PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158

Arif Timurcioğlu
16.06.2011, 13:52
Sen uyma onlara Umut git.

Berat Akçay
16.06.2011, 14:10
Takıma,taraftara ve saçlarıma zararsın .Nolur git

demiahme
16.06.2011, 14:48
2006-2007 sezonundan beri umut bu takımda...4 sezondur bize ne gibi büyük başarılar kazandırdığını merak ediyorum açıkcası?? kazandırmayı bırak umut dönemınde forvet hattı yuzunden kaybettiğimiz 2 şampiyonluk var...şimdi kalkıp, sırf iyi niyetli biri olduğu için mi umutu savunmam gerekiyor???

açıkcası umut gibi bir forvetımız olmasını garipsiyorum,şuan süperligte forvet hattı bizden iyi olan 8-9 takım var...biz ise yıllardır umuta talim ediyoruz...

takımda kalırsa ki kalacağa benziyor,sistematik olarak eleştirmeye devam edeceğim,taki bir fotvet nasıl olunuru bize gösterene kadar...

savun demiyorum. takımın futbolcusunu sistematik bir şekilde aşağılama. ben maç izlerken artık futbolcunun anasına karısına küfür edilmesin diyorum. biz ediyoruz. başka kimse etmiyor. ben küfür etmiyorum deme.

bak tekrar ediyorum eleştirmiyorsun aşağılıyorsun. sen veya senin gibi diğer arkadaşlarda maç sırasında kahvede stadda anasına küfür ediyor. ne katkısı var bu tür şeylerin takıma.

ayrıca kimin yüzünden gitmiş şampiyonluk bırakın Allah aşkına. fener 51 puanın 49 unu toplamis yinede biz son haftaya kadar iddaamizi korumusuz. Barcelona olsa yapamazdı. sakatlardı birileri messi olay biterdi. takımdaki bizim futbolcular yüzünden kaybetmedik bu ligi. kaderde kısmette yok işte. olmadı yani. batkım 28 yıldır şampiyon olamiyor. tekkede vardı, şotada vardı, hamide vardı olmadı.

Sevince cok seviyoruz. eleştirince yerin dibine sokuyoruz. Az rahatla sen, sal kendini. birak bu işleri hoca düşünsün. zaten bu işleri ayarlamak için orada değilmi. eğer takıma faydası varsa tutar yoksa gönderir. giderse güle güle kalırsa beraber sevinir beraber üzülürüz. Ha burada niye yazıyorum. aslında banane sen ne düşünmüşssün umuta kim küfür etmiş kim aşağılamış. benim derdim siz bunu yaptıkça takımın zarar görmesi. düşün şu takımı sırtındanda koşmaya başlasın

OYılmaz
16.06.2011, 14:58
Umut'u bu rakama bir daha zor satarız. Umut öyle bir futbolcu ki olası bir form düşüklüğünde sıradan bir Anadolu kulübünde oynayacak kapasiteye gelir.

Faik Yılmaz
16.06.2011, 15:03
Umut Bulut için üste ödenecek 2 milyon euro iyi paradır.... Zararın neresinden dönersek kardır...... :)

hamucera
16.06.2011, 15:16
Umut Bulut için üste ödenecek 2 milyon euro iyi paradır.... Zararın neresinden dönersek kardır...... :)

bu takımda kim oynarsa oynarım üste para verir gönderilim diyorsa taraftar çok bekler millet şampiyonluğu. Umut ve üste 2 milyon euro birde gülücük pes

Bdeniz_61
16.06.2011, 15:20
Umut, ''Bu şansı değerlendirmek istiyorum. Üstelik giderken kulübüme ciddi bir ekonomik girdi sağlayacağımdan ayrıca vicdanen müsterihim. Böylelikle kulübümün bana verdiklerinin karşılığını da ödemiş olacağım".

Keşke bunları kaçarcasına gidenlerde söyeleseydi.

Futbolculuğun tartışılır belki ama duruşun asla.

İster git ister kal hayırlısı olsun.

Kazım Uzunboy
16.06.2011, 15:28
Artık hoşçakal deme vakti geldi Umut.

Her şey için teşekkürler.

Selimag
16.06.2011, 15:33
savun demiyorum. takımın futbolcusunu sistematik bir şekilde aşağılama. ben maç izlerken artık futbolcunun anasına karısına küfür edilmesin diyorum. biz ediyoruz. başka kimse etmiyor. ben küfür etmiyorum deme.

bak tekrar ediyorum eleştirmiyorsun aşağılıyorsun. sen veya senin gibi diğer arkadaşlarda maç sırasında kahvede stadda anasına küfür ediyor. ne katkısı var bu tür şeylerin takıma.

ayrıca kimin yüzünden gitmiş şampiyonluk bırakın Allah aşkına. fener 51 puanın 49 unu toplamis yinede biz son haftaya kadar iddaamizi korumusuz. Barcelona olsa yapamazdı. sakatlardı birileri messi olay biterdi. takımdaki bizim futbolcular yüzünden kaybetmedik bu ligi. kaderde kısmette yok işte. olmadı yani. batkım 28 yıldır şampiyon olamiyor. tekkede vardı, şotada vardı, hamide vardı olmadı.

Sevince cok seviyoruz. eleştirince yerin dibine sokuyoruz. Az rahatla sen, sal kendini. birak bu işleri hoca düşünsün. zaten bu işleri ayarlamak için orada değilmi. eğer takıma faydası varsa tutar yoksa gönderir. giderse güle güle kalırsa beraber sevinir beraber üzülürüz. Ha burada niye yazıyorum. aslında banane sen ne düşünmüşssün umuta kim küfür etmiş kim aşağılamış. benim derdim siz bunu yaptıkça takımın zarar görmesi. düşün şu takımı sırtındanda koşmaya başlasın

çok haklısın, bilhassa sistematik olarak hakaret etme kısmında... kusura bakmasın kimse, şurda 10 kişinin verdiği zararı; 10bin fenerlisi cimbomlusu, besiktaslisi bir araya gelse bu takıma veremez.

kendinize gelin, belli ki biz ne desek boş, yani biraz daha ileri giderse, kavga etmeye başlayacağız, o yüzden kendiniz karar verin... bir düşünün, neye alet olduğunuzu bir görün ve kendi aklınızla oturun bir ölçün verdiğiniz zararı. çok açık ve net, daha iyisi var ise bu adam yedek kalır, yok ki bu adam oynuyor.

Hakan Şükür'ü de "Şaban" diye yıllarca aşağılayan da aynı zihniyetti, adam ister kabul edin ister etmeyin UEFA kupasını aldırdı ve dünya üçüncülüğünde çok büyük payı vardı. Türk futbolcusu denince dünyada akla gelen hala ilk ve muhtemelen tek isimdir...

Tekrar ediyorum, Umut Bulut giderse, bu sene Şampiyonlar ligi de, veya en azından bir tur atlayıp UEFA kupasına kalmamız da çok ama çok zor olur.

Ki ben Umut'un yerinde olsam, sırf sizin gibi insanlar yüzünden bu takımda kalmazdım... Allah kendisine Şenol Güneş sabrı versin. ki zaten hali hazırda bugünkü açıklaması bile, seyirciye teşekkür etmesi ile ve olumsuzlukları yansıtacak bir açıklama yapmaması bile kendisine saygı duymam için yeterlidir.

Erman Aydın
16.06.2011, 16:38
sana en büyük anlayışı gösteririrz sen yeter ki git

Erbay
16.06.2011, 20:49
Yahu bırakın adamı gitsin. Daha kötü bir veda olacak yoksa.

erik
16.06.2011, 22:32
umut bu takıma ne yaptıysan hepsi birilerinin gözüne battı.Gitde millet seni arasın.Değerin belki o zman anlaşılır.

Uğur Ö.
17.06.2011, 10:09
umut bu takıma ne yaptıysan hepsi birilerinin gözüne battı.Gitde millet seni arasın.Değerin belki o zman anlaşılır.
Hele topu kontrol edemeyişi...

Faik Yılmaz
17.06.2011, 11:14

Abi bu tip sözleri okuyunca aklıma hep Hüseyin Çimşir geliyor....

Aynı Umut gibi onada defansın ve ortasahanın en iyisi mevkiinde en iyi oyuncu gidince ölürüz iflas ederiz gibi laflar etmişlerdi....

Ancak görüldüki ne defansif ne ofansif anlamda hiç bir sıkıntımız olmadı o gidince bilakis daha az gol yedik o gittikten sonra....

Ve şimdi eminim o gittiğinde ( tabi giderse :) ) daha fazla gol atıcaz....

Davut Özdemir
17.06.2011, 11:24
Umut anlayış bekleme kaç git... :=

Arkadaş Teofilo kaçabiliyorda neden umut kaçmasın.. Umut için işlemiyormu bu bosman mı hosman mı kuralları:)

Umut git artık...

Selimag
17.06.2011, 11:28
Abi bu tip sözleri okuyunca aklıma hep Hüseyin Çimşir geliyor....

Aynı Umut gibi onada defansın ve ortasahanın en iyisi mevkiinde en iyi oyuncu gidince ölürüz iflas ederiz gibi laflar etmişlerdi....

Ancak görüldüki ne defansif ne ofansif anlamda hiç bir sıkıntımız olmadı o gidince bilakis daha az gol yedik o gittikten sonra....

Ve şimdi eminim o gittiğinde ( tabi giderse :) ) daha fazla gol atıcaz....

Faik, Hüseyin için onun oynadığı hiç bir takım şampiyon olamaz diyorlardı, gitti ilk senesinde ki hatırlatmama gerek yok herhalde Bursada ilk onbir oynuyordu, Bursaspor şampiyon oldu. Buna biz aramızda bir isim veriyoruz ama ayıp olur şimdi tartışma uzamasın.

o kadroda Hüseyin'den daha iyi biri vardı da oynamıyor muydu??? Aynı Umut'un şu an ki durumu. Umut'tan iyisi geldi de mi Umut ısrarla sahada kaldı? Kaldı ki Hüseyin de Umut gibi bu formayı en hakkıyla terleten oyuncuların başında gelir.

Hüseyin Ceyhun'un önünü kapatıyor diyorlardı, Ceyhun o gittikten sonra kaç maç forma giyebildi bu iki senede? Ve neticede ilk fırsatta galatasaray'a kaçarcasına gitti mi gitmedi mi?

Emrah KabuL
17.06.2011, 11:34
Bende aynen bu şekilde cevap verecektim son anda vazgeçtim..

Evet Hüseyin için de aynı laflar ediliyordu..

Bence en ilginç olanı ise ortasahasın da Selçuk Şahin olan bir takımın şampiyon olabilmesi..!

Selimag
17.06.2011, 11:38
Hüseyin Çimşir'in bu takımdan gidişini ben hep yeniçerilerin Sadrazam kellesi almasına benzetirim. İlla ki birine sararlar ayaklandılar mı ve kudurduklarında bir kelle almazlarsa padişah'a kadar giderler.

Ve Padişah biraz basiretsizse kendini kurtarmak adına, isyancıları bastıramadığı için Sadrazam'ını yeniçerilerin (başıbozukların) eline verir.

Bilhassa bizde Trabzon kökenli oyuncular bu tarz isyanlarda hep ilk kellesi istenenler oluyor. Eminim, yeniçerilere de sorsan, hepsinin amacı Osmanlı'nın daha yükselmesi, yücelmesi, güçlenmesi.

Gençler belki hatırlamaz ama bu 1980'lerden beri böyledir. İskender'ler, Hami'ler, Fatih Tekke'ler de bile hep bu olay yaşandı. Ki sadece oyuncular değil, bazen hocalar da, ve defalarca Şenol Güneş de bu isyanlardan nasibini almıştı.

Ha bu arada Hüseyin kalsa idi, zaten Selçuk ve Colman bu takıma oturduktan sonra yedek olarak kalacaktı. Belki bir kaç maçta da görev alıp belki takıma katkısı da olacaktı, Ama takımın emektarı olarak kalacaktı. Gitmesi, daha doğrusu bir kaptanın böyle kovulur gibi gönderilmesini ben bu formaya ve bu takıma yakıştıramıyorum, midem kaldırmıyor, midesi kaldıran, içine sindiren varsa da lafım yok.

Reha Demirbaş
17.06.2011, 11:42
Hala izin istiyor. Ben inanmıyorum bu adama teklif olduğuna. Her hafta bir izin yada anlayış beklentisi haberi çıkıyor. Bu gidişle çok çekeceğiz bu adamdan :)

Faik Yılmaz
17.06.2011, 13:33
Hüseyin Çimşir'in bu takımdan gidişini ben hep yeniçerilerin Sadrazam kellesi almasına benzetirim. İlla ki birine sararlar ayaklandılar mı ve kudurduklarında bir kelle almazlarsa padişah'a kadar giderler.

Ve Padişah biraz basiretsizse kendini kurtarmak adına, isyancıları bastıramadığı için Sadrazam'ını yeniçerilerin (başıbozukların) eline verir.

Bilhassa bizde Trabzon kökenli oyuncular bu tarz isyanlarda hep ilk kellesi istenenler oluyor. Eminim, yeniçerilere de sorsan, hepsinin amacı Osmanlı'nın daha yükselmesi, yücelmesi, güçlenmesi.

Gençler belki hatırlamaz ama bu 1980'lerden beri böyledir. İskender'ler, Hami'ler, Fatih Tekke'ler de bile hep bu olay yaşandı. Ki sadece oyuncular değil, bazen hocalar da, ve defalarca Şenol Güneş de bu isyanlardan nasibini almıştı.

Ha bu arada Hüseyin kalsa idi, zaten Selçuk ve Colman bu takıma oturduktan sonra yedek olarak kalacaktı. Belki bir kaç maçta da görev alıp belki takıma katkısı da olacaktı, Ama takımın emektarı olarak kalacaktı. Gitmesi, daha doğrusu bir kaptanın böyle kovulur gibi gönderilmesini ben bu formaya ve bu takıma yakıştıramıyorum, midem kaldırmıyor, midesi kaldıran, içine sindiren varsa da lafım yok.

Abicim....Hüseyinin kellesini kimse almış değildir. Kendi kendisini yollatmıştır....

Şöyleki Ersun Yanalın gititği 3-0 lık Sivas maçında takımı sabote edercesine hatalar yapmıştır......

O kötü Hüseyin bir hafta sonra yani Ersun Hoca gidince kariyerinin belkide en güzel futbolunu oynamıştır....

Yani hocayı yollatmak için bilerek ve isteyerek oynamamıştır ve yönetim taarfından ceza olarak gönderilmiştir....

Kaldıki Bursa o gittiği ilk dört haftada takımına 2 hatalı gol yedirmiş 1 de penaltı yaptrmıştır.... Bursaspor taraftar sitelerinde biz bunu nerden aldık diye onlarca sayfa yazılar çıkmıştır.... Ve adını tam oalrak hatırlamıyorum ama Ozan İpek olması lazım bir oyuncunun uzun süren sakatlığı nedeniyle alternatif olarak alınmıştır....

Ve oynadığı süre boyunca vasatı aşamamıştır.... çok iyi olduğu için değil Bursaporun kadrosu sınırlı olduğu için oynamıştır....

Kaldıki bu yıl Bursa biraz para görünce ve bir kaç oyuncu alınca ilk onbire girdiği maçların toplamı dabir eli geçmemiştir.....

ve en son olarakta ipi çekilmiş ve takımdan gönderilmiştir..... Dediğiniz gibi Türkiyenin mevkiinde en iyi oyuncusu olsaydı Bursaspor bile göndermezdi....

Geleleim Umuta.....

belki bin defa söyledim... geleli 5 yıl olmasına rağmen futbol kültürünü bir adım bile geliştiremeyen kafa toplarına zamanlama hatası yapan topa ayağyla değil kaval kemiğiyle vuran bir oyuncudur Umut....

Takıma azıcık ısınan yeteneği sınılrı bir Burakın bile bu sene 19 gol atığını düşünürsek en iyi en fazla attığı 15 gol hiçte fazla değildir....

Helede Trabzonspor gibi her yıl şampiyonluğa oynayan bir takımın neredeyse tek forveti için son derece yetersiz bir sayıdır...

Hal böyle iken sadece pres yaptığı serseri mayın gibi oradan buradan koştuğu için biradamı takımda saklamak abesle iştigaldir....

Bakınız Pawel Brozek Umut var diye oynatılmadı ve 11 de sahaya çıktığı son maçların hepsinde skora katkı sağladı gol ve asist olarak...

Geçen yıl Teofilo Umut var diye doğru dürüst oynatılmadı gititği takımda daha 15. haftada 11 gol 4 asisti var....

Yani Umut Bulut sadece koştuğu için bu takımın forvet hatıtna gerekli takviyeleri yapamıyoruz ve bu geçtiğimiz sezon şampiyonluğumuza mal oldu....

Umut Bulut bal yapmayan arıdır..... Belki Güneşe doğru hızla büyüyen ama çok az meyve veren bir ağaçtır...

Ve bu yüzden bir an önce takımdan gitmelidir......

Selimag
17.06.2011, 14:25
Abicim....Hüseyinin kellesini kimse almış değildir. Kendi kendisini yollatmıştır....

...

Umut Bulut bal yapmayan arıdır..... Belki Güneşe doğru hızla büyüyen ama çok az meyve veren bir ağaçtır...

Ve bu yüzden bir an önce takımdan gitmelidir......

öyle ya da böyle, şu andaki aynı konuma düşmüştü Hüseyin, gider ayak bütün bunlara sebep olan son olaylar konusunda haklısındır olabilir, içinde olmadan bilemem ama sonuçta benim naçizane tüm gördüklerimden ve yaşadıklarımdan sonra fikrim, kellesi zaten isteniyordu ve bahane oldu diye düşünüyorum...

Keza ne Umut ne de Hüseyin için aman aman çok yetenekli topçulardır da demiyorum. (Yani tüm yazdıklarımın ana fikri bu yazının son paragrafımda) Daha iyisi varsa oynasınlar, bunu herkes dile getiriyor ama ikisi de istikrar olarak sayılı oyunculardandır, antreman ve kendine bakmaları, saha içinde mücadeleleri açısından.

En basit örnekten gideyim, Yattara, hani şuydu buydu ama çok büyük topçu, hani şu an say desen, ayağına top yakışan 10 isimden biri olarak direk sayarım türk liglerinde oynamış, ama bizde 7 sene boyunca kaç maç oynadı, kaç kere lazım iken hazırdı ? kaç kere problem çıkardı? Bunlar da çok önemli bir topçunun özelliklerinde.

Uzatıyorum ama hatta Jaja, Teofilo veya ismi lazım değil hala takımda olan birisi, istemiyorum ya; isterseler dünya karmasına girsinler, ben bu formayı seven, bu takımı seven, kendinden önce takımı önde tutan oyuncu istiyorum.

Benim burda Yeniçerileri örnek vermem biraz ağır kaçmış olabilir. Ama umarım bir şey ifade etmişimdir. kendi takım oyuncusuna hakaretler eden, artık işi cidden sistematik bir biçimde aşağılamaya götüren, veya sahada yuhalayan taraftarlar kadar Trabzonspor'a bu kadar zarar verebilecek başka bir şey var mı? Bence yok. Eleştiri tamam, tabii ki olmalı, ama hem burda hem başka ortamlarda eleştiri adı altında yazılanların boyutunun nerelere vardığının farkında mısınız???

Benim tek isteğim bu noktaya dikkat çekmek. İnsanlar bir dursun, bir ne yapıyorum ben yahu diye kendisine baksın... Eskiden haddim değil, başkalarına karışmayayım diyordum ama madem ben de bu takımın bir taraftarıyım, benim de bu takım üzerinde herkes kadar hakkım var, o zaman bunu dile getirmek de benim hakkım. Yoksa ne Umut ne Hüseyin, hiç birinin fanı değilim, akrabası değilim, ve Şenol Güneş de dahil hiç biri de Trabzonspor'dan büyük değil. Kimler geldi geçti, onlar da gelip geçecek, nihayetinde gün gelecek biz de bu dünyadan göçüp gidince gene Trabzonspor bir şekilde devam edecek.

Berkedogan
17.06.2011, 14:36
herkesi gönderip gitmek istediği halde bu adamı tutmamak lazım ama fiyatını bulmadanda satılmaz.

mit_o
17.06.2011, 15:28
Selçuk Egemen ve Jaja gidiyorsa Umut da gitmeli bence vakti gelmiştir...

Onun yerine de kaliteli bir forvet alınmalı yerli veya yabancı farketmez yeter ki kaliteli olsun !

seyduna_efil
18.06.2011, 00:22
yönetimden anlayış bekliyorsan yandık,sana anlayış falan göstermezler..zaten seni şimdiye kadar anlayabilseydiler, çoktan göndermişlerdi seni...

Mustafa ÖZDEMİR
18.06.2011, 00:47
hala bizdemi bu adam...

Armağan Dere
19.06.2011, 00:39
Hızlanma:6
Pres:5
Arzu:5
Gereksiz Agresiflik:3
Topsuz Oyun:2
Pas kalitesi:1
Hava Topu Kazanma:0
İkili Mücadele Kazanma:2
Topsuz Oyun:2
Kafa Şutu:0
Ayak Şutu:0
Yardımlaşma:0
Pozisyon Alma:1
Top Saklama:2
Top Dağıtımı:1
Top Çalma:0
Uyum:1
Dayanıklılık:7
Asist Becerisi:0
Gol becerisi:0
Taktik Bilgisi:0

Ama kitlerler genel'deki konuyu kitlediler...

..........

Oruç
19.06.2011, 00:45
hala bizdemi bu adam...

Evet hala bizde bu 'adam'.

'Adam' olduğu için kalıyordur belki.

Paksoy
19.06.2011, 01:42
Armağan,st pauli Amerika Saddam'la bu kadar uğraşmadı , sizin bu arzunuz bitmek bilmeyen enerjinizden ötürü kutluyorum.

Batuhan
19.06.2011, 01:48
Avrupa'ya giden yolda İstanbul'a uğramak da var mı haritanda?

Hayır yok. Ben Türkiye'de hedeflediğim noktaya geldim. Türkiye'de Trabzonspor formasını giydikten sonra ulaşabileceğim daha yüksek bir hedef yok önümde. Bundan sonrası için tek yol Avrupa.

TFF.Org - 01.02.2007

Oruç
19.06.2011, 01:56
İşte 'adam'. Bu kadar.

Fatih Öztürk
19.06.2011, 02:06
arada bır çok kızıyorum ama en çok sevdiğim futbolcumuz umut bulut.zaten ınsan sevdiğine kızarmış.ünal,tolunay şeyhmuz hamdı gıbı yürekten adam umut.

FC-ST-PAULI-61
19.06.2011, 02:08
fransada basarilar

Fatih Öztürk
19.06.2011, 02:29
umutu eleştırelım hep beraber.yanlışına yanlış dıyelım,diğer futbolcularımızi nasıl eleştırıyorsak hakkımızdır eleştırmek.ama ıpe sapa gelmez yorumlar yapmayalım.yüz kızartıcı suçu varmış gıbı gıtsın kampanyaları başlatmayalım.umutla çekılmış onlarca fotoğrafım var,çocuklarımda umut hayranı.inanılmaz sakın mütevazı alçak gönüllü dısıplınlı burnu havalarda olmayan göz aşınası olduğum arkadasımdır.bazen tv'den umuta kaçırdığı gol içın sövdüğümde çocuklarımdan azar işıtıyorum.umutun maç içınde hırsını tv'den gören kız çocuğumun bıle gözü umuttan başkasını görmüyor.jajayı burakı yattarayı o kadar sevmıyorlar.küçücük kalplerı fethedenı sevmemek olurmu?

sametaydin
19.06.2011, 03:07
Umutun bu takımdan gitmesini hiç istemiyorum ama artık vakti geldi.

Umut gitmek istiyorsa ona engel olunmamalı. Bu hem umut için hem trabzonspor için daha iyi olacaktır.

Yaşar
19.06.2011, 03:12
Fiziksel olarak çok güçlü stoperlerin bulunduğu Fransa Ligi'nden teklif almış olması Umut'un en önemli özelliğinin gücü olduğunu ortaya çıkarıyor. Bence Türkiye'nin en güçlü forvet oyuncusu.

Erbay
19.06.2011, 12:17
İkili mücadelelerde güçlü mü yani Umut? Koşularıyla inanılmaz zorlar ama güç ve dengesi kesinlikle iyi değil.

cyberentalpi
19.06.2011, 12:30
Umut un artık Ts ye veda zamanı geldi.
Ben artık umutta eski hırsı felan gormuyorum. hele Burak ı gordukten sonra
Artık gitmeli
Yaptigin her sey icin tesekkurler Umut.

Dawsofield
19.06.2011, 12:37
Git artık ne olur git yav ..

jeepeers
19.06.2011, 12:38
Hala nasip olmadı senden kurtulmak.
Umutla beklemekteyiz.

objek
19.06.2011, 13:52
Ne yapacagi belli olmayan bir oyun sitiline sahip olan umut 2 sezondur sagacik 4-5 sezondur solacigi olmayan bir takimda oynuyor en iyi tarafi kanatlardan gelen ortalara hamle yapmak kacirir kacirmaz ama bir sekilde gol sayisini artiracagi kesindi ama olmadi umutun en zayif noktasi arkasi donuk oynayamamak arkasinda kimler var jaja selcuk colman alan bu adamlar hep ortadan calim ve verkaclarla geliyorlar o zaman orta sahasi iyi olan kanatlarin islemedigi bir takimda sanrafor oynayacak kisinin arkasi donuk oynayabilme ve seri verkaclara ayak uydurabilecek kapasitede olmasi lazim bunlarin hepsi yeni seyler degil hepsi teknik kadro tarafindanda bilinen seyler ama teofilo olayindan sonra birazda mecbur kaldilar umutu oynatacaksan kanatlarin islemesi lazim yoksada solacik veya stoper oynarsa daha yararli olur

Dawsofield
19.06.2011, 20:36
Ne yapacagi belli olmayan bir oyun sitiline sahip olan umut 2 sezondur sagacik 4-5 sezondur solacigi olmayan bir takimda oynuyor en iyi tarafi kanatlardan gelen ortalara hamle yapmak kacirir kacirmaz ama bir sekilde gol sayisini artiracagi kesindi ama olmadi umutun en zayif noktasi arkasi donuk oynayamamak arkasinda kimler var jaja selcuk colman alan bu adamlar hep ortadan calim ve verkaclarla geliyorlar o zaman orta sahasi iyi olan kanatlarin islemedigi bir takimda sanrafor oynayacak kisinin arkasi donuk oynayabilme ve seri verkaclara ayak uydurabilecek kapasitede olmasi lazim bunlarin hepsi yeni seyler degil hepsi teknik kadro tarafindanda bilinen seyler ama teofilo olayindan sonra birazda mecbur kaldilar umutu oynatacaksan kanatlarin islemesi lazim yoksada solacik veya stoper oynarsa daha yararli olur

kardeş ne en iyi yönüymüş de ne en zayıf yönüymüş de adamda zerre akdar futbol zekâse ve teknik yok. Trabzonspor'u alay konusu haline getirmeye başladı. Kaç yıldır kaçırdığı net gollleri izlemek zorunluluğundan kafamızda saç, parmağımızda tırnak kalmadı. Yeter artık. Gitsin. Gerekirse sözleşmesi feshedilsin. Yetti gari.

Mustafa ÖZDEMİR
19.06.2011, 20:36
nolur gitme...

Fatih Öztürk
20.06.2011, 00:27
umut hiç bır yere gıtmezsın ınsallah.futbolu bızde bırakmanı çok ıstıyorum.

AKSOY_61
20.06.2011, 00:55
Giderse yüksek bonservisle gitsin yani gittiğine deysin.
Yoksa umut bulut gibi bir yedeğimizin olması çok önemli bence.

Tabi umut takımda kalmayı kabul ederse gitmek istiyorsa yapacağımız bişey yok.

Estragon
20.06.2011, 01:46
Umut'un kalmasını, hatta futbolu bizde bırakmasını isterim. Ancak kendi kariyeri ve hayatı açısından gitmesini destekliyorum. Kendisi de böyle istiyor madem...

sametaydin
20.06.2011, 03:41
Bizim için sonuna kadar mücadele etmiş terini akıtmış, aldığı paranın hakkını vermeye çalışan umut bulut bu takımdan gitmek istiyorsa yönetim ona her türlü kolaylığı sağlamalı ve onun bu isteğini yerine getirmelidir.

Ben umut bulutun gitmesini hiç istemiyorum ama o kendisi istiyorsa umut gibi her anlamda 'adam' olan birisini kırmamalıyız.

azelea
20.06.2011, 03:42
umut'a bir ay boyunca

kaleye şut çekme,
kaleciyle karşı karşıya kalınca nasıl davranılır;
karombollerde topa nasıl vurulur
son vuruş teknikleri
özellikle ve özellikle 6 pas içinden topu kaleye gönderme

çalışmaları yaptırılması gerekir. O zaman bir başka umut olur, UMUT

demir
20.06.2011, 04:40
umut a taraftarı elestırme fırsatı verseler acaba neler soylerdı hıc dusundunuzmu ? burada atıp tutan abuk subuk sallayan ınsanların ondan ımza almaya calıstıgına bıle sahıt oldumya aslında soyleyecek soz bulamıyorum....

bu takımda hersey 4 4 luk ama umut hep sorun .... gonderın gıtsın dıyorsunuz adam avrupaya gıdıyor beyler manısaya antalyaya degil... ustelıkde para kazandırarak gıdıyor yoksa emın olun bugun ayrılsa onu ılk alacak takım ıstanbuldadır ama bızım omru hayatında çıme basmamıs tuyden profesorlerımız oyle bır konusuyorkı dersın futbol otoritesi... dunyada her oyuncunun bazı ozellıklerı dusukdur buna messı c.ronaldoda dahil bu oyuncuların en yeteneklı oldukları ozellıklerını on plana cıkaracak sekılde duzen kurgulanır bızım takımda haric...

umutu elestiren arkadaslar okadar futbol cahılıkı santrofor ve forvetı bırbırınde ayırabılme ozellıgınden yoksun .. trabzonsporda santrfofor olmadıgı ıcın sol kanatsız bır takımda santrofor gorevı gormeye calısan umata laf sokusturmak yerıne daha yapıcı cumleler kurmaya ozen gosterelım

UMUT BULUT KAZMADA OLSA YETENEKSIZDE OLSA BIZIM OYUNCUMUZDUR HIC KIMSENIN BURADA DEFOLSUN GITSIN GIBI SACMA LAFLAR SOYLEMEYE HAKKI YOKTUR BENIM HAKKIM VAR DIYE KONUSACAK BIRILERI VARSA AYNI SEKILDE HATTA DAHA SERT CEVAP VERECEGIMDEN HIC SUPHENIZ OLMASIN SEVMIYORSANIZ NEFRET EDIYORSANIZ KALAN 28 FUTBOLCUNUN BASLIKLARINA COREKLENIN AMA BU BASLIKDAN UZAK DURUN....

BENIM HAYATIMDA KUTSAL OLAN IKI SEY VAR BIRISI TRABZONSPORDUR NE OYUNCUSUNA LAF SOYLETIRIM NEDE BASKA BIR SEYINE 30 YASINDAYIM TURKIYEDE GITMEDIGIM SEHIR KALMADI HERYERDE SAVAS VERIYORUM TAKIMIM ICIN OYUNCULARIM ICIN AMA NE YEDUGU BILINMEZ GUYA TRABZONSPORLU OLDUGUNU IDDA EDEN BIR TAKIM KISILERINDE ICIMIZDEN CIKIP BU TERBIYESIZLIGI YAPMALARINADA MUSADE ETMEM HERKEZ AKLINI BASINA TOPLASIN Bİz TRABZONSPORLUYUZ BIR COGUMUZ TRABZONLUYUZ OTURDUGUMUZ YERDEN MAHALLE KADINLARI GIBI ARKADAN KONUSMAK BIZE YAKISMAZ......

BU YAZDIKLARIM ELESTİRİ YAPMASINI BILENE DEGIL NE KONUSTUGUNU BILMEYENLEREDIR HERHNGI BIR KISIYI BAZ ALARAK YAZMADIM AMA SOYLEDIGIM KRİTRLERE UYMAYANIDA SOYLEDIGIM SEKILDE KARSILARIM.... YETER YAAA CILDIRTTINIZ INSANI ARTIK....

demiahme
20.06.2011, 08:55
umut a taraftarı elestırme fırsatı verseler acaba neler soylerdı hıc dusundunuzmu ? burada atıp tutan abuk subuk sallayan ınsanların ondan ımza almaya calıstıgına bıle sahıt oldumya aslında soyleyecek soz bulamıyorum....

bu takımda hersey 4 4 luk ama umut hep sorun .... gonderın gıtsın dıyorsunuz adam avrupaya gıdıyor beyler manısaya antalyaya degil... ustelıkde para kazandırarak gıdıyor yoksa emın olun bugun ayrılsa onu ılk alacak takım ıstanbuldadır ama bızım omru hayatında çıme basmamıs tuyden profesorlerımız oyle bır konusuyorkı dersın futbol otoritesi... dunyada her oyuncunun bazı ozellıklerı dusukdur buna messı c.ronaldoda dahil bu oyuncuların en yeteneklı oldukları ozellıklerını on plana cıkaracak sekılde duzen kurgulanır bızım takımda haric...

umutu elestiren arkadaslar okadar futbol cahılıkı santrofor ve forvetı bırbırınde ayırabılme ozellıgınden yoksun .. trabzonsporda santrfofor olmadıgı ıcın sol kanatsız bır takımda santrofor gorevı gormeye calısan umata laf sokusturmak yerıne daha yapıcı cumleler kurmaya ozen gosterelım

UMUT BULUT KAZMADA OLSA YETENEKSIZDE OLSA BIZIM OYUNCUMUZDUR HIC KIMSENIN BURADA DEFOLSUN GITSIN GIBI SACMA LAFLAR SOYLEMEYE HAKKI YOKTUR BENIM HAKKIM VAR DIYE KONUSACAK BIRILERI VARSA AYNI SEKILDE HATTA DAHA SERT CEVAP VERECEGIMDEN HIC SUPHENIZ OLMASIN SEVMIYORSANIZ NEFRET EDIYORSANIZ KALAN 28 FUTBOLCUNUN BASLIKLARINA COREKLENIN AMA BU BASLIKDAN UZAK DURUN....

BENIM HAYATIMDA KUTSAL OLAN IKI SEY VAR BIRISI TRABZONSPORDUR NE OYUNCUSUNA LAF SOYLETIRIM NEDE BASKA BIR SEYINE 30 YASINDAYIM TURKIYEDE GITMEDIGIM SEHIR KALMADI HERYERDE SAVAS VERIYORUM TAKIMIM ICIN OYUNCULARIM ICIN AMA NE YEDUGU BILINMEZ GUYA TRABZONSPORLU OLDUGUNU IDDA EDEN BIR TAKIM KISILERINDE ICIMIZDEN CIKIP BU TERBIYESIZLIGI YAPMALARINADA MUSADE ETMEM HERKEZ AKLINI BASINA TOPLASIN Bİz TRABZONSPORLUYUZ BIR COGUMUZ TRABZONLUYUZ OTURDUGUMUZ YERDEN MAHALLE KADINLARI GIBI ARKADAN KONUSMAK BIZE YAKISMAZ......

BU YAZDIKLARIM ELESTİRİ YAPMASINI BILENE DEGIL NE KONUSTUGUNU BILMEYENLEREDIR HERHNGI BIR KISIYI BAZ ALARAK YAZMADIM AMA SOYLEDIGIM KRİTRLERE UYMAYANIDA SOYLEDIGIM SEKILDE KARSILARIM.... YETER YAAA CILDIRTTINIZ INSANI ARTIK....

eline diline sağlık.

Erman Aydın
20.06.2011, 09:01
Cenk gelecek, Umut gidecek... ah bi gerçekleşse

Murat Acar
20.06.2011, 09:33
Şimdi Şöyle bir soru sormak niyetindeyim Umutu bukadarr eleştiren gitsede kurtulsak diyen arkadaşlara ;Umut bir şekilde büyük ihtimalle gidecek Hemde Takımına fazlasıyla para kazandırarak gidecek.Biz değilmiyizki Önce ADAM OLSUN sonra futbolcu olsun bizim öncelikelrimiz bellidir yüreğiyle oynasın varsın yapamasın ama bu takıma gönülden bağlı olsun varın bakın biçok kötü futboldan sonra söylemlere işte yürekten oynayında kötü skor olsun diyenlere azmı rastlıyoruz forumda.Şimdi sorum şu >>>>Umut bu takımda oynadığı hemen hemen tüm maçlarda nasıl oynamıştır Umut Transfer zamanı geldiğinde nasıl davranmıştır takımına sahip çıkan biri olarakmı yoksa karda yürüyüp izini belli etmeyen türden para için hiçbişeyi görmeyen cinstenmi...Selçuk örneği Daha çok değil 4-5 ay öncesinde TRABZONDAN başka takımda oynamam diyen adam Başkanla görüşmeye bile gelmemiş...Jaja kaliteli futbolcu lakin hepimiz satılırken tek kelime etmiyoruz niye bir düşünün ve Umut'ada eleştiri yaaprken ona göre birkaç kelam edin...Bende dahil eleştir yaptık bir çoğumuz lakin Umut bence bu takımdan gidecekse giderken Alkışlanacak bir futbolcudur....

Ertan 51
20.06.2011, 09:34
Umut'un Trabzonspor macerası artık bitmiştir.1000 sefer söyleneni bir de ben söyleyim;özverili dir,hırsı,mücadele isteği takdire şayandır,Selçuk-Egemen gibi 2 yüzlü değildir,Jaja gibi laçka değildir ama artık TS kariyerinin sonuna gelmiştir.Umut'un üstte yazdığım övülesi karakterlerine saygı duymakla birlikte kaçan şampiyonlukta fener ne kadar suçlu ise Umut'la şampiyonluk kovalayan yönetim-hoca ve Umut ta o kadar suçludur benim gözümde.Zorlamanın gereği yok,severek ayrılmak diye bir şey var,severken ayrılalım,daha fazla gönül kırgınlığı olmasın derim ben.Bunu derken Umut'un iyiliği içinde böyle olması gerektiğini düşünüyorum,olası 1-2 kötü sonuçtan sonra en çabuk ve en kolay hedefe konulabilecek isim kendisinin olduğunu bilmesi lazım,avrupa dan da isteyeni varken helalleşip ayrılmaktan başka seçenek bana göre yok,aksi durum zarar verir herkeze.

Ömer Yüce
20.06.2011, 10:59

imzamı atarım...

BENDARLI
20.06.2011, 11:05
ya adam gitmek istiyor bırakın gitsin adamn tek suçu kayıtsız şartsız sçzleşmesini uzatmasımı ki adama şimdi zorluk çıkartıyorsunuz bazıları gibi bedelsiz mi gitsin istiyorsunuz bırakın gitsin tamam futbolculuğunu bende sevmiyorum fakat adamlığına ve emğine haksızlık yapamam bu takımda aldığı parayı hak eden nadir futbolculardan birisi lütfen bırakın gitsin

Fatih Öztürk
20.06.2011, 12:11
umut bulut sen seni yerden yere vuran futbol cahillerine kulak asma.nerede mutlu olmak istiyorsan oraya git.

Ogün'
20.06.2011, 14:07
Cenk gelecek, Umut gidecek... ah bi gerçekleşse
cenk gelsin ama umutta kalsın:D

Uğur Ö.
20.06.2011, 14:13
Havadan gelen topu kontrol edemeyen forvet mi olur hatta bazen yerden gelen toplarıda kontrol edemez.Tek özelliği pres yapmak ozaman Colmanı koyalım forvete hem pres yapar hemde bitirici vuruş

Mert Pasa
20.06.2011, 14:35
Yalniz solbeke degil taraftar mevkiine de transfer lazim

Dawsofield
20.06.2011, 14:37
hala umutu savunanlar var. Yazık.

demir
20.06.2011, 14:37
Havadan gelen topu kontrol edemeyen forvet mi olur hatta bazen yerden gelen toplarıda kontrol edemez.Tek özelliği pres yapmak ozaman Colmanı koyalım forvete hem pres yapar hemde bitirici vuruş

attıgı yuz golun kac tanesını kafayla atmıs bilmeden elestırıyorsun ayrıca bızım takımda kanatlardan ortmı yapılıyorkı kafayla gol atsın ??? daha dogrusu bızım takımda kanatmı var ??? suan ıcın alınan forvet oyuncumuzda hava hakımıyetı cok dusuk neden cunkı bızde yandan orta yapacak futboıl yapısı ve oyuncusu yok..... bu takımın forvetında hakan sukurde olsa fatıh tekke de olsa kafa golu atmaz...

demir
20.06.2011, 14:38
Yalniz solbeke degil taraftar mevkiine de transfer lazim

:alkış::alkış::alkış::alkış: evet

KÖKSAL AYDIN
20.06.2011, 14:43
Umut'un eleştirilecek yanları çoktur.

Ancak bu hale gelmesinde bazı iki yüzlü ve iyi gün dostu Trabzonspor taraftarı daha suçludur.

Çok değil Lig bitmeden 5 hafta önce Burak a ana avrat söven bazı rezillerin sezon boyunca Umuta bunu reva gördüğünü unutmayın.

O ortamda oynamak bir yana Selçuk, Egemen, Jaja, Ceyhun gibi koyverip gitmemiştir.

esra61
20.06.2011, 14:50
umut çok gol kaçırıyor tamam da gol pozisyonuna girmek için çaba harcıyor,koşuyor,mücadele ediyo....
ve o çok sevdiğimiz! futbolcular gibi bizi bırakıp gitmedi.
sizden ricam gitmesini isteyebilirsiniz ama giderayak lütfen eleştirinin dozunu arttırmayın...
çünkü umut ne kadar gol kaçırsada bizim için ÇOK DEĞERLİ BİR FUTBOLCU
aldığı paranın hakkını verenlerden....

poetricus
20.06.2011, 14:52
@demir
Söyelenecek ne varsa söylemişsin. Eline,yüreğine sağlık. Gerisi lâf u güzâf!

Faik Yılmaz
20.06.2011, 14:58
Ceyhun Günselamın mukavelesinde aynı fiyata 1 yıl opsiyon hakkı vardır bunu yönetim zamanında kullanmamıştır.. Serbest kalmış gitmiştir.....

Egemen kadığı sürece terinin son damlasına kadar mücadele etmiş yönetim mukavelesini zamanında uzatmamış gitmiştir.....

Selçuk İnanın mukavelesinin bu sene biteceği 3 yıl önceden belli idi yönetim onunlada zamanında görüşmemiş ( Gs ilemukavele imzalamak üzereykenyaptığı saçma sapan öneriyi saymıyorum ) iboşa düşmüş gitmiştir....

Umutunda mukavelesi dolsa ve bizden aldığının iki misli teklif edilse 1 dakika durmadan gidecekti.....

Gitmemiştir gidemez Çünkü mukavelesi devam etmektedir. Bize haber vermeden gitmesi söz konusu değildir....Hal böyle iken diğerleri bizi sattı deyip Umuta aziz muhterem büyük Trabzonlu payeleri vermek hatalıdır ve yanlıştır....

Aynı Umutun mukavelesi devam ederken sene başında Toulouse ile görüştüğünün ve kadro dışında kaldığını hatırlatırım....

Çok büyük Trabzonsporlu ! Umut böyle bir şey yapmamalı idi sizin dediğinize göre...

zaten yönetim yaptığı hatanın bilincindedir ve aldığı yabancı oyuncuyla 5 yıllık mukavele imzalamıştır....

Ha olan bizim yaklaşık 20 trilyonumuza olmuştur o farklı bir bahistir....

Paksoy
20.06.2011, 14:59
İnşallah kalacak öyle görünüyor , formanı alacağım Umut

Paksoy
20.06.2011, 15:01

Harika özetlemişsin :alkış::alkış:

demir
20.06.2011, 15:02
@demir
Söyelenecek ne varsa söylemişsin. Eline,yüreğine sağlık. Gerisi lâf u güzâf!

tesekkur ederım mumkun oldugu kadar bu baslıgı kullanmamaya ozen gosterıyorum ama her ınsanın sabır olgusu bır yere kadar ıslıyor bırılerı oturdugu yerden sacma sapan yorum yapacak dıye en sevdıgım sıtemden sogudum ya bukadarmı olur sankı buradakıler baska takımı tutuyor....

hıc bır ınsan dort dortluk degıldır ama elıstırırken 4 4 luk olsun dıye yapıcı elıstırıye hepımız hayır demeyız ama sacmalayan ınsanlarada hıc bırımız tahammul etmek ozunda degılız ne bu ya 4 yıldır aynı teraneler...

demir
20.06.2011, 15:05
Ceyhun Günselamın mukavelesinde aynı fiyata 1 yıl opsiyon hakkı vardır bunu yönetim zamanında kullanmamıştır.. Serbest kalmış gitmiştir.....

Egemen kadığı sürece terinin son damlasına kadar mücadele etmiş yönetim mukavelesini zamanında uzatmamış gitmiştir.....

Selçuk İnanın mukavelesinin bu sene biteceği 3 yıl önceden belli idi yönetim onunlada zamanında görüşmemiş ( Gs ilemukavele imzalamak üzereykenyaptığı saçma sapan öneriyi saymıyorum ) iboşa düşmüş gitmiştir....

Umutunda mukavelesi dolsa ve bizden aldığının iki misli teklif edilse 1 dakika durmadan gidecekti.....

Gitmemiştir gidemez Çünkü mukavelesi devam etmektedir. Bize haber vermeden gitmesi söz konusu değildir....Hal böyle iken diğerleri bizi sattı deyip Umuta aziz muhterem büyük Trabzonlu payeleri vermek hatalıdır ve yanlıştır....

Aynı Umutun mukavelesi devam ederken sene başında Toulouse ile görüştüğünün ve kadro dışında kaldığını hatırlatırım....

Çok büyük Trabzonsporlu ! Umut böyle bir şey yapmamalı idi sizin dediğinize göre...

zaten yönetim yaptığı hatanın bilincindedir ve aldığı yabancı oyuncuyla 5 yıllık mukavele imzalamıştır....

Ha olan bizim yaklaşık 20 trilyonumuza olmuştur o farklı bir bahistir....

asıl ben sana umutun avrupadan teklıf aldıgı sezon mukavelesını uzattıgını ve avrupadan teklıf gelırse kolaylık saglanacagına dair sozlesme koydurttugunu hatırlatırım..

Paksoy
20.06.2011, 15:07
umut çok gol kaçırıyor tamam da gol pozisyonuna girmek için çaba harcıyor,koşuyor,mücadele ediyo....
ve o çok sevdiğimiz! futbolcular gibi bizi bırakıp gitmedi.
sizden ricam gitmesini isteyebilirsiniz ama giderayak lütfen eleştirinin dozunu arttırmayın...
çünkü umut ne kadar gol kaçırsada bizim için ÇOK DEĞERLİ BİR FUTBOLCU
aldığı paranın hakkını verenlerden....
Mücadele etmesini eleştiriyoruz forvet neden mücadele ediyor diyoruz ,böyle enterasanlıklar var .

Ali YİĞİT
20.06.2011, 15:09

:alkış::alkış:
Okuduğunu anlamaktan aciz olan bir toplumuz biz.

Hatta sırf işin ucunda Umut'u savunmak varsa cümlenin tamamı okunmadan cevaplar yazılır,iş başka yere çekilir falan filan.

Çok güzel yazmışsın abi teşekkür ederim,ama sen ne kadar yazarsan yaz veya ne kadar anlatırsan anlat,önemli olan senin ne kadar anlattığın değil karşındaki kişilerin ne kadar anladığıdır.

Nato mermer,Nato....

Faik Yılmaz
20.06.2011, 15:11
asıl ben sana umutun avrupadan teklıf aldıgı sezon mukavelesını uzattıgını ve avrupadan teklıf gelırse kolaylık saglanacagına dair sozlesme koydurttugunu hatırlatırım..

O nasıl bir tekliftirki 3 senedir hala gelememiştir.... Jaja aynı paraya 1 günde satılırken Umut 3 yıldır satılamamıştır.....

İşin aslı öyle bir teklif yoktur.... Ya da 3-4 milyon euro filan değil çok cüzi bir rakamdır.....

Zaten geçen hafta Trabzonspor Yöneticisi Hasan Yener " Çok ekstrem bir durum olmadıkça Umutu satmyacağız" demiştir.....

Bunun iki anlamı vardır....

1- Ya Umuta teklif filan gelmemiştir....

2- Ya da gelen teflik çok cüzi bir rakamdır.....

İki halükardada Umutun piyasada çok tutulan bir oyuncu olmadığı sonucu çıkıyor...

Zaten bugün itibarıylada borsayada şu kadar teklif yapıldı diye bir açıklama gelmemiştir....

demir
20.06.2011, 15:24
O nasıl bir tekliftirki 3 senedir hala gelememiştir.... Jaja aynı paraya 1 günde satılırken Umut 3 yıldır satılamamıştır.....

İşin aslı öyle bir teklif yoktur.... Ya da 3-4 milyon euro filan değil çok cüzi bir rakamdır.....

Zaten geçen hafta Trabzonspor Yöneticisi Hasan Yener " Çok ekstrem bir durum olmadıkça Umutu satmyacağız" demiştir.....

Bunun iki anlamı vardır....

1- Ya Umuta teklif filan gelmemiştir....

2- Ya da gelen teflik çok cüzi bir rakamdır.....

İki halükardada Umutun piyasada çok tutulan bir oyuncu olmadığı sonucu çıkıyor...

Zaten bugün itibarıylada borsayada şu kadar teklif yapıldı diye bir açıklama gelmemiştir....

pekı bu yazdıklarınızın önemi nedir ?? azda olsa cokda olsa gecen sezon sozlesmesını uzatan umuta fransadan teklıf gelmıs tam satılacakken se3nol gunes engel olmustur az yada cok suanda da bır teklıf mevcuttur kendısıne ve adam gıtmek ıstıyor haklıda gıttmek ıstemekde sorun umut degıl sorun zıhnıyet zıhnıyetımız yanlıs...

.....
20.06.2011, 15:45
Umut selçuk gibi egemen gibi takımı satmadıya o yüzden büyük suç işledi.

.....
20.06.2011, 15:47

Hayır yok. Ben Türkiye'de hedeflediğim noktaya geldim. Türkiye'de Trabzonspor formasını giydikten sonra ulaşabileceğim daha yüksek bir hedef yok önümde. Bundan sonrası için tek yol Avrupa.

TFF.Org - 01.02.2007

Gördük kahraman ilan ettiğiniz selçuk u egemen i . gs den sözleşmesi bitmişken teklif gelmesine rağmen hemde daha iyi paralar varken gitmedi ve yine bizim takıma imza attı.

Adamsın adam Umut.

Seni çekemeyenler artık ne yapsın bilmiyorum...

.....
20.06.2011, 15:58
Git Umut git.

Sana bu takımda yer yok.

Senin neyine gerek sahayı enine boyuna 90 dakika dur durak bilmeden arşınlamak?
Neyine gerek ciğerlerine bu kadar yüklenmek. Allah sana bu nefesi sayıyla vermiş; ne diye sahada harcarsın ki?

90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.

Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun? Türkiye'de bazı kurumlar yıpratılmamalı. (Hay Allah Cumhuriyet bayramı coşkusu galiba! Son cümle kayıtlardan çıkarılsın!)

Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.

Büyük bir kalem erbabının dediğine göre; ibadet dua gibi şeylerle uğraşıyor; "sahada sarf ettiğin eforun karşılığını öbür dünyada almak istiyormuşsun". Ayıp değil mi? Türk futbolunun gusül abdesdini mi kaçıracaksın?

Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.

Dün bu takım küme düşme tehlikesi yaşamışsa senin imkansızlıklar içerisinde attığın gollere borçlu bunu. Ama burası Trabzon ve metrekare başına bir futbol otoritesi düşer. Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.

Hem "adam da tutmuyorsun".

Sonra davranışların da Trabzonspor futbolcusuna yakışmıyor:

Seni birkaç ay evvel benzin istasyonunda görmüş 20 dakika kadar sohbet etme fırsatı bulmuştum. Burada herkesin, delikanlılık göstergesi olarak yaptığı şeyleri yapmıyordun. Bacak bacak üzerine atmıyordun mesela. Biraz rahat ol dediğimde bana verdiğin cevap burada yerin olmadığının kanıtıydı:

"Bizler göz önündeki insanlarız, yediden yetmişe herkes hareketlerimize dikkat ediyor. Yerimizde olmayı isteyen bir sürü çocuk var. Konuşmamızdan yürüyüşümüze kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir."

Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.

Yuh be Umut, yuh!

TS futbolcusu böyle düşünür mü?

Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok. Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun. "Öyle "Küçük dağları ben yarattım; büyükleri babamdan miras kaldı." havasında da değilsin. Savunulacak neyin kaldı?

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

Sen git ki saçları ahenkle dans eden, altı ayda bir boş kaleye gol atıp yıldız ilan edilenler şans bulsun.
Sen git ki "kendisinden uzun rakibinin ensesine basabilen" yetenekli çocuklara fırsat verilebilsin.
Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Burası arkası kuvvetli olmanın her derde derman, racon kesmeyle yiğitliğin harman olduğu bir yer. Öyle kaçırdığı gol sonrası kendini paralayan, mağlubiyetlerden ya da puan kayıplarından sonra hırsından ağlayan futbolcular "bünyemize uymaz" bizim.

İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin. Az daha unutuyordum; "Yeteneğin de yok".

Ne "Trabzon'un" ne de "Yöremizin Çocuğu" olmadığına göre buralarda ne diye duruyorsun?!

Sen buralarda durma, git.

Bazen okuyorum eskiye dönüp. Herşey ilk günki gibi...

Git Umut gittt

Selimag
20.06.2011, 16:48

Demir, eline ve ağzına sağlık. Kesinlikle kelimesi kelimesine katılıyorum, bu ne konuştuğunun bilincinde olmayan, ne amaca hizmet ettiklerini farketmeyen İSTEMEZÜK'çülerin Trabzonspor'a verdiği zararı; en büyük düşman olarak gördüğüm istanbul medyası vermedi, veremez de.

Bunları ne yapıp edip ayıklamadıktan sonra bu takım bir yere de gelemez. Sağolasın kardeşim, tekrar eline sağlık.

Armağan Dere
20.06.2011, 19:00
Demegoji yapmayalım..Umut'u ben de severim ama olmuyor artık...Kendisi için de bizim için de en iyi yol gitmesidir...6 yıl sonra umarım top kontrol edebilen,timeing'i iyi bir forvet izleriz hep beraber..Yaptıkları hatta yapamadıklarıyla birlikte teşekkür edip yolları ayıralım artık...

Dawsofield
20.06.2011, 19:15
Demegoji yapmayalım..Umut'u ben de severim ama olmuyor artık...Kendisi için de bizim için de en iyi yol gitmesidir...6 yıl sonra umarım top kontrol edebilen,timeing'i iyi bir forvet izleriz hep beraber..Yaptıkları hatta yapamadıklarıyla birlikte teşekkür edip yolları ayıralım artık...
keşke ben de bu kadar sakin ifade edebilsem umut hakkındaki görüşlerimi. Ama gerek Trabzonspor, gerek de Trabzonspor'un eşsiz taraftarı artık toptan anlayan bir forvet izlemeli, buna hakkımız var sanıyorum. :)

Ömer SEVİNÇ
20.06.2011, 19:20
İnşallah seneye özlemeyiz seni. İnşallah da Tulus'tan sonra bize döner, futbolu bordo mavi forma altında bırakırsın. Gerekirse bütün Trabzon'a karşı ;)

Armağan Dere
20.06.2011, 19:35
keşke ben de bu kadar sakin ifade edebilsem umut hakkındaki görüşlerimi. Ama gerek Trabzonspor, gerek de Trabzonspor'un eşsiz taraftarı artık toptan anlayan bir forvet izlemeli, buna hakkımız var sanıyorum. :)

Aslında lig biteli 1-1,5 ay oldu ondan sakinim,yoksa beni herkes bilir burada:)..Umut sırf benim yazdıklarımı okusaydı eminim beni mahçup etmek için gayret verirdi..Ama onda da suç yok yetenek işi kardeşim bu...

hamucera
20.06.2011, 20:01
Aslında lig biteli 1-1,5 ay oldu ondan sakinim,yoksa beni herkes bilir burada:)..Umut sırf benim yazdıklarımı okusaydı eminim beni mahçup etmek için gayret verirdi..Ama onda da suç yok yetenek işi kardeşim bu...

Armağan onun iyi bir forvet olmadığını zaten biliyoruz, ama sen bana şimdi takımda 3 tane forvet say desem sayabilirmisin,

kapalı bir Filho, geçen sezon iyi olamayan bir Pawel. 3. kim

Sibel
20.06.2011, 21:43
Ben Trabzonspor'u şampiyonluk için sevmiyorsam,ben Trabzonspor'u öz değeri için,mücadelesi,yaşamı için seviyorsam,
seni de atamadıklarınla değil,bu renkler için verdiğin mücadele için sevmeye devam edeceğim Umut.Helal para yiyorsun,helal olsun sana.

Uğur Ö.
20.06.2011, 21:50
attıgı yuz golun kac tanesını kafayla atmıs bilmeden elestırıyorsun ayrıca bızım takımda kanatlardan ortmı yapılıyorkı kafayla gol atsın ??? daha dogrusu bızım takımda kanatmı var ??? suan ıcın alınan forvet oyuncumuzda hava hakımıyetı cok dusuk neden cunkı bızde yandan orta yapacak futboıl yapısı ve oyuncusu yok..... bu takımın forvetında hakan sukurde olsa fatıh tekke de olsa kafa golu atmaz...
Havadan gelen topu kafasıyla konrol eden bir insan yok.Yanlış anladın beni ben Umutun top kontrolünün hem yerden hem havadan bir forvet oyuncusuna göre çok kötü olduğunu söyledim

Mustafa ÖZDEMİR
20.06.2011, 22:39
bırakma bizi ...

Selimag
20.06.2011, 22:45

Ey gidi Armağan, ömrümü yedin şu başlıkta... :)

Umut Bulut olsam bu yazdıklarını okusam, emin ol gelir seni bir güzel pataklardım :p

Başka bir şey de demiyorum samimiyetimize istinaden, var gerisini sen anla :))

Fatih Öztürk
20.06.2011, 23:37
ömrü bıllah futbol topunu halı sahadan başka tv'den görenler gelmış umutun yeteneklerını tartısıyor.adamın mesleği futbolculuk.34 maçın en az 32'sınde oynuyor.grafıkte ıstatıstıkte ne hocasını nede kendını yalanlıyor.tam bır ıstıkrar abıdesı.eleştırmenınde sevıyesı olmalıdır.adam aldığı paranın hakkını verıyormu ona bakacaksın.belkı Trabzonsporlu değıl,ama bananecı top oynamıyor.yıllarca ıkı çalım atıp umutun 2 katı fazlasını alanları alkışlıyor bu taraftar..taraftar beğenecek yada beğenmeyecek orası ayri.ama kımse bu takımın elınden gelenı fazlasıyla yapan takıma en çok katkısı olan adama karşı saygısız sevıyesız yorum yapamaz.acımasız eleştırı yapanlar özel ve ış hayatında süreklı kışılık sendromu yaşar.önyargı eksıksızdır. ve kendı bıldığınden hayatta şasmaz.sevınmeyıde üzùlmeyıde abartırlar...ne dılın kemiğı vardır nede klavyenın mürekkep kutusu!

.....
20.06.2011, 23:43
Dikkat çekmek isteyenler ve Umut sayesinde başaranlar var. Komik insanlarız vesselam :)

demiahme
21.06.2011, 00:10
umut giderse her seye muhalifler ne yapacak??? yapacak is kalmadigi icin gidip baska futbolcumuza saracaklar.
kal umut arkadaslarini kurtarmak icin kal

seyduna_efil
21.06.2011, 00:23
Dikkat çekmek isteyenler ve Umut sayesinde başaranlar var. Komik insanlarız vesselam :)

herkes umutu beğenecek diye bir kaide yok..umutu beğenmeyip eleştirenler dikkat çekmek için bunu yapıyor gibi bir ifade kullanmanız asıl sizi komik duruma düşürüyor..yerilmeye alışın biraz,herkesin umutu övmesinide beklemyin...

umut giderse her seye muhalifler ne yapacak??? yapacak is kalmadigi icin gidip baska futbolcumuza saracaklar.
kal umut arkadaslarini kurtarmak icin kal

bu iş muhalif meselesi değil ki..umut yetersiz bir fovet bizim için..umut gidip yerine umuttan daha iyisi alınmazsa o gelen kişide aynı eleştirilere maruz kalır...isimlere takılmayın,önemli olan yetersiz bir forvet olmasıdır,bu kişi ister umut olsun ister hasan olsun ister mehmet olsun farketmez her türlü eleştirilir...

demir
21.06.2011, 00:45
zaten bızım tepkımız elestırıye degıl terbıyesızlıge....

61Cem61
21.06.2011, 02:30
http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gifhttp://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gif&imgrefurl=http://forum.bordomavi.net/showthread.php%3Fp%3D1917593641&usg=__LPpsUCinKCnNQKKaz7iChMy7MCA=&h=280&w=350&sz=2723&hl=tr&start=227&sig2=d42u6jjf-XFc6gi3eV7Tww&zoom=1&tbnid=z7YzLkucGH6ueM:&tbnh=108&tbnw=142&ei=o9f_Tfi1N86RswaypuXiDA&prev=/search%3Fq%3Dumut%2Bbulut%2Bbunu%2Batamad%25C4%25B 1%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26channel%3Dnp%2 6biw%3D1338%26bih%3D520%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=441&page=11&ndsp=22&ved=1t:429,r:6,s:227&tx=67&ty=70&biw=1338&bih=520http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gif&imgrefurl=http://forum.bordomavi.net/showthread.php%3Fp%3D1917593641&usg=__LPpsUCinKCnNQKKaz7iChMy7MCA=&h=280&w=350&sz=2723&hl=tr&start=227&sig2=d42u6jjf-XFc6gi3eV7Tww&zoom=1&tbnid=z7YzLkucGH6ueM:&tbnh=108&tbnw=142&ei=o9f_Tfi1N86RswaypuXiDA&prev=/search%3Fq%3Dumut%2Bbulut%2Bbunu%2Batamad%25C4%25B 1%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26channel%3Dnp%2 6biw%3D1338%26bih%3D520%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=441&page=11&ndsp=22&ved=1t:429,r:6,s:227&tx=67&ty=70&biw=1338&bih=520

Şunu fransızların foruma atarsam kesin gerçekleşir umut transferi :D

FC-ST-PAULI-61
21.06.2011, 02:42
Hee ya öyledirççç

Armağan Dere
21.06.2011, 02:49
Ey gidi Armağan, ömrümü yedin şu başlıkta... :)

Umut Bulut olsam bu yazdıklarını okusam, emin ol gelir seni bir güzel pataklardım :p

Başka bir şey de demiyorum samimiyetimize istinaden, var gerisini sen anla :))

Selim abi sizinle bir akşam maç izlemeyi çok isterim :)..Samimiyetimize istinaden:)...Erdal abi de olur İnşallah...

Sefa
21.06.2011, 02:52
Şu sıralar iyi şeyler yazalım en iyisi..

Umut Bulut gibi sprinter bir forvet dünyada yok onu satarsak yerini 10 yıl dolduramayız..

hamucera
21.06.2011, 10:30
best Fm son dakika haberi vermiş, kulüplerde anlaşmış ve bugün duyurulması bekleniyormuş

hayırlısı olsun Umut

Onur Civelek61
21.06.2011, 10:58
Taraftarda haklı Umut da...Git sende kurtul bizde.Gittiğin yerde başarılı olursun inşallah.Adam gibi topunu oynadın teşekkürler ama artık başka formayla mücadele devam et :)

Mehmet Ç.
21.06.2011, 11:19
Seni gol atmasanda sevecegim..

Hersey icin tesekkürler..

Aldigim bilgilere göre fransizlarin kafasinda cok sac olmuyormus..

Bol sans..

Davut Özdemir
21.06.2011, 11:30
Nevzat Şakar açıklama yapmış..

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=86528

.....
21.06.2011, 12:03
herkes umutu beğenecek diye bir kaide yok..umutu beğenmeyip eleştirenler dikkat çekmek için bunu yapıyor gibi bir ifade kullanmanız asıl sizi komik duruma düşürüyor..yerilmeye alışın biraz,herkesin umutu övmesinide beklemyin...

Ben kimse eleştirmesin gibi bir şey söylemedim ki ? Sadece dikkat çekmek için kafasına Umut u koymuş sürekli ona yükleniyor. Başka oyuncu yokmuş gibi.

Dawsofield
21.06.2011, 12:11
Seni gol atmasanda sevecegim..

Hersey icin tesekkürler..

Aldigim bilgilere göre fransizlarin kafasinda cok sac olmuyormus..

Bol sans..

Ya da onların zenci kesimi direkt kazıtıyo zaten. Sorun olmaz.:)

Dawsofield
21.06.2011, 12:13
http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gifhttp://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gif&imgrefurl=http://forum.bordomavi.net/showthread.php%3Fp%3D1917593641&usg=__LPpsUCinKCnNQKKaz7iChMy7MCA=&h=280&w=350&sz=2723&hl=tr&start=227&sig2=d42u6jjf-XFc6gi3eV7Tww&zoom=1&tbnid=z7YzLkucGH6ueM:&tbnh=108&tbnw=142&ei=o9f_Tfi1N86RswaypuXiDA&prev=/search%3Fq%3Dumut%2Bbulut%2Bbunu%2Batamad%25C4%25B 1%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26channel%3Dnp%2 6biw%3D1338%26bih%3D520%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=441&page=11&ndsp=22&ved=1t:429,r:6,s:227&tx=67&ty=70&biw=1338&bih=520http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/1013.gif&imgrefurl=http://forum.bordomavi.net/showthread.php%3Fp%3D1917593641&usg=__LPpsUCinKCnNQKKaz7iChMy7MCA=&h=280&w=350&sz=2723&hl=tr&start=227&sig2=d42u6jjf-XFc6gi3eV7Tww&zoom=1&tbnid=z7YzLkucGH6ueM:&tbnh=108&tbnw=142&ei=o9f_Tfi1N86RswaypuXiDA&prev=/search%3Fq%3Dumut%2Bbulut%2Bbunu%2Batamad%25C4%25B 1%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26channel%3Dnp%2 6biw%3D1338%26bih%3D520%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=441&page=11&ndsp=22&ved=1t:429,r:6,s:227&tx=67&ty=70&biw=1338&bih=520

Şunu fransızların foruma atarsam kesin gerçekleşir umut transferi :D

Bu yine iyi az da olsa açı bozukluğu var ya diğer yüzlercesi ?

:D

esra61
21.06.2011, 12:22
görünen o ki gidiceksin umut.....
gidiceksin ama unutulmıcaksın.....

inşallah mutlu olursun,her maç elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştın.
AVRUPA AVRUPA DEDİN bazıları gibi avrupa yakasına gitmediğin için teşekkürler.

buca maçının son anında attığın o golü asla unutmam......

Yiğit SARI
21.06.2011, 13:19
Gitti gidiyor!

Trabzonspor'da Umut'un Toulouse'a transferi sonunda gerçekleşiyor!

Lig TV Muhabiri Can Karyağdı'nın bildirdiğine göre Trabzonspor ile Toulouse 4 milyon euro bonservis bedelinde el sıkıştı. Bu durumda Toulouse ile geçen sezondan anlaşan ancak Şenol Güneş'ten vize alamayan Umut'un transferi de hemen hemen kesinleşti.

Küçük pürüzlerin giderilmesinin ardından Umut Bulut'un bugün ya da yarın Toulouse'a imza atması bekleniyor.

(Ligtv.com.tr)

Demek gidiyorsun. Yolun açık olsun her ne kadar beceriksiz olsanda seni unutmayız asla.. Selçuk'u yaptığı ....'likle seni de mücadelenle hatırlayacaz

Armağan Dere
21.06.2011, 13:20
Umut,Seni boş kalelere kaçırdığın gollerle hatırlayacağız yolun açık olsun...Olmadı,tutmadı suçun yok...Allah yardımcın olsun

Onur Civelek61
21.06.2011, 13:26
Hep güle güle diyoruz ama hep elimizde kalıyor.Bu sene o sene hadi Umut git :D

Adem Erdoğan
21.06.2011, 13:26
Şahsen ben Umut'u delikanlı ve onurlu duruşuyla hatırlayacağım.

Komple takımı auta atanlar dururken 2 tane şutu auta gitmiş çok da önemli değil.

Ömer Yüce
21.06.2011, 13:38
Allah yolunu açık etsin. Umarım avrupada başarılarınla üvünürüz...

Umut her sene kampa ilk gelen oyunculardandı. Gelmediğine göre gitmesi kesin gibi... Hayırlı olsun...

Faik Yılmaz
21.06.2011, 13:47
Askerliği Ankara'da yaptım

Ondanmıdır bilinmez şehir olarak hiç güzel gelmedi bana...

Kuru ,kara, denizsiz, binalarla dolu sıkıcı bir şehir....

Ankara'yı bir tek gün sevdim....

Terhis alıp geleceğim gün......

Geleceğim gün Ankara bir başka güzel göründü bana....

Kimbilir Umut Bulut giderkende belki iyi bir oyuncu olarak görünebilir gözüme....

Sadece giderken.....

Uzunoğlu
21.06.2011, 13:51
Adam görmek isteyenlere rahatlıkla gösterebileceğim birisi Umut Bulut

Futbol yetenekleri tartışılır ama boş bir oyuncu kesinlikle değildi

Giderken para kazandırıyor olması ise bambaşka bir adamlık örneği

Batuhan
21.06.2011, 13:56

TFF.Org - 01.02.2007

Sen söylediğin sözü gerçekten tutacak kadar ADAMsın. Bırak bazıları seni yeteneksizliğinle hatırlasın. Biz seni unutmayacağız, takıma kattığın ve bize yaşattığın herşey için teşekkürler!

Yolun açık olsun büyük adam..

metehan
21.06.2011, 13:59
Umut artık takımdan gitmeli. Bu hem kendisi hem de TS için en hayırlısı. Hücumda yaptığı katkı inkar edilemez ama artık Umut'suz bir forvet hattı tasarlamalıyız. Onun hücum pres anlamında yaptığı katkıyı diğer oyunculara bölerek bu açığı kapatabiliriz.

Eğer Toulouse takımı Umut'un neleri yapıp neleri yapamadığını iyi analiz ederek yani Umut'u iyi tanıyarak alıyorsa sorun yok, bence orada da oynar. Herhalde bu analizi yapmışlardır.

Eren Karaahmetoğlu
21.06.2011, 14:00
Umut, şu forumda öyle laflar ediliyor ki bazen gerçekten utanıyorum.

Yolun açık olsun Umut. Fransa'da kafan da rahat olacak. Kafan rahat olduğunda inanılmaz işler yapabilecek bir adamsın. Göğsümüzü kabartacağından eminim.

Her zaman Trabzonsporlu Umut olarak kalacaksın.

Hiçbir zaman da unutulmayacaksın.

Her şey için teşekkürler.

Dawsofield
21.06.2011, 14:01
Kaçırdığın gollerle ve her kaçırışından sonra diz çöküp sanki ilk kez kaçıyormuşçasına lanet okur bir vaziyette suratını ellerinle kapatıışınla hatırlayacağız seni umut.:)

Eren Karaahmetoğlu
21.06.2011, 14:08
Tek kelimeyle ayıp. birde büyük harflerle yazmışssın. yazıklar olsun

O lafı Umut'a söylemiyor.

Selçuk ve Egemen'den bahsediyor.

Dawsofield
21.06.2011, 14:09
Tek kelimeyle ayıp. birde büyük harflerle yazmışssın. yazıklar olsun
umutu kastetmemiş orada kelimeye vurgu yapmak için;)

demiahme
21.06.2011, 14:12
umutu kastetmemiş orada kelimeye vurgu yapmak için;)

evet bir an sinirden bir sey gormedi gozüm. siliyorum mesajı

tesekkürler

Adem Erdoğan
21.06.2011, 14:14
Selçuk ve Egemen için de söylenmesi ayıptır. Adamlar bu formayı giydikleri 3 sene boyunca üst düzey emek verdiler takıma. Hakaret et ama anasını bacısını karıştırma.

demiahme
21.06.2011, 14:17
Selçuk ve Egemen için de söylenmesi ayıptır. Adamlar bu formayı giydikleri 3 sene boyunca üst düzey emek verdiler takıma. Hakaret et ama anasını bacısını karıştırma.

Aynen katılıyorum. ama maalesef artık bu konularda kendi futbolcumuza denmedik laf kalmadığı için giden için bir şey diyemiyorum. insanlıktan çıkmaya gerek yok

Eren Karaahmetoğlu
21.06.2011, 14:21

Adem abi ne kadar sağduyulu yaklaşsak da tribüne çıktığımızda o adamlara küfür etmeyecek miyiz? Kendine hakim olabilecek misin mesela? Eğer olurum diyorsan saygı duyuyorum.

Hatta bugüne kadar şu Egemen ve Selçuk'a küfür etmemeyi başarabildiysen bir kez daha saygı duyuyorum.

Ben malesef bu kadar sakin olamıyorum.

DJTT
21.06.2011, 14:25
Helal olsun sana Umut! Hersey icin allah razi olsun senden! Sana bazen kizdim ama hakkini helal et!

Ogün'
21.06.2011, 14:31
Turkey's football broadcasting company Lig TV said; Trabzonspor accepted Toulouse's 4 million € bid for Umut Bulut. Umut Bulut will sign contract today or tomorrow.. elveda umut...

Ogün'
21.06.2011, 14:38
Şahsen ben Umut'u delikanlı ve onurlu duruşuyla hatırlayacağım.

Komple takımı auta atanlar dururken 2 tane şutu auta gitmiş çok da önemli değil.
Yüzde yüz katılıyorum.

Cengiz
21.06.2011, 14:40
Ayrıca Umut'un kulübüne para kazandırmak adına attığı uzatma imzasının da bir ödülü olmalı! Ve Umut Bulut, yeni dönemin Ünal Karaman'ıdır.
Unutmayın!

Olcay Çakır

Chiko
21.06.2011, 14:45

TFF.Org - 01.02.2007
Helal olsun sana Umut. Yolun acik olsun.

Kaan
21.06.2011, 14:56
Şu taraftar yüzünden "Trabzonsporlu Umut" olarak anılacağını sanmıyorum.

Ama yok kendisi derse "Ben Trabzonsporlu Umut'um, hep öyle kalacağım" diye, o zaman bin kat daha helal olsun.

Merve H.Oğlu
21.06.2011, 17:00
Artık bitti sanırım, yolun açık olsun Umut!
Takımın geleceği için, daha da önemlisi kendin için gitmen gerekliydi, herkes çok yıprandı, bir sezonu daha kaldıramazdı kimse.
Allah sana gittiğin her takımda çok başarılı olmayı nasip etsin!

Ibrahim Gaygusuz
21.06.2011, 17:10
Bu gece aciklanir gibi geliyor. Uzuluyorum, Allah yolunu acik eder insAllah

Samet İslamoğlu
21.06.2011, 17:49
Yolun açık olsun Umut. Dualarımız seninle. Seni özleyeceğiz..

Toraman
21.06.2011, 18:19
Kendisi için de biz taraftar için de iyi oldu. Keşke şu Ankaragücü maçında bulduğu fırsatları değerlendirseydi de şampiyon takımın kaptanı olarak takıma veda etseydi. Neyse artı güle güle iyi insan, yeteneksiz golcü Umut!

Sefa
21.06.2011, 19:36
Şükürler olsun!

Yolun açık olsun..

İbrahim Gökhun Öztürk
21.06.2011, 19:40
umut bulut transferi hayırlı olsun...oynadıgı süre boyunca sonuna kadar uğraştıgı ve elinden geleni yaptıgı için allah razı olsun ondan..umarım fransada basarılarla dolu sezonlar geçirir ve bizi gururlandırır...

Cihad Varlı
21.06.2011, 19:40
Herşey için teşekkürler..
Yolun açık olsun..
Başarılar..

Erbay
21.06.2011, 19:43
Güle güle Umut inşallah başarılı olursun.

7 AHMET 7
21.06.2011, 19:45
başarılar umut... güle güle.. her şey için teşekkürler. adam gibi geldin ve gidiyorsun. seni unutamayacağız.:)

Sefa
21.06.2011, 19:48
Birazdan uyuyacaktım uyudum mu acaba rüya mı bu ?

Ahmet Başkaya
21.06.2011, 19:48
Güle güle koçum . Yüzün gülsün .

sonsuza61
21.06.2011, 19:50
Gelek sezonun sonu

Umutu niye sattik diye tas atacaksiniz yönetime! 1 sene sonra alintilayin bu yorumu.

unique
21.06.2011, 19:51
Güle güle, hayırlı olsun.

Reha Demirbaş
21.06.2011, 19:51
Şimdi transfer zamanı işte. :)

Umut'a da başarılar.

DeAgLeMaNyAq
21.06.2011, 19:52
Kaçırdığı pozisyonlar dışında tek bir gün bile bizi üzmedi. Yolu açık olsun...

Emirhan kutlamalara başlayabilirsin... :)

61 baha
21.06.2011, 19:54
sen sözüm ona bazı taraftarlara fazlaydın bile..
Seni inat olsun diye savunmadım bu forumda.
Çok ararız umut gibi yürekli futbolculyu...
İstanbul takımlarına gitmek isteseydi çoktan gitmişti..
İnadına umut büyük topçuydun büyük her yönüyle..

Selimag
21.06.2011, 19:56
Yolun tekrar tekraer açık olsun koca topçu.. Gururumuz olursun inşallah. Bundan sonra Fransa ligini takip ettirteceksin bize anlaşıldı.

Emirhan Makul
21.06.2011, 19:56
Ben halen daha inanmış değilim. Uçağa binmedende inanamayacağım. Her gittiği haberini okudukça gözlerim doluyor çektirdiği eziyetleri hatırlıyorum az kaldı çok az.

m@rdi
21.06.2011, 19:57
Hayırlı olsun Umut. Umduğunu bulur, çok daha başarılı olursun umarım.

Kaan
21.06.2011, 19:58
Ulan ağlardım gidişine ama dua et sen de gitmek istiyordun. :)

Yolun açık olsun Umut, daima yanındayım(z)! ;)

Özge
21.06.2011, 19:58
Yolun açık olsun.Başkaları gibi değil , takımına para kazandırarak gittin.Umarım çok başarılı olursun Umut.

Ömer Kibar
21.06.2011, 20:00
Bugüne kadar katkın da oldu ama kahrolduğumuz maçları da unutamıyorum..

Sözde avrupalılara göre adamlığını yaparak klübe para kazandırarak gidiyorsun..

Ne diyelim Avrupa yüzüne güler inşallah. Yolun açık olsun.

ThePatriot61
21.06.2011, 20:00
Ohhhhhhh be. :D

Yolun acik olsun Umut. Hersey icin tesekkürler. Güle güle adios amigos. Toulouse taraftarlara simdiden Allah sabir versin. Hala inanamiyorum ya.

Simdi onlar düsünsün. :cool:

ReverseAngel
21.06.2011, 20:04
Umut gitti

http://www.dha.com.tr/umut-bulut-toulouseda_176369.html

Erman Aydın
çok daha erken gitmeliydin bence ama bugüne kısmetmiş herhalde.

Selman
Ben halen daha inanmış değilim. Uçağa binmedende inanamayacağım. Her gittiği haberini okudukça gözlerim doluyor çektirdiği eziyetleri hatırlıyorum az kaldı çok az.

Aynı tedirginlik bende de var Emirhan.Bekliyorum.

Havai fişekler hazır.Resmi açıklama geldiği an patlatıcam.

Erman Aydın
21.06.2011, 20:06
en büyük transferimiz olur yıllardır hücumda 10 kişi oynuyoduk.artık 11 kişi ile yola koyulacağız hadi be şu iş bi resmiyet kazansın

Batuhan
21.06.2011, 20:09
Gelek sezonun sonu

Umutu niye sattik diye tas atacaksiniz yönetime! 1 sene sonra alintilayin bu yorumu.

sen sözüm ona bazı taraftarlara fazlaydın bile..
Seni inat olsun diye savunmadım bu forumda.
Çok ararız umut gibi yürekli futbolculyu...
İstanbul takımlarına gitmek isteseydi çoktan gitmişti..
İnadına umut büyük topçuydun büyük her yönüyle..

Yolun tekrar tekraer açık olsun koca topçu.. Gururumuz olursun inşallah. Bundan sonra Fransa ligini takip ettirteceksin bize anlaşıldı.

Katılıyorum üçünüze de.

Buradaki sığ düşünceli yorumları görünce seni daha çok savunasım geliyor Umut. E şimdi Kanal A'yı sık sık takip edeceğiz. Yolun açık olsun..

Ahmet Selvi
21.06.2011, 20:10
Umarım başarılı olursun Umut güle güle.

Asi Çaykaralı61
21.06.2011, 20:11
Umut Bulut büyük ihtimalle gittiğine yönelik haberler var hakkında hayırlısı olsun İnşAllah iyi yerlere gelirsin

Cagdas Topal
21.06.2011, 20:11
Yolun açık olsun onurlu insan .

Sen bakma onlara , git elinden gelenin en iyisini yap .

SDanışmaz
21.06.2011, 20:12
Allah yolunu açık etsin, yardımcın olsun :)

Emirhan ve Selman nerede parti düzenliyorsunuz :D

61 baha
21.06.2011, 20:13
burdayen saygı duymadınız giderken saygı duyun..
Kötü ve alaycı yorumları bırakın..
Ayıp oluyo...

onur-ts
21.06.2011, 20:15
teşekkürler takımdaki iyi niyetin.ve teşekkürler gidip bizim önümüzdeki engeli kaldırdığın için.artık derin bir oh çekiyorum.la rahatladım da :)

yaranozlu
21.06.2011, 20:17
sonunda... umut sana ilk iki sene için hakikaten teşekkür ediyorum, o zor dönemde iyi maçlar çıkardın fakat diğer senelerde ise iyi dönemde çektirdiklerinden dolayı maalesef hoş anılar bırakmadın. umarım toulouseda ilk iki senedeki gibi olursun. fizik gücünü aklınla birleştirirsen milli takımda ilk 11de oynarsın. ne diyelim, artık onlar düşünsün...

Emirhan Makul
21.06.2011, 20:23

Allah yolunu açık etsin, yardımcın olsun :)

Emirhan ve Selman nerede parti düzenliyorsunuz :D

Hele bir durun bence hiç birşey belli değil Mor Beyaz formayı bir giysin bir giysin Bonjour le France Championnat Toulouse desin o zaman döküleceğiz sokaklara.

Metin Sağır
21.06.2011, 20:28
Umarım sergileyeceğin performansın orada beğenilir. Yolun açık olsun.

hamucera
21.06.2011, 20:32

bu sene kesin şampiyonuz o zaman, başka kim var Selman ;)

Nazlı Ayaz
21.06.2011, 20:34
Gitmesine üzüldüm...
Bundan sonraki futbol yaşamında başarılar diliyorum,her şey için teşekkürler kendisine,umarım gittiği yerde herşey istediği gibi gider.:)

Berat
21.06.2011, 20:38
Bu lafı sana yakıştırdığım kadar kimseye yakıştıramadım; Adam gibi adamsın Umut Bulut! Taraftar ruhuyla oynayan futbolcuydun gözümde.

Oynadığın 4 sene boyunca en ufak bir sorun çıakrdığını hatırlamıyorum.

Oynadığın 4 sene boyunca uzun süreli sakatlık yaşadığını, sezon boyunca 30 maçın altında oynadığını da hatırlamıyorum.

Her ne kadar zaman zaman bize saç baş yoldursan da 10 gol barajının altına düştüğünü de hiç hatırlamıyorum.

Ve herşeyden önemlisi; terinin son damlasına kadar mücadele etmediğin,koşmadığın,savaşmadığın bir maç,hatta "Aman canım,bu topa da koşmayayım" dediğin bir pozisyon bile hatırlamıyorum.

Yazmak istediklerim çok daha fazlası ama ifade etmekte güçlük çekiyorum.

Allah yolunu açık etsin Umut. Herşey için teşekkürler. Umarım herşey gönlünce olur.

Canberk
21.06.2011, 20:38
Hele bir durun bence hiç birşey belli değil Mor Beyaz formayı bir giysin bir giysin Bonjour le France Championnat Toulouse desin o zaman döküleceğiz sokaklara.

Adamsın...

Hayırlı yolculuklar Umut.Sen buraları hiç düşünme orda iyi bir kariyer yap ve Real'e giden 3.Türk ol :cool:

hamucera
21.06.2011, 20:39
bu arada Umut'u verelim üstüne de 2 milyon verelim yeterki gitsin bundan topçu falan olmaz diyenlere 3.5 milyon euronun kaç para ettiğini sormak lazım

Selman
21.06.2011, 20:40
bu sene kesin şampiyonuz o zaman, başka kim var Selman ;)

Yahu ısıtıp ısıtıp aynı şeyi önüme koymaktan vazgeçin hocam :)

Umut ve Hüseyin'in oynadığı Trabzonspor şampiyon olamaz demek başka Umut Bulut ve Hüseyin gittiğinde şampiyonuz demek başka.Ben ikincisini hiçbir zaman söylemedim.

Bu kalibrede adamları Trabzonspor'a layık görmedim sadece.Hüseyin kesici, ezici, büyücü diye diye adamı Lampard yapanlara git sor sen.Bu sene kaç gol yemişiz ?

hamucera
21.06.2011, 20:41
Bu lafı sana yakıştırdığım kadar kimseye yakıştıramadım; Adam gibi adamsın Umut Bulut! Taraftar ruhuyla oynayan futbolcuydun gözümde.

Oynadığın 4 sene boyunca uzun süreli sakatlık yaşadığını, sezon boyunca 30 maçın altında oynadığını da hatırlamıyorum.

Her ne kadar zaman zaman bize saç baş yoldursan da 10 gol barajının altına düştüğünü de hiç hatırlamıyorum.

Ve herşeyden önemlisi; terinin son damlasına kadar mücadele etmediğin,koşmadığın,savaşmadığın bir maç,hatta "Aman canım,bu topa da koşmayayım" dediğin bir pozisyon bile hatırlamıyorum.

Allah yolunu açık etsin Umut. Herşey için teşekkürler. Umarım herşey gönlünce olur.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Kaan
21.06.2011, 20:43

Yazmak istediklerimin sadece bir kısmı.

Teşekkürler Berat abi...

hamucera
21.06.2011, 20:48
Yahu ısıtıp ısıtıp aynı şeyi önüme koymaktan vazgeçin hocam :)

Umut ve Hüseyin'in oynadığı Trabzonspor şampiyon olamaz demek başka Umut Bulut ve Hüseyin gittiğinde şampiyonuz demek başka.Ben ikincisini hiçbir zaman söylemedim.

Bu kalibrede adamları Trabzonspor'a layık görmedim sadece.Hüseyin kesici, ezici, büyücü diye diye adamı Lampard yapanlara git sor sen.Bu sene kaç gol yemişiz ?

hocam ben açıkça şunu söyleyeyim Umut bu güne kadar Trabzonspor'da oynayan en sorunsuz oyuncudur(efsane kadrolar hariç)

Liverpol maçı öncesi yapılanlar ona mal edildi ama yine sesini çıakrmadı, yediği küfürün haddi hesabı yokken hiç konuşmadı,

Umut aradığımız forvet hiç bir zaman olmadı, en büyük dezavantajı o geldiğinde ilk açıklamalarından olan sağımda Gökdeniz, solumda Szmek, önümde Fatih Tekke ile oynayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum

aslında siyahlaştırdığım yer suçun Umut'ta değil Umut'un yanına iyi bir forvet almayanlarda, belki de 1 tane aldılar onunda kaçıp gideceği tuttu. Yine tüm yükü Umut üzerine bıraktılar, aslında başarısız olanlar başarısızlıklarını Umut'u tek forvet oynatarak saklamaya çalıştılar (sözüm kesinlikle Şenol Güneş veya teknik kadroya değil)

Umut Fransa'da umut ediyorum ki çok başarılı olur. Sakın burada onu eleştirenler için söylediğim düşünülmesin başarılı olmasını çok istediğim için yazıyorum,

Umut Fransa'da çok başarılı olursa kimse de sallamasın arkasından lütfen, Trabzonspor'da desteklemediniz bari Türk olarak destek verin.(sözüm sana değil Selman yanlış anlama)

Kubilay ŞAHİN
21.06.2011, 20:48

Hemençevirden çevirdiğin nasıl belli ..

merdeme
21.06.2011, 20:50
Her sene en az 30 maç oynayıp ortalama 15 gol atan bir adamın arkasından kötü bir şey söylemem. Yolun açık olsun.

yatara
21.06.2011, 20:51
Yolun Acik Olsun Umut Bulut !!! Geri Dönüsün Insallah daha güzel olur kendini gelistirdigin zaman !

Ömer Yüce
21.06.2011, 20:51
Hiçbirinize birşey demiyorum! Senelerdir kulübünü satmadan hizmet eden adama böyle laflar kullanıyosunuz ya... İnşallah Umut'u çok ararız diyorum. İnsaf insaf... Bir kez yüzünü güldürün be adamın...

Selman
21.06.2011, 20:56
hocam ben açıkça şunu söyleyeyim Umut bu güne kadar Trabzonspor'da oynayan en sorunsuz oyuncudur(efsane kadrolar hariç)

Liverpol maçı öncesi yapılanlar ona mal edildi ama yine sesini çıakrmadı, yediği küfürün haddi hesabı yokken hiç konuşmadı,

Umut aradığımız forvet hiç bir zaman olmadı, en büyük dezavantajı o geldiğinde ilk açıklamalarından olan sağımda Gökdeniz, solumda Szmek, önümde Fatih Tekke ile oynayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum

aslında siyahlaştırdığım yer suçun Umut'ta değil Umut'un yanına iyi bir forvet almayanlarda, belki de 1 tane aldılar onunda kaçıp gideceği tuttu. Yine tüm yükü Umut üzerine bıraktılar, aslında başarısız olanlar başarısızlıklarını Umut'u tek forvet oynatarak saklamaya çalıştılar (sözüm kesinlikle Şenol Güneş veya teknik kadroya değil)

Umut Fransa'da umut ediyorum ki çok başarılı olur. Sakın burada onu eleştirenler için söylediğim düşünülmesin başarılı olmasını çok istediğim için yazıyorum,

Umut Fransa'da çok başarılı olursa kimse de sallamasın arkasından lütfen, Trabzonspor'da desteklemediniz bari Türk olarak destek verin.(sözüm sana değil Selman yanlış anlama)

Gökhan Ünal'la birlikte çift forvet oynamıştı.Hepimizin ruhsuz diye adlandırdığımız -ki sonuna kadar haklıydık- Gökhan istatistik olarak bakarsak Umut'dan daha yararlıydı. Geçmiş sayfalarda da yazdım.Liverpool maçı öncesinde yaşananlarda Umut'u haklı gördüğümü, yönetimin iş bilmezliğinden Umut'a laf söylenmemesi gerektiğini.Yani beni gözü kapalı olaylara yaklaşıyor sanma.

Bence Umut tek, çift, üçlü forvet farketmez.Hiçbir zaman bizim futbolcumuz olamadı, olamaz da.İyi niyetine kimse birşey demiyor ki zaten.Ama adam sadece iyi niyetliyse orada duracaksınız.Geç gelen bir ayrılık, tıpkı Hüseyin gibi.

Hayırlı uğurlu olsun hepimize.

Kereşenli
21.06.2011, 20:57
Yolun açık olsun Umut. Trabzonspor'a kazandırdığın para için teşekkürler.

En azından Umut adamlığını gösterip takımına para kazandırıp gitti. Kendisine az küfür etmedim ama efendiliğinden ve iyi niyetinden asla şüphe duymadım. Yeteneksiz olduğu için çok eleştirildi ama o hiç ağzını açıp ona küfür edenlere cevap vermedi. Kaç sezondur Trabzonspor'a hizmet etti. Şimdi arkasından sallamak bence yanlış.

İnşallah Fransa'da istediğin performansı gösterip bizi utandırırsın.

Güle güle kaptan. ;)

Berat
21.06.2011, 21:02
Ve Türkiye'de insanlar şunu bir türlü anlayamadılar maalesef;

Çok gol kaçıran oyuncuya kızılmaz,küfredilmez. Sahada koşmayan,mücadele etmeyen oyuncuya kızarsın,küfredersin eğer illa birine edeceksen..

Çok gol kaçıran birisi sürekli takımda oynamaya devam ediyorsa ya daha iyisini oynatmadığı için teknik direktörü eleştirirsin, daha iyisi yoksa da yönetimi eleştirirsin.

Sanki Umut bilerek ve isteyerek kaçırıyordu o golleri...

Umarım bundan sonra bu ayrımı iyi yapabiliriz Trabzospor taraftarları olarak.

Alp Yavuz 13
21.06.2011, 21:05
yolun açık olsun

Ali Yerlikaya
21.06.2011, 21:25
Alllah yolunu acik etsin...
Gitmeden taraftara hakkinida helal edersin ins, az sövmedik seni mac heyecaniylan...

Cengiz
21.06.2011, 21:25

:alkış: :alkış: :alkış:

bahadır2561
21.06.2011, 21:27
Allah'a yakın bize uzak olsun,şansın bol olsun.

Çok şükür gittin be Umut

Selimag
21.06.2011, 21:28
Oynarken, kaptanlık pazubandını taşırken kendisine saygı göstermeyen adamlardan, giderken de kendisine saygı göstermesini, daha doğrusu gösterebilmesini beklemiyorum zaten...

Başarılı olmaktan öte, Fransa'da gol kralı olursun inşallah Umut.

Süleyman Eruyar
21.06.2011, 21:28
o kazandığın parayı hakederek kazanan birkaç kişiden birisin benim gözünde,

yolun açık olsun hırslı adam,

seni özleyeceğiz..

Cağaloğlu
21.06.2011, 21:32
adam gibi adam karakteri sıfır olan adamlar gibi satıp gitmedi, gideceğini bile bile kulubümde kazansın diye sözleşmesini uzattı ve kulubünede kazandırarak gitti, seni seviyoruz umut, Allahım yar ve yardımcın olsun yürekli adam....

Osman Yavuz
21.06.2011, 21:36
Ne kadar şerefli olduğunu herkese gösterdi.Helal olsun sana cesur yürek.Umarım gittiğin yerde çok başarılı olursun.

Furki61
maç sırasında en sinirlendiğim oyuncu da olsa gerçek trabzonlu gibi oynadı hep.Kesinlikle çok katkısı var.Güle güle

hamdi_61
Keşke...keşke böyle olmasaydı.

Yolun açık olsun Umut. Allah yar ve yardımcın olsun.

Hami_41
21.06.2011, 21:39
yolun açık olsun umut aldığın paranın hakkını vermek için elinden geleni yaptın son vuruşların iyi değildi adam geçemiyordun pek tekniğin zayıftı ama Trabzonsporda önemli işler yaptın unutulmayacaklar arasındasın...

seyduna_efil
21.06.2011, 21:40
herhalde trabzonspora en büyük katkını para kazandırarak yapacaksın..diğer iki futbolcu gibi para kazandırmadan gitmediğin için en azından bu konuda saygıyı ve teşekkürü hakediyorsun,teşekkürler umut..

Onur Civelek61
21.06.2011, 21:40
İmzalamadan inanmayın :D

Samet İslamoğlu
21.06.2011, 21:41
Daha önce Umut çok iyi futbolcuysa neden kimse istemiyor,avrupadan bir talibi yok , bank asyada bile oynayamaz diyen arkadaşlar bugün iyiki gittin Umut falan demeye başlamışlar. Fransa'ya gitti. Avrupa'ya gitti. Ne oldu sizin saçma varsayımlarınıza ? Birazda onlardan bahsetsenize ? Ama nerde o yüz..

Cemalettin Taşkın
21.06.2011, 21:43
o kadar gidenden sonra umut bulut kalsın.

kimseye üzülmedim ama umuta üzülürüm.

Fatih Öztürk
21.06.2011, 21:48
umutu yerden yere vuranların aklından zoru var.onların mantalıtesınde gol kaçıranın anasına avradına sövmek sevaptır.şenol güneşın kadroda en çok tutmak ıstedıği sporcusu umut.ama bızım çok bılen taraftarimız gol kaçıranı sevmıyor.şenol hocadan çok daha ıyı bu isı bılenler hep burada.adam 4 senedır formanı gıyıyor,ılk defa bu sene şampıyonluğa oynadı varını ortaya koydu.vatandasın bırıde dıyorkı umut kaçırmasa şampıyonduk.akıla bak,fenerın kaç tane maçı satın aldığından haberı yok galıba.bızım verılmeyen gol ve penaltılarımızdanda haberlerı yok.tek suçlu umut.neyınıze şampıyonluk be.

hamucera
21.06.2011, 21:49
Gökhan Ünal'la birlikte çift forvet oynamıştı.Hepimizin ruhsuz diye adlandırdığımız -ki sonuna kadar haklıydık- Gökhan istatistik olarak bakarsak Umut'dan daha yararlıydı. Geçmiş sayfalarda da yazdım.Liverpool maçı öncesinde yaşananlarda Umut'u haklı gördüğümü, yönetimin iş bilmezliğinden Umut'a laf söylenmemesi gerektiğini.Yani beni gözü kapalı olaylara yaklaşıyor sanma.

Bence Umut tek, çift, üçlü forvet farketmez.Hiçbir zaman bizim futbolcumuz olamadı, olamaz da.İyi niyetine kimse birşey demiyor ki zaten.Ama adam sadece iyi niyetliyse orada duracaksınız.Geç gelen bir ayrılık, tıpkı Hüseyin gibi.

Hayırlı uğurlu olsun hepimize.

Ben yazımda da belirttim seni kastetmiyorum diye, yazıda özellikle kararttığım bölüm bence önemli, yani Umut'ta iyi bir forvet le oynayacağım için mutluyum ve onun arkasında oynamaktan bahsetti.

Artık söylenecek çok şey yok, Bir kesim üzülecek bir kesim sevinecek, ama saygıyı hakettiğine inanıyorum, çünkü iyi para kazandırıyor ve avrupaya gidiyor.

bu saygıyı göstermek çok mu zor

hamucera
21.06.2011, 21:51
Bu arada gitmesini çok isteyen arkadaşlar daha yakından takip edeceklerdir, sizlerden ricam gideceği yeri ve saati bildirebilirseniz ben onu yolcu etmeye formamla gitmek istiyorum

Bera B.
21.06.2011, 21:55
Gittiyse kapatılmadan nostalji bölümüne alınır başlık heralde, o kadar emeği de var adamın.

BDiler61
21.06.2011, 21:55
Adam gibi adam yolun açık olsun.

Dawsofield
21.06.2011, 21:59
Ve Türkiye'de insanlar şunu bir türlü anlayamadılar maalesef;

Çok gol kaçıran oyuncuya kızılmaz,küfredilmez. Sahada koşmayan,mücadele etmeyen oyuncuya kızarsın,küfredersin eğer illa birine edeceksen..

Çok gol kaçıran birisi sürekli takımda oynamaya devam ediyorsa ya daha iyisini oynatmadığı için teknik direktörü eleştirirsin, daha iyisi yoksa da yönetimi eleştirirsin.

Sanki Umut bilerek ve isteyerek kaçırıyordu o golleri...

Umarım bundan sonra bu ayrımı iyi yapabiliriz Trabzospor taraftarları olarak.

bilmeyerek kaçırması daha kötü değil mi? :D İstese de yapamaıyordu adam. Avniakerde sahaya inen taraftar gibiydi her maçta canal başla bir mücadele ama olmayınca olmuyor işte:) en doğrusu buydu.

Kaan
21.06.2011, 22:00
Gönderilecegine zerre kadar inanmiyorum. Buraya tekrar yaziyorum Touluse mouluse hikaye. Kisacasi transfer teklifi olacagina ya da simdiye kadar olduguna inanmiyorum.

Yazdiklarini yasina veriyorum. Madem öyle Toulouse sayfasindaki bilgileri ekle, bizde bilgilenmis olalim. Fransizca cevirisiyle lütfen.

Saygılar... ;)

Fatih Öztürk
21.06.2011, 22:00
umutun fransaya gıdıs ucağı tarıh ve saatını bulabılen arkadaslar lütfen paylaşsın.

Cağaloğlu
21.06.2011, 22:03
Gittiyse kapatılmadan nostalji bölümüne alınır başlık heralde, o kadar emeği de var adamın.

aynen katılıyorum yüreğiyle oynayan adam gibi adamdı, burada kalmalı.

Yiğit SARI
21.06.2011, 22:06
Saygılar... ;)

Sibel
21.06.2011, 22:46
Hakkını verdin,helal kazandın.
Yapabileceklerini yaptın.O formayı hakkıyla terlettin.
Bu bana yetti.
Yüreğinle oynadın,yüreğinle düşündün,-yüreği olmayanlara inat-.
Elinde olsaydı da -bu da kaçar mı?-dediğimiz pozisyonları gole çevirebilseydin.
Ama olmadı,benim için o an ki üzüntüden başka bir sorun yok.
Biliyorum ki sen gol şansını kaçırınca,ben nasıl perişan oluyorsam sen de öyle perişan oluyorsun.
Takım adına çok mücadele verdin.90 dk durmadan,yapabileceğin ne varsa yapmaya çalıştın.
Benim futbol,ya da takım adına düşüncemde,kendi oyuncumu yerden yere vurmak yok,eğer ki renklere zarar verecek bir davranış sergilememişse.
Hele ki verdiği mücadele kayda değerse.
Bu düşünce,anlayışıma aykırı,uygunsuz...
Umut,senin adına hep başarı diliyorum.Gözümde hep,Trabzonsporlu olarak kalacaksın.
-Kaçırdıklarınla-,iyi ki vardın bu takımda diyorum.Pes dedim ben de bazen,at artık dedim,ama bilerek kaçırmıyordun ya.
Ne değişecekti?Hiç...
İnsan olmak zor,başka bir deyimle adam olmak zor bu devirde.
Bunu da başardın,aldığın her para,kuruşu kuruşuna helal olsun...
Seviyorum seni Umut.Senin gibi,giydiği formaya değer verecek oyuncu nadir bulunur.
Yolun açık olsun,başarılı olduğunu duymak beni çok mutlu edecektir.
Gidişine üzülmüyorum diyemem,çünkü üzülüyorum.
Ama en hayırlısı bu,kendini kurtarman beni daha çok mutlu ediyor.
Hayallerine ulaşmanı diliyorum...

Haa,unutmadan...Bu yıl da şampiyon olamazsak,bil ki senin yüzündendir Umut(!).
(Alıştık artık...)

Anıl Caner
21.06.2011, 22:53
"Siz kazandınız ama biz haklıydık"

Yolun açık olsun adamım.Bir numaramsın her zaman.

erik
21.06.2011, 22:56
Eger gidiyorsan Umut yolun açık bahtın bol olsun.Seni hep iyi anacağız ve seni hep seveceğiz.Bazıları seni ne kadar sevmesede değerini ne kadar bilmeselerde biz seni çok seviyoruz.Benim hakkım sana helal olsunnn.Koca yürekli adam.

Ogün'
21.06.2011, 23:13
Şu yorumlara bakıyorum da gitmekle en iyisi yapmışsın koçum bu taraftar senin gibi bir futbolcuyu haketmiyo yolun açık olsun:(

Cengiz Çubukcu
21.06.2011, 23:19
bu sene Allahtan tek dileğim şampiyonluk falan değil, öyle bir durum olsun ki umut'a kızan bütün taraftar onun değerini anlasın... ve inanıyorum ki bu gerçekleşecek, bu taraftara lazım böyle şeyler arada bize de olan olacak :) ....kendisi de fransada hakettiği değeri bulacak....

Hakan Baki
21.06.2011, 23:27
Bu taraftar için çok fazla bile kaldı burada yolun açık olsun umut sonuna kdar destekçinim:)

reisoğlu61
21.06.2011, 23:43
artik Umut´u seneye Kanal A da izleriz.basarilar umarim bizi layikiyla temsil edersin Umut.

Sefa Murat Dokuz
21.06.2011, 23:47
Yolun açık olsun...
Umut Bulut gol attığında Tribüne koşması, bir haykırış yapar gibi hırslı olması her zaman beni çok etkilemiştir.
Bu ligde gol kralı olmasını çok isterdim. Kaçırdığı gollerden sonra mutlaka çok üzülüyordur. Ama olmadı yani yapabileceği bu iyi niyet bir yere kadar. Beğenmiyoruz ama bizi eleyen Tolouse'e gitti , Gignac'ın dolduramadıkları yerine Umut'u aldılar.

Arada Umut'a takılsamda. Attığı gollerden bir video izlesem her zaman etkileneceğim.
Özellikle Avni Aker'de 2-0 dan 3-2 ye getirdiğimiz maçı ve Fener'e kafayla attığın aşırtma golünü hiç unutmayacağım Umut.
http://www.dailymotion.com/video/x628hv_trabzonspor-beyiktay-3-2_sport

Koray10
21.06.2011, 23:59
suna eminim bu sene ne olursa olsun...umut aramicam...umarim Tolouse fransiz olmaz..:D

cınar#7
22.06.2011, 00:01
Şimdi onlar düşünsün!

MDanışmaz
22.06.2011, 00:01
Yolu açık olsun bu ayrılık iki taraf içinde en hayırlısıydı üstelik bazıları gibi bedavaya gitmedi çok ciddi bir meblağda kulübe kazandırdı..

Koray10
22.06.2011, 00:06
Şimdi onlar düşünsün!
:p:p:p:D:D:D:D

Emre EFENDİOGLU
22.06.2011, 00:15
Sanırım 5 seneden beri bizleydi. Her sene 14-15 gol ortalaması ile oynadı. Çıkmadığı maç enderdi.
Çok kaçırdı ama adam gibi de çıkıp oynadı. Gece kulüplerinde gözükmedi.
Hedefim kesinlikle Avrupa diyip soluğu 2 gün sonra İstanbul kulüplerinde almadı.
Artist değildi, düzgün bir insandı.
Yolun ve bahtın açık olsun Umut. Gitmen hem bizim için hem senin için iyi oldu. Çünkü gol kaçırsan kaçan şampiyonluğun suçu sana bulunacaktı, sen zaten korkacaktın. Şimdi hem sen kazandın, hem biz kazandık. Umarım futbol hayatında sakatlık yaşamaz, bizdeki grafiğini Avrupa'da da sergilersinn.

balli_kuymak
22.06.2011, 00:18
Güle güle umut kaçırdığın gollerle hatırlayacağız seni...

Serkan Miletli
22.06.2011, 00:25
çok sükür gitti bye bye sakın dönme takıma.

Burak TOSUN
22.06.2011, 00:25
Herşey için teşekkürler Umut, inşallah Fransa'yı sallarsın bizde gururlanırız ''bizim uşak'' diye.

Bıyıklıoğlu
22.06.2011, 00:39
Hak ettiği şekilde uğurlanmalı...

Ne zaman,hangi havaalanından Fransa'ya gideceğini öğrenip bir organizasyon yapmalıyız.

Öğrenen olursa burada paylaşırsa sevinirim,ayrıca bir başlık açıp uğurlamaya gideceklerin organize olmasını sağlayabiliriz.

Yolun açık olsun,Allah utandırmasın bizim uşak...

MetiN08
22.06.2011, 00:59
herkes teknik direktörya, bu adam Ts kazansın diye sözleşme uzattı elini kolunu sallaR Giderdi selçuk gibi ... canıyla dişiyle uğraşıyor kimden kötü guizadan mı bobodan mı bütün sene 10 maç oynayan baroştan mı
bırakın adamı gidersede alkışlarla uğurlayın Sacma Sacma yorum yazip durmayin burda komik duruma düsüyorsunuz yok havayi fisek patlatcaklarmisda bilmem ne de

Selimag
22.06.2011, 01:04
kesinlikle uğurlamaya giderim bu adamı... omuzlarda veda etmeyi alası ile haketti...

anerchy
22.06.2011, 01:06
Şimdi onlar düşünsün!

ahahahha

hoscakal be umut, iyi hücum pressin vardı

iskilaz
22.06.2011, 01:11
vay be.gittiyse şaka maka bi devrin sonu.yattara umut falan
belki ben de çok eleştirdim ama elimden geldiğince saygı sınırları içinde kalmaya çalıştım (maç heyecanıyla kaçan golden sonra verdiğim tepkiler hariç)
ama gerçekten burada yazılan bazı şeyleri okudum da,çok hoş değil gibi sanki.ama herkesin kendi fikri diyecek birşey yok.selçuk ve egemen'i vefasızlıkla suçlayan insanların belki de en vefalı adamlarına böyle muamelede bulunması acı diyebilirim sadece.
çoğu insana göre sınırlı yeteneklerine rağmen bulunduğu süre boyunca takımına en çok faydası olan oyuncudur belki de Umut Bulut.sevmeyenlerini bi sakatlan arkadaşım dedirtecek kadar istikrarlıdır aynı zamanda.hiçbir şekilde hiçbir problem çıkartmadan tüm iyi niyetiyle trabzonspora hizmet etmiş maddi olarak karşılığını alsa da taraftar tarafından bazı haksızlıklara uğramıştır.
çok uzatmaya gerek yok aslında herkes herşeyi biliyor.şu aşamada en iyisi buydu sanırım.sağol tüm hizmetlerin için.umarım bana (bize) yaptığımız saygısızlık varsa hakkını helal edersin.başarılar

Ercan DEMİRCİ
22.06.2011, 01:11
Gitmeseydin daha iyiydi ama senin için de en iyisi oldu belkide yolun açık olsun UMUT...

Kaan
22.06.2011, 01:19
"Siz kazandınız ama biz haklıydık"

Yolun açık olsun adamım.Bir numaramsın her zaman.

Her şeyin tek cümleyle özeti. Çok beğendim bu cümleyi. :)

Avatarıma karşılık bu cümleni çalabilir miyim Caner abi? :rolleyes:

Anıl Caner
22.06.2011, 01:27
Her şeyin tek cümleyle özeti. Çok beğendim bu cümleyi. :)

Avatarıma karşılık bu cümleni çalabilir miyim Caner abi? :rolleyes:

Cümle benim değil olm Brechet'in :) Avatarı alırken sormadım bile zaten kardeşim.Rahat ol :)

tsburak08
22.06.2011, 01:58
Allah Toulouse taraftarına peygamber sabrı versın kolay değıl Umut'a katlanmak :)..Verdığı emekler ıçın teşekkürler..yolu açık olsun.

Armağan Dere
22.06.2011, 02:04
Güle Güle Umut...

Canberk
22.06.2011, 02:12
Allah Toulouse taraftarına peygamber sabrı versın kolay değıl Umut'a katlanmak :)..Verdığı emekler ıçın teşekkürler..yolu açık olsun.

Aynen öyle güle güle Umut

sifuni
22.06.2011, 02:37
Yolun acik olsun yasattiklarin icin tessekürler. Insallah Trabzonsporlu olarak kalirsin gerci bundan süphem yok. Ileride seni hep iyi bir Trabzonsporlu olarak hatirlayacagim.

jeepeers
22.06.2011, 02:49
Allah'a şükür bu günleri de gördük.
Hayatının geri kalanında memleketime uğramaman dilekleriyla başarılar sana.

coren
22.06.2011, 02:58
Yolun açık olsun Umut

Ibrahim Gaygusuz
22.06.2011, 03:43
Kac sene bu takima birsey veremeyen adamlari sevenler, sirf yetenekli diye senin degerini asla bilemezler. Yolun acik olsun Umut abi. Trabzonda olsam omuzlarda yollamak isterdim seni Fransaya

demir
22.06.2011, 03:55
senın gıdısınle bu sıtenın hıtı azalacak ona uzuluyorum sımdı hangı oyuncumuza 1500 kusur mesaj yazılacak yada sırf elestırmenın cok zevklı oldugunu dusunduklerı hatta bu baslıkta yatıp kalkan arkadaslar ne yapacaklar sımdı ?? bence gıttıgın takımın forumunda takılırlar artık tabı fransızca bılıyorlarsa :D:D:D

gittigin takımda 61 numarayı gıymenı temennı edıyor verdıgın hızmıtlerden degıl elınden gelenın fazlasını yapmaya calısmandan dolayıda senı ozellıkle tebrık edıyorum yolun acık olsun umutum ...

Hüdai Pervaneli
22.06.2011, 04:00
Verdigin Emekler icin Tesekkürler Umutcum :)
Güle Güle Git Güle Güle Gol At

mehmet83
22.06.2011, 07:09
Yolun acik olsun Umut. Sen herseyin en iyisine, en guzeline layiksin. Hakkini helal et. Eger bizim de sende hakkimiz varsa benden yana sorun yok. Aldigin her kurus ananin ak sutu gibi helal olsun.

demiahme
22.06.2011, 08:44
Allah yolunu açık etsin umut....
Burada aldığın tepkileri Toulouse da almayacağına, daha çok sevileceğine eminim.

sen yokken bakalım forumun kelle avcıları kime saracak merakla bekliyoruz

U.Sadıkoğlu
22.06.2011, 09:00
Yolun acik olsun umut reyiz..

Faik Yılmaz
22.06.2011, 09:02
Sayın Şenerin açıklamalarıda çok ilginç doğrusu : " Kendisi burada kalmak istemiyor. Esir kampında değiliz. Gitmek isteyeni tutmayız" gibi laflar ediyordu....

Tepki çekilme ihtimali olan en ufak olayda insiyatif alamayan hemen oyuncuyu taraftarın üzerüne sürüp kendi aradan sıyrılmaya çalışan düşük düzey bir başkan profili.....

2 gün önce arkasını sıvazlayıp Koçum diyen adam şimdi neredeyse düşmanı olmuş....

Celal Demir
22.06.2011, 09:02
yattarayı adam gibi uğurlamayı beceremedik bari umutu yollayalım...

Adem Erdoğan
22.06.2011, 09:34
İlgili başlığı bulamadım bende buraya yazayım dedim.(!)

http://www.haberturk.com/advertorial/haber/639226-saci-dokulenlere-mujde

ilgilenenlere.:)

İlker Akçay
22.06.2011, 09:43
ALLAH Yolunu açık etsin UMUT...

Bazen sen bizi,bazen biz seni çileden çıkardık ama sen hiçbir zaman bu taraftara sırtını dönmedin,küsmedin..

Rabbim Yardımcın Olsun..

ADAMSIN..TRABZONSPORLU UMUT BULUT..

Ibo61
22.06.2011, 09:55
Güle Güle Umut. Allah yolunu acik etsin. Umut a sonsuz basarilar dilerim FC Toulouse takiminda.

Her ne kadar gol atma konusunda bizleri üzdüysede, verdigi o azim ve mücadele hirsi ile her zaman benim gönlümde TRABZONSPORLU UMUT olarak yerini almistir...

Fatih BALTA
22.06.2011, 09:56
Futbolu,yaptıkları yapamadıkları hepsini bir kenara bırakmak lazım bu gibi durumlarda.
Umut sayesinde hiç mi güzel bir an yaşamadık.
Biz büyük bir camiayız en kötü en beceriksiz bir futbolcumuz bu takımdan ayrılsa bile bir uğurlama kültürü edinmeliyiz artık.

Fatih Öztürk
22.06.2011, 10:02
umuta kazma diyenler asıl kendileri kazmadır.

inşallah gitmezsin umut bulut.

Faik Yılmaz
22.06.2011, 10:05
Milliyet Gazeteside anlaşmada sona gelindiğini yazdı.....

Fiyatı ilk önce 5 milyon euro idi......

Sonra 4 e düştü......

Şimdi de 3,5 milyon euro olduğu ve ufak pürüzlerin kaldığı yazıyordu....

Gidene kadar para kuş olucak...... :) :)

SEDER
22.06.2011, 10:10
bence gitmedi, nevzat şakar olduğu sürece bu adam bu takımdan gitmez.gitmeyecek göreceksiniz. bizim kaderimiz bu adam gideceğine inanmıyorum...

The Legend
22.06.2011, 10:13
güle güle umut fransa'da başarılar.