PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

ApoCaN28
29.09.2008, 13:26
Bu Hakemlerin de gıcığı var Umuta Umut tam defansın arkasına srkıyor ofsayt alakasız oluyo çoğu tabe...

Mahmut Baran
29.09.2008, 14:26
kaval kemiğin olmasa sen ne yapardın acaba.. ligdeki tüm takımların düştüğğü kadar ofsayta düşüyorsun yeter artık ya bir dikkat et artık.öyleki yan hakemler bile artık pozisyonda seni görünce nasıl olsa ofsayt diyerek pozisyonlarımızı yiyor bayrak kaldırarak.. dikkat et artık umut. hemen her ölen pozisyonumuzda ayak altında dolaşıyorsun. maçlarda canhavliyle koşuyor olmasan bizim rakip oyuncumuz formamızı giyip sahaya çıkmış diycem

seyyah61
29.09.2008, 14:55
Umut hala ve hala takimdaki en sevdigim oyuncusun.
Böyle devam et.
Cogumuz görmezden geliyoruz ama Umut bu ligde en iyi defansin arkasina sarkan oyuncu ve bu özelligi yüzünden bircok kez kaleciyle karsi karsiya geliyor ve bazen de haksiz olarak ofsayt veriliyor.
Kacirdiklarinin daha fazlasini atacaktir.
Sadece ilk golü atamamanin baskisi ile kacirdigini zannediyorum o pozisyonlari.

Ali Tunahan Güllü
29.09.2008, 16:21
UMUT bence açılır artık konyadada atar:D

Serdar A
29.09.2008, 20:28
Yazdıklarınızın hemen hepsini takip etmeye çalışıyorum ve çoğunada katılıyorum ,fakat umut konusunda %100 hemfikir değiliz.
Umut çok mücadele ediyor,koşuyor,yıpratıyor,boğuşuyor ve iddaa ediyorum hiçbir forvetin atamayacağı inanılmaz goller atıyor.Attığı goller gerçek anlamda bir golcünün atacağı tipten goller değil.Mesela Umut'un attığı gollerin çoğunu bana göre Fatih Tekke,Ümit Karan,Semih,Bobo,Ersen,Gökhan atamaz.Örnek vermek gerekirse geçen sen Ömer'e pres yapıp ayağını uzatıp attığı gol.O golü Türkiye'de Umuttan başka kimse atamaz.Bu özelliğine karşı önünde saygı ile eğiliyorum.
Kalan maçlarda Umut'u şimdi eleştireceğim yönlerden izlemenizi rica ediyorum.Bir takımın komple ileriye çıkabilmesi ve rakip sahaya yerleşmesin rakip üstünde baskı kurmasının en önemli nedenlerinden bir forvetlerinin ileride topu tutabilmesi ve kanatlara veya orta sahaya topu dağıtmasıdır.Bu özellik oyun sıkıştığı zamanda oyunu çözmek içn kullanılan bir özelliktir.Umut malesef ayağında top tutamıyor,yani topu tutup kafasını 2 sn. kaldırıp sağına soluna pas atamıyor.Adam geçme yeteneği bire birde malesef yok,düz alanda koşu yaparak geçmesine lafım yok.Maç boyunca defanstan,orta sahadan veya kanatlardan yapılan ortalarda aldığı hava topu sayısı çok çok azdır.Dikkat edin çıktığı her hava topuna çok dengesiz çıkıyor.Bana göre çok hırslı olmasının zararını burda görüyor.Bir maçta 3 tane hava topunu bizim takım oyuncusuna kazandırsın,bir de ayağındaki topu 3 defa bizim oyuncuya atıp atağı olgunlaştırsın,bunu da sürekli hale getirdiği zaman Umut harika bir oyuncu olur.Son vuruş kalitesi olduğuna inandığım bir oyuncu fakat bana göre hala o özelliğini gösteremedi.
Sonuç olarak; Umut çok mücadele etmesine rağmen çokta dağınık oynayan bir yıldız adayı oyuncumuzdur.Dediklerimi yaparsa 2 sene içinde müthiş bir topçu olur.
Bu eleştirilerimi yıkıcı değil yapıcı eleştiri olarak algılanamanız dileğiyle...

Sevgili Agahozlu , hepimizin farklı bir değerlendirme sistemi olması doğaldır . Doğal olmayan her konuda hemfikir olunması zaten :)

Tıpkı benim gibi mücadele gücünü ön plana çıkarmışsınız . Benim anlatmaya çalıştığım zor pozisyonlardaki becerisini benden çok daha iyi betimlemişsiniz .

Umut süper ligde mücadele ettiği her yıl 15 gol atıyor . Sadece bu grafiği koruyarak bile 27 yaşında 100 gol bandını aşacak . Bu na mı katılmıyorsunuz ?

Sahada iken formasının , Trabzonsporluluğunun hakkını elinden geldiğince vermeye çalışan , klübüde oturduğu zaman asla problem yapmayan , sonradan oyuna girdiğinde dahi takımına puan getirecek azmi ortaya koyan bir futbolcu üstelik oynadığı yıllarda takımın en golcü oyuncularından biri ise Trabzonspor'un sembol isimlerinden biri olamaz mı ?

Söylediklerimde %100 katılmadığınız nedir ? İnanın anlayamadım ...

Sorun sizinde söylediiniz gibi başka bir noktada . Trabzonspor taraftarının Umut'u değerlendirirken yaptığı çok genel bir yalnış olduğuna inanıyorum .

Umut bir santrafor mu yoksa forvet mi ? Bir forvetin saha içindeki görevleri sahip olması gereken nitelikler nelerdir . Bu fark inanıyorum Trabzonspor taraftarının kafasındaki santrafor modeli ile Umut arasındaki farklılığı ortaya koyacaktır .

Geçmiş iki yılda nasılki farklı oyunculardan sol kanat yaratma çabasına girdiysek Umut'ta da durum gezici bir forvetten hedef santrafor yaratma çabasına döndü .

Her futbolcunun bir yapabildikleri vardır , birde henüz yapamadıkları ... Umut'a yapamadığı bir görev verilirse veriminin düşeceği muhakkaktır . O çok özel karakteri sayesinde mücadele etmekten geri durmaz , ancak bu iyi niyeti ile yapabilecekleri sınırlıdır . Umut'a iyi yapabildiği özelliklerini gösterebileceği bir görev verirseniz asıl verimi almaya başlarsınız .

Dünyadaki her iyi hücum oyuncusu mutlaka çok iyi top saklar , mutlaka hava topu mücadelesi ve zamanlaması çok iyidir vs gibi kriterler getirebilirmiyiz ? Hücum oyuncusu eğer avantajlarını gösterebileceği bir pozisyonda ve taktik kurgu ile sahaya sürülürse ön plana çıkar . Bir teknik direktör bu hususta dengeyi kuramaz ise oyuncudan alınan veriminde düşmesi kaçınılmazdır .

Bunun dünyada sayısız örneği var . Hemde öyle 3-5 milyonluk topçularla sınırlı değil , 20 -30 milyonluk dünya çapında futbolculara kadar .

agahozlu
29.09.2008, 21:36
Sevgili Agahozlu , hepimizin farklı bir değerlendirme sistemi olması doğaldır . Doğal olmayan her konuda hemfikir olunması zaten :)

Tıpkı benim gibi mücadele gücünü ön plana çıkarmışsınız . Benim anlatmaya çalıştığım zor pozisyonlardaki becerisini benden çok daha iyi betimlemişsiniz .

Umut süper ligde mücadele ettiği her yıl 15 gol atıyor . Sadece bu grafiği koruyarak bile 27 yaşında 100 gol bandını aşacak . Bu na mı katılmıyorsunuz ?

Sahada iken formasının , Trabzonsporluluğunun hakkını elinden geldiğince vermeye çalışan , klübüde oturduğu zaman asla problem yapmayan , sonradan oyuna girdiğinde dahi takımına puan getirecek azmi ortaya koyan bir futbolcu üstelik oynadığı yıllarda takımın en golcü oyuncularından biri ise Trabzonspor'un sembol isimlerinden biri olamaz mı ?

Söylediklerimde %100 katılmadığınız nedir ? İnanın anlayamadım ...

Sorun sizinde söylediiniz gibi başka bir noktada . Trabzonspor taraftarının Umut'u değerlendirirken yaptığı çok genel bir yalnış olduğuna inanıyorum .

Umut bir santrafor mu yoksa forvet mi ? Bir forvetin saha içindeki görevleri sahip olması gereken nitelikler nelerdir . Bu fark inanıyorum Trabzonspor taraftarının kafasındaki santrafor modeli ile Umut arasındaki farklılığı ortaya koyacaktır .

Geçmiş iki yılda nasılki farklı oyunculardan sol kanat yaratma çabasına girdiysek Umut'ta da durum gezici bir forvetten hedef santrafor yaratma çabasına döndü .

Her futbolcunun bir yapabildikleri vardır , birde henüz yapamadıkları ... Umut'a yapamadığı bir görev verilirse veriminin düşeceği muhakkaktır . O çok özel karakteri sayesinde mücadele etmekten geri durmaz , ancak bu iyi niyeti ile yapabilecekleri sınırlıdır . Umut'a iyi yapabildiği özelliklerini gösterebileceği bir görev verirseniz asıl verimi almaya başlarsınız .

Dünyadaki her iyi hücum oyuncusu mutlaka çok iyi top saklar , mutlaka hava topu mücadelesi ve zamanlaması çok iyidir vs gibi kriterler getirebilirmiyiz ? Hücum oyuncusu eğer avantajlarını gösterebileceği bir pozisyonda ve taktik kurgu ile sahaya sürülürse ön plana çıkar . Bir teknik direktör bu hususta dengeyi kuramaz ise oyuncudan alınan veriminde düşmesi kaçınılmazdır .

Bunun dünyada sayısız örneği var . Hemde öyle 3-5 milyonluk topçularla sınırlı değil , 20 -30 milyonluk dünya çapında futbolculara kadar .

Şimdi yazdıklarınız ile daha iyi oldu :) Evet Umut bu formunu devam ettirirse senede 12-15 gol ort. ile 100 gol barajını inşallah Trabzonspor'da aşacaktır.Sorun ortak noktada birleştiğimiz gibi santrafor -forvet ilişkisinde.

Santrafor sırtı kaleye dönük oynayabilen,hava hakimiyeti yüksek,son vuruşu kuvvetli golcülerdir.

Forvet ise santrafor etrafında dolaşarak ondan gelecek topları toplayan ve golle sonuçlandıran kişidir.Forvet aynı Umut'un yaptığı gibi çapraz koşu rakibi zorlama olaylarını sonuna kadar yapan kişidir.Aynı zamanda forvet çok iyi pas alışverişide yapan kişidir.

Umut için hava topu özelliğinden vazgeçerim, hava topu almayabilir fakat pas konusunda kesinlikle kendini geliştirmeli diye düşünüyorum.Aslında tüm bu tartışmanın altında yatan sebep malesef takımdaki iki kaliteli isminde forvet olmasıdır.Yani hava toplarında ve pas trafiğinde gördüğüm eksiklik beni bu tarz bir eleştiriye itmiştir.
Umarım Umut şu pas konusunda benim istediklerimi yerine getirirde hem kendisi çok şey kazanır hem biz...

hakanhan
30.09.2008, 10:14
ben istanbuldayim trabzondaki maclara gitme imkanim olmuyor staddan daha net gozukur futbolcularin tek tek ne yaptigi.. tv basindan pek gozukmez ama bir cok macda yakaladim umut adami pesine takip alan bosaltiriyor cogu kez. umuttan hic bir teknik direktor vazgecmez bende olsam vazgecmem.. cok yonlu bir futbolcu özel gorevi var sahada bunuda yapiyor. klasik forvet modeline uymaz umut..

Burak_52
30.09.2008, 11:04
konya ya da bekliyoruz bi tane umut

Fatih Efe
30.09.2008, 14:39
umutun iyi oynaması gökhana endeksli.gökhana bağlı değil bağımlı hale geldi adeta..formu yerinde hırslı ama yine de yetersiz.umutun bizlere umut olması için daha kaç sene geçeçek bilmiyorum

ÜNAL
30.09.2008, 16:35
Umut elli kez öldürürsün maçta bir kez adamakıllı diriltirsin.:)

murat
30.09.2008, 16:39
Aslinda hicbir futbolcumuz hakkinda elestiri yazmak istemem ama Umut oyle bir tip futbolcuki adami cildirtiyor..

Anıl Caner
30.09.2008, 16:56
Bu Umut bir tek beni çıldırtmıyor heralde. Zevk alıyorum izlerken. Sahada geçirdiği her saniyeyle gurur duyuyorum ben.

abdus061
30.09.2008, 19:35
umut hakkında dıyecek soz soz bulamıyorum madem gecımı futboldan ama bu trabzonspor forması altında olmaması gerekıyor kı kendınıde buna ıspatlamıs durumda.kendısı golcu degıl kı olamaz da.forvet oyuncusunun ozellıklerınden tek sut cekme var oda zaten kaleye ısabet ettıremıyor.alıcısı varsa hemen verılsın kulubeye bıle koymak yersız

balli_kuymak
30.09.2008, 20:07
bi cacık olmaz...mehmet yılmaz daha iyiydi be...

hamucera
30.09.2008, 20:28
gerekirse Tüm Trabzon a karşı inadına Umut BULUT

yns_emre61
30.09.2008, 21:20
umut iyi güzel ama 5 haftadır aynı şeyi yapıyor insan hiç mi kendini geliştirmez?
bir maçta en az 5 kez ofsayfta kalıyor .. gökhan ünal bir kere defansın arkasına hareketlendi ve gitti golünü attı. adam sağ soluna bakar be umut :) hiç mi farketmiyor sağ sola bakması lazım oldugunu..
Sürekli ofsayt pozisyonunda olduğu için bazen ofsayt olmayan durumda bile hakem bayragı kaldırıyor..

ama umut'un oynadıgı futbolu begeniyorum .. ama umut'un yaptıgı katkıları cogu taraftar görmüyor cunku umuta umut topu alınca bakıyor herkes :):):) :) yaptıgı diger katkılarını görmüyorlar...

zaman zaman gol kacırma yarışmasına giriyor... düzelicek inşallah :) henuz yaşı 23-24 arası

mehmet83
01.10.2008, 01:51
Bu Umut bir tek beni çıldırtmıyor heralde. Zevk alıyorum izlerken. Sahada geçirdiği her saniyeyle gurur duyuyorum ben.
Al benden de o kadar...

HALİT KARAKAŞ
01.10.2008, 07:40
Siftah moral oldu
Trabzonspor'un http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
en büyük silahlarından biri olan Umut Bulut, ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Antalyaspor'a attığı golle ligde siftah yapan bordo-mavili futbolcu, "Şimdi sırada Konyaspor var. Üzerimdeki baskıyı kırdım. Gollerimin devamı gelecek" diye konuştu.

Ömer SEVİNÇ
01.10.2008, 10:40

Hoop. O cümle benim adıma patentli:D:D

Kubilay ŞAHİN
01.10.2008, 12:10
Siftah moral oldu
Trabzonspor'un http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
en büyük silahlarından biri olan Umut Bulut, ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Antalyaspor'a attığı golle ligde siftah yapan bordo-mavili futbolcu, "Şimdi sırada Konyaspor var. Üzerimdeki baskıyı kırdım. Gollerimin devamı gelecek" diye konuştu.

inşallah inşllah....

Atakan
01.10.2008, 12:40
:D:D:D
2. olarak ben kullanmıştım.:D:D

otuken55
01.10.2008, 12:48
maçta ettiğim küfür sayısı çok fazla ama
maçtan sonra helal olsun dedirtebiliyor kendine
bukadar sövüp bukadar sevdiğim bşkası yok:D

TSKara61
01.10.2008, 13:06
[b]"Onun kadar gole aç ve onun kadar gole azimli başka bir forvet yok Türkiye' de"

Valla bu gidislen acliktan olecek galiba Ramazan bitti adam hala gor ocunu bozmadi ya. Acliktan yan hakemini gormez oldu galiba :D
Onu seviyoruz ama ofsayt konusuna gercekten daha dikkat etmesi lazim. Ayagina gelen cok topu da harciyor. Macta daha akilli olmasi lazim maca daha konsantre olmasi lazim. En iyi futbolcu aklini kullanan futbolcudur, ama Umut sadece bacaklarinlan oynamaya calisiyor. Trabzonspor'un futbolcusu. Sadece kosmaklan defansi yipratmaklan olmuyor bu is gol firsati buldunmu atacaksin. Hele hele Antalya gibi zor maclarda takim gol pozisyonu uretmek icin herseyi yapiyor ama Umut kaleciylen 1e1 golu kaciriyor. Ayip yani.

bambaska61
02.10.2008, 11:57
Bu adam Trabzonsporun en kötü sezonunda 15 gol attı Bu adamı daha ne beğenmiyorsunuz anlamıyorum Koşuyor pas yapıyor Yeri geldimi şut cekiyor..Belki Çok kaçırıyor ama Mücadele ediyor tekmeye kafa koyuyor Centilmence Top oynuyor Belki çok Teknik Bir futbolcu değil ama Çok hırslı bir futbolcu Elinden geleni yapıyor üstüne bişiler katabilmek için çook çalışıyor bunları neden Görmüyorsunuz..Arkadaşlar..

Mustafa Önder
02.10.2008, 17:20
Umut bu takımın artık değişilmez oyuncularından oldu. Onun takım içerisindeki yerini görebilmek ve Umutun futbolunu anlayabilmek için canlı seyretmek gerek. Şansızlığı gol atamaktı. Antalya maçında bu şansızlığını giderdi. Umarım önümüzdeki haftalar kalitesini daha fazla belli edecek.

hamucera
02.10.2008, 17:25

:D:D:D
2. olarak ben kullanmıştım.:D:D

ikinci olarak kullanıp kullanmadığını bilemem ama eomer de aynen benim gibi her mesajında umut için olumlu yazdı. zaten koca forumda sayılı kişileriz sanırım.
ben umut bulut a güveniyor ve sonuna kadar destekliyorum gerekirse Tün Trabzona karşı :D:D:D

sifuni
02.10.2008, 17:28
bir röpörtajj yapilsin umutun nasil düsündügünü futbola nasil baktigini veya hayata nasil baktigini hic bilmiyorum diger futbolcularin az cok biliyoruz

sifuni
02.10.2008, 17:30
bu arada forumda yattara ve hüseyini geride birakmis

ofluhalit
02.10.2008, 17:55
sezonu yine en az 15 golle tamamlayacağına şimdiden eminim.başarılar umut...

Samet Yildirim
02.10.2008, 18:26
al umutu ver luis fabianoyu bukadar basit:)

Erdem Keser
02.10.2008, 18:56
al umutu ver luis fabianoyu bukadar basit:)
Sevilla da öyle diyordu zaten...

İsmail Çavuşoğlu
02.10.2008, 18:58
şu atabileceği golleride bir atsa var ya tadından yenmeyecek ama daha iyi olacaktır inşallah.

Ö.Hamsi
02.10.2008, 19:55
umut bu takımın en kötü ahli ve sozununda 15gol attı..okadrodaa işini en ciddi yapan adamdıı.ewett belki teknik kapasitesi sınırlıı,kendini geliştiremsi gereken yönleri var amaa her maçç yürekten oynayann,elinden geldiinin en iyisini yapmaya çalışan birisii..umutu sürekli suçlayıp baskı yapmak yanlış olur ona destek olalım...

OYılmaz
02.10.2008, 20:03
Trabzonspor FABİANO'nun peşinde iddiası

http://www.haber61.net/images/news/10388.jpg

Trabzonspor'un Sevilla'nın golcüsü Luis Fabiano'yu transfer girişimi başlattığı iddia edildi.

Trabzonspor Luis Fabiano'nun peşinde iddiası

FootBallLife internet sitesinde yer alan habere göre, Trabzonspor İspanya'nın Sevilla takımında oynayan Luis Fabiano'yu transfer etmek için girişimlere başladı.

İnternet sitesinin haberinde Trabzonspor 30 Eylül Pazartesi günü Sevilla takımının yetkilileri ile Luis Fernando'nun transferi ile ilgili olarak görüştüğü, Sevilla'nın bu futbolcunun transferi için Trabzonspor'dan 15 milyon Euro istediği , Trabzonspor'un ise Umut Bulut artı 5 milyon Euro tekliften başladığı, açıklamalarına yer verildi.

Görüşmelerde büyük ilerleme sağlandığı tarafların anlaşması halinde transferin 3 ekim'de açıklanacağıda sitede verilen bilgiler arasında.

Ömer SEVİNÇ
02.10.2008, 20:08
Fabiano + 5 milyon euro = Umut :cool: :D:D

keremts61
02.10.2008, 20:10
yok ya ne fabianosu ben umutu ronaldinho ya bile deismem adam harika, kosup mucadele ediyor yıpratıyor pozisyona girip atıp attırıyor . ara sıra herkes kacırabilir ama kesinlikle muthis bir forvet. fabiano gelirse oynayacagını sanmıyorum sadece para icin gelir sonuna kadar umut bulut diyorum baskada bisey demiyorum

Kadir
02.10.2008, 20:17
Fabiano + 5 milyon euro = Umut :cool: :D:D

Umut + 5 milyon = Fabiano

Ömer SEVİNÇ
02.10.2008, 21:45

Biliyorum yahu. Latife yapayım dedim, hemen düzeltme geldi. Okumamız var çok şükür:D

hamucera
02.10.2008, 22:04
ama en azından kulüp 10 milyon euro değer biçmiş demektir.:D

Kadir
02.10.2008, 22:24
Biliyorum yahu. Latife yapayım dedim, hemen düzeltme geldi. Okumamız var çok şükür:D

Bende latife olduğunu çakdığım için gülücük koydum mesaja :D

Zeki Akyol
02.10.2008, 22:39
ama en azından kulüp 10 milyon euro değer biçmiş demektir.:D

Yanı adamdakı hırs yuzunden gol atıyo Gökhan gıbı olsa hıc gol atamaz:) Allahtan Gökhan ın son vuruşları super yoksa ...

seyyah61
03.10.2008, 00:09
Umut = Fabiano - 5 Milyon. :D
Nasil oldu Ömer?
:D

husky61
03.10.2008, 00:12
arkadaşlar bu haber dorumu

husky61
03.10.2008, 00:13
şimdi okudum ve acaip heyecan yaptım aynen 5 lira ve umutu versinler yaa züper olur

Kadir
03.10.2008, 00:40
Matematik dersine döndü Umut Bulut başlığı :)

hamucera
03.10.2008, 08:31
bu kadar saçma bir haber verilmiş ve forumda bu haber bile tartışılıyor ya. siz böyle bir teklfe adamların olumlu bakacağına gerçekten inanıyormusunuz, veya bizim yönetimin bu şekilde bir teklif yapacağına.

genç61
03.10.2008, 11:42
bu kadar gol atan kaval kemigi hayatımda gormedim

M.S.SOFU
03.10.2008, 12:19
ben mat.e yeni sistem getiriyom
fabiano - 5milyon = umut
unutulmasın zamanında bizim gazetelerimiz totti + 5milyon = yattara başlığını atmıştı.
hani böyle bir şey olursa şaşırmayalım :D

Hekimoğlu
03.10.2008, 12:46
mehmet yılmaz'ın bir üst versiyonu.

yusufyilmaz
03.10.2008, 14:48
bu konuda bikaç bir sey diyeyim

bu kadaro fsayta dusen bu kadar son top kullanma becerisi az olan adam daha gormedim.geçtiğimiz sene huseyinden dolayi sacim dokulurdu .umuttan sebeb kalanlarını ben yoluyorum.son vurusu olmayan futbolcuya ben golcu demem. umutta bana gore golcu degildir.ve bu kabiliyetle olmazda......

zeyberoğlu
03.10.2008, 14:53

bu kadaro fsayta dusen bu kadar son top kullanma becerisi az olan adam daha gormedim.geçtiğimiz sene huseyinden dolayi sacim dokulurdu .umuttan sebeb kalanlarını ben yoluyorum.son vurusu olmayan futbolcuya ben golcu demem. umutta bana gore golcu degildir.ve bu kabiliyetle olmazda......

İyi günler.

Adamın Sivas'ta kulakları donarken sen evde kebap yapıyordun.
Önce hizmet et ondan sonra eleştir kardeşim hayret bir şey.

otuken55
03.10.2008, 14:57
fabiano yu mu beğenmiyoruz ben mi yanlış anladım:D
mehmetin üst versiyonu derken:D
ayrıca alacaksak para da varsa alalım

Kadir
03.10.2008, 14:59
bu kadar gol atan kaval kemigi hayatımda gormedim

Adamda ne kaval kemiği varmış be :D
Gündemin ortasına oturdu kaval kemiği:D

hakanhan
03.10.2008, 15:01

umut bulut klasik forvet tipinde futbolcu degildir. nolursunuz umut buluta baska acidan bakin.. umut bulutu ciplak gozle izleyin olurmu. maclara gidebiliyorsan ozelikle sahada futbolu birak sadece umut bulutu izlersen onun ne kadar onemli bir futbolcu oldugunu goreceksin.. heyecan duyacagina hic süphem yok.. kameralarla cekilen bir macta umut bulutun yaptiklari pek gozukmez.. umut bulutu hic kimseye degismem..

İdris Toksoy
03.10.2008, 15:07
haberin kaynağı olan futbolllife.com sitesi,bulunduğu ülkenin fanatik ve fotomaçıdır muhakkak.

Sencer Bulut
03.10.2008, 16:15
umut bulut klasik forvet tipinde futbolcu degildir. nolursunuz umut buluta baska acidan bakin.. umut bulutu ciplak gozle izleyin olurmu. maclara gidebiliyorsan ozelikle sahada futbolu birak sadece umut bulutu izlersen onun ne kadar onemli bir futbolcu oldugunu goreceksin.. heyecan duyacagina hic süphem yok.. kameralarla cekilen bir macta umut bulutun yaptiklari pek gozukmez.. umut bulutu hic kimseye degismem..
sana hak verioyrum tv den izlemekle canlı izlemek arasında daglar kadar fark var.örnegin hüseyin tv den izleyenlerin begenmedigi bir futbolcu canlı izleyince ne kadar faydalı isler yaptıgı belli oluyor.umut bulutta öyle bjk macına kendini parcaladı her yere kosdu kesinlikle takımla bulunması gereken bir futbolcu...

Ömer Yüce
03.10.2008, 16:19
yapmayın arkadaşların ne fabianosu ne umut +5 milyon euro= fabianosu bunlar yalan dolan haberler. Tamamen oyuncuların morallerini bozmaya yönelik hareketler...

M.S.SOFU
03.10.2008, 16:47
haberin kaynağı olan futbolllife.com sitesi,bulunduğu ülkenin fanatik ve fotomaçıdır muhakkak.
daha da kötüsü var; belki de fotospor'u

ApoCaN28
03.10.2008, 17:27
Asparagas Umut Eder 15 milyon euro :D

TS57
03.10.2008, 17:59
iyisn hoşsun ama son vuruşarın gökhan kadar iyi değil zor golleri atıyosun ama kolaylarıda kaçırıyorsun cömertce

Samet BuLut
04.10.2008, 13:12
Müthiş hırsLı takımı için canını dişine takan bir futoLcu

Kazım Uzunboy
04.10.2008, 13:15
Umut bu akşam uzaktan bir gol at yahu. :)

ApoCaN28
04.10.2008, 13:18
Biraz Daha Pres Yaparsa ya jeff buna çalım atmaya kalkışır yada umut 2.golünü bu akşam atar...

karatasof
04.10.2008, 13:25
Sevilla'dan Fabiano ile takasda kullanılacak olması haberleri ve takımların büyük oranda anlaşmış oldukları haberine takıldım kaldım.5 milyon euro + Umut Bulut karşılığı Fabiano'yu TS'a vereceklermiş?Enteresan?

Kazım Uzunboy
04.10.2008, 13:29
Abicim öyle birşey yok,emin olabilirsin. :)

Hem yazdıkları yalan hem de yazdıklarında önce 15 milyon £ istimişler sonra bahsettiğin takas.

Umut 10 milyon £ eder mi yahu ?

Serkan Miletli
04.10.2008, 14:02
gol atsında uzaktan atıp atmıcağı önemli değil.

M.S.SOFU
04.10.2008, 15:31
Umut bu akşam uzaktan bir gol at yahu. :)
hemde kaval kemiğiyle :D

Anıl Caner
04.10.2008, 15:48
Bu akşam çıldırt bizi, kudurt bizi ama golünü at Umut'um.

ApoCaN28
04.10.2008, 15:56
Bu Sefer Dizinle Yada Kafayla Ters Kafa Ama..:D

hamucera
04.10.2008, 22:10
süperdi ya maç boyunca pres yaptı top çaldı adam eksiltti gol attı yapılması gereken ne varsa yaptı.

umutu sürekli eleştirenlere kapak oldu biraz. Tebrikler umut teşekkürler umut

Dursun Kaplan
04.10.2008, 22:14
Mükemmeldin Umut.. Hep böyle oynaman dileğiyle..

TolgaTopçu61
04.10.2008, 22:18
Bugünki gibi herzaman oynasa daha ne isteyim,cok iyi oynadi...devami da gelir insallah

Cem Balcı
04.10.2008, 22:22
iyi işler yaptın bugün umut...şu hırsın,preslerin bitmesin yeter...

macka61
04.10.2008, 22:22
2 haftadır atıyor morali yerine gelmiştir devamını bekliyoruz

Özge
04.10.2008, 22:23
İyiydi bugün.Yine çok koştu.Mücadele etti.Yine her yerdeydi.Golünü de attı.

lizarazu
04.10.2008, 22:23
Umut müthiş hırslı Gökhan'ın yerine de koşuyor.Eğer Isaac'in paslarının şiddeti yerinde olsaydı bugün hattrick yapmıştı.

Gürkan
04.10.2008, 22:25
Bazı pozisyonlarda daha akıllıca davransa süper olacaktı. topsuz alandaki presleri ve bir çok pozisyonu takip etmesi en büyük artısı.

Cem Balcı
04.10.2008, 22:41
...... topsuz alandaki presleri ve bir çok pozisyonu takip etmesi en büyük artısı.

TEK artısı... :rolleyes:

umutun tek yaptığı şey...

AKSOY_61
04.10.2008, 23:06
şu anda takımdaki en iyi forvet.
defanstan top çıkarıyor, ortasahadan pozisyon üretiyor, golünü atıyor, deli gibi koşuyor ve sahanın heryerinde ayağını basıyor daha ne yapsın bu adam.şuanda iki tane gökhan mı yoksa bir tane umut mu deseler ben bu umutu tercih ederim.
ama yine de değerini bilmiyoruz bu adamın.ucuza geldi ondan heralde:rolleyes:

Erdem Keser
04.10.2008, 23:07
Bence bugünkü maçın yıldızıydı.Mükemmel top oynadı.
Aferin Umut...

Burak_52
04.10.2008, 23:08
umut u eleştirenler nerde
adam da ne yapsın ya
helal sana umut

İsmail Çavuşoğlu
04.10.2008, 23:09
Tebrik ediyorum süperdi bugün hep böyle devam umutum.

İslam Sezer
04.10.2008, 23:12
TEK artısı... :rolleyes:

umutun tek yaptığı şey...

katılmıyorum hele bu akşam orta sahaya yardım etti,top çaldı,çalımlar attı,ayakta kaldı.mükemmel ötesi oynadı bu akşam 2. yarıda.helal olsun umut.seni seviyoruz.lütfen bozma ve böyle devam et.adamsın ve de gerçek bir forvetsin.aynen devam et.seni eleştirenler azalıyor ve her geçen gün kıymetin biliniyor merak etme.

Sefa Murat Dokuz
04.10.2008, 23:14
Umut bugun ligdeki en iyi maçını oynadı bu sezon...
Orta sahaya çok geldi top aldı sürdü adam eksiltti şut attı koştu elinden geleni fazlasıyla yaptı keşke her hafta bu kadar oynasa umut

Anıl Caner
04.10.2008, 23:20
Büyük futbolcusun. Çok çok büyük futbolcusun. Seni bu takıma getirenden de kazandırandan da Allah razı olsun.

agahozlu
04.10.2008, 23:24
Çok eleştirdim,yapamadıkları ve yaptıklarını açıkça dile getirdim.Hatta 4-5 gün önce baya bir yazı yazdım Umut hakkında.Bugunkü maçta lütfen Umuta maçın en iyisi deyip haksızlık yapmayın bana göre Trabzonspor forması altında geldiğinden beri en iyi futbolunu oynadı.Orta sahaya geldi pas aldı,çalım yaptı,gol attı son pozisyonda müthiş kontra başlattı ve her zamanki gibi çok çalıştı.Beni de son derece şaşırttı.Tebrik ediyorum,helal olsun.

OLCAY ÇAKIR
04.10.2008, 23:26
Top tuttu adam geçti,pas attı.
Birde gol attı.
Daha ne etsun.!

Bartuğ13
05.10.2008, 02:11
kardeşim yahu sürekli ofsayt pozisyonundasın,bitiriciliğin mükemmel değil tamam da bari sürekli ofsaytta kalma.hadi kaldın kardeşim hakemin her kararına da itiraz edilmezki!

gerçekten emin olmadıktan sonra her şeye itiraz edersen,hiçbir inandırıcılığın kalmaz!kabak gibi ofsayttasın ama ben görüyorum diye itiraz ediyorsun.sen böyle yapınca gerçekten ofsayt olmadığın pozisyonda yaptığın haklı itirazın hakemlerin gözünde hiçbir değeri olmuyor!

her pozisyona itiraz etme!bu yakışmıyor bir trabzonspor oyuncusuna!heleki haksızsan hiç mi hiç etme.sürekli haksız olan ama çenesi durmayan bir oyuncu görmek istemiyorum,hele ki benim takımımdan.

murat
05.10.2008, 02:20
Begenenlerin goruslerine saygi duyuyorum ama ben Umutu begenmiyorum. Top onune dusecek anca vurup gol atar yoksa topu alip 2 metre goturemiyor ayaklarina dolaniyor. Ofsaytta durmasida gercekten bir basari.. Yuregi icin tebrik ediyorum ama futbol olarak begenmiyorum..

Hüseyin İlkin
05.10.2008, 02:24
Umut Bulut

Helal olsun kardeşim ...

DeAgLeMaNyAq
05.10.2008, 03:05
Gökhan'ın sarf ettiği mücadelenin 2 katını veriyor ama hâla eksiklikleri var. Her maçtaki ofsayt olayı fazlasıyla baymaya başladı. Hele bu maçta Barış'ın topuna girip, pozisyonu ofsayta dönüştürmesi ona yakışmadı...

seyyah61
05.10.2008, 07:32
Dakika 90 arti bilmem ne.
Umut hala ilerde pres yapiyor, top kapmaya calisiyor.
Helal olsun aslanim benim.
Gol atmasaydin bile mükemmel bir oyun cikaracaktin.
Güzel kafa vurusu da performansini taclandirdi.
En az senin kadar sevindim bu performansina.

Burak_52
05.10.2008, 07:51
http://www.fotomac.com.tr/2008/10/05/im/DD6797875541384FBEED622Cb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif'Umut' veriyor
Çıkışını sürdüren Umut, 'Savaşıp kazandık' dedi.

Trabzonspor'un genç oyuncusu Umut Bulut, dün akşam da golünü attı. Sezon başından bu yana süren sessizliğini, geçen hafta Antalyaspor'a attığı golle sona erdiren Umut, Konyaspor maçını da boş geçmedi. 17'inci dakikada takımını 1-0 öne geçiren bordo- mavili futbolcu, ortaya koyduğu futbolla teknik heyetin takdirini aldı. Zor bir 90 dakika geçirdiklerini http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)ifade eden Umut, "Önce öne geçtik, ardından geriye düştük. Ama kazanmak için elimizden geleni yaptık ve başardık. Zorlu bir deplasmandan üç puanla döndüğümüz için mutluyuz" yorumunu yaptı.

Misina
05.10.2008, 10:29
bu sezonki en iyi umutu izledik.Golünün dışında Mücadelesi müthişti

Great White
05.10.2008, 10:45
Geçen hafta cereyan eden kaval kemiği muhabbetinden sonra bu sefer de şakak kemiğinle de gol atarak bir kez daha "cevapların" adamı olduğunu gösterdin:)

Bir pivot santrforda olması gereken bazı özellikler sende olmayabilir belki ama bir forvette olması gereken her özellik sende fazlasıyla var..

Hele ki trilyonlar saçtığımız şu Gökhan' ı gördükten sonra sana verdiğim değer ikiye katlandı resmen:)

Atakan
05.10.2008, 10:53
Umut'u boşuna korumuyoruz.Çok iyi oynadın be Umut.Hele o ikinci golde.Geriye gelip top sürdün.:DGüzeldi.Çok iyi mücadele ettin Umut.Böyle devam et.

Umut'un milli takıma çağrılması gerekirdi.

f1bekir
05.10.2008, 10:59
Umut'u boşuna korumuyoruz.Çok iyi oynadın be Umut.Hele o ikinci golde.Geriye gelip top sürdün.:DGüzeldi.Çok iyi mücadele ettin Umut.Böyle devam et.

Umut'un milli takıma çağrılması gerekirdi.

Milli takım olayını hiç açma kardeşim. fatih terim orda olduktan sonra bu iş böyle devam eder. Tolga milli takımda inanamıyorum ya. Hüseyin yok Ceyhun var. anlamadım yani burası ''A'' milli takım mı paf takım mı. burası gençleri deneme yeri mi ya.

Yunus Güneş
05.10.2008, 11:24
Umut milli takımı hak ediyor Batuhanı çağırmış hakedeni çagırmaz zaten bu fatih terim ..

serwantes
05.10.2008, 11:28
hiç kimse gitmesde milli takıma daha iyi hiç olmasa sakatlanma gibi bi derdi olmaz futbolcuların ben olsam fatih terim orda oldukça göndermem futbolcumu

Onur Civelek61
05.10.2008, 11:37
Kanatlar çalışsa Gökhan dan fazla gol atar Umut...

f1bekir
05.10.2008, 11:40
hiç kimse gitmesde milli takıma daha iyi hiç olmasa sakatlanma gibi bi derdi olmaz futbolcuların ben olsam fatih terim orda oldukça göndermem futbolcumu

aynen katılıyorum. şu an maçları izlediğimiz 10 kişilik bir grup var, hepsi de aynı görüşte. hiç kimseyi çağırmasın bizden. çağırırsa da oynatmasın.

Atakan
05.10.2008, 12:05
Biriniz Türkiye'de bu kadar koşup, bu kadar mücadele eden bir adam söyleyin ?

ApoCaN28
05.10.2008, 12:13
Bu Sefer Dizinle Yada Kafayla Ters Kafa Ama..:D

Ters Kafa Değil Ama Kafayla GEldi Golü:D

yaranozlu
05.10.2008, 12:30
Kafa golü süperdi, timingdeki başarısını hep bekliyoruz. Ofsaytta kalmana kızmam çünkü sürekli kaçmaya çalışıyorsun ama ofsayttayken de atlama, Barış geliyor geriden bırak ona sen. Bir de çok faul yapıyorsun hücumda, bari itiraz etme. Dünki maçta Isaac, Umut ve Serkandan başka hücuma katkı yapan olmadı.

Selami Gürpınar
05.10.2008, 12:34
Bu adam Trabzonspor da banko oynar daha çok goller atacaktır eminim atmasada sürati ve çarpraz koşularıyla rakip defansı yoracağından eminim daha bir çok değişik özellikleri olan bir futbolcu ..

Erbay
05.10.2008, 14:02
Hayallerimdeki gibi oynadı :D .O paslar, o kafa, o topla dönmeler, o pazara yollamalar... Süperdi süper. Ben bunu seviyorum işte. Gol atmasından daha önemli bunlar oyun içerisinde.

Emirhan Makul
05.10.2008, 14:39
Açıldın bakıyorum umut :D

Erdem Keser
05.10.2008, 14:42
Umut... Umut... Umut... :)
Dünkü maçın tartışmasız yıldızıydı...

Bu arada rakip defans oyuncuları iyi ki bunu dövmüyor:D Her pozisyonda adamların burnunun dibine bitiyor,onlar açısından çok sinir bozucu bir durum:)

ÖmerFarukYılmaz
05.10.2008, 14:46
Umut... Umut... Umut... :)
Dünkü maçın tartışmasız yıldızıydı...

Bu arada rakip defans oyuncuları iyi ki bunu dövmüyor:D Her pozisyonda adamların burnunun dibine bitiyor,onlar açısından çok sinir bozucu bir durum:)

Erdem tamam mücadele ettide..Golde attı..ama

2 gol atan İsaac'la 3 asist yapan Serkan varken maçın yıldızı olamaz..:)

Erdem Keser
05.10.2008, 15:07

Ömer'im kimse Serkan'dan 3 asist yapmasını beklemiyor, görevini yapsın yeter.Kendi görevini yerine getirebildi mi ona bakmak lazım.Issac'te çok iyiydi fakat 2. golden önce Umut'a biraz dikkat etmek gerek.Topu alışı, dönüşü ve seri düşünmesi neticesinde golü bulduk.İlk golüde çok güzeldi.Bunun dışında 90 dakika boyunca tek olumsuz hareketi Barış'a bırakmadığı toptur.
Özetlersek ; dönüşleriyle,presleriyle,topu sürüşüyle takımı ileri çıkaran iki oyuncudan birisi olarak göze çarptı maçta.Hemde o savruk görüntüsünden çok uzaktı.Topu ayağına aldı mı artık heyecan yapmıyor,akıllı oynuyor.2 gol atan oyuncu elbette daha çok ön plana çıkıyor ama maçın genelinde benim gözümde takımın en etkili oyuncusuydu.

Emirhan Makul
05.10.2008, 15:10
"Benim Adım Umut Bulut Umutu Unut Bulut Sana Yeter"

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/5/7_212367_umut1905bb.jpg

Birtan Karaman
05.10.2008, 16:06
Umut u çok begendım ozellıkle beraberlık golu gelmeden once topu cok gusel tasıdı sol kanttan.

Sen_Teksin_61
05.10.2008, 18:08
Tekniği çok zayıf, pozisyonları kolay harcıyor, ayağında top tuamıyor ama yine de onu mücadeleci ve pes etmeyen karakterinden dolayı çok seviyorum. Gol yollarında etkisiz ve yetersiz oluşunu kabul etmek lazım. Ama takıma verdiği mücadele hırsı ve son dakikaya kadar olan kazanma arzusu çok açık bir şekilde görülüyor. Keşke son vuruşlarını biraz daha düzeltip gol kralı olsa. Görüyorum ki bu sezon da geçen sezonki gibi orta sahanın dinamosu görüntüsünde. Ben onun artık golcü oyuncu karakterini sahaya yansıtmasını bekliyorum...

Cafer Bulur
05.10.2008, 20:54
Öncelikle umut un hakkini teslim edelim.
Mücadelesini attigi güzel bir kafa golüyle süsleyerek galibiyette rol oynadi.
Ama ben umutun her zaman yaptigi rakiplerini ittikten sonra ben bir sey yapmadim diye yakinmasini anlamiyorum.
Sürekli faul yapiyor ve sürekli yapmadim diyor.
Bu hareketlerde umut a hicmi hic yakismiyor.

Zeki Akyol
05.10.2008, 21:30
Formamın arkasına ısmını yazmaya karar verdım bu akdar hırslı azımlı futbolcu olamaz son vuruşları ve faul yapmadan topu alışları bırde ofsayt a kalmamayı öğrense harbı parçada bıle oynar :)
herşeye ramen adamım UMUT bence maca Serkan,Isaac,Umut üçü bırlıkte macın yıldızı olmuşlardır ayrım yapmamak lazım

Yavuz Hasan
05.10.2008, 21:35
umut dün akşam çok iyiydi

Arif Timurcioğlu
06.10.2008, 00:37
Gerçekten çok iyi bir oyun oynadı attığı golün dışında top kontrolü çok iyidi bu maç hep böyle devam...

Gökhan Cebecioğlu
06.10.2008, 00:48
Konya maçında A.gücü'ndeki Umut'u izledim sanki böyle devam et Umut.

Ahmet Faruk
06.10.2008, 11:39
Umuta ikinci yarı, bütün takımla beraber bir haller oldu. Ben bile takdir ettim. Devamlı olmasını istiyorum tabi.

Onur Civelek61
06.10.2008, 11:44
Gol atınca iyi atamıyınca kötü:) Umut'un gol atabilmesi için kanatların çalışması şart.Orta gelirse atar.Çok koşuyor rakibi bozuyor ama ne şutu var ne pası.Bu seneki tablo bu Umut hakkında.İlk haftalardaki tutukluğu geçti 2 haftadır gol atıyor artık.Gollerinin devamını dilerim.

Ömer SEVİNÇ
06.10.2008, 11:51
Görmeyen gözlerin gözüne gözüne sokacaksın bazı şeyleri Umut. Başka türlü olmuyor işte. Başarılarının devamını diliyorum:)

Bir de o topu Barış'a bıraksaydın daha iyi olacaktı bence. Çok kızdım o pozisyona..

ApoCaN28
06.10.2008, 11:56
Hep Böyle Umut Hep Böyle...

f1bekir
06.10.2008, 11:58

valla yıldız seçerken gol ve asist sayılarına bakarsak yanlış sonuca varmış oluruz kanaatindeyim. 10 metre uzaklıktaki arkadaşına topu yuvarlamayı asist saymıyorum ben. asıl asist umutun defanstan alıp, milleti geçip, topu isaac'e ulaştırmasıdır. rakamlara bakarsak maldonado da en yüksek isabet yüzdesiyle pas atan oyuncu...

demem o ki gollere ve asistlere aldanmamak gerek, bence maçın yıldızı umut oldu.

ama şu isaac'in ona pas atmak istediği pozisyonda biraz yorulmuş olsa da gelip pozisyona girmese isaac belki kendisi atacaktı golü yine :D adamda değişik bir fizyoloji var ya, insan maçın her dakikasında aynı performansla oynar mı?

ApoCaN28
06.10.2008, 12:25
Güiza da gol kralıydı...

Hasan Nasrallah
06.10.2008, 15:04
arkadaşlar yukarıdakı yorumların içinde umutun son vurşlarda kotü oldugunu duşunenler var
eger umut son vuruşta kötüyse bende 25 senedir bu futbolu boşuna seyretmişim hacılar
mehmet yılmazın gökdenizin son vuruşu kötüdür ama umut harbi vurucudur lütfen lütfen

KUTADGU
06.10.2008, 15:59
Umut Bulut, ibretlik bir performans ortaya koydun.

Hele ki ikinci golde defanstan aldığın topu dripling yeteneğiyle taşıyarak, uzattığın top Premier Ligi golcülerine nazire yaparcasına değerli ve enfesti.

Daha iyi olacağına inanıyorum.

OLCAY ÇAKIR
06.10.2008, 16:11
Üst vites tabiri kullanırım.

Serkan ve Umut üst vites oynarlar.

Ben iki kişilik koşan adamı severim.

Bu nedenledirki çok koşanın kaval kemiğide kıymetli olur derler:)

Muhammed KOÇ
06.10.2008, 21:18
Umut Bulut, ibretlik bir performans ortaya koydun.

Hele ki ikinci golde defanstan aldığın topu dripling yeteneğiyle taşıyarak, uzattığın top Premier Ligi golcülerine nazire yaparcasına değerli ve enfesti.

Daha iyi olacağına inanıyorum.
tam bunları yazmak niyetiyle tıkladım buraya farklı bir şeyler yazamadım.. ama kim ne derse desin gökhanın maç kazandıran gollerinden başka; ondan daha iyi ve faydalı olduğunu söyleyebilirim..ve gs maçında gökhan banko değil umut bulut bankodur !

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 21:29
gitsinn umut boş boşş koşuyo birde ofsaytı öğrenememiş belli eskiden süperdi beaaa ya şuu Julius Aghahowa gelsee iyi olurr çokk hızlıı adammm :D nijeryalııı aghahowaaaaaaaa:D

hamucera
06.10.2008, 22:31
gitsinn umut boş boşş koşuyo birde ofsaytı öğrenememiş belli eskiden süperdi beaaa ya şuu Julius Aghahowa gelsee iyi olurr çokk hızlıı adammm :D nijeryalııı aghahowaaaaaaaa:D

yorumsuz :confused:

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 22:54
fenere attı golleri :D avrupada oynarkende izlerdimm hızlı oynuyoo kafa vuruşlarıı iyi yaniii yalnız çook agresiff gökhanla iyi ikili olur gibi nijeryalı golcüdr ulan bunu alirlarsa fena oluruz diye kayserispor'un almasından korktugum futbolcu. muhtesem forvet arkalarından biri. her takıma lazım

Mahmut Baran
06.10.2008, 23:09
umutu bu sezon ilk kez beğendim bir ara zidane vari hareketler yaptı inanamadım :) ahh şu ofsaytıda öğrenebilsen umut

Anıl Caner
07.10.2008, 00:54
fenere attı golleri :D avrupada oynarkende izlerdimm hızlı oynuyoo kafa vuruşlarıı iyi yaniii yalnız çook agresiff gökhanla iyi ikili olur gibi nijeryalı golcüdr ulan bunu alirlarsa fena oluruz diye kayserispor'un almasından korktugum futbolcu. muhtesem forvet arkalarından biri. her takıma lazım

bambaşkaymışsın.

Selimag
07.10.2008, 01:00
Umut kesinlikle çok iyi idi Konya macinda, hele ki Isaac'in golunde orta sahadan topu çıkarışı çok iyi idi bence. Nispet yapti kendini eleştirenlere. Gokhan ile kıyaslanmasını da yanlış buluyorum, farklı tip oyuncular ve zaten şu hali ile Gökhan, Umut'un tırnağı olamaz ;)

Sefa Murat Dokuz
07.10.2008, 01:39
yorumsuz :confused:
yorumsuz ne demek yorumsuz+mantıksız+buna sazanlık derler 1 maçla yıldız olunsaydı dünyada ne agahohwalar çıkardı meydana...sazan gibi atla agahohwa patlasın sonra elinde.

ya yazarken bi oku allah aşkına ne diyon sen.Yok her takıma lazımmış bu agahohwa denen adam 10 hafta gol atamazsa ne dşcen...adam kendi diyor ben bile inanamadım 3 gol atmama sen anlık performansları çok abartıyorsun.Çok heyecanlısın valla komedisin okurken yazılarını çok gülüyorum.

Eren Yılmaz
07.10.2008, 01:55
benim hala Umut'um var!! :) elbet bir gün patlar...ama taraftarın sabrı tükendi çoktan :D

HALİT KARAKAŞ
07.10.2008, 08:51
Gol atmak yetmiyor! Umut, “Sahada her şeyi yapıyorum” dedi http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40028_b.jpg

Trabzonspor’un golcüsü Umut, “Benim işim sadece gol atmak değil. Gol tabiî ki atmak için uğraşıyorum ama sahada başta Gökhan ve Isaac olmak üzere arkadaşlarıma gol yolları açmak için de yoğun çaba sarfediyorum” dedi. Önde rakibe baskı yapmak için yoğun mücadelesi nedeniyle, bazen son vuruşlarda istediğini yapamadığını belirten Umut, “Ancak insanlar golü kimin attığına değil, sonuca bakmalı. Ben, Gökhan, Isaac veya başkası. Golü kim atarsa atsın, önemli olan kazanmamız. Bu yönde şuanda iyi gidiyoruz” dedi

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 14:41
düzelirsin umut konyada iyiydin:confused:

Ömer TOPAL
08.10.2008, 09:13
ne agahohwalar ne guizalar....onlar senın kramponunun çivisi etmez benim gözümde...konya macında dördüncü gol şansını kaçırdıgında ısaacın pasına o ayagını uzatışın yokmu...atamasanda gözlerımı yaşarttın..kim o şekilde uzanır o topa son sürat koşarken ayagını sona kadar açıp o ayagın üzerine yere düşmek...çok tehlikeli bacak açıkken öyle ucmak...

Dursun Kaplan
08.10.2008, 09:16
Milli takıma Gökhan Ünal'ın yerine alınmalıdır..

Son maçtaki azimi ve mücadelisiyle bunu hak ediyor..

A.Ali Karanis
08.10.2008, 16:33
umut'un tek eksigi son vuruşları.
gerisinde herseyi yapiyor.pres,koşu,pas,arkadaslarini gol pozisyonuna sokmak..
bi tek gol atamıyor.onu da konyaya attı :)

unique
08.10.2008, 16:42
Bu adama bayılıyorum; terinin son damlasına kadar mücadele etmek terimi sanki Umut için yapılmış...

boztepeliyasin
08.10.2008, 18:37
umutun attığı goller kaçırdıklarından daha kolay pozisyonlar. mücadele azmi var ama ts nin forveti için yeterli değil bence. pozisyonları iyi değerlendirmeli.

Sencer Bulut
08.10.2008, 20:46
umut birde ofsayta kalmasan cok güzel olacak cok fazla ofsayta kalıyo...

Ahmet Kuru
08.10.2008, 20:51
Umut, takımda hem 10 numara görevini üstlenmeye çalışıyor hemde golcülüğü yapmaya çalışıyor hal böyle olunca iş çorbaya dönüyor.Gökhan ile de uyum sorunu var ne olcak bilmiyorum...

Birtan Karaman
09.10.2008, 17:13
Bence isaac ile iyi bir ikili olacaklar;)

Selimag
10.10.2008, 00:55
kesinlikle isaac ile iyi bir ikili olacaklar ... Gs macini sabirsizlikla bekliyorum.

hamucera
10.10.2008, 11:58
yorumsuz ne demek yorumsuz+mantıksız+buna sazanlık derler 1 maçla yıldız olunsaydı dünyada ne agahohwalar çıkardı meydana...sazan gibi atla agahohwa patlasın sonra elinde.

ya yazarken bi oku allah aşkına ne diyon sen.Yok her takıma lazımmış bu agahohwa denen adam 10 hafta gol atamazsa ne dşcen...adam kendi diyor ben bile inanamadım 3 gol atmama sen anlık performansları çok abartıyorsun.Çok heyecanlısın valla komedisin okurken yazılarını çok gülüyorum.

ben yorumsuz derken aghahowa nasıl olurda umut bulut yerine getirilmesini düşünülür diye dedim. bence umut onun gibi 10 tane eder.

yazılarıma baksaydınız umut bulut için en ufak bir olumsuz yazım olmadığını görürdünüz.

HALİT KARAKAŞ
10.10.2008, 20:40
yi günde olduğu gibi! Trabzonspor’un genç golcüsü Umut Bulut’tan camiaya mesaj: http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40182_b.jpg

UMUT: “Bu takımın kötü dönemi de olacak. Ancak şimdiki desteği de arkamızda görmek istiyoruz”
UMUT: “Gökhan ile iyi anlaşıyoruz. Isaac, Colman ve Yattara ile güçlü bir hücum hattına sahibiz”

AYNEN DEVAM
Trabzonspor’un genç golcüsü Umut Bulut, güzel sonuçların sezon öncesi transferler ile oluşan havayı iyice pekiştirdiğini ifade ederek, “Bu görüntüyü kötü dönemlerde de korursak, arzuladığımız hedeflere ulaşırız” dedi. Lige iyi bir giriş yaptıklarını ve uzun bir dönemin ardından iki haftadır liderlik koltuğunda oturduklarını ifade eden Umut, “Bunu devam ettirmek için takım olarak aynı motivasyonumuzu koruyacağız” dedi.
BİZE GÜÇ VERİR
Umut, başarıların hedefe birlikte yönelme ile gerçekleşebileceğini ifade ederek, “Şuandaki iyi sonuçlarda değil, kötü dönemlerde de özellikle taraftarımızdan aynı desteğini takıma vermesini bekliyoruz. Sonuçta hep kazanamayız ve bu takımın kötü dönemleri de olacak. Ancak ‘iyi günde, kötü günde hep yanında’ ilkesiyle taraftarımız ve camiamız bizi desteklerse zaferler yolunda bu bize çok büyük güç verecektir” dedi.
KALİTELİ HÜCUMCULAR
Umut, Isaac’in takıma büyük güç kattığını, takımda kalan Yattara’nın da kalitesinin ortada olduğunu ifade ederek, “Colman ile birlikte en uçta olan ben ve Gökhan ile gerçekten Trabzonspor güçlü bir hücum gücüne sahip. Son iki maçta yenilgilerden maçı çevirmemiz bu gücün eseridir. Gökhan ile giderek iyi bir uyum yakalıyoruz. Birlikte Trabzonspor’a bu sezon gollerimiz ile önemli katkılar yapacağız” dedi.

Zirvede olmak güzeldir ama..

Umut, liderliğin takım olarak kendilerine büyük keyif ve moral verdiğini ifade ederek, “Eminim ki yeni bir takımdan sezona böyle bir giriş yapmasını kimse beklemiyordu. Ancak biz kaliteli bir takım olduğumuzu biliyoruz ve bunu gösterdiğimiz de böyle bir tablo ortaya çıktı. Tabiî ki zirvede olmak güzel ama asıl önemlisi bunu devam ettirmektir. Artık herkes Trabzonspor’a karşı daha büyük motivasyon ile oynuyor. Ancak hedef yolunda biz engelleri teker teker aşacağız” diye konuştu.

Kazım Uzunboy
10.10.2008, 20:42
Güçlü bir hücum.:rolleyes:

Kişiden kişiye değişen anlayış bu olsa gerek.

Yavuz Hasan
11.10.2008, 15:11
file:///F:/idmandan/274-9P9V5Z2H.jpg

Fanatik28
11.10.2008, 16:27
Son soruma yanıt almadım .

Mehmet Yılmaz geçen sezon(larda) ne ortaya koydu ?

Mehmet Yılmaz eğer bir skorer olsaydı asıl Tekke döneminde parlaması gerekirdi . Szymek-(Yattara)-Gökdeniz ve Fatih'li takımın hemen her maçı halen hafızlarımızda . Fatih her maç en az 10 defa ortasahaya kadar gelip topu alarak oyunu başlatırdı . O zaman Fatih takım içinde playmaker forvet gibi oynuyordu ki bu onu çok özel yapan meziyetlerinden biri zaten . O yıllarda şampiyonluktan olmamızın en büyük sebebi Fatih'in yanına iyi bir golcü koyamayışımız olmadı mı ? Daha açık ifade ile ; Mehmet Yılmaz öyle bir senede gözden çıkarılmadı . İstikrarsızlık abidesi olduğu için ve ihtiyaçlara cevap veremediği için gönderildi . Tabi birde ,yedek klübesinde oturmak istemediği için kendisininde takımdan ayrılmak istediğini çok kez dile getirdiğini hatırlıyoruz .

Mehmet yılmaz sadece 3 sezon Trabzonda oynadı . Bunun evveli ve sonrası var . Mehmet 29 yaşında . Bu güne kadar 200 süper lig maçına çıkıp 50 atmayı başardı . Umut 160 maçta 67 gol attı , 25 yaşında . Bu gollerin tamamı son beş sezonunda . Umut Bulut 21 yaşından bu yana oynadığı takımın en skorer futbolcusu . Aslında nitelik olarak skorer olmamasına rağmen . Umut Bulut aynı zamanda her sezon ortalama 7-8 asist yapan bir futbolcu .

Umut Bulut Trabzona geldiğinden bu yana yalnızca kağıt üzerinde ( gol istatistiği ) kendini geliştirmek ile kalmadı . Maç başına katettiği mesafe Trabzonda yarım kat arttığı gözle görülüyor .

Umut'u eleştirirken hep aynı yerlerde dönüp dolaşıyoruz . Aynı şeyleri tekrarlamak bir zaman sonra sıkıntı veriyor . İzninizle Umut Bulu başlığında yazdığım son mesajı alıntılamak istiyorum .
Mehmet Yilmaz ne yapti? Güzel istatistikler ortaya koyuyorsunuz ama saha icinde aldigi süre verdiginiz Bilgiler icinde maalesef yok. Evet Fatih-Gökdeniz´li dönemi cok iyi hatirliyorum, Mehmet Yilmaz hep yedek, hatta Yattara´da hep yedek. Z.D´nin yönettigi bir takimdan bahsediyoruz.
Mehmet ile Yattara cok az sürede yanyana oynadilar. Ama benim gördügüm, cok iyi anlasiyor olmalariydi.
Evet Fatih´in yanina cok iyi bir golcü araniyordu, ama bu kesinlikle mehmet Yilmaz degildi. Umut, Fatih Tekke´nin oynadigi dönem oynamis olsa, akibetinin Mehmet´ten hicbir farki olmayacakti. O zaman herkesin önünde Fatih Tekke vardi ve onunla kiyaslaniyordu. Su anda Umut ise cok daha rahat, saha icinde kendisinin kiyaslanabilecegi oyuncu Gökhan, oda su anda gücsüz.
Kendini gelistirdi diyorsunuz, ama A.gücü ile su anda Trabzonspor´da oynayan Umut arasinda cok da bir fark görülmüyor. Belki tek farki, kafayla atmis oldugu goller. Ama A.gücünde oynarken, cezasahasi disindan attigi gollerden eser yok.
Umut´un bu 3. sezonu ve benim gelecekteki Trabzonspor´um forvetinde oynayacak oyuncu profiline uymuyor. Ha bu arada uyan diye soracaksaniz, mesela Edin Dzeko derim.
Artik kendini gelistirmeli, sezon sonuna kadar bu sansi kullanmali.
Örnek Semih Sentürk...bundan 3-4 sezon öncesi neydi, simdi nasil!!! Tirnagiyla yirtti ve su anda bulundugu konumda. Ayni seyi Umut´tan da bekliyorum.

Ömer SEVİNÇ
11.10.2008, 16:32
Ben Umut'un Semih'ten iyi bir forvet olduğunu düşünüyorum. Semih'in pozisyon almayı bilmekten başka bir özelliği yok..

.....
11.10.2008, 16:38
Umut u her zaman taktir ettim. Etmeye de devam ediyorum.

Bu futbol denilen oyun sadece para için görev için yapılan bir iş olmadığını bize kanıtlamaktadır.

Gönül işi olduğunu bize her seferinde sahada gösteriyor.

Ayrıca şimdiye kadar Umut tan kaynaklanan bir problemde duymadım.

Çok efendi bir çocuk.Allah bozmasın. Emekliliğine kadar bizde kalmalı!

Anıl Caner
11.10.2008, 16:39
Mevcut kadroda kim futbolu Trabzonspor'da bıraksın istersin deseler ne Yattara, ne Hüseyin ne de herhangi bir futbolcunun ismini veririm Umut dışında.

Hastasıyım.

sifuni
11.10.2008, 16:47
umut bulutu hakan süküre benzetiyorum hep elestirilir ama yinede takimdan gitmesi istenmez hep eletirilir ama her hoca ondan vazgecemez hep elestirilir ama her sezon takimda en fazla gol atan oyucudur hep eletirilir ama elinden ne geliyorsa takimi icin yapar

Ömer SEVİNÇ
11.10.2008, 17:14
Ödül törenine de katılmış:) Helal olsun be Umut. Hep böyle kal..

alper*
11.10.2008, 17:17
file:///F:/idmandan/274-9P9V5Z2H.jpg
buraya nasıl ulaşmamızı düşünüyorsun :p

seyyah61
11.10.2008, 17:29
Diger baslikta yazdigimi buraya da yazayim.

Umut'un yerine M. Yilmaz'in gelmesini isteyenler var inanamiyorum.
M. Yilmaz mümkünse sadece gezmeye gelsin Trabzon'a.
Umut'un son mactaki performansini begenmeyenler, attigi golü cocuk da atar diyenler,
ikinci goldeki topu sürüp adam eksiltmesine ve topu Isaac'e vermesine, golün bir nevi hazirlayicisi olmasina ne diyecekler son macta?
Umut'la Gökhan'in bariz bir uyum sorunu var.
Bunu asinca Türkiye'deki en etkili hücum gücüne sahip olacagiz.
Umut ayarinda bir forvet oyuncusu Tsl'de suan yok, bize yaptigi katkilari görmek icin illa baska takimda mi oynamasi lazim?
M. Yilmaz burdayken herkes küfrediyordu, gidince herkes sevinmisti, simdi de geri gelsin diyorlar son iki mactaki performansina bakarak.
Allah'tan Ersun Yanal Umut'un degerini biliyor ve bizim taraftar gibi düsünmüyor.
Ve Gs macinda kim yedek kalir diye sorarsaniz Umut-Gökhan-Isaac-Yattara dörtlüsünden banko olanlar Umut ve Isaac'tir.
Yattara oynarsa Gökhan oynamaz, Gökhan oynarsa Yattara.

Ali Tunahan Güllü
11.10.2008, 17:35
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/279-3R1U3W0M.jpg

AFFERİn umut çalış:D umut bence iyi bir futbolcu gökhanla iyi bir ikili oluşturdular ama gökhanında biraz basması lazım heryere umut koşuyor maşallah:D

Fatih Ersoy
12.10.2008, 03:46
Umut bulut...

Özellikle konya maçında gösterdiği performans takdire şayandı.. Sahada basmadık yer bırakmadı. Umarım bu performansını sezon sonuna kadar devam ettirebilir...

Tebrikler umut ;)

Serdar A
12.10.2008, 14:50
Mehmet Yilmaz ne yapti? Güzel istatistikler ortaya koyuyorsunuz ama saha icinde aldigi süre verdiginiz Bilgiler icinde maalesef yok. Evet Fatih-Gökdeniz´li dönemi cok iyi hatirliyorum, Mehmet Yilmaz hep yedek, hatta Yattara´da hep yedek. Z.D´nin yönettigi bir takimdan bahsediyoruz.
Mehmet ile Yattara cok az sürede yanyana oynadilar. Ama benim gördügüm, cok iyi anlasiyor olmalariydi.
Evet Fatih´in yanina cok iyi bir golcü araniyordu, ama bu kesinlikle mehmet Yilmaz degildi. Umut, Fatih Tekke´nin oynadigi dönem oynamis olsa, akibetinin Mehmet´ten hicbir farki olmayacakti. O zaman herkesin önünde Fatih Tekke vardi ve onunla kiyaslaniyordu. Su anda Umut ise cok daha rahat, saha icinde kendisinin kiyaslanabilecegi oyuncu Gökhan, oda su anda gücsüz.
Kendini gelistirdi diyorsunuz, ama A.gücü ile su anda Trabzonspor´da oynayan Umut arasinda cok da bir fark görülmüyor. Belki tek farki, kafayla atmis oldugu goller. Ama A.gücünde oynarken, cezasahasi disindan attigi gollerden eser yok.
Umut´un bu 3. sezonu ve benim gelecekteki Trabzonspor´um forvetinde oynayacak oyuncu profiline uymuyor. Ha bu arada uyan diye soracaksaniz, mesela Edin Dzeko derim.
Artik kendini gelistirmeli, sezon sonuna kadar bu sansi kullanmali.
Örnek Semih Sentürk...bundan 3-4 sezon öncesi neydi, simdi nasil!!! Tirnagiyla yirtti ve su anda bulundugu konumda. Ayni seyi Umut´tan da bekliyorum.

Cevabı diğer başlıkta bekliyordum , yazdıklarınızı yeni farkettim .

Sondan başlayayım ; Edin Dzeko dediniz , beni zayıf yerimden vurdunuz . :) Kendisi Teplice'de oynarken buralarda az yazmamıştık . Halbuki Çek liginden Jun'u getirebilmiştik . Hayal kırıklığı ile Jun'u Teplice'ye kiralarken Dzeko'yu görmemiştik bile .

Yazdıklarımı üç aşağı beş yukarı takip ediyorsanız benim kafamdaki forvet ve santrafor tanımlarıda bellidir , tahmin edebiliyor olmalısınız . Son on yılda Avrupa futbolunda santraforların boyları hayli uzadı , üstelik yeni görev tanımları getirildi . Eskiden sorumlulukları dışında kalan bir çok görevin altından kalkmaları bekleniyor . 5-6 sene sonrasının ideal ( aranılan diyelim ) santrafor modelidir Edin Dzeko .

Umut konusuna gelince ; değerlendirmek için referans aldığınız oyuncular ile aynı pozisyonda oynamadığının altını çizelim . Umut Ankaragücünde de santrafor oynamadı . Hatta Umut'u Ankara yıllarından takip eden biri olarak bir çok maçta neredeyse forvet arkası gibi ( 10 numara ) oynadığını dahi hatırlamanız lazım . Umut Ankaragücünde yan toplara kafa vuran sırtı dönük oynayan bir futbolcu değildiki . Koşularıyla rakip defansı yıpratan , cepheden çok sert şutlar atabilen bir oyuncuydu . Şu an geldiği noktada ligin maç başına en çok mesafa kateden oyuncularından biri olduğunu taraflı tarafsız herkesin hemfikir olduğu konu . Her maçta 7-8 etkili çapraz koşusu ile bu alandada ligin sıralamasında en üst sıralardadır . Maçları 90 dakika izlerseniz farkedersiniz , kendi korner bayrağımızın yanında kullanılan taçlarda bile karşılayan oyuncunun çoğu zaman Umut olduğunu görüyoruz . Umut'un oyun alanı iki kale arasında ! Ve bu eforu sarfeden futbolcu şu ana kadar çıktığımız 6 lig maçında 2 gol attı , 10 civarı gol pozisyonuna girdi . Bu futbolcuya maç başına en az 2 haksız ofsayt bayrağı kalktığı konusunda da hemfikiriz herhalde . Yani yan hakemler biraz insaflı olsaydı şu an gol krallığı sıralamasının en üstünde de olabilirdi .

Umut hedef santrafor (target striker) değil ! Bunun anlaşılması için daha kaç kez ,kaç farklı örnekle söylemem gerektiğini bilmiyorum . Umut'un geçen seneden bu yana oyununu pozitif yönde değişmesini yalnızca kendisini geliştirmekle açıklanamaz . Gökhan Ünal takımın en uçta oynayan futbolcusu . Yani Geçen sezon Umut oynadığı yer . Umut ise şu an Ankaragücünde oynadığı bölgeye döndü . Özellikle son iki maçtır Umut'un ortaya koyduğu futbol Ankaragücü yıllarından bu yana üzerine çok şey koyduğunu gösteriyor . Bunda Ersun Yanal'ın çok iyi bir analiz yaptığınıda görüyoruz . Özellikle Hüseyin ve Umut'un bu sezon en çok dikkat çeken futolcularımızdan ikisi olmalarınd Ersun hocanın rolü gerçekten çok büyük .

Fatih Tekke ile oynasaydı ne olacaktı ? Tıpkı sizin gibi varsayımda bulunursam ; Fatih Tekke ona her maç ortalama 3-4 mükkemmel top indirecek umut'un girdiği gol pozisyonu yüzde 50 artacak . Rakip defans Fatih'e odaklanacağı için yan toplarda daha rahat olacak , cepheden daha çok şut pozisyonu bulacak . Hepsi bir yana Fatih-Yattara-Szymek-Gökdeniz ile yaptığımız kontraları hatırlayın , Umut'un sırtı dönük değil yüzü kaleye dönük şekilde etkili olabildiğini hatırlayın .

Bu güne kadar Fatih Tekke ile en çok karşılaştırılan futbolcu Umut'tur . Umut'un takıma gelişi ve Fatih'in gidişinin aynı ay içinde gerçekleşmeside buna etkendir . Ben bu güne kadar Mehmet Yılmaz'ın Fatih ile karşılaştırıldığını görmedim , duymadım .

Ortaya koyduğunuz bütün iddalar varsayımlarınızdan ibaret . Rasyonel hiç bir yönü yok . Örneğin bana bir türlü Mehmet Yılmaz'ın kariyerini Umut ile kıyaslayamadınız .

Biraz yardımcı olmak anlamında geçen senenin istatistiklerini paylaşayım ;

Takım------Attığı gol--Gol pozisyonu--%--Asist--İsabetli Şut--Şut--%--İsabetli Pas
Trabzonspor :---44-----------149---------30----26-----168----------465--36----9626
Ankaraspor :---35------------119---------29----28-----161----------438--36----9415

Futbolcu------Gol---Gol Pozisyonu--%--Asist--İsabetli Şut--Şut--%--İsabetli Pas--%---Topla Buluşma--İkili Mücadele Top Çalma--İk.Müc. Top Kaybetme--Top Kazanma
Umut Bulut-----14---------51----------27------5-------36----------96---37----546----------66---------1042----------------21--------------------------------70--------------------100
Mehmet Yılmaz--7---------21----------33------3-------23----------56---41----488----------59---------1122---------------18---------------------------------109-------------------120
Top Kaybetme---Yapılan Faul--Oyun Süresi--Oynadığı Maç--Topla Oynama Süresi
----------349------------42-------------2789-------------32--------------41 dakika
----------431------------81-------------2239-------------31--------------52 dakika

Ek bilgi olarak ;
Mehmet Yılmaz 2005-2006 sezonu tam 28 Türkiye süper lig maçına çıkmıştır . O sezonun ikinci yarısı Denizlispor'a transferi gerçekleşti . Mehmet Yılmaz devre arasına kadar Trabzonspor'un 17 maçının 11'inde forma giymiş 7'sinde ise ilk 11 başlamıştır . Mehmet Yılmaz'ın 11 başladığı maçların tümünde Yattara ve Fatih Tekke'de ilk 11'dedir . Bu 17 maçlık periyotta 3 gol kaydetmiştir .

Trabzonsporda bulunduğu yıllar içerisinde 2004-2005 sezonunda ise 32 lig müsabakasında 12 kez ilk 11 çıkmıştır ve 5 gol atmıştır
2003-2004 sezonunda 32 lig maçının 17'sinde ilk 11 başlamış 7 gol atmıştır ,
2002-2003 Sezonunda da 33 maçın 31'inde ilk 11de görev yaptı 9 gol kaydetti .

Mehmet Yılmaz 3,5 sezon boyunca futbolu sürekli gerilemiş , taraftarın rahatsızlığı artmış , kenside yedekte kaldığında mücadele etmek yerine durumunu problem edip gitmeyi kafasına koyduğu an soluğu Denizlispor'da almıştır .

Ömer SEVİNÇ
12.10.2008, 15:07
Hocam bütün bunları hazırlamak için sarfettiğiniz emek hakkaten takdire şayan. En çok dikkatimi çeken Umut'un girdiği gol pozisyonlarının yaklaşık yüzde 30'unu gole çevirmesi. Girdiği 3 pozisyonun birisini atıyor. Bir forvet için yeterli bir bitiriciliktir bence bu.

Emeğinize sağlık tebrikler:)

Cem Balcı
12.10.2008, 15:17
şu azminden bişey kaybetmessin inşallah...gs maçında gol bekliyorum...

cerasus
12.10.2008, 21:30
Cok calIskan ve cok azimli, bu sene en az 15 golu bulur, tek calIsmasi gereken seyi son vuruslarI, bir onu becerse kisme tutamaz umutu

Birtan Karaman
13.10.2008, 16:01
Umutun ilk 11de sık sık oynamasının bir diğer hatta en önemli sebei ise çalışkan olmasıdır ama sanırsam bu maçta kenara gelebilir.

mechanic
13.10.2008, 23:46
Sadece rakip defansı bozan bir forvet. Teknik 0. Meyve vermeyen ağaç.

KUTADGU
14.10.2008, 12:02
Umut, çok daha iyi olacağına inanıyorum.

Önünde oynayan Gökhan'ın tam anlamıyla form tutması Isaac ve Yattara gibi inanılmaz zekalı iki adamın desteğiyle, çok daha büyük patlamalar yapacaksın.

Velev ki öyle olmadı.
Bu diğer üçlünün çok iyi olup, seni kestiği analmına gelir ki,
O zaman da Trabzonspor'un çok iyi olduğunu düşünür, yine çok sevinirim.

Hayde bakalım,
Premier Lig golcüleri ayarındaki oyununu devam ettir.

Hasan Nasrallah
14.10.2008, 13:10
dayanamadım yine m.yılmazla kıyaslıyorlar
umut onun oynadığı futbolu portakalla oynar arkadaşlar

Tolpaş61
14.10.2008, 13:17
çok koşuyor.ama duracağı yeride bilmiyor.maaşallah ofsayttan hiç çıkmıyor.eksik yönlerini koşarak kapatmaya çalışıyor.bu hafta attığı kafa gollerini daha fazla atmalı.ama gayretine hiç bir laf söyleyemem.helal olsun.

Ali İhsan
14.10.2008, 13:42
Umut'un eksiği yetenek veya azim değil eğitim. Eğitim derken futbol eğitimi anlamında diyorum. Tam anlamıyla yapması gerekenleri öğrenememiş. Hava toplarında çok yetenekli olmasına rağmen doğru zamanlamayı zor yapıyor ama yaptımı da tam yapıyor. Çabuk karar veremiyor ki bu oynadıkça, tecrübe kazandıkça düzelecektir. Umutluyuz daha büyük futbolcu olacak inşallah.

M.S.SOFU
14.10.2008, 15:11
forumdaki arkadaşlar sağolsun umut' a yapılan eleştirileri güzelce cevaplamış.başlık 1 kaç ay süreyle kapatılsın bence :D iyi kapak yapmışlar.bçylesini uzun zamandır görmedim :D

Emirhan Makul
14.10.2008, 15:13
Hakan Ünsal;

"Umut çok pres yapıyor çok koşuyor ben onun evde de pres yaptığından şüpheleniyorum yani hızını alamayıp evde de duvarlara felan pres yapıyordur "

Atakan
14.10.2008, 16:18
Hakan Ünsal;

"Umut çok pres yapıyor çok koşuyor ben onun evde de pres yaptığından şüpheleniyorum yani hızını alamayıp evde de duvarlara felan pres yapıyordur "
Gülmekten öldüm.:D:D:D

Hüseyin Bağdat
14.10.2008, 16:21
Galatasaray maçında gol atacağına inanıyorum...

Serdar A
14.10.2008, 16:53
Umut sadece pres yapar , rakibi yıpratır diyenlere ;

Umut'un Türkiye liginde birebirde geçemeyeceği , üstünlük kuramayacağı defans futbolcusu yok denecek kadar azdır .

Bu konuda şüphesi olanlar , Umut'un doğru pozisyonda oynatıldığı son Trabzonspor maçlarını banttan izleyebilir .

BALKAN 06
14.10.2008, 16:58
Umut sadece pres yapar , rakibi yıpratır diyenlere ;

Umut'un Türkiye liginde birebirde geçemeyeceği , üstünlük kuramayacağı defans futbolcusu yok denecek kadar azdır .

Bu konuda şüphesi olanlar , Umut'un doğru pozisyonda oynatıldığı son Trabzonspor maçlarını banttan izleyebilir .

farabi hocam çok iddalı olmuş ama futbol bilginize inanıyorum vardır bi bildiğiniz deyim bari.

Serdar A
14.10.2008, 17:23
farabi hocam çok iddalı olmuş ama futbol bilginize inanıyorum vardır bi bildiğiniz deyim bari.

Şu hocam lafı çok daha iddalı duruyor bence . Haddimiz değil hocalık yapmak . Burada şahsına münhasır bir çok insan varken bana böyle hitap edilmesi beni mahcupta etmiyor değil .

...

Lig Tv ve (sanıyorum) Trt geçmiş maçları sürekli banttan yayınlıyor . Yani en azından son iki haftanın maçlarını izleyebilmek mümkün .

İzlerken biraz Umut'u takip edelim . Örneğin bir kaç saat evvel banttan izlediğim Konya maçından bir not ; Maçta en çok topla birlikte adam geçen oyuncumuz Umut ve Isaac , ezici bir üstünlük ile .

Bunun dışında girdiği ver kaçlar , topun üzerinden atlayarak takım arkadaşını bomboş bırakmasıda rakip savunmacıyı etkisiz hale getirebiliyor . Topsuz alanda akıllıca yapılan koşu , 1 hatta 2 defans futbolcusunu oyunun dışına çıkarmaya yeter .

BALKAN 06
14.10.2008, 17:50
Şu hocam lafı çok daha iddalı duruyor bence . Haddimiz değil hocalık yapmak . Burada şahsına münhasır bir çok insan varken bana böyle hitap edilmesi beni mahcupta etmiyor değil .

Abi
dediğim gibi hem futbol bilginiz hem nezaketiniz size olan saygımızı artıran
içimden geldiği için hocam dedim

Umut olayına gelince inşallah diyorum.

Ömer SEVİNÇ
14.10.2008, 17:56
Umut'un iyi bir futbolcu olması yapması gereken şey çok çalışmak vs. değil. Gitsinbir nüfus memurluğuna, doğum yerini Trabzon yaptırtsın, ondan kral topçu yok..

Coloradoydu
14.10.2008, 18:36
İzleyebildiğim kadarıyla Umut hakkında ben de birşeyler eklemek isterim.

Umut'un sırtı dönük oynayamayacağını artık hepimiz biliyoruz. Top kontrolü zayıf, fiziğini kullanarak top saklayamıyor. Daha da sayılabilir...

Umut'un yüzü dönük daha iyi oynayabildiğini de biliyoruz. Ancak bu yönüyle bile iyi bir oyuncu sayılmaz. Top tekniği çok zayıf. Topsuz koşuları, topla beraber yaptığı koşulardan çok daha iyi. Bitiricilik sorunu var, ancak bunu tekniğinin zayıf olmasına bağlamak gerek. Geçen sene altı pasta topu kafayla taça doğru attığını hatırlıyorum. Yalnız, şutlarını ayrı tutmak gerek. Bu göstergede nispeten bir ışık var. Güçlü ve plase vurabilmesi de şutlarına ayrı bir önem katar. Bunların yanında çok azimli ve çalışkan bir oyuncu. Ayrıca oldukça dayanıklı. 90 dakika koşuyor.

Umut'u oynatmak da oynatmamak da ayrı bir sıkıntıdır diye düşünüyorum. Oynadığında çalışkanlığıyla rakip savunmayı yıpratır, yer yer kendi savunmasına yerdım eder. Ancak bariz bir golü de kaçırabilir sıklıkla...

Mustafa Hazıroğlu
14.10.2008, 18:46
Umut çok süratLi ama tam oLarak kuLLanamıyo en önemLi yeteniğini.

alper*
15.10.2008, 10:05
iyi sabahlar :)
arşivimi karıştırdım ve umut bulutun bayağı geçmiş zamanlarda ankaragücünde attığı mükemmel iki gol buldum.
umarım umut bulut hakkında iyi fikirler edineceğiniz goller bulmuşumdur.
biraz sonra golleri buraya koyacağım.

2015884311372367249&hl=en 1309673635830627524&hl=en

özellikle ilk gol inanılmaz bana göre :)

bestrafer
15.10.2008, 10:09
Yuh o ilk golde ne yapmış umut öyle yaw :S

O golleri beklerim ben kardeşim Trabzonspor'da.

.....
15.10.2008, 10:43
Umut a güvenmeyenlerin beyninde ur oluşmuştur

Anıl Caner
15.10.2008, 11:15
Bildiğimiz Umut.

Türkcell Super ligin en önemli starlarından birisi.

Striker vazifesinde oynamasa çok daha fazlasını yapar.Farabi'nin dediği gibi ne birebirde geçemeyeceği adam var, ne varsaydığınız kadar kötü bir son vuruşçu.

Gerekirse tüm Trabzon'a karşı inadına Umut Bulut.

Erkan SUİÇMEZ
15.10.2008, 11:34
ben bu golleri unutmuşum.ne muhteşem goller böyle.işte bu goller asıl yeteneğini gösteriyor ama trabzonspordaki baskı umuta böyle pozisyonlarda çalım attıramaz,kaptırıp tepki alırım diye.ankaragücünde baskıdan uzak olunca yeteneklerinide ii sergiliyomuş.dünde çok beğeniyordum,bugünde arkasındayım umutun..

Serdar A
15.10.2008, 12:05
Video lig'de Alper'in paylaştığı gibi en az 15 golü var Umut'un . Vakit ayırıp izlemekte fayda var .

http://www.ligtv.com.tr/videolig/Default.aspx

Zaten Umut'un estetik olmayan golü çok azdır . Yattara'nın onca videosu varken neden kimse Umut'a bir şeyler hazırlamaz bilmiyorum :)

.....
15.10.2008, 12:21
Umut un Ankadagücünden önceki ve sonraki bütün istatistiklerini bilen var mı? hangi takımlarda oynadı milli maç gibi???

Muhammed KOÇ
16.10.2008, 20:20
umutan samiyende bi gol değil iki gol bekliyorum. umut çok iyi işler yapıyor artık..

Hüseyin İlkin
16.10.2008, 20:48
Umut Bulut ' un mücadelesini çok beğeniyorum . Sağa sola koşuşu , rakibi bunaltması filan hoş şeyler . Dakika 1 olsun , dakika 90 olsun farketmiyorda kendisi için . Bu daha da hoş açıkcası ... Ben Galatasaray maçında tek forvetle başlarsak bunun kesinlikle Umut olmasını istiyorum ve düşünüyorum ...

alper*
16.10.2008, 20:56
bu nasıl bir laftır yahu :eek:
yok artık,tövbe estağfurullah.düşmanımdan ırak !

Ahmet Faruk
16.10.2008, 21:33

Umut Buluta güvenmiyorum. Bana önereceğiniz birşey var mı. Hatta şöyle diyeyim, Umut Bulutu Trabzonspora yakışır bir forvet olarak görmedim hiçbir zaman. Durum çok mu vahim...

Serdar A
16.10.2008, 22:01
Umut'a güvenmeyebilirsiniz , Trabzonspor'a da yakıştırmayabilirsiniz , mesele değil .

Ancak bu durumu izah edemiyorsanız , nedenlerini ortaya koyamıyorsanız trakulanın yaptığı gibi benzetmelerin olmasınıda doğal karşılamanız gerek .

Kasım Hilal
16.10.2008, 22:03
Umut un Ankadagücünden önceki ve sonraki bütün istatistiklerini bilen var mı? hangi takımlarda oynadı milli maç gibi???

tff.org'da bulabilirsiniz..
99-00'da Petrol Ofisi'nde(3. lig) 3 maç oynamış, gol atmamış...
00-01'de Petrol Ofisi'nde 28 maç 5 gol.
01-02'de Ankaragücü'ne 24 maç 9 gol.
02-03'de İnegöl'de 30 maç 6 gol.
03-04'de Ankaragücü'nde 31 maç 11 gol.
04-05'de Ankaragücü'nde 36 maç 9 gol.
05-06'da Ankaragücü'nde 36 maç 19 gol.
06-07'de TRABZONSPOR'da 41 maç 20 gol.
07-08'de TRABZONSPOR'da 38 maç 17 gol.

Kupa maçları da dahil istatistikleri böyle..

İgzas-61
16.10.2008, 22:33
Haydi umut sana güveniyoruz göster kendini

Ahmet Faruk
16.10.2008, 23:33
Bi defans oyuncusu Umutun kaçırdığı golleri kaçırsa, "Defans zaten, ne anlar topa vurmaktan" deriz. Trabzonsporun forvet oyuncusunun Umut kadar pozisyona girmesi normal, ne olursa olsun Trabzonspor bu, bazen formasıyla maç alan bir takım.

Ben diyorum ki, bir forvetin kalitesi sadece attıklarıyla değil, kaçırdıklarıyla beraber ölçülür.

Kaldıki Kasım Abinin verdiği istatistiklerden de anlaşılacağı gibi -en azından ben öyle anlıyorum- Gökdenizin ve Yattaranın kendisine oynadığı Trabzonspor forvet oyuncusu 41 maçta 20den daha fazla gol atmalıydı...

Serdar A
16.10.2008, 23:38
tff.org'da bulabilirsiniz..
99-00'da Petrol Ofisi'nde(3. lig) 3 maç oynamış, gol atmamış...
00-01'de Petrol Ofisi'nde 28 maç 5 gol.
01-02'de Ankaragücü'ne 24 maç 9 gol.
02-03'de İnegöl'de 30 maç 6 gol.
03-04'de Ankaragücü'nde 31 maç 11 gol.
04-05'de Ankaragücü'nde 36 maç 9 gol.
05-06'da Ankaragücü'nde 36 maç 19 gol.
06-07'de TRABZONSPOR'da 41 maç 20 gol.
07-08'de TRABZONSPOR'da 38 maç 17 gol.

Kupa maçları da dahil istatistikleri böyle..

Tff istatistikleri kadroya girdiği maç sayısını belirtiyor , oynadığı maç sayısını değil .

Ahmet Faruk
16.10.2008, 23:39
Bizim takımda kadroya girdiği her maçta oynadı değil mi.

macka61
17.10.2008, 00:36
umut inşallah bu maçtada boş geçmez 2 maçtır atıyor gollerini

Serdar A
17.10.2008, 01:23
Bizim takımda kadroya girdiği her maçta oynadı değil mi.

Hayır , her maçta oynamadı . Bunları öğrenmek çok zor değil , açar Tff sitesinde bakarsın .

Bi defans oyuncusu Umutun kaçırdığı golleri kaçırsa, "Defans zaten, ne anlar topa vurmaktan" deriz. Trabzonsporun forvet oyuncusunun Umut kadar pozisyona girmesi normal, ne olursa olsun Trabzonspor bu, bazen formasıyla maç alan bir takım.

Ben diyorum ki, bir forvetin kalitesi sadece attıklarıyla değil, kaçırdıklarıyla beraber ölçülür.

Kaldıki Kasım Abinin verdiği istatistiklerden de anlaşılacağı gibi -en azından ben öyle anlıyorum- Gökdenizin ve Yattaranın kendisine oynadığı Trabzonspor forvet oyuncusu 41 maçta 20den daha fazla gol atmalıydı...

Bir takım formasıyla nasıl maç alır , önce onu açık seçik izah edinde öğrenelim .

Türkiye süper liginde tek takım Trabzonspor değil , tek forvet oyuncusuda Umut değil . Her hücum oyuncusunun arkasında birileri olacak elbette . Trabzonda Yattara olur , gs de Arda , fb de Alex , bjk'de Delgado . Şimdi her şey bitti de hangi futbolcu hangi futbolcuya kaç gol attırır bunun muhasebesine mi döndük ?

Yazdıklarınızı ciddiye alıp ayrıntılı bir karşılaştırma hazırlamayı düşünüyordum , ta ki şu mesajınızı görene kadar .

Gökhan sen varsın diye Umuta giydiriyorum durmadan, ula rezil etme beni millete :D

Bu zihniyete ne dense boş ...

Coloradoydu
17.10.2008, 01:35

Küçük düşürücü ifadeler kullanmamak gerek. Herkes istediğini düşünebilir ama yazarken dikkat etmek zorundadır.

Umut'a güvenirim-güvenemem, Trabzonspor'a yakışır-yakışmaz derseniz sorun olmaz. Zira kamuya mal olmuş bir insan, bu kadarıyla eleştirmek gayet doğal. Öyle olmadığını düşünsek bile bu bile bize başkalarını küçük düşürme hakını vermez. Yöneticilerin de bu hususta dikkatli olmaları gerek.

Erdal DİLEK
17.10.2008, 01:41
hayde umut koş koş

Ahmet Faruk
17.10.2008, 08:56
Farabi Abi, TFF sitesinden bir futbolcunun kaç maç oynadığına nasıl bakıyoruz. Ben arıyorum arıyorum, hep Kasım Abinin yazdığı istatistiğe kalıyorum.

Ömer SEVİNÇ
17.10.2008, 13:57
79 maçta 37 gol. Ortalama 2 maçta 1 gol atıyor Umut. Bir forvet için yetersiz bir gol istatistiği olduğunu düşünen var mı?

Ümit Tekşan
17.10.2008, 14:08
Umut'dan GS maçında mutlaka gol ve gollar bekliyoruz. Performansı gayet iyi Konya maçında olduğu gibi sahada basmadık yer bırakmayacak inşaallah.

hamucera
17.10.2008, 23:08
79 maçta 37 gol. Ortalama 2 maçta 1 gol atıyor Umut. Bir forvet için yetersiz bir gol istatistiği olduğunu düşünen var mı?

var olmaz mı. ellerinden gelse adamı kovalayacaklar takımdan. o kadar gol pozisyonuna giripte anca 37 golmü atabilmiş derler.

Eomer zaten umut hakkındaki yazılarıı okumuşumdur hep. çünkü sende aynen benim gibi her zaman destek oldun.:alkış:

OLCAY ÇAKIR
17.10.2008, 23:19
İlginç;

Geçen gün maç stresi vs düşünürken aklıma UMUT geldi.
Onun maçta hırsını.
Aklıma direkt o geldi.
Harbi rahatladım.
İlginçtir.
Umutu düşünün sizde.
Maç kolaylaşacak.

Ömer SEVİNÇ
17.10.2008, 23:44
Olcay abi Umut'u izlerken biliyorsun ki adam herşeyini veriyor maç için. Yani ne bileyim elinden gelen herşeyi yaptığına emin oluyorsun adamın. Aldığı paranın, üstündeki formanın karşılığını tamamen veriyor. Bir ara Hasan için 4 ciğerli diyorlardı. Hasan 4 ciğerliyse Umut'un deri solunumu falan yapıyor olması lazım:)

Hamucera saolasın. Ama inanıyorum ki biz çoğunluktayız Umut konusunda..

A.Furuncu
17.10.2008, 23:50
Pazar günkü maçta gs ağlarına bir golü var

Cem Balcı
18.10.2008, 01:34
inşallah cincona bi gol atarsın umut...

amin...

.....
18.10.2008, 14:44
Umut Bulut un sadece gol kaçıran beceriksiz birisi olduğunu asla düşünmedim düşünmem de!

Umut özel yeteneklere sahip bir futbolcudur.

Attığı golleri izleyince bunu daha iyi anlıyorum.

Alibeyoglu
18.10.2008, 16:18
sampiyon olacak takimin kadrosunda daha yetenekli forvetler olmasi gerekiyor

fetvaci
18.10.2008, 16:45
gozunu sewıım ıyı konsantre ol da fırsatları kacırma 10 hafta berbat oynarsın bu taraftar arkandan demedııgını bırakmaz ama galatasaray a ıyı oyunla 1 gol atarsın 10 hafta gonullerın kralı olmayı zaten garantılemıs olursun bızım ıcın oyna be umut

seyyah61
18.10.2008, 17:11
Umut benim icin suan takimin en degerli oyuncusudur.
Bu gercegin Ersun hoca da farkinda ki, ona hakettigi degeri veriyor.
Olaya biraz artniyetsiz bakan biri, Umut'un depar yaparak defansin arkasina sarktigi ataklari haksizca kesilmeseydi suan gol kralliginda zirvedeydi Umut.

cabri
18.10.2008, 19:32
gs maçı Umut un maçı olabilir.

kocaman61
19.10.2008, 02:19
umut inşallah gs maçında galibiyet golerimize imza atarsın

Fatih Ersoy
19.10.2008, 05:38
Bu gün 2 gol bekliyorum senden ;)

Kadir
19.10.2008, 08:14
Umut seriye devam edecek bugün .

ApoCaN28
19.10.2008, 12:59
Umut Attı 2 oldu...Veya 1 farketmez gol istiyoruz...

Mustafa AYDIN
19.10.2008, 13:30
Ara sıra beceriksizliği tutsada bu seneki istekli oyunu mücadelesi takdire şayandır.Aynı mücadeleyi gs maçındada bekliyoruz kendisinden.

Cem Balcı
19.10.2008, 16:11
inşallah bu maç da herzamanki hırsını;mücadeleciliğini görürüz...

Berk
19.10.2008, 16:36
Umut ne olur bu maç girdiğin pozisyonların yarısını at, başka bişey istemiyorum senden..:)

Hami_41
19.10.2008, 17:09
umut kendisinin 2. takımının 3. golünü atıyor 2. golün sahibi isaac in mükemmel asistiyle

Delhorno
19.10.2008, 17:10
Gol kaçırmada yarış edilebilecek maç değil, inşallah bunun farkına varırlar. Sana güveniyoruz.

Gökçebey
19.10.2008, 17:42
Umut ne olur bu maç girdiğin pozisyonların yarısını at, başka bişey istemiyorum senden..:)

Desene ilk yarı bitmeden uzak ara gol krallığında lider olur :D

Bu maç inşallah sahadaki üstün gayretlerinin meyvesini toplarsın.

Fatih
19.10.2008, 21:10
Olağanüstü goller atan bir forvetin boş kaleye gol atamaması normaldir...

Özge
19.10.2008, 21:15
Umut emin ol ki o topu dışarıya atmak daha zordu.

Dursun Kaplan
19.10.2008, 21:21
Bu maçta deyim yerindeyse kazmaydın.. Ne bu ya eline geçen fırsatı harcıyosun..

Sefa Murat Dokuz
Umut %100 2 golden yararlanamadı maça çok iyi başladı ama bitiriş yok arkadaş..

Cem Balcı
o pozisyonlardan birini gol yapsan şaşardım zaten...

geçene haftalardan daha kötüydün...

yaranozlu
19.10.2008, 21:44
2 boş kale bir tane kalaeciyle karşı karşıya. Savruksun. Bi süre dinlendirilmeli !...

oflureis
19.10.2008, 21:48
bu adamda topcu deil golleri bile haspel kader atior bişe deil saga sola kacip gökhanin önünü boşaltacagina gidior ya ofsaytta dusuyor yada gökhanin önünü kesior umut rakibe calişmaktan başka bi işe yaramior gökhanla ısaac yan yana oynasin bide öyle seyredin 2 tane ayni tipte oyuncunun orda oynamasi buyuk lukstur başka bişe deil

ardanin golunde bile ardayi döndüren adamdir umut onun orda ne işi varsa artik ey gidi eyy trabzon bu muhteşem 3luden cok cekecek umut tolga husam el ele trabzon belki gidersin kumeye ha gayret cocuklar az kaldi:cool:

alper*
19.10.2008, 21:50
umut finishing sıfır kardeşim.

Fatih Ersoy
19.10.2008, 21:57
Geçen maçtaki umuttan eser yok..

İstikrar kardeşim istikrar....

AKSOY_61
19.10.2008, 22:00
seni gökhan ünala tercih ederim umut

UmutBaykan
19.10.2008, 22:03
Biri bu arkadaşlara gol atmayı öğretsin..

Bartuğ13
19.10.2008, 22:05
yav tamam arkadaşım forvet gol kaçırır ama mantıklı kaçır ya.hani o topa sol ayağını koy,topu uzaya gönder ama mantıklı olanı yap.topu ordan sağ ayağına atmanın imkanı var mı?yere basamadan nasıl gol atacaksın o poziyonda.sahada 90 dakika senden nefret ediyorum.saha dışında çok iyi biri olabilirsin.buna asla itiraz etmem ama benim için saha içinde yaptıkların önemli

Remzi
19.10.2008, 22:05
Ben Maçlarda hiçbirşey yapmayıp artistçe golleri harcayan Gökhanın yerine çalışan emek harcayan Umutu tercih ederim...

hamucera
19.10.2008, 22:44
dün havaalanında resim çekilemediğimize çok üzüldüm.
seni beğenmeselerde ben sonuna kadar beğeniyorum en azından emek hırsızğı yapmıyorsun

oflureis
19.10.2008, 22:52
gozunuzu seveyim ıo adam topcu deilyaa gökhan unalin önünü kesmekten başka bi işe yaramior koyun isaacle gökhani yan yana bakın ne olacak ya bi bakin ya kaval kemigiyle gol atti bu adam hesap edinya forvet dedigin saga sola kacar öteki forvetin önünü acar bunda o sıfır ancak sagmal inegi gibi koşar başka bi iş etmez bide bol bol ofsayta dusup ataklarin icine eder bana bu adam icin futbolcu demeyin boş koşan deil iş yapan adam lazim trabzona

tsclp
19.10.2008, 23:06
bu adama çokmu ön yargılı yaklaşıyorum bilmiyorum ama ben bu adamı ankaragücündeyken ligin en kötü oyuncularından görüyordum,bize geldiğini duyunca yıkılmıştım ve onca maça çıktı birindede yanışmışı diyemedim ( iyi oynadığı bir iki maç var tabi ama trabzonsora yakışmayan bir topçu) ayrıca hırsını ve özverisini takdir ediyorum ama bu yetmiyor bize gol atacak adam lazım.

Fatih Solmaz
20.10.2008, 09:16
bu kadar beceriksiz bir forvet olmaz olsun. Trabzonspor adına hiç bir şey yapmadı. gs adına ise kaçırdığı goller vardı. git artık bu takımdan sen bizim forvetimiz olamazsın.

EyüpKILIÇ61
20.10.2008, 09:49
Hiçkimsenin Umut hakkında bir şey yazmamasına şaşırdım doğrusu.Evet dün akşam iyi bir futbol oynadık ama şansız goller yedik.Peki maçın kader anı neydi sizce ? Bence maçın kader anı şuydu:

İkinci yarıya süper bir başlangıç yaptık farkındaysanız gsnin üçüncü golüne kadar yani yaklaşık 25 dakika bizim sahamıza geçemediler.2-0 gerideyiz ikinci yarıya müthiş baskıyla başlamışsın gs kapanmış.Maçı çevirebileceğimizi düşünmeye başlamıştım.Yattara serbest vuruş kullanıyor.Öyle bir orta yapıyor ki ölü top yani biri dokunsa top kaleye girecek.Peki ne oluyor ? Umut maçın kaderini çiziyor belkide! Önüne düşen topa dokunmaktan aciz kalıyor.

Üzgünüm ama tolgayı eleştirdiğimiz gibi forvet hattındakileride eleştirmek gerek.Bu kadar gol pozisyonu kaçmaz be kardeşim :(

yaranozlu
20.10.2008, 10:27
sadece hücumda değil, ardanın attığı goldeki saçma müdahalesine ne demeli. süresiz dinlendirilmeli.

Ümit Tekşan
20.10.2008, 10:34
Sen değilmiydin geçen hafta Konya maçında saha da basmadık yer bırakmayan ? mücadelenle isteğinle alkış alan ?

Ne oldu Umut BULUT büyük maçlarda size sihirli deynek mi değiyorda bukadar vasat oluyorsunuz ? Bunu yapmaya hakkınız yok.

Forvet oyuncusuysan bulduğun pozisyonları golle sonuçlandıracaksın. Yapamazsan işde bizim gibi inanan taraftarları böyle üzersiniz. Hiçmi düşünmüyorsunuz bu taraftarları Bizler sizlere o kadar inandıkkı hiç bir şekilde sizleri yalnız bırakmıyoruz. Ama siz bunların karşılığında bakıyorum sahada sanki yokmussunuz gibi.

Ne diyelim inşaallah ders almışsınızdır. Önümüzdeki derbi maçlarını kazanırsınız inşaallah.

Ama ben sana sonuna kadar güveniyorum Umut BULUT

Ömer TOPAL
20.10.2008, 11:51
ardanın attıgı golde umutun ne sucu var...futbolcu calım yiyemezmi...cizgide defans orta saha oyuncuları varken umutun ordaki mucadelesini takdir etmektense onu sucluyorsunuz...arda sanki kaleye vurdu adam resmen orta yaptı kaleye bakmıs iyi bakın kaleye bakar bir tip varmı...umut bu takımda iyidir...iyide olucaktır.

Süleyman50
20.10.2008, 11:56
umut hiçbir zaman şampiyonluğa oynayan bir takmın ilk 11 inde oynayamaz...
ancak iyi bir yedek olur.......

ilhan
20.10.2008, 11:59
Dün takım 2-0 mağlup duruma düşmüş Umut dili yarım metre dışarıda halen hayatının mücadelesini yapmaya çalışıyor. Soldan, sağdan koşuyor toplar alıp İsaac veya Gökhan'a nasıl ulaştırırım diye düşünüyor.

Gökhan'ı sahada göreniniz var mıydı? Şahsen ben hiç göremedim. İkinci yarı İsaac'de çıkınca Umut da düştü oyundan. Yattara'nın ortasına vuramamasının sebebi sahanın zeminidir. Yahu adam ayağını bir bastı kaldı öyle, eğer kaysa gol olacak. Ama çime gömüldü kaldı ayağı. :)

Umut'a gelene kadar süresiz dinlendirilmesi gereken nice futbolcu var. Heh Umut şu mücadelesiyle halen dinlendirilmeliyse Gökhan'ı kulübe sokmasınlar.

İdris Toksoy
20.10.2008, 12:01
seni gökhan ünala tercih ederim umut

ben de aynen