PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Ömer SEVİNÇ
13.04.2009, 17:22
Ben inanıyorum valla.

Umut şuan Türkiye'deki her takımda ilk 18'e girer. Dün Fb-Gs maçında ilk 11 oynayan Guiza'dan da, Ümit Karan'dan da iyidir.

Mehmet Topuz'un şuanda değeri en fazla 2 milyondur.

Mira_61
13.04.2009, 17:32
Sene sonu gerçek bir forvet girsede takıma.Bizimde gündemimizden çıksa Umut ve Gökhanın kapasitesi,onları alacak takımlar vs.vs. :)

Ömer SEVİNÇ
13.04.2009, 17:32
Sene sonu gerçek bir forvet girsede takıma.Bizimde gündemimizden çıksa Umut ve Gökhanın kapasitesi,onları alacak takımlar vs.vs. :)

Bunu benden çok isteyen yoktur:)

Fatih Ay
13.04.2009, 17:36
bi gol atacaksın onuda burnumuzdan getiriyosun..kaleciye çarpıyo da sekiyoda direğe çarpıyoda son anda gol oluyo..şunu teknik bi şekilde münasip bi yere at daa...

b_m_61
13.04.2009, 17:38
Umut Trabzon'a geldiğinde aşama kaydedecek daha iyi olacak derken gerileme kaydetti.Ama yinede bu ligin önemli forvetlerinden biridir.Neden derseniz baktığınızda her sezon 14-15 civarlarında gol atabilen bir forvet.Bu ortalamayı yakalayabilen ligde kaç forvet var ? Toplasak beş kişi çıkmaz belkide.Aslında Umut'un asıl özelliği golcülüğü değil, rakip savunmaları yıpratıcı özelliğidir.Bu yüzden Umut'u golcü olarak değil de Fatih Tekke gibi bir santraforun yanında yardımcı forvet olarak değerlendirebilseydik daha sağlıklı bir değerlendirme olurdu.Ancak bu fırsatı hiç bulamadık, tam anlamıyla golcü olamayan bir adama golcülük yükünü yükledik ve taşıyamayınca da yerin dibine sokuyoruz.

Sezon sonu Umut'un satılacağı açıklansa bu ligde mutlaka talipleri olacaktır.Sayısının az olması fiyatının pahalı olmasından dolayı olur.500.000 $ verene satacağız desek 10 tane kulüp talip olur Türkiye'den.(Bana göre değeri 2.500.000 $'dır Umut Bulut'un)

Hamza Öztürk
13.04.2009, 18:48
Umut Trabzon'a geldiğinde aşama kaydedecek daha iyi olacak derken gerileme kaydetti.Ama yinede bu ligin önemli forvetlerinden biridir.Neden derseniz baktığınızda her sezon 14-15 civarlarında gol atabilen bir forvet.Bu ortalamayı yakalayabilen ligde kaç forvet var ? Toplasak beş kişi çıkmaz belkide.Aslında Umut'un asıl özelliği golcülüğü değil, rakip savunmaları yıpratıcı özelliğidir.Bu yüzden Umut'u golcü olarak değil de Fatih Tekke gibi bir santraforun yanında yardımcı forvet olarak değerlendirebilseydik daha sağlıklı bir değerlendirme olurdu.Ancak bu fırsatı hiç bulamadık, tam anlamıyla golcü olamayan bir adama golcülük yükünü yükledik ve taşıyamayınca da yerin dibine sokuyoruz.

Sezon sonu Umut'un satılacağı açıklansa bu ligde mutlaka talipleri olacaktır.Sayısının az olması fiyatının pahalı olmasından dolayı olur.500.000 $ verene satacağız desek 10 tane kulüp talip olur Türkiye'den.(Bana göre değeri 2.500.000 $'dır Umut Bulut'un)

birak allah askina
okadar ortaya okadar pasa normal bi forvet ortalama 30 gol atar
hicbir takim trabzonspor kadar atak yapmiyor forvetlerini go pozisyonuna skomuyor

Ömer SEVİNÇ
13.04.2009, 18:57
birak allah askina
okadar ortaya okadar pasa normal bi forvet ortalama 30 gol atar
hicbir takim trabzonspor kadar atak yapmiyor forvetlerini go pozisyonuna skomuyor

O zaman Fatih ortalama bir forvetti?

Ayrıca eminim Ayman'lar, Hasan Üçüncü'ler çok kaliteli paslar atmıştır 2 senedir..

Hamza Öztürk
13.04.2009, 19:21

Ayrıca eminim Ayman'lar, Hasan Üçüncü'ler çok kaliteli paslar atmıştır 2 senedir..

sonucda Trabzonsporda forvet
sen böyle forvetlemi sampiyonlar ligine avrupa kupalarina gideceksin
birak bize sac bas yoldurmasini
avrupada bizi rezil eder rezil
adam düz kosmakdan baska birsey yaptigi yok
sonra hacettepe macinda attigi ucuz golle (nasil girdigini herkes gördü) yumrugunu havaya sIKIYor cok is becermis sanki
inanin umutla gökhani görünce migdem bulaniyor artik

hamucera
13.04.2009, 21:02

işte bu mükemmel bir yaklaşımdı.

ayrıca Trabzonspoor gelip ilk 2 sezonunda 15 gol altına düşmeyen başka forvet varsa siz adınız yazın arkadaşlarda biz öğrenelim.onu isteyecek kulüpleri neden düşünüyorsunuz ki. satış listesine koyulduğunda herkes görer. Tabi yönetim böyle bir davranışa girmeyecektir. bunuda biliyoruz onun için hiç tartışmaya gerek dahi yok.

Mustafa Ayazoğlu
13.04.2009, 21:45
Umut seneye bu takımda kalır, yedek.. Isaac gider İyi bir forvet transferi gerek ama nasıl buluruz Tekke gelmeyecekse !

Hasan Ayvenli
14.04.2009, 03:15
Ben inanıyorum valla.

Umut şuan Türkiye'deki her takımda ilk 18'e girer. Dün Fb-Gs maçında ilk 11 oynayan Guiza'dan da, Ümit Karan'dan da iyidir.

Mehmet Topuz'un şuanda değeri en fazla 2 milyondur.

güiza'yla sokaktaki herhangi bir adamın farkı yok zaten :D
ümit karan da yaşlandı ama kalite olarak umut'tan çok daha kaliteli olduğu açık.

Hasan Ayvenli
14.04.2009, 03:18
gollerinden bi klip hazırlansın. rus video sitelerine yüklensin. belki düşerler oltaya :D

Erkin Ekşi
14.04.2009, 10:08
Valla ben Umut-Topuz takası için üste para isterim. Topuz ne yapmış yıllardır Kayseri'de? Topuz + 1-2 milyon verseler belki..

Umut her sene 15 gol atan bir golcü. Şuan satılığa koysak kapışılır. İster inanın ister inanmayın. Allah'tan öyle bir düşüncesi yok yönetim ve teknik kadronun.

eyvah ki ne eyvah.

umutun bonservisine 2 milyon vericek takim bulamayazi dunya üzerinde bdie topuzu vericekler ha?

trabzonspora hangi forveti getirsen 15 gol atar zaten kaldiki umut en buyuk gostergesi bunun...umut bile 15 gol atiyorsa adam gibi bir forvet kac tane atar kimbilir.

ApoCaN28
14.04.2009, 10:16
Nereden bakarsak öyle görüyoruz...

Fatih Ersoy
14.04.2009, 12:50
Uğur Meleke'nin yazısından bir alıntı...

Thierry Henry... 32 yaşında, santrfor. Milli takımda 111 maçta 48, Arsenal’de 254 maçta 174 gol atarak ismini efsaneler arasına yazdırdı. Bu kariyer, 2007’de transfer olduğu Barcelona’da ona istediği pozisyonda oynama lüksü tanımadı; Rijkaard, 4-3-3’ten taviz vermedi ve onu sol açıkta değerlendirdi. Uzun süreler yedek kalmasına rağmen ilk sezonunda toplam 19 gol attı.
Takımın başına Guardiola geldi ama Henry’nin kaderi değişmedi. Eto’o’nun göbekte, Messi’nin sağda olduğu forvet hattında sol taraftaki görevi sürdü, ama o 32 yaşında kendini geliştirmeye devam etti. Rakibin sağ beki hücuma kalktığında onunla beraber savunmaya geldi ve bugünün rüya Barcelona’sının çok önemli bir parçası olmayı başardı. Şu anda Guardiola’nın takımı 3 kupa hedefine sağlam adımlarla ilerliyor, 3 forvetinin 3 cephede toplam 85 golü var ve bunda Henry’nin payı, Messi’den veya Eto’o’dan daha az değil...

Umut Bulut... 26 yaşında Türk santrfor. 1 kez milli takımda oynadı. 5 sezon Ankaragücü’nde forma giydikten sonra, son 3 yıldır Trabzonspor için ter döküyor. Bordo-mavililer için 3 sezonda 39 gol kaydetti. Bu sezon Yanal’ın ağırlıklı olarak 3’lü kurduğu forvet hattında solda kendine yer buldu. İkinci yarıda formu ciddi biçimde düştü, Ocak-Şubat ve Mart aylarını birer golle kapattı. Cumartesi gecesi Hacettepe önünde orijinal pozisyonuna (santrfora) döndü ve 40 günlük suskunluğunu bozarak müsabakayı 1 golle tamamladı.

ugur_52
14.04.2009, 13:05
Guizadan iyi fenere 20 milyon Euro'ya verelim :D

Ömer SEVİNÇ
14.04.2009, 15:21
eyvah ki ne eyvah.

umutun bonservisine 2 milyon vericek takim bulamayazi dunya üzerinde bdie topuzu vericekler ha?

trabzonspora hangi forveti getirsen 15 gol atar zaten kaldiki umut en buyuk gostergesi bunun...umut bile 15 gol atiyorsa adam gibi bir forvet kac tane atar kimbilir.

Trabzonspor'a getirilen forvetlere bak bakalım hangileri 15 gol atabilmiş?

Hami, Fatih, Şota. Var mı başka?

Sonra da Umut başarısızdır, kötü forvettir. Hadi ordan be. Trabzon'a hangi forveti getirsen 15 gol atarmış. Tövbe estağfurullah.

Biz göremiyoruz o forvetleri nedense. Hele bir sayın bakalım Trabzonspor'a gelmiş 3 sene 15'er gol atan forvetleri de Umut'un kimlerle karşılaştırılacağına bakalım!

Şu başlık hakkaten bir tarafından sallamanın en güzel örnekleriyle dolu..

Süleyman50
14.04.2009, 15:31
seneye takımda kalırsa yine taraftar olarak kan ağlarız...

Adem Erdoğan
14.04.2009, 15:34
Ömer; Umut'un o sayıda gol attığı sezonlarda Trabzonspor'un genel durumuna bir bak istersen.;)

Ömer SEVİNÇ
14.04.2009, 15:36
O iğrenç takımlarda bile o kadar gol atabildi işte bu daha büyük bir meziyet.

Hattrick yaptığı maçta bile kendisini eleştiren bir hoca başındayken attı o golleri.

Tek başına hücum gücünü oluştururken de attı 15 gol, Ersen Martin'le birlikte oynarken de, Gökhan Ünal'la birlikte oynarken de.

Adem Erdoğan
14.04.2009, 16:03
Taner'in Kocaeli'nde
Zafer'in Konya'da
Okan Yılmaz'ın Bursa'da attığı gibi.:)

Ziya döneminde forvet futbolcusunun gol yükünün hemen hemen yarısını çekmesi kadar daha doğal birşey olabilirmi.
Ortaçizgiden ilerde oynayan 3 futbolcudan birisisin.
Büyük takımdık ama yukarıda saydığım küçük takımlar gibi futbol oynuyorduk.

Ayrıca Ömer; 3 tane futbolcu saymışsın.Bunların dışında da iyi forvetlerimiz oldu.
Vugrineç ve Oktay Derelioğlu gibi.

Ömer SEVİNÇ
14.04.2009, 16:30
Taner'in Kocaeli'nde
Zafer'in Konya'da
Okan Yılmaz'ın Bursa'da attığı gibi.:)

Ziya döneminde forvet futbolcusunun gol yükünün hemen hemen yarısını çekmesi kadar daha doğal birşey olabilirmi.
Ortaçizgiden ilerde oynayan 3 futbolcudan birisisin.
Büyük takımdık ama yukarıda saydığım küçük takımlar gibi futbol oynuyorduk.

Ayrıca Ömer; 3 tane futbolcu saymışsın.Bunların dışında da iyi forvetlerimiz oldu.
Vugrineç ve Oktay Derelioğlu gibi.

Kötü oyuncu muydu bunlar? Özellikle Vugrinec dehşet forvetti bence. Liste gelişiyor evet. 15 gol attılar mı hatırlamıyorum ama Oktay, Vugrinec, Hami, Şota, Fatih, Umut. Trabzonspor'da 15 gol atabilmiş sıradan forvetler..

Trabzon'u Kocaeli ile Konya'yla bir tutuyorsan diyecek bir lafım yok. Büyük takımsan karşındaki takımlar kapanarak oynar. Futbolcu kaliten düşükse de açamazsın. Bu kadar. Kocaeli kadar futbol oynamakla Kocaeli'nde futbol oynamak arasındaki farkı açıklamama gerek yok herhalde.

Ziya Doğan döneminde gol yükünün yarısını çekmek değil ki mesele. İleri uçta oynayan sadece 3 oyuncu ortasahadan hiç destek almadan atıyorlardı golleri. Buna rağmen 15 gol attı adam. O 3 oyuncu tek başına ayakta tuttu takımı. Mesele orda. Yoksa gol yükünün oranı değil olay.

Umut şampiyon olmak isteyen bir takım için yetersiz bir forvet. Ama burada sallandığı gibi 1 milyonluk, 2 milyonluk bir forvet asla değil..

Adem Erdoğan
14.04.2009, 16:40
Ömer ne demek istediğimi tam olarak anlamamışsın.Şöyle özetleyeyim o zaman.

Umut Bulut küçük takımın büyük futbolcusu niteliğinde futbolcudur.Şampiyonluğa oynayan takımlarda en fazla yedek olur.

Şu anda satışa çıkarsan birsürü müşterisi çıkar buna katılıyorum.Fakat bu müşteriler TSL'den olacağı için verilecek para en fazla 1 trilyondur bonservisine.

Bunun dışında futbolcuyu geçmişte yaptıklarıyla değerlendirmeyi bırakalım bir kenara.Bugün yaptığı işe bakalım.

alpozan61
14.04.2009, 16:41
Ne anladın da o mesajdan güldün o kadar merak ettim :).

takıma katkısı daha çok olacak kısmına çok güldüm açıkçası

Ömer SEVİNÇ
14.04.2009, 16:49
Umut Bulut küçük takımın büyük futbolcusu niteliğinde futbolcudur.Şampiyonluğa oynayan takımlarda en fazla yedek olur.

Küçük takımların büyük futbolcusu:) Trabzonspor küçük takımsa haklısın. Çünkü adam 3 senedir forvette başarıyla görev yapıyor. Bu sene bir nebze daha kötü olabilir ama onun nedeni de çoğu zaman sol kenarda oynaması bence. Trabzonspor'da oynayarak milli oldu adam ve dediğin lafa bak. Küçük takımın büyük oyuncusuymuş. Bu adam Gs'de olsa Ümit'in yerine oynamaz mıydı şimdi?

Şu anda satışa çıkarsan birsürü müşterisi çıkar buna katılıyorum.Fakat bu müşteriler TSL'den olacağı için verilecek para en fazla 1 trilyondur bonservisine.
Bu adamı şimdi satışa çıkarsak 3 büyük takım talip olur bence.

Bunun dışında futbolcuyu geçmişte yaptıklarıyla değerlendirmeyi bırakalım bir kenara.Bugün yaptığı işe bakalım.
Bugün ne yaptı? Çoğu zaman yanlış yerde oynamasına, beklere kadar gelip top çıkarmasına rağmen ligde 10 gol. 6 milyon euro'ya alınan partneriyle eşit, 15 milyon euro'ya alınan rakip takım forvetinin 2 katı, aynı takımda oynayan ve Türkiye'nin en iyi forveti olarak lanse edilen diğer bir forvetin yine 2 katı.

Geçiniz efendim.

OLCAY ÇAKIR
14.04.2009, 16:53
Kıymetsizleştirmeyelim arkadaşlar...

Hekimoğlu
14.04.2009, 17:05
Bildiğin hamal tipi futbolcu sahada koşsun dursun ,yetenek futbol zekası hak getire.Bir zamanlar Mehmet Yılmaz buralarda nasıl savunulmuşsa aynısı bu arkadaş için de gerçekleşiyor ama nafile sonu aynı olacak ben yönetime güveniyorum bu formayı haketmeyene giydirmeyecek.

Erbay
14.04.2009, 17:09
Bu başlıkla alakası olmayacak ama Ziya Doğanlı dönemde bizi Umut değil, Gökdeniz taşıdı. Dayanamadım yazdım.

Adem Erdoğan
14.04.2009, 17:10
Ömer yine anlamamışsın ne demek istediğimi.:)

Diyorumki, ZD zamanında küçük takımların oynadığı futbol mantalitesiyle oynuyorduk.Sen zorla lafı "Trabzonspor küçük takımdır" gibi algılıyorsun.

Sence 3 büyük takım talip olur.Oldu diyelim aldılar Umut'u.Kimi kesebilir sence o takımlarda.Bjk'de Bobo yada Nobreyimi.Fb'de Semih bile Guiza'dan yer bulamıyor.Gs'da bir dünya forvet var hangisini kesecek.
Ayrıca diğer takım futbolcularının başarısızlıklarıyla neden kıyaslanıyor hep.Taner Gülleri ile neden kıyaslanmıyor.
Sürekli ortaya Guiza örneği atılıyor.Lugano bile Guiza'dan daha fazla gol attı.

Umut'un bu sezon yaptıklarına ve yapamadıklarına bakalım.Hacettepe maçının 3. dk.sını bir daha izle.Bu pozisyonların birçoğunu bu sezon çok kez kaçırdı.Yapması gereken topu vücudunun herhangi bir yerine çarptırarak kaleye sokması.

Umut'un bugün bu noktalara gelmesinin en büyük sebebi Ersun Yanal'ın onda inat etmesidir.Olumsuz anlamda.
Gol attığı her hafta kredisi daha da açıldı.Halbuki o maçlarda bile berbat ötesi futbol ve kaçan akılalmaz goller vardı.
Tabi galibiyet olunca geleceği düşünmek yok, kötü oynayalım yenelim mantığı.
En fazla 3 hafta gidersin bu mantıkla.

Ba®ış
14.04.2009, 17:15
yahu şunun surasında ligin bitimine 7 hafta kalmış,7 hafta sabredin be bilader.ondan sonra istediğiniz kadar eleştirir,istediğiniz takıma gönderirsiniz.bu 7 hafta içinde bu adama ihtiyacımıza var mı? %100 var çünkü elimizde gol atabilen 2 tane adam var Gökhan ve Umut.her ne kadar çok gol kaçırsalarda 9 ar 10 ar gol atmış bu adamlar.biraz rahat bırakalım adamları.eleştiriyi sonra beraber yaparız ;)

Adem Erdoğan
14.04.2009, 17:20
Barış son maçta gördükki elimizde gol atabilen sadece 2 futbolcu yok.

Fakat atması gereken golleri atamayan 2 futbolcumuz var.;)

(Bu arada madem bişeler yazılıp çizilmeyecek BMN-Forum başlığına yazın kapatsınlar bu başlıkların hepsini.;))

Ba®ış
14.04.2009, 17:24
ben sana tamamen yazma demiyorum ,Adem 2 ay sabret.sonra beraber eleştiririz demişim zaten.ben de bayılmıyorum Umut'a.bu sürede başka uğraşılar bul kendine sudoku falan oyna tavlanı geliştir yap işte bişeler :D:D

Adem Erdoğan
14.04.2009, 17:29
Okuma la sende .:D

Tek forvete dönme olayı da çok iyi oldu.Her maç 9 kişi oynuyorduk şimdi en azından 10 kişi oynuyoruz.

Ba®ış
14.04.2009, 17:35
ben okusam bana ne faydası olacakki,maksat sinerji yaratmak :cool:

Anıl Caner
14.04.2009, 18:13
yahu şunun surasında ligin bitimine 7 hafta kalmış,7 hafta sabredin be bilader.ondan sonra istediğiniz kadar eleştirir,istediğiniz takıma gönderirsiniz.bu 7 hafta içinde bu adama ihtiyacımıza var mı? %100 var çünkü elimizde gol atabilen 2 tane adam var Gökhan ve Umut.her ne kadar çok gol kaçırsalarda 9 ar 10 ar gol atmış bu adamlar.biraz rahat bırakalım adamları.eleştiriyi sonra beraber yaparız ;)

ne varsa körfezimde var :)

Muhammed
14.04.2009, 20:46
Umut bulut,hüseyin,tayfun,tolga bu 4 oyuncu trabzonsporda kaldığı sürece seviye atlayamıcaz. Umutla ilgili özel konusursamda gerçekten ben onda hiçbir forvet niteliği göremiyorum maç içerisinde özellikle dikkat ettim nerde duracağını bilmiyor alanzinho bağıra çağıra pas atmaya çalışıyor ama yinede yok kaçacağı yerleri bilmiyorum.

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2009, 20:56
Beyler oyuncu göndermek için çok erken..Bu adam hala bu takımın oyuncusu ve bu takımın başarısı için ter döküyor..

Ne olur lig devam ederken böyle muhabebtlere girmeyelim..Bu adamlar buralara giriyor ve bu sayfaları okuyorlar..

Dikkat..

Oğuz B.
14.04.2009, 22:43
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1569-7V5Y7A4P.jpg

gülmeye başladı :D

Harun-61
14.04.2009, 22:53
Beyler oyuncu göndermek için çok erken..Bu adam hala bu takımın oyuncusu ve bu takımın başarısı için ter döküyor..

Ne olur lig devam ederken böyle muhabebtlere girmeyelim..Bu adamlar buralara giriyor ve bu sayfaları okuyorlar..

Dikkat..

haklisin Ömer Faruk....

Erkin Ekşi
15.04.2009, 01:13
Küçük takımların büyük futbolcusu:) Trabzonspor küçük takımsa haklısın. Çünkü adam 3 senedir forvette başarıyla görev yapıyor. Bu sene bir nebze daha kötü olabilir ama onun nedeni de çoğu zaman sol kenarda oynaması bence. Trabzonspor'da oynayarak milli oldu adam ve dediğin lafa bak. Küçük takımın büyük oyuncusuymuş. Bu adam Gs'de olsa Ümit'in yerine oynamaz mıydı şimdi?

Bu adamı şimdi satışa çıkarsak 3 büyük takım talip olur bence.

Bugün ne yaptı? Çoğu zaman yanlış yerde oynamasına, beklere kadar gelip top çıkarmasına rağmen ligde 10 gol. 6 milyon euro'ya alınan partneriyle eşit, 15 milyon euro'ya alınan rakip takım forvetinin 2 katı, aynı takımda oynayan ve Türkiye'nin en iyi forveti olarak lanse edilen diğer bir forvetin yine 2 katı.

Geçiniz efendim.

3 buyuk takim talip olucak umut'a ha?
kimin yerine oyniyacak o takimlarda biraz açalım bu lafı.

ayrica umutun arkasinda yattara-symek-gokdeniz vardi daha kim olucak bu 3 adamin onune direk koysan atar 15 gol.

kaldiki saydigin forvetlerin hepside 25 golun ustune cikmis gol krali olmus adamlarki 34 gol atan fatih de var sen hala 15 gol diyorsun...ki saydigin forvetler zaten trabzonsporun son 15-20 yilini olusturuyor.

kaldiki bana kalirsa attigi gol sayisida onemli degil onemli olan atilmayacak golleri atmasi...forveti forvet yapan herkesin atacagi degil atamayacagi golleri atmasidir yoksa bos kaleye luganoda yuvarliyor topu.

en azindan gokhan unalin attigi goller forvet golleri cezasahasi disindan vuruslar 3 kisi arasindan top gecirmeler 90a topu kesmeler kacirma konusunda umuttan daha beter degil zaten turkiyede daha kotu gol kaciran bir forvet daha yok.

umut kosuyor diyip duruyorsunuz kosmasin kardesim umut gol atsin gol atmayip kosuyorsa forvette isi ne baska bir mevki bulsunlar illa oyniyacaksa bana kalirsa saha kenarindada gayet kosabilir illa oynamasina gerek yok gol, atmasi icin oynamasi lazim atamadigi icin bir neden goremiyorum lk 11de cikmasina sahaya her mac.

Erkin Ekşi
15.04.2009, 01:15
Umut bulut,hüseyin,tayfun,tolga bu 4 oyuncu trabzonsporda kaldığı sürece seviye atlayamıcaz. Umutla ilgili özel konusursamda gerçekten ben onda hiçbir forvet niteliği göremiyorum maç içerisinde özellikle dikkat ettim nerde duracağını bilmiyor alanzinho bağıra çağıra pas atmaya çalışıyor ama yinede yok kaçacağı yerleri bilmiyorum.

aynen katiliyorum bu 4 oyuncu trabzona 5 trilyon getirsin baska bisey istemem...oda zor tabi nerden bulacan oyle takimi.

İlker ToSun
16.04.2009, 11:35
umut a bu ligde 2 tirlyon veren çıkmaz

BALKAN 06
16.04.2009, 11:37
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1569-7V5Y7A4P.jpg

gülmeye başladı :D
ağlanacak haline:mad:

İlker ToSun
16.04.2009, 11:55
umut un yerine bir tane direk transfer etsek ve o direği yattaranın istediği yere koysaydık hem yattaranın asist sayısı artardı hem takım olarak gol sayımız.

ya bu adam resmen bir ataksavar. yapılan ortaları öldürüyor ve onlardan da daha önemli bir kusuru var umutun. umut kadar hücumda faul yapan bir forvet daha görmedim ben. bazen en kritik ataklarda bir bakıyoruz umut faul yapıyor atak kesiliyor. kendi sahasında arkası dönük taca doğru koşan adama gidip faul yapıyor. yahu kendi kalesinden 70 metre ileride devamlı faul yapan adam. bu bile zeka seviyesini gösteriyor.

adam topa vuramıyor, kafa vuramıyor bu ikisine kendince bir alternatif yaratmış kaval ve enseyle vuruyor. pas veremez, ayağında top tutup takımı rahatlatamaz.

neymiş efendim çok "iyi niyetli" oynuyormuş, çok mücadele ediyormuş. peh peh peh banane onun iyi niyetinden ben ne yaptığına ve ne yapamadığına bakarım. asla trabzonsporun forveti olacak adam değil, sezon sonunda serbest bırakırsak bile son anda kümede kalan takım kimse o alır anca umutu. geçen gün lig tablosunu elime aldım da yukarıdan aşağıya tüm takımlara baktım neredeyse hepsinde umuttan iyi santrafor var. gerçekçi konuşmak gerekirse umutun yeri hacettepe.

ayrıca şunu da merak ediyorum umutu biz bırakınca 3 büyükler talip olacaksa küme düşen kocaelinin santraforu taner gülleri ye barcelona talip olur heralde. çünkü umuta 3 istanbul takımı talip olursa, tanere de barcelona talip olur. basit bir orantı hesabı bunu getirir.

şu an kadromuzda umut değil de taner gülleri olsaydı minimum 4 puan daha ilerideydik.

trabzonspor tarhinin en iyi kadrolarından birinin, en iyi ortasahalrından birinin santraforu olmuş bu adamın limiti 15 ise zaten bu ne kadar yeteneksiz olduğunu gösteriyor. bu adam artık sahada bir güldürü unsuru haline geldi.

umutu körü körüne savunan herkese soruyorum, siz hiç takımınızın santraforu kaleciyle karşı karşıya kaldığında ekran başında heyecan duymamanın ne demek olduğunu bilir misiniz? Bu adamdan önceki trabzonsporun aklımıza gelebilecek her santraforu, son 15 yılını kapsayanlar kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman "dur bakalım neresinden atacak acaba kalecinin" derdik, umut kaleciyle karşı karşıya kalınca "taca atmasa bari" diyoruz

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 16:12
Zorlayın bakalım zorlayın. Daha çok zorlanacaksınız:)

senol 6116
16.04.2009, 16:45
Dün akşam TRT 3 te maçın tekrarını izledim (acaba bazı oyunculara haksızlık mı yapıyoruz,tekrar izleyeyim, ayıp etmeyeyim çocuklara) diye. Ama Umut hakkındaki fikrim değişmedi.Atılan bazı toplara iş olsun diye hamle yaptığını gördüm.Eskiden en azından daha çok mücadele ediyor,kendini yırtıyordu herkesçe malum eksiklerini kapatmak için.

Murat'
16.04.2009, 16:46
umutu körü körüne savunan herkese soruyorum, siz hiç takımınızın santraforu kaleciyle karşı karşıya kaldığında ekran başında heyecan duymamanın ne demek olduğunu bilir misiniz? Bu adamdan önceki trabzonsporun aklımıza gelebilecek her santraforu, son 15 yılını kapsayanlar kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman "dur bakalım neresinden atacak acaba kalecinin" derdik, umut kaleciyle karşı karşıya kalınca "taca atmasa bari" diyoruz

işte buna gülerim ben....demek ki son 15 yıldaki forvetlerimizden hepsi kaleci ile karşı karşıya kaldığı zaman içimiz ferah bir şekilde acaba top nasıl ağlara gidecek diyorduk öyle mi...yapmayın yaaa.....

bu işin ustası hiç şüphesiz Gökdeniz'dir....O bu işin ustası idi...Kaleci ile karşı karşıya kaçırdığı gol sayısı belli değil...Hele Anorthosis maçında kaçırdığı golü unutamıyorum...

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 16:53
Murat neresinden tutsan elinde kalan o yazıyı cımbızlamana gerek bile yok. Umut değil Taner olsa 4 puan öndeymişiz:D Taner'in 4 büyüklere attığı golleri çıkar bakayım kaç golü var:)

Bir niteliği olmayan mesajları cevaplamıyorum ben artık..

Emrah KabuL
16.04.2009, 16:55
Gökdeniz santrafor değildir , hatta futbola sağ bek başlamıştır. Kaleciyle karşı karşıya kaldığında gol kaçırması çok normal. Gökdeniz'le Umut'un kıyaslanması ne alaka acaba ? Umut'un savunulacak ne yanı var ki ? Rakibi boğuyor , mücadele ediyor .. etmesin kardeşim , rakibi boğmasın yeter ki yakaladığı fırsatları değerlendirsin kafi..

irfan61
16.04.2009, 16:59
işte buna gülerim ben....demek ki son 15 yıldaki forvetlerimizden hepsi kaleci ile karşı karşıya kaldığı zaman içimiz ferah bir şekilde acaba top nasıl ağlara gidecek diyorduk öyle mi...yapmayın yaaa.....

bu işin ustası hiç şüphesiz Gökdeniz'dir....O bu işin ustası idi...Kaleci ile karşı karşıya kaçırdığı gol sayısı belli değil...Hele Anorthosis maçında kaçırdığı golü unutamıyorum...Gökdeniz'in kaçırdığı golleri kadar attığı golleri var.Umut kariyeri boyunca kaleciyi geçip gol attığını gördün mü ?

Adem Erdoğan
16.04.2009, 17:00
Rakibimi boğuyor rakiplerin arasındamı boğuluyor?

Rakibi ayağında top tutarak yorarsın.
Top rakibin ayağındayken deli gibi koşarak değil.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 17:06
bnbvogWQpGk

Semih
16.04.2009, 17:10
Murat neresinden tutsan elinde kalan o yazıyı cımbızlamana gerek bile yok. Umut değil Taner olsa 4 puan öndeymişiz:D Taner'in 4 büyüklere attığı golleri çıkar bakayım kaç golü var:)

İyi diyorsun da Ömer, Umut büyüklere gol atabilse idi şimdi çok farklı olurdu:)

Adem Erdoğan
16.04.2009, 17:10
Nasrettin hoca göle maya çalmış.
Demiş ya tutarsa.

Bizimki de o hesap.Ya atarsa.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 17:11
http://www.trt.net.tr/medya/resim/2009/02/06/05ef05e4-aa84-4991-91df-f734c5206a13-800x600.jpg

Emirhan Makul
16.04.2009, 17:21
Bu Golünü Ölsem Unutamam Galiba Umut Muhteşemdi ya.

Bu takımda 11'i hakediyorsun Çalışan Adam Her zaman hakediyor demektir sen de bunu yapıyorsun ama bak bu takımda dedim bu takımda senin haricinde forvet var mı yok mu varsa forvet mi sen bu takımın forvetimisin bunları karıştırmıyorum sen şuanda bu takımın içinde çıkıp tekforvet olarak oynamalısın eminim her hafta gol atarsın tek başına geçen sene ki gibi.

Serhat
16.04.2009, 17:25
Şu hırsa baksana ;)

Tanju
16.04.2009, 17:30
Forum Umut'çular ve Gökhan'cılar diye 2'ye ayrıldı olaya bakar mısın.

Samet Yildirim
16.04.2009, 17:45
Oynarsan gol atarsin insallah...

İlker ToSun
16.04.2009, 18:41

bu işin ustası hiç şüphesiz Gökdeniz'dir....O bu işin ustası idi...Kaleci ile karşı karşıya kaçırdığı gol sayısı belli değil...Hele Anorthosis maçında kaçırdığı golü unutamıyorum...

sen önce kendi mesajına gül, santrafor deyince gökdenizden bahsetmişsin. o takımda santrafor fatih tekkeydi. hey gidi hey. çarpıtmayın lafları

İlker ToSun
16.04.2009, 18:45

istediklerini çıkar ya da ekle, küme düşen kocaelinin santraforu taner in 16 golü var, umutun ise 10. umutun bir de 3 büyüklere golü bile yok. bi de diyorsunki "taner in 4 büyüklere attığı golleri çıkar" o goller çok daha değerli goller. senin umutun büyük takımlara gol atamıyor diye saymayalım mı yani tanerin gollerini de. çok komiksin. şu verdiğin cevabı sıkıldıkça oku bence. neşen gelir.

seninle aynı görüşte değil diye bir yazı niteliksiz olmaz. sana yakışan umut gibi forvetler. bırak herkes kendine yakışanı beklesin takımından.

bu mesajı cevaplayıp niteliksiz mesajıma da bir nitelik kat da bari senin "niteliğinden" faydalanıp kendimi geliştireyim

senol 6116
16.04.2009, 18:47
Gökdeniz Trabzonspor da oynamış en iyi hücuma yönelik sağ kanat-sol kanat ve de forvet arkası oyuncularımızdan biridir.

Santrafor mevkiindeki Fatih Tekke yi ,hücuma verdiği destekle rahatlatmıştır.

Ahmet Faruk
16.04.2009, 18:51
bnbvogWQpGk
Duygusal mesajlarla, mantıklı yaklaşımda bulunanlar tatmin olmuyor.
En azından ben olmuyorum :)

Fatih
16.04.2009, 18:55
Ne Umut ne de Gökhan bu takımın forvetleri olamazmış geç de olsa anladık.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 19:59
istediklerini çıkar ya da ekle, küme düşen kocaelinin santraforu taner in 16 golü var, umutun ise 10. umutun bir de 3 büyüklere golü bile yok. bi de diyorsunki "taner in 4 büyüklere attığı golleri çıkar" o goller çok daha değerli goller. senin umutun büyük takımlara gol atamıyor diye saymayalım mı yani tanerin gollerini de. çok komiksin. şu verdiğin cevabı sıkıldıkça oku bence. neşen gelir.

seninle aynı görüşte değil diye bir yazı niteliksiz olmaz. sana yakışan umut gibi forvetler. bırak herkes kendine yakışanı beklesin takımından.

bu mesajı cevaplayıp niteliksiz mesajıma da bir nitelik kat da bari senin "niteliğinden" faydalanıp kendimi geliştireyim

" Bir niteliği olmayan mesajları cevaplamıyorum ben artık.. ":)

İyi akşamlar dilerim..

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 20:02
Televizyondan yayınlanan maçlarda 2'şer 3'er gol atıp da normal maçlarda bocalayan, tipik anadolu takımı golcüsü çok gördüm ben. Çoğunuz hala yeterince görmemişsiniz sanırım:)

Taner iyi bir forvet şüphesiz ama 5 tane Taner'i ne Umut'un ne Gökhan'ın sağ bacağına bile değişmem..

İlker ToSun
16.04.2009, 20:04
" Bir niteliği olmayan mesajları cevaplamıyorum ben artık.. ":)

İyi akşamlar dilerim..

cevap veremediklerine güzel kılıf ayarlamışsın. aferin sana.

bende sana iyi akşamlar dilerim

Murat'
16.04.2009, 20:33
http://www.ligtv.com.tr/VideoLig/Default.aspx

2003-2004 Sezonu 27. Hafta....

Gökdeniz santrafor değildir , hatta futbola sağ bek başlamıştır. Kaleciyle karşı karşıya kaldığında gol kaçırması çok normal. Gökdeniz'le Umut'un kıyaslanması ne alaka acaba ? Umut'un savunulacak ne yanı var ki ? Rakibi boğuyor , mücadele ediyor .. etmesin kardeşim , rakibi boğmasın yeter ki yakaladığı fırsatları değerlendirsin kafi..

şu yukardaki linkteki golünü izle...

asilhamsi
16.04.2009, 20:38
yattara-semak-gökdeniz-fatih varken mükemmeldik...
yattara(eski yattara olmasa da)-colman-alanzinho-umut(işte sorun burada)

kudu_61
16.04.2009, 21:29
umut yok benim için duvar var eğer bu adam seneye de bizim forvetimiz olacaksa seneye de aynı sıkıntıyı çekeriz

Tanju
16.04.2009, 21:30
Umut'la büyük hedefler düşünemezsiniz, sanmıyorum seneye Umut'un 11 için düşünüldüğünü...

pReN@_61
16.04.2009, 21:34
Umut gençler maçında yedek oturacak büyük ihtimalle

Özkan Erdem
17.04.2009, 02:11
http://img5.imageshack.us/img5/5963/umut.png

İstatistiksel bilgilerinin gözle görüleni yalanladığı adam, Umut Bulut.

Ligdeki son 3 sezonuna dair maç ve gol istatistiklerini yukarıda gördüğümüz Umut Bulut, devam etmekte olan 2008/2009 sezonunda ise şu ana kadar oynadığı 26 maçta 10 gol atma başarısını gösterdi.

Ankaragücü'ndeyken beğenerek izlerdim. Uzaktan sert vuruşlar yapan, süratli ve topla kaleye gidebilen bir oyuncuydu Umut. Tıpkı Kayseri yıllarındaki Gökhan Ünal gibi. Bugün top kontrolünde bile zorlanan golcümüz benzer bir performans sergilediği geçen sezonu gol kralı Semih Şentürk'ten 3 gol geride tamamlamıştı. Görünürdeki marifeti sadece koşmak olan bir adam neredeyse 15 gol ortalama ile oynuyor, tablodaki başarı gerçekten büyük.

Peki o beceriksiz futboluyla bu istatistikleri nasıl yakalıyor veya neden Ankaragücü'ndeki performansına bir türlü ulaşamıyor yok mu bunun bir mantıklı açıklaması? Eskiden olsa rakipler büyük takımlara kapanıyor masalları anlatılırdı ama bugün öyle birşey de kalmadı.

İlk sezonu olsa da Gökhan Ünal için de durum pek farklı denemez. Büyük paralar verilip alınan bu adamlar Trabzon'da neden bekleneni veremiyorlar? Görsel ve istatistiksel bilgilerinin birbirini inkar ettiği, Trabzon'a gelmeden önce gol vuruşlarıyla, topa hakimiyetleriyle dikkat çekip 'komple forvet' yakıştırması yapılan bu adamlar ne oldu da bu hale geldi?

Deşifre'ye konu olsun, Uğur Dündar araştırsın bulsun ne bileyim. Yeter ki artık kurtulsun bu sıkıntılardan Trabzonspor'um.

Vkgz
17.04.2009, 02:12
çoğu boş kaleye ama kendi yarattığı birşey yok sahada

Osman Pervaneli
17.04.2009, 03:09
umutun sorunu soguk kanli olmamasi yani eli ayagina dolaniyor sanki
biraz daha soguk kanli olmali fatih tekke gibi ...

Süleyman50
17.04.2009, 09:31
artık yollar ayrılmalı sezon sonunda, kendisini hiç geliştiremedi

Alihan Ertürk
17.04.2009, 14:29
bence bugün yedek kalacak..

Ömer SEVİNÇ
17.04.2009, 14:30
İnşallah 2. yarı oyuna girmek zorunda kalmaz:S

adem73
17.04.2009, 16:07
bugunde ilk 11 baslayacak herhalde

Bekir
17.04.2009, 17:41
rüyamda 2 0 kazanıp senin 2 gol attıgını gordum ama ancak rüyada olur galiba..

Ömer SEVİNÇ
17.04.2009, 18:55
Sürpriz bir kararla ilk 11'e alındın Umut. Formanı koruman için en azından ilk yarıda bir gol atman gerekiyor. İstisnasız her maçın ilk dakikalarında bir yüzde yüzlük gol kaçırıyorsun. At artık şunları.

Hüseyin İlkin
Başarılar Umut, güveniyoruz sana :)

Muhammet
At Umut at. Bir farklılık yarat. :)

Bekir
17.04.2009, 19:14
maalesef yine sahadasın.inşallah ruyamdaki gibi gol atar beni utandırırsın

TS-Tiryaki
17.04.2009, 19:41
Hadi dostum Umut at bir kez daha gölünü, iyice göm su gökhani kulübeye. Inaniyorum sana Umut.

Hadi bakalim basarilar dilerim.

Vkgz
17.04.2009, 20:54
rezalet devam ediyor. atamıyor kacırıyor golleri bakalım kazara bir gol yersek neyapacağız bu hovardalığınla

Ahmet Faruk
17.04.2009, 21:01
Yazık arkada oynayanlara. Bu kadar olmaz yani...

Uğur Ö.
17.04.2009, 21:59
0 sın umut çok kötüsün

Kubilay ŞAHİN
17.04.2009, 22:01
Umut Üzgünüm Ama Sana Bugün Koca Bir "0" Veriyorum.. Bunu Formsuzluğuna Bağlıyorum.. Ama birdahaki Maç Yedek Çıkarak kendine Geleceğini İnanıyorum..

leavemealone
17.04.2009, 22:09
Ne diyeyimki sana umut . Her macdan sonra aynisini diyorum yine diyeyim .. koca bir 0 din maalesef....

Muhammet
17.04.2009, 22:09
Umut bugün hiçbirşey yapamadı sahada.

Fatih
17.04.2009, 22:11
Bir top indir bir pas ver bir şey yap olumlu olsun...

Yunus Emre SEYHAN
17.04.2009, 22:11
O kadar kafa topu kacırılır mı?
Ne boşa kaçmak var ne top istemek..
Top saklama,Top tutabilme ve Pozisyon alma gibi özelliklerin koca bir 0...

Kaan
17.04.2009, 22:12
....

Yorumsuz.

ÖmerFarukYılmaz
17.04.2009, 22:12
Çok daha iyi performans beklediğim halde...Neyse..

Mesut
17.04.2009, 22:21
umut bulut güveniyoruz sana arkandayız ama bir dost tavsiyesi toparlanman lazım aslında maçada iyi başladın toplar indirdin ama sorası gelmedi ilk 20 dk sahadaydın sora görmedik pek

Tanju
17.04.2009, 22:31
Umut omzunla atıyordun az daha heaa :D

Sefa Murat Dokuz
17.04.2009, 22:32
Bir ortası var yattaranın tam kafasıan erken mı geçmi ne sıçradı batırdı pozisyonu dikti alttan girdi topa. Keza yine benzeri var omuzla vurdu. Elleri hep havada yanlız kalıyor anlıyorum. Umuta acıyorum desem yeridir.

Emrah KabuL
17.04.2009, 22:36
Şu maçta da Umut'u izledikten sonra hala savunanlar olacak mı ?

Entresan.. Takımda 3 forvet var. Gökhan,Isaac,Umut en kötü olanı Umut beyfendi as.

Bu ne çaresizliktir saha da durduğu süre boyunca ellerini açıp durdu top istiyor Sylva'dan .. ha sanki bir tane top alabildi de .. oysa onu müdafaa eden M.Polat ve İlhan gibi pek de uzun olmayan stoperlerdi..

Ne diyelim haftaya yine iLk 11'de başlar.

Terzioğlu
17.04.2009, 22:37
Tam bir facia..top Umut'a gelince sanki tasa carpiyormus gibi hemen rakibe geri gidiyor.

M.S.SOFU
17.04.2009, 22:37
uffff...
umut ya uffff....
kanser ettin bugün...

oguzhann
17.04.2009, 22:39
umutu severiz destekleriz ama bugün rezaletti

Gamze
17.04.2009, 22:40
Kafa toplarındaki zamanlama hataları ve teknik yetersizliği sürüyor...

Cem Akyüz
17.04.2009, 22:43
hiç beğenmedim

Bekir
17.04.2009, 22:50
umut tebrikler bugun yine tam kapasite oynadın..elinden gelenin en iyisini yaptınn

h@msi61
17.04.2009, 22:50
Kafasiz futboluna yeni bir bakis acisi getirdi...

Samet Yildirim
17.04.2009, 22:52
begenmedim ama cani sagolsun...mücadelesine geri döndü e azindan...

messiburhan
allahım yarabıım ya umut delı oolmamak elde degıl ya bı futbolcu ve bu futbolcu 6 senedır bırıncı lıgde top oynuorsa top ıstop etmesını bılemezmı ya ne yeteneksız bı topcusun yeter ya

Nihal Ayvaz
Senin gibi mücadeleci oyunculara ihtiyacımız var ama ne kadar çabalasanda ,koşsanda olmuyor işte.

Bugün en kötü maçlarından biriydi.

blackrain61
17.04.2009, 23:00
Ben Ersun Yanal´a tavsiye Umut´un yerine Slyvia oynatsin, elde Gökhan var ama, Ersun Hoca yedekleri takimdan daha dogrusu adamdan saymadigi icin. Nerde oyuncu sokmayacak oyuna.

Great White
17.04.2009, 23:06
İlk yarıda Yattara' nın o müthiş asistine yapmış olduğu kafa vuruşu ona hiç yakışmadı..

Bu geceki performansını beğenmedim açıkçası..

cınar#7
17.04.2009, 23:17
bu oyuncu her zaman böyle,niye begenmiyosunuz performansını anlamıyorum,değişen birşey yokki..

her zamanki gibi kocaman bir 0...ama ersun inatçı işte hala ilk 11..

Hüseyin İlkin
17.04.2009, 23:19
İki haftadır ilk 11 çıkmasına rağmen, istenilen seviyeye çıkamadı. Fırsat tepki Umut. Formayı temelli kaparak, daha vermemek elindeydi..

Great White
17.04.2009, 23:23
İki haftadır ilk 11 çıkmasına rağmen, istenilen seviyeye çıkamadı. Fırsat tepki Umut. Formayı temelli kaparak, daha vermemek elindeydi..

Evet, bu çok önemli bir detay.. Aynı zamanda çok önemli bir mesajdı..

Ali Yerlikaya
17.04.2009, 23:26
COk iyi bi insan olduguna inaniyom ve seni harbi seviyom ama en iyi yerin yedek külübesi modern futbolda pek is yapamazsin ama yinede canin sagolsun puan kayibi yasamadikdan sonra seni söven azdir

Özge
17.04.2009, 23:28
Umarım haftaya ilk 11'de olmazsın.Biraz kafa vuruşu çalışsan iyi olacak.

Burak_52
17.04.2009, 23:48
çok koştu yine tüm iyi niyeti ve hırsıyla sahada idi
küstürülmemesi lazım bi kaç hafta sonra yine bi son dakika golü ile bize hayat verebilir

Uğur Cira
17.04.2009, 23:50
bence yorum yapmaya gerek yok.aslında forma numarasını alanzinho veya colmanla değiştirsin."10" rakamının ağzı olsa umuta neler söylerdi bir düşünsenize:D

onurts61
17.04.2009, 23:52
2. Huseyin vakasi olma yolunda hizla gidiyor...

mehmetdoğan
17.04.2009, 23:55
yahu nerdeyse bu adam gol atınca üzülecek duruma geldim...yani bir futbolcuyu oynatarak taraftarın gözünde nasıl günden güne yok edilir örneği...

Mustafa Ayazoğlu
17.04.2009, 23:55
http://galeriimg.sabah.com.tr/4637/103341p.jpg

Umut : Niee attın golü , al bakayım güüümmm :)

Arif Timurcioğlu
17.04.2009, 23:56
4 rahat kafa vuruşundan becerip bir tanesini kaleye gönderemiyosan birazda sen yedekte otur zamanın gelmiş.

Ahmet Kuru
17.04.2009, 23:57
Umut Bulut bugün itibariyle benim gözüme Trabzonspor misyonunu tamamlamıştır...
34.haftaya kadar ilerleyen dakikalarda oyuna girmeli...
Sezon sonuda herhangi bir klübe herhangi bir ücretle gönderilmeli..
Trabzon insanını hastanelik etmeye gerek yok...

Mustafa Ayazoğlu
17.04.2009, 23:58
4 rahat kafa vuruşundan becerip bir tanesini kaleye gönderemiyosan birazda sen yedekte otur zamanın gelmiş.

Umut'u en çok eleştirenlerden birisiyim ama, kafa topları çok yukardan gelio ne yapsın o toplar Hakan Şükür'lük :)

Burak_52
18.04.2009, 00:03
http://galeriimg.sabah.com.tr/4637/103341p.jpg

Umut : Niee attın golü , al bakayım güüümmm :)

mükemmel fotoğraf
umut un ayakkabısıda şekil yani bu model in sadece bu rengi güzel bence

Cafer Bulur
18.04.2009, 00:09
Cok calisti cabaladi ama bal yapmayan ari misali olmaktan öteye gidemedi.

Pozisyonlara girmesi cok güzel ama sonunu maalesef getiremiyor.

Yine de hirsi ve azmi ile göz doldurdu.

Y-DRMS
18.04.2009, 00:12
bence yorum yapmaya gerek yok.aslında forma numarasını alanzinho veya colmanla değiştirsin."10" rakamının ağzı olsa umuta neler söylerdi bir düşünsenize:D

beni allah aşkına bırak git memleketinin plaka numarasını giy derdi ya da "0" numara giy derdi "10" numara umuta :)

Mustafa Ayazoğlu
18.04.2009, 00:18
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4093_20090417215615567_ts10.jpg

Rahman Gümüş
18.04.2009, 00:21

Hocam hırs azim yetmiyor hala hırs tan azimden bahsediyosunuz yaa.Kimin gözünü doldurmuş acaba??? Benim gözüm falan dolmadı! Ben çıksam sahaya ben de o kadar hırs yaparım... Klübeye çekilme vakti çoktan geldi...Biz bu adama bağımlı mıyız anlamadım ki! Nedir bu umut sevgisi hocanın?

Rahman Gümüş
18.04.2009, 00:22
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4093_20090417215615567_ts10.jpgSeviniyorum diye Yattarayı sakatlıcak.Her hareketi zarar:)

Uğur Cira
18.04.2009, 00:24
beni allah aşkına bırak git memleketinin plaka numarasını giy derdi ya da "0" numara giy derdi "10" numara umuta :)
:)daha ağırını da söylerdi .ama anlayan anladı neyse.daha fazla uzatmayalım.belki haftaya bıngıldağına çarparda gol atar.:p

Hekimoğlu
18.04.2009, 00:25
Tekmeyi Yattara'nın beline indirmiş resmen. :D

cınar#7
18.04.2009, 00:27

hırsıyla göz doldurmuş,hiç gülcegim yoktu:D bu oyuncuyu hala futbolcu kategorisine koymak bile bir başarıdır..

sadece koşması Trabzonsporda ilk 11'i getiriyosa,her zaman dedim ve diyorum; Hasan üçüncü geri getirilsin,forvete koyulsun hiç bir farkı olmaz + en azından,kendisi Trabzonludur..

Ömer SEVİNÇ
18.04.2009, 00:28
Kıskanmıştır ah ben atamadım diye:)

Şaka bir yana özellikle ilk yarı ben beğendim Umut'u. Kafa toplarının bir tanesi hariç gerisi zor toplardı ama birini atması gerekiyordu harbiden.

Bunun yanında hücum pres özelliği geri gelmiş, kafa topu indirme konusunda kendini geliştirmiş.

Yine de yetersiz. Seneye adam gibi bir forvet alınınca iyi bir yedek olur.

reisoğlu61
iyi mücadele ediyor, kosuyor ama forvet olarak kafa hakimiyeti cok zayif, biraz Tekke nin videolarini izlerse ise yarar belki

Y-DRMS
:)daha ağırını da söylerdi .ama anlayan anladı neyse.daha fazla uzatmayalım.belki haftaya bıngıldağına çarparda gol atar.:p

"bıngıldak" allah iyiliğini vermesin çççççççççççççççççççççççç

Great White
18.04.2009, 00:30
O bıngıldak muhabbetinin patenti Olcay Hoca' ya ait, izinsiz kullanmayalım bir daha :p

Uğur Cira
18.04.2009, 00:33
O bıngıldak muhabbetinin patenti Olcay Hoca' ya ait, izinsiz kullanmayalım bir daha :p
hocam aklıma geldi söyledim.tamam unutmayacağım bundan sonra ama umutun kaleciyle karşı karşıya kaldığı zamanki pozisyonlarda ben heyecanlanmıyorum.siz heyecanlanıyormusunuz?:)

ispela61
18.04.2009, 00:34
umutu halı sahada maç yapsam takımıma almam

Great White
18.04.2009, 00:35
hocam aklıma geldi söyledim.tamam unutmayacağım bundan sonra ama umutun kaleciyle karşı karşıya kaldığı zamanki pozisyonlarda ben heyecanlanmıyorum.siz heyecanlanıyormusunuz?:)

Hem de nasıl?

"Ulan bu golü de kaçırırsan seni yarın forumda nasıl savunacam" diye içim içimi yiyor resmen:))

Cafer Bulur
18.04.2009, 00:35
hırsıyla göz doldurmuş,hiç gülcegim yoktu:D bu oyuncuyu hala futbolcu kategorisine koymak bile bir başarıdır..

sadece koşması Trabzonsporda ilk 11'i getiriyosa,her zaman dedim ve diyorum; Hasan üçüncü geri getirilsin,forvete koyulsun hiç bir farkı olmaz + en azından,kendisi Trabzonludur..
Futbolcu kategorisine koymak istemedigin umut attigi golller ile bu takima nice puanlar kazandirmistir.

Umut cok bir forvet midir degildir ama ama onu yerin dibine de sokmaya gerek yoktur.

Uğur Cira
18.04.2009, 00:36
Hem de nasıl?

"Ulan bu golü de kaçırırsan seni yarın forumda nasıl savunacam" diye içim içimi yiyor resmen:))
güzel...:D.mücadesine ,emeğine saygı .ama umut işte. hiç değilse bir umudumuz var.daha ne olsunki

senol 6116
18.04.2009, 00:54
Schalke maçında Kuranyi'nin attığı golü izlesin ve ne yapması gerektiğini öğrensin.Umut top almak için gereken yerlere koşamıyor, yani gol hissi yok ve gol pozisyonuna girmenin gereklerini yerine getirmiyor.
Kuranyi bu akşam hem pas atana kendisini çok iyi gösterdi hem de top arkasına düşmesine rağmen çevik bir hareketle topu aldı ve güzel bir vuruşla golü yaptı.

Adil ÖZGÜR
18.04.2009, 00:57
Adam olan anlar,
O top, bazen Umut'un kaval kemiğine,
Bazen beline,
Bazen sırtına çarpıp gol oldu,

Bugün hayret ettim, sağdan gelen mükemmel orta umut'un omuzuna çarptı, hayret gol olmadı.
(Bunu Gazeteler Yazar)

Daha sonraki ortalara kafasını vuramadı, kafasına top çarptı,
(Bunu da balıklama topa kafa vurma diye algıladım)= Kahroldum, Mehmet Terzi'nin sanki akrabası.

innocence
18.04.2009, 00:58
ah be Umut'um ne yapıyorsun Sen.rekor kırdın herhalde bugün

Adem Erdoğan
18.04.2009, 01:10
Gol atamamasına üzüldüm.Ersun hoca kazanmak için oynatıyor fakat oynattıkça Umut'u kaybediyor.

Öztürk Adem
18.04.2009, 01:12
Sen nasıl bır :D oyuncusun dıyorum :D ama yıne de kızamıorum Guıza gıtmedıkce bu lıgden sana :D

Erkin Ekşi
18.04.2009, 02:03
umut un forvet olup olmadigini hatta futbolcu olup olmadigini tarsisabiliriz ama onun bir sucu yok sonucta trabzonsporn forveti olmayacagi ortada gel gorki ersun hocanin hala ilk 11 de oynatma israri o kadar anlamsizki...herhalde kizini umuta vericek...baska aciklamasi yok.

Dogan
18.04.2009, 02:29
Mücadelesi yeter. O defansı yoracak, Yattara gelip asacak işte.

Uğurtan
18.04.2009, 08:17
Olmuyor valla ne diyeyim çok seviyorum Umut'u ama olmuyor, olmayacak gibi de..

Cengiz Çubukcu
18.04.2009, 08:50
geçen 2 senede iyi kötü oynadığıyla bu takımda sembol oyunculardan biri olur diyordum ama bu sene beni çok hayal kırıklığına uğratıyor. her maç biraz daha kötüye gidiyor. maç boyunca olumlu tek hareketini göremedim. onu rakibe verip 12. kişi oynatsak bize daha faydalı olurdu. ne doğru dürüst top tutabiliyor, ne adam geçebiliyor, ne pas atabiliyor ....bir de her pozisyonda rakibin arkasında kalması yok mu deli ediyor beni...

Vkgz
18.04.2009, 08:51
geçen 2 senede iyi kötü oynadığıyla bu takımda sembol oyunculardan biri olur diyordum ama bu sene beni çok hayal kırıklığına uğratıyor. her maç biraz daha kötüye gidiyor. maç boyunca olumlu tek hareketini göremedim. onu rakibe verip 12. kişi oynatsak bize daha faydalı olurdu. ne doğru dürüst top tutabiliyor, ne adam geçebiliyor, ne pas atabiliyor ....bir de het pozisyonda rakibin arkasında kalması yok mu deli ediyor beni...

helaaaalll :)

Erbay
18.04.2009, 10:31
Umut'un beni en sinir ettiği maçtı. Kafa toplarını hiç indiremiyor, ortalara vuramıyor. Kafayla vurmayı bilmiyor galiba. Tuhaf bir vuruş stili var.

İlker ToSun
18.04.2009, 10:37
bir profesyonel sporcuya asla edilmeyecek bir laftır. bunu söylemeyi hiç istemezdim ama.

sakatlan artık kardeşim sakatlan. başka türlü kurtulamayacağız senden.

arifberkay
18.04.2009, 10:40
şu topu kaleye kafayla atmak o kadar zor mu?

TAHSİN 61
18.04.2009, 10:42
Futbolcı onurlu gururlu olur kötü olduğunu görüyorsun hoca çıkartmıyor kenara işaret yap çıkartın beni diye bu oyunla gol atsan ne olucak Trabzonspor taraftarını sen ne sanıyorsun Ayıptır günahtır..

Harun-61
18.04.2009, 10:44
Umut'un azmini, gayretini herzaman alkisladik.

Fakat yillardir kendini gelistiremedi, bu cok vahim bi durum aslinda.

.

Kazım Uzunboy
18.04.2009, 10:45
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1592-2M3S9W6E.jpg

İşte bu güzel bir görüntü. :)

Diğer forvetimizi böyle görmek için, ancak gol atmasını beklememiz gerekiyor. :)

Mustafa Ayazoğlu
18.04.2009, 10:46
Maç 1 - 0 iken Yattara net bir gollük pası atmadı Umut'a .. Umut neden pas atmadın bile diyemedi..

Umut'un kaleyi bulan şutu var mı? Kaval kemiği, omuz vs.. ile top kaleyi zor bulur Umut Bulut !

blackrain61
18.04.2009, 11:36
Malesef kendisinde hicbir futbolcu özelligi yok, atletizmle ilgili olabilir ama, ama atletizm dünyasinda yasamiyoruz yani.
Her zaman diyorum, Trabzonspor´dan ayrildiktan iki sene sonra kimse onu hatirlamayacak bile. Kimse Trabzonspor´un unutulmazlari arasinda adini anmayacaktir, belki inanilmaz gol kaciranlar arasinda adi gecebilir. Ama gel gör ki, her macta oynuyor... Hatta en kötü maclarda bile cikartilmiyor. Bir tür görünmez dokunmazlik zirhi var. Umut´un oynadigi futbolu gördükce, cok sevdigim futbolu okul icin biraktigim icin cok ama cok üzülüyorum. Demek ki benim de Trabzonspor oynama sansim cok yüksekmis o zamanlar degerlendiremedik :)

Mustafa Hazıroğlu
18.04.2009, 11:36
Umut Bulut Trabzonsporda oynayamaz !

Furkan Akyıldız
18.04.2009, 11:37
Umut Bulut Trabzonsporda oynayamaz !
Katılıyorum.Bu sezon sonu kesin gönderilmeli.Artık yeter da yok da yokk :mad:

ErtuGrul
18.04.2009, 11:40
Umut herzaman taktir ettigim bir oyuncu....ama cok formsuz, kendine guveni kaybolmus,terdirgin, kafasinda herzaman acaba var...Ersun hocam Umut'u oynatarak kazanmaya calisiyorsun ama olmuyor...birazda dinlendirerek kazanmaya calisin..yazik oluyor umut'a ve takima...

Samet Yildirim
18.04.2009, 12:02
mücadele mükemmelde...ama olmuyor be canim...canin sagolsun...

Ahmet Karadeniz
18.04.2009, 13:21
Mücadelesi yeter. O defansı yoracak, Yattara gelip asacak işte.

bu dediğin her zaman olmaz işte

Özkan Erdem
18.04.2009, 13:54
Sol bekte Cale'nin kademesine girmeye çalışırken gördüm Umut'u. Sonraki pozisyonda ileride saçma bir kafa vuruşu yaptı. Alanzinho ve Yattara'nın mücadele etmeyen adamlar oluşuyla kazandığı ilk 11 şansını mücadelesiyle elinde tutmaya çalışıyor. Savunmaya katkısı var belki ama ortalama bir santrafor'un dün gece en az 2 gol atardı. Bizim öncelikli beklentimiz gol atması ama hocanınki farklı sanıyorum.

ÖmerFarukYılmaz
18.04.2009, 14:33
"Şampiyonluğa oynayan bir takımın böyle bir golcüye sahip olması bu ligin en yaman ironilerinden biri olsa gerek."

18 Nisan 2009, Cumartesi Hayri Beşer

_Ali_Osman_
18.04.2009, 14:44
Tek kelimeyle berbattı... Top istiyor , top ayağına geliyor, top ayağına dolaşıyor...

erginyazıcı
18.04.2009, 15:37
arkadaslar bitime bu kadar az süre kala birr futbolcu hakkında böyle yorumlar yapmak dogrumu fenerbahce rekor transferle guizayı(kücük emrahı) aldı admalar nasıl savunuyorlar bizde sahip cıkmalıyız unutmayalım ki neresiyle atarsa atsın her golu üc puanı getirdi. eskiden trabzonspor sevgisi vardı trabzonsporda ve bunun en güzel örneklerinden birisidir umut bulut trabzonspor askı ile oynuyor belkide onun kaval kemigi ile attıgı gol ile sampiyon olacagız... yıpraktmak icin degil onarmak icin taraftarız elimizde olan neyse onu en iyi yapmalıyız oda biliyor atamadıgını farkında bunun ama gol attıgındaki sevinci inanılmaz öyle yürekten ki tek tek bütün taraftarı öpebilir mutlu ettigi icin

Kadir
18.04.2009, 16:52
Sezon sonu satılması gerekiyor .

Yunus Emre SEYHAN
18.04.2009, 16:55
Sezon sonu satılması gerekiyor .
Kimse para vermez.. Yani Almak isteyen bir kulup Tsl'de sıradan bir takım olur. O takımlarında bütcesi belli.. Takasta kullanılabilir :)

exelance
18.04.2009, 17:06
Kişiliğini çok sevdiğim UMut için ne diyeceğimi bilemiyorum..Eleştirme noktam;gol noktalarında yeterli değil..
Eleştiremediğim noktası:oyunu bırakmaması,pres gücü..+ kişiliği
Şu an içinde bulunduğu psikolojik durum gerçekten çok kötü..Bir golcü gol atamdığı zamanlar takımı galip gelsede pek mutlu olamaz..
Bu sezon bitimine kadar kalan sürelerde kendisini bırakmaması ve mücadelesini sürdürmesini istiyorum.

Süleyman50
18.04.2009, 17:08
şampiyonluğa oynayan bir takımın forveti umutsa vay haline ....

Muhammet*
18.04.2009, 18:49
Dün yattara'nın asistlerini yemekten başka birşey yapmadı.

playa
18.04.2009, 18:51
Umut takımı eksik oynatıyor ileri atılan toplan betona vururmuş gibi geri dönüyor.Sezon sonu kesinlikle satılması lazım.

Hekimoğlu
18.04.2009, 20:37
Rakip savunma oyuncusunun arkasına saklanarak gol atabileceğini mi sanıyorsun sen ??Bir ön direğe koş bakalım belki top bir tarafına çarpar da gol olur.

Uğur Ö.
18.04.2009, 22:08
çok berbat bir futbolcu nasıl olurda forvet olarak oynar aklım almıyor ok pres yapıyo ama golü kim atçak benmi kesinlikle tek forvette sen olmamalısın hatta takımda bile olmamalısın

psikopat_hamsi
18.04.2009, 22:17
mücadeleci bir oyuncu ama tek forvet oynanacaksa gökhan oynamalı. umut çift forvet oynadığında iyi bir yardımcı forvet ama tek başına yetersiz kalıyor.

Hasan Ayvenli
18.04.2009, 22:33
e artık git hocaya de. hocam beni oynatma yapamıyorum bu işi diye. bu kadar ısrar niye bu adamda?

Mustafa Calik
18.04.2009, 23:13
http://www.haber61.net/images/gallery/129/17.jpg (http://www.haber61.net/foto-galeri/trabzonspor-genclerbirligi-129-p18.htm)

Estragon
19.04.2009, 01:15
Umut ederiz ki bu sene şampiyon oluruz. Ya da seneye. Eminim bundan onbeş sene sonra, bu bahsi geçen şampiyonluğu anımsadığımızda, aklımıza Umut'ta gelecek diğer oyuncular gibi. Her maç sövüyoruz maç esnasında. Doğruya doğru. Ancak bu çocuğun gol attığında sevinci, kaçırdığında da aynı oranda mahçubiyeti, bu takım öyle ya da böyle bir takım ise, bunun en büyük etkenlerinden biridir. Yıllar sonra belki de anımsıyacağız; "Umut vardı bizim forvette, kazma kazma vuruşlar yapardı. Ama birader Fener maçında bir gol attı ki...".
Eğer bu takım şampiyon olacaksa, efsane olduğu zamanlardaki gibi; o takımda böyle bir adam olmasını her zaman isterim.

blackrain61
19.04.2009, 12:00
Demek ki Umut´ta seytan tüyü varmis. Kirkyilda bir FB attigi gol 15 yil sonra hatirlanacaksa, Hamileri,Hamdileri, Abdullahlari ve hatta belki simdi kimsenin adini zor hatirladigi ama GS maclarinin hemen hepsinde kafa golü olan Polonyali Cyzio´yu nasil anmamiz gerekir merak ediyorum.

Bu arada bu nasil Pres, ben hic Umut´un pres yapip gol asisti yaptigini hatirlamiyorum? Saga sola bos kosmak sanirim pres oluyor

Orhan Aydın
19.04.2009, 12:06
kendisini severim ama bu takımın bu büyük takımın forwetinde yer bulması ilginç ama bazen beklenmedik goller de atıor

NeoTs
19.04.2009, 12:08
kendisini severim ama bu takımın bu büyük takımın forwetinde yer bulması ilginç ama bazen beklenmedik goller de atıor
Ah bi de beklenen golleri atsa

Lancet_61
19.04.2009, 12:16
bi allahın kulu da yattaranın attığı golde umutun yaptığı koşunun önemini söylesin..:)tamam yeterli adam değil de..yaptığını da söyleyin arkadaş

Orhan Aydın
19.04.2009, 12:22
futboldan önce atletizmle ilgilenseydi kesinlikle futbolcu olmazdı bence türkiyenin usain B(O)ULUT'U olabilirdi

Sefa Murat Dokuz
19.04.2009, 12:46
Umut Sivası dağıtacak :D

İlker ToSun
19.04.2009, 13:53
umut sana tek bir şey söylüyorum : "gölge etme başka ihsan istemem" ...

sen sana yapıştırılan "iyi niyet" in gerçekten %50 sine sahip olsaydın ersun hocaya gider "beni oynatma" derdin.

seneye inşallah bizim takımımızda olmazsın.

Burak Akçay
19.04.2009, 15:21
arkadaslar bitime bu kadar az süre kala birr futbolcu hakkında böyle yorumlar yapmak dogrumu fenerbahce rekor transferle guizayı(kücük emrahı) aldı admalar nasıl savunuyorlar bizde sahip cıkmalıyız unutmayalım ki neresiyle atarsa atsın her golu üc puanı getirdi. eskiden trabzonspor sevgisi vardı trabzonsporda ve bunun en güzel örneklerinden birisidir umut bulut trabzonspor askı ile oynuyor belkide onun kaval kemigi ile attıgı gol ile sampiyon olacagız... yıpraktmak icin degil onarmak icin taraftarız elimizde olan neyse onu en iyi yapmalıyız oda biliyor atamadıgını farkında bunun ama gol attıgındaki sevinci inanılmaz öyle yürekten ki tek tek bütün taraftarı öpebilir mutlu ettigi icin

arkadaşım bu yorumumu sana karşı olarak değil tamamen iyi niyetli yorumlarım olarak yazıyorum.

-evet guiza da kötü ve fenerliler sahip çıkıyor biz umuta sahip çıkmıyoruz. ama fener ligde kaçıncı sırada ve nasıl oynuyor, fenerliler guizaya sahip çıkıyor diye yaptıkları kesinlikle doğrudur diye bir durum yok.
-neresiyle atarsa atsın her golü 3 puanı getirdi evet ama unutmayalım ki bir takımda golü genelde forvet oyuncuları atması gerekir ve bütün paslar gol atması için ona atılır. o kadar pas geldiğine göre e birkaçı çarparak gol olması doğaldır. kusura bakmayın ama yattaranın ortalarına ortaya bir direk dikin ona da çarpıp gol olur. evet attı 3 puan aldık. peki kaç maç üst üste atamadı kazanamadık ve kaçıncı sıraya düştük. bunu neden göz önüne almıyoruz..?
-trabzonspor gol atınca her gerçek trabzonlunun yürekten sevindiğini düşünüyorum. belki de ben ondan çok seviniyorum. o zaman ben mi çıkıp oynamalıyım. ben trabzonsporda forvet oynasam ve gol atsam emin olun ondan daha çok sevinirim. yürekten oynaması kalitesiz bir futbolcu olduğu gerçeğini değiştirmez.
-tamam yermeyelim hep destekleyelim sonuna kadar destekleyelim. umutun morali bozulmasın ama trabzon ne olursa olsun mu dememiz lazım. takımda çaba gösterip ter döken o kadar oyuncunun emeğini bir omuz ile avuta atan oyuncuyu desteklediğimiz zaman o diğer oyuncuların hakkını yemiş olmaz mıyız...
- ve son olarak çok koşuyor diyorlar. avuta çıkacağı, taça çıkacağı kesin olan topa, yetişemeyeceği topa koşmanın ya da 3 kişinin arasında bir ona bir buna boş boş koşmanın bir anlamı var mı. bi at koyalım o zaman o daha çok koşar eğer mesele koşmak ise.

neden bu kadar zaman sabredildi bilmiyorum ama bir maçta oyunun başından sonuna kadar umut dışarı diye bağırılsa kim tutabilir onu bu takımda. kimse kızmasın umut belki kişilik olarak çok efendi kaliteli bir şahsiyet olabilir ama oyuncu olarak kalitesi olmadığı ortadadır.

ben umuttan önce TRABZONUM u düşünürüm...

Çagman
19.04.2009, 15:26
Dünyada Kavak Kemiği Poposu Ve Sırtı ile Gol Atan Nadir Rastlanan Bir Futbolcumuz :)))))

playa
19.04.2009, 15:38
Umut bu takımın futbolcusu değil. Ersun hoca Umut'a ısrar Ettiiği kadar ISAAC 'e ısrar etseydi daha iyi olurdu ISAAC ilerde top tutabiliyor.

playa
19.04.2009, 15:39
Gençlerbirliği maçında Yattara'nın o güzel ortalarına vurduğu kafalar akıl almaz hele bi tane %100 lük pozisyona omuzuyla kafa vurdu.(Bu adamdan futbolcu olmaz.)

playa
19.04.2009, 15:40
Acı ve gerçekler böyle Umut Bulut

Muhammet
19.04.2009, 15:45
O ortaya kafa yerine omuzla vurdun Umut. Neden yaptın bunu?

Aah, ah. Nasıl özledim bulduğunu atan bir forvet oyuncusu izlemeyi. Neyse..

oguzhann
19.04.2009, 15:46
biraz yedek bekle da.gerçekten akıl almaz goller kaçırdı.ben umut'u desteklerdim hep ama beni de çileden çıkardı.

ugur_52
19.04.2009, 16:55
Şimdi sahip çıkma zamanı demoralize etme değil.Bravo hep böyle devam edelim hepsine sövelim bravo.

gustavo_colman
19.04.2009, 17:18
Şampiyonluk yolunda hangi futbolcumuz olursa olsun destek verelim arkadaşlar bize düşen ve yakışan da budur

Muhammed KOÇ
19.04.2009, 18:23
bulduğunu atsan rahatlıkla gol kralı olurdun..

cınar#7
19.04.2009, 18:23
destekleyimde bu ilk 11de oynaması gerektigi anlamına gelmez,artık yedek klubesine gitmesi gerek..tamam sezon sonuna kadar dayanıcaz ama onun yerine Gökhan'da oynayabilir ve Gökhan ilk 11 oynamalı zaten,Umut değil..

Külünkoğlu
20.04.2009, 08:27
Trabzonspor - Gençlerbirliği maçı

-YORUMSUZ-

Ömer Yüce
20.04.2009, 08:29

-YORUMSUZ-

"Ulan benim yapamadığımı sen yaptın" der gibi bi hareket :D

İlker ToSun
20.04.2009, 15:08

-YORUMSUZ-

ula umut a bak kendi yapamıyor diye yapanı sakatlamaya çalışıyor :D

halil ibo
20.04.2009, 15:11
Allah kalan maçlarda gol şansı ve topa vuruş kabiliyeti versin.:)

Tayfun
20.04.2009, 15:12
Zivaz maçında yedek kalması iyi olur !

alper*
20.04.2009, 18:24
Bu adamın yerine Kamer Genç'i koy daha çok gol atar.

Great White
20.04.2009, 18:43
Açıkçası Gökhan' a bu sezon ne yazmışsam hemen hemen hepsini birkaç ufak detay hariç alıp bu başlığa koyabilirim rahatlıkla..

Bu sezon boyunca Gökhan' a oranla tek artısı o her zaman dile getirip durduğumuz çalışkanlığından fazlası değil maalesef..

Önceki sezonlarda bu özelliğini atmış olduğu goller ile taçlandırıyordu ama gol atamayan Umut' un katlanılabilitesi de düşüyor ne yazık ki; yalan yok:)

Ama şunu da ısrarla ekleyeyim..

Umut asla kapı önüne koyulacak ya da üçe beşe verilip kurtulunacak bir oyuncu değil. Bu sezonki formsuzluğu onu bir kalemde silip atılacak oyuncu statüsüne koymaz..

En kötü ihtimalle ikinci yarılarda oyuna aktivite getirebilme özelliğinde faydalanılabileceği gibi aynı zamanda sahanın değişik mevkiilerinde görev alabilecek aktivasyona da sahip bir oyuncu o..

Üstelik bize olan maliyetinin de astronomik olmadığını hesaba katmak lazım..

karatasof
20.04.2009, 18:45
Komik çocuk şu bizim Umut.Yattara'nın al da at ortalarına yaptığı komik vuruşlarla kendinden söz ettirmesini biliyor her hafta.Bu defa iki komik vuruşu vardı.İlkinde kendisini gb oyuncusu zannetmiş olmalı ki topu kafayla kornere bıraktığında rakip kalecinin şaşkınlıktan gözleri faltaşı gibi açılımıştı.İkincide ise ''Ben kafayla çoooooooooook goller attım abi ,bakın şimdi omuzla atayımmmmmda görün..'' diyerek yaptığı vuruş vardı.
Yazımı Zaman'dan Hayri Beşer'in yorumuyla tamamlayayım,güzel bir tespit nede olsa ;

***Ama Yattara'nın ortalarına Umut'un vurduğu kafa şutlarını seyrederken içimden şöyle geçirdim: "Şampiyonluğa oynayan bir takımın böyle bir golcüye sahip olması bu ligin en yaman ironilerinden biri olsa gerek."***

Vkgz
20.04.2009, 18:58
sonunda anti umutculara yeni uyeler katabildik .

Kereşenli
20.04.2009, 19:28
Trabzonspor Trabzonspor olalı böyle kötü forvet görmemiştir. Bu benim düşüncem. Bu kadar pozisyon kaçırmayı başarıyorsun bizim seni eleştirmemize hak ver. Bize geldiğinde çok büyük bir yetenek olarak geldin ama yeteneğini hala gösteremedin, takıma katkı sağlamıyorsun.

Ersun Yanal'ın Umut tercihini anlamış değilim.

Çagman
20.04.2009, 20:12
5 senedir BMN üyesiyim bir kez olsun ceza almadım umuta gecen hafta cok kızmıstım ettigim laflar yuzunden bir hafta uzaklastırıldım umut bunuda yaptın :))) artık senin hakkında yorum yapmıyorum sadece Go home diyorum

Ömer SEVİNÇ
20.04.2009, 20:31
Arkadaş Umut ideal bir forvet değil. Mükemmel bir forvet de değil.

Ama Trabzonspor'a gelmiş en kötü forvet de değil yahu.

Mehmet Yılmaz'lar, Augustine'ler, Loebe'ler, Lange'ler gördü bu takım. Umut bunların hepini cebinden çıkarır.

Neye göre en kötü forvet Umut oluyor ah bir anlasam.

Bu çocuk bazıları gibi o kadar para alıp her maç yatmadı. Ne istiyorsunuz bilmem ki. Umut bu işte.Belki biraz daha fazlası ama Umut'tan Fatih Tekke olmasını beklemeyin artık. Zira o kafa gollerini atabilecek Fatih'ten başka forvet bilmiyorum ben..

KuTs@L__pLaK@61
20.04.2009, 20:37
kardeşim umut koşmaktan başka bi işe yaramıyor ki gökhan ondan daha kılas bi futbolcu sene başından beri eğer ersun gökhan tek forvette diretseydi emişnim şu an daha ii konumdaydık

psikopat_hamsi
20.04.2009, 21:05
sonunda anti umutculara yeni uyeler katabildik .

antiumut diye bi grup da kurdunuz demek. siz taraftarların görevi bazı oyunculara antiteamler kurmak mı yoksa formsuz günlerinde onlara destek olmak mı anlıyamadım doğrusu :cool:

kardeşim umut koşmaktan başka bi işe yaramıyor ki gökhan ondan daha kılas bi futbolcu sene başından beri eğer ersun gökhan tek forvette diretseydi emişnim şu an daha ii konumdaydık

gökhanın gol yollarında daha etkili olmadığını söyelen yok zaten ama umut geçtiğimiz 2 sene boyunca bu takımın gol yükünü çekti ve bu sene bi formsuzluk yaşıyor. liverpooldaki kuyt 4-5 haftada bir gol atıyor ama yıllardır takımda çünkü kuyt gibi umut gibi forvetlerin birinci görevi gol atmak değil kuyt ın torrese umutun gökhana gol pozisyonu yaratmasıdır. tek forvet oynanacaksa şu anki duruma bakarsak gökhan oynamalı çünkü umut formsuz ama gökhan gibi ilerde top bekleyerek top rakibe geçince ofsayttan çıkma zahmeti göstermeyerek biyere varamaz. geçen haftalarda gökhana söylenmeyen yoktu girdi bi gol attı ondan iyisi yok. skora göre değil de emeğe göre yorum yapmasını öğrenelim.

ayrıca ersun hoca şöyle yapsaydı böyle olmazdı demeyi bırakın artık çünkü çok saçma bi ibare. futbolcularla bütün hafta birlikte olan antrenman yapan biz değil ersun hocadır ve her hocanın kendine göre bi taktiği dizilişi vardır ve ersun hocanın bizim futbolla ilgilendiğimiz süre kadar teknik direktörlük yapmışlığı var. ayrıca geçmiş senelerde takım tek forvet oynarken neden çift forvet oynanmıyor diye söylenen taraftar şimdi ise neden çift forvet oynanıyor diyor. herşeye muhalefet olacağımıza biraz da destek olalım.

mashal61
20.04.2009, 21:23
Ben Umut'un çok pozisyon kaçırdığı veya formsuz olduğu eleştirilerine katılıyorum da "Umut bu" eleştirilerine katılmıyorum. Umut'un attığı güzel kafa gollerini de biliyoruz. Ankaragücü'nde attığı uzaktan gollerini de biliyoruz. Bazen iyi adam eksiltebilen bir oyuncu. Ama eksik yönleri tabiki çok. Bir kere istikrarsız form grafiği, çok basit top kaybı yapabiliyor, çok faul yapıyor ve ofsayta düşme hastalığı diğer forvetlerimiz gibi onda da mevcut. En önemlisi de hiç beklemediğimiz bir pozisyonda gol atabilmesine rağmen %100 gol dediğimiz pozisyonlarda atamadığı oluyor. Her zaman söylediğim en büyük dezavantajı da Fatih Tekke'den hemen sonra gelmiş olması.

boztepeliyasin
20.04.2009, 23:24
umut şu mücadeleci oynunu birde gollerle süsleyebilsen, becerebilsen türkiyede değil dünyada bir numara olursun ama işte bu futbolda yetenek işi. yinede kapasitenin altında oynadığına inanıyorum ben. ne kdara kızsamda bu takımda olduğun sürece başarılarını artırmanı bekliyorum.

Fatih
21.04.2009, 00:09
Arkadaş Umut ideal bir forvet değil. Mükemmel bir forvet de değil.

Ama Trabzonspor'a gelmiş en kötü forvet de değil yahu.

Mehmet Yılmaz'lar, Augustine'ler, Loebe'ler, Lange'ler gördü bu takım. Umut bunların hepini cebinden çıkarır.

Neye göre en kötü forvet Umut oluyor ah bir anlasam.

Bu çocuk bazıları gibi o kadar para alıp her maç yatmadı. Ne istiyorsunuz bilmem ki. Umut bu işte.Belki biraz daha fazlası ama Umut'tan Fatih Tekke olmasını beklemeyin artık. Zira o kafa gollerini atabilecek Fatih'ten başka forvet bilmiyorum ben..
Hadi Agustine'ler,Loebe'ler bir yana da Mehmet Yılmaz'ı aynı kefeye koyma Ömer.

Mehmet Yılmaz Trabzonspor'a en az Umut Bulut kadar katkı sağlamıştır.;)

Ibrahim Gaygusuz
21.04.2009, 00:10
Egerki bizim takimizda Sivasin guclu defansini yipratcak bi adam varsa o Umut Bulutur kesinlikle ilk 11 baslamasi lazim. Gol beklemiyorum sadece bilica ve sedati yerlerden oynatsinki bos alanlar Yattara, Alanzinho ve Colman icin acilsin

Öztürk Adem
21.04.2009, 00:41
Sıvas macında herhalde 11 de olmaz :D

Yunus Emre SEYHAN
21.04.2009, 18:31
Sakatlığından dolayı bugun antremana katılamamış.. İnşallah Sezon sonuna kadar sakatlıklarla boğuşur.. Sakat olması hem kendine, hemde bize yararlı olur.

Ömer TOPAL
22.04.2009, 00:51
Sakatlığından dolayı bugun antremana katılamamış.. İnşallah Sezon sonuna kadar sakatlıklarla boğuşur.. Sakat olması hem kendine, hemde bize yararlı olur.

:( çok yanlış bir düşünce...nihayetinde BORDOMAVİ formayı taşıyor ve bizim için ter döküyor...atamasada kaçırsada o bizim futbolcumuz...attıklarıda var puan kazandırdıgıda kimsenin hakkını bu şekilde söylemlerle yiyemeyiz arkadasım...geçmiş olsun umarım önemli bir şeyi yoktur demektir bize yakışan....tamam iyi degil belki çok kaçırıyor ama o bizim canımız kanımız...o formayı giydigi sürece de digerleri gibi canımız kanımız olmaya devam edecek....

Ömer Kaya
22.04.2009, 00:54
sonuçta bu işten ekmek kazanıyor yanlış düşünüyorsun nekadarda beceriksizde olsa yüreğiyle oynuyor saygı duymak gerekir

Y-DRMS
22.04.2009, 01:16
umut bu hafta sıra sende bi sen bi gökhan hadi bakalım senden bi gol beklıyorum sen kendini yorma fazla top sana carpar gol olur hadi bozma moralını at bı gol bu hafta

Erdinç Dilek
22.04.2009, 10:32
amatör ruhlu, profesyonelliğe tam anlamıyla geçememiş... işte oyun içinde göstermiş olduğu azmi çabayı bir kalemde silip atan özelliği...

Erkin Ekşi
22.04.2009, 10:40
Egerki bizim takimizda Sivasin guclu defansini yipratcak bi adam varsa o Umut Bulutur kesinlikle ilk 11 baslamasi lazim. Gol beklemiyorum sadece bilica ve sedati yerlerden oynatsinki bos alanlar Yattara, Alanzinho ve Colman icin acilsin

bumudur forvetin gorevi sadece?
gol beklemiyorum ne demek ya o işi kondisyonu iyi herkez yapar saga sola kosmaktan kolay ne var...hem o isi yapicak hem golunu aticak hem attiracak.

ayrica sanmiyorum blica ve sedat umut icin yerlerinden oynasin heh.

Yunus Emre SEYHAN
22.04.2009, 17:36
:( çok yanlış bir düşünce...nihayetinde BORDOMAVİ formayı taşıyor ve bizim için ter döküyor...atamasada kaçırsada o bizim futbolcumuz...attıklarıda var puan kazandırdıgıda kimsenin hakkını bu şekilde söylemlerle yiyemeyiz arkadasım...geçmiş olsun umarım önemli bir şeyi yoktur demektir bize yakışan....tamam iyi degil belki çok kaçırıyor ama o bizim canımız kanımız...o formayı giydigi sürece de digerleri gibi canımız kanımız olmaya devam edecek....

sonuçta bu işten ekmek kazanıyor yanlış düşünüyorsun nekadarda beceriksizde olsa yüreğiyle oynuyor saygı duymak gerekir
Yanlış anlamışsınız :) Umut'a bela okuyacak halimiz yok :)
Umut, Şuan futbol hayatının belkide en formsuz döneminde
Bir vesile ile Umut'un oynamaması Umut için ve Takım için yararlı olabilir. Belki Umut'u böylelikle önümüzdeki sezon için kazanabiliriz.(Kalırsa) Isaac Ve Barış'da kendini gösterme fırsatı bulur. Neticede takım için hayırlı olabilir, 1.5 ay kaldı zaten Sezonun bitmesine.

Orhan Aydın
22.04.2009, 17:39
10 umut bulut

Samet Yildirim
22.04.2009, 18:03
bugün yine cikamadi antremana..yedek olarak kullanmak daha mantikli olacakdir...hocada öyle yapar...gökhani oynatir

f1bekir
22.04.2009, 20:07
Umut bu takımda eleştirilecek en son futbolcudur. Bir insanın yeteneksiz olması onun suçu değildir ama çalışkan olmaması onun suçudur. Umut yetenekleri kısıtlı bir futbolcu olabilir ama o asla çalışkanlığından vazgeçmemiştir. Geldiği günden beri aldığı parayı haketmek için terinin son damlasına kadar mücadele etmiştir, yüreğini ortaya koymuştur. Bazı yetenekliler gibi trip yapıp sahada gezmemiştir. Varın siz dalga geçin, bu onu küçültmez. Umut benim gibi birçok insanın kalbini kazanmıştır ve bu takıma verdiği hizmet asla unutulmayacaktır.

Bu arada Umut şu sıralar aile içi bi sorun yaşıyormuş, Allah yardımcısı olsun diyorum, inşallah en kısa zamanda bu sorun hayırlısıyla bir sonuca bağlanır.

playa
22.04.2009, 21:02
Umut bulut bu takımın oyuncusu değildir.

Anıl Caner
22.04.2009, 21:38
Umut'um Allah yardımcın olsun yaşadığın ailevi problemler konusunda. Kalbime kazıdığım ve kolayına silemeyeceğim futbolcularımızdansın.

Erdem Keser
22.04.2009, 21:45
Hadi koçum , Sivas'a at golünü kendine gel.

Samet Yildirim
22.04.2009, 21:48
Hadi koçum , Sivas'a at golünü kendine gel.

atsin da atmasina ama yedek kalacak galiba...bugünde antremana cikamadi cünkü...

oguzhann
22.04.2009, 22:15
yedek kalır antrenmanı eksik

gustavo_colman
23.04.2009, 17:43
sana da güveniyoruz gökhan veya sen hangisi çıkarsa çıksın elinden gelenin daha fazlasını yapacaklarına eminim

Hüseyin İlkin
23.04.2009, 18:02
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1624-2P9B8A2N.jpg

Doktor kontrolünde çalışmış Umut bugün.

Terzioğlu
23.04.2009, 18:10
Büyük ihtimalle Sivas macinda yedek kalacak. Bence dogrusuda bu.

Samet Yildirim
23.04.2009, 18:26
bugünde takimla calsamadi hafta sonu yedekigi kesin gibi

Mustafa Calik
23.04.2009, 18:44
Umut Bulut bu mac'ta büyük ihtimal yedek olacak ozaman, iki üc gündür takim'lan calismiyor. Moralli Gökhan Ünali göreceguz :)

ApoCaN28
23.04.2009, 18:51
Umut ağırdan al hemen iyileşme çabası yapma...:D

İlker ToSun
24.04.2009, 13:16
Umut: Oynamalıyım

Kasığından sakat olan Umut Bulut klasikleşen sözü söyledi: "Ayağım kopsa Sivas maçında oynayacağım." Sakatlığı nedeniyle idmana çıkmayan ve salonda çalışan tecrübeli oyuncu, "Bazı maçlar fedakârlık ister. Bu öyle bir maç. İğne vurularak da olsa oynamak istiyorum" diye konuştu.

Kaynak : Fotomaç

************************************************** *******************************************

umut, bak hocam sen de diyorsun bazı maçlar fedakarlık ister diye, sonra bir de oynayacağım diyorsun.

yap bir fedakarlık da oynama kardeşim :) bize yapacağın en büyük katkı o olur ...

COLMAN_28
24.04.2009, 13:32
ALANZİNHO TRABZONSPORA ŞOTA VE YATTARADAN SONRA GELMİŞ EN İYİ OYUNCULARDAN BİRİDİR BEN CE BÖYLE BİR OYUNCUYU DEĞERLENDİRMEK GEREKİR :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cem Balcı
24.04.2009, 14:14
durumu hakkında net bilgi varmı?

BALKAN 06
24.04.2009, 14:15
ALANZİNHO TRABZONSPORA ŞOTA VE YATTARADAN SONRA GELMİŞ EN İYİ OYUNCULARDAN BİRİDİR BEN CE BÖYLE BİR OYUNCUYU DEĞERLENDİRMEK GEREKİR :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
yanlış başlığa mı yazdın
Umut a bi gönderme mi var ben anlayamadım

Cem Balcı
24.04.2009, 14:20
sanırım bu başlığa yazıcaktı arkadaş :)
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=11589&page=75

Erkin Ekşi
24.04.2009, 15:51
Umut: Oynamalıyım

Kasığından sakat olan Umut Bulut klasikleşen sözü söyledi: "Ayağım kopsa Sivas maçında oynayacağım." Sakatlığı nedeniyle idmana çıkmayan ve salonda çalışan tecrübeli oyuncu, "Bazı maçlar fedakârlık ister. Bu öyle bir maç. İğne vurularak da olsa oynamak istiyorum" diye konuştu.

Kaynak : Fotomaç

************************************************** *******************************************

umut, bak hocam sen de diyorsun bazı maçlar fedakarlık ister diye, sonra bir de oynayacağım diyorsun.

yap bir fedakarlık da oynama kardeşim :) bize yapacağın en büyük katkı o olur ...

bu aciklama korkuttu beni...hakkaten oynarsa vay halimize.

Mollasalihoğlu
24.04.2009, 15:53
yahu adamı amma harcadınız haa..

Adem Erdoğan
24.04.2009, 15:57
"Ayağım kopsa Sivas maçında oynayacağım."

Kaval kemiğim yeter diyor yani.:D

Vkgz
24.04.2009, 16:42
bu sakatlık iyi oldu. üzücü ama faydalı

Caner Dikan
24.04.2009, 17:00
Umut'un hayatı boyunca yapamayacağı mesleklerin en başında futbolculuk geliyodur heralde.Bir insan (futbolcu demiyorum) topla bu kadar mı oynayamaz..Bi top bi insanın ayağına bu kadar mı yakışmaz..

Orhan Aydın
24.04.2009, 17:52
Umutu sevİyorum . Bİ futbolcuda yetenek yoksa onu bu yÜzden eleŞtİrmenİn anlami yok