PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web Sitemiz İçin Olmazsa Olmazlar?

Kaya
07.06.2012, 17:31
Değerli dostlar,

Şu an itibariyle yeni sitemizin sistem çalışması başlatıldı. Bir yandan da maddi yükü BMN ailesi olarak toparlamaya başladık.

Bu kapsamda;

Yeni bir yüze sahip olacak www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net) için olmazsa olmazlarımızı konulaşım ve değerlendirelim...

Ve bu taleplerimizi web tasarım ekibine ileterek yapılmasını isteyelim...

Sitemiz için olmazsa olmazınız nedir? :)

Turgut Çelik
07.06.2012, 17:49
Nacizane fikrim reklam alımını değerlendirin. ne kadar çok olursa o kadar iyi. Toplayacağınız ile forum masrafları daha rahat karşılanabilir. Yada ne bileyim belirli aralıklar ile ihtiyaç sahibi okullarımıza yardımda bulunulabilir. Genç Trabzonsporlu nüfüs için gerekli kanaatindeyim.
Not: Reklam teklifi gelip gelmediği konusunda hiçbir fikrim yok ama 40.000 üyesi olan bir forum için birşeyler bulunabilir.

Mehmet Yusuf
07.06.2012, 18:20
The Ciks...:)

Erdogan
07.06.2012, 18:38
üye alimi konusunda degisiklikler yapilabilir.

Tunga
07.06.2012, 18:38
facebook, twitter gibi sosyal ağlardaki bmn varlığını hissettirecek bir ilişki kurulsun bence.

Bir de videolarımız. Dünya kadar videomuz var, değerlendirip, üyelerimize sunamıyorduk. Eklenirse harika olur. Organizasyonlarımızın videoları da olur. Arşiv niteliğinde saklanır ana sayfada.

Cem
07.06.2012, 19:06
Site Ana Sayfasında Galeri açılsa. Bu Galeri altında Duvar Kağıtları,Avatarlar,Şehrimizden ve Trabzonspor diye 4 bölüm oluşturularak buraya standart boyda resimler koyulsa çok güzel olur. Üyelerde gördüğüm kadarıyla fotoğrafçılığa ciddi ciddi merak salanlar var. Çekilen güzel karelerin bu galeride sade ve düzenli olarak yayımlanması çok güzel olur. Hatta Müzik galerisinde Trabzonspor için yapılan bütün marşlar düzenli bir şekilde paylaşılabilr ve insanlar onları MP3 olarak indirebilir. Daha büyük bir site için bunlar geliyor aklıma şuan.

Forum bazında ise; http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=37206

Kaya
07.06.2012, 19:26
1) Reklam alanları etkin olmalı...
2) Facebook & Twitter entegrasyonu...
3) Görsel galeri paylaşım bölümü...
4) MP3 paylaşım bölümü...

recdodo
07.06.2012, 19:32
Mp3 paylaşım bölümü telif hakları açısından başımıza iş açabilir. :)

Cem
07.06.2012, 19:35
Video olarak koyarız en azından o sorun yapmaz.

bordo61
07.06.2012, 19:58
Trabzonblog kapandığına göre yazılar bölümü ve rss desteği.

Benim hatırladığım Tunga abide muhteşem bir arşiv vardı , ilk üye olduğum zamanlar paylaşıyordu, onlar logolanıp paylaşılabilir.

SDanışmaz
08.06.2012, 14:06
Her maç sonrasında futbolculara oy verebileceğimiz bir portal olsun. Herkes oradan futbolculara oy versin. Hem haftanın oyuncusunu hem de sene sonu en verimli oyuncumuzu belirlemiş oluruz.

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 14:24
Futbolcularımıza ait profiller yaratıp, altında istatistik tutabiliriz. Bu sayede istatistik bilgilerine ulaşmak isteyen üyeler başka başka sitelere bakmak zorunda kalmaz...

ozturk
08.06.2012, 14:30
En çok mesaj gönderen,Sitede en çok vakit geçiren ilk 5-10 üyenin kullanıcı adları olabilir...

toksoy61
08.06.2012, 14:32
1- yapılan yorumlara eksi ve artı işaretleri ile okuyucu puanlaması yapılabilsin. yorumu kaç kişinin okuduğu ve kaç kişinin beğenip-beğenmediği belli olur, güzel olur
2- direkt facebook hesabı ile giriş yapılabilsin, yorum yazabilsin

Armağan Dere
08.06.2012, 14:33
Herkese,
Mesleğine göre başlık açıp orada meslektaşlarına yardımcı olma hakkı verilmeli.
Mühendislere daha çok gerekiyor.

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 14:34
Şimdi aklıma gelen ve hoşuma giden bir hadise; "forumda en son mesaj atılmış 5 başlık" bölümü olsun sağ köşede... Hangi başlığa mesaj atılırsa o sıra otomatik olarak güncellensin.

Samet Türkmen
08.06.2012, 14:36
Şimdi aklıma gelen ve hoşuma giden bir hadise; "forumda en son mesaj atılmış 5 başlık" bölümü olsun sağ köşede... Hangi başlığa mesaj atılırsa o sıra otomatik olarak güncellensin.

Bu tip eklentiler forum için açık oluşturabiliyor :)

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 14:56
Bu tip eklentiler forum için açık oluşturabiliyor :)

o kadar teknik bilgim yok valla :)

Gökhan Koç
08.06.2012, 14:59
Yaşadığım sıkıntıları yazıyorum, bunları nasıl yeniliğe dönüştürürüz bilmiyorum :)

Not: Önceki yorumları okumadığım için maddelerin bir kısmı tekrar olacaktır.

1- Fotoğraf eklerken sıkıntı yaşıyorum. Lakin daha becerebilmiş değilim
2- Forumlarda ki insanlarla anlık sohpet yapmak istiyorum fakat forum kullanıcı dostu olmadığı için çok keyifli olmuyor.
3- Açtığım başlıklar bazen kitlenebiliyor yahut yeri değiştirilebiliyor. Bununla alakalı bana otomatik bilgilendirme mesajı gelirse çok memnun olurum.
4- Forumda biri bana özelden mesaj atarsa kayıtlı mail adresime haber gelmiyor. (Facebook'taki gibi bişey hoş olabilir)
5- O kadar çok forum var ki, hangi birine girip konuşacağımı şaşırıyorum bazen, mesela yönetime yönelik eleştiriler temelli muhtemelen 5-10 başlık bulunuyor. Bunları birleştirmek katagorileri azaltmak faydalı olabilir. En azından bundan sonra ki başlıklar için.
6- Forumlar içersinde bir çok kaliteli araştırma yazıları yahut makaleler bulunuyor. Bunların katagorilere ayrılıp ayrı bir noktada saklanması erişimi kolaylaştırabilir.
7- Burda konuştuğum bazı arkadaşları facebook'a eklemek istiyorum, facebook gibi diğer sosyal medya araçlarıyla entegrasyon aramızda ki bağları kuvvetlendirebilir.

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 15:01
Badi eklentisi ve anlık sohbet bence de gayet yerinde olur.

Gökhan Koç
08.06.2012, 15:06

Bu arada BMN official kadrolarını görebileceğimiz bir sayfamız var mıdır?

Samet Türkmen
08.06.2012, 15:07
4- Forumda biri bana özelden mesaj atarsa kayıtlı mail adresime haber gelmiyor. (Facebook'taki gibi bişey hoş olabilir)

Üye KP > Özellikleri Düzenle kısmına girin.

O sayfada '' Bir üye size özel mesaj gönderdiğinde BMN Forum sizi e-mail yoluyla uyarabilir'' yazısının altındaki kutucuğu işaretleyin.

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 15:08
Bu arada BMN official kadrolarını görebileceğimiz bir sayfamız var mıdır?

Var ama güncel değil sanırım...

Gökhan Koç
08.06.2012, 15:08
Üye KP > Özellikleri Düzenle kısmına girin.

O sayfada '' Bir üye size özel mesaj gönderdiğinde BMN Forum sizi e-mail yoluyla uyarabilir'' yazısının altındaki kutucuğu işaretleyin.

Teşekkürler,

Sen söyleyince aklıma geldi, forum kullanım klavuzuna ihtiyacımız var :)

Babam siteye üye olmak muhabbetlere katılmak istese, gelip beni kitleyecek :)

Gökhan Koç
08.06.2012, 15:10
Var ama güncel değil sanırım...

Paylaşılıyor mu, gizli mi?

Yiğit Gayretli
08.06.2012, 15:13
Paylaşılıyor mu, gizli mi?

Paylaşılıyor olması lazım ama şu an anasayfaya erişim yok. Direk foruma yönlendiriyor...

Gökhan Koç
08.06.2012, 15:15
Paylaşılıyor olması lazım ama şu an anasayfaya erişim yok. Direk foruma yönlendiriyor...

Ok, teşekkürler

Turgut Altun
08.06.2012, 15:29

Anlık sohbet olursa, anın popüler başlığını msn, facebook, twitter a çevirme olayından vazgeçilir belki.

Mete DORUK
08.06.2012, 16:59
Iyi bir anket sistemi olmali bence.
Mesela su anda adi gecen transferler hakkinda,mac oncesi ve sonrasinda,duzenlenen organizasyonlarda... oylama yapabilecegimiz bir anket sistemi.
Hatta su anda olsaydi anket konusu:
Sizce yonetimimizin calismalari memnun edicimi?Bu olaylar noktalandiktan sonra istifa etsinlermi,etmesinlermi?

Kasım Hilal
08.06.2012, 17:08
Profil bilgilerimize Facebook ve Twitter adreslerimizi de ekleyebilelim.
Bir de daha büyük avatar seçeneğğiimiz olsa..

Buğra Sekban
08.06.2012, 17:19
Yaşadığım sıkıntıları yazıyorum, bunları nasıl yeniliğe dönüştürürüz bilmiyorum :)

Not: Önceki yorumları okumadığım için maddelerin bir kısmı tekrar olacaktır.

1- Fotoğraf eklerken sıkıntı yaşıyorum. Lakin daha becerebilmiş değilim
2- Forumlarda ki insanlarla anlık sohpet yapmak istiyorum fakat forum kullanıcı dostu olmadığı için çok keyifli olmuyor.
3- Açtığım başlıklar bazen kitlenebiliyor yahut yeri değiştirilebiliyor. Bununla alakalı bana otomatik bilgilendirme mesajı gelirse çok memnun olurum.
5- O kadar çok forum var ki, hangi birine girip konuşacağımı şaşırıyorum bazen, mesela yönetime yönelik eleştiriler temelli muhtemelen 5-10 başlık bulunuyor. Bunları birleştirmek katagorileri azaltmak faydalı olabilir. En azından bundan sonra ki başlıklar için.
6- Forumlar içersinde bir çok kaliteli araştırma yazıları yahut makaleler bulunuyor. Bunların katagorilere ayrılıp ayrı bir noktada saklanması erişimi kolaylaştırabilir. 7- Burda konuştuğum bazı arkadaşları facebook'a eklemek istiyorum, facebook gibi diğer sosyal medya araçlarıyla entegrasyon aramızda ki bağları kuvvetlendirebilir.

6- Forumlar içersinde bir çok kaliteli araştırma yazıları yahut makaleler bulunuyor. Bunların katagorilere ayrılıp ayrı bir noktada saklanması erişimi kolaylaştırabilir. ( hatta twitter gibi favori mjs özelliği herkes kendince ilgi alanına göre msj saklamak isteye bilir geçimiş taramak çok uzun soluklu oluyor.)

7- Burda konuştuğum bazı arkadaşları facebook'a eklemek istiyorum, facebook gibi diğer sosyal medya araçlarıyla entegrasyon aramızda ki bağları kuvvetlendirebilir (+ face ve twiter gibi anlık paylaşımların yapıldığı sosyal medyadaki gücümüzü artırmak adına tiwetter adresi bilgisi profil bilgileri bölümünde yer alsın) isteğe bağlı olarak görünüm tabiki)

Alihan Ertürk
08.06.2012, 19:51
http://e1206.hizliresim.com/y/8/7nk5b.png

''Facebook ve Twitter'dan da takip et..''

http://e1206.hizliresim.com/y/8/7nk53.png

ve ilişkilendirilmiş Twitter hesabından atılan son tweetlerin yer aldığı bu kutucuk... Şimdilik aklıma bunlar geldi, düşünülmüştür zaten ama belirtmek istedim yine de..

antagonist
08.06.2012, 23:33
"Bir sevda uğruna" hayatını kaybedenler için özel bir bölüm.

Fatih Özkan
08.06.2012, 23:43
Videolar çok önemli...
Herkesin ulaşabileceği bir arşiv olmalı...

Berke6198
09.06.2012, 00:04
1-2 tane hacker tipi bilgisayardan çok iyi anlayan forumu saldırıdan koruyacak kişiler alınabilir :)

Celal Demir
09.06.2012, 08:37
anlık sohbet şahane olur bence ama ben ve benim gibi kamu kurumlarında çalışanlar giremeyebilir... nalet olası fortiguard engeline takılıyoruz bunu aşarak yapılırsa süper olur bence..

Ömer Faruk61
09.06.2012, 10:33
Eski Mesajlarımızı kolayca bulabildiğimiz bir bölüm olması gerekir diye düşünüyorum..:)

Kaya
09.06.2012, 11:08
Değerli arkadaşlar her bir mesajınızı not edip ekibimize gönderiyoruz.

Ancak, ufak bir konuya açıklık getireyim...

Tasarım çalışması ve kodlamas sistemi ana sayfamız için yapılacak...

O yüzden öncelikle ana sayfaya dair yorumlarınızı merakla bekliyoruz...

alper*
09.06.2012, 11:24
Twitterda gezinirken rastladım. Birkaç Trabzonsporlu arkadaş TV Bordomavi adında bir oluşum içindeler.
Bir gün oturdum yayınlarını izledim. İnanın seviye ve birikim olarak ulusal kanallarda yer işgal eden onlarca programın kat kat önündelermiş.
Bu arkadaşlar belki bu siteye de üyedir tam bilmiyorum ama onların yaptığı yayını bu sitenin anasayfasıyla da ilişkilendirmek mümkün olursa fena olmazdı.

Kaya
09.06.2012, 11:29
Twitterda gezinirken rastladım. Birkaç Trabzonsporlu arkadaş TV Bordomavi adında bir oluşum içindeler.
Bir gün oturdum yayınlarını izledim. İnanın seviye ve birikim olarak ulusal kanallarda yer işgal eden onlarca programın kat kat önündelermiş.
Bu arkadaşlar belki bu siteye de üyedir tam bilmiyorum ama onların yaptığı yayını bu sitenin anasayfasıyla da ilişkilendirmek mümkün olursa fena olmazdı.

Kurucusu şu an forumumuzda... :)

Sürekli iletişimdeyiz... ;)

zekeriyya
09.06.2012, 13:05
kullanıcı adı ile giriş yapmamış son 5 yıl içinde ki kişiler üyelik iptali
böylece üye sayısı daha gerçekçi rakamları yansıtır.

diğer konularda forumlarımızda becerikli ve zeki birçok arkadaşımız var

benim aklıma ilk gelen buydu

Çağdaş DENİZ
09.06.2012, 13:11
en önemlisi eğer yapabilirsek futbolcularımızın resmi kullanıcı adlarıyla bu foruma ara sıra da olsa yazmaları

Çağdaş DENİZ
09.06.2012, 13:13
anasayfada ilk önce video olmalı özellikle bir önceki haftada yaptığımız maçın geniş özeti olmalı

Fatih Özkan
09.06.2012, 13:16
anasayfada ilk önce video olmalı özellikle bir önceki haftada yaptığımız maçın geniş özeti olmalı

Lig TV buna izin vermez.

Fatih Özkan
09.06.2012, 13:22
kullanıcı adı ile giriş yapmamış son 5 yıl içinde ki kişiler üyelik iptali
böylece üye sayısı daha gerçekçi rakamları yansıtır.

diğer konularda forumlarımızda becerikli ve zeki birçok arkadaşımız var

benim aklıma ilk gelen buydu

Bence 5 yıl çok fazla... 3 hatta 2 yıl olmalı...

Çağdaş DENİZ
09.06.2012, 13:22
youtube ve çoğu sitede oluyor özet 2 gün sonra serbest değil mi

Mayls
09.06.2012, 14:55
youtube ve çoğu sitede oluyor özet 2 gün sonra serbest değil mi
5 gün sonra da kaldırılıyor. Bence bu tip şeylere çok fazla yoğunlaşılırsa bir süre sonra çöplüğe dönüşür ana sayfa. En azından video bölümünün yüzde 90'ı çalışmaz. Gerek yok bence. Ligtv.com.tr'de son yılların tüm golleri izlenebiliyor zaten. Uğraşmaya değmez bence.

Gökhan Koç
11.06.2012, 11:47
Değerli arkadaşlar her bir mesajınızı not edip ekibimize gönderiyoruz.

Ancak, ufak bir konuya açıklık getireyim...

Tasarım çalışması ve kodlamas sistemi ana sayfamız için yapılacak...

O yüzden öncelikle ana sayfaya dair yorumlarınızı merakla bekliyoruz...

BMN'yi bir taraftar sitesi olarak değerlendirirsek, işler çok kolaylaşır,

Bu haliyle bile dünyanın en başarılı birkaç taraftar sitesinden biridir.

Ama BMN benim gözümde sadece bir taraftar sitesi değildir, ne sahip olduğu potansiyeli ölçebiliyorum ne de genel hatlarıyla sınıflandırabiliyorum.

Bence ilk yapılması gereken şudur (muhtemelen siz yapıyorsunuz ama ben gene de söyliim); "10 sene sonra BMN'yi nerde görüyorsunuz" gibi klişe bir soruyu cevaplamak :)

Mevcut tanımlamalar üzerinden gidilirse BMN'nin potansiyelini harcamış oluruz. (Bence)

BMN, başarılı bir gazete, kaliteli bir forum, twitter benzeri bir sosyal network aracı, farkındalık uyandıran bir kütüphane olma yolunda çok önemli adımların atıldığı bir oluşumdur. Ve BMN bünyesinde doğruyu, adaleti paranın önünde tutan bir çok insan bulunmaktadır.

Bu kapsamda ileriyi düşünerek isterlerin çıkarılması ilk adım olmalıdır.

Sonra güzel bir proje planı çıkarıp bütçe çalışması yapılabilir.

Maliyetleri minimize edeceğimiz yöntemleri araştırırız, (gönüllüler dolayısıyla kolay olur)

Böyle böyle gider bu iş :)

Not: Hoş bir yönetici platformu ile beraber demokratik ve dinamik bir anasayfaya sahip olabiliriz.

Ben düşünürken yoruldum, allah bilir siz yaparken ne kadar yorulacaksınız :)

M.S.SOFU
11.06.2012, 12:27
anasayfada gündeme dair mesaj verme ve görsel yayınlama işi kesinlikle bırakılmamalı
bizim en büyük ses getirdiğimiz hadise bu oluyor ve şu ana kadar ne istediysem hepsi yapıldı sayılır ki bir kere bile görsele şu konulsun demedim

ana sqayfada amatör siteler gibi tarih saat lig tablosunu gösteren şeyler olmasın bence
bir ayrı bölüm olsun forumda en çok beğenilen yazılar sürekli güncellensin,yani anasayfa interaktif olsun.
bir de bazı sitelerde altta twitter şeysi oluyor,yorum oldukça canlı bir şekilde gösteriyor yorumları
onu yapabilirlerse güzel olur.

resmi sitede bulunan avni aker flashı var,onu ön plana çıkarabiliriz,bu konuda manchester unitedın sitesinden old trafford flashına bakmanızı tavsiye ederim.

trabzonspor.org,1461trabzonspor web sitesi ,basket takımı web sitesi,ts club,drogheda united ve şanlıurfaspor yönlendirmeleri mutlaka olmalı
trabzonspor hisse senedi değerini gösteren bir görsel olmalı.(bu nasıl yapılacak hiç bir fikrim yok,böyle bir şey daha önce görmedim)

şimdilik aklıma gelenler bunlar,oturulur konuşulur gerekli ve gereksiz olanlar çıkarılır,uygulanır

kolay gelsin

Sercan Keleş
11.06.2012, 12:34
Sohbete Karşıyım İmza Bile Toplarım. Foruma Sohbet Olmaz. Konu altında Yorum atılsın. :).

ALBATROS_61
11.06.2012, 13:18
Anlık sohbet gereksiz bence.Çünkü anlık sohbet forumun amacından sapmasına neden olabilir.yorumları bekleme zevkini ortadan kaldırabilir.Bence sakıncalı.

hamdi_61
11.06.2012, 13:23
İsteyen üyeliğini tamamen sildirebilmeli. Silinme işlemi yapılmıyor demeyin, yapabiliyorsunuz biliyorum.

Hürgün Aygün
12.06.2012, 16:58
Nostajik goller olsa fena olmaz.:)

Sami Kuk
12.06.2012, 20:13
İsteyen üyeliğini tamamen sildirebilmeli. Silinme işlemi yapılmıyor demeyin, yapabiliyorsunuz biliyorum.

beni sılmedıler cok ıstedıgım halde

Tunga
13.06.2012, 02:26
Buradaki yenileme site ana sayfasında olacak. Forumda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Sitemizi daha efektif kullanabilmemiz için neler yapabiliriz onu tartışmalıyız.

Ahmet Öztürk
13.06.2012, 02:33
Abicim tasarım işinden pek anlamam. Ana sayfada görmek istediklerimin çoğu zaten eski halinde de vardı. Geri kalanları arkadaşlar söylüyor. Benim istediğim tek bir şey var...

Mobil Bordo Mavi.Net / Forum

Hatta olabiliyorsa Symbian için uygulama :)

Tunga
13.06.2012, 02:40
Abicim tasarım işinden pek anlamam. Ana sayfada görmek istediklerimin çoğu zaten eski halinde de vardı. Geri kalanları arkadaşlar söylüyor. Benim istediğim tek bir şey var...

Mobil Bordo Mavi.Net / Forum

Hatta olabiliyorsa Symbian için uygulama :)
Sana katılıyorum. Sitenin mobil uygulaması da muhakkak olmalı. Artık herkes hayatı cep telefonundan yaşıyor.

Ben hala desktop bilgisayarından vazgeçmeyenlerdenim bu arada :)

Külünkoğlu
13.06.2012, 08:15
beni sılmedıler cok ıstedıgım halde
Neden hala yazıyorsun o zaman sağ üst köşede çıkış butonu var basarsın çıkarsın bi daha da girmezsin. Çıkıştan 24 saat sonra da online listesinde de gözükmezsin olur biter.

Çok istemiş miş buyur git o zaman seni tutan mı var !

Yeter yahu bunca güzel şeyleri yapan gruba da bu laflar edilmez ki !

murat
13.06.2012, 08:20
Neden hala yazıyorsun o zaman sağ üst köşede çıkış butonu var basarsın çıkarsın bi daha da girmezsin. Çıkıştan 24 saat sonra da online listesinde de gözükmezsin olur biter.

Metin abi benide silin :p abi kizma okadar, bosver! BMN yi forumdan ibaret zannedenler bunlar.

ozturk
13.06.2012, 08:28
Forumla ilgili önerilerim olacak.

- Eski - yeni kendi mesajlarımızı silebilme yetkisi
- Forumun cep versiyonu (Tapatalk harici fb lilerinki gibi)
- Referansla üyelik alımı.

Özellikle referanslı üyelik olmalı bence.Nicelikle birlikte nitelik te önemli..

agahozlu
13.06.2012, 08:41
Referans ile üye alımı olduğu zaman, forumdan hiç kimseyi tanımayan birisi siteye nasıl üye olacak? BMN, tribün gücü az olan fakat yapmış olduğu sosyal, kültürel ve maç organizasyonları ile ön plana çıkan bunları yaparken de günümüzün olmazsa olmazı interneti kullanarak yapan bir oluşum.
Bizi dışarıdan gören ve bize katılmak isteyen birisi kimseyi referans göstermeden aramızda yer almalıdır. Referanslı sistem ile katılım azalabilir.

Külünkoğlu
13.06.2012, 08:44
Yorumlar hep foruma göre yapılıyor.
Ana sayfa ile ilgili görüşlerimizi paylaşalım arkadaşlar.

haltun
13.06.2012, 11:50
forumda yazdığımız mesajı biri alıntı yaptığında özel mesaj gelsin,ufak birşey vbulletin de eklentisi var.
daha öncede yazmıştım ama, yedeklemede uçtu gitti :)

TekfurÇayır 61
13.06.2012, 17:12

Bence BMN yönetimi forum üyelerine karşı Şeyh Edebali'nin şu öğütlerini de uygulamalı:

Öfke bize; uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suçlamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana.. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana..

Mehmet Zeki
13.06.2012, 17:15
Sosyal Medya alani...

Uğur Ö.
13.06.2012, 17:19
Kişisel sayfalar daha çok geliştirilebilir.

cerasus
26.06.2012, 20:23
- Tüm büyük browser'ler icin uygun olmali (Firefox, Opera, IE, Chrome, vs.)
- Cep telefonlari icin uygun olmali (Android, iOS, vs.)
- BMN Radyo, BMN Video icin bölümler olmali. BMN üyelerinin bu bölüme video veya kayit yükleyebilmesini saglamaniz gerekir.
- Bu haberi Facebook ve Twitter'da paylas secenegi olmalidir.
- BMN ana sitesinde cikan her haber forumda baslik olarak acilmalidir. Haberi ana sitede gördügümüzde altinda "bu habere xy mesaj birakilmis" yazmalidir vede "yorum yazin" tiklayarak foruma yönlendirilme olmalidir.
- Forumda olan basliklari ana sayfaya tasiyabilirsiniz. Mesela futbolcular ve teknik kadro altinda bulunan futbolcular ve teknik heyet icin acilmis konulari ana sayfada Trabzonspor heyetini güncel tutup, üstüne tikladigimizda foruma yönlendirilme olmalidir.
- Bagis yapma butonu olmalidir (Paypal)
- Dogru bordo-mavi renk secimi yapilmalidir ki sitenin agirlikli tonu bu renkler olmalidir.
- Trabzonspor database olusturulmalidir. Yani gecmisten bugüne kadar Trabzonspor kulübü icin calisanlarin bilgilerine ulasabilmeliyiz. Wikipedia gibi (ingilizce olani) kaynak belirtip bu database eklemeler yapilabilmeliyiz. Mesela hangi futbolca kac para almis, hangi futbolcu hangi mevkide oynuyor, hangi futbolcu kac gol atmis, hangi yüzücü kac rekor kirmis, vs. gibisinden. Yavas yavas database büyüterek tüm haber siteleri icin kaynak bir site olabilir BMN.
- Trabzonspor ile ilgili tüm alis veris meseleleri icin bir bölüm olmalidir. TSCLUB, TSCELL, HES projesi, Nike, vs.
- Büyül ölcülerde olan fotograflar icin arsiv yeri.
- Forumuda yenileseniz güzel olurdu.
- BMN organizasyonlar icin bir bölüm olmalidir. Hani bir müzik grubunun sitesine girince "konserler" bölümü oluyorya. Iste onun gibi BMN organizasyonlari icin.
- Pankart calismalari icin bir bölümde iyi olur.
- Uzay Kaplan'in cok güzel bir fikri va: is platformu. Bu konuda (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=36936) detayli bilgiler mevcut.
- Kücükte olsa bir Ingilizce bölümü olabilir. Sonra o bölümden forumun Ingilizce bölümüne yönlendirme olabilir.
- Müzik/Kültür tanitim bölümü olabilir.
- Kan bankasi bölümü
- BMN üyeleri icin reklam/tanitim bölümü (is icin)

Simdilik aklima gelenler bunlar.

Cem Kıran
26.06.2012, 20:27
Ben geniş yüz smileler ve bayraklar, zıplayan bordo mavi toplar..Böyle geniş kapsamlı bir kutlama görselleri olsun isterim :)

Engin Erol
26.06.2012, 23:52
Ne kadar fazla teferruat o kadar fazla açık olma ihtimali demektir. Bu yüzden benim önerim olabildiğine sade ve kullanışlı bir giriş sayfası yapılmalı. Eskisinden görsel anlamda daha gelişmiş olmalı. Reklam, sponsor alanları, haber alanı, duyuru bandı, kısayollar, ilgili site ya da dost site diyeyim bağlantıları.

Anketler ana sayfada yapılmasın mesela, forumda anket bolümünde yapılabilir. Vardı sanırım böyle bir bölüm. Başta da dediğim gibi, gireni yormayacak, gayet basit ve kolay kullanıma elveren bir anasayfadır benim istediğim. Basit derken, tasarım olarak göze hitap edecek ama yormayacak. İlgililer anlamıştır beni. Kolay gelsin :)

Joomla!
28.06.2012, 18:55
birisi mesajımızı alıntıladığında "mesajınız alıntılandı" şeklinde bir uyarı gelmesi iyi olur. örneği donanımhaber forumda var, çok işlevsel bir özellik.

Sefa
28.06.2012, 18:58
Buradaki önerilerin neredeyse hepsi forum için. Ama başlığın amacı o değil. :)

Forum için alıntılamada uyarı ve Facebook, Twitter eklentileri olacak büyük ihtimalle. Başka da bir şey olmaz.

Anasayfamız için düşündüklerimizi aktaralım.. :)

Joomla!
28.06.2012, 19:07
ben anlamadım şimdi. yenilemenin amacı şu virüs illeti değil mi? forumda değişiklik olmayacaksa bu dert devam edecek demektir ki hala daha foruma girerken zararlı site uyarısı veriyor.

Sefa
28.06.2012, 19:27
ben anlamadım şimdi. yenilemenin amacı şu virüs illeti değil mi? forumda değişiklik olmayacaksa bu dert devam edecek demektir ki hala daha foruma girerken zararlı site uyarısı veriyor.

Virüsün sebebi ana sayfanın eski kodları.. Foruma ana sayfadan sıçrıyor..

Ana sayfayı yeniliyoruz.

Mehmet S. Pervan
28.06.2012, 19:31
Bence arka plana ve tasarıma önem verilmeli. Sonuç olarak bu bir taraftar platformu. Renkler ve tasarım ne kadar etkili olursa insanlar sitede gezip haber okurken o kadar zevk alacaklardır. Buna önem verilmesini isterim.

TekfurÇayır 61
15.09.2012, 23:18
Anasayfanın bir köşesinde Trabzonspor için yapılan etkinlikler duyurulmalı.

Alihan Ertürk
16.09.2012, 00:31
Şuan taslak ya da herhangi bir ipucu göremediğimiz için yeni siteden net fikir verip yorum yapamıyoruz.
Site aktif hale gelsin eksikleri hep birlikte görüp yerlerini doldururuz.

Ekleme : Mutlaka 82 puanla aldığımız şampiyonluğa vurgu yapılacaktır bir banner tarzı görselle ama bunun yanında şikecilere de mesaj veren bir görsel yer almalı bence. ''Temiz Futbol İstiyoruz'' şeklinde üçüncü bir görsel de düşünülebilir.