PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Londra Olimpiyatlarında Türkiye

titanic
14.07.2012, 03:31
Olimpiyatların başlamasına çok az bir zaman var. Olimpiyatlar kim ne derse desin Dünya Şampiyonası ve Avrupa Kupalarına göre içerisinde daha fazla renk barındıran organizasyonlar. Türkiye tarihinin en kalabalık sporcu kafilesiyle katılacağı olimpiyatlarda sizce hangi branşlarda ön plana çıkar?

oflubektas
17.07.2012, 21:44
117 sporcuyla katılmamız rekor. Atletizmde 1-2 dalda süpriz yapabiliriz. İlham Tanui Özbilen, Elvan Abeylegesse ve Türk vatandaşı yaptığımız diğer atletleri saymazsak Nevin Yanıt'ın final oynaması ve bir denk getirirse madalya almasına çok sevinirim. Bunun dışında başta hemşehrimiz Selçuk Çebi olmak üzere güreşçilerimizden önemli başarılar bekliyorum. Halterde ise son 25 senenin en kötü derecesini alırsak kimse şaşırmasın. Naim ve Halil başta olmak üzere Bulgar antrenör Abaciyev ekolünün kaymağını iyi yedik. Ancak sonrasını getiremedik.

titanic
18.07.2012, 01:12
Halterde Mete Binay ismini not edin derim,katılım durumunu bilmiyorum ama sibel özkan da iyi dereceyle dönebilir,voleybol takımıza güveniyorum.İlk defa yakaladıkları bu fırsatı çok iyi değerlendireceklerini düşünüyorum.Atletizmde Nevin Yanıt madalya getirebilir.Hayal kırıklığımız galiba güreşte olacak son yılların en başarısız takımıyla gidiyoruz galiba.Hayırlısı bakalım.Güle güle gitsin ve gelsinler

Samet Türkmen
18.07.2012, 23:43
Breaking News : illuminaticiler olimpiyatlara da el attı ve saldırı olabilir tarzında vidyolar ekliyorlar :D

Bu adamlar iddialarından birini tutursunlar ruhum huzura ermiş olarak ayrılacak bu Dünya'dan :)

titanic
28.07.2012, 00:33
Olimpiyat kafilesinden iki erkek sporcu doping ihtimaline karşın,kafile kadrosundan çıkarılmış.Halter bransında iki kişi eksiğiz.Hayırlısı olsun

titanic
28.07.2012, 18:44
Bayan Milli Basketbol takımı Angolayı 72-50 lik skorla yenerek gurup maçlarına galibiyetle başladı. Pazartesi rakip çek cumhuriyeti

titanic
28.07.2012, 18:45
Masa Tenisi: Melek Hu elendi

titanic
28.07.2012, 19:44
Halter: 48 kg bayanlarda Nurdan Karagöz Olimpiyat beşincisi oldu...

macka61
28.07.2012, 20:14
Olimpiyat kafilesinden iki erkek sporcu doping ihtimaline karşın,kafile kadrosundan çıkarılmış.Halter bransında iki kişi eksiğiz.Hayırlısı olsun

2 kişi eksik değil yerlerine 2 kişi alındı

titanic
29.07.2012, 02:12
Kadın voleybolcularımız brezilya karsısında 2-1 mağlup, ve bu galiba son set.

edit: çok iyi oynadık ama olmadı 3-2

titanic
29.07.2012, 06:27
28 Temmuz Günü yapılan müsabakalara göre Türk sporcuların aldıkları dereceler,
bisiklet yol yarışı:
* ahmet akdilek - (süre sınırını aştı)
* kemal küçükbay - (bitiremedi)
* miraç kal - (bitiremedi)
atıcılık:
* ismail keleş - (24.sıra, 575 puan, elendi)
* yusuf dikeç - (27.sıra, 575 puan, elendi)
badminton:
* neslihan yiğit: 2 - 0 :simone prutsch - (1 galibiyet / 1 maç)
basketbol:
* türkiye: 72 - 50 :angola - (2 puan / 1 maç)
masa tenisi:
* melek hu: 3 - 4 :mo zhang - (elendi)
halter:
* nurdan karagöz - (5. sıra, 187 kg)
voleybol:
* brezilya: 3 - 2 :türkiye - (1 puan / 1 maç)
boks:
* adem kılıççı: 14 - 7 :nursahat pazziyev - (tur atladı)

titanic
29.07.2012, 06:46
http://i.tmgrup.com.tr/usa/2012/07/28/499932195499.jpg

titanic
30.07.2012, 02:05
29 temmuz 2012 günü Türk sporcuların durumu;
* çiğdem özyaman - (13. sıra, 63 puan, elendi)
artistik jimnastik:
* göksu üçtaş - (dereceye giremedi, 11.333 puan, elendi)
yüzme:
* hazal sarıkaya - (40. sıra, 1:04.80, elendi)
* dilara buse günaydın - (29. sıra, 1:09.43, elendi)
masa tenisi:
* bora vang: 4 - 2 :quadri aruna - (tur atladı)
yelken:
* alican kaynar - (18. sıra, 18 puan)
* alican kaynar - (14. sıra*, 14 puan*)
halter:
* aylin daşdelen - (bitiremedi)
boks:
* abdelkader chadi: 8 - 15 :fatih keleş - (tur atladı)

titanic
31.07.2012, 04:55
3.gün yarışan sporcularımız ve aldıkları dereceler.
* çin: 3 - 1 :türkiye - (5. sıra, 1 puan / 2 maç)
masa tenisi:
* jike zhang: 4 - 0 :bora vang - (elendi)
judo:
* josef palelashvili: 0101 - 000 :sezer huysuz - (elendi)
basketbol:
* çek cumhuriyeti: 57 - 61 :türkiye - (3. sıra, 4 puan / 2 maç)
yelken:
* mustafa çakır - (43. sıra, 43 puan)
* nazlı çağla dönertaş - (19. sıra, 19 puan)
* mustafa çakır - (29. sıra*, 29 puan*)
* nazlı çağla dönertaş - (35. sıra*, 35 puan*)
* alican kaynar - (18. sıra*, 18 puan*)
* alican kaynar - (18. sıra*, 18 puan*)
okçuluk:
* chien-ying le: 6 - 0 :begül löklüoğlu - (elendi)
halter:
* bediha tunadağı - (15. sıra, 194 kg)
* hurşit atak - (5. sıra, 302 kg)
* erol bilgin - (8. sıra, 300 kg)
boks:
* chatchai butdee: 24 - 10 :selçuk eker - (elendi)

titanic
31.07.2012, 04:58
Bu da bugünün programı; bugün madalyaya daha yakınız.

12:00 - yüzme* - kemal arda gürdal
12:00 - halter* - bünyamin sezer
14:00 - yelken* - alican kaynar
14:00 - yelken* - nazlı çağla dönertaş
14:30 - badminton* - neslihan yiğit
15:15 - yelken* - alican kaynar
16:00 - yelken* - mustafa çakır
16:05 - yelken* - nazlı çağla dönertaş
17:15 - boks* - yakup şener
17:15 - yelken* - mustafa çakır
17:30 - halter* - sibel şimşek
21:00 - halter* - mete binay
22:45 - boks* - ferhat pehlivan

.....
31.07.2012, 05:11
Millilerimize başarılar dilerim.

hodlu
31.07.2012, 10:41
Olimpiatlarda Bütün umutlar yine Güreş'e kaldı.Tel tel dökülüyoruz.Hele Yüzme Federasyonu çıkıp Türkiye halkından özür dilemeli.Dünya bu işi nasıl yapıyor insan araştırır ve uygular.Litvanyalı 15 yaşındaki kız Olimpiyat şampiyonu oluyor bizim 16 yaşındaki kızımız heyecandan yüzmeyi unuttum diyor...

titanic
31.07.2012, 19:20
Bugün Büyük Madalya umudumuz Sibel Şimşek, madalya sansını kaybetti. Henüz madalya gelmiş değil

Yaşar
31.07.2012, 19:22
Spor Bakanımız Fb'yi kurtarmak için binbir takla atacağına, Olimpiyat oyunlarındaki bu hayal kırıklığının sebebini araştırsa.

titanic
31.07.2012, 19:42
Herkes rahat olsun ilk madalyamız bu akşam Mete Binaydan gelecek.Buyuk ıhtımalle altın.Musabakalar 21:00 de başlayacak

macka61
31.07.2012, 19:55
vallah kesin konuşmayalım şuana kadar sporcularımız hiç iyi hazırlanmamışlar

Bahadır Şimşek
31.07.2012, 22:13
Alın hayal malesef, gümüş şansı devam ediyor.

Bahadır Şimşek
31.07.2012, 22:47
Malesef Mete BİNAY da madalya kazanamadı.
Halter federasyonu başkanı ve antrenörler oturup düşünmeli biraz.
Bir yerlerde hata yapılıyor.
Sabah halter federasyonu başkanı ile röpörtaj yapılıyor, adam hala gülerek konuşuyor. Gerçekten gıcık olmuştum, bugünkü hayal kırıklıklarından sonra başarısızlıktan onu sorumlu tutuyorum artık ben.

Punisher-61
31.07.2012, 23:21
Milli sporcularimiz dökülüyor arkadas bu ne hal böyle..

Sent from my iPhone using Tapatalk

irfan61
31.07.2012, 23:26
TRT HD kanalı türksat yayınında varmı ?

Canberk
31.07.2012, 23:59
Kötü gidiyoruz ama hadi hayırlısı ..

İrfan abi evet TRT HD Türksat yayını da var tabi :) TRT1 HD'de var Türksat'ta

Samet Türkmen
01.08.2012, 01:02
Halterde madalya alamamak benim adıma büyük hâyal kırıklığı.Halter ve Güreş bizim işimiz.

ibrahim
01.08.2012, 01:24
Almanya iki gün madalya almadı, başta Bild gazetesi olmak üzere bütün medya alarm verdi nasıl olur böyle bir şey, rezil olduk diye. Bizimkiler umursamazlar bile. Alınca kıyılara köşelere yazar geçerler...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

oflubektas
01.08.2012, 11:08
Bu işte en son sorumlu kılınacak olan sporcularımızdır. Nasıl bir spor ve olimpiyat planlaması yapılmış ? Hangi dallarda, hangi antrenörler ve sporcuların yetiştirileceğine karar verilmiş? Fenerbahçe gibi başarılı olan hazır sporculara biraz para verip transfer etmekle (ki o fenerbahçe bu kadar sporcu transfer edip "amatör branşlarda şöyle iyiyiz, böyle mübareğiz" muhabbeti yapar ama bu güne kadar sadece fenerbahçe lisanslı 1 Türk sporcu madalya kazanabilmiştir. O da bronz madalyadır), veya olimpiyatlara 2 gün kala sporcuların hesaplarına 40 altın karşılığı para yatırıp, onları madalya baskısına almakla bu işler olmuyor maalesef. Bugün üniversite gençliğinin vazgeçilmezi olan masa tenisinde Çin'den devşirme iki sporcuyla katılmışız, birinin adı Melek Hu (tabi ki o da bir fenerbahçeli), diğerinin adı Bora Wang (bora da dün 3.turda Çinli Zang'a elendi). Atletizmde en büyük madalya umudumuz ise "İlham Tanoui Özbilen" (Kenya'dan devşirme) 2004 Atina Olimpiyatları'nda ilk turda elenen, ismi İlkay olan (soyadını unuttum) bayan yüzücümüz şöyle diyordu: "Okul ve sınavlar nedeniyle antremanlarımı sabah 5:30'da yapmak zorunda kalıyor, havuzu açtırabilmek için her gün bekçiyle kavga ediyordum. Ayrıca emekli öğretmen olan anne ve babamı, bu işin masrafları nedeniyle zor duruma düşürdüm. Yüzmeyi çok sevsem de bu işi bırakmak zorundayım" . Eski olimpiyat 3.'müz Eşref Apak ise çekiç antremanlarını bir otoparkta, hem de boş olduğu hafta içi öğlen saatlarinde yapmak zorundaydı. Eğer o otoparkta es kaza Dünya Rekoru kırsa, atılan çekiç otoparkın arkasındaki evin çatısına düşecekmiş.

Sayın eğitim ve spor bakanlarımız, ortaokul ve liselerde spor ve sporcu gelişimi için hangi çalışmayı başlatmış. 4+4+4 sistemi üzerinden muhalefetle laf yarıştırmak daha kolay tabi. Hadi her hükümette olduğu gibi bu iktidar da işin içinde rant olmadığı için bu işi pek sahiplenmiyor, medyamız ve halkımız bu işi ne kadar sahipleniyor??? aziz yıldırımın hiç bir kıymeti ve tutarlılığı olmayan beyanatına mı daha çok önem veriliyor, yoksa 2012 Olimpiyatlarına mı?

2011'de Trabzon'da gençlik oyunları yapıldı. Sahil yolundaki her ilçede güzel spor tesisleri inşa edildi. Peki bugün bu tesisler hangi sporun ilerletilmesi ve spocuların yetişmesi için kullanılıyor? Bundan yaklaşık 20 yıl önce dönemin spor bakanı Bahattin Şeker, memleketi Bilecik'e 6 tane olimpik havuz yaptırmıştı. Ancak Bilecik'te yetişen lisanslı yüzücü sayısı kaçtı? El-cevap: 0 .... Maksat yandaş müteahhit para kazansın. Birkaç yıl sonra o güzelim tesislerde insanlar fındık veya çay sermeye başlarsa kimse şaşırmasın.

Bu sene dünyanın en önemli 15-20 atletinin de katıldığı, Dünya Salon Atletizm şampiyonası İstanbul-Ataköy'de yapıldı. Yelena Isinbeyeva'dan Liu Xiang'a, Veronica Campell'dan Meserat Defar'a kadar dünya rekorları sahibi atletlerin yarıştığı organizasyonda toplasan 5.000 kişilik salonu sadece finallerin yapıldığı son gün doldurabildik. Seyircilerin yarısı da yabancıydı.

Adam gibi ilgi gösterdiğimiz tek spor olan futbolda da bi halt becersek, uluslararası büyük bir yıldız çıkarsak neyse. Şikeyi örtmek için hokkabazlıkla meşgulüz bu aralar. 80 Milyon nüfuslu memlekette herkes futbol konuşuyor ama Milli Takım 11'inin yarısı 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'dan yetişen futbolculardan kurulu. Lisanslı futbolcuların genç erkek nüfusa oranı, Bangladeş'in bile altında seyrediyor.

Bu arada birisi 2020 Olimpiyatları mı dedi?

macuka
01.08.2012, 11:39
oflubektas guzel ozetlemis durumu.

Bende bir sey ekleyeyim o zaman, sporcu yetistirmek te o kadar beceriksiziz ki, doping yapan oyuncularimiz bile derece yapamiyorlar.

Temel doping yapmis ama sonuncu olmus, sormuslar neden diye? "Doping ettugum anlasilmasin diye" demis. Olay boyle herhalde,:)

hodlu
01.08.2012, 15:29
Türkiyede Olimpik sporların önündeki en büyük engel Eğitim sistemimizdir.Öyleki Beden Eğitimi Spor Yüksekokulları dahi, Milli sporcu Milli takım kampına gitti diye devamsızlıktan bırakıyor ya da sınava girmedi işlemi uyguluyor.Varın diğer okulların ya da Liselerin tavrını siz düşünün.Artık önümüze bakacağız ve Güreşten gelecek iyi haberleri bekleyeceğiz.
Ne varsa malsef Güreşte var.Şahsen ben 3 Altın kesin diyorum...Allah çocukların yardımcısı olsun...

titanic
01.08.2012, 17:05
Bu kadar karamsar olmayalım,Olimpiyatlar henüz yeni başladı. Belki en çok madalya beklenen branş halter olduğu ve bu alanda başarısız olunduğu için karamsar bakılıyor. Bu başarısızlık normal mi? evet kabul edilebilir bir başarısızlık.Madalya beklentisi yüksek olunca ister istemez sporcular etkileniyor.Bu baskının basarısızlığı getirdiğini görmek zorundayız.
Halter Halillerin,Naimlerin,Nurcanların altınlı başarılarının yanında,halihazırda dünyada en cok tanınan sporcularımızıda içinde barındıran branş.Aylin daşdelen,dibel şimşek,nurdan karagöz,bünyamin sezer ve mete binay
Kimse kalkıp bana iyiy sporcu yetiştirilmiyor demesin.Bunlar ne? Ama şunu diyebiliriz bu sporcular neden yapabileceklerinin çok altında bir performans gösterdiler,hem de aynı turnuvada?

Artık Halter ve Güreş ten değil,tekvando,boks ve atletzmde de başarılı sporcularımız var.Bu branşlarda da madalyas sansımız devam etmekte.Takım spğorlarında da kötü başlamadık

bestrafer
01.08.2012, 17:15
Güreş müsabakaları başladı mı henüz?

Ayrıca Nevin Yanıt atletizmde koşacak değil mi? Yakın bir zamanda Balkan Şampiyonası'nda madalya almış, aynı zamanda rekor kırmış. Ondan on gün sonra da çıkıp Olimpiyatlarda yarışması çok zor olur.

Yaşar
01.08.2012, 17:30
Güreş dışında hiçbir branştan madalya beklemeyin derim.
Avrupa Şampiyonu, Dünya Şampiyonu haltercilerimizib halini gördükten sonra beklentim falan kalmadı benim.

titanic
01.08.2012, 17:31
Güreş müsabakaları başladı mı henüz?

Ayrıca Nevin Yanıt atletizmde koşacak değil mi? Yakın bir zamanda Balkan Şampiyonası'nda madalya almış, aynı zamanda rekor kırmış. Ondan on gün sonra da çıkıp Olimpiyatlarda yarışması çok zor olur.

Güreş müsabakalrı henüz başlamadı
Nevin yanıt 100 metre engellide ülkemizi temsil edecek. o da henüz yarışmadı

.....
01.08.2012, 18:07
Bayan voleybol takımımız 3-0 kazandı.

bestrafer
01.08.2012, 18:53
Güreş müsabakalrı henüz başlamadı
Nevin yanıt 100 metre engellide ülkemizi temsil edecek. o da henüz yarışmadı

Teşekkürler.

Berk
01.08.2012, 19:25
Yüzme finalleri sarıyor.Koşu yarışları da başladı mı tamamdır..:D

pazarkapılı
01.08.2012, 19:45
gelirse nazmi avlucadan altın gelir....türk medyası pek önemsemedi ama nazmi avlucanın nasıl bir efsane oldugunu biliyorum....

Ertan1982
01.08.2012, 20:47
Yukarda yazildi bu basarisizlin en büyük sorumluluk Milli egitim bakanligi tasiyor.Ben Almanya da bircok Spor dalini okulda tanidim ve temel egitimi Okulda spor dersinda aldim.Uzun atlama,Gülle atma,disk atma vs.Kis aylarinda okul ile beraber patent kayma(Cok basarisizdim)Curling Buzhockey vs ögrendik.Haftada Okulda 3 saat yüzme vardi bize 4 siniftan itibaren.Tabi Bizim burda güya 3 Mio (Bana göre 5 Mio rahat var)Türkten o kadar Futbolcu ve Sporcu cikar.Kücük yasta Okul tarafindan tesvik ediliyoruz.

Türkiyede her konuda oldu gibi bos laf lar ve belli kisiler cebleini dolduru.Sonra devsirme sporcularin basarilari ile övünürüz.

h@msi61
01.08.2012, 21:00
Tabi ki yine rezil oluyoruz, daha madalya tablosunda bile yokuz. Gures disinda da madalya almamiz cok zor. Selcuk Cebi, Ramazan Sahin ve Nazmi Avluca madalya getirebilecek isimler...

Beden derslerinde takla attirmaya devam etsin bizimkiler...

Ertan1982
01.08.2012, 21:26
bir lafimda su cakma robot spor bakanciga.acilis törenleri izledikten sonra buyurmus ki biz daha iyisini yapariz.be adam olimpiatlar sadece o tören ile sinirli saniyorsun?Tesis dikmekle birilerini zengin etmekle ve Anadolu atesini cikartmaklan olmaz bu is.Milletini,Ülkeni laikiyle temsil edebilecek sporcular lazim.Yoksa Dünya tarihine en basarisiz Ev sahibi olarak girersin.Öyle devsirme oyuncular ilede olmaz bu is.Türk gencleri yetistirin.

Hasan Cubukcu
04.08.2012, 11:56
bizimkiler atletizimde cok süperler hep madalyalari toplaycaklar ;).

Rezillik, ne sporcusu burun 2 metre havada bir basarida yok zaten basarilida oldumu ucuyorlar !

Cengiz Çubukcu
04.08.2012, 12:15
bizimkiler atletizimde cok süperler hep madalyalari toplaycaklar ;).

Rezillik, ne sporcusu burun 2 metre havada bir basarida yok zaten basarilida oldumu ucuyorlar !

her zaman doğruları söylemek zorunda mısın? :)

Punisher-61
04.08.2012, 14:14
Bizim sporcular dökülüyor...
70 milyonluk ülkeden cikan sporcular sadece bunlar mi????

Ama dogru ya spor bakani dahil herkes fenerle ugrasiyor nasil kurtaririz diye..

hodlu
04.08.2012, 14:18
Atltizm'de de nalları topluyoruz.Gülle ve Çekiç atma'da elendik.3000 engellide bayanlarda elendik. Nevin Yanıt kaldı işte umutlu olduğumuz ama bu gidişle onun da başarısız olması olası.Sporcularda inanılmaz bir durum var yani dökülüyoruz.
Güreş yarın Greko-Romen ile başlıyor
5 Ağ. Pazar: Ayhan Karakaş ile Selçuk Çebi mindere çıkacak;
6 Ağ. P.tesi: Rahman Bilici-Nazmi Avluca-Rıza Kayaalp
7 Ağ. Salı : Atakan Yüksel ile Cenk İldem mindere çıkacaklar.Allah yardımcıları olsun...

Hamza Yilmaz
04.08.2012, 15:49
Atltizm'de de nalları topluyoruz.Gülle ve Çekiç atma'da elendik.3000 engellide bayanlarda elendik. Nevin Yanıt kaldı işte umutlu olduğumuz ama bu gidişle onun da başarısız olması olası.Sporcularda inanılmaz bir durum var yani dökülüyoruz.
Güreş yarın Greko-Romen ile başlıyor
5 Ağ. Pazar: Ayhan Karakaş ile Selçuk Çebi mindere çıkacak;
6 Ağ. P.tesi: Rahman Bilici-Nazmi Avluca-Rıza Kayaalp
7 Ağ. Salı : Atakan Yüksel ile Cenk İldem mindere çıkacaklar.Allah yardımcıları olsun...
Gecen olimpiyatlarda altin madalya kazanan gürescimiz Ramazan Sahin bu sene katilmayacak mi acaba?

Ertan1982
04.08.2012, 15:52
Güres haric Madalya sansimiz olan bir Dal var mi dah??Aticilik ve At sporlari ile niye katilmiyoruz.At Sporu biraz pahali ve biraz zahmetli olur ama Okculuk ve Tabancada yarisiyormuyuz?Aslinda orda Madalya kazanmamiz daha kolay.4-5 Ülkenin tekelinde o dallar.

alper*
04.08.2012, 15:55
İnşallah alabilecekleri en az madalya ile dönerler. Her başarısızlıkta yüreğimin yağları eriyor :)

Hamza Yilmaz
04.08.2012, 16:11
Güres haric Madalya sansimiz olan bir Dal var mi dah??Aticilik ve At sporlari ile niye katilmiyoruz.At Sporu biraz pahali ve biraz zahmetli olur ama Okculuk ve Tabancada yarisiyormuyuz?Aslinda orda Madalya kazanmamiz daha kolay.4-5 Ülkenin tekelinde o dallar.
Boksta adini hatirlayamdigim bir sporcumuz dün ceyrek finale cikti. O müsabakayi alirsa madalyayi garantiliyormus.

Çağdaş DENİZ
04.08.2012, 16:11
bizim ülkede adalet olmadığı sürece başarı beklemek sadece umut tacirliği yapmaktır.

titanic
04.08.2012, 16:13
Boksta adini hatirlayamdigim bir sporcumuz dün ceyrek finale cikti. O müsabakayi alirsa madalyayi garantiliyormus.

adem kılıccı o boksör

Ertan1982
04.08.2012, 17:03
Boks.Belki 0 cekmeyiz ama rezil bir olimpiat su an.

macka61
05.08.2012, 01:25
adem kılıççıydı bugün trabzonlu boksörümüz ferhat pehlivanda çıktı çeyrek finale son olimpiyat şampiyon güreşçimiz ramazan şahinde kadroda daha maçları başlamadı

Hasan Cubukcu
05.08.2012, 16:01
Yakup sener yenildi dün performansi cok berbat idi nasil bir hazirlik yapildi anlayamiyorum uzbekli adam daha dik duruyor bizimkisi nerdeyse yerlerde sürünüyor !!

Ben böyle spr bakanlarini seyini anlarsiniz ya , ;)

Punisher-61
05.08.2012, 16:11
Dünya sampiyonumuz selcuk cebi bile yenildi arkadas...

Bunlar napiyo

Bahadır Şimşek
05.08.2012, 16:12
Bizim sporcular ne içmiş....

h@msi61
05.08.2012, 19:32
Selcuk Cebi kendisini rezil etti resmen.

Altan 61
05.08.2012, 21:30
Nagihan Karadere 400 metre de hemen diskalifye oldu....tez start etti icin. Ne rezil sporcularimiz var ya, inanilir gibi degil...
Madalyasiz biterecez herhalde, buyuk olasilik bu. 70 milyon ulkeden tek sporcumuz yok , yaziklar olsun.

Hasan Cubukcu
05.08.2012, 22:51
adaletsizlik oldugu yerde basari beklemeyin , ufak bir is yaparlar bin defa reklamini yaparlar gördünüzmü neler yaptik diye bu düsünce malesef diz böyu türkiyede .

Misal: Türkiyede bir magza aciliyor bir okul veya bir alisverismerkezi ülkeye fazla kari yok ama nerdeyse tüm partilerden politikacilar orda yerlerini hatta basbakan bile aliyorlar sanki büyük bir is yapmislarmis gibi , Almanyada Meyer Tersanesi Aida icin ilk defa gemiyi suya indiriyor hic birpolitikaci görmedim ve taniyamadim ve geminin fiyati 500 mil. € bu bir magza olsa olsa 10 milyon .

Insallah ne demek istedigimi anlamisinizdir !

abcabca
05.08.2012, 23:28
komediye bak 114 kişi katıldık hala madalya yok, Kazakistan da aynı sayıda sporcu ile katıldı şu ana kadar 6 altın madalyaları var..

Berk
06.08.2012, 00:00
100 metre finalde Bolt yeni olimpiyat rekoru kırdı 9.63 ile.Blake 2., Gatlin 3. oldu.Powell yolun yarısında sakatlandı sonuncu oldu.

h@msi61
06.08.2012, 17:04
Greko-romen 120 kg'daki dunya sampiyonu sporcumuz Riza Kayaalp yari finale cikti. Allah'in izniyle bir madalya alacak bu aslan, insallah altin olur.

SAFA
06.08.2012, 17:22
Yarı Finali kaybettik , bronz maçına çıkacağız .

h@msi61
06.08.2012, 17:26
Ne yazik ki kotu guresti Riza, Kubali olimpiyat sampiyonu rakibi karsisinda hicbirsey yapamadi... Insallah bronz alir hic olmazsa.

bestrafer
06.08.2012, 17:29
Kübalı izbandut gibiydi aynı. İnşallah bronz madalya gelir.

Altan 61
06.08.2012, 23:04
Bronz aldi...

28TS61
06.08.2012, 23:36
ilk madalyamizi aldik

titanic
06.08.2012, 23:54
ilk madalyamız geldi,hayırlı olsun darısı serbest güreş,tekvando ve atletlerimize ...bir de potanın perileri var

Alika87
07.08.2012, 00:26
izlemek isteyenler icin, adem kilicci simdi dövüsüyor.

http://olympia.ard.de/apps/java/london2012/liveplayer/index.html#channelid=2

tabi trt den izlenilir.

bordo(61)mavi
07.08.2012, 00:41
adem kılıçta yalan oldu boksta...

Alika87
07.08.2012, 00:42
adem kılıçta yalan oldu boksta...

hakkini yediler, alman spiker bile söyledi bunu.

Bahadır Şimşek
07.08.2012, 00:44
hakkini yediler, alman spiker bile söyledi bunu.

BEnce hakkı yenmedi, Japon boksör çok daha net yumruklar vurdu objektif olmak lazım.

bordo(61)mavi
07.08.2012, 00:45
son rauntta çok acemice davrandı... neredeyse bayılıyordu... bencede hakemler doğru karar verdi.. heyecanının kurbanı oldu sanki...

Alika87
07.08.2012, 01:12
BEnce hakkı yenmedi, Japon boksör çok daha net yumruklar vurdu objektif olmak lazım.

bencede japon kazandi, ama fark bu kadar acik olmamasi lazimdi. 10 e 5 son raund da, ara bu kadar acik olmamasi lazim di.

Yaşar
07.08.2012, 02:51
Bundan sonra bizi kimse tutamaz.
Bütün madalyalara talibiz.
Olmadı çalarız, ne de olsa sorun yok, Uefa da, Fifa da bizden, Olimpiyat komitesini bağlamakta ne var ki?

Hasan Cubukcu
07.08.2012, 11:57
Bundan sonra bizi kimse tutamaz.
Bütün madalyalara talibiz.
Olmadı çalarız, ne de olsa sorun yok, Uefa da, Fifa da bizden, Olimpiyat komitesini bağlamakta ne var ki?

aynen bende öyle düsünüyorum !

hodlu
07.08.2012, 16:29
Spor Bakanımıza göre 2020'de madalyaları toplayacakmışız.Terörle mücadele konusunda 30 yıldır söylenen palavra laflara benziyor buda.

Bahadır Şimşek
07.08.2012, 20:05
Bizim 96 kilo güreşçimizi öğlen de izledim, şimdi de.
Güreşi bilip bilmediği konusunda şüpheye kapıldım (!)

objek
07.08.2012, 20:11
Baska bir bransta olsa normal diyebiliriz fakat Atasporumuz gureste bir bronz madalyon sonrasi bayrakli sevinc gosterir duruma dusmemiz dusundurucu simdiye kadar gureste en acikli durum yenilirken birakin puan almayi bir tek oyun bile yapamadan yeniliyoruz
Isin komik tarafi bizimkiler mindere cikarlarken cogusu avrupa ve dunya sampiyonu unvaniyla!!! cikiyorlar nasil olmuslar? neyin nesidir bu):

Bahadır Şimşek
07.08.2012, 20:45
Güreşçimizin özgüveni o kadar düşük ki, 3.devrede tercih yaptırılıyor ve kendisi yere yatıp savunma yapmaya çalışıyor.
Açıkçası ben buna çok takıldım ve utandım bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak. Lütfen bana taktik falan demesin kimse, orada seçme hakkını kullanacaksın ve çırpacaksın adamı.
Çırpamayacağını düşünmüyorsan da kusura bakma ama o mindere çıkmayacaksın.

Bahadır Şimşek
07.08.2012, 21:37
Nevin'e helal olsun. 12:58 Türkiye rekoru ile finalde.
Final saat 23:00'te. Sonsuz başarılar Nevin'e...

Vkgz
07.08.2012, 23:09
beğenmediğimiz iranın madalya durumu
İran
4 Altın
3 Gümüş
1 Bronz
8 Toplam

...........
Herşeyde sistemsiz oldugumuz gibi sporcu yetiştirmedede bir sistemimiz yok.

Bahadır Şimşek
08.08.2012, 00:21
Nevin'e ve perilere teşekkürler. En azından mücadele ederek gurur yaşattılar.

Harun-61
08.08.2012, 02:20
Fazla degil 1-2 milyon € bütce ayir, Almanya'dan Avusturalya'dan Hocalar getir.
Sistem kur, okullar ac...diger ülkeler nasil yapmis arastir.

bu kadar basit..

hodlu
08.08.2012, 12:53
Nevin Yanıt kendi ve ailesinin çabasıyla dün gece bana göre Olimpiyat şampiyonu olmuştur.Devletin bu kızımızdan övünmeye hakkı yoktur.Yetenekleri araştırıp bulup çalıştırdığı zaman başarıdan övünürler.

Bahadır Şimşek
08.08.2012, 13:12
Aslında sistemi düzeltmek o kadar zor değil. Ancak sanırım işlerine gelmeyen insanlar var.
Kendi adıma çözüm önerimi sunayım.
Yapılması gereken şey aslında yeni uygulanacak olan 4+4+4 sistemi ile çok rahat yapılabilir.
İlk 4 yıllık eğitimde çocuk normal eğitimini alacak ve aynı zamanda temel spor eğitimi verilecek ve bu eğitim istisnasız tüm öğrencilere uygulanacak. Aynı zamanda aldıkları temel eğitime verdikleri yanıta göre sporda başarıyı yakalaması öngörülen öğrenciler belirlenecek ve 3. sınfta hangi branşta daha yetenekli ise o branşın eğitimini almaya başlayacak.
İkinci 4 yıllık dönemde yine temel eğitimin yanında bu çocuklar artık profesyonel antrenörlere teslim edilecek ve bu antrenörler Türkiye'de yoksa ithal edilcek.
Üçüncü 4 yıllık dönemde de çocuklar oluşturulacak spor liselerinde hem profesyonel antrenmanlarına devam edecekler, hem de temel derslerini almaya devam edip kendilerini yükseköğrenime hazırlayacaklar.
Nacizane fikrim bu şekildedir, ama bunu uygulamak için ilk 4 yıllık dönemde bu çocukları elemine edecek ileri görüşlü eğitmenlere ihtiyaç vardır. Zannedersem öncelikle onları bulmalıyız bir şekilde.

Hüdai Pervaneli
08.08.2012, 16:03
Nevin Altin Aldi dün ?

Bahadır Şimşek
08.08.2012, 16:31
Nevin Altin Aldi dün ?

Hayır, 12:58 ile Türkiye rekoru kırarak finale yükseldi, finalde de aynı zamanı koşarak 5. oldu.

titanic
09.08.2012, 00:45
BAyanlar 1500 metre yarı finalinde temsilcilerimiz Aslı Çakır serisinde birinci olarak, Gamze Bulut ise serisinde ikinci olarak cuma günü final koşmaya hak kazanmışlar.Helal Olsun ikisinede

Full HD
10.08.2012, 00:50
Servet Tazegül altin madalya kazandi helal olsun sana Servet.

Aykut Uçar
10.08.2012, 03:33
Helal olsun türkiyenin çocuğu Servet.

macka61
10.08.2012, 20:07
nurda bugün finale çıktı hem serveti hemde nuru tebrik ediyorum sıra bugün aslı ve gamzede

Bahadır Şimşek
10.08.2012, 21:43
Tekvadocularımızı gönülden kutluyorum.
En az konuşup en çok iş yapan onlar oldular.
İnşallah başarılarında payı olmayan akbabalar üzerlerinden prim yapmaya çalışmazlar.

bestrafer
10.08.2012, 23:03
1500 metrede altın ve gümüş madalya aldık. Muhteşem bir yarıştı.

agahozlu
10.08.2012, 23:04
Aslı olimpiyat şampiyonu Gamze ise ikincisi oldu 1500 metrede. Helal olsun vallahi.

Bahadır Şimşek
10.08.2012, 23:05
Muhteşem ya muhteşem. İnanılmazz ...
Söyleyecek söz bulamıyorum. Bunlar bizim kızlarımız. Devşirme falan değill, bizimmmm....

bestrafer
10.08.2012, 23:06
Şu tarihi ana tanıklık ettiğim için çok sevindim. Bizim ülkemizin kızlarının hiç bir eksiği yok, fazlası var. Şeytanın bacağını kırmış bulunuyoruz.

61trabzonomer
10.08.2012, 23:11
vaaaay arkadaş ne koşuydu yaa adamda bağırdı bağırdı tüylerim diken diken oldu laa :)

Oruç
10.08.2012, 23:38
Son metrelerde Gamze'nin yapmış olduğu atak çok iyidi.

Her ikisini de tebrik ediyoruz.

Harun-61
11.08.2012, 00:51
Yaris ani, ailece:
https://p.twimg.com/Az99p4FCQAEKwjo.jpg

Asli'nin Babasi:
https://p.twimg.com/Az978FJCEAATEQg.jpg

Annesi sevincden yerde:
https://p.twimg.com/Az93HCuCUAE6Vwz.jpg

Harun-61
11.08.2012, 00:53
Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut'un 1500 metre finalinde getirdiği iki madalyanın ardından bir madalya da taekwando branşında Nur Tatar'dan geldi. Milli taekwandocumuz Güney Koreli rakibi Seon Kyung Hwang'a 12-5 yenilerek gümüş madalyaya ulaştı. Böylece olimpiyatlarda bugünü 1 altın 2 gümüş madalya ile tamamlamış olduk.

.

titanic
11.08.2012, 01:58
Yarın tekvandoda bahri tanrıkulu sahne alacak.Tekvandoda su ana kadar ikide ikiyiz,Tekvando federasyonu ve antrönörleri kutlamak gerek

Ertan1982
11.08.2012, 09:16
Helal olsun Asli ve Gamzeye.Devsirme olmadiklari icin ayrica sevindim.Nur´a da helal olsun.Insallah gene akbabalar etraflarindan üsümezde yok olup gitmezler.

28TS61
11.08.2012, 13:18
helal olsun kizlara.

ama bakiyorum spor bakani ve basbakan yine sovunu yapmislar.

Bahadır Şimşek
11.08.2012, 13:50
helal olsun kizlara.

ama bakiyorum spor bakani ve basbakan yine sovunu yapmislar.

Spor bakanı neyse de, başbakanın şovunu göremedim ben bir yerde.

28TS61
11.08.2012, 13:57
Spor bakanı neyse de, başbakanın şovunu göremedim ben bir yerde.

telefon etmesi bile benim icin sovdur. tabi gormek isteyene. kizlarda mecburiyetten "basbakanim spora verdiginiz hizmetten dolayi tesekkur ederim diyorlar"

bir tek bizde var bu her seyi abartma olayi.

Bahadır Şimşek
11.08.2012, 14:10
telefon etmesi bile benim icin sovdur. tabi gormek isteyene. kizlarda mecburiyetten "basbakanim spora verdiginiz hizmetten dolayi tesekkur ederim diyorlar"

bir tek bizde var bu her seyi abartma olayi.

Telefonu başbakan değil, spor bakanı ediyor. Başbakan da tebrik ediyor, başbakanın orada tebrik etmesinden doğal bir şey olabilir mi?
Burada eleştirilecek bir yer varsa bu da TRTnin bu görüşmeyi yayına vermesidir. Başbakan demedi sonuçta görüşmeyi yayına verin diye.

28TS61
11.08.2012, 19:52
ha teli o ona acmis bir sey degismez. sikeyi savunanlar. dedim ya bir tek bizde var bu en ufak biseyde tebrik etme olayi. 140 sporcu yolla 2 madalya al hava at basariliyiz diye. yarin bunlara birde odul verirler.
basbakan prim yapcak isleri cok iyi biliyor, sanki bu goruntulerin yayinlanmicagini bilmiyordu.

sikeyi ilk once temizlesinler.

senin gorusun oyle, benimde boyle

pazarkapılı
16.08.2012, 15:49
kravatlılar ordaydı....

onlar buyuk insanlar türkiye ise küçük ülke....

kravatlılar ülke sporu gelişmişlik hersey aynı karedeydi....

gamergirl
26.09.2012, 07:08
Bence sporcularımız güzel başarılar elde etti. Bir daha ki sefere daha fazlası olu rinşallah :)

Sibel
04.05.2013, 10:25
Aslı Çakır ve Nevin Yanıt doping nedeniyle ömür boyu men cezası alacak.
Rezillik rezalet. Bir de sevindiler 1.likle.
Türkiye şikeci olarak tarihe geçti.
Neden Aziz'e teşekkür ettikleri belli oldu.
Tebrikler:)

gece_bekcisi
04.05.2013, 10:32
Aslı Çakır ve Nevin Yanıt doping nedeniyle ömür boyu men cezası alacak.
Rezillik rezalet. Bir de sevindiler 1.likle.
Türkiye şikeci olarak tarihe geçti.
Neden Aziz'e teşekkür ettikleri belli oldu.
Tebrikler:)

Aslı Çakır galiba bir okula adı verilmişti. Bakalım ceza kesinleşirse adı okuldan kaldırılacak mı merak ediyorum.

Sibel
04.05.2013, 12:03
Aslı Çakır galiba bir okula adı verilmişti. Bakalım ceza kesinleşirse adı okuldan kaldırılacak mı merak ediyorum.

Üstüne yıldız takmasalar iyi.:)

gece_bekcisi
04.05.2013, 12:29
Üstüne yıldız takmasalar iyi.:)

Üstelik ödül olarak , para,araba,ev vermişlerdi onlarıda merak ediyorum.

Muhteva
22.11.2014, 01:17
Bu ceza kesinleşmedi mi ? Altın madalya Gamze Buluta verilmeli.

Bu olaylar dan sonra Gamze'de psikolojik olarak çökmüş olmalı son Avrupa şampiyonasın da finale bile kalamadı halbuki normal şartlar da rahat şampiyon olmalıydı.

Oğuz ZEYTİN
19.08.2015, 15:36
Sporcusu doping yapar, spor adamlari sike yapar... Fakat duzen degismez, sorumlular birakin hesap vermeyi odullendirilir. Uluslararasi mahkemeler, federasyon birlikleri, doping merkezleri ise gozumuzun basina bakmiyor.

Biz millet olarak utaniyoruz da onlar piskin piskin koltuklarini isitiyor. Iste olimpik ruh bu...

Yaşar
19.08.2015, 22:49
Yine kepazelik , yine tün dünyaya rezil olduğumuz bir an daha. İşin doping olayı bir yana, yapılan savunmada başka bir sporcuya bulunan bir hastalık ve onun kullandığı ilaçlar üzerinden savunma yapılması daha büyük kepazelik. Bunun yanı sıra altın madalyanın verilmesi gereken kişi olan Gamze Bulut un da imkansizliklardan dolayi koşmayı biraktiği söylentileri dolaşıyor. Cidden sporda mide bulandirıcı bir duruma geldik.

Ozan Yılmaz
31.03.2017, 19:01
Bir yarış düşünün,

ilk beşin içindeki 4 yarışmacıda doping çıksın ve madalyaları ellerinden alınsın

ve bu yarışın birincisi ve ikincisi "Türk"

işte günün fotoğrafı:

http://www.aljazeera.com.tr/sites/default/files/styles/aljazeera_article_main_image/public/2017/03/31/2012londra_0.jpg?itok=THHwo2xT

2012 Londra Olimpiyatları'ndaki 1500 metre finali tarihin en 'kirli' yarışlarından biri olarak dikkat çekti. Birinci Aslı Çakır Alptekin ve ikinci Gamze Bulut madalyalarını kaybetti. 12 atletin yarısının dopinge bulaştığı yarışın altın madalyası üçüncü sıradaki Jamal'a gitti.

http://staff.aljazeera.com.tr/sites/default/files/2017/03/31/doping3.jpg