PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

ÖzGür Ayar
25.03.2008, 20:02
birde milli takımda izleyelim umutu maç başladı. ferhatta herhalde bizim ferhat ön liberoda

Great White
25.03.2008, 21:02
Valla güvercin gübresiyle tezeği kıyaslayan düşünsün... Sonuçta ikisi de amonyak, üre ve ürik asitle biraz da posa. Neyse.

Ben geçmişte daha büyük yanlışlar yapıldı diye yapılmış daha küçük yanlışları savunmayı anlayamıyorum. "Bushi süperdi" diyen vardı da benim gözümden kaçmışsa özür dilerim. Mesele -3 yaşındaki çocuğun da kolayca analayabileceği gibi- saydığınız futbolcularla Umut mukayesesinde açık ara önde olan Umut değil, Trabzonspor'un forveti olma özelliğini tek başına taşıyamadığı açık olan Umut.

İkisi de aynı kişi diyorsanız, tesadüf.
:)

Ben de önümüzde duran onca koca yanlışı görmezden gelip, bin dereden zorla getirilmiş sudan bahanelerle çeşitli küçük yanlışlar üretip bunun üzerie giden zihniyeti hiç anlayamıyorum..

Çok önemli bir nokta da şu ki, ben Umut' u bir yanlış olarak da görmüyorum..

Ayrıca bana göre Trabzonspor' un mevkii olarak layıkı ile tek başına taşınamadığı en son yerdir forvet hattı..

Son olarak, Umut' un tek forvet olarak uygun bir oyuncu olmadığını daha önce de defalarca yazmıştık zaten. Kabullenilmiş ve tespit edilmiş eski doğrular üzerinden bir kez daha haklı çıkmaya gerek yok:)

Gelsin daha iyisi, gitsin kulübeye; sorun değil..

Ama transfer sezonu geçmiş, sezon sonuna kadar alternatifi de yok.

Bu saatten sonra Haziran ayına kadar özellikle alternatifi olmayan Umut hakkında yapılan her olumsuz eleştiri yıkıcı olacaktır, yapıcı değil..

Ya da şöyle diyelim; golcümüz Sivasspor'un kalecisinden 10 tane daha fazla gol atmış. :)

Vah vah.. Desene Tolga da Sivasspor forvetinden 18 gol daha fazla yemiş..

Hocam kafa vuruşlarındaki eksiği değil top indirmedeki eksiği. Tek forvet oynayan adam şişirilen topları indirmeli. Dersen ki top şişirmemeliyiz, haklısın da onu yapabilecek bir defans daha görmedim ben Trabzonda:D Yoksa kafa vurup gol atmak işini iyi yapıyor Umut.

E o zaman Hami çok mu indiriyordu ya da Hami' nin kafasına hiç top değdi mi diye sorarım ben de;)

Sorun o da değil..

Fatih Tekke' yi saymazsak daha düne kadar eşşeğin semerinde seyahat ederken bu gün binmiş olduğu Opel' i hakir görüp utanmadan üzerine bir de Ferrari isteyen zihniyetedir benim lafım:)

Ömer SEVİNÇ
25.03.2008, 21:06
E o zaman Hami çok mu indiriyordu ya da Hami' nin kafasına hiç top değdi mi diye sorarım ben de;)

Biz de onu anlatmaya çalışıyoruz işte taraftara:)

lazzo_style_61
25.03.2008, 21:11
umut cok mucadeleci bir oyuncu blkide takimin en mucadele eden oyuncusu adam 90 dakika oynuyor ama tek forvet sisteminde basarili olamiyor bence ikili forvetli bir sistemle cok daha basarili olacak..

Ömer SEVİNÇ
25.03.2008, 21:27
A2 maçında sahadaki en iyi oyuncuydu. Tebrikler Umut:)

Çagman
25.03.2008, 21:29
A.Gucundeyken bundan 3 Yıl Once O Kadar Cok Trabzonspor'a gelmesini istiyordum ki.. Ve Geldigi Ve takımda Oldugu icinde Mutluyum Fizigi Herseyi iLe tam Bir Forvet Umut Elestiriliyor Sunu Sormak istiyorum Arkasında Bir Alex Tello Olsa bu Cocuk Bu Kadar elestirilirmiydi.Orta Sahamız Varmı ki.. Semih Fenerde Gollerine Devam Ediyor Bizde Oynasa Semih O Attıgı gollerin Yarısını atamazdı Jardel Ornegi Kosmaz Etmez Direk Koysan Gol Atar Dersin Ama O atıyordu NEden Attırıyorlardı Orta Sahan iyiyse Forvetinde iyidir.

ÖzGür Ayar
25.03.2008, 21:34
bugün gerçekten beğendim umutu. Geriye geldi top çıkardı. Ortasaya geldi oyunu açıcak paslar attı iyi toplar dağıttı. Hücumdada hasan ile iyi anlaştılar kanımca. Hasanımı alsak yanına :)

Ali İhsan
25.03.2008, 22:04
Umut ilk devre A2 milli takımının en iyi oyuncusuydu. Yanında Hasan olunca daha rahat pozisyona girdi, çapraz koşuları iyi yaptı. Bir de zemine rağmen top kontrolü ve tutuşunu beğendim normalde bizim takımda en önemli sorunlarından biri de bunlardı.

Hava topu zamanlaması ve ayağında top tutma özelliklerini geliştirebilirse; ki geliştirilebilir özellikler bunlar, boyuna boy ekleyelim hızına hız katalım demiyorum, bir kaç sene içinde Ruslar kesenin ağzını açmaya başlar benden söylemesi...

Samet Yildirim
25.03.2008, 22:32
Maci izlemeyen birisi olarak UMUT BULUTUN iyi oynadigini ögrendim...iyi güzel insallah bizde devam ettirir...

ashok
25.03.2008, 23:10
oynadiği zaman oynuyor kacırdımıda ımkanı yok atamıyor

bence ilerleyen zamanlarda TS'un kılıt tası olacaktır

ashok
25.03.2008, 23:13
ilerleyen zamanlarda TS'un kılıt tası olacağindan emınım

agahozlu
25.03.2008, 23:17
Umut'u iki türlü incelemek gerekir.Birincisi tek başına oynarken.Bu durumda fazla etkili olduğu söylenemez.Çünkü hava toplarında zayıf ve topu alıp,adam çalımlayıp gol atması biraz zor.Çift forvet oynadığı zaman daha etkili olacağa benziyor.Fakat yanında oynacak kişinin hava hakimiyetinin olması gerekiyor.Çift forvet çok daha etkil olacağını düşünüyorum.Çift forvet sağda yattara ve solda bir hücümcu ile avni akerde rakip takımı baskı altına almak şart.Eğer çift forvet oynarsak umut'un sezonda 20 gole çok rahat ulaşacağını düşünüyorum.

okg_53
26.03.2008, 01:54
Umut toparlanmaya başladı.hadi bakalım...

Cem Balcı
26.03.2008, 17:41

hiç sanmıyorum ama;inşallah...

Emirhan Makul
26.03.2008, 17:53
diyorum ya çift forvetlen birlikde iş yapacak adam ayağına sağlam ama tek başına hiç çekilmiyor hiç ama hiç

jadexx
27.03.2008, 02:41

ben hıc ımkan vermıyorum hatta satılmsı gereken ısımlerden bırıde dıyorum ama ınsallah dusumcemde ben haksız olurum ve sen haklı olursun bunu trabzonlu olarak ıstıyorum ama gorunen koyde pek kılavuz ıstemıyor adam gol kacırma rekortmenı bence ve cooookkk fırın ekmek yemesı lazım

EmrahYalçınalp
27.03.2008, 14:15
Ben de önümüzde duran onca koca yanlışı görmezden gelip, bin dereden zorla getirilmiş sudan bahanelerle çeşitli küçük yanlışlar üretip bunun üzerie giden zihniyeti hiç anlayamıyorum..

Çok önemli bir nokta da şu ki, ben Umut' u bir yanlış olarak da görmüyorum..

Ayrıca bana göre Trabzonspor' un mevkii olarak layıkı ile tek başına taşınamadığı en son yerdir forvet hattı..

Son olarak, Umut' un tek forvet olarak uygun bir oyuncu olmadığını daha önce de defalarca yazmıştık zaten. Kabullenilmiş ve tespit edilmiş eski doğrular üzerinden bir kez daha haklı çıkmaya gerek yok:)

Gelsin daha iyisi, gitsin kulübeye; sorun değil..

Ama transfer sezonu geçmiş, sezon sonuna kadar alternatifi de yok.

Bu saatten sonra Haziran ayına kadar özellikle alternatifi olmayan Umut hakkında yapılan her olumsuz eleştiri yıkıcı olacaktır, yapıcı değil..

Vah vah.. Desene Tolga da Sivasspor forvetinden 18 gol daha fazla yemiş..

Sorun o da değil..

Fatih Tekke' yi saymazsak daha düne kadar eşşeğin semerinde seyahat ederken bu gün binmiş olduğu Opel' i hakir görüp utanmadan üzerine bir de Ferrari isteyen zihniyetedir benim lafım:)

Tartışmanın bir yere gidemeyeceği çok açık. Çünkü ben yazdıklarınız üzerine şayler söyleyip cevap beklerken siz yazılmamış, bambaşka şeylerden bahsetmeye başlıyorsunuz, uzayıp gidiyor.

"Umut" diyorum, "Bushi" diyorsunuz. Bushi hayranı mı var?

"Yetersiz" diyorum, "diğer mevkiler" diyorsunuz. Umut başlığında Erdinç'ten mi bahsetmeliyim?

Ben de hata olarak görmüyorum. Yerinde ve isabetli bir hamleydi. Hata değildi. Ama olmadı, istenilen işleri yapamadı. Eğer çift forvete dönemeyeceksek, ki zor gözüküyor, 3 haftada 1 gol attığında sorun olmayacak bir takımda yine "kalbur üstü" olabilir. Ama bu Trabzonspor için yeterli değil. Bundan sonra, bu oyun düzeniyle ısrar "hata" olur işte...

Hami konusuna gelince... Dünyada kıyaslanabilecek ikinci bir adam yok, nerde jaldı Umut. Bir kere, Hami forvet değildi. Hami kanat adamı hiç değildi. Oyun kurucu da hiç değildi... Hami şahsına münhasır, öyle bir adam işte... Kafa topu konusunda zaafı olduğu söylenmiş. Türkiye'nin hareketli topa en iyi orta yapan adamıydı, tüm kafa golleri onun ortasından geliyor zaten... Ortayı yaptıktan sonra bir de kafa vurmaya mı koşacaktı adam? Değmez tabi kafasına top falan. "Cep telefonu niye yüzemiyor" demek gibi birşey. Ama Umut forvet. Hami gibi dominant özellikleri yok. Forvet işte... Forvet asli olarak 3 şey yapar: Top tutar, yüzünü kaleye dönüp gol yapar, yan toplara vurur. Umut'un yaptığı "adam kovalamak" ekstrem birşey. Jardel yapmazdı ama forvetti... Şota da öyle. Daha yüzlercesi...

Hami top tutar mıydı? Evet. Dande United maçında attığı bir gol var mesela, ceza sahasında 87 kişiyi çalımladı, artık kaç dakika sürdüyse :) Kafasına top değmedi diyorsunuz... Ne gerek var? San Marino milli maçı, 40 metreden gelen topa voleyi yapıştırıp gol attı mı, daha niceleri de... Evet. Yan top yani... Beni kafa-kol ilgilendirmiyor. Yüzünü kaleye döndüğünde zaten kaleci saklanmış oluyordu, o konuyu konuşmak komik olur. Yani Hami cep telefonu... Varsın yüzemesin.

Umut'a gelince... Mayosunu giymiş, plajda, saat 15.00, yaz günü, güneş güzel güzel parlıyor, saatlerdir ısnıyor adam. Artık yüzecek, bi zahmet... Yani top tutmak yok, yan top yok, o zaman kalan tek şeyi iyi yapacaksın...

Umut'u asalım diyen yok. Ya yanına biri lazım, ya arkasında onu koşturacak başka biri. Bu halde olmuyor işte, olmayacak...

Son olarak, şimdi, yukarda Allah var, gerçekten Tolga-Sivas forveti benzetmeniz Umut-Petkoviç esprimin klasından çok uzakta kalmış :D

Ayrıca, siz ne zaman ne yazmıştınız bilemiyorum ama ben o "kabul edilmişliği" sağlayan -mesela- 2 kişi varsa, onlardan biriyim. Tekrar haklı çıkmaya niye ihtiyacım olsun? :)

http://img297.imageshack.us/img297/1024/47432785on3.gif

I3AI2IS
27.03.2008, 20:34
Umutu son zamanlarda eleştiriyorlar ama ben buna kesinlikle katılmıyorum.Adamda bir ciğer var Maşallah..Çok koşuyor ama forvette yalnız kalıyor bence çift forvet olduğu zaman dahada başarılı olacağına inanıyorum yalnız biraz tekniğini geliştirmeli bu saatden sonra ne kadar gelişir onu bilemem..

Great White
27.03.2008, 21:07
1* Tartışmanın bir yere gidemeyeceği çok açık. Çünkü ben yazdıklarınız üzerine şayler söyleyip cevap beklerken siz yazılmamış, bambaşka şeylerden bahsetmeye başlıyorsunuz, uzayıp gidiyor.

2* "Umut" diyorum, "Bushi" diyorsunuz. Bushi hayranı mı var?

"Yetersiz" diyorum, "diğer mevkiler" diyorsunuz. Umut başlığında Erdinç'ten mi bahsetmeliyim?

3* Ben de hata olarak görmüyorum. Yerinde ve isabetli bir hamleydi. Hata değildi. Ama olmadı, istenilen işleri yapamadı. Eğer çift forvete dönemeyeceksek, ki zor gözüküyor, 3 haftada 1 gol attığında sorun olmayacak bir takımda yine "kalbur üstü" olabilir. Ama bu Trabzonspor için yeterli değil. Bundan sonra, bu oyun düzeniyle ısrar "hata" olur işte...

4* Hami konusuna gelince... Dünyada kıyaslanabilecek ikinci bir adam yok, nerde jaldı Umut. Bir kere, Hami forvet değildi. Hami kanat adamı hiç değildi. Oyun kurucu da hiç değildi... Hami şahsına münhasır, öyle bir adam işte... Kafa topu konusunda zaafı olduğu söylenmiş. Türkiye'nin hareketli topa en iyi orta yapan adamıydı, tüm kafa golleri onun ortasından geliyor zaten... Ortayı yaptıktan sonra bir de kafa vurmaya mı koşacaktı adam? Değmez tabi kafasına top falan. "Cep telefonu niye yüzemiyor" demek gibi birşey. Ama Umut forvet. Hami gibi dominant özellikleri yok. Forvet işte... Forvet asli olarak 3 şey yapar: Top tutar, yüzünü kaleye dönüp gol yapar, yan toplara vurur. Umut'un yaptığı "adam kovalamak" ekstrem birşey. Jardel yapmazdı ama forvetti... Şota da öyle. Daha yüzlercesi...

Hami top tutar mıydı? Evet. Dande United maçında attığı bir gol var mesela, ceza sahasında 87 kişiyi çalımladı, artık kaç dakika sürdüyse :) Kafasına top değmedi diyorsunuz... Ne gerek var? San Marino milli maçı, 40 metreden gelen topa voleyi yapıştırıp gol attı mı, daha niceleri de... Evet. Yan top yani... Beni kafa-kol ilgilendirmiyor. Yüzünü kaleye döndüğünde zaten kaleci saklanmış oluyordu, o konuyu konuşmak komik olur. Yani Hami cep telefonu... Varsın yüzemesin.

5* Umut'a gelince... Mayosunu giymiş, plajda, saat 15.00, yaz günü, güneş güzel güzel parlıyor, saatlerdir ısnıyor adam. Artık yüzecek, bi zahmet... Yani top tutmak yok, yan top yok, o zaman kalan tek şeyi iyi yapacaksın...

Umut'u asalım diyen yok. Ya yanına biri lazım, ya arkasında onu koşturacak başka biri. Bu halde olmuyor işte, olmayacak...

6* Son olarak, şimdi, yukarda Allah var, gerçekten Tolga-Sivas forveti benzetmeniz Umut-Petkoviç esprimin klasından çok uzakta kalmış :D

7* Ayrıca, siz ne zaman ne yazmıştınız bilemiyorum ama ben o "kabul edilmişliği" sağlayan -mesela- 2 kişi varsa, onlardan biriyim. Tekrar haklı çıkmaya niye ihtiyacım olsun? :)

1* Aynı durumdan benim de şikayet etmek hakkım vardır sanırım. Sizin de bana cevaben yazdıklarınızın arasında benim son yorumuma cevap niteliği taşıyacak fazla bir şey yok açıkçası. O yüzden madde madde gideyim ki fikirler netleşsin:)

2* Bushi, Agustine, Jun, M. Yılmaz gibi golcülere(!) senelerdir katlanan bir taraftar olarak Umut' a katlanmanın(!) çok da zor olmayacağı görüşümü örneklendirmek için bu isimleri kullandım. Ben kimlerden bahsedecektim? Omar Dieng ya da Celaleddin' den mi? Şu an kadroda alternatifi olmayan tek futbolcudan bahsediyoruz. Kulübede daha iyisini görene kadar da aynı görüşüm devam edecek..

3* Burada aynı şekilde düşünüyoruz zaten. Bu sistem ve bu kadro yapısı ile uygun bir forvet değil. Daha doğrusu pivot santrfor özelliği olan bir oyuncu değil. Ama buna rağmen performansı hiç de yabana atılamaz bana göre.. Şu kısır gol sayımıza rağmen penaltısız 11 tane skoru belirleyen golü ve onca asisti ile gol krallığı yarışında da iddialı..

4* Umut için "Kafa vuruşları ve hava hakimiyeti yok" diyerekten bir çok mesaj yazıldı. Ben de "Hami de kafa golü atmazdı" diye bir örnekleme yaptım sadece. Yani "Bu eksiklik Hami' nin kötü forvet olduğu anlamına gelmemelidir" demeye getirdim. Anlayan anlamıştır zaten. Bence boşuna yazmışsınız onca satırı:o Bu arada "Hami forvet değildi" tespitinize cevap vermek istemedim nezaketen:)

5* Sprinter, güçlü, hareketli, çalışkan ve sert şut atabilen bir forvet Umut. Teknik, son vuruş ve hava topları açısından kusursuz bir forvet olmadığı da açık. Burada da farklı düşünmediğimiz ortada..

6* "Semih de Petkovic' den sadece 13 gol fazla atmış" deseydim daha mı komik olacaktı yani:) Bence hiçbirisi komik değildi maalesef. Burada komik olan tek şey, gol krallığı yarışında iddialı 3-4 futbolcudan birini, hem de kendi forvetimizi bir kaleci ile kıyaslamaktır bana göre;)

7* Umut başlığı altında tek satırlık yorumlar da dahil olmak üzere en az 100 mesajda o saptama yapılmıştır sanırım. Ama bu saptamanın telif hakkı sizde ise ona bir şey diyemem tabii ki:)

EmrahYalçınalp
27.03.2008, 21:59
Size kolay gele.

Gürkan
27.03.2008, 22:05
Bu kadar sağa sola koşturan bir oyuncudan etkili son vuruş beklememek gerekir.

Great White
27.03.2008, 22:07
Kolay geliyor zaten:)

Alptuğ
27.03.2008, 22:43
gollere devam umut

Ali Kemal Kalmuk
28.03.2008, 00:38
Ben Umut kardeşimden bi defa çok umutluyum.Trabzonspor'un Avniakerde'ki(Mabet) her maçına gidiyorum ve orada da her ne kadar Umut kardeşimin gol kaçırması sebebiyle kahrolsakta çok çalışmasından,koşmasından,iyi niyetli olmasından,takipçiliğinden ve Trabzonspor'umuz gibi başarıya aç bir takımın kazanması için gol atacak tek kişi olmasının bundan dolayı da büyük stres altında top oynaması sebebiyle ona fazla kızamıyorum hatta en az Hüseyin kadar Trabzonspor'lu ve Trabzon'lu gibi mücadele etmesinden dolayı da onu çok seviyorum.

Geçen sene izlediğimiz Umut Ersen Martin'le daha rahat maçlar çıkarırken ayağında top tutamayan adam geçemeyen bir oyuncu görünümündeydi.Ancak bu sene özellikle 2. ayrı son 4-5 maçta Umut topla beraber çalım yapıp adam geçmeye hatta kanatlardan orta yapmaya başladı.Bu güzel bir gelişme olmasının yanı sıra takımımızın forvetinin gidip orta yapmasını istemiyorum çünkü golü kim atacak??Ama ne yazık ki takımı öyle bir hale getirdiler ki artık yürekleriyle(Hüseyin,Ayman,Serkan,Umut zaman zaman Yattara) oynayan bir kaç oyuncumuz olmasa maçta kazanamıcaz.

Umut kardeşim kesinlikle bu takımdan gönderilmemeli daha da iyi oynayacağına inanıyorum.

Bir de sadece gol atarak maç kazanılmıor.Gol yemememizde lazım.Biz 1-0 yenerken hep yüreğimiz ağzımızda.Bence Umut'u eleştirenler azcıkta defansı kaleciyi iyi tahlil etsinler.

Sevgi ve saygılar

Ahmet Kuru
28.03.2008, 02:49
Koş koş nereye kadar ya...
Trabzonspor eğer ki Başarı istiyorsa...Bu Başarı Umut Bulut la gelmez...Ben bunu bilir bunu söylerim....

F.Erdem
28.03.2008, 08:57
Merhaba,
Topa vuruşu v.s. güzel,ama daha çok tecrübesiz,takımdan başarı bekleniyorsa bunu Umut şuan sırtlanamaz diye düşünüyorum.

SeRo
28.03.2008, 20:06
koşmak bi yere kadar koşuyor koşuyor ve koşuyor bitiricilik yok daha ham abi biraz daha pişmesi lazım ama ben genede umutluyum çünkü içindeki hırsı görebiliyorum

Cem Balcı
28.03.2008, 20:31
geçen haftaki gibi gollerini bekliyoruz umut...

Mustafa K. Demirbaş
28.03.2008, 20:35
sana guvenıyoruz umut

OLCAY ÇAKIR
28.03.2008, 20:37
Al takımından da koy Trabzonspora aynen gollerine devam etsin diyebileceğin birtek Fatih ve Gökdenizdir.

Bu kadar gerçeklerden uzak, 25 yılı geçirmiş,gram ders almamış camia ibretliktir...

Yok efendim;Bu adam;Bu takımın forveti olmaz,bu takımın solu,sağı olmaz.
Kalecisi olmaz.
Hocası olmaz.

Vs vs.

Hayretle; cuk oturacak adamları bekleyenleri izliyorum.
Güldüğümü farkediyorum,içim yanarak..

Yazık çok yazık.

Umut Bulut'a emek verildi ve meyveleri toplanacak.

Düşünüyorumda,şu herif Fb de falan olsa şimdilerde 20 golü yakalarmıydı?

Hemde sırtı açık,pardon sırtı çok dönük.!

Muhammed KOÇ
29.03.2008, 01:15
5 ıska 1 isabet çok fazla..en azından 3 ıska 1 isabet yapsan her maçı kolayda alıyoruz ..

alper*
29.03.2008, 02:02
Ersun Yanal Manisa teknik direktoruyken Avni Akerdeki bir macta (Manisanin9 macta 7 yaptigi sene) attigi bir gol var.(Skoru 1-1 yapan gol) ve bu sene Rizeye attigi benzer gol...
Tamam Umut topcu olmasin golcu hic olmasin ama nedense bu golleri hatirlayinca icimde bir Umut isigi beliriyor.
:):)

TolgaTopçu61
29.03.2008, 02:19
Umut Bulut: Kazanmak istiyoruz
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/031007umut.jpgTakımımızın golcü oyuncusu Umut Bulut, Ankaraspor maçının zor geçeceğini, ancak rakiplerini yenmek istediklerini söyledi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Umut, Ankaraspor karşılaşmasının diğer maçlardan farklı olmadığını belirterek, ''Rakibimizin durumu kritik. Zor bir maç olacak, ancak biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu maça da aynı ciddiyetle çıkacağız. İnşallah rakibimizi iyi futbolla mağlup eder ve galibiyet serimizi devam ettiririz'' dedi.

Hedefinin her maçta gol atmak olduğunu kaydeden Umut, ''Önümüzdeki 7 maçın tümünde de gol atmayı hedefliyorum. Atabildiğim kadar gol atmak istiyorum'' diye konuştu.

Ahmet Kuru
29.03.2008, 02:20
Demek ki biz bu adamdaki ışığı göremiyoruz...biz Derken ben yani:)
ve İnşallah da Öyle Olur...
Yanılt beni Umut...İmzamı sana feda Edeceğim:)

28TS61
29.03.2008, 04:38
te forvet olmasina ragmen elinden gelen herseyi yapmaca calisiyor

yarin bir gol atacagina inaniyorum

unique
29.03.2008, 14:19
Umut yine atacak bugün.

Özge
29.03.2008, 14:26
Bugün Ergin ile birlikte oynatyacak.Hadi Umut at golünü yine.

Koray
29.03.2008, 14:30
şu ergine bi türlü ısınamadım arkadaş...futbolcu değil o,gitsin kuaförde çalışsın...

EmrahYalçınalp
29.03.2008, 14:54
Şaka maka adam bir de golcü olsa başlık ne hale gelirdi bilmiyorum... :D

Gülenler, Dede Korkutvari yol gösterenler... Umut da şaşırıyordur ya, Allah'tan karakterli adam da, şımarmıyor, yetersizliğinin farkında olup çok koşuyor.

TSelif
29.03.2008, 14:59
Umut hadi bu maçta da utandır beni ve 2 gol daha at :D Lütfen :D

Ömer SEVİNÇ
29.03.2008, 16:03
Şaka maka adam bir de golcü olsa başlık ne hale gelirdi bilmiyorum... :D

Gülenler, Dede Korkutvari yol gösterenler... Umut da şaşırıyordur ya, Allah'tan karakterli adam da, şımarmıyor, yetersizliğinin farkında olup çok koşuyor.

Umut golcü zaten.

11 gol takımdaki bütün diğer forvetlerin ve ortasahaların hayatlarında attıkları toplam gol kadar. Yattara bile 3-4 gol atıyor senede..

EmrahYalçınalp
29.03.2008, 16:48
Umut golcü zaten.

11 gol takımdaki bütün diğer forvetlerin ve ortasahaların hayatlarında attıkları toplam gol kadar. Yattara bile 3-4 gol atıyor senede..
Bu gol sayısına göre forvet değerlendirme işi yeni mi çıktı? Hayır, öyleyse Gökdeniz'e telefon açalım da gerçek mevkisini söyleyiversin Ruslar'a. Elbette bir göstergedir ama abartmanın da anlamı yok. 30 golden bahsetmiyoruz. Gerçi bir ara 50-60 golü olan bir Estonyalı vardı, keşke kaçırmasaymışız... :)

Adam Trabzonspor'un elindeki tek gol silahı ve 11 golü var. Trabzonspor'un en ileri ucunda oynayan adam müsaade edin de atsın 10 tane gol. Buna tav oluyorsak M. Yılmaz'ı niye yolladık? Kıyasladığın Yattara da bir sağ açık ayrıca. "Bile" derken sanki Bobo'dan falan bahsediyorsun.

Kaç sezon boyunca Trabzonspor'un en az bir futbolcusu 13-14 gol atamadan lig bitmiş?

Her neyse, konu bambaşka yerlere gidiyor. Ben "Umut kötü" demiyorum ayrıca. "Trabzonspor bu sezon 16 maçta 'sıfır' gol atmış" diyorum. Ortada bir yeterlilik sorunu olduğu aşikar değilse ben yanılıyorum diyelim...

Egemen
29.03.2008, 16:54
Bu gol sayısına göre forvet değerlendirme işi yeni mi çıktı? Hayır, öyleyse Gökdeniz'e telefon açalım da gerçek mevkisini söyleyiversin Ruslar'a. Elbette bir göstergedir ama abartmanın da anlamı yok. 30 golden bahsetmiyoruz. Gerçi bir ara 50-60 golü olan bir Estonyalı vardı, keşke kaçırmasaydık...

Adam Trabzonspor'un elindeki tek gol silahı ve 11 golü var. Trabzonspor'un en ileri ucunda oynayan adam müsaade edin de atsın 10 tane gol. Buna tav oluyorsak M. Yılmaz'ı niye yolladık? Kıyasladığın Yattara da bir sağ açık ayrıca. "Bile" derken sanki Bobo'dan falan bahsediyorsun.

Kaç sezon boyunca Trabzonspor'un en az bir futbolcusu 13-14 gol atamadan lig bitmiş?

Her neyse, konu bambaşka yerlere gidiyor. Ben "Umut kötü" demiyorum ayrıca. "Trabzonspor bu sezon 16 maçta 'sıfır' gol atmış" diyorum. Ortada bir yeterlilik sorunu olduğu aşikar değilse ben yanılıyorum diyelim...

emrah abi yeterli olan tek bişey söylermisin takımda??

vurgun_kiz_61
29.03.2008, 16:58
umut:yorumsuz

ilhan
29.03.2008, 17:01
Yattara varken top atan bir o vardı. Umut'ta kaza bela pozisyona giriyordu. Yattara'nın olmayışı takımda en çok Umut'u etkilemiş.

Denizlispor maçında hat-trick bekliyorum ;)

Hasan Ayvenli
29.03.2008, 17:03
Yattara varken top atan bir o vardı. Umut'ta kaza bela pozisyona giriyordu. Yattara'nın olmayışı takımda en çok Umut'u etkilemiş.

Denizlispor maçında hat-trick bekliyorum ;)

hat trick mi :D önce 3 gol atacak kadar gol pozisyonuna girelim
sonra onun 2 katını kaçıralım
belki gerçekleşir dediğin :D

Erbay
29.03.2008, 17:09
Umut'un tek özelliği var o da karşı karşıya kaldığı zaman toplara iyi vuruyor.Başka da hiçbir özelliği yok.Bir tane kafa topu alamadı.Maç boyu kafa topu alamıyorsan kusura bakma ama bu takımda oynayamazsın.Tüm camia senin karşıya karşıya kalmanı bekleyemez.Ferhat topa vuruyor az farkla auta gidiyor,Umut orda 6 Ankarasporlunun arkasından Ferhat'a bana niye atmadın diye kızıyor.Duracağın yeri bil ondan sonra kızarsın Ferhat'a.Ceza sahasına atılan her topta hep arkada kalıyor.Bu kadar da tesadüf olmaz ki.Şansa bir top sana gelir.

Cem Balcı
29.03.2008, 17:13
rakip savunmanın içinde kayboldun gittin.adını bile 2 ve ya 3 kez duydum...

bide çift forvetle daha iyi olur diyorduk....(gerçi ergini forvetten saymalımı bilemedim)

Ömer SEVİNÇ
29.03.2008, 21:54
Bu gol sayısına göre forvet değerlendirme işi yeni mi çıktı? Hayır, öyleyse Gökdeniz'e telefon açalım da gerçek mevkisini söyleyiversin Ruslar'a. Elbette bir göstergedir ama abartmanın da anlamı yok. 30 golden bahsetmiyoruz. Gerçi bir ara 50-60 golü olan bir Estonyalı vardı, keşke kaçırmasaymışız... :)

Estonyalı adam denerken sakatlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam;)

Sadece gol sayısına göre değerlendirme yapılmaması gerektiğini katılıyorum ancak golcü olmak fazla gol atmak demektir. İsterse en kral topçu olsun gol atmıyorsa golcü değildir. Nitekim ben o mesajınıza ithafen yazdım o yorumu.

Mehmet Yılmaz Türkiye kupasında attığı gollerle o kadar gole ulaşıyordu hep. Kupa golcüsü idi hatırlarsanız. Ligde bir faydasını gördüğümüzü pek hatırlamıyorum. Ama bize gol attı ya yıldız olmuştur şimdi:)

Takımda başka hücum oyuncusu olmadığı için Yattara bile dedim. Ergin bile mi deseydim:D Sahi bu arada Bobo'nun kaç golü var bu sene?

Sorunuza da kontra bir soruyla cevap vereceğim. Trabzonspor'un hangi oyuncuları 2 sezon boyunca ortalama 13-14 gol atmış?

Trabzonspor bu sezon 16 maçta sıfır gol atmışsa bunun sorumlusu orta sahadır bence. Bir maçta 1 golde kalınmasının sorumlusu forvet olabilir ancak 0 gol atılmasının sorumlusu orta saha ve defanstır. Bu Umut'un şampiyon Trabzonspor yeterli olmadığına katılıyorum ancak bir ya da birkaç yıl sonraki Umut'un şampiyon Trabzonspor kadrosuna fazla geleceğini düşünüyorum. Şuanki malum kadroda ise takıma önce Umut'u koyar sonra gerisini yerleştiririm..

Great White
29.03.2008, 22:52
Umut sana yazıklar olsun(!)

Şu Ankaraspor' a bir tane bile gol atamadın ve senin sessizliğinden yararlanıp sesini çıkarabilenlere bulunmaz bir malzeme verdin şimdi:)

Yattara' nın yokluğunda orta sahada görev yapan Hüseyin, Ayman ve Ferhat gibi 3 tane top cambazının(!) sana maç boyunca yapmış olduğu onca asistlerden bir tanesini dahi gole çeviremedin..

Yılların tecrübesi(!) Barış' ın yerine oyuna dahil olan bir diğer süper yıldızımız Adnan bile sana çare olamadı..

Hem de yanında gerçek bir gol makinesi(!) Ergin Keleş olmasına rağmen..

Yuh(!) olsun sana Umut..

Şu yıldızlar topluluğu gibi kadroda koca sezonda sadece 11 golde kaldın ya, Mehmet Yılmaz ve Bobo gibi adamlar bile seni sollayıp geçmişlerdir şimdi..

Allah sana, pardon bizlere sabır versin; ne diyeyim..

KUTADGU
30.03.2008, 21:15
@ Eomer ve @ Great White....

Katılıyorum....

otto_man61
30.03.2008, 21:22
adam eksiltme yok adam çalımlama yok pas atma yok topa vurabilme yok anca karşı karsıya pozizyonlarda bişeyler yapabiliyor o kadar özellik bnde de var

abdus061
30.03.2008, 23:57
adam eksiltme yok adam çalımlama yok pas atma yok topa vurabilme yok anca karşı karsıya pozizyonlarda bişeyler yapabiliyor o kadar özellik bnde de var
agzına saglık arkadasım yanı topcu olacaksın forvet olman gerekmez bıu adam eksıltmen olacak topu ayagına alıp bı 10-15 metre surmen olacak sutun kaleye yonelecek bunlar yoksa bırak gıt yaaaaa baska iş yap gunah alma gunah kımseyede kazandırma .

Fatih Ersoy
31.03.2008, 01:55
Potansiyel ofsayt :)

poetricus
31.03.2008, 04:16
Dün gece üşenmeyip bütün futbolcularla ilgili yorumlara baktım.
Ana hatlarıyla kimseden memnun değiliz. Elbette haklı sebeplerimiz var. Yattara'yı bile beğenmeyenler var; normaldir.
Yalnız bir şey dikkatimi çekti: Hakarete uğrayan, aşağılanan bir tek futbolcu var: Umut Bulut!

Bir forvet oyuncusu olarak ciddi eksiklikleri var. Eleştirilebilir ve eleştirilmeli de...
Maçı kaybediyoruz, suçlanan Umut;
Berabere bitiyor, suçlu Umut;
Kazanıyoruz, hatta Umut'un golleriyle kazanıyoruz, aman Allah’ım Umut yine suçlu.

Bu forumu baştan sona dolaşın, yetmezse diğer taraftar forumlarını dolaşın bakalım kendi futbolcusuna böylesine saldıran, "idiot", "adam değil", "senin ne mal olduğunu biliyorum" gibi ifadelerle hakaret eden başka bir taraftar topluluğuna rastlayabilecek misiniz?

Geçen hafta Kayserispor'u Umut'un iki golüyle mağlup ettik. Umut Kayserili. Tıpkı hiçbir Kayserispor maçında oynamayan Erdinç gibi.
İki gol, kazanılan üç puan ve sonrasında birileri tarafından aşağılanma... Futbolun adaleti yokmuş gerçekten.

Yetersizmiş, top istop edemiyormuş, kafaya çıkamıyormuş... ilh. Hepsi doğru, ne olacak? Bu adam silah zoruyla teknik heyeti tehdit ederek mi sahaya çıkıyor? Beğenmiyorsanız seyretmezsiniz efendim. Burada bunca hakareti yazanlar o gol attığında sevinmiyor mu? Sanki takım da herkes görevini yapıyor, sayısız gol pozisyonu üretiyor da hep Umut'un kaçırdıkları yüzünden bu hallerdeyiz. Adam ne yapsa suçlu; tıpkı Kafka'nın ünlü romanı Dava'daki Josef K. gibi.

Teknik özellikleri ve yetersizlikleri konusunda güzel yorumlar var. Ben ilaveten diyorum ki, Umut “tek ayaklı” bir santrafor. Solunu neredeyse hiç kullanamadığı için sağ dış vurmaya çalışıyor. Bu her pozisyonda işe yaramaz. Kayseri’ye attığı ilk gole dikkatle bakan bunu görür. Daha pek çok örneği var.

Bütün eleştirilere amenna ama hakaret niye?!

Biraz insaf!

Gökçebey
31.03.2008, 08:25
O kadar özelliği olan arkadaşlar; madem o kadar özelliğiniz var ee siz nerdesiniz? O kadar özelliğinizle PES'de mi gol atıyorsunuz? Halı sahada mı?

Emirhan Makul
31.03.2008, 09:19
http://www.futbolmerkezi.com/resimler/oyuncular/turkiye/umut_bulut_agucu.JPGhttp://img.mynet.com/sp/umutbulut.jpg

Umut Bile Yaşlandı Ya....!

Ömer SEVİNÇ
31.03.2008, 15:21
Süper resimler:)

Sacit
31.03.2008, 15:31
O bir golcü, o bir efsane, o anlatılamaz yaşanır!!

:D:D

Ertan 51
01.04.2008, 18:15
Süper resimler:)
Eomer Umut'u başka gözle göremezdi zaten
hele birinci resim tam süper:)

atlantis
01.04.2008, 18:48
Sağlam bir forvet alınırsa umutta muhtemelen daha verimli olur.

Ömer1967
01.04.2008, 18:52
Şu adama Mesela:Tanju Çolak gibi bir menejer tutsak adam yazın iyi çalışsa seneye gol kralı olur.Tabi yanına biri şart.

Uğurtan
04.04.2008, 16:43
Bu akşam "goller" bekliyorum senden Umut'um :) Hayde bakalım akşama biraz daha gazoz kapakları muhabbeti yapalım.. Atacaksın hissediyorum ;)

Atakan
04.04.2008, 17:18
hadi umut atarsın bu maçta gol ve gol krallığında idan olur.

Uğurtan
04.04.2008, 22:25
Bu akşam "goller" bekliyorum senden Umut'um :) Hayde bakalım akşama biraz daha gazoz kapakları muhabbeti yapalım.. Atacaksın hissediyorum ;)
Ahhh Ah.. Atıcanı biliyodumda.. 2'yi 3'ü kaçırmanı hesap etmemiştim.. Çok çabaladı çalıştı daha fazlasını atmak için ama olmadı.. Birkeresinde Ayman'a 4-5 kez yerini gösterdi beceripte oraya pası çıkaramadı Ayman yeteneksizi.. Neyse Umut'um devam ediyoruz kaç etti gol sayımız 12 sanırım :D Devam devam :D

Özge
04.04.2008, 22:43
Çok çabaladı bugün.Golünü de attı.Hadi Umut gol kralı olacaksın az kaldı.:)

Cem Balcı
04.04.2008, 23:09
aynen devam umut;bişeyler yapmaya çalışıyosun son zamanlarda...

Great White
05.04.2008, 00:08
Ahhh Ah.. Atıcanı biliyodumda.. 2'yi 3'ü kaçırmanı hesap etmemiştim.. Çok çabaladı çalıştı daha fazlasını atmak için ama olmadı.. Birkeresinde Ayman'a 4-5 kez yerini gösterdi beceripte oraya pası çıkaramadı Ayman yeteneksizi.. Neyse Umut'um devam ediyoruz kaç etti gol sayımız 12 sanırım :D Devam devam :D

Evet yaa..

Ben de hemen hemen aynı şeyleri yazmak için girmiştim..

Bir çok pozisyonda kendisini parçaladı top istemek adına..

Umut' un en büyük şanssızlığı tek forvet oynamasının haricinde arkasında Simek, Gökdeniz ve Yattara gibi bir trionun olmamasıdır..

Golde zamanlama ve teknik açıdan kusursuzdu..

Üstelik kendisine asist yapan Ayman' a "Al da kalenin içine gir" şeklindeki servisi de boşa gitti..

Barış' ın atmış olduğu golde ise Adnan' ın ortasında mükemmel bir fake gösterdi ve bir anlamda asistini de yapmış oldu..

Gerçi o fake için "Umut o pozisyonda topu ıskaladı" şeklinde yorumlar da gelebilir, orası da ayrı tabii ki:D

OLCAY ÇAKIR
05.04.2008, 00:16
Kısaca;açıklanacak milli takımda mutlaka olacak desem yeterli olur sanırım.

Lakin tartışmam bile.

Gol atmaktan başka bişeylerde yapıyor bu çocuk.

Bunları görmek lazım.

Emirhan Makul
05.04.2008, 00:16
umuta yavaş yavaş sempati duymaya başladım :D

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040408mac10.jpg

Ömer SEVİNÇ
05.04.2008, 00:42
Her attığı gol sonrası burada Umut yorumlarının değişmesine sinir olmakla birlikte bir yandan da keyif alıyorum..

Devam et Umut. Yüzümüzü kara çıkarma..

Gamze
05.04.2008, 00:46
Ömer imzanı özledik;

''Gerekirse tüm Trabzon'a karşı, sonuna kadar Umut Bulut'' muydu?

Bir kez daha tebrikler Umut. Gs maçına şarj et kendini... :)

Ömer SEVİNÇ
05.04.2008, 00:53
Ömer imzanı özledik;

''Gerekirse tüm Trabzon'a karşı, sonuna kadar Umut Bulut'' muydu?

Bir kez daha tebrikler Umut. Gs maçına şarj et kendini... :)

''Gerekirse tüm Trabzon'a karşı, inadına Umut Bulut'';)

Beni haklı çıkarmaya devam ediyor, inşallah edecek de. Ben Umut'ta Real gibi 1 numara bir takım olmasa da Newcastle gibi, Sevilla gibi büyük bir takımda oynayacak yetenek olduğuna inanıyorum. Yeter ki eksiklerini gidermeye çalışsın. Çok Umut'luyum ondan:)

İmzayı yerine koymayı düşünüyorum bazen ama 3 mısra kısıtlaması engelliyor beni ne yazık ki:(

Salih Kara
05.04.2008, 01:39
Umut gol sayısını 12'ye çıkarttı.Kalan haftalarda Umut'u gol kralı yapmak için uğraşılmalı.

Emirhan Makul
05.04.2008, 01:41
yanında bi adam daha olsa şimdi 2 misli daha gol atmışdı

Fatih Ersoy
05.04.2008, 06:32
Umut benim gözümde hala bir Trabzonspor ayarında bir golcü değil.

Ama gol atması sevindirici ;)

Muhammet
05.04.2008, 06:59
http://www.speedyshare.com/206167832.html

alın size eski yıllardan Umut Bulut. Çift forvet oynarken attığı bit gol.

Kadir
05.04.2008, 10:40
En başından beri güveniyordum Umut'a ve bence kötü işlerde yapmıyor 2 forvet oyansa büyük ihtimalle daha çok gol atacak.Umut süper ligin en iyi golcülerinden..inş dahada başarılı olacak TS forması altında.

TSelif
05.04.2008, 10:53
Yanına 2 tane daha forvet lazım ki girdiğin pozisyonların üçte birini gol yapasın Umut !

Cem Balcı
05.04.2008, 11:23
yanında bi adam daha olsa şimdi 2 misli daha gol atmışdı

ankara maçında erginle çıkmadılarmı :rolleyes: ozaman daha da beterdi...

sanırım yanında YETENEKLİ bir forvet olursa bişeyler yapar.:cool:

Emirhan Makul
05.04.2008, 12:06
Krallığa koşuyor

Son haftalarda yükselişe geçen Umut Bulut, Denizlispor filelerini de boş geçmedi. Sol ayağıyla klas bir gol atan bordo-mavili futbolcu, böylece ligde 12. kez bu sevinci yaşadı ve Fenerbahçeli Semih Şentürk'e bir adım daha yaklaşmış oldu. Umut Bulut, Barış Memiş'in de attığı golde topun üzerinden atlayarak, pozisyonun gelişmesinde büyük rol oynadı.

poetricus
05.04.2008, 12:20
Umut talihsiz bir futbolcu:
Fatih Tekke'nin yanında değil de yerinde oynadığı için,
Ziya Doğan'ın elinde gezegenimizin ilk "defansif santraforu" olmak zorunda kaldığı için,
Kendisinden fatih olması beklendiği için,
Arkasında berbat bir orta saha olduğu için,
Zaman zaman 50 metrelik alanda tek başına kaldığı için,
Taraftarın yanısıra kendi kendisine baskı yaptığı için,
Çoğu zaman hırsı ile kendisine zarar verdiği için,

Ne olursa olsun ben bu çocuğu seviyorum.

EyüpKILIÇ61
05.04.2008, 12:26
Umut'la ilgili bütün düşüncelerim ankaraspor maçında değişti.Hayatımda izlediğim en kötü futbolunu oynadı belkide...O bir hırslı yeteneksiz...Maalesef hayal kırıklığı :(

MehmetGÜRSOY61
05.04.2008, 12:29
Umut'la ilgili bütün düşüncelerim ankaraspor maçında değişti.Hayatımda izlediğim en kötü futbolunu oynadı belkide...O bir hırslı yeteneksiz...Maalesef hayal kırıklığı :(

kardeşim öyle deme ama yinede süper oynuyor dünküü denizlii macında konuşturmuşş ayaklarıı o olmasa trabzon hepten yok olurrr

Selman
05.04.2008, 12:31
Kaliteli bir forvet aldığımızda önce kulübe yolu, sonra basit bir Anadolu takımı yolu onun için çok uzak değil.

macka61
05.04.2008, 13:11
aynen inşallah kalitelide bir forvet alıcaz anadolu takımında büyük işler yapar belki ama bizde yapamaz

tslover
05.04.2008, 13:17
kim ne derse desin Umut'um sen mücadeleye ve çakmaya devam et seni seviyoruz

Murat'
05.04.2008, 13:28
Umut sen mücadelene devam etme...daha fazla çalış..bence bu formayı uzun yıllar taşıyacaksın.

Ali Yerlikaya
05.04.2008, 13:42
Cok kosuyor ve savasiyor yaninda Pivot bi santrafor oldugu zaman cok daha iyi olucaktir. Iyi bi kadronun iyi bi yedegi olur.

Ama gün gectikce kendini gelisletiyor, yani hakkini vermek lazm seneye kadar insalah cok daha iyi olur.

Erbay
05.04.2008, 13:52
Umut haftaya Servet'i perişan et.Düşe kalka peşinden gelsin.:D

Misina
05.04.2008, 14:29
Gol Vuruşu Güzeldi

Mollasalihoğlu
05.04.2008, 15:01
tek forvet oyna,köpek gibi pres yap,takımın pozisyona giremesin,5-6 savunmacının içinde tek kal...ondan sonra da ankaraspor maçında kötüydü..ankaraspor maçında değil umut bulut,raul gonzalez olsa trabzonun forvetinde birşey yapamazdı,ot gibi bir takım vardı..

kesinlikle sağlam bir kadroda yıldız olacak bir oyuncu..aynen devam umut bulut,arkandayız..

Ümit Tekşan
05.04.2008, 17:22
Umut Bulut'un yanına birtane daha forvet gelirse bu çocuk bizim Takımımızda iş yapar.
Kimse gitsin demesin adam mücadele ediyor Hırs da var ee golde atıyor daha napsın tamam kaçırdığı gollerde oluyor ama Umut bize lazım. Daha da iyi olacak..

Muhammed KOÇ
05.04.2008, 17:32
gökdeniz olsaydı bence gol krali umuttu..

Emirhan Makul
06.04.2008, 01:36
şikeci hakemler semihe gol attırmasalar gol kralı umut olur zaten

Egemen
06.04.2008, 01:43
27 yaşında futbola başlayan Fatih tekkeyi sultan ilan eden bu taraftar 3 senedir 15 gol ortalamasıyla oynayan 24 yaşındaki birini nasıl kabul edemiyor.. buna aklım ermiyor..

a a ermeye başladı.. nüfus cüzdanı olayı sanırım :D

kelkitli29
06.04.2008, 01:46
Her ne kadar gol kacirsada, kaliteli bir topcu. Takima dogru dürüst adamlar gelirse Umut yildizi olur bu takimin.
Ömrümü yedin Umut diyende benim fakat su kadroda bundan iyisini beklememeliyiz. Umut sen devam et, sabirli ol. Her sey düzelecek insallah.

poetricus
06.04.2008, 02:35
27 yaşında futbola başlayan Fatih Tekkeyi sultan ilan eden bu taraftar 3 senedir 15 gol ortalamasıyla oynayan 24 yaşındaki birini nasıl kabul edemiyor.. buna aklım ermiyor..

Aa... Ermeye başladı.. Nüfus cüzdanı olayı sanırım.
15 golde bir şey yok da son iki senenin Trabzonspor'unda 15 gol atmak başarı.
Umut'un en büyük talihsizliği Fatih'in yanında değil de yerinde oynaması galiba. Fatih'in Sultan olmadan önceki Trabzon macerasını kimse hatırlamıyor ya da hatırlamak istemiyor galiba.

Nüfus kâğıdıyla ilgisi var mıdır bilinmez ama ne yaparsa yapsın bazı arkadaşlar her maçtan sonra Umut'un kellesini istemekten vaz geçmeyecekler galiba. Beklentileri yüksek olduğu ve o yüzden Umut'u yeterli görmedikleri için midir, kronik muhalif oldukları için midir, nüfûs kâğıdı için midir, gözünün üstünde kaşı olduğu için midir bilinmez.

Benim dikkatimi çeken gol atamadığı maçlarda "Biz söylememiş miydik, bunda bir iş yok" tavrı gol attığı maçlardan sonra çok daha sertleşiyor. Umut'un kendilerini yanıltmasına içerleyip kontrolü kaybediyor olmalılar. Yoksa futbolcusuna iki gol attığı maçtan sonra "Senin ne mal olduğunu biliyorum." türünden hakaretler yağdırır ki?

Emirhan Makul
06.04.2008, 21:53
UMUT: HER MAÇA GOL ATMAK İÇİN ÇIKIYORUM http://www303.mackolik.com/img/v3/tr.gifhttp://www304.mackolik.com/img/haberbuyuk/U/UmutBulut230308_B1.jpg Trabzon - </B>Trabzonspor'un forvet oyuncusu Umut Bulut, bu sezon takımının gol yükünü çekiyor.
Sezon başında Ersen Martin'in İspanya'nın Recreativo Huelva Kulübü'ne transfer olması, Gökdeniz Karadeniz'in de Rubin Kazan'a transferinin gerçekleşmesinin ardından forvette tek gol umudu olarak kalan Umut Bulut, ligde 12 gole ulaşmayı başardı.
Ligin 6. haftasındaki Vestel Manisaspor maçında kırmızı kart gören ve cezalı konumuna düşen Umut Bulut, sadece ligin 7. haftasındaki Konyaspor maçında forma giyemedi.
Geride kalan 28 maçta 2 bin 375 dakika görev yapan Umut Bulut, bordo-mavili takımda bu sezon en fazla sahada kalan isim oldu.
UMUT'UN GOL ATTIĞI MAÇLARDA 24 PUAN
Umut Bulut, forvette gösterdiği mücadele ve attığı gollerle takımına hayat veriyor.
Bordo-mavili futbolcunun gol attığı maçlarda Trabzonspor, 8 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 24 puan toplamayı başardı.
GÖKDENİZ'SİZ 4 MAÇ
Umut Bulut, ligin 26. haftasındaki Beşiktaş maçı öncesi Rubin Kazan'a transfer olan Gökdeniz Karadeniz'in gidişinin ardından çıktığı 4 maçta 3 gol atmaya başardı.
Umut Bulut, Kayserispor maçında 2, Denizlispor maçında da 1 gol atarak takımının 6 puan almasında önemli rol oynadı.
UMUT BULUT'UN GOL ATTIĞI MAÇLAR
Gençlerbirliği OFTAŞ Spor-Trabzonspor (0-2): 1 gol
Trabzonspor-Çaykur Rizespor (5-1)..........: 2 gol
Trabzonspor-Ankaraspor (2-1)...............: 1 gol
Trabzonspor-Gaziantepspor (3-2)............: 1 gol
Trabzonspor-Gençlerbirliği OFTAŞ Spor (1-2): 1 gol
Çaykur Rizespor-Trabzonspor (0-4)..........: 2 gol
Ankaragücü-Trabzonspor (0-2)...............: 1 gol
Trabzonspor-Kayserispor (2-1)..............: 2 gol
Trabzonspor-Denizlispor (2-0)..............: 1 gol
GALATASARAY MAÇINDA DA TEK GÜVENCE
Trabzonspor'un gelecek hafta deplasmanda Galatasaray ile yapacağı maçta da gol umudu Umut Bulut, olacak.
Umut, her maça gol atmak için çıktığını belirterek, ''Kalan tüm maçlarda da gol atmak istiyorum'' dedi.
Denizlispor maçını daha iyi oldukları için kazandıklarını ifade eden Umut Bulut, ''İyi mücadele ettik ve kazandık. Şimdi önümüzde Galatasaray maçı var. Artık taraftarımıza alacağımız iyi sonuçlar ile moral vermek istiyoruz'' diye konuştu.

Emirhan Makul
06.04.2008, 23:19
Umut'un olsun yeter!
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/4/7_206483_umuttt28000.jpg

Trabzonspor´un forvet oyuncusu Umut Bulut, bu sezon takımının gol yükünü çekiyor.
6.4.2008

Sezon başında Ersen Martin’in İspanya’nın Recreativo Huelva Kulübü’ne transfer olması, Gökdeniz Karadeniz’in de Rubin Kazan’a transferinin gerçekleşmesinin ardından forvette tek gol umudu olarak kalan Umut Bulut, ligde 12 gole ulaşmayı başardı.
Ligin 6. haftasındaki Vestel Manisaspor maçında kırmızı kart gören ve cezalı konumuna düşen Umut Bulut, sadece ligin 7. haftasındaki Konyaspor maçında forma giyemedi. Geride kalan 28 maçta 2 bin 375 dakika görev yapan Umut Bulut, bordo-mavili takımda bu sezon en fazla sahada kalan isim oldu.
UMUT’UN GOL ATTIĞI MAÇLARDA 24 PUAN
Umut Bulut, forvette gösterdiği mücadele ve attığı gollerle takımına hayat veriyor. Bordo-mavili futbolcunun gol attığı maçlarda Trabzonspor, 8 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 24 puan toplamayı başardı.
GÖKDENİZ’SİZ 4 MAÇ
Umut Bulut, ligin 26. haftasındaki Beşiktaş maçı öncesi Rubin Kazan’a transfer olan Gökdeniz Karadeniz’in gidişinin ardından çıktığı 4 maçta 3 gol atmaya başardı. Umut Bulut, Kayserispor maçında 2, Denizlispor maçında da 1 gol atarak takımının 6 puan almasında önemli rol oynadı.
UMUT BULUT’UN GOL ATTIĞI MAÇLAR
Gençlerbirliği OFTAŞ Spor-Trabzonspor (0-2): 1 gol
Trabzonspor-Çaykur Rizespor (5-1)..........: 2 gol
Trabzonspor-Ankaraspor (2-1)...............: 1 gol
Trabzonspor-Gaziantepspor (3-2)............: 1 gol
Trabzonspor-Gençlerbirliği OFTAŞ Spor (1-2): 1 gol
Çaykur Rizespor-Trabzonspor (0-4)..........: 2 gol
Ankaragücü-Trabzonspor (0-2)...............: 1 gol
Trabzonspor-Kayserispor (2-1)..............: 2 gol
Trabzonspor-Denizlispor (2-0)..............: 1 gol
GALATASARAY MAÇINDA DA TEK GÜVENCE
Trabzonspor’un gelecek hafta deplasmanda Galatasaray ile yapacağı maçta da gol umudu Umut Bulut, olacak. Umut, her maça gol atmak için çıktığını belirterek, "Kalan tüm maçlarda da gol atmak istiyorum" dedi. Denizlispor maçını daha iyi oldukları için kazandıklarını ifade eden Umut Bulut, "İyi mücadele ettik ve kazandık. Şimdi önümüzde Galatasaray maçı var. Artık taraftarımıza alacağımız iyi sonuçlar ile moral vermek istiyoruz" diye konuştu.

Muhammed KOÇ
06.04.2008, 23:35
bu maçta da gol atacağına inanıyorum.seveti yattara maymun edecek kaleciyi de sen ;)

hamucera
06.04.2008, 23:43
anadolu takımında iş yapar ama Trabonsporda yapamaz diyenlere, O anadolu takımındaki mehmet yıldızı isteyen de trabzonspor ve mehmet yıldız umut dan çok daha az gol atıyor. umut son 3 yıldır 15 golün altına düşmüyor. ve Trabzonspor a geldiği ilk sezonda 15 gol atan başka hangi forvet var

agahozlu
07.04.2008, 00:01
Umut u eleştirenlerden biriyim.Denizli maçında izlediğim umut en iyi umuttu diyebilirim.lig sonlarına doğru Umut'un performansı artıyor bu senede öyle devam ediyor.Umarım bu gelişimini devam ettirir ve bize faydalı olur.

İleli
07.04.2008, 03:56
tek forvet oyna,köpek gibi pres yap,takımın pozisyona giremesin,5-6 savunmacının içinde tek kal...ondan sonra da ankaraspor maçında kötüydü..

kesinlikle sağlam bir kadroda yıldız olacak bir oyuncu..aynen devam umut bulut,arkandayız..

yasa be hemserim bunu sadece sen ve ben goruyoruz..

Murat Cömert
07.04.2008, 05:13
anadolu takımında iş yapar ama Trabonsporda yapamaz diyenlere, O anadolu takımındaki mehmet yıldızı isteyen de trabzonspor ve mehmet yıldız umut dan çok daha az gol atıyor. umut son 3 yıldır 15 golün altına düşmüyor. ve Trabzonspor a geldiği ilk sezonda 15 gol atan başka hangi forvet var

Fatıh Tekke..

KUTADGU
07.04.2008, 08:23
yasa be hemserim bunu sadece sen ve ben goruyoruz..

Sadece sen ve sadece o değil...

Emin ol ki; gören başkaları da var...

Haydi Umut, daha iyiye...

Sen ve biz...

KUTADGU
07.04.2008, 08:28
Fatıh Tekke..
Yanılıyorsam düzeltin...

Ama Fatih Tekke Trabzonspor'a geldiği sezon ligin ilk yarısında 5 gol, ikinci yarısında 8 gol atarak toplam 13 gole ulaşmıştı...

Haşa Fatih Tekke ile Umut Bulut kıyaslaması yapmak değil niyetim....

Fatih gitmeden önce gerçek anlamda tam bir yıldızdı...

Umut Bulut, ise büyük yıldız olacak potansiyelde bir Trabzonsporlu...

Bu arada dün Mehmet Demirkol Umut Bulut hakkında şahane bir yorum yaptı...

"Trabzonspor'da Trabzonsporlu gibi oynayan tek adam Umut Bulut'dur. Bir kere en inatçı, en hırslı oynayan futbolcu Umut Bulut'dur" mealinde bir açıklaması oldu...

Memnuniyetle karşıladım.

bakigokhan
07.04.2008, 08:28
bu çocuğun hırsı muhteşem. elinden geldiğince faydalı olmaya çalışıyor. ama tek başına orda Fatih tekke gibi olmasını beklemek yanlış. yanında şöyle yırtıcı biri daha olsa hem daha rahatlayacak hem de daha iyi olacak gibi. umut aynen devam bu hırsla çalıştıktan sonra kimse bu formayı senden alamaz. Mehmet yıldız vs hikaye iki sene sonra kimse adını anmayacak.Gökhan Ünal geçen sene neydi bu sene ne oldu?

Ertan 51
08.04.2008, 10:19
eleştirler Umut gardaşımı çok etkilemiş olmalı ki yazık Denizli maçından sonra oda ne dediğini bilmez halledeydi

TS resmi site Denizli maç sonu görüntüleri

Umut...
gol atmak nasip oldu şükürler olsun diyor
sonuçta Denizlispor bizim üstümüzdeydi
onuda yendiğimiz için ve bir üst tura çıktığımız için mutluyuz diyor

nasıl bir ruh halidir ben anlayamadım.

pReN@_61
08.04.2008, 17:37
Umarım gs maçını boş geçmez Umut Bulut..

ÜNAL
08.04.2008, 18:28
Umut un hali değşiyor..bir bakıyorsun maçın yıldızı olmuş..bir bakıyorsun varlık bile gösteremeden mutlak gol pozisyonları kaçırıyor..

Ali Can
08.04.2008, 18:30
çok istikrarsız bir oyuncu her maçta farklı perfonmans

Bahattin Aydın
08.04.2008, 18:56
umut gol attıkca takımda kalma ihtimali artar diye düşünüyorum..bence umut ne olursa olsun gönderilmeli gönderilmezse bile ilk 11 de oynayacak oyuncu olmadığını düşünüyorum :)

Samet Berber
08.04.2008, 19:00
umut bence kesinlikle kalmalı ...

seneye ilk 11 in oyuncusu olmasını istemiyorum ama bence çok iyi bir yedek olur umut...

Cem Balcı
08.04.2008, 20:02
çok istikrarsız bir oyuncu her maçta farklı perfonmans

sanırım gs maçında da bu istikrarsızlığı tutucak.

umarım beni yanıltırsın umut...

unique
08.04.2008, 22:46
Bazı arkadaşlar gönderilmeli diyor ama bence kalmalı. İyi bir kadro kurulursa Umut en azından çok iyi bir yedek olur.

#10 Fietra
09.04.2008, 13:55
Önceden de belirttiğim gibi Umut B. şu ana kadar Trabzonspor'da beklediğimden daha iyi bir performans göstermiştir;ancak 1 numaralı forvetimiz olamaz.Umut iyi bir golcüdür çünkü her sezon en az 10 gol ortalamasıyla oynar;fakat seneye bir ya da iki forvet almalıyız,ya 2 numaralı forvetimiz olmalı ya da kulübeye geçmelidir.

tsmetu
09.04.2008, 22:18
geçen seneki formunu bir yakalasa bizde umut gol gol gol diye bağırsak fenamı olur

Bahattin Aydın
10.04.2008, 11:00
geçen seneki formunu bir yakalasa bizde umut gol gol gol diye bağırsak fenamı olur

evet işte o zaman çok fena olur :) umut seneyede ilk 11 de o zaman :)

Zeki Akyol
10.04.2008, 12:23
Genç futbolcunun gol attığı maçlarda Trabzonspor’un büyük oranda kazanması da bir şans olarak nitelendirildi. Umut, “Krallığı istiyorum” şeklinde konuştu

Trabzonspor'da son haftalarda attığı gollerle bir anda gol krallığı yarışında iddialı duruma gelen Umut Bulut sıranın Cim-Bom'a geldiğini söyledi.12 gole ulaşan Umut Bulut, Denizlispor maçında gol atacağının içine doğduğunu da belirterek, “Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Denizlispor maçında biz daha iyi olduğumuz için kazandık. İyi mücadele ettik. Artık önümüzde Galatasaray maçı var. Bundan sonra seyircimize alacağımız iyi sonuçlarla moral vermek istiyoruz” dedi Ligde şuana kadar 12 attığını ve kalan maçlarda da gol sayısını arttırmak istediğini belirten umut Bulut, “Hedefim gol kralı olmaktır. Galatasaray maçında da goller atıp kazanmak istiyoruz. Bu sezon hiç derbi maçı kazanamadık. Bunu gerçekleştirip taraftarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz. Onların desteği ile Galatasaray'ı Ali Sami yende yenip bu sene bir derbi maçı kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Başarıda Pay Sahibi Olmak

Umut Bulut, daha önce Ziya Doğan’ın, şimdi de Ersun Yanal’ın tek forvet oynatması nedeniyle ileride yalnız kaldığı şeklindeki yorumları da değerlendirdi. Umut, kendisinin forvet hattında yalnız kaldığı şeklindeki yorumlara ise şöyle cevap verdi: "Hocamızın takdiri bu yönde ve buna saygı duymak gerekir. Kim oynarsa oynasın sonuçta herkes gol atmak için, takıma faydalı olabilmek için oynuyor. Ben de aynı şekilde her maça aynı ciddiyetle çıkıyorum. Galatasaray maçında da, bundan sonraki karşılaşmalarda da bu böyle olacak. Bundan önce olduğu gibi, elimden geldiği kadar gol atmak istiyorum. İnşallah başarılı olurum. Her maçta en iyisini yapmaya çalışıyorum. Trabzonspor'un elde edeceği başarılarda pay sahibi olmak istediğini ifade eden Umut Bulut, “Bu başarıda benim de hem gollerimin hem de katkımın olmasını istiyorum. Hedefim, Trabzonspor'da başarılı olmak ve bu forma ile A Milli Takım'a yükselmek" diye konuştu.

Gökdeniz Büyük Kayıp

Gökdeniz Karadeniz'in Trabzonspor için büyük bir kayıp olduğunu ifade eden Umut Bulut, "Gökdeniz ağabey uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet etmiş ve çok başarılı olmuş, Trabzonspor'un ender yetiştirdiği yeteneklerden bir tanesi. Rusya'nın Rubin Kazan takımına transfer olması kendi görüşüdür. Saygı duymak lazım" dedi. Umut Bulut, Trabzonsporlu yöneticilerin "Futbolcular artık kendileri için oynamalıdır" şeklindeki açıklamalarını ise şöyle değerlendirdi: "Bu sadece Trabzonspor için değil, her takım için geçerli. Herkes kendi takımı için ve kendisi için oynuyor. Denizlisporlu futbolcular paralarını alamıyorlar, ama hem takımları için hem de kendileri için oynuyorlar. Başkanımızın ve yöneticilerimizin bunu söylemesi doğaldır. Bunu normal karşılıyorum. Herkes kendi takımı için ve kendisi için oynar. Biz hem takımımız, hem de kendimiz için mücadele edeceğiz."

Golleri Takıma Hayat Veriyor

Ligde çok puanlar kaybettiklerini belirten golcü futbolcu Umut, “Ligi ilk dörtte bitirmek isterdik. Geri doğru baktığımızda o kadar gereksiz puanlar verdik ki. Bugün biz o puanları almış olsaydık. Sivasspor'un veya Kayserispor'un yerinde biz olacaktık. Artık geriye dönüp bakmanın bir anlamı yok. Gelecek sene yönetim kurulumuz ve hocamız gerekli olan transfer çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah şampiyonluğa oynayabilecek bir kadro ile yolacağız. Çünkü Trabzonspor takımının yeri her zaman ligin zirvesi olmuştur” dedi. Öte yandan Gökdeniz’in de gitmesiyle forvette tek gol umudu olarak kalan Umut Bulut, ligde 12 gole ulaşmayı başardı. Ligin 6. haftasındaki Vestel Manisaspor maçında kırmızı kart gören ve cezalı konumuna düşen Umut Bulut, sadece ligin 7. haftasındaki Konyaspor maçında forma giyemedi. Geride kalan 28 maçta 2 bin 375 dakika görev yapan Umut Bulut, bordo-mavili takımda bu sezon en fazla sahada kalan isim oldu.

’Büyük Sorumluluğum Var’
Öte yandan Umut Bulut’un gol attığı maçlarda Trabzonspor, 8 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 24 puan toplamayı başardı. Umut Bulut, Rubin Kazan'a transfer olan Gökdeniz Karadeniz'in gidişinin ardından çıktığı 4 maçta 3 gol atmaya başardı. Umut, Kayserispor maçında 2, Denizlispor maçında da 1 gol atarak takımının 6 puan almasında önemli rol oynadı. Genç golcü, “Bu sezon gerçekten zorluklarla devam ediyor. Sivasspor’a hükmen yenilmemiz takım olarak moralimizi çok bozdu. Adeta travma geçirdim. Bunun yanında takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Gol yükü büyük oranda benim ve Gökdeniz’in sırtındaydı. Tabii ki zorluklar yaşadık. O da gitti. Şimdi gollerin büyük bölümü benden bekleniyor. Böylesine büyük bir camiada, bu kadar ağır yük kolay kaldırılacak bir şey değil. Yine de üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. Attığım gollerin takıma puanlar kazandırması da ayrı bir sevinç kaynağı oldu” diye konuştu.

pReN@_61
10.04.2008, 21:32
Umut GOL GOL GOL..!

Uğurtan
11.04.2008, 08:35
Pisi Pisi GeSeeeye de golü var ;) Aha da yazdım :)

Ömer SEVİNÇ
12.04.2008, 15:50
Umut'un bugün 1 gol atacağına ben de inanıyorum..

Cem Balcı
12.04.2008, 16:26
umut bugün senden gol ve goller bekliyorum.:)

Bayramm61
12.04.2008, 22:16
Allahdan bugun ilk 11 de yoktu...yoksa yine sinir krizleri gecirecekti millet...Bir ara yanimda maci izleyen biri dedi aha umut orda oynuyorya...dedim saka yapiyorsun...aradim aradim ve göremedim...iyiki görmemisim ...

vurgun_kiz_61
12.04.2008, 22:18
Umut'un bugün 1 gol atacağına ben de inanıyorum..

Ne yazikki atamadi macta ha vardi ha yoktu:(

hamucera
13.04.2008, 00:31
aslında umut attı da hakem kabul etmedi.
umut ilk 11 de nasıl yoktu ben anlamadım. hangi maçı izledik acaba bayramm61

muratd61
13.04.2008, 01:01
ilk yarıda kaleci ile karşı karşıya kalıp atamadığın gol senin bu takımda işinin olmadığının göstergesidir...

Sefa Murat Dokuz
13.04.2008, 01:06
bu golcü mü ya...

h@msi61
13.04.2008, 03:08
eleştirler Umut gardaşımı çok etkilemiş olmalı ki yazık Denizli maçından sonra oda ne dediğini bilmez halledeydi

TS resmi site Denizli maç sonu görüntüleri

Umut...
gol atmak nasip oldu şükürler olsun diyor
sonuçta Denizlispor bizim üstümüzdeydi
onuda yendiğimiz için ve bir üst tura çıktığımız için mutluyuz diyor

nasıl bir ruh halidir ben anlayamadım.

cimbom macindan sonra da gsnin maci haketmedigini, bizim iyi oynadigimizi, macin hakkinin en azindan beraberlik oldugunu soyleyip beni kacirdigi pozisyonlardan cok daha fazla dumur etti. Bence maclardan sonra konusmamasinda fayda var...

poetricus
13.04.2008, 04:47
Yağlı urganlar piyasa çıkmış yine...

Bayramm61
13.04.2008, 08:50
aslında umut attı da hakem kabul etmedi.
umut ilk 11 de nasıl yoktu ben anlamadım. hangi maçı izledik acaba bayramm61

yazdigimi tam okursan anlarsin hamucera...ironi denen birsey var...

ilhan
13.04.2008, 09:09
Yağlı urganlar piyasa çıkmış yine...

Ee piyasaya çıkacak fırsat doğdu hocam. Hem yenildik hem de Umut gol atamadı.

Ali İhsan
13.04.2008, 09:17
Bu adamın gayserili ağzıyla gonuşmasına hastayım ! Ayrıca ne dediğini kendi de bilmiyor. Hava topuna çıkma ve biraz da diksiyon dersleri al be Umut.

Ömer SEVİNÇ
13.04.2008, 13:28
ilk yarıda kaleci ile karşı karşıya kalıp atamadığın gol senin bu takımda işinin olmadığının göstergesidir...

Fatih Gs maçında artistik olsun diye penaltıyı kaçırdığında da aynı şeyi söylemiş miydin acaba merak ediyorum..

İnsan birisine saldırmak isteyegörsün konuşmasına bile takar. Hem de Trabzon gibi şiveli konuşmanın hakim olduğu bir yerde.

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktadayız cidden..

vurgun_kiz_61
13.04.2008, 13:50
Bu adamın gayserili ağzıyla gonuşmasına hastayım ! Ayrıca ne dediğini kendi de bilmiyor. Hava topuna çıkma ve biraz da diksiyon dersleri al be Umut.

Futbolunu elestir ok ona bisey demem ama ne gerek var konusmasiyla ilgili yorum yapmana ona bakarsan cogu insan trabzon veya rize agziyla konusanlarinin dedigini anlamiyoror.Peki hosuna gidermi bununla ilgili yorumlari dinlemeye,Senol Gunesin konusmasini elestirdiler hepimiz kizmistik simdi sen Umutla ilgili ayni tarz yorumlar yapiyorsun olmaz kayismadi sana.

Serdær
13.04.2008, 13:54
Aslında Umutun özverisini ve mücadelesinin yarısı bizim diğer topçularda olsa şu an bu durumda olmazdık.

Ama şununu atlamayalım.

Karşı karşıya kaldığı pozisyonda hiç bir futbolcu o topa vurmaz. Topu çeker gol Atar.

Umut bizden gitmesin ama mümkünse ilk 11'de oynamasın ( Seneye )

Sefa Murat Dokuz
13.04.2008, 14:28
yA NE ÖZverisi dün maçı dikkatli izleyen görmüştür orta sahada topu aldı gidemiyor böle düşecek nerdeyse topa basıyor dengesini kaybediyor devrilir gibi oldu hemde etrafı bomboş kontraya çıkıyoz sonra bir kez etrafında 360 derece döndü pas verdi geriye...
vuruşları o kadar zayıf ki ben daha iyi vururum o topa golcü falan değil bu adam

muratd61
13.04.2008, 14:30
Fatih Gs maçında artistik olsun diye penaltıyı kaçırdığında da aynı şeyi söylemiş miydin acaba merak ediyorum..

İnsan birisine saldırmak isteyegörsün konuşmasına bile takar. Hem de Trabzon gibi şiveli konuşmanın hakim olduğu bir yerde.

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktadayız cidden..

ben umutun konuşmasıyla ilgili bişey yazmadım bana hitaben bunu niye yazıyosun??ayrıca fatih artistik bi penaltı kaçırdı evet ama 1 kaçırdaysa 20 attı.senin umut un gol kaçırma makinesi mübarek..o pozisyonda bu kadar aciz bi vuruş yapılmaz ama yaa...illa kaçırdı diye kızmıyorum olabilir kaçırabilir golü iyi vurup..ama o vuruşu yapan adamın trabzonda işi olmamalı..ancak yedek olur umut bu takımda..

Murat'
13.04.2008, 14:37
Umut'un hakkını ne olursunuz verin ya....Gol kaçırmayan futbolcu yoktur...Fatih Tekke de sürüsüyle gol kaçırıyordu....Ama o zamanlar gerçekten bir maçta en az 10 pozisyona falan giriyorduk...Şu an pozisyonsuz maçlarımız oluyor....Ben bu takımda umut kadar özverili oynayan birisini daha göremiyorum..

poetricus
13.04.2008, 15:11
Bu adamın gayserili ağzıyla gonuşmasına hastayım!
Ben da Dirabzon kökenli bazi yorimcilarun "delaffuzina" pardon "tiksiyonina" hastayım.
"Tiksiyon" tersi almalari lazim!

Eğitim şart.
Allah hepimize şifa versin!

Muhammed KOÇ
13.04.2008, 15:12
umutun çok pasif ve kaçırılmaması gereken çolleri kaçırdığına şahit olduk.ben bile biraz sevdiğim sovunduğum halde dün baya bi niteleme sıfatı saydım umuta.
ama umut en az 2 sene sonra bu takımda bu şekilde oynayabilir.. hadat pişmesi lazım..ya klübede yedek ya da ç.rize sebat gibi takımlarda piştikten sonra geri almamız lazım.savaşçı trabzonlu ruhu var..

Ali İhsan
13.04.2008, 16:18
Futbolunu elestir ok ona bisey demem ama ne gerek var konusmasiyla ilgili yorum yapmana ona bakarsan cogu insan trabzon veya rize agziyla konusanlarinin dedigini anlamiyoror.Peki hosuna gidermi bununla ilgili yorumlari dinlemeye,Senol Gunesin konusmasini elestirdiler hepimiz kizmistik simdi sen Umutla ilgili ayni tarz yorumlar yapiyorsun olmaz kayismadi sana.

Kesinlikle eleştiri amacıyla Kayseri ağzıyla konuşmasından bahsetmek istemedim. Aksine benim için sorun yok, fakat toplum önündeki insanların konuşmayı becermesi lazım. Söylediklerini anlamamam da tamamen yorumlarının saçmalığıyla ilgiliydi. Yoksa ağzı farklı olsa da kelimeleri anlayabiliyorum.

Şenol hocanın da konuşmayı beceremediği bir gerçektir. Bu özelliği onu özellikle kamuoyunda güçsüz duruma düşürmüştü. Kendini net ifade edebilen insanlar her zaman bir adım önde başlarlar.

KUTADGU
13.04.2008, 16:25
Konuş Umut konuş sen...

Allah ecrini verir nasıl olsa bize...

Bu arada Yattaranın ki Gineli şivesi mi yoksa Sürmene şivesi mi?

Bu arada poetricus hocam "tiksiyon" dediğin meret için Sadi tekelioğlu bir kurs açma niyetindeymiş...

Hocalarını sen tahmin ediyorsundur umarım...

iyikivarsın_TS
13.04.2008, 16:52
arkadaşlar Ali ihsanın yazdığını hepiniz yanlış anlayıp gereksiz yere savunmaya geçiyorsunuz.gayserili ağzı diye belirtmesi bence maçta kötü oynamamızın siniriyle yazılmış bir cümleydi.en azından ben öyle anladım.bence onun söylemek istediği şiveyle alakalı değil ki zaten şive başlı başına bir zenginliktir.olay umut bulutun ne söylemek istediğini tam olarak ifade edememesidir.dün maçtan sonra benim yanımdaki herkeste bu çocuk ne dedi diye birbirlerine sordu.bunu sorma nedenleri şive değildi.sadece umuttaki ifade eksikliği.geçen haftaki denizlispor maçından sonrada bir üst tura çıktığımız için mutluyuz diye bir cümle kullandı.öylece baktık ekrana.yani sürekli demeç veren röportaj yapan biri olarak bencede biraz daha dikkatli olması gerekiyor.şivesi değilde ifadeleri konusunda.
bende burda umutu çok savunmuştum ama çokta savunulacak bir tarafı kalmadı.emin olun kendi sizin kadar sıkıntı etmiyor ne şivesini,ne trabzonporu nede giydiği formayı...o yüzden boşu boşuna birbirinizi kırmayın.

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 16:53
Umut

Yaptıkların için teşekkürler(Tabi gollerin için diyorum kaçırdıklarını değil).

Kendine klüp bulda bizi daha fazla deli etme..

tslover
13.04.2008, 17:44
tmm Gs maçında iyi oynamadı bencede ama lütfen her maçtan sonra o maçtaki durumuna göre yorum yapma hastalığından kurtulup fotografın tamamına bir bakalım isterseniz sölemek istediğim sadece Umut'un TS'de yaptıklarından daha fazlasını bireysel bazda GS'de ümit karan,nonda,h.şükür,BJK'de holosko,nobre,bobo Fb'de kezman,semih yapabildi mi şimdi dersiniz ki samih işte Umut'tan 3 gol fazla attı peki semihin mücadelesinden tutunda arkasındakiler Umutla aynı mı

Dursun Kaplan
13.04.2008, 17:46
İstersen goL kraLı oL.. Benim gözümde Hiç bir değerin yok... ;)

Bu futboLLa bu oynayışLa oLmaz oLamaz zaten...

Erbay
13.04.2008, 17:48
Ben Umut'un yerinde olsam bizim kalenin içinde dururum.Bu defansı ve orta sahayı gördükten sonra gol araması büyük cesaret.Ne yapabilir ki bu futbolcuların içinde?

Koray
13.04.2008, 17:51
kurunun yanında yaş da yanar...
acıyorum umut'a bu kadar kalasın arasında olduğu için...

TolgaTopçu61
13.04.2008, 17:56
seneye yanina bir forvet gelse daha basarili olur ama tek forvet oynayacaksa i$imize yaramaz

ahamitokutan
13.04.2008, 18:02
hüseyin-ayman-hasandan oluşan bir orta sahada gariban umut ne yapsın.tamam umut da cok iyi değil ama...

Ali İhsan
13.04.2008, 19:19
Umut'un futbolculuğuna lafım yok, kumaşı var ama... İşte bu "ama"'yı dedirtmeyecek hale gelmesi lazım. Gelebilir de çünkü o "ama"'nın peşine koyulabilecekler çok uzağında değil.

macka61
13.04.2008, 21:23
çok kazma başka söze gerek yok şuan açık ara gol kralı olması lazımdı attığı 12 golün en az 2-3 katını kaçırdı

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 22:00
Sana verilen şans, sana gösterilen sabır

Mehmet Yılmaz'a verilseydi bu adam şimdi gol kralı idi.

Keza Cem Demir; en azından saç baş yoldurmazdı bizlere.

Uğurtan
13.04.2008, 22:01
Sana verilen şans, sana gösterilen sabır

Mehmet Yılmaz'a verilseydi bu adam şimdi gol kralı idi.

Keza Cem Demir; en azından saç baş yoldurmazdı bizlere.

Allah aşkına M.Yılmaz demeyin yahu.. Ütopik eleştiriler geliştirmeyin :) Mantıklı olsun en azından birazcık.. Ne olduğunu biliyoruz M.Yılmaz'ın bilmesek anlicaz :D En azından 30'un üstünde canlı maçını izlemişim.. :)

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 22:12
Allah aşkına M.Yılmaz demeyin yahu.. Ütopik eleştiriler geliştirmeyin :) Mantıklı olsun en azından birazcık.. Ne olduğunu biliyoruz M.Yılmaz'ın bilmesek anlicaz :D En azından 30'un üstünde canlı maçını izlemişim.. :)

Şuan fb ank. maçının özet görüntülerini veriyorlar.İzleyebiliyorsan izle.

Fb defansı bu senenin en zor maçını geçirmiştir.Mehmet bir an olsun rahat bırakmadı adamları.

mehmet83
13.04.2008, 22:36
Şuan fb ank. maçının özet görüntülerini veriyorlar.İzleyebiliyorsan izle.

Fb defansı bu senenin en zor maçını geçirmiştir.Mehmet bir an olsun rahat bırakmadı adamları.
Umut baska takima gitsin ayni seyleri umut icinde soylersiniz. Sizin gibilerde aliskanlik olmus bizim takimdaki futbolculari elestirmek. allah bilir Mehmet icinde zamaninda neler dediniz

Ömer SEVİNÇ
13.04.2008, 22:44
Şu yazıları okuyorum da işin gerçekten zor be Umut. Önünde her maçta en az 2-3 tane rakip savunmayla, arkanda da taraftarla boğuşup duruyorsun. 1 maçta 10 kez top gelmiyor belki ayağına. Geldiğinde de top atacak adam dahi bulamıyorsun.

Seni yanında Fatih Tekke, Gökdeniz, Yattara olan ve hayatında ligde 10 gol atamamış Mehmet Yılmaz'la karşılaştırıyorlar. Sen sadece gül geç onlara, at golünü. Ama bil ki gol kralı olsan da beğenmeyecekler seni. Emin ol beğenmeyecekler..

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 22:50
Şu yazıları okuyorum da işin gerçekten zor be Umut. Önünde her maçta en az 2-3 tane rakip savunmayla, arkanda da taraftarla boğuşup duruyorsun. 1 maçta 10 kez top gelmiyor belki ayağına. Geldiğinde de top atacak adam dahi bulamıyorsun.

Seni yanında Fatih Tekke, Gökdeniz, Yattara olan ve hayatında ligde 10 gol atamamış Mehmet Yılmaz'la karşılaştırıyorlar. Sen sadece gül geç onlara, at golünü. Ama bil ki gol kralı olsan da beğenmeyecekler seni. Emin ol beğenmeyecekler..

İyide be adaş yok işte yok.Kimsenin hırsına dediği bir laf yok.İyi niyetli onada birşey demiyoruz.

Ama olmuyor atamıyor.Gidip olmucak goller atıyor,En basit ihtiyacımız olan golleri atamıyor.

Olmadı.

Ömer SEVİNÇ
13.04.2008, 22:55
Bir adama maçta 5 tane pozisyon hazırlarsın da atamadı mal bu herif dersin.

Ama maçta 1 tane pozisyonu var, o da kendi koşusu sayesinde oldu zaten. Atamadı diye laf söylemek saçma bence..

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 23:03
Ben sadece dünkü maç, veya bir maç adına konuşmadım adaş.

Genelde böle oldu.Bitiricilik denen hiçbir şey yok bu adamda.

Ömer SEVİNÇ
13.04.2008, 23:06
Her maç kendi içinde değerlendirilir. Sadece 1 pozisyon bulup onu da attığı maçlar da var Umut'un. Ama daha bir maçta pek çok pozisyona girdiğini görmedim bu sene.

Benim iddiam Umut ortalama bulduğu 3 ya da 4 pozisyondan birini gole çevirebiliyor. Bir forvet için şu aşamada yeterli bir bitiricilik. Sheva bekliyorsanız o ayrı. Umut'un son vuruşları Fatih'ten de iyidir Gökdeniz'den de..

yasin6167
13.04.2008, 23:10
bana kalır sa yıne ankaragucune gıtse ıyı olur:)

Cem Balcı
14.04.2008, 00:59
kayıplardaydın umut;kayıplarda...

Great White
14.04.2008, 01:14
bana kalır sa yıne ankaragucune gıtse ıyı olur:)

"Sana kalırsa" gitsin harbiden:)

KUTADGU
14.04.2008, 01:16
"Sana kalırsa" gitsin harbiden:)

Bana kalırsa'da takımın en iyi en formda 4 isminden biri..

Acilen 5 yıllık dahabir sözleşme yapılması gerekmekte....

Zaten.......

işte...

Osman Yavuz
14.04.2008, 09:51
Umut bu maç gerçekten çok kötüydün.Zaten bu seneki derbilerin hepsinde kötü oynadın bana göre ama seneye kesinlikle kalması gerekiyor.

UğuR
14.04.2008, 10:42
Umut Bulut hırslı,koşan bir futbolcu ama SANTRAFOR değil.....

İskender
14.04.2008, 10:46
Umut Bulut bu kadroda el üstünde tutmamız gereken nadir oyuculardan biri...
Şunada katılmıyor değilim santrafor değil...İyi bir alternatif...

pReN@_61
14.04.2008, 18:16
gs maçında kayıplardaydı kendileri..

unique
14.04.2008, 19:22
Valla takımda en azından yedek de olsa gelecek sene düşünülmesi gereken isimlerden. Hasan, Hüseyin, Ferhat, Keçeli, Tayfun, Ayman, Erdinç gibi futbol fukaralarının yanında yıldız bile denilebilir ona. Tabii bana göre:)

karatasof
14.04.2008, 19:30
İlk yarının sonlarında iki pozisyon buldu amma gerek ağır olmasından gerekse beceri eksikliğinden değerlendiremedi.İkinci yarıda attığı gol hakemlerin ortaklaşa kararıyla güme gitti.Zaten Umut'ta bu kadardı bundan sonra hepten bitti.

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 19:38
............................

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 19:39
Umut Bulut hırslı,koşan bir futbolcu ama SANTRAFOR değil.....

Abi işte beklediğim tanım.

Teşekkürler.

GolaMTuRi
14.04.2008, 20:08
Ben Umut'un yerinde olsam bizim kalenin içinde dururum.Bu defansı ve orta sahayı gördükten sonra gol araması büyük cesaret.Ne yapabilir ki bu futbolcuların içinde?

Kesinlikle dogru bir yorum.
Dunya uzerinde her pozisyonu gole ceviren benim bildigim bir futbolcu yok, elestiren arkadaslar siz biliyorsaniz buyrun soyleyin..
61 kuzenler bosa kurek salliyorsun, soylediklerinin elle tutulur bir yani yok.Bitiricilik yok dedigin adam bu orta sahaya ragmen 12 gol atti..Yattaranin kotu oldugu hicbir macta umuttan gol beklemeyin, cunku bu adama top atabilecek tek adam yattara..
huseyin,hasan,ayman'in oynadigi orta sahada forvet oyuncusu ergin keles beceriksizi olsa da elestirilmemeli.

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 20:19
Dunya uzerinde her pozisyonu gole ceviren benim bildigim bir futbolcu yok, elestiren arkadaslar siz biliyorsaniz buyrun soyleyin..
61 kuzenler bosa kurek salliyorsun, soylediklerinin elle tutulur bir yani yok.Bitiricilik yok dedigin adam bu orta sahaya ragmen 12 gol atti..Yattaranin kotu oldugu hicbir macta umuttan gol beklemeyin, cunku bu adama top atabilecek tek adam yattara..
huseyin,hasan,ayman'in oynadigi orta sahada forvet oyuncusu ergin keles beceriksizi olsa da elestirilmemeli.

Bana attığı golleri nasıl attığını saysana!!!! Hadi..

G.birliği:Bu gol için konuşabiliriz bitiriciliğini.Ligde attığı ilk gol.

Rize 1:Gökdeniz getirdi,alda at dedi.Boş kaleye.

Rize 2:Kafa

Ankara: Kafa

Antep:Zorla topu kaleye soktu.Bitiricilikle alakası yok.

Oftaş:Köşeden kaleye abandı, kalecinin beşliklerinden girdi.

Rize 3:Önü açık vuruyor.

Rize 4: Uzaktan köşeye.

Ankaragücü:Gene önü açık,Ama hakkını yemeyelim iyi yere attı.

Kayseri:Önü açık ve kalecinin üstünden ayağının dışıyla.

Kayseri:O pozisyonda bu şekilde topu kullanması ne kadar bitirici olduğunu gösteriyor dimi!!!

Denizli:Hakkını yiyemeyiz.Ama dikkat çekerim önü gene boş.

Egemen
14.04.2008, 20:27
konyaya sıfırdan attığı gol yeter bitiriciliğin ne oldugunu görmek için ;)

pardon manisa maçıymış.. 06-07 sezonu 2. hafta..

Muhammet
14.04.2008, 20:32

Ben oftaş diye hatırlıyorum o maçı. Zira Umut'un bizdeyken Konyaspor'a golü yok, tek asisti var.

ilhan
14.04.2008, 20:36
Umut dişleriyle gol atmadığı sürece beğeni kazanamaz.

Çok ciddiyim.

Halen arkasındayım :) Böyle bir beklenti içerisine girecek kadarda hayalperestim. :cool:

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 20:36

Kayseri:O pozisyonda bu şekilde topu kullanması ne kadar bitirici olduğunu gösteriyor dimi!!!

Şimdi ilk önce bitiricilik ne?Onuda konuşalım.

Ayrıca bu adam bu kadar gol atmış Allah razı olsun.

Ama bu yetenekten yoksun olmasaydı biz kaçıncı sırada olurduk birde onu sormak istiyorum.

He çıta yükseltçeksek gitsin. Yok daha iyisi gelmiyecekse gitmesin.

GolaMTuRi
14.04.2008, 20:39

Valla kusura bakma da, manyakmisin birader..
Adamin attigi 12 golede kulp takma,ayiptir..Bitiricilik ne demek?gol atmak degilmi?Adam gol atmis,oyle vurulurmuydu ona diyorsun..
Ne dememi bekliyorsun ki.Ayrica ben umut super bitiricidir demedim ama orta sahasi iyi olan her takimda is yapar dedim..
Yahu boyle sacma yorumlar yazmak icin ilac falan mi aliyorsunuz, soyleyin bizde icelim..

Egemen
14.04.2008, 20:40
Ama bu yetenekten yoksun olmasaydı biz kaçıncı sırada olurduk birde onu sormak istiyorum.

yahu takımdaki topun ne oldugunu bilen 3 adamdan biri Umut.. eleştirecek o kadar adam varken Umuta yüklenilmesi cidden garip. ki Umut daha 24 yaşında.. ayıp yahu..

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 20:41

Önü boş, he güzel bırakmışmı bırakmış ama her pozisyonda o topu en güzel yere bırakmalı.
pardon manisa maçıymış.. 06-07 sezonu 2. hafta..

Halen arkasındayım :) Böyle bir beklenti içerisine girecek kadarda hayalperestim. :cool:

İlhan eğer bir beklenti içindeysek sen söyle Umutla olurmu?

He olursa sebeplerinide say.Bu adama hala topu ayağından açmadan süremiyor.

Tamam. Hırslıdır,İnatçıdır ama Uğur abinin dediği gibi santrafor değildir.

Ayrıca ben şunu söylüyorum. Bu adam çift forvette bir bu kadar daha gol atar. Ama bir okadarda kaçırır.

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 20:43
yahu takımdaki topun ne oldugunu bilen 3 adamdan biri Umut.. eleştirecek o kadar adam varken Umuta yüklenilmesi cidden garip. ki Umut daha 24 yaşında.. ayıp yahu..

Ya Egemen.

Dediği doğrudur.Ama biz herkesin kötü yanlarını eleştiriyoruz.Bunu unutma.

Hem sıra mevzusu değil bu önem mevzusu ,biz Tolunay'ın dediği gibi bir şekilde gol atamıyoruz.Bekleki gol gelsin.

Egemen
14.04.2008, 20:44
İlhan eğer bir beklenti içindeysek sen söyle Umutla olurmu?

He olursa sebeplerinide say.Bu adama hala topu ayağından açmadan süremiyor.

Tamam. Hırslıdır,İnatçıdır ama Uğur abinin dediği gibi santrafor değildir.

Ayrıca ben şunu söylüyorum. Bu adam çift forvette bir bu kadar daha gol atar. Ama bir okadarda kaçırır.

ee çift forvetle başarılı olur diyorsun.. tek forvetle bu kadar olacagını da kendin söylüyorsun.. bizde ondan bahsediyoruz.. yanına hava toplarına hakim bir forvet koyarsan tadından yenmez Umutun atacagı goller..

bunlarda hemfikirsek ne diye hala attıgı golleri küçümsersiniz anlamış değilim..

yoksa Umutun kaçırdıgı goller bizi şampiyonluktan mı etti??

ilhan
14.04.2008, 20:48
Beklenti içindesiniz demedim. Beklenti içerisindeyim dedim. Umut'a sevgim tamamen kişiseldir. Kimseye karşı savunacak değilim. Zaten böyle bir durumda sevdiğim birini,yere göğe sığdıramam saçma kaçar. Eleştirdiğim noktalarda var.

Ama Umut'un omuzlarındaki yük takımda kimsede yok. 6 Lig şampiyonluğu sayısız kupa kazanmış bir takımın koskoca bir çınarın gol yükünü çekmeye çalışıyor. Henüz 24 yaşında ve kimliğinde Trabzon yazmıyor. Normal yani her maçtan sonra sonu hakaretlere varacak kadar eleştirilmesi. ( Bu başlıkta iyi hatırlıyorum " idiot " , " odun " yakıştırmaları yapıldığını. )

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 20:57
ee çift forvetle başarılı olur diyorsun.. tek forvetle bu kadar olacagını da kendin söylüyorsun.. bizde ondan bahsediyoruz.. yanına hava toplarına hakim bir forvet koyarsan tadından yenmez Umutun atacagı goller..

bunlarda hemfikirsek ne diye hala attıgı golleri küçümsersiniz anlamış değilim..

yoksa Umutun kaçırdıgı goller bizi şampiyonluktan mı etti??

Burda hem fikiriz.

Ama o şekilde oynadığımızda bu adama bitiricilik lazım olmayacakmı?Kaleciyle karşı karşıya kalmıcakmı?Topu hızla sürerken ayağından gene açacakmı? Bu soruların cevapları lazım.

Ayrıca attığı golleri küçümsemek haddime değil emeğine laf diyemem. Ben sadece bir özelliğinin olmadığını söylüyorum ve bunu eleştiriyorum.Umutun atamadığı goller bizi şampiyonluktan etmedi ama edebilir.Bunu unutmamak lazım.

Yani ben çok hatırlıyorum Umutun defansı kontrada yakalayıp, topu fazlaca ayağından açtığını,veya karşı karşıya kalıp, oraya buraya vurduğunu...

Egemen
14.04.2008, 21:00
Burda hem fikiriz.

Ama o şekilde oynadığımızda bu adama bitiricilik lazım olmayacakmı?Kaleciyle karşı karşıya kalmıcakmı?Topu hızla sürerken ayağından gene açacakmı? Bu soruların cevapları lazım.

Ayrıca attığı golleri küçümsemek haddime değil emeğine laf diyemem. Ben sadece bir özelliğinin olmadığını söylüyorum ve bunu eleştiriyorum.Umutun atamadığı goller bizi şampiyonluktan etmedi ama edebilir.Bunu unutmamak lazım.

Yani ben çok hatırlıyorum Umutun defansı kontrada yakalayıp, topu fazlaca ayağından açtığını,veya karşı karşıya kalıp, oraya buraya vurduğunu...

e bunun sebebinin de tek başına defanslarla boğuşmak oldugunu görmek çok zor olmasa gerek..

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 22:31
e bunun sebebinin de tek başına defanslarla boğuşmak oldugunu görmek çok zor olmasa gerek..

Yani tek başınada olsa pozisyonu buldumu atmalı diye düşünüyorum.

Egemen
14.04.2008, 22:39
Yani tek başınada olsa pozisyonu buldumu atmalı diye düşünüyorum.

bende bu işin o kadar basit olmadıgını,
baskının şehrimizde çok fazla oldugunu,
2 gol attıgı maçtan sonra bile gereksiz şekilde eleştirilmesinin
vs.. vs.. nin
yanlış oldugunu düşünüyorum..

Cem Balcı
14.04.2008, 23:06
son çırpınışların umut;kulübe yolu görünüyo gibi sana.

KUTADGU
14.04.2008, 23:37
son çırpınışların umut;kulübe yolu görünüyo gibi sana.

Kesinlikle haklısın...

Ergin Keleş gümbür gümbür geliyor...

Umut biraz zor giyer bundan sonra formayı...

Kadir
14.04.2008, 23:41
Umut elinden geleni yapıyor .. Tek başına bu kadar .

Cem Balcı
14.04.2008, 23:46
Kesinlikle haklısın...

tövbe haşa...:D

önümüzdeki sezon transfer olursa diye söyledim;hani belki;bir umut.:)

Ömer SEVİNÇ
15.04.2008, 00:18
Kesinlikle haklısın...

Hocam öldürdün beni gülmekten. Helal olsunççççççççç:alkış::alkış::alkış:

karatasof
15.04.2008, 00:44
Umut'tan fazla bir şey beklemeye gerek yok.Umut fakirin ekmeği,ye memet ye.. hesabı.Eldeki mevcutların forma giymeyi en fazla hakk edeni olduğu için hocada ona şans veriyor.Amma ilerde tek başına kalıyormuşta o sebeple daha fazla gol atamıyormuş gibi bahanelerde gereksiz.Umut eski zamanların populer silahı Tank'a benziyor.Nasıl ikinci dünya savaşında olmazsa olmaz bir silahı iken günümüzde hiç bir anlamı kalmamışsa o misal.Kardeşimiz düşman mevzilerini uzaktan bir kaç kere döğer rasgelirse hedefi bulur ama ondan günümüzün en etkin savaş aygıtı uçak olacağını ve rakip ağları peşpeşe sortilerle bombalayacağını beklemeyeceksin.Eşyanın tabiyatina aykırı bir durum.

alper*
15.04.2008, 01:18
umut kabahat sende tek basina 12 gol atip bizi kumede tuttun,tez cik git bu kulupten.

akdin
15.04.2008, 01:23
Umut'un hakkını yememek lazım,bütün iyi niyetiyle çırpınıyor,ancak bu kadar olur....

hamucera
15.04.2008, 02:22
ben umut yerinde olsam bu takımda durmam. sen git 12 gol at takım bu kadar kötüyken. 90 dakika birşeyler yapmaya çalılş. ama ençok eleştiriyi sen al yine. git bi anadolu takımına daha rahat gol atarsın hatta daha çok gol atarsın her maç arkanda belki bu kadar taraftar olmaz ama en azından maçlardan sonrada bu şekilde eleştiri almazsın.Gerçi o zaman yine peşine düşerler seni yerden yere vuracak bir Trabzonspor taraftarı karşında olur. neden ? çünkü ulan madem atıyordun neden bizde atmadın diye. yani sen bu takımdan gidip gol atsanda yine bu seyirci seni yerden yere vurmaya devam eder.
Senin durumunda gerçekten olmak istemezdim.

TSKara61
15.04.2008, 02:32
Arkadaslar burda Umut'u savunmanin bir anlami yok. Kapasitesi belli bir futbolcu Trabzon icin yeterli degil ama takim bu kadar kotuyken bu kadar cirpindigi icin kendisine tesekkur ediyoruz. Bu arada 12 gol atmanin cok da bir onemi yok 12 gol attiysa 112 tane kacirmistir.

hamucera
15.04.2008, 02:42
eğerki umut 112 tane gol kaçırdıysa ben bu sene Trabzonspor lu umut değil de demek ki hep başka takımı izledim. Umut o kadar pozisyona girmedi be.(tabiki burada atılması gereken ama atamadığı pozisyonlardan bahsediyoruz)

Muhammet
16.04.2008, 07:14
Kesinlikle, çift forvet oynarsa daha yararlı olur.

Ama Yattara'lı ve Hüseyin'li bir takım çift forvet oynayabilir mi?

Yattara kalır mı?

Hüseyin gider mi?

Bunlar da soru işareti.

KUTADGU
16.04.2008, 08:10
eğerki umut 112 tane gol kaçırdıysa ben bu sene Trabzonspor lu umut değil de demek ki hep başka takımı izledim. Umut o kadar pozisyona girmedi be.(tabiki burada atılması gereken ama atamadığı pozisyonlardan bahsediyoruz)

Bu kaçan 112 golün yarısını atacak bir forvetimiz olsaydı şampiyonduk...

Yahu bizim takım muhteşemmiş hakikaten...

Niye başka yerlerde mutluluk arıyoruz. Bir tane forvet alalım yeter...

Ziya Doğan niye gönderildi o zaman?
Diğer futbolcular niye gönderilecek o zaman?
10-12 transfere ne gerek var o zaman?

Yollayın Umut'u alın bir tane forvet
Gelecek sene kesin şampiyonuz yahu..

ilhan
16.04.2008, 09:20
Arkadaslar burda Umut'u savunmanin bir anlami yok. Kapasitesi belli bir futbolcu Trabzon icin yeterli degil ama takim bu kadar kotuyken bu kadar cirpindigi icin kendisine tesekkur ediyoruz. Bu arada 12 gol atmanin cok da bir onemi yok 12 gol attiysa 112 tane kacirmistir.

Sıkıyorsun da sınır bile yok. Bu yıl toplasan bu takım 112 tane gol pozisyonuna girmemiştir. Hani sallayacaksın destekli sallada elle tutulur birşey olsun.

kuymakk
16.04.2008, 10:55
ben umut yerinde olsam bu takımda durmam. sen git 12 gol at takım bu kadar kötüyken. 90 dakika birşeyler yapmaya çalılş. ama ençok eleştiriyi sen al yine. git bi anadolu takımına daha rahat gol atarsın hatta daha çok gol atarsın her maç arkanda belki bu kadar taraftar olmaz ama en azından maçlardan sonrada bu şekilde eleştiri almazsın.Gerçi o zaman yine peşine düşerler seni yerden yere vuracak bir Trabzonspor taraftarı karşında olur. neden ? çünkü ulan madem atıyordun neden bizde atmadın diye. yani sen bu takımdan gidip gol atsanda yine bu seyirci seni yerden yere vurmaya devam eder.
Senin durumunda gerçekten olmak istemezdim.
>Çok haklısın bizim gibi takımlara 4 milyon dolarlık TOMAS JUN gibi adamlar lazım.Yaa anlamadığım adam tek forvet oynuyor ve oraya koşuyor buraya koşuyor.Tabiki golde kaçıracak.Adamın iyi niyeti yeter zaten.Ama bundan çok daha iyisini alırsan bu da iyi bir yedek olur tabiki.Eldekinin en iyisi bence..Sahip çıkmak gerek diye düşünüyorum...

Özge
16.04.2008, 16:21
"Beni beğenmeseler gönderirlerdi"
Trabzonspor'daki röportajlarımıza, bordo-mavili takımın golcü oyuncusu Umut Bulut ile devam ediyoruz. Aslen Kayserili olan Umut Bulut ile konuşmaya ilk başladığımız andan itibaren büyük bir şaşkınlık yaşıyorum. Saha içinde çok hareketli olan ve agresif bir görüntü çizen Umut Bulut son derece sakin ve mütevazı birisi. Sorularımız karşısında hep aynı sakinliğini koruyan Umut'un her cümlesinin sonunda “Trabzonspor'un şampiyonluğu” ve “Trabzonspor taraftarını mutlu etmek istiyoruz” cümleleri artık kalıplaşmış bir hal almış. Gerçekten işi hiç kolay değil, Trabzonspor gibi uzun yıllardır şampiyonluk özlemi çeken ve büyük bir taraftar potansiyeline sahip bir takımın forvetteki yükünü tek başına omuzlamaya çalışıyor.

Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz:
-Forvette yalnız kaldığın konuşuluyor. Sen forvette yalnız kaldığını düşünüyor musun?
“Sonuçta elimizdeki kadromuz böyle ve son kararı hocamız veriyor. Ben de üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Tek forvette de oynasam, çift forvette de oynasam sahada tüm gücümü takımım için ortaya koyuyorum. Ama tabii ki çift forvet oynarsam daha verimli olacağımı düşünüyorum, ama karar hocamızındır ve bizlere bu karara saygı duymak düşüyor.”

“TEK FORVET OYNAMAK KOLAY DEĞİL”
-Tek forvet oynamak kolay olmasa gerek, birçok savunma oyuncusu arasında gol atmak için müadele ediyorsun…
“Tabii ki ileride tek oynamak hiç kolay değil. Sonuçta forvette tek başınıza kalıyorsunuz, ileriye hareket yapacağınız zaman arkanızdan kimse gelmiyor veya orta sahaya top almaya geldiğiniz zaman ileriye top atacağınız arkadaşınız olmuyor. Bu tarz birçok sıkıntınız oluyor. İleride yorulduğunuz zaman yanınızda size yardımcı bir partneriniz olsa zaman zaman sen, zaman zaman da o pres yapsa rahatlarsın. Bu yönden oldukça sıkıntımız var.”
-Ersun Yanal ile Ankaragücü'nde de çalışmıştın. Ersun Hoca ile ilgili neler söyleyeceksin?
“Ersun Hoca oyuncularını çok iyi tanır ve farklı metotlarla oyuncularını maça hazırlar. Futbola bilimsel olarak yaklaşıyor ve antrenmanlarda bizleri çok iyi çalıştırıyor. Ersun Hoca ile Ankaragücü'nde de çalışmıştım ve bu nedenle Trabzonspor'a geldiğinden beri yabancılık çekmiyorum. Ersun Hoca çalışkan futbolcuları çok sever, ben de çalışmayı çok sevdiğim için hiçbir sorun yaşamıyoruz. Ersun Hoca'yı çok seviyorum ve Trabzonspor'un başında olduğu için çok mutluyum.”
-Yanında nasıl bir forvet tipi olsa seni rahatlatır?
“Artık futbolcu olmak bir bütünlüğü gerektiriyor. Modern futbolda artık bir futbolcunun her yönüyle oyunun içinde olması gerekiyor. Hem top indirecek hem de adam geçebilecek bir oyuncu bize fayda sağlar. Tek yönlü isimler takımlara büyük katkılar sağlamıyorlar.”
-Güçlü ve süratli bir oyuncusun, şutların da sert. Eksik olduğun veya geliştirmem gerekli diye düşündüğün bir özelliğin var mı?
“Benim Allah'a şükürler olsun saydığınız özelliklerim var. Ama benim çok pratik yapmam gerekiyor, pratik yaptığım zaman bu yeteneklerimi daha üst düzeyde kullanabiliyorum. Tek eksikliğimin daha çok pratik yapmak olduğunu düşünüyorum. Özellikle gol vuruşu çalışmalıyım.”

“BİR BASKI HİSSETTİĞİMİZ GERÇEK”
-Trabzon 70'den 70'e herkes futboldan az çok anlıyor ve sürekli futbol konuşuyorlar. Bu sizin üzerinizde baskı yaratıyor mu?
“Bir baskı hissettiğimiz gerçek. İki senedir Trabzonspor'a yakışan başarıları elde edemiyoruz, bu ister istemez üzerimizde bir baskı oluşturuyor. Bu anlamda biz futbolcuların daha çok çalışarak, taraftarlarımızı mutlu etmesi gerekiyor.”
-Taraftarın desteğinden menun musunuz?
“Taraftarımızın desteğinden son derece memnunuz. Sağolsunlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Ama tabii Trabzonspor'dan bekledikleri başarılar gelmeyince moralleri bozuluyor. Sonuçta Trabzon halkı için Trabzonspor çok farklı bir anlam taşıyor. Birçok fedakarlık yapıp maçlara geliyorlar. Biz de onları üzmek istemiyoruz ama şu an elimizden maalesef bir şey gelmiyor.”
-Trabzonspor ile sözleşmenin bitmesine birkaç sezon var değil mi?
“2010 yılına kadar sözleşmem devam ediyor. Trabzonspor'da futbol oynadığım için çok mutluyum ve hiçbir problemim yok. Trabzonspor camiası ve Trabzon şehri için önemli başarılar kazanan bir takımın parçası olmak istiyorum. Önümüzdeki sezon geçtiğimiz sezon yaşadığımız olumsuzlukları yaşamaz ve şampiyonluğu son haftalara kadar kovalayan ve mutlu sona ulaşan takım oluruz.”
“BENİ BEĞENMESELER GÖNDERİRLERDİ”
-Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Semih Şentürk ile durumunuzun birbirine benzediğini düşünüyorum. Semih şu an Süper Lig'nin en çok gol atan oyuncusu ama sürekli eleştiriliyor, Fenerbahçe için yeterli bir oyuncu olup olmadığı tartışılıyor. Senin de şu an ligde 12 golün var ve gol krallığı için de iddialı bir konumdasın. Ancak attığı gollere rağmen Umut Bulut, Trabzonspor'un ağırlığını kaldıramaz yorumları yapılıyor. Sen bu konuda ne söylemek istersin?
“Tabii ki eleştri olacak. Hakan Abi'yi de yıllardır eleştiriyorlar, o kadar büyük başarılarda imzası olmasına rağmen. Eleştiri her zaman olacaktır. Bir konuma gelmişim ki Trabzonspor beni transfer etti. Beni beğenmeseler ya da sevmeseler gönderirlerdi. Aynı şey Semih için de geçerli, Fenerbahçe'de son derece başarılı maçlar çıkartıyor. Benim hakkında ne konuşulduğu önemli değil, bu eleştrileri duyduğum zaman daha çok hırslanıyorum. Trabzonpor'u da mahcup duruma düşürmemek için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bundan sonra da eleştiriler gelecektir ama benim tek düşüncem daha çalışıp Trabzonspor'a faydalı olmak.
Ben şu yönde de eleştiri alabilirim, Trabzonspor'a yakışan bir yerde olmadığımız için, maç ya da puan kaybedince doğal olarak ilk tepkiler golcü olduğum için bana geliyor. Takımımız kazandığı zaman da ön plana ben çıkartılıyorum. Yani bunlar futbol içinde olan şeyler.”
“TRABZONSPOR'DA KALICI OLMAK İSTİYORUM”

-Hedeflerin arasında neler var?
“Öncelikle Trabzonspor'da kalıcı olmak ve bu süre zarfında Milli Takım'a yükselmek. Haziran ayında Avusturya ve İsviçre'de düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takım formasını giymek istiyorum. Hedeflerim şu an için bunlar. Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadığım zaman hayatımın en büyük hedeflerinden birini de gerçekleştirmiş olacağım.”
-Daha önce Milli Takım'da forma giymiştin değil mi?
“Evet Brezilya ile oynanan hazırlık maçında forma giymiştim. Ligin bitmesine 4 maç kaldı, bu karşılaşmalarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bu performansımla da Milli Takım'a çağırılırsam büyük gurur duyarım. Tabii karar Fatih Hoca'nın. Çağırılmazsam da ileriki dönemlerde Milli Takım'da oynayabilmek için daha çok gayret göstereceğim.”
“YATTARA İLE OYNAMAK BÜYÜK BİR ŞANS”
-İbrahim Yattara ile uyumunuz nasıl?
“Yattara her an her şeyi yapabilecek bir oyuncu. Oyunun kaderini bir anda değiştirebilir. Çok üstün bir yeteneği var, bizim için çok önemli bir oyuncu. Yattara hakkında çok fazla bir şey söylememe gerek yok herhalde. Yattara ile aynı takımda oynamak bir forvet için çok büyük bir şans. İnşallah bundan sonra Yattara ile büyük başarılar sağlarız.”
-Trabzon'da günlerin nasıl geçiyor?
“Genellikle evde vakit geçiriyorum. Dışarıya genellikle yemek yemek ve dolaşmak için çıkıyorum. Futbolcu arkadaşlarımızla birbirimize gidip geliyoruz. Ailem Ankara'da yaşıyor, ama Trabzon'da annemle birlikte kalıyorum.”
-Forma numaran 38…
“Kayseriliyim ve 38 numarayı bu nedenle tercih ediyorum. Ama uzun süredir Kayseri'ye gidemiyorum.”
-Kayserilisin ama Ankara takımlarında futbola başladığını görüyoruz…
“Futbola 11 yaşında Petrol Ofisi'nde başladım, 17 yaşında A Takıma yükseldim ve 3. Lig'de futbol oynadım. 18 yaşımda Ankaragücü'ne transfer oldum, bir sene İnegölspor'a kiralık gönderildim, ardından Ankaragücü'ne geri döndüm ve üç yıl forma giydim. İki yıldır da Trabzonspor'dayım.”

-Trabzonspor şampiyonluğa oynayan bir takım haline nasıl getirilebilir?
“Şu anda da takımımızda yetenekli oyuncular var ama önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayabilmemiz için takviye yapılması şart. Takım içinde birlik ve beraberlik olduğu ve birkaç da takviye yapıldığı zaman inşallah taraftarlarımızı mutlu edeceğiz.”
-Avrupa'da hangi ligleri takip ediyorsun?
“İspanya Ligi ve İngiltere Ligi'ni takip ediyorum. Ama özellikle İspanya Ligi'ni daha çok seviyorum. Orada oynanan futbolu ve oyun anlayışını kendime daha yakın buluyorum.”
“GÖKDENİZ'İN EKSİKLİĞİ MUTLAKA HİSSEDİLECEKTİR”
-Bu liglerde beğendiğin oynucular var mı?
“Ronaldo, Henry ve Eto'o'yu çok beğeniyorum. Bu oyuncuları kendime örnek alıyorum.”
-Gökdeniz'in gitmesi takımı çok etkiledi mi?
“Tabii ki. Gökdeniz ağabey, Trabzonspor'a yıllarca hizmet etmiş, çok yetenekli ve kaliteli bir oyuncu. Trabzonspor, Gökdeniz'in eksikliğini mutlaka hissedecektir ama futbolda bu tür şeyler her zaman oluyor. Fatih ağabey de gidince bu konuşmalara benzer şeyler söylenmişti. Herkes gelir gider, bir gün biz de gideriz, yerimize başkaları gelir, ama önemli olan Trabzonspor'un başarısıdır.”
-Şampiyonluğu etkileyecek son derece önemli bir maçta, Fenerbahçe ile son hafta karşı karşıya geleceksiniz?
“Gerek Fenerbahçe ile gerekse de ligde kalma mücadelesi veren Gençlerbirliği ve Gaziantep ile önemli maçlarımız var. Bu karşılaşmalarda daha da iyi oynamak istiyoruz, çünkü diğer takımların kaderlerini belirleyen biz olmak istemeyiz. İnşallah başarılı oluruz, hayırlısı neyse o olsun.”
-Playstation futbolcular için bir tutku haline geldi. Senin aran nasıl?
“Tabii oynamayı çok seviyorum. Daha çok milli takımlar ile oynamayı seviyorum, Fransa favori takımım.”

Kaynak: Sporx

Sporx sitesinde Umut ile yapılan röportaj.Yalnız bir şey dikkatimi çekti koyu yazdım zaten.Umut 38 numara giymiyor ki.

Koray
16.04.2008, 16:25
bu kadar saçma gazetecilik olmaz,bunların patronu ben olsam anında kovarım...

ÖmerFarukYılmaz
16.04.2008, 16:30
Kolpa röportaj....

Sonradan eklemişlerdir.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2008, 16:30
Mal mı bunlar? Masabaşında yapılmış bir röportaj sanırım..

ÖmerFarukYılmaz
16.04.2008, 16:33
-Güçlü ve süratli bir oyuncusun, şutların da sert. Eksik olduğun veya geliştirmem gerekli diye düşündüğün bir özelliğin var mı?
“Benim Allah'a şükürler olsun saydığınız özelliklerim var. Ama benim çok pratik yapmam gerekiyor, pratik yaptığım zaman bu yeteneklerimi daha üst düzeyde kullanabiliyorum. Tek eksikliğimin daha çok pratik yapmak olduğunu düşünüyorum. Özellikle gol vuruşu çalışmalıyım.”

Kendisi bile biliyor bitiriciliği olmadığını...

Ben burdan söyledimmi olay oluyor....:cool:

Şuayip Aydın
16.04.2008, 17:14

Trabzonspor'daki röportajlarımıza, bordo-mavili takımın golcü oyuncusu Umut Bulut ile devam ediyoruz. Aslen Kayserili olan Umut Bulut ile konuşmaya ilk başladığımız andan itibaren büyük bir şaşkınlık yaşıyorum. Saha içinde çok hareketli olan ve agresif bir görüntü çizen Umut Bulut son derece sakin ve mütevazı birisi. Sorularımız karşısında hep aynı sakinliğini koruyan Umut'un her cümlesinin sonunda “Trabzonspor'un şampiyonluğu” ve “Trabzonspor taraftarını mutlu etmek istiyoruz” cümleleri artık kalıplaşmış bir hal almış. Gerçekten işi hiç kolay değil, Trabzonspor gibi uzun yıllardır şampiyonluk özlemi çeken ve büyük bir taraftar potansiyeline sahip bir takımın forvetteki yükünü tek başına omuzlamaya çalışıyor.
Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz:

-Forvette yalnız kaldığın konuşuluyor. Sen forvette yalnız kaldığını düşünüyor musun?
“Sonuçta elimizdeki kadromuz böyle ve son kararı hocamız veriyor. Ben de üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Tek forvette de oynasam, çift forvette de oynasam sahada tüm gücümü takımım için ortaya koyuyorum. Ama tabii ki çift forvet oynarsam daha verimli olacağımı düşünüyorum, ama karar hocamızındır ve bizlere bu karara saygı duymak düşüyor.” http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_f70159c5372b139f8d8114cf89e359a1.jpg
“TEK FORVET OYNAMAK KOLAY DEĞİL”
-Tek forvet oynamak kolay olmasa gerek, birçok savunma oyuncusu arasında gol atmak için müadele ediyorsun…
“Tabii ki ileride tek oynamak hiç kolay değil. Sonuçta forvette tek başınıza kalıyorsunuz, ileriye hareket yapacağınız zaman arkanızdan kimse gelmiyor veya orta sahaya top almaya geldiğiniz zaman ileriye top atacağınız arkadaşınız olmuyor. Bu tarz birçok sıkıntınız oluyor. İleride yorulduğunuz zaman yanınızda size yardımcı bir partneriniz olsa zaman zaman sen, zaman zaman da o pres yapsa rahatlarsın. Bu yönden oldukça sıkıntımız var.”
-Ersun Yanal ile Ankaragücü'nde de çalışmıştın. Ersun Hoca ile ilgili neler söyleyeceksin?
“Ersun Hoca oyuncularını çok iyi tanır ve farklı metotlarla oyuncularını maça hazırlar. Futbola bilimsel olarak yaklaşıyor ve antrenmanlarda bizleri çok iyi çalıştırıyor. Ersun Hoca ile Ankaragücü'nde de çalışmıştım ve bu nedenle Trabzonspor'a geldiğinden beri yabancılık çekmiyorum. Ersun Hoca çalışkan futbolcuları çok sever, ben de çalışmayı çok sevdiğim için hiçbir sorun yaşamıyoruz. Ersun Hoca'yı çok seviyorum ve Trabzonspor'un başında olduğu için çok mutluyum.”
-Yanında nasıl bir forvet tipi olsa seni rahatlatır?
“Artık futbolcu olmak bir bütünlüğü gerektiriyor. Modern futbolda artık bir futbolcunun her yönüyle oyunun içinde olması gerekiyor. Hem top indirecek hem de adam geçebilecek bir oyuncu bize fayda sağlar. Tek yönlü isimler takımlara büyük katkılar sağlamıyorlar.”
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_e34839f273abb36474e4689113d85faf.jpg
“BİR BASKI HİSSETTİĞİMİZ GERÇEK”
-Trabzon 70'den 70'e herkes futboldan az çok anlıyor ve sürekli futbol konuşuyorlar. Bu sizin üzerinizde baskı yaratıyor mu?
“Bir baskı hissettiğimiz gerçek. İki senedir Trabzonspor'a yakışan başarıları elde edemiyoruz, bu ister istemez üzerimizde bir baskı oluşturuyor. Bu anlamda biz futbolcuların daha çok çalışarak, taraftarlarımızı mutlu etmesi gerekiyor.”
-Taraftarın desteğinden menun musunuz?
“Taraftarımızın desteğinden son derece memnunuz. Sağolsunlar bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Ama tabii Trabzonspor'dan bekledikleri başarılar gelmeyince moralleri bozuluyor. Sonuçta Trabzon halkı için Trabzonspor çok farklı bir anlam taşıyor. Birçok fedakarlık yapıp maçlara geliyorlar. Biz de onları üzmek istemiyoruz ama şu an elimizden maalesef bir şey gelmiyor.”
-Trabzonspor ile sözleşmenin bitmesine birkaç sezon var değil mi?
“2010 yılına kadar sözleşmem devam ediyor. Trabzonspor'da futbol oynadığım için çok mutluyum ve hiçbir problemim yok. Trabzonspor camiası ve Trabzon şehri için önemli başarılar kazanan bir takımın parçası olmak istiyorum. Önümüzdeki sezon geçtiğimiz sezon yaşadığımız olumsuzlukları yaşamaz ve şampiyonluğu son haftalara kadar kovalayan ve mutlu sona ulaşan takım oluruz.”
“BENİ BEĞENMESELER GÖNDERİRLERDİ”
-Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Semih Şentürk ile durumunuzun birbirine benzediğini düşünüyorum. Semih şu an Süper Lig'nin en çok gol atan oyuncusu ama sürekli eleştiriliyor, Fenerbahçe için yeterli bir oyuncu olup olmadığı tartışılıyor. Senin de şu an ligde 12 golün var ve gol krallığı için de iddialı bir konumdasın. Ancak attığı gollere rağmen Umut Bulut, Trabzonspor'un ağırlığını kaldıramaz yorumları yapılıyor. Sen bu konuda ne söylemek istersin?
“Tabii ki eleştri olacak. Hakan Abi'yi de yıllardır eleştiriyorlar, o kadar büyük başarılarda imzası olmasına rağmen. Eleştiri her zaman olacaktır. Bir konuma gelmişim ki Trabzonspor beni transfer etti. Beni beğenmeseler ya da sevmeseler gönderirlerdi. Aynı şey Semih için de geçerli, Fenerbahçe'de son derece başarılı maçlar çıkartıyor. Benim hakkında ne konuşulduğu önemli değil, bu eleştrileri duyduğum zaman daha çok hırslanıyorum. Trabzonpor'u da mahcup duruma düşürmemek için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bundan sonra da eleştiriler gelecektir ama benim tek düşüncem daha çalışıp Trabzonspor'a faydalı olmak.

Ben şu yönde de eleştiri alabilirim, Trabzonspor'a yakışan bir yerde olmadığımız için, maç ya da puan kaybedince doğal olarak ilk tepkiler golcü olduğum için bana geliyor. Takımımız kazandığı zaman da ön plana ben çıkartılıyorum. Yani bunlar futbol içinde olan şeyler.”
“TRABZONSPOR'DA KALICI OLMAK İSTİYORUM” http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_8cfd8fe3d7707442a06f8e65f1c3207a.jpg
-Hedeflerin arasında neler var?
“Öncelikle Trabzonspor'da kalıcı olmak ve bu süre zarfında Milli Takım'a yükselmek. Haziran ayında Avusturya ve İsviçre'de düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takım formasını giymek istiyorum. Hedeflerim şu an için bunlar. Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadığım zaman hayatımın en büyük hedeflerinden birini de gerçekleştirmiş olacağım.”
-Daha önce Milli Takım'da forma giymiştin değil mi?
“Evet Brezilya ile oynanan hazırlık maçında forma giymiştim. Ligin bitmesine 4 maç kaldı, bu karşılaşmalarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bu performansımla da Milli Takım'a çağırılırsam büyük gurur duyarım. Tabii karar Fatih Hoca'nın. Çağırılmazsam da ileriki dönemlerde Milli Takım'da oynayabilmek için daha çok gayret göstereceğim.”
“YATTARA İLE OYNAMAK BÜYÜK BİR ŞANS”
-İbrahim Yattara ile uyumunuz nasıl?
“Yattara her an her şeyi yapabilecek bir oyuncu. Oyunun kaderini bir anda değiştirebilir. Çok üstün bir yeteneği var, bizim için çok önemli bir oyuncu. Yattara hakkında çok fazla bir şey söylememe gerek yok herhalde. Yattara ile aynı takımda oynamak bir forvet için çok büyük bir şans. İnşallah bundan sonra Yattara ile büyük başarılar sağlarız.”
-Trabzon'da günlerin nasıl geçiyor?
“Genellikle evde vakit geçiriyorum. Dışarıya genellikle yemek yemek ve dolaşmak için çıkıyorum. Futbolcu arkadaşlarımızla birbirimize gidip geliyoruz. Ailem Ankara'da yaşıyor, ama Trabzon'da annemle birlikte kalıyorum.”
-Forma numaran 38…
“Kayseriliyim ve 38 numarayı bu nedenle tercih ediyorum. Ama uzun süredir Kayseri'ye gidemiyorum.”
-Kayserilisin ama Ankara takımlarında futbola başladığını görüyoruz…
“Futbola 11 yaşında Petrol Ofisi'nde başladım, 17 yaşında A Takıma yükseldim ve 3. Lig'de futbol oynadım. 18 yaşımda Ankaragücü'ne transfer oldum, bir sene İnegölspor'a kiralık gönderildim, ardından Ankaragücü'ne geri döndüm ve üç yıl forma giydim. İki yıldır da Trabzonspor'dayım.”
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_ca27e337cfe77084297e4e14fae4ec27.jpg
-Trabzonspor şampiyonluğa oynayan bir takım haline nasıl getirilebilir?
“Şu anda da takımımızda yetenekli oyuncular var ama önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayabilmemiz için takviye yapılması şart. Takım içinde birlik ve beraberlik olduğu ve birkaç da takviye yapıldığı zaman inşallah taraftarlarımızı mutlu edeceğiz.”
-Avrupa'da hangi ligleri takip ediyorsun?
“İspanya Ligi ve İngiltere Ligi'ni takip ediyorum. Ama özellikle İspanya Ligi'ni daha çok seviyorum. Orada oynanan futbolu ve oyun anlayışını kendime daha yakın buluyorum.”
“GÖKDENİZ'İN EKSİKLİĞİ MUTLAKA HİSSEDİLECEKTİR”
-Bu liglerde beğendiğin oynucular var mı?
“Ronaldo, Henry ve Eto'o'yu çok beğeniyorum. Bu oyuncuları kendime örnek alıyorum.”
-Gökdeniz'in gitmesi takımı çok etkiledi mi?
“Tabii ki. Gökdeniz ağabey, Trabzonspor'a yıllarca hizmet etmiş, çok yetenekli ve kaliteli bir oyuncu. Trabzonspor, Gökdeniz'in eksikliğini mutlaka hissedecektir ama futbolda bu tür şeyler her zaman oluyor. Fatih ağabey de gidince bu konuşmalara benzer şeyler söylenmişti. Herkes gelir gider, bir gün biz de gideriz, yerimize başkaları gelir, ama önemli olan Trabzonspor'un başarısıdır.”
-Şampiyonluğu etkileyecek son derece önemli bir maçta, Fenerbahçe ile son hafta karşı karşıya geleceksiniz?
“Gerek Fenerbahçe ile gerekse de ligde kalma mücadelesi veren Gençlerbirliği ve Gaziantep ile önemli maçlarımız var. Bu karşılaşmalarda daha da iyi oynamak istiyoruz, çünkü diğer takımların kaderlerini belirleyen biz olmak istemeyiz. İnşallah başarılı oluruz, hayırlısı neyse o olsun.”
-Playstation futbolcular için bir tutku haline geldi. Senin aran nasıl?
“Tabii oynamayı çok seviyorum. Daha çok milli takımlar ile oynamayı seviyorum, Fransa favori takımım.”
Röportaj: Hilmi SEVER
Fotoğraf: Cengiz ERCAN

TSKara61
17.04.2008, 12:27
-Trabzon 70'den 70'e herkes futboldan az çok anlıyor ve sürekli futbol konuşuyorlar.

:D

Arkadaslar ben 112 gol kacirdi dedimde sanki Umut'un kacirdigi gollerin sayisini tutuyorum. 12len kafiyeli oldugu icin oyle dedim, ama ortada bi gercek varki Umut cok pozisyon harciyor. Sadece gol kacirmadan bahsetmiyorum ama bazi pozisyon vardir o gol pozisyonu olmasa bile sen o pozisyondan bise yaratmalisindir. Ne biliim bi pas cikarirsin, bi kaleyi yoklarsin. Ama cogunlukla Umut pozisyonu harciyor, topu kaybediyor, eziyor, atagi yavaslatiyor, vs. Umut su an kadromuzdeki en iyi forvet o yuzden kendisine destek gostermekten yapabilecek baska birsey yok AMA bir gercek varki Umut 'un eksikleri cok, cok kisitli bir forvet, ve bu yuzden ust duzey bir topcu degil. Tabiiki birde Umut tek basina kesinlikle forvet oynayamaz. Dedigim gibi Umut cok kisitli bir forvet ve iyi yonleri hic ama hic de pivot santraforluga uygun degil. Ne ceza sahasinda bir varligi var, ne golu koklama kabiliyeti, ne iyi pozisyonlanma ve ne de iyi bir bitiriciligi var. Umut daha cok kosulariylan defansi yoracak bu bahsettigim ozelliklere sahip olan pivot santrafora bos yerler acacak bir futbolcu. Birde iste kontra ataktan yada ara sira orta-kafadan karambolden gol atacak. Ancak bu kadar iste.

ilhan
17.04.2008, 13:35
" -Trabzon 70'den 70'e herkes futboldan az çok anlıyor ve sürekli futbol konuşuyorlar. Bu sizin üzerinizde baskı yaratıyor mu? "

" -Forma numaran 38…
“Kayseriliyim ve 38 numarayı bu nedenle tercih ediyorum. Ama uzun süredir Kayseri'ye gidemiyorum.” "

Röportaja bak. Düzmece bunlar ya :)

tslover
17.04.2008, 15:43
kim ne derse desim adam gibi adamsın ve de süper bir forvetsin

iyikivarsın_TS
17.04.2008, 19:27
şu sayfaya birşey yazmayacağım diyorum ama olmuyor işte.adam gibi adam,hırslı,mücadeleci,yok yüreğiyle oynuyor falan filan.şimdi herkes saldırıya geçecek bunuda biliyorum.çokta umrumda değil.bende çok severdim kendisini.futbolunuda.taki ankaraspor maç sonuna kadar.zaten o maçta hiçbirşey yapmamış ve yenilmişiz.herkes burda çıldırırken (tabiki bende) bu kadar olur derken maçtan sonra akşam yemeğe ikram sofrasına gittik.birde ne göreyim sevgili umut bulut.maşallah gayet güzel yemeğini yiyor.gülmeler sohbet o biçim.şok oldum.garson çay içermisiniz diyor.yok çayımızı başka yerde içeceğiz diyor.hiçbir keyiflerini eksik etmiyorlar yani.aklıma direk burda savaşan taraftar geldi.bu adammı trabzonspor ruhu taşıyor.yok artık.mümkünse taşımasın.o anı görseydiniz zerre kadar umursamadığını anlardınız.biz çok daha üzgündük.valla röportajlarındada ne güzel döktürüyor.bu kadar olur.trabzonsporu seven düşünen emin olun sadece bizleriz yani taraftarlar.bunların hiçbirinin umrunda değil.bunları gördükçe eski futbolcularımıza ne kadar haksızlık yapılmış bunu anlıyor insan.

KUTADGU
17.04.2008, 19:45
@iyikivarsın_TS

Eeeee yok artık...
Sahada yeterince yapacağını yapıyor...
Yemek yerken salya sümük mi yesin?
Ne yapsaydı yani...

Bu arada bir soru..

Yemek yerken ağlayıp, sahada gezinen adam mı?
Yemek yerken gülüp (haliyle), sahada çırpınan adam mı?

Sen hangisini tercih ediyorsun..

Salı'ya kadar ağlayan adam istiyorum diyorsan...
Sadri Şener Kulüp binasında numara almış, mülakatlar için bekleyen bir sürü adam var.
Onlarla şansımızı deneyelim.

iyikivarsın_TS
17.04.2008, 19:59
ne bu şimdi esprimi yani? hiç gülemedim.
umutun bu hali yemek yerken gülen ve sahada gezinen olarak tabir edilebilir.bu şıkkı yazmayı unutmuşsunuz.
sadece hiçbirşey yapmadığı bir maçtan sonra yani bu kadar rahat olmak benim tuhafıma gitti.biz bile o sahada oynamadığımız halde yıkılıyoruz.günlerce burda üzüntümüzden bahsediyoruz.

olay yemek yerken gülmesi ağlaması değil ayrıca.kutadgu emin olun bende umutu en az sizin kadar destekleyen biriydim.zaten sizinlede polemiğe girmek istemiyorum.
bana o görüntüsüyle asla trabzonspor ruhu taşıyamayacak biri olarak göründü bu kadar.çünkü ben geçmişte o ruhu taşıyan futbolcularımızı izledim,gördüm,biliyorum.bu benim şahsi görüşüm.siz farklı düşünüyor olabilirsiniz.saygı duyarım ama her eleştiriyede her sayfada dalga geçer gibide cevap verilmezki.burdaki herkes sizin kadar trabzonsporlu.

KUTADGU
17.04.2008, 20:21
ne bu şimdi esprimi yani? hiç gülemedim.
umutun bu hali yemek yerken gülen ve sahada gezinen olarak tabir edilebilir.bu şıkkı yazmayı unutmuşsunuz.
sadece hiçbirşey yapmadığı bir maçtan sonra yani bu kadar rahat olmak benim tuhafıma gitti.biz bile o sahada oynamadığımız halde yıkılıyoruz.günlerce burda üzüntümüzden bahsediyoruz.

olay yemek yerken gülmesi ağlaması değil ayrıca.kutadgu emin olun bende umutu en az sizin kadar destekleyen biriydim.zaten sizinlede polemiğe girmek istemiyorum.
bana o görüntüsüyle asla trabzonspor ruhu taşıyamayacak biri olarak göründü bu kadar.çünkü ben geçmişte o ruhu taşıyan futbolcularımızı izledim,gördüm,biliyorum.bu benim şahsi görüşüm.siz farklı düşünüyor olabilirsiniz.saygı duyarım ama her eleştiriyede her sayfada dalga geçer gibide cevap verilmezki.burdaki herkes sizin kadar trabzonsporlu.

Bunda hem fikiriz... -karalanmış yer-

İlk sorduğunuz soruya cevabım:

Espri olarak kabul edilebilir.
Aslında burada başka bir düşünceyi de tenkit etmeye çalıştım...
Ve Umut'un sahada boş boş gezindiği hiç bir maçı hatırlamıyorum...

Hadi sizin istediğiniz olsun üçüncü şıkkıda ekleyeyim...

- Hem sahada gezinen, hemde yemek yerken gülen...

Birisi Ergin mi dedi?
Seni hınzır seni.

Bu arada sevgili iyikivarsın_Ts polemiğe girmek değil amacım, bilakis fikirlerinizi duymayı ve de kendi çapımda bu fikirlere destek olmayı ya da karşı fikirlerimi sunmayı çok isterim...

Bunu asla polemik olur diye düşünmeyin..

Great White
17.04.2008, 21:15
Vay bee..

Umut bir de çay içiyormuş hee..

Hem de uluorta dışarıda..

Utanmazın(!) yaptığına da bak..

Diğer futbolcuların alayı evlerindeki demlikleri bile ortalıktan kaldırmışlarken olacak şey mi bu şimdi?

Üstelik adamın GS maçında atmış olduğu nizami gol sayılmamış ama hala daha sağda solda gülebiliyormuş..

Ben Hüseyin' in bir Fener mağlubiyetinden sonra aylar boyunca evine kapanıp münzevi gibi takıldığını biliyorum bee(!)

Allah bilir bu Umut evinde Kayseri pastırması da yiyordur çaktırmadan..

Hatta eminim ben, kesin yiyordur bu hain(!)

Mustafa K. Demirbaş
17.04.2008, 21:18
herkes ıstedıgı elestırıyı yapsın sen ıyı bır forvetsın yanına bırısı alınıp cıft forvete dondugumuzde daha da ıyı olacagına guvencım tam

Sönmez Özlü
17.04.2008, 21:35
Trabzonlu olsa idi, çok daha şiddetli şekilde eleştirilecek bir futbolcu idi. Bu kesin.

Yine de, gönderilmesini istemem. Sağlam bir santrafor alınırsa, Umut bazen yedek olarak bekler. Bazen de çift santrafor oynarız, Umut girer ilk 11'e. Daha önce de söylediğim gibi, buna razı olacaksa kalsın.

Yoksa güle güle...

Great White
17.04.2008, 21:40
Umut Trabzon' lu olsa ya da olmasa en azından 5 yıl boyunca hiçbir şey yapmadan, tek kuruşluk fayda sağlamadan takımda pinekleyip durarak trilyonları cebine "indir" yapıp dursaydı en başta ben acımasızca eleştirirdim kendisini..

TSknbkTS
17.04.2008, 23:25
oyun kurucusu olmayan bir takımda bu kadar bile gol atabiliyorsa başarılıdır.

Cem Balcı
18.04.2008, 20:31
herkes ıstedıgı elestırıyı yapsın sen ıyı bır forvetsın yanına bırısı alınıp cıft forvete dondugumuzde daha da ıyı olacagına guvencım tam

ama bir forvet daha alınırsa umut kulübeye de çekilebilir.

iyi bir alternatif olarak...

makbasoglu
18.04.2008, 21:33
oyun kurucusu olmayan bir takımda bu kadar bile gol atabiliyorsa başarılıdır.

Bu bakış açısı yavan gibi gözüküyor. Hani ayağına geldiği kadarıyla bişeyler yapsa haklısın derim ama böyle değil.
Bi defa Umut hem teknik hem fizik hem de mental olarak vasatı geçemeyecek bir futbolcu. Dikkat çekici bir yönü de yok. Hatta bir forvette bulunması gereken bazı önemli özelliklere sahip bile değil. Mesela rakip sahada top tutamaz. Zira top tekniği olmadığı gibi omuzlarını da kullanamıyor. Hadi kontralarda iş görecek pır-pır forvettir deseniz hızı o kadar yüksek değil derim.
Görebildiğim kadarıyla en öne çıkan yanı güçlü ve plase şutları. Ama bu yönü de çok kuvvetlidir diyemem.
Trabzonspor'un derhal bir forvet alması gerek. Hani olur da her mevkiye iyi transferler yapılır bi forvete adam alınmazsa saç baş yolmayalım...

ilhan
19.04.2008, 20:25
Bugün kaşı,gözü,kafası artık neresi yarıldıysa. Maçın hakemi önce değiştirin demiş. Sonra Umut devam edince zaten ara ara 3-4 defa 4.hakemin yanına yollamış sargıya.

Sivas maçından sonraki hali aklıma geliyor, bir de bugün bu maçtaki bu onurlu mücadelesi..

Umut Bulut'u varsın hiç kimse sevmesin, Trabzonspor'a layık bir forvette olmasın. Umurumda değil. Ben çok seviyorum. Adanaspor maçından sonra Umut bitmiştir benim için demiştim. Bitmedi, bitmeyecek.

" Eomer " in imzaya katılıyorum. Gerekirse bütün Trabzon'a karşı Umut Bulut!

Serdær
19.04.2008, 20:43
Umut kalsın !

İyi Yedek olur ..

Egemen
19.04.2008, 20:58
Kendisi bile biliyor bitiriciliği olmadığını...

Ben burdan söyledimmi olay oluyor....:cool:

kolpa bi röpörtajdan kendine pay çıkarmaktan daha iyisini yapabilirsin bence ;)

biraz daha zorla :)

Serdær
19.04.2008, 21:35
Kariyeri İnanılmaz olan PSV,Chelsea,Athletico Madrid

oynayan Kezman bu golü kaçırıyorsa.. :eek:

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=37244

Umut Büyük Golcü :D :D

ÖmerFarukYılmaz
19.04.2008, 21:38
kolpa bi röpörtajdan kendine pay çıkarmaktan daha iyisini yapabilirsin bence ;)

biraz daha zorla :)

Kendime pay çıkarmak değildi amacım,Söylediğim sözün kendimce doğruluğunu ispatlamaktı...

Zorla falan...yakışmıyor düşüncelere saygızıslık...

Ayrıca Umut teknikse Yattara kazmadır.

Teknik ne demek acaba onuda bir öğrenmek lazım tabi...

Egemen
19.04.2008, 21:39
eh Umut bunları atıyo en azından :D:D:D:D

sağol Serdar kezmana iyi güldüm :D ççç

tslover
19.04.2008, 21:41
yalnızca büyük bir golcü değil aynı zamanda da adam gibi adam ben şahsen çok seviyorum kendisini

ilhan
19.04.2008, 21:49

Vallah Ömer Umut teknikse Yattara kazmadır ironin bile " Teknik ne demek acaba onuda bir öğrenmek lazım tabi.. " bunu çürütemez. Bence öğren sen tekniğin ne demek olduğunu.

Egemen
19.04.2008, 21:49
Kendime pay çıkarmak değildi amacım,Söylediğim sözün kendimce doğruluğunu ispatlamaktı...

Zorla falan...yakışmıyor düşüncelere saygızıslık...

alınacagını düşünsem öyle yazmazdım Ömer..

samimiyetine güvendiğim için şakayla karışık yazdım ama alınmışsın..

kusura bakma..

ÖmerFarukYılmaz
19.04.2008, 21:58
alınacagını düşünsem öyle yazmazdım Ömer..

samimiyetine güvendiğim için şakayla karışık yazdım ama alınmışsın..

kusura bakma..

Estağfirullah ben yanlış anladığım için özür dilerim.

ÖmerFarukYılmaz
19.04.2008, 22:01
Vallah Ömer Umut teknikse Yattara kazmadır ironin bile " Teknik ne demek acaba onuda bir öğrenmek lazım tabi.. " bunu çürütemez. Bence öğren sen tekniğin ne demek olduğunu.

Sence ne demek İlhan?

Veya Umutta teknik görüyormusun?Yani burdaki problem Umut bence teknik değil,bitiriciliğide o kadar ahım şahım değil.

He gerçi bunlar olsaydı zaten burda olmazdı.

Tabi bunlar bence.

ilhan
19.04.2008, 22:06
Tekniği bir şekilde tanımlayamayız. Bir çok tanımı vardır. İyi bir pas atmanın tekniği iyi bir gol vuruşu yapmanın tekniği farklıdır. Teknik kişinin becerisinden ibarettir. Yattara sadece teknik değil insanüstü kabiliyetleri olan bir futbolcu.

Umut'ta teknik görüyorum.

Peki sen Umut'un tekniğini gerçekten görmek istiyor musun?

" He gerçi bunlar olsaydı zaten burda olmazdı. "

Şimdi takımı mı küçümsüyorsun? Yoksa Umut'u mu?

Mehmet Fırat
19.04.2008, 22:18
Umut'a güvenim sonsuz. O da kadro kurbanı bence. Ferhat gibi. :)

Great White
19.04.2008, 22:37
Bu gün Denizli maçında Kezman' a hazırlanan pozisyonlar Umut' a sezon boyunca hazırlan(a)mamıştır sanırım..

Fenerbahçe ya da Galatasaray forvetleri kaçırılan onca gole karşın morallerini bir nebze olsun bozma ihtiyacı hissetmiyorlar, zira en fazla 5 dakika sonra bir yenisini daha yakalayacaklarından son derece eminler..

Bu gün Kezman' ın boş kaleye kaçırdığı golü Umut kaçırsaydı eminim ki bu başlık mahşer yerine dönerdi gene..

ÖmerFarukYılmaz
19.04.2008, 23:07
Tekniği bir şekilde tanımlayamayız. Bir çok tanımı vardır. İyi bir pas atmanın tekniği iyi bir gol vuruşu yapmanın tekniği farklıdır. Teknik kişinin becerisinden ibarettir. Yattara sadece teknik değil insanüstü kabiliyetleri olan bir futbolcu.

Umut'ta teknik görüyorum.

Peki sen Umut'un tekniğini gerçekten görmek istiyor musun?

" He gerçi bunlar olsaydı zaten burda olmazdı. "

Şimdi takımı mı küçümsüyorsun? Yoksa Umut'u mu?

Ne takımı küçültüyorum, nede Umutu....

Orda Umutu yücelttim.Diğer özellikleri çok güzel eğer bunlarla tamamlasaydı bize gelmeden çok önce, avrupaya giderdi....

Ayrıca tekniğin tanımını çok güzel şekilde ifade etmişsin, teşekkürler.

Şimdi; sence umut gol vuruşlarında doğru köşeyi seçebiliyormu,doğru yere topa vururken vuruş tercihini doğru yapıyormu?

ilhan
19.04.2008, 23:57
Gayette iyi yapiyor Ömer :)

Galatasaray maçında ofsayt nedeniyle iptal edilen golde vurduğu yere bak.

--

Umut'un yetersizliğini yanında iyi bir tamamlayıcısı olmadıgına bağlıyorum.

makbasoglu
20.04.2008, 01:23
İster subjektif ölçütleri kullanıp kaliteli oyuncularla karşılaştırın, ister bunları bir kenara bırakıp objektif bakın, ne yaparsanız yapın, Umut'a iyi futbolcu denilemez.

Bir insanın kişiliği oldukça önemlidir. Umut'un kişilikli bir futbolcu olduğunu hepimiz biliriz. Ancak değerlendirmelerimizde Trabzonspor'a katkısını göz önünde bulundurmak, Trabzonsporluluğumuza daha çok yakışır.

Elbette kadromuzda karakterli futbolcuların bulunması, Trabzonspor açısından önemlidir. Ancak öncelikli olan futbol becerisidir.

Yukarıda da söylediğim gibi Umut, vasat bir golcüdür. Son vuruşları(bitiricilik) yetersiz. Rakip sahada top tutamıyor. Teknik göstergeleri de yetersiz. Örneğin iyi top kontolü yok. Pasları isabetsiz. Şut yeteneği bunlar arasından sıyrılsa da üst düzey değil. Mental göstergelere bakarsak, yaratıcı değil. Yani varyasyonlar düşünemiyor, kaçan futbolculara ölümcül paslar atamıyor. Pozisyon alışı dengesiz, yani kestirilemez. Bu da kanat oyuncularının işini zorlaştırıyor. Ancak oldukça azimli ve diğer Türk forvetlere kıyasla takım oyununu önemsiyor. Fizik olarak bakarsak hızı, hızlanması, gücü ve çevikliği orta seviye. Ama dayanıklılığı çok yüksek.

Fatih
20.04.2008, 01:27
İster subjektif ölçütleri kullanıp kaliteli oyuncularla karşılaştırın, ister bunları bir kenara bırakıp objektif bakın, ne yaparsanız yapın, Umut'a iyi futbolcu denilemez.

Bir insanın kişiliği oldukça önemlidir. Umut'un kişilikli bir futbolcu olduğunu hepimiz biliriz. Ancak değerlendirmelerimizde Trabzonspor'a katkısını göz önünde bulundurmak, Trabzonsporluluğumuza daha çok yakışır.

Elbette kadromuzda karakterli futbolcuların bulunması, Trabzonspor açısından önemlidir. Ancak öncelikli olan futbol becerisidir.

Yukarıda da söylediğim gibi Umut, vasat bir golcüdür. Son vuruşları(bitiricilik) yetersiz. Rakip sahada top tutamıyor. Teknik göstergeleri de yetersiz. Örneğin iyi top kontolü yok. Pasları isabetsiz. Şut yeteneği bunlar arasından sıyrılsa da üst düzey değil. Mental göstergelere bakarsak, yaratıcı değil. Yani varyasyonlar düşünemiyor, kaçan futbolculara ölümcül paslar atamıyor. Pozisyon alışı dengesiz, yani kestirilemez. Bu da kanat oyuncularının işini zorlaştırıyor. Ancak oldukça azimli ve diğer Türk forvetlere kıyasla takım oyununu önemsiyor. Fizik olarak bakarsak hızı, hızlanması, gücü ve çevikliği orta seviye. Ama dayanıklılığı çok yüksek.

bu saydıklarını dünyada kaç santrafor yapıyo:confused::)

Egemen
20.04.2008, 01:28

2-3 bilemedin 4 :D:D

ilhan
20.04.2008, 01:33

Valla hocam ben de öyle yapiyorum. Bir futbolcunun sezon sonuna kadar Trabzonspor'a olan katkısını göz önünde bulunduruyorum. Sadece 3 tane ofansif futbolcusu olan kısır bir kadroda ligde 12 toplamda 15 gole ulaşmış Umut'u ilk gördüğüm yerde kucaklamak istiyorum. Yapmış olduğu katkı yadsınamaz.

kingfisher
20.04.2008, 02:50
umut bulut hakkaten bulut yani..:rolleyes:

Emirhan Makul
20.04.2008, 11:51
kafan yarılmış umut geçmiş olsun

tslover
20.04.2008, 12:10
Valla hocam ben de öyle yapiyorum. Bir futbolcunun sezon sonuna kadar Trabzonspor'a olan katkısını göz önünde bulunduruyorum. Sadece 3 tane ofansif futbolcusu olan kısır bir kadroda ligde 12 toplamda 15 gole ulaşmış Umut'u ilk gördüğüm yerde kucaklamak istiyorum. Yapmış olduğu katkı yadsınamaz.
alkışlarım ben bu yazıyı :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

makbasoglu
20.04.2008, 16:52

Şaka yapıyorsun galiba. :rolleyes: