PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıldız Oyuncu Transfer Edilmeli mi ?

Tekke
10.06.2012, 21:12
Trabzonspor ne zmn Hoijdonk-Hagi-Alex-okocha-Giunti gibi tüm takıma futbol öğretecek bir SÜPER YILDIZ alırsa o zaman takimdaki diğer herkes YILDIZ olur.

İste o zaman BURAK KARİYER İÇİN BAŞKA TAKIMA GİTMEZ, çünkü Trabzon'a güvenir her sene şampiyonluğa oynayacağını bilir.

Kuyt gibi 1 mio Euro'ya YILDIZ adam gelir, fb bunu 5 senede başardı adını duyurdu, artık biz de duyulmalıyız , tüm dunyanın yaptığını yapmalıyız .

EY YÖNETİM UYAN, DÜNYA DEĞİŞTİ ANLAMIYOR MUSUN? Anzhi neden Etooya yıllık 20 mio Euro verdi, 5 sene sonra adını düyurup daha rahat oyuncu almak için .

DEGİSİME AYAK UYDURAMAYANLAR BİTECEKTİR !

Kaiserslautern gibi, Partizan gibi, Kizilyildiz gibi, Goteborg, Borussia Monchengladbach. Gibi!!!

TRABZONUM, uyanmalısın ...

Paulo Henrique
10.06.2012, 21:16
katılıyorum....

Semih Aydın
10.06.2012, 21:36
Burak neden kalsın ki takımda ''süper yıldız'' olunca?
Tuncay gitmedi mi yurtdışına takımında -verdiğiniz örneklerden- Alex olduğu hâlde?

Daha rahat transfer yapabilme görüşünüze katılıyorum.
Biz de Zokora'yı aldık, artık Afrikalılar'ı daha kolay ikna ederiz bence kendileriyle ciddi ciddi ilgilensek.

Bu arada son tezinizi anlamadım pek. Gladbach çok mu başarısız yânî?

Helvacı61
10.06.2012, 21:37
asla katılmıyorum.. borissa dortmunt örneği benim için daha geçerli...yönetimin transfer yanlışları çok büyük hatta ihanet düzeyinde polonya gibi 3.sınıf bir futbol ülkesinden 4 tane oyuncumuz vardı 1 tane bile milli takımda yok bu çok ayıp bişey...adrian konusunda çok büyük bir kazık yedik önce medyayı kullanıp şişirdiler sonra tonla para verdiler..ben asla o paralara bu oyuncuları istemem adrianda ne la

Helvacı61
10.06.2012, 21:40
gidip birezilya arjantın den 200-300 bin dolara colman aurello gibi adam ararım daha iyi

Cem Kıran
10.06.2012, 21:41
Bu yorumuna katılıyorum bende ama bunu yapabilecek bizde ne şehir var ne de yönetim..

Burçak
10.06.2012, 21:42
kesinlikle doğru.
Fenerbahçe son yıllarda bunu çok iyi yapıyor.
Her sene mutlaka çok çok kaliteli direk fayda sağlayan yabancı transferleri var en az bir kişi.

Bizden giden yada gitmek isteyenlerin asıl problemleride Trabzonsporun aynı başarıyı uzun vadede gösteremeyecek olduğunu düşünmeleri bence.
Burak Yılmaz Kariyerinde Tavan yapmışken , onu burada tutmanın bir yolu da gelecek yıllarda Trabzonsporun aynı ivmede devam edeceği fikrini düşünmesini sağlamaktır.
Ve böyle adamların üzerindeki yükü almak için kaliteli transferler yapılmalıdır.
Bunları derken Kaliteli ytransferler kolay olmuyor . Hele Trabzona gelmeleri konusunda bu daha da zor farkındayız.
Ama 5 tane sırf transfer yaptık demek için yabancı kontenjanını doldurup yedek oturma lüksümüzde yok 1 tane 2 tane olsun. ama herkesin kabul edeceği adamlar olsun.

Yaşar
10.06.2012, 21:42
Trabzon şehrine futbolcu getirebilmek kolay değildir.
İstanbul takımlarından daha fazla para vermek, onların gösterdiği sevgiden daha fazla sevgi göstermek gerekir.
O futbolculara Trabzon'da sosyal yaşam olanakları sunmak, çoluğunun çocuğunun eğitimini idame ettirebilmesi için okullar yapmak gerekir.
Bunları yapabilecek taraftar potansiyelimiz de yok, yönetici profilmiz de yok.

Ahmet Başkaya
10.06.2012, 21:43
Başlığın tüm forumun görüşünü yansıtmaması sebebiyle , " Yıldız Oyuncu Transfer Edilmeli Mi ? " olarak düzeltilmiştir .

~~

Hayır.

Sefa
10.06.2012, 21:44
Evet.. :)

titanic
10.06.2012, 21:56
öyle tabi alan,adrian,henriqe,brozekelrin yerine bir ronaldınho alsak alabılsek cok daha katkısı olur

Helvacı61
10.06.2012, 21:57
yıldız oyuncu diye polonya çöplüğüne döndük..sen elindeki yıldız oyunculara sahip çık yeter..bizim yıldız diye tarif ettiğimiz adamları 10 milyondan aşağı alamayız..beşiktaşın hali ortada ....ben yetişen yıldız oyuncuları maddi anlamda tatmin edip takımda kalmalarını sağlamaktan yanayım mesela burak a 2.5 milyon ver.. egemene 1.5 ver adamı takımda tut gidip mal gibi 25 milyon verip takımı yabancı çöplüğüne çevirme... trabzonspor yıldız alarak değil yıldız yetiştirerek başarılı olmuştur gene öyle olacaktır...mühim olan o yıldızlara sahip çıkmaktır...kongrede 2 oy alacağım diye 10 milyon luk oyuncuyu bedava vermekle bu iş olmaz

Necmi6161
10.06.2012, 22:02
boşuna tartışmayın arkadaşlar, alacakları en üst düzey oyuncu tevfik köse dir.

Emre ÖZTÜRK
10.06.2012, 22:07
gidip birezilya arjantın den 200-300 bin dolara colman aurello gibi adam ararım daha iyi

E o zaman anadolu takımlarından ne farkın kalır.10 tane adam alırsın ikisi tutar.Ne geçti eline oyuncun parladı.O adam takımda kalır mı peki İstanbul takımlarında Quaresma,Fernandes,Elmander,Riera,Yobo gibi elit topcularla oynayıp sende kazandığının iki katını kazanmak varken.Takımı yıldız dolduramayız biliyoruz hepimiz ama bir iki tane akıllıca yıldız transferi yapabiliriz.Yapmalıyız da

Harun
10.06.2012, 22:11
Yaşı ilerlemişte olsa bir sheva, bir henry gibi oyuncuları takıma kazandırmak ilerisi için şarttır.Bizim gibi takımların yıldız oyuncuları sadece şehrin ve takımın isminin duyulması için gereklidir.Verdiğiniz bjk örneği gibi yıldızlar alıp takıma katkı yapmasını bekleyecek zaten bütçemiz yok.Ve zaten o oyuncularda bize gelmez.
Bizim yapmamız gereken tek şey zamanında yıldız olup yaşı ilerlediği için forma şansı bulamayan yada büyük kulupler tarafından tercih edilmeyen futbolcuları bulmaktır.

Koray
10.06.2012, 22:14
En azından Zokora ayarında olmalı/olmalılar.

Fatih ÇOLAK
10.06.2012, 22:21
Yıldız oyuncudan ziyade, izlenip-beğenilip ve daha sonra her ne olduysa olmayan transferler olsun bana yeter...

Jelavic, Perisic, Lewandowski,... liste uzar gider.

Her tarafından yetenek akan adam istiyorum :)

Bülent AKBULUT61
10.06.2012, 22:23
tabiki evet ama eziktaşın yaptığı gibi yıldız oyuncu değil geleceğin yıldız adayını arayıp bulacağız onu biz yıldız yapacağız o zaman olur

mda61
10.06.2012, 22:26
Trabzonspor'un benim için temsil ettiği değerleri göz önüne alarak, yıldız oyuncu transferine karşıyım. Yürekten oynayan 11 tane oyuncu görmek istiyorum takımımda. Başaracaksak azimle, emekle başarmalıyız.

Tekke
10.06.2012, 22:38
Başlığı düzeltsen arkadasa teşekkür ederim.

Harika tespitler ve ornekler var:

1. BJK gibi sistemsiz,disiplinsiz YILDIZ basa bela olur

2. Zokora muhteşem ornek, Fildisinden artık HERKESİ alabiliriz, Yattara varken bunu yapamadık, nedeni çok açık ALDIĞINIZ ADAM ZOKORA GİBİ TEŞKİLATCİ OLMALI

3. Monchengladbach UEFA kupası alan takım olarak su an başarısız,Dortmund ise harika bir tez ama bize gitmez:)

YILDIZ OYUNCU KİMDİR buradan başlamalıyız, oynar, oynatır, taktik verir. Hagi Emre-Okan vb hepsini eğitti,ZOKORA buna en yakın adam ama tam insiyatif almıyor ...

Mac icinde Alex herkesi motive de ediyor fırça da atıyor YILDIZ OLDUĞU. İçin kimse alınmıyor

Yunus Danışmaz
10.06.2012, 22:41
Trabzonspor'un benim için temsil ettiği değerleri göz önüne alarak, yıldız oyuncu transferine karşıyım. Yürekten oynayan 11 tane oyuncu görmek istiyorum takımımda. Başaracaksak azimle, emekle başarmalıyız.
Sen şampiyon oldugumuz zamanlardaki ruhtan bahsediyosun kardeşim... ama artık futbolcular paramı alırım, işime bakarım modunda.

.....
10.06.2012, 22:53
Trabzonspor şampiyonlukları yıldızlarla kazanmadı.

2011 yılındaki şampiyonluğumuzda da yıldız yoktu takımda.Hepsini kendimiz çıkardık.

Bu şekilde istiyorum ben. Ayrıca gelenleri de gördük. Bize yürekli topçular lazım.Takımı için herşeyini veren. Yıldızların çoğunda bunu göremiyorum nedense.

O yüzden bu konuya sıcak bakmıyorum ben.

cakalkerem
10.06.2012, 23:06
Bizde yıldız alıyoruz beyler ayıptır....

Bakın adrian yıldız brozeklerde kuyruklu yıldız....

yediğimiz kazıkları çıkartalım önce...

hangi menejerlere ödediğimiz tonlarca parayı çıkartalım önce

zafercalikoglu
10.06.2012, 23:19
gerek yok yıldıza gökyüzünde çok yıldız var...

mashal61
10.06.2012, 23:32
Jaja yıldızdı bana göre. Egemen için bugün gazetelerde yıldız oyuncu diye bahsediliyor. Selçuk aynı şekilde. Burak'a bakıyorsun, 2 senede 50 golü geçmiş. Umut takıma çok faydalı bir oyuncuydu. Bu tarz yıldızlarımız olsun. Takımda tutmayı bilen bir yönetimimiz olsun.

-Samet
10.06.2012, 23:41
Jaja yıldızdı bana göre. Egemen için bugün gazetelerde yıldız oyuncu diye bahsediliyor. Selçuk aynı şekilde. Burak'a bakıyorsun, 2 senede 50 golü geçmiş. Umut takıma çok faydalı bir oyuncuydu. Bu tarz yıldızlarımız olsun. Takımda tutmayı bilen bir yönetimimiz olsun.

Bence de.Yoksa tutup avrupadan yıldız getirmek zor , çok zor iş trabzona.

Helvacı61
10.06.2012, 23:49
onlarca oyuncu var yıldız diye alınıp trabzona hiçbirşey vermeyen mesela volkan şen bursada türkiyenin en önemli oyuncusuydu aldık ne oldu...trabzonsporun bu sene defansa 2-3 oyuncu ihtiyacı var başkada transfere gerek yok...trabzon da transfer yapmaya kalksan takımda colman zokora alan hariç herkesi yollaman lazım..

Sencer Bulut
10.06.2012, 23:52
2-3 tane yıldızla beraber yıldız adayı olan takım kurasın taş gibi sistem işte.Bunu yapabilmek icin cok iyi bir scout ekibi kurmak gerekiyor.Alınacak bir oyuncu en az 1 sene izlenmeli.Bu sayede ne büyük paralar harcarız nede diger klüblere muhtac kalırız.Futbolcu fabrikası karadenizden daha oyuncu cıkartamıyoruz.Sonra gidip diger anadolu klüblerinden degeri en fazla 1 milyon eden futbolculara 5 milyon verip kazık yiyoruz.Menejerlerde ayrı bir sorun.Onlardan da en kısa sürede kurtulmamız lazım.

Yaşar
10.06.2012, 23:53
Trabzonspor'a yıldız yabancı oyuncu getiremezsin.
O yüzden, ligin en iyi yerlilerini almamız gerek,yor.
Ancak o şekilde yarışabiliriz rakiplerle.

Helvacı61
11.06.2012, 00:03
şöyle düşünüyorum da bugün türkiyede yıldız oyuncu diye tarif edilen selçuk, engin,egemen, jaja,colman, burak hatta umut bu adamlar geçen yıl bizdeydi...hepsi gitti şimdi de burak gidici tekrar tekrar yazıyorum trabzonspora yıldızları elinde tutacak menejerleri zengin etmeyecek yönetim lazım o farmayı giyen herkes zaten potansiyel yıldız adayıdır..burak gibi adamı yıldız yapmışizda şimdi avrupaya gidecekmiş...aykutu istanbul maçında bir azarladı çocuk futbolu unuttu..sanki gittiği yerde oyuncu azarlayabilecek geçen yıl engini sivas maçında azarladı. adam bir daha trabzonspor forması giymeden gitti gs yi şampiyon yaptı...bu takım geçen yıl çok kötü idare edildi.. bunda şenol hocanında payı var..

Helvacı61
11.06.2012, 00:12
E o zaman anadolu takımlarından ne farkın kalır.10 tane adam alırsın ikisi tutar.Ne geçti eline oyuncun parladı.O adam takımda kalır mı peki İstanbul takımlarında Quaresma,Fernandes,Elmander,Riera,Yobo gibi elit topcularla oynayıp sende kazandığının iki katını kazanmak varken.Takımı yıldız dolduramayız biliyoruz hepimiz ama bir iki tane akıllıca yıldız transferi yapabiliriz.Yapmalıyız da
trabzonsporun anadolu takımlarından tek farkı büyüklüğü yani taraftarı bu sene eskişehirin kadrosu bizde olsa onlarda 3.bitirirdi..yönetim trabzonsporun ekenomik olarak büyümesini sağladı ama gelirlerin nasıl harcandığı ortada yıldız diye kakalanan oyuncular ortada...sadri şener istanbul takımlarıyla bizi kıyaslayıp ağlıyor...ama küçük çaplı bir araştırma yaptım..bejeken çok daha fazla gelirlerimiz var.. kabaca bir hesap yaptım naklen yayın gelirleri hariç yaklaşık 30 milyon gelir var..trabzonspor iyi idare edilsin hersene şampiyonluğa oynar ve gelirlerini katlar...

Kubilay ŞAHİN
11.06.2012, 00:48

Jaja yıldız mı?..

Galaksi galaksi..

Gökhan Koç
11.06.2012, 09:45
Yıldız futbolcu diye bişey yoktur benim için,

Gelecek vadeden ve vadetmeyen topçular vardır,

Lider topçu vardır,

Yetenekli ve yeteneksiz topçular vardır,

Akıllı ve Akılsız topçular vardır,

Vefalı ve vefasız topçular vardır,

Hızlı ve yavaş topçular vardır,

Tüm bu özelliklere ve dahasına bağlı olarak;

Pahalı ve ucuz topçular vardır,

Bunların bir kısmı karlı yatırımdır, bir kısmı değil

Yıldızmış, gezegenmiş, uyduymuş hikaye...

Bugünü kurtaralım diye 3 sene kaybetmek saçmalıktır.

Mustafa AYDIN
11.06.2012, 11:15
Yıldız oyuncu takıma katkı yapan oyuncudur bence.Bjk örneğinde gördüğümüz gibi çete kurup iflasa sürüklenmektense kendi yıldızlarımızı ortaya çıkarmak daha önemli.Ama dünya çapında isim duyurmak adına ve katkı yapabileceğine inanılan 1-2 oyuncu alınabilir.

Sercan Keleş
11.06.2012, 11:31
Bit Tane Yıldız Kim İstemez :) Şöyle Henry Tipinde.

Tolga_61
11.06.2012, 11:36
Yıldız oyuncu takıma katkı yapan oyuncudur bence.Bjk örneğinde gördüğümüz gibi çete kurup iflasa sürüklenmektense kendi yıldızlarımızı ortaya çıkarmak daha önemli.Ama dünya çapında isim duyurmak adına ve katkı yapabileceğine inanılan 1-2 oyuncu alınabilir.
Kendi yıldızlarımızı çıkarabilmek tabii ki önemli Fatih, Gökdeniz gibi ama çete oluşturmadan çete içinden Fernandez gibi bir yıldız ı da çekip kadroya katabilsek çok iyi olurdu :)

malig
11.06.2012, 11:50
bizde oynyan oyuncuları yıldız kabul etmiyorlar ki! selçuk bizdeyken yıldız kabul edilirmiydi? ne zaman ki gs'ye gitti.yıldız kabul edilmeye başlandı.milli takımda oynamıyor ilk onbirde niye oyanamıyor diye tartışıyorlar şimdi.biz de oynamaya devam etseydi hiç kimse tartışmazdı adım gibi eminim!trabzonspor tarihi boyunca ünal hariç hiç bir zaman yıldız transferi yapmadı.yıldızlarını hep kendi çıkardı.gerek alt yapıdan gerek anadolu takımlarından aldığı oyuncuları yıldız seviyesine çıkararak başarıya ulaşmaya çalıştı.bunda da başarılı oldu.

Gökhan Koç
11.06.2012, 11:58
Yıldır topçu olmaz, yıldız popçu olur :)

gökçay61
11.06.2012, 11:59
eldeki yıldızları yollayan yönetim hangi yıldızı alır Allah aşkına..

UĞUR DURTAŞ
11.06.2012, 16:00
yıldız oyuncu bizde oynamaz

bizde oynuyacak oyuncular,alınması gerekenler ama bizim hoca ve yönetim bunları almaz yurt dışına bakarlar bulurlar mevcut elimizdeki yabancıları........

hasan ali ve amrabatı al karşılığında alanzinyo,sapara,aykut,tayfun,henrigue takasta kullanılacak çok oyuncu var üzerine para ver al bu iki oyuncuyu...

grosicki yi al............................
ozan ipek i al.......................
serdar azizi al...........................
dokayı al............................
holmeni al.............................
alperi al.................................
bobonun alınması gerekiyordu(kayseri bugün aldı)
nobreyi al........................
soneri al...........................
dany al.........................(gs aldı)

bizim yıllardır transfer politikamız bu bu tür oyuncuları bizimkiler almaz.

SAFA
11.06.2012, 16:26
Özkan Sümer : Yıldız isteyen gökyüzüne baksın . :)

Tekke
11.06.2012, 16:32
arkadaşlar mesele de bu ya, ayağa düşürmeyeceksin kendini, Dany'ye talipsen alıp geçeceksin, 300 bin Euro için kendini rezil etmeyeceksin. Ben Sadri Babadan çok umutluydum ki hala umutluyum, kolay değil Volkanı-Olcanı hatta Jajayı 3 büyütülmüşlerin elinden almak, ama bazen öyle büyük öyle saçma hatalar yapıyorlar ki, SİSTEMLERİ olmadığı kanaatine varıyorum. Mesela:

Adrian kazmasına 5,2 mio Euroyu verebiliyorsan, Şenol Hocanın istediği Dany ye 2,5 da diretmeyeceksin 3 ü verip alacaksın, kaldı ki rakiplerin de peşinde o adamın.

Sivoka 1,5 değil de 1,3 mio vereceksin.

Eneramoya hoca mutlaka alın diyorsa direk alacaksın.

Geçtim YURTDIŞI vizyona, Pogrebnyak denen adam neredeyse bedavaya Fulhama gitti, 29 yaşında, onun gibi her yıl en az 20-30 yıldız oyuncu ( ki Kuyt da onlardan) 2. kalite liglere gidiyor ve bazısı çok başarılı oluyor.

Burada benim gördüğüm, 30 yaşında olan bir yıldızın tek isteği 3-4 yıllık sözleşme, ZOKORA da bunun için geldi, biz elbette 4 yıllık sözleşmeyle, zorlasak Drogbayı bile alırız, yıllığına 2,5 mio euro net para ver artı bonuslar ver gol barajına göre, uçarak gelir. Zira ŞL de oynayacak diye düşünür, ama Drogba çok uç örnek oldu, Pogrebnyak daha doğru seçim, bonservisi de uygun olan yıldızlar var, alıp 4 yıllık sözleşme yapılabilir.

BAKIN MESELA ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM, BU İŞLER BU SENENİN İŞLERİ DEĞİL, 30.06.2013 ÜN İŞLERİ, ARSHAVİNİN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR, BİR CENGAVER ŞİMDİDEN GİTSİN, SÜREKLİ KONTAKTA KALSIN VE DESİN Kİ 1.07.2013 DEN 2017 YE BİZDE OYNA DİYELİM.

Travelair
12.06.2012, 08:53
Yıldız oyuncu camiaya umut aşılamak için günümüz sisteminde şart. Elbette eğer iyi seçebiliyorsanız almalısınız

Yıldız gelmez laflarına inanmıyorum. Yeter ki niyetiniz olsun, çoğunu getirirsiniz. Böyle manipülatif laflara inanmamamız gerekiyor

amasya0561
12.06.2012, 09:41
düşününkü bir ibrahimoviç bir klose gibi yıldız oyuncunuz var bu Trabzon dışındaki çocuklarında bu takıma sempati duymasını saglamazmı.
bu takım 5-6 senede degil her sene şampiyonluga oynasa o zaman yerli ve yabancı yıldızların gelmesi daha kolay olmazmı. avrupada her sene söz ettirsek kendimizden ( bir CSKA bir Shakhtar Donetsk kadar olamazmıyız) işlerimiz daha kolay olmazmı.

İdris Toksoy
12.06.2012, 09:57
mesela bi pablo aimar şahane olurdu.

TAHSİN 61
12.06.2012, 10:56
Burak Yılmaz'ı ver Galatasaray aşkını dindir . Bonservis isteme Çağlar birinci Mehmet batdal Sercan yıldırım ve cluio al burak Yılmazı ararsa takım kellemi ortaya koyarım.

halil ibo
12.06.2012, 11:05
Yerli yıldızlar durmuyor,yabancı yıldızlar muhtelif sebeplerle gelmiyor,
gelenin maliyeti çok yüksek oluyor.Ne yapacaksın ?
Her ne kadar günümüzde oyun ''endüstriyel futbol''adını almış,hayat tamamen para olsa da mazimizdeki gibi hala renk aşkı ile formasını terletecek yıldızları yetiştireceksin.
Altyapı,altyapı,altyapı...

Ertan 51
12.06.2012, 11:16
Benim fikrim hayır,
fakat çoluk çocuk etkileniyor yıldız isimlerden,
Trabzonsporumuza taraftar kazandırmak veya reklam açısından olabilir ama katkı almamız zor,
yıldız dan ziyade iş bilen yöneticilerin en az 1-2 yıl takip edip ortalama bir paraya transfer edeceğimiz yetenekli oyuncular çok daha verimli olur diye düşünüyorum.

Gökhan Koç
12.06.2012, 11:31
Yerli yıldızlar durmuyor,yabancı yıldızlar muhtelif sebeplerle gelmiyor,
gelenin maliyeti çok yüksek oluyor.Ne yapacaksın ?
Her ne kadar günümüzde oyun ''endüstriyel futbol''adını almış,hayat tamamen para olsa da mazimizdeki gibi hala renk aşkı ile formasını terletecek yıldızları yetiştireceksin.
Altyapı,altyapı,altyapı...

Aynen Katılıyorum,

Altyapı, Altyapı, Altyapı

Tekke
12.06.2012, 18:06
Altyapıdaki adam Arshavinle oynama hayali mi kursa daha iyi Adrianla mı?

Arkadaşlar bugün başka birşey çıktı ortaya, GS açıktan Trabzona savaşı ilan etti, ya talip olduğumuz oyuncuyu alıyor, ya da takımımıza salça oluyor.

Umutu kiralamışlar, Elmander-Baros-Necati varken, bizim alacağımız Umut neden alınır?

Ujfalusi-Semih-Gökhan Zan varken Dany neden alınır?

Burak konusunda adım atamazlar artık, zira Umutu aldılar.

kapça_61
12.06.2012, 18:30
Wolsfurgdan dİego alinsin...

cakalkerem
13.06.2012, 00:48
kimseyi almasınlar yeter bu kadar

Hasan Cubukcu
13.06.2012, 01:30
Altyapi altyapi !!
barcelona gibi niye olamiyoruz !!

titanic
13.06.2012, 14:00
Altyapi altyapi !!
barcelona gibi niye olamiyoruz !!

Çünkü hiç kimse barcelona gibi olamıyor.

oflubektas
13.06.2012, 16:17
Altyapıdaki adam Arshavinle oynama hayali mi kursa daha iyi Adrianla mı?

Takım arkadaşlarıyla birlikte yeni birer Arshavin olsalar daha iyi olmaz mı? Adrian veya Arshavin yerine Song,Popescu, Hoojdonk gibi karakter, iş ahlakı ve iş disiplini olan ve genç takım arkadaşlarını daha ileri taşıyacak adamlar alınabilir.

Hatırlarsanız bir zamanlar bir böyük başkanımız "kendi cebinden iki dünya yıldızı" sözü verdi ve ilk olarak Marcelinho'yu getirdi. Parasını da cebinden verdi. Sonra bir benzin istasyonu ihalesi için kongreyi erteletti, verdiği parayı da çatır çatır geri aldı ve öyle gitti. Diğer dünya yıldızından halen haber alınamıyor :)

Büyük yıldız Marcelinho ise Trabzonspor hakkında bir röportajda şöyle diyordu: "Bana Trabzonspor demeyin, yaz sıcağında şehirde şortla dolaşan tek insan bendim ve herkes bana bakıyordu." (Bu arada Marcelinho'nun Brezilya'da annesi tarafından işletilen bir genelevi de vardır, mafya ile başı belaya girince haber olmuştu, adresini bilmiyorum :) )

Görülüyor ki bize dünya yıldızı lazım değil, hatta başımıza büyük bela olur. Ancak uluslararası tecrübesi olan ve Trabzon'a paradan ziyade hoş bir tecrübe olarak bakacak, iş ahlakı yüksek ve şehre uyum sağlayabilecek bir adamın ise başımızın üstünde yeri vardır.

Mellih
13.06.2012, 16:33
tanınmayan oyuncular alınıp macera aramaktansa ( teofilo, adrian, brozek) bildiğimiz bobo'yu, moritzi alın.
adam nerde oynar, ne kadar oynar en azından biliyoruz.

Trabzonspor nezaman dış transfere ağırlık verse o sene kötü geçmiştir. Yerlilerden kurulu (ağırlıklı) kadrolar daha başarılı olmuştur.

(bide şenol güneş dönemindeki transferler pek tat vermedi. hoca bu konuda başarılı değil malesef)

bladex61
13.06.2012, 16:46
yıldız gelicekse bile zokora gibi takımı benimseyecek oyuncu gelsin

Mustafa 42
13.06.2012, 20:43
yildiz futbolcu almayi bosverin elimizdekileri bilene tutamiyoruz isde sonuc ortada yani ne bicim yönetim varmis bizde aslinda sike yapan bizim yöneticiler yaziklar olsun baska bir söz söyleyemiyorum

OnurKul
14.06.2012, 02:07
32 yaşına gelmiş "yıldız" sanılan bir oyuncudan ziyade, genç hırslı yetenekli oyuncuları Şenol Hoca'ya vermek lazım.

Bu arada Zokora'yı tenzih ediyorum tecrübesiyle takıma ve gençlere çok yararlı olduğuna ve olacağına inanıyorum. Zokora gibi olgun, savaşçı adamlara "kontenjan" açılsın (1 ya da 2) ama son kullanma tarihi geçmiş adamlarla uğraşmayalım artık.

Muhammet_61
14.06.2012, 10:31
Yıldız alınacaksa, 30 yaşını doldurmuş, profesyonel ve isim yapmış (Örn:Zokora gibi) futbolcular alınmalı. Daha gençleri bize gelmez, gelse de verimli olamaz. Ligde çok katkıları olmasa da Avrupa maçlarında tecrübeleriyle çok katkı sağlıyorlar..

İskender Çakmak
14.06.2012, 11:12
Ben süperyıldız transferine karşıyım. Biz de böyle bir aşının tutacağına inancım yok. Çok parlamayan biz de parlayacak olan oyuncular lazım. Başarıyı bu şekilde elde edeceğimizi düşünüyorum.

titanic
14.06.2012, 12:50
bir messi ye hayır demeyiz.Ama adrian varken yedek kalır.Kulübeninde zengin olmasından yanayım.

nozbart_61
14.06.2012, 18:09
Şehrimizin konumu ve sosyo ekonomik yapısı yıldız futbolcuları barındırmaya hiçde müsait değil bence. Daha önce aldığımız yıldız diye tabir ettiğimiz bir çok yabancı futbolcu ikinci senelerini bile zor gördü hatta bazıları sezonu bile tamamlayamadan bavulunu alıp gitti. mesela ;
campell ve marcelinho bunlara çok iyi örnek olabilir.

Tekke
14.06.2012, 23:53
Yıldız alınacaksa, 30 yaşını doldurmuş, profesyonel ve isim yapmış (Örn:Zokora gibi) futbolcular alınmalı. Daha gençleri bize gelmez, gelse de verimli olamaz. Ligde çok katkıları olmasa da Avrupa maçlarında tecrübeleriyle çok katkı sağlıyorlar..

Benim muradım da buydu,ADAM GİBİ ADAM olsun,is ahlaki yüksek olsun,ama herkes saygı duysun kariyerine. Shevchenko çok iyi olurdu resmen ortada kaldı almadık,Kiev'de 2senedir şov yapiyor,Şota da bize yalvardı almadık Az Alkmaar da gol kralı oldu,golcü ve oyun kurucular 30 yasından sonra alınır,3 sene üst düzey oynar.

Arshavin çok iyi olurdu

cendelsahinov
15.06.2012, 06:29
Kendi yıldızlarımızı yaratmalıyız. Özkan Sümer lafı "Yıldız isteyen gökyüzüne baksın."

M.S.SOFU
15.06.2012, 11:43
yıldız isteyen gökyüzüne baksın
trabzonsporun çakma yıldızlara kaprisli futbolculara ihtiyacı yok

Recep Aygün
15.06.2012, 12:05
Beşiktaş gibi yıldızlar topluluğu olmaktansa Tayfun Coralarla kafam rahat oynamayı tercih ederim.

Zokora tam bize göre birde yine o tarz ileriye tecrübeli bir yıldız alınabilir 2 tane yeter zaten birisi ileriyi birisi geriyi yönetir,

Mesela Kanoute süper olur bizim için.

UĞUR DURTAŞ
15.06.2012, 13:31
benim gözümde hasan ali bir yıldızdır....

benim gözümde amrabat bir yıldızdır.........

benim gözümde serdar aziz bir yıldızdır.........

benim gözümde alper bir yıldızdır...............

benim gözümde ozan ipek bir yıldızdır..........

benim gözümde grosicki bir yıldızdır..........

benim gözümde tita bir yılzdızdır...............

benim gözümde soner bir yıldızdır..............

benim gözümde batalla bir yıldızdır.........

benim gözümde doka bir yıldızdır.............

benim gözümde holmen bir yıldızdır...............

benim gözümde bunların hepsi yıldızdır yurt dışında macera aramanın bir anlamı yok alacaksanız emre, sercan gibi oyuncular yerine yerine bunları alın.

nozbart_61
15.06.2012, 16:57
Yıldız topçu Trabzona gelip ne yapacak ? İcabında sevgilisi ile güneşli bir günde deniz kenarında güneşlenmek isteyecektir akşamda alıp sevgilisini koluna bir diskoda veya barda sabahlara kadar eğlenmek isteyecektir ve buda onun en doğal hakkı olsa gerek ama Kentimizde bu imkanı bulabileceklerrmi hiçde sanmıyorum.

şöyle olursa tamam.. Yıldız ama memur zihniyetli topçular alırsak tesislerin hemen yan tarafınada onların oturacağı villalar inşa edersek antrenman dan sonra hem birbirleri hemde ailelerinin kaynaşmalarını sağlamış oluruz. Futbolcular yeşil sahada mücadele ederken eşleride evlerinde altın günleri düzenleyerek Trabzonspor umuzun başarasına katkıda bulunabilirler. Arkadaşlar bir düşünsenize ;
Alanzinho nun eşi Adrian ın eşini arar akşama Celeustka lar bize gelecek sende henruiqe gillere haber ver onlarda gelsinler ama sen akşamı bekleme gelde akşam için lahana dolması saralım :):):)

HASAN_NASRALLAH
15.06.2012, 18:24
Yıldız topçu Trabzona gelip ne yapacak ? İcabında sevgilisi ile güneşli bir günde deniz kenarında güneşlenmek isteyecektir akşamda alıp sevgilisini koluna bir diskoda veya barda sabahlara kadar eğlenmek isteyecektir ve buda onun en doğal hakkı olsa gerek ama Kentimizde bu imkanı bulabileceklerrmi hiçde sanmıyorum.

şöyle olursa tamam.. Yıldız ama memur zihniyetli topçular alırsak tesislerin hemen yan tarafınada onların oturacağı villalar inşa edersek antrenman dan sonra hem birbirleri hemde ailelerinin kaynaşmalarını sağlamış oluruz. Futbolcular yeşil sahada mücadele ederken eşleride evlerinde altın günleri düzenleyerek Trabzonspor umuzun başarasına katkıda bulunabilirler. Arkadaşlar bir düşünsenize ;
Alanzinho nun eşi Adrian ın eşini arar akşama Celeustka lar bize gelecek sende henruiqe gillere haber ver onlarda gelsinler ama sen akşamı bekleme gelde akşam için lahana dolması saralım :):):)

içinde haklılık tarafları ziyadesiyle fazla olan hoşluk içeren güzel bir yazı yazmışsınız.birazda ben katkıda bulunayım.mesela;
alanzinhonun eşi adrianın eşine derki;
- gelirken biraz zeytinyağı getirirmisin bizde kalmamışda.yarın adrianla bimden alana kadar ödünç olarak:)

TSelif
15.06.2012, 18:29
Alalım işte Sabri reyizi. Hem attığı şutlar yıldızlara yakın kalitede :D

Haçkalı
17.06.2012, 18:01
Selçuk, Egemen, Engin, Umut, Jaja.. Şimdi Burak düşünülüyor.. Neler geldi geçti bu takımdan.. Elimizde tutsak, kadro istikrarı olsa 2 senede şampiyon olurduk..

Recep Aygün
17.06.2012, 18:32

Sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün :):):)

Travelair
17.06.2012, 18:43
Yıldız deyince aklınıza uçarı birisi mi geliyor? Aksine, yıldız futbolcu üstün yetenekleri olan takımını sırtlayan aynı zamanda alçakgönüllü efendi kişilikli kişilerden olur.

Elini eğip büküp içki şişesiyle kadınla poz veren yıldız mıldız değildir

Ya da yıldız denince artist falan anlaşılıyor tuhaf

Trabzon gayet de yıldızları barındırabilecek bir şehirdir. Dışardan talep görmekle kalmaz, içeriden de yıldız çıkaran bir şehirdir

Serdar A
17.06.2012, 18:43
Yıldız oyuncu getirmek bir 20 sene öncesine oranla çok daha kolay , maliyet açısından .

Ama önce oyuncu ile anlaşılmalı . Futbolcu , Trabzonspor'un teknik altyapısına ve şehrin imkanlarına olumlu yaklaşıyorsa , futbolcu isterse Londra'da top oynasın , farketmez . Alır gelirsin . Fifa kuralları eskiden klübü kollardı ama 95 Bosman ve sonrası yakın zamandaki Webster davaları ile durum futbolcunun lehine döndü .

Mesela, şu an Sadri Şener yıldız futbolcu istiyorsa gitsin , Serdar Taşçı ile görüşsün . Adam sağda solda , Trabzon ile anlaşırsam seve seve oynarım diyor . Futbolcu ile anlaştıktan sonra , klübü eli mahkum , satmak zorunda .

Tekke
17.06.2012, 22:51
Serdar tasci da olur, ama artık bize ARSHAVİN gibi tüm dunyanın ilgisini çekecek biri lazım. Robinhoyu alsak bile olur, çünkü Burak'da olduğu gibi herseyi onun üzerine kurarsın 30 gol de o atar hatta o kadar da asist yapar.

Bir de Jaja tabi yanına:)

alper*
17.06.2012, 23:49
Trabzonspor yıldız oyuncu transfer etmemelidir.
İlla yıldız transfer edilecekse bu yıldız Shevchenko gibi kariyerinin son yılını geçiren biri olmalıdır.
1 yıl oynadıktan sonra gitmelidir.

Benim hayalimdeki Trabzonspor sürekli üreten bir takım olmalıdır.
Oyuncu üretip satmalıdır. Akademi gibi, Ajax ve Porto örneğini veriyorum.
Sürekli bir devinim içinde olan, üreten ve ürettikleriyle başarıya ulaşan bir takım olmalı Trabzonspor.
Yıldız peşinde koşmamalı, yıldız adayları peşinde olmalı Trabzonspor.
30 yaş üzerinde bir Türk oyuncu bulunmamalı hayalimdeki Trabzonspor'da.
Takımda en fazla iki 30+ yabancı olmalı. Onlar da yukarıda yazdığım gibi.
Trabzonspor yeri geldiğinde 16 yaşında adamı a takımda oynatabilmeli.
İşte o zaman sürekli heyecan içinde olabilir ve takımdan bir şeyler bekleyebiliriz.

Haçkalı
19.06.2012, 17:57
Soner Aydoğdu ve Yasin Öztekin iyidir.

cakalkerem
19.06.2012, 19:22
en son kimi üretip satmışız hepsi kaçmış

titanic
19.06.2012, 22:42
Biz ne peşinden koşacağız yıldızların,onlar gelmek için araya birilerini soksunlar.Şampiyonlar ligi her sene garanti bizde

jönts
21.06.2012, 03:13
Yıldız dediğimiz adam Musampa ise aman aman kalsın.

Tekke
21.06.2012, 10:01
en son kimi üretip satmışız hepsi kaçmış

İyiki bu başlığı açmışım, hakikaten kimi üretmişiz? Kaçanlar niye kaçmış? Adam Elmanderle-Barosla-Quaresmayla-Fernandesle oynamak için, bir de İstanbul hayaliyle kaçıyor, ne üretimi?

FORVET-Sağ bek-sol bek ve stoper kadrolarımız Bankasya düzeyindeyken, orta sahada:

Colman-Zokora-Olcan-Volkan-Halil gibi banko oynayacaklarla, Aykut-Barış-Sapara gibi 11 i zorlayanlar varken, Yasin ve Sonerin alınması, hadi Yasin bedava iyi oldu, Sonere 3 mio euro, saçma sapan bir iş.

TRABZON, ARTIK "KİM BOŞTA" TRANSFER POLİTİKASINI BIRAKMALI, "KİM LAZIM" POLİTİKASIYLA EN İYİSİNİ ALAMASA DA İYİSİNİ ALMALI.

3 mio verebiliyorsan DANY yi alacaktın Soneri değil, SOL BEK ve STOPER tüm sezon boyu kanayan yaramızdı, görmedi mi yönetim, her maç defans değişti, bunu hiç mi görmediler?

NEREDEN BAŞLASAM NEREDE DURSAM BİLEMİYORUM???

ECvelek
21.06.2012, 10:57
dortmund , montpellier ,porto ?
her takımın bi kişiliği olmalı
trabzonsporun kişiliğide yerel değil yerli olmalıdır,ben zira bunun dışında pek başarı beklemiyorum

delfino
21.06.2012, 11:43
Soner Aydoğdu ve Yasin Öztekin iyidir.

Keşke bide yanına aykutu alsakk ne güzel olurdu ...

Tekke
23.06.2012, 20:00
Soner çok iyi evet ama su soruya cvp bulamadım, 4 kişilik ortasahada :

Volkan-ZOKORA-colman-olcan-Halil-Aykut-alan-Adrian-barış-yasın 9 kisi var...

Tekke
28.06.2012, 23:26
Pirlo

Pirlo

Pirlo

Yas 34 ama 3 sene daha oynar, o nasıl paslar ?

Tekke
12.07.2012, 22:25
Alman 5. Lig takımı Urdingenle 1-1 berabere kalınca yinelemek şart Oldu.

Elaler bizim yıldızları alıyor, Amrabat-M topal-Hamit'i alıyor, TUNCAY'A bile tazyikim.

Havayı bozmazsak GS min rezerv takimiyiz artık :(((((

Tekke
21.07.2012, 01:54
YILDIZ almazsan OLCANİN sonerin Volkan'ın sende jübile yapmasını HANGİ GEREKÇEYLE BEKLERSİN???

gökçay61
21.07.2012, 16:17
kendi yıldızını kendin yarat gibi düşnce malesef trabzonda olmaz. öncelikle torpilin döndüğü bir alt yapıdan düzgün bir adam çıkmasını beklemek hayal. kaç tane çıkar ne zman çıkar onu beklemek bile yıllar alır. ancak sen takımını kurarsın yerli ve yabancı kaliteli oyuncular alırsın arasına 1 2 tane yıldız katarsın adından söz ettirisin bi kaç yıl böyle bir oluşumu kurar korursun sonrasında alt yapıdan gelen inandığın isimleri yavş yavaş kadroya monte etmeye başlarsın. ancak futbol görsellik ve şov oyunu bir nevi ticarette yapmak lazım. dışarıya karşı reklamını yapacak adamlara da ihtiyacın var. o yüzden yıldız şart diyorum ama uçmaya gerek yok. n'doye gibi 2 tane yeter.

kürşat şen
21.07.2012, 16:32
muhammet demir ve orhan gülle..ikiside trabzonlu..

Tekke
22.07.2012, 12:11
Bufirsat ele geçmez tekrar, UEFA DA seribasiyiz, bir stoper YILDIZ alsak bir de yerli sag bek N DOYE söylenen kadar iyiyse yabancı 6 ya düşünce çok iddialı bir takım oluruz, ancak bu sene 3. Lük sen fazlası hayal...

Soner-Yasin gibi genc YILDIZ adaylarını almamız iyi, fakat ACİLEN FORMU YÜKSELEN VOLKAN OLCAN VE HALİL'İ 5 yıllık kontrata yonlendirmeliyiz.

Kalemiz hiçbir takımın yapamayacağı kadar sağlam 6-7 sene.

2 kaliteli YABANCI stoper hep olmalı, yabancı solbek, onlibero, oyun kurucu ve forvet etti 6 YABANCI ,bunlar yerli olmaz...

Yerli sagbek, sag ve sol açık ve 2. Onlibero-oyun kurucu

N doye Bamba ZOKORA Colman kalsın bı oyun kurucu ve stoper al 5 yıl ilk 2 ye oyna

Fatih Kuloğlu
22.07.2012, 15:00
Edilmeli .

Ahmet Kuru
22.07.2012, 15:15
Yıldızlar Trabzon da macka da arsinde yomra da tonya da of da surmene de vakfikebir de faroz da keşfedilmeyi vir pirlanta gibi işlenmeyi bekliyor. Çok fazla uzağa gitmmek lazim yıldiz icin. Mühim olan bunu kavrayip uygulamakta

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.07.2012, 16:48
Yıldızlar Trabzon da macka da arsinde yomra da tonya da of da surmene de vakfikebir de faroz da keşfedilmeyi vir pirlanta gibi işlenmeyi bekliyor. Çok fazla uzağa gitmmek lazim yıldiz icin. Mühim olan bunu kavrayip uygulamakta

Bu listeye Rize, Ordu, Giresun, Artvin, Samsun, Bayburt hatta Erzurum, Erzincan da eklenebilir rahatlıkla...

Ekonomik olarak İstanbul bütçelerine erişmemiz mümkün olmadığına göre parayla ne alırsak alalım adamlar daha fazlasını alabileceklerdir.
Ama senin yetiştirdiğin bir Tolga'yı, bir Gökdeniz'i, bir Tekke'yi, Hami'yi, Dobi Hasan'ı cebindeki parayla bulamaz...

Hüseyin Başoğlu
22.07.2012, 17:01
Yıldız transferi derken ne tarz yıldız bu önemli quaresma gibi bir yıldız ben takımda çokta istemem hani gelicek takımı karıstırıcak bilmem ne yapıcak..fenerbahce örneği verilmiş o fenerbahçede ortegada patladı daniel guizada...

ama şuna katılırım seedorf pirlo gibi efendi olucak geldiği gibi abilik yapabilcek adamlar gelebilir yani hiçbir şeyiyle olmasa karizmasıyla takımı tasıcak bir tecrübeli yıldızı kabul ederim gelsin ölesi..buna örnek işte pirlo,xavi(tabi gelmez:D örnek sadece:D 38 yasında belki:P) bu tarz yani futbolu asmıs yıldız oyunculara okeyim ben..

M.S.SOFU
22.07.2012, 19:14
yıldız isteyen gök yüzüne baksın

titanic
22.07.2012, 19:18
evet lazım birtane, herhangi bir mevkiye alınsın.Forma sattırır.Maça adam çeker

kürşat şen
22.07.2012, 21:00
mevlüt erdinç var fransada..
güçlü kuvvetli teknik..
iş yapar türkiyede banko..

Tolgas6161
24.07.2012, 02:08
egerki alper yildiz ise alinmali yoksa yildiza gerekmez

pazarkapılı
24.07.2012, 16:37
böyle bir kavram kaldı mı fytbolda artık....

Tekke
25.07.2012, 13:30
Pavel Pogrebnyak ---- 3 mio euro

Arshavin ---- 4 mio euro (kendisine 2,5 mio euro)

Michael Owen --- 1 mio Euro

Niang 1 mio Euro

Aruna Kone --- 3 mio euro

YAZSAM KİTAP OLUR, NDOYE NEYMİŞ ARKADAŞ? BİZ NEDEN 5-6 MİO EURO BONSERVİS VERİP 1-1,5 MİO EUROYA OYNAYAN KALİTESİZ TOPÇU ALIYORUZ?

ZATEN 1 MİO EUROYA OYNAYAN ADAMDAN FAYDA GELMEZKİ.

MALİYET:

Ndoye: 6 mio euro bonservis + 4 yıl X 1,5 mio euro = 12 milyon euro YUUUUUUHHHH

Arshavin: 3 mio euro bonservis 3 yıl X 2,5 mio euro (hatta bonusla 3 mio euro verelim) = 10,5 milyon euro

Arkadaşlar dünyada sistem değişti, yüksek bonservisi, Katar-Rus ve acemi türk klüpleri ödüyor. İyi klüpler (maalesef fb-gs) en fazla 1-2 mio euro bonservisle futbolcuya 2,5 veya 3 veriyor. KUYT u aldı adamlar yaaa 1 milyona :(

UYANALIM...

7can61
25.07.2012, 13:37
Kuyt Umutun deniz görmüş hali, olsa olsa sönmüş yıldız olur, bize gelecek vaat eden yetenekli futbolcular lazım, ama bunlar jebrin barış tarzı adamlar değil Alper Potuk gibi adamlar olmalı diye düşünüyorum

savaş öztürkci
25.07.2012, 14:44
Selçuk,burak,engin,egemen gibi şerefsiz futbolcuları alıp yıldız yapıp rakiplerimize verecegimize direk yıldız oyuncu almamız bana daha mantıklı gelmemtedir en azında gittikleri zaman bizim yetiştirdigimiz yıldızlar kadar adama koymaz

ysfemr
25.07.2012, 16:42
yıldız oyuncu da alınabilir ama muhim olan yıldız kaybetmemektir.........

Tekke
25.07.2012, 17:47
Tuncay Şanlı serbest, bence o da hala YILDIZDIR, ama 3 yıllık anlaşmak lazım. Bonservisi elinde, anlaşmayı sabit ücret + gol ve asiste bağlamak lazım.

Tekke
25.07.2012, 17:58
Sahte 17 gitti takımdan asil 17 TUNCAY ŞANLI alındı diyerek alalım bu çocuğu, hala iş yapar 3-4 sene, hem de yerli.

titanic
26.07.2012, 01:26
Sahte 17 gitti takımdan asil 17 TUNCAY ŞANLI alındı diyerek alalım bu çocuğu, hala iş yapar 3-4 sene, hem de yerli.

Tuncayın devrinin gectiğini düşünüyorum.Yıldız alıncaksa alper potuk olmalı.

Soner Albayrak
26.07.2012, 01:29
Meşhur Özkan Sümer sözü : Yıldız görmek istiyorsanız gökyüzüne bakın.

Yaşar
26.07.2012, 01:31
Ndoye'ye o paraları bizden veya Rus takımlarından başka takımlar verir miydi?
Çok iyi oyunsuysa 27 yaşına kadar neden hala Danimarka Ligi gibi bir ligde oynamaya etti?
Bir Şenol Güneş için 1000 tane futbolcu feda edilmeli iken, 1 futbolcu için Şenol Güneş neden harcanıyor?
Trabzonspor'u Trabzosnpor yapan değerler Selçuklar, Buraklar, Ndoyeler, Jajalar değildir.

Belki Şenol Güneş de değildir ama Şenol Güneş yukarıdakilerden 1000 tanesine bedel bir isimdir.

ATSIZ
26.07.2012, 01:33
nevzat başkan gider yıldız tilbeyi...
yıldız mıldız istemem...
anlaşılan ts yapılanmaya gidiyor...
gelecekvaat eden yerliler alınmalı...mustafa pektemek,alper,muhammet,ömer toprak gibi uzun vadeli sözleşmelerle

hodlu
26.07.2012, 01:35
Bu takıma Trabzon orjinli oyuncular transfer edilmeli...............

ibrahim
26.07.2012, 01:36
Yıldız Usmanovayı alabiliriz. Benden yana sorun yok... :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Mellih
26.07.2012, 02:45
quaresma bizde oynar haa :D

Tekke
27.07.2012, 03:50
Pavel Pogrebnyak ---- 3 mio euro

Arshavin ---- 4 mio euro (kendisine 2,5 mio euro)

Michael Owen --- 1 mio Euro

Niang 1 mio Euro

Aruna Kone --- 3 mio euro

YAZSAM KİTAP OLUR, NDOYE NEYMİŞ ARKADAŞ? BİZ NEDEN 5-6 MİO EURO BONSERVİS VERİP 1-1,5 MİO EUROYA OYNAYAN KALİTESİZ TOPÇU ALIYORUZ?

ZATEN 1 MİO EUROYA OYNAYAN ADAMDAN FAYDA GELMEZKİ.

MALİYET:

Ndoye: 6 mio euro bonservis + 4 yıl X 1,5 mio euro = 12 milyon euro YUUUUUUHHHH

Arshavin: 3 mio euro bonservis 3 yıl X 2,5 mio euro (hatta bonusla 3 mio euro verelim) = 10,5 milyon euro

Arkadaşlar dünyada sistem değişti, yüksek bonservisi, Katar-Rus ve acemi türk klüpleri ödüyor. İyi klüpler (maalesef fb-gs) en fazla 1-2 mio euro bonservisle futbolcuya 2,5 veya 3 veriyor. KUYT u aldı adamlar yaaa 1 milyona :(

UYANALIM...

BİZ ÖLMEDİK DEMEK İSTİYORSAN

TUNCAY QUARESMA HATTA FERNANDESİ ALMALİSİN

Batuhanla olmaaaaaaaz,uyan,psikolojik savaş var sana karsi

oflukaan
27.07.2012, 03:55
bize illa yurt dışındaki yıldızları almaa gerek yok yönetim türkiyedeki yıldız adaylarını al yeter...

Tekke
28.07.2012, 20:27
Pogrebnyak

Pirlo

Adriani.

BİRÇOK EKLEMELER YAPILABİLİR BOSTAKİ YILDIZLAR,

Biz araştırmıyoruz transfer komitemiz rezalet PSV DEN herkes adam alabiliyor biz wisla dan :(

Furkan Özdem
28.07.2012, 20:47
BİZ ÖLMEDİK DEMEK İSTİYORSAN

TUNCAY QUARESMA HATTA FERNANDESİ ALMALİSİN

Batuhanla olmaaaaaaaz,uyan,psikolojik savaş var sana karsi

Tuncay kimdir ya. En son ne zaman gol atmış. Alacaksak şikebahçeli olmasın mümkünse.

semih YETİM
28.07.2012, 21:27
biraz fantastik gelebilir belki ama şu an için fatih tekke yanında gökdeniz karadaniz aş. tadından yenmez bence 1-2 sene oynar gençlere yol gösterirler sonra da yönetimde şenol güneşin yanında yer alırlar gayet güzel olurdu bence..

cyberentalpi
28.07.2012, 23:14
Bu takıma Trabzon orjinli oyuncular transfer edilmeli...............

Tek sozcuk diyeyim sana YUUHHH

Kim meseala
Ts seyircisine secde yapar gibi hareket ceken Emre Belezoglan
Mesala Fb ile Ts ye karsı sike yapan İbrahim Akın
Mesela Ts yerine Direk Fb yi tercih eden. Azizeye yalaklık eden Bu arada bir b.ka yaramadigi anlasılan
lemi yegeni Maradona Ozer Hurmaci
Giden var formada arma open Engin Baytar
Bir tane de takımda var Bariş Ozbek

Yoneticide soyle olabilir bu takıma Fb Universal ın sahibi de Trabzonlu imis.

cyberentalpi
28.07.2012, 23:43
Oncelikle bu kentin Trabzon oldugunu kabul edelim.
sonra yası 20-30 arasında olan bir insana her zaman istanbul un ve para nın cazip gelecegini kabul edelim.
Eminin Ts İzmir takımı olsa bugun tum oyuncularımız hala takımda idi.

Yani biz bir yıldız oyuncuyu ancak İstanbul takımlarından cok fazla para vererek alabiliriz.
O da olmaz O zaman sunu yapacagiz

Artılarımız ise Trabzonspor buyuk takım. Ve Turkiye İstanbula gitmezse Trabzonspor u tercih eder

Turkiye Yıldızı parlayabilecek oyuncuları alabiliz. Soner Aydogdu,Selcuk İnan gibi. Ama sonradan yonetim akıllıca iyi sozlesme yapacak .Adam gidecekse bile Ts bedelini almalı.
Zokora gibi oyuncular alabilirz. Ama onunda faydası yıldız oyuncu gibi degil. Ama gonulden adam.
Yada jaja gibi genc ama gozlerden biraz uzak oyuncular.

Ozetle. Cok iyi bir scout ekibi. Giray Bulak bu goreve getirildi. Ama ben acıkcasi cok bir becerisini gormedim.
Ama oyle boyle degil. Oyuncuyu tesbit edecek. Once videolarını izleyecek. sonra gidip izleyecek. Bunu cok iyi yapan takımlar var. porto gibi. Dortmund gibi
Dortmund cok ornek bir takım dunyada. Adamlar batıyordu. bir iki seneden sampiyon oldu. Yıldızlarını kaybetti. Yine sampiyon. Biz real olamayız. Barca olamayız. Ama Dortmund pek ala olabiliriz

Tekke
29.07.2012, 03:05
biraz fantastik gelebilir belki ama şu an için fatih tekke yanında gökdeniz karadaniz aş. tadından yenmez bence 1-2 sene oynar gençlere yol gösterirler sonra da yönetimde şenol güneşin yanında yer alırlar gayet güzel olurdu bence..

Kesinlikle Dogru Gökdeniz 3 sene daha oynar,abilik de yapar,gecen sene Tolga psikolojiyi iyi yönetti bu sene de Burak'ın gidişi sarsmadı

Ama Antep bile PSV DEN adam alabiliyorken biz hala WİSLA-KOPENHAG pesindeyiz üzülüyorum

BASKANI KANDIRIYORLAR 3 mio Euro krizdeki Avrupa için iyi para Hollanda'dan Fransa'dan yunanistandan çok iyi adamlar alınır Olympiakos forveti Djebbour mesela panatinaikos Toche mesela Yunan gol Kralı'nı al 3-4 mio Euro'ya

Araştırmıyorlar

Helvacı61
29.07.2012, 03:10
yıldız oyuncuları tutalım başka bişey istemem yıldız transferi diye bir kavrama karşıyım

semih YETİM
29.07.2012, 11:37
Kesinlikle Dogru Gökdeniz 3 sene daha oynar,abilik de yapar,gecen sene Tolga psikolojiyi iyi yönetti bu sene de Burak'ın gidişi sarsmadı

Ama Antep bile PSV DEN adam alabiliyorken biz hala WİSLA-KOPENHAG pesindeyiz üzülüyorum

BASKANI KANDIRIYORLAR 3 mio Euro krizdeki Avrupa için iyi para Hollanda'dan Fransa'dan yunanistandan çok iyi adamlar alınır Olympiakos forveti Djebbour mesela panatinaikos Toche mesela Yunan gol Kralı'nı al 3-4 mio Euro'ya

Araştırmıyorlar

kesinlikle katılıyorum..

Mustafa 42
29.07.2012, 12:21
selam degerli arkadaslar bizleri hic görüyorlar yildiz oyuncu almayi bos verinde elindeki oyunculari satan bu yönetimden ne beklersinizki yada bekleriz hersene aynisi degilmi yani biz sampoin olacagiz diyorlar ama düsmanina oyuncu satiyorlar bu is ayni israil filistin meselesi gibi oldu artik ben trabzonspordan hic ümütli degilim acikcasi yani bos bos hepsi bu senede bos yani kimin varkide bizler galata saraylan mücadele edecegiz acaba yada fenerlen mücadele edecegiz sonuc herhafta 3 .4 tane yer otururuz bu yönetimden baska ne beklenirki yaziklar olsun

Tekke
30.07.2012, 11:55
ARKADAŞLAR DAHA EVVEL HAYAL SANDIĞIMIZ DURUM ARTIK TERSE DÖNDÜ, TÜRKİYE GÜVENİLİR LİMAN, GİGNAC-MARTİNS GİBİ ADAMLAR BOŞTA. MARTİNSİN ADI BİLE BENİ HEYECANLANDIRDI, ÜSTELİK KİRALIK ŞU ANDA. GİGNAC İSE, 6-7 SENE FORVET SORUNUNU ÇÖZECEK BİR ADAM, YETER Kİ KURGU ONUN ÜZERİNE OLSUN.

AYNI TOULOUSE ONUN ÜZERİNE OYUN KURDU GEÇEN SENEKİ BURAK GİBİ, SONRA BÜYÜK TAKIMDA KADROYA GİREMEDİ, BİZE GELSİN 2. BURAK OLUR, HATTA UEFA DA BİZİ TAŞIR, ASIL BURAK İSE 2. GİGNAC OLUR VE GS DE 18 E ZOR GİRER.

AL GIGNACI BAŞKAN, BAK ADI BİLE YETTİ BİZE, 5 MİO EURO YA BİTİYORMUŞ İŞ, AL, BONUSLU KONTRATLA BİTİR İŞİ...

N’Doye’nin Lokomotiv Moskova’ya gitmesinin ardından Bordo-Mavililer, golcü transferi için gözünü kararttı. Sadri Şener, basın toplantısında yapacakları transferi, “Meşhur bir forvet alacağız” sözleriyle tanımladı. Bu transfer için Trabzonspor’un önemli bir bütçe ayırdığı öğrenildi. Peki Karadeniz Fırtınası’nın “meşhur forvet” adayları kimler? Listenin ilk sırasında, Malaga’da geçtiğimiz sezon büyük bir patlama yapan Salomon Rondon var. Venezuelalı 22 yaşındaki forvet için Türk bir menacar görevlendirildi. Rondon, geçen sezon 37 La Liga maçında 11 gol atıp, 4 asist yaptı.

Gignac’ı ister misiniz?
Trabzonspor’un forvet arayışları, yurt dışındaki menacerlerin de iştahını kabarttı. Marsilya’da forma giyen ve Fransa’nın son yıllarda yetiştirdiği en önemli forvetlerden biri olan Andre-Pierre Gignac, Bordo-Mavili kulübe önerildi. Marsilya’da mutsuz olan golcü oyuncunun, Trabzonspor’a sıcak baktığı belirtildi. Rus basını ise Trabzonspor’un, Rubin Kazan’ın Nijeryalı forveti Obafemi Martins’le ilgilendiğini yazdı. Haberde, Rubin forması giyen Gökdeniz’in bu konuda eski kulübüne yardımcı olacağı ifade edildi.

Tekke
10.08.2012, 13:46
Başlık ne kadar yerinde ve zamanında açılmış şimdi daha iyi anlıyorum.

Yıldız alamadık, yıldızlarımızı kaybettik, PSİKOLOJİYİ yönetemedik, gelinen noktada MİLLİ TAKIMDA SADECE KAPTANIMIZ var, o da yedek :(

Basamak takımı olduk, 2 adet yıldız alabilseydi başkan Haziran 2012 de, milli takımda 3 oyuncumuz vardı, takım havaya girmişti, şu anda ligi 3-0 yenik başlıyoruz...

Ufuk
10.08.2012, 17:02
yıldızlar topluluğu istemiyoruz ama bi iki tanede olmalı yani stres ve panik gibi durumlarda kalitesinden ödün vermeyecek her şartta tehlike yaratacak adam bizim hakkımız :D

Mellih
10.08.2012, 17:37
mehmet yıldız'ı alalım :D

Furkan Özdem
10.08.2012, 18:00
Kulübün maddi dengelerini bozmayacak (nevzat şakar stayla :)) , taraftarı heyecanlandırabilecek ligin üstünde bir yıldız neden olmasın? İnsanın sıkıcı geçeceğini düşündüğü bir maçta bile sırf yıldız için izleyesi gelir :) Bence olmalı...

Pshycologist41
10.08.2012, 19:02
Türkiye'de Scout sistemini en çok uygulaması gereken takım biz olduğumuz halde bu yönde hiçbir atılım olmadığı gibi belkide menajerler tarafından en çok kazık yiyen kulüpte biziz.

Paraya karşı emeğin savaşı. Emek ? hani nerde ? Lafa gelince biz o 3 takım gibi olamayız onlardaki imkanlar bizde yok demesi kolay. İcraate gelince sıra sadece 1-2 sene içinde milyonlarca euro verilip alınan birsürü futbolcu bir enkaz yığını ortada. Şimdi cidden soruyorum paramız mı yok işimi bilmiyoruz ?

Biz Anadolu kulübüyüz evet. Biz parası kısıtlı olan bir kulübüz evet. Bizim medyamız yok İstanbul gibi bir şehirimiz ve para babalarımız yok evet. Ama gel gör ki yöneticilerimiz menajer vasıtası ile ne olumlu transfer yapabiliyorlar nede milyon euroları sokağa atmaktan vazgeçiyorlar.

Avrupa da bunun örnekleri çoktur. En basit örneği verecek olursak bu işin piri Porto FC kulübüdür. Arsenal kulübününde bu yönde çalışmaları üst düzeydedir. İşin ilginç tarafı avrupa da üst düzey sınıfına koyacagımız bu iki takımda bizden zengin kulüplerdir. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu değil mi ?

Yapılacak şey kulüp olmanın Anadolu kulübü olmanın paraya karşı emeğin savaşını vermenin gerektirdiğidir.

Yapılacak şey basit. Bu işlerin memba-ı tabirindeki çok değil 6 ülkeye ki bunlardan biri kesinlikle Almanya ve bilimum gurbetçilerimizin agırlı oldugu 2-3 adet ülke ve afrika güney amerika kıtalarında Scout olabilecek bu işten çok değil az da olsa anlayan maaşlı eleman tutacaksın. Bence her seçilen ülkeye 1 kişi yeterli olacaktır diyelim ki yetmedi en fazla 2 kişi koordineli olarak çalışabilirler. Gerekli malzemelerinide vereceksin. 3-5 bin euro maaş bağadınmı bu adamlara uçarak gelirler.

Bu adamlar ne yapacak ; izleyecek, Not tutacak, Verileri görüntü kayıtlarını temin edecek ve Aylık raporlar halinde bunları kulübe ulaştıracak. Kulüpteki bu işlerle ilgili transfer futbolcu izleme komitesi gelen bilgileri değerlendirecek. 1 yıllık süreçte tüm veriler toplandıgında elinde hatrı sayılır miktarda oyuncu portföyü olacak. Komite de bunları seçecek ayıklayacak yönetime rapor edecek. Zaten işleride bu değil mi ? Neyin maaşını alıyorlar ? Bildigim kadarıyla böyle bir komite mevcut ama hala menajerler bize oyuncu kakalıyorlar bunuda anlamış değilim. Zaten hali hazırda böyle bir komite yoksa bu da başlı başına bir hatadır.

Sonuç itibariyle böyle bir oluşum ile yıllık kaba tabirle atıyorum 250 bin euro harcanarak kaliteli geleceğe yönelik işler yapılacak. Bunu sağladığımız an itibariyle güzel günlerin geleceği aşikardır. Türk futbolundaki ve dünya futbolundaki misyonumuz bana göre budur bu olmalıdır.