PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bordomavi.net'in Şike Davası Konusundaki Ana Sayfa Bildirisi

UğuR
07.07.2012, 16:47
Nihayetlenen şike davası ile birlikte aylardır konuşulan iddialar somut kararlara bağlanmıştır.

Her kurum ve yetkililere söylenecek sözümüz vardır.

Başbakan’a:

Başında olduğunuz partinin adındaki “Adalet”i hâkim kılmak, yine başında olduğunuz yürütmenin de temel görevidir. Bizim sizden tek beklentimiz budur. Taraf olduğunuzu biliyor ve görüyoruz; ama hukukun, adaletin yanında olduğunuzu görmek istiyoruz. Oysa ki, gelinen noktada itiraf edilemese de sizden görevlendirme ve icazet aldığını belirten kurumlar, tersine, adaletin üzerini örtmeye çalışmaktadır. Buna müdahale etmemek adalete karşı taraf olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na bunu yakıştıramayız.

Muhalif Siyasilere:

Ülkenin en ilgi çeken davasında alınan kararlara rağmen, göz göre göre yapılan hukuksuzluklara sessiz kaldınız. Belki de ülkede potansiyel savaş tehdidi dışında ilgilenilmesi gereken, en geniş kitleleri ilgilendiren, ülkedeki hukuksuzlukların ortaya konmasında en net gösterge olan bu davada, suçlunun yanında, adaletin karşısında taraf aldınız. Tüm muhalefetiniz, yolsuzlukla mücadele söylemleriniz inandırıcılığını kaybetti. Pozisyonunuz son derece hatalı; düzeltiniz.

İktidar – muhalefet tüm siyasilere:

Dava sürerken belki renk aşkınız, belki oy hesabınız ile taraf oldunuz; ama dava bitti. Onlarca maddi delile, fiziki takibe, ahlaklı insanların okurken tüylerinin diken diken olduğu ses kayıtlarına bağlı olarak alınan kararın, gizlenecek bir tarafı kalmadı. Siyaseti, doğruları yapmak üzerine kurgulamak zorundasınız. Büyük bir sessiz çoğunluğun vicdanı ve yaptırım gücü sesi çıkanlardan çok daha fazladır. Bu kadar net verilmesi gereken bir kararda, kararın yanında dolaşıp durarak sabırları sınamanın bedeli ağır olur. Artık formalarınızı çıkarıp, görev üniformanızı giyme vaktidir.

TFF’ye:

Dava sonucu sizlerden bir talep değil, BİR EMİRDİR! Bu emri size Türk Adaleti ve kamu vicdanı vermektedir. Hukuksuz oluşturduğunuz kurullardan çıkan kararlar, mahkeme tarafından somut deliller ve verilen kararlar ile geçersiz hale getirilmiştir. Derhal düzeltmek, o makamı terk etmek ve Türk Futbolu’ndan uzak durmak zorundasınız.

Basına:

Beslendiğiniz düzenin en önemli kalesi hüküm giydi. Ya temizlik yapacak, arınacaksınız, ya da pisliklerin içinde boğulacaksınız. Kararın açıklandığı günden beri, hükümlülerin avukatlarına açtığınız ekranlarınızı, köşelerinizi, eğer en ufak vicdan kırıntısı taşıyorsanız, Trabzonspor avukatlarına da açmak zorundasınız. Göreviniz kamuoyunu yönlendirmek değil, bilgilendirmektir. 16. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği karar, gerçeklerin aylardan beri kendiniz çalıp kendiniz söylediğiniz gibi olmadığının en açık ispatıdır. Bilgisi, liyakatı ve hatta ahlakı ekran karşına çıkmaya asla yetmeyecek kişileri aylarca bu ülke insanına seyrettirmek zulmünu terk ederek, karşınızda ciddi muhataplar bulun ki; biz size özgür ve güdümsüz diyebilelim. Hodri Meydan!

Anadolu Kulüpleri Yöneticilerine:

Önümüzdeki sezondan itibaren özellikle büyük maçlar sonunda televizyonlarda “hakkımız yendi” diye dert yanacak olursanız, yüzünüze “hadi oradan” diyecek büyük bir kitleyle muhatap olacaksınız. Durduğunuz yer yanlış. Bu görevi kaldıramıyorsanız, şehrinizin, camianızın ağırlığını kaldırabilecek, rezil etmeyecek olanlara derhal devredin koltuklarınızı.

Sayın Başkanımız’a ve Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeleri’ne:

Tarihiyle, varoluş felsefesiyle sizlere emanet ettiğimiz Trabzonspor’a hiçbir zarar vermediniz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Vekâletimiz sizdedir. Siz yön göstereceksiniz, biz o yöne yol açacağız. Etrafınıza duvar örme gayreti gösteren kim varsa, o duvarı onun başına yıkacağız.

Trabzonspor Taraftarları’na ve Özelinde bordomavi.net Üyeleri’ne:

3 Temmuz 2011’den beri bu davanın peşindeyiz. 12 Temmuz 2011 tarihinden bugüne UEFA’ya 2 000 000’u aşan elektronik posta gönderdik, telefon açtık, faks çektik. İddianameyi, telefon kayıtlarını ana sayfamızdan yayınladık, şike organizasyonu üyelerinin gerçek yüzlerini gözler önüne serdik. 1 Ocak günü TFF’ye milyonlarca Trabzonsporlu’nun selamını getirdik. Tüm üyelerimize müteşekkiriz; ancak davamız daha bitmedi. 1 yıllık süreçte şikenin sadece 3 Temmuz’dan önce sahada yapılmadığını, 3 Temmuz’dan bugüne de ve üstelik bu sefer gizlenmeksizin, açıkça yapıldığını gördük. Türk Futbolu’nun temiz ve adil oyuna tahmin ettiğimizden de uzak olduğunu gözlemledik. Davamız kupayı alıncaya kadar değil, tüm pislikler temizleninceye kadar sürecektir. Trabzonsporlu isek sebebimiz var, bunu başaracak gücümüz var. Mücadeleye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

bordomavi.net

Trabzonsporlular Birliği 1999

Osman Yavuz
07.07.2012, 16:48
Yazanların yüreğine sağlık. İyi ki varsınız...

Mustafa Çolak
07.07.2012, 16:52
Kaleminize saglik

Alihan Ertürk
07.07.2012, 16:54
Adalet için BordoMavi.Net! Teşekkürler...

Gökhan Koç
07.07.2012, 16:59
Bildirinin her maddesinin altına imzamı atıyorum.

Bunları yazma cesareti gösteren BMN yönetimine de teşekkür ederim,

Helal olsun size,

Enes Ünal Kaya
07.07.2012, 17:03
Davamız kupayı alıncaya kadar değil, tüm pislikler temizleninceye kadar sürecektir. Trabzonsporlu isek sebebimiz var, bunu başaracak gücümüz var. Mücadeleye devam edeceğiz.

Ozan Yazıcı
07.07.2012, 17:05
Kulüp bu bildiriyi resmi siteden haber yapmalı

Gamze
07.07.2012, 17:10
Mücadeleye devam.

Kasım Hilal
07.07.2012, 17:23
Özellikle başbakanın iyi okuması lazım..

Gökhan Koç
07.07.2012, 17:28
Özellikle başbakanın iyi okuması lazım..

fenerliler direk iletir hiç merak etme

Yiğit Gayretli
07.07.2012, 17:28
Budur!!!!!

Gökhan Koç
07.07.2012, 17:34
milliyet ntv haber yapsa ya bunu,

lazibere
07.07.2012, 17:50
YÜrekten kutluyorum, mÜkemmel olmuŞ ,

derhal bunu en genİŞ kİtlelere yaymaya baŞliyorum

Necat Ulusoy
07.07.2012, 18:00
Kulüp bu bildiriyi resmi siteden haber yapmalı

Evet kesinlikle, önce mahkeme kararı ve ardından da boyle bir bildiri resmi sitede durmalı..

Ama nerdeee !!!

Mahmut Keleş
07.07.2012, 18:03
ellerinize sağlık , çok güzel bir bildiri olmuş

Berat Akçay
07.07.2012, 18:05
Ellerinize sağlık .Muhteşem olmuş

calavera
07.07.2012, 18:12
altına imzamı atıyorum, tesekkurler. Keske UEFA ya, FIFA ya da biseyler olsaydı

Ilelioglu
07.07.2012, 21:50
Iyi oldu , emeginize saglik.

..

agahozlu
07.07.2012, 21:57
Bu bildiriyi mektup olarak gerekli yerlere postalamak gerekir diye düşünüyorum. Elinize sağlık.

Tunga
08.07.2012, 01:20
altına imzamı atıyorum, tesekkurler. Keske UEFA ya, FIFA ya da biseyler olsaydı

Onlara kendi sözlerinden ve taahhütlerinden oluşan mailleri ve faksları diğer başlıkta gönderiyoruz zaten.

Bu yukarıdaki metni de ben şahsen bir çok yere faksladım.

sanatik
08.07.2012, 01:29
Aynen böyle olmali 100 %

Yaziya katkida bulunan herkese tesekkürler.

Mollasalihoğlu
08.07.2012, 01:31
Ders niteliğinde..

Bülent AKBULUT61
08.07.2012, 01:37
Harikada bunun anlayacak Ülkemizde İnsan denen malukatlar varmı

A.Gökhan AKIN
08.07.2012, 01:47
yazalanların en ufak emeği geçenlerin ellerine yüreklerine sağlık

Ertan 51
08.07.2012, 08:35
Arkadaşlar müthişsiniz müthiş,
ne yapıp edip bunu önce yerel basın sonra oranın etkisi ile ulusal basında duyurmamız lazım,
ne eksik ne fazla,dürüst olanın gururlanacağı, karaktersizlik yapanların dank edip kendine geleceği bir yazı olmuş,tüm emeği geçenlere sonsuz saygılar hürmetler,sonsuz teşekkürler.

Muhalif
08.07.2012, 08:56
Bildiri güzel olmuş. Ben de imzalamaya geldim:) ne olduğunu tam anlamadığım bir şeyler dönmüş sanal ortamda, buradayım demeye geldim belki de. Teşekkürler Bmn, iyi ki varsın...

yaranozlu
08.07.2012, 10:42
kusursuz olmuş. emeği geçen herkese teşekkürler. umarım bu yazı ilgili herkese ulaşır.

Fatih Özkan
08.07.2012, 10:49
Müthiş olmuş!

TekfurÇayır 61
08.07.2012, 17:00
Mârifet iltifata tâbidir.

Emeği geçen herkese tebrik ve teşekkürler.

BMN çıtayı gittikçe yükseltiyor.

Umarım ve dilerim günün birinde herkesi kucaklayıcı bir ilgi, bilgi, sevgi odağı hâline dönüşür.

Gökçebey
08.07.2012, 17:12
Biz insanlara yüzlerimizi döndük, kollarımızı açtık. İsteyen kucaklıyor, isteyen elinin tersiyle itiyor. Mücadeleye durmaksızın devam. :)

TekfurÇayır 61
08.07.2012, 17:28
Biz insanlara yüzlerimizi döndük, kollarımızı açtık. İsteyen kucaklıyor, isteyen elinin tersiyle itiyor. Mücadeleye durmaksızın devam. :)

Gökçebey kardeşim, meselâ şike sürecinde bütün TFF protestosu kampanyalarına destek vermek, hadi destek olmasa bile üyelerini bunlardan haberdâr etmek, protestoyu düzenleyenlerle aralarında neler yaşanmış olursa olsun, kişisel hesapları değil, Trabzonspor'un menfaatini kolllamak...

Zaman geçiyor, BMN kurucuları yaşça daha da olgunlaşıyorlar, bilgileri, tecrübeleri artıyor. Bugün olmasa bile yarın BMN'nin ortamı çok daha güzelleşecektir. Buna inanıyorum.

İrva Yazıcıoğlu
08.07.2012, 17:34
harika olmuş..yazan herkese çok teşekkür ederim=)

özellikle başbakan ve basına hakettikleri şeyler söylenmiş!

tüylerim diken diken oldu!

müthiş...

Gökçebey
08.07.2012, 18:52
Gökçebey kardeşim, meselâ şike sürecinde bütün TFF protestosu kampanyalarına destek vermek, hadi destek olmasa bile üyelerini bunlardan haberdâr etmek, protestoyu düzenleyenlerle aralarında neler yaşanmış olursa olsun, kişisel hesapları değil, Trabzonspor'un menfaatini kolllamak...

Zaman geçiyor, BMN kurucuları yaşça daha da olgunlaşıyorlar, bilgileri, tecrübeleri artıyor. Bugün olmasa bile yarın BMN'nin ortamı çok daha güzelleşecektir. Buna inanıyorum.

En taze olay, BMN Yönetim Kurulu üyesi Gamze Bal, malum TFF protestoları için editörü olduğu medyaspor sitesinde bu organizasyonun haberini yaptı. Twitter'da her cumartesi günü öncesi bireysel olarak bir çok kimse duyuru yapıyor. Benim hiç haberim olmadı diyen bir insanın dünyadan bihaber olması gerekir. O protestoya BMN'den de üyeler katılmıştır, katılıyordur. Dün bir hadise yaşandı, gitme telkinlerinin yapıldığı söylenen arkadaş yalanladı bunu. BMN'nin yönetimsel olarak orada olup olmaması BMN'nin bir tasarrufudur. Doğrudur yanlıştır ama bu böyledir. BMN hiç bir zaman hiç bir organizasyonu köstekleme noktasında yer almamıştır. Kendi forumu ve ana sayfası haftalardır virüs saldırısı altındayken elinden genel bütün gayreti göstermeye çalışmaktadır. Yine de sistemli bir şekilde BMN'yi itibarsızlaştırma çalışmaları yapılıyor. (kişisel değil, genel için söylüyorum)Bu ve benzeri konularda BMN'ye kişisel hesap yapmayın, Trabzonspor'un menfaatlerini kollayın diyen arkadaşların, BMN virüs saldırısı altındayken, sistematik bir şekilde linç edilmeye çalışılırken, rantçı, reklamcı iftiraları atılırken kafalarını kuma gömmelerini de samimiyetsiz bir eleştiri olarak görüyoruz. Artık gereksiz polemiklere girilmeyeceğini düşünüyorum zaten. Trabzonspor için her kim ne yapıyorsa, Allah razı olsun. Kimse düşmanımız değildir, olmamıştır. Dostumuz olup olmaması da bizim tercihimizdir. Bu konuda da anlayış beklemek hakkımızdır.

Tekrar ediyorum. Her kim Trabzonspor için en ufak bir olumlu girişimde bulunuyorsa Allah razı olsun. Olması gereken de budur. Fakat her kim haksız bir şekilde BMN'yi itibarsızlaştırma çalışmalarının içinde olursa da, dostumuz değildir. Yine de kendisine Trabzonsporlu olduğu için anlayış gösteririz, yumruk değil. Sırtımızda onlarca haksız yumruğa rağmen.

Bu konuya dönersek, BordoMavi.Net, ağzına geleni, tarttıktan sonra, her kesime söyleme gücünü 13 yıldır kendinde görüyor. Bundan sonra da bu karakteristik yapı devam edecektir. Nalına da vuracaktır, mıhına da. Bu vurucu güç sizlersiniz, sizlerden aldığımız enerji ile haksızlığa boyun eğen devletin en başından zurnanın son deliğindeki şikeciye kadar herkesle hukuk düzeni içerisinde mücadele etmeye devam edecektir.

TekfurÇayır 61
09.07.2012, 02:48
En taze olay, BMN Yönetim Kurulu üyesi Gamze Bal, malum TFF protestoları için editörü olduğu medyaspor sitesinde bu organizasyonun haberini yaptı. Twitter'da her cumartesi günü öncesi bireysel olarak bir çok kimse duyuru yapıyor. Benim hiç haberim olmadı diyen bir insanın dünyadan bihaber olması gerekir. O protestoya BMN'den de üyeler katılmıştır, katılıyordur. Dün bir hadise yaşandı, gitme telkinlerinin yapıldığı söylenen arkadaş yalanladı bunu. BMN'nin yönetimsel olarak orada olup olmaması BMN'nin bir tasarrufudur. Doğrudur yanlıştır ama bu böyledir. BMN hiç bir zaman hiç bir organizasyonu köstekleme noktasında yer almamıştır. Kendi forumu ve ana sayfası haftalardır virüs saldırısı altındayken elinden genel bütün gayreti göstermeye çalışmaktadır. Yine de sistemli bir şekilde BMN'yi itibarsızlaştırma çalışmaları yapılıyor. (kişisel değil, genel için söylüyorum)Bu ve benzeri konularda BMN'ye kişisel hesap yapmayın, Trabzonspor'un menfaatlerini kollayın diyen arkadaşların, BMN virüs saldırısı altındayken, sistematik bir şekilde linç edilmeye çalışılırken, rantçı, reklamcı iftiraları atılırken kafalarını kuma gömmelerini de samimiyetsiz bir eleştiri olarak görüyoruz. Artık gereksiz polemiklere girilmeyeceğini düşünüyorum zaten. Trabzonspor için her kim ne yapıyorsa, Allah razı olsun. Kimse düşmanımız değildir, olmamıştır. Dostumuz olup olmaması da bizim tercihimizdir. Bu konuda da anlayış beklemek hakkımızdır.

Tekrar ediyorum. Her kim Trabzonspor için en ufak bir olumlu girişimde bulunuyorsa Allah razı olsun. Olması gereken de budur. Fakat her kim haksız bir şekilde BMN'yi itibarsızlaştırma çalışmalarının içinde olursa da, dostumuz değildir. Yine de kendisine Trabzonsporlu olduğu için anlayış gösteririz, yumruk değil. Sırtımızda onlarca haksız yumruğa rağmen.

Bu konuya dönersek, BordoMavi.Net, ağzına geleni, tarttıktan sonra, her kesime söyleme gücünü 13 yıldır kendinde görüyor. Bundan sonra da bu karakteristik yapı devam edecektir. Nalına da vuracaktır, mıhına da. Bu vurucu güç sizlersiniz, sizlerden aldığımız enerji ile haksızlığa boyun eğen devletin en başından zurnanın son deliğindeki şikeciye kadar herkesle hukuk düzeni içerisinde mücadele etmeye devam edecektir.

Emeğine sağlık, güzel bir yazı ama söylediklerime cevap değil. Cevaplansın diye de yazmadım zâten, şu an bir yanıt gelmeyeceğini biliyorum. İleriye mâtuf olarak yazdım. Bu konu açılış yazısının güzelliğini gölgelemesin. Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.

Turgut Çelik
09.07.2012, 10:49
milliyet ntv haber yapsa ya bunu,

Neredee o medya kuşların duyurularını haber yapar bizimkini değil...

Sibel
09.07.2012, 10:54
Nokta, İmza...

Faik Yılmaz
09.07.2012, 11:12
hepsi güzel olmuşta....

Başbakan'a kısmının başına Sayın Başbakan'a yazsak daha şık ve teamüllere daha uygun olurdu diye düşünüyorum....

Sami Kuk
09.07.2012, 11:25
Bunu beyaz tv ye gondermek lazım

Külünkoğlu
09.07.2012, 11:44
Bu kadar net olan başka grup kişi veya kurum varsa söyleyin, söyleyin ki onlara da teşekkür edelim.

Hüseyin Bağdat
09.07.2012, 11:53
Yazı için teşekkürler...

Mücadeleye devam...

arifberkay
09.07.2012, 11:57
Çok güzel teşekkürler ama bunu sadece biz yazar ve biz okuruz ses getirmez.İstanbul un göbeğinde yürüyüş şart

Hürgün Aygün
09.07.2012, 21:30
Ellerinize sağlık yazılabilecek her şey yazılmış...

TekfurÇayır 61
10.07.2012, 02:27
Bu kadar net olan başka grup kişi veya kurum varsa söyleyin, söyleyin ki onlara da teşekkür edelim.

Değerli kardeşim bu yüzden BMN'nin çok daha iyi noktalarda olmasını istiyoruz. (en azından ben)

Bu başlıkta söylediklerimi bir iltifat olarak algılamanız gerekirken, (çünkü iltifat. BMN'de, şimdikinden çok daha iyi noktada olmasını sağlayacak potansiyel var, yaptığım bu potansiyelin biran önce harekete geçmesini sağlamaya çalışmak) bunu bir yıkıcı eleştiri olarak algılayıp savunma pozisyonuna geçilmesini sürekli saldırı altında kalmanızdan dolayı savunma içgüdünüzün sürekli en üst seviyede devrede olmasına bağlıyorum.

Allah işinizde kolaylıklar versin.

HOPA'LI TS'Lİ
10.07.2012, 07:43
Şahane olmuş valla, tebrikler. Çok duygulandım.

SEDAT
16.10.2012, 17:45
* Yüreğimize sağlık, Mücadeleye devam...

Külünkoğlu
16.10.2012, 17:59
Hey gidi. :)

Gökhan Koç
16.10.2012, 18:02
BMN nin ilk gunden itibaren gosterdigi cesareti diger taraftarlarimiz halen kazanmis degil.

Hürgün Aygün
16.10.2012, 18:14
BordoMavi.Net olarak şu süreçte elimizden geleni yaptık gerçekten.Bu bildiri de müthiş olmuş.Aklınıza, ellerinize sağlık...

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 18:52
Mektup diye bunu yollasalardı da ayakta alkışlasaydık.

ibrahimtonyali
16.10.2012, 19:28
emeği geçen herkese teşekkürler