PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN'ye Yönelik Yapılan Saldırılar...

Çağdaş DENİZ
01.06.2012, 17:52
Arkadaşlar neler oluyor ya SÜREKLİ KÖTÜ AMAÇLI SİTE DENİYOR...
hackerler yine iş başında sanırım
Haydi Trabzonsporlu pc iyi bilen arkadaşlar lütfen yardım edin...

Erdal DİLEK
01.06.2012, 18:21
DİREK ADRESCUBUĞUNA ADRESİ YAZIN. . . www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net)

cemoli5408
01.06.2012, 22:09
Sorun yok, her şekilde gireriz. Elinizden geleni ardınıza koymayın lubenin evlatları.

ThePatriot61
01.06.2012, 22:18
Ya bu nedir ya iki debir tehlikeli site falan diyor. Bir oc hackledi galiba yine. O hackler tehlikekli siteler bunu yapanin taaaa..

colman
02.06.2012, 00:34
ulan şerefsizler zorgirdim siteye..

Yiğit Gayretli
02.06.2012, 00:53
Aramızda bu işlerden iyi anlayan aslan yürekli kardeşlerimiz yok mu hiç?

Ertuğrul ATALAY
02.06.2012, 09:19
bugün sorun çözülmüş gibi...
uğraşanlara teşekkürler....

cahana
02.06.2012, 10:56
ne explorer ne firefox sadece ktunnelden girebiliyorum ve bu tam bir ızdırap

Turgut Çelik
02.06.2012, 12:03
Şu anda explorer den girebiliyorum firefox ve chorome den hala girilemiyor.
Umarım bu saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup adalet önünde hesap verirler.

Armağan Dere
02.06.2012, 17:19
http://drbolivar.com/stats.php

Forum içinde dolanırken arada bir bu siteye bağlanıp duruyor.

Ilelioglu
02.06.2012, 17:29
Aramızda bu işlerden iyi anlayan aslan yürekli kardeşlerimiz yok mu hiç?

Yigit, bu islerden anlasak ne olur?

Bizde onlarin sitelerini mi hackleyecegiz?

Bu konunun daha cok güvenlik ile alakasi var. Forumun yada BMN'nin kullandigi güvenlik seviyesi yeterli degil belli ki. Forumu nasil daha güvenli hale getirebiliriz onu düsünmeliyiz.

Mesela Microsof Hotmail https kullaniyor. Buna gecis yapabilirmiyiz, gecis icin ne gerekiyor bunlar arastirilmali diye düsünüyorum.

Not: Aramizda Bilgisayar Mühendisleri varsa yada bu tür islerle ugrasan kisiler yardimci olsunlar lütfen.

a f s
02.06.2012, 17:32
Hadi hepimize geçmiş olsun.

Bu saldırıları yapanlar buradan kopup başka gere gideceğimizi veya BMN'den vazgeçeceğimiz zannediyorlar heralde. Fena yanılıyorlar.

İyilk yapan iyilik, kötülük yapan kötülük bulur. BMN'ye yaptıklarının acısı çıkar endişe etmeyin.

Joomla!
02.06.2012, 17:35
Hala daha zararlı site uyarısı veriyor.

Ulan hiç mi bizden biri çıkıp aynısını yapmaz bunlara?

Yunus Danışmaz
02.06.2012, 17:36
BMN haklının yanında oldukça, hakkını aradıkça böyle daha çok hackleni, ama bunlar durmamız için sebep değil, aksine daha çok bileniyoruz hak aramak için...

Ilelioglu
02.06.2012, 17:37

Sadece Internet Explorer'dan vermiyor. Firefox'dan veriyor halen.

Tascaynar
02.06.2012, 17:40
Arkadaşlar ben Opera kullanıyorum, şu ana kadar da bir sorunla karşılaşmadım buraya girerken.

Samet Türkmen
02.06.2012, 17:50

Zamanında büyük bir karşı saldırı için kurulacak çok basit programın adını yazmıştım. ''Hoic''

Ilelioglu
02.06.2012, 17:53
Bence forumu nasil daha güvenli hale getirebiliriz onu arastirmaliyiz. Önüne gelen saldirmaya basladi.

..

Joomla!
02.06.2012, 18:01
Bence forumu nasil daha güvenli hale getirebiliriz onu arastirmaliyiz. Önüne gelen saldirmaya basladi.

..

Hiç sorma, çoluk çocuk,elini kolunu sallayan, canı sıkılan kim varsa kodları gömüp gidiyor siteye.

Canberk
02.06.2012, 20:50
http://drbolivar.com

adresine yönlendirmeye başladı site . bi bitmediler ...

ALDENİRO
02.06.2012, 21:14
giremeyenlerin virüs programı var mı?

Ilelioglu
02.06.2012, 21:30
giremeyenlerin virüs programı var mı?

Firefox yinede uyari veriyor. Ama Internet Explorer'da böyle bir durum yok. Ayrica benim bildigim bu virüsün bilgisayarlar acisindan bir sakincasi yok. Sadece siteye erisimi engellemek icin yapilan saldirilar bunlar.

antagonist
02.06.2012, 21:35
http://drbolivar.com

adresine yönlendirmeye başladı site . bi bitmediler ...

Aynı sorun bende de var.

Spykinqer
03.06.2012, 00:13
Yigit, bu islerden anlasak ne olur?

Bizde onlarin sitelerini mi hackleyecegiz?

Bu konunun daha cok güvenlik ile alakasi var. Forumun yada BMN'nin kullandigi güvenlik seviyesi yeterli degil belli ki. Forumu nasil daha güvenli hale getirebiliriz onu düsünmeliyiz.

Mesela Microsof Hotmail https kullaniyor. Buna gecis yapabilirmiyiz, gecis icin ne gerekiyor bunlar arastirilmali diye düsünüyorum.

Not: Aramizda Bilgisayar Mühendisleri varsa yada bu tür islerle ugrasan kisiler yardimci olsunlar lütfen.

SSL sertifikası sorunu çözermi sanmıyorum ama forumda 2-3 tane hata var önerim vbulletin sürümünü geliştirmeleri lazım bu sürümünden hep hatalar çıkıyor ve o kadar süre geçtiği için çıkması normal.

Samet Türkmen
03.06.2012, 00:16
SSL sertifikası sorunu çözermi sanmıyorum ama forumda 2-3 tane hata var önerim vbulletin sürümünü geliştirmeleri lazım bu sürümünden hep hatalar çıkıyor ve o kadar süre geçtiği için çıkması normal.

Vbulletin 4'e geçmek yardımcı olur mu acaba ? Daha değişik bir script oldu neredeyse ve güzel de bir görünümü var :)

Mustafa Gegüç
03.06.2012, 00:16
CloudFlare sorunu kısmen çözebilir

https://www.cloudflare.com/

CloudFlare dns yönlendirmesi ile domaini kendi serverlarında barındırıp filtreleme yapıyor, aynı zamanda cache özelliği sayesinde sitenin offline olduğu durumlarda cache üzerinden site çalışmaya devam ediyor. çok güçlü(çözümü olmayan) veya yoğun ataklar dışında güvenlik konusunda da oldukça iyi..

bir de host'u değiştirmek fayda sağlayabilir.. bildiğim kadarıyla microsoft'un çözüm ortağı olan natro bu konuda iyi

Ilelioglu
03.06.2012, 00:19
Vbulletin 4'e geçmek yardımcı olur mu acaba ? Daha değişik bir script oldu neredeyse ve güzel de bir görünümü var :)

Güvenlik bakimindan daha mi iyi 4.versiyonu..? Bu önemli bence.

Spykinqer
03.06.2012, 00:21
Tabiki forum sistemlerimde her yeni çıkan bir sürüm bir önceki sürümün güvenlik zaafından ve hatalarından arınmış bir şekilde çalışır.

Ilelioglu
03.06.2012, 00:24
Tabiki forum sistemlerimde her yeni çıkan bir sürüm bir önceki sürümün güvenlik zaafından ve hatalarından arınmış bir şekilde çalışır.

Evet dogrudur, ama genel anlamda Vbulletin güvenlik konusunda biraz geride kalmisa benziyor bence.

U.Sadıkoğlu
03.06.2012, 00:25
okumayacaktık hepimiz hekır olacaktık yanlış yaptık.

Spykinqer
03.06.2012, 00:27
Evet dogrudur, ama genel anlamda Vbulletin güvenlik konusunda biraz geride kalmisa benziyor bence.

Yok birazda sunucu sahibinin ve yönetiminde hatası var Vbulletin oldukça iyi çıkarıyor ne forumlar db leri 2-3 sunucu ile yönetilen ama gıcır gibi çalışıyor.

Ilelioglu
03.06.2012, 00:27
okumayacaktık hepimiz hekır olacaktık yanlış yaptık.

Hacker olmakta o kadar kolay degil zaten. Programlamada bilgin olmasi lazim..:D Programlama kolay anlanabilecek birsey degil. Hatta gördügün derslerin hepsinden dahada zor. ;)

Ilelioglu
03.06.2012, 00:28
Yok birazda sunucu sahibinin ve yönetiminde hatası var Vbulletin oldukça iyi çıkarıyor ne forumlar db leri 2-3 sunucu ile yönetilen ama gıcır gibi çalışıyor.

Onlara saldiri oluyor mu bakalim? Sanmiyorum..

U.Sadıkoğlu
03.06.2012, 00:29
Hacker olmakta o kadar kolay degil zaten. Programlada bilgin olmasi lazim..:D Programlama kolay anlanabilecek birsey degil. Hatta gördügün derslerin hepsinden dahada zor. ;)

Hukuk Fakültesinde gördüklerimi yer yüzünün hiç bir yerinde görebileceğimi düşünmüyorum :(

Ilelioglu
03.06.2012, 00:32
Hukuk Fakültesinde gördüklerimi yer yüzünün hiç bir yerinde görebileceğimi düşünmüyorum :(

Hukuk dersi onun yaninda hicbirsey bence...:) Her iki derside gördügüm icin biliyorum.

Spykinqer
03.06.2012, 00:34
Onlara saldiri oluyor mu bakalim? Sanmiyorum..

Bu foruma saldırı olmuyor arkadaşlar bundan emin olabilirsiniz.

Ilelioglu
03.06.2012, 00:36

Abi anliyorsan bu islerden anlat lütfen, bizde anlamak istiyoruz zira. Saldiri yoksa Firefox bu adresi neden askiya aldi?

U.Sadıkoğlu
03.06.2012, 00:37

Saldırı olmuyorda ne oluyor ? Onuda yaz bari.

Spykinqer
03.06.2012, 00:45
Bakın arkadaşlar tahmin yapacağım sorun çok iyi görmediğim için tam bir şey diyemiyorum yönetimdeki arkadaşlar daha iyi bilir ama.. Google ne diyor ? forum.bordomavi.net sayfasında, kötü amaçlı yazılım dağıttığı bilinen www.bordomavi.net sitesine ait içerik var. Bu siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Ne diyor dikkat ederseniz Forumda değil Portalda sorun var diyor daha önce bildirdik diyor. Bu scripti kim yapmış en altta interdizayn firması diyor o zaman bu firma ile bu sorunu çözmeleri gerekiyordu daha önceden. Çözmeyedebilirler tabi ki sanan kardeşim site benim istediğimi yaparım deme haklarıda var ama mağdur olan arkadaşlar için sadece işlerin nasıl yürütüldüğü hakkında sadece bir örnekleme yaptım. :)

Ilelioglu
03.06.2012, 00:50

CloudFlare dns yönlendirmesi ile domaini kendi serverlarında barındırıp filtreleme yapıyor, aynı zamanda cache özelliği sayesinde sitenin offline olduğu durumlarda cache üzerinden site çalışmaya devam ediyor. çok güçlü(çözümü olmayan) veya yoğun ataklar dışında güvenlik konusunda da oldukça iyi..

bir de host'u değiştirmek fayda sağlayabilir.. bildiğim kadarıyla microsoft'un çözüm ortağı olan natro bu konuda iyi

Cloudflare bile https kullaniyor. :) Abi bu arada sen tam aradigimiz kisisin. Bilgisayar Programciligini okumussun..;)

Ilelioglu
03.06.2012, 00:54
Bakın arkadaşlar tahmin yapacağım sorun çok iyi görmediğim için tam bir şey diyemiyorum yönetimdeki arkadaşlar daha iyi bilir ama.. Google ne diyor ? forum.bordomavi.net sayfasında, kötü amaçlı yazılım dağıttığı bilinen www.bordomavi.net sitesine ait içerik var. Bu siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Ne diyor dikkat ederseniz Forumda değil Portalda sorun var diyor daha önce bildirdik diyor. Bu scripti kim yapmış en altta interdizayn firması diyor o zaman bu firma ile bu sorunu çözmeleri gerekiyordu daha önceden. Çözmeyedebilirler tabi ki sanan kardeşim site benim istediğimi yaparım deme haklarıda var ama mağdur olan arkadaşlar için sadece işlerin nasıl yürütüldüğü hakkında sadece bir örnekleme yaptım. :)

Hersey Interdizayn firmasinin elinde yani. Dogru mu anladim? Peki bu sorunu gidermeleri icin Yönetimdeki arkadaslar birsey yapamiyorlar mi?

Samet Türkmen
03.06.2012, 00:55
Hersey Interdizayn firmasinin elinde yani. Dogru mu anladim? Peki bu sorunu gidermeleri icin Yönetimdeki arkadaslar birsey yapamiyorlar mi?

Kaya abi yazar daha iyi bir cevap ama Twitter'daki konuşmalardan bildiğim anasayfadaki siteyi değiştiyorlar.

Ilelioglu
03.06.2012, 00:57
Kaya abi yazar daha iyi bir cevap ama Twitter'daki konuşmalardan bildiğim anasayfadaki siteyi değiştiyorlar.

Tam olarak anlamadim. Anasayfadaki siteyi degistiriyorlar derken? Firmayi mi degistirecekler?

Spykinqer
03.06.2012, 00:59

Baktımda Tasarım firması galiba ayrı bir coder yazmış öyle görünüyor şuan ki sorun kısaca portaldan geliyor o kesin söyleyebilirim. Bu arada Arkadaşın dediği gibi Natro firmasını öneririm ama tek sorunu kendi panellerini veriyorlar pleks cpanel kullandırmıyorlar.

Canberk
03.06.2012, 01:44
Akşam konuştuk Kaya abiyle @Spykinqer'ın dediği gibi saldırı Anasayfaya oluyor forumda her hangi bir sorun sıkıntı yok bunun için de anasayfayı yani portalı değiştirecekler yakında şu an onun işleriyle uğraşıyorlar görevliler

Alihan Ertürk
03.06.2012, 12:28
BMN|Avrupa bir organizasyon düzenlesin şu virüscüklere adresleri belliyse...

.....
03.06.2012, 14:37
Bu saldırıyı yapanları Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.
Başka bir şey demiyorum.

bordo61
03.06.2012, 14:52

Bu sistem kullanılıyor zaten ;)

Yanlız bu sistem Ddos attack için geçerli bir sistem.

abcabca
03.06.2012, 14:58
saldırı ile alakası yok, siteye ftp bağlantısı yapan yöneticinin bilgisayarında virüs var ve her ftp bağlantısında izinsiz olarak dosyaları düzenliyor, çözüm ise; pc virüsünü tespit edip silmek, kullanılan ftp programı silmek onun yerine (önerim; filezilla) kurmak, ftp şifrelerini değiştirmek, pc'nin güvenli olduğundan emin olduktan sonra tüm siteyi indirip virüs taraması yapıp virüs bulaşmış dosyaları temizlemek(genelde .js ve index dosyalarına bulaşır) ve tekrar upload etmek veya virüssüz site yedeğini yüklemek, başıma geldiği için biliyorum çok pis bir virüstür..

hakankurt1967
03.06.2012, 15:35
Yine birşeyler oluyor buraya :S

Ilelioglu
03.06.2012, 15:36
Firefox'dan erisim saglanabiliyor artik..;)

hakankurt1967
03.06.2012, 15:38
şu an bulunduğum sayfadan forumun ilk sayfasına dönerken http://drbolivar.com/stats.php bu çıkıyor.Bir sıkıntı var yine :S

hakankurt1967
03.06.2012, 15:39
Firefox'dan erisim saglanabiliyor artik..;)

mozilla kullanıyorum forumda geziniyorum ama dediğim gibi geri dönüşleri yapamıyorum :)

zafercalikoglu
03.06.2012, 15:43
bence sitemize yapılan bu tip saldırıların önne gecmek için IT ile ilgili kullanıcılarıımzıdan destek almakda fayda var..birlikten güç doğar..

Berk
03.06.2012, 15:45
Pek anlamam bu işlerden ama sitenin bu kadar yoğun saldırıya uğrayıp sık sık arızalanması normal bir durum değil bana göre.Güvenlik için gerekenler yapılsa bu kadarı olmaz..

Ilelioglu
03.06.2012, 15:49
Pek anlamam bu işlerden ama sitenin bu kadar yoğun saldırıya uğrayıp sık sık arızalanması normal bir durum değil bana göre.Güvenlik için gerekenler yapılsa bu kadarı olmaz..

Bende bunu söylüyorum, ama cloudflare disinda mantikli bir öneri gelmedi suana kadar.

Ilelioglu
03.06.2012, 15:50
şu an bulunduğum sayfadan forumun ilk sayfasına dönerken http://drbolivar.com/stats.php bu çıkıyor.Bir sıkıntı var yine :S

mozilla kullanıyorum forumda geziniyorum ama dediğim gibi geri dönüşleri yapamıyorum :)

Evet dün beni ara sira yönlendirdi oraya. Ama 10 saat icinde belkide 3-4 defa oldu. Bugün ise hic olmuyor. Ilginc..:)

hakankurt1967
03.06.2012, 15:58
Evet dün beni ara sira yönlendirdi oraya. Ama 10 saat icinde belkide 3-4 defa oldu. Bugün ise hic olmuyor. Ilginc..:)

ben mesajı yazdığımdan beri devam ediyor acaba benimle alakası olabilir mi?

Kaya
03.06.2012, 20:21
Arkadaşlar Cuma gününden bu yana site ile iglili çalışıyoruz....

Şu an kötü yazılım uyarısına yönelik site ve forum temizlendi.

Bu akşamda bir siteye yönlendirme sıkıntı var. Onu da halledeceğiz...

Kasım Hilal
03.06.2012, 20:41
İyi işler yaptığımızın, bir kamuoyu oluştırduğumuzun ıspatıdır bunlar. Köpeğin ağzından kemiğini aldık. Elbet hırlayacaklar, elbet ısıracaklar.

titanic
03.06.2012, 21:09
Bu forumun ilgi çektiğinin kanıtıdr. İyi yoldasın bmn tebrikler

SiNo
03.06.2012, 23:29
kaya kardeşim peki bunu yapanları yakalama gibi bir şansımız yokmu şikayet edilse gibi

fanatikdevri
03.06.2012, 23:41
Şerefsiz köpekler başladılar saldırmaya bende başladım sallamaya hepsine .................................................. ....................

Mollasalihoğlu
03.06.2012, 23:43
Soner abinin (Great White) bir lafı vardır. Kesin bir filmden vs çarpmıştır gerçi :)

-Söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbir şey söylemiyorsun demektir.

Hem içeriye hem dışarıya..

Canberk
04.06.2012, 00:03
Soner abinin (Great White) bir lafı vardır. Kesin bir filmden vs çarpmıştır gerçi :)

-Söylediklerin kimseyi rahatsız etmiyorsa hiçbir şey söylemiyorsun demektir.

Hem içeriye hem dışarıya..

İyi gidiyordun da devamı niye öyle oldu abi :D Çarpmıştır diyo yaa :D

Bunu yapanlar da insanım diye piyasada dolaşıyor işte

Çağatay_
04.06.2012, 00:04
Kaya abi seni online göremiyorum, facebook'tan yazmadım o yüzden.

İyi bir bilgisayar mühendisi arkadaşım var ama ücret ister mi bilmiyorum çünkü çok yoğun çalışıyor. Vakti pek yok yani.

Trabzonspor'lu da değil :D O yüzden işi çözmek noktasında ücret konusunda bir şey diyemiyorum ama eğer bu tip bir şey gerekirse kendisi ile irtibata geçebilirim.

Hıdır ÇALIŞAN
04.06.2012, 00:38
la böyle işleri Trabzonspor yönetiminin yaptırdığı doğru değil diyorlardı da inanmıyordum! 2 muhalefet yapana hack saldırısı düzenliyorlar... bknz bordomavinet , ultra61

Külünkoğlu
04.06.2012, 08:20
Her seferinde ispatlamamıza rağmen sonuç yine değişmiyor. Her saldırıdan sonra daha da güçleniyoruz. Bizi yıkamayan saldırılar bizi güçlendirir, kafanız da basmıyor değil mi ?

Bizi teşvik etmekten şarj etmekten başka bir işe yaramıyor yaptıklarınız. Aynen devam. :)

Gökhan Koç
04.06.2012, 10:53
Türkiyenin en başarılı, kaliteli, yogun taraftar sitesidir BMN (sadece 3 şikecilerin takip ettiği değil tüm türkiyenin takip ettiği bir sitedir.)

Türkiyede yaşıyoruz, güzel olan herşey gibi buna da saldıracaklar.

BMN'nin emektarlarına sonsuz teşekkür ediyorum ve onlarla gurur duyuyorum.

Murat Aydın
04.06.2012, 10:56
Trabzonspor kulübünün bile yapamadıklarını yapan hatta düşünmediklerini düşünen BMNye yapılan saldırıların sahibinin yine trabzonlular olması acı.

HOPA'LI TS'Lİ
04.06.2012, 11:15
4 gündür saldırıdan dolayı giremiyordum. Çok şükür.

Şikebahçenin eceli BMN'ye tebirkler....

Yaşar
04.06.2012, 13:02
4 günlük aradan sonra ilk kez girebildim foruma.
Google'da BMN yazında ''transfer forumu'' sayfasından girilebiliyor sadece foruma.
Diğer sayfalar boş çıkıyor.

Samet Türkmen
04.06.2012, 13:52
Bilen birisi saldırıları kimlerin yaptığını özel mesajla atabilir mi bana ? Ciddi söylüyorum.Öğrenmek istiyorum. Tahminim var ama emin olmam lazım.Bilelim kim nedir.

hamdi_61
04.06.2012, 14:18
Yapanların sol elleri kırılsın.

Ilelioglu
04.06.2012, 14:19
4 gündür saldırıdan dolayı giremiyordum. Çok şükür.

Şikebahçenin eceli BMN'ye tebirkler....

4 günlük aradan sonra ilk kez girebildim foruma.
Google'da BMN yazında ''transfer forumu'' sayfasından girilebiliyor sadece foruma.
Diğer sayfalar boş çıkıyor.

Internet Explorer'dan sorunsuz giriliyor bu gibi durumlarda.

Tunga
04.06.2012, 14:22
Soruyorlar "fenerliler mi saldırıyor?"

"Evet" diyorum daha ağır bir küfür bilmediğim için: "saldıranlar fenerli"

Sercan Keleş
04.06.2012, 14:45
İnternette Dünya Devi Türk Hack Time Sitesi var. Güvenlikli Koruma Veriyor. Karşılığında Para Alıyorlar ama. Türk Siteleri Koruma Altında Diye. Yedek Olduğu Sürece Pek Sorun olmaz. Database'e birden çok yönetici girdiği durumlarda genelde açık oluşuyor. Zamanında Profosyonel olarak ilgilendiğim bir konuydu Yeminli şekilde bıraktım. ama bence Korumayı şirketlere bırakalım.

Berberoğlu
04.06.2012, 15:25
Bilen birisi saldırıları kimlerin yaptığını özel mesajla atabilir mi bana ? Ciddi söylüyorum.Öğrenmek istiyorum. Tahminim var ama emin olmam lazım.Bilelim kim nedir.

Aynen.. Ben de öğrenmek istiyorum...
Kime bela okuyacağımızı bilelim en azından, değil mi?

Uğur ÇIRAKMAN
04.06.2012, 19:56
Allah belalarini versİn bİr haftadir gİremİyordum aÇa susuz kaldim olecektİm valla

SADECETRABZON61
05.06.2012, 20:18
Saldırı Filan yok bilmeden yazıp insanlara suç atmayın bu tamamen bordomavi.net sahibiyle ilgili vbulletin virüsünle ilgili bir sorun virüs girmiş bunu temizlemelisiniz.

Gökçebey
05.06.2012, 20:27
Saldırı Filan yok bilmeden yazıp insanlara suç atmayın bu tamamen bordomavi.net sahibiyle ilgili vbulletin virüsünle ilgili bir sorun virüs girmiş bunu temizlemelisiniz.

Kime suç atıyoruz? Kimin ismini vererek? Neden bu kadar açıklama gereği hissettiniz ki? Rahatsız olduğunuz bir durum mu oluştu?

Tunga
06.06.2012, 04:39
Aykut, aziz, şekip ve fener...

Çok şerefsizler ama formaları yakışıyor değil mi?

:)

fener şerefsizliklerini armasına nakşettirsin bence.

Hey yavrum hey!

Celal Demir
06.06.2012, 08:58
yine virüs uyarısı veriyor bu nezaman düzelecek haftalardır böyle ya hiç giremiyoruz yada uyarı veriyor....

Yiğit Gayretli
06.06.2012, 12:13
Yakın zamanda kökten çözülecek bu sorunlar... Biraz daha sabır.

Yılmaz
06.06.2012, 13:14
yaa arkadaş yine kime sokuşturdunuz da bi tarafları yana yana etrafa saldırmaya başladı bunlar =))

SEDAT
06.06.2012, 13:16

* Saldırı yokmuş, demek yaşadığımız herşey yalandı ha :D

Murat Acar
06.06.2012, 13:21

Ya gerçekten hiç site kurmadınız yada hiç site yönetmediniz...Bu durum 2 sebepten olabilir biri sitenin ftp sine giriş yapan pclerde virüs vardır ftp ye girince dosyalara virüs bulaşır buda site için tehlike arz eder.Bu durumun olma olasılığı hemen hemen sıfırdır çünki BMN gerçekten işini bilen insanlar tarafından yapılandırılıyor.2. durum ise saldırı olmalı siteye virüs bulaştırıp siteyi zor durumda bırakmak isteyen hacerların işidirki buda 2 . olaydan dolayı büyük ihtimalle...Bunun sebebide olasıdırki kullanılan sunucu tam korumalı bir sunucu8 değil sunucu değiştirilince ftp dosyaları temizlenip bu saldırılardanda kurtulunur...

Kaya
06.06.2012, 14:03
Ya gerçekten hiç site kurmadınız yada hiç site yönetmediniz...Bu durum 2 sebepten olabilir biri sitenin ftp sine giriş yapan pclerde virüs vardır ftp ye girince dosyalara virüs bulaşır buda site için tehlike arz eder.Bu durumun olma olasılığı hemen hemen sıfırdır çünki BMN gerçekten işini bilen insanlar tarafından yapılandırılıyor.2. durum ise saldırı olmalı siteye virüs bulaştırıp siteyi zor durumda bırakmak isteyen hacerların işidirki buda 2 . olaydan dolayı büyük ihtimalle...Bunun sebebide olasıdırki kullanılan sunucu tam korumalı bir sunucu8 değil sunucu değiştirilince ftp dosyaları temizlenip bu saldırılardanda kurtulunur...

Teşekkürler Murat abi...

BMN'de ftp'ye erişim 3 kişide var. Ve bu kişilerin bilgisayarlarında her hangi bir virüs bulunmamakla birlikte meslekleri gereği de bu tip virüs bulundurmaları imkansız...

Bu tamamen bizim şu an kullandığımız web sitenin kodlarının günümüze göre çok eski kalmasından kaynaklanıyor...

Ilelioglu
06.06.2012, 14:31
Yakın zamanda kökten çözülecek bu sorunlar... Biraz daha sabır.

Sabrediyoruz zaten, ama bazi arkadaslar böyle olunca siteye girmekten vazgeciyorlar. BMN'nin Facebook ve Twitter sayfalarindan Internet Explorer'dan erisim saglanabiliyor diye bilgi verilsin bence.

Tunga
06.06.2012, 17:12
Arkadaşlar, belli ki neredeyse 7 senelik olan sitemiz artık haddinden fazla demode oldu. Bu saldırıların da bu kadar kolay olmasının temel sebebi herhalde bu.

BMN Yöneticilerinden ricam bunu bir kampanyaya dönüştürün ve bizler de bir hesaba havale göndererek katkı yapalım. HEpimiz bu sıkıntıdan muzdaribiz.

Lütfen başlatın bu kampanyayı ve bir ay mıdır ne kadar sürede yapılacaksa yapılsın artık bu yeni site.

HEm video, twitter, facebook bağlantıları falan da olsun. Elimizde çok büyük bir arşiv var; onları da kullanalım.

Biz para toplamaya başlayalım, siz de teknik altyapı işini halledin bir zahmet.

İlker Yazıcıoğlu
06.06.2012, 17:24
Sitenin esas sıkıntısının giderilmesi maddi ihtiyaçlar doğuracaksa ben varım yönetici arkadaşlar.Bir başlık açılsın,katkı sağlamak isteyenlerin para yatırabileceği hesap numaraları verilsin.Bizler buradayız.Herkes elinden geleni yapar.Veremeyenlerin canı sağolsun,verebilenler katkı sağlasın.Burası bizim evimizdir,hesap girişimini bekliyoruz.....

Murat Acar
09.06.2012, 11:28
4 gündür siteye giremedim daha önce araç çubuğuna yazıp giriyordum lakin işin açıkçası işyerindeki pc min bu yüzden çöktüğü söylendi yeniden format attırdım ama bu seferde zararlı diye girmedi bugun denedim girdim.Değişen bişeymi var?

Kaya
09.06.2012, 11:29
Murat abi kötü yazılıma dair uyarı kaldırıldı... :)

qlii
12.07.2012, 15:57
devam ediyor....