PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

magicyattara
01.03.2011, 09:46
@CAFER52

Burak forvet oynasın diyorsunuz..2007-2008 sezonunda Manisa küme düştü..içerde ki Manisa maçı..maçın ilk yarısında 2-0 öne geçtiler..Selçuk ve Burak Manisa'dalar..bizden Erdinç kırmızı kart gördü..10 kişi oynuyoruz ve 2-0 mağlubuz..
2. yarı Tayfun'un golüyle maç 2-1'e geldi..tam o anda Burak öyle bir golü kaçırdı ki bence Manisa'yı kümeye atan pozisyon odur..bomboş pozisyonda topu kaleci Tolga'nın üzerine yavaşça vurdu..köşelere vursa veya sert bir vuruş yapsa maç 3-1 olacak ve Manisa maçı alacaktı..vesselam 2-2 bitti maç..2. gol yine Tayfun'dan geldi..

Futbolda bunlar var..kaçmayacak gol,kaçırmayacak golcü yok..
96'da ki fener maçında Şota pozisyona giremedi..vs..

Umut kaçırabilir..netice de bugün takım lider sayılır..santraforu da Umut..rakibimiz 15 milyon euroya santrafor aldı ama bizimle aynı puanda..biz puan farkını açarken de santraforumuz Umut'tu..

Neyse ben sonuna kadar arkasındayım..siz de nerde olacağınızı kendiniz bilirsiniz..

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 09:53
Cafer abi Umut'un tüm hatalarını didik didik not edip sanırım buraya gelip yazıyorsun...

Peki Kayseri maçında tek suçlu Umut Bulut mu idi?

Serkan'daki 3-4 haftadır olan düşüşün farkına varabildiniz mi?

Abramad'ın Serkan'ın olduğu kanattan nasıl gelip gittiğini de görebildiniz mi?

Şota'nın Abramad'ın yerini değiştirmesinin nedeni olduğu kanatta kötü oluşumuydu yoksa galip gelmemek istememesiymiydi?

Yattara'nın kendine oynamasını doğal olarak mı görüyorsunuz peki?

Savunmanın bir çöküş içinde olduğunun farkındamısınız?

Biz ne kadar gol atarsak atalım savunma Kayseri maçındaki gibi devam ederse daha çok gollü maçlar izleriz.

Glowacki'nin çizgiden çıkardığı 2 top,tehlikeli ataklar,Egemen,Selçuk,Engin'in yokluğunun hissedilmesi apaçık ortada...

Umut 70.dakikada oyundan çıkıyor yerine giren Pawel'in ayağına 20 dakikada top 1-2 kere değiyor.

Pawel hazırda mı Umut oynuyor inatla?Senin devre arası yapmış olduğun transfer Umut'u kesemiyorsa Umut'un hiç bir suçu yoktur.

Adamın elinden gelen bu,daha iyisini şu anda bu kadroda kimseden bekleyemezsiniz...

Bu puanları bu kadro ve teknik ekip ile almış isek desteklemeye devam etmeliyiz.

Adem Erdoğan
01.03.2011, 09:54
umut un karnesi

2006-2007 Toplam Gol Sayısı :20
2007-2008 Toplam Gol Sayısı :17
2008-2009 Toplam Gol Sayısı :14
2009-2010 Toplam Gol Sayısı :18
2010-2011 Toplam Gol Sayısı :12 (daha 11 hafta daha var 20 golü kesin geçer)

bide umut bu kadar da asist yaptı bu geçen senelerde..her yıl ortalama 30 golde sadece kendisinin bireysel payı var bu adamın..ve umut çalışkanlığıyla azmiyle bizim gönlümüze girdi..bu adam hiç sakatlanmadan oynuyor her sene..gol kaçıracak tabi hakkıdır..bu kadar şeyi yapan adam gol de kaçıracak...bu takımda en son eleştrilecek adamlardan biridir umut...

Bu takımda bulunması için yeterli veriler, fakat bu takımın 1. forveti olabilmek için yeterli değil malesef.

magicyattara
01.03.2011, 10:00
Şota'nın Abramad'ın yerini değiştirmesinin nedeni olduğu kanatta kötü oluşumuydu yoksa galip gelmemek istememesiymiydi?

Mesut'tu galiba..Mesut'cum buna asla katılmam..Amrabat,Mehmet Eren oyuna girdikten sonra tamamen diğer kanada geçti..Serkan'ın toparlamasıyla biraz etkisiz kaldı 2. yarı ve kanatları değişmeli kullanmaya başladı..
Şota,normal bir takım gibi oynattı takımını..biz dışarda nasıl oynuyorsak,onlar da burda öyle oynadılar..belki ilk kez böyle oynadılar ama kendileri içinde iyi bir deneyim oldu..kazanmak için oynayın dedi ve ortaya güzel bir maç çıktı..zaten elinde böyle forvetleri olup da Trabzon'da kapanan takımlara hayret ediyorum..
Yoksa Şota Kayseri'yi burda yatırdı demek çok yanlış..

Mesut
01.03.2011, 10:03
Umut çıkar gol atar gene yere göğe sığdıramayız.
2-3 gol kaçırır yerin dibine sokarız.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 10:04
Mesut'tu galiba..Mesut'cum buna asla katılmam..Amrabat,Mehmet Eren oyuna girdikten sonra tamamen diğer kanada geçti..Serkan'ın toparlamasıyla biraz etkisiz kaldı 2. yarı ve kanatları değişmeli kullanmaya başladı..
Şota,normal bir takım gibi oynattı takımını..biz dışarda nasıl oynuyorsak,onlar da burda öyle oynadılar..belki ilk kez böyle oynadılar ama kendileri içinde iyi bir deneyim oldu..kazanmak için oynayın dedi ve ortaya güzel bir maç çıktı..zaten elinde böyle forvetleri olup da Trabzon'da kapanan takımlara hayret ediyorum..
Yoksa Şota Kayseri'yi burda yatırdı demek çok yanlış..

Evet abi Mesut...

Benim düşünceme göre abi Abramad o kanatta maça devam etseydi maç çok daha farklı bitebilirdi.Evet belki direk Şota'nın galip gelmek istemediğinden dolayı o kanada geçirdi demek biraz ağır olabilir.Ama benim düşüncem tekrar söylüyorum o kanatta çok daha etkili olabilirdi.

magicyattara
01.03.2011, 10:08
Evet abi Mesut...

Benim düşünceme göre abi Abramad o kanatta maça devam etseydi maç çok daha farklı bitebilirdi.Evet belki direk Şota'nın galip gelmek istemediğinden dolayı o kanada geçirdi demek biraz ağır olabilir.Ama benim düşüncem tekrar söylüyorum o kanatta çok daha etkili olabilirdi.

Amrabat 2. yarı yoruldu..daha doğrusu ilk yarı sonlarına doğru artık Serkan'ı geçememeye başladı..2. yarı da başlarda pek görünmedi..

Şota burda asıl darbeyi vurdu bana göre..sağ tarafa yakın oynayan Ziani'nin yanına Amrabat'ı aldı,sol açığa Mehmet Eren'i..zaten Ziani fişimizi çekti..
Keşke sol kanatta kalsaydı Amrabat..:)

Mustafa
01.03.2011, 10:18
Umut oynamasın diyenler yerine kimin oynayacağını yazsa bide :)

HDanışmaz
01.03.2011, 10:20
umut'u savunanların anlamadığı konu şu,kimse ondan fazla birşey istemiyor boş kaleye gol atsın yeter

Mustafa
01.03.2011, 10:23
umut'u savunanların anlamadığı konu şu,kimse ondan fazla birşey istemiyor boş kaleye gol atsın yeter

Trabzonspor futbolcusuna düşmanlık yapanların anlamadığı tek şeyde şu,herkes diyorki Umut'un yetenekleri sınırlı ama yerine oynayabilecek kimse yok.Umut'a herkes hakaret edince mutlu mu olacaksınız bak bunu anlamıyorum işte.

Faik Yılmaz
01.03.2011, 10:27
Bir defa başlığın adı yanlış.....

Golün adı Umut Bulutmuş.....

Sanki Tanju Çolak gibi ya da Jardel gibi bitirici bir forvettten bahsediyoruz....

Son 6 maçta girdiği 10 pozisyonun birini atabilen boş kaleye topu atamayan adam nasıl golün adı oluyor merak ediyorum.......

Berberoğlu
01.03.2011, 10:27

Ben de şunu anlamıyorum.

Madem Umut'a düşmansın, sevmiyorsun O'nu, ondan nefret ediyorsun.
Bu başlıkta ne işin var?

Tekrar ediyorum.
Bu başlık Umut Bulut'un Süper Ligde'ki 100. golüne ulaşmaya yaklaşması sebebiyle kendisini onore etmek amacıyla açılmıştır.

LÜTFEN BAŞKA MAKSATLAR İÇİN KULLANMAYINIZ.

Umut'u eleştirmek isteyenler futbolcular bölümündeki ilgili başlığa yazsınlar.
Hakaret etmek isteyenler, o işi bu forum içinde yapmasınlar, gitsinler başka nerde yapmak istiyorlarsa orda yapsınlar. Gözümüzden IRAK olsunlar....

....EK....

Bir defa başlığın adı yanlış.....

Sanki Tanju Çolak gibi ya da Jardel gibi bitirici bir forvettten bahsediyoruz....

Son 6 maçta girdiği 10 pozisyonun birini atabilen boş kaleye topu atamayan adam nasıl golün adı oluyor merak ediyorum.......
Faik lütfen bu başlığın ilk mesajını okur musun???

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 10:29
Trabzonspor futbolcusuna düşmanlık yapanların anlamadığı tek şeyde şu,herkes diyorki Umut'un yetenekleri sınırlı ama yerine oynayabilecek kimse yok.Umut'a herkes hakaret edince mutlu mu olacaksınız bak bunu anlamıyorum işte.

Evet bu soruya cevap bekliyorum .

Yedekte Drogba var da biz Umut olsun mu istiyoruz .

Teo'dan memnundum mesela , ne güzel Umut'u da yer yer kesmişti tek kelime şikayetim de yoktu .Çünkü bana göre Umut'tan iyi golcüydü.

Peki şu an kim var Umut'tan iyi diyebileceğimiz ?

Pawel mi , hiç sanmıyorum . Umut mal , umut aptal , umut topçu değil dedikçe Umut mu düzelecek sanıyorsunuz ?

HDanışmaz
01.03.2011, 10:32
acaba umut bulut'a düşman olduğumu nerden çıkardınız anlamadım.umutun boş kaleye atamadığı golleri eleştirmek eğer düşmanlıksa bişey söylemiyorum,

HDanışmaz
01.03.2011, 10:35
Evet bu soruya cevap bekliyorum .

Yedekte Drogba var da biz Umut olsun mu istiyoruz .

Teo'dan memnundum mesela , ne güzel Umut'u da yer yer kesmişti tek kelime şikayetim de yoktu .Çünkü bana göre Umut'tan iyi golcüydü.

Peki şu an kim var Umut'tan iyi diyebileceğimiz ?

Pawel mi , hiç sanmıyorum . Umut mal , umut aptal , umut topçu değil dedikçe Umut mu düzelecek sanıyorsunuz ?

"Umut mal , umut aptal , umut topçu değil" bunlar benim düşüncelerim değil üstelik böyle birşey yazmadım ama heralde senin düşüncelerin böyle

Berberoğlu
01.03.2011, 10:36
acaba umut bulut'a düşman olduğumu nerden çıkardınız anlamadım.umutun boş kaleye atamadığı golleri eleştirmek eğer düşmanlıksa bişey söylemiyorum,

Bu başlık eleştiri yapılacak başlık değil.
.nokta.

Eleştiri için Futbolcular adlı bölümdeki Umut Bulut başlığını kullanınız lütfen...
.nokta.

AYRICA
Ben Umut'u savunmuyorum ki... Onu da nerden çıkardınız... :D

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 10:39
"Umut mal , umut aptal , umut topçu değil" bunlar benim düşüncelerim değil üstelik böyle birşey yazmadım ama heralde senin düşüncelerin böyle

Zaten senin cümleni alıntılamadım , toplu bir mesajdı .

Rahat ol bu yazdıklarımın 10 katını okudum ben burda hem de senin gibi eee Umut'un yerine kim olsun dediğimde onlar da kemmm kümm ediyordu .

Mustafa
01.03.2011, 10:43

Umut'u savunanlar demişsin ondan dolayı senden kopyalama yaptım.Düşmanlığı genel olarak dedim çok fazla var.Ben Umut'u savunuyorum,Burak'ı da savunurum,Tolga'yı da,Ünal'ı da,Halil'i de Ben Trabzonspor'umu savunuyorum çünkü.

Umut Bulut Trabzonspor formasıyla bu sene maçların çoğunluğuna kaptanımız sıfatıyla çıkmıştır.Son bilmem kaç senein en iyi sezonunu yaşıyoruz bilmem farkında mısınız.Şampiyon olunca Umut'a sarılmayacak mısınız kutlamalarda.Kaçırdığı gollerden sonra yüz ifadesine dikkat ettiniz mi hiç.Bide Jaja'nın yüz ifadesine bakın kaçırınca.Jaja'yı eleştirmek için demiyorum.Umut2ta bulunan ruh hırs kaç futbolcumuzda var.

SEDER
01.03.2011, 10:50
umutla ilgili çok bilinen yanlışlar:
1- adam çok koşuyor abi: yanlış, takımın hemen her maç en çok koşanı colman, ligtv nin her maç sonu istatistiklerinde umut bazen ilk beşe bile giremiyor, forvette kaybettiği topun peşinden defansa kadar koşmak meziyetse evet onu yapıyor, bir de arada sırada taraftarın hoşuna gidecek boş boş presler yapıyor, bu durum taraftarda çok koşuyor algısı yaratıyor..

2- çok iyiniyetli adam abi: ceza sahası içinde inanılmaz egoist birisi, ceza sahası içinde pasla arkadaşlarına gol attırdığı maç sayısı bir elin parmakları kadar yoktur.pas laşmaktan anladığı şey zorda kaldığında topu ortaya dönmekten ibaret.sırf bu yüzden bir kaç kez taraftarın ıslıklı tepkisine de maruz kalmasına rağmen ısrarla ben atayım düşüncesi var..

3- çok mücadele ediyor abi: lig başlayalı abartısız daha bir hava topu mücadelesini rakip defanstan aldığını hatırlamıyorum, taraftardaki bu algının yegane sebebi "çok koşuyor abi" algısından ibaret olduğunu düşünüyorum.ikili mücadelelerin %80 nini kaybeder, kalan %20 ise kaybedeceğini anlayan ortasahanın yaklaşması nedeniyle yanına kadar gelenlere zor bela pas atar..
4- çok gol atıyor abi: komik, bu algı sahibi taraftarlar istatistik sanatıyla bardağın dolu tarafını göstermeye çalışırlar..her sezon bilmem kaç gol atmış bilmem kaç gol attırmış falan peşmakan..süper lig tarihinin en fazla gol kaçıran forveti olma yolunda hızla ilerleyen adamın, yılda oynadığı ortalama 35 maçda attığı 12-13 golle akıllarınca hem kendilerine, hemde başkalarına bu algıyı sunma çabası içinde olmaları komiklikten öte olup, bu durum Trabzonspor taraftarlığı gibi asil ve eşsiz bir duygunun giderek aza kanaat getirme, mevcut olanla yetinme, eldeki kuş daldaki kuştan iyidir mantığına dönüşmesi adına vahim bir noktaya ulaşmıştır..

5- körü körüne bağlanma ve savunma; öyle bir taraftar düşünün ki bu takımın umutsuz asla ama asla oynayamacağını bile açık açık beyan ederler. bu algı sahipleri başarıya giden yolda herşey mübahtır düşüncesiyle tescilli Trabzon Düşmanlarının bile umuta övgü dolu sözlerini her yerde dile getirirler ve bakın siz öyle diyosunuz ama bir futbol dahisi olan şu adam şöyle diyor, sen o adamın yanında kimsin ki demeye getirirler. ayrıca umut sevgisi iliklerine kadar öyle işlemiştir ki, bir hafta oynamasa bakın oynayan adam ne yaptıya getirirler. kayseri maçında umutun yerine oyuna son 14 dakika için giren paweli 14 dakika için yerden yere vururlar..tek bir amaçları vardır sahada sağa sola boş boş koşular yapan umutu seyretmek onlar için yeterlidir..umut kötü oynayamaz. eğer oynuyorsa selçuk kötüdür, yada 3 gol yiyen onur kötüdür, colman eski formunda değildir, selçuk imza atmamışmış onun etkisi varmış, uzarda gider ama bir kişi iyi oynar bu takımda oda umuttur..
ayrıca; drogba gelse yedek bekleyecektir, ibrahimoviç hazır değildir, arşavin sakatlıktan yeni çıkmıştır, tevez'in uyum sorunu vardır, torres umut kadar koşmuyordur v.s liste uzarda gider..oynayacak tek bir isim vardır oda umut: bundan önceki 7 yılda olduğu gibi bundan sonraki 7 yıldada o oyanayacaktır..bu bizim kaderimizdir.2 şampiyonluk kaçmış, dinamo kieve elenmişiz şampiyonlar liginden dönmüşüz hiç önemli değildir..
ayrıca birde şu sahiplenmeleri yokmudur ki illet olurum: "bırakın şu adamın yakasını" - sanki bu takımın taraftarı sadece kendileriymiş gibi, 7 yıldır bırak yakayı iliklerimize kadar yapışmış, birinin eleştirilmesine de izin vermezler.
vel hasıl kelam: umutsa umut ama dediğim gibi rabbim rakiplerimizede birer Umut bulut nasip etsin oda yetmez onlarada bizdeki gibi umut bulut hayranları nasip etsin inşallah...

İlyas Özdemir
01.03.2011, 10:57
Umut Bulut'u seviyoruz ama Trabzonspor'u ondan daha çok seviyoruz bile bile yerine adam gibi forvet almayan yönetimin kulağını bol bol çınlatıyoruz şimdi Takım ne Umut Bulutlu oluyor nede onsuz oluyor bu arada olan Umut'a oluyor

HDanışmaz
01.03.2011, 10:57
Umut'u savunanlar demişsin ondan dolayı senden kopyalama yaptım.Düşmanlığı genel olarak dedim çok fazla var.Ben Umut'u savunuyorum,Burak'ı da savunurum,Tolga'yı da,Ünal'ı da,Halil'i de Ben Trabzonspor'umu savunuyorum çünkü.

Umut Bulut Trabzonspor formasıyla bu sene maçların çoğunluğuna kaptanımız sıfatıyla çıkmıştır.Son bilmem kaç senein en iyi sezonunu yaşıyoruz bilmem farkında mısınız.Şampiyon olunca Umut'a sarılmayacak mısınız kutlamalarda.Kaçırdığı gollerden sonra yüz ifadesine dikkat ettiniz mi hiç.Bide Jaja'nın yüz ifadesine bakın kaçırınca.Jaja'yı eleştirmek için demiyorum.Umut2ta bulunan ruh hırs kaç futbolcumuzda var.

umut'un yaptıklarına karşı değilim ama yapabileceği şeyleri yapmamasına karşıyım.örnek fb ile kadıköyde 0-0 berabere kaldığımızda maçtaydım ve gökhan ünal ile beraber kaleci ile karşı karşıya pozisyonda gökhan ünal'a pas atsa boş kaleye gol olacak ama o ne yaptı kaleye .teofilo ile beraber oynadığı maçlarda da bir çok pozisyon oldu teo ellerini açıp at diyor ,pas verse boş kaleye atacak teo ama pas atmıyor kaleye vuruyor,son zamanlardaki gol kaçırma nedeni de bence 100. golü atma stresi...umut bulutun problemi mental bir problemdir.kayseri maçında yattara'nın son pozisyonda jaja'ya topu çıkarmaması gibi ,o pozisyona hangimiz kızmadı

Serdar A
01.03.2011, 10:58
Son sayfalarda yazılan tüm mesajlar
Futbolcular ve Teknik Kadro forumu içerisinde , Umut Bulut başlığının konusu .

İnsanlar buraya gelip , başlığın amacını istismar etmekten usanmıyor .

Yöneticilerden ricam , başlığın amacına ulaşana dek kilitli kalmasıdır . Ne yazık ki bu tür bir başlığı amacının içinde tutabilecek olgunluğa henüz erişememişiz . İlgili futbolcunun kabiliyetleri hakkında iddacı mesajlarda olması gereken yerine taşınırsa , sorular cevaplarını layıkıyla bulacaktır .

Berberoğlu
01.03.2011, 10:59
1- adam çok koşuyor abi: yanlış, takımın hemen her maç en çok koşanı colman, ligtv nin her maç sonu istatistiklerinde umut bazen ilk beşe bile giremiyor, forvette kaybettiği topun peşinden defansa kadar koşmak meziyetse evet onu yapıyor, bir de arada sırada taraftarın hoşuna gidecek boş boş presler yapıyor, bu durum taraftarda çok koşuyor algısı yaratıyor..

2- çok iyiniyetli adam abi: ceza sahası içinde inanılmaz egoist birisi, ceza sahası içinde pasla arkadaşlarına gol attırdığı maç sayısı bir elin parmakları kadar yoktur.pas laşmaktan anladığı şey zorda kaldığında topu ortaya dönmekten ibaret.sırf bu yüzden bir kaç kez taraftarın ıslıklı tepkisine de maruz kalmasına rağmen ısrarla ben atayım düşüncesi var..

3- çok mücadele ediyor abi: lig başlayalı abartısız daha bir hava topu mücadelesini rakip defanstan aldığını hatırlamıyorum, taraftardaki bu algının yegane sebebi "çok koşuyor abi" algısından ibaret olduğunu düşünüyorum.ikili mücadelelerin %80 nini kaybeder, kalan %20 ise kaybedeceğini anlayan ortasahanın yaklaşması nedeniyle yanına kadar gelenlere zor bela pas atar..
4- çok gol atıyor abi: komik, bu algı sahibi taraftarlar istatistik sanatıyla bardağın dolu tarafını göstermeye çalışırlar..her sezon bilmem kaç gol atmış bilmem kaç gol attırmış falan peşmakan..süper lig tarihinin en fazla gol kaçıran forveti olma yolunda hızla ilerleyen adamın, yılda oynadığı ortalama 35 maçda attığı 12-13 golle akıllarınca hem kendilerine, hemde başkalarına bu algıyı sunma çabası içinde olmaları komiklikten öte olup, bu durum Trabzonspor taraftarlığı gibi asil ve eşsiz bir duygunun giderek aza kanaat getirme, mevcut olanla yetinme, eldeki kuş daldaki kuştan iyidir mantığına dönüşmesi adına vahim bir noktaya ulaşmıştır..

5- körü körüne bağlanma ve savunma; öyle bir taraftar düşünün ki bu takımın umutsuz asla ama asla oynayamacağını bile açık açık beyan ederler. bu algı sahipleri başarıya giden yolda herşey mübahtır düşüncesiyle tescilli Trabzon Düşmanlarının bile umuta övgü dolu sözlerini her yerde dile getirirler ve bakın siz öyle diyosunuz ama bir futbol dahisi olan şu adam şöyle diyor, sen o adamın yanında kimsin ki demeye getirirler. ayrıca umut sevgisi iliklerine kadar öyle işlemiştir ki, bir hafta oynamasa bakın oynayan adam ne yaptıya getirirler. kayseri maçında umutun yerine oyuna son 14 dakika için giren paweli 14 dakika için yerden yere vururlar..tek bir amaçları vardır sahada sağa sola boş boş koşular yapan umutu seyretmek onlar için yeterlidir..umut kötü oynayamaz. eğer oynuyorsa selçuk kötüdür, yada 3 gol yiyen onur kötüdür, colman eski formunda değildir, selçuk imza atmamışmış onun etkisi varmış, uzarda gider ama bir kişi iyi oynar bu takımda oda umuttur..
ayrıca; drogba gelse yedek bekleyecektir, ibrahimoviç hazır değildir, arşavin sakatlıktan yeni çıkmıştır, tevez'in uyum sorunu vardır, torres umut kadar koşmuyordur v.s liste uzarda gider..oynayacak tek bir isim vardır oda umut: bundan önceki 7 yılda olduğu gibi bundan sonraki 7 yıldada o oyanayacaktır..bu bizim kaderimizdir.2 şampiyonluk kaçmış, dinamo kieve elenmişiz şampiyonlar liginden dönmüşüz hiç önemli değildir..
ayrıca birde şu sahiplenmeleri yokmudur ki illet olurum: "bırakın şu adamın yakasını" - sanki bu takımın taraftarı sadece kendileriymiş gibi, 7 yıldır bırak yakayı iliklerimize kadar yapışmış, birinin eleştirilmesine de izin vermezler.
vel hasıl kelam: umutsa umut ama dediğim gibi rabbim rakiplerimizede birer Umut bulut nasip etsin oda yetmez onlarada bizdeki gibi umut bulut hayranları nasip etsin inşallah...

SEDER kardeşim...

Lütfen Umut'la ilgili mesajlarında 7 yıldır diye yazma.
Umut kardeşimizin bizim takıma gelişi Haziran 2006. Ordan say bakalım kaç yıl çıkıyor. Bu Haziran'da 5 yıl olacak..
Bir daha 7 yıldır diye yazarsan mesajını "Kasıtlı olarak yanlış bilgi veriliyor" diye raporlayacağım haberin olsun.

Geri kalan "hezeyanlarına" ise şimdilik bir cevap yazma gereği duymuyorum.

Umut'u beğenmeyenler bir zahmet yönetimle irtibata geçip onun yerine bir kaliteli bir SANTRAFOR aldırsınlar.....

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 11:02

Evet yanlış ama kimin ki ? Umut'un çok koştuğunu anlamak için istatistiklere bakma bir futbol dehası olsa gerek . Mevkisi dolayısıyla zaten forvetler fazla koşmaz bunu bilmek için futboldan anlamaya da pek gerek yok . En çok koşanlar orta sahalardır zaten bunu yapanlar . Önemli olan pres yapmak . Ve kendinde demişsin zaten defansa kadar geliyor . Umut pres yapmıyor mu ? İnan çarpılırsınız . Son maçta 5 tane deparını çıkarırım tüm saha hem de .

, 2- çok iyiniyetli adam abi: ceza sahası içinde inanılmaz egoist birisi, ceza sahası içinde pasla arkadaşlarına gol attırdığı maç sayısı bir elin parmakları kadar yoktur.pas laşmaktan anladığı şey zorda kaldığında topu ortaya dönmekten ibaret.sırf bu yüzden bir kaç kez taraftarın ıslıklı tepkisine de maruz kalmasına rağmen ısrarla ben atayım düşüncesi var..

Umut'un bitiricilikte , sorunlu olduğunu dünya alem , savunanlar bile biliyor . Hatta bunu kendisi bile biliyor ki her antreman sonrası 1 saate yakın çalışıyormuş .Ben değil Yattara söyledi bunu Quiz de . İyi niyetli olduğundan şüpheniz mi var ?

Bu cevabınız forvetten ne beklediğinizle alakalalıdır. Her forvet top indirmez. Her forvet top saklayamaz umut tam bir golcü değil zaten . Kimse de Umut mükemmel golcü demiyor bunu anlamıyorsunuz. Kim oynasn diyoruz yahu ?
Kulüp bırakmıyor , hoca kesmiyor . Umut ne yapsın mücadele ediyor . En son Umut'a suç bulabiliriz diyoruz . Biz de istiyoruz her maç hat-trick yapsın . İnanın Umut kaçırdıkça biz de yuuh bu da mı kaçar diyoruz . Ama mücadele demişken son maçta spikerin söylediğini aktarayım size . Kim ne derse desin belki taraftarı Umut'u eleştiriyor ama , Umut rakip savunmayı yıpratan Hakan Şükür'den sonraki en iyi forvettir . direk bunu dedi spiker . Yine ben demiyorum .

Diğer sorularda bu cümlenize cevabım var zaten . Her maç gol atan oyuncu geldi de biz Umut da Umut mu dedik . Gökhan Ünal'ı aldık gol kaçırma rekoru kırdı . Teo geldi kaçtı . Eee napalım şimdi ?

Diyecek bir şey bulamıyorum ee kim kim kim ? , ben umuttan memnunum açıkçası eldekilerde en iyisi o çünkü . Bu arada Pawel tam 25 dakika sahada durdu ve ayağına top değmedi :) Umarım o çok iyi oynar ve Umut'u keser . İyi günler.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 11:06

Bu yazıya cevap vermek için benim levelim yetmez...

İnşallah ilk 11'de Pawel başlar diyelim...

Ama eminim ki Beşiktaş maçında 100.gol kesin olarak gelecek.Ahanda yazdım... :)

CAFER ÖZER
01.03.2011, 11:08
Cafer abi Umut'un tüm hatalarını didik didik not edip sanırım buraya gelip yazıyorsun...

Peki Kayseri maçında tek suçlu Umut Bulut mu idi?

Serkan'daki 3-4 haftadır olan düşüşün farkına varabildiniz mi?

Abramad'ın Serkan'ın olduğu kanattan nasıl gelip gittiğini de görebildiniz mi?

Yattara'nın kendine oynamasını doğal olarak mı görüyorsunuz peki?

Savunmanın bir çöküş içinde olduğunun farkındamısınız?

Biz ne kadar gol atarsak atalım savunma Kayseri maçındaki gibi devam ederse daha çok gollü maçlar izleriz.

Glowacki'nin çizgiden çıkardığı 2 top,tehlikeli ataklar,Egemen,Selçuk,Engin'in yokluğunun hissedilmesi apaçık ortada...

Umut 70.dakikada oyundan çıkıyor yerine giren Pawel'in ayağına 20 dakikada top 1-2 kere değiyor.

Pawel hazırda mı Umut oynuyor inatla?Senin devre arası yapmış olduğun transfer Umut'u kesemiyorsa Umut'un hiç bir suçu yoktur.

Adamın elinden gelen bu,daha iyisini şu anda bu kadroda kimseden bekleyemezsiniz...

Bu puanları bu kadro ve teknik ekip ile almış isek desteklemeye devam etmeliyiz.

Benim bir özelliğim var hafızam çok iyidir Umutla benim alıp vermediğim yok,
Babamın oğlu değil düşmanım da değil,Kendisi ile ne Ticari ne maddi ne manevi bir bağımda olmamıştır,
Sezon başıda söyledim Eğer Şampiyonluğa oynuyorum diyorsan Umut gibi bir forvetin varsa bu çok zor.
Elbett bir golcü gol kaçıracak ama O golcü dediğin adam en önemli maçlarda Bir sürü gol kaçırısa o zaman problemdir.
Hadi kayseri maçını saymyalım takım olarak kötü idik,Hadi yarım metreden dışarı atmanın dah zor olduğu posizyonu saymayalım.
A.gücü maçında en az 6-7 pozisyon bir tane gol yok.
Antaya maçında bir sürü pozisyon gol yok 2 maçta en az 10 pozisyon 10 posizyondan 2 tanesini atsa şuan en az 4 puan farkla önde idik.
Sivas maçında bir sürü kaçan gol zor kazandık
Manisa maçında en az 4-5 net posizyon 1 tane gol
Ha burda suçlu Umutmu hayır değil bizi Umuta mahkum edenler.
Ne yapalım o zama Umutla ömür boyu kontrat imzalayalım,Futbolu bırakana kadar bizde oynasın.
Sanki basının hayrına bedava oynuyor,
İşime yaramıyorsa biraz daha fazla para verir alırım başkasını,Bu adama katlanmak zorundamıyız.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 11:13
Başlık konuyla alakalı olmayan yazılarla aldı başını gidiyor.Başlığı açan abimizden kendi adıma özürdiliyorum.

Umut Bulut ile ilgili görüşlerimize bu başlıktan devam edelim...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3780&page=1283

SEDER
01.03.2011, 11:14
[QUOTE=Berberoğlu;1917471055]SEDER kardeşim...

Lütfen Umut'la ilgili mesajlarında 7 yıldır diye yazma.
Umut kardeşimizin bizim takıma gelişi Haziran 2006. QUOTE]

bana 17 yıl gibi geldi, ama tamam haklısın 5 yıldır burda..ben en iyisi 2 yıl daha bekleyim eleştirmek için...

werg
01.03.2011, 11:16
İnşallah Umut önümüzdeki haftalarda verdiği mücadelenin meyvesini alırda golleri sıralamaya başlar.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 11:16
@Cafer52

Defalarca söylüyoruz Umut Bulut'tan daha iyisi var mı şu an elimizde de oynamıyor?

Pawel'in son oynadığı maçta performansını beğendiniz mi?

@Seder

Senin zaten tüm rakamlarında bir sıkıntı var.

Sana kalsa Umut yıllık 1.7 milyon Euro alıyordu...Her neyse...

CAFER ÖZER
01.03.2011, 11:21
@CAFER52

Burak forvet oynasın diyorsunuz..2007-2008 sezonunda Manisa küme düştü..içerde ki Manisa maçı..maçın ilk yarısında 2-0 öne geçtiler..Selçuk ve Burak Manisa'dalar..bizden Erdinç kırmızı kart gördü..10 kişi oynuyoruz ve 2-0 mağlubuz..
2. yarı Tayfun'un golüyle maç 2-1'e geldi..tam o anda Burak öyle bir golü kaçırdı ki bence Manisa'yı kümeye atan pozisyon odur..bomboş pozisyonda topu kaleci Tolga'nın üzerine yavaşça vurdu..köşelere vursa veya sert bir vuruş yapsa maç 3-1 olacak ve Manisa maçı alacaktı..vesselam 2-2 bitti maç..2. gol yine Tayfun'dan geldi..

Futbolda bunlar var..kaçmayacak gol,kaçırmayacak golcü yok..
96'da ki fener maçında Şota pozisyona giremedi..vs..

Umut kaçırabilir..netice de bugün takım lider sayılır..santraforu da Umut..rakibimiz 15 milyon euroya santrafor aldı ama bizimle aynı puanda..biz puan farkını açarken de santraforumuz Umut'tu..

Neyse ben sonuna kadar arkasındayım..siz de nerde olacağınızı kendiniz bilirsiniz..

Bunu Burak çok iyi forvet olduğu için söylemiyorum.
Eğer Teknik direktör olarak,transfer yaptırmadıysan isen elindeki kadrodan yni arayışlara girmek zorundasın,Nasıl Urbain Brems kadro yokluğunda Hamdi gibi liberoyu golü yaptı ise,Nasıl zamanına BJK Sağbek Ali yi golcü yaptı,Golcü Gökhanı stoper yaptı ie sende yapacaksın eline şu an mevcut bu ise yapmak zorundasın.
Jajayı denesin forvet olarak,
Ceyhunu denesin Hiç bir şy bilmiyorsa Paf takımından birisini koysun en azından seneye hazır bir fovetimiz olur.
Gidiyor işte Umutla Umutlarımız bir bir Tükenmeye başladı,
Puanlar umutlarımız gibi bir bir de gitmiyor y 2 ya 3 gidiyor,
liderlik gitti illa Şampiyonluğun gimesinimi bekleyeceğiz.
Merak etmeyin böyle giderse o da gidecek.
Şu an FB ile aynı Puanda olmamıza rağmen kaç kişi FB liler gibi bağıra bağıra şampion olacağız diyor,
9 puan farkla önde iken bile şampiyon olacağız diyebildik.
Bizim şampiyon olabilmemiz için FENERASYON-MEDYA-HAKEM leride yenecek bir kadromuz olması gerekiyor,Bunun içinde İyi bir golcümüz olması birinci şart.Bu golcüde Umut değil.
Kötü oynadık dediğimiz Kayseri maçında bile iyi bir golcümüz olsa maçın son 7 dakikasında maçı kurtarırdık.

Cengiz Çubukcu
01.03.2011, 11:22
Son sayfalarda yazılan tüm mesajlar
Futbolcular ve Teknik Kadro forumu içerisinde , Umut Bulut başlığının konusu .

İnsanlar buraya gelip , başlığın amacını istismar etmekten usanmıyor .

Yöneticilerden ricam , başlığın amacına ulaşana dek kilitli kalmasıdır . Ne yazık ki bu tür bir başlığı amacının içinde tutabilecek olgunluğa henüz erişememişiz . İlgili futbolcunun kabiliyetleri hakkında iddacı mesajlarda olması gereken yerine taşınırsa , sorular cevaplarını layıkıyla bulacaktır .

çok doğru bir tespit, bir birimizi gereksiz yere de kırmamış oluruz...

Tangerine Dream
01.03.2011, 11:27
Ne yalan söyleyeyim Umut Bulut'u bir türlü sevemedim. Oyun tarzını hiç beğenemedim, eleştirdim. Diğer taraftan, bu adam 100ler kulübüne giriyor. Hem de Trabzonspor'da.

Bu noktada ben kafamı öne eğer ve alkışlarım bu adamı.

Yine eleştireceğim. Maçlarda kaçırdığı goller oldukça ona yükleneceğim, belki kötü söz söyleyeceğim. Ama ne yaparsın. Hami, tekke, ve Umut'tan başka yok bir dördüncü.

Ne kadar kızsamda, sinirlensemde, teşekkürler Umut.

Meselenin ve başlığın özü budur. Bu açıdan bakabildiğimiz an bir çok şey kendiliğinden hallolacak ve paragraflar dolusu ayrıntıya girmeye gerek kalmayacak. Teşekkürler ve tebrikler, Ekrem.:alkış:

zekeriyya
01.03.2011, 11:48
golün adı Umut Bulut
hangi golün
uzun zamandır katlanarak giden Umut Bulut sevgim
son zamanlarda katlanarak azalmakta
nereden çıktı şu 100 muhabbeti ne zamanki haber oldu 100 ler kulubü adam fazladan sıkıntı etti
şimdi soruyorum
hangi golün adı Umut Bulut
göster öyle bir gösterki hangi gol olduğunu
bizde anlayalım

Külünkoğlu
01.03.2011, 11:50
Başlığı kilitlemek yerine Umut Bulut başlığı ile birleştirsek iyi olacak.

CAFER ÖZER
01.03.2011, 11:51
Umut ile ilgili burda tartışılması istenmiyosa Yada Umutla ilgili başka başka başlıklar açılcaksa o zaman bizde başka başlık açalım.
Gol kaçırma kralı Umut
Golsüzlüğün adı umut
Umutsuzluğun adı Umut

Harun-61
01.03.2011, 12:08
suc Umut'da degil...

yillardir Forvet sIkIntIsI oldugu halde bunu görmezden gelen
aciz Yöneticiler ve Hoca'larda...

.

HDanışmaz
01.03.2011, 12:09
umut 5 yıldır bu takımda ve eleştirilmesi sanki günah,pawel geldi geleli toplamda 90 dk oynanamıştır ama son maçta ayağına top değmedi eleştirileri yapılıyor,

Harun-61
01.03.2011, 12:10
suc Umut'da degil...

yillardir Forvet sIkIntIsI oldugu halde bunu görmezden gelen
aciz Yöneticiler ve Hoca'larda...

.

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 12:14
Umut ile ilgili burda tartışılması istenmiyosa Yada Umutla ilgili başka başka başlıklar açılcaksa o zaman bizde başka başlık açalım.
Gol kaçırma kralı Umut
Golsüzlüğün adı umut
Umutsuzluğun adı Umut

Destek olmak için burdayız köstek değil abi .

O zaman birileri şampiyon olmaya inanıyoruz diye başlık açınca inanmayanlar da şampiyon olacağımıza inanmıyorum diye başlık açsın .

Doğru mu yani ?

magicyattara
01.03.2011, 12:29
Bunu Burak çok iyi forvet olduğu için söylemiyorum.
Eğer Teknik direktör olarak,transfer yaptırmadıysan isen elindeki kadrodan yni arayışlara girmek zorundasın,Nasıl Urbain Brems kadro yokluğunda Hamdi gibi liberoyu golü yaptı ise,Nasıl zamanına BJK Sağbek Ali yi golcü yaptı,Golcü Gökhanı stoper yaptı ie sende yapacaksın eline şu an mevcut bu ise yapmak zorundasın.
Jajayı denesin forvet olarak,
Ceyhunu denesin Hiç bir şy bilmiyorsa Paf takımından birisini koysun en azından seneye hazır bir fovetimiz olur.
Gidiyor işte Umutla Umutlarımız bir bir Tükenmeye başladı,
Puanlar umutlarımız gibi bir bir de gitmiyor y 2 ya 3 gidiyor,
liderlik gitti illa Şampiyonluğun gimesinimi bekleyeceğiz.
Merak etmeyin böyle giderse o da gidecek.
Şu an FB ile aynı Puanda olmamıza rağmen kaç kişi FB liler gibi bağıra bağıra şampion olacağız diyor,
9 puan farkla önde iken bile şampiyon olacağız diyebildik.
Bizim şampiyon olabilmemiz için FENERASYON-MEDYA-HAKEM leride yenecek bir kadromuz olması gerekiyor,Bunun içinde İyi bir golcümüz olması birinci şart.Bu golcüde Umut değil.
Kötü oynadık dediğimiz Kayseri maçında bile iyi bir golcümüz olsa maçın son 7 dakikasında maçı kurtarırdık.
Derdimizin gol atmak olduğunu düşünmüyorum..bizim takımımız mücadelesi ile buralara gelmiş bir takım..önce mücadele edecek adamları bulacaksın..buldun mu şampiyonluğa oynarsın..bakın fb takımına,2. yarı başladı başlıyalı defansif futbol oynuyor,herkes koştuğundan % 20 fazlasını koşuyor..golleri nasıl geliyor bir bakın..ya kornerden ya frikikten alex atıyor..ya da penaltı..santraforları neredeyse pozisyon yakalayamıyor ama maçları kazanıyorlar..
Önce mücadeleni sahaya yansıtacaksın..golü birisi nasıl olsa atar..bursa maçını düşünün..2 forvetin presiyle kazanılan toplar ve Jaja'nın golleri..

Umut mücadele ediyor mu ediyor..Kayseri maçında golü kaçırmış olabilir ama takım olarak iyi mücadele edemediğimiz,başa çıkamadığımız bir maçtı bu..kolay goller yedik..Umut bu maçta takımın durumunu görüp gerilere kadar gelip,skoru tutmak için takımın direncini arttırmak için kendini heba etti..bunları kimse görmez..ben görürüm ama..

Sezon başında "Trabzonspor'un şampiyonluğunun önünde ki en büyük engel,Umut Bulut'un yedek oturtulmasıdır" demiştim..Umut oynayacak ve Trabzonspor yine kazanacak..en büyük güvencem Umut'tur şampiyonluk yolunda..bu aralar biraz formsuz olsa da kritik haftalarda öne çıkarak takımın yükünü taşıyacaktır yine..

leviathan_-1461
01.03.2011, 12:46
Derdimizin gol atmak olduğunu düşünmüyorum..bizim takımımız mücadelesi ile buralara gelmiş bir takım..önce mücadele edecek adamları bulacaksın..buldun mu şampiyonluğa oynarsın..bakın fb takımına,2. yarı başladı başlıyalı defansif futbol oynuyor,herkes koştuğundan % 20 fazlasını koşuyor..golleri nasıl geliyor bir bakın..ya kornerden ya frikikten alex atıyor..ya da penaltı..santraforları neredeyse pozisyon yakalayamıyor ama maçları kazanıyorlar..
Önce mücadeleni sahaya yansıtacaksın..golü birisi nasıl olsa atar..bursa maçını düşünün..2 forvetin presiyle kazanılan toplar ve Jaja'nın golleri..

Umut mücadele ediyor mu ediyor..Kayseri maçında golü kaçırmış olabilir ama takım olarak iyi mücadele edemediğimiz,başa çıkamadığımız bir maçtı bu..kolay goller yedik..Umut bu maçta takımın durumunu görüp gerilere kadar gelip,skoru tutmak için takımın direncini arttırmak için kendini heba etti..bunları kimse görmez..ben görürüm ama..

Sezon başında "Trabzonspor'un şampiyonluğunun önünde ki en büyük engel,Umut Bulut'un yedek oturtulmasıdır" demiştim..Umut oynayacak ve Trabzonspor yine kazanacak..en büyük güvencem Umut'tur şampiyonluk yolunda..bu aralar biraz formsuz olsa da kritik haftalarda öne çıkarak takımın yükünü taşıyacaktır yine..
Hocam bu dediklerini görmeye göz lazım..Malüm oda bizim insanda pek bulunmaz..

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 13:20

Murat abicim ellerinden öpüyorum , bakmak ve görmek denilen şey bu olsa gerek . :alkış::alkış::alkış:

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 13:22
"Bazen körlere yol göstermek gerekir."

zisinoli
01.03.2011, 13:36
Umut gol atmak zorunda değildir. Beş maçta bir gol atsa yeter. Onun takımdaki misyonu farklıdır. 5 yılda bunu hala öğrenemedik mi ? Umutun yanına Teofilo gibi gol vuruşu yapan bir adam gerek. O adam Trabzonsporda var mı yok mu onu tartışalım bence. Neden yoku ise lig sonuna bırakalım. Bugün güvenme, sahiplenme hatta görmezden gelme zamanıdır. Taraftar bugün sadece destek versin. Umut gol kaçırdığını, 2 metreden o golü kaçırmaması gerektiğini kendisi bilmiyor mu? Biliyor. Üzülmüyor mu? Üzülüyor. Şimdi siz burada o golün nasıl kaçırır deyince bunun Umuta katkısı olur mu ? Hayır. Sadece baskısı olur. Onu bugün acımasızca eleştirmek -kusura bakmayın- sadece kendini rahatlatmaktır. Ben üzüldüm, o da üzülsün. Yüzüne vurdum işte yanlışını oh olsun demektir. Fener ile aynı puandayız. Elbette çıkacaklar bal kavanozlarının içinden onlar da. Ayrıca biz kötü oynamıyoruz. Puan kaybedilmesi normaldir. Yöneticilerimiz rakipleri motive etmesinler yeter. Takımın hakkını savunsunlar yeter. Taraftar 90 dakika susmasın yeter. Futbolcular zaten gereğini yapmaya çalışıyor. Çünkü onlar da en az bizim kadar üzülüyor. Bırakın Umut'un yakasını da güvenin onlara. Tekrar yazıyorum. Umut gol atmak zorunda değil.\

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:38
umut yaptığın pres hırs hepsi harıka turkıyede senın yaptıklarını yapan forvet yok ama 6 pasdakı gollerı kacırma be umut cok lazım onlar bize çokk

asilhamsi
01.03.2011, 13:38
arkadaslar dogrudur zaman destek zamanı ama assagı yukarı her macta aynı golleri aynı sekilde kacıran biri icin cok sanssız demek bence polyannacılıktan ibaret...

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 13:40
Umut gol atmak zorunda değildir. Beş maçta bir gol atsa yeter. Onun takımdaki misyonu farklıdır. 5 yılda bunu hala öğrenemedik mi ? Umutun yanına Teofilo gibi gol vuruşu yapan bir adam gerek. O adam Trabzonsporda var mı yok mu onu tartışalım bence. Neden yoku ise lig sonuna bırakalım. Bugün güvenme, sahiplenme hatta görmezden gelme zamanıdır. Taraftar bugün sadece destek versin. Umut gol kaçırdığını, 2 metreden o golü kaçırmaması gerektiğini kendisi bilmiyor mu? Biliyor. Üzülmüyor mu? Üzülüyor. Şimdi siz burada o golün nasıl kaçırır deyince bunun Umuta katkısı olur mu ? Hayır. Sadece baskısı olur. Onu bugün acımasızca eleştirmek -kusura bakmayın- sadece kendini rahatlatmaktır. Ben üzüldüm, o da üzülsün. Yüzüne vurdum işte yanlışını oh olsun demektir. Fener ile aynı puandayız. Elbette çıkacaklar bal kavanozlarının içinden onlar da. Ayrıca biz kötü oynamıyoruz. Puan kaybedilmesi normaldir. Yöneticilerimiz rakipleri motive etmesinler yeter. Takımın hakkını savunsunlar yeter. Taraftar 90 dakika susmasın yeter. Futbolcular zaten gereğini yapmaya çalışıyor. Çünkü onlar da en az bizim kadar üzülüyor. Bırakın Umut'un yakasını da güvenin onlara. Tekrar yazıyorum. Umut gol atmak zorunda değil.\
Gökhan abim ağzına sağlık...:alkış:

İlker ToSun
01.03.2011, 13:41
Umut bir kırbaçtan ibarettir

Şenol hoca kendi elinden kırbaçını eksik etmeden kendini kırbaçlayıp kendini yaralıyor

başka bir şey değil

orada kırbaç ne kadar suçluysa Umut da o kadar suçludur

Faik Yılmaz
01.03.2011, 13:45
Balık tutmasını tam olarak bilmeyenler oltayı salladıklarında çoğu zaman kancayı kendilerine takarlar çıkarana kadar canları çıkar....

Balıkta tuttuklarıda olur tabi yaptıkları kazalarda meşhurdur.....

Umutta gol atmasını bilmemesiyle balık tutmasını bilmeyen acemi balıkçılara benziyor.....

İşin garibi şudurki yaklaşık 10 yıldır profesyonel anlamda bu işi yapıyor.....

İlker ToSun
01.03.2011, 13:51
Trabzonspor'un golcüsü herkesin ortak kanaatince istanbulun 3 büyüğünde de aynı sürede oynayabilecek golcüler olmalıdır.

Değil bizde oynadığı kadar, 1 sezon Fener, Beşiktaş veya Galatsaray'ın golcüsü olarak bu kadar şans bulabilir miydi Umut ?

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 13:58

Abi ilk defa bir yazını okuyorum , gözümden kaçtı sanırım .

zisinoli , bu ismi görünce artık daha dikkatle okuyacağım . Eline yüreğine sağlık .

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 14:06
Gol kaçırma kralı Umut
Golsüzlüğün adı umut
Umutsuzluğun adı Umut
Umutu hala savunanlar varya Bu Pozisyonlari mesela Yattara kacirsaydi coktan küfür ederdiler ama Umut kacirdiysa Problem yok

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 14:21
Umutu hala savunanlar varya Bu Pozisyonlari mesela Yattara kacirsaydi coktan küfür ederdiler ama Umut kacirdiysa Problem yok

Çok biliyorsunuz ama yanlış biliyorsunuz . Umut kaç defa yuhalandı bu taraftar tarafından .

Bir de düşün o Umut'u sevenler Yattara'yı kaç kere yuhalamışlar :)

Örnek verdiğiniz adama bakın yahu Yattara oyuna girerken bir defa bilee oooo İbrahim Yattaraaa diye bağırılmamışlığı olmuş mudur acep ?

Komik :)

Ali İhsan
01.03.2011, 14:21

Evet Yattara kaçırsa ben küfür ederdim, hem de Yattara'yı çok sevmeme rağmen. Çünkü Umut bu takımda oynadığı birkaç maç hariç hep savaşmıştır ama Yattara'nın son üç yılda aldığı para boşunadır.

magicyattara
01.03.2011, 14:27
Geçen yıl Yattara'ya edilen küfürleri ne çabuk unuttuk..tempo ile küfür..sakat bir ayak,yanlış teşhis,kaybolan bir sezon ve taraftarın tempoyla küfrü..Avni Aker'de şu zamana kadar gördüğüm en aşağılık tezahürattı..

Yattara'nın da iyi zamanları vardı..şimdi maalesef o günlerinden çok uzakta..düzeleceği de yok..

macuka
01.03.2011, 14:31
Umut ile ilgili yazilari gorunce hosuma gitti valla...
Umut kadar arkadaslarinin aciklarini kapatmaya calisan futbolcu tipi dunyada az bulunur... Bu kadar ozveri ile oynayan bir adami hangi hoca kesebilir... Goreceksiniz Hiddink te Umutun mucadelesini gordukten sonra ondan hep faydalanacak...
Umut her takimda olmasi gereken (yeteneksiz de olsa ki o kadar da degil) ve diger futbolculara ornek verilebilecek yegane istikrar...

macuka
01.03.2011, 14:33
Yattara oynatilacaksa, iste o an bu andir...
Cunki ilk defa onun yuzunde lakayit tavirdan cok kendini ispat etme durumu sezdim...
BJK macinda ilk 11 cikmasi gereklidir diye dusunuyorum...

Külünkoğlu
01.03.2011, 14:48
Ben bu yazışmaları bir yerlerden tanıyorum. :)

Koray
01.03.2011, 15:02
Trabzonspor'un en ilerisinde oynayan, gole en yakın adamın olan, mevkisinin adı forvet olan futbolcunun adı Umut Bulut olursa orda bi sorun var demektir...

Trabzonspor takımının forveti Umut Bulut olmamalı.

Şu da var Umut asla nereye giderse gitsin denecek bi futbolcu değildir mutlaka takımda tutalmalı ancak bize ondan daha yetenekli GOLCÜ gerekiyor...

Futbolu yöneten adamlar bunu anlamadıysa hala o zaman da onlarda sorun var demektir, bence.

Özcan DUMAN
01.03.2011, 15:10
Formsuz olabilir Umut, ama ruhsuz değil.

Orta sahanın sıkıştığında yardıma gelip top kaptığını görmediyseniz önyargınıza yenilmişsinizdir.

Bütün takım mücadele etti Kayseri maçında, olması gerektiği gibi. Ama defans hatalarından yedik hatalı golleri, yoksa biz skor için gerekli golleri bulduk nihayetinde.

Peşpeşe alacağımız 3 galibiyet bizi çıkışa, rakibimizi inişe geçirir. Bundan adım gibi eminim; Yeterki inanalım, destek olalım...

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 15:21
Çok biliyorsunuz ama yanlış biliyorsunuz . Umut kaç defa yuhalandı bu taraftar tarafından .

Bir de düşün o Umut'u sevenler Yattara'yı kaç kere yuhalamışlar :)

Örnek verdiğiniz adama bakın yahu Yattara oyuna girerken bir defa bilee oooo İbrahim Yattaraaa diye bağırılmamışlığı olmuş mudur acep ?

Komik :)
Gökhan Ünalda diyebilirdim.Gökhan 16 gol 13 Assist ile oynamisti ama onu yerden yere vurdunuz.Umut bos kaleye atamiyor ama hala savunuyorsunuz.Peki niye ? cok kosuyormus.Nedense Istatistiklerde ilk 5e giremiyor Umut.Ama ayni Zamanda en cok kosan Colmana kiziyorsunuz.
Komik:)

kimyager
01.03.2011, 15:29
valla umutu severim.bordo mavi formayı giyen herkesi de desteklerim şartsız koşulsuz ama bu bizim umut çok beceriksiz ya:) manisa maçı ve bu maçta 6 pastan gol kaçırdı.abi insan şanssız olur bilmem ne olur ama bu kadar olmaz ya:)

CAFER ÖZER
01.03.2011, 16:23

Anlamadığım çözemdiğim olaylardan birisidir bu,
Beğenmediğimiz yatara Kayseri maçına kötü olmasına rağmen 45 dakika oynadı yine 2 golde katkı sağladı,Umut gol atamadğı gibi asist de yapamıyor,ama adamı yere göğe sığdıramıyoruz.
Kayseri maçında Selçuk yok diye orta saha müthiş sıkıntı çekti. Selçuk eleştirilebilir ama Umutu eleştirmekte suç.
Umut geldiğinen beri en az 6-7 hoca,3,4 yönetim geldi geçti,Kötü oynuyor diye onlarca oyuncu gönderdik,Hiç oynamadan oyunculara kötü damgasını vurduk gönderdik.
Marcelinho gibi bir adamı Ziya Doğanın eline verdik Almanyada 2 yıl yılın futbolusu seçilmiş adama oyuncu bile değil diye kapı önüne koyduk.
Ama nedense Bu Umutun dokunulmazlığı var.
Hüseyin Çimşirden özür diliyorum,
Umutun kadroya girip direk oynadığı takımda Hüseyin de pek ala direk oynar ve kaptanlık yapar.
Kendisi ile çok uğraşanlardan birisi olarak,Şampiyonluğa oynuyorum diyen takımın kaptanı Hüseyin olamaz diyordum kendisinden Özür diliyorum.
Eğer Şampiyon olacağım diyen takımın Golcüsü Umut Olursa Mehmet Yılmazdan,hasan Üçüncüden özür dilemeliyiz.
Bulunmaz hint kumaşı aynı zamanda Eleştirtiri yapılamaz bir arkadaş,
Şampiyonluk kaçarsa bende O zaman Umutu savunacağım burda,Savunurkende diyceğim başka bir söz yok Şimdiden söyleyeyim.
Çok koşuyor yetmiyomu bize (kaldıki İstatistiklerde ilk beşe giremyen çok koşucu)

dumanpub
01.03.2011, 16:30
inadına Umut Bulut !!!!

sahanın her yerindeydi Beşiktas maçındada oynamalı gollerine devam edicektir

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 16:31
Beğenmediğimiz yatara Kayseri maçına kötü olmasına rağmen 45 dakika oynadı yine 2 golde katkı sağladı,Umut gol atamadğı gibi asist de yapamıyor,ama adamı yere göğe sığdıramıyoruz.
Kayseri maçında Selçuk yok diye orta saha müthiş sıkıntı çekti. Selçuk eleştirilebilir ama Umutu eleştirmekte suç.
Umut geldiğinen beri en az 6-7 hoca,3,4 yönetim geldi geçti,Kötü oynuyor diye onlarca oyuncu gönderdik,Hiç oynamadan oyunculara kötü damgasını vurduk gönderdik.
Marcelinho gibi bir adamı Ziya Doğanın eline verdik Almanyada 2 yıl yılın futbolusu seçilmiş adama oyuncu bile değil diye kapı önüne koyduk.
Umutun kadroya girip direk oynadığı takımda Hüseyin de pek ala direk oynar ve kaptanlık yapar.
Kendisi ile çok uğraşanlardan birisi olarak,Şampiyonluğa oynuyorum diyen takımın kaptanı Hüseyin olamaz diyordum kendisinden Özür diliyorum.
Eğer Şampiyon olacağım diyen takımın Golcüsü Umut Olursa Mehmet Yılmazdan,hasan Üçüncüden özür dilemeliyiz.
Şampiyonluk kaçarsa bende O zaman Umutu savunacağım burda,Savunurkende diyceğim başka bir söz yok Şimdiden söyleyeyim.
Çok koşuyor yetmiyomu bize (kaldıki İstatistiklerde ilk beşe giremyen çok koşucu)
Aynen öyle! Imzami atiyorum

Külünkoğlu
01.03.2011, 16:32
İlk yarı bittiğinde,

"İlk 11'de oynayacak sol bek, santrafor, orta saha oyuncusu almak şampiyonluğu istemek ile doğru orantılıdır" demiştim. Sadece ben mi ? belki de milyonlarca kişi aynı şeyi söyledi.

Umut bu takımın önemli bir figüranı ve bu takımında Umut önem arz ediyorsa takımın geldiği noktaya da bakarsak oldukça başarılıyız demektir.

Yaşar
01.03.2011, 16:37
Eleştiri başka, hakaret başka. Umut'a yapılanların çoğu eleştiri süsü verilen hakaretlere tepki gösteriyoruz. ben de 2 metrede kaçırdığı pozisyonu eleştirdim. Ama 1. golde Suleymanou'ya yaptığı pres sonucu atılan golü, Serkan'ın kademesine girdiği pozisyonları da görmemezlikten gelmek olmaz. Umut'a karşı insanlar art niyetli bence.

unique
01.03.2011, 16:42
Eleştiri başka, hakaret başka. Umut'a yapılanların çoğu eleştiri süsü verilen hakaretlere tepki gösteriyoruz. ben de 2 metrede kaçırdığı pozisyonu eleştirdim. Ama 1. golde Suleymanou'ya yaptığı pres sonucu atılan golü, Serkan'ın kademesine girdiği pozisyonları da görmemezlikten gelmek olmaz. Umut'a karşı insanlar art niyetli bence.

Serkan'ın kademesine girmek, maç boyu pres yapmak, hırslı ve iyi niyetli oynamak maalesef bir golcü için yeterli değil arkadaşım. Jardel'i hatırla, koşmadan tonla gol atardı adam; koşsun koşmasın o önemli değil. Topu içeri yuvarlasın yeter. Umut da sahip olduğu özellikleriyle orta sahada ya da kanatlarda pekala oynayabilir, çok da yararlı olur. Ceyhun yerine Umut orta sahada oynarsa inanın en az bir kaç kat daha fayda sağlar bize. Kısacası, Umut mutlaka kadroda ve hatta 11'de olmalı ama forvet olarak değil.

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 16:48
Gökhan Ünalda diyebilirdim.Gökhan 16 gol 13 Assist ile oynamisti ama onu yerden yere vurdunuz.Umut bos kaleye atamiyor ama hala savunuyorsunuz.Peki niye ? cok kosuyormus.Nedense Istatistiklerde ilk 5e giremiyor Umut.Ama ayni Zamanda en cok kosan Colmana kiziyorsunuz.
Komik:)

Canım kardeşim , hiç bir forvet maçta en çok koşan futbolcu olamaz .

Biraz düşünmen yeterli bunu bulmak için , önemli olan pres yapması , allah yukarda toop rakip savunmada iken Umut'un 1 kere durduğunu gördün mü ?

Yaşar
01.03.2011, 16:53
Serkan'ın kademesine girmek, maç boyu pres yapmak, hırslı ve iyi niyetli oynamak maalesef bir golcü için yeterli değil arkadaşım. Jardel'i hatırla, koşmadan tonla gol atardı adam; koşsun koşmasın o önemli değil. Topu içeri yuvarlasın yeter. Umut da sahip olduğu özellikleriyle orta sahada ya da kanatlarda pekala oynayabilir, çok da yararlı olur. Ceyhun yerine Umut orta sahada oynarsa inanın en az bir kaç kat daha fayda sağlar bize. Kısacası, Umut mutlaka kadroda ve hatta 11'de olmalı ama forvet olarak değil.
Böyle yorumlara ve elştirlere eyvallah. Eksikliklerini söylemişsin haklısın, fakat ''Allah belasını versin, tez zamanda kurtuluruz, aldığı para haram olsun'' gibi yorumlar çok kötü ve tahrik edici.

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 16:55
Canım kardeşim , hiç bir forvet maçta en çok koşan futbolcu olamaz .

Biraz düşünmen yeterli bunu bulmak için , önemli olan pres yapması , allah yukarda toop rakip savunmada iken Umut'un 1 kere durduğunu gördün mü ?
Ama hicbir Forvet bukadar Gol kacirmiyor Ahmet.Niye hep Umut kaciriyor?Belediyespor Macinda ki Kafa golü zordu ama gol oldu tamam bazen iyi Isler yapiyor.Diyelim ki Ankaragücü Macinda bos kaleye atmak cok kolay degildi cünkü Kaleci dengesini biraz bozdu.Ama Kayseri Macinda 1 Metreden bos kaleye atamamak da tamamen beceriksizlik.

Emin Danışmaz
01.03.2011, 16:57
Umut kardeşimizin iyi niyetinden mücadelesinden kesinlikle bir sıkıntımızı yok,bu takımda yüreğini koyarak oynayan yegane futbolcu kardeşimiz bunları sorgulamıyorum.
Benim kendisinden nacizane isteğim şudur;

Sevgili UMUT kendini baskı altına alarak beynine giden oksijen'i tüketerek düşünme dürtünü düşürme ki ayaklarına hakim olasın zaten yetenekleri kısıtlı pozisyon almada çok geç kalıyorsun.İki'ye birde zayıfsın hep ben atayım düşüncesinden vazgeç ve doğru pozisyında doğru yerde ol ama RAHAT OL.

Ahmet Başkaya
01.03.2011, 17:03
Ama hicbir Forvet bukadar Gol kacirmiyor Ahmet.Niye hep Umut kaciriyor?Belediyespor Macinda ki Kafa golü zordu ama gol oldu tamam bazen iyi Isler yapiyor.Diyelim ki Ankaragücü Macinda bos kaleye atmak cok kolay degildi cünkü Kaleci dengesini biraz bozdu.Ama Kayseri Macinda 1 Metreden bos kaleye atamamak da tamamen beceriksizlik.

St-Pauli adını bilmiyorum söylersen hitapta daha kolay kelime seçebilirm :)

Umut golcüdür demiyorum zaten ben öyle bir amacım da yok . Ben de istiyorum Umut'un yerine bir golcü alalım gerekirse gönderelim Umut'u . Ama suç bulacağımız belki de son kişi Umut .

Gitmek isteyen Umut değil miydi ? Seyirci tepkisinden bıkmış olarak Touluse gitmek istemedi mi bu çocuk ?

Göndermeyen kim ?

Trabzonspor , Şenol Güneş ...

Her maç ilk 11 de oynatan kim ?

Ersun Yanal , Hugo Bross , Şenol Güneş , Lazaroni vs vs vs.

Sen şimdi çıkıpta ulan Umut defol git de kurtulalım gibi cümleler kurarsan , ben kızarım sana kusura bakma .

Umut'un verdikleri belli , verebileceği belli kapasitesi bu . Bu ölçüde Umut'tan en üst seviyede yararlanmalıyız . Ama bunu ulan beceriksizsin , topçu değilsin diyerek yapamayız ki ?

Bir abimiz demişti az önce , Umut kaçırdıktan sonra Üzülmüyor mu sizce ?

Hatasının farkında değil mi ? Düzeltmek istemiyor mu?

Elinden gelenin en fazlasını vermek istemiyor mu ?

Hepsinin cevabı evet . Kızmamız gereken Umut değildir .

Alanzinho'dur belki , belki Yattara'dır , belki Jaja'dır .

Engin'dir .

Çünkü yetenekli adamlar bunlar daha fazla verebilecek şeyleri var .

Ben şundan eminim ama , Umut her ilk 11 çıktığında elinden geleni yapacak , istesem de kızamıyorum ki. Benden çok üzülüyor çünkü . Bence de hepsini soksun ama , hoca memnun ki oynatıyor Umut'un suçu ne ?

Burda Umut'u beğenmediğim anlaşılmasın ben de hoca olsam , Umut'u ilk 11 e her maç yazarım belki ama , Golcü olarak değil . Yanına bir tane kapı gibi forvet alarak .

Özet geçeyim :)

Elimizdekinin en iyisi bu varsa iyisi o kapar formayı ama görünürde çok da iyi biri olmadığı net o zaman sezon sonuna kadar tü kaka yerine hadi olm yaparsın demeyi mantıklı buluyorum .

Kendinizi frenleyin biraz içinizden sövün gerekirse ama bu kadar insanın okuduğu bir yerde kendi oyuncunuza hakaret etmeyin .

Erbay
01.03.2011, 17:27
Topla 2 metre ilerleyemediği için en çok koşan listesine giremiyor. Şöyle 5-6 kere top alıp, sağa sola taşımaya çalışmıyor ki. Çalışsa da yapamaz zaten. Topla ilişkisi çok zayıf. Topsuz oyunda hakkını kimse yiyemez ama. Jaja ve Burak, hele de Jaja, hiç koşmuyor Umut gibi. Şöyle boş kaleye bir daha kaçırmasın yeter, ben geçen senelere göre daha iyi buluyorum Umut'u.

Murat Altun
01.03.2011, 17:54
Umuta kızayım mı seveyim mi bilemiyorum Çok çalışyor rakip defansI darmadağın ediyor pres yapıyor onun boşalttığı alanlardan pozisyon buluyoruz vs vs Ama abicim boş kaleyede at be kardeşim Ankaragücü ve kayseri maçlarında 1 m den topu uzaya atmasa şimdi 4 puan farkla liderdik

Ilelioglu
01.03.2011, 17:54
Eskiden kosardin, simdi onuda yapmiyorsun...:cool:

Cem Zırıh
01.03.2011, 18:06
:) sanirim umut forvet degil de orta saha olarak futbola baslamaliydi...

mk.esen35
01.03.2011, 18:13
inadına umut bulut
zaten karadenizlilerin başına ne geliyorsa hep inatlarından geliyor
yıllarca inadına hüseyin
şimdi inadına umut
şenol hocada inat etti hep formsuz oyuncuları oynattı.durum ortada.umut sen koşmaya devam et.

mit_o
01.03.2011, 18:50

hocam teo yoksa pawel var o zaman umut'un yanında pawel oynamalı hiç yoktan onun kaçırdığı pozisyonları gol yapar...
yoksa tek forvetle hele de umut ile işimiz çok zor...
tamam defansif hatalar daha çok yapıyoruz bu da bir gerçek son haftalarda çok da gol yiyoruz...
ama egemen gelene kadar bu böyle gider gibime geliyor yapcak bişey yok bence yani devre arasında kaliteli hazır bir defans alınmadı göbekte ayrı sıkıntımız var sol bekte ayrı sıkıntımız var saçma sapan goller yiyoruz basit hatalarla şampiyonluk oynayan takımın böyle defansif basit hatalar yapmaması gerek !!!
Gerçi sol bek yedekte oturan piotr brozek her halükarda cale den iyidir ya ama her maçta şenol hoca sağolsun onla başlıyor bunu ben hala çözemedim anlamıyorum !!!

GULER
01.03.2011, 19:02
Malesef kapasitesi yetersiz bir forvet. Tek mucadele ile forvet olunmaz, kritik anlarda golleri mecbur atacaksin ve Umut bunu yillardir basaramiyor. Stoperde daha yararli olur bu Umut resmen.

SEDAT
01.03.2011, 19:04
- Umut'a kızmaya gerek yok , çünkü kendisi golcü değil bu kadar basit , ama her golcü umut gibi bir partnerler oynamak ister...

mit_o
01.03.2011, 19:11
Ya umutsuz bir forvet yerine pawel
Ya da umut yanına pawel !

Mustafa Ayazoğlu
01.03.2011, 19:14
Şu artık kesinleşti. Umut Bulut bir sezonda en fazla 15 gol atar.
Trabzonspor'da o bölgede 30 maç kimi oynatsan 15 gol atar. Şampiyonluk getirmediğini görülüyor.

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2011, 19:14
hala arkandayız...

Deniz Tosunoğlu
01.03.2011, 19:41
Ya umutsuz bir forvet yerine pawel
Ya da umut yanına pawel !

Yani pawelin 100% oynamasi gerek :)

Mustafa
01.03.2011, 19:43
Durum ortada yazanlara da pek gülüyorum.Bjk ve gs futbolcularını bu kadar aşağılamıyordur.Durum ortada zirvedeyiz ve şampiyonluğun en büyük iki adayından biriyiz.

fteotdgs
01.03.2011, 19:48
Umut sampiyonluga oynayacak bir takim icin yetersizdir; eksi, zayif noktalarindan biridir. Bu kadar basit. Sunu soyle yapiyor bunu boyle yapiyor diye kendisini savunanlarin savlarinin soylediklerinin coguna katilmakla birlikte eksisini artisini toplayinca ortaya cikan sonuc bu. Tekrar yaziyorum: Umut sampiyonluga oynayan bir takim icin mevkisinde yetersiz bir isimdir. Bu sene olur da sampiyon olursak ilk 11'inde Umut olan bir takim "bile" sampiyon oldu denecek. Aksi degil. Benim Umut'a bir garezim yok. Yillardir kendisine ama oyle ama boyle bir alternatif cikaramayan herkese kizginim ote yandan.

Burak TOSUN
01.03.2011, 19:48
Eskiden kosardin, simdi onuda yapmiyorsun...:cool:
İroni yapmak için mi atıldığını anlamadım bu mesajın. Ama Umut nerdeyse ön libero mevkisine dönüp top kaptı rakipten. Daha ne kadar koşmasını bekliyorsunuz?

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 19:50
Burak Tosun

Kardesim kosmasini degil Bos kaleye Gol atmasini bekliyoruz

Burak TOSUN
01.03.2011, 19:54
O konuda bende size katılıyorum Umut'u savunma amacıyla yazmadım yukardaki mesajı. Sadece yiğidi öldürüp hakkını vermek gerek. Evet bitiriciliği çok kötü ama koşmuyor demek yanlış.

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 19:57
O konuda bende size katılıyorum Umut'u savunma amacıyla yazmadım yukardaki mesajı. Sadece yiğidi öldürüp hakkını vermek gerek. Evet bitiriciliği çok kötü ama koşmuyor demek yanlış.
Umutun kostugunu hepimiz biliyoruz Burak Ironi yapmistir arkadasimiz.:)

mk.esen35
01.03.2011, 20:28
takımımızın tek forveti umutun bitiriciliği çok kötüyse işimiz bitmiştir zaten

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 20:29
En çok eleştirildiğin zamanlarda cevabını verdin,vermeye devam edeceksin.

Beşiktaş maçında golünü atacağına eminim.

.....
01.03.2011, 20:37
Hadi koçum beşiktaş maçında yaz bir kaç tane de kendine gel. Sana inanıyoruz.

Kamil Çakmak
01.03.2011, 20:46
Umut'un bir suçu yok, ama ona umut bağlağlayıp iyi bir forvet trasferi yapamayanların çok suçu var..bu kadar basit

Batuhan
01.03.2011, 21:31
Allah aşkına şu adamı aklından silip Pawel'i inadına kadrosuna koyanlar Pawel'in performansından memnun kalmayınca ne diyecek ? Bu kadar basit değil mi zaten. Umut olmadı geç, Pawel olmadı geç..

Siz daha çok dersiniz "Ah Téo olsaydı diye.." Umut gidince de adım gibi eminim "Ah Umut olsaydı" vari cümleler kuracaksınız. Bir kez de oyuncularınıza sahip çıksanız..

Batuhan
01.03.2011, 21:33
En çok eleştirildiğin zamanlarda cevabını verdin,vermeye devam edeceksin.

Beşiktaş maçında golünü atacağına eminim.

Hadi koçum beşiktaş maçında yaz bir kaç tane de kendine gel. Sana inanıyoruz.

Bu kadar.. :alkış:

Umut Beşiktaş'a karşı golünü en son 2006-2007'de atmıştı Avni Aker'de, şimdi son verecek bu özleme inşallah.. :)

OZDEN61
01.03.2011, 21:41
şenol hocam, ne adamsın yaa, takımda ibrahimovic, etoo, ronaldo varken sen hep umutu tercih ettin...
umut; elindeki silahı bırak, zorla şenolun seni oynatmasını saglama...
umut; bu kadar sahada kosma, hırs gösterme, karı kız pesinde kos, gece hayatın olsun, 1 sene sakatlan bedava para al, sonra kac git o zaman el üstünde olursun...
umut; geleli kac sene oldu hic sakatlanmadan oynamaya calısıyorsun. yazık degilmi git biraz dinlen...
umut; trabzonda yabancı oyuncu cok sevilir bilmiyonmu, gelmeden önce bi isim değişikliği yapmazmı insan.
umut; her maçta o kadar efor harcayacagına, 1-2 basit artistik hareket yap, maratonu costur o zaman daha cok sevilirsin. tek basına ne baskı kurmaya calısıyon rakip defansta, bak taktik neymiş kosmayacan dinlek olacan, 1-2 çalım, sonra maraton "ooooooo umut bulut" olay bu...
şenol hocam; sen bu taraftarı bilmezmisin, seni 2 defa harcadı ne isin var hala. yine ezecekler. sen geldiğinde sevinen adam sana mac sırasında basıyor küfürleri. bu taraftar kültürü işte. biri diyor kadro şöyle olsun, biri böyle olsun, biri şu adam oynamadı al onu oyundan, biri hata yapan oyuncuya basar küfür aynı adam biraz sonra aynı oyuncuya aslanım benim ne vurdu, biri yönetime sallar, biri stada sallar, biri hakeme. ama kimse ben taraftarım takımıma, hocama destek verecem demez. akıl veren cok olur. bize her yer trabzonu , avni akerde çürütürler. deplasmanda bu takım puanlar alırken neden kendi sahamız da puanlar kaybettiğimizi düşünmezler. düşündükleri sadece ben futbolu cok biliyorum, devamlı pc basında oynuyorum, taktik biliyorum, oyun okuyorum... yeter yawww. düşün trabzonum yakasından, taraftarsanız taraftarlık yapın, hocalıgı senola, yöneticiliğide sadri ye bırakın... dünyanın her yerinde taraftar futbolcuyu ateslerken, bizde futbolcular taraftarı ateslemeye calısıyor. 27 senedir her seyiyle degisen kulubümüzde taraftarın zihniyeti hala değişmemiştir.

OZDEN61
01.03.2011, 21:46
şenol hocam, ne adamsın yaa, takımda ibrahimovic, etoo, ronaldo varken sen hep umutu tercih ettin...
umut; bu kadar sahada kosma, hırs gösterme, karı kız pesinde kos, gece hayatın olsun, 1 sene sakatlan bedava para al, sonra kac git o zaman el üstünde olursun...
umut; geleli kac sene oldu hic sakatlanmadan oynamaya calısıyorsun. yazık degilmi git biraz dinlen...
umut; trabzonda yabancı oyuncu cok sevilir bilmiyonmu, gelmeden önce bi isim değişikliği yapmazmı insan.
umut; her maçta o kadar efor harcayacagına, 1-2 basit artistik hareket yap, maratonu costur o zaman daha cok sevilirsin. tek basına ne baskı kurmaya calısıyon rakip defansta, bak taktik neymiş kosmayacan dinlek olacan, 1-2 çalım, sonra maraton "ooooooo umut bulut" olay bu...
şenol hocam; sen bu taraftarı bilmezmisin, seni 2 defa harcadı ne isin var hala. yine ezecekler. sen geldiğinde sevinen adam sana mac sırasında basıyor küfürleri. bu taraftar kültürü işte. biri diyor kadro şöyle olsun, biri böyle olsun, biri şu adam oynamadı al onu oyundan, biri hata yapan oyuncuya basar küfür aynı adam biraz sonra aynı oyuncuya aslanım benim ne vurdu, biri yönetime sallar, biri stada sallar, biri hakeme. ama kimse ben taraftarım takımıma, hocama destek verecem demez. akıl veren cok olur. bize her yer trabzonu , avni akerde çürütürler. deplasmanda bu takım puanlar alırken neden kendi sahamız da puanlar kaybettiğimizi düşünmezler. düşündükleri sadece ben futbolu cok biliyorum, devamlı pc basında oynuyorum, taktik biliyorum, oyun okuyorum... yeter yawww. düşün trabzonum yakasından, taraftarsanız taraftarlık yapın, hocalıgı senola, yöneticiliğide sadri ye bırakın... dünyanın her yerinde taraftar futbolcuyu ateslerken, bizde futbolcular taraftarı ateslemeye calısıyor. 27 senedir her seyiyle degisen kulubümüzde taraftarın zihniyeti hala değişmemiştir.

rebelking
01.03.2011, 22:10
Adam kapasitesi ölçüsünde yapabileceğinin en iyisini yürekten oynayarak yapıyor. Atamıyor bazen çünkü kapasitesi bu. varsa daha iyisi koysunlar. Ama şu anda ondan iyisi yok. Ondan yürekli oynayanı yok. Ondan çok formayı hakeden de yok.

ilhan
01.03.2011, 22:20
Bu sayfalarda Umut'u her halükarda savunan, destek mesajı yazan herkese çok büyük saygı duyuyorum. Bende en az onlar kadar seviyorum. Ama eleştiri zannedildiği kadar kötü bir şey değildir. Elbette bu sayfalarda Umut gol kaçırsında hemen sayfaya koşayım diye düşünenler vardır. Hatta eminim Umut gol attığında sevinmeyen Trabzonspor taraftarı bile vardır. Nefret tohumları Trabzonspor sevgilerinin de önüne geçmiş olabilir.

Umut formunun zirvesindeyken ya da peşisıra goller atarken nasıl dile getirebiliyorsak, kaçırdığı 'basit' golleride konuşmamız gerekiyor. Evet basit diyorum çünkü ekstra yetenek ya da beceri istemeyen pozisyonlar harcadı. Kaleciyi geçip atamamak, 2-3 metrede kaleye topu itikleyememek, hiçbir rakibin rahatsız etmediği pozisyonlarda topu kafayla dağlara taşlara vurmak vb. gibi. Bunlar ilk değil, son olmayacak.

Ama tüm puan kayıplarının günah keçisi Umut mu? Elbette değil. Kadroda ondan daha iyi forvet olmaması Umut'un suçu mu? Değil. Senelerdir 'a kalite' forvet almayanların suçu. Umut'un suçu yok, günahı ise ondan daha kalıbreli bir adamın henüz transfer edilmemesi.

Umut atacak ve kazanacağız, Umut kaçıracak ve kahrolacağız. Bu iki teori Umut oynadığı sürece hep devam edecek.

Gökçebey
01.03.2011, 22:27
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183796_10150151003691815_8715106814_8726484_215357 8_n.jpg

inadına_Trabzon
01.03.2011, 22:36
Herkes ya eleştiriyor ya da savunuyor. Herkes kötü giden bişey olduğunu biliyor. Kimse çözümü söylemiyor.

Çözüm : Umut'un kas yüklemelerinden,antreman sonrası bile yaptığı kas çalışmalarından vazgeçmesi.Ve bu şekilde şut çalışması.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 22:37
Herkes ya eleştiriyor ya da savunuyor. Herkes kötü giden bişey olduğunu biliyor. Kimse çözümü söylemiyor.

Çözüm : Umut'un kas yüklemelerinden,antreman sonrası bile yaptığı kas çalışmalarından vazgeçmesi.Ve bu şekilde şut çalışması.

Bu yazdığını 1456844654621. kere yazdığının farkında mısın?

inadına_Trabzon
01.03.2011, 22:41
1456844654622. kere de yazıcam ;)

Mesut
01.03.2011, 22:44
bize bir şok daha lazım.
insanlar sevdiklerini değerini kıymetini kaybedince anlıyor.
Bir touluse seferi daha olsa sarılsak umuta sıkı sıkı.

Kaan
01.03.2011, 22:57
Umut'u hala savunanlar var ya diyip, savunan insanları gerizekalı gibi gösterenlere,

İlk senesinde gayet iyi olduğu halde, ikinci senesinde bozulan, teklif geldiği an gitmeyi kabul eden, "Trabzonspor taraftarıyla aram iyi değil" diyen Gökhan Ünal'ı savunmamız gereken yerde, her sene büyük bir istikrarla devam eden, Trabzonspor tarihinde en çok küfür yiyen futbolcu olduğu halde Trabzonspor taraftarını sevdiğini her fırsatta dile getiren Umut'u savunuyoruz..

Sezon başında tüm taraftarın sevgilisi olduğu halde çocuğum hasta bahanesiyle Trabzon'dan kaçan, kıçını kaldıramayan Teofilo'yu savunmamız gereken yerde, Tolga ve Yattara'yla birlikte kulüpte uzun zamandır bulunan futbolcumuz olan, gerektiğinde defansa kadar koşup top kapan, rakip defansın oyun kurmasını güçleştiren ve her sene 15 gol ortalamasıyla oynayan Umut'u savunuyoruz..

Kendi takımının oyuncusunu savunmak suçsa, suçluyuz..
90 dakika bordo-mavi forma için varını yoğunu ortaya koyan oyuncuyu savunmak suçsa, suçluyuz..
Türkiye Ligi'nde son 5 yılda en fazla gol atan Türk oyuncuyu savunmak suçsa, suçluyuz..

Keşke siz de bizim kadar suçlu olsanız!.. :)

Yeterince a ç ı k mı ? :)

Gökçebey
01.03.2011, 23:05
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/183796_10150151003691815_8715106814_8726484_215357 8_n.jpg

Bu pankartları Fatih ile maç öncesi abartısız 20 dakika elimizde tuttuk. O sıra kalecimiz Onur önümüzde çalışıyordu. 5 dk aralıksız bağırdık ismiyle kendisine. Nihayet döndü, pankartı okudu, selam verdi.

Sıra Umut'a gelmişti. Önce kapalının önünde 2 grup halinde çalışıyorlardı. 10 dakika sonra şut çalışmasına geçtiler. 5 dk bağırdık kendisine. Bu arada güvenlik görevlileri yasak olduğu için sürekli bizi oradan ayrılmamız için uyarıyorlardı. Fakat laf olsun diye. :) (Anlayışları için bir kez daha teşekkürler.) Uzun uğraşlar sonucu Umut'un dikkatini çektik. Bize döndü, önce yazıyı okumaya çalıştı. Okuyunca da gülmeye başladı. El sallayıp selam verdi. Memnun olmuştu.

2 seferdir 2 metreden topu kaleye yollayamasa da seviyoruz ulan. Herşeye rağmen.

Oğuzhan Turhan
01.03.2011, 23:10
Yahu su yeni yeni piyasaya cikan Cenk Tosun bile, her mac sonrasi ozel olarak yarim saat sut antremani yapiyorum demis.
Simdi bunu Umuta diyecegim ama, belkide yapiyordur bilemiyorum..

OZDEN61
01.03.2011, 23:16
Umut'u hala savunanlar var ya diyip, savunan insanları gerizekalı gibi gösterenlere,

İlk senesinde gayet iyi olduğu halde, ikinci senesinde bozulan, teklif geldiği an gitmeyi kabul eden, "Trabzonspor taraftarıyla aram iyi değil" diyen Gökhan Ünal'ı savunmamız gereken yerde, her sene büyük bir istikrarla devam eden, Trabzonspor tarihinde en çok küfür yiyen futbolcu olduğu halde Trabzonspor taraftarını sevdiğini her fırsatta dile getiren Umut'u savunuyoruz..

Sezon başında tüm taraftarın sevgilisi olduğu halde çocuğum hasta bahanesiyle Trabzon'dan kaçan, kıçını kaldıramayan Teofilo'yu savunmamız gereken yerde, Tolga ve Yattara'yla birlikte kulüpte uzun zamandır bulunan futbolcumuz olan, gerektiğinde defansa kadar koşup top kapan, rakip defansın oyun kurmasını güçleştiren ve her sene 15 gol ortalamasıyla oynayan Umut'u savunuyoruz..

Kendi takımının oyuncusunu savunmak suçsa, suçluyuz..
90 dakika bordo-mavi forma için varını yoğunu ortaya koyan oyuncuyu savunmak suçsa, suçluyuz..
Türkiye Ligi'nde son 5 yılda en fazla gol atan Türk oyuncuyu savunmak suçsa, suçluyuz..

Keşke siz de bizim kadar suçlu olsanız!.. :)

Yeterince a ç ı k mı ? :)

bende aynı sebepten sucluyum... bordo mavi formayı giydiği sürece umut bulut u destekleyeceğim, şenol hocamı destekleyeceğim...

sucluyuuuuummmmmmmmmmm.... çünkü tuttuğum takımın oyuncusunu savunuyorum, hemde kimlere karşı....

Tolga Okumuş
01.03.2011, 23:30
Umut'un oyununu pek beğenmem.

Ama bazı yıldız diye geçinenlerin yanında adam kere adam,futbolcu kere futbolcudur.

Çok kızarım çokta söylenirim ama elinden geleni yaptığını düşündüğümde geçer sinirim.

Bazıları orta yaparken götümü kenara kaydırayım da Beckham gibi görüneyim; ama top bizim adama gitmiş,dışardan gelmiş çokta tın derken Umut'un deli dana gibi sağa sola koşması da bence saygı gerektirir.

bordolumavi
01.03.2011, 23:35
umut bulutun ıyı nıyetınden aldıgı paranın karsılıgını verme azmınden hıcbır suphem yok ama sunu gordumkı devre arasında cok ıyı bır golcu almıs olsaydık su an bu durmda olmazdık...

hodlu
01.03.2011, 23:44
Niyetine-özverisine lafım yok.Ama bu adamla tek forvet biz şampiyon falan olamayız....

unique
01.03.2011, 23:50

Bu kadar duygu sömürüsüne gerek yok hocam; yukardakilerin hiç birini yapmasın topu içeri yuvarlasın yeter.

unique
01.03.2011, 23:53
Zaten adam akıllı eleştirenler hırsına, mücadelesine saygı duyuyor, ama son vuruşlardaki beceriksizliğini de haklı olarak eleştiriyor. Umut orta sahada oynasın, ciddiyim.

Batuhan
01.03.2011, 23:54
Özetle Umut;

http://www.facebook.com/note.php?note_id=407005587964

Her okuduğumda Umut'a sevgimin artmasına sebep olan bir yazıdır..

Armağan Dere
02.03.2011, 00:17
Gökhan Ünal gitti halen daha kurtulamadı ne diyim....Umut işkenceyi arttırır...O pankartı okudu da anladı mı sanki umarım anlamıştır diyip Bjk maçına takım için gol atar da katkı verir...

ugurozturk
02.03.2011, 00:19
Forvetlerin makus kaderi attin mi kralsin, kacirdin mi belasin...

1-) Turkcell superligdeki en iyi yerli 3 forvetten ikisi trabzonsporda ve biri umut digeri burak.
2-) Umut son zamanlarda kopuk oynuyor ve dalginlasiyor. 1 metreden kacirdigi topta resmen dalmisti. Topu beklemiyordu.
3-) Calenin sol kanattan 3-4 kisiyi calimlayip tasidigi topta resmen Calenin ayaklarina dolasti, Calenin gerisinde kaldi, Calenin pas verebilecegi bos alana kosmadi. Normalde bu kosulari bu ligde en iyi yapan forvettir, ama ya dalgindi ya da Calenin topu kaybedecegini dusunerek arkasini kollamayi tercih etti.

Hepsine ragmen cikmasaydi Pawelin 25 dakikada yaptiklarindan daha fazlasini yapardi diye dusunuyorum.. Pawel, gordugum kadariyla Umutun ancak sakatlik yedegi olabilir, mac yedegi degil.

Gökçebey
02.03.2011, 00:28
Okudu da anladı mı. Zihniyet bu olduktan sonra daha çoooook tartışırız Armağan. :)

Armağan Dere
02.03.2011, 00:34
bişeyleri hatırlatmayacaksa o pankartı niye yaptınız o zaman abi...zaten o da biliyor eksik olduğunu ama en büyük yanlış yönetimde bizi Umut'a mahkum bırakıyor...

Süleyman Baykan
02.03.2011, 00:34
Umut tamamlayıcı forvettir her takıma şarttır ancak yanında şekeri olmazsa tatsız olur biz Umut'u hep şekersiz kullanıyoruz o da bir yerden sonra keyif vermiyor.

Belki uç bir örnek olacak ama;

Torres-----Kuyt örneği uygun gibi Umut Kuyt'tır koşar yanındakinin hamallığını yapar ona pozisyon yaratır rakip defans onunla uğraşmaktan güç kaybeder yanlız bu güç kaybından yararlanacak bir Torres yok Kuyt tek başına nasıl Liverpool'u bir yerden sonra taşıyamazsa Umut'ta bazen öyle oluyor tüm mesele bu,Umut'un yanına Torres alınca Jaja'yı ne yaparız onu bilemiyorum:D

Umut_______*******________veya__________Jaja

_______________________________________********

iki seçenekten birini seçmeliyiz:)

metinbay61
02.03.2011, 00:48
herşey iyi güzelde anlayamadığım birşey var...umut koşuyor nasıl bir mantıktır ben daha anlayamadım...bunu diyenler umutu övüyor mu yeriyor mu anlayamadım...hani derler ya yakışıklı değil ama sempatik(bişeye benzemiyosun ama napıyım)...

koşmayan futbolcu mu var...
çok koşuyor diyenler verilere basınlar...teofilo umuttan km olarak daha fazla koşuyordu isteyen verilere bakabilir...umut hiç bir maçta en çok koşan ilk 5 futbolcu arasında yok...

umut iyi futbolcudur değildir bunu tartışalım ama bu adam koşuyor diye savunmak bana mantıksız geliyor helede konumuz futbol olduğunda...

umut özverili bir futbolcudur bu kabul...gerektiğinde sağ bekine gerektiğinde sol bekine yardım eder ama çok koşuyor savunması umutu överken yermektir aslında...

şu an takımımızın forveti olduğu için umut bizim için çok önemli ama kalecisi onur olan takımı forveti umut olmamalı diye düşünüyorum...

Ömer TOPAL
02.03.2011, 01:05

ya arkadaş 275 mesajının yarısında ve imzanda aynı şeyi söylüyorsun..nerdeyse her başlıkta bu var...Allah aşkına yeter..ne alakası var kas calişmakla..umut bulut da her forvet gibi gol kaçırıyor...kasla masla alakası yok bu işin..

Ahmet Başkaya
02.03.2011, 01:57
Lay lay lom galiba size göre sevmeler , hopa şinanay galiba size göre sevilmeler ;)

Kaçırdıklarınla seviyorum ulan seni körü körüne anasını satayım :D Dertlendim gece gece :)

ThePatriot61
02.03.2011, 02:07

Birazda yetenek isidir bu. Kendinizi calismakla gelistirebilirsiniz ama yetenek olmadi mi sadece bir yere kadar.

memmedaga
02.03.2011, 02:21

St-Pauli adını bilmiyorum söylersen hitapta daha kolay kelime seçebilirm :)

Umut golcüdür demiyorum zaten ben öyle bir amacım da yok . Ben de istiyorum Umut'un yerine bir golcü alalım gerekirse gönderelim Umut'u . Ama suç bulacağımız belki de son kişi Umut .

Gitmek isteyen Umut değil miydi ? Seyirci tepkisinden bıkmış olarak Touluse gitmek istemedi mi bu çocuk ?

Göndermeyen kim ?

Trabzonspor , Şenol Güneş ...

Her maç ilk 11 de oynatan kim ?

Ersun Yanal , Hugo Bross , Şenol Güneş , Lazaroni vs vs vs.

Sen şimdi çıkıpta ulan Umut defol git de kurtulalım gibi cümleler kurarsan , ben kızarım sana kusura bakma .

Umut'un verdikleri belli , verebileceği belli kapasitesi bu . Bu ölçüde Umut'tan en üst seviyede yararlanmalıyız . Ama bunu ulan beceriksizsin , topçu değilsin diyerek yapamayız ki ?

Bir abimiz demişti az önce , Umut kaçırdıktan sonra Üzülmüyor mu sizce ?

Hatasının farkında değil mi ? Düzeltmek istemiyor mu?

Elinden gelenin en fazlasını vermek istemiyor mu ?

Hepsinin cevabı evet . Kızmamız gereken Umut değildir .

Alanzinho'dur belki , belki Yattara'dır , belki Jaja'dır .

Engin'dir .

Çünkü yetenekli adamlar bunlar daha fazla verebilecek şeyleri var .

Ben şundan eminim ama , Umut her ilk 11 çıktığında elinden geleni yapacak , istesem de kızamıyorum ki. Benden çok üzülüyor çünkü . Bence de hepsini soksun ama , hoca memnun ki oynatıyor Umut'un suçu ne ?

Burda Umut'u beğenmediğim anlaşılmasın ben de hoca olsam , Umut'u ilk 11 e her maç yazarım belki ama , Golcü olarak değil . Yanına bir tane kapı gibi forvet alarak .

Özet geçeyim :)

Elimizdekinin en iyisi bu varsa iyisi o kapar formayı ama görünürde çok da iyi biri olmadığı net o zaman sezon sonuna kadar tü kaka yerine hadi olm yaparsın demeyi mantıklı buluyorum .

Kendinizi frenleyin biraz içinizden sövün gerekirse ama bu kadar insanın okuduğu bir yerde kendi oyuncunuza hakaret etmeyin .

umut bulutun ıyı nıyetınden aldıgı paranın karsılıgını verme azmınden hıcbır suphem yok ama sunu gordumkı devre arasında cok ıyı bır golcu almıs olsaydık su an bu durmda olmazdık...

BEN DAHIL UMUT'DAN BIKAN HERKES UMUTA KIZIP ELESTIRMEMIZIN BIR YARAR GETIRMEDIGINI ANLAMAMIZ GEREK,DEVRE ARASI IYI ADAMLAR ALINSAYDI HERNEYSEDE,ARTIK ONU DESTEKLEYIP COK GOL KACIRMASIN DIYE DUA ETMEKTEN BASKA CAREMIZ YOK EN AZINDAN SEZON SONUNA KADAR,yeter daa artik brakalim su konuyu elestiren biri olarak kilit rica ediyorum...

Tolga
02.03.2011, 04:49
Umut'u savunanlara kendi düşüncelerimi sunmak istiyorum.Lütfen herkes okusun bu yazımı.

Bu zamana kadar forumda ciddi açıdan bakıldığında Umut'un kişiliğine yada futbolu dışındaki herhangi bir olaya laf edeni yada sırf Umut'a sataşmak isteyeni görmedim.Umut'a karşı diye nitelendirilen kesim sürekli gol vuruşlarındaki eksikliğinden ve atılma ihtimali %100 golleri kaçırdığı için sizlerle ayrı görüşlere sahip.

Futbolculuğuna şahsen benim hiçbir söyleyeceğim yok.Şahsen Real Madrid'de bile olsam Umut'u kadromda görmek isterim.Ama yedek FORVET oyuncusu olarak.

Sıkıntı burada başlıyor.Herkesin bu yönlerini eleştirdiği Umut forvet bizdeyse Santrfor.Yani bir Teofilo değil.Bir Baros değil.Ne bileyim Maccarone,Di Vaio, Berbatov değil.

Saydığım bu oyuncular SANTRFOR.Çoğu taraftarların Umut'a sitemi aslına bakılacak olursa doğrudan ve farkında olmadan yönetime yapılan bir sitemdir.Çünkü bu saydığım oyuncuların mevkiisinde olan bir oyuncuyla değil müthiş bir ileri oyuncusuna yükledik bu görevi.

Kimileri sezon başında Toulouse olayını yazmış.Size garantisini bile verebilirim.Toulouse 3 gün değil 3 hafta önce o teklifi yapmış olsaydı olacak senaryolar çok basitti hepimizin gözünde.Hatta bizim takımımız 3 hafta önce o teklifi kabul etmemiş olsaydı şu an Umut'u (alternatifsiz olduğu için yani artık yola onunla devam etmemiz gerektiğinin ve ona sahip çıkmamız gerektiğini düşünenlerin de) niye göndermedik mesajlarını burada okuyacaktık.Buna eminim çünkü bende Trabzonsporluyum.

Birde Umut'un kişiliğiyle onu savunanlar var.Şöyle defansa geliyor böyle koşuyor şu sayede oyun kurdurmuyor, parasının hakkını veriyor.Allah Umut'tan razı olsun.İşte bende bu niyeti ve sahadaki performansı için Umut'u her takımıma alırım diyorum.

Ama sonuç ortada.27 senelik bir özlem.Büyük bir hırs,taviz vermemek,duygusallık ve Trabzonspor Hastalığı onu sizlerin savunmanıza diğerlerinin eleştirmesine neden oluyor.

Bunları yazdım ama yine Dedemle maç izlerken altı pastan gol kaçırınca ona sövemeyeceğim.Sizler benim farklı düşündüğüm bir konuda mesaj yazacaksınız bende aksi cevap vericem.Bunlar olacak.Ama yine de bu takımda sezon sonuna kadar onu izleyeceğimi bileceğim.Gittiği zaman veya kaldığı zaman herşeye rağmen Teşekkürler Umut Bulut diyeceğim.

CAFER ÖZER
02.03.2011, 08:49
Arkadaşlar her gelen Umutu oynattı neden onlar oynattığına göre demekki iyi oyuncu gibi bir mantık kurmuş,Tam olarak böyle değil ama buna benzer.
Peki Umuta güvenip Umutu sürekli oynatanlar nerde şimdi.
Eğer Umuta güvenip Umutu oynatanlar haklı olsa idi Şu an ismi geçen 4,5 teknik adam değil en fazla 1 yada 2 teknik adam hala devam ediyor olurdu.
Bu günden Sonra Umuta Güvenip Umutta ısrar edenler düşüncek sonunu,
Ben Şenol Güneşi hala çok seviyorum Şampiyon olalım olmayalım Şenol Güneş bu takımın başında uzun yıllar olsun,Ama Teknik direktör ama Başkan ama yönetici,Şenol Güneş Mutlaka bu takımın içinde bir şekilde olmalı,
Benim Gözümde Şenol Güneş hala Yerli hocalardan 1 numaradır,Birisi çıkar Milli Takımı Dünya 2.si yapar Ondan Sonra Şenol Güneşten büyüklüğünü imparatorluğunu,krallığını sultanlığını tartışırım.
Şenol Güneşin büyük hoca olması hata yapmayacağı manasına gelmez,
Şenol Güneşin en büyük hatası sorumluluk alıp Transfer konusuna el atıp kendi ve ekibinin bulduğu yada eksik mevkilere oyuncu aldırmaması,
Şenol Güneş aynı hatayı Atay Aktuğ föneminde yaptı,Oyuncu tranferi yaptırmadı sonunda gitmek zorunda kaldı,İstifa ederkende
"Yetkisiz yetkili idim" dedi,
Şimdi Bizim eksiğimiz belli,Mutlaka iş bitirici Forvet,Bir orta saha bir defans oyuncusu almak lazımken.
Yönetime bastırıp transfer yaptırmadı,Şimdi Bakıyorum başkan bey liderlik gidince yavaş yavaş topu Şenol Güneşe doğru atamaya başladı,
Şimdi konuyu dağıtmadan Şunu söylüyorum.
Ben Cafer Özer olarak Trabzonsporun tüm şampiyonluklarını gördüm.27-28 yıldırda eski şampiyonluklarla övünüp duruyoruz,Ben Umutu eleştiriyorum neden bir an önce şampiyon olalım,
Şampiyonlar ligine gidelim diye,Büyük takımız diyoruz ne şampiyonlar ligine gidebildik.Ne Uefa ligine gidebildik.2 kez şampiyonlar ligi kapısından 2 kez Uefa ligi kaspıdından döndük
Neden iyi bir golcümüz olmadığı için,
Yapmamız gereken Çok basit İYİ BİR GOLCÜ ALMAK.
ama ısrarla inatla almıyoruz böyle gidersede bundan sonrada almayacağız.
Umutu oynatanlar şu an ortalıkta yok ne yönetim ne teknik direktör.
Ben iddia ediyorum böyle giderse Bu yönetim ve Şenol Güneşin sonu Yine Umut bulut yüzünden olacak.
Kesinlikle ben teknik direktör değişikliğinden yana değilim
ama size söyleyeyim,Umutun kaçırdığı goller yüzünden Şampiyonluk giderse,
Bırakın Şampiyonluğu Bu hafta BJK maçını kaybedelim,BMN de olmasada bir çok yerde Yönetim ve Teknik ekip için İstifa konuşulmaya başlanacak.
Yetmeyecek sezon sonu Tüm takım dağılacak(Tayfun haric o demirbaş kesin kalır) sil baştan eyni takım,yeni yönetim yeni hoca ondan sonra 10 yıl geri giden bir takım
Neden İyi bir golcümüz yok dağıldık,Bir Umut yüzünden bunlar olacak ama hala tehlikenin farkında değilsiniz.
Bunları yazıyorum ama kesinlikle Umuta düşman değilim,Umutun takımda olmasınada karşı değilim.
Umut takımda olsun ama neden iş bitirici bir forvetimiz yok.
Umutla yan yana oynasın yada Umut yedek olsun buna hiç itirazım yok.
Benim İddiam şu Şampiyon olacağım diyen Takımın tek forveti,Baş forveti Umut olamaz.
İnşallah yanılırım şampiyon oluruz.
Eğer Şampiyon olamaz isek 5-10 yıl daha şampiyonluk beklemeyin,
arada 1,2 kupa ile idare etmeye devam.

L.Burrows
02.03.2011, 08:58
Umut Bulutu bugüne kadar her yerde savunan hatta aksini iddaa edenler tartışan ( genelde maç izlerken ) biriydim. Taa ki en son kayserispor macında 3 metreden kaleye gönderemediği toptan sonra. Pes ettim artık. Hemen hemen bütün yorumları okudum. Umutun iyi niyetine elinden gelen gayreti göstermesine herkez gibi benimde en ufak bi olumsuz sözüm yok. Ama bunlar bugünkü şartlarımızda bizim için yeterli değil. Artık atılacak her golün şampiyonluk yolunda çok ama çok fazla öneminin olduğu bu dönemlerde keşke elimizde gerçek bir santrafor olabilseydi. Paweli hala tam anlamıyla izleyemedik. Umarım beklentilerimizi karşılayabilecek düzeydedir. Umutu çok seviyorum çokta taktir ediyorum ama sanırım ona mecbur kaldığımız sürece kayseri sivas maçındaki gibi bi çok pozisyon daha kaçıracak. Keşke herşeyi böylede bitiriciliği en azından teofilo gibi olabilseydi değilmi:)

leviathan_-1461
02.03.2011, 09:00
Bu yazından sonra şu soruyu sormak gerekir.. Umut geldiğinden beri çalışan 6-7 hoca 3-4 yönetim futboldan anlamıyorda senmi anlıyorsun?

Faik Yılmaz
02.03.2011, 09:32
Bu yazından sonra şu soruyu sormak gerekir.. Umut geldiğinden beri çalışan 6-7 hoca 3-4 yönetim futboldan anlamıyorda senmi anlıyorsun?

Sevgili Arkadaşım.... Sorunun muhatabı ben değilim ama Cafer Abiyle aynı şekilde düşündüğüm için izninle cevaplandırayım.....

Umut geldiğinden beri çalışan 6-7 hoca ile 3-4 yönetim takımı şampiyon yapamadılar.....

Demekki onlarda çok iyi anlamıyorlar bu işi......

Çok iyi Anlasalar zaten Fener 9 puan geriden gelip liderliğe yükselmezdi.....

bahadır2561
02.03.2011, 09:37
...

Umut geldiğinden beri çalışan 6-7 hoca ile 3-4 yönetim takımı şampiyon yapamadılar.....

Demekki onlarda çok iyi anlamıyorlar bu işi......

Çok iyi biliyosan sen gec takımın basına diyenlere en iyi cevap

CAFER ÖZER
02.03.2011, 09:39

Yönetimler anlamıyor demekki bu gün takımın başında değiller,Başarılı olsalar neden bırakıp gitsinler.
6-7 Hoca demekki başarısız oldu bırakıp gitti,
Madem futboldan anlıyorlardı,başarılı oldular bugün neden yoklar o zaman bunun cevabını verin.
Futboldan anlayan adam 9 puan farkla önde iken iş bitirici golcü alır şuan 9 puanı koruyamaddı ise bile en az yarısını korurdu.
Futboldan anlayanlar iş bitirici golcü alıyorlar
Futboldan anlayanlar 3 tane adam alıyor şu anda takır takır oynuyorlar (KAYSERİLİ 3 ADAM BİZE SAHAYI DAR ETTİ)
Senin anlayışına göre futboldan anlamak ne demek onu bilmem,

Külünkoğlu
02.03.2011, 09:44
Hüseyin Cimşir ? :)

OZDEN61
02.03.2011, 09:47
bu hafta fener inşallah puan kaybedecek, bizde besiktası yenersek lideriz yine. sezon sonunda sampiyonuz inşallah.

takıma sezon sonuna kadar destek vermeliyiz, eleştirilerimizi sezon sonuna saklamalıyız. şenol hocanın ve oyuncuların su an beklentisi bu zaten. taraftarlık kusur bulmak, tribünde küfür etmek değildir. maçlar sırasında eleştirinin ve küfürün takıma katkı sağlayacağı, eksiklikleri düzelteceği düşüncesi yanlıştır. ben takımımı düşünüyorum diyerek hocaya, oyunculara, yönetime sürekli muhalefetlik yapmak, eleştiri yapmak neyi değiştirecek suan. bırakalım sezon sonuna eleştirilerimizi, herkes rahatca işini yapsın... nedne bu takım deplasmanda puanlar alırken kendi evinde puanlar kaybediyor bunu düşünelim...

Faik Yılmaz
02.03.2011, 09:49
Ayrıca yere göğe sığdıramadığınız Umut' un çok uzun süre değil geçen yıl bencilce Teofiloya gol atttırmamak için bom boş pozisyonda iken vermediği pasları ve kaybettiğimiz puanlarıda unutmadık.....

Düşünün siz çaprazdasınız kaleci açınızı kapatmış arkadaşınız bom boş atacaksınız sadece dokunacak topa neden pas atmazsınız..... Sadece bir pozisyon olsa anlarım bunu ama aynı pozisyonu defalarca görünce anladım asıl niyetini.....

Bir Yunan atasözü var....

" Tanrılar yeni Tanrılar istemezler " diye......

Tam o misal işte.....

magicyattara
02.03.2011, 10:05
Düz mantık kuran arkadaşlar..bu takım Fatih Tekke-Gökdeniz-Syzmek ve Yattara ile de şampiyon olamadı,Hami-Şota-Ünal-Ogün-Orhan-Abdullah-Tolunay ile de..

Yeteneklerini hiç kimseyle karşılaştırmadığımız bu adamlar bile ipi göğüsleyemedi..normalde açık ara şampiyon olmaları lazımdı ama olamadılar..

Şimdi elimizde ki şu kadroyu üstte ki kadrolarla mukayese bile etmeyiz değil mi..şimdi bu takım başarısız mı..elimizde üstte ki jenerasyonlara göre çok daha zayıf bir takım var değil mi..ama bu çocuklar ellerinden geleni yapıp şampiyonluğa oynuyorlar..Türkiye kupasını kazandılar..

Eleştirmek tabii ki normaldir..ben de Şota'nın 96 finalinde pozisyona bile girememesini eleştiriyorum..o sezon içerde ki iki kritik maçta gol atamamasını eleştiriyorum..bence şampiyonluk o nedenle kaçtı..Van ve fener maçlarında golü atmalıydı..bu maçlarda atmayacaksan ne zaman atacaksın değil mi..bu maçlarda kaçırıp Eskişehir'e 5 gol atmanın anlamı yok benim için..eleştiri değil mi..

Keza Tekke'li kadronun içerde 2 sezon üst üste şampiyon olan fbye yenilmesini eleştiriyorum..yenseydiler şampiyon olacaklardı..beceremediler..en kritik maçlarda puan kaybettiler..ama kimse onların futbolculuğuna toz kondurmadı..iyi futbolculardı ama Ankaraspor ve Elazığ'a puan verdiler içerde en kritik haftalarda..gs ve fbye yenildiler..G.birliğine de..

Şimdi takımımız bir yarışın içinde ve önünde çok önemli bir fırsat var..önümüzde ki 1-2 hafta içinde rahatlayacak fikstürümüz ve iyileşecek sakatlarımızla tekrar puan farkıyla lider olacak olmamız büyük ihtimal..

İnanmak lazım..ben inanıyorum..eleştiri yapan arkadaşlara sözüm yok..eleştirmek tabii ki gereklidir ama "Umut'la şampiyon olamayız" demek çok farklı bir şeydir..inançsızlığı gösterir..

İnanmayanlar kenara çekilsin..inananlarla yola devam edeceğiz..Tekke'yle olamadık,Şota'yla olamadık,Umut Bulut'la şampiyon olacağız..kimse gölge etmesin..

bahadır2561
02.03.2011, 10:18
Ama hiç biri 96'yı hatırlamıyorum ilk yarıyı fb'den 9 puan önde kapatmamıştı

5 hafta sonunda fb lider. inş sezon sonu olmazlar

Faik Yılmaz
02.03.2011, 10:22
Hami Mandıralı Türkiyenin tek Dünyanın sayılı frikikçilerindendi..... Attığı sert şutlar rakip kaleciler için kabus gibiydi..... Top kaleyi bulursa % 90 gol gibi bir şeydi...

Ama Hami bu özelliği bir günde kazanmadı......Her antrenmandan sonra 1 saat şut çalıştı..... Mehmet Ali Yılmaz tesislerindeki tahta mankenlerin kırılmadık yerini bırakmayana kadar çalıştı.... Ve gol kralı olamasada Türk futbol liginin en fazla gol atan 3 oyuncusundan ( lig+kupa+avrupa yaklaşık 300 gol )biri oldu...

Umut Bulut : Yaklaşık 10 yıldır profesyonel futbol oynuyor. Mevkii forvet ancak hala gol vuruşunu nasıl yapacağını bilmiyor. Nerede duracağını topun nereye gideceğini kesitiremiyor. Kafa şutlarında hala zamanlamasını ayarlayamıyor..... Geleli 5 yıl oldu kendini 1 adım bile geliştiremedi....

Tayfun en çok eletirdiğim oyunculardan biridir halada kadroda olabileceğini düşünmüyorum ama o bile kendini çok geliştirdi. Kanat bindirmelerini bile öğrendi....

Ama Umut hala yerinde benim en çok eletirdiğim yönü bu.....Ve bu kısıtlı geliştirmediği yenekleriyle bence 11 de oynamayı haketmiyor....

Şampiyonluğa gidiyoruz ya da oynuyoruz diye gerçekleri görmezlikten gelemeyiz diye düşünüyorum....

CAFER ÖZER
02.03.2011, 10:27
1996 yılında da aynı mantıkla şampiyon olamadık,
O zamanda iyi bir kalecimiz yoktu.
Sen İstediğin kadar kaliteli takım kurarsın ama kalecin iyi olmazssa şampiyon olamassın.
İstediğin kadar gol posizyonuna gir İyi bir golcün olmaz ise şampiyon olamassın.
Taraflı tarafsız herkese sor Trabzonspor liderliği neden kaybetti de Gol pozisyonuna giremediği için kimse demez Gol atmadığı için der.
Golü atacak adamda Umut Buluttur.
Biz gol pozisyonuna giriyoruz defansın en kötü olduğu maç kayseri maçı idi orda da verdiğimiz pozisyon kadar da girdiğimiz pozisyon var.
Eğer eleştirmek suç ise eleştirmeyelim.
Hep beraber Umuta destek verelim,
Yönetime iyi yaptı diyelim.
Sezon sonu Şampiyonluk giderse Koro halinde yandım anam diye bağıralım
Eleştirmeye karşı çıkanlar herhalde bunu istiyor.

HDanışmaz
02.03.2011, 10:35
Düz mantık kuran arkadaşlar..bu takım Fatih Tekke-Gökdeniz-Syzmek ve Yattara ile de şampiyon olamadı,Hami-Şota-Ünal-Ogün-Orhan-Abdullah-Tolunay ile de..

Yeteneklerini hiç kimseyle karşılaştırmadığımız bu adamlar bile ipi göğüsleyemedi..normalde açık ara şampiyon olmaları lazımdı ama olamadılar..

Şimdi elimizde ki şu kadroyu üstte ki kadrolarla mukayese bile etmeyiz değil mi..şimdi bu takım başarısız mı..elimizde üstte ki jenerasyonlara göre çok daha zayıf bir takım var değil mi..ama bu çocuklar ellerinden geleni yapıp şampiyonluğa oynuyorlar..Türkiye kupasını kazandılar..

Eleştirmek tabii ki normaldir..ben de Şota'nın 96 finalinde pozisyona bile girememesini eleştiriyorum..o sezon içerde ki iki kritik maçta gol atamamasını eleştiriyorum..bence şampiyonluk o nedenle kaçtı..Van ve fener maçlarında golü atmalıydı..bu maçlarda atmayacaksan ne zaman atacaksın değil mi..bu maçlarda kaçırıp Eskişehir'e 5 gol atmanın anlamı yok benim için..eleştiri değil mi..

Keza Tekke'li kadronun içerde 2 sezon üst üste şampiyon olan fbye yenilmesini eleştiriyorum..yenseydiler şampiyon olacaklardı..beceremediler..en kritik maçlarda puan kaybettiler..ama kimse onların futbolculuğuna toz kondurmadı..iyi futbolculardı ama Ankaraspor ve Elazığ'a puan verdiler içerde en kritik haftalarda..gs ve fbye yenildiler..G.birliğine de..

Şimdi takımımız bir yarışın içinde ve önünde çok önemli bir fırsat var..önümüzde ki 1-2 hafta içinde rahatlayacak fikstürümüz ve iyileşecek sakatlarımızla tekrar puan farkıyla lider olacak olmamız büyük ihtimal..

İnanmak lazım..ben inanıyorum..eleştiri yapan arkadaşlara sözüm yok..eleştirmek tabii ki gereklidir ama "Umut'la şampiyon olamayız" demek çok farklı bir şeydir..inançsızlığı gösterir..

İnanmayanlar kenara çekilsin..inananlarla yola devam edeceğiz..Tekke'yle olamadık,Şota'yla olamadık,Umut Bulut'la şampiyon olacağız..kimse gölge etmesin..

96 yılında oynanan futbolu şimdiki ile karşılaştırmamak gerekir,3 istanbul takımı dahil Trabzon'daki maçlarda orta sahayı geçemezlerdi,yani bugünkü kadro ile farkını gösteriyorlardı.biz fener maçında şampiyonluğu verdik ama o zamana kadar hakemler fener'i zaten yarışın içinde tuttular bunları gözardı etmeyelim.

tekke'li kadroların fb'yi neden yenemediğini herkes biliyor çok videolar yapıldı o hakem katliamları için

magicyattara
02.03.2011, 10:48
Faik şampiyonluk kaçtıktan sonra kıyaslama yapmanın manası yok..Hami iyi frikik atardı ama fenere atamadı..Rüştü olağanüstü kurtardı demek beni kesmiyor..şampiyonluk kaçtıktan sonra bunlar boş laflar..

Cafer abi,devamlı birilerinde hata aramak çözüm değil..96'da kalecimiz yoktu,şimdi santraforumuz yok vs..bunların hepsi bahane..

Önemli olan şey inanç..inanmadan bir şey başarmak mümkün değil..

Ahmet Başkaya
02.03.2011, 10:49
@Cafer ve Faik Abi

Bence olaya çok düz mantık yaklaşıyorsunuz , sizin dediğinize göre hiç bir kulüpte birden fazla hoca değişmemesi lazım .

Takım sadece Umut mu ? Umut iyi olsaydı hoca kalacaktı , kalmadığına göre kötü . Bu mudur yani ?

Baros kötü forvet mi nerde Rijkard ?

Gerard kötü oyuncu mu nerde Benitez ?

Ersun Yanal başarılı olmuştur mesela ve kendi isteğiyle ayrılmıştır . Bu mantıkla ne oyuncu değerlendirebiliriz ne de hoca .

Hüseyin Cimşir ? :)

Metin Abi yapmaaa bunuuu :)

Ama muhabbet cidden ona döndü ya :)

Adem Erdoğan
02.03.2011, 10:53
Sezon başında Makukula alınmış olsaydı bugün Umut da tartışılmazdı, sezon sonundaki durumumuzda.

ziyaretci
02.03.2011, 11:05
futbolu uclarda izleyen insanlarin ilk elestirecegi, futbolu detayli izleyen insanlarin en son elestirecegi futbolcu dur kendisi...

istatistik onemlidir.. ama en onemli istatistik rakibe kac gol pozisyonu vermis oldugun + senin kac gol pozisyonuna girmis oldugun dur...

simdi bakalim rakibe bir suru gol pozisyonu vermemizde ki sebepde sahadaki 11 den hangi futbolcular buna olumsuz etki ediyor hangileri olumlu???

bu takimin dususunun tek bir izahi var Egemen talihsiz sakatligi sonrasinda JAJA nin 90 dk lik sahada kalmasi...

eet jaja.. birakin JAJA yi diyelim ki ZIYARETCI diye bir futbolcu var ve 90 dk boyunca ayagina 20 kere top geliyor.. bunun 1 i kesin gol.. 5 i sut ve aut.. kalan 14 u direk rakibe ve kontra atak... boyle bir futbolcu ile oynamayi Morinho,gua,Lusescu vs vs kim ister ???

Faik Yılmaz
02.03.2011, 11:06
Faik şampiyonluk kaçtıktan sonra kıyaslama yapmanın manası yok..Hami iyi frikik atardı ama fenere atamadı..Rüştü olağanüstü kurtardı demek beni kesmiyor..şampiyonluk kaçtıktan sonra bunlar boş laflar..

Cafer abi,devamlı birilerinde hata aramak çözüm değil..96'da kalecimiz yoktu,şimdi santraforumuz yok vs..bunların hepsi bahane..

Abi Hami en azından kaleye gönderebiliyordu topu......:D:D

Kaldıki Hamiyle Umutu karşılaştırmak Boeıng uçağıyla Rus Antonovlarını karşılaştırmak gibi bir şey olsa gerek....

Hami sezon boyu takım çok kötü olsa bile tek başına en az 10 maç kazandırabiliyordu takıma.. keza Avrupadada onun golleriyyle çok maçlar kazandık...

İyi bir forvet takım kötü olduğundada maç kazandırabilmeli takıma.. Ama Umutun gollerine bakın hep takım çok iyidir sayılamayacak gol pozisyonuna girmişizdir ve bir ya da iki tanesini gol yapmıştır. Yani amiyane tabirle serseri mayın gibi şuursuzca koşması dışında çok ama çok yetersiz bir forvettir....

CAFER ÖZER
02.03.2011, 11:11
@Cafer ve Faik Abi

Bence olaya çok düz mantık yaklaşıyorsunuz , sizin dediğinize göre hiç bir kulüpte birden fazla hoca değişmemesi lazım .

Takım sadece Umut mu ? Umut iyi olsaydı hoca kalacaktı , kalmadığına göre kötü . Bu mudur yani ?

Baros kötü forvet mi nerde Rijkard ?

Gerard kötü oyuncu mu nerde Benitez ?

Ersun Yanal başarılı olmuştur mesela ve kendi isteğiyle ayrılmıştır . Bu mantıkla ne oyuncu değerlendirebiliriz ne de hoca .

Metin Abi yapmaaa bunuuu :)

Ama muhabbet cidden ona döndü ya :)

Ahmet benim ne dediğimi hala anlayamadıysan buralarda boşuna karalamalar yapmışız,
Trabzonsporun sorunu Umut Bulut ve onu oynatmak değildir.
Trabzonsporun 4,5 senedir sorunu iyi bir golcüsünün olmamasıdır.
Forvette yeterli sayıda futbolcu olmamasıdır.
Manisa gibi takımda bile en az 4 forvet varken biz ilk devreyi sadece Umut Bulutla tamaladık,
2.devrede Hocanın yanında otursun diye Borezki aldık.
Şu an Şampiyonluğa oynuyoruz diyoruz ama golcü adı altında 1,5 adamımız var.
Normal şartlarda bizim en az 4 forvetimiz olması lazım,Sakatlık ve formsuzluktan dolayı,
Ama bizim gördüğümüzü kimse demekki görmüyor,
Sizde Bunu görmüyorsunuz demekki yönetim ve teknik ekipte öyle düşünüyor,
Umut formsuz gol kaçırdığında yerine koyabileceğimiz bir golcümüz yok.Brozek aldık sağolsun teknik ekip sayesinde nasıl birisi olduğunu hala çözemedik.Oynatmıyorlar.
Bu olmamalı,
Ben Sezon başında Süper Kupa finaline gitmedim.
Girmeme nedeimde şu idi eski kayıtlar mevcuttur.
"Şampiyonluğa oynuyorum diyen takımda eğer tek forvet Umut ise ben orda gidip Umutun kaçıracağı golleri izleyeceksem gitmiyorum,Transfer yapılana kadarda maçlara gitmeyeceğim."
ne oldu Teo oynadı golleri attı Kupayı kazandık.
O zaman Bize golcü Diye Jajayı aldılar,Oda golcü değil forvet arkası
Benim derdim ve sıkıntım şu Tamam Umut takımda kalsın neden arkadaş neden iş bitirici bir adam alınmaz,Al iş bitirici bir forvet Umutu yedekmi bırakırsın,Yeni forvetle beraber çift forvetmi oynatırsın,O teknik ekibin bileceği iş.
İŞ BİTİRİCİ FORVET NEDEN ALINMIYOR.
Forvet almassan bu kadarda gol kaçarsa tabiki oklar önce Yönetime,Sonra teknik ekibe,Sonra Umuta yönelecektir.
Göz göre göre şampiyonluk kaçıyor,
Niye kaçıyor Bir iş bitirici adam almadık diye,Bu kadar basit bir nedenle kaçıyor
Bir maçta 6-7 pozisyondan bir gol çıkaramayan adamı tabiki eleştireceğim.
6 maçta bir gol atan adamı gökleremi çıkaralım,
6 senedir aynı düz tabanı ile golleri kaçıran adamı omuzlardamı taşıyalım,
Neticede aldığı paranın hakkını vermesini istiyoruz,Şu anda elde o varsa görevini yapacak.

CAFER ÖZER
02.03.2011, 11:17

Eğer ben Trabzonsporda oynayan bişr oyuncu olsam Umutun o kaçırdığı gollerden sonra bende ne inanç kalır,Ne güvence kalır.
İnsanın psikolojisi bozulur ya
Düşünsene A.gücü maçı çalış çabala adamı 7-8 kez pozisyona sok adam kaçırsın.ama 90 dakika sahada dursun,
Pozisyona giremesekde gol sorunumuz olsa Burda Kimse Umuta laf söylemeye hakkı olmaz.
Umuttan Orta sahaya gele milleti çalım çalım diz gol at demiyoruz,
Messi gibi olaganüstü yetenek göstermesinide beklemiyoruz.
sadece gelen fırsatlardan 3,4 tane fırsattan birini değerlendir yeter diyoruz.
Çokmu şey istiyoruz yıllık 2.500 asgari ücretlinin aylığını alan adamdan.

leviathan_-1461
02.03.2011, 11:21
Yönetimler anlamıyor demekki bu gün takımın başında değiller,Başarılı olsalar neden bırakıp gitsinler.
6-7 Hoca demekki başarısız oldu bırakıp gitti,
Madem futboldan anlıyorlardı,başarılı oldular bugün neden yoklar o zaman bunun cevabını verin.
Futboldan anlayan adam 9 puan farkla önde iken iş bitirici golcü alır şuan 9 puanı koruyamaddı ise bile en az yarısını korurdu.
Futboldan anlayanlar iş bitirici golcü alıyorlar
Futboldan anlayanlar 3 tane adam alıyor şu anda takır takır oynuyorlar (KAYSERİLİ 3 ADAM BİZE SAHAYI DAR ETTİ)
Senin anlayışına göre futboldan anlamak ne demek onu bilmem,
Başarını ülkemizdeki yegane kriteri şampiyonluk olduğu için gitmişlerdir... Futboldan anlamadığını iddaa ettiğimiz insanların kariyerleri belli, nerelerde oldukları belli.. Biz ise futboldan anlayan kişiler olarak neden burda yorum yapmaktan ileriye gidemiyoruz..
Futboldan anladığını iddaa ettiğimiz kayserinin 20 şampiyonluğu varda bizim haberimiz mi yok..Bu iş bitirici golcü meselesine gelince..bizde bir tane aldık nasıl çıkacağını beraber izleyip göreceğiz..Birde hatırlatma yapayım sivasın aldığı kamanan diye bir topcusu vardı..İlk geldiğinde elalem nasıl topcular alıyor deniliyor, methiyeler diziliyor, bizim umutla gökhan ise yerin dibine sokuluyordu..Bu gün ise o kamananın geldi geleli lig kupa dahil 2si penaltı olmak üzere 14 golu..Anlayacağın bir iki maça bakıp genel bir yorum yapma...Ayrıca göbeğini kaşırken takım yönetebileceğini sanma..

CAFER ÖZER
02.03.2011, 11:37
Başarını ülkemizdeki yegane kriteri şampiyonluk olduğu için gitmişlerdir... Futboldan anlamadığını iddaa ettiğimiz insanların kariyerleri belli, nerelerde oldukları belli.. Biz ise futboldan anlayan kişiler olarak neden burda yorum yapmaktan ileriye gidemiyoruz..
Futboldan anladığını iddaa ettiğimiz kayserinin 20 şampiyonluğu varda bizim haberimiz mi yok..Bu iş bitirici golcü meselesine gelince..bizde bir tane aldık nasıl çıkacağını beraber izleyip göreceğiz..Birde hatırlatma yapayım sivasın aldığı kamanan diye bir topcusu vardı..İlk geldiğinde elalem nasıl topcular alıyor deniliyor, methiyeler diziliyor, bizim umutla gökhan ise yerin dibine sokuluyordu..Bu gün ise o kamananın geldi geleli lig kupa dahil 2si penaltı olmak üzere 14 golu..Anlayacağın bir iki maça bakıp genel bir yorum yapma...Ayrıca göbeğini kaşırken takım yönetebileceğini sanma..

Yorumlarımı beğenmiyorsan cevap vermessin olur biter.
Göbeğini kaşıyarak at gözlüğü ile bakan sensin.
Ben bu zihniyeti bir yerden tanıyorum.
Göbeğini kaşıyan atgözlüklü zihniyet
Herkes herkesle tartışabilir ama tartışmak kimsenin kimseye hakaret etme hakkı vermez.
Aklı sıra kendini Çok akıllı zanneden zavallı bir medya adamının millete yapmış olduğu göbeğini kaşıyan adam lafını bize yamamaya çalışıyorsun,
Benim göbeğimi görmedinki kaşıdığımı nerden biliyorsun.
Efendice tartışacaksan yorum yapacaksan yaparsın,
Kimse burda göbek kaşıyarak yöneticilik yapmaya soyunmadı.
Eğer sen göbek kaşıyarak myle bir işe soyundu isen oda senin sorunun

temel_yilmaz
02.03.2011, 11:42
Keşke Umut ile 6 ayda bir sözleşme yapılsa adam sözleşme zamanı atıyor gollerini.Şaka bir yana Umut'un dışında ikinci bir forvetimizin hazır olarak olmayışı çok kötü bir durum.

leviathan_-1461
02.03.2011, 11:42
Yorumlarımı beğenmiyorsan cevap vermessin olur biter.
Göbeğini kaşıyarak at gözlüğü ile bakan sensin.
Ben bu zihniyeti bir yerden tanıyorum.
Göbeğini kaşıyan atgözlüklü zihniyet
Şahsınızla ilgili bir problemim yok..Benim problemim kendilerini futbol uleması sanan zihniyetle..

magicyattara
02.03.2011, 11:54
Abi Hami en azından kaleye gönderebiliyordu topu......:D:D

Kaldıki Hamiyle Umutu karşılaştırmak Boeıng uçağıyla Rus Antonovlarını karşılaştırmak gibi bir şey olsa gerek....

Hami sezon boyu takım çok kötü olsa bile tek başına en az 10 maç kazandırabiliyordu takıma.. keza Avrupadada onun golleriyyle çok maçlar kazandık...

İyi bir forvet takım kötü olduğundada maç kazandırabilmeli takıma.. Ama Umutun gollerine bakın hep takım çok iyidir sayılamayacak gol pozisyonuna girmişizdir ve bir ya da iki tanesini gol yapmıştır. Yani amiyane tabirle serseri mayın gibi şuursuzca koşması dışında çok ama çok yetersiz bir forvettir....

Hem o kadroyla bu kadro bir değil hem de ben Hami ile Umut'u karşılaştırmıyorum..sonuca bakıyorum..başarı kriterimiz şampiyonluksa;Hami Umut'tan başarılı değil..Tekke de değil..Gökdeniz de..

Üstte bir mesajında Teofiloya pas vermedi diyorsun..daha sezonun ilk maçında Teo'ya golü attıran kimdi..ki o maçta pozisyon bile bulamamıştık..

Senin serseri mayın dediğin şeye Mehmet Demirkol "fbyi şampiyonluktan eden pres" diyor..bir fbli gözüyle..

magicyattara
02.03.2011, 11:59
Sezon başında Makukula alınmış olsaydı bugün Umut da tartışılmazdı, sezon sonundaki durumumuzda.

Makukula ne kadar faydalı olurdu..veya Manisaya ne kadar faydalı oldu..haa alsaydık da başarısız olsaydı,en azından Umut'a gelen eleştirilere set olurdu bu transfer diyorsanız;Trabzonspor takımı o kadar küçülmüş bir kulüp değil..bu kulübe milleti susturacak transfer lazım değil..

Adem Erdoğan
02.03.2011, 12:23
Makukula ne kadar faydalı olurdu..veya Manisaya ne kadar faydalı oldu..haa alsaydık da başarısız olsaydı,en azından Umut'a gelen eleştirilere set olurdu bu transfer diyorsanız;Trabzonspor takımı o kadar küçülmüş bir kulüp değil..bu kulübe milleti susturacak transfer lazım değil..

Lafı neresinden anladınız bilmem ama pek doğru anlamadınız gibi duruyor.

magicyattara
02.03.2011, 12:25
Lafı neresinden anladınız bilmem ama pek doğru anlamadınız gibi duruyor.

Öyle bir şey söyledin ki neresinden anlarsan anla..ne demek istediğini anlatırsan memnun olurum..

Ümit Tekşan
02.03.2011, 12:35
Umut'un varliği bir dert, yokluğu bir dert. O kadar çok gol kaçırıyorki bazen hakikaten insanların tahammülü kalmıyor. Örneği son maçtaki iki metreden topu dağa, taşa vurması gibi.. Ama gene de Umut şu an bizim tek forvetimiz yapacak bişey yok. Yıllar sonra bulmuştuk Tefilo gibi bir forvet o da durmadı kaçtı bu da bizim kaderimiz diyelim....

munzevil
02.03.2011, 12:50
Eğer ben Trabzonsporda oynayan bişr oyuncu olsam Umutun o kaçırdığı gollerden sonra bende ne inanç kalır,Ne güvence kalır.
İnsanın psikolojisi bozulur ya
Düşünsene A.gücü maçı çalış çabala adamı 7-8 kez pozisyona sok adam kaçırsın.ama 90 dakika sahada dursun,
Pozisyona giremesekde gol sorunumuz olsa Burda Kimse Umuta laf söylemeye hakkı olmaz.
Umuttan Orta sahaya gele milleti çalım çalım diz gol at demiyoruz,
Messi gibi olaganüstü yetenek göstermesinide beklemiyoruz.
sadece gelen fırsatlardan 3,4 tane fırsattan birini değerlendir yeter diyoruz.
Çokmu şey istiyoruz yıllık 2.500 asgari ücretlinin aylığını alan adamdan.

Umut ankaragucunde oynarken defalarca orta sahadan topu alip bi suru oyuncuyu calimlayip gol atmistir youtubede goller mevcut.

Ankaragucunde oynadigi zaman hep fatih tekkeyle yan yana oynamalarini hayal ettim ama umut geldi fatih gitti.

Umut bizim takima geldikten sonra maalesef hic asama kaydedememistir hatta futbolu geri gitmistir

netice-i kelam

1- umut kesinlikle ileride tek oynayamaz yanina bi santrafor lazimdi en basindan beri
2-Umutun yetenekleri demekki bu kadar zorlamanin bi anlami yok
3- umut bizim takimda silah zoruyla oynamiyor oynatiliyor bu manada kimsenin umuta bir sey soylemeye hakki yok.
4- En az iki tane anasindan forvet dogmus 3 pozisyondan bir tanesini atabilen forvet oglu forvet oyuncu almadiktan sonra umut futbolu yada bizim takimi birakana kadar surer gider vesselam.

Adem Erdoğan
02.03.2011, 12:55
Anlamayacak birşey yok, Umut stresli maçları kaldıramıyor, yapması gerekenden fazlasını yapması lazım.
O yapması gerekeni bile yapamıyor. Makukula tam bir forvet, santrfor ne dersen de.
Kahe gibi bir kazma onu kesiyorsa o hocanın kalitesinden şüphe ederim, zaten de hocalığından da şüpheliyim.
Eğer alınmış olsaydı Umut'a göbek bağıyla bağlı olmazdık.

kürşat şen
02.03.2011, 12:58
umut bulut çok iyi niyetli bir golcü..
her zaman en iyisini vermeye çalışıyor..
fakat yetenekleri belli bir noktadan sonra yukarı çıkmasını engelliyor..
ben umut için teşhisimi 2009 yılında giden şampiyonluktan sonra koydum..
umut trabzonsporu asla şampiyonuğa taşıyamaz..
bunu herkesle tartışırım sonuna kadar..
bu adam yetenkelri ksıtlı bir golcüdür..
umuttan çok fazla bişey beklerseniz hergün umudu eleştirisiniz..
umudun verebileceklerini bildiğim için umuda kızmıyorum..

Faik Yılmaz
02.03.2011, 13:10
Senin serseri mayın dediğin şeye Mehmet Demirkol "fbyi şampiyonluktan eden pres" diyor..bir fbli gözüyle..

O maçın kahramanının Umut olması için onun yaptığı presle topun kalemize pek gelmemesi gerekiyordu....

Oysaki adamların 10 dan fazla net pozisyonları vardı.... Nasıl rahatsız etmiş anlamadım. Demek birde rahat bıraksa ne olacaktı kimbilir...... :) O maçın tartışmasız kurtarıcısı adı üzerine Onurdu ve O maçta onun dışında kalede kim olursa olsun yenilecektik....

Belki geçen sene Fenerbahçeyi şampiyonluktan eden adam değilde bu sene kaçırdığı gollerle Feneri şampiyon yapan adam olma yolunda hızla ilerliyor Umut Bulut....

Ankaragücü 2 puan.....
Antalya 2 puan
Kayseri 2 puan........

Not: bu yorumda fener maçında rakibin aslında bizden çok daha üstün oynadığını kabul edebilecek kadar objektif bir Trabzonsporlunun yorumudur.....

Külünkoğlu
02.03.2011, 13:18
Anlamayacak birşey yok, Umut stresli maçları kaldıramıyor, yapması gerekenden fazlasını yapması lazım.
O yapması gerekeni bile yapamıyor. Makukula tam bir forvet, santrfor ne dersen de.
Kahe gibi bir kazma onu kesiyorsa o hocanın kalitesinden şüphe ederim, zaten de hocalığından da şüpheliyim.
Eğer alınmış olsaydı Umut'a göbek bağıyla bağlı olmazdık.
Mahmut Aksu 9.5 trilyon zararla alsaydı Makukula'yı o zaman iyi bir iş yapacaktık öyle mi Adem ?

Adem Erdoğan
02.03.2011, 13:24
Mahmut Aksu 9.5 trilyon zararla alsaydı Makukula'yı o zaman iyi bir iş yapacaktık öyle mi Adem ?

2.5 milyon euro'ya gitmedimi Manisaya?

hadi olsun 9.5 trilyon; şampiyonluk için değmezmiydi; 2 sezon önce olduğu gibi bu sezonda kaybedersek şampiyonluğu forvet hattında kaybedeceğiz; şampiyonluğu kazanırsak forvete rağmen kazanacağız.

İçerdeki 3 maçta rakibe baskı kurup galibiyet çıkartamıyorsan forvetinde ciddi problemler var demektir.

Külünkoğlu
02.03.2011, 13:30

hadi olsun 9.5 trilyon; şampiyonluk için değmezmiydi; 2 sezon önce olduğu gibi bu sezonda kaybedersek şampiyonluğu forvet hattında kaybedeceğiz; şampiyonluğu kazanırsak forvete rağmen kazanacağız.

İçerdeki 3 maçta rakibe baskı kurup galibiyet çıkartamıyorsan forvetinde ciddi problemler var demektir.
9.5 trilyon derken sadece aradaki farkı söylüyorum Adem. Düşün artık gerisini...

Hiçbir hocanın hatta en aptalının bile ayağına kurşun sıkacağını sanmam eğer oynatmıyorsa bir bildiği vardır. Biz onlarla idman çıkmıyoruz, özel hayatlarını bilmiyoruz. Takımının oyun düzenini de bilmiyoruz. Yavaş yavaş Quaresma bile tartışılmaya başlandı " kendine oynuyor takım oyuncusu değil" diye. O yüzden "bu budur" diyemeyiz.

Ama genel olarak direk ilk 11'de oynayacak SANTRAFOR ihtiyacımızın olduğuna yüzde yüz katılıyorum.

bordo08
02.03.2011, 13:31
Suç umutdamı yoksa senelerdir yerine birini bulamıyanlardamı.Umut yetenekleri çercevesinde elinden geleni yapıyor ama bu kadar daha fazlası olmuyor işte.

Adem Erdoğan
02.03.2011, 13:35
9.5 trilyon derken sadece aradaki farkı söylüyorum Adem. Düşün artık gerisini...

Hiçbir hocanın hatta en aptalının bile ayağına kurşun sıkacağını sanmam eğer oynatmıyorsa bir bildiği vardır. Biz onlarla idman çıkmıyoruz, özel hayatlarını bilmiyoruz. Takımının oyun düzenini de bilmiyoruz. Yavaş yavaş Quaresma bile tartışılmaya başlandı " kendine oynuyor takım oyuncusu değil" diye. O yüzden "bu budur" diyemeyiz.

Ama genel olarak direk ilk 11'de oynayacak SANTRAFOR ihtiyacımızın olduğuna yüzde yüz katılıyorum.

Abi, Makukula örneğinin sebebi sezon başında onun adının geçmesiydi.

Tabi ki ortak görüş santrfor ihtiyacımızın olduğudur.

Suç umutdamı yoksa senelerdir yerine birini bulamıyanlardamı.Umut yetenekleri çercevesinde elinden geleni yapıyor ama bu kadar daha fazlası olmuyor işte.

Suç Umut da değil aslında; o sadece arada kalıyor.

Arada kalan her zaman daha çok hırpalanır.

tsburak08
02.03.2011, 13:43
Umut'a ıyı forvet dıyen ve takımda kesınlıkle olması gereklı dıyen bırısı varsa Trabzonspor'un yararını düşünmüyordur.. Vuruşları ıyı bır oyuncu olsa bız şımdı farkı açmıştık..aksını ıdda edenın aklından şüphe ederım.

Ahmet Başkaya
02.03.2011, 13:50
@Cafer Abi dediklerinle paralel düşünüyorm zaten dediklerini de çok iyi anlıyorum ama tekrar söyleyim yönetim golcü almayıp hoca Umut'u kesmiyorsa bu Umut'un suçu değildir ondan dolayı şimdi Umut başlığında eleştiri yapmak çok saçma . Arkadaş ben Umut'u eleştirmiyorum dersen Yönetime Yönelik Eleştiriler ve Şenol Güneş başlığı duruyor .

Santroforumuz yok bu belli zaten herkes biliyor ve en Umutçu olan insan bile şu an SANTRAFOR istiyor bunda kimse farklı düşünmüyor .

Kaan
02.03.2011, 13:52
Umut'a ıyı forvet dıyen ve takımda kesınlıkle olması gereklı dıyen bırısı varsa Trabzonspor'un yararını düşünmüyordur.. Vuruşları ıyı bır oyuncu olsa bız şımdı farkı açmıştık..aksını ıdda edenın aklından şüphe ederım.

He düşünmüyorum kardeşim oldu mu ? Rahat mısın ? Umutsporluyuz ?

Hatta bir de şöyle yazayım..

TRABZONSPOR'UN YARARINI DÜŞÜNMÜYORUZ. UMUTSPORLUYUZ.

Rahat mısın artık ? :)

TSarıalioğlu
02.03.2011, 13:55
Forvet ; Ceza Sahasında Oynarken Umut Forvet Pozisyonunda Orta Sahadan Top Taşıyor Ondan Sonra Kaçırınca Laf Yapılıyor .Umut Rakip Defansı Korner Çizgisinde Bile Kurdurtuyor Bence Elinden Gelenin En İyisini Yapmakta.

zaferyıldız
02.03.2011, 13:56
teo olsaydı umutu tartışmazdık gene

pavel oynasa ve o da teo kadar olsa,,, umutu tartışmazdık gene,,

sorun umut değil ,,umutun tek olması ve iç saha golcüsü hiç olmaması ,,

bu kimin suçu : onu hepimiz biliyoruz...

Ahmet Başkaya
02.03.2011, 13:59

Gördüğüm en mantıklı yorumlardan biri yine . :alkış:

Sorunun kaynağını en son kişide arıyoruz .

CAFER ÖZER
02.03.2011, 14:00
@Cafer Abi dediklerinle paralel düşünüyorm zaten dediklerini de çok iyi anlıyorum ama tekrar söyleyim yönetim golcü almayıp hoca Umut'u kesmiyorsa bu Umut'un suçu değildir ondan dolayı şimdi Umut başlığında eleştiri yapmak çok saçma . Arkadaş ben Umut'u eleştirmiyorum dersen Yönetime Yönelik Eleştiriler ve Şenol Güneş başlığı duruyor .

Santroforumuz yok bu belli zaten herkes biliyor ve en Umutçu olan insan bile şu an SANTRAFOR istiyor bunda kimse farklı düşünmüyor .

1.suçlu golcü almayan yönetim.
2.suçlu golcü aldırmayan,ve hala Umutu oynatan teknik ekip
Umutu neden eleştiriyorum,
Arkadaş hadi yönetim ve Teknik ekip yanlışlık yaptı,Yada sana çok güvendi tek forvet seni tuttu,
Kadro dışı bıraktılar affettiler,
Sende Biraz gayret et en azından 3 pozisyondan 1 tanesini at
o Kadar eleştiri yapanları Ben dahil Utandır,Hocanı başkanını mahçup etme.
Şu an yeni transfer yapamayacağımıza göre Tek Umut Sensin biraz gayret Hatta olağan üstü gayrete gerek yok Kayseri maçında topa dokunsan yetiyor ama sen Olağanüstü gayret ediyince topa öyle vuruyorsunki zor olanı yapıp dışarı atıyorsun,O pozizyonda dışarı atmak daha zor.
Sana Messi gibi oyna demiyoruz,Gelen fırsatlarda biraz daha dikkatli ol 3 kaçırıyorsan 1 tane at.

CAFER ÖZER
02.03.2011, 14:21

İlk devre Manisa,Eskişehir,Kayseri,Antalya 9 puan
2.devre A.gücü-Antalya-Kayseri 6 puan
FB yi saymıyorum nerdeyse pozisyonumuz yoktu
yukarda 7 maçtan 3 tanesinde gol atsa 6 puan farkla hala liderdik.
Kaldıki bu maçların özetine bakın sadece Umutun en az 20 pozisyona girdiğini göreceksiniz.
20 pozisyondan 3 tanesi atsa şuan Herkes Şampiyonluk naraları atıyor olacaktı.
A.GÜCÜ maçından Umutun girdiği önemli pozisyonlar
8 tane pozisyon var,Birisi penaltı pozisyonu olmak üzere.
Tamam Transfer yapmayan yönetim
transfer yaptırmayan teknik ekip suçluda
Bu kadar posizyondan gol çıkartamayan adamın hiçmi suçu Yok.
Bunlardan en az 2 tanesi Boş kaleye atılayaman goller.
8 pozisyondan bir gol çıkarsa ligin seyri değişirdi.
Biz Bu maçı kazansak FB o moralle ANTALYA da takılırdı.
9 puan farkla kadıköye çıksak çok daha farklı olurdu,
İşte bu maçta Biz çöküşe geçerken FB yükselişe geçti.
Başrollerde kim var Çok gol atamayan ama Çok koşan Umut.
A.gücü Maçında sadece Umutun içinde olduğu gol pozisyonları.
Bu tablodaki adamı eleştirmeyipte,GELDİĞİNDEN BERİ YARIM SAAT oynamayan Brozeki mi sorumlu tutalım.
Dak 5 Yattara sağdan Ortaladı Umut kafayı vurdu Bora köşeden çıkardı korner.
Dak 13 Burak pasını Umut'a aktardı Umut ceza sahası içerisinde hafif çaprazdan sert vurdu aut.
Dak 35 Jaja Umut'a mükemmel çıkardı Umut kafayı vurdu kaleci son anda çıkardı
Dak 46 Yattara'dan mükemmel bir orta Umut kafayı vurdu aut. Trabzonspor mutlak bir golden Umutla yararlanamadı.
Dak 50 Jaja topu kaptı Umut'a alda at dercesine verdi Umut kaleci Bora'dan da sıyrıldı vurdu yandan aut.
Dak 66 Colman defansın arkasına attı Umut yükseldi ve yerde hakem Halis Özkahya devam dedi.
Dak 74 Sezer kesti kaleciyi aşan top Umut kafayı vurdu aut.
Dak 90+2 Umut vurdu top kaleciden döndü.

Külünkoğlu
02.03.2011, 15:05
tsburak08 mesajlarımızın tamamını koyu ve renkli yazmak forum kurallarına aykırı. Düzeltirmisin mesajlarını.
61_Asa sende aynı şekilde.
Selamlar.

magicyattara
02.03.2011, 15:09
Faik sen de tahtaya demir deyip geri dönmeyenlerdensin..zorla bir şey kabul ettirmeye çalışmıyorum sana..istediğin gibi düşünebilirsin doğal olarak..

Sabah yazdığım ilk mesajda ne demek istediğimi sanırım anlattım..üstüne gitmenin manası yok..

Adem Erdoğan,Makukula'nın %100 faydalı olacağını ima etmişsin o anlamadığım yorumunda..9.5 trilyon verilseydi de şampiyon olsaydık'a bağlamışsın işi sonradan..
Sana katılmıyorum kardeşim..futbol bu langırt değil..adamın durumu ortada..

Murat Altun
02.03.2011, 16:15

Makukula kim Allah aşkına yahu Manisa da bile kadroya giremiyor Adama talip olduğumuz dönemde bizden başka hiçbir allahın kulu talip olmadı Bize öyle adam lazım değil bize umutu direk kesecek ve taraftarı susturacak adam lazım Gerçi bizim taraftar messi ye bil boyu kısa filan der oda başka:)

legorakiss
02.03.2011, 16:25

umut tek de olsa çift de olsa. iç saha golcüsüde olsa dış saha golcüsüde olsa arkasında messi iniesta xavi pedro da olsa, o umut.
kaleciyi çalımlayıp topu dışarı atan kale çizgisinin önünden topu avuta atabilen bir forvet hamde defalarca.
sağda solda suçlu aramya gerek yok

irfanb
02.03.2011, 16:34
Gol kralligi :
Burak Yilmaz : 12 gol
Umut Bulut : 9 gol

Basligin da adi degissin golcünün de .
Golün adi Burak Yilmaz olsun. :)

Tangerine Dream
02.03.2011, 16:40
Beş senenin sonunda bu çizgisini devam ettirirse Burak'a da böyle bir başlık açılabilir abi.:)

Batuhan
02.03.2011, 16:41
Gol kralligi :
Burak Yilmaz : 12 gol
Umut Bulut : 9 gol

Basligin da adi degissin golcünün de .
Golün adi Burak Yilmaz olsun. :)

Hiç gerek yok böyle bir ayrım yapmaya. 2006 - 2007'den beri bizde olan, 100 gole ulaşmasına sadece 1 gol kalan oyuncumuz da Burak'tı zaten değil mi ? :)

Serdar A
02.03.2011, 16:56
Başlığın adı ile sorunu olanlar zahmet edip 1. sayfaya baksınlar .

Umut ile probleminiz olabilir , bu problem için 5 yıldır var olan bir başlık var .

Umut'u taktiksel olarak takım için vazgeçilmez görüyor olabilirsiniz . Bunun için de 5 yıldır yazdığımız bir başlık mevcut .

Başlık , futbolcular forumu içindeki Umut Bulut başlığından farklı bir amaçla açılmış . Bunu açıkça da dile getirmişiz . Bir , teşekkür ederiz sözcüğünü ağzından çıkaramayacak haleti ruhiyetin , illa gelip burada başlığın adında Umut Bulut geçiyor diye atıp tutması gerekmiyor . Önce herkes kendisine baksın .

Fikrinizi 100 defa temcit pilavı gibi ısıtarak tekrar tekrar yazmak daha fazla okunacağı anlamına gelmez . Bundan zevk mi alıyorsunuz , onu da anlamış değilim .

Başlığı takip eden herkesten birazcık olgunluk bekliyoum .

Lütfen .

Adem Erdoğan
02.03.2011, 17:11
Makukula kim Allah aşkına yahu Manisa da bile kadroya giremiyor Adama talip olduğumuz dönemde bizden başka hiçbir allahın kulu talip olmadı Bize öyle adam lazım değil bize umutu direk kesecek ve taraftarı susturacak adam lazım Gerçi bizim taraftar messi ye bil boyu kısa filan der oda başka:)

Makukula'ya biz talip olduğumuz için onu örnek veriyorum.

Hem alınmış olsa idi düz mantıkla 3 puan farkla liderdik şu anda.Eğri mantıkla belki biraz daha fazla.

Youtube'dan menajerlik oyunundan futbolcu beğenen zihniyet için başka bir klübün talip olmaması da çok doğru bir kriter açıkçası!

irfanb
02.03.2011, 17:18
Başlığın adı ile sorunu olanlar zahmet edip 1. sayfaya baksınlar .

Umut ile probleminiz olabilir , bu problem için 5 yıldır var olan bir başlık var .

Umut'u taktiksel olarak takım için vazgeçilmez görüyor olabilirsiniz . Bunun için de 5 yıldır yazdığımız bir başlık mevcut .

Başlık , futbolcular forumu içindeki Umut Bulut başlığından farklı bir amaçla açılmış . Bunu açıkça da dile getirmişiz . Bir , teşekkür ederiz sözcüğünü ağzından çıkaramayacak haleti ruhiyetin , illa gelip burada başlığın adında Umut Bulut geçiyor diye atıp tutması gerekmiyor . Önce herkes kendisine baksın .

Fikrinizi 100 defa temcit pilavı gibi ısıtarak tekrar tekrar yazmak daha fazla okunacağı anlamına gelmez . Bundan zevk mi alıyorsunuz , onu da anlamış değilim .

Başlığı takip eden herkesten birazcık olgunluk bekliyoum .

Lütfen .

Basligi senin actigindan haberim yoktu farabi.Pardon.Alinganliginin sebebi buymus demek ki.
Benim kimseyle bir problemim yok.Hele Umut`la hic yok.
Sadece bu sezon Burak Yilmaz`in Umut`tan daha fazla gol attigini,basligin ve golcünün adinin bu yüzden degismesini espri olarak ima ettim.
Anlamadiysan ben ne yapayim.
Hangi fikrimi 100 defa temcit pilavi gibi ısıtarak tekrar tekrar yazmisim merak ettim.
Basligi takip edenlerden bekledigin olgunlugu ben de basligi acandan bekliyorum.
Bu da benim hakkim olsa gerek....

Serdar A
02.03.2011, 17:22
İrfan abi , yazdıklarım doğrudan yukarıdaki mesajına yönelik olsaydı , alıntılayarak gösterirdim . Alınganlık yapan ben değilim . O koşulda dahi , yalnış anlaşıldıysam özür dilerim .

Ancak anlatmaya çalıştığım açıkça ortdadır . Üşenmeyip arka sayfalara doğru ilerlerseniz bana hak vereceksiniz .

Problem , benim "başlığın adı ile sorunu olanlar..." diye başlamamdan ileri geliyor sanırım .

Sadece son on sayfa içindeki mesajlardan örnek ekleyeyim de , yukarıda neden öyle yazdığım daha net anlaşılsın .

...

Golün adı olan Umut'a soruyorum takımın lider gidiyor 23. haftaya kadar ikinci devre takımın adına kaç tane golün var?

evet golün adı Umut ama golcü değil bundan sonra gol yerine umut denebilir.

Eğer Hala Golün adı Umut diyebiliyorsak
Futbolu en iyi bilen taraftar Trabzonspor taraftarı demekten vazgeçelim.
....

golün adı Umut Bulut
hangi golün
...

Bu minvaldeki mesajlar indekslenirse , sayısı otuzu geçer . Bunun kadar da doğrudan futbolcuya hakaret içeren mesajlar var .

Kalanı ise Umut'u eleştirenler ve bunun haksız olduğunu düşünenlerin karşı cevapları .

irfanb
02.03.2011, 17:37
İrfan abi , yazdıklarım doğrudan yukarıdaki mesajına yönelik olsaydı , alıntılayarak gösterirdim . Alınganlık yapan ben değilim . O koşulda dahi , yalnış anlaşıldıysam özür dilerim .

Ancak anlatmaya çalıştığım açıkça ortdadır . Üşenmeyip arka sayfalara doğru ilerlerseniz bana hak vereceksiniz .

Bu mesaj basliktaki 5.mesajim.
4.mesajimi aktarayim:

99`u veren Allah, 100`ü de verir.
Sevenlerinin yüzü suyu hürmetine.
:)

Basligin adiyla ilgili en son mesaji ben yazdigim icin mesaj bana cevap niteliginde oldu biraz.Ya da ben öyle anladim.
Benim kimseyi kirmak ,incitmek gibi bir niyetim yok,olamaz da.
Yalnış anlaşıldıysam, ben de özür dilerim Serdar.

oflu engin
03.03.2011, 10:58
ulusal basında Trabzonspor'u nasıl sürklase ederim diye çaba harcayanlarla burda umuta giydirmeye çaba harcayanların arasındaki farkı biri bana anlatsın.ne zaman kanallarda umut yine kaçırdı derkenki pişkinlikleri sonrası bu fikre sahiplenen taraftar neden hiç kendisine sormuyor.bir gs,fb,bjk takımındaki hangi forvete bu kadar giydirme operasyonu yapıldı.hangisi ile bu kadar uğraşıldı guiza ile bile bu kadar uğraşılmadı.bir sorun kendinize sebebi siz olabilirmisiniz.bende ulusal basında çalışsam sizin gibi bir taraftarın forvetiyle uğraşırım. sadece kaçırdı desem bilirimki o futbolcuyu ruhende bedenende bitirir bu taraftar.dün gs maç yaptı baroşun kaçırdıkları ile elendiler.takip edin bakalım ligin toplasan on maçında forma giyene sizin kadar giydireceklermi.yada bir nobreye gösterilen sabrın kaçta kaçını 100 ler klübüne girecek adama gösterdiniz.sorun umutta değilde bir sorun kendinize sorun nerede diye.ama yok bu kolaya kaçar umuta veya bir başkasına giydirmek daha kolay.devam

Turgay Atalay
03.03.2011, 11:40
Her maç öncesi Umutun Dalya Haberini görmekten çok sıkıldım

Ilelioglu
03.03.2011, 21:06
Kendine gel artik, topa vururken konsantre ve sakin ol, ara sira uzaktan sert sutlar dene.

Daha fazla pres yap, kisacasi kendine gel artik Umut Bulut...!

;)

Yiğit SARI
03.03.2011, 21:58
Umut bi 100 yapsan da sende rahatlasan bizde

r9emre
04.03.2011, 01:53
Golün adı Umut Bulut yazmışsan tabi dalga geçer ve bu yazılanı eleştirir millet buna güler millet sindirmeyi bilmeli bence bunu söyleyenler.

Umut Bulut 'Golün Adı' ise Baros ne? Niang ne? Ki Niang normalde golcü de değildi Marsilya'da daha çok kanatta oynuyordu ona rağmen gol vuruşları Umut'tan çok daha iyi.Gökhan Ünal bile son vuruşlarda Umut'tan daha iyi bir golcüydü.Umut 'Golün Adı' ise bir zamanların formda Fatih Tekke'si neydi? Umut en iyi yaptığı şey koşmak ve artık onu da yapamıyor eskisi gibi.Bir takımda golcü pozisyonunda oynayan bir adamın en iyi özelliğinin çok koşması,mücadele etmesi,hırslı olması ama teknik olmaması,duvar pası yapamaması,top sürememesi,son vuruşunun zayıf olması,sırtı dönük oynayamaması olabilir mi? Ön liberolarda olması gereken özelliklerin tümü var evet ama 'Golün Adı' olacak bir adamın özelliklerinin hiç biri yok nasıl mantıksal bir hatadır bu?

Paksoy
04.03.2011, 02:11
Şenol hoca Umut'dan memnun,neyi tartışıyoruz.

SEDAT
04.03.2011, 02:35
- Umut zaten klasik bir golcü değil , al adamın yanına leblebi gibi gol atanı bak o zaman sen Umut'a ...

Ömer TOPAL
04.03.2011, 02:54
yazıkki kalecinin kurtardığı topları bile forvetinin kaçırdıgı goller diye nitelendiren insanlarla aynı forumdayım....

Necmi6161
05.03.2011, 00:54
yazıkki kalecinin kurtardığı topları bile forvetinin kaçırdıgı goller diye nitelendiren insanlarla aynı forumdayım....

Düşük Notu Hoca Vermez Öğrenci Alır...

ahmet aydın
05.03.2011, 02:34
şampiyon olamazsak ankaragücü maçının 2.yarısında kaçırdıgı golleri unutamam heralde.eskiden gol kaçırdıgında çok kızardım umuta ama artık alıştık.

Ömer TOPAL
05.03.2011, 02:49
Düşük Notu Hoca Vermez Öğrenci Alır...

aramızdaki fark olan 15 yılda ben bu tecrübeleri edindim. eee madem dediğin gibi ögrenci görevini iyi yapıyor ve hocası ona notunu iyi veriyor ki o hala aramızda ve hep ilk 18'de..madem sen bu misali verdin e ondan bu çıkıyor...

Emirhan Makul
05.03.2011, 02:53
aramızdaki fark olan 15 yılda ben bu tecrübeleri edindim. eee madem dediğin gibi ögrenci görevini iyi yapıyor ve hocası ona notunu iyi veriyor ki o hala aramızda ve hep ilk 18'de..madem sen bu misali verdin e ondan bu çıkıyor...

umut kesin müdürün ekrabası abi

Sibel
05.03.2011, 17:28
Şampiyon olmak gibi bir kavramı,takım zihniyetini unutup, tek bir futbolcuya,Umut'a bağlayanlar var ya...Bu nasıl bir futbol anlayışıdır bilemiyorum..

ibrahim
05.03.2011, 17:52
- Umut zaten klasik bir golcü değil , al adamın yanına leblebi gibi gol atanı bak o zaman sen Umut'a ...
O zamanda öteki atiyo Umut niye atamiyo derler :)

Fatih Öztürk
06.03.2011, 05:15
en cok guvendigım oyuncumuz umut.gol kacırıp takımı galıp gelmeyınce gecelerı uykusuz kalan oyuncu takımını sırtlar.hakikı trabzonsporlusun sen.kıymetını bılmeyenler, olmadıgın zaman ıc gecıreçekler.bugun senın besıktas defansını darma dagın yaptıgını görecek gözler.vıra umut.

Ömer Kibar
06.03.2011, 09:54
Umarım 100'ü bulursun bugün . hem sen hem de bizler rahatlarız.

Adem Erdoğan
06.03.2011, 11:22
Umut'un sürekli sahada olmasının sebebi sahip olduğu ciddiyet duygusudur.
1.dk'da nasılsa 90. dk.'da da öyle.

Ve bu özellik birçok futbolcumuzda yok malesef.

outoftime
06.03.2011, 11:23
ben umutu eleştirmiyorum
son 3 maçta 8 gol atan takımın gol sorunu yoktur
ama yenilen gollere bakmalı sadece defans mı yoksa koşmayan ofans mı?

outoftime
06.03.2011, 11:24
orta alanın ortasında jaja oynadığı müddetçe senin forvetine ancak karambol topu düşer
önce organize pozisyon üretmeliyiz ondan sonra umutu eleştirmeliyiz

Berberoğlu
06.03.2011, 11:28
5 Mart 2011 tarihli Sabiha Gökçen Trabzonspor'u Karşılama videosu...

http://www.youtube.com/watch?v=W2K52lrpoJU

Sonlara doğru Umut ile olan diyaloğumuz:
Ben: Umuut, seviyoruz seni abi...
Umut Bulut : Allah razı olsun...

:D :) :D

Sen sevilmeyi hak ediyorsun.
Delikanlı yüreğinle 90+ dakika savaşıyorsun.
Sana yeteneksiz diyenin alnını karışlarım...
Devam et böyle, takma çekirdekçi tayfasının hezeyanlarını...

Bu akşam inşallah ligdeki 100. golünü de atıp rahatlarsın kardeşim...

Burak Aksoy
06.03.2011, 11:31
---------Jaja----------
----Pawel----Umut----

Efsane olur efsane. Burak'ı da unutmayalım tabi.

blackrain61
06.03.2011, 11:43
Umut insan olarak iyi insan ve ahlakli bir futbolcu olabilir, kendisi tanimiyorum. Kisisel özellikleri beni hic ilgilendirmiyor zaten, ama yine de iyi ve ahlakli futbolculara olumlu bakar ve severim. Sonuc olarak Umut´un bu takimda 6.senesi ve her senede 15 gole yakin atar. Yine de bu alti senede Umut bu takimda hangi basarilari yasamistir, yasatmistir.
Gercek anlamda bize tek katkisi gecen seneki Fenerbahceyle oynadigimiz türkiye kupasi olmustur. O kadar da olsun. Madem kendisi cok basarilidir, Trabzonspor niye basariya ulasamiyor, bunda bir tezatlik yok mu?
Bu durumda Umut mükemmel, ama yönetimde, teknik direktörde ya da diger futbolcularda is yok. Bir de bu kadar mükemmel futbolcuyu transfer etmek icin klüpler birbirini yememesi de garip bir durum.

Asi Çaykaralı61
06.03.2011, 11:59
Haydi Umut İnşallah bugün 100'ler kulübüne ulaşacaksın :)

.....
06.03.2011, 12:07
Allah yardımcın olsun.Yaz bi tane hadi koçum kazandır şu maçı bize.

Armağan Dere
06.03.2011, 13:16
Delikanlı yüreğinle 90+ dakika savaşıyorsun.
Sana yeteneksiz diyenin alnını karışlarım...

Videoyu gördüm..90 dk savaşmak demek yetenek demek midir?..ya da savaşmamak yeteneksizlik mi?..İnşallah bu akşam atar da 100'ler klubune girer...yazık ediyor takıma

Murat SİSMAN
06.03.2011, 13:59
orta alanın ortasında jaja oynadığı müddetçe senin forvetine ancak karambol topu düşer

çok şaşırtıcı ( karambol ) ve Jaja :rolleyes:

Nonserviam
06.03.2011, 14:00
İster gol kaçır ister şampiyonluktan et.. seni seviyorum Umut mucadelen yeter..

Mollasalihoğlu
06.03.2011, 14:07

Umut'un attığı son golde Jaja'nın Zidane'ı hatırlatırcasına attığı pasa rağmen mi?

Ali Tunahan Güllü
06.03.2011, 14:08
Haydi Umut hem bizim hem kendinin yüzünü güldür:)

Sibel
06.03.2011, 14:20
Hep inandım,yine inanıyorum..Bugün yine canını dişine takıp mücadele edeceksin.İnşallah mücadelen gollerinle taçlanır.Senin azmine,ruhuna,yüreğine sağlık be,helal bee...

antagonist
06.03.2011, 14:55
5 Mart 2011 tarihli Sabiha Gökçen Trabzonspor'u Karşılama videosu...

http://www.youtube.com/watch?v=W2K52lrpoJU

Sonlara doğru Umut ile olan diyaloğumuz:
Ben: Umuut, seviyoruz seni abi...
Umut Bulut : Allah razı olsun...

:D :) :D

Valla seviyoruz.

Burak , seni de seviyoruz. Olacak abi , bu sene olacak.

:D:D:D

Süpersin abi. :ok

mda61
06.03.2011, 18:19
Umut, bu hafta atacak golünü. İnanıyorum. Seviyoruz seni, at golünü be koçum. Al bu maçı, bir maçı da sen al. Utansın, tüm eleştirenler.

Süleyman Baykan
06.03.2011, 18:25
Umut, bu hafta atacak golünü. İnanıyorum. Seviyoruz seni, at golünü be koçum. Al bu maçı, bir maçı da sen al. Utansın, tüm eleştirenler.

İnşallah! Gökhan Ünal'a bunun yarısı kadar 1 sezon yüklendik adam kaçtı gitti Umut kendisine yapılanlara rağmen elinden gelen mücadeleyi veriyor ah 4-4-2 oynasaydıkta Umut'un yanına etkili bir fırsatçı forvet alsaydık Jaja ve Alanzinho kadroda iken tek forvete devam.

Mert Oğuzlu61
06.03.2011, 18:25
umut goool goool goool şampiyonluk geliyor :)

DeAgLeMaNyAq
06.03.2011, 21:15
Eğer bu maç galibiyetimizle sonuçlanmasaydı Umut yine hepimizin günah keçisi ilan edilecekti. Yakaladığı net fırsatta anlamsız bir hamle yaptı. Kale önünde 2 tane rakip stoper varken o hamlenin hiçbir izahı yoktu. Vur ayağının içiyle isterse kaleci kurtarsın. Ama Burak'ın golünde katkısı büyüktü...

Bülent Bayraktar
06.03.2011, 21:18
UMUT BULUT ismindeki arkadaşı bu takımda görmek istemiyorum....

Semih Aydın
06.03.2011, 21:19
Eğer bu maç galibiyetimizle sonuçlanmasaydı Umut yine hepimizin günah keçisi ilan edilecekti. Yakaladığı net fırsatta anlamsız bir hamle yaptı. Kale önünde 2 tane rakip stoper varken o hamlenin hiçbir izahı yoktu. Vur ayağının içiyle isterse kaleci kurtarsın. Ama Burak'ın golünde katkısı büyüktü...
Aynen katılıyorum.

Sibel
06.03.2011, 21:20
Düşerken bile,rakibin kucağından pasını verip golü attırdın ,sen başkasın ya başka..Helal sana..Gol atmanı çok istedim ama olmadı ,canın sağolsun..Umutsun sen Umut!:alkış::alkış::alkış:

seyduna_efil
06.03.2011, 21:23
Düşerken bile,rakibin kucağından pasını verip golü attırdın ,sen başkasın ya başka..Helal sana..Gol atmanı çok istedim ama olmadı ,canın sağolsun..Umutsun sen Umut!:alkış::alkış::alkış:

kusura bakma bugun takımın en berbat oyuncusu umuttu..

Sibel
06.03.2011, 21:28
kusura bakma bugun takımın en berbat oyuncusu umuttu..
Ben en iyisi olduğunu iddia etmedim zaten.Bir anlık katkısının nelere kadir olduğuna değindim.

seyduna_efil
06.03.2011, 21:31
Ben en iyisi olduğunu iddia etmedim zaten.Bir anlık katkısının nelere kadir olduğuna değindim.

bi anlığın dışında yaptıkları çok pahalıya patlayacaktı bize,bi adam forvetse go latacak arkadaş,karşı karşıya topa vurmaktan acizsen neden oynuyorsun forvet hattında..bu maçta galip geldik diye umutun kötü futbolu gözardı edilemez..

Sibel
06.03.2011, 21:33
bi anlığın dışında yaptıkları çok pahalıya patlayacaktı bize,bi adam forvetse go latacak arkadaş,karşı karşıya topa vurmaktan acizsen neden oynuyorsun forvet hattında..bu maçta galip geldik diye umutun kötü futbolu gözardı edilemez..
Fikrine saygı duyuyorum.Ancak bu takım Umut'tan ibaret değil malesef..

Vkgz
06.03.2011, 21:34
berbat oynamaya devam.... hoca neden hala kesmiyor anlamadım gitti.

Murat'
06.03.2011, 21:34
Şenol Güneş ısrarlar Umut'u oynatarak hem ona hem de takıma kötülük ediyor.

Atakan
06.03.2011, 21:35
Her zaman ki gibi hırsıyla sahadaydı.:)

Berberoğlu
06.03.2011, 21:37
Bari galibiyetlerden sonra bırakın çocuğun yakasını...

- Seviyoruz seni Umuut!
- Allah razı olsun abi....
Sabiha Gökçenwdeki o anı unutmayacağım

izzet
06.03.2011, 21:38
Kötü oynadı yine, ancak zor pozisyonda asistini yapıp galibiyete katkısı oldu...

Umarım toparlar artık ...

seyduna_efil
06.03.2011, 21:39

- Seviyoruz seni Umuut!

arkadaşım kötü oynuyorsa eleştirmeyelim mi,nedir bu futurutsazcı savunmak..iyi oynasın,gol atmak gibi bir görevi olduğunu göstersin bizde ayakta alkışlayalım..

FC-ST-PAULI-61
06.03.2011, 21:40
Yine kötü oynadi Umut ama neyse artik alistik

Sibel
06.03.2011, 21:40

- Seviyoruz seni Umuut!
:alkış::alkış::alkış::alkış:aynen

Adem Erdoğan
06.03.2011, 21:42
Gol pası ve 3 puan için teşekkürler.

Fatih
06.03.2011, 21:49
Maç boyunca bütün pasları rakibe gitti çok net bir pozisyon harcadı sonra adamı kaçırdı gol oldu 88. dakikada doğru yerde asisti yaptı teşekkürler Umut.

Bülent Bayraktar
06.03.2011, 21:57
skora göre oyuncuları değerlendireceksek yandık...

Özge
06.03.2011, 22:15
100'ün stresi midir nedir anlamadım.At artık şu golü de sen de kurtul biz de:)

Erkin Ekşi
06.03.2011, 22:19
hala ilk 11
inanilir gibi degil.

Murat Hızal
06.03.2011, 22:23
Umut bütün ikinci yarıyı sol bek oynadı insaf yahu!

Arif Timurcioğlu
06.03.2011, 22:28
Kasımpaşaya sallar 100. golünü oda rahatlar bizde.

OZDEN61
06.03.2011, 22:42
şenol hocayı hala anlamamakta direnenler var...

28TS61
06.03.2011, 22:44
belki gol atamiyor ama takim icin herseyini ortaya koyuyor. maci tekrar izleme firsati olanlar özellikle ikinci yariyi izlesin

FC-ST-PAULI-61
06.03.2011, 22:48
şenol hocayı hala anlamamakta direnenler var...
Abi sence iyimi oynadi Umut?

Ömer Yüce
06.03.2011, 22:51

Umut son golün hazırlayıcısı. Her futbolcu o pozisyonu canlandıramaz bence

OZDEN61
06.03.2011, 22:54

kötüde oynamadı,

peki her macta hocasına , oyuncusuna küfreden, kendi tuttugu takımın formasını giyen oyuncunun forumuna gireyim biraz senolluk hocalık taslayayım futbolu öğreteyim tarzında futbol ukalaları taraftarlar nasıl onun cevabını ver. bu takım deplasmanda puanlar kazanırken kendi evinde neden kazanamıyor ona cevap ver. bir taraftar yönetimin, hocasının tercih ettiği , bordomavi renkler icin ter akıtan oyuncu icin neden dalga gecer.

elestiri yapmaktamı suc, diyenler oluyo.. bi amac icin gidilen yolda köstek olanlar herhalikarda bulunur, rakiplerin köstek olur en bastinden. biz sezon sonuna kadar hep destek olmalıyız. bunu anlamıyor bizim taraftar... hala futbol uleması pardon ukalası geciniyorlar...

Dursun Kaplan
06.03.2011, 22:59
100'ün stresi midir nedir anlamadım.At artık şu golü de sen de kurtul biz de:)

100. golle olacak iş değil Özge'cim. Kapasite meselesi var ortada. Umut Bulut'un yetenekleri kısıtlıydı, son haftalarda iyice kısıldı. Bomboş kaleye gol atamayacak kadar kısıtlı ve yeteneksiz bir oyuncu Umut.