PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

ibrahim
18.04.2011, 13:27
Forvet olarak her geçen gün daha kötü oynuyor.
Ama defansa yardım anlamında her gün büyüyor.
fenev öyle bir forvet bulursa sabah aksam sükreder. Heriflerin forvetleri artis. Rakip biraz disli olup atak yaptimi tenezzül edip gelmezler arkaya. Neyseki bizde öyle bir forvet yok. Umut su an uyguladigimiz taktige yüzde yüz uyuyo.

Oğuz ZEYTİN
18.04.2011, 14:06
evet kendisi gittiği sene hem türkiye kupasında hem de süper kupada şampiyon olduk..

bu sene de ligde şampiyon olacağız..

hazretleri şu an ne yapıyor bilmiyorum ama umut burada ve kupayı da o kaldıracak..

ayrıca umut' u gidin başkalarına karşı savunun yahu bana değil:)

Aynen dediğiniz gibi, Umut'u başkalarına karşı savunduğum yazının içeriğine atıfta bulunduğunuz için size de cevap vermek zorunda kaldım. Yoksa size karşı kimseyi savunmam, merak etmeyin ;)

Travelair
18.04.2011, 20:06
Umut biraz daha gol atamazsan erkekler de doğurmaya başlayacak haberin ola

Ömer TOPAL
18.04.2011, 23:32
ben yanlış maçmı izledim ? hangi gol nasıl kaçırmak....Colmanın pasında attıgı şut var gayette güzeldi kaleci parmagının ucuyla dokundu korner oldu..yok arkadaş hiç bir zaman anlayamam ben kalecinin kurtardıgını kaçan gol diye adlandıran zihniyeti....!

Maça gelince benim izlediğm maçta sol kanat oynayan bulut umut cale ye bir çok kez yardım etti..geriye çok geldi ve oda diger arkadaşları için 7 nin geleceğine inanıyor bunun için çabalıyordu.Ayrıca yaptıgı çok şık asist için alnından öpüyorum. Gs maçında jajanın asistini yerden göge sıgdıramayanlar şuraya gelip umuta bir kuru teşekkürü çok görüp kaçırdıgının vıdıvıdısını yapıyor (bana göre kaçan gol yok)

benim lugatımda sizi anlatıcak size anlatıcak sözcükler kısıtlı...

OZDEN61
18.04.2011, 23:45
Bir "İsmail Air" klasiği daha...

İsmail Air hep duymuştur, oyuncularla konuşmuştur. O hep doğruyu bilir ve doğruları aktarır.

Bu adamdaki hayal gücü bende olsaydı Titanic'le Yüzüklerin Efendisi'ni harmanlayıp Western filmi yapabilirdim. O derece yani... Gerisini siz hayal edin.

Düşüncelerimizi desteklemek için, referans belirtmek çok doğru bir tercih.

seyduna_efil arkadaşımız yanlış anlama ama bu referans İsmail Air olmasın. İsterseniz sadece bu yazarın yalanlanan haberleri için bile başlık açabiliriz forumda.

*

Her neyse, tartışmanıza ortadan girdim. Sezonun bitimine 5 hafta kalmış. Biz hala Umut tartışıyoruz. Belli ki şampiyon olduğumuzda da konuşacağız. Çünkü bardağın boş tarafını görmeye eğilimli bir kitle var aramızda.

Kıyaslama yapmak için söylemiyorum; nedense tartışılan isim Jaja olsa aynı bardağın boş tarafları yerine "abi adam ne pas attı yaaaaa, boşver gezsin tozsun gece bize ne"; Yattara olunca "ula herif bambaşka topçu" denilir. Engin yere göğe sığdırılamaz tüm saçmalıklarına ve yanlış davranışlarına rağmen, sahada ne verdiği de tartışılır. Ama bunların dokunulmazlıkları vardır. Çünkü bu adamlar tribüne gelir, bir yumruk şov yapar ve benim gönlü temiz taraftar kardeşimin (tabirimi af buyrun) gazını alır. Ortalık toz pembe oluverir birden.

Umut senelerdir, didinir! Çalışır! Ses çıkarmaz! Mukavelede sorun çıkarmaz! Adamı maçtan önceki gün satmaya kalkarlar, ertesi gün çıkar oynar.

Gol atar dalga geçilir... Boş kaleye yuvarlamışmış!

Futbolun mantığı ne? O topu üç direk arasından geçirmek değil mi? Ha kale doluyken ha boşken, ne farkı var! Doluya attığında alkışladınız mı? Yine eleştirdiniz.

Yerden yere vurduğunuz İstanbul medyasının "Umut'a Touluse kancası" haberlerine balıklama atladınız. "Git-defol" dediniz. O da sizin mutluluğunuz için TER AKITIYOR, yine de helal ediyordur hakkını eminim.

Ne beklediğinizi bilsem, o da bilse keşke... Rahatlarız. Kimse söylemiyor beklentisini zaten; amaç eleştirmek.

10 gol atarsa diye iddiaya girdiniz. Kapaklar havada uçuştu.

"Şampiyonluğa oynayan takımın forveti Umut mu olmalı" dediniz. 5 hafta kala 2 puanla öndeyiz. Allah izin verirse de şampiyon olacağız.

Gerçi siz geri adım atmazsınız.

Ben şöyle cümleler hatırlıyorum:

"Hüseyin gitsin şampiyonuz"; evet, Hüseyin gitti ve şampiyon oldu.

Biz hep rüzgara karşı tükürüyoruz ve yukarıya dönüp "ya rabbi şükür" diyoruz.

Kusura bakmayın sizin kadar futbolu bilmiyorum. Kabul edin ki sizlerin de futbol bilginiz bugüne dek hep sınıfta kaldı.

O yüzden Allah rızası için bırakın şu adamları biraz rahat.

Gol atsın atamasın; atan biri illa çıkar. Desenini beğenmediğiniz, Nike mı üretsin adidas mı diye tartışırken anlamını unuttuğunuz, üzerindeki yıldızın büyüklüğünü göz ardı ettiğiniz kutsalımız BORDO MAVİ FORMAMIZI emekleriyle taşıyan bu kardeşlerimize destek olun.

"Gün gelecek 81 ilde şampiyonluk 27 yıl aradan sonra kutlanacak" diyorsak o topu boş kaleye atanlar sayesinde kutlayacağız.

Kadir bilelim. İstanbul takımlarının anlık tüketen taraftarlarına özenmeyelim.

Kendi takım formasına uygunsuz yakıştırmalar yapan kaptanlara 15-20 milyon dolar değer atfedilen ülkede UMUT'un boş kaleye attığı gole paha biçilemez!

* (seyduna_efil, mesaj sana yönelik değildir. Sadece İsmail Er haberi için mesajını alıntıladım dostum).

anlayana... bazıları gibi taraftar istanbul başına....

seyduna_efil
19.04.2011, 01:52
ben yanlış maçmı izledim ? hangi gol nasıl kaçırmak....Colmanın pasında attıgı şut var gayette güzeldi kaleci parmagının ucuyla dokundu korner oldu..yok arkadaş hiç bir zaman anlayamam ben kalecinin kurtardıgını kaçan gol diye adlandıran zihniyeti....!

Maça gelince benim izlediğm maçta sol kanat oynayan bulut umut cale ye bir çok kez yardım etti..geriye çok geldi ve oda diger arkadaşları için 7 nin geleceğine inanıyor bunun için çabalıyordu.Ayrıca yaptıgı çok şık asist için alnından öpüyorum. Gs maçında jajanın asistini yerden göge sıgdıramayanlar şuraya gelip umuta bir kuru teşekkürü çok görüp kaçırdıgının vıdıvıdısını yapıyor (bana göre kaçan gol yok)

benim lugatımda sizi anlatıcak size anlatıcak sözcükler kısıtlı...

forvetin görevi gol atmaktır,bunu burda umut fnlarına anlatamadık gitti..taraftar umuttan gol bekliyor,caleye yardım etmesini kimse beklemiyor..atması gereken golleri atsa zaten cale'ye yardım etmesine gerek kalmaaycak..takım 2-0 ve üstü skorları bulsa ne umutun o kadar koşmasına gerek kalacak ne de takımın kendini strese sokmasına gerek kalacak..ama umut efendi o golleri atamayınca mecburen defans yapmak zorunda kalıyor,yoksa umutun savunulacak bi tarafı kalamayacak,zaten savunanlarda "abi gol atamıyor ama defanstan top çıkarıyor,defansa yardım ediyor,adam daha ne yapsın" gibi saçma sapan savunma içerisindeler..

anlayana... bazıları gibi taraftar istanbul başına....

merak ediyorum maç 0-0 olsaydı ve umut o golu yine aynı şekilde kaçırmış olsaydı bu kadar rahat savunabilecek miydiniz onu??

nesta61
19.04.2011, 04:11
lig biter sampiyon olur yada olmayiz ama bu umut polemigi 2bin sayfalarini asar....

apachi61
19.04.2011, 10:02
Tek mantıklı şey umutu savunmayan birisi olarak pawelin iyi olmadığıdır. Yoksa göz var nizam var hoca neden bu kadar tahammül etsin ki umuta o yüzden kötünün iyisi demek ki umut.

Ahmet Karadeniz
19.04.2011, 14:05
bence maç öncesindeki umut saha kenarındaki arkadaşımızla çektirdiği foto cok anlamlı ve o güzel arkadaşımızın yaptığı pankart cok anlamlı tüylerim diken diken oluyor o görüntüyü gördükten sonra ..

takacan
19.04.2011, 15:00
Son birkaç maçta dikkatimi çeken bir nokta var; Umut artık eskisi gibi gole yakın oynamıyor. Engin'in sakatlanması ve orta sahadaki yaratıcı hücum oyuncusu olarak Alanzinho'nun oynatılmasından beri Umut daha çok sol açık-forvet arkası gibi oynuyor. Alanzinho, Burak ve Jaja zaten her an gol atabilecek oyuncular. Umut'un da sürekli gol kaçırması, hem kendi üzerinde hem de taraftar üzerinde gerginlik yaratması sebebiyle ve diğer üç oyuncunun gol vuruşlarını daha net yapması nedeniyle böyle kullanıldığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Bence Umut'un en verimli oynayacağı bölgeler buralardır. Yoksa senelerdir herkes biliyor ki Umut'un en önemli özelliği fizik gücü ve bitmek bilmeyen mücadeleci yapısıdır. Böyle bir oyuncunun yanına son vuruşları iyi olan (ah Teo ah) birisini koyarsanız o zaman takımın elinde çok güçlü bir koz olur. Umut'un kaçırdığı gol sonrasında yerleri dövüyorum ama biliyorum ki olabileceği budur.

kudu_61
19.04.2011, 16:50
umut giriyorsan buralara Allah rızası için senden de 1 maç istiyorum 5-0 lık maçta 2 gol atsan da bişey fark etmeyecek artık benim için bana 0-0 lık maçta 1-0 ı getirecek golü at nolur senden de şampiyonluk yolunda bir maç alalım üzme bizi heyecanlanma artık topa vururken at nolur şut çek önünü boşalt alan daralt son haftalarda eski presini de göremiyorum yorulduysan şenol hocaya söyle 1 maç dinlen yedek otur ama nolur bana es es maçını al bide haftanın yıldızında sana oy vereyim bu siteden ya onur, ya giray Allah tan burak iyi biz iyiyi görürüz sende bize göster artık kendini GOL AT NOLUR GOL AT en sevdiğinin hatrına AT Bİ GOL

pReN@_61
19.04.2011, 17:34
Umut Eskişehir'e atacaksın bir tane..Haydi..Güveniyoruz sana.Allah yardımcın olsun...

.....
19.04.2011, 19:27
Eskişehir e yaz bi tane artık :)

Sibel
19.04.2011, 20:11
Şu son haftalar,son maçlar...--Atıyor,atamıyor.Oynuyor,oynamıyor--.O bizim için,takım için elinden geleni yapıyor(diğer futbolcularımız gibi).Allah aşkına diyorum,habu uşağun yakasını AZICIK bırakın...

İlker ToSun
19.04.2011, 21:28
Aynen katılıyorum hoca eğer hak hukuk düşünüyorsan adaletli davranmıyorsun kul hakkına bile giriyo burak kardeşimiz,arkadaşım yüzler kulübüne girsin diye kendi atabileceği golü umut'a attırdı ama umut bencilce golü kendi atmaya kalktı vede atamadı da vede en önemlisi takımı zorda bıraktı.Hocam gör artık bunları adalet istiyorum..

Şenol Hoca Hakan Şükür takıntısı yüzünden 2002 Dünya Kupası'nda finali görememişti, 9 sene aradan sonra şimdi de Umut Bulut takıntısı şampiyonluğa mal olabilir.

Umut'un beceriksizliğini geçtim, bu işin bir de hak - adalet boyutu var. Hoca bence adil davranmıyor, hakedene hakkını vermiyor. Hoca Umut konusunda çok yanlış yapıyor..

aynı fikirdeyim

OZDEN61
19.04.2011, 22:11
forvetin görevi gol atmaktır,bunu burda umut fnlarına anlatamadık gitti..taraftar umuttan gol bekliyor,caleye yardım etmesini kimse beklemiyor..atması gereken golleri atsa zaten cale'ye yardım etmesine gerek kalmaaycak..takım 2-0 ve üstü skorları bulsa ne umutun o kadar koşmasına gerek kalacak ne de takımın kendini strese sokmasına gerek kalacak..ama umut efendi o golleri atamayınca mecburen defans yapmak zorunda kalıyor,yoksa umutun savunulacak bi tarafı kalamayacak,zaten savunanlarda "abi gol atamıyor ama defanstan top çıkarıyor,defansa yardım ediyor,adam daha ne yapsın" gibi saçma sapan savunma içerisindeler..

merak ediyorum maç 0-0 olsaydı ve umut o golu yine aynı şekilde kaçırmış olsaydı bu kadar rahat savunabilecek miydiniz onu??

hiç bir ismin muptelası yada sizin gibi anticisi değilim. bordo mavi formavi formayı giyip emek harcayan, ter döken şenol hocanın tercihi her oyuncuyu severim. sizler gibi skor ve isim taraftarı değilim. umut resmini de sizler gibi ler icin kullanıyorum. takımın yerine oyuncuya bakanları gülerim. oyuna takım olarak bakarım. bu sene burak iyiyse bu şenol ve umut sayesindedir. sizler gibiler skora aldanıp burak gibi adamı yuhladınız, 1 sene yatarak para alan sonra 1 macta 2 rakibi calımladı diye yada yumruk sov yaptı diye para yiyicilere alkış tutarsınız, şenol hocayı begenirsiniz ama ona da akıl hocalıgı taslarsınız (bu yüzden trabzonspor hoca çöplüğüne dönmüştür), sizler gibiler tribünde futbolcuya küfreder 1-2 dak sonra güzel bir hareket yapar yada gol atarsa kocum benim dersiniz, sizler gibiler su gitmeli bu gelmeli şu sistemle oynamalı yok hoca şunu şu dakka almalıydı deyip futbol uleması olup çıkarsınız....

ya sizler cok zekisiniz, yada senol hoca, hiddink, ersun, bross cok saf... su foruma girdim gireli bu sene seviye düştü, kendi oyuncusuna, eleştiri arkasına sıgınıp hakaret edildi, dalga gecildi.... sene basından beri bu tür mesajlar atmakla umut savunur olduk. diyelimki savunduk, umut kim nerde oynuyor neden savunmamalıyım... yada sizler gibiler neden kendi tuttugun takımın oyuncusuna hakaret eder, dalga gecer. üstelik bu oyun cu sizinde destek verdiğiniz şenol hoca tarafından, haftada her gün 2 antreman bilmem kac saat vakit gecirilerek oynatılıyor. şampiyonluk yolundayız, surda kalmış kac mac. sezon basındada yazdım, eleştiri en sona kalsın, sezon bitsin sizler destek verin... sezon sonunda bende dahil eleştiri yapılır. bırakında hoca hocalığını, oyuncu oyunculugunu yapsın, bizlerde taraftarlıgımızı. yıkıcı olmak her zaman kolaydır.

sizler gibi taraftar fener başına inşallah....

Ömer Kibar
19.04.2011, 22:31
Es Es maçı senin maçın olsun Umut..Bu kritik haftada güldür yüzümüzü..

Yavuz Hasan
19.04.2011, 23:12
ayıp sana umut ayıp

SEDAT
19.04.2011, 23:13
- Hadi koçum şu 2 hafta yaz , Allah ayrdımcın olsun aslanım ...

Emirhan Makul
19.04.2011, 23:47
Gol felan atacağın yok böyle asist yap bari en azından o muhteşem pres ve baskılarının dışında bir yararın dokunur ayağında fazla top tutmanada gerek yok teknik olarak top süremiyor ve çalım atamıyorsun zaten bu senin görevin değil ya boşver orta aç sen yok la oda senin görevin değil gol at yok ya oda değildi asist yap hee bak onu yaparsın herhalde ya he birde asıl görev yerin olan sol beke git aaa orda bir sol bekimiz yok muydu ya vardı neyse ya sen hangi mevkidesin görevin ne amannn neyse ne çok seviyoruz seni prescim benim yerim senin deparlarını yardır koçum esesede 2 pres bekliyoruz senden fenerbahçe ile aramızda ki press farkını koruyalım.

Armağan Dere
20.04.2011, 01:04
Gol felan atacağın yok böyle asist yap bari en azından o muhteşem pres ve baskılarının dışında bir yararın dokunur ayağında fazla top tutmanada gerek yok teknik olarak top süremiyor ve çalım atamıyorsun zaten bu senin görevin değil ya boşver orta aç sen yok la oda senin görevin değil gol at yok ya oda değildi asist yap hee bak onu yaparsın herhalde ya he birde asıl görev yerin olan sol beke git aaa orda bir sol bekimiz yok muydu ya vardı neyse ya sen hangi mevkidesin görevin ne amannn neyse ne çok seviyoruz seni prescim benim yerim senin deparlarını yardır koçum esesede 2 pres bekliyoruz senden fenerbahçe ile aramızda ki press farkını koruyalım.

Emirhan çok bomba bi adamsın:):)...Hidrolik Pres mi Mekanik Pres mi:D:D

Erkin Ekşi
20.04.2011, 06:28
eses macinda 2 saglam pres ve bol bol iyi niyete ihtiyacimiz var.
o yuzden Umutla baslamaya devam.

Nazlı Ayaz
20.04.2011, 14:17
Şu son haftalar,son maçlar...--Atıyor,atamıyor.Oynuyor,oynamıyor--.O bizim için,takım için elinden geleni yapıyor(diğer futbolcularımız gibi).Allah aşkına diyorum,habu uşağun yakasını AZICIK bırakın...

Aynı düşünceleri paylaşıyoruz taraf olmaktan çıkıp taraftar olmayı başarabilsek ne güzel olur sonucta kazanacak olan hepimiziz.:alkış:

ilhan
20.04.2011, 14:20
Şu son 5 maçta, pozisyona girince atacağın golün ya da gollerin önemini ve o golle ya da gollerle sevinecek milyonlarca taraftarı düşün Umut, sadece bu bile sendeki gol atma hazzını doruklara çıkaracaktır.

Paksoy
20.04.2011, 16:26
Sadece Umut'u eleştirenler futbola antuca bakıyor diye düşünüyorum:)

DeAgLeMaNyAq
22.04.2011, 22:13
Bir takımın kaderiyle nasıl oynanabileceğini bizlere gösterdiğin için teşekkürler...

dinceraydogan
22.04.2011, 22:13
takımın forveti Umut olunca insanın şampiyon olmanın rüyasını bile görmemesi gerek bence

TSKara61
22.04.2011, 22:15
Bir insan nasil bu kadar kotu olabilir? Hic mi yetenegi olmaz? Hep mi tum kontrol ettigi toplar ayagindan 2 metre acilir? Hic mi kuvvetli ve guzel bir sut cekemez? Hic mi calim atamaz?

Gol atabilmen icin nasil bir pozisyona girmen lazim? Bos kaleye kacirirsin. Top ayagina yuvarlaniyo tam yapistirmalik yerden kalecinin kucagina yollarsin. Depar atarsin top ayagina oturmus, sanki kaleciye pas veriyomussun gibi gider sutun. Orta gelir tam cakmalik, diregin yukarisina gonderirsin.

Daha ne diyim ben sana? Sen nasil bir forvetsin? Nasil bir topcusun? Konya macinda bos kaleye attigin gol almasi gol orucun aylari bulacak.

Maglubiyetin tek sorumlusu hic bir zaman tek bir fert degildir. Ama bu kimseyi elestiriden muaf kilmaz. Sen kotu oynamiyorsun, Umut. Sen yetersiz bir futbolcusun ve oynadigin oyun yeteneklerini yansitiyor.

Optum. Bye.

Batuhan
22.04.2011, 22:20
Bu maçtan sonra Umut'a sevgim oldukça azaldı. Ağlattın beni Umut, önceden sevinçten ağlatırdın; şimdi üzüntüden ağlatıyorsun. 5 sene boyunca en ufak küfrü etmedim sana ve benim gibi olan nice insan var. Desteğimize karşılık verecektin sadece. Umarım sene sonu Avrupa'ya gidersin. Bu seneye kadar attığın goller ve yaptığın asistler için teşekkürler.. Olmadı

YOLUN AÇIK OLSUN

balli_kuymak
22.04.2011, 22:35
3 sezondur bizi şampiyonluktan ediyor zaten bir yenisini daha eklemek için zorluyor kendini...umutu savunanlara selam olsun birlikte koşarsınız Trabzon sahilinde...

FC-ST-PAULI-61
22.04.2011, 22:40
sagol Umut senin yüzünden agliyor kücük kardesim.Tesekkürler kacirmaya devam

mk.esen35
22.04.2011, 22:46
kaçınılmaz son

mizah
22.04.2011, 23:14
kardesim kizilacak insan baska bence.. o hadi oynayamiyor kapasitesi bu.. peki bu kapasitesini ne zaman görüpte israr edene ne demeli.. yanlis adrestesiniz bence.. adam zorlami ilk 11 de oynayayim diyor.. hocanin tercihi bu beceriksizden yanaysa bu onun degil hocanin sucudur.. kalitesiz bir oyuncunun farkina ancak kaliteli hocalar varabilir..

[KAPLAN]
22.04.2011, 23:16
Adam beni bu halimle kimse kesemedi diyor. Neden fazlasını yapsın ?

Suç Umut'da mı yoksa onu tercih edende mi ?!

SEDER
22.04.2011, 23:17
ulusal medyada umut bulut hayranlığının tek nedeni var: herkesin gördüğü ama şenol hocanın görmediğini görüyorlar. umutun iyi topçu olduğunu ısrarla vurgulayıp şenol hocaya haklısın devam et mesajı veriyolar.çünkü şampiyonluğun anahtarının umut'un oynamasına bağlı olduğunu hepsi biliyor.umut değilde pawel yada defans tan biri bile forvet oynasa fenerin şampiyon olmayacağını çok iyi biliyorlar.bu yüzden özellikle ligtv ye dikkat edin.guiza kaçırıken yerden yere vuran, hala neden ısrar ediliyor soruları soran, kaçırdıkları gollerden klip yapıp sosyal medyaya sunan oynatmamak içinden elinden geleni yapan ligtv, bizim umut guizayı katladı hala umuttan iyisi yok mesajları veriyor. daha biraz önce umut ne yaprsa yapsın oynamalı dendi depar programında.çünkü umut oynadıkça ligtv ninde fenerinde bir umudu her zaman vardır.

Bülent Bayraktar
22.04.2011, 23:39
seni ALLAH'A havale ediyorum

Murat KARAKURT
22.04.2011, 23:47
Hakkım varsa helal etmiyorum....
Nede çok savunmuştum seni....
Sene sonunda git bizide kendinide kurtar...

ozcan_asanoglu
22.04.2011, 23:49
yetenek düşmanı...

jaja ile birlikte maçın katili...

Cem Akyüz
23.04.2011, 00:21
Diyecek laf yok.Olmuyor işte olmuyor.Umarım sene sonunda yollarımız ayrılır.1 değil 2 değil bir oyuncu her maç aynı şekilde golleri kaçırır mı ?

Hava topu yok
Adam geçme yok
Top saklama yok
Bitiricilik yok
top kontrol yok

Ama bu adam ilk 11 oynuyor.Hemde kaptan olarak oynuyor.Yazık koskoca Trabzonspor'un kaptanı Umut Bulut

İHSAN
23.04.2011, 00:21
umut'a kızmayın arkadaşlar. bende çok kızgınım, sizi anlıyorum.

umut elinden geleni yaptı. her zaman olduğu gibi. burak da öyle. eğer ortada yetersiz gördüğünüz bir oyuncu varsa, bu daha iyisini almayan yönetimin kabahatidir. Umut'un değil...

umut yetenekleri ölçüsünde elinden geleni yapıyor... yıllardır da bu takımda oynuyor... beğenmiyorsak daha iyisini almalıydık...

hakkım sana helal olsun. seneye başka takımda başarılı olman dileğiyle...

SEDER
23.04.2011, 00:24
biz burda belki 100 kez umutla şampiyon olunamayacağını söyledik durduk.ama ah şu futbolu çok iyi bildiğini sanan taraftarımız sağolsun ısrarla yerli guizaya sahip çıktı..dedik ki bu adam boş koşuyor, hava hakimiyeti sıfır, olması gereken yerde olmuyor, paslaşlamıyor, top çalamıyor, top kaptırıyor, herkesin iyi yaptığını sandığı presi bile yanlış yere yanlış zamanda yapıyor, mücadele etmiyor ediyor gibi gösteriyor, gol kaçırıyor, çoğu zaman toptan kaçıyor, bencillik yapıyor, ayak içiyle 40 metreden ivasa gibi bir kaleciye gol atacağını sanacak kadar futboldan uzak, hiç bir zaman takımın en fazla koşanı değil vs. vs. sadece ben belki yüzlerce kez yazdım ama dinletemedik. bu adamda ısrar etmek şampiyonluğu hediye etmektir dedik dinletemedik.(inanmayan baksın yazışmalarıma..zaten 400 küsür mesajın 100 ü bu adama yöneliktir)
gelinen noktada artık hayal görmeye gerek yok şampiyonluk büyük ihtimal kaçtı.zira Umut sayesinde sadece 2. yarı tam 10 puan kaybettik.helal olsun diyemiyorum.Allahtan tek dileğim seneye bu adamı izlememek.

Tolga_61
23.04.2011, 00:25
kardesim kizilacak insan baska bence.. o hadi oynayamiyor kapasitesi bu.. peki bu kapasitesini ne zaman görüpte israr edene ne demeli.. yanlis adrestesiniz bence.. adam zorlami ilk 11 de oynayayim diyor.. hocanin tercihi bu beceriksizden yanaysa bu onun degil hocanin sucudur.. kalitesiz bir oyuncunun farkina ancak kaliteli hocalar varabilir..
Tamamiyle katılıyorm.Bizi Umuda muhtaç bırakanlar sonun sorumlularıdır...

Uğur Ö.
23.04.2011, 00:27
Umuta kim lisans verdi merak ediyorum.Koşma dışında adamda resmen hiçbirşey yok.Bu adamı futbolcu yaparken hiçmi düşünmediniz

Mert Marabaoğlu
23.04.2011, 00:31
sen topçumusun ulan sen topçumusun söle..

hakkın bu kadarına anladın mı hakkın yok bizi kahretmeye, biraz haysiyetin varsa defol bu takımdan defol

Emre B.
23.04.2011, 00:32
Karadeniz'de 2 kanser sebebi var. Ne sigara, ne GNO;
1) Çernobil
2) Umut

Armağan Dere
23.04.2011, 00:33
sen kimsin olum 35 metreden kaleye vuruyorsun topu..ne sandın kendini bi an kimsin olum sen..ey gidi ey Umut'a bakarmısın 35 metreden topa vuruyor

Mert Marabaoğlu
23.04.2011, 00:46
http://img710.imageshack.us/img710/853/adszbqq.jpg (http://img710.imageshack.us/i/adszbqq.jpg/)

allah askına böle bi topa vuruş şekli varmı ya varmı allah aşkına ya

Fatih Özkan
23.04.2011, 00:48
Fenerde aleksİn bİze ettİĞİnİ bİze fazlasiyla umut ettİ..acaba maÇtan sonra demİyormukİ benİ dİnlendİr kaÇ maÇtir kÖtÜyÜm hocam..hocanin kafasi basmiyorsa kendİ kenarda otursun bİr zahmet..Çokmu zor..brozek umuttan daha kÖtÜ olamazkİ ..en fazla o da gol atamaz..umuttan daha kÖtÜ kİmse olamaz İstesede..

Armağan Dere
23.04.2011, 00:55
Bekir,bunu ne zaman dedi başkan..''Millerla anlaştım hoca istemedi''

.....
23.04.2011, 00:58
Umut Umut Umut.

Yazık çok yazık.

Ama senin kadar suçlu birisi varsa Şenol Güneştir. Sana kızarken Şenol Hocaya da kızıyorum.

Bin kere dedik Umut eskisi gibi değil kötü oynamasa daha iyi olur hep onun üzerine gitti.

Şimdi Allah göstermesin şampiyonluk gitse herkes Umut a yüklenecek peki Şenol Hoca ? Hiç mi suçu yok ?

Bekir
23.04.2011, 01:03
Bekir,bunu ne zaman dedi başkan..''Millerla anlaştım hoca istemedi''

Birkaç kere duydum,En son 2 gün önce Trt'de spor programında söyledi..

Şenol Hoca Miller yerine Pawel'i istemiş,izleme komitesi araya girmiş falan

Batuhan
23.04.2011, 01:05
Bu maçtan sonra sevgim oldukça azaldı sana Umut, hadi kaçırdığın pozisyonları geçtim. Uzaktan vurduğun şut neydi öyle? Kahraman mı olmak istiyordun. Jajá yaptı anlarım da, senden beklemezdim. Dilerim ki sene sonu Avrupa'ya gider orada bizi en iyi şekilde temsil edersin. Yolun açık olsun..

antagonist
23.04.2011, 01:07
Bugün ne yapmaya çalıştın, anlamadım. Olmayacak topların üstünden atlamalar, sağla vurulacak topa solla vurmalar, 35 metreden plaseyle gol atmaya çalışmak vs...

Jackdaniels
23.04.2011, 01:07
Bu takım bu saatten sonra senin gollerinle şampiyonda olsa sene sonu seni görmek istemiyorum bu takımda bu kadar yeteneksiz forvet olmaz olamaz... Çok koşuyo bu takıma lazım diyenlerde gitsin hipodromda at yarışı izlesin.

Onur
23.04.2011, 01:08
Son 4 maç... İyisiyle kötüsüyle...

Kendimizi yırtmanın bir alemi yok. Yukarıda bir arkadaşın dediğine katılmamak elde değil. Umut'u ulusal basın her zaman göklere çıkartır ama her zaman gol attığı zamanda 3 metreden kaçırdığı zamanda. Korkularının sebeplerini yazmaya gerek bile duymuyorum.

Her maçtan sonra yaptıklarını yazardım -aslında yapamadıklarını desek daha doğru olur-. Ama artık bittim, tükendim. Daha ne yazılabilir ki...

Umut'un uğruna harcadığımız değerler geliyorda gözümün önüne;

Ali Güzeldal
Teo
Gökhan Ünal
P. Brozek
Murat Tosun
Hatta Ergin Keleş...

Umut'un her sene 15(OnBeş) gol atmasıyla övünüyoruz ya... Bu yukarıda saydığım adamların hangisi 30-35 maçta 15 gol ATAMAZ?
Yazık ediyoruz hem kendimize hem de Umut'a.

Ama bu akşam kabahatin çoğunu çok sediğim hocama buluyorum. Umut'u bu kadar oyunda tutup taraftarın önüne atmaya gerek var mıydı? Pawel'in , 45(KırkBeş) dakikalık kondisyonu yok muydu?

Bunlar uzar gider...

Önümüzde 4 maçımız var. Bunlardan çıkartabildiğimiz kadar puan çıkartıp havuzdan fazla para almaya bakacaz artık...

Selametle...

Reha Demirbaş
23.04.2011, 01:11
Çok değil sezon başı takımın forveti Teo. Umutda yeek idi ve dk.70 lerde sol aıkta oyuna dahil oluyordu. Günler geçti devran döndü Teo o yada bu sebepten ülkeyi terk etti. Bizim filozofumuz da dk.70 lerde oyuna aldığı Umut'a santrafor mevkisini geri verdi. Devre arasında Umutu kesecek bir forvet almadı.

Aslında aldı ama oynatmadı oynatması için Umut'un da sakatlanması lazım. Burda Umut sahada ki performansıyla ne kadar suçluysa, bunu haftalardır bakin 1 değil 2 değil haftalardır göremeyen hocanındır asıl kabahat.

Ki nitekim Cale ye de bu şekilde katlanıyorduk. Piotr da cale sakatlanınca forma şansı buldu ancak ve formayı kaptı.

Umut'a gösterilen müsamaha o pozisyonda bir başkasına gösterilse takımdkai herhangi bir oyuncuya şuan bir forvet kazanmıştık.

Bir forvet düşünelim haftalardır gol atamayan..

Pozisyon bilgisi ön sezi kafa vuruşu plase burun ayak üstü ayak dışı hiçbir şut tekniğine sahip olmayan..

Havadan ve yerden atılan pasları kontrol etmekte güçlük çeken. Fiziksel birebir mücadelede cüssesine rağmen yenik düşen.

İşte koca Trabzonspor'un santraforu ve ona halen müsamaha gösteren hoca. Sözler artık yetersiz kalıyor.

Armağan Dere
23.04.2011, 01:13
Batuhan Boz'un sevgisi azalmış..aaaa nası oldu bu iş:)...

Mert Oğuzlu61
23.04.2011, 01:14
bir maçta sen kazandır dedim, penaltı noktasının üzerinde top tek yapman gereken köşeye yumuşak bir vuruş yapmaktı, gol diye ayağa kalktık ama o an kan beynime sıçradı. sana ne yazayım artık, ne yazayım sana ? kalmış 4 hafta Allah ını seversen aş biraz kendini, çıldırıcam yemin ediyorum genç yaşta sinir hastası oldum şampiyonluktan başka birşey düşünmüyorum öbür ihtimal gerçekleşirse en az 3 ay kendime gelemem yaylaya gider teknolojiyle ilişkimi kesip dağlarda tek başıma kalırım ancak öyle kendime gelirim, istemiyorum sezon sonu şu istanbul da tek sarı lacivert bayrak görmek istemiyorum o salak marşları dinlemek istemiyorum sinirden deliye dönüp birkaç fenerlinin ağzını burnunu dağıtmak..

4 hafta kaldı sadece 4 hafta, sınırları zorla umut ! şampiyonluk kupasını kaldır seni fransa ya yollayalım mutlu mesut bir şekilde ayrıl şu şehirden, gol vuruşlarında titremesin ayakların kaleci korksun senden sen değil !!!

ahmet aydın
23.04.2011, 01:15
şampiyonluk kaçtı gibi ama benim aklımda bu akşam kaçırdıgı goller yok.ankaragücü maçının 2. yarısında maç 1-0 iken bitane boş kaleye bitanede kafayla karşı karşıya kaçırdıgı goller var.

.....
23.04.2011, 01:16
Şenol Hoca taraftarın önüne Umut u atarsa gerçekten çok üzülürüm.

Şu an bu durumdayız zaten.

61_Hasan_69
23.04.2011, 01:19
bazen söylenecek bişe kalmaz ya aynen öyle ... sözün bittiği yerdeyiz..:(

Armağan Dere
23.04.2011, 01:22
şampiyonluk kaçtı gibi ama benim aklımda bu akşam kaçırdıgı goller yok.ankaragücü maçının 2. yarısında maç 1-0 iken bitane boş kaleye bitanede kafayla karşı karşıya kaçırdıgı goller var.

Ahmet 35 metreden vurduğu topta tepkin neydi kardeş Allah aşkına:)

antagonist
23.04.2011, 01:27
Armağan, sana da gün doğmuş gibi. Her mesajda gülücükler.

Allah neşenizi artırsın.

yorumsuz6117
23.04.2011, 01:29
Forveti Umut Bulut Olan Takım Hiçbir Zaman Büyük Başarılar Elde Edemez...

Ahmet Pulusoğlu
23.04.2011, 01:33
Şampiyonluk yada Trabzonspor geçicidir baki kalan her daim Umut Buluttur.

Reha Demirbaş
23.04.2011, 01:57
Umut çok koşuyor diye santrafor olarak dünya üzarinde sadece bizim takımda oynayabilirdi zaten.

Çünki ileri görüşlü zeki vizyonlu hocada bizde antrenörde bizde başkanda bizde.

Sefaenes
23.04.2011, 01:58
ya bir tolga kadar olamadin ya son haftalar gelmis canini koyacaksin ama sen toplarin uzerinden atliyorsun yakar topu oyniyacaksan futbolculugu birak. Senin sayende sampiyonluk gidecek. sen o kacirdigin golleri atsan ne onu sakatlanir nede tolga sakatlanir nede sampiyonluk problemiz olurdu. Seneye insallah bu takimda görmek istemedigim oyunculardan birisin.

Harun CAN
23.04.2011, 02:05
Çok değil sezon başı takımın forveti Teo. Umutda yeek idi ve dk.70 lerde sol aıkta oyuna dahil oluyordu. Günler geçti devran döndü Teo o yada bu sebepten ülkeyi terk etti. Bizim filozofumuz da dk.70 lerde oyuna aldığı Umut'a santrafor mevkisini geri verdi. Devre arasında Umutu kesecek bir forvet almadı.

Aslında aldı ama oynatmadı oynatması için Umut'un da sakatlanması lazım. Burda Umut sahada ki performansıyla ne kadar suçluysa, bunu haftalardır bakin 1 değil 2 değil haftalardır göremeyen hocanındır asıl kabahat.

Ki nitekim Cale ye de bu şekilde katlanıyorduk. Piotr da cale sakatlanınca forma şansı buldu ancak ve formayı kaptı.

Umut'a gösterilen müsamaha o pozisyonda bir başkasına gösterilse takımdkai herhangi bir oyuncuya şuan bir forvet kazanmıştık.

Bir forvet düşünelim haftalardır gol atamayan..

Pozisyon bilgisi ön sezi kafa vuruşu plase burun ayak üstü ayak dışı hiçbir şut tekniğine sahip olmayan..

Havadan ve yerden atılan pasları kontrol etmekte güçlük çeken. Fiziksel birebir mücadelede cüssesine rağmen yenik düşen.

İşte koca Trabzonspor'un santraforu ve ona halen müsamaha gösteren hoca. Sözler artık yetersiz kalıyor.

Korkak adamların cesareti ölümle burun buruna gelene kadar sürermiş.! İşte Şenol Hoca da iyi güzel idare ediyo ama cesaret gereken yerde bırakıp kaçıyo. DAha önce avuçlarının içinden kaçırdığı 4 şampiyonluk bunun ispatıdır.

Canberk
23.04.2011, 02:08
Sana bu gecelik sadece 4 maç kaldı demekle yetiniyorum.

Reha Demirbaş
23.04.2011, 02:11
Her fırsatta yeri geldiginde söylüyorum bunu..

Umut'un gönderilmesi bu takımada bir yıldız transfer etkisi yaratır. Ve tarihe geçen en karlı transfer olur.

antagonist
23.04.2011, 02:12
Umut çok koşuyor diye santrafor olarak dünya üzarinde sadece bizim takımda oynayabilirdi zaten.

Çünki ileri görüşlü zeki vizyonlu hocada bizde antrenörde bizde başkanda bizde.

Sakin olun bakalım.

O "vizyonsuz" olduğunu ima ettiğiniz teknik adam, Türkiye'ye tarih boyunca yaşayabileceği en büyük başarıyı getiren teknik adamdır.

Geçen sene takıma geldiğinde takım sürünüyordu. 5 futbolcu kadro dışıydı. Bu takıma gelmek cesaret işiydi. Şenol Güneş o takımla Türkiye Kupası'nı ve Süper Kupa'yı kazandı.

Bu sene de açık konuşalım, çoğumuz beklemiyorduk takımın bu pozisyona gelmesini.

Yine o "korkak" dediğiniz hoca Türkiye'de tek ön liberosuz oynayan hoca. Hani Ziya Doğan vardı, 4 ön liberoyla oynayan. Bi hatırlatayım istedim.

Şenol Güneş'in suçu devre arasında adam gibi bir "santrafor" aldırmaması ve Umut'a bu kadar tahammül etmesidir.

Şimdi ben bunu yazdım, bazıları "Şenol Güneş'in dokunulmazlığı var. O eleştirilemez." gibi kendilerince espriler falan yapacaklar. Onları da anlıyorum.

Adem Erdoğan
23.04.2011, 02:15
Bu takıma geldin geleli en sağlam darbeni vurdun.

mavituğ
23.04.2011, 02:15
tolgayı umutun yerine oynatak daha kötü olmaz sanırım. Bir adam da hiçmi yetenek olmaz

top saklama yok, çalım atma yok, şut çekme yok,top sürme yok, nerede duracagını bilmek yok, neymiş efendim koşarmış.

sokaktan 20-25 yaş arası birini al, 1 ay idman yaptır umata verdiğin paranın 4'te 1'ini ver stadyumda öyle bir koşar ki çimi yerinden söker.

Armağan Dere
23.04.2011, 02:19

Hoş geldiniz!!!..Yıllardır sölüyoruz ama naapalım bizi dinleyen yok..Son topa kafayı vurdu sinirimden ağladım...

mit_o
23.04.2011, 02:25
Yok arkadaş bu kadar gol kaçırmayla bu adamla biz şampiyon felan olamayız resmen el freni ya takımı frenliyor bir kere kurtar takımı ya bir kere forvet oyuncumuz olucaksın. çıkıp atmalıydın bugün golünü her hafta burak'a mı bağlicaz biz belimizi senin görevin gol atmak değil mi ya eğer forvet oyuncusu değilsen forvette işin ne ? geç kanata istediğin kadar koş yeter artık ya yazık günah olan pawel'e oluyor bize oluyor !!!!

Adem Erdoğan
23.04.2011, 02:26
Hoş geldiniz!!!..Yıllardır sölüyoruz ama naapalım bizi dinleyen yok..Son topa kafayı vurdu sinirimden ağladım...

Dinlemedilermi seni.

yorumsuz6117
23.04.2011, 02:28
Şampiyonluğa mal olduktan sonra gitse ne olacak..

Reha Demirbaş

Ersun hoca varkende gökhanla umut ikilisi bize darbeyi vurdu biri gitti digeri hala içimizde. Her zaman böyle oyuncu nasıl bulmayı başarıyoruz hüseyinden kurtardık şimdide Umut.

Ne zaman bitecek bu çile.

federer61
Y a bi de maçtan sonra Allah nasip ederse şampiyon olmak istiyoruz demez mi,sanki küfrediyor taraftara.Bir kaptan(!!!) düşünün ki takımının şampiyonluk yürüyüşünün önünde dursun !!! Seni seneye bu takımda görmek istemiyoruz ...

Reha Demirbaş
23.04.2011, 02:34
İstatistiklere devam edersek ne ilginçtir ki koca bir ikinci devrenin sonuna yaklastık Lider takımın forveti santraforu sadece 2 gol atabilmiş.

Ve her maç ilk 11. Şimdi bana bu durumda Şenol Güneş'ide kimse savunmasın adama küfür eder gibi. Biz Türkiye kupasını zaten 2 senede 3 senede bir alıyorduk.

Samet Yildirim
23.04.2011, 02:39
Beni cileden cikardin...

Insallah Sampiyon oluruzda bir sikinti olmaz.

28TS61
23.04.2011, 02:57
artik ayrilik vakti geldi. seni cok severim cok savundum ama olmuyor artik

MuratB.
23.04.2011, 03:01
Bir tarafta Niang bir tarafta sen, şampiyonluk hayaldi zaten.

antagonist
23.04.2011, 03:23
Topu stop erken top ayağından bir metre açılıyor ya. Bayılıyorum o ana!

mizah
23.04.2011, 03:34
bir dahaki maca dinlendirilecek bu kesin.. lakin sebebide su olacak.. alin size pawel.. sampiyonmu olduk denecek teknik heyet tarafindan.. mazerete bak.. adami bilmem kac mactir yedege,cürütmeye terket.. sonrasindada arkayi kurtarmak hesabiyla umutsuz oynadik sampiyonmu olduk de.. ee adama gülerler böyle birseyler olursa.. sanki icimden gecende böyle birseylerin olacagi.. hani sampiyonluk zora girdiya.. bir nevi bahanelerde üretilmeli degilmi ama.. 9 puani umutun silik futbolu yüzünden yedik olmayacakta pawelle oynadik sampiyonmu olduk denecek..34 macin günahi belkide bundan sonra 2-3 kez ilk 11 de sans bulacak pawele ihale edilecek.. umut kafa olarakta gercekten bitmis.. aile sorunlari sanirim futbol hayatinida etkilemis.. tamam öncedende cok iyi degildi ama bu denli kötü oldugunada sahit olmamistik.. ligin ikinci yari maclarinda yoklari oynadi..

Hasan Ayvenli
23.04.2011, 03:35
Evet sana çok kızıyoruz biz taraftarlar. Biz de haklıyız aslında.

Ama suç sende mi? Seni futbolcu yapanda ilk suç. Gerçi senin yeteneklerinle futbolcu olan çok adam var ama o yeteneklerle en fazla stoper olmuşlardır o adamlar. Asıl suç seni forvet yapan hocanındır. Tek yeteneği koşmak olan bi adamı hangi hoca forvet yaptı ise tebrik ediyorum.

İkinci olarak; 5 sezondur forvetine seni koyup da şampiyon olacağını düşünen hayal gücü yüksek yönetim kurulumuzdur. 2 ayda bir çıkıp Umut'a güveniyoruz açıklamaları yapanlardır. Ve senin yerine becerip de bir forvet oyuncusu alamayan, bir başka ismi monte edemeyen hocalardır.

Merak ediyorum Teofilo gitmemiş olsaydı ve sezonun ikinci yarısında 6-7 maç peşpeşe 90 dakika oynayıp sadece 1 gol atmış olsaydı bir daha ilk 11'i görebilir miydi? Koskoca 14 maçta iki golün var birisi Burak'ın ikramiyla boş kaleye attığın gol. O çok dalga geçtiğimiz Güiza olsaydı daha çok atardı vallahi.

Bir forvet oyuncusunda en kötü ihtimalle ortalama düzeyde olması gereken özelliklerin kaçı var sende? Top kontrolü? Adam geçme? Bitiricilik? Pas verebilme? Aklınla oynama?

Koştuğunun yarısı kadar futbol zekan olsaydı şimdi 20 gol atmıştın en az.

Ben ne kadar yazarsam yazayım. Boştur. En başta da dediğim gibi suç sende değil. Sadece sana güvenerek bu yola çıkanlarda. Ya da elindeki diğer alternatiflere güvenmeyenlerde, elindeki diğer alternatifleri kullanmayanlarda.

mizah
23.04.2011, 03:42
Evet sana çok kızıyoruz biz taraftarlar. Biz de haklıyız aslında.

Ama suç sende mi? Seni futbolcu yapanda ilk suç. Gerçi senin yeteneklerinle futbolcu olan çok adam var ama o yeteneklerle en fazla stoper olmuşlardır o adamlar. Asıl suç seni forvet yapan hocanındır. Tek yeteneği koşmak olan bi adamı hangi hoca forvet yaptı ise tebrik ediyorum.

İkinci olarak; 5 sezondur forvetine seni koyup da şampiyon olacağını düşünen hayal gücü yüksek yönetim kurulumuzdur. 2 ayda bir çıkıp Umut'a güveniyoruz açıklamaları yapanlardır. Ve senin yerine becerip de bir forvet oyuncusu alamayan, bir başka ismi monte edemeyen hocalardır.

Merak ediyorum Teofilo gitmemiş olsaydı ve sezonun ikinci yarısında 6-7 maç peşpeşe 90 dakika oynayıp sadece 1 gol atmış olsaydı bir daha ilk 11'i görebilir miydi? Koskoca 14 maçta iki golün var birisi Burak'ın ikramiyla boş kaleye attığın gol. O çok dalga geçtiğimiz Güiza olsaydı daha çok atardı vallahi.

Bir forvet oyuncusunda en kötü ihtimalle ortalama düzeyde olması gereken özelliklerin kaçı var sende? Top kontrolü? Adam geçme? Bitiricilik? Pas verebilme? Aklınla oynama?

Koştuğunun yarısı kadar futbol zekan olsaydı şimdi 20 gol atmıştın en az.

Ben ne kadar yazarsam yazayım. Boştur. En başta da dediğim gibi suç sende değil. Sadece sana güvenerek bu yola çıkanlarda. Ya da elindeki diğer alternatiflere güvenmeyenlerde, elindeki diğer alternatifleri kullanmayanlarda.

altina imza atilacak bir yorum.. al bendende o kadar..

coren
23.04.2011, 03:44
Şimdiye kadar hep Umut'a kızmamaya çalıştım,kapasitesi belli adam yapamıyor dedim ama yeter artık yeter. Kanser etti bizi Umut. Adamsan gider teknik direktörle konuşursun beni oynatmayın dersin.

İlker ToSun
23.04.2011, 04:02
Bu sayfaya yazı yazıp Umut'u hakaret edecek derecede eleştirip Şenol Güneş başlığına hiç uğramayanlar veya burada Umut'a adeta sövüp dönüp öbür tarafta Şenol hocayı övenler

size bir sorum var

sizde hiç adalet duygusu veya hiç vicdan yok mu ?

veya oynatılması konusunda Umut'un Şenol Güneş'in kafasına silah dayadığı ana mı şahit olduğunuz için böyle davranıyorsunuz ?

Umut bas bas bağırıyor "bende tek katlık çimento bile yok millet bakın görün"

Şenol hocada "ben bu malzemeyle gökdelen yaparım gökdelen, yaptım olacak" diyor

ve sizler burada toplanıp Umut'a laf söylüyorsunuz ha

tek kelimeyle

ayıptır !

Erkin Ekşi
23.04.2011, 04:11
Senol hoca sen kacirdikca sagi solu dovuyorya en cok ona guluyorum. Sen kacirdikca Senol hoca kendi kafasina vursun ben nasil bu adami oynatiyorum diye.

Umutun meziyetleri:
1-topu stop etmek diye bir sey yok...her gelen pas 1 metre ileri gidiyor ayagina carpip...sonra gidip topu aliyor.
2-ayni sebepten tek pas mumkun degil, duvar pasinda hakikaten duvar islevi goruyor, hic bir duzeltme yonlendirme yok aynen top sekip gidiyor.
3-adam gecmek hak getire oyle bisey yok.
4-kafa topunda zamanlamasi cok kotu vurmasi zaten daha kotu.
5-futbol zekasi cok cok dusuk...simdi bir de topun ustunden atlamak ciktiki eyvah eyvah...nerde durmasi gerektigini nerde vurmasi nerde pas atmasi gerektigini ogrenemiyor.
6-orta derecede kosuyor...bakin cok degil orta derece. cok kosmasi icin o listede en yakin rakibine 1km fark atmasi lazim...o listeye son zamanlarda girmeye basladi onceden hic girmiyordu.
7-sert ama inanilmaz isabetsiz sutlari var...teknigi cok zayif.
8-benim sol ayagim umutunkinden daha iyidir...ki en aci olanida bu bir forvet icin.
9-top surme yok topla suratli gitmesi mumkun degil...zaten iki ayaginida kullanamayan adam top suremez.

daha yazarimda yazmiyorum...iste takimimizin banko forveti...bu adamla sampiyon olursan fenerin vay haline.

MuratJ
23.04.2011, 04:14
burada benim gibi düşünen insanlar umutu eleştirdiğinde tepki alıyordu. son haftalar bu yapılır mı destek olun vs diye. yahu takıma zarar veren bir olaya neden destek olayım takımın kötü olmasını istemekten başka birşey değil bu. bugün umutun bize yaşattıkları bardağı taşırmıştır ve umarım umutu savunanlar bu gerçeklerin farkına varmıştır. 2. yarı bitti sadece 1 golü olan bir adam bu hemde Trabzonspor gibi takımda. umutta ısrar etmek umutu savunmak direk olarak takıma zarar vermektir. bugun ise faturası çok ağır oldu. umutun ne olduğu belli iken onda ısrar eden şenol hocamızdadır tüm suç. umuta zerre kadar kızmıyorum. Trabzonsporun çaycısı bile olamayacak bir adam olduğunu kendiside biliyor.

manomat
23.04.2011, 04:24
Forvetin Umut sampiyonlugu unut..
Her karsilasmada bir kisi eksik oynuyoruz. Senol Günes umudunu Umut'a baglamis ama umutlari bosa cikiyor.
Umut cezali duruma düsse de bir hafta seyretmesem diyecek duruma geldim. Bu adami hangi özelliginden dolayi forvet olarak sahaya sürüyor artik anlayamiyorum.

MuratJ
23.04.2011, 04:28
keşke bir sarı daha görseydi erken dakikalarda yemin ediyorum maçı rahat alırdık.

DeAgLeMaNyAq
23.04.2011, 05:08
Topu stop erken top ayağından bir metre açılıyor ya. Bayılıyorum o ana!

Haksızlık etme göğsüyle stop etmeye çalışırkende 2 metre öteye açıyor... :) Umut'ta top kontrol yok, şut yok, çalım yok, oyun zekası yok ama sürat var, dayanıklılık var, azim var mücadele var. Bunlar daha çok göz boyar...

Bir de BJK'de Almeida bir maçta Schuster'e beni oynatmayın Bobo oynasın demişti. Hocası da buna uymuştu. Aynı hassasiyeti Umut'tan da bekliyoruz. Aksi takdirde Antep maçında iyice demoralize olup taraftarın hışmına uğrayabilir...

Nadir Bekar
23.04.2011, 06:56
umut seneye bu takımda oynama hatta ve hatta son dört maçta oynama ne olur ? beceriksizsin işte kabul et.......

Selman
23.04.2011, 07:49
Gereksiz bir adam.Geldiği ilk günden bu yana da böyleydi.Dün tribün kenarından görebildiğimiz kadarıyla da sahanın en kötüsüydü.

Ertan 51
23.04.2011, 07:52
Şahsen sana diyecek hiç bir lafım yok benim,sen canını dişine takıp mücadeleni ediyorsun,
benim isyanım bizi sana mahkum edenlere,seni gölgede bırakabilecek bir golcü almayanlara.

Hüdai Pervaneli
23.04.2011, 07:56
Şahsen sana diyecek hiç bir lafım yok benim,sen canını dişine takıp mücadeleni ediyorsun,
benim isyanım bizi sana mahkum edenlere,seni gölgede bırakabilecek bir golcü almayanlara.
Baskan demiski Miller anlastim Senol hoca istememis
Forumda yazildi bir kac defa

Ertan 51
23.04.2011, 08:08
Baskan demiski Miller anlastim Senol hoca istememis
Forumda yazildi bir kac defa
Mahmudum niye istememiş gardaşım benim de bi mantığa oturtmaya çalıştığım ama beceremediğim konu bu.Miller'i istemediyse Pawel'i de oynatmıyor onu da istemeseydi,bana Mazlum'u bulun dedikleri gibi bana şu ismi alın deseydi,yokmuymuş ki hayalini süleyen bir golcü,tüm kozlar elindeydi,camia arkasındaydı,yönetimin almam diyecek bir lüksü yoktu bir nevi Şenol hocaya gebeydi,niye bizi Umut'a mahkum etti de hem kendisini hem bizi 96 sendromuna soktu anlayan beri gelsin.

Hüdai Pervaneli
23.04.2011, 08:16
Mahmudum niye istememiş gardaşım benim de bi mantığa oturtmaya çalıştığım ama beceremediğim konu bu.Miller'i istemediyse Pawel'i de oynatmıyor onu da istemeseydi,bana Mazlum'u bulun dedikleri gibi bana şu ismi alın deseydi,yokmuymuş ki hayalini süleyen bir golcü,tüm kozlar elindeydi,camia arkasındaydı,yönetimin almam diyecek bir lüksü yoktu bir nevi Şenol hocaya gebeydi,niye bizi Umut'a mahkum etti de hem kendisini hem bizi 96 sendromuna soktu anlayan beri gelsin.
Abi zaten O nu bende Anlamadim ama nasil dayaniyo Umuta bu kadar

Burak DERELİ
23.04.2011, 08:35
Umut'u savunurdum ama bu maçtan sonra
gol kralı olsa umrumda değil
daha bişeler söylerdim ama olmaz işte..

onur-ts
23.04.2011, 08:59
net şut pozisyonun toğun üstünden atlarken ne düşündün?dur ben söyleyeyim:"ben vuramam, gol atamam, korkuyorum" dimi.sorumluluk alamayan 3 net topun üstünden atlayan, son dakikada kafayı yere değil havaya vuran, ortasahadan anlamsızca şut çeken, net pozisyonları harcayan, takımı 10 kişi bırakansın.yok koşuyomuş falan geçin o işleri.hani diyoruzya bu çocuk yeteneksiz ama adamdır.madem adamsın git hocana söyle beni oynatma paweli oynat diye.yazık senin gibilere muhtaç bırakılıyoruz...

Murat'
23.04.2011, 09:03
Maç devam ederken Umut'un topun üstünden atladığı pozisyon sonrasında maç başlığına bu maç sabaha kadar oynansa Umut gol atamaz diye yazmıştım, zira Umut'un kendine güveni kalmamış maalesef, bunu herkes görüyor ama Şenol Güneş bir türlü göremiyor, işte ben de buna anlam veremiyorum.

Selman
23.04.2011, 09:10
O karşı karşıya kaçırdığı pozisyonu şimdi izledim.Alın altyapıda forvet oyuncularına izletin.Takım arkadaşı topu alıyor Umut sanki tribünde benim gibi, izliyor sadece.Adam pas verirse nereye atacağı belli, hala izliyor.Adam pası veriyor ama iş işten geçti.Orda kötü olan son vuruş değil.Futbol kabiliyeti, yeteneği, bilgisizliği.Adına ne derseniz artık.Açın bir daha izleyin, şampiyonluğa giden takımın forvetini.İçler acısı.

deserts61
23.04.2011, 09:20
umuta karşı çok derin duygular besliyorum. anlayan anlamıştır ne demek istediğimi. yazık oldu bu büyük taraftara git artık umut git istemiyor seni bu şehir.....

Kereşenli
23.04.2011, 09:28
Allah aşkına şu Fransız takımına verin şu adamı ya. Bu maçı görüp vazgeçtiyseler bile bedava verin gitsin. Çok koşuyor diye kakalayın. Zaten bu futbol cahili insana para verecek kulüp var mı dünya üzerinde bilmiyorum.

Süleyman Eruyar
23.04.2011, 09:32
Maalesef,

seni savunacak hiçbir argüman bırakmadın bizlere.

o pozisyonda kaleye vurduğun an, tükendin gözlerimde.

Dursun Kaplan
23.04.2011, 09:36
6. his sezgisi olmayan pasif bir adam.

Takım arkadaşları Umut'un nereye koşması gerektiğini anlayıp ona göre pas veriyorlar ya da koşu yoluna pas atıyorlar. Ama gelin görün ki bizim kapasitesiz forvetimiz bunları anlayacak yapıda bir beyine sahip değil.

SEDAT
23.04.2011, 09:45
- Ne diyeyim ki , ulan insan bir kere yanıltır be ...

Hürgün Aygün
23.04.2011, 09:49
Sana yazıklar olsun ne desek az umarım Avrupa'ya filan gitmezsin gerçi seni alacak takım yoktur bana göre.

Murat'
23.04.2011, 09:49
Sezon sonu iyi bir teklif gelir, Umut gider, hem bizim için hem de Umut için hayırlı bir transfer olur.

inception61
23.04.2011, 09:54
SON 4 HAFTA eğer oynarsan ayıya dayı diyeceğiz umut:D
herhalde adamda 101. gol stresi oluştu seneye bizde kalırsa şampiyonlar ligi maçındada bize ilk gol stresi yaşatabilir :D
ama sana güveniyorum umut bari bu 4 hafta daha dikkatli ol ve bu sefer bizi mahcup etme:)

Samet Başdağ
23.04.2011, 10:11
Bu taraftar hiçbirşeyi haketmiyor..Bu kısıtlı kadro ile bu takımı buralara kadar getirmiş Şenol Güneş'e suç bulmaları hiçte hoşuma gitmiyor..

Gelelim Umut'a şimdiye kadar kaçırdığı bütün gollerde gülümseyerek geçiştirdim.Hep şansız dedim, hep yazık dedim çocuğa..Ama yeter da bir yere kadar o uzaktan vurduğun şutta artık bendeki kredin de tükendi artık takımı şampiyon yaparsan tekrar gözüme girersin.

Fatih
23.04.2011, 10:20
11 maçta 2 gol söylenecek çok şey var ama kısaca özeti bu.

Mesut
23.04.2011, 10:21
3 kere topun üstünden atladı maçda bir kere yaparsın yerler 2 -3 ne oluyor.
Hep savunurdum seni ancak dün kredin bitdi

tslover
23.04.2011, 10:22
umut'un suçu ne arkdaşlar? bu durumdan en büyük suçlu hocanın kendisidir.umut kulübeye oturdu sorun mu çıkarttı.elde başka forvet varken umut'un üstüne bu kadar yük bindirerek onu taraftarın önüne atan hoca aynı zamanda pawel'i de bitirmiş oldu.umut her sene en az 15 gol atan bir oyuncu ama onu kullanmayı bilmek lazım.hoca gereksiz saplantılarını bırakıp rotasyon yapabilseydi umut'un da performansı artardı emin olun.

10 numara
23.04.2011, 10:23
o nasıl bir kafa vuruşuydu öyle...o dakikada güzel bir orta yaplacak,kime gelsin deselerdi ilk umut derdim): ama olmadı...

balli_kuymak
23.04.2011, 10:24
Senelerdir bu adamdan birşey olmayacağını yazdık ama iyi niyet elçileri bizi eleştirdi şimdide umutu savunsunlar bakalım yine şampiyonluktan edicek bizi oynamaya devam ederse...

İskender YILMAZ
23.04.2011, 10:25
Önümüzdeki 4 maçta 55 gol atsa umrumda değil. Hep dedim, yine diyorum; Allah korusun olası bi şampiyonluğu kaçırma durumumuzda ilkönce aklıma bu adam gelecek .. Naparsa yapsın gözümde yok. Öyle bi negatif kredi biriktirdiki gözümde. O kadar kişinin ahını alıyor, onca kişinin emeğini, hevesini boşa çıkarıyor. Bıktım artık. Diyecek laf yok. Sözün bittiği yerde kendisi.

Birtan Karaman
23.04.2011, 10:43
Allah göstermesin Şampiyon olamazsak Ribery gibi kaçsın bence...

Ahmet Kuru
23.04.2011, 10:45
Yine bir Hayal kırıklığının baş mimarı olduğun için eyvallah Umut...

Yiğit SARI
23.04.2011, 10:47
Umut'a destek mestek yok artık. En azından alkışlamayacam statta

mkmoglu
23.04.2011, 10:56
umut haladaha takımımızın oyuncusu sezon bitene kadar lütfen destek..

mda61
23.04.2011, 10:56
Pas atar mı, yok. Orta yapar mı, yok. bitirici mi, yok. kafa golü atar mı, yok. kafa toplarını alır mı, yok. asist yapar mı,yok. gol atar mı 14 haftada 2 tane birisi boş kaleye.

Artık bıktım seni izlemekten Umut. Bu senenin kalan 4 maçında da desteklerim seni, umarım bu taraftar da destekler. Sonra iyi niyetinden kuşkum yok, Fransa'ya falan git. Sende kurtul, bizde kurtulalım kardeşim.

Barış Cem
23.04.2011, 10:59
Umut Toulouse iyidir hem Fransa'da kızlar teklif ediyormuş yerinde olsam hemen giderdim.

jeepeers
23.04.2011, 11:03
Israr ve inatla seni oynatmaya devam eden bir teknik direktör var iken sana yorum yapmak,hakaret etmek boşuna.
Bu nasıl bir inattır anlamak mümkün değil.Seninle olmayacağını anlamak kimisi için 2-3 maç,kimileri için 4-5 sezonda yeterli oluyor sanırım.
Pek destek verenin de kalmamış bu çok savunulduğun sayfalarda.
Gökhan Ünal ile birlikte yediğiniz şampiyonluktan sonra bir başkasını da tek başına kaybetmemizi sağlamaktasın ya sana helal olsun.Umarım rahatlamışsındır.
Hayatının geri kalanında memleketimin topraklarına ayak basmamanı dilerim.
Senin için para verecek klübe satılman dileğiyle.

Hekimoğlu
23.04.2011, 11:05
Bunu bunu alın dışarı alın bunu dışarı
-Evet alalım alalım umut beyi dışarı
-Pavelciğim sen gel canım

Halit Aydın
23.04.2011, 11:08
Artık kaybedecek hiç bir şey kalmadı. Haftaya ilk 11'de Pawel oynatılmalı.

Yahu Umut haftaya yine ilk 11 çıkacaksa verdiğimiz bu tepkiler boşuna. Umut zaten atamıyor, koy Pawel'i madem biraz da o atamasın. Buna da razıyız.

Acı veren tarafı bu takımın kaptanı Umut. Hakeme itirazdan her maç sarı kart görende Umut.

Kaptanlık Selçuk'un hakkı.

Cemile
23.04.2011, 11:09
Bu taraftar hiçbirşeyi haketmiyor..Bu kısıtlı kadro ile bu takımı buralara kadar getirmiş Şenol Güneş'e suç bulmaları hiçte hoşuma gitmiyor..

Gelelim Umut'a şimdiye kadar kaçırdığı bütün gollerde gülümseyerek geçiştirdim.Hep şansız dedim, hep yazık dedim çocuğa..Ama yeter da bir yere kadar o uzaktan vurduğun şutta artık bendeki kredin de tükendi artık takımı şampiyon yaparsan tekrar gözüme girersin.

hakaret edilmiyorsa, küfür edilmiyorsa sadece eleştiriliyorsa hiç de garip bir durum değil. dünkü maçta sürekli defans yaptı adamlar, bu durumda umut'u oynatmamızın ne artısı olacak, hücum prese ihtiyaç yok adamlar sahalarından çıkmıyor zaten. karşı takım 10 kişi savunma yaparken ortalarda deli dana gibi koşan ayaklarına, kafasına hakim olmayan, vuruşları iyi olmayan yer tutmasını bilmeyen umut mu lazımdı bize yoksa top hakimiyeti oyun zekası umut'un çok üstünde olan pawel brozek mi? barış oynasa forvette o bile olurdu, adam ayağında top tutabiliyor, pas veriyor. suç umut'un mu değil. tabiki teknik kadronun. bizi buraya kadar getirmediler vs diyen yok, nankörlük de etmiyoruz, 27 yıldan sonra 1 kez de buradan ilerisini görelim istiyoruz. bu kadar inadı anlamak mümkün değil.

talsuv61
23.04.2011, 11:11
En kızdığım şeylerden birisi, rakip kaleden dönen topları yakalayamamızdı. Ama dün top, direkten bize döndü (kaleci de harekestsiz ) bizim umuta geldi, ve umut boş kaleye değil de topu avuta attı. İçimden hala neler geçiyor ama senden çok Şenol hocaya kızıyorum.
Uyuyor musun napıyorsun anlamıyorum ki, Selçuk hızlıca faulu kullanıyor, topu görmüyorsun.Top direkten dönüp sana geliyor, beklemediğin için topa vuramıyorsun ama aynı pozisyonda fener golü atıyor.

Tangerine Dream
23.04.2011, 11:19
Kusura bakma Umut, benden bu kadar kardeşim...

_SaMeT_
23.04.2011, 11:21
Foseptik çukuruna düş emi..Seni dünyanın en yeteneksiz futbolcusu ilan ediyorum..Defol git bu takımdan artık..Genç yaşta saçlarım dökülmeye başladı..

bordo61
23.04.2011, 11:22
Umut yok olum git ya git

ErtuGrul
23.04.2011, 11:30
Hizmetlerin icin tesekkuler, seninle olmayacağı belliydi, ama hala bı umut dedik sabrettik, kusura bakma kardesim bendende buraya kadar, kalan son maclarda oynarsan en büyük destekçin yine ben olacağım, guzel anilarla bu kulüpten ayrılman dileğiyle.. Sene sonunda yolun açık olsun...

Tolga
23.04.2011, 11:32
Hadi savunsanıza.Nerdesiniz.Sürekli koşan parasının hakkını veren bu insanı savunsanıza.Ben hayatımda böyle rezil bir insan görmedim.O kadar söylüyorsunuz Aziz Yıldırım kaleci satın almış hakem satın almış alın size göz önünde örnek.Bende b.k atacak olsaydım Umut'u almış derdim.İlk değil bu her puan kaybında başrolda olan bir yaratığın benim hastalığına ilaç olacağı falan yok.

Bundan sonra şampiyonluğu bu mahluk getirmiş olsa bile umrumda değil.İlk 11'de gördüğüm an protestomu yapıyorum ben.Şenol Hoca falan da hikaye artık.

TuAF2007
23.04.2011, 11:35
Şimdi de yeni bişey öğrenmiş her topun üstünden atlıyor. İp atlıyor gibi topun üstünden atlıyor. Hey Allah'ım ya sen büyüksün...

Umutu kazanıcaz diye Şampiyonluk elden gidecek... Umut sen gole baya bir fransızsın. sen fransaya yakışırsın bir an önce gittt........ 7 haftada bi gol atan adammı olur be. Bayan futbol takımızın forveti senden daha teknik daha akıllıdır.Yeter artık. Güzel top oynasan kaleye şut çekipte kaleci devleşse tamam...sende hiç bişey yok...

pReN@_61
23.04.2011, 11:37
Sana kızamıyorum Umut..Golcülük başka mücadele başka, saygı duyuyorum.Elden ne gelir..

TuAF2007
23.04.2011, 11:42
Habertürk te Klose haberi var... Ah be kardeşim gelsen ne olur ki. Umut varken sen anca kulübe yada tribünde oturursun....

mizah
23.04.2011, 11:43
destekmis.. yahu destek verildigi,alkislandigi icin hocada israr etmeye devam etti.. herseye duygusal yaklasip eyvallah cekenlerdeniz maalesef.. elestirinin dozaji ligin ikinci yarisiyla birlikte artip protestolara kadar gitseydi hocada degisiklige mahkum olacakti.. en azindan koca 14 mac heba edilmezdi..hani aramizda bazi iyimser hümanist yaklasan donkisotluga soyunan taraftar kitlesi varya.. iste onlar yaksin eline kinayi.. burada umut ve senol hocanin israrindaki hatasi anlatildikca amansizca savunan birileri oldu.. gelsinler beri.. devran ve meydan sizin olsun.. siz calin siz oynayin.. bizede alkislamak kalsin.. hala seni savunanlarin olduguna göre büyük topcusun umut.. sen kulak asma bu elestirilere..arkandaki bir kac savunucunla sirala bos kaleye golleri.. yanliz sana bir tavsiye.. topa ne kafa ne ayak vur.. cünkü ayaginda,kafanda,beyninde dengesiz..dizinle daha isabetli vurabildigine sahit olduk..

Ahmet Başkaya
23.04.2011, 11:50
Bir kere de at da bizde haklı çıkalım be Umut diyelim ki bakın attı destek çıkalım . Yeter ama ya . Ben kime şimdi Umut'u savunayım ?

Top tutamıyorsun , pas veremiyorsun , adam geçemiyorsun , şut çekemiyorsun . Nasıl savunayım şimdi , şampiyonlukda gitti.

Sibel
23.04.2011, 11:51
Pes dedim artık...Olağanüstü olana dek,benden bu kadar...

Erkin Ekşi
23.04.2011, 11:55
bu dediklerinizin aynisi senol hoca icinde gecerli.

gecen hafta burda dahi senol hocayi elestirildigi icin bir cok insan ceza aldi. forum yonetimi boyle iken staddaki taraftardan aksini beklemek abes kaciyor biraz.

Elestirmek forumdaki en buyuk suc...elestirenlere edilmeyen hakaretler kalmiyor ve yoneticiler cogunlukla bu duruma sessiz kalirken aksi durumlarda ceza vermekten hic cekinmiyorlar.

Yanlisa destek olman en buyuk zarari verir takima...bunu bir anlayamadik, inanilmaz bir Biad kulturu hakim. Insallah egitim seviyesi yukselirde bu kultur yikilir gider.

Erbay
23.04.2011, 12:02
Senin getireceğin şampiyonluğa da istemiyorum artık. Gol mol atma. Kaç kere yakacaksın başımızı? 2 sezon önceki yetmedi herhalde. Bu kadar korkak bir forvetle şampiyon olmamız mucize zaten. Dün, bana top gelmesin diye dua ediyordu belki de. Kaçtı toplardan. Üstünden falan atlıyor. Sorumluluk alamayacaksan, korkaksan otur kenarda. Son maçlardaki rezil oyununa devam etti. Oyun bile değil hiçbir şey yapmıyor ki. Hiçbir şey. Topun üstünden atlaması daha iyi aslında. Top rakibe gidince rakip daha geç atağa kalkıyor. Top Umut'a gidince rakip daha erken alıyor topu. Top kontrollerinle pas atmaya çalışan bir forvet işte. Uzun toplarda 1000 tane gelse 999'unu kafayla indiremeyen bir forvet. Anca kontrol edemeyin topların arkasında koş faul yap. Topla yaptığın manevralar körüklü otobüsü andırıyor. Kaçırdığın gollere hiçbir şey demiyorum. Bu senin en büyük yeteneğin. Rahatlamışssındır bu maçtan sonra. Artık top sana geldiğinde gözlerin falan kararmaz, korkak olmazsın. Boş kaleye atamazsın son dakikalarda sanki büyük golcüymüşsün gibi pas vermeyip rezil bir şut çekiyorsun kaleye. Yok ol.

Yunus Emre SEYHAN
23.04.2011, 12:05
Aynı anı 2008 'de Erson hoca döneminde Konya maçında da yaşamıştım. Colmannnnnn sıfıra iniyor içeri mükemmel bir orta kaleci yerde kale boş boş olmasına rağmen kaleci Oğuzhan'ın üzerine vuruyorrrrrrrrrrr

2 şampiyonluğumuza mal oldu. hakkım varsa haram zıkkım olsun, gençliğimi yedin haberin olsun.

Emirhan Makul
23.04.2011, 12:05
Çok göz önünde değil diye dalga geçilmiyor ama güizanın 5 gömlek altı bir atlet , hiç bir yeteneği yok ersun yenal ve bu dönem bizi elleri ile şampiyonluktan etti 4 senedir işe yaramaz bir adam halen daha takımımızda başka birşey var bunda çok başka birşey hazırlık maçlarında bile 90 dakika oynayan bir atlet. Nefret ediyorum artık tiksiniyorum azıcık insanlığı varsa oynamak istemez azıcık.

.....
23.04.2011, 12:07
Canını yediğim yine bende değerin var ve her zaman olacak. Hüseyin e Ayman a değer verdim sana da değer vereceğim.

Kötü günde seni kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını çoğu kişi bilir. En zor zamanlarda hep yanındaydık. Bazen gözü kapalı bazen gözü açık seni destekledik.

Lakin yeter daa. Boğazımı filan geçti başımdan aştı artık.

Cidden bir insan top kontrol edemez mi ya ? Yukarda abimizin dediği gibi seni kim forvet yapmış Allah aşkına ? Koşarak bir şeyler başaracağını zannetmişim meğersem. Koşarak olmuyormuş onu anladım.

İyi niyetine kimsenin lafı yok.Teşekkür ederim ayrıca çok iyisin. Ama futbol iyi bir oyun değil. İyi olan kazanmıyor.

Senin kadar suçlu birileri varsa bu senin yerine transfer yapmayan , seni kötü günlerinde yedek kulübesine almayan Şenol Güneş tir. Hocamızı çok severiz halen daha seviyoruz ama çok yanlış işleri var.

TuAF2007
23.04.2011, 12:16
Birisi Umut Bulut'a hatırlatsın BMN de kendisi adına bi sayfa olduğunu ve biraz göz gezdirsin belki biraz utanırda ya adam gibi oynar yada hocasına yalvarıp oturur kulübede. Topun üstünden atlıyor ya yeni numarası bu... Hadi bizi sinir hastası yaptın takım arkadaşlarınıda saç baş yolduruyorsun Selçuk delirdi senin yüzünden....

Reşit
23.04.2011, 12:24
verilen emeklere yazık. Arkadas cevremle konusurken " Bu Umutla şampiyon olursak dünya tarihine geceriz" diyordum. saol umut yedirdin bana bu lafı ...

Mesut
23.04.2011, 12:26
Umut'a havalimanında moral...
23 Nisan 2011 / 12:17

Dün akşam oynanan Eskişehirspor maçının ardından Trabzon'a dönen kafilede yer alan futbolcuların oldukça moralsiz olduğu gözlendi. Kaçırdığı goller nedeniyle bir hayli üzgün olan Umut Bulut'a ise havalimanında sevgi gösterisi vardı. Umut'un yanına giden ve onu teselli etmeye çalışan bordo mavili taraftarlar futbolcunun başından ayrılmadı.
Umut Bulut, bu puan kaybının hiç hesapta olmadığını belirterek, "İstemediğimiz puan kaybı oldu. Maça aslında iyi başladık. Oyun bizim lehimizeydi. Ama ilk yarı atamayınca biraz da stres oldu. Ama bu maçın böyle bitmesi bizi gerçekten çok üzdü. Artık Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekliyoruz. Gerçekten çok üzgünüm" dedi.

Haber61

m@rdi
23.04.2011, 12:27
Sahadaki kale direkleri bile görevini yapıp gol olmasına izin vermezken sen neden görevini yapamıyorsun Umut? Niye?
Formsuzsan, isteksizsen, beceriksizsen artık her neysen karar ver ve yapman gerekeni yap arkadaş. Göz göre göre binlerce insanı kendine düşman, sana iyi dilekte(!) bulundukları için günahkar ediyorsun. Bir nevi aldığın nefes zarar şu sıralar. Farkında mısın? Değilsen bir önce farkına var.

Tolga_61
23.04.2011, 12:33
Hala anlayamıyorum Umut'a bu tepki niye?Umut herzaman ki Umut .Şimdi hata Umut amı yoksa onda ısrar edendemi?

federer61
23.04.2011, 12:36
23 Nisan 2011 / 12:17

Dün akşam oynanan Eskişehirspor maçının ardından Trabzon'a dönen kafilede yer alan futbolcuların oldukça moralsiz olduğu gözlendi. Kaçırdığı goller nedeniyle bir hayli üzgün olan Umut Bulut'a ise havalimanında sevgi gösterisi vardı. Umut'un yanına giden ve onu teselli etmeye çalışan bordo mavili taraftarlar futbolcunun başından ayrılmadı.
Umut Bulut, bu puan kaybının hiç hesapta olmadığını belirterek, "İstemediğimiz puan kaybı oldu. Maça aslında iyi başladık. Oyun bizim lehimizeydi. Ama ilk yarı atamayınca biraz da stres oldu. Ama bu maçın böyle bitmesi bizi gerçekten çok üzdü. Artık Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekliyoruz. Gerçekten çok üzgünüm" dedi.

Haber61

Eskilerin deyimiyle, alacaksın bir kızılcık deyneği ona orda bi meydan dayağı atacaksın.Allah aşkına kaçırdığı bir değil, iki değil,üç değil !!! Bir forvet bir hava topu indiremez mi yaa,sağına soluna düzgün pas veremez mi ! 13 maçta 2 gol mü atar şampiyonluğa oynayan takım forveti,biri de boş kaleye!
Ama sen de kabahat yok, kabahat bunları göremeyip seni hala oynatan hoca da !!!!

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 12:40
buca feneri yensin umut her maç 5 gol atsın şampiyon olalım.

trabzona heykelini dikelim ama bir daha oynamasın bu takımda.

.....
23.04.2011, 12:44
İnşallah bundan sonra ilk 11 de başlamaz.

Armağan Dere
23.04.2011, 12:48
Yıllar önce dediğim gibi ''Umut Trabzon'dan değnekle kovalanmalıdır''..

Gurpas
23.04.2011, 13:27
Şenol Güneş bir futbol adamıysa bu adamı 11 de oynatmaz Umut a bişey demiyorum sonuç olarak Umut un ne mal olduğunu hepimiz biliyoruz.

Gurpas
23.04.2011, 13:28
Umut tan bir delikanlılık bekliyorum ve Şenol Güneş e: Hocam beni oynatma yoksa şampiyonluktan olacağız' deme erdemini bekliyorum.

HH_52
23.04.2011, 13:37
Bir Forvetin koşmadan ziyade en önemli işleri gol atmak ve önde top tutmak. Bu iki yetenek Umut Bulutta var mı? Yok!!! Eh daha neyi tartışıyoruz.

Her ayağına gelen top 5 metre duvara çarpar gibi uzaklaşıyorsa böyle adamın Trabzonspor gibi bir takımda ne işi var?

Neymiş koşup pres yapıyormuş. Ben Afrikadan Umuttan daha iyi koşan ve pres yapan Futbolcu bulurum. Gol atarmış topu kontrol edermişine bakmam. Çünkü Umutta da bu yetenekler yok çünkü.

no NAME
23.04.2011, 13:40
burda Umut'a neden bu kadar yükleniyorsunuz ki. Dün gece olanlar ilk defa yapmadı ki Umut. Hesap vermesi gereken biri varsa saha içinde değil sahanın kenarında durandır. Buraya yazılması gereken o kadar eksiği varken onu sahaya çıkaran, hadi çıkardın sahada yokları oynadığı halde inat ve ısrarla onu sahada tutan adama gidin söyleyin söyleyeceklerinizi.
selam ve hürmetle.

ağasarlı emre
23.04.2011, 13:41
umut bak yeter artık neyini savunayım senin ulan vallahi bıktım konya denizli maçları uykularımı kaçırırken bide eskişehir maçında yaptıkların çıktı.. yok koşuyomuş napim koşmanı gol at bende insanım her hafta yeter. eğer giderrse şampiyonluk aklıma sen gelicen hemen daha seni savunmam babamınnmı oğlusun neyini savunim .. mücadele ediyomuş defansdtan top çıkarıyomuş.. boşşş.. istewrsen kalan 4haftada 1tane daha at kafamda bittin sen sene sonu güle güle..

pReN@_61
23.04.2011, 13:41
Artık yedeğe çekilmenin vakti gelmedi mi?

Punisher-61
23.04.2011, 13:44
Umut basimiza bela... Umut ne zaman oynarsa biz 10 rakip 12 kisi...

Rakiplere defans futbolcu lazi. Degil gol yemelerini umut önlüyor zaten

Deniz Tosunoğlu
23.04.2011, 13:44
Umutu yuhalamak lazim. Misal Burak :)

Saka bir yana. Umutun yedege cekilmesinden yanayim. 100uncu gol stresi demek hikayeymis..

HH_52
23.04.2011, 13:45
burda Umut'a neden bu kadar yükleniyorsunuz ki. Dün gece olanlar ilk defa yapmadı ki Umut. Hesap vermesi gereken biri varsa saha içinde değil sahanın kenarında durandır. Buraya yazılması gereken o kadar eksiği varken onu sahaya çıkaran, hadi çıkardın sahada yokları oynadığı halde inat ve ısrarla onu sahada tutan adama gidin söyleyin söyleyeceklerinizi.
selam ve hürmetle.

Yüzde yüz haklısın. Bu adamı ısrarla oynatan Şenol Güneşdir. 96 da şampiyonluğu hediye eden o ve bu senede aynısını yaptı. 9 Puanlık fark eridi gitti.

Harun CAN
23.04.2011, 13:50
Umut 14 haftada biri boş kaleye olmak üzere 2 gol attı ve sayısız pozisyonları harcadı. Peki lgimizdeki forvetlere bakalım bi :

Gökhan Güleç,Ersan MArtin, Şahin Aygüneş, Halil Çolak
CEnk İşler, Victor Mendy
Robak, Tazemeta
Angelov, İlhan Parlak
M.Yılmaz, Veysel,Tita,Djehoua,Zitouni,Necati
Makukula-Kahe-Isaac-Manucho
Pedriel-Eneramo-M.Yıldız
BAtuhan-Ümit Karan
Musatafa Pektemek- MUnunga-Ermin Zec
Ergin Keleş-Fatih Tekke-Vittek-Sestak-
Gökhan ünal-Tevfik Köse-Herve TUm-İskender-Holosko
Cenk Tosun-Julio Cesar-Ismael Sosa
Kujovic-Amrabat-Ömer Şişmanoğlu
Miller-Altidore_turgay

Bunların içinde herhangi biri Umutun yerine oynayıp o kadar pozisyona girse eminim en az atanı 5 tane atardı. Yahu şampiyon takımın forveti eğer bu kadar sıradansa suç onu besleyen şenol Güneşindir. Hoca istese adam gibi forvet de aldırırdı ama gidip Paveli istedi onu da oynatmıyo.

Şenol Güneş de sonunu getirememe korkusu var, en iyisi son 5-6 hafta kala onu yedek kulübesine alıp cesur bi antrenörle çalışmakdı. Yahu bi adam 5 kere şampiyonluğu kendi elleriyle verirmi..

HH_52
23.04.2011, 13:56
Umut 14 haftada biri boş kaleye olmak üzere 2 gol attı ve sayısız pozisyonları harcadı. Peki lgimizdeki forvetlere bakalım bi :

Gökhan Güleç,Ersan MArtin, Şahin Aygüneş, Halil Çolak
CEnk İşler, Victor Mendy
Robak, Tazemeta
Angelov, İlhan Parlak
M.Yılmaz, Veysel,Tita,Djehoua,Zitouni,Necati
Makukula-Kahe-Isaac-Manucho
Pedriel-Eneramo-M.Yıldız
BAtuhan-Ümit Karan
Musatafa Pektemek- MUnunga-Ermin Zec
Ergin Keleş-Fatih Tekke-Vittek-Sestak-
Gökhan ünal-Tevfik Köse-Herve TUm-İskender-Holosko
Cenk Tosun-Julio Cesar-Ismael Sosa
Kujovic-Amrabat-Ömer Şişmanoğlu
Miller-Altidore_turgay

Bunların içinde herhangi biri Umutun yerine oynayıp o kadar pozisyona girse eminim en az atanı 5 tane atardı. Yahu şampiyon takımın forveti eğer bu kadar sıradansa suç onu besleyen şenol Güneşindir. Hoca istese adam gibi forvet de aldırırdı ama gidip Paveli istedi onu da oynatmıyo.

Şenol Güneş de sonunu getirememe korkusu var, en iyisi son 5-6 hafta kala onu yedek kulübesine alıp cesur bi antrenörle çalışmak. Yahu bi adam 5 kere şampiyonluğu kendi elleriyle verirmi..

Bizim Taraftar akıllanmaz. Şenol Güneş bu takımın başına 4. kez gelmedi mi? Bundan önce neden yollandı. Bunu bir sormak lazım. Başarısızlıktan. Ama nedense her gelen Başkan Şenol Güneşi yine getirttiriyor bu takımın başına.
9 Puanlık fark eridi gitti.

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 13:59
bütün şehir şampiyon olamazsak vebali umut bulut'a yükleyecek. tarih böyle yazacak. iyi forvet olsaydı şampiyon olurduk

şenol güneşin 20 yıldır çıkartamadığı dersten bahsetmeyecek.

güney kore de bile son haftalarda kaçırdı şampiyonluğu. bilimsel olarak incelenebilir.

yazık aslında. umut bulut bu yükü taşıyamayacağını biliyorduk.

çokta üstüne gitmemek gerek.

yönetim ve teknik direktör daha suçludur.

Bera B.
23.04.2011, 14:03
Millet hala 100. gol stresi hikayeymiş falan diyor. Buna bir an olsun bile inanmak bence aptallıktır. Umut bu işte. Beceremedi asla beceremeyecek. Umutla şampiyon olmak çok zor. Son 4 maçta isterse 30 gol atsın şampiyon olamadıktan sonra umrumda değil. Bizimkinin hedefimiz bitince açılıp golleri sıralaması meşhurdur zaten. Ne zaman umudumuz biter, hedefimiz kalmaz Umut bey atmaya başlar. Yahu son beş maçta bir tane atsaydın be adam. bir gol ya. bir maçı da sen kurtarsaydın arkadaş. Boş kaleye atamazsın dolusuna zaten zar zor atıyorsun topu kontrol edişin için en az üç metre boş alan lazım. E arkadaş nedir bu be?

hamucera
23.04.2011, 14:24
Aynı anı 2008 'de Erson hoca döneminde Konya maçında da yaşamıştım. Colmannnnnn sıfıra iniyor içeri mükemmel bir orta kaleci yerde kale boş boş olmasına rağmen kaleci Oğuzhan'ın üzerine vuruyorrrrrrrrrrr

2 şampiyonluğumuza mal oldu. hakkım varsa haram zıkkım olsun, gençliğimi yedin haberin olsun.

dediğin pozisyonda Umut kötü vurmamıştı, hatta kalesi sağ tarafını kapatmışken sol tarafına vurmuştu ama o maçta konya kalecisi ömrü boyunca gösteremeyeceği bir performans göstermişti,

Umut bu maçta kötüydü, ama genelde Burak'ın attığı gollerin çoğunda o da vardı, bu maç için savunacak değilim ama

LÜTFEN son 4 hafta oyunculara moral vermeliyiz, psikolojik olarak bitme noktasındalar, bir darbe de biz vurursak beklediğimiz günleri asla göremeyiz, taraftarlık böyle zamanlarda kendini ortaya koymayacaksa ne zaman koyacak.

sadece 4 hafta çok şeymi istiyoruz 4 hafta sabredelim

sifuni
23.04.2011, 14:25
ya birakin gidin artik senol hocaya atmaktan yenilgi görüncümü akliniza geldi.hakem gollerimizi verseydi jajanin topu girseydi nerde olacaktiniz.

Şenol YİĞİT
23.04.2011, 14:58
ya birakin gidin artik senol hocaya atmaktan yenilgi görüncümü akliniza geldi.hakem gollerimizi verseydi jajanin topu girseydi nerde olacaktiniz.

Hakemin golleri vermesi veya Jaja'nın topunun girmesi ''Umut'un becerisiz olması'' gerçeğini değiştirmeyecekti benim gözümde.

Uğur Ö.
23.04.2011, 15:18
Adam yetenek olarak 0

Top kontrolü yok , oyun zekası yok , neyi nerede yapacağını bilmiyor , teknik değil .Allah aşkına sırf çok güçlü olduğu için midir 4 senedir oynatıyoruz bukadar mı küçük takımız

MuratJ
23.04.2011, 15:26
dediğin pozisyonda Umut kötü vurmamıştı, hatta kalesi sağ tarafını kapatmışken sol tarafına vurmuştu ama o maçta konya kalecisi ömrü boyunca gösteremeyeceği bir performans göstermişti,

Umut bu maçta kötüydü, ama genelde Burak'ın attığı gollerin çoğunda o da vardı, bu maç için savunacak değilim ama

LÜTFEN son 4 hafta oyunculara moral vermeliyiz, psikolojik olarak bitme noktasındalar, bir darbe de biz vurursak beklediğimiz günleri asla göremeyiz, taraftarlık böyle zamanlarda kendini ortaya koymayacaksa ne zaman koyacak.

sadece 4 hafta çok şeymi istiyoruz 4 hafta sabredelim
bu düşünceler takıma zarar veriyor işte. bırakın bu işleri. takımın zararına olan birşeye neden sabredip sesimizi çıkarmayalım destek olalım. takımın kötülüğünü istemekten başka birşey değil bu. ortada takım adına bir yanlış varsa eleştireceğiz bağıracağız sesimizi duyurana kadar hemde. yetersiz kalmışız ki 2. yarıdan beri devam eden yanlışlar belkide dün şampiyonluğu kaçırmamıza neden oldu. umuta destek olmak demek takımın kötülüğünü istemek demektir. umut hayatımda gördüğüm yeteneksiz futbolcuların direk başında geliyor. Trabzonspor gibi bir takımda oynuyorsun hemde sürekli oynuyorsun sadece 1 golün var 2. yarıda. gol sayısını geçtim bu maçları izliyoruz takıma oynadığı her maçta sadece zarar veriyor. zaten umut kendiside bunu kabul etti. artık zirve yapmıştı dün. futbol topundan kaçıyor korkuyor oynamak istemiyordu. sadece zarar olduğunun farkına oda varmıştı. yine umuta teşekkür ediyorum zarar verdiğinin farkına varınca oynamak istemiyor sahada bunu gösteriyor. umuttan daha suçlu birisi varsa oda şenol güneştir. o haftalardır görmesine rağmen ısrar ediyor. yanlışları yüzünden 2. yarı zar zor stresle kazanıyorduk dün ise kazanamadık. umutu oynatmasının sebebi futbol içinde aranamaz cevap bulunamıyor çünkü. şenol güneş umutu neden oynattığını çıkıp açıklamak zorundadır!

talip yavuz
23.04.2011, 15:27
umut seni eleştirmekten sıkıldım için sana söyleyecek söz bulamıyorum umarım bi gün beni çok şaşırtacan bişey yaparsın...

FC-ST-PAULI-61
23.04.2011, 15:30
Almanyada 3. Ligde bile oynayamaz.Insallah kurtuluruz senden

Sibel
23.04.2011, 15:32
O da suçlu.Ama 'tek suçlu' o değil.Bunu unutmayın.

TSelif
23.04.2011, 15:35
Umut bak belki farkında değilsin ama şu anda tüm pislikler bizimle uğraşıyor taa başından dibine kadar .. herkes el birliği ile önümüze set çekiyor..
Yahu az akıllı ol da az oyna .. bulduğu at sen . Birini iptal eder ikisini iptal eder üçünü eder ... ama sen at gol sayılana kadar at ....

SEDER
23.04.2011, 15:35
bu maç 11de başlarsa taraftar fena yuhlayacak demedi demeyin..hala umut bulutu savunanlar var..bazıları umutun akrabası onu biliyoruz ama diğerleri ni anlamak zor.evet sezon başından beri söylediğimiz şeyi yavaş yavaş yaptı umut..bizi şampiyonluktan etti.kimse ona buna hakeme, aize suç bulmasın.tek suçlu var oda umut ve onu ısrarla oynatan şenol gübeş.bu adamı alacak olan takımın aklına edeyim..bunu bize kakalayan menejerinde allah belasını versin..

DeAgLeMaNyAq
23.04.2011, 15:47
Her maçta forması garanti olan birini yerin dibine soksakta bize fayda etmez. Dengesiz Teo efendi hala takımda olsaydı şimdi Umut'un attığı gollerin 2 katını atardı. Umut'ta formayı zor görürdü...

alierhan
23.04.2011, 16:01
hiç bişeye kızmadım jaja nın direkten dönen şutundan sonra daha müsait durumdaki colmana bırakmayıp pozisyonun içine etmesine dellendim. bu takımda senin gibilerin yeri yok, tamam üzerinde baskı var ama sırf bu yüzden bu takımı şampiyonluktan etmeninde elle tutulur yanı yok... yazıklar olsun seni savunduğum günlere...

leavemealone
23.04.2011, 16:02
Macta 4 kere sacma sacma topun üstünden atladiya.. deli ettin beni bitirdin beni umut..
Seninle sampiyonluga oynamamiz zaten mucize..
Olmuyor arkadas olmuyor..
Yeteeeeeerrr artik demek istiyorum..
Ulan ne kadar bahtsiziz.. golcümüz umut..
28 yil umut 28 yil.. Bu kadar yaklasmisken hakkin yok böyle salak sacma kacirmaya/oynamaya..
Sampiyon olsakta olmasakta seni artik ilk 11 de görmek istemiyorum..

Punisher-61
23.04.2011, 16:08
Stress falan degil bu adam beceriksizin tekii ne anlar golden...

Ama suc onda degil onu sahaya sürende...

yigits
23.04.2011, 16:28
Futbolda adalet istiyorum arkadaş adalet! Azcık adalet varsa Fener de Guiza'yla oynar! :)

ThePatriot61
23.04.2011, 16:47
Yetenek düsmani sezon sonu defol git artik nereye gidersen git. Adam bizi 2 sampiyonluktan edecek hala destek diyorlar. Artik Pawel oynayana kadar mac bakmam sirf bu adamin yüzünden. Sinirden basim öyle agridi ki Allah belani versin!!!!

Anıl Caner
23.04.2011, 17:11
bu başlığı okudukça trabzonspor zaten şampiyon olmasın diyesim geliyor. yazık valla.

Jackdaniels
23.04.2011, 17:11
Alex denilen adam sahada bitarafını kaldıramadan bu ligde 19 gol atıyo ve sen bi yarış atından daha fazla koştuğun halde sadece 10 goldeysen demekki bu iş koşarak diil aklını kullanarak oluyo her zaman demişimdir futbol yeteneğin yanı sıra akıl oyunudurda sende bu ikiside yok kardeşim kusura bakma Fransada başarılar.

Erbay
23.04.2011, 17:57
Son 14 maçta 2 gol atmış. O gollerden biri de, hani şu Umut Teofilo'ya pas vermeyince Teofilo için "Bu golü atması bir şey ispat etmez" türden eleştirilerin olduğu türden bir pozisyon. O pozisyonda Burak golü rahatlıkla atabilirdi mesela. Daha önce çok eleştiriliyordu ama şimdi öyle böyle değil baya formsuz. Forvet oynamıyor falan denilecek eminim ki ama o kaçan goller hep kalenin ağzından kaçıyor nedense.

İlker ToSun
23.04.2011, 18:03
Bu sayfaya yazı yazıp Umut'u hakaret edecek derecede eleştirip Şenol Güneş başlığına hiç uğramayanlar veya burada Umut'a adeta sövüp dönüp öbür tarafta Şenol hocayı övenler

size bir sorum var

sizde hiç adalet duygusu veya hiç vicdan yok mu ?

veya oynatılması konusunda Umut'un Şenol Güneş'in kafasına silah dayadığı ana mı şahit olduğunuz için böyle davranıyorsunuz ?

Umut bas bas bağırıyor "bende tek katlık çimento bile yok millet bakın görün"

Şenol hocada "ben bu malzemeyle gökdelen yaparım gökdelen, yaptım olacak" diyor

ve sizler burada toplanıp Umut'a laf söylüyorsunuz ha

tek kelimeyle

ayıptır !

kendimden alıntı yapmayı sevmem ama, hal ve gidişat aynı olduğu için yinelemek lazım ...

umut'un günahı ne ?

Ali Tunahan Güllü
23.04.2011, 18:13
bütün şehir şampiyon olamazsak vebali umut bulut'a yükleyecek. tarih böyle yazacak. iyi forvet olsaydı şampiyon olurduk

şenol güneşin 20 yıldır çıkartamadığı dersten bahsetmeyecek.

güney kore de bile son haftalarda kaçırdı şampiyonluğu. bilimsel olarak incelenebilir.

yazık aslında. umut bulut bu yükü taşıyamayacağını biliyorduk.

çokta üstüne gitmemek gerek.

yönetim ve teknik direktör daha suçludur.

Aynen katılıyorum tamam Umutunda suçu var ama sen doğru düzgün transfer yapmazsan aman çok para harcayalımda ne olursa olsun mantığıyla transfer yaparsan Umuttan gol beklersin..
Suç Umutta filan değil suç Başkan ve Şenol Güneştedir.

Bekir
23.04.2011, 18:16
Sadece Umut'u eleştirip; Sadri Şener'e,Şenol Güneş'e laf dememek,savaşlarda tek suçlu askerleri göstermek gibi saçma bir durum...

Tamam Umut kötüdür,2. Ligde yedek kalıcak kapasiteye bile sahip değil benim gözümde...

Ama çıkıp da Hakkımı helal etmiyorum demek hakaret etmek yerine,Bu takımı Umut'a muhtaç eden zihniyeti eleştirin...

2 gün önce Trt'de Sadri Başkan ''Miller ile anlaştım,Şenol Hoca ve izleme komitesi istemedi Pavel'i aldırdılar'' dedi..

Ya başkan yalan söylüyor ya Şenol Hoca Umut ile şampiyon olabilceğimizi düşündü,Umut burda eleştirilicek en son kişi..

mizah
23.04.2011, 18:29
Sadece Umut'u eleştirip; Sadri Şener'e,Şenol Güneş'e laf dememek,savaşlarda tek suçlu askerleri göstermek gibi saçma bir durum...

Tamam Umut kötüdür,2. Ligde yedek kalıcak kapasiteye bile sahip değil benim gözümde...

Ama çıkıp da Hakkımı helal etmiyorum demek hakaret etmek yerine,Bu takımı Umut'a muhtaç eden zihniyeti eleştirin...

2 gün önce Trt'de Sadri Başkan ''Miller ile anlaştım,Şenol Hoca ve izleme komitesi istemedi Pavel'i aldırdılar'' dedi..

Ya başkan yalan söylüyor ya Şenol Hoca Umut ile şampiyon olabilceğimizi düşündü,Umut burda eleştirilicek en son kişi..

yukaridaki baskanin aciklamasi dogruysa bu vahim bir durumdur.. miller gayet iyi bir golcü.. son vuruslari basarili bir golcü.. buna ragmen paweli istediysen millerden cok daha faydali olmali.. yani millerden iyi olmali..o zaman oynatmamakla en büyük yanlisi yaptin hoca.. egerki millerden daha kötüyse sana yapilan daha iyi bir teklif olan milleri neden aldirmadin.. adam Türkiye ligine yeni geldi ve istatistiklere göre ortalama her iki macta bir golü var.. aslinda sadri baskan bu aciklamayla sucun kendinde olmadigini ima etmis.. yani hocayi sorumlu tutmus..bu aciklamanin su son zamanlardaki gol kisirliginin ardindan gelmesi ilginc.. yani pawelin yedekliginin ve umutun sürekli oynatilisinin yogun elestirildigi bir dönemde sadri baskan gercekleri aciklama mecburiyetinde hissetmis kendini.. bu durumda sorumluluk tek kisidedir o halde.. ne zaten becerisi sinirli olan umutta,nede elinden geleni yapmaya calisirken hocanin engel olmasiyla hocanin tercihini kaale alan sadri baskanda.. milleri istemeyip yerine paweli tercih edip onuda yedege hapsederek umuta her defasinda oynama firsati veren seno hocadadir bu sorun.. ben bu aciklamalardan bunu anliyorum.. taraftarimiz ne anliyor onu bilemem..

Keleşoğlu
23.04.2011, 18:46
umut'un yaşadığı 101. gol stresi. kolay değil anlayış gösterelim!

OZDEN61
23.04.2011, 18:47
Umut sadece bu mactamı beceriksizlik yaptı. kac senedir bizde oynuyor, kac mac oynamıs sadece bu macmı. hayır degil. adamın becerisi bu. bu beceriyi senelerdir göremeyen ve iyi bir oyuncu almayan yönetimin sucu yokmu, elinde fazla alternatifi olmayan hocanın sucu yokmu. en büyük sucta taraftarda. taraftar ne zaman bir şey verdiki bir şey hakediyor. 3-4 aydır bu taraftar profili yüzünde maca gitmiyorum. sürekli küfür, sürekli dalga gecme, sürekli aşağılama. umut yönetim ve hoca tarafından sürekli taraftarın önüne atılıyor. yediği hakaretler psikolojisini bozmus, baskı üstüne baskı. burda umuta hakaret edip onun yarısı kadar adam olmayanlar bu lafları kendiniz yeseniz ne düşünürsünüz. en basitinden küfürü gectim "ulan" yazılıyor, birinize burda ulan yazılsa tepkimiz ne olur. umut un adamlıgı tartısılmamalı, futbolculugunda beceri eksik belli. bunu 5 senedir yönetim görmüyormu. hocalar görmüyormu. burda asıl suclu yönetimdir. bazıları eleştirmeyelimmi diyor, eleştiri arkasına sıgınıp basıyor hakareti. yok eksikliği görüp yazmayalımmı diyorlar, yazsan ne takımda ne görevin varda ne yi değiştirecen. eleştiri yeri burası değil yönetim kısmına yapalım. yapalım ama zamanınında 4 hafta sonraya saklayalım. 96 da böyle yaptık, takım üstünde bir baskı oluştu. bu şehirde her zaman baskı var. bir kere bütün sezon zabredelim, takım taraftarın arkasında oldugunu bilsin. ama yok, ben futbol ulemasıyım edasıyla bir mac yattara, bir mac burak, bir mac engin, bir mac tayfun, ..... daha kimler var kimler yuhlanamadımı.

şehir olarak dezavantajımız var. avrupa görmüş bir oyuncu burda sıkılır. adamlar alışmışlar avrupadaki gibi rahat yaşama ve sosyal ortama. forumda teo ya rastlamıştım yanında eşi, çocugu ve ya kaynana yada anne geziyorlar. bi fotograf cekelimmi, ok dedi. yanda toplananlar hemen "vay be eşi de ne güzelmiş" ( ben biraz kibar yazdım) bakın sosyal yaşamımıza. bu yüzden yıldız bir oyuncu beklentimiz olmasın. hem pahalı hemde adamın standartlarını karşılayamayız. bunu yapamayan yönetim ne yaptı, sarıldı umuta. umut hep taraftarın önünde. beceri eksik, ama kac hoca gecti hala ilk 11 de. sebep?

şimdi suc umutunmu, taraftarınmı, yönetiminmi, hocanınmı?

Mehmet Yusuf
23.04.2011, 18:50
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&hid=91167

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=2&hid=90070

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=2&hid=89380

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=3&hid=88856

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=4&hid=88082

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=5&hid=87175

bunlar benim bulabildiklerim. daha onlarca böyle kaçırdığı pozisyon vardır eminim.
fazla söze gerek yok bu videoları izledikten sonra. her şey yeterince açık.

İlker Akçay
23.04.2011, 18:51
Senden tek birşey istiyorum Umut..Sene sonunda git bu takımdan sana ettiğim küfürler yüzünden ben cehenneme gidecem seninde kulağın sürekli çınlayacak...Şu ana kadar sana tek bir kötü kelime yazmadım bu sayfalarda ama yeter artık da bizde insanız..Boş kaleye at bee bari boş kaleye...Hayattan bezdirdin beni..

Armağan Dere
23.04.2011, 18:59
Görende sanacak Umut bizim yüzümüzden bu hale düştü..Sanki Şota gibiydi oldu şimdiki gibi...100 gol stresi dediniz o güzelliği de yaptı takım arkadaşı ona...Bursa maçında o pozisyonu kaçırdı diye o taraftar onu alkışladı vs..daha ne gibi bir büyüklük istiyor paşa hazretleri..ha bu arada Umut'un burayı okuduğunu sananlar var mı gerçekten?

tayfa_61>34
23.04.2011, 19:12
Taraftarın gözünde hem kendi kredini, itibarını yitirdin hem de şampiyonluk umutlarımızı bitirdin !!! İyi-kötü anıların oldu onları da yitirmeden sezon sonunda bırak bu camianın yakasını...

Emirhan Makul
23.04.2011, 19:35
Yeteneksiz geldi yeteneksiz gidecek ama jübile yaparak acıtarak ağlatarak kim bilir kaç şampiyonluğumuzu daha yiyerek gidecek onu Ankaragücünden aldığımız güne lanet olsun.

Ahmet KESKİN
23.04.2011, 19:52
ben umut un yerinde olsam bu kadra sevgiyle ve beklentiye cevap veremezsem kendimi evin tavanına asardım... kendini as demiyorum ama git burdan yeter artık...

hamucera
23.04.2011, 19:53
Umut iyi değil kabiliyet 0 yazanlar var. İyi Güzel

Peki kabiliyet yetenek kimse var Engin;

Engin ne yaptı yaptıkları saymakla bitmez, hele son yaptığı affedilir cinsten değil, peki Umut ne yaptı,

Kendinden habersiz satıldı.Avrupa hedefi her Türk oyuncuda olduğu gibi Umut'tada var, hocası sana ihtiyacım var gitme dedi, hiç sorun etmeden kaldı,oynamadı sorun çıkarmadı, yemediği küfür kalmadı, çıktı elinden geleni yaptı. Bu güne kadar bir kez olsun sorunlarla anılmadı.

Karısını dövdü haberi çıktı herkes burada gelip Umut'a salladı ama sonra yalan olduğu ortaya çıktı o sallayanlardan kaçı özür diledi. Umut son vuruşları iyi olan bir oyuncu diyemiyorum, çünkü son vuruşları iyiydi, ama şimdi eksikliği var, sırf Umut'u eleştireceğim diye burayı sık kullanılanlara ekleyip foruma girer girmez buraya yazanlar var.

Umut Trabzonspor oyuncusudur, hataları sadece kişisel yeteneklerinin eksikliğinden gelen oyun içindeki hatalardır, lugano,emre,ayhan denen karaktersizler gibi olup oynaması içinize sinermiydi, kimse evet demesin, Trabzonspor gibi bir takıma karaktersiz oyuncu istemem diyor herkes. Ben Umut'a her zaman destek verdim, yine vereceğim, eleştirdim de eleştireceğim de yine,

dün topların üstünden atlamasını ilk defa bu maçta gördük, ben bunun öylesine yapılan bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu çalışılmış birşeydi, yoksa 5 sezondur yapmadığını neden bu maçta bu kadar denesin ki, Umut'u eleştirmezsek takıma ihanet edermişiz, neden ihanet edecekmişiz 4 hafta sabretmek neyinizi eksiltir.

hafta boyu idmanlar yapılıyor değişik alternatifler değerlendiriliyor. jaja yedek takımla çalıştırıldı diye çalışmanın devamına katılmayıp soyunma odasına gidiyor, Pawel her idmanda var, peki bu idmanlarda çok çalışan isteği olan mı maçta kadroya yazılıyor yoksa bu istek gözlerinde olmayan mı ? Umut Şenol Güneş'e beni oynat diye diretiyor mu ? Kadroyu kuran bir teknik adamımız var iyi veya kötü inandığı daha iyi olduğunu düşündüğü oyunculara forma veriyor. ben sadece sabretmek gerektiğine inanıyorum, Jaja'nın Burak'a vermediği pozisyon nasıl gelişti, Umut pres yaptı, geçen seneki gs maçındaki gol yine Umut pres yaptı, Burak'ın attığı gollerde ters koşu yaparak alan açarak Burak'ın gol atmasında faydalı oldu. Ama malesef ki bunlar görülmez çünkü Umut golatması beklenen bir kişi.

bir oyuncuyu sadece attığı gollerle değerlendirmeyelim lütfen, evet Umut gol atması gereken bir oyuncu ama daha iyisini almayanlara ne demeli

DeAgLeMaNyAq
23.04.2011, 20:06
100.gol stresi medyanın malzeme sıkıntısından ürettiği koca bir balondu. Pek sevmesekte bunu en başta Mustafa Denizli dile getirdi....

bahadır2561
23.04.2011, 20:08
Bide 30 metreden şut çekiyor yaa sen kimsin senin neyine şut çekmek kahraman olacak beyimiz salıverin küçük enişteyi

Canberk
23.04.2011, 20:45
rakip takım ceza sahası içine bir ağaç diksek dalına budağına çarpar gol girerdi yazılmıştı buraya bi aralar...

Tekrarlanması gerekir,gerçekten bıktırdın artık...

mete61bordomavi
23.04.2011, 20:53
Bir ornek!
Umut Bulut ve Fatih Tekke!
İki forvet!
İkisini de izlerken heyecan yapmıyorsunuz!
Cunku biri nasılsa kacıracak diye heyecan yapmıyorsunuz diğeri ise nasılsa atacak diye heyecan yapmıyorsunuz!
Elbette bu saatten sonra Tekke gelsin demiyorum ama bir forvet nasıl olur burdan anlasılıyor rahatca!
Bize gol atarken heyecan yaptırmayacak forvet lazım!
Ulan bu sefer atacak galiba diye bekleyecek ne derman ne hal ne de moral kaldı!

Bıyıklıoğlu
23.04.2011, 20:54
Gözlerim ne zaman Fatih yazılacak diye bekliyordu...

Tebrikler... :alkış::alkış::alkış:

mete61bordomavi
23.04.2011, 20:57
Gözlerim ne zaman Fatih yazılacak diye bekliyordu...

Tebrikler... :alkış::alkış::alkış:
Tesekkürler!
Kaptanımın sultanımın adını bu sayfada anmak benim icin büyük sereftir!

Bıyıklıoğlu
23.04.2011, 21:02
Asıl şeref Dozer Cemil'lerin çıktığı bu kulüpten,bu kişinin de aynı güzellikte hatırlanamamısıdır...

İsmi geçtiğinde senin aklına iyimser gelir,benim aklıma ise "Ben hepsinden Trabzonsporluyum." "Türkiye'de Trabzonspor'dan başka bir kulüpte oynamam." sözleri gelir...

federer61
23.04.2011, 21:08

bunlar benim bulabildiklerim. daha onlarca böyle kaçırdığı pozisyon vardır eminim.

Kardeşim emeğine sağlık,Umut bu linklerden daha güzel anlatılamazdı :alkış::alkış::alkış:

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 21:13
Bide 30 metreden şut çekiyor yaa sen kimsin senin neyine şut çekmek kahraman olacak beyimiz salıverin küçük enişteyi

dk kaçtı bilmiyorum ama eskişehir maçında uzaktan bir şut çekti..

5 metreden atamayan umut bulut ordan mı atcan dedim top nerdeyse kaleyi bulmayacaktı..

Bıyıklıoğlu
23.04.2011, 21:31
şaşırmıştım hala savunmuyorlar diye,çok geçmeden tekrar başlıyor gibi..

Göz var,nizam var...

Savunan bir kelimemi bana söyle,bu foruma bir daha girmeyeceğim.

Sadece neden hala Fatih deniyor ona karşıyım ben.

Anladın mı?

Canberk
23.04.2011, 21:32

Ellerine sağlık Mehmet bunlar herşeyi özetliyor zaten...

Cem Akyüz
23.04.2011, 21:36
Tekke ismini bu başlığa yazmayın lütfen.Yönetimin onu bin bir türlü oyunlarla transfer etmediğini hepimiz biliyoruz.Beşiktaş'a gitmesi yanlıştı evet bunada lafımız yok.Ama Tekke 10 tane umut eder bunu bilelim.Zaten bu sene attığı bir gol var ki alayına trivela demiştir.Keşke şu anda forvette umut değil de Tekke oynasaydı.Neyse "KAPTAN" kadıköyde oynarsa gerekeni yapacaktır

talsuv61
23.04.2011, 21:42
Dün kaçırdığın golde, durmuş jajayı seyrediyorsun, hiç düşünmüyorsun ki ben daha müsaitim bana pas verebilir. Gerçi düşünseydin gene bişe değişmeyecekti. Topu ya avuta ya kaleciye atarsın.Anlamıyorum niye böylesin pas vermeyi biliyorsun ama kaleye vurmaya geldi mi tuhaflaşıyorsun.
A.Gücündeyken attığın golleri izledim, hayret ediyorum o golleri nasıl atmışsın. Şimdi boş kaleye atamıyorsun.

limpb82
23.04.2011, 21:50
gittiğin gün trabzonsporun bayramıdır umut bulut...bu saatten sonra şenol hocaya söyle ki hocam ben oynamayacağım de kendin için değil bu taraftar için söyle...psikolojimizi bozdun artık...

h@msi61
23.04.2011, 21:51
Umut bizi fazlasiyla yordun. Verdigin mucadele saygiyi haketse de sezonun ikinci yarisinda kacirdiklarinla bizi ikinci kez sampiyonluktan etmis oldun....

Samet Türkmen
23.04.2011, 21:54
Ben Umut'u çözdüm. Şenol Hoca'ya istatistik tutuyor saha içinde. Futbolcuları yakından takip etmek için iyi bir fikir. Online oyunlardaki adminlere benziyor. Hızlı koşar, çok zıplar ama adam vurmaz. Sadece izler.

esra61
23.04.2011, 22:00
umut sana inancım varda ama işte.....tamam koşuyorsun sahada ayak basmadık yer bırakmıyorsun amaasıl görevin olan golü bir türlü atamıyorsun.hadi desem top gelmiyo atamıyo,aksi gibi bütün toplar senin önüne geliyo ama olmuyo yha olmuyo biizde kahrediyosun kendinide.seviyoruz seni,inanıyoruz sana ama 7 ye giderken bu pozisyonları kaçırırsan hiç mazur göremeyiz seni.....

GULER
23.04.2011, 22:12
Sozlesmesi gecen sene uzatilmis. Anlasilan seneye de bu adama mahkum kalacagiz. Fatih Tekke gibi bir kral golcumuz agucunde oynuyorsa, ayni zamanda Umut gibi yeteneksizin yeteneksizi sampiyonluga oynayan bir takimda top kosturuyorsa bu isde ciddi bir sakatlik var.

bahadır2561
23.04.2011, 22:15
arkadaşlar destek biraz lütfen

Kereşenli
23.04.2011, 22:24
Ne desteği ya? Destek destek. Nereye kadar destek ya? Ben hayatımda Umut kadar yeteneksiz bir futbolcu görmedim. Akıl var mantık var arkadaş. Adam kalkmış 40 metreden şut çekiyor. Sen kimsin ya? Üstelik çektiği şut da şut olsa. Topu yerden kaldıramadı bile. Alanzinho'nun şutlarından bile güçsüz idi. Sonra olur olmaz yerlerde topun üstünden atlamalar, duran top organizasyonunu bozmalar falan filan. Sonra kalkmış bir de bu adamı savunanlar var ya. Valla anlayamıyorum. Neymiş Umut koşuyormuş.

Ahmet Başkaya
23.04.2011, 22:41
Ben karışmıyorum artık , kimseye eleştirmeyin destek verin demeye yüzüm yok .

Mehmet Zeki
23.04.2011, 22:43
Sampiyonluk golunu bu adam atacak ; )

Canberk
23.04.2011, 22:47
Ben karışmıyorum artık , kimseye eleştirmeyin destek verin demeye yüzüm yok .

Haklısın kardeşim..

Mehmet çok beklersin :D

bangkook_61
23.04.2011, 22:47
Umut'u bu takımın forveti olarak hiç görmedim ama hiç buraya gelip kötü yazı yazmadım. Destek olmak lazım bu sene önemli bir sene diye. Ancak artık olacak gibi değil. Umut artık topa bile vurmuyorsun üzerinden atlıyorsun sürekli. Özgüven eksilerde artık. Rica ediyorum Hocaya git bu hafta dinleneyim de. Haftaya yine kaçırırsan o tribünlri düşünemiyorum. Bunu bize yapmaya hakkın yok. Şampiyonluğa giden Trabzonspor oyuncusunu ıslıkladı diye haber yaptırtma ne olur.

ibrahim
23.04.2011, 23:03
O pasi Buraga vermeyip golü kaciran Jajanin hicmi sucu yok?

Cevremde herkes takti agzina -fenerde niang bizde umut, beceriksiz Umut, Umut futbolcu degil, Umut golcü degil- laflarini.

Sanki Umut golcüdür diyen oldu. Sanki bu güne kadar Umutun golcülügü bizi buralara getirdi.

Umut bu takimin golcüsü degil dinamosudur. Umut rakip takimin belalisidir. Umut yerinde durmaz, rakibin bas agrisidir. Umut sahada canini disine takar, sahada elini kolunu sallayarak gezmez. Kimse bana Umutun hic katki yapmadigini söyleyemez!

DePaR
23.04.2011, 23:03
Gaziantep maçında olası bir kötü oyunda büyük ihtimalle ıslıklanır e hak ediyorda 13 maçta 2 gol ve 27 yıldır beklediğimiz şampiyonluğun kaçması, ama sonra birileri daha ıslıklanmalı devre arası gol-ata-cak bir forvet takviyesi yapmayanlar:mad:

Utku61
23.04.2011, 23:22

Sezon başından beri niye bilmiyorum ama seninle aynı görüşteydim ..: Dünden beri bu yalana kendimi bile inandıramıyorum :)

Yunus Emre SEYHAN
23.04.2011, 23:38
Ve annem kalk oğlum sabah oldu okula geç kalıcan dedi.

Ancak rüyanda görürsün.

Cafer Bulur
23.04.2011, 23:45
Artik yeter,bize cektirdigi iskenceler yeter.

Sezon sonunda gitmeli,bu takima yakismiyor bu formayi haketmiyor.

Mustafa Ayazoğlu
23.04.2011, 23:50

Yılmaz Erdoğan'ın Vizontele bir repliği aklıma geldi,

Zeki Müren'de bizi görebilecek mi?

Mesut AKYILDIZ
23.04.2011, 23:54
Umut'un takıma faydalı olmak adına samimiyetinden birçok arkadaşım gibi benim de zerre kadar şüphem yok ama iş Trabzonspor'un forvetinin sahip olması gereken özelliklere gelince Umut çok net bir şekilde sınıfta kalıyor ve bu çalışılarak kazanabilinecek bir vasıf olmadığı için sezon sonu puan durumumuzdaki yerimiz ne olursa olsun yolların güzel bir şekilde ayrılması iki taraf için de hayırlı olur diye düşünüyorum...

hamit008
24.04.2011, 00:33
Umut'a sövmek bu saaten sonra sacmaliktir, cünkü umut 5 senedir hep böyleydi, tamam yeni geldiginde ilk 2 sezon iyidi, ama o zamanlar Trabzonspor eski günlerine gelmemişdi pek göz önünde degildi, kapasitesi o zamanlardan belliydi ama, simdi iş işten gectikten sonra umuta kizmak anlamsizdir bu 5 sezon icinde birak yedek kalmayi kadroya bile girmeyecek bir adam (hatta direk külüpten gönderilmesi gereken adam) halen bu sampiyonluga oynayan takimda ilk 11 oynuyor komedi gibi, biz bunlari cok önceden söyledik yeterli olmadigi belliydi ama artik gec, sonuna kadar katlanacaksiniz umutta kusura bakmayin, yada top ona gelince sadece gülüp gecin

hamucera
24.04.2011, 00:38
Umut'un takıma faydalı olmak adına samimiyetinden birçok arkadaşım gibi benim de zerre kadar şüphem yok ama iş Trabzonspor'un forvetinin sahip olması gereken özelliklere gelince Umut çok net bir şekilde sınıfta kalıyor ve bu çalışılarak kazanabilinecek bir vasıf olmadığı için sezon sonu puan durumumuzdaki yerimiz ne olursa olsun yolların güzel bir şekilde ayrılması iki taraf için de hayırlı olur diye düşünüyorum...

ben aksini düşünüyorum. Umut'un iyi niyeti ve takıma katkı yapmak istemesini tartışmaya gerek yok doğru. Ancak gönderilmesi yerine her zaman kullanılabilecek bir silah olarak takımda tutulmalı. Ama kesinlikle çok iyi bir golcü almalıyız. Burada Umut'u savunanlarda bunun aksini söylemiyor. Çok iyi bir golcü almamız Umut'a da olumlu yansıyacaktır.

Diğer bir konu şampiyonluk takım çalışması gerektirir. Ne kaleciye nede sadece forvete bağlıdır. Muhakkak ki bu yolda atanın ve tutanın iyi olacak. Tutanımız çok iyi ama atanlarımızın aynı şekilde olduğu söylenemez.

bjk şampiyon olduğu zaman sadece forvetleri gol atmadı, hatta o takımın forvetlerinden çok gol atmıştı Umut. Ama ne varki gol olarak sadece forvetleri değil orta sahaları da gol atıyordu.Yusuf,Ernst ve diğerleri.

peki rakip fenerbahçe de forvet mi taşıdı takımı yoksa orta saha mı. Alex 19 gol atmış forvet oyuncusu mu, hele gs ye attığı kafa golü. Bizim orta saha oyuncularımıza bakalım, Selçuk-Colman-Alanzinho ve diğerleri ne kadar katkı sağladı gol olarak. Evet belki onla golcülere destek verdi ama sadece golcüye destek top atmakla yetmiyor.

İlk yarı neden o kadar rahat oynayıp çok gol atıyorduk. Çünkü takım olarak çok iyiydik. Herkes iyiydi. orta saha daha iyi destek veriyordu, puan farkı da açılınca rahat oynuyorduk. Ama şimdi puan farkı kapandı orta saha yoruldu, alternatif sıkıntısı var. fenerde kenardan gelen her oyuncu inanılmaz katkı yapıyor, ama bizde sadece Alanzinho'nun katkısı üst derecede.

Benim demek istediğim iş sadece Umut'ta bitmiyor, evet Umut yetenekleri kısıtlı, gol atamama baskısı muhakkak var, sen golcü olarak oynuyorsun ve herkes senden gol bekliyor, atamadıkça sıkılıyorsun ve uzaktan deniyorsun. Ama Umut'un değişmez olması onun suçu değil ki. Takımda Baroş gibi bir oyuncu olsa veya niang gibi Umut 11 demi çıkacaktı. Teo varken 11 demi oynuyordu.

Teo gitti ve golcü özelliği olan kaç oyuncumuz kaldı. Bunun suçlusu da mı Umut, ilk 11 de oynarken takımı yüz üstü bırakıp giden Teo'yadamı umut sebep oldu. Şampiyonluğun gitmesinin sorumlusu Umut'tur sözü çok ağır, biz bu sene Şampiyon olacağız inşallah o golü ister Umut atsın ister başkası atsın. Ben Trabzonspor forması giyen her oyuncuyu herkese karşı sonuna kadar savunurum. Eleştirsem de bunu hakaret ederek yapmam

Bekir
24.04.2011, 01:15
Gece gece bir yerde Emenike'yle ilgili video gördüm,aklıma sen ve dün geldi,bir kez daha hayata küstüm :(

Ömer TOPAL
24.04.2011, 01:26
jaja vurdu farklı auta gitti buragın önüne salsa belki gol olabilirdi diye bir yazı göremeden hiç bir yerde 7 den 70 herkez umutun bir şutuna takar olmuş...saten annesi dedi oglum vur uzaktan papuayenigine adına attıgın gol o takıma puan kazandıracak...siz tv karşısında duramıyorsunuz bu adamlarda insan, kolay iş degil yaptıkları hiçbirinin niyeti art degil...eleştiren adamı anlarımda küfüre hakarete karşıyım...nedir bu ya zivanadan çıkıyoruz bi maçta..İyisini almayana oynatmayana sallayın bu adama degil...Bende istiyorum leblebi gibi gol atacak bir forvet ama o kişinin olmayısı umutun suçu degil...He yine destekliyorum ve destekleyecegim..şampiyonluk golu bu adamdanmı gelir..sampiyonluk ayagındanmı kaçar bilemem...Benim işim son 4 haftada desteklemek sadece umutu degil hepsini..

dipnot: eses maçından sonra şüpheyle baktıgım şampiyonluk ihtimali dahada yükselmiştir....!

Canberk
24.04.2011, 01:32
Gece gece bir yerde Emenike'yle ilgili video gördüm,aklıma sen ve dün geldi,bir kez daha hayata küstüm :(

Ben paylaştım nihahahhahaha :D

Ömer abi seviyorum seni :D

Adem Erdoğan
24.04.2011, 02:25
Herşeye rağmen. Adamsın.

Seyfi_B
24.04.2011, 03:16
Umarım yedek başlar kalan maçlara artık. Pawel'e katlanmaya razıyım.

Sefa
24.04.2011, 04:50
Maçta değil 100 metre engellideydi topun üstünden atlaya atlaya bi hal oldu harbi atletmiş bunu anladım..

manomat
24.04.2011, 06:29
Umut'u seyretmekten sahsen biktim, bir tek Senol Günes bikmadi. Bi cezali duruma düsse de kurtulsak sundan. Bir kere de Umut'suz oynasak ne olur..Sampiyonluk gitti, Senol Günes inadindan vazgecmiyor. Bu adamim hicbir özelligi kalmadi daha ne diye oynatilir anlamadim

Hüdai Pervaneli
24.04.2011, 06:40
Umut Allah Askina Bi git Nolursun nere gidiyorsan git

ozturk
24.04.2011, 09:24
İnşallah seneye seni takımda görmeyiz.

Asi Çaykaralı61
24.04.2011, 09:47
Haydi Umut at artık gollerini göster kendini

limpb82
24.04.2011, 10:06
O pasi Buraga vermeyip golü kaciran Jajanin hicmi sucu yok?

Cevremde herkes takti agzina -fenerde niang bizde umut, beceriksiz Umut, Umut futbolcu degil, Umut golcü degil- laflarini.

Sanki Umut golcüdür diyen oldu. Sanki bu güne kadar Umutun golcülügü bizi buralara getirdi.

Umut bu takimin golcüsü degil dinamosudur. Umut rakip takimin belalisidir. Umut yerinde durmaz, rakibin bas agrisidir. Umut sahada canini disine takar, sahada elini kolunu sallayarak gezmez. Kimse bana Umutun hic katki yapmadigini söyleyemez!
bu adam hangi takımın başını ağrıtmış .forvet oynayan bir adamın asıl görevi gol atmaktır .gol atamıyorsa geri yaptığı işler ki umutun bir şey yaptığına inanmıyorum bu takımda işi yoktur umutun..umut orta saha oyuncusu değil koşmasın gol atsın...

Ali Yerlikaya
24.04.2011, 10:56
Umut mac günü forumun kapali olmasi en cok sana yaradi...
Futbolcu olmadigini daima savunmusumdur, iyi niyetinden süphe etmemisimdir ama artik yeter...
Senin gibi futbolculuk disinda baska vasflar tasiyan bi elemana yüzünden kac forvet harcadik, neymis efendim cok kosiyor...

Senin salakligin yüzünden tutamadigim toplari kazanmak cin bi zahmet kos zaten baski yememizin en büyük sorumlusu ben degilim...

Umut Bulut gibi futbolculuk hic bi vasfi bulunmiyan bi oyuncuyu 7 milyon gibi büyük bi kazik fiyata Toulouse a satarsak en az sampiyonluk kadar sevinicegimdir, cunku para vermeyi birak seni sattigimiz klubu sabote etmis olicaz...

ahamitokutan
24.04.2011, 10:59
ilk etapta aklıma gelen a.gücü,antalya kayseri maçında kaçırdıkları.diğer son dakika golleriyle kazandığımız maçlardakileri hatırlamıyorum bile.geçen hafta,önceki hafta...en sonunda burak,alan,jaja kimse extraordinary bişey yapamayınca teker patladı.umuta rağmen eğer şampiyon olursak ,seneye şampiyonlar ligi finalini görmek benim için sürpriz olmayacaktır!

SEDER
24.04.2011, 11:02
2 gün dür uyku uyuyamıyorum bu futbol gerisinin, son dakikada kaçırdığı gol ve 40 metreden pas vermeyip kaleye plase gönderdiği top gözümün önünden gitmiyor.daha yeni kalktım yemin ediyorum yüzümü yıkamadan buraya oturdum..hak mı revamı..koca bir sezonun emeği sırf bir inat uğruna nasıl feda edilir. ya forvete gerek yoktu. mustafa yumlu bile forvet oynasa daha iyi iş yapardı..allahtan bmn forum varda biraz rahatlıyorum.önceden kart cezalısı olmanı o kadar istiyordum ki artık sakatlanmanı istiyorum ama imkansız..çünkü sen mücadele etmiyosun, ediyomuş gibi görünüyosun.mücadele etmeyen adam sakatlanırmı? boş boş sağa sola koş sakatlanmam bile mümkün değil..yazık senin yüzünden sakatlanan diğerlerine..Allahından bul..

Sibel
24.04.2011, 11:15
Herkes sakin olsun,o böyle olsun istemiyor,ama atamıyor işte.Tek suçlu o değil.Böyle ağır kelimeler kullanmayalım futbolcularımıza karşı.Yazıktır ya,son haftalar,tahammül edilmiyor,hepimiz çıldırıyoruz bu durum karşısında ama,sakinliği elden bırakmamak lazım.Yapamadıklarına karşın yaptıklarını kenara atamazsınız.Bu hepsi için geçerli.

SEDER
24.04.2011, 11:26
bu umutu guiza ile değişsek ya.biraz da orda gösterse iyiniyetini..çok zor bir ihtimal ama bakarsın fenev de oynama fırsatı bile bulur.oohhh tadından yenmez o zaman..

SiNo
24.04.2011, 11:56
git ya allah rızası için tolueso mudur nedir alın şunu üstüne 2 milyon dolar verelim gitsin ya tamam çok koşablirsin ama boş koşuyorsun senin gibi koşacak çok topçu var bu alt yapıda git bizden de istersen avrupada gol kralı ol valla hiç iç çekmem yeni nesillere ts tarafatarı olacak bir sürü küçük çocuk u istanbul eziklerine taraftar yaptın biz yine başka baharları bekleriz ama sen git senle bize güneş değil karanlık çöküyor....