PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

senol 6116
22.07.2010, 00:19
Belki kendini geliştirir Trabzonspor'a layık olmak için diye ümitle bekliyoruz her sezon başında,ama nafile:Umut bu,bu yaştan sonra da geliştiremez kendini.

.....
22.07.2010, 00:24
:)

İyi ki varsın BMN. İyi ki :)

hamucera
22.07.2010, 08:44
Sampiyonlugumuzu engelleyemezsin Umut ne kadar kaciracaksan kacir

Sana yine Şenol Güneş'in sözü ile cevap veriyorum,

furtbolda 1 kişi yoktur, oyunu bireyselleştiremezsiniz futbol takım oyunudur eğer bireysele düşürürseniz olmaz,

bu sözleri Abdullah Avcı'ya ithafen söylemişti İBB maçından sonra Engin ile ilgili olarak,

sanırım çıkıp sizlere de bir söylemesi gerekiyor nihayetinde anlamıyorsunuz çünkü

Emrah KabuL
22.07.2010, 09:23
Liege maçında eskilerden bir tek Umut mu oynadı ?

Barış,Glowacki ve Umut dışında kimseye herhangi bir yorum yapılmamış maç ile ilgili.

Tuhaf.

kudu_61
22.07.2010, 09:25
ne dersek diyelim ne yaparsak yaaplım umut bildiğimiz umut son derece öz verili son derece çalışkan son derece hırslı ama malesef geliştiremediği bi son vuruşçuluk var umut iyi bir futbolcu ama kesinlikle gol silahı değil heyecan ve vuruş yeteneğindeki eksiklik bence bu saatten sonra çalışmayla giderilebilecek bir durum değil 10 gol barajını kesin bulur yanına forvet oğlu forvet şart oğlu şart

ensar6161
22.07.2010, 09:30
bu umutsporlular konuşuyor deli oluyorum
çok değil henüz 3 ay önce bu başlık kaç kez kilitlendi biliyor musunuz?
sırf umut bulutun beceriksizliği ve her maç kaçırdığı net goller yüzünden ve yaptığı terbiyesizliklerden dolayı.o zamanlar cesareti olmayanlar şimdi başlıkta akıllarınca cirit atıyor.
kimse bana umutu eleştiriyorum diye istediğini diyemez.benim derdim trabzonspor,umutspor değil.
dürüst olun dürüst!!!
yardakçılığı bırakın

buyur amca ben savunuyorum Umutu...yardakçı mı oluyoruz burda...sen ne kadar sevmiyorsan ben kat kat seviyorum Umutu...formanın hakkını Umut gibi,Onur,Serkan,Selçuk gibi veren kaç tane oyuncu var bu takımda...?Siz anti umutcular ne derseniz deyin UMUT 3 sene daha bizimle 3 sene daha kaptanımız....kim daha iyi anlıyor bu işten ortada:)YAŞASIN UMUTİZM...:)

Oğuz ZEYTİN
22.07.2010, 10:15
seni yuhalayanları gözlerinden öpüyorum
yerin bu takım değil
defol git!

bu umutsporlular konuşuyor deli oluyorum
çok değil henüz 3 ay önce bu başlık kaç kez kilitlendi biliyor musunuz?
sırf umut bulutun beceriksizliği ve her maç kaçırdığı net goller yüzünden ve yaptığı terbiyesizliklerden dolayı.o zamanlar cesareti olmayanlar şimdi başlıkta akıllarınca cirit atıyor.
kimse bana umutu eleştiriyorum diye istediğini diyemez.benim derdim trabzonspor,umutspor değil.
dürüst olun dürüst!!!
yardakçılığı bırakın

Bre gafil!!!

Senden farklı düşünenleri dahi hazmetmekten mahrum sözüm ona Trabzonspor taraftarı!!!

Sen nasıl bu takımın oyuncusuna "defol git" gibi edep adaptan yoksun zırvalar sarfediyorsan; sonuna kadar UMUT ve onun gibi tüm TRABZONSPOR değerlerinin arkasındayım!!!

Bu takımın oyuncusuna destek olanları yardakçılık gibi ne anlama geldiği meçhul laflarla töhmet altında bırakmaya çalışıp, kime hizmet ettiği belli olmayan Ha-kan efendi...

Mantığa va saçmalığa bakar mısınız?

Bu başlık Umut'un beceriksizliğinden kapanmışmış, kaçırdığı goller yüzünden kapanmışmış...

Hadi oradan terbiyesiz!!!

Adamın gol kaçırmasını bekleyip çakallar gibi maç biter bitmez foruma girip "defol git Umut" diyen senin gibilerin yarattığı infial acaba nedir?

Bir de savunma mekanizması geliştirmiş:

"Kimse ona birşey diyemezmiş Umut'u eleştiriyor" diye...

Ama maşallah, sende dil papuç gibi! Ayrıca kemik de yok! Ağzın da torba değil!

Hazmedeceksin! Umut gol attıkça için sızlayacak!

Bizler o gollerle başarılı olurken sen bir kenarda ağlayacakısın için için...

izzet
22.07.2010, 10:36
Kul+bede Rooney, Ronaldo ve Milito beklerken, seni Oynatmak Gerizekalilik olsa gerek.

Süleyman Eruyar
22.07.2010, 10:57
Ben hala anlamış değilim,
Umut kendini zorlamı oynatıyor?
madem dediğininz gibi felaket,
neden tüm antrenörler onu oynattı?

yok arkadaş, bence bu forum sitesine üye olurken küçük bir zeka testi uygulamalı..

deneme61
22.07.2010, 11:08
yanına son vuruş yeteneği olan bir forvat şart olduğunu birkez daha gözterdin.yuhlamak çözüm değil.öz verili futbolunu her zaman alkışlamışımdır.beceriksizliğini de görmeden geçemiyorum

Bdeniz_61
22.07.2010, 11:11
47. dakikada Gabriç'in sağ kanattan yaptığı ortada top Burak Yılmaz'ı aşarak arka direkte Umutun önüne düştü. Bu futbolcunun vuruşunda top az farkla auta gitti.
50. dakikada Selçuk'un ara pasıyla ceza sahasına giren Umut'un vuruşu yandan auta gitti.

heralde 2 tane kaçırmış...ama şunu göremiyoruz her maç en az 4-5 tane pozisyon hazırlamamız gerekiyor Umut beye yoksa gol atamıyor...be adam 1 maçtada Trabzonspor'u kötü oynarken taşı be kardeşim...her maç takım sana çalışmalı yoksa sen gol mol atamassın...Baroş'u izlede forvet nası olunur gör...
Baros ın attığı gollerin yarısından çoğu ceza sahasında tek vuruş tarzı goller.Ben Baros un topu taşıyıp attığı çok az gol biliyorum.

Buradaki maksadım elbette Umut ile Baros u kıyaslamak değil ama örnek vereceksen başka birisini bul.Bu arada Umut u hergün eleştirmesen rahatsızlık oluyor sende galiba.:mad:

Armağan Dere
22.07.2010, 11:29
Baros ın attığı gollerin yarısından çoğu ceza sahasında tek vuruş tarzı goller.Ben Baros un topu taşıyıp attığı çok az gol biliyorum.

Buradaki maksadım elbette Umut ile Baros u kıyaslamak değil ama örnek vereceksen başka birisini bul.Bu arada Umut u hergün eleştirmesen rahatsızlık oluyor sende galiba.:mad:

maçı izlemedim izleseydim daha derinlemesine eleştiri yazardım..durması gerektiği yerler ya da vuracağı stil falan...neyse diyeceğim o ki siz Umut'u savundukça Umut daha çok kaçıracak kaçırdık kaçıracak ve içimiz sızlamaya devam edecek..Giden şampiyonluklar,kupalar vs...ama Umut hep aynı kalacak...bu arada Umut çok iyi top taşıyor,ara pası yapıyor,mükemmel vuruyorya ama hep şanssız bazılarına göre

Harun CAN
22.07.2010, 11:33

Baros akıllı adam olduğu için nerde duracağını biliyo bu yüzden de çoğu zaman topu tek vuruşla kaleye yolluyo ama Umut nerde durcağını falan hiç hesab etmediği için çoğu kez topu yanlış yerde alıyo bu kez de taşımak zorunda kalıyo.! Kaldıki Barosun çok golünü gördüm topu taşıyıp defansa bi iki çalım atıp ya da vücut çalımıyla adam geçip gol attığını...

Zeki Akyol
22.07.2010, 11:42
her maç aynı
kopyala-yapıştır.....
umut vurdu dışarı attı
umut vurdu aut

Umutkolık olmuşsun herkes kör,sağır bir sen sağlıklısın bızde görüyoruz bazı şeyleri ...adama demediğiniz kalmıyor...başkan forvet almıyor Biri Tekke için huzurevi değil bura dıyor...Umut var adam akıllı bir tane elimizde ondada moral denen olayı bırakmıyosunuzzz....
Kardeşim siz umut a değil Trabzonspor a yapıyorsunuz ne yapıyorsanız...ve ben sizin gerçekten Trabzonsporlu olduğunuza inanmıyorum.
Dün maçı izliyorum kahvede...Adam başladı küfretmeye ıkı gol kactı diye..yok böyle takım olurmu ,yok pas yapamıyormuşuz ,yok nıye forvet alınmıyor ,,Umut nasıl oynatılyorrr Selcuk hala nasıl kadroda....vs

Bende daha fazla sabredemedim ...peki amca dedim herkesi eleştiriyorsun siz naptınız bu takım için...forma aldınız mı?,kombine alıp memlekette birine hediye ettiniz mi ? , ya sız taraftar olarak görevinizi yapıyormusunuz..dedim ..Bakın Fb nın başına gelen tavuğun başına gelmez ama kombineleri bitmek üzereymiş...dırek satılıyor...bizde sadece çene ,çene ama icraat sıfır...
sonrada amca bana dıyorkı ben nıye alayım kı bana paramı verıyorlar ne karım olacak futbolcu para alıyor karnımmmı doyuyor....bende dedim ki ! ozaman siz taraftar değilsiz bu takım içinde yorum yapmayın adam akıllı akşam akşam işten geldik yorgunuz zaten bırakın macımızı ızleyelım yorum yapmayın dedım...ama ANLAYANA adam susmadı devam etti
şimdide siz ANLAYAMAZSINIZKİ beni !!!

Armağan Dere
22.07.2010, 11:47
Taraftarı gaza getirmek için ilk önce yönetim ve futbolcular gaza gelmelidir...Umut kaçırdıkça yuhalama devam edecek...bu Hami'ye de yapıldı Şota'ya da Fatih'e de...onlar iyiyken bile yuhalandılar ama Umut yuhalanınca masum oluyor..kardeşim bana kimse Umut'un randımanlı çalıştığını söleyemez bir forvet sadece koşmamalıdır...duracağı yeri bilmeli en basiti...ama şunu söliyim 10.haftadan havlu atarız lige,zaten uefadan da eleneceğiz ve bu yönetim aralık ayını göremez...ha şu 25 günde sağ bek sol bek ve padişah Umut'u tahttan indirecek adam almadıkları sürece bizim takım orta sıralara oynar

Erbay
22.07.2010, 13:39
Başlığı ilgiyle takip ediyorum :) Umut'u eleştirmek için savunulan futbolcular da komik, Umut'u iyi göstermek veya Umut'un eleştirildiği kadar kötü futbolcu olmadığını göstermek için örnek verilen isimler de komik. Gökhan Ünal mesela ilk örneğe giriyor. Bana kalsaydı sopayla peşine düşerek kovardım takımdan. 15 gol 8 asist yapmış. Ama formanın değerini bilmiyordu yahu. Yürüyordu sahada. Daha doğrusu onu bile kerhen yapıyordu. Gol atıyor ama sadece gol için topa değdiği an var sahada. Bu kadar etkisiz bir forvet görmemiştim ben.Gol sayısı önemli de bir de "iyi oyun" diye bir şey var. İkisini yapınca değerli oluyorsun zaten. İyi ki gitti diyorum. Gittiği takımda da bakıyorum da, kamp değerlendirmelerinde onun için yazılan eleştiri şöyle, "Giydiği formanın değerini bilmiyor". Güiza'nın yedeği olandan ne beklenir zaten.

Umut'u savunmak için attığı gol sayısını falan söylemeye gerek yok. Her sene 15 gol atıyor. Yetmiyor demek ki. 18 atsaydı keşke 2 sezon önce. 15 gol atan kötü olmuyor ama atamadıkları yüzünden eleştiriler artıyor. Kaçırdığı fırsatlar yüzünden kafamızda olduğundan daha kötü bir "Umut" oluşuyor. 15 gol 15 gol... Anladık yani. Bunu, Sunay Akın'ın anlattığı hikayelerde darbeyi son cümleyle vurması gibi "Umut on beş gol atıyor..." demek de ilginç. Biliyoruz zaten. Bu taraftar Fatih'i de, Gökdeniz'i de yuhaladı. Keşke hiçbiri yuhalanmasaydı. Umut'u fırsatsızlıklara rağmen ayakta duran şövalye gibi göstermek bana çok garip geliyor. O kadar kaçan goller neydi peki? Kaçırmayan forvet mi var? Yok, ama bu Umut'u fırsatçı yapmıyor. Umut çok kaçırıyor, yapacak bir şey yok kendisi de diyor zaten :) Umut'u savunanlar önce "Tamam iyi değil ama elinden geleni yapıyor" diyorlar. Sonra eleştiriler artınca "15 gol" öne sürülüyor. Sonra ligin son 5 senesinde forvetlerin attıkları goller sıralanıyor. Sonra da "ligin en iyi Türk forveti Umut daha iyisi varsa söyleyin"e geliyor sıra. Daha ileri giderseniz sizi Umut yerine sahaya davet ediyorlar. Ben bir kere davet almıştım da :D Az önce "eksik yeteneklerine rağmen elinden geleni yapan", beş dakika sonra en iyi oluyor, ilginç. Eleştirirken veya savunurken, biraz ileriye gidiyoruz sanki, kendimi bunun dışında tutmuyorum yanlış anlaşılmasın. Ben de Alanzinho için, takımın bir sistemi yok ondan iyi oynayamıyor diyorum ama Umut'a gelince bunu söylemiyorum mesela :)

Umut bildiğimiz Umut işte :) Kupa finalindeki oyununu bir standarta oturtsa başka bir şey istemem kendisinden.

Faik Yılmaz
22.07.2010, 13:51
Geçen yıl sadece neredeyse sezonun tamamaında tek forvet oynamasına rağmen 11 gol attığını ve bencilce sadece kendini düşünmesi yüzünden verrmediği paslar nedeniyle de asist sayısının sadece 2 ya da 3 olduğunuda eklemek lazım...... ( Gökhanın 8 idi)

Ali Can
22.07.2010, 14:02
Umut'u en çok eleştiren hatta bazen yerden yere vuran biri olarak yorumumu yazmak isterim..Umut çok gol kaçırıyor doğrudur Umut'un yetenekleri sınırlıdır oda doğrudur ama bir takımın her kaybettiği maçtan sonra umut'un suçlu bulunması saçmalıktır hatta ağız alışkanlığı olarak yorumluyorum..Asıl suçlular Tekke gittikten sonra bu takımın forvet ihtiyacını görmeyen ve oraya yanlış transferler yapan yönetimlerdir..Bunuda gözardı etmeden yapalım yorumlarımızı

Kul+bede Rooney, Ronaldo ve Milito beklerken, seni Oynatmak Gerizekalilik olsa gerek.

bu yorumlara katılmamak elde değil..

SDanışmaz
22.07.2010, 14:03
Bir maçta sana top çarpıp gol olsun. Bak bilerek at demiyorum, nasılsa desem de atamıyorsun. Bari öyle bir yerde dur ki top sana çarpıp gol olsun.

Senin yüzünden yeni sezona saçlarımı jilete vurup gireceğim. Diğer türlü saç baş yonmaktan kafamda saç kalmıyor...

Dursun Kaplan
22.07.2010, 14:23
Bir maçta sana top çarpıp gol olsun. Bak bilerek at demiyorum, nasılsa desem de atamıyorsun. Bari öyle bir yerde dur ki top sana çarpıp gol olsun.

Senin yüzünden yeni sezona saçlarımı jilete vurup gireceğim. Diğer türlü saç baş yonmaktan kafamda saç kalmıyor...

Çarpıp gol girsin diyince hep aklıma Hakan Şükür gelir nedense. :) Hiç unutmam gündüz Gs- Fb maçında ceza sahası dışından Hakan Şükür'ün kafasına çarpan top gol olmuştu. Adam her alanda forvetti bea. :cool:

Bdeniz_61
22.07.2010, 14:26
Baros akıllı adam olduğu için nerde duracağını biliyo bu yüzden de çoğu zaman topu tek vuruşla kaleye yolluyo ama Umut nerde durcağını falan hiç hesab etmediği için çoğu kez topu yanlış yerde alıyo bu kez de taşımak zorunda kalıyo.! Kaldıki Barosun çok golünü gördüm topu taşıyıp defansa bi iki çalım atıp ya da vücut çalımıyla adam geçip gol attığını...
bende aynı şeyleri söylüyorum zaten.Armağan arkadaşın Baros örnek vermesi garip olmuş.Baros zaten süper bir forvet bana göre.

tzercin61
22.07.2010, 14:31
Umut'u FM 2010'da Galatasaray aldı elimden :D. 4 milyon €'ya.

Kaan
22.07.2010, 14:33
Umut'un duracağı yeri bilmemesi nasıl bir şey anlamadım ? :confused:

Bu adam nasıl pozisyona giriyor o zaman ? :confused:

Yok bu da olmadı, başka yönünü bulun hakaret edecek. :);)

Oğuzhan İnce
22.07.2010, 16:03
çok iyi niyetli
İnatla nebel iyi niyet ödülünü kucaklayacağı günü bekliyorum
ama helal olsun namazda kılıyormuş zaten takımda kalmalı..

OZDEN61
23.07.2010, 02:25

tarif ettiğin türde insanlar mevcut burda, dahası onlara saçma gelen tuttuğumuz takımın değerlerine, oyuncularına sahip çıkmak...

.....
23.07.2010, 02:33
çok iyi niyetli

Bu ne demek şimdi ?

Açsana biraz.

Deniz Telci
23.07.2010, 05:43
Umut'u FM 2010'da Galatasaray aldı elimden :D. 4 milyon €'ya.
Üstüne para basıp Fatih Tekke'yi aldın mı ? :)ben aldım...

kefkenist
23.07.2010, 08:48
önümüzdeki sezonda şimdiden olacağı belli Allah hepimize sabır versin

maydin
23.07.2010, 09:05
saol bizlere sabrın ne olduğunu yaşattığın için.

Şahin_53
23.07.2010, 14:09
Umut yok!!!

Armağan Dere
23.07.2010, 14:24
Bu ne demek şimdi ?

Açsana biraz.

Demek istiyor ki,namaz kılması bir takımda oynaması için yetmez..Herkesin ibadeti kendine ancak Trabzonspor'da oynamak için iyi niyet,namaz kılmak yetmiyor diyor arkadaş..yoksa namaz kıldığı için dalga geçmiyor,hep negatifsiniz kardeşim

izzet
23.07.2010, 14:36
Hocam körelttin artik Militoyu Kulübede yaaa....

Kes su Umutu...

Baskan bosuna mi aldi onu?

.....
23.07.2010, 14:44
Demek istiyor ki,namaz kılması bir takımda oynaması için yetmez..Herkesin ibadeti kendine ancak Trabzonspor'da oynamak için iyi niyet,namaz kılmak yetmiyor diyor arkadaş..yoksa namaz kıldığı için dalga geçmiyor,hep negatifsiniz kardeşim

Herkesin ibadeti kendinedir. Siz bu durumu gün yüzüne çıkarıyorsanız bu kendi suçunuzdur. Adam istediğini yapar ya size ne.

Gidip barlarda sürten adamlar sizin için en kıymetli oyuncu oluyor ama Umut yerden yere vuruluyor. Ben hiç kimsenin özel hayatının eleştirilmesi taraftarı değilim. Ama bu konular konuşulmaz. Konuşulması ayıptır. Yapmayın bunu.

Ayrıca ben negatif değilim. Aksine siz benden daha çok negatifsiniz.

Süleyman Eruyar
23.07.2010, 14:50
çok iyi niyetli

UmutBulut'u eleştirenler yanlış yerlere çekmeye çalışıyor tartışmayı,

Vallah Günah, Billahi Günah...

Bırakın yakasını, dürüst olun..

Tangerine Dream
23.07.2010, 15:01
Zorlayın bakalım kendinizi, ortaya daha ne gibi şaheserler çıkartacaksınız. Şimdiye kadar elle tutulur bir tane mantıklı eleştirinizi görmedik, bundan sonra da göremeyeceğimizi biliyoruz zaten orası malum da, sıcaklardan mıdır nedir bilmiyorum fikirleriniz uç noktalarda gezmeye başladı. Önce çocuğun dış görüntüsü hakkında saçma sapan şeyler yazdınız, şimdi de ibadet gibi hassas bir konu üzerinden saldırıyorsunuz.

Anlayacağınızı pek sanmıyorum ama bir kere daha söyleyeyim;

1- Umut'u savunan bizler, Umut'un yetersiz olduğunu ve Umut'dan daha iyi bir forvet transfer edilmesi gerektiğini en az sizin kadar biliyor ve istiyoruz.

2- Umut, ne Ersun Yanal'ı, ne Hugo Broos'u, ne de Şenol Güneş'i ıssız bir köşede kıstırarak "Beni ilk 11'de oynatacaksın hoca, yoksa topuklarına sıkarım" diye tehdit etmedi.

3- Kendisine forma şansı verildiği sürece siz öfkeden çılgına dönüp saçlarınızı da yolsanız, tırnaklarınızı da yeseniz çıkıp topunu oynayacak.

4- Adam Müslümansa namaz kılmasından daha doğal ne olabilir, Şaman ayini yapacak hali yok ya!

Armağan Dere
23.07.2010, 15:05
anlamadığınız adam orda namaz kılmasına bişey demiyor,hepimiz elhamdülillah Müslümanız namaz kılarız,ancak namaz kılması kendisinin iyi bir fotvet olduğunu göstermez diyor..ama örneği yanlış verdi ona kabul ancak Umut'la olmayacak olmuyor neden görmek istemiyorsunuz..Aydın bi bu arada sen çok rahatsın heralde Umut gol kaçırdıkça puanlar gittikçe,ama sizde sindirilmiş taraftarsınız sizi de anlıyorum..ama ben sindiremiyorum Umut gibi futbolcuları takımda...

Ercan DEMİRCİ
23.07.2010, 15:18
Yeter ya sırf Umut u eleştirmek hakaret edebilmek için konuyu nerelere çekiyorsunuz. Umut a atıp tutacağınıza yönetime baskı yapın azcık, kaç aydır bir transfer yapamadılar Umut un ne suçu var, adam tek başına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, ama bu taraftara yaranamıyor hiçbir zaman. Yok namaz kılıyormuş oruç tutuyormuş size ne burada söylemenin anlamı ne.

Süleyman Eruyar
23.07.2010, 15:23
anlamadığınız adam orda namaz kılmasına bişey demiyor,hepimiz elhamdülillah Müslümanız namaz kılarız,ancak namaz kılması kendisinin iyi bir fotvet olduğunu göstermez diyor..

Tersini iddia eden biri mi var?

Recep Alkan
23.07.2010, 15:44
Bu başlıkta çok yazım mevcuttur. Çok kişi ile ikili tartışmalarım da vardır. Uzun zamandır uğramıyorum bu başlığa, bir girdim okudum, ama utandım.

Geçen sene Fatih için çevrilen senaryolar bu sene de Umut için dönmeye başlamış.

Ama anlamakta en çok zorluk çektiğim konu şu,

Burda azılı Umut düşmanları aynı zamanda Yönetiminde azılı sevgi savunucuları. (lafım herkes için değil, belli kişiler için)

Bu çok büyük bir tezat. Çünkü yukarıda ki bir yazıda Aydın abininde dediği gibi, Umut ne bir hocayı nede bir yöneticiyi kenara çekip beni zorla oynat dememiştir. Böyle bişi olamaz. Peki beni zorla oynat demeyen bir oyuncunun sizce beni gönderin demesi normal midir ? Adamın daha iyisi alınmıyorsa adam tabiki burda oynayacak.

Ama bazı arkadaşlar ne yapıyor Umut'a bizi mahkum edenleri eleştirmek yerine, Umut'u eleştiriyor. Peki bu sizce dürüstlük müdür ? Bence değildir. Umut kalksa ben gidiyorum dese ne olacak ? Bu basiretsiz insanlar ile ne yapacağız ? Siz Hanry mi gelecek sanıyorsunuz ? Burak - Teo ikilisine devam ? Belki de bir transfer, şu 3 aydır gerçekleşmeyeninden...

Dürüst olalım, ne istediğimizi bilelim, ve eleştirimizi ona göre yapalım.

Bilhan Özhan
23.07.2010, 16:10
Umut Bulut belki Trabzonsporun en cok elestirilen oyuncularindan biridir.. zaman zaman hepimiz cildirmisizdir onun yüzünden fakat bu onun kötü bi forvet oldugnu göstermez.. zaman zaman zor pozisyondan gol atiyor.. ayaklari hic durmuyor kosuyor habire.. ve rakibin defansina hic rahatlik tanimiyor.. umarim bu sezon daha fazla golle bitirir sezonu

Tansu Onur Erdoğan
23.07.2010, 17:04
Benim anlamadığım..... umuta neden kızılıyor ki...

forvet baska adam yok yönetim almıyor hoca aldıramıyor. umut mecburen oynuyor.

umut ne yapsın baskana cıksın beni oynatmayın mı desin..

titanic
23.07.2010, 17:44
Umut çok yetenekli bir oyuncu,ne yani bizde henüz şansı tutmadı. Çok maç kazandırdı yinede bize.Kimse hakkını yemesin bu çocuğun.Günlük yaşantısındaki davranışları da kimseyi ilgilendirmez.Hatta gece kulübü gibi yerlerde sabahlamıyorsa bu adama saygı duyulur. Dileğim eski günlerine geri döner.

Ahmet Başkaya
23.07.2010, 18:43
anlamadığınız adam orda namaz kılmasına bişey demiyor,hepimiz elhamdülillah Müslümanız namaz kılarız,ancak namaz kılması kendisinin iyi bir fotvet olduğunu göstermez diyor..ama örneği yanlış verdi ona kabul ancak Umut'la olmayacak olmuyor neden görmek istemiyorsunuz..Aydın bi bu arada sen çok rahatsın heralde Umut gol kaçırdıkça puanlar gittikçe,ama sizde sindirilmiş taraftarsınız sizi de anlıyorum..ama ben sindiremiyorum Umut gibi futbolcuları takımda...

Eeee Ömer 'de ne gerek var o cümlede namaza diyor herkesin ibadeti kendine bunu açık etmenin manası ne ?

İkincisi negatifsiniz demişsiniz , adam sadece bu ne demek şimdi demiş ...

Bu mu negatiflik :) ...

Ha-kan
23.07.2010, 20:15
umutsporun elemanlarının ne yazdığı beni ilgilendirmez.ben bu adamı trabzonsporda istemeyen milyonlarca trabzonspor taraftarından birisiyim

[KAPLAN]
23.07.2010, 21:40
Her gelen teknik adam Umut'u oynatıyorsa, Umut'un suçu ne ?! Aldığı parayı veren de yönetim, onu kesebilecek kapasitede oyuncu almayan da yönetim...

Murat SİSMAN
23.07.2010, 22:01
umutsporun elemanlarının ne yazdığı beni ilgilendirmez.ben bu adamı trabzonsporda istemeyen milyonlarca trabzonspor taraftarından birisiyim

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış:

Kaan
23.07.2010, 22:01

Kimseyle tartışmaya girme o zaman bir zahmet ne yazdıkları seni ilgilendirmiyorsa. :)

Umut'u Trabzonspor'da istemeyenlerle konuş. Forvetin görevini sadece gol atmak olarak bilen kişilerle.. Birbirini iyi gaza getirirsiniz; halbuki futbolun ''f'' 'sinden anladığınız yok. ;)

Oğuzhan İnce
23.07.2010, 22:05
Kimseyle tartışmaya girme o zaman bir zahmet ne yazdıkları seni ilgilendirmiyorsa. :)

Umut'u Trabzonspor'da istemeyenlerle konuş. Forvetin görevini sadece gol atmak olarak bilen kişilerle.. Birbirini iyi gaza getirirsiniz; halbuki futbolun ''f'' 'sinden anladığınız yok. ;)
bu futboldan anlamama muhabbeti sıktı artık
hayır 15 yaşında,futbol üzerine binlerce tez bitirip futbol bilen kantarı mevkiine yükseldin de biz mi bihaberiz?

Kaan
23.07.2010, 22:09
Ha bu arada siz Fatih Tekke'yi beklemeyi devam edin, Fatih Tekke gelir şampiyon yapar eminim. ;) İnsanüstü özellikler yüklüyorsunuz Tekke'ye. Biliyorum, Umut'u istemeyenlerin çoğu Tekke'yi istiyor.

Şimdi beni Tekke düşmanı da ilan edersiniz. :)

.....
24.07.2010, 00:56
Zorlayın bakalım kendinizi, ortaya daha ne gibi şaheserler çıkartacaksınız. Şimdiye kadar elle tutulur bir tane mantıklı eleştirinizi görmedik, bundan sonra da göremeyeceğimizi biliyoruz zaten orası malum da, sıcaklardan mıdır nedir bilmiyorum fikirleriniz uç noktalarda gezmeye başladı. Önce çocuğun dış görüntüsü hakkında saçma sapan şeyler yazdınız, şimdi de ibadet gibi hassas bir konu üzerinden saldırıyorsunuz.

Anlayacağınızı pek sanmıyorum ama bir kere daha söyleyeyim;

1- Umut'u savunan bizler, Umut'un yetersiz olduğunu ve Umut'dan daha iyi bir forvet transfer edilmesi gerektiğini en az sizin kadar biliyor ve istiyoruz.

2- Umut, ne Ersun Yanal'ı, ne Hugo Broos'u, ne de Şenol Güneş'i ıssız bir köşede kıstırarak "Beni ilk 11'de oynatacaksın hoca, yoksa topuklarına sıkarım" diye tehdit etmedi.

3- Kendisine forma şansı verildiği sürece siz öfkeden çılgına dönüp saçlarınızı da yolsanız, tırnaklarınızı da yeseniz çıkıp topunu oynayacak.

4- Adam Müslümansa namaz kılmasından daha doğal ne olabilir, Şaman ayini yapacak hali yok ya!

:alkış: :alkış:

Abi teşekkür ederim. Çok güzel gönlümüzdekileri özetlemişsin.

.....
24.07.2010, 00:58
Bu başlıkta çok yazım mevcuttur. Çok kişi ile ikili tartışmalarım da vardır. Uzun zamandır uğramıyorum bu başlığa, bir girdim okudum, ama utandım.

Geçen sene Fatih için çevrilen senaryolar bu sene de Umut için dönmeye başlamış.

Ama anlamakta en çok zorluk çektiğim konu şu,

Burda azılı Umut düşmanları aynı zamanda Yönetiminde azılı sevgi savunucuları. (lafım herkes için değil, belli kişiler için)

Bu çok büyük bir tezat. Çünkü yukarıda ki bir yazıda Aydın abininde dediği gibi, Umut ne bir hocayı nede bir yöneticiyi kenara çekip beni zorla oynat dememiştir. Böyle bişi olamaz. Peki beni zorla oynat demeyen bir oyuncunun sizce beni gönderin demesi normal midir ? Adamın daha iyisi alınmıyorsa adam tabiki burda oynayacak.

Ama bazı arkadaşlar ne yapıyor Umut'a bizi mahkum edenleri eleştirmek yerine, Umut'u eleştiriyor. Peki bu sizce dürüstlük müdür ? Bence değildir. Umut kalksa ben gidiyorum dese ne olacak ? Bu basiretsiz insanlar ile ne yapacağız ? Siz Hanry mi gelecek sanıyorsunuz ? Burak - Teo ikilisine devam ? Belki de bir transfer, şu 3 aydır gerçekleşmeyeninden...

Dürüst olalım, ne istediğimizi bilelim, ve eleştirimizi ona göre yapalım.

Ben ne istediklerini biliyorum abi :)

Belalarını istiyorlar :)

.....
24.07.2010, 01:00
Eeee Ömer 'de ne gerek var o cümlede namaza diyor herkesin ibadeti kendine bunu açık etmenin manası ne ?

İkincisi negatifsiniz demişsiniz , adam sadece bu ne demek şimdi demiş ...

Bu mu negatiflik :) ...

Karşıdaki anlamak istemeyince istediğimiz kadar çene patlatalım yine boş yine boş :):)

Ömer TOPAL
24.07.2010, 01:01
lıg baslamasınıda beklemedınız hazırlık maçlarında baslamış taaruz :) yazılarınızı zevkle takıp ediyorum....

.....
24.07.2010, 01:05

Umut Bulutu bu takımda isteyen MİLYONLARCA TRABZONSPORLUDAN BİRİSİYİM...

Size inat Umut Umut Umut. Hadi bakalım nereye gidecez böyle ?

Ahmet Başkaya
24.07.2010, 01:05
Yönetime sallayıncılar var ya hani,bir allah'ın kulu da umut kardeşim bu kadar para alıyorsun hakediyor musun allah aşkına diyebilr mi?

Ne bekliyorsunuz Umuttan ?

Nayır nolamaz , bu para benim değil arkadaşlarıma verin demesini mi ?

Her gelen oynatıyorsa her hoca elindeki oyunculardan forvet olarak en çok umutu beğeniyorsa Umut'un suçu ne ?

Ben beğeniyorum Umut'u ...

demir
24.07.2010, 01:20
kesınlıkle umuttan forvet olmaz, ama sızdende taraftar olmaz..! hıc bir futbol bilginiz olmamasına ragmen amator yorumcular olarak; elestirirken en onemlı seyı unutuyorsunuz destek destek destek..!

sua zimbafeden mozambikden honoluludan adam getirsek umutun 10 macını ızletsek yetersız der bunu kabul etmeyen bir ınsan ogluda yok yer yuzunde tahmın edıyorumkı uzaydada yoktur ama uzayda bıle olmayan bu futbolcu turune uzayda bile olmayan taraftar nasılda uyum saglıyor bılemezsınız ? bu cocuk gorevını yapıyor cunkı bılıyor kendısınden ıyısı yok barı cıkayım oynayayım dıyor fedakarlık edıyor pekı sız ? sız ne yapıyorsunuz ? illa bir sey yapmak ıstıyorsanız once her kosulda destek olun (belki taraftar olursunuz ..) ondan sonra soz bu baslıga bir daha girmeyecegim

umut 4 yılda bir adım ilerlemedi ama sizde ilerlemediniz kendızede kızın ...!

Armağan Dere
24.07.2010, 01:37
Başlık bayaa komik olmaya başladı..savunan arkadaşlar ise inadına savunuyorlar...Umut'u eleştirmek,Umut'a akıl vermek günahtır(!)...

.....
24.07.2010, 03:22
Başlık bayaa komik olmaya başladı..savunan arkadaşlar ise inadına savunuyorlar...Umut'u eleştirmek,Umut'a akıl vermek günahtır(!)...

Umuta hakaret eden arkadaşlar inadına hakaret ediyor.

Ben kendi oyuncumu savunuyorum. Çünkü formamı sırtında taşıyor.

Trabzonspor forması giyen herkese saygım vardır. Onlara saygı göstermeyenlere ise saygım yoktur.

Kaan
24.07.2010, 04:22
Umut her türlü oynar.İstersen Cavenaghi'yi al yine de oynar.Kabullenin artık.

Umut'un işi gol değil.Rakip defansı çok oyalıyor.Olmayacak bir şey dahi olsa baskı yapıyor.O zaman geri dörtlü ve kaleci rahat top yapamıyor.

Bu da rakibin rahat çıkamaması demek.Geriden rahat top yaparak çıkamazsa o zaman oyunda dengeler lehimize değişiyor.

Yani umut bir başka yolla takıma defansif anlamda önemli katkı yapıyor.Sonra umut senede en az 15 gol atan da birin.

Daha ne yapabilir ki?Bunca sene yanına senede 20 gol atabilecek biri konmamışsa suç onun mu?

Umut'un bir benzeri daha yok bu ülkede.Tam bize göre ve çok da atletik.

İnşallah uzun yıllar bizde kalacak.

Bana futbol fakiri demeyin.Benim anlayışım bu.

Selamlar :)

Ülkeyi bırak, dünyada görmedim ben. Dediğim gibi inanılmaz baskı yapıyor ve rakip defansta rahat top yapamıyor.

Ha belki vardır ama tanınmayan liglerde. :)

Deniz Telci
24.07.2010, 06:56
Sanırım bu yazıyı okuduktan, anladıktan sonra artık bize yeni fatih sultan tekke gerek ama üzüldüm :(
Ha bu arada siz Fatih Tekke'yi beklemeyi devam edin, Fatih Tekke gelir şampiyon yapar eminim. ;) İnsanüstü özellikler yüklüyorsunuz Tekke'ye. Biliyorum, Umut'u istemeyenlerin çoğu Tekke'yi istiyor.

Şimdi beni Tekke düşmanı da ilan edersiniz. :)

Kaan
24.07.2010, 14:52
Sanırım bu yazıyı okuduktan, anladıktan sonra artık bize yeni fatih sultan tekke gerek ama üzüldüm :(

Ha bu arada yanlış anlaşılmasın, Tekke Umut'tan tabi ki daha teknik bir oyuncu. :) Daha iyi yani.

Ama Fatih Tekke gelmedi diye Umut'a yüklenilmesinin anlamı yok.

Tekke gelse kim karşı çıkar ? Şahsen ben isterim. :)

B.Yiğit
24.07.2010, 15:50

Umut'un işi gol değil.Rakip defansı çok oyalıyor.Olmayacak bir şey dahi olsa baskı yapıyor.O zaman geri dörtlü ve kaleci rahat top yapamıyor.

Bu da rakibin rahat çıkamaması demek.Geriden rahat top yaparak çıkamazsa o zaman oyunda dengeler lehimize değişiyor.

Yani umut bir başka yolla takıma defansif anlamda önemli katkı yapıyor.Sonra umut senede en az 15 gol atan da birin.

Daha ne yapabilir ki?Bunca sene yanına senede 20 gol atabilecek biri konmamışsa suç onun mu?

Bana futbol fakiri demeyin.Benim anlayışım bu.

umut bulut mu bunları yapan :)
cıkarın artık şu önüne umut bulut resmi yapıştırılmış gözlüğünüzü..

U M U T -T R A B Z O N S P O R- F U T B O L C U S U -O L A C A K
Y E T E N E K D E -D E Ğ İ L D İ R..

Hasan YAYLI
24.07.2010, 16:05
http://www.facebook.com/video/video.php?v=408874889593

ne kadar bize saç baş yoldurduğu zamanlar olsada bu takıma çok fazla katkısı var,onun yanına GOLCÜ denilen cinsten bir forvet koyduğumuz zaman umut da o adama yetişmek için elinden geleni yapacaktır.

ona maç başlar başlamaz saydıranlar,o gol attığı zaman aslanım umut şampiyon Trabzon tezahuratları yapmaya başlıyorlar,bu kadar da yüzsüz olmayalım....şu anda benim formamı giyiyorsa daha başarılı nasıl olur onu araştırmalıyız ve destek vermeliyiz,en azından insanların moralini bozacak söylemlerden kaçınabiliriz diye düşünüyorum...

şu yukarıdaki video yu hazırlayıp bir menajer vasıtasıyla umuta takım aransa kapış kapış gider haberiniz olsun......

Süleyman Eruyar
24.07.2010, 16:24
Ganzilist on numara video yapıyor,
acaba benim mahallede attığım gollerede bir klip yaparmı,
gideriz belki biryerlere :)

Asi Çaykaralı61
24.07.2010, 18:23
İnşallah Umut Bulut bu sene daha da iyi olacaktır

Cafer KILIÇSOY
24.07.2010, 23:18
Konudan ve Forum Kurallarından uzaklaşmayın lütfen:)

İyi forumlar.

Harun-61
24.07.2010, 23:23
elestirilere hazir misin Umut ?

OZDEN61
25.07.2010, 00:43
kimi yazıyor umutspor diye. nasıl ki fatih spor, yattara spor, gökdeniz spor yok, umut spor da yok. sadece umut var. umut gibi tolgada var, onurda var, serkanda var, ... var da var. neden mi var? çünkü bordomavi formayı giyiyor. bu forumda futbolcuların oyun karakteristiğini bilen bir sürü renkdas var. ama hicbiri hakaret etmiyor. siz neden kendi değerlerinize sahip çıkmıyorsunuz. gecen 26 seneden ders almadınızmı. hala futbolcudan cok futbolcu, hocadan cok hoca, yöneticiden cok yönetici olmaya calısıyorsunuz. macta elestirilen bir oyuncuya küfür yağdırırken 1 dak sonra iyi bir hareketinde yada golünde aslanım benim diye destek çıkmak niye, maç öncesi bumu yaw hocam cıkardıgın kadro diye eleştirirken mac sonu aslan hocam demek niye, alınan bir oyuncu eleştirilirken oyuncu iyi çıkınca aferim bu yöneticiler devamlı olmalı demek niye. bumu sizin taraftarlığınız. böyle taraftarlar çoğaldığı sürece trabzonda başarı zor hatta korkarım ki şu anki halimiz özlenecek duruma bile gelebilir. 26 senedir her şey değişti, yönetici, kulüp, futbolcu, stad, tesis ama şu yan sanayi morinho taklitçisi taraftar ve yerel basın zihniyeti değişmedi. anadolu kulüplerinde başarı yok, çünkü arkalarında taraftar desteği yok, yerel medyası yok. sanki bu yolda gidiyoruz gibi.

umutu desteklerim, yada bi başka ismi. tuttuğum desteklediğim takımın oyuncusunu neden desteklemeyeyim. kendi oyuncumu sevmek, desteklemek mi suç yoksa ona hakaret etmek, küfür etmekmi. bizim oyuncuya hakaret , küfür etmeye hakkımız yok. ne kadar eleştirirsek faydası az olur. taraftar desteğini alan oyuncu ise bu rahatlıkla daha iyi oynar. yattaranın rahat oynamasını sebebi taraftar sevgisidir, adam da bunu hissederek rahat oynuyor. yada bizden giden ve şampiyon olan, yada bjk den giden ve başarılı olan oyunculara bakın. hepsi trabzondakinden daha iyi oynamıştır.

takımda 11 oyuncu yok, hiçbirinin oynama garantisi de yok. peki neden o kadar oyuncu varken hatta forvet varken, 5 hoca değişikliğine rağmen bazı isimler 11 de tercih ediliyor. bunlar hocanın yada yöneticinin torpillilerimi. yada mahalle aralarında top sahibi de oynama zorunluluğu gibi umut topun sahibimi. hoca her maç neden oynatıyor. yönetici neden göndermiyor. hayatı futbol olanlar bilmiyor sizlermi biliyorsunuz bu işi. evet sizler biliyorsunuz, bu yüzden verdiğiniz zararlar yüzünden 26 senedir şampiyon olamıyoruz.

bir oyuncuya sen biçim adamsın, öylemi oynanır demek yerine onu tercih eden hocayı eleştireceksiniz. olmadı onun yerine daha iyi oyuncu almayan yöneticiye eleştiri yapacaksınız. ama onları eleştiri yapmaya çekinirsiniz çünkü hocayı eleştirseniz, hakaret etseniz hoca bir kere trabzonlu sahip çıkmak lazım, bu hocadan daha iyisinimi bulacağız, yönetici eleştirseniz daha önceki yönetimlerden diliniz yanmıştır. yani oyuncu dışında eleştiri hatta umuta yapılan gibi hakaret yapamazsınız. o zaman hocanın da yöneticininde yaptıklarına saygı duyacaksınız. desekki şenol hoca gitsinmi, %99 ' muz gitmesin der. umuta hakaret edenlerde. o zaman şenol hocanın tercihlerine saygı duyalım. umut yada bi başkası bu formayı giydiği sürece, benim için ter akıttığı sürece desteçisiyim. umutsporlu değilim. TRABZONSPORluyum, onun değerlerine, formasına, futbolcularına sahip çıkan birisiyim.

Trabzonspor hiçbir zaman istanbul basını ve 3 kızkardeş taraftarından çekmemiştir , bu yerel medya ve çakma morinho lardan çektiği kadar. oyuncularımızı rahat bırakın her zaman destek olun, eleştiri umuta yapılana kadar 1 sene hiç oynamadan para alan, gezen oyuncuya yapılmalı, sırf trabzonlu diye senelerdir maaşlı devlet memuru gibi para alan fakat oynamayan oyuncu eleştirilmeli, trabzon duruşunu sergilemeyen oyuncu eleştirilmeli.

Bekir
25.07.2010, 01:06
Hey gidi istatistiklere aldanan Trabzonspor taraftarı:)

Neymiş Umut 15 golün altına düşmüyormuş??
Yahu bu Umut hiç 15 Golün üstüne çıktı mı Ligde??

Geçen Sezon 11 gol atmış Ondan önceki sezonlar da 14'er gol atmış..

Farzedelim ki Umut Bey 15 golün altında düşmüyor her sezon en az 20 gol atıyor Ama bu adam Bu ligin en çok pozisyon Bulan oyuncusu bırakın da bu kadar golü atsın..
Son 2 sezondur en çok pozisyona giren oyuncu Açık ara Umut ama Geçen sezon 11 ondan önce 14 gol atmış??

Şimdi çok iyi pozisyona giriyor demeyin,Bu kadar pozisyona giriyorsa Bunda en çok katkısı olan Ortasahalar...

Dalga geçtiğimiz Guiza'nın bile Pozisyon gol Yüzdesi Umut'a göre çok çok üstün...

Geçen Sezonun son haftasında Fener-Trabzon maçında medyanın en çok kullandığı başlık ''Hangisi daha çok kaçırıcak??''..
Bu başlık Umut ve Guiza için atılmış bir başlık,Bu başlığı okuyunca içiniz acımadı mı??

Başka bir savunma mekanizması da çok koşuyormuş:?
Koşsa ne olucak Boş koştuktan sonra??
Ben her maçı izliyorum Umut'un Lig Tv istatistiklerinde en çok koşan 5 içerisinde olduğunu hiç göremedim..
Koştuğu zamanlarda bile boş koşuyor zaten..
Acaba Umut'un rakibe pres yapıp top kaparak gol attığını ya da Attırdığını kaç kere gördünüz??

Ayrıca Umut'un yanındaki oyuncuları oynatan bir yapısı yok,Umut çok bencil bir yapıya sahip...
Bizim forvetimiz yanındaki oyuncuları da oynatmalı,Umut'un yanında oynucak Forvet tipi yok...

Umut başlığına yazı yazmıcaktım Ama dayanamadım:)

Umut Efendi Seneye de size bol koşmalar,Bol mücadeleler dilerim...

Emrah KabuL
25.07.2010, 01:34
Napalım bizde sizler gibi son 5 sezonda 24 gol atabilen, formsuz ve üstelik şu an sakat olan oyuncuyu istiyoruz ama almıyorlar.. mecburen de bunla idare ediyoruz işte.

Bekir
25.07.2010, 02:22
İdare etmek ayrı bir şey Savunmak ayrı bir şey..
Umut oynatılıyorsa Bunun tabiki Sorumlusu Umut'u yedek bırakıcak forvet almıyanlardır,Ama Umut'un savunulucak bir tarafı yok..

Ayrıca o 5 Sezonda 24 gol atan dediğin oyuncu Gittiği ilk 2 sezon gayet başarılı idi Hatta Senin Umut'unun hiç oynuyamadığı Uefada maçın adamı olarak Kupa kaldırdı, Sonra geçirdiği sakatlıklar ve Hoca ile arasının açılmasından dolayı problemler yaşadı..
Ve en önemlisi Takımına 7.5 Milyon Euro kazandırmak için Rusya gibi dandik bir lige gitti...

Kaan
25.07.2010, 03:30
Yahu Umut'u seviyorsak Tekke'yi sevmemek zorunda mıyız, ya da Tekke'yi seviyorsak Umut'u sevmemek zorunda mıyız ?

Ben şahsen ikisini de çok seviyorum.

Full HD
25.07.2010, 04:01
İdare etmek ayrı bir şey Savunmak ayrı bir şey..
Umut oynatılıyorsa Bunun tabiki Sorumlusu Umut'u yedek bırakıcak forvet almıyanlardır,Ama Umut'un savunulucak bir tarafı yok..

Ayrıca o 5 Sezonda 24 gol atan dediğin oyuncu Gittiği ilk 2 sezon gayet başarılı idi Hatta Senin Umut'unun hiç oynuyamadığı Uefada maçın adamı olarak Kupa kaldırdı, Sonra geçirdiği sakatlıklar ve Hoca ile arasının açılmasından dolayı problemler yaşadı..
Ve en önemlisi Takımına 7.5 Milyon Euro kazandırmak için Rusya gibi dandik bir lige gitti...

Selaminaleykum

Senin o dandik dedigin Rusya Ligi okadarda dandik degil.Tam bizimle esit hatta UfeaKupasini iki keren kaldirdiklari icin ve onlarin Kulüpleri toplam olarak bizimkilerden biraz daha pahali oldugu icin dandik bir Lig olamaz Rus ligi.

Bekir
25.07.2010, 04:26
Selaminaleykum

Senin o dandik dedigin Rusya Ligi okadarda dandik degil.Tam bizimle esit hatta UfeaKupasini iki keren kaldirdiklari icin ve onlarin Kulüpleri toplam olarak bizimkilerden biraz daha pahali oldugu icin dandik bir Lig olamaz Rus ligi.
Ben Türkiye Ligine göre dandik mi dedim??
Ben sadece Rusya ligi dandik dedim Fatih'in bedavaya ya da düşük bonservisle gidebiliceği çok daha iyi ligler vardı..

4Everts eğer bana diyorsan Datih konusunu ben açmadım Öyle bir şey de hiçbir zaman demedim..

Mustafa ÖZDEMİR
25.07.2010, 07:05
umut yine saç baş yolduracak .ama medya hep umutu övecek çok koşuyor diye. ama yattaranında gelmesiyle biraz daha rahatlayabilir...

demir
25.07.2010, 11:55
kimi yazıyor umutspor diye. nasıl ki fatih spor, yattara spor, gökdeniz spor yok, umut spor da yok. sadece umut var. umut gibi tolgada var, onurda var, serkanda var, ... var da var. neden mi var? çünkü bordomavi formayı giyiyor. bu forumda futbolcuların oyun karakteristiğini bilen bir sürü renkdas var. ama hicbiri hakaret etmiyor. siz neden kendi değerlerinize sahip çıkmıyorsunuz. gecen 26 seneden ders almadınızmı. hala futbolcudan cok futbolcu, hocadan cok hoca, yöneticiden cok yönetici olmaya calısıyorsunuz. macta elestirilen bir oyuncuya küfür yağdırırken 1 dak sonra iyi bir hareketinde yada golünde aslanım benim diye destek çıkmak niye, maç öncesi bumu yaw hocam cıkardıgın kadro diye eleştirirken mac sonu aslan hocam demek niye, alınan bir oyuncu eleştirilirken oyuncu iyi çıkınca aferim bu yöneticiler devamlı olmalı demek niye. bumu sizin taraftarlığınız. böyle taraftarlar çoğaldığı sürece trabzonda başarı zor hatta korkarım ki şu anki halimiz özlenecek duruma bile gelebilir. 26 senedir her şey değişti, yönetici, kulüp, futbolcu, stad, tesis ama şu yan sanayi morinho taklitçisi taraftar ve yerel basın zihniyeti değişmedi. anadolu kulüplerinde başarı yok, çünkü arkalarında taraftar desteği yok, yerel medyası yok. sanki bu yolda gidiyoruz gibi.

umutu desteklerim, yada bi başka ismi. tuttuğum desteklediğim takımın oyuncusunu neden desteklemeyeyim. kendi oyuncumu sevmek, desteklemek mi suç yoksa ona hakaret etmek, küfür etmekmi. bizim oyuncuya hakaret , küfür etmeye hakkımız yok. ne kadar eleştirirsek faydası az olur. taraftar desteğini alan oyuncu ise bu rahatlıkla daha iyi oynar. yattaranın rahat oynamasını sebebi taraftar sevgisidir, adam da bunu hissederek rahat oynuyor. yada bizden giden ve şampiyon olan, yada bjk den giden ve başarılı olan oyunculara bakın. hepsi trabzondakinden daha iyi oynamıştır.

takımda 11 oyuncu yok, hiçbirinin oynama garantisi de yok. peki neden o kadar oyuncu varken hatta forvet varken, 5 hoca değişikliğine rağmen bazı isimler 11 de tercih ediliyor. bunlar hocanın yada yöneticinin torpillilerimi. yada mahalle aralarında top sahibi de oynama zorunluluğu gibi umut topun sahibimi. hoca her maç neden oynatıyor. yönetici neden göndermiyor. hayatı futbol olanlar bilmiyor sizlermi biliyorsunuz bu işi. evet sizler biliyorsunuz, bu yüzden verdiğiniz zararlar yüzünden 26 senedir şampiyon olamıyoruz.

bir oyuncuya sen biçim adamsın, öylemi oynanır demek yerine onu tercih eden hocayı eleştireceksiniz. olmadı onun yerine daha iyi oyuncu almayan yöneticiye eleştiri yapacaksınız. ama onları eleştiri yapmaya çekinirsiniz çünkü hocayı eleştirseniz, hakaret etseniz hoca bir kere trabzonlu sahip çıkmak lazım, bu hocadan daha iyisinimi bulacağız, yönetici eleştirseniz daha önceki yönetimlerden diliniz yanmıştır. yani oyuncu dışında eleştiri hatta umuta yapılan gibi hakaret yapamazsınız. o zaman hocanın da yöneticininde yaptıklarına saygı duyacaksınız. desekki şenol hoca gitsinmi, %99 ' muz gitmesin der. umuta hakaret edenlerde. o zaman şenol hocanın tercihlerine saygı duyalım. umut yada bi başkası bu formayı giydiği sürece, benim için ter akıttığı sürece desteçisiyim. umutsporlu değilim. TRABZONSPORluyum, onun değerlerine, formasına, futbolcularına sahip çıkan birisiyim.

Trabzonspor hiçbir zaman istanbul basını ve 3 kızkardeş taraftarından çekmemiştir , bu yerel medya ve çakma morinho lardan çektiği kadar. oyuncularımızı rahat bırakın her zaman destek olun, eleştiri umuta yapılana kadar 1 sene hiç oynamadan para alan, gezen oyuncuya yapılmalı, sırf trabzonlu diye senelerdir maaşlı devlet memuru gibi para alan fakat oynamayan oyuncu eleştirilmeli, trabzon duruşunu sergilemeyen oyuncu eleştirilmeli.

işte budur :alkış::alkış::alkış: buraya biyere bir imsa basayım :D

demir
25.07.2010, 11:57
kesınlıkle umuttan forvet olmaz, ama sızdende taraftar olmaz..! hıc bir futbol bilginiz olmamasına ragmen amator yorumcular olarak; elestirirken en onemlı seyı unutuyorsunuz destek destek destek..!

su zimbafeden ,mozambikden, honoluludan adam getirsek umutun 10 macını ızletsek yetersız der.. bunu kabul etmeyen bir ınsan ogluda yok yer yuzunde, tahmın edıyorum kı uzaydada yoktur.. ama uzayda bıle olmayan bu futbolcu turune uzayda bile olmayan taraftar nasılda uyum saglıyor bılemezsınız ? bu cocuk gorevını yapıyor cunkı bılıyor kendısınden ıyısı yok barı cıkayım oynayayım dıyor fedakarlık edıyor pekı sız ? sız ne yapıyorsunuz ? illa bir sey yapmak ıstıyorsanız once her kosulda destek olun (belki taraftar olursunuz ..) ondan sonra soz bu baslıga bir daha girmeyecegim

umut 4 yılda bir adım ilerlemedi ama sizde ilerlemediniz kendıze de kızın ...!

.....
25.07.2010, 11:58
Umutttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Bulutttttttttttttttttttttttttttttttttttt

10 Numaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Full HD
25.07.2010, 12:09
Ben sadece Rusya ligi dandik dedim Fatih'in bedavaya ya da düşük bonservisle gidebiliceği çok daha iyi ligler vardı..

4Everts eğer bana diyorsan Datih konusunu ben açmadım Öyle bir şey de hiçbir zaman demedim..

Dünya capinda dandik diyorsan ozaman haklisin evet.

Yavuz Hasan
25.07.2010, 12:30
umut a güveniyorum

Full HD
25.07.2010, 13:02
umut a güveniyorum

Güvenmek zorundayiz!

Teo ve Tosunada güvenmek zorundayiz cünkü baska Forvetlerimiz yok!

OZDEN61
25.07.2010, 16:06
umut bu formayı giydiğin süresece seni seven ve arkanda olan milyonlarca TRABZONSPOR taraftarından biri olacağım.

umut gitsin diyenler; kulubede daha iyisimi var da hoca oynatmıyor. bu takıma çok iyi golcü de gelse umut yine ilk 11 de onun yanında oynar.

taraftar önce taraftarlığını yapsın, hocalığa yöneticiliğe soyunmasın. gerçi soyunsada havaya konuşmaktan başka bir faydaları olmuyor. 26 senedir boş konuşmalar devam ediyor. elinizdekinin kıymetini bilin. onunla yetinmeye ona destek olmaya çalışın. evinizde domates yumurta var, melemen yemek yerine siz bundan köfte yapacam yiyecem diyorsunuz. hayalciliği bırakın. yada paranız olunca et alın köfte yiyin, ama paranız olana kadar elinizdekiyle en iyi şekilde yetinmeye çalışın.

Armağan Dere
25.07.2010, 16:11
evet 5 senedir paramız yok,bi 3 sene daha yemeye devam yerseniz(!)...

Kaan
26.07.2010, 05:09

Yok sana demedim. :) -de sen de dediğime uyuyorsun yani. :D

Tekke'yi çok seviyorsun ama Umut'tan nefret ediyorsun. :)

* * *

Umut Bulut: Ben işime bakarım

Bordo-Mavili ekibin golcüsü Umut Bulut, santrafor arayışlarından rahatsız olmadığını ifade etti.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/7/25/fft1mm1119911.jpg

Trabzonspor’un en çok eleştirilen forvet oyuncusu Umut Bulut, sürekli olarak forvet transferinin gündemde tutulmasının kendisini çok fazla etkilemediğini belirterek, “Ben iyiysem ben oynarım. Alınacak oyuncu benden iyiyse o oynar. Önemli olan Trabzonspor’un menfaatleri” diye konuştu. Trabzonspor’da hazırlık maçlarındaki performansıyla dahi eleştirilen ancak teknik direktör Şenol Güneş’in vazgeçilmezleri arasında yer alan Umut Bulut, “Trabzonspor’un tek hedefi şampiyonluktur. Ben geldikten sonra şampiyon olamadığımız için belki taraftarlarımız bu anlamda tam mutlu olmayabilir. Ama performansımı ben değil, hocam ve camiamız değerlendirir” diye konuştu.

Fanatik

Anıl Caner
26.07.2010, 09:42
Nike Turkiye- Umut Bulut

Mercurial kramponu reklamı:

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=120484001312075

tslover
26.07.2010, 10:47

herşey açık ve net:cool::cool::cool:

sefatoyer
26.07.2010, 12:23
cok faydalı çokta,suç bizi ondan gol beklememizi isteyen yönetim..

EmreYavuz61
26.07.2010, 14:40
arkadaşlar umut çok iyi bir oyuncu onu bu kadar eleştirmeye gerek yok adam geldiği sezondan beri 14ten aşşağı düşmedi bu rakam türkiye ligi için iyi bir rakam he bi 14 daha atıp 28-30ları bulurdu yakaladığı fırsatlarla ama böyle mücadeleci bi forvetin yanına her zaman ayağı top yapan bi adam lazım burada da teo veya alanzinhoya çok iş düşüyor onlarda gol sayılarını arttırırsa işte o zaman umutu yanlış yere eleştirdiğimizi anlarız.

.....
26.07.2010, 18:13
Nike Turkiye- Umut Bulut

Mercurial kramponu reklamı:

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=120484001312075 (http://www.facebook.com/#%21/video/video.php?v=120484001312075)

Videoyu ilk defa görüyorum :)

Hoş olmulş :) :)

Tangerine Dream
26.07.2010, 18:15
Zavallı Umut, günah keçisi yine o olacak. Bence forvet transferininin bir an önce gerçekleşmesini en az bizim kadar o da istiyordur.

Bera B.
26.07.2010, 20:18
Umut'un takım için yeterli olduğunu düşünmem ama Teofiloyla kıyaslanıp daha aşağıda bi seviyeye konulması içimi acıtmıyor değil :)

TSezgin61
26.07.2010, 21:00
umut rakip defansi oyaliyorda, cok kosuyorda, rakip rahat cikamiyorda, pres yapiyorda...

arkadaslar lütfen kendimizi kandirmayalim yeter.

bursasporlu sercan oyalamiyorda noluyor, adamlar sampiyon oldu.

bizimkisi istedigi kadar oyalasin, gol atmadinmi sampiyon olamiyorsun iste malesef.

forvet dedinmi atacak... napim kosmasini onun. hojdoonk cokmu kosuyordu. adam yürüye yürüye sampiyon yapti feneri.

forvet atmasini bildikten sonra kosularini akilli yapar, presinide ona göre ayarlar...

haybiye kosmaz, golünü atar...

elestiriliyor diye sahipleniyoruz umutu tamam, destek oluyoruz oda tamam, ama yaptigi seyleride bize göre yorumlamayalim.

umut iste...

.....
26.07.2010, 21:03
umut rakip defansi oyaliyorda, cok kosuyorda, rakip rahat cikamiyorda, pres yapiyorda...

bizimkisi istedigi kadar oyalasin, gol atmadinmi sampiyon olamiyorsun iste malesef.

forvet dedinmi atacak... napim kosmasini onun. hojdoonk cokmu kosuyordu. adam yürüye yürüye sampiyon yapti feneri.

forvet atmasini bildikten sonra kosularini akilli yapar, presinide ona göre ayarlar...

elestiriliyor diye sahipleniyoruz umutu tamam, destek oluyoruz oda tamam, ama yaptigi seyleride bize göre yorumlamayalim.

umut iste...

Bursasporlu Sercan mı ?

:D

Önce iki oyuncuyu kıyaslarken neler yaptıklarına bakarlar. Hiçmi bakmadın sen abi ? :)

Ercan DEMİRCİ
26.07.2010, 21:13
Sercan kaç gol atmış geçen sezon? Egemenin daha fazla golü var ben öyle hatırlıyorum , çok ilginç ya sırf Umut u eleştirmek için:D Valla helal olsun...

Kaan
26.07.2010, 21:17

umut iste...

Oyalamıyor da ne mi yapabiliyor ?

4 gol atabiliyor. :)

EmreYavuz61
26.07.2010, 21:26

umut iste...

yanlış!!!sercanın 4 golü var egemenle aynı yaa insaf umut son 5 senede 14ten aşşağı düşmedi.son 5 senede ortalama ligde en fazla gol atan oyuncu...

Anıl Caner
26.07.2010, 21:32
Sercan dedi. kendi kendini beyler, dağılabiliriz.

TSezgin61
26.07.2010, 21:41
Bursasporlu Sercan mı ?

Önce iki oyuncuyu kıyaslarken neler yaptıklarına bakarlar. Hiçmi bakmadın sen abi ? :)

Sercan kaç gol atmış geçen sezon? Egemenin daha fazla golü var ben öyle hatırlıyorum , çok ilginç ya sırf Umut u eleştirmek için:D Valla helal olsun...

Oyalamıyor da ne mi yapabiliyor ?

4 gol atabiliyor. :)

yanlış!!!sercanın 4 golü var egemenle aynı yaa insaf umut son 5 senede 14ten aşşağı düşmedi.son 5 senede ortalama ligde en fazla gol atan oyuncu...

Sercan dedi. kendi kendini beyler, dağılabiliriz.

ben sercan derken sercanin attigi golleri yada kariyerini demek istemedim. orda hojdoonkuda dedim onuda alintilasaydiniz arkadaslar.

ben burda semih sentürkte derim. hanginiz karsi cikar yedek olmasina ragmen?

umut kadar kendini yirtan varmi. peki neden semih sentürk transferi olma ihtimali varken " insallah gelir" diyordu millet?

semih sentürk umut kadar yirtiyormu kendini.
adam buldumu atiyor. kendi kendine pozisyon buluyor.

yada hojdoonk. adam yürüyerek gol atiyordu derken niye onu kimse alintilamadi...

"hahahah sercan dedi hahahah"... benim ne demek istedigimi anladinizda kendi dünyanizdasiniz arkadaslar... ama gercekler bunlar.

bekleyelim umut kendini yirtacak gol atacak. o kendini yirtar, kosar, basar gol atamaz.

elalemin forvetleri bekler bir top gelir atar takimi 1-0 yener... biz 0-0 beraberlikle yetiniriz...

alintilarken isinize geleni degil, gelmeyenide alintilayin be:)

.....
26.07.2010, 23:08
ben sercan derken sercanin attigi golleri yada kariyerini demek istemedim. orda hojdoonkuda dedim onuda alintilasaydiniz arkadaslar.

umut kadar kendini yirtan varmi. peki neden semih sentürk transferi olma ihtimali varken " insallah gelir" diyordu millet?

yada hojdoonk. adam yürüyerek gol atiyordu derken niye onu kimse alintilamadi...

"hahahah sercan dedi hahahah"... benim ne demek istedigimi anladinizda kendi dünyanizdasiniz arkadaslar... ama gercekler bunlar.

bekleyelim umut kendini yirtacak gol atacak. o kendini yirtar, kosar, basar gol atamaz.

elalemin forvetleri bekler bir top gelir atar takimi 1-0 yener... biz 0-0 beraberlikle yetiniriz...

Sezgin abi dediğini anlamaya çalışıyorum ama Sercan ve Hojdonkun Umutla kıyaslanmasını anlayamadım. Neyse onu geçiyorum.

Semihin gelmesini çok istemiştim ama olmadı. Lakin Semih gol olarak Umuttan iyi bir oyuncu değil. Sayısal veriler elimizde var. Bakabilirsiniz isterseniz tffnin sitesine.

2002 yılından beri ligde en çok gol atam kim deseler cevabı Umut tur.

TSezgin61
26.07.2010, 23:22
Sezgin abi dediğini anlamaya çalışıyorum ama Sercan ve Hojdonkun Umutla kıyaslanmasını anlayamadım. Neyse onu geçiyorum.

Semihin gelmesini çok istemiştim ama olmadı. Lakin Semih gol olarak Umuttan iyi bir oyuncu değil. Sayısal veriler elimizde var. Bakabilirsiniz isterseniz tffnin sitesine.

2002 yılından beri ligde en çok gol atam kim deseler cevabı Umut tur.

ömer kardesim benim demek istedigim, siz okadar umut kosuyor diyorsunuz, önde basip rakibe rahat oyun kurdurmuyor diyorsunuzda, bursada sercan bunlari yaptimida bursa sampiyon olabildi? demek istedigim bu.

yani olay kosmakla bitmiyor.

hojdoonk yapiyormuydu? ama sampiyon yapti... anlatabildimmi?

biz "umut kacirdiklarini atsa sampiyon bilemedin 2. olurduk" dedikce herkes "ama o kosuyor, pres yapiyor" diyor.

al sana misal. Fatih Tekke bastan assaga golcüydü. ama umut gibi deli gibi pres yapmazdi, adama basmazdi deli gibi.

adam ayaginda top tutardi. takimi öne tasirdi. buldumu affetmezdi. biz böyle sampiyonluga oynadik...

umut böyle degil. okadar kosmayla birakta atsin 10-15 golünü. inan bana sende cik okadar antraman yap onun kadar atarsin. hemde okadar kosmadan niye biliyormusun? cünkü gol atmak icin teknik lazim sana. o teknik ve kabiliyet sende varsa atarsin.

bak onun kosmasi bizi 5. yapabildi. orta sahamiz leblebi gibi pozisyon üretiyor, ama umut kosuyor. 4te 1ini atiyor.

makakula. adam 4te 3ünü attigi icin gol krali oldu. ama bizim kadar kaliteli takim degildi kayseri.

simdi umutun bizde 4te 3ünü atsa neler olacagini biliyorsundur heralde...

anlatmaya calistigim buydu güzel kardesim...

Egemen
26.07.2010, 23:24
yakında "attı da ne oldu o kadar golü, şampiyon mu olduk" diye gelecek eleştiriler :D

Bekir
26.07.2010, 23:24
Umut bu sezon patlar Bizi de şampiyon yapar..

Kaan
26.07.2010, 23:35

Forvet dediğin gol atacak gol diyorsun, Sercan'ı övüyorsun.

Sende bi garipsin abi. :)

Umut bu sezon patlar Bizi de şampiyon yapar..

Yok artık. :eek:

Ciddi miydin bunu yazarken Bekir abi ? :D

Tolunay Abdioğlu
26.07.2010, 23:36

Umut'u her yerde savunurum.Çok da severim.

Ama Sercan'la karşılaştırmak futbola ihanet olur.

TSezgin61
26.07.2010, 23:36

yau sercani gol atiyor diye kiyaslamiyorum umutla:D

bursaninda kosan forveti yoktu sampiyon oldugunda diyorum:D

sercan birdaha demem:D

TSezgin61
26.07.2010, 23:37

haydaaa... neyse yukarida acikladim.

ve sustum...:)

Egemen
26.07.2010, 23:38
Yanlış sulardasın TSezgin61 ççç

çok umutsporlu tanıdığım var :D

TSezgin61
26.07.2010, 23:40
Yanlış sulardasın TSezgin61 ççç

çok umutsporlu tanıdığım var :D

:D:D

dahada davosa gelmem... linc edecekler beni:D

Kaan
26.07.2010, 23:41

Umut'u kimle kıyaslarsak ihanet oluyor zaten. :)

yau sercani gol atiyor diye kiyaslamiyorum umutla:D

bursaninda kosan forveti yoktu sampiyon oldugunda diyorum:D

sercan birdaha demem:D

Tamam şimdi anladım. :D

Ama yine alakasız olmuş. Ne yani, baskı yapan forvetin olduğunda şampiyon olamıyor musun ? :)

Ha bu arada Sercan yerinde oynuyor, Umut oynamıyor. :) Bir de yanında ve arkasında destek veren bir sürü arkadaşı var. Turgay, Volkan, Ozan gibi isimler.

Bekir
26.07.2010, 23:43
Yeni transfer gelene kadar Ben de Umutsporluyum:)

Umut'un bizi Şampiyon yapma ihtimali Bu Yönetimin Adam gibi forvet alma ihtimalinden daha yüksek..

Başkanın yalanlarına inanıcağıma Umut'un bizi şampiyon yapacağına inanırım..

Tolunay Abdioğlu

Ama yine alakasız olmuş. Ne yani, baskı yapan forvetin olduğunda şampiyon olamıyor musun ? :)

Arada sırada da gol atması lazım tabii ki. :)

Bence Umut'un yanında sırtı dönük oynayabilen Umut'un boşalttığı alanlarda boş pozisyonlar yakalayabilen son vuruşları ustaca olan bir Santrafor lazım.

Umut'u ondan sonra eleştirelim.Umut tek forvet oy-na-ya-maz!

TSezgin61

oyyyyyyyyy

ya oluyorsunda yani bak biz olamadik umut bosa kosmasin da:D

keske hem kossa hem atsa sampiyon olsak. yanlizca kosmak yetmiyor demek istedim:D

Kaan
26.07.2010, 23:44
Yeni transfer gelene kadar Ben de Umutsporluyum:)

Umut'un bizi Şampiyon yapma ihtimali Bu Yönetimin Adam gibi forvet alma ihtimalinden daha yüksek..

Başkanın yalanlarına inanıcağıma Umut'un bizi şampiyon yapacağına inanırım..

O zaman imzayı değiştirme vakti gelmiştir. (?) :cool:

Kaan
26.07.2010, 23:46
Arada sırada da gol atması lazım tabii ki. :)

Bence Umut'un yanında sırtı dönük oynayabilen Umut'un boşalttığı alanlarda boş pozisyonlar yakalayabilen son vuruşları ustaca olan bir Santrafor lazım.

Umut'u ondan sonra eleştirelim.Umut tek forvet oy-na-ya-maz!

Bana göre hem topa iyi kafa vuran, hem hızlı, hem de vuruşları düzgün bir santrafor lazım. Alabilir miyiz ? :)

oyyyyyyyyy

ya oluyorsunda yani bak biz olamadik umut bosa kosmasin da:D

keske hem kossa hem atsa sampiyon olsak. yanlizca kosmak yetmiyor demek istedim:D

Umut'un bana göre çok iyi vuruşları var ama çok fazla zamanlama hatası yapıyor. Bunu da üzerindeki baskıdan ve gol atma istediğinden kaynaklandığını düşünüyorum. :)

Bekir
26.07.2010, 23:49

O zaman imzayı değiştirme vakti gelmiştir. (?) :cool:
İmza tamamdır Şimdi de Janjanlı Bi Umut avatarı lazım:)

OZDEN61
27.07.2010, 01:12
kendi oyuncunuza hakaret etmek size ne kazandıracak

izzet
27.07.2010, 01:14
Trabzonspora Itibar ve Puan, Kendilerine ise San ve Söhret :)

Armağan Dere
27.07.2010, 01:16
dün akşam fenerbahçeli bir abiyle muhabbet ettim..bana Umut'un çok faydalı bir adam olduğunu söledi..keşke bizde oynasa dedi..dedim ki o zaman neden Aykut onu değil de Gökhan'ı aldı deyince sustu...zaten Fenerbahçeli birinin Trabzonspor'a iyi rüya görmesi mümkün değil... ve ardından çok koşuyor dedi:)...tipik olarak tabiiki..dedim ki abi sende bizim bazı taraftarlar gibisin Umut ferrari koşularıyla aklınızı başınızdan almış dedim güldü:) ve muhabbet bitti...

Armağan Dere
27.07.2010, 01:23
yakında "attı da ne oldu o kadar golü, şampiyon mu olduk" diye gelecek eleştiriler :D

evet egemen sizlerden bazıları bunun eleştirisini yaptı Şota,Fatih olduğunda şampiyon mu olduk da varsın Umutla da olmayalım tarzı eleştiriler vardı hatırlıyorum adım gibi..atsında o zaman gelip burda özür dileyelim yeter ki atsın ama hiç sanmıyorum

.....
27.07.2010, 01:27
Sezgin abi yazılarını okudum ama valla ne demek istediğini anlayamadım :)

Bende bir sorun var kusura bakma sakın sen :)

TSezgin61
27.07.2010, 01:29
Sezgin abi yazılarını okudum ama valla ne demek istediğini anlayamadım :)

Bende bir sorun var kusura bakma sakın sen :)

bosver kardes benim bile piskolojim bozuldu:D

.....
27.07.2010, 01:33
bosver kardes benim bile piskolojim bozuldu:D

Sakın bozma moralini , Umuttun attığı golleri izleyecez daha :) :)

TSezgin61
27.07.2010, 01:37
Sakın bozma moralini , Umuttun attığı golleri izleyecez daha :) :)

oyyy insallah insallah:D

o atsin ben moralimi bozmam:D

.....
27.07.2010, 01:54
oyyy insallah insallah:D

o atsin ben moralimi bozmam:D

Tamam o zaman kemerleri bağlayalım biz :) :)

tslover
27.07.2010, 11:43
dün akşam fenerbahçeli bir abiyle muhabbet ettim..bana Umut'un çok faydalı bir adam olduğunu söledi..keşke bizde oynasa dedi..dedim ki o zaman neden Aykut onu değil de Gökhan'ı aldı deyince sustu...zaten Fenerbahçeli birinin Trabzonspor'a iyi rüya görmesi mümkün değil... ve ardından çok koşuyor dedi:)...tipik olarak tabiiki..dedim ki abi sende bizim bazı taraftarlar gibisin Umut ferrari koşularıyla aklınızı başınızdan almış dedim güldü:) ve muhabbet bitti...

FB'nin neden Umut'u değil de Gökhan'ı ldıgını bile anlayamamışsınız malesef. Anlatıyım:FB umutu almdı çünkü biz neden GS'den Baros'u almadık aynı sebep bu bir.Diğeri adam kendisi gitmek istiyordu 1,5 senede baskılardan bıktı dayanamadı Umut ise hiç bir zaman yılmadı hala devam ediyor.

OZDEN61
27.07.2010, 13:54

aykut hoca neden gökhanı aldı dedin ve sustu, peki sen neden şenol hoca hermaç tercih ediyor yada diğer 4 hoca neden tercih ediyor, neden hocaların tercihlerine saygı duymuyorsun denildiklerinde neden susmuyorsun. o arkadaşınmı akıllı senmi yoksa bizim hocalarmı çözemedim

Erbay
27.07.2010, 14:10
Başlıkla alakası yok ama madem bahsedilmiş dayanamayıp yorum yapacam :) fb'yi iyi kazıkladık Gökhan transferinde ççç Son maçta Gökhan transferinde gelen Burak'ın attığı gol ile onları şampiyonluktan ettik, o sırada ise Gökhan Ünal ceza sahasında gol kaçırmakla meşguldü :)

Mustafa Umut
27.07.2010, 14:54
tüm eleştirilere inat yanına gelicek güzel bir transferle muhteşem şeyler yapabileceğine inanıyorum...

Mustafa Umut
27.07.2010, 14:55
Yahu Umut'u seviyorsak Tekke'yi sevmemek zorunda mıyız, ya da Tekke'yi seviyorsak Umut'u sevmemek zorunda mıyız ?

Ben şahsen ikisini de çok seviyorum.
bende ikisini ç.ok seviyorum ancak fatih in yeri ayrı tabiki.........

ibrahim_yattara
27.07.2010, 17:05
bu adamd son vuruş ne kadar kötüyse rakip defansı bozması ve ters koşuları o kadar iyi..

tek forvet oynayacaksak ve yattara alanzinho aynı anda oynayacaksa umut lazım olur..

Egemen
27.07.2010, 18:24
evet egemen sizlerden bazıları bunun eleştirisini yaptı Şota,Fatih olduğunda şampiyon mu olduk da varsın Umutla da olmayalım tarzı eleştiriler vardı hatırlıyorum adım gibi..atsında o zaman gelip burda özür dileyelim yeter ki atsın ama hiç sanmıyorum

verdiğim mesajı yine alamamışsın :D

o tarz yorumları yaptım bende zaten.. eleştirinin dozunu kaçırmanın, sözleşmeli futbolcunu itin g.tüne sokmanın alemi yok anlamında söyledim ama tanımadığın için gene tersinden almışsın mesajı ;)

Armağan Dere
27.07.2010, 20:52
Başlıkla alakası yok ama madem bahsedilmiş dayanamayıp yorum yapacam :) fb'yi iyi kazıkladık Gökhan transferinde ççç Son maçta Gökhan transferinde gelen Burak'ın attığı gol ile onları şampiyonluktan ettik, o sırada ise Gökhan Ünal ceza sahasında gol kaçırmakla meşguldü :)

sana bir şey söliyim sağına çekip vurduğu şutu Umut hiçbir zaman vuramaz..kalıbımı koyarım ortaya...artı bizdeyken de atmışlığı da vardır...ankaradaki ankaraspor maçı...şunu da söliyim şu anda takımda olan forvetlerin hiçbirine hiçbir takım yaklaşık 5 milyon euro para vermez...bu bile Gökhan'ın klasıdır..bu arada Burak'ta 20 tane vursun o topu oraya atamaz denk geldi işte..Özden Kaya,Umut'a hocalar mecbur bırakılıyor o da nası olsa bu takım bana muhtaç hayatından memnun tıkır tıkır paralar yatıyor bankaya gidiyor parasını çekiyor o da biliyor bu takımdan başka bana kucak germez kimse

Kaan
27.07.2010, 20:56
sana bir şey söliyim sağına çekip vurduğu şutu Umut hiçbir zaman vuramaz..kalıbımı koyarım ortaya...artı bizdeyken de atmışlığı da vardır...ankaradaki ankaraspor maçı...şunu da söliyim şu anda takımda olan forvetlerin hiçbirine hiçbir takım yaklaşık 5 milyon euro para vermez...bu bile Gökhan'ın klasıdır..bu arada Burak'ta 20 tane vursun o topu oraya atamaz denk geldi işte..Özden Kaya,Umut'a hocalar mecbur bırakılıyor o da nası olsa bu takım bana muhtaç hayatından memnun tıkır tıkır paralar yatıyor bankaya gidiyor parasını çekiyor o da biliyor bu takımdan başka bana kucak germez kimse

3,5 milyon € verildi Gökhan'a.

Yalnız şu forumda ruhsuz adama övgü dolu sözler yazıldığını görünce deli oluyorum. Sen neymişsin be Gökhan !

Abartma istersen Armağan Dere, Gökhan'ı arayan taraftar olduğunu sanmıyorum. Sırf Umut'a olan kinin yüzünden Gökhan'ı koruyorsun.

Hehe, gelmez gelmez. :) Gelir mi hiç ? Umut gibi bir oyuncuya ? Aaa, kim demiş ister diye.

Hakkında çıkan haberleri okumaktan acizsin, yorum yapma o zaman. ;)

Armağan Dere
27.07.2010, 21:01
3,5 milyon € verildi Gökhan'a

3,5+Burak=5 demek istedim ama ölümüne eleştiren insanları taşladığın için burda göremessin tabiiki...ne zaman Umut'u pankartla,forumla bir şekilde topçu yaparız o zaman rahatlarım yoksa bu adam Trabzonspor'da oynayamaz..2 kere2=4 matematik yanlış söylemez...Acziyet sen gibi Umut'a mecbur kalan taraftarlara layık olan bir sıfattır...senden 8-9 yaş bir büyük insanla nasıl konuşacağını bilmiyorsan burda bana sallamamayı da öğrenmen gerekir...

Ömer TOPAL
28.07.2010, 01:32
sagına çekip vurmak :)) umutla senin boksör olmanızı ve bir maç yapmanızı o kadar cok isterdim ki...sagına çekip sol gözünün üstüne bir yumruk atsın diye....! yeter artık FORUM YÖNETİCİLERİ... bu arkadası bir uyarın artık...tamam sevmesin etmesin eleştirsin eyvallah da doz aşımı var doz..forumdan futbolcu baslıgından soguttur bu herif insanı...Biri artık DUR desin lutfen....

Sonrisa61
28.07.2010, 01:40
Ben adım gibi eminim . su adama 1 yıl hic muhalefet yapmadan tam destek wererek kendine güwenini saglayarak dikkatli hareket edrsek bu adam yıldız olur .. hic tölerans göstermedk bu adama her mac baskıyla oynuyor korkuyla oynuyr bu da hata yaptırıyor kendisi bile söledi zaten . bazen gol atma stresi oluyor daha kötü oluyor die . anlayis gösterp yardımcı olmamız lazım. sonucta bu adam bizim gönül werdgmz renklern emekcisi

Mustafa Yüksek
28.07.2010, 02:46

Umut için yatıyor demek iftiradır...Eksikleri var, gol sorunları var, sana göre golcü değil...Ama senin formanı sonuna kadar terletiyor..Az daha saygılı ol...

.....
28.07.2010, 08:35
Umutsuz yaşanmaz!

ensar6161
28.07.2010, 12:11

hani diyorsun ya neden fener umutu almadı gökhanı aldı diye...belkide gökhan senn yazdıklarını okuyup kendi gitmek istemiştir............

Armağan Dere
28.07.2010, 12:20
:) komik olmaya başladın yine,zaten ben onu söledim,tedaviye imkan bırakılmadan gönderildi diye,Yönetim 1 taşla 2 kuş vurmak istedi ama kuşlar kaçtı..yazdığım gibi Gökhan>Umut+Teofilo+Burak...Murat Tosun'dan ümitliyim inşallah başaracak ama öbürlerinden cacık olmaz

Bdeniz_61
28.07.2010, 12:23
:) komik olmaya başladın yine,zaten ben onu söledim,tedaviye imkan bırakılmadan gönderildi diye,Yönetim 1 taşla 2 kuş vurmak istedi ama kuşlar kaçtı..yazdığım gibi Gökhan>Umut+Teofilo+Burak...Murat Tosun'dan ümitliyim inşallah başaracak ama öbürlerinden cacık olmaz
Gökhan, Umut dan da ,Murat dan da ,Teo dan da ,Guiza dan da, Semih ten de iyi oyuncu ama artık bizde olmayan bir oyuncu için hala kıyaslamak yapmak yanlış.

Transfer yapılsa da yapılmasa da mevcut oyuncularımızın arkasında durmak ve saygı göstermek zorundayız.

Emrah KabuL
28.07.2010, 12:54
Bazen gece çalıştığım için boş zamanlar da eski gollerimizi izliyorum Lig Tv'den..

Burada sürekli Umut'a saldıranlar, A.gücü'nde oynarken attığı golleri bir izlesinler bakalım..

Sonra da Umut'mu kendini geliştiremedi yoksa bizler mi onu bu hale getirdik.. bu sorunun cevabını izledikten sonra sizler verin.

Erbay
28.07.2010, 13:01
O lanet futbolcunun, hani fb'ye giden, adını bile anmak istemiyorum. Artık "X" demek istiyorum ona. X iyi ki gitti, ben çok sevindim gittiğine, başarılı falan da değildi, başarılı da olmayacak, bence, nokta.

Umut kendini geliştiremediyse biz ne yapalım, biz ne yapaliriz ki taraftar olarak? Bir futbolcuyu o kadar etkileyecek taraftar baskısının olduğunu söylemek ne kadar gerçekçi :)

izzet
28.07.2010, 13:06
Trabzonspor icin son Damlasina kadar Oynayip, Tekmeye Kafa sokan Oyuncum var iken, Basina Sac ektirip, Kafa topuna cikmayan "Golcüyü" ne edeyim:)

Uğur Demircioğlu
28.07.2010, 13:18
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

Trabzonspor icin son Damlasina kadar Oynayip, Tekmeye Kafa sokan Oyuncum var iken, Basina Sac ektirip, Kafa topuna cikmayan "Golcüyü" ne edeyim:)

Atılay
28.07.2010, 13:19

Bende Trabzonspor için kanımın son damlasına kadar oynayip tekmeye kafa sokarım ama ne yazık ki bende de Umut'ta YETENEK yokkk :)

izzet
28.07.2010, 13:21
Bende Trabzonspor için kanımın son damlasına kadar oynayip tekmeye kafa sokarım ama ne yazık ki bende de Umut'ta YETENEK yokkk :)

Evet, Senol Hoca bunu görsün artik.

Kulübede Militoya Haksizlik oluyor :)

Atılay
28.07.2010, 13:39
Evet, Senol Hoca bunu görsün artik.

Kulübede Militoya Haksizlik oluyor :)

Evet elimizdekien yararlı forvetin Umut olduğunun bilincindeyim sn rahat ol bunun içindir ki bu başlıkta Umut'u körü körüne eleştirdiğim tek mesaj bulamazsın bu sezonki hatırlayamadığım bir maçtan sonra yaptığı bencillik ve takındığı tavır haricinde dediğim gibi ben de tekmeye kafa atarım canımı dişime takar koşarım hatta o stadtaki çimleri bile yerim ama bende Trabzonspor'da oynamaya yetecek diğer bütün futbol meziyetleri 'sıfır' Umut'ta ise bu yetenekler kısıtlı daha doğrusu Trabzonspor'a yetecek seviyede değil ha Umut bu takıma her zaman lazım ama bu takımın Umut'tan daha golcü bi adama ihtiyacı var. Belli olmaz bu sezona yine Umut'la başlarız ben yine onun sonuna kadar arkasında dururum ama bu bazı gerçekleri görmeme engel olamaz.

izzet
28.07.2010, 13:59
Sana öyle "Körü, Körüne elestirdin" diyen yok.
-------

1.si Umut ne Bazi Hayranlari abartildigi kadar Iyi, ne bazi "Düsmanlarinin" abarttigi kadar Kötü.

--------

2. si Keske 3 tane Süper Forvet alsakda, Umut fazlalik kalse bu takimda.

-----------

3.sü benimde azbucuk Yetenegim var, bende 100ler Kulübüne girmek istiyorum. Bana Torpil yapmak isteyen Özelden ulassin lütfen.

Bekir
28.07.2010, 14:06
Bu kafa topuna çıkmama olayı Tamamen yalan..
Yerel medyaya işinize gelmeyince Tepki gösterin,işinize gelince yalanlarına inanın..

izzet
28.07.2010, 14:08
Bu kafa topuna çıkmama olayı Tamamen yalan..
Yerel medyaya işinize gelmeyince Tepki gösterin,işinize gelince yalanlarına inanın..

Yalanmi, Dogrumu hic haberim yok.

Ama burada Umutu yerin Dibine sokmak icin uydurulan seylerin yaninda Devede Kulak kalir. Hatta düsündüm bunu yazarken, ama burada Umuta desteksiz sallayanlar, Karisini Sacinda cekip Dövdü diyenlere Hesap sorulmadi, bana soruluyor :)

Mesela 900Bin € Zam almis diyen Sacmaliklar ordu burada.

Hem Sac ekimi mevzusu Yalan ise, daha kötü bence. Tibbi bir Nedenide yokmus demekki, Kosmamasi icin :)

hamucera
evet bu konuda bende aynı fikirdeyim,

hatta sırf bu eleştirilerden dolayı ayak toplarına bile kafa vurmaya çalışıyordu Gökhan

Tangerine Dream
Umut düşmanlarına satırlar dolusu yazarak meram anlatamayacağımız belli oldu. Onlara anladıkları dilden bir şeyler yazalım.

Ahoy
Çirozları indirin
İşte esiyor
Karanlıktan gelen yabancılar
Ölü adamın romunda onaltı sandık
Yo ho ho ve sandıktan bir şişe...

vyno
28.07.2010, 15:15
Burda söylenenlere bakılırsa türkiyenin en iyi forveti umut onu avrupada görmek istiyoruz artık.Türkiyede yazık oluyor umuta avrupaya gidip ordada rakip defansları bozması topsuz alanda hızlı çok hızlı koşması ve çok iyi niyetli olması ve ülkemizi fatih gökdeniz emre nihat hami...vs gibi temsil etmesi lazım.Umutun yerinde olsam bu yetenekleri burda harcamam avrupaya gidip gövde gösterisi yaparım :P

Berk
28.07.2010, 15:20
Söyle bakalım Umut,
Bu kamp döneminde hangi özelliklerini geliştirdin?

Atılay
28.07.2010, 15:28
Sana öyle "Körü, Körüne elestirdin" diyen yok.
-------

1.si Umut ne Bazi Hayranlari abartildigi kadar Iyi, ne bazi "Düsmanlarinin" abarttigi kadar Kötü.

--------

2. si Keske 3 tane Süper Forvet alsakda, Umut fazlalik kalse bu takimda.

-----------

3.sü benimde azbucuk Yetenegim var, bende 100ler Kulübüne girmek istiyorum. Bana Torpil yapmak isteyen Özelden ulassin lütfen.

Ee sayıp durmuşsun da benden farklı bişe dediğin yok

izzet
28.07.2010, 15:31
Ee sayıp durmuşsun da benden farklı bişe dediğin yok

Yani sendemi Yüzler Kulübüne Adaysin benim gibi, ama Torpilin yok?

Benim Umuta "Yetenek yok" dedigimde hatirlamiyorum...

Atılay
28.07.2010, 15:33
Yani sendemi Yüzler Kulübüne Adaysin benim gibi, ama Torpilin yok?

Benim Umuta "Yetenek yok" dedigimde hatirlamiyorum...

Olmayan birşeyi var diye tasdiklemene zaten gerek yoktu

izzet
28.07.2010, 15:34
:D:D:D

Demekki ayni seyleri söylememisiz.

.....
28.07.2010, 15:48
İlk hedef 100ler kulübü

Emekli olana kadar 200 olur bence :)

izzet
28.07.2010, 15:50
Bizde Kel oluruz o zamana :D:D:D:D:D:D:D

Müthis Espri yaptim. Sizde Gülün, gülsenize :D:D:D

_SaMeT_
28.07.2010, 20:24
Bizde Kel oluruz o zamana :D:D:D:D

Müthis Espri yaptim. Sizde Gülün, gülsenize :D:D:D

:D .. oldumu :D

.....
28.07.2010, 21:28
61.dakika

Gol Umut Bulut

:alkış:

ensar6161
28.07.2010, 22:04
sagına çekip vurmak :)) umutla senin boksör olmanızı ve bir maç yapmanızı o kadar cok isterdim ki...sagına çekip sol gözünün üstüne bir yumruk atsın diye....! yeter artık FORUM YÖNETİCİLERİ... bu arkadası bir uyarın artık...tamam sevmesin etmesin eleştirsin eyvallah da doz aşımı var doz..forumdan futbolcu baslıgından soguttur bu herif insanı...Biri artık DUR desin lutfen....

vallahi bende bunu anlatmaya çalışıyorum bu adam trabzonsporlu filanda değil bence...adminler yöneticiler bu sese kulak verin...........

ensar6161
28.07.2010, 22:06

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

olay sadece gol atma atamama değil..biraz da ruh lazım...Trabzonspor Trabzonlu ruhu lazım....

Bekir
28.07.2010, 23:05
Umut Bulut be adamın boşu yok...
Helal Be Umut,Bu sene bizi şampiyon yaparsın sen..

Mirva
29.07.2010, 00:08
Umutsuz yaşanmaz!
:cool::yattara:

Tere saygı en azından değil mi ama ? :)

Umut'u eleştireyim diye önünden geçen topa tenezül edip ayağını uzatma bile uzatmayan birini savunacak kadar saplantılı olmak da farklı bir duygu heralde.. :)

61'de Umut var :)

trabzonlux61x
29.07.2010, 19:45
Umut'un boşanma davası
29 Temmuz 2010 / 18:47
Umut Bulut'un boşanma davasına bugün Trabzon Aile Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya takımla birlikte yurtdışında kampta bulunan Umut Bulut katılmazken, eşi Esma Bulut hazır bulundu.

Duruşma eksiklerin tamamlanması için 16 Eylül tarihine ertelendi. Öte yandan Umut Bulut'un eşini darp ettiği iddiasıyla hakkında başlatılan kovuşturma kapsamında istenilen Adli Tıp Raporu'nda eşi Esma Bulut'ta darp cebir izine rastlanmazken, savcılık takipsizlik kararı vermişti. Bunun üzerine Esma Bulut'un avukatı karara itiraz ederken, dosya Rize Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Öte yandan Bulut çifti 28 Nisan 2008 tarihinde Ankara'da hayatlarını birleştirmişlerdi.

.....
29.07.2010, 20:00
Umut un Allah yardımcısı olsun...

Oğuz B.
29.07.2010, 20:15
Umut'un boşanma davası

...Napolyon'un sofrasında Fuat Paşa da vardı. Napolyon bir ara: Dünya'nın en kuvvetli ülkesi hangisidirdiye sorar''Fransa '' denmesini beklemektedir.Herkes kendi ülkelerinin güçlülüğünden bahsederken Fuat paşa atılır:

''Osmanlı Devleti der.Dünyanın en kuvvetli devleti Osmanlı Devletidir'dir.

Herkes hayret ve alay ile Fuat Paşa'ya bakar.ÇünküOsmanlı Devleti''nin o günkü adıAvrupa dilinde ''Hasta Adam'dır''.

-Nedendiye sorar Napolyon.

-Çünkü siz dışardan biz içerden yıkmaya çalıştık.görüyorsunuz kihala yıkamadık.Dimdik ayakta duruyor....

Dünya'nın en iyi futbolcusu Umut Bulut'tur..

İlker ToSun
30.07.2010, 01:18
"madem umutun iyi niyetli olması bu takımda oynamasına yetiyor" diyerek kimileri de çıkıp "eşinden boşanan adam trabzonsporun forveti olamaz" tezini ortaya atarsa ilk grup kadar saçmalamış olur mu acaba ?

yoksa ilk tezin hakettiği cevap bu mudur ?

vallahi bilemedim

söyleyene mi söyletene mi hesaabı ...

Ömer TOPAL
30.07.2010, 01:53
61. dk golu yakısır sana....

Bekir
30.07.2010, 04:26
Demedi demeyin gecenin bu saatinde söylüyorum Umut bizi şampiyon yapar:)

Deniz Telci
30.07.2010, 07:57
Bravo GOLCÜ(!) umut :alkış:... sana böyle inanirsak senden umutluyuz tabii (!) görevin gol atmak değil gol kaçırmak... Ayrıca taraftarına saç baş yoldurmak :D

Estragon
30.07.2010, 08:31

Gökhan propagandan nereye kadar sürecek bilemiyorum. Bu adam , takımımıza geldi ve çok açık bir şekilde beklentilerin altında kaldı. Dahası ruhsuz ve isteksiz gözüktü. Gökhan'ın isteksizliği de benden kaynaklanmıyordu heralde, değil mi?
Sağına çekip, muhteşem bir şut çekmek... Afferin ona! Yetenek sadece topa hükmetmek ile ilgili midir? O halde dünyadaki tüm kaleciler yeteneksizdir!
Bence yetenek sadece topa hükmetmek değildir futbolda. Güçlü olmak, ayakta kalmak (zihnen ve bedenen), konsantrasyonunu en üst seviyede tutmak, kritik zamanlarda sorumluluk almak... Bence bunlarda yetenektir. Ayrıca Umut , Gökhan'dan çok daha hızlı koşar ve bence daha sert şutları var. Bir ekleme daha yapayım, kaval kemiğiyle gol atmak utanılacak bir şey değildir. Komik de değildir!
Avatar'ındaki adamın Fenerbahçe'ye sattığımız bir futbolcu olduğunu ve dünya çapında bir oyuncu olmadığını anımsatmak isterim.

Armağan Dere
30.07.2010, 11:47
Gökhan propagandan nereye kadar sürecek bilemiyorum. Bu adam , takımımıza geldi ve çok açık bir şekilde beklentilerin altında kaldı. Dahası ruhsuz ve isteksiz gözüktü. Gökhan'ın isteksizliği de benden kaynaklanmıyordu heralde, değil mi?
Sağına çekip, muhteşem bir şut çekmek... Afferin ona! Yetenek sadece topa hükmetmek ile ilgili midir? O halde dünyadaki tüm kaleciler yeteneksizdir!
Bence yetenek sadece topa hükmetmek değildir futbolda. Güçlü olmak, ayakta kalmak (zihnen ve bedenen), konsantrasyonunu en üst seviyede tutmak, kritik zamanlarda sorumluluk almak... Bence bunlarda yetenektir. Ayrıca Umut , Gökhan'dan çok daha hızlı koşar ve bence daha sert şutları var. Bir ekleme daha yapayım, kaval kemiğiyle gol atmak utanılacak bir şey değildir. Komik de değildir!
Avatar'ındaki adamın Fenerbahçe'ye sattığımız bir futbolcu olduğunu ve dünya çapında bir oyuncu olmadığını anımsatmak isterim.

Trabzonspor'un Şota,Hami,Fatih'ten sonra görüp görebileceği belki de en kaliteli santrafordu kendisi,Umut beklentileri ne kadar karşılayabildi de 3 sene daha takımda haksızlıklara gelemem ben..adam ilk sezonunda gayet de başarılıydı terapiye zaman bile verilmedi...Umut neden o kadar dirençli biliyormusun:''Ben burdan ayrılırsam,beni kimse almaz''..o da farkında işin..ama Gökhan'ın ölüsü şu ligde her takımda oynar bunu göremiyorsun..bu sene göreceğiz estragon...yarı dönemde İnşallah yollanır

İlker ToSun
30.07.2010, 12:08

Gökhan bu takımda bir sene oynadı ve oynadığı senenin hem gol hem de asist kralı oldu.

Yani takımın en faydalı oyuncusuydu. Yani bize vermesi gerekeni vermişti.

Ruh ve istek gibi palavra şeylerden ziyade bunlara bakacaksınız.

Öbür yandan bence de beklentinin altında kalmıştır, ben 20 golü aşar diye umuyordum. Ama gitmesi gereken birisi varsa o Gökhan değil umuttu tabii ama umuta teklif geldiğini tarih yazmadığı için yine elimizde patlattılar.

O performansıyla gökhan beklenti altında kaldıysa, bu perofrmansıyla umut beklentileri karşılıyor veya beklentilerin üstündeyse zaten konuşmaya bile gerek yok. Biz çoktan denizlispor olmuşuz da haberimiz yokmuş.

Artık şu saçma umut-Gökhan kıyasına girilmesin.

umut, Gökhanın ayağının tırnağı bile edemez. ve tarih de istek, iyi niyet, özveri gibi osuruktan şeyleri yazmaz, golü yazar asisti yazar

ve tarih ne diyor

umut ve Gökhan bu takımda 1 sene beraber oynadılar ve Gökhan , Trabzonspora umutun olduğundan ve diğer tüm arkadaşlarının olduğundan daha fazla yararlı oldu.

NOKTA

itiraz eden ayda yaşıyor demektir.

bütün bunlara rağmen hala daha da yok efendim ruhsuzdu vay efendim koşmazdı diye geleceklere de tanıdık bir psikolog var, isterlerse önerebilirim

Samet Metin
30.07.2010, 12:09
Gökhan Ünal gittiği için mi arkasından sallamak serbest oldu? Yok topa ayak sokmazmış, kafa topuna çıkmazmış, saç ektirmişmiş...

Ula bu adam Umut ile birlikte oynarken kaç gol attı kaç asist yaptı biliyo musun? Eğer bunları dediğiniz gibi kendini toptan sakınarak yaptı ise helal olsun...

Umut kendini yırttığı halde 15 gol ancak atabiliyor. Asist mi ne asisti?

Erbay
30.07.2010, 12:15
Gökhan Ünal 15 gol attı. Madem o kadar istatistiklere sarılıyorsunuz Umut'unkini de yazın. Yahu Umut'u 100 defa eleştirdim burada ama Gökhan Ünal kim yahu? Öyle bir yazıyorsunuz ki 15 gol 8 asist. Sanki yaşamadık o sezonu. Umut da kötüydü o da kötüydü, ikisi de tonla gol kaçırdı. Ben hatırlıyorum, "Gökhan gol attı ama sahada yoktu" yazdığımı. Hem de kaç sefer. Gittiği sezonun devre arasında 2 gol attığını ve sanki silah zoruyla oynuyormuş gibi yüz ifadesine sahip olduğunu da yazın. Ve, fb'ye gittiğinden yaptığı açıklamalara da bir bakın. 15 cm yanına top gelince koşmuyordu, hatırlayın Konya-Denizli maçlarını... Kör öldü badem gözlü oldu.

Armağan Dere
30.07.2010, 12:19
Gökhan Ünal 15 gol attı. Madem o kadar istatistiklere sarılıyorsunuz Umut'unkini de yazın. Yahu Umut'u 100 defa eleştirdim burada ama Gökhan Ünal kim yahu? Öyle bir yazıyorsunuz ki 15 gol 8 asist. Sanki yaşamadık o sezonu. Umut da kötüydü o da kötüydü, ikisi de tonla gol kaçırdı. Ben hatırlıyorum, "Gökhan gol attı ama sahada yoktu" yazdığımı. Hem de kaç sefer. Gittiği sezonun devre arasında 2 gol attığını ve sanki silah zoruyla oynuyormuş gibi yüz ifadesine sahip olduğunu da yazın. Ve, fb'ye gittiğinden yaptığı açıklamalara da bir bakın. 15 cm yanına top gelince koşmuyordu, hatırlayın Konya-Denizli maçlarını... Kör öldü badem gözlü oldu.

15 gol 12 asist kardeşim 8 değil:)...2.si her adam her maçta aynı oynayacak değil Umut'un nasıl gol kaçırma olasılığı olabiliyorsa Gökhan'da insan olduğuna göre o da kaçırır bende çok eleştirmiş olabilirim zamanında Gökhan'ı ancak..sayesinde kazandığımız aklıma gelen maçları yazayım:''Bursaspor,Eskişehirspor,Antalyaspor,Anka raspor,Kayserispor...forvet dediğin adam takımına maçta kazandırmalıdır tek başına..Umut'un bir sezonda kazandırdığı maç sayısı kaç sayabilirmisin bana

ensar6161
30.07.2010, 12:20
"madem umutun iyi niyetli olması bu takımda oynamasına yetiyor" diyerek kimileri de çıkıp "eşinden boşanan adam trabzonsporun forveti olamaz" tezini ortaya atarsa ilk grup kadar saçmalamış olur mu acaba ?

yoksa ilk tezin hakettiği cevap bu mudur ?

vallahi bilemedim

söyleyene mi söyletene mi hesaabı ...

bu mudur yani Umutun özelliği;iyi niyeti????iyi niyeti Umutun sadece artısı...onun dışında birçok futbolcuda olan özelliklerden fazlası ile Umutta mevcut....senn dediğin gibi bi tez olamaz ama bu bmn ye yorum yazabilmek için bi kriter getirseler hiç fena olmaz...bi temizlik lazım...ANLAYANA

demir
30.07.2010, 12:22
Gökhan bu takımda bir sene oynadı ve oynadığı senenin hem gol hem de asist kralı oldu.

Öbür yandan bence de beklentinin altında kalmıştır, ben 20 golü aşar diye umuyordum. Ama gitmesi gereken birisi varsa o Gökhan değil umuttu tabii ama umuta teklif geldiğini tarih yazmadığı için yine elimizde patlattılar.

O performansıyla gökhan beklenti altında kaldıysa, bu perofrmansıyla umut beklentileri karşılıyor veya beklentilerin üstündeyse zaten konuşmaya bile gerek yok. Biz çoktan denizlispor olmuşuz da haberimiz yokmuş.

umut, Gökhanın ayağının tırnağı bile edemez. ve tarih de istek, iyi niyet, özveri gibi osuruktan şeyleri yazmaz, golü yazar asisti yazar

ve tarih ne diyor

umut ve Gökhan bu takımda 1 sene beraber oynadılar ve Gökhan , Trabzonspora umutun olduğundan ve diğer tüm arkadaşlarının olduğundan daha fazla yararlı oldu.

NOKTA

bütün bunlara rağmen hala daha da yok efendim ruhsuzdu vay efendim koşmazdı diye geleceklere de tanıdık bir psikolog var, isterlerse önerebilirim

umut bulut forvet
gokhan ünal ise santrofordur

attıkları gol sayıları birbirlerine cok yakındır 1-2 gol farkı tartısmak yerıne sunu tartısmamız gerekıyor gokhanla tek forvet cıktıgımızda orta sahayı gecemıyoruz ama umutla cıktıgımızda cok posızyona gırıyor atamıyoruz ? pekı sen tD olsan hangisini tercih edersin ?? gokhan yetenekli bir ST olabilir ama bizim aradıgımız ST tipi olmadıgı asikar gokhan umutsuz hic bir macta icraat gosteremedi gosteremedigi içinde gonderildi cunkı basından beri bizde oynamak ıstemıyordu suan fener bahcede zorunlu oynuyor alternatifi yok peki ne yapıyor ???? bildigimiz gokhan ıste yuruyor bazı oyuncuların kosmasına gerek yoktur ama gokhan unal kosmadan birseyler yapabilecek kapasitede bir oyuncuda degildir burada gokhanı tartısmak cokmanasız gelıyor bana umut bulut biz istesekde istemesekde bu takımın suankı forveti elestirince elimize ne gececek ? nedir bu kin nedir bu nefret ? daha lige baslamadan butun oyuncularımıza sallıyoruz yapmayın arkadaslar sımdı aditore gelecekmıs takımımıza ıyı ve yeteneklı bir oyuncu ımıs sımdı bu cocuga destek olursakmı basarılı olur yoksa kostek olursakmı

biz umut bulutu geldiginden beri elestiriyoruz cunkı fatihin yaptıklarını ondan beklıyoruz o fatih degil bunu anlamıyorsunuz fatih bizim oz evladımız onun yaptıklarını yapabılecek bir oyuncumuzda hıc olmayacak en azından onumuzdekı en az 5 yıl bırakın futbolcularımızı dovmeyıde lig baslamadan en azından destek olun belkı guruplardan cıkarız ozman

İlker ToSun
30.07.2010, 12:25

yahu arkadaşım artık japoncamı anlatsak ne yapsak bilemiyorum.

çıkmış hala daha "yüz ifadesi" diyorsun. gökhanın yüz ifadesinden sana ne bana ne. biz ona parayı gol atsın, asist yapsın diye veriyorduk ekranlardan sırıtsın diye değil.

isterse bütün maç eli bilmem neresinde gezer ama ayağına gelen topların olması gereken kadarını gol yapar, O ADAM MAKBULDÜR.

sen ve senin gibilerin mantığı doğru olsaydı tarih iyi niyetlileri, güleryüzlüleri, hırslıları yazardı. ama gel görki tarih çok acımasız. hele ki forvetsen tarih sadece gol atanı asist yapanı yazar.

gökhan bu takımda 1 sene oynadı ve o sene bu takımda en yararlı futbolcu oldu.

buna itirazı olan, veya bu başarıyı umut gibi şuursuz deli danalar gibi sağa sola koşturmadığı için gökhana konduramayanlar eğer ellerinde zamanı geri alabilme güçleri varsa hemen geri alsınlar aksi halde bu gerçeği kabullensinler ve sussunlar

İlker ToSun
30.07.2010, 12:26
bu mudur yani Umutun özelliği;iyi niyeti????iyi niyeti Umutun sadece artısı...onun dışında birçok futbolcuda olan özelliklerden fazlası ile Umutta mevcut....senn dediğin gibi bi tez olamaz ama bu bmn ye yorum yazabilmek için bi kriter getirseler hiç fena olmaz...bi temizlik lazım...ANLAYANA

sen yenisin galiba.

biraz eski sayfaları oku bakalım.

Erbay
30.07.2010, 12:28
15 gol 12 asist kardeşim 8 değil:)...2.si her adam her maçta aynı oynayacak değil Umut'un nasıl gol kaçırma olasılığı olabiliyorsa Gökhan'da insan olduğuna göre o da kaçırır bende çok eleştirmiş olabilirim zamanında Gökhan'ı ancak..sayesinde kazandığımız aklıma gelen maçları yazayım:''Bursaspor,Eskişehirspor,Antalyaspor,Anka raspor,Kayserispor...forvet dediğin adam takımına maçta kazandırmalıdır tek başına..Umut'un bir sezonda kazandırdığı maç sayısı kaç sayabilirmisin bana

Tek başına kazandırmadı ki o maçları. O zaman ben de Umut'un gol attığı maçları bulayım kazandırdı diyeyim. O kadar gol kaçırmak, ikisi içinde yazıyorum, insanüstü bir performans :) Yani öyle bahsediyorsunuz ki sanki Gökhan varken çok mutluyduk.

8 asist diye biliyorum :http://www.transfermarkt.de/de/goekhan-uenal/leistungsdaten/spieler_7394.html

İlker ToSun
30.07.2010, 12:29
umut bulut forvet
gokhan ünal ise santrofordur

attıkları gol sayıları birbirlerine cok yakındır 1-2 gol farkı tartısmak yerıne sunu tartısmamız gerekıyor gokhanla tek forvet cıktıgımızda orta sahayı gecemıyoruz ama umutla cıktıgımızda cok posızyona gırıyor atamıyoruz ? pekı sen tD olsan hangisini tercih edersin ?? gokhan yetenekli bir ST olabilir ama bizim aradıgımız ST tipi olmadıgı asikar gokhan umutsuz hic bir macta icraat gosteremedi gosteremedigi içinde gonderildi cunkı basından beri bizde oynamak ıstemıyordu suan fener bahcede zorunlu oynuyor alternatifi yok peki ne yapıyor ???? bildigimiz gokhan ıste yuruyor bazı oyuncuların kosmasına gerek yoktur ama gokhan unal kosmadan birseyler yapabilecek kapasitede bir oyuncuda degildir burada gokhanı tartısmak cokmanasız gelıyor bana umut bulut biz istesekde istemesekde bu takımın suankı forveti elestirince elimize ne gececek ? nedir bu kin nedir bu nefret ? daha lige baslamadan butun oyuncularımıza sallıyoruz yapmayın arkadaslar sımdı aditore gelecekmıs takımımıza ıyı ve yeteneklı bir oyuncu ımıs sımdı bu cocuga destek olursakmı basarılı olur yoksa kostek olursakmı

biz umut bulutu geldiginden beri elestiriyoruz cunkı fatihin yaptıklarını ondan beklıyoruz o fatih degil bunu anlamıyorsunuz fatih bizim oz evladımız onun yaptıklarını yapabılecek bir oyuncumuzda hıc olmayacak en azından onumuzdekı en az 5 yıl bırakın futbolcularımızı dovmeyıde lig baslamadan en azından destek olun belkı guruplardan cıkarız ozman

benim zaten "gökhan trabzonsporun aradığı santrafordu" diye hiçbir iddaam olmadı.

savunduğum tek şey umut-gökhan kıyası futbola ihanet, gökhana da hakarettir.

umut bu takımda tutuluyosa gökhan hayli hayli tutulurdu. veya gökhan yollanabiliyorsa, umut çoktan zaten yollanmış olmalıydı

Erbay
30.07.2010, 12:36
yahu arkadaşım artık japoncamı anlatsak ne yapsak bilemiyorum.

çıkmış hala daha "yüz ifadesi" diyorsun. gökhanın yüz ifadesinden sana ne bana ne. biz ona parayı gol atsın, asist yapsın diye veriyorduk ekranlardan sırıtsın diye değil.

isterse bütün maç eli bilmem neresinde gezer ama ayağına gelen topların olması gereken kadarını gol yapar, O ADAM MAKBULDÜR.

sen ve senin gibilerin mantığı doğru olsaydı tarih iyi niyetlileri, güleryüzlüleri, hırslıları yazardı. ama gel görki tarih çok acımasız. hele ki forvetsen tarih sadece gol atanı asist yapanı yazar.

buna itirazı olan, veya bu başarıyı umut gibi şuursuz deli danalar gibi sağa sola koşturmadığı için gökhana konduramayanlar eğer ellerinde zamanı geri alabilme güçleri varsa hemen geri alsınlar aksi halde bu gerçeği kabullensinler ve sussunlar

Yüz ifadesinden bana ne ama isteksizse beni ilgilendirir. Ben ne dedim az önce, fbye gittiği zaman yaptığı açıklamalara bakın. Baktın mı, büyük ihtimal hayır. İsteksiz oynuyordu, kendini vermiyordu oyuna. Bana göre bu en ala ihanettir. Yeteneksiz olursun ayrı, ama olanı vermiyorsan çok ciddi karakter sorunu var bence.

Sizin mantığınıza göre de Umut başarılı o zaman. İyi niyetli, teknik değil ama her tarafından yetenek fışkıran Gökhan'dan sadece 1-2 gol az atıyor :) Eee, bakmayan iyi niyetine gol atıyor mu, atıyor.

Sen ve senin gibiler ne? Ben Umut'u hiç beğenmiyorum ki.

Gökhan en başarılı futbolcu muydu :) :) O zaman bir anket yapsak sonuç ne çıkardı acaba? Tarih tarih diyorsunda "şimdiye" göre değil "o zamana" göre değerlendir.

demir
30.07.2010, 12:37
benim zaten "gökhan trabzonsporun aradığı santrafordu" diye hiçbir iddaam olmadı.

savunduğum tek şey umut-gökhan kıyası futbola ihanet, gökhana da hakarettir.

umut bu takımda tutuluyosa gökhan hayli hayli tutulurdu. veya gökhan yollanabiliyorsa, umut çoktan zaten yollanmış olmalıydı

işte anlayamadıgın sey burada zaten gokhan gosterdigi performansı tamamen umutun sayesınde gosterdi 8 asist diyorsunuz bakın bakalım bu asistleri kime yapmıs ? bakın bakalım gokhan oynadıgı maclarda kac kere offside da kalmıs umut kac kere kalmıs umut bu takımda kaldı cunkı yanına alınacak santrofora cok faydası olur ozallıklede bitirici bir ST ise ama gokhan bu oyun sıtılı ıle anca kayseride eskişehirde oynar bursada bile oynayamaz cunkı türkiyedeki buyuk takımlara karsı hic bir takım acıkö defans oynamaz gokhan acık defansta birebirde cok ıyı ama diger sekillerde degil umut ise gokhanla ozellıkleri bir birine cok yakın sadece gokhan kosmuyor birAZ daha teknık umut ıse kosuyor sımdı sana soruyorum sen bir ST alacak olsan aldıgın santrofora daha cok katkı yapacak hangı oyuncuyu tutarsın takımda ben olsam fıyatı daha yuksek olan ama daha cok ısıme yaramayacak olanı gonderırım buda gokhan olacak tabıkı

GOKHANIN YETENEKLERİNE İTİRAZIM KESINLIKLE YOK AMA GOKHAN BUTUN PERFORMANSINI UMUTUN SAYESINDE GOSTERDIGI GERCIGINIDE GORMEZDEN GELEMEYIZ

İlker ToSun
30.07.2010, 12:40
Yüz ifadesinden bana ne ama isteksizse beni ilgilendirir. Ben ne dedim az önce, fbye gittiği zaman yaptığı açıklamalara bakın. Baktın mı, büyük ihtimal hayır. İsteksiz oynuyordu, kendini vermiyordu oyuna. Bana göre bu en ala ihanettir. Yeteneksiz olursun ayrı, ama olanı vermiyorsan çok ciddi karakter sorunu var bence.

Sizin mantığınıza göre de Umut başarılı o zaman. İyi niyetli, teknik değil ama her tarafından yetenek fışkıran Gökhan'dan sadece 1-2 gol az atıyor :) Eee, bakmayan iyi niyetine gol atıyor mu, atıyor.

Sen ve senin gibiler ne? Ben Umut'u hiç beğenmiyorum ki.

Gökhan en başarılı futbolcu muydu :) :) O zaman bir anket yapsak sonuç ne çıkardı acaba? Tarih tarih diyorsunda "şimdiye" göre değil "o zamana" göre değerlendir.

anket ? :D

futbolda başarıların anketlerle belirlendiğini ilk defa duydum.

gol krallığı müessesini kaldıralım o zaman anketle karar verilsin kimin gol kralı olduğuna :D

ben de şimdiye değil o zamana göre değerlendiriyor ve senin dediğin gibi gökhanın fb forması altında ne dediğine bakmıyorum ve sadece bizim takımda yaptıklarına bakıyorum

sağol bu arada, son mesajınla kendi kendine baştan aşağıya çeliştin :)

Erbay
30.07.2010, 12:43
anket ? :D

futbolda başarıların anketlerle belirlendiğini ilk defa duydum.

gol krallığı müessesini kaldıralım o zaman anketle karar verilsin kimin gol kralı olduğuna :D

Bu sitede yapılacak, o zamanda yapılacak bir anket. Gökhan çok kral futbolcuydu, biz de ondan çok memnunduk ya sanki. O sezonun en başarılı futbolcusu anketi yapılsa diyorum, sen dedin ya en başarılı Gökhan'dı diye. Sen bu siteden değil misin, başarıyı sen belirledin ama :)

İlker ToSun
30.07.2010, 12:46
Bu sitede yapılacak, o zamanda yapılacak bir anket. Gökhan çok kral futbolcuydu, biz de ondan çok memnunduk ya sanki. O sezonun en başarılı futbolcusu anketi yapılsa diyorum, sen dedin ya en başarılı Gökhan'dı diye. Sen bu siteden değil misin, başarıyı sen belirledin ama :)

????????????

belli oldu muhabbeti artık uzatmanın alemi yok

ya uykunu alamamışsın ya da bizleri salak yerine koyma gafletine düşüyorsun.

dünyanın en ücra yerine git, bir forvetin başarı kriterini sor, sana gol veya asist ten başka birşey derlerse öyle çık beni karşıma

yahu herif kendi attığı gol ve yaptığı asistlerle kendi kendisini başarılı ilan etti ben mi ilan ettim

Armağan Dere
30.07.2010, 12:47
GOKHANIN YETENEKLERİNE İTİRAZIM KESINLIKLE YOK AMA GOKHAN BUTUN PERFORMANSINI UMUTUN SAYESINDE GOSTERDIGI GERCIGINIDE GORMEZDEN GELEMEYIZ

bu söze gerçekten gülerim sanki Umut Gökhan'a gol attırmış,ama Gökhan Umut'a gol attırmış...Tabi Umut Gökhan'ı zamanında gol kralı yapmış hey Allah'ım:)...demir abi ne diyim sana

Hqmi
30.07.2010, 12:50
Umut'u sevmem ama Gökhan'la karşılaştırılsa 1000 kere Umut derim. Gökhan kadar ruhsuz futbolcu olamaz.

Erbay
30.07.2010, 12:52

dediğin için yazdım o kararttığın yeri. Ben de diyorum ki, "o zaman bir anket yapsak aramızda, bu sezon en başarılı kim diye, sonuç senin dediğin gibi mi çıkar". Yani en yararlı Gökhan mıydı? Başarı sadece istatistikse, Umut da başarılı diyorum cevap vermiyorsun. Ben ikisini de başarılı bulmuyorum.

Kimseyi salak yerine koymadım hiçbir zaman, koymam da. Ama sen japonca, iyi uyku diyerek iyi sallıyorsun bana :)

Gökhan KAN
30.07.2010, 12:54
Tartışmaktan bıkmadınızmı hala.

ensar6161
30.07.2010, 13:11
[QUOTE=İlker ToSun;1917025138]yahu arkadaşım artık japoncamı anlatsak ne yapsak bilemiyorum.

demek öyle düşünüyorsun...hiç etik hiç ahlaki değerlerin yok yani senn...eli şeyinde gezen adamın senn armanı taşımasına gönlün razı....Umut gibi 10 tane topçumuz olsun ama sen ve senin gibilerden en kısa sürede kurtulalım diye ümit ediyorum.

İlker ToSun
30.07.2010, 13:18
[QUOTE=İlker ToSun;1917025138]yahu arkadaşım artık japoncamı anlatsak ne yapsak bilemiyorum.

demek öyle düşünüyorsun...hiç etik hiç ahlaki değerlerin yok yani senn...eli şeyinde gezen adamın senn armanı taşımasına gönlün razı....Umut gibi 10 tane topçumuz olsun ama sen ve senin gibilerden en kısa sürede kurtulalım diye ümit ediyorum.

"bilmem neresi" tabirinden nereyi anladığın önemli

ensar6161
30.07.2010, 13:26
haklısın ilker tosun senn yazdığın doğru benm anladığım yanlış..burda ki birçok aklı selim arkadaşın yaptığı gibi bundan sonra sana cvp vermem...ama LÜTFEN bak LÜTFEN artık burayı kirletmeyin...bırakın Umut un yakasını,bırakın çekiştirmeyi....bırakın ki daha güzel günler görelim...

İlker ToSun
30.07.2010, 13:28
haklısın ilker tosun senn yazdığın doğru benm anladığım yanlış..burda ki birçok aklı selim arkadaşın yaptığı gibi bundan sonra sana cvp vermem...ama LÜTFEN bak LÜTFEN artık burayı kirletmeyin...bırakın Umut un yakasını,bırakın çekiştirmeyi....bırakın ki daha güzel günler görelim...

Ensar sen forumda kirlilik arıyorsan bence objektif biçimde senle aynı görüşte olanların da bazı mesajlarına bak.

kiri görürsün orda

sefatoyer
30.07.2010, 17:14
sen bize lazımsın umut
yanına bir golcü alırsa bu yönetim bozuntusu daha güzel olacak

izzet
30.07.2010, 18:58
Ben seni seviyorum Soner abi, cok üzülme :)

Samet İslamoğlu
30.07.2010, 19:37

ve tarih ne diyor

NOKTA

Sana göre Gökhan Umut'tan daha faydalı olmuştur,bana göre Umut Gökhan'dan daha faydalı olmuştur.Bunlar çelişkilidir.Gökhan daha fazla gol attı daha çok asist yaptı diye Umut'tan faydalı olmuştur diyemeyiz,diyemezsin.Zira bir futbolcunun forvet bile olsa faydası sadece gol atmak veya asist yapmakla ölçülemez.
Gökhan kötü topçumudur.Hayır.Gökhan mental olarak hazır olduğunda çok iyi bir futbolcudur.Ama değildi.Trabzonspor'la ipleri kendi kafasında zaten koparmıştı.Ayrıca Umut'un kaçırdığı kadar oda gol kaçırıyordu.En basitinden 2 yıl önce Baros gibi bir futbolcumuz olsaydı Gökhan'ın yerine %99 şampiyon olurduk.Ama aynı örneği Umut'Un yerine Baros olsaydı şampiyon olurduk şeklinde veremem.Veremeyiz.Umut'Un oynamadığı maçlarda ne hallere düştüğümüze bakarsanız rahatlıkla görebilirsniz bunu.
En nihayetinde Trabzonspor zerre kadar umrunda olmayan,Trabzonspor için yapabileceğinin belki yarısını bile yapmayan,işi Trabzonspor'dan ayrılabilmek ve İstanbul takımlarından birine gidebilmek için bilerek top oynamamaya kadar getiren bir futbolcuyu ne diye savunuyoruzki burda Umut'a karşı.Veya ne diye karşılaştırıyoruzki.
Ayrıca tarihin ne dediği önemli değil.Tarih golleri asistleri yazabilir belki ama Trabzonspor taraftarı Umut'un attığı gollerin yanında bu takıma ne gibi katkıları olduğunu çok iyi biliyor.(bir kısmı hariç)

İlker ToSun
30.07.2010, 19:45
Sana göre Gökhan Umut'tan daha faydalı olmuştur,bana göre Umut Gökhan'dan daha faydalı olmuştur.Bunlar çelişkilidir.Gökhan daha fazla gol attı daha çok asist yaptı diye Umut'tan faydalı olmuştur diyemeyiz,diyemezsin.Zira bir futbolcunun forvet bile olsa faydası sadece gol atmak veya asist yapmakla ölçülemez.
Gökhan kötü topçumudur.Hayır.Gökhan mental olarak hazır olduğunda çok iyi bir futbolcudur.Ama değildi.Trabzonspor'la ipleri kendi kafasında zaten koparmıştı.Ayrıca Umut'un kaçırdığı kadar oda gol kaçırıyordu.En basitinden 2 yıl önce Baros gibi bir futbolcumuz olsaydı Gökhan'ın yerine %99 şampiyon olurduk.Ama aynı örneği Umut'Un yerine Baros olsaydı şampiyon olurduk şeklinde veremem.Veremeyiz.Umut'Un oynamadığı maçlarda ne hallere düştüğümüze bakarsanız rahatlıkla görebilirsniz bunu.
En nihayetinde Trabzonspor zerre kadar umrunda olmayan,Trabzonspor için yapabileceğinin belki yarısını bile yapmayan,işi Trabzonspor'dan ayrılabilmek ve İstanbul takımlarından birine gidebilmek için bilerek top oynamamaya kadar getiren bir futbolcuyu ne diye savunuyoruzki burda Umut'a karşı.Veya ne diye karşılaştırıyoruzki.
Ayrıca tarihin ne dediği önemli değil.Tarih golleri asistleri yazabilir belki ama Trabzonspor taraftarı Umut'un attığı gollerin yanında bu takıma ne gibi katkıları olduğunu çok iyi biliyor.(bir kısmı hariç)

ilk kısım için şunu söyleyeyim

futbolda tek bir mevki vardır ki yararı zararı direk olarak rakamlarla ölçersin ; o da golcü mevkisidir ve bu dünyanın dört bir yanında da böyledir. gol atan golcü başarılı, gol atamayan golcü başarısızdır. en çok gol atan golcü en başarılıdır. evet gökhan bu takımın yıllardır aradığı adam değildir, tek başına yeterli değildir ama ortada bir gerçek vardır, mevkisinin hakkını umuttan daha fazla vermiştir. oynadıkları mevkinin hakkı da iyi niyetle, koşmayla değil gol ile asist ile verilir.

ikinci kısıma gelirsek

taraftarın genelini bilmem de bu takımda "golcü" namıyla tutulan bir kişiden ben sadece ama sadece gol beklerim başka hiçbir şey değil. tabi yüz kızartıcı suçu da olmayacak o da ayrı.

sonuç

forvetin görevi gol atmaktır, daha çok gol atan forvet görevini daha iyi yapıyor demektir.

Samet İslamoğlu
30.07.2010, 19:53
ilk kısım için şunu söyleyeyim

futbolda tek bir mevki vardır ki yararı zararı direk olarak rakamlarla ölçersin ; o da golcü mevkisidir ve bu dünyanın dört bir yanında da böyledir. gol atan golcü başarılı, gol atamayan golcü başarısızdır. en çok gol atan golcü en başarılıdır. evet gökhan bu takımın yıllardır aradığı adam değildir, tek başına yeterli değildir ama ortada bir gerçek vardır, mevkisinin hakkını umuttan daha fazla vermiştir. oynadıkları mevkinin hakkı da iyi niyetle, koşmayla değil gol ile asist ile verilir.

ikinci kısıma gelirsek

taraftarın genelini bilmem de bu takımda "golcü" namıyla tutulan bir kişiden ben sadece ama sadece gol beklerim başka hiçbir şey değil. tabi yüz kızartıcı suçu da olmayacak o da ayrı.

sonuç

forvetin görevi gol atmaktır, daha çok gol atan forvet görevini daha iyi yapıyor demektir.

Forvet Santrafordan farklı birşey İlker.Umut'u sadece bi santrafor olarak nitelendirirsen ve ona sadece gol atma görevi yüklersen,evet Gökhan daha başarılıydı.Ama Umut Gökhan'dan birkaç gol eksik atmasına rağmen Trabzonspor'a verdiğinden çok daha fazlasını verdi.Diyorum işte bunu anlamanız çok basit.Umut'un oynamadığı maçların 90 dakikasına tekrar bi bakın ne hallere düştüğümüzü ve Umut'un ne derece yararı olduğunu anlarsınız.
Golcü konusuna gelince.Bende çok istiyorum Baros gibi bulduğunu atan bir santrafor alınsın.Ama alınsa dahi orta sahamızın direnci arttırılmadığı sürece Umut bu takımda yine oynayacaktır,oynamalıdır.
Sonuçta şu an Umut'un mevkisinde Umut'tan daha iyi bir futbolcumuz yok.Buda Umut'un suçu değil yönetimin suçu.O yüzden Umut'a yüklenmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.Tamam burda tartışılsın eleştirilsin ama stadlarda ıslıklanmasın,sövülmesin.Ne kadar fayda alınabilecekse hepsi alınsın.Sonuçta hepimiz Trabzonspor'u düşünüyoruz.Futbolcular gelip geçicidir.

İlker ToSun
30.07.2010, 20:18
Forvet Santrafordan farklı birşey İlker.Umut'u sadece bi santrafor olarak nitelendirirsen ve ona sadece gol atma görevi yüklersen,evet Gökhan daha başarılıydı.Ama Umut Gökhan'dan birkaç gol eksik atmasına rağmen Trabzonspor'a verdiğinden çok daha fazlasını verdi.Diyorum işte bunu anlamanız çok basit.Umut'un oynamadığı maçların 90 dakikasına tekrar bi bakın ne hallere düştüğümüzü ve Umut'un ne derece yararı olduğunu anlarsınız.
Golcü konusuna gelince.Bende çok istiyorum Baros gibi bulduğunu atan bir santrafor alınsın.Ama alınsa dahi orta sahamızın direnci arttırılmadığı sürece Umut bu takımda yine oynayacaktır,oynamalıdır.
Sonuçta şu an Umut'un mevkisinde Umut'tan daha iyi bir futbolcumuz yok.Buda Umut'un suçu değil yönetimin suçu.O yüzden Umut'a yüklenmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.Tamam burda tartışılsın eleştirilsin ama stadlarda ıslıklanmasın,sövülmesin.Ne kadar fayda alınabilecekse hepsi alınsın.Sonuçta hepimiz Trabzonspor'u düşünüyoruz.Futbolcular gelip geçicidir.

zaten benim bütün derdim, umut konusundaki bütün kavgam bu cümle yüzünden.

umut bu takımda tutularak ona bu görev yükleniyor ve umut kendisine yüklenen görev konusunda tahminlerin ötesinde beceriksiz.

evet bu umutun suçu değil karar vericilerin suçu bunu zaten ben en az 5 defa bu başlıkta söyledim

ensar6161
30.07.2010, 23:14
kim ne derse desin seviyorum seni UMUT....

OZDEN61
30.07.2010, 23:26
Seveni çok umutun...

balli_kuymak
31.07.2010, 00:19
tarihimizin en tartışılan futbolcusu heralde... :) bu senede iş umuta kalırsa 5. liğimiz garanti geçen sezon bıoxin şampuan kullandık bu sene serumlara başlarız umut sayesinde başımızda saç kalmayacak :)

.....
31.07.2010, 02:11
Seveni çok umutun...

Evelallah abi ;) :)

Levent Ersoy
31.07.2010, 02:15
2.hafta fener maçında kaçıracağı gollerden sonra yerinde olmak istemem...

KUTADGU
31.07.2010, 02:28
2.hafta fener maçında kaçıracağı gollerden sonra yerinde olmak istemem...

İnşallah kaçırmaz diyelim.

Hadi kaçırdı, inşallah galibiyeti getirecek gollerden birini atar diyelim.

İyi düşünelim iyi olsun.

hamucera
31.07.2010, 02:32
Umut feneri boş geçmez yeterki takım istekli oynasın,

nedendir anlamadım Umut'u eleştirmek için bi gayret Gökhan ismi dolaşıyor, ben Gökhan'ıda severdim ama artık önemi yok, ilk yılında da faydalı olmuştur

ugurozturk
31.07.2010, 07:00
umutun daha iyi bir performans sergileyebilmesi icin; takimda kendisinden gol beklenilen bir hata iki isim daha olmasi lazim. boylece umut daha iyi oyn ayacaktir ve baski da birden fazla golcuye dagilacaktir.

Kaan
31.07.2010, 07:07
Umut Bulut: Ne olursa olsun forvette alternatifsiz duruyor. Kim gelirse gelsin listeye ilk onun adı yazılacaktır. Hakkındaki eleştirilere rağmen sürekli işini düşünüyor. Ülkede hücumda baskıyı en iyi yapan oyuncu olması vazgeçilmezliğinin en önemli sebebi.

Ergun Ata'nın yorumu.

Deniz Telci
31.07.2010, 17:11
Umut FM :)

demir
31.07.2010, 17:55
dunyanın en sansız forveti ?? cunkı o bir dogan gorunumlu şahin türkiyede futboldan anlayan ınsanların en cok oldugu şehir tabzon yada oyle kabul edılıyor ama gorulmeyen sey su umut Forvet oyuncusu ve bir forvetın yapması gereken herseyi yapıyor ortalama gol sayısı 15 hersezon pekı eletirilmesının sebebı ne 30 gol atamaması pekı neden cunkı ST oldugu dusunuluyor takımda santrofor olmadıgı ıcın bu gorevı ustlenmıs kendı kapasıtesıne gore bıseyler yapmaya calısıyor sımdı ben kıme kızayım ???

takımda ST olmadıgı ıcın umutu ST oynatan yonetımemı yoksa umutu ST zanneden ve buna gore cahılce lestiren arkadaslarımamı kararı sız verın

Oğuzhan
31.07.2010, 18:18
dunyanın en sansız forveti ?? cunkı o bir dogan gorunumlu şahin türkiyede futboldan anlayan ınsanların en cok oldugu şehir tabzon yada oyle kabul edılıyor ama gorulmeyen sey su umut Forvet oyuncusu ve bir forvetın yapması gereken herseyi yapıyor ortalama gol sayısı 15 hersezon pekı eletirilmesının sebebı ne 30 gol atamaması pekı neden cunkı ST oldugu dusunuluyor takımda santrofor olmadıgı ıcın bu gorevı ustlenmıs kendı kapasıtesıne gore bıseyler yapmaya calısıyor sımdı ben kıme kızayım ???

takımda ST olmadıgı ıcın umutu ST oynatan yonetımemı yoksa umutu ST zanneden ve buna gore cahılce lestiren arkadaslarımamı kararı sız verın

Fatih Tekke ' nin 30 gol barajını aşması bunun temel nedeni.

Bir santrafor 15 gol attığı halde eleştiriliyorsa bunda bir terslik vardır.

Ayrıca fazlasıylada çalışıyor. Diğerleri eleştirilmiyor , herkes sadece Umut ' a odaklanmış durumda.

Uğur Demircioğlu
31.07.2010, 18:18

Üzülüyorum Umuta o yüzden ya ben.Bitiricilik 10 üzerinden 2 malesef.Öte yandan ST olmadığı halde bencil oynuyor benim kızdığım nokta da bu.

demir
31.07.2010, 18:21
Üzülüyorum Umuta o yüzden ya ben.Bitiricilik 10 üzerinden 2 malesef.Öte yandan ST olmadığı halde bencil oynuyor benim kızdığım nokta da bu.

sende her mac annene bacına karına dunyanın kufurunu yesen sende her fırsatta gol atmaya calsırsın adamın yakasından bir duselım bakın ozaman nasıl asistler yapıyor

Uğur Demircioğlu
31.07.2010, 18:30
sende her mac annene bacına karına dunyanın kufurunu yesen sende her fırsatta gol atmaya calsırsın adamın yakasından bir duselım bakın ozaman nasıl asistler yapıyor

Yapma tamam küfür hoş bişey değil ama sadece bizim taraftarımız mı ediyor küfürü.Bu gibi şeylerin arkasına sığınılması yanlış.Futbolcu bu konularda profesyonelliğini konuşturur.Umutun hiçbir demecinde taraftarı karşısına almadı. (Gökhan her eline mikrofon geçtiğinde taraftara laf ediyordu) Umutu bu yönüyle severim ama bencilliğini taraftara mal edemezsin.

titanic
31.07.2010, 21:38
Yapma tamam küfür hoş bişey değil ama sadece bizim taraftarımız mı ediyor küfürü.Bu gibi şeylerin arkasına sığınılması yanlış.Futbolcu bu konularda profesyonelliğini konuşturur.Umutun hiçbir demecinde taraftarı karşısına almadı. (Gökhan her eline mikrofon geçtiğinde taraftara laf ediyordu) Umutu bu yönüyle severim ama bencilliğini taraftara mal edemezsin.
Onurlu bir insan bu belli.İnşallah kırar şeytanın zincirini

.....
01.08.2010, 00:04
Altıdore gelsinde Umutum biraz olsun rahatlasın...

yaranozlu
02.08.2010, 21:12
bu adamdan kurtulduğumuz gün, şampiyonluk yolunda en büyük adımı atacağımız gündür. en az iki tane (tabi teofilo gibi dğeil) santrofora ihtiyaç var ki bunlardan kurtulalım. son iki senemi ekran başında eziyete çeviren bu arkadaşı takımda tutmak, Sadri başkanın ve Şenol hocanın en büyük hatasıdır.

ensar6161
02.08.2010, 23:40
bu adamdan kurtulduğumuz gün, şampiyonluk yolunda en büyük adımı atacağımız gündür. en az iki tane (tabi teofilo gibi dğeil) santrofora ihtiyaç var ki bunlardan kurtulalım. son iki senemi ekran başında eziyete çeviren bu arkadaşı takımda tutmak, Sadri başkanın ve Şenol hocanın en büyük hatasıdır.

cvp vermeye gerek yok!!!!!!!!!!!

Hasan YAYLI
02.08.2010, 23:54

hocam biz iki tane iyi forvet alalım,iyi olan hak eden formayı alır bu kadar basit

mehmet83
03.08.2010, 02:32
Yonetim gitsin adam gibi forvet alsin, buna en cok Umut sevinir merak etmeyin. Umut kiskanc, Umut soyle, Umut boyle diyenleride anlamiyorum bir turlu. Adamin tek basina 4 kisinin arasinda her mac cani cikiyo resmen. Iyi bir forvet, Umut'u hem saha icinde rakip defans oyunculariyla bogusurken rahatlatir, hem de saha disinda biz taraftarlarin acimasiz hakaretlerinden kurtarir. Insallah yine butun yuku senin uzerine yikmazlar.

.....
03.08.2010, 13:57
Gol Kralı Olaçağım

[/URL]
Bugün, 13:10

[URL="http://www.facebook.com/photo.php?pid=4891663&op=1&view=all&subj=417969531964&aid=-1&auser=0&oid=417969531964&id=112369415661"]http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs120.ash2/39353_416714140661_112369415661_4891663_6351836_a. jpg (http://www.facebook.com/ajax/share_dialog.php?s=4&appid=2347471856&p[]=112369415661&p[]=417969531964)

Umut Bulut yeni sezon öncesi gol kralı olacağına dair iddialı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'da çıkış yaptığı dönem Sivasspor maçı öncesi 3 yıllık nikah tazelenen ancak bu süreçten sonra müthiş bir düşüş yaşayan ve en son Eskişehirspor maçında gördüğü gereksiz kırmızı kart sonrası 75 bin TL para cezasına çarptırılan Umut Bulut yeni sezonla ilgili düşüncelerini açıkladı. Umut Bulut, geçen sezon için 'Kötüydü' derken, “Ama buna rağmen 11 gol attım. Bu sezon çok farklı bir Umut Bulut izlettireceğimi şimdiden söylemek istiyorum. Artık krallık zamanı geldi” şeklinde konuştu. Umut yüksek hedefler belirlediğini ve buna göre çalışmalar gerçekleştireceğini ifade ederken de şunları söyledi: “Geçen sezon Milli takıma çağrılmadım ama yeni sezonda herkesin beni konuşacağı Umut olacağım. Milli takımın da Umut'u olacağım. Gol yeteneğimin zayıf olduğu söyleniyor. Ben bunu kabul etmiyorum.” Umut sözlerini şöyle sürdürdü:

'Hedefimiz Şampiyonluk'
“O kadar fazla koşuyorum ki, rakip savunmaları şaşırtıyorum. Bu arada da tabii ki yoruluyorum. Kimse bunları söylemiyor, ya da yazmıyor. Özel gol çalışmaları yapmaya devam ediyorum. Seneye benim yılım olacak diyorum. Trabzonspor taraftarları bana kızmasın, inanın ben elimden geleni yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim.” Fenerbahçe maçlarında elde ettikleri zaferlerden sonra müthiş moral bulduklarını da belirten Umut Bulut, “Futbol yaşantımda ilk kez kupa gördüm. Kupa kazanmak müthiş bir duyguydu. Hele bir de bunu ezeli rakibine karşı tadıyorsanız daha da büyük keyif alıyorsunuz. Yeni sezonda hedefimiz şampiyonluk olacaktır. Bu yolda adımlar atmak istiyoruz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Süper Kupayı, Türkiye Kupası'nı kazanmak ve Avrupa'da da gruplara kalmak diğer önemli hedeflerimizdir” dedi.

'Şenol Hoca En İyisidir'
Umut Bulut, geçen sezon pas vermediği için tepki çektiği Teofilo ile ilgili konuşurken de, “Onunla, aramda kesinlikle problem yok. Maç içerisinde kimseyi görmüyorum ki. Neden Teo' ya tavır alayım. Top ayağıma geçtiğinde her şeyi unutuyorum yanımda kim var kim yok haberim bile olmuyor” dedi. Umut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Anlatmak istediğim kimseye karşı tavrım, ön yargım yoktur. Takım arkadaşlarımla problem yaşamam, bunu onlarda bilir.” Umut, Şenol Güneş'i de değerlendirirken, “Şenol Hocaya minnettarım. Bana öyle sahip çıkıyor ki anlatamam. Şampiyonluk ona yakışır. Bana göre o Türkiye'nin en büyük hocasıdır.” Yattara'dan sonra takım kaptanı olan Umut “Kaptanlık zor işi ama onurlu da... Ben bu konuda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Takım arkadaşlarımın dertlerine derman olduğuma inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Erkin Ekşi
03.08.2010, 15:54
Maç içerisinde kimseyi görmüyorum ki. Neden Teo' ya tavır alayım. Top ayağıma geçtiğinde her şeyi unutuyorum yanımda kim var kim yok haberim bile olmuyor”
Gol yeteneğimin zayıf olduğu söyleniyor. Ben bunu kabul etmiyorum.”
geçen sezon için 'Kötüydü' derken, “Ama buna rağmen 11 gol attım.

ya sabir...

leavemealone
03.08.2010, 15:56
Insallah umut insallah.. Biz istemezmiyiz sen gol krali olup takimimizin sampiyon olmasini..

Semih
03.08.2010, 16:10
Yapma tamam küfür hoş bişey değil ama sadece bizim taraftarımız mı ediyor küfürü.Bu gibi şeylerin arkasına sığınılması yanlış.

Hiç kusura bakmayın.
Esas yanlış olan bu gibi sözlerin arkasına sığınmak.

Küfür edilmeyecek.
Bu kadar basit.

titanic
03.08.2010, 18:23
Gol Kralı Olaçağım

Bugün, 13:10

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs120.ash2/39353_416714140661_112369415661_4891663_6351836_a. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=4891663&op=1&view=all&subj=417969531964&aid=-1&auser=0&oid=417969531964&id=112369415661)

Umut Bulut yeni sezon öncesi gol kralı olacağına dair iddialı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'da çıkış yaptığı dönem Sivasspor maçı öncesi 3 yıllık nikah tazelenen ancak bu süreçten sonra müthiş bir düşüş yaşayan ve en son Eskişehirspor maçında gördüğü gereksiz kırmızı kart sonrası 75 bin TL para cezasına çarptırılan Umut Bulut yeni sezonla ilgili düşüncelerini açıkladı. Umut Bulut, geçen sezon için 'Kötüydü' derken, “Ama buna rağmen 11 gol attım. Bu sezon çok farklı bir Umut Bulut izlettireceğimi şimdiden söylemek istiyorum. Artık krallık zamanı geldi” şeklinde konuştu. Umut yüksek hedefler belirlediğini ve buna göre çalışmalar gerçekleştireceğini ifade ederken de şunları söyledi: “Geçen sezon Milli takıma çağrılmadım ama yeni sezonda herkesin beni konuşacağı Umut olacağım. Milli takımın da Umut'u olacağım. Gol yeteneğimin zayıf olduğu söyleniyor. Ben bunu kabul etmiyorum.” Umut sözlerini şöyle sürdürdü:

'Hedefimiz Şampiyonluk'
“O kadar fazla koşuyorum ki, rakip savunmaları şaşırtıyorum. Bu arada da tabii ki yoruluyorum. Kimse bunları söylemiyor, ya da yazmıyor. Özel gol çalışmaları yapmaya devam ediyorum. Seneye benim yılım olacak diyorum. Trabzonspor taraftarları bana kızmasın, inanın ben elimden geleni yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim.” Fenerbahçe maçlarında elde ettikleri zaferlerden sonra müthiş moral bulduklarını da belirten Umut Bulut, “Futbol yaşantımda ilk kez kupa gördüm. Kupa kazanmak müthiş bir duyguydu. Hele bir de bunu ezeli rakibine karşı tadıyorsanız daha da büyük keyif alıyorsunuz. Yeni sezonda hedefimiz şampiyonluk olacaktır. Bu yolda adımlar atmak istiyoruz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Süper Kupayı, Türkiye Kupası'nı kazanmak ve Avrupa'da da gruplara kalmak diğer önemli hedeflerimizdir” dedi.

'Şenol Hoca En İyisidir'
Umut Bulut, geçen sezon pas vermediği için tepki çektiği Teofilo ile ilgili konuşurken de, “Onunla, aramda kesinlikle problem yok. Maç içerisinde kimseyi görmüyorum ki. Neden Teo' ya tavır alayım. Top ayağıma geçtiğinde her şeyi unutuyorum yanımda kim var kim yok haberim bile olmuyor” dedi. Umut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Anlatmak istediğim kimseye karşı tavrım, ön yargım yoktur. Takım arkadaşlarımla problem yaşamam, bunu onlarda bilir.” Umut, Şenol Güneş'i de değerlendirirken, “Şenol Hocaya minnettarım. Bana öyle sahip çıkıyor ki anlatamam. Şampiyonluk ona yakışır. Bana göre o Türkiye'nin en büyük hocasıdır.” Yattara'dan sonra takım kaptanı olan Umut “Kaptanlık zor işi ama onurlu da... Ben bu konuda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Takım arkadaşlarımın dertlerine derman olduğuma inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Bizde isteriz kral ol ama, öyle ha deyincede olmuyo be umut

FC-ST-PAULI-61
03.08.2010, 18:24
Umut gol krali mi? yok artik

Erkin Ekşi
03.08.2010, 18:25
adam acik acik benden asist masist beklemeyin diyor...ustune gol vuruslarinin gayet iyi oldugunu soyluyor ve kotu sezonda 11 gol atmasini basari oalrak goruyor.

cok komik bir adam.

FC-ST-PAULI-61
03.08.2010, 18:25
adam acik acik benden asist masist beklemeyin diyor...ustune gol vuruslarinin gayet iyi oldugunu soyluyor ve kotu sezonda 11 gol atmasini basari oalrak goruyor.

cok komik bir adam.
harbiden komik adam

Kaan
03.08.2010, 20:28
Seviyorum seni Umut..

8k50oBBPr38

yaranozlu
03.08.2010, 20:40
cvp vermeye gerek yok!!!!!!!!!!!

bence yorum yapmana da gerek yok!!!!

Alihan Ertürk
03.08.2010, 21:10
Umut , Ankaragücü'nde gol kralı olmuşmuydu ?

titanic
04.08.2010, 02:03
Umut , Ankaragücü'nde gol kralı olmuşmuydu ?
yok olmamıştı,öyle çok gol atamazdı oardada.Bakma bizde yine iyi

.....
04.08.2010, 02:13
Seviyorum seni Umut..

8k50oBBPr38

Seviyoruz seni Umut...

:alkış:

M.S.SOFU
04.08.2010, 15:39
valla yapacak bir şey yok umut bize biz umuta muhtacız

ayrıca ne kadar millet sevsede sevmesede bunca yılldır kulübümüze hizmet eden bir insanı aşağılamak trabzonsporluluk ahlakına yakışmıyor.

İlker ToSun
04.08.2010, 16:51
“O kadar fazla koşuyorum ki, rakip savunmaları şaşırtıyorum. Bu arada da tabii ki yoruluyorum. Kimse bunları söylemiyor, ya da yazmıyor. Özel gol çalışmaları yapmaya devam ediyorum.

'Maç içerisinde kimseyi görmüyorum ki. Neden Teo' ya tavır alayım. Top ayağıma geçtiğinde her şeyi unutuyorum yanımda kim var kim yok haberim bile olmuyor”

1) golcünün birinci vazifesi gol atmaktır senin bu yaptıkların değil. ama tabii sen golcüden bunları birinci öncelikle bekleyen insanlar bütünü bulmuşsun böyle demeye hakkın var. yeryüzünde acaba başka bir tane daha golcü var mıdır bu cüleyi kullanan çok merak ediyorum.

2) bu cümle en felaketi. topu ayağına aldığında herşeyi unutup sağını solunu göremeyen adamı halı sahada bile oynatmazlar ama trabzonsporda oynatırlar.

devammm

İlker ToSun
04.08.2010, 16:53
valla yapacak bir şey yok umut bize biz umuta muhtacız

binlerce forvet varken yeryüzünde umuta muhtaç olan bir kulüp kepenkleri indirmeli

ey gidi trabzonspor, umuta muhtaç hale geldin ya

yazık

M.S.SOFU
04.08.2010, 17:07
binlerce forvet varken yeryüzünde umuta muhtaç olan bir kulüp kepenkleri indirmeli

ey gidi trabzonspor, umuta muhtaç hale geldin ya

yazık
ne yapalım yani

iyisi vardıda biz mi almadık?

adamlar gelmek istemiyor

gelende umuttan iyi değil işte

altyapıdan da yetişmiyor

eldekinide mi kovalım

İlker ToSun
04.08.2010, 17:11
ne yapalım yani

iyisi vardıda biz mi almadık?

adamlar gelmek istemiyor

gelende umuttan iyi değil işte

altyapıdan da yetişmiyor

eldekinide mi kovalım

evet tonla iyisi var ama alınmıyor

senin söylediğinden çıkan anlam tek

"trabzonsporun görüp görebileceği en büyük forvet umut buluttur"

ben de ne diyorum

maksimumu umut olan kulüp, KEPENKLERİ KAPATSIN ...

M.S.SOFU
04.08.2010, 17:16
evet tonla iyisi var ama alınmıyor

senin söylediğinden çıkan anlam tek

"trabzonsporun görüp görebileceği en büyük forvet umut buluttur"

ben de ne diyorum

maksimumu umut olan kulüp, KEPENKLERİ KAPATSIN ...
yok tam olarak eleştirdiğim şey şu

transfer yapılacak deniyor

olmuyor

tamam anlarım bu durumu olabilir bu tip şeyler ama başta söylenmeli transfer yapılamyacaksa

sonra bakıyorum elimizdeki forvetler iyi değil fatih ten sonra takıma gelen en iyi forvetlerden biri umut.
en azından 11 ortalaması var her sene :)
-arçil şota onları görmedim yaş 21-

neyse bakıyorum şimdi teo da muratta burakta kesemiyor umutu.iyisde yok

burada asıl değinmek istediğim madem bu kadar forvet sıkıntımız var altyapı dan yetişmiyor demekki kimse.

fatih tekke yi yetiştiren kulübümüzün durumuna üzülüyorum

Emrah KabuL
04.08.2010, 17:19
yok olmamıştı,öyle çok gol atamazdı oardada.Bakma bizde yine iyi

A.gücü formasıyla ligde,3 sezon da 34 golü var.. 20'li yaşlarda bu kadar gol atmak kolay iş değil.. ayrıca ben bu sezonlarda attığı golleri teker teker izledim.. sizler de izleseniz eminim çoğu golde ağzınız açık kalabilir.. tabi bize geldikten sonra üstüne katamadı.. doğruya doğru.. fakat 20'li yaşlarda enfes goller atan bir forvetin bize gelince neden yeterli performans gösteremediğini de anlayabilmiş değilim.

İlker ToSun
04.08.2010, 17:26
yok tam olarak eleştirdiğim şey şu

transfer yapılacak deniyor

olmuyor

tamam anlarım bu durumu olabilir bu tip şeyler ama başta söylenmeli transfer yapılamyacaksa

sonra bakıyorum elimizdeki forvetler iyi değil fatih ten sonra takıma gelen en iyi forvetlerden biri umut.
en azından 11 ortalaması var her sene :)
-arçil şota onları görmedim yaş 21-

neyse bakıyorum şimdi teo da muratta burakta kesemiyor umutu.iyisde yok

burada asıl değinmek istediğim madem bu kadar forvet sıkıntımız var altyapı dan yetişmiyor demekki kimse.

fatih tekke yi yetiştiren kulübümüzün durumuna üzülüyorum

transfer yapılır

eğer birilerinin cebini doldurmaya uygun transfer imkanı sağlanırsa o oyuncu alınır :)

onun dışında benim de tabii en büyük arzum altyapıdan yeni önemli oyuncuların çıkabilmesi ama işte ona önem veren bir teknik ve idari yönetim anlayışına sahip değiliz.

onun dışında umuta verilen şans teo, burak veya murattan herhangi birine verilse onların umuttan daha iyi olacaklarına eminim ama olacak iş değil tabi bizde forvetten beklenen şey farklı

hipodrom izleyicisi bol malum bizde :)

Erbay
04.08.2010, 18:24
A.gücü formasıyla ligde,3 sezon da 34 golü var.. 20'li yaşlarda bu kadar gol atmak kolay iş değil.. ayrıca ben bu sezonlarda attığı golleri teker teker izledim.. sizler de izleseniz eminim çoğu golde ağzınız açık kalabilir.. tabi bize geldikten sonra üstüne katamadı.. doğruya doğru.. fakat 20'li yaşlarda enfes goller atan bir forvetin bize gelince neden yeterli performans gösteremediğini de anlayabilmiş değilim.

Ankaragücü'nde uzaktan şutlarda ne kadar etkiliyken(diğer gollerinin de çok güzel olduğuna katılıyorum), bizde uzaktan şut atma konusunda üstüne katamadı hatta geriledi. Bizde neden gösteremiyor o performansı? Açık alan bulamaması , kapalı defansa karşı oynayamaması büyük etkenler. Bunları üstesinden gelecek türde yeteneği yok. Bize karşı oynasa mesela çok etkili olur. Ama rakibi baskı altında tutan, ceza sahasında etkili olması gereken takımın forveti olunca zorlanıyor. Baskı derken, rakibi baskı altına alacakken yapılan bir pas hatası veya kötü kontrol sonrası yapılan ekstra koşuyu demiyorum. O pası veya kontrolü yapması gerçek baskıdır, benim için tabii.

M.S.SOFU
04.08.2010, 23:27
transfer yapılır

eğer birilerinin cebini doldurmaya uygun transfer imkanı sağlanırsa o oyuncu alınır :)

onun dışında benim de tabii en büyük arzum altyapıdan yeni önemli oyuncuların çıkabilmesi ama işte ona önem veren bir teknik ve idari yönetim anlayışına sahip değiliz.

onun dışında umuta verilen şans teo, burak veya murattan herhangi birine verilse onların umuttan daha iyi olacaklarına eminim ama olacak iş değil tabi bizde forvetten beklenen şey farklı

hipodrom izleyicisi bol malum bizde :)
çok açık konuşacağım bu konuda

gerçi bu rası yeri değil ama çok girilen bir başlık ve bazı gerçekler var

ben şu an itibariyle bu tip bir taraftar ve teknik kadro ve yönetici ile altyapıdan oyuncu çıkacağına inanmıyorum
1)taraftar artık dayanamayacak derecede sabırsız.takım şu anda 17-20 yaşında bir futbolcuya sabredemez.şampiyonluk isteniyor.

2)teknik kadro ve yönetim herhangi bir genç oyuncunun arkasında durmayacak kadar basiretsiz.

işte düğümlenen nokta bu.

biz çok para ile çok meşhur oyuncuların ölüsünü bile getiremiyoruz.değil meşhur oyuncu getirelim.

şimdi genç oyuncu alırsın bkz.gaizantep ama bu arjantinli sosanın galatasarayda ki carrusca gibi elde patlaması durumunda olay olur trabzonda.

büyük takımlarda olanlarla küçük takımlar arasında ki fark budur.

bir taraf bir şeylerden feragat etmedikçe başarı gelmesi zor.

bizde yıllarca tartışırız bu konuyu burada

velhasılı birileri birşeylerden feragat etmezse ileride sürekli sabır ve feragat durumnda kalacağımızdan tez zamanda bir çözüm gerek ama dediğim gibi şu haliyle bu yapı kaldırmaz bunu.

İlker ToSun
05.08.2010, 00:20
çok açık konuşacağım bu konuda

gerçi bu rası yeri değil ama çok girilen bir başlık ve bazı gerçekler var

ben şu an itibariyle bu tip bir taraftar ve teknik kadro ve yönetici ile altyapıdan oyuncu çıkacağına inanmıyorum
1)taraftar artık dayanamayacak derecede sabırsız.takım şu anda 17-20 yaşında bir futbolcuya sabredemez.şampiyonluk isteniyor.

2)teknik kadro ve yönetim herhangi bir genç oyuncunun arkasında durmayacak kadar basiretsiz.

işte düğümlenen nokta bu.

biz çok para ile çok meşhur oyuncuların ölüsünü bile getiremiyoruz.değil meşhur oyuncu getirelim.

şimdi genç oyuncu alırsın bkz.gaizantep ama bu arjantinli sosanın galatasarayda ki carrusca gibi elde patlaması durumunda olay olur trabzonda.

büyük takımlarda olanlarla küçük takımlar arasında ki fark budur.

bir taraf bir şeylerden feragat etmedikçe başarı gelmesi zor.

bizde yıllarca tartışırız bu konuyu burada

velhasılı birileri birşeylerden feragat etmezse ileride sürekli sabır ve feragat durumnda kalacağımızdan tez zamanda bir çözüm gerek ama dediğim gibi şu haliyle bu yapı kaldırmaz bunu.

ben öyle düşünmüyorum, sanılanın aksine taraftar oldukça sabırlı.

dikkat edersen verilen tepkiler hep kaşarlanmış futbolculara.

şöyle düşün, takımda para kalmadı hepimiz biliyoruz yani yeni bir yapılanma lazım ve bunun da şekli bellidir. kendimden yola çıkarak bir genelleme yapıyorum emin ol söylenen sözler ile yapılan icraatler tuttuğu zaman bu taraftar şampiyonluk stresine sokmaz takımı. yeterki samimiyet görelim.

bu takıma papy'yi koy, brüls'ü koy, barışı kazandır bunları oynat, gel bunları bize anlat, yeni yapılanmana bizi inandır bak nasıl destek oluyoruz sana.

ama öbür türlü çıkıp ağlayınca destek mestek bulamazsın. golcüsü umut olan bir takımı izlemek için de gidip kombine alınmaz çok açık söyleyeyim. ya önemli yıldızlarla yada genç oyuncularla bizi heyecanlandıracaksın ki biz de tüm heyecanımızı maddi manevi takıma yansıtalım.