PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Cumhuriyetin Son Kalesi Fenerbahçedir !!!"

Gökhan Koç
04.06.2012, 17:31
Burda yazan herşeyi TrabzonSpor taraftarı biliyor, amacım misafirlerin de öğrenmesi...

Herhalde hepimiz fenerbahçenin general harrington kupasını biliriz...

Kurtuluş savaşı sırasında millet can derdindeyken fenerbahçemiz (asker kaçağı topçularıyla, örneğin Ali Rıza Sporel Efsanesi) top derdine düşüp işgal güçleriyle sayısız müsabaka yapmıştır.

Haklarını yemeyelim maçların büyük çoğunluğunu da kazanmıştır...

Aynı dönemlerde Trabzonda ki sporcular işgal güçleri tarafından şehit edilmektedir ve işgal güçleri top oynayabilecek kimseyi bulamamıştır...

Fenerbahçenin ilk başkanlarından Dr. Nazımın hikayesini de duymuşsunuzdur heralde;

Atatürk'e suikast düzenlemekten idam ...

Hadi yukarı da anlatılanlar 100 yıl öncesinin hikayesi, belki de yanlıştır...

Günümüzde fenerbahçeyi oluşturan temel figürlerin kadıköy bölgesinde ikametgah eden hatrı sayılır zenginlikte ki iş adamları olduğunu bilirsiniz...

Bu cumhuriyetçi iş adamları garip şekilde her dönemin iktidarlarıyla ciddi iş ilişkileri içersinde bulunurlar...

Ak partiye ve cemaate söver görünür ama çok sağlam ekonomik ilişkiler kurarlar...

Sadece ak partiyle değil, o gün iktidar da kim varsa onun kardeşi olurlar...

Daha çok para kazanabilmek için emekçiyi ezmekte zerre tereddüt etmezler...

Cemaat cemaat diye ağlarlar sonra yönetimlerini cemaate teslim ederler...

Sol'u sağ'a, sağ'ı sol'a düşman eder hertürlü yollarını bulurlar,

Kendilerini solcu diye tanıtır, solda ki fikri gelişimi baltalarlar,

Bi de utanmadan cumhuriyetin son kalesiyiz diyorsunuz öyle mi :)

Not: Bahsi geçen iş adamı figürü geneli temsil etmektedir. Çok nadir olsa da bir kaç düzgün iş adamı tanıdım.

Sefa Murat Dokuz
04.06.2012, 19:28
haksız suçlama olmasın, asker kaçağı oldukları nerden çıkmış ?
Atatürk bu adamlar asker kaçağı olsa kalkıp gidip başarılarından dolayı tebrik mesajı bırakırmıydı böyle bir klübe. 100 sene önce olmuş bitmiş şeyi bilmeden kulaktan duyma yazmak doğru değil. Fenerbahçe hiçbirşeyin kalesi değil , bunu gündeme almaya değmez. Ama 100 sene önce yaşamış gitmiş insanları da asker kaçağı diye suçlamak hemde elde 0 bulguyla hiç doğru değil.

cyberentalpi
04.06.2012, 19:44
Cumhuriyetin kurucusundan bir soz

Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim.

zeki mi degiller.
çevik mi belki olabilir.
ahlak konusunda Turkiyede ki en seref yoksunu takım

tsloner
04.06.2012, 20:02
bence fb tamda tcnin bir yansimasi ozudur. Hak yok hukuk yok adalet yok her turlu hirsizlik mubah ikisinde de. Evet fenerbahce cumhuriyeti=turkiye cumhuriyeti. Biz bu satirlari yazarken tc basbakani sikecileri aklamakla mesgul bosuna ruya gormeyin.

İlker Yazıcıoğlu
04.06.2012, 20:37
Gökhan'ım ağzına sağlık.Çok iyi bir şekilde gerçekleri dile getirdin.Forumda daha fazla vakit geçirmeni dilerim.Senin gibi aklı başında adamlara ihtiyacımız var kardeşim.

güneyli
04.06.2012, 20:56
Şikeciliğin tescilli kalesi oldukları muhakkak..

SEDER
04.06.2012, 20:58
Bunlara söylenecek tek söz "FENERBAHÇE TÜRKİYENİN YÜZKARASIDIR"

Gökhan Koç
04.06.2012, 21:04
Gökhan'ım ağzına sağlık.Çok iyi bir şekilde gerçekleri dile getirdin.Forumda daha fazla vakit geçirmeni dilerim.Senin gibi aklı başında adamlara ihtiyacımız var kardeşim.

İlker'im çok teşekkür ederim,

Bu forumda benden daha fazla aklı başında bir çok insan gördüm, zaten bunun için hislerimi rahatlıkla paylaşabiliyorum.

Bu memlekette çok kere kardeşi kardeşe kırdırdılar, ve detaylı incelediğin zaman altında tek sebep görüyorsun; PARA

Bugün ak parti iktidar diye onu fazlaca eleştiriyoruz,

Ama ak parti ne kadar kirliyse öbür taraflarda o kadar kirlidir.

Sağ'ı Sol'a, Sol'u Sağ'a kendi çıkarları için düşman eden zihniyetten nefret ediyorum.

Sağcılara bakıyosun kör kütük solculara küfrediyorlar, solculara bakıyosun sağcılara küfrediyor.

Ama kimse bunların tamamının bir oyun olduğunu görmüyor.

Bu memlekette bunlar yapılıyor iken susmak benim gözümde ayıptır.

Fenerbahçe bir örnektir, verdiğim örnekte birilerinin günahlarını aldıysam da bu benim onlara borcum olsun.

Gökhan Koç
04.06.2012, 21:15
haksız suçlama olmasın, asker kaçağı oldukları nerden çıkmış ?
Atatürk bu adamlar asker kaçağı olsa kalkıp gidip başarılarından dolayı tebrik mesajı bırakırmıydı böyle bir klübe. 100 sene önce olmuş bitmiş şeyi bilmeden kulaktan duyma yazmak doğru değil. Fenerbahçe hiçbirşeyin kalesi değil , bunu gündeme almaya değmez. Ama 100 sene önce yaşamış gitmiş insanları da asker kaçağı diye suçlamak hemde elde 0 bulguyla hiç doğru değil.

Ben onları tanıyorum, çokta iyi biliyorum.

İnsanları kandırmak için din'i kullanananlara nasıl kızıyorsak, Atatürk'ü kullananlara da kızmalıyız.

Kendi içlerinde ki pisliği temizlemesinler, muhalefet etmesinler, koyun gibi herşeye okey desinler sonra da biz onları eleştirmicez öyle mi?

Atatürk'ü de Din'i de rahat bırakın yaww,

İnsanlarımız cahil diye sömüre sömüre bi şekil oldular,

Tekrar söylüyorum, 100 yıl öncesinin hikayeleri olabilir bunlar ama ben bugünün gerçeklerini gördüm.

Haklarını da yiyorsam benim günahım olsun.

zafer6161
04.06.2012, 21:36
fenerbahçe bu ülkenin en büyük futbol kulübüdür :)

şaka la şaka sizde hemen inandınız :D

Özgür Hacıosmanoğlu
04.06.2012, 22:32
Bize ne fenerden falan ?
Ne p*k yerse yesinler, kendilerine istedikleri sıfatı taksınlar.
BMN Forumda fenerin adını dahi görmek tiksindiriyor beni.
Başlığa kilit koysanız yeridir.

Turgay Atalay
05.06.2012, 09:20
Cumhuriyetin kalesi değil de, hırsızların sığındığı kale olduğu muhakkak.

Gökhan Koç
05.06.2012, 19:58
Aaa başlık gezintiye çıkmış :)

Paulo Henrique
10.06.2012, 21:23
şikenin kalesi

Nihat K.
19.07.2012, 15:18
Cumhuriyetin kurucusundan bir soz

Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim.

zeki mi degiller.
çevik mi belki olabilir.
ahlak konusunda Turkiyede ki en seref yoksunu takım

lafı yapıştır :)