PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arakan'da Müslümanlar Diri Diri Yakılıyor

.....
21.07.2012, 18:54
Arakan'da müslümanları canlı canlı yakıyorlar

Dünyanın görmediği katliam: Arakan'da budistler yakaladıkları müslümanları canlı canlı yakmak istiyor.

21.07.2012 - 16:22

Myanmar'ın batısındaki Arakan (Rakhine) Eyaleti'ndeki Rohingya Müslümanlarını hedef alan şiddet olaylarında son bir ay içerisinde 1000'den fazla Müslüman katledildi. Kendilerine yönelik yok etme politikasından kaçarak Bangladeş'e sığınmak isteyen Arakanlı Müslümanlara hükümet izin vermiyor. Bölgeye giden İHH ekipleri gözlemlerini aktardı.

EVLERİNİ TERK ETTİLER AMA SIĞINACAK YERLERİ YOK
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Myanmar Sorumlusu Sait Demir, geçtiğimiz haftalarda bölgeye gitti. Bölgede incelemeler yapan Demir, Myanmar tarafına geçemediklerini anlatırken azınlık halindeki Müslümanların bölgede katliama maruz kaldığını belirtti. Demir ayrıca binlerce Arakanlı Müslümanın yaşanan olaylar yüzünden evlerini terk etmek zorunda kaldığını ancak onların da sığınacak yerlerinin olmadığını aktardı.

ARAKAN'DAN KAÇIŞ

KATLİAMADAN KORKUNÇ GÖRÜNTÜLER

CAMİLERE SALDIRIYORLAR
Bölgeden kaçan halkla göç yollarında görüştüklerini anlatan İHH yetkilisi Demir, "Son bir ay içerisinde 1000'den fazla Müslüman katledilince, Arakanlı Müslümanlar Bangladeş'e sığınmak istedi. Fakat Bangladeş hükümeti, siyasi şartların ve maddi imkanlarının yetersiz olması sebebi ile bunu kabul etmiyor. Bangladeş'e girmeyi başaran yaralılar da kaçak olarak gelebiliyor. Tedavi olmakta bile zorlanıyorlar. Camileri yakıyorlar. Camilerin etrafını kuşatarak Cuma Namazı'na gidilmesini bile engelliyorlar. Saldırılar tamamen Müslümanlığa karşı" diye konuştu.

Müslüman köylerinin yakıldığını anlatan Demir, "saldırılar yalnızca Müslümanlara yöneltiliyor" dedi. Rohingya Müslümanlarının çok zor şartlar altında olduğunu bildiren Demir, şöyle konuştu:

MÜSLÜMAN ÜCRETSİZ ÇALIŞMAK ZORUNDA
"Kendi bölgesinde hakimiyet kurmaya çalışan MYANMAR hükümeti, Müslümanları katlediyor. İngilizlerin o bölgede işçiye ihtiyacı vardı ve Hindistan'dan Müslümanları buraya getirmişti. Arakanlılar şimdi dışlansalar da yüzyıllardır oradalar. Orası Arakanlı Müslümanların kendi toprağıdır. Arakan'da iki toplum yaşıyor. Yerli halk Müslümanlardan ve Rakhine Budistlerinden oluşturuyor. Müslümanlara karşı bir öfke var. MYANMAR hükümeti Budizm milliyetçiliğini savunduğu için Rakhinelere (Budist) dokunmuyor. Rakhineleri kışkırtan MYANMAR hükümeti, Müslümanların üzerine gidiyor. MYANMAR'daki vatandaşlık yasasına göre Arakanlı Müslümanlar, 'yerleşimci halk' olarak görünüyor. Devlet dairesinde görev alamıyor. Doğan her çocuk Müslümanların başına iş açıyor. Her Müslüman, hükümetin isteği doğrultusunda ücretsiz olarak çalışmak zorunda."

SIKIYÖNETİM İLAN EDİLDİ
Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Myanmar yönetimi önceliğini olay bölgesindeki çatışmayı kontrol altına almak olarak belirledi. Yaklaşık 100 bin Rohingya Müslüman'ın yerinden edildiği bölgede, sıkıyönetim ilan edilmiş durumda. Evlerini terk ederek Bangladeş'e sığınmak isteyen Arakan Müslümanlarına Bangladeş hükümeti geçiş izni vermeyince Müslümanlar iki ülke arasında nehirlerde tekneler içerisinde yaşam mücadelesi veriyorlar.

TWİTTER'DA TT OLDU
Twitter kullanıcıları da Feridun Özdemir'in başlattığı hashtag'de Burma'nın Arakan eyaletinde Müslümanlara yapılan katliamın durdurulması için #ARAKANdiyeBiryerVar #StopKillingBurmeseMuslime başlıklarını kullanarak tepkilerini tüm Dünya ülkelerine duyurmaya başladılar.

http://www.ensonhaber.com/arakanda-muslumanlari-canli-canli-yakiyorlar-2012-07-21.html

Semih Aydın
21.07.2012, 19:37
Ayların efendisinde bu tür haberler çok üzüyor insanı.
Allah-ü Teâlâ müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun ve o şerefsiz budistleri helâk etsin.

alper*
21.07.2012, 19:39
Allah-u Teala, bu mubarek gunde dualarımızı kabul etsin ve bu zalimlerin bin türlü belasını versin kökünü kurutsun!

Mert Oğuzlu61
21.07.2012, 20:04
budistmiş, müslümanmış, hristiyanmış, yahudiymiş, putçuymuş bilmem neymiş felanda filanda...

arkadaş hayatın tadını çıkarın, insanı asmak kesmek yakmak nedir ?! gelmişin dünyaya yaşa işte azimli mert korkusuz gazetesi !!!

.....
21.07.2012, 20:43
Twitter'ı olanlar ilgi gösterirse çok makbule geçer.

#ARAKANdiyeBiryerVar

#StopKillingBurmeseMuslim

.....
27.07.2012, 14:05
Türkiye geneli yardım toplanıyor Arakan için.

bestrafer
27.07.2012, 14:21
Şöyle videolar paylaşmayın ne olur. İnsanların sinirleri bozuluyor, kaldıramayanlar var.

Bu Arakan'daki zulüm, zulümlerin ne ilki, ne de sonu. Yazık ki otu, b.ku büyüten, hala daha bir Ermeni Soykırımı'nı gündeme alan yabancı basın; kendi dününe saygı duymayan, bugününe bakmayan Müslüman halklar ve hala daha yok 28 Şubat'mış, yok efendim e-muhtıraymış, yok efendim demokratikleşen Türkiye, büyüyen Türkiye ekonomisi konuşan bizim medyamız bu olaydan yeni haberdar olmaya başladı. Söz konusu zulüm olunca insan ırkı neden susmayı tercih ediyor, anlayamıyorum bu olayı.

İnsanlık sıfatına erişemeyen insanlar için yaşasın cehennem diyorum. Sizler var olun ki; belki şu Ramazan gününde, belki başka bir günde bazılarımız tekrar duyarlanmayı düşünmüş olurlar.

Faik Yılmaz
27.07.2012, 14:29
İşi gücü Suriye'de öldürülen müslümanlar olanlara ilanen duyurulur....

Arakanda , Çin'de dünyanın 4 bir yanında müslümanlar masum insanlar katlediliyor.....

ama nedense onlar kimsenin umrunda değil.....

Melek
27.07.2012, 14:32
Dün akşam izledim haberlerde durum gerçekten içler acısı :S
Allah-u Teala, bu mübarek günde dualarımızı kabul etsin rabbim yardımcıları olsun.

alper*
27.07.2012, 14:47
İşi gücü Suriye'de öldürülen müslümanlar olanlara ilanen duyurulur....

Arakanda , Çin'de dünyanın 4 bir yanında müslümanlar masum insanlar katlediliyor.....

ama nedense onlar kimsenin umrunda değil.....

Sen neden her yerde siyaset yapıyorsun çok yazık sana ya. Biz çok mu memnunuz her şeyden?
31 yaşına gelmişsin hangi laf nerde denir öğrenememişsin. Burada insanlar üzüntülerini dile getiriyor!

Faik Yılmaz
27.07.2012, 14:55
Sen neden her yerde siyaset yapıyorsun çok yazık sana ya. Biz çok mu memnunuz her şeyden?
31 yaşına gelmişsin hangi laf nerde denir öğrenememişsin. Burada insanlar üzüntülerini dile getiriyor!

iyide bundan sizene......

hem basit bir alıntı yapınca üzüntülerinizi dile getirmişmi oldunuz...... kopyala yapıştır yap üzüntülere ortak ol öylemi.....

ben insanların duyarsızlığını belirttim sadece ya da işine geldiklerini duymalarını görmelerini yazdım.....

anlayanlar için yazdım hem size değil.....

kaldıki mesajlarım hoşunuza gitmiyorsa görmezden gelirsiniz okumazsınız olur biter......

bu kadar basit.....

Cem
27.07.2012, 19:11
Burada insanlar tepki veriyor ama forumdaki yazışmalardan öteye gidemiyor malesef. Siyasi çıkarın olmadığı yerlerde devletlerin hükümetleri bu olayları görmemezlikten gelir. Malesef dünyanın kötü yönlerinden biri bu...

mehmetdoğan
27.07.2012, 19:20
iyide bundan sizene......

hem basit bir alıntı yapınca üzüntülerinizi dile getirmişmi oldunuz...... kopyala yapıştır yap üzüntülere ortak ol öylemi.....

ben insanların duyarsızlığını belirttim sadece ya da işine geldiklerini duymalarını görmelerini yazdım.....

anlayanlar için yazdım hem size değil.....

kaldıki mesajlarım hoşunuza gitmiyorsa görmezden gelirsiniz okumazsınız olur biter......

bu kadar basit..... maalesef faik abi ben de aynı düşüncedeyim bu tür hassas olan her konuda yorumlarınızda mutlaka siyasi muhalefetinizi dile getiyorosunuz.inanın arakanda olanlar en az suriyedekiler kadar bizi ve ülkeyi yönetenleri en hafif tabirle yürek parçalamaktadır.

en azından böyle durumlarda yek vucut olmayı becerebilmeliyiz

bestrafer
27.07.2012, 19:28
Demeyeyim demeyeyim dedim tuttum lafımı, yaşın da benden büyük müdür bilmiyorum ama sen eğer böyle yanlış konuşabiliyorsan "bu olayı dini bir mesele olduğu için konuşuyorum" diyemezsin. Azıcık saygılı konuşalım ya. Böyle kendi aramızda tartışarak hiç bir şeyi değiştiremeyiz.

Şu konuda hak veriyorum sana konuları birbirine bulaştırmamamız gerekiyor. Başbağlar da bizim, Maraş, Sivas ve Çorum olayları da bizim, Diyarbakır da bizim, Ulucanlar da... Bunların hepsi bizim ülkemizin tarihindeki yüz karalarıdır.

Lütfen konuyu Arakan'a çekelim. Zalimin kabahatini konuşmakla çözüm olmaz, ama "zalim nasıl yenilir" bunu konuşarak elde edemeyeceğimiz çözüm kalmaz.

titanic
27.07.2012, 20:03
Allah yardımcıları olsun,insan kadar vahşi bir canlı var mıdır?

Sibel
30.07.2012, 23:57
Bu zulüm nedendir, bu katil yaşam niyedir?
Allah yardımcıları olsun.:(

Harun-61
31.07.2012, 02:52
Müslümanlar gaflet uykusunda........

Kardeslerimiz ölüyor....

Allah c.c. bizi affetsin, onlarindan yar ve yardimcisi olsun....amin

.

Mehmet Yusuf
31.07.2012, 04:00
bu olayı bana burma'lı bi arkadaşım 2 ay öncesinden anlatmıştı.
bigece telefonundan resimler gösterdi,
bir otobüs müslümanı öldürmüşler, hepsininde sadece kafalarına vurmuşlar başka yerlerinde cizik bile yoktu resimlerde.
müslüman bi kaç çocuk budist bi kadına tecavüz etmiş o yüzden müslümanları böyle öldürüyor budistler demişti.

yeni başlayan bi durum değil yani,
Allah ordaki kardeşlerimize yardım etsin..

bestrafer
31.07.2012, 12:53
bu olayı bana burma'lı bi arkadaşım 2 ay öncesinden anlatmıştı.
bigece telefonundan resimler gösterdi,
bir otobüs müslümanı öldürmüşler, hepsininde sadece kafalarına vurmuşlar başka yerlerinde cizik bile yoktu resimlerde.
müslüman bi kaç çocuk budist bi kadına tecavüz etmiş o yüzden müslümanları böyle öldürüyor budistler demişti.

yeni başlayan bi durum değil yani,

Bu son olaylar da o sebepten ötürü mü gerçekleşiyor abi, var mı bir bilgin bu konuda?

esra61
01.08.2012, 22:38
'bir haksızlık gördüğünüz zaman,onu mümkünse elinizle düzeltin,bu mümkün değilse ,dilinizle düzeltin.oda mümkün değilse ,kalben buğzedin.bu ise imanın en zayıf mertebesidir' hadis-i şerif.

Rabbim tüm Müslüman din kardeşlerimize yardım etsin

Mehmet Yusuf
02.08.2012, 02:31
Bu son olaylar da o sebepten ötürü mü gerçekleşiyor abi, var mı bir bilgin bu konuda?

evet kardeşim bu olayların çıkmasının sebebi o tecavüz olayıymış.
daha doğrusu halk arasında böyle bir haber yayılmış, kesin böyle bişey varmı yokmu orası bilinmiyor.
bana gösterdiği resimleri görsen inanamazsın, insanın kalbi sızlıyor bakınca gerçekten.

Harun-61
06.08.2012, 12:38
dinleyin :( :(

http://www.youtube.com/watch?v=Vj9LxRbrmKg&feature=relmfu

.

.....
19.08.2012, 07:56
Bayram namazında Arakan için yardım topladılar.

Allah yardımlarımızı dergahında kabul etsin.