek olarak kalması istenecek yada yollanabilecekler arasında.

Oğuz B.
16.06.2009, 08:23
‘En’lerde 3 Trabzonlu

Trabzonspor´un 3 önemli ismi, lig tarihinin ‘enleri´ arasına girmeyi başardı.

Ligimizin en çok oynayanları listesinde Karadeniz temsilcisinin kaptanı boy gösteriyor. 12 sezonda tam 427 maçta forma giyen Hüseyin Çimşir, özellikle geçtiğimiz sezon sergiledi performansla öne çıkmayı başarmıştı. Trabzonspor’un tartışılan iki golcüsü de bu tartışmalara adeta istatistiklerle cevap veriyor. Ligimizin en çok gol atan futbolcuları listesinde de 2 Trabzonsporlu var. 7’şer sezonda mücadele eden Umut Bulut ve Gökhan Ünal, aynı zamanda birbirleriyle de yarışıyor. Gökhan Ünal 99, Umut Bulut ise 92 golle forma giydikleri takımları sırtlıyorlar.
Aslıhan Çil

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/8_258495_16FAN4COKKBUYUK1-C-B4233.jpg

En çok oynayanlar
Futbolcu Maç Sezon Rüştü Reçber 547 14 Hasan Şaş 490 15 Ayhan Akman 469 15 İbrahim Üzülmez 453 11 Okan Buruk 435 15 Hüseyin Çimşir 427 12 Ümit Karan 410 13

En çok gol atanlar

Futbolcu Maç Sezon

Ümit Karan 166 13

Alex de Souza 101 5

Gökhan Ünal 99 7

Ahmet Dursun 94 13

Marcio Nobre 93 6

Umut Bulut 92 7

hamucera
16.06.2009, 10:53
hala daha umut kötü diyorlarya

Rahman Gümüş
17.06.2009, 02:32
aynen gökhan gibi gönderilmesi gerekir..Bu sezonda saç baş yolmak istemiyorum.. Aslında bir forvette olması gereken bir çok özelik var onda ama tek eksiği var o da son vuruş! EE son vuruşta olmayınca şampiyonluk böyle bağıra bağıra kaçıyor...

oguzhann
17.06.2009, 12:59
aynen gökhan gibi gönderilmesi gerekir..Bu sezonda saç baş yolmak istemiyorum.. Aslında bir forvette olması gereken bir çok özelik var onda ama tek eksiği var o da son vuruş! EE son vuruşta olmayınca şampiyonluk böyle bağıra bağıra kaçıyor...
her yer santrfor kaynıyor zaten,gönderin gitsin !!!böyle bir mentalite olamaz. fatih tekke gelsin istiyoruz,gelmediği takdirde ne olacak?umut kalmalı.

^^MeRWee^^
17.06.2009, 19:50
Umut Bulut golcü forvet değil, sadece forvet...

cınar#7
17.06.2009, 20:45
Umut Bulut golcü forvet değil, sadece forvet...
aynen ya,sonunda objektif bir yorum:) burada yazanların %80i umut fanı oldukları için,her daim savunuyorlar,koşuyo diye..ama şunu kabul etmelilerki umuttan en iyi ihtimalle yedek olur..bize 2 forvet şart zaten,yoksa seneyede saç baş yolucaz..

mashal61
17.06.2009, 21:06
Umut'tan daha iyi 1 tane forvet alalım. Umut'u savunan kimse kalmaz zaten. Ama elimizdeki forvetlerden 1 numara Gökhan 2 numara Umut. Biz savunsak ne savunmasak ne. Daha iyisini alamazsak bu senede Umut ve Gökhan ikilisi olacak.

must61
17.06.2009, 22:56
Bu sezon en çok pozisyona girmemizi sağlayan oyuncu Umut Buluttur...Her maç saç baş yoldurur bana ama her sezon da ortalama 15 golü vardır...Bazı maçlardan sonra futbolcumu bu dediğim bile olmuştur fakat biraz gerçekçi bakmak lazım...Bu oyuncu öyle yada böyle bir şekilde gol atıyor...Fatih Tekke kadar Gökhan Ünal kadar teknik olmasa bile yaptığı koşular kendi çabasıyla yarattığı pozisyonlar bu açığını kapatıyor...Ciddi düzeyde bir teklif gelmediği sürece vazgeçilmemeli Umut dan...

ince_memed
18.06.2009, 00:21
fatih tekke......

Mert67
19.06.2009, 15:37
http://1.bp.blogspot.com/_5L00gu1C1EY/Sjoa9P2UeeI/AAAAAAAAEQ0/sh6l59tu7BU/s400/Gol2.bmp
Kaynak:http://civilikrampon.blogspot.com/search/label/T%C3%BCrkiye
Bu tabloyu biraz inceleyin isterseniz.;)

Mustafa Calik
19.06.2009, 17:02
Fatih Tekke gelse bile yine de gidemezsin Umut Bulut ! :)

fish_bone
19.06.2009, 19:23
Bence gidip oLimpiyatLara katıLsın ne biLim 100 metre faLan :) Koşmaktan başka hiç bi işe yaramıyo. 2-3 pas Lışverişi yaptığını, verkaç yaptığını, çaLım attığını, Top indirip 3-4sn. tutup takımın atağa kaLkmasını sağLadığını, uzaktan şut attığıın gördünüzmü? Eee en müsait pozisyonLarda goLDe atamıyo. HaLa nesini savunuyosunuz? Hiç bi işe yaramaz gereksiz bi topçu?
Kendi evLadımız die Hüseyin'Le Tayfun'u savunanLar Mehmet YıLmaz'ı nie savunmuyo? Umuttan daha becerikLi.

Mert67
19.06.2009, 19:30
Bence gidip oLimpiyatLara katıLsın ne biLim 100 metre faLan :) Koşmaktan başka hiç bi işe yaramıyo. 2-3 pas Lışverişi yaptığını, verkaç yaptığını, çaLım attığını, Top indirip 3-4sn. tutup takımın atağa kaLkmasını sağLadığını, uzaktan şut attığıın gördünüzmü? Eee en müsait pozisyonLarda goLDe atamıyo. HaLa nesini savunuyosunuz? Hiç bi işe yaramaz gereksiz bi topçu?
Kendi evLadımız die Hüseyin'Le Tayfun'u savunanLar Mehmet YıLmaz'ı nie savunmuyo? Umuttan daha becerikLi.

Tabi tabi...
5 sezonda attığı 68 golün tamamınıda boş kaleye attı zaten.

Umut'un forvat bulunması yaptığı presle orta sahayı rahatlatıyor hemde yanındaki arkadaşına katkı sağlıyor.

Kazım Uzunboy
19.06.2009, 19:33
http://1.bp.blogspot.com/_5L00gu1C1EY/Sjoa9P2UeeI/AAAAAAAAEQ0/sh6l59tu7BU/s400/Gol2.bmp

Daha ne olsun yahu. :)

Ama Fatih Tekke'nin farkıda açıkca ortada yani. :)

Manu61
19.06.2009, 20:11
Ula Melih halı sahada senide gördük :D Dünya kadar gol kaçırdın boş kaleye :) Benim görüşümde şu..Umut Bulut sahaya çıktığı andan itibaren oyundan çıkana kadar ciğerlerinin patlayacak kadar şişmesine rağmen hiç bıkmadan usanmadan pres yapmaya devam etmesi benim gözümde Gökhan Ünal'dan daha değerli olmasını sağlıyor..Ayrıca Umut gol kaçırdığı zaman çok üzülüyor saçını başını yoluyor..Gökhan ise öylemi ? 1 tane daha gelsin birdaha kaçırayım der gibi..O yüzden Umut bizim için olmasa bile benim için vazgeçilmez..

kudu_61
19.06.2009, 22:16
kızdığım futbolculardan birisi ama kesinlikle takımda kalmalı

cobts28
19.06.2009, 22:24
umuta kötü diyenin futbol bilgisinden şüphe ederim her forvet gol kralı olamaz yada çok gol atamaz umut orda hem libero görevi yapıyor hemde gökhanın yanında servisci görevi bu tür forvetleri zor bulursun umut gitsin yenisini 10 milyon euro ya getiremezsin..hem bize bu kadar baglı oyuncuyu nerden bulacaksın deli dana gibi hertarafa koşuyor..

Kadir
19.06.2009, 22:27
Larissa davası ne oldu ?

Ceyhun Öncü
19.06.2009, 23:20
gökhan ünal onun sayesinde gol atiyor demis arkadasin teki...baksin bakalim bu sene kim daha cok assist yapmis üstelik umutun 14 golün 3-4 nün assisti gökhandan

Bence satabiliyorsalar satsinlar satamiyorsalar bedavaya verip senelik ücretinden kurtulsunlar sampiyon olmayi planlayan takimin golcüsü umut orta sahasida tjikuzudan olmamali!

ziyaretci
19.06.2009, 23:23

bu konuda cok buyuk yanlis yapiyoruz... umut bulut takimda neredeyse her macta ilk 11 oynadi... TS un futbol yapisi bu seneye kadar tamamen tek forvetti. Gokdeniz haricinde ekstra takimin gol yukunu paylasacak bunu dusunen tek topcu yoktu.... sonucta takim anlayisi Umut Bulut icin gol pozisyonu hazirlamak ti... Turkiye`de bi gercek var ve bunun hala farkinda deilsiniz . YATTARA gercegi. Bizim iki forvetimizinde bu kadar eksik olmasina ragmen genede yuksek gol ortalamasi olmasinin tek sebebi Yattara gibi yuzde yuzluk asist yapan bi oyuncuyla oynamasi

Anıl Caner
19.06.2009, 23:36
yattara'nın toplam asisti 5 ediyor mu bu sene? merak ettim.

oral.lermi
20.06.2009, 00:14
umut a iyi diyenlere şaşıyorum sanki bunlar fatih tekkeyi şotayı hami izlemediler ya bu adama boş kaleyi verr genede atamıyorr bunun derhal hemde derhal takımdan gitmesi gerek ben size soruyorum şimdi umut bulutmu iyiydi yoksa mehmet yılmaz mı ya bu adam mehmet yılmaz kadar etmez mehmet yılmaz olsaydı daha cok gol atardıı

Ömer TOPAL
20.06.2009, 00:57
umut a iyi diyenlere şaşıyorum sanki bunlar fatih tekkeyi şotayı hami izlemediler ya bu adama boş kaleyi verr genede atamıyorr bunun derhal hemde derhal takımdan gitmesi gerek ben size soruyorum şimdi umut bulutmu iyiydi yoksa mehmet yılmaz mı ya bu adam mehmet yılmaz kadar etmez mehmet yılmaz olsaydı daha cok gol atardıı

cevap verİyorum...

Umut bulut...

Yavuz Hasan
20.06.2009, 19:17
umut geyet yeterli ve istikrarlı bir forvet tipi

tamm belki gol kralı olamaz ama görüldüğü üzere her sene aşağı yukar aynı sayıda gol atıyor

sorun umutta değil

umutun yanına leblebi gibi gol atabilen bir forvet lazım

gökhan bu sene belki bekleneni veremedi ama 2009-2010 sezonunda çıkışta olacağını tahmin ediyorum

bence forvete direk transfer değil alternatif transfer yapılmalı

Erbay
20.06.2009, 21:43

Tabela böyle de Umut'un performansından kaç kişi memnun acaba ? Kimse az gol attı diyemez ama bence de kimse iyi oynuyor diyemez. Kaldı ki tabelada iyi olan Gökhan bile bu sezon için " neden böyle oynuyorum ben de anlamıyorum " demişti. Keşke gol kaçırma tablosu da olsa.

kingfisher
20.06.2009, 22:43
gol kaçırma tablosu güzel olur::)

Ömer Yüce
20.06.2009, 23:32
bu konuda cok buyuk yanlis yapiyoruz... umut bulut takimda neredeyse her macta ilk 11 oynadi... TS un futbol yapisi bu seneye kadar tamamen tek forvetti. Gokdeniz haricinde ekstra takimin gol yukunu paylasacak bunu dusunen tek topcu yoktu.... sonucta takim anlayisi Umut Bulut icin gol pozisyonu hazirlamak ti... Turkiye`de bi gercek var ve bunun hala farkinda deilsiniz . YATTARA gercegi. Bizim iki forvetimizinde bu kadar eksik olmasina ragmen genede yuksek gol ortalamasi olmasinin tek sebebi Yattara gibi yuzde yuzluk asist yapan bi oyuncuyla oynamasi

umut ankaragücünde yattara ile oynamadı

sende istersen bu gerçeği gör
ayrıca yattara bu sene kaç asist yaptı kaçını umut attı onuda gör. bir oyuncuyu eleştirmek için diğer oyuncuyu kötüleme mantığını bırakın

innocence
21.06.2009, 01:44
ula tatilde bari rahat bırakın adamı :S

hamucera
21.06.2009, 02:27
olurmu kime takılacak bu millet.

takımdan gönderemeyenler şimdi ona saldırıyorlar sırayla, ersun,hüseyin, şimdi umut var oda gönderildimi bir ohh daha çekecekler. inşallah o günü görmezler kolayında. umut gerçi birçok kişiyi attığı gollerle susturdu ama

AdemS
21.06.2009, 03:34
Güzel kardeşlerim, Umut'un niyetine, hırsına bişey dediğimiz yok ki..Niyeti iyi ama sadece iyi niyetle olmuyo bu işler..

Teknik, beceri de lazım ama demi arada :)

Kaleciyle karşı karşıya kaldığında ters köşeye yatırman gibi, veyahut yüzde yüzlük gol pozisyonu içerisindeyken o golü zorlamayla değil de kolayca atması gibi :)

BALKAN 06
21.06.2009, 08:31
umut ve ısaac yollanıp iyi bir yabancı golcü veya tekke gelecek
3.forvetin de genç takımdan olacak,en mantıklısı bu,umut la olmaz...

hamucera
21.06.2009, 14:07
hala tekke diyenler var. göremiyormusunuz tekke bu takıma gelmeyecek, yönetim almayacak bunu artık görmek mi istemiyorsunuz.

bu arada neden şu istetistikleri halen görmezden gelmeye çalışıyorsunuz, son 4 sezondur ençok gol atan ilk 3 oyuncu arasında, üstelik tek kanatlı bir takımda.