PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi CAS'a Başvurma Zamanı - TFF'yi Dava Etme Vakti

Vkgz
02.07.2012, 23:05
Bugün verilen kararlarla federasyonun verdiği şike kararları komedi haline dönüşmüştür.
Tahkim kararını verdiğine göre kulübümüzü acilen CAS'a başvurmaya davet ediyoruz...
Ayrıca federasyona yeni delillere göre (mahkeme kararı) yargılamanın yenilenmesi içinde başvurma hakkımız var.

SEDAT
02.07.2012, 23:09
* Kesinlikle önemli bir husus...

Samet Türkmen
02.07.2012, 23:12
Tahkim kararları CAS'a götürülebiliyor mu? Eğer tahkim kararı kesinse federasyon onu ileri sürebilir.

Erhan Atalay
02.07.2012, 23:37
Eğer tahkim kararı cas a gitmiyor diye dava açamıyorsak bu cas ne işe yarar o zaman arkadaş resmen kupamız çalınıyor

sessizkral_1
02.07.2012, 23:40
Yarın klüp süreçle alakalı bir açıklama yapacak

Samet Türkmen
02.07.2012, 23:52
CAS'a götürülebiliyormuş tahkim kararları.Sıkıntı yok.

oguzhanssan
03.07.2012, 00:02
http://bordomavipusula.blogspot.com/2012/07/bugunku-mahkeme-karar-sonras-uefaya.html?spref=tw

buyrun

grigandalf1967
03.07.2012, 12:46
Kupamızı çalanlar geri verene karar hukuki adımlar atılmalıdır

Çağdaş DENİZ
03.07.2012, 13:07
destekliyoruz güzel bir başlık kulübümüzün de bu tür bir davayı açacağından şüphe yok ancak iyi hazırlanılmalı

Erhan Atalay
03.07.2012, 14:40
Tam olarak bilen varsa açıklasın cas a dava açmak için neyi bekliyoruz, uefa disiplin kurulu kararınımı

Gamze
03.07.2012, 14:45
Bildiğim kadarıyla TFF kurumlarının kararlarını mahkemeye götürme şansı yok. Her sezon öncesi yapılan anlaşmalarda buna dair bir madde var.

CAS kanalı açık mı... İşte onu bilmiyorum ama öyle olmalı...

F.Levent Yavuz
03.07.2012, 15:34
TFF kararları mahkemeye gitmez doğru.

Fakat Trabzonspor olarak mahkeme kararıyla şike sabitlendikten sonra, verilmeyen şampiyonluktan doğan maddi haklarımız (şampiyonluk primi, forma satışları, vb.) için hemen dava açma hakkımız var.

Ayrıca bu mahkeme kararından sonra CAS'a da dava açılabilir.

Beklediğimiz her dakika TFF, fb ve uefa'nın elini güçlendirir.

Bunu gerçekten yapabilecek ve buna inanan iradeli yöneticilerimiz olduğuna inanmak istiyorum.

Halen daha resmi siteden bir açıklama yapılmaması da büyük bir eksiklik bence. Başbakan ve Şener görüşmesi ve arka planda pazarlıklarla bu iş olmayacak. Alnımız ak daha ne bekliyoruz.

HOPA'LI TS'Lİ
03.07.2012, 15:38
tüm maddi manevi kayıplarımız için sorumlu olan her kişi ve kuruma dava açmalıyız

kulübümüze de ilettim bu durumu

zaten dün akşam Nevzat başgan, asıl mücadele şimdi başlıyor dedi.

DeAgLeMaNyAq
03.07.2012, 16:03
DHA Spor Müdürü Faik Gürses CAS yolu kapalı dedi ama yanlış biliyor olabilir...

F.Levent Yavuz
03.07.2012, 16:05
Adamlar şikeciyken CAS'a dava açtılar. Bize yol kapalı. İnanmayalım her söylenene.

Sorarsanız tahkim kararları için de mahkemeye gidilmez. Ama aç bakalım tazminat davasını ne yapacakmış TFF o zaman görelim

macka61
03.07.2012, 19:27
casa gidibilirsiniz ama kararı veren ağır ceza gibi mahkemelere götüremezsiniz kulüp zaten merak etmeyin gerekirse yapar

fincher
03.07.2012, 20:38
CAS mı?CAS=Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi...Bir taraf Trabzonspor,diğer taraf kim ve hangi ulustan?CAS yolu şu aşamada kapalı,ancak şöyle bir şey belki olabilir.UEFA dan bir karar çıkarsa bu süreçle alakalı,belki o kararı CAS a taşıyabiliriz.UEFA nın bir karar vermesi gerekiyor,bence vermediği bir karar için de CAS a gidemeyiz.Bence tek çıkar yol UEFA nın TFF ye yapacağı baskı ile kupamızı alabiliriz,diğer şeyler zor görünüyor bana.

Bera B.
03.07.2012, 20:46
Nereden duydum ne kadar doğru bilmiyorum fakat üye federasyon UEFA'nın gerekli kurallarını yerine getirmedi diye CAS'a veya başka bir merciiye dava açamıyor muyuz?

altinkaya08
03.07.2012, 20:56
Arkadaşlar benim bildiğim şudur;

Direk olarak hemen Cas a başvuramayız.

Bu yargı sürecinden sonra Önce tff yebaşvurmamız gerekiyor.Eğer Tff kararına istinaden (tff nin kararını beğenmezsek) uefa ya başvurmamız lazım.

Eğer uefa danda istediğimiz karar çıkmadığı taktirde en son Cas a başvurmamız lazım.

Direk olarak cas a gidersek adam demezmi tff ye başvurdunmu uefaya başvurdunmu diye..

Samet Türkmen
03.07.2012, 21:52
AIHM bence en doğru ve kestirme yol olacaktır.

İçeride dava edemiyorsak AIHM'e götürebiliriz sanırım ?

Vkgz
03.07.2012, 22:22
fenerbahçe cas a dava açıyor bizmi açamayacağız olurmu oyle saçma şey.
tff ye karşı yurtiçine dava açılamıyor.
bilmeyen spor yazarlarının zırvalarına inanmayın.

Samet Türkmen
03.07.2012, 23:15
Birşey daha ekleyeyim. AIHM'e önce ùlkedeki hukuk yollarınï tùketince gidebilirsiniz vb birşey var. Hukuk konusunda çok bilgili değilim ama fikir yürütùyorum ;

Kararları yargıya taşıyamadığımızı biliyoruz. AIHM'e başvuru koşullarını anlatan bazı sitelerde şikayet edilecek devletin veya kurumun gerektiği yerde doğru müdahaleyi yapmaması yani eylemsizliği de başvuru hakkını kazandıran özellikler içinde yazıyor.

Buna bağlı olarakk ortada bir mahkeme kararı var. Bunu kullanarak gidilemez mi AIHM'e ? TFF'yi kapsar mı lehimize bir AIHM kararı ? Açıkça bir eylemsizlik var.

demirel
03.07.2012, 23:18
Ben size şunu belirtiyim,şikeci bir takımı Uefa şampiyonlar ligine alırsa Cas yolumuz açılır.... Çünkü olay bu sefer uluslararası netice kazanır

Yaldız61
03.07.2012, 23:48
Görevi kötüye kullanmak dan dolayı casa bas vurulabilir bu yolla açılır bu davanın yolu başka yolu yok görevi kötüye kullanmakta cok ciddi bir suçtur ve verdi tüm kararlar iptal edilir tekrar dan incelemeye alınır yıldırım demirörende görevini ve gücünü kötüye kullanmıstır

Kobalas61
04.07.2012, 00:06
Minareyi çalan kılıfını hazırlayabiliyorken
Biz haklı olduğumuz davada bir şeklini bulup -hakkımız teslim edilmez ise- kesinlikle başvurumuzu yapmalıyız.

Ha-kan
04.07.2012, 01:08
şikeci fenerbahçe aylardır uefa'da lobi yapıyorken bizimkiler neden uyuyor halen! çalınan şampiyonluğumuzu geri alana kadar uefa binasından ayrılmamaları lazım

DeAgLeMaNyAq
04.07.2012, 02:26
fenerbahçe cas a dava açıyor bizmi açamayacağız olurmu oyle saçma şey.
tff ye karşı yurtiçine dava açılamıyor.
bilmeyen spor yazarlarının zırvalarına inanmayın.

O konuda haklısın hocam ama bu adam da 40 yıllık gazeteci ve koca ajansın spor müdürü. FB'li olsa anlarım da bir de koyu BJK'li ne diye sallıyor o zaman... :)

http://s7.directupload.net/images/120704/l7acswtt.swf

Vkgz
04.07.2012, 17:43
O konuda haklısın hocam ama bu adam da 40 yıllık gazeteci ve koca ajansın spor müdürü. FB'li olsa anlarım da bir de koyu BJK'li ne diye sallıyor o zaman... :)

http://s7.directupload.net/images/120704/l7acswtt.swf

isterse ne olursa olsun senden benden farkları yok yorum yapabilme kapasiteleri bakımından. bu konudada yanlış bilgilendiriyor.

Ilelioglu
04.07.2012, 19:03
Yurt icinde maddi ve manevi zarar icin dava acilabilinir mesela.

Bence Türkiye'de kupayi alabilmek icin tüm yollar kapatildi. TFF ile Tahkim Kurulu'nda calisan hukukcular yasalari ona göre degistirip karar verdiler. Hersey planlanmis gibi geliyor bana.

Ilk etapta UEFA'ya müraacat etmek mantikli gibi duruyor.

Haksiz sekilde elde edilmis birsey iade edilmek zorundadir. Genel hukukta bu böyle diye düsünüyorum. Bunun icin yurt icinde mahkemeye dava acabiliriz mesela.

Bizim hukukcular oturup en ufak ayrintiya kadar düsünmeliler. Her acigi degerlendirmek lazim. Elimizdeki mahkeme sonuclarini cogaltabilirsek UEFA ve CAS bazinda isimiz bir hayli kolaylasir.

Ama en önemli ve herkesin atladigi nokta var, oda kisilerin ve kulüplerin birbirlerinden ayirilmalari. UEFA'ya göre ayirilmamali. UEFA bunun icin TFF'ye itiraz etmeli, etmiyorsa UEFA'ya görevi kötüye kullanmaktan dava acmak lazim, tabi eger UEFA disiplin talimatinda böyle bir durum söz konusu ise. Benim bildigim öyle. Bu dava yine CAS nezdinde acilmali, eger yerel mahkeme (Isvicre mahkemesi) nezdinde aciliyorsa onuda yapmak lazim.

..

Ilelioglu
04.07.2012, 19:07
Kulüp olarak UEFA'ya sunu sorabiliriz...

TFF kisiler ile kurumlari ayirdi, ama UEFA'nin talimatlarina göre ayirmamali. Bu konuda TFF'ye neden müdahale edilmiyor?

UEFA'ya görevini yapmasi icin cagrida bulunabiliriz. Resmi olarak yani, kulüp bazinda..
..

Armağan Dere
04.07.2012, 19:53
Başkaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnn
Nerdeeeeeeeeesiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnn
Çıkıp 2 kelam etsenizeeeeeeeeeeeeee
Arı mı soktu diliniziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Aziz Yıldırım'dan mı korkuyorsun yoksa...
Neden korkuyorsun,çekincelerini tek tek söle
ve istifa et başkan.

Samet Türkmen
04.07.2012, 20:01
Başkaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnn
Nerdeeeeeeeeesiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnn
Çıkıp 2 kelam etsenizeeeeeeeeeeeeee
Arı mı soktu diliniziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Aziz Yıldırım'dan mı korkuyorsun yoksa...
Neden korkuyorsun,çekincelerini tek tek söle
ve istifa et başkan.

Aşağıdakilerden hangisi doğru cevaptır ?

1-Televizyon izlemiyorum
2-İnternette hiç haber okumuyorum
3-Gündemi gerçekten takip etmiyorum
4-Hepsi

Armağan Dere
04.07.2012, 20:16
''Kupanın yeri Trabzon'dur.''
Başkan hala yeteri kadar sert değil!!!...
Karşı taraftan size ''Her yer Trabzon'' açıklaması da gelebilir.
Onun için tüm zararlarımızı,Şampiyonluk primi,Kupası vs. tazminatları ile alacağız.
Yapabiliyor musun? böle giderli bir açıklama ses getirsin..
Hepsi için yasal işlemleri yarın başlatıyorum.
Diyebiliyor musun?

Samet Türkmen
04.07.2012, 20:59
Onun için tüm zararlarımızı,Şampiyonluk primi,Kupası vs. tazminatları ile alacağız.
Diyebiliyor musun?

Demiyor mu? Kupamı ver yoksa hırtlağını keserim mi demesi gerekiyor ?

Emirhan Makul
04.07.2012, 21:07
Diyebiliyor musun?

Armağan kupayı dünya gözü ile göremeyeceğini kendiside biliyor Sadri Şener'in.

Süreç apaçık ortada yine her zaman olduğu gibi toz pembe görüyoruz her şeyi.

Yargıtay ve bizim mahkemeye ve cas'a gitmemiz süreçleri yaklaşık 5-6 yıl sonra gelecek. O zamana kadar bu yönetim başta durmaz, yenisi gelir, o yüzden devran sürüyor Sadri şener bir gün gidecektir.

Ayrıca aziz çıktı, eveet büyük tehlike çokta şeyler yapacaktır.

Ve şunuda eklemek lazım yargıtay onaylamayabilir de cezaları, onaylasa bile 5-6 yıl sürecek kupayı alıp almamamızın belli olması.

Yönetim aklandıktan sonra akışına bıraktı her şeyi, en mantıklısını yaptılar bizimde öyle yapmamız lazım dünya yıkılırda o adamlardan kupayı alamayız bu artık bir gerçek.

Kasım BEKTAŞ
04.07.2012, 21:41
Armağan kupayı dünya gözü ile göremeyeceğini kendiside biliyor Sadri Şener'in.

Süreç apaçık ortada yine her zaman olduğu gibi toz pembe görüyoruz her şeyi.

Yargıtay ve bizim mahkemeye ve cas'a gitmemiz süreçleri yaklaşık 5-6 yıl sonra gelecek. O zamana kadar bu yönetim başta durmaz, yenisi gelir, o yüzden devran sürüyor Sadri şener bir gün gidecektir.

Ayrıca aziz çıktı, eveet büyük tehlike çokta şeyler yapacaktır.

Ve şunuda eklemek lazım yargıtay onaylamayabilir de cezaları, onaylasa bile 5-6 yıl sürecek kupayı alıp almamamızın belli olması.

Yönetim aklandıktan sonra akışına bıraktı her şeyi, en mantıklısını yaptılar bizimde öyle yapmamız lazım dünya yıkılırda o adamlardan kupayı alamayız bu artık bir gerçek.

o kupa Trabzon'a gelecek Emirhan, yaşayıp göreceğiz... merak etme fazla da beklemeyeceğiz...

Ilelioglu
05.07.2012, 13:19
Kupa isinde Türkiye ayagi cok zor, bunu kabul etmek lazim.

Hersey ayarlanmisa benziyor maalesef. UEFA'ya baski yapmak lazim, bunu Kulüp bazinda yapmaliyiz.

..

Emirhan Makul
05.07.2012, 13:37
Kupa isinde Türkiye ayagi cok zor, bunu kabul etmek lazim.

Hersey ayarlanmisa benziyor maalesef. UEFA'ya baski yapmak lazim, bunu Kulüp bazinda yapmaliyiz.

..

UEFA artık Türkiye bazından benliğini kaybetmiş bir kurumdur bu saatten sonra değil şike konusunda başka hiç bir konuda yaptırım yapması bizim isteğimize bağlıdır bizim derken genel olarak yani. Uefa denilen kurum bir tek kelam bile edemiyor, mahkeme sonuçlandığı halde, bunun arkasında ki gücü kimse tahmin edemez.

ozturk
05.07.2012, 13:40
CAS a başvurma hakkımız yok..

İçeride de tahkim kurulu kararlarına itiraz edilemiyor..

UEFA FIFA bişeler yaparsa yapar..

Ilelioglu
05.07.2012, 13:45
CAS a başvurma hakkımız yok..

İçeride de tahkim kurulu kararlarına itiraz edilemiyor..

UEFA FIFA bişeler yaparsa yapar..

Tahkim Kararlarini CAS'a götüremiyorsak, ki Tahkim Kurulu Kurala göre karar verdi. CAS'a götürsek bile CAS biz bir yanlislik göremiyoruz diyecektir. Nedir o kural? Degisen 58.madde ile birlikte kisiler ve kurumlarin ayirilmasi.

UEFA'ya CAS nezdinde "TFF'ye bu konu hakkinda müdahale etmedigi" icin dava acmak lazim. Örnek olarak ise daha önce bu tür olaylarda verilen kararlar gösterilebilir. Mesela Juventus, Volou veya Sion olaylari gibi. Kisi yapti, Kulüp ceza aldi. Türkiye'de neden farkli? diye itiraz edilebilir.

Ayrica haksiz sekilde elde edilmis birsey geri iade edilmelidir. Genel hukukta bu böyledir. Bunun icinde davalar acilabilinir. Bu konuda özellikle AHIM'e gidilebilir. Sonucta burada yenilen bir hak söz konusu.

..

ozturk
05.07.2012, 13:48
Tahkim Kararlarini CAS'a götüremiyorsak, ki Tahkim Kurulu Kurala göre karar verdi. CAS'a götürsek bile CAS biz bir yanlislik göremiyoruz diyecektir. Nedir o kural? Degisen 58.madde ile birlikte kisiler ve kurumlarin ayirilmasi.

UEFA'ya CAS nezdinde "TFF'ye bu konu hakkinda müdahale etmedigi" icin dava acmak lazim. Örnek olarak ise daha önce bu tür olaylarda verilen kararlar gösterilebilir. Mesela Juventus, Volou veya Sion olaylari gibi. Kisi yapti, Kulüp ceza aldi. Türkiye'de neden farkli? diye itiraz edilebilir.

Ayrica haksiz sekilde elde edilmis birsey geri iade edilmelidir. Genel hukukta bu böyledir. Bunun icinde davalar acilabilinir. Bu konuda özellikle AHIM'e gidilebilir. Sonucta burada yenilen bir hak söz konusu.

..

CAS uluslararası davalara bakar. tff ile bizim aramızdaki meseleye bakmaz. Biz ancak eğer ceza vermezse. UEFA yı dava edebiliriz CAS a.

tff ye yüklü miktarda tazminat davaları açabiliriz.yurtiçinde yapabileceğimiz bu ..

normalde kupayı geri vermeleri gerekir ama karşımızda kötü niyetli bir tff var..

Ilelioglu
05.07.2012, 13:55
CAS uluslararası davalara bakar. tff ile bizim aramızdaki meseleye bakmaz. Biz ancak eğer ceza vermezse. UEFA yı dava edebiliriz CAS a.

tff ye yüklü miktarda tazminat davaları açabiliriz.yurtiçinde yapabileceğimiz bu ..

normalde kupayı geri vermeleri gerekir ama karşımızda kötü niyetli bir tff var..

TFF'ye dava acamiyoruz felan yaziliyor burada. Ama benim bildigim verdigi kararlari mahkemeye götüremiyoruz.

TFF'ye görevi kötüye kullanmaktan yerel mahkemede bal gibi dava acilabilir. Mesela genel kurula ragmen degistirilen 58.madde kötü niyeti gösteriyor zaten. Bunun disinda haksiz bir sekilde elde edilmis birseyin geri iadesini istememesi bir diger kötü niyet unsuru.

Maddi ve manevi davalar acilabilinir TFF'ye. Sampiyonlugu vermeyerek maddi, Kupayi vermeyerek ise manevi zarara ugratmistir.

Ama hukukcularimiz hareket etmeden önce iyi bir inceleme yapip kurumlardaki yasa ve kurallari gözden gecirmeliler. Nerede nasil dava acilabilinir iyi tespit etmek lazim. Her acigi degerlendirmek lazim.

Hicbirsey olmasa bile Kupanin geri iade edilmesi gerekir, cünkü hem Tahkim Kurulu karari hemde mahkeme karari haksiz bir sekilde elde edildigine delil. Bunu yerel mahkemeye hemde AHIM'e götürürüz. Sonucta Sadri'nin hakkiyken, Aziz'in oldu. Tamamen hak meselesi.

..

ozturk
05.07.2012, 13:57
TFF'ye dava acamiyoruz felan yaziliyor burada. Ama benim bildigim verdigi kararlari mahkemeye götüremiyoruz.

TFF'ye görevi kötüye kullanmaktan yerel mahkemede bal gibi dava acilabilir. Mesela genel kurula ragmen degistirilen 58.madde kötü niyeti gösteriyor zaten. Bunun disinda haksiz bir sekilde elde edilmis birsey geri iadesini istememesi bir diger kötü niyet unsuru.

Maddi ve manevi davalar acilabilinir TFF'ye. Sampiyonlugu vermeyerek maddi, Kupayi vermeyerek ise manevi zarara ugratmistir.

Ama hukukcularimiz hareket etmeden önce iyi bir inceleme yapip kurumlardaki yasa ve kurallari gözden gecirmeliler. Nerede nasil dava acilabilinir iyi tespit etmek lazim. Her acigi degerlendirmek lazim.

Hicbirsey olmasa bile Kupanin geri iade edilmesi gerekir, cünkü hem Tahkim Kurulu karari hemde mahkeme karari haksiz bir sekilde elde edildigine delil. Bunu yerel mahkemeye hemde AHIM'e götürürüz. Sonucta Sadri'nin hakkiyken, Aziz'in oldu. Tamamen hak meselesi.

..

Ceza mahkemeye tabiiki dava açılabilir. Ama sportif açıdan kupanın ve unvanın el değiştirmesi problem..

Onun çözülmesi gerek. Yoksa ceza mahkemelerine her türlü dava açılabilir..

Ilelioglu
05.07.2012, 14:09
Ceza mahkemeye tabiiki dava açılabilir. Ama sportif açıdan kupanın ve unvanın el değiştirmesi problem..

Onun çözülmesi gerek. Yoksa ceza mahkemelerine her türlü dava açılabilir..

Onuda artik UEFA kanali ile yapabiliriz. UEFA'nin TFF'ye baski yapmasi lazim. Yapmadigi taktirde CAS'a dava acmaliyiz. UEFA görevi kötüye kullaniyor diye.

Vkgz
05.07.2012, 14:25
cas a basvurma hakkı var kim kandırıyor sizi böyle.
nasıl fener basvurduysa bizde basvuracağız.
bilmeden konuşmayın.

Ilelioglu
05.07.2012, 14:37
bilmeden konuşmayın.

Ne diye basvuracaksin mesela? Somut olarak yazda bizde bilelim.

ozturk
05.07.2012, 14:46
bilmeden konuşmayın.

http://www.tff.org.tr/default.aspx?pageID=285&ftxtID=9307