PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyon olmanın 4 Şartı

Gökhan Koç
11.07.2012, 18:56
Öncelikle, şöyle bir rakam vereyim size; 77.5

Son 10 yılın ortalama şampiyonluk puanı …

Şimdi şunu soralım kendimize; Trabzonspor, bu 10 yılın tamamını, sürekli 78 puan alarak tamamlasaydı kaç kere şampiyon olabilirdi?

Cevap:0

Niye mi? Son 25 yılın istatistiklerine bakabilirsiniz,

Yani Trabzonspor’un şampiyon olabilmesi için bi kere kafadan 80 puan’ı geçmesi gerekiyor.

Yani son 10 yılda 2 kere başarılabilmiş birşeyi başarması gerekiyor.

Peki sadece bu yeterli midir? Hayır,

Bu sadece, birinci şarttır.

…….

Sezon içersinde kesinlikle ama kesinlikle…

Ne şike, ne teşvik, ne teşvik teşebbüsü, ne teşvik teşebbüsüne niyet, ne de teşvik teşebbüsüne niyet etmeye teşebbüs… Yapılmamalıdır.

Hatta herhangi bir teşebbüse teşvik bile vermemelidir.

Bu da ikinci şart,

…….

Bu iki şart yeter mi? Yetmeezzzzzz,

Yönetim, tertemiz de olsa muhakkak suçlanacaktır.

Savcı kenar süsü yapar, basın da saldırır,

Mahkemede savunma yapmak yetmez, (Avukatlarıyla)

Basın karşısına çıkıp zaten malum olanı defalarca ama defalarca ama defalarca anlatmaları gerekir.

Bu da üçüncü şart,

……

Klübün kendini savunması yeterli midir? Tabiki hayır

İşin içine federasyonu girer, başbakanı girer, bakanları girer, muhalefeti girer,

Türlü türlü çözüm yolları aranır,

Trabzonspor şampiyon olmasın diye “Devlet Projeleri” geliştirilir.

Bu noktada iş taraftara düşer…

Taraftar;

Minimum 100 adet yürüyüş düzenlenmelidir. Ama normal yürüyüşlerle karıştırmayın, Trabzonspor ismi geçtiği için yürüyüş izni almak çoğu kez mümkün olmayacaktır.

15-20 Milyon şikayet ve bilgilendirme dilekçesi göndermelidir. Nereye mi? UEFA başkanına, genel sekreterine, çaycısına, FIFA’ya, avrupa basınına, avrupa da ki klüplere, avrupada ki taraftarlara ve daha birçoğuna…

Klüp yöneticilerine ve avukatlarına maksimum desteği vermelidir.

Herhafta bildiriler yayınlamalıdır.

Federasyon binası önünde sürekli oturma eylemleri düzenlemelidir.

Ve,

Hergün yeni fikirler türetmeli, yeni yöntemlerle protestosunu güncel ve sürekli tutmalıdır.

İşini gücünü bırakıp bu uğurda savaşmalı, savaşırken sabrına mukayet olmalıdır.
Bu da dördüncü şarttır.

Yeter mi?

Yetmezzzzz,

En kritik zamanlarda, eski başkanların yada sevdiğin yazarlar çıkar abuk sabuk konuşur,

Renktaşlardan biri çıkar “Bu iş bitti” der ve insanların umutlarını (ve dolayısıyla mücadele yetisini) yitirmelerine sebep olur.

Taraftar sayfana bitmek tükenmez saldırılar düzenlenir, bu saldırılar birçok organizasyonu yavaşlatabilir.

Bütün gün iş yerinde çalıştığın için bu sorunları akşamları çözmen gerekir ve vakit her zaman yetersizdir.

Üstelik bunları, geçinmenin bile çok güç olduğu bir ülkede yapmalısın.

Hemde birkaç sene…

…..

İşte bu yüzden,

Trabzonspor’un her şampiyonluğu, Küba devriminden daha zahmetli ve kıymetlidir.

İşte bu yüzden,

TrabzonSpor, tek büyüktür.

Not: Başlığı nereye koyacağımı bilemedim,

forum yöneticisi arkadaşların bilgisine arz ederim

TekfurÇayır 61
12.07.2012, 02:48
Çok güzel yazmışsın, yâni bu ülkede Trabzonspor'un şampiyon olması yetmez, kazandığı şampiyonluk kupasını geri alabilmek için de ayrıca mücâdele etmesi gerekir.

Engellenen şampiyonluklarımızın sayısını bile bilemiyoruz, ülkede iş bu noktada.

Artık ya herru ya merru dönemecine geldik.

titanic
12.07.2012, 06:15
Ya da futbolun asıl sahiplerinin dekor olarak tanımladıkları takımlara hadlerini bildirme gayretleri diyebiliriz. Her zaman ve her konuda bu tür oluşumlar maalesef var. İş dünyası mesela, yükünü tutmuş kesim sayılarının artmasını istemez.Mevcut pastayı paylaşacağı kişilerden rahatsızlık duyar.Monarşilerde krallar yönetme yetkisini kimseyle paylaşmazlardı.Futbolda da böyle demekki, bir yarış var mutlaka ama bu üçü bi yerdenin arasında olduğunda oyun raconuna göre oynanıyor. Anadolu delikanlıları işin içindeyse hile hurda mübah sayılıyor. Şampiyon olmanın şartı bu kadar uzun değil elbette; Olmamış değiliz, hatta çok değil bir yılın taze şampiyonluk kupasını almak üzereyız.
Bizim savaşımız Aynalı Tahir ile Tilki Ekrem' in karşılıklı düellosu gibi değil.Bizim savaşımız Battal Gazi'nin Bizans Kalesi'ndeki herkese karşı verdiği savaş gibidir. Bizim ihtiyacımız olan mahalle kabadayısı değil bir kahramandır.Şenol Güneşe sahip çıkalım ve kıymetini bilelim.

Burçak
12.07.2012, 08:34
Yüreğine sağlık..
İşte bu yüzden,

Trabzonspor’un her şampiyonluğu, Küba devriminden daha zahmetli ve kıymetlidir.

İşte bu yüzden,

TrabzonSpor, tek büyüktür.

irfandervisoglu
12.07.2012, 09:24
1-Yalpalamayan yönetim kurulları
2-Camiasını aşağılamayan başkan ve yönetim kurulları
3-TRABZONSPOR lu doğmuş kişilerin oluşturacağı yönetim kurullları
4-Çoğunluğu alt yapıdan gelen oyunculardan kurulmuş bir futbol takımı
5-Yabancı oyuncularının az ama tartışılmaz kalitede olduğu bir futbol takımı
6-Futbol takımı yönetiminin tamamen profesyonellerden oluştuğu bir TRABZONSPOR şampiyon olur

Uğur Ö.
12.07.2012, 10:28
Trabzonspor 99 puan alsın Fener gider 100 puan alır şampiyon olur.Adil yarışma ortamı olmadan bu takım şampiyon felan olamaz

Sibel
12.07.2012, 10:41
Güzel bir yazı olmuş. Keyifle okudum.
Elinize sağlık.

Gamze_TS
12.07.2012, 11:20
Dogrudur ama bu yuzden de her sampiyonlugumuz cok keyifli ve cok degerlidir. Oyle ki bizim her sampiyonlugumuz İstanbul takimlarinin 10 sampiyonluguna bedeldir.

Maymun istahli da degilizdir onlar gibi, hemen unutmayiz sampiyonluklarimizi, hepsinin hikayesini biliriz, tekrar tekrar anlatiriz; uzerinden otuz sene gecse bile.

Ayrica inatciyizdir, ugrasiriz calinan sampiyonlugumuzu almak icin. Bikmayiz, usanmayiz uzerinden koca bir sene gecse de!

Guzel bir yazi olmus, tebrikler...

halil ibo
12.07.2012, 13:25
Trabzonspor 99 puan alsın Fener gider 100 puan alır şampiyon olur.Adil yarışma ortamı olmadan bu takım şampiyon felan olamaz

Hayır hayır ! Güçleri(meşru+gayrimeşru) ancak bizim alınterimizle toplayabildiğimiz kadar puan toplamaya yetiyor.+1 gol averajla geçebilirler.

Derbeder-53
12.07.2012, 13:33
Bizimkiler şikeye tebbessüm etmeye art niyetliler, sadri babanın istifa etmesi şart artık !

kempes1967
12.07.2012, 13:36
yazı güzel ama ilk şart elindeki kaliteli oyuncuları rakibine bırakmayacaksın takımın iskeleti resmen gs'de yönetim anlayışının gözden geçirilmesi gerek

Gökhan Koç
13.07.2012, 01:08
İcimde buyuyen nefrete engel olamiyorum.

Hirs, benligimi kemirmeye basladi, durduramiyorum

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Armağan Dere
13.07.2012, 01:16
Şampiyon olmak istiyorsan 95-96 gibi bir kadro kuracaksın.
Türkiye'nin tartışmasız en iyi kadrosuydu.
Amatör ruhlu profosyoneldi hepsi.
İltiması,adam kayırmayı,en önemlisi menejerlerle çalışmayarak bu işe başlayacaksın.

hodlu
13.07.2012, 01:22
Bence tek şartı var şampiyon olmanın; Trabzonspor taraftarı olan bir başkan ve yönetim kurulu seçmek.Gerisi kendiliğinden gelir zaten......

Ömer TOPAL
13.07.2012, 01:23
kendi takımlarının gerçekten şampiyon oldugunu zanneden, maç izlemekten bi haber şampiyonluk kutlamasından kutlamasına formasını giyen yıkanmış yada tıkalı beyinlerin gözü açılmadan da olmaz...

Buda belki göze batmayan ama çok önemli bir unsur

Şenol Altunsoy
13.07.2012, 02:15
Harikasın Gökhan

Fatih ÇOLAK
13.07.2012, 02:32
Eline sağlık...