PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moskova'nın Şifresi Temel

Sefa
20.06.2012, 17:37
Bugün çekim araçları Trabzon'daydı çekimler başladı sanırım..

İkincisi daha güzel olur umarım..

Emirhan Makul
20.06.2012, 17:44
Hikaye yine saçma olacaktır fakat umarım sahneler parça parça değil birleşik olur ve ayrıca Trabzon daha çok çekilir şehir olarak.

Chiko
20.06.2012, 18:03
4-5 gün önce Facebook'ta söyle haber dolasiyordu. Dogruluk payini bilmem ama fena olmayacak gibi, özellikle Avni Aker'de cekilen sahne'yi cok merak ettim.

Sümelanın Şifresi Avni Aker'de
Sümela'nın Şifresi Moskova, şifreyi Avni Aker'de arayacak.
Beyaz perdede iki milyon gişe yapan Sümela'nın Şifresi Temel Filmi serisinin ikincisi Sümela'nın Şifresi Moskova'nın çekimleri yarın Trabzon'da başlıyor.
Film ekibi, yönetmen Adem Kılıç ile birlikte bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
İlk filmin 2 milyon gişe yaptığını belirten ve gösterilen ilgi nedeniyle tüm seyircilere teşekkür eden Filmin yönetmeni Trabzon doğumlu Adem Kılıç, 75 kişilik bir ekip ile Moskova'daki çekimlerin bir süre önce tamamlandığını açıkladı.

Yönetmen Adem Kılıç, "Filmin yüzde 30'luk kısmı Moskova'da, yüzde 70'lik kısmı ise Trabzon'da çekilecek. Moskova'daki çekimlerimizi tamamladık. İkinci film, birinci filmden daha kahkahalı olacak. Çekimler 2 ay sürecek" dedi.

İlk filminde tartışılan, mahkemelik olan imam karakterini canlandıran Salih Kalyon'un küfürlü sahneleri ile ilgili gelen bir soru üzerine ise Adem Kılıç şunları söyledi, "Mahkeme red edildi. Bu işin sanat adına yapıldığını, her sahnenin hayal ürünü olduğunu ve senaristin kaleminden çıkan bir kurgu olduğunu bilen Türk adaletinin akil insanları bu konuda gereken kararı vermiştir. Tabiiki ikinci filmde de bu tür sahneler olacak" diye konuştu.

HÜSEYİN AVNİ AKER STADI’NDA SAHNE ÇEKİLECEK

İlk filminde bol Trabzonsporlu sahneler izleyenlerin ikinci filmde de Trabzonspor'u ve futbolu bulacağını belirten Kılıç, "Trabzon için Trabzonspor'un ne kadar önemli olduğunu fanatik bir Trabzonspor taraftarı olarak ben çok iyi biliyorum. İkinci filmde de futbol konusunda izleyicilerimizin taleplerini karşılayacak sahneler olacaktır. Hatta Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda bir sahnemiz olacak" şeklinde konuştu.

Filmin Senaryo Yazarı Yılmaz Okumuş da filmde bir Trabzonsporlu yıldız oyuncu oynatmayı çok arzuladıklarını belirterek “Fakat karar verdiğimiz isim bir bakıyoruz bir sonraki gün takımdan ayrılmış. Bu nedenle zorlanıyoruz" açıklamasını yapması herkesi güldürdü.

Trabzon ve bölgede film çekimlerinde konu bulmakta zorlanıp zorlanmadıklarının sorulması üzerine Okumuş, "Bugüne kadar yapılan seri komedi filmleri genellikle, bir yöreye veya şehre bağlı olmamıştı. Cilalı İbo ve Recep İvedik'e bakın. Son olarak Recep İvedik 4. seride kaldı. Fakat Sümela'nın şifresi Temel bir yöre ile yaşayan canlı bir karakteri konu aldığı için ve Trabzon varolduğu sürece biz bu filmin 3'ünü de 83'ünü de çekeriz” ifadelerini kullandı.

“KARADENİZ SİNEMA SEKTÖRÜNDE BİR ÇEKİM MERKEZİ OLMUŞTUR”

Sümela'nın Şifresi Temel Filmi ile ilgili açıklamalarda bulunan yardımcı yönetmen Emin Albayrak ise bölgede Sümela'nın Şifresi Temel filmiyle başlayan sinema rüzgarının Elveda Katya ve Sümela'nın şifresi Moskova ile devam ettiğini belirterek, "Artık Karadeniz sinema sektöründe de bir çekim merkezi olmuştur.

Bu filmler bölgemizde sağlayacağı gelirin yanı sıra tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı açısından da şehrin turizminin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Bürokratından siyasetine, işadamından esnafına buradaki filmlere her kesimin sahip çıkması gerekir.

Altın Koza, Altın Portakal gibi, bölgemizde de altın hamsi, altın fındık, altın çay film festivalleri yapılmalıdır. Eğer bunlar yapılırsa bölgenin makus talihi gelişir ve sinema sektöründen alacağı pay da artar' dedi.

Öte yandan Sümela'nın Şifresi Moskova filmi 26 Kasım'da vizyona girecek.

Misina
20.06.2012, 18:05
Yerli fimlerde genelde tema umutsuz aşkın mutlu sonla bitmesi üzerine kuruludur.Yani amaca ulaşıldımı film orada biter.İlk filmde Temelin Zuhali alıp hayalini gerçekleştirmesinin ardından devam niteliğinde olan filmin nasıl olcağını çok merak ediyorum ve heyecanla bekliyorum.

bordo61
20.06.2012, 21:39
Bir tane araba gördüm moskovanın şifresi temel yazıyordu üzerinde muhtemelen çekim ekibi Trabzonda.

Birde Kültür merkezini adliye olarak göstemiş çekim yapıyorlardı acaba hangi filmde kullanacaklar

-Samet
20.06.2012, 22:33
ilk filme gittiğime pişmanım buna gitmeyi pek de düşünmüyorum..

Samet Türkmen
20.06.2012, 23:43
Kendimi çok zorlarsam belki torrentten indirip izlerim. Kesinlikle sinemaya gitmem

Emirhan Makul
21.06.2012, 00:04
Kendimi çok zorlarsam belki torrentten indirip izlerim. Kesinlikle sinemaya gitmem

Bu konu biraz saçma Ts Clup Tişörtüne 60 TL vermek gibi bir şey sanırım :) Kişisel tercihtir tabi ki fakat, yinede bu herifler en fazla çekse çekse 3 tane çeker bu filmden hepsine gidip para kazandırmak destek olmak iyidir diye düşünüyorum :) Yoksa gitmeme sebebine bende katılıyorum Samet, Bu Mehmet Ali Erbil'in keleoğlanlı saçma bir filmi vardı, hani tarz olarak ondan farkı yok ama işte yapacak bir şey yok :)

Samet Türkmen
21.06.2012, 01:10
Bu konu biraz saçma Ts Clup Tişörtüne 60 TL vermek gibi bir şey sanırım :) Kişisel tercihtir tabi ki fakat, yinede bu herifler en fazla çekse çekse 3 tane çeker bu filmden hepsine gidip para kazandırmak destek olmak iyidir diye düşünüyorum :) Yoksa gitmeme sebebine bende katılıyorum Samet, Bu Mehmet Ali Erbil'in keleoğlanlı saçma bir filmi vardı, hani tarz olarak ondan farkı yok ama işte yapacak bir şey yok :)

Gerçi haklısın. İlkinde destek olsun diye gitmiştim. Bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya. Gidiyorum :)

Sercan Keleş
21.06.2012, 11:42
Destek Vermek İçin Gidiyoruz :) Sanırım Bunlar Film Mükemmel Zannettiler.

Fatih Özkan
21.06.2012, 11:44
Desteklemek için giderim.
Çok kötü giden bir sezonda inatla maçlara gitmek, lisanslı ürün almak gibi...
Fazla irdelemeyin (:

Harun-61
21.06.2012, 12:01
Umarim bu sefer paso Küfür olmaz,,,

Samet Türkmen
21.06.2012, 13:45
Mükemmel bir film beklentisi içinde olan yok. Geçen filmdeki küfürleri hatırlayın.Başrole en azından şive bilen birisi koyulabilir. Daha bunu bile düşünecek kapasitede değil yapımcılar.

onur-ts
22.06.2012, 00:30
ilk filme arkadaşları kırmamak için gittiydim.ikincisine vaktimin 1 dkkasını bile harcamam.don corleone mezarından çıksa başrol oynasa bile babadan affımı ister gene de gitmem bu saçma şeye.

Samet Türkmen
22.06.2012, 01:27
Şu da var, muhtemelen 2.filmden sonra devamı gelmeyeceği için , destek değil, yapımcının cebine parayı indirmiş olacağız :)

yorumsuz6117
22.06.2012, 05:32
Daha ilk filmi izlemedim ben. :)

h@msi61
22.06.2012, 21:02

Ben de izlememis olmayi isterdim, sanslisin.

Mert Oğuzlu61
23.06.2012, 00:28

dün akşam canım sıkıldı, aklıma geldi dedim internetten izleyeyim. bence güzeldi, saçma bir konu karakterler felan ama idare ederlik bir komedi işte bizim oralardan esintiler var :) küfür çok var ama şimdi doğruya doğru, küfür etmeyi seviyoruz :D

filmde güldürürken düşündüren bir sahne var, temelle arkadaşı garsona sümelayla ilgili bir fotoğraf gösteriyor, ne görüyorsun bu fotoda diyorlar. garson bizim en son şampiyon olduğumuz kadroyu görüyor :D temel dua ediyor Allah ım sen bize bir şampiyonluk daha yaşat şehrin psikolojisi iyice bozuldu felan :D

güzel sahneler var, boş bir zamanında netten izle derim :)

61trabzonomer
23.06.2012, 11:20
amma abarttınız yahu ilk film o kadar da kötü değil, fırsatım olursa yeni filmede giderim.

OKANIZM
28.06.2012, 17:47
sanki ilk filmi çok sevildi de ikincisini çekiyolar. çocuklara ana avrat söven bir filmden ne olur? ama bizim milletimiz yine gider bu filme küfrü sever milletimiz çok komik algılar küfrü ve gülerler ( çocuklara küfretseler bile) ....

ne şirin küfretti dimi ???

bordo61
29.06.2012, 00:43
Bugün Varlıbaşın önünde benim gördüğüm 1 saat bir sahneyi çekmek için uğraştılar , Trabzonspor bayrakları formaları fln giymiş bir grup genç vardı .
Sadece benim gördüğüm tabi bide onun öncesi var

Sefa
29.06.2012, 00:48
Niye yardım etmedin Koca Medya Patronu.. :)

ibrahim
29.06.2012, 01:52
Valla sirf gece cekilen Trabzon Manzarasi icin bile tekrar giderim sinemaya. :)

Misina
29.06.2012, 08:28
Gene başladı aynı terane.Evde Sokakta Stadyumda küfür kırla gidiyor ama filmi değerlendirmeye gelince çok küfürlü falan filan.Küfür bizim toplumumuzun bir parçası bunu kabul edin artık.

Samet Türkmen
29.06.2012, 11:40
Film eleştirmek kadar doğal birşey yoktur. Bunu tartışma veya çamur atma olarak algılamak son derece komik.

Harun-61
29.06.2012, 11:51
Gene başladı aynı terane.Evde Sokakta Stadyumda küfür kırla gidiyor ama filmi değerlendirmeye gelince çok küfürlü falan filan.Küfür bizim toplumumuzun bir parçası bunu kabul edin artık.

Vatandasin belirli bir kisminin yaptigi seviyesizlik (benim icin ahlaksizlik) herkesi baglamaz.
Film'de Imam'in 7 yasinda ki cocuga anani s.... diye küfür etmesi nedir ?
neyse...tabii ki izlemek isteyen gider seyreder...

Misina
29.06.2012, 13:05
Vatandasin belirli bir kisminin yaptigi seviyesizlik (benim icin ahlaksizlik) herkesi baglamaz.

Küfür bizim toplumumuzun bir parçası.Belirli bir kesim diye nitelemek doğru olmaz.En okumuşuda en cahilide en dindarı en inançsızıda yeri geldimi küfürü basıyor.

yorumsuz6117
24.07.2012, 17:53
Y3RNLnI1Ie0&feature=g-all-u

ibrahim
15.09.2012, 20:38
Valla bence ikinci fiolm daha cok saracak. :)
lmMuW9VR3tM

Mustafa
16.09.2012, 15:07

İmamlar küfretmiyor hiç demi.7 yaşında çocuğa cinsel tacizde bulunan imamlar var bu ülkede.

SDanışmaz
17.09.2012, 14:32
Tikkat: +18'dir.

TCgTxy_T1rY

:D

Onur Şeref
17.09.2012, 16:52
Havadaki kuşa, yerdeki karıncaya, ağaçtaki dala bile küfür eden insanların "La bu filmde çok küfürlü" diye eleştirmesi lüzumsuzdur.

Samet Türkmen
17.09.2012, 22:00
İmamlar küfretmiyor hiç demi.7 yaşında çocuğa cinsel tacizde bulunan imamlar var bu ülkede.

Böyle istisnalar olması, çocukların izlediği bir filmde hocanın ana avrat küfür edilerek gösterilmesini gerektirmez. Yapımcılar bu hassasiyeti düşünmeliydi.

----

Ayrıca filmi eleştiriyorum çünkü küfür bana göre,bu toplumun değerlerine,dinine göre kesinlikle ayıp,günahtır.

Filmin izleyici kitlesinin en az %80'i çocuk ve dershane çağındaki gençlerden oluşuyor. Küfür onlara komik gelebilir. Küfür ve müstehcenliği son derece normal gösteren günümüz medyasının baskısıyla yetişen gençlerin de küfürbaz olması anormal değildir.

Millet zaten sövüyor,filmde küfür olsa ne olur demek doğru değil. Bu küfürbazlık nereden geliyor,insanların ağzına nasıl dolandı diye sorgulamak lâzım. Elimizde yeterince sıkıntılı bir Recep İvedik vak'ası vardı zaten. O filmdeki iğrenç laflar çoktan gençlerin günlük konuşmalarına girdi bile. Bunları rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

hatice_61
23.09.2012, 16:43
bol horon ve kolbastısı olan süper bi film bizi bekliyo ...

demir
23.09.2012, 16:58
Gittiğiniz Filmlerden Beklentılerınız nedırki ?? ilk fılımde amac guldıurmek ve dıkkat cekmedi bunuda basardılar ???? cok kufurluydu demek bır elestırıdır kabulde edılır ama soyle bır cevrenıze bakarsanız fılmlerın neden kufurlu oldugunu anlamakda hıcde zorluk cekmezsınız ?? sız ıstıyorsunuz askı memnu fılmıne gıdeyım behlul kımse ıle yatmasın, kurtlar vadısıne gıdeyım polat adam oldurmesın boyle sacmalıkmı olur ??? kufur ıstemıyorsanız dını fılmlerı seyredın amerıka ve avrupanın tum vızyon fılımlerı kufurlerle dolu kım elestrıyıor ??? tabı altında Fack yo yazısını lanet olsun dıye cevırdıklerındenmı dıkkatınızı cekmıyor acaba ?? cemyılmazın dedıgı gıbı Gemıcılık zıhnıyetı ıle fılm ızlenmez..

Cengiz Çubukcu
23.09.2012, 19:11
Ilkine gitmis pek begenmemistim, ikincisine gitmeyi dusunmuyorum

Samet Türkmen
23.09.2012, 22:36
Gittiğiniz Filmlerden Beklentılerınız nedırki ?? ilk fılımde amac guldıurmek ve dıkkat cekmedi bunuda basardılar ???? cok kufurluydu demek bır elestırıdır kabulde edılır ama soyle bır cevrenıze bakarsanız fılmlerın neden kufurlu oldugunu anlamakda hıcde zorluk cekmezsınız ?? sız ıstıyorsunuz askı memnu fılmıne gıdeyım behlul kımse ıle yatmasın, kurtlar vadısıne gıdeyım polat adam oldurmesın boyle sacmalıkmı olur ??? kufur ıstemıyorsanız dını fılmlerı seyredın amerıka ve avrupanın tum vızyon fılımlerı kufurlerle dolu kım elestrıyıor ??? tabı altında Fack yo yazısını lanet olsun dıye cevırdıklerındenmı dıkkatınızı cekmıyor acaba ?? cemyılmazın dedıgı gıbı Gemıcılık zıhnıyetı ıle fılm ızlenmez..

Çevremizdeki bu küfür ve benzeri şeyler hayatın normal akışında oluşmadı diyorum bende zaten. Televizyon,medya müstehcen içerikleri hayatımızda normalleştirdi.

Küfür,sevişme sahnesi olmayan bir filmin diğerlerinden eksiği nedir ? Ya da bunların olduğu filmlerin diğerlerine göre ne artısı var ? Evet, çağımızda seks ve diğer müstehcen içerik ilgi görüyor bunu biliyorum ancak bunlar bir kültürün yozlaşmasına hizmet ediyorsa ben bunu sorgulamalıyız diyorum.

Cem Yılmaz istediğini desin.Evlenmeden bebek sahibi olmuş bir adamın öyle konuşması normaldir.

Bu tip yapımlarla Türk sineması ilerlemez.Bir karikatür köşesinden farkı yok.O kadar da olsa diyeceğim tamam.

Uğurtan
24.09.2012, 04:13
Kesinlikle gideceğim.

Sinemayı belli kalıplara sokmamalı insanlar.

Sinema, hayal etmektir.

Hayal edebildiğin herşeyin filmini de çekebilirsin.

Birebir gerçek olmak zorunda değil.

Ancak sinema, gerçeklikten de faydalanır gerektiği kadar.

Bu zaten karakter komedisi bir film.

Abartı kaldırır.

Yiğit Gayretli
24.09.2012, 11:37
"İmam küfreder mi?" diye soranların, Mustafa Cansız'ın hayatını araştırmasını öneririm :)

Uğurtan'ın da dediği gibi; karakter komedisi bu. Bu yüzdendir ki karakterlerin sınırları yok. Her anlamda. İmam küfür ederken bir anda kanatlanıp uçabilir de...

Gidin bu filmlere. Yoksa bir daha ki Karadeniz filmini 5 sene sonra görebiliriz...

TSezgin61
24.09.2012, 12:42
bencede...

gidelim ya bizim oralarin filmi. gitmezsek ceken olmaz.

Uğurtan
24.09.2012, 19:02
Ayrıca ek bir kaç şey daha söyliyim.

Hemen hemen bu muhafazakarlığı gördüğüm herkes mizah dergisi okuyan,seven insanlar oluyor.

Mizah dergilerindeki durum sizi rahatsız etmiyor ise sinema neden ediyor?

Mizah bu sinemada da bir dergide de karikatürde de.

Abartı da müstehcenlik de doğasında vardır mizahın.

İyi mizah vardır kötü mizah vardır o ayrı.

Çocuklar da izliyor diyenlere ise bunun sorumluğu bakanlıkta.

Koyarsın +16 çocuk izlemez.

Bakanlık koymuyorsa söylenebilecek söz yok.

Samet Türkmen
24.09.2012, 23:35
Şahsen hayatımda hiç mizah dergisi okumadım. :)

Olayı uzun uzatıya yazarsam Deccâl'e kadar gidebilirim . Olayın derinlikleri beni rahatsız eden aslında :)

Yasin Altuntas
28.09.2012, 01:46
Ne ilk Film cok mu küfürlüydü ?? Lütfen kendinize gelin. Örengin Umut BUlut Sinema'da bu filmi izlese:" Abi az küfür olmus ben cok daha fazlasini yemistim zamaninda" der.

İrva Yazıcıoğlu
28.09.2012, 02:46
Ilkine gitmiştim.beğenmiştim:) 2. Sinde de gidicem.
Trabzona hatta şiveyle konuşana hasret kaldığım için film bana iyi gelmişti.
Sırf manzaralar için bile izlenir.
Ayrıca bölgemizde çekilen filmlere destek olmalıyız..başka türlü birdaha bir karadeniz filmi göremeyiz.Anca bi dizide tek bir karakterle yetinmek zorunda kalabiliriz..

Alihan Ertürk
29.09.2012, 22:26
Fragman geldi sıcak sıcak;

https://www.youtube.com/watch?v=Q-xaKdOKwHA&feature=player_embedded

TSezgin61
22.11.2012, 16:22
“Moskova’nın Şifresi Temel” Filminin Galası Yapıldı

Galaya Filmin Yönetmeni Ve Oyuncuları Da Katıldı

“Moskova’nın Şifresi Temel” filminin galası, Forum Trabzon Alışveriş Merkezi‘nde yapıldı.

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi işbirliği ile düzenlenen galaya filmin yönetmeni Adem Kılıç ile oyuncuları Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Zafer Ergin, Altan Erkekli, Necip Memili, Ali Düşenkalkar ve İsmail Hakkı Ürün, Salih Kalyon, Çetin Altay gibi sanatçılar ile katıldı. Gala öncesinde oyuncular, Trabzonlu sinemaseverler ile bir araya gelerek horon ve kolbastı gösterisi ile eğlenceli dakikalar yaşadı. Film ekibi, hayranlarına imza da dağıttı.

Filmin başrol oyuncusu Alper Kul, çekimlerin çok keyifli geçtiğini ve güzel bir film ortaya çıktığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Emirhan Makul
22.11.2012, 16:28
Neden sinema kültür programlarında reklamı yapılmadı acaba galanın illa ki istanbulda mı yapılması gerekirdi.

Misina
22.11.2012, 23:42
Gol kaçıran oyuncuya ana avrat düz giden entellektüel taraftarımız yarın akşam burada filmin küfürlü olduğuna dair eleştirilere başlar yine.

Canberk
22.11.2012, 23:52
Yarın sınavım olmasa giderdim Haftasonu izleyip çıkışta gelip buraya bu da çok küfürlü olmuş yeaaaaeeaeaeae ! diye yorum yapacağım not alın :)

Samet Türkmen
23.11.2012, 00:12
Film eleştirmek için gerçekten eğitim almak gerekiyormuş. Filmi eleştiremeyip insanların film hakkındaki görüşlerine takılmak ...

kürşat şen
23.11.2012, 00:39
küfür olmasa neden küfür yok derler..
küfür olursa niye böyle küfürler var derler..
trabzonlu hemşehrimiz film yapmış gidelim seyredelim..
eğlenelim,gülelim.
destek olalım..

Fatih Özkan
23.11.2012, 01:24
Küfürü severim.
Gider en kısa zamanda izlerim (:

Hatice Aslan
23.11.2012, 01:40
Gol kaçıran oyuncuya ana avrat düz giden entellektüel taraftarımız yarın akşam burada filmin küfürlü olduğuna dair eleştirilere başlar yine.

:alkış::alkış:

Onur Civelek61
23.11.2012, 01:48
Yarın izliyorum inşallah :)

Hüseyin Başoğlu
23.11.2012, 15:34
küfür etmeyen karadenizli varmıki küfürsüz karadeniz sineması olsun alla alla..:)

cakalkerem
23.11.2012, 15:48
komik film ya...ama bip biplerden duyulmuyor ki.....

yorumsuz6117
23.11.2012, 17:25
komik film ya...ama bip biplerden duyulmuyor ki.....

Sinemada ne bip bipi ya :D

Koray
23.11.2012, 18:12
Küfürsüz ne komedi filmi nede maç olur aga. :))

ilhan
23.11.2012, 18:36
Bu küfür olayına fazla takılmamak lazım. Trafikte hatalı sollamaya maruz giden kadın bile küfrediyor. Banka sırası beklerken tam kendine sıra gelince mesai biten insanda küfrediyor. Tribünde keza herkes ediyor. Telefonda bir sapığı dadanan insanda küfrediyor.
*
Recep İvedik afedersiniz osurunca gülen insanlar Moskova'nın şifresi Temel ya da Sümela'nın şifresi Temel filmindeki skeçlere yok küfür yok bilmem ne diye çamur atmasın. (Sözüm meclis dışıdır.)

Onur Civelek61
23.11.2012, 19:01
İzledim fena degildi.fikralari kullanmislar radar muhabbeti ve yayanin kirmizi isikda gecme muhabbeti.Bazi yerlerde koptum bazi yerlerde sıkıldım.

Hatice Aslan
24.11.2012, 22:36
Zar zor yer bulduk ve izledik. Salon kahkahalara boğuluyordu ilgi bir hayli fazlaydı çok güzeldi :)

Oğuzhan
24.11.2012, 23:52
Ben çok beğendim yeni geldim eve bence güzeldi gayet. İlkine göre daha iyiydi. Bizim salonun karnına ağrılar girdi spoiler vermek istemiyorum ama bir yer var ki bittim resmen 20 saniye üstüne nefes aldım mutlaka izleyin :)

Misina
25.11.2012, 01:33
Filmi genel olarak beğendim,eğlenceli ve komikti ancak filmde konu bütünlüğü yok Recep İvedik'in son serilerindeki gibi komik skeçler birbiri ardına eklenmiş.Filmin başından sonuna Trabzon vurgusu yapıldı ancak Trabzonun göbeğinde çekilen nişan sahnesinin finalini Tulum ve Artvin horonuyla yapmanın mantığını çözebilmiş değilim.

Emirhan Makul
25.11.2012, 01:36
Spoiler ibaresi koyalım ayıp etmeyelim :D :D

Hatice Aslan
25.11.2012, 20:34
Trabzonun göbeğinde çekilen nişan sahnesinin finalini Tulum ve Artvin horonuyla yapmanın mantığını çözebilmiş değilim.

Filmde Turgay Rize'li diye biliyorum ve tulumun bu yüzden çalındığını düşünüyorum.

Faik Yılmaz
26.11.2012, 08:19
diğer illeri bilmiyorum ama Trabzon'da müthiş bir ilgi var filme....

haftasonu bütün seanslar neredeyse % 100 doluydu...

L.Burrows
26.11.2012, 08:51
İstanbuldada hemen hemen full çekiodu film. Ben ilkinden daha çok beğendim bunu. Birde filmde evlenme sahnesinde sahnede kemençe çalan grubun adını bilen varsa yazarsa çok makbul geçer:)

TSezgin61
26.11.2012, 08:59
Valla pazar günü hanauda gidecektik fulldü gidemedik... Allah arttirsin. Carsamba gidecez insallah

Misina
26.11.2012, 09:17
Birde filmde evlenme sahnesinde sahnede kemençe çalan grubun adını bilen varsa yazarsa çok makbul geçer:)

Marsis grubu

L.Burrows
26.11.2012, 10:39
Marsis grubu

eyvallah hemşo..

Faik Yılmaz
26.11.2012, 10:43
nasipse bende bugün gideceğim.....

duygu ve düşüncelerimi paylaşırım siz değerli arkadaşlarımla....

ibrahim
26.11.2012, 11:08
Valla pazar günü hanauda gidecektik fulldü gidemedik... Allah arttirsin. Carsamba gidecez insallah

Offenbach Cinemaxxta vardı dün saat 20:50'de. Oraya gittik biz taa Wächtersbach'tan. Filmin başlamasına 10 dakika kala gitmemize ramen 5. Sırada yer bulabildik. ilk üç sıra hariç komple doluydu salon.

Hanaudakinde iki üç saat önce ayırtman lazım. Cumartesi günü o yüzden bizde yer bulamadık. :)

Alihan Ertürk
26.11.2012, 15:09
Bugün gittim ben de.

Zaman kaybı diyebiliriz aslında ama öyle demek gelmiyor içimden.. :) İlk film buna göre çok daha küfürlüydü, dolayısıyla çok daha komik.. Mesela bunda aklımda kalan tek komik sahne imamın radara yakalanması ve polisle arasında geçen diyalog.

Beklentilerimi karşılamadı açıkçası ama gidin, izleyin. :)

Barış Mayda
26.11.2012, 15:18
ben dün izledim filmi çok güzel mesaj verilmiş ibrahim akının yaptıgı şikeyle ilgili .santrafor oynayan bir futbolcuya şike teklifi geliyor gol atmama karşılıgında 5 milyar teklif ediyorlar futbolcuda bunu hoca efendiye söylüyor ve diyorki hocam bana şike teklifi edildi 5 milyar bunun 1 milyarını fakirlere dagıtıcam birde kurban kesicem diyince hoca cevap cok güzel veriyor:))

TSezgin61
26.11.2012, 23:00
Offenbach Cinemaxxta vardı dün saat 20:50'de. Oraya gittik biz taa Wächtersbach'tan. Filmin başlamasına 10 dakika kala gitmemize ramen 5. Sırada yer bulabildik. ilk üç sıra hariç komple doluydu salon.

Hanaudakinde iki üç saat önce ayırtman lazım. Cumartesi günü o yüzden bizde yer bulamadık. :)

Ya ben offenbachta oturuyorum orda gidecektimde, benimki tutturdu hanau:)

Kacirdik filmi. Olsun carsamba insallah...

Faik Yılmaz
27.11.2012, 08:57
Dün gittim güzel bir filmdi.....

Hoşçavakit geçirdim..bölge insanını % 90 yansıtmış......

ama özellikle küfürlü sahnelerde arkamdaki bayanların salonu inleten kahkahalarını duyduktan sonra "bu film küfürlüydü bayanla filme gidemem demeyeceğim bir daha...."

cem1990
27.11.2012, 15:22
Trabzonu güzel anlatmişlar bana göre de ama espiri bakımından ilki daha güzeldi.
Memlekette böyle filmler artar umarım.

Alican Altunbaş
28.11.2012, 09:06
Ben çok beğendim.Trabzonspor istese bu kadar reklam yapamaz.Trabzon insanının Trabzonspor'a verdiği değer çok güzel anlatılmış.Kesinlikle herkes yönlendirilmeli ve destek olunmalı bu filme.

Oğuz ZEYTİN
28.11.2012, 10:24
İzlemeyenlerin hoşgörüsüne sığınarak...

İlk filmin gişe başarısından olsa gerek serinin bu bölümünde yerel markalarımız yapıma dahil olup fırsatı değerlendirmişler. Sinemayı, iki üç espriden fazla kılan detaylardan biri bu. Bence güzel olmuş. Köfteci, süt ürünleri üreticisi, restoran, maç izlenecek kafe (adresiyle birlikte), hatta dolmuş hattı...

Şike ile ilgili kısım çok çok iyiydi.

O ki tartışılmış, fikrimi belirtmek isterim. Küfrün dozu olur mu, üzerine düşünmedim. Varsa, o doz aşılmış. Yer yer rahatsız olmadım değil. Tabii ki bu tarz beğeniler ve/veya hoşnutsuzluklar kişiden kişiye değişir. Neyse...

Emeği geçenlere teşekkürler.

Faik Yılmaz
28.11.2012, 10:34
Filmle ilgili izlenimlerim :

-Filmin girişindeki isimlerin Karadeniz aksanıyla yazılması güzel bir espri olmuş.....

-Temel karakteri kadar hatta bence daha çok Turgay karakteride tam oturmuş..klasik Trabzon gençliği yansıtılmış... Ancak gece-gündüz içen karakterler biraz zorlama olmuş gibi....

-Salih Kalyon yılların deneyimi ile yine rolünün hakkını tam verdi... Yıllardır bu tip rollerde görmeye laışık olduğumuz Kalyonu tebrik ediyorum.....

-Yöremize ait pastoral dokunuşlar gerçekten çok güzeldi.. Özellikle Uzungöle hayran olacaksınız....

-Moskovayı gösterirken ufak çaplı bir belgesl,el gibi olmuş..... gerçekten güzel bir şehirmiş yahu...

-Nişan sahnesi bence fazlasıyla uzatıldı daha kısa tutulabilirdi.....

-Trabzonsporun yine filmde esas öznelerden biri olması hoştu doğrusu....

Yazılacak çok şey varda kısıtlı zamanda aklıma gelmiyor doğrusu...

ama güzel hoşça vakit geçireceğiniz bol bol güleceğiniz bir film diyebilirim.....

TSezgin61
28.11.2012, 23:48
Simdi filmden geldim...

Cok hosuma gitti... Diyilenlere katiliyorum, birincisinden cok daha iyidi.

Arkadas adamlar resmen Trabzon yöresini yansitmis. Öyle cok küfürlü diyenler Trabzonda hicmi vakit gecirmemis diye düsündürüyor insani. Cünkü filmde Trabzona gidipte rastlamayacaginiz bir söz, küfür, hareket yok acikcasi... Trabzonu yansitan bir film yap deseler, o küfürleri koymasalar bana göre eksik olurdu...

Herkese tavsiye ederim... Gidelim sektör kalkinsin

Oğuz ZEYTİN
29.11.2012, 00:22
Algılar mı farklı, algılanan kavramlara yüklenen anlamlar mı farklı, yoksa doğup büyüdüğüm Trabzon mu sizin Trabzon'dan farklı?

"Trabzonu yansitan bir film yap deseler, o küfürleri koymasalar bana göre eksik olurdu..."

İşbu cümleden yola çıkarsak;

1) Trabzon ve Trabzonlular küfürsüz yaşayamaz mı denilmek istenmektedir?

2) "Bizde küfür normaldir" mi? Bu mudur?

Cem Yılmaz'ın şovlarında, Recep İvedikler'de en fazla kahkaha küfre oluyorsa, adamlar da bunu bol bol kullanır. Ne de olsa alıcısı var. Küfür eşittir ticari meta yani.

Tabii burada asıl sorun insanoğlunun hem birey hem de toplum olarak geldiği nokta. Küfre güzellemeler yazılsın oldu olacak.

Ciddi ciddi takıldım: "Trabzonu yansitan bir film yap deseler, o küfürleri koymasalar bana göre eksik olurdu..."

Yok, bu gerçek olamaz.

TSezgin61
29.11.2012, 09:53
Algılar mı farklı, algılanan kavramlara yüklenen anlamlar mı farklı, yoksa doğup büyüdüğüm Trabzon mu sizin Trabzon'dan farklı?

"Trabzonu yansitan bir film yap deseler, o küfürleri koymasalar bana göre eksik olurdu..."

İşbu cümleden yola çıkarsak;

1) Trabzon ve Trabzonlular küfürsüz yaşayamaz mı denilmek istenmektedir?

2) "Bizde küfür normaldir" mi? Bu mudur?

Cem Yılmaz'ın şovlarında, Recep İvedikler'de en fazla kahkaha küfre oluyorsa, adamlar da bunu bol bol kullanır. Ne de olsa alıcısı var. Küfür eşittir ticari meta yani.

Tabii burada asıl sorun insanoğlunun hem birey hem de toplum olarak geldiği nokta. Küfre güzellemeler yazılsın oldu olacak.

Ciddi ciddi takıldım: "Trabzonu yansitan bir film yap deseler, o küfürleri koymasalar bana göre eksik olurdu..."

Yok, bu gerçek olamaz.

cümleyi bukadar analiz etmeye gerek yoktu. takilmak normal.

benim demek istedigim suydu: Trabzonu yansitan, gencligini anlatan bir film yap deseler mesela kalkipta kibarca konusan, küfür edildiginde "aaaaaa nekadar ayip" diyen bir genclik yansitmazdim. bundan küfür güzel birseydir, daima edilmelidir algisi nasil cikti bunuda ben anlayamadim dogrusu...

tekrarliyorum. Filmde Trabzonda duymayacagimiz, görmeyecegimiz hareketlerin oldugunu düsünmüyorum.

filmide "cok küfürlü, gitmiyecegim" diye elestirenlere saygim var. rahatsiz edebilir insanlari normal tabiki.

ama Trabzonu bilenler, insanlariyla icli disli olanlar, en azindan yaslilarini, orta yaslilarini taniyanlar ne demek istedigimi bilirler...

bana göre film gayet güzeldi.

Onur Şeref
29.11.2012, 10:12
Evet Trabzonlular küfürsüz yaşayamaz, küfür normaldir.

Hiç küfür etmiyorum diyen Trabzonlu bile günde 10 kere bir yerlere koyar ama nereye koyduğunu o bile bilmez.

Oğuz ZEYTİN
29.11.2012, 10:13
cümleyi bukadar analiz etmeye gerek yoktu. takilmak normal.

benim demek istedigim suydu: Trabzonu yansitan, gencligini anlatan bir film yap deseler mesela kalkipta kibarca konusan, küfür edildiginde "aaaaaa nekadar ayip" diyen bir genclik yansitmazdim. bundan küfür güzel birseydir, daima edilmelidir algisi nasil cikti bunuda ben anlayamadim dogrusu...

tekrarliyorum. Filmde Trabzonda duymayacagimiz, görmeyecegimiz hareketlerin oldugunu düsünmüyorum.

filmide "cok küfürlü, gitmiyecegim" diye elestirenlere saygim var. rahatsiz edebilir insanlari normal tabiki.

ama Trabzonu bilenler, insanlariyla icli disli olanlar, en azindan yaslilarini, orta yaslilarini taniyanlar ne demek istedigimi bilirler...

bana göre film gayet güzeldi.

Peki, haklısınız.

Ömer Faruk61
30.11.2012, 22:17
Film iyiydi ama Trabzonun reklamı için daha orjinal senaryolar hazırlanamaz mı? :)

Onur Civelek61
01.12.2012, 00:06
En komik sahne maç izlerken top bizim kaleye gelince tv yi kapaması :D

ibrahim
01.12.2012, 01:02
Ortada bir hikaye yoktu. Düz espirilerin birlestigi bir film oldu. Ama problem degil, bir Inception senaryosu beklemiyordum filmden zaten. Sadece eglenmek amacli gittim filme. Trabzona gidip ardindan bir iki günlügüne Moskovaya gitmis gibi hissettim kendimi. Önemli olanda buydu zaten.

Diyanete yaptiklari Trabzonspor göndermeside muhtesemdi. Unutmadan onuda ekleyelim.. :)

Hürgün Aygün
01.12.2012, 15:05
Daha ilk filmi izlemeden çarşamba günü arkadaşla gittik filme.:) Genel olarak konu saçma olsa da ben eğlendim, güldüm.Özellikle Trabzonspor vurgusu fazlasıyla yapıldı.Çok hoşuma gitti.:)

ugurTS1989
01.12.2012, 21:46
1. fılmı ızledım hayal kırıklıgıydı benım ıcın bunu ızlemıcem, bu arada 3 serısı cıkıcakmıs burda reklamı yapıldımı bılmıyorum ama barcelona nın sıfresı temel xavi ile irtibat halındeymıs senarıstler iste bu patlama yapar:rolleyes:

Alihan Ertürk
01.12.2012, 22:07
Tanıtımı çok güzel yapılıyor.

Geçen Kadir Çöpdemir'in programındalardı TRT1'de tüm ekip, bu akşam da Cem Ceminay'ın konuğuydular A Haber'de. Marsis de yanlarında oluyor.. Reklam işini iyi yapıyorlar, karşılığını da alıyorlardır herhalde gişede.

Erbay
01.12.2012, 22:28
İlk filme göre daha eğlenceliydi. Ben ilk filmin durduğu anları anımsıyorum. Bu daha hareketliydi ama espriler sınıfta kaldı bu sefer de. Zar zor pozisyon bulup boş kaleye ıskalar gibi espriler gol olmadı. Hee, tabii ki güzel sahneler de vardı, özellikle maç izleme sahnesi. Bi kere ben de kapatmıştım millet dini inancımı sorgulamıştı. Hoca'nın küfürlerine ayar çekmişler :) Trabzonspor çooook gösterilmiş iyi olmuş ama işte orada espriyi oturtmak önemli, çoğu yerde eğreti durmuş. Biraz daha iyi konu bulup ona göre senaryo yazılsaydı keşke.

Küfürler boşa gitmedi. Sinema salonunda kendi aralarında sesli şekilde muhabbet eden(la git evinde konuş), muhabbet bitince film hakkında yine sesli şekilde yorum yapan kız grubuna ne diyim bilmiyorum. Valla çok kızdım kusura bakmayın. El insaf yahu insan içindesin, sinema salonundasın yuh arkadaş. Yalnız o zavallılar bile "senaryo alelacele yazılmış herhalde" dediler.

Emirhan Makul
02.12.2012, 10:53
Alper Kul Trabzonluymuş hemi ?

yorumsuz6117
02.12.2012, 10:58

Aslen Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu.

Alihan Ertürk
02.12.2012, 13:24

Ali abinin emicesinin yavrisi.. :)

*

Bu arada bu Ruhi Sarı Beşiktaşlı'ymış.. Vay düzenbaz vay!

TSezgin61
02.12.2012, 17:13
1. fılmı ızledım hayal kırıklıgıydı benım ıcın bunu ızlemıcem, bu arada 3 serısı cıkıcakmıs burda reklamı yapıldımı bılmıyorum ama barcelona nın sıfresı temel xavi ile irtibat halındeymıs senarıstler iste bu patlama yapar:rolleyes:

eger xavi'yi ikna edebilirseler gercekten reklamin bombasi olur Trabzonspor ve Trabzon icin...

insallah olur...

Kağan Selim
02.12.2012, 23:55
Bence ilkinden çok daha iyiydi.Ancak reklam olayını abartmışlar.

ugurTS1989
03.12.2012, 00:00
eger xavi'yi ikna edebilirseler gercekten reklamin bombasi olur Trabzonspor ve Trabzon icin...

insallah olur...

bırde soyle bı komedı var bızımkıler xavi yerine yanlıslıkla messı yı kacırıyolar... sayın YILMAZ OKUMUŞ bunlar lafta kalmasın:rolleyes:

Serdær
03.12.2012, 23:26
İlk filmi mumla aradım.

Şike espirisi gayet iyiydi.

Biraz zorlama film gibi olmuş .

Gökçebey
04.12.2012, 08:48
Filmi izledim. Filmden beklentilerim bana herhangi bir mesaj vermeden keyifli bir zaman geçirmemi sağlamasıydı. Almak istediğimi de aldım.

Ben bu ve benzer filmler için biraz mikromilliyetçilik yapıyorum. Filme bir diğer gidiş amacım da, Trabzon için yapılan bu kültürel ve turizm yatırımında benim de maddi olarak bir tutam tuzum olsun. Bilhassa -SPOILER- Cephanelikte çekilen nişan mizanseninde kolbastı ve horon müthişti, bu görüntüleri başka insanlara, değişik kültürlere ulaştırması benim film için olumlu puan vermeme yetiyor.

Filmde kendi yaşadığın sokakları görmek, tanıdığın insanları izlemek de ayrıca bir güzel. Temel'in abisiyle olan -SPOILER- altınları polise verdim sahnesinde soldan yürüyüp geçen kel kafalı benim en yakın arkadaşımdı. Havaalanındaki VIP'e doğru giden beyaz uzun saçlı adam da mesai arkadaşım. En güzeli de filmde kullanılan 61 DC 085 plakalı bordo doğan, bizim 2 önceki arabamızdı. Şöförlüğü öğrendiğim, tertemiz bakıp tertemiz sattığımız arabamız. :) Salih Kalyon'un imamlık yaptığı Musapaşa camii de benim çocukluğumun geçtiği yer. Burada eskiden yaz ayında bütün mahalle çocukları Elifba öğrenmek için camiye giderdi. Ben de o camiye gitmiştim. :)

Espri olarak önceki filmin gölgesinde kalsada benim için lezzetli bir film oldu. Helal ettim, hem paramı hem zamanımı. :)

macka61
04.12.2012, 19:43
ben çok beğendim emeği geçen herkese teşekkürler Trabzonlu ve Trabzonsporluların mutlaka izlemesi gereken bir film

ugurTS1989
04.12.2012, 20:03
Filmi izledim. Filmden beklentilerim bana herhangi bir mesaj vermeden keyifli bir zaman geçirmemi sağlamasıydı. Almak istediğimi de aldım.

Ben bu ve benzer filmler için biraz mikromilliyetçilik yapıyorum. Filme bir diğer gidiş amacım da, Trabzon için yapılan bu kültürel ve turizm yatırımında benim de maddi olarak bir tutam tuzum olsun. Bilhassa -SPOILER- Cephanelikte çekilen nişan mizanseninde kolbastı ve horon müthişti, bu görüntüleri başka insanlara, değişik kültürlere ulaştırması benim film için olumlu puan vermeme yetiyor.

Filmde kendi yaşadığın sokakları görmek, tanıdığın insanları izlemek de ayrıca bir güzel. Temel'in abisiyle olan -SPOILER- altınları polise verdim sahnesinde soldan yürüyüp geçen kel kafalı benim en yakın arkadaşımdı. Havaalanındaki VIP'e doğru giden beyaz uzun saçlı adam da mesai arkadaşım. En güzeli de filmde kullanılan 61 DC 085 plakalı bordo doğan, bizim 2 önceki arabamızdı. Şöförlüğü öğrendiğim, tertemiz bakıp tertemiz sattığımız arabamız. :) Salih Kalyon'un imamlık yaptığı Musapaşa camii de benim çocukluğumun geçtiği yer. Burada eskiden yaz ayında bütün mahalle çocukları Elifba öğrenmek için camiye giderdi. Ben de o camiye gitmiştim. :)

Espri olarak önceki filmin gölgesinde kalsada benim için lezzetli bir film oldu. Helal ettim, hem paramı hem zamanımı. :)

kameranın kadrajına sen harıc herkes gırmıs mahalleden:)

Alihan Ertürk
15.12.2012, 17:05
En komik sahnelerden biri;

Tr44VoOil6k

DNA-TS
18.12.2012, 00:50
geçen salı günü 1461 maççından önce izlemiştim herhalde hem maça yetişebilirmiyimin stresi hemde sinemanın dandik ses sistemi ve ufak ekranından olsa gerek beğenmemiştim ama az önce tekrardan sağlam bir salonda izledim iyiymiş yani :)

Royal Heart
18.12.2012, 00:54
Eglence agirlikli, drama katkili, Trabzonspor odakli ve coluk cocukla gidilmemesi gereken desteklenesi bir film. Gayet iyi. :)

Enes Ünal Kaya
21.12.2012, 14:47
Trabzonspor Espirileri Süperdi.

O Tik Oyna Şiiri Neydi Öyle Ya :)

Murat'
21.12.2012, 14:52
Gişede hayal kırıklığı yarattı galiba.Bir önceki film birkaç haftada bir milyon barajını geçmişti.

Faik Yılmaz
21.12.2012, 15:02
bnde baktım bulamadım.....bulan varsa paylaşabilirmi gişe sayısını ?_

Murat'
21.12.2012, 15:06
bnde baktım bulamadım.....bulan varsa paylaşabilirmi gişe sayısını ?_

4 hafta sonunda 721 bin kişi izlemiş.

Eski filmde bu rakam 1 milyon 159 bindi.

Bu gidişle iki film arasında 900 bin kişi fark olur.

http://www.boxofficeturkiye.com/film/2011085/Sumelanin-Sifresi-Temel.htm?filmop=hafta

Erbay
21.12.2012, 15:07
721.072 kişi. Fena değil. 2012'de en çok izlenen yerli filmlerde 9. olmuş.