PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Canberk
01.07.2010, 12:54
Benim mesajın altına böyle bir mesaj gelince;
Ben Tayfun Cora'yı ağzıma bile almamışken hayırdır dedim de ondan ;)
Demek Tayfun'u savunanlar var hee ççç

TameRHan
01.07.2010, 13:25
Söylediklerinde bi mantık bulamıyorum. Yani senelerdir kulübüne hizmet eden, Galatasaray'ın teklif etmesine rağmen gitmiyen vefalı bir topçuyu savunuyorum. Tayfun Coranın tribün tepkisine karşılık vererek kulübünü terk edip gitmesine rağmen aynı tepkilerin 100 katını alan bir topçunun hem ezeli rakibine gitmeyip hemde tepkisini göstermeyip bu takıma olan bağlığını gösteren vefalı futbolcuyu savunuyorum. Türkiyeye gelebilmek için eski kulübüne çamur atıp kendini kulüpten büyük gösterip taraftarlarını tuttukları kulübe kışkıtrıp bi de koz olarakta "gerekirse askerliği uzun dönem yapmaya razıyım diyerek" sevginin tamamını üzerine çeken bir futbolcuyu savunmuyorum. Kulübüne bağlı oyuncuyu savunuyorum. canla başla oynayan futbolcuyu savunuyorum.

Futbol isimden ibaret değildir hiçbir zaman...

umut bulutu ne avrupadan nede istanbul takımlarından hiçbirisi istemememiştir.bu halde bile trabzonsporun işbilmez ve beceriksiz yöneticileri tarafından umutun aldığı paraya yaklaşık 1 milyon tl zam yapılarak umutla 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

bırakın bu klişe duygusal söylemleri artık.bu adamın koşması bize fayda getirmiyor.sırf koşuyor diye trilyonları alıyor sizde bir şey biliyormuş gibi destekliyorsunuz

Emrah KabuL
01.07.2010, 14:44
@Tamerhan

Biz destekliyoruz.. sen destekleme kardeşim.. e desteklemiyorsan da yazma buraya olsun bitsin.. sürekli aynı insanlardan aynı yazılar geliyor.. şu sayfanın da içine ettiniz artık.

Egemen
01.07.2010, 14:45
umut bulutu ne avrupadan nede istanbul takımlarından hiçbirisi istemememiştir.bu halde bile trabzonsporun işbilmez ve beceriksiz yöneticileri tarafından umutun aldığı paraya yaklaşık 1 milyon tl zam yapılarak umutla 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

bırakın bu klişe duygusal söylemleri artık.bu adamın koşması bize fayda getirmiyor.sırf koşuyor diye trilyonları alıyor sizde bir şey biliyormuş gibi destekliyorsunuz

buyrun siz koşun ve siz alın trilyonları :)

.....
01.07.2010, 16:05
Umut kadar taş düşşün BAZILARININ kafasına...

:)

.....
01.07.2010, 17:52
Tecrübeli teknik adam özetle “Okyanusa açılmak istiyorsak kıyıya tutunmamalıyız. Her günümüz yeni bir başlangıç olacaktır. Oyuncularımdan başta Umut’a haksızlık yapılıyor.

Şenol Hocada zaten doğruyu söylemiyor. Trabzonsporun iyiliğini hiç istemez kendisi zaten...

demir
01.07.2010, 18:37
demek en kotu oyuncumuzu bu seferde tayfun ılan ettınız yok canım daha neler en kotu oyuncumuzun bir sag bek olarak kac mac kazandırdıgına hıc baktınızmı ??? bakmazsınız tabı siz futbolcuyu gozunden yuruyusunden anlarsınız

.....
01.07.2010, 18:42
demek en kotu oyuncumuzu bu seferde tayfun ılan ettınız yok canım daha neler en kotu oyuncumuzun bir sag bek olarak kac mac kazandırdıgına hıc baktınızmı ??? bakmazsınız tabı siz futbolcuyu gozunden yuruyusunden anlarsınız

Abi Allah aşkına böyle bir şeyi nasıl dersin ?

Tayfun u kötü futbolcu filan çıkardığımız yok. Trabzonspor forması giyen kimseyi kötü olarak nitelendirmem. Oyun olarak eksik olabilir o ayrı.

Ama Umut a bu kadar yüklenilmesinin haksız olduğunu belirtmek için söyledim onu. Umut a kadar yüklenilecek çok adam var bu kulüpte.

Kereşenli
01.07.2010, 18:48
O futbolcuları sayar mısın Ömer? Sıktı artık bu Umut'a bakmayın diğerlerine bakın muhabbeti.

.....
01.07.2010, 18:50
Sayabilirim mesela;

Kaleden ; Tolga
Defanstan ; Tayfun
Orta alandan ; Burak
Forvetten de bana yüklenebilirsiniz.

.....
01.07.2010, 18:51
Ayrıca sıkan bir şey varsa bu kadar sayfada Umut a yapılan hakaretler.

Bu hakaretleri görmeyip bizim yazdıklarımızı görüyorsunuz ya o da ayrı bir sıkma konusu...

Kereşenli
01.07.2010, 18:54
Sayabilirim mesela;

Kaleden ; Tolga
Defanstan ; Tayfun
Orta alandan ; Burak
Forvetten de bana yüklenebilirsiniz.

Tolga tamam ama diğerlerine katılmıyorum. Madem Umut ayrılmıyor takımdan o zaman Tayfun da ayrılmayacak. O da en az Umut kadar mücadele ediyor ve en az Umut kadar koşuyor. Yeteneksiz olduğu için gönderilecekse o zaman hemen Umut'u da gönderelim peşinden çünkü Umut'un da yapabilecekleri kısıtlı. Burak hakkında fazla konuşmak istemiyor. Daha takımımıza geleli bir kaç ay oldu.

Ben de Umut hakkında yazılan çoğu yoruma katılmıyorum ama Umut'un yapabileceklerinin kısıtlı olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. İnan Umut bu kadar mücadele etmeseydi bu takımda yeri yoktu. Zaten başka takımların Umut'la ilgilendiğine inanmıyorum. Bizden ayrılırsa Ankaragücü ve Gençlerbirliği gibi takımlarda oynayabilir. Bunu Umut'un da bildiğini düşünüyorum. Ve bu yüzden üç yıllık (?) sözleşmeye imza attı.

.....
01.07.2010, 18:58
Tolga tamam ama diğerlerine katılmıyorum. Madem Umut ayrılmıyor takımdan o zaman Tayfun da ayrılmayacak. O da en az Umut kadar mücadele ediyor ve en az Umut kadar koşuyor. Yeteneksiz olduğu için gönderilecekse o zaman hemen Umut'u da gönderelim peşinden çünkü Umut'un da yapabilecekleri kısıtlı. Burak hakkında fazla konuşmak istemiyor. Daha takımımıza geleli bir kaç ay oldu.

Ben hiçbir oyuncumuza gönderilsin demiyorum.

Tolga kaledeykende ölüp ölüp diriliyorduk. Ama inan bana bu kadar tepki çekmemiştir. Umut atamıyorsa o da yiyordu. İkiside FUTBOL un gerçekliği.

Ama millet Umut diye tutturdu. Gidin başka oyuncuya yüklenin. BENCE HİÇBİRİNE YÜKLENMEYİN ama birisi olacaksa bu UMUT olmasın.

Adamın piskolojisini bozdunuz. Böyle bir oyuncumuz olduğu için mutlu olmamız gerekirken her anlamda küçümsüyoruz.

Adam gol atmaya başlıyınca moralle birlikte iyi gidiyor. İki üç kaçırınca hemen millet başlıyo sallamaya sonra adamda psikolojik olarak etkileniyor. Düzenli olarak futbol oynayanlar bilir bende de olmuştu atamayınca atılmıyor. Bir ara uzun süre gol atamamıştım. bu da böyle bir şey bence...

Kereşenli
01.07.2010, 19:05
Katılmıyorum. Neden Umut gibi bir futbolcumuz olduğu için sevinelim ki? Evet koşuyor, mücadele ediyor ve pes etmiyor olabilir ama yapamadıkları da ortada. Bir forvetin görevi gol atmaktır. Umut bu görevi başaramadığı için eleştiriliyor. İki tane Trabzonspor aşkıyla yanıp tutuşan genç koy sahaya en az Umut kadar koşup mücadele ederler. Koşmak ve mücadele etmek önemli ama asıl önemli olanı yapamıyor Umut. Yapamıyor diyorum çünkü bu konuda yeteneksiz. Yapamadığı için Umut'a kızmıyorum, yapamadığını bile bile bu takımda kalmasına izin verenlere kızıyorum.

Umut'un psikolojisinin iki-üç kendini bilmez taraftarın küfür etmesiyle bozulacağını düşünmüyorum. Geçelim bu konuları.

.....
01.07.2010, 19:10
Birincisi Umutun performansı iki üç kendini bilmezin küfürüyle bozulmuyor. Baya baya stadda sessler duyuluyor. Ben izlerken duymuştum mesela...

İkinci burası Trabzonspor. Ne kadar sportif anlamda başarılı olunacaksa , bir o kadar da dışardan insanların beyefendi kişilikli insanmış demesi önemlidir.Bunu mert düşünen insan söyler orası ayrı.

Umut gerçekten her şekliyle kişikli birisi.Ömer abinin yazısında onu görünce heyecanlanmış , Bugünki haberde çocukla fotoğraf çektiren Umut çok heyecanlıydı diyor...

Olaylara farklı bakıyoruz. Ben her oyuncumuzun Umut gibi özverili ve çalışkan olmasını isterim. Çünkü böyle olursa biliyorum ki Şampiyonluk yakındır.

Şenol Güneşte söyledi Umut a çok haksızlık oluyor diye. Adam demek ki bir şeyleri seziyor.

Ama ben Umut un taraftara en ufak bir ters davranışını da görmedim terbiyesizliğinide.

Gol konusunda ise bu sene 20 golü geçer UMUT...

Kereşenli
01.07.2010, 19:22
Ben Umut'un beyefendiliği ve davranışları hakkında yorum yapmadım gördüğün gibi. Keşke her futbolcu Umut gibi eleştirilmesine rağmen taraftar hakkında kötü söz söylemese. Ben de Umut'un kötü bir davranışını görmedim. Doğru söylemek gerekirse beni Umut'un ne kişiliği ne de beyefendiliği ilgilendiriyor. Beni sportif anlamda başarıları ilgilendiriyor. Ve bu konuda Umut'un yetersiz olduğunu düşünüyorum. Ama dediğim gibi Umut gol kaçırıyor diye arkasından laf söylemem. Umut'un bu takımda kalmasına ve başarısız olmasına göz yumanlara kızmak gerek.

Şenol Güneş hocamıza saygımız sonsuz. Ne yaptığı ve ne yapabileceği ortada. Türkiye'nin en iyi teknik direktörlerinden biri bilmedin en iyisi. Ama ne kadar iyi olursa olsun o da sonuçta bir insan ve hata yapabiliyor. Hocamızın her dediğine katılmamız mecbur olmasa gerek. Biz de Şenol Güneş kadar olmasa da futboldan anlıyoruz.

Ben Umut'un 10-15 gol atacağını ve aşırı derecede gol kaçıracağını düşünenlerdenim.

Armağan Dere
01.07.2010, 19:24
Tecrübeli teknik adam özetle “Okyanusa açılmak istiyorsak kıyıya tutunmamalıyız. Her günümüz yeni bir başlangıç olacaktır. Oyuncularımdan başta Umut’a haksızlık yapılıyor.

Şenol Hocada zaten doğruyu söylemiyor. Trabzonsporun iyiliğini hiç istemez kendisi zaten...

Bu da çok klişe olmuş be Şenol Hoca!,Şenol Güneş de Umuttan ümidini kesmek istiyor ancak kesemiyor çünkü elinde forvet yok yönetimin uğruna boyun eğdi Umut'a...Şenol Güneş de biliyor ben de biliyorum Umut'un 5 senedir çabaladığını ama olmadığını,olmayacağını ama moral bozmak istemiyor..Şenol Güneş'de taraftar gibi düşünebilseydi ya da bazıları baskı yapmasaydı inanın Gökhan yerine Umut satılırdı...ama bunla idare et der gibi adamı mecbur ettiler.

.....
01.07.2010, 19:27
Ben Umut'un beyefendiliği ve davranışları hakkında yorum yapmadım gördüğün gibi. Keşke her futbolcu Umut gibi eleştirilmesine rağmen taraftar hakkında kötü söz söylemese. Ben de Umut'un kötü bir davranışını görmedim. Doğru söylemek gerekirse beni Umut'un ne kişiliği ne de beyefendiliği ilgilendiriyor. Beni sportif anlamda başarıları ilgilendiriyor. Ve bu konuda Umut'un yetersiz olduğunu düşünüyorum. Ama dediğim gibi Umut gol kaçırıyor diye arkasından laf söylemem. Umut'un bu takımda kalmasına ve başarısız olmasına göz yumanlara kızmak gerek.

Şenol Güneş hocamıza saygımız sonsuz. Ne yaptığı ve ne yapabileceği ortada. Türkiye'nin en iyi teknik direktörlerinden biri bilmedin en iyisi. Ama ne kadar iyi olursa olsun o da sonuçta bir insan ve hata yapabiliyor. Hocamızın her dediğine katılmamız mecbur olmasa gerek. Biz de Şenol Güneş kadar olmasa da futboldan anlıyoruz.

Ben Umut'un 10-15 gol atacağını ve aşırı derecede gol kaçıracağını düşünenlerdenim.

Git Umut git.

Sana bu takımda yer yok.

Senin neyine gerek sahayı enine boyuna 90 dakika dur durak bilmeden arşınlamak?
Neyine gerek ciğerlerine bu kadar yüklenmek. Allah sana bu nefesi sayıyla vermiş; ne diye sahada harcarsın ki?

90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.

Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun? Türkiye'de bazı kurumlar yıpratılmamalı. (Hay Allah Cumhuriyet bayramı coşkusu galiba! Son cümle kayıtlardan çıkarılsın!)

Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.

Büyük bir kalem erbabının dediğine göre; ibadet dua gibi şeylerle uğraşıyor; "sahada sarf ettiğin eforun karşılığını öbür dünyada almak istiyormuşsun". Ayıp değil mi? Türk futbolunun gusül abdesdini mi kaçıracaksın?

Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.

Dün bu takım küme düşme tehlikesi yaşamışsa senin imkansızlıklar içerisinde attığın gollere borçlu bunu. Ama burası Trabzon ve metrekare başına bir futbol otoritesi düşer. Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.

Hem "adam da tutmuyorsun".

Sonra davranışların da Trabzonspor futbolcusuna yakışmıyor:

Seni birkaç ay evvel benzin istasyonunda görmüş 20 dakika kadar sohbet etme fırsatı bulmuştum. Burada herkesin, delikanlılık göstergesi olarak yaptığı şeyleri yapmıyordun. Bacak bacak üzerine atmıyordun mesela. Biraz rahat ol dediğimde bana verdiğin cevap burada yerin olmadığının kanıtıydı:

"Bizler göz önündeki insanlarız, yediden yetmişe herkes hareketlerimize dikkat ediyor. Yerimizde olmayı isteyen bir sürü çocuk var. Konuşmamızdan yürüyüşümüze kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir."

Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.

Yuh be Umut, yuh!

TS futbolcusu böyle düşünür mü?

Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok. Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun. "Öyle "Küçük dağları ben yarattım; büyükleri babamdan miras kaldı." havasında da değilsin. Savunulacak neyin kaldı?

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

Sen git ki saçları ahenkle dans eden, altı ayda bir boş kaleye gol atıp yıldız ilan edilenler şans bulsun.
Sen git ki "kendisinden uzun rakibinin ensesine basabilen" yetenekli çocuklara fırsat verilebilsin.
Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Burası arkası kuvvetli olmanın her derde derman, racon kesmeyle yiğitliğin harman olduğu bir yer. Öyle kaçırdığı gol sonrası kendini paralayan, mağlubiyetlerden ya da puan kayıplarından sonra hırsından ağlayan futbolcular "bünyemize uymaz" bizim.

İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin. Az daha unutuyordum; "Yeteneğin de yok".

Ne "Trabzon'un" ne de "Yöremizin Çocuğu" olmadığına göre buralarda ne diye duruyorsun?!

Sen buralarda durma, git.

Çok haklısınız...

Kereşenli
01.07.2010, 19:30
O kadar mesaj yazdım seni ilgilendiren kısım orası mıydı? :alkış: Biz yerine ben düşün. Ben futboldan anladığımı düşünüyorum çünkü.

.....
01.07.2010, 19:32
O kadar mesaj yazdım seni ilgilendiren kısım orası mıydı? :alkış: Biz yerine ben düşün. Ben futboldan anladığımı düşünüyorum çünkü.

Ben bu sayfaya kadar yıllardır yazıyorum.

O kadar yazımdan bir şey anlatamamışsam belki anlatalanlardan alıntılamak mantıklı olacaktır.

Çünkü anlamak isteyene hekimim , anlamak istemeyene ben kimim...

Kereşenli
01.07.2010, 19:37
Arkadaşımızın yazısını okumadım sadece mavi olan kısmı okudum. Zamanım olunca diğer kısmını da okurum.

.....
01.07.2010, 19:40
Okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten ellerine sağlık Ömer abimizin.

Tekrardan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum...

brkylmz
01.07.2010, 20:25
bizim en başarılı bulduğumuz oyuncu onur değilmi şöle düşünün onur nasıl iyi oluyo? defans ve orta sahada sorunlar yüzünden pozisyon yiyoruz onurda kurtarıyo.aslında forvete değil özellikle defansın göbeğine bakın

brkylmz
01.07.2010, 20:28
unutmayın ki isterseniz bütün sezonları araştırın türkiyede takımları iyi savunmacılar şampiyon yapar

Kereşenli
01.07.2010, 21:00
Okudum Ömer. Arkadaşımızın ellerine sağlık ama fazla kişinin kulak asacağını sanmıyorum.

.....
01.07.2010, 21:20
Önemli olan buraya gelip sallayanlar.

Onlarda hiç kulak asmıyorlar ki.

Adamı bitirip çıkıp gidiyorlar.

tzercin61
01.07.2010, 21:30
"Bizler göz önündeki insanlarız, yediden yetmişe herkes hareketlerimize dikkat ediyor. Yerimizde olmayı isteyen bir sürü çocuk var. Konuşmamızdan yürüyüşümüze kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir."

"Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum."

umut bunları dediyse isterse bir daha gol atmasın başımın üzerinde yeri vardır.

.....
01.07.2010, 21:48

"Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum."

umut bunları dediyse isterse bir daha gol atmasın başımın üzerinde yeri vardır.

Bunu sen ve bizim gibi düşünenler anlayabiliyoruz malesef...

İnsanlar her şeyi gole bağlamış...

Şu dünyada nasıl paradan daha değerli şeyler varsa , futbolda da golden daha değerli şeyler vardır...

Erkin Ekşi
01.07.2010, 22:00
futbolda golden daha degerli bir sey yoktur.

iyi insanlardan bir takim olusturalim o zaman belki en iyi niyetli takim kupasini verirler bize.

sampiyonluk kupasi sizi pek baglamiyor nasilsa.

.....
01.07.2010, 22:10
futbolda golden daha degerli bir sey yoktur.

iyi insanlardan bir takim olusturalim o zaman belki en iyi niyetli takim kupasini verirler bize.

sampiyonluk kupasi sizi pek baglamiyor nasilsa.

Sizin beni anlayacağınızı zannetmiyorum...

Kaldı ki öyle zaten...

hasan basri
01.07.2010, 22:25
Gökhan ÜNAL taraftar tarafından istenmedi ve satıldı adam gitti ve Trabzonspor hakkında tek bir kelime dahi konuşmadı kötülemedi pislik atmadı ama taraftar arkasından daha konuşuyor şimdi dert Umut taraftar onuda istemiyor güzelim futbolcular delikeanlı futbolcular taraftar tarafından harcanıyor.

sezai
01.07.2010, 22:25
Ömer Bey bir şey soracağım.Bu takım orta sahsız defansız 14 göl attı demişsiniz yazınızda. bu orta sahasız defansız colman bir orta saha oyuncusu 9 gol atmış nasıl bir iştir anlamadım.Şunu kabul etmek lazım umut bitirici santrafor değil.Bana kalsa tek oynayabileceği bölge ön libero bari koştuğuna değsin derim.Teofilo hiç gol atmadı ama santrafor oldğunu kumaşından belli top alışverişleri ayağından zamanında çıkarma tek pas hepsini yapabiliyor.Tek korktuğum teknik direktörümüz Şenol bey Umut sevdalısı çıkmaz teofilo'ya da umut kadar şans verir.

Samet İslamoğlu
01.07.2010, 22:38
Oldumu bu cevap şimdi Ömer ;)

Haklısın Umut'a kim para verir Guiza'yı 5 milyon€ ya birilerine yamamaya çalışıyorlar Umut'u kim alsın ;)

Kesinlikle katılıyorum.
Hakettiği takımlara Ankaragücü'nüde eklede gitsin orda top koştursun biraz daha.En layığı o olur.

Egemen 16 numarayı alınca vefa vefa diyordunuz.
Bırakın Umut'a verin 6 numarayı.
Unutmasın Ankaragücünü...
Ama Umut bu takımda asla 10 numara olmamalı diye düşünenlerdenim.
Millet yazdığı mesajların altında rengini belli etmeye başladı.
Alın size renk sonuna kadar Anti Umut Bulut...

Aferin sana alkış..

uemit
01.07.2010, 23:16
bence kisin gitmeli artik.. cünkü bi forvet alirsak... ve murat tosun ve teo yeterli olursa umuta gerk yok....

Armağan Dere
01.07.2010, 23:16
Önemli olan buraya gelip sallayanlar.

Onlarda hiç kulak asmıyorlar ki.

Adamı bitirip çıkıp gidiyorlar.

Ömer,sence Umut gelip burayı okuyor mu...bence hayır...eğer okusaydı neyi nasıl ne şekilde çalışması gerektiğini bilirdi...o kendini zaten her maç sonrası açıklıyor..''gol vuruşlarım çok iyi''..ben ve ben gibi eleştiriciler Umut'a sabaha kadar da konuşsak değişmeyecek...28 yaşındaki bir adamın bu saatten sonra değişmesi çok zor..Ama iyi niyetli Trabzonspor'u hakediyor canım(!)...Bende çok iyi niyetliyim Trabzonspor için...

socrates
01.07.2010, 23:19
şenol hoca bugün kibarca bazılarını artık taraftarlıktan men etmiştir :alkış:

demir
01.07.2010, 23:39
umut buluta gosterdıgımız tepkı eerjısını baska seylerde kullansa ıdık neler olurdu hıc dusundunuzmu ???

1- fatih tekke satılamazdı
2- aymanlar agustinler bu takımda yedek bile dusunulemezdi
3- albayrak gibi kendını baskan zanneden ınsanlar bu takımın basında mılyonları cebıne ındıremezdı
4- hami mandıralı bu takımdan jubile yapmadan gidemezdi
5- her kafadan bir sesı cıktıgı taraftar kıtlelerinde hep aynı ses yukselecek aynı degerlerle emın adımlarlayuruyecektık
6- hıc bır futbolcumuzu birileri cenazelerde dovmeye kalkmayacaktı

bu ornekleri 500 ler 600 lere kadar cıkartabılırım tek bir kafadan umuta hakeretler dızmek yerıne tek bir kafadan nasıl bişeyler uretebılırım nasıl bu takıma daha gusel destekl olabılırım dusunursek ozaman zaten sampıyon oluruz umut sorunuda ortadan kalkmıs olur yoksa o forvtte kım olursa olsun yıne elestırecegız bu sekılde bodozlama elestirdiğimiz surecede II. bir ftıh tekke II. bir hami mandıralı bu takımda hıc olmayacak olamayacak malesef dunyanın hıc bıryerınde kendı futbolcusunu dovenm hakaretler eden kufurler yagdıran bi aska taraftar yok bızde hıc suc hıc bır eksıklık yok tamam ama umuttanda peygambrlık beklemeyın 1967 den beri sadece 4 tane forvt gormus bir takım ıcın umutu cok acımasızca elestırıyorsunuz bu yıla kadar aldıgımız her forvet(ise yaramayanların hepsı) umut kadar katkı yapabılseydı sampıyonlukl sayımız suan 20 idi ..!

Armağan Dere
01.07.2010, 23:42
bu yıla kadar aldıgımız her forvet(ise yaramayanların hepsı) umut kadar katkı yapabılseydı sampıyonlukl sayımız suan 20 idi ..!

Abi şu yaptığı katkıları bi sayarmısın...ben mi kör oldum da göremiyorum

demir
01.07.2010, 23:46

canım kardesım katkılarının bir cogunu eskı yazılarımda yazdım zaten bu abslıktakılerı takıp ederse gercekten cok ayrıntılı yazdıklarım bıle oldu cok uzun surer ama sunu soylemelıyım sıze bu lıgde artık 30 31 gol atan futbolcu cıkmıyor bızım takımda gol atan futbolcu sayısına bakarssan neden sampıyon olamadıgımız artada bu ulkenn gol kralı kc golle gol kralı oldu umutun kac golu var ustelık turkıyede hangı futbıolcuyu umut gıbı baskı altına ınan bana gol atamaz ATAMADIDA gokhan orneklerden bırısıdır fatih fath diye bagırıyoruz fatıh turkıyede ıken onun gol rekorunu kırabılen tek oyuncu bızde 15 gol zor attı ustelık en cok pozısyona gıren oyuncular olmalarına ragmen artık anlayın sorun bızde bu takıma vannisterroyda gelse bu baskı ıle gol atamaz

.....
01.07.2010, 23:53
Ömer Bey bir şey soracağım.Bu takım orta sahsız defansız 14 göl attı demişsiniz yazınızda. bu orta sahasız defansız colman bir orta saha oyuncusu 9 gol atmış nasıl bir iştir anlamadım.Şunu kabul etmek lazım umut bitirici santrafor değil.Bana kalsa tek oynayabileceği bölge ön libero bari koştuğuna değsin derim.Teofilo hiç gol atmadı ama santrafor oldğunu kumaşından belli top alışverişleri ayağından zamanında çıkarma tek pas hepsini yapabiliyor.Tek korktuğum teknik direktörümüz Şenol bey Umut sevdalısı çıkmaz teofilo'ya da umut kadar şans verir.

Efendim öncelikle Colmanın 9 gol atması kendi kalitesini belli eder.
Şampiyon Bursasporun Golcülerinin attıkları gollere bakarsanız şampiyonu FORVET oyuncularının attığı goller belirlemiyor.

Ayrıca bu profesyonel işlerde SEVDALIK olayları olmaz.Umut sevdalısı gibi cümleleri kabul etmiyorum.

Bugün kendisi söyledi Şenol hoca Umut a haksızlık ediliyor diye.

Bence ÇOK BÜYÜK bir haksızlık yapılıyor ya orası da ayrı...

.....
01.07.2010, 23:55
Ömer,sence Umut gelip burayı okuyor mu...bence hayır...eğer okusaydı neyi nasıl ne şekilde çalışması gerektiğini bilirdi...o kendini zaten her maç sonrası açıklıyor..''gol vuruşlarım çok iyi''..ben ve ben gibi eleştiriciler Umut'a sabaha kadar da konuşsak değişmeyecek...28 yaşındaki bir adamın bu saatten sonra değişmesi çok zor..Ama iyi niyetli Trabzonspor'u hakediyor canım(!)...Bende çok iyi niyetliyim Trabzonspor için...

Umut un burayı okumasını hem isterim hem istemem.

İsterim çünkü onu ne kadar sevdiğimizi anlasın , istemem çünkü bazılarının hakkında yaptığı cümleleri görmesini istemem.

Umut hiçbir zaman gol vuruşlarım çok iyi demedi.

İyi Niyetli TRABZONSPORUMUZU iyi niyetli UMUT BULUT hakediyor.
Ben buna inandım şimdiye kadar. Bundan sonra da böyle olacak...

Armağan Dere
01.07.2010, 23:56
Demir abi, Peki Umut Bulut neden Gökhan gibi ayrılmak istediğini söylemiyor açık açık...olmuyorsa bunu kendi de görmeli,görebilmeli tamam taraftar profilimiz böle olduğunu kabul ediyorum ki 90'lı yıllarda daha beter baskıcıydı..Babam anlatır..vah ki Hamilere,Şotalara onlar nası yapabildi o zaman ve hala efsane diye hatırlanıyorlar Umut'ta hatırlanacak mı hiç sanmıyorum...Gökhan'ı zamanında ben dahil herkes bunalttı terapiye zaman tanınmadan adam gitti...Ben şunu anlatmaya çalışıyorum:''Umut Bulut'a bizden başka hiçbir takım bu kadar şans vermez,oynayamaz,zaten istemezler...Yönetimin Umut'a mecbur bırakma planı denir bence buna

.....
01.07.2010, 23:58
umut buluta gosterdıgımız tepkı eerjısını baska seylerde kullansa ıdık neler olurdu hıc dusundunuzmu ???

1- fatih tekke satılamazdı
2- aymanlar agustinler bu takımda yedek bile dusunulemezdi
3- albayrak gibi kendını baskan zanneden ınsanlar bu takımın basında mılyonları cebıne ındıremezdı
4- hami mandıralı bu takımdan jubile yapmadan gidemezdi
5- her kafadan bir sesı cıktıgı taraftar kıtlelerinde hep aynı ses yukselecek aynı degerlerle emın adımlarlayuruyecektık
6- hıc bır futbolcumuzu birileri cenazelerde dovmeye kalkmayacaktı

bu ornekleri 500 ler 600 lere kadar cıkartabılırım tek bir kafadan umuta hakeretler dızmek yerıne tek bir kafadan nasıl bişeyler uretebılırım nasıl bu takıma daha gusel destekl olabılırım dusunursek ozaman zaten sampıyon oluruz umut sorunuda ortadan kalkmıs olur yoksa o forvtte kım olursa olsun yıne elestırecegız bu sekılde bodozlama elestirdiğimiz surecede II. bir ftıh tekke II. bir hami mandıralı bu takımda hıc olmayacak olamayacak malesef dunyanın hıc bıryerınde kendı futbolcusunu dovenm hakaretler eden kufurler yagdıran bi aska taraftar yok bızde hıc suc hıc bır eksıklık yok tamam ama umuttanda peygambrlık beklemeyın 1967 den beri sadece 4 tane forvt gormus bir takım ıcın umutu cok acımasızca elestırıyorsunuz bu yıla kadar aldıgımız her forvet(ise yaramayanların hepsı) umut kadar katkı yapabılseydı sampıyonlukl sayımız suan 20 idi ..!

Gelde bunu millete anlat.

Hani biz yazınca Umutçu oluyoruzda sizin gibi olaya bakanlar yazınca neden anlaşılmıyor ?

Tabi anlamak istemeyince istersen milyon sayfa yaz anlamazlar...

.....
01.07.2010, 23:59

Kusura bakma ama gerçekten kör olmuşsunuz sizinde dediğiniz gibi.

Çünkü doğruları görmeyi bırakın normal şeyleri bile göremiyorsunuz.

Bizde size birşeyler anlatmaya çalışıyoruz... Ama boşa...

Armağan Dere
02.07.2010, 00:02

Eminmisin?...Kupa final maçı sonrası röportajları biliyormusun...Eminsin yani

.....
02.07.2010, 00:03
Armağan Dere

Allah aşkına adam gibi sorunun söylesene bana. Bak seninle sabaha kadar sorun çözülecekse çözmeye hazırım.

Ne istiyorsun bu adamdan ? Bu adam sana neden bu kadar batıyor ? Herkes yorumunu yapıyo gidiyo sen günlerce burdasın ne istiyorsun ?

Hakaretse hakaret aşşağılamaysa aşşağılama halen daha susmadın ALLAH aşkına ne istiyorsun bu adamdan ? söyle de bilelim.

.....
02.07.2010, 00:04
Eminmisin?...Kupa final maçı sonrası röportajları biliyormusun...Eminsin yani

Evet eminim.

Umut Bulut bunu söyleyecek bir oyuncu değildir çünkü.

Sen emin misin peki ? Ben söylemediğine eminim ya sen ?

Gökhan KAN
02.07.2010, 00:05
Ömer sen ona bu başlığı bırak diyorsun sende cevap vermekten geri kalmıyorsun. İkinizde bu başlığa bir süre uğramayın ne olur.:) Düşüncelerinizi zorlamı kabul ettiriceksiniz. Vallaha yeter ya..:)

.....
02.07.2010, 00:07
Ömer sen ona bu başlığı bırak diyorsun sende cevap vermekten geri kalmıyorsun. İkinizde bu başlığa bir süre uğramayın ne olur.:) Düşüncelerinizi zorlamı kabul ettiriceksiniz. Vallaha yeter ya..:)

Abi ne yani adam Umut a hakaret edecek bende susacam ?

Kabul edemem bunu. Ben oyuncuma hakaret ettirmem!...

Ayrıca MAZLUMLAR AYAĞA KALKMADIKÇA ZALİMLER DİZ ÇÖKMEZ ;)

Armağan Dere
02.07.2010, 00:08
Evet eminim.

Umut Bulut bunu söyleyecek bir oyuncu değildir çünkü.

Sen emin misin peki ? Ben söylemediğine eminim ya sen ?

Umut: "Gol vuruşlarım çok iyi"
05 Mayıs 2010 / 19:11
Trabzonspor'un Fenerbahçe karşısında beraberlik golünü atan Umut, "Kupayı kazandığımız için çok mutluyum" dedi..
"Bu sene benim için çok olumlu geçti diyebilirim. Önümüzde iki maç var şimdi onları en iyi şekilde bitirip önümüzdeki sezonun hazırlılarına başlayacağız. Çok mutluyum kupayı kazandığımız için. Benim gol vuruşlarım aslında çok iyi.

Ne istiyorum Ömer biliyormusun ben kendi açımdan delirdiğim,çılgına döndüğüm maçları geçtim...Trabzonspor'u haketmesini istiyorum Fatih'te ilk zamanlarda gönderildi takımda kiralık olarak..Sonra kral döndü geliştirdi kendini..ancak Umut iyi niyetli olabilir,5 vakit namaz kılabilir(Allah kabul etsin)... ancak Futbolda bu kriterler baz alınmıyor

.....
02.07.2010, 00:09
Trabzonspor'un Fenerbahçe karşısında beraberlik golünü atan Umut, "Kupayı kazandığımız için çok mutluyum" dedi..
"Bu sene benim için çok olumlu geçti diyebilirim. Önümüzde iki maç var şimdi onları en iyi şekilde bitirip önümüzdeki sezonun hazırlılarına başlayacağız. Çok mutluyum kupayı kazandığımız için. Benim gol vuruşlarım aslında çok iyi.

Kaynak hani ?

demir
02.07.2010, 00:09
trabzonda bir mac aman allahım ortalık yıkılıyor adanademir spor trabzonspor mac sonunda futbolculara kufurler hakaretler hatta daha ılerıye gıderek uerıne tas atanlar var sasırıyorum neden bılıyormusnuz omacın skoru

TS 7
ads:1 bu hakaretler bu taslar neden bılıyormusunuz ? bir gol yedıgımız ıcın ıste bundan dolayı bunları soyluyorum ....

bana gore bızde dunyanın en ıyı santroforları oynadı

fatıh tekke
şota
hami gibi ama farkındamısınız bu forvetlerin hic birisi bizi sapıyon yapmaya yetmedı ? yetemedi ?

1996 yılında sampıyonluk kacırdık ilk 3 e girmemız taa 2002 yi buldu kac yıl _?

ama bakın fenerbahceye bu sene ıkı kupadan elendıler ama yıne ilk 2 ye oynayacaklar neden bılıyormusunuz tek sebebı var

TARAFTAR ..!

trabzonspor suankı yapşısı ıle taraftarından buyuk konuma gelmıstır ve taraftarın kendısını gelıstırmesı ve yetısmesı artık zorunludur ..!

Armağan Dere
02.07.2010, 00:14
Kaynak hani ?

al kardeşim kaynak

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=57272

.....
02.07.2010, 00:17
Ben vereyim linki

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4326

Özellikle ayak içi vuruşlarının iyi olduğunu anlatan Umut, ''Antrenman önceleri ve sonraları çok gol vuruşu çalışıyorum. Ama nedense maç içerisinde o anki atmosferden mi ne, çok gol kaçırıyorum. Lugano ve Bilica gibi oyuncuların hakkımda söyledikleri olumlu sözler gurur verici. Bundan dolayı her anlamda eksikliklerimi giderip daha iyi yerlere gelmek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Ayak içi vuruşlarının iyi olduğunu söylemiş adam. ÇOK iyi gibi bir kelime göremedim ben...

mashal61
02.07.2010, 00:17
Antrenmanda ayak içi olsun gol vuruşlarım olsun iyi ama maçın içinde ben de anlamıyorum maçın atmosferinden mi gol kaçırıyorum bilmiyorum. Gol kaçırdığım için de 90 dakika elimden geleni yapıyorum. Lugano ve Bilica gibi Türkiye’nin en iyi ve güçlü stoperlerine oynamak çok zor. Eksiklerim var bunları gidermek istiyorum."
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=57272
Bir bütün olarak okursanız Umut'un aslında özeleştiri yaptığı ortada. Art niyetli bakarsanız art niyetli anlamanız da normal.

.....
02.07.2010, 00:20

Umut un burayı okumasını hem isterim hem istemem.

İsterim çünkü onu ne kadar sevdiğimizi anlasın , istemem çünkü bazılarının hakkında yaptığı cümleleri görmesini istemem.

İyi Niyetli TRABZONSPORUMUZU iyi niyetli UMUT BULUT hakediyor.
Ben buna inandım şimdiye kadar. Bundan sonra da böyle olacak...

Ben vereyim linki

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4326

Özellikle ayak içi vuruşlarının iyi olduğunu anlatan Umut, ''Antrenman önceleri ve sonraları çok gol vuruşu çalışıyorum. Ama nedense maç içerisinde o anki atmosferden mi ne, çok gol kaçırıyorum. Lugano ve Bilica gibi oyuncuların hakkımda söyledikleri olumlu sözler gurur verici. Bundan dolayı her anlamda eksikliklerimi giderip daha iyi yerlere gelmek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Ayak içi vuruşlarının iyi olduğunu söylemiş adam. ÇOK iyi gibi bir kelime göremedim ben...

Mavi ile olan yazıları iyi oku istersen.

Tabi sen buna da bi kulp bulursun ama...

Armağan Dere
02.07.2010, 00:23
Şimdi ben Umut'un antremanını mı izliyorum sahada neysen osun abi bu bu kadar basit..art niyetle alakası yok 11.dk'da vurduğu topta,aslında benim vuruşum iyiydi dersen adamı tefe kor oynarlar..şunu deseydi anlardım:''Ben kendimi geliştirmeliyim,halen daha istenilen düzeyde vuramıyorum...Her gün kaleyi karşıma alıp antremandan sonra şut çalışıyorum..Taraftarlarımdan özür diliyorum bunca yıl onlara bu şekilde izlettirdim kendimi..Seneye farklı Umut olacağım.. Söz veriyorum''

Ömer Yüce
02.07.2010, 00:24
trabzonda bir mac aman allahım ortalık yıkılıyor adanademir spor trabzonspor mac sonunda futbolculara kufurler hakaretler hatta daha ılerıye gıderek uerıne tas atanlar var sasırıyorum neden bılıyormusnuz omacın skoru

TS 7
ads:1 bu hakaretler bu taslar neden bılıyormusunuz ? bir gol yedıgımız ıcın ıste bundan dolayı bunları soyluyorum ....

bana gore bızde dunyanın en ıyı santroforları oynadı

fatıh tekke
şota
hami gibi ama farkındamısınız bu forvetlerin hic birisi bizi sapıyon yapmaya yetmedı ? yetemedi ?

1996 yılında sampıyonluk kacırdık ilk 3 e girmemız taa 2002 yi buldu kac yıl _?

ama bakın fenerbahceye bu sene ıkı kupadan elendıler ama yıne ilk 2 ye oynayacaklar neden bılıyormusunuz tek sebebı var

TARAFTAR ..!

trabzonspor suankı yapşısı ıle taraftarından buyuk konuma gelmıstır ve taraftarın kendısını gelıstırmesı ve yetısmesı artık zorunludur ..!
Bu yazdığın burada bi çok kişiye biraz ışık olmalı ama almasını bilmeli... Sanmıyorumki o taraftar bizim destekçimiz... At gözlüğüyle bakıp biraz daha sakin olup oyuncuyu yok etmeye çalışacağınıza oyuncuyu daha iyi yerlere getirmek için destekten başka şansımız yok. Nasıl hasan üçüncü futboldan zerre kadar anlamadığını düşünenler bu forumda gezerken az destekle biraz bişeyler yapabileceğini bize gösterdi. Neden umut'a bu şans tanınmıyo??? Trabzonlu olmadığı için mi veya sivri dili olmadığı için mi???

Bizde futbolcu sevdası yok ruh var istek var. Bu kadro imkansızlıklarla şampiyon oldu yine de olur umutla da olur yattaraylada olur alanla da olur teyola da olur yeterki desteği bilelim.

He birşey daha diyeceğim ben bi taraftar olarak Umut'u değil Trabzonspor'u seviyorum ve onun için herşeyi yapıyorum. Hersene belkide 1 milyara yakın lisanslı ürün aldım kulüp üysi olacaktım üyelik donduruldu. Kart aldım. Önceki 5 kartımı da iptal ettim. Sırf kulüp kazansın diye her ay 2-3 milyar ekstre ödüyorum. Taraftar kart dediler onu da aldım. Kombine dediler onu da aldım. Destek dediler her zaman tribünde gidebileceğim her zaman destek oldum. Ama karışılığında birşey beklemedim. Bekleseydim şampiyonluk görmek isterdim. Görmedim belki de 10 yıl daha görmiyecem ama bu benim Trabzonspor'a olan sevgimi hiç düşürmeyecek... Yarın Umut gider yolun açık olsun derim. Sadece izlerim bi daha ardıma bakmam ah etmem vah etmem. Biliyorum ki gidenin arkasından ağlamak ezikliğin simgesidir...

Bizim sevgimiz renklere her zaman. Şampiyon ol diye sevmeyiz. Bunu gerçekten Ben trabzonluyum ve diyip uyguluyorum diyen taraftar Trabzonda varmı? Bence çok az...

Ömer Yüce
02.07.2010, 00:29
Şimdi ben Umut'un antremanını mı izliyorum sahada neysen osun abi bu bu kadar basit..art niyetle alakası yok 11.dk'da vurduğu topta,aslında benim vuruşum iyiydi dersen adamı tefe kor oynarlar..şunu deseydi anlardım:''Ben kendimi geliştirmeliyim,halen daha istenilen düzeyde vuramıyorum...Her gün kaleyi karşıma alıp antremandan sonra şut çalışıyorum..Taraftarlarımdan özür diliyorum bunca yıl onlara bu şekilde izlettirdim kendimi..Seneye farklı Umut olacağım.. Söz veriyorum''

Bak Armağan. Okuyorum okuyorum. Yani durmadan cevap geliyor sana ve durmadan tabiri caizse kıvırıyosun yani anlamıyorum neyin peşindesin. Şenol Güneş'e bile atıp tutmaya başladın. Adam Umut'u savunuyo yok şu yüzden savunmuştur yok bu yüzden savunmuştur. Ya adam savunacak tabi en kazma oyuncusunu da savunacak. Bütün oyuncular bu kulübe külfiyet getirir. Adam onu ezerek yerin dibine soksa senin gibi düşünenler bayram eder. Ama o biliyorki ben bunu savunsam özgüveni yerine gelir... Ama yok işte bunu bile düşünemiyosun. Teknik direktörler oyuncuyu sadece sahada oynasın yeter demez hiçbir zaman ki Şenol Güneş bu kulüpte Teknik direktörden de daha fazla yetkilere sahiptir. Ve hatta Türkiyedeki bütün teknik adamlardan daha çok yetkiye sahip. Neyin ne olduğunu çok iyi biliyor...

.....
02.07.2010, 00:30
Bu yazdığın burada bi çok kişiye biraz ışık olmalı ama almasını bilmeli... Sanmıyorumki o taraftar bizim destekçimiz... At gözlüğüyle bakıp biraz daha sakin olup oyuncuyu yok etmeye çalışacağınıza oyuncuyu daha iyi yerlere getirmek için destekten başka şansımız yok. Nasıl hasan üçüncü futboldan zerre kadar anlamadığını düşünenler bu forumda gezerken az destekle biraz bişeyler yapabileceğini bize gösterdi. Neden umut'a bu şans tanınmıyo??? Trabzonlu olmadığı için mi veya sivri dili olmadığı için mi???

Bizde futbolcu sevdası yok ruh var istek var. Bu kadro imkansızlıklarla şampiyon oldu yine de olur umutla da olur yattaraylada olur alanla da olur teyola da olur yeterki desteği bilelim.

He birşey daha diyeceğim ben bi taraftar olarak Umut'u değil Trabzonspor'u seviyorum ve onun için herşeyi yapıyorum. Hersene belkide 1 milyara yakın lisanslı ürün aldım kulüp üysi olacaktım üyelik donduruldu. Kart aldım. Önceki 5 kartımı da iptal ettim. Sırf kulüp kazansın diye her ay 2-3 milyar ekstre ödüyorum. Taraftar kart dediler onu da aldım. Kombine dediler onu da aldım. Destek dediler her zaman tribünde gidebileceğim her zaman destek oldum. Ama karışılığında birşey beklemedim. Bekleseydim şampiyonluk görmek isterdim. Görmedim belki de 10 yıl daha görmiyecem ama bu benim Trabzonspor'a olan sevgimi hiç düşürmeyecek... Yarın Umut gider yolun açık olsun derim. Sadece izlerim bi daha ardıma bakmam ah etmem vah etmem. Biliyorum ki gidenin arkasından ağlamak ezikliğin simgesidir...

Bizim sevgimiz renklere her zaman. Şampiyon ol diye sevmeyiz. Bunu gerçekten Ben trabzonluyum ve diyip uyguluyorum diyen taraftar Trabzonda varmı? Bence çok az...

Yazının tamama çok güzel ama mavili kısım söylemek istediğim şeyin özeti olmuş.

Teşekkürler adaş abi :)

Ömer Yüce
02.07.2010, 00:34
Yazının tamama çok güzel ama mavili kısım söylemek istediğim şeyin özeti olmuş.

Teşekkürler adaş abi :)
Taraftar olmak desteklemekten ibaret olsa veririm para git benim yerime destekle diyebileceğim bi çok kişi bu ülkede var. Taraftar olmak değerlere kulüp içinde olan herşeye destek ve sahip çıkmaktır. Net konuşmuyorum bu benim düşüncem...

Armağan Dere
02.07.2010, 00:35
Ömer Yüce kıvırmıyorum,O Şenol Güneş sağ bek Ömer Aysan'ı gönderdi takımdan ama şuan sağ-bek arıyoruz...nası bi iş bu...Yönetim işine geleni göndertiyor işine geleni göndertmiyor..zamanında forumda bi abi yazdı 95-96'da K.Orhan Bjk'ye satılırken hiç ses çıkarmayan Şenol Güneş'e o sezon K.Orhan İnönü'de cevap verdi...demek istediğim Şenol Hoca sesini çıkarmıyor,çıkaramıyor artık klup içi dengeden mi bilmem... Umut'a gelelim, kendini geliştirdiği takdirde oynar onu demek istiyorum..yoksa hiçbir türlü ilk 11 topçusu değil ama ne yazıkki yıllardır oynuyor ve aynı oynuyor hiçbir değişiklik yok bu benim zorum...

.....
02.07.2010, 00:39
Armağan Dere

Bence bal gibi kıvırıyorsun. Hem Asenayı filan geçtin.

Armağan Dere
02.07.2010, 00:41
Armağan Dere

Bence bal gibi kıvırıyorsun. Hem Asenayı filan geçtin.

hakarete varmasın düzgün konuş..ben hakaret etmedim üyelerden kimseye..

.....
02.07.2010, 00:43
hakarete varmasın düzgün konuş..ben hakaret etmedim üyelerden kimseye..

Bu hakaret mi ?

Hiç sanmıyorum...

Armağan Dere
02.07.2010, 00:45
Umut yanılt beni,haksız çıkar beni..o kadar çok istiyorum ki bunu..

.....................................

.....
02.07.2010, 00:47
.....................................

Yazıp çevrimdışı olmak yok.

Gel tartışıyorduk ne güzel...

Benim inandığım değerler yanlış olabilir. Ama seninkiler hiç DOĞRU DEĞİL...

Kılıç Ali
02.07.2010, 00:54
Maçlarda çok kızıyorum ona. Kendime diyorum ki ya bir sakin ol. sonra bir bakıyorum Şenol Güneş'de benim gibi kızıyor. Ama maçlarsdn sonra dönüyorum bakıyorum istatistiklere.

daha iyisi yok. 4-5 sezonda yıllık gol ortalaması 16-17 olan bir golcü transfer etsek havaalanında karşılardık. Oysa elimizde var bir tane. Türkiye liginin en iyilerinden. Bir de hakeme itiraz edip sarı kart görme huyundan kurtulsa, ben Murat Tosun - Umut - Teofilo üçlüsünden gayet memnunum.

demir
02.07.2010, 00:54
ben bu yasıma kadar sampıyonluk gormedım cok kucutum sampıyon oldugumuzda hatırlamıyorum kendımı bıldıum bılelı trabzonda buyumeme ragmen bu takımı tutarım

trabzoncell dediler aldım
TARAFTAR kart dediler aldım
lisanslı urun dedler aldım yok dedıler ındına bekledım
suankı maddı sıkıntılarımdan slyı uye olamıyorum ama ılk fırsatta olacagım
bulundugum yerden kombına satın alıp oradakı arkadaslara bıle gonderdım
neden ? kulubume destek olmak ıcın ? cunki bu klup benım sehrımın rengini benım sehrimin adını yani beni tasıyor baska hıc bır sebebı yok ? bu takımda umut oynasa sonuna kadar destek teoda oynasa destek

yılalrdır bu takım hişc bir ıse yramayan en ufak katkıları olmayan nsanları tatavalarıyla ıkı adım ılerı gıdemedı ya destek olun bisey uretın yada elstırılerınızı (sevıyelı olmayanları yapıcı olmayanları) kendınıze saklayın cunkı bu takımın suanda forvetten cok destege taraftar sevgısıne ve ılgısıne ıhtıyacı var sonra ST alırız bugune kadar ST siz degildi bu takımda bundan sonrada muhakak birileri olur ama bu zıhnıyet boyle gıderse hıc birsey olmaz

demir
02.07.2010, 00:56
Ömer Yüce kıvırmıyorum,O Şenol Güneş sağ bek Ömer Aysan'ı gönderdi takımdan ama şuan sağ-bek arıyoruz...nası bi iş bu...Yönetim işine geleni göndertiyor işine geleni göndertmiyor..zamanında forumda bi abi yazdı 95-96'da K.Orhan Bjk'ye satılırken hiç ses çıkarmayan Şenol Güneş'e o sezon K.Orhan İnönü'de cevap verdi...demek istediğim Şenol Hoca sesini çıkarmıyor,çıkaramıyor artık klup içi dengeden mi bilmem... Umut'a gelelim, kendini geliştirdiği takdirde oynar onu demek istiyorum..yoksa hiçbir türlü ilk 11 topçusu değil ama ne yazıkki yıllardır oynuyor ve aynı oynuyor hiçbir değişiklik yok bu benim zorum...

kucuk orhan BJK ye tamamen kendı ıstek ve rızası ıle gıtmıstır BJK li olan abisinin gazınagelerek bu olayın senol gunesle hıc ılgısı yok suan colman ben gıtmek ıstıyorum desn senol gunes onuda tutmaz tutmamalıdırda zaten

hasan basri
02.07.2010, 01:03
Demir abi, Peki Umut Bulut neden Gökhan gibi ayrılmak istediğini söylemiyor açık açık...olmuyorsa bunu kendi de görmeli,görebilmeli tamam taraftar profilimiz böle olduğunu kabul ediyorum ki 90'lı yıllarda daha beter baskıcıydı..Babam anlatır..vah ki Hamilere,Şotalara onlar nası yapabildi o zaman ve hala efsane diye hatırlanıyorlar Umut'ta hatırlanacak mı hiç sanmıyorum...Gökhan'ı zamanında ben dahil herkes bunalttı terapiye zaman tanınmadan adam gitti...Ben şunu anlatmaya çalışıyorum:''Umut Bulut'a bizden başka hiçbir takım bu kadar şans vermez,oynayamaz,zaten istemezler...Yönetimin Umut'a mecbur bırakma planı denir bence buna

Sana göre ayrılması gerekiyor ama bana göre asla ayrılmaması gereken ilk futbolcu yüreğiyle oynuyor Umut burayı okuyacak sonrada heee Armağan dere beni istemiyor haydi ben ayrılayımmı diyecek ha ha ha.

Armağan Dere
02.07.2010, 01:03
Yazıp çevrimdışı olmak yok.

Gel tartışıyorduk ne güzel...

Benim inandığım değerler yanlış olabilir. Ama seninkiler hiç DOĞRU DEĞİL...

Merak etme hakaret etmedim,ancak benim değerlerimi yargılamak hele sana hiç düşmez...o sözümü tekrarlıyorum Umut'un beni yanılttığına tam anlamıyla karar verdiğim gün gelir kendisinden burda adam gibi özür dilerim..Herkese iyi geceler..Yarın işe gideceğim...

@Hasan Basri

Hocam onu demek istemedim Demir abi, taraftar baskısından şikayet ediyordu bende Umut'ta ayrılmalıydı demek istedim...Zamanında Şotalara,Hamilere,Fatih'e ne baskılar uygulandı takır takır top oynadı adamlar...

Ama Umut her yıl aynı oynuyor gol kaçırma kralı..Gram ilerleme yok onu demek istiyorum...

hasan basri
02.07.2010, 01:08

Ne istiyorum Ömer biliyormusun ben kendi açımdan delirdiğim,çılgına döndüğüm maçları geçtim...Trabzonspor'u haketmesini istiyorum Fatih'te ilk zamanlarda gönderildi takımda kiralık olarak..Sonra kral döndü geliştirdi kendini..ancak Umut iyi niyetli olabilir,5 vakit namaz kılabilir(Allah kabul etsin)... ancak Futbolda bu kriterler baz alınmıyor

Gol işi nasip işidir ne kadar iyi vurursan vur kaleci çıkarabilir veya direkten dönebilir direği sıyırabilir mesela Messi Barcelonada her maç 2-3 gol atan adam dünya kupasında şu ana kadar bir gol dahi atamadı Umut iyi futbolcu ve doğru söylemiş gol vuruşları süper hem sana ne sen taraftarsan tezahürat yap sanamı kalmış gol vuruşunu tartışmak sen kendi işine bak ,taraftar takım başarılı oluncamı taraftar oluyor başarısız olunca taraftarlık bitiyormu.

.....
02.07.2010, 01:33
Gol işi nasip işidir ne kadar iyi vurursan vur kaleci çıkarabilir veya direkten dönebilir direği sıyırabilir mesela Messi Barcelonada her maç 2-3 gol atan adam dünya kupasında şu ana kadar bir gol dahi atamadı Umut iyi futbolcu ve doğru söylemiş gol vuruşları süper hem sana ne sen taraftarsan tezahürat yap sanamı kalmış gol vuruşunu tartışmak sen kendi işine bak ,taraftar takım başarılı oluncamı taraftar oluyor başarısız olunca taraftarlık bitiyormu.

Gelişiniz mükemmel oldu :) :alkış:

Kereşenli
02.07.2010, 02:14
Umut ile Messi'yi karşılaştırmayalım lütfen. Arjantin milli takımında gol atamıyor olabilir ama Messi tek sezonda Umut'un üç sezonda attığı gol sayısını geçti.

.....
02.07.2010, 02:31
Umutla Messiyi karşılaştırmak için söylenmiş söz değil ordaki.

İyi okursak içindeki mesajı ALMAK istersek alırız ;)

tzercin61
02.07.2010, 10:35
umut'un en büyük talihsizliği Fatih Tekke'nin yerine alınmasıydı :D ... Çok önemli bir talihsizlik yaa... :) :). Neticesinde Rıdvan Dilmen'e göre Raul'den daha yetenekli bir golcünün yerini doldurmasının istenmesi zor bir şey tabi. Kimi koysan aynı durumda kalırdı

TheRapZoNe
02.07.2010, 11:02
umut,takımdan gönderildiği gün şükür namazı kılacağım

yunuse61
02.07.2010, 12:48
umut gitsin fatih tekkeden kurs alsın belki gol kralı olur bizde rahatlarız

Mirva
02.07.2010, 12:59

:alkış::alkış::alkış:
Bu mesajdan Messi ve Umut'un karşılaştırıldığı anlamını çıkaranlara da bir alkış.!

Arjantinde gol atamıyor ama ligde Umut'tan fazla diyorsunuz ya. Sanki bunu yazan bilmiyor onu. Söylediği açık ve net. Messi bile bi takımda çok iyiyken başka bir takımda performansını tam olarak sergileyemiyor. Umut bu kadar uğraşırken siz kalkmış Trabzonspor için o kadar uğraşan birini bu kadar eleştiriyorsunuz. Bir kere sizin buna hakkınız yok. Çünkü Umut ne derseniz deyin pes etmiyor ama siz bu kadar bu takımı seven birini yargılayabildiğiniz için hakkınız yok. Umut için takım sizin içinse çıkar önemli olduğu için hakkınız yok! Hasan Basri'nin de dediği gibi "Umut iyi futbolcu ve doğru söylemiş gol vuruşları süper hem sana ne sen taraftarsan tezahürat yap sanamı kalmış gol vuruşunu tartışmak sen kendi işine bak ,taraftar takım başarılı oluncamı taraftar oluyor başarısız olunca taraftarlık bitiyormu."

Ömer Yüce
02.07.2010, 13:15
Ben bu takımın en büyük eksiğinin taraftar olduğunu hep söyledim Ne zaman sırtımızı dönüp tezahürat yaparsak o zaman taraftar olmayı beceririz

Ha-kan
02.07.2010, 16:10
umut devre arası gelmeden kovulacaktır.buraya yazıyorum.umutsporun taraftarları bile onu kurtaramayacak.sezon başlasın yine her maç 9-10 net golü atamaz,sonrasında her maçta yuhalanır ve sonunda kovulur

.....
02.07.2010, 16:16
umut devre arası gelmeden kovulacaktır.buraya yazıyorum.umutsporun taraftarları bile onu kurtaramayacak.sezon başlasın yine her maç 9-10 net golü atamaz,sonrasında her maçta yuhalanır ve sonunda kovulur

ya Tersi olursa ?

İlk yarı ligin en çok gol atan oyuncusu olursa ne yapacaksınız ?

Öyle bir dediniz ki görende bi şey söylüyor zanneder!...

ilhan
02.07.2010, 16:41
Savunanlarda, eleştirenlerde abartıyor. İş gerçekten çok sevimsiz hâl alıyor. Yahu Hüseyin'i eleştirenlerle savunanların ortak noktada buluştuğu oluyordu. Ama Umut'ta o ortak nokta yok. Tek dert laf sokmak, laf yarışı yapmak.

Eleştirenleri görüyorum, can siperhane Umut'u savunasım geliyor.
Savunanları görüyorum, can siperhane Umut'u eleştiresim geliyor.

*

Lütfen sevimsizleştirmeyelim durumu...

**

Üzerinde formanın hatrına eleştirilerimizi daha şeffaf yapalım.

Armağan Dere
02.07.2010, 19:38

Sen Umut'u savunmak için böle bahaneler uydurma evet gol vuruşları süper dimi hepsi direği sıyırıyor,kaleciler 90'lardan çeliyor dimi..hayır gol vuruşunu niye tartışmıyım onu anlamadım..seni mi bağlıyor benim tartışmam onu anlamadım..son cümlenle de alakası yok,Umut'u nasıl futbolcu ederim onun derdinde bu taraftar yıllardır ama Umut'ta gelişme sıfır ve göz göre göre sözleşme yenilendi neden biliyormusun?..sen ve senin gibilere Umut gibi futbolcular layık...Bense Umut'tan Hami,Fatih yapma derdindeyim sense herşeye Eyvallahçısın

sezai
02.07.2010, 20:07
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ömer Bey
Sizin dediğiniz gibi kalite farkı bir orta saha oyuncusu olmasına rağmen ayak içi vuruşlarını çok iyi yapan colman var birde topu ayağında rahat tutamayan bir santraforumuz var.Santrafor diyorum.Çümkü gölcü bir adam değil koşar görev adamıdır.Bazı hocalar bazı oyuncularından vaz geçmez.İyi de olsa kötü de olsa vazgeçmezler.Ziya doğan da aynısını yapıyordu.Fatih terim de aynısı yapıyordu.Biz burda egemen alınsın iye çok seslendik ama F.Terim almadı. Egemenin kötü olduğundan mı almadı! Hayır,Ona göre inandığı oyuncu Umut Bulut ciddi anlamda gelişmesi şartttır.
Yok! gelişmezse artık yedek kulübesine derim.Bel ki başka oyuncu kazanmamız gerekir.Bel ki yedek kalırsa 'Vazgeçilmez oyuncu yoktur' düşüncesini anlaması gerekir.
Teşekkürler

Süleyman Baykan
02.07.2010, 20:37
Sen Umut'u savunmak için böle bahaneler uydurma evet gol vuruşları süper dimi hepsi direği sıyırıyor,kaleciler 90'lardan çeliyor dimi..hayır gol vuruşunu niye tartışmıyım onu anlamadım..seni mi bağlıyor benim tartışmam onu anlamadım..son cümlenle de alakası yok,Umut'u nasıl futbolcu ederim onun derdinde bu taraftar yıllardır ama Umut'ta gelişme sıfır ve göz göre göre sözleşme yenilendi neden biliyormusun?..sen ve senin gibilere Umut gibi futbolcular layık...Bense Umut'tan Hami,Fatih yapma derdindeyim sense herşeye Eyvallahçısın

Yahu arkadaşım savunuyorum var mı sen Umuta veriştirince bir şey yok biz savununca Eyvallahçı oluyoruz senin düşüncen o bizim ki bu önce kendin saygılı ol ya hergün burada doldur boşalt yapıyorsun yeter artık transfer başlığındada bu takımdan cacık olmaz filan yazmışın ne bekliyorsun Barcelona mı anlamadım gitti insan kendini yetersiz görüyorsa bitmiştir zaten nasıl maç izliyorsun heycanlanıyor musun ataklarda kalbin hızla atıyor mu Umut gol atınca sinirleniyor musun yoksa ya yazmayım diyorum artık doldum lütfen kilitleyin şu başlığı bir süre hatta hiç açmayın ben ben böyle büyük öfke görmedim arkadaş.

:bmn2:
:)UMUT BULUT:)

izzet
02.07.2010, 20:46
Umut Trabzonsporun degeridir. Bir Sembolü olmustur artik.

Onu elestirmek herkesin hakki. Ama herseyin bir Dozu var. Kendisi Gol vuruslarinda yetersiz.

Bunda hepimiz Hemfikiriz.

Ben yine tekrarliyorum. Forvet degil. Forvet arkasidir. Bunu ben degil, Ilk ciddi Profesyönel Hocasi Riza Calimbay söylüyor.

Tek forvet oynayamaz. Bunuda biliyoruz. elgörki, yaninda Tutunabilen hicbir Oyuncu olmadi Istikrarli bir sekilde. Yinede elinden geleni yapti. Ve kabul edende, etmeyende Umutsuz Hücumda koskocaman bir Sifir oldugumuzu gördü.

Bu Umutun sucu degil. Umut bu Yönetim tarafindan daima, Ilk hedef olarak yanliz birakilmistir.

Binlerce Euro alip, katki yapmayanlarin yaninda, birkere bile Sorun cikarmayan Umut aldigi her kurusu hak ediyor.

Almanyada Hangi Taraftarla Mac seyretsem, Bir Colman, Iki Umut göze carpiyor. hani su Kloseli,Müllerli, Kiesslingli,Podolskili ve Gomezli Almanya. "Der Mann bringt nur Unruhe" "Der geht so willig in die Zweikämpfe" Isteyen Googleden Cevirsin...

Ünal Karamandan sonra belkide hicbir "Yabanci" bu kadar Trabzonsporlu olmadi. Kimse bu Formayi bu kadar inatla terletmedi...

Ve Gollerini atti. Atamadiklar fazla idi. Ama Atti iste... Onsuz Hücuma cikamayip, Anadolu Takimlarinin Presini yiyecegime, onun kacirmasini seyretmeyi yeglerim, ondan daha iyisi yada uygun bir Partneri gelmedigi Sürece...

-------

Ayrica BMN gibi bir Platformu sadece Umuta sallayarak, evet desteksiz sallayarak, Maasi ile ilgili olsun, sacmasapan Istatistiklerle olsun, kendine "Futbol Eksperi" olarak biri Isim yapmak isteyenlerin olmasida cok aci...

Baska hicbir Baslikta bir Katkilari olmaz, ne Madden, ne Manen... :)

Hatta Umuta sallamak icin, Tükürdüklerini yalarlar, Zamaninda Salladiklar Insanlari Avatarlari süsler...

Komsunun tavugu misali :)

Burada gercekten Yapici elestiri yapan her Kisiye tavsiyem: Engelleyin. Üye Kontrol Panelinden engelleyin. Baslik size daha akici, daha Ilginc gelsin. Ben öyle yaptim.

Cünkü degmiyor. Gercekten bazilarin yazdigi her bir Harfi Okumak, bosa gecen bir zaman olur. Engelleyin.

Bu arada "Umutsporlu" olmak cokda sacma olmasa gerek. Sonucta belli bir kesimin Hayrani oldugu Bir Futbolcu. Adamin Fanatikleri olabilir. Cok normal. Ve Onu begenmeyenler, Baskasini isteyenler, Elestirenler de olacaktir.

Ama bir "Taraftarin" Düsman oldugu bir Futbolcu olmaz. Hele o adam "Cok Sevdigin" Trabzonsporun Kaptani ise :)

Saygilar.

Süleyman Baykan
02.07.2010, 20:53
Umut Trabzonsporun degeridir. Bir Sembolü olmustur artik.

Onu elestirmek herkesin hakki. Ama herseyin bir Dozu var. Kendisi Gol vuruslarinda yetersiz.

Bunda hepimiz Hemfikiriz.

Ben yine tekrarliyorum. Forvet degil. Forvet arkasidir. Bunu ben degil, Ilk ciddi Profesyönel Hocasi Riza Calimbay söylüyor.:alkış:

Tek forvet oynayamaz. Bunuda biliyoruz. elgörki, yaninda Tutunabilen hicbir Oyuncu olmadi Istikrarli bir sekilde. Yinede elinden geleni yapti. Ve kabul edende, etmeyende Umutsuz Hücumda koskocaman bir Sifir oldugumuzu gördü. :alkış:

Bu Umutun sucu degil. Umut bu Yönetim tarafindan daima, Ilk hedef olarak yanliz birakilmistir.

Binlerce Euro alip, katki yapmayanlarin yaninda, birkere bile Sorun cikarmayan Umut aldigi her kurusu hak ediyor.

Almanyada Hangi Taraftarla Mac seyretsem, Bir Colman, Iki Umut göze carpiyor. hani su Kloseli,Müllerli, Kiesslingli,Podolskili ve Gomezli Almanya. "Der Mann bringt nur Unruhe" "Der geht so willig in die Zweikämpfe" Isteyen Googleden Cevirsin...

Ünal Karamandan sonra belkide hicbir "Yabanci" bu kadar Trabzonsporlu olmadi. Kimse bu Formayi bu kadar inatla terletmedi...

Ve Gollerini atti. Atamadiklar fazla idi. Ama Atti iste... Onsuz Hücuma cikamayip, Anadolu Takimlarinin Presini yiyecegime, onun kacirmasini seyretmeyi yeglerim, ondan daha iyisi yada uygun bir Partneri gelmedigi Sürece...

-------

Ayrica BMN gibi bir Platformu sadece Umuta sallayarak, evet desteksiz sallayarak, Maasi ile ilgili olsun, sacmasapan Istatistiklerle olsun, kendine "Futbol Eksperi" olarak biri Isim yapmak isteyenlerin olmasida cok aci...

Baska hicbir Baslikta bir Katkilari olmaz, ne Madden, ne Manen... :)

Hatta Umuta sallamak icin, Tükürdüklerini yalarlar, Zamaninda Salladiklar Insanlari Avatarlari süsler...

Komsunun tavugu misali :)

Burada gercekten Yapici elestiri yapan her Kisiye tavsiyem: Engelleyin. Üye Kontrol Panelinden engelleyin. Baslik size daha akici, daha Ilginc gelsin. Ben öyle yaptim.

Cünkü degmiyor. Gercekten bazilarin yazdigi her bir Harfi Okumak, bosa gecen bir zaman olur. Engelleyin.

Bu arada "Umutsporlu" olmak cokda sacma olmasa gerek. Sonucta belli bir kesimin Hayrani oldugu Bir Futbolcu. Adamin Fanatikleri olabilir. Cok normal. Ve Onu begenmeyenler, Baskasini isteyenler, Elestirenler de olacaktir.

Ama bir "Taraftarin" Düsman oldugu bir Futbolcu olmaz. Hele o adam "Cok Sevdigin" Trabzonsporun Kaptani ise :)

Saygilar.:alkış::alkış:

İzzet kardeşim eline sağlık güzel bir yazı anlayana ancak bunada kulp bulan olur bende yazmayım dedim günlerdir ama artık müdahele şart bu tarz yazılara en azından kendi göz önüme gelmesin diye gerekeni yapacağım.

Ömer Yüce
02.07.2010, 20:58
Kahinlermizde varmış :)

.....
02.07.2010, 21:18
İlhan abi çok güzel konuştu.

Yani ben artık konuşmak istemiyorum Umut a karşı sevgisi olan insanları Umuttan soğutuyoruz. Ama adamların konuştuklarına bakar mısınız ?

Yürek dayanmaz.

Ömer Yüce
02.07.2010, 23:30
İlhan abi çok güzel konuştu.

Yani ben artık konuşmak istemiyorum Umut a karşı sevgisi olan insanları Umuttan soğutuyoruz. Ama adamların konuştuklarına bakar mısınız ?

Yürek dayanmaz.

Umut'a karşı olan bir sevgimden değildir savunmam. Ben bu takımın her oyuncusunu desteklerim. Mecburum desteklemeye... Bi oyuncu arkasına taraftar desteği almazsa bu oyuncudan başarı beklemek mümkün mü değil... Umut bu kulübün oyuncusu olduğu sürece sürekli savunacam sürekli destekliyecem. Belki bi bakıyodur belki görüyordur arkasında 3-5 taraftar dahi olsa desteği olduğunun bilincinde olsun yeter...

Ben Fatih Tekke'ci değilim Trabzonsporcuyum. Umut bu sene 40 gol atıp gol kralı da olsa sevgimin aşırısını göremez. Biliyorumki oyuncu geçicidir kulüp kalıcıdır...

Samet İslamoğlu
03.07.2010, 00:28

Tahminim bunu 3 sezondur düşünüyorsundur ama olmuyo işte arkadaş şansına küs ;)

Ömer TOPAL
03.07.2010, 01:36

kalın yazssaydın bare...bu zamanla silinir okunmaz.....!

.....
03.07.2010, 01:49
Umut Bulut başlığı burasıdır. Tartışacaksak burda tartışalım...

Tabi adab-ı muaşeret kuralları içinde...

Gökhan KAN
03.07.2010, 01:56
Bazı arkadaşları engelledim kusura bakmasınlar. Onları görmekten çok sıkıldım artık.

.....
03.07.2010, 02:00
O engellemek nasıl oluyor ?

O kişinin yazdığı mesajları görmüyor musun yani ?

demir
03.07.2010, 02:01

bak canım ben 29 yasındayım bugune kadar bu takımdan basarısız oldugu ıcın gonderılen bir tane bile futbolcunun yerıne daha ıyısı gelmedi ? zaten buyuzden bu haykırıslarınız ıstıyorsunuzkı her forvetımız fatih tekke gibi olsun ?? 1967 yılından buyana sadece 1 tane tekkemız oldu ? ondanda 3 yıl faydalana bildik ?

her agızdan bır ses cıkıyor ıyı zaman gecırıyorsunuz umut baslıgında; ama neden anlamıyorsunuz onu bılmıyorum

1- umut mukemel futbolcudur
2- trabzonsporun aradıgı yada ıhtıyacı olan forvet tipidir
3- bitiriciliği cok ıyı son vurusları mukemmeldir
4- kafa toplarına hakım
5- sırtı donuk oynayabılen
6- ciddi bir pivot santrofor

diyen varmı bu sitede yok ? savunan ınsanlar umut mukemmel bir futbolcu oldugu ıcın değil renklerine asık oldugu kulubun futbolcusu oldugu ıcın destek olunmasını ıstıyor ?? sonucta umutu elestırelere burada birileri hakaretler etse senden bır halt olmaz dese kımse bunu yedıremez kendısıne umut ve dıger oyuncuları bagrımıza basmak bizim gorevımızdır

demissinki ben umuttan fatihler hamiler yapmanın pesındeyım ?? boylemı yapacaksın bunu ? sen h.sukurun genclık yıllarını bılırmısın ? umuttan beterdi umuttan..! ama suan hakanın ısmının oldugu yerde fatihden haber yazılmıyor neden bılıyormusun ? cunkı GS taraftarı hakanı sırtladı ve yuruttu, sımdı sen ve senın gıbı dusunenler ne yapıyor aklınca kufur edınce hakret edınce futbolcu düzelir sanıyor yok artık daha neler ....!

OZDEN61
03.07.2010, 02:02
Umut seni üzerinde terlettiğin forma için, emek harcadığın için seviyorum. bazıları umut u savunmayın yazıyor, neden savunmayalım bizim oyuncumuz değilmi, şenol hocamızın tercih ettiği bir oyuncu değilmi. umutu savunma diyenler, siz kendi oyuncunuza neden bu kadar yükleniyorsunuz. taraftar olarak hocanın, yöneticinin işini yapmaktan, onların iq sundan fazla iq nuzun olduğu izlenimi vermekten bıkmadınızmı. yöneticilik, hocalık taslayacağınıza takıma sahip çıkın, taraftarlığı öğrenin. ne zamanki sizin gibi taraftarcıklardan kurtulacağız o zaman şampiyonuz.

Kaan
03.07.2010, 02:03
Bazı arkadaşları engelledim kusura bakmasınlar. Onları görmekten çok sıkıldım artık.

Ses 1 2. :D:cool:

Ömer TOPAL
03.07.2010, 02:04
şu engel işi nerden nasıl yapılıyor..akıl saglıyım için benimde listemde bir kaç kişi var..görmeyim yazdıklarını da girmim ikili tartısmalara..

Gökhan KAN
03.07.2010, 02:06
Ses 1 2. :D:cool:
Seni engellemedim la..:) Sen bu aralar fazla takılmıyon buralara. Engellediklerim kendini iyi biliyor. :) Tekrar kusura bakmasınlar.

demir
03.07.2010, 02:06
her fikiri sacma olsada dınleyın dinlemesini bilmeyen ınsan anlatmasınıda bılmeyen ınsandır abi nasihati ;)

Gökhan KAN
03.07.2010, 02:07
şu engel işi nerden nasıl yapılıyor..akıl saglıyım için benimde listemde bir kaç kişi var..görmeyim yazdıklarını da girmim ikili tartısmalara..
Engellemek istediğin kişini profilini görüntüle.. Üye listesini tıkla orda görürsün.

Kaan
03.07.2010, 02:08

Üye Kontrol Paneli > Ayarlar Seçenekler - Engelli Listesini Düzenle

Burada kimi engellemek istiyorsak Kullanıcı Adını yazıp, tamama basıyoruz.

Kişinin yazdığı mesajları görmüyoruz. Şayet biri alıntılamamışsa. :D

.....
03.07.2010, 02:08
Vayy engeli biz yedik desene o zaman Gökhan abi :)

Sağlık olsun ne diyelim. Biz doğru bildiğimiz yoldan dönmedik dönmeyizde ;)

Kaan
03.07.2010, 02:09
her fikiri sacma olsada dınleyın dinlemesini bilmeyen ınsan anlatmasınıda bılmeyen ınsandır abi nasihati ;)

Abi bazen fikiri geçiyor mesajlar, hakaret haline dönüşüyor. Ve ben de dahil o tür mesajları görmekten sıkıldı artık insanlar. :)

Armağan Dere
03.07.2010, 02:09
demissinki ben umuttan fatihler hamileryapmanın pesındeyım ?? boylemı yapacaksın bunu ? sen h.sukurun genclık yıllarını bılırmısın ? umuttan beterdi umuttan ama suan hakanın ısmının oldugu yerde fatihden haber yazılmıyor neden bılıyormusun ? cunkı GS taraftarı hakanı sırtladı ve yuruttu sımdı sen ve senın gıbı dusunenler ne yapıyor aklınca kufur edınce hakret edınce futbolcu düzelir sanıyor yok artık daha neler ....!

Abi bile bile lades olmaz ki...,Umut kendini ve eksiklerini bilmiyor ki 28 yaşında adam..Ben Umut'a burda sövmem,küfretmem ancak kendine gelmesi içinde silkelerim ve silkelenmesi de gerekiyor...ama halen daha silkelenemiyor ne biliyim rüyalarına hiç mi girmiyor o kaçırdığı goller,ne biliyim bi gece kalkıp da ben acaba nasıl geliştirebilirim kendimi futbol anlamında diye düşünmüyor mu 4 yıldır hep gol kaçırma kralı,ne biliyim abi ama ben destek verdiğim zamanlarda oldu,ancak hep aynı olunca sanki kendimi aptal yerine konmuş gibi hissediyorum...Fatih'e Hami'ye neler dendi zamanında..ama Umut demiş ki tamam ben bu kadarım profosyonelim alırım paramı zaten bu yaştan sonrada avrupa olmaz Trabzon'da takılayım..Ancak ben bunları kaldıramıyorum...yukarda da yazdım yanıltsın beni ben gelip burda özür dilerim kendisinden

Ömer TOPAL
03.07.2010, 02:10
:) tşk ederim uşaklar...Engeli yaptım...e bir zahmet kimse alıntılamasa görmek zahmetinde kalmam o kişiyi...Ohhh beeeeeeeeeee

Gökhan KAN
03.07.2010, 02:10
Demir abi ne yazık ki ortada bir fikir yok. Çatışma var. Aynı şeyler aynı arkadaşlar tarafından sürekli yazılmaya devam ediliyor. Gına geldi artık..

.....
03.07.2010, 02:11
Valla ben kimseyi engellemem. Yazsın okurum dinlerimde.

Bazen sinirden delirsem bile iyi geliyor bana. Sinirlerime hakim olmasını öğreniyorum :)

demir
03.07.2010, 02:21
Abi bile bile lades olmaz ki...,Umut kendini ve eksiklerini bilmiyor ki 28 yaşında adam..Ben Umut'a burda sövmem,küfretmem ancak kendine gelmesi içinde silkelerim ve silkelenmesi de gerekiyor...ama halen daha silkelenemiyor ne biliyim rüyalarına hiç mi girmiyor o kaçırdığı goller,ne biliyim bi gece kalkıp da ben acaba nasıl geliştirebilirim kendimi futbol anlamında diye düşünmüyor mu 4 yıldır hep gol kaçırma kralı,ne biliyim abi ama ben destek verdiğim zamanlarda oldu,ancak hep aynı olunca sanki kendimi aptal yerine konmuş gibi hissediyorum...Fatih'e Hami'ye neler dendi zamanında..ama Umut demiş ki tamam ben bu kadarım profosyonelim alırım paramı zaten bu yaştan sonrada avrupa olmaz Trabzon'da takılayım..Ancak ben bunları kaldıramıyorum...yukarda da yazdım yanıltsın beni ben gelip burda özür dilerim kendisinden

bakın canım kardeslerim

ben umut hakkındakı olumsuz elestirilerin bir coguna katılıyorum ama asıl gormemız gerekenm gercekler var bunların farkında degılız nedenmi ? gercekten buyuk olan kulubumuz kucuk yonetıldıgı ıcn sebebını hemen soyleyeyım

fatih tekke gittikden sonra bu takıma hıc santrofor alınamadı alınsada ıse yaramadı
zamanın albayrak yonetımı tekkeyı satınca (futboldan nekadar anladıklarını buradan anlayın) yrıne umutu getirdi ..! tekrar soyluyorum yerine ..1
umut bulut futbolculuk hayatında hic bişr zaman ST (santrofor) olmadı ama bizim elımızde hıc bır zaman ST olmadıgı ıcın hep ST pozısyonunda oynattık oda elınden gelenı yaptı hırslı bir cocuk, defansa koysak aynı hırsı ıle oynayacagından hıc suphenız olmasın
dıyorsunuzkı becerıksız onda atamıyor pekı gokhan unal ? odamı becerıksız ? fatihin onunde 32 golle gol kralı olmus bir oyuncudan bahsedıyoruz ? yewteneklerını hıc kımsenın tartısma bıle tartısdmayacagından emınım .. neyse konuyu uzatmayaym kısa keseyım tamam umut becerkszken atamıyor gokhanda oyle ? ama sunu unutmayalım bıze gelen forvetlerın hepsı bızım yaptıgımız gıbı kendısını tekke ıle kıyaslıyor bu baskıdan cıkamıyor oyuncular bızler artık sunu anlayalım bunlar bızım oyuncularımız ewet kımısı kısıtlı yeteneleri var kımılerı cok yeteneksız ama bu oyuncularımızı yerden yere vurdugumuz surece bu bıze bısey kazandırmaz zamanında senol gunesıde vurduk yerden yere basta ben ama sımdı durum farklı sakın bıraz ve destek olalım bakın nelr yapıyor bu cocuklar ozman

Armağan Dere
03.07.2010, 02:28
Şunu da söliyim,Trabzon'da belki de yıllardır kendisine en çok sabredilen adamdır Umut Bulut yönetimler tarafından..Her ne kadar çok eleştirilsede ..

Ömer Yüce
03.07.2010, 12:07
Trabzonspor'da sadece kişilikli ve ahlaklı futbolcular oynayabilir. Buna bir örnekte Umuttur (Kast ettiğim Santrafor mevkii). Türkiye'de de kendini ispatlamış öyle bir oyuncu yok. Gökhan Ünal'ı aldık ne oldu? Umut'un bile gerisinde kaldı. Semih diyeceksiniz... Kişiliğini bilmem ama bir ilçe olarak Trabzondan da daha büyük bir ilçede yaşayan bi insan heleki orası İStanbulsa kolay kolay oynayamaz...

izzet
03.07.2010, 16:37
Buraya artik asilsiz Iddialar atip Umutu Yipratmaya calisan Ilk Mesaji Raporlayacagim.

1 Milyon Tl Zam mi? Kuyruklu yalan! Simdi de 7de bir ile gelmeyin.

Baydi artik. Yapici Elestiri bekliyorum!

Hasan YAYLI
03.07.2010, 16:48
umut; herşeyden biraz var ama hiçbirşey tam değil ,frenk emicenin dediği gibi:D

Erkin Ekşi
03.07.2010, 20:17
yahu umuta deseniz soyle iyi kosuyor boyle iyi mucadele ediyor rakip savunmayi cok yoruyor pressleri sayesinde faydali oluyor gol yollarinda etkisiz olabilir ama diger ozellikleri ile fayda sagliyor...bir nebze anlayacam mantiginizi,hani gene guler gecerim gol atamayan forvetede en azindan futbol mantigi cevresinde konusmus oluruz.

ama diyonuzya umut cok iyi niyetli cok adam cok delikanli o yuzden takimda kalmali...iste orda dur, burasi bir futbol kulubu beyler iyi niyetliler kulubu degil...kupayida gol atana kazanana verirler iyi niyetle mucadele ettiniz diye kimse size kupa vermez...bundan 20 sene sonrada takiminin hanesine sampiyonlugu attigi golleri yazilir iyi niyetleri degil.

iyi niyet bu kadar onemliyse umuttan daha iyi niyetli 20 tane adam bulurum ben size verecekmisiniz o paralari onlara?

cok komiksiniz cok.

Armağan Dere
03.07.2010, 20:33
Erkin aman baba,sakın bak böle şeyler yazma topa tutarlar seni bu başlıkta sakın sakın...!

yeni sezon başlasın ak-kara belli olacak...

Emrah KabuL
03.07.2010, 20:49
yahu umuta deseniz soyle iyi kosuyor boyle iyi mucadele ediyor rakip savunmayi cok yoruyor pressleri sayesinde faydali oluyor gol yollarinda etkisiz olabilir ama diger ozellikleri ile fayda sagliyor...bir nebze anlayacam mantiginizi,hani gene guler gecerim gol atamayan forvetede en azindan futbol mantigi cevresinde konusmus oluruz.

ama diyonuzya umut cok iyi niyetli cok adam cok delikanli o yuzden takimda kalmali...iste orda dur, burasi bir futbol kulubu beyler iyi niyetliler kulubu degil...kupayida gol atana kazanana verirler iyi niyetle mucadele ettiniz diye kimse size kupa vermez...bundan 20 sene sonrada takiminin hanesine sampiyonlugu attigi golleri yazilir iyi niyetleri degil.

iyi niyet bu kadar onemliyse umuttan daha iyi niyetli 20 tane adam bulurum ben size verecekmisiniz o paralari onlara?

cok komiksiniz cok.

Gol atamayan forvetin Ligde son 4 sezonda 54 golü var..

Peki ya Umut dışında son 2-3 sezon da toplam 14 gol atabilen 3-4 futbolcu sayabilirmisin bana ?

Fazla değil. .14 kafi.

Colman, Gökhan.. xxxx ??

Emrah KabuL
03.07.2010, 21:02
14 de çok olmuş.. 10 olsun en iyisi :)

.....
03.07.2010, 21:10
http://www.yukleresim.com/images/89266275003333476447.png

ensar6161
03.07.2010, 22:41

cok komiksiniz cok.

Al burdan yak...diyorsun ki umutun adamlığı dışında futbolla alakalı hiçbir vasfı yok..umutu eleştirecem diye burda insanlar ne diyeceğini neye sallayacağını şaşırıyor...hadi hayırlısı

Ümit Küçük
03.07.2010, 23:10
umut ne olursun topa vururken biraz esne kardeş hafif saga sola yaslan öle vur ne olur...birde gerektiginden fazla koşuyorsun ilerde son vuruşlarda güçsüz kalıyorsun...idda ediyorum umutun gol attıgı maçlarda kostugu mesafeye bakın gol atamadıgı maclarda kostugu mesafeye bakın...gol atamadıgı maçlarda koşarak kendini hırpalamış son vuruşlarda güçsüz kalmıştır..ha birazda heyecan var bu uşakda karar veremiyor nereye nasıl vuracagına çalış çalış çalış

.....
04.07.2010, 01:01
Bi şey soracam.

Umut un 100ler kulübüne girmesine ne kadar kaldı.

Wikipediaya baktım Ankaragücü 36 gol ve Trabzonspor 54 gol toplam 90 golü var.

Yani Bu sene İnşallah 100ler KULÜBÜNE girecek mi Umut ?

Samet İslamoğlu
04.07.2010, 01:06

cok komiksiniz cok.

Sen burda Umut'u savunanların, Umut'a dediğin gibi iyi kosuyor boyle iyi mucadele ediyor rakip savunmayi cok yoruyor pressleri sayesinde faydali oluyor demesinin yanında yine dediğin gibi umut cok iyi niyetli cok adam cok delikanli o yuzden takimda kalmali dediğini farkedemediysen komik olma konusunda hiç yarışa girmeyelim biz senle.

Hqmi
04.07.2010, 01:07
Bi şey soracam.

Umut un 100ler kulübüne girmesine ne kadar kaldı.

Wikipediaya baktım Ankaragücü 36 gol ve Trabzonspor 54 gol toplam 90 golü var.

Yani Bu sene İnşallah 100ler KULÜBÜNE girecek mi Umut ?

İnşallah yani bu sene 10 tane atabilirse girer. :)

.....
04.07.2010, 01:14
İnşallah yani bu sene 10 tane atabilirse girer. :)

İnşallah. Tek dileğimiz :)

Ama veriler doğrumu orası tartışılır. Çünkü Wikipediaya pek güven olmaz :)

demir
04.07.2010, 01:26
arkadalsar bosuna konusmayın bu senın gol kralı umut asist kralıda yattara olacak :D yılın teknık trektoru senol gunes yılın yonetımı sadrı sener yılın organiğide hacısalıh olacak aha buraya yazıyorum :D :D

Hqmi
04.07.2010, 01:26
İnşallah. Tek dileğimiz :)

Ama veriler doğrumu orası tartışılır. Çünkü Wikipediaya pek güven olmaz :)
Doğruymuş. :) Turkcell Super Lig'de toplam 90 tane atmış.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=527720

Genel'e tıklayınca görürsünüz toplamı.

Gökhan KAN
04.07.2010, 01:27
10 golü garanti geçer..

.....
04.07.2010, 01:28
Doğruymuş. :) Turkcell Super Lig'de toplam 90 tane atmış.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=527720

TFF diyorsa doğrudur.

Haydi Umut 10 gol daha atta 100ler kulübüne adını yazdır.

Sana inanıyor ve güveniyoruz :)

demir
04.07.2010, 01:31
ben sıze ne dıyorum ız neyazıyorsnuz 10 ne kı bee 10 ne ? yattaranın attıgı ortalara hıc vurmasın sabıt dursun sadece carpıp gıren goller 10 gol eder :D

Kereşenli
04.07.2010, 01:45
Geçemez bence.

FC-ST-PAULI-61
04.07.2010, 01:46
Geçemez bence.
bencede gecemez

Ömer Yüce
04.07.2010, 01:53
Geçmemesi için bi bacağının olmaması lazım ki bi bacakla bile 10 gole rahat yaklaşır...

Armağan Dere
04.07.2010, 02:04
Geçmemesi için bi bacağının olmaması lazım ki bi bacakla bile 10 gole rahat yaklaşır...

Fizik ötesi yorumlar gelmeye başladı..geçip geçmemesine bakmam ben Trabzonspor'a faydası nedir zararı nedir buna bakarım ben...geçse kendi içindir Trabzonspor'un bundan çıkarı nedir ki hiç bişey Umut geçse ne kazanırız geçmese ne...

.....
04.07.2010, 02:11
Bundan sonra her sayfaya Umut un bir resmini koymayı düşünüyorum.

Sakıncası var mı acaba ? :)

Ömer TOPAL
04.07.2010, 03:25
tek bacakla geçer 10 golu..kafaları saymıyorum....Ömer resimleri ekle...iyi oluyo her sayfada olsun ;)

Alejandro
04.07.2010, 03:54
umut 10 golü gecemesin kınalar benden

Emrah KabuL
04.07.2010, 09:23

Peki ya Umut dışında son 2-3 sezon da toplam 10 gol atabilen 3-4 futbolcu sayabilirmisin bana ?

Fazla değil. .10 kafi.

Colman, Gökhan.. xxxx ??

Bu mesajıma yine cevap gelmemiş..

Gol atamayan bu arkadaşımız bu sene 100'ler kulubüne adını yazdıracak hayırlısıyla..

Hele şu 10 golü garanti geçemez diyenler var ya, durumları çok içler acısı.. yahu bu adam sanki rakip takım forveti.. bu kadar da saçmalanmaz yani.

Biri geçemez diyor, diğeri de gelip bence de diyor.. yani ne kadar meraklısınız sırf yazmak için yazmaya.

Erkin Ekşi
04.07.2010, 09:52
arkadasim niye 2-3 sezon toplamina bakayim.

umut gol krali olmadigina gore simdiye kadar her sezon ondan fazla gol atan yiginla oyuncu var. ondan fazla gol atmalarina ragmen kendi takimlarinda yetersiz goruldukleri icin yerlerine yenileri geliyor o yenileride umuttan fazla gol atiyor.
umut her sezon butun maclarda ilk 11 cikiyorsa biz napalim.

eger Trabzonspordan bahsediyorsan durum cok vahim zaten...umuttan cok gol atan gokhan ve 10u gecen colman var...sen bekliosunki onurda bir on tane sallasin songda sallasin.

birde umutun attigi 10 golunde nasil goller oldugunu biliyoruz zaten bitmis takimlara son dakikada attigi takima hicbir faydasi olmayan goller.

mesken edinmissiniz basligi umutu savunacam diye butun gununuzu burda geciriosunuz oda enteresan...genc yasinizi enerjinizi daha verimli seylerde kullanin bence yazik gunah yazin butun gun makina basinda oturmak.

Emrah KabuL
04.07.2010, 10:02
Sende eleştir ama haklı eleştirilerin olsun..

Lafa bak ya, Onur da gol atsın istiyormuşuz..

Ne alaka ?

Alanzinho atsın,oynarsa Yattara atsın, Engin atsın vs..

Ayrıca halen daha utanmadan sıkılmadan, bitmiş takımlara son dakika da attığı goller vs diyorsunuz..

En son Kupa maçında Fener'e attığı gol...... her neyse..

Siz ve ekürilerinize daha cevap yok.

demir
04.07.2010, 11:51
arkadasim niye 2-3 sezon toplamina bakayim.

umut gol krali olmadigina gore simdiye kadar her sezon ondan fazla gol atan yiginla oyuncu var. ondan fazla gol atmalarina ragmen kendi takimlarinda yetersiz goruldukleri icin yerlerine yenileri geliyor o yenileride umuttan fazla gol atiyor.
umut her sezon butun maclarda ilk 11 cikiyorsa biz napalim.

eger Trabzonspordan bahsediyorsan durum cok vahim zaten...umuttan cok gol atan gokhan ve 10u gecen colman var...sen bekliosunki onurda bir on tane sallasin songda sallasin.

birde umutun attigi 10 golunde nasil goller oldugunu biliyoruz zaten bitmis takimlara son dakikada attigi takima hicbir faydasi olmayan goller.

mesken edinmissiniz basligi umutu savunacam diye butun gununuzu burda geciriosunuz oda enteresan...genc yasinizi enerjinizi daha verimli seylerde kullanin bence yazik gunah yazin butun gun makina basinda oturmak.

işte simdi sinirlendim boyle sacm sapan bir yorum olmaz ya nasıl attıgı goller basıt takımlara imisde ıse yaramıyormusta yıllar sonra turkıye kupasını almanda %70 oranında umutun katkısı oldugunu dahi goremıyorsan sana soyleyecek bir sey bulamıyorum tamam elestirin ama bodozlama da degil yaww

evet kımısı tuttugu takımın oyuncusunu savunmak ıcın 24 saat burada pekı sen nıye buradasın ? tuttugum takımın oyuncusu ıcın ...!

yaranozlu
04.07.2010, 12:26
umut bu sene 100'ler kulubüne girebilir mi bilmem ama milyarlar gol kaçırma kulübüne ramak kaldı. İstatistiklere göre 999.999.999 tane %99'luk gol kaçırmış. İlk maçında buna girip yeni hedefi trilyonlar kulubüne doğru yola devam eder.

Mustafa ÖZDEMİR
04.07.2010, 17:56
şu adamı bu kadar eleştirmeyelim artık .adamın kapasitesi belli.takımda 2.forvet olması lazım .onu 1. forvet yapanlar utansın...

mashal61
04.07.2010, 18:03
10 gol atamaz diyenler, niyetlerini açık açık belli ediyor... ;) Hani gol atınca sevinmeyenler gibi...

Asıl dikkat çekici olan hep aynı kişilerin bu başlıkta eleştiri adı altında hiçbir olumlu fikir belirtmeden, hiçbir çözüm yolu önermeden Umut'u yıkıcı şekilde eleştirip durmaları.

esra61
04.07.2010, 19:29
her sezon başladığında aynı şeyler bu adam mı gol atcak gb bir sürü ifade....arkadaşım sen böyle güvenmezsen kimse güvenmez..he tamam pozisyon kaçırmıyomu kaçırıyo tabikide hatda buda kaçarmı denilen pozisyonları kaçırıyo ama napalım biz olumsuz yorum yazınca kaçırmıcakmı o pozisyonları.yoo yine kaçırcak ama bu kadar yıkıcı olmayalım yha...ne çabuk unuttunuz attığı kritik golleri.birazcık geleceğe umutla bakın...

Koray Yiğit
04.07.2010, 19:36
Enerjisi,hırsı,mücadelesi ve özverisi ile her takımda bulunması gereken karakteristik özellikleri taşıyor.

Ancak Umut'un kendisini geliştirerek gol yollarında başarılı olmasını düşünmek ütopyadır nihayetinde Allah'ın kendisine bahşettiği yetenek ölçüsünde maksimum seviyede randıman aldığımıza inanıyorum.

Umut'un yapması gereken KLOSE'nin dünya kupası'ndaki karşılaşmalarını izlemesi ve iyi etüd ederek toplu ve topsuz oyunda
kendisini ve takımı bir level üst seviyeye çıkaracak hususları gerçekleştirmelidir.Kenarlara kaçarak top alma ve koridoru boşaltma? rakip takım oyuncusunun arasına girerek duvar pası yapma? çapraz koşular ile defansın dikkatini dağıtma? sırtı dönük topları saklama ve arkadaşlarına kazandırma vs... gibi forvet oyuncusunun yapması gereken temel prensiplerini uygulamalıdır.

Ümit Küçük
05.07.2010, 01:45

Peki ya Umut dışında son 2-3 sezon da toplam 14 gol atabilen 3-4 futbolcu sayabilirmisin bana ?

Fazla değil. .14 kafi.

Colman, Gökhan.. xxxx ??

gökhan ünal 17 gol
umut bulut 2006/2007 15 gol
2007/2008 14 gol
2008/2009 14 gol
2009/2010 11 gol
gökhan ünal 2008/2009 15 gol
2009/2010 2 gol

Hakan Karadirek
05.07.2010, 01:47
Umut, sana guveniyorum. Insallah sezon sonu kacirdiklarin degilde attiklarin konusulur.

Emrah KabuL
05.07.2010, 01:49
Ee ?

17 değil 77 olsa ne yazar ?

Zaten geçenleri yazmışım.. Colman,Gökhan. xxx

Ben üçüncü bir isim verebilirmisin dedim..

Onlar veremedi bari sen ver.

Ümit Küçük
05.07.2010, 01:52
üçüncü bir isim veremem çünkü o ikisi gökhan ve umut bu takımın forvetiydi ben degildim....en uçda oynuyosan bir zamet o kadarda at...gel gelelim umutun yetenegi kısıtlı lafına ne yetenegi kısıtlısı adama dikkat edin topa vururken gram esneme yok dümdüz vuruyor...çalışsa adam gibi son vuruş o kadar kacırmıycak

Emrah KabuL
05.07.2010, 01:54
Ha doğru.. unutmuşum..

Golü golcüler atardı..

Pardon.

Hakan Karadirek
05.07.2010, 01:55
Emrah abimiz hakli, bir takimin butun gollerini forvet atmaz.

Bir forvet kadar en az orta saha oyuncularinda goller atmasi lazim.

Emrah abinin belirttigi gibi bu takimda 10 golu gecebilen iki adam var.

Bu en az 4 - 5 olmasi lazimki sampiyon olalim.

Ben sahsen elestirmeyi biraktim, sizede onerebilirim. Insan kendini daha rahat hissediyor.

Ümit Küçük
05.07.2010, 01:57
kim atacak baska söylesene....ben alanıda elestiriyorum forvetin arkasında oynuyor hatta second striker adam 1 gol atmış....tutup defans atacak hali yok 15 gol...ciddi ciddi bazı şeyleri yanlış anlıyorsun...ben umuta hakaret etmiyorum ama gözlerim kapatımda öle iyi adam böle iyi adam demiyorum....ben yetersiz görüyorum...teoda alanda umutta bana göre yetersizdir....senin dediginede katılıyorum ama 44 golün 20 sini orta saha atmış 7 sini defans atmıs..ama bir orta sahada tutup 20 gol atamaz en azından bizim bu orta sahamız atamaz

Armağan Dere
05.07.2010, 02:06
Emrah abimiz hakli, bir takimin butun gollerini forvet atmaz.

Bir forvet kadar en az orta saha oyuncularinda goller atmasi lazim.

Emrah abinin belirttigi gibi bu takimda 10 golu gecebilen iki adam var.

Bu en az 4 - 5 olmasi lazimki sampiyon olalim.

Ben sahsen elestirmeyi biraktim, sizede onerebilirim. Insan kendini daha rahat hissediyor.

Bursa'da 10 golü geçen kaç adam vardı...Bursa'nın girdiği toplam pozisyonu ve Trabzonspor'un girdiği toplam pozisyonu bir oranla aklından istersen ve ne kadar kötü bir forvete sahibiz bu arada düşün...ha bi de 10'ar golü her futbolcumuz geçemez Mesela Colman,Selçuk asistçidirler daha çok geçebilecek bi Yattara olabilir veya Alanzinho...

Ümit Küçük
05.07.2010, 02:06
bak şampiyonluga en çok yaklasdıgımız sene shota arveladze 25 gol yıl 95/96
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=25372
biz şampiyon olacaksak forvetimiz 25 gol atmalı...hatta bu gol sayısı bile yetersiz ortasahamızda üretken olmalı....umut 25 gol atarmı atar ama koşu idmanı yaparak degil son vuruş çalışarak

Kaan
05.07.2010, 02:11
bak şampiyonluga en çok yaklasdıgımız sene shota arveladze 25 gol yıl 95/96
http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=25372
biz şampiyon olacaksak forvetimiz 25 gol atmalı...hatta bu gol sayısı bile yetersiz ortasahamızda üretken olmalı....umut 25 gol atarmı atar ama koşu idmanı yaparak degil son vuruş çalışarak

Artık kabul edelim ki Türkiye'de artık 20 golün üstüne çıkmak kolay değil.

Ümit Küçük
05.07.2010, 02:15
Artık kabul edelim ki Türkiye'de artık 20 golün üstüne çıkmak kolay değil.

tamam kabul...umutun kacırdıkları ama hepsi degil 30 tane kacırdıysa 20 si normaldir kacar(herkes kacırıyo klose arjantin macında kacırdı bir tane mutlaka görmüssündür)ama o 30 dan geriye kalan 10 valla kacmıycak gollerdir onları atsa çok rahat 20 nin üstüne çıkardı umut....

Kaan
05.07.2010, 02:38
tamam kabul...umutun kacırdıkları ama hepsi degil 30 tane kacırdıysa 20 si normaldir kacar(herkes kacırıyo klose arjantin macında kacırdı bir tane mutlaka görmüssündür)ama o 30 dan geriye kalan 10 valla kacmıycak gollerdir onları atsa çok rahat 20 nin üstüne çıkardı umut....

Allah bir yere verince bir yerden alıyor işte. :D

Taraftara düşen iş desteklemek. :)

Hakan Karadirek
05.07.2010, 03:01
Hemen bi arastirma yaptim ve iki takim arasindaki gol dagilimina baktim.
Soyleki;

Bursasporun kalecisi Ivankov 5 gol atmis.
Bursasporun defansi toplamda 10 gol atmis.
Busasporun ortasahasi toplamda 31 gol atmis.
Bursasporun forveti toplamda 20 gol atmis.
Toplam 66 gol.

Bize baktigimizda;

Kalecimiz 0 gol.
Defansimiz 14 gol.
Orta sahamiz 29 gol.
Forvetimiz 19 gol.
Toplam 62 gol.

Not: Istatistikler tamamen Mackolikten alinmistir.

Kaan
05.07.2010, 03:37
Hemen bi arastirma yaptim ve iki takim arasindaki gol dagilimina baktim.
Soyleki;

Bursasporun kalecisi Ivankov 5 gol atmis.
Bursasporun defansi toplamda 10 gol atmis.
Busasporun ortasahasi toplamda 31 gol atmis.
Bursasporun forveti toplamda 20 gol atmis.
Toplam 66 gol.

Bize baktigimizda;

Kalecimiz 0 gol.
Defansimiz 14 gol.
Orta sahamiz 29 gol.
Forvetimiz 19 gol.
Toplam 62 gol.

Not: Istatistikler tamamen Mackolikten alinmistir.

Onur, sana çok iş düşüyor bu sene. :D

Mustafa Gegüç
05.07.2010, 04:07
Cümle alem üzerine geliyor, fakat o hiçbir zaman ne duruşundan ne de efendiliğinden taviz vermedi. Sadece bu efendiliği bile takdir gerektirir, sahada bütün herşeyini vermeye çalışması da ayrıca..

gol yollarında eksiklerinin olduğunu kendiside biliyor fakat sürekli onun bu yönünü ele alıp iyi yönlerini değerlendiremeyecek hale getirmemek gerek,
yanına gol vuruşu iyi olan bir forvet alındığında ona yapılan yıkıcı eleştiriler de bir son bulur inşallah.
ben bu Umut'un desteklendiği taktirde maç başına 8 kilometre koşuyorsa bir 8 kilometre daha koşacağına inanıyorum, en azından bunun için çaba sarfeder

.....
05.07.2010, 05:35
http://img221.imageshack.us/img221/5697/umutbulutro2.jpg

Her sayfaya bir resim dedik :)

Yorumları okuyorum ama artık cevap vermiyorum sizde benim gibi yapabilirsiniz ;) :)

.....
05.07.2010, 06:49
Umut rakip tanımıyor

05 Temmuz 2010 Pazartesi

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/images/news/453342_2.gif5 YILDIR KİMSE KESEMEDİ
Trabzonspor’un golcü futbolcusu Umut Bulut, forvete yapılması muhtemel transfere gereken desteği vereceklerini belirterek, “Forvet transferine gerek varsa ve alınırsa biz gelecek futbolcuya gereken desteği veririz. Ayrıca forvet alınsa da ben rekabete hazırım” dedi. Umut, yapılacak her transfere çok sıcak yaklaştıklarını belirterek, “Benim Trabzon spor’daki beşinci senem. Beş senedir gelen hocalar bana görev verdiği sürece elimden geleni yapıyorum. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğim. Umarım gelen transferler de ben de takıma faydalı olurum” diye konuştu.

YATTARA İYİ KAPTAN
Yattara’nın kaptan olmasına sevindiğini söyleyen Umut, “Yattara’yı hepimiz çok seviyoruz. Kaptan olunca sorumlulukları arttı. Bize yardımcı oluyor. Onun için her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım bu sene Yattara’nın ortalarını iyi değerlendirip ben de bol gol atarım” ifadelerini kullandı. Umut, Türkiye Kupası’nı ilk kez kaldırmanın mutluluğunu da yaşadığını vurgulayarak, “Trabzonspor, Türkiye Kupası’na alışkın bir camia. Benim gibi kupa alamayan arkadaşlarımız bu şanssızlığını kırdı ve kariyerimizde bir kupa yer aldı” diyerek sözlerini tamamladı. 5 YILDIR KİMSE KESEMEDİ
Trabzonspor’un golcü futbolcusu Umut Bulut, forvete yapılması muhtemel transfere gereken desteği vereceklerini belirterek, “Forvet transferine gerek varsa ve alınırsa biz gelecek futbolcuya gereken desteği veririz. Ayrıca forvet alınsa da ben rekabete hazırım” dedi. Umut, yapılacak her transfere çok sıcak yaklaştıklarını belirterek, “Benim Trabzon spor’daki beşinci senem. Beş senedir gelen hocalar bana görev verdiği sürece elimden geleni yapıyorum. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğim. Umarım gelen transferler de ben de takıma faydalı olurum” diye konuştu.

YATTARA İYİ KAPTAN
Yattara’nın kaptan olmasına sevindiğini söyleyen Umut, “Yattara’yı hepimiz çok seviyoruz. Kaptan olunca sorumlulukları arttı. Bize yardımcı oluyor. Onun için her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım bu sene Yattara’nın ortalarını iyi değerlendirip ben de bol gol atarım” ifadelerini kullandı. Umut, Türkiye Kupası’nı ilk kez kaldırmanın mutluluğunu da yaşadığını vurgulayarak, “Trabzonspor, Türkiye Kupası’na alışkın bir camia. Benim gibi kupa alamayan arkadaşlarımız bu şanssızlığını kırdı ve kariyerimizde bir kupa yer aldı” diyerek sözlerini tamamladı.

Barış: Hazırım
Yeni transferlerden Barış Ataş takımda ağabey-kardeş ilişkisinin çok iyi olduğunu ifade ederek, “Burada ortam çok iyi. Kamp biraz yorucu oluyor ama bunu iyi değerlendirmemiz lazım. 10 yıldır ön liberoda oynuyorum ama hocam nerede görev verirse orada da elimden geleni yaparım. Her mevkide rekabete hazırım” dedi.

En iyisi Tosun
Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarına Isparta Davraz’da yaptığı kampla devam ediyor. Futbolcular laktat testinden geçerken yaklaşık 5 saat süren teste gruplar halinde giren futbolculardan Murat Tosun’un değerlerinin diğer futbolculardan daha iyi çıktığı öğrenildi.

Sibel
05.07.2010, 08:53
Gazeteye verdiğin röportajdan sonra seni bir kez daha tebrik ettim..Yüreğine sağlık..

hamucera
05.07.2010, 08:58
Bursa'da 10 golü geçen kaç adam vardı...Bursa'nın girdiği toplam pozisyonu ve Trabzonspor'un girdiği toplam pozisyonu bir oranla aklından istersen ve ne kadar kötü bir forvete sahibiz bu arada düşün...ha bi de 10'ar golü her futbolcumuz geçemez Mesela Colman,Selçuk asistçidirler daha çok geçebilecek bi Yattara olabilir veya Alanzinho...

armağan gökhan ı ben çok severdim, gitmesini de istemedim hiç, ama gittiyse artık bitti, yani bizim için öenmi kalmadı, delikanlı adammış ki Trabzonspor ile ilgili hiç konuşmadı buraya kadar tamam,

ama sırf Umut'u eleştirmek için yerin dibine soktuğun hakaretler yaptığın Gökhan'ı avatar yapıp savunmaya kalkman seni çok komik bir hale sokuyor,

sende biraz bırak artık bu sayfayı, yönetim imza attırmış, Şenol Güneş iyi diyor, zaten kalmasını istemiş, tamam sen istememişsin biraz bırak artık şu başlığı,

bak Şehitlerimiz için açılan başlık var, medya için açılan başlıklar var, basketbol bransşımızın başlığı var, Genel kategorisinde açılan farklı başlıklar var, biraz da onlara takıl,

Yani Umut'u istemiyorsun iyi forvet istiyorsun ama Transfer başlığına mesaj yazmak yerine durmadan buraya yazıyorsun, insan kendisi ile bu kadarda çelişmez ki,

Hotaman
05.07.2010, 10:12
Video'yu izlemeden buraya yapıştırıyorum o derece inadına Umut Bulut!

5bTYhAThR1w

Kereşenli
05.07.2010, 12:10
Video güzelmiş. :o

İlker ToSun
05.07.2010, 14:22
kampta antrenman sonunda özel olarak sahada durup ''iyi niyet'' çalışması yaptığına dair duyumlar alıyorum çok hoşuma gidiyor

aferin, çalış

zira bu sene de senden beklentimiz gol vuruşundan ziyade iyi niyet

Ömer Yüce
05.07.2010, 14:30
armağan gökhan ı ben çok severdim, gitmesini de istemedim hiç, ama gittiyse artık bitti, yani bizim için öenmi kalmadı, delikanlı adammış ki Trabzonspor ile ilgili hiç konuşmadı buraya kadar tamam,

ama sırf Umut'u eleştirmek için yerin dibine soktuğun hakaretler yaptığın Gökhan'ı avatar yapıp savunmaya kalkman seni çok komik bir hale sokuyor,

sende biraz bırak artık bu sayfayı, yönetim imza attırmış, Şenol Güneş iyi diyor, zaten kalmasını istemiş, tamam sen istememişsin biraz bırak artık şu başlığı,

bak Şehitlerimiz için açılan başlık var, medya için açılan başlıklar var, basketbol bransşımızın başlığı var, Genel kategorisinde açılan farklı başlıklar var, biraz da onlara takıl,

Yani Umut'u istemiyorsun iyi forvet istiyorsun ama Transfer başlığına mesaj yazmak yerine durmadan buraya yazıyorsun, insan kendisi ile bu kadarda çelişmez ki,

Aynen katılıyorum. Armağan sadece Umut Bulut başlığında aktif olman benim aklımda provakatörden başka bişey değilsin gibi duruyo.

Ayrıca Gökhan Ünal Trabzonspora ne kazandırdı ki onun resmini orada saklıyosun. Bi başarısı yok Umut'u bile gol sayısında geçememiş bi de üstelik şu an Fenerbahçeli... Hani senin Trabzonspor sevdan?

İlker ToSun
05.07.2010, 14:39
Aynen katılıyorum. Armağan sadece Umut Bulut başlığında aktif olman benim aklımda provakatörden başka bişey değilsin gibi duruyo.

Ayrıca Gökhan Ünal Trabzonspora ne kazandırdı ki onun resmini orada saklıyosun. Bi başarısı yok Umut'u bile gol sayısında geçememiş bi de üstelik şu an Fenerbahçeli... Hani senin Trabzonspor sevdan?

gökhan, trabzonsporda oynadığı sezon içinde umuttan daha fazla gol attı ve daha fazla asist yaptı.

takımın skora dönük en çok katkı sağlayan adamıydı.

tek eksiği deli dana gibi sağa sola şuursuz koşular yapmamasıydı

Tangerine Dream
05.07.2010, 15:38
Kullandığınız yerli arabadan bıkıp iki yıldır babanızdan daha süratli spor bir araba istiyorsunuz, o sizin bu ihtiyacınıza karşılık çeşitli bahaneler uydurup elindekinizle yetinmenizi istiyor, siz de öfkenizi yıllardır size hizmet eden zavallı arabadan çıkartıyorsunuz.

Acımasız eleştirilerinize alıştık artık da bari çocuğu Gökhan Ünal sünepesiyle kıyaslamayın. Öfkenizi sınırlı yetenekleriyle terinin son damlasına kadar canla başla mücadele edip bir şeyler yapmaya çabalayan bu çocuğa değil, takımın gol yollarındaki sıkıntısını çözmek adına Umut'tan daha iyisini almayan, hem onu hem de bizi rahatlatmayan yönetime gösterin.

.....
05.07.2010, 15:54
http://www.takagazete.com/haber_images/bulutlarin_03032007.090333.jpg

Her sayfaya bir resim dediydik :)

Armağan Dere
05.07.2010, 16:22
Kimseyi yargılamak kimseye düşmez provakatör kelimesini de aynen iade ediyorum..Her koyun kendi bacağından asılır..Sizin koyunu da göreceğiz..Ayrıca İlker'in de dediği gibi bu takıma Umuttan yararlı olmuştur Gökhan..hem satılarak kazandırdığı bonservisiyle hem Burak Yılmaz'la hem de Umut'a zamanında kaval kemiğiyle gol attırmasıylada...

Kaan
05.07.2010, 16:39
Kimseyi yargılamak kimseye düşmez provakatör kelimesini de aynen iade ediyorum..Her koyun kendi bacağından asılır..Sizin koyunu da göreceğiz..Ayrıca İlker'in de dediği gibi bu takıma Umuttan yararlı olmuştur Gökhan..hem satılarak kazandırdığı bonservisiyle hem Burak Yılmaz'la hem de Umut'a zamanında kaval kemiğiyle gol attırmasıylada...

2 sene sonra aynılarını Umut için de dersiniz. ;)

İnanıyorum buna. :)

Bdeniz_61
05.07.2010, 16:41
sende de canın sıkıldıkça buraya girip Umut a sallamak hobi olmuş...

Armağan Dere
05.07.2010, 18:44
sende de canın sıkıldıkça buraya girip Umut a sallamak hobi olmuş...

Hayır,burdaki arkadaşlar Umut'u eleştirenleri yani futbolcu yapmak isteyenleri ağır ithamlarla yargılıyorlar...(provakatör,taraftar değilsin,iyi gün taraftarısın vs)...demek istediğim Umut'a sallamak yok ama bize sallamak var

KUTADGU
05.07.2010, 19:05
Umut bu sene daha iyi be aslanım.

Daha iyi be!

.....
05.07.2010, 19:08

5bTYhAThR1w

4.saniye ile 5.saniye arasında bi şey diyo ama anlayamadım ben :)

Anlayabilen var mı :)

Kereşenli
05.07.2010, 19:15
İnşallah gol atarım bu maçta diyor belkide.

.....
05.07.2010, 19:17
Bana bi dua okuyor gibi geldi :) Ama ney :)

mashal61
05.07.2010, 19:56
Bu başlığı Umut'a hakaret etme yeri olarak görenler ceza almalı.

Belki bir daha aynı şeyleri tekrarlamazlar.

biltrabzon
05.07.2010, 19:59

5bTYhAThR1w

helal.muhtesem video.bu adami acimasizca elestirenlerin,emege saygilarida yoktur.baska takimda olsa ne muhtesem futbolcu,boga gibi ,keske alabilsek der o elestiri yapanlar.

hamucera
05.07.2010, 20:52
4.saniye ile 5.saniye arasında bi şey diyo ama anlayamadım ben :)

Anlayabilen var mı :)

ömerim asıl fener maçında gol attıktan sonra ağzından çıkanlara dikkat et. bomba orada :D

Fatih Özkan
05.07.2010, 20:54
Eleştiri olabilir...
Ama hakaret insan olana yakışmaz!

.....
05.07.2010, 21:13
ömerim asıl fener maçında gol attıktan sonra ağzından çıkanlara dikkat et. bomba orada :D

Kupa maçındaki golden sonra mı?

Okuyamıyorum ki ya ne dedi acaba :)

Hotaman
05.07.2010, 21:43
Kullandığınız yerli arabadan bıkıp iki yıldır babanızdan daha süratli spor bir araba istiyorsunuz, o sizin bu ihtiyacınıza karşılık çeşitli bahaneler uydurup elindekinizle yetinmenizi istiyor, siz de öfkenizi yıllardır size hizmet eden zavallı arabadan çıkartıyorsunuz.

Acımasız eleştirilerinize alıştık artık da bari çocuğu Gökhan Ünal sünepesiyle kıyaslamayın. Öfkenizi sınırlı yetenekleriyle terinin son damlasına kadar canla başla mücadele edip bir şeyler yapmaya çabalayan bu çocuğa değil, takımın gol yollarındaki sıkıntısını çözmek adına Umut'tan daha iyisini almayan, hem onu hem de bizi rahatlatmayan yönetime gösterin.
Büyük oranda aynı fikirdeyim.
Ancak Trabzonspor'a santrafor tartışılmayacak bir transfer gerçekleştirmek bence çok zor. Özellikle santrafor mevkiğinde kusursuz bir değirmen gibiyiz. Kim gelse öğütüyoruz.

Ben burada Gökhan'a söylenenleri hatırlıyorum. Şimdi neredeyse kahraman olacak. Aynı durum -bir dönem- Ersun Hoca içinde geçerli oldu.

Bana göre yarın giderse Umut içinde olacak.

hamucera
05.07.2010, 21:43
Kupa maçındaki golden sonra mı?

Okuyamıyorum ki ya ne dedi acaba :)

evet o golden sonra koşuyordu tam havaya zıplarken bomba bir cümle kurdur :D

ganzilisin videosunda 58. saniyede başlıyor 1 saniye

Ahmet Faruk
05.07.2010, 21:44
Ulan ben bu adama o kadar laf ediyorum, yine şu samimi sevinmelerini görünce üzülüyorum :)

.....
05.07.2010, 21:45
evet o golden sonra koşuyordu tam havaya zıplarken bomba bir cümle kurdur :D

O golden sonra isterse yakacam bu gezegeni desin yeridir :)

Çünkü çok yerleri yaktı sağolsun :) :)

.....
05.07.2010, 21:46
Git Umut git.

Sana bu takımda yer yok.

Neyine gerek ciğerlerine bu kadar yüklenmek. Allah sana bu nefesi sayıyla vermiş; ne diye sahada harcarsın ki?

90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.

Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun? Türkiye'de bazı kurumlar yıpratılmamalı. (Hay Allah Cumhuriyet bayramı coşkusu galiba! Son cümle kayıtlardan çıkarılsın!)

Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.

Büyük bir kalem erbabının dediğine göre; ibadet dua gibi şeylerle uğraşıyor; "sahada sarf ettiğin eforun karşılığını öbür dünyada almak istiyormuşsun". Ayıp değil mi? Türk futbolunun gusül abdesdini mi kaçıracaksın?

Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.

Dün bu takım küme düşme tehlikesi yaşamışsa senin imkansızlıklar içerisinde attığın gollere borçlu bunu. Ama burası Trabzon ve metrekare başına bir futbol otoritesi düşer. Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.

Seni birkaç ay evvel benzin istasyonunda görmüş 20 dakika kadar sohbet etme fırsatı bulmuştum. Burada herkesin, delikanlılık göstergesi olarak yaptığı şeyleri yapmıyordun. Bacak bacak üzerine atmıyordun mesela. Biraz rahat ol dediğimde bana verdiğin cevap burada yerin olmadığının kanıtıydı:

Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.

Yuh be Umut, yuh!

Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok. Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun. "Öyle "Küçük dağları ben yarattım; büyükleri babamdan miras kaldı." havasında da değilsin. Savunulacak neyin kaldı?

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

Sen git ki saçları ahenkle dans eden, altı ayda bir boş kaleye gol atıp yıldız ilan edilenler şans bulsun.
Sen git ki "kendisinden uzun rakibinin ensesine basabilen" yetenekli çocuklara fırsat verilebilsin.
Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Burası arkası kuvvetli olmanın her derde derman, racon kesmeyle yiğitliğin harman olduğu bir yer. Öyle kaçırdığı gol sonrası kendini paralayan, mağlubiyetlerden ya da puan kayıplarından sonra hırsından ağlayan futbolcular "bünyemize uymaz" bizim.

İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin. Az daha unutuyordum; "Yeteneğin de yok".

Ne "Trabzon'un" ne de "Yöremizin Çocuğu" olmadığına göre buralarda ne diye duruyorsun?!

Geride kalmasın. Okumayanlar için...

Ömer Yüce
05.07.2010, 23:17
O golden sonra isterse yakacam bu gezegeni desin yeridir :)

Çünkü çok yerleri yaktı sağolsun :) :)
Fenere çok fena bişi dedi orda adaşım dikkatli oku ağzını :)

FC-ST-PAULI-61
05.07.2010, 23:19
gercekten fena bisi dediyse fenere biraz gözüme girdi umut:p

Ömer Yüce
05.07.2010, 23:21
gercekten fena bisi dediyse fenere biraz gözüme girdi umut:p
İzlemenizi şiddetle öneriyorum. O dedikleri Umut'a olan sevginizi arttıracak sevmeyenlerinde sevgisini kazanacak :D

.....
05.07.2010, 23:44

Şu ne dediğini özelden bari at abi bana çok merak ettim :)

T.B_1461
05.07.2010, 23:59
seninle olmuyor, sensizde olmuyor.

demir
06.07.2010, 00:33
Şu ne dediğini özelden bari at abi bana çok merak ettim :)

valla bende okuyamadım :D :D

Hakan Karadirek
06.07.2010, 00:43
________Onur Recep Kivrak________
Baris Atas__Glowacki__Egemen__Cale
Yattara_Colman_J.Polak_Selcuk_Umut
__________Fatih________________

Soyle bi kadroda Umut cok is yapar.

demir
06.07.2010, 00:46
dunyanın her yerınde carpraz kosu yapabılen suratlı azımlı oyuncular basarılı ve yeteneklı kabul edılır bir tek trabzonda bu kabul edılmez ..!

esek gibi durmadan saga sola kosuyor dedıgınız adam her carpraz kosuda pesıne en az ıkı kısı takıyor 3 kısının arasında yedıgı tekmelerle mucadele eder halını cok bılırım umutun onun yaptıgı bu carpraz kosuları degerlendırmesı gereken kısılerın nerede oldugun u sorgulamıyoruzda hala derdımız umut olmus ? bursa spor 66 golle sampıyon oldu trabzonun golu 61-yada 62 bursasporun forvetlerının attıgı gol sayısı ortasahasının neredeyse yarısı ama sampıyonlar ? sımdı bakalım bızde bu eksıklık nerden kaynaklanıyor ? kesınlıkle orta saha forvet arkası oynamıs olan alanzınhonun gol sayısı 2 ama ıkı calım atan trabzonda peygamber ılan edıldıgı ıcın bunlar goze batmıyor ...

ya tefilo ? ya serkan ? umuttan sonra 2. skorer oyuncumuz colman gol sayısı 9 pekı geri kalanı ?

umut bulutun yanında bitirici anlasabılecegı bır oyuncu olursa umuta burada metıyeler duzer herkez tamam gol atma sadece kos yeter dıye ama bunuda goremeyenler olur belkı cunkı tvden futbol yorumu yapmakdan daha kolay ne olabılırki ? hıc bakıyormusnuz umutun attıgı gollerle kac mas kazanmışız _? yada kupayı nasıl almısız hiz bakıyormusnuz ? hadi bunalrın hepsını gectım dıyelımkı gercekten hıc bır halta yaramıyor etkısız bir eleman umut bulut .. bugune kadar gelen hıc bır TT de bu ısten anlamıyor ya allah askına sız hangı takımı tutuyorsunuz ? ben ttugum takımın oyuncusuna laf etmem ettırmem helekı bu oyuncudan daha ıyısı bu takımda yoksa ... fatih fatih diyorsunuz ama fatihde bu lıgde 20 den fazla gol atması zor rusyada kac yıldır oynuyor kac gol atabıldı ? cunkı zenıtte yattara yok zmezyek yok gokdenız yok uzun lafın kısası hıc bır seye saygınız merhametınız bılgınız yoksa bıle en azından once tuttugunuz takıma sanra kendınıze sonrada sızınle aynı renklere gonul veren renkdaslarınıza saygıda bulunun ve bu ınsanların en cok degır verdıgı seyın bir parcasını hakaretler düzerek elestirmeyın cunkı ıcımızdekı bir parcayı acıtıyorsunuz ısmı kım olursa olsun...!

Hakan Karadirek
06.07.2010, 00:55
Birakin sevmiyenide olsun.

Boylece niye sampiyon olamadigimizi sirf bu yuzden anlayabiliyoruz.

Umut ne zaman kacirdiklariyla degilde attiklariyla anilsa, iste ozaman sampiyon olabiliriz.

Armağan Dere
06.07.2010, 01:00
Birakin sevmiyenide olsun.

Boylece niye sampiyon olamadigimizi sirf bu yuzden anlayabiliyoruz.

Umut ne zaman kacirdiklariyla degilde attiklariyla anilsa, iste ozaman sampiyon olabiliriz.

:)...Nası bu kadar kendinizi zorlayabiliyorsunuz onu anlamıyorum..tamam 3 yıllık sözleşmesi var ama kabul edin bu adam Trabzonspor'da as forvet oynayamaz ne zaman kendini geliştirir top tutar,top sürer,verkaç yapar,kafa vurabilir vs..yani bir forvette olması gereken özellikleri kazanır..ancak o zaman as olur onun haricinde Umut Trabzonspor'da 80'den sonra karşı takım yorulduğunda sahneye çıkmalı yoksa büyük bir maçı çevirmesi falan Umut'un hayalcilik olur...

demir
06.07.2010, 01:03
:)...Nası bu kadar kendinizi zorlayabiliyorsunuz onu anlamıyorum..tamam 3 yıllık sözleşmesi var ama kabul edin bu adam Trabzonspor'da as forvet oynayamaz ne zaman kendini geliştirir top tutar,top sürer,verkaç yapar,kafa vurabilir vs..yani bir forvette olması gereken özellikleri kazanır..ancak o zaman as olur onun haricinde Umut Trabzonspor'da 80'den sonra karşı takım yorulduğunda sahneye çıkmalı yoksa büyük bir maçı çevirmesi falan Umut'un hayalcilik olur...

3 yıl boyunca ama 80 ama ilk 11 ama yedek bir sekılde bu takımda olacak ve bodozlama elestiriler herzaman ıcın bıze yapacagı katkıyı azaltacak bunu neden gormek ıstemıyorsunz bızde bunu anlamıyoruz

Armağan Dere
06.07.2010, 01:13
Ben bunu en baştan da söledim...keşke yönetim bir anket yapsaydı resmi sitede ve her Trabzonspor taraftarı oy kullansaydı o zaman bakalım Umut'u bu taraftar istiyormuydu istemiyormuydu o zaman görürdük..Diyelim istiyor o zaman Umut hem yönetimi,hem taraftarı memnun etmek zorundadır..ha zaten istenmiyor o zaman yollar ayrılmalıydı yönetimin en büyük yanlışı Umut'u bu takımda tutmak oldu...

Hakan Karadirek
06.07.2010, 01:47
Ben Umut banko oynamali demedim zaten.

Yonetim Umutla 3 yil daha sozlesme imzaladimi, evet.

Umut bu takimin forvetimi, evet.

Ozaman elestirmeyi birakip, destek olacaksin abi.

Bende en az senin kadar Umutu elestiriyordum zamaninda.

Baktim gordum, ne Umuta nede takima bi faydasi var, biraktim elestirmeyi, yerden yere vurmayi.

Bence sende ben ve diger renktaslar gibi kostek degilde destek olmaya calisirsan, eminim sende rahat edersin, Umutta.

.....
06.07.2010, 06:53
“Ben Trabzonsporluyum”
Umut, kendisine hangi takımı tuttuğunun sorulması üzerine, “Benim tuttuğum takım küçüklüğümden beri Trabzonspor. Ayrıca Ankaragücü’nü destekliyordum. İçimde İstanbul takımlarına karşı sempati hiç olmadı. Ama profesyonel bir futbolcunun asla takımı olmaz. Hangi takımda oynuyorsa o takım için mücadele eder” diyerek sözlerini tamamladı.

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

Çok eskiden bir alıntıdır.

.....
06.07.2010, 07:15
http://img341.imageshack.us/img341/7296/aswe4.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=aswe4.jpg)

Eskiden bir resim :)

Ümit Küçük
06.07.2010, 19:15
bu adam bizim takımda diye yanlışlarını görüp söylemiycekmiyiz...belki bizim gördügümüz yanlışları umut göremiyor ondan üzerine egilip kendini gelişteremiyor....belki bizim burda yapdıgımız eleştiriler sayesinde adam kendini geliştirecek...nedemek bu adam bizim takımımızda eleştirmiycez destek verecez(tabiki gerekdiginde destek verecez ama gerektiginde de eleştirecezki şapkasını önüne koyup düsünsün)...bölye sacmalık mantıksızlık olurmu...düsünün hiç annenizin babanızın yapdıgı bir hatayı ya annem babamdır diye gecişdirdinizmi...en basitinden gec kalma eve demişdir...1 saat gec kalmıssınızdır...biraz parlamısdırllar size...1 saatten ne olacak diye onları elestirmissinizdir...insanın oldugu her yerde elestiri olur...çünkü hatada olur...yeterki belden asagıya olmasın....umutuda begenmiyorum sevmiyorum(sırf renklerine gönül verdigim takımın oyuncusu diyede ne sevmek zorundayım nede begenmek)ama umut iyi performans sergilerse överim olmuycak hatalar yaparsa eleştiririm....ama tekrar diyorum belden asagıya vurmadan

x_man
06.07.2010, 19:20
bu adamı orta sahada denesek nasıl olur çok pres yapardı rakibi yıpratırdı:)

Ömer Yüce
06.07.2010, 19:43
Bi kaç arkadaşa Umut'un golden sonra ne dediğini anlattım. Heralde üzerinde nasıl bir his var anlamışlardır :D

demir
06.07.2010, 19:45
bu adam bizim takımda diye yanlışlarını görüp söylemiycekmiyiz...belki bizim gördügümüz yanlışları umut göremiyor ondan üzerine egilip kendini gelişteremiyor....belki bizim burda yapdıgımız eleştiriler sayesinde adam kendini geliştirecek...nedemek bu adam bizim takımımızda eleştirmiycez destek verecez(tabiki gerekdiginde destek verecez ama gerektiginde de eleştirecezki şapkasını önüne koyup düsünsün)...bölye sacmalık mantıksızlık olurmu...düsünün hiç annenizin babanızın yapdıgı bir hatayı ya annem babamdır diye gecişdirdinizmi...en basitinden gec kalma eve demişdir...1 saat gec kalmıssınızdır...biraz parlamısdırllar size...1 saatten ne olacak diye onları elestirmissinizdir...insanın oldugu her yerde elestiri olur...çünkü hatada olur...yeterki belden asagıya olmasın....umutuda begenmiyorum sevmiyorum(sırf renklerine gönül verdigim takımın oyuncusu diyede ne sevmek zorundayım nede begenmek)ama umut iyi performans sergilerse överim olmuycak hatalar yaparsa eleştiririm....ama tekrar diyorum belden asagıya vurmadan

bizim yapıcı elestirilere soyledıgımız bir sey yok bende yattarayı elestırıyorum benıde topa tutuyorlar :D :D

bızım karsı cıktıgımız sevıyesız dusuncesız futbollla teknıkle hıc ılgısı olmayan gereksız bodozlama elestirilerdir

ornegın defol gittt bıktık senden , yada kufurler hakaretler bunalrın elestiri ile hic ilgisi karsı durdugumuz seyler bunlar yoksa teknık bır elestırı varsa bu yazılır katılan yada katılmayan herkez fıkrını soyler

Ömer Yüce
06.07.2010, 19:47
Ben bir karar aldım ve paylaşmak istiyorum. Armağan arkadaşımız eleştiriyi yapıcı deği yıkıcı yaptığı belirtmiştim ve öyle bir nefret varki Armağanın içinde adam bi sezonda 50 gol atsa da görmezden gelir. Şunun şurasında hepimiz aynı takıma gönül vermişiz bir taraftar bütünüyüz. Şükür ki bugüne kadar kimsenin kalbini kırmadım kırmamda ve bundan sonra aldığım kara Armağanın Umut üzerindeki hiç bir yorumuna cevap vermeyip görmezden gelecem. Çünkü saçma saçma muhabbete dönüşüyor. Yok arkadaşım yok ortak noktada buluşmamız imkansız... O yüzden başka konularda görüşürüz inşallah ki baktım son 20 mesajına Trabzonsporla ilgili Umutla alakalı dışında hiçbir mesajını göremedim. Seni de genel sayfasında veya serbest kürsüde veya nostalljide veya diğer bütün konularda görmeyi temenni ediyorum

demir
06.07.2010, 19:50
Bi kaç arkadaşa Umut'un golden sonra ne dediğini anlattım. Heralde üzerinde nasıl bir his var anlamışlardır :D

banada soyle :D

Ömer Yüce
06.07.2010, 19:55
banada soyle :D

Bakıpta anlamayan arkadaşlara söylüyorum ama k.bakmayın şimdiden :)

Armağan Dere
06.07.2010, 19:58
Ben bir karar aldım ve paylaşmak istiyorum. Armağan arkadaşımız eleştiriyi yapıcı deği yıkıcı yaptığı belirtmiştim ve öyle bir nefret varki Armağanın içinde adam bi sezonda 50 gol atsa da görmezden gelir. Şunun şurasında hepimiz aynı takıma gönül vermişiz bir taraftar bütünüyüz. Şükür ki bugüne kadar kimsenin kalbini kırmadım kırmamda ve bundan sonra aldığım kara Armağanın Umut üzerindeki hiç bir yorumuna cevap vermeyip görmezden gelecem. Çünkü saçma saçma muhabbete dönüşüyor. Yok arkadaşım yok ortak noktada buluşmamız imkansız... O yüzden başka konularda görüşürüz inşallah ki baktım son 20 mesajına Trabzonsporla ilgili Umutla alakalı dışında hiçbir mesajını göremedim. Seni de genel sayfasında veya serbest kürsüde veya nostalljide veya diğer bütün konularda görmeyi temenni ediyorum

Valla Ömer bende sana cevap ver diye yalvarıyorum zaten..ancak iftira atmayı bırakacaksın arkadaşım ben Umut hakkında hiçbir tarafta provakatörlük yapmadım scarface ne demiş bak yukarda...Ortak Payda Trabzonspor...bu adama 2,5 yıl bende eyvallah dedim olcak dedim ama olmadı olmuyorda..İnşallah Ben yanılırım da Beni Şaşırtır nokta

Ömer Yüce
06.07.2010, 20:03
Valla Ömer bende sana cevap ver diye yalvarıyorum zaten..ancak iftira atmayı bırakacaksın arkadaşım ben Umut hakkında hiçbir tarafta provakatörlük yapmadım scarface ne demiş bak yukarda...Ortak Payda Trabzonspor...bu adama 2,5 yıl bende eyvallah dedim olcak dedim ama olmadı olmuyorda..İnşallah Ben yanılırım da Beni Şaşırtır nokta

Sen yapıcı eleştiri yapmayı bilmiyosun. Seni görse Umut inan morali %0'a iner. Hep kendi gözünle bakıyorsun. Ayrıca ben buraya düşüncemi aktaracak kadar cesaretliyim ama sen seviyeni düşürecek kadar cesaretliymişsin. O yukarıda benle geçtiğin dalga mevzusu yeterlidir. Unutmadan scarface doğru demiş ortak payda trabzon ama bu sende yok sen Gökhan nasıl satılır umut satılmalıydı diyip diyip duruyosun. Geçmişe bakarak bugüne kadar kim başarı elde etmiş? Hani galatasaray uefa kupasını alıp övünen takım bu senede 0 çekti... Yani eleştirmek için eleştirmeyi bırak bi de eleştirdiğin kişi açısından bakmayı dene

lzfy
07.07.2010, 05:36
Dunya kupasindaki "yildizlarin" kacirdiklarini gordukten sonra Umut'a haksizlik yaptigimizi anladim :)

Emrah KabuL
07.07.2010, 07:28
''Golü golcüler atar'' serisi devam ediyor..

V.Bronckhorst,Sneijder,Robben ..

Hollanda sanırım finalde :)

ensar6161
07.07.2010, 08:44

ne yazık ki artık Armağanın mesajlarını göremiyorum :D

ensar6161
07.07.2010, 08:50

5bTYhAThR1w
videoyu göremiyorum...bir link verebilir misiniz acaba...yasaksa özelden gönderin izlemem lazım

.....
07.07.2010, 09:18
videoyu göremiyorum...bir link verebilir misiniz acaba...yasaksa özelden gönderin izlemem lazım

Abi bu sitede youtubeyi izlemek için yapman gerekenler var.

İstersen bir bak.

http://blogumdan.com/2008/01/kapatilmis-youtubea-nasil-girilir-dns.html

.....
07.07.2010, 09:27
http://www.bordomavi.net/images/ts/0708tsl/hft20rize/q11.JPG

Her sayfaya bir resim :)

karatasof
07.07.2010, 09:47
Transfer yok,
Umut var!
Yağma fakirin ekmeği!

Tolunay Abdioğlu
07.07.2010, 11:27
http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=408874889593&ref=mf

BALKAN 06
07.07.2010, 13:48
okumaz,
liseden öteye gidemez;)

Armağan Dere
07.07.2010, 14:13
Transfer yok ama 'Umut' var
Trabzonspor'da forvet transferi hala gerçekleştirilemedi ama golcülerin Isparta Davraz'daki performansı mutluluk yaratıyor.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/2010/7/6/fft1mm1068183.jpg

Her geçen gün takıma uyum sürecini atlatan Bordo-Mavililer’in Kolombiyalı futbolcusu Teofilo Gutierrez büyük alkış toplarken, geçtiğimiz sezon eleştirilerden en çok nasibini alan oyuncu durumundaki Umut Bulut ise göz dolduruyor. Forvet arayışlarından hiç etkilenmediğinin altını her fırsatta çizen deneyimli oyuncuya teknik direktör Şenol Güneş de bol bol moral veriyor. Dört gözle yeni sezonu bekleyen Umut Bulut’un özel hayatındaki problemlerinden tamamen arınıp sözleşme yenilemesi de formuna olumlu yansıyor. Kendisine gösterilen ilgiye layık olmak için çalışacağını belirten Bordo-Mavililer’in yıldızı, “Yeni sezona çok iyi hazırlanıyorum ve dört gözle bekliyorum. Bana destek verenleri mahcup etmeyeceğim” ifadelerini kullanıyor.

Ümit Küçük
07.07.2010, 14:58

bana hollanda deme ya...kanser ettiler beni...favorim olan takım balına ilerliyor...2.ci golde acık ofsayt....
gel gelelim golü golcüler atar muhabbetine golü takım atar takım yer...ama en ucdaki elemanın digerlerinden fazla atması lazım ne alan ne umut ne teo nede baska bir x isim bu takımın gol yükünü çekecek kapasitede degil o zaman ne olacak eşit olarak gollerin dagılması lazım ama takım olarak çok üretken bir takım degiliz...bu nedenler arasında orta sahamızın içeri girmemesi....son vuruşlarının iyi olmaması...kadar umutun kacırdıklarınında payı var(ortasahaya ve forvete kesinlikle kalbur üstü adam lazım şahsi görüsüm ikisinden birini almasak yine çok sey degişmez)...illaki kacıracakdır hep klose örnegini veriyorum...arjantin macında kacırdıgı golü görmüssündür(%100 bitiricilkle oynayan bir adam yokdur)...ama umut bu sene 30 tane kacırmıssa 10 tanesi çok nettir....ve bence son vuruşlarını geliştirecek bir şey yapmıyor...yada yapıyor sahaya yansıtamıyor o zamanda ilim irfan sahibi olan insanlar var bilimsel olarak bir yardım alsın

İbrahim Gökhun Öztürk
07.07.2010, 15:01
umut' un kendiside de yeni bir forvet transferi yapılması gerektigini söylüyor.artık bence umuttan cok baskalarına eleştirilerde bulunmak gerekir. ben bundan sonra eger yeni transfer yapılmaz ve umut oynatılmaya devam edilirse bir sezonda bir kere bile gol atmasın hiçbişey söylemem

bahadır2561
07.07.2010, 15:58

kötü emsal teşkil etmez. .

Uruguay: Forlan(4) Suarez(3)

Almanya: Klose(4) Müller(4)

İspanya: Villa(5)

Kaan
07.07.2010, 16:04
kötü emsal teşkil etmez. .

Uruguay: Forlan(4) Suarez(3)

Almanya: Klose(4) Müller(4)

İspanya: Villa(5)

Orada belirtilmek istenen forvetlerin gol atmadan da bir şeyler yapılabildiği. Ve Hollanda nasıl olduysa finale çıktı. :rolleyes:

Anlayana tabi..

bahadır2561
07.07.2010, 16:13
Orada belirtilmek istenen forvetlerin gol atmadan da bir şeyler yapılabildiği. Ve Hollanda nasıl olduysa finale çıktı. :rolleyes:

Anlayana tabi..

Bunlar 40 yılda olacak şeylerdir..

yalnız şunu da görmenizi isterim..

robben-sneijder-kuyt

ileri uçta ise top saklayan,oyunu yönlendirebilen,ayaklarına hakim,duvar pası yapabildigin,kısmen de olsa hava hakimiyeti olan bi forvet var

Anlayana tabi :rolleyes:

OZDEN61
08.07.2010, 00:14
umutun fener macından sonra dediğini biri özelime atabilirmi...

ensar6161
08.07.2010, 10:15
Abi bu sitede youtubeyi izlemek için yapman gerekenler var.

İstersen bir bak.

http://blogumdan.com/2008/01/kapatilmis-youtubea-nasil-girilir-dns.html

eyvallah ömer saolasın..

Mirva
08.07.2010, 11:15
Umutt :D Çok ayıp :D

Mirva
08.07.2010, 11:24
Git Umut git.

Sana bu takımda yer yok.

Yuh be Umut, yuh!

Bu takıma yakışmıyorsun.

Gitmen gerek

:alkış::alkış::alkış::alkış: Hiç bir şey diyemiyorum bunun üstüne .. Alıntıladığın için teşekkürler Ömer.

İlker ToSun
08.07.2010, 14:01
Valla ne yalan söyliyeyim ilk yazıldığı zaman görememişim heralde ancak son sayfalarda birkaç kişi tarafından özlem ve tebrikle anılan Poetricus isimli renkdaşın yazısını alıntılardan okurken kendisinin kullandığı edebi üsluptan neredeyse haklı olduğunu düşünesim geliyor ancak yazıyı dikkatle okuduğum zaman aslında ne kadar bir futbolcu eleştirisi konusunun özünden uzak ve ne kadar saptırılmış olduğunu gördüm.

Birkaç önemli yeri ele alarak ben de fikirlerimi söylemek isterim. Yazıda baştan aşağıya süper bir demagoji ve tabirimi maruz görsün kandırmaca gördüm.

*Senin neyine gerek sahayı enine boyuna 90 dakika dur durak bilmeden arşınlamak?
Dünyanın hiçbir takımı bu felsefeyle takımına golcü almaz veya onu o takımda barındırmaz. İsterse eli cebinde bekler, ancak ayağına gelen topları gol yapıyorsa o adam görevini büyük ölçüde yapmış demektir. Ha hem koşup hem iyi vuruşları olanlar yok mu? Tabiiki var, onlar zaten en önemli takımlarda oynuyor. Ama biz ve bizim gibi takımlarda bu görevin ikisini de layıkıyla yerine getireni oynatmak zor olduğu için bu ikisinden birini yapanı tecih edeceksin ve o da golcülük özelliği herşeyinin önünde olan bir futbolcu olacak.

*90. dakikada oyuna alınmışsın sahaya ayak basar basmaz maç bitmiş ne gam?! Golcü dediğin o maçta bile golünü atar.
Ben umutun 90. dakikada oyuna alındığını hatırlamıyorum. Eğer hafızam beni yanıltıyorsa da bu olayın onca senede bir elin parmakları kadar bile olmadığına eminim en azından.

*Rakip defansları ne diye yıpratıyorsun?
Rakip defansı en güzel yıpratma şekli gol atmak, onları birebirde geçmek, onların arasına bitirici paslar atmaktır. Umutun şimdi yaptığı gibi arkası dönük bir şekilde taç çizgisi üstündeki adama gidip faul yapmak sanıldığı gibi o adamı yıpratmak değil o adama nefes aldırmaktır.

*Hem orta sahasız defanssız bir takımda 14 gol atmak ayıp değil mi? Azınlıkta olduğuna göre yanlış yapan sendin.
Yaratıcı zeka, hücuma katkı ve bireysel yetenek açısından 43 yıllık kulüp tarihinin en iyi orta saha kurgularından birine sahibiz belki de şu an. Bunu umutun kaçırdığı gol pozisyonları sayısının fahiş derecedeki büyüklüğünden kolayca anlayabiliriz.

*Çapraz koşular yaparak geriden gelen, daha doğrusu gelmesi gereken arkadaşlarına boş alan yaratmaya çalışmak da neyin nesi?
Baktı ki gol atamıyor, o da asbaşkanının emri doğrultusunda "forvetler yoracak, ortasahalar atacak" düşüncesinin bir neferi oldu.

*Topu alıp önüne çıkan herkesi, -bu arada muhtemelen önüne çıkacak olan Hüseyin ve türevlerini- de çalımlayıp çizgiye inip orta yapman, sonra da o ortaya yetişip kafa vurup gol atman gerekiyor. Golcü dediğin öyle olur.
O cümlede umuttan beklenen tek şey kırmızı bölüm. Gerisi değil.

*Attıklarının takdirini bekleme; atmadığın ya da atamadıkların yüzünden Meydan Parkı'nda halka açık olarak idam edilmediğine şükret.
Bunca yeteneksizliğine rağmen Trabzonspor gibi bir takımda bu kadar uzun süre lisans sahibi olması ve korkunç derecede fazla şans verilmesi ayrıca bütün bunlara rağmen bu taraftarın hala daha bu konuya müdahil olmaması zaten takdirlerin en büyüğü değil mi. Takdir etmek için daha başka ne gibi bir muamele çekilmesi gerekiyor acaba. Evet şükretmesi gereken birşey var, o da şu ki biz umuta hayatı boyunca bir daha erişemeyeceği bir mevki ve maddi güç sağladık hem de karşılığını alamadan.

*Bu kadar koşman gerekmez dediğimde; "Aldığım her kuruşuı helal ettirmeliyim. Geceleri rahat uyumak istiyorum." demiştin.
Bir takıma golcü sıfatıyla getirilen bir adam eğer aldığı paranın her kuruşunu helal ettirmek ve geceleri rahat uyumak istiyorsa gol atmak zorundadır koşmak değil.

*Saçların kısa, "karı kız ayakların" yok.
Saçların uzun olması bir suç, kısa olması ise bir maharet midir? "Karı kız" ayaklarının olmaması bir maharet, olması ise bir suç mudur?

*Adına "namaz" denilen bir çeşit "islamsal tapınım" da yapıyormuşsun. İçki de içimyorsun
Bunlar bizi ilgilendirmez. Bu yaptıkları bırak bir futbolcuyu bir insanı bile değerli kılmaz. Sadece onunla allah arasındaki ilişkidir. Tarikata mürid değil, takıma futbolcu alıyoruz. Dünya tarihinin en büyük futbolcularından olan Johan Cruyf , allah inancına bile sahip olmayan bir isimdi.

*Hiçbir yere koşmadan bir tek ikili mücadeleye girmeden pası e-mail yoluyla bekleyenler lazım bu takıma.
Eğer o gelecek pasların olması gereken kadarını gol yapacaksa isterse değil e-mail güvercin yoluyla haber beklesin.

*İşte bu yüzden çok bilmiş kimi yerel âlimlerimize göre "futbolcu", elinde irfanmetre taşıyanlara göre de "adam" değilsin.
Trabzonsporun futbolcusu olacak kadar futbolcu değil. Adamlığına gelince bilemem. Karşılıklı oturup tek kelam etmişliğim yok.

*Sen buralarda durma, git.
Adam salak değil. Kariyerinin en üst düzeyine ulaşmış vaziyette. Bizden öte köy yok. Bunun o farkında. Kovulmadıkça gitmez.

Nebiye
08.07.2010, 14:08
29-10-2008, 11:23
Bu tarihde yazılmış bu yazı. :)
Poetricus hocamıza saygılarmızla :)

mavikan
08.07.2010, 15:06
aferin umut seni seviyoruz!

.....
08.07.2010, 15:43
:alkış::alkış::alkış::alkış: Hiç bir şey diyemiyorum bunun üstüne .. Alıntıladığın için teşekkürler Ömer.

Ne demek.

Herkes 5 dakikasını ayırıp okusa ben eminimki bu kadar ağır konuşlmaz...

Ömer abimize yazısı için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

Armağan Dere
08.07.2010, 15:55
Umut için ne methiyeler dizildi de kar etmedi...

Ali Tunahan Güllü
08.07.2010, 16:48
Her Sayfaya bir 'UMUT';

http://img03.blogcu.com/v2/images/editor/t/r/a/trabz10spor/524588248260197_1259773340.jpg

Tangerine Dream
08.07.2010, 16:56
Poetricus hocama saygılarımı sunuyorum. Yazısı bu başlığın her sayfasında olmalı.

Hakan Karadirek
08.07.2010, 17:12
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs058.snc4/35279_417445877080_144648642080_4470455_4837293_n. jpg

Hqmi
08.07.2010, 20:18
Eleştirmek yerine destek verelim. Eleştirmek bize hiç bir şey kazandırmaz ama hatta götürür. Evet bende Umut'u hep eleştirirdim, her maç sonrası. Hatta defol git bu takımdan felan da demişimdir. Ama bu bir şey kazandırmıyor. Tamam Umut bu kapasitesi belli. Elimizde iyi forvet de yok zaten.
İyi bir forvet alana kadar Umut'la devam edicez ve yine iyi bir forvet alana kadar elimizdekileri desteklemeliyiz.

Egemen
08.07.2010, 20:25
ziya doğanın 2. dönemi.. yer manisa.. dk 90 umut oyuna giriyor, daha ceza sahasına yaklaşamadan maç bitiyor.. canlı şahidi olduğum için yazayım dedim..

Ömer Yüce
08.07.2010, 20:34
Umut bu takımda olduğu için lisanlı ürüne hayır diyen bi arkadaş var şimdi gerilere gidip bakmak istemiyorum ama sen ne Trabzonspor'u seviyosun ne de taraftarsın. Renkelere aşık olmak nedir bilemezsin. Bence kararın saçmalığın ötesi...

atf61
08.07.2010, 21:43
forumun bile kralısın...fark atmışın...meyve veren ağaç taşlanır....seni seviyoruz savaşçı...

İlker ToSun
08.07.2010, 22:15
Umut bu takımda olduğu için lisanlı ürüne hayır diyen bi arkadaş var şimdi gerilere gidip bakmak istemiyorum ama sen ne Trabzonspor'u seviyosun ne de taraftarsın. Renkelere aşık olmak nedir bilemezsin. Bence kararın saçmalığın ötesi...

onu diyen benim

taraftarlığımı ve Trabzonspor sevgimi de sana ispat edecek değilim. Çünkü bu konuda bir kompleksim yok.

burada Trabzonspor ile olan bağımı veya akrabalık ilişkilerimi ortaya dökecek de değilim.

çünkü bir ortaya döksem değil senin kafan forumda ortalık karışır. "madem öyle sen nasıl burada bunları yazıyorsun" diye şaşar kalırsın.

ben kendimi biliyorum, beni bilen de benim nasıl taraftar olduğumu bilir (buna ismi lazım değil bu forumdan kimi isimler de dahil), bunu sana ispata ihtiyaç yok

bence pek konuşturma beni bu konuda

Armağan Dere
08.07.2010, 23:01
forumun bile kralısın...fark atmışın...meyve veren ağaç taşlanır....seni seviyoruz savaşçı...

Neymiş o meyveler bir görebilsek gam yemem...Umut gibi adamları bu takıma layık görenler hesap verecek,vermeli

Egemen
08.07.2010, 23:06
Neymiş o meyveler bir görebilsek gam yemem...Umut gibi adamları bu takıma layık görenler hesap verecek,vermeli

ne tuttu bizim hesap? kredi kartı geçiyor mu ayrıca?