PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Uğur Demircioğlu
08.07.2010, 23:11
Umutun çabası ortada ancak yeterli oluyor mu olmuyor ama bu onun suçu mu? Yoksa 4 senedir S.O.S diyen forvet hattına takviye yapmayan yönetimin mi suçu? Tamam yeri geldi kızdık yeri geldi bencilliği yüzünden az laf etmedik kendisine ama ben artık üzülüyorum Umutun haline.Yani kapasitesi bu kadar. Olmuyor belki yetmiyor ama ötesi yok.Yanına transfer şart.

Armağan Dere
08.07.2010, 23:16
Tek slip çekiyoruz çok gelmesin

Egemen
08.07.2010, 23:23
Tek slip çekiyoruz çok gelmesin

sorun olmaz darlanma :)

neyin hesabından bahsediyoruz Armağan.. kimseye hesap ödeyeceğimi sanmıyorum Umutu bu takıma layık gördüğüm için.. ama yönetimi eleştiririm bu durumu bize reva gördüğü için..

mesajın sadece yönetime idiyse de özür dilerim, üzerime alınıverdim yılmaz bir umutsporlu olarak :)

Erkin Ekşi
09.07.2010, 00:16
Valla ne yalan söyliyeyim ilk yazıldığı zaman görememişim heralde ancak son sayfalarda birkaç kişi tarafından özlem ve tebrikle anılan Poetricus isimli renkdaşın yazısını alıntılardan okurken kendisinin kullandığı edebi üsluptan neredeyse haklı olduğunu düşünesim geliyor ancak yazıyı dikkatle okuduğum zaman aslında ne kadar bir futbolcu eleştirisi konusunun özünden uzak ve ne kadar saptırılmış olduğunu gördüm.

Birkaç önemli yeri ele alarak ben de fikirlerimi söylemek isterim. Yazıda baştan aşağıya süper bir demagoji ve tabirimi maruz görsün kandırmaca gördüm.

*Senin neyine gerek sahayı enine boyuna 90 dakika dur durak bilmeden arşınlamak?
Dünyanın hiçbir takımı bu felsefeyle takımına golcü almaz veya onu o takımda barındırmaz. İsterse eli cebinde bekler, ancak ayağına gelen topları gol yapıyorsa o adam görevini büyük ölçüde yapmış demektir. Ha hem koşup hem iyi vuruşları olanlar yok mu? Tabiiki var, onlar zaten en önemli takımlarda oynuyor. Ama biz ve bizim gibi takımlarda bu görevin ikisini de layıkıyla yerine getireni oynatmak zor olduğu için bu ikisinden birini yapanı tecih edeceksin ve o da golcülük özelliği herşeyinin önünde olan bir futbolcu olacak.

*90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.
Ben umutun 90. dakikada oyuna alındığını hatırlamıyorum. Eğer hafızam beni yanıltıyorsa da bu olayın onca senede bir elin parmakları kadar bile olmadığına eminim en azından.

*Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun?
Rakip defansı en güzel yıpratma şekli gol atmak, onları birebirde geçmek, onların arasına bitirici paslar atmaktır. Umutun şimdi yaptığı gibi arkası dönük bir şekilde taç çizgisi üstündeki adama gidip faul yapmak sanıldığı gibi o adamı yıpratmak değil o adama nefes aldırmaktır.

*Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.
Yaratıcı zeka, hücuma katkı ve bireysel yetenek açısından 43 yıllık kulüp tarihinin en iyi orta saha kurgularından birine sahibiz belki de şu an. Bunu umutun kaçırdığı gol pozisyonları sayısının fahiş derecedeki büyüklüğünden kolayca anlayabiliriz.

*Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Baktı ki gol atamıyor, o da asbaşkanının emri doğrultusunda "forvetler yoracak, ortasahalar atacak" düşüncesinin bir neferi oldu.

*Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.
O cümlede umuttan beklenen tek şey kırmızı bölüm. Gerisi değil.

*Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.
Bunca yeteneksizliğine rağmen Trabzonspor gibi bir takımda bu kadar uzun süre lisans sahibi olması ve korkunç derecede fazla şans verilmesi ayrıca bütün bunlara rağmen bu taraftarın hala daha bu konuya müdahil olmaması zaten takdirlerin en büyüğü değil mi. Takdir etmek için daha başka ne gibi bir muamele çekilmesi gerekiyor acaba. Evet şükretmesi gereken birşey var, o da şu ki biz umuta hayatı boyunca bir daha erişemeyeceği bir mevki ve maddi güç sağladık hem de karşılığını alamadan.

*Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.
Bir takıma golcü sıfatıyla getirilen bir adam eğer aldığı paranın her kuruşunu helal ettirmek ve geceleri rahat uyumak istiyorsa gol atmak zorundadır koşmak değil.

*Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok.
Saçların uzun olması bir suç, kısa olması ise bir maharet midir? "Karı kız" ayaklarının olmaması bir maharet, olması ise bir suç mudur?

*Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun
Bunlar bizi ilgilendirmez. Bu yaptıkları bırak bir futbolcuyu bir insanı bile değerli kılmaz. Sadece onunla allah arasındaki ilişkidir. Tarikata mürid değil, takıma futbolcu alıyoruz. Dünya tarihinin en büyük futbolcularından olan Johan Cruyf , allah inancına bile sahip olmayan bir isimdi.

*Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Eğer o gelecek pasların olması gereken kadarını gol yapacaksa isterse değil e-mail güvercin yoluyla haber beklesin.

*İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin.
Trabzonsporun futbolcusu olacak kadar futbolcu değil. Adamlığına gelince bilemem. Karşılıklı oturup tek kelam etmişliğim yok.

*Sen buralarda durma, git.
Adam salak değil. Kariyerinin en üst düzeyine ulaşmış vaziyette. Bizden öte köy yok. Bunun o farkında. Kovulmadıkça gitmez.

budur.

ayrica egoistliginede deginmek lazimda neyse.
azmi giren topu cikardi...penaltilari atacumda atacum deyip daga tasa atti...genc oyuncularin ayagindan toplari ite kaka alip ofsayt etti eh eh.

x_man
09.07.2010, 00:36
umuttan bir sağ bek çıkmazmı acaba

Hüseyin Hatırlı
09.07.2010, 00:47
umuttan bir sağ bek çıkmazmı acaba

Bence çıkar..

The_Storm
09.07.2010, 01:01
Bulut'un Forması Engelliler Yararına Satışta

TrabzonCell işbirliği ile gelirinin zihinsel engelli çocukların yaşam kalitesini iyileştirmek ve kendi başlarına yaşamlarını devam ettirebilmeleri için engellilere bağışlanacağı açık artırma projesi devam ediyor.
Açık artırma kapsamında 9–10 Temmuz 2010 tarihlerinde Ziraat Türkiye Kupası'ndaki performansıyla dikkat çeken gol kralı Umut Bulut'un Türkiye Kupa maçında giydiği imzalı forma satışa sunulacak.

Ziraat Türkiye Kupası'nda kullanılan maç topu, Alanzinho'nun giydiği krampon ve kaleci Onur Kıvrak'ın eldiveni ile kupayı Trabzon'a taşıyan maçın golcüleri Engin Baytar, Umut Bulut ve Gustavo Colman'ın imzalı formaları, hepsiburada.com sitesinden yapılacak açık arttırma ile satışa sunulurken, projeden elde edilecek gelir, Trabzon Erdoğdu Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'ne bağışlanacak.

------------------------

Çok iyi düşünülmüş; gol atma engelli Umut Trabzonsporda oynayabiliyorsa, bütün engelliler için bir "umut" vardır.

.....
09.07.2010, 06:00
http://www.tumspor.com/photos-inner/826936113.jpg

her sayfaya bir resim...

.....
09.07.2010, 07:43
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4789-8O5Z7J8L.JPG

'Bu sene çok goller atcaz' demek istemişler :)

mavikan
09.07.2010, 12:40
hadi bakalım bu sene kapak zamanı , şişelere!

Kaan
09.07.2010, 12:52

Bu çok güzel fotoğraf. Tam avatarlık. :)

Ama HH'den vazgeçemem. :cool:

Hürgün Aygün
09.07.2010, 13:12
Hadi Umut güveniyoruz sana bu sene inşallah daha iyi olucak...

Mirva
09.07.2010, 13:13

:cool: Aynen ;) Fazla söze gerek yok. :)

Ömer Yüce
09.07.2010, 17:20
onu diyen benim

taraftarlığımı ve Trabzonspor sevgimi de sana ispat edecek değilim. Çünkü bu konuda bir kompleksim yok.

burada Trabzonspor ile olan bağımı veya akrabalık ilişkilerimi ortaya dökecek de değilim.

çünkü bir ortaya döksem değil senin kafan forumda ortalık karışır. "madem öyle sen nasıl burada bunları yazıyorsun" diye şaşar kalırsın.

ben kendimi biliyorum, beni bilen de benim nasıl taraftar olduğumu bilir (buna ismi lazım değil bu forumdan kimi isimler de dahil), bunu sana ispata ihtiyaç yok

bence pek konuşturma beni bu konuda

Sen Umut'a olan sinirinden sebep yaptığın şeyin farkında değilsin. Madem lisanslı ürün almıyosun neden bu takımın taraftarısın ki. Yani bi oyuncudan sebep kulübüne destek vermeyi bile kesebiliyosan bu senin taraftarlığını ikinci plana atar. Ayrıca anlat dinlemeyi tercih ederim. Buraya giren çoğu kişinin çok şükür aklı yerinde. Yani kafamızı bulandırabilecek neler anlatabilirsinki??

Bir daha söylüyorum sen renklere değil başarıya gönül vermişsin... Ne dersen de bu böyle kendi görüşüm...

Ömer Yüce
09.07.2010, 17:22

Takımı kurtaracak 6 oyuncudan 2 si...

Hakan Karadirek
09.07.2010, 17:28
Takımı kurtaracak 6 oyuncudan 2 si...
Niye 6 ?

Futbol 11 kisiyle oynaniyor. 11 oyuncudan ikisi desen anlarim. 6 oyuncudan ikisi biraz garip kacti.

.....
09.07.2010, 17:31
Bu çok güzel fotoğraf. Tam avatarlık. :)

Ama HH'den vazgeçemem. :cool:

:cool: Aynen ;) Fazla söze gerek yok. :)

Arkadaşlar şöyle avatarlık güzel şeyler bekliyoruz.

Bizi kırmazsınız değil mi ?

:)

Mirva
09.07.2010, 18:59
Arkadaşlar şöyle avatarlık güzel şeyler bekliyoruz.

Bizi kırmazsınız değil mi ?

Bunları mı kastetmiştin Ömer :cool::D

http://img441.imageshack.us/img441/6474/umtyttra.gif (http://img441.imageshack.us/i/umtyttra.gif/) http://img717.imageshack.us/img717/1345/umtyttraaaa.gif (http://img717.imageshack.us/i/umtyttraaaa.gif/)

Kaan'dan da bekliyoruz . Farklı fikirlerden bir şeyler olunca daha güzel çeşitler çıkıyor :)

Armağan Dere
09.07.2010, 19:01
Bir İnsan bu kadar mı fotojenik olur Bakışına,Kulaklarına kurban Umut:):)

Gökhan KAN
09.07.2010, 20:00
Umut sende saplantı olmuş Armağan...:)

İlker ToSun
09.07.2010, 20:46
Sen Umut'a olan sinirinden sebep yaptığın şeyin farkında değilsin. Madem lisanslı ürün almıyosun neden bu takımın taraftarısın ki. Yani bi oyuncudan sebep kulübüne destek vermeyi bile kesebiliyosan bu senin taraftarlığını ikinci plana atar. Ayrıca anlat dinlemeyi tercih ederim. Buraya giren çoğu kişinin çok şükür aklı yerinde. Yani kafamızı bulandırabilecek neler anlatabilirsinki??

Bir daha söylüyorum sen renklere değil başarıya gönül vermişsin... Ne dersen de bu böyle kendi görüşüm...

Valla sondan başlayayım, düşünceni değiştirmek veya sana birşeyleri ispat etmek gibi bir tasam yada kompleksim yok. İstediğini düşünebilirsin benim için hiçbir önemi yok. Zaten burası Trabzonspor ile ilgili düşüncelerin dile getirilmesi gereken bir yer, birbirimizle ilgili olanların değil.

Hele de "başarıya gönül vermişsin" lafını hiç anlayamadım. Başarıya gönül veren hangi 22 yaşındaki Türk genci Trabzonsporu tutar onu çok merak ettim doğrusu :)

İlk paragrafına gelince, imzamdan rahatsız olduğunu dile getirenlere bunu uzun uzun açıklamıştım sana da açıklayayım.

Umut, bu takıma geldiğinden beri alt ve üst sınırını bize ispat etmiş bir isim. Ondan ne olacağı ve ne olamayacağı artık aşikar. Şampiyonluğa oynayacak bir takım gol yükünü Umut gibi bir isme yükleyemez. Eğer yüklüyorsa şampiyonluğa oynamıyor demektir. Bir takım şampiyonluğa oynama niyetiyle sezona başlamıyorsa o takım büyük takım değildir. Bir takımı büyük takım yapan da taraftarıdır. Eğer yapılan icraatlardan, mevki sahipleri bu takımın büyük bir takım olduğunu unutuyorlarsa o zaman ben de bir büyük takım taraftarı gibi değil bir gaziantep, gençlerbirliği taraftarı kadar taraftar olurum.

Ben, verilen paraların işe yarayan yerlere gittiğini gördüğüm an tekrardan eskisi kadar lisanslı ürün alımı ile kulübüme destek olurum. Ancak bizler parayı Trabzonsporun birkaç futbolcu eskisi uydurma makamlar yaratılarak rant sağlayacak diye kazanmıyoruz.

Diyeceksin ki "sen eskisi kadar destek olmasan bu kulüp batacak mı sanki?" tabii ki de hayır. Ancak bence benim görüşüm şu an yaygın bir şekilde hakim. Bunun en güzel örneği de kombinelerin durumu.

Taraftarın psikolojisini anlamak için çok kafa yormama da gerek yok. Kendimden çıkıyorum yola. Bundan bir önceki sezona başlarken İstanbul'da oturan biri olduğum halde kombine alıp Trabzondaki yakınıma hediye eden bir taraftar iken şu an daha bir tane bile yeni formalardan almadım. Çünkü neden heyecan bırakmadılar. Sadece bende değil herkeste.

.....
09.07.2010, 23:34
Bunları mı kastetmiştin Ömer :cool::D

http://img441.imageshack.us/img441/6474/umtyttra.gif (http://img441.imageshack.us/i/umtyttra.gif/) http://img717.imageshack.us/img717/1345/umtyttraaaa.gif (http://img717.imageshack.us/i/umtyttraaaa.gif/)

Kaan'dan da bekliyoruz . Farklı fikirlerden bir şeyler olunca daha güzel çeşitler çıkıyor :)

Eyvallah ya. Çok güzel olmuş eline sağlık :)

Hemen avatara yerleştirdim müsadenle :)

Mirva
10.07.2010, 00:54
Beğenmene sevindim. Ne demek sizler için yapıyoruz da :) Gurur duyarım :)

Ömer TOPAL
10.07.2010, 00:56
mirva şu yattaranın kafasını kesip benim kafayı monte edebilrmisin umutun yanına :) cok ciks olur haa

Mirva
10.07.2010, 01:19
O kadar bilmiyorum malesef ya.Tamamını bilmiyorum o işlemin daha doğrusu. Öğrenirsem yaparım ama. :) Kaan yapar bu işi gibi geliyor bana.

Kaan
10.07.2010, 01:45
mirva şu yattaranın kafasını kesip benim kafayı monte edebilrmisin umutun yanına :) cok ciks olur haa

Zenci olmaya mı merak sardın Ömer abi ? :D:p

O kadar bilmiyorum malesef ya.Tamamını bilmiyorum o işlemin daha doğrusu. Öğrenirsem yaparım ama. :) Kaan yapar bu işi gibi geliyor bana.

Yaparım da yaklaşık 1 haftadır kendi bilgisayarımdan uzağım. Dolayısıyla bu bilgisayarda Photoshop yok. :)

En kısa zamanda yapmaya çalışırım ama. Eğer hatırlarsam. :p

Bana hatırlatırsan sevinirim Ömer abi.

Ömer TOPAL
10.07.2010, 02:20
yok ula zenci olmayrumki laz kafasını monte etcez..bu durumda yanık laz olcam..umutla resmim olsun istedim ondan..cok seviyorum ya ;) hatırlatıcam tsk ederim simdiden

ensar6161
10.07.2010, 09:00
adamım benm:D

Tangerine Dream
10.07.2010, 10:16

Orada durun bakalım, bütün eleştirilerinize eyvallah da hiç kimsenin dış görünüşüyle alay etmeye hakkınız yok. Her gün bu başlığa girip çocuğa içinizdeki kini döküyorsunuz zaten, ama bu kadarı da fazla.

.....
10.07.2010, 11:46
Hepinize teşekkürler , çok sağolun varolun :)

Umut u bu sene gol kralı yapacaz :p :)

Ömer Yüce
10.07.2010, 12:35
Valla sondan başlayayım, düşünceni değiştirmek veya sana birşeyleri ispat etmek gibi bir tasam yada kompleksim yok. İstediğini düşünebilirsin benim için hiçbir önemi yok. Zaten burası Trabzonspor ile ilgili düşüncelerin dile getirilmesi gereken bir yer, birbirimizle ilgili olanların değil.

Hele de "başarıya gönül vermişsin" lafını hiç anlayamadım. Başarıya gönül veren hangi 22 yaşındaki Türk genci Trabzonsporu tutar onu çok merak ettim doğrusu :)

İlk paragrafına gelince, imzamdan rahatsız olduğunu dile getirenlere bunu uzun uzun açıklamıştım sana da açıklayayım.

Umut, bu takıma geldiğinden beri alt ve üst sınırını bize ispat etmiş bir isim. Ondan ne olacağı ve ne olamayacağı artık aşikar. Şampiyonluğa oynayacak bir takım gol yükünü Umut gibi bir isme yükleyemez. Eğer yüklüyorsa şampiyonluğa oynamıyor demektir. Bir takım şampiyonluğa oynama niyetiyle sezona başlamıyorsa o takım büyük takım değildir. Bir takımı büyük takım yapan da taraftarıdır. Eğer yapılan icraatlardan, mevki sahipleri bu takımın büyük bir takım olduğunu unutuyorlarsa o zaman ben de bir büyük takım taraftarı gibi değil bir gaziantep, gençlerbirliği taraftarı kadar taraftar olurum.

Ben, verilen paraların işe yarayan yerlere gittiğini gördüğüm an tekrardan eskisi kadar lisanslı ürün alımı ile kulübüme destek olurum. Ancak bizler parayı Trabzonsporun birkaç futbolcu eskisi uydurma makamlar yaratılarak rant sağlayacak diye kazanmıyoruz.

Diyeceksin ki "sen eskisi kadar destek olmasan bu kulüp batacak mı sanki?" tabii ki de hayır. Ancak bence benim görüşüm şu an yaygın bir şekilde hakim. Bunun en güzel örneği de kombinelerin durumu.

Taraftarın psikolojisini anlamak için çok kafa yormama da gerek yok. Kendimden çıkıyorum yola. Bundan bir önceki sezona başlarken İstanbul'da oturan biri olduğum halde kombine alıp Trabzondaki yakınıma hediye eden bir taraftar iken şu an daha bir tane bile yeni formalardan almadım. Çünkü neden heyecan bırakmadılar. Sadece bende değil herkeste.
İyi güzel hoş çok bilinçlisin herşeyin farkındasın... Ama kulübün bulunduğu mevkininde farkındasın diimi. Trabzonspor gibi bir kulüp Fenerbahçenin bulunduğu ilçeden daha az bir nüfusa sahip. Sence bu kadar potansiyele sahip bir kulübün daha neler yapabileceğini düşünüyosun ki? Biz kulüp olarak gidip bi oyuncuya 14 milyon euro verebilecek kadar ne taraftara sahibiz ne ticari kaynaklara sahibiz ne de yönetime sahibiz. Başarı elde edebilmek için ilk başta isanbulun nüfusunun 10 da 1 olmamız lazim ki o zaman başarı olur. Niye gelir artar ticaret yapacak olanaklar doğar. Sonra bizde Fener gibi BJK gibi paraları çarçur ederiz... Eeee bunların olması için çok zaman geçmesi gerekiyo gibi gözüküyor. O yüzden Umut Bulut'u bu tüm sorunların başına çıban başı olarak geçirmek ve bu yüzden de saçma bir protestoyla desteğini esirgemek bence çok saçma ki o yazını gören tüm arkadaşlarımda aynı düşüncede...

Taraftar olarak bilinçlenmenin zamanı geldi... Bizim Mustafa Keçeli'den adam olmaz diyip gönderdiğimiz topçunun şampiyonlukta katkısı var. Bi tane elle tutulacak oyuncuları yok. Saha da yıldızları değil yürekli var.

Sen kulübe maddiyatı da geçtim böyle gerekçelerle desteği kesersen başarı beklemek imkansız. İstesen de istemesen de o futbolcu bu kulüpte 3 yıl daha oynayacak. Bunu yapmak yerine destekle neler yapabileceğimiz göstermek belki de en büyük tepki olur...

Ömer Yüce
10.07.2010, 12:37
Niye 6 ?

Futbol 11 kisiyle oynaniyor. 11 oyuncudan ikisi desen anlarim. 6 oyuncudan ikisi biraz garip kacti.

Colman Umut Selçuk Onur Engin Ceyhun. Bi tek ben bunlarda yürek görebiliyorum...

İlker ToSun
10.07.2010, 18:39
İyi güzel hoş çok bilinçlisin herşeyin farkındasın... Ama kulübün bulunduğu mevkininde farkındasın diimi. Trabzonspor gibi bir kulüp Fenerbahçenin bulunduğu ilçeden daha az bir nüfusa sahip. Sence bu kadar potansiyele sahip bir kulübün daha neler yapabileceğini düşünüyosun ki? Biz kulüp olarak gidip bi oyuncuya 14 milyon euro verebilecek kadar ne taraftara sahibiz ne ticari kaynaklara sahibiz ne de yönetime sahibiz. Başarı elde edebilmek için ilk başta isanbulun nüfusunun 10 da 1 olmamız lazim ki o zaman başarı olur. Niye gelir artar ticaret yapacak olanaklar doğar. Sonra bizde Fener gibi BJK gibi paraları çarçur ederiz... Eeee bunların olması için çok zaman geçmesi gerekiyo gibi gözüküyor. O yüzden Umut Bulut'u bu tüm sorunların başına çıban başı olarak geçirmek ve bu yüzden de saçma bir protestoyla desteğini esirgemek bence çok saçma ki o yazını gören tüm arkadaşlarımda aynı düşüncede...

Taraftar olarak bilinçlenmenin zamanı geldi... Bizim Mustafa Keçeli'den adam olmaz diyip gönderdiğimiz topçunun şampiyonlukta katkısı var. Bi tane elle tutulacak oyuncuları yok. Saha da yıldızları değil yürekli var.

Sen kulübe maddiyatı da geçtim böyle gerekçelerle desteği kesersen başarı beklemek imkansız. İstesen de istemesen de o futbolcu bu kulüpte 3 yıl daha oynayacak. Bunu yapmak yerine destekle neler yapabileceğimiz göstermek belki de en büyük tepki olur...

Benim söylediklerimin cevabı Trabzonsporun imkanları veya Trabzon şehrinin nüfusuyla cevaplandırılabilecek şeyler değil. Onlar çok alakasız konular.

Bu takımda forvette Hami oynarken de, Şota oynarken de, Fatih Tekke oynarken de imkanlar bu kadardı hatta bundan bile azdı.

Bütün gol yükünü umuta bağlayan, futbolcu eskilerine rant sağlamak için yanıp tutuşan bir takım büyük bir takım gibi durmuyor. Madem böyle, böyle kulübe böyle taraftar.

Bu takımın hedefi belli oldu ki şampiyonluk değil, o zaman da bizden ona göre destek gelecek. Burada desteğin değişkenlik gösterdiği kriter kulübün elde ettiği başarı değil, kulübün vizyonu ve hedefleri.

Başarı meraklısı ve ıq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan hiçbir insan zaten Trabzonsporu tutmaz.

Samet İslamoğlu
10.07.2010, 23:05
Benim söylediklerimin cevabı Trabzonsporun imkanları veya Trabzon şehrinin nüfusuyla cevaplandırılabilecek şeyler değil. Onlar çok alakasız konular.

Bu takımda forvette Hami oynarken de, Şota oynarken de, Fatih Tekke oynarken de imkanlar bu kadardı hatta bundan bile azdı.

Bütün gol yükünü umuta bağlayan, futbolcu eskilerine rant sağlamak için yanıp tutuşan bir takım büyük bir takım gibi durmuyor. Madem böyle, böyle kulübe böyle taraftar.

Bu takımın hedefi belli oldu ki şampiyonluk değil, o zaman da bizden ona göre destek gelecek. Burada desteğin değişkenlik gösterdiği kriter kulübün elde ettiği başarı değil, kulübün vizyonu ve hedefleri.

Başarı meraklısı ve ıq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan hiçbir insan zaten Trabzonsporu tutmaz.

iq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan insan Trabzonspor'u tutmaz derken?Benimki 100ün üstünde fanatik Trabzonsporluyum ama=)
Bu takımın hedefi şampiyonluk olsada olmasada Trabzonspor'u destekleyeceksin yoksa burada taraftarım diye gezmeyeceksin.Ayrıca bu takımın hedefini,vizyonunu,misyonunu Umut belirlemiyor.Madem bu kadar düşüncelisin oraya Umut Trabzonspor'da oynadığı müddetçe yazmayacaksın,forvet alınmadığı müddetçe yada bu yönetim gitmediği müddetçe yazacaksın.Bütün bunları yapmıyorsan bu başlığa uğramayacaksın.Uğrarsanda kaale alınmayacaksın.

İlker ToSun
10.07.2010, 23:31
iq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan insan Trabzonspor'u tutmaz derken?Benimki 100ün üstünde fanatik Trabzonsporluyum ama=)
Bu takımın hedefi şampiyonluk olsada olmasada Trabzonspor'u destekleyeceksin yoksa burada taraftarım diye gezmeyeceksin.Ayrıca bu takımın hedefini,vizyonunu,misyonunu Umut belirlemiyor.Madem bu kadar düşüncelisin oraya Umut Trabzonspor'da oynadığı müddetçe yazmayacaksın,forvet alınmadığı müddetçe yada bu yönetim gitmediği müddetçe yazacaksın.Bütün bunları yapmıyorsan bu başlığa uğramayacaksın.Uğrarsanda kaale alınmayacaksın.

önce okuduğunu anlayacak zeka kapasitesine ulaş da sonra çık karşıma gel kendince racon kesmeye o zaman başla.

kaale alınmak için benimle polemiğe girmek zekice bir hareket. umduğumdan zekiymişsin :)

Samet İslamoğlu
10.07.2010, 23:43
önce okuduğunu anlayacak zeka kapasitesine ulaş da sonra çık karşıma gel kendince racon kesmeye o zaman başla.

kaale alınmak için benimle polemiğe girmek zekice bir hareket. umduğumdan zekiymişsin :)

Başarı meraklısı ve ıq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan hiçbir insan zaten Trabzonsporu tutmaz.Demişsin;
iq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan insan Trabzonspor'u tutmaz derken?Benimki 100ün üstünde fanatik Trabzonsporluyum ama=) Demişim.
Bu takımın hedefi belli oldu ki şampiyonluk değil, o zaman da bizden ona göre destek gelecek. Burada desteğin değişkenlik gösterdiği kriter kulübün elde ettiği başarı değil, kulübün vizyonu ve hedefleri.Demişsin;
Demişim ve okuduğumu anlayamamışım öylemi? :) Kıvırmaya ve edebiyat yapmaya gerek yok.Bana sadece şunun cevabını ver.Kulübün vizyonunu ve hedefini kim belirliyor.Umut'mu,yönetimmi?? Hani sen kulübün vizyonu ve hedefi dolayısı ile kulübe destek vermiyorsun ya.O zaman orda Umut Trabzonspor'da oynadığı sürece lisanslı ürüne hayır yazıyor olmasından sana göre kulübün vizyonunu Umut'un belirlediği anlamı çıkar.Buradan yola çıktığımız zamanda senin zeka seviyene ulaşmak çok zor olmaz sanırım :)
Hadi iyi edebiyatlar..

İlker ToSun
10.07.2010, 23:50
Başarı meraklısı ve ıq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan hiçbir insan zaten Trabzonsporu tutmaz.Demişsin;
iq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan insan Trabzonspor'u tutmaz derken?Benimki 100ün üstünde fanatik Trabzonsporluyum ama=) Demişim.
Bu takımın hedefi belli oldu ki şampiyonluk değil, o zaman da bizden ona göre destek gelecek. Burada desteğin değişkenlik gösterdiği kriter kulübün elde ettiği başarı değil, kulübün vizyonu ve hedefleri.Demişsin;
Demişim ve okuduğumu anlayamamışım öylemi? :) Kıvırmaya ve edebiyat yapmaya gerek yok.Bana sadece şunun cevabını ver.Kulübün vizyonunu ve hedefini kim belirliyor.Umut'mu,yönetimmi?? Hani sen kulübün vizyonu ve hedefi dolayısı ile kulübe destek vermiyorsun ya.O zaman orda Umut Trabzonspor'da oynadığı sürece lisanslı ürüne hayır yazıyor olmasından sana göre kulübün vizyonunu Umut'un belirlediği anlamı çıkar.Buradan yola çıktığımız zamanda senin zeka seviyene ulaşmak çok zor olmaz sanırım :)
Hadi iyi edebiyatlar..

valla kıvırmaktan bahsetmişsin ama karşımda asenaya taş çıkartacak bir performans sergiliyorsun.

sana Türkçe yazılmış bir cümleyi Türkçeye çevireyim yoksa anlaşılan sen uzatacaksın.

"Başarı meraklısı ve ıq'su çift hanelere ulaşabilmiş olan hiçbir insan zaten Trabzonsporu tutmaz." cümlesi ilkokul 2. sınıf okuma fişlerine bie konulabilecek sadelikte bir cümle. Hele de bir eleştiri yapmak için bir konuyu bütünlüğü dahilinde incelemesi gerektiğini anlayabilecek zekadaki her insan onu zaten çoktan anlardı. Ömer arkadaşımız bana "sen takımı değil başarıyı seviyorsun" dedi ben de ona dedim ki başarıya göre takım tutuyo olsaydım Trabzonsporu tutmazdım. Çünkü göz var nizam var, akıl var mantık var. Başarıya göre takım tutacak hiçbir ortalama zeka Trabzonsporu tutmaz.

Umut-Yönetim-Vizyon-Lisanslı Ürünler ... Bu dördünü birarada açıklayan tonla satırım var yukarıda.

vaktin varsa oku

Armağan Dere
11.07.2010, 00:13
Uşaklar Umut için silahlar çekilecek bu forumda ama yeni döneme bırakalım tartışmaları çok vaktimiz olacak..umudum odur ki Umut bizi utandırsın ve gelip burada kendisinden özür dileyeyim istiyor gönlüm ama mantığım böle birşeyin imkansız olacağını sölüyor...yönetim,umut ve diğer futbolcular taraftarı kazanmak zorundalar o koltuklar ve lisanslı ürün,trabzoncell,kombine...vs satışlarından elde edilen gelirlerin herkes hakkını vermelidir

ESER
11.07.2010, 02:07

Trabzonspor neden tutuluyor istikrarli sekilde basarisiz olmasina ragmen?

bence

Trabzon ve Karadeniz insani icin kimliksel bir anlam tasiyor olmasi

Trabzonlu ve Karadenizli olmayanlar icin de medyanin istanbul asimilasyonuna bir bas kaldiri anlami tasimasi.

sermaye merkezinin ve medya desteginin sonsuz destegiyle yurdum insanindan cakma istanbul neferi olusturulan bir ortamda asimile edilemeyen nadir kentlerden olmasi hatta tek kent olmasi..

dunyada baska bir orneginin olmamasi.. ( ismi kentinden buyuk tek takimdir Trabzonspor, bugun Trabzonu bilmeyen bir kisiyi Trabzonun nufusunun 250-300 bin olduguna inandiramazsin.)

bugun o buyuk diye pazarlanan, sermayeye ve , tramvayla gidilen deplasmanlarda kazanilan teneke parcalarina saksak yapan kitlelerden olusan kuluplerin bir cekirdek kitlesi bile yok. fb in marsinda bile Trabzonlu cemil var, bjk nin efsane kaptani Trabzonlu sanli var. yani bu takimlar aslinda temeli atilmayan ve saglam bir depremde yok olum gidecek olmasina ragmen surekli boyanan , sivanan curuk yapilardan ibaret,,
bugun mevcudiyetlerini medyanin saksaklamasi ve kitleleri asimile etmesine borcu bir kitleye gonul vermektense sampiyonluk gormeden kimligimi yasamayi sahsen tercih ederim

aydinli muslu cankirili vs vs olup sadece sosyal statu ezikliginden kurtulmak ve o tv de gordugu gipta ettigi senin benim kanimizi emen agizlarinda puro , altlarinda range rover ve bogazda yalisi olan " beyaz Turk " lerle ayni degere ortak olma cabasindan baska birsey degil benim icin istanbula saksak yapmak..

benim degerim benim kimligimi temsil etmeli.. Tribunde Trabzon kentinin takimina sovenlerle ayni degeri ortak olma cabasindaki Trabzonlulara da hep komleksli ezik gozuyle bakmisimdir.

velasi kelam sahsen cok mutluyum Trabzonsporlu olmakla,

ESER
11.07.2010, 02:09
....................

Ömer Yüce
11.07.2010, 08:42

Eee o zaman senin Trabzonspor taraftırıyım demendeki amaç ney?

Ömer Yüce
11.07.2010, 08:48
Ya ben bu ilker tosunla boşuna tartışıyorum ya... Altı üstü 26 kişilik kadrodaki Umut yüzünden bu takımın lisanslı ürünlerinden almıyacağını ve bana neden dediğim zaman yönetimle olan sorunlarını anlatıyor... Seni de engelliyorum arkadaşım. Ne dediğinden haberi olmayan bi kişi vardı onu engellemiştim sende aynı kefedesin

.....
11.07.2010, 12:22
http://www.futbolmerkezi.com/resimler/oyuncular/turkiye/umut_bulut_agucu.JPGhttp://img.mynet.com/sp/umutbulut.jpg

Umut Bile Yaşlandı Ya....!

:tsamblem: :)

Anıl Caner
11.07.2010, 13:08
Kaçırdığı gollerle forvet acaba dünyanın başka hangi ülkesinde değerlendiriliyor? Önce bunu tartışalım, sonra Umut'u oturur tartışısırız çok bilen arkadaşlarla.

Bu adam bu ülkedeki en verimli 2-3 oyuncudan birisi. Açık söylüyorum Trabzonspor'un mevcut kadrosu Umut'suz değil maç kazanmak yarı sahasını çok zor geçer. Oynamadığı tüm maçlarda da bu ortaya çıktı bugüne kadar. Şu futbolu bu kadar fazla bilmeyelim, gerek yok.

Armağan Dere
11.07.2010, 13:20
1)En verimli 2-3 adamdan birisi:)..Kime göre Kim tarafından...bana göre de en verimsiz..attıkları o kadar az ki pozisyon başına kaçırdıkları daha çok göze batıyor(8'de 1 olunca)
2)Psikolojisi bozulan sence Umut mudur Taraftarmıdır?
3)Türkiye Liginde ekürisi(Guiza) ile birlikte en çok pozisyona girip en az gol atan kimdir?
4)Türkiye'de ya da başka bir ülkede Umut'a bizim kadar para verebilecek başka bir klup varmıdır?
5)3 sene daha bu takımda oynayacağından daha çok taraftarın psikolojisi bozulacaktır...

Emrah KabuL
11.07.2010, 13:34
Yahu bir usan artık Armağan..

Hem Gökhan avatarında iyiydi.. hayırdır ?

mavikan
11.07.2010, 13:42
Ya ben bu ilker tosunla boşuna tartışıyorum ya... Altı üstü 26 kişilik kadrodaki Umut yüzünden bu takımın lisanslı ürünlerinden almıyacağını ve bana neden dediğim zaman yönetimle olan sorunlarını anlatıyor... Seni de engelliyorum arkadaşım. Ne dediğinden haberi olmayan bi kişi vardı onu engellemiştim sende aynı kefedesin
iyi fikir valla!

Armağan Dere
11.07.2010, 13:43
Yahu bir usan artık Armağan..

Hem Gökhan avatarında iyiydi.. hayırdır ?

Bazı arkadaşlar Gökhan başka takıma gittiği için onu koymamdan dolayı beni başka takımları tutmakla itham ediyorlar..Oraya sinir harbi Umut Bulut için,Türkiye'nin en verimli 2-3 adamından biri yazarsan benim gibi Umut yüzünden sinirleri harap olmuş insanlar tepki gösterirler

.....
11.07.2010, 16:03
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_f70159c5372b139f8d8114cf89e359a1.jpg
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_e34839f273abb36474e4689113d85faf.jpg
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_8cfd8fe3d7707442a06f8e65f1c3207a.jpg
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_ca27e337cfe77084297e4e14fae4ec27.jpg

Umut Bulut olabilmek...

:alkış:

tslover
11.07.2010, 17:59
Bu takıma forvet kim gelirse gelsin 1 numaralı forvetimiz Umut'tur.Tek forvet oynıcaksak gene oynayan Umut olacaktır.Kim gelirse gelsin

İlker Akçay
11.07.2010, 18:04
http://www.sporx.com/images/galeri/129/5692/B_ca27e337cfe77084297e4e14fae4ec27.jpg

http://www.yenimakale.com/resimyukle/resimler/umut_bulut.jpg

Umut bizim kafalarda saç bırakmadı ama uşağun kendi kafada da bişey kalmamış :)

İlker ToSun
11.07.2010, 19:58
Eee o zaman senin Trabzonspor taraftırıyım demendeki amaç ney?

valla bence iyi yaparsın çünkü benle değil tartışmak, tartışmaya çalışman bile sendeki malum eksiklikleri tokat gibi suratına vurur

kaldırmaz bünyen

bu arada bu söylediklerim yancıların için de geçerli

hamucera
11.07.2010, 20:02
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4802-0H7S9C0E.jpg

Zihinsel engelli çocukların yaşam kalitesini iyileştirmek ve kendi başlarına yaşamlarını devam ettirebilmeleri için TrabzonCell ve hepsiburada.com işbirliği ile gelirinin engellilere bağışlanacağı projede ikinci açık artırma tamamlandı.

Temmuz 2010 tarihinde satışa sunulan Umut’un Türkiye Kupası Finali’nde giydiği imzalı formasıyla ilgili son teklif bugün 15.30’a kadar alındı. Bir önceki açık artırmada Gustavo Colman’ın imzalı formasına 2072 TL teklif gelirken, Umut’un formasına verilen en yüksek teklif 2901 TL olarak açıklandı.Taraftarlarımıza, açık artırmamıza gösterdiği ilgi ve engellilerin eğitimi için gösterdiği yardımseverliğinden ötürü teşekkür ederiz.

Colman ve Umut’un formalarının açık artırmasının tamamlanmasından sonra, bugün saat 15.30’da Engin Baytar’ın Ziraat Türkiye Kupası Finali’nde giydiği tüm takım tarafından imzalanmış forma açık artırmayla satışa sunuldu. www.hepsiburada.com üzerinde başlayan açık artırmaya katılıp 13 Temmuz 2010 saat 15.30’a kadar teklif verebilir, engelli çocukların eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

hamucera
11.07.2010, 20:03
valla bence iyi yaparsın çünkü benle değil tartışmak, tartışmaya çalışman bile sendeki malum eksiklikleri tokat gibi suratına vurur

kaldırmaz bünyen

bu arada bu söylediklerim yancıların için de geçerli

Yönetimin akrabası olup kendini Trabzonspor sahibi sanan bir zihniyet sanırım yorumlarından değilde yazdıklarından çıkardığım tek sonuç,

bu arada vereceğin cevaplarda beni ilgilendirmiyor, çünkü okumayacağım, malum sende engellendin artık,

seni engelleme nedenim Umut'a şuursuzca saldırmandan ziyade gerideki sayfada yönetimle olan akrabalık, çok bilmişlik yazıların

mashal61
11.07.2010, 20:11
Engelleme yapan arkadaşlar benim özele nasıl yaptığınızı atarsanız çok makbule geçer. :)

İlker ToSun
11.07.2010, 21:00
yazdıklarımı okuyup anlayamayanlar engellesin valla çok mutlu oluyorum,

saçma sapan şeylerle uğraşmamış oluyorum

sayenizde ''duvara karşı'' modundan kurtulmuş oluyorum

.....
11.07.2010, 21:03
Umut bizim kafalarda saç bırakmadı ama uşağun kendi kafada da bişey kalmamış :)

Valla çok haklısınız.

Adamın saçları döküldü. Ama yinede yaranamaz ki.

Ömer TOPAL
11.07.2010, 23:26
üzerine ne kadar umut bulut yazılabilecek lisanslı ürün varsa alma kararı aldım....İçimden geldi....!

Armağan Dere
11.07.2010, 23:32
Valla çok haklısınız.

Umut'un amacı gol atmak ama onun gol kaçırmakta üstüne yok...Ona kimse demiyor saçlarını dök,Gol atsın yeter yeter ki Gol atsın...Büyük takımda oynamakta bu arada hiç kolay değildir

.....
12.07.2010, 00:17
Bu başlıkta bazı kişileri ciddiye almıyorum. Lütfen benim gibi düşünenlerde böyle yapsın. O zaman burası rahatlar :)

Tangerine Dream
12.07.2010, 10:02
Küstahlık ve sınırsız ego aynı bünyede buluşunca ortaya böyle bir sonuç çıkması kaçınılmaz olur. Hele bir takım konularda takıntılarınız da varsa artık sizin için diğer insanların ne dediklerinin bir önemi de kalmaz. Hoş, sizin söylediklerinizin de diğer insanlar için bir önemi kalmaz.

İlker Akçay
12.07.2010, 10:03
Valla çok haklısınız.

Hiç sorma valla renktaş :)

Dün Robben'in kaçırdıklarını bizim şampiyonluk mücadelemiz son maça kalıp Umut kaçırsa gerisini düşünemiyorum bile :)

Emrah KabuL
12.07.2010, 10:32
Golü golcüler atar v232323..

İniesta, İspanya'yı Dünya Şampiyonu yapan golü atıyor..

Tabi David Villa 5 gol attı, onun sayesinde buraya kadar geldiler, diyen olacaktır..

Doğrudur..

Ama o 5 golü, Honduras'a 2, Şili, Paraguay ve Portekiz'e de 1 tane olmak üzere attığını da belirtmek gerekir..

Peki ya katı savunma yapan,fizik gücü sağlam olan rakiplere karşı ne yapmış onu da belirtelim..

İsviçre,Almanya ve Hollanda'ya karşı gol bulamamış.. bu maçlarda İnista 2, Puyol'da 1 tane atmış..

Neyse anlatmak istediğim şeyin dışına çıkarak,

Aa şuna bak,

David Villa'yı kötülüyor,

David Villa'yı, Umut ile karşılaştırıyor,

Saçmalığına girmezsiniz umarım :)

Burda ki olay bazı arkadaşların başarısızlıkta ki faturayı sadece forvete kesip, şampiyonluk yolunda ki zorlu mücadeleler de de sadece forvetten medet ummalarıdır.

Emrah Akcagöz
12.07.2010, 11:23
Golü golcüler atar v232323..

İniesta, İspanya'yı Dünya Şampiyonu yapan golü atıyor..

Tabi David Villa 5 gol attı, onun sayesinde buraya kadar geldiler, diyen olacaktır..

Doğrudur..

Ama o 5 golü, Honduras'a 2, Şili, Paraguay ve Portekiz'e de 1 tane olmak üzere attığını da belirtmek gerekir..

Peki ya katı savunma yapan,fizik gücü sağlam olan rakiplere karşı ne yapmış onu da belirtelim..

İsviçre,Almanya ve Hollanda'ya karşı gol bulamamış.. bu maçlarda İnista 2, Puyol'da 1 tane atmış..

Neyse anlatmak istediğim şeyin dışına çıkarak,

Aa şuna bak,

David Villa'yı kötülüyor,

David Villa'yı, Umut ile karşılaştırıyor,

Saçmalığına girmezsiniz umarım :)

Burda ki olay bazı arkadaşların başarısızlıkta ki faturayı sadece forvete kesip, şampiyonluk yolunda ki zorlu mücadeleler de de sadece forvetten medet ummalarıdır.
İniesta'ya kadar Sneijder 5 gol attı..:)

OLCAY ÇAKIR
12.07.2010, 11:57
Akşam maçı izlerken Umut'un, bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu düşündüm.

Ülke şartlarında en iyi yerli forvet Umut, son kararım:)

Great White
12.07.2010, 12:00
Ülke şartlarında en iyi yerli forvet Umut, son kararım:)

Tayfun ve Ceyhun' dan sonra tabii!!

OLCAY ÇAKIR
12.07.2010, 12:15
Soner,
Özellikle, Makukula'nın oyun tarzını ve ona verilecek rakamları düşününce, o mevki için, "şişir-alda at-verde atıyim-vermezsen ben nasıl atıyim" pozisyonları için CEYHUN o işi 50 kere görür diyorum.

Tayfun zaten doğuştan golcü.
Ama mevkilere karar veren abi her kimse ömrünü yedi uşağın:)

izzet
12.07.2010, 12:18
Forvet degil, Forvet arkasi... Bu Konuda Hassasum... Buna ragmen en iyi Yerli Forvet Umut :)

Makukula gelince, onun Arkasinda cok daha Yararli Isler yapacak.

Emrah KabuL
12.07.2010, 12:26
Bizde de bir forvet arkası var tabi..

Çalımı var,topuk pası var, çok iyi hızlanıyor vs.. daha nolsun ?

İlla gol mü atacak bu arkadaş ?

Sneijder 5 gol atabildi diye, kendisinden de bu yönde katkı beklemek doğru mu ?

Batalla'yı da örnek vermiyorum.. çünkü o Bursa'da atar.. bize gelsin kesin atamaz o kadar :)

Armağan Dere
12.07.2010, 12:42
Emrah sana bir soru?..Papaz her zaman pilav yer mi:)...futbolda bir kural bilirim atanın ve tutanın iyi olacak..yoksa Şampiyon olamazsın...yok vanpersie gol atamamış da Robben atmış,Sneıjder atmış..yok sercan atamamış da Batalla atmış..İstisnalar Kaideyi bozmaz..bunu bilir bunu sölerim

Gökhan KAN
12.07.2010, 12:53
Küstahlık ve sınırsız ego aynı bünyede buluşunca ortaya böyle bir sonuç çıkması kaçınılmaz olur. Hele bir takım konularda takıntılarınız da varsa artık sizin için diğer insanların ne dediklerinin bir önemi de kalmaz. Hoş, sizin söylediklerinizin de diğer insanlar için bir önemi kalmaz.
Aydın Abi güzel söylemişsin.

Ümit Küçük
12.07.2010, 14:15
sen çok eleştiriyorum ama haksızda degilim...bu senede sen 11'si makukula seni kesemez...az bitiricilik çalışda ne olur

.....
12.07.2010, 14:42
Makukula gelsin bir de o zaman izleyelim Umut u .

Ben inanıyorum Umutla ikisi süper ikili olur.

Anıl Caner
12.07.2010, 16:35
Eğer gerçekleşirse Makukula transferi en çok Umut'a yarar. Rahat rahat gerçek Umut'a bir adım daha yaklaşırız. En çok inandığım futbolcu. Allah yardımcın olsun Umut.

izzet
12.07.2010, 23:06
Seni cok seviyorum umut, ve Milleti zorla tezahürat yaptirmaktanda cekinmem.

Icten ve Candanligin, arti Tesekkürün icin Minnettarim

dWJm828SbNY

izzet
12.07.2010, 23:55
J7fykl3iHaM

izzet
13.07.2010, 00:05
onrePbSDais

Egemen Yılmaz
13.07.2010, 01:25
Makukula'yı alırsak ve bu ikiliyi yan yana oynatırsak, rakiplerimizin defansı inanılmaz yorulur, Alan, Colman, Yattara gibi yetenekli furbolcularımız mükemmel fırsatlar bulurlar.

dennis1967
13.07.2010, 01:55
Umut kardeşim seni çok seviyoruz.Yeni sezonda çok daha başarılı olacağına eminiz.Hep arkandayız kardeşim.Allah yardımcın olsun.

Tolga Kurt
13.07.2010, 09:09
onrePbSDais

Allahım videoyu kim çekiyo ? :D:D Yürüyüşe bak kaymakam gibi ççç ççç

OZDEN61
13.07.2010, 13:10
Yürüyüşe bak, kaymakamım benim :alkış:

izzet
13.07.2010, 16:32
Videodaki Ses ve Yorumlar bana ait :D

taraftar.61
13.07.2010, 18:24
Bu sene de en büyük gol umudumuz sensin belliki. Sen iyi niyetinle tüm enerjini bu takım için harcamaya devam ettiğin sürece bende senin destekçin olmaya devam edicem. Önümüzdeki sene en iyi sezonun olur inşallah. Olur da Makukula'yı alırlarsa çok iyi ikili olursunuz. Tüm defansların korkulu rüyası olursunuz bence.

.....
13.07.2010, 18:42
http://www.takagazete.com/haber_images/iyi_18082008.070835.jpg

Resimler güzeldir :)

61yusuf
13.07.2010, 20:32
Allahım videoyu kim çekiyo ? :D:D Yürüyüşe bak kaymakam gibi ççç ççç
aynen öyle

hamucera
13.07.2010, 23:44
İzzet ağzınıza sağlık,

Umut'um gülüşüne kurban olayım, bi resim çekilemedim daha içime dert oldu valla

Zafer Fidan
13.07.2010, 23:47
Bu sezon yine gol umudumuz sen olacaksin :) vay halimize..

ensar6161
14.07.2010, 08:52
hergün umutla hergün umuta destek.......

Trabzon34
14.07.2010, 10:54
Elimizdeki tek forvet olduğuna göre destekleyeceğiz tabii ki.. Ama "şampiyonluk" gibi rüyalarınız olmasın.. Sonra hayal kırıklığına uğrarsınız.. Hedef seneye de "uefa kupasına katılmak" olmalı kafanızda.. Eğer öyleyse Umut a tam destek.. Yok eğer kafada şampiyonluk varsa.. O zaman takviye şart..

demir
14.07.2010, 11:06
ozelıkleri itibari ile umut ve makakulanın ıkılı olabilecegine ınananmak gercekten hayalcilik olur cunkı ozellıkleri birbirini tamamlamıyor makakula buldugu bos olanlarda guclu fızıgı ıle gol kralı oldu unutmayın trabzonsporda bu bos alanları hıc bır zaman bulamayacak ve ilk 11 in degismez oyuncusuda olsa makakula umuttun attıgı gol sayısına kesaınlıkle ulasamayacak yani makakula gelsede umudumuz yıne umut ıyı gecınelım :D :D

Nazlı Ayaz
14.07.2010, 14:43
Elinden geleni yapacağına inanıyorum yeni sezonda da:)
Videolar için teşekkürler,morali yüksek görünüyordu...

izzet
14.07.2010, 14:45
Tezahürat yapildiktan sonra cok Tesekkür etti.

Sanki ilk sezonu gibi heyecanli bir Görüntüsü vardi...

esra61
14.07.2010, 14:48
hadi hayırlısı...inş bu sezon yine ahlayıp vahlanmayız........

.....
14.07.2010, 14:56
Tezahürat yapildiktan sonra cok Tesekkür etti.

Sanki ilk sezonu gibi heyecanli bir Görüntüsü vardi...

Umut hep öyle. Herşeye sanki ilk başlıyor gibi.

90.dakika oyuna girse sanki ilk maçıymış gibi oynuyor :) :alkış:

Ömer Yüce
15.07.2010, 23:56
Hadi ama neden Umut eleştirilmiyor :D

TSezgin61
16.07.2010, 00:06
umut bu ligde bizden baska kulüpte oynayamaz acik ve net...

FC-ST-PAULI-61
16.07.2010, 00:07
cok etkisiz oynadi bugün

.....
16.07.2010, 00:09
Hadi ama neden Umut eleştirilmiyor :D

Biraz bekle abi :)

Hemen olmaz şimdi sıcağı sıcağına :)

Armağan Dere
16.07.2010, 00:10
umut bu ligde bizden baska kulüpte oynayamaz acik ve net...

Bazı arkadaşlar uyanmaya başladı sizleri buralarda daa çok görelim...bugün ki maçı izlemediğim için bir yorum yapmıyorum yoksa ne destanlar dizdim burda herkes gülüp geçti... yeni sezonda bomba gol kaçırmalarına hazır olun Umut'un

.....
16.07.2010, 02:51
http://www.fotomac.com.tr/2008/10/05/im/DD6797875541384FBEED622Cb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif

Hırsına kurban :)

CAFER ÖZER
16.07.2010, 09:09
Sezon Başlamadan Bizimki Yine Boş boş koşmaya başladı.
Çok Koşuyor Mübarek sanki Trabzon Atletizm takımının kaptanı.
Koş Umut Koş Koşmaya devam.
Seviyoruz seni Sen Vize sorununu çözemeyen Yönetimin olduğu Takıma fazlasın bile.

Oğuzhan İnce
16.07.2010, 13:51
yine çok iyi niyetliydi,bu gidişle darülaceze başkalnlığına adayğlığını koyabilir.

Tayfun
16.07.2010, 16:10
yine çok iyi niyetliydi,bu gidişle darülaceze başkalnlığına adayğlığını koyabilir.

2 cami ve 5 hayrat yaptıracağı söyleniyor :p

Tangerine Dream
16.07.2010, 18:08
Her fırsatta Umut'a yüklenenlere sesleniyorum; yanlış adrestesiniz. Çocuğa bağırsanız da sövseniz de kendisine forma verildiği sürece koşmaya devam edecek. Neden siteminizi Umut'dan daha iyisini transfer etmeyen, etmeye çalıştıklarını da eline yüzüne bulaştıran yöneticilere etmiyorsunuz?

Ömer Yüce
16.07.2010, 18:10
Her fırsatta Umut'a yüklenenlere sesleniyorum; yanlış adrestesiniz. Çocuğa bağırsanız da sövseniz de kendisine forma verildiği sürece koşmaya devam edecek. Neden siteminizi Umut'dan daha iyisini transfer etmeyen, etmeye çalıştıklarını da eline yüzüne bulaştıran yöneticilere etmiyorsunuz?

Açık ve net...

Oğuzhan İnce
16.07.2010, 21:25
aldığınız eleman istediğiniz randımanda çalışmadığı zaman,sadece elemanın annesine mi sövüyorsunuz?
bizi de bu iyi niyet timsali arkadaşa mahrum edenin allah belasını versin.

ugurozturk
17.07.2010, 00:38
Dun ileri dortlunun en iyisiydi bence, ama baris alanzi ve yattaranin surekli top kaybi onu etkisiz gosterdi

Samet İslamoğlu
17.07.2010, 11:11
Bi futbolcunun çok koştuğu için eleştirilip,dalga konusu yapıldığınıda ilk kez çok bilmiş taraftarımızdan gördüm.Bakalım ilerleyen günlerde daha ne saçmalıklar duyucaz ÇOK BİLMİŞ taraftarlarımızdan.

Samet Metin
17.07.2010, 13:38
Umut ne kadar çok koşuyor ama taraftar hep eleştiriyor... yazık yaw adamın asıl görevi koşmak. Gol atması gerekmiyor ki, nereden çıkarıyorsunuz böyle gereklilikleri? yok efendim forvet oyuncusu gol atmalıymış pehhh...

Buradan Milli Eğitim Bakanlığına çağrı yapıyorum; "Koş Oya koş." fişini "Koş Umut koş." diye değiştirsinler hatta peşine "Umut gol atma." fişi de eklenebilir. Böylece gelecek nesiller forvet oyuncusunun gol atması gerekliliği gibi bir düşünceden de kurtulmuş olur... Geleceğimiz kurtulur.

Biz Umut'u izleyerek kanser olduk bari çocuklarımız kurtulsun...

güzel oldu yaw:

"Koş Umut koş."
"Umut kaleye koş.Sakın gol atma.Sen sadece boş boş koş."

TSelif
17.07.2010, 13:55
Sadece gol at Umut koşma koşmaaa !

unique
17.07.2010, 13:59
Mücadelesine, azmine saygım sonsuz ama Trabzonspor için en fazla iyi bir yedek olabilir düşüncesindeyim. Umut gibi çok koşup az atan bir forvettense Jardel ya da Baros gibi az koşup çok gol atan bir forvet, her zaman tercihimdir. Forvet bu arkadaş, gol atacak. Koşmasına değil, attığı gole bakarım.

Ümit Küçük
17.07.2010, 15:10
sergene demişler sergen koşmuyorsun ne diyeceksin?
sergen:abi anlatıyorum anlamıyolar....ben koşunca yoruluyorum...ilerde güçsüz düşüyorum...
işte bu adamın sorunuda o çok koşuyor...son noktada güçsüz kalıyor...Yaradana sıgınıp vuruyor....o kadar koşmasa daha iyi vuracak

titanic
18.07.2010, 04:01
Yeteneklerini geliştirmeye çalışan aldığı paranın hakkını vermek uzere paralanan bır oyuncu.Bizim için şans belki forvet değildir bu adam ne bilim ortada belkı daha verimli olacak

ergin cesit
18.07.2010, 08:24
herzaman dediğimiz gibi yetenekleri kısıtlı

ensar6161
18.07.2010, 09:36
Umut ne kadar çok koşuyor ama taraftar hep eleştiriyor... yazık yaw adamın asıl görevi koşmak. Gol atması gerekmiyor ki, nereden çıkarıyorsunuz böyle gereklilikleri? yok efendim forvet oyuncusu gol atmalıymış pehhh...

Buradan Milli Eğitim Bakanlığına çağrı yapıyorum; "Koş Oya koş." fişini "Koş Umut koş." diye değiştirsinler hatta peşine "Umut gol atma." fişi de eklenebilir. Böylece gelecek nesiller forvet oyuncusunun gol atması gerekliliği gibi bir düşünceden de kurtulmuş olur... Geleceğimiz kurtulur.

güzel oldu yaw:

"Koş Umut koş."

zuahahaha puhahahha muhahahah ne kadar komik bi insansın sen....

demir
18.07.2010, 11:24

:alkış::alkış::alkış::alkış: iste budur aylardır anlatmaya calsıtıgım seyin ozeti budur kendi futbolcumuzu yerden yere vurmak yerine su cocuga verdıgımız tepkının yarısını HH ye verseydi anasınıda alır giderdi bu klupden ustelıkde bir huzur evine yerlesmek adına giderdi...! ama nerdeeeeeee siz daha umutla ugrasın ahmetle mehmetle ugrasın

tslover
18.07.2010, 11:45
Mücadelesine, azmine saygım sonsuz ama Trabzonspor için en fazla iyi bir yedek olabilir düşüncesindeyim. Umut gibi çok koşup az atan bir forvettense Jardel ya da Baros gibi az koşup çok gol atan bir forvet, her zaman tercihimdir. Forvet bu arkadaş, gol atacak. Koşmasına değil, attığı gole bakarım.
Bunu yorumdan sayalım mı ? Umut koşmasa kendisine o kadar pozisyon harcamasa Umut'un ayağına kafasına bedavadan top getiren mi var.Son FB maçını hatırlıyosundur inşallah.orda Umut hiç kaçırmadı nasıldı beğendin mi??

talsuv61
18.07.2010, 11:48

güzel oldu yaw:

"Koş Umut koş."

Çok güzel izah etmişsin, beni bu takımın yönetimi kadar futbolcudan anladığını sanan taraflarda takımdan soğuttu...
Koşmasını yeterli bulanları aklım almıyor.Hadi o koşar da sayesinde başkası gol atar ya da attırır öyle bir şey de yok.:(

tslover
18.07.2010, 11:55
Çok güzel izah etmişsin, beni bu takımın yönetimi kadar futbolcudan anladığını sanan taraflarda takımdan soğuttu...
Koşmasını yeterli bulanları aklım almıyor.Hadi o koşar da sayesinde başkası gol atar ya da attırır öyle bir şey de yok.:(
Kardeşim başka gol atan mı var takımda? Umut gol atamıyor diyorsun da bunu neye dayandırıyorsun anlatsan da bizde bilsek.her sene en az 15 gol atan bir adama sadece koşuyor derken dayanakların neler? Sen bunlara cevap ver bende kendi fikrimi söylüyüm.Umut her sezon en az 15 atar,koşması ve presiyle de 15 golü kalemizde görmemizi engeller.8/10 tanede asist yapar.Rakamlar ve <umt oynamadığı maçlardaki durmumuz ortada ama sen gene de cevap ver merak ettim

Emrah Akcagöz
19.07.2010, 14:17
8-10 asist abartı olmuş Umut için..

bahadır2561
19.07.2010, 14:34
Çok masumane bir soru sormak istiyorum..

Umut her yıl 15 gol 10 asisit ortalamsı yapıyor ve transfer teklifi gelmiyor neden acaba?

Bilmediğim için soruyorum cidden neden?

sametaydin
19.07.2010, 14:36
Çok masumane bir soru sormak istiyorum..

Umut her yıl 15 gol 10 asisit ortalamsı yapıyor ve transfer teklifi gelmiyor neden acaba?

Bilmediğim için soruyorum cidden neden?

Milan barosa neden hiç teklif gelmiyor?

bahadır2561
19.07.2010, 14:39
milan barosa neden hiç teklif gelmiyor?

:d :d :d :d

Emrah KabuL
19.07.2010, 14:40
@b_kartal

Ömrümüz de el vermeyecek sanırım.. bir kere de adam akıllı bir sorunu görebilsek.

bknz» E.Martin.. Huelva'ya gitti.. demek ki bu adam süper.. süper ligden, La Liga'ya gitti adam.. hey gidi.

Emrah Akcagöz
19.07.2010, 14:53
@b_kartal

Ömrümüz de el vermeyecek sanırım.. bir kere de adam akıllı bir sorunu görebilsek.

bknz» E.Martin.. Huelva'ya gitti.. demek ki bu adam süper.. süper ligden, La Liga'ya gitti adam.. hey gidi.
Çok süper bi oyuncu olmasa da işimizi görüyodu..

Bize lazım olan santrafor tipinde bi oyuncuydu..

Bu arada Umut öyle hemen Avrupaya gideyim derdinde olmaz teklif gelse bile takıma çok bağlı..

.....
19.07.2010, 16:19
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4885-2F9Q1A2C.JPG

Umut Umut Umutttttttttttttttttt

Başka söze gerek yok ki :)

bahadır2561
19.07.2010, 16:40
@b_kartal

demogoji yapmayı bırakta bie kere de sorulan soruya cevap ver..

benim agzımdan ne ersen cıktı ne de la liga sadece bu adama trasnfer teklifi geldi mi dedim?

Ama sen yine zırvalamaya başlamışsın..

Belki de hata bende daha basite indirgeyerek sormalıydım ki anlayasın..

Emrah KabuL
19.07.2010, 16:56
Arkadaşım.. benim anlayışsız arkadaşım..

Umut'a teklif var mı diyorsun.. madem bu kadar iyi.. niye teklif gelmiyor diyorsun..

bende sana diyorum ki.. Ersen'e teklif gelmişti ve La Liga'ya gitmişti.. senin hesabına göre demek ki Ersen süper..!

Verdiğim bir örneği bile anlayamıyorsun işte.

bahadır2561
19.07.2010, 17:04
Arkadaşım.. benim anlayışsız arkadaşım..

Umut'a teklif var mı diyorsun.. madem bu kadar iyi.. niye teklif gelmiyor diyorsun..

bende sana diyorum ki.. Ersen'e teklif gelmişti ve La Liga'ya gitmişti.. senin hesabına göre demek ki Ersen süper..!

Verdiğim bir örneği bile anlayamıyorsun işte.

Ben teklif yoksa kötü oyuncumu dedim.Ayrıca ben hayatım boyunca Umut ve iyi kelimelerini birkac defa yanyana kullanmısımdır..İlk mesajımı yine okudum orda iyi-kötü ibaresi göremedim..

Benim hesabımı sen enrden biliyorsunda kendine göre ahkam kesiyorsun..

Nasıl bir dünyan var anlamadım,kafanda birşeyler kurguluyorsun sonra gelip yazıyorsun. .

Soruma cevap vereceksen ver yoksa laf kalabalıgı yapma...

Hele söyledmediğim şeyleri söylemiş gibi gösterme benim çok anlayışlı arkadaşım(!)

Armağan Dere
19.07.2010, 20:04
@b_kartal

Umut'un iyi olduğunu savunmak için ellerinden geleni yaparlar...sen teklif gelmedi dersin..onlarda hemen Ersen Martin'i örnek gösterirler..bilmezler ki Ersen hem uzun boyluydu,kafalara iyi vururdu hem de iyi duvar pası ve bitiriciliği Umuttan kat kat iyiydi..bir de Huelva Umut'u neden istemedi diye kendilerine sormazlar kardeşim..Ondan dolayı yeni dönemde hep beraber göreceğiz kim ak kim kara

Samet İslamoğlu
19.07.2010, 22:48
Bu başlıkta bu soru kaç oldu cidden hatırlayamıyorum artık.Ya hakkaten şu Umut madem iyi neden transfer teklifi gelmiyor sorusunu sorarken cidden mantıklı geliyormu size çok merak ediyorum.Bu nası bi mantıksızlıktır.Bir adama transfer teklifi gelincemi iyi oluyor yada transfer teklifi gelmezse kötümü oluyor.Nerde görülmüş bu.
Yüzlerce çok iyi olan ama transfer teklifi almayan futbolcu sayabiliriz,aynı şekilde 100lerce çok kötü olan ama transfer teklifi alan futbolcuda sayabiliriz.eee bu durumda bu soruda mantık nerede?
Yine sizin mantığınıza göre Umut'a 10 gün sonra herhangi bi avrupa takımı transfer teklifi yapmış olsa,sizin gözünüzde kötü olan Umut,10gün sonra transfer teklifi aldığında iyimi olacak yani ?
Eleştirin tabiki ama ne olur şu saçma soruyu sormayın artık..

yakarcı
19.07.2010, 23:17
:obu sezonda bizim başımızı yakacak keşke umut oynamasa ilk 11 bu yıl :o

yakarcı
19.07.2010, 23:18
keşke ilk 11 de oynamasa bu yıl yine bitirecek bizi :o:o

.....
19.07.2010, 23:26
Vayy vayy kimleri görüyorum :)

yakarcı hoşgeldin sefalar getirdin ya :) Özletmiştin kendini açılışı yine mükkemmel yaptın :) :)

yakarcı
19.07.2010, 23:29
Vayy vayy kimleri görüyorum :)

yakarcı hoşgeldin sefalar getirdin ya :) Özletmiştin kendini açılışı yine mükkemmel yaptın :) :)
saol ömer saol :)

Tolunay Abdioğlu
19.07.2010, 23:29
Umut gol atarsa bazıları ağlayacak duruma gelmişler. :)

Acı bir durum.Başka söyleyecek birşey yok. :)

.....
19.07.2010, 23:31
saol ömer saol :)

Resmi maçlar başlamadan eskisi gibi yüklenme ya , lütfen :)

Resmi maçlar başlasın daha güzel konuşuruz olur mu :)

yakarcı
19.07.2010, 23:34
Resmi maçlar başlamadan eskisi gibi yüklenme ya , lütfen :)

Resmi maçlar başlasın daha güzel konuşuruz olur mu :)
tmm kardeşim olur önemi yok ama bu umutu son vuruş ustası yapana kadar eleştirecem peki sen dedigin için eleştirmeyelim

.....
19.07.2010, 23:36
tmm kardeşim olur önemi yok ama bu umutu son vuruş ustası yapana kadar eleştirecem peki sen dedigin için eleştirmeyelim

Eyvallah :)

Ben sadece resmi maçlara kadar beklemenizi tavsiye ettim :)

yakarcı
19.07.2010, 23:48
Eyvallah :)

Ben sadece resmi maçlara kadar beklemenizi tavsiye ettim :)
evet bende öle yapacam dediğiniz gibi dogru sölediniz aslında resmi maçlar başladımı eleştiri başlıcak :)

.....
19.07.2010, 23:57
evet bende öle yapacam dediğiniz gibi dogru sölediniz aslında resmi maçlar başladımı eleştiri başlıcak :)

Çok sağolun :)

En azından adil olanda budur :)

Umut Kanber
20.07.2010, 00:22
ömer ısın cok zor senın bu yonetım transfer de yapmaz play off u gecemezsek bu sefer umut u asarız :D

.....
20.07.2010, 03:21
ömer ısın cok zor senın bu yonetım transfer de yapmaz play off u gecemezsek bu sefer umut u asarız :D

Abi insan adaşına böyle yapar mı ? :)

Allah bütün oyuncularımızın yardımcısı olsun. Umutun biraz daha fazla olsun :)

bahadır2561
20.07.2010, 10:53
Bu başlıkta bu soru kaç oldu cidden hatırlayamıyorum artık.Ya hakkaten şu Umut madem iyi neden transfer teklifi gelmiyor sorusunu sorarken cidden mantıklı geliyormu size çok merak ediyorum.Bu nası bi mantıksızlıktır.Bir adama transfer teklifi gelincemi iyi oluyor yada transfer teklifi gelmezse kötümü oluyor.Nerde görülmüş bu.
Yüzlerce çok iyi olan ama transfer teklifi almayan futbolcu sayabiliriz,aynı şekilde 100lerce çok kötü olan ama transfer teklifi alan futbolcuda sayabiliriz.eee bu durumda bu soruda mantık nerede?
Yine sizin mantığınıza göre Umut'a 10 gün sonra herhangi bi avrupa takımı transfer teklifi yapmış olsa,sizin gözünüzde kötü olan Umut,10gün sonra transfer teklifi aldığında iyimi olacak yani ?
Eleştirin tabiki ama ne olur şu saçma soruyu sormayın artık..

görüşlere saygı duymayı öğrendikten sonra sana cevap yazacagım..

Saçma filan olmamış.bana göre de sen sacmalamışsın bu yazıda..

Buraya cevap yazanların cogu da hep aynı düz mantık. .3 lafından 2'si aynı..

bundan sonra bu başlıga pek yazmamayı düşünmüyorum çünkü insanları artık cidden sogutuyorlar Umut'tan.. o kadar cok sacma nedenlerel savunuyorsunuz ki seven veya nötr durumda olan insanları bile sogutuyorsunuz..

Başlıgınızla size mutluluklar diliyorum..

.....
20.07.2010, 12:00
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4889-5D2O4Y5A.JPG
Günün fotoğrafı :)

UMUTsuz gün mü olur ? :) :)

Mirva
20.07.2010, 13:36
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4889-5D2O4Y5A.JPG
Günün fotoğrafı :)

UMUTsuz gün mü olur ? :) :)

Olmaaz.. Olmasın inşallah :)

.....
20.07.2010, 13:51
Olmaaz.. Olmasın inşallah :)

İnşallah :) :)

Gökhan KAN
20.07.2010, 15:17
Hey Allahım ya. Şu başlık bana göre çok komik bir hal almaya başladı.

.....
20.07.2010, 15:25
9wRIoT3bBy0

İrfan abi çok teşekkür ederim sana. Allah razı olsun :)

Bizede Aleykümselam demek düşer :) :)

Samet İslamoğlu
20.07.2010, 23:56
görüşlere saygı duymayı öğrendikten sonra sana cevap yazacagım..

Saçma filan olmamış.bana göre de sen sacmalamışsın bu yazıda..

Buraya cevap yazanların cogu da hep aynı düz mantık. .3 lafından 2'si aynı..

bundan sonra bu başlıga pek yazmamayı düşünmüyorum çünkü insanları artık cidden sogutuyorlar Umut'tan.. o kadar cok sacma nedenlerel savunuyorsunuz ki seven veya nötr durumda olan insanları bile sogutuyorsunuz..

Başlıgınızla size mutluluklar diliyorum..

Yazdıklarımın nesi saçma olmuş arkadaşım.Yine tekrarlıyorum bir futbolcuyu transfer teklifi almadı diye kötüleyemeyiz.
Umut'u savunma meselesine gelince;ben Umut'suz oynadığımız maçlarda ne hallere düştüğümüzü çok net bi biçimde gördüğüm için Umut'u savunuyorum.Bu takımda olması gerektiğini düşünüyorum.Umut'tan daha iyisi yokken hele.Ha seneye alırsın adam gibi bi forvet bi tanede çok koşan ve sağlam basan bi önlibero alırsın orta sahan daha diri olur.Umut olmadığında rakibe mahkum oynamak zorunda kalmazsın aldığın forvette çatır çatır gol atar o zaman gelip burda Umut neden bu takımda oynamıyor diye sorgulamam.Bende istiyorum alınsın daha iyisi hem onunda yükü hafifler belki ama alınmıyor işte,almıyorlar.O yüzden bende 2 sene öncesinde çok şey beklediğim yönetimden soğuyorum malesef ..

Ibrahim Gaygusuz
21.07.2010, 02:23
Kim gelirse gelsin
Umut ne kadar bizi deli ederse etsin

Bu takimda herzaman ilk 11 oynamali

İlker ToSun
21.07.2010, 12:30
Gazi koşusuna iyi hazırlanıyordur umarım

Great White
21.07.2010, 12:46
Gazi koşusuna iyi hazırlanıyordur umarım

Her 31 aralık günü bıkılmadan ve usanılmadan sanki ilk kez söyleniyormuşçasına bir hevesle söylenen "Seneye görüşürüz artık. ehehuhe" esprisini dahi geride bıraktınız yani..

Vallahi bravo!!

Yani şu transfer rezaletindeki suçlu ve sorumluların bir listesini yapsak ilk 100' e giremeyecek bir adama şuralarda sardırmaya devam..

Hayret ki ne hayret!

Alejandro
21.07.2010, 12:50
kim gelirse gelsin ancak umutun yanında oynar.

İlker ToSun
21.07.2010, 13:01
Her 31 aralık günü bıkılmadan ve usanılmadan sanki ilk kez söyleniyormuşçasına bir hevesle söylenen "Seneye görüşürüz artık. ehehuhe" esprisini dahi geride bıraktınız yani..

Vallahi bravo!!

Yani şu transfer rezaletindeki suçlu ve sorumluların bir listesini yapsak ilk 100' e giremeyecek bir adama şuralarda sardırmaya devam..

Hayret ki ne hayret!

benim neznimde bütün umut eleştirilerine yapılmış bir eleştiri olsa gerek

çünkü bu eleştirinin direk muhattabı ben olamam

zira işte sayfalar burada, yönetime yazdıklarım açık, şenol güneşe yazdıklarım açık

ayrıca bu sayfada en az 5 defa "umut bulut olayının en masum figürü umutun ta kendisidir" diye yazmış birisiyim.

bence özellikle de benim buraya yazdıklarımı önyargılardan arınmış bir şekilde okursan benim umut ile ilgili yazdıklarımın aslında umut eleştirisinden ziyade belli bir taraftar kesimini eleştiri olduğunu anlarsın.

biraz soğukkanlılık lütfen

Great White
21.07.2010, 15:29
benim neznimde bütün umut eleştirilerine yapılmış bir eleştiri olsa gerek

Verdiğim örnekten de açıkça anlaşılacağı gibi aynen öyle..

Ayrıca gayet de soğukkanlı bir şekilde sakin kafayla atılmış bir mesajdı yani..

.....
21.07.2010, 15:31
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4901-3M0X2H3J.JPG

.....
21.07.2010, 15:32
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4905-9X6I8S9U.JPG

Armağan Dere
21.07.2010, 15:32
yeni dönem gelsin ne vecizelerle süsleyeceğim burayı Umut az kaldı koçum...o arkadaşlarda her ne olursa olsun empoze etmeye çalışıyolarya seni iyi topçu diye onlar da utanacak sonunda

izzet
21.07.2010, 15:33
100 ler Kulübüne ne kadar kaldi?

Great White
21.07.2010, 15:33
İkide bir her sayfaya olur olmadık yerde alakasız fotoğraflar yumurtlama geyiğinin amacı nedir yahu bu arada?

Her fotonun kendine has bir esprisi var da biz mi ayıktıramıyoruz mevzuuya anlamadım gitti!!

.....
21.07.2010, 15:34
100 ler Kulübüne ne kadar kaldi?

8 ya da 10 gol kaldı diye biliyorum.

Bu sene olacak inşallah :)

İlker ToSun
21.07.2010, 15:35
Verdiğim örnekten de açıkça anlaşılacağı gibi aynen öyle..

Ayrıca gayet de soğukkanlı bir şekilde sakin kafayla atılmış bir mesajdı yani..

şahsen ben bir mesajdan alıntı yaparak bu tarz bir eleştiride bulunuyor olsaydım ve alıntıladığım mesaj sahibi bu eleştirinin muhattaplarından biri olmasaydı en azından mesajın sonuna bir dipnot düşer belirtirdim bunu.

ha yok bu eleştiri eğer ben dahil diğer bütün umut eleştirisinde bulunanlara ise zaten yukarıda da belirttiğim üzere bunu kabul etmem mümkün değil zira başkana ve şenol güneşe bu konuda olan yazılarım da ve önce de söylediğim gibi "umutun bu olayın en masum figürü" olduğuna dair sözlerim de ortada.

soğukkanlılıktan kastım ilk ihtimali daha kuvvetli gördüğüm için, dipnotun es geçilmemesine dair düşüncemdi. çünkü ikinci ihitmale, ihtimal bile vermedim.

.....
21.07.2010, 15:35
İkide bir her sayfaya olur olmadık yerde alakasız fotoğraflar yumurtlama geyiğinin amacı nedir yahu bu arada?

Her fotonun kendine has bir esprisi var da biz mi ayıktıramıyoruz mevzuuya anlamadım gitti!!

Afedersiniz anlayamadım ?

Açabilir misiniz ?

Tolunay Abdioğlu
21.07.2010, 15:41
Afedersiniz anlayamadım ?

Açabilir misiniz ?

Her sayfaya bir resim koyulmasının anlamın çözememiş Soner abi. :)

.....
21.07.2010, 15:43
Her sayfaya bir resim koyulmasının anlamın çözememiş Soner abi. :)

Transfer başlığındaki anlamsız mesajlardan , Umut Bulut başlığındaki hakarete varan mesajlardan bin kat iyidir ;)

Great White
21.07.2010, 15:58
yeni dönem gelsin ne vecizelerle süsleyeceğim burayı Umut az kaldı koçum...o arkadaşlarda her ne olursa olsun empoze etmeye çalışıyolarya seni iyi topçu diye onlar da utanacak sonunda

Diğerlerini bilmem ama ben utanırım vallahi!!

Kendi futbolcumun çuvallayacağı günleri özlemle bekleyecek kadar arlanmaz ve utanmaz bir adam olsaydım utanmazdım tabii..

O ayrı dava:)

.....
21.07.2010, 15:59

Kendi futbolcumun çuvallayacağı günleri özlemle bekleyecek kadar arlanmaz ve utanmaz bir adam olsaydım utanmazdım tabii..

Güzeldi :)

Armağan Dere
21.07.2010, 16:20

Yanlış konuşuyorsun abi,yanlış şeylerle itham ediyorsun insanları..o Ntvspor programında da bi savunsana Umut'u böle burdaki gibi ölümüne...Kimseye dogmatik olarak destek vermem..Bu Gökhan'da da böleydi..Ancak siz ve sizin gibilere Umut layık..gözü başarıya aç taraftara Umut layık olamaz..Bu onu biliyor..Umut'un çuvallayacağını sende biliyorsun..ayrıca utanmaz ve arlanmaz kısmını da aynen size iade ediyorum..Sen Umut'u reva görüyorsan kendine o senin kalite anlayışındır ben senin kalitene inenemem...

Great White
21.07.2010, 16:34
Armağan, ben orada da savundum zaten. Yarın da sen çıkarsın orada Umut' a bol bol giydirirsin, orası sana kalmış..

Ömer, ben tartışmanın ortasında çattadanak konulan alakasız Umut Bulut fotoğraflarının gereksizliğini dile getirmiştim. Tolunay da açıklamış zaten..

Hani fotolarda gizli mesajlar falan var da biz mi anlayamıyoruz hesaabı!!

izzet
21.07.2010, 16:39
Cok merak ediyorum.

Umut asagilandigi kadar Yüceltilseydi, ne olurdu? Kim bundan Zarar görürdü?

Great White
21.07.2010, 16:53
İlker Tosun;

Yahu senden alıntı yapmadan cevap verdiğimizde ayrı, alıntı yaparak cevap verdiğimizde ayrı tavır koyuyorsun. Bir karar ver istersen:)

Şu sayfalarda belki 1967 kez yapılan Umut, koşu ve atletizm geyiğine sen de katılınca seni de muhatap alarak genele hitaben bir eleştiri yaptım. Eleştirirken de şu bitmek bilmez yılbaşı geyiğine göndermede bulundum; hepsi bu..

Yani Umut' u seversiniz sevmezsiniz ayrı mesele. Uzun süredir yazacağım yazmıyordum ama benim anlamadığım şu..

Şimdi Umut' dan gerçek anlamda kurtulmayı isteyenleri neden transfer başlığında ya da herhangi başka bir başlıkta "santrfor transferi" aromalı mesajlar atarken göremiyoruz? Yoksa "Şu Umut gitmesin, yerine de kimse gelmesin ve ben her maçtan sonra buraya gelerek kendisine sayıp söveyim" şeklinde mi düşünüyor bu insanlar anlamıyorum..

Mesela sorsanız beni Umutsporlu tayfadan sayarlar ama bu takımın forvet ihtiyacı üzerine akla gelecek her yerde yazdım, çizdim, konuştum yahu. Burada durup durup canı sıkıldıkça Umut' a sallayan tayfanın toplamından daha fazla istekli gözüküyor olmam bana biraz garip geliyor doğrusu..

Tangerine Dream
21.07.2010, 17:04
Çöpçüler Kralı filminde mütemadiyen gazeteye şikayet yazısı yazan yaşlı bir tip (Ertuğrul Bilda) vardı, hatta gazeteye yaza yaza hükümeti düşürdüğünü bile iddia ederdi, bazı arkadaşlar da onun gibi buraya yaza yaza Umut'u takımdan kovdurmaya çalışıyorlar.:)

Great White
21.07.2010, 17:11
Aydın hocam, bunlar sadece göndermeyi istiyor olsalar gene iyi ama yerine de başka kimseyi istemiyorlar sanki:)

Oğuz ZEYTİN
21.07.2010, 17:32
Umut'u diline dolayıp yerden yere vuranların ellerinde futbola dair taktik-teknik veya bilimsel istatistik hangi veriler var? Hepsini geçtim, bu oyuncumuz ne yaparsa sizin değerliniz olacak?

Son yıllara baktığınızda onun üretkenliğine eşdeğer ikinci bir oyuncuya sahip olmuş muyuz?

Kendisiyle alıp verilemeyen nedir?

Hem 3-5 tane seviye/kalite meraklısı taraftarımızın eleştirilerine karşılık bizler de varız: Yani Umut'un oynadığı futbola destek olan, TS forması için akıttığı tere saygı duyan. Kaçırdığında sövmeyen, iki dakikada darağacına çekmeyen...

Evet, nedense hep kaçırdığı pozisyonlar dile getiriliyor. Ama bu oyuncunun TS formasıyla attığı onlarca gol, Turkcell Super Lig'de yıllardır en golcü yerli oyuncu olduğu gerçekleri konuşulmuyor. Gerçeklerin acılığı burada da karşımıza çıkıyor...

Bir oyuncuya destek olmak hemen arkasından "Umutçu" gibi içinde olumsuz yargılar barındıran yaftaları da getiriyor. Halbuki mesele, TRABZONSPOR'UN başarısı meselesidir, bunu da anlamak çok zor olmasa gerek...

Ve son olarak iddiam şudur ki; Umut aynı performansla yurtdışından yarın getirilecek bir yabancı futbolcu, adı da UMUTINHO veya UMUTOVIC olsa... Eminim bugün onu eleştirenler ertesi gün formalarının arkasına onun adını yazdırırlar.

Armağan Dere
21.07.2010, 17:36
bigben abi gene bomba döndün sahalara hoş-geldin sefa geldin...Umut Trabzon'dan giderse rahatlayacağım ve gittiği zaman da anlayacaksınız ne demek istediğimizi ama en az 3 yıl daha beklememiz gerekiyor...son olarak pozisyona girdiğin için 3 puan yazmazlar golü attığın zaman yazarlar..

Gökhan KAN
21.07.2010, 17:37
Sürekli iyi niyetli falan diyoruz ya bu ''iyi niyet'' futbolda ne işe yarıyor ?

.....
21.07.2010, 17:43
Abicim hem yorumlar sıkıcı geliyor diyorsunuz hemde yorumları okuyup yorum yapıyorsunuz.

İyi niyet herşeyden önemlidir bu dünyada.Futbolun sadece golden ibaret olmadığını anlamak lazım.

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 17:44
Abicim hem yorumlar sıkıcı geliyor diyorsunuz hemde yorumları okuyup yorum yapıyorsunuz.

İyi niyet herşeyden önemlidir bu dünyada.Futbolun sadece golden ibaret olmadığını anlamak lazım.
Futbol sadece golden ibaret.Gol atmadan Sampiyon olunmaz:)

.....
21.07.2010, 17:45

O zaman 11 kişiyide forvet alalım olur mu ? ;)

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 17:46
O zaman 11 kişiyide forvet alalım olur mu ? ;)
yeterki Umut tek forvet oynamasin ozaman olur;)

Gökhan KAN
21.07.2010, 17:47
Ben iyi niyetin sahada ki faydasını merak ediyorum sadece.

sedatalis82
21.07.2010, 17:47
Bizim cami hocası da iyi niyetli.son vuruşlarım biraz kötü ama olsun çok iyi niyetliyim diyo

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 17:48
Bizim cami hocası da iyi niyetli.son vuruşlarım biraz kötü ama olsun çok iyi niyetliyim diyo
hahahahahaha:D

Oğuz ZEYTİN
21.07.2010, 17:49
bigben abi gene bomba döndün sahalara hoş-geldin sefa geldin...Umut Trabzon'dan giderse rahatlayacağım ve gittiği zaman da anlayacaksınız ne demek istediğimizi ama en az 3 yıl daha beklememiz gerekiyor...son olarak pozisyona girdiğin için 3 puan yazmazlar golü attığın zaman yazarlar..

:) Hoşbulduk Armağancığım...

"...Umut Trabzon'dan giderse rahatlayacağım ve gittiği zaman da anlayacaksınız ne demek istediğimizi ama en az 3 yıl daha beklememiz gerekiyor..."

Senin kişisel görüşlerindir bunlar. Bense daha farklı düşünüyorum.

Sen de Trabzonspor taraftarısın, ben de... Yani bir haklılık yarışına girecek konumlarda değiliz.

Sonuç olarak, yapılamayanları-eksiklikleri hep birlikte dile getirmenin kimseye zararı olmaz; ancak bunu "vurun abalıya"ya çevirmek bana acımasızlık gibi geliyor.

Aksi durumlarda ise yani başarılı olunduğunda onore etmek de bizlere birşey kaybettirmez aksine motive eder, mutluluk yayar.

Kazanan TRABZONSPOR olduktan sonra inan ki herşey unutuluyor.

Boş zamanlarında Bursaspor-Trabzonspor maçı yorumlarını okumanı salık veririm. O sayfalarda yazılanlar, aradan geçen zamanın da etkisiyle biz taraftarların olaylara ne kadar faydacı baktığımızın en somut kanıtıdır.

90. dakikaya kadar yerden yere vurulan Umut, attığı beraberlik golüyle bir anda nasıl padişah ilan edilmiş.

Umut'u eleştirdiğimiz kadar kendi algılarımızı da gözden geçirmeliyiz (hepimiz! Bizler TAKIMIN taraftarıyız, oyuncunun, yöneticinin, hocanın değil...).

Armağan Dere
21.07.2010, 17:49

Ömer kardeşimden bomba yorum geldi...Hakkın kazanılması var hukukta bi de hakkın uygulanması..objektif iyi niyet,subjektif iyi niyet:):)...Seninle bir daha tartışmam kardeşim

Futbolda tek şey bilirim atanın ve tutanın iyi olacak...

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 17:51
ayrica Umut mu iyi niyetli? gördük Kasimpasa macinda cok iyi niyetliydi

.....
21.07.2010, 17:53
yeterki Umut tek forvet oynamasin ozaman olur;)

Biz Umut tek forvet oynasın demiyoruz ki. Gelsin forvet kessin Umutu amenna. Sanki yeni gelen forvet golleri sıralayınca biz yine Umut diyecez...

Ömer kardeşimden bomba yorum geldi...Hakkın kazanılması var hukukta bi de hakkın uygulanması..objektif iyi niyet,subjektif iyi niyet:):)...Seninle bir daha tartışmam kardeşim

Futbolda tek şey bilirim atanın ve tutanın iyi olacak...

Lütfen benimle tartış abi. Seninle tartışmak o kadar zevkli ve güzel oluyor ki anlatamam :)

Şöyle bir söz vardır ; Siz ne kadar anlatırsanız anlatın , karşınızdakinin anlamasıyla alakalıdır diye. Ben sayfalar dolusu yazı yazsam siz yine anlamak istemeyecek ve anlamayacaksınız. O yüzden gerek yok polemiklere ;)

Oğuz ZEYTİN
21.07.2010, 17:53

Ajax ve Real Madrid'in bu sene attıkları gollerin sayısını benden daha iyi biliyorsundur. Peki, sonuç? ;)

sedatalis82
21.07.2010, 17:54
Hoca:Nası bilirdiniz
Cemaat :İyi bilirdik iyi

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 17:56
Ajax ve Real Madrid'in bu sene attıkları gollerin sayısını benden daha iyi biliyorsundur. Peki, sonuç? ;)
ben 100 gol atmaliyiz demiyorum ama Umut 100 tane kaciriyor..böyle Sampiyon olunmaz

.....
21.07.2010, 17:58
ben 100 gol atmaliyiz demiyorum ama Umut 100 tane kaciriyor..böyle Sampiyon olunmaz

Güzel kıvırıyorsun :)

Oğuz ZEYTİN

Kaçırdıklarını saydığın gibi attıklarını da sayabildin mi?

Armağan Dere
bigben abi gene duygusal bir giriş yaptın bana bu 2.yazdığınla,ancak şöle bir durum var..Umut'un kendisi de bu taraftarın %99'u da Umut'un Trabzonspor'da oynayamayacağı düşüncesinde ancak ne hikmetse nasıl olmuşsa maçta koşarak kendini affettiriyor..Bursa maçı olayına gelirsek,o maçta 1-1 ken topa elle çıkıp kesmesi var net bir penaltı..yani Umut'un +'ları neler -'leri neler hangi kefe daha ağır basıyor bunu görmek lazım nitekim başarıya aç bir taraftarımız var ve 27 senedir gelmeyen şampiyonluk,avrupada ki başarısızlıklar vs taraftarın psikolojisini bozmakta...Önceki mesajlarımda çok var abi Umut çalışmıyor,son vuruş çalışacaksın sen,kafa vuruşu çalışacaksın,duvar topu çalışacaksın,top sürme çalışacaksın vs..yani iyi forvette olması gereken özelliklerin çok değil %20'si bile yok Umutta..ama bunu başarmak kendi elindeydi ve ne hikmetse olmadı 5 yıldır ve olacağına da inanmıyorum artık..ama 3 yıl daha imzalandı..Kendisinden daha iyi Gökhan gönderilirken,daha kötü olan Umut'un kalması bu takımın dinamitlendiğinin göstergesi değil de nedir...

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 18:02
Güzel kıvırıyorsun :)
sen git Umut ile gol kacirma yarisina gir

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 18:03
Umutu iyi niyetli diye savunanlar bu takimda hangi oyuncu iyi niyetli degil?

Oğuz ZEYTİN
21.07.2010, 18:03
bigben abi gene duygusal bir giriş yaptın bana bu 2.yazdığınla,ancak şöle bir durum var..Umut'un kendisi de bu taraftarın %99'u da Umut'un Trabzonspor'da oynayamayacağı düşüncesinde ancak ne hikmetse nasıl olmuşsa maçta koşarak kendini affettiriyor..Bursa maçı olayına gelirsek,o maçta 1-1 ken topa elle çıkıp kesmesi var net bir penaltı..yani Umut'un +'ları neler -'leri neler hangi kefe daha ağır basıyor bunu görmek lazım nitekim başarıya aç bir taraftarımız var ve 27 senedir gelmeyen şampiyonluk,avrupada ki başarısızlıklar vs taraftarın psikolojisini bozmakta...Önceki mesajlarımda çok var abi Umut çalışmıyor,son vuruş çalışacaksın sen,kafa vuruşu çalışacaksın,duvar topu çalışacaksın,top sürme çalışacaksın vs..yani iyi forvette olması gereken özelliklerin çok değil %20'si bile yok Umutta..ama bunu başarmak kendi elindeydi ve ne hikmetse olmadı 5 yıldır ve olacağına da inanmıyorum artık..ama 3 yıl daha imzalandı..Kendisinden daha iyi Gökhan gönderilirken,daha kötü olan Umut'un kalması bu takımın dinamitlendiğinin göstergesi değil de nedir...

Saygı duyuyorum canım dostum...

Benim izah etmek istediklerim çok farklıydı. Neyse, yine de anladım seni.

Ne diyelim, umarım senin düşüncelerini değiştirir Umut'umuz bu sene... :)

Hepimiz mutlu oluruz inşallah.

İyi bak kendine...

.....
21.07.2010, 18:04
sen git Umut ile gol kacirma yarisina gir

Gerek yok. Sen girmişsin zaten.

Ama dikkat et karşıdaki isim 100ler kulübüne girecek bir golcü.

Bazıları bunu da inkar eder ama öyle :)

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 18:06
Gerek yok. Sen girmişsin zaten.

Ama dikkat et karşıdaki isim 100ler kulübüne girecek bir golcü.

Bazıları bunu da inkar eder ama öyle :)
cok sevindim bu sezon 100 tane kacirsin 10 tane atsin biz 5. olalim yeterki Umut 100ler kulübüne girsin

.....
21.07.2010, 18:11
cok sevindim bu sezon 100 tane kacirsin 10 tane atsin biz 5. olalim yeterki Umut 100ler kulübüne girsin

Dostum karın ağrınız nedir bilemiyorum ama burda birçok kişide var bu karın ağrısı.

Bende diyorum ki;

Bizim takımımızın oyuncusu.3 yıl daha bizde. Transfer olmayınca Umuta yüklenmeye başlıyorsunuz.Bu doğru değil.

Alsınlar iyi golcü o zaman Umut yedek beklesin benim için sakıncası olmaz. Ama gelecek golcü yine Umutu kesemeyecektir. Bu benim görüşüm. Belki de keser belli olmaz. Ama biraz destek versen ölür müsün?

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 18:18
Dostum karın ağrınız nedir bilemiyorum ama burda birçok kişide var bu karın ağrısı.

Bende diyorum ki;

Bizim takımımızın oyuncusu.3 yıl daha bizde. Transfer olmayınca Umuta yüklenmeye başlıyorsunuz.Bu doğru değil.

Alsınlar iyi golcü o zaman Umut yedek beklesin benim için sakıncası olmaz. Ama gelecek golcü yine Umutu kesemeyecektir. Bu benim görüşüm. Belki de keser belli olmaz. Ama biraz destek versen ölür müsün?
kardesim destek veririm sonucta Trabzonspor icin ter döküyor ama 16 gol ve 13 assist yapan Gökhana niye kimse destek vermedi? Teofilo daha 10 mac oynamadi herkez Teo dan cacik olmaz dedi ama Umuta niye kimse dokunamaz

.....
21.07.2010, 18:20
kardesim destek veririm sonucta Trabzonspor icin ter döküyor ama 16 gol ve 13 assist yapan Gökhana niye kimse destek vermedi? Teofilo daha 10 mac oynamadi herkez Teo dan cacik olmaz dedi ama Umuta niye kimse dokunamaz

Şuanda ben Teofiloya da destek veriyorum. Hiçbir zaman TEOFİLOdan birşey olmaz demedim.

Gökhan ünal artık bizim oyuncumuz değil konuşmaya gerek yok ama ona da desteğimizi verdik.

Ömer1967
21.07.2010, 18:51
Bence Trabzonspor için yetersiz,geçen senelerde Umut yüzünden tv'yi kapatıyordum.Bu sene İnşallah yetenekli golcü alınır da maçları 90 dk izlerim.

Tolunay Abdioğlu
21.07.2010, 18:54

Allah'tan dokunulmaz.

Demek ki birde dokunulmaz olmasaydı neler olacaktı. :)

.....
21.07.2010, 18:57
Allah'tan dokunulmaz.

Demek ki birde dokunulmaz olmasaydı neler olacaktı. :)

Hiç sorma Tolunay :)

Bu dokunulmaz haliyse dokunulur halini düşünemiyorum :) :)

a.fındıkoğlu
21.07.2010, 19:02
umut un yerine iyi bi forvetimiz olsaydı 2 sezon önce şampiyonluk kaçmazdı.

Kaan
21.07.2010, 19:33
Burda bazı arkadaşlarla tartışmak çok anlamsız geliyor bana.

Bir cümle ediyor, cevap verildiğinde kıvırıyor. :) Aklı mantığı olmayan insanlarla hiç mi hiç tartışmaya gerek yok. Umut'u eleştirmiyorlar, resmen kin kusuyorlar.

İyi ki Trabzonspor'dasın, iyi ki Trabzonsporlusun Umut. :) Kuduranlar kudursun. :)

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 19:35
Burda bazı arkadaşlarla tartışmak çok anlamsız geliyor bana.

Bir cümle ediyor, cevap verildiğinde kıvırıyor. :) Aklı mantığı olmayan insanlarla hiç mi hiç tartışmaya gerek yok. Umut'u eleştirmiyorlar, resmen kin kusuyorlar.

İyi ki Trabzonspor'dasın, iyi ki Trabzonsporlusun Umut. :) Kuduranlar kudursun. :)
senin Futboldan ne kadar anladigin Fotondan belli.Joshua Kennedy Umut tan bile daha cok gol kaciriyor.cok meraklisin galiba gol kaciranlara:)

Kaan
21.07.2010, 19:38
senin Futboldan ne kadar anladigin Fotondan belli.Joshua Kennedy Umut tan bile daha cok gol kaciriyor.cok meraklisin galiba gol kaciranlara:)

İlgilendirir mi seni ? :) Geçen gün de söyledim; ben forvetleri ne kadar kaçırdığına değil, nasıl ve ne kadar attığına göre değerlendiriyorum.

Her neyse, sen sezonda 1 gol atan Alanzinho'yla ilgilen biraz, hadi canım. ;)

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 19:41
İlgilendirir mi seni ? :)

Sen sezonda 1 gol atan Alanzinho'yla ilgilen biraz, hadi canım. ;)
Umut Alanzinho dan iyimi yani? seni Sezon sonunda burada görmek isterim Umut 10 golü gecemez varmisin?

Kaan
21.07.2010, 19:43
Umut Alanzinho dan iyimi yani? seni Sezon sonunda burada görmek isterim Umut 10 golü gecemez varmisin?

Burdayım. :)

Hatta Umut gidince şampiyon olacağız değil mi ? ;)

Bu arada demek istediğim, çok sevdiğin Alanzinho'nun takıma skor olarak sadece 1 gollük katkıda bulunması. Sen Alanzinho Umut'tan iyi diyorsan, demek ki futbolcunun iyi ve kötü olduğu attığı gol sayısına göre değerlendirilmiyor değil mi ? :)

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 19:54
Burdayım. :)

Hatta Umut gidince şampiyon olacağız değil mi ? ;)

Bu arada demek istediğim, çok sevdiğin Alanzinho'nun takıma skor olarak sadece 1 gollük katkıda bulunması. Sen Alanzinho Umut'tan iyi diyorsan, demek ki futbolcunun iyi ve kötü olduğu attığı gol sayısına göre değerlendirilmiyor değil mi ? :)
bilmeyen Alanzinho yu Forvet sanacak.Alan Hugo Foss varken hic oynamadi Umut 33 mac oynadi.Sen Alanzinho yu bu sene gör

x_man
21.07.2010, 21:59
bu adama neden mahkümüz ya başka adammı yok

izzet
21.07.2010, 22:02
bu adama neden mahkümüz ya başka adammı yok

Yok Maalesef :)

blackrain61
21.07.2010, 22:07
bilmeyen Alanzinho yu Forvet sanacak.Alan Hugo Foss varken hic oynamadi Umut 33 mac oynadi.Sen Alanzinho yu bu sene gör

Hic kendini yorma FC-ST-Pauli-61. Zaten Trabzonspor´un basarisiyla ilgilenen yok. 5.lik bize cok bile bu ligte. Önemli olan Umut´un bu takimda olmasi; gerisi önemli degil. Cünkü takimin sahibi Umut. Umut futbolu birakana bizde hic merak etme. Isterse Avrupa Gol krali gelsin. Umut´u destekleyelim, peki Trabzonspor´un durumunu ne yapalim?

yaranozlu
21.07.2010, 22:15
ah ah umutla sözleşme imzalandığında yazdıklarımı bulabilsem. hatta ikinci yarı başlamadan önce gönderilmediği için yazdıklarımı bulabilsem. Bu adam bizi de yakar, hocayı da yakar, yönetimi de yakar. öyle bela bi adam!

Great White
21.07.2010, 22:24
Bu gün Şenol Hoca bile itiraf etmek zorunda kalmış artık ve demiş ki

"Daha iyisini getirebilirlerse Umut' u kenarda oturturuz"

Şimdi gel de bunu bazı bağnaz kafalara anlat..

İlker ToSun
21.07.2010, 22:44
İlker Tosun;

Yahu senden alıntı yapmadan cevap verdiğimizde ayrı, alıntı yaparak cevap verdiğimizde ayrı tavır koyuyorsun. Bir karar ver istersen :)

Şu sayfalarda belki 1967 kez yapılan Umut, koşu ve atletizm geyiğine sen de katılınca seni de muhatap alarak genele hitaben bir eleştiri yaptım. Eleştirirken de şu bitmek bilmez yılbaşı geyiğine göndermede bulundum; hepsi bu..

yok zaten olumsuz bir tavır sergilediğimi düşünmüyorum ki karşımda olumsuz bir tavır görmedikçe zaten olumsuz tavır sergileme meraklısı değilim zira klavye başında çok yoruyor beni uzun tartışmalar :)

sadece umut ile ilgili yaptığım "koşu" geyiklerinin bir "umut eleştirisi" değil bir "umutu koşuları yüzünden bu takıma layık gören taraftarlara yapılan" eleştiri olduğunu izah etmek istedim.

ilk alıntıladığın ve genele yönelik yaptığın eleştiriye dair olarak da beni katıp katmadığın konusunda (çünkü o eleştirinin muhattabı olamayacağımı düşünyoum gerekse yönetime ve şenol hocaya yazdıklarım sebebiyle) muallakta kaldığım için daha net (en azından benim açımdan) bir açıklama talep ettim.

hepsi bu

onun dışında tavırlarda fark ortaya çıktıysa o da doğaldır. alıntı yapılarak veya isim verilerek verilen cevaplarla alıntı yapmadan ima ederek çakılan laflara verdiğim tepki hep farklı olmuştur farklı da olacaktır :)

hamucera
21.07.2010, 22:44
Bu gün Şenol Hoca bile itiraf etmek zorunda kalmış artık ve demiş ki

"Daha iyisini getirebilirlerse Umut' u kenarda oturturuz"

Şimdi gel de bunu bazı bağnaz kafalara anlat..

Şenol hoca davraz kampnda da söylemişti 5 tane forvet alsak ta Umut iyiyse o oynayacak ama daha iyisi gelirse oynar

İlker ToSun
21.07.2010, 22:50
aynı şenol hoca teo alındığında da

"bana sorsanız teo mu umut mu derseniz ben umut derim çünkü teo yu tanımıyorum" demişti

kulüp tarihinin en bomba fıklarından biriydi :)

bir teknik adamın takımda kalsın dediği adam (gökhan ünal) takımda tutulmamıştı, alınsın dediği adam (fatih) alınmamıştı ve tanımadığı bir adam eline tutuşturulmuştu.

komedi bununla da sınırlı kalmadı

o adam hala görevde :)

Ha-kan
21.07.2010, 22:59
seni yuhalayanları gözlerinden öpüyorum
yerin bu takım değil
defol git!

Great White
21.07.2010, 23:03
Bir kere şunu herkes kabul etmeli ki bu başlıkta Umut' un mücadele gücüne, hırsına ve (bazı espri dehası aradaşların tabiriyle) atletizm koşularına methiyeler dizen ben dahil hemen herkes bu takımın Umut' dan daha iyi bir santrforu hak ettiğinde hem fikir. E o zaman kalkıp da buralarda "Ben Umut' u körü körüne savunanlara gönderme yapıyorum" demek biraz havada kalıyor doğrusu..

Mesela ben kendi adıma şu takımda Teo ve Cale' den pek haz etmeyen biriyim. Ama kalkıp da adamların başlığında çadır kurup hem onlara hem de sempatizanlarına laf sokmaya çalışmıyorum yani. Toplasanız haftada bir mesajım anca vardır adamların başlığında..

Ama burada durum çok farklı. 70 bin civarında post atılmış transfer başlığında forvet isteğini dile getiren tek bir mesajı olmayanlar bu başlıktan çıkmıyorlar yahu:)

Şimdi bunun anlamı "Ben yeni bir forvet istemiyorum, Umut' a giydirmekten gayet memnunum" demek oluyor sanırım..

Tabii ki dileyen dilediği gibi takılabilir ama mesela benim ayağımı sıkan bir ayakkabı varsa o pabuça sabah akşam sövmek yerine ilk olarak o ayakkabıdan bir an önce kurtulmaya çalışırım yani..

Mantıklı olanı da bu zaten..

Kaan
21.07.2010, 23:05
Dünyada her yıl 15 gol ortalamasıyla oynayan oyuncuyu kovmaya çalışan tek taraftar biziz. :)

Remzi
21.07.2010, 23:05
seni yuhalayanları gözlerinden öpüyorum
yerin bu takım değil
defol git!

Sen de........

FC-ST-PAULI-61
21.07.2010, 23:06
Sampiyonlugumuzu engelleyemezsin Umut ne kadar kaciracaksan kacir

Ha-kan
21.07.2010, 23:09
bu umutsporlular konuşuyor deli oluyorum
çok değil henüz 3 ay önce bu başlık kaç kez kilitlendi biliyor musunuz?
sırf umut bulutun beceriksizliği ve her maç kaçırdığı net goller yüzünden ve yaptığı terbiyesizliklerden dolayı.o zamanlar cesareti olmayanlar şimdi başlıkta akıllarınca cirit atıyor.
kimse bana umutu eleştiriyorum diye istediğini diyemez.benim derdim trabzonspor,umutspor değil.
dürüst olun dürüst!!!
yardakçılığı bırakın

KÖKSAL AYDIN
21.07.2010, 23:14
Fatih Tekkecileri tekkeye davet ediyorum.

Umutun yakasını artık rahat bırakın.

Adam 1 sezon krizlerle başlamasın.

Yalaka ve yardakçılığın hasını 3-4 yıldır kimler daha mükemmel yapıyor bellidir.

Aklınızı başınıza devşirin sezon başlamadan sezonu bitirmeyin...

Aker
21.07.2010, 23:19
Dünyada her yıl 15 gol ortalamasıyla oynayan oyuncuyu kovmaya çalışan tek taraftar biziz. :)

Höh yani:eek: Ne durumlara düştük arkadaş umutun nasıl bir oyuncu olduğunu unuttuk sanırım:o

Ha-kan
21.07.2010, 23:20
aklı başında olanlar, umutun sezondan önce bu takımdan gönderilmesi gerektiğini bilir efendi

Kaan
21.07.2010, 23:20
bu umutsporlular konuşuyor deli oluyorum
çok değil henüz 3 ay önce bu başlık kaç kez kilitlendi biliyor musunuz?
sırf umut bulutun beceriksizliği ve her maç kaçırdığı net goller yüzünden ve yaptığı terbiyesizliklerden dolayı.o zamanlar cesareti olmayanlar şimdi başlıkta akıllarınca cirit atıyor.
kimse bana umutu eleştiriyorum diye istediğini diyemez.benim derdim trabzonspor,umutspor değil.
dürüst olun dürüst!!!
yardakçılığı bırakın

Sana Umut'a ''defol git'' deme hakkını kim veriyor peki kardeşim ? Bir de eleştiriyorum diyor, eleştirinin ne olduğunu öğrenin önce. ;)

Kaan
21.07.2010, 23:21
Höh yani:eek: Ne durumlara düştük arkadaş umutun nasıl bir oyuncu olduğunu unuttuk sanırım:o

Yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum ? :)

Emrah KabuL
21.07.2010, 23:21
Ula ne adamlarsınız ya.. hazırlık maçından sonra bile soluğu burda aldınız.

KÖKSAL AYDIN
21.07.2010, 23:24
Takımı basitleştirmeyin, sıradanlaştırmayın.

İnsanın kafası rahat olursa bunu işine nasıl yansıtacağını kendi hayatınızdan örneklerle de görebilirsiniz.

Burada demagoji yapmayın.

İnsanları lütfen rahat bırakın...

.....
21.07.2010, 23:24
Yavaş yavaş gelseniz :)

Zor oluyor herkesle uğraşması :)

Ha-kan
21.07.2010, 23:25
sıradanlık umut bulut gibi futbola ihanet eden beceriksizlerin kadroda tutulup ilk 11de çıktığı durumdur.
sıradanlık trabzonsporun umut bulut gibilerle düşürüldüğü durumdur
sıradanlık umutsporu körü körüne savunmaktır

Gökhan KAN
21.07.2010, 23:25
Yine karıştı burası..:)

Anlamadığım Umut'a laf söyleyenler değişiyor ama bunlara cevap verenler hiç değişmiyor.

KÖKSAL AYDIN
21.07.2010, 23:26
Sıradanlık kardeş 27 yıldır aynı şeyleri sayıklamaktır.

Aker
21.07.2010, 23:29
Yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum ? :)

Peki bu kısmı doğru. Kovmaya çalışan sözüne takıldım, santrforun aşırı derecede gol kaçırması ve rekora koşması son derece normal o zaman:)

Kaan
21.07.2010, 23:33
Peki bu kısmı doğru. Kovmaya çalışan sözüne takıldım, santrforun aşırı derecede gol kaçırması ve rekora koşması son derece normal o zaman:)

Umut santrafor değil, forvet. Fakat elimizde alternatif olmadığından dolayı mecburen santrafor olarak kullanıyoruz.

Daha doğrusu Umut'u doğru düzgün kullanamıyoruz. ;)

Bu arada hakarete kaçmadan eleştirinizi yaptığınız için teşekkür ederim. :)

hamucera
21.07.2010, 23:33
aklı başında olanlar, umutun sezondan önce bu takımdan gönderilmesi gerektiğini bilir efendi

zaten Şenol hocanında aklı başında değil kalmasını isteyerek

izzet
21.07.2010, 23:36
Evet Umut gitsin Rahatlayalim.

Sonucta Yedek Kulübesi Forvet kayniyor.

Nedir bu Senol Günes, Hugo Broos, Ersun Yanal, Ziya DOgan, Lazaroninin Inadi!

İsa
21.07.2010, 23:41
Bu kulübün Umut'tan daha önce Teofilo,Alanzinho ve Yattara'dan acilen kurtulması gerek.

Özellikle Alanzinho ve Yattara bu kulüpte olduğu sürece başarı gelmeyecektir...

Aker
21.07.2010, 23:42
Umut santrafor değil, forvet. Fakat elimizde alternatif olmadığından dolayı mecburen santrafor olarak kullanıyoruz.
Daha doğrusu Umut'u doğru düzgün kullanamıyoruz. ;)
Bu arada hakarete kaçmadan eleştirinizi yaptığınız için teşekkür ederim. :)

İnsanız sonuçta, hakaret içeren sözlere zaten gerek yok, bağımız Trabzonspor:)
Neyse tabiiki santrfor değil fakat gelen hocaların hepsi(bazıları birkaç maç başka mevkiide oynatsada) santrfor olarak oynattı. Tıpkı Serkanın yaptığı gibi Umutta nerde oynatırsanız oynarım dedi zaten demese illaki bir transfer olurdu. Umut çıkıp antremanlarda şöyle iyiyim böyle iyiyim demeden bu işi yapamayacağını söylese, söz rahat bırakacağım onu.

Sonuç olarak başta yönetim olmak üzere Umutta, hocada suçludur benim için.

Bu kulübün Umut'tan daha önce Teofilo,Alanzinho ve Yattara'dan acilen kurtulması gerek.

Daha adam gibi göremedik nereye gidiyor Teofilo.

Ha-kan
21.07.2010, 23:43
her maç aynı
kopyala-yapıştır.....
umut vurdu dışarı attı
umut vurdu aut

İlker ToSun
21.07.2010, 23:50

alanzinho ve yattara yetmez onur ve colmanı da yollayalım ki tam hayal edilen ve hak edilen kadro oluşsun

reis49
21.07.2010, 23:57
alanzinho ve yattara yetmez onur ve colmanı da yollayalım ki tam hayal edilen ve hak edilen kadro oluşsun

bencede selçukta gabriçte gitsin yerlerine hasan üçüncü.mehmet kahriman,erdinç,ayman,augustine gibi adamlar gelsin istenilen kadro

Yiğit Gayretli
22.07.2010, 00:00
Yattara ve Alanzinho gitsin Umut dursun sizlerde onlar için kombine alırsınız sonra.Ne yaman çelişkidir.Perhize bakın yanında 3 kilo lahana turşusu var.Hem taraftar kombine alırız ama yıldız lazım diyor,elindeki yıldızları da takımdan def etmeye çalışıyor.İlginç...

Armağan Dere
22.07.2010, 00:03
Umut nasıydı arkadaşlar..arkadaşım gene gol kaçırdığını söledi..hiç şaşırmadım doğrusu..

Cem Akyüz
22.07.2010, 00:12
Umut'u en çok eleştiren hatta bazen yerden yere vuran biri olarak yorumumu yazmak isterim..Umut çok gol kaçırıyor doğrudur Umut'un yetenekleri sınırlıdır oda doğrudur ama bir takımın her kaybettiği maçtan sonra umut'un suçlu bulunması saçmalıktır hatta ağız alışkanlığı olarak yorumluyorum..Asıl suçlular Tekke gittikten sonra bu takımın forvet ihtiyacını görmeyen ve oraya yanlış transferler yapan yönetimlerdir..Bunuda gözardı etmeden yapalım yorumlarımızı

Armağan Dere
22.07.2010, 00:16
47. dakikada Gabriç'in sağ kanattan yaptığı ortada top Burak Yılmaz'ı aşarak arka direkte Umutun önüne düştü. Bu futbolcunun vuruşunda top az farkla auta gitti.
50. dakikada Selçuk'un ara pasıyla ceza sahasına giren Umut'un vuruşu yandan auta gitti.

heralde 2 tane kaçırmış...ama şunu göremiyoruz her maç en az 4-5 tane pozisyon hazırlamamız gerekiyor Umut beye yoksa gol atamıyor...be adam 1 maçtada Trabzonspor'u kötü oynarken taşı be kardeşim...her maç takım sana çalışmalı yoksa sen gol mol atamassın...Baroş'u izlede forvet nası olunur gör...