PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Ali Tunahan Güllü
27.08.2010, 00:04
Bakalım önümüzdeki günlerde netleşir herşey.

bahadır2561
27.08.2010, 00:05
Sahadaki 11 kaplanı izlerken neler hissettin acaba?

AYYILDIZ
27.08.2010, 00:13
Şenol hoca Umut ile ilgili soruya verdiği cevapla Umut'a kızgın olduğu anlaşılıyor.Kızdırmayacaktın hocayı.

BizeHerYer61
27.08.2010, 00:18
Eskiden eleştiriyordum, artık seviyorum gayet emek harcıyor maçlarda demiştim 2-3 gün önce. Yazıklar olsun sana. O formayı sana yakıştırdığım günlerden pişman ettin beni. Sen bu kulübün bi parçası olamazsın.

hasona
27.08.2010, 00:43
oanadigi futbol, yedek kalmasi , 11`de olmasi falan filan... bunlar degilki mesele...
millet bu maca kilitlenmis neredeyse nefes almiyor mac öncesi bize ve camiaya yaüptigina bak... Messi bizde olsa ve böyle birseye neden olsa tavrim yine ayni olur... bu kulupte oynayip bu klubun buyuklugunu anayamayanlari yeri yok trabzonsporda...
eger bu olaya yol acan yöneticiler varsa varya... yaziktir yahu yaziktir su hocaya su topculara biraz acir adam....

bangkook_61
27.08.2010, 00:57
Şenol Güneş in sözleri durumu ortaya koyuyor. Konuşulacak bir şey yok.

Fatih Özkan
27.08.2010, 01:02
Şenol Hoca verdi sana gereken cevabı...
Benim bişey söylememe gerek yok...

Onur Şeref
27.08.2010, 01:04
Yazcak hiç birşey yok yazıklar olsun.

Enes
27.08.2010, 01:05
Gerçekten gitmek istiyorsa kesinlikle gönderilmeli..
İki taraf içinde hayırlısı olur inşallah...

Ömer TOPAL
27.08.2010, 01:33
ben onu bunu bilmem belki dedikodu belki gercekten hak etti.... umut demeyelimde onun ayarında bir adamı bu aksamki maçta çok aradı gözlerim....Ahhhhhhh çektim..toulseyede iyi bi hatim indirdim...hayrını görmeyin insallah

hasona
27.08.2010, 01:33
Trabzonspor, Fransa'nın Toulose FC takımının transfer önerisinde bulunduğu Umut Bulut'un verilmesinin düşünülmediğini açıkladı.
Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Toulouse'nin kendilerine dün Umut Bulut için bir transfer önerisinde bulunduğunu belirterek, ''Ancak bu futbolcuyu verme gibi bir düşüncemiz yok'' dedi.
Yener, transfer süresinin bitimine az bir süre kaldığını ve böyle bir transferin gündemlerinde bulunmadığını kaydetti.

eee... bu ne simdi.....

Tolga Kurt
27.08.2010, 01:37
Trabzonspor, Fransa'nın Toulose FC takımının transfer önerisinde bulunduğu Umut Bulut'un verilmesinin düşünülmediğini açıkladı.
Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Toulouse'nin kendilerine dün Umut Bulut için bir transfer önerisinde bulunduğunu belirterek, ''Ancak bu futbolcuyu verme gibi bir düşüncemiz yok'' dedi.
Yener, transfer süresinin bitimine az bir süre kaldığını ve böyle bir transferin gündemlerinde bulunmadığını kaydetti.

eee... bu ne simdi.....

Lütfen gönderin sıktı artık

Emrah KabuL
27.08.2010, 01:40
Bırakın şu adamın yakasını artık.

HUSSAIN
27.08.2010, 01:48
Umut burada yazılanları mutlaka okuyosundur, Trabzonspor için sen nasıl bir şanssan, senin içinde Trabzonspor bir şanstır, sen bunu anlayamadın, şenol hocayı, takımı ve biz taraftarları bu önemli maç öncesi yüz üstü bıraktın, sahada mücadele ediyordun yürekliydin ama maalesef bizim değerlerimizi hiçbir zaman taşıyamayacak bir yüreğin var...

Sana tahammül eden, seni var eden bu takımı ve taraftarı, inşallah başka bir kulüpte de bulabilirsin!!!

DeAgLeMaNyAq
27.08.2010, 01:51
Şenol Hoca'nın maç sonu yaptığı canlı açıklamalardaki tavrına bakılırsa Umut Bulut'la ipleri tamamen koparmış. Yalnız Can Karyağdı bu transferin gerçekleşmesi için yarın mutlaka anlaşılması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde Umut'a çalışma izni alınamayacağından transfer gerçekleşmezmiş...

yakarcı
27.08.2010, 01:56
Bırakın şu adamın yakasını artık.
umutun bizi bu maçta yanlız bırakması taraftarımızı çok üzmüştür yedek de kalsan 11 de oynasan şenol hoca hemde ona yapılmaz emrah sevebilirsin umutu saygı duyuyorum ama böle yapması bizi kırdı gerçekten

OZDEN61
27.08.2010, 01:56
umut gidecekse çok bile kaldı, kendisini diğer oyuncular gibi severim. adam geldi geleli hiç sakatlanmadan her maçta oynadı. her maçta oynaması sanki onun tercihiymiş gibi, sahada koşmuyor işini yapmıyor gibi, yanında iyi bir santrafor olmadığı için hem rakip defansı bunaltıp hemde goller atamaması onun suçuymuş gibi sürekli hakaret ve küfürler yedi. bu hakaret ve küfür edenler şimdi gitmek istemesini garip karşılıyor. küfür edenler onun yerine kendinizi koyun, hem küfür yiyip hem kalacaksınız. bugünde tribündeydim, benim için avni aker bitmiştir hala tezahurat yapmayı salya sümük küfür etmek zannedenler var. önce yanımdaki şenola küfrediyor böyle kadro mu olur, sonra yattaraya küfrediyor pas atmadığı için aynı adam yattaraya 2-3 dak sonra aslanım benim diyor, sonra ceyhuna küfrediyor, kısacası bütün takımı dizdi. işte taraftarlığımız bu. umut eminim ben gidecem bu maçta oynamayacam diyecek ve menejerlerini kendi çağıracak bir oyuncu değil. şu an hiçbir açıklama yapılmadığı için ön planda o var. hele biri konuşsa bu hakaret edenler, gerci utanmayacaklar ama umut satılmazsa hangi yüzle tribünde onu destekleyecek.

umut kendiliğinden gitmemiştir. onu bu taraftar yemiştir.

geldi geleli umut çok iyi bir santraforla birlikte iyi iş yapar dedik ama olmadı. ersen olmadı çok iyi bir santafor değildi, gökhan iyiydi olmadı kendini trabzona ait hissetmedi. eğer gidecekse umut sana başarılar dilerim, emeğin akıttığın ter için teşekkürler.

Arif Timurcioğlu
27.08.2010, 01:57
Bugün staddan çıkarken orta yaşlı bir adam biz ona 3 yıl sabrettik o bir maç daha sabredemedi dedi haklıydı bence.

ph=61
27.08.2010, 01:57
Mutlu musun Umut?

yakarcı
27.08.2010, 01:59
Mutlu musun Umut?
eminim çok mutludur kanımca :(:(

fteotdgs
27.08.2010, 02:03
Isin ic yuzunu bilmiyorum ama (eger olursa) Umut'un gitmesi Trabzonspor icin buyutulecek bir olay degil, kayip kesinlikle degil. Yeter ki bunu dilimize, aklimiza dolayip bos yere buyutmeyelim. Sayet Umut giderse kaybetmesi muhtemel tek kisi kendisidir. Gorelim bakalim kendisine kimler ne kadar tahammul gosterecek o nev'i şahsına münhasır, sac bas yolduran gol kacirmalarina basladiginda.

yakarcı
27.08.2010, 02:04
ilk defa umuta fazla eleştiri yapmıyordum ama bu son yaptıklarından sonra trabzonsporlular tarafından bitmişdir bence

Emrah KabuL
27.08.2010, 02:05
İşin aslını öğrenebildik mi ? Hayır..

Gündüz de örnek vermiştim.. Ahmed Cebe nerelerde acep ?

İsmini yazmak istemiyorum ama adam Umut için karaktersiz diyor yahu..

Defolup gitmeli diyenlerden bu tarz yorumları görmek çok tuhaf.

Devam edin bakalım.

yakarcı
27.08.2010, 02:05
Isin ic yuzunu bilmiyorum ama (eger olursa) Umut'un gitmesi Trabzonspor icin buyutulecek bir olay degil, kayip kesinlikle degil. Yeter ki bunu dilimize, aklimiza dolayip bos yere buyutmeyelim. Sayet Umut giderse kaybetmesi muhtemel tek kisi kendisidir. Gorelim bakalim kendisine kimler ne kadar tahammul gosterecek o nev'i şahsına münhasır, sac bas yolduran gol kacirmalarina basladiginda.
evet dogru diyosunuz aslında katılıyorum sözlerinize :alkış:

LaZ_KoPaT
27.08.2010, 02:09
3 yıl adamın anasına babasına karısına sovun en iyi macından sonr bile gelip burada sırf anti umut olduğunuz için eleştirin adam defalarca Avrupa hayali olduğunu belirttiği halde hala daha nankör muhamelesi yapın şahsen aramızda gercekten Trabzonsporlu olmayanlar Olduğunu düşünüyorum inşallah transferi gerçekleşmez bizimle kalır Umut'un yerini dolduracak adam yok kim ne derse desin bugün oynasa isler bence çok değişik olacaktı manajerlerin ve yönetimin sucunu Umut'a yıkmayalım ayıp yazık günah

Salih Yazıcı
böyle bir maç öncesi takımı yalız bırakan bence satan bu adama saygım kalmamıştır.

Mert Oğuzlu61
umut yerinde olsam şu takımdan ayrılmam, dövseler ayrılmam, affet beni hocam der formamı giyer devam ederim..

Emrah KabuL
27.08.2010, 02:10
Sanki saygınız vardı yahu.

yakarcı
27.08.2010, 02:11
böyle bir maç öncesi takımı yalız bırakan bence satan bu adama saygım kalmamıştır.
sence kimin saygısı kaldı ona ??:o elendik onun yüzünden takımın moralini bozdu :(

Ömer TOPAL
umut yerinde olsam şu takımdan ayrılmam, dövseler ayrılmam, affet beni hocam der formamı giyer devam ederim..

Nedense içimden şu yorumu begenesim geldi :) baksanıza ne zamandır baslıga ugramayan felaket tellalları buralara sindi.....! Ayıptır... yazıktır... günahtır....

Hüseyin Hatırlı
Sebep ?.........

Sebep mi? Bir hafta boyunca bir maç için taktik hazırlamaya çalışan insanların tüm planlarını, bir hafta boyu sabırsızca bekleyen taraftarın umudunu, ona güvenen benim gibi taraftarların ona olan saygısını bir anda bir gecede yıktı. Bundan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum, ne halin varsa gör Umut! Seni çok severdim attığınla kaçırdığınla, TAM BİR TRABZONSPOR'lu derdim bu formayı en çok hak eden adam derdim meğer hepsi boşaymış...

Git elin fransızlarına tuncaydan beter ol! Tüm güvenimi, sana sevgimi bir gecede yıktın insafsızsın bi gün daha duramadın mı bu akşam çıkıp konuşsaydın ne vardı!

OZDEN61
27.08.2010, 02:12
Sanki saygınız vardı yahu.

öyle deme bizim taraftar çok saygılıdır. örn, keçeli, hüseyin, umut

Onur Şeref
27.08.2010, 02:12
Arkadaş tamam gitmek isteyebilirsin gideceksindir de ama bunu böyle bir maçtan önce deşifre etmenin mantığı nedir?

Çıkıp mücadeleni yaparsın sonra gidersin nereye gidiyorsan hadi sakatsındır belki de o yüzden oynamamışsındır,gitmekte istemiyorsundur şu an bunları görünce kahroluyosundur ama sen bi kere parmağı milyonlarca Trabzonspor taraftarının boğazına soktun ve mide bulandırdın.

Yolun açık olsun.

Oruç
27.08.2010, 02:13
Bazıları taraftarlığı öyle bir şey zannediyor ki sanırsın her şeye hakları var.

Hakan Karadirek
27.08.2010, 02:14
elenmemizin sebepi umut bulut olabilir arkadaşlar bunu diyim size
Ne alakasi var ? Gecen kaleci Recep Ozturk beraat edildiginde soyle bir savunma yapmisti; "Yedek kulübesinde oturduğum İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Gençlerbirliği maçında sonuca etki edecek bir halim yok. O kadar gücüm yok. Playstation oynamıyorum.".

Simdi soruyorum, 18de dahi bulunmayan bir adamin elenmemizle ne tur bir alakasi olabilir, sonucta bu adam Playstation oynamiyor.

Ustelik sen degilmiydin Umutu begenmeyen, simdi ne degisti. Oynasaydi, sence golmu aticakti, assistmi yapicakti ? Yalanci kosular, anlamsiz presler vs.

Atarken biraz daha inandirici atin.

fteotdgs
27.08.2010, 02:14
elenmemizin sebepi umut bulut olabilir arkadaşlar bunu diyim size
Bu dusuncede olan tum renkdaslar, yapmayin ne olur. Umut'u buyutmeyin bu kadar. Sayet gercekten Umut'un su son olaylari yuzunden takim, teknik ekip etkilenmis olup da elendiysek bunun sorumlusu Umut degil (denilenler dogru ise yaptiklari tabii ki yanlis, ama ayri konu. Sapla samani karistirmamak lazim) kriz yonetimini hicbir zaman becerememis yonetim ve teknik ekibin sucudur (ki sadece bu olay icin boyle bir sey olduguna inanmadigimi soylemeliyim). Yoksa su anki kadroda oyunun gidisne gore her sartta Umut'un alternatifi ve bunlari gorecek kalitede bir Senol Gunes var. Tekrar soyluyorum, gider veya gitmez, buyutulecek bir sey, kayip degil. "Kor olur badem gozlu olur" olmasin.

yakarcı
27.08.2010, 02:15
yaktın bizi umut hiçmi trabzonspor şenol güneş trabzon taraftarı gözünün önüne gelmedi :o yazık çok yazık umut bunu yapmıcaktın bize

Halit Aydın
27.08.2010, 02:15
İşin aslını bilmeden insanların karakterini yargılamayın. Sonra o sözleri yemek zorunda kalırsınız.

Broos, Halilhodzic, bunların yanında bir kaç futbolcunun gidiş sürecinde yaşananlar, ve sonrasında giden isimlerin gittiklerinden sonra yaptığı açıklamaları suçların kendilerinde olmadığını göstermişti.

Yarın bir gün Umut tüm gerçekleri anlatırsa, ya suçsuz olduğu anlaşılırsa. Bu karaktersiz lafları edenler bu sözlerini yiyecek mi?

Bir kaç gün daha sabredin. İşin aslı astarı belli olur. Umut'un o kadar karaktersiz bir futbolcu olmadığını düşünüyorum. Biraz sabır.

Paksoy
27.08.2010, 02:16
inş olay tekke olayı gibi karanlıkda kalmaz, umut yanlış bir sezon seçti geçen sene gitseydin keşke bu sene bu takımdan ayılıyorsa gitmek istiyorsa bir futbolcu, farklı sebepler falan vardır mutlaka,hadi onuda geçtim şu maç bitseydi ya 1gün anlamsız çok şaşırdım

ilhan
27.08.2010, 02:17
Yakarcı, başlığı provoke etme !

Anıl Caner
27.08.2010, 02:17
Teşekkürler Halit.

Hatta keşke olaylar netleşene kadar (ki aslında çoğu şey net ama) başlığın kapalı kalması mümkün olsa. Zira birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bir dönemde çok saçma bir kutuplaşmaya gidiyor iş.

Hakaretler de cabası.

Bir de çok açık provakasyon yapmakta olan üyeler var. Normalde başlıkta çokça tanıdığımız arkadaşlar. Sanki yıllardır Umut'un hastasıymış da bir anda büyük hayal kırıklıkları yaşatılmışçasına taklit yapmaktalar.

yakarcı
27.08.2010, 02:18
İşin aslını bilmeden insanların karakterini yargılamayın. Sonra o sözleri yemek zorunda kalırsınız.

Broos, Halilhodzic, bunların yanında bir kaç futbolcunun gidiş sürecinde yaşananlar, ve sonrasında giden isimlerin gittiklerinden sonra yaptığı açıklamaları suçların kendilerinde olmadığını göstermişti.

Yarın bir gün Umut tüm gerçekleri anlatırsa, ya suçsuz olduğu anlaşılırsa. Bu karaktersiz lafları edenler bu sözlerini yiyecek mi?

Bir kaç gün daha sabredin. İşin aslı astarı belli olur. Umut'un o kadar karaktersiz bir futbolcu olmadığını düşünüyorum. Biraz sabır.
karektersiz değil ama trabzonsporun lıverpool maçı öncesi kadroya alınmayacak kadar bir futbolcu oldu şenol güneşin gözünde :o

Ömer TOPAL
Sebep mi? Bir hafta boyunca bir maç için taktik hazırlamaya çalışan insanların tüm planlarını, bir hafta boyu sabırsızca bekleyen taraftarın umudunu, ona güvenen benim gibi taraftarların ona olan saygısını bir anda bir gecede yıktı. Bundan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum, ne halin varsa gör Umut! Seni çok severdim attığınla kaçırdığınla, TAM BİR TRABZONSPOR'lu derdim bu formayı en çok hak eden adam derdim meğer hepsi boşaymış...

Git elin fransızlarına tuncaydan beter ol! Tüm güvenimi, sana sevgimi bir gecede yıktın insafsızsın bi gün daha duramadın mı bu akşam çıkıp konuşsaydın ne vardı!

bide severdim ederdim lafını eklemeseniz bare bu mesajın sonuna..cuk oturcaktı amacı iadeniz...Seven eden bu lafları söylemez arkadasım...Umutamı geldi toulse teklife..menajerlere omu açtı kapıları gelin buyurun diye ? atıp tutma haberelerede inanıp adamı yerden yere vurmakmıdır taraftarlık ? Önce bi kendinizi kontrol etmesini ögrenelim...Hangi topcu avrupaya hayır dediki o desin...isterim dedi kadro dısı kaldı..ee sorun neki ?

ph=61
Paranın değiştirmeyeceği topçu dönemi bitmiştir artık ve paranın gözünü döndüremeyeceği insan da yoktur.

Oruç
27.08.2010, 02:19
@Halit Aydın

Uyarınız için teşekkür ederim. Bazıları burayı "kahve köşesi" sanıyor.

Adama sorarlar; "siz kim oluyorsunuz da insanların karakterini sorgulayabiliyorsunuz ?"

Selman'ın imzası geliyor aklıma; "karaktermetresi" olan var mı ?"

Ömer TOPAL
27.08.2010, 02:20
Yakarcı, başlığı provoke etme !

Arka sayfada kalmasın....Forum Yöneticisinin yazısı...Provoketör oldugun bariz artık..Kac haftadır nerdeydın bu baslıkta tek kelimen yoktu..neden şimdi burda mesai yapıyorsun ? git artık sinir bozma

Emrah KabuL
27.08.2010, 02:21
Para..

Umut burada 1 alırken,Toulouse takımına gidince 2 mi alacak ?

Hastayım şu ön yargılarınıza.

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 02:22

Ben sözümü yemeye razıyım, ama ortada bi şey yokken durup duruken mi Şenol Hoca tüm planlarını bi yana bıraktı şu umutu göndereyim evinden izlesin maçı mı dedi? Bi planı varsa yönetimin bu kadar acemice yaomaz sanıyorum ben de.

Emrah KabuL
27.08.2010, 02:22
Belki de Umut 1 yerine 0.5 alır ama 'huzur' sahibi olur..

Giderse tabi.

yakarcı
27.08.2010, 02:24
Para..

peki emrah sana bir soru tarafsız gözle olaya baktıgın zaman umutun hiçmi yanlış bişe yapmadı sence ?

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 02:25
bide severdim ederdim lafını eklemeseniz bare bu mesajın sonuna..cuk oturcaktı amacı iadeniz...Seven eden bu lafları söylemez arkadasım...Umutamı geldi toulse teklife..menajerlere omu açtı kapıları gelin buyurun diye ? atıp tutma haberelerede inanıp adamı yerden yere vurmakmıdır taraftarlık ? Önce bi kendinizi kontrol etmesini ögrenelim...Hangi topcu avrupaya hayır dediki o desin...isterim dedi kadro dısı kaldı..ee sorun neki ?

Sevgi mi sen mi sorgulayacan da? Severdim var mı ötesi. Takımdaki herkesten de de çok Trabzonsporlu derdim.
Azıcık düşününce başka neden kadro dışı kaldı bu adam. Hüseyin'i ruslar istedi illa gidecem mi dedi? Surat mı astı? Gerçekleri bilmiyoruz ama şu an bu anlatılandan başka hiç bir şey ne yönetimin ne de hocanın işine gelevek bi şey değil...

Halit Aydın
27.08.2010, 02:26
Ben sözümü yemeye razıyım, ama ortada bi şey yokken durup duruken mi Şenol Hoca tüm planlarını bi yana bıraktı şu umutu göndereyim evinden izlesin maçı mı dedi? Bi planı varsa yönetimin bu kadar acemice yaomaz sanıyorum ben de.

Tamam yahu, bekle 1-2 gün daha. Sonra gerekirse ben yerim söylediğim sözleri.

Ben Trabzonspor'a gönülden imza attım diyen adam ne çabuk değişecek öyle. Adam parayı düşünseydi zaten Haziran'da eline bonservisini alır çeker giderdi. Takımıma para kazandırayım da gideyim diye sözleşme yeniledi ve ciddi bir Avrupa teklifinde gidebilirim mesajı verdi. Şenol Hoca her şeyde haklı değil mi? Kadro dışı bıraktı ya kesin karaktersizdir bu Umut.

Atılay
Bildiğim tek şey bugün sahada olsaydı veya ikinci yarı Yattara - Alan değişikliği yerine Yattara - Umut değişikliği olsaydı her şey daha farklı olurdu

ilhan
Hiç kimse ispatlayamayacağı iddiaları ortaya atmasın lütfen. Hem adama ağız dolusu küfür ediceksin sezon boyunca hem de gidiyor diye karakterine teşhis koyacaksın. Bütün futbolcular düzenbaz, karaktersiz, işgüzar da biz anamızdan doğdumuz kadar pak ve ak yaşıyoruz.

Beklemek lazım. Ortalık sakinleşsin, yönetimden açıklama gelsin, hocadan gelsin, Umut'tan gelsin öyle konuşalım.

*

Liverpool gibi bir takımı Umut yok diye eleyemediysek biz, dünyanın parmakla gösterilen kulüplerinden birisi olmuşuzdur.

Ömer TOPAL
27.08.2010, 02:27
Sevgi mi sen mi sorgulayacan da? Severdim var mı ötesi. Takımdaki herkesten de de çok Trabzonsporlu derdim.
Azıcık düşününce başka neden kadro dışı kaldı bu adam. Hüseyin'i ruslar istedi illa gidecem mi dedi? Surat mı astı? Gerçekleri bilmiyoruz ama şu an bu anlatılandan başka hiç bir şey ne yönetimin ne de hocanın işine gelevek bi şey değil...

sevgini sorgulama yapmıyorum...Seviyorum diyorsan atıp tutmayacaksın arkadasım...Gerçekleri bilmiyorsan gerçekleri bekleyeceksin..ondan sonra ne dersen dersin..Baslıgı germeye gerek yok..yaptıklarınız yazdıklarınız bu yönde mantıksız...ama sevgi sorgulamasına takıldıgını için benim ne demek istedigimi anlamamıssınız.

ph=61
27.08.2010, 02:28
Para..

Evet öyle düşünüyorum.

bASTURk
27.08.2010, 02:29
Benim tahminim tiko parayı görünce gözleri ışıldayan yönetim buyur etmese o adamlar Trabzon'dan içeri giremezdi ki kulüp binasında fink atıyorlarmış.

Diğer bir tahminim iste Umut Toulouse gibi bir takım için ortayı velveleye getirmez.Lyon istese belki diyecem de mümkün değil.

Bu olayın iç yüzünün tamamen anlatılacağını pek sanmasam da olaki anlatıldı böyle böyle dendi ve hakikat ''Umut Trabzon'dan gitmek için kaba etlerini yırttı ve gitti'' olsun.Sapına kadar haklıdır,sonuna kadar desteklerim!

5 senedir beceriksiz yöneticiler adam gibi ''santrafor'' alamadığından hücumcu Umut taraftarın önüne atıldı.Biz bu en büyük hatayı görmezden geldik ve 4 sezon boyunca bu adamın nesline sövdük şimdi Umut'tan efendim anlayış bekliyoruz vefa bekliyoruz!Vay be..

Bana göre Umut gitmek isteyerek en kadar onurlu bir adam olduğunu kanıtlamıştır.Kapak olmuştur harika olmuştur.

Güle güle Umut Allah'a emanet ol

Emrah KabuL

Peki Ruslar'ın gerçekten de Hüseyin'i istediğine emin olabilirmiyiz ?

Bu adamlar ne yapıp ne edip alamazlarmıydı Hüseyin'i.. kaldı ki sözleşmesi biter bitmez de Bursa'ya gitmiş bir adamdan bahsediyoruz.

Çok meraklıyız yazılıp çizilenlerle ilgili önyargı oluşturmaya. İşin aslını falan öğrenmeye gerek yok tabi.

yakarcı
Bildiğim tek şey bugün sahada olsaydı veya ikinci yarı Yattara - Alan değişikliği yerine Yattara - Umut değişikliği olsaydı her şey daha farklı olurdu
bence alan ikinci yarının en iyisiydi aralara pas attı napsın daha umut girseydi belki lıverpool defansı kolay kolay çıkamazdı defansdan

Oruç
Adam oynar laf yer, oynamaz laf yer. Gol atar laf yer, gol kaçırır laf yer. Adı çıkmış bir kere dokuza...

Umut ağzıyla kuş tutsa dahi buradaki çok bilmişler "dişlerini neden fırçalamamış ?" diye eleştiri getirirdi, eminim.

Yahu her şeyi de bilmeyin, bazı şeylerde susun biraz.

unique
27.08.2010, 02:31
Olay hala net değil, sanırım Liverpool maçı da geride kaldığına göre yarın bu konu hakkında açıklamalar olacaktır. Olayı bi duyalım da ona göre yorum yapalım.

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 02:36
Peki Ruslar'ın gerçekten de Hüseyin'i istediğine emin olabilirmiyiz ?

Bu adamlar ne yapıp ne edip alamazlarmıydı Hüseyin'i.. kaldı ki sözleşmesi biter bitmez de Bursa'ya gitmiş bir adamdan bahsediyoruz.

Çok meraklıyız yazılıp çizilenlerle ilgili önyargı oluşturmaya. İşin aslını falan öğrenmeye gerek yok tabi.

Ben bi şey bilmiyorum yazılan çizilen dışında...

Sana sınırsız yazma hakkı ve ve sınırsız hayal gücü, Umut neden hoca tarafından evine gönderildi, maçta oynatmak varken neden oynatılmadı ve hoca maç sonu neden onla ilgili soru sorulduğunda kızgınlığını gizleyemedi. Sorularım bunlar öyle bi senaryo hazırla ki Umut hala gözümüzde eski Umut olsun... İstersen özelden yazabilirsin.

sametaydin
27.08.2010, 02:37
Ya bizim yönetim oyuncu satmayı da beceremiyor. Adamlar talip olmuş talip oldukları rakam 3m euro. Bizimkiler de 3buçuk m euro istemiş. Ya olaya bakarmısın koyacan oraya 5 meurodan açacan kapıyı sonra yavaş yavaş belki 4 ya da daha üstü bi fiyata giedeilecek olan oyuncu şimdi 3buçuğa gidecek. Ha kabul etmezlerse de takımında durur, satmazsın 3buçuğa ihtiyacın mı var? İhtiyacın olsa 4buçuğa jajayı almazdın.

Emrah KabuL
27.08.2010, 02:39
Ya bizim yönetim oyuncu satmayı da beceremiyor. Adamlar talip olmuş talip oldukları rakam 3m euro. Bizimkiler de 3buçuk m euro istemiş. Ya olaya bakarmısın koyacan oraya 5 meurodan açacan kapıyı sonra yavaş yavaş belki 4 ya da daha üstü bi fiyata giedeilecek olan oyuncu şimdi 3buçuğa gidecek. Ha kabul etmezlerse de takımında durur, satmazsın 3buçuğa ihtiyacın mı var? İhtiyacın olsa 4buçuğa jajayı almazdın.

:)

Sen bu işleri çok yaptın sanırım.

Selman61
27.08.2010, 02:40
Klubümüz ile ilişiği kesilmek üzere olan
Bundan da öte bugün ki maç hakkında konuşmamız gereken bir zamanda
Umut Bulut hakkında konuşmak mantıklı gelmiyor bana..
Umarım Umut Bulut da Fatih Tekke gibi olmaz.

Ömer TOPAL
27.08.2010, 02:40
Benim tahminim tiko parayı görünce gözleri ışıldayan yönetim buyur etmese o adamlar Trabzon'dan içeri giremezdi ki kulüp binasında fink atıyorlarmış.

Diğer bir tahminim iste Umut Toulouse gibi bir takım için ortayı velveleye getirmez.Lyon istese belki diyecem de mümkün değil.

Bu olayın iç yüzünün tamamen anlatılacağını pek sanmasam da olaki anlatıldı böyle böyle dendi ve hakikat ''Umut Trabzon'dan gitmek için kaba etlerini yırttı ve gitti'' olsun.Sapına kadar haklıdır,sonuna kadar desteklerim!

5 senedir beceriksiz yöneticiler adam gibi ''santrafor'' alamadığından hücumcu Umut taraftarın önüne atıldı.Biz bu en büyük hatayı görmezden geldik ve 4 sezon boyunca bu adamın nesline sövdük şimdi Umut'tan efendim anlayış bekliyoruz vefa bekliyoruz!Vay be..

Bana göre Umut gitmek isteyerek en kadar onurlu bir adam olduğunu kanıtlamıştır.Kapak olmuştur harika olmuştur.

ayakta alkış tutuyorum şu an......:alkış: :alkış: :alkış:

sametaydin
27.08.2010, 02:43
:)

Sen bu işleri çok yaptın sanırım.

:) Ya ne bileyim benim gördüğüm bütün transferler bu şekilde oluyor.

Bu durum üstüne bir de liverpoola elenmemiz beni gerdi. Yönetimin liverpool maçı öncesi bu acemiliği ve umutun hareketleri canımı çok sıktı. Sataşacak yer arıyorum heralde.

yakarcı
27.08.2010, 03:03
:) Ya ne bileyim benim gördüğüm bütün transferler bu şekilde oluyor.

Bu durum üstüne bir de liverpoola elenmemiz beni gerdi. Yönetimin liverpool maçı öncesi bu acemiliği ve umutun hareketleri canımı çok sıktı. Sataşacak yer arıyorum heralde.
sataşacak yer aramıyorsun bence dogru diyosun haklısın bu eleştiriyi hak ediyo umut bu son yaptıklarından dolayı

Halit Aydın
27.08.2010, 03:06
yakarcı çok hızlı gidiyorsun, cezan yeni bitti zaten. Yakındır bariyerlere çarpman.. Her başlıkta millete laf yetiştirmekten ne haz alıyorsun?

OZDEN61
27.08.2010, 03:09

sizinle aynı düşünüyorum eski mesajım;
umut gidecekse çok bile kaldı, kendisini diğer oyuncular gibi severim. adam geldi geleli hiç sakatlanmadan her maçta oynadı. her maçta oynaması sanki onun tercihiymiş gibi, sahada koşmuyor işini yapmıyor gibi, yanında iyi bir santrafor olmadığı için hem rakip defansı bunaltıp hemde goller atamaması onun suçuymuş gibi sürekli hakaret ve küfürler yedi. bu hakaret ve küfür edenler şimdi gitmek istemesini garip karşılıyor. küfür edenler onun yerine kendinizi koyun, hem küfür yiyip hem kalacaksınız. bugünde tribündeydim, benim için avni aker bitmiştir hala tezahurat yapmayı salya sümük küfür etmek zannedenler var. önce yanımdaki şenola küfrediyor böyle kadro mu olur, sonra yattaraya küfrediyor pas atmadığı için aynı adam yattaraya 2-3 dak sonra aslanım benim diyor, sonra ceyhuna küfrediyor, kısacası bütün takımı dizdi. işte taraftarlığımız bu. umut eminim ben gidecem bu maçta oynamayacam diyecek ve menejerlerini kendi çağıracak bir oyuncu değil. şu an hiçbir açıklama yapılmadığı için ön planda o var. hele biri konuşsa bu hakaret edenler, gerci utanmayacaklar ama umut satılmazsa hangi yüzle tribünde onu destekleyecek.

geldi geleli umut çok iyi bir santraforla birlikte iyi iş yapar dedik ama olmadı. ersen olmadı çok iyi bir santafor değildi, gökhan iyiydi olmadı kendini trabzona ait hissetmedi. eğer gidecekse umut sana başarılar dilerim, emeğin akıttığın ter için teşekkürler.

burda umut hakkında atıp tutanlar, o gidiyor hala atıp tutuyorsunuz. amam mumla arayacaksınız. sizler gibiler yüzünden de bi 26 sene daha şampiyon olamayacağız. trabzonspor da 26 senedir her şey değişti, bir tek taraftar zihniyeti değişmedi. çekin ellerinizi, bırakın şu oyunları. isim, skor taraftarı olmayı bırakın, küfür ederek destek çıkmaktan vazgeçin. yeter daaa. şu takım en az 1 sene istanbulda oynamalı, özlemeli bu taraftar onları, delicesine özlemeli, bu sayede yerel basınında ekmek kapısı biraz kapanır ve boş muhalefetten vazgeçer....

My
27.08.2010, 03:16
Mehmet Demirkol programında şunları dediydi. Hatırladığım kadarıyla aktarmaya çalışayım.

Umut'un sözleşmesinin bitmesine yakın gs kendisini çok istemiş ama Umut bunu yapamam deyip Trabzonspor'la sözleşmesini uzatmış. Bir tek şey rica etmiş o da eğer yurt dışından transfer teklifi gelirse kendisine kolaylık sağlamasıymış. 3, 3.5 milyon karşılığında gidebilir diye de sözleşmeye yazmışlar. Toulouse ile ise yöneticilierimiz 15 gündür felan zaten görüşüyorlarmış. Hatta bi maçtamı yemektemi ne başkanla mı dedi Demirkol yoksa yöneticiylemi orası şimdi gelmiyor aklıma birlikte oturmuşlar.

Dahası da var ama onlarda işte nasıl olur felan konuşmalarıydı.

Halit Aydın
27.08.2010, 03:20
Bilgi için teşekkürler Murat abi.

Ben dünden beri bunu kastediyorum. Şu yeni sözleşme imzalaması bile karakterini ve Trabzonsporluluğunu gösteriyor. İstese çekip giderdi Haziran'da. Bu maddeyi de koydularsa sözleşmeye, kimse karışamaz.

Tüm suçu Umut'a yüklüyorlar. Jaja transferinde bile 1 ay görüşme yaptık diyordu yönetim. Bu transfer görüşmesinin de öyle 2 günlük bir olay olmadığı belli. Bunları Trabzon'a davet edenler kim onlar asıl sorumlu kişiler. Umut kafasına göre çağırdı adamları sanki.

Murat'
27.08.2010, 03:50
eminim çok mutludur kanımca :(:(

Bunlari soyleyen sen misin yakarci bey.

Her mactan sonra buraya gelip, Umut takimdan gitsin sampiyonuz diye yazan ben degildim herhalde.

Simdi de cikmis bunlari yaziyorsun.

Ne zamandan beri Umut'tan medet ummaya basladin.

Bu kadarina tas olsa dayanmazdi.

Giderse de yolu acik olsun.

lutfu61
27.08.2010, 03:50
pres yapmak çok koşmak iyi futbol anlamına gelmez, presi sonucu kapıp kaç tane gol attı bu adam
söylenen mebla çok uygun verilsin hemen, zaten teo form tuttu, bu saatten sonra böyle büyük maçta yapmayacağımıza göre ihtiyacımız yok umuta

Cengiz
27.08.2010, 04:35
trabzonspor taraftarı olmayan arkadaşlar için çok şey ifade etmeyecek bu entry.

ancak trabzonsporlu olup üstüne bir şeylerin farkına varmadan, bindirilmiş kıta hesabı umut bulut'a sayıp söven renkdaşlarım için geliyor. lütfen bir kaç dakikanızı ayırın ve okuyun.

öncelikle şunu söyleyeyim bahsedeceğim olayların umut'un yetenekleriyle, takımdaki gerekliliği ile vs. alakası yoktur. sadece işleyen süreci doğru analiz etmeniz hedeflenmekte.

flashbacklerle başlayacağız:

yönetim iş başı yapıyor. ilk açıklama "yıldızlarımızı satmayacağız".

bir kaç hafta sonra gökdeniz aniden rubin kazan takımına transfer oluyor, trabzonspor lige canavar gibi başlamışken hem de. gökdeniz'in trabzonspor'da huzursuz ve mutsuz olduğuna dair bir çok haber çıkıyor aniden ve açıklama geliyor "gökdeniz yıldız değil"

gökdeniz transferi olur olmaz röportaj veriyor. "evlat sahibi olanlar beni anlayacaktır. ben 61 numaralı trabzonspor formamı çocuğum kadar sevdim", türkiye'ye dönecek misin bir gün sorusuna "trabzon'a demek istedin değil mi?". gidip tutunamadıktan sonra değil, daha varır varmaz bunları söylüyor gökdeniz, zaten rusya'da da yılın oyuncusu falan fıstık seçiliyor, keyfi de gıcırında ilerliyor. hala dilinden düşmeyen trabzonspor.

sonra ibrahima yattara için katardan talipler çıkıyor aniden. kimsenin tahmin etmeyeceği büyük meblağlar. ancak takım çok iyi durumda. bir anda haberler patlıyor. yattara gitmek istiyor, yattara'nın trabzon sevgisi yalanmış, yattara parayı seçti diye yerel medyada. yattara basın toplantısı düzenliyor, gitmek istemediğini anlatıyor. ama nafile, taraftar yattara'yı tefe koyuyor bile. ardından yaşadığı ciddi ve talihsiz sıkıntılar da kanıt olarak gösteriliyor. ancak talipler yok olunca aynı yattara takımın en değerli oyuncusu, trabzonspor aşığı olarak kaptan yapılıyor. yanlış olan kaptan yapılması falan değil, yanlış olan tamamen yönetimin pazarlama aracı olarak kullandığı çıkan yerel medya haberleri. anlıyoruz ki işler bizim yorumladığımız gibi değilmiş.

sonra başından beri pek tutmadıkları ersun hoca vakası yaşanıyor. her galibiyeti kendi başarısı, her mağlubiyeti ise "hocaya sorun" olarak yorumluyor yönetim. ersun hoca umursamıyor, işini yapmaya çalışıyor. selçuk inan ile sorunlar yaşanıyor. gazetelerde selçuk inan yerine "8 numara" ifadeleri başlıyor, selçuk inan ile ersun yanal'ın kızı arasında destansı aşk hikayeleri dönmeye başlıyor gazetelerde. işin boyutu sınırları aşmaya başlıyor. taraftarın ersun yanal'a küfür ettiği görüntüler kesilip kesilip resmi siteden yayınlanmaya başlıyor. ersun yanal düşman olarak gönderiliyor.

taraftar fatih tekke ismi üzerinde yönetime baskı yapıyor. yönetim almayı çok istiyoruz minvalinde yaklaşıyor. oysa kulubün bizzat yönetiminde hh kod adlı asbaşkanın kendisinin kulübün kapısından giremeyeceğini açıklar nitelikte bir çok açıklaması varken. tekke aldığı maaşı yarıya indirip, muaf olma ihtimalinin olduğu askerlik durumunu da riske ederek, basın toplantısı düzenliyor, beni aşık olduğum formanın altında oynatın diye yalvarıyor. ama fatih yalan konuşuyor, fatih'in paragözlüğü diye haberler çıkıyor tekrar ve fatih taraftara küstürülüyor.

yayın gelirleri katlanarak artıyor, elden gökhan ünal gibi hem aldığı maaş itibariyle geniş hacimli hem de bonservis bedeli güzel bir adam çıkarılıyor. bir çok projeye giriş yapılıyor. takımın formalarının armasının dikilmesini dahi akraba firmalar yapıyor, kulüp içerisindeki kadrolaşmayı zaten saymıyorum.

ve şimdi bugüne geliyoruz.

trabzonspor liverpool ile yakın tarihinin en önemli maçlarından birisine çıkmak üzere. maça 1 gün var. takım tesislerde idman yapıyor. umut bulut maç kadrosunda yer alacak şekilde idmanlarda kullanılıyor.

kendisine talipler var ancak umut bunların bilgisine sahip değil.

yönetim ise 15 gündür toulouse takımı ile görüşme halinde. şenol güneş habersiz, umut bulut habersiz.

yönetim kimseye sormadan toulouse yöneticilerini, menajerlerini kısacası transferden sorumlu kim varsa trabzon'a davet ediyor.

ve bu adamlar idmanın ortasında umut bulut'un menajerini de yanlarına almış şekilde idman sahasında durumu konuşmaya başlıyorlar.

şenol güneş sinirleniyor, yöneticilerle tartışıyor. aynı zamanda umut'un tavrını da merak ederek soruyor. umut "avrupa takımından teklif gelmesi halinde" gitmek istediğini her zaman belirttiğini söylüyor. bir hafta önceki liverpool maçından bu yana süren sakatlığı nüksedince de maç için kadro dışı kalıyor.

tahmin edin ne oluyor. yerel medyada anında haberler baş göstermeye başlıyor. "umut bulut kadro dışı" "umut bulut gitmek istiyerek rest çekti" "şenol güneş umut bulut savaşı" haberleri çıkmaya başlıyor.

oysa bahsettikleri umut bulut, geçtiğimiz sezon sonu kontratı bittiği zaman trabzonspor'dan aldığı ücretin daha fazlası karşılığında galatasaray tarafından transfer teklifi alan umut. (çok değil bir kaç saat önce mehmet demirkol da televizyonda teyit etti) bu teklifi türkiye'de trabzonspor dışında hiç bir takımda oynamam diyerek elinin tersiyle iten umut. kontratına avrupa takımlarına transferi konusunda kolaylık sağlanması hususunda madde ekletmek isteyen umut, ki hakkıdır.

bakın umut bulut'u sevmiyor olabilirsiniz. anlayışla karşılayabilirim. ancak allah aşkına az çok hepimiz umut bulut'un futbolculuğunu ve kariyerini biliyoruz. bu adamın, bir anda öğrendiği transfer haberi için, liverpool gibi takımla oynanacak maç kadrosunda yer almamak üzere rest çekeceğine inanan var mı?

umut bulut ulan bu. yani liverpool'un mascherano'su trabzonspor ile oynanacak uefa maçına çıkmamak ister transferi gerçekleşmediği için ancak umut bulut ömründe kaç kez daha liverpool ile maça çıkabilir? bunu nasıl reddedebilir? hem de oynaması transferine engel falan değilken?

allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun.

uyanın artık.

ben olayların yukarıda yazıldığı gibi yaşandığını biliyorum, tahmin veya varsayım değil yaptıklarım.
kanmayın.

yıllardır trabzonspor formasına üst düzey hizmet vermiş, en beğenmeyen adamın dahi çabasına şahit olduğu şu adamı, diğerlerine yaptığınız gibi yapmayın, değersiz gibi uğurlamayın.

evet umut bulut gitmek istiyor. bu gerçek. yani umut'u zorla satmıyorlar. ama diğer olan biten, dönen muhabbetlerin alayı ağır bir kurmaca.

ve en kötüsü bu kurmaca gustavo colman, onur recep kıvrak gibi isimlerle hep devam edecek bir kurmaca biz önüne geçmezsek.

alıntı .

Bekir
27.08.2010, 04:45
Umut'u sevmem ama Bugün sahada olması gerekirdi Fazlasıyla ihtiyaç duyduk...

yakarcı
27.08.2010, 05:18
Umut Bulut Fransız oluyor

Toulouse'un teklifini kabul ettiği öğrenilen golcü futbolcunun, Fransız ekibiyle Trabzonspor'un anlaşmasını beklediği bildirildi.Ankaragücü’ndeki müthiş çıkışıyla yıldızı parlamış, 2006’da soluğu Bordo-Mavili ekipte almıştı... Bu süreçte takımın en çok forma giyen oyuncularından biri olan ve rakip fileleri tam 164 maçta 67 kez havalandıran Umut Bulut, önemli bir son dakika gelişmesi olmazsa Trabzonspor macerasının sonuna geldi. Toulouse’un Gignac’ı Marsilya’ya satmasının ardından Fransız takımının temasa geçtiği golcü oyuncunun menacerler aracılığı ile teklifi kabul ettiği öğrenildi. Liverpool maçı öncesinde, kamp ortamında konuyla ilgili görüşmeler yaptığı için hocası Şenol Güneş tarafından kadro dışı bırakılan Umut Bulut’un, “Trabzon’da hep eleştirildim. Şimdi iki taraf için de makul bir öneri var” ifadelerini kullandığı öğrenildi. fanatik gazetesi

yakarcı
27.08.2010, 05:21
Yetmedi!

Maç için, “İyi işler yaptık ama yetmedi. Avrupa'da yol almak için zaman lazım” diyen Şenol Güneş, Umut'u sildiğini ise, “Bu maçta onunla ilgili konuşacak bir durum yok” diyerek gösterdi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş rotayı Süper Lig’e çevirdiklerini belirtirken, karşılaşma ve Umut ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Yorgunluğun etkisiyle oyundan düştüklerini itiraf eden Güneş, “Rakip bunu iyi kullandı. Önde olmamıza rağmen Liverpool oyunu kontrol etti. Rakip bizden diri olunca, kazanmamız gereken maçı kaybettik. İyi işler yapıyoruz, iyi yoldayız, ama çok eksiğimiz var. Avrupa’da yol almamız için daha zamanımız olduğunu düşünüyorum. Takımı olumlu buluyorum, ama yeterli değil” dedi.

‘Taraftarlar görevini yaptı’
Taraftarlarına övgüler yağdıran ve onların üzerine düşeni sonuna kadar yaptığını sözlerine ekleyen Bordo-Mavili ekibin hocası Şenol Güneş, Fransa’nın Toulouse takımıyla transfer görüşmesi yapan Umut Bulut’u da artık tamamen kafasından sildiğinin mesajını şu sözlerle verdi: “Bu maçta Umut’la ilgili konuşacak bir durum yok!”

fanatik gazetesi

Uğurtan
27.08.2010, 08:25
En kötü zamanlarında ve en ağır hakaretlere maruz kaldığında dahi sana bakışım uçlarda değildi..

Misal kaç maçtır Burak'a bakıldığı gibi falan değildi..

Sen başkaydın.. Başka olduğun içinde kaptandın..

Bu forum sana Dozer Cemil anısına ödül vermişti..

Son vuruşlarındaki maharetin aldırmazdı sana o ödülü..

Anlayamamışsın.. Ben ve benim gibi seni sevenleri yanılttığın gibi..

Yeteneğine inanan ve seni en zor şartlarda en zor şekillerde savunanları da yanılttın..

Öyle ki yanılttın ki.. Asla yalan söylemeyeceğinden emin oldukları Şenol hocamızın sözlerine bile kulakları tıkalı..

Hâlâ inanamıyorlar..

Böyle gitmemeliydin diyenlerdenim.. Ama kendin ettin.. Hiiiç öyle yönetim falan dinlemem..

Onların yağlı kazığı ayrıdır bu meseleden de bir kaç damla yağ damlar muhakkak ki oraya..

Sen Şenol hocanı nasıl çiğnersin? Nasıl ona söylemeden habersiz görüşürsün..?

Bittin.. Yolun açık olsun.. Trabzonspor günlerini bence hatırlama temiz bir sayfa olarak bizde kalsın..

A.Gücün'den Toulouse günlerine direkt geçiş yap.. Daha hayırlı olur..

İlker ToSun
27.08.2010, 08:39
bu teklif olayı doğruysa da değilse de o şekil veya bu şekil takımla ilişiği artık kesilmelidir. bugünden sonra geri dönüş olmaz.

umutun tekrardan takıma geri dönmesi umuta da, şenol hocaya da, yönetime de kaybettirir.

tarafların birbirleriyle olan bilek güreşini tarihi liverpool maçına denk getirdikleri anlaşılır ki bunun asla affı yoktur. dediklerimden sakın "umut olsa elerdik" anlamı çıkmasın, biraz şans yanımızda olsa, şenol hoca hamleleri biraz daha doğru zamanda yapsa zaten eleyebilirdik ama olmadı.

sonuçta umut-trabzonspor ilişkisi artık bitmiştir, toparlanmasının imkanı yoktur.

eğer umut tekrardan trabzonsporda forma giymeye başlarsa yukarıda saydığım üç grubun da benden çekeceği var bu sayfalarda

Selman
27.08.2010, 08:44
Futbolunu günahım kadar sevmem.Kendisini de sevdiğim pek söylenemez, bilenler bilir.

Ama bu işin içinde başka bişey var.Filmi geriye sayın.Gökdeniz, Yattara için söylenenleri hatırlayın.

Umut olsa eler miydik ? Hayır.

Olmadığı ve bundan sonra olmayacağı çok güzel.

Bir durun ve olayların netleşmesini bekleyin derim ben.Çarmığa ilk geren ben olurdum ama bişey bilmeden konuşmayalım bence.

Recep Alkan
27.08.2010, 08:47
Dün bu başlıktan çıkarken demiştim ki, sakın dünkü maçtan sonra birileri bu başlığa girip suçluyu buralarda aramasın. Çünkü suçlu buralarda değil arkadaş. Bu başlığa sıkça girenler bilir ki, bu başlık oyuncunun eksiğini gediğini yazma, yada teşekkür etme başlığından çok oyuncuya rahat rahat giydirebilme başlığıdır. Oyuncuya istediğin gibi bağırıp onu aşağılayabilme başlığıdır. Eeee, şimdi ne değişti ki, bunca zaman en ağır şekilde eleştirdiğiniz bir adamın kadro dışı kalmasını da aynı üslupsuzluk ile eleştirebiliyorsunuz.

Yine mi istediğiniz olmadı. Arkadaş adam olmadan maç seyrettiniz, daha ne !!!!

Zaten istediğiniz bu değil miydi, öyle yada böyle, bu gerçekleşti. Zorunuz ne ?

Ama görülüyor ki, her mesajımızdan sonra şuursuzca giydirmek için yazıyorsun diyen zihniyetin, asıl amacının ne kadar aşağılık olduğunu görüyoruz, yazık, çok yazık.

Transfer olayına gelirsek, kimse Umut gitmek istemedi demiyor, Umut gitmek istiyor arkadaş, haklı olarak. Babasının oğluna söylediğinde ara bozacak lafları yıllardır hiçbirşei olmayan taraftardan duyuyor ve SUSUYOR bu adam. Yetmez mi kahrımızı çektiği. 15 dakika oynadığı oyunlarda bile yreden yere vuruldu bu adam, hatta hiç oynamadığı dün akşam ki maçta bile.

Bunlardan bile görebiliyoruz konuşan çok bilmiş taraftarın amacını.

Bunca zaman Umut'u bu kadar iyi tanıdık da , yönetimi hiç tanıyamadık değil mi....

Geçen sene ki fos transferlerini, adam almamak için attıkları taklaları, para vermemek için Broos'a yaptıklarını vs vs vs.

Evet Umut gitmek istiyor, ama menejerleri Umut çağırmadı arkadaş. Gelin görüşelim diye haberi Umut yollamadı arkadaş.

Ama olmaz, dokunulmazlığı olan, güldüğünde güller saçan insanlar asla suçlu olamaz değil mi.

Hangi mantığa göre transfer politikası geliştiriyoır bizim yönetim, laflara bak, Umut'u satarız Makakulayı alırız, vay be. 4 yıldır bir kere sakatlanmamış adam, formunun zirvesinde bir adamı satmak için kırk takla atacağız, 3 aydır emzik gibi ağzımızdan düşmeyen ama bu süreçte de topa dahi vurduğunu görmediğimiz bir adamı almaya gideceğiz, hemde en az Osmanlının Viyanayı kuşattığı kadar kuşattığı halde alamadığımız adamı. Yoksa buda sakın, Şenol Hoca sevdasına iki tane hocanın başını yeme operasyonu gibi olmasın. (Şenol hocaya karşı değilim) Bu yönetim taıntılı arkadaş, Burak Burak dediler, en sonunda geldi, Zafer dediler adam kapıdan içeri alndı, Engin kadroya dahil edildi, Şenol Hoca keza öyle ve şimdi de sırada belki de Makukula var.

Ama ben şundan eminim bu işte kabahat %30 / %70 dir.

KUTADGU
27.08.2010, 08:49
İçinizde Umut'a ilk taşı en az günahı olan atsın....

Herkes dahil. Başkan da.

emre1inci
27.08.2010, 08:53
3-3,5 a bakılmadan gönderilmeli.
trabzonspor tarihinin en büyük maçı öncesi yapılan terbiyeseizliktir.
gidecekse maç biter al şimdi istediği gibi görüşsün kiminle isterse.

Hüseyin Kurt
27.08.2010, 09:08
Umut'a da hak vermek lazım. Her maçtan sonra adamı darağacına çıkardık , şimdi böyle bir avrupaya gitme fırsatı varken hemde kulübe para kazandırıyorken gitmek istemesi normal.
Sözleşme uzatmadan da gitmek isteyebilirdi. Ama takıma para kazandırmak istemesi onun karakterinin düzgün olduğunu ekmek yediği yere ihanet etmediğini gösterir.
Umut'un yeri ayrı bende. Her nekadar çok kızsam da çok bağırsam da çok eleştirsem de...Taraftarın sahaya inmiş halidir Umut.

magicyattara
27.08.2010, 09:29
Antiumutçu'ların yeni boy hedefi bakalım kim olacak..:)

magicyattara
27.08.2010, 09:33
Umut'un gitmesi beni üzdü tabii ki..umutlu girdiğimiz bir sezonu bana göre kapattık..tüm hevesim kaçtı..

Dün akşam ki maça ayaklarım geri geri gittim..Liverpool geliyor maça gitmek istemiyorum..yani bu Umut'un satılmasıyla alakalı bir durum değil;ciddi ciddi başa güreşecek bir takım yakalamışsın,en önemli parçalarından birini satıyorsun..sonra sil baştan sil baştan..insanda heves bırakmıyorlar..

Zafer Fidan
27.08.2010, 09:39

Su anlik takimda baska hedefim yok :D

Gökhan BAYRAK
27.08.2010, 09:42
Sen Şenol hocanı nasıl çiğnersin? Nasıl ona söylemeden habersiz görüşürsün..?

Yönetim nasıl Şenol Hocaya söylemeden, sormadan görüşmüş?

Nasıl adamları karşısına alıp anlaşma sağlamış?

Bırakın şu işi Umut'un başına yıkmaya.

Bu iş tamamen yönetimin rezilliğinden kaynaklanmıştır...

Recep Alkan
27.08.2010, 09:44

Antiumutçu değilim ama, hedefim Burak Yılmaz.

Bu takımda Umut kadar eleştirilmiyorsa kimse bana Trabzon halkı futboldan anlıyor demesin...

Tatar Kemal
27.08.2010, 09:48
umut bulut hiç bir yere gitmez...

umut bulut transferi tıpkı yattara olayı gibi gerçekleşmeyecek. umut bulut maç öncesinde şenol hoca'yla konuşup maça çıkmak istediğini belirtmiş ama olay başka bir yerde kopuyor. bu da büyük bir ihtimalle menajerlerin kampa girmiş olmasından kaynaklanıyor. şenol hoca tepki vermekte çok haklı ama umut bulut maça çıkmak istediğini belirtmişse ona da yüklenmemek gerek.

neyse artık liverpool'a da elendiğimize göre yolumuza bakmalıyız. touluse'un umut bulut'u istediği falan da yok. göreceksiniz olay tamamen fos çıkacak. umut bulut takımda kalır ve kadro dışı bırakılır. bir kaç hafta sonra da affedilip takıma geri döner. aynı şekilde gabriç'de takımda kalıyor. 3*4 hafta sonra herşey normale dönmüş olur.

Tatar Kemal
27.08.2010, 09:50
umut'un en önemli sorunlaırndan biri de forvet hattından alınıp sol kanata adapte edilmeye çalışılması. umut kanatlarda oynamak istemiyor. şenol hoca teofilo'yu tek forvet olarak oynatmaya başlayınca umut'un konsantrasyonu düştü. şimdi toulusse'a gitmek istemesi normal ama dediğim gibi toulusse işi yalan olacak göreceksiniz.

Zeki Akyol
27.08.2010, 09:52

Zaten yönetımde taraftar boyle düşünsün dıye ellerınden gelenı yaptı...

Recep Alkan
27.08.2010, 09:56

Trabzonspor'da kaptanlık yapan bir ismi, 4 yıldır bir şekilde gol yükünü çeken oyuncunu, 3-5 e bakmadan satacaksın öyle mi ?

Gerçek misin sen bilader ?

Zeki Akyol
27.08.2010, 09:57
sizinle aynı düşünüyorum eski mesajım;

burda umut hakkında atıp tutanlar, o gidiyor hala atıp tutuyorsunuz. amam mumla arayacaksınız. sizler gibiler yüzünden de bi 26 sene daha şampiyon olamayacağız. trabzonspor da 26 senedir her şey değişti, bir tek taraftar zihniyeti değişmedi. çekin ellerinizi, bırakın şu oyunları. isim, skor taraftarı olmayı bırakın, küfür ederek destek çıkmaktan vazgeçin. yeter daaa. şu takım en az 1 sene istanbulda oynamalı, özlemeli bu taraftar onları, delicesine özlemeli, bu sayede yerel basınında ekmek kapısı biraz kapanır ve boş muhalefetten vazgeçer....

ağzına yüreğine sağlık ...ama bu yazından öncede sonrada yıne değişen bırşey olmayacak

Zafer Fidan
Zaten yönetımde taraftar boyle düşünsün dıye ellerınden gelenı yaptı...

Senol Günesde mi? Hoca bosuna kadro disi birakmaz Umutu.

Gulsum Yavuz
BEN UMUTTA HIcc bir hata goremiyorumm..
adam son derece hakli her mac adamin 7 ceddine sovduler agzinia cip bi sey demedi
her zaman onuuuu hedef aldilar hic bir sey demediii.. ama yinedee gitmesini istemiyorummm cunku onun anlami farkli trabzonspor icin o aadam belki sanssiz amaa calisiyor cabaliyorrr istiyorrrr ve bize boyleee adam lazim!!!
sadece umudun bir yanlisi var gerci o yanlis onun mu yonetmiin mi orasi mechul boyle bir onemli mac evvelinde bu olayin patlamasi.. Yakismadii. Olsun beee umutt sen ne yaparsan yap arkandayimm..

Zeki Akyol
27.08.2010, 10:02
Senol Günesde mi? Hoca bosuna kadro disi birakmaz Umutu.

Ya olaylar olmuş bıtmış goruşmeler tamamlanmış Şenol hocanın medyadan sonra haberı oluyor...çünkü yönetım ona sorsa ızın cıkmaz...haliyle gızlı yapılıyor..sonrada Umut gıtmek ıstıyor tabıkı ısteyecek..orda rahat baskı olmadan sahaya cıktığında kahveden,,evde trübünden küfür yemeyecek ne yapsa yaranamıyorum demeyecek Allah aşkına sız gıtmezmıydınız...Bence en masum bırı varsa oda ŞENOL HOCAM dır...

Bu satten sonra umut gıder yerıne bakalım kım gelır :(

İslam Sezer
27.08.2010, 10:05
iyi de umut ben bu maçta oynamalıyım diyemez miydi?
rakip liverpool.yıllardır bu takımda Umut.
tamam sevmeyeni çok.
ama seveni de çoktu,peki onların hatırı hiç mi yok.ne yaptık biz.bizim suçumuz ne.ben burak yerine sahada umutu görmeyi istiyordum.fener maçında yaptığı katkıyı bu maçta da yapmasını istiyordum ki yok menejerler geldi,yok gitmek istiyorum falan derken kadro dışı.acaba şenol güneş fevri mi davrandı yoksa umut ona olan ihtiyacı görmezden mi geldi 1 maçta olsa oynayıp gidemez miydi?bu mudur birlik beraberlik.kime güveneceğiz.5 yıllık oyuncu bunu yaparsa diğerleri ne yapmaz.
artık bu takımda kimseye güvenmiyorum.liverpoola karşı tur atlamayı umutun umursamaması içimi acıtıyor yutkunuyorum.
yönetime kızmıyorum çünkü umursadığım değer verdiğim insanlara kızarım ben...

winner
27.08.2010, 10:07
Umut Bulut bu takıma sizin idolleriniz olan hemşerilerinizden daha çok hizmet etti. Üstelikte saha dışında yüz kızartıcı hiçbir şey yapmadı. Ama hep küfür yedi bir türlü yaranamadı size.Gidiyor yine kabahatli oldu. Bırakın artık şu adamın yakasını yahu.

Zeki Akyol
27.08.2010, 10:10
Tabıkı herkesın Umut ta gıtmek dahı ıstese maçtan sonra konuş söyle zaten senı zorla tutan olmaz ...(İSLAM SEZER) sanada katılmamak mümkün değil onu ne kadar sevmeyen eleştıren varsada bız gibi seven de vardı :( ben de şunu dıyorum cok gıtme taraftarı olsa neden sözleşmesı bıterken yenılesın

Teklıf yoktu demeyın sezon sonu Gs kapısında yatmıştı ama o erkeklık yaptı ön sözleşme yaptı herkes gıbı oda avrupaya gıtmek ıstedı ama Toulouse kım ya bızım ayarımızda takım buyuk takıma gıdeceksen gıt boyle basıt ukala bızı eleyen takımda ne işin var :(

ErtuGrul
27.08.2010, 10:21
En sevdigim oyuncularin basinda geliyordu.Eger giderse uzulurum,yeni yasantisinda basarilar dilerim...

melih61
27.08.2010, 10:22
Umut keainlikle haksizdir bana gore giray daha trabzonsporludur su mac oncesi en ihtiyac oldugumuz adam kadro disi umutu seviyordum ama cok ayip etti oynayavam diyen oyuncuyu hoca kadro siai birakmaz

Kasım Hilal
27.08.2010, 10:27
Umut'u çok severdim..
Öyle böyle değil, çok severdim..
Ama bir doksan dakika daha bekleyememesine bir anlam veremiyorum..
Hani Avrupa kupalarında oynayamama gibi bir durumu olsa onu da anlardım ama zaten ilk maçta oynadın; şu maçta da oyna be adam..
Yakışmadı..
Gayrı cehenneme gitse umurumda değil..
Bizde kalmasın da ne yaparsa yapsın..

aaahmet61
27.08.2010, 10:28
umutun avrupaya gitme isteği normal ama umutu trabzonspor kaptan yapmışsa.o değeri vermişsse en azından bizi dün yanlız bırakmaması lazımdı.şenol hoca maçtan sonra umudu ağzına almak bile istemedi.umut bize yanlış yapmıştır.

sametaydin
27.08.2010, 10:28
Umut haklı filan değil. Her gitmek isteyen oyuncumuz böyle yapsa işimiz var demektir.

Mustafa Ayazoğlu
27.08.2010, 10:34
Bu başlık biraz daha açık kalsında 4 yılın hatta Livepool'un acısını çıkartalım bari :)

ApoCaN28
27.08.2010, 10:36
Gitmek İsteyeni Tutmayız Ama Böyle Önemli Bir Maç Öncesi Bu Tavrı Yakışmadı .

İstediği Yere Gidebilir Yolu Açık Olsun . . .

şenolkılınç
27.08.2010, 10:41
umutun bu dk sonra o topraklarda aldığı her nefes zarar her kuruş boşadır gol yükünü çekti diyorsunuz neyi çekmiş umut bana onca senedir kurtardığı 10 maç sayın gol yükünü çektiğini idadaa ediyorsunuz sövülüyormuş az bile yapılıyor o kadar para alacaksın bu takım kadar umuta sahip çıkan katlanan bi takım daha olmaz adam yüzünden pisi pisine 2 şampiyonluk gitti geçen sene toulese maçında gökhanla o bitirmedi mi bizi liverpool deplasmanda karşı karşıya golü atsa şimdi elenmezdik bunu iddaa ediyorum türkiyenin en çok ve en beleş para kazanan oyuncularından 160 küsür maçta 60 küsür golü var bakalım gollere kaç tanesi can alıcı bana kimse umutu anlatmasın ha takımda kalır mı kalabilirde ama zararı dokunur hoş farklı bişeye yaradığı yok çocuk gibi küsecek kapris yapacak dünya para alacak gizli görüşmeler yapacak takımınına koskoca bir camiaya saygısızlık edecek ondan sonra bizim için çalıştı hakkıdır diyeceğim yok öyle arkadaş lig başlamış hoca sana güvenmiş m.tosunu kiralamış sen gidip transfer istiyrum diyeceksin hemde herkes nefesini tutmuşken etik değil bidefa yaptığı karakteri bozuk dediim gibi aldıı nefes zarar bize

Harun-61
27.08.2010, 10:44
dün ciddi ciddi aradik Umut'u..

yazik gercekten yazik oldu !

Kader KORELİ
27.08.2010, 11:45
Umut'u bu tavrından sonra bir daha takımda görmek istemiyorum.

Yaptığı bir ihanetdir ve bu saatden sonra onu artık tesislere sokmamalı ve Trabzon'da da daha fazla yaşatmamalı.

Recep Alkan
27.08.2010, 11:49
umutun bu dk sonra o topraklarda aldığı her nefes zarar her kuruş boşadır gol yükünü çekti diyorsunuz neyi çekmiş umut bana onca senedir kurtardığı 10 maç sayın gol yükünü çektiğini idadaa ediyorsunuz sövülüyormuş az bile yapılıyor o kadar para alacaksın bu takım kadar umuta sahip çıkan katlanan bi takım daha olmaz adam yüzünden pisi pisine 2 şampiyonluk gitti geçen sene toulese maçında gökhanla o bitirmedi mi bizi liverpool deplasmanda karşı karşıya golü atsa şimdi elenmezdik bunu iddaa ediyorum türkiyenin en çok ve en beleş para kazanan oyuncularından 160 küsür maçta 60 küsür golü var bakalım gollere kaç tanesi can alıcı bana kimse umutu anlatmasın ha takımda kalır mı kalabilirde ama zararı dokunur hoş farklı bişeye yaradığı yok çocuk gibi küsecek kapris yapacak dünya para alacak gizli görüşmeler yapacak takımınına koskoca bir camiaya saygısızlık edecek ondan sonra bizim için çalıştı hakkıdır diyeceğim yok öyle arkadaş lig başlamış hoca sana güvenmiş m.tosunu kiralamış sen gidip transfer istiyrum diyeceksin hemde herkes nefesini tutmuşken etik değil bidefa yaptığı karakteri bozuk dediim gibi aldıı nefes zarar bize

- Umut'un hangi dakikadan sonra aldığı nefes boşuna ? O dakika bir açabilir misiniz, ama bayğı bir açmanız gerekecek !!!

- Şimdi biraz frenle kendini bilader. Bu takıma Hami ,Fatih Tekke ve shota haricinde gelmiş bir tane adam akıllı forvet söylesene bana. Bu adam 4 yılda Trabzonspor forması ile 50 gol atmış, Öyle yada böyle bu takıma katkısı olmuştur. Paradan dem vuruyorsun, kaç para aldığını biliyor musun ? Bu para konusunda aynı eleştirileri geçen sene sahaya çıkmayan Yattara, belki de 5 senedir asalak gibi Trabzonspor srtından para kazanan Barış Memiş'e, tek yeteneği yedek kalmak olan Tolga Zengin'e, de yapabiliyor musun, yada yapıyor musun ?

- Kimin kimin ile gizli görüşmeler yaptığını bir açıklar mısın ? Bunları kimin ağzı ile yazıyorsun, ALLAH belanı versin dediğin yerel medya mı ? yıllardır bir yere sokup çıkardığımız Ulusal medya ağzı ile mi ? Ne yönetici, ne futbolcu nede hoca konuşmamışken birilerinin gizli görüşmelerini nerden biliyorsun. Buyur bende sana diyorum ki menejleri kulübe yönetim çağırdı, hemde Liverpool maçı öncesi. Ne olacak şimdi ?

crazyman_61
27.08.2010, 11:51
yanlış zaman umut güle güle

Armağan Dere
27.08.2010, 11:51
Bu takım sana muhtaç kaldıysa ya da kalırsa dükkanı falan kapatıp gitsinler çok ciddiyim...Büyük Trabzonsporlu(!)

mourner
27.08.2010, 11:58
adamın haklı bir yanı olsa şenol hoca bu kadar kızarmıydı..liverpool maçının akşamı,24 saat sonra maç var,adam gelip ben gitmek istiyorum elime böyle bir fırsat geçmez diyor şenol hocaya ısrarla..menejerlerle kampta görüşüyor,herşeyden önce maçı düşünmüyor..bu adamın kulübüne,hocasına arkadaşlarına hiç saygısı you,tamamen kendi çıkarlarının peşinde koşuyor..tamam herkes profesyonel,kendi çıkarlarını düşünür ama kulübünü de düşünür.. bence hemen satılmalı,zorla mı tutacağız,Trabzonspor muhtaç mı kaldı umut kazmasına..

Çetocan
27.08.2010, 12:03
Umut Cok Yanlıs Yaptı Hele Böyle Bir Mac Öncesi
Senol Hocaya Her Zaman Haklıdır

Samet Berber
27.08.2010, 12:06
Vallaha kimse kusura bakmasın Şenol Güneş bile Umut'a kızmışsa , Umut'un suçsuz olduğuna beni kimse inandıramaz !

Tatar Kemal
27.08.2010, 12:11
dün akşam ki maçta oynasaydı adım gibi eminim boş kaleye gol atamadığı bir kaç pozisyonu olurdu. umut bulut'un kapasitesi ortada. baskı balata iyi onun dışında bir numara yok kendisinde. bu kadar büyütülecek bir futbolcu değil. fazla değil 1 sene sonra tekrar Türkiye'ye döner bucasporda forma giyer.

Onur Civelek61
27.08.2010, 12:12
Güle güle.Fransa da başarılar dilerim.

TameRHan
27.08.2010, 12:30
adam gibi adam denildi bu oyuncuya.ama adam olmayan umut ne kadar adam olduğunu göstermiş oldu.bir teklifle gemileri yaktı,sakat ayağına yattı,takımını sattı.
buradaki yılmaz umutsporlu elemanlar halen daha savunuyorsa bunu,cidden beyinlerinde sorun var demektir

hamucera
27.08.2010, 12:32
adam gibi adam denildi bu oyuncuya.ama adam olmayan umut ne kadar adam olduğunu göstermiş oldu.bir teklifle gemileri yaktı,sakat ayağına yattı,takımını sattı.
buradaki yılmaz umutsporlu elemanlar halen daha savunuyorsa bunu,cidden beyinlerinde sorun var demektir

bilmeden sallayan birisi daha atladı hemen ortaya,

beyninde sorun olan sensin, benimle bu şekilde kouşamazsın, resmi ağızlardan ne duydun da sallıyorsun böyle

karaman6106
27.08.2010, 12:32
umuta bencil diyorduk ya, birkez daha tarihi bir maç öncesinde kendini düşündü...

hamucera
27.08.2010, 12:34
armağan, yakarcı ve çınar

sırada kim var sıradaki kurbanınız kim, yok yani sğrekli sllıyorsunuız rahatça Umut'a şimdi kime sallayacaksınız

Samet Metin
27.08.2010, 12:35
resmi ağızlardan ne duydun da sallıyorsun böyle

Resmi ağızlardan duyunca ne üreteceksiniz merakla bekliyorum.

hamucera
27.08.2010, 12:37
Resmi ağızlardan duyunca ne üreteceksiniz merakla bekliyorum.

kimsenin birşey üreteceğiz yok, öncelikle şunu söyleyeyim Umut gitmek için ısrar etti bizde sattık derse yönetim bunu dikkate almam, benim için önemli olan sakat olup olmadığı, gitmek istemesi en doğal hakkı,

kalıpta anasına avradına, kendine daha fazla küfür etmenizi mi bekleyecek

bunun haricinde birde Umut gitsin diye taklalar atanlar Umut gidecek diye neden eleştiriyor, neden hakaret ediyor, çıksın teşekkürler Umut bunca zamandır beklediğimiz haberi verdin ve gidiyorsun desinler, çekilsinler kenara,

yok ama bunu söyleyemezsiniz asla, çünkü 1 sezon boyu bilenmiş millet Umut'a saldırmaya, şimdi o giderse ulan ben kime sataşacam moduna girdiler,

Liverpol maçı öncesi Umut hatalı olsa bile o menejerlerin oraya kadar gelip kulüp binasında maçtan 1 gün önce gezmesi tozması dünyada birtek bizde olur zaten,

Cengiz
27.08.2010, 12:37
bank asya topçusuydu ya hani umut, o bile fazlaydı umut'a?

hani para toplayıp yollayalım muhabbetleri?

4 senedir adamın ne anasını bıraktınız ne de bacısını, gitmek istedi diye afaroz ediliyo şimdi

kimse liverpool maçından sonra gitseydi deyipte komik duruma düşmesin

bank asya'ya yakıştıramadığınız umut mu eleyecekti Liverpool'u?

haziran'da bedavaya gidecek olan adam o zaman galatasaray'a niye gitmedi bi düşünün, ondan sonra yargılayın

inşallah giderde kurtarır kendisini, sizde muzaffer'ler selahattin'ler bulup onları koyarsınız forvete

Great White
27.08.2010, 12:39
Gerek Yönetim gerekse Umut' un ağzından yapılacak açıklamaları beklemeden buralarda keskin ve sert ifadeler ile atışıp tutuşmak, camdan cama "Noolmuş komşii?" şeklinde takılan mahalle kadınlarının yaptığından fazlasını ifade etmez..

Ben de dahil hiçbirimiz aslolan gerçeklerden tam olarak haberdar değiliz. ama bazıları her bi b.ktan haberi varmışçasına emin bir şekilde sallamaya devam ediyorlar her iki tarafa da..

Daha bir sene önce yaşanan Yattara komedyası esnasında bu sayfalarda Yattara' ya saydırıp duran arkadaşlarımızın düştüğü duruma düşmek istemiyorsanız bence biraz daha itidalli davranmak gerek..

Her şey bir netleşiversin, sonrasında ya Umut' un ya da Yönetim' in hesabını rahat rahat kesersiniz..

Armağan Dere
27.08.2010, 12:41
zafer,Umut gitmek istedi derseler niye inanmıyorsun?...sakatım diyip kendi çıkmak istememiş bile olabilir maça...bu fırsatı kaçıramam demiştir belki kendi kendine...sence Şenol Güneş neden kadro dışı bıraktı?...sakat olduğuna mı inanıyorsun sen..sakat adama fransız klubu 3,5 milyon euro veriyor öle mi

Oğuzhan
27.08.2010, 12:43
sakat adama fransız klubu 3,5 milyon euro veriyor öle mi

bu ne saçma bi yorum be , adamın çapraz bağları mı kopmuşta teklif yapılmayacak ?

Colmandantee
27.08.2010, 12:44
Umut'u sevmem takımda kalmasını da istemem.Ama ekşi sözlükte okuduğum bu yazıya tamamen katılıyorum.5 dakika vakit ayırıp okuyun bence.

ancak trabzonsporlu olup üstüne bir şeylerin farkına varmadan, bindirilmiş kıta hesabı umut bulut'a sayıp söven renkdaşlarım için geliyor. lütfen bir kaç dakikanızı ayırın ve okuyun.

öncelikle şunu söyleyeyim bahsedeceğim olayların umut'un yetenekleriyle, takımdaki gerekliliği ile vs. alakası yoktur. sadece işleyen süreci doğru analiz etmeniz hedeflenmekte.

bir kaç hafta sonra gökdeniz aniden rubin kazan takımına transfer oluyor, trabzonspor lige canavar gibi başlamışken hem de. gökdeniz'in trabzonspor'da huzursuz ve mutsuz olduğuna dair bir çok haber çıkıyor aniden ve açıklama geliyor "gökdeniz yıldız değil"

gökdeniz transferi olur olmaz röportaj veriyor. "evlat sahibi olanlar beni anlayacaktır. ben 61 numaralı trabzonspor formamı çocuğum kadar sevdim", türkiye'ye dönecek misin bir gün sorusuna "trabzon'a demek istedin değil mi?". gidip tutunamadıktan sonra değil, daha varır varmaz bunları söylüyor gökdeniz, zaten rusya'da da yılın oyuncusu falan fıstık seçiliyor, keyfi de gıcırında ilerliyor. hala dilinden düşmeyen trabzonspor.

sonra ibrahima yattara için katardan talipler çıkıyor aniden. kimsenin tahmin etmeyeceği büyük meblağlar. ancak takım çok iyi durumda. bir anda haberler patlıyor. yattara gitmek istiyor, yattara'nın trabzon sevgisi yalanmış, yattara parayı seçti diye yerel medyada. yattara basın toplantısı düzenliyor, gitmek istemediğini anlatıyor. ama nafile, taraftar yattara'yı tefe koyuyor bile. ardından yaşadığı ciddi ve talihsiz sıkıntılar da kanıt olarak gösteriliyor. ancak talipler yok olunca aynı yattara takımın en değerli oyuncusu, trabzonspor aşığı olarak kaptan yapılıyor. yanlış olan kaptan yapılması falan değil, yanlış olan tamamen yönetimin pazarlama aracı olarak kullandığı çıkan yerel medya haberleri. anlıyoruz ki işler bizim yorumladığımız gibi değilmiş.

sonra başından beri pek tutmadıkları ersun hoca vakası yaşanıyor. her galibiyeti kendi başarısı, her mağlubiyeti ise "hocaya sorun" olarak yorumluyor yönetim. ersun hoca umursamıyor, işini yapmaya çalışıyor. selçuk inan ile sorunlar yaşanıyor. gazetelerde selçuk inan yerine "8 numara" ifadeleri başlıyor, selçuk inan ile ersun yanal'ın kızı arasında destansı aşk hikayeleri dönmeye başlıyor gazetelerde. işin boyutu sınırları aşmaya başlıyor. taraftarın ersun yanal'a küfür ettiği görüntüler kesilip kesilip resmi siteden yayınlanmaya başlıyor. ersun yanal düşman olarak gönderiliyor.

taraftar fatih tekke ismi üzerinde yönetime baskı yapıyor. yönetim almayı çok istiyoruz minvalinde yaklaşıyor. oysa kulubün bizzat yönetiminde hh kod adlı asbaşkanın kendisinin kulübün kapısından giremeyeceğini açıklar nitelikte bir çok açıklaması varken. tekke aldığı maaşı yarıya indirip, muaf olma ihtimalinin olduğu askerlik durumunu da riske ederek, basın toplantısı düzenliyor, beni aşık olduğum formanın altında oynatın diye yalvarıyor. ama fatih yalan konuşuyor, fatih'in paragözlüğü diye haberler çıkıyor tekrar ve fatih taraftara küstürülüyor.

yayın gelirleri katlanarak artıyor, elden gökhan ünal gibi hem aldığı maaş itibariyle geniş hacimli hem de bonservis bedeli güzel bir adam çıkarılıyor. bir çok projeye giriş yapılıyor. takımın formalarının armasının dikilmesini dahi akraba firmalar yapıyor, kulüp içerisindeki kadrolaşmayı zaten saymıyorum.

trabzonspor liverpool ile yakın tarihinin en önemli maçlarından birisine çıkmak üzere. maça 1 gün var. takım tesislerde idman yapıyor. umut bulut maç kadrosunda yer alacak şekilde idmanlarda kullanılıyor.

yönetim ise 15 gündür toulouse takımı ile görüşme halinde. şenol güneş habersiz, umut bulut habersiz.

yönetim kimseye sormadan toulouse yöneticilerini, menajerlerini kısacası transferden sorumlu kim varsa trabzon'a davet ediyor.

ve bu adamlar idmanın ortasında umut bulut'un menajerini de yanlarına almış şekilde idman sahasında durumu konuşmaya başlıyorlar.

şenol güneş sinirleniyor, yöneticilerle tartışıyor. aynı zamanda umut'un tavrını da merak ederek soruyor. umut "avrupa takımından teklif gelmesi halinde" gitmek istediğini her zaman belirttiğini söylüyor. bir hafta önceki liverpool maçından bu yana süren sakatlığı nüksedince de maç için kadro dışı kalıyor.

tahmin edin ne oluyor. yerel medyada anında haberler baş göstermeye başlıyor. "umut bulut kadro dışı" "umut bulut gitmek istiyerek rest çekti" "şenol güneş umut bulut savaşı" haberleri çıkmaya başlıyor.

oysa bahsettikleri umut bulut, geçtiğimiz sezon sonu kontratı bittiği zaman trabzonspor'dan aldığı ücretin daha fazlası karşılığında galatasaray tarafından transfer teklifi alan umut. (çok değil bir kaç saat önce mehmet demirkol da televizyonda teyit etti) bu teklifi türkiye'de trabzonspor dışında hiç bir takımda oynamam diyerek elinin tersiyle iten umut. kontratına avrupa takımlarına transferi konusunda kolaylık sağlanması hususunda madde ekletmek isteyen umut, ki hakkıdır.

bakın umut bulut'u sevmiyor olabilirsiniz. anlayışla karşılayabilirim. ancak allah aşkına az çok hepimiz umut bulut'un futbolculuğunu ve kariyerini biliyoruz. bu adamın, bir anda öğrendiği transfer haberi için, liverpool gibi takımla oynanacak maç kadrosunda yer almamak üzere rest çekeceğine inanan var mı?

umut bulut ulan bu. yani liverpool'un mascherano'su trabzonspor ile oynanacak uefa maçına çıkmamak ister transferi gerçekleşmediği için ancak umut bulut ömründe kaç kez daha liverpool ile maça çıkabilir? bunu nasıl reddedebilir? hem de oynaması transferine engel falan değilken?

uyanın artık.

ben olayların yukarıda yazıldığı gibi yaşandığını biliyorum, tahmin veya varsayım değil yaptıklarım.
kanmayın.

yıllardır trabzonspor formasına üst düzey hizmet vermiş, en beğenmeyen adamın dahi çabasına şahit olduğu şu adamı, diğerlerine yaptığınız gibi yapmayın, değersiz gibi uğurlamayın.

evet umut bulut gitmek istiyor. bu gerçek. yani umut'u zorla satmıyorlar. ama diğer olan biten, dönen muhabbetlerin alayı ağır bir kurmaca.

ve en kötüsü bu kurmaca gustavo colman, onur recep kıvrak gibi isimlerle hep devam edecek bir kurmaca biz önüne geçmezsek.

Hekimoğlu
27.08.2010, 12:45
Bu Touluse son dakikada ortaya çıkmak zorunda mı Umut'un gitmesine üzülmem sözkonusu değil de alternatifti en azından yerine adam alınabilecek mi sorun orda.

Fatih Öztürk
27.08.2010, 12:46
arkadaşlar umut bulut konusununda pek bilgimiz olmasa dahi,şenol güneşin dünkü maç sonrası umut bulut hakkında soru istemiyorum tavrı,umut bulutun kabahatli olduğunu,en azından teknik patrona bu konuda güvenmemiz gerektiğini ortaya koyuyor.en azından ben öyle gördüm.

tslover
27.08.2010, 12:46
Umut'u harcayan ve ona her maçta ana avrat söven TS taraftarına !! ana avrat sövesim var ama burası yeri değil.
Bütün herşeye rağmen şu Ts taraftarı kendini bir türlü geliştiremedi yazıklar olsun diyorum.Şampiyon olamamamızın yegane sebebidir bu çok bilen !! taraftar.yeter artık yeter ya düşün şu takımın yakasından.

Recep Alkan
27.08.2010, 12:47

Sen bir adam gibi konuşsana, milletin adamlığını tartacağına kendini bir tart.

Sana mı kaldı beyin tacirliği !!!

Samet Metin
27.08.2010, 12:48
bunun haricinde birde Umut gitsin diye taklalar atanlar Umut gidecek diye neden eleştiriyor, neden hakaret ediyor, çıksın teşekkürler Umut bunca zamandır beklediğimiz haberi verdin ve gidiyorsun desinler, çekilsinler kenara

Burada eleştirilen Umut değil ki güzel kardeşim.

Burada eleştirilen her zaman adamlığından ve Trabzonsporluluğundan dem vuran sizlersiniz.

gerenimo
27.08.2010, 12:49
zaten adam bizden soğumuş. hazırlık maçında bile edilen küfürlerin haddi hesabı yok. kimse kendisine edilen küfürleri hakaretleri aşalamalı sineye çekmek zorunda değil. belki zamanlama ve yöntem olarak hatalıydı ancak, umuta yapılılanları düşününce kendisine hak veriyorum.

hamucera
27.08.2010, 12:54

Burada eleştirilen her zaman adamlığından ve Trabzonsporluluğundan dem vuran sizlersiniz.

tabi sezon sonu beleşe gs ye gitmek varken bunu Trabzonspora yapamam diyerek imza atan Umut zaten adam değil, hele hele Trabzonsporlu hiç değil, bunun yanında gs yöneticilierine ben Türkiyede Trabzonspordan başka takımda oynamam diyende o değil,

körolmuş sağır olmuşsunuz ne diyelim, Allah yardımcınız olsun

Cengiz
27.08.2010, 12:54
küfür edecek elde bi Burak kaldı ; ondan canı sıkkın milletin

Bdeniz_61
27.08.2010, 12:56
tabi sezon sonu beleşe gs ye gitmek varken bunu Trabzonspora yapamam diyerek imza atan Umut zaten adam değil, hele hele Trabzonsporlu hiç değil, bunun yanında gs yöneticilierine ben Türkiyede Trabzonspordan başka takımda oynamam diyende o değil,

:alkış::alkış::alkış:

Umut'u yerden yere vuranların,demediğini bırakmayanların şimdi Umut'un gidişi için bir tek kötü söz söylemeye hakkı yok.

Cengiz
27.08.2010, 12:57

:alkış: :alkış:

Remzi
27.08.2010, 13:04

Umut Adam gibi adamdır. Buna kefilim!

Peki sezon boyunca küfür edip gitmesini isteyenler, hazırlık maçlarında bile
yuhalayanlar, Umut gidince Umut'un adamlığını tartışır oldular.Bu onların ne kadar adam olduklarını göstermiyor mu?

Samet Metin
27.08.2010, 13:05
Ben Umut Bulut'u şahsen tanımam ama siz hepiniz tanıyorsunuz galiba. Adamdır diyorsanız güvenelim size ozaman.

Lakin bu olayın sonu sizin dilediğiniz gibi bitmezse "ya Umut adam değil ya da siz güvenilmezsiniz" gibi bir sonuç çıkabilir! Trabzonspor'un menfaati için umarım olaylar sizin dilediğiniz gibi sonuçlanır.

Bu arada Mehmet Demirkol resmi ağız oluyor herhalde...

Zafer Fidan
27.08.2010, 13:06
Tamam iste, en güzeli olmadimi iki taraf icin. Umutsporcular ve Antiumutcular memnun olmalari lazim. Umut bizden cok cekmis ya, Toulousa gitmekle kendini kurtardi. Antiler de Umuttan kurtulduklari icin sevinebilir.

objek
27.08.2010, 13:09
Umut tek hedef adam oldugu icin cok tepki almisti kalipda sol tarafta oynamaya devam etseydi hem takim hemde kendisi rahat edecekti artik olaylar nasil gelisirse gelissin ortada bir gunah kecisi aramayalim takimlarda bu gibi olaylar hep olmus ve olmayada devam edecek

Cengiz
27.08.2010, 13:10
Bu arada Mehmet Demirkol resmi ağız oluyor herhalde...

medyatrabzon'un resmi ağız kabul edildiği yerde, mehmet demirkol CNN International sayılır...

BAHADIR33
27.08.2010, 13:12
Bu transfer pazarlığı kapalı kapılar arkasında ne zaman başladı merak ediyorum..
Gignac 1 günde transfer edildi ve adamlar da aynı gün Umut'u transfer etmeye mi karar verdiler acaba?
yoksa bu süreç Jaja transferinden önceye mi dayanıyor?

Tansu Onur Erdoğan
27.08.2010, 13:13
walla umutcum sana basarılar bu takım hamileri sotaları vugrinecleri campbelları geldi....

sen bizden soguduysan hayatta basarılar sana

Uğur Demircioğlu
27.08.2010, 13:22
Ekşideki şu yorum belki de her şeyi açıklıyor;

Umuta sallamadan önce bir kendisini dinleyelim.Bakalım kendisi ne söyleyecek.Ben liverpool maçını Umuta mal etmem.Umut olsaydı da elenebilirdik.Umut olmadan da eleyebilirdik.Koskoca Trabzonspor Umuttan ibaret değildir.Eğer öyle düşünen arkadaşlar varsa dün o sahada canına dişine takarak oynayan ve tabiri caizse formasının hakkını veren bütün futbolcularımızın hakkını yemiş olur ve onlara hakaret etmiş olur.

Sümeyye Şahin
27.08.2010, 13:33
Maçı Umut'la izledim ben. Ben olsaydım dedim sahada. Umut olsaydı dedim sahada. Sonra sordum kendime, bu varsayımlarla nereye?

Okudukça sayfaları, geldim kendime;
Umut'un kadro dışı kalmasına sevinip, mağlubiyetle bir anda; Umut'çuluk sınırlarının da ötesinde, 'hem sevdim hem döverim' mantığına geçen bir profil. Çoğunlukla da tez canlılıkla yazıldığı için böyle belki de.

Okuyorum sayfaları, yokluyorum kendimi;

Yattara var aklımda, direkten döndüğü acemice bir süreç.

Gökdeniz var aklımda, paketlendirildiği süreç.

Fatih Tekke var aklımda, gitmesi ayrı, gelmesi istenildiği için kişilerce yapılan çelişkili bir o kadar net istenilmeyiş süreci.

Okuyorum sayfaları, sırada; Umut var aklımda.
Sadece; Toulouse'undan Trabzonspor'una en ufak pay sahiplerine sitem edebiliyorum şimdilik.

Erişemediğim düşüncelere uzanıyorum çaresizce, bir açıklama gelene kadar çaresizliğe itiliyorum, çaresizliğe itiliyor Umut.

Boşuna aranıyorum, haber bekliyorum.
Kolayı bulmuşuz yine.

Umut'tan sana ne, Liverpool'la oynadığımız tarihi maçlar mı?
Unutmuşum bile.

melih61
27.08.2010, 13:45
kesin gitti mi bu adam yerine adam almadan göndermezler ben söyleyeyim bide burak dün iyiydi bence oynadıkça ii olacak umutun gitmesi bu açıdan bile iyi olabilir ama gitmesinide istemiyorum şu şartlarda...

Samet Yildirim
27.08.2010, 13:52
Bu macta kadro disi kalmis, bundan sonrada kadroda istemiyorum, satilsin ve yeri doldurulsun...

Mehmet Yusuf
27.08.2010, 14:02
Trabzonspor`da Liverpool maçından önce yaşanan şok gelişmenin ardında ki sır perdesi aralanıyor, Bir süredir menajerleri aracılığı ile Fransız ekibi Touluose`nin yetkilileri ile görüşen Umut Bulut, Fransız kulübü menajerlerinin Trabzon`a gelmesi üzerine menajerini Trabzon`a çağırdı.Ona İhtiyacım Var

Trabzonspor yönetim kurulu ile Touluose kulübü yetkililerinin yaptığı görüşme sonucunda taraflar bonservis bedeli olarak 3.5 Milyon Avro karşılığında el sıkıştı. Konu ile ilgili Teknik direktör Şenol Güneş ile görüşen Başkan Sadri Şener`in Güneş`e bu gelişmelerle ilgili bilgi verdiği ve Güneş`in Şener`e, "Umut`u satmamız halinde şampiyonluk zora girer, şampiyon olmak istiyorsak ona ihtiyacım var" dediği öğrenildi.

Umut İle Buluştu

Bu görüşmeden sonra Liverpool maçı için basın toplantısı yapan Güneş`e Umut`un konusu sorulduğunda tecrübeli hoca soruyu, "Haberim yok" şeklinde cevapladı. Aynı saatlerde ise Umut Bulut ile görüşen Başkan Şener`in golcü futbolcuya Güneş`in kendisi için izin vermediğini söylediği belirtildi.

Şenol Güneş antrenman için Mehmet Ali Yılmaz tesislerine gittiğinde bordo mavili futbolcular antrenman için sahadaydı ve son durumu Şenol Güneş, Umut ile antrenman sahasında değerlendirdi. Teknik direktör Şenol Güneş antrenmanın başında Fransız ekibi Touluose`nin renklerine katmak istediği ve bir hayli gergin olan Umut ile bir süre görüştü.

Menajerler Gelmesin

Antreman başında teknik heyete ait kulübenin içerisinde Umut ile bir süre görüşen Güneş futbolcusuna moral vermeye çalıştı. Güneş transferine izin vermediği Umut ile yaklaşık olarak 10 dakika kadar görüştü. Antrenman sonrasında Umut ile yeniden biraraya gelen Teknik Direktör Şenol Güneş, Umut`un tavrının değişmemesi üzerine bu psikoloji ile kendisinden Liverpool maçında yararlanmasının mümkün olmayacağını belirterek kampı terketmesini istedi.

Bunun üzerine Umut Bulut, tesislerden ayrılarak evine gitti. Umut`un satışıyla ilgili görüşmeleri yapmak için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri`nde bulunan menajerleri de kovan Güneş, "Hiç böyle bir şey olabilir mi. Takım kampta menajerler tesislerin içerisinde cirit ediyor. Çıkın gidin. Futbolcumun aklını karıştırmaya çalışmayın. Sizin yüzünüzden iyi çalışmıyor" diyerek fırça attı. Yönetim kurulundan da bu konuda talepte bulunan Güneş, "Bir daha kamp dönemi içerisinde hiç bir menajerin tesislere girmesini istemiyorum" dedi.

Kadro Dışı Kaldı

Bu konunun Liverpool maçı önüne geçmemesi için çaba sarfeden Trabzonspor cephesi konunun kapanması için büyük çaba gösterdi. Umut Bulut`un kadro dışı bırakılmasının sadece bir maçlık olduğunu söyleyen Trabzonspor İdari Menajeri Caner Çuvalcıoğlu, yaptığı açıklamada, "Umut Bulut`un bilinen konu dışında hafifte bir sakatlığı var.

Hocamız onu bu maçlık düşünmediği için kadroya almadı. Bu futbolcumuz takımla birlikte çalışmalarını sürdürecek ama sadece bir maçlık kadroda yer almıyor" diye konuştu. Bu açıklamalara rağmen Umut Bulut`un Şenol Güneş tarafından artık düşünmediği de gelen bilgiler arasında. Şenol Güneş tüm gelişmelerin ardından Umut’u çok önemli Liverpool maçı öncesinde kadro dışı bıraktı.

TAKA GAZETESİNDEN ALINTIDIR....

yakarcı
27.08.2010, 14:13
armağan, yakarcı ve çınar

sırada kim var sıradaki kurbanınız kim, yok yani sğrekli sllıyorsunuız rahatça Umut'a şimdi kime sallayacaksınız
keşke yazılanlar dogru olmasa malesef ama malesef biz haklı çıktık

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 14:19

Aynen bunu söylemekteyiz ancak kimisi de diyor ki görüşmeleri YÖNETİM ayarladi, menecerleri yönetim çağirdi, YÖNETİMİN BAŞININ altından çıkayi bunlar... ANlıyorsunuz değil mi?

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 14:21
keşke yazılanlar dogru olmasa malesef ama malesef biz haklı çıktık

Kesin sonuç nedir şu an?

melih61
27.08.2010, 14:21
Trabzonspor`da Liverpool maçından önce yaşanan şok gelişmenin ardında ki sır perdesi aralanıyor, Bir süredir menajerleri aracılığı ile Fransız ekibi Touluose`nin yetkilileri ile görüşen Umut Bulut, Fransız kulübü menajerlerinin Trabzon`a gelmesi üzerine menajerini Trabzon`a çağırdı.Ona İhtiyacım Var

Trabzonspor yönetim kurulu ile Touluose kulübü yetkililerinin yaptığı görüşme sonucunda taraflar bonservis bedeli olarak 3.5 Milyon Avro karşılığında el sıkıştı. Konu ile ilgili Teknik direktör Şenol Güneş ile görüşen Başkan Sadri Şener`in Güneş`e bu gelişmelerle ilgili bilgi verdiği ve Güneş`in Şener`e, "Umut`u satmamız halinde şampiyonluk zora girer, şampiyon olmak istiyorsak ona ihtiyacım var" dediği öğrenildi.

Umut İle Buluştu

Bu görüşmeden sonra Liverpool maçı için basın toplantısı yapan Güneş`e Umut`un konusu sorulduğunda tecrübeli hoca soruyu, "Haberim yok" şeklinde cevapladı. Aynı saatlerde ise Umut Bulut ile görüşen Başkan Şener`in golcü futbolcuya Güneş`in kendisi için izin vermediğini söylediği belirtildi.

Şenol Güneş antrenman için Mehmet Ali Yılmaz tesislerine gittiğinde bordo mavili futbolcular antrenman için sahadaydı ve son durumu Şenol Güneş, Umut ile antrenman sahasında değerlendirdi. Teknik direktör Şenol Güneş antrenmanın başında Fransız ekibi Touluose`nin renklerine katmak istediği ve bir hayli gergin olan Umut ile bir süre görüştü.

Menajerler Gelmesin

Antreman başında teknik heyete ait kulübenin içerisinde Umut ile bir süre görüşen Güneş futbolcusuna moral vermeye çalıştı. Güneş transferine izin vermediği Umut ile yaklaşık olarak 10 dakika kadar görüştü. Antrenman sonrasında Umut ile yeniden biraraya gelen Teknik Direktör Şenol Güneş, Umut`un tavrının değişmemesi üzerine bu psikoloji ile kendisinden Liverpool maçında yararlanmasının mümkün olmayacağını belirterek kampı terketmesini istedi.

Bunun üzerine Umut Bulut, tesislerden ayrılarak evine gitti. Umut`un satışıyla ilgili görüşmeleri yapmak için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri`nde bulunan menajerleri de kovan Güneş, "Hiç böyle bir şey olabilir mi. Takım kampta menajerler tesislerin içerisinde cirit ediyor. Çıkın gidin. Futbolcumun aklını karıştırmaya çalışmayın. Sizin yüzünüzden iyi çalışmıyor" diyerek fırça attı. Yönetim kurulundan da bu konuda talepte bulunan Güneş, "Bir daha kamp dönemi içerisinde hiç bir menajerin tesislere girmesini istemiyorum" dedi.

Kadro Dışı Kaldı

Bu konunun Liverpool maçı önüne geçmemesi için çaba sarfeden Trabzonspor cephesi konunun kapanması için büyük çaba gösterdi. Umut Bulut`un kadro dışı bırakılmasının sadece bir maçlık olduğunu söyleyen Trabzonspor İdari Menajeri Caner Çuvalcıoğlu, yaptığı açıklamada, "Umut Bulut`un bilinen konu dışında hafifte bir sakatlığı var.

Hocamız onu bu maçlık düşünmediği için kadroya almadı. Bu futbolcumuz takımla birlikte çalışmalarını sürdürecek ama sadece bir maçlık kadroda yer almıyor" diye konuştu. Bu açıklamalara rağmen Umut Bulut`un Şenol Güneş tarafından artık düşünmediği de gelen bilgiler arasında. Şenol Güneş tüm gelişmelerin ardından Umut’u çok önemli Liverpool maçı öncesinde kadro dışı bıraktı.

TAKA GAZETESİNDEN ALINTIDIR....

bu haber doğruysa yazıklar olsun umut şunuda diyemezmiydin hocam maçtan sonra görüşelim şuan maça konsantre olmuşum maçtada oynardın adam gibide giderdin yazıklar olsun savunanlarada yönetime sallayanlarada adamlar teklif gelmiş iletmiş basına sızma olayını zaten biliyorsunuz ne yapsınlar

Alihan Ertürk
27.08.2010, 14:22
Şenol Güneş seni maç kadrosuna alayım demiş yeniden, kadro dışı bıraktıktan sonra Umut'a Umut'un yanıtı ben gitmek istiyorum olunca ipler kopmuş.. Şenol Hoca da artık Umut'u istemiyor, yerine bir forvet alınması şartı ile satılmasına izin vermiş.

tunganyan
27.08.2010, 14:41
Geçen sene bedelsiz Galatasaraya gitme imkanı olmasına rağmen bizde kalarak büyüklük gösteren Umut tam da Liverpool maçı öncesinde aldığı kararla gözümüzdeki bütün değerini yitirdi.Tamam gitmene bişey demezdik aksine sevinirdik ama şampiyonluğa oynadığımız bir sezonda Liverpool gibi kilit bir maçın gecesinde hem de transfer sezonunun bitmesine çok kısa bir süre kala aldığın bu kararla çok büyük bir terbiyesizlik vefasızlık örneği gösterdin.Dün Calenin olduğu kanatta sen olsaydın ordan kimse gelemeyecekti,tam tersine biz atak yapacaktık en kötü ihtimalle maçı uzatmalara götürecektik ama bu yaptığın hiç olmadı!

Toraman
27.08.2010, 14:46
Umut faydalı topçuydu eyvallah, takımda kalsa iyi olurdu ona da eyvallah ama gitmesi de asla dünyanın sonu değil. Bir kere hiçbir zaman iyi bir santrafor değildi, top kontrolü, pozisyon bilgisi, son vuruşları zayıftı. Fizik gücü ve hücum presi vardı ama o da yeterli değildi. Sol açıkta nispeten iyi işler yapacak gibiydi ama o mevki de Engin, Burak ve Gabriç de iyi işler yapabilir. Neyse gittiği için elbette üzgünüm ama oyuncuyu iyice şişirerek iki sene evvelki Yattara sendromuna benzer bir sendrom yaşamamalıyız.

Şahinoğlu
27.08.2010, 14:51
Bu adam hala gitmedimi yürü anca gidersin umut efendi.

Mehmet Yusuf
27.08.2010, 15:21
'Penaltıyı Ben Kaçırsam Kıyamet Kopardı'...

Umut'un özellikle taraftar tepkisi yüzünden kırgın olduğu için Trabzon'dan ayrılmayı kafasına koyduğu öğrenildi.
Golcünün yakın çevresine ''F.Bahçe karşılaşmasında penaltıyı Colman değil de ben kaçırsam kıyamet kopardı,
maçlarda yüreğimi ortaya koyuyorum ama kimseye yaranamıyorum'' dediği dile getirildi.
Umut'un, yönetime de ''Sözleşmemi uzatırken 'Avrupa'dan teklif gelirse sana kolaylık sağlarız' demiştiniz.
Şimdi bunu bekliyorum. Toulouse'un teklifi oldukça cazip. Gitmek istiyorum'' dediği belirtildi...

habertürk gastesinde okudum şimdi sizlerlede paylaşmak istedim..

Cengiz
27.08.2010, 15:22

yalan mı? değil bence

Tayfun
27.08.2010, 15:26
3,5 milyon € denilen fiyat doğru ise, gözünüz kapalı verin

Olmadı 4 milyon € çekin fiyatı iyi bi girsin Toulouse'a :)

Arif Timurcioğlu
27.08.2010, 15:31
yalan mı? değil bence Doğru doğruda ben hiç penaltıdan gol göremedimki umutta hep kaçırdığını gördüm.

Oruç
27.08.2010, 15:36

Garibim Cale olacaktır. Alanzinho sağolsun.

Bu takım sana muhtaç kaldıysa ya da kalırsa dükkanı falan kapatıp gitsinler çok ciddiyim...Büyük Trabzonsporlu(!)

Gerçekten sıktı bu muhabbet ama. Ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz.

Geçen gün de sordum burada kim Umut için "büyük Trabzonspor'lu" diye yazdı ? Cevap veremediniz. Hala aynı mesajı ısrarla yazıyorsunuz. Ben de ısrarla soruyorum. Bu tür bir cümle gösterin, gösteremiyorsanız alaycı ifadeler kullanmaya hakkınız yok demektir.

Cevap bekliyorum.

maxim
27.08.2010, 15:38
Doğru doğruda ben hiç penaltıdan gol göremedimki umutta hep kaçırdığını gördüm.

Kaç tane penaltısını hatırlıyorsun Umut'un?

unique
27.08.2010, 15:42
Kendisi kafasında bitirmişse gitsin, fayda gelmez zaten. Bu arada taraftar eleştirisinden bıkmış filan olaylarına katılmıyorum; bu takımda 5 maçta 6 gol atan adam bile hala eleştiriliyor var mı ötesi. Ha zaman zaman Umut'a yapılan eleştiriler dozunu kaçırmıştır kabul ama Umut'un da kritik anlarda kaçırdığı akıl almaz gollerde o kadar eleştiri de normal sayılmalı.

SEDAT
27.08.2010, 15:47
- Umut Efendi en azından Liverpool Maçında Oynayıp Sonra Yırtsaydın ya Kendini , İncilerinmi Dökülürdü , Git artık Görmek dahi İstemiyorum sseni...

AKSOY_61
27.08.2010, 15:53

Umut'un özellikle taraftar tepkisi yüzünden kırgın olduğu için Trabzon'dan ayrılmayı kafasına koyduğu öğrenildi.
Golcünün yakın çevresine ''F.Bahçe karşılaşmasında penaltıyı Colman değil de ben kaçırsam kıyamet kopardı,
maçlarda yüreğimi ortaya koyuyorum ama kimseye yaranamıyorum'' dediği dile getirildi.
Umut'un, yönetime de ''Sözleşmemi uzatırken 'Avrupa'dan teklif gelirse sana kolaylık sağlarız' demiştiniz.
Şimdi bunu bekliyorum. Toulouse'un teklifi oldukça cazip. Gitmek istiyorum'' dediği belirtildi...

habertürk gastesinde okudum şimdi sizlerlede paylaşmak istedim..

Gel bundan sonra umut bizi sattı de.

Adamın eline ayda yılda bir fırsat geçmiş, ne anasının ne bacısının
bırakıldığı ortamdan kaçmak isteyecek tabi.
İyi niyetinin karşılığında küfür alıyordu çünkü.

Bu krizde yönetim ne kadar suçluysa taraftar da o kadar suçlu.

Bundan sonra rakipten top çalacak, ilerde basacak
defansa gelecek, canını dişine takacak, sorunsuz bir futbolcu ararsın..
kesin de bulursun!

Anıl Caner
27.08.2010, 15:55
Ardarda çıkan haberler tezimizi kanıtlıyor zaten.

Salih Yazıcı
27.08.2010, 15:56
can karyağdı ligtv dediki umut la ilgili şenol hocanın kararı bekleniyormuş akşam yönetim kurulu toplatısı varmış touluse takımının sportif direktörü istanbulda haber bekliyormuş akşama kadar süre vermişler teklif ise 4 milyon imiş

AKSOY_61
27.08.2010, 16:00
can karyağdı ligtv dediki umut la ilgili şenol hocanın kararı bekleniyormuş akşam yönetim kurulu toplatısı varmış touluse takımının sportif direktörü istanbulda haber bekliyormuş akşama kadar süre vermişler teklif ise 4 milyon imiş

Bu kadar şeyden sonra
bizimkiler de 4 milyonu görünce umut %99 satıldı diyebiliriz.

objek
27.08.2010, 16:11
Yonetim yonetim yonetim akilli bir menavrayla bu isin icinden cikabilirdi isin icinde hep seffaf olamamak yatiyor dediki dedimki dedilerki vs faydasiz bos laflar bunlar umutu aslan gibi liverpool macinda oynatip sonrada kendisini adam gibi fransaya yolcu etmek pekala mumkundu yapamadilar bu noktaya nasil gelindi teo ve umut varken sonrasinda jaja alininca umut ister istemez kendisinin istenmeyen adam oldugunu hissederek takimina para kazandirarak gitmesi cok normal bir insani olay umuta uzak veya yakinligim gecmiste ne ise gelecekte.de aynisidir kalirsada gitsede cani sag olsun herkes gidebilir kalici olan takimdir
Eger umut takimina 3-4 milyon euro dolar neyse artik kazandirarak gidiyorsa bu oyuncu vatan haini gibi degil iyi dileklerle ugurlanmalidir

yorumsuz6117
27.08.2010, 16:28
Güle güle Umut en çok sevindiğimde şu 10 numara seneler sonra başka birine geçicek Maku gelirse o giyer herhalde. :)

pReN@_61
27.08.2010, 16:33
Emeklerin için teşekkürler Umut Bulut.

Recep Orhan
27.08.2010, 16:41
tam da teo kendisini rahatlatacak forma kavuşmuştu. umut tek forvet oynadığında az laf söylememişimdir ama soldan veya sağdan forvete destek verdiğinde gerçekten çok katkı sağlıyordu takıma... yıllarca yanlış mevkide yıprandı bu takımda, artık gitmek istiyo tabi haklı olarak.. ne diyelim transfer zamanı da şanssızlık oldu adamın, burağın yerine as çıkmaya başlayınca eminim taraftarla arası düzelecekti.. şimdi yollanmazsa isteği şevki de kırılabilir iki ucu b.klu değnek

bahadır2561
27.08.2010, 16:46
hadi gözüm güle güle..

tamm istedğin oldu işte..

bestrafer
27.08.2010, 16:47
4 milyon € fena para değil açıkçası.

Ama sorun daha büyük. Bu zamana kadar Umut'u istekli oluşundan dolayı sürekli savundum. Saha içinde de çok çabaladığını söyledim. Ama sahadışında böyle bir amatörlüğün yattığını bilmiyordum. Umut sürekli taraftardan tepki görüyordu. Ama yine de dimdik ayakta kalıyordu, taraftar baskısı onu çok yıldırmıyordu. O yüzden gerçek problemin bu olduğunu düşünmüyorum.

Aslında bu olaylar taa haziran ayından başlıyor. Taraftar forvet istiyor. Yönetimde sayısız oyuncuyla görüşüyor. O zamandan itibaren Umut'ta bir moral bozukluğu yaşanıyormuş. Yapmaz yapmaz diyordum ve böyle bir şeyin olduğuna da inanmıyordum.

Aylar geçti, bir türlü forvet transferi yapılamadı. Sonra da Bursa maçı geldi çattı. Maçtan önce Jaja transferi, peşine de Gutierrez'in 3 golüyle gelen galibiyet artık Umut'un pabucunu iyice dama attı. Peşine de çok alıngan oldu. Ankaragücü maçından sonra "Bana bencil diyenler acaba şu anda ne diyor?" diye bir laf attı ortaya. Moralsiz ve mutsuz olduğu gayet netti.

Sonra da Fenerbahçe maçında sol açığa dönük oynatıldığı için ayrı bir moral bozukluğu yaşamış olmalı. Belki de kalabalık ortasahadan korkmuştur bilmiyorum.

En sonunda da Toulouse'dan gelen teklif. Toulouse'dan gelen teklifi kim olursa olsun düşünür ama antrenmanda isteksizlik ya da "Satın beni gideyim" demek gibi amatör şeyleri yapmaz.

Ne diyelim artık Umut'un şu saatten sonra bu takıma katkı sağlayacağını pek düşünmüyorum. Artık kalmasından çok gitmesi gerekiyor. Üzülmedim değil. Ama iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.

Salih Yazıcı
27.08.2010, 16:54
saat 18 30 da idaman öncesi belli olcakmış durumu hh demiş kaynak mt

Nizam
27.08.2010, 16:58
Güzelim 10 numara boşa çıktı ..

mashal61
27.08.2010, 17:01
Solda oynadığında takıma bayağı katkısı olurdu. Ben hala mümkünse takımda kalmasını isterim. Çıkıp desin ki özür dilerim, Toulouse kafamı karıştırdı, ama Şenol hocayla konuştuktan sonra artık kafamda soru işareti yok gibi bir şeyler desin işte. Biz de yiyelim. Çünkü gerçekten faydalı olurdu takıma. Ama ne Umut bunları der ne de bizim taraftar bu lafları yer. Onun için benim pek umudum kalmadı.

Ama Yattara transferinde yaşananları da biliyoruz. Henüz Umut da bir açıklama yapmadı. Hiç belli olmaz; kalabilir de. Temkinli olmakta fayda var.

delikoyun
27.08.2010, 17:02
deniz yılmaz ve acilen sola adam allah aşkına sola bir adam güle güle umut merak etmeyin bu adama fransızlar yarım sezon zor katlanır ocakta bedavaya yine bizde en geç seneye bedavaya bizde

magicyattara
27.08.2010, 17:03
Bu transferle bir çok üyenin forumda ki misyonu sona erecektir..:)

kefkenist
27.08.2010, 17:06
oh çok şükür gidiyor antiumut misyonumda bitiyor...

Tatar Kemal
27.08.2010, 17:14
4 milyon euro'ya bağlasalar şu işi çok güzel olacak. toulusse'a hayatının kazığını atmış olacağız. gignac'tan sonra umut bulut. inanılır gibi değil. menajerler bu adamları iyi keklemiş. inşallah bu akşamdan sonra umut bulut'tan kurtuluruz.

Recep Alkan
27.08.2010, 17:18
Bu menejerler sadece oyuncu mu alıp sattırıyor ?

Oğuzhan İnce
27.08.2010, 17:19
Sana öylesine tapıyorlar ki, transfer durumundan, Şenol hoca sadri başkan rahmetli Michael Jackson bile suçlu ama sen sütü kıskandıracak kadar ak bir bulutsun, ne diyeyim Allah yolunu açık etsin...

Cengiz Çubukcu
Hüseyine de gitsin diyenler rahat durmayıp adamı orda bile rahat bırakmıyorlar, siz de lütfen bundan sonra onu Fransada takip eden misyonunuz sona ermesin, yoksa ne yaparız :)

Semih
Gitmek istediği takdirde adamı kimse yadırgayamaz.

Efendim ıdıdı bıdıdı yok.
Adama demediğinizi bırakmadınız.

Trabzonsporlu değilmiş de bilmem neymiş de...
"Büyük Trabzonsporlu" iğnelemeleri falan.

Yahu ben bile kendi egolarımı beslediği için Trabzonsporlu'yum.
Yoksa, galibiyetiyle, mağlubiyetiyle şusuyla busuyla beni tatmin etmeyecekse; tüzel bir kişilikten ibarettir Trabzonspor dediğiniz.
A.Ş'dir herşeyden evvel.

Nefreti içimde tutmanın artık manası yok.
Sabah akşam bu sayfalara gelip de atıp tutanlar...
Sizden nefret ediyorum.

Saf, tertemiz bir nefret.
Tıpkı Trabzonspor sevgisi gibi.

OZDEN61
27.08.2010, 17:38
Umut'u sevmem takımda kalmasını da istemem.Ama ekşi sözlükte okuduğum bu yazıya tamamen katılıyorum.5 dakika vakit ayırıp okuyun bence.

uyanın artık.

kanmayın.

:alkış: :alkış: :alkış:
bu zihniyet daha çok futbolcu yer, futbolu fantazi futbol zanneden beyinler-morinho bozuntuları-takıma desteği salya sümük otomatiğe bağlayarak küfür etmek zannedenler-takıma faydası görev adamı olmayan şovmen isim taraftarları; 1-2 çalım atım seyirciyi tav edip 1 sene yatarak para yiyenleri severler, işi gücü yedek te kalmak olan kendini geliştirmek için başka kulübe gidip oynamayı tercih etmeyen asalak gibi kulübün parasını yiyenleri severler, sokakta görüldümü 1-2 kelime türkçe kelime söyleyerek gece hayatında boy göstereni severler. Sonuç bi 26 sene daha geçer. taraftar derneği sayısı artar. bu arada dünkü maça nasıl girdim; bir taraftar derneğine dağıtılan kombineler, bize parayla satılıyor ve parasıda dernek başkanına cuuukkkk. türkiyede neden en fazla taraftar gurup sayısına sahip olduğumuz açıklanıyor.

Vkgz
27.08.2010, 17:42
iyi bir kulüp yonetimine sahip olmadığımız kesin ama umutun gitmesinede sevindim

Emrah Akcagöz
27.08.2010, 17:47
Herşey için teşekkürler yolun açık olsun..

Armağan Dere
27.08.2010, 17:48
Garibim Cale olacaktır. Alanzinho sağolsun.

Gerçekten sıktı bu muhabbet ama. Ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz.

Geçen gün de sordum burada kim Umut için "büyük Trabzonspor'lu" diye yazdı ? Cevap veremediniz. Hala aynı mesajı ısrarla yazıyorsunuz. Ben de ısrarla soruyorum. Bu tür bir cümle gösterin, gösteremiyorsanız alaycı ifadeler kullanmaya hakkınız yok demektir.

Cevap bekliyorum.

pathfinder,tüm mesajları okuyormusunuz da bana bunu diyorsunuz...Hamucera,Özden Kaya,Ömer Topal...bu nickli arkadaşlar her zaman sölüyorlar Umut'un büyük Trabzonsporlu olduğunu...ha kendisinin açıklamaları da vardı ''ben bu takıma gönülden kontratlıyım diye''...gönülden kontratlı arkadaşın liverpool maçı öncesi yaptığı hareketlerden sonra camianın ne kadar etkilenebileceğini tahmin edebiliyormusunuz?...diyorum ya Trabzonspor Umut'a mecbur değil aksine o Trabzonspor'a mecburdur

Berk
27.08.2010, 17:51
Karakterini falan bilmem, yorum da yapamam.
Ama gittiğinde arkasından ağıt yakılacak kalitede bir futbolcu değil kesinlikle.

Ahmet Okumuş
27.08.2010, 18:00
Liverpool maçı öncesinde yaşanan gelişmeler üzerine transferi gündeme gelen oyuncumuz Umut Bulut’un durumu yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından değerlendirilmiş, gelinen aşamada bu futbolcumuzun gönderilmesinin mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır. Böylelikle Umut Bulut, kulübümüzün oyuncusu olmaya devam edecek ve kendisiyle ilgili tasarruf teknik heyetimiz tarafından uygulanacak.

Resmi SİTE

10-61
27.08.2010, 18:02
Touluse Keller Federasyonu Başkanı Açıklama yapmış;Önümüzdeki dönemde üye sayımızda ciddi artışlar öngörüyoruz.:D:D

Şaka maka gidiyor hee,yeri doldurulduktan sonra no problem.

Armağan Dere
27.08.2010, 18:02
Liverpool maçı öncesinde yaşanan gelişmeler üzerine transferi gündeme gelen oyuncumuz Umut Bulut’un durumu yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından değerlendirilmiş, gelinen aşamada bu futbolcumuzun gönderilmesinin mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır. Böylelikle Umut Bulut, kulübümüzün oyuncusu olmaya devam edecek ve kendisiyle ilgili tasarruf teknik heyetimiz tarafından uygulanacak.

Resmi SİTE

takımı yakacak gönderin bunu..1 teklifte kıçı başı oynayan adam lazım değil Trabzonspor'a...ne korkak oldunuz...Umut Bulut bu takımı dinamitleyecektir dikkatli izleyin maçları

Anıl Caner
27.08.2010, 18:03
Olabilecek en kötü şey oldu şu anda.

Armağan Umut'u ne kadar tanıyorsun da adamlığı hakkında bu kadar olumsuz açıklamayı yapabilecek hakkı kendinde buluyorsun.

Mübarek ramazan günü günah almaya değer mi?

Selçuk Aydın61
27.08.2010, 18:03
yürü git arkana bile bakma ... biz zaten su dökmeyecez..

3.4 milyon eur vermediler belli oldu yok sa yçnetim kesin satardı yaw ne verirlerse kardır artık live maçında nerdeymiş o bey fendi ... ne şimdi şimdi yönetim nasıl koruyacak onu dahaçok küfür yiyecek ... takımı bölmeye gerek yok taraftar bu saatden sonra hemfikir buraya kadar gelmiş yok ver gitsin...

Cengiz Çubukcu
27.08.2010, 18:06
takımı yakacak gönderin bunu..1 teklifte kıçı başı oynayan adam lazım değil Trabzonspor'a...ne korkak oldunuz...Umut Bulut bu takımı dinamitleyecektir dikkatli izleyin maçları

Armağan kardeşim amacın mesaj sayını artırmak değilse lütfen biraz sakin ol ve yapılacak açıklamalara göre Umut'un adamlığına karar ver.... ayrıca nedir bu ruh hali, ne dinamiti ?

Armağan Dere
27.08.2010, 18:07
Olabilecek en kötü şey oldu şu anda.

Armağan Umut'u ne kadar tanıyorsun da adamlığı hakkında bu kadar olumsuz açıklamayı yapabilecek hakkı kendinde buluyorsun.

Mübarek ramazan günü günah almaya değer mi?

göreceğiz nasıl ki Gökhan'a burda ruhsuz dendiği gibi ruhunu tartabilen varmıydı adam klubu zor durumda bırakmadı!...dediklerimin arkasındayım...terapi bile yapılmadı zamanında..Trabzonspor bir oyuncunun arkasından bu kadar koşması ve mecbur gibi görünmesi hiç hoş değil.

Anıl Caner
Ben biraz olsun tanımış anlamışsam yönetimi, şu transferin iptal edilişinde sadece 2 sebep olabilir.

1- Şenol Güneş çok sağlam ayar vermiştir.
2-Toulouse takımının önerdiği ödeme planı pek likit değildir, uzun vadeye yayılmıştır.

Olan gene Umut Bulut'a olmuştur.

Güzelce bir kıvama getirilip hop diye zaten havada kapmaya meyilli taraftarın önüne atılmıştır.

Armağan olsun, yakarcı olsun okur dururuz artık :)

Zeki Akyol

Resmi SİTE

Baskı olduğu kesin gerı adıma attı yönetım bakalım ne olacak..

Muhammed
27.08.2010, 18:08
Olabilecek en kötü şey oldu yine.

h@msi61
27.08.2010, 18:08
Umut kaldi, olan bizim Liverpool macina oldu. Taraftarla yildizi bir turlu barismayan Umut'un simdi isi cok daha zor. Ara transferde alternatifinin bulunmasiyla kendisine yol verilir herhalde...

Cengiz Çubukcu
27.08.2010, 18:09

Resmi SİTE

tasarruftan kasıt affedilmesi olsa gerek :) ...

Zeki Akyol
27.08.2010, 18:10

Armağan cocukca acıklamları bırak Trabzonsporlu olduğundan şüphe etmeye başladım ...yazık böyle acıklamalar...korkma falan argo laflar bıze yakışmaz...halıyle sanada yakışmadı

.....
27.08.2010, 18:11
Yönetim Umut u taraftara karşı koz olarak kullanırsa çok büyük vicdansızlık yapar.

İnşallah sorun olmaz. İnşallah!!!

unique
27.08.2010, 18:11
Resmi sitedeki açıklamay göre kalmış takımda. Hayırlısı olsun diyelim.

"Liverpool maçı öncesinde yaşanan gelişmeler üzerine transferi gündeme gelen oyuncumuz Umut Bulut’un durumu yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından değerlendirilmiş, gelinen aşamada bu futbolcumuzun gönderilmesinin mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır. Böylelikle Umut Bulut, kulübümüzün oyuncusu olmaya devam edecek ve kendisiyle ilgili tasarruf teknik heyetimiz tarafından uygulanacak."

ertuuu
27.08.2010, 18:13
armağan dere
gökhanı savunuyorsun; adam sahada resmen yürüyordu.
umut da aynı psikolojideydi( hatta daha kötü üstüne gidiliyordu) ama elinden geldiğince mücadele etti.
sabote etmeye umut mu çalışacak yoksa sen mi başladın bir kendi haline bak...

Samet Berber
27.08.2010, 18:14
Bu olmadı işte .. Neyse hayırlısı olmuştur inşallah :) ..

Tam da solda verim almaya başlamıştık , umarım kafasını toplar da faydalı olur.

magicyattara
Umarım kalmıştır..antiumutçu arkadaşları bile sevindirmiştir bu haber..itiraf edebilirler bunu,ayıplamam ben..:)
Bu takım bu sezon şampiyonluk yarışında Umut Bulut'suz asla yarışamaz..

.....
Armağan abi

Allah aşkına bu başlıkta 2008 yılından beri varım. Çoğu kişi belli bir zaman aralığında Umuta söver sier ve çekip gider.

Ama sende nasıl bir yürek varsa bıkmadan usanmadan her daim devam ediyorsun.

Bence iyi yolda gitmiyorsun. Tabi senin bileceğin iş.

Armağan Dere
27.08.2010, 18:15
Armağan cocukca acıklamları bırak Trabzonsporlu olduğundan şüphe etmeye başladım ...yazık böyle acıklamalar...korkma falan argo laflar bıze yakışmaz...halıyle sanada yakışmadı

Zeki,şöle düşün adamı kadro dışı bırakmışsın, adam bas bas gitmek istiyorum diyor sonra geri çağırıyorsun ve sonra da bu adamdan hayır bekliyorsun ve bu adam taraftarla problemli olduğunu yakın çevresine söylemiş bir adam ''penaltıyı ben kaçırsam olay olurdu''...kendisine güle güle denmelidir..Trabzonspor muhtaç olmamalıdır..Umut Bulut Trabzonspor'a muhtaç olmalıdır

Samet Berber
27.08.2010, 18:17
Umarım kalmıştır..antiumutçu arkadaşları bile sevindirmiştir bu haber..itiraf edebilirler bunu,ayıplamam ben..:)
Bu takım bu sezon şampiyonluk yarışında Umut Bulut'suz asla yarışamaz..
Ben antiumutçu değilim ama Umut'un bu takımı şampiyon yapabilecek bir santrafor olduğuna inanmıyorum ..

Yalnız kalmasına sevindiğimi itiraf etmeliyim :) .. Solda müthiş verimli oynuyor çünkü :) ..

Fatih Özkan
27.08.2010, 18:20
Kaldıysa kaldı...
Hayırlısı olsun...

Oruç
27.08.2010, 18:20
pathfinder,tüm mesajları okuyormusunuz da bana bunu diyorsunuz...Hamucera,Özden Kaya,Ömer Topal...bu nickli arkadaşlar her zaman sölüyorlar Umut'un büyük Trabzonsporlu olduğunu...ha kendisinin açıklamaları da vardı ''ben bu takıma gönülden kontratlıyım diye''...gönülden kontratlı arkadaşın liverpool maçı öncesi yaptığı hareketlerden sonra camianın ne kadar etkilenebileceğini tahmin edebiliyormusunuz?...diyorum ya Trabzonspor Umut'a mecbur değil aksine o Trabzonspor'a mecburdur

Hiç tasalanmayınız elimden geldiğince tüm mesajları okumaya gayret gösteriyorum. Ancak ismni vermiş olduğunuz üyelerin "Umut Büyük Trabzonspor'lu" türünden mesajlarını hatırlamıyorum ne yazık ki.

Lütfen hatırlatın bana, lütfen.

Yahu yıllardır Umut'a öyle yüklendiniz öyle yüklendiniz ki adamı "gereksiz" ilan ettiniz. Bir çok şey söylediniz ama terbiyem el vermiyor bunları yazmaya. "İşe yaramaz, atsan atılmaz, satsan satılmaz" dediğiniz adam nasıl oluyorda bir camiayı "etkileyebiliyor ?"

Zaten "gereksiz", zaten "işe yaramaz." Ne bu şimdi ? Kamera şakası mı ? Kameralar nerede söyleyin de oraya yüzümüzü çevirelim.

Umut suçludur suçsusdur bilinmez. Olay tam aydınlanmadığı için kesin yargılar vermek doğru değildir. Bahsi geçen olayda Umut ne denli suçluysa/suçsuzsa O'nun partonları da o denli suçlu yahut/suçsuzdur.

Ama sizde bir Umut acısı var ki -nereden geldiği bilinmez- bir türlü adamın yakasından düşmediniz. Sabah kalktınız Umut, akşam yattınız Umut.

Trabzonspor'u seviyorsanız eğer -ki seviyor olmalısınız- Umut'a laf edeceğiniz kadar O'nun patronlarına, -Teknik heyete ve yönetime- da laf ediniz ki Trabzonspor'un menfaatlerini düşündüğünüze biz de inanalım.

bahadır2561
27.08.2010, 18:21
Umut gitmeliydi...

4 milyon € sağlam 2 tane adam alırdık..neyse sağlık olsun..

objek
27.08.2010, 18:23
Ileride teofilonun daha basarili olmasi icin yaninda mutlaka dagitici birisine ihtiyaci var acaba bu ozellik jajada olmadigi icinmi kaliyor? jaja oynadiginda daha net goruruz

Ahmet Okumuş
27.08.2010, 18:25
Zeki,şöle düşün adamı kadro dışı bırakmışsın, adam bas bas gitmek istiyorum diyor sonra geri çağırıyorsun ve sonra da bu adamdan hayır bekliyorsun ve bu adam taraftarla problemli olduğunu yakın çevresine söylemiş bir adam ''penaltıyı ben kaçırsam olay olurdu''...kendisine güle güle denmelidir..Trabzonspor muhtaç olmamalıdır..Umut Bulut Trabzonspor'a muhtaç olmalıdır

Umut Bulut'un senin ve senin gibiler yüzünden gitmek istemesi kadar normal birşey yok,
Takım kaptanına Avni Aker trübününden edilen küfürleri taa İstanbuldan duyduk,
Eminim, senin zihniyetindeki kişilerdi,
şuanda Umut gitmedi diye o kadar kızgınsın ki, eminim ağzından köpükler çıkıyor,
Ama kızma nasılsa akşam "yakarcı" nickli arkadaşında gelir, aranızda paslaşıp Umut Bulut'a yine giydirirsiniz,
Sizin tek eğlenceniz Umut Bulut..
Yazık..
Siz taraftarsanız, Ömer kardeşim ne, Murat Abi ne merak ediyorum..

Oruç

"Bas bas" bağırdığına dair elinizde ses kaydı, görüntü kaydı var mı ? Yoksa eğer nereden uyduruyorsunuz ?

Ben antiumutçu değilim ama Umut'un bu takımı şampiyon yapabilecek bir santrafor olduğuna inanmıyorum ..

Yalnız kalmasına sevindiğimi itiraf etmeliyim :) .. Solda müthiş verimli oynuyor çünkü :) ..

Burada hiç bir üye "Umut bizi şampiyon yapabilecek özellikte bir oyuncudur" demedi, en azından ben okumadım.

Yıllardır burada "Umut'un yardımcı santrfor olduğu, O'ndan çok fazla beklenti içine girilmemesi, yanına mutlaka adam gibi bir golcü alınması gerektiği, Umut'un eksik yönlerinin olduğu" söylendi de söylendi.

Anlayan oldu mu bilinmez ama söylendi.

Erbay
Hayırlısı olsun ne söylesem boş şu an.

Samet Yildirim
27.08.2010, 18:26
Umut bize lazim olan futbolcu bundan sonra nekadar faydali olacak hep birlikte görecegiz hoca-umut görüsmüslerdir ve böyle karar verilmistir...

Keske dün olsaydi..

Hürgün Aygün
27.08.2010, 18:28
Doğru bi karar kalması yalnız kafası orda olucaksa bizi olumsuz yönde etkiler..

Zeki Akyol

Peki sana soruyorum menejerlerin ne işi var basına kapalı ıdmanda ...!
bu kadar basıtmı menejerlerın ıcerı gırmesi...
Bunda yönetımın payı yok mu?
Umut a yapılan eleştırıler sevıyelımi
o sahada hangı mac tam verımlı olmadı hangı amc canını dişine takmadı gol kacırıyor evet ama onu hoca sol acıkta kullanacak...ordada ıyı oynadı...
ne Umut Trabzon a ne de Trabzon Umut a muhtaç ama şu bir gerçekki Umut amatör ruhla sahada oynuyor ve söylediği sözlerın hangısı yanlış sen avrupaya gıtmek ıstemezmıydın ...yok olmaz dersın kalır ... bunlar her takımda oluyor..
SUÇ UMUT TA DEĞİL DURUMU BURAYA GETIREN YÖNETIMDE

Great White
Ulen Umut..

Kendi transferinde bile son vuruş eksikliğini gösterdin gene:D

Yiğidim, aslanım, sen bize her halinle lazımsın..

Recep Alkan
Yönetim ne sol açık nede forvet alamayacağı için, Şenol Hoca Çarşamba akşamından beri yönetimi fırçaladığı için Umut Bulut kalmıştır büyük ihtimal ile.

Bu saatten sonra sorgulanacak olan asıl kabahat kimindir, ve bundan sonra ortada dönen onca lafın muhatabı kimdir.

Remzi
27.08.2010, 18:29
umut herşeye rağmen çıkar topunu oynar. Bu yüzden seviyorum bu adamı..

Hüseyin İlkin
27.08.2010, 18:29
Bu olay öyle kötü bir zamanda gerçekleşti ki...

Armağan Dere
27.08.2010, 18:30
Umut Bulut'un senin ve senin gibiler yüzünden gitmek istemesi kadar normal birşey yok,
Takım kaptanına Avni Aker trübününden edilen küfürleri taa İstanbuldan duyduk,
Eminim, senin zihniyetindeki kişilerdi,
şuanda Umut gitmedi diye o kadar kızgınsın ki, eminim ağzından köpükler çıkıyor,
Ama kızma nasılsa akşam "yakarcı" nickli arkadaşında gelir, aranızda paslaşıp Umut Bulut'a yine giydirirsiniz,
Sizin tek eğlenceniz Umut Bulut..
Yazık..
Siz taraftarsanız, Ömer kardeşim ne, Murat Abi ne merak ediyorum..

bak sen habuna ne de çok bilirmiş..taraftarlık ölçmek sana kaldı..diyorum ya haksız çıkmam istemiyorum..zorla Umut Bulut takımda kaldırıldı ne diye sana muhtacız ne olur kal...sana yazık Umut'tan medet umar hale getirildik

bu arada Umut'ta kameralara çıkıp da ben gitmek istiyordum beni takımda kaldırdılar demez pathfinder..olan olaylara göre bunu mantık olarak çıkarabilirsin...yönetim ve umut aynı yönde,Şenol Güneş rest çektiğinden transfer durduruldu...ama şenol hoca bunu 3 aylık transfer döneminde neden yapmadı onu da anlamış değilim...

Onur Civelek61
27.08.2010, 18:31
Kalması doğru değil.Maça çıksın bak nasıl ıslıklanıyor.Olan yine Trabzonspor'a oldu.Bi sezon da normal gitse şaşarım...

melih61
27.08.2010, 18:32
Abi size soruyorum umut olsa maci alacakmydk hayir alamazdk umut gitmedi iyi oldu bence iki mactada iyi oynuyordu gitmemesi iyi oymamadigini biliyorum ligin genelinde ama joker adamdir kensileri ve senol hoca oni yenidn kazanacaktir

Emrah Akcagöz
27.08.2010, 18:33
Ulan madem gitmicen bari Liverpool maçında oynasaydın şerefsizim tur atlamıştık şimdi..

Taner Uykuçeken
27.08.2010, 18:33
Lig tv de geçen altyazıda yönetim .Umut takımda kalacak diye açıklama yapmış, krizde yeni boyut

bestrafer
27.08.2010, 18:34
En net cevabı Şenol hocadan bekliyorum ben.

Zeki Akyol
27.08.2010, 18:35
Kalması doğru değil.Maça çıksın bak nasıl ıslıklanıyor.Olan yine Trabzonspor'a oldu.Bi sezon da normal gitse şaşarım...

Ya neden ıslıklansın Yattara kaldığında stat tezahurattan ınlıyordu neden Umut ta tersi olsun kı Umut futboluyla hırsıyla herkese gereken dersı verecektır vermiştirde

Zeki Akyol
27.08.2010, 18:36
Şenol hocam ne dıyecek cok merak edıyorum guzel acıklamalarla ortamı yumuşatmalı

Oruç
27.08.2010, 18:37
bu arada Umut'ta kameralara çıkıp da ben gitmek istiyordum beni takımda kaldırdılar demez pathfinder..olan olaylara göre bunu mantık olarak çıkarabilirsin...yönetim ve umut aynı yönde,Şenol Güneş rest çektiğinden transfer durduruldu...ama şenol hoca bunu 3 aylık transfer döneminde neden yapmadı onu da anlamış değilim...

"Olan olaylar"ı tam olarak bilmediğim için sizin gibi "net/keskin" ifadeler kullanamıyorum ne yazık ki.

Hiç öyle demeyiniz. Fatih giderken çıktı kameraların karşısına "Ben gitmek istiyorum, bu kadar basit." dedi. Demedi mi ?

Tek suçlu Umut tabi. Menajerleri tesislere sokan, görüşen yönetimin hiç kabahati yok değil mi ?

İşte bu yaklaşım sizi antipatik yapıyor, yanlı yapıyor. "Olan olaylar"a tek taraflı bakmanız.

Not: Ayrıca ben iki sene mantık dersi aldım. "Mantık" yönünden sıkıntım yok çok şükür.

delikoyun
27.08.2010, 18:46
bence umut kesin gitmeli çünkü bu sene trabzon çok daha çetin bir sezon geçirecek daha kafaya oynayacak bundan dolayı umuta katlanamaz bu takım umutun liverpol ilk maçında golü kaçırdığında şenol güneşin ve yanındakilerin görüntülerini bile akşam izlese umut ona moral bozukluğu olarak yeter umutun varlığı jaja gibileri zorlar jaja da klasik pres yapmıyan brezilyalılardandır mutlaka dolayısıyla umutun kaçıracağı bir yığın golle şampiyonluk faturası ona çıkacak ben umut yeteneğinde olsam kesin kaçarak giderim çünkü varlığı trabzonu şampiyonluktan edecek o zamanda taraftar delirecek

Armağan Dere
27.08.2010, 18:48
"Olan olaylar"ı tam olarak bilmediğim için sizin gibi "net/keskin" ifadeler kullanamıyorum ne yazık ki.

Hiç öyle demeyiniz. Fatih giderken çıktı kameraların karşısına "Ben gitmek istiyorum, bu kadar basit." dedi. Demedi mi ?

Tek suçlu Umut tabi. Menajerleri tesislere sokan, görüşen yönetimin hiç kabahati yok değil mi ?

İşte bu yaklaşım sizi antipatik yapıyor, yanlı yapıyor. "Olan olaylar"a tek taraflı bakmanız.

Not: Ayrıca ben iki sene mantık dersi aldım. "Mantık" yönünden sıkıntım yok çok şükür.

her seferinde kendince haklı çıkmayı beceriyorsun Yılmaz,ancak şunu düşünmüyorsun..durup dururken neden kadro dışı bırakıldı bu adam diye düşünmüyorsun ve bunun nedeni olarak hakikaten sakat olduğuna inanıyorsan sana bişey demiyorum...Hayırlı akşamlar

Oruç
27.08.2010, 18:53
her seferinde kendince haklı çıkmayı beceriyorsun Yılmaz,ancak şunu düşünmüyorsun..durup dururken neden kadro dışı bırakıldı bu adam diye düşünmüyorsun ve bunun nedeni olarak hakikaten sakat olduğuna inanıyorsan sana bişey demiyorum...Hayırlı akşamlar

"Haklı" olduğumu sizden duymak güzel...

Umut "hatasızdır" demedim ben, dedim mi ? "Sakat" olduğu için kadro dışı kaldı demedim, dedim mi ?

Umut ne kadar hatalıysa/hatasızsa yönetim de o denli hatalı/hatasızdır bu konuda, bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ben her olaslığı ortaya koyuyorum. Peki siz ne yapıyorsunuz ? Sadece ve sadece Umut'a saldırıyorsunuz. İnandırıcı olabiliyor musunuz peki ? Elbette ki hayır.

Farkımız bu.

Meraklanmayınız sonuçta kim hatalı çıkacaksa biz de eleştireceğiz. Ama Umut sandığınız kadar hatalı çıkmazsa siz ne yapacaksınız merak ediyorum doğrusu.

Hayırlı akşamlar, iftar vakti gelmek üzere. Görüşürüz.

OZDEN61
27.08.2010, 19:01

umutun bilinçli taraftarla problemi yok, isim ve skor taraftarlarının umut la problemi var...

ertuuu
27.08.2010, 19:05

hazılık maçında (komik bir şekilde) ıslıkladık da ne oldu?...

aaahmet61
27.08.2010, 19:05
olsun bu sene şampiyonluk yolunda bize faydası olacaktır.kalması faydalıdır.şenol hoca onu 3-4 hafta yedek klübesinde bırakır.aklı başına getirir.

Hüseyin Hatırlı
27.08.2010, 19:06
Ulen Umut..

Kendi transferinde bile son vuruş eksikliğini gösterdin gene:D

Yiğidim, aslanım, sen bize her halinle lazımsın..

Bu top nereye gitti şimdi ben göremedim siz görebildiniz mi :rolleyes: Takımın kalesine mi girdi? Umut kendi kalesine mi attı ? Toluose'a mı girdi nerde bu top ben anlamadım.. Yoksa parçalandı da herkese bi parçası mı düştü :D

ertuuu
27.08.2010, 19:06
umutun bilinçli taraftarla problemi yok, isim ve skor taraftarlarının umut la problemi var...

işte özet...

sessizkral_1
27.08.2010, 19:07
bu koşullarda umutun yollanmaması büyük yanlış olur.

deneme61
27.08.2010, 19:09
3-4 hafta yedek kalması onun ve taraftar ıcın ıyı olacaktır.bence de gıtmemesı ısabet oldu.bıtırıcı artık bır forvetımız var.yanına kosacak eleman lazımdı.o da umut olacak

Uğur Demircioğlu
27.08.2010, 19:14
Yönetim gene çok yanlış işler yapıyor.Hayır şimdi eleştirsem yönetimi gene laf edecekler.Destek yok eleştiri falan filan.Yönetim madem satmayacaksın neden oyuncuyu toulouse menejerleriyle görüştüyorsun.Bu adamlar kulübe elini koluna sallaya sallaya girmedi herhalde.Şimdi bu uşak gitmek istediğini söyledi diye taraftarın önüne de attın Umutu.Umut bu saatten sonra ne kadar faydalı olabilecek bu takıma.Kafası karışık bir şekilde.İlk yarı gitti kafadan kendisini daha toparlayamaz. Bu futbolcudan şimdi naıl verim almayı planlıyorsunuz.Bu kadar da amatörce kulüp yönetilmez ki arkadaş.Tam her şey iyi gidiyor diyoruz.Güzel başladık güzel devam ediyorduk.Gene kulübü taraftarı karıştırmayı başardınız.O kulüpte kim çomak sakıyorsa kim başarının önünde engel oluyorsa Allah'a havale ediyorum.Yazıklar olsun.Yönetimdeki bazı kimseler artık kimse onlar başarıyı hazmedemiyor. Karışıklıktan zevk alıyorlar.Artık ne çıkarları varsa.Yazıklar olsun.

TSercaN
27.08.2010, 19:17
Inadina Umut Bulut diyorum yine de.

Vallahi oraya gelen adamlari Umut davet etmedi herhalde.
Adam amatorce hareket etmis olabilir de bu kadar da amatorce etmis olamaz zaten.

Yonetime kizin ona kizacaginiza. Ama bence olay bitmistir artik hic kimseye kizmayalim.

Bu sene kizmak yok, bu sene sadece desteklemek var. Birakin artik bu olay cikarmalari.