PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

corleone
01.12.2008, 17:57
penaltı kaçırmasına takıldık kaldık, bu da trabzon insanının futbola bakış açısının ne kadar sığ olduğunu gösterir, en azından bir kısmının, yılların roberto baggio'su takımını dünya kupasından etti penaltı kaçırarak, kimler nasıl kritik penaltıları kaçırmadı ki bugüne kadar, riquelme'nin villareal'i yanılmıyorsam finale gitmekten alıkoyan bir penaltı kaçırışı vardır misal, yahu trabzonspor taraftarı nasıl bu noktalara takılıp kalıyor, çok komik, çok üzücü, ha şunu eleştirebiliriz, neden bu takımın penaltıcısı umut, ona bişey diyemem, ama bir penaltı kaçırdı diye futbolcuyu delik deşik etmenin ne manası var,

gelelim futbol açısından değerlendirmeye, umut iyi bir forvet değil, daha önce defalarca yazdım yine yazıyorum, bu adama özel olarak idmanlardan sonra, top istopu, kafa topuna yükselme, plase pas ve duvar pası antrenmanı yapılmalı, ziya doğan yeteneklerini sömürdü bu adamın, olanı da bitirdi, umut bulut şampiyonluğa oynayan bir takımın forveti olamaz, önceki iki senenin forveti olabilirdi ama bu sene olamaz, hedef takımız, bütün savunmalar bize karşı aşırı dikkatli, geçen seneki o takım yok karşılarında, şimdi diyoruz ki umut iki senede bik bik bik, kardeşim tek forvetken, rakipler seni bu kadar ciddiye almazken tabi atarsın o kadar golü, ha , umut yine o kadar gol atar, ama daha futbolun 1. maddesi olan top istopunu beceremeden atamaz, ben umuta güveniyorum, daha iyi olacak inşallah, ama kimi maçlarda isaac ile değişmeli oynaması taraftarıyım.

seyyah61
02.12.2008, 06:37
İş soğudu sanırım...

O halde;

Atış güzeldi,top güzel yere gidecekti özünde.:)
Bence de güzel vurdu.
Gol olsaydi suan saydiranlarin cogu "Helal olsun süper penalti kullandi" diyecekti.
Futbolun dogasinda olan bir sey bu.
Bu kadar üstüne gidilmesi cok anlamsiz.
Ayrica Umut kacirdiktan sonra yanina gelip ilk teselli edenin Gökhan Ünal olmasi cok güzel bir enstantane idi.
Gökhan ile Umut arasinda aslinda sorun oldugunu ima eden Serdar Bali'ye de kapak oldu.

omereksi
02.12.2008, 08:51
Yaw ben koyu bir trabzonsporlu olarak şu adama tahammül edemiyorum artık...bardağı taşıran hamlesi atamadığı penaltı oldu..attığı golde gol değil. o ne biçim vuruştu ya...insan biraz teknik vurur. tuncayın milli takımdaki 3 golüde aşırtma, topun dibine ne güzel girip vurmuştu.. ama bizim umut diktide dikti adamda çizgiden çıkardı bence gol değildi. şu topun açısını biraz daha düşürsene be adam, zaten kaleci uzanacak pozisyonda değil..ne diye dikiyosun.. neyse bu maç geldi geçti.. ama eminim umut hiçbir zaman hayatının futbolunu oynayamayacak..aslında umutu severim kişlik olarak ama teknik sıfır. heyecan yüksek. mücadele var ama kontrolsüz güç güç değildir. şuursuzca topa koşmak, topu kapıp heyecanla bakmadan atmak bunlar umutun herzaman yaptığı işler...her hava topu umuta geliyor ama kalkıp birine dokunamıyor.

yani ben umut lu bir onbir istemiyorum.. illa çift forvet istiyosa ersun, isaac ileride oynasın.ama umutla başlamasın.artık kahroluyorum maç izleyemiyorum, kalp krizi geçircem diye korkuyorum..

seyyah61
02.12.2008, 09:19
Simdi de attigi asirtma goldeki topun acisindan elestiriliyor.
Pes dogrusu.
Yerden seken topa havada baska nasil vurulurdu acaba göstersin hazretleri de ögrenelim kac dereceyle vurmasi gerekiyormus.

Cemalettin Taşkın
02.12.2008, 09:23
off umut offf

niye ısrar ettin ki penaltı için. daha topun başına geldiğinde bu kaçacak dedim. hiç açılmamasından duruşundan belliydi kaçıracağı.

kayseriye gol attı ama kimsenin aklına gelmiyor kaçırdığı penaltı gözümüzün önünden gitmiyor.

omereksi
02.12.2008, 09:27
Ya iyi güzel savunuyosunuz da, hanginiz saçınızı başınızı yolmadan bu adama tahammül edebiliyosunuz? eğer ediyosanız pess doğrusu...benim kalbim dayanmıyor...

Samet Başdağ
02.12.2008, 10:10
sen penaltı kaçır gol kaçır herşeyi yap ben seni yine seviyorum ya

Bahtiyar
02.12.2008, 10:46
Ya iyi güzel savunuyosunuz da, hanginiz saçınızı başınızı yolmadan bu adama tahammül edebiliyosunuz? eğer ediyosanız pess doğrusu...benim kalbim dayanmıyor...

umut u kimsenin savunduğu yok herkes yetersiz olduğunu biliyor ama attığı golde açı derece muhabbeti yapıpta kendini daha fazla rezil etme. belki şansa vurdu belki öyle rasgeldi ama onun gol olmamasında umut un şuçu yok ve Türkiye de o şekil de topa vuracak kaç forvet tanıyon.

omereksi
02.12.2008, 11:24
Açı muhabbetine açıklık getireyim; açı diye lanse edip beni rezil etmeye çalıştığın aşikar...açıdan kastımı sanırım anlamamışsın..benm demek istediğim o topun dibine o kadar girilmez.sen var git onu açıya kadar indirge, o senin problemin...o şekilde o topa vuramıcak forveti tanıyorum o da umuttur. sanırım yeterli oldu.. çünkü o topun dibine girmese bile kalecinin temas ihtimali yok.zaten kaleci önde...

şöle düşün; top az kaldı direğe patlıcaktı, bir forvet eğer ben forvetim diyorsa bu topa böle vurmaz..basketbolda karpuz basketi vardır onun gibi bişi..ilk defa umuttan gördüm.tuncayın örneğini verdim, istersen o golleri tekrar izle..aslında aynı dili konuşuyoruz, umut yetersiz, yeteneksiz, beceriksiz ve trabzonda oynamayı haketmiyor... gerisi boş laf...

ganita ve zinos
02.12.2008, 11:28
hüseyini begenen ona yıllarca ses cıkarmayan insanlar sıra umuta gelince niye bu kadar acımasız oluyor?...o da savasıyo mücadele ediyo eksigi var mı?.yok...daha iyisini buluncaya kadar neden umut denmiyor?...kapasitesi okadar o da tekmeye kafa uzatmıyor mu?...arkadaslar degerlendirme yaparken bence günümüz futbolunun istedigi niteliklere göre yapalım degerlendirmemizi...

omereksi
02.12.2008, 11:35
Ya illaki, benim değerlendirmem sonuç üretememesinedir, kişiliğini çok severim, efendi çocuk, sorunsuz çocuk...ama trabzona yetersiz...biz kendimizi kandırmayalım, şampiyon olacaz diyoruz ama hala umut ta umut...bu çocuğun tekniği yeterli değil..hüseyine gelince, mevkisi itibariyle topla çok oynayan birisi...forvete giden hertop hüseyinin ayağından geçiyor, rakip atağı ilk kesmesi gereken kişi hüseyin..bu yüzden az eleştri alıyor..ama gol atmak umutun görevi...az atsa tamam bişi demicem ama 13. hafta 3 gol :S ben trabzonsporun şampiyonluğa ulaşması için umut yetersiz diyorum, ama siz halinizden memnunsanız ligte ilk 5 e girmekte zorlanmaktan memnunsanız umut bize fazla bile....

ganita ve zinos
02.12.2008, 11:43
Ya illaki, benim değerlendirmem sonuç üretememesinedir, kişiliğini çok severim, efendi çocuk, sorunsuz çocuk...ama trabzona yetersiz...biz kendimizi kandırmayalım, şampiyon olacaz diyoruz ama hala umut ta umut...bu çocuğun tekniği yeterli değil..hüseyine gelince, mevkisi itibariyle topla çok oynayan birisi...forvete giden hertop hüseyinin ayağından geçiyor, rakip atağı ilk kesmesi gereken kişi hüseyin..bu yüzden az eleştri alıyor..ama gol atmak umutun görevi...az atsa tamam bişi demicem ama 13. hafta 3 gol :S ben trabzonsporun şampiyonluğa ulaşması için umut yetersiz diyorum, ama siz halinizden memnunsanız ligte ilk 5 e girmekte zorlanmaktan memnunsanız umut bize fazla bile....forvete giden hertop hüseyinin ayagından geciyor?...arkadasım demekki biz seninle aynı macları izlememisiz...hah mevkisi itibarıyla teknik olarak diyosan zaten öyle olmak zorunda ya savunmadan da top atılsa ortasahayı gecmeden forvete gelmez top. haklısın bu konuda...umutun işi gol atmak tamam güzel umut gol atmıyor mu peki arkadasım?hüseyinin görevi ne imiş bakıyoruz atakları kesmek demişssin gol yedigimizde ne diyecez o zaman oda görevini yapmyor buda madalyonun diger yüzü...ilk sıralar için umut için yaptıgın degerlendirmeye takmıın beyni olan ortasahadaki yetersiz oyuncuları katarsan daha güzel ve mantıklı bir yazı olurdu....

omereksi
02.12.2008, 11:44
forvete giden hertop hüseyinin ayagından geciyor?...arkadasım demekki biz seninle aynı macları izlememisiz...hah mevkisi itibarıyla teknik olarak diyosan zaten öyle olmak zorunda ya savunmadan da top atılsa ortasahayı gecmeden forvete gelmez top. haklısın bu konuda...umutun işi gol atmak tamam güzel umut gol atmıyor mu peki arkadasım?hüseyinin görevi ne imiş bakıyoruz atakları kesmek demişssin gol yedigimizde ne diyecez o zaman oda görevini yapmyor buda madalyonun diger yüzü...ilk sıralar için umut için yaptıgın degerlendirmeye takmıın beyni olan ortasahadaki yetersiz oyuncuları katarsan daha güzel ve mantıklı bir yazı olurdu....

o zaman hepten takımı çöpe atalım ne dersin :D

ganita ve zinos
02.12.2008, 11:47
o zaman hepten takımı çöpe atalım ne dersin :Ddegerlendirme sana kalmıs ben bu acıdan yaklasıyorum olaya.takım olgusuna uymayan günümüz futboluna ters düsen oyunun iki yönünü oynayamayan oyuncularda ısrar etmemeli...

Bahtiyar
02.12.2008, 11:54
Açı muhabbetine açıklık getireyim; açı diye lanse edip beni rezil etmeye çalıştığın aşikar...açıdan kastımı sanırım anlamamışsın..benm demek istediğim o topun dibine o kadar girilmez.sen var git onu açıya kadar indirge, o senin problemin...o şekilde o topa vuramıcak forveti tanıyorum o da umuttur. sanırım yeterli oldu.. çünkü o topun dibine girmese bile kalecinin temas ihtimali yok.zaten kaleci önde...

şöle düşün; top az kaldı direğe patlıcaktı, bir forvet eğer ben forvetim diyorsa bu topa böle vurmaz..basketbolda karpuz basketi vardır onun gibi bişi..ilk defa umuttan gördüm.tuncayın örneğini verdim, istersen o golleri tekrar izle..aslında aynı dili konuşuyoruz, umut yetersiz, yeteneksiz, beceriksiz ve trabzonda oynamayı haketmiyor... gerisi boş laf...

o gole bile bi bahane üretebiliyorsunya helal olsun. bu gün nerden geldin böle. seni rezil ettiğim falan yok cevap verirken daha dikkatli ol. pozisyonu tekrar tekrar izle. penaltı kaçtı ama golde attı. olaylar bağımsız penaltıyı kaçırmasına herkes kızıyor haklıda ama attığı gole laf söyleme. sezar ın hakkını sezar a ver.

omereksi
02.12.2008, 11:55
degerlendirme sana kalmıs ben bu acıdan yaklasıyorum olaya.takım olgusuna uymayan günümüz futboluna ters düsen oyunun iki yönünü oynayamayan oyuncularda ısrar etmemeli...

şimdi aslına bakarsan hüseyin çok top kaybı yapıyor. en iyi maçı bjk kupa maçıydı onda da 2-1 yenildik. havadan yerden bütün topları kesti..mevkisi itibariyle onun işi yukarda saydıklarımdır demek istedim.ama ne kadarını yapıyor tartışılır.. umut geçen sene çok iyidi, yalnız olmasına rağmen 17 gol attı. bu sezonun yarısı bitti ama 3 gol.aynı performansı ikinci yarıda da gösterse 6 gol. şuan mehmet yıldız 10 golle kral..benm derdim bu işte..mehmet yıldız çok mu teknik? değil ama adam atıyor, top sürüyor, boşa kaçıyor.sivas ikinci ligte oynamıyor.bizim gol atamadığımız takımlara gol atıyor. tamam bunda orta sahanında etkisi var ama bizim orta sahamızda sivastan geri kalır değil ki..neden onların forvetleri atıyorda bizimkiler atamıyor.. benm derdim sıkıntım bu..çünkü benm takımım şampiyon olsun istiyorum.:confused: bu yüzden de diyorum ki, devre arasında çok iyi bir forvet alınması gerek, umutta kızağa çekilmeli...şimdi takımda rehavet var, nasılsa ilk 11 de bankoyum diye çalışmıyolar etmiyolar..alternatif olsun bak nasıl leblebi gibi gol atmaya başlıyo umut...sivas maçında yattaranın pasını iki direğin ortasına atmayı bile beceremedi...

ganita ve zinos
02.12.2008, 12:04
şimdi aslına bakarsan hüseyin çok top kaybı yapıyor. en iyi maçı bjk kupa maçıydı onda da 2-1 yenildik. havadan yerden bütün topları kesti..mevkisi itibariyle onun işi yukarda saydıklarımdır demek istedim.ama ne kadarını yapıyor tartışılır.. umut geçen sene çok iyidi, yalnız olmasına rağmen 17 gol attı. bu sezonun yarısı bitti ama 3 gol.aynı performansı ikinci yarıda da gösterse 6 gol. şuan mehmet yıldız 10 golle kral..benm derdim bu işte..mehmet yıldız çok mu teknik? değil ama adam atıyor, top sürüyor, boşa kaçıyor.sivas ikinci ligte oynamıyor.bizim gol atamadığımız takımlara gol atıyor. tamam bunda orta sahanında etkisi var ama bizim orta sahamızda sivastan geri kalır değil ki..neden onların forvetleri atıyorda bizimkiler atamıyor.. benm derdim sıkıntım bu..çünkü benm takımım şampiyon olsun istiyorum.:confused: bu yüzden de diyorum ki, devre arasında çok iyi bir forvet alınması gerek, umutta kızağa çekilmeli...şimdi takımda rehavet var, nasılsa ilk 11 de bankoyum diye çalışmıyolar etmiyolar..alternatif olsun bak nasıl leblebi gibi gol atmaya başlıyo umut...sivas maçında yattaranın pasını iki direğin ortasına atmayı bile beceremedi...öncelikle yazında katılmadıgım bir sey var...o da ortasahamızın sivas kadar iyi oldugu...kesinlikle bence bizim ortasahamız yetersiz bir ortasaha...söle söyliyim bizim takım ortasahada top cevirdigni yada cok büyük baskı kurdugunu söyleyebilirmisin?yada cok gol pozisyonuna girebildiginmizi?yada neden song egemen tüm maclarımızın en iyi adamı?yada organize kac atak yapabiliyoruz?işte bunlar ortasaha yetersizliginden kaynaklanıyor...takımın yükü orantısız...bence sen zaten mehmet yıldızın nasıl bu kadar gol atabildigini sorgularken bütün yazdıklarımın özetini yazmıssın...daha iyi bir ortasaha ve daha diri bir ortasaha bence recetesi trabzonsporun...

omereksi
02.12.2008, 13:09
öncelikle yazında katılmadıgım bir sey var...o da ortasahamızın sivas kadar iyi oldugu...kesinlikle bence bizim ortasahamız yetersiz bir ortasaha...söle söyliyim bizim takım ortasahada top cevirdigni yada cok büyük baskı kurdugunu söyleyebilirmisin?yada cok gol pozisyonuna girebildiginmizi?yada neden song egemen tüm maclarımızın en iyi adamı?yada organize kac atak yapabiliyoruz?işte bunlar ortasaha yetersizliginden kaynaklanıyor...takımın yükü orantısız...bence sen zaten mehmet yıldızın nasıl bu kadar gol atabildigini sorgularken bütün yazdıklarımın özetini yazmıssın...daha iyi bir ortasaha ve daha diri bir ortasaha bence recetesi trabzonsporun...
evet katılıyorum, orta saha olmadan ileri uca top götürmek mümkün olmaz..buna katılıyorum.. ama sivasın orta sahası kadarda mı iyi değiliz? ne bilim sivasta bir colman yok, bir yattara yok, bir serkan yok...selçuk ve hüseyini saymıyorum çünkü onlar bu dediklerimizi yapamıyorlar.. kısacası, sonuca gitmek istiyorsak çok iyi bir oyun kurucu, çok iyi bir sol açık, çok iyi bir forvete ihtiyacımız var.. Cale yi beğenmeyenler var, ama cale bence çok iyi oynuyor..ofansta yetersiz bu da onun suçu değil..önünde oynayan adam olmaması.bu yüzden cale nin önünde arda gibi, uğur boral gibi, tello gibi bir adam şart..bjk, gs ve fb de var ama ts de bu yok.bu benim tespitim benm fikrim katılmyabilirsin. orta alanda colman oyun kurucu görevi üstleniyor bazen ama diğer elemanlar buna uyamıyor dolayısıyle colmanda bu konuda yetersiz gibi.. örneğin bir delgado,bi lincoln, bir alex tipi bir futbolcu şart..bu ikinci tesbitim.. 3. tesbit ise deminden beridir tartıştığımız mevzuu, umut bulut... umut çok iyi niyetli çok koşuyo çok çabalıyor ama yetersiz. çünkü boşuna çırpınıyor.kontrolsüz güç güç değildir mantığı gibi enerjisi boşuna gidiyor..hava toplarını kaybediyor, partnerini besleyemiyor. (gökhandan daha az bencil) düşünsene fatih tekke gibi bir adam olduğunu ? sen gör o zaman nasıl goller atıp maçlar alıyoruz...:eek:

Berk
02.12.2008, 15:44
'Umut'suz vaka..

Yavuz Hasan
03.12.2008, 00:18
evet katılıyorum, orta saha olmadan ileri uca top götürmek mümkün olmaz..buna katılıyorum.. ama sivasın orta sahası kadarda mı iyi değiliz? ne bilim sivasta bir colman yok, bir yattara yok, bir serkan yok...selçuk ve hüseyini saymıyorum çünkü onlar bu dediklerimizi yapamıyorlar.. kısacası, sonuca gitmek istiyorsak çok iyi bir oyun kurucu, çok iyi bir sol açık, çok iyi bir forvete ihtiyacımız var.. Cale yi beğenmeyenler var, ama cale bence çok iyi oynuyor..ofansta yetersiz bu da onun suçu değil..önünde oynayan adam olmaması.bu yüzden cale nin önünde arda gibi, uğur boral gibi, tello gibi bir adam şart..bjk, gs ve fb de var ama ts de bu yok.bu benim tespitim benm fikrim katılmyabilirsin. orta alanda colman oyun kurucu görevi üstleniyor bazen ama diğer elemanlar buna uyamıyor dolayısıyle colmanda bu konuda yetersiz gibi.. örneğin bir delgado,bi lincoln, bir alex tipi bir futbolcu şart..bu ikinci tesbitim.. 3. tesbit ise deminden beridir tartıştığımız mevzuu, umut bulut... umut çok iyi niyetli çok koşuyo çok çabalıyor ama yetersiz. çünkü boşuna çırpınıyor.kontrolsüz güç güç değildir mantığı gibi enerjisi boşuna gidiyor..hava toplarını kaybediyor, partnerini besleyemiyor. (gökhandan daha az bencil) düşünsene fatih tekke gibi bir adam olduğunu ? sen gör o zaman nasıl goller atıp maçlar alıyoruz...:eek:
sivasın oturtmuş bi orta sahası var bu yüzden daha iyi gibi görünüyor isim isim kalite bakımından karşılaştırırsan sivasın bi kaç fırın ekmek yemesi gerekir

Ömer SEVİNÇ
03.12.2008, 08:30
'Umut'suz vaka..

Yahu hala bu esprimsiyi yapanlar var. Bıktık, kustuk, oha falan olduk yeter artık..

hamucera
03.12.2008, 12:54
Umut a ben güveniyorum. artık gökhan ilede anlaşmaya başladılar. orta saha ve kanatlar biraz daha destek olursa forvetlere umut da gökhan da gollerini atacak. bu maçta gol bekliyorum umut dan

seyyah61
03.12.2008, 17:53
Umut a ben güveniyorum. artık gökhan ilede anlaşmaya başladılar. orta saha ve kanatlar biraz daha destek olursa forvetlere umut da gökhan da gollerini atacak. bu maçta gol bekliyorum umut dan
Penaltidan atsin bir tane.
Direge carparsa diregi yikip iceri girsin.
Kaleciyi de kaleye soksun.
Aglari yirtsin. :D

Ömer SEVİNÇ
03.12.2008, 18:18
Penaltidan atsin bir tane.
Direge carparsa diregi yikip iceri girsin.
Kaleciyi de kaleye soksun.
Aglari yirtsin. :D

Zaten başka türlü attığı goller kabul görmüyor:)

Bana kalsa kaval kemiğiyle attığı golleri daha çok seviyorum:D Dünyada bunu bir özellik haline getiren ilk adam belki de:D:D

Ali Tunahan Güllü
03.12.2008, 18:30
Zaten başka türlü attığı goller kabul görmüyor:)

Bana kalsa kaval kemiğiyle attığı golleri daha çok seviyorum:D Dünyada bunu bir özellik haline getiren ilk adam belki de:D:D

aynen zor pozisyonları atıyo ama bazen de akıl almaz goller kaçırıyor:D

Cemalettin Taşkın
04.12.2008, 09:08
umut bulut

kocaeli maçında hat-trick yaparsan kayseri maçında penaltı kaçırdığını unutabiliriz :)

bu arada umutun gol sayısı 4 mü oldu?

Kazım Uzunboy
05.12.2008, 13:13
Evet sanırım 4 golü var.

Kocaeli'ye karşı 1 gol atsa birde Gökhan'a attırsa ne güzel olurdu.

.....
07.12.2008, 04:04
Adamım gerilerde kaldın ya :)

Umut Bulut u biraz değerlendirmek istedim ve bir araştırma yaptım :)

Umut bize 2006-2007 sezonunda transfer oldu.

Bu sene içinde Toplam(Lig-Türkiye Kupası- UEFA) 30 maçta ilk 11 de görev aldı ve 2830 dakika sahada kaldı. Bu süre zarfı içinde Toplam 20 gole imza attı.
İlk senesinde 23 yaşında olupta 20 gol atabilen başka bir oyuncu hatırlamıyorum.(Bilen varsa onun üzerinde de konuşabiliriz).
2830 dakika yaklaşık olarak 32 maça denk geliyor. Yani Umut 32 maçta 20 gol atmış ve bu yönüyle
Türkiye Ligindeki ilk transfer senesinde 23 yaşına rağmen en fazla gol atan oyunculardan birisi olmuştur.

2007-2008 sezonu Umut un Trabzonsporumuzdaki ikinci sezonu olmuştur. İlk sezonu kadar başarılı değilsede Takımızdaki en golcü oyunculardan olmuştur. Geçen seneyi hepimiz bilyoruz. Çok zor günler yaşadık. 5 maç seyircisiz hükmen yenik maçlar vs vs. Bunlara birde kadro sıkıntısı eklenince takım iyice geriledi.

Umut geçen sezon Ligde sadece 1 maçta oynayamadı. O maçtada kırmızı kart gördüğü için oynayamadığı Konyaspor maçı olmuştur. Yani tek maç hariç bütün maçlarda sahaya direk ilk 11 de çıkmıştır. Kupada oynadığımız 4 maçtada ilk 11 olarak sahaya çıkmıştır.
Oynadığı maç olarak bakarsak geçen sezon Trabzonsporumuzun oynadığı 38 resmi müsabakının 37 sinde sahaya ilk 11 olarak çıkmıştır.

Geçen sezon toplam 3140 dakika sahada kalarak Takımımızın EN ÇOK SAHADA KALAN OYUNCUSU olmuştur.

Bu süre zarfı içinde toplam 17 gol atmıştır. Kadro olarak baktığımızda dağlar kadar farkı hepimiz biliyoruz.(ilk senesi ile ikinci senesi arasındaki)

Umut geçen sezon Gökdenizin de takımdan ayrılmasıyla gol yükünü tamamen üstlenmiş ve ikinci yarı ligde 9 gol atmıştır. Yanında oynayan tek iyi isim Yattara idi.

İşte bu kadar olumsuzluğa rağmen bizi kötü günlerde bir nebzede olsa o sıralara çıkaranların başında Umut gelir.

Bu seneye gelecek olursak;

Ligde 13 maçın 12 sine ilk 11 de çıkmıştır. Ligde toplam sahada 1084 dakika görev almıştır.
Bu süre zarfında Umut 4 gole imza atmıştır. Kupa maçları ile toplam 1197 dakika sahada kalmıştır ve 4 gol atmıştır.

Şimdi biz Umut un bu sezon çok kısır bir sezon geçirdiğini düşünüyoruz.
Ama algıda hata yapıp vaziyeti şaşırıyoruz.

Geçmiş iki sezona bakmıyoruz ki bu sezon ile kıyaslayalım.

Geçen iki sezon Umut ligde oynadığımız 13 karşılaşmada ilk sezon 2 ikinci sezon 4 gol atmıştır.

Verileri toplarsak Umut şimdiye kadar Trabzonspor forması ile 41 gole imza atmıştır.

Henüz 2,5 sezon olmasına rağmen 41 gol. Tamda 41.yılımızda :):)

Umut Bulut Trabzonsporumuza yakışan beyefendi delikanlı hırslı Trabzonspor için varını yoğunu ortaya koyan bir oyuncudur.Bu oyuncumuzu kazanmak yerine silip atmayı sakın ha tercih etmeyelim. Umut bu takıma daha çok şey kazandıracaktır.

Ali Tunahan Güllü
07.12.2008, 13:02
hadi inşallah bu maçtada atarsın....

Selman
07.12.2008, 17:25
Umut'un futbolculuğunu beğenen arkadaşlar kızmayın ama yine kaval kemiği sayesinde gol attı:)

O nasıl bir top kontrolü be Umut.Kaçırdıklarına birşey demiyorum ama 3 metreden gayet yumuşak sayılabilecek bir topu insan kaval kemiği ile mi kontrol eder?

Attığın gol için tebrikler, umarım yerine iyi bir adam gelir.

Fatih Solmaz
07.12.2008, 17:25
yine kaval kemiği. :)

alper*
07.12.2008, 17:27
daha iyi bir mevkidaşı ile değiştirilmesi gerekir.
top kontrolü kötü olabilir ama hiç mi olmaz ?

canna52
umut kayışı koparmış artık gol kaçırma konusunda

mizah
tek artisi cok kosmasi,mücadelesi ve topu kaybetsede pesinden kovalamasi.gerisini koyuverin gitsin..siradan bir oyuncu..

Seda
07.12.2008, 17:28
tek artisi cok kosmasi,mücadelesi ve topu kaybetsede pesinden kovalamasi.gerisini koyuverin gitsin..siradan bir oyuncu..
Siradan ve de Trabzonspor'a gereksiz.

Ahmet Kuru
07.12.2008, 17:41
Umut golü attı kısmende olsa bu haftayı atlattı...
ya ilerleyen haftalar ne olacak?
Bir oyuncu bu kadar gol kaçırır mı ya?
Avatajımızın çok iyi olmamasının belkide tek nedeni Umut'tur...
neyse gol attı...fazla eleştirmeyeyim :)

Fatih Kuloğlu
07.12.2008, 18:07
Çok beğendim hem savunmaya çok yardımcı oldu hem iyi paslar attı hemde gol attı daha ne istenebilirki?

ÜNAL
07.12.2008, 18:09
Ona verilen pasları iyi değerlendiremiyor.Ne kadar sonuç önemliyse,gol atsa da kaçırdığı pozisyonlara tahammül edilemez.

emre1inci
07.12.2008, 18:15
sadece umut olsa neyse yanındaki gökhan ondan beter.
bana göre artık umut un yerine ısaac denenmeli,oyuna sonra dan girsin biraz da umut

Burak_52
07.12.2008, 18:20
umut ağzıyla kuş tutsa yaranamaz
her zaman atsanda atmasanda seviyorum seni umut

unique
07.12.2008, 18:29
İyi niyetli, çok mücadele ediyor bazen iyi işler yapıyor ama şampiyonluk yolunda çok daha iyi bir golcüye ihtiyacımız var sanki; şöyle bulduğunu atan...

Anıl Caner
07.12.2008, 18:41
ula Allah korkusu da mı yok sizde :)

Gb-Ts 0:1 gol umut
kayseri-ts: 1-1 gol umut
ts-kocaeli 2-1 gol umut

ne bekliyorsunuz ne istiyorsunuz.

yok sadece gol atmakla yetinse neyse adam her işi yapıyo sahada :)

neyse ne yazsak boş.

Mustafa K. Demirbaş
07.12.2008, 18:49
koçum Umut helal olsun sana be böyle devam

Berk
07.12.2008, 19:10
ula Allah korkusu da mı yok sizde :)

Gb-Ts 0:1 gol umut
kayseri-ts: 1-1 gol umut
ts-kocaeli 2-1 gol umut

ne bekliyorsunuz ne istiyorsunuz.

yok sadece gol atmakla yetinse neyse adam her işi yapıyo sahada :)

neyse ne yazsak boş.

Baştan aşağı yanlışlıklarla dolu bir mesaj.Şöyle ki:

1-) Oynanan hafta sayısı 13 + 2 kupa maçı: Toplam 3 gol.Tayfun'un ve Selçuk'un da 3er golü var.+ Forvete Ayman'ıda koysak, Ergin'ide koysak 3 gol atardı 15 maçta.

2-) Sizi duyanda ligde 10 golü varda hala eleştiriyoruz sanır.

3-) Sahada her işi yapmasın, gol atsın.Modern futbolda deli gibi koşmak yok, herkes üstüne düşen görevi başarıyla yaparsa skor rahatlıkla gelir.Deli gibi koşacaksa gitsin Usain Bolt veya Asafa Powell ile yarışsın.

4-) Lütfen artık Umut'un bu takımın iyi bir golcüsü olduğunu diretmekten vazgeçelim..

macka61
07.12.2008, 19:17
5.ci golü oldu bu ama en az 15 tane kaçırmıştır atmasına atıyor ama attığının her maç 4-5 katını kaçırıyor yoksa canla başla oynuyor ona kimse bir şey demiyor ama forvet özellikleri çok yok

_SeRKaN_
07.12.2008, 19:20
Bugün son derece iyiydi..Kaçırdıklarının dışında...:)

Erkut Ay
07.12.2008, 19:24
tek farklı galbiyetlerdede faydası oldu atıyor bazen kaza karambol koşuyor ama son vuruşlarda pasif kalıyor yetersiz düzelirse kalıcı olacaktır gerçi 2sezondur pek fark yok ama....

TS-Tiryaki
07.12.2008, 19:42
Umut cok enteresan bir topcu. Yaa ne diyeyim simdi ben sana??? :D:D
Adam kötü oynuyor, dünyalari kaciriyor, sonra cikiyor atiyor bir gol ve kazaniyoruz. Artik inannilmaz birsey olmaya basladi bu.:D Neyse. Tebrik ederim.

poetricus
07.12.2008, 20:02
Bugün fena değildi. Özellikle ilk yarıda oyun olarak da iyiydi.

Tanju
07.12.2008, 20:06
umut bugün çok iyiydi kendine güveni geldi adamımın!

Özge
07.12.2008, 20:50
Gol atması iyi oldu.Golden sonraki sevincinden ne kadar hırslı olduğu görülüyor.Golde daha iyi kontrol edebilirdi ama olsun attı yine:)

DeAgLeMaNyAq
07.12.2008, 21:13
Golü atamasa baya eleştirilirdi ama bu haftada yırttı. Ama Gökhan'la arasındaki kopukluk gitgide azalıyor...

alpozan61
07.12.2008, 21:17
umut bulut bu maçta fena değildi ama yine de bu takımın forveti olabilecek bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum...

ÜNAL
07.12.2008, 21:18
Şu gol kaçırma olayını aza indirse çok sevilecek futbolcumuz aslında.

Gol atıyor güzel de insanı elli kez öldürüyor.Olmaz böyle :D

Muhammed KOÇ
07.12.2008, 21:19
umut iyiydi gerçektende yattara umut gökhan paslaşması vardı ilk yarıda umutun dışarıya vurduğu.. o pozisyon müthişti umut hazırladı posizyonunu.. umuta güvenim sonsuz..

Anıl Caner
07.12.2008, 21:20
Baştan aşağı yanlışlıklarla dolu bir mesaj.Şöyle ki:

1-) Oynanan hafta sayısı 13 + 2 kupa maçı: Toplam 3 gol.Tayfun'un ve Selçuk'un da 3er golü var.+ Forvete Ayman'ıda koysak, Ergin'ide koysak 3 gol atardı 15 maçta.

2-) Sizi duyanda ligde 10 golü varda hala eleştiriyoruz sanır.

3-) Sahada her işi yapmasın, gol atsın.Modern futbolda deli gibi koşmak yok, herkes üstüne düşen görevi başarıyla yaparsa skor rahatlıkla gelir.Deli gibi koşacaksa gitsin Usain Bolt veya Asafa Powell ile yarışsın.

4-) Lütfen artık Umut'un bu takımın iyi bir golcüsü olduğunu diretmekten vazgeçelim..

1- umut un toplam gol sayısı 3 falan değil. takımın en çok gol atan oyuncusu pozisyosununda yanılmıyorsam. ki buna attığı ancak verilmeyen bariz golü ve pozisyonları saymıyorum.

2-kaç maç yapmışız, adam kaç gol atmış mantığıyla yapılan analiz nasıl bir mantıktır.kaldı ki 50 civarı gol attı takımda bence fazlasıyla yeterli.

3-modern futbol bilgine hayran oldum.herkes üstüne düşeni yapsın diyorsun, ancak bir futbolcunun sahada üstüne düşenlerin ne olduğu konusunda fikirlerin oldukça sığ.
kaleci gol yemesin
defans pozisyon vermesin
ortasaha asist yapsın
forvet gol atsın
futbolun böyle bir oyun olduğunu sanıyorsun.değil ama. ne kadar yırtarsanız yırtın umut bu ligin en iyi 3-5 forvet oyuncusundan birisi.

4-Bence de bu tabuyu yıkın artık.Umut Türkiye'nin en iyi forvetlerinden birisi.

Serhat ŞAHİN
07.12.2008, 21:35
attığı golde topu kontrol edip mi attı acaba yoksa
tekmeligine carpıp ki bu genel olarak başına geliyor,
son anda yetişmesiyle mi golü attı?

koşmakla olmuyor bu işler malesef....

canna52
07.12.2008, 21:46
umutun bir maçta gol atması için önce 2-3 net pozisyon harcaması lazım (:

Gökçebey
07.12.2008, 21:49
Attığı gol öncesi şişirilen topu çok güzel indirdi. Ender olarak hava toplarında zamanlama hatası yapmıyor. Gol vuruşundan önce eyvah yine mi Umut dedik ama sağolsun golü atmayı başarabildi. Sabır gösterelim diyorum, geçen haftalar aklıma geliyor. Atsan atılmaz satsan satılmaz gibi bir duruma geldi sanki.

Onur Civelek61
07.12.2008, 21:51
Güzel işler yapıyor fakat son vuruşu çok kötü hep destekçisiyim ama bu kadar net pozisyon kaçırırsak sonra çok zor duruma düşeriz...

Cafer Bulur
07.12.2008, 23:36
Umut her zaman oldugu gibi elinden gelenin en iyisi yapti .
Kacirdigi gollerle sac bas yolduruyordu ki attigi gol onu kurtardi.
Bence attigi gol dahi ustalik kokmuyordu.Topu ayagindan sektirmesine ragmen savunmanin hatasindan golü atabildi.
Umut un artik gol pozisyonlarinda daha dikkatli olmasi gerekiyor.
Kocaeli macinda kacirilan gollerin telafisi oluyor ama her macta olmuyor,olmadi.
Gökhan ile uyumunun gitgide arttigini görmek ise sevindirici.

.....
08.12.2008, 00:09
Umut un golünü Lig tv den bir kez daha izlemenizi tavsiye ederim.

O golün sevincini görünce iyi ki Trabzonspordasın Umut diyorum. Başka da bi şey söylemiyorum

İleli
08.12.2008, 01:18
bugun iyi oynadi ama top kontrolu fisir be abi az daha atamiyordu yine..

ÖmerFarukYılmaz
08.12.2008, 02:18
Umut Türkiye'nin en iyi forvetlerinden birisi.

Anıl :)

Sencede fazla abartmadınmı?

Bugünki maç içinse gol atmasına çok sevindim..İnşallah bu istikrar sürer...Gökhan'la daha iyi anlaşmaya başladılar...Bu en güzel haber...

Ama gol pozisyonunda maalesef top kontrolunu geldiğinden beri aynı seviyede tuttuğu için az kalsın kaleciye veriyordu...:)

Geliştirmezsen kendini daha çok hoplarız biz...

Sefa Murat Dokuz
08.12.2008, 02:50
bugun iyi oynadi ama top kontrolu fisir be abi az daha atamiyordu yine..
iyi değildi iyi sayılır...kaçırığı kale ağzından bir tane var dokunsa gol attığında bile berbat konrtol vardı.:confused:

Erkin Ekşi
08.12.2008, 05:14
Umut cok hirsli elinden gelen herseyi yapan bir futbolcu ama bence trabzonsporun forveti olamaz. Malesef umut'a cok kizginim bi kere kendi kapasitesini bilmiyor bir cok sefer david villanin, adrianonun, ronaldonun dahi kaleye vurmayi aklindan dahi gecirmeyecegi pozisyonda sut cekti...gereksiz top kaybi hani bir iki sefer olsa anlarim her mac hermac olmazki.
Top teknigi cok zayif belkide ligde top teknigi en zayif olan forvet ama serbest vurus kullanirkenki penalti cekerkenki cristiano ronaldo duruslarini ve taca giden toplari kafamdan atamiyorum...senin frikik kullanmak penalti atmak neyine orda o kadar teknik kapasitesi yuksek oyuncu varken birak onlar atsin sen yapabilecegin seyi yap.
Heleki Baris memis kardesimizin 4-5 hafta once oyuna girdiginde yakaladigi bir poziyon vardi topa ayak sokarak ofsayt yapmisti...bu gereksiz hirs niye ? sen aldiginda ofsayt olmiaycak olsa dahi neden cocugun topuna atliyorsun birak zaten ondeyiz belki ilk golunu atar motive olur bu yuzdende cok kizginim sana umut.
bugunku mactada kaleyemi(bence kaleye) gokhanami belli olmayan bi top attin adam agliyacakti uzuntusunden bombos pozisyon yazik degil mi?

attigin gollerdede aman aman bir sey yok uzgunum ama bence yer tutmasini bilen bir defans oyuncusu hatta belki kaleci bile bezenr goller atabilir. topu stop edemedin daha bu mac kaciriyorduk(gelisine vurmak diye bir sey yok zaten...aman olmasinda) bi tek attigin iki asitma golunu begendim onlarda kaval kemigi ile bilerekmi bilmeyerekmi attin birsey soyliyemiyecegim. ama bana kalirsa forvetin kalitesi attigi gollerin kalitesinden belli olur...gokhanin attiklarina bakin bide umutunkilere fark ortada zaten.

uzgunum umut cok cabaladiginin farkindayim ancak burama kadar geldi daha fazla dayanamadim umarim kendi kapasiteni ve sinirlarini bir gun anlarsin ve asiri hirsindan kaynaklanan bencilligini yenersin o zaman belki trabzonsporun 18inde yer alabilirsin benim gozumde tabi.

Hüseyin İlkin
08.12.2008, 08:42
Kafa toplarına faullü çıkıyor diye eleştirildi , dün gol öncesi kafa topuyla Gökhan 'a sektirme yaptı . Gol atamıyor , atarsa kaval kemiğiyle atıyor diye eleştirildi , dün kaval kemiksiz gol attı . İleri gidilip , sen futbolcu değilsin denildi . Ama aldırmadan oyununa , mücadelesine devam etti ... Helal olsun sana Umut Bulut . Böyle devam ettiğin sürece her zaman hakkını teslim edeceğiz sana :)

Fatih
08.12.2008, 08:46
Bu maçta da kaval kemiğiyle stop etti topu:)

Kaçırdığı gollerle saç baş yoldurmaya devam ediyor.

Umut-Gökhan ikilisi olduğu sürece bize rahat maç yok.

Mesut
08.12.2008, 08:47
hocam şu son vuruşlarını düzelt süper olacak ben her zaman senı destekliyorum bu takımın en önemli parçalarındansın

yaranozlu
08.12.2008, 09:26
attığı golü defalarca izledim, her izleyişimde yüreğim ağzıma geliyor sanki gol olmayacakmış gibi. Teknik çok zayıf ama Allahtan seri hareket edip attı.

Ali Tunahan Güllü
08.12.2008, 09:27
son vuruşlar biraz daha iiyi olur inşallah:)

cınar#7
08.12.2008, 09:40
son vuruşlar biraz daha iiyi olur inşallah:)
ne zaman iyi olduda şimdi olucak?kendimizi kandırmayalım,bu oyuncudan hiç bişey olmaz,devre arasında kesinlikle gonderilmeli...yeter artık her maç bize çektirdikleri...

Tansu Onur Erdoğan
08.12.2008, 10:11
hakan sükür 30 gol atıyodu yine eleştiriliyodu bu memlekette
umut 50 gol atsanda yine beğenmeyecekler seni sen kulak asma en iyisi :)

cınar#7
08.12.2008, 10:13
o attıgı golleri mehmet yılmazda atardı,attıgının 10 katını kaçırıyo zaten..

Sefa Murat Dokuz
08.12.2008, 10:57
50 gol atsın biz yine eleştirelim elli nin 5 ini anca atıyor.Gol kaçırma makinesi adeta

ÖmerFarukYılmaz
08.12.2008, 11:04
Bize geldiği sene antremanlarda birer saat daha fazla durup, son vuruşlarını geliştirseydi...

Şimdi Gökhan'la Umut tadından yenmezdi...

Umut eğer bu sayfaları okuyorsan hiç üzülme hakediyorsun...Hem kendine hem bize kıydın..

Ama hala şansın var sanırsam..Öğrenmenin yaşı...;)

Anıl Caner
08.12.2008, 11:30
Anıl :)

Sencede fazla abartmadınmı?

Bugünki maç içinse gol atmasına çok sevindim..İnşallah bu istikrar sürer...Gökhan'la daha iyi anlaşmaya başladılar...Bu en güzel haber...

Ama gol pozisyonunda maalesef top kontrolunu geldiğinden beri aynı seviyede tuttuğu için az kalsın kaleciye veriyordu...:)

Geliştirmezsen kendini daha çok hoplarız biz...

Abi şimdi en iyi forvet dediğiniz adamları yazıp kıyaslayacam bu seferde gene yapmak istemediğimizi söylediğimiz şeyi tekrar yapacağız :).

Güiza,Semih,Baros,Nonda,Karan,Bobo,Nobre

Evet Umut bu ülkedeki en iyi forvetlerden birisi.Uğrunda milyon eurolar harcanmadığını da düşünürsek çok çok iyi hatta.

Burak_52
08.12.2008, 11:37
her zaman destekcinim umut
varlığın yetiyor kim ne derse desin

hamucera
08.12.2008, 12:22
her hafta en çok yazı yazılan oyuncumuz. gol atsa da atmasada ençok eleştiriyi alan oyuncu. evet inanılmaz goller kaçırıyor. ama olmayacak gollerde atıyor. umut gollerini atsın millet eleştiriye devam etsin.

Erbay
08.12.2008, 12:28
Bu maç yine kaçırdı ama oyun içerisinde iyi oynadı. Sırtı dönük oynayabildi bu maçta tebrikler :alkış:

genç61
08.12.2008, 12:39
umut sana bir top verelim git hep gol vurusu calıs
hep daga hep tasa tamam mucadele ediyon ama olmuyor hep mucadele bide gol atsan inanilmaz posizyonları kacırıyon insani delirtiyon

ama gol atın ustune duseni yaptın her maç gol at da nasıl atarsan at ben razıyım

Uğurtan
08.12.2008, 12:42
Kayseri maçında da beğenmiştim takımda Umut'u..

Dün çok daha istekli ve hırslıydı.. Evet goller kaçırdı ama Gökhan olduğu yerde durup, çalışmadan bekleyip yine kaçırıyor.. Umut oyuna hiç küsmüyor hep peşinde oyunun.. Çok seviyorum bu yüzden.. Golünü de attı.. Kaval maval attı sonuçta.. :)
Ben Umut'u maç öncesi dikkatle seyrettim.. Isınma sırasında pas alış verişleri topla gidişi felan bambaşka bir adam.. Acaba maç içerisinde fazla mı heyecan yapıyor çözemedim...

Uzun lafın kısası çok daha üst düzey bir adam alınmadıkça Umut bu takımda hertürlü oynar.. ;)

Süleyman Eruyar
08.12.2008, 13:29
Senin için söylenecek çoğu şeyi arkadaşlarım söylemiştir, ne yalan söyleyeyim bende çok şey söyledim senin için..

evet, belki çok iyi futbolcu değilsin,

ama buna rağmen

dakika kaç olursa olsun, maç kaç kaç olursa olsun, iyi oyun oynamak için gösterdiğin hırs, bitmek bilmeyen o gücün alkışların en büyüğüne layık..

bu takımdan birgün gidersen çok üzülürüm ankaralı...

Uzunoğlu
08.12.2008, 13:48
Umut yine görevini yaptı son maçta umarım bu hırs bu görev bilinci tüm takıma sirayet eder...

#10 Fietra
08.12.2008, 13:55
2 seneden beri söylüyorum bu adam imkansız gollerin adamı.

Sümeyye Şahin
08.12.2008, 14:05
umut tmm çok hırslı ama çok kaçırıyo çok ters adam en kolay pozisyonlarda en yapılamicakları yapıyo en zor pozisyonlarda da bi şekilde atıyo yapıyo...umut gükhan ikilisi birbirine benzer tip bi kez de gökhan ıssac ikilisiyle çıksak???

KUTADGU
08.12.2008, 14:40
Bu sene de bütün o beceriksizliğine, rezalet yeteneğine, en alt düzey futbol görüşüne rağmen, kaval kemiği sayesinde 10-15 gol atarsa hiç başka bir şeye bakmadan satalım.
Satamazsak, takas edelim.
Takas edemezsek, temizlikçi yaptıralım.
Kazara 15-20 arası gol atarsa da Ergenekoncudur diye ihbar edelim.

ozzy!
08.12.2008, 14:42
umut istekli , gökhan'la pas alışverişleri daha iyi olmaya başladı.

Mustafa Önal
08.12.2008, 14:58
Bu maçta da kaval kemiğiyle stop etti topu:)

Kaçırdığı gollerle saç baş yoldurmaya devam ediyor.

Umut-Gökhan ikilisi olduğu sürece bize rahat maç yok.

mevcut kadro içerisinde daha iyisini bulda bizde farkında olalım fatih . mevcut şartlarda en iyi sahaya sürülecek isim umuttur.

şimdi 2-3 yıl önceki sayfaları gözümüzün önünden geçirsek aynı şeyleri bu taraftar fatih tekke için yazdı. yok koşmuyor yerden kalkmıyor . yok efendim şöyle yok efendim böyle. bana bir çıkıp şunu göstersin dünyada her girdiği pozisyonu atan golcü göstersin.
henry transfer etsek bu takımda beğenilmeyecek isinmlerin başında gelir. çünkü her hafta kaçırdığı golleri ben sayamıyorum.
mevcut kadromuzda canla başla mücadele eden hiç bir art niyet beslemeyen. özel egoları olmayan takıma ayak uydurmaya çalışan isim umut buluttur.

daha iyisini bulup getirip koyarsanız amenna kimse bişey demez. ne kadar çok şey istediğimizi biraz akli selim düşünelim.

ozzy!
08.12.2008, 15:03
harfi harfine katılıyorum mevcut kadroda en iyisi buysa bize desteklemekten başka birşey düşmez.
aksi takdirde bu bize sadece zarar getirir.

tslover
08.12.2008, 16:18
idda ediyorum türkiyedeki en iyi forvetlerden birisi değil en iyisidir bence umut.son vuruşları iyi degil ve cok gol kaçırıyormuş.Ya Allah aşkına siz bana gol kaçırmayan forvet yada gol yemeyen kaleci gösterebilir misiniz?herseyiyle mücadele ediyor ve top kaybetmiyor.en ilerde oynamasına rağmen oyunu gene de dikine oynuyor.attığı goldeki kafayla indirişi de mükemmel akıl dolu bir yere indirdi topu.ama gene de futboldan cok anlayanlar ya da illa eleştircem diyenler eleştirmeye devam edebilir.ama öyle bedavadan eleştiri yok.önce şimdiye kadar ki performansını bi düşüneceksin TS'ye kazandırdığı puanları maçları bi hatırlayacaksın.Onun sahada harcadığı enerjinin %0,001'ini bunu düşünerek harcıyacaksın sonrada elini vicdanına koyup yazacaksın buraya

birde su kaval kemiği muhabbeti var güldürmeyin arkadaşlar ya.bu kadar belli etmeyin lütfen futbola yabancılığınızı.top futbolda kaval kemiğine de gelir kafana da gözüne de ama sen bunu nasıl topu neresiyle stop edeceğini bilmediğine yorumluyorsun.şimdi eleştirin bu mu yani? o zaman sana biraz da ben katkı yapıyım golden hemen önceki hava topunu Gökhan'ın önüne indirirken de biraz da kulağıyla indirdi.Al eleştir şimdi

M.S.SOFU
08.12.2008, 16:36
allahtan bizim takım gidip ispanya dan 17 milyon dolara umuttan daha kötü oyuncuları almıyor.eğer böyle para harcayacaklarsa şu haliyle umuta aldığı para helal olsun...

Fatih Kuloğlu
08.12.2008, 16:40
Son 4 maçın 3'ünde gol atmış gazeteden okuduğuma göre...

Ahmet Karadeniz
08.12.2008, 17:19
umut'un kaçırdıgı goller o kadar fazlaki saymakla bitmez bir forvet oyuncusunun özelliği buldugu pozisyonları gole cevirmesidir eger bunu başaramıyosa ben o oyuncuya forvet diyemem,heleki kocaeli maçındaki top kotroline diyecek hiç bişe bulamıyorum bir süperlig oyuncusu o pozisyonda topu oyle stop etmemeli ,orda kılıçarsalan degilde serdar olsaydı o golu atabilecekmiydi supheliyim?

zarha6155
08.12.2008, 17:24
Gol pozisyonunda ne stop ettirmesi. Stop ettiremediki topu.
Hayretlik o topu ayağına bekliyorsun zaten, ayağına geldiği halde topu yine de,kontrol edemiyorsun... Gol olduğuna da şaşıyorum.çünkütop ayağından baya aştı.
İlk yarının sonlarında, skor riskli skorken,gökhana paz verse, gökhan boş kaleye golü atacak ama bencillik yapıyorsun.Sanki çok golcüymüşsün gibi de, kendin atmaya kalkıp pozisyonu harcıyorsun.

ganita ve zinos
08.12.2008, 17:38
kocaeli macında iyi oynadı umut...

Emirhan Makul
08.12.2008, 18:00
Gökhana Bakınca Umut Henry Gibi Geliyor Bana

Helal Olsun Yüreğiyle Oynuyor Ama Bizim Takımın Forveti Değil.

Burak_52
08.12.2008, 18:47
14 milyon euro luk güiza dan "bence" çok daha iyi bi oyuncu umut

Fatih
08.12.2008, 19:01
Umut fakirin ekmeğidir.

Ya atarsa:)

Adil ÖZGÜR
08.12.2008, 19:04
Gökhana Bakınca Umut Henry Gibi Geliyor Bana

Helal Olsun Yüreğiyle Oynuyor Ama Bizim Takımın Forveti Değil.

Son vuruşlarını düzeltebilse tattan yenmeyecek, aranan kan bulundu denecektir, ancak ?

Haluk Ongan
08.12.2008, 20:37
2003-2004 sezonu ikinci yarının ilk maçı hiç unutmuyorum turgay semercioğlu telnik direktördü Trabzonda konyasporla oynuyoruz zafer biryol altan falan var onlarda bizi 3 0 yendiler o maçta emrah eren yuhalandı hemde bir hayli yuhalandı ama sonra ziya hoca gelince takımın yıldızı oldu satıldığında emrah ereni geri istiyoruz pankartları açıldı. Dün gökhanı yuhalayan çok afedersiniz akıl yoksunu taraftarlarımıza bir hatırlatma olsun. Yarın Gökhan 3 maçta 8 gol falan atarsa diye söylüyorum. Neden Guiza yuhalanmıyor acaba? Geçen seneden sonra 23 yeni adamla lider olan bir takımda nolursa olsun futbolcu yuhalamak herhalde yalnız Türkiyede olur...Yazık...

_SeRKaN_
08.12.2008, 20:49
Yüreğiyle oynuyor ama nedense son vuruşlarında bir eksiklik var...İnşallah dahada iyi olacaktır...

İskender66
08.12.2008, 20:51
Bu sezon en çok eleştirilen 2 futbolcumuz var. Biri Umut, diğeri Hüseyin. Eleştirenler dozunu kaçırıyor ve acımasızca eleştiriyor. Övenler de kötüde olsa ölümüne savunuyor. Bence ikiside yanlış. Bir futbolcu İyi oynadıysa olumlu, kötü oynadıysa olumsuz yorum yazmalıyız. Körü körüne savunmamalı yada eleştirmemeliyiz. Aksi takdirde yorumların bi ciddiyeti kalmıyor malesef.. Ortada kalanlara yazık oluyor.. Şucu, bucu yada anti-şucu, bucu falan denilmesin diye yorum yazmaya bile çekiniyor insan..

yattarinho61
08.12.2008, 21:20
allah askina birak bizi daa !!

Fatih Ersoy
09.12.2008, 00:25
Ya uşaklar bırakın artık bu yüreğiyle oynuyor lafını. Başımıza ne geldiyse bu yüreğiyle oynayanlardan geldi zati..

Umut burada bazı arkadaşların bahsettiği kadar kötü bir oyuncu değil. Bence sahada en çok çalışan topçulardan biri. Zaten takımın en çok gol atan isimlerinden biri.

Kaçırmıyor mu kaçırıyor tabiki... Sanırım biraz güven sorunu yaşıyor.
Umarım gol attıkça kendine olan güveni de artar

Şahin_53
09.12.2008, 00:45
seviyoruz seni umut bulut goller şahane yorumlar bahane :alkış::alkış::alkış::alkış:

headshot61
09.12.2008, 00:51
Umut Bulut daha iyi olacak..Cogu kisiler Futbolu 25 yasinda ögreniyor..Örnegin Ayhan,Servet !
Eger kendini daha iyi gelistirebilirse Avrupada bile oynar.

hamucera
09.12.2008, 01:31
allah askina birak bizi daa !!

şuna emin olki avatarındaki adamdan çok daha iyi mücadele ediyor.

ayrıca ujmut bırak bizi diyeceğinize birazda alkışlayın. iyiki gol atıyorsunda kazanıyoruz diyin. körü körüne oyuncuları eleştirmele hne geçiyor elinize anlamadım. sanki tek o gol kaçırdı. evet çok gol kaçırıyor ama çok yerinde goller atıyor.

İHSAN
09.12.2008, 01:36
Kaçırdığı pozisyonlar attıklarının en az 3-4 katı var herhalde. Mübalağa mı ediyorum? Hayır.

ApoCaN28
09.12.2008, 11:43
Çok şey istemiyoruz ki bitiriciliğinin azıcık daha iyi olmasını...

Samet Yildirim
09.12.2008, 11:45
bu macta diger maclara göre daha iyi buldum....gol pozisyonlarinda iyi vuramadi ....

umutcan111
09.12.2008, 13:03
Umut her maç da bize saç baş yoldurtsa da bu takım için yürekten oynayan futbolculardan biri.Gökhan ile iyi bir ikili oluşturma yolunda ilerliyorlar(her ne kadar ikisi de bazen bencilce oynasa da) İlerleyen günlerde daha da iyi duruma geleceklerdir. Biz gerçek taraftar olarak her ne olursa olsun futbolcularımıza sahip çıkalım onları her durum da destekliyelim.Bu sene oluşturduğumuz ve 3-4 yıl bizi götürecek olan kadromuzla şampiyonluk serimize bu seneden başlayalım!

CEMEFKER
09.12.2008, 13:06
Takım savunmasına katkısı nedeniyle alınacak yeni bir pivot tarzı santrafor gelene kadar takımda alternatifi yok. Zaten bu mücadelesine gol vuruşlarını hedefe tutturma yüzdesi artarsa başka bir aynı tarz forvete de gerek kalmazdı.

hamucera
09.12.2008, 15:09
umut u ne kadar desteklesemde kaçırdığı gollerden dolayı kızmıyor değilim. ama umut iyi oynamaya başladı. gökhan ile iyi anlaşıyor. tek eksiği vuruşlarda biraz paniklemesi ya kaçırırsam diyor panikliyor ve bu panik etkisi ilede kaçırıyor. sakinleşse daha rahat vurur daha çok gol atar. oynamadığı maçlarda ceza sahası içinde pozisyon dahi üretemiyorduk. oynadığı zamanlarda çok gol kaçırıyordu. artık çok gol kaçırsada güzel oynayıp gol atabiliyor. dünyada belkide kaval kemiği her sezon gol atan adam kaval kemiği ile top durdurarak gole dönüştüren tek adamdır yada sayılı oyunculardandır. sana güveniyoruz.

lütfen arkadaşlar gol kaçırıyor diyede adamı asmayalım, eleştiri tabiki olmalı ama mücadele ediyor, pres yapıyor rakip defansı zorluyor, son haftalarda golde atıyor. biraz daha iyimser olamazmısınız. yok ben umut u istemem onun yerine çok daha kaliteli santrafor isterim diyorsak o zaman herkes telefon başına ve ts club lara

Emre GÜRDAL
09.12.2008, 15:18
ger burda umutu begenmeyen arkadasmız varsa o futbolu bılmıyo dmektır o adamın nekadar gol kacırsada mucadele dıyo hemde baya bı mucadele

ÖmerFarukYılmaz
09.12.2008, 15:55
ger burda umutu begenmeyen arkadasmız varsa o futbolu bılmıyo dmektır o adamın nekadar gol kacırsada mucadele dıyo hemde baya bı mucadele

Görünüşe göre sen çok iyi biliyorsun futbolu he...

İHSAN
09.12.2008, 16:01
mücadele ediyor, pres yapıyor rakip defansı zorluyor, son haftalarda golde atıyor. yok ben umut u istemem onun yerine çok daha kaliteli santrafor isterim diyorsak o zaman herkes telefon başına ve ts club lara

Hamucera, bu yazdıkların mutabık kaldığımız hususlar. Ama...

Maalesef ki, Umut'un takdir ettiğimiz mücadeleci yapısı gol vuruşlarındaki beceriksizliğiyle bütünleşince anlamsızlaşıyor. Unutmayalım, bir golcünün asli görevi gol atmaktır, diğer unsurlar ekstralardır. Ekstralar da olursa büyük golcü olma yolundadır, anlamına gelir bu.

Mücadeleci olması elbette onun ve takımı adına bir artı değer, ama onun asıl yapması gereken golcülüğünü ( son vuruş kabiliyetini de diyebiliriz) geliştirmek ve bilahare bunu mücadele ve hırsıyla süslemek.

Şurası da kanıksanamaz bir gerçek ki; şayet Umut'u beğenmiyor ve yerine daha iyi ve kaliteli bir yıldız golcü alınmasını istiyorsak, isteniyorsa, bunun yolu TS CLUB'lardan geçiyor. Lafla peynir gemisini yürütmeye çalışmayalım.;)

talibim
09.12.2008, 19:44
süper ligdeki her takımın teknik direktörü umut'un kendi takımında olmasını ister,unut ankaragücü ve trabzonspor da oynarken ben hiç sakatlandığını hatırlamıyorum,kendisine bakıyor,son iki sezondur da takımın en çok gol atan oyuncusu...eleştirilere insaf diyoruz,

Muhammet
09.12.2008, 19:49
Maçı izlediğim yerde, kimiler "bize 5 golcü" lazım derken kimileri bu sayısının 3 olması gerektiği kanaatinde idi. :D

Neyse, Umut yine aynıydı, koştu, çalıştı, bastı, toplar indirdi, pozisyonlar hazırladı.

Gökhan'la da uyumu iyiydi, her gün daha iyi oluyorlar.

Ömer SEVİNÇ
09.12.2008, 22:19
Ula ilhan;:)

Aylar önce Umut konusunda bizim taraftarı çözdü adam. Harbiden yüzde 1500 haklısın da.

Umut ağzıyla değil dişiyle kuş tutsa yaranamaz taraftara:)

Umut;

Sen devam et abi. Çektir et işkembe-i kübradan sallayanları. Biz seni biliyoruz, sen bizi biliyorsun. Şu taraftar içinde Gökhan'ı da almış olmamıza rağmen takımın en golcüsü olduğun için tırnaklarını kemiren öyle çok adam var ki:)

Furkan Akyıldız
09.12.2008, 22:45
çok çalışıyo koşuyo ama teknik denen bişi yok adamda iyi bi yedek olurr

MoMoXa
09.12.2008, 23:36
Umarım daha iyi sini yapacaklar kısa zamanda kalbimiz Trabzonsporla

ÖmerFarukYılmaz
09.12.2008, 23:56
Kocaeli maçında Gökhan'la taraftara resital sundular...Umut'un morali yerine gelmiş...:)

Ama hala kocaeli maçının etkisindeyim...İkiside mükemmeldi:)

Arif Timurcioğlu
10.12.2008, 00:52
Mehmet yıldız denilen iri kıyım adam geçen sezona kadar hiç bir varlık gösteremedi umutta öyle olabilir ilerde kendini geliştirebilrse büyük bir patlama yapar ve geçmişide mehmet yıldızdan çok iyi.

Erkin Ekşi
10.12.2008, 03:32
yaw nasil mukkemmel oluyor bu adam ben anlamiyorum. yani hepimiz trabzonsporluyuz forvet gormesek anliyacamda bu takimdan sota gecti fatih tekke gecti forvet cahilide degiliz cok sukur daha hala nesi iyi bu adamin?

cok kosuyormus basiyormus vs vs milli atlet koy takima daha cok kossun bassin...forvet dedigin ayagina gelen topu kalenin icine sokar...zıbma gibi gelen topu aninda kontrol eder,falsolu gelen topa gelisine vurur,kaleciyle karsi karsiya yuzde 90 gol atar,onunde 1 defans varsada buyuk ihtimal gol atar... ofsayta kalmaz(umut ligin en cok ofsayta yakalanan forveti),gol atamayacagi pozisyonlari zorlamaz kendini bilir...

bunlarin hepsi kalbur ustu olunca adam gibi forvet oluyorsun aralrinda bazilari cok iyi bazilari kotu olabilir ama umutta 1 tanesi bile yok.

bordobluex
10.12.2008, 15:00
Haşmet Babaoğlu: ''Umut'un mutlak bir gol pozisyonu kaçıracağını bilmek bile önemli''

bu6TJ3P-YH0

alper*
10.12.2008, 15:15
hıncal sonda süper espri yapmış :
"bu defa atar diye guiza'yı umut'la beklemek" :D

Ömer TOPAL
10.12.2008, 15:19
umut sen durusunla, hırsınla ve isteginle yaptıklarınla iyisin ve eminim daha da iyi olacaksın....

lazzz61
11.12.2008, 12:21
takımın en vasat ooyuncusu

MİSSE_MİSSE
11.12.2008, 12:44
trabzonsporluya yakısmayacak sekilde kendini yere atmaktan çekinmiyor . haklı haksız her pozisyonda hakeme itiraz ediyor.biz bu şekilde kazanılmış bir maç istemiyoruz umut

Fatih Kuloğlu
11.12.2008, 13:44
Bence çoğu faul pozisyonunda haklı kendini yere atmıyor gerçekten kendisine faul yapılıyor ama heralde kendini yere bırakmayı falan bilmiyor ki hakemler hep es geçiyor :S

Mollasalihoğlu
11.12.2008, 14:15
takımın en vasat ooyuncusu

neye göre, kime göre??

böyle iddiaları görüş, istatistik ve örneklerle donatmak gerekmez mi??

macka61
11.12.2008, 14:38
bu çocuk samimi yürekten oynuyor ama forvet yeteneği sınırlı yoksa gol kralı olucak kaçırdıklarını atsa

ilhan
11.12.2008, 16:13
Ömer'im 18. dişiyle gol atması lazım. 17 bile kesmez :) Valla yetenekleri konusunda yorumda bulunmayacağım mücadele ediyor, pozisyona girmekten korkmuyor. İyi ya da kötü gol atıyor. Önemli olan topukla veya ayak ucuyla atması değil. Kaval kemiğiyle de atsa gol sayılıyor, gögüs kafesiyle de gol atsa gol sayılıyor. Önemli olan skora katkısı :) Gerçi berabere kalırsak veya yenilirsek yemediği hakaret kalmıyor ama alıştık artık.

Rasim YILMAZ
11.12.2008, 16:39
İyidin güzeldin de , sana attığın golün asistini yapan Gökhana o pası vermeyip kaleyi düşünmekle büyük yanlış yaptın:)

Durmak yok koşmaya devam, 2 haftada bir de bir gol attınmı , bu senede görevini yapmış sayılacaksın...

tsmetu
11.12.2008, 17:31
Ya umut gol attıkca kendisine güveni geliyor bence.Tabiki yanında gökhan gibi bir adam var ondanda iyi yaralanması lazım asistleri çok güzel yapıyor.Ama umut ona bunları yapmıyor.

Özkan Erdem
11.12.2008, 18:25
Son 3 maçında dikkatimi çeken bir nokta, 'timing' konusunda ciddi biçimde ilerleme kaydetmemiş olması. Artık geriden atılan toplara yükselirken daha doğru zamanlama yapıyor, kafasıyla daha çok topu aşırabiliyor. Tahmin ediyorum ki özel bir çalışma uyguluyor.

Sahada harcadığı emeği takdir etmeyi ihmal etmeden eklemek istiyorum; keşke top kontrolünü de bir nebze olsun artırabilse...

Uğur Erdoğan
11.12.2008, 18:31
umut bu sen bu takımın vazgeçilmezisin

Erkin Ekşi
11.12.2008, 19:31
kendine guveni gelmese daha iyi olur bence. basimiza ne geldiyse kendine guvendiginden geldi, serbest vurusu taca atmalar penalti kacirmalar,bombos pas atacagi pozisyonda kaleye vurmalar...
bari kendine guvenmeyip bunlari yapmasa biraz daha faydali olacak.

hamucera
11.12.2008, 21:52
trabzonsporluya yakısmayacak sekilde kendini yere atmaktan çekinmiyor . haklı haksız her pozisyonda hakeme itiraz ediyor.biz bu şekilde kazanılmış bir maç istemiyoruz umut

kullanıcı adındaki futbolcu Trabzonspora zarar vermekten başka hiçbir işe yaramamıştı. Umut haksız düşüyor buna itiraz edilmiyor zaten. yalnız haksızlık dersen takımı iyice bir süz bakalım çok şeyler beklediğimiz hatta yıldızlarımız dediklerimiz bile inanılmaz çirkeflikler yapıyor bazen. en azından umut çirkef oynamıyor.

SAmet_61.34
11.12.2008, 22:02
umut sen durusunla, hırsınla ve isteginle yaptıklarınla iyisin ve eminim daha da iyi olacaksın....
aynen katılıyorum . .. ;-)

Muhammed KOÇ
11.12.2008, 22:45
Haşmet Babaoğlu: ''Umut'un mutlak bir gol pozisyonu kaçıracağını bilmek bile önemli''

bu6TJ3P-YH0
bunu ben canlı izledim çok komikti gerçekten :D
ama helal olsun ilk söz almasında trabzonu konuştu..:alkış:

Ahmet Kuru
11.12.2008, 23:43
Umut Bulut inşallah kendine güvenen bu taraftarı mahcup etmez...

Cem Balcı
11.12.2008, 23:54
ah şu azmin hırsın kadar tekniğin;bitiriciliğin de olsa yokmu...

Uğurtan
12.12.2008, 16:44
Son 2 maçtır beğeniyorum, her ne kadar kavalla stop etse de hala :)

Bursa maçında da çok çalışkan olacağını gol atmasa bile asisti olucağını düşünüyorum..

.....
13.12.2008, 02:32
Seni pas geçmek istiyorum ama geçemiyorum ki :)

İnşallah bu takımdan ayrılmazsın.Yoksa seni çok özlerim.Duygularla hareket ediyorum biliyorum ama Umut bu takımın en önemli oyuncularındandır....

Dursun Kaplan
13.12.2008, 09:54
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/692-5N5T1Y8F.jpg

TAHSİN 61
13.12.2008, 14:09
penaltı atarsan bi daha hava alanında üstüne saldırcam umut yeter artık her topa atlama

Ali Tunahan Güllü
13.12.2008, 14:15
Son 2 maçtır beğeniyorum, her ne kadar kavalla stop etse de hala :)

Bursa maçında da çok çalışkan olacağını gol atmasa bile asisti olucağını düşünüyorum..

bende böyle düşünüyorum....

Murat'
13.12.2008, 14:25
Umut'la gökhan her geçen gün daha iyi anlaşmaya başlıyor...inşallah bugün ikisi de gol atar...

TS-Tiryaki
13.12.2008, 17:35
Allahima sükürler olsun haftaya sari kart cezalisi. OLEYYYYYYYYY. Bugün 10 gol atsaydin bukadar sevinmezdim. :mad: :mad:

Misina
13.12.2008, 18:08
Şu ana kadar ortaya konan performaslara bakarsak en iyi forvetimiz umut.

Murat'
13.12.2008, 18:13
Ne acı bir durum takımın en iyilerinden birisi sarı kart cezalısı oluyor ve bazı arkadaşlarımız seviniyor...Biz bu kafa ile şampiyon olamayız işte...

hamucera
13.12.2008, 18:16
Allahima sükürler olsun haftaya sari kart cezalisi. OLEYYYYYYYYY. Bugün 10 gol atsaydin bukadar sevinmezdim. :mad: :mad:

sana sadeec gülüyorum. 6 gol atan bir oyuncunun rakip defansı zorlayan bir oyuncunun takımın en golcü oyuncusunun kart cezalısı olmasına sevinebiliyorsun ya. Foruma ilk mesajlarından birisini yazsan diyeceğim ki rakip takımların destekçisin ama öyle olmadığını biliyorum.

ama merak ettiğim neden buraya yazarken helal olsun golünü attın, m
cadele ettin sahada boş gezenler senden utanmalı yazmak yerine kart görmesine seviniyorsun.

TS-Tiryaki
13.12.2008, 18:19
sana sadeec gülüyorum. 6 gol atan bir oyuncunun rakip defansı zorlayan bir oyuncunun takımın en golcü oyuncusunun kart cezalısı olmasına sevinebiliyorsun ya. Foruma ilk mesajlarından birisini yazsan diyeceğim ki rakip takımların destekçisin ama öyle olmadığını biliyorum.

ama merak ettiğim neden buraya yazarken helal olsun golünü attın, m
cadele ettin sahada boş gezenler senden utanmalı yazmak yerine kart görmesine seviniyorsun.

Cünkü umutun yerine Isaaci görmek istiyorum.

erol_izm
13.12.2008, 18:40
Umut koşuyormuş, Gökhan asist yapıyormuş, Hüseyin kesiciymiş. Yahu görevlerini yapsınlar. Umut koşmuş banane? 6 gol atmışmış. Yok atmasaydı canım. Zahmet etmiş. Gol atmak bu adamın görevi. İyi o zaman 34 hafta koşsun, 10 gol atsın ve biz -oh Umut yok demeyelim.

oflureis
13.12.2008, 18:40
takımdaki en boş adam gene kaval kemigiyle gol attti inanin bu adam gol attiginda sevinemiorum malesef gökhanda ona baka baka umuta benzedi

sessizkral_1
13.12.2008, 18:56
Cünkü umutun yerine Isaaci görmek istiyorum.

keşke İsaac danda bir cacık olmayacağını görebilsen.

Muhammet*
13.12.2008, 18:57
bu maç umutun en az eleştirilcegi maç

devilkid
13.12.2008, 18:58
adam 2 tirilyon para alıyo...musade edin de kossun...umut kosmasıyla bu takıma giriyosa vah halimize....

_SeRKaN_
13.12.2008, 18:59
Umut-İsaac yer değiştirmesini bırakalım artık...Umut'un son maçlarda bir forvet elemanı dışında preslede rakibi bunalttığını unutmayalım...Eleştirilmesi gereken biri varsa o da Gökhan Ünal'dır...

Anıl Caner
13.12.2008, 19:08
Bu başlıkta yorum yazarken dikkatli olun.

Bu saatten sonra artık Allah çarpar.

alper*
13.12.2008, 19:21
umut kesinlikle kovulmalı.
trabzonspor forması giyen bir oyuncunun bu kadar beceriksiz olmaya hakkı yok!

TS-Tiryaki
13.12.2008, 19:28
keşke İsaac danda bir cacık olmayacağını görebilsen.

Isaac daha 20 yasinda. Adam yazin Nijerya Milli takimiyla kaptan olarak Olimpiyatlarda oynadi. Bu Umuta verilen sansin yarisini Isaace verilse günahami gireriz??? Niye Isaac hep son on dakika oynuyor?? Umutun gecen haftalardaki performansini ve kacirdiklari golleri ne cabuk unutmusuz.

Sefa Murat Dokuz
13.12.2008, 19:40
Gol kaçırma makinesi Umut Çamaşır makinesi Gökhan
Isaac girdi top atmıyorlar çoçuğa umuta çok da iyi orta yaptı ofsayt verilen pozisyona...
Daha dk bir umut kız gibi vuruyorsun selçuğa çıkarsan gol olcak
TOpu yayda tutuon ayağından alıyorlar o kadar yavaş kalıon ki boş kaleye o ortaya direğe vuruyon 7 metre kale. O attığını da kaçırsaydın am Gökhandan daha çok hakediyorsun. Yinede bizim takımın golcüsü olamazsın.

Anıl Caner
13.12.2008, 19:58
harika bir kafa vuruşu yaptı direkten döndü.
çok güzel bir gol attı.
ikinciyi de attı ofsayt gerekçesiyle verilmedi.

mücadele ve koşma kısmını artık yazmıyorum bile. niyeyse hiç takım buna ihtiyaç duymuyormuş gibi umursamıyorsunuz.

daha iyisini oynar mı, oynar. ama sahada özellikle hücumda yattara ve sonradan dahil olan colman dışında olumlu işler yapan tek adamdı.

poetricus
13.12.2008, 20:57

takımdaki en boş adam gene kaval kemigiyle gol attti inanin bu adam gol attiginda sevinemiorum malesef gökhanda ona baka baka umuta benzedi

Gol kaçırma makinesi Umut Çamaşır makinesi Gökhan
Isaac girdi top atmıyorlar çoçuğa umuta çok da iyi orta yaptı ofsayt verilen pozisyona...
Daha dk bir umut kız gibi vuruyorsun selçuğa çıkarsan gol olcak
TOpu yayda tutuon ayağından alıyorlar o kadar yavaş kalıon ki boş kaleye o ortaya direğe vuruyon 7 metre kale. O attığını da kaçırsaydın am Gökhandan daha çok hakediyorsun. Yinede bizim takımın golcüsü olamazsın.
Seviye, ah seviye!

alper*
13.12.2008, 21:20
çok iyi bir oyuncu ise en azıdan 1 tane asist yap lütfen.
tek bir asist.oyuna katkısı sıfır.zorla o beğenilmeyen gökhanın attırdığı gollerle bir yere kadar dayandın ama göz var nizam var.
top sana geldi mi emin olduğum tek şey o topun bir şekilde tehlike yaratamadan senden çıkacağı. :mad:

Mesut
13.12.2008, 21:21
umut ne yaparsa yapsın bu taraftarın gözüne giremeyecek birde maçdan sonra kolbasti yapsın belki o zaman sevilir ne dersiniz

poetricus
13.12.2008, 21:25
top sana geldi mi emin olduğum tek şey o topun bir şekilde tehlike yaratamadan senden çıkacağı. :mad:
Golü görmediniz galiba.

TS-Tiryaki
13.12.2008, 21:25
Cok güzel kosuyor. Bu kosmasi cok faydali oluyor takima. Sen kosmaya devam et az kaldi yakinda olimpiyatlarda maratona katilirsin.

Fatih
13.12.2008, 21:26
Umut yapması gerekeni bu maçta yapmıştır.

Bu kadar acımasız olmayın.

alper*
13.12.2008, 21:30
Golü görmediniz galiba.
sayın hocam bu cevabınıza vereceğim cevap işi umut'un bitiricilik yeteneğine götürür.onun da ne kadar olduğu genelin malumu.

Erbay
13.12.2008, 21:51
Oyuna katkısı olmadığına sonuna kadar katılıyorum. Umut 3 senede bilmem kaç gol atsın sorun o değil ki? Sorun sırtı dönük oynayıp oynayamadığı, hava toplarını indirip indiremediği, topu kontrol edip edemediği bence. İkinci yarı gole kadar topa değemedi nerdeyse, hem de tek kale oynadık. Gol attı Allah razı olsun. Böyle devam ederse düz bir futbolcu olacak. Ben çok daha iyi futbolcu olacağını zannediyordum 2-3 sene önce. Koştu,mücadele etti bir gol attı. Sıradan bir futbolcu için çok güzel şeyler. Daha iyi olmak istiyorsa bunlar yetersiz.

Anıl Caner
13.12.2008, 22:25
tek bir asist.oyuna katkısı sıfır.zorla o beğenilmeyen gökhanın attırdığı gollerle bir yere kadar dayandın ama göz var nizam var.

alper sen baya baya şaşırmışsın.

umut'u sevmediğini falan filan yaz, bunun gerekçelerini yaz ama bir asist yap, oyuna bir katkın olsun yazma :).

bu maçta da çok net bir pozisyon hazırladı gökhan'a ilk yarıda.sivas maçındakini hatırlatmayayım zaten.

gol atamıyor, diğer her şeyi yapıyor diyordunuz. gol atmaya başladı şimdi asist yap ne olur diyorsunuz :).

son 5 maçımızda tayfun'un tek golünü çıkarırsan tüm gollerimizi bu adam attı.

biliyorum bu durumdan çok rahatsızsın ama takımın en golcü oyuncusu :).

Ömer SEVİNÇ
13.12.2008, 23:16
La Anıl bırak ciddiye alma ha onları:p

Emre B.
13.12.2008, 23:26
Adam 4 haftadır gol atıyo daha ne yapsın?

Mustafa K. Demirbaş
13.12.2008, 23:40
aferin Umut yine görevini layıkıyla yerine getirdin hani herkes senin gibi olsa

Arif Timurcioğlu
13.12.2008, 23:44
Çok güzel oynadı canla başla oynuyor takıma katkı yapmaya çalışıyor nazar değmesin. İlk yarıdaki pozisyonda direkte patlamasaydı çok iyi olacaktı.

Gökhan KAN
13.12.2008, 23:56
umut bu takımda her zaman olmalı o olmasa pozisyonda dahi olmaz

Cafer Bulur
14.12.2008, 00:35
1 gol atti,1 golü verilmedi, 1 pozisyonda ise direge takildi.
Gökhan a oranla yine daha etkiliydi.
Umutta son 4-5 mactir bir yükselis trendi görüyorum.Keske ayni seyleri gökhan icinde yazabilseydik.

hamucera
14.12.2008, 00:36

senin futbol anlayışın sanırım sadece önüne her gelen topu gol yapacak bir santrafor olmalı Trabzonsporda ve gol olarak değerlendiremesede asist olarak değerlendirmesi gerekiyor. evet göz var nizam var. bizde var ama sizde nasıl bir göz var anlamadım. görüşünüze saygı duymayı istiyorum ama o kadar acımasız eleştiriyorsunuz ki maçı izleyemeyip buradan birşeyler öğrenmek isteyen taraftarlarımıza kin kustuğunuz bir oyuncuyu kötülemenize ne gerek var.

gelen topların bir şlekilde tehlike yaratmadan senden çıkacağı kesin diyorsun 4 haftadır gol attığınıda mı göremiyorsun evet gerçekten göz var nizam var çok doğru yazmışsın.

takımda ISAAC ı görmek istiyorum diyen arkadaşlar bende ısaac ı görmek istiyorum ama umut kesilerek değil. umut olmadan ısaac ile oynadığımız maçları hiçmi izlemediniz, mümkünse bir izlayin gol pozisyonuna giremiyorduk,

İskender66
14.12.2008, 00:41
Benim gibi bu maçı izleyemeyen kişiler farklı uçlardaki yorumları okuyunca iki arada bir derede kalır. Şimdi Umut iyi mi oynadı yoksa kötü mü?

Cafer Bulur
14.12.2008, 00:45
Benim gibi bu maçı izleyemeyen kişiler farklı uçlardaki yorumları okuyunca iki arada bir derede kalır. Şimdi Umut iyi mi oynadı yoksa kötü mü?
Gökhan a oranla daha etkiliydi,böyle söyleyeyim.
Iyi veya kötü oynadigi söylenemez.Bence vasatti.

yaranozlu
14.12.2008, 00:52
hırs iyi de mantık da olacak. Top tekniği yok, bitiricilik yok, eski maçlarına göre bir gömlek iyiydi ama eski maçları felaket olduğundan yetersiz. Dinlendirilmeli

devilkid
14.12.2008, 01:12
bu adamı nasıl hala savunuyorsunuz....adam bu sezon kaval kemiğiyle gol atma rekoru kıracak...gokhan ona asist yapmaktan asist kıralı olacak...adam da sıfr teknık ve top kullanma yeteneği var..umut efendi daha macın 2 dk gol pozisyonunu harcayıp birde burnu havada arkasını donup gidecek...bıraksın bu işleri...koşmayla adam olunmuyo...bak jardele adam 1 metre karede top oynadı gol kralı oldu...umutta neymiş cok kosup çabalıyomus...madem kosan işimizi gorcek omer rıza nıye gitti...

Arif Timurcioğlu
14.12.2008, 03:05
Umuttaki şu hırs gökhanda olsa önümüzde takım duramaz.

Erkin Ekşi
14.12.2008, 05:19
ya ben bu adami anlamiyorum ya
dakikda 93 hala itiraz ediyor...susup oyna bi dakka once ofsayt mofsayt gol atmissin 1 dakka oncede adamlar atmis belki sende atarsin,hala mahalle kadinlari gibi hakeme konusuyor hayret bisey ya.

Muhammet
14.12.2008, 09:24
Her zamanki gibi yine koştu, çırpındı.

Esas yapması gerekeni yapıp gol de attı. Yetmedi maalesef.

genç61
14.12.2008, 09:54
ben yanlsımı gordum bilmiyorum gene kavalıyla attı golu galiba ne kaval var adamda valla

alper*
14.12.2008, 10:00
şu futbolcuları savunmaktan vazgeçin.
onları savunacağız diye arkadaşlarınızı kırıyorsunuz (tabi arkadaş gözü ile bakıyorsanız.)
bana ne umut hüseyin şu bu ondan,hatta futboldan da.
ben umut'u eleştiriyorum çünkü trabzonspor taraftarıyım.ama siz beni eleştiriyorsunuz.ne hakla?
yoruldum artık bu işlerden.dünyanın en önemli olayı futbolmuş gibi birbirimizi yiyoruz burada.
kimsenin kimseyi kırmaycağı bir yer olur inşallah buralar.ben uzunca bir süre uğramayı düşünmüyorum dağa küsen bir tavşan olarak.
görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Mesut
14.12.2008, 10:04
ula yok bu umut 50 golde atsa bişe bulup soylersiniz valla ben anlamıyorum nasıl bir göz var aklıma bir tek şey geliyor önyargı başkada bişe gelmıyor
yok kavalla atmış yok onla atmış futbol sonuc işidir kimse bakmıyor bu adam güzel gol atmış 2 gol yerine sayalım gol goldur atmasa niye atamıyor diyeceksiniz atıyor kavalla atıyor diyorsunuz biraz fazla oluyorsunuz

genç61
14.12.2008, 10:13
ya sen begen al tursusunu kur
ben begenmiyom boyle golcu olmaz olursada boyle her hafta kafayı yeriz

Mesut
14.12.2008, 10:18
ya sen begen al tursusunu kur
ben begenmiyom boyle golcu olmaz olursada boyle her hafta kafayı yeriz

arkadaşım laflarını düzgün kur ne demek turşusunu kur seviyeyi düşürme begenmeyebilirsin bu senın hakkın herkesin düşüncesi kendine

Mesut
14.12.2008, 10:34
ha bide bir arkadaş çok sevinmişti umut bulut cezalı diye ona iyi bir haberim var umut cezalı değil tayfun cora cezalı eskişehir macında umut sahada yani

Hüseyin İlkin
14.12.2008, 10:56
Takımın iyilerindendi ...

Muhammet
14.12.2008, 11:03
Yalnız goller atmaya başladı Umut.

Daha da iyi olur umarım.

Fatih Kuloğlu
14.12.2008, 11:19
Çok beğeniyorum son maçlarda gol atıp savaşıyor daha ne yapsın?

İskender66
14.12.2008, 11:26
Gökhan a oranla daha etkiliydi,böyle söyleyeyim.
Iyi veya kötü oynadigi söylenemez.Bence vasatti.
Teşekkürler yorum için ;)

ApoCaN28
14.12.2008, 12:05
Takımda ki çoğu futbolcu gibi vasat değildi...
Yine koştu çabaladı topu direkten döndü gol attı ...2. yi attı ofsayttı...
Neyse Gökhan mı Umut mu Gökhanı biraz aklı başına gelmesi ve toparlanması için bide mücadelesi için umut ...
ısaac ile beraber oynayabilir...

Uğur Ö.
14.12.2008, 13:24
şu forvetlere gol pozisyonu çalıştırılmıyormu bu kadar beceriksizlik olmaz

pReN@_61
14.12.2008, 13:47
Direkten dönen top gol olsaydı keşke...ah ulan ah..

Samet Yildirim
14.12.2008, 14:35
vasatin üzerinde oyandi ama bizim golculer nezaman top saklamayi ögrnecekler bilmiorum

Süleyman Eruyar
14.12.2008, 19:32
hey gidi garip umut, gol atarsın sevilmezsin, 90 dakika koşarsın sevilmezsin, hey gidi garip umut hey gidi.. ne olacak senin bu halin...

Adem Erdoğan
14.12.2008, 20:06
Hüseyin, Tayfun ve Umut gibi futbolcularla şampiyonluk hayalden öteye geçemez.

Merak ediyorum şampiyon olduk diyelim bu adamlar Ronaldo'nun Messi'nin vs. karşısında nasıl oynayacaklar.

Ersun hoca deveyi hendekten atlatmaya çalışıyor ama daha birkaç hafta önce küme düşecekler diye dalga geçtiğimiz takımlar burnumuzun dibine geldi.

Uğur Ö.
14.12.2008, 22:16
bitiricilik ve beyin olsa şuanda barcaya bile giderdin ama yok

6Şafak Aydın1
15.12.2008, 02:45
bitiricilik ve beyin olsa şuanda barcaya bile giderdin ama yok

olmaz olurmu gol/pozisyon yüzdesini 5 %`den 8 %`e cikardi 3 sezonda. Bu da demek oluyorki 9 sezon sonra 17% ile oynayacak fenami.

Serdar A
15.12.2008, 06:38
olmaz olurmu gol/pozisyon yüzdesini 5 %`den 8 %`e cikardi 3 sezonda. Bu da demek oluyorki 9 sezon sonra 17% ile oynayacak fenami.

Hiç olmazsa biraz araştırsaydınız , yorumunuz belliki " bilgisizce " yazılmış .

Umut Bulut'un kariyerinde gol/pozisyon oranı %30 civarındadır . Bu rakam geçen sezon tam olarak %27 idi . ( 14/51 )

Tam rakamlar elimde yok ama Fatih Tekke'nin ortalamasınında %30-35 civarında olduğunu hatırlıyorum .

Dünyada ideal forvetlerin gol oranı çok kabaca 1/3 civarındadır . Umut bu anlamda sadece bir adım geridedir . Söylediğiniz gibi dramatik farklar yoktur .

mizah
15.12.2008, 10:57
umuta kizmam,kizamam ben.cünkü mac baslar baslamaz terinin son damlasina kadar kosuyor,mücadele ediyor,top calmaya calisiyor.becerisi bu kadar.golcü özelligi yok malesef.son vuruslari isabetli degil.lakin sunu biliyorumki iyi niyetli.paramin hakkini vermeliyim diyen cani gönülden oynayan ama becerisi kisitli olusundan dolayi istenileni sunamayan bir oyuncu.hic degilse gökhan gibi vurdumduymaz degil.hadi gökhan sen gol yollarinda istenilen vurusu yapamiyorsun anladikta kosmak becerimi istiyorda kosmuyor sahada geziniyorsun.pres yap hic degilsede umut gibi diger yönden beceriksizligini ört.insanlarda iyi niyetli mücadele etti,ter döktü ama kapasitesi bu desinler.kizmamiz gereken umut degil o yüzden kizamiyorum.elinden gelenin en iyisini yapmaya calisiyor.arkaslar umut kendi kabiliyet sinirlarinin icinde yüzde %100 oranla oynuyor.yargilanmasi gerekenler bu orani bulamayip takima zarar verenler.

6Şafak Aydın1
15.12.2008, 11:44
Hiç olmazsa biraz araştırsaydınız , yorumunuz belliki " bilgisizce " yazılmış .

Umut Bulut'un kariyerinde gol/pozisyon oranı %30 civarındadır . Bu rakam geçen sezon tam olarak %27 idi . ( 14/51 )

Tam rakamlar elimde yok ama Fatih Tekke'nin ortalamasınında %30-35 civarında olduğunu hatırlıyorum .

Dünyada ideal forvetlerin gol oranı çok kabaca 1/3 civarındadır . Umut bu anlamda sadece bir adım geridedir . Söylediğiniz gibi dramatik farklar yoktur .

o kadar arastirdiniz ve Fatih Tekke ile Umut Bulutu ayni keseye koyuyorsunuz, yorumunuzu tebrik etmek gerekir. :alkış:

6Şafak Aydın1
15.12.2008, 11:52
yanlis anlamayin arkadaslar bence forvetlerimiz daha iyi olabilselerdi simdi camiada ayaklanmalar, isyanlar, protestolar you name it vs. olmiyacakti ve dahada iyi yerlerde olabilirdik ve olurduk . Birde senelerdir 10 Numarayi tasidigina anlam veremiyorum. Bu kadarmi kayboldu numaralarin anlamlari.

mizah
15.12.2008, 11:55
fatih tekke ve umut bulut.. arada kocaman dag gibi bir fark.her yönüyle üstelik.verilen rakamlarin dogruluk payida inandirici degil.bu takimda fatih tekke olsa biz suan acik ara liderdik belkide.

DarthVader
15.12.2008, 13:02
Umut en son ayakla golü ne zaman attı yaw? Benim gördüğüm attığı gollerin hepsini kaval kemiğiyle vurarak attı. Ayağında bi sorun mu var acaba:) Mücadeleci olması da ona olacak isyanımı büyük ölçüde bastırıyor...

ApoCaN28
15.12.2008, 13:48
Adam kaval kemiğiyle atmayı seviyor belki:D

Sen umut boşver ne derseler desinler ...

Gerçi bende diyorum bitiriciliğin az daha iyi olsun diye ama...

karim@benzema10
15.12.2008, 14:39
Umut en son ayakla golü ne zaman attı yaw? Benim gördüğüm attığı gollerin hepsini kaval kemiğiyle vurarak attı. Ayağında bi sorun mu var acaba:) Mücadeleci olması da ona olacak isyanımı büyük ölçüde bastırıyor...

kaval kemik golleri ile dünyada tek örnek umudumuz acaba ne zaman ayak içi ile gol atmayı düşünüyor:D2-3 hafta arka arkaya gol atman senin hakkında olan olumsuz düşüncelerimi değiştirmiyor.yeteneklerin kısıtlı ve senden top sürmeni de beklemiyoruz o tamam da ama top da tutamıyorsan senin büyük takımda yerin olmadığını gösteriyor.

Ahmet Kuru
15.12.2008, 15:15
Adam forvet olarak son iki haftada gollerini atıyor...
Nasıl eleştiriyorsak öylede övmeliyiz...
Ama devamlılık konusunda sıkıntıları var...
Bakalım ikinci yarı neler olacak..

ilhan
15.12.2008, 15:32
Umut'u savunma babında çığır açıyorum.

Top tekniği iyi olsa Real Madrid'de oynardı.

OLCAY ÇAKIR
15.12.2008, 16:17
Umut gibi,Serkan gibi durmak bilmeyen futbolcuların kusurları varsa da görülmez.

Ben şahsen bu tip 5 oyuncun olsun sırtın yere gelmez diyorum.

Bu arada oyuncularımızın hepsi hırslı ve iyi niyetli bundan şüphem yok.

Ama bu bir tarz meselesi,Tuncay'da böyleydi.

Serdar A
15.12.2008, 16:40
o kadar arastirdiniz ve Fatih Tekke ile Umut Bulutu ayni keseye koyuyorsunuz, yorumunuzu tebrik etmek gerekir. :alkış:

Siz gol/pozisyona girme oranından bahsettiniz bende iki futbolcuyu bu yönden kıyasladım . Yaptığım ikisini bir kefeye koymak değil , önce ne yazılıyor onu anlayın .

Burada dalga geçmekle , cevap gelincede sağa sola çekmekle bir şey kanıtlayamazsınız . Verdiğim bilgi yalnışsa düzeltin .

karatasof
15.12.2008, 18:19
Ne kadar iyi niyetle bakarsam bakayım ben Umut'un iyi bir golcü olabileceğine ihtimal vermiyorum.O kadar rahat pozisyonlarda o kadar kötü vuruşları var ki insana saç baş yolduruyor.Bursa maçında rakip topçu Gökhan Güleç yirmibeş metreden topu öyle güzel yere vuruyorki bizim Umut'u üç gün çalıştırsan öyle bir vuruş yapması mümkün değil.Adam attığı golü bile kaval kemiği ile atabiliyor.İlk yarıda Yattara'nın alda at dediği ortaya kale yerine direğe nişanlayan topçumuz Allah'ın bir lütfu ile yeniden ayağına gelen topu o kadar çok inceledi ki beş metre geriden gelen Bursa'lının önündeki topu aldığını bile fark edemeyerek salladığı boş tekme neticesi dengesi bozuluyordu.

6Şafak Aydın1
15.12.2008, 18:23
Siz gol/pozisyona girme oranından bahsettiniz bende iki futbolcuyu bu yönden kıyasladım . Yaptığım ikisini bir kefeye koymak değil , önce ne yazılıyor onu anlayın .

Burada dalga geçmekle , cevap gelincede sağa sola çekmekle bir şey kanıtlayamazsınız . Verdiğim bilgi yalnışsa düzeltin .

Serdar A
15.12.2008, 22:02

Türkçe okuyup anlamada problemleriniz varsa , oturup laf anlatacak değilim .

6Şafak Aydın1
15.12.2008, 23:13
Türkçe okuyup anlamada problemleriniz varsa , oturup laf anlatacak değilim .

evet ALMANYA`da yasiyorum!

ve size 3 defa ayni cevabi vermek gerekmekte:

Hekimoğlu
18.12.2008, 11:47
Bir asistte sen Gökhan'a yap diyeceğim ama nerde sende o yetenek bir defa pasın şiddetini ayarla dişlerimi kıracam.

hamucera
18.12.2008, 12:55
ya ben anlamıyorum. gökhan için o kadar asist yapacağına gol at derler, umut içinde gol atıyorsun ama asist nerde derler. umut daha çok ceza sahasında oynuyor, gökhan daha çok sol açık gibi kenardan tople geliyor, topla oynamayı seviyor. sonuç olarak son 4 maçta gökhan umut a asist yapmış umut gol atmış, sol bek alınınca gökhanda daha fazla ceza sahasına girerse o zaman umut da ona asist yapabilir. gol atamaığı için eleştiriliyordu, 6 gol attı şimdi iş asist yapamamaya geldi.
hey Allah'ım ne günlere kaldık. birazda eleştiri yaparken gözlerimizi kapatarak yapmayalım. umut çok iyi bir forvet olmayabilir. ama takımda olması gereken bir oyuncu. tekrar ediyorum umut olmadan çıktığımız maçlara bakın ceza sahası içinde pozisyon bulamıyorduk. umut hırsı ile ceza sahası içinde boş alan yaratılmasına katkısı çok fazla. bunuda görmezden gelmeyin artık

hamucera
18.12.2008, 13:06
şu futbolcuları savunmaktan vazgeçin.
onları savunacağız diye arkadaşlarınızı kırıyorsunuz (tabi arkadaş gözü ile bakıyorsanız.)
bana ne umut hüseyin şu bu ondan,hatta futboldan da.
ben umut'u eleştiriyorum çünkü trabzonspor taraftarıyım.ama siz beni eleştiriyorsunuz.ne hakla?
yoruldum artık bu işlerden.dünyanın en önemli olayı futbolmuş gibi birbirimizi yiyoruz burada.
kimsenin kimseyi kırmaycağı bir yer olur inşallah buralar.ben uzunca bir süre uğramayı düşünmüyorum dağa küsen bir tavşan olarak.
görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

uzunca süre yoksun demişisn. kimseyi kırmak değil aslında kimsenin düşüncesi. sadece görüş farklılıklarından kaynaklanıyor. öyleki sen şu adamı savunmaktan vazgeçin diyebiliyorsan buradaki diğer arkadaşlarda umut u savunma fikrini aynen yazdıklarınıza itiraz olarak paylaşabilir. ve şu adam dediğiniz adam ne olursa olsun Trabzonspor umuzun en çok gol atan oyuncusu konumunda şu anda. Bizler içinde umut, hasan,gökhan, hüseyin önemli değil ama trabzonspor taraftarı olduğumuz için her biri bizim için bir değer ve önemli şahsiyetlerdir. sevmeyebilirsiniz veya sevmeyebiliriz ama hakaret vari kelimeleri kullanmak şu bu tarzı kelimeleri kullanmak kendi oyuncularımız için doğru olmadığı kanısındayım. Trabzonspor taraftarı takımı yönetimi olarak iyi bir ivme yakalamış gerek hakem hataları gerek basın ile bu başarının önü kesilmek istenmektedir. böyle bir ortamda taraftarlarda futbolcularını yerden yere vurursa başarı nasıl gelecektir çok merak ediyorum. bu sadece umut için değil tüm takım için geçerlidir. eleştiri yapılmalı ama seviyesi aşılmadan yapılmalıdır
bunlar benim düşüncelerim katılmak istemeyenler katılmayabilir tabiki ama tek isteğim federasyon, hakemler, basın, ve rakiplere karşı durmak zorunda olduğumuz zamanlarda bari birlik olmayı becerebilelim.

Hekimoğlu
18.12.2008, 14:58
ya ben anlamıyorum. gökhan için o kadar asist yapacağına gol at derler, umut içinde gol atıyorsun ama asist nerde derler. umut daha çok ceza sahasında oynuyor, gökhan daha çok sol açık gibi kenardan tople geliyor, topla oynamayı seviyor. sonuç olarak son 4 maçta gökhan umut a asist yapmış umut gol atmış, sol bek alınınca gökhanda daha fazla ceza sahasına girerse o zaman umut da ona asist yapabilir. gol atamaığı için eleştiriliyordu, 6 gol attı şimdi iş asist yapamamaya geldi.
hey Allah'ım ne günlere kaldık. birazda eleştiri yaparken gözlerimizi kapatarak yapmayalım. umut çok iyi bir forvet olmayabilir. ama takımda olması gereken bir oyuncu. tekrar ediyorum umut olmadan çıktığımız maçlara bakın ceza sahası içinde pozisyon bulamıyorduk. umut hırsı ile ceza sahası içinde boş alan yaratılmasına katkısı çok fazla. bunuda görmezden gelmeyin artıkHem gol atıp hem asist yapan forvet isteyerek haksızlık ettik sanırım.Umut senin neyine zaten asist sen kaval kemiği ile gollerine devam et lig 4.lüğü için gayet yeterli bir forvetsin.

ApoCaN28
18.12.2008, 18:14
Umut lig 4.lüğü için
Isaac lig 3.lüğü için
Gökhanlig 2.liği için
...... lig 1.liği için

Özgür Öztürk
18.12.2008, 18:30
Umut lig 4.lüğü için
Isaac lig 3.lüğü için
Gökhanlig 2.liği için
...... lig 1.liği için

onun için de 09 FT :)

nesta61
18.12.2008, 20:36
arkadaslar hic merak etmeyin bu hafta umut 4 cu sari kartini yiyip cezali duruma dusecek ve fener macinda oynamayacak bizlerde raha bir nefes alicazzzzzzzzzzzzz :)::):):) kusura bakma umutcugum dost aci soyler ;)

kamyonetçi
19.12.2008, 00:55
Umut son haftalarda oldukça formda ve iyi işler yapıyor.Takımdan kesileceğini düşünmüyorum.Bursa maçında attığı gol (ofsayt olan)usta işi goldü.Benim anladığım Umutun kendini geliştirmek adına çok çaba sarfettiğidir.Zaman zaman saha içinde ondan beklenmeyecek kadar iyi hareketler yaptığına şahit oluyoruz bu yıl.Yine Bursa maçında Gökhana attığı top var karşıkarşıya kaldı.Bu ancak çalışmayla olabilir.
Mesela Konya maçı,hatırlayın 2-1 yenikken konya cümbür cemaat bizim ceza alanında,korner atışı kullanıyor.Dönen top Umuta geliyor,arkasında stoper var ama dönmeyi başarıyor ve topu Serkana kazandırıyor oda Isaaca atıyor ve gol.Umutun bunu yaptığına inanamadım.Buna benzer birsürü örnek verebilirim bu sene için.

Umutu en çok eleştirenlerdenim,hatta yerden yere vuranlardan ama bir gerçek varki ,Umut gelişme gösteriyor ve takıma her maçta daha fazla katkı sağlıyor.Umarım böyle devam eder.

Anıl Caner
19.12.2008, 01:20
arkadaslar hic merak etmeyin bu hafta umut 4 cu sari kartini yiyip cezali duruma dusecek ve fener macinda oynamayacak bizlerde raha bir nefes alicazzzzzzzzzzzzz :)::):):) kusura bakma umutcugum dost aci soyler ;)

rahat nefesi liderlikten yeterince uzaklaşınca alacaksın sanırım.

bi de kaval kemiği kırılsın diye dua et , tam olsun.

Hüdai Pervaneli
19.12.2008, 01:56
umut bu hafta cezali

Ömer SEVİNÇ
19.12.2008, 15:38
Umut bu hafta cezalı değil.

Ama ceza alması için dua edenler oldukça cezalı olsa ne olur olmasa ne olur? Ayıptır, günahtır..

Ali İhsan
19.12.2008, 16:04

İnşallah almaz çünkü biz feneri orada ancak tüm gücüyle savaşan Umut gibi oyuncularla yeneriz...

ApoCaN28
19.12.2008, 16:28
Fener Maçında Cezakı olması bizi kesinlikle etkiler tamam Umut son vuruşlarda zayıf bi futbolcu olabilir ama bu takımın en presçi oyuncularından birisi...

Gökhan KAN
19.12.2008, 16:43
umut u begenmiyolar ya hayret bisey her sene 15 gol atar daha ne yapsın gecen sene attıgı goller olmasa hezimete ugrardık...

halil ibo
19.12.2008, 17:01
Umut'u İNSAFSIZCA eleştirenler Primier ligde yada La Liga santrafor olarak oynuyorlar herhalde.
Yada eğer öğrencilerse okul birincisi,meslek sahibi iseler mesleklerinin piri konumundalar !
Hiçbir Trabzonspor futbolcusu bu kadar ağır eleştirileri hak etmiyor.İnsaf sınırlarını aşmadan tabii ki eleştirin.
Ancak takımın 18'e bile giremeyen oyuncusunu ti'ye almaya,seviyesizce eleştirmeye hiçbirimizin hakkı olmadığını düşünüyorum.

Muhammet
19.12.2008, 18:12
Güvenimiz tam.

Son haftalarda goller atmaya da başladı.

Arkandayız Umut.

Hüseyin İlkin
19.12.2008, 18:13
Umarım bir kart görmeden maçı tamamlar ...

Mesut
20.12.2008, 10:32
umut aman kart görme fener macında lazımsın bize aman kart görme senın kart görmeni 4 gözle bekleyenleri sevindirme sen sahayı çık topunu oyna

Muhammet
20.12.2008, 13:05
Evet, her ne kadar bazıları kart görüp 1 hafta cezalı olmasını istese de, aklı başında her Trabzonsporlu Umut'un şu an itibariyle takımın önemli oyuncularından olduğunu bilir.

O yüzden, umarım kart görmezsin. İtiraz etme tamam. Sen bırak, Gökhan senin yerine itiraz eder.

Fatih
20.12.2008, 14:37
Umut haklı ol veya olma ama lütfen hakeme itiraz etme.

Cem Balcı
20.12.2008, 16:29
Umarım bir kart görmeden maçı tamamlar ...

umarım gol atarak maçı tamamlar...

Bahtiyar
20.12.2008, 17:17
haydi umut gol bekliyorum. hiç bir zaman iyi niyetinden şüphe etmedim.

Gökhan KAN
20.12.2008, 17:18
umut bugün takar bi tane

Anıl Caner
20.12.2008, 17:50
umut gördüğün gibi haftalardır takımın tüm gollerini atmış olsan da taraftar hala fazlasını istiyor senden. Yapabileceğini biliyorsun, çık ve yap gene. Allah yardımcın olsun.

.....
20.12.2008, 17:52
Bu gün senden gol bekliyorum hadi göster kendini

Muhammet
20.12.2008, 21:22
Çok görünmedi ortalarda.

Gökhan iki uygun top indirdi, yararlanamadı onlarda.

Bunun dışında çok ciddi pozisyonlar yakalamadı.

Ve şükürler olsun, maçı kart görmeden tamamladı.

ÜNAL
20.12.2008, 21:25
Umut sahadamıydı?

Umarım geçici bir durumdur.Gökhan'a pozisyon üretmen lazım.