PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan ve Yöneticilerimizin Açıklamaları

Sayfa : [1] 2

My
29.05.2006, 04:26
Konu basligi açmasini pek sevmem ama baskanimizin ve yönetimimizin açiklamalarinin toplanabilecegi bir konu basliginin olmasi daha iyi olur diye düsündüm. Hatta buna ilerde (hocamiz belli oldugunda) hocamizida ekleyebiliriz. Ilk açiklamada baskanimiz ve yöneticimiz Faruk KANCA'dan. Haberde Karadeniz Gazetesi</span></font>'nden smileys/smiley2.gif

<t></t><table style="border-collapse: collapse;" id="Aut&#111;number13" bgcolor="#ffffff" border="1" bordercolor="#808080" cellspacing="1" height="10" width="100%"><t><tr><td colspan="2" style="border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="34" width="100%"> HERKES KONUSACAK BIZ ISIMIZI YAPACAGIZ</font></td>
</tr>
<tr>

<td style="border-right-style: n&#111;ne; border-right-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" width="42%"> http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/1265.jpg</td>

<td style="border-left-style: n&#111;ne; border-left-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" valign="top" width="58%"><div align="justify">
BEN ISIME BAKARIM</span> Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak, önceki gün divan
kurulunda sahsina ve yönetimine yapilan elestirileri yorumlarken,
"Herkes konusacak, biz isimizi yapacagiz" dedi. Albayrak, "Divan
kurulunda yönetimimiz temsil edildi. Genel kurula katilan
arkadaslarimin tümü benim yetkilerimi ve beni temsil ediyordu" diye
konustu.

GAZA GELMEYIZ</span> Baskan Albayrak, özellikle teknik adam arayisi
konusundaki gelismeleri de degerlendirerek, "Simdi birileri teknik adam
bulun diye gündem yaratiyorsa biz o gündemin pesine takilmayiz. 'Acele
edin' diyenlere bakip da hata yapmayiz. Bu böyle bilinsin. Biz isimizi
biliyoruz. Taraftarimiz</font> merak etmesin, gerekenler yapiliyor" diye konustu.

EN IYISI OLACAK</span> Teknik adam için en iyisini arastirdiklarini da
belirten Baskan Albayrak, "Bugün istesem takimin basina bir teknik adam
getirim; ama ben bu takimin yükünü tasiyacak kaliteli bir teknik adamla
çalisalim istiyorum. Bunun için 'acele edin' diyenlerin çikislarina
bakip hata yapmak istemiyoruz. Avrupa'dan olmazsa yerli hoca hazir"
dedi.

AILEVI SORUN</span> Albayrak, görüstükleri birkaç üst düzey teknik adamin
isinin son anda gerçeklesmedigini de belirtirken, "Teknik adamlara,
Trabzon'u ve Trabzonspor'u tanitan CD'ler izlettik. Is anlasma
noktasina geldiginde ailesinin yasayacagi ve çocuklarinin okuyacagi
yerler hakkinda da bilgi istiyorlar. Çocuklarinin egitiminin Trabzon'da
olamayacagini ögrenince kendilerine yeni sartlar sunuyoruz. Çocuklarin
egitimini Istanbul'da yapilabilecegini, ailelerinin bu sehirde
yasayabileceginin teklifini de sunuyoruz. Ama sicak bakmiyorlar" dedi.
GELIN GÜVEY! </span>Baskan Albayrak Samet Aybaba'nin, "Trabzonspor,
teknik direktörlük teklif etse de kabul etmem" ifadesine, "Kendi
kendine gelin güvey olmus. Aybaba hiç gündememizde olmadi. Bu
nedenledir ki kimse Trabzonspor üzerinden prim yapmasin" dedi.
Albayrak, Giray Bulak'in "Biz yedek teknik adam miyiz?" açiklamasini
ise söyle yorumladi: "Hem Trabzonlu, hem de profesyonel; böyle bir
açiklama yapmamasi gerekirdi."</font></div></td></tr></t></table><t></t><table style="border-collapse: collapse;" id="Aut&#111;number13" bgcolor="#ffffff" border="1" bordercolor="#808080" cellspacing="1" height="10" width="100%"><t><tr><td colspan="2" style="border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="34" width="100%"> SAMPIYONLUK IÇIN GEREKEN YAPILACAK</font></td>
</tr>
<tr>

<td style="border-right-style: n&#111;ne; border-right-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" width="42%"> http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/1239.jpg</td>

<td style="border-left-style: n&#111;ne; border-left-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" valign="top" width="58%"><div align="justify">
1-2 GÜNDE BITER</span> Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca,
Bordo-Mavili camia gibi kendilerinin de yeni sezonu sabirsizlikla
beklediklerini söyledi. Teknik direktör konusunun 1-2 gün içerisinde
hallolacagini, ardindan transferde daha önce söz kestikleri oyunculara
imza attiracaklarini bildiren Kanca, "Teknik direktör konusunda yasanan
gecikmenin disinda hiçbir olumsuzluk yok. Yeni transferler de yolda"
diye konustu.

EL ELE VERELIM</span> Yönetim olarak uyumlu bir sekilde çalistiklarini
anlatan Faruk Kanca, "Yönetimde sorun varmis gibi göstermeye
çalisanlarin gerçek Trabzonsporlu olduklarina inanmiyorum.
Arkadaslarimizla bir</font>likte Trabzonspor'u yillardir özlemini çektigi sampiyonluk hedefine
ulastirmak için çalisiyoruz. Biz bunu yaparken camiadan bizlere destek
olmalarini bekliyoruz. Bu yil hep birlikte, el ele vererek mutlu sona
ulasacagiz" dedi.</font></div></td></tr></t></table>

Edited by: My

Emre Emiroğlu
29.05.2006, 04:40
Nuri Albayrak Bunlari Gerçekten Demisse Biraz Sert Olmus Ama Yerinde Olmus.. Artik Kimin Ne Derece Dogru Seyler Dediginide Yakinda Görücez.

zafercalikoglu
29.05.2006, 09:41
laf degil icraat görelim

Lucreto
29.05.2006, 10:06
Bu gün : Yabanci olmazsa yerli hazir.

Yarin : Yabanci olmadi alin size yerli

Öbür gün : Yerli tutmadi. Simdi de yerlinin yerlisi

macka61
29.05.2006, 10:24
insallah bekledigimize deger verilen sözler de insallah vaatte kalmaz

Kemal Musaoğlu
29.05.2006, 10:42
bizede bekleyip görmek düser.

TheCrow
29.05.2006, 10:49
'Acele edin' diyenlere bakip da hata yapmayiz. Bu böyle bilinsin. Biz isimizi biliyoruz. Taraftarimiz merak etmesin, gerekenler yapiliyor" diye konustu.

------------------------------------------------------------ ---------------------------------------------------------

Bu sözleri geçen yildan hatirlamayanimiz var mi aramizda?...

poetricus
29.05.2006, 10:54
'Acele edin' diyenlere bakip da hata yapmayiz. Bu böyle bilinsin. Biz isimizi biliyoruz. Taraftarimiz merak etmesin, gerekenler yapiliyor" diye konustu.

------------------------------------------------------------ ---------------------------------------------------------

Bu sözleri geçen yildan hatirlamayanimiz var mi aramizda?...

Ve ondan önceki yildan, ve de oindan önceki yildan...

kutoz
29.05.2006, 11:45
Komik olmaya basladi artik bu tavirlar. Iyi, yapmayalim artik Divan Kurulu. Kimsede elestirmesin... Yönetim kurulu olarak yasanan bu belirsizligi Divan Kurulunda yada, divan kurulu öncesinde anlatamamissiniz ki, elestiriliyorsunuz. Ondan sonra, Divan Kurulu üyelirine cevap hakkinizi basin yoluyla gönderiyorsunuz.

Olmaz Sn.Baskan olmaz, yakismaz Trbazonspor Baskanina. Divan Kurulu üyelirine cevap verme yeri, Divan Kurulu'dur basin degil...

denizci61
29.05.2006, 11:51
Olmaz Sn.Baskan olmaz, yakismaz Trbazonspor Baskanina. Divan Kurulu üyelirine cevap verme yeri, Divan Kurulu'dur basin degil...

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Colakoglu
29.05.2006, 11:57
bekleyip görelim artik...baskanin bide burada yazilanlari okuduklarini düsünürsek adam iyice strese girmistirsmileys/smiley4.gif

Faik Yılmaz
29.05.2006, 12:04
bugüne kadar sadece konustunuz ....

bi icraatinizi göremedik........

hadi bakalim siyasi olarak gelmediginizi bi partiyi trabzondaki basarisizligini kapatmak için gelmediginizi gösterin bize....

ama nuntmayin fatihi satarsaniz özelliklede fenere satarsaniz bütün söylenenelerin gerçek oldugunu anlayacagiz.....

Sacit
29.05.2006, 12:47
bu yönetimin bir bildigi vardir inslh.neyin pesindeler anlamdim ya herkes bir kafadan konusuyo.teknik adam konusunda bu kadar geç kalinmaz ki yaa

Murat'
29.05.2006, 13:30
yönetim zaten ancak konusuyor baska bisery yaptiklari yok ki

Nadir Bekar
29.05.2006, 15:00
Beyler bu gün çarsamba ise persembenin ne olacagi belli ve yönetiminde ne oldugu belli oldu biz artik sezon baslamamasina ragmen bir baska sezonlara sakliyalim umutlarimizi, çünkü yine hüsran olcagimiz apaçik belli..smileys/smiley7.gif

halil ibo
29.05.2006, 15:28
Eski Asbaskanlardan Iskender Önal ise, teknik kadronun hala belirlenmemis olmasinin transferi de etkiledigini ifade ederek, "Seçimden önce Vahid hoca ile bir görüsme yapmistim. O zana onun gidici oldugunu anladim. Yönetimdekilerin de gidici olacagini düsünecegini sandim. Ancak teknik adam arayisi papatya falina dönmüs durumda. Bence Trabzonlu bir teknik adama görev verilmeli. Yönetim içinde birliktelik yok. Seçimden önce, kazanirsam 4 yabanci futbolcuyla temas halinde oldugumu söylemistim. Ama bu yönetim istisareyi sevmiyor. Birilerine danisinca küçük düsmüs olmazlar. Yönetim seçim atmosferiyle iki vurucu beyanda bulundub. Birisi stadyum digeri de yildiz oyuncu transferiydi. Bunlari sik sik hatirlatarak yönetime manevi baski uygulamamaliyiz. Stadin insasi, sonsuz finansmanla bile en az 4 yil sürer. En iyisi mevcut stadi bölüm bölüm yeniden insa etmek"dedi.

Iskender Önal'dan mantiklibeyanatlar.Fakat muhalefet zaten hep muhalefetteyken iyi konusur.Is icraata gelince tikanir.Yinede söylediklerinde haklilik payi yüksek.Yönetim istisare yapmaktan yoksunsa gerçekten yazik ve ayip.Stad projesindede en iyi ve en kisa vadedeki çözüm;gerçektende stadin bölüm bölüm yeniden insasidir.

mahmuter61
29.05.2006, 17:56
Beyler susaatten sonra neyi kimi alacaklar kaldiki adamda ne heyecan nede istek kaldi takip etmez olduk bunlar tamamen fiyasko çiktilar eniyisi biraksinlar bizi eniyi temsil edecek kisi Ahmet AGAOGLU dur onada izin vermediler!!!

Bülent Bayraktar
29.05.2006, 18:08
BU HAFTA artik belli olsun su hoca isi kaymasin diger haftalara

tsmaniac
29.05.2006, 20:27
yine laf salatalari basladi ulan hergün yeni bir isim çikiyo teknik direktörlügesmileys/smiley7.gif

macka61
29.05.2006, 20:53
vallah bu yönetim çok agir bu bekliyisten sonra bi sey olmasa vay yönetimin haline

cakal 61
29.05.2006, 20:54
laf laf laf

icraat lutfen...........

FANATIK61
29.05.2006, 21:01
Bunlar nekini daha durun bakalim neler duyacagizsmileys/smiley5.gif

macka61
30.05.2006, 00:19
aynen üzülerek söylüyom dah kötülerini duyacagiz

ctmeoy
30.05.2006, 00:23
yazik size oy verenlere sen o kadar ezici bir üstünlükle secim kazan bos keseden salla daha hiçbir icraat göremedik.

burasi ist.büyüksehir bel.spor degil birinin bunlara hatirlatmasi lazim

TSelif
30.05.2006, 00:29
Baskandan bekledigim tek açiklama kamuoyu önüne çikip;

FATIH TEKKE yi yurt içinde hiç bir takim alamayacak,bedeli ne olursa olsun..

Bunu yaparsa baskan benim için büyük baskandir iste .Yani paranin önüne geçebilirse

Colakoglu
30.05.2006, 02:15
Baskandan bekledigim tek açiklama kamuoyu önüne çikip;

FATIH TEKKE yi yurt içinde hiç bir takim alamayacak,bedeli ne olursa olsun..

Bunu yaparsa baskan benim için büyük baskandir iste .Yani paranin önüne geçebilirse

gökdeniz icin zamaninda Atay Aktug ayni aciklamalari yapti ama onuda
koldugundan indirdik...yani tek bir aciklamayla büyük baskan olunmaz..

61*TS*61
30.05.2006, 02:26
Divan Genel Kurul Toplantisina, takimin baskani gelmiyorsa bu baskandan ne beklenirki, su olaya bak cok is yogunluyla gelememis, bilemiyorum güveniyordum ama cok sarsitti beni bu aralar, yine beklemekten baska cgremiz yok sezon baslasin hele ozaman takimin halini görecegiz iyimi kötümü diye, artik gerisini siz düsünün...

My
30.05.2006, 03:28
NURI ALBAYRAK, ELESTIRILERI TAKA ARACILIGIYLA YANITLADI...

</font></span>Albayrak, Divan’da yöneltilen elestirilere cevap verdi, hoca ve transferler konusunda camiaya önemli mesajlar gönderdi

HERKESIN PLANI VAR
</span>DIVAN
toplantisina katilmamasiyla ilgili elestirilere cevap veren Albayrak,
“Bunlar normaldir. Herkesin plani ve programi vardir. Ben bu tür
elestirileri normal karsiliyorum. Ayrica transferde geç kaldigimiz
yönünde elestirilere de katilmiyorum. Hazirda bekleyen, bugün ‘gel’
dedigimizde kosa kosa gelecek birçok hoca var ama biz kaliteli olsun
diye ugrasiyoruz” seklinde konustu.

</span>HOCA EN IYISI OLACAK
</span>ALBAYRAK, ‘Yeni hoca su gün
gelecek bu gün gelecek’ diye bir sey söyleyemeyecegini belirterek, “Ama
en iyisini almaya çalistigimizi söylemeliyim. Trabzonsporlu
taraftarlarin içi rahat olsun” dedi. Kadroya gerekli takviyelerin
yapilacagini da dile getiren Albayrak, “Hiç kimse merak etmesin.
Kiralik gönderdigimiz bazi futbolcularimiz da geri geliyor” dedi.
</span>
ULASAMAYABILIRLER
</span>SERDAR Bali’nin Divan
toplantisindaki ‘Baskana ulasamiyoruz. Hep danismanlariyla görüsüyoruz.
Baskan mi seçtik danisman mi?” elestirilerine de cevap veren Albayrak,
“Bana ulasamadigini söyleyen arkadaslar belki hakli olabilir. Sahsima
her zaman ulasilacak diye bir sey yok. Ancak bana ulasilmasin diye de
özel bir çabam yok” ifadelerine yer verdi.</span>

Faik Yılmaz
30.05.2006, 09:06
KONUSMAYIN IS YAPIN.....smileys/smiley7.gif

Murat Hızal
30.05.2006, 15:23
Baskanin açiklamalarina bakin ''3-4 hocayla görüsmelerimiz sürüyor''

Böyle bir açiklama olabilir mi ne demek 3-4 hoca ya üçtür ya da dörttür.Ya baskan kaç hocayla görüstüklerini bilmiyor, ya dalafi agzinda geveliyor bir türlü gerçegi söyleyemiyor.

HOCA EN IYISI OLACAK
ALBAYRAK, ?Yeni hoca su gün gelecek bu gün gelecek? diye bir sey söyleyemeyecegini belirterek, ?Ama en iyisini almaya çalistigimizi söylemeliyim. Trabzonsporlu taraftarlarin içi rahat olsun? dedi. Kadroya gerekli takviyelerin yapilacagini da dile getiren Albayrak, ?Hiç kimse merak etmesin. Kiralik gönderdigimiz bazi futbolcularimiz da geri geliyor? dedi.

Sakin merak etmeyin arkadaslar; oturmus kadromuz var nasil olsa, kiraladigimiz büyük yeteneklerde, yeterli tecrübe sahibi olmuslar geri dönüyorlar.Büyük yildizimiz Jun'da geri dönüyor. Bu transfer sezonunun açik ara en karli takimiyiz!!

kuzey_lee
30.05.2006, 15:26
sayin baskan trabzonspor divan kurullarinin onemini bilmeyebilir.normaldir,çunku o belediyspor gibi takimlardan yetismistir..amma ve lakin buraya geldikten sonra da bazi seyleri ögrenmesi gerekir.divan kuruluna çok onemli mazeret disinda katilmasi sarttir.bu bir gelenektir,orasi kulubun gelecegine yon verme yeridir..

oflum61
30.05.2006, 15:36
AH ESKI YÖNETIM AH!

AH AKTUG AH! EN AZINDAN INAT ETTI GÖKDENIZI SATMADI.

ALBAYRAK FATIHI SATARSA YÖNETIMI IFLASA GÖTÜRÜR.

HOCA YOK FUTBOLCU YOK. YOK OGLU YOK!

Bülent Bayraktar
30.05.2006, 16:12
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Baskan rahat! </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak, hoca konusunda geç kalinmadigini savunup, 'Acele edip hata yapmaya niyetimiz yok' dedi.</TD></TR></T></TABLE>

Geç kalmadik?
Trabzonspor?da geçtigimiz hafta sonunda yapilan divan kurulunda muhalif kanadin ve camianin önemli isimlerinin yönetime yönelik sert elestirileri gündemdeki sicakligini korurken, taraftarlarin teknik adam beklentilerine iliskin baskan Nuri Albayrak bir açiklama yapti. Hoca ve futbolcu transferlerinde geç kalinmadigina deginen Bordo-Mavili takimin baskani, ?Kesinlikle geç kalmadik. Teknik direktör konusunda kesin bir tarih veremem. Ancak taraftarlarimizin içi rahat olsun. En iyi tercihi yapmak için elbirligiyle çalisiyoruz. Acele edip hata yapmak istemiyoruz? dedi.

?Temsil edildik?
Takima yapilacak takviyeler hakkinda da bilgi veren Baskan Albayrak, ?Kadroya da gerekli takviyeler yapilacaktir. Kiralik olarak baska takimlarda forma giyen oyuncularimiz da yeniden Trabzonspor?a dönecektir? ifadesini kullandi. Divanda yapilan, ?Baskan neden ikinci oturuma da katilmiyor?? elestirilerini de yanitlayan Karadeniz temsilcisinin patronu, ?Elestiriler normal ama herkesin bir plan, programi var. Toplantida yönetimimiz temsil edilmistir. Oradaki arkadaslarimizin tamami benim yetkilerimi tasiyordu. Bu gerginliklerin bir anlami yok? yorumlarinda bulundu

XeMk
30.05.2006, 16:45
baskan gec kalmadik diyor ama nerdeyse hazirlik kamplari baslayacak acaba teknik direktor isini ne zaman haledecekte futbolcu transferine baslayacak. bu gidisle avrupada gidecek takim bulamayan ikinci sinif oyunculari transfer ederiz her sezn oldugu gibi. baskan fatihi satmayi dusunebileceklerini ima ediyor yonetim kurulu karari ile bence bu konusmalar bile yanlis. trabzonun evladi gercek bir trabzonsporku ise fatih gitmez ama onun gibi topculari kusturmememk lazim boyel soylemlerle...

insallah baskanin dedigi gibi gec degildir de gecen sezon basindaki gibi bir hezimetle baslamayiz....

macka61
30.05.2006, 17:06
rahat olsun verdigi sözleri yapamazsa çok rahat olamayacak simdilik keyfini çikarsin

FANATIK52
30.05.2006, 19:49
en önemli transferde bence jeffersonu satmasinda kimi aliyomus farketmez zaten kadromuz o kadarda kötü degil ama jeffersonu satmamamsi lazimm...

teknik direktör isine gelince ziya dogan adam gibi adam gatirin takimin basina...

Nytre
30.05.2006, 20:46
sayin baskan , her gün bir demeç vereceginize bir gün de transfer haberi verseniz..

Şenol YİĞİT
30.05.2006, 20:51
EWET BASKANIMIZIN SON AÇIKLAMASI:SABIR...SABIR...SABIR

BU AÇIKLAMANIN ÜSTÜNE BIZEDE YAA SABIR ÇEKMEK DÜSER ARKADAS...

Muhalif
30.05.2006, 21:35
Nuri ALÇO Baskan TRABZON Sampiyonsmileys/smiley17.gif

fincher
30.05.2006, 21:38
Trabzon, Ibrahim Akin için bekliyor
Trabzonspor Kulübü Basin Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Ibrahim Akin’in transferi konusunda Besiktas Teknik Direktörü Jean Tigana’nin kararini beklediklerini söyledi.

NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 19:59 TSI 30 Mayis 2006 Sali

TRABZON - Kafkas, Ibrahim Akin ile prensipte bir anlasmalarinin bulunmadigini belirterek, “Bu futbolcunun transferi konusunda Tigana’nin kararini bekliyoruz. Tigana bu futbolcuyu kadrosunda görmek istemezse o zaman Ibrahim Akin’in transferi için girisimde bulunuruz” dedi.

Tigana’nin kararinin önemli oldugunu ifade eden Kafkas, “Sözlesmesi süren bir futbolcuyla etik olarak görüsmeyiz. Ancak Ibrahim Akin’i serbest birakirlarsa, iki kulübün baskanlari bir araya gelir ve bu transfer netlik kazanir” diye konustu.

Kafkas, teknik heyet konusunda ise kisa sürede gelisme olabilecegini kaydetti.

http://www.ntvmsnbc.com/news/375087.asp
ben bizim yönetimden bisey anlamadim.'ilgilenmemek' ile 'tigana'nin kararini beklemek' arasinda fark var sanirim...

bordox
30.05.2006, 21:43
Ibrahim Akin Bjk'nin sözlesmeli futbolcusu,adamlar vermezse alamadin olacak.Medyanin gazina gelmeyelim.

Nuri Albayrak ve yönetimdekiler Trabzonspor'a baskan olmanin ne demek oldugunu biliyorlardir elbet.Olmaycak islerin pesinde kosmazlar.

Biraz daha sabir,imzalar gelsin ondan sonra gereken söylenir.Hocasiz çikacak degiliz maçlara herhalde.

Nytre
30.05.2006, 22:01
artik bu isin kolay olmadigini anlamislardir..

ayrica bizim baskan daha geç kalmadik diyor.. sanirim yönetim takimin toplanma tarihine kadar almayi planliyorlar.

My
30.05.2006, 22:20
Ibrahim Akin konusunda açiklama</font>

</font>
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/logo2.gifKulübümüzden son günlerde basinda adi sikça çikmaya baslayan Ibrahim Akin konusunda bir açiklama yapildi.

<div align="center">http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</div>

Açiklamada Besiktas’in sözlesmeli oyuncusu Ibrahim Akin ile
ilgilenilmedigine dikkat çekilerek, “Bugüne kadar transfer konusunda
etik degerlere azami özeni gösteren yönetim kurulumuzun sözlesmesi
devam eden bir sporcuyla kulübünden habersiz görüsmesi mümkün degildir.
Besiktas kulübüyle de Ibrahim Akin konusunda bu yönde bir görüsme
yapilmamistir. Bahsettigimiz oyuncuya ancak kulübü satisina karar
verdigi taktirde talip olabiliriz. Bunun disinda bir gelismenin
yasanmasi mümkün degildir” görüsüne yer verildi. (Resmi Sitemiz</span>)

kuzey_lee
30.05.2006, 22:22
etik konulari bi siz biliyorsunuz bi siz düsünüyorsunuz.millet elindeki oyuncularini kapti gidiyor sen etikten bahset..

adama sorarlar ne ayaksin sen

Tunga
31.05.2006, 01:55
Zeyyat Kafkas kimdir?

Trabzonspor Basin Sözcüsü, ya da daha dogru deyimiyle Basin ve Halkla Iliskiler Sorumlusu, Yönetim Kurulu Üyesi. Yani basina verilecek haberlerden bir numarali kulüp sorumlusu.

Zeyyat Kafkas ne dedi?

?Besiktas'in milli futbolcusu Ibrahim Akin'la her konuda prensipte anlastik. Transferinin gerçeklesebilmesi için de siyah beyazli ekibin teknik direktörü Jean Tigana'dan cevap bekliyoruz"

Ayni gün içinde kulüp ne resmi açiklama yapti?

Kulübümüzden son günlerde basinda adi sikça çikmaya baslayan Ibrahim Akin konusunda bir açiklama yapildi.

Açiklamada Besiktas?in sözlesmeli oyuncusu Ibrahim Akin ile ilgilenilmedigine dikkat çekilerek, ?Bugüne kadar transfer konusunda etik degerlere azami özeni gösteren yönetim kurulumuzun sözlesmesi devam eden bir sporcuyla kulübünden habersiz görüsmesi mümkün degildir. Besiktas kulübüyle de Ibrahim Akin konusunda bu yönde bir görüsme yapilmamistir. Bahsettigimiz oyuncuya ancak kulübü satisina karar verdigi taktirde talip olabiliriz. Bunun disinda bir gelismenin yasanmasi mümkün degildir? görüsüne yer verildi.

Baska?

Baskanimiz açikladi:

3-4 Teknik Direktör ile görüsüyoruz.

Bizden cevap: 3 mü, 4 mü? Ne demek bu? Elbette sonunda bir teknik direktör ile anlasacagiz. Trabzonspor hocasiz kalmaz (!). Kalmaz da açiklandigi gibi; en iyiyi bulmak için zaman harciyorsak eger, en iyiyi nasil ariyoruz? Pazarlik yetenegine göre mi hoca aliyoruz. Bu sürecin uzamasinin en iyiyi almakla ne gibi bir alakasi var?

Hoca konusunda bu tutarsiz davranislari görünce, bir de Fatih'i satmaya kalkarsak sonunun hayir olmayacagi kanaatindeyim. Aman ha!Edited by: simal yildizi

Colakoglu
31.05.2006, 02:49
Zeyyat kafkas bunu nerde acikladi ??

My
08.06.2006, 10:41
<table style="border-collapse: collapse;" id="Aut&#111;number13" bgcolor="#ffffff" border="1" bordercolor="#808080" cellspacing="1" height="10" width="100%"><t><tr><td colspan="2" style="border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="34" width="100%"> BASARININ ANAHTARI SABIR</font></td>
</tr>
<tr>

<td style="border-right-style: n&#111;ne; border-right-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" width="42%"> http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/1777.jpg</td>

BU YIL OLMAZSA SENEYE</span> Trabzonspor Baskan Yardimcisi Yusuf Simsek,
basariya giden yolun sabir oldugunu söyledi. Her yil yeniden yikilip
yapilan kadrolarla sampiyonlugun yakalanmasinin zor oldugunun altini
çizen Simsek, "Ben bu anlayisa karsiyim. Basariyi yakalamak isteyen bir
camia her yil kadroyu yeniden yikip yapmamali. Sabir gösterilip ligi 2.
veya 3. tamamlayan kadroya gerekli takviyeler yapilarak bir sonraki yil
sampiyon olunabilir" diye konustu.
PAROLA AYNI AMA</span> Simsek, Trabzonspor'un sampiyonluk hasretine son
vermek için ekip olarak göreve soyunduklarini da belirtirken,
"Trabzonspor her sezona sampiyonluk parolasi ile basliy</font>or. Ancak uzun zamandir sezon sonunda hayal kirikligi yasiyor. Bu
nedenle birlik ve beraberlik içinde sabirli olup takimimiza destek
vermeliyiz. Bunu basardigimizda sampiyonluk hasretimizi giderecegimize
eminim" diye konustu. (KARADENIZ GAZETESI</span>)
</font></div></td></tr></t></table>

Rutubet
08.06.2006, 16:15
bu açiklamaya göre mevcut kadronun korunup üzerine saglam 3-4 takviye yapilacak e hadi hayirlisi

BOZOHAN
08.06.2006, 19:31
bu yil olmazsa seneye lafindan biktim artik. yeter be

tsmaniac
09.06.2006, 20:49
basarinin anahtari sabirmis tabi tabi daha ne kadar sabredecegiz ordan söylemesi kolaysmileys/smiley7.gif

SDanışmaz
09.06.2006, 22:15
<TABLE id=Aut&#111;number13 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#808080 height=10 cellSpacing=1 width="100%" bgColor=#ffffff border=1><T>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" align=left width="100%" colSpan=2 height=34>BASARININ ANAHTARI SABIR</TD></TR>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" align=left width="42%" height=125>
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/1777.jpg</TD>
<TD style="BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top align=left width="58%" height=125>
<DIV align=justify>BU YIL OLMAZSA SENEYE Trabzonspor Baskan Yardimcisi Yusuf Simsek, basariya giden yolun sabir oldugunu söyledi. Her yil yeniden yikilip yapilan kadrolarla sampiyonlugun yakalanmasinin zor oldugunun altini çizen Simsek, "Ben bu anlayisa karsiyim. Basariyi yakalamak isteyen bir camia her yil kadroyu yeniden yikip yapmamali. Sabir gösterilip ligi 2. veya 3. tamamlayan kadroya gerekli takviyeler yapilarak bir sonraki yil sampiyon olunabilir" diye konustu.
PAROLA AYNI AMA Simsek, Trabzonspor'un sampiyonluk hasretine son vermek için ekip olarak göreve soyunduklarini da belirtirken, "Trabzonspor her sezona sampiyonluk parolasi ile basliyor. Ancak uzun zamandir sezon sonunda hayal kirikligi yasiyor. Bu nedenle birlik ve beraberlik içinde sabirli olup takimimiza destek vermeliyiz. Bunu basardigimizda sampiyonluk hasretimizi giderecegimize eminim" diye konustu. (KARADENIZ GAZETESI)
</DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Iyide benim bu sene eLimde firsat varken ben bunu niye iyi bir sekiLde degerLendirmeyeyim... Artik "seneye" keLimesini duymak istemiyorum...

My
11.06.2006, 16:38
Trabzon'dan Szymkowiak açiklamasi</font>

<div style="text-align: right;">11 Haziran 2006 16:05</font>
</div>
Trabzon Kulübü Asbaskani Hasim Sayitoglu</span>, Polonya Milli Takimi ile
Dünya Kupasi maçlarinda mücadele eden Szmykowiak</span> ile spekülasyonlara
açiklik getirdi...

Trabzonspor Kulübü Asbaskani Hasim Sayitoglu</span>, Polonya Milli Takimi ile Dünya
Kupasi maçlarinda mücadele eden Szmykowiak</span>'in yönetim kuruluna kulüpten ayrilma
konusunda bir talebi olmadigini söyledi.

Mevcut kadroda yer alan
oyunculari ne takas, ne kiralik ne de satma yönünde bir düsünceleri olmadigini
ifade eden Asbaskan Sayitoglu, "Herhangi bir oyuncumuz için bize resmi bir
müracaat söz konusu degil. Ancak sözlesmesi devam eden oyuncularin bu sekilde
spekülasyon edilmesi dogru degil.</span><br style="font-style: italic; color: rgb(0, 0, 0);"><br style="font-style: italic; color: rgb(0, 0, 0);">Sporcunun veya bir kulübün sözlesmesi
devam eden oyuncularimiza bir talebi olmasi durumunda bunu Trabzonspor'a
bildirir. Biz Trabzonspor yönetim kurulu olarak gerek yerli olsun gerek yabanci
oyuncular olsun bir oyuncunun kulübü ile sözlesmesi devam ediyorsa öncelikle
bunu kulübüne bildiriyoruz, daha sonra oyuncuyla görüsüyoruz. Bizim
oyuncularimizla ilgilenen varsa önce bunu Trabzonspor'a bildirmesi gerekir. Daha
sonra oyuncu ile görüsür. Polonyali oyuncu Szmykowiak'in su ana kadar bize
gitmeye yönelik 'Gitmeyi düsünüyorum. Transferime müsaade edin' seklinde bir
beyani olmadi. Su ana kadar resmi anlamda hiçbir oyuncumuzun da böyle bir talebi
olmadi</span>" dedi. (Internetspor</span>)

kuzey_lee
13.06.2006, 19:56
Baskanimiz basin mensuplariyla yemekte bulustu
Baskanimiz Nuri Albayrak, bugün Trabzonspor?u takip eden basin mensuplarina Trabzon Limani?nda Asbaskanimiz Hasim Sayitoglu ile Basin Sözcümüz Zeyyat Kafkas?in da katildigi bir ögle yemegi verdi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>

Yemek öncesinde gazetecilerle kisa bir sohbet gerçeklestiren Albayrak, çesitli konulardaki görüslerini ifade etti.

Teknik Direktör Sebastião Lazaroni?nin farkli yönlerden ugradigi elestirileri haksiz buldugunu kaydeden Albayrak, ?Daha sezona baslamadan Lazaroni?yle ilgili yipratma haberleri yayinlaniyor. Hocamizin kariyeri ortada. Dünyanin çok degisik yerlerinde çalismis ve neredeyse çalistirmadigi takim kalmamis. ?Bir takimda sadece bir yil çalismis? deniyor. Eger sözlesmesini bir yil yapmissa ve bundan sonra devam etmek istememisse suç kendisinde mi? Trabzonspor yilda 3 hoca degistiriyor? diye konustu.

Yönetimde, teknik heyette ve futbolcu kadrosunda istikrari desteklediklerini kaydeden Albayrak, Lazaroni?nin tamamen arkasinda durduklarini ve basarinin gelecegine inandiklarini da sözlerine ekledi.

...............................

sayin baskan bir açiklamaniz da gafla sonuçlanmasa da biz de mutlu olsak..bir hocanin iyiligini savunmak için kritermidir bu?oooff off

kutoz
13.06.2006, 20:22
Fatih, su bold yaptigin cümleye sunu da eklersek, ne kadar dezavantaj teskil ettigini daha iyi görecegiz. "Gittigi bütün kulüplerden bir seklide ayrilmis..."

Bugün görüstügümüz bir yöneticimizde, bu cümleyi dile getirip aynen söyle söyledi. "Böyle bir geçmise sahip bir Teknik Direktörü duyunca, Trabzonspor'a gelmekten vazgeçiyorlar..."

Benim degil, Yönetim Kurulumuzda aktif bir görevde bulunan bir yöneticimizin cümlesidir... Bense, bekle gör politikasi güdüyorum simdilik. Kaldi ki, gütmesem ne olacak. Önümde baska bir seçenekte yok zaten.

Hüseyin Çümen
13.06.2006, 20:53
bzim yönetim fatih konusunda sinifta kalmistir baskanin açiklamalari tam bir fiyaskodur fatih ii yerine adam aldigimizda yüksek bi fiyat veren herjhangi bi klübe saticaz demektir bu maalesef

Oğuzhan Görkan
13.06.2006, 21:17
albayrakin son açiklamasina uyuz oldum bu adam bi halt edemez fatihi taraftar karsi çikmasa gözünü kirpmadan satacaksmileys/smiley7.gif
yaw bu nedir kardesim her gelen yönetim gelecek seneye kesin dio herkes gelecege yatirim yapiyor fakat biz bii türlü bu gelecege ulasamiyoruz...

Ycandan
14.06.2006, 11:07
Baskanin son yaptigi açiklamalardan taraftar baskisi olmasa, fatihin su ana kadar bahsi geçen takimin formasini giymis olacagi anlasiliyo.Benim anlamadigim yildiz futbolcu vaad ederek gelen bir yönetimin bir tane yildiz almadan,takimimiz için on yildiza bedel bir futbolcuyu nasil olurda satmayi düsünür.Fatihten gelecek paraya güvenerekmi o vaatler verildi.

Fatih gidermi gitmezmi bilmiyorum amafatihin transferi konusunda,yöneticilerimizin özelliklede baskanimizin taraftara yasattiklarinin hiçbir zaman unutulacagini zannetmiyorum.

Bülent Bayraktar
14.06.2006, 12:53
Baskan konusuyor

Nuri Albayrak: Beklentileri karsilamaya çalisiyoruz. Ricardinho ve Marcelinho listemizde. Camiamizdan destek ve biraz sabir talep ediyoruz

Nereden nereye geldik?
Trabzonspor?da yasanan hareketlilige iliskin baskan Nuri Albayrak bir açiklama yapti... Kulübün resmi internet sitesi araciligiyla kamuoyunu ve Bordo-Mavili taraftarlari bilgilendiren Karadeniz ekibinin patronu, Fatih Tekke konusundan, transferi beklenen oyunculara kadar çesitli yorumlarini aktardi. Iste Albayrak?in gündeme dair ifadeleri: ?Zorlu bir 6 ay geçirdik, basarili olduk. UEFA dedik ve Avrupa biletini aldik. Geldigimizde takim 11. siradaydi, ligi nerede bitirdigimiz ortada. Simdi de önümüzdeki 5 yilin takimini kurmaya çalisiyoruz...?

?Bonservis sorunu var?
?Transfer konusunda oldukça yogun bir çalisma içerisindeyiz. Amacimiz Trabzonspor?u daha da güçlendirmek. Teknik noktada olsun, idari noktada olsun güçlü bir ekip kurmak için elimizden geleni yapiyoruz. Kamuoyunun bekledigi oyunculari almak için ekibimiz mesai harciyor. Görüsme halinde oldugumuz futbolcular var. Bu sporcularin bonservis bedellerini belli rakama indirdikten sonra imza noktasina gelecegiz. Mevcut dengeleri bozup, kulübü sikintiya sokmadan en uygun icraatlari yapmanin gayreti içerisindeyiz...?

?Ilk 11?e transfer olacak?
?Takimda iyi bir kadro ve iskelet mevcut. 2-3 takviyeyle çok daha basarili olacagimiza inaniyoruz. Öncelikle lig baslamadan gereken takviyeler yapilacak. Kamp süresi boyunca ekibimize daha faydali olacak oyunculari da bulursak, onlari da transfer edecegiz. 1 Eylül?e kadar transfer süresi var. Alternatifli bir kadroyla önümüzdeki yil maratona baslayacagiz. Brezilyali Ricardinho ve Marcelinho ile ilgileniyoruz. Ancak dedigim gibi hassas dengeyi bozmayip, kisa sürede uyum saglayacak isimleri alacagiz...?

?Elestirilere açigiz?
?Trabzonspor?a hizmet etmis herkese tesekkür ederim. Bu insanlarin dilek, temenni ve tavsiyeleri olacaktir. Yapici her türlü elestiriyi alir, basimizin üzerine koyariz. Trabzonspor?u yikacak, bölecek, parçalayacak, yanlis hareketlendirmeler yapacak, bizi zayif duruma düsürecek, bölecek her türlü davranisin da karsisinda oluruz. Biz, her zaman dogrulari yaptigimizi iddia etmiyoruz. Biz de insaniz ve yanlislarimiz olabilir... Anlayis ve sabir lazim...?

Ve Fatih yorumu...
?Son olarak Fatih Tekke konusu... Fenerbahçe, oyuncumuza talip olmustur. Öncelikli olarak kendimizi düsünüyoruz. Güçlü bir takim kuracagiz. Su anda kendilerine bir cevap vermedik. Biz de büyük kulübüz. Kamuoyunda çok daha degisik yorum ve degerlendirmeler var. Trabzonspor?a rakamsal ve takas anlaminda da bir teklif gelmedi. Gazeteler yaziyor. Nereden yaziyorlarsa, bizim de haberimiz olmuyor. Alternatifini almadigimiz hiçbir sporcuyu vermeyi düsünmüyoruz.?

Nytre
14.06.2006, 17:37
baºkan o kadar laf etmiº ama hiç bir ºey söylememiº!...

My
27.06.2006, 02:57
file:///C:/DOCUME%7E1/My/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg<div style="font-weight: bold; color: rgb(204, 0, 0);" align="center">
<div ="isimler" align="left">Dogru zamanda dogru hamle

</font></div>
</div>

<div align="justify">Mükemmelige
giden yol</span>
Yeni sezon hazirliklarina yarin baslayacak olan Trabzonspor'da
özellikle transferde geç kalindigi yönünde elestirilen Trabzonspor
yönetim kurulunda, kulüp basin sözcüsü Zeyyat Kafkas</span>, geç
kalmadiklarini belirterek, mükemmellige giden yolun yavas yavas
katedilen yol oldugunu söyledi. TÜRKSESI'nin sorularini cevaplayan
Kafkas</span>, Önemli olanin, dogru zamanda dogru hamle yapmak oldugunu
belirterek "Transferde geç kaldigimiz belirtiliyor, bu dogru degil.
Henüz çalismalara baslamadik, bir ay önce alacagimiz bir futbolcuyu
bugün veya yarin alsak ne degisecek ki. Önemli olan dogru zamanda dogru
hamleye yapmak. Yavas hareket ettigimiz de dogru degil. Bizim
yaptigimiz tek sey transfer çalismalarimizi kamuoyu ile paylasmamamiz.
Böyle davranmamiz yanlis yapiyoruz anlamina gelmez, sadece
Trabzonspor'un menfaatleri ne gerektiriyorsa onu yapmak için titiz
hareket ediyoruz" </span>seklinde konustu.
Yeterli tecrübe edinildi
Trabzonspor camiasinin 23 yildir sampiyonluk bekledigini hatirlatan
Kafkas, tecrübenin kaybedilen beklentilerden ortaya çiktigina
deginerek, </span>"</span>Sampiyonluk yasamis ve 23 yildir da sampiyonluk kovaliyan
bir kulübüz. Bu nedenle sampiyonluga gidecek yerde ve mücadelede
yeterli tecrübeyi edinmis bir kulüp var. Biz de bu kulübün yönetim
kurulu üyeleriyiz, dün disarda olmamiz Trabzonspor ile o zamanlar da
ilgilenmiyoruz anlamina gelmez, o zamanlar disardan takip edip, yönetim
kurullarina destek olmaya çalisiyorduk, bugün bu görevde Trabzonspor'u
basariya tasimak için mücadele ediyoruz. Kulübün bu konuda ki tecrübesi
ve geçmiste yasananlari inceledigimizde bizide tecrübeli hale getirdi.
Bu nedenle ne yaptigimizin bilincinde hareket ediyoruz. Transfer
çalismalarimizda ayni titizlik içinde devam ediyor. Lige girilirken
herkesin gurur duyacagi bir ekip ortaya çikacaktir. Trabzonspor
dengelerini bozmadan, gelecegini ipotek altina almadan</span>" dedi. (TÜRKSESI GAZETESI</span>)

O kadar iddiali demeçler veriyorlar ki smileys/smiley22.gif Insallah dedikleri gibidir de yüzümüzü yere baktirmazlar.
</div>

ozcilingir
27.06.2006, 03:29
Dengeler bozmadan, gelecegi ipotek altina almadan !

O zamankongredekisözleriniz ipotek degilmiydi.Ipotegi çözün.

Pamuk eller cebe girsin , bakiyorumpamuk eller cebe mevsimi gelince ,hemen hemen herkez yan çizmeye basladi, Ali Agaoglu bile disardan gazel atti, simdi yok yildiz sözü vermemismis.

Dengeler bozulmasin kongreye kadar I.B.B takimundan antrenör topçu alinsin, yetmezse Istanbul Amatöt küme baskanin eski takimlarindan iyi genç yetenekler alinsin, parada yabanciya gitmez. Denge dedinizde FATIH AKYEL'E 400 MILYAR TIKO PARA NASIL VERILDI.DENGEMIYDI BU ?

Sahadadengeli bir futbol takimi bekliyoruz.

GoreleliSayko
27.06.2006, 13:19
valla yönetimde tek kayda deger açiklamayi Ibrahim Haciosmanoglu yapiyor

My
28.06.2006, 10:28
Valla kafayi siyiricam hesmileys/smiley4.gif Bi mevcut duruma bakiyorum birde verilen demeçlere bakiyorumsmileys/smiley4.gif Ya bir bildikleri var yada acaip bir sekilde ketenpereye geliyoruz he.

<t></t><table style="border-collapse: collapse;" id="Aut&#111;number13" bgcolor="#ffffff" border="1" bordercolor="#808080" cellspacing="1" height="10" width="100%"><t><tr><td colspan="2" style="border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium;" align="left" height="19" width="100%"> SAHA KALKMA ZAMANI</font></td>
</tr>
<tr>

<td style="border-right-style: n&#111;ne; border-right-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" width="42%"> http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/2960.jpg</td>

3 KULVARDA IDDIALI </span>Trabzonspor Basin Sözcüsü Zeyyat Kafkas, yeni sezona
genis bir kadro ile baslamak istediklerini belirtirken "Almanya
kampinda kadromuz 28-29 kisi olacak" dedi. Kafkas, yeni sezonda tüm
camianin kendilerinden çok seyler bekledigini ifade ederken, "Kadromuzu
genis tutmak zorundayiz. Çünkü 3 kulvarda da iddialiyiz" diye konustu.
GÜVENIMIZ TAM</span> Kafkas, artik Trabzonspor'un saha kalkma zamaninin
geldigini de belirtirken, "Teknik heyetimizin basarili olacagina da
yürekten inaniyoruz. Lazaroni'nin de kariyerine güvenimiz tam. Kendisi
hakkinda yapilan olumsuz elistirilerin de yanlis oldugunu düsünüyorum.
Savasan bir k</font> adro olusturup, yeni sezonda hedefe ulasmak istiyoruz" dedi. (KARADENIZ GAZETESI</span>)

Naim
28.06.2006, 10:34
Valla kafayi siyiricam he smileys/smiley4.gif Bi mevcut duruma bakiyorum birde verilen demeçlere bakiyorum smileys/smiley4.gif Ya bir bildikleri var yada acaip bir sekilde ketenpereye geliyoruz he.

ya bu çok garip klubu ariyorum bu hava klube çok ykain sözüne inandiklarimla görüsüyorum bu hava
yöneticiler gazetelerde tv lerde bu hava sonra dönüp bakiyorum hiç bir icraat yok bekledigimiz manada ama bir yandan da alina bir umut var iyi diyorsun yanlis Transfer yapmiyorlar,
Transfer Yap(a)miyorlarsmileys/smiley5.gif

Hayir kedi buradaysa çiger nerede çiger buysa kedi nerede?Edited by: ironmaster

My
28.06.2006, 10:47
smileys/smiley36.gif Aha da bakin Türksesi Gazetesi</span>'de benim gibi apisip kalmis smileys/smiley4.gif

<div style="font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);" align="center">
<div ="isimler" align="left">BUNLARIN BiR BiLDiGi VAR!</font>

</font></div>
</div>

<div align="justify">Trabzonspor'da,
özellikle yabanci futbolcu transferindeki belirsizlik devam ederken
Bordo Mavili yönetimin sabirli ve rahat olusu dikkatten kaçmiyor.
Yabanci futbolcu kontenjaninin dolu olmasi nedeni ile eli kolu baglanan
yönetim kurulunun özellikle Tomas Jun ve Djokaj'i kiralik yollama
formülü henüz hayata geçmezken, yönetim kurulunun bu futbolculari
vermeleri halinde transfer yapacak olmasi, beklentileri bu yöne
çevirdi. Teknik Direktör Lazaroni'nin belirledigi ve ön görüsme yaptigi
futbolcular sir gibi saklanirken, bu futbolculari Baskan Nuri Albayrak
ve Asbaskan Hasim Sayitoglu disinda bilen yok. Yönetim kurulunun da
temasta oldugu yabanci futbolcularin yanisira Brezilyali teknik adamin
belirledikleri masaya yatirilirken, tek sorun yabanci kontenjani...</div>

Naim
28.06.2006, 12:08
Baskan Yardimcisi Simsek: “Gecemizi gündüzümüze katiyoruz”
Baskan Yardimcimiz Yusuf Simsek, efsane Trabzonspor`u geri getirmek için yönetimin elinden gelen tüm çabayi ortaya koydugunu açikladi.

Transfer için önlerinde yeteri kadar zaman oldugunu belirten Simsek, “Böylesi hayati önem tasiyan bir konuda acele etmeye hiç gerek yok. Yönetimimiz transfer konusunda en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katiyor. Efsane Trabzonspor`u geri getirmek için elimizden gelen her seyi yapacagiz. Transfer çalismalarimiz istedigimiz dogrultuda ilerliyor” dedi.

Gerek yurt içi, gerekse de yurt disindan yetenekli birçok oyuncunun Trabzonspor formasini giymek istedigine isaret eden Simsek, “Biz sadece, bu takima büyük katki saglayacak oyuncularin takibindeyiz¨ diye konustu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXX
bu açiklamanin türkçesi bugune kadar yapilamayanlara bakilinca

Gecemizi gündüzümüze katiyoruz
hangi topcu alinamaz hangi hoca Trabzona gelmez
Hangi oyuncular hangi takimlara verilemez
hangi menajerlerden güzel kaziklar yenir
bunlarin bir çetelesini çikardik nede olsa araliga kalmaz kaçariz kaçmazsak da kovarlar bizi yeni gelen yönetime yapmamalari gerekenlerin bir listesi kalmis olur çok sükür

Edited by: ironmaster

serdarguney
28.06.2006, 12:21
artik tansfer hakkinda konusmak istemiyorum,sezoinun bi an once baslamasini bekliyorum o zaman hersy belli olacak yildizi göruruz insallah

cakal 61
28.06.2006, 15:14
bazen birisi ak birisi kara diyor

yonetimde bir uyumsuzluk oldugunu dusunmek istemiyorum smileys/smiley5.gifcunku bu yilinda bosa gecmesini istemiyorum smileys/smiley18.gif

since1967_
28.06.2006, 16:13
yönetimde uyumsuzluk oldugu istifalardan anlasildi zaten kardesim. bunlar bakalim sezon baslarken ne yapacaklar onu düsünüyorum. su anki gidishat iyi degil. erken seçim olur böyle giderse.

tsmaniac
28.06.2006, 16:22
Baskan Yardimcisi Simsek: “Gecemizi gündüzümüze katiyoruz”

Baskan Yardimcimiz Yusuf Simsek, efsane Trabzonspor`u geri getirmek için yönetimin elinden gelen tüm çabayi ortaya koydugunu açikladi.

Transfer için önlerinde yeteri kadar zaman oldugunu belirten Simsek, “Böylesi hayati önem tasiyan bir konuda acele etmeye hiç gerek yok. Yönetimimiz transfer konusunda en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katiyor. Efsane Trabzonspor`u geri getirmek için elimizden gelen her seyi yapacagiz. Transfer çalismalarimiz istedigimiz dogrultuda ilerliyor” dedi.

Gerek yurt içi, gerekse de yurt disindan yetenekli birçok oyuncunun Trabzonspor formasini giymek istedigine isaret eden Simsek, “Biz sadece, bu takima büyük katki saglayacak oyuncularin takibindeyiz¨ diye konustu.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXX

bu açiklamanin türkçesi bugune kadar yapilamayanlara bakilinca

Gecemizi gündüzümüze katiyoruz

hangi topcu alinamaz hangi hoca Trabzona gelmez

Hangi oyuncular hangi takimlara verilemez

hangi menajerlerden güzel kaziklar yenir

bunlarin bir çetelesini çikardik nede olsa araliga kalmaz kaçariz kaçmazsak da kovarlar bizi yeni gelen yönetime yapmamalari gerekenlerin bir listesi kalmis olur çok sükür

gecelerini gündüzlerine katiyolarmis HADI ORDAAAAAAAAAN smileys/smiley7.gif alacaginiz adamlar yine dandik brezilyalilar

My
01.07.2006, 10:00
Her bir yöneticimiz agiz birligiyle merak etmeyin, bekleyin, sampiyon kadro kuruyoruz diyor. Sanirim su an için bekleyip, destek olmaktan baska alternatifimiz yok. Tabii ki elestiride olacak (saygi çerçevesindesmileys/smiley2.gif) Sanirim bir konusmayan Abdullah BASER kalmisti oda bizlere bekleyin deyip umut dagitti. Ne diyelim, Allah yüzlerini kara çikarmasin ;

<table style="border-collapse: collapse;" id="Aut&#111;number13" bgcolor="#ffffff" border="1" bordercolor="#808080" cellspacing="1" height="10" width="100%"><t><tr><td colspan="2" style="border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium;" align="left" height="19" width="100%"> HERSEY TRABZON IÇIN</font></td>
</tr>
<tr>

<td style="border-right-style: n&#111;ne; border-right-width: medium; border-top-style: n&#111;ne; border-top-width: medium; border-bottom-style: n&#111;ne; border-bottom-width: medium;" align="left" height="125" width="42%"> http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/3119.jpg</td>

GEREKENI YAPIYORUZ</span> Yeni sezon öncesi transfer çalismalarinin sürdügü
Trabzonspor'da yönetim kurulu üyesi Abdullah Baser, Bordo-Mavili
camiaya umut dagitti. Yeni sezona güçlü bir Trabzonspor ile girmek için
çalistiklarini söyleyen Baser, "Camiamizin yillar süren sampiyonluk
hasreti bize büyük sorumluluk yüklüyor. Bu sorumlulugun altindan
kalkmak için elimizden gelen her seyi yapiyoruz" diye konustu.

HER YERDE IDDIALIYIZ</span> Trabzonspor'un her kulvarda iddiali
oldugunun altini çizen Abdullah Baser, "Ligde sampiyonluga oynayacak
bir kadro olusturmanin ugrasini veriyoruz. Almanya kampinin ilk
haftasina kadar kadromuza son seklini veririz.</font>
Geçtigimiz yil, kupadan sanssiz bir sekilde elendik. Bu sezon ise
kupayi yeniden müzemize getirecegiz" dedi. Baser, Trabzonspor’un Avrupa
kupalarinda da büyük hedefler pesinde kosacagini ileri sürdü. (KARADENIZ GAZETESI</span>)

sultantekke
01.07.2006, 11:51
baska isteymuz yokdur da habutakimu sampiyon göralumda gözlerumuz açuk kitmesun heee

My
31.07.2006, 05:27
SÜMER'İN 'PARA ALMADAN ÇALIŞACAĞIM' SÖZLERİ YÖNETİMİMİZİN AYIBIDIR

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/4854.jpg

İSTİFA ETMEM SÖZ KONUSU DEĞİL
Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu Karadeniz'e çarpıcı açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu yönetimden istifa etmesinin söz konusu olmadığını belirterek şunları söyledi: Herşeyi Trabzonspor'un menfaati için yaptım. Transfer komitesinden ayrılmak istememin nedeni, bu işi iyi bilen arkadaşlarımın transfer komitesinde yeralmasıdır. Ben futbolu bilmiyorum, onlar bu işi daha iyi yapıyorlar. Benim adımı bir daha istifa kelimesi ile yanyana koymasınlar. Benim istifa etmem sözkonusu değildir. Biz başarılı olmak için göreve geldik. Başarısız olduğumuz yerde tek başına gitmem, birlikte görevi bırakıp gideriz.

BÜYÜK OLUP BÜYÜK SÖZLER SÖYLENMELİ
Günümüzde büyük camiayı yönetenler, büyük olup büyük sözler söyleyeceğine, küçüklüğü tercih edip küçük sözlerle uğraşıyorlar. Bizim hayatımızda mazlumu ezmek yok, mazlumu yermek yok. Kim olursa olsun Trabzonspor'a zarar verecek düşünceleri yok etmek var. Benim tek korkum Trabzon'un gözbebeği olan Trabzonspor'un aciz durumlara düşmesidir. Son 25 yıldır Trabzonspor her alanda güç kaybediyor. Bu da kollektif gücün bireysel güce dönüşmesinden kaynaklanıyor. Birlikte olmayı bir türlü beceremiyoruz.

YILDIZLARIN YERİ KOLAY DOLMAZ
Fatih Tekke Trabzonspor için önemli bir oyuncu. Şartlar ayrılmasına müsaade ediyorsa ayrılır. Ama bu saatten sonra böylesine büyük yıldızların yeri kolay kolay dolmaz. Kimse bu saatten sonra Fatih Tekke gibi bir oyuncusunu size asla vermez. Bir de, Fatih'ten alınacak gelirle transfer yapılıyor gibi söylentilere Başkan Albayrak ailesi fırsat vermez. Başkanımız da, verdiği sözleri tutacak bir soyadı taşıyor.

BU SÖZLER YÖNETİMİN AYIBIDIR
Bu kulüpte başkanlık yapmış bir kişi olarak Özkan Sümer'in kulübün altyapı çalışmaları için göreve gelmesini tasvip eden birine rastlamadım, Herkes rahatsız. Trabzonspor'un başkanlık koltuğuna oturan birinin bırakın altyapıda görev yapmasını ikinci başkanlık bile yapması tasvip edilmez. Başkanlık koltuğuna oturduysanız, o zaman ondan sonraki hayatınızı ona göre ayarlamalısınız. Bu mevkiye gelen insanların altyapılarda görev alması şık değil. Sümer’in 'para almadan çalışacağım" sözleri, yönetimimiz adına büyük bir ayıptır. Hiç kimse Trabzonspor kulübünden büyük değildir ve lütuf bağışlayamaz. Bu ayıp ortadan kaldırılmalı. Yapılacak olan ilk yönetim kurulunda bunu gündeme getirip 'Sümer çalışıyorsa bunun maddi karşılığı verilmelidir' diyeceğim.

YÖNETİMDE TEMİZ İNSANLAR OLMALI
Türkiye’de şike iddiaları her zaman var ama Türkiye'de bu tür çirkinliğin olmadığı makam yok. İnsanın yaşadığı her noktada şike olayları ile karşılaşabilirsiniz. Bu olayları temizlemek için yönetimlerde temiz insanlar olması gerekiyor. İtalya'yı örnek gösterip de Türkiye'de yargılanmalar konuşuluyorsa, Trabzonspor'un elinden alınan şampiyonluklar da geri verilsin o zaman. Türkiye'de yönetim kurulların görev alanlar, sosyal ya da ekonomik durumlarını tatmin etmek için görevdeler. Türkiye'de şike ve spor terörünü önlemek istiyorsan, önce samimiyeti kuracaksın. Mert, dürüst, samimi bir şekilde camiana hizmet edeceksin. Türk futboluna hizmet etmek için şahsi çıkarlarını geride bırakacaksın.. (Karedeniz Gazetesi)

Nytre
31.07.2006, 07:43
ibrahim hacıosmanoğlunun biraz tv.lerde gözükmesi lazım...

Harun-61
31.07.2006, 22:12
Marcelinho’nun bonservisini başkanımız karşılıyor
Başkanımız Nuri Albayrak, dünyaca ünlü yıldız transferimiz Marcelinho’nun bonservis bedelinin kendisi tarafından karşılanacağını açıkladı.

Seçimde verdiği yıldız transfer sözünü Marcelinho ile birlikte yerine getirdiğini kaydeden Albayrak, “Biz her fırsatta verdiğimiz sözü tutacağımızı vurguladık. Ama daha bitmedi. Trabzonspor için yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Başkanımız Nuri Albayrak, “Trabzonspor Trabzon’un bacasız fabrikasıdır. Bu şehrin en önemli değeridir. Bu büyük değerimizin zirveye taşınması için herkes elini taşın altına koymalı, büyük camiamız lafta değil, yürekten birleşmelidir. Biz yönetim kurulu olarak Trabzonspor için ne gerekiyorsa her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Camiamızın da bunu bilmesini istiyoruz. Bu takım başarılı olursa, hepimiz sevinir, mutlu oluruz, kentimiz de kazançlı çıkar” ifadelerini kullandı.

Emre B.
31.07.2006, 22:15
İ. Hacıosmanoğlu TV'lere de çıksın

My
14.08.2006, 12:36
"Artık puan kaybetmeyeceğiz"

Turkcell Süper Lig'in ilk 2 haftasını 1 puanla kapatarak ligde son sırada yer alan Trabzonspor'da Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, önümüzdeki haftalarda toparlanıp puan kaybetmeyeceklerini söyledi..

14 Ağustos 2006, 11:03

Haşim Sayitoğlu, ''Maalesef zamansız penaltı sonrası gol yedik. Sonra yakaladığımız pozisyonları iyi kullanamadık. Futbolcuları verdikleri mücadeleden ötürü tebrik ediyorum'' dedi.

Sayitoğlu, ''Lig uzun bir maraton. İnanıyorum ki önümüzdeki haftalarda toparlanacağız. Bize yakışan bir futbol oynayacağız ve artık puan kaybetmeyeceğiz. Taraftarın Fatih Tekke diye bağırması ise gayet normal. Fatih Tekke, yıllardır Trabzonspor'a hizmet etmiş takım kaptanı ve iyi bir golcü. Gol kaçırınca seyircilerimizin bu tür çağrı yapması gayet normal. Belki Fatih Tekke'nin yeri dolmaz ama en azından onu aratmayacaklar.'' dedi.

Sayitoğlu, transfer çalışmalarının sürdüğünü de kaydederek, ''1-2 oyuncu daha alacağız. Tahmin ediyorum hafta sonuna kadar bir transfer gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ise maçın hakemi Cem Deda'ya eleştirilerde bulunurak, ''Yattara'nın da düşürülüşü var, onu vermiyorlar. Cem Papila'ya adam gibi maç yönetsin derken latife olarak söylemiştim. Bütün hakem arkadaşların hatası olabilir. Ama takdir haklarını kasıtlı bir şekilde kullanan, seyirciyi galeyana getiren hakemlerin sahipleri vardır. Biz onların sahiplerine gerekeni söyleriz. Onlar da gerekeni yaparlar'' dedi. (Ajansspor)

kudu_61
14.08.2006, 12:38
komedi.......

Selman
14.08.2006, 12:40
Ahmet Ağaloğlu şu anda radyosporda canlı yayında.www.radyospor.com

My
14.08.2006, 12:49
İlginç açıklamalarda bulunuyor...

Selman
14.08.2006, 12:50
Kesinlikle öyle abi.Açıkça Nuri'ye saldırıyor.Buraya gelme amacı başka demek istiyor açıkcası.

bahadır2561
14.08.2006, 13:28
bende açıklama yapıyorum onlarla(yönetici) benim aramda fark olması lazım yani onların İCRAAT yapması lazım
bu kadar basit

champions
14.08.2006, 13:30
şu an 3 tane çok iyi futbolcuya ihiyacımız var başkan açıklama yapıyo 1-2 futbolcuyla görüşüyoruz ne demek bu 1 mi 2 mi

bahadır2561
14.08.2006, 13:35
şu an 3 tane çok iyi futbolcuya ihiyacımız var başkan açıklama yapıyo 1-2 futbolcuyla görüşüyoruz ne demek bu 1 mi 2 mi

toplasan ikisi bi futbolcu etmez diyo anlayın yaw

Selman
14.08.2006, 13:38
toplasan ikisi bi futbolcu etmez diyo anlayın yaw

İşte bu güzel espiri:D Bu güne kadar yaptıkları transferler gibi.

bordox
14.08.2006, 13:38
İyi niyetle acemilik birleşince hiç çekilmiyor ya.

Nytre
14.08.2006, 14:55
farkındaysanız hep şu sözleri söylüyorlar... "hafta sonuna kadar-bugun yarın-gelecek pazartesi-yarın sabah...."

TheCrow
14.08.2006, 15:18
"1-2 futbolcu daha alacağız"

Bu cümleyi söyleyen adam Trabzonspor'da yönetici!!!Cümleye bak hızaya gel,daha karar bile verilmemiş kaç futbolcu alınacağına,futboldan nefret ettirdiler beni,Avrupa liglerindeki maçları bile izleyesim gelmiyor artık,sanki hayatta başka bir eğlencemiz varmış gibi,onu da elimizden aldılar.

Punisher-61
14.08.2006, 16:58
"Artık puan kaybetmeyeceğiz"

Turkcell Süper Lig'in ilk 2 haftasını 1 puanla kapatarak ligde son sırada yer alan Trabzonspor'da Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, önümüzdeki haftalarda toparlanıp puan kaybetmeyeceklerini söyledi..

vaybee..acaba bu söylediklerine kendi inaniyor mu?? bu Takimla en az 8-9 mac daha kaybederiz ve 7-6 macimizda berabere biter

Nytre
14.08.2006, 18:17
o zaman lig sonunda bir mağlubiyet bir beraberliğimiz olacak.. ona göre hesaplayın.

karaca
14.08.2006, 19:00
AlbayraĞi Trabzonsporla İlgİ HİÇbİr Konuda BaŞarili Bulmuyorum

Ali Özcan
14.08.2006, 19:03
İşte bu güzel espiri:D Bu güne kadar yaptıkları transferler gibi.

abi insafsız olmayın...bu adamlar %70 iyi transfer yaptılar

Marcelinho
Umut Bulut
Stepanov
Ersen Martin
Fatih Akyel
Murat Ocak

bence bunlar çok iyi transferler...

Musa Büyük hakkında fikrim yok

Cem Demir
Ahmet Şahin
Djokaj

bunlar da kötüler bence...
ama artılar daha fazla...

Jester
14.08.2006, 19:20
Sevgili dostum mesele alınan adamların iyi veya kötü olması değil(bana sorarsan bu yönetimin transferleri son onyılınkiler içinde vasatın biraz üstü bir yerde). Mesele senin başkanının Nisan ayında çıkıp "Ara transfer döneminde çok kısa süremiz vardı, çok sıkıştık, siz bizi asıl sezon sonundaki transferlerde görün, kampa kadar tüm transferleri tamamlayacağız" dedikten sonra 14 Ağustos tarihinde ligin ikinci haftası sonunda çıkıp "transfer sezonu 1 Eylül'e kadar sürüyor, biz de uygun futbolcu bulursak takıma katmayı düşünüyoruz" gibi hepimizi salak yerine koyan bir açıklama yapması.

Başkana sorarlar:

1) Transfer sezonunun bitiş tarihi yeni mi aklına geldi?
2) Bu nasıl transfer stratejisidir ki bu tarihe gelmişiz siz hala bulursak, edersek diyebiliyorsunuz?

Ağzının içinde yuvarlama kardeşim çık de ki "kimse bu hafta transfer beklemesin kimseyle anlaşmadık (aslında pek niyetimiz de yok, şurada üç kuruşun hesabını yapıyoruz), takımın gidişatına göre transfer yapabiliriz ama şu bir iki hafta iyi sonuç gelirse transfer yapmayacağız (işi şansa ve zamana bırakma niyetindeyiz)".

Neden çıkıp hiçbir yönetici adam gibi net açıklamalar yapmıyor da sürekli lafı yuvarlıyorlar?

Bize dokunan budur, gerisi hikaye.

Nytre
15.08.2006, 07:37
albayrak kendisine oy verenleri büyük hayalkırıklığına uğrattı diyebiliriz... ayrıca milyonlar taraftarı da... bu onun son ilk ve son başkanlığı...
ne yapacaksada kendisi için yapsın ve gitsin... yeter ki trabzonspora zarar vermesin...

Mustafa Ayazoğlu
16.08.2006, 02:50
Sn. Nuri Albayrak verdiği sözde durmadı.. Biz zati bu yıl şampiyonluğa oynuyoruz palavralarına alıştıkta.. bu sefer ki bi başka yani..

Sn. Nuri Albayrak resmen seçim zamanı tüm basın yayın ve medya kuruluşlarına 2 yıldız ve stad sözü ile TRABZONSPOR a başkan seçildi.. (Başbakanında etkisi olduğunu düşünüyorum..)

Fatih TEKKE yi sattı.. Yıldızları göklerde sayıyoruz..

Ben bile utanıyorum, hiç utanma yüzü yok mu tüm Türkiye önünde söz veripte yapmamak ayıp bence..

Oğuzhan Görkan
16.08.2006, 02:54

Marcelinho
Umut Bulut
Stepanov
Ersen Martin
Fatih Akyel
Murat Ocak

Cem Demir
Ahmet Şahin
Djokaj

iyiy hoşta transferler sen elindeki yıldızı satıp yerine başka bi tane alırsan
transferi geciktirirsen afedersin ama bi halta yaramaz yaptığıyla kalır...

Punisher-61
16.08.2006, 16:54

Marcelinho
Umut Bulut
Stepanov
Ersen Martin
Fatih Akyel
Murat Ocak

Cem Demir
Ahmet Şahin
Djokaj

gelenlere degil birde bi gidenlere bakalim..ben hala anlamadigim Adem Kocak..hem genc hem istikrarli bence..nasil yolladik sunu

Ali Özcan
16.08.2006, 18:06
gelenlere degil birde bi gidenlere bakalim..ben hala anlamadigim Adem Kocak..hem genc hem istikrarli bence..nasil yolladik sunu

Evet Adem e bende üzüldüm ama o kadar da olur...Musa Büyük mü Adem Koçak mı dersen tabiki de Adem Koçak derim...

Egemen Yılmaz
16.08.2006, 22:38

Marcelinho
Umut Bulut
Stepanov
Ersen Martin
Fatih Akyel
Murat Ocak

Cem Demir
Ahmet Şahin
Djokaj

bence fatih tekke hepsine bedel. bir sezon daha kalsa serbest kalıp gidecekmiş; gitsin, onun attığı goller değil, yaptığı asistler, hatta verdiği paslar bile 8 milyon eurodan fazla eder.

Burçak
17.08.2006, 11:27
Nuri Albayraktan aslında almamız gereken çok önemli dersler var. öyle yada böyle olağan üstü bi kongre olmazsa 2 senelik daha yöneticilik yapacaklar bu klüpte. Bizlerin burdan almamız gereken en öenmli ders Paralı Başkan olmakla yaralara merhem olunamadığı. Nuri Albayrak ismini hiç bilmezdim. sadece Liman ihalesinde duymuştum. Sonra Başkan adayı olduğunda tanımaya başlamıştım. istanbul b.ş belediyesi başkanı olduğunu duyduğumda belediye takımı ile Trabzonsporun başkanlığını bir sanıyo heralde deyip başkan seçilemeyeceğini düşünmüştüm. hatta nedir bu böyle önüne gelen başkan adayı oluyo demiştim.
taaki o vaadler gelenekadar. çünkü okadar güzel şeyler söyleniyorduki. ben de dahil bi çok kişiye bu güzel sözler çekici geldi. öyleya yıldızlar gelecekti klübe. Avniakerde 10 milyon dolarlık adamlar izleyecektik. dünya klübü olma yolunda hızla ilerleyecek profesyonelleşme adımlarımızıda hızlandıracaktık. daha neler neler...
Kısacası Paralı Başkan herşey değilmiş. Bu hatayı birdefa yaptık bidaha yapmayız.

TURHAN
17.08.2006, 11:48
Başkanları fukara başkan, godaman başkan olarak 2ye mi ayıracağız ve de godamanlardan bize yarar gelmediği için onlar tercih etmeyeceğiz.Bu yazıdan bunu anlıyorum öyle mi?
Benim fikrime göre önemli olan başkanın paralı veya parasız olması değil.İyi bir ekiplke gelip gelmemesidir.Biz hiç bunu düşünüpte yorum yapmıyoruz.Evet, Trabzonspor klubünde başkan var ama yönetim kuruluda var.Yapılan transferler sonunda reklam yapan yöneticilerde var.Hiçkimsenin Albayrağı, paralılardan bize yarar yoktur diye seyircinin önüne atmaya hakkı yoktur.

Burçak
17.08.2006, 11:58
hayır yanlış anlamışsın demek istediklerimi. diyorumki başkan adayları sırf paralı olduğu için vaatlerde sınır tanımadıkları için hemen gaza gelmemeliyiz.
şöylede diye biliriz hangisini istersiniz.
a- paralı başkan
b-parasız ama işi bilen başkan
c- paralı ve işi bilen başkan

tabiki tercih c olmalı..
ama geçen yıl yaptığımız gibi sırf parası var diye gaza gelmemeliyiz.

TURHAN
17.08.2006, 14:18
Şimdi anlaşıldı, geçen yıl Albayrak seçiminde herkesin önceliği farklıydı.Birçoğumuz önümüze sürülen vizyondan etkilendik.Stad projesi, kurumsallaşma vb.Ancak bunları yerine getiriyorlarmı?İşte onu seçim zamanı yaklaştığında yüzlerine vuracağız.Eğer birşeyler yapmışlarsa ne ala tekrar seçilirler, yapmamışlarsa elbetteki adaylar olacaktır.

frango
17.08.2006, 15:16
yöneticilerden bi isteğim var lutfen açıklama yaparken tutarlı konussunlar bi yonetici farklı baska bı yonetici farklı başkan farklı açıklama yapmasanlar birbirinden haberdar olsunlar lutfen

My
25.08.2006, 18:45
İlginç açıklamalar doğrusu. Birisi almadılar diyor ötekisi haberi vardı diyor. Daha da ilginci lazaroni'yle sonuna kadar birlikteyiz diyor. Eğer bu konuda ciddiyseler daha çok çekeceğimiz var demektir.

LAZARONİ TRANSFERDE TAM BİLGİ SAHİBİYDİ
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/6106.jpg

BERABERDİK
Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin önceki günkü basın toplantısında yaptığı, "Ben 4 oyuncu ile anlaştım ama alamadık" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Transferde ne yapıldıysa, Lazaroni bire bir bilgi sahibiydi. Belirttiği transferlerin niye olmadığını kendisi de çok iyi biliyor çünkü beraber hareket ettik" diye konuştu.

KARARLIYIZ
Son günlerde ortaya atılan, "Lazaroni, Apoel ve Denizlispor maçlarının sonucuna göre gönderilebilir" şeklindeki yorumlara da tepki gösteren Zeyyat Kafkas, "Çok net söylüyorum, sonuçlar ne olursa olsun onun yanındayız. Trabzonspor 23 yıl boyunca istikrarsızlık yüzünden başarılı olamamıştır. Biz sonuna kadar istikrardan yanayız. Bu konuda kararlıyız, hocamızın yanındayız" dedi. (Karadeniz Gazetesi)

murat
25.08.2006, 18:47
İlginç açıklamalar doğrusu. Birisi almadılar diyor ötekisi haberi vardı diyor. Daha da ilginci lazaroni'yle sonuna kadar birlikteyiz diyor. Eğer bu konuda ciddiyseler daha çok çekeceğimiz var demektir.

LAZARONİ TRANSFERDE TAM BİLGİ SAHİBİYDİ
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/6106.jpg

BERABERDİK
Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin önceki günkü basın toplantısında yaptığı, "Ben 4 oyuncu ile anlaştım ama alamadık" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Transferde ne yapıldıysa, Lazaroni bire bir bilgi sahibiydi. Belirttiği transferlerin niye olmadığını kendisi de çok iyi biliyor çünkü beraber hareket ettik" diye konuştu.

KARARLIYIZ
Son günlerde ortaya atılan, "Lazaroni, Apoel ve Denizlispor maçlarının sonucuna göre gönderilebilir" şeklindeki yorumlara da tepki gösteren Zeyyat Kafkas, "Çok net söylüyorum, sonuçlar ne olursa olsun onun yanındayız. Trabzonspor 23 yıl boyunca istikrarsızlık yüzünden başarılı olamamıştır. Biz sonuna kadar istikrardan yanayız. Bu konuda kararlıyız, hocamızın yanındayız" dedi. (Karadeniz Gazetesi)

Iyi sizde Lazaroniyle beraber gidersiniz.... ayip be ayip istikrar yakaliyacaksin dogruda bari duzgun bir TD ile yap bunu.

Gürkan
25.08.2006, 19:01
hayır yanlış anlamışsın demek istediklerimi. diyorumki başkan adayları sırf paralı olduğu için vaatlerde sınır tanımadıkları için hemen gaza gelmemeliyiz.
şöylede diye biliriz hangisini istersiniz.
a- paralı başkan
b-parasız ama işi bilen başkan
c- paralı ve işi bilen başkan

tabiki tercih c olmalı..
ama geçen yıl yaptığımız gibi sırf parası var diye gaza gelmemeliyiz.

paralı baskan demeyın baksanıza bazılarına gore paraya ıhtıyacımız yokmus.

saglam
25.08.2006, 19:19
paralı baskan demeyın baksanıza bazılarına gore paraya ıhtıyacımız yokmus.

Türk Dil Kurumunun sözlüğünde "Başkan" tarifi olarak der ki; "Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimse..." Nacizane ben burada "paralı" ibaresini ya da "finanse eder" ifadelerini göremedim.

Kendi kıt kaynaklarımızı kullanmanın önemini vurgulamak isterken, neden birilerinin cebindeki paraya göz dikelim? Kurumsallaşma varken neden aile şirketi gibi yönetilelim?

Trabzonspor'umuzun kurumsallaşmayı gerçekleştirmesi gerekmektedir. Lakin aksi düşüncelerimiz, bizleri Albayrak'ı bile özlettirecek "paralı" yönetimlerden uzağa götürmez.

golebshera
26.08.2006, 00:21
Bırakın artık paralı başkan masallarını. Kurumsallaşmış, kendi kaynakları olan bir Trabzonspor için uğraşalım.

Gürkan
26.08.2006, 08:26
Türk Dil Kurumunun sözlüğünde "Başkan" tarifi olarak der ki; "Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimse..." Nacizane ben burada "paralı" ibaresini ya da "finanse eder" ifadelerini göremedim.

Kendi kıt kaynaklarımızı kullanmanın önemini vurgulamak isterken, neden birilerinin cebindeki paraya göz dikelim? Kurumsallaşma varken neden aile şirketi gibi yönetilelim?

Trabzonspor'umuzun kurumsallaşmayı gerçekleştirmesi gerekmektedir. Lakin aksi düşüncelerimiz, bizleri Albayrak'ı bile özlettirecek "paralı" yönetimlerden uzağa götürmez.

aynı sözlük;
taraftar:spor Sporcunun veya sporcuların temsil ettikleri renklere, kulübe veya bayrağa bağlı kimse.

bende burda forma alır,dergiye abone olur ,her maça gider, 90 dakika tezarhürat yapar, lisaslı ürün kullanır ibaresi göremiyorum.

ayrıca; kurumsallaşabıldık mı yok.suan ıcın kaynaklarımız varmı yok. bır an once bır sampıyonluk bulmalımıyız evet.bulamassak kurumsallasmak ıcın yapılacak seylere sabır gosterılmı hayır.

not: o sözlükte başka kelimelerede bak.ama hayatını onlara göre yaşama.

Gürkan
26.08.2006, 08:32
Bırakın artık paralı başkan masallarını. Kurumsallaşmış, kendi kaynakları olan bir Trabzonspor için uğraşalım.

kurumsallasmayı herkes ıstıyo, ama bunlar kısa vadede yapılacak ısler. kurumsallasmak hele bızde bu zamanda cok zor. ama sız ugrasın.

Gürkan
26.08.2006, 08:56
Beşiktaş'ın önünde iki seçenek vardı: Birincisi; borçları silmek, sıradan bir takım olmak. Yani küçük düşünmek. İkincisi; büyük borçlara rağmen risk almak, büyük transferlerle büyük hedeflere yürüyerek borçları silmek.
kazım kanat.

işte atay aktug yönetimin sonunu hazırlayan.şimdi ki yönetimin ders alması gereken.

ve taraftarlar içinde borcumuz olmamakla övünenlere cevap.

EmrahYalçınalp
26.08.2006, 09:08
Beşiktaş'ın önünde iki seçenek vardı: Birincisi; borçları silmek, sıradan bir takım olmak. Yani küçük düşünmek. İkincisi; büyük borçlara rağmen risk almak, büyük transferlerle büyük hedeflere yürüyerek borçları silmek.
kazım kanat.

işte atay aktug yönetimin sonunu hazırlayan.şimdi ki yönetimin ders alması gereken.

ve taraftarlar içinde borcumuz olmamakla övünenlere cevap.
Yönetimin yakın zamanlarda yaptığı saçma sapan açıklamalarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum, moralim bozluyor. Sadece Musampa olayı bile insanı fıtık eder. Ama kanatlı'nın yazısından alıntı yapmış olunca tutamadım kendimi. Bir kere bjk'nın risk aldığı kesin ama ortada bir sonuç yok, hiç bir halt olamadılar henüz. Konya'yı uydurma bir penaltı, elle atılan bir gol ve rakibe gösterilen iki kırmızı kartla yenmek için de risk almaya gerek yok. Hani olursun Avrupa şampiyonu da, sonra bunları dersin. bjk dediğin takım defansının hepsi stoper olan, kanatları çalışmayan ve çok abartıldığını düşündüğüm Delgado ile ne katacağı henüz belli olmayan sorunlu Brezilyalıdan ibaret. Konya'dan yedikleri frikik golünü halı sahada yiyen kaleciyi döverler... Laf yani, konuşsun kanatlı... Onun takımında taksiti ödenmediği için uçağı bekleten topçu olmamış olabilir ama süreklilik iyi şeydir, gereklidir. Türkiye'yi de 40 yıldır "borç yiğidin kamçısıdır" diye yönetiyoruz ama yemiyor işte...

mhayri
26.08.2006, 09:29
Kötü bir takımız,çook kötü yönetiliyoruz...Çok berbat bi hocamız var...Kim ne bekliyorsa beklesin ama beni 96 dan sonra futboldan ikinci kez soğutan , maçlarını izlersen midemi bulandırıp utancımdan kusma hissi uyandıran (Bunu pek çok arkadaşımdan duydum çok gerçek bir his) bu takımla artık ilgilenmiyorum. Ben her hafta sonu moral motivasyonumu kaybetmiş, amleyiyat masasından kalkmış hastaya dönmek istemiyorum arkadaş...Ben sağlıklı bir insanım ve öyle kalmak istiyorum... Ey trabzonun yöneticileri; 10 yıl önce bu kadar medya imkanı yoktu ve her şeyi bilmiyorduk... Artık herşeyi sizden iyi biliyoruz...ve sizinde beceriksiz ve siyasi ikbal peşinde olduğunuzu da 1-2 ayda hemen anlayabilioruz... Bu taraftar salak değil en azından kendi adıma BEN SALAK DEĞİLİM... VE SİZİ TERKEDİYORUM ...ALIN TAKIMINIZI BAŞINIZA ÇALIN...

Gürkan
26.08.2006, 09:47
Yönetimin yakın zamanlarda yaptığı saçma sapan açıklamalarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum, moralim bozluyor. Sadece Musampa olayı bile insanı fıtık eder. Ama kanatlı'nın yazısından alıntı yapmış olunca tutamadım kendimi. Bir kere bjk'nın risk aldığı kesin ama ortada bir sonuç yok, hiç bir halt olamadılar henüz. Konya'yı uydurma bir penaltı, elle atılan bir gol ve rakibe gösterilen iki kırmızı kartla yenmek için de risk almaya gerek yok. Hani olursun Avrupa şampiyonu da, sonra bunları dersin. bjk dediğin takım defansının hepsi stoper olan, kanatları çalışmayan ve çok abartıldığını düşündüğüm Delgado ile ne katacağı henüz belli olmayan sorunlu Brezilyalıdan ibaret. Konya'dan yedikleri frikik golünü halı sahada yiyen kaleciyi döverler... Laf yani, konuşsun kanatlı... Onun takımında taksiti ödenmediği için uçağı bekleten topçu olmamış olabilir ama süreklilik iyi şeydir, gereklidir. Türkiye'yi de 40 yıldır "borç yiğidin kamçısıdır" diye yönetiyoruz ama yemiyor işte...

ben zaten bjk süper takım yaptı dememdim oaradaki düşünceyi göstermek istedim.belki bjk bu işten zaralıda çıkacak.ama eğer bir şey yapacaksan yani şampiyonluk ve avrupa basarısı o zaman işte bunları yapman lazım.yoksa futbolcu kesfı ıle basarı bır yere kadar.ornek ajax nerde yanı o eskı ajax.her sene buyuk takımlara adam yolluyolar neler yetıstırdıler kasfettıler.basarılı takımlara bak barca mesela ne oyuncular aldılar ne paralara ama karsılıgını da aldılar.ters ornek real onlarda neler aldılar ama basarı gelmedı yanı sozun ozu barca gıbı olmak ıstıyosan real gıbı olmayı goze alacaksın.

hersene lıste yapıyoruz.

10-15 ısımlık ama hep aldıklarımız lıstenın sonlarındakıler.neden onlar dahamı ıyıydı.yoksa alamadık onlaramı kaldık.aktug yonetımı bızı neden batırdı o ıkıncılıklerden sonra kasa acık vermesın dıye.

bu yazıyı almam ne bjk yı begendıgım ne kanatı savundugum ıcın.sadece dusunceyı solemek ıcın.

eger basarı ıstıyosan ıhtaıcaın olan yere lıgındekı en ıyı adamı alacaksın.onun takımı vermdı bu baska takıma gıttı dıye gıderde 3.sıradakını alırsan 3.sıra basarın olur.gercı karakterı hosuma gıtmedı ama hep agızlarda dolasan gokhan unal paraya kıyılıp alınsaydı(mesela bır yonetıcı veya ıs adamı veya sponsor hedıyesı) takıma faydalı olmazmıydı tekkenın yoklugunda.tekkeyı sattın yerıne ıyı bırını almaz da tekkeden bosalan yerı cem demırle doldurmaya calısırsan basarı falan elde edmezsın.

champions
26.08.2006, 10:06
bence hiç açıklama yapmasınlar yaptıkları açıklamalara hiç inanan yok

stichus
26.08.2006, 10:13
yönetim gökhanı alsın diyorsun.. bana göre türkiyede istediğini almaya en yakın takım fenerbahcedir. o senden fatihi alamadı da sen nasıl gökhanı alalım diyorsun? alıyorum demen yetmez, bisiklet değil bu.. adamın gelmesi kulübün satması lazım. bu şekilde yaklaşmanız bana çok ağır geliyor hakikaten.. umutu almışlar, alamasalardı ne güzel söveceğiniz yönetime aldı diye tek teşekkür göremedim. neden? çünkü tıpkı trabzonun apoeli elemesini değerlendiren istanbul basını gibi bakıyorsunuz olaya: güzel bir şey olursa(transfer- tur geçme) görevini yaptın.. aksi olursa yazıklar olsun!
süper vallahi.. bu anlayışla hiç kaybetmezsiniz siz.. çok karlı!

Bahtiyar
26.08.2006, 10:28
bu gün ayın 26 sı değilmi şurda 5 gün kalmış. 3 ay bekleyen beş günde bekler ama şunu bilinki dualarım sizinle yönetim.

ctmeoy
26.08.2006, 11:02
bir klup ancak bu kadar acemice yönetilebilir.bravo yönetime...

saglam
26.08.2006, 12:15
aynı sözlük;
taraftar:spor Sporcunun veya sporcuların temsil ettikleri renklere, kulübe veya bayrağa bağlı kimse.

bende burda forma alır,dergiye abone olur ,her maça gider, 90 dakika tezarhürat yapar, lisaslı ürün kullanır ibaresi göremiyorum.

ayrıca; kurumsallaşabıldık mı yok.suan ıcın kaynaklarımız varmı yok. bır an once bır sampıyonluk bulmalımıyız evet.bulamassak kurumsallasmak ıcın yapılacak seylere sabır gosterılmı hayır.

not: o sözlükte başka kelimelerede bak.ama hayatını onlara göre yaşama.

Güzel kardeşim, canımın içi, bir tanem, nar tanem, nur tanem... Neden beni saçmalamaya zorluyorsun? Bir kere her şeyin ofsayt, yaşın kaç bilemiyorum ama ergin bir insanoğlunun bu kadar bariz hatayı yapması için "kasıt" olması gerekir.

Yaptığın taraftar tanımında "bağlı" kelimesini göremedin mi? Kır şu önyargılarını, çıkar at gözlüğünü! Taraftarın ne yapması gerektiği hakkında sana özel bir seminer verebilirim, lakin şu an konumuz yönetim! O yönetim ki; halen formaların Türkiye'ye dağıtımını başaramamış, taraftarı lisanslı ürün bulmakta zorlanıyor!!!

Kurumsallaşmadan bahsediyoruz, anladığım kadarıyla bu tip konulara yabancı olan zat-ı aliniz, "kurumsallaşmak için kaynağımız yok" diye geveliyor. Olmaz efendim, bu nasıl bir mazerettir? Biz(üyeler) yönetim kurulunu neden seçiyoruz? Bir beklentimiz var değil mi? Muhakkak evet, bu beklentimiz geceden gündüze gerçekleşmeyeceğine göre, zamana ihtiyacımız olduğu aşikar. Zaman dediğiniz mefhum gelip geçiyor ancak ortada yapılan birşey yok. Olduğumuz yerde saymaktan haz mı alacağız?

Bugün Nuri Alço gelsin bassın parayı, yarın Coşkun gelsin bassın parayı, öbürgün Memet Ali Erbil gelsin bassın parayı. Hepsi de "paralı başkan" olsunlar. Para sorununu hallettik iyi güzel, ne zaman taş üstüne taş konulacak?

İnsan olan insana bunu yapar mı? Amacınız sabırlarımızı zorlamaksa gayet başarılısınız. Lakin bu başarınızı önyargılarınızı kırmak ve bir şeyi körü körüne, mesnetsiz savunmaktan vazgeçmek konularında da göstermenizi ederim.

Sizi kendi pencerenizden yaptığınız yorumlarla baş başa bırakarak, kendime daha fazla eziyet etmeme kararı aldım. Meydan boş, klavye de önünüzde içinizdekileri kusun gitsin efendim.

Saygılar.

Gürkan
26.08.2006, 13:02
Güzel kardeşim, canımın içi, bir tanem, nar tanem, nur tanem... Neden beni saçmalamaya zorluyorsun? Bir kere her şeyin ofsayt, yaşın kaç bilemiyorum ama ergin bir insanoğlunun bu kadar bariz hatayı yapması için "kasıt" olması gerekir.

Yaptığın taraftar tanımında "bağlı" kelimesini göremedin mi? Kır şu önyargılarını, çıkar at gözlüğünü! Taraftarın ne yapması gerektiği hakkında sana özel bir seminer verebilirim, lakin şu an konumuz yönetim! O yönetim ki; halen formaların Türkiye'ye dağıtımını başaramamış, taraftarı lisanslı ürün bulmakta zorlanıyor!!!

Kurumsallaşmadan bahsediyoruz, anladığım kadarıyla bu tip konulara yabancı olan zat-ı aliniz, "kurumsallaşmak için kaynağımız yok" diye geveliyor. Olmaz efendim, bu nasıl bir mazerettir? Biz(üyeler) yönetim kurulunu neden seçiyoruz? Bir beklentimiz var değil mi? Muhakkak evet, bu beklentimiz geceden gündüze gerçekleşmeyeceğine göre, zamana ihtiyacımız olduğu aşikar. Zaman dediğiniz mefhum gelip geçiyor ancak ortada yapılan birşey yok. Olduğumuz yerde saymaktan haz mı alacağız?

Bugün Nuri Alço gelsin bassın parayı, yarın Coşkun gelsin bassın parayı, öbürgün Memet Ali Erbil gelsin bassın parayı. Hepsi de "paralı başkan" olsunlar. Para sorununu hallettik iyi güzel, ne zaman taş üstüne taş konulacak?

İnsan olan insana bunu yapar mı? Amacınız sabırlarımızı zorlamaksa gayet başarılısınız. Lakin bu başarınızı önyargılarınızı kırmak ve bir şeyi körü körüne, mesnetsiz savunmaktan vazgeçmek konularında da göstermenizi ederim.

Sizi kendi pencerenizden yaptığınız yorumlarla baş başa bırakarak, kendime daha fazla eziyet etmeme kararı aldım. Meydan boş, klavye de önünüzde içinizdekileri kusun gitsin efendim.

Saygılar.

bir bağlı lafından bunları cıkardınya.sen cok mubarek bır yastasın demek.

kaynagı kurumsallasmak ıcın demedım.o kaynagı kurumsallasmak ıcın gereken zaman ıcın de taraftarın sabırlı durması ıcın en azından bır sampıyonluk olması gereklı oldugu ıcın soyledım.kaldıkı trabzonspor taraftarı suan ıcın o sabrı gosteremez.23 sen gercı senın o coook bılge hayatında az bır sure olabılır ama bız ınsanogulları ıcın buyuk bır sure.

ılk basta kulladıgın kelımelerı bana degıl sevgılıne maıl mesaj mektup yazarken kulanırsan daha makbule gecer. ve ınceden ınceden ıltıfatlarının altında "gevelemek" gıbı kelımelerle yaptıgın satasmalar yine o çoook bılge kısılıgının urunu galıba.

semıner verebılecek duzeyde ısen o semınerını cecırdek cıtleyen dıye tabır edılen sınema seyırcısı kılıklı taraftara ve karsı tırubun bagırırken onun sesını bastırmaya calısan gruplara versen daha ıyı olur.

kaldıkı bunca sene taraftarlık vasfımı en ıyı sekılde yerıne getırdıgıme ınanıyorum.

o coook degerlı fıkırlerını kendıne sakla.mehmet alı erbıl gıbı sızın kadxar olmasada degerlı sahsıyetlerı bu foruma tasıdınya senı allah havale etmekten baska yapacak bır seyım yok.
cok geveledım galıba.

stichus
26.08.2006, 13:07
gerginleşmeden tartışanları gıptayla izliyorum vallahi..
nerede bizde böyle tatlı polemik..
arkadaşlar birbirinizin kıymetini bilin..
:)

@FLU
26.08.2006, 13:10
gerginleşmeden tartışanları gıptayla izliyorum vallahi..
nerede bizde böyle tatlı polemik..
arkadaşlar birbirinizin kıymetini bilin..

yönetim seni sözcü olarak bu tuttu buraya kardeş eğer öyle bir şey varsa sırf onların dediklerini taşıma buraya bizim söylemlerimizi de onlara aktar ama yorum yapmadan yap bu işi bırak bizim söylemlerimizi onlar yorumlasın

stichus
26.08.2006, 13:21
olur elbette iletirim..
evet yönetim beni tuttu sizleri olup bitenler hakkında bilgilendirmek için..
söylediklerinizi de iletrken yorum yapmam.. bir çıktı alıp koyarım önlerine..
nasıl işer mi bu sistem?
iyi yapmış mı kulüp beni görevlendirmekle?
aferin mi yönetime?
aslan mı başkan?

Jester
26.08.2006, 13:38
Stichus,

Şimdi sana kulübe zararsız bir soru. Sözü geçti, bende hep merak etmişimdir, soru şu; "Yönetim, Başkan, Futbolcular bu forumu okuyorlar mı? Veya ne kadar haberdarlar?" (Diğer sorum Musampa başlığında, halen cevabını bekliyorum)

Özsu
26.08.2006, 13:48
Türkiyenın ilk we en büyük forum sitesi Trabzonsporum adına bence yönetimde çoğu taraftarın yorumunu almak için okuyordur. bu benım fıkrım soru bana değildi ama yardım etmek istedim

since1967_
26.08.2006, 13:53
ya stichus bırak yönetim adına açıklama yapmayı burası taraftarın sitesi biz bu sitenin en içindeyiz toplantı organizasyon ve yürütülen bütün faaliyetlerin hep yanındayız yönetim nerede. ortada bile yok. senin onlara rapor etmen gerekiyorsa et ama bu sitede taraftarı kızdırma lütfen bunlara gerek yok. site taraftarındır ve eninde sonunda büyük trabzonspor taraftarı haklıdır. yönetimin tek vazifesi ödünç aldığı asayı taraftarı memnun edecek şekilde kullanmaktır. klüp menfaatleri için büyük trabzonsporumu kimse küçültemez. şu aşamada yönetim başarısız gözükmektedir. trabzonsporun başarısı saha sonuçlarıdır ve düzelmelidir. düzeltemeyen yönetime kapı gösterilir.

stichus
26.08.2006, 13:58
öyle demek isterdim. ama bilmiyorum..
mümkün olduğu kadar iletiiliyordur herhalde..
bakın orada bir yönetim var..
burada zikredilen görüşlere saygı duymakla birlikte evde sokakta duymadığımız orijinal bir şey yok..
zaten doktor kulacoğlu geri döndü.. en güzelini o yazar..
tesbit bir işe yaramaz..
muhalefet doğru konuşmak zorundadır, onun için doğru konuşur..
iktidar doğru konuşmasa bile doğru yapmak zorundadır. konuşmak kurtarmaz iktidarı, sorumluluğu vardır.
verin bana parayı gideyim alayım geleyim türü yaklaşımlar yanlıştır.. o kadar yanlıştır ki yani o kadar olur.. bu işin bir piyasası ve kendi kuralları var.. menejer diye bir şey var..
yönetim toplantılarında burada yazılanlardan daha ağır konuların eleştirilerin gündeme geldiğini düşünmeyen var mı?
üç maçta gelinen noktadan başkanın çok mutlu olduğunu düşünen var mı?
fatihi satmanın kolay bir karar olduğunu düşünen var mı?
bu ve buna benzer forumları bir kenara koyuyorum, sadece gün içinde karşılaştığı insanlardan (ailesi, çalışanı, şoförü, berberi) bile duyar başkan bu eleştirileri.. mesele haberi var mı acabaya geliyorsa durum budur.. ama mesele taraftarımızla ilişkilerimizi bir tedvir etmek lazım, stichus sen şu forumlara dal, bi oraları koordine et, taraftar gruplarını biraraya toplayın.. şeklindeyse bu daha da güzel!
değil mi?

Özsu
26.08.2006, 14:05
Ben seni tuttum dostum.. Biz Trabzonsporlu kardeşlerine bu anlattıkların ne gibi zarar getirebilr ki. herkes olumsuz yaklaşıyor ama senin olumsuz bir hedefin yok

Burçak
26.08.2006, 14:07
evet yönetimde söylemlerinde çok olumlu şeyler söylüyordu ama elde hiç bişe yok.

Özsu
26.08.2006, 14:08
O zaman arkadaşı dinlemeyelim... yaw dınlemesek nolcak . tamam hadi ayklanalm da istifa. bukadar bassti deıl olay

Burçak
26.08.2006, 14:10
iyi dinleyelimde inşallah pazartesi olduğunda yönetimimiz gibi stichus da cumayı bekleyin demez :)

Özsu
26.08.2006, 14:11
Onu bende umuyorum kardeş...

Mehmet_Mercanlı
26.08.2006, 14:13
ben ce bırıleri cıkıp acılama yapmalı böyle boş boş konuşuyoruz..

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 14:23
yaw gidin işinize ben başkanı beğenmiyorum ama trabzonsporun başkanı olduğu için saygı duyarım kendisine ve stichus kardeşim sana bi tavsiyem
lütfen bu ayakları bırak ben elazığda oturuyorum adamlar benden kafa buluyorlar yeter artık bi karar versin sayın başkan ne yapmaya çalışıyor benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla trabzonspor vizyonunu sn albayrak taşıyamaz bakın bu lig a takımı değil trabzonspor orada şampiyon olmasan küme düşsen kimse gelip neden böyle oldu demez sana ama trabzonsporda hedefler vardır bu hedeflere gidecek yollar açıktır lazaroni konuşuna gelince adam bi arar ali şeni abi bu adam necidir ne dersin getirelimmi diye sorar sonuçta ali şende bir türk ve türkiyenin hiçbir külübünün başarısız olmasını isteyemez ayrıca bu adam yoktu bi menejer tavsiye etti dediğinizde de sizin ne kadar plansız ve programsız çalıştığınız gayet güzel bi şekilde ortaya çıkmıştır

Şenol YİĞİT
26.08.2006, 14:25
ben ce bırıleri cıkıp acılama yapmalı böyle boş boş konuşuyoruz..

Bencede, hala musampadan bi haber yok...kimsede çıkıp bi açıklama yapmıyo.

stichus
26.08.2006, 14:34
olur elazığdaki kardeşim.. hemen bırakıyorum bu ayakları..

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 14:41
çok sevinirim yalakalarla dolmasın kulüp

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 14:43
mümkünse büyük başkanımıza bi gün sorarmısın neden ricardinhoyu almadık diye bakın almadık diyorum alamadık demiyorum dikkat edin

Burçak
26.08.2006, 14:45
ayıp ayıp. daha dikkatli kelimeler kullanalım lütfen. !!

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 14:46
kardeş ben ayıp kelime kullanmadım ki sadece insan türlerinden birinin adını kullandım

stichus
26.08.2006, 14:47
mühim değil..
senin canın sağolsun..
kulübü hakikaten temizlemek lazım yalakalardan..
hayroılur inşaallah..

stichus
26.08.2006, 14:48
ricardinho meselesini uzun uzun anlattım.. bulup okuyabilirsen işini görür sanırım..
ama şu ana yeniden anlatacak durumda değilim..
başka işlerim de var da..

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 14:51
tamam ricardinhoyu geçtik yahu hüsyini neden zenit isteyse vermediniz gözüm yazık değilmi bu taraftara hermaçta geri pasları izlemeye mecburmuyuz

stichus
26.08.2006, 14:52
bak iki dakikada 'yalaka'dan 'gözüm' e terfi mümkün..
bilgi böyle bir şey işte..

Özsu
26.08.2006, 14:55
...................... :)

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:00
sen halen daha benim gözümde yalakasın

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:01
bu arada sen albayrağın odacısı falan olmayasın sakın

stichus
26.08.2006, 15:06
neden olmasın?
odacı olunca sana cevap veremyior muyum?
sen bu halinle başkana akıl veriyorsun ama?
kongre delegesi bile olduğunu sanmıyorum.
kombine aldığını da sanmıyorum.
ancak kahvede maçı izlerken fenerlilerin yanında gururla başkanına sövüyorsundur..
seninle ben aynı takımı tutuyoruz..
enteresan vallahi!

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:20
neden olmasın?
ancak kahvede maçı izlerken fenerlilerin yanında gururla başkanına sövüyorsundur..
enteresan vallahi!

dostum ben hayatımda hiç kahveye gitmedim gitmemde küfür etmedim etmemde trabzon için elzğdan kalkıp malatya diyarbakır gibi yerlere gittim ben sen benim bu takımı tutmamdan rahatsızsan benim yapabilecek bişeyim yok bazı şeyleri konumun dolayısı ile daha fazla bilmen benden daha ii trabzonsporlu olduğun anlamına gelmez ayrıca benim kombine bilet almama gerek varmı bilmiyorum farkındaysan elzğdayım dedim sen ne zaman kendini bizimle eşit görürsen senden konuşmaya ben açığım artı ben oturduğum yerden başkana akıl vermiyorum

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:22
neden olmasın?
enteresan vallahi!

ayrıca ben hangi haldeyim onuda bi açıklasan mümkünse

Özsu
26.08.2006, 15:23
tan yildizi memleket Trabzonun neresinden

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:27
ben trabzonlu değilim elazığlıyım kardeş

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:28
ama trabzonsporu çok seviyorum bazıları beni istemeyebilir ama seviyorum ne yapayım elimde değil
inşallah kpss den sonra trabzona yerleşecem

Özsu
26.08.2006, 15:30
ama trabzonsporu çok seviyorum bazıları beni istemeyebilir ama seviyorum ne yapayım elimde değil
inşallah kpss den sonra trabzona yerleşecem

Trabzonsporu tutuyor, sewiyor we destekliyorsan seni kimse istememezlikle suçlayamaz. Biz sadece Trabzonlu olanların değil Trabzonsporun büyüklüğünü kabul eden herkesin eşit olduğunu düşünen Trabzonlularız. Ama sende Trabzonlu arkadaşlarımızı anlamaya çalış we biraz daha pozitif şeyler yaz lütfen

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 15:32
abi ben negatif bişey söylemedimki

Özsu
26.08.2006, 15:34
Stichus la girdiğin diyalog bana göre hiç de hoş değil. Burada herkes birbirne yardımcı olmalı. oda bizim kardeşimiz

Özsu
26.08.2006, 15:38
Fazla değil birkaç sayfa geriye gel. Gidin işinize,,, yalaka ,,, gibi tuhaf tabirler war. Bunu sadece sen değil zaman zaman başkasıda bende yapıyorum ama yazdıklarımızı burada herkes okuyor. Lütfen biraz daha düşünerek yazalım...

Telha TANYILDIZI
26.08.2006, 16:02
haklısın ama neden bazı hatalara kılıf buluyor devamlı neden hatalıydık demiyor yok benim bilgim var sizin yok yok sen farklı ben farklı üstünlük söz konusu olmamalı

Özsu
26.08.2006, 16:08
Hatalı olduğunu warsaysakta o adama yalaka diyemeyiz. warsayımlar bile bizi doğruya götürür. ben sadece uyarayım dedim . karar senin

My
29.08.2006, 10:39
Trabzon’dan adalete destek

29 Ağustos 2006 Salı
Haber: Gökmen Şahin - Trabzon (İHA)

“Biz özür dilerdik”
F.Bahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir’in, “Beşiktaşlı Burak’ın elle attığı gole nasıl tepkiler geleceğini merak ediyorum” sözlerine Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’ndan destek geldi. Hacıosmanoğlu, “Nihat Bey’e aynen katılıyorum, geçen sene bize aynı haksızlıklar yapılırken veya önceki dönemlerde şampiyonluklarımız çalınırken, aynı reaksiyonu göstermiştik. Şimdi haksızlıklar F.Bahçe’ye yapıldığında da aynı duruşu sergileriz. Bizim oyuncumuz benzeri bir davranışta bulunursa da tutumumuz değişmez ve kamuoyundan özür dileriz” diye konuştu.

“5 milyonu sokağa dökeriz”
“Bu ülkede kimse F.Bahçe düşmanı değil” diyen Hacıosmanoğlu, F.Bahçe antipatisinin oluşmasında Aziz Yıldırım’ın büyük payı olduğunu belirterek, “Bu ayrı bir şey. Dürüst, ilkeli yaşamak isteyenlerin bakışı tek olmalıdır. Bizim dışımızda, pankartla sahaya çıkanların aynı tepkiyi şimdi de koymaları gerekir” ifadelerini kullandı. Trabzonsporlu yönetici, “Bizim olduğumuz yerde, bir daha şampiyonluklarımız çalınamayacak. Böyle şeyler insanların akıllarından geçiyorsa, beş milyon taraftarımızı ülkenin etkili yerlerine dökmesini biliriz” şeklinde konuştu. (Türkiye)

frango
29.08.2006, 11:04
hacıosmanoğlu başkanımızı gene kızdırmışlar anlaşılan seviyoruz seni başkan

My
29.08.2006, 17:21
Başkan Yardımcısı Sağlam: “Endişeye gerek yok”

Başkan Yardımcımız Cemal Sağlam bir açıklama yaparak camiada endişe duyulmaması gerektiğini vurguladı. Sağlam, “Kaliteli kadromuzla kendimizi kısa sürede toparlayarak eski başarılı günlerimize döneceğiz¨dedi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

Yeni yapılanma süreci

Trabzonspor`un her yönüyle yeni bir yapılanma içerisine girdiğini belirten Sağlam, ¨Yönetim olarak görevi almamızdan bu yana hem teknik kadro hem de futbolcu kadrosunda çok büyük değişikliklere gittik. Durum böyle olunca uyum süreci biraz uzayabiliyor. Şu an oyuncular tam anlamıyla birbirini tanımıyor. Bu da futbolumuzu etkiliyor. Her geçen gün işler biraz daha düzelecek. Çünkü çok kaliteli futbolcularımız var. Biz de yönetim olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız¨ diye konuştu.

“Büyük maçları severiz”
Takımımızın Osasuna maçından da yüzünün akıyla çıkacağını iddia eden Sağlam, ¨Rakibimiz çok güçlü. Dünyanın en zor liglerinden La Liga`da geçen sezon başarılı oldular. Kaliteli bir kadroları var. Ancak biz de büyük bir takımız. Büyük maçları severiz. Bugüne kadar birçok Avrupa devini dize getirmeyi başardık. Şimdi sıra Osasuna`ya geldi. Trabzon` da oynayacağımız ilk maçta iyi bir skor alırsak, işimiz bir hayli kolaylaşır¨ ifadesini kullandı. (Resmi Site)

Nytre
30.08.2006, 18:40
Basın Sözcüsü Kafkas: "Kanca'ya teşekkür ediyoruz"
Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, son günlerde medyada Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyemiz Faruk Kanca üzerinde yoğunlaşan spekülasyonlar üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü.

Kafkas, açıklamasında Kanca’nın yönetim kurulunun verdiği görev gereğince Brezilya’da kaldığının altını çizerek, “Sayın Kanca da bu doğrultuda çeşitli temaslarda bulunmuş, yerinde gözlemler yaparak bize göre son derece sağlıklı bir çalışma süreci geçirmiştir” ifadesini kullandı.

Brezilya’da transfer sürecinin Avrupa’dakinden farklı işlediğinin altını çizen Kafkas, “Kulübümüzün geçmiş yıllarda yaşadığı tecrübelerden bu doğrultudaki zorlukların bilincindeydik. Yönetim kurulumuz kurum adına yanlış kişilerin eline düşmemek için Sayın Kanca’yı Brezilya’ya göndermiştir ve bize göre de en doğru davranışı sergilemiştir. Futbolcuların değerleriyle kimlikleri arasında yaşanması muhtemel çarpıklıklar yerinde gözlem yöntemiyle etkisiz hale getirilmiş, ciddi sportif ve maddi hataların yapılması engellenmiştir. Biz yönetim olarak futbolcu almak için transfer yapma anlayışının uzağında bir politika izliyoruz. Bu doğrultuda Sayın Kanca’nın Brezilya temasları fahiş hataların yapılmasını engellemiştir” dedi.

Kanca’nın hem ortamı tanıma hem de geniş bir oyuncu portföyü oluşturma doğrultusunda da yararlı çalışmalar yaptığını hatırlatan Kafkas, “Sayın Kanca, oradaki tüm izlenimlerini ve yaptığı temasları günü gününe kulübümüze raporlayarak ciddi bir çalışma örneği göstermiştir. Bugün elimizde Brezilya Ligi’yle ilgili son derece kapsamlı bilgiler toplanmıştır. Önümüzdeki süreçte mutlaka bu bilgilerden faydalanılacaktır. Zaten kurumsal devamlılık da bu anlayışı zorunlu kılmaktadır” diye konuştu.
----------------------
----------------------

bu neyin teşekkürü anlamış değilim..

hem sen kendi arkadasına teşekkür edeceksin de neden bunu herkese duyuruyorsun?

bizi daha da mı sinir edeceksin...

Tunga
31.08.2006, 00:22
Zeyyat Bey'in bu açıklamaları tam bir fiyaskodur. Fiyasko. Hem de "biz yönetim olarak dağıldık" diyen bir fiyasko.

Artık yeter be kardeşim. Hadi saha sonuçları bir tarafa, orada her şeye müdahil olamayabilirsiniz. Ama bu ne biçim iş yahu. Oraya gönderdiğiniz kişi kulübün profesyonel yöneticisi değil seçilmiş yönetim kurulu üyesidir. Bu yukarıdaki açıklama da yönetimsel olarak bir acziyetin göstergesi.

Hiç konuşmasan daha iyiydi be kardeşim. Sus artık bir sus!

Saha sonuçları zaten asap bozuyor bir de böyle dalga geçer gibi açıklamalarla adamın tepesini attırmayın! Ey Allahım Yarabbim!

Sayın Kanca 50 gün Brezilya'da kalarak : "Brezilya'dan transfer yapılmaz" gerçeğine ulaşmış, çok teşekklürler.

Çok teşekkürler Sn. Kanca, çok teşekkürler Sn. Kafkas ve onların temsil ettiği yönetim.

coolank
31.08.2006, 01:43
şimal yıldızı kardeşim ... sanırım kardeşim dememin bir mahsuru yok yazılarını müthiş keyifle okuyor ve destekliyorum

My
02.09.2006, 16:26
LAZARONI'YE GÖNDERME !..

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Lazaroni'nin 'Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı' sözleri üzerine sert açıklamalarda bulundu.. Hacıosmanoğlu "Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun" dedi..

Trabzonspor'un kritik bir süreçten geçtiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor' un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor' un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor heralde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" diye konuştu.

"TRANSFERDE HATALAR YAPILDI"
Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, "Hocamız şuana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni' yi 1. 5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" açıklamasında bulundu. (Ajansspor)

My
02.09.2006, 16:29
Haca-Yönetim, Yönetim-Yönetim birbirine girdi. Bu ne ya! Olan yine bizlere olacak :(

Naim
02.09.2006, 16:30
LAZARONI'YE GÖNDERME !..

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Lazaroni'nin 'Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı' sözleri üzerine sert açıklamalarda bulundu.. Hacıosmanoğlu "Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun" dedi..

Trabzonspor'un kritik bir süreçten geçtiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor' un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor' un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor heralde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur" diye konuştu.

"TRANSFERDE HATALAR YAPILDI"
Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, "Hocamız şuana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni' yi 1. 5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" açıklamasında bulundu. (Ajansspor)
Transfer Komitesinden istifa edip yönetimde kalınca demiştik

Transferler kötü olacak buda bu işlerden sıyırma telaşında diye

Prensipleri olan adam oyle evde oturup ortaklara laf etmez çeker gider

Hacıosmanğlu zannediyorki biz safız
görüyoruz Kafkasın sayitoğlunun ne olduklarını
ama Hacıosmanoğlununda ne olduğunu anlıyoruz çok şükür

Burçak
02.09.2006, 16:30
ve bu açıklamaya bakılırsa hoca bütün yönetimden rahatsız. hacı osmanoğlu da ''Şimdi Lazaroni' yi 1. 5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum" diyerek yönetim içinde çalkantıların anlaşmazlıkların olduğunuda açıkca belli ediyor. bakalım ne olacak bu işin sonu..

ARAF
02.09.2006, 18:57
Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum

diye açıklama yapılırmı allah aşkına ne diye duruyorsun orda lazaroni yönetimi suçlarken sanki bunu ayırdı kenara allahım sen bizi daha kötüsünden koru sen trabzonu iş bilmez yöneticilerden koru anlaşılan işimiz allaha kaldı yine

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 19:01
gidin artık birakın bizi YETER SÖMÜRDÜĞÜNÜZ KULLANDIHINIZ

My
06.09.2006, 02:37
Başkan Albayrak: "Basın kamuoyunu yanlış yönlendirmemeli"
Başkanımız Nuri Albayrak, son günlerde basında yer alan Trabzonspor haberlerinde yeterince hassas davranılmadığına işaret ederek, “Medya ancak Trabzonspor yaşarsa yaşar. O yüzden basın mensuplarının takımı, yönetimi, futbolcuyu ve camiayı tedirgin edecek haberleri yapmaması; basının kamuoyunu yanlış yönlendirmemesi gerekiyor” dedi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050906baskan.jpg

“İyi yoldayız”
Albayrak, Trabzonspor’un yeniden bir yapılanmaya girdiğine işaret ederek, “Eldeki futbolcularla istikrarın sağlanamayacağını anladık. Yaklaşık 16’ya yakın oyuncu değişikliğimiz oldu. Bu süreçte hem futbolcuların hem de teknik heyetin zamana ihtiyaçları var. Bu süreci ne kadar az zararla atlatırsak o kadar iyi olacak. Yönetim olarak iyi yolda olduğumuza inanıyoruz, basın da bize destek verirse daha iyi olacağız” diye konuştu.

“Huzursuzluk yok”
Basında yazıldığının aksine kulüp içinde bir huzursuzluk olmadığını vurgulayan Albayrak, “Hocamızın yapmış olduğu yanlış bir açıklama var. Hatasını kendisi de kabul etti. Bunun üzerine gitmenin yararı yok çünkü herkes hata yapabilir, ben de” ifadesini kullandı. Hataları hatayla kapatmamanın önemli olduğunu vurgulayan Albayrak, “Bir sorunumuz olursa bunu oturur birlikte konuşuruz, sıkıntılarımızı medya yoluyla anlatmayız” açıklamasını yaptı.

“Birlikte hareket ediyoruz”
Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’nun açıklamalarını da şahsi görüşler olarak niteleyen Başkanımız, “Hep birlikte hareket ediyoruz ancak zaman zaman fikir ayrılıkları oluşabiliyor. Bizim gibi bir kurumda bu büyük problem değil. Takım bize yönetmek için emanet verildi. Bunu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz” görüşünü seslendirdi.

“İtiraz edeceğiz”
UEFA’dan gelen 1 maç seyircisiz oynama cezasıyla ilgili olarak da konuşan Başkan, “İtirazımız yapar çıkar maçımızı yaparız. Bu takımın sahibi olan seyircilerimizin yapacağı her türlü hareket kulübü etkiliyor. Sporda galibiyet de mağlubiyet de beraberlik de olabilir. Bunu anlamalıyız” açıklamasını yaptı.

“Taraftar sabırsız”
Albayrak şöyle devam etti: “Sportif faaliyetlerde her şey var ama taraftarlarımız biraz sabırsız ve tezcanlı. Karadenizli’nin yapısında bu var. Bir de 23 yıldır Trabzonspor'un beklediği, özlediği şampiyonluk var. Bu gerçekleşmeyince insanlar hırçınlaşıyor. Takımımız ligi 2. sırada bitirildiği dönemde Şampiyonlar Ligi'ne girilebilseydi, çok güçlü hedefe koşan bir kulüp olacaktı''.

“Projeler sürüyor”
Stadyum ve İstanbul’daki benzin istasyonu projelerinin hızla devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, “Önce bütçeyi ayarlayacaksınız, ondan sonra bu işleri yapacaksınız. Önce büyük takım kurup, sonra bütçeyi ayarlamaya çalışırsanız bu takım batar. Bir sefer borsaya girdik, 25 milyon dolar borçlandık. Bundan sonra kulübün bir 25 milyon dolar daha borçlanmaya tahammülü yok. Önecelikle fiziki olarak her şeyi hazırlamamız gerekli. Ondan sonra ona uygun takım oluşturmak lazım. Bu projelerle önümüzdeki sene Trabzonspor'un maddi sıkıntısı olmayacak. Bizim tek çıkmazımız borsaya açılmamızdır. İlerleyen dönemde kulübü rahatlatacağız'' dedi.

“Trabzon seviliyor”
Trabzonspor’un Anadolu’nun her yerinde dikkatle izlendiğini ve takdir edildiğini belirten Başkanımız, geçen yıl renklerini değiştirmek isteyen Yimpaş Yozgatspor’un halk arasında yaptığı ankette verilen cevapların yüzde 90’ının Bordo-Mavi olduğunu söyleyerek, “Bu da Anadolu’daki Trabzonspor sevgisini gösteriyor” cümlesiyle sözlerini tamamladı.

My
06.09.2006, 02:38
...........

Nytre
06.09.2006, 07:43
yanlış beyanatlar... "huzursuzluk yok" yanlış.. birlikte hareket ediyoruz yanlış...
iyi yoldayız daha da yanlış!
borsaya girip nasıl borçlandık? onu da açıklasınlar bi zahmet...

şimdi kıvırmaya başlamasınlar yine

Jester
06.09.2006, 10:54
Yönetimimizin bundan sonra 'açıklama' adı altında hiçbir girişimde bulunmamasını, yapılacaksa bunun adının 'açıklama' değil, 'kafa karıştırma' olarak değiştirilmesini, basın sözcümüz ve başkanımız dahil tüm yöneticilerin konuşmalarında ne demeye çalıştıklarının anlaşılabilmesi için birer tercüman bulundurulmasını önemle rica ediyorum.

Örnek: Başkanımızın son açıklamasına bakılarak dünyada borsaya açılıp da başına bu kadar bela alan tek kulübün Trabzonspor olduğu sonucu çıkıyor.Tabii bunun neden olduğu da meçhul..

Ayrıca; hayırsever arkadaşların yöneticilerimize,

1-Biz taraftarların gerçekten onların sandıkları kadar salak olmadığımızı
2-Popülist söylemlerini de 'yemediğimizi'

hatırlatmalarını rica ediyorum..

ismail-dede
06.09.2006, 17:13
başkan dünde saçmaladı yine taraftar takıma sahip çıkmıyormuş başkan bu taraftarı tanımıyor anlaşılan böyle silik ve ezik futbol oynayan takıma daha nasıl sahip çıkılacak bizler takıma sahip çıktığımız için ısrarla lazaroni gitsin diyoruz başkan hangi akla hizmet ediyor anlamadım hala bu adamı tutuyor sonrada taraftar sahip çıkmıyor böyle giderse başkankendisiyle beraber götürecek lazaroniyi başkan kulübü kendi şirketleriyle karıştırıyor galiba tavsiyem aklını başına alsın taraftara inat işler yapmasın biz hancıyız o yolcu

My
23.09.2006, 09:52
Kafkas: "Szymek en değerli oyuncularımızdan biri"

Polonyalı oyuncumuz Miroslaw Szymkowiak’la ilgili son günlerde yoğunlaşan haberler üzerine Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas bir açıklama yapmayı uygun gördü.

Yanlış aksettirildi
Kafkas, öncelikle Memorial Hastanesi’nin sponsorluğunda düzenlenen 11 Altın Adam Toplantısı’nda kullandığı ifadelerin medyaya yanlış aksettirilmesinden yakındı.

Kasıtlı çıkışlar
Galatasaray maçı öncesi bazı çıkışların kasıtlı olduğun altını çizen Kafkas, “Söz konusu toplantıda Dünya Kupası öncesinde Szymek’in iyi bir çıkış yaparak ailesiyle birlikte Avrupa’da oynamak ve yaşamak gibi beklentileri olduğunu söylemem farklı biçimde speküle edildi. Sadece vurgulamak istediğim bunu gerçekleştiremeyince moralsiz ve yorgun düştüğüydü. Şimdi ise oyuncumuzun gayet moralli olduğunu, gerçek yerinde oynadığını ve gün geçtikçe eski günlerine döneceğini söylememe rağmen maalesef bu göz ardı edildi” diye konuştu.

Menajeri teşekkür etti
Aynı toplantıda, “Hiç kimse Türkiye’ye gelen en iyi yabancı olarak bir yıl önce Szymek’ten bahsedildiğini unutmasın” dediğini de hatırlatan Kafkas, “Toplantı sonrası Szymek’in menajeri Mithat Halis dahi yanıma gelerek konuşmalarımdan dolayı bana hak verdiğini ve oyuncunun en kısa sürede çıkışa geçeceğini düşündüğü söyledi” hatırlatmasında bulundu. Kafkas, tüm bu söylemleri; “Szymkowiak çok kötü ve oynamıyor, sıkıntısı nedir?” şeklinde gelen bir soru üzerine yaptığını da vurguladı.

Gerçek dışı haberler
Kafkas ayrıca, bugün bazı ulusal gazetelerde Szymkowiak’ın gönderilerek yerine farklı bir oyuncunun transfer edileceği yönünde yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Teknik Direktör Ziya Doğan’ın dün düzenlediği basın toplantısında Szymek’le ilgili görüşlerini açıkça dile getirdiğini kaydeden Kafkas, “Bizim tüm oyuncularımız değerlidir ve Szymek de bunlardan birisidir. Szymek’in var olan kalitesini sahaya yansıtması için gereken tüm çabayı biz de kendisi de teknik heyet de gösteriyoruz. O da toparlanmayı istiyor. Galatasaray maçı bu anlamda iyi bir başlangıç olacaktır” diye konuştu. (Resmi Site)

coolank
27.09.2006, 13:11
Arkadaşlar dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama başkanın geçen gün bir açıklaması vardı ... kısaca şöyle bir anlamı vardı .... '' ben tek başıma takımı yönetmek gibi bir düşüncem yok eger öyle olsa idim olsaydım kaleci transferini tek başıma yapardım ben kaleciyi bitirmiştim ama diger yönetici arkadaşlarım bunun yanlış olacagını söyleyince kaleciyi almadım ''

bence arkadaşlar burada iki tane çok net mesaj var ince ayar ile .....
1) taraftara diyor ki ben kaleci eksikliğini gördüm bitirmiştim ama yönetime lafımı geçiremedim aldırmadılar bana kaleciyi ....
2)yönetimdeki muhalif kanadı taraftarın önüne atıyor ... yani bakın bana karışmayın ben alacaktım aldırmadınız bende bunları taraftara söylerim aklınızı başınıza alın işime karışmayın ....

şimdi bazı arkadaşlar bunun çok yanlış oldugunu söyleyecekler işte nasıl başkan yönetime laf geçiremiyorsa orada ne işi var bıraksın vs vs öyle başkanlık mı olur gibi.... işte o arkadaşlara sesleniyorum bu işler o kadar basit değil kabul başkan hata yaptı kongrede listeye karışmadı müdahil olmadı ama ne kadar çok karışabilirdi o da meçhul çok kolay değil bu işler hele ki trabzonspor da ....başkan bu açıklamaları yaparak arkasına en büyük gücü taraftar gücünü almayı hesaplıyor bence zaten yönetime de bu anlamnda mesaj veriyor ...

başkan aksini söylese de aralık veya ocakta kongre yapma ihtimali az değil ... ha şu olur bu yönetim kedi gibi olur sesini çıkarmazsa belki devam eder ama ben açıkcası pek öyle olacagını sanmıyorum şimdi işler iyi ortalık sakin ....

sayın şimşek de bir açıklama yapmış ... demiş ki devre arasında şimek marcelinho musamba nın gönderilecegi yalan yok öle bir şey bu futbolcularımız kalacak ....... açıkcası zaten marcelinho ve musamba nın gönderilmeleri mümkün değil .. 6 aylık transfer yapamaz kimse kendini bitirir onlar zaten kalacak orada bir şey yok ... ammmmaaaaaa şimdi bakın jeff in adı hiç geçmiyor çünkü % 99.9 abbas yolcu yukarıda başkanın demeçlerini okuyunca da müthiş kaleci jeff in yolcu oldugu belli ... sayın şimşek hiç değinmemiş dahi jeff e .... şimek ise kendi ipini ya kendi çekecek ya da iyi oynayıp eski şimek olup kalacak ...bu arada bazı arkadaşlara ricam şu lütfen jeff in kafasına şansına poposuna çarpıp kurtardıgı topları görüp düzeliyor gibi iyi kaleci gibi tatlı bir rüyanın içine girmesinler ... bu adam kaleci değil alakası yok bizi kaç maç yaktı ben unuttum artık yok yok en yenisi konya ve osasuna maçları umarım rövanşta gene yumurtlamaz ... ha bir de gs den yediğimiz golde köşeyi güya kapatmıştı ......

devre arasına kadar dayanırsak bu iş tamam 3 yeni transfer oldu sayabiliriz

1) yattara :2 2.5 ay yok diyorlar böle ise randımanlı olarak ancak ikinci yarıya yetişir... bu iyi bir transfer gibi olur ... çünkü şu an hiç oynayamıyor ...
2)bu kaleci müsveddesi nasıl olsa gidecek ... tabii ki burası trabzonspor ama gidecek ....
3)şimek ya iyi olacak kalacak ya da onun yerine biri alınacak ....

olacak bu sene bu iş olacak .....yeter ki devreyi çok arkalarda kapatmayalım ....yukarıya kısmen musabma yı da ekleyebilirsiniz ...o da en az 1 ay sonra tam randımanlı olur ....

sayın yönetim bu yazıyı koyacak topic bulamadım yani bu anlamda olan ... onun için yeni topic açtım ... yoksa sık sık yeni topic açmak gibi bir arızam yok ...saygılarımla ...

Külünkoğlu
27.09.2006, 13:19
coolank bu başlık uygun sanırım.

coolank
27.09.2006, 13:49
tamam teşekkür ederim ...

coolank
01.10.2006, 03:59
işler iyi gitmeye başlayınca başkan ve yönetim gündemden düşmüş .))))

coolank
05.10.2006, 01:07
eger bügünkü karadeniz gazetesinin haberleri dogru ise yönetimi tebrik ediyorum ... haberlere göre hüseyin gidecek kaleye adam alacaklar bir kaç takviye daha ... bu arada kesin dogru haber şu .. gerçekten eski yönetim kasada 7 trilyonluk hisse senedi bırakmıştı ...halka arzı sonra geri aldılar .. tahtadan yani ..

Ahmet Erkan Sezgün
05.10.2006, 08:46
Merhabalar,

Akılma geldi birden de,hani kasıla kasıla Resmi sitede Başkan ile ilgili şu yazı vardı " Marcelinho'nun parasını Başkan cebinden ödeyecek "diye.Peki acaba Lazaroni'ye ödenen tazminat kimin cebinden çıktı ? Dengeleri bozmayalım diye aylarca ucuz oyuncu arayan Yönetim,sokağa attığı 2 milyon dolara yakın para nerden çıktı ? Reklam için cebimden verdim demesi güzelde,kayıp giden paralarla ilgili tek açıklama yok ! " Neşteri zamanında vurduk " tek açıklama bu,peki o neşterin maliyetini,hatasını kim üstlenecek ? Sevaplar hep bana günahları ise örtbas edemeyim mantığının kulübü yıllarca ne hale getirdiği malum.

22 Yıldır Şampiyonluğa hasretiz diyoruz ama 22 yıldır kulübü yönetenlere baktığımızda esasen bu olguya şaşmamak gerekiyor.Bu kulübün başına iş bilen ve işin profesyoneli olan insanlar gelmediği sürece bu iş böyle devam eder gibi geliyor bana.Çünkü Türkiye'de şampiyon olmak için üç önemli unsur var;

1-Karanlık işlerle uğraşacaksınız ve kurumları tehdit ve benzeri hadiselerle korkutup şampiyon olacaksınız.Elimizden şampiyonluğun alındığı yıllara bakarsanız tezimin doğru olduğu aşikar ortaya çıkıyor !

2-Sportif anlamda çok güçlü bir kadronuz olacak,bunun içinde ciddi yatırımlar yapmanız gerekiyor.Sadece üst yapı değil,esas alt yapınız çok güçlü olacak.Futbolcu tarlası olan Trabzon altyapısı,uygulanan yanlış politikalar yüzünden futbolcu bataklığı oldu maalesef.

3-Gerçek anlamda iş bilen ve profesyonel olan yönetimler iş başında olmalı.Bu bahsettiğim yapıda ki insanlarda kurumsallaşmayı sağlamalı.Kurumsallaşma sağlanmadı ise bir kulüpte o zaman Türkiye'de siyasi duruma benzer her gelen iktidar yeni yapılanma diye bir öncekini bozar kendi yapısını oluşturmaya çalışır tabii o yapı oluşana kadar bu sefer onlar iktidardan iner.

Bunların hepsini mantık süzgecinden geçirip objektif olarak değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum.Kendi adıma şuan için bu yönetim başda olduğu için bunları eleştiriyorum,kesinlikle şahsi bir husumetim yok.Öncekilerle kıyaslamayıda uygun bulmuyorum çünkü zaten onlar işlerini doğru yapsalardı hala başda otururlardı.

Emorfo
05.10.2006, 09:29
gerçekten eski yönetim kasada 7 trilyonluk hisse senedi bırakmıştı ...halka arzı sonra geri aldılar .. tahtadan yani ..

Halka arzdan gelen para 25 trilyonda, bu para yatırımlarda kullanılacaktı, 7 trilyonla hisse senedi alındıysa geri kalan 18 trilyona ne oldu...

coolank
05.10.2006, 11:34
emorfo sanırım iyileştirme adı altında bir 7 trilyon gitti ... biraz da jun faciasına say 3.5 euro kadar ...

FANATIK61
05.10.2006, 16:46
Sicil Kurulu’ndan açıklama
Kulübümüzün Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu, Aralık ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurula katılma hakkı bulunan üyelerin sayısını açıkladı. Sezer, 4 bin 335 üyenin aidatlarını eksiksiz ödeyerek genel kurula katılabileceğini vurguladı.

Sicil Kurulu Başkanı Sezer ayrıca üye listelenin 9 Ekim Pazartesi gününden itibaren Sadri Şener Sosyal Tesisleri’nde askıya çıkacağını ve 1 hafta süreyle askıda kalacağını da belirtti.

coolank
17.10.2006, 14:23
yönetim stad konusunda dediklerini yapmaya başlayacak eleştiri hep olacak ama ben mesela bu 35 40 bin kişilik stad isteyen arkadaşların isteklerini bir türlü mantıklı bulamıyorum .... kabul anlama yetenegi kıt biriyim ...:)

Gürkan
17.10.2006, 17:12
yönetim stad konusunda dediklerini yapmaya başlayacak eleştiri hep olacak ama ben mesela bu 35 40 bin kişilik stad isteyen arkadaşların isteklerini bir türlü mantıklı bulamıyorum .... kabul anlama yetenegi kıt biriyim ...:)

anlamadıgın ne.

bu stadın ömrü sence ne kadar yada söyle sorayım Trabzonspor bu stad yapıldıktan sonra bır daha kac sene sonra yapar yenı bır stadı.50 yıl 60 yıl.

bırak 50 yi -60 ı , 20 yıl sonra bu stad artan nufusa cevap verebılecek mı.

bugunu dusunursek evet 28 ıdeal hatta su sartlarda 20 bıle olsa anca dolar suan kı dolmuyokı.

Sevgi
17.10.2006, 17:46
...emre kadına taciz de bulundu
bulunsun ...

Emre değil İbrahim Ege , sabahtan beri emre aşağı emre yukarı , bir allahın kuluda düzeltmedi yaa :)

Emre B.
17.10.2006, 23:41
Başkanımızın stas konusundaki açıklamalarını bekliyoruz.

coolank
18.10.2006, 01:57
şöyle cevap vereyim ... trabzon her zaman ciddi göç veren şehirdir ve nufus artışını çok dikkate almak gerekirse şimdiye kadar trabzonun nufusunun şu andakinden çok fazla olması gerekirdi ... ben nufus planlamacı değilim ama bu bir realite ... ikinci düşüncem şöyle ben 40 bin kişilik stad yapıp 3 5 maçta full oynamaktansa 27 28 000 bin kişilik stadda hep full oynamayı tercih ederim ... talep çok olursa senin dediğin gibi ki sanmıyorum ama olursa da şöyle bir durum sözkonusu olur ... o zaman maça gitmek isteyen taraftarlar daha çok kombine almak zorunda kalacaklar ve aynı zamanda bilet fiyatlarında bir artış sözkonusu olacak bu da takıma ciddi anlamda bir gelir demek ... talep çok olursa fiyatı rahat ayarlamak kolay olur ... şimdi samimi olmak gerek bilet 10 milyon ve taraftar maça gitmiyor .. 3 kuruş olsun şöför mahali olsun mantıgı yanlış ... kimse bozulmasın bu gerçek istanbul da adam takımını seyretmek için çok çok daha fazla para veriyor bana şunu demeyiniz efendim orası istanbul gelir düzeyi malum onun için .... bende demiyorum aynı olsun ama dikkat buyurunuz 10 milyon diyorum ve stad bom boş ....bu böle olmaz o zaman şampiyonluga oynamayacaksın ... ben trabzonda 10 milyonun çok büyük para olduguna inanmıyorum ve trabzonu bilmeyen biri değilim ...ben yönetimi tebrik ediyorum fevkalade dogru bir kapasite .... her maç full olsun baskı olsun ve takımı seyretmek bir özellik olsun ....marka degerimizi korumak anlamında da çok çok önemli .. umarım anlatabilmişimdir ...

saygılarımla ...

My
31.10.2006, 17:02
"DOĞAN ELİNİ AYAĞINI ÇEKSİN"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Futbol Federasyonu eski Başkan Vekili Hasan Doğan'ın Türk futboluna zarar verdiğini, futboldan elini ayağını çekmesi gerektiğini söyleyerek, "Eğer Ayhan Bermek Hasan Doğan'ı listesine almasaydı, seçimi Bermek kazanırdı" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, TFF seçimlerinden Trabzonspor'a birçok konuda Futbol Extra Dergisi'ne özel açıklamalarda bulundu. TFF eski Başkan Vekili Hasan Doğan'ın Türk futboluna zarar verdiğini, futboldan elini ayağını çekmesi gerektiğini söyleyen Başakna Albayrak, "Hasan Doğan'ın Türk futbolunu yönettiği dönemde yaptığı en önemli iş, yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla birlikte, İsviçre maçıyla ilgili Türkiye'ye aldırmış oldukları cezadır. Hasan Doğan ve arkadaşlarının daha önceki hedefi Levent Bıçakcı'yı devirmek ve yeni bir organizasyona gidip başa geçmekti. Şimdi Ayhan Bermek gelseydi Bıçakcı döneminden farklı olmayacaktı. Yine aynı kaos yaşanacak, yine aynı kişiler aynı organizasyonu gerçekleştirecekti. Yani kısa bir süre sonra Ayhan Bermek'in yerine Hasan Doğan geçecekti. Bunu kulüp başkanı arkadaşlar gördü, delegasyon da gördü ve buna izin verilmedi. Bu yüzden eğer Ayhan Bermek Hasan Doğan'ı listeye almasaydı, bu seçimi çok rahat bir şekilde kazanırdı" diye konuştu.

Hasan Doğan'ın arkasında herhangi bir gücün olmadığını iddia eden Albayrak, "Onun arkasında milletin algıladığı gibi bir güç yok. Eğer bir şey yapacaksanız kalkar aslan gibi çıkarsın ortaya ve yaparsın. Hasan Doğan'ın Türk futbolunda geçmişi yok ki. Hasan Doğan'ın çabası, kendisini medyanın gündeminde tutmak. Daha önce Federasyon başkan yardımcısıydı, o zaman gazetelere falan devamlı çıkıyordu. Şimdi görevi bitip de kenarda kalınca, böyle ekstra çıkışlar yaparak medyada yer almaya çalışıyor. Bunları doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR OLAMAYACAKSA VESTEL MANİSASPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI İSTERİM"
Trabzonspor'un ligde şampiyonluğa en yakın takım olduğunu iddia eden Başkan Albayrak, "Trabzonspor'un sahip olduğu kadro, hiçbir takımda yok. Diğer takımlarda isimler olabilir, ama parçaların birbirine uyumu ve takım olabilme yeteneği açısından en iyi kadro bizde. Koşan, pres yapan bir ekibiz. Geçen sezona oranla şampiyonluk şansımız yüzde 70 daha fazla. Vestel Manisaspor'un şampiyon olabileceğine inanmıyorum, ama olmasını isterim. Trabzonspor olmayacaksa onlar şampiyon olsun" dedi.

Görevdeki bir yılını doldurmak üzere olduğunu belirten Başkan Albayrak, hedefinin yıllardır özlem duyulan şampiyonluğu Bordo-mavili camiaya yaşatarak işinin başına dönmek olduğunu kaydetti. Göreve geldiklerinde takımın 23 puanla ligde 11. sırada olduğunu hatırlatan Başkan Albayrak, "Göreve geldiğimizde sporculuk ruhunu kaybetmiş, bundan sonra Trabzonspor'da oynayamayacak bir sporcu kitlesi oluşmuştu. Bu oyuncular 7-8 kişiydi ve onları gönderdik. Geçen sezon göreve geldiğimizde, yedek kulübesinden sahaya sürüldüğünde oyunu değiştirebilecek bir tane oyuncu yoktu. Ama şimdi öyle değil. Şimdi kimin oynayacağı, kimin yedek kalacağı belli değil. Kenardan gelip maç kazandıracak oyuncularımız var artık" diye konuştu.

Brezilyalı teknik adam Lazaroni'yi açıklamalarından dolayı gönderdiklerini söyleyen Başkan Albayrak, "Lazaroni'yi takımın başına getirmemizi hata olarak kabul edebiliriz. Lazaroni tahmin ettiğimizin çok altında çıktı. Onunla yollarımızı ayırmamızın sebebi sadece saha sonuçları değildi. Şimdi Ziya Doğan 3 maç kaybetseydi Ziya'yı da gönderecek miydik, asla. Arkasında duracaktık. Bunun sebebi saha sonuçları değil. Biz Lezaroni'yi medyada yönetim aleyhine konuştuğu gün göndermeye karar verdik. Kendisine 'Bu ifadeler sana mı ait?' diye sorduk. 'Evet' dedi ve özür diledi, ama yetmedi. Ziya Hoca ile sezon başında da konuştum, ama o anda arkadaşların, yönetim ve kamuoyunun tercihi daha çok yabancı hocadan yana olduğu için Ziya'dan vazgeçtik. Ziya'nın kişiliğinden, adamlığından ve hocalığından hiçbir endişem yok. Başkanlık döneminde, seçimde yaşadıklarımı gördükten sonra Trabzon'da yerli hocanın işinin çok zor olacağını fark etmiştim. 'Burada yerli hoca yapamaz' diye düşündüğümüz için yabancıyı tercih etmiştik" ifadelerini kullandı.

Lazaroni'nin istediği futbolcuların alınmamasıyla ilgili tepkisine sert çıkan Başkan Albayrak, "Şayet Lazaroni'nin istediği futbolcuları alsaydık, bugün rezil bir durumda olurduk" dedi.

"LUCESCU VE SOUNESS İLE GÖRÜŞTÜK, AMA OLMADI"
Mircea Lucescu ile sezon başında 3-5 defa oturup bir araya geldiğini belirten Başkan Albayrak, "Ama adam 'Yok' dedi. Çünkü Ukrayna'da aldığı meblağ çok yüksekti. Büyük harcamalarla bir takım kurmuştu ve orayı bırakamadı. Bırakmaya karar verseydi Trabzonspor'un başına gelecekti. Ondan sonraki en ciddi aday Souness'tı. Ama onun da çocuğunun okul problemi ön plana çıktı" diye konuştu.

Son yıllarda Trabzonspor' medyada yer almaya çalıda sürekli futbolcularda iyileştirmeye gitme olayının gündeme geldiğini belirten Başkan Albayrak, "Bizden önceki yönetim, takımda bir fiyat ayarlaması yapmıştı. Bunun kulübe büyük maddi zararı oldu. Geçen sene göreve geldiğimiz zaman 5-6 oyuncu odama geldi ve benden iyileştirme istedi. Ben de puan tablosunu önlerine koydum ve 'Takımın bulunduğu noktaya bakın, sonra da sizin aldığınız paralarla, sizden üstte bulunan takımlardaki futbolcuların aldıkları paraları bir karşılaştırın. Ondan sonra gelin benden para isteyin' dedim. Ne verirsen onu alırsın. Vermeden almak yok bizde" dedi.

Chelsea'nin Stepanov için kendilerine resmi teklifte bulunduğunu, ancak ret cevabı verdiklerini belirten Başkan Albayrak, "Chelsea, Stepenov için bize 4 milyon Euro'luk bir teklifte bulundu, ama biz 'Hayır' dedik. Sonra menajerler aracılığıyla bu rakamın yükseltebileceklerini söylediler, biz yine kabul etmedik. Stepanov'u ileride satabiliriz. Genç bir oyuncu olduğu için sattığımız kulüpten mutlaka sonraki satışından da pay isteriz. Tabii ki kendisi bu teklif karşısında gitmek istedi, ama bizimle 4 yıllık daha sözleşmesi var. Gitmek istemesi normal, çünkü adam bizde yılda 300 bin Euro'ya oynuyor. Chelsea ise 2 milyon Euro verecek. Tabii ki herkes gitmek ister" diye konuştu.

"CEM DEDA, TORPİLLE HAKEM OLANLARDAN, ALTYAPISI YOK"
Fatih Tekke'nin bu sezon Trabzonspor'da kalması halinde ondan daha iyi bir para kazanabileceklerini iddia eden Başkan Albayrak, "Fatih Tekke'den imza atıp devam etmesini istedik. Ama kendisi sözleşmeyi uzatmayacağını, hatta bu devre arasında başka bir takımla sözleşme yapacağını söyleyince biz de satmak zorunda kaldık. Onu tutsaydık en fazla 4-5 ay için tutmuş olacaktık. Bu da akıl karı değildi. Fatih Tekke aslında Avrupa'ya yaklaşık 10-12 milyon Euro'ya da satılabilirdi. Sözleşmesini uzatıp, bu sezon Trabzonspor'da oynuyor olsaydı, bu takımla en az 40 gol atar ve sezon sonunda 12-15 milyon Euro'ya ünlü bir takıma giderdi. Ama biz o günkü şartlara rağmen yine de çok iyi bir fiyata sattık" dedi.

Cem Deda hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Albayrak, "Benim o zaman Cem Deda ile ilgili konuşmam yanlış anlaşıldı. Bu çocukların altyapısı olmadan babaları tutup getiriyor, hatırla, torpille hakem oluyorlar. Cem Deda kaç yaşında hakem oldu? Süper Lig'e gelene kadar amatör kümede, 3.Lig'de, 2.Lig'de kaç maç yönetti, çıkarsınlar göstersinler bana. Bu işe babasını filan katmamızın sebebi bu. Bir de buraya tırnaklarını kazıyarak gelenler var. Onların hakkını gasp ediyorsun ya. Sadece bizim hakkımızı değil. Bundan sonra Trabzonspor maçına verilemez diye bir şey söz konusu olamaz, gayet tabi verilir verilecektir de. O zaman hata yaptı, düzelir inşallah, bundan sonra hata yapmaz" dedi.

Başkan Albayrak, son olarak Trabzonspor camiasının istenmeyen hakem olarak ilan ettiği Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, "Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu" ifadelerini kullandı. (Ajansspor)

Badaloğlu
31.10.2006, 17:14
Vestel şampiyon olacakta senin başın göğe erecek...Hey Allahım ne diyeyim şimdi bu açıklamalara...Daha düne kadar şampiyonluğun en büyük adayıyız,şampiyonuz diyenlere bakın!Şimdi ise günah çıkarıyorlar.baskıyı azaltmak için Lucesku ile görüştüğünü bile söyleyebiliyor.Oysa Lazaroniden sonra Ziya Doğan gelince şampiyonluk şarkıları söylüyordunzya...
Fatih Tekke kalsaymış sene sonunda 12 milyon avroya gidermiş,başkanım sus azcıkta bizi zıplatma.Demek sen Trabzonspor kulübünü zarara uğrattığını itiraf ediyorsun...
Stepanovuda sat nasıl olsa alternatifi efsane Çağdaş yedekte hazır bekliyor.Olmadı Kayserili kabadayı Erdinç'i Sakaryadan geri çağırırısınız.

Naim
01.11.2006, 08:45
[SIZE=4]"
Başkan Albayrak, son olarak Trabzonspor camiasının istenmeyen hakem olarak ilan ettiği Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, "Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu" ifadelerini kullandı. (Ajansspor)
bu cümleyi aklı olan
aklı olduğu zannedilen
Trabzonsporu 2004 yılında izlemiş bir insan söylemez
bu sözü söyleyenin ya aklı yoktur
ya da bir arkadaşı
bir sabah telefon edip kalk seni Trabzonspor başkanlığına atadım denmeden önce trabzonla zerre ilgisi olmayan bir insan olmalı

Bu açıklamaya çok sert bir tepki göstermeliyiz
Başkan Çalınan emeklerimize gösterdiğimiz tepkileri bir anda silip attı.
Haysitene o başkanın

mahmuter61
01.11.2006, 09:22
Sayın başkan sen Trabzonsporun başkanısın ve kurduğun takımda Allah aşkına hangi futbolcu oyuna sonradan girip kaderi değiştiriyor?2 maçtır sen rakip takımlarımı tutuyordun be mübarek adam.Senin futbolbilgin sıfır sayın başkan!Bu takım Allah aşkına şampiyonluğun nasıl engüçlü adayı?Allah aşkına bırakın bizlerle dalga geçmeyi ayıptır kendinizi küçültmeyin!!!

Analyzer
01.11.2006, 11:03
bu cümleyi aklı olan
aklı olduğu zannedilen
Trabzonsporu 2004 yılında izlemiş bir insan söylemez
bu sözü söyleyenin ya aklı yoktur
ya da bir arkadaşı
bir sabah telefon edip kalk seni Trabzonspor başkanlığına atadım denmeden önce trabzonla zerre ilgisi olmayan bir insan olmalı

Bu açıklamaya çok sert bir tepki göstermeliyiz
Başkan Çalınan emeklerimize gösterdiğimiz tepkileri bir anda silip attı.
Haysitene o başkanın

papilalı fb maçından sonra 25000 kişi yürüdü yahu. Koskoca Trabzonspor'un başkanı papilayı nasıl över ya? Naim doğru söylüyor. Bir insanın bu lafı diyebilmesi için ya gerizekalı ya da dünyadan bihaber olması gerekir. Üstelik Nuri Albayrak kendisiyle röportaj yapıldığı zaman söylediklerinin Trabzonspor'u bağladığını bilmiyor galiba. İnsanlar Nuri Albayrak'ın değil Trabzonspor başkanının görüşlerini bilmek istiyor. Başkan olmasan kimse gelip de sana papila hakkında ne düşünüyorsun demez Nuri. Camiana karşı terbiyesizlik yapasın diye seçilmedin sen oraya.

Bu konuda bmn'de niye başlık yok bu arada?

Tunga
01.11.2006, 11:11
BMN bu konuda cevap verecektir.

Faik Yılmaz
01.11.2006, 11:21
yöneticiler icraat yapsın konuşanları çok gördük....

başkanda konuşmadan önce yıldız sözünü hatırlasın bunu gerçekleştirene kadar mümkünse konuşmasın....

bordoylamavi
01.11.2006, 14:43
başkanın açıklamalarından bir bölüm
altı çizili yerlere dikkat
Trabzonspor'un ligde şampiyonluğa en yakın takım olduğunu iddia eden Başkan Albayrak, "Trabzonspor'un sahip olduğu kadro, hiçbir takımda yok. Diğer takımlarda isimler olabilir, ama parçaların birbirine uyumu ve takım olabilme yeteneği açısından en iyi kadro bizde. Koşan, pres yapan bir ekibiz. Geçen sezona oranla şampiyonluk şansımız yüzde 70 daha fazla.

koşan pres yapan bir ekibiz ya arkadaşlar maçları izlemiyoruz radyodan dinliyoruz mu sanılıyor. bizim gördüğümüz daha doğrusu göremediğimiz nedir peki ?

Göreve geldiklerinde takımın 23 puanla ligde 11. sırada olduğunu hatırlatan Başkan Albayrak, "Göreve geldiğimizde sporculuk ruhunu kaybetmiş, bundan sonra Trabzonspor'da oynayamayacak bir sporcu kitlesi oluşmuştu. Bu oyuncular 7-8 kişiydi ve onları gönderdik. Geçen sezon göreve geldiğimizde, yedek kulübesinden sahaya sürüldüğünde oyunu değiştirebilecek bir tane oyuncu yoktu. Ama şimdi öyle değil. Şimdi kimin oynayacağı, kimin yedek kalacağı belli değil. Kenardan gelip maç kazandıracak oyuncularımız var artık" diye konuştu.

ya bu açıklamalardan bir kelimesine inanan biri varmıdır bmn de

DİNÇ
01.11.2006, 15:01
Trabzonspor'un ligde şampiyonluğa en yakın takım olduğunu iddia eden Başkan Albayrak, "Trabzonspor'un sahip olduğu kadro, hiçbir takımda yok. Diğer takımlarda isimler olabilir, ama parçaların birbirine uyumu ve takım olabilme yeteneği açısından en iyi kadro bizde. Koşan, pres yapan bir ekibiz. Geçen sezona oranla şampiyonluk şansımız yüzde 70 daha fazla.

koşan pres yapan bir ekibiz ya arkadaşlar maçları izlemiyoruz radyodan dinliyoruz mu sanılıyor. bizim gördüğümüz daha doğrusu göremediğimiz nedir peki ?

Göreve geldiklerinde takımın 23 puanla ligde 11. sırada olduğunu hatırlatan Başkan Albayrak, "Göreve geldiğimizde sporculuk ruhunu kaybetmiş, bundan sonra Trabzonspor'da oynayamayacak bir sporcu kitlesi oluşmuştu. Bu oyuncular 7-8 kişiydi ve onları gönderdik. Geçen sezon göreve geldiğimizde, yedek kulübesinden sahaya sürüldüğünde oyunu değiştirebilecek bir tane oyuncu yoktu. Ama şimdi öyle değil. Şimdi kimin oynayacağı, kimin yedek kalacağı belli değil. Kenardan gelip maç kazandıracak oyuncularımız var artık" diye konuştu.

Nuri Albayrak Kendisini Abramowich, Trabzonsporumuzu ise Chelsea sanıyor herhalde...

Rize,Gençlerbirliği,Ankaragücü,Konya,G.Antep,V.Man isa,Kayseri, maçlarında oyuna girenler hep sonucu değiştirdi....

Rüya görüyorsun Nuri Albayrak...Rüyadasın...

Güya Türkiye'de en iyi transferleri Trabzonspor yapmış...

Transfer ettiğin fulbolcuları al da git sayın Albayrak...

Sen ve ekibin bu takıma yakışmıyorsunuz...

Geçen sene taraftarın umuduydunuz...

Şimdi taraftar sizden şunu istiyor...

Transfer ettiklerini al ve git...

Biz bize yeteriz...Senin paran varsa bizim ruhumuz var...

Bu ruhu öldüremeyeceksin...

Çek git artık Nuri Albayrak...

Anne babanızın dediği gibi...

Trabzonspora başkanlık yakışmaz sana uşağum...

ozturk
01.11.2006, 15:40

bu adam bizimle alay ediyor galiba, terbiyesiz.. hiç mi TRABZONSPOR un maçlarını izlemiyor. Lig bitecek belki 7. bitireceğiz (o başarıyı gösterebilirsek!!!) adam çıkıp yine şampiyonluğun en güçlü adayı Trabzonspor derse şaşırmayın ben bundan herşeyi beklerim artık..

ozturk
01.11.2006, 15:41
Nuri Albayrak Kendisini Abramowich, Trabzonsporumuzu ise Chelsea sanıyor herhalde...

Rize,Gençlerbirliği,Ankaragücü,Konya,G.Antep,V.Man isa,Kayseri, maçlarında oyuna girenler hep sonucu değiştirdi....

Rüya görüyorsun Nuri Albayrak...Rüyadasın...

Güya Türkiye'de en iyi transferleri Trabzonspor yapmış...

Transfer ettiğin fulbolcuları al da git sayın Albayrak...

Sen ve ekibin bu takıma yakışmıyorsunuz...

Geçen sene taraftarın umuduydunuz...

Şimdi taraftar sizden şunu istiyor...

Transfer ettiklerini al ve git...

Biz bize yeteriz...Senin paran varsa bizim ruhumuz var...

Bu ruhu öldüremeyeceksin...

Çek git artık Nuri Albayrak...

Anne babanızın dediği gibi...

Trabzonspora başkanlık yakışmaz sana uşağum...

aynen katılıyor ve de imzamı ekliyorum

Gürkan
01.11.2006, 15:44
bende sonucu değiştirecek bir çok oyuncumuz oldugunu düşünüyorum.

maçı kaybettirecek bir sürü oyuncumuz var.buda sonucu değiştirmek değilmidir.

İleli
01.11.2006, 16:21
baskan sampiyonlugun en buyuk adayiyiz diyor bu futbola bakarakmi diyor yoksa ruyami goruyor?

tsmaniac
01.11.2006, 20:35
seneye şampiyonluğun en güçlü adayı biziz :)

Naim
10.11.2006, 15:47
"5 maçı da kaybetsek seçim yok"
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un büyük bir takım olduğunu ve 3 maç kaybetmekle krize girmeyeceğini belirterek, "Aralık ayında yapılacak kongreye kadar kalan 5 maçı kaybetsek de seçim olmayacak" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, son dönemlerde üst üste alınan mağlubiyetlerle kötü günler geçiren ve 'kriz' içinde olduğu iddia edilen Trabzonspor'la ilgili İHA'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un büyük bir takım olduğunu ve 3 maç kaybetmekle krize girmeyeceğini belirten Hacıosmanoğlu, Trabzon'da krizden beslenenlerin olduğunu iddia ederek alınan mağlubiyetlerin de bu kimseler tarafından abartıldığını söyledi. Kriz söylentilerinin takıma zarar verdiğini kaydeden Hacıosmanoğlu, "Trabzon'da krizden beslenenler var ve bunlar yaşanılanları abartıyorlar. Bunların aç kalması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu kimseler için Trabzonspor'un ileriye gitmesi değil, kriz çıkması önemli. Ancak Trabzonspor'da şu anda bir kriz ortamı yok" diye konuştu.

Şanssız maçlar oynadıklarını, kazanabilecekleri Çaykur Rizespor ve Sakaryaspor maçlarını şans yanlarında olmadığı için kaybettiklerini dile getiren Hacosmanoğlu, bu durumun geçici olduğunu ve Trabzonspor'u güzel günlerin beklediğini ifade etti. Kriz söylentilerini çıkaranların bir taraftan da Aralık ayında yapılacak Mali Genel Kurul'da başkanlık seçimine gidileceği yönünde spekülasyon yaptıklarına dikkat çeken Hacıosmanoğlu, bütün bu iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.
"Mali Genel Kurul'a kadar kalan 5 maçımızı da kaybetsek, seçim maddesi olmayacak" diyen İbrahim Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "Mali Genel Kurul'da seçim maddesi olmayacak. Bu teklifi yapanlar veya konuşanlar bunu akıllarından çıkarsınlar ve beyinlerinde buna yer vermesinler. Yönetim Kurulumuz, teknik kadromuz ve oyuncularımızın tek düşüncesi Trabzonspor'u başarıya taşımaktır. Teknik heyetimiz de görevinin başında olacaktır. Saha sonuçlarının kötü gitmesinden beslenenler bunu böyle bilsinler. Bu yaptıkları Trabzonspor'a zarar veriyor."

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'ın Trabzonspor'un başına almaya değil vermeye geldiğini söyleyen Hacıosmanoğlu, Albayrak'ın uzun vadede hiç kimseye muhtaç olmayacak bir Trabzonspor'u ortaya çıkarmak için çalıştığını kaydetti. Hacıosmanoğlu, Yönetim Kurulu'ndan hiç kimsenin Trabzonspor'da yöneticilik yaparak popüler olmak ve siyasi rant sağlamak gibi bir düşüncesinin olmadığının da altını çizdi.

Şu anda takım olarak sezon başında hiç düşünmedikleri bir noktada bulunduklarını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Üzerimizde bir şansızlık var. Düşünmediğimiz bir durumdayız. Hafta sonu yapacağımız Antalyaspor maçı bu açıdan zor bir karşılaşma olacak. Ancak Trabzonsor olarak biz kendi işimizi zorlaştırıyoruz. Sahada gerçek Trabzonspor gibi mücadele edersek ligde üstesinden gelemeyeceğimiz, yenemeyeceğimiz takım yok. Antalyaspor maçından da 3 puan alarak bir çıkış trendi yakalamak istiyoruz. Üzerimizdeki şansızlığı bu maçla birlikte atmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

DİNÇ
10.11.2006, 17:36
"5 maçı da kaybetsek seçim yok"
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un büyük bir takım olduğunu ve 3 maç kaybetmekle krize girmeyeceğini belirterek, "Aralık ayında yapılacak kongreye kadar kalan 5 maçı kaybetsek de seçim olmayacak" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, son dönemlerde üst üste alınan mağlubiyetlerle kötü günler geçiren ve 'kriz' içinde olduğu iddia edilen Trabzonspor'la ilgili İHA'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un büyük bir takım olduğunu ve 3 maç kaybetmekle krize girmeyeceğini belirten Hacıosmanoğlu, Trabzon'da krizden beslenenlerin olduğunu iddia ederek alınan mağlubiyetlerin de bu kimseler tarafından abartıldığını söyledi. Kriz söylentilerinin takıma zarar verdiğini kaydeden Hacıosmanoğlu, "Trabzon'da krizden beslenenler var ve bunlar yaşanılanları abartıyorlar. Bunların aç kalması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu kimseler için Trabzonspor'un ileriye gitmesi değil, kriz çıkması önemli. Ancak Trabzonspor'da şu anda bir kriz ortamı yok" diye konuştu.

Şanssız maçlar oynadıklarını, kazanabilecekleri Çaykur Rizespor ve Sakaryaspor maçlarını şans yanlarında olmadığı için kaybettiklerini dile getiren Hacosmanoğlu, bu durumun geçici olduğunu ve Trabzonspor'u güzel günlerin beklediğini ifade etti. Kriz söylentilerini çıkaranların bir taraftan da Aralık ayında yapılacak Mali Genel Kurul'da başkanlık seçimine gidileceği yönünde spekülasyon yaptıklarına dikkat çeken Hacıosmanoğlu, bütün bu iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.
"Mali Genel Kurul'a kadar kalan 5 maçımızı da kaybetsek, seçim maddesi olmayacak" diyen İbrahim Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "Mali Genel Kurul'da seçim maddesi olmayacak. Bu teklifi yapanlar veya konuşanlar bunu akıllarından çıkarsınlar ve beyinlerinde buna yer vermesinler. Yönetim Kurulumuz, teknik kadromuz ve oyuncularımızın tek düşüncesi Trabzonspor'u başarıya taşımaktır. Teknik heyetimiz de görevinin başında olacaktır. Saha sonuçlarının kötü gitmesinden beslenenler bunu böyle bilsinler. Bu yaptıkları Trabzonspor'a zarar veriyor."

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'ın Trabzonspor'un başına almaya değil vermeye geldiğini söyleyen Hacıosmanoğlu, Albayrak'ın uzun vadede hiç kimseye muhtaç olmayacak bir Trabzonspor'u ortaya çıkarmak için çalıştığını kaydetti. Hacıosmanoğlu, Yönetim Kurulu'ndan hiç kimsenin Trabzonspor'da yöneticilik yaparak popüler olmak ve siyasi rant sağlamak gibi bir düşüncesinin olmadığının da altını çizdi.

Şu anda takım olarak sezon başında hiç düşünmedikleri bir noktada bulunduklarını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Üzerimizde bir şansızlık var. Düşünmediğimiz bir durumdayız. Hafta sonu yapacağımız Antalyaspor maçı bu açıdan zor bir karşılaşma olacak. Ancak Trabzonsor olarak biz kendi işimizi zorlaştırıyoruz. Sahada gerçek Trabzonspor gibi mücadele edersek ligde üstesinden gelemeyeceğimiz, yenemeyeceğimiz takım yok. Antalyaspor maçından da 3 puan alarak bir çıkış trendi yakalamak istiyoruz. Üzerimizdeki şansızlığı bu maçla birlikte atmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Anlaşıldı...

Bunlar da koltuğa yapıştı...

Benim tek kredim Fener maçı...

Eğer Trabzondaki ve Kadıköydeki Fener maçlarını alsınlar bu sene için bana yeter...
Anlaşılan o ki bu sene kalıcılar...

Öyleyse adam edin şu topçuları da adam gibi oynasınlar...

Bizi rezil rüsva etmesinler...

Fener maçını mutlaka mutlaka kazanmalıyız...

Aksi takdirde kulübü basarız AlimAllah...

ozcilingir
10.11.2006, 20:24
[B]"
Hacıosmanoğlu, Yönetim Kurulu'ndan hiç kimsenin Trabzonspor'da yöneticilik yaparak popüler olmak ve siyasi rant sağlamak gibi bir düşüncesinin olmadığının da altını çizdi.
.

Bu açıklamaya inanan varmı ?
Başkan Yönetim kurulunu kendimi yaptı ? Yönetim kurulu uyum içindemi ? Uyum içindeyse adama sorarlar neden transfer komitesinden istifa ettinde yönetimden ayrılmadın !
Yeni bir şeçim yapılırsa ; Bu yönetim kuruluna başkan NURİ ALBAYRAK'ın ne kadar destek olduğu, listesinden belli olacak, . Yönetim kurulu asil üyelerine başkan ne kadar güveniyor ? Güveniyorsa, geçmiş günlerdeki bazı fotoğraflara ne demeli ?
Takımın futbolcu kadrosunun uyum içinde olması gerekir, bunu kim yapacak Teknik direktör, yönetim kurulu uyum içinde olacak bunu kim yapacak BAŞKAN, Şimdi başkan teknik direktörden beklediğini kendisi uygulamalı.Başkan iyi niyetiyle mutlaka TRABZONSPOR için bizlerden daha fazla mesai harcıyor olabilir.TRABZONSPOR ismi üzerinden reklama ihtiyacı olmadığı bir gerçek :Ancak ekibide aynı düşüncedemi ? Onun için BAŞKAN yardımcısı HACIOSMANOĞLU nun açıklamasına şahsi olarak katılmam mümkün değil.

Fanatik28
10.11.2006, 21:57
Su anda herhangi bir rahatsizliginiz olmasa da, sik sik Doktora gidin. Cünkü bu gidisle hepimiz Kanser olacagiz.

frango
10.11.2006, 22:09
bi maç alıyoruzya bızım yonetıcıler hemen açıklama yapmaya baslıyolar eskısehır maçından sonra açıklama yapmayan yonetıcı kalmadı nerdeyse ama yenılgılerden sonra nedense susuyolar

Recep Çaltepe
10.11.2006, 22:12
bi maç alıyoruzya bızım yonetıcıler hemen açıklama yapmaya baslıyolar eskısehır maçından sonra açıklama yapmayan yonetıcı kalmadı nerdeyse ama yenılgılerden sonra nedense susuyolar

Sonuna kadar haklısın valla, bir de demiyorlar mı "aslında takım iyi oynuyor, şanssızlık nedeniyle kaybediyoruz maçları" diye. Tahminice Nuri Albayrak'ın şanssızlık tanımı, 90+ bilmem kaçıncı dakikada yenen golle maç kaybetmek. Yoksa 90 dakikada yapılanlar, daha doğrusu yapılamayanlar hiç önemli değil.

Uğurtan
11.11.2006, 07:40
Anlaşıldı...

Bunlar da koltuğa yapıştı...

Benim tek kredim Fener maçı...

Eğer Trabzondaki ve Kadıköydeki Fener maçlarını alsınlar bu sene için bana yeter...
Anlaşılan o ki bu sene kalıcılar...

Öyleyse adam edin şu topçuları da adam gibi oynasınlar...

Bizi rezil rüsva etmesinler...

Fener maçını mutlaka mutlaka kazanmalıyız...

Aksi takdirde kulübü basarız AlimAllah...

Tamam abi feneri yenelim eywallahta feneri yenince mi başarılı sayılıoruz? ne bu yaa ben hala anlam veremiyorum bu aşırı fener düşmanlığına.. Gs yi de yenelim bjk yi de yenelim feneri de yenelim ..Hepsini yenelim Anti-istanbul!!! Evet kabul ama gs yi yendik fazla bişi değil bjk yi yenince fazla değil feneri yenince apayrı bi başarı mı?? Bana sorarsanız fenere 2 maç yenilsekte şampiyon olsak başarı odur..Ama ne diymki yıllar geçsede bazı şeyler sanırım bizde değişmeyecek yine mayıs geldiğinde: "fener olmasun uşoğum çimpom olsun daaa" laflarını duyup kahrolacağım..Niye ya niye?? Bizim gönlümüzde tek takım var onu destekleyelim bırakılm başkalarıyla tek ilgilenmeyi..

Faik Yılmaz
13.11.2006, 08:23
bulunduğu makama saygımdan dolayı hala ona BAŞKAN diyorum. ama bu açıklamalar bizle resmen dalga geçmektir. birilerini siyasi itibarını kurtaramadını< sayın başkan. klübü siyasi işlerinize alet etmeiniz.. bize son bir iyilik yapınız....

DEFOLUP GİDİNİZ........

Cem Yavuz
13.11.2006, 16:51
bizim baskanın yöneticilik tecrübesi varmıs....bilmem kacx sene belediyede baskanlık yapmış.Yahu bizim albayrak büyüksehir belediyeyi biraktı adamlar düzeldi.
süper lige cıkacaklar büyük ihtimallee.

o baskanken lig A da sürünen bi takımdı büyüksehir...

yeni yönetim sart.derin trabzonspor görteve.takımımızın büyüklüğünün farkında olan bir yönetim ve baskan bulmadan bu takım günlük basarıların ötesinde kalıcı bir basarı yakalayamaz.

Naim
17.11.2006, 12:21
Basın Sözcüsü Kafkas: “Çözüm güç birliği”
Sivas deplasmanında takımımızın kafile başkanlığını üstlenecek olan Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas Medya Merkezimiz aracılığıyla bir açıklama yaparak ligin ilk yarısında önümüzdeki 3 maçta hedefin 9 puan olduğunu vurguladı.

“Emeğin karşılığı gelecek”
Geride bırakılan süreçte yaşanan olumsuzlukların bir az olsun giderilmesi adına Sivasspor maçının büyük önem taşıdığını kaydeden Kafkas, “Antalyaspor maçında iyi oynamamıza ve galibiyet için her şeyi yapmamıza rağmen puan kaybımızdan çok oyuncularımızın emeklerinin karşılığını alamadığımıza üzüldük. Teknik heyetimizin müsabakayı bu gözle değerlendirmesi de haklılığımızı gözler önüne seriyor. Amacımız Sivas deplasmanında hem iyi ve mücadeleci oyunumuzu sürdürmek hem de sahadan galibiyetle ayrılmaktır” diye konuştu.

“Camianın gücü ortada”
Antalyaspor karşılaşmasında yaşanan ve taraflı tarafsız herkesçe kabul edilen hakem hatalarına da değinen Kafkas, “Biz her şeye rağmen hakemlerimizin formsuzlukları nedeniyle hatalı kararlar verdilerine inanmak istiyoruz. Bu yanlışların kasıtlı olacağını düşünmüyoruz. Zira hiç kimse kasıtlı olarak Trabzonspor aleyhine bir davranışta bulunamaz, bu kulübün Onursal Başkanı'nın Mehmet Ali Yılmaz, başkanının da Nuri Albayrak oldugunu herkes bilir” ifadelerini kullandı.

“Taraftardan örnek adım”
Kafkas, zorlu Sivas deplasmanında taraftarı yanlarında görmek istediklerinin de altını çizerken, “Zaten onlar da bir basın toplantısıyla böylesi zor bir süreçte takımın arkasında olacaklarını kamuoyuna duyurarak sorumluluklarına uygun davranacaklarını göstermişlerdir. Trabzonspor camiası geçmişte olduğu gibi bugün de elele vererek tüm sıkıntılarını aşmayı başaracaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
Resmi site

Boynun Neden Eğridir
Nerem Doğru ki

Ligin bitmesine 4 hafta kala toplam 16 puanı olan takımn Basın Sözcüsü!! ne yakışan bir açıklama

Onursal Konusunu hiç açmayayım

Tebrik ediyorum
Keşke Doğru bir yerinizde kalmış olsa idi

Bitsin Artık bu sezonda dökelim Taşlarımızı

cemilsezgin
17.11.2006, 12:26
arkadaşlar bu yönetimin nasıl ve ne yönde kim tarafından geldi açıkça belli durmadan yönetim ve teknik hoca degişiklihi bizi bitirdi bekleyelim ve görelim futbolcu yönetim hoca bu takımın sdahibi deil bu takımın gerçek sahibi taraftardır yeri geldimizde tepkimiz gösterip bunları yollamayı da biliriz ama şuan destek olmamız gerektini düşünüyorum

Muhalif
17.11.2006, 12:42
Durup dururken bu açıklamada nereden çıktı bu Onursal Başkan :) Hayırdır inşallah..

Hüseyin Çümen
17.11.2006, 22:21
nuri albayrak mümkünse açıklama yapmasın yapınca demek istediğini anlatamıyor batıyor bitane basın sözcüsü tutsun!

MahmutHSO
18.11.2006, 00:55
Başkanın sözleri herzaman temenni olarak kalıyo bence.Politikacı gibi yani.

ozcilingir
18.11.2006, 02:31
Durup dururken bu açıklamada nereden çıktı bu Onursal Başkan :) Hayırdır inşallah..

Cenk , nasıl muhalif adamsın , nasıl senin haberin olmaz,bir sağır sultan duymamıştı, yoklama diye bir şey var biliyorsun herhalde .

My
14.12.2006, 09:59
EN BÜYÜK HAYALİM!
GERÇEKLEŞECEK
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, A.Aker projesinin rafa kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Bu bir anlamda benim en büyük hayalim. Bunu gerçekleştirmek adına arkadaşlarımla birlikte herşeyi yapacağız. Böyle önemli bir projeyi Trabzonspor'a mutlaka kazandıracağız" dedi.

İHALE AŞAMASINDA
Albayrak, stad için fizibilite çalışmalarının tamamlandığını, önümüzdeki günlerde projenin ihaleye çıkacağını ifade ederek, "Sezon sonu itibariyle A.Aker için düğmeye basacağız" dedi. Yönetimin, olimpiyat projesini de yakından takip ettiği, A.Aker yapımının bu çerçevede şekilleneceği belirtildi. (Karadeniz Gazetesi)

demokles
14.12.2006, 11:47
İŞTE BUGUNE KADAR YAPILAN EN UNUTULMAZ AÇIKLAMALAR...

HAŞİM SAYİTOĞLU: trabzonspor ligin kaderini belirleyecek bir kadro oluşturmuştur ( yani bizim hedefimiz şampiyonluk değil sadece fener-galata ikilisine çembe takıp ikisinden birini şampiyon yapmamak )

NURİ ALBAYRAK: fenerbahçe gibi bir klübün oyuncumuza teklif yapması bizi gururlandırır... ( buna diyecek bir söz yok yani bulamıyorum )

NURİ ALBAYRAK: cem papilanın hakemliği bırakması türk futbolu için kayıptır ( ee arkadaşlar bunada diyecek bir sözümüz yok )

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU:Bazı küçük beyinliler anlamıyor herhalde kongre mongre yok...( şimdi stadyumda toplanan taraftarın çoğu istifa ve kongre diye bağırdı yani biz küçük beyin ama osmanoğlu büyük ve koskocaman bir beyine sahip ne mutlu ona...)

NURİ ALBAYRAK:Muhteşem bir kadro oluşturduk alınan bu malubiyetler ölçüt değil ( takım sondan üçüncü bu arada ) bu takım büyük işler başaracak... ( hakikettende büyük işler başardı )

VE SAYAMAYACAĞIM BİR SÜRÜ APTALCA DEMEÇLER VE SÖYLEMLER ŞİMDİ HAFIZANIZI SORLAYIN BEYLER BU YÖNETİM YAKIŞIYORMU TRABZONSPORA....

Reha
14.12.2006, 12:13
Bu arada Trabzonspor'un çöküşündeki en büyük etken olan AKP istilasını sütunlara taşıyan konunun kilitlenmesi forumumuzun ne kadar demokratik!!! olduğunu gösterdi. Malesef aramızda yönetimi destekleyen ve hatta yönetim yönlendirmesi ile burada yazı yazan arkadaşlar var fakat elimde ispat edilecek delil yok!

Ben mart ayında kongre üyesi olucam inşallah...Bakalım o zaman kim kurtaracak usulsüz ihale kralı Albayrak ve AKP iktidarını...Çümkü eminim benim gibi bir çok genç ve ileriyi gören yeni üyeler var Trabzonsporda...Şeriatın kestiği parmak acımaz; bu yazıyı da siliverin gitsin!!!

Travelair
14.12.2006, 12:37
Haşim Sayioğlu: Bilal Kısa'ya istenen para çok fazla. Başarılı olacağı garanti olsa iki katını da veririz. Ama başarılı olacağı garanti değil....

Bu sözlerin ardından Bilal Kısa Malatyaspor'dan Ankaraspor'a, iddia edilenin aksine, çok daha az paraya Ankaraspor'a transfer olur

Bu sırada Ankaraspor'a Mehmet Yılmaz, Dkokaj ve Adem Dursun verilir, Ersen Martin ve Musa Büyük alınır

Nuri Albayrak: bonservisi 10 milyon dolar olan bir oyuncunun peşindeyiz. Dünya kupasının bitişini bekliyoruz...

Çok sonraları iddia edilen futbolcu bjk ile 1 milyon dolar bonservisi karşılığında bjkli olur

Emorfo
14.12.2006, 15:00
ikinci yarı daha iyi olacakmışız, borç morç kalmayacakmış biz gerizekalıyız aptalız tabi değilmi, ankarayıda yendik kim tutar bizi , defolun ulan takımımdan sizinle şampiyon olacağımıza hiç olmayalım daha iyi
:mad:
yönetim, şakşakçı yandaşlarınıda al git!!!

seni başkan yapalım ne dersin.

Bülent Şirin
14.12.2006, 15:03
Bu arada Trabzonspor'un çöküşündeki en büyük etken olan AKP istilasını sütunlara taşıyan konunun kilitlenmesi forumumuzun ne kadar demokratik!!! olduğunu gösterdi. Malesef aramızda yönetimi destekleyen ve hatta yönetim yönlendirmesi ile burada yazı yazan arkadaşlar var fakat elimde ispat edilecek delil yok!

Ben mart ayında kongre üyesi olucam inşallah...Bakalım o zaman kim kurtaracak usulsüz ihale kralı Albayrak ve AKP iktidarını...Çümkü eminim benim gibi bir çok genç ve ileriyi gören yeni üyeler var Trabzonsporda...Şeriatın kestiği parmak acımaz; bu yazıyı da siliverin gitsin!!!

Sevgili Reha, umarım bu suçlamayı doğrudan BMN yönetimine yapmıyorsundur. Şu ifadenden öyle bir anlam çıkmıyor ama senin işine belli olmaz, geçmiş Trabzonspor yönetimleri döneminde yapmıştın öyle çünkü…:D

Çoğumuz pek hatırlamak istemesek de, Albayrak yönetimi seçimle ve delege iradesiyle iş başına gelmiştir. Hem de ezici bir farkla… (Ki bence tam bir demokrasi kazasıydı. Bugün öyle olduğu daha iyi belli oluyor)

Ancak gel gelelim, her ne olursa olsun, Trabzonspor bugün ne konumda bulunursa bulunsun, birileri de mevcut yönetimi savunma hak ve özgürlüğüne sahiptir. Bundan dolayı kimse suçlanamaz. “Yanlış düşünüyorsun” denebilir, “Görüşlerine hiç katılmıyorum” denebilir, o denebilir, bu denebilir. Fakat ne mevcut yönetimi ne de bir başkasını savunmak, desteklemek bir suç unsuru olarak kabul ve dikte edilemez.

Demirel’in 70’li yıllarda bir lafı vardı: “Bulun 226’yı, devirin hükümeti” derdi. Şimdi de çıksın bir aday (ya da adaylar), kongre sürecinin şekil şartlarını yerine getirsin, kongre olsun, seçilsin ve iş başı yapsın. (Bu minvalde Reha’nın da Albayrak yönetimini devireceği iddiasında bulunması gayet medeni ve demokratik bir iddiadır.)

Mesele bu kadar basittir.

Öte yandan, ne BMN ne de genelde Trabzonspor camiası kabile ya da aşiret değildir. Her görüşten arkadaş var aramızda. Defaatle görüldüğü gibi her etki tepkisini bulmaktadır. Dolayısıyla birilerinin gizli ya da açık çabalarıyla toplu halde yönlendirilmeye bünyesi müsait değildir.

6Şafak Aydın1
19.12.2006, 11:41
İŞTE BUGUNE KADAR YAPILAN EN UNUTULMAZ AÇIKLAMALAR...

HAŞİM SAYİTOĞLU: trabzonspor ligin kaderini belirleyecek bir kadro oluşturmuştur ( yani bizim hedefimiz şampiyonluk değil sadece fener-galata ikilisine çembe takıp ikisinden birini şampiyon yapmamak )

NURİ ALBAYRAK: fenerbahçe gibi bir klübün oyuncumuza teklif yapması bizi gururlandırır... ( buna diyecek bir söz yok yani bulamıyorum )

NURİ ALBAYRAK: cem papilanın hakemliği bırakması türk futbolu için kayıptır ( ee arkadaşlar bunada diyecek bir sözümüz yok )

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU:Bazı küçük beyinliler anlamıyor herhalde kongre mongre yok...( şimdi stadyumda toplanan taraftarın çoğu istifa ve kongre diye bağırdı yani biz küçük beyin ama osmanoğlu büyük ve koskocaman bir beyine sahip ne mutlu ona...)

NURİ ALBAYRAK:Muhteşem bir kadro oluşturduk alınan bu malubiyetler ölçüt değil ( takım sondan üçüncü bu arada ) bu takım büyük işler başaracak... ( hakikettende büyük işler başardı )

VE SAYAMAYACAĞIM BİR SÜRÜ APTALCA DEMEÇLER VE SÖYLEMLER ŞİMDİ HAFIZANIZI SORLAYIN BEYLER BU YÖNETİM YAKIŞIYORMU TRABZONSPORA....

tz tz tz....SABR YARABBI...

Emorfo
19.12.2006, 15:43
Sezon başından itibaren açıklama üstüne açıklama yapan yönetim kurulu üyeleri takım kötü gidince sus pus kesildiler. Yöneticilerin son bir kaç haftadır açıklama yapmamasının nedenlerinden biri de Yönetim Kurulu toplantısında alınan susma kararıdır. Yöneticiler her önüne çıkan gazeteciye demeç vermeyecekler. Kulüp ile ilgili açıklamalar basın sözcüsü aracılığı ile ve resmi siteden yapılacak. Ha saha sonuçları düzelirse yöneticilerin yine şöhret budalası olması muhtemel. Bu konuda başkanın tavrı sürmeli. Hatta gerekirse kendisi de sık sık konuşmamalı.

6Şafak Aydın1
22.12.2006, 00:25
Trabzon için kolları sıvayan Nuri Albayrak iddialı geliyor

Trabzonspor'un başkan adaylarından Nuri Albayrak, dün gazetemizi ziyaret ederek projelerini anlattı.Bordo-Mavili kulüpte başkanlık için iddialı olduğunu ifade eden Albayrak, camiayı tümden kucaklayacaklarını söyledi.

Trabzonspor'a hiçbir zaman siyaset bulaştırmayacaklarını ifade eden Albayrak, “Güçlü bir ekiple yönetime talibiz. Kadromuzda akademisyenden iş adamına değişik meslek gruplarından insanlar olacak.

Trabzonspor'a özlediği şampiyonluğu yaşatmak için kollarımızı sıvadık.” diye konuştu. Trabzonspor seyircisine layık modern bir stat projesini hazırladıklarını ifade eden Albayrak, “Taraftarlarımız böylece Avrupa ayarında bir statta maçlarını izleyecek. Avni Aker'i daha çağdaş bir görünüme büründüreceğiz. Seyircimiz maç bittikten sonra trafik çilesi yaşamadan stattan ayrılacak. Bunun için modern bir otopark projesi de düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Trabzonspor'u kâr eden bir kuruluş haline getireceklerini ifade eden Albayrak, “Trabzonspor'u bir şirket gibi kurumsallaştıracağız. Kulübün parasını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Amatör bir şekilde hareket etmeyeceğiz.” dedi. Trabzonsporlu taraftarların yıllardır şampiyonluk hasreti çektiğine dikkat çeken başkan adayı Albayrak, “Geçmişte üç büyüklerin hegemonyasına son veren Trabzonspor, bugün durgun dönemini yaşıyor. Karadeniz fırtınasını tekrar estireceğiz.” diye konuştu.

Spor Servisi
Zaman 14/12/2005

Nuri Albayrak nasıl imamlık yaptı?

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Savaş Ay ile keyifli bir sohbete dalınca, birbirinden ilginç soruları, Karadenizli zekasıyla yanıtladı.25 Şubat 2006 08:50

http://www.sabah.com.tr/2006/02/25/im/276DA880D6DD4B409BDA9ABFb.jpg

.bastaki 5,6 satir eksik (görmüs oldugumuz resim yapistirilmis üstüne)
.
.
Konuştukça, sevecen, sıcak, çocuk ruhlu bir Karadeniz uşağı çıktı ortaya. Bakın nasıl:
- Futbolcu geçmişiniz var mı?
- Oynadık ama mahallede, okulda filan.
- Nasıl oldu başkanlık?
- Bir işe girerken kardeşlerimle kolektif karar alıyoruz. Kardeşler olur verdi. Babama "Böyle kararımız var. Uygun görürsen Trabzonspor'a başkan olmayı düşünüyorum" dedim. "Kardeşlerin razıysa mahzuru yok" dedi. Son olarak anamın da duasını almam lazımdı. "Oğlum oldun elli yaşına. Hala dopin peşine mi koşaysun?.." dedi ama razı ettik. Anayı, babayı, kardeşleri dinlemezsen o iş hayır etmez.

Hatalar ne?
- Son olaylar etkiledi Trabzon'u?
- Trabzon'un bir numaralı sanayisi futboldur. Futbol iyi olduğu zaman şehirde o hafta her şey düzeliyor.
- Hatalar neydi?
- Son üç yılda 3 kongre, değişen 4 teknik adam. İstikrar şart. Öze dönüş var şimdi. Altyapıdan gelenler en çok bizde oynuyor. 1-2 takviye ile seneye ligi sallayacağız. Geçmişimizi örnek alıyoruz. 75-85 arası. 10 yılda 7 şampiyonluk, kupalar
- Özel hayat bitti mi başkan olunca?
- 2 aydır hayatımın tamamını Trabzonspor kapladı.
- Yenge hanım şikayetçi mi?
- Çocuklar sıkıntılı mı? "Çok streslisin" diyor. Eve taşımamaya çalışsam da duygusal bir yapım var; belli ediyorum. 3 evlat bizle beraber yaşıyor. En ufak olan topu seviyor.

Cüneyt Arkın zamanı
- Sinema, tiyatro şu bu yok mu?
- Herkes söylüyor, Kurtlar Vadisi'ne gidemedim mesela. Zaten son sinemaya gidişimde Cüneyt Arkın genç bir jöndü. Tiyatroya da 3-4 defa gitmişliğim vardır.
- Kitap okumak, şarkı türkü dinlemek, söylemek filan?
- Bizim sosyal hayatımız yazın köye gitmek. Yaylalara, Uzungöl'e çıkmak.
- Tayyip Erdoğan'la yakınlığınız var. Torpil yapabilir mi Trabzonspor'a?
- (gülerek) Olur mu öyle şey?
- Başkan olurken onun da hayır duasını aldınız mı?
- Bilgisi olsun diye söyledik ama asla etki yapmaz. O bütün ülkenin başbakanı.
- Nasıl tanıştınızdı?
- İmam hatipten tanırız kendisini. Bizden yukarı sınıftaydı, ağabeyimizdi. Okul münazaralarında müthiş bir yeteneği vardı. Doğal liderdir. Sonra Refah Parti saflarında daha yakın tanış olduk.
- Bu dostluk size ağır fatura ödetti ilk başta. Aile olarak epey sıkıntı çektiniz.
- Bize yapılanlar ağır, üzücü şeylerdi. Ufacık evlatlarımızı bile şubede gecelettiler ki, gelip teslim olalım.
- Bazı eziyetler olduğu söylenir?

Voltajlar niye düştü?
Nuri Albayrak bu soru üzerine hüzünleniyor. Yanıt diğer yanımda oturan kardeşi Muzaffer Albayrak'tan geliyor:
- Büyük abim Mustafa Albayrak çok dirençli bir insandır. Onu aldılardı. Çıkınca şakasını yaptı; "Ben içerideyken Fatih'te voltajlar düştü fark etmediniz mi?" dedi.
- (Muzaffer Albayrak'a) Siz de alındınız mı?
- Hayır. Arandım ama bulunamadım. Sakarya'da bir arkadaşın villasındaydım. İsteseler bulurlardı. Ama haksızlığa uğradığımızı teşkilatın çoğu biliyordu. Bizi iyi tanırlar, biz özel harekatçıların üniformalarını dikeriz yıllardır.

Müslüman ağzını nasıl bozar?
- Zor günlermiş?
- Bir gece yarısı 200 polisle Altunizade'de Hilal Konutları'nı çevirdiler. Eve doldular. 80 yaşında hacı babam bile sinirinden ağzını bozdu.
- Nasıl yani?
- (gülerek) Bizim ilahiyatçı bir akraba var. Prof. Dr. Habip Hoca. Bir hadisi hatırlattı. "Müslüman zulüm altında ağzını bozabilir" dedi. Babam da bastı kalayı. Aynı sitede bakan Abdülkadir Bey'in oğlu Murat Aksu'nun da evi vardı. Orada saklanıyormuşuz güya. Orayı bile aramaya kalktılar.
- Nuri Bey, hanımefendi iyi dayanmış bunca sıkıntıya.
- Karadeniz kadını ne de olsa. Teyze kızımdır.
- Siz asabi misiniz? Hanıma hiddet şiddet oluyor mu hiç?
- (gülerek) O kadar da yiğit delikanlı değiliz.
- Cekete bakayım. Oooo Zegna'ymış. Beliniz de boş. Silahınız yok mu?
- Ruhsatlı Baretta'm var ama taşımam. Köye gidince bir-iki atarız.
- Gökdeniz, Fatih olayı nereye varacak?
- Yoksulluktan gelme çocuklar. O zaman mahallede okulda kurdukları arkadaşlıklar, ileri yıllarda sorunlar doğurmuş. Artık tertemiz sayfalar açılacak. Adalete karışmak olmaz, konuyu kayıt harici görüşelim.

Fatih, Karadenizli mi?
- (on dakika sonra) Bu off the record anlattıklarınız bende kalacak başkan.
- İmamlık yaptınız mı hiç?
- Yaptım. Staj için Fatih Draman'da bir camide yaptım.
- Minbere çıktınız, cuma hutbesi okudunuz öyle mi?..
- Yapmadan mezun etmezler.
- Neydi okuduğunuz hutbe?
- İstanbul'un fethiyle, Fatih Sultan Mehmet'le ilgiliydi. Büyük hükümdardı, çağ açıp çağ kapattı.
- Bellini portresini yapmış. Burnu Karadeniz uşağı gibi.
- (gülerek) Sadece İstanbul'u değil, Trabzon'u da fethetti ya, oradan geliyordur.

Savaş Ay / 25.02.2006 / Sabah
haber7.com /sabah

My
26.03.2007, 11:03
KAÇMAK BANA YAKIŞMAZDI!
O MAÇI UNUTAMAM
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak da suskunluğunu Karadeniz'e bozarak, bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kötü dönemde Trabzonspor daha rahat bir konumda olması durumunda görevi bırakabileceğini belirten Albayrak, "Ancak o sancılı anlarda bırakın istifa etmeyi düşünmek, aksine işe daha da sarıldım. O anda bırakıp kaçmak Nuri Albayrak'a yakışmazdı. Ama ben Trabzonspor için çırpınırken, F.Bahçe maçı sonrası taraftarın o kötü sözler içimi acıttı. Nuri Albayrak bırakın, Trabzonsporlular başkanına böyle hakeret etmesi üzücü. O maçı asla unutamam" dedi.

NE OLACAĞI BİLİNMEZ
Albayrak, Teknik Patron Ziya Doğan'ı göndererek kolayı seçebileceklerini ancak o dönemde zor olanı yaptıklarını ifade ederek, "Tek suçlu Ziya hocamıydı, diye düşündük. Trabzon dibe vurmuşsa başta bizim olmak üzere herkesin bunda hatası vardı. Ziya hocayı getirdiysek, ona güvenmeli
ydik. Biz de bunu yaptık. Sezon sonu için ne bizim ne de hocamız için bir şey söyleyemem. Her şey sahada bitiyor. Yönetim zayıf deniliyor. Başkan bir yerde önemli ama yönetimlerin güçlü olması değil, kurum güçlü olmalı. Trabzonspor güçlü olduğuna göre, sorun yok" dedi.

YERİN DİBİNE SOKMAYIN
"4 maçı kazanınca bir anda göklere çıkarıldı takım. O zaman korkmuştum. Çünkü genç ekibin etkilenebileceğini biliyordum. Korktuğum başıma geldi" diyen Albayrak, ancak iki yenilgiden sonra takımın yerin dibine sokulmasının da yanlış olduğunu ifade ederek, "Ben ligden umudunu kesmedim. Yine üst sıralara çıkarız. Tabi ki öncelikle kupayı alıp, Avrupa'ya çıkmak istiyoruz" dedi.

ASLA ŞOV YAPMAM
Aybayrak, "Trabzonspor'un iskeletini oluşturduk. Sezon sonu 3-4 kaliteli takviye ile güçlü bir Trabzon yaratırız. Öncelikleri belirledik, bu yönde şimdiden çalışmalar yapıyoruz" dedi. Stad projesini 'balon' diye nitelendirilmesine icraat yaparak gerçek cevabı vereceklerini belirten Albayrak, "Ben şov yapmayı sevmem. Bu dev proje devletin desteğiyle Trabzon ve Trabzonspor'un geleceği için önemli. Bu proje hayal değil, gerçek olacak. Bunun için ekibimle herşeyi yapacağız" dedi. (Karadeniz Gazetesi)

TSelif
26.03.2007, 11:24
Ne olacak seninle bizim halimiz bilmiyorum büyük ! başkan .......

ilhan
27.03.2007, 23:26
''F.Bahçe futbolu zan altında bırakıyor!''

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Yönetimi'nin futbolu zan altında bıraktığını söyledi. Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'un, "Son 4 haftaya dokuz puanla girmezsek bizi şampiyon yapmazlar" ifadelerini değerlendiren Hacıosmanoğlu, Ali Koç'un bu açıklamalarının açılımını yapmak zorunda olduğunu belirtti.

Fenerbahçe Yönetimi'nin futbolu zan altında bıraktığını belirten Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:
"Bir asbaşkanın çıkıp da böyle bir açıklama yapması son derece yanlış. Bu ne sizin kimliğiniz ne de Fenerbahçe'nin kimliğiyle çakışır. Fenerbahçe'nin ismini küçültmek Fenerbahçe yöneticisinin ismine yakışır mı? Bu kimin haddine, eğer bunlar orman kanunlarının uygulandığı ortamlardan bahsediyorsa ve sözlerle puan alınıyorsa, bu sözlerin altında kalırsınız. Şahsınızı değil kulübünüzü de zan altında bırakırsınız. Futbolu karanlık yarınlara taşırsınız. Bu endişenin kaynağını söylemek zorundasınız. Hiç kimsenin hiç kimsenin emeğini çalmaya hakkı yok. Söylesinler, haksızın üzerine birlikte gidelim"

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe'nin üç derbi oynayacağını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Oynayacakları 3 derbi öncesi zemin hazırlıyorsa onlar hakkında yanlış düşünürüm. Bildiği bir şeyler varsa söylesin gerekli işlemler yapılsın. Yoksa Beşiktaş İnönü'de Fenerbahçe'yi yenemez mi? Şükrü Saraçoğlu'nda İncir Bosna'yla değil Trabzon'la oynayacaksınız. Sonra Ali Sami Yen'de Galatasaray'la karşı karşıya geleceksiniz. Yenildiğiniz de bunları bir takım etkenlere mi bağlayacaksınız. Demek ki bu tür konuşmaları yapmak için Sayın Yıldırım'dan çok iyi ders almış olmalı ki, 'derbileri kazanamazsak' diye komplo teorisi üretiyor."

İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'un vereceği demeçlere dikkat etmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu: "Ali Koç, seçkin bir ailenin evladı. İyi bir iş adamı olmak ayrı topluma mesaj verecek yerlerde yöneticilik yapmak ayrı konulardır. Böyle bir konuşma yaptığınızda son paragrafta konuştuklarınıza dikkat etmeniz lazım. Evet camiasıyla ilgili güzel mesajlar vermesini camiası ondan bekler. Ancak hem iş adamı kimliğiyle hem yönetici kimliğiyle konuşmasına dikkat etmesi gerek. Ali Koç, Fenerbahçe gibi bir kulüpte asbaşkan kimliğiyle konuşma yaparken dikkatli konuşması gerekiyor." Futbolda böylesine çirkinlik ve kaosun yaşandığı zamanda verilecek mesajların uzlaştırıcı olması gerektiğini anlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben uluslar arası üniversitelerde değil Türkiye'de kısıtlı imkanlarla eğitim almış bir insanım. Ama bunların hiçbirisi vizyon ve misyon sahibi olmayı değil samimiyet gerektiriyor. Uzlaşı kültürünü benimsemiş insanlar gerektiriyor."

ilhan
27.03.2007, 23:28
Bu yazıdan sonra İ. Hacıosmanoğlu'na sormak lazım ; Trabzonspor'u şu bulunduğu durumdan kurtardınız mı da Türk futbolunu kurtarmaya çalışıyorsunuz.?

Bu adam bizim yöneticimiz , Tamam söylediği sözler her zerresine kadar doğrudur Eyvallah. Ama bizim durumumuz ortadayken ( Ligdeki durum ) almış her hafta Fenerbahçe böyle yapti, Fenerbahçe şunu dedi gibisinden Polemiklere girmesine ne gerek var.

Bartuğ13
27.03.2007, 23:38
bu formun en güncel konusu bu olmalı.malum bizim yöneticiler konuşmaktan işlerini yapmaya fırsat bulamıyorlar ya.haspinallah!

ilhan
27.03.2007, 23:43
bu formun en güncel konusu bu olmalı.malum bizim yöneticiler konuşmaktan işlerini yapmaya fırsat bulamıyorlar ya.haspinallah!

+1967 :alkış::alkış::alkış:

Enes Berfin
27.03.2007, 23:47
- Kitap okumak, şarkı türkü dinlemek, söylemek filan?
- Bizim sosyal hayatımız yazın köye gitmek. Yaylalara, Uzungöl'e çıkmak.

Üstelik benim köye gezmeye gidiyormus, ula baskan seni bu yazin Uzungöl'de yakalacagim.:)

bordo61
18.06.2007, 17:06
Bu yöneticiler ne yapacaklarını ne söyleceklerini şaşırdılar Serkan balcı transferindeki açıklamaya dikkatim çekti

Yönetim Kurulu Üyemiz Muzaffer Ermiş ise şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemek için Serkan gibi bir oyuncuyu kadrolarına dahil ettiklerini belirterek, ''Trabzon'dan 3 büyüklere gidildiği yerde ordan da buraya oyuncu gelmesi Trabzonspor'un büyüklüğünün göstergesidir. Kendisine başarılar diloyurum'' dedi.

Gerçi Sözleri biraz anlaşılmaz ama takıldığım Noktalar 3 büyükler diyor ne üç büyüğü biz milletle uğraşırken kendi yöneticimiz 3 büyükler diyor başka bir nokta ise Onlardan futbolcu almak bizi büyütüyormuş.Ne zamandır İstanbul takımlarının sözleşmesi bitmiş futbolcusunu almak büyüklük göstergesi olmuş ya o zaman anadolu takımları da şimdi semihi aldımı biz onlara 5. büyük mü diyeceğiz.Bırakın siz oldukça bu takım daha küçülüyor.Artık bişey demiyorum daha da küçütmeyin bu takıma açıklamalarınızda mantelitenizin ne oldugu belli oluyor burayı istanbul takımlarının huzurevine çevireceksiniz

TSelif
18.06.2007, 17:10
Büyük! başkan dememişmiydi ki " ...fener gibi bir kulübün bizden futbolcu istemesi bizi gururlandırıyor..." ( ya da bunun gibi bişey)
Eee başkan demiş yönetici dese nolur.

AYYILDIZ
18.06.2007, 17:12
arkadaslar bunlarin her dedigini umursarsak isimiz zor 2 yildiz ve stad sozu veren baskanin adamlarida bu kadar olur

CAFER ÖZER
19.06.2007, 09:37
Ermiş'ten savunma
Yönetici Muzaffer Ermiş, ilginç konuştu. Ermiş, "Kamuoyunda İstanbul'un üç büyüklerinden oyuncu almamız eleştiri konusu oluyor. Trabzon'dan 3 büyüklere oyuncu gittiği gibi o takımlardan oyuncuların da bu kulübe gelmesi, Trabzonspor'un büyüklüğünün göstergesidir" diyerek yönetimi savunmuş oldu.

Hemen hemen bütün gazetelerde var,
Açıklamaya bakın 3 büyükler bizden oyuncu alıyorsa Bizimde 3 büyüklerden oyuncu almamız doğal
Ondan sonra medyaya küfür ediyoruz Trabzonsporu saymıyorlar,3büyükler diyorlar diye
Senin yönetici diye oraya oturttuğun adam 3 büyükler tabirini kullanırsa Medya sonuna kadar haklı,
Açıklama baştan sona acziyet içeriryor.

CAFER ÖZER
26.06.2007, 09:45
Marcelinho da yıldızdı
Ve Albayrak uyardı... Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, geçen sezonun başında transfer ettikleri Marcelinho’yu kastederek, “Yıldız futbolcu almak çözüm değil. Çünkü biz de aldık ama devre arasında göndermek zorunda kaldık. Uyum sorunu yaşadı. Takıma adapte olamadı. Dolayısıyla verdiğimiz paranın biraz fazlasına Macelinho ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Öğrendik ki, önemli olan takıma uyum sağlayabilecek özellikteki futbolcuları kadromuza katmaktı. Biz de şu an bunu yapmaya çalışıyoruz. Üç büyüklerin yaptığı transferlere gelince, onlar da aynı sorunları yaşayabilirler. Marcelinho örneğini dikkate alsınlar” diye konuştu. Başkan Albayrak, üç transfer yaptıklarını ifade ederek, “Halen yerli yabancı 7-8 futbolcuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Bazılarıyla bire bir ben görüşüyorum. Artık her şey eskisi gibi değil. Transfer komitemiz var. Olayı tam anlamıyla disipline aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Trabzonspor takımı diğer üç büyük takıma göre daha avantajlı gözüküyor. Çünkü oturmuş bir kadrosu var. Fenerbahçe kadrosundan çok oyuncu gitti, geldi. Beşiktaş’ın ve Galatasaray’ın ise hocaları değişti” dedi.

Tüm gazetelerde Başkanın bu açıklamları var,
Evet doğru söylüyor Marcelinhoda yıldızdı,
Fakat devamını görememiş yada hala anlayamamış
Başkan önemli olan yıldız oyuncu olamak değil,Yıldız oyuncunun kıymetini bilen,Yıldız oyuncuyu oynatabilecek kapasitede teknik direktör almak lazım.

Fatih Efe
26.06.2007, 09:57
anlayış(mantalite) değişmediği sürece yıldız oyuncu almanın yararı yok.sadece taraftarı memnun edelim diye tribünlere oynayan yönetimin anlayışı da mantalitenin kardeşi.

antagonist
28.08.2007, 14:03
Trabzon'da yerel yayın yapan Zigana TV'ye açıklamalarda bulunan Başkan Albayrak, olaylı Sivasspor maçını değerlendirerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun adaletli bir karar vermesini istedi. TFF'nin Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olayları çok iyi araştırıp, ona göre bir karar vermelerini beklediklerini belirten Albayrak, "Futbol Federasyonu kendini bizim yerimize koymalı. Olayları vicdanlarına sorarak karar vermelidir. Eğer hakem hatalı ise faturayı hakeme kessinler. Hakemin hatasını neden Trabzonspor ödüyor ki? Müsabaka hakemleri sadece maçları yönetmekle mükellef değil, aynı zamanda seyirciyi de yönetmeliler. Verdiği olumsuz kararlarla taraftarı tahrik etmemelidirler. Eğer Futbol Federasyonu Trabzonspor'un haklarını mağdur edecek bir karar verirse ona göre Trabzonspor olarak biz de gerekli tavrı ortaya koyarız" dedi.

Trabzonspor'da federasyona baskı yapmak amacıyla lobi çalışması içerisine girmediklerini de belirten Albayrak, "Lobilerle geçmişte yaptığımız görüşmelerde bir şey elde edemedik. İnsanlar Trabzonspor'un sırtına basarak bir yere gelmek istiyor. Ama biz Trabzonspor'u sırtımıza alarak, bir yere taşımanın gayreti içerisindeyiz. Biz bunları çok iyi biliyoruz. Ona göre yönetim olarak elimizden gelen tüm gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz" diye konuştu.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Usta'nın geçtiğimiz günlerde medyada yer alan "Haluk Ulusoy'u linç etmek istiyorlar" şeklindeki haberleri de değerlendiren Nuri Albayrak, "Kimse kimseyi linç edemez. İnsan ancak kendini linç edebilir. Biz kimseden bir şey istemiyoruz. Bir hakem yarım dakika maçı idare edemiyor. Biz yapılan haksızlığı dile getiriyoruz. Burada herkes çok dürüst ve adaletli olmalı. Yanlış yapan kim varsa da kendini sorgulamalı" dedi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Albayrak, Fatih Tekke'nin transferine değindi. Golcü oyuncu ile her konuda anlaşmaya vardıklarını, ancak FC Zenit Kulübü ile henüz bir anlaşmaya varamadıklarını ifade eden Başkan Albayrak, "Biz Fatih ile her konuda anlaştık. Fatih ile hiçbir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz Zenit Kulübü ile biz Fatih'i kiralık olarak takıma kazandırmak istedik. Ancak onlar 10 milyon euro karşılığında bu futbolcuyu bize satmak istiyor. Bizim şu an bu parayı ödeyecek halimiz yok. Bu transfer çok zor görünüyor. Eğer Fatih Fenerbahçe'ye giderse de bunda üzülecek bir şey yok. Bu futbolcu ekmeğini futboldan kazanıyor. Nereye giderse gitsin O Trabzonsporlu Fatih olarak kalacaktır. Tıpkı Ogün ve Abdullah gibi" ifadelerini kullandı.

"STAT PROJESİ, TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYONLUĞUNDAN DAHA ÖNEMLİ"
Albayrak, Teknik Direktör Ziya Doğan'a güvendiklerini de kaydederek, "Ziya Doğan takımı çok zor bir dönemde aldı. Takımın toparlanmasında önemli başarılara imza attı. 7 maçlık zor bir dönem geçirsek de sonrasında iyi şeyler yaparak takımı rayına sokmayı başardı. Trabzonspor ikinci yarının en çok gol atan ve en çok puan almayı başaran takımı oldu. Ziya Hoca'nın 7 haftalık periyotta da bir hatası olduğunu düşünmüyorum. Eğer başarısız olduğunu düşünsem zaten kendisiyle devam etmem. Ama Ziya Doğan zeki, akıllı, istekli, azimli ve dürüst bir insan olduğu için kendisiyle yola devam ettim ve edeceğim. Çalıştırdığınız teknik adama güven vermelisiniz. Eğer güven vermeyecekseniz görevine son vermelisiniz. Biz Ziya Hoca'ya güveniyoruz. Her zaman istikrardan yana olduğumu yineliyorum" dedi.

Trabzonspor'a geldiğinde 3 söz verdiğini hatırlatan Başkan Albayrak, "Bunların ilki yıldız futbolcuydu. Bu sözümü yerine getirdim. İkincisi benzin istasyonuydu. Bu sözümü de yerine getirdim. Trabzonspor'un bu projeden kasasına en az 25 -30 trilyon para girecek. Ve üçüncü sözüm de stat projesi. Trabzonspor'un çok büyük bir stat ve tesis projesi için girişimlere başladık. Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin de bu konuda bize her türlü desteği vereceğini söyledi. Biz kimseden ekonomik anlamda bir şey beklemiyoruz. Sadece bize yerini göstersinler, biz de gerekli çalışmalara başlayalım. Çok kısa süre içerisinde yer tahsisi yapıldıktan sonra kazmayı vuracağız. Bana göre stat projesi Trabzonspor'un şampiyonluğundan daha önemli" diye konuştu.

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, borsaya açılmayı büyük bir hata olarak da değerlendirerek, "Ekim ayı içinde borsaya 7 trilyon ödeyeceğiz. Biz Trabzonspor yönetimine geldiğimizde kulübe 15-16 trilyon gelir kazandırdık. Trabzonspor'un geçmişte olduğu gibi iki defteri yok. Sadece bir defteri bulunuyor. Hesaplarımız ortada. Kulüp sürekli denetleniyor. Kulübü ekonomik yükten kurtarmak istiyoruz. Eğer Trabzonspor stat projesini gerçekleştirirse ilk işimiz borsayla olan ilişkimizi kesmek olacak. Biz geçmiş yönetim gibi futbolculara iyileştirme adı altında paralar ödemedik. Paramızı en iyi şekilde değerlendirip kullanmaya çalışıyoruz" dedi.

Serdær
23.10.2007, 14:51
http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/hasim-1.jpg

Kabak bizim de başımıza patlayabilir"
Trabzonspor'da Ziya Doğan ile yolların ayrılmasının ardından gözler Yönetim Kurulu'na çevrildi. Bordo mavili taraftarlar bir yandan yeni teknik direktörlerinin kim olacağını bir yandan da Nuri Albayrak ve kurmaylarının kongrede aday olup olmayacağını merak ediyor.
Bu soruların yanıtlarını, Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu'ndan almaya çalıştık. Ligtv.com.tr Haber Müdürü Erdem Erol'un sorularını yanıtlayan Sayitoğlu, Ziya Doğan'ın ardından kırıcı olmamaya özen gösteren sözleriyle dikkat çekerken, "Yeni hoca kim olacak" sorusuna net bir yanıt vermekten kaçındı. Arayışlarının yerli ve yabancı isimler üzerinde sürdüğünü belirten Haşim Sayitoğlu, aday isimler hakkındaki sorularımıza ise net yanıtlar verdi.

Sayitoğlu'nun açıklamalarının en çarpıcı bölümü ise yaklaşan kongre ile ilgili oldu. Başkan Nuri Albayrak'ın "Kararımı vermedim" açıklamasına rağmen camiada kulaktan kulağa aday olmayacağının konuşulduğu kongre için Sayitoğlu ilginç bir yorum yaptı. "Kabak neden hep teknik direktörün başına patlıyor?" şeklindeki sorumuza Sayitoğlu "2 ay sonra bizim başımıza da patlayabilir, eğer aday olursak. Doğaldır yani. Belki 2 ay sonra da genel kurul üyeleri bizleri tercih etmeyecek yani." yanıtını verdi.

İşte Haşim Sayitoğlu'nun Ligtv.com.tr'ye yaptığı açıklamalar:

“SIKINTIYA ALIŞTIK”
-Bu sıralar biraz sıkıntılı günler geçiriyorsunuz.
Biz alıştık sıkıntılı günlere. Sıkıntı olmadığı zaman ‘acaba bir yerde bir şey mi var?’ diye düşünüyoruz. (Gülüyor)

-Ziya Doğan’ın ayrılmasıyla birlikte en kısa zamanda teknik direktör konusunu bir çözüme kavuşturmak istiyorsunuz. Nasıl bir yol izliyorsunuz?
Elimizdeki bilgileri toparlıyoruz. Tahmin ediyorum bugün-yarın bunlar üzerinde yaptığımız çalışmadan sonra birden fazla teknik direktör için olumlu bir düşünce noktasında oturup masaya yatıracağız.

“NE SÜMER’E NE BAŞKASINA TEKLİF GÖTÜRMEDİK”
-Şu ana kadar hiç kimseye teklif götürdünüz mü?
Hayır

-Özkan Sümer’e teklif götüreceğiniz şeklinde haberler var. Doğru mu? Çünkü Trabzonspor’da en son başkanlık yapmış bir isme teknik adamlık teklifi yapmak bana çok ilginç geldi.
Hayır. Böyle bir şey yok. Tamamen dolma bir haber. Net söylüyorum, yine birileri yine camiada bir karışıklık yaratmak için böyle bir yorum haberi yaptılar.

-Camiada sürekli bir karışıklık yaratılmaya mı çalışılıyor?
Normaldir onlar, bu tür şeylere alışığız biz de. Ama Özkan Sümer’e getirilen bir teklif yok ben o anlamda yorum yaptım. Ama Özkan Sümer’le görüşürüm, sürekli istişare yaparım. Zaten sormamak uygun değil, camianın duayenlerinden bir tanesidir. Fikir alışverişinde bulunmamak doğru değil bence. Yoksa şahsına bir teklif söz konusu değildir.

“YABANCI HOCA DA OLABİLİR”
-Teknik direktör konusu yerli yabancı, hangisi üzerinde daha çok duruyorsunuz?
Yerli de olabilir, yabancı da olabilir.

-Yabancı konusunda temaslarınız var mı?
İsimler bazında dışarıdan görüşmelerimiz sürüyor. Direk muhatap olarak değil şu anda. O toparlanan isimler ne olur, 6-7 tane veya 4-5 tane. Bunlar yerli de olabilir yabancı da olabilir. Bunların üzerinde oturup Yönetim Kurulu olarak sıralamaya koyup, kulübün şartlarıyla uygun olanıyla anlaşmaya çalışacağız.

“DEĞİŞİKLİKLER HEYECAN YARATIR”
-Ziya Hoca’yla ayrılık konusu nasıl gelişti?
Karşılıklı istişaredir.

-Yani oturup konuşurken bir anda ayrılık konusu mu gündeme geldi, yoksa ayrılıkla ilgili yapılan bir görüşme miydi zaten?
Başkanla aralarında geçen konuşmadan sonra olay devam etti. O, kendi aralarındaki bir konuşma ve netliğini bilmiyorum, onun için şu veya bu şekilde bir yorum yapamam.

-Aralık ayında bir genel kurulunuz var. Genel kurul öncesinde Ziya hocayla yolların ayrılması olumlu bir sürecin başlangıcı mı yoksa sıkıntılı bir sürecin başlangıcı mı olur? Nasıl değerlendiriyorsunuz?
Genel anlamda spor kulüplerinde değişimden sonra bir heyecan olur biliyorsunuz. Bu anlamda Ziya hoca diyerek yanlış bir yorum olmasın ama hoca anlamında değişimlerde, transfer döneminde kadroya katılan sporcular düzeyinde bir heyecan oluşur. Bunda da gayet normaldir ama bu Ziya Hoca’ya münhasır bir olay değildir yani. Şahsa mahsus bir olay değildir. Spor kulüplerinde her yapılan değişiklik bir heyecan yaratır.

“BEŞİKTAŞ’I YENSEK BUNLAR OLMAYABİLİRDİ”
-Yaratılacak olan heyecan Trabzonspor camiasına kafi gelecek mi?
Bu süreç kafi gelir mi? Tabii ne olursa olsun şunu söyleyeyim futbolda özellikle Türkiye’deki futbolda herşey saha sonuçlarına bağlı. Yani sahada aldığınız bir galibiyet camiayı farklı bir şekilde motive ediyor. Ama tersini düşünün, aldığınız bir mağlubiyette aksi şekilde motive ediyor. Son hafta oynadığımız Beşiktaş maçı da buna bir örnek. 2-0 galipsiniz ve galip bitirseydiniz belkide bugün yaşadığımız olayların hiçbiri yaşanmayacaktı. Doğru mu?

-Ona istinaden o zaman şunu hatırlatmak istiyorum. Geçen sene Trabzon’da oynanan ve ilk yarı 2-0 yenilk olduğunuz ama ikinci yarıda 3-2 kazandığınız Beşiktaş’ı maçı var.
Bir coşku oluşturdu o zaman işte.

-Ziya Hoca’yla alınan ayrılık kararı bir maç kaybından mı yoksa bir yıldır yaşananlar ve taraftarın belirli kesimlerinden Ziya Hoca’ya yapılan eleştirileri, yönetime baskılarından mı kaynaklanıyor?
Bence geçen senenin bu olayla hiçbir ilişkisi yok Özellikle bu sezona başlangıcından sonra, Sivas maçından beri süregelen camianın üzerindeki karabulutlar diyebilirim yani.

-Bu karabulutlar sadece teknik adam konusunda da değildi ama.
Değil tabii. Camia diyorum zaten, teknik adam demiyorum.

“KABAK BAŞIMIZA PATLAYABİLİR”
-Ama hep aynı oluyor ve kabak geliyor teknik adamın başına patlıyor.
2 ay sonra bizim başımıza da patlayabilir, eğer aday olursak. Doğaldır yani. Belki 2 ay sonra da genel kurul üyeleri bizleri tercih etmeyecek yani. Bu normaldir yani camialar 6 ayda bir genel kurul yapabilir mi? Yapamaz. Ama genel anlamda teknik heyetlerin değişimi sahada gelen başarısızlıklardan veya camianın beklentisine cevap bulamamasından kaynaklanır. Bu sadece Ziya Doğa’nın şahsına mahsus bir olay değildir. Geçen sene Lazaroni’yle başlandı sonra o gitti. Dolayısıyla bu kişiye mahsus değildir.

-Aday olup - olmama konusunda bu süreçte düşünceniz nedir?
Net bir karar yok. Kongre süreci var ama net bir takvim süreci olmadığı için birşey söyleyemem.

“YUMURTA KIRILDI”
-Ziya Doğan’la yolların ayrılmasından dolayı Trabzonspor taraftarı olarak Haşim Sayitoğlu ne düşünüyor?
Bu değişimler kişilerin birbiriyle olan ilişkiler, birbirini sevmesi bunları değiştirmez. Çünkü camiaların beklentilerine cevap veremiyorsunuz. Çok yakın 2 arkadaş bile olsanız sonuçta camiaların beklentilerine cevap olmadığı zaman, camialarda belli bir tepkiyi ortaya koydukları zaman, işte ister istemez, eskilerin tabiriyle birşey vardır, sepetteki yumurtalardan bir kaç tanesinin kırılması gerekiyor. Ve de kırılıyor burada. Bu kırılma da küskünlük anlamında kırılma değil. Camianın yaşamı devam ediyor, serüveni devam ediyor ve orada bir değişiklik olması isteniyorsa ki bizim şu an Ziya Doğan’la yapılan değişiklik çok profesyonelce yapılan bir değişimdir.

“DOĞAN’IN BU SEFERKİ GİDİŞİ FARKLI”
-Ziya Hoca’nın Trabzonspor’daki bu 2. dönemi başarılı mıdır, başarısız mıdır diye sorsam, cevap verir misiniz?
Geçen süreç başarılıdır ama bu dönem için onu konuşamayız. Sonuçsal anlamda baktığınız zaman camianın tepkisi de bundan kaynaklanıyor zaten.

-2 kere gelmiş 2 kere gitmiş bir Ziya Doğan 3. kez gelebilir mi?
Geçen gidişiyle bu gidişi farklı ama.

-Nedir farklılık?
Bu gidişinde oturmuşsun karşılıklı olarak, karşılıklı güven tazeleme adına bazı şeyler konuşmuşsun, ama burada artık ortak düşüncede sıkıntılar olduğu ortaya çıkınca profesyonelce yolları ayırmayı düşünmüşsün. Ama geçen sefer Ziya Hoca tamamen tek taraflı bir karar alarak ayrılmıştı.

-Bu bağlamda 3. bir gelişi olabilir mi yani?
Bugün profesyonel insanlar olarak oturup demokratik bir şekilde anlaşıktıktan sonra tekrar gelme şansı doğabilir Ziya Doğan’ın. Niye doğmasın ki. Ama bu süreci kimse bilemez.

“YENİ HOCAMIZ HAFTA SONU BELLİ OLABİLİR”
-Camianın tüm merakı ‘Kim teknik direktör olacak ve bu ne kadar zamanda çözümlenecek?’ şeklinde.
Kağıt üzerinde yerli, yabancı hocaları değerlendiriyoruz, cv’lerine bakıyoruz. Özel yaşamlarına, sporcu iletişimlerine bakıyoruz. Bir araştırma yapıyoruz. Burada gündeme gelecek isimler belli bir aşamadan sonra minimum sayıya inecektir.

-Bu süreç ne zaman tamamlanır?
Hafta sonuna taşınmayacağı kanatindeyim.

-Yani hafta sonu oynanacak maça Trabzonspor yeni teknik patronuyla çıkar mı diyorsunuz?
Hafta sonu oynayacağımız maça mevcut altyapı hocalarımızla çıkarız diye düşünüyorum. Çünkü bir anda takımın başına getirip oturtmak doğru değildir ama belki prensip olarak anlaştığımız, anlaşabileceğimiz bir hoca Kayseri müsabakasını belki tribünden izleyebilir yani.

-Ben şimdi teknik adam isimleri sorsam isim söylemeyeceksiniz bana.
Aynen doğru, sorunun cevabı var zaten.

İSİM İSİM SORU-CEVAP
-Onun için ben tek tek bazı isimleri sorayım size. Sizin yorumlarınızı alayım. Mesela Mustafa Uğur ki kendisinin de bir açıklaması oldu. Listenizde Mustafa Uğur var mı?
Yok.

-Taraftarın ismini dile getirdiği isimler arasında Şenol Güneş de var.
Şenol Hoca görevde. Trabzonspor’un yetiştirmiş olduğu bir evladı ama ama şu an görevde.

-Bülent Korkmaz da Bursaspor’dan ayrıldı. Gündeminizde mi?
Hayır. Yok. Niye olsun ki, Bülent daha dün ayrıldı. Bizim zaten pazar gününden önce böyle bir düşüncemiz de yoktu zaten. Trabzonspor’un kendi özünden yetişen isimler var Türk futbolunda.

-O zaman hemen diğer isimleri sıralamak istiyorum. Hami Mandıralı listenizde mi?
Düşünülebilir, niye düşünülmesin. Trabzonspor’dan yetişen Trabzon’un evladı Hami. Niye görüşülmesin ki?

-Aykut Kocaman ismi gündemişnizde var mı?
Aykut Kocaman’ın Ankara’da kötü bir gidişi oldu, başarılı bir teknik direktör, takdir ediyorum ama şu anda Trabzonspor’un sıkıntılı döneminde burayı kapsamaz, biraz dinlenmesi lazım, o anlamda söylüyorum yani.

-Trabzonspor taraftarlarının haberlere yazdıkları yorumlarda adı geçen isimlerden bir tanesi de Tolunay Kafkas.
Taraftarlarınız Tolunay Kafkas’ı da takımın başında görmek istiyorlar.
Şimdi Tolunay’ı camia çok sever ve görevde olduğu bir takım var ve de bu hafta maçımızda onunla. Onu konuşmak doğru değil. Yani arkadaşımızı zor durumda bırakır. Olayı geniş düşünmek lazım. Önümüzde 2 müsabakamız var, ilki Tolunay yani, Kayserispor’la, diğeri de Vestel Manisapspor’da Giray Bulak’la. Bunların ikisi de Trabzon’un evladı. Bu 2 ismin orada yıpranmasını istemem. Bunların konuşulması spor ahlakı açısından etik değil. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, 2 önemli maçımız var, iki isimin de Trabzonspor camiasından olması bizim için onurdur, mutlu da oluruz onların görev almaları açısından; ama bugün için profesyonel görev yaptıkları kulüpler var, bunun konuşulması zikredilmesi çok doğru değil.

-Rıdvan Dilmen?
Konuşulabilir. Düşünülebilecek isimler. Ersun da Rıdvan Dilmen de Trabzonspor adına düşünülebilecek isimler.

http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/yilmaz_vural8.jpg

“YILMAZ HOCAYA DE Kİ...”
-Peki ben bir isim söylemek istiyorum. Heyecanıyla yöre insanının yapısına uygun dinamizmiyle Yılmaz Vural.
Yılmaz hocaya selam söyle. De ki “Haşim Sayitoğlu, senin için ‘onunla yeteri kadar çalıştım’ diyor”. (Gülüyoruz)

-Yılmaz Hoca’yla yeteri kadar çalıştım mı diyorsunuz? (Gülüyoruz)
1998’de futbol şubesine bakıyordum, 1.5 yıl çalıştım Yılmaz Hoca’yla.

-Bunu hocaya söyleyeceğim ve Yılmaz Hoca da güzel bir cevap verir zaten. Ama onun da yapısı Trabzon’un yapısıyla Karadeniz insanıyla uyuşan bir yapıya sahip.
Ciddden dört dörtlüktür, mükemmel bir insandır. Ben Yılmaz Hoca’yla herzaman görüşürüm ve ciddi bir dostluğumuz vardır. Ama tabii bu dönem belki o dönem değil yani. Ama şunu net olarak söylüyorum yerli veya yabancı konusunda bugün şu saat itibariyle netleştirmiş değiliz.

YILMAZ HOCA’DAN JET CEVAP...
Haşim Sayitoğlu röportajımız sona erince hemen Yılmaz Vural’ı aradım ve Sayitoğlu’nun mesajını ilettik. Bakın Yılmaz Hoca neler söyledi:
“Söyleyeceğini söylemiş Haşim (Gülüyor)... Haşim benim çok samimiyele sevdiğim bir arkadaşımdır. Karakterlidir, amatörden itibaran futbol yöneticiliğini çok iyi bilir. Hayırlısı olsun onlar için... Trabzonspor’da 2 kere Başbakanlık finali oynadık birini kazandık. 2. sezon 9. hafta 2. sıradayken bir yönetici arkadaşın tavrından dolayı ayrılmak zorunda kaldık. Ama nasip değilmiş. 9-10 ay çalıştım. Ben Trabzon’da göreve 20. hafta başladım. Gelmiş geçmiş Şenol Güneş'ten sonra oynadığımız maç sayısı ve alınan sonuçlara göre en başarılı 2. adamım. Trabzonspor takımında herkes çalışmak ister.”

“TRABZON’UN ÇOK SEVDİĞİ 2 TEKNİK DİREKTÖRLE OYNAYACAĞIZ”
-Bütün yönetim kurulunun alacağı ortak bir karar mı olacak teknik adam ismi, yoksa bu konuda tek yetkili başkan mı?
Zaten başkan bu konuda yetkilidir.

http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/hasim-4.jpg
-Ama bu konuda şu anda çok özel bir süreçten geçiyorsunuz?
Muhakkak ki bu nokta itibariyle başkan ve yönetim kurulu bu kararı birlikte verir. Ama sonuçta nihai karar başkana dün itibariyle verilmiştir zaten. Başkan bugüne kadar bu tür konularda muhakkak yönetim kuruluyla istişare yapar. Çok ciddi bir dönemden geçiyoruz ve tesadüf bu 2 müsabakamızda Trabzonlu, Trabzon’un çok sevdiği 2 teknik direktörle, Trabzonspor’un sporcusu, yıllarca hizmet vermiş Tolunay ve akademik kariyerli, Türk futbolunda kendini ispat etmiş bir Giray Bulak, yani 2 müsabaka da Trabzonspor için önemli ama konuşulup da karşı camialarda hem onların kendi backgroundları açısından hem de 2 camia arasında böyle eksi bir elektrik olmasını istemeyiz. Yapılan iş profesyonelce yapılan bir iştir. Türkiye’de biliyorsunuz, resimlerim altına çok yazı yazılıyor. O olsun istemem yani. Tabloda doğru resim ortaya çıkmaz yani.

Koray
23.10.2007, 15:06
haşim sana inanan senin gibi olsun...

A.Alper
23.10.2007, 15:09
-O zaman hemen diğer isimleri sıralamak istiyorum. Hami Mandıralı listenizde mi?
Düşünülebilir, niye düşünülmesin. Trabzonspor’dan yetişen Trabzon’un evladı Hami. Niye görüşülmesin ki?

Güzel gelişme.

hüseyin1975
23.10.2007, 15:10
Güzel gelişme.

Palavra Palavra Palavraaaaaaaaaaaaaaaaaa

Samet Yildirim
23.10.2007, 15:14
Palavra Palavra Palavraaaaaaaaaaaaaaaaaa

aynen öyle ya $imdi HAMI MANDIRALI konusunda baska türlü konusamaz zaten yani mecbur öyle dicek:)

Osman Yavuz
23.10.2007, 15:19
Neyse birkaç tane sıradan ismi listeden atmış bulunmaktayız.