PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hukuk, İktidarların Fahişesidir, Bu Çirkinliğe daha fazla alet olma çekil

lazibere
22.06.2012, 17:51
11 Aydır bekliyoruz, Kaç başkan geldi gitti TFF ye ama sonuç bir şekilde hiç bir zaman bizim dediğimiz gibi olmadı,

Bizim diyorum, Bunu sadece taraftar olarak bizler söyledik, Yönetimimiz, Birilerinin söylemlerine takılıp kalmış ve sadece süreci seyretmiştir. Olay Demirören Yönetiminin başa gelmesi ve Etik Kurulu Raporunun medyaya sızıp '' Aklanacaklar '' endişesi taşıyana kadar, Şike Mahkemesine Müdahil olmamıştık bile, Olayın Fenerbahçe'ye yapılan bir operasyon olduğu fikri kamuoyunda ne idiyse bizim yönetim içinde oydu, Sessiz kalarak, Çevre Bakanı'nın ''İnce ayar yapıyoruz '' açıklamasındakı gibi, sadece beklemeye ve o ince ayar sonunda kupanın bize geleceğini umut ettiler.

Oysa Trabzonspor Başkanı, Bu süreçte, Hem maddi olarak en çok zararı gören taraf olarak, Daha sert açıklamalar yapmalı ve ŞL ıne alınmamızla gelen paranın bize bir lütüf değil bir hak olduğunu bilerek daha fazla sesini duyurmalıydı.

İş işten geçtikten sonra, Sırf taraftarı teskın etmek adına yaptıkları '' O kupa bize gelecek, CAS'a kadar gideriz açıklamaları ise sadece günü kurtarma çabası İse sadece beyhuda çırpınışlardı

Sadri Şener ile Başbakan'ın arasında gerçekleşen görüşmenin içeriğini tam bilmemekle beraber, Sadri Şener , Başbakan tarafından uyarılmış ve Bu konuda toplumu daha fazla germeyin, karar şu şu şekılde olacak, Siz taraftarınızı teskın etmeye bakın gerisini unutun dayatmasına teslim olmuştur

Esasında Sadri Şener, Sürecin bu şekılde olacağını başından beri biliyordu ama o hep bizleri, Kendi yönetimini eleştirirken, Fenerbahçe Yönetimini ''süreci iyi kullanmakla taktir ediyordu'' . Bilmediği yada bizim bilmediğimizi düşündüğü şey ise; Fener Yönetimin başarısnın aynı zamanda kendi başarısızlıkları olduğuydu

Oysa

Kımseye yalakalığa gerek yoktu, Eğer Trabzonspor Kulubunun başındaysan Gücünü taraftarından alacaksın, Başka yerlerden değil, Senın itibarın İş adamı olmandan değil Başkan olmandan olacak.

Eğer, Kazandığın kupan,Türlü oyunlar ile son olarak da herşey ayan beyan ortada '' Sıfır Tolerans gibi UEFA kriterlerine rağmen,3 Fener yöneticisi hapiste ve 2 yıl gibi Futboldan men cezaları almış olmalarına rağmen ''elinden alınıyor ve Hukuken de gücünün yetmediğini ve onların kazandığını ikide bir dillendirip, bu süreçte yalnız kalmakla taraftarını suçluyorsan

İSTİFA edeceksın..

Başkanlık budur,

İstifa ederken de

Arkadaşlar, Biz Şampiyon olduk ama Hükümet, Yargı Uefa v.s ele ele vererek, Sermayeın egemenliğini hukukun üstünlüğüne tercih ettiler ve haklı davamızda haksız konuma düştük. Biz Trabzonspor kulubu olarak, Haklı kupamızın bize verilmediği bir ligde daha fazla Mücadele etmenin gerekliliğine inanmıyor ve Takımı Ligden çekiyoruz

Dersin..

Bırak sen düşünme, Doğacak kargaşanın sonuçlarını; TFF, Başbakan, UEFA kaygı duysun...

Bu kadar Basit

Bunu resti Fener yaptı, Laf olsun diye Ligden çekılme dilekçesini verdiler tehtit ettiler

Sen neyi bekliyorsun daha nereye kadar, Sırf korkutmak amaçlı dahi olsa bunu dillendir korkma Sen Trabzonspor başkanısın, istanbul Sermayesine boyun eğmemiş, O kupayı alin teriyle 6 defa Trabzona getirmiş, bir takımın başkanısın,

S...min kupasını oynayarak kazanıyor ve vermiyorlarsa orda neden varız, Yöneticiler Trabzonspor'un sırtından nemalansınlar diye mi..

Ben takımımı Amatör Lig de tutarım hiç önemli değil..

ÇEKIN TAKIMI VE KAHRAMAN OLUN

TAYYİP
DEMİRÖREN
PLATİNİ

Düşünsün,

Yapmassan onlar ne diyecekler Biliyormusun

TRABZON'LULAR UYUYORLAR ONLARDAN BİR BOK OLMAZ, DEVAM DEVAM YOLMAYA

jako13
22.06.2012, 23:33
Helal sana ne güzelde yazmışsın..!

Lumcera
22.06.2012, 23:36
Bir nefeste okudum.
Gerçekleri apacık ortaya koymuşsun.
Bu süreçte rest çekmemiz gerektiğini güzel bir dille anlattın.
Trabzonspor olarak biraz pasif kaldığımızı ve masumane bir şekilde beklediğimiz konusuna bende katılıyorum.
Bu süreçte gemileri yakmamız gerekiyordu.

Enes Başkaya60
22.06.2012, 23:36
Adamsın ya süper yazı....

Emirhan Makul
23.06.2012, 00:09
Çekil demekle yada çekiliyorum demekle olacak iş değil halka arz etmiş bir takımdan bahsediyoruz abi, çekilmesi imkansız, belki arz etmemiş olsak yani eski dönemlerimizde olsak çekilme ihtimali ortaya gelirdi ama şu şartlarda çok zor gözüküyor.

Bunu kendimize alıştırmalıyız artık şike yapıldı ve üzeri örtüldü yapacak hiç bir şeyimiz yok yürüdük isyan ettik olmuyor işte terör başlatmak için ortamda yok ki futbol terörü çıkartalım olmuyor yani düşünmemek gerek ben düşünmemeye çalışıyorum bitti gitti işte bu ülkede zalimler ne isterse o olur alt sınıfın istediği asla olmaz.

TekfurÇayır 61
23.06.2012, 00:35
Çekilmek mümkün olsaydı bile çekilme fikrine katılmazdım.

Bu yazıya verdiğin emeği Trabzonspor için verdiğinden dolayı emeğine sağlık.