PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sandık Boykotu!

f1bekir
03.07.2012, 19:02
Arkadaşlar bilmiyorum ne dersiniz ama şikenin üstünü örtme konusunda 'tek yürek' olan siyasi partileri boykot etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu sayfalarda da artık siyasi konularda tartışma yapılmamasını diliyorum çünkü bütün partilerin aynı amaca hizmet ettiği ortada.

Bunlara önümüzdeki ilk seçimde tokatı indirmeliyiz. Trabzonsporluyum diyenin eli bunlara oy vermeye gitmez bence.

Kampanyayı buradan başlatalım, sandıklar boş kalsın; belki de bu şekilde yeni bir ihtilale vesile olmuş oluruz.

Bu ülkede değişim istiyorsak bu ancak birlik olmakla mümkün olur. Önceki siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp sandığa gitmeme konusunda birleşebilirsek bu ülkenin değişimine önayak olabiliriz.

Ben şu an mecliste olan partilere mevcut liderleri başlarında olduğu sürece ömrüm boyunca oy vermeyeceğim.

altinkaya08
03.07.2012, 19:16
Bununla ilgili başlık vardı.Trabzobspor partisi.

Biz ilk seçimlerde seçmen kağıdına trabzonspor yazıp tepkimizi öyle vereceğiz.

alper*
03.07.2012, 19:22
Biraz matematik bilen sandığa gitmemenin ne kadar mantıksız olduğunu anlar.
Oy kullanmak demokratik bir hak olduğu kadar ödevdir de...
Sandığa gitmemek demek 5 vekili 50 oyla çıkaracak partiye aynı sayıda vekili 40 - 30 oyla çıkarabilme olanağı vermek demektir.
İcraatlarından memnun olunmayan parti varsa, buna karşı tepkiyi sandığa gitmeyerek değil giderek vermek gerekir.
Ama A,B,C partisi seçimin ne olursa artık :)

f1bekir
03.07.2012, 19:54
Biraz matematik bilen sandığa gitmemenin ne kadar mantıksız olduğunu anlar.
Oy kullanmak demokratik bir hak olduğu kadar ödevdir de...
Sandığa gitmemek demek 5 vekili 50 oyla çıkaracak partiye aynı sayıda vekili 40 - 30 oyla çıkarabilme olanağı vermek demektir.
İcraatlarından memnun olunmayan parti varsa, buna karşı tepkiyi sandığa gitmeyerek değil giderek vermek gerekir.
Ama A,B,C partisi seçimin ne olursa artık :)

Burada amaç milletvekili çıkarmalarını engellemek değil. Bir mesaj vermek. 'Bunlar niye oy kullanmıyor?' sorusunu sordurmak.

A,B,C diye partiler yok malesef, hepsi 'X' partisi. Bir başkaldırı olmadığı sürece temel politikalar aynı kalacak, iktidarı eline alan da kendinden olanı zengin etmeye devam edecek.

Ben bu gidişe dur demek için bir adım atalım diyorum, ihtilalden bahsediyorum yani, başaramasak da bişey kaybetmeyiz, denemiş oluruz en azından.

f1bekir
03.07.2012, 19:56
Bununla ilgili başlık vardı.Trabzobspor partisi.

Biz ilk seçimlerde seçmen kağıdına trabzonspor yazıp tepkimizi öyle vereceğiz.

Ben kaçırmışım bunu. Çok güzel olur böyle bişey. Ama bu kampanyayı herkese duyurmak gerek.

Bişeyler yapalım ya, çıldırıyorum, başlarım ben böyle düzene...

alper*
03.07.2012, 20:06
Hepsi X partisi değildir sanmıyorum. Küçük partilere oy vermek gerekir. İlla meclis partisi olmasına gerek yok. Oyun etkisiz kalması diye bir şey yok. Tabi ki hiç vermezseniz bu da bir tepkidir. Ama seçimi değiştirmek bir tokattır.

Cafer KILIÇSOY
03.07.2012, 20:11
Burası siyasetin ve siyasi konuların tartışılacağı yer değildir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.