PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

uemit
27.08.2010, 19:18
biz zaten artik umuttan gol atmasini beklemyioruz taktiksel iyi olsun bu nu yapar o

zaten kacirido biraz fazla kaciriir ama yine ayni mücadeli yyapar becne kalmasinda en azindan kisa kadar zarar deil kar... gabric le baris gidip kadro 23 olur bu da takima yeter

Kaan
27.08.2010, 19:21
Trabzonspor tarihinde Umut'a edilen hakaret başka bir futbolcuya edildi mi ? Şahsen ben hatırlamıyorum.

Gitmek istemesini haklı buluyordum, fakat zaman yanlıştı.

Ha bir de Murat abinin dediğini tekrarlayalım,

Umut'un gönderilmesi için... burada gideceği için Umut'a saydırmaya başladı. Taraftar olarak futbolcularımızdan önce kendimizi de eleştirmeliyiz sanırım.

Kalmasına sevindim. Umarım sezon sonu Avrupa'ya gider. Ama doğru düzgün bir şekilde. Gönderilir değil gider diyorum. O cümlede kullandığım kelime bile Umut hakkında ne düşündüğümü gösteriyor.. ;)

Cagdas Topal
27.08.2010, 19:22
Olayın aslını öğrenmeden yüklenmeyelim derim.

Çünkü kesini bilmeden konuşuyoruz daha sonra sözlerimiz karşıdakini kırıyor.

Bence biraz bekleyelim. Kokusu çıkar.

Bekleyelim ama düşüncelerimde yanılacağımı sanmıyorum .

.....
27.08.2010, 19:23
UMUT'UN ABİSİ KONUŞTU
Umut Bulutun abisi Barış Bulut ise kardeşinin konuşamayacağı bazı şeyler olduğunu belirterek ; ' Umut yazılıp çizildiği gibi gitmek için can atmadı. O karakteri düzgün bir kişiliktir. Parayı ya da Avrupa'yı görüp Trabzonspor'u satmadı. Ben sadece kardeşime sahip çıkan Şenol Hocaya teşekkür ediyorum. Umut, yaşanan gelişmelerden en son haberi olan kişidir ' diyerek konuya açıklık getirdi.

Kaynak:haber61.com

Bazı şeyler gün yüzüne çıkmaya başlıyor...

Uğur Demircioğlu
27.08.2010, 19:24
Yönetim Fatih Tekkeyi nasıl taraftarın önüne attıysa Umutu da atmıştır.Özeti budur olayın.

.....
27.08.2010, 19:26
UMUT'UN ABİSİ KONUŞTU
Umut Bulutun abisi Barış Bulut ise kardeşinin konuşamayacağı bazı şeyler olduğunu belirterek ; ' Umut yazılıp çizildiği gibi gitmek için can atmadı. O karakteri düzgün bir kişiliktir. Parayı ya da Avrupa'yı görüp Trabzonspor'u satmadı. Ben sadece kardeşime sahip çıkan Şenol Hocaya teşekkür ediyorum. Umut, yaşanan gelişmelerden en son haberi olan kişidir ' diyerek konuya açıklık getirdi.

Diğer yerlerine inanmasam bile buraya inanırım.

Umut Bulut kişiliği düzgün birisidir. Para için Trabzonsporu satsaydı sezon başı satardı.

Liverpool maçında ne oldu bilmiyorum ama o sahaya en az diğer oyuncularımız kadar çıkmayı istediğini biliyorum.

Yunus Emre SEYHAN
27.08.2010, 19:27
UMUT'UN ABİSİ KONUŞTU

Normalde o siteden veya herhangi bir yerel basından " Umut takımı sattı , gitmek istiyor vs" tarzında haber kopyalasam buraya hadi ordan oraya mı inanıyorsun ? o sitenin neresi güvenilir vs diyecektin kesin.

Objektif değerlendirmeye davet ediyorum.

Kadir
27.08.2010, 19:29
Keşke işler bu noktaya gelmişken gitseydi..

TSercaN
27.08.2010, 19:30
umut taraftarin yüzüne nasil bakacak...bu gol atayim taraftar bunu unutur düsünmesin..ben umutu sildim o kadar. umut a sahib cikanlari anlamiyorum

Sen o gol kacirdigi zaman yuzune nasil bakiyorsan ya da onun gol attigin da nasil seviniyorsan o da oyle yapar.

Bilip bilmeden konusmayin bosuna lutfen.

Once hersey su yuzune ciksin bi. Ve lutfen bosverin ortam germeyi, her nekadar yonetim ya da futbolcu ortam gerse de biz bir yumruk olalim.

.....
27.08.2010, 19:31
Normalde o siteden veya herhangi bir yerel basından " Umut takımı sattı , gitmek istiyor vs" tarzında haber kopyalasam buraya hadi ordan oraya mı inanıyorsun ? o sitenin neresi güvenilir vs diyecektin kesin.

Objektif değerlendirmeye davet ediyorum.

Olay Umut Bulut üzerinden ilerliyor.

Ben Umut Bulut un nasıl birisi olduğunu biliyorum.

Objectiflik Umutu yerden yere vurmaksa ben bunu yapmam. Vicdanım el vermez çünkü.

ilhan
27.08.2010, 19:31
Avatara Umut Bulut'u koyma vakti geldi.
;)

Paksoy
27.08.2010, 19:34
kaldıysa dün neden oynamadı, herzaman umut u savunan biri olarak takımda kalması yanlış

Cevikoglu
27.08.2010, 19:36
zamanında değil adama her zaman ana avrat kufredilirdi şimdi gidiyo el üstünde tutuluyo
yok yonetim taraftar onune atmısta, yok kendi gitmek istemiyomusta
sen önce değer kıymet bil, sonra safını belirle.

Ali Can
27.08.2010, 19:36
umutun bilinçli taraftarla problemi yok, isim ve skor taraftarlarının umut la problemi var...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
------
bazı arkadaşlarda yavaş olsunlar..
kesip biçmeler ne oluyor yahu..
ne bu şiddet adamı yolda görseniz doğrayacaksınız..
biraz sakin olun yerel medyanın gazına gelip pişman olcağınız hareketlerde bulunmayın...

61Cem61
27.08.2010, 19:37
Umut Bulut tek forvet oynadığı zamanlar kabusumdu ama bu adam takım içinde yararlı bi oyuncu.Liverpool maçında da ona ihtiyacımız vardı.Bana göre affedilmeyecek bir yanlış yaptı yerine birini alacaksan hemen satmalıyız.

Lazistan
27.08.2010, 19:40
Umut Bulut tek forvet oynadığı zamanlar kabusumdu ama bu adam takım içinde yararlı bi oyuncu.Liverpool maçında da ona ihtiyacımız vardı.Bana göre affedilmeyecek bir yanlış yaptı yerine birini alacaksan hemen satmalıyız.
bende öyle dusunuyorum, bir alternatif olarak kullanilabilir, yani kadro zenginli icin, ama bir yedek icin dünyanin parasini aliyor, bu saatden sonra satilmali o kadar

Koray10
Sen o gol kacirdigi zaman yuzune nasil bakiyorsan ya da onun gol attigin da nasil seviniyorsan o da oyle yapar.

Bilip bilmeden konusmayin bosuna lutfen.

Once hersey su yuzune ciksin bi. Ve lutfen bosverin ortam germeyi, her nekadar yonetim ya da futbolcu ortam gerse de biz bir yumruk olalim.
senol hoca bile sezonun belki en önemli macina kadroya almiyorsa..olay bellidir..yok neymis umut bilmiyormusda haberi yok musda..umut cocuk mu yahoo..3,5 € baska kim verir umuta.

SEDAT
- Bence Kadro Dışı Bırakılmalı , Liverpool Maçında Lazım Olan adam Kapris Yapacak sonra Utanmadan Gelip Bu Takımda Oynayacak ..

Anıl Caner
27.08.2010, 19:41
Niye şöyle acaba ne oluyor diye bir düşüneyim diye bir geleneği yok bu taraftarın?

Niye her okuduğu haberin duyduğu her lafın gazına gelip birilerini gömüyor veya yükseltiyor?

Lazistan
27.08.2010, 19:41
Herhangi bir futbolcumuza 'Karaktersiz' ifadesini kullananlar ceza almalı.
sen bu adamin yaptina nedersin, teo aylardir onun yedegi olarak bekledi o gurur yapib ben gidiyorum diyor, gitmesi problem degil kimler geldi kimler gitdi, tars, giderken de delikanlica gidecegin. OKADAR!!!

Lazistan
27.08.2010, 19:44
Beyler suraya iyi dikkat edin senol hocanin simdi yapaca cok ama cok önemli, alanzinho formsuzken cikardin, ankaragücü macinda cikarken tavir yapdi liverpool macinda yedek kaldi, yattara kendisi icin oynamaya basladi, hemen cikardi. JAJA geldi, sen daha dur dedi simdi oynatirsam haksizlik olur dedi, ve sayre. Yani herkes benim gözumde ayni dedi oyuncular inanmis ona. Simdi Umut kalsa bile onu en azindan 3 hafta kadrodan uzak, yani kulubeye habs etmezse bende oyuncularda samimiyetinden suphe ederiz.

Ali Can
Herhangi bir futbolcumuza 'Karaktersiz' ifadesini kullananlar ceza almalı.
+1967

Niye şöyle acaba ne oluyor diye bir düşüneyim diye bir geleneği yok bu taraftarın?
Niye her okuduğu haberin duyduğu her lafın gazına gelip birilerini gömüyor veya yükseltiyor?
Ne geldiyse başımıza bundan geldi..
bu konularda hiç soğukkanlı olamıyoruz..

Anıl Caner
Bmn yöneticilerini tebrik ederim. Şu forumu ben yönetseydim maksimum 100-150 üye ile devam ederdi forum.

Şaka gibi bir topluluk yahu. Herkes her başlıkta birilerinin kellesinin, şerefinin, namusunun derdinde. Hakikaten mantıklı şekilde açıklayıp, düşünüp sonuca vardıkları bir şey de yok.

Yattara bileğinden sakatlandı.
Yeter kaç oldu, bilerek böyle yapıyor, kaç senedir aynı şey. Defolsun gitsin adi karaktersiz.

Umut Bulut Liverpool kadrosunda yok.

Bu maçta olmayacaksa hangi maçta olacak. karakterin k si yok, şerefsiz namussuz.

Her gün her başlıkta bildiğin Trabzonspor terörü.

Sorsan çok sevdiklerinden, aşklarından bir de. Bi yürüyün gidin ya.

Her gördüğünüz hıyara elinizde tuzla koşuyorsunuz.Sonra o defolsun gitsin, bu şöyle adi bir adam.

Siz ne kadarlık adamsınız, kim ölçüyo bu adamlığı? Veya nasıl bilebiliyorsunuz hepiniz birden bu takımın içerisinde dönen mevzuları?

hamucera
27.08.2010, 19:45
Şimdi sırada formamın arkasına Umut Bulut yazdırmak var, yarın veya en geç salı günü,

Umut tarafından bir açıklama gelmedi, ve gelmeyecektirde çünkü yönetim buna izin vermez,

Umut'u 3-4 saatte satmadı bu takım, yani pazarlıklar 1 günlük değil, yönetim satmak istedi ama Şenol Güneş bu sefer dik durdu ve Umut takımda kaldı, ama olan yine ona oldu, haklıda olsa suçlu durumuna düştü

SEDAT
27.08.2010, 19:47
- Zaten Taraftarla Pek arası Yoktu , Bu Saatten sonra Bu takıma Pek Faydalı Olucağını Düşünmüyorum..

Bakanay61
Yönetimin Umut satılmayacak açıklaması kanımca fiyat yükseltme çabasının bir sonucu.Yoksa 2 gün önceki olaylardan sonra ben Şenol hocanın Umutu kolay kolay kadroya alacağını zannetmiyorum.

Emrah KabuL
Adama bak ya.. nedenmiş o diyor..

Ayrıca Umut'un yedek kalmasından dolayı trip attığını nerden biliyoruz ?

Yedek kalmayı sorun eden adam, fener maçında oyuna girdiğinde ... yırtarmıydı ?

4 Senedir yemediği küfür,edilmedik hakaret kalmamasına rağmen bu adam hala ilk günkü gibi mücadelesini vermiyor mu ?

Bırakın allah aşkına ya..

Sözde sizlerin lafıyla bu takım ilk 5'e giremezdi.. şimdi ise ahh ulan Liverpool'u elimizden kaçırdık diyoruz.. Her şeyin en doğrusunu biz biliriz diye geçiniyorsunuz ama yanılıyorsunuz.

FC-ST-PAULI-61
27.08.2010, 19:49
insallah ilk 11 de oynamaz artik Teofilo banko oynar artik Jaja da bir kac hafta sonra

Metin Ural
27.08.2010, 19:49
umut madem satilmayacakti, bu karar neden mactan once verilmedi? boylelikle umut'un kadroda yer almasi saglanmadi.

hafif sakatligi oldugu icin kadroda yer almadigi aciklamasi dogru mudur yoksa trabzonspor taraftari aptal yerine mi koyuluyordur?

Colmandantee
27.08.2010, 19:51
umut bulut'u sevmem,3-4 milyon euro ya gitmesini de isterim,ama adam gibi sol açık ve forvet transferi yapılması kaydıyla.
şu yazıyı bir defa okuyun,ondan sonra tekrar düşünün.olay sadece umut'un olayı değil,bu yönetim çok kişinin başını yedi,yemeye de devam edecek görmezsek olan biteni.

ekşi sözlükten alıntıdır:

trabzonspor taraftarı olmayan arkadaşlar için çok şey ifade etmeyecek bu entry.

ancak trabzonsporlu olup üstüne bir şeylerin farkına varmadan, bindirilmiş kıta hesabı umut bulut'a sayıp söven renkdaşlarım için geliyor. lütfen bir kaç dakikanızı ayırın ve okuyun.

öncelikle şunu söyleyeyim bahsedeceğim olayların umut'un yetenekleriyle, takımdaki gerekliliği ile vs. alakası yoktur. sadece işleyen süreci doğru analiz etmeniz hedeflenmekte.

flashbacklerle başlayacağız:

yönetim iş başı yapıyor. ilk açıklama "yıldızlarımızı satmayacağız".

bir kaç hafta sonra gökdeniz aniden rubin kazan takımına transfer oluyor, trabzonspor lige canavar gibi başlamışken hem de. gökdeniz'in trabzonspor'da huzursuz ve mutsuz olduğuna dair bir çok haber çıkıyor aniden ve açıklama geliyor "gökdeniz yıldız değil"

gökdeniz transferi olur olmaz röportaj veriyor. "evlat sahibi olanlar beni anlayacaktır. ben 61 numaralı trabzonspor formamı çocuğum kadar sevdim", türkiye'ye dönecek misin bir gün sorusuna "trabzon'a demek istedin değil mi?". gidip tutunamadıktan sonra değil, daha varır varmaz bunları söylüyor gökdeniz, zaten rusya'da da yılın oyuncusu falan fıstık seçiliyor, keyfi de gıcırında ilerliyor. hala dilinden düşmeyen trabzonspor.

sonra ibrahima yattara için katardan talipler çıkıyor aniden. kimsenin tahmin etmeyeceği büyük meblağlar. ancak takım çok iyi durumda. bir anda haberler patlıyor. yattara gitmek istiyor, yattara'nın trabzon sevgisi yalanmış, yattara parayı seçti diye yerel medyada. yattara basın toplantısı düzenliyor, gitmek istemediğini anlatıyor. ama nafile, taraftar yattara'yı tefe koyuyor bile. ardından yaşadığı ciddi ve talihsiz sıkıntılar da kanıt olarak gösteriliyor. ancak talipler yok olunca aynı yattara takımın en değerli oyuncusu, trabzonspor aşığı olarak kaptan yapılıyor. yanlış olan kaptan yapılması falan değil, yanlış olan tamamen yönetimin pazarlama aracı olarak kullandığı çıkan yerel medya haberleri. anlıyoruz ki işler bizim yorumladığımız gibi değilmiş.

sonra başından beri pek tutmadıkları ersun hoca vakası yaşanıyor. her galibiyeti kendi başarısı, her mağlubiyeti ise "hocaya sorun" olarak yorumluyor yönetim. ersun hoca umursamıyor, işini yapmaya çalışıyor. selçuk inan ile sorunlar yaşanıyor. gazetelerde selçuk inan yerine "8 numara" ifadeleri başlıyor, selçuk inan ile ersun yanal'ın kızı arasında destansı aşk hikayeleri dönmeye başlıyor gazetelerde. işin boyutu sınırları aşmaya başlıyor. taraftarın ersun yanal'a küfür ettiği görüntüler kesilip kesilip resmi siteden yayınlanmaya başlıyor. ersun yanal düşman olarak gönderiliyor.

taraftar fatih tekke ismi üzerinde yönetime baskı yapıyor. yönetim almayı çok istiyoruz minvalinde yaklaşıyor. oysa kulubün bizzat yönetiminde hh kod adlı asbaşkanın kendisinin kulübün kapısından giremeyeceğini açıklar nitelikte bir çok açıklaması varken. tekke aldığı maaşı yarıya indirip, muaf olma ihtimalinin olduğu askerlik durumunu da riske ederek, basın toplantısı düzenliyor, beni aşık olduğum formanın altında oynatın diye yalvarıyor. ama fatih yalan konuşuyor, fatih'in paragözlüğü diye haberler çıkıyor tekrar ve fatih taraftara küstürülüyor.

yayın gelirleri katlanarak artıyor, elden gökhan ünal gibi hem aldığı maaş itibariyle geniş hacimli hem de bonservis bedeli güzel bir adam çıkarılıyor. bir çok projeye giriş yapılıyor. takımın formalarının armasının dikilmesini dahi akraba firmalar yapıyor, kulüp içerisindeki kadrolaşmayı zaten saymıyorum.

ve şimdi bugüne geliyoruz.

trabzonspor liverpool ile yakın tarihinin en önemli maçlarından birisine çıkmak üzere. maça 1 gün var. takım tesislerde idman yapıyor. umut bulut maç kadrosunda yer alacak şekilde idmanlarda kullanılıyor.

kendisine talipler var ancak umut bunların bilgisine sahip değil.

yönetim ise 15 gündür toulouse takımı ile görüşme halinde. şenol güneş habersiz, umut bulut habersiz.

yönetim kimseye sormadan toulouse yöneticilerini, menajerlerini kısacası transferden sorumlu kim varsa trabzon'a davet ediyor.

ve bu adamlar idmanın ortasında umut bulut'un menajerini de yanlarına almış şekilde idman sahasında durumu konuşmaya başlıyorlar.

şenol güneş sinirleniyor, yöneticilerle tartışıyor. aynı zamanda umut'un tavrını da merak ederek soruyor. umut "avrupa takımından teklif gelmesi halinde" gitmek istediğini her zaman belirttiğini söylüyor. bir hafta önceki liverpool maçından bu yana süren sakatlığı nüksedince de maç için kadro dışı kalıyor.

tahmin edin ne oluyor. yerel medyada anında haberler baş göstermeye başlıyor. "umut bulut kadro dışı" "umut bulut gitmek istiyerek rest çekti" "şenol güneş umut bulut savaşı" haberleri çıkmaya başlıyor.

oysa bahsettikleri umut bulut, geçtiğimiz sezon sonu kontratı bittiği zaman trabzonspor'dan aldığı ücretin daha fazlası karşılığında galatasaray tarafından transfer teklifi alan umut. (çok değil bir kaç saat önce mehmet demirkol da televizyonda teyit etti) bu teklifi türkiye'de trabzonspor dışında hiç bir takımda oynamam diyerek elinin tersiyle iten umut. kontratına avrupa takımlarına transferi konusunda kolaylık sağlanması hususunda madde ekletmek isteyen umut, ki hakkıdır.

bakın umut bulut'u sevmiyor olabilirsiniz. anlayışla karşılayabilirim. ancak allah aşkına az çok hepimiz umut bulut'un futbolculuğunu ve kariyerini biliyoruz. bu adamın, bir anda öğrendiği transfer haberi için, liverpool gibi takımla oynanacak maç kadrosunda yer almamak üzere rest çekeceğine inanan var mı?

umut bulut ulan bu. yani liverpool'un mascherano'su trabzonspor ile oynanacak uefa maçına çıkmamak ister transferi gerçekleşmediği için ancak umut bulut ömründe kaç kez daha liverpool ile maça çıkabilir? bunu nasıl reddedebilir? hem de oynaması transferine engel falan değilken?

allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun.

uyanın artık.

ben olayların yukarıda yazıldığı gibi yaşandığını biliyorum, tahmin veya varsayım değil yaptıklarım.
kanmayın.

yıllardır trabzonspor formasına üst düzey hizmet vermiş, en beğenmeyen adamın dahi çabasına şahit olduğu şu adamı, diğerlerine yaptığınız gibi yapmayın, değersiz gibi uğurlamayın.

evet umut bulut gitmek istiyor. bu gerçek. yani umut'u zorla satmıyorlar. ama diğer olan biten, dönen muhabbetlerin alayı ağır bir kurmaca.

ve en kötüsü bu kurmaca gustavo colman, onur recep kıvrak gibi isimlerle hep devam edecek bir kurmaca biz önüne geçmezsek.
(janjoje, 27.08.2010 04:28)

Effective61
27.08.2010, 19:53
Ben hala yorumlar için bekleme taraftarıyım. Olay hala sıcak ve her kafadan bir ses çıkıyor. Yakın da net şekilde işin iç yüzünü öğreniriz heralde.

hamucera
27.08.2010, 19:54
insallah ilk 11 de oynamaz artik Teofilo banko oynar artik Jaja da bir kac hafta sonra

zaten şu an için 11 de oynaması zor, bu olay olmasaydı da zor, Engin yetişecek, forvet te teo iyi bir form tuttu, attıkları beleş goller gibi gözükse de iyi yer tutuyor, takımdam kesilmez, Jaja Umut ile değil daha çok Alan veya Yattara ile yer değiştirir,

hayırlısı olsun be, ben sevineyim mi yoksa bundan sonra daha çok üstüne gidilecek diye üzüleyim mi karar veremiyorum

.....
27.08.2010, 20:07
Avatarı Umut Bulut yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

Bir insana hakaret etmeden önce kendine bakacaksın. Kul hakkı bu başka bir şeye benzemez...

Yağızhan Sağnak
27.08.2010, 20:08
Umut'un eski haline döneceğini sanmıyorum.

Ömer TOPAL
27.08.2010, 20:09
Ohhhhh kalıyor takımda..ve şenol hocanın yine vazgeçilmezi olacak..çıkacak çatır çatırda oynayacak..çok hoşuma giden gri formanın arkasına yazdırcam isimde belli oldu...avatarrr tamam oda geliyorr

sulo61gun
27.08.2010, 20:12
yönetimin umut açıklaması http://www.haber61.net/news_detail.php?id=64446 tam bir fiyaskodur.zaten taraftar tarafından sevilmeyen umut tıpkı yattara olayında ki gibi taraftarın önüne atılmıştır.madem gönderilmeyecekti neden kadroya alınmadı belki de oynasaydı o kanattan goller gelmeyecekti bunun hesabını kim verecek

yağız61
27.08.2010, 20:12
umut takımda kaldığına göre her ne yaşanmışsa unutulup sahip çıkılmalı.bağırıp çağırmanın,protesto etmenin takımımıza bir faydası yok.haydi umut diyelim kaldığın yerden daha iyisini yapmak için devam diyorum.

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2010, 20:16
Başlıkta BordoMavi.Net kuralları ve kalitesine yakışmayan mesajlar bulunuyor.

Birazdan bu mesajların sahipleri gereken cezaları alacaklar.

yağız61
27.08.2010, 20:19
Her ne kadar hiçbirimiz tasvip etmese de hoş olmayan bir durum yaşanmıştır.Bize yakışan bu olayı büyütüp takımı ve Umut'u küstürmek olmamalıdır.Gelin bu yolda Umut'a sahip çıkarak, takımın şampiyonluk yürüyüşünde ona destek olalım.Küstürmek,yok etmek,yuhalamak kolay bize yakışan her zamankinden daha fazla destek vermek.Haydi büyük Trabzonspor taraftarı sana yakışanı yap... Yıkıcı değil yapıcı yorumlar yapalım....selamlar

ertuuu
27.08.2010, 20:20
anlamlı bir başlık...

Hasan61
27.08.2010, 20:20
Bundan sonra yapılabilecek en mantıklı şey......

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2010, 20:22
Umut'a Umut Bulut başlığında sahip çıkabilirsiniz arkadaşlar.

lazibere
27.08.2010, 20:27
Konuyla ilgili olarak Trabzonspor Yönetim Kurulu şu açıklamayı yaptı:
"Liverpool maçı öncesinde yaşanan gelişmeler üzerine transferi gündeme gelen oyuncumuz Umut Bulut'un durumu yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından değerlendirilmiş, gelinen aşamada bu futbolcumuzun gönderilmesinin mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır. Böylelikle Umut Bulut, kulübümüzün oyuncusu olmaya devam edecek ve kendisiyle ilgili tasarruf teknik heyetimiz tarafından uygulanacak."
Umut Bulut'un takımda kalmasında teknik direktör Şenol Güneş'in izin vermemesinin etkin rol oynadığı belirtildi. Bu arada Liverpool maçının kadrosuna alınmayan Umut Bulut, bu akşam Antalyaspor maçının hazırlıklarına başlayan Bordo-Mavililerle birlikte antrenmana çıktı.

Çağatay_
27.08.2010, 20:28
Umut'u en çok ben savundum bu forumda.

Çok iyi müthiş topçu demedim, haksızlık yapılıyor dedim..Eğer kötüyse gelir yerine birisi onu keser dedim.

Nitekim Umut'tan daha faydalı olabileceği düşünülen isimler oynatılıyor, gerektiğinde Umut oynayıp katkısını yapıyor.Futbolcuyu kovarak bir yere varamayız, daha iyisini alalım ki takım seviye atlasın dedim..Onun yerine gelecek isim onu kesmek için çok çalışacak, daha çok katkı sağlayacaktır dedim..Téo'nun durumu ortada, tıkır tıkır oynuyor..Demek ki sakin düşünmek her zaman için daha iyi..

Şimdi eğer iddia edilenler doğruysa Umut ayıp etti..Böyle bir maçın öncesinde bu hareketleri yapmışsa kendi adıma çok üzüldüm..

Tabiki bizim konuşmalarımızın dayanağı duyumlardan ve haberlerden ibaret.İşin iç yüzünü hocamız bilir.

Ama resmi açıklama kulüpte kalacağı yönünde..

Oyuncumuza destek vermek daha akılcı bir hareket olacaktır.

Kaan
27.08.2010, 20:29
Çıktığı ilk maçta çok küfür yer. :o

.....
Ben Umut un sakatlık bahanesiyle maça çıkmadığına inanmıyorum.

Umut Bulut bunu yapacak birisi değil.

Burak Aksoy
Umut'un gitmek istediğine kesinlikle inanmıyorum. Kesinlikle. Bu kadar net. Bir teklifle Trabzonspor'u satacak olsaydı, yediği o kadar küfürden sonra yönetime gitmek istediğini söylerdi. Kişiliğine %100 güvendiğim bir insandır Umut. Bu yönden kendime bile güvenemiyorum ama Umut kesinlikle kulüpte kalmak istemiştir.

Eren Karaahmetoğlu
27.08.2010, 20:30
Söylemiştim. Bu dakikadan sonra ben gideceğine de pek inanmıyorum demiştim dün. Nitekim izin çıkmadı. Şimdi transferi mransferi unutup yolumuza devam etme zamanı Umut. Antalya maçında 1 gol 1 asist bekliyorum.

Eren Karaahmetoğlu
27.08.2010, 20:31

Bereket önümüzdeki maç deplasmanda ve milli maç arası var..

Ali Tunahan Güllü
Kalmasını sevindim.
İki taraf içinde hayırlı olsun.

Kaan
Bereket önümüzdeki maç deplasmanda ve milli maç arası var..

İnşallah unutur bu olayları saygıdeğer taraftarımız. :o

Recep Alkan
27.08.2010, 20:33
UMUT'UN ABİSİ KONUŞTU

Bizde konuşmuştuk ama, Haber61 gibi bizde güvenilir kaynak olmadığımızdan kimse kulak vermedi...

.....
27.08.2010, 20:33
Umut'un gitmek istediğine kesinlikle inanmıyorum. Kesinlikle. Bu kadar net. Bir teklifle Trabzonspor'u satacak olsaydı, yediği o kadar küfürden sonra yönetime gitmek istediğini söylerdi. Kişiliğine %100 güvendiğim bir insandır Umut. Bu yönden kendime bile güvenemiyorum ama Umut kesinlikle kulüpte kalmak istemiştir.

Al benden de o kadar.

Aynen sana katılıyorum.

Ömer TOPAL
27.08.2010, 20:34
Antalyaya bir gol güzel bir oyun...bagıra bagıra ben burdayım demene yeterli olucaktır...Tekrar hos geldin...Kalmana en çok sevinenlerdenim....

sessizkral_1
27.08.2010, 20:36
bence menajeri ortalığı karıştırdı.

Umut sakatlığı bahane etseydi bu takımda kalamazdı.

Çağatay_
27.08.2010, 20:37
Bizde konuşmuştuk ama, Haber61 gibi bizde güvenilir kaynak olmadığımızdan kimse kulak vermedi...

Recep abi sen de bu yönde bir duyum mu aldın ?

serkanholep
27.08.2010, 20:38
arkadaşlar içeriğini tam bilmediğimiz bir konu yüzünden oyuncumuzu kaybetmeyelim

Mehmet Yusuf
27.08.2010, 20:39

Eren Karaahmetoğlu
27.08.2010, 20:40
Recep abi ben evde değildim okuyamadım ne yazdığını. Bu başlığa mı yazdın acaba? Tarayayım eski sayfaları.

Oruç
27.08.2010, 20:45
@Miraç Atalay Çiftçi

Teşekkürler.

Üstad Aristoteles binlerce yıl önce "bilmek, nedenleri bilmektir." demiş. Ne güzel de söylemiş.

Ama buradakiler sanki her gün kulüpte yatıp/kalkıyor gibi her şeyden her detayıyla (!) haberdar gibi. Pes doğrusu. Ya bazılarının imkanları çok fazla ya da kulüp yol geçen hanı olmuş. İsteyen istediğini duyuyor, görüyor.

İki satır haber görüler mi tamam, saldır takıma, saldır oyuncuya.

Üstelik haberleri gördüğü yerler de her gün demediğini bırakmadığı İstanbul basını ve yerel basın.

Bravo, aynen devam. Biz bize yeteriz zaten.

hamucera
27.08.2010, 20:45
Yahu biz baştan beri söylemedik mi bu adam gitmek için can atmaz,

Şenol hoca sahip çıktı cümlesinden anladığım şu,

Umut gönderilmek istendi yönetim göndermek istedi, Şenol hoca sordu gitmekte kararlımısın, oda hocam siz göndermezseniz gitmem ben dedi, Şenol hoca da gönderemezsiniz dedi,

benim tahminim bu yönde, ama yönetim taraftarın önüne attı

Erbay
27.08.2010, 20:47
Şimdi, bu olaydan kim kârlı çıktı? Liverpool maçından önce sakatsa sorun yok. Ama sakat değilse, Umut da suçlu yönetim de suçlu. Kendi kendimizi cezalandırdık. Kadro dışı yerine para cezası verilseydi, Umut yanlış bir hareket yaptı ise.

irfanb
27.08.2010, 20:48
TESİSLERE İZİNLİ GELMİŞLER
UMUT olayında ilginç iddialar ortaya atılıyor. Trabzonspor yönetiminin, Toulouse'un teklifini Şenol Güneş'e sormadan kabul ettiği, hatta önerilen 3 milyon euro'yu aldığı belirtildi. Menajerlerin ödeme sonrası yönetimden izinli olarak tesislere geldiği ve olayların başladığı vurgulanıyor.

SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ
GÜNEŞ'in bunu öğrendikten sonra yöneticilere, "Bana zamanında golcü almadınız. 'Kamp döneminde getireceğiz' dediniz ama sözünüzü tutamadınız. Kısa süre önce Jaja geldi ama kapalı kutu. Umut'un satılmasını kesinlikle istemiyorum" dediği, yöneticilerin de transferde geri adım attığı belirtildi.

http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2010/08/26/sok_yonetim_satmis

irfanb
27.08.2010, 20:51
Jaja transferi oldugunda "Artik transferimizi maca cikarken aciklayacagiz" diyen Asbaskanimizdan Liverpool macina cikmadan yasanan bu rezalet icin bir aciklama bekliyorum.

Cevikoglu
27.08.2010, 20:52
arkadasın biri eksi'den alıntı yapmıstı
yok yonetim gondermek istiyo diye
akıl var nizam var
dusunun yönetim 15 gundur touluose'la görüsüyor
ve bu görüsmelerden Hoca'nın ve umutun zerre kadar haberi yok
hadi canım?
bir defa gelişmeler umut'un iradesi dısında gerçekleştiyse Hoca niye onu kadro dışı bıraksın
niye basın toplantısında acıklamada bulunmasın konu hakkında
bana yonetim Hoca'ya baskı yaptı demesin
bari yonetime yukleneceksiniz
komiklesmeden yapın bu işi

Şenol Altunsoy
27.08.2010, 20:52
Jaja transferi oldugunda "Artik transferimizi maca cikarken aciklayacagiz" diyen Asbaskanimizdan Liverpool macina cikmadan yasanan bu rezalet icin bir aciklama bekliyorum.

Bizde senden günün anlam ve önemine denk düşen bir şiir :)

LaZ_KoPaT
27.08.2010, 20:54
Kalmasına sevinen sayılı insalardan biriyim galiba Allah utandirmasin

sessizkral_1
27.08.2010, 20:55
İstanbul medyası oyuna başlamış

TSercaN
27.08.2010, 20:56
senol hoca bile sezonun belki en önemli macina kadroya almiyorsa..olay bellidir..yok neymis umut bilmiyormusda haberi yok musda..umut cocuk mu yahoo..3,5 € baska kim verir umuta.

Seninle tartisacak halim yok.

Yangina koruk ile gitmeye devam! Sakin ayagini gaz dan cekme belki baskalari dusuncesini degismeye kalkar da sen onlari surukleyerek engel olmus olursun.

Adem ÖZER
27.08.2010, 20:59
Hadi Umut önümüzdeki Antalyaspor maçı kendini tekrar göstermen için büyük bir fırsat...

Toraman
27.08.2010, 21:00
Öyle ya da böyle Umut kalmıştır. Türkiye şartlarında değerli bir oyuncudur kendisi bence hemen Antalya maçında oynatılıp anlamsız bir soğukluğa izin verilmemelidir.

TSercaN
27.08.2010, 21:02
akıl var nizam var
hadi canım?
bir defa gelişmeler umut'un iradesi dısında gerçekleştiyse Hoca niye onu kadro dışı bıraksın

Siz Umut a yuklenir iken komik olmuyorsunuz ama baskalari yonetime yuklenir iken komik oluyor.

Ben bu konu da kimseye yuklenmedim cunku bilip bilmeden konusmak istemiyorum.

Sadece bu olay taraftari nasil boluyor onu cok iyi goruyorum.
Bu takim aslan lar gibi oynuyor ve taraftarina cok ama cok ihtiyaci var.

Senol Gunes ne dedi: futbolcusu gol bile kacirsa onu alkislayarak desteklesin.

Birak gol kacirmayi topa iyi vuramayinca bile tonla kufur yiyor futbolcu.

OrkHun
27.08.2010, 21:02
neyse son dakikada saçmalamaktan kurtulduk. inşallah harmoni bozulmaz da bu sene şampiyon olabiliriz.

Mehmet Yusuf
27.08.2010, 21:04
farkettiyseniz Trabzonspor hep iyi gittiği zmanlarda böyle şeyler çıkartılıyor, takımın iç huzuru bozulmak isteniyor.
bu senede şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisiyiz. oynadığımız futbol bütün takımlardan daha iyi nerdeyse.
yine oyunlar oynanmaya başladı sanki...
inşallah bu durum bizi fazla etkilemez yolumuza emin adımlarla devam ederiz...
Umut'unda suçu olduğunu düşünmüyorum ayrıca...

bASTURk
27.08.2010, 21:06
Bütün bir sezon,kesin gözüyle baktığım şampiyonluk direkten döndü.Hadi Umut dönen topu tamamlarsın artık:)

altinkaya08
27.08.2010, 21:07
bir şansızlık oldu diyelim öyle kalsın.fazlada kurcalamamak lazım yoksa takımın havası bozulacak.kırk yılda bir böyle hava yakalamışız.yazık olmasın.

exelans_25
27.08.2010, 21:09
istanbul medyası baktı trabzon bu sene rakipsiz başladı oyunlara inadına destek

sametaydin
27.08.2010, 21:14
Walla umut kendini nasıl affettireksin bilmiyorum.

Nazlı Ayaz
27.08.2010, 21:15
Takımda kalmasına çok sevindim,kendisine olan güvenim sonsuz...:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış ::alkış:

Recep Alkan
27.08.2010, 21:17
Recep abi sen de bu yönde bir duyum mu aldın ?

duyum değil kardeşim, haber aldık, yazdık, menejerler yönetimin çağırması üzerine tesislere geldi yazdık, Umutta gitmeye sıcak bakıyor yazdık, Şenol hoca ynetime kaynadı yazdık, bu adamlar Colman'a 5 milyon versinler satarlar yazdık...

Hep yazıyoruz, müfteri oluyoruz, ama gene dediklerimiz çıkıyor.

ben anlamadım bu işten birşey !!!

Recep abi ben evde değildim okuyamadım ne yazdığını. Bu başlığa mı yazdın acaba? Tarayayım eski sayfaları.

Yukarıda yazdıklarım yeter umarım...

TESİSLERE İZİNLİ GELMİŞLER
UMUT olayında ilginç iddialar ortaya atılıyor. Trabzonspor yönetiminin, Toulouse'un teklifini Şenol Güneş'e sormadan kabul ettiği, hatta önerilen 3 milyon euro'yu aldığı belirtildi. Menajerlerin ödeme sonrası yönetimden izinli olarak tesislere geldiği ve olayların başladığı vurgulanıyor.

SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ
GÜNEŞ'in bunu öğrendikten sonra yöneticilere, "Bana zamanında golcü almadınız. 'Kamp döneminde getireceğiz' dediniz ama sözünüzü tutamadınız. Kısa süre önce Jaja geldi ama kapalı kutu. Umut'un satılmasını kesinlikle istemiyorum" dediği, yöneticilerin de transferde geri adım attığı belirtildi.

http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2010/08/26/sok_yonetim_satmis

Parayı alma konularına bişi diyemem, o kadarını bilmem, ama menejerleri kendileri çağırmıştır buna kalıbı basarım arkadaş...

Ufuk Bayraktar61
27.08.2010, 21:18
burda kimin ne söyleyeceği üç aşaaa beş yukarı belli. umutu sevenler yanında olacak sevmeyenler karşısında. hani herkesin bir açığı beklenir ya umut karşıtlarına bu imkan doğdu, bende peşinden vurmaya devam edeyim diyor.

umut buluta 10 milon yuro bile verseler bu umuta 10 milyon yuro kim verecek satın gitsin derler. kabul edin bu adam avrupalıların gözünde 4 milyon yuro etmiştir. kaç Türk futbolcu dışarıya 4 milyon yuroya gitmiştir. oturup bunu sorgulamayanlar hala umutun kötü olduğunu iddaa etmesinler lütfen. şapkanızı önünüze koyun düşünün.

bu neye benzer : liverpulun buraya sözde yedek kadrosuyla geldiğini söyleyip duranlar gibi. la ne yedek kadrosu adam yedek kadrosuyla gelmek istese joe colu getirmezler. gerard ile tores dışında ismi olan kaç oyuncu gelmedi Trabzon'a. ki torresin geçen seneden beri performansını biliyoruz. bi tek gerard kalmış olur o da gerard zaten. bizde kim yoktu. engin yoktu, alan yedek girdi umut kadro dışı. bunları onalrın topçusuyla karşılaştıracak değilim. ama takımı takım yapan 3 oyuncu bunlar. hepsi yapbozun parçaları gibi.

umutun kafası karışıktır. doğrudur. ağzından duymadığımız ama hayrettin ve yönetimin ağzından duyduğumuz cümleler mevcuttur. ne kadar doğrudur ?

uzun lig maratonunda umutun bulutun kazandıracağı 3 maç bile bize şampiyonluğu getirecektir. tıpkı teonun kazandıracağı 2 girayın kazandıracağı 1 alanın kazandıracağı 3 yattaranın kazandıracağı 2 maç gibi. çünkü futbol takım oyunudur. herkes her zaman güzel oynayacak die bi durum yok. messi neden arjantinde oynayamadı işin sırrı takım oynunda çünkü.

umutun şu zamanda olası gitme halinde yerine gelecek oyuncu bu takıma umutun veridğinin 5 de 1'ini veremez. bu dünyanın hiç bir yerinde yoktur. hele ki 3 5 milyonluk topçular ayarında imkansızdır.

ey umutun gitmesini 4 gözüyle 2 kulağıyla bekleyen arkadaşlar; bekleyin sezon bittiği gibi gitsin umut..lütfen o zamana kadar umut'a katlanın !!!..bırakında iyi başlayan bu sezonu iyi bir şekilde bitirelim.

Anıl Caner
27.08.2010, 21:20
akıl var nizam var
hadi canım?

yazanların hangisi yanlış çıktı peki?

avatarınıza başkanın fotoğrafını koyduğunuz için onu savunmak zorunda hissetmeyin kendinizi, benim avatarımda da umut bulut var hakettiği zaman hakkettiği ölçüde eleştirebiliyorum kendisin,.

hamucera
27.08.2010, 21:22
peki şimdi ne olacak,

yani umursuzca saldırılar devam mı edecek,

ben her zamanki gibi inandım hata yapmayacağına sana güveniyorum Umut

Recep Alkan
27.08.2010, 21:24
Anıl sıkma canını kardeşim, rahat ol, eleştirilere, çok bilmişlere, kulak asma, ben Fatih'in haberi olmadan transfer edildiğini bile gördüm duydum, Umut habersiz gönderilmeye çalışmış çok mu ?

Atalarımız çok güzel söylemiş, dini imanı para.
Ama kimin ?

cimlagava
27.08.2010, 21:25
Biz senin arkandayız umut rahat ol. Bu olayda tek suçlu sen bile olsan bu taraftarın tek kelime söylemeye hakkı yoktur.

hamucera
27.08.2010, 21:27
Anıl sıkma canını kardeşim, rahat ol, eleştirilere, çok bilmişlere, kulak asma, ben Fatih'in haberi olmadan transfer edildiğini bile gördüm duydum, Umut habersiz gönderilmeye çalışmış çok mu ?

Atalarımız çok güzel söylemiş, dini imanı para.
Ama kimin ?

Recep farkettin mi bilmiyorum ama giydiğim formanın arkası yazılı değildi,

kıyamadım açıkçası yazdırmaya, çünkü çok güzel görünüyor,

yarın olmadı salı en geç, arkasına Umut Bulut yazdıracağım ve inşallah yakın zamanda seninle omuz omuza o forma ile Umut'u destekleyeceğiz

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/8/27/fft1mm1159175.jpg

bakışındaki hırsa kurban olurum senin

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2010, 21:28
Umut'un sonu Yattara gibi mi oldu şimdi?

Hasan61
27.08.2010, 21:32
Gökdeniz,Yattara satılırken nasıl suçlu duruma düşürüldülerse Umut içinde o yapılıyor.
Yönetim yine aradan sıyrılacak maalesef....

Mustafa
27.08.2010, 21:33
Onur'a oynamaya çalıştılar beceremediler.Selçuk için uğraştılar olmadı.Sıra Umut'ta.Kimin çizgisi iyi gidiyorsa ona oynuyorlar.Tamda taraftar Umut'a güvenmeye başlamışken sarsıyorlar.Yarında Colman haberi çıkar bir yerlerde.

KERİM
27.08.2010, 21:33
Sonuç olarak Umut kulüpte kaldı. Peki sakat olup olmaığını öğrenmek için testten geçirdiler mi?

Recep Alkan
27.08.2010, 21:34
Recep farkettin mi bilmiyorum ama giydiğim formanın arkası yazılı değildi,

kıyamadım açıkçası yazdırmaya, çünkü çok güzel görünüyor,

yarın olmadı salı en geç, arkasına Umut Bulut yazdıracağım ve inşallah yakın zamanda seninle omuz omuza o forma ile Umut'u destekleyeceğiz

Kardeşim, Fatihsporlu olarak bitelendirildiğim günlerde forumda bir imza kullanıyordum, şöyle yazıyordu,

Hiçbir formamın arkasında isim yazdırmadım, ama önünde her zaman Trabzonspor amblemi vardı...

Birilerinin birşeyler anlamasını çok istiyordum ama olmadı, anlatamadık, hala da yazdırmış değilim, sağolsun Aygün abi düğün hediyesi bir forma almış, onun arkası yazılı, onda da R.Alkan 61 yazıyor :)

Çok şükür adama değil, Trabzonspor'a göre yorum yapıyorum her zaman, fazla muhalefet göründüğümün farkındayım, bunu belki de ben istiyorum, ama iç yüzlerini gerçekten biliyorum, bu insanların menejerleri kulübe çağırdığını adım gibi biliyorum, nasıl kalkıp da Umut'a yüklenirim şimdi.

bu adam değil miydi sezon sonu BMN Radyo da ben Trabzonspor'a gönülden imza attım diyn, çok çabuk unutuyoruz, ama onların hepsi bizi kndırmak içindi değil mi ? Pardon...

ahmet aydın
27.08.2010, 21:39
satilmasi iyi olurdu bi bakima cunku 3.5 milyon euro ya bidaha kolay kolay satamayiz.ama her istede bir hayir vardir lig uzun maraton ve umutada ihtiyac olacaktir.

gitse makukula gelse iiyi olurdu ama bizim yonetim forvet transfer etmesi icin 1-2 aylik sureye ihtiyac var.

bu sene sampiyon olacagiz umut benim cok destekledigim bir adam degildir ama bu sene her topcunun arkasindayim her topcu hata yapar diyip destegimi esirgemeyecegim

hamucera
27.08.2010, 21:39
o programı dinlemiştim ve benimde bir sorumu sormuştun Umut'a,

zaten bu olayın tüm yükünü Umut'a bindirmek onun varlığını istemeyenlerin baş görevi, hatta akşamki maçta kadroda olmaması bile bununla alakalı olabilir,

bu arada ben kendi formamdan bahsetmiştim, Umut yazdırmak için :)

Colmandantee
27.08.2010, 21:42
akıl var nizam var
hadi canım?

Bu yönetimin daha önce yaptıklarını görmesem(gökdeniz-yattara-fatih),bu kadar saçma bi hareket yapacaklarını düşünmem bile.Ayrıca Şenol hoca bu takımdan gitmek istediğini söyleyen,kendisinden izinsiz transfer görüşmesi yapan oyuncuyu siler ve bu takımdan gönderir.Şenol hoca sahip çıktığına göre Umut'a,bu işte başka şeyler dönüyor.Ben bu yönden bakmanızı da tavsiye ederim.

Recep Alkan
27.08.2010, 21:45
Neyse Zafer, (hiç tarzım olmayan bir şekilde bir laf ederek çıkıyorum şimdilik)

Bu olayın iç yüzü de az çok (anlayana) ortaya çıktı. Burda basbas bağıran çok bilmişlere on numara kapak oldu. Çok şükür mevcut yönetim bizi bir kere daha yalancı çıkarmadı. Onları bu yüzden çok seviyorum.

Saygılar bizden olsun, Umut kaçırmaya devam ederse yine en büyük eleştirmeni ben olacağım...

Mira_61
27.08.2010, 21:56
Kazan yeniden kaynamaya başlamış.Bu curcunada en az suçlunun Umut olduğuna inanıyorum.Şenol Hoca'nın ise arada telef olmasından korkuyorum.Aman huzurlu günümüz geçmesin.Kaşıntı yapıyor sanki.

ibrahim_yattara
27.08.2010, 22:02
Bugün staddan çıkarken orta yaşlı bir adam biz ona 3 yıl sabrettik o bir maç daha sabredemedi dedi haklıydı bence.

süper söylemiş,

satın gitsin yahu, umut yok diye bişey kaybedeceksek, bu kadar pamuk ipliğine bağlıysak ben hazırım hemen kaybedelim kaybedeceğimizi..

Selçuk Aydın61
27.08.2010, 22:19
bu adam l'pool maçında neden yoktu ... yok arkadaş çok savunanlardan biriydım ama takımın ustune gölgeolmasın işine baksın... bu işin tekbaşına suclusu umutmu asla yönetim para için hedefimizi sattı bu vaka olmasaydı l'pool maçını alacagımıza inanıyorum strateji hoca tahmınım odurki oyuna sonradan girecek umutla yapmıştır ... hocaya danışılmadan pazarlık yapılmış .. yönetimin verdigini duyan umut olurdemiş... hocaya soran yok hocamızı satmayız...

ilhan
27.08.2010, 22:25
Avatarımda aynı dertten, aynı suçlamalara maruz kalmış, aynı şekilde itilmiş ve yine aynı şekilde ortak şekilde nefret mesajları atılmış adamları taşıyarak tarafımı belli edeyim.

xunutulmazx
27.08.2010, 22:37
gitti gidiyor derken gidemedi yani elde kaldı..çok koşması sebebiyle ikilem yaratan bir oyuncu.ama benim şahsi görüşüm umut'un çok koşmasındansa çok gol atmasını yeğlerim..

Gulsum Yavuz
27.08.2010, 22:42
kesinliklee gitmemesii gerek bir futbolcu bence, herkes hatalar yapabilirler bencede bu isde yonetimn parmagi varrrrr kii boyle bir hatayii senol hoca asla affetmezz!!!

sanaa coook kizmamam ragmen sensizz trabzonsporr dusunemiyorum :))

tslover
Umut gibi bir oyuncunun ne olursa olsun TS'de kalmasına kendi adıma sevindim.Ama Umut açısından üzülmüyor da değilim.benim için Umut'suz bir TS umutsuz vakadır.Artık taraftarın kendine çeki düzen verme zamanı gelmiştir.Kendinizi Umut'un yerine bir koyun derim empati yoksunu taraftara.Şimdi birileri çıkmış Umut bizi satmasa Liverpool'u elerdik felan.Kardeşim hani bu adam bank Asya topçusuydu.Birazcık karakterli olun ya da geçtim karakteri azcıcık insan olun artık.

tuncay1984
kaldimi simdi bu almiyolar mi
kamera sakasimi bu simdi?

.....
27.08.2010, 22:48
Umut un kalmasına o kadar çok sevindim ki anlatamam.

Haberi okurken bacaklarım titredi ama sonunda kulüpte kaldı yazısını görünce içim rahatladı.

Seviyoruz seni Umut. Allah bol gollü zaferler nasip etsin sana :)

yakarcı
27.08.2010, 22:50
umut bulut bu zamana kadar eleştirdik dogrudur fakat şimdi bişe sölicem belkide umut bulutu savunma da değil belki ama şunu diyim belki bu zamana kadar eleştirdik umutu ama şunu anlatım şu yazılan çizilenlerden sonra umut aslında yanlış bişe yapmadı arkadaşlar emir kulu oldugundan ne yönetime bişe diyebildi ne de şenol hocaya şaşkın halde bişe söleyemez şekilde taraftar eleştirisine daha da üzerine çekti ama şunu diyorum umut için eger umut trabzon taraftarı gerçekten trabzonsporu seviyorsa umutu bu kadar haddinden fazla eleştirmeyelim bence umuta en fazla eleştiri yapan taraftar benim ama umut artık trabzonun oyunucusu en azından bu insan çok fazla haksızlık ediyoz peki biz eleştiriyoz umutu söledikleriminizin ne kadarı doğru bizde yanlış yapabiliriz ama en azından arkadaşlar yanlış en küçük seviyeye indirmek lazım bazen umut yanlış yapabilir bazen taraftar fakat bunu çok aşırı şekilde eleştirmeyelim umut bulut bile haklı tarafları vardır bence sölediklerime şaşabilirsiniz fakat umutu yıpratmamak lazım

hamucera
27.08.2010, 22:52
umut bulut bu zamana kadar eleştirdik dogrudur fakat şimdi bişe sölicem belkide umut bulutu savunma da değil belki ama şunu diyim belki bu zamana kadar eleştirdik umutu ama şunu anlatım şu yazılan çizilenlerden sonra umut aslında yanlış bişe yapmadı arkadaşlar emir kulu oldugundan ne yönetime bişe diyebildi ne de şenol hocaya şaşkın halde bişe söleyemez şekilde taraftar eleştirisine daha da üzerine çekti ama şunu diyorum umut için eger umut trabzon taraftarı gerçekten trabzonsporu seviyorsa umutu bu kadar haddinden fazla eleştirmeyelim bence umuta en fazla eleştiri yapan taraftar benim ama umut artık trabzonun oyunucusu en azından bu insan çok fazla haksızlık ediyoz peki biz eleştiriyoz umutu söledikleriminizin ne kadarı doğru bizde yanlış yapabiliriz ama en azından arkadaşlar yanlış en küçük seviyeye indirmek lazım bazen umut yanlış yapabilir bazen taraftar fakat bunu çok aşırı şekilde eleştirmeyelim umut bulut bile haklı tarafları vardır bence sölediklerime şaşabilirsiniz fakat umutu yıpratmamak lazım

teşekkürler

yakarcı
27.08.2010, 22:53
yemez ben mesela küfür etmem :) umut bulut bunu hak etmiyo küfür edilecek bi oyuncu değil iyi niyetli

tslover
27.08.2010, 22:53
Özeleştiri yapmana sevindim.Artık herkes görsün şu gerçekleri lütfen.Bir insana bu kadar zulüm reva mı??

Alican ALİOĞLU
27.08.2010, 22:58
Artık Umut'un gitmesi takımın , kalması da taraftarın düzenini bozar.Hazırlık maçın

da gol kaçırdı diye ıslıklanan bi oyuncuyu bakalım bu olaylar sonrası neler

bekliyor olacak.

Hüdai Pervaneli
27.08.2010, 23:00
Umut satilmadi mi?

yakarcı
27.08.2010, 23:03
Artık Umut'un gitmesi takımın , kalması da taraftarın düzenini bozar.Hazırlık maçın

da gol kaçırdı diye ıslıklanan bi oyuncuyu bakalım bu olaylar sonrası neler

bekliyor olacak.
hiç bir şey olmaz umut bulutu eger ben bile savunuyorsam bu konuda bişe olacagını sanmıyorum

TameRHan
27.08.2010, 23:04
fazla söze gerek yok.umut bulut isimli oyuncunun gitmemesi biz Trabzonsporlular için kötü; umutspor taraftarları için iyi haber.
gün onların günü,sevinsinler....

magicyattara
27.08.2010, 23:04

Kaptanlar satılmaz..

Şampiyonluğa inancım şimdi çok daha fazla..

yakarcı
27.08.2010, 23:05
fazla söze gerek yok.umut bulut isimli oyuncunun gitmemesi biz Trabzonsporlular için kötü; umutspor taraftarları için iyi haber.
gün onların günü,sevinsinler....
yok sevinmeye gerek yok tüm trabzonsporlular sevinsin çünkü umut bulut haksız değil bu konuda yargısız infaz yapmayın lütfen

seçuk
27.08.2010, 23:08
Umut Bulutun kalmasına çoook sevindim. Bu olayın etkisinde kalmayacagına ve daha da hırsla oynayacağına inanıyorum. Hata yapmış olabilir ama bunu affettirecektir.

Misina
27.08.2010, 23:09
Olması gereken oldu.Transferin bitimne sayılı günler kala Şampiyonluk hedefi koyan bir takımın ikinci kaptanı ve en önemli oyuncularından birinin satılmasının izahı olamaz.Umut bedava gitme şansı elindenken giderken kulübe para kazandırmalıyım deyip sözleşmesini uzatmış bir oyuncudur.Sezon sonu istediği yere gitsin ancak şuan hedefi olan takımı bırakıp gitmek yakışmazdı.

Umarım sezon sonu Türkiye Ligi Şampiyonunun Golcüsü etiketiyle daha üst düzel bir Avrupa kulübüne transfer olur.

ilhan
27.08.2010, 23:11

Kaptanlar satılmaz..

Şampiyonluğa inancım şimdi çok daha fazla..

İşte bu aşamada Şenol Güneş büyük bir alkışı hak ediyor. İşte hocalık budur. Eğer bir hedefin varsa hedefe yürüdüğün ekibine sahip çıkacaksın. Karşına çıkan ilk teklife balıklama atlamayacaksın.

Umut Bulut takımda kalmışsa tek sebebi Şenol hocadır.
:alkış:

Tangerine Dream
27.08.2010, 23:11
Kaptanına sahip çıkan taraftarın Umutsporlu diye etiketlenmesi hiç yakışık almayan bir davranış.

erolizmts
27.08.2010, 23:17
Eğer ciddi anlamda gitmek istediyse ve bunu Şenol Güneş'e söylemesine rağmen gönderilmediyse, Umut'un kolay kolay eskisinden daha iyi performans göstereceğini sanmıyorum. Ve tepki göreceği ilk maçtan sonra kafasından Trabzonspor'u tamamen sileceğini düşünüyorum. Bu güne kadar, o kadar hakaret ve küfüre rağmen taraftarla laf kavgasına girmeyen, taraftarla didişmeyen Umut, bundan sonraki maçlarda geçmişteki davranışlarına nazaran daha agresif ve anormal tavırlar sergilerse şaşırmamak lazım. Şahsen gitmesine izin verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Önce gönderir gibi yapıp gerek Toulouse gerekse Umut'a göz kırpanların, son dakika hamlesiyle "göndermiyoruz" demesi resmen komedidir. Bir futbolcunun hayallerini yıkmaktır. Yurtdışında oynamak istediğini ve bu konuda yönetimin kendisine kolaylık sağlayacağını defalarca söyleyen futbolcuyu kandırmaktır. Ve bu futbolcu bence Trabzon'lu olmamasına rağmen, Trabzonspor'u gerçekten sahiplenmiş Ünal Karaman'dan sonra ikinci futbolcudur.

Umarım sezon sonunda satılık listesine konacak futbolculardan biri olmaz. Bu futbolcu sezon sonunda Gaziantep, Kayseri ayarında takımlara giderse de şahsen çok üzüleceğim. Ve kim ne derse desin Fransa'da oynaması, Umut'un kariyeri açısından da çok önemli olacaktı. Bu yüzden ayrılmak istemesi gayet normal davranıştı.

Alican ALİOĞLU
27.08.2010, 23:20
Kaptanına sahip çıkan taraftarın Umutsporlu diye etiketlenmesi hiç yakışık almayan bir davranış.

Ayrıca Umut'un takımda kalmasını da en çok isteyenlerden biriside Şenol Güneş'tir.

magicyattara
27.08.2010, 23:23
İşte bu aşamada Şenol Güneş büyük bir alkışı hak ediyor. İşte hocalık budur. Eğer bir hedefin varsa hedefe yürüdüğün ekibine sahip çıkacaksın. Karşına çıkan ilk teklife balıklama atlamayacaksın.

Umut Bulut takımda kalmışsa tek sebebi Şenol hocadır.
:alkış:

İlhan,Şenol hoca bunu herkes için yapmazdı..

Niye güzel bir etiket..Tekkesporlu gibi..:)

Burda ki bazı arkadaşlarımızın söyledikleri bazı sözleri gençliklerine veriyorum..söylesinler önemli değil..gençlikte olur böyle şeyler Aydın..:)

Hüdai Pervaneli
27.08.2010, 23:24
Umut satilmadi sürece takimin futbolcusudur vede Senol hoca Bu nu en iyi sekilde Umuttan Yararlanacakdir Sol kanatta

OLCAY ÇAKIR
27.08.2010, 23:24
Bu habere sevindim.

seçuk
27.08.2010, 23:26
Trabzonsporm madem ki hedefleri olan bir takım madem ki buyuk takım bu saatten sonra hiçbir futbolcusunu satmamalıdır. Kaldı ki Umut bu takımın en önemli parçalarından. Her ne kadar taraftardan çok yogun tepki alsada Umutun bu takıma katkısı yadsınamaz. Umutu satsak kimi alacağız ki zaten. Hadi aldık diyelim klasik rahatsızlıklar yok iklim yok yemekler... bekle ki alışacak. Hazır elde Umut varken bu riski almaya gerek yoktu ve sonuç olarak da satılmayarak doğru olan yapıldı.. Böylelikle her zaman guvendiğim yonetim ve hocamız geç de olsa doğru kararı aldı tabi Şenol Hocanın bunda etkisinin çok daha fazla oldugunu dusunuyorum..

iso_4939
27.08.2010, 23:36
umut gercekten gıtmek ıstedıgını soyledıyse ve buna ragmen yollanmıyorsa hem bıze hemde kendıne yazık etmıs olacak ıns.boyle olmamıstır.

Ali Can
27.08.2010, 23:37
bir şansızlık oldu diyelim öyle kalsın.fazlada kurcalamamak lazım yoksa takımın havası bozulacak.kırk yılda bir böyle hava yakalamışız.yazık olmasın.

istanbul medyası baktı trabzon bu sene rakipsiz başladı oyunlara inadına destek

Olması gereken oldu.Transferin bitimne sayılı günler kala Şampiyonluk hedefi koyan bir takımın ikinci kaptanı ve en önemli oyuncularından birinin satılmasının izahı olamaz.Umut bedava gitme şansı elindenken giderken kulübe para kazandırmalıyım deyip sözleşmesini uzatmış bir oyuncudur.Sezon sonu istediği yere gitsin ancak şuan hedefi olan takımı bırakıp gitmek yakışmazdı.

Umarım sezon sonu Türkiye Ligi Şampiyonunun Golcüsü etiketiyle daha üst düzel bir Avrupa kulübüne transfer olur.

yukarıda yazılanlara her kelimesine katılıyorum..

umut gitsin, umutu görmek istemiyorum,umutun bu takıma faydası olmaz gibi yorumların takıma yarar değil zarar vereceğini düşünemiyormusunuz..
verilmiş bir kara var ve bunun arkasında durulması,destek verilmesi lazım..

Mustafa ÖZDEMİR
27.08.2010, 23:44
çok sevindim...

KUTADGU
27.08.2010, 23:49
Umut Bulut'un bu aşamadan sonra birilerine göre bolca küfür yiyecek olması hiç de önemli değil. Zira tesislere kadar gelen taraftar kılığındaki kimselerin yüzüne karşı küfürlerine ses etmeden bir sonraki maçta yine tüm yüreğiyle oynayan Umut'u tanıyorum ben.

Meseleyi çok kurcalamadan. Büyük bir krizin eşiğinden döndüğümüzü ama bu aşamadan sonra da en çok sağduyuya ihtiyacımız olduğunu söyleyeyim...

Ohhh bee..

Gitmedi.

Oruç
27.08.2010, 23:54

Gözlerim yaşardı.

Cengiz
27.08.2010, 23:56
şenol güneş umut'a sahip çıkarak son noktayı koydu, yapması gerektiği gibi

büyüksün be hocam...

Tangerine Dream
27.08.2010, 23:58
Gözlerim yaşardı.

Hayatında gördüğün en uzun cümle olduğu için mi?:)

Oruç
28.08.2010, 00:00
Hayatında gördüğün en uzun cümle olduğu için mi?:)

Abi siz bunu yazdıktan sonra farkettim hayatımda okuduğum en uzun cümle olduğunu.:)

"yakarcı" adlı üyeden beklenmeyen bir mesaj olduğu için yaşarmıştı aslında.:)

Tangerine Dream
28.08.2010, 00:02
Abi siz bunu yazdıktan sonra farkettim hayatımda okuduğum en uzun cümle olduğunu.:)

"yakarcı" adlı üyeden beklenmeyen bir mesaj olduğu için yaşarmıştı aslında.:)

Umut'un bu takım için ne kadar faydalı bir futbolcu olduğunun onu sürekli eleştiren arkadaşlar tarafından da anlaşılmaya başlanması sevindirici bir gelişme.;)

Hüseyin Hatırlı
28.08.2010, 00:05
Eğer isteyip de gidemediyse bunun etkisini uzun süre yaşayacağı için üzüldüm. Şenol hoca bırakmak istemedi ise bunun önemli nedenlerinden biri yerini dolduramayacağını bilmesi diye düşünüyorum..
HAyırlısı olsun..

Celil Köse
28.08.2010, 00:06
Seviyoruz seni kaptan..:)

Hasan61
28.08.2010, 00:11
Artık olan oldu.Yarayı deşmenin kimseye yararı yok.Antalya maçına odaklanmak lazım.

muhammed bilgin
28.08.2010, 00:14
bu habere çok sevindim. teşekkürler hocam sana da teşekkürler kaptan...

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 00:16
gitmemesi iyi oldu .daha şampiyonluk kupasını kaldıracak...

DURAS
28.08.2010, 00:16
bu umut bulut olayını deşmemek lazım eğer kaldıysa! bi kerede taraftarlık yapıp eleştirmeyelim. herşeye rağmern şenol hoca ondan faydalanmak istiyorsa, şenol hocanın bu çabasını boşa çıkarmamak için umutu destekliyelim.

irfanb
28.08.2010, 00:17
Sattigimiz her kaptanin gittigi takim Sampiyon oldu.
Satamadik kaptanimizi yada geri aldik diyelim.
O halde bu sene sampiyon biziz.
Kaptanimizin katkilariyla...
:)

Cafer Bulur
28.08.2010, 00:19
Umut takimda kaldi ama ömür boyu kalmali diye bir sey yok.

Umut bu sezonda herseyini ortaya koymali ve toulouse dan daha iyi bir takima gitmeyi gerektirecek sekilde oynamali.

atf61
28.08.2010, 00:19
şenol hoca tebrikler...umutta artık hocası için onu çok seven taraftarı için konsantra olması lazım...takma kafana aslanım koçum...seni seven küfreden zavallıların 100 katı... buna emin ol...bizi bırakmadın için sana minneterız...

SEDAT
28.08.2010, 00:26
- Umut efendi Hala Kızgınım sana ve Artık Hiç Güvenim Yok sana , Livepool Maçında Oynasaydın Sonucun Farklı Olucağını Düşünüyorum Hala ..

Emre7
28.08.2010, 00:29
umutun kalmasına sevindim.
keşke transfer teklifi liverpool maçından sonra gelseydi, kimsenin kafası karışmasaydı...

.....
28.08.2010, 00:29
- Umut efendi Hala Kızgınım sana ve Artık Hiç Güvenim Yok sana , Livepool Maçında Oynasaydın Sonucun Farklı Olucağını Düşünüyorum Hala ..

Sedat abi olayın ne olup bittiğini tam olarak bilmeden Umut a yüklenmek yanlış olur.

Biraz bekleyelim ne olduğu piyasaya çıkar o zaman daha sağlıklı yorum yaparız :)

SEDAT
28.08.2010, 00:31
Sedat abi olayın ne olup bittiğini tam olarak bilmeden Umut a yüklenmek yanlış olur.

Biraz bekleyelim ne olduğu piyasaya çıkar o zaman daha sağlıklı yorum yaparız :)

- Bi Takımın Kaptanı Çok Önemli Bi Maç Öncesi Şenol Güneş Tarafından Kadro Dışı Bırakılıyorsa , Kaptanında Sorumsuzluğu Vardır..

- Eğer Umut'un Suçu Olmadığına İnanırsam Gelir Yine Burda Özürdilerim Kendisinden..

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 00:32
antalya maçında kadroda olur heralde...

.....
28.08.2010, 00:33
- Bi Takımın Kaptanı Çok Önemli Bi Maç Öncesi Şenol Güneş Tarafından Kadro Dışı Bırakılıyorsa , Kaptanında Sorumsuzluğu Vardır..

- Eğer Umut'un Suçu Olmadığına İnanırsam Gelir Yine Burda Özürdilerim Kendisinden..

Mesele özür değil.

Mesele yanlış anlaşılmak. İnşallah şu hayatta kimse yanlış anlaşılmaz.

Çünkü çok kötü bir duygu.

olcay_61
28.08.2010, 00:34
yerel kanalların haberine göre menejerleri mahmut aksu çağırmış ve pazarlıktan sonra umuta haber verilmiş. umut da şenol hocaya burda mutluydum ama yönetim gitmemi istiyosa giderim demiş şenol hoca kafası karışık olduğu için umutu kadroya almamış....
öyle diyorlar

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 00:35
yerel kanalların haberine göre menejerleri mahmut aksu çağırmış ve pazarlıktan sonra umuta haber verilmiş. umut da şenol hocaya burda mutluydum ama yönetim gitmemi istiyosa giderim demiş şenol hoca kafası karışık olduğu için umutu kadroya almamış....
öyle diyorlar
tartışmalar yok yani...

Cengiz
28.08.2010, 00:36
UMUT'UN ABİSİ KONUŞTU

dur bakalım neler çıkacak daha ...

Cafer Bulur
28.08.2010, 00:36
öyle diyorlar
Aynen öyle olmustur,tam tahmin ettigim gibi.:)

olcay_61
28.08.2010, 00:37
tartışmalar yok yani...
izlediğim kanalda öyle bi olay geçmedi

SEDAT
28.08.2010, 00:40
- Peki Madem Umut Burda Mutluymuş Neden Kadro Dışı Kalmış ..

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 00:40
herşey normale dönecekse problem yok...

Cafer Bulur
28.08.2010, 00:41
Kafasi karisik olmus olamaz mi ya da belki de hafif sakatligi vardi.;)

olcay_61
28.08.2010, 00:43
kadro dışı kaldı denmediki kadroya alınmadı galiba bu olaylardan ötürü. antalya maçında kadroda olacaktır şenol hoca satılmasına karşıymış(yine haberlerden izlediğime göre)

SEDAT
28.08.2010, 00:45
- Neyse Suçlu Bulundu , Yönetimmiş..pardon Umut Seninde Hakkını Yedik , Kesin Mutlusundur Burda..Hadi Hayırlı Geceler..

poetricus
28.08.2010, 00:46
Bakalım bunun da altından neler çıkacak.
Camiamızda neden her mesele kriz haline geliyor Allah aşkına?
Neden giden futbolcuların "yıldızlığı", "adamlığı" tartışılıyor. Neden sağlık kurulumuzun "oynayabilir" dediği adam sahalara altı ay sonra dönüyor ve buna rağmen hain ilan ediliyor?

Bu arada Şenol Hoca'yı kutluyorum. Muhtemelen o olmasa şu an Başkan ya da pek sayın yöneticilerimizin biri TV karşısında Umut'u hain ilan diyor ve taraftara hedef gösteriyor oluyordu.

Teşekkürler Şenol Hoca.

olcay_61
Kafasi karisik olmus olamaz mi ya da belki de hafif sakatligi vardi.;)
zaten söylenen de o şekilde. kendisinden habersiz pazarlıklar yapıldığı için morali bozulmuş şenol hocaya da burumu aktarmış

.....
Umut un çektiğini başka bir Allahın kulu çekse direk kulübü terk ederdi.

Nasıl bir yürek var ki sende Umut bizi bırakmadın.

Seviyoruz seni Umut.

Armağan Dere
28.08.2010, 00:48
Bu olaylardan sonra Umut'tan halen daha takıma fayda bekleyen var mı ?...Umut Bulut artık kredisini tüketmiştir...ilk yarı sonunda takımdan gönderilmelidir...Bu olayı yaşayan başka bir camia varmıdır dünyada...liverpool maçı öncesi takımın kaptanı(!) kadro dışı kalıyor...Allah biliyorya 2 maçta düşüncelerim değişmeye başlamıştı

stormtiger61
28.08.2010, 00:49
Nedir bu cocukla alip veremedigimiz arkadas ben anlamadim ki ya. Bugune kadar oynadigi her macta elinden gelen herseyi yapmis bir insan. Tamam son vuruslari cok super degil fakat yaninda iyi bir forvet olunca cok ama cok ise yariyor bu adam. Teo yu onunla karsilastirmiyorum bile. Tamam Teo iyi golcu fakat cok duragan. Hic basmiyor, pres yapmiyor, iste dun bu yuzden Liverpool bu kadar rahat geldi uzerimize. Defanstan cikan o toplara bizim iki ofans elamaninin bastigini dusunun. Hersey farkli olurdu.

Zamaninda gs nin avrupada bu kadar basarili olmasinin en buyuk sebebi hakan sukur du. Umut bulut ile hakan sukur cok benzer iki adam. Ikisi de hucum pres i en iyi yapan iki topcu. Umut bu takimda kal ma li.

Enes
28.08.2010, 00:50
Çok enteresan camiayız,her şey yolunda giderken kendi kendimize çelme takıyoruz..
Ne gerek vardı ,bu yaşanan olaylar kime fayda getirdi.
Bize düşman lazım değil kendimiz görüyoruz o işi .
Zamanla neler döndüğü çıkacaktır ortaya
İnşallah umut eskisinden daha iyi şekilde faydalı olur takıma, bize düşende kendisine destek olmak...

olcay_61
28.08.2010, 00:50
- Neyse Suçlu Bulundu , Yönetimmiş..pardon Umut Seninde Hakkını Yedik , Kesin Mutlusundur Burda..Hadi Hayırlı Geceler..
ben bi suçlu aramıyorum sadece haberlerden izlediklerimi aktardım. umutu suçlayıcı haberlere inanıyoruzda neden aktardığım haberler olunca tepki gösteriyoruz...
ayrıca birçoğumuz gibi bende yeri geldi umuta etmediğim lafı bırakmadım ama şu pozisyonda işimize yarayacak bir futbolcu tartışılmaz.

Gamze
28.08.2010, 01:02
Hep hevesle bakmıştım böyle "çok şey biliyorum da söyleyemem işte" , "kaynağım sağlam ama ele veremem" diyen dostları.

Ben de çok sağlam kaynaklardan, hoş olmayan şeyler duydum be Umut.

Belki kalacaksın bu takımda ama... en azından benim için, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Samet Yildirim
28.08.2010, 01:04
Umut Bulut sampioynluk yolunda cok gereken bir futbolcu yemisim 4 milion euroyu yeterki sampiyon oliyim.

Artik olayi kapattip umuta moral vererek lige dönmesini saglamamiz gerekir.

poetricus
28.08.2010, 01:04
Hep hevesle bakmıştım böyle "çok şey biliyorum da söyleyemem işte" , "kaynağım sağlam ama ele veremem" diyen dostları.
Belki kalacaksın bu takımda ama... en azından benim için, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Eyvah eyvah eyvah!
Ya benim duyduklarım, hatta bildiklerim ne olacak Gamze?!

Gamze
28.08.2010, 01:07
Eyvah eyvah eyvah!
Ya benim duyduklarım, hatta bildiklerim ne olacak Gamze?!

Belki umudumuz olur bildikleriniz hocam. :)
Nasip...

Hayırlısı olsun hakkında Umut'un.

27 mesaj göndermişim daha önce başlığa, ilk kez negatif bir şey yazıyorum.
O da bugüne kısmet olmuş..
Nasip nasip..

Anıl Caner
28.08.2010, 01:09
Gamze hangi kaynaktan ne duydun bilmiyorum ama bizim duyduğumuz kaynaklar pek Umut'a kızılacak bir şey olmadığını gösteriyor.

Olandan bitenden haberi yokken, teklifi öğrendiği gün(maçtan bir gün önce), "İzin verilirse gitmeyi kabul ederim, isterim" demesi problem, ayıp, suç vs. ise haklısın.

Değilse Umut'un hakikaten günahı yok. En azından bizim bildiğimiz, ifade ettiğimiz kadarıyla yok.

KUTADGU
28.08.2010, 01:10
Allahım sana şükürler olsun ki.

Şu konularda bu kulübün en saf en akılsız ve en az tanıdığı olan taraftarıyım.

Hiç bir şey duymadım, görmedim, anlatmadılar.

Tanıdıklar yok...

OZDEN61
28.08.2010, 01:13
forum yöneticisi yazmış bu sayfa umut bulut' a destek sayfası diye. umut suçu günahı ne, çalıştığı 4 hocanında hep onu tercih etmesimi, iyi bir santaraforla birlikte oynaması gerekirken morinho bozuntusu taraftar ondan hem defansa basmasını hem ara koşuları yapıp pas almasını hem gol atmasını hem bazı asalaklar gibi sakatım ayağına yatıp paraları cukka cebe atıp süper ligin vasat takımı karşısında 1-2 çalım atıp şovmen olmasını bekledi. şimdi suç umuttamı, onu tercih eden hoclardamı, iyi bir santrafor almayan yönetimde. umut bu sene oynadığı tüm maçlarda nasıl faydalı olacağını göstermiştir. ama ona tek başına ilerde mücadele edip, hiçbir maçta sakatlanmayıp, 90 dak pres yapıp gol atmaya çalışmasına rağmen hala eleştiriyorum diyenler var. bu gibi ilerizekalılara eleştiri yapmasını bilmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz dedikçe, umutçu olduk onların dilinde. şimdi o kadar hakarete ve küfre rağmen umut un gitmek istemesi anormalmi, üstelik para toplayalım gönderelim muhabbeti bile yaptınız. şimdi sizler umut un yediği lafların aynısı yeseniz ne yapardınız, kolaya kaçıp klavye erkekliğimi.

liverpool maçına bir grubun kombinesiyle girdim, başkan kombineleri grubun liderine veriyor, oda parayla bize. paralarda cukka grup liderine, böyle bir ortamda türkiyedeki spor kulüplerini en fazla grup sayısına sahip olmamız anlaşılıyo değilmi. sonrada stadda ses çıkmıyor. çıkmaz tabii. her grup ayrı ayrı benim borum ötecek yarışına girer se böyle olur. ilk defa böyle bir denemem oldu daha yapmam. maça gelelim, önümdeki arkamdaki yanımdaki maç boyu küfredior, bi hocaya , bi oyuncuya,... kısa bir süre sonra aynı oyuncuya aslanım benim... bumu taraftarlık, umuta ilk maçta küfredecek diyorlarya böyle taraftarlar küfrediyor işte. senelerdir taraftar kültürü oluşmamış. avrupada adamlar yensede yenilsede alkışlıyorlar...

daha öncede yazdım, bilinçli taraftarın umut la problemi yok, küfürbaz, kahvede yaptığı futbol muhabbetiyle, oynadığı bilgisayar oyunları kendini çakma morinho zanneden taraftar bozuntularının, skor-isim taraftarlarının umut la problemi var. bu tipteki taraftar da kulübüne hiçbir zaman faydalı olamaz.

umut kalmana çok sevindim, bu transfer savsatasından parmağın olacağına inanmıyorum zaten, daha önce para yemek isteyen yönetici bozuntularının işi bu...

SEDAT
28.08.2010, 01:18
- Özden Sen Bu Kadar Kendinden emin Olduğuna Göre Teknik Direktörlük Diploman var Herhalde..

Gamze
28.08.2010, 01:19
Ben bir şey söylemedim be Anıl, sadece benim için eskisi gibi olmayacak dedim. Umut'un da çok umrundaydı :) Bu zamana kadarki sonsuz desteğim ( bundan sonra da Trabzonspor'da olduğu müddetçe elbet devam edecektir ) bir hayra dokunmadı, olmasa ne olur. :)

Az soora özel mesajlarına bakıver.

ilhan
28.08.2010, 01:22
Ben Umut'tan tarafım. Daha önce Yattara'dan taraf olmuştum aynı durumun benzerinde. Şimdi de tarafım Umut. Elbette ki öncelik tarafım Trabzonspor. Ama şu olayda Umut.

Tekrar Şenol hocaya teşekkür ediyorum.

*

Bu arada ilginç taraftarız. Gerçekten çok garip insanlarız. Bir futbolcu gününde değilse ya da formda değilse ve istenen performansı verememişse "hain" ilan edilir. Ciddi bir teklif alırsa ve kafası menejerler tarafından bulandırılırsa "karaktersiz" olur.

Kimsenin beğenmediği bir adamı bir kişi çıkıp beğenince "beğenenin aklından şüphe ederim" falan denilir. Yahu buradaki hiç kimse hiç kimseye beyin yaşını ya da aklını kanıtlamak zorunda mıdır? Ya da sahadaki futbolcular?

Karaktermetre yazıyor Selman'ın imzasında. Şu forumdaki en anlamlı imzadır. Karaktermetre mi vardır? Ya da bir insanın aklını ölçmek hangi insanın haddinedir ki "beğenenin ya da beğenmeyenin aklına şaşarım" diyebilir?

* * *

Bu süreç takıma yansımaz. Umut Bulut takımda sevilen bir oyuncudur. Gol kaçırabilir, hatta saç baş yoldurabilir. Ama bana göre "Trabzonspor'un ruhudur" sahadayken. Karadeniz gibi hırçın, asi, yılmayan...

Yalan yok futbolunu "beğenmem" ama severim Umut'u. Gitse içime otururdu. Kaldı, rahatım. Yine kızarım Umut'a. Ama attığı golde havalara da uçarım.

yorumsuz6117
28.08.2010, 01:22
Özele falan gerek yok bunu tüm Trabzonspor taraftarının bilmeye hakkı var her neyse.

Armağan Dere
28.08.2010, 01:23

bunları anlatmalısınız ki bizde bazı şeylerden kurtulmalıyız...kucağımıza bir bomba pimi çekilmiş bırakıyorlar...çünkü bizim burda taraftarlığımızda tartışılıyor,adamlığımızda...

Mustafa Yüksek
28.08.2010, 01:27
Bu olayı net olarak nasıl öğrenebiliriz?...Menajerler geldi, Umut antremana çıkmadı,Umut izin istedi, aklı karıştı vb. 50 ton haber döküldü...Tam olarak ne olduğunu cidden merak ediyorum...Çünkü dünkü maç bizim için çok önemli bir maçtı ve sahada Umut olsa daha farklı olabilirdi...

Gamze
28.08.2010, 01:27
Hayır öyle bir hak yok. Bir şey söyleyip söylememk benim kendi tasarrufum. Hem doğruluğu da tartışılır nihayet?
Benim güvenilirliğimi, taraftarlığımı sorgulayabilirsiniz dilerseniz. Sorun değil.

Hali hazırda hiçbir şey söylemiş de değilim zaten. Böyle "ben, ben, ben" diyip de konuşmak garipmiş ayrıca yahu. kendini gereksiz önemli hissediyor insan. ama alakası yok emin olun.

Umut takımda kalıyor. O zaman iyi diyenlere hep beraber inanalım. Ufacık sitemlerimizi de izin verin edebilelim.

Ömer TOPAL
28.08.2010, 01:42
Ben Umut'tan tarafım. Daha önce Yattara'dan taraf olmuştum aynı durumun benzerinde. Şimdi de tarafım Umut. Elbette ki öncelik tarafım Trabzonspor. Ama şu olayda Umut.

Tekrar Şenol hocaya teşekkür ediyorum.

*

Bu arada ilginç taraftarız. Gerçekten çok garip insanlarız. Bir futbolcu gününde değilse ya da formda değilse ve istenen performansı verememişse "hain" ilan edilir. Ciddi bir teklif alırsa ve kafası menejerler tarafından bulandırılırsa "karaktersiz" olur.

Kimsenin beğenmediği bir adamı bir kişi çıkıp beğenince "beğenenin aklından şüphe ederim" falan denilir. Yahu buradaki hiç kimse hiç kimseye beyin yaşını ya da aklını kanıtlamak zorunda mıdır? Ya da sahadaki futbolcular?

Karaktermetre yazıyor Selman'ın imzasında. Şu forumdaki en anlamlı imzadır. Karaktermetre mi vardır? Ya da bir insanın aklını ölçmek hangi insanın haddinedir ki "beğenenin ya da beğenmeyenin aklına şaşarım" diyebilir?

* * *

Bu süreç takıma yansımaz. Umut Bulut takımda sevilen bir oyuncudur. Gol kaçırabilir, hatta saç baş yoldurabilir. Ama bana göre "Trabzonspor'un ruhudur" sahadayken. Karadeniz gibi hırçın, asi, yılmayan...

Yalan yok futbolunu "beğenmem" ama severim Umut'u. Gitse içime otururdu. Kaldı, rahatım. Yine kızarım Umut'a. Ama attığı golde havalara da uçarım.

"begenmem" kısmını ben "begenirim" yaptıktan sonra tamamen katılyorum...Söylenecek son sözdür :alkış: :alkış:

ilhan
28.08.2010, 01:45
O beğenmem kısmı aslında yeteneksel anlamda Ömer abi :) Yoksa Anıl Caner iyi bilir. Çalım atan adamları severim ben. İsterim ki topu ayağına alan her adam önündeki rakibi güzel çalımlarla geçsin. Futbolun görsel tarafını seven biriyim yani. Ama mücadele eden adamı da takdir etmesini bilirim.

Ömer TOPAL
28.08.2010, 01:48
O beğenmem kısmı aslında yeteneksel anlamda Ömer abi :) Yoksa Anıl Caner iyi bilir. Çalım atan adamları severim ben. İsterim ki topu ayağına alan her adam önündeki rakibi güzel çalımlarla geçsin. Futbolun görsel tarafını seven biriyim yani. Ama mücadele eden adamı da takdir etmesini bilirim.

yok kardesim senin fikrine saygım var..ben sadece yazıya komple katılamadım belirtmek istedim :) o dedigin tarz adamı bende severim..futbol görsel olarak oynandıgında hiç bitsin istemem tabiki.. ama ne bilim ben bu adamı begeniyorum işte :)

gerenimo
28.08.2010, 01:57
futbolcusunun karakterini adamlığını gururunu tartışan kendi adamlığını da tartışmaya açar. içinde futbol olan futbol gerçekleri barındıran eleşiriye kimse birşey demiyor. aksine bu tür eleştiri yapmak bir haktırda.

ancak eleştirme hakkımızı kullanıyoruz diyerek alay eden hakaret eden küfür edenlere de artık tahammül kalmamıştır. umut bunları bu sayfalarda ve türbünlerde çokca yaşadı. gerçi bu tür insanlar eski ya da yeni her futbolcumuza bu zulmü çokca yapmıştır. şenol güneş hamil hüseyin hatta şimdi el üstünde tutulan tekkeye bile.

Armağan Dere
28.08.2010, 02:04
Bu takım Umut Bulut'un Cv'sine ekleyebileceği en iyi takımlardan biridir...şimdi Umut mu Trabzonspor'a muhtaç,Trabzonspor mu Umut'a..Şenol Hocanın yerinde olsam sürekli yedek bırakırım ceza olsun...bakalım ne yapacak...Umut'un kadro dışı bırakılmasından anladığım,onun bizim ona muhtaç olduğumuzu sanıyor olmasındandır

Oruç
28.08.2010, 02:08
"Umut'u savunur" görünenlerin yıllardır anlatmaya çalıştığı da bu zaten. Futbolculuğu için her şeyi söyleyebilirsiniz. Zaten kimse size "neden beğenmiyorsunuz, neden eleştiriyorsunuz" demiyor.

Buradakilerin bir çoğu ya bunu anlamıyor ya da anlamak istemiyor. İş öyle bir boyuta geldi ki "karakter" hesaplaması yapmaya kalkanlar türedi. Bu cüreti nereden alıyorlar çok merak ediyorum. Değil Umut'un herhangi bir insanın karakterini hesap edecek potansiyel kimsede yok diye biliyorum. Henüz öyle bir alet de icat edilmedi. Belki (!) 3000'li yıllarda icat edilir...

Eminim bu söylediklerimizi daha önce anlamayanlar yine anlamayacaklardır.

Bu ülkede insanların çoğu "taraftarlığın" ne anlam içerdiğini bilmemekte. Uydurma bir söz çıktı ortaya; "taraftar her zaman haklıdır" diye, milyonlar bu sözün peşinden koşar oldu. Taraftar her zaman haklıymış, peh peh...

Ahmet Başkaya
28.08.2010, 02:08
Ulan şurda her gün gelip de kişisel egolarını umut üzerinden atanlar şimdi çıkıp ta umut böyle karaktersiz böyle adi demeye başlamış ya , utanmıyor mu yüzünüz ?

Sen bir gün gelip de Umut'u savundun mu da forumda şimdi Umut'tan senin için geleceğinden vazgeçmesini istiyorsun ...

Affola bi pok bilmeden Umut'un kişiliğene hakaret ediyorsun ...

Sen kız senle iken söv söv , döv döv sana elinden geleni yapsın sen söv ...

Kızla hem çık , çıkarken de sen güzel değilsin de kız napsın uğraşıyo işte ... Sonra kız ayrılmak isteyince bir de zamanında seni düşünerek ayrılma imkanı varken ayrılmamış , çıkıp sen adam değilsin haysiyetsizsin diyeceksin ...

Herkes bir durup kendine baksın , çok mu beyfendi herkes çok mu hanımefendi herkes ...

Milyon dolarlar dönüyo , bu adamın kafası karışamaz mı ?

Eşinden ayrıldı başka bir ülkeye gidip kafasını rahatlatmak bu adama uygun gelemez mi ?

En ufağından bir insan hata yapamaz mı ? Sen doğru şey yaparken ne zaman gelipte Umut adamsın dedin şimdi çıkıp adam değilsin demeye cüret ediyorsun ...

Milletin guizaya yaptığını sen kendi oyuncun için her gün yapmadın mı ?

En güzel gollerinde yok kaval kemiği falan demedin mi ? Şimdi ne hakla Umut'tan Trabzonda çok mutlu olmasını asla vazgeçmemesini bekliyorsun ...

Umut gitsende kalsanda sen o formayı terlettikçe son damlana kadar uğraştın , becerirsin beceremezsin kör müyüm oynatmasın hoca Umut zorla mı oynattırıyo ...

Baş tacımsın ...

Trabzonlusun benim gözümde , bir Fatih Tekke kadar hırçınsın o formayı giydiğinde ...

Burda kimse çıkıp adamlık muhasebesi yapmasın varsa bunun ölçeri koyun da biz de ölçelim adamlığımızı ...

poetricus
28.08.2010, 02:18
Gitse de kalsa da en çok tartışılacak futbolcumuz galiba.

"İdeal Trabzonspor kadrosunda yeri yok." deniyor. Trabzonspor ne zaman ideal bir kadro kurdu ki? Görünen o ki bu adam mevcut kadroda iş yapar ve yapıyor da.

Gittikten sonra başarılı olması büyük futbolcu olduğunu göstermeyeceği gibi, başarısız olması da küçük futbolcu olduğunu göstermez. Hakan Şükür Torino'da sefileri oynadı ama Türkiye'de kral. Hami Schalke'de nal topladı ama bizim için "Bombacı Hami". Tuncay, Nihat, Emre gibi daha bir sürü örnek var.

Umut tek forvet oynayacak bir takımın, özellikle de o takım Trabzonspor ise, forveti değil; çünkü santrafor değil. Sırtı dönük oynayabilme top saklayabilme özelliği yok. Son vuruşları ve boyna rağmen hava hakimiyeti da iyi değil.

Umut ileri uçta sol ya da sağ kanada yakın oynayarak beklere, stoperlere baskı yapacak; takım atağa kalktığında içeri kat ederek forveti ikileyecek tipte bir oyuncu. Bu özellikleriyle muhtemelen 4-4-1-1 gibi bir oyun düzeninde santraforun arkasında da oynayabilir. Ayrıca ileride yaptığı hücum presle rakip savunmaları ne kadar yıldırdığını oynadığı, özellikle de oynamadığı maçlarda çoğumuz fark ettik.

Hücum oyuncusunun değerini attığı gol sayısına ölçersek varacağımız sonuç ne kadar sağlıklı olur?

Bunca yıldır doğru dürüst forvet oyuncusu alınmamasının ve gelen hiçbir hocanın kendisinden vazgeçmemesinin sorumlusu Umut değil.

Karakteri, kişiliği hakkında yazılanları, kaçırdığı gollerden sonra özel hayatına, dinî inançlarına atıfta bulunarak karalamaya çalışmayı ise talihsizlik ve yazanın seviye ölçüsü olarak değerlendirmek lazım.

Atılmayan bir pastan ihanet söylemleri, içeriği ustaca gizlenen bir transfer görüşmesinden devasa komplo teorileri üreten bir camiayız. Bu adam görünen o ki hâlâ bizim futbolcumuz. Birazcık âdil ve sağduyulu olalım Allah aşkına.

Ahmet Faruk
28.08.2010, 02:23
Sol tarafta en az bundan önceki maçlarda oynadığı kadar oynasın da, gerisi önemli değil.
Yalnız, Yattara da Katara gidemedikten 1 sene sonra sahalara döndü. İnşallah o kadar beklemeyiz.

Emre EFENDİOGLU
28.08.2010, 02:37
Umut bu takımda oynarken, "yok bu adam topçu değil, gelen ilk teklifte satılmalı, boş bir oyunu, anca koşssun, gol atamıyor, kazma"
Umuta teklif gelip Umut gitmek isteyince "karaktersiz, adi, utanmaz, hain"

Siz değil miydiniz Umuta günde 5 vakit söven? Siz değil miydiniz Umut maçta gol kaçırınca Avni Aker tribünlerinden anasına avradına söven?
İşte o Umut'a Fransa'nın kalbur üstü takımlarından birinden teklif geldi ve o Umut Trabzonla sırf transfer mevzusu olursa para kazandırmak için sözleşme yenilemişti.

Burada Umut'ta tek eleştirebileceğim nokta Liverpool maçını oynayıp öyle gitmek isterim dememiş olması ama olsun onada tamam. Çünkü bu takımın "Trabzondaki!" taraftarı bu çocuğa çok çektirdi.

Neyseki satılmasından vazgeçilmiş, umarım Umut'ta olayların etkisinde kalmaz ve şu son zamanlardaki performansını arttırarak devam eder.

Trabzonspor'a yaptığın tüm katkılar için teşekkürler Umut. Taraftarımızın belirli bir kesimi seni belki beğenmiyor ama bu takım için yaptığın ve yapamadığın her şey için teşekkürler. Sahaya yüreğini koyarak oynadığın için teşekkürler.

ErtuGrul
28.08.2010, 02:51
Takimda kaldigina cok sevindim,senin degerini bilen bir Umutsever olarak,Senol hocaya tesekkur ediyorum..

bASTURk
28.08.2010, 02:59
"Umut'u savunur" görünenlerin yıllardır anlatmaya çalıştığı da bu zaten. Futbolculuğu için her şeyi söyleyebilirsiniz. Zaten kimse size "neden beğenmiyorsunuz, neden eleştiriyorsunuz" demiyor.

Buradakilerin bir çoğu ya bunu anlamıyor ya da anlamak istemiyor. İş öyle bir boyuta geldi ki "karakter" hesaplaması yapmaya kalkanlar türedi. Bu cüreti nereden alıyorlar çok merak ediyorum. Değil Umut'un herhangi bir insanın karakterini hesap edecek potansiyel kimsede yok diye biliyorum. Henüz öyle bir alet de icat edilmedi. Belki (!) 3000'li yıllarda icat edilir...

Eminim bu söylediklerimizi daha önce anlamayanlar yine anlamayacaklardır.

Bu ülkede insanların çoğu "taraftarlığın" ne anlam içerdiğini bilmemekte. Uydurma bir söz çıktı ortaya; "taraftar her zaman haklıdır" diye, milyonlar bu sözün peşinden koşar oldu. Taraftar her zaman haklıymış, peh peh...
Katılmakla beraber bu olay Umut'a karşı nasıl bir önyargı olduğunun açık ıspatıdır.

Böyle bir ortamda ben yine Umut'a güveniyorum.O her şeye rağmen bu takımda hiç bozuntuya vermeden çıkmış,zaman zaman tek başına da olsa mücadelesini vermiştir.Bu yüzden yaşanan olayların da Umut'u etkileyeceğini sanmıyorum biraz da öyle temenni ediyorum çünkü gerçekten takımın en kilit oyuncusu.Yıllardır Trabzonspor Umut üzerine takım kuruyor ve bu sezona da bambaşka girmişti.
Onun eksikliği belki 3-5 maçta hissedilmezdi ancak bütün bir sezon o yorgunluğu,yükü taşıyabilecek bugün takımda bir kaç oyuncudan biridir,en önemlisidir.
Çok iyi oldu daha doğrusu olması gereken oldu.

ph=61
28.08.2010, 03:03
"otların sarardığı yerlerde güneş
kurşunun değdiği tende heves kalmıştır."

Emiroğlu
28.08.2010, 03:36
Gitse de kalsa da en çok tartışılacak futbolcumuz galiba.

"İdeal Trabzonspor kadrosunda yeri yok." deniyor. Trabzonspor ne zaman ideal bir kadro kurdu ki? Görünen o ki bu adam mevcut kadroda iş yapar ve yapıyor da.

Gittikten sonra başarılı olması büyük futbolcu olduğunu göstermeyeceği gibi, başarısız olması da küçük futbolcu olduğunu göstermez. Hakan Şükür Torino'da sefileri oynadı ama Türkiye'de kral. Hami Schalke'de nal topladı ama bizim için "Bombacı Hami". Tuncay, Nihat, Emre gibi daha bir sürü örnek var.

Umut tek forvet oynayacak bir takımın, özellikle de o takım Trabzonspor ise, forveti değil; çünkü santrafor değil. Sırtı dönük oynayabilme top saklayabilme özelliği yok. Son vuruşları ve boyna rağmen hava hakimiyeti da iyi değil.

Umut ileri uçta sol ya da sağ kanada yakın oynayarak beklere, stoperlere baskı yapacak; takım atağa kalktığında içeri kat ederek forveti ikileyecek tipte bir oyuncu. Bu özellikleriyle muhtemelen 4-4-1-1 gibi bir oyun düzeninde santraforun arkasında da oynayabilir. Ayrıca ileride yaptığı hücum presle rakip savunmaları ne kadar yıldırdığını oynadığı, özellikle de oynamadığı maçlarda çoğumuz fark ettik.

Hücum oyuncusunun değerini attığı gol sayısına ölçersek varacağımız sonuç ne kadar sağlıklı olur?

Bunca yıldır doğru dürüst forvet oyuncusu alınmamasının ve gelen hiçbir hocanın kendisinden vazgeçmemesinin sorumlusu Umut değil.

Karakteri, kişiliği hakkında yazılanları, kaçırdığı gollerden sonra özel hayatına, dinî inançlarına atıfta bulunarak karalamaya çalışmayı ise talihsizlik ve yazanın seviye ölçüsü olarak değerlendirmek lazım.

Atılmayan bir pastan ihanet söylemleri, içeriği ustaca gizlenen bir transfer görüşmesinden devasa komplo teorileri üreten bir camiayız. Bu adam görünen o ki hâlâ bizim futbolcumuz. Birazcık âdil ve sağduyulu olalım Allah aşkına.

Koyulaştırdığım yere katılmıyorum hocam.

forvet oyuncusunun değeri bence attığı gol ile belirlenir.
çünkü futbol gol dür bildiğiniz üzere.
takım,finans taraftar rant sıralama sempati vs vs hepsinin temelinde gol vardır.
genel olarak 10 kişi forvet gol atsın maçı alalım diye uğraşır.yani o 1 kişi için uğraşır.

Diğer mevkilerdeki oyuncular için bu kadar sert değil olay.
Mesela bir orta saha oyuncusu belki oyun kuramaz ama iyi top keser.
Bir bekin ofansı iyi olmaz ama defansı iyi olur gibi.
Bir bek,stoper ya da orta saha elemanı gol atmak,maçı almak zorunda değil,daha doğrusu ilk görevi o değil.Ama forvet gol atmak zorunda ve birincil görevi bu.

Ama forvet gol attığınca maç kazanılır.

diye düşünüyorum.
Açıkçası kendi adıma umut bize maç\lar kazandırsın.İsterse hepsini kavalıyla atsın.Umrumda değil.Eğer forvet oynayacaksa tabi.

KUTADGU
28.08.2010, 03:46
Hala benim kahramanımsın.

SEDAT
28.08.2010, 03:49
- Bu Takımın Forveti Değilsin , Ama Bu Takımda Her Zaman Olmalısın..

- Liverpool Maçında Olmayışını Hiç Affetmeyeceğim , Evet Yönetim Hatalı ama Sende Çok Masum Değilsin..

yakarcı
28.08.2010, 03:56
arkadaşlar sabahtan beri mesajları okuyorum umut takımda kalmış arkadaşlar bunun başka bi çözümü varmı yok ozaman neden destek çıkmıyorsunuz umuta anlamıyorum sizi gerçekten bende sevmezdim ama umut bu konuda haklıdır yapmayın umuta şuan saygısızlık yapıyoruz belki sizden daha çok ben eleştirdim umutu ama bi düşünün kendinizi umutun yerine koyun taraftar sadece umutu ıslıkladıgını düşünün memnun mu olacaksın kazançmı elde edeceksiniz yok peki umutu yıpratmak trabzona zarar verirmi evet aslında kendi kendimize trabzonspora bilmeden farkına varmadan zarar veriyoruz evet

yakarcı
28.08.2010, 03:58
umuta bu saatten sonra daha fazla destek çıkmak onu daha dirençli kılacaktır

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 04:08
her zaman yanında olmamız lazım .artık ötesi berisi yok...

maxim
28.08.2010, 04:52
Beyler Umut nasıl ki çoğu futbolcudan farklı bir yapıya sahipse, bu olay sonrası da kısa sürede hiç birşey olmamış gibi form tutarak kimilerini yine yanıltacaktır bir kenara yazın.

kuymakk
28.08.2010, 05:11
Şimdi sırada formamın arkasına Umut Bulut yazdırmak var, yarın veya en geç salı günü,

Umut tarafından bir açıklama gelmedi, ve gelmeyecektirde çünkü yönetim buna izin vermez,

Umut'u 3-4 saatte satmadı bu takım, yani pazarlıklar 1 günlük değil, yönetim satmak istedi ama Şenol Güneş bu sefer dik durdu ve Umut takımda kaldı, ama olan yine ona oldu, haklıda olsa suçlu durumuna düştü

Çok haklısın. Şenol Hoca satılsın deseydi yönetim vermişti Umut'u.Son yıllarda bu takımda ençok eleştirilen ve en çok yıpranan(fiziken ve psikolojik) futbolcu Umut'tur.En çok forma giyen futbolcudur.Bu takımın kaptanlığını yapmaktadır.Teofilo'nun takıma katılmasıyla Umut'ta rahatlamıştır artık.Bundan sonra dahada iyi olacaktır.
Ama dikkatinizi birşeye çekmek istiyorum.İki sezon önce Yattara üzerinden de böyle bir oyun oynanmıştı.Ama artıkl Şenol Hoca var pabuç pahalı herkes istediği gibi at oynatamıyacak.

.....
28.08.2010, 05:37

Eyvallah hocam.

Siz doğruyu yanlışı gören insansınız. Körü körüne birşeyleri savunmuyorsunuz.

Diğer abilerimiz ve kardeşlerimizden de bunu bekleriz açıkcası :)

Çakıroğlu İhsan
28.08.2010, 05:51

Senden bu yorumları duymak çok enteresan :D

.....
28.08.2010, 05:56
Şampiyonluğa giden yolda UMUTsuz olmaz.

Orhan Aydın
28.08.2010, 06:18
Kaptanlarını, pazarda domates gibi satan, yollayan bir takımın adının Trabzonspor olması üzücü.

İsyan, devrim dediğimiz Trabzonspor böyle olmamalı.

Belki de, kaptanlık muessesesini fazla ciddiye alıyorum:)

Not:Mesajımın amacı direkt olarak Umut değildir.

a d bacan
28.08.2010, 09:13
Bu takım Umut Bulut'un Cv'sine ekleyebileceği en iyi takımlardan biridir...şimdi Umut mu Trabzonspor'a muhtaç,Trabzonspor mu Umut'a..Şenol Hocanın yerinde olsam sürekli yedek bırakırım ceza olsun...bakalım ne yapacak...Umut'un kadro dışı bırakılmasından anladığım,onun bizim ona muhtaç olduğumuzu sanıyor olmasındandır
Tamamıyla katılmıyorum:)
(özür ,katılacağım bir yer yazmışsın"en iyi takım " bölümü)

a d bacan
28.08.2010, 09:21
Benin bu takımda en beğendiğin futbolculardan bir taneside umut
(artı ve eksi lerini karşılaştırarak)
her takımda yüksek tekniğe sahip futbolcuların çok olması lazım geldiği gibi ,umut örgeğinde gördüğümüz gibi sağlam, güçlü,mücadeleci,herkesin moralinin bozulup oyundan koptuğu zamanlarda bile futbolunu oynayabilen BİR adet topçuyada şiddetle ihtiyaç vardır
bizdeki bu topçuda umut olduğuna göre SENİ SEVİYORUZ UMUT diyerek destek olmak lazımdır.
diye düşünüyorum (imza:ben)

Bilhan Özhan
28.08.2010, 09:24
Liver macini izlerken Umut konusunda cogunluk artik gitsin nereye giderse diyordu..

TheRapZoNe
28.08.2010, 10:21
çocukların kahramanı umut bulut takımda kaldıysa biz Trabzonsporlu büyüklere bol bol 'ya sabır' çekmek düşer

Travelair
28.08.2010, 10:27
Yönetim ve Şenol Güneş (Şenol Güneş'in zorlamasıyla da olsa) Umut'u 4 milyon €'ya satmayarak takım ve kulüp için ne kadar önemli ve değerli bir futbolcu olduğunu gösterdi. Umut'un küsmeyip bunun farkına vararak çalışmaya devam etmesi lazım

Erbay
28.08.2010, 11:02
Umut Bulut ve yönetim samimi açıklama yapmadıkça bu konu benim için tamamen aydınlanmayacak. Ben her futbolcunun Avrupa rüyasına saygı duyuyorum. Umut, iyi veya kötü, 4 yıl geçirmiş ve Avrupa'ya gitmek istiyor, olabilir. Ama Liverpool maçından sadece bir gün öncesinde bu olayın olması işi karıştırdı. Mesela Jaja'nın gelmesinden bir gün sonra bu olay olsa tepkilerin boyutu çok azalırdı.

Yönetim mi satmak istedi? Eğer Yattara gibi bir pazarlama operasyonu varsa yönetim %100 hatalı. Yattara taraftarın önüne atılmıştı. Başkan canlı yayınlara bağlanıp "Eee, Yattara parayı seven bir oyuncu" diyordu. Burada öyle bir açıklama olmasa da haberlerde Umut'un gitmek istediği mesajları alttan alta verildi.

Umut gitmek mi istedi? Gitmek isterse saygı duyacağımı söylemiştim. Ama Liverpool maçından bir gün önce asla! Eğer o maçtan önce gitmeyi düşünüp o maçı göz ardı ettiyse, gerçekten hayal kırıklığına uğrarım. Umut'un eksik yönlerini sineye çekmemizin nedenlerinden biri yok olur çünkü. "Trabzonspor ruhunu algılayan biri olduğunu düşünüyordum" derim böyle yaptıysa. Umut'u çok eleştirsem de hep ayrı bir yeri var bu nedenle, hatta Gökhan Ünal ile kıyaslanmasına bu nedenle karşı çıkıyordum. Formanın değerini bilen biri, bizim hissettiklerimizi hisseden biri. Ama o maçtan bir gün önce gitmek istediyse, ben sakatım gibi şeyler dediyse, ki hiç sanmıyorum, koca bir yazıklar olsun derim, takımda kalmasını da istemem. Ama Umut'tan böyle bir şey yapmasını hiç beklemiyorum.

Maalesef her futbolcuya küfür ediliyor. Bir maç sonu Gökdeniz'in eşinin arabasının önü kesilip küfür edilmişti. Tayfun Cora ile kanatlarda gidip gelip küfür edenler var. Sanki sadece Umut'a küfür ediliyor gibi şeyler yazılıyor. Bundan şunun için rahatsızlık duyuyorum. Umut bir eksiklik gösterdiğinde bu küfürler "eksik giderici" gibi gösteriliyor. "Hmm bakın küfür edildi gol atamadı" yazılacak nerdeyse. Tabii ki küfür edilmemeli, bir hata yaptığı gibi homurdanmalar olmamalı. Ama büyük futbolcu bunların üstesinden gelen futbolcudur. Bir süre sonra bu bahaneye dönüşebilir. Bu taraftar sadece Umut'u eleştirmiyor. Umut ilk başta kendini eleştirecek. "Ben nerdeydim nereye geldim, 4 senede hangi eksik yönümü geliştirdim, iyi yönlerimi daha da geliştirdim mi, neden hala ilk günkü gibi acemi davranıyorum bazı pozisyonlarda?" bunları sorsun kendine :)

cyberentalpi
28.08.2010, 11:11
Umut hosgeldin. Bir daha olmasin ama.

Neyse sozun ozu Umut Turkiyede defans bogan tekTurk forvet oyuncusudur.
İlginc olan benzeri ama onun kadar olmayan Burak ta bizde.
Gucludur, yorulmaz.
Ha gol eksigi var biliyoruz. Umut bu ozelliklerine 25 gol ile lig tamamlasa zaten degeri 20 milyon ero olur.
Ama yinede az atmiyor diyim. golcuyum diyen milli oyuncular 5 gol atmadi bu ligde. Umut 15 ortalama ilr oynuyor

Çağatay_
28.08.2010, 11:36
Umarım kafası Trabzonspor'da olur ve eski katkısını sağlar.Söylendiğine göre yönetim satmak istemiş kimsenin haberi olmadan sonra bu haberler çıkmış..Bize destek olmak düşer..

Defans oyuncularını ezercesine girdiği ikili mücadeleleri izlemek büyük keyif.10 metre arkadan depara başlayıp aldığı topları görmek de öyle :D

Bkz: Urfa'daki Lugano - Umut eşleşmesi..

Adamı sahaya gömdü, futbolu da mükemmeldi..

Bize lazımsın Umut, yeter ki Umut gibi ol..

Gollerini kaçır futbolda var bunlar..Ama kaçırdıktan sonra direkleri tekmele, yerleri yumrukla..Sinirden 40 metre kovala topu..Her atakta topu istediğini göster..Durmadan koşmaya devam et..

Seni anlayanlar elbet olacaktır ;)

http://2.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/SvnZ-TttjQI/AAAAAAAADgQ/229IC_wQnBg/s400/7.jpg

crazyman_61
28.08.2010, 11:43
zaman gösterecek ne kadar doğru ne kadar yanlış karar olduğunu

seçuk
28.08.2010, 11:46
Yönetim ve Şenol Güneş (Şenol Güneş'in zorlamasıyla da olsa) Umut'u 4 milyon €'ya satmayarak takım ve kulüp için ne kadar önemli ve değerli bir futbolcu olduğunu gösterdi. Umut'un küsmeyip bunun farkına vararak çalışmaya devam etmesi lazım

Aynen katılıyorum. Olumlu tarafından bakarsak kendisine verilen değeri anlayacak ve bundan sonra daha iyi motive olacaktır. Hade inş..

Hekimoğlu
28.08.2010, 11:53
4 milyon euro iyi paraydı be zaman kısıtlı olmasa kesinlikle yol verilirdi.

irfanb
28.08.2010, 12:35
KAMİL ANAHAR
Trabzonspor'da yönetimin Liverpool maçı öncesi, Şenol Güneş'in bilgisi dışında Umut'u Toulouse'a satma girişimi direkten döndü. Maçtan önce Fransız yöneticileri ve menejerleri tesislerde gören teknik direktör Güneş, önce Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve sonra da genel sekreter Hasan Yener ile tartıştı. Güneş, yöneticilere, "Biz bir yola çıktık siz arkadan adam satıyorsunuz. Ne yapmak istiyorsunuz. Amacınız nedir?" şeklinde sitem ettiği öğrenildi. Güneş'in özellikle asbaşkan Hacısalihoğlu'na Umut krizi sebebiyle çok kızgın olduğu belirtildi., Bunun üzerine Hacısalihoğlu, "Hocam, Umut'u getireyim. Biz mi satmak istiyoruz yoksa kendisi mi gitmek istiyor, bunu sana kendisi söylesin" dediği öğrenildi. Bu arada, yönetim kurulu yaptığı açıklamada Umut Bulut'u satmama kararı alındığını bildirdi. Gözden çıkarılan Drago Gabric'in ise Ankaragücü'ne kiralandığı ifade edildi.

http://yenisafak.com.tr/Spor/?t=28.08.2010&i=275764

Trabzonspor`da futboldan sorumlu tek yetkili Şenol Güneş idi değilmi?

atf61
28.08.2010, 13:17
yemin ediyorum bu adam bu hırsıyla istanbul takımlarında olsa padişah yaparlardı....bu adam bizi küme düşmekten kurtardı looooooo.....

.....
28.08.2010, 13:24
Kaldığına o kadar sevindim o kadar sevindim ki kimse ne kadar sevindiğimi anlayamaz.

Çok seviyorum Umut u ya :)

Ahmet Başkaya
28.08.2010, 13:34
Kaldığına o kadar sevindim o kadar sevindim ki kimse ne kadar sevindiğimi anlayamaz.

Çok seviyorum Umut u ya :)

Sevenin halinden sevenler anlar ;)

Anlıyorum :)

Emre GÜRDAL
28.08.2010, 13:43
1. umut bulutu canı gonulden seven biriyim gidişine üzülürdüm yanlız senin yaptıgın profosyenel oyncuya yakısmadı...
2. yönetimin yerinde olsam seni kadro dışı bırakır uzun bir süre takıma almam..
3. hanı teo gol atınca seviniyorum diyodun ya hanı yedek kalmaktan sorun etmiyorum diyodun ya bunların yalan oldugunu düşünüryorum ve teo yu çekemdigini düşünüyorum... ve o yüzden gitmek istedin

atf61
28.08.2010, 13:52
1. umut bulutu canı gonulden seven biriyim gidişine üzülürdüm yanlız senin yaptıgın profosyenel oyncuya yakısmadı...
3. hanı teo gol atınca seviniyorum diyodun ya hanı yedek kalmaktan sorun etmiyorum diyodun ya bunların yalan oldugunu düşünüryorum ve teo yu çekemdigini düşünüyorum... ve o yüzden gitmek istedin
yaa arkaadaş teoyu bende çekemem...sen 4 sene takım için kıçını yırt sonra gelsin hayatında ilk defa çim saha görmüş amatör futbolcu kral olsun...klübü yakmadığı kabahat....ben umutun haksız tarafını göremedim...bu adam babamın oğlu değil...tanımam birazz tarafsız olun yaaa...insaflı olun allah aşkına...allahtan hoca var yoksa bu yönetim bütün yılımızı heba etcekti....yazıklar olsun yine yaptılar yapcaklarını...ist bizans diyoruz ama esas bizanslılar tarbzonda hemde imparator olanından....

Great White
28.08.2010, 13:55
Umut Bulut ve Transfer Fiyaskosu Üzerine

http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/THj6O-A5HGI/AAAAAAAAAs0/_bZvE_V0tJ8/s400/umut.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/THj6O-A5HGI/AAAAAAAAAs0/_bZvE_V0tJ8/s1600/umut.jpg)

2006-2007 sezonunun başında Fatih Tekke gibi her yönüyle komple bir forvetin Zenith’ e transferinin ardından Ankaragücü' nden Trabzonspor’ a getirildiğinde omuzlarına yüklenecek büyük yükün kendisi de farkındaydı. Bu yük sadece efsane golcümüzün yerini almış olmaktan ibaret değil, Trabzon’ un zor bir şehir olması ve kariyerinde ilk kez iddialı bir takımda forma giyecek oluşundan dolayı da ağırlaşıyordu..

Ancak bütün bu dezavantajlara ve Trabzonspor gibi bir takımın tüm gol yükünün sırtına bindirilmesine rağmen geçirmiş olduğu 4 sezon boyunca şu güne dek sakatlık ya da disiplin sorunu yaşamadan toplamda 61 gol atıp 21 de asist yapmayı başardı Umut. Son vuruşlardaki basiretsizliği sebebiyle kimi zaman acımasızca eleştirilse de sahadaki özverili mücadelesi, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve gol atabilmek adına gösterdiği müthiş hırsıyla kendisini teknik açıdan eleştirenlerin dahi takdirini kazanmayı bildi çoğu zaman..

Tam dört sezon süresince kendisinin yanına ya da yerine gerçek anlamda pivot özellikleri barındıran bir santrforun alınmayışı ve takımdaki tek gol umudunun kendisinden ibaret tutulmasına yol açan bilinçsiz transfer politikaları sebebiyle taraftarın tüm eleştiri okları sürekli olarak onun üzerine odaklanıyordu. Geçen sezon transfer edilen Teofilo’ nun hayli geç de olsa form tutarak gol atmaya başlaması, bu sezon başında takıma kazandırılan Jaja’ nın da bu bölgede etkili bir alternatif üretecek olması tam da onun üzerinde biriken baskıyı azaltmak ve kafaca daha rahat bir Umut Bulut izleyebilme şansını yaratmışken transfer sezonunun bitmesine günler kala tam da tarihi Liverpool maçının rövanşına denk gelen zamanda Toulouse’ dan gelen teklif ortalığı karıştırdı..

27 yaşına gelmiş ve futbolunun en verimli dönemlerini yaşayan her futbolcunun hayalidir kariyerine bir Avrupa macerası sıkıştırmak. Hele ki yıllar boyunca en ağır eleştirilere maruz kalmasına rağmen görevini kısıtlı meziyetlerinin elverdiği ölçüde özveriyle gerçekleştiren bir futbolcunun kolay kolay reddedemeyeceği türden bir teklif gelmişti Umut’ a. Söz konusu takım Fransa’ nın vasat sayılabilecek takımlarından (ancak bu sezona çok iyi başladılar) bir tanesi de olsa, Gignac gibi yegane yıldızını 18 milyon avro karşılığında son şampiyon Marsiya’ ya da satmış bulunsa Batı’ nın en batısında forma giymek fikri cazip olabilirdi pek tabii ki. Fakat işler bir anda Yattara’ nın Katar transferinde yaşanan kaos ortamına benzer bir karmaşaya dönüştü ve dün Resmi Site’ den yapılan açıklama ile Umut’ un takımda kalacağı bilgisi sunuldu kamuoyuna..

Şimdi gelinen bu noktada mevzuu hakkındaki detaylar ile ilgili kulaktan dolma dedikodular haricinde spesifik bilgilere sahip olamadığımız gerçeğinden hareketle ilgili merciilere cevaplanması gereken birkaç soru yöneltmek gerekiyor haliyle..

1. Madem Umut’ un elden çıkarılması düşünülmüyordu, Toulouse’ dan yapılan teklif ilk anda neden direkt olarak geri çevrilmedi?

2. İlk teklif yapıldığında transferi düşünülüyorsa bile eğer sonradan bir takım ödeme ya da fiyat konusunda anlaşmazlıklar çıkmasının ardından vaz geçilmişse, bu görüşmeler Umut’ un son derece efektif bir rol oynayabileceği hayati Liverpool maçı sonrasına bırakılamaz mıydı?

3. Takımın son derece önemli bir maça çıkacağı gün Şenol Hoca’ nın tabiriyle tesislerde cirit atan ve Umut’ un kafasını sürekli olarak meşgul eden menajer tayfasına herhangi bir önlem alınamaz mıydı?

4. Her futbolcu Avrupa' dan teklif geldiğinde gitmek isteyebilir; eyvallah. Fakat tam dört yıldır sakatlık sorunu yaşamayan bir takım kaptanının tam da Liverpool maçı öncesinde ve transfer teklifi geldiği günde sakatlığını bahane ederek oynamak istemediği şeklinde geçilen haberler gerçeği yansıtıyor mu?

5. Bu kakafoninin tam ortasında kalan ve sadece işini en iyi şekilde yapmaya çalışan Şenol Hoca' nın mükemmel giriş yaptığı bir sezonun başında bütün sinirlerini bozan asıl mesele Umut Bulut' dan mı yoksa Yönetim' den mi kaynaklanıyor?

İşte bu soruların açık yüreklilikle yanıtlanabilirse şampiyonluk adına mükemmel bir başlangıç yaptığımız şu sezonun sonunu çok daha rahat getirebiliriz sanırım..

Miraç Atalay Çiftçi
28.08.2010, 13:57
Soner abi altına imza atıyorum
Like falan ne varsa işte...

Kalemine, düşüncene sağlık :)

ilhan
28.08.2010, 13:58
Soner abi, seni de artık gazete köşelerinde görme zamanı geldi bence. :) Çok güzel bir kritik olmuş. Tek eleştirim seçtiğin fotoğrafa olabilir ancak. :p Bayağı eski kaçıyor o fotoğraf yaniiii :) Fener maçından, ilk Liverpool maçından bir kare olabilirdi ayağına eleştiri. :)

Great White
28.08.2010, 14:00
Gazetede böyle rahat ve özgür yazdırmazlar adama İlhan :)

Dur bakayım daha iyi bir foto bulabilirsem değiştireyim blogdan bari..

ertuuu
28.08.2010, 14:01
bu işte umut dışındaki kişilerin parmağı olduğunu anlıyorum yavaş yavaş.
can karyağdı nın; "umut kalmak istemiyormuş. umut gidecek yerine makukula gelecekmiş" diyerek yaptığı açıklama kesin bir yöneticiden aldığı bilgidir.
klüpde bunları bilecek az sayıda kişi var.
(ille de makukula diyenler; yani bu transferden nemalanacak kişiler var galiba. iyiki makukula alınmamış. iyiki teo iyi performans göstermiş.)

Zafer Fidan
28.08.2010, 14:33

:alkış: katiliyorum.

Tolga Kurt
28.08.2010, 14:38
İlk 11 oynadı geldiğinden beri şimdi yedek olmak koydu heralde

Tangerine Dream
28.08.2010, 14:50
Gazetede böyle rahat ve özgür yazdırmazlar adama İlhan :)

Dur bakayım daha iyi bir foto bulabilirsem değiştireyim blogdan bari..

Değiştir tabi ya, ne o öyle arka fonda Çağdaş Atan'lar, Ceyhun Eriş'ler.:D

Sorduğun sorulara verilebilecek cevaplardan ortaya kabahatin büyüğünün yönetimde olduğu çıkıyor.

ARAF
28.08.2010, 14:51
umut'un suçu yoktuda şenol hoca neden kadro dışı bıraktı onu
bilen varsa anlatabilirmi

Anıl Caner
28.08.2010, 14:58
Soner Abi'yi şöyle bir ulusal basında düşündüm de benim bildiğim Soner Abi'nin her yazısı forumda olay olurdu :)

Cengiz Çubukcu
28.08.2010, 15:16
bu arada Umut kaç maçtır gol atamıyor, farkındayız değil mi ? :)

Tolga Kurt
28.08.2010, 15:26
umut'un suçu yoktuda şenol hoca neden kadro dışı bıraktı onu
bilen varsa anlatabilirmi

Ben sakatım oynamıcam derse bi futbolcu hoca napsın

.....
28.08.2010, 15:43
Umut Bulut ve Transfer Fiyaskosu Üzerine

http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/THj6O-A5HGI/AAAAAAAAAs0/_bZvE_V0tJ8/s400/umut.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/THj6O-A5HGI/AAAAAAAAAs0/_bZvE_V0tJ8/s1600/umut.jpg)

2006-2007 sezonunun başında Fatih Tekke gibi her yönüyle komple bir forvetin Zenith’ e transferinin ardından Ankaragücü' nden Trabzonspor’ a getirildiğinde omuzlarına yüklenecek büyük yükün kendisi de farkındaydı. Bu yük sadece efsane golcümüzün yerini almış olmaktan ibaret değil, Trabzon’ un zor bir şehir olması ve kariyerinde ilk kez iddialı bir takımda forma giyecek oluşundan dolayı da ağırlaşıyordu..

Ancak bütün bu dezavantajlara ve Trabzonspor gibi bir takımın tüm gol yükünün sırtına bindirilmesine rağmen geçirmiş olduğu 4 sezon boyunca şu güne dek sakatlık ya da disiplin sorunu yaşamadan toplamda 61 gol atıp 21 de asist yapmayı başardı Umut. Son vuruşlardaki basiretsizliği sebebiyle kimi zaman acımasızca eleştirilse de sahadaki özverili mücadelesi, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve gol atabilmek adına gösterdiği müthiş hırsıyla kendisini teknik açıdan eleştirenlerin dahi takdirini kazanmayı bildi çoğu zaman..

Tam dört sezon süresince kendisinin yanına ya da yerine gerçek anlamda pivot özellikleri barındıran bir santrforun alınmayışı ve takımdaki tek gol umudunun kendisinden ibaret tutulmasına yol açan bilinçsiz transfer politikaları sebebiyle taraftarın tüm eleştiri okları sürekli olarak onun üzerine odaklanıyordu. Geçen sezon transfer edilen Teofilo’ nun hayli geç de olsa form tutarak gol atmaya başlaması, bu sezon başında takıma kazandırılan Jaja’ nın da bu bölgede etkili bir alternatif üretecek olması tam da onun üzerinde biriken baskıyı azaltmak ve kafaca daha rahat bir Umut Bulut izleyebilme şansını yaratmışken transfer sezonunun bitmesine günler kala tam da tarihi Liverpool maçının rövanşına denk gelen zamanda Toulouse’ dan gelen teklif ortalığı karıştırdı..

27 yaşına gelmiş ve futbolunun en verimli dönemlerini yaşayan her futbolcunun hayalidir kariyerine bir Avrupa macerası sıkıştırmak. Hele ki yıllar boyunca en ağır eleştirilere maruz kalmasına rağmen görevini kısıtlı meziyetlerinin elverdiği ölçüde özveriyle gerçekleştiren bir futbolcunun kolay kolay reddedemeyeceği türden bir teklif gelmişti Umut’ a. Söz konusu takım Fransa’ nın vasat sayılabilecek takımlarından (ancak bu sezona çok iyi başladılar) bir tanesi de olsa, Gignac gibi yegane yıldızını 18 milyon avro karşılığında son şampiyon Marsiya’ ya da satmış bulunsa Batı’ nın en batısında forma giymek fikri cazip olabilirdi pek tabii ki. Fakat işler bir anda Yattara’ nın Katar transferinde yaşanan kaos ortamına benzer bir karmaşaya dönüştü ve dün Resmi Site’ den yapılan açıklama ile Umut’ un takımda kalacağı bilgisi sunuldu kamuoyuna..

Şimdi gelinen bu noktada mevzuu hakkındaki detaylar ile ilgili kulaktan dolma dedikodular haricinde spesifik bilgilere sahip olamadığımız gerçeğinden hareketle ilgili merciilere cevaplanması gereken birkaç soru yöneltmek gerekiyor haliyle..

1. Madem Umut’ un elden çıkarılması düşünülmüyordu, Toulouse’ dan yapılan teklif ilk anda neden direkt olarak geri çevrilmedi?

2. İlk teklif yapıldığında transferi düşünülüyorsa bile eğer sonradan bir takım ödeme ya da fiyat konusunda anlaşmazlıklar çıkmasının ardından vaz geçilmişse, bu görüşmeler Umut’ un son derece efektif bir rol oynayabileceği hayati Liverpool maçı sonrasına bırakılamaz mıydı?

3. Takımın son derece önemli bir maça çıkacağı gün Şenol Hoca’ nın tabiriyle tesislerde cirit atan ve Umut’ un kafasını sürekli olarak meşgul eden menajer tayfasına herhangi bir önlem alınamaz mıydı?

4. Her futbolcu Avrupa' dan teklif geldiğinde gitmek isteyebilir; eyvallah. Fakat tam dört yıldır sakatlık sorunu yaşamayan bir takım kaptanının tam da Liverpool maçı öncesinde ve transfer teklifi geldiği günde sakatlığını bahane ederek oynamak istemediği şeklinde geçilen haberler gerçeği yansıtıyor mu?

5. Bu kakafoninin tam ortasında kalan ve sadece işini en iyi şekilde yapmaya çalışan Şenol Hoca' nın mükemmel giriş yaptığı bir sezonun başında bütün sinirlerini bozan asıl mesele Umut Bulut' dan mı yoksa Yönetim' den mi kaynaklanıyor?

İşte bu soruların açık yüreklilikle yanıtlanabilirse şampiyonluk adına mükemmel bir başlangıç yaptığımız şu sezonun sonunu çok daha rahat getirebiliriz sanırım..

Soner abi eline sağlık.

Hani derler ya dostu düşmanı çatlatır , aynı o cinsten :)

tslover
28.08.2010, 17:11
bu arada Umut kaç maçtır gol atamıyor, farkındayız değil mi ? :)
ankaragücü ve fener maçlarını sayesinde kazandığımızın farkındayız :)

OZDEN61
28.08.2010, 17:38

çocukça bahaneler, umut gitmek isteyecek takım onu tutacak, üstelik gideceği takım fransanın orta sınıf bir takımı. umut gitmeyi kafaya koysa alacagından indirim yapar böylece touluse daha cok bonservis vererek bizim yöneticileri ikna ederdi. umut galasaray teklifini kabul etmeyerek, trabzona imza atmışır. bu olay da şenol hoca ve umut sonradan haberi olmuştur. yönetim salakça bir hareket yapıp yüzüne gözüne bulaştırmış, üstelik murat tosunu göndermişsin hangi mantıkla bunu yapıyorsun. türkiyenin en iyi defansı bogan oyuncusunu satacaksın ve elinde 2 forvetin kalacak. cok basiy yönetici hatası ama ihale umut a verilmeye çalışılıyor...

Tanju
28.08.2010, 17:45
Bence Umut satıldı, ama şimdi yeni transferi yapmadan açıklayamazlar. Yeni transfer olmazsa da son dakikada sattıklarını açıklayacaklar Umut'u. Ve diyecekler " Transfer sezonu bittiği için yapacak bir şey yok" ..

Kasım BEKTAŞ
28.08.2010, 18:01
Umut antrenmana çıkmışmı?

objek
28.08.2010, 18:04
Madem liverpool maci bu kadar onemliydi neden umut oynatilmadi anlamiyorum cok buyuk bir suc islemis olsaydi zaten hazir alicisi varken gonderilirdi eger mesele basit bir kaprisse bu durumda liverpool macinda oynayacakti belki tur atlamis olacaktik belkide umut,tan birsey olmaz deyip kendisini fransaya gondermistik bile simdi kafalarda acaba umut oynasaydi ne olurdu vs hep akillarda kalacak
Komplo teorileri uretecek olursak eger); birileri iyi giden islere bir comak soktu bizlerde top yekun baliklama atladik gibi geliyor
Saglik olsun herseyde bir hayir vardir diyelim

DeAgLeMaNyAq
28.08.2010, 18:19
Umut antrenmana çıkmışmı?

Salonda çalışmış sanırım. Yarın Antalya kafilesine götürülmezse benim için sürpriz olmaz...

Aker
28.08.2010, 18:57
Ben sakatım oynamıcam derse bi futbolcu hoca napsın

Doktora muayene ettirsin. Eğer yalansa direk kadro dışı.

.....
28.08.2010, 19:05

Nedir bu adamın çektiği. Ne yaptı size de içinizde Umut a karşı bir kin var...

BAHADIR33
28.08.2010, 19:06
Doktora muayene ettirsin. Eğer yalansa direk kadro dışı.
yattara'da denemişliğimiz var böyle birşeyi...

Mustafa ÖZDEMİR
28.08.2010, 19:06
inanıyorum başarılı olacak...

mavikan
28.08.2010, 19:17
Ulan şurda her gün gelip de kişisel egolarını umut üzerinden atanlar şimdi çıkıp ta umut böyle karaktersiz böyle adi demeye başlamış ya , utanmıyor mu yüzünüz ?

Sen bir gün gelip de Umut'u savundun mu da forumda şimdi Umut'tan senin için geleceğinden vazgeçmesini istiyorsun ...

Kızla hem çık , çıkarken de sen güzel değilsin de kız napsın uğraşıyo işte ... Sonra kız ayrılmak isteyince bir de zamanında seni düşünerek ayrılma imkanı varken ayrılmamış , çıkıp sen adam değilsin haysiyetsizsin diyeceksin ...

Herkes bir durup kendine baksın , çok mu beyfendi herkes çok mu hanımefendi herkes ...

Eşinden ayrıldı başka bir ülkeye gidip kafasını rahatlatmak bu adama uygun gelemez mi ?

En ufağından bir insan hata yapamaz mı ? Sen doğru şey yaparken ne zaman gelipte Umut adamsın dedin şimdi çıkıp adam değilsin demeye cüret ediyorsun ...

En güzel gollerinde yok kaval kemiği falan demedin mi ? Şimdi ne hakla Umut'tan Trabzonda çok mutlu olmasını asla vazgeçmemesini bekliyorsun ...

Umut gitsende kalsanda sen o formayı terlettikçe son damlana kadar uğraştın , becerirsin beceremezsin kör müyüm oynatmasın hoca Umut zorla mı oynattırıyo ...

Baş tacımsın ...

Trabzonlusun benim gözümde , bir Fatih Tekke kadar hırçınsın o formayı giydiğinde ...

Burda kimse çıkıp adamlık muhasebesi yapmasın varsa bunun ölçeri koyun da biz de ölçelim adamlığımızı ...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Armağan Dere
28.08.2010, 19:23
Tamamıyla katılmıyorum:)
(özür ,katılacağım bir yer yazmışsın"en iyi takım " bölümü)

sayın abim,neden katılmadığını da anlatacaksın ben Umut'un kadro dışı bırakılmasının kendimce nedenlerini yazdım sende kadro dışı bırakılmasının Umut açısından masum taraflarını yazarsan tartarız bakalım kimin ki ağır

Tolga Kurt
28.08.2010, 19:34

Baş tacımsın ...

Bu kadar şey söylemişsin de umut bulut liverpool maçına çıkıp ondan sonra bunlar olsaydı kim ne diyecekti..
Körü körüne savunmayın şu adamı eğer bu olaylar olmasaydı belkide o oynasaydı liverpool maçında biz elicektik onları. Şimdi kalkıp da Umut'a laf etmeyin deme kimseye..

Ayrıca gitmek istiyorsa da burada kimse Umut'a gitmesin diye yalvarmaz.

Bu adamın duyguları tabiki var. Ama profesyonel bir oyuncu Umut bunu unutmayın..

Aker
28.08.2010, 20:07
yattara'da denemişliğimiz var böyle birşeyi...

O zaman kulüp doktorları değişecek. Futbolcu sakatım desin yatsın olmaz, olmamalıda.

Kaan
28.08.2010, 21:07
Bu kadar şey söylemişsin de umut bulut liverpool maçına çıkıp ondan sonra bunlar olsaydı kim ne diyecekti..
Körü körüne savunmayın şu adamı eğer bu olaylar olmasaydı belkide o oynasaydı liverpool maçında biz elicektik onları. Şimdi kalkıp da Umut'a laf etmeyin deme kimseye..

Ayrıca gitmek istiyorsa da burada kimse Umut'a gitmesin diye yalvarmaz.

Bu adamın duyguları tabiki var. Ama profesyonel bir oyuncu Umut bunu unutmayın..

Emir büyük yerden. :cool:

Olur savunmayız bir daha bu adamı. ;)

Mustafa
28.08.2010, 21:26
Umut oynasa elensek gol atamadı elendik diye kızardınız.Hey Allah'ım ya ne adamsınız çok komik olduğunuzun sizlerde farkındasınızdır eminim.