PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altyapının Tükenişi...

kolombo
05.06.2006, 14:15
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Yillardir bu sehir takimininalmis oldugu sampiyonluklarda altyapinin basarisi küçümsenemicek derecede çokdur.Günümüz futbol felsefesinde takima katki saglicakyildiz futbolcu ne kadarzaruri ise klübünmali yapisina ve takimin basarisi na katkisi son derecefazla olan altyapinin çok daha önemli olusu asikardir.Son yillarda sehrimizin gururu olan trabzon lisesi takiminin son yedi yilda almis oldugu 3türkiye sampiyonlugu 4 türkiye ikinciligi 1 dünya sampiyonlugu ve 1dünya ikinciligine ragmenpaf takiminin basarisizligi ve a takiminafutbolcu verememesi üzücüdür isin enteresan tarafi bu lise takimi paf takimi agirlikli kadro ile mücadele etmektedir.Ben taraftar olarak bu görüntüye göre altyapida çok büyük basi bosluk oldugunu düsünüyorum ve basta belirtmis oldugum üzere basarinin da altyapi dan geçtigini düsünüyorum.BMN olarak takimimizin gelecegi için görev basina...saygilarla.

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

#10 Fietra
05.06.2006, 14:23
Ulan bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Murat'
05.06.2006, 14:25
kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz çalimiyor eger çalissaydi ilçe takimlari daha basarili olurdu

sweetrose
05.06.2006, 14:29
Bir zamanlar barcelona gibi klüplerin arastirilmasi ve incelenmesi için adam gönderdigi altyapimiz son dönemdeki; vurdumduymazlik, aymazlik, basiretsizlik yüzünden yok olmanin esigine gelmistir.... bazilarinin hatirasina böylelikle ihanet etmek basit bir hale sokulmustur... yaziklar olsun...

Tunga
05.06.2006, 14:31
....bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu başarısızız?

#10 Fietra
05.06.2006, 14:41
....bi sezon basarisiz geçti toptan tükendik ise bak.

Sence sadece 1 sezondur mu basarisiziz?

Benim anlatmak istedigim bu degil.Size göre 1 sezondur degil uzun zamandir basarisiz ee niye simdi açiliyor da hersey güllük gülistanlik gözükürken açilmiyor.

Tunga
05.06.2006, 14:49
Bu özkaynagi islemek isi aslinda çok çok önemli. Hatta günlük basarilardan da önemli. Trabzonspor'un diger rakiplerinden hatta Türkiye'deki tüm takimlarla arasindaki en önemli fark da, elinde degerlendirebilecegi müthis kaynaklar bulunmasi. Ama bunu isleyemiyoruz.

"Yeni Hoca ararken" konu baslikli yazimda da belirttigim üzere, aslinda yildizlari çalistirmaktan çok daha uzmanlik gerektiren bu isi maalesef hep daha az uzmanlara birakiyoruz. Trabzonspor'un PAF takimi önümüzdeki sene sampiyon gene olacaktir belki. Ama oradan gelen çocuklari A takima katmadiktan sonra ne faydasi olacak ki?

"Fatih giderse yeri doldurulabilir mi" diye uzun uzun tartisirken benim istedigim suydu. Fatih istiyorsa gitsin ama yeri kendi gibi "yerli" futbolcularla doldurulsun. Olamaz mi? Bal gibi olur. Ama o çocuklari degerlendirmek de gerekli. Yani bu is sadece bir altyapi isi degil, ayni zamanda A takimin ve hocasinin bakis açisi da önemli.

Iki sene önce sampiyon olan PAF takim kadromuzu tamamen dagittik. Bu isten en zararli çikanlar da maalesef su an Trabzonspor'un kadrosunda kalanlar çikti. Çünkü simdi forma giyemedikleri gibi, yeni gelen hoca ve verilen yildiz vaadleriyle, yeni sezonda da oynayabilecekleri meçhul.

Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden önce bunu da gözardi etmeseydik keske.

kolombo
05.06.2006, 15:39
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

((Bence de bu ise el atilmali. Hatta hoca isinden önce bunu da gözardi etmeseydik keske.))&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;sevgili arkadasim ben gelecek yillardaki basarinin altyapi da oldugunu düsünüyorum.bu sehir türkiyenin brezilyasidir ama dedigin gibi islemiyor isiletilmiyor.hemde atay gibi özkan gibi bu sehri ve sorunlari bilen baskanlarin gelip geçmesine ragmen.bu sorun aslinda zamaninda yönetime girebilmek için trabzon kolejinin sözünü alan ömer eyüboglu ve ekibi tarafinda çok mükemmel çözümlenecekti ama maalesef kismet olmadi.insallah o vizyondaki insanlarin bu klübün basina gelmesi geç olmaz..PARLAK BI GELECEK IÇIN..</TD></TR>

Nytre
05.06.2006, 16:15
tükenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki-üç sene önce sampiyon oldu...

hayat61
05.06.2006, 16:41
Alt yapininin tükendigine inanmiyorum.Paflar 2003-2004 sezonu samp.,busezon 6. oldular.(Trabzonspor dergisinin Mayis sayisindasorunun ne oldugunu Erol Tonbul brlirtiyor.)Süper gençlerimiz final oynadi uzatmalarda kaybettiler.A miniklerimiz Türkiye Samp. Katilacak.Bu durumda alt yapi tükenmistir denemez.

Sorun oyuncu yetismemesi degil yetisen oyuncularin A takima monte edilememesi.Burada devreye bir çok faktör giriyor.A takimin hocasinin paftan gelen oyuncular hakkinda düsüncesinin ne oldugu gibi gelen oyuncunu süper lig maçi kaldiracak fizikse ve zihinselhazir olup olmamasi gibi.

Berat
05.06.2006, 16:44
tükenen bir sey yok!.. paf takimi yanilmiyorsam iki-üç sene önce sampiyon oldu...

o kadrodan kaç futbolcu A takima yükselebildi? Kaç tanesinden A takimda faydanalanildi?

Nytre
05.06.2006, 16:55
o basariyi elde etmis bir takimdan futbolcu çikaramamak altyapinin oyuncularinin kötü oldugunu degil yöneticilerinin verimsiz çalistigini gösterir..

iyi futbolcular her zaman altyapilarda vardir..

Berat
05.06.2006, 16:58
Bizim yadirgadigimiz nokta da bu zaten. Altyapda iyi futbolcular olmamasi degil altyapidaki iyi futbolcularin mental olarak A takima hazir hale getirilememesi,A takimda oynatilmaya cesaret edilememesi vs..

Erbay
05.06.2006, 16:59
Demek ki gereken önem verilmiyor.Ilk düsünülen A takim.Ama A Takimin temelini paf takimin olusturmasi lazim.Aslinda Ufukhan,Tolga,Ergin,Ali gibi iyi futbolcular var.Bunlara gereken sans neden verilmiyor?Bu oyuncular bir anda Gökdeniz,Fatih olamaz ki.Oynatman lazim.Ali Güzeldal'i geri çagirdik adam 1 maç oynadi nerdeyse.Son 10-15 dk sokup takima alistirmalisin.Ufukhan çok iyi maçlar çikarmasina ragmen oynamadi.

Külünkoğlu
05.06.2006, 17:19
Psikolojik destek sart, Dünya kulübü olmayi basarabilmis kulüplerin psikolojik danismanlari var. Gençlerimize bu destegi veremezsek yetisecek olan degerlerimizi baslamadan yok etmis oluyoruz. Ya onlari Trabzon'dan gittikten sonra, yani çok geç farkediyoruz bir de üstüne para verip aliyoruz, ya bir büyük maçta denizin ortasina atar gibi olursa olur olmazsa olmaz diyoruz, yada pistiginde 30 yasini asmis oluyor. Avrupa futbolunda böyle bir sisteme yer yok artik. Mantalite farkliligi neticesinde zatenistedigimiz sonucu alamiyoruz. Onun için psikolojik destek sart.

size bu konu ile birsey anlatacagim.

Istanbul'da bir takimla oynuyoruz ve iki takimda kazanmak için canini disine takmis, maçta son dakikalar maç da2-2.oyuna sonradan giren genç bir oyuncu var.

90+4son saniyeler oynaniyor vebizim aleyhimize frikik oluyor ve frikik atabilecek 3 tane tecrübeli isim topun basinda ama kenardaki teknik adam israrla o genç oyuncunun atmasini istiyor. Topun basina o genç oyuncu geliyor ve topu disari vuruyor.

Maçtan çikip eve geldigimde tekrarini seyrederken o pozisyon sonrasinda maçin bitis düdügü ile beraber sahaya giren teknik adam genç oyuncuya " tam sirasiydi orda yazacaksin onu bir daha ki sefere dekaçirmayacaksin " diyordu.

Cümleye dikkat edin, demedi ki senin etin ne ? butun ne ? orda o kadar tecrübeli isim varken sana ne... Bir büyük maçin belki de en önemli dakikasinda sorumluluk yüklüyor, olmayinca da sahip çikiliyor..

Bugün o genç oyuncu Ingiltere'de oynuyor...

Emre7
05.06.2006, 17:20
kesinlikle katiliyorum artik altyapimiz çalimiyor eger çalissaydi ilçe takimlari daha basarili olurdu

2 lig b kategororisinde yanilmiyorsam 3 veya 4 takimiz varken nasil basarisiz diyorsunuz anlamam 200 denen ama 500 bin olan bi sehirin 4 tane 2.lig b de takimi var ve kötü diyorsunuz anlayamadim....

bu sezon bile tolga, ufuk, ali,pasftan geldi... akçabatin kümede kalmasini trabzonsporun paf takimi sagladi o yüzden paf takimi bu sezon sampiyon olamadi...

kolombo
05.06.2006, 18:06
<T>

arkadaslar önemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.önemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana göre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topçu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu çocuklari organize edemiyosak buyönetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatör takimi çok olan bu sehirde çok rahat çözümlenmsi gereken bir konudur.sadece üzerinde biraz durmak gerekir.ileriye dönük basari burdan geçer..</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Emre7
05.06.2006, 18:10
<t>
</t><table id="HB_Mail_C&#111;ntainer" unable="&#111;n" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%" width="100%">
<t><tr width="100%" unable="&#111;n" height="100%">
<td id="HB_Focus_Element" unable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">

arkadaslar önemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.önemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana göre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topçu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu çocuklari organize edemiyosak buyönetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatör takimi çok olan bu sehirde çok rahat çözümlenmsi gereken bir konudur.sadece üzerinde biraz durmak gerekir.ileriye dönük basari burdan geçer..</td></tr>
<tr hb_tag="1" unable="&#111;n">
<td style="font-size: 1pt;" unable="&#111;n" height="1">
<div id="hotbar_promo"></div>
</td></tr></t></table>

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin yönetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama önemli olan üstümüze düsen kismi yapacaz...

halil ibo
05.06.2006, 18:13
Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akçay koordinatörlügünde altyapida daha bilimsel ve günün kosullarina uygun çalismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,gençlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akçay.A takim hocasiyla ekip çalismasi sonucu birkaç sene içinde altyapidan kazandirilan verimli gençleri bekleyelim.Ama her zaman söyledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya çomak sokulmayacak.Mustafa Akçay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dönüp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.

Emre7
05.06.2006, 18:22
Resmi siteden takip eden arkadaslar bilir ki Mustafa Akçay koordinatörlügünde altyapida daha bilimsel ve günün kosullarina uygun çalismalar yapiliyor.Kendisini iyi yetistirmis,gençlerle diyalogu iyi,idealist bir hoca:Mustafa Akçay.A takim hocasiyla ekip çalismasi sonucu birkaç sene içinde altyapidan kazandirilan verimli gençleri bekleyelim.Ama her zaman söyledigimiz gibi altyapidaki yeni yapilanmaya çomak sokulmayacak.Mustafa Akçay liderliginde altyapi hocalarina zaman verilecek.Yani bu noktada is dönüp dolasip sabira geliyor.Bizim taraftarda olmayan birsey.
olan paf takim hocalarina oluyo a takim hocakaybedince paftaki hocabasa geliyo yeni hoca gelince oda gönderiliyo sonuç paf takim boyuna adam degiliyo

kolombo
05.06.2006, 18:29
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 unable="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<BLOCKQUOTE id=550e2482>

<T> </T>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 unable="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" width="100%" unable="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 unable="off">

arkadaslar önemli olan o alt yapidaki arkadaslarin(minikden tut pafa kadar)bulunduklari yerlerdeki basarilari degil.önemli olan onlarin a takimina tasinabilmesi bana göre alt gruplarda bu kadar basari yasaniyosada her yil a kadroya 3 4 topçu veremiyosan basarisizsin.biz futbol sehri olarak bu çocuklari organize edemiyosak buyönetimsel anlamda bir zaaftir.aslindabu konu amatör takimi çok olan bu sehirde çok rahat çözümlenmsi gereken bir konudur.sadece üzerinde biraz durmak gerekir.ileriye dönük basari burdan geçer..</TD></TR>
<TR hb_tag="1" unable="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 unable="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV>
</TD></TR></T></T></TABLE>

istedigini yapmak kolay takimin kombinesini alacaksin 1 adet formasini alacaksin, dergisi vs... nesi varsa alacaksin yönetimde lemiyi degil lucescuyu getirecek paftakimin basina (bunlar tabiki isim)...psikolojik destegide verecek sonra ispanyanin katalan ekibi gibi de davranirsin ama önemli olan üstümüze düsen kismi yapacaz...
bende senin gibi basit oldugunu düsünüyorum fakat parasizliktan degil projesizlikten,sen ben kavgasindan....kisacasi biz zaten büyük oranda üzerimize düseni yapiyoruz,artik yönetimin bu bilince varmasi lazim veya bu bilinçte yönetimin,yöneticilerin gelmesi gerek çünkü yönetici pozisyonun da olan onlar..en kisa zamanda gözlerini açmalari dilegiyle</BLOCKQUOTE>

macka61
05.06.2006, 20:20
bence alt yapimiz diger kulüplere göre çok iyi göreceksiniz ileride çok alt yapi futbolcusu trabzonspor ve baska takimlarda oynanacak

Cengiz Çubukcu
05.06.2006, 21:41
bence son 2-3 senedir akçaabat sebatin da ön planda olmasindan dolayi altyapidan yetisen gençlere sans taniniyor...ama ne yazik ki trabzonu trabzon yapan futbol stilinde oyuncu yetismiyor....yetisen oyuncular dikkat edin ya uzun boylu ama agir, teknik kapasiteleri zayif ya da kisa boylu ama fiziksel anlamda çok zayif oluyorlar...bunu kisin cemil canaliogluna sormustum niye artik eskisi gibi klas topçular yetismiyor? diye....bana trabzonda da eskisi gibi mahalle aralarinda top oynayacak bos arsalar kalmadigini ve yetisecek nesillerin standart topçular oldugu söylemisti....

ayrica toplumsal yozlasmayla birlikte yetisen yeni nesilde çalisma, hirs, inanç, itaat gibi insani insan yapan degerler kayboldu hersey maddiyat oldu, kilik kiyafet oldu...

iZzY61
06.06.2006, 02:41
arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon turkiyede napcan diyorlar )

Colakoglu
06.06.2006, 03:35
arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil
onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni
macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan
biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan
belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz
a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT
YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri
tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger
burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama
bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon
turkiyede napcan diyorlar )

seni cok iyi anliyorum,ve haklisin buna benzer bi olay benimde basimdan gecti...

Hüseyin Çümen
06.06.2006, 03:48
arkadaslar. ben suan 20 yasindayim ve bundan 3yil onceTS ye denenmek icin geldimpaf takima karsi beni macta oynatilar ve begenmediler denenmek icin surmene yada araklidan biri vardi onu aldilar ben o kisiden 100 kat daha iyidim , ben suan belcikada 1lig takimi zulte waregem de oynuyorum insallah bu yaz a takimlan idmanlara cikicam. TRABZONSPOR ESKISI GIBI DAHA BAKMIYOR ALT YAPIYA. avrupadan gelenleri saniyorlarki foss bunlar ama bilmedikleri tek sey var, irkcilik cok buyuk burda sans vermiyorlar. inanin eger burda turkiye 1 liginde oyniyabilecek 100 tane turk genci var ama bunlarin onu yine turkiyede kesiliyooo (avrupadan geliyon turkiyede napcan diyorlar )

seni cok iyi anliyorum,ve haklisin buna benzer bi olay benimde basimdan gecti...

ben hatirliyrm senitop tolayici olarak alicaklardi amasen bir türlü toplayamadiin için siviçreye gönderildin ve simdi yanilmiyosam young boys da toptopluyosun aslinda ben senin toptoplayislarini beenmistim apo sen büük top toplayici olurdun ziyan oldun be smileys/smiley36.gif

Colakoglu
06.06.2006, 03:51
yaniliyosun hüseyin toplari sen topluyodun bende oyuna sokuyodumsmileys/smiley4.gif

Çetin
06.06.2006, 09:03
mesela trabzon lisesi var dünya sampiyonu oldu. bu kadar öenmli basarilardan kaç topçu çikiyor? alt yapinin adam gibi degismesi gerek. dost ahbap iliskileriyle devam etmez. yok onun oglu bunun akrabasi bu mantikal ne olacagi belli.

selcuk
06.06.2006, 12:03
sadece ergin cikti bence vucut güclerinde bizim altyapidan cikanlarin cok eksigi var ondan sans verildiginde degerlendiremiyorlar

smertkan
06.06.2006, 13:41
Hami Mandiraliya bir jubileyi bile çok gören Yönetimler, Bunun aklina bile getirmeyen, getiripte bir sey yapmayan yapamayantaraftar kitlesi oldugu sürecealt yapiolurmu?

O çocuklara kimi örnek göstercegiz kimin yolundan yürüyecekler?Kimin sicakligini oturduklari bankta hissedecekler?

TS deyetisipte tertemizkaç kisi var?

Hüsnü ÖZKARA TD yardimcisi olmus.Sevinmezmi insan? umarim basarili olurda Brezilyalidanbayragi teslim alir.

Ama ya olamazsa Senol Hocayi eskittik, Giray hocatüm camiayi kucakalayamayacagini ilan etti, Ali Kemal , Turgay, Orhan, ihsan dereli yiprandi yipratildi.

Son atimlik Barut Hüznü ÖZKARA kaldi. Umarim onada yazik olmaz. Allah yardimcisi olsun?

TS bir mirasi çok hoyrat harcadi yerinede kimseler gelmiyor? getirilmesi düsünülmüyor.

Günlük çözümlerle nereye kadar gidecegiz?

Uzun vadeli düsününce o kadar çok hata buluyorsunuzki bunlari söyleyincede muhalefet yaptiginiz düsünülüyor.Keske öyle olsaydi.

Emiroğlu
06.06.2006, 14:18

o kadrodan kaç futbolcu A takima yükselebildi? Kaç tanesinden A takimda faydanalanildi?

Bencede tükenen bisey yok ! O kadrodan A takima futbolcu çikamamasinin sebebi A takimin basindakilerin CESARETSIZLIGI dir.

halil ibo
06.06.2006, 15:26
@ lazoliii

Kesinlikle haklisin.Örnegin Vahid Hoca Tayfun'a tanidigi sansi Ufukhan'a tanisaydi.Belkide bugün Ufukhan kazanilmis Tayfun'da yipratilmamis olurdu.Gerets gençlere ne kadar çok sans tanidi bu sene gördük.Fatih Terim milli maçlarda tavuklarda kadroya giremeyen Can'a sans verdi ve maalesef fener kullanabilirse iyi bir defans oyuncusu kazanmis olacak.Bu arada Ufukhan'i düsünmedigi için her maç Terim'in sol kulagini çinlattim.

Ezcümle altyapi koordinatörü A takim hocasi ile irtibatini koparmayacak.Lazaroni altyapiya egilmese bile Mustafa Akçay onun kapisini mutlak surette asindirmali.Ama tabii burada en önemli görev yönetime onun altyapi politikasina baglidir.

Cengiz Çubukcu
06.06.2006, 17:11
@ lazoliii

Kesinlikle haklisin.Örnegin Vahid Hoca Tayfun'a tanidigi sansi Ufukhan'a tanisaydi.Belkide bugün Ufukhan kazanilmis Tayfun'da yipratilmamis olurdu.Gerets gençlere ne kadar çok sans tanidi bu sene gördük.Fatih Terim milli maçlarda tavuklarda kadroya giremeyen Can'a sans verdi ve maalesef fener kullanabilirse iyi bir defans oyuncusu kazanmis olacak.Bu arada Ufukhan'i düsünmedigi için her maç Terim'in sol kulagini çinlattim.

Ezcümle altyapi koordinatörü A takim hocasi ile irtibatini koparmayacak.Lazaroni altyapiya egilmese bile Mustafa Akçay onun kapisini mutlak surette asindirmali.Ama tabii burada en önemli görev yönetime onun altyapi politikasina baglidir.

1. ufukhani A takim kadrosuna vahid hoca aldi...senol hoca sans bile tanimamisti...

2. tayfunun yipratilacak bir yani kalmadi, zamaninda ona çok sans taninmisti...kendini gelistiremedi...bu kadar olandan sonra kimseye birsey diyemez..

3. ben takimin basinda yabanci antrenör oldugu sürece altyapiya önem verilecegini düsünmüyorum...elin adami seni dinler mi? kendi kisa vadedeki basarisina bakar..

4. yerli dedigin zaman ise cesaretli , otoriter biri olacak samet aybaba gibi....senol günes gibi tirsmayacak...adam ne milli takimda ne de trabzonsporda yeni kimseleri kadroya koyma cesareti gösteremedi..

Amasyali
06.06.2006, 17:54
Premier Lig'deki gibi menajerlik sistemi gelse Trabzonspor'a, alt yapi sorunu da çözülür, adamakilli transfer de yapariz. Ama uzun vadeli anlasmalar yapmak lazim hocayla ve ona, en ufak bir basarisizlikta kovulmayacagi hissettirilmeli.

Uluhan
27.06.2006, 23:19
Arsenal fabregasin önünü açmak için viera gibi adami satti..Fabregasta 18 yasinda oynadi arsenal gibi bir takimda..Kanimca sorun hem yönetimlerde torpilsiz adam alinmiyor altyapiya, hemde altyapidaufukhan ve ergin disinda adam yetistiremedilerkaç senedir..Hal böyle olunca kaliteli yerli oyuncu kazanmaktasikinti çekiyoruz

Özsu
28.06.2006, 01:12
Kadir Keles , sol kanatta harika bir çocuk. Çiplak gözle izledim. zaten 19 yasalti milli futbolcumuz. Bu gibi futbolculara sans taninmali

batugol
28.06.2006, 05:34
Alt yapiya kulup nasil bir yatirim yapiyor ? Yani alt yapida olan futbolculara maddi-manevi nasil destek veriliyor ?

Bilen bir arkadas varsa yazabilir mi ?

Tesekkurler

EmrahYalçınalp
28.06.2006, 08:16

Sorun burada iste... 2 sene öncesine kadar tüm PAF maçlarini seyrediyordum. Çok da ümitliydim, o çocuklar adina kisisel olarak hala ümitliyim. Adamlar oldukça iyilerdi. Hatta Almanya kampina götürüldü bir çogu, sampiyonlar ligi kadrosunda yer buldular. Sonra ne oldu bilmiyorum... Bu çocuklardan bir kaçi ile gide-gele muhabbetim olmustu. Agizlarindan "habu Lee'nin oynadigi takimda oynayamiyorsak hakkatten kabahat bizde herhalde" lafini duydum.

Daha önce de bir kaç yerde söyledigim benim "yildiz" adaylarimi hala takip ediyorum. Onlar adina isler hiç de fena gitmiyor. Hatta bugün-yarin süper lig ekipleriyle anlasmalari an meselesi. Haber alirsam buraya yazarim, ki bu da sadece "bu adamlari niye degerlendiremiyoruz" biçiminde hayiflanmamiza neden olur.

BENCE su an PAF kulübün gözündegelecek için umutla bakilan bir yer degil. Federasyona ceza ödememek için yürütülen, içlerinde olaganüstü yetenekli biri varsa da hasbel-kader A takima çikabilecegi düsünülen bir müessese. Bir kere çocuklarin mental olarak yoldan geçen adamlardan farklari yok, çünkü bu yönde bir egitimden, rehabilitasyondan geçmiyorlar. Ben akademisyenim, isim için en verimli dönemim 27'den sonra, dolayisiyla 21 yasimda yaptigim bir tercih hatasini meslek yasantimda tolere edebilirim. Ama bu adamlar 27 olduklarinda artik "emeklilik günleri" konusulan kisiler olacaklar. Dolayisiyla bizler 20 yasimizda ertesi gün ne giyip nerde takilacagimizi düsünürken onlar çok daha ciddi kararlar verip mental olarak çok daha güçlü olmalilar. Öyle olmadiklari zaman ne oluyor? Ne olacak, son dönemlerde futbolda konustugumuz kelimelere bakarsak anlariz.

"Bahis, haraç, sigara, silah, kafa olarak yorulmak !"

My
28.06.2006, 10:13
En son bildigim kadariyla ; Mustafa AKÇAY</span>'in raporu dogrultusunda gidecekler kalacaklar belirlenipaltyapi hocalari sekillenecekti. Ti ama... Her ne hikmetse burda da bir karisiklik var. Hocanin istediklerine yöneticiler, yöneticilerinkine (iddiaya göre söz verdiklerine) de AKÇAY Hoca sicak bakmiyormus. Altyapi su an tam manasiyla askida. Ne gidecek ne kalacak belli.

Her zaman diyorum, bizim için altyapi demek Istanbul'un milyon milyon dolarlarina esdeger demek. Iç çekisme, basit hesaplar yerine en modern, en çagdas uygulamalarin, planlarin, projelerin (en azindan mevcut projelerin devamini getirsek bari) sistemlerin muhakkak hayata geçirilmesi lazim. ALBAYRAK Baskan</span> altyapimizin çok önemli oldugunu sik sik vurgulamisti. Umarim bu konuda ciddidir ve sözleri havada asili kalmaz (su an altyapinin kaldigi gibi).

Emorfo
28.06.2006, 10:20
Su alt yapi olayi her yönetim degisikliginden sonra gündeme gelir. Gelen yönetimler sadece alt yapida degil kulübün bir çok yerinde kendi istedikleri kisileri göreve getirirler. Yetenekli futbolcudan ziyade topilli futbolcu hala ön planda... Kisaca kulüpte istikrar yakalanmadan her is ehilleri tarafindan yapilmadan düzlüge çikmamiz çok zor...

Özsu
28.06.2006, 10:58
aynen öylesmileys/smiley2.gif

smertkan
28.06.2006, 11:43
@Perhabs

Abi herkes baskan muhabbeti yaparkensen alt yapinin bile fikirsel bir alt yapisi olmasi gerektigini söylüyorsun.Iyi güzelde;

Biz Sokratesi Brezilyali golcü olarak biliyoruz.Megerse ayni adi tasiyan M Ö yasamis biri daha varmis. Hayati Yasami anlamaya anlatmaya çalismis.Sadece o olsa iyi bir sürü dahaböylenevi sahsina münhasir sahsiyetler varmis.Aristo, Pluton. bunlar iyice azitipokul bile açmislar. Bide diyorlarki Diyojen var o da Trabzon dogumluymus.(Sinopta yasadigi söylenir). En azmeta ilehayatini sürdürmek gibi dir cinsligi savunuyormus.Kesin Sinop havasi adami bozmustur. Cimrilik hastaligina kapilmis.Yoksa memlektte civa gibi delikanliymis.Bu adamlardan sonrada bu tür sahsiyetler görülmüs .Neyseki çogu ecnebi.

Hele bir tane var adam Erasmus mu ne isi gücü yok Fatihin Istanbulu aldigi yillarda Delilige övgü diye kitap yazmis. Tabi onlar kitap yazadursun biz Istanbul burçlarina sancagimizi nasilda dikmisiz ama .He He Mizraga karsi kalem varin siz düsünün sonucunu.

Neysebiz Sokrates'e dönelimtabiki konu onun dünyakupasinda kaçirdigi penalti degil çünkü bizim sokrates su yunanli olan.Masanin yapilmasinin bir gayesi oldugu gibi insanin yasamasinin da bir amaci olmalidir, Oda erdemdir demis.Zindik Tabi almis boyunun ölçüsünü.Mahkeme kurmuslar aynen basmislar cezayi.E sadece bizde Felsefe yapmak suç degil milattan önce yunanlilarda suç saydiklari olmus. Hem bu felsefe yunan isi degilmi;onlar varsa isin sonu pek hayra gelmez.

Aman sende dikkat et yasami sorgulamak olaylari sorgulamak, fazlaca bilim ,düsünsel alt yapi hatta alt yapi bunlar adamin basina is açar.

smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

Isin sakasi bir yana Alt yapi sadece siki topçularinolmasi ile olmuyor, Gerçekten 18 yasinda dogru düzgün karar verebilen gençler gerektigi görüsüne katiliyorum.

Tabi bu gençlerin artik yetiskin oldugunu ve Sadece Futbol dünyasinda A takimda degil Ticaretten Siyasete her alanda onlarin yetiskin olarak kabul eden bir toplum gerekiyor.

Dünya kupasinda 19 yasida adamlar oynuyor biz gitseydik Hakan Sükür bankoydu tabi.Tecrübe lazim degilmi?

Iste bunun gibi,bizim toplumumuz30 una merdiven dayamis adami bile hala yetiskin saymadigi yetmiyor, hayatin gayesini sorgulamayi yada sadece sorgulamayi bile delilik sayiyor.

Yukarida Fatih ve Erasmusu bosa yazmadim elbet. Fatihin 21 yasinda Istanbulu almasi ile ne kadar övünürüz degilmi? Ama 21 yasindaki gencimizene yetiskin gözüyle bakariz nede ona yetiskin oldugunu hissettiririz.

Hele deli damgasi yemektende ne kadar korkariz. Oysa hersey sorgulamakla basliyor. En azindan Bilimin sorgulamaya dayali oldugunu ögrettiler bize 4 senelik Üniversite yasami içerisinde.Belkide üniversitelerin amaci meslek edindirme okulu degilde budur.Sapla samanin karistigi yerlerden birisi burasi.Neyse kuyuya tas atipta deli damgasi yemeyelimsmileys/smiley1.gifBiz Sorgulamaya dönelim.

Sorgulamak, nedense bizim toplum kaçiyor bundan ya tembellikten yada soru sormanin delilik sayildigindan. Ve yahut soru sorunca cevap alinca gerçekleri görünce isin delilige varacaginimi düsünüyoruz?

Ah delilik biz senden ne kadar korkuyoruz. Tabi korkmayanlaryok degil. Deli damgasi yemektan korkmayanlardavar degilmi. Örnegin Özkan SÜMER yahu bide bu adam Alt Yapinin Türkiyedeki duayenide degilmi?Tesadüfünigne deligi bu olsa gerek sen hem alt yapi isinden anla sonra da deli damgasi yiyecegin islere kalkis.

Buda baskan muhabbeti oldu degilmi? smileys/smiley1.gif. Sonunda konuyu olmasi gereken yere getirdim iste. Anlami yok Derin sulardagezmenin yine sig sularda sirt üstü yüzelim.Bizim baskan sizin baskana 100 m kosuda tur bindirir diyelim.

Neyse Sürçi lisan ettimse affola.Okuma zahmeti gösterenlerin degerli vakitlerini çaldigim içinde beni mazur görsünler.

tsmaniac
28.06.2006, 12:22
bu gidisle üstyapi bile kalmayacaksmileys/smiley7.gif yaziklar olsun yönetim

cakal 61
28.06.2006, 15:07
aslinda trabzonun altyapisi baska yerde yok cunku dogan her cocuk futbolcu olrak doguyor trabzon dayani gende var ama bunu cok iyi bir sekilde degerlendirmeliyiz

FANATIK61
28.06.2006, 15:26
Bügünde PAF'dan 5 Futbolcu ile Profesyonel imza attilar. Insallah bu genclerin umudu'da tükenmez'de kendilerini kadroda görürler...

since1967_
28.06.2006, 16:08
insallah

cakal 61
28.06.2006, 16:19
tek dilegimiz insallah en az 3 kadroya girer

Kasım Hilal
28.06.2006, 16:33
Altyapi sporcularimizdan Muharrem Kara, Hamza Öztürk, Arda Demiral, Can Parlayan, Süleyman Altuntas bugün saat 13.30’da Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri’nde 5 yillik profesyonel sözlesme imzaladilar. Bu arada, PAF Takimimizin kalecisi Hasan Yaranli’nin da hafta basinda ayni süreli mukaveleyi imzaladigi açiklandi.

Hasan Yaranli
Mevki: Kaleci
Dogum 15.01.1986

Arda Demiral
Mevki: Sag bek
Dogum tarihi: 18.02.1987

Hamza Öztürk
Mevki: Stoper
Dogum tarihi: 29.03.1986

Muharrem Kara
Mevki: Orta saha/sag kenar
Dogum tarihi: 01.01.1987

Süleyman Altuntas
Mevki: Forvet
Dogum tarihi: 18.06.1987

Can Parlayan
Mevki: Santrafor
Dogum tarihi: 19.01.1986

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/280606imza1.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/280606imza2.jpg

Bakalim ne olacak?

Nytre
29.06.2006, 13:01
yine de gelmeleri iyi oldu.. bir rekabet ortami olusur.

Cengiz Çubukcu
29.06.2006, 13:14
peki u17'de cengiz diye bir çocuk vardi adasim sag bek, o daha önceden profosyonel oldu mu? ayrica bence bu çocuklarin da gelecegi digerlerinden farkli olmayacaktir..

sbay
29.06.2006, 15:37
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Altyapida belirsizlik</TD></TR></T></T></TABLE>

Trabzonspor, altyapi antrenörleriyle henüz sözlesme yenilemedi. Sözlesmeleri 31 Mayis'ta sona eren 10 antrenörün, bu yüzden idmanlara çikmadigi belirtildi. Sadece sözlesmesi süren altyapi genel koordinatörü Mustafa Akçay'in aktif olan 2 kategoriyi çalistirdigi ögrenildi.
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 align=right><T>
<T>
<TR>
<TD><NO></NO></TD></TR></T></T></TABLE>
Edited by: sbay

Nytre
30.06.2006, 13:49
çok mu zor altayapi antrenörleri ile sözlesme imzalamak.. acaba yildiz antrenörler mi alacaklar ...

My
30.06.2006, 14:24
Sanirim transfer kargasasina düsülmüs altyapi düzenlemesi biraz arka plana düsmüs. Aslinda transferden çok bu konu üzerine yönelmemiz, hassasiyet göstermemiz lazim ama maalesef su an için su olacak bu olacak pazarligiyla zaman kaybediyoruz.

Muhammet_61
30.06.2006, 14:30
Akçaabat ve bazi anadolu ekiplerinde kiralik olarak forma giyen birçok altyapi oyuncumuz mevcut. Su an takima da PAF takimdan 5 yeni isim dahil oldu. Su gençleri degerlendirmemiz lazim. Insallah Lazaroni gençlerme çalismayi seven bir T.D.'dir.

My
30.06.2006, 14:39
Yanlis hatirlamiyorsam Hasim SAYITOGLU Akçaabat Sebat anlassin gerisini düsünsmesin dedigi gençlerimizden anlasmalarina ragmen Enis</span> ve Ufuk</span>'u kampa çagirdik. Sonuçta bu yine geçen seneki gibi Akçaabat Sebati zor duruma düsürdü.

halil ibo
30.06.2006, 15:02
Altyapi'dan bu sene gelen ve önümüzdeki yillarda gelecek gençler için birkaç satir karalamak istiyorum.:

1- Bu gençler;öncelikle kendilerine inanarak gerçekçi olarak hedef belirleyip Trabzonspor formasini hak etmek için her türlü zorlugu göze alarak yilmadan,yorulmadan savasacaklar.

2- Altyapi hocalari ve aileler gençlerin Trabzonspor ideal kadrosunda yer alacagina inanarak onlari fiziksel ve ruhsal olarak bu sorumlulugu alacak hale getirmede öncü rol oynayacaklar.

3- Yönetim,bir kulüp politikasi olarak,altyapi hocalarinada A takim hocasinada yetistirilen gençlerden her sene ideal onbirde direkt oynayacak kontenjan belirleyip bunu zorunlu hale getirecek.

4- A takimin basindaki hoca,sadece günü kurtarma degil,yine kulübümüzün plan-projeleri dogrultusunda gelecegi planlama anlaminda altyapiyla koordineli çalisacak.

5- Taraftar,Avni Aker'e çikacak olan henüzbacaklari titreyen gençleri küfürle,ugultuyla degil sevgiyle bagrina basip takimimizin gelecegini o gençlerde görerek destegini esirgemeyecek.

Bana göre tüm bunlar gerçeklestikten sonra altyapinin tükenisinden yada dirilisindenbahsedebiliriz.Mustafa Akçay bu ise kendini adamis bir spor adamidir.Geçen sene takip edenler bilir,onun sayesinde altyapida seminerler,egitimler bir canlilik kazandi.Bu konuda en önemli noktalardan biride sporda torpil olmayacagini bilen yönetici profiline duyulan ihtiyaçtir.Yoksa yetenekliler kaçar bizede anli-sanli yöneticilerimizin torpilli ama yetenek fukarasi akrabalari kalir.

Sacit
30.06.2006, 16:23
nerde o sampiyon kadro

smileys/smiley19.gif

Cengiz Çubukcu
30.06.2006, 16:25
yahu bu sag bek cengizin ne oldugunu bilen yok mu?

TheRapZoNe
30.06.2006, 16:37
Altyapinin Tükendigi söylemlerine inanmiyorum. Çünkü Trabzonspor altyapisini takip edenler, çogu yas gruplarinda Trabzonspor futbolcularinin her sene ilk 3 içerisinde oldugunu iyi bilir. Altyapi demek sadece paf takim demek degildir.Miniklerden baslayan altyapi kurgusunun sonuncu basamagini a takim olusturur. Her oyuncunun hayali a takima girmek ve orada oynamaktir.

TRabzonsporumuzun A takim hariç,alt yas gruplarinda bana göre basariyönünden bireksigi yoktur.Asil Sorun genç futbolculari as takima kazandiramamaktan kaynaklaniyor. Gençler, ya deneyim kazanilsin diye diger takimlarda eritiliyor ya da gençlere gerektigi kadar forma sansi verilmiyor...

My
02.07.2006, 09:50
</font></font></font></font>ALTYAPIDA DEPREM</font></font>

REVIZYON
</span>
Trabzonspor Altyapisi'nda beklenen revizyon gerçeklesti. Bir
süredir ekibini degistirmesi beklenen Mustafa Akçay'in yönetim kurulu
üyeleri ile yaptigi toplanti sonunda, sözlesmeleri mayis ayi sonunda
dolan Erol Tombul, Güven Piriskender, Hamdi Zivalioglu, Turgay Karsli,
Metin Bak, Salim Dogan, Salih Tekke'ye tesekkür edildi.</font>HEYECAN SARTTI
</span>
Ayrilan antrenörlerin herseyi ile iyi biren Trabzonsporlu oldugunu
hatirlatan altüyapidan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ahmet Ugur Zihni,
ileride bu isimlerle yeniden çalisilacagina dikkat çekti ve bu
revizyonun, Trabzonspor'un gelecegi için yapildigini ifade etti. Zihni,
"Basari için yeni bir heyacan gerekiyordu" diye konustu

YENI LISTE
</span>
Mustafa Akçay'in 15 kisilik bir liste verdigini ve bunlarin içinden
Baskan Nuri Albayrak, Asbaskan Hasim Sayitoglu ve kendisinin önümüzdeki
hafta içinde yeni antrenörleri seçecegini ifade eden Zihni, "Bu kisiler
Trabzon veya disinda çok basarili olmus, karakterli isimler. Onlar da
önünü açmamiz gerekiyordu" dedi. (KARADENIZ GAZETESI</span>)</font>
Umarim ne yaptiklarini biliyorlardir.</font></font>

My
03.07.2006, 02:09
ALTYAPIDA INFIAL</font>

TEPKI TOPLADI</span> Trabzonspor alt yapisinda yapilan revizyon, Bordo-Mavili
camiada infial yaratti. Bordo-Mavili yönetimin, Mustafa Akçay
koordinatörlügünde yeni bir olusum yapma fikri camiada olumlu
karsilanirken, Akçay'in da görevine son verilecegi söylentileri
Trabzonspor yönetimini hedef haline getirdi. Özellikle bazi
Trabzonsporlu yöneticilerin Akçay’la yollari ayirma fikrini diger
yönetim kurulu üyelerine benimsetmeye çalismasi da camiada tepki
toplamaya basladi.
</font>GERI DÖNÜLMELI</span> Alt yapinin bu yanlis uygulamalarla bitirildigi
görüsünü savunan camianin ileri gelenleri, "Yönetim, 'Alt yapiya yeni
bir heyecan lazim' diyerek, mevcut ekibin görevine son verdi. Ancak
sürekli kendini yenileyen ve Trabzonspor alt yapisina çok sey
katacagina inandigimiz Mustafa Hoca’nin da görevine son verilecek olma
düsüncesi büyük bir hatadir. Yönetim bu yanlistan geri dönmeli" diye
konustular.</font> (KARADENIZ GAZETESI</span>)</font>

halil ibo
03.07.2006, 13:13
Iste bu korkunç olur.Bunu yapmayin,yap-boza çevrilen altyapidan gelecegimize katki bekleyemeyiz.Akçay'dan daha iyisini mi bulacaksiniz ? Zannetmiyorum.Kurulu düzenleri bozarak bir yere varamayiz.Kurulu düzen derken körü körüne varolan bir düzene devam anlaminda demiyorum.Mustafa Akçay koordinatörlügünde baslatilan çalismalardan meyve almadan altyapiya çomak sokmak akil kari degil.Sayin Mustafa Akçay'la bir-iki defa görüsme imkanim olmustu.Kendisi idealist,isini iyi bilen,egitimli,çocuklari-gençleri seven ve onlarla diyalogu süper bir hoca.Yönetim lütfen DIKKAT !...

Naim
03.07.2006, 15:47
mustafa Akçayda gitti

Yerine Özkan sümerün koordinatör olarak getirtilmesi düsünüylüyormus özel bütçe ile düsünüldügü söylendi

bir baska isimde Sadi Tekelioglu imis
2 yillik bir süreçte çalisirim diyor

Tekelioglu kesinlikle olmasin
mümkünse Özkan sümerde olmasin

Tekelioglunun her futbolcunun hedefi fb dir diyen bir adamin alt yapida isi yok yetistirdigi ögrencilerin fb ye gitmesini asilayacak bir adam istemiyorum

kolombo
03.07.2006, 15:53
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">alt yapiya ahmet hocayi getirsinler yillardir trabzonlisesi takimi ilebasaridan basariya kosuyo..........</TD></TR>

FANATIK61
03.07.2006, 20:54
Benim favorim Turgay Semercioglu smileys/smiley2.gif

halil ibo
04.07.2006, 12:03
Altyapida baslanilan olumlu çalismalari sekteye ugratan yönetim,artik kafamdaciddi soru isaretleri olusturuyor.Tam bir siyasi parti görünümünde,sistemi dönüstürerek degil,kisileri degistirerek birseyler yapmaya çalisiyorlar.

Özkan Sümer'i baskanlik için düsünenler altyapinin basina gelmesi durumunda sevinebilirler.Ancak Trabzonspor'un adam ettigi isimlerin ilerlemis yaslarindada artik Trabzonspor'dan menfaatlenmesini kabullenemiyorum.O zaman Lazaroni niye geldi ki A takimin basinada Ahmet Suat Özyazici'yi getirseydiniz.

Emorfo
04.07.2006, 13:57
Altyapinin basina Özkan Hoca gelebilir..

Trabzonspor'da altyapida görev yapan ve sözlesmesi dolan antrenörlerle yeniden sözlesme imzalamayan Bordo-mavili yönetim, altyapi sorumlusu Mustafa Akçay'a da tebligat yaparak, görevini birakmasini istedi. Bordo-mavili kulüpte altyapida kimin görev yapacagi belirsizligini korurken, Futbol A.S. ve Altyapi Koordinatörlügü için Trabzonspor'un eski baskanlarindan Özkan Sümer'in ismi geçiyor. Sümer ise, kendisine bu anlamda resmi bir teklifin gelmedigini belirterek, kisilere degil, Trabzonspor'a hizmet etmeye her zaman hazir oldugunu söyledi. Trabzonspor Kulübü Baskani Nuri Albayrak ve Asbaskan Hasim Sayitoglu ile görüstügünü kaydeden Sümer, görüsmede kulübün genel yapisi ile ilgili bir durum degerlendirmesi yaparak fikir alisverisinde bulunduklarini ifade etti.
Bordo-mavili kulübe her platformda hizmet vermeye hazir oldugunu vurgulayan Sümer, "Trabzonspor'a hizmet noktasinda her platformda hizmet verebilecegimi daha önceleri de söylemistim. Trabzonspor'un yarinlarinin daha saglam temellere oturturulmasi adina biz de üzerimize düsen görevi yapariz" dedi. Edited by: Emorfo

Naim
04.07.2006, 14:17
Özkan sümer
Altyapiya Belki
Futbol A.s ye HAYIR!

Burçak
04.07.2006, 14:52
mustafa Akçayda gitti

Yerine Özkan sümerün koordinatör olarak getirtilmesi düsünüylüyormus özel bütçe ile düsünüldügü söylendi

Tekelioglunun her futbolcunun hedefi fb dir diyen bir adamin alt yapida isi yok yetistirdigi ögrencilerin fb ye gitmesini asilayacak bir adam istemiyorum

Akçayin gittigi nereden çikti. daha dün yerel kanalda onun kaldigini kendi kuracagi yeni ekiple görevine devam edecegi söylendi.

jefferson61sefa
04.07.2006, 15:39
altyapida ne çocuklar var ama sececek doru düzgün futboldan anlayan yok

My
05.07.2006, 02:13
mustafa Akçayda gitti

Tekelioglunun her futbolcunun hedefi fb dir diyen bir adamin alt yapida isi yok yetistirdigi ögrencilerin fb ye gitmesini asilayacak bir adam istemiyorumAkçayin gittigi nereden çikti. daha dün yerel kanalda onun kaldigini kendi kuracagi yeni ekiple görevine devam edecegi söylendi.

Mustafa AKÇAY</span> ile yollar ayrildi. Sebebide kendisine önerilen isimlerle çalismak istememesi, çalisacagi kisilieri kendisinin belirlemek istemesi. Sonuç olarak su an altyapida bir tane bile antrenör yok. Insallah ne yaptiklarini biliyordur yönetimimiz.

EmrahYalçınalp
05.07.2006, 17:09
Daha önce de bir kaç yerde söyledigim benim "yildiz" adaylarimi hala takip ediyorum. Onlar adina isler hiç de fena gitmiyor. Hatta bugün-yarin süper lig ekipleriyle anlasmalari an meselesi. Haber alirsam buraya yazarim, ki bu da sadece "bu adamlari niye degerlendiremiyoruz" biçiminde hayiflanmamiza neden olur.

... demistim. Çok uzamadi, öyle bos bir vakitte geziniyorken bir haber gözüme ilisti.

Bu çocuk benim PAF'tan beri takip ettigim yildiz adayim. Trabzonspor'la yurtdisi kamplarina katildi, Dinamo Kiev maçi kadrosunda yer aldi, sonra ne hikmetse gösterdigi basarili performans ve PAF'tan gelen istikrarina ragmen Orduspor'a yollandi. Iste simdi yeniden süper ligde. Umarim yolu açik olur. "Trabzonspor" dendiginde gözleri parlayan çok yetenekli bir topçumuzu daha degerlendiremedik. Göreceksiniz, adini çok sik duyacagiz. (Beyaz formali)

_______

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><T>
<T>
<TR>
<TD id=white vAlign=top align=middle width=205 ="c&#111;ntent"></TD>
<TD id=white vAlign=top align=justify ="c&#111;ntent">Iç ve Dis Transferler ile Yola Devam? </TD></TR>
<TR>
<TD id=white vAlign=top align=left colSpan=2 ="c&#111;ntent">http://www.denizlispor.org.tr/haberler/MEHMET-ÖZSOY-ILE-IMZA-TÖREN.jpg
Takimimizda iç ve dis transferler devam ediyor?

Bugün kulüp binamizda gerçeklesen imza töreninde dis transferde Bakirköyspor?un sol kanat oyuncusu Çaglar Birinci ile 3 yillik, Yalikavakspor?dan Ramazan Irmak ile 5 yillik, geçen sezon ikinci yarida transfer ettigimiz Oliveria ile de 1 yillik anlasma saglandi.

Imza törenine Baskan Yardimcimiz Mehmet Özsoy, Salih Akilili, Osman Vural Yapici ve Genel Menajerimiz Can Çobanoglu katildi.

Genç futbolcularimiz Ramazan ve Çaglar ise Denizlispor gibi büyük bir camiaya geldikleri için mutlu olduklarini belirtti.

ÇAGLAR BIRINCI

Adi Soyadi : Çaglar Birinci

Dogum Tarihi : 02-10-1985

Dogum Yeri : Trabzon

Geldigi Takim : Bakirköyspor

Oynadigi Takimlar : Trabzonspor, Orduspor, Bakirköyspor

Boy : 1.80 cm

Kilo : 78 kg

Mevki : Sol Kanat</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: perhaps

Mehmet
05.07.2006, 19:39
Alt yapidan futbolcu yetismiyor diyorlar..
Tabi yetismez.. Torpil almis yürümüs..
Futbolun F"sinden anlamayanlar futbolcu kesilirken
süper yetenek ve kabiliyeti olan fakat kimsesi olmayan ve haraç vermeyeni futbolcu degil diye kazanmaya çalismazsaniz
iflas edersiniz.. Tabiki bunun zararini Trabzonspor kulübü çekiyor nasilsa.. Siz bu günlük cebinize girecek haraca harama bakarsiniz tabi.
Ne yetenekler var Trabzonspor alt yapisina girmeye ve profesyonele geçmeye.. Alsaniz bu çocuklarida Trabzonspor futbolcusu olarak yine
çevredeki takimlara hayriniza dagitsaniz ne olurki? Onlardan
yarin size ne Fatih'ler Gökdeniz'ler Hüseyin'ler döner neden bunlari düsünemezsiniz. Gençlerbirligi kulübünü örnek alin azicik!!!

ozcilingir
06.07.2006, 03:40
Yapilan transferlere baktigimda ,alt yapinin basinada SIRIN BERBER 'in gelme olasiligi artiyor.

halil ibo
06.07.2006, 12:01
Sporda eger olursa torpil ,

Yapanin elinde patlar torpil.smileys/smiley2.gif

GoreleliSayko
06.07.2006, 12:34
altyapimiz bizim misyonumuz yaa bir an önce düzelmesi gerekiyor

UğuR
06.07.2006, 12:38
Alt yapidan futbolcu yetismiyor diyorlar..
Tabi yetismez.. Torpil almis yürümüs..
Futbolun F"sinden anlamayanlar futbolcu kesilirken
süper yetenek ve kabiliyeti olan fakat kimsesi olmayan ve haraç vermeyeni futbolcu degil diye kazanmaya çalismazsaniz
iflas edersiniz.. Tabiki bunun zararini Trabzonspor kulübü çekiyor nasilsa.. Siz bu günlük cebinize girecek haraca harama bakarsiniz tabi.
Ne yetenekler var Trabzonspor alt yapisina girmeye ve profesyonele geçmeye.. Alsaniz bu çocuklarida Trabzonspor futbolcusu olarak yine
çevredeki takimlara hayriniza dagitsaniz ne olurki? Onlardan
yarin size ne Fatih'ler Gökdeniz'ler Hüseyin'ler döner neden bunlari düsünemezsiniz. Gençlerbirligi kulübünü örnek alin azicik!!!

AYnen katiliyorum.zengin çocuklarina iltimas geçildigini de biliyorum.Bunun da bas mimari Özkan Sümer dir.

Şevket KÜÇÜK
06.07.2006, 12:45
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">

Bu çogu büyük kluplerde bu sekilde gönül isterdiki bizim takimimizda herkes hakkiyla biyerlere gelsin, okadar emek veren genç yeteneklerin hakki yenilmesin ama maalesef bu bizim takimimizda da böyle. Hakikaten futbolu güzel olan kisilere torpil yapilsin ama agziyla kus tutsa Trabzonspor da top bile toplayamayacak kisileri takimda görmek bi taraftar olarak beni son derce üzmektedir.

</TD></TR>

ozcilingir
09.07.2006, 05:35
[/QUOTE]

AYnen katiliyorum.zengin çocuklarina iltimas geçildigini de biliyorum.Bunun da bas mimari Özkan Sümer dir.

[/QUOTE]

ÖZKAN SÜMER'in alt yapidan yetistirdigi çocuklarin hepsinin babasi fabrikatör !! Disaridan aldigi Afrikali ve Brezilyalilarin hepsi bakan çocuguydu !! .Zaten ÖZKAN SÜMER de bir fabrikaninpatronuydu !! ( futbolcu fabrikasi ,TRABZONSPOR alt yapisi) .Velilerden rüsvet alarak çocuklari takimlarda oynatiyordu ! HASAN ÜÇÜNCÜ nün veGökdeniz 'in babalariçok zenginlerdi o çocuklariÖZKAN SÜMER kadroya alip A takima çikartti. Amabazi gariban fabrikatörlerin çocuklari 2.lig den yukariya çikamadilar.

metinulusoy
09.07.2006, 11:39
Emre AYGÜN vardi hatirlarsiniz eminim.Nihat'IN veliahti deniyordu hatta nihattan daha iyi deniyordu.hatta Galatasaray bizim elimizden almaya çalisiyordu.simdi o çocuk nerde biliyormusunuz.2 sezondur yozgatsporda oynuyor.(geçen sezon yarim dönem sebatta da oynamisti.)bakiyorum kamp kadrosunda yok.ondan sonra selim akbulut çok begendigimiz defans oyuncusu nerde.milli takimlarda çok basarili olan muhammet reis oda yok.19 yas alti milli takimina çagrilan enis kahraman hani nerde,neden kamp kadrosunda yok.

yöneticlik sadece futbolcu transferiyle birmiyor.Ilhan Cavcava hayran olmamak elde degil iste adam komple yönetici her seyi yapiyor.

attagümüshane
09.07.2006, 15:09
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.

» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Degerli üyemiz, lûtfen küçük harflerle yaziniz.

Tesekkürler.

Edited by: Momentus

Naim
09.07.2006, 16:54
Bulaştı ya bir kere!
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr

Garip bir anlayışımız var; durduk yerde sorun üretiriz, işleri bulaştırır, içinden çıkmaz hale getiririz. Sonra da çözümü için uğraşırken, yakar yıkarız. Sözde çözüme ulaşırız ama, bu çabayla kat ettiğimiz yol, tahribatımız kadar bile değildir
Konumuz Trabzonspor alt yapısındaki çalkantılarla ilgili. Bilindiği gibi Atay Aktuğ ve ekibi, Turgay Semercioğlu yönetimindeki alt yapıyla ilgili durduk yerde sorun çıkarmış, çok kararlı olduğu halde Lemi Çelik projesini hayata geçiremeyip, bu işe gerçekten gönül vermiş ve Avrupa?da bir takım çalışmalar yapmış işinin uzmanı Mustafa Akçay?ı göreve getirmişti. Akçay, yaklaşık bir yıllık çalışmalarının ardından kendi ekibini kurmaya karar vermiş. Bu durum bazı sıkıntılara yol açmış. Yönetim de sorunu çözmek yerine daha da karıştırmış, alt yapı çalışanlarının tümünü birden görevden alma kararını vermiş. Ya da sözleşmelerini uzatmama kararı almış. Şimdi Özkan Sümer?den Giray Bulak?a, Sadi Tekelioğlu?ndan bir yabancıya kadar bir çok isim alt yapı için tartışılıyor. Burada en garip olanı da, bu kulübe Başkanlık yapmış, Efsane Trabzonspor?un yaratılmasında Ahmet Suat Özyazıcı?yla birlikte tarih yazmış Özkan Sümer isminin bu işe ilgili spekülasyon konusu edilmesi. Keşke Sümer bu tür gelişmelere izin vermeseydi.
Belli ki yönetim, alt yapı işinde de bir plan program dahilinde hareket etmiyor. Rüzgara göre yelken açıyor. Transfer, kulübe gelir getirici kaynaklar yaratma ve stadyumla ilgili çalışmalardaki aksaklıklar artık kanıksandı da, en azından bu konuda ciddi deneyim sahibi Haşim Sayitoğlu?nun bulunduğu yönetimin, alt yapı işini de Aktuğ dönemine benzer karmaşaya taşıması bayağı yadırgandı.
Trabzonspor çevrelerinde alt yapıyla ilgili fısıltı gazeteleri öyle bir çalışıyor ki, işin boyutu bu iş için yıllarca emek veren insanları karalamaya kadar varıyor. Herkes el altından kendilerine yakın kişilere bilgi sızdırmaya, ertesi gün diğerleri de bunları çürütmeye çalışıyor.
Ortada olan bir gerçek var, Trabzonspor maalesef, siyasetçilerin elindeki kamu kurumları gibi kullanılmak isteniyor. Yönetenler, bir çaycı ile ilgili tasarrufta bulunurken bile zorlanırlar. Çünkü bir çalışan mutlaka oraya birilerinin tavassutuyla gelmiştir. Mutlaka birinin yakınıdır. Bu gibi durumlarda herkes yakınını devreye sokar ve maalesef sağlıklı bir yapılanma söz konusu olamaz. Yönetimler de güçleri kime yetiyorsa, onunla ilgili tasarrufta bulunurlar. Göreceksiniz, alt yapıda nasıl bir çözüm üretilirse üretilsin, kazan kaynamaya devam edecek. Bulaştırdılar ya bir kere!

FANATIK61
09.07.2006, 17:01
Ortada olan bir gerçek var, Trabzonspor maalesef, siyasetçilerin elindeki kamu kurumlari gibi kullanilmak isteniyor. Yönetenler, bir çayci ile ilgili tasarrufta bulunurken bile zorlanirlar. Çünkü bir çalisan mutlaka oraya birilerinin tavassutuyla gelmistir. Mutlaka birinin yakinidir. Bu gibi durumlarda herkes yakinini devreye sokar ve maalesef saglikli bir yapilanma söz konusu olamaz. Yönetimler de güçleri kime yetiyorsa, onunla ilgili tasarrufta bulunurlar. Göreceksiniz, alt yapida nasil bir çözüm üretilirse üretilsin, kazan kaynamaya devam edecek. Bulastirdilar ya bir kere!

Herkes kendi menfatlerini düsünüyor baksaniza yeni Yönetim geldi kimler geldi kimler gecti Trabzonspor'dan. Yine torpil olayi girdi araya bunun kahrini iste bizler cekiyoruz... Tranfser yok birsey yok, Yönetim bayiliyor belese heryere gitmeye baksaniza Sayin Kafkas'in ne isi var Kamp'da baska Adam mi yok sen otur Trabzon'da bizim hakklarimizi koru, giymis Short'u geziyor Hotel'lerde hersey beles ya gez babam gez, nasil olsa bizim gibi enayiler TS icin yirtinipbirseyler yapmaya calisiyor...smileys/smiley7.gif

tsmaniac
10.07.2006, 19:06
Ortada olan bir gerçek var, Trabzonspor maalesef, siyasetçilerin elindeki kamu kurumlari gibi kullanilmak isteniyor. Yönetenler, bir çayci ile ilgili tasarrufta bulunurken bile zorlanirlar. Çünkü bir çalisan mutlaka oraya birilerinin tavassutuyla gelmistir</font>. Mutlaka birinin yakinidir. Bu gibi durumlarda herkes yakinini devreye sokar ve maalesef saglikli bir yapilanma söz konusu olamaz</font>. Yönetimler de güçleri kime yetiyorsa, onunla ilgili tasarrufta bulunurlar. Göreceksiniz, alt yapida nasil bir çözüm üretilirse üretilsin, kazan kaynamaya devam edecek. Bulastirdilar ya bir kere!

Herkes kendi menfatlerini düsünüyor baksaniza yeni Yönetim geldi kimler geldi kimler gecti Trabzonspor'dan. Yine torpil olayi girdi araya bunun kahrini iste bizler cekiyoruz... Tranfser yok birsey yok, Yönetim bayiliyor belese heryere gitmeye baksaniza Sayin Kafkas'in ne isi var Kamp'da baska Adam mi yok sen otur Trabzon'da bizim hakklarimizi koru, giymis Short'u geziyor Hotel'lerde hersey beles ya gez babam gez, nasil olsa bizim gibi enayiler TS icin yirtinipbirseyler yapmaya calisiyor...smileys/smiley7.gif

smileys/smiley32.gif +100000000000000000 maalesef biz burda kafayi yerken adamlar gezip tozuyor oooooh ne ala iste bu zihniyet yüzünden sürünüyoruz smileys/smiley7.gif

DURAS
07.09.2006, 19:48
ne yazıkki bizi kurtaracak olgu yıldız transferi değil, yıldlzl kendi bünyemizde yetiştirmek olduğunu taraftarlar unutuyor.taraftar bu konuda daha baskıcı olmalı.hatta yönetimin altyapıyla ilgili geniş çalışmaları olup olmadığını kontrol etmeli.bunu yazmamın sebebi, bu başlığın sayfanın en sonunda olmasının hayalkırıklığıdır.

sweetrose
08.09.2006, 14:04
Alt yapıya önem vermek artık planlar arasında yok galiba klubün... Gayse ardayı bir on yıl kullanabilecektir.... biz ise hala gökdenizle idare ediyoruz.... Tabi hüseyin gibi virüsleri temizleyip altyapıyı düzene oturtmak gerekir

Vkgz
08.09.2006, 14:08

ozaman bir alt yapının varlıgından sozedemeyiz