PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Paksoy
01.04.2011, 16:43
en güzeli benim gibilerle muhattap olmamak, takmamak

şahsen ben öyle yapıyorum bazı insanları

bana sarmadıkça muhatap olmuyorum :)
Ben Umut Bulut2u savunuyorum.Sana hayran değiliz.

UğuR
01.04.2011, 16:46
burda bir yazınca başına 3 er 5 er üşüştükleri için cevaplar yüzünden katlanıyor haliyle bunu görmek kolay olmalı mesela bunun için yarım saattir bu forumda olsaydınız bunu rahatlıkla görürdünüz :)

Hafiften iğnemelerini anlamıyor değilim :rolleyes:
Şenol Hoca yı takıntılı buluyorsunuz bu sizin düşüncenizdir... Saygı duyarım. Ben de Sezon başında Burak Yılmaz' a takmıştım. Şenol Hoca bunu nasıl oynatıyor diyordum. Telefon konuşmalarımda Olcay Abi'ye Tunga Abi ye bunu defalarca söylemiştim. Hatta bir ara imzamda bile Burak ile ilgili bir şeyler yazmıştım. Çok kızıyordum Hoca'ya ama Burak gol attıkça kapak telefonları gelmeye başladı ve harbiden bu adam bizi taşımaya başladı. Şenol Hoca ya kızdığım için pişman oldum. Ben inanıyorum ki Şenol Hoca Pawel'i Umut dan iyi bulsa O'nu oynatır. Bir de bizim bir psikolojimiz var kötü oynadığımızda veya puan kaybettiğimizde o gün kadroda olmayan futbolcu o maçda olsaydı kesin kazanırdık psikolojisi. Bunu aşmalıyız bence. Takımın idmanlarını veren kimin ne yaptığını gören Hoca oynayacak futbolcuya da en doğru kararı veren kişi olduğuna güvenmeliyiz. Sahaya çıka takım Trabzonspor dur A kişisi b kişisini ayırt etmeden destek vermek bizim görevimizdir. Ben buna inanır bunu söylerim. Bir de şu başlıklarda Umutsporlular bilmem ne sporlular yazısını görünce çok üzülüyorum.
Umut'un bundan sonra gollerini bekliyorum, ama kaval kemiğiyle ama kıçına çarparak ama kafayla ama 90'a takarak her Trabzonsporlu futbolcudan beklediğim gibi. :)

İlker ToSun
01.04.2011, 16:47
ben bana hayransınız diye bişey demedim ki

burda kimsenin umutu savunduğu yok, umutu eleştirenlere bulaşmaktan başka bişey yapılmıyor ki zaten burda suçlanan çoğunlukla umut değildir onu saçma gerekçelerle savunanlar ve oynatanlardır

bak mesela tartışmayı taa buralara kadar getiren "umut yokken ne hallere düştüğümüz ortada, 7 puan kaybettik" lafıydı

bi baktık ki durum öyle değil

bak meraklı bekleyişimiz sürüyor umut yokken ne hallere düşmüşüz bilmek isteriz ama cevap yok ortada hala daha :)

yanılmışım demek bu kadar zor olmamalı, bu kadar zorlamaya ve zorlanmaya gerek yok

FC-ST-PAULI-61
01.04.2011, 16:48
Teofilo varken Umut oynamiyordu,Seneye cok iyi bir Golcü transfer edecegimize inaniyorum.Umut seneye bukadar fazla oynamaz,ve bukadar Gol kaciramaz;) Ozaman Takimda kalsin,Bos kaleye Gol atabilen Bir Forvet gelirse Problem yok

Paksoy
01.04.2011, 16:50
ben bana hayransınız diye bişey demedim ki

burda kimsenin umutu savunduğu yok, umutu eleştirenlere salça olmaktna başka bişey yapılmıyor ki zaten burda suçlanan çoğunlukla umut değildir onu saçma gerekçelerle savunanlar ve oynatanlardır

bak mesela tartışmayı taa buralara kadar getiren "umut yokken ne hallere düştüğümüz ortada, 7 puan kaybettik" lafıydı

bi baktık ki durum öyle değil

bak meraklı bekleyişimiz sürüyor umut yokken ne hallere düşmüşüz bilmek isteriz ama cevap yok ortada hala daha :)

yanılmışım demek bu kadar zor olmamalı, bu kadar zorlamaya ve zorlanmaya gerek yok
İlla Hayran demen gerekmiyorki,o lafı ben söylemedim,benim şurda burda gol attı ,şu maçlarda oynamadı gibi takıntılara girmiyrum.

İlker ToSun
01.04.2011, 16:52
Hafiften iğnemelerini anlamıyor değilim :rolleyes:
Şenol Hoca yı takıntılı buluyorsunuz bu sizin düşüncenizdir... Saygı duyarım. Ben de Sezon başında Burak Yılmaz' a takmıştım. Şenol Hoca bunu nasıl oynatıyor diyordum. Telefon konuşmalarımda Olcay Abi'ye Tunga Abi ye bunu defalarca söylemiştim. Hatta bir ara imzamda bile Burak ile ilgili bir şeyler yazmıştım. Çok kızıyordum Hoca'ya ama Burak gol attıkça kapak telefonları gelmeye başladı ve harbiden bu adam bizi taşımaya başladı. Şenol Hoca ya kızdığım için pişman oldum. Ben inanıyorum ki Şenol Hoca Pawel'i Umut dan iyi bulsa O'nu oynatır. Bir de bizim bir psikolojimiz var kötü oynadığımızda veya puan kaybettiğimizde o gün kadroda olmayan futbolcu o maçda olsaydı kesin kazanırdık psikolojisi. Bunu aşmalıyız bence. Takımın idmanlarını veren kimin ne yaptığını gören Hoca oynayacak futbolcuya da en doğru kararı veren kişi olduğuna güvenmeliyiz. Sahaya çıka takım Trabzonspor dur A kişisi b kişisini ayırt etmeden destek vermek bizim görevimizdir. Ben buna inanır bunu söylerim. Bir de şu başlıklarda Umutsporlular bilmem ne sporlular yazısını görünce çok üzülüyorum.
Umut'un bundan sonra gollerini bekliyorum, ama kaval kemiğiyle ama kıçına çarparak ama kafayla ama 90'a takarak her Trabzonsporlu futbolcudan beklediğim gibi. :)

benim de heralde ekran başında umut gol atmasın diye beklediğimi düşünmüyosunuz zira ben biz gol atınca golü atanı pek farkedemiyorum o anki heyecanla :)

onun dışında genel anlamıyla "futbolcularla hep birlikte olan hoca haliyle bizden daha iyi bilir" veya "hoca bizden daha iyi bilir" düşüncesi kökten karşı olduğum bir düşüncedir. Eğer hoca daha iyi biliyorsa kapatalım BMN'yi. Böyle bir ortama gerek yok demektir. Bir insanın bi işin başında olması demek o işi en iyi bilenin o olduğu anlamına gelmez ki futbol çok kişi tarafından bilinen ve %99 oranla bu hayatta yapabilcek başka hiçbir şeyi olmayan insanların profesyonel olarak içinde bulunduğu bir meslek grubudur. O yüzden bunları çok büyütüp kendimizi de çok küçültmemek lazım.

Burak-Umut kıyasına gelince, bence Burak biraz daha kapalı kutuydu üzerindeki ısrar sonucu ortaya çıkan iyi sonuç bizleri yanıltmış olabilir ama artık Umut'un ne olduğu ve ne olmadığı belli

Paksoy
01.04.2011, 16:54
benim de heralde ekran başında umut gol atmasın diye beklediğimi düşünmüyosunuz zira ben biz gol atınca golü atanı pek farkedemiyorum o anki heyecanla :)

onun dışında genel anlamıyla "futbolcularla hep birlikte olan hoca haliyle bizden daha iyi bilir" veya "hoca bizden daha iyi bilir" düşüncesi kökten karşı olduğum bir düşüncedir. Eğer hoca daha iyi biliyorsa kapatalım BMN'yi. Böyle bir ortama gerek yok demektir. Bir insanın bi işin başında olması demek o işi en iyi bilenin o olduğu anlamına gelmez ki futbol çok kişi tarafından bilinen ve %99 oranla bu hayatta yapabilcek başka hiçbir şeyi olmayan insanların profesyonel olarak içinde bulunduğu bir meslek grubudur. O yüzden bunları çok büyütüp kendimizi de çok küçültmemek lazım.

Burak-Umut kıyasına gelince, bence Burak biraz daha kapalı kutuydu üzerindeki ısrar sonucu ortaya çıkan iyi sonuç bizleri yanıltmış olabilir ama artık Umut'un ne olduğu ve ne olmadığı belli
BMN eleştirmek için var sanıyosun sen senin sancın anlaşıldı.

İlker ToSun
01.04.2011, 16:55
İlla Hayran demen gerekmiyorki,o lafı ben söylemedim,benim şurda burda gol attı ,şu maçlarda oynamadı gibi takıntılara girmiyrum.

Bne sana bu sene Umut'un oynadığı maçları çıkar dedim,sen önemi yok gibi kıvırmalara gark oldun.

kafamı yapıyorsun sen ya Türkçe konuşuyoruz burda

o takıntıyı yapan ben değilim "umut yokken ne hallere düştüğümüz ortada" dendi ben de düştüğümüz bir hal olmadığını gösterdim hepsi bu

okuduğunu anlamak yada bir tartışmaya akışı içinde bakıp anlamak bu kadar zor olmamalı ya

ben anlamadığını düşünmüyorum artık sen işi dalgaya vurdun belli ki çünkü artık şu verdiğin cevaplar olacak cinsten değil, kafa yapmaya çalışıyosun resmen

artık ne dersen de cevap vermicem

hadi selametle

magicyattara
01.04.2011, 16:55
İlkercim bak,burda boyundan büyük sözler söylüyorsun..sonunda sinirlenip ipin ucunu da kaçıran sen oluyorsun..

Beğenmiyorsan dinleme yahu..sevmediğin adamın başlığına girip her seferinde aynı şeyleri yazıp ne elde etmeye çalışıyorsun..eline bir şey geçmez ki..sevenleri de var adamın sonra..bir sürü tatsızlık ardından..

İlker ToSun
01.04.2011, 16:56
BMN eleştirmek için var sanıyosun sen senin sancın anlaşıldı.

eleştiriler düşüncelerin var olduğunun göstergesidir

insanoğlu da düşünen bir hayvandır

eleştiriyi yani düşünceyi işin içinden çıkartırsan geriye ne kalır ?

bilmem anlatabildim mi

Armağan Dere
01.04.2011, 17:11
Gene karışmış ortalık...Allah bize sabır versin..

İlker ToSun
01.04.2011, 17:12
İlkercim bak,burda boyundan büyük sözler söylüyorsun..sonunda sinirlenip ipin ucunu da kaçıran sen oluyorsun..

Beğenmiyorsan dinleme yahu..sevmediğin adamın başlığına girip her seferinde aynı şeyleri yazıp ne elde etmeye çalışıyorsun..eline bir şey geçmez ki..sevenleri de var adamın sonra..bir sürü tatsızlık ardından..

ben sgayet düzgün bir tartışma içindeydim, ortada hiçbi problem yok

ben burada bi takım istatistikler paylaştım devamında"umut yokken düştüğümüz hal"den bahsettin ben de yanlış mı hatırladım acaba diye dönüp baktım

ve bu yaptığımı da daha ilk mesajımda gayet düzgün bi şekilde söyledim, "yanlış hatırlamışım" desen ilk başta konu kapancak. Hepimiz insanız ve yanlış hatırlarız bu çok doğal ve tek tek koymuşum ortaya olmadığı maçlarda ne olduğunu, gereksiz yere uzadı konu.

söylediğim hiç bi laf boyumu aşmaz zira bir teknik adamı yada bir futbolcuyu eleştirmek için onunla meslektaş veya onunla yaşıt olmaya gerek yoktur

yahu ben lise hayatım boyunca sınavlarımızda bize Rousseau'nun makalelerini okutup eleştirttiler, Montesquieu okutup eleştirttiler, Michelangelo'nun tablosunu eleştirttiler şurada ağız tadıyla bi hoca eleştiremez olduk :)

harbi Fransız kaldım konuya :)

daha güzel tartışmalarda buluşmak dileğiyle, çıkmam lazım :)

Mustafa Yüksek
01.04.2011, 17:16
Gene karışmış ortalık...Allah bize sabır versin..

Sen en sevdiğin oyuncunun başlığına git. Onun hakkında iyi dileklerde bulun:D Bura yeterince gerildi zaten.

Kaan
01.04.2011, 17:16
Bermuda Şeytan Üçgeni gibi maşallah; Armağan Dere, İlker ToSun, FC-ST-PAULI-61 üçlüsü.. :D

Her hafta gol bekliyoruz, 100. gole ulaşacak falan diyoruz olmuyor tersini söyleyerek totem yapalım bu sefer.. :p

Umut atamaz bu hafta gol.

Ayrıca seviyorum seni Murat abi. :D

Ünal Cumhur
01.04.2011, 17:17
trabzonspor efsanelerinden birisin :)

UğuR
01.04.2011, 17:18
Sikinti yok :D
Evet bence de atamaz Umut :cool:

magicyattara
01.04.2011, 17:19
Yanlış hatırladığım bir şey yok.. o 7 maçlık peryotta Umut düzenli forma giymedi..puan kayıplarını buna bağlamıyorum ama oyun olarak da kötüydük o peryotta..sonrasında toparladık..tamam bunu da Umut'un oynamış olmasına bağlamıyorum..:)

Armağan Dere
01.04.2011, 17:21
Sen en sevdiğin oyuncunun başlığına git. Onun hakkında iyi dileklerde bulun:D Bura yeterince gerildi zaten.

Mustafa başkan ben bişe yapmadım ki:)..

Tangerine Dream
01.04.2011, 17:21
eleştiriler düşüncelerin var olduğunun göstergesidir

insanoğlu da düşünen bir hayvandır

eleştiriyi yani düşünceyi işin içinden çıkartırsan geriye ne kalır ?

bilmem anlatabildim mi

İlker, Umut konusunda aynı fikirde olma gibi bir ihtimalimiz olamayacağı için o konuya hiç girmiyorum. Benim itirazım "insanoğlu düşünen bir hayvandır" cümlesine olacak. Sayfada gözüme çarptıkça beni rahatsız ettiği için söylemek zorunda kaldım. Böyle bir cümleyi hangi felsefeci zikrederse zikretsin kabulüm değildir. Zira benim aklımın yanında ruhum ve nefsim de var. Budur beni hayvandan farklı kılan.:)

Fatih Öztürk
01.04.2011, 17:23
umut bulut.ne olur kabuslu günleri unut.armağana inat seni seviyorum:)

Tangerine Dream
01.04.2011, 17:25
Bu arada geçmiş sayfalarda Gökhan Ünal muhabbeti dönmüş. Onu savunan savunmayan her kim varsa hiç kusura bakmasın ama bugüne kadar Trabzonspor'a o adam kadar sünepe bir adam daha gelmemiştir. Buna J.J. Misse Misse ve Augustine de dahildir.

Armağan Dere
01.04.2011, 17:26
Yanlış hatırladığım bir şey yok.. o 7 maçlık peryotta Umut düzenli forma giymedi..puan kayıplarını buna bağlamıyorum ama oyun olarak da kötüydük o peryotta..sonrasında toparladık..tamam bunu da Umut'un oynamış olmasına bağlamıyorum..:)

Ligin 2.yarısında,4 haftada 9 puanın erimesi nası oluyor abi..Fener kazanınca 5 puan mı yazıyorlardı...Benim yüzümden kapandı heralde 9 puanlık fark

Fatih Öztürk
01.04.2011, 17:34
vay olsun ayağuna kimi durur beklersun,hep buşuna gideyi verduğun emeklerun.

vay beni ağlarmiydum oy oy.umut gol atsa idi.

vermezdum sana meyil.bizden olmaya idun.

Yaşar
01.04.2011, 19:54
Ligin 2.yarısında,4 haftada 9 puanın erimesi nası oluyor abi..Fener kazanınca 5 puan mı yazıyorlardı...Benim yüzümden kapandı heralde 9 puanlık fark
Saçmalamayın Allah aşkına yahu? Kapanan puan farkını tek bir futbolcuya bağlayan mantık nasıl bir mantıktır? Nasıl bir nefrettir? Kindir bu arkadaş?

Yaşar
01.04.2011, 20:02
Eleştiri yapacaksanız adam gibi yapın arkadaş. ''Bu takımda oynayacak yeterlilkte değil'' dersin, ''son vuruşları çok kötü'' dersin eyvallah. Ama ''puan farkı onun yüzünden kapandı''' gibi hem taraftarı tahrik edici, hem de futbolcuyu hedef gösterici mesajlar yazmayın. Yöneticilerden ricamdır, arkadaşlar ceza alsın demiyorum ama gerginlik yaratacak, futbolcuyu veya hocayı hedef gösteren mesajlar silinsin lütfen. Arkadaşlar psikolojilerini bütün foruma yansıtıp, bizi de bunalıma sokuyorlar. Keyifli girdim foruma, sinirlerim gerildi yine.

61 baha
01.04.2011, 20:17
arkadaşım biraz antıklı yorum yapalım lütfen

pReN@_61
01.04.2011, 20:26
Yarın at artık be Umut :)(tabi ilk 11 oynarsan)

Celil Köse
01.04.2011, 20:26

Mantık aramak için çok yanlış bir başlıktasınız...

Yunus Emre SEYHAN
01.04.2011, 20:30
Şampiyonluğu kaçırırsak en fazla 2 puan fark ile kaçırırız.
Dolayısıyla şampiyon olamazsak bunun baş sorumlusu UMUT olacak. Bir forvet gol kaçırır ama bu kadar kaçırmaz. Ankaragücü maçını hiç unutmayacağım.

Armağan Dere
01.04.2011, 21:19

Sizden mantık öğrenecek halim yok,boş kalelere de ben kaçırmadım..Burak ve Alanzinho olmasaydı 6 puan gerideydik..Her zaman papaz pilav yemez..

Celil Köse
01.04.2011, 21:34
Sizden mantık öğrenecek halim yok,boş kalelere de ben kaçırmadım..Burak ve Alanzinho olmasaydı 6 puan gerideydik..Her zaman papaz pilav yemez..

Az tutarlı olun yahu sezon başında "Burak ve Umut bizi şampiyonluktan edecek" diyodunuz şimdi Burak ve Alan olmasa 6 puan gerideydik diyorsun...

8 hafta kaldı az bi susun ya...

61 baha
01.04.2011, 22:08
Mantık öğretcek durumda değilim arkadaşım.
Sezon başında herkes burak'a küfrediyodu.
Şimdi ne oldu da kurtarıcı oldu..
Takım olarak iyiydik ikinci yarı da takım olarak kötü maçlar çıkardık. Tek sorumlu umut değildir. ikinci yarı yediğimiz gol sayısına bakarsanız daha iyi anlaşılır. selçuk ve burak dışında formunu koruyan topçu var mı ?
Umut un formsuz olduğuna Katılıyorum.
Ama bu kadar eleştirilemez bir insan.
umut a kadar çok eleştirilecek topçu var.

Yavuz Hasan
02.04.2011, 00:21
at sa da umut oynayacak atmasa da

sev seler de umut oynayacak sevmeseler de

gerisi laf-ı güzaf

Gökhan KAN
02.04.2011, 00:23
Allah yardımcın olsun. Hadi bakalım bu sefer olsun..

Davut Özdemir
02.04.2011, 01:26
La pirakın habu uşaan yakasini...

Ömer TOPAL
02.04.2011, 01:46
büyük adamsın umut...milli arada bile başlıgın şen şakrak :) eee çok azanlara tokadın gelicektir eminim..beklicez görücez..hep destek tam destek...

Bıyıklıoğlu
02.04.2011, 01:48
büyük adamsın umut...milli arada bile başlıgın şen şakrak :) eee çok azanlara tokadın gelicektir eminim..beklicez görücez..hep destek tam destek...
Bugün yoğun mesai vardı abi burada :)

Armağan Dere
02.04.2011, 01:50
Ömer abi 14 haftadır bi hareket göremedik:)...Bakalım Umut bizim için ne sürprizler hazırlamış:)...

Ömer TOPAL
02.04.2011, 01:53
yuh armagan...nası görmedin ya dön bakim o haftalara iyi bak...gol atmak degil sadece..bak milli maçta bile rıdvan bile görüyo bunu fener yalakası adam sen göremiosun..buragın avantajı umutla oynaması degilmi..arkasında olması...ona kolidor acıyo fln filan..sana bunları anlatmıcam tartışmıcam...Sadece Gs maçı 2 gol..onları ben attım digerleri sölemicem...gol olarak düsünme asist yardımlasma fln filan...Aman salla da ba bak sen dişlik tak o tokatlarıdan birisi sana gelicek desteklisinden :D

Armağan Dere
02.04.2011, 01:56
Pekala o dediğinizi Burak-Pawel'e yapabilir..Burak'da Umut'un yaptığı baskıyı yapabilir...ama burda ne desek boş olduğundan..Yarın gene ilk 11 olacağı için pek bişey deişmeyeceği kanaatindeyim

Adem Erdoğan
02.04.2011, 02:02
Burak ileri uçta şimdiki mevkisine göre daha pasif kalıyor.

Ayrıca Umut 100'leri güldürecek yarın; 2 hafta ona iyi gelmiştir ve Konya'ya karşı daha rahat oynayacaktır.

mk.esen35
02.04.2011, 09:53
bugün gazetenin birinde umut dalya peşinde yazıyordu :)
forumda bi başlık vardı bir zamanlar yıl 2025 bmn başlıkları diye oraya yazacaktım bulamadım
yıl 2025 bmn-umut dalya peşinde

Tangerine Dream
02.04.2011, 10:16
Haydi çocuk, kısmetin bol olsun, vurduğun gol olsun...

Turgay Atalay
02.04.2011, 10:17
Senden hiçbir beklentim yok, ister at golünü ister atma, sana top gelince zerre miktarı heyecanım olmuyor nedense

SEDAT
02.04.2011, 10:22
- Yakasını bırakın şu çocuğun yahu , belli oynayacak işte , yapıcak bişey varmı yok , hala laf etmenin kime ne faydası var , yazmaktan bıktık vallahi...

Mollasalihoğlu
02.04.2011, 10:55
Huzur verin biraz..

COLMAN_28
02.04.2011, 10:55
yarın at artık be umut :)(tabi ilk 11 oynarsan)

o allahin emrİ o olmazsa olmazimiz

Dursun Kaplan
02.04.2011, 10:56
- Yakasını bırakın şu çocuğun yahu , belli oynayacak işte , yapıcak bişey varmı yok , hala laf etmenin kime ne faydası var , yazmaktan bıktık vallahi...

Bir umut işte. :)

Turgay Atalay
02.04.2011, 11:01
Huzur verin biraz..

O da bize verse keşke, kalmadı huzur muzur, o yüzden veremiyoruz artık!

Nonserviam
02.04.2011, 11:14
Haydi umut seninleyim her zaman...

Oruç
02.04.2011, 11:20
Böyle taraftar düşman başına.

*

Allah yardımcın olsun Umut bu akşam.

M.S.SOFU
02.04.2011, 11:26
benim arkadaşım hem spor akademisinde okuyor hem de olduğumuz ilçede yazın seçmeyegelen çocuklara antrenörlük yapıyor çocukları çalıştırıyor.

antrenman bitiğinde bir konuşma oluyor ve herkes dağılıyor.
bende fırsat buldukça arkadaşın yanına gidip izlemeye çalışıyorum

özellikle ufak yaşta çocujlarda şöyle bir sıkıntı oluyor.çocuk enerjisini nasıl harcayacağını bilmiyor.
bunu tabii çocuğa ''oğlum enerjini dengeli harca'' dersen anlamıyor,en yakına pas ver,çalım atıp ilerleme,yorulur geri dönemezsin,ya da şut gücün düşer,yorgun pas atarsan o pas yerine gitmez,sadece yeri ve zamanı gelince koş deniyor
çünkü o yaştaki çocuklar ne zaman yorulduklarını pek bilemiyor.

bence umutta da enerjiyi dengeli dağıtma sıkıntısı var
ne diyoruz ''umut çok ,y, koşuyor basıyor ama son vuruşları iyi değil''

bir topçunun son vuruşlarının iyi olması için o son vuruş anında yorgun olmaması gerekir.
bu sefer vücudun dengesi bozuluyor.

bunu sizde deneyebilirsiniz

mesela halı sahaya gittiğinizde bütünü sahayı koşup topa vurun,iki dakika dinlenip aldığınız yerden topa vurun

ardaki konsantrasyon farkını görün,güç farkını görün

bence sorun tamamen buradan kaynaklanıyor
99 un baskısı filan değil.

maç boyu sürekli bastığı için ileride yoruluyor gol pozisyonuna girdiğinde asli görevi olan gol atma işine enerji ve konsantrasyon ayıramıyor

bunda şununda etkisi var

top rakipteyken kanatta oynayan arkadaşlarımız burak ve yattara diyelim mesela

burak geriye koşuyor,yattara basmıyor bu sefer umut bizim orta alandan rakip defans oyuncularının olduğu bölge arasında mekik dokuyor
bu aşırı yorgunluğa sebep oluyor.

bence sıkıntı tamamen burada
ya kondisyon geliştirecek-ki bence umut kondisyonunun gelebileceği en iyi yerde- ya da enerjisini dengeli harcayacak.

Turgay Atalay
02.04.2011, 11:47
Böyle taraftar düşman başına.

*

Allah yardımcın olsun Umut bu akşam.

he he amin....

seyduna_efil
02.04.2011, 12:23
yöneticiler buraya yazdığım mesajları neden siliyor...umutun dokunulmazlığımı var arkadaş,hakkında eleştirel yorum yapmak yasak mı,nasıl bır zihniyet bu???

61 baha
02.04.2011, 13:23
seviyorum seni..
Formayı terlettiğin son güne kadar arkandayım...

Ali Tunahan Güllü
02.04.2011, 13:39
'O' gün bugün:D

Murat SİSMAN
02.04.2011, 14:10
100'ü atta kurtulalım :)

Kaan
02.04.2011, 14:28
Atamaz 100. golü bugün. :cool:

Murat 61
02.04.2011, 14:37
Yine, Numune Hastanesine gider şutları. :cool:

r9emre
02.04.2011, 14:48
Bugün 5 gol atsan hiç bir şey ifade etmez bana bize 2-3 net pozisyon ancak bulunabilen büyük maçlarda Gs,Bursaspor gibi maçlarda gol atacak forvet lazım.Bugün ama 3. ya da 4. golü sen atacak ve 100'ü bulacaksın buna eminim.

Emin Danışmaz
02.04.2011, 14:52
100.gole şimdi bişey diyeceğim,oynamasın oynayacaksa adam gibi yorulmadan beynine oksijen giden bir UMUT olsun,gerisi zaten gelir bu kadar basit niçin düşünmez ki.

Erbay
02.04.2011, 15:01
Bugün 5 gol atsan hiç bir şey ifade etmez bana bize 2-3 net pozisyon ancak bulunabilen büyük maçlarda Gs,Bursaspor gibi maçlarda gol atacak forvet lazım.Bugün ama 3. ya da 4. golü sen atacak ve 100'ü bulacaksın buna eminim.

gs maçında çok kritik 2 gol atmıştı. Engin'in güzel asistleri vardı, Bursaspor maçında da Umut bu kez Jaja'ya aynı asisti yapmıştı. Sorun büyük-küçük maç ayrımı ya da gol sıralamasında değil. Zaten gol atamıyor son maçlarda ki bir kıstas belirleyelim. Umut sakin olsun, gereksiz stres yapmasın gerisi gelir.

Sibel
02.04.2011, 15:17
Ya gol atarsın ya da kenarda beklersin umarım ,en azından bir yarı.Yoksa kıyamet kopacak,senin yüzünden şampiyonluk gidecek malum.Allahım sana bugün gol atmayı nasip eder inşallah,sen de kurtulursun biz de.O forma senin sırtında terledikçe sana destek vermekten asla kaçınmam.

Ercan DEMİRCİ
02.04.2011, 15:17
Bir gol atsa açılacak inşallah o maç bu maçtır. . .

AYYILDIZ
02.04.2011, 15:31
Umut gol at.
At Umut at,Umut gol at.

Bu gol orucu devam ederse ilkokullara bile konu olacagiz.

Dursun Kaplan
02.04.2011, 15:42
Yine dağlara taşlara attığın toplarla kahrolduğumuz bir maç olmaz umarım.

Birtan Karaman
02.04.2011, 16:01
Dursun abi damardan girdi yine...

Alihan Ertürk
02.04.2011, 16:06
! '' Umut Bulut 100'ler kulübüne girmesi halinde, stad skorboardında özel bir gösteri yayınlanacak. ''

MuratJ
02.04.2011, 16:36
Trabzonspor gibi en üretken bir takımda tek forvet oynayan birisinin son bilmem kaç maçta 1 golde kalması herşeyi açıklıyor. sadece umuta bağlayabileceğim maçlar var. ankaragücü maçı çok çok iyi oynayıp sadece umut bulut yüzünden kazanamadığımız bir maç. kaleciyi çalımlayıp boş kaleye topu gönderememişti. sonra kayseri maçı iyi oynamasakta boş kaleye topu gönderebilseydi kısacık mesafeden golle birlikte oyunun havasıda değişebilirdi. sonra aklıma kasımpaşa maçı geliyor. ordada aynı pozisyonlardan biri. olsa büyük stres yaşayamayacaktık belki de son pozisyonda onur stresle o topa çıkmayacaktı. kısacası umut bulut trabzonspora faydadan çok daha fazla zarar veren bir futbolcudur. ha ben umuta kızmıyorum. ondaki potansiyel bu ufacık fazlası olamaz. trabzonspor gibi bir takımı umut buluta mahkum eden yöneticilere kızıyorum. elinde iyi alternatifi varken umutta ısrar eden sorumlulara kızıyorum.

cimlagava
02.04.2011, 16:54
Emeğin yeter Umut . Şenol Güneş'in bilmediğini siz biliyorsunuz. At artık gollerini de sustur şu gereksiz adamları.

Adem Erdoğan
02.04.2011, 18:22
Atacak bugün. Hem de ilk 20 dk.'da.

Erbay
02.04.2011, 18:23
Haydi Umut bu fırsatı değerlendir artık. İnan ki başka hiçbir yerde bu kadar fırsat verilmezdi sana.

Semih Aydın
02.04.2011, 18:31
Allah yardımcın olsun. Güldür yüzümüzü gollerin ile. :)

Samet Metin
02.04.2011, 19:42
sen forvet oyuncusu değilsin bence
buraka şükret

Vkgz
02.04.2011, 19:45
atabileceğin tek golü attın; Boş Kale

Selman
02.04.2011, 19:52
Helal olsun Burak.

Pardon ya Umut başlığı mıydı ?

Paksoy
02.04.2011, 19:52
Anlıyorum hepinizi :D

Kaan
02.04.2011, 19:53
Ulan totemim tuttu ya. :D

Seviyorum seni Umut. 100 gol için tebrikler. ;)

Ben de anlamaya çalışıyorum da zor be abi. :)

Canları yanıyooooooorr. :(

Fatih
02.04.2011, 19:54
Attığıyla 100 kaçırdıklarıyla 200'ler kulübüne girmiştir hayırlı uğurlu olsun.
Başarılarının devamını diliyorum.

28TS61
02.04.2011, 19:55
hele sükür attin. devami gelir insallah

Semih Aydın
Tebrikler Umut. :)

İkinci yarıda da bekliyorum gol. :)

izzet
Buraga helal olsun, tabiki ama attigin 100 golün hepsini belesten atmadigina göre tebrik ederim Umut.

Golüne sevinen ender Taraftarlardanim. Umarim toparlanirsin artik...

Harun-61
3 kurban sana vacip oldu Umutcum...

Fatih Öztürk
Attığıyla 100 kaçırdıklarıyla 200'ler kulübüne girmiştir hayırlı uğurlu olsun.
Başarılarının devamını diliyorum.

senin gibi futbolcusuna ne kadar gol kaçırsada sahip çıkan taraftarlarımızı alnından öpüyorum.

Ömer Yüce
02.04.2011, 19:58
Umarım bu stresi üzerinden atmıştır. Zaten birinin yardım etmesi gerekiyordu ve o da oldu. Aslında aslan payı Burak'ın olan golde bir çok anlam da var... Bu bence bir çok şeyi kırıp serinin başlangıcı olacaktır... Hadi Umut görelim seni...

Alihan Ertürk
02.04.2011, 19:59
Burak'a dua et Umut, yoksa atacağın yoktu..Güldüremeyecektin 100'ümüzü..:D

İlker ToSun
02.04.2011, 20:02
gereğinden fazla muhabbeti dönen stres haline getirilen bir konuydu,

Burak sayesinde kurtuldun

hadi hayırlısı

Nazlı Ayaz
02.04.2011, 20:06
Tebrikler Umut Bulut...Burak'a da teşekkürler kendisi de atabilirdi ama arkadaşının moralinin düzeleceğini umarak ona verdi sanırım.:)
Dayanışma bu olsa gerek,bu başlıkta pek rastlanan bir durum değil...

Batuhan
02.04.2011, 20:06

:alkış::alkış::alkış: :rolleyes:

unique
02.04.2011, 20:07
Tebrikler, 100. gol geldi. Bakalım bundan sonra rahatlayıp sıralayabilecek mi golleri, 101. gol stresi olacak mı?

Davut Özdemir
02.04.2011, 20:07
Goçum benim hayırlı olsun,

Arkadaşlar bu adam evet yetenek yoksunu biraz... Fakat 99 golünüde burağın yardımıyla atmadı... Lütfen biraz daha destek ... Köstek değil..

kogale
02.04.2011, 20:25
2012ye yaklaşılması,tsunami,arap dünyasında ki karışıklık derken umut bulutun gol atması kıyametin geldiğinin ciddi bir işareti olabilir

seyduna_efil
02.04.2011, 21:06
sevinin ula umut bulut boş kaleye gol attı,hatta methiyeler dizmeye de başlayın onun sayesinde maç kazandık diye.burağın itemelesiyle boş kaleye attığı gole değilde 2-3 metreden yanlız başına boş kaleye atamadığı gole alkış tutmak istiyorum,her maç olduğu gibi bu maçta şaşırtmadın bizi...yazık oldu brozek'e sene sonuna kadar daha forma gıyemez..

mda61
02.04.2011, 21:10
Uzaktan çektiğin o şutu, ceza sahasından çeksen topu köşelere gönderme gibi bir derdin olmaz. Vur ortaya, kaleciyle beraber içeri sokarsın topu :D

T.B_1461
02.04.2011, 21:11
Tebrikler Umut.

seyduna_efil
02.04.2011, 21:19

bende sizi anlıyorum,derin bi oh çekmişsinizdir umut bulutun boş kaleye gol atmasına..artık bu gol umutu savunmak için sene sonuna kadar yeter size..burak yılmaz iyi malzeme verdi size,sene sonuna kadar iyi kullanın bu hakkınızı..

Murat'
02.04.2011, 21:20
Trabzonsporlu bir oyuncu gol atıyor ve o gol burdaki bazı kişilerin acayip zoruna gidiyor.

Burak bugün şanssız günündeydi, kaleci ile karşı karşıyayken kaçırdığı da oldu, o topu Umut'a bırakarak akıllılık yaptı, aklı selim her oyuncu o pozisyonda vurmak yerine pas verirdi.

Hatırlayın ilk devre Beşiktaş maçında aynen bu şekilde Colman ile bir pozisyon yakalamıştık Colman pas vermek yerine saçmalayınca golü atamamıştı.

Fatih Solmaz
02.04.2011, 21:21
100 ler kulübüne girdin bizi rahat bırakırsın artık.

ilhan
02.04.2011, 21:21
İlk 10 dakika içerisinde kaçırdıkları için yorum yapmak gerekirse; aman neyse. Tebrikler Umut. Galibiyeti getiren golü attığın için. 3 puan gelsin de isterse golü siz değil, krampon ipleriniz atsın.

Şu dakikadan sonra her maç için geçerli bir düşüncem var. Her maçı 1-0 kazanalım gerekirse rakipler 90 dakika bizim kaleyi ablukaya alsın. Ama 3 puanı bizim hanemize yazdıralım. Gerisi umurumda değil.
*
Ama o ilk 10 dakikadaki 2 pozisyon varya...
Birisi gol olsa, gole boğardık bu akşam Konya'yı. Umut'ta hat-trick yapardı.

Ali Tunahan Güllü
02.04.2011, 21:22
Oh be yeminederim rahatladım oh bee:D

Hami_41
Golü attıktan sonra oh bee dediğini okudum dudaklarından aynı anda onunla birlikte bende derin bir ooh çektim... :)

OZDEN61
böyle kendi oyuncusu gol attı diye dalga gecen, atmadı diye dalga gecen, yuhlayan, taraftar fener basına...

gerci bu gibi sivri zekalılar icimizdeki fenerlilerdir...

_OziloZ_
02.04.2011, 21:24
Bence Umut santrafor değil Burak'ın oynadığı gibi oynamalı. Uzaktan etkili şutları var, iyi koşular yapıyor, çalım da atabiliyor.

DeAgLeMaNyAq
02.04.2011, 21:26
100'ü hayırlı olsun ama bu kulübe girmesiyle kendisine yeni yetenek yüklenip, kaçırdıklarının sona ereceğine inanmıyorum. Umut'u böyle kabullenmek lazım...

seyduna_efil
02.04.2011, 21:26
Trabzonsporlu bir oyuncu gol atıyor ve o gol burdaki bazı kişilerin acayip zoruna gidiyor.

Burak bugün şanssız günündeydi, kaleci ile karşı karşıyayken kaçırdığı da oldu, o topu Umut'a bırakarak akıllılık yaptı, aklı selim her oyuncu o pozisyonda vurmak yerine pas verirdi.

Hatırlayın ilk devre Beşiktaş maçında aynen bu şekilde Colman ile bir pozisyon yakalamıştık Colman pas vermek yerine saçmalayınca golü atamamıştı.

gol atması kimsenin zoruna gitmiyor..sorun attığı her gol bütün olumsuzlukarını bir anda örtüyor,umut bulut adına herşey güllük gülistanlık oluyor..mıllet tebrık etmekten 2-3 metrede boş kaleye kaçırdığı golü hatırlamaz oldu bir anda,attığı bu gol umutu sene sonuna kadar idare edecektir..zaten 10 hafta 1 gol attı mı yeter,paçayı kurtarıyor..

bu takım 90 dakıka stres yaşıyorsa forvetın görevını adam akıllı yapmamasıdır..bu takım ıkıncı yarında oynanan bütün maçları tek farkla kazandı,neden kimse sorgulamıyor bunu???

umut bugunde futbol adına birşey yapmadı..3 puanı aldı derseniz 3 puanı burak aldı,umut sadece gol sayısını 100 yaptı okadar..

ilhan
02.04.2011, 21:27
böyle kendi oyuncusu gol attı diye dalga gecen, atmadı diye dalga gecen, yuhlayan, taraftar fener basına...

gerci bu gibi sivri zekalılar icimizdeki fenerlilerdir...

Yaşınıza hörmet istiyorum ama ifadelerinize ve üslubunuza dikkat edin. Bu üslup bir Trabzonspor taraftarına yakışmıyor! Sözünü ettiğiniz kişilerden daha mı üstün olduğunuz şu ikinci cümlenizle? Ne farkınız kaldı? Göklere mi eriştiniz?

Şu ifadeler bir Trabzonspor taraftarına yakışıyor yani.
Bravo.

:alkış:

izzet
02.04.2011, 21:28
Umut haftalardir bizi kalp hastasi etmistir kabul, ancak egosunu tatmin etmek icin Türkiyede 100, Trabzonsporda 60 küsür gol atmis bir Oyuncuya "Tebrik ederim" demek cokda zor olmasa gerek.

Birtan Karaman
02.04.2011, 21:29
Bugün en köü 3 gol atardı..

Harun-61
02.04.2011, 21:32
100. Golü--> Tebrik Ederim, Helal Olsun...

fakat ilk dakikalarda o iki pozisyonun biri Gol olsa idi, Mac büyük ihtimal kopardi.

artik (bence) dinlenme vakti geldi...

tekrar tebrikler...

Emirhan Makul
02.04.2011, 21:34
100. Golünü ve Galibiyet golümüzü attın tebrikler. İnşallah bir daha oynamazsın hep yedek kalıp gidersin takımımızdan.

Ömer TOPAL
02.04.2011, 21:34
burak pası verdi ki bence dogru olanı yaptı..Kahvede bir kaç umut düşmanı her maç bu adamlar orda iyi biliyorum kendilerini...Yok 100 ü attırmak için verdi kendi vursa gol olurdu zart zurt konustular. Dedimki saglama yattı adam işte kötümü alanı daraldı kaleci müdale edebilirdi pas verdi gol oldu...Yok dediler bilerek verdi...Allahın işi bu ya....golden biraz sonra burak karşı karşıya kaldı ve vurdu kalecide kaldı top.... İşte o an o kişilere bakarak dedimki gördünüzmü vurunca kalecide kalabiliyormuş.. Tabi surat ifadelerini görmelisiniz...!

Ayıptır ya...Adam gol attı diye söylenen heriflerle biz ne kadar gidebiliriz bilemiyorum...Onlardaki mantık burakta olsaydı o pası vermezdi...Neyseki topçularımız aklı selim insanlar....!

ilhan
02.04.2011, 21:35
fakat ilk dakikalarda o iki pozisyonun biri Gol olsa idi, Mac büyük ihtimal kopardi.

Bunu bizden başka maçtan sonra Umut'un kendisi de dedi. O başlardaki pozisyonlar gol olsa çok rahat maç olacaktı diye.

İlker Akçay
02.04.2011, 21:36
100.Gol için tebrikler..

ilhan
02.04.2011, 21:37
burak pası verdi ki bence dogru olanı yaptı..Kahvede bir kaç umut düşmanı her maç bu adamlar orda iyi biliyorum kendilerini...Yok 100 ü attırmak için verdi kendi vursa gol olurdu zart zurt konustular. Dedimki saglama yattı adam işte kötümü alanı daraldı kaleci müdale edebilirdi pas verdi gol oldu...Yok dediler bilerek verdi...Allahın işi bu ya....golden biraz sonra burak karşı karşıya kaldı ve vurdu kalecide kaldı top.... İşte o an o kişilere bakarak dedimki gördünüzmü vurunca kalecide kalabiliyormuş.. Tabi surat ifadelerini görmelisiniz...!

Umut Bulut'un maç sonu açıklamasından bir kesim;

“100 . gol için Selçuk olsun, Burak olsun tümü bana gol attırmak için çok çaba sarf ediyorlardı. Bundan önceki haftalarda da böyleydi. Sonuçta gol bana nasip olsa da Burak’ın golüdür. Bundan sonra umarım ben ona , o bana gol attırır ve takımımıza maçları kazandırız..”

MuratJ
02.04.2011, 21:45
Trabzonspor gibi en üretken bir takımda tek forvet oynayan birisinin son bilmem kaç maçta 1 golde kalması herşeyi açıklıyor. sadece umuta bağlayabileceğim maçlar var. ankaragücü maçı çok çok iyi oynayıp sadece umut bulut yüzünden kazanamadığımız bir maç. kaleciyi çalımlayıp boş kaleye topu gönderememişti. sonra kayseri maçı iyi oynamasakta boş kaleye topu gönderebilseydi kısacık mesafeden golle birlikte oyunun havasıda değişebilirdi. sonra aklıma kasımpaşa maçı geliyor. ordada aynı pozisyonlardan biri. olsa büyük stres yaşayamayacaktık belki de son pozisyonda onur stresle o topa çıkmayacaktı. kısacası umut bulut trabzonspora faydadan çok daha fazla zarar veren bir futbolcudur. ha ben umuta kızmıyorum. ondaki potansiyel bu ufacık fazlası olamaz. trabzonspor gibi bir takımı umut buluta mahkum eden yöneticilere kızıyorum. elinde iyi alternatifi varken umutta ısrar eden sorumlulara kızıyorum.
söylediklerimi yineliyorum. değişen hiçbir şey yok.

Adem Erdoğan
02.04.2011, 21:45
Goçum benim hayırlı olsun,

Arkadaşlar bu adam evet yetenek yoksunu biraz... Fakat 99 golünüde burağın yardımıyla atmadı... Lütfen biraz daha destek ... Köstek değil..

Maç esnasında spiker Burak'ı överken aynen bu dediğin aklıma geldi.

Batuhan
02.04.2011, 21:46
Dalya için tebrikler, galibiyet golü için teşekkürler. Burak'ın yüreğine ve ayağına sağlık. Olumsuz mesajlarla hiç muhattap olmayacağım. Oldukça kendilerini haklı sanıp yazmaya devam ediyorlar çünkü. Hiçbir yere sapmadan sadece önümüze bakalım.. ;)

Adem Erdoğan
02.04.2011, 21:47
İlk dakikalarda kaçırdıkları dışında bence gayet iyiydi.

Bera B.
02.04.2011, 21:52
Şükür. Çok şükür. Artık dinlenme vaktidir.

ibrahim
02.04.2011, 21:55
100. golünü attiya Umut, öyle bir ohhhhh cektimki son 2 ayin yorgunlugunu attim üzerimden. Eminim onun icinde öyledir. Cok güzel oldu.

Sibel
100.golün için tebrikler..:alkış: Bu gol sana bir hediye olsa da,geri kalan 99 gol senin alın terinle attığın goller.Forman için savaş vermen bana yetiyor.Golcüye ihtiyacımız vardı,güya da aldık.Ama kulübede oturuyor.O orda oturdukça,sen her 11de ter döktükçe taraftar seninle uğraşmaktan vazgeçmeyecek.Ne diyelim,yolun açık olsun.Seviyorum seni

OZDEN61
Yaşınıza hörmet istiyorum ama ifadelerinize ve üslubunuza dikkat edin. Bu üslup bir Trabzonspor taraftarına yakışmıyor! Sözünü ettiğiniz kişilerden daha mı üstün olduğunuz şu ikinci cümlenizle? Ne farkınız kaldı? Göklere mi eriştiniz?

Şu ifadeler bir Trabzonspor taraftarına yakışıyor yani.
Bravo.

laflarımda hic bir şey yok. forum yöneticisi olmanız sizin de tehdit vari konuşmanızı gerektirmiyor. siz forum yöneticisi olarak buradaki hakaret vari, dalga gecici yazıları düzenleyin. buraya senelerdir gireriz ama bu sene forumun kalitesi oldukca düştü. şampiyonluga giden takımın taraftarı kendi oyuncusuna, hocasına hakaret eder, dalga gecer düzeye geldi. adınada eleştiri denildi. eleştiri adına neler yapılmadı. maraton bitmedi desteğe devam dedikçe içimizde ki fenerliler sesini yükseltmeye başladı.

bende sizi alkışlıyorum, eleştiri adına bazı şeylere izin verdiğiniz için...

Kaan
Golün yarısını Burak'a yazdık, 99,5 golün var Umut. :D

100'üncüsü haftaya inşallah.. :D

Kaan
02.04.2011, 21:56

İlk kaçan gol % 100'lük değil ama ikincisini kaçırmayacaksın işte. Onun hiçbir türlü izahını yapamazsın. :)

Ömer TOPAL
02.04.2011, 22:05
Umut Bulut'un maç sonu açıklamasından bir kesim;

“100 . gol için Selçuk olsun, Burak olsun tümü bana gol attırmak için çok çaba sarf ediyorlardı. Bundan önceki haftalarda da böyleydi. Sonuçta gol bana nasip olsa da Burak’ın golüdür. Bundan sonra umarım ben ona , o bana gol attırır ve takımımıza maçları kazandırız..”

bu açıklamayı bende dinledim...ve bu hiç bir şeyi değiştirmiyor...Umut burak alan jaja kim atarsa atsın sonuçta o gol TRABZONSPOR'un hanesine yazılıyor. adamların yaptıkları boş konuşmaların yersiz oldugunu ifade etmeye çalıştım.

ilhan
02.04.2011, 22:06
laflarımda hic bir şey yok. forum yöneticisi olmanız sizin de tehdit vari konuşmanızı gerektirmiyor. siz forum yöneticisi olarak buradaki hakaret vari, dalga gecici yazıları düzenleyin. buraya senelerdir gireriz ama bu sene forumun kalitesi oldukca düştü. şampiyonluga giden takımın taraftarı kendi oyuncusuna, hocasına hakaret eder, dalga gecer düzeye geldi. adınada eleştiri denildi. eleştiri adına neler yapılmadı. maraton bitmedi desteğe devam dedikçe içimizde ki fenerliler sesini yükseltmeye başladı.

bende sizi alkışlıyorum, eleştiri adına bazı şeylere izin verdiğiniz için...

Benim kimseyle tehditvari konuştuğum yok. Sizin o ikinci cümlenizi bir Trabzonspor taraftarı kurmaz diyorum. Ama siz daha ağır bir reaksiyon gösteriyorsunuz.

Varsa rahatsız olduğunuz mesaj, raporlarsınız. Sizin ya da bir başkasının veya bizim üzerimize vazife değil bir insana fenerlidir etiketi yapıştırmak.

"İçimizdeki fenerliler Umut gibi yetenekten yoksun bir adamı savunanlardır" dese birisi zorunuza gider değil mi? Hem de nasıl. Ama siz bu cümleyi rahatlıkla kurabiliyorsunuz? Nasıl? Bu sayfalarda Umut'un kaçırdığı 'basit' pozisyonlara kızan taraftarların bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirdikleri mesajları ajite ederek.

Bir futbolcu 'basit' hatta 'çok basit' bir pozisyonda zor olanı yapıyorsa eleştirilir. Gözümüzün bebeği dediğimiz Onur Recep Kıvrak bile eleştiriliyor. Herkes eleştirilir.

Biz futbolculara hakaret edilmesine hiçbir zaman müsade etmedik. Burada Umut'u savunanlarda, eleştirenlerde çok iyi bilir. Ama bunu görmeyenlerde var. Onlara ben şimdi "içimizdeki fenerliler" desem yakışık kalır mı?

Kusura bakmayın ama; bir Trabzonsporlu başka bir Trabzonsporlu'ya bu dediğinizi demez. Birisi size dese zorunuza gider. O yüzden sizde bir başkasına demeyin.

Mesajlarım bir tehdit ya da başka bir unsur taşımıyor; çarptırmayın lütfen. Bir Trabzonspor taraftarına yakıştıramadığım mesaj var. O yüzden sizin kişiliğinizden ya da kim olduğunuzdan ziyade 'Trabzonspor taraftarı' statüsündesiniz benim gözümde.

mk.esen35
02.04.2011, 22:07
ilk beş dakika hariç bugün en son eleştirilecek oyuncudur umut.bu haftada geçti.sezon sonuna kadar umutla oynucaz belli.artık bende dahil eleştirmekten vazgeçmemiz lazım.bazı şeyleri sene sonuna bırakalım artık.tebrikler umut 100 golün için.

ilhan
02.04.2011, 22:10
Onun hiçbir türlü izahını yapamazsın. :)

Kaan bu başlıkta Umut'u cansiperhane savunuyor. Ama ortada var olan bir gerçeği görmezden gelmiyor. Bunu başaramayan çok insan var.
*

bu açıklamayı bende dinledim...ve bu hiç bir şeyi değiştirmiyor...Umut burak alan jaja kim atarsa atsın sonuçta o gol TRABZONSPOR'un hanesine yazılıyor. adamların yaptıkları boş konuşmaların yersiz oldugunu ifade etmeye çalıştım.

Ömer abi,

Burak Umut'a, Umut Burak'a attıracak. Kazanan Trabzonspor olacak. Ama orada Burak bile bile, göre göre attırdı işte Umut'a. :)
Önemli olan Trabzonspor'un kazanması. Kim atmış, kim attırmış değil. Ama kahvedeki arkadaşlar haklıymış hani bir nebze. :)

Uğurtan
02.04.2011, 22:10
Tebrikler Umut.

ozturk
02.04.2011, 22:13
nihayet...

sifuni
02.04.2011, 22:15
Tebrikler umut sonunda kirdin seytanin bacagini.

Fatih
02.04.2011, 22:16
Kaçırdıklarını atıp onun dışında gayet kötü olsaydı keşke.:)

Koray
02.04.2011, 22:17
Tebrikler Umut...

Şu 100'ler kulübü muhabbetide böylece kapanmış oldu şükürler olsun.

Asi Çaykaralı61
02.04.2011, 22:18
Tebrikler Umut :)

r9emre
02.04.2011, 22:20
Onur'un sakatlığının vebali boynunaydı şimdi Serkan'ı da aldın boynuna.

İlk 10 dakika 2-0 olacak maç sayende ecel terleriyle Konyaspor gibi bir takıma ezilerek bitti.

He bu arada mükemmel bir gol attın tebrikler 100 olmuş.Sene sonuna kadar 1 gol daha at razıyım.

Vkgz
02.04.2011, 22:23
kavga etmeye gerek yok. umut bulutun kosma dısında vasfı olmadığı bugun herkes tarafından bilinen bir gerçek. Trabzonspor gibi bir takımda devamlı ilk11de iken bir forvet 5 senede 12-13 gol ortalamasıyla oynuyorsa o oyuncu kötü bir oyuncudur. Umarım bu sene şampiyon oluruz Umuta rağmen

Ömer TOPAL
02.04.2011, 22:34
hayır ilhan..hiçbir küfür haklı degildir...! colman sanırım bjk macında aynısın yapmıstı verse gol ama vurdu kaleci kurtardı...yani bunları aşmamız lazım artık..ben onu diyorum..tabiki burak istese vururdu ama iyi niyetinden ve umutun 100 e ulasması için ona verdi...bunu kimse inkar edemez ama bu durumdan da nem çıkartıp umuta söven sayan adamları gördükçe ben bu taraftarlık işinden soguyorum. Anlatmak istediğim bu

Ümit Küçük
02.04.2011, 22:34
şimdi geldik 101 stresine:)

playa
02.04.2011, 22:35
sonunda attı

seyduna_efil
02.04.2011, 22:35
umut bulut" selçuk,burak ve diğer arkadaşalrım 100.golu atabilmem için çok uğraştılar."

yazık sana,tüm takım senın gol atman için uğraştı 14 maçta 1 gol atabildin..ben daha farklı çzöümler düşünüyordum gol atabilmen için oysa,mesela kalenın yanına kale eklemek gibi ya da kaleciyi kaleden çıkarmak gibi..tam bunları düşünürken herkesin imdadına burak yetişti de beni bu düşüncelerden alıkoydu,yoksa hepimizi psikolojik manyak yapmaya devam edecektin..

ilhan
02.04.2011, 22:37
hayır ilhan..hiçbir küfür haklı degildir...! colman sanırım bjk macında aynısın yapmıstı verse gol ama vurdu kaleci kurtardı...yani bunları aşmamız lazım artık..ben onu diyorum..tabiki burak istese vururdu ama iyi niyetinden ve umutun 100 e ulasması için ona verdi...bunu kimse inkar edemez ama bu durumdan da nem çıkartıp umuta söven sayan adamları gördükçe ben bu taraftarlık işinden soguyorum. Anlatmak istediğim bu

Ömer abi, küfür konusunu demiyorum. Golü Burak'ın atabilecek durumdayken Umut'a attırma konusunda haklıymışlar bir nebze dedim.
Yoksa elbette küfüre, hakarete her zaman karşıyım. Takımda olmasını istemediğim adamlar var. Ama onlara küfür etsem takımda gitmeyecekler sonuçta. Trabzonspor forması taşıyan her adam tribünde desteği hak ediyor.

mk.esen35
02.04.2011, 22:39
Allah Peygamber aşkına artık kaldı 7 hafta.artık destek olalım.bende umuta karşı olumlu değilim.ama artık umuttla bitecek bu lig.kabullenelim bunu.ona moral verelim.yıl sonunda ne dersek hep beraber deriz.

Adem Erdoğan
Bu akşam gördümki bazı pozisyonları gerçekten de kendisi yaratıyor; her futbolcu koşmaz kalecinin kontrolündeki topa; her futbolcu koşmaz direğin dibine sıfıra kesilen ortaya.

Yerin dibine sokuyorsak olumlu işlerini de görmezden gelmeyelim; çektiği şutta enfesti ayrıca.

Mustafa ÖZDEMİR
tebrikler umut...

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 22:40
Gerçekten bazılarımız (gerekirse isim verebilirim veya üzerine almak isteyen alsın) Umut'un attığı gole ve o golle gelen galibiyete sevinememiş gibi yorumlar yazmış.

İlginç bir piskoloji. Sanki maçı kaybetmişiz. Bu arkadaşlarımızın hayatlarının genelini merak ediyorum. Sorunsuz çocuklukları, sınırsız imkanlara sahip gençlikleri, ortalamanın çok üstünde yetişkinlik dönemleri geçirdiler ki bu kadar doyumsuzlar.

Vay efendim Burak olmasa 100. golü atamazmış. Mantığa gel! Adı üstünde, takım oyunu! Tek erkekler tenis müsabakası değil...

11 tane bordo mavili futbolcudan hangisi atarsa atsın, sevinin biraz. Giray'ın golüyle gelen galibiyet de 3 puan, Umut'unkiyle de... Niye bu derece karşıt ve sertsiniz?

Kendi oyuncumuza, kendi taraftarımıza muhalefet ediyoruz. Ondan sonra "bilmem ne gazetesi bize karşı", "şu yazar bize düşman"... vs. Sanki biz mükemmeliz(!)

*

Umutinhooooo!

Tebrikler!

ilhan
02.04.2011, 22:45
Bu akşam gördümki bazı pozisyonları gerçekten de kendisi yaratıyor; her futbolcu koşmaz kalecinin kontrolündeki topa; her futbolcu koşmaz direğin dibine sıfıra kesilen ortaya.

İşte 'ben' bu yüzden 'çok' seviyorum bu adamı.:)

Bıyıklıoğlu
02.04.2011, 22:48
101.gol stresine girmeyelim,girme...

Tebrik ediyorum,bugün ilk 10 dakikada kaçırdıkların olmasa idi daha da güzel olacaktı.Mücadelen iyi güzel,hoş fakat Umut her takım Konya gibi çıkmayabiliyor.

Artık kaçırmama vakti...Güveniyorum sana...

@Fc-St-Pauli Benim forma yola çıktı mı?10.gol geldi... :)

Paksoy
02.04.2011, 22:49
Armağan.İlker ve st paulı'nin yaşam sevincini elinden alan adam.

Harun-61
02.04.2011, 22:49
.

St. Pauli adli bi üyemiz var, nerede o :)

.

Bıyıklıoğlu
02.04.2011, 22:53

Dün yoğun mesai vardı,bu gece forumda yoklar galiba :)

Kaan
02.04.2011, 22:56
Umut, 101'in senin için özel bir anlamı yok değil mi? :D

Fatih Solmaz
02.04.2011, 22:57
atanı umut olan takım bunları yaşamaya mahkumdur.çekilecek çilemiz varmış.

Emirhan Makul
02.04.2011, 23:05
Saçma saçma birbirine laf koyma çabaları sanki bugün muhteşem bir oyun çıkardı maçı berbat eden adamdı hiç birşey yapmadı kafa ile kaçırdığı gol kendi yeteneksizliğine yakışır bir biçimdeydi hiç şaşırmadım , Allah onu ilk 11 imizden uzak tutsun.

Onur
02.04.2011, 23:08
İlk 10 dakika kaçırdığın posizyonlarla sahada olduğunu hatırlattın. Resmen ömür törpüsü...

Paksoy
02.04.2011, 23:12
Yeteneksiz adam 5 yıldır ilk 11'de bi siz görüyosunuz yeteneksiz olduğunu.futbolu çalım atmakdan ibaret sanıyosunuz.

Samet Yildirim
02.04.2011, 23:14
Gol icin tebrikler ve tskler.

Ama olmuyor haketten arkadaslar ben ilk 2 pozison sonrasi cildirdim az kalsin kriz mriz gecirecektim.

Dinlendir be hocam ya...

Ümit Küçük
02.04.2011, 23:17
anlamıyorsunuz adam 5 senedir 11 de olmasının nedeni çok iyi performans sergilemesi yada usta forvet olması degil kimsenin becerip bir tane forvet almamasından kaynaklanıyor.....alınan adamların bırakın umutu kesmesi halı sahada beni bile kesemez gel görki o adamlar(digerleri için söylüyorum) trilyonlar alıyor yazık bize

Atakan
02.04.2011, 23:20
Yeteneksiz adam 5 yıldır ilk 11'de bi siz görüyosunuz yeteneksiz olduğunu.futbolu çalım atmakdan ibaret sanıyosunuz.
:)

Aferin Umut. Böyle devam. Artık kaçırma at. :)

İlker ToSun
02.04.2011, 23:25
100 ler kulübünün yarattığı idaa edilen sözde stres varken hafta içinde aleyhine çıkan dava kararı sonucu 5000 TL'lik tazminat ona "sen stres görmemişsin" mesajı gibi olmuştur ne de olsa Kayserili :)

Onur
02.04.2011, 23:26
Umuttan kimse çalım filan atmasını beklemiyor ki :)
Boş kale ve karşı karşıya kaldığı posizyonların 3 te 1 ini (%33,3..) gole çevirse sezonda 40 (Kırk) gol atar.
Bu potansiyeli görüpte Umut'tan memnun olan, Trabzonspor'un başarısından çok Umut'un başarısını önemsiyor demektir BENCE...

haydi Umut sezon sonu git Fransa'ya göster onlara Türk Deparını! :)

Semra
02.04.2011, 23:36
100. golün hayırlı olsun, seviyorum seni evet bazen kızıyorum, söyleniyorum ama seviyorum işte.
Allah şansını açık etsin.

seyduna_efil
02.04.2011, 23:36
Gerçekten bazılarımız (gerekirse isim verebilirim veya üzerine almak isteyen alsın) Umut'un attığı gole ve o golle gelen galibiyete sevinememiş gibi yorumlar yazmış.

İlginç bir piskoloji. Sanki maçı kaybetmişiz. Bu arkadaşlarımızın hayatlarının genelini merak ediyorum. Sorunsuz çocuklukları, sınırsız imkanlara sahip gençlikleri, ortalamanın çok üstünde yetişkinlik dönemleri geçirdiler ki bu kadar doyumsuzlar.

Vay efendim Burak olmasa 100. golü atamazmış. Mantığa gel! Adı üstünde, takım oyunu! Tek erkekler tenis müsabakası değil...

11 tane bordo mavili futbolcudan hangisi atarsa atsın, sevinin biraz. Giray'ın golüyle gelen galibiyet de 3 puan, Umut'unkiyle de... Niye bu derece karşıt ve sertsiniz?

Kendi oyuncumuza, kendi taraftarımıza muhalefet ediyoruz. Ondan sonra "bilmem ne gazetesi bize karşı", "şu yazar bize düşman"... vs. Sanki biz mükemmeliz(!)

*

Umutinhooooo!

Tebrikler!

umut bulut'un forvet olarak yapamadığı herşey eleştiriyi hakediyor..bizim futbolcumuz diye kötü yanlarını hasır altı mı edelim yani,bu mudur anlayış?? anlamadığımı nokta,adam iyi niyetiyle kaç sezondur takımdaki yerini koruyor..futbol mantığı buysa bütün iyi niyetlileri takıma toplayalım,bakalım ne kadar yol alabiliyoruz..

Birtan Karaman
02.04.2011, 23:40
Saçma saçma birbirine laf koyma çabaları sanki bugün muhteşem bir oyun çıkardı maçı berbat eden adamdı hiç birşey yapmadı kafa ile kaçırdığı gol kendi yeteneksizliğine yakışır bir biçimdeydi hiç şaşırmadım , Allah onu ilk 11 imizden uzak tutsun.
Yorum bu...

FC-ST-PAULI-61
02.04.2011, 23:42
1 Gol atti yine sacma sapan Goller kacirdi.Yasin Bu Hafta yollamaya calisacagim Kardesim.Ama Umutla Sampiyon olmak cok zor

Kazım Uzunboy
02.04.2011, 23:43
Teşekkürler Burak.

Paksoy
02.04.2011, 23:45

*

Umutinhooooo!

Tebrikler!

Eleştirmek olsa sadece,Oğuz sen Umut'un iyi golcü olduğunu düşünmüyorsun,bende düşünmüyorum.

Şenol hoca Umut'dan ne istiyor onu iyi biliyorum,ve Umut görevini canla başla yerine getiriyor.

7 Hafta şampiyonluğun hatrına Umut Bulut'u hazmetmek istemiyorlar.gol kaçırdı gel küfret elin kalecisi 100 gol atmış gel dalga geç.
Futbolcumuzla dalga geçmek adamlık oldu bırakın entel dantelliği.

unique
02.04.2011, 23:49
Valla attı boş kaleye ama klasik kaçırmalarına devam etti yine; başımız yanacak bir maçta göreceksiniz aynen Kayseri, Ankaragücü, Antalya maçlarında olduğu gibi. Bu kadar pozisyona girip de kaçırması savunulacak bir şey değil.

Mustafa ÖZDEMİR
02.04.2011, 23:50
rahatladı şimdi.bundan sonra daha rahat atacak golleri...

cyberentalpi
02.04.2011, 23:54
Umut u elestirenlere yazıkları olsun.
kaciriyor olabilir ama dolu tarafından bakın.
Mehmet Yılmaz gibi adam olcak size.

Barış Burak
02.04.2011, 23:55
Allah izin verirde şampiyon olursak,şu Umut Bulut'un sayfasını kitap yapalım ya:)

İlker ToSun
02.04.2011, 23:58

şu mesaja biraz ilgi gösterin ya :)

Alihan Ertürk
03.04.2011, 00:00
Her şeyi yapın ama Umut'a ''yeteneksiz'' diyenlere laf atmayın, gözünüzü seveyim.. Ne yani Umut çok yetenekli bir futbolcu mu?. :rolleyes:

61 baha
03.04.2011, 00:01
futbolcuların tamamı soyunma odasına giderken taraftara koşan tek kişi kimdi görmediniz sanırım o bağırışı haykırışı maçtan sona yeterdi.
Sahanın heryerine koştu...
Eleştiren arkadaşlara şaşıyorum sadece gülüyorum bide...
Futbolcuları eleştirene kadar maça giden binlerce bilinçsiz taraftarı eleştirelim..

seyduna_efil
03.04.2011, 00:14
hasan üçüncü de canla başla oynuyordu,hatta hüseyin çimşirin ne suçu vardı,hüseyin gibi formasına aşık futbolcu var mıydı son zamanlarda..ama bunların hepsi futbol yeteneklerınden yoksun oldukları için gönderdiler ve gönderildiklerinde kimse bu futolcuların iyi niyetinden dem vurmamıştı...

evet kabul edıyorum umut iyi niyetli futbolcu hatta aldığı paranın karşılığını vermeye çalışan biri,insanlığınada laf etmem ama 14 maçta 1 gol attı dıye de kimse kalkıp umutu savunmasın bana..iyi niyet bir yana iyi futbolcu bir yana...madem iyi niyetle bu takımda kalınabiliyordu hasan üçüncü ile hüseyinin suçu neydi??

ma80
03.04.2011, 00:42
umutcum iyisin hoşsun ama cezasahası futbolcusu değilsin.

Canberk
03.04.2011, 01:11
Burak teşekkürler herşey için.

Özge
03.04.2011, 01:19
Yine klasik Umut'tu yine. 100.gol stresi deniliyordu bakalım bundan sonra ne olacak. Uzaktan şutu da iyiydi bu arada:)

Oğuz ZEYTİN
03.04.2011, 01:19
umut bulut'un forvet olarak yapamadığı herşey eleştiriyi hakediyor..bizim futbolcumuz diye kötü yanlarını hasır altı mı edelim yani,bu mudur anlayış?? anlamadığımı nokta,adam iyi niyetiyle kaç sezondur takımdaki yerini koruyor..futbol mantığı buysa bütün iyi niyetlileri takıma toplayalım,bakalım ne kadar yol alabiliyoruz..

Güzel.

Öncelikle sen de biliyorsun ki "futbol mantığı iyi niyetli olmak" değil. Kimse böyle bir şeyden bahsetmiyor üstelik. Ama iyi niyetli oyuncunun olması kötü mü? Elbette hayır; lakin konumuz bu değil.

Türkiye Süper Ligi'nde, Umut'un Trabzonspor'da oynadığı sezonlar içinde en çok forma giyen, en çok gol atan yerli oyuncular kimler? Hatta bir numarada kim var?

Peki, bu cevabı belli (Umut Bulut) muhabbeti geçtim.

Bugün kazandık mı? - Evet.

Neden tadını çıkarmıyorsun? Neden sanki Umut o golü bizim kalemize atmış gibi davranıyorsun(uz)?

Çocukcağız koşar "gol atamadı" dersiniz.

Gol atar "boş kale" dersiniz.

Doluya atar "kafa vuramıyor" dersiniz.

Yükselir atar, uçarak atar "ama çok kaçırıyor" dersiniz.

vs.

Takacak bir kulp illa ki bulunur.

Senin için söylemiyorum dostum, belki sen de öyle düşünüyorsun, bilmiyorum:

Şampiyonluk yolunda kritik bir dönemde oyuncunun teki magazine konu olur. "Vay efendim özel hayatı, size ne, karışmayın"!

Hangi özel hayat? Mayıs ayına kadar ben bile işimi, ailemi, seyahatlerimi Trabzonspor'a göre ayarlamışım. Beyefendilerse alemlerde gezecek ve korunacak. Sonra zar zor kazandığımız maçta boş-dolu kaleye gol atan oyuncuya yükleneceksiniz.

Hatırlayın Van maçını, atabilmiş miydik boş kaleye?

İki sene önceki Konya ve Denizli maçları?

Yalvarmıyor muyduk "1-0 olsun bizim olsun" diye.

Artık yeter! Şu saçmalıkları geride bırakın. Adamı tebrik edeceğiniz, onunla gurur duyacağınız yerde laf sokmaya çalışıyorsunuz.

guyus
03.04.2011, 01:23
Umut maç kazandırdı :D Yapamadıkları yaptıklarından çok olan bir futbolcu için tartışmaya gerek yok arkadaşlar adamda kapasite bu esas suç bu adamla şampiyonluk yoluna çıkanda...

FC-ST-PAULI-61
03.04.2011, 01:25
Bos kaleye atamayan Oyuncuyla Gurur duymam.Bizi Trabzonsporun Oyuncusu olamaz demenize ragmen Sampiyonluk Yarisinda tutan Alanzinhoyla gurur duyuyorum

Mustafa ÖZDEMİR
03.04.2011, 01:28
Umut maç kazandırdı :D Yapamadıkları yaptıklarından çok olan bir futbolcu için tartışmaya gerek yok arkadaşlar adamda kapasite bu esas suç bu adamla şampiyonluk yoluna çıkanda...
mesela bugün 3 puan kazandırdı ...

Chiko
03.04.2011, 01:32
Ne kadar cildirtsan da, tebrik ederim. 3 puan icin tesekkürler.

Adem Erdoğan
03.04.2011, 01:32
Bjk maçında da Umut Burak'a indirmişti, hem de daha zor pozisyonda.

O akşam Burak sayfasında teşekkürler Umut mesajlarını görememiştik nedense.

Öyle bir saldırı varki şu anda şurada yazılan birçok eleştiriyi yazmak için giriyorum; fakat saldırılar insanı savunma moduna geçirtiyor.

guyus
03.04.2011, 01:35
mesela bugün 3 puan kazandırdı ...

Bu sezon kaçıncı 3 puan kazandırışı bize...?

Canberk
03.04.2011, 01:37
Evet Adem abi göremezsin tabi o akşam öyle mesajlar biz uyuzluk olsun diye böyle yapıyoruz tabi.
Burağın Umut'a verdiği pas teşekkürü hakeden cinstendi.
Sonuçta adam Ligin En Golcü Yerlisi neden sayısını arttırmasın.
Gitti arkadaşını düşündü pas verdi.

Beşiktaş maçına gelince.
İyiki vermiş Umut pası. yoksa zaten alamazdık maçı gider verirdi adamlara topu.

Yaşar
03.04.2011, 01:51
Allah, ben ve benim gibi milyonlarca dua eden taraftarımızın dualarını kabul etti. Çok sevindim gol atmasına boş veya dolu kaleye, hatta onun golüyle kazanmamıza. 4.dakikada boşa kafa vuruşunda zor olanı yapıp topu dışarı attıktan sonra dişlerini gösterip bekleyen insanlara bir hafta da olsa susun diyebilmesine sevindim. İnşallah önümüzdeki 7 hafta senin açından daha kolay ve daha güzel geçer.

seyduna_efil
03.04.2011, 01:56
Güzel.

Öncelikle sen de biliyorsun ki "futbol mantığı iyi niyetli olmak" değil. Kimse böyle bir şeyden bahsetmiyor üstelik. Ama iyi niyetli oyuncunun olması kötü mü? Elbette hayır; lakin konumuz bu değil.

Türkiye Süper Ligi'nde, Umut'un Trabzonspor'da oynadığı sezonlar içinde en çok forma giyen, en çok gol atan yerli oyuncular kimler? Hatta bir numarada kim var?

Peki, bu cevabı belli (Umut Bulut) muhabbeti geçtim.

Bugün kazandık mı? - Evet.

Neden tadını çıkarmıyorsun? Neden sanki Umut o golü bizim kalemize atmış gibi davranıyorsun(uz)?

Çocukcağız koşar "gol atamadı" dersiniz.

Gol atar "boş kale" dersiniz.

Doluya atar "kafa vuramıyor" dersiniz.

Yükselir atar, uçarak atar "ama çok kaçırıyor" dersiniz.

vs.

Takacak bir kulp illa ki bulunur.

Senin için söylemiyorum dostum, belki sen de öyle düşünüyorsun, bilmiyorum:

Şampiyonluk yolunda kritik bir dönemde oyuncunun teki magazine konu olur. "Vay efendim özel hayatı, size ne, karışmayın"!

Hangi özel hayat? Mayıs ayına kadar ben bile işimi, ailemi, seyahatlerimi Trabzonspor'a göre ayarlamışım. Beyefendilerse alemlerde gezecek ve korunacak. Sonra zar zor kazandığımız maçta boş-dolu kaleye gol atan oyuncuya yükleneceksiniz.

Hatırlayın Van maçını, atabilmiş miydik boş kaleye?

İki sene önceki Konya ve Denizli maçları?

Yalvarmıyor muyduk "1-0 olsun bizim olsun" diye.

Artık yeter! Şu saçmalıkları geride bırakın. Adamı tebrik edeceğiniz, onunla gurur duyacağınız yerde laf sokmaya çalışıyorsunuz.

burda ben dahil kimse umutun kişilğinden veya iyi niyetinden şüphe duymuyor..sorun futbolunda,atamadığı saçma sapan gollerinde..bugün attığı gole takılmadım ben,yine atamadığı çok saçma pozisyonları oldu,bugun gol attı diye kaçırdığı o pozisyonları sorgulamayacağım anlamına gelmez,onları atsa takım 90 dakıka stres içine girmeyecekti belki...

her maçı tek farkla kazanamayız,şansımız okadar yaver gitmez,hadi bundan sonraki bütün maçları tek farkla kazandık dıyelım yine yetmiyor,fenerbahçe her maçında ortalama 3 gol atıyor her maçta averajı açıyorlar,bizim şu kolay maçlarda averaj yapmamız gerekırken umut efendının yuzunden her maç tek farkla bıtırıyoruz maçı..asıl süreç bundan sonra başlıyor..umut ya görevını layıkıyla yapsın,ya da yapamıyorsa çekilsin kenara,diğer insanların önünü açsın..

61 baha
03.04.2011, 02:01
insaf diyorum başka da bişey demiyorum...
ya adam gol atamıyor eleştiriliyor.
gol atıyor eleştiriliyor. boş kaleye diye.
Sırf bu adamı eleştirmek için foruma girenler var.
jaja bile bu kadar eleştirilmiyor.
huzur verin artık...

Yaşar
03.04.2011, 02:04
burda ben dahil kimse umutun kişilğinden veya iyi niyetinden şüphe duymuyor..sorun futbolunda,atamadığı saçma sapan gollerinde..bugün attığı gole takılmadım ben,yine atamadığı çok saçma pozisyonları oldu,bugun gol attı diye kaçırdığı o pozisyonları sorgulamayacağım anlamına gelmez,onları atsa takım 90 dakıka stres içine girmeyecekti belki...

her maçı tek farkla kazanamayız,şansımız okadar yaver gitmez,hadi bundan sonraki bütün maçları tek farkla kazandık dıyelım yine yetmiyor,fenerbahçe her maçında ortalama 3 gol atıyor her maçta averajı açıyorlar,bizim şu kolay maçlarda averaj yapmamız gerekırken umut efendının yuzunden her maç tek farkla bıtırıyoruz maçı..asıl süreç bundan sonra başlıyor..umut ya görevını layıkıyla yapsın,ya da yapamıyorsa çekilsin kenara,diğer insanların önünü açsın..
Averaj konusuna açıklık getirmek için mesajını alıntıladım. Bu ligde şampiyonu genel averaj değil, ikili averaj belirler. Yani 2 takımın arasında oynadığı maçlarda aldıkları sonuçlar. Fb bu durumda bizden üstün ve yarım puan önümüzde. Yani bundan sonraki maçlarımızı 10-0 da alsak, Fb puan kaybetmediği takdirde şampiyon Fb olur.

İbrahim Gökhun Öztürk
03.04.2011, 02:05
umutun kaleciyle karsı karsıya kaldıgındaki heyecanım tolgaya verilen geri pastan daha az.birinde ne olacagını biliyorum digerinde ne olacaganı tahmin edemiyorum..

Seyfi_B
03.04.2011, 02:10
Burak o pası verdiğinde kale boş olmasına rağmen 'Umut acaba atabilecek mi?' diye içimden bir düşünce geçti :D Az daha da direğe takılacaktı.

Artık inşAllah gol pozisyonlarında biraz daha rahat olur.

Colakoglu
03.04.2011, 02:14
Umut sezon sonu kesin avrupaya gitmelisin ;)

Armağan Dere
03.04.2011, 03:36
Türkiyenin en yeteneksiz forveti olmana rağmen bu klüp sana 100.golünü attırdı Umut dua et bize..Kaçırdığın kafa golünde gene hünerini konuşturdun ama Burak kardeşin saolsun sana attırdı dua et..yoksa lig sonuna kadar zor girerdin 100ler klübüne bazıları bize laf atmış..Haksızmıyız değilmiyiz,kafa golünde topa rica etse top içeri girerdi( ! )...Umut sezon sonu azıcık bizi düşünüyorsan bu takımdan gidersin Kanser ediyorsun bizleri

Fatih Özkan
03.04.2011, 04:00
Hayırlı olsun...
Lig bitene kadar 110 yapabilmen dileği ile...
Neden olmasın ?

Serdar A
03.04.2011, 04:51
100ler kulübünün içinde , golcü kimliği ile tanınmayan tek futbolcu olarak giriş yaptın .

Muhtemelen uzun yıllar boyunca da tek futbolcu olarak kalacaksın .

Türkiyede kalırsan , 200 hedefine yürümen , Avrupada devam etmek istersen orada da başarılı olman dileğimle ,

Türm emeklerin ve gösterdiğin özveri için teşekkür ederim Umut Bulut .

yattarinho61
03.04.2011, 06:35
100ler kulübüne girdi diye stres falan gitti mi saniyorsunuz?? güldürmeyin adami

BALKAN 06
03.04.2011, 08:27
100ler kulübünün içinde , golcü kimliği ile tanınmayan tek futbolcu olarak giriş yaptın .

Muhtemelen uzun yıllar boyunca da tek futbolcu olarak kalacaksın .

Türkiyede kalırsan , 200 hedefine yürümen , Avrupada devam etmek istersen orada da başarılı olman dileğimle ,

Türm emeklerin ve gösterdiğin özveri için teşekkür ederim Umut Bulut .
abi golcü kimliği taşımıyorsa niye bizim ilk 11 de golcü kimliği taşıyan adam bulunmaz,
burak ta direk golcü değil,
jaja sana göre direk en uçta oynamalı ama hoca onu da direk golcü olarak kullanmıyor
umut direk golcü değil diyorsun
e bu eksikliği düşünüp ara transferde niye direk golcü almadılar da umutu da yaktılar bizi de yakıyorlar,
pawel buna uyarsa niye oynatılmaz,uymuyorsa niye alındı...

Paksoy
03.04.2011, 09:43
şu mesaja biraz ilgi gösterin ya :)
Senin ilgi göstermen için yazıldı o mesaj ,Teşekürler :)

Paksoy
03.04.2011, 09:45
Türkiyenin en yeteneksiz forveti olmana rağmen bu klüp sana 100.golünü attırdı Umut dua et bize..Kaçırdığın kafa golünde gene hünerini konuşturdun ama Burak kardeşin saolsun sana attırdı dua et..yoksa lig sonuna kadar zor girerdin 100ler klübüne bazıları bize laf atmış..Haksızmıyız değilmiyiz,kafa golünde topa rica etse top içeri girerdi( ! )...Umut sezon sonu azıcık bizi düşünüyorsan bu takımdan gidersin Kanser ediyorsun bizleri

Kendi adına konuş,benim kanser olduğum yok.Artık sana dicek bişey bulammıyorum.Armağan umarım gs maçının sonuna kadar papağan gibi burda tekrar yapmasın.

Tamam 7 hafta kala gitmeyecek sezon sonu söylersin Armağan,Yeni Zelanda'daki adamda senin ne düşündüğünü öğrendi.

Ömer Kibar
03.04.2011, 09:51
Tebrikler Umut..

Umarım artık rahat maç oynarsın..

SEDAT
03.04.2011, 10:06
- Sezon sonuna kadar destek verelim , ne olursa olsun , sezon sonu herşey bitsin herşey konuşulur zaten , şurda umut'u yerden yere vurmak çok gereksiz , yeri ve zamanı var , ama şimdi değil...

Ömer Kibar
03.04.2011, 10:11
Zor şeyler istiyorsun Sedat abi..Eleştirerek destek veriyorlar zaten fazlasına ne gerek var !!

Asi Çaykaralı61
03.04.2011, 10:12
Umut 100'lere ulaştın.İnşallah şimdi de 200'lere ulaşırsın Trabzonspor formamızla :)

SEDAT
03.04.2011, 10:15
Zor şeyler istiyorsun Sedat abi..Eleştirerek destek veriyorlar zaten fazlasına ne gerek var !!

- Sabırlı olmayı öğrenemiyoruz , sonra tekrar başa , hep aynı döngü , arkadaş birkere avını bekleyen kaplan gibi bekleyelim bakalım ne olucak , ama biz hep acele eden acemi kaplan gibiyiz ...

bahadır2561
03.04.2011, 10:47
100. Golünü ve galibiyet golümüzü attın tebrikler. İnşallah bir daha oynamazsın hep yedek kalıp gidersin takımımızdan.

saçma saçma birbirine laf koyma çabaları sanki bugün muhteşem bir oyun çıkardı maçı berbat eden adamdı hiç birşey yapmadı kafa ile kaçırdığı gol kendi yeteneksizliğine yakışır bir biçimdeydi hiç şaşırmadım , allah onu ilk 11 imizden uzak tutsun.

+1967 . . .

Oğuz ZEYTİN
03.04.2011, 11:04

Averaj konusunda önceki sayfada arkadaşımız gerekli bilgiyi paylaşmış.

Ayrıca, diyelim averaj yapmak gerekiyor. Umut tek başına mı yapacak?

Bunlar kısır tartışmalar değerli kardeşim. Bir de beklenti meselesi var tabii. İlla sayılarla ölçeceksek performansı, Umut geldiğinden beri 15 gol civarında atıyor. Bir de sayılara yansımayanlar var; ki nedense görülmek istenmiyor. Veya Umut'u beğenmeyenlere edebiyatmış gibi geliyor. Hani diyor ya bir kısım arkadaş: " Bana ne çok koşmasından, gol atsın!"

Eee, attı işte. "Ama yok, dolu kaleye atsın"

Yahu bize ne rakibin kalesinden. Sen o topu, rakip kale çizgisine kadar taşımışsın. Hala neyi tartışıyoruz, anlamıyor ki.

Bir de über süper ithamlar vardı bir ara, devam ediyor mu bilmiyorum: "İki sene önce Umut yüzünden şampiyon olamadık"

Hee canım hee... Song'un kademe hataları da Umut yüzündendi, Yattara'nın tembelliği de Umut yüzündendi, orta saha dirençsizliği Umut yüzündendi... Vs. Uzun lafın kısası, bizde kötü olan ne varsa, hep Umut yüzündendi.

*

Şu noktaya ayrı bir parantez açalım:

"umut ya görevını layıkıyla yapsın,ya da yapamıyorsa çekilsin kenara,diğer insanların önünü açsın"

Pardon ama karar verici sen misin ben miyim, kim?

Sana göre layıkıyla yapmıyor ama bana göre maaşallahı var. Ne olacak şimdi? Seni dinlesin ŞEnol Hoca, beni mi? ;)

Şunun şurasında 7 hafta var. Allah'ın izniyle zafere ulaşırsak yine Umut mu konuşacağız?

O yüzden sizden ricam bırakın artık bu tartışmaları. Söz, şampiyon olalım, senden daha çok ben "Umut gitsin" derim. Ama önce şampiyon olalım. O sebeple de armudun sapı, üzümün çekirdeğine takılmayalım.

Son: Eto'o mu geldi takıma da hayır dedik? Teofilo başta olmak üzere gol makinesi diye aldığımız karateciler dayanamadı gitti, bu da mı Umut'un suçu!?

Oruç
03.04.2011, 11:11
Dün attığı gol eminim bazılarının hiç hoşuna gitmemiştir, çok kızmışlardır. Ee ne de olsa '100. gol muhabbeti' sayesinde haftalardır konuşuyorlardı, ekmek vardı bazıları için bu konuda. Hoş bundan sonra da konuşurlar bütün suç Umut'taymış gibi. Devam aynen devam...

*

Umut'un 100. golü Burak Yılmaz'dan geldi. Bu asla unutulmayacak, adamsın Burak.

seyduna_efil
03.04.2011, 11:11
Umut 100'lere ulaştın.İnşallah şimdi de 200'lere ulaşırsın Trabzonspor formamızla :)

40-45 yaşına kadar futbol oynaması lazım kı senın dediğin rakama ancak ulaşabilsin

Burak DERELİ
03.04.2011, 11:12
Tebrikler Umut BULUT 100. gölünüde attı
inşallah devamı gelir artık

seyduna_efil
03.04.2011, 11:15
Dün attığı gol eminim bazılarının hiç hoşuna gitmemiştir, çok kızmışlardır. Ee ne de olsa '100. gol muhabbeti' sayesinde haftalardır konuşuyorlardı, ekmek vardı bazıları için bu konuda. Hoş bundan sonra da konuşurlar bütün suç Umut'taymış gibi. Devam aynen devam...

*

Umut'un 100. golü Burak Yılmaz'dan geldi. Bu asla unutulmayacak, adamsın Burak.

burak yılmaz da size ekmek verdi,zaten 14 hafta bir alıyorsunuz o ekmeği,ölçülü kullanın ki hemen bitmesin,keza ligin bitmesine daha var..

güneyli
03.04.2011, 11:19
100 ler kulübü safsatası Umut sayesinde zirve yaptı..Umuttan başkasının bu polemikleri yaşayacağını zannetmiyorum.Çünkü şampiyonluğa giden bir takımın oyuncusu..Kurtulduğun için tebrikler...Allah umuta muhtaç etmesin,umutsuz da bırakmasın.

leavemealone
03.04.2011, 11:23
Degisen hic birsey yok..
Umut ayni Umut.. Büyük takimin golcüsü olamaz..
Her mac onun keyfini bekliyoruz 5 pozisyonda 1 gol atsin diye..
Ilk 11 deki son sezonudur bu insallah..
Artik yeter demek istiyorum.. olmuyor iste..

Oruç
03.04.2011, 11:25
burak yılmaz da size ekmek verdi,zaten 14 hafta bir alıyorsunuz o ekmeği,ölçülü kullanın ki hemen bitmesin,keza ligin bitmesine daha var..

Tamam. Ölçülü kullanacağım, söz.

Hamdi Karamahmutoğlu
03.04.2011, 11:33
Umut Bulut, senin terinin son damlasına kadar mücadele ettiğini görmek şampiyonluk umutlarımızı artırıyor.
Artık şanssızlığını da kırdın.
Hafta TT Arena'da Umut Show görmek istiyoruz.

ilhan
03.04.2011, 11:37
{Basit veya hatalı gol yiyen kaleci eleştirilir = Basit veya çok basit golü atamayan hücum oyuncusu eleştirilir.}
*
Eğer futbolda basit olan şeyi yapamıyor ya da yanlış yapıyorsan eleştirilirsin. Taraftar Umut'tan basit olanı yapmasını bekliyor. Şenol hoca ise ileride basmasını ve rakibi hataya yöneltmesini istiyor. Umut'un eksileri var. Ama artıları da oldukça fazladır.

Geçen sayfalarda yazdım. Eğer ligde 4-5. sıralardaysan Umut'un ya da Umut gibi diğer futbolcuların kaçırdığı 'basit' gol pozisyonları dikkat çekmez. Çünkü o pozisyonları kaçırdığın için 4 ya da 5. sıradasındır. Eğer şampiyonluk yolunda ilerliyorsan ve puan kaybına tahammülün yoksa Umut'un kaçırdığı 'basit' gol pozisyonları ile beraber atması gereken pozisyonlar "göze batar". O golleri atman gerekir. Atamazsan şampiyonluk elinden gider.

Dün kaza bela Tolga hatalı gol yeseydi, ne olacaktı? Tolga hedef olacaktı. Ama şahsen ben Tolga'yı değil, bomboş pozisyonları harcayanları hedef olarak tercih ederdim!

Bu haftalar kritik haftalar. Ersun Yanal dönemindeki Konya, Denizli maçlarını hatırlayın. Bomboş pozisyonları kaçırdık. Adamlar 1-2 yan topla maçları kazandılar.

Ben bu takımı şampiyon olsun diye sevmedim. Ama Tunga abinin güzel bir sözü var. "Seni şampiyon yapmıyorlar, sen şampiyon oluyorsun." O yüzden şampiyonluğa bu kadar yakınken kaçan her gol taraftarı haliyle rahatsız edecektir.
*
Ama şu ricada bulunmak istiyorum.
Maçı kazandıktan sonra futbolculara giydirme, futbolcuları hedef yapma geleneğinden vazgeçelim. Gerekirse 1-0 kazanalım son 7 maçı. Ama kazandıktan sonra sövmek, hakaret etmek bir şey kazandırmaz. Kaybettikten sonra eleştirelim diyeceğim, kimi arkadaşlar "iş işten geçtikten sonra eleştirsek ne olacak" diyecek...

Dişimizi 7 hafta daha sıkacağız arkadaşlar.
Mutlu sona az kaldı.

ilhan
03.04.2011, 11:39
Şunu da yazmadan geçemeyeceğim. Bir forvet ya da santrafor ya da ileri bölge hücum oyuncusu, gol kaçırınca morali bozulur. Basit gol kaçırınca daha çok morali bozulur. Hatta oyuna küsenler dahi olabilir. Ama Umut şimdiye kadar ne oyuna küstü, ne moralini bozdu, ne de basit bir gol kaçırdım diye oyundan koptu. Bu gözle görülmez belki ama bunları da görmek lazım.

Erbay
03.04.2011, 11:39
Sen de kurtuldun biz de Umut :)

dumanpub
03.04.2011, 11:41
Allahına kurban beeee

Travelair
03.04.2011, 12:12
Haydi bakalım Umut stres yapmadığın sürece başarılı olursun stres yapma

BALKAN 06
03.04.2011, 12:23
iyi uşak-özverili uşak,kızın olsa verirsin kadar efendi uşak aynen bende böyle düşünüyorum
ama ben bunlar olmasın gol atsın istiyorum
10 pozisyon bulan takım 1 gol ile maçı tamamlamasın istiyorum
umut bu kadar sıkıntılı bir süreçte iken pawelin oynamaması tartışılmalı diyorum
hep te umutun suçu yok demeye başladım,hocam gariplikler yapıyor diyorum.

Nonserviam
03.04.2011, 12:27
Başarılar ve tebrikler umut, tekrar diyorum ister at ister atma senin iyi niyetin yeter.

Şunu da söylemek istiyorum Armağan dere denen şahıs sanırım umut düşmanı mümkünse sen bu bölüme mesaj yazma, dostum. içinden konuş

Armağan Dere
03.04.2011, 12:27
7 hafta sonra seni takımda görmemek dileğiyle..Şampiyonlar Liginde sen mi aman aman uzak olsun..Allah bize sabır versin

onur-ts
03.04.2011, 12:38
aştın engelini.artık çeki düzen ver kendine.7 maç her şeyinle oyna gol kaçırma.unutma, artık bahanen yok ama sana güvenen insanlar var!

Kaan
03.04.2011, 12:41
7 hafta sonra seni takımda görmemek dileğiyle..Şampiyonlar Liginde sen mi aman aman uzak olsun..Allah bize sabır versin

Liverpool'a elenmemizin sebebi olarak da birçok kişi 2.maç Umut'un olmayışını gösteriyordu.. :rolleyes:

Neyse sen devam et. Umut pis, kaka. :)

Ali Yerlikaya
03.04.2011, 12:42
Allahin kurban Umut zorla seni 100 ler klübünede soktuk, ama artik hocanin seni kesmeye niyeti yok bari sen hocadan bi kac maclik izin isde ve dünyani baska ucuna gidip kafa dinle, buna cok ihtiyacin oldugu her hareketinden belli...

Yani cok kosiyorsun ediyorsun ama kusura bakma kendi enayiligin demek istiyorum cünkü topu saklamasini bilsen yada verkaca girmesini bilsen kosdugunun yarisini kosmaya gerek kalmicak...

Insan olarak sana cok saygi duyuyom hatta seni seviyom bile diyebilirim ama futbolculuk hic bi vasfin yok, Atletizm bransimiz varsa oraya transfer edelim seni derim...
Kosup pres yapmakdan baska ne özelligi var biri bana bunu acikliyabilirse sevinirim, kosup pres yapmak yeterli bi özellikle gelicek sezon Hussain Bolt´u transfer edelim futbolda atletizmden cok daha para var transfer etmeside kolay olur yani... ;)

SEDER
03.04.2011, 12:45
umut gene dağlara taşlara attın iki tane...

Bıyıklıoğlu
03.04.2011, 12:45
Kalan son 7 maçımızda Allah yardımcın olsun Umut...

SEDER
03.04.2011, 12:47
umut 7 hafta sürecek gribal bir enfeksiyon geçirsen ne güzel olur.havalarda ısındı ama.o golleri kaçırmakdan daha zor değildir. hadi koçum bir dene.(sadece bir nükte-ALLAH korusun)

seyduna_efil
03.04.2011, 13:09
Liverpool'a elenmemizin sebebi olarak da birçok kişi 2.maç Umut'un olmayışını gösteriyordu.. :rolleyes:

ilk maçta karşı karşıya kaldığı pozisyonu atabilseydi gruplara kalma ihtimalimiz,ikinci maçta oynayıpta katkısıyla gruplara kalma ihtimalimizden daha yüksekti..

Yiğit SARI
03.04.2011, 13:10
100'ün güldü şimdi bizim 100'ümüzü güldür :p

Batuhan
03.04.2011, 13:18
ilk maçta karşı karşıya kaldığı pozisyonu atabilseydi gruplara kalma ihtimalimiz,ikinci maçta oynayıpta katkısıyla gruplara kalma ihtimalimizden daha yüksekti..

Sen orada kötü vurduğuna mı inanıyorsun yani ? Yuh ya. Nefretiniz gözlerinize vuruyor. Etmeyin, eylemeyin..

Bera B.
03.04.2011, 13:21
Sen orada kötü vurduğuna mı inanıyorsun yani ? Yuh ya. Nefretiniz gözlerinize vuruyor. Etmeyin, eylemeyin..

Konuyla alakasız ama sen geçen gün 12 yaşında gözükmüyor muydun forumda? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Batuhan
03.04.2011, 13:43
Konuyla alakasız ama sen geçen gün 12 yaşında gözükmüyor muydun forumda? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Sen yanlış hatırlıyorsun. Öyle boş çabalar içerisine girmem ben. Ha inandırıcı olmayacaksa kimlik resmini bile koyabilirim. Sıkıntı yok :)

Emre GÜRDAL
03.04.2011, 13:45
tebrikler 100'ler kulubüne girebilidgin için...

macuka
03.04.2011, 13:51
Umut, 100 dük 100 dük kuyruga geldik

Gol atmaya devam etki 100ün olsun Buraga karsi

Sampiyon olalim git tatiline 100 100 100 serinle:)

seyduna_efil
03.04.2011, 14:29

sözkonusu umut bulut olunca kendıne göre iyi bir vuruş yapmıştı ama adam akıllı bir forvet o pozisyonu her türlü gol yapabilirdi..

ayrıca kimseden de nefret ettiğim yok,sizinle anlaşamadığımız nokta bu..burda umutu eleştirenleri hiç biri kişiliğine laf etmiyor,eleştirilerin tamamı futbol kapasitesine yöneliik...ama umutu savunanların çoğu futbol kapasitesini değil kişiliğini savunuyor,zaten kişilik ve iyi niyetli futbol anlayışından başka futbol adına savunulacak bi yanı da yok, kişiliği üzerinden savunma yapmanıza hak veriyorum çünkü başka tutar dalınızz yok...

Kader KORELİ
03.04.2011, 14:33
Garmagutal lakabı yakışır Umut'a :) 13 Nisan 1995 Milliyet gazetesinde Küçük Orhan'ı tanımlamak için yazılmış.
Garmagutal lazca bir kelime ve ''ne zaman ne yapacağı bilinmeyen,hatta biraz da sakar anlamında bir laf''.

ErtuGrul
03.04.2011, 14:36
Kayseri macından önce glovackinin gol attığını bu maçtan oncede Umut'un gol atacağını rüyamda gormuştum... İki kere peş peşe fenerin kendi sahasında yenildiğini gördüm bu hafta rüyamda... Bu aksam fener farklı bir mağlubiyet alabilir..Umut'un attıgı gol çok kıymetli olacak... Takimdaki diğer oyuncular gibi Umut Bulut'ta çok kıymetli benim için... Elimizdeki degerlerin kıymetini bilelim..Eleştiri olsun ama hakaret olmasın..7 hafta kaldı az biraz daha sabır..

Canberk
03.04.2011, 14:56
İnşallah birçoğumuzu haksız çıkartırsın Umut.
Önümüzde ki 5 hafta boş kaleye kaçırda millet görsün senin beceriksizliğine 100 gol stresi demeyi!

Gökhan KAN
03.04.2011, 15:13
100ler kulübüne keşke bonservisiyle gidebilseydi..

Batuhan
03.04.2011, 15:35
sözkonusu umut bulut olunca kendıne göre iyi bir vuruş yapmıştı ama adam akıllı bir forvet o pozisyonu her türlü gol yapabilirdi..

ayrıca kimseden de nefret ettiğim yok,sizinle anlaşamadığımız nokta bu..burda umutu eleştirenleri hiç biri kişiliğine laf etmiyor,eleştirilerin tamamı futbol kapasitesine yöneliik...ama umutu savunanların çoğu futbol kapasitesini değil kişiliğini savunuyor,zaten kişilik ve iyi niyetli futbol anlayışından başka futbol adına savunulacak bi yanı da yok, kişiliği üzerinden savunma yapmanıza hak veriyorum çünkü başka tutar dalınızz yok...

Yapma yahu. Pozisyonu tam hatırlamadığına inanıyorum. O pozisyonda Reina'nın şansı yardım etmişti kendisine. Yoksa vuruşta hiçbir şekilde beceriksizlik yoktu. O açıdan yapılabilecek en iyi vuruş şekli oydu hatta n'apsaydı daha :)

The Ciks
03.04.2011, 15:37
Umut 15/16 golu bulacaksın...

şampiyonluk yüzüğü takacaksın...

az sakin...

şampiyon olacağız lakin...

Murat Erdem
03.04.2011, 15:56
100. gol şerefine nail olduğu pozisyonda roller tam tersi olsaydı... Umut, Burak'a o pası verir miydi ?

Aklıma geçen sene ki Kasımpaşa maçı geldi de Teo'ya vermediği paslar...
Süper Kupa Finalin de forma giymediği için Kupa merasiminde, mecburiyetten oradaymış gibi somurtması...

Yaşar
03.04.2011, 16:16
100. gol şerefine nail olduğu pozisyonda roller tam tersi olsaydı... Umut, Burak'a o pası verir miydi ?

Aklıma geçen sene ki Kasımpaşa maçı geldi de...Teo'ya vermediği paslar falan !
Normal şartlarda o pozisyonda hiçbir futbolcu o pası vermez. Burak da sırf 100. golü atsın diye veo pası Umut'a.

hay1699
03.04.2011, 16:23
sergen bi fener maçından sonra recebin suçu yok demişti, ben de umutun suçu yok diyorum. bursanın aldığı miller bile bizde olsa ikinci devrede inanın 10 golü geçmişti. sayın başkanım aynı maçları izlemiyor muyuz?

Armağan Dere
03.04.2011, 16:28
Garmagutal lakabı yakışır Umut'a :) 13 Nisan 1995 Milliyet gazetesinde Küçük Orhan'ı tanımlamak için yazılmış.
Garmagutal lazca bir kelime ve ''ne zaman ne yapacağı bilinmeyen,hatta biraz da sakar anlamında bir laf''.

Küçük Orhan kendisini 3'le toplayıp 5'le çarpar...Büyük Orhan'dan bahsediyor olmayasınız ayağı kırıldıktan sonra pek bir varlık gösterememişti

coren
03.04.2011, 16:54
Umut'un suçu gol kaçırmak değil. Dün eto'a da boş kaleye kaçırdı mesela. Umut'un suçu bunu bir alışkanlık haline getirmesi. Brozek'i aldık Umut'un yerine adam son 2 dk oyuna giriyor. Nasıl iş anlamadım. Hazır değil desen kaç hafta oldu nasıl hazır olmaz. E o zaman niye oynamıyor bu Brozek? Devre arası transferleri 0 katkı sağladı takıma. Umut'a kızalım tamam ama öncelikle yönetime kızmamız lazım.

Cem Akyüz
03.04.2011, 17:08

Umut'un olmayışı mı :eek:

Sonunda girdi 100ler kulube tebrik ediyorum.Ama o kafayla kaçırdığı gol beni benden aldı :).Umarım iyi oynar kalan haftalarda

Yiğit SARI
03.04.2011, 18:09
100'e özel kilp

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6943-4Y1J3T4V.jpg

Konyaspor maçında attığı golle, "100'ler Kulübü"ne giren Umut Bulut için özel video hazırlandı. Attığı gol sonrası Hüseyin Avni Aker Stadı skorbordunda yayınlanan özel video taraftarlarımız tarafından da büyük beğeni topladı.

Videoyu alttaki linki tıklayarak izleyebilirsiniz.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Videolar&Kategori=1&IND=639#StyLEE

ErtuGrul
03.04.2011, 21:02
Fenerin puan kaybedeceğini gormuştum rüyamda.. Bu hafta rüyalarım doğru çıktı...Umut'un attıgı golün kıymeti çok daha büyük oldu...teşekkürler cocuklar...