PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Aker
21.06.2010, 19:08
Hala Fatih diyenlere güzel bir cevap olmuştur.

O zaman forever Umut büyük golcü, Fatihte kim:N
:p

Önümüzdeki sezonda kadromuzda artık eleştirsekde beğenmesekde yapacak bir şey yok.

İlk 11 de oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Oyunun gidişatına göre orta sahaya kuvvet olsun ,ileride rakibi bozsun diye düşünülebilir. Bu son 30 yada 15 dakikada olabilir.

Evet geçen sene Umut'un oynamadığı bazı maçlarda orta sahayı geçemedik. Fb maçında oynadı yine geçemedik. Bence bu durum Umut ile alakalı değil. Bizim orta sahamız fazla mücadeleci değil. Barış transferi bu olumsuzluğumuzu ortadan kaldırabilir. Bu sayede Umut olmayınca orta sahayı geçemiyoruz düşünceside ortadan kalmış olur.

Kesinlikle bizde oynayabilecek kapasitede bir oyuncu değil. Fakat mücadele, hırs, azim , çalışkanlık anlamında ligimizin önemli oyuncularında. Golcülük ve forvet vasıfları ne yazıkki çok zayıf.

Arkada kalmasın çok güzel bir analiz.

Tolga Kurt
21.06.2010, 20:16
Ne diyebilirimki Hangi hoca geldiyse oynattı bu senede oynayacak. Şaşırt beni umut

İlker ToSun
21.06.2010, 23:37
ah canımmmm çok iyi niyetli çocuk yahu bu,

takımın geçmişini geleceğini verdiler, birisi çıkıp kızını da verse bari umuta

Armağan Dere
21.06.2010, 23:41
ah canımmmm çok iyi niyetli çocuk yahu bu,

takımın geçmişini geleceğini verdiler, birisi çıkıp kızını da verse bari umuta

Güldürdün Beni İlker:)...Umutizm hızla yayılıyor...artı bi de çok yararlı futbolcuymuş gibi lanse ediliyor ve bunları sadece bizim taraftarın belli kısmı söylüyor ve bunları her ne hikmetse hiçbir takımın transfer komitesi göremiyor bilen var mı Umut'a 4 yıldır talip varmı Trabzonspordayken onu da geçtim Ankaragücündeyken bizden başka talip var mıydı

FC-ST-PAULI-61
21.06.2010, 23:50
Teofilo 3-4 tane kaciriyor hemen kazma dediniz.Umut senede 1000 tane kacirsin ama neyse iyi niyetli cok kosuyor ;D

Kaan
22.06.2010, 00:02
Güldürdün Beni İlker:)...Umutizm hızla yayılıyor...artı bi de çok yararlı futbolcuymuş gibi lanse ediliyor ve bunları sadece bizim taraftarın belli kısmı söylüyor ve bunları her ne hikmetse hiçbir takımın transfer komitesi göremiyor bilen var mı Umut'a 4 yıldır talip varmı Trabzonspordayken onu da geçtim Ankaragücündeyken bizden başka talip var mıydı

Anderlecht, Ajax ve Fenerbahçe'den teklif almıştı Ankaragücü'ndeyken.

Geçen senede haber61'de Galatasaray istiyor diye haber çıktı.

İlker ToSun
22.06.2010, 00:02

talip tabiiki olmaz. çünkü umutun göze hitap ettiği tek özelliğinin kralı veliefendi'de var. onlar orada gideriyorlar o ihtiyaçlarını.

onlar neyin nerde olmasını gerektiğini iyi bilirler.

İlker ToSun
22.06.2010, 00:03
Anderlecht, Ajax ve Fenerbahçe'den teklif almıştı Ankaragücü'ndeyken.

Geçen senede haber61'de Galatasaray istiyor diye haber çıktı.

kardeş şu saydığın 4 takımdan birine umut transfer olduğu an bil ki ben de real madrid ile antrenmanlara çıkmaya başlarım

FC-ST-PAULI-61
22.06.2010, 00:04
kardeş şu saydığın 4 takımdan birine umut transfer olduğu an bil ki ben de real madrid ile antrenmanlara çıkmaya başlarım
hahahahahaha:D:D

Kaan
22.06.2010, 00:12

Talip var mıydı diye sorulmuş, olanları yazdım.

Uzatmanın, dalgaya almanın mantığı yok. ;)

Umut'dan daha iyiydiysen futbolcu olaydın kardeşim. ;)

İlker ToSun
22.06.2010, 00:17
Talip var mıydı diye sorulmuş, olanları yazdım.

Uzatmanın, dalgaya almanın mantığı yok. ;)

Umut'dan daha iyiydiysen futbolcu olaydın kardeşim. ;)

genelde hayatta top peşinde koşturmaktan başka hiçbir şey yapamayanlar futbolculuğa yönelirler ;)

dalga geçtiğim filan yok

benim de söylemek istediğim şey şuydu zaten, umutun o takımlara transfer olma ihtimaliyle benim real madrid e transfer olma ihtimalim aynı. hatta ben mor menekşelere daha yakınım gibi :)

Ha-kan
22.06.2010, 00:20
forvetin umutsa sen başarıyı unut.yeni sezonda yeni hezimetlere hazır olun.acırım yolunacak saçlarıma.....

ensar6161
22.06.2010, 10:56
sizin gibi taraftara yazıklar olsun....hoca istemiş yönetim anlaşmış 3 sene daha bu adam bu takımda....destek olacağınız yerde yaptığınızyorumlara bak...ama siz taraftarın kralısınız ya ne deseniz doğru....

ama umut hepinizin kafanızı kuma sokacak...şimdi sallayın bakalım yeni sezonda görüşelim....

ensar6161
22.06.2010, 10:58
Futbol da dahil olmak üzere her şeye yürek lazım,cesaret lazım.Bu benim fikrimdir ki,ben çok derinden seviyorum Trabzonsporu.Varsın şampiyon olmayalım da benim sevgim kadar oyuncumun da sevgisi olsun.Benim istediğim kadar o da çaba göstersin.100 gol atıp o formayı aşkla taşımayacak bir oyuncu yerine 10gol atıp da ayağının hakkıyla koşan bir futbolcuyu tercih ederim.Bu yüzden, Umut seviyorum seni.Evet Bize illa da iyi bir forvet lazım.Ama Artık bu anlamsız yüklemeler gerçekten gülünç hale geliyor.Tamam Umut,senin yüzünden şampiyon olamadık.-saydı,-seydi,-sa,-se bu eklerle fazla hayal kuran bir toplumuz.Ronaldinho olsaydı o golü atardı:eek:.Yok yok Messi:rolleyes:.Neyin hesabı yapılıyor ya?Bize forvet lazım mı?Evet lazım.Suçlanacak yer yok değil ya..Helal,Umut, bırak ya..

:alkış::alkış:sanada helal.......

Aker
22.06.2010, 11:32
sizin gibi taraftara yazıklar olsun....hoca istemiş yönetim anlaşmış 3 sene daha bu adam bu takımda....destek olacağınız yerde yaptığınızyorumlara bak...ama siz taraftarın kralısınız ya ne deseniz doğru....

ama umut hepinizin kafanızı kuma sokacak...şimdi sallayın bakalım yeni sezonda görüşelim....

Tabii tabii taraftar her zaman haksızdır. Bizim işimiz yönetim kulübü batırsada cebini para doldursada körü körüne takımı kulübü desteklemektir. 2 senelik topçu olsa Umut, tamam bekleriz destekleriz ama kaç sene geçti, Umutun nasıl bir oyuncu olduğunu herkes biliyor, sanırım siz hariç. Zaten genel görüş Umutu kulübeye yerine gönderip, yerine iyi bir golcü istiyor. Açıkçası Umut bana göre Engin gibi koz olarak kullanılmalı. 11 oyuncusu olamaz ama iyi bir yedek olur.

ESER
22.06.2010, 11:37
Önümüzdeki sezonda kadromuzda artık eleştirsekde beğenmesekde yapacak bir şey yok.

İlk 11 de oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Oyunun gidişatına göre orta sahaya kuvvet olsun ,ileride rakibi bozsun diye düşünülebilir. Bu son 30 yada 15 dakikada olabilir.

Evet geçen sene Umut'un oynamadığı bazı maçlarda orta sahayı geçemedik. Fb maçında oynadı yine geçemedik. Bence bu durum Umut ile alakalı değil. Bizim orta sahamız fazla mücadeleci değil. Barış transferi bu olumsuzluğumuzu ortadan kaldırabilir. Bu sayede Umut olmayınca orta sahayı geçemiyoruz düşünceside ortadan kalmış olur.

Kesinlikle bizde oynayabilecek kapasitede bir oyuncu değil. Fakat mücadele, hırs, azim , çalışkanlık anlamında ligimizin önemli oyuncularında. Golcülük ve forvet vasıfları ne yazıkki çok zayıf.

destek anlasina ne oldu kardes? adamina gore mi bu isler yoksa. baskanim yanlis yapmaz o bitane.. ama umuta sallamak serbest. demek ki tam destek soylemlerini yazarken samimi olmak lazim.

Samet İslamoğlu
22.06.2010, 12:02

Bu nasıl bir mantıktır.Talibi yok diye futbolcuya kötü demek nasıl bir zihniyettir.Xavi'nin,İniesta'nın,Messi'nin,Rio Ferdinand'ın ve bunun gibi saymakla bitmeyecek dünya yıldızlarınında talibi yok.Kötü futbolcu oldukları için dimi?

Samet İslamoğlu
22.06.2010, 12:07
genelde hayatta top peşinde koşturmaktan başka hiçbir şey yapamayanlar futbolculuğa yönelirler ;)

dalga geçtiğim filan yok

benim de söylemek istediğim şey şuydu zaten, umutun o takımlara transfer olma ihtimaliyle benim real madrid e transfer olma ihtimalim aynı. hatta ben mor menekşelere daha yakınım gibi :)

Sen şu imzandan sonra bide taraftarım diye yazı falanmı yazıyosun buralarda?

Samet İslamoğlu
22.06.2010, 12:09
Teofilo 3-4 tane kaciriyor hemen kazma dediniz.Umut senede 1000 tane kacirsin ama neyse iyi niyetli cok kosuyor ;D

Teofilo'ya kim kazma dedi bi göstersene lütfen?

x_man
22.06.2010, 12:21
umuttan iyi maraton koşucusu olurdu yanlış meslek seçtin kardeş:)

bahadır2561
22.06.2010, 12:24
forvetin görevi nedir?

f.ozdemir
22.06.2010, 12:31

teo ya kazma diyen kim ?

evet iyi niyetli çok koşuyor. hatta teo'dan da iyi niyetli teo koşuyor mu ?

Bdeniz_61
22.06.2010, 12:36
Fatih Tekke'yi savunmadığımız zaman arkadaşlar; Umut'un çok iyi futbolcu olduğunu hatta Fatih Tekke'den de iyi futbolcu olduğunu söylediğimizi anlıyorlar.
Fatih Tekke ne zaman futbolu bırakırsa o zaman Fatih Tekke transferi konuşulmaz.Belki o zaman da birileri Şenol Hoca nın koltuğuna oturtmaya çalışır Fatih Tekke'yi kim bilir...

lazkopatfaroz
22.06.2010, 14:16
destek anlasina ne oldu kardes? adamina gore mi bu isler yoksa. baskanim yanlis yapmaz o bitane.. ama umuta sallamak serbest. demek ki tam destek soylemlerini yazarken samimi olmak lazim.

Böyle bir şey dediğimi nerede ne zaman gördün ?

Gördüysen söyle görmediysen uydurma.

Yeri gelir herkesi eleştiririm, eleştiriyorumda...

Evet tam destek...

Yeri geldi Umut'u eleştirdim, yeri geldi destek diyorum.

Keşke sizde Fatih için yatıp kalkarken bunları yapabilseydiniz.

( Okuduğunu iyi anlayabilseydin ve idrak edebilseydin bu yazıyı yazmazdın )

Berk
22.06.2010, 14:19
Umut Bulut Trabzonspor'un kaderinde var..

lazkopatfaroz
22.06.2010, 14:20
Fatih Tekke'yi savunmadığımız zaman arkadaşlar; Umut'un çok iyi futbolcu olduğunu hatta Fatih Tekke'den de iyi futbolcu olduğunu söylediğimizi anlıyorlar.
Fatih Tekke ne zaman futbolu bırakırsa o zaman Fatih Tekke transferi konuşulmaz.Belki o zaman da birileri Şenol Hoca nın koltuğuna oturtmaya çalışır Fatih Tekke'yi kim bilir...

Sadece oraya oturtmaya çalışsalar neyse ;)

İlker ToSun
22.06.2010, 15:31
Sen şu imzandan sonra bide taraftarım diye yazı falanmı yazıyosun buralarda?

sorma ben de farkındayım çok boşa çabaladığımın

.....
22.06.2010, 16:34
Özledim bu başlığı ya :)

Umutun sözleşme imzaladığını duyunca nasıl sevindim nasıl sevindim anlatamam :)

BÜYÜK KAPTAN Bu takım senin arkanda hiç canını sıkma sen. Bakma eleştiri yapanlara ;)

hamucera
22.06.2010, 16:35
İlker sen Real e gidersin ama bilet alarak tribünden izlemeye, Ama bak o kadar teknik adam geldi hepsi de Umut'u seçti, demek ki Umut'un o bahsi geçen takımlara gitmesi hayal değildi

zamanında ankaragücünden Umut istenmiş ve 6 milyon euro ile karşılaşmıştı fener

Kereşenli
22.06.2010, 16:41
Yeni sezonda Umut'u mu kaptan yapacaklar? Kim takar Umut'u. Bırakın Egemen'e kaptanlığı. ççç

Great White
22.06.2010, 16:42
Şu Yönetim, bu transfer döneminde de bu takımın ayan beyan ihtiyacı olan santrfor transferini gerçekleştirmezse, önümüzdeki koca sezonun da bütün gol yükünü sadece Umut' un sırtına yüklerlerse, Teofilo' nun perişan halini bizlere bir sezon daha izlettirirlerse ve bütün bu pespayeliğe rağmen sezon boyunca buralarda Yönetim' den evvel gene Umut' a kör değneğini bellercesine saldıranlar ürüyüp giderse, o kişiler benim gözümde kör cahilin en önde bayrak sallayanları olacaktır..

Şimdiden buraya not düşmüş olayım..

İlker ToSun
22.06.2010, 16:49
İlker sen Real e gidersin ama bilet alarak tribünden izlemeye, Ama bak o kadar teknik adam geldi hepsi de Umut'u seçti, demek ki Umut'un o bahsi geçen takımlara gitmesi hayal değildi

zamanında ankaragücünden Umut istenmiş ve 6 milyon euro ile karşılaşmıştı fener

umutun bu sene kontratı bitmişti. neden acaba çok büyük forvetimize kontratı bitmişken bile bir talip çıkmadı.

veya onu satış listesine koy bakalım kim alıyor

umuta bizim verdiğimiz parayı ve süreyi verecek tek bir tane bile takım yok ülkemizde.

.....
22.06.2010, 17:08
Umut a talip çıktıysa bile biz gerçeği nerden bilelim ki ?

İmzaladılar işte mis gibi 3 yıllık sözleşme bende rahatladım.

Armağan Dere
22.06.2010, 19:44

:):)..Ensar sen kuyruğunu kıstırıp gitmeyesin sakın..Hep beraber göreceğiz..O güvendiğin Umut'a o zaman ne diyceksin

.....
22.06.2010, 19:47
Allahın izniyle Umut yüzümüzü kara çıkartmayacak.

Hem bu Umut düşmanlığı nedir ? Türkiye Kupasında o golü atmasaydı görürdüm ben sizi.

Artık bırakın bu düşmanlığı. Sanki babanızı vurdu UMUT!

.....
22.06.2010, 19:51

:alkış:

Eyvallah.

Armağan Dere
22.06.2010, 19:52

Hem bu Umut düşmanlığı nedir ? Türkiye Kupasında o golü atmasaydı görürdüm ben sizi.

zaten senin gibilerinde gözünü boyamak çok kolay,ağzınıza bi parmak bal çalıyorlar hemen tav oluyorsunuz...Umut Bulut'un bu takıma artıları neler eksileri neler bunları görün...maçları düzgün izleyin çok koşuyor diye iyi topçu yararlı topçu diyemessiniz..nası olsa 3 yıl daha imzalamış parayı almaya bakıyor...4 maçta 1 gol atar sizde buralarda alkışlarsınız,başkanla beraber...tekrar söylüyorum UMUT BU FORMAYI HAKETMİYORSUN

.....
22.06.2010, 19:59
zaten senin gibilerinde gözünü boyamak çok kolay,ağzınıza bi parmak bal çalıyorlar hemen tav oluyorsunuz...Umut Bulut'un bu takıma artıları neler eksileri neler bunları görün...maçları düzgün izleyin çok koşuyor diye iyi topçu yararlı topçu diyemessiniz..nası olsa 3 yıl daha imzalamış parayı almaya bakıyor...4 maçta 1 gol atar sizde buralarda alkışlarsınız,başkanla beraber...tekrar söylüyorum UMUT BU FORMAYI HAKETMİYORSUN

İsterseniz biraz düzgün konuşun.Yaşça benden büyük olduğunuz için saygım var size ama böyle konuşarak değerinizi düşürmeyin.

Önüme somut şeyler koyun tartışalım. Umut babamın oğlu değil.Ama bu formayı sırtına geçirmesini istediğim ilk kişi belkide.

lazkopatfaroz
22.06.2010, 20:54
Artık Umut'a kızmak çok anlamsız. Sözleşmesi bitti ve yeni sözleşme imzalandı. Bunu kimin isteği ve bilgisi dahilinde yapıldı ? Hocanın.. Kızacaksanız hocaya kızın... Demek ki hoca kadrosunda görmek istiyor.

ESER
22.06.2010, 21:04
Böyle bir şey dediğimi nerede ne zaman gördün ?

Gördüysen söyle görmediysen uydurma.

Yeri gelir herkesi eleştiririm, eleştiriyorumda...

Evet tam destek...

Yeri geldi Umut'u eleştirdim, yeri geldi destek diyorum.

Keşke sizde Fatih için yatıp kalkarken bunları yapabilseydiniz.

( Okuduğunu iyi anlayabilseydin ve idrak edebilseydin bu yazıyı yazmazdın )

defalarca gordum en yanlisini bile dogruymus gibi savunurken. hangi birini sayayim bilmiyorum. ama dune kadar umutu yerden yere vuran birisininden umutu olumlu sekilde elestirdigini gormek guzel , en azindan kabahatin umutda degil bize gol makinesi diye teofilolari getirenler oldugunu farketmis olmana sevindim acikcasi. umut kendisinden iyisi gelmedikce bu takimda oynar ve oynayacaktir da

lazkopatfaroz
22.06.2010, 21:15
defalarca gordum en yanlisini bile dogruymus gibi savunurken. hangi birini sayayim bilmiyorum. ama dune kadar umutu yerden yere vuran birisininden umutu olumlu sekilde elestirdigini gormek guzel , en azindan kabahatin umutda degil bize gol makinesi diye teofilolari getirenler oldugunu farketmis olmana sevindim acikcasi. umut kendisinden iyisi gelmedikce bu takimda oynar ve oynayacaktir da

Öncelikle olumlu şekilde eleştirme nedir ?
Bizde oynayacak kapasitede oyuncu değil demek mi ?
Umut'un olmadığı maçlarda orta sahayı geçemiyoruz diyenlere bu durum Umut ile alakalı değil demek mi ?
Golcülük ve forvet vasıfları ne yazıkki çok zayıf demek mi ?

Herkesin düşüncesi farklı sana doğru gelen bana gelmiyor olabilir. Benim için doğru olanlar senin için doğru olmayabilir. Zaten forumun amacı ve özelliğide bu değil mi ? Herkes aynı fikirde olsaydı ne anlamı kalırdı ?

Umut'tan iyisi gelsede gelmesede bu Umut'un yetenekli bir oyuncu yada bizde oynayabilecek kapasitede olduğunu göstermez.

Teo hakkındaki yorumlarını gelecek sezona bırak bence.

Şimdi sen başarısız olsun diye 4 gözle beklersin. Yönetimi eleştirmek için malzeme lazım ;)

Fatih gelse başarısız olsa siz yine suçu yönetime atardınız. Çünkü sizin amacınız farklı.

Teo ve Umut'un takımda kalmasını isteyen hocadır. Artık eleştireceksen hocayı eleştir başka birilerini değil.

Şimdi diyeceksinki yönetim kendi hatasını kapatmak için Teo nun takımda kalmasını istiyor.

ESER
22.06.2010, 21:34
Öncelikle olumlu şekilde eleştirme nedir ?
Bizde oynayacak kapasitede oyuncu değil demek mi ?
Umut'un olmadığı maçlarda orta sahayı geçemiyoruz diyenlere bu durum Umut ile alakalı değil demek mi ?
Golcülük ve forvet vasıfları ne yazıkki çok zayıf demek mi ?

Herkesin düşüncesi farklı sana doğru gelen bana gelmiyor olabilir. Benim için doğru olanlar senin için doğru olmayabilir. Zaten forumun amacı ve özelliğide bu değil mi ? Herkes aynı fikirde olsaydı ne anlamı kalırdı ?

Umut'tan iyisi gelsede gelmesede bu Umut'un yetenekli bir oyuncu yada bizde oynayabilecek kapasitede olduğunu göstermez.

Teo hakkındaki yorumlarını gelecek sezona bırak bence.

Şimdi sen başarısız olsun diye 4 gözle beklersin. Yönetimi eleştirmek için malzeme lazım ;)

Fatih gelse başarısız olsa siz yine suçu yönetime atardınız. Çünkü sizin amacınız farklı.

Teo ve Umut'un takımda kalmasını isteyen hocadır. Artık eleştireceksen hocayı eleştir başka birilerini değil.

Şimdi diyeceksinki yönetim kendi hatasını kapatmak için Teo nun takımda kalmasını istiyor.

kimse kimsenin ne kadar taraftar oldugunu tartisamaz arkadasim. bana kulup dusmani kisfesini yaftalamaya calisman cok ucuz eski ve sig bir numara.. demek ki sen oylesin, yani kisilere endekslisin ki baskalarini da oyle saniyorsun. yaniliyorsun arkadasim , TS yi basariya gotureni alkislarim cunku kimseye saksak yapmak, hamaset yapmak gibi kaygilarim yok.. dogruya dogru yanlisa yanlis demeye calisiyorum sadece.. yani krala kralcilik yok benim hesabimda;) teofilo bu rezil halinde devam ederse elestirecegim tabi.. ha yok kendini asar da iyi bir performans gosterirse utandirirsa beni buna sevinirim.. yeterki basarili olsun da utandirsin ben ve benim gibi dusunenleri.

ben yonetimi futbolcular uzerinden elestirmedim suana kadar. (teofilo haric tabi cunku alinis maksadi ve sekli ortada) ben sahada donenlerden cok kulubun icinde donen ucuz populist eylemleri elestirdim.

kendine gore cikarimlar yapip insanlari yaftalamak yerine , objektif olursan kim ne yazmis neden yazmis anlarsin;)

lazkopatfaroz
22.06.2010, 21:42
kimse kimsenin ne kadar taraftar oldugunu tartisamaz arkadasim. bana kulup dusmani kisfesini yaftalamaya calisman cok ucuz eski ve sig bir numara.. demek ki sen oylesin, yani kisilere endekslisin ki baskalarini da oyle saniyorsun. yaniliyorsun arkadasim , TS yi basariya gotureni alkislarim cunku kimseye saksak yapmak, hamaset yapmak gibi kaygilarim yok.. dogruya dogru yanlisa yanlis demeye calisiyorum sadece.. yani krala kralcilik yok benim hesabimda;) teofilo bu rezil halinde devam ederse elestirecegim tabi.. ha yok kendini asar da iyi bir performans gosterirse utandirirsa beni buna sevinirim.. yeterki basarili olsun da utandirsin ben ve benim gibi dusunenleri.

ben yonetimi futbolcular uzerinden elestirmedim suana kadar. (teofilo haric tabi cunku alinis maksadi ve sekli ortada) ben sahada donenlerden cok kulubun icinde donen ucuz populist eylemleri elestirdim.

kendine gore cikarimlar yapip insanlari yaftalamak yerine , objektif olursan kim ne yazmis neden yazmis anlarsin;)

Doğrudur kimse kimsenin ne kadar taraftar olduğunu tartışamaz. Bunu bir kişi daha söylemişdi. Ben şundan daha fazla Trabzonspor'luyum, o benim kadar değil..( Çok Trabzonspor'lu olanlarlar menajerlerini gönderirler. Bende bundan sonra değerlendirmemi buna göre yapacağım. Malum ölçme aletimiz yok ) Çekilin ulayyynn kimse benim kadar Trabzonspor'lu değil :) derken bu eleştiriyi yapmışmıydın.( Bu kısmı latife olsun diye yazdım, kimseyle dalga geçme gibi düşüncem yok ) Yaptıysan helal olsun yapmadıysan yazıklar olsun. Ama ben senin eleştirdiğini düşünüyorum o kadarda sıkı bağlı değilsindir. Neyse konu farklı yerlere gitmesin.

Ben gayet objektif olduğumu düşünüyorum. Herhangi 1 şahıs için ne ortalığı karıştırırım neden savunmaya geçerim. Yatıp kalkıp şu transfer olsun demem. Transferde mevki söylerim isim üzerinde ısrarcı olmam.

Bu arada madem benim olumlu eleştirilerimi beğendin elimden geldiği kadar yapıcı eleştiriler yapmaya çalışıyorum. Seni ve arkadaşlarınıda bu konuda hassasiyete davet ediyorum.

Aker
22.06.2010, 21:56

O mevkiinin görevi gol atmak değil mi yoksa yanlış mı biliyorum:D Egemen giray cale vs. atsa neysede, adamın görevi gol atmak. Kaleci nasıl hatalı gol yiyip eleştiriliyorsa, kalenin iki metre önünden topu taca atan golcüyüde:) eleştirmeliyiz, olumlu anlamda da olumsuz anlamda da.

ESER
22.06.2010, 22:15
Doğrudur kimse kimsenin ne kadar taraftar olduğunu tartışamaz. Bunu bir kişi daha söylemişdi. Ben şundan daha fazla Trabzonspor'luyum, o benim kadar değil..( Çok Trabzonspor'lu olanlarlar menajerlerini gönderirler. Bende bundan sonra değerlendirmemi buna göre yapacağım. Malum ölçme aletimiz yok ) Çekilin ulayyynn kimse benim kadar Trabzonspor'lu değil :) derken bu eleştiriyi yapmışmıydın.( Bu kısmı latife olsun diye yazdım, kimseyle dalga geçme gibi düşüncem yok ) Yaptıysan helal olsun yapmadıysan yazıklar olsun. Ama ben senin eleştirdiğini düşünüyorum o kadarda sıkı bağlı değilsindir. Neyse konu farklı yerlere gitmesin.

Ben gayet objektif olduğumu düşünüyorum. Herhangi 1 şahıs için ne ortalığı karıştırırım neden savunmaya geçerim. Yatıp kalkıp şu transfer olsun demem. Transferde mevki söylerim isim üzerinde ısrarcı olmam.

Bu arada madem benim olumlu eleştirilerimi beğendin elimden geldiği kadar yapıcı eleştiriler yapmaya çalışıyorum. Seni ve arkadaşlarınıda bu konuda hassasiyete davet ediyorum.

evet arkadasim dedim . baslik orda duruyor cok merak ettiysen bakarsin;) orada da aynisini yazdim kimse kimsenin taraftarligini yargilayamaz diye;)
arkadaslarin dedigin kim? bak yine on yargi ile yorum yapiyorsun? sanki ben ve benim gibi dusunenler ortak karar aliyormus da konusuyormus gibi..

arkadaslarin dedigin ayni fikirde oldugum ama tanimadigim kisiler heralde.. kurgulama ve insanlari katagorize etmeden once onyargisiz dusunmek lazim.

lazkopatfaroz
22.06.2010, 22:38
evet arkadasim dedim . baslik orda duruyor cok merak ettiysen bakarsin;) orada da aynisini yazdim kimse kimsenin taraftarligini yargilayamaz diye;)
arkadaslarin dedigin kim? bak yine on yargi ile yorum yapiyorsun? sanki ben ve benim gibi dusunenler ortak karar aliyormus da konusuyormus gibi..

arkadaslarin dedigin ayni fikirde oldugum ama tanimadigim kisiler heralde.. kurgulama ve insanlari katagorize etmeden once onyargisiz dusunmek lazim.

Tamam dediysen sorun yok. Bakmama gerek yok senin sözün senet zaten. Araştırma yapmama gerek yok bazıları çok kurcalar benim öyle bir huyum yok.

Arkadaşların dediğim bmn üyeleri. Objektif yorum yapmak güzeldir, bunu herkes becerebilirse dahada güzel olur. Bu sebeple arkadaşların diye hitap ettim.

Semih GÜL
22.06.2010, 23:11
Umarım gidersin, bizim seni sanırım göndermek niyetimiz yok...
Senin o çaresiz suratını artık görmek istemiyorum....

Ömer TOPAL
22.06.2010, 23:15
3 yıllık sözleşme imzalandı.. Sen ekranlardan uzak dur bence...aman destek felan olmayın....100 golu atan ajax şampiyon olamadı, şampiyon olan takımın sercanı 4 gol attı...Siz hala neler konusuyorsunuz...Bu kafaylamı basarı gelicek... Çok zor ama tesadüfler zorluklara gögüs gererde bize ugrarsa o özlem bitecek....

FC-ST-PAULI-61
22.06.2010, 23:17
Umarım gidersin, bizim seni sanırım göndermek niyetimiz yok...
Senin o çaresiz suratını artık görmek istemiyorum....
aynen:alkış::alkış:

Armağan Dere
22.06.2010, 23:57
İsterseniz biraz düzgün konuşun.Yaşça benden büyük olduğunuz için saygım var size ama böyle konuşarak değerinizi düşürmeyin.

Önüme somut şeyler koyun tartışalım. Umut babamın oğlu değil.Ama bu formayı sırtına geçirmesini istediğim ilk kişi belkide.

Bak güzel kardeşim,2008-2009'da kadıköyde oynadığımız fenerbahçe maçı(o sezondan aklımda kalan en önemli maçlardan biri attığı aşırtmayı hatırlarmısın yok),Trabzonda oynadığımız Konya ve Denizli maçları.Bu sezon oynadığımız deplasmadaki antalya ve Trabzondaki İbb maçı ki Bursa'da oynadığımız Bursa maçında gol atmasına rağmen daha netlerini kaçırdı...O maçı alsaydık o gazla en azından uefaya kalırdık...Trabzondaki gs maçında 1-0 öndeyken yakaladığımız kontraların çoğunu da beyimiz harcadı...10 tane de atak yapsan atamadıktan sonra nafile kardeşim..Bunlar benim hatırladıklarım daha eski sezonlarda neler olmuştur neler...

İlker ToSun
23.06.2010, 00:02
Bak güzel kardeşim,2008-2009'da kadıköyde oynadığımız fenerbahçe maçı(o sezondan aklımda kalan en önemli maçlardan biri attığı aşırtmayı hatırlarmısın yok),Trabzonda oynadığımız Konya ve Denizli maçları.Bu sezon oynadığımız deplasmadaki antalya ve Trabzondaki İbb maçı ki Bursa'da oynadığımız Bursa maçında gol atmasına rağmen daha netlerini kaçırdı...O maçı alsaydık o gazla en azından uefaya kalırdık...Trabzondaki gs maçında 1-0 öndeyken yakaladığımız kontraların çoğunu da beyimiz harcadı...10 tane de atak yapsan atamadıktan sonra nafile kardeşim..Bunlar benim hatırladıklarım daha eski sezonlarda neler olmuştur neler...

bu saydıklarının ne önemi var Armağan?

ya bu dediğin pozisyonları gole çevirip mazallah "kötü niyetli" bir vatandaşımız olsa daha mı iyi olacaktı sanki ?

sendeki de laf yani

senin gibiler yüzünden zaten bi 25 sene daha şampiyon olamaz bu takım

Ömer TOPAL
23.06.2010, 00:18
kendinide ekle armaganın yanına ilker...

Armağan Dere
23.06.2010, 00:28

Merakla bekliyorum bu sene kaç takla atacaksınız Umut'u savunmak için fazla kasmayın 3 sene daha bizde mazallah Umut'ta kurtaramaz sizi

İlker ToSun
23.06.2010, 00:28

valla sen ve türevlerinle aynı cenahta olduğum gün intihar ederim zaten :)

Hakan Karadirek
23.06.2010, 01:03
Insallah yurt disindan sana guzel bi teklif gelirde sende rahatlarsin bizde.

ensar6161
23.06.2010, 01:12
:):)..Ensar sen kuyruğunu kıstırıp gitmeyesin sakın..Hep beraber göreceğiz..O güvendiğin Umut'a o zaman ne diyceksin

armağan mısın kazık mısın nesin bilmem ama terbiyesizlik yapma!!!kuyruk sende olur......o güvendiğim umut kadar alaynızın başına taş düşsün...gidin feneri tutun müsait yerinden daha faydalı olursunuz trabzona....

ensar6161
23.06.2010, 01:14
Tabii tabii taraftar her zaman haksızdır. Bizim işimiz yönetim kulübü batırsada cebini para doldursada körü körüne takımı kulübü desteklemektir. 2 senelik topçu olsa Umut, tamam bekleriz destekleriz ama kaç sene geçti, Umutun nasıl bir oyuncu olduğunu herkes biliyor, sanırım siz hariç. Zaten genel görüş Umutu kulübeye yerine gönderip, yerine iyi bir golcü istiyor. Açıkçası Umut bana göre Engin gibi koz olarak kullanılmalı. 11 oyuncusu olamaz ama iyi bir yedek olur.

anlat bakalım umut nasıl bi topçu????bize geldiği sezondan beri türkiye ligindeki bütün istatistiklerini çıkar bakalım kimin forvetinden geride kimden önde görelim hep beraber.....

.....
23.06.2010, 01:34

Oyyy anam oyyy ben nerelere gideyim :)

4 ay önce buraları bırakıp gittiğimde ; dönünce artık millet böyle yorumlar yapmaz dedim kendi kendime ama nafile :)

Onu atsaydı bunu atsaydılarla şimdiye kadar bir yere varamadık bundan sonra da varamayacağız. O yüzden sizinle attıklarını konuşalım daha iyi olur :D

Bera B.
23.06.2010, 01:55
LÜtfen 10 numarayı alma Allah aşkına :D

.....
23.06.2010, 02:04
10 Numara

Umutttttttttttttttttttttttttttttt

Buluttttttttttttttttttttttttttttt

Alayına isyan İNADINA UMUT!!!

sametaydin
23.06.2010, 02:29
Umutun başarısız olmasını canı gönülden istiyor sanki bu insanlar.

.....
23.06.2010, 02:33
Bazı insanların Trabzonspor taraftarı olduğunda şüpe duyar oldum.

Herkesin Trabzonsporluluğu kendine ama bu kadar da olmaz ki.

Sanki Umut başka takımın oyuncusu.YUHHHHHHHHHHHHH diyorum.başka da bi şey diyemiyorum.

asilhamsi
23.06.2010, 08:15
Boseverin konussunlar yahu...

Guiza cok methettikleri Bobo bayıldıkları Sercan kac gol attı?

lazkopatfaroz
23.06.2010, 11:14
Merakla bekliyorum bu sene kaç takla atacaksınız Umut'u savunmak için fazla kasmayın 3 sene daha bizde mazallah Umut'ta kurtaramaz sizi

Anlaşılmayan bir durum var sanırım. Sen yada öteki eleştiriyor, ben yada diğerleri savunuyor diye bir şey yok.

Şenol hoca savunuyor ve takımda kalmasını istiyor. Biz ne söylersek söyleyelim boş. Neden kadroda tuttu diye hoca eleştirilsin.

Armağan Dere
23.06.2010, 11:28
armağan mısın kazık mısın nesin bilmem ama terbiyesizlik yapma!!!kuyruk sende olur......o güvendiğim umut kadar alaynızın başına taş düşsün...gidin feneri tutun müsait yerinden daha faydalı olursunuz trabzona....

siz çok terbiyelisiniz ya valla terbiyeyi senden öğrencek değilim...artı ilk sen dedin kafanı kuma gömeksin diye...göreceğiz hep beraber

Aker
23.06.2010, 11:47
anlat bakalım umut nasıl bi topçu????bize geldiği sezondan beri türkiye ligindeki bütün istatistiklerini çıkar bakalım kimin forvetinden geride kimden önde görelim hep beraber.....

Çıkarmama gerek mi var ne olduğunu bilmiyor muyuz Umutun. Yedide birini attığını bilmeyen mi var, bomboş pozisyonda kaçıran, kalede kaleci yokken bile atamayan. Üçe beşe karşı bir geldiğimizde o golü bile zor atan golcüyü! kim ne yapsın. Herkes onu bile kaçıracak diye korkmuştu, sorarım sana böyle golcü olur mu, Umut 11 oyuncusu değil anca yedek olabilir.

Biz burada Trabzonsporun neye ihtiyacı kimlere ihtiyacı olmadığını konuşuyoruz tartışıyoruz. Bu körü körüne destek olduğu sürece daha çok boş konuşacağız. Barışa göksuya hatta ve hatta şu kısa zamanda Teo ya bile umut kadar sabredilmedi. Umutizm hızla yayılıyor.

Umutun başarısız olmasını canı gönülden istiyor sanki bu insanlar.
Çok çok yanlış düşünce o başarılı olsunki Trabzonum şahlansın. Ama görünen köy kılavuz istemez. Bize iyi oyuncular lazım, kulübeye değil 11e transfer yapmamız gerekiyor.

Boseverin konussunlar yahu...

Guiza cok methettikleri Bobo bayıldıkları Sercan kac gol attı?
Neden daha iyi örneklerden bahsetmiyoruz baros gibi yada Makukula gibi?

.....
23.06.2010, 12:19
siz çok terbiyelisiniz ya valla terbiyeyi senden öğrencek değilim...artı ilk sen dedin kafanı kuma gömeksin diye...göreceğiz hep beraber

Güzel konuşalım ki güzel karşılık alalım.

Değil mi ?

hamucera
23.06.2010, 17:18
Bu başlıkta armağanı kaale almaya gerek yok,
çünkü armağan için Trabzonspor'un başarılı olması veya olmaması önemli değil önemli olan Umut'un başarısız olması,
kendi mesajında aynen belirtmiştir Umut gol atınca sinirleniyorum ve sevinmiyorum, yani Umut atınca Trabzonspor için değil Trabzonspora atarsa insan sinirlenir sevinmez, ama armağan sevinmediğine göre Trabzonspor ile alakalı bir durum yok sadece Umut ile alakalı bir durum söz konusu,
Umut bir dönem iyiydi, 2010 yılına çok iyi başlangıç yaptı o zaman bu arkadaşlar Umut başlığına girip tebrik etmek yerine pusuya yatarak başarısız olmasını beklediler, soraki bazen 10 defa da bir sefer olur yazarak yine pusuya yattılar, Ama ne zamanki Umut'ta performans düşüklüğü baş gösterdi başlıktan çıkmaz oldular, her sayfaya mesajlar saydırmaya başladılar,

Umut'u savunanlar 40 takla atmıyor ama eleştirmek isteyenler 40 tan fazla takla atıyor, halen daha 2 sene önceki maçları öne sürüyor, hatta bjk nin forvetleri çok daha iyi diyor, madem onlar iyi Umut kötü (teklif almadı ya kötü diyorlar) onlara kimden transfer teklifi geldi acaba, şampiyonluğu kaçırmamızın sorumlusu gördükleri Umut ve Gökhan'ın attığı gol sayısını 3 forveti toplamda atamayan takım şampiyon oldu, neymiş pozisyona girmişiz de atamamışlar, sercan dediler durdular toplamda 4 golü var, hatta Bursaspor forvetlerinin 2 sinin toplamı bile Umut'tan az atmış,

şimdi çıkıp Trabzonspor başarısını istiyorum diyen Umut gol atınca sevinmiyorum diyenle aynı kişidir, daha ne diye laf yetiştirmeye çalışılıyor ki,
Umut'u savunanlarda bu takıma çok kaliteli forvet istiyorlar, kimse forvet alınmasın demiyor, hatta Umut yedek oturmasın da demiyor, hatta hatta Şenol Güneş (hala idrak edemeyenler varsa Trabzonspor Teknik Direktörü) Umut için çok olumlu konuşuyor, 5 tane de forvet alırsak o iyiyse o oynayacak diyor, bizde aynısını diyoruz kim iyiyse o oynasın, forvet alınsın,
ama bazıları bu işi yılların Teknik adamından daha iyi biliyor oyunu daha iyi okuyor geleceği daha iyi tahmin ediyor ki, Şenol Güneş ile aynı şekilde düşünmüyor

OZDEN61
23.06.2010, 17:27
umut umarım bi 5 sene daha kalırsın, kalırsın ki 25 senedir şampiyon olmamıza engel olan hocadan ve yöneticiden daha iyi bu işi bilen, " sen oynarsan izlemeyecem, gol atınca sevinmeyeceğim" diyen, hatta trabzonsporu takip etmeyeceğim taraftar umarım trabzonu bırakır. 25 senedir yerel basın ve bu kıro, cahil, şenol hocadan ben daha iyi biliyorum havasına giren, kulubüne sadece tribünden sadece salyalar sacarak saga sola kufrederek taraftar oldugunu sana zihniyet yeter artık. bırakın hocalar hocalıgını yapsın, yönetici de işini, size mi kaldı onu bunu alıp göndermek, siz işinizi yapın, taraftarlıgınızı yapın. sizler gibilerinden kurtuldugumuz zaman sampiyonlugun en güçlü adayıyız, morinho, ferguson bozuntuları.
şenol hoca gitsinmi desek %100 ümüz hayır der. o zaman onunda tercihlerine saygı duyun. takımı o yönetiyor, aldıgı kararlara saygı duymazsanız "şenol hoca gitsinmi" sorusuna verdiğiniz cevapla tezat durumdasınızdır. buda sizin sadece isim taraftarı oldugunuzu gösterir.

TameRHan
23.06.2010, 18:05
ilk haftalardan itibaren net golleri kaçırmaya başlar.sonrasında yuhalanır ama yönetim değişmezse gitmez.çünkü bu beceriksiz, gol kaçırma uzmanı umut bulut gibi birisiyle sözleşme yenilecek kadar trabzonsporun kötülüğünü isteyen yönetim var başta.futboldan anlayan bir yönetim gelsin,umut bir an önce kovulur.

merak ediyorum sezon başlayınca umut bulut kaçırdığı gollerden sonra yuhalanmaya başladıktan sonra yine taraftarı suçlayıp kendi başarısızlığını görmezden gelecek mi

lazkopatfaroz
23.06.2010, 18:07
ilk haftalardan itibaren net golleri kaçırmaya başlar.sonrasında yuhalanır ama yönetim değişmezse gitmez.çünkü bu beceriksiz, gol kaçırma uzmanı umut bulut gibi birisiyle sözleşme yenilecek kadar trabzonsporun kötülüğünü isteyen yönetim var başta.futboldan anlayan bir yönetim gelsin,umut bir an önce kovulur.

merak ediyorum sezon başlayınca umut bulut kaçırdığı gollerden sonra yuhalanmaya başladıktan sonra yine taraftarı suçlayıp kendi başarısızlığını görmezden gelecek mi

Şenol Güneş kukla mı ? Kadroyu yönetim mi belirliyor ? Hoca ne iş yapar ?

Samet İslamoğlu
23.06.2010, 21:23

Maçları düzgün izleyebilsen zaten şu sayfalarda Umut'a sayıp durmazsın.Umut Bulut'un bu takıma artılarını görmemen ya önyargındandır yada futbol bilgisi eksikliğinden.
Defalarca yazdım Umut'un oynamadığı maçlarda ne hallere düştüğümüzü.Tek tek maçları belirttim.Geçen yıl bu takımda Umut olmasa değil 5.,7.bile olamazdık.Yediğimiz golün belki 2 katını yerdik.Attığımız kadarda atamazdık neden biliyormusun,çünkü Umut yokken ne hücuma çıkabiliyoruz adam gibi nede pozisyona girebiliyoruz.Umut'un oynamadığı maçların %95inde bu böyle olmuştur.Ama siz bana Umut'un oynamış olupta rakibe mahkum oynadığımız 2den çok maç sayamazsınız.Umut oynadığında Trabzonspor hep iyi oynadı.Ama bunlarada şimdi gelip haklısın demenizi beklemiyorum tabi sizin gibilerin.
En son Denizli maçına gittim olimpiyattaki.Bir kez daha taraftarımızdan nefret ettim.(küçük bi kısmı hariç) Umut'un ayağına ilk kez top geldi.İlk kez ya gol pozisyonu falanda değil yani.Kaptırdı ve kaptırmasıyla ıslıklar,Umut dışarılar,sövmeler vs. İşte ordaki o taraftar siz ve sizin gibiler.Ve bu takım 25 yıldır şampiyon olamıyorsa çok net söylüyorum bunun en büyük sorumlusu sizsiniz.

must61
23.06.2010, 21:30
Umut'un , artılarıyla gitmesini istiyorum.

Umut'un , katkılarıyla,istikrarıyla birlikte takımdan uzaklaşmasını istiyorum.

Umut'un , azmiyle,hırsıyla,presleriyle birlikte takımdan ayrılmasını bekliyorum...

Bir oyuncuya faydalı diye tahammül etmek istemiyorum.

Futbol eğlenmek için izleniyorsa ,tahammül kelimesini telafuz etmenin dahi yersiz olduğunu düşünüyorum.

Bir sezon daha saç baş yolmak istemiyorum.

Farklı düşünenlerede saygılıyım...

.....
23.06.2010, 21:54
Umut un EMEKLİLİĞE kadar bu takımda oynamasını istiyorum.

İnşallah...

Armağan Dere
23.06.2010, 23:33
Umut'un 2010 yılında sadece 1,5 ay iyi olması bazıları için Umut'un bu takımda yer etmeye hakkı vardır gibi görülüyor..Halbuki bu adam 5 senedir bu takımda... yeni dönemde hep beraber göreceğiz..hamucera adlı arkadaş ta pek kaale alındığı için 1 sayfa yazıyor ne bilgiliymiş desinler

Gökhan KAN
23.06.2010, 23:35
Ben numarasına takmış durumdayım. Takımda kalsın ama 10 numarayı çıkarsın..:)

Armağan Dere
23.06.2010, 23:35
En son Denizli maçına gittim olimpiyattaki.Bir kez daha taraftarımızdan nefret ettim.(küçük bi kısmı hariç) Umut'un ayağına ilk kez top geldi.İlk kez ya gol pozisyonu falanda değil yani.Kaptırdı ve kaptırmasıyla ıslıklar,Umut dışarılar,sövmeler vs. İşte ordaki o taraftar siz ve sizin gibiler.Ve bu takım 25 yıldır şampiyon olamıyorsa çok net söylüyorum bunun en büyük sorumlusu sizsiniz.

Yapma ya güzel kafanı yorma sen bak bak bi de ben gibiler yüzündenmiş...Seneye Umutla şampiyon olacağız(!)...sizinkilerde diyor ki sanki Umutsuz şampiyon oldukta Umutla olamıyormuşuz dimi:)...Seneye hep beraber göreceğiz..Umutla mahkumiyeti

Abdülkadir Kılıç
23.06.2010, 23:58

Bence de 10 numara Colman'ın hakkıdır.

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 00:12
Yapma ya güzel kafanı yorma sen bak bak bi de ben gibiler yüzündenmiş...Seneye Umutla şampiyon olacağız(!)...sizinkilerde diyor ki sanki Umutsuz şampiyon oldukta Umutla olamıyormuşuz dimi:)...Seneye hep beraber göreceğiz..Umutla mahkumiyeti

Bana Umut'u savunan arkadaşlar arasından bu takıma forvet alınmasın,Umut bu takım için yeterlidir,sadece Umut'la bu takım şampiyon olur diyen birini göster ona bende söleyeceğimi söyleyeyim.Kimse bu takım Umut'la şampiyon olur demiyor.Siz Umut'a olan anlamsız nefretiniz yüzünden olaylara at gözlüğüyle baktığınız için hala öyle düşündüğümüzü sanıyorsunuz sadece.
Evet yıllardır Umut'un oynadığı maçlarda mahkumiyeti görmediniz,eminim seneye sırf Umut'u kötüleyebilmek için Umut'un her oynadığı maç mahkum ve kötü oynamamızı isteyeceksiniz.Sizede taraftar diyorlar işte ne yaparsın:)

Armağan Dere
24.06.2010, 00:20
Bana yeni forvet alırsak Umut'u kesmeyeceğinin garantisini veremessin zaten almazsak hiç kesmez...yok alışma süreci yok cart yok curt...gene en az 10 maç ilk 11 çıkacak Umut...bunu sende bende biliyoruz...gene saç baş yolduracak..özeleştiri yapıyor deniyorya..Kupa finali sonrası ''benim gol vuruşlarım çok iyi demişti'' beyimiz...Ancak Umut'a o forma çok... bunu biliyorsun sende ... ama seneye göreceğiz Samet

Erbay
24.06.2010, 00:25
Trilyon kere beğenmediğimi söylemiştim ama galiba yine en iyi forvetimiz Umut olacak. Bu durumda eleştiriler yönetime kaymalı bence.

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 00:28
Bana yeni forvet alırsak Umut'u kesmeyeceğinin garantisini veremessin zaten almazsak hiç kesmez...yok alışma süreci yok cart yok curt...gene en az 10 maç ilk 11 çıkacak Umut...bunu sende bende biliyoruz...gene saç baş yolduracak..özeleştiri yapıyor deniyorya..Kupa finali sonrası ''benim gol vuruşlarım çok iyi demişti'' beyimiz...Ancak Umut'a o forma çok... bunu biliyorsun sende ... ama seneye göreceğiz Samet

Umut'a o forma çok.Neye göre söylüyorsun bunu.Kimi oynatsaydı gelen hocalar onun yerine mesela?Yada siz gelen bütün hocalardan dahamı iyi biliyorsunuz? Adam kendini zorla oynattırmıyo dimi bunu ilk önce bi algılayalım.Peki bu adam bi şekilde bu takımın en iyi forvetiyse ve her gelen hoca tarafından ilk 11 oynatılıyorsa taraftarın onu her gelen topta ıslıklaması,küfretmesi,dışarı davet etmesi ne kadar normal?Ve Trabzonspor'a ne kadar faydalı?Ben bunları merak ediyorum.Ve size daha öncede söyledim,tekrar söylüyorum.Burada Umut'u eleştirmeyin.Gidin 4 senedir ondan daha iyi bir forvet almayan yönetimleri eleştirin.
Aynı şekilde madem bu kadar üzülüyorsun seneye ilk 10 maç ilk 11de çıkacak diye,seni yine yönetim başlığına davet ediyorum.Neden Teofilo'yu aldılar diye onları sorgula.Burada Umut'a saydırma:)

Armağan Dere
24.06.2010, 00:41
Zamanında kaçırılan ve bu sene Kaçan şampiyonluktan sonra anlarsın neye göre söylediğimi...Forvetin Umut ise şampiyon olamassın bu bu kadar basit..O beceriksizliğini, iyi niyetin,çok koşmanın arkasına saklıyor...Forvet oynuyorsan kardeşim bitirici olacaksın,nereye koşacağını bileceksin en basiti topa vurmayı bileceksin...yönetim zaten böle giderse Aralıkta bye bye..Umut'un menejeri kimse iyi kakaladı bize zamanında...ona da helal olsun...Umut'a saydırmıyorum kişiliğine,adamlığına lafım yok olamazda zaten...Ancak 27-28 yaşında adam eksiklerini görmüyor,ve ülkenin şampiyonluğa en aç takımında en önemli mevkilerden birinde oynuyor ve kendini düzeltmesi gerektiğini bilmiyor bilemiyor ve buna çok kızıyorum..her gün al karşına kaleyi şut çek sadece bunu yap be kardeşim

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 00:53
Zamanında kaçırılan ve bu sene Kaçan şampiyonluktan sonra anlarsın neye göre söylediğimi...Forvetin Umut ise şampiyon olamassın bu bu kadar basit..O beceriksizliğini, iyi niyetin,çok koşmanın arkasına saklıyor...Forvet oynuyorsan kardeşim bitirici olacaksın,nereye koşacağını bileceksin en basiti topa vurmayı bileceksin...yönetim zaten böle giderse Aralıkta bye bye..Umut'un menejeri kimse iyi kakaladı bize zamanında...ona da helal olsun...Umut'a saydırmıyorum kişiliğine,adamlığına lafım yok olamazda zaten...Ancak 27-28 yaşında adam eksiklerini görmüyor,ve ülkenin şampiyonluğa en aç takımında en önemli mevkilerden birinde oynuyor ve kendini düzeltmesi gerektiğini bilmiyor bilemiyor ve buna çok kızıyorum..her gün al karşına kaleyi şut çek sadece bunu yap be kardeşim

Bu konuda hemfikiriz.İdmanlardan sonra en az 1 saat gol vuruşu çalışması lazım.Çalışıyor belkide bilemeyiz.Yalnız şu var.Dediğim gibi son vuruşu iyi olan bir forvet alınsa bile orta sahaya Battaglia gibi bir adam alınmazsa yada sağ beke iyi bir transfer yapılıp Serkan oraya çekilmezse bu takım Umut'suz oynayamaz.Barış alındı ama o görevi yerine getirebilirmi bilinmez.

sametaydin
24.06.2010, 01:31

Sezon başlayınca gol kaçıracağını söylüyorsunuz ya bunlar artık siz ve sizin gibilerin temennisi gibi algılamaya başladım.

Bana göre Umut bulut süper ligdeki en iyi türk forvettir. Semih filan hikaye, umut bulutun yarısı değil semih şu haliyle.

FC-ST-PAULI-61
24.06.2010, 01:33
Sezon başlayınca gol kaçıracağını söylüyorsunuz ya bunlar artık siz ve sizin gibilerin temennisi gibi algılamaya başladım.

Bana göre Umut bulut süper ligdeki en iyi türk forvettir. Semih filan hikaye, umut bulutun yarısı değil semih şu haliyle.
Semih su haliyle Milli Takimda.Umut nerde?

sametaydin
24.06.2010, 01:43

Yahu milli takıma nasıl oyuncu seçildiğini hepimiz biliyoruz. Sabri daha sakatlıktan çıkmadan milli takıma girdi. Stoperlerden gökhan zan kendi takımında oynamıyor milli takımda, üstelik sakat. Egemen veya giray ise mili takımda yok. Servet kendi takımında forma giymiyor, yedek duruyor milli takımda. Semih de aynı. Ceyhun bizde doğru düzgün oynamıyor milli takıma seçiliyor.

Ben umuta çok kızdığım maçlar olmuştur özelikle 1-2 maçta bencillik yapıp teofiloya pas vermediği zaman. Bazen çok deli olmuşumdur kaçırdığı gollere. Bütün bunlara rağmen her ne olursa olsun bence süper ligin en iyi türk forvet oyuncusudur. Bunu yaşadığım çevrede bulunan ve futbolun içinde olan birçok kişiden duymuşumdur. Umutu şimdi bırakalım 3 istanbul kulübünden herhangi birisi kesin alır bu oyuncuyu.

.....
24.06.2010, 06:14
Umut'un 2010 yılında sadece 1,5 ay iyi olması bazıları için Umut'un bu takımda yer etmeye hakkı vardır gibi görülüyor..Halbuki bu adam 5 senedir bu takımda... yeni dönemde hep beraber göreceğiz..hamucera adlı arkadaş ta pek kaale alındığı için 1 sayfa yazıyor ne bilgiliymiş desinler

İnsanlar isterlerse 10 sayfa yazarlar isterse iki satır. Forum kuralları dahilinde olduğu sürece sıkıntı yoktur. Ayrıca ben HAMUCERA abimizi gale alıyorum. Kim bilir belki seni gale almayan çok insan vardır...:rolleyes:

10 Numara Umut Bulut a güzel yakışıyor kalsın onda :)

hamucera
24.06.2010, 08:59
İnsanlar isterlerse 10 sayfa yazarlar isterse iki satır. Forum kuralları dahilinde olduğu sürece sıkıntı yoktur. Ayrıca ben HAMUCERA abimizi gale alıyorum. Kim bilir belki seni gale almayan çok insan vardır...:rolleyes:

10 Numara Umut Bulut a güzel yakışıyor kalsın onda :)

Teşekkürler Ömer,

cevap vermeye gerek yok, yazsın dursun, ne kadar cevap verirsen kandisini o kadar bilgili sanır, 1 sayfa yazdığımı söylemeyek yerine neden Umut atınca üzüldüğünü kaçısınca sevindiğini yazsa da hangi amaca hizmet etmek için burada olduğunu herkes anlasa ama boşver,

numarası Colman'a verilebilir benim içn bir önem arzetmiyor giydiği numara, önemli olan giydiği forma

Emrah KabuL
24.06.2010, 10:03

Sercan+Turgay+İglesias » 11 gol
Umut Bulut » 11 gol

Hadi bana açıkla bu durumu..

Şampiyon olan takımın forvet hattının toplamda 11 golü var..!

vyno
24.06.2010, 11:12
Sercan+Turgay+İglesias » 11 gol
Umut Bulut » 11 gol

Hadi bana açıkla bu durumu..

Şampiyon olan takımın forvet hattının toplamda 11 golü var..!

Şampiyonluk önemli mutlaka almak zorunda olduğun maçları almakla olunur bizim umut 11 gol attı ama bütün önemli maçlarda ne yazıkki topla cebelleşti durdu hiç faydası olmadı.Bize hangi buyuk önemli maçı kazandırdı.Bütün önemli maçları kaybettik geçen sezon.Umut takımdan gitsin diyenlerden değilim ama iyi bi yedek olur kupa maçlarında oynatırsın.Şampiyonluğa giderken umut tek forvetinse ligi 5. bitirmen mucize olur.

Emrah KabuL
24.06.2010, 11:40
Trabzonspor 1 - Bursaspor 1 » Turgay
Bursaspor 1 - Galatasaray 0 » Volkan Şen
Beşiktaş 2 - Bursaspor 3 » Ozan İpek,Ergic,Zapo
Bursaspor 1 - Trabzonspor 1 » Batalla
Fenerbahçe 2 - Bursaspor 3 » Batalla, Ozan İpek 2
Bursaspor 2 - Beşiktaş 1 » Batalla,Toraman kk
Bursaspor 0 - Fenerbahçe 1
Galatasaray 0 - Bursaspor 0

Bu duruma ne diyeceksin şimdi arkadaşım ?

Bursaspor, şampiyonluk yolunda rakipleriyle yaptığı 8 maçtan 15 puan çıkardı.. ilginçtir ki forvetlerinin bu zorlu maçlarda 1 puanlık katkısı var.. Koskoca 8 maçta bir tek Turgay gol atabilmiş..

E sizde diyorsunuz ki Umut, bize hangi zorlu maçı kazandırdı ? :)

Tüm takım yatacak, bir tek forvet tek başına maç kazandıracak.. oldu canım.

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 11:41

Peki Milli Takım nerde??Cevap bekliyorum böyle boş boş yazmış olmak için yazmayın.

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 11:42

Bursaspor, şampiyonluk yolunda rakipleriyle yaptığı 8 maçtan 15 puan çıkardı.. ilginçtir ki forvetlerinin bu zorlu maçlarda 1 puanlık katkısı var.. Koskoca 8 maçta bir tek Turgay gol atabilmiş..

Buna cevap gelmez benden söylemesi:)

Emrah KabuL
24.06.2010, 11:44
Yine ilginçtir ki, o Milli Takıma senelerdir alınmayan Fatih Tekke'yi istiyor bu taraftar.. Ama sırf eleştirecem diye de Umut'un neden Milli Takım'a alınmadığını sorguluyabiliyorlar..!

Emrah KabuL
24.06.2010, 11:58
Cevap gelmez tabi.. çünkü işlerine gelmiyor..

2 Sayfa önce de en son kaçan şampiyonluğumuz da 5-6 futbolcunun takıma yaptığı katkıdan bahsettim..

F.Tekke,Gökdeniz,Yattara,Szymek hatta M.Yılmaz..

İşte şampiyonluk bu şekilde gelir.. 1-2 futbolcuya bağlı kalıp da başarıya ulaşabilen takım mı kaldı artık dünya futbolunda..

Bazı saçmasapan düşünceleri yıkmaya çalışıyorum fakat yanlış anlaşılmasın, Umut'un da yeterli olduğunu savunmuyorum..

He nasıl olur ?

Takıma 4-5 kişi 7-8 gol civarında bir katkı da bulunup ta eğer Umut, 11 gol atarsa önce Umut eleştirilir tabi.. ama yok koskoca takımda 5 golü geçebilen 2 futbolcu varsa(Umut,Colman) o takımın 5.bile olması mucize..

Yine ilginçtir ki,tek forvet arkasında oynayan, Umut'tan sonra rakip kaleye en yakın olan futbolcumuz,koskoca sezonu 1 golle tamamlıyor fakat sırf çalım atıyor diye eleştirilmiyor..

Sağ açık,sol açık, ortasaha, forvet arkasında oynayan elemanlardan Colman hariç, 5 golü geçemedikten sonra sanırım Umut'un 40-50 gol atması lazım.Benim anladığım o.

vice
24.06.2010, 12:04
Emrah Kabul'un dediklerine katılıyorum.

Erbay
24.06.2010, 12:23
Rıdvan Dilmen'in yorumlarını son zamanda hiç beğenmesem de yorumlarını çoğu zaman dinlerim. Şu lafı çok hoşuma gider, "Futbol matematik değildir."

Fatih Tekke'nin zamanında takımın genel performansı şimdiki takıma göre çok iyiyse de, o takıma katkıyı veren en önemli oyuncu Fatih Tekke idi. Szymkowiak 9 gol attı, Yattara bilmem kaç tane. O zaman biraz derine inelim. Sen sırtı dönük oynayamazsan, topu alıp saklayıp arkadaşlarının zaman kazanmasını sağlayamazsan, arkadaşlarına duvar olmazsan, hava toplarını indiremezsen, ince paslar atamazsan, arkandaki adamların performansını artıramazsın. Fatih Tekke bunların hepsini yapıyordu. Adam topu alıp oyun kuruyordu yahu. Umut ayağında kaç saniye tutuyor topu? Szymkowiak'ın attığı pasları Umut sezebilir miydi? Yattara'nın ortalarına Fatih kafayı çakarken, Umut omuzuyla vurmuyor mu? Örnek verelim, Konyaspor'a atılan o harika golü hatırlasınız. O Szymek'li, Gökdeniz'li takıma Umut'u koyalım. O pasları yapabilir mi o pozisyonda? Zorlama yorum yapmıyorum, somutlaştırıyorum. 4 senedir izliyoruz Umut'u. Biliyoruz işte, neler yapacağını neler yapamayacağını. "Aaa, 11 gol mü atmış iyiymiş o zaman" demiyorum ben o istatistikleri görünce. Kasımpaşa maçında boş kaleye topu sürerken hiç küçümsenmeyecek bir taraftar grubu atamayacağını düşünüyordu. Ne bileyim, top kontrolü, sakinlik bunlar taraftara güven veren şeyler.

bahadır2561
24.06.2010, 12:30
Rıdvan Dilmen'in yorumlarını son zamanda hiç beğenmesem de yorumlarını çoğu zaman dinlerim. Şu lafı çok hoşuma gider, "Futbol matematik değildir."

Fatih Tekke'nin zamanında takımın genel performansı şimdiki takıma göre çok iyiyse de, o takıma katkıyı veren en önemli oyuncu Fatih Tekke idi. Szymkowiak 9 gol attı, Yattara bilmem kaç tane. O zaman biraz derine inelim. Sen sırtı dönük oynayamazsan, topu alıp saklayıp arkadaşlarının zaman kazanmasını sağlayamazsan, arkadaşlarına duvar olmazsan, hava toplarını indiremezsen, ince paslar atamazsan, arkandaki adamların performansını artıramazsın. Fatih Tekke bunların hepsini yapıyordu. Adam topu alıp oyun kuruyordu yahu. Umut ayağında kaç saniye tutuyor topu? Szymkowiak'ın attığı pasları Umut sezebilir miydi? Yattara'nın ortalarına Fatih kafayı çakarken, Umut omuzuyla vurmuyor mu? Örnek verelim, Konyaspor'a atılan o harika golü hatırlasınız. O Szymek'li, Gökdeniz'li takıma Umut'u koyalım. O pasları yapabilir mi o pozisyonda? Zorlama yorum yapmıyorum, somutlaştırıyorum. 4 senedir izliyoruz Umut'u. Biliyoruz işte, neler yapacağını neler yapamayacağını. "Aaa, 11 gol mü atmış iyiymiş o zaman" demiyorum ben o istatistikleri görünce. Kasımpaşa maçında boş kaleye topu sürerken hiç küçümsenmeyecek bir taraftar grubu atamayacağını düşünüyordu. Ne bileyim, top kontrolü, sakinlik bunlar taraftara güven veren şeyler.

cok dogru tespitler...

hamucera
24.06.2010, 12:56
Taraftardaki sakinlik te destek te futbolcuya güven veren şeyler, pek i bu güveni sene boyunca ne kdar verebildik,

ilk 30 dakikada gelmeyen golden sonra kaptırılan ilk topta neler yapıldı, topu almak için kenar çizgide koşan Umut ve Tayfuna kenar çizgi yanındaki taraftarlar ana avrat sövdü, işte bu çok büyük güven veriyor futbolcuya değil mi,

sen oyuncuya küfret, bağır, söv, gol atınca bağrına bas, çok güzel destek,

Takım Ersun Yanal döneminde 2 maç kaybedince yuhalamalar istifa sesleri yükseldi, ama takım maç kazanında soyunma odasından çıkana kadar tribün terkedilmedi, sonuç ;

soyunma odasından çıkan takım kolbastı oynamadı diye yine yuhalandı, evet bunlar oyunculara çok güzel güven veriyor

TameRHan
24.06.2010, 13:32
saydığınız isimler umutun sezon boyunca bulduğu 80 küsür pozisyonu bulsaydı umut gibi kaçırmaz,gol yaparlardı.asıl önemli olan: umutu o kadar çok pozisyonla besleyen ortasaha oyuncuları olduğu halde, umut beceriksizinin bu pozisyonları gol yapamaması

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 19:41

eee ne çıkaralım biz bu yazıdan şimdi.Kim dedi Umut bunları yapabiliyor diye?Kim dedi Fatih Tekke'yi istemiyoruz diye? Kim dedi bu takıma Umut yeterlidir başka forvet istemiyoruz diye.Kim dediklerini yapabilen forvet geldide istemezuk Umut oynasın dedi?
Ne çıkaralım şimdi biz bu yazıdan.Elimizdeki en iyi forvet Umut ama bunları yapamıyor diye ıslıklayalım,küfredelim,psikolojisini bozalım öylemi?Ne güzel İstanbul ya.Bumu taraftarlık?Elimizdeki en iyi forveti her maç ıslıklamakmı taraftarlık?

Erbay
24.06.2010, 20:03
eee ne çıkaralım biz bu yazıdan şimdi.Kim dedi Umut bunları yapabiliyor diye?Kim dedi Fatih Tekke'yi istemiyoruz diye? Kim dedi bu takıma Umut yeterlidir başka forvet istemiyoruz diye.Kim dediklerini yapabilen forvet geldide istemezuk Umut oynasın dedi?
Ne çıkaralım şimdi biz bu yazıdan.Elimizdeki en iyi forvet Umut ama bunları yapamıyor diye ıslıklayalım,küfredelim,psikolojisini bozalım öylemi?Ne güzel İstanbul ya.Bumu taraftarlık?Elimizdeki en iyi forveti her maç ıslıklamakmı taraftarlık?

Valla benim mesajımdaki tüm harflerin kombinasyonunu yapsak bu anlamı çıkaracak harfleri bulamayız herhalde.

Samet İslamoğlu
24.06.2010, 20:06
Valla benim mesajımdaki tüm harflerin kombinasyonunu yapsak bu anlamı çıkaracak harfleri bulamayız herhalde.

Onları sana hitaben yazmadım arkadaşım.Senin o yazıyı yazmanın sebebi bariz Umut'u kötülemek ve Umut düşmanlarına bi nevi yardımcı olmak.Bende onları Umut düşmanlarına hitaben yazdım.Sende onların içindeysen ki öyle gözüküyor.Sende üstüne alınabilirsn.

.....
24.06.2010, 20:09
Emrah abi eyvallah. Çok güzel yazdın.

Futbolu ; UMUT a sövmek ve onu yerden yere vurmak olarak bilenlere TOKAT gibi cevap :alkış: ;)

Erbay
24.06.2010, 20:18
Onları sana hitaben yazmadım arkadaşım.Senin o yazıyı yazmanın sebebi bariz Umut'u kötülemek ve Umut düşmanlarına bi nevi yardımcı olmak.Bende onları Umut düşmanlarına hitaben yazdım.Sende onların içindeysen ki öyle gözüküyor.Sende üstüne alınabilirsn.

Umut'u kötülemek için niye yazayım. Umut düşmanı ne demek? Facebookta hayran sayfasını ben açmıştım yahu, gerçi sildim sonra. Hatalarını söylemek ne zamandan beri sevgisizliğin göstergesi oldu? Fatih Tekke yazılınca, ben de dayanamadım karşılaştırdım. Özür diliyorum Fatih Tekke'den bu karşılaştırma için.

İşin teknik kısmına her girdiğimde(kendi çapımda tabii), istisnasız hemen işin duygusal boyutuna geçiliyor. Ben kendimi kandırmayı sevmiyorum, hoşunuza gitmeyebilir. Evet, biz karanlık odalara kapanıp Umut'un başarısız olması için planlar yapıyoruz, çok kötüyüz biz.

ensar6161
24.06.2010, 23:06
saydığınız isimler umutun sezon boyunca bulduğu 80 küsür pozisyonu bulsaydı umut gibi kaçırmaz,gol yaparlardı.asıl önemli olan: umutu o kadar çok pozisyonla besleyen ortasaha oyuncuları olduğu halde, umut beceriksizinin bu pozisyonları gol yapamaması

süper mantık ama..........bizim orta sahada xavi iniesta fabregas oynuyor zatende umutu 80 küsür pozisyona sokuyor....pozisyona girme becerisine gelince umuttan bahsetmezsin ama kaçırmaya gelince umutta umut....öteki forvetler 5 pozisyona girip sezonda 4ünü atınca forvet...o kadar pozisyona giren umut beceriksiz.....elini vicdanına koy...hak alıyorsun burda haberin yok.........

vyno
24.06.2010, 23:25

Bu iş öyle yazılıp çizildiği gibi değil dedim 11 gol atmış ama boş önemli maçlarda bize maç kazandıracak 1 tane olumlu hareketi mi var bu önemli virajlarda ne attı ne attırdı nede takımı sırtladı hep nötr kaldı o saydığın adamların oynadığı kritik maçları izle sadece 4 buyuklerle değil kritik virajlarda takımlarını nasıl sırtlıyorlar bak sercan nasıl adam eksiltiyor boş alan yaratıyor arkadaşlarına nasıl topu ayağına alıp kontrol edip takımını rahatlatıyor adam daha kaç yaşında takır takır oynuyor umutu hala bekliyoruz kendini geliştirecek diye umut topsuz alanda 1 numara ama topu alınca kaplumbağa hızına iniyor nedense hava toplarını 10 metrekare alanada ancak kontrol edebiliyor.Umut bu takımda kalsın ama bu takımın forveti 10 numarası umut olmamalı.Ben tek başına forvet takımı alsın götürsün demiyorum ama takımda golcü çok şeydir özellikle türkiye liginde

ensar6161
24.06.2010, 23:35
Bu iş öyle yazılıp çizildiği gibi değil dedim 11 gol atmış ama boş önemli maçlarda bize maç kazandıracak 1 tane olumlu hareketi mi var bu önemli virajlarda ne attı ne attırdı nede takımı sırtladı hep nötr kaldı o saydığın adamların oynadığı kritik maçları izle sadece 4 buyuklerle değil kritik virajlarda takımlarını nasıl sırtlıyorlar bak sercan nasıl adam eksiltiyor boş alan yaratıyor arkadaşlarına nasıl topu ayağına alıp kontrol edip takımını rahatlatıyor adam daha kaç yaşında takır takır oynuyor umutu hala bekliyoruz kendini geliştirecek diye umut topsuz alanda 1 numara ama topu alınca kaplumbağa hızına iniyor nedense hava toplarını 10 metrekare alanada ancak kontrol edebiliyor.Umut bu takımda kalsın ama bu takımın forveti 10 numarası umut olmamalı.Ben tek başına forvet takımı alsın götürsün demiyorum ama takımda golcü çok şeydir özellikle türkiye liginde

elin eşeği adama at görünürmüş..eminim sercan bizde olsa onada bi kulp takarsınız....biraz kıymet bilebilsek güzel olacak ama...

.....
25.06.2010, 02:09
Bazıları inadına , inadına , inadına Umut a sallamak için geliyor buraya.

Ya Allah aşkına şu adamı tatilde olsun rahat bırakında kafasını dinlesin içi rahat olsun.

Sayenizde adam kafayı yiyecek!!!

Emrah KabuL
25.06.2010, 02:32

Ama bak olmuyor şimdi..

Dedin ki, Umut kaç tane zorlu maçta takımı sırtlamış, kazandırmış..

Bende sana Şampiyon olan Bursa'nın oynadığı 8 maçta 15 puan topladığını, bu maçlarda da mevcut forvetlerinden sadece Turgay'ın 1 gol atıp 1 puan kazandırabildiğini belirttim.Geri kalan 14 puan da ortasaha oyuncularının katkısı var..

Şİmdi efendim.. Batalla zorlu maçlarda gol atıp takımına puan ve puanlar kazandırıyor da,bizim Alanzinho neden bu şekilde takımını sırtlayamıyor ? Koskoca sezonu 1 golle kapatan Alanzinho'yu hiç sorguladınız mı ?

Armağan Dere
25.06.2010, 11:53
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/02010DK/Ligler/TSL/Futbolcular-dakika.xls

UMUt BULUT 31 maç 2541 dk 11 gol
Milan Baroş 17 maç 1036 dk 11 gol
Necati Ateş 29 maç 2482 dk 12 gol
Bobo 29 maç 2107 dk 12 gol
Guiza 27 maç 2059 dk 11 gol
De souza 32 maç 2615 dk 13 gol
Makukula 29 maç 2508 dk 21 gol

Gol sayıları,oynanan maçlar ve oyuncuların aldıkları sürelere göre kötüden iyiye göre sıralamayı yapınız?..

Bazı arkadaşlar Bursaspor örneği vermişler yok işte forvetleri az gol atmış da ortasahaları çok gol atmış.....Bizimkilerde pozisyon yaratıyor al da at dercesine Selçuk,Colman,Alanzinho çoğu maçta pas tercihlerini Umuttan yana kullanmıyorlar..Eminim Umutla oynadıklarına pişmandırlar...Futbol oynuyorsan Atanın ve tutanın iyi olacak kardeşim...Saygılar

Anıl C
25.06.2010, 11:59
Ama bak olmuyor şimdi..

Dedin ki, Umut kaç tane zorlu maçta takımı sırtlamış, kazandırmış..

Bende sana Şampiyon olan Bursa'nın oynadığı 8 maçta 15 puan topladığını, bu maçlarda da mevcut forvetlerinden sadece Turgay'ın 1 gol atıp 1 puan kazandırabildiğini belirttim.Geri kalan 14 puan da ortasaha oyuncularının katkısı var..

Şİmdi efendim.. Batalla zorlu maçlarda gol atıp takımına puan ve puanlar kazandırıyor da,bizim Alanzinho neden bu şekilde takımını sırtlayamıyor ? Koskoca sezonu 1 golle kapatan Alanzinho'yu hiç sorguladınız mı ?

zaten alanzinhodan hocada şikayetçi
şayet yerine forvet arkası bir oyuncu gelse muhakkak satılacak
satılması gerekli de.

TSelif
25.06.2010, 12:41
İnşallah bu sene sadece sana mecbur kalmak zorunda bırakmazlar bizi !

cınar#7
25.06.2010, 12:56
İnşallah bu sene sadece sana mecbur kalmak zorunda bırakmazlar bizi !
herkesin isteği bu şekilde..tabi umut fanları değil,onların önceliği umutun 90 dakika oynaması.."bak benim adamım gol attı,eleştirenlere nede cevap yazarım şimdi" derler.Trabzonspor'un başarısını 1 gram bile düşünmezler..düşünseler geçen seneden memnun olmazlardı.Eleştirenlerede buraya gelmeyin eleştirmeyin derler,forumun amacını bilmezler.Buraya "umut adamımsın,bu golün eleştirenlere kapak olsun" diye yazarak destek olduklarını zannederler.Teo boşken pas vermek yerine kendine oynayan ve Trabzonspor gibi bir klüpte her maç 90 dakika oynatılan bir "golcü"nün istatistiğini yazarlar her mesajın sonuna(11 gol!).

Umuta gelince; Yönetim böyle olduktan sonra maalasef mecbur kalırız..

.....
25.06.2010, 14:24
Bazı insanlar Umut a körü körüne salladıkları için bende körü körüne sahip çıkıyorum.Var mı ötesi ?

Siz eleştirirken , bağırıp çarırken iyi de biz destek olurken kötü öyle mi ?

Sonra da benim adam gol attı diye kapak yapacam öyle mi ?

Gerek bile yok... Umut un asaleti yeter. Sizin gibi burda körü körüne eleştirenlere inat körü körüne destekliyorum. çünkü bana mantıklı bir şey sunamıyorusunuz.

Baros 17 maçta 11 gol atmış bizimkisi 30 küsür maçta 11 gol atmış. Gözü körmü sakatlanmasaydı ?

Umut sakatlanmıyor diye de suç oldu. HELAL OLSUN SİZE . helal olsun

Oğuz B.
25.06.2010, 14:39
Gelişme var

Umutçu>Umutspurlu>Fedai> ve nihayet Umut fanları

İyidir iyi..

vyno
25.06.2010, 14:43
Burda umuta küfretmiyorum gitsinde demiyorum ama umut bizim takımın 10 numarası ve kaptanı olacak kapasitede değil bize zaman zaman faydalı olabilcek vasat düzeyde oyuncu. Şuanda rakiplerine umutu ver bjk gs fenere 1 milyon euro bile vermezler.Umuta herzaman destek oldum 5 yıldır tüm maçlarda umuta destek verdim takımımızın oyuncusu sonuçta fakat daha üst düzey forvete ihtiyacımız var.Umutun yetenekleri çok sınırlı mücadelesine bişey dediğimiz yok çok özverili bi oyuncu ama yetenekleri vasat düzeyde.Bi forvet oyuncusunun en önemli özleliği nedir top tekniği son vuruşları top hakimiyeti ve zamanlama bunların hiçbri yok umutta.

hamucera
25.06.2010, 14:48
herkesin isteği bu şekilde..tabi umut fanları değil,onların önceliği umutun 90 dakika oynaması.."bak benim adamım gol attı,eleştirenlere nede cevap yazarım şimdi" derler.Trabzonspor'un başarısını 1 gram bile düşünmezler..düşünseler geçen seneden memnun olmazlardı.Eleştirenlerede buraya gelmeyin eleştirmeyin derler,forumun amacını bilmezler.Buraya "umut adamımsın,bu golün eleştirenlere kapak olsun" diye yazarak destek olduklarını zannederler.Teo boşken pas vermek yerine kendine oynayan ve Trabzonspor gibi bir klüpte her maç 90 dakika oynatılan bir "golcü"nün istatistiğini yazarlar her mesajın sonuna(11 gol!).

Umuta gelince; Yönetim böyle olduktan sonra maalasef mecbur kalırız..

çınar sen sallamak için yer arıyorsun asla öyle birşey yok. Umut fanı diye birşey de yok, o zaman sizde anti Umut sunuz.

Bu takıma Umut'tan daha iyisinin gelmesini bizlerde çok istiyoruz, Umut'ta istiyordur, sırf Umutgolatsında savunayım demek için her maç illa Umut oynasın diyen yok, iyiyse tabi ki o oynayacak ondan iyisi oldupu zaman da iyisi oynayacak,

eğer Umut oynuyorsa demek ki en iyi ola o, buna hafta boyu takımla zaman geçiren teknik adam karar vermiş, ama sizler sadece 90 dakika ile kim iyi kim kötü anlayabiliyorsunuz,

UNUTMAYIN bu başlıkta Umut Bulut'u savunanlarda körü körüne ve gerçekçi eleştiriler yapanlar kadar takıma forvet alınmasını istiyor

vyno
25.06.2010, 14:58
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/02010DK/Ligler/TSL/Futbolcular-dakika.xls

UMUt BULUT 31 maç 2541 dk 11 gol
Milan Baroş 17 maç 1036 dk 11 gol
Necati Ateş 29 maç 2482 dk 12 gol
Bobo 29 maç 2107 dk 12 gol
Guiza 27 maç 2059 dk 11 gol
De souza 32 maç 2615 dk 13 gol
Makukula 29 maç 2508 dk 21 gol

Gol sayıları,oynanan maçlar ve oyuncuların aldıkları sürelere göre kötüden iyiye göre sıralamayı yapınız?..

Bazı arkadaşlar Bursaspor örneği vermişler yok işte forvetleri az gol atmış da ortasahaları çok gol atmış.....Bizimkilerde pozisyon yaratıyor al da at dercesine Selçuk,Colman,Alanzinho çoğu maçta pas tercihlerini Umuttan yana kullanmıyorlar..Eminim Umutla oynadıklarına pişmandırlar...Futbol oynuyorsan Atanın ve tutanın iyi olacak kardeşim...Saygılar

Gol sayılarını değer alanlar buna bakınca ne diyorlar acaba.Bizim ortasaha kadar forvetini besleyen başka takım yok bukadar pozisyondan 11 gol çıkarttı diye adamı yere göğe sığdıramıyorlar gol sayısı önemli değil önemli olan bulduklarını iyi değerlendirebilmek atmak attırmak umutta o özellik(yetenek) malesef mevcut değil.Adam bütün maçlarda tek başına forma giydi 11 gol attı ve çok büyük başarı:)

Bdeniz_61
25.06.2010, 15:07
Umut kadar taş düşsün başınıza:D

Umut bu takımın birinci forveti olacak düzeyde değil ama takımda olmasını da istediğim bir oyuncu.Bazılarına kötü gelebilir ama en azından ortalama bir gol istatistiği var.Keşke diğer oyuncular da Umut kadar mücadele etse.Hani takımda 10 tane Messi gibi adam var da bir tek Umut işi bozuyor gibi yazılar var forumda:rolleyes:

Tayfun
25.06.2010, 16:10
Es Es maçında 1 dakika içinde amatörce gördüğü 2 sarı karttan oyundan atılışı hala gözümün önünde.!

Emrah KabuL
25.06.2010, 16:22
Gol sayılarını değer alanlar buna bakınca ne diyorlar acaba.Bizim ortasaha kadar forvetini besleyen başka takım yok bukadar pozisyondan 11 gol çıkarttı diye adamı yere göğe sığdıramıyorlar gol sayısı önemli değil önemli olan bulduklarını iyi değerlendirebilmek atmak attırmak umutta o özellik(yetenek) malesef mevcut değil.Adam bütün maçlarda tek başına forma giydi 11 gol attı ve çok büyük başarı:)

Yahu madem bu kadar üst düzey bir ortasahamız var..

E o zaman forvet arkasında görev yapan, bir nevi 2.bir forvet olarak sahada yer alan Alanzinho'nun neden sadece 1 golü var ?

Ayrıca bana bir tane örnek verebilirmisin... bir tek forvet oyuncusunun üst düzey performansıyla (20-30 gol) şampiyonluğa ulaşabilmiş bir takım ? Kıytırık bir ligden de örnek verebilirsin..

Bak şimdi ben sana örnek veriyorum..

Marsilya..

Niang 18 gol,
Brandao 8 gol,
B.Cheyrou 6 gol,
Lucho 5 gol,
Valbuena 5 gol,
B.Kone 4 gol,
S.Diawara 4 gol,
G.Heinze 4 gol,
Ben Arfa 3 gol,
Taiwo 3 gol,

2 gol, 1 gol vs bu şekilde sıralama devam ediyor..

E gözümüzün önünde,mevcut 3 tane forvetinin toplam gol sayısı 11 olup da şampiyonluğa ulaşabilen Bursaspor da var..

Marsilya'ya baktığımız da kaç çeşit futbolcu takımına gol yollarında önemli bir katkıda bulunabilmiş onu da görebiliyoruz..

Dönüp tekrar bize baktığımız da takımda 5 golü geçebilen sadece 2 futbolcunun olduğu gerçeği de var..

Umut ve Colman..

Ama ne gariptir ki böyle bir tabloya rağmen bile takımın en çok gol atan futbolcusunu yerden yere de vurabiliyorsunuz.. farkındaysanız eleştiriyorsunuz demiyorum..çünkü sizlerin yaptığı eleştiri değil.

Neyse.. uzatmanın da bir anlamı yok.. Yıl 2010

Fazla bir süre kalmadı.. 2010-11 sezonu başlayacak.. lütfen artık günümüz futboluna geçiş yapın.. sizin kafanız da yer alan, bir tek futbolcunun ön plana çıkıp tek başına takımını başarıdan başarıya koşuşturduğu dönemler geride kaldı artık..

.....
25.06.2010, 17:11
Umut kadar taş düşsün başınıza:D

Umut bu takımın birinci forveti olacak düzeyde değil ama takımda olmasını da istediğim bir oyuncu.Bazılarına kötü gelebilir ama en azından ortalama bir gol istatistiği var.Keşke diğer oyuncular da Umut kadar mücadele etse.Hani takımda 10 tane Messi gibi adam var da bir tek Umut işi bozuyor gibi yazılar var forumda:rolleyes:

Bi kere kafayı takınca tam takıyolar...

Bdeniz_61
25.06.2010, 17:41

ben bu gazla Umut forması bile alırım;)

Kaan
25.06.2010, 17:50
Burada Umut'u son noktasına kadar inceleyip eksi yönlerini yazanlar var. Ama maalesef artı yönlerini yazma tenezzülünde bulunmuyorlar. :) Her gün bu başlıkta Umut'a laf etmekten alıkoyamıyorlar kendilerini.

Gelin bir gün de sizin öve öve bitiremediğiniz oyuncuları tartışalım sabaha kadar. :) Her futbolcunun illa ki artı yönleri de vardır eksi yönleri de. Ama bu eksi yönlerini abarta abarta yazmaya gerek yok. Hele bir de kendi oyuncunsa. Umut 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı ve ne yazık ki 3 sene daha bizde. Boş hayaller kurup kendinizi yormayın fazla. Ve bir de bu 3 yıl içinde taraftara düşen sadece DESTEKLEMEKTİR. ;)

Bu arada kendi takımımımda oynayan hiç bir oyuncuya hakaret etmedim, etmem de. Sonuna kadar desteklerim. ;)

Oğuzhan
25.06.2010, 17:51
Es Es maçında 1 dakika içinde amatörce gördüğü 2 sarı karttan oyundan atılışı hala gözümün önünde.!

Bunu yapmayan futbolcu var mı ki ?

Her futbolcunun sinirlendiği anlar olur , dünyanın en üst düzey kulüplerinde forma giyen futbolcular dahil hepsinin başına gelebilecek bir durum.

Bundan ötürü mü gıcıklığınız var Umut ' a ?

TameRHan
25.06.2010, 18:16
topu stop edemeyen
pas veremeyen
çalım atamayan
hava toplarını rakibe veren
sürekli faul yapan
takım ataktayken nerede duracağını bilmeyen
itirazdan sürekli kart gören
10 pozisyondan sadece 1'ini gol yapabilen

sıradan,beceriksiz birisi

Emrah KabuL
25.06.2010, 18:23
Madem öyle,sen oyna dilber :)

bahadır2561
25.06.2010, 18:26
keşke gitseydi ama ne hikmetse kaldı takımda...

Kaan
25.06.2010, 18:26
topu stop edemeyen
pas veremeyen
çalım atamayan
sürekli faul yapan

Allah Allah. İşe bak. :)

Takım ataktayken nerede duracağını bilmiyor ama nasıl o kadar pozisyona giriyor. :)

Her şeyi yazmamışsınız ama, biraz daha gayret yahu. :)

Kaan
25.06.2010, 18:27
keşke gitseydi ama ne hikmetse kaldı takımda...

Demek ki sizin göremediğinizi başkaları görebiliyor. :rolleyes:

Emrah KabuL
25.06.2010, 18:32
Sürekli örnekler veriyorum.. bunlar resmi bilgiler sonuçta..

Ama ne hikmetse kimse de bu bilgilere karşı cevap veremiyor..

Bulmuşlar işin kolayını.. hariçten gazelciler bunlar :)

TameRHan
25.06.2010, 18:32
umutçulara müjde.hacısalihoğlu müjdeyi verdi,forvet transferi olmayacak

Emrah KabuL
25.06.2010, 18:33
Sen necisin arkadaş ?

demir
25.06.2010, 18:34

yattaranın amatorlukleride gozunun onunde ıse sorun yok ama degılse ozman bu ıste bır ıs var derım

Kaan
25.06.2010, 18:38
umutçulara müjde.hacısalihoğlu müjdeyi verdi,forvet transferi olmayacak

Azcık okumayı biliyor olsaydın böyle bir şey yazmayacak olurdun. :)

Bildiğiniz gibi devam edin. Yalnız komik duruma düşen sizsiniz, bilginize. :cool:

Tayfun
25.06.2010, 18:39
yattaranın amatorlukleride gozunun onunde ıse sorun yok ama degılse ozman bu ıste bır ıs var derım

Var var herkesin bir amatörlüğü var profesyonelliğine oranla; göz var nizam var görünüyor herşey...

demir
25.06.2010, 18:42
istediginiz kadar elestirin ıstedıgınız kadar yere goğe sığdıramayın benım bıldıugım gercekler sunlar ..!

1- umutun oynamadıgı hıc bır macta bırakın golu orta sahayı gecemıyoruz
2-umut hırsı ıle calıskanlıgı ıle dıger arkadaslarını tetıklıyor (ornek kupa fınalı)
3- kazandıgımız butun maclarda onun ımzası var dogal olarak kaybettıklerımızdede onun ımzasının olması normal
4- fatih tekke 31 gol attıda sampıyonmu olduk avrupada guruplardanmı cıktık ?
5- taraftarımızın fatih tekkeye umuta yaptıklarını aynısını yaptıklarını dun gıbı hatırlıyorum degisen hic bir sey yok
6- umut ıyıde olsa kotude olsa destek olsak suankı performansının ustune cıkacagı asıkar neden desteklemek yerıne dovme kufur etme yada kovmanın pesındeyız ?
7- bu adam oynadıgı butun takımların ve trabzonsporun okadar TT degistirmesine ragmen hep ilk 11 de ? bukadar TT ve takım bu ısı bılmıyor ama bızım futbol profesorleri bılıyor oylemi ?
8-yeni bir sezonda 3 kupada bırden mucadele edecek olan takımımızın taraftar destegı kombınelerden dolayı ortada gercı bunun sorumlusu yonetım kabul edıyorum ama umutu elestirmeden once nekadar bılınclı ve bağlı taraftar oldugumuz konusunda kendımızı sorgulamalıyız her kafadan bır sesın cıktıgı ortamda basarı oranı her zaman az olur yaptıgımız projeleri sunabılecegımız bir merci bile bulamıyorken ne bızler taraftar olarak nede bu guruplar taraftar gurubu olarak kendini lanse etmeye calısmasın cunkı trabzonda herkez baskan , herkez alim harkez profesor; ne umutmu o futbolcu bıle degıl ...!

nasıl bizlerin ıstemesdı ıle herhangi bir futbolcu gelmıyorsa bızlerın ıstegı ılede futbolcu gıtmeyecek butun taraftar bir agızdan fatih dedıde ne oldu ?? sonuc cıkmayacak ıste bos yere bukadar konusmanın bır anlamı varmı ? sız umut daha kendı ısını yapmıyor gol atamıyor baska ne yaparsa yapsın bızım ıcın onemı yok dıyorsunuz bende dıyorumkı sızde daha taraftar olarak bırıncı gorevınızı yapmıyorsunuz kosulsuz destek...! en az umut kadar suclusunuz kacan sampıyonlukda senede 30 gol atan bır forvetı trıbune sıgır koy oda destekler hıc bıse yapamasa kuyrugunu sallayıp moo der onemlı olan atamayanı destekleyeceksınızkı atmasına katkıda bulunun yoksa kendı sozlesmelı futbolcuna kım olursa olsun bu sekılde davranan bu sekılde yorumlar yapan taraftarlar sampıyonlugu ruyasında bıle goremez playstationda gorur anca ..!

Emrah KabuL
25.06.2010, 18:45
Demir abi boşver bence..

Zamanına yazık.

demir
25.06.2010, 18:47
Demir abi boşver bence..

Zamanına yazık.

benım derdim umut yada bir futbolcu degıl emrah benım sorunun taraftar yanı bızler bız takımımızı bukadar sevıyorken kacan sampıyonluklarda canlar verıyorsak ve bu ulkede jımnastıkcıler taraftar olarak konusuluyorsa sebebı bu yazdıklarımdır bı yerde arıza varsa once kendımızden baslayalım sonra takıma mudahale ederız

.....
25.06.2010, 18:51
ben bu gazla Umut forması bile alırım;)

Al kardeşim al.

Formamın arkasını yazı yazdıramıyorum. Yazdırma imkanım olduğu an

10 UMUT BULUT

yazdıracam :)

sefatoyer
25.06.2010, 18:55

:alkış::alkış:
seviyorm seni umut

bahadır2561
25.06.2010, 18:56
Demek ki sizin göremediğinizi başkaları görebiliyor. :rolleyes:

kardeşim cevap verme zorunlulugun yok...

yıllardır izlediigm bi oyuncu daha neyini görecegim..

sefatoyer
25.06.2010, 18:58
istediginiz kadar elestirin ıstedıgınız kadar yere goğe sığdıramayın benım bıldıugım gercekler sunlar ..!

1- umutun oynamadıgı hıc bır macta bırakın golu orta sahayı gecemıyoruz
2-umut hırsı ıle calıskanlıgı ıle dıger arkadaslarını tetıklıyor (ornek kupa fınalı)
3- kazandıgımız butun maclarda onun ımzası var dogal olarak kaybettıklerımızdede onun ımzasının olması normal
4- fatih tekke 31 gol attıda sampıyonmu olduk avrupada guruplardanmı cıktık ?
5- taraftarımızın fatih tekkeye umuta yaptıklarını aynısını yaptıklarını dun gıbı hatırlıyorum degisen hic bir sey yok
6- umut ıyıde olsa kotude olsa destek olsak suankı performansının ustune cıkacagı asıkar neden desteklemek yerıne dovme kufur etme yada kovmanın pesındeyız ?
7- bu adam oynadıgı butun takımların ve trabzonsporun okadar TT degistirmesine ragmen hep ilk 11 de ? bukadar TT ve takım bu ısı bılmıyor ama bızım futbol profesorleri bılıyor oylemi ?
8-yeni bir sezonda 3 kupada bırden mucadele edecek olan takımımızın taraftar destegı kombınelerden dolayı ortada gercı bunun sorumlusu yonetım kabul edıyorum ama umutu elestirmeden once nekadar bılınclı ve bağlı taraftar oldugumuz konusunda kendımızı sorgulamalıyız her kafadan bır sesın cıktıgı ortamda basarı oranı her zaman az olur yaptıgımız projeleri sunabılecegımız bir merci bile bulamıyorken ne bızler taraftar olarak nede bu guruplar taraftar gurubu olarak kendini lanse etmeye calısmasın cunkı trabzonda herkez baskan , herkez alim harkez profesor; ne umutmu o futbolcu bıle degıl ...!

nasıl bizlerin ıstemesdı ıle herhangi bir futbolcu gelmıyorsa bızlerın ıstegı ılede futbolcu gıtmeyecek butun taraftar bir agızdan fatih dedıde ne oldu ?? sonuc cıkmayacak ıste bos yere bukadar konusmanın bır anlamı varmı ? sız umut daha kendı ısını yapmıyor gol atamıyor baska ne yaparsa yapsın bızım ıcın onemı yok dıyorsunuz bende dıyorumkı sızde daha taraftar olarak bırıncı gorevınızı yapmıyorsunuz kosulsuz destek...! en az umut kadar suclusunuz kacan sampıyonlukda senede 30 gol atan bır forvetı trıbune sıgır koy oda destekler hıc bıse yapamasa kuyrugunu sallayıp moo der onemlı olan atamayanı destekleyeceksınızkı atmasına katkıda bulunun yoksa kendı sozlesmelı futbolcuna kım olursa olsun bu sekılde davranan bu sekılde yorumlar yapan taraftarlar sampıyonlugu ruyasında bıle goremez playstationda gorur anca ..!
tebrikler abicim

Tayfun
25.06.2010, 19:04
Bunu yapmayan futbolcu var mı ki ?

Her futbolcunun sinirlendiği anlar olur , dünyanın en üst düzey kulüplerinde forma giyen futbolcular dahil hepsinin başına gelebilecek bir durum.

Bundan ötürü mü gıcıklığınız var Umut ' a ?

Amatörce kart gören futbolcular olduğu kadar,profesyonelce kart görmeyenler de var tabi...

"Kafa topuna çıkarken dirseğini çatırt diye suratına geçirmenin anlamı nedir?

Kaldı ki 1 dakika önceden de hakeme fuzuli itirazdan (zaten bu futbolcuların itirazlarını da anlamış değilim karar değişmiyor zaten) sarı kart görmüşşün ....

Bir gıcıklığımda yok Umut'a karşı, elinde ne varsa sahada vermek istiyor ama elinde olan bizim avucumuzu dolduracak kadar değil...

Bunlar devede kulak dimi? :)

demir
25.06.2010, 19:04
tebrikler abicim

ne demek canım kardesım bizdekı bu futbol profesyonellıgı bu pıskopat bakıs acısı her kacan sampıyonlukda bu takımı en az 6 - 10 yıl arası gerı getırıyor bırde fenere bakın bu sene ıkı kupadanda elendı ama seneye yıne en buyuk aday olacak bunun sebebı ne bılıyormusunuz bunun sebebı taraftarı TARAFTARI..!

Kaan
25.06.2010, 19:09
Amatörce kart gören futbolcular olduğu kadar,profesyonelce kart görmeyenler de var tabi...

"Kafa topuna çıkarken dirseğini çatırt diye suratına geçirmenin anlamı nedir?

Kaldı ki 1 dakika önceden de hakeme fuzuli itirazdan (zaten bu futbolcuların itirazlarını da anlamış değilim karar değişmiyor zaten) sarı kart görmüşşün ....

Bir gıcıklığımda yok Umut'a karşı, elinde ne varsa sahada vermek istiyor ama elinde olan bizim avucumuzu dolduracak kadar değil...

Bunlar devede kulak....

Her şeyi Umut mu yapsın istiyorsunuz siz ?

Bir de gıcıklığınız olmamasına rağmen 2 ay önceki maçtaki yaptığı hareketi yazıp, laf etmenizin sebebi nedir ? Hele de sezon bitmişken..

Çok abartıyorsunuz her şeyi çok.. :)

Ha bu arada yanlış anlaşılmasın, Umut'un orada yaptığının doğru olduğunu savunmuyorum. ;)

Tayfun
25.06.2010, 19:13
Her şeyi Umut mu yapsın istiyorsunuz siz ?

Bir de gıcıklığınız olmamasına rağmen 2 ay önceki maçtaki yaptığı hareketi yazıp, laf etmenizin sebebi nedir ? Hele de sezon bitmişken..

Çok abartıyorsunuz her şeyi çok.. :)

Ha bu arada yanlış anlaşılmasın, Umut'un orada yaptığının doğru olduğunu savunmuyorum. ;)

Aklıma geldi yazayım dedim "Umut Bulut" başlığı değil mi yanlış yere mi yazdım...Nostalji bölümüne taşıyayım o zaman 2 ay olmuş zaten :)

Yaptığı olumsuz işler olumlu işlerden çok bir tane de "cımbızla" çekip hatıralarımdan olumlu birşey yazarım...

Bak aklıma geldi bile; Kupa maçında maçı 1-1'e getirdi takımı ateşledi... :)

Şimdi oldu sanırım ....

Tolunay Abdioğlu
25.06.2010, 19:14
Umut'tan bu sezon daha iyi bir performans bekliyorum.Güveniyorum ona!

Şenol Hoca'yla tam bir kamp dönemi geçirdikten sonra kendini bulacaktır.

Kaan
25.06.2010, 19:15
Aklıma geldi yazayım dedim "Umut Bulut" başlığı değil mi yanlış yere mi yazdım...Nostalji bölümüne taşıyayım o zaman 2 ay olmuş zaten :)

Yaptığı olumsuz işler olumlu işlerden çok bir tane de "cımbızla" çekip hatıralarımdan olumlu birşey yazarım...

Bak aklıma geldi bile; Kupa maçında maçı 1-1'e getirdi takımı ateşledi... :)

Şimdi oldu sanırım ....

Birkaç kelimenin koyu olması ve ünlem anlam değiştirir. :)

Neyse iyi akşamlar.

cınar#7
25.06.2010, 19:21
e artık son noktaya geldin; fener taraftarı sayesinde seneye en büyük adaymış buna kargalar bile güler. adamlar stadı yaktılar!..fener her sene harcadığı parayla direk şampiyonluk adayı zaten.

o yazdıgın bütün maddeler evirip çevirilmiş savunma mekanizması.Umutsuz maç kazanamıyormuşuz???evet 1 maç oynamadı ondada kırmızı kart cezalısı,oynadıgı maçlarda onun imzası varmış kendiniz bu dediklerinize inanmıyorsunuz bizmi inanıcaz??

cem papila faciası unutulmuş Fatihe sayıyorsun,tek başına yeterdi Fatih Gökhan-Umut forvet ikilisinin yerine..neyse geçmişi bırakıyorum,destek diye tutturmussunuz bu destek eleştiri yapmayın demek değil arkadaşım!! anlayın artık,destek burda "umut seni çok seviyorum" demekte değil! burda çoluk çocukla muhattap olmuyorum zaten ama gerçekten artık eleştiri yapanlara karşı direk bir savunma mekanizması üretmeyi bırakın! tamam çok koşuyor iyi niyetli ama Trabzonspor'un santraforu o-l-a-m-a-z! son 10 dakika girsin tamam ama her maç 90 dakika böyle başarı gelmez.Başarı gelmeyeceği için bunları söylüyorum yoksa antiumutçu falan değilim,bireyde değilim konum Trabzonspor ve en büyük eksiğimiz forvet bu çok açık en zayıf halkamızda Umut bu kadar net anlayın artık.

sefatoyer
25.06.2010, 20:37
ne demek canım kardesım bizdekı bu futbol profesyonellıgı bu pıskopat bakıs acısı her kacan sampıyonlukda bu takımı en az 6 - 10 yıl arası gerı getırıyor bırde fenere bakın bu sene ıkı kupadanda elendı ama seneye yıne en buyuk aday olacak bunun sebebı ne bılıyormusunuz bunun sebebı taraftarı TARAFTARI..!
aynen öyle abicim,umuta o kadar yükleniyoruz ki top ayağındayken panik yapıyor hiç rahat değil,gol atmak için istem dışı hareketlerde bulunuyor,gol atıp rahatlamak istiyor.oysaki futbolcunun kafası rahat olduğu müddetce verimli olabilir.kasımpaşa maçında bencillik yapıp teo ya pas vermeyişide bundan kaynaklanıyor,üzerinden yükü atmak istiyor.
bu insan lar bizim futbolcumuz bizi temsil ediyor ve bizim renklerimizi terletiyor,onlara destek ve dost olalım düşman değil.egemeni soğuttukta ne oldu 1 dönemde anca kendine gelebildi,destek olalım..

.....
25.06.2010, 20:41
Adamın bi kere kafası rahat değil.

Bir şey 100 kere söylenmez ki ?

Her defasında Umut Takımın golcüsü değil değil değil...

Başka bi şey yok!

Ömer Yüce
25.06.2010, 20:56
Bi dahaki sezonda ilk 11 de olacağından kimsenin şüphesi olmasın. "Şenol hoca da bunu ilk 11 de oynatıyosa bu adamda birşey vardır" diye az bi düşünsek buraya yazılanların yarısı yazılmayacağından eminim

Süleyman Baykan
25.06.2010, 20:59
Sırbistan-Avusturalya maçı bir çok kişi izlemiştir son dakikalar belkide tur gelecek Pantelic 6 pas üzerinde bomboş 3 metre civarında kimse yok yükseldi gayet rahat vurdu ancak oda ne kaççtı yuhhh kazma Pantelic bir daha giyme milli takım formasını koşmazsın gol atmazsın ne bu ya gibi bir çok laf:D aynısını Umut yapsa iş bel altı laflara iner burada herkes gol kaçırıyor dünyanın en iyi forveti bile.

__________________________Umut____________________ ____

______________________???????????????? şuraya Umuttan daha iyi bir oyuncu lazım bu kadar basit Umut yoracak askerlik yapacak öndeki oyuncuda sıralayacak yönetim bunu yıllardır görmüyor Umutta bizde sıkıntıya giriyoruz:mad:

Ömer Yüce
25.06.2010, 21:01
Sırbistan-Avusturalya maçı bir çok kişi izlemiştir son dakikalar belkide tur gelecek Pantelic 6 pas üzerinde bomboş 3 metre civarında kimse yok yükseldi gayet rahat vurdu ancak oda ne kaççtı yuhhh kazma Pantelic bir daha giyme milli takım formasını koşmazsın gol atmazsın ne bu ya gibi bir çok laf:D aynısını Umut yapsa iş bel altı laflara iner burada herkes gol kaçırıyor dünyanın en iyi forveti bile.

__________________________Umut____________________ ____

______________________???????????????? şuraya Umuttan daha iyi bir oyuncu lazım bu kadar basit Umut yoracak askerlik yapacak öndeki oyuncuda sıralayacak yönetim bunu yıllardır görmüyor Umutta bizde sıkıntıya giriyoruz:mad:

Sen bu işi biliyosun...

Süleyman Baykan
25.06.2010, 21:43
Sen bu işi biliyosun...

Ben böyle düşünüyorum 50 milyon euroluk oyuncu bile kaleci ile karşı karşıya gol kaçırıyor bunlar oluyor futbolda ancak yönetimin her sezon Umutu tek başına her maç forvete atma sevdası bazılarımızı anti Umutçu yaptı...

.....
25.06.2010, 22:00
Burda Umut u yerden yere vuranlar

Hugo Broos , Ersun Yanal EN ÖNEMLİSİ DE ŞENOL GÜNEŞ ten daha iyi mi biliyorlar bu işi ?

Ali İhsan
25.06.2010, 22:35
Bazı arkadaşlar Umut olayında bence son noktayı koymuşlar, ben de fikirlerine katıldığımı belirteceğim.

Umut bu takımın gol yükünü tek başına çekebilecek bir isim değil ama kesinlikle bu takımda kalması gereken bir isim. İlk alındığında Fatih'in yanında oynayacaktı, ne yazık ki peşine Fatih satıldı ve/veya kendi gitti. Oysa o ikili olsaydı Fatih'in yardımcılığını Mehmet Yılmaz'dan daha iyi yapacak, yanında kendini geliştirecek, Fatih'i durdurmaya çalışan defanslar karşısında rahatça goller atacak, bir yandan da Fatih'i rahatlatacak olan presleri, kora kor mücadelesiyle rakip defansları yıpratacaktı.

Ben bu açıdan hala Umut'tan umutluyum. O yüzden kendisini çok eleştirmiyorum. Büyük paralar verip aldığımız Gökhan biraz adam çıksaydı veya yerine aynı paraya alınabilecek onlarca kaliteli başka isimden birisi tercih edilseydi şu anda Umut hem attığından fazla atar, hem de paslarıyla olmasa bile çok fazla gol attırırdı(Paslarıyla olmasa dedim çünkü Umut'un gol atıp kendini ispat etme sevdası asist yapmasına engel oluyor).

Yönetim Umut'un sözleşmesini uzatarak olumlu bir hareket yapmıştır, yanına sadece gol atacak, golü koklayan, becerikli bir isim almayarak hata yapmıştır. Ben daha transfer sezonunun başında olduğumuz gerçeğiyle sağduyulu düşünmeye devam ederek beklenen ismin alınacağını ve Umut'a destek olunarak bu isimle beraber başarılı olacaklarına inanıyorum. Teofilo ve Murat Tosun da yeri geldiğinde derinlik sağlayacaktır. Bu açıdan bakınca sanki hayat daha güzel.

socrates
25.06.2010, 23:35
umudun tipi luis fabianonun açık tenlisi diil mi? hem tipi hem gol vuruşları aynı :D

Samet İslamoğlu
26.06.2010, 00:06
e artık son noktaya geldin; fener taraftarı sayesinde seneye en büyük adaymış buna kargalar bile güler. adamlar stadı yaktılar!..fener her sene harcadığı parayla direk şampiyonluk adayı zaten.

o yazdıgın bütün maddeler evirip çevirilmiş savunma mekanizması.Umutsuz maç kazanamıyormuşuz???evet 1 maç oynamadı ondada kırmızı kart cezalısı,oynadıgı maçlarda onun imzası varmış kendiniz bu dediklerinize inanmıyorsunuz bizmi inanıcaz??

1 maç oynamadı o maçı örnek gösteriyoruz öylemi? İşkembeden sallamanında böylesi.
2 yıl önce oynamadğı Sivas maçı.3-0 kaybettik.Orta sahayı geçemedik.Geçen yıl 3-1 lik kasımpaşa maçı.İlk yarı 1-1 ken Umut çıktı.Orta sahayı geçemedik 3-1 yenildik ve ezildik.Galatasaray kupa maçı Umut girene kadar 8 eksikli gs ye karşı orta sahayı geçemedik.A.gücü maçı yine ezildik.Bunlar aklıma gelenler.Umarım yeterli olmuştur.

.....
26.06.2010, 00:08
Umut un yanında geldiğinden beri adam gibi bi forvet varmıydı ?

Adam tek başına yıllardır gol yükümüzü çekmeye çalışıyor.

Kaan
26.06.2010, 00:09
Bazı arkadaşlar Umut olayında bence son noktayı koymuşlar, ben de fikirlerine katıldığımı belirteceğim.

Umut bu takımın gol yükünü tek başına çekebilecek bir isim değil ama kesinlikle bu takımda kalması gereken bir isim. İlk alındığında Fatih'in yanında oynayacaktı, ne yazık ki peşine Fatih satıldı ve/veya kendi gitti. Oysa o ikili olsaydı Fatih'in yardımcılığını Mehmet Yılmaz'dan daha iyi yapacak, yanında kendini geliştirecek, Fatih'i durdurmaya çalışan defanslar karşısında rahatça goller atacak, bir yandan da Fatih'i rahatlatacak olan presleri, kora kor mücadelesiyle rakip defansları yıpratacaktı.

Ben bu açıdan hala Umut'tan umutluyum. O yüzden kendisini çok eleştirmiyorum. Büyük paralar verip aldığımız Gökhan biraz adam çıksaydı veya yerine aynı paraya alınabilecek onlarca kaliteli başka isimden birisi tercih edilseydi şu anda Umut hem attığından fazla atar, hem de paslarıyla olmasa bile çok fazla gol attırırdı(Paslarıyla olmasa dedim çünkü Umut'un gol atıp kendini ispat etme sevdası asist yapmasına engel oluyor).

Yönetim Umut'un sözleşmesini uzatarak olumlu bir hareket yapmıştır, yanına sadece gol atacak, golü koklayan, becerikli bir isim almayarak hata yapmıştır. Ben daha transfer sezonunun başında olduğumuz gerçeğiyle sağduyulu düşünmeye devam ederek beklenen ismin alınacağını ve Umut'a destek olunarak bu isimle beraber başarılı olacaklarına inanıyorum. Teofilo ve Murat Tosun da yeri geldiğinde derinlik sağlayacaktır. Bu açıdan bakınca sanki hayat daha güzel.

Her kelimesine katılıyorum. :alkış:

Ha-kan
26.06.2010, 00:15
topu stop edemeyen
pas veremeyen
çalım atamayan
sürekli faul yapan

daha fazlasıda var aslında ya neyse

ilhan
26.06.2010, 00:21
Umut'u savunanlar da abartıyor, eleştirenler de... Ortası yok bu işin... Ya da biz yapamıyoruz ?

Armağan Dere
26.06.2010, 00:24
Umut'u bu kadar savunacağınıza el birliğiyle şu adamı Trabzon'dan kovalasaydık geçen yıl Gökhan'ın yanına düzgün topa vurmasını bilen adam olsaydı şampiyonduk...Umut ile Fatih Tekke oynasalardı zamanında beraber bunu Fatih şamarlamaktan elleri ağırırdı...ama burda ne hikmetse ne kadar eksiklerini sölesekte adam inanmıyor eksik olduğuna..bi de burayı okuyor diyorlar...adam parayı alıyor biz burda yırtınıyoruz tabi Trabzonspor'u gerçekten seven taraftarlar bu adamı ister mi bence hayır...çünkü olmuyorsa yolları ayırırsın bu kadar basit...Gökhan'ı isteyen vardı sattık..Umut'u isteyen yok satamıyoruz...kaldı başımıza kardeşim...yukarda dakika,oynadıkları maç ve gol sayılarını verdim karar verin artık

Ufuk Bayraktar61
26.06.2010, 00:24

budur işte kardeşim..daha bu konu üzerinde tartışmayalım. bu yolun orta yoluda bu yazıdır.

.....
26.06.2010, 00:39
Umut'u bu kadar savunacağınıza el birliğiyle şu adamı Trabzon'dan kovalasaydık geçen yıl Gökhan'ın yanına düzgün topa vurmasını bilen adam olsaydı şampiyonduk...Umut ile Fatih Tekke oynasalardı zamanında beraber bunu Fatih şamarlamaktan elleri ağırırdı...ama burda ne hikmetse ne kadar eksiklerini sölesekte adam inanmıyor eksik olduğuna..bi de burayı okuyor diyorlar...adam parayı alıyor biz burda yırtınıyoruz tabi Trabzonspor'u gerçekten seven taraftarlar bu adamı ister mi bence hayır...çünkü olmuyorsa yolları ayırırsın bu kadar basit...Gökhan'ı isteyen vardı sattık..Umut'u isteyen yok satamıyoruz...kaldı başımıza kardeşim...yukarda dakika,oynadıkları maç ve gol sayılarını verdim karar verin artık

Trabzonsporu gerçekten seven taraftar sözleşmeli oyuncusuna böyle konuşmaz.

Canberk
26.06.2010, 00:46
Senin kaptan olmanı istiyorlar Umut

.....
26.06.2010, 00:50

Sus ula :)

İlk önce kaptan olacak , sonra da Gol Kralı :)

Kaydet bu mesajı :)

.....
26.06.2010, 00:51
#24927 (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1916941230&postcount=24927)

Tersten gidiyorum...

72-9= 63
4-2=2

63-2= 61

;)

Armağan Dere
26.06.2010, 00:59
Buralarda gene güzel hayaller var...Biri de genel başlığında vardı ''bu takım bu sene uefa kupasını alacak'' diye...Forvetin Umut ise 3.-5. arası gider gelirsin...bi de şu 10 numarayı ve kaptanlığı da alsınlar bundan..Hami'ye ayıp olmasın..UMUT aldığın paranın hakkını vereceksin buna mecbursun..ama sen veremiyorsun o ayrı

Kaan
26.06.2010, 01:01
Trabzonsporu gerçekten seven taraftar sözleşmeli oyuncusuna böyle konuşmaz.

Hohoho :D

:yattara:

Canberk
26.06.2010, 01:03
Bİz yandanmı seviyoruz Kaan?

tslover
26.06.2010, 11:05
Umut'suz asla...

Ömer Yüce
26.06.2010, 11:48

Umut neden kaptan olmalı biliyo musun???? Şöyle bi kaç hhafta geriye gidelim. Yer Şanlıurfa Maç TS-FB ve maç 1-0 yeniliyoruz. Umut takımı bir saa bir sola sürüklüyor... Maça dengeyi sağlamaya çalışıyor. O son 8 maçta gol yemeyen geçit vermeyen FB'nin kale ve savunmasını darmaduman ediyor. Takım artık rahat gidiyor niye savunma yorulmuş Umut Bulut'u tutamıyorlar. Ve arkasından bir korner ve gol geliyor ve Umut belkide sezonun en estetik kafa gollerinden bitanesini atıyor. Ve artık galibiyet gerekiyor. Takım savunmanın ortasında 4 dolaşırken Lugano ve diğerleri onun bulduğu boş alanları kapatmaya çalışırken Engin Baytarı unutuyorlar ve arkasından 2. gol ve 3. gol. Sizce bunlar Bireysele yeteneklerle mi olmuş yoksa Umut'un o defansı yorup oyundan düşürmesiyle mi...

Umut iyi oyuncu ve takımı ateşleyen oyuncu. Bu takımın takımda olduğu sürece kaptanı mutlaka da olmalı...

Mesut
26.06.2010, 11:49
umutu seviyorum kim ne derse desın bu takımın 4-5 yıldır kesilemeyen tek forveti

Canberk
26.06.2010, 11:58
O yaptıklarını yapmasa ayrı bir tartışma konusu çıkmazmı burdan Ömer abi ?

Bdeniz_61
26.06.2010, 12:06
Umut u koyuyorlar tek başına forvet.Orda debelenip duruyor.Koy yanına ikinci bir forvet adamı rahatlat.Belki o zaman daha faydalı olur.Yıllardır tek forvet oynayıp duruyor.

Aker
26.06.2010, 12:08

Cümleden cımbızla çekmek gibi olacak ama Gökhan beyinde Umuttan aşağı kalır yanı yoktu, kalenin dibinden kaç defa auta attığını unutmamışızdır umarım. Asist konusunda çok çok yararı olmuştu. Ama, kaçırıyor fakat asist yapıyor, kaçırıyor fakat pres yapıyor, laflarını geçmemiz lazım. Neyse diyeceğim o ki bu takımda bu işleri yapan yapmaya çalışan adamlarımız zaten var. Bize bu tip değil, işini sadece işini yapan bir golcü lazım.

Canberk
26.06.2010, 12:17
@Aker
Benimde burda anlatmaya çalıştığım o.
Adam gol atamıyor zorla değil ya bize koşan adam değil gol atan adam lazım.
Umut madem çok koşuyor al ortasahaya koşsun dursun arada birkaç gol atar oda ortasaha zaten der geçeriz.
Geçen sene Lugano'nun 6 golü varken Guizanın hala 4 tü sonrada Guiza Luganoyu geçti.
Bumu yani hesabınız.
İstediği kadar kendini yırtsın gol atamadıkça hiçbir işe yaramaz.
Neymiş kaleciyi yoruyormuş.
Çokta FİFİ.
Yenebiliyormusun ona bak.
Zamanında goller atabilseydi şampiyon olabilirmiydik.Olurduk.
Bunlara bakın siz.

Emrah KabuL
26.06.2010, 12:19
Kaleciyi yormak mı ?

Nedur o :)

Canberk
26.06.2010, 12:26
Kaleciyi yormak mı ?

Nedur o :)

Benimki hafif bile kalmış.

...
O son 8 maçta gol yemeyen geçit vermeyen FB'nin kale ve savunmasını darmaduman ediyor.
...

Anlamadım bende nasıl birşey olduğunu.

Bdeniz_61
26.06.2010, 12:28
Kimin ne kadar Trabzonsporlu olduğunu sorgulamak size düşmez.Umut u savunanlar kadar savunmayanların da haklı gerekçeleri var.Ve kimse Umut u savunuyor diye GERÇEK TRABZONSPORLU değildir sözünü haketmez.Umut süper forvet değil ama Umut un başarılı olmasını beklemeniz için yanında oynayanlarında ne yaptığı önemli.Evet bu takıma forvet şart ve bu takım çift forvetle oynamalı bence.Ben UMUTU SAVUNUYORUM VE SİZDEN ÇOK DAHA TRABZONSPORLUYUM.Ha unutmadan bizim taraftarlar Umut gol atsın diye beklemiyor.Umut gol kaçırsa küfür etsek diye bekliyor.Sanırım sizde bu zihniyete sahip olanlardansınız.:mad:

Mesut
26.06.2010, 12:29
panteliç makakula veya semıh gelse bile umutu kimse kesemeyecek itirazı olan :)

Sibel
26.06.2010, 12:37
Umut,seninle gurur duyuyorummmm..

Sibel
26.06.2010, 12:38
Makakula'yı da bir şey yaptılar.Hiç bir geçmişi yok,iyi ki bi geçen sezonun gol kralı oldu.Toplasan Umut'un U su etmez.:eek:

.....
26.06.2010, 13:25

Yok canım ne itirazı :)

OZDEN61
26.06.2010, 14:38
umut umarım bi 5 sene daha kalırsın, kalırsın ki 25 senedir şampiyon olmamıza engel olan hocadan ve yöneticiden daha iyi bu işi bilen, " sen oynarsan izlemeyecem, gol atınca sevinmeyeceğim" diyen, hatta trabzonsporu takip etmeyeceğim taraftar umarım trabzonu bırakır. 25 senedir yerel basın ve bu kıro, cahil, şenol hocadan ben daha iyi biliyorum havasına giren, kulubüne sadece tribünden sadece salyalar sacarak saga sola kufrederek taraftar oldugunu sana zihniyet yeter artık. bırakın hocalar hocalıgını yapsın, yönetici de işini, size mi kaldı onu bunu alıp göndermek, siz işinizi yapın, taraftarlıgınızı yapın. sizler gibilerden kurtuldugumuz zaman sampiyonlugun en güçlü adayıyız, morinho, ferguson bozuntuları. 4 hoca değişmiş ama 4 hocanında tercih ettiği oyuncuya, hemde bordomavi formayı giyen kendi oyuncusuna bu kadar laf eden, hatta rakip taraftarlardan daha cok laf eden , olumsuz harekette bulunan başka taraftar yoktur. sizler önce taraftarlığı öğreneceksiniz. birisiyle dalga geçmeyi, hakaret etmeyi eleştiri diyebilen bir taraftardan trabzonspora bir fayda beklemem zaten. onlar skor taraftarıdır.
şenol hoca gitsinmi desek %100 ümüz hayır der. o zaman onunda tercihlerine saygı duyun. takımı o yönetiyor, aldıgı kararlara saygı duymazsanız "şenol hoca gitsinmi" sorusuna verdiğiniz cevapla tezat durumdasınızdır. buda sizin sadece isim taraftarı oldugunuzu gösterir. sadece şenolmu 4 hoca bile aynı adamı tercih etmiş... ama hala bu 4 adamın IQ sundan yüksek seviyedeki insanların olumsuz yorumları (hakaretleri) mevcut.

hamucera
26.06.2010, 14:54
armağan

iyice sıkıyorsun insanları,

sen değilmiydin kazma Gökhan senden bişi olmaz, ruhsuz, defol git, senin yüzünden şampiyonluk gitti diyen,

insanlar senin teorilerini çürüttükçe Umut'a sallamak için yeni şeyler arıyorsun, senin için tek gerçek şampiyonluk olabilir, benim için tek gerçek imzamda saklı,

tabi ben senin Trabzonspor lu olmadığını düşünüyorum, olamazsında zaten Trabzonspor oyuncusu gol atınca üzülen atmayınca sevinen birisi nasıl Trabzonsporlu olabilir ki

Armağan Dere
26.06.2010, 15:02
Komik olmaya devam et hamucera...yeni sezonda göreceğiz akı-karayı...

hamucera
26.06.2010, 15:03
komik değilim armağan senin lafların bunlar,

çok komik duruma düşüyorsun arkasından sövdüğün saydığın hakaret ettiğin adamı profil resmi yapıp bir anda savunmaya başlayarak,

bir ara bir imzan vardı sanırım o imzandaki ile alakan olmadığını anladığından kaldırdın ki bunu forumda çok kişi anlamıştı zaten,

Umut gol atınca üzülüyorum diyen sendin, ben değildim ayrıca bunu kaç tane ayrı mesajında söyledin üstelik

socrates
26.06.2010, 16:05
umutun trabzondan şimdiye kadar kazandığı helal midir? evet
takımda tutulması gerekir mi, gönderilmesi hata olur mu? evet
bu çocuğa hakaret etmek etmek ayıp, beğenmemek eleştirmek normal midir? evet
iyi bir forvet midir, emeğine saygı duymak gerekir mi? evet
halen daha kendini geliştirmesi gerekir mi? evet
umutun bulunduğu kadroda yanında iyi bir golcü de bulundurmalı mı? evet
umut premier lig dahil orta sıra avrupa takımlarında oynatılır mı, taraftar sever mi? evet
ligimiz için üst düzey bi futbolcu mudur? evet

herkesin umut hk ne dediği kaydediliyo, seceresi tutuluyo
ben topluca imzamı atayım da ne olur, ne olmaz :)

.....
26.06.2010, 16:10
umut premier lig dahil orta sıra avrupa takımlarında oynatılır mı, taraftar sever mi? evet

Eyvallah :)

Altına bende bi imzamı atayım dedim :) :)

Anıl Caner
26.06.2010, 16:24
Armağan senin mevcut tavrın ve tutumun dahi gelecek sezon Trabzonspor'u desteklemeyeceğin anlamına geliyor. Forveti gol atınca üzülen taraftar. :)

.....
26.06.2010, 16:45
Armağan senin mevcut tavrın ve tutumun dahi gelecek sezon Trabzonspor'u desteklemeyeceğin anlamına geliyor. Forveti gol atınca üzülen taraftar. :)

Yoo , onun ismi öyle değil.

Ona Takımını çok seven taraftar deniliyor :) :)

Süleyman Eruyar
26.06.2010, 17:42

yok artık...

Armağan Dere
26.06.2010, 17:43

''iyi bir forvetmidir evet'' bunu yazanla futbol tartışmam kardeşim...Umut'a premier ligden teklif geldi de biz mi bilmiyoruz..Umut'a şu an premier ligi bırak Türkiye takımlarından teklif varmı?...bizden başka hangi enayi takım ona o kadar para verir...sence kendini geliştiriyor mu,ya da özeleştiri yapıyor mu hayır,o zaman boşuna yazmışsın bunları... Kazandığı para Helal mi değil mi tartışılır...

Anıl,siz gerçek Trabzonsporlu olun,Umut ile mutlu olun ama ben mutsuzum kardeşim...4 senedir kendisiyle en fazla 3.olduk...Kanser eder adamı Umut, yeni dönemde göreceğiz Umut'u bakalım inek sütü,tavuk yumurtası yarayacak mı...

Samet İslamoğlu
26.06.2010, 18:28
''Umut'a premier ligden teklif geldi de biz mi bilmiyoruz..Umut'a şu an premier ligi bırak Türkiye takımlarından teklif varmı?...bizden başka hangi enayi takım ona o kadar para verir...

Bu bakış açısı çok saçma.Sana birsürü futbolcu sayabilirim çok iyi olmalarına rağmen teklif gelmeyen.Teklif gelmiyor diye bir futbolcuya kötü diyemezsin.Aynı şekilde teklif geliyor diyede iyi diyemezsin.Biz Teofilo'yu beğendik,teklif götürdük aldık.Çokmu iyi futbolcuymuş.Fenerbahçe Guiza'ya 14m euro verdi çokmu iyi futbolcuymuş?

Samet İslamoğlu
26.06.2010, 18:32
Umut neden kaptan olmalı biliyo musun???? Şöyle bi kaç hhafta geriye gidelim. Yer Şanlıurfa Maç TS-FB ve maç 1-0 yeniliyoruz. Umut takımı bir saa bir sola sürüklüyor... Maça dengeyi sağlamaya çalışıyor. O son 8 maçta gol yemeyen geçit vermeyen FB'nin kale ve savunmasını darmaduman ediyor. Takım artık rahat gidiyor niye savunma yorulmuş Umut Bulut'u tutamıyorlar.

Umut iyi oyuncu ve takımı ateşleyen oyuncu. Bu takımın takımda olduğu sürece kaptanı mutlaka da olmalı...

İşte futboldan çok anladığını düşünen bazı arkadaşların Umut'un bunları yaptığından haberi dahi yok:) Çok güzel açıklamışsın.Teşekkür ederim.

socrates
26.06.2010, 18:33
''iyi bir forvetmidir evet'' bunu yazanla futbol tartışmam kardeşim...Umut'a premier ligden teklif geldi de biz mi bilmiyoruz..Umut'a şu an premier ligi bırak Türkiye takımlarından teklif varmı?...bizden başka hangi enayi takım ona o kadar para verir...sence kendini geliştiriyor mu,ya da özeleştiri yapıyor mu hayır,o zaman boşuna yazmışsın bunları... Kazandığı para Helal mi değil mi tartışılır...

ben diycemi dedim, bildirimi yayınladım kardeşim ;)
bundan sonrası kısır çekişmeye girer artık, burda artık herkesin birbirine diycek sözünün kalmadığı ama fikrine saygı duyması gereken sınır başlar

seyduna_efil
26.06.2010, 18:54
bu senede 10 numaralı formayı gıyecekk..bıraksa şu 10 numaralı formayı barii

mete61bordomavi
26.06.2010, 19:10
Beyler konuya müdahil olmaktan bıktım!
Ama nedense hem Umut'u savunanlar hem de Umut'u savunmayanlar bazı gerçekleri gözden kaçırıyorlar!
Öyleyse KİMSENİN İTİRAZ EDEMEYECEĞİ GERÇEKLERİ SIRALAYALIM!
1 Umut Bulut iyi bir forvettir! Ama asla iyi bir golcü değildir ve olamaz!
2 Trabzonspor gibi hedefleri olan takımın ilerde gol yükünü sadece Umut'a yıkmak ona haksızlıktır!
3 Umut Bulut baskı altında oynayamaz! Kilitlenmiş maçı açamaz! Çünkü yetenekleri sınırlı!
4 Ama Umut Bulut çift forvetli bir yapıda golcü (yani kurnaz tek vuruş ustası) nün biraz arkasında pasör forvet olarak biçilmiş bir kaftandır!
5 Umut Bulut gibi savunmayı yıpratıp hataya zorlayan forvet gerçekten TSL de azdır!
6 Ama belirttiğim gibi sadece Umut'a umut bağlayarak bir başarı da elde etmek zor!Hele ki lig gibi uzun maratonda!

Bunlara elbet hem artı hem eksi olarak eklemeler yapılabilir!
Tartışılması gereken Umut gitsin mi kalsın mi konusu değil, Umut daha verimli nasıl kullanılır? Yanına golcü şart mıdır konusudur!

Bu açıdan tartışırsak hem birbirimizi kırmamış oluruz hem de gönüller incinmez!

Hele hele böyle bir forumda kimse kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamasın!
Bu çok büyük yanlıştır!

Takip ettiğim kadarıyla Hamucera nickli arkadaş Umut lehinde daha duygusal yorumlar yazıyor!
Hassasiyetini anlamakla beraber, işi kim daha çok Trabzonspor'lu noktasına taşımanın gereksiz ve saçma olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum!

Sonuçta Ts GOL ATINCA HEPİMİZ BİRBİRİMİZE SARILIYORUZ!
İyi günde de kötü günde de!

mashal61
26.06.2010, 19:53
2010-2011 sezonu gol kralı :)

.....
26.06.2010, 20:01

İNŞALLAHHHHHHHHHHHHHHHHH

Bizler inanıyoruz :)

FC-ST-PAULI-61
26.06.2010, 20:03
hahahahaaahahah

mashal61
26.06.2010, 20:06
hahahahaaahahah
Hayırdır, niye güldün?

FC-ST-PAULI-61
26.06.2010, 20:07
Hayırdır, niye güldün?
Umut ve gol krali?

mashal61
26.06.2010, 20:10
Umut ve gol krali?
EeeeeeEEEEeeee?

FC-ST-PAULI-61
26.06.2010, 20:11
EeeeeeEEEEeeee?
Gol kacirma Krali olabilir ama Gol krali O-LA-MAZ. bunu sende biliyorsun

mashal61
26.06.2010, 20:13
Gol kacirma Krali olabilir ama Gol krali O-LA-MAZ. bunu sende biliyorsun
Ben bilmiyorum. Anlat da öğrenelim.

.....
26.06.2010, 20:26
gol kacirma krali olabilir ama gol krali o-la-maz. Bunu sende biliyorsun

o-lur...

:)

Berk
26.06.2010, 20:28
''Umut Bulut ve Gökhan Ünal'ın 29 golü geçeceğine inananlar'' başlığı geldi aklıma nedense..

Canberk
26.06.2010, 20:44
o-lur...

:)

o-lur mu buna ben bile gülerim ççç

mashal61
26.06.2010, 20:51
Ben bilmiyorum. Anlat da öğrenelim.
Epey zaman geçmiş. Anlatmadığına göre Umut'un gol kralı olabileceğini kabul ettin sayıyorum.

.....
26.06.2010, 21:12
o-lur mu buna ben bile gülerim ççç

Olabilir tabi neden olmasın ?

İnanmak başarmanın yarısıdır derler ;)

Samet İslamoğlu
26.06.2010, 21:16
Makukula'nın hayatı boyunca Türkiye ligi hariç resmi liglerde attığı gol sayısı 9. Bu adam olabiliyorsa Umut'ta olabilir.Buna şaşırmamak gerekir:)

Ceyhun Öncü
26.06.2010, 21:49
aktif olarak futbol oynayan biri olarak hatta mevkim bile ayni onunla
kesinlikle dediklerinize katilmiyorum

1. Forvet gol atmasi icin sahaya cikar karsi takimi yormak icin degil
2. Umutun yanina son vurus ustasi lazim diye yazilmis kendisi pasör görevinde olabilirmis
Umutun bir macda bos Teofiloya 3 kere vermedigini hatirliyorum
3. Iyi bir Forvet pozisyon degerlendirmesinde belli olur 11-1 Gol ortalamasi gercekten cok düsük bunu kabul etmemiz lazim artik, Güiza bile 9-1 harciyor
4. Gecen sezon 14 Assist yapan Gökhan, 7 Assist yapan Colmanin, 11 Assist yapan Selcukun yaninda sadece 14 Gol atti, bu sezon 9 Assist Selcuk,6 Assist yapan Alanzinho, 14 Assist yapan Colmanin yaptigi Takimda 17 Gol Atmis (3 tanesi denizli belediye)
Yani kendisi pozisyon yaratmiyor Orta Sahamiz onu cok Pozisyona sokuyor
5. Trabzonspor tarihinde bukadar cok yuhalanan baska bir Futbolcu hatirlamiyorum, böyle bir futbolcuya kaptanlik pazu bandini vermek ayri bir hata

Canberk
26.06.2010, 21:53
Bravo Ceyhun Öncü .
Bunu anlatmaya çalışıyoruz.
Ayrıca özellikle benim olan mesajlara bakın kimse Makukula Umuttan iyi demedi.
İyi olacağınıda zannetmiyorum.

.....
26.06.2010, 21:55

2. Umutun yanina son vurus ustasi lazim diye yazilmis kendisi pasör görevinde olabilirmis
3. Iyi bir Forvet pozisyon degerlendirmesinde belli olur 11-1 Gol ortalamasi gercekten cok düsük bunu kabul etmemiz lazim artik, Güiza bile 9-1 harciyor
4. Gecen sezon 14 Assist yapan Gökhan, 7 Assist yapan Colmanin, 11 Assist yapan Selcukun yaninda sadece 14 Gol atti, bu sezon 9 Assist Selcuk,6 Assist yapan Alanzinho, 14 Assist yapan Colmanin yaptigi Takimda 17 Gol Atmis (3 tanesi denizli belediye)
5. Trabzonspor tarihinde bukadar cok yuhalanan baska bir Futbolcu hatirlamiyorum, böyle bir futbolcuya kaptanlik pazu bandini vermek ayri bir hata

Ceyhun kardeşim o zaman Umut un yerine sen geç oyna ?

O kadar biliyorsun demekki onun yerinde de oynarsın...

Ayrıca bu oyunu bizde oynadık. Ben hem santrafor hem defans oynadım. Sen forvet gözüyle bakıyorsun olaya. Ben defans gözüyle bakıyorum Umut gibi bir oyuncunun karşıma geçmesini istemem. Zaten ligdeki çoğu defans bunu söylüyor.

Hem bu ligde 2002 den beri her sezon en az 15 gol atan başka oyuncu göstersene bana ?

Canberk
26.06.2010, 21:57
Ömer olayı dramatize etme :D
Bu işler böyle olmaz.
Adam forvette konuşuyor.
Profesyonellik farklı birşeydir.
Sende profesyonel olabilirsin oda.
15 gol atabilir.
Zaten 15 gol attığı için bu kadar tutabiliyoruz kendimizi ona karşı.
Ama 30 gol kaçırıp 15 gol atıpta polyannacılık oynamaya gerek yok.
Girdiği 3 pozisyondan birini bile atsa yeter ama.
Her sezon girdiği ve ATTIĞI golleri bir değerlendir sen bile daha yazı yazamazsın buraya.
Birde bu açıdan bak olaya ;)

.....
26.06.2010, 22:00
Ömer olayı dramatize etme :D
Bu işler böyle olmaz.
Adam forvette konuşuyor.
Profesyonellik farklı birşeydir.
Sende profesyonel olabilirsin oda.
15 gol atabilir.
Zaten 15 gol attığı için bu kadar tutabiliyoruz kendimizi ona karşı.
Ama 30 gol kaçırıp 15 gol atıpta polyannacılık oynamaya gerek yok.
Girdiği 3 pozisyondan birini bile atsa yeter ama.
Her sezon girdiği ve ATTIĞI golleri bir değerlendir sen bile daha yazı yazamazsın buraya.
Birde bu açıdan bak olaya ;)

Yüzde yüz atılabilecek en fazla 5 gol kaçırmıştır.

Diğer kaçırdıklarını Dünyanın parasını alan oyuncularda kaçırıyor. Buna eminim ;)

Canberk
26.06.2010, 22:04
En az 5 te şuna ALLAH RIZASI için yaa .
Sen dediğimi yaptınmı :D
2002 den beri girdiği gol pozisyonlarına ve attığı gollere bir bak bence ;)

Uğur Demircioğlu
26.06.2010, 22:06
Yüzde yüz atılabilecek en fazla 5 gol kaçırmıştır.

Diğer kaçırdıklarını Dünyanın parasını alan oyuncularda kaçırıyor. Buna eminim ;)

Yüzde yüz tabirin boş kale mi oluyor acaba?

.....
26.06.2010, 22:07
En az 5 te şuna ALLAH RIZASI için yaa .
Sen dediğimi yaptınmı :D
2002 den beri girdiği gol pozisyonlarına ve attığı gollere bir bak bence ;)

Girdiği pozisyonların çoğunda kendi imzası var. Defansı yormak ya da boşa kaçmak çok zor bir iştir.

Umut un tek eksiği bitiricilik. O konuda da çalıştığını biliyoruz. İnşallah kendini daha da geliştirir.

Ula bu biraz da inanın be , hiç mi güvenilmez bir insana ?

.....
26.06.2010, 22:10
Yüzde yüz tabirin boş kale mi oluyor acaba?

Hayır. Kaleciyle karşı karşıya mesela.

izzet
26.06.2010, 22:14
1000. Sayfamiz Hayirli olsun

Ici bos Mesajlari cikarsak 300 olur ya, ayri mesele :)

Canberk
26.06.2010, 22:21
Güven duygularımızı köreltti Umut,Ömer ;)

Umut Bulut...,Sen golü unut.
Veyaa;
Spiker: Umut son oyuncuyuda çalımladı koşuyor koşuyor evet işte bu kaleciyle karşı karşıya vursa %100 gol işte bu evet Umut topa dokunduuu...Maalesef top dışarı çıkıyor karar aut.

Maalesef bu bizim Umut'umuz.
Bize bunu KENDİSİ öğretti.
Bizim onu çekememiz değil bu.
Kendisi bunu istiyor.

FC-ST-PAULI-61
26.06.2010, 22:21
Epey zaman geçmiş. Anlatmadığına göre Umut'un gol kralı olabileceğini kabul ettin sayıyorum.
evet evet Umut gol krali olacak yüzyilin sakasi

Kereşenli
26.06.2010, 22:29
Umut Bulut gol kralı olacak öyle mi? :D

Canberk
26.06.2010, 22:30
Öyleymiş ççç

sametaydin
26.06.2010, 22:37
Umut'un gol kralı olmasına üzülür müsünüz sevinir misiniz? Art niyetli misiniz değil misiniz? Bunu gösterin. Oyuncu bizim oyuncumuzsa ki bizim oyuncumuz; onu destekleyecek misiniz, desteklemeyecek misiniz? Bunları söyleyin ne kadar taraftar olduğunuzu görelim.

Canberk
26.06.2010, 22:39
Herkez ya yanlış anlıyor ya işine geleni anlıyor bune arkadaş yaa.
Biz üzülürüz demedik olamaz dedik dikkatli okuyupta yorum yapalım lütfen...
BU LAFTA KEŞKE OLSUN AMA OLAMAZ MANASI TAŞIR.
Bundan sonra yazdığım her mesajın anadüşüncesinide ekleyeyimmi altına ;)

sametaydin
26.06.2010, 22:44
Şahsına özel yazdığım bir mesaj değil. Ortaya yazdım.

Bu oyuncu bizim oyuncumuz 3 yıllık sözleşme imzalamışız. Oyuncuyla uğraşmayın artık. Adam sahada elinden geleni yapıyor. Yüreğiyle oynuyor sahada.

Olamaz demek ne demek. Gökhan Ünal bu ligde gol kralı olmuş, umut neden olamasın. Bu sene biraz şanslı olsaydı 21 golü geçip gol kralı olabilirdi.

Canberk
26.06.2010, 22:49
Ya Samet abi sende diyorsun bu şans değil.
Kişisel becerisizlik.
Daha açığı yok bunun.
Madem öyle 2002 den beri şansı olsa bu adam Hakan'ı fln geçerdi bu ligde.
Şaban gibi adamlar bile kaç sene kaç gol atmış bu ligde tabiki şans olacak ama bu Umutta becerisizliğe dönüyor işte.
Sen bir oyuncu ayağına topu aldığında ayağa kalkmıyormusun Stadda veya Tv başında.Hepimiz kalkıyoruz.
Ama bu Umutta olmuyor.
Suçu kendimizdemi arayacağız ???

sametaydin
26.06.2010, 23:01
Bence umut şansszlıktan gol kralı olamadı. Biraz şanslı olsaydı gol kralı olurdu. Beceriksizlikten de çok gol kaçırdı doğru. Biz zaten forvete ihtiyacımız yok demiyoruz forvete ihtiyacımız var. Sorun burada senelerdir doğru düzgün forvet transferi yapamayan ve umutu taraftarın önüne atan yönetimde. Tek forveti olan takım bundan fazlasını yapamaz.

Canberk
26.06.2010, 23:03
Diyorsun ki forvetten önce yönetim transfer etmemiz lazım.
Aralıkta değerlendirsin delegelerimiz ...

f1bekir
26.06.2010, 23:06
Arkadaşlar Umut bu. Beğenmiyorsanız teknik ekibi eleştirin niye bu adamı oynatıyorsun diye. Teknik direktörler gelip gidiyor ama bu adam her zaman 11 oynuyor, bunun sebebi hakkında kafa yordunuz mu hiç?

Ben de Umut'un beceriksizliğinden şikayetçiyim ama futbolun tekniğinden-taktiğinden de çok anlamam. Bir futbolcu, teknik direktör farkı gözetmeksizin ilk 11'de kendine yer buluyorsa ben orada dururum arkadaş. Demek ki oynaması gerekiyor. Demek ki bu fiyata ondan iyisi yok.

Demek istediğim; eleştiri yapacaksak Umut'a değil yönetime veya teknik heyete yapacağız. Daha iyisini bulmaları için...

Mustafa Önal
26.06.2010, 23:34
Umut bugün 4. Gol kralımız olmak istediği belirtti , bu performansı bu sezon senden bekliyoruz efendim .Sana olan detseğimiz devam edecek .

Kereşenli
27.06.2010, 00:08
Bakın Umut Bulut kendisi söylemiş gol kralı olmak istiyorum diye. Gelecek sezon bizi hayal kırıklığına uğrattığı zaman ki kesinlikle öyle olacaktır yine bize Umut Bulut'u değil teknik heyeti eleştirin demeyin. Madem kendine bu kadar güveniyor bu adam göstersin kendini o zaman.

Biz bütün futbolcularımızı desteklediğimiz gibi Umut'u da destekleyeceğiz ama bu onu eleştirmeyeceğiz anlamına gelmiyor.

Samet İslamoğlu
27.06.2010, 00:09

Şu yok 11-1 yok 9-1 gol ortalaması olayınada şaşıyorum doğrusu.Kanıtlasana bana 11de 1 ortalaması olduğunu Allahını seversen.Resmen sallıyorsunuz bi yerlerinizden.
Umut pozisyon yaratmıyor demişsin.Bu lafından sonra senin forvet mevkiinde oynadığınada ben inanmıyorum.Madem Umut pozisyon yaratmıyor orta sahamız onu pozisyona sokuyor neden aynı orta sahamız Umut olmadığında kimseyi pozisyona sokamıyor acaba bunu hiç düşündünüzmü.

Samet İslamoğlu
27.06.2010, 00:12
Bakın Umut Bulut kendisi söylemiş gol kralı olmak istiyorum diye. Gelecek sezon bizi hayal kırıklığına uğrattığı zaman ki kesinlikle öyle olacaktır yine bize Umut Bulut'u değil teknik heyeti eleştirin demeyin. Madem kendine bu kadar güveniyor bu adam göstersin kendini o zaman.

Biz bütün futbolcularımızı desteklediğimiz gibi Umut'u da destekleyeceğiz ama bu onu eleştirmeyeceğiz anlamına gelmiyor.

Tabiki eleştirelim arkadaşım.Herkes eleştirilebilir.Bu çok normal.Ama sence burda Umut'a sallayanlar eleştiri ölçüsündemi davranıyor.Herif Umut gol atınca üzülüyorum diyor yahu.Bir diğeri defolsun bu takımdan diyor.Böyle eleştirimi olurmuş.
Ayrıca stadlarda Umut'un her hatasında bakın gol kaçırmak demiyorum yanlış bir pas yanlış bir kart vs. her hatasında Umut'u ıslıklamakta neyin nesi.Böylemi destek olunur bir futbolcuya.
Kişisel algılama Umut düşmanı olan taraftarlarımızdan bahsediyorum.

Armağan Dere
27.06.2010, 00:13
Şu yok 11-1 yok 9-1 gol ortalaması olayınada şaşıyorum doğrusu.Kanıtlasana bana 11de 1 ortalaması olduğunu Allahını seversen.Resmen sallıyorsunuz bi yerlerinizden.

Samet,trt1'de yayınlanan ileri 3'lü programında söylemişlerdi Umut'un normalde 11'de 1 ancak şubat ayındaki 1 aylık performans yükselmesiyle 9'da 1'e çıktığını yani biz sallıyoruz diyosun ama adamlar neden sallasın:)...

Ömer Yüce
27.06.2010, 00:14
Samet,trt1'de yayınlanan ileri 3'lü programında söylemişlerdi Umut'un normalde 11'de 1 ancak şubat ayındaki 1 aylık performans yükselmesiyle 9'da 1'e çıktığını yani biz sallıyoruz diyosun ama adamlar neden sallasın:)...

Aynı TRT deki programda Umut için çok güzel konuşulmuş hatta Hakan Şükür her programında övgüyle bahsetmişti. Bunu neden görmezden geliyorsun

Armağan Dere
27.06.2010, 00:19
Aynı TRT deki programda Umut için çok güzel konuşulmuş hatta Hakan Şükür her programında övgüyle bahsetmişti. Bunu neden görmezden geliyorsun

Hayır,bahsetmiş olabilir ben adamın sorduğu soruyu yanıtladım...Hakan Şükür,Trabzon için hayırlı düşünür mü sence?...çok istiyorsa Umut'u Gs'ye transfer ettirsinde görelim...

Ömer Yüce
27.06.2010, 00:20
Hayır,bahsetmiş olabilir ben adamın sorduğu soruyu yanıtladım...Hakan Şükür,Trabzon için hayırlı düşünür mü sence?...çok istiyorsa Umut'u Gs'ye transfer ettirsinde görelim...

Hakan Şükür neden öyle birşey yapsınki. Ne verdilerki ne yaptılarki Hakan Şükür için Hakan onlar için hayır işlesin :D

Samet İslamoğlu
27.06.2010, 00:27

Ben bi çok tv programında bunları çok farklı şekillerde gördüm.7de1 diyenini gördüm,5de1 diyenini gördüm,9da1 diyenini gördüm.Hangisine inanayım şimdi.Hem 11de1 nedir abi.Yuh yani o kadarda diil.Bu yüzdeler %100lük pozisyonlara göre değerlendirilir.Ve Umut Türkiye liginde en çok pozisyona giren adam olmasına rağmen bu yıl 11gol attı.11x11=121. 121tane %100lük net gol pozisyonuna girmesi imkansız ötesi bişi=)

Samet İslamoğlu
27.06.2010, 00:30
Umut ligin en çok pozisyona giren oyuncusu.
Umut bu sezon Süper Lig’de 53 pozisyonla en çok gol pozisyonuna gören oyuncu oldu; gol pozisyonlarının yüzde 21’ni gole çevirmeyi başardı.

Mesela Ajansspor'dan bi haber.Burdada %21 demişler.Yani asgari 5de1 e tekabül ediyor buda=)

Hürgün Aygün
27.06.2010, 00:42
Ben Umut'a sinirlenirim çok gol kaçırınca doğru ama Şenol hoca onu sahaya sürdüyse görevimiz destek vermek yuhalayınca elimize ne geçicek?Tamam eleştiririz ama destek olmazsak daha kötü sonuçlara yol açılabilir...