PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Ali Yılmaz ve Karadeniz Gazetesi'nin Şenol Güneş Düşmanlığı

Sayfa : [1] 2

Kaan
25.05.2012, 17:26
Kim Kime Güvenecek?

Önce "Yoruldum, işin üstesinden gelecek enerjiye sahip değilim" dedi, sonra devam kararı aldı

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/Haberler/HaberBuyukImage/c9pe9Qch55kG5HX0Z1Xke50Qd(3).jpg

Teknik Direktör Şenol Güneş, Başkan ve Asbaşkan ile bir araya gelmeden üç gün önce Trabzonspor'un resmi internet sitesinde kulübe veda eder nitelikte mesajlar vermişti

GÜNEŞ'TEN U DÖNÜŞÜ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in üç gün arayla yaptığı çelişkili açıklamalar camiada yankı uyandırdı. Taraftarlardan gelen tepkiler Güneş'in gelecek sezon işinin bir hayli zor olduğunu gösteriyor. Peki, Güneş'i bu duruma getiren nedenler neler? Güneş, kulübün başkanı ve asbaşkanı ile bir araya gelmeden üç gün önce yaptığı çıkışla kime veya kimlere mesaj verdi? Sözleriyle ne demek istedi? Ne oldu da tam yetkiyle donatıldı?

SORU İŞARETLERİ

Evet, Şenol Güneş'le yapılan toplantıdan sonra kamuoyuna verilen bilgi, Güneş’in yetkilerinin artırıldığı yönünde oldu. Dünya üçüncüsü olmuş bir teknik adamın, üstelik görev yaptığı süreçte yönetim kurulunu zorda bırakacak açıklamalar yaparken yetkisi, etkisi yok muydu? Trabzonspor'da görev yaptığı dönemlerde Güneş'in yetki almaması ve elini taşın altına sokmaması tartışılmıştı. Şimdi ne oldu da Güneş'e yetki verildiği açıklaması yapıldı? Atay Aktuğ, kendi döneminde Güneş'e 'gel futbolun başına geç, sportif AŞ'yi de sana bağlayalım' demişti. Güneş'in cevabı hayır olmuştu, konumundan memnun olduğunu dile getirmişti.

İKİ FARKLI SÜREÇ

Yorulduğunu, enerjisinin kaybolduğunu ve hiç kimsenin sürekli görevde kalmayacağını açıklayan Güneş'e cevap Asbaşkan Nevzat Şakar'dan gelmişti: "Biz hocamızın arkasındayız." Futbolla ilgili kim varsa diğer takımları da takip etmekte. Süper Lig'de bırakın büyük takımları hangi takımın teknik adamı Güneş gibi bir açıklama yaptıktan sonra görevde kalabilir? Hangi asbaşkan, hocasının veda niteliğindeki açıklamasından hemen sonra 'Biz hocamızın emrindeyiz, tekerlekli sandalyede de olsa bir yere gidemez' der? Trabzonspor'un nasıl yönetildiği aleni değil mi? Enerjisini ve heyecanını kaybeden, yorulan bir teknik adam düşünebiliyor musunuz? Takımına nasıl katkı sağlayacak o haletiruhiye ile, bu da olayın bir başka boyutu.

ÇARK ETTİREN PARASAL SORUN MU?

Trabzonspor dört büyük takımdan birisi olduğu için elbette futbolcular ve teknik adamlar bazında alınan ve verilen ücretlerin diğer kulüplere yakın olması istenir. Güneş de diğer büyük takımlardaki hocalardan daha düşük bir ücretle çalışıyordu. Yaptığı istifa gibi hamlenin parasal yönden pazarlık yapma hamlesi olduğu da bir şehir efsanesi. Güneş'in böyle bir hamleyle maaşını yukarıya çektirdiği ve hedefine ulaştığı ileri sürülüyor. Sahi Şenol Güneş yaptığı hamleyle istediğini almış mı? Bugüne kadar kulüpten hocanın aldığı ücret konusunda hiçbir açıklama yapılmadı. Eğer yetkili bir ağız 'Şenol hoca bu ücretle çalışıyor' derse kafalardaki soru işaretleri kalkar.

RAFA KALKTI

Yönetimle Şenol Güneş arasında ipler koptu kopacak derken, yeniden yola devam etme kararının çıkması camiada şaşkınlık yarattı. Güneş'in söylemleriyle dönülmez bir yola girdiği, hatta yerine Ünal Karaman veya Tolunay Kafkas'tan birisinin getirileceği söyleniyordu. Trabzonspor'da futbol oynamış iki teknik adamdan birinin getirilmesi için alt yapılarının yapıldığı da seslendiriliyordu. Güneş U dönüş yapınca, şimdilik bu proje rafa kalktı.

GÜVEN VAR MI?

Güneş’in söylemleriyle eylemlerinin örtüşmemesinin güven bunalımı yaratacağı konuşuluyor. Aslına bakarsanız üç taraf için güven sorunu uzun süredir devam etmektedir. Bakmayın şike süreci patlak verdi de her şey sümen altı edildi. Öncelikle başkan ile teknik adam arasında hem fikir ayrılığı var hem de güven bunalımı. Başkanın zaman zaman verdiği demeçler Güneş cephesinde sıkıntı yarattı. Ama o da bunları konjonktür gereği yutmak zorunda kaldı.

Teknik adamlığı

Şike süreci söylendi, 'kupa bizim olacak' diye feryat figan edildi, alınan ve yaşanan başarısızlıklar görmezden gelindi. Önceki sezon Trabzonspor rakibinden tam tamına 9 puan öndeyken, üstelik fikstür avantajı kendisindeyken kaçan şampiyonluğun hesabı ne yazık ki teknik adama sorulmadı. Hele hele bu sezon bırakın Galatasaray ve Beşiktaş derbilerini, Fenerbahçe maçları Trabzonspor için bir kabusa dönüştü. Takım dört maçın üçünde mağlup olmuş, birinde ise berabere kalmış. Hangi sezon Trabzonspor Fenerbahçe karşısında böylesine bir çöküntü yaşadı? Onun için Şenol Güneş'in teknik adamlığı tartışılmalıdır ve sorgulanmalıdır.

Elini taşın altına soktu

Şimdiye kadar transfer çalışmalarında etkin rol oynamadığını, hatta bazı oyuncuların alınmasından haberi olmadığını dost sohbetlerinde dile getiren Şenol Güneş'in transfer sezonunda izleyeceği yolu herkes gibi bizler de merak ediyoruz. Futbolcu transferlerinde sorumluluktan kaçtığı bilinen Güneş'in, şimdi bu sorumluluğun altına elini sokması elbette merak konusu.

Yenilgiyi bana değil muhatabına sorun!

Trabzonspor Başkanı ile Teknik Direktörü Şenol Güneş’in aralarının bozukluğu en son Fenerbahçe maçından sonra gün gibi ortaya çıktı. Başkan’ın Fenerbahçe maçı sonrası “3 gün oynasak Fener’i yenemezdik, sebebini bana değil muhatabına sorun” demesi gibi birçok meselenin ayyuka çıkması ikilinin artık yan yana olamayacağının habercileri gibiydi. Aynı ikili koptu kopacak derken en son pazartesi günü bir araya gelip hiçbir şey olmamış gibi devam kararı almaları sanki dün dündür bugün bugün sözünü doğrultur nitelikteydi. Görünen fotoğrafta sular durulmuşa benziyor ama zaman neyi getirecek, neyi götürecek bunu hep beraber göreceğiz.

http://www.karadenizgazete.com.tr/?menu=3.1.0.0&id=1616

Geçenlerde yazılmıştı, kim tarafından yazıldığını tam olarak hatırlamıyorum; eski yönetimden biri Şenol Güneş'i yıldırmaya çalışıyor diye. Aklıma gelen ilk isim Mehmet Ali Yılmaz'dı, Karadeniz Gazetesi'nin bugün yaptığı habere bakınca çok da yanılmadığımı görüyorum.

Karadeniz Gazetesi'nin Trabzon dışında hangi illerde dağıtım yaptığını çok bilmiyorum fakat bundan böyle Trabzonspor'u içten yaralama çalışan sahibine ve gazetesine çok taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Trabzonsporlu olan, takımını korur; şikebahçe'yi değil...

Gökhan Koç
25.05.2012, 17:29
"GÜNEŞTEN U DÖNÜŞÜ" lafını gördükten sonra yazının içeriğini okuma gereği duymuyorum.

Okumadığım için yorumda yapmıyorum :)

Hekimoğlu
25.05.2012, 18:28
Şenol hocanın istifa etmemesi planlarını altüst etmiş kaos olacak ki çakallara fırsat doğsun,adiler.

SEDAT
25.05.2012, 18:32
* İçimizdeki fenerliler bunlar...

Koray
25.05.2012, 18:35
Bi tarafınızıda yırtsanız MAY bu kulübe Başkan olamayacak.

Yasin Altuntas
25.05.2012, 18:43
MAY bu Kulübün Kapisindan bile iceri girmemesi lazim (Ironi'ye bak ki o Kapi'nin ait oldugu Bina kendisinin Ismini tasiyor)

İlker Yazıcıoğlu
25.05.2012, 18:57
Şu her fırsatta MAY'a laf kondurmayan arkadaşlar değerlendirsin işte.

Yaşar
25.05.2012, 19:04
M.ali yilmaz'in bu kulube en cok zarari dokunan baskan oldugunu gec de olsa anladigimizi gormek sevindirici.

Mert67
25.05.2012, 19:25
Utanıyorum bu adamdan(!)

Turgay Atalay
25.05.2012, 19:29
Parası mı bitti nedir bunun, Trabzonspora sardı yine...Kabalarını yırtsan o takımın başına gelemezsin MAY. Trabzonsporun ergenekonu yavaş yavaş çıkıyor ortaya.

HOPA'LI TS'Lİ
25.05.2012, 19:37
Geçenlerde yazılmıştı, kim tarafından yazıldığını tam olarak hatırlamıyorum; eski yönetimden biri Şenol Güneş'i yıldırmaya çalışıyor diye. Aklıma gelen ilk isim Mehmet Ali Yılmaz'dı, Karadeniz Gazetesi'nin bugün yaptığı habere bakınca çok da yanılmadığımı görüyorum.

Karadeniz Gazetesi'nin Trabzon dışında hangi illerde dağıtım yaptığını çok bilmiyorum fakat bundan böyle Trabzonspor'u içten yaralama çalışan sahibine ve gazetesine çok taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Trabzonsporlu olan, takımını korur; şikebahçe'yi değil...

Taka okuyorum ve çok memnunum.
Gerçek Trabzonspor'lu Taka'yı candan kutluyorum.

Mustafa Çolak
25.05.2012, 19:42
İçerdeki düşman !

Şentürk
25.05.2012, 20:03
İşte Trabzon'un yıllardır şampiyon olamamasının önündeki engel! acı gerçekler! içimizde ki hainler!! hiç bitmeyecekler!!

Necmettin ALTUNTAŞ
25.05.2012, 20:07
Bu onursuz başkandan söz etmeye değmez.

Koray
25.05.2012, 20:12
Parası mı bitti nedir bunun, Trabzonspora sardı yine...Kabalarını yırtsan o takımın başına gelemezsin MAY. Trabzonsporun ergenekonu yavaş yavaş çıkıyor ortaya.

Parası bitsin veya bitmesin ne farkeder.

Kulübe oluk oluk para akıyor kim Başkan olmak istemez ki, reklamını prestijini saymıyorum bile.

TekfurÇayır 61
25.05.2012, 20:13
Bir sorun çıksın da saldırayım diye aportta bekleyen bir ifâdeyle yazılmış.

Hoşt, hoşt.

Ahmet KESKİN
25.05.2012, 20:18
böylelerine düşman denmez arkadaşalar bunlar apaçık kahpe.......

bordolumavi
25.05.2012, 20:29
serefsızın en onde gıdenıdır bu may o yuzden kufur etmeye bıle degmez.o senol gunesın kapısında kopek bıle olabılecek bı sadakkatte degıldır ılk fırsatta yemek yedıgı kaba sıcan adamlardır bunlar

Hürgün Aygün
25.05.2012, 20:42
İçimizdeki düşman lafı bile az çok daha fazlası bunlar.

Ilelioglu
25.05.2012, 21:41
Vay be su Karadeniz Gazetesini az alipta okumadik Trabzon'dayken...Yazik...

Taka'da mi MAY'a ait..? Su uzak durmamiz gazeteleri yazinda, bos yere para kazandirmayalim sunlara...

..

Veysel
25.05.2012, 21:43
Karadeniz gazetesi her gün zaten başkanla yönetime saldırıyor geleneksel spor manşetinde.

cicin_61
25.05.2012, 21:50
yazık gerçekten ço yazık karedeniz gazetesinin yayın yönetmeni yanılmıyosam osman diyadindi o adamda bişeler demeli bunlara şenol hocamıza bu zamanda en küçük bir eleştiride ben art niyetlen bakarım o türkiyenin çıkarmış olduğu en önemli spor adamıdır.
bu zamanda kulübe yararlı olmak istiyorsak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız takımın teknik konularını eleştirecek bol bol zamanımız olacaktır ama o zaman şimdiki zaman değildir

eleştiri kültürü trabzonspora çok şey kazandırmıştır ama zamansız ve art niyetli eleştirilerdende bir o kadarda bu camia zarar görmüştür.

Kaan
25.05.2012, 22:02
Vay be su Karadeniz Gazetesini az alipta okumadik Trabzon'dayken...Yazik...

Taka'da mi MAY'a ait..? Su uzak durmamiz gazeteleri yazinda, bos yere para kazandirmayalim sunlara...

..

Taka'nın sahibi MAY değil.

Bu tür durumlarda yetki kimde bilmiyorum ama bu onursuz kişilikten onursal başkanlığın alınması taraftarıyım.

Samet Yildirim
25.05.2012, 22:06
Yürü git..

Ilelioglu
25.05.2012, 22:10
Taka'nın sahibi MAY değil.

Bu tür durumlarda yetki kimde bilmiyorum ama bu onursuz kişilikten onursal başkanlığın alınması taraftarıyım.

Tesekkürler, baska sahip oldugu bir gazete varmi...?

kalavara
25.05.2012, 22:18
asıl acınacak olan bu şehrin böyle insanlar çıkarması ve taa bugüne kadar farkedemememiz!!

Kamil Çakmak
25.05.2012, 22:21
Bu gazete Trabzonda satıyormu yahu?

vendercan
25.05.2012, 22:23
Trabzonspor tarihini inceleyelim...Ne zaman Mehmet Ali Yılmaz geldi, o zamandan itibaren yavaşlama, duraklama ve gerileme dönemine Trabzonspor girdi...Bu kulüp onunla değer yargılarından, karakterinden kimliğinden uzaklaştı...

Kaan
25.05.2012, 22:28
Rica ediyorum, bundan sonra herhangi bir yönetim başarısızlığında "Elini masaya vurabilen adam Mehmet Ali Yılmaz gelsin" demesin; ne mal olduğunu görüyoruz...

Erdal DİLEK
25.05.2012, 22:34
İŞte en sonunda ortaya ciktilar bİz bulmadik ama fenerİn bu duruma dÜŞmesİne dayanamayanlar bİr enda kendİlerİnİ ele verdİler, sÜratle tasfİye edİlmemlİler

Tunga
25.05.2012, 22:47
Bildiğim tüm yerel medya için çok net söyleyebilirim ki, "Trabzonspor'un bugün geldiği yerin çok gerisindeler".

Kafa olarak kendilerini yenileyemiyorlar. Gelişemiyorlar. Menfaat için gazetecilik yapanlar sadece Trabzon'da, Türkiye'de değil, tüm dünyada var; ama bu kadar küçük menfaatler için bu kadar çok çark edenler beni ürkütüyor.

"Herkesin bir bedeli vardır" derler. Bu büyük lafa kafadan muhalefet edecek değilim; ama şuna eminim ki bizim içimizdekileri satınalma bedeli çok çok çok çok çok çok çok düşük.

Ben diğerlerini de ayırmıyorum birbirinden. Örneğin Taka da Güneş'in bildirisinin ardından benzer bir sayfa yaptı. Hatta bence Şenol Hoca'ya yapılabilecek en büyük seviyesizlikle, Aykut kıyaslamasıyla yaptı bunu. Ama atladıkları şuydu:

Aykut gibi bir çuvala fener tarafından verilen desteğin çok daha azı bile verilmedi Güneş'e.

Ama mevzu Güneş, Şener mevzusu değil. Mevzu, ne kadar küçük menfaatlerin bu insanlara kıble şaşırttığı.

En güzeli, spor medyası takip etmemek. Sinirlere, sağlığa çok yararlı. Benim 22 Mayıs 2011'den beri yaptığımı yapmanızı tavsiye ederim.

jako13
25.05.2012, 22:53
Şenol hoca ahlaklı adamdır, küçük hesap yapmaz.

Burçak
25.05.2012, 22:53
O gün ulusal ve yerel bi kaç gazete almıştık..
Gazeteyi açıp okumay başladığımda Yerel gazeteyi okuduğumu sanıyordum ama başlığı görünce bi an durdum tekrardan hangi gazete olduğuna baktım.
Karadeniz gazetesi olunca Yuh dedim.
Birileri Trabzonspor'un kendi himayesinden çıkmasını kaldıramıyor. İşin özeti bu..

mackali_81
25.05.2012, 23:02
Mehmet Ali Yılmaz'ın olmadığı dönemlerde Trabzonspor her zaman İstanbul'u dişleyen bir yapıda olmuştur.

Aksal YAVUZ
25.05.2012, 23:17
Arkadaşlar, Osman Diyadin Karadeniz Gazetesinin genel müdürü değildir artık. Bir arkadaşımız ( cicin) Diyadin'den bahsettiği için açıklama yapma gereğini duydum. Gazetenin yeni genel müdürü Nejmi Perekli'dir. Bilginize.

cplc
25.05.2012, 23:20
May, Faruk Özak, Özkan Sümer bırakın Trabzonsporu rahat!

Cafer Bulur
25.05.2012, 23:51
Yillar önce mehmet ali yilmaz,senol günesi 3-0 yenildigimiz bir besiktas maci sonrasi görevinden almisti.

Bu nedenle mehmet ali yilmaz in senol günesi sevmedigini hep düsünmüsümdür.

Karadeniz gazetesini bilmiyorum ama mehmet ali yilmaz in Trabzonsporla adinin gecmesinden ciddi rahatsizlik duyuyorum.

TekfurÇayır 61
25.05.2012, 23:59
Arkadaşlar, Osman Diyadin Karadeniz Gazetesinin genel müdürü değildir artık. Bir arkadaşımız ( cicin) Diyadin'den bahsettiği için açıklama yapma gereğini duydum. Gazetenin yeni genel müdürü Nejmi Perekli'dir. Bilginize.

Necmi Perekli o gazetenin müdürüyse gazetede çıkan yazılar hiç şaşırtıcı değil.

Gol kralımızdır, takımda emeği vardır ama futbolculuk hayatından sonraki davranışlarını hiç takdir edemediğim birisi. İnşâaallah huyunu suyunu değiştirir. Bizler kulübün üzerine titriyoruz, aman herşey yolunda gitsin diye, bunlar kulüp karışsa bayram edecekler. Vay benim Trabzonsporum vay. Allah sonumuzu hayr etsin.

cakalkerem
26.05.2012, 01:15
içimizde ki düşmanlar mı?

Fatih Öztürk
26.05.2012, 04:05
Gazetenin, Şenol Hoca parasal yönden fiyatını artırmak için hamle yaptı demesi çok çirkin.9 puan mevzusuda öyle.diğer mevzular zaten gündemimizi meşgul eden kısmi doğrular.Hocanın Başkanla arasının açık olduğunu bilmeyen yoktur.bazı yerel ınternet sıtelerı ve gazetelerde bu tür haberler yapıldı.esas sınsı bır adam var.adı Faruk Özak.nerde ne iş peşınde merak ediyorum!Sadri Şenerı eskisi gibi yönlendiremiyormu yoksa?

OYılmaz
26.05.2012, 16:06
Mehmet Ali Yılmaz Tesisler'inin adı değiştirilsin.

Fatih Solmaz
26.05.2012, 18:16
bunların tıp dilinde, argo da bir adları var ama şimdi söylemek olmaz.

Yasin T.
26.05.2012, 21:48
Şu haber harbiden cinayet sebebi. Zevk mi alıyorlar onu da anlamış değilim.

SEDAT
26.05.2012, 21:54
Necmi Perekli o gazetenin müdürüyse gazetede çıkan yazılar hiç şaşırtıcı değil.

Gol kralımızdır, takımda emeği vardır ama futbolculuk hayatından sonraki davranışlarını hiç takdir edemediğim birisi. İnşâaallah huyunu suyunu değiştirir. Bizler kulübün üzerine titriyoruz, aman herşey yolunda gitsin diye, bunlar kulüp karışsa bayram edecekler. Vay benim Trabzonsporum vay. Allah sonumuzu hayr etsin.

* Aynen abi imzamı atıyorum. Zaten ismini görünce hah tamam dedim...

tolga1461
26.05.2012, 23:06
bu adam Trabzonspor onursal ünvanını haketmiyor. Sen ben gibi takımını deli gibi seven taraftar başkan olacak ki bu tür adamları kulüpten temizlesin. yoksa parayı seven insanların olduğu yönetimde bu tür adamlar da takımın onursal başkanı olarak kalır malesef :(

Alper Calik
27.05.2012, 02:20
MAY nin ismi tesislerden silinmedikçe
Onursal başkanlıktan atılmadıkça

İşlerimiz tam olarak yoluna girmez.

Burada ismin kim olduğu önemli değil, Sn. Yılmaz veya başkası olur, fark etmez.

Uzaylılara bile sorsanız, 2011 yılının şampiyonu Trabzonspor der iken, 22 Mayıstan beri bir kez daha şikebahçenin amigoluğunu yapan kişi(ler) in Trabzonspor ile onurlu onursuz bir ilişkisi olmamalıdır. şikebahçelilerden daha çok zarar veriyorlar bize !

Adamlar sormaz mı "sizin onursal başkanınız da bizi savunuyor, Trabzonspor nasıl kupa istiyor?" diye. Ben olsam sorarım.

Bu tarz insanlardan Trabzonspor temizlenmeli.

Mustafa AYDIN
27.05.2012, 19:26
Şenol Güneş iyi kötü bu takım için mücadele ediyor.Size yaranmak zorunda değil.Peki siz onursal başkanı olduğunuz kulüp için özellikle son 1 yıl içerisinde neler yaptınız ?

TSelif
27.05.2012, 21:16
LübeAyar emtvye konuk olacakmış.. twitterda okudum doğru mu acaba ?

bordo61
27.05.2012, 21:30
BÜŞAH GENÇER ‏@BusahGENCER

Tvem (Mehmet Ali Yılmaz TV) Spor Saati, her pazar 23.00'te... LUBE AYAR BU HAFTA SPOR SAATİ'NDE (TVEM KANALI, DİGİTÜRK 63, D-SMART 92, TÜRKSAT 2A 11958 UYDUDA)

bordo61
27.05.2012, 21:34
https://p.twimg.com/At7BdFHCEAEGW3Z.jpg

Tv Em Spor Müdürleri

TSelif
27.05.2012, 21:35
Valla bela okumayacam artık. ALLAH bildiği gibi yapsın ..

Fatih
27.05.2012, 21:47
Onursal başkanlık neden alınmıyor bu adamdan?

SEDAT
27.05.2012, 21:54
* Adamın adını görünce cidden midem bulanıyor...

Turgut Çelik
28.05.2012, 11:29
Valla Şenol hocanın kore dönüşünde sağlam bir karşılama töreni yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Gerçek evinin neresi olduğunu hissettirmemiz gerekli kendisine...

ALBATROS_61
28.05.2012, 11:39
oğlum bak git

Çağrı Bilici
28.05.2012, 13:00
"Güvenecek"ten sonrasını okumadım

sifuni
28.05.2012, 15:12
Basligi Senol Günes düsmanligi diye kisitlamiyalim bunun adi Trabzonspor düsmanligidir !!

bkandil
29.05.2012, 09:06

Aziz kardeşinden bir rica gelmiştir kendisine, Aziz kardeşi başa çıkamadı Trabzonsporla ama içerisi karışırsa işin seyri değişir. Trabzonsporda iç hesaplaşmalardan bir kaos çıkarmayı başarabilirlerse Fenerbahçenin yakasından düşeceği düşüncesinden hareketle ortalığı ateşe vermenin derdindeler... Yönetimin tek referans noktası da Şenol Güneş olduğuna göre, iç ve dış tüm saldırılar kendisine yönelik olacaktır...

Misina
29.05.2012, 10:05
Karadeniz Gazetesinin Trabzonda bir ağırlığı saygınlığı vardı.Gazete alma okuma alışkanlığı olan her eve her dükkana Karadeniz Gazetesi girer Trabzonda.Habercilik istihbaratlarının kaynağı sağlam olur diğer yerel gazetelere göre daha sağlam ve güvenilir bir habercilik politikası vardı bu misyon Osman Diyadin'in Genel Yayın Yönetmenliğinden alınmasını ardından bozuldu.Özellikle spor haberlerinde fotomaç ile yarışacak pozisyona geldiler.Siyasi olarak da yalamayı ihmal etmedier.
Sadece Karadeniz Gazetesi değil Tek Art medyanın ne yaptığını anlamaya çalışıyorum.Zigana Tv'yi Em tv yaparak uyduya çıkarmalarının ardından yaptıkları ortak yayın ile bize Selçuk Yulayı izletmelerinin manası nedir çözemiyorum.

Diğer bir husus geçmişte yaptığı habercilik anlayışıyla Mehmet Ali Yılmaza en çok sallayan Halil Şanlı bile bugün Tv Em de program yapıyor Karadenizde yazıyor.

Faik Yılmaz
29.05.2012, 10:18
Diğer bir husus geçmişte yaptığı habercilik anlayışıyla Mehmet Ali Yılmaza en çok sallayan Halil Şanlı bile bugün Tv Em de program yapıyor Karadenizde yazıyor.

Halil Şanlı daha öncede Zigana Tvde program yapıyordu bunda şaşılacak bir şey yok.....

barisb
29.05.2012, 10:55
benim gözümde azizden nihattan farkı olmayan biri.

fenerli gibi konuşuyor demiyorum kendisi bizzat fenerli olur zaten. bunu tüm şehrin ve camianın bilmesi lazım artık.

OnurKul
31.05.2012, 11:23
Dikkate alınacak bir haber değil ama forumda da "gideceksen git hoca!" diyen (ki bunlara taraftar demeye dilim varmıyor) tipler de vardı.

doganay61
31.05.2012, 22:58
Bu düşmanlık kime !
Şikecileri küme düşürmemek için göreve gelen tüp kafayı destekleyen Sadriyi alkışlayın, bu takımdan Selçuk,Egemen,Jaja,Engin,Ceyhun,Umut,Yattara gibi yıldızları kaçıran sadriyi alkışlayın, 3 Temmuzdan beri yaptığı bir sürü hatalarla haklıyken neredeyse bizi haksız duruma düşüren sadriyi alkışlayın, soyunma odasında rakip futbolcuya saldırarak Trabzonsporun değerli Başkanlık koltuğunu kirleten sadriyi alkışlayın,siz farketmesenizde anlamasanızda her fırsatta Şenol Güneşi eleştirip yem yapmaya çalışan sadriyi alkışlayın...
Siz her ne kadar Mehmet Ali Yılmaz' istemiyorsanız, ben 3 misli sadriyi istemiyorum...Bugün takımın bütün tesislerinde Onursal Başkanın imzası var...Sizin düşmanlığınız Mehmet Ali Yılmaz olduğu için değil,Karadeniz Gazetesinin sahibi olduğu için değil, yönetimi eleştirdiği için değil...
Sizin düşmanlığınız Mehmet Ali Yılmaz Oflu olduğu için..
Ama şunu unutmayın ;
Dünyada Türk olmak neyse, Türkiyede Trabzonlu olmak O 'dur...
Türkiyede Trabzonlu olmak neyse, Trabzonda Oflu olmak O ' dur.....

TSelif
31.05.2012, 23:58
Ama şunu unutmayın ;

Ne ne ççç ççç

Burçak
31.05.2012, 23:59
ne diyo bu arkadaş ya :)

POYRAZ
01.06.2012, 05:36
ne diyo bu arkadaş ya :)
Anlayabilsek söylecegizde anlamak mesele anlamak.:D
Dünyadan girmis Trabzon'dan cikmis falan....
Ya "doganay61" renkdas öncelikle burasi Sadri Sener hayranlarinin bulustugu bir sayfa degil. Basarili bulani da var bulmayani da. Sen de ister seversin ister sevmezsin senin bilecegin mesele.
Sen olayi cok farkli yere cekmeye calisiyorsun.
Ben Mehmet Ali Yilmaz'in Oflu oldugunu bile simdi senden ögrendim. Hayatinda koca Karadeniz bölgesine bir kez girmis olan benim ne Of ile nede baska bir yer ile hic bir alip veremedigim olmaz. Ama buna ragmen bu kulübün basina Mehmet Ali Yilmaz'in gelmesini istemiyorum. Ister Oflu, ister Cemisgezekli, ister Tokyolu olsun. :D
Ha birde Sadri Sener soyunma odasinda manda gözlü Semih'e neden posta koydu hesabi yapmissin.
Haklisin Sadri Sener orada hatalidir. Onun yerinde ben olsam o manda gözlü Semih'i kafa göz indirirdim asagiya.

Haydi saglicakla kal.

mashal61
01.06.2012, 06:15
Ben de Ofluyum. Bu kulübün efsane başkanı Şamil Ekinci'dir. Mehmet Ali Yılmaz geldikten sonra sadece 1 kez ve son kez şampiyon olunmuş ve bir daha olunamamıştır. Bu bana göre büyük başarısızlıktır. Eğer Sadri Şener geçen seneki şampiyonluğu almayı başarırsa Mehmet Ali Yılmaz'dan daha başarılı konuma gelecektir bana göre. Son olarak; Sadri Şener'i başarısız buluyorum, Mehmet Ali Yılmaz'ın bu kulüple isminin anılmasından bile rahatsızım.

Gökçebey
01.06.2012, 08:22
Oflu arkadaşların ısrarla konuyu Oflu olmaya bağlama çalışmaları komedi. Savunacak bir yan olmayınca, hooppp Oflu olduğu için böyle konuşuyorsunuz diyorlar. La de get.

turphan
01.06.2012, 08:53
Ben de Of'luyum. Böyle saçmalık görmedim. Ulusoy'lar ve Günaydın da o da Of'lu ama olmaz olsunlar. Şamil Ekinci gibi Kırşehir'li onlar gibi binlerce Of'luya bedeldir. Hürriyet ve Karadeniz Gazetesi hala alanlar satılmıştır, haindir,bitti

Badaloğlu
01.06.2012, 10:05
Bu düşmanlık kime !
Şikecileri küme düşürmemek için göreve gelen tüp kafayı destekleyen Sadriyi alkışlayın, bu takımdan Selçuk,Egemen,Jaja,Engin,Ceyhun,Umut,Yattara gibi yıldızları kaçıran sadriyi alkışlayın, 3 Temmuzdan beri yaptığı bir sürü hatalarla haklıyken neredeyse bizi haksız duruma düşüren sadriyi alkışlayın, soyunma odasında rakip futbolcuya saldırarak Trabzonsporun değerli Başkanlık koltuğunu kirleten sadriyi alkışlayın,siz farketmesenizde anlamasanızda her fırsatta Şenol Güneşi eleştirip yem yapmaya çalışan sadriyi alkışlayın...
Siz her ne kadar Mehmet Ali Yılmaz' istemiyorsanız, ben 3 misli sadriyi istemiyorum...Bugün takımın bütün tesislerinde Onursal Başkanın imzası var...Sizin düşmanlığınız Mehmet Ali Yılmaz olduğu için değil,Karadeniz Gazetesinin sahibi olduğu için değil, yönetimi eleştirdiği için değil...
Ama şunu unutmayın ;

Değerli kardeşim,

Olayı getirip Of,Sürmene,Araklı, Tonya muhabbetine bağlaman biraz komik olmuş. Burada kimse milliyetçilik yapmıyor.Hele hele bu kadar küçük çapta milliyetçilik yapmak kimsenin aklına bile gelmedi. Ama ilk defa senden görmüş olduk.

Oflular bizim başımızın tacıdır, her Trabzon'lu ve Trabzonsporluların bizim başımızın tacı olduğu gibi... Burada kimse Sadri Şener yanlış yapmadı demedi. Hatta onunla ilgili başlıklar var, okumadıysan gir bak orada Sadri Şener'i nasıl eleştiriler yapıldığını.

Mesele, Sadri Şener'in ya da Mehmet Ali Yılmaz'ın memleketlerinin olduğu yerler değil. Mesele, Mehmet Ali Yılmaz'ın onursal başkan sıfatını taşımasından dolayı bunun hakkını vermediği algısıdır. Trabzonspor'un onursal başkanı yaptığı açıklamalarda Trabzonspor'un hakkını savunması gerekirken yaptığı açıklamalarla Fenerbahçelilerin elini kuvvetlendirmektedir.

Şimdi insanın aklına şöyle bir soru geliyor. Bütün fenerliler şike süreci boyunca Aziz Yıldırım'ın yanında herşeye rağmen dimdik dururken neden haklı olduğumuz bu davada başta onursal başkanımız olmak üzere Sadri Şener'in yanında duramıyoruz?

Bu şike olayı patlamasaydı belkide Sadri Şener çoktaaaan başkanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalacaktı. Ama Karadeniz gazetesinin sahibi olan onursal başkanımız bu süreçte Trabzonspor için ne yaptı? Hangi açıklamalarıyla Trabzonspor taraftarına bende sizin yanınızdayım mesajı verdi? Ya da daha net sorayım neden vermedi, neden veremedi?

Ali Şen ilk günden itibaren Fenberbahçe'nin lehine olacak her türlü girişimi yapan adamdır. İlk günden itibaren ''CAS davasını geri çekin, 1 yıl ile bu işten yırtarız'' diye mesajları veren adamın lafına Fenerbahçeliler ancak geldiler ama iş işten geçmiş oldu.

Şimdi neden Ali Şen örneğini verdim? Çünkü Ali Şen ile Aziz Yıldırım birbirlerini hiç sevmezler. Hatta Ali Şen kaleci Volkan'ın düğününe sırf Aziz Yıldırım istemedi diye Volkan tarafından davet edil(e)medi.

Böyle bir durumda iş Fenerbahçe'nin menfaatlerine gelince Ali Şen çıkıp Aziz Yıldırım'ın ve taraftarın yanında olmayı kendine görev biliyor, hatta hapiste gidip Aziz Yıldrım'ı ziyaret edebiliyor (Şadan Kalakavan'da ziyaret ettİ o da hiç sevmez Aziz'i) ama bizim onursal başkanımız çıkıp, bırakın Trabzonspor'un başkanının yanında olamayı açıklamalarıyla Trabzonspor'un aleyhine işlere imza atmıştır. Hatta bir gece Beyaz Tv'de yaptığı açıklamalardan dolayı büyük Türk düşünürü(!) Ömer Çavuşoğlu tarafından neredeyse ayakta alkışlanacaktı. Ömer Çavuşoğlu öyle coştu ki: ''bravo başkan, sen aslında TFF başkanı olacak adamsın'' bile dedi :)

Mehmet Ali Yılmaz: ''Trabzon kupayı istemekle yanlış yaptı'' diyecek, sonrada sizin gibi Of'lu kardeşlerimiz çıkıp burada olayı Of-Tonya muhabbetine getirip, bağlayacaksınız.

Olmaz kardeşim olmaz, bu iş bu kadar basit değil... Onursal başkan sıfatının hakkını vermeyeceksen, böyle sıkıntılı bir zamanımızda Trabzonspor'un yanında olmayacaksan, açıklamalarınla en çok Fenerbahçeliler sevinecekse, Trabzon'da çıkan ama Trabzonspor'un aleyhine yayın politikası güden gazetenin sahibi olacaksan; olmaz kardeşim, olmaz.

Mehmet Ali Yılmaz'ın Trabzonspor'a yaptığı ve kattıkları asla inkar edilemez. Ama o katkıları yaparken beraberinde de bir çok yanlış yaptı. Kimsede o zaman ''sen Of'lu olmandan dolayı yanlış yaptın'' demedi! Ya da o dönemde delegeler kendisini Trabzonspor başkanı seçerken Of'lu olup olmamasına bakmamışken, şimdi yaptığı açıklamalardan dolayı Trabzonspor taraftarlarına onursal başkanımız Of'lu olmasından dolayı eleştiriyoruz safsatasını yakıştırmanı BMN'yi çok iyi tanımamana bağlıyorum ve seni kınıyorum. Bizim hiç bir zaman böyle küçük düşüncelere burada izin vermeyeceğimizi bilmeniz gerekirdi.

Şimdi bende çıkıp ''benim onursal başkanım Mehmet Ali Yılmaz değildir, Şamil Ekincidir'' dersem bunu nere bağlayacağız? Adam ne Of'lu, ne Tonya'lı... Şamil Ekinci Kırşehir'li ama onun yaptıkları, Trabzonspor'a ne Of'luların, ne Tonyalıların katkı yapmadığı bir dönemde yaptı. Kimsenin sahip çıkmadığı bir dönemde, elin Kırşehir'lisi olarak yokluklar içinde bu camiaya 4 defa şampiyonluk yaşatıyorsa bana göre Mehmet ali Yılmaz'dan daha çok ''onursal başkan'' sıfatını hak ediyordur... Kırşehir'li olarak bunu hak ediyor.

Şamil başkan çıkıp:''Of'lu olmadığım için onursal başkan sıfatını bana layık görmüyorlar'' dese, senin mantığınla adam haksızmıdır?

Tolga
01.06.2012, 13:51
Tebrik ediyorum, tam aştık derken yine kendi aramızda bölünmeyi başarabildik.Gerçekten tebrikler.Çokta umrumdaydı Sadri Şener'in Tonya'lı olması, Mehmet Ali Yılmaz'ın Of'lu olması.

Benim kütüğüm Akçaabat'ta ve hayatım boyunca Trabzon'lu adam Trabzon'ludur diye bildim.Of'luymuş, Şalpazarlıymış, Maçka, Vakfıkebir vs. vs. öğrenmedik biz.Ben Trabzon'luyum dediği zaman bir adamın yüzüne durduk yere içinden geldiği için gülecek milyonlarca Trabzon'lu-Karadenizli çıkartabilirim.

Eyvallah.

Eğer ki Trabzonspor'luysa Malatya-Nevşehir-Kütahya fark etmez, görüşleri gerçekse adamdı benim için.Ama yine de teşekkürler, şu sıralar girmediğimiz bu tartışma vardı bunu da başardık.Helal bize.

TekfurÇayır 61
01.06.2012, 14:46
Bu düşmanlık kime !
Ama şunu unutmayın ;

Âilem küçük yaştan beri beni Oflu düşmanı olarak yetiştirdi. Bana öğretilen şu; En iyi Oflu ölü Ofludur.

İddianâmedekiler cemaatin Fenerbahçe'ye kurduğu tuzaklardan başka bir şey değil.

Aziz Yıldırım Türk sporuna büyük hizmetler etmiş birisidir, çekemiyorlar.

Cas dâvâsı ülkemizin menfaatleri için geri çekildi. Fenerbahçe dâvâdan kazanacağı parayı ülkemiz için fedâ etti.

Terelelli Pictures sundu.

zafercalikoglu
01.06.2012, 15:08
MAY bizle uğraşmayı bıraksın tatil köyleri ile ilgilensin...

aaahmet61
02.06.2012, 14:05
Ulaş Özdemir‏@ulas_ugras
TVem'de 'em' "Egemenlik Milletin" demekmiş! Yalan! 'Em' 'emerik'in kısaltılmışı, karşılığı da, "Biz Trabzonspor'u hep emdik, yine 'emerik!'

bu adam herşeyi özetlemiş.

oflum61
02.06.2012, 17:12
Bu düşmanlık kime !
Ama şunu unutmayın ;

Bende OFLUYUM (elhamd.)!

SAKIN BIR DAHA BÖYLE DÜSÜNCE HATASI YAPMA. OFLUYSA OFLULUGUNU BILSIN DEGILSE HADDINI BILECEK!!!

oflum61
02.06.2012, 17:14
Âilem küçük yaştan beri beni Oflu düşmanı olarak yetiştirdi. Bana öğretilen şu; En iyi Oflu ölü Ofludur.

İddianâmedekiler cemaatin Fenerbahçe'ye kurduğu tuzaklardan başka bir şey değil.

Aziz Yıldırım Türk sporuna büyük hizmetler etmiş birisidir, çekemiyorlar.

Cas dâvâsı ülkemizin menfaatleri için geri çekildi. Fenerbahçe dâvâdan kazanacağı parayı ülkemiz için fedâ etti.

Terelelli Pictures sundu.

Kardesim böyle benzetmelere gerek YOK! Fazla uzatmayalim konuyu, yoksa mackalilar, tonyayilar... bir bu eksikti... yahudinin hic sucu yokken onlari suclu duruma düsürmeyelim: "BÖL VE YÖNET"

Alper Calik
02.06.2012, 22:40
Bu kişi daha kaç kere şikebahçeli olduğunu söyleyecek ve biz daha ne kadar bu insanı onursal başkan olarak göreceğiz. Böyle onursal başkanımız olmasın.

Faik Yılmaz
04.06.2012, 08:31
Burada bazı arkadaşlar asıp kesiyor bu haberler dolayısıyla farklı alanlardaki kinlerini de gösteriyorlar ama..... ( vurun abalıya misali..... )

Sadri Şenerle Şenol Güneş arasında çok ciddi sorunlar var ve bu gerçek.....

Sadri Şener açıklamalarında çok yalnız bırakıldığını ve Şenol Güneşin de özellikle ona destek olmadığını belirtiyor...

Öte yandan Şenol Güneşin açıkamalarında geçen yıl yapılan yanlış transferlerden dolayı klübün milyonlarca dolar zarara uğratıldığını söylüyor...

Hani transferler Şenol Hocanın bilgisi dahilinde yapılmıştı....

Var bir şeyler millet Mehmet Ali Yılmaza saldırmaktan asıl gerçekleri görmüyor göremiyor....

Fatih Öztürk
04.06.2012, 10:04
hala may fenerlidir diyenler var.ya kardeşim hangi takımı tuttuğunu sordunmu?bu adam 12 sene başkanlık yapmış.bugünki yöneticiler geçmişteki yöneticiler faruk özaklar özkan sümerler hep bu adamın emrinde çalışmış.bu adam kötüyse Trabzonspor camiasında adam yok.sadri başkanda yıllarca may'ın yönetiminde bulunmuş.kısır çekişmleri bir kenara koymayı hala öğrenemedik.muhalefet olacak tabi kardeşim.muhalefet olacakki mevcut yönetim işine daha çok sarılacak.olaya bu yönden bakmayı tercih ediyorum.onursallık bilmem nelik alınsınmış falan geçelim bunları.

SEDAT
04.06.2012, 10:56
Burada bazı arkadaşlar asıp kesiyor bu haberler dolayısıyla farklı alanlardaki kinlerini de gösteriyorlar ama..... ( vurun abalıya misali..... )

Sadri Şener açıklamalarında çok yalnız bırakıldığını ve Şenol Güneşin de özellikle ona destek olmadığını belirtiyor...

Öte yandan Şenol Güneşin açıkamalarında geçen yıl yapılan yanlış transferlerden dolayı klübün milyonlarca dolar zarara uğratıldığını söylüyor...

Var bir şeyler millet Mehmet Ali Yılmaza saldırmaktan asıl gerçekleri görmüyor göremiyor....

* Öyle bir anlattın ki yani görende millet işi gücü bıraktı MAY' saldırıyor zannedecek. :)

Murat Aydın
04.06.2012, 11:00
Osmanlı devletini yıkan yine Osmanlı olmuştur, bugün Trabzonspor'u yıkacak olan da yine Trabzonspordur.

cakalkerem
04.06.2012, 11:03
İçimizdeki düşmanları öncelikle temizlemeliyiz

SEDAT
04.06.2012, 11:05
* Kusura bakmasın kimse kendisinden o kişi diye bahsedicem. Kendisi'nin ve Gazetesi'nin yorum ve yayınları ortadayken hala başka taraflara bakmamızı isteyenleri görünce baya şaşırıyorum yalan yok. Ve bazı insanları da anlıyorum artık...

Serdar A
04.06.2012, 12:05
Bu onursal ajanın derdi Trabzonspor'un manevi değeri değil , Trabzonspor menkul kıymetidir .

kalkanbalığı
04.06.2012, 12:10
Uydu'dan yayın yapan Tv EM de Mehmet Ali Yılmaz'ın imiş....

Faik Yılmaz
04.06.2012, 12:15
Mehmet Ali Yılmaza küfredelim.....

Hacıosmanoğlunu bombalayalım.....

Faruk Özak a sitem edelim......

siyasilerimize saydıralım.....

Sadri Şener kendi yöneticilerine söz geçiremesin kavga etsin.....

taraftar gruplarının hepsi ayrı telden çalsın.....

ama birlik olalım.....

söylermisiniz nasıl olucak bu....

İslam Sezer
04.06.2012, 12:23
bu ilçe muhabbetlerini bırakalım,buradaki Trabzonlu olmayanlara komik geliyor,benden söylemesi.
ben MAY i Faruk Özaktan sonraki geldiği dönemdeki tonla hatası kısaca kötü yönetimi dolayısı ile eleştirmiştim ama
onu silmem başkanlık sonrası TV ve gazetelere verdiği röportajları iledir.
mesela.
Aziz Üstel soruyor,kelimesi kelimesine yazıyorum.: Sayın başkan,siz gelmeden önce Trabzonspor diye bir takım yoktu,eğer Trabzon 4.büyükse sizin sayenizde oldu.
.
MAY cevaplıyor:EVET ÖYLEDİR.(Pis bir sırıtış)
.
Yahu insan EGO canavarı bile olsa sırf yalandan yok milletin de az bir katkısı oldu falan der.Benden önce 5 kere şampiyon yapan başkanların,
A.S.Özyazıcı,Özkan Sümer,Şenol Güneş vb...bir kaç isim sayar,ne bileyim taraftardan falan bahseder ama yok.
MAY e göre Trabzonspor diye bir takım yoktu onu MAY yaptı.oysa bu kocaman bir yalandır...

kalkanbalığı
04.06.2012, 12:39
yıllardır belli bir jenerasyon şehrin klübün önünü açmaktan ziyade sömürdüler bizi... Biz hizmet bekliyoruz. Takımı çıkarları doğrultusunda kullanan ağababaları değil....

Hatice Aslan
04.06.2012, 18:55
Mehmet Ali Yılmaza küfredelim.....

Hacıosmanoğlunu bombalayalım.....

Faruk Özak a sitem edelim......

siyasilerimize saydıralım.....

Sadri Şener kendi yöneticilerine söz geçiremesin kavga etsin.....

taraftar gruplarının hepsi ayrı telden çalsın.....

ama birlik olalım.....

söylermisiniz nasıl olucak bu....

Peki biz bunları yapıyormuşuzda bu kişiler çok mu uslu duruyor? İlk önce onlar edebiyle susup otursun ılımlı olsun kimse kimseye durup dururken sövüp saymaz herkes haddini bilsin ki saygı sevgi görsün.

biltrabzon
04.06.2012, 19:15
sadri seneri elestiren arkadasa soruyorum,1-hayatin boyunca sadri sener baskanligindaki basarilari gördün mü?
2-Yeri geldimi baba ile ogulun veya kardeslerin bile anlasamadigi bir dünyada,senol günes le sadri sener arasinda zaman zaman anlasmazliklar olmasi kadar dogal birsey olamaz.Tabi senin gibiler öküzün altinda buzagi aramadikca.

Fatih Öztürk
05.06.2012, 10:21
sadri seneri elestiren arkadasa soruyorum,1-hayatin boyunca sadri sener baskanligindaki basarilari gördün mü?
2-Yeri geldimi baba ile ogulun veya kardeslerin bile anlasamadigi bir dünyada,senol günes le sadri sener arasinda zaman zaman anlasmazliklar olmasi kadar dogal birsey olamaz.Tabi senin gibiler öküzün altinda buzagi aramadikca.

Ben gördüm.2002 yılında Türkiye kupasını almıştık.2003-2004 yılında Atay Aktuğ başkanlığında aynı geçen sene gibi cem papila önderliğinde şampiyonluğumuz çalınmıştı.yine Türkiye kupası almıştık.ertesi sene 2004-2005 yılında yine şampiyonluğumuz çalınmıştı.beşiktaşın fenere sattığı maç bunun en büyük kanıtıydı.hemde çok para harcamadan çok büyük başarılar kazanmıştık.
ben gördümde üstad sen göremedinmi?

Faik Yılmaz
05.06.2012, 11:04

Ben gördüm.2002 yılında Türkiye kupasını almıştık.2003-2004 yılında Atay Aktuğ başkanlığında aynı geçen sene gibi cem papila önderliğinde şampiyonluğumuz çalınmıştı.yine Türkiye kupası almıştık.ertesi sene 2004-2005 yılında yine şampiyonluğumuz çalınmıştı.beşiktaşın fenere sattığı maç bunun en büyük kanıtıydı.hemde çok para harcamadan çok büyük başarılar kazanmıştık.
ben gördümde üstad sen göremedinmi?

Artı şampiyonluğumuzun çalındığı 1994-1997 yılları arasında şimdikinden çok daha başarılı olmuştuk o zamanın kısıtlı imkanları ile.....

Türkiye Kupası , Başbakanlık kupası , Cumhurbaşkanlığı kupası almıştık....

Ayrıca Avrupadada azımsanmayacak başarılar elde etmiştik.....

Milli takıma 7 oyuncu verdiğimiz zaman bile vardı....

Üstelik şimdiki gibi onmilyonlarca dlar kaynağımızda yoktu.....

Başarı olarak ( kupa anlamında ) Faruk Özak ,

Kurumsallaşma anlamında Atay Aktuğ çok daha başarılı idi.....

Görmek isterseniz görürsünüz görmek istemezseniz göremezsiniz.....

Alper Calik
05.06.2012, 23:07
Al işte.
Hala MAY diyenler defalarca okusunlar lütfen.

Demek ki neymiş? Onursal başkanımıza göre

5 şampiyonluk = 0
1MAY şampiyonluk >>> çok büyük

bu ilçe muhabbetlerini bırakalım,buradaki Trabzonlu olmayanlara komik geliyor,benden söylemesi.
ben MAY i Faruk Özaktan sonraki geldiği dönemdeki tonla hatası kısaca kötü yönetimi dolayısı ile eleştirmiştim ama
onu silmem başkanlık sonrası TV ve gazetelere verdiği röportajları iledir.
mesela.
Aziz Üstel soruyor,kelimesi kelimesine yazıyorum.: Sayın başkan,siz gelmeden önce Trabzonspor diye bir takım yoktu,eğer Trabzon 4.büyükse sizin sayenizde oldu.
.
MAY cevaplıyor:EVET ÖYLEDİR.(Pis bir sırıtış)
.
Yahu insan EGO canavarı bile olsa sırf yalandan yok milletin de az bir katkısı oldu falan der.Benden önce 5 kere şampiyon yapan başkanların,
A.S.Özyazıcı,Özkan Sümer,Şenol Güneş vb...bir kaç isim sayar,ne bileyim taraftardan falan bahseder ama yok.
MAY e göre Trabzonspor diye bir takım yoktu onu MAY yaptı.oysa bu kocaman bir yalandır...

Helvacı61
06.06.2012, 01:07
bence bu başlık çok gereksiz o kadar çok uğraşacak adam varki kala kala klübün iyi kötü onursal başkanımı kaldı....adamın tarzı bu, ben kendisini tanımam ama gördüğüm kadarıyla hep kazanacak olan tarafta olup gücünü erozyana uğtamamaya çalışan biri beğenmeyen medya organlarını takip etmez olur biter ama yönetimin geçen yılkı transfer yanlışlarını söylemeyelimmi şenol güneşi bu transferlerlerden ötürü eleştirmeyelimmi şenol güneşe ramen trabzonsporda transfer yaılıyorsa bu şenol hocanın suçudur.. bunu söylemek suçmu bence değil,, ama bunu söylerken şu süreçte trabzonspor için hepimizin söylecek bir sözü oması lazım..bunu yapmayanları eleştirelim.

Helvacı61
06.06.2012, 01:17
şunuda ilave etmek isterim... bana göre sadri şener onca yanlışına ramen bu onursal başkan dedğinizden çok daha makbul bir adamdır...şu süreçte adeta karılar gibi köşeye çeklip güçlüden yana tavır almak onursal başkanı olduğunu klübün hakkını aramamamak mehmet ali yılmazın en büyük acizliğidir... bence kendisi o kadar acizdirki burada başlık bile haketmiyor...onun için yapılacak en doğru hateket 5 metre bez alıp adresine yollamak olur...belki ne olduğunun farkına varır..

SEDAT
06.06.2012, 01:26
Bu onursal ajanın derdi Trabzonspor'un manevi değeri değil , Trabzonspor menkul kıymetidir .

* Onursal Ajan, çok güzel oturdu bence...

doganay61
10.06.2012, 15:59
Öncelikle yazdığım yazının milliyetçilikle bir alakası olmadığını belirtmek ister ve yine de yanlış anlaşılmamdan dolayı herkesten tek tek özür dilerim...
Ben 15 yıldır İstanbulda yaşıyorum ve memleketim sorulduğunda göğsümü gere gere Trabzonluyum diyorum, ilçesi sorulursa detaya girerim..Benim burda yapmak istediğim ayrımcılık değil, aksine ayrımcılık olduğunu belirtip buna karşı durmak..Yazımda ki son ilçe muhabbetiyle ilgili alıntı bölümse hataydı kabul ediyorum..
Şimdi Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçeye desteğinden söz ediyosunuz..Peki soruyorum Sayın Şener bu süreçte kime çalıştı...4 Temmuz günü niye çıkıp biz hakkımız olan kupamızı istiyoruz demedi..Bunu söylemek için neden 5-6 ay bekledi, çünkü kendinden şüphesi vardı..Ben birşey daha söyleyeyim size ben geçen yıl yöneticilerimizin iddaanamede geçtiği gibi ve savcı mütaalasında olduğu gibi teşvik teşebbüsü içinde olduğuna inanıyorum..ve bu suçun karşılığı olan ceza neyse kulübümün bu cezayı çekmesini istiyorum..Çünkü ben temiz Trabzonsporluyum...Tamam hakkımız yendi 5-6 maçta şike ve teşvik yapılarak şampiyonluğumuz çalındı, adalet er geç yerini bulup onlar cezasını çekecektir ama Sayın Sadri Şener kimdir de Trabzonsporumu kirletiyor, buna ne hakkı var...Öncelikle bunların hesabını soralım..Sadri Şenerle Şenol Güneş arasındaki gerilimi araştıralım ondan sonra onursal başkanlara şunlara bunlara saldıralım..Bazı arkadaşlar Sayın Mehmet Ali Yılmazın bazı tv röportaj ve yayınlarını dile getirdiler, Ali Şenin desteğinden bahsettiler..bende şunu söyleyeyim o zaman;
Faik Çetinerin Süper Stadyum programı ve konuk Sayın M.Ali Yılmaz;
F.Ç : Başkanım Ali Şen yeniden aday oluyor FB ye ligdeki rekabetinizi nasıl etkiler sayın Ali Şenin başkan olması..
M.A.Y : Hiç sıkıntı yok Alinin ağzına atarız bi sakız onu susturmasını biliriz..
ve bugüne gelelim..
Bursanın şampiyon olduğu sezon çok başarılı bulduğunuz Sadri bey Fb maçından önce açıklama yapıyor "Gideceğiz yenileceğiz ve Geleceğiz"...
Ve takım tamamen o düşünceyle sahaya çıktı ama Allah razı olsun Egemen, Giray ve Onur'dan ki Onurumuzu kurtardılar...Asıl o maç Trabzonsporun tarihinin utanç tablosudur..ve bunun mimarı Sadri Şenerdir..evet yanlış anlamadınız Sadri Şener o maçı resmen FB ye sattı..Bursa şampiyon olmasın diye..
Şimdi tekrar soruyorum ; Kimler Trabzonspora, kimler Şikecilere yardım ediyor ???
Saygılarımla,

Fatih Öztürk
10.06.2012, 16:09
Öncelikle yazdığım yazının milliyetçilikle bir alakası olmadığını belirtmek ister ve yine de yanlış anlaşılmamdan dolayı herkesten tek tek özür dilerim...
Ben 15 yıldır İstanbulda yaşıyorum ve memleketim sorulduğunda göğsümü gere gere Trabzonluyum diyorum, ilçesi sorulursa detaya girerim..Benim burda yapmak istediğim ayrımcılık değil, aksine ayrımcılık olduğunu belirtip buna karşı durmak..Yazımda ki son ilçe muhabbetiyle ilgili alıntı bölümse hataydı kabul ediyorum..
Şimdi Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçeye desteğinden söz ediyosunuz..Peki soruyorum Sayın Şener bu süreçte kime çalıştı...4 Temmuz günü niye çıkıp biz hakkımız olan kupamızı istiyoruz demedi..Bunu söylemek için neden 5-6 ay bekledi, çünkü kendinden şüphesi vardı..Ben birşey daha söyleyeyim size ben geçen yıl yöneticilerimizin iddaanamede geçtiği gibi ve savcı mütaalasında olduğu gibi teşvik teşebbüsü içinde olduğuna inanıyorum..ve bu suçun karşılığı olan ceza neyse kulübümün bu cezayı çekmesini istiyorum..Çünkü ben temiz Trabzonsporluyum...Tamam hakkımız yendi 5-6 maçta şike ve teşvik yapılarak şampiyonluğumuz çalındı, adalet er geç yerini bulup onlar cezasını çekecektir ama Sayın Sadri Şener kimdir de Trabzonsporumu kirletiyor, buna ne hakkı var...Öncelikle bunların hesabını soralım..Sadri Şenerle Şenol Güneş arasındaki gerilimi araştıralım ondan sonra onursal başkanlara şunlara bunlara saldıralım..Bazı arkadaşlar Sayın Mehmet Ali Yılmazın bazı tv röportaj ve yayınlarını dile getirdiler, Ali Şenin desteğinden bahsettiler..bende şunu söyleyeyim o zaman;
F.Ç : Başkanım Ali Şen yeniden aday oluyor FB ye ligdeki rekabetinizi nasıl etkiler sayın Ali Şenin başkan olması..
M.A.Y : Hiç sıkıntı yok Alinin ağzına atarız bi sakız onu susturmasını biliriz..
ve bugüne gelelim..
Bursanın şampiyon olduğu sezon çok başarılı bulduğunuz Sadri bey Fb maçından önce açıklama yapıyor "Gideceğiz yenileceğiz ve Geleceğiz"...
Ve takım tamamen o düşünceyle sahaya çıktı ama Allah razı olsun Egemen, Giray ve Onur'dan ki Onurumuzu kurtardılar...Asıl o maç Trabzonsporun tarihinin utanç tablosudur..ve bunun mimarı Sadri Şenerdir..evet yanlış anlamadınız Sadri Şener o maçı resmen FB ye sattı..Bursa şampiyon olmasın diye..
Şimdi tekrar soruyorum ; Kimler Trabzonspora, kimler Şikecilere yardım ediyor ???
Saygılarımla,

Hocam çok ağır ithamlarda bulunuyorsun.Sadri Şenerin süreç boyu çok hatası vardı eyvallah fakat vay efendim fb'ye maçı satmış bilmem ne yakışmıyor.hiç bir Trabzonspor başkanı böyle şeylerin yanından bile geçmez.

TekfurÇayır 61
10.06.2012, 16:10
ve bugüne gelelim..
Saygılarımla,

İddialardan öteye geçmeyen yazına katılmasam bile hatâ yaptım demeni ve özür dilemeni alkışlıyorum. Burada az sayıda kişi yapıyor bunu.

Bir de Sadri Başkan'ın sattığı maçtan kaç para aldık, para kulüp için mi harcandı, doğrudan Sadri Başkan'ın cebine mi girdi, hangi oyuncular bu işe dâhil oldu, onlar kaçar lira aldı, başkan dışında hangi yöneticilerin bu işten haberi ve rızâsı var?

Bunları da açıklarsan daha iyi olur, iftirâ mı ediyorsun, doğruları mı söylüyorsun bilelim.

leviathan_-1461
10.06.2012, 16:28
Nasılsa sanal ortam afkur afkur git, 3-5 güne unutulur..

İlker Yazıcıoğlu
10.06.2012, 16:39
Nasılsa sanal ortam afkur afkur git, 3-5 güne unutulur..

Katılıyorum......

salihismet
10.06.2012, 17:15

Evet birilerine sallarken bazi seylerin görülmedigi dogru, ancak Mehmet Ali Yilmaza sallamalar yanlis mi sence, hak etmiyor mu yani?

salihismet
10.06.2012, 17:29
hala may fenerlidir diyenler var.ya kardeşim hangi takımı tuttuğunu sordunmu?bu adam 12 sene başkanlık yapmış.bugünki yöneticiler geçmişteki yöneticiler faruk özaklar özkan sümerler hep bu adamın emrinde çalışmış.bu adam kötüyse Trabzonspor camiasında adam yok.sadri başkanda yıllarca may'ın yönetiminde bulunmuş.kısır çekişmleri bir kenara koymayı hala öğrenemedik.muhalefet olacak tabi kardeşim.muhalefet olacakki mevcut yönetim işine daha çok sarılacak.olaya bu yönden bakmayı tercih ediyorum.onursallık bilmem nelik alınsınmış falan geçelim bunları.

Emrinde calismak, tam bir May agziyla yazilmis bir yazi, yani onunla calisan hic kimse onun emri olmadan Trabzonspora baskanlik
yapamiyacak, öyle mi? Acik söyleyeyim, bu uefa kriterleri Türkiyede uygulanirsa takim yöneticiliklerine genc ve profesyonel
yöneticilerin gelecegini bekliyorum, ancak ondan sonra MAy ve uzantilarinin daha ses cikaramiyacaklarini görebiliriz. sirf Trabzonspor
icin demiyorum, bütün takimlar icin böyle bir beklentim var, artik bugünkü yönetici profillerinin tadavülden kalkmasi lazim.

nakzo
10.06.2012, 17:41
May dan nefret etmekle beraber sadri şenrin ne başarası varmış bizim hayatımız boyunca görmedğimiz? Türkiye kupasıysa biri faruk özak zamnında,1 tane atay 1 tane özhan sümer zamanında görmüştüm.Lig 2.liği ise faruk özak zamanında 2, atay aktuğ zamnında 2 tane görmüştüm .Doğru bu kadar rezillilkleri hiçbir başkan zamnında görmemiştim sadri şener zamnında görmüş oldum.

Fatih Öztürk
10.06.2012, 19:55
Emrinde calismak, tam bir May agziyla yazilmis bir yazi, yani onunla calisan hic kimse onun emri olmadan Trabzonspora baskanlik
yapamiyacak, öyle mi? Acik söyleyeyim, bu uefa kriterleri Türkiyede uygulanirsa takim yöneticiliklerine genc ve profesyonel
yöneticilerin gelecegini bekliyorum, ancak ondan sonra MAy ve uzantilarinin daha ses cikaramiyacaklarini görebiliriz. sirf Trabzonspor
icin demiyorum, bütün takimlar icin böyle bir beklentim var, artik bugünkü yönetici profillerinin tadavülden kalkmasi lazim.

Ne MAY ağzına nede burnuna sahibim.oyumuda Sadri başkana kullanmış biriyim.

Aynen dediğim gibi.bugünki yönetimin çoğu MAY'ın yıllarca yönetiminde bulundu.hepside MAY'ın bir dediğini iki edemeyecek kadar el pençe divandırlar.MAY her istediğini bunlara yaptırmıştır.MAY kulübü kendine usulsuz yoldan borçlandırırken bu yöneticilerin hepsi ayakta uyumuştur.sesleri çıkmamıştır.yalanmı?

Ayrıca ben MAY'ın icazeti olmadan başkanlık yapamazlar diye bir kelime kullandığımı hatırlamıyorum.MAY'ın uzantısı değilim.yılmaz savunucusu ve koruyucusuda değilim.Sadri başkanın 2011-2012 sezonuna girene kadar bu sitede en büyük destekçilerden biri bendim.kadroyu dağıttı hepimizin gözünden düştü.bugünden tezi yok ilk kongreyi seçimli kongreye çevirerek UEFA'nın istediği yönetici pörtföyünü oluşturmamız gerekiyor.

Sizden ricam,birilerinin ağzıyla burnuyla konuşmakla itham etttiğiniz kişinin bir yorumuna takılmadan önce neden böyle düşündüğünü sorun.birbirimizi tanımadığımız için yanlış anlamalara mahal vermeyelim.saygılar.

doganay61
10.06.2012, 20:42
Bursasporun 5. Şampiyon olmaması için yapılmaya çalışılan hatır şikesiydi bu..Sanki o günleri hatırlamıyormuş gibi bakmayın olaya, o yıl Fenerbahçenin şampiyon olmasını isteyen (Bursasporun olmaması için) birçok taraftarımızda vardı malesef..O dönemden sonra Sadri Şener benim için bitmiştir, şu an sürekli Şenol Güneş'i hedef alan açıklamalar yapması da zaten şu anki başarısızlığını örtmek için hedef saptırtmaktır.

Erol Köroglu
10.06.2012, 20:43
Beyler Mehmet Ali Yilmaz bu güne kadar tam üc kere baskanlik yapti Allah askina basarilarini sayarmisiniz.birde TS ye baskan olmadan önce fenersikesporlu oldugunu söyleyen ve hala fennerin üyesi olan bir kisi bize nasil baskanlik yapsin ,yoksa MAY bir truva at i olmasin yani bizi icerden vurmasin ha ne dersiniz.bu sike olaylarinda her zaman fenerin tarafini tutan ve hatta TS yi bir elinden oyuncagi alinan aglayan bir cocuga benzetmesine ne dersiniz.yani fenerin sike yapmadigini savunan ve daha sonra kiviran bir eski baskan????

doganay61
10.06.2012, 20:54
Kardeşim sen nerde yaşıyorsun , tarihi başarılarla, müzesi kupalarla dolu bir takımın en başarılı dönemi sadece 1 zıraat kupası aldığı dönemmidir sence ? Güldürme beni...

Fatih Öztürk
10.06.2012, 21:03
Hakaretlerde başladı.hadi bakalım nereye varacağız.

Erol Köroglu
10.06.2012, 21:17
Beyler ,yönetim kavgasi yapacagina seneye bize büyük oyunlar düsünen istanbul basini ve mafya TFFye ,fenersikespora ,ve onlarin trabzonlu isbirlikcileri ile nasilmücadele edebiliriz ,onlari tartisalim.is cok vahim eyer birlik olmayip birbirimizi yersek (istenen budur)seneye cok kötü duruma düsecegiz.zaman kenetlenme zamani,zaman takima destek verme zamani,önce milyonluk yildizlar al sonra destek veririm olmamali.önce destek sonra yildizlar alinmali.Bu oyunu hep beraber bozaliim ve Karadeniz gazetesi ,zigana tv gibi fitne yayinlara aldanmayalim bu kuruluslar Trabzon halkini aptal saniyor

Gökçebey
15.06.2012, 14:03
Hala MAY fenerlidir diyenler var! Ne içtiniz arkadaşlar siz?

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2005/05/02/displayimage/0,,190498,00.jpg

Ben F.Bahçeliyim

Adnan SUNGUR / DHA

Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz, hiçbir zaman sarı lacivertli takımı tuttuğunu gizlemediğini belirtirken, "Zamanı var, ileride başkan da olabilirim" dedi.

Bağnazlık daha bitmedi

Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe Alt Yapı Derneği'nin ‘Koşan Adam‘ dergisine, "Ben, Fenerbahçeliyim. Bunu hiçbir zaman gizlemedim. Zamanı var, ileride başkan da olabilirim" sözlerinin yanı sıra sarı lacivert formayla resim çektirmesi, Trabzonspor'da şok etkisi yarattı. Yılmaz dergiye şunları söyledi: "İstanbul'da büyüdüm, Trabzon kökenliyim ama Kadıköy’lüyüm. Dünya kulübüyüz, dedim. Uğraştım ama o bağnazlık bitmedi.

İstersem başkan olurum

İnşallah gelecekte o da bitecek ve Türkiye'nin Fenerbahçe gibi büyük kulüplerin sayısı artacak. Aksi taktirde Avrupa ve dünyadaki futbolla entegrasyon zorlaşır. Aziz Yılmaz, Fenerbahçe'ye başkan olacağım diye korktu. Kızarsam olurum. Kızmıyorum, çünkü biraz daha zamanı var. 1996'da Trabzonspor şampiyonluğu kaçırdı. Ali Şen, (Mehmet Ali Yılmaz, başkan olsaydı yaptıklarımı yapamazdım) dedi. Ben o dönemde başkan değildim."

Galatasaray'ın şansı yok

F.Bahçe'nin yaptığı transferlere 'iyi' diyemediğini, Daum'un hatalar da yaptığını sözlerine ekleyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Bana sorsalar, Anelka yerine farklı bir transfer önerirdim. Antrenör değişebilir, çünkü transferleri Brezilya'dan yapıyorsunuz ama antrenör Alman." Yılmaz, G.Saray'la ilgili olarak da şunları söyledi: "G.Saray'a bu sene kupayı mı, yoksa 2'nciliği mi vermek isterler, bilmiyorum. Ama şampiyonluk şansı yok."

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2005/05/02/636649.asp

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 14:27
Burada dilimde tüy bitti bu adam fenerlidir diye.Fenerli de olabilir mesele o da değil.Trabzonspor yokken tutuyordur,bu anlaşılır.Ama Mehmet Ali Yılmaz'ın sertçe eleştirildiği nokta,başkanlık yaptığı,onursal başkanı olduğu kulübün şike sürecinde arkasında olmadığı,kendi yayın organlarında bile bu şike sürecinde feneri aklama telaşına düştüğüdür.Mesele de budur.Burada bazı arkadaşlar hala Sadri Şener'e vurmak için Mehmet Ali Yılmaz gibi bir adamı savunabiliyorlar,hayret ediyorum.
Ben daha çocuktum CINE 5 yeni çıkmıştı piyasaya.Melih Şendil'in program konuğuydu MEHmet Ali Yılmaz.Orada söylemişti,adım gibi hatırlıyorum.Doğma büyüme Kadıköy çocuğuyum.Kadıköy'de büyümeyip feneri tutmayan mı var?Allah'ın bildiğini kuldan mı saklayacağım?

Bu cümleleri kuran bir adam burada savunulabiliyor,şike sürecinde sırf Sadri Şener'e muhalefet edeceğim diye kulübü sanki şike yapan bizmişiz de fener masummuş gibi kamuoyuna beyanat verebiliyor.Hala bazı arkadaşlar çıkıp burada bana Mehmet Ali Yılmaz'ın fenerli olduğunu uydurmayın diyebiliyor.Yukarıda Gökçebey'in paylaştığı fotoğraf da son noktadır zaten.Lütfen hala çıkıp kimse bu adamı savunmasın burada.

@doğanay61

Taraftarı olduğun kulübün başkanını sevmeme hakkın tabi ki de vardır.Ama yok maçı satmış,yok Bursa olmasın diye vb saçma ifadelerin çocukça olmuş.Yaşın 32 gözüküyor ama beyin yalını merak ediyorum kusura bakma.Burada kırıcı olmamak için elimden geleni yapıyorum ama o kadar tahrik edici yazıyorsun ki birisinin çıkıp sana haddini bildirmesi gerekir.Benim anlamadığım konu,Trabzonspor kulübü başkanını bu şekilde kıçından uydurduğu laflarla itham eden bir adamın mesajı niye hala burada durabiliyor?

Faik Yılmaz
15.06.2012, 14:29
Sevgili Dostlar

Yukarıdaki haber defalarca tekzip edildi.... Hala en ufak bir tartışmada hemen bu haber temcit pilavı gibi ortaya çıkıyor.....

-Mehmet Ali Yılmaz'ın bir değil onlarca hatası olmuştur.....

-Tek adam olmayı sevmektedir ( ama bu hemen hepimizde olan bir huydur , kötüdür ama maalesef insanın fıtratında var olan bir şeydir )

-Televizyonu ve gazetesinde maksadını aşan habrler çıkmaktadır...

hepsine amenna....

Ama Trabzonspor'a ben dahil olmak üzere burada yazı yazan herkesten daha çok hizmeti vardır.
Ve sizin gibi benim gibi Trabzonsporludur....

Yönetimden atmak ünvanlarını elinden almak gibi konuların mevzu bahis bile edilmemesi gerekir.....

Yazık ya o kadar hizmeti var adamın....

Çok önemli hatalarıda var ama sadece onları görüp bugün belki 20 milyon dolara yapamayacağımız eserlerini görmemek bence insafsızlıktır ve vefasızlıktır....

Yaptı , etti ve gitti....

Hatalarıyla onun dönem sona erdi....

Seçmeyelim yönetime koymayalım ama lütfen Fenerlidir diye iftira etmeyelim....

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 14:34
Sevgili Dostlar

Yukarıdaki haber defalarca tekzip edildi.... Hala en ufak bir tartışmada hemen bu haber temcit pilavı gibi ortaya çıkıyor.....

-Mehmet Ali Yılmaz'ın bir değil onlarca hatası olmuştur.....

-Tek adam olmayı sevmektedir ( ama bu hemen hepimizde olan bir huydur , kötüdür ama maalesef insanın fıtratında var olan bir şeydir )

-Televizyonu ve gazetesinde maksadını aşan habrler çıkmaktadır...

hepsine amenna....

Ama Trabzonspor'a ben dahil olmak üzere burada yazı yazan herkesten daha çok hizmeti vardır.
Ve sizin gibi benim gibi Trabzonsporludur....

Yönetimden atmak ünvanlarını elinden almak gibi konuların mevzu bahis bile edilmemesi gerekir.....

Yazık ya o kadar hizmeti var adamın....

Çok önemli hatalarıda var ama sadece onları görüp bugün belki 20 milyon dolara yapamayacağımız eserlerini görmemek bence insafsızlıktır ve vefasızlıktır....

Yaptı , etti ve gitti....

Hatalarıyla onun dönem sona erdi....

Seçmeyelim yönetime koymayalım ama lütfen Fenerlidir diye iftira etmeyelim....

Fenerli değil yani??
Hocam ne iftirası,gerçek olan bu işte!

Gökçebey
15.06.2012, 14:35
Faik, azmini tebrik ediyorum. Samimi bir şekilde. :)

Faik Yılmaz
15.06.2012, 14:52
Fenerli değil yani??
Hocam ne iftirası,gerçek olan bu işte!

Faik, azmini tebrik ediyorum. Samimi bir şekilde. :)

1-Mehmet Ali Yılmaz'ı ne kadar tanıyorsunuz. Hayatınızda hiç gördünüzmü. konuştunuzmu..... ? Ben daha 36 saat önce Mehmet Ali Yılmazı çok iyi tanıyan bir kaç abime bu soruyu içtenlikle sordum.... Aldığım cevap Mehmet Ali Yılmazın buradaki iftiraları haketmeyen birisi olduğu ancak çevresi nedeniyle bazı önemli hatalar yaptığını söylediler ki zaten bende hata değil hatalar yaptı diyorum.... İsimlerini burda söylemicem ama ilgilenen arkadaşlara özelden açıklayabilirim....

2-Gazetede her yazan habere inanıyormusunuz. Hürriyet Gazetesine işimize geldiğinde satılmış medya diyoruzda Mehmet Ali Yılmazın aleyhindeki haberi neden temcit pilavı gibi üstelik gerçekmiş gibi yazma gereği duyuyoruz anlamıyorum...

3- Tam 12 yıldır klüple hiç bir bağı yok... İşte haketmiyor göreve getirilmiyor daha ne istiyorsunuz asalımmı adamı.... Klübe kepçe yollayıp tesislerimi yıkalım...
Peki bunu yapınca şampiyonmu olucaz klübe ne faydası olucak...

Faik Yılmaz
15.06.2012, 14:56
Mehmet Ali Yılmaz : Sanki kupalarını aldık

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere modeli ile ilgili de bomba sözler söyledi.

İşte Yılmaz'ın açıklamaları: "Pazar günü oynanan maç bir iki çakının dışında çok centilmence bir maç oldu. Büyük olaylar çıkmamıştır. Çok sakin oynandı. Bir daha Trabzonspor'a gitmem dedi Aziz Yıldırım sanki onların kupasını biz almışız gibi. Buna rağmen Trabzon'da yine olay olmadı" dedi.

Yılmaz, "Olaylar tabiki güzel değil. Bunlar zoomla tespit edilmeli. Beşiktaş'ta tespit edildi failleri bulundu. Arena'da da bulunacan Avni Aker'de de bulunacak. Dolayısıyla ne olacak kapı dışında tespit edilmeli buralarda elektronik cihazlar var" diye konuştu.

Mehmet Ali Yılmaz, "Tüm kulüplerin taraftarı kardeştir. Bu olaylara tenezzül etmemek lazım. Bu işlerden nemalanan yorumcular var sorumsuz konuşanlar var. Geçmişte çaldıkları düdükleri unutmuşlar. Komplekslerini henüz tatmin edememiş yaratıklar var. Kulaklarını çekmek lazım bunların. Resmi görevim yok ama istenirse kulaklarını çekerim.

Aziz'in ifadesi orada kullandı Aziz 10 aydır içerde konuştukları yanlış. Kendini kanıtlayana kadar anası ağlıyor. Psikolojisi bozuk olan adamın dediklerin fazla takmamak lazım. Dışarıdaki ve içeridekinin konuşmaları farklıdır. Geçmişte olanlara göre kendi kendine konuşuyor. Medyada abartıyor bunları.

Başbakan açıklama yapmış 8 takımsız bu lig olmaz diyor bunu güzel yorumlamak lazım. Bunun içinde Trabzon da varsa dolayısıyla iki camianın da sen yaptın ben yaptım şeklinde tartışmak yanlış olur. Beklemek lazım.

Benim yüksek tahminim bizi (Türkiye) almayacaklar Avrupa'ya. Başbakan'ın konuştukları modeller konuşulmuştur. Önceden karar alınmıştır bence oraya doğru gidiliyor. Yani konuşulmuştur ki İngiltere modelini verdi Başbakan.

Mart dediler Nisan dediler. Bakın ne kadar zaman oldu hala karar verilmedi. Nisan sonu diyorlar hikaye o işler" ifadelerini kullandı.

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 14:59
1-Mehmet Ali Yılmaz'ı ne kadar tanıyorsunuz. Hayatınızda hiç gördünüzmü. konuştunuzmu..... ? Ben daha 36 saat önce Mehmet Ali Yılmazı çok iyi tanıyan bir kaç abime bu soruyu içtenlikle sordum.... Aldığım cevap Mehmet Ali Yılmazın buradaki iftiraları haketmeyen birisi olduğu ancak çevresi nedeniyle bazı önemli hatalar yaptığını söylediler ki zaten bende hata değil hatalar yaptı diyorum.... İsimlerini burda söylemicem ama ilgilenen arkadaşlara özelden açıklayabilirim....

2-Gazetede her yazan habere inanıyormusunuz. Hürriyet Gazetesine işimize geldiğinde satılmış medya diyoruzda Mehmet Ali Yılmazın aleyhindeki haberi neden temcit pilavı gibi üstelik gerçekmiş gibi yazma gereği duyuyoruz anlamıyorum...

3- Tam 12 yıldır klüple hiç bir bağı yok... İşte haketmiyor göreve getirilmiyor daha ne istiyorsunuz asalımmı adamı.... Klübe kepçe yollayıp tesislerimi yıkalım...
Peki bunu yapınca şampiyonmu olucaz klübe ne faydası olucak...

Ya haber değil ki mevzu, ortada röportaj ve televizyon demeci var.Hala neyi savunuyorsun Faik kardeş Allah aşkına?Kendi tv'sinde bile adam feneri kollama telaşına düştü,bunu sen de söylüyorsun.Bu bile yetmez mi Mehmet Ali Yılmaz hakkında olumsuz fikir beyan etmeye?Yapma Allah aşkına,Tamam Sadri Şener'i eleştirin ama bu adamı da savunmayın artık..Adamın dedikleri ortada,yok efendim arkadaşı şöyle böyle demiş.Bunlar neyi kanıtlar ki adamın ağzından çıkan laflar varken,verdiği fener formalı pozlar varken?Fotoğraf da montaj mı o zaman?Yakışıyor mu onursal başkan sıfatı almış bir adamın en büyük antipati toplayan rakip takımın formasıyla fenerbahçetv'ye poz vermek?Yakışıyor mu?Şimdi bu adamı değil eleştirmek,neler diyesim var da neyse.

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 15:01
Mehmet Ali Yılmaz : Sanki kupalarını aldık

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere modeli ile ilgili de bomba sözler söyledi.

İşte Yılmaz'ın açıklamaları: "Pazar günü oynanan maç bir iki çakının dışında çok centilmence bir maç oldu. Büyük olaylar çıkmamıştır. Çok sakin oynandı. Bir daha Trabzonspor'a gitmem dedi Aziz Yıldırım sanki onların kupasını biz almışız gibi. Buna rağmen Trabzon'da yine olay olmadı" dedi.

Yılmaz, "Olaylar tabiki güzel değil. Bunlar zoomla tespit edilmeli. Beşiktaş'ta tespit edildi failleri bulundu. Arena'da da bulunacan Avni Aker'de de bulunacak. Dolayısıyla ne olacak kapı dışında tespit edilmeli buralarda elektronik cihazlar var" diye konuştu.

Mehmet Ali Yılmaz, "Tüm kulüplerin taraftarı kardeştir. Bu olaylara tenezzül etmemek lazım. Bu işlerden nemalanan yorumcular var sorumsuz konuşanlar var. Geçmişte çaldıkları düdükleri unutmuşlar. Komplekslerini henüz tatmin edememiş yaratıklar var. Kulaklarını çekmek lazım bunların. Resmi görevim yok ama istenirse kulaklarını çekerim.

Aziz'in ifadesi orada kullandı Aziz 10 aydır içerde konuştukları yanlış. Kendini kanıtlayana kadar anası ağlıyor. Psikolojisi bozuk olan adamın dediklerin fazla takmamak lazım. Dışarıdaki ve içeridekinin konuşmaları farklıdır. Geçmişte olanlara göre kendi kendine konuşuyor. Medyada abartıyor bunları.

Başbakan açıklama yapmış 8 takımsız bu lig olmaz diyor bunu güzel yorumlamak lazım. Bunun içinde Trabzon da varsa dolayısıyla iki camianın da sen yaptın ben yaptım şeklinde tartışmak yanlış olur. Beklemek lazım.

Benim yüksek tahminim bizi (Türkiye) almayacaklar Avrupa'ya. Başbakan'ın konuştukları modeller konuşulmuştur. Önceden karar alınmıştır bence oraya doğru gidiliyor. Yani konuşulmuştur ki İngiltere modelini verdi Başbakan.

Mart dediler Nisan dediler. Bakın ne kadar zaman oldu hala karar verilmedi. Nisan sonu diyorlar hikaye o işler" ifadelerini kullandı.

Bu yazı,seni haklı çıkarmıyor ki?Daha doğrusu,Mehmet Ali Yılmaz'ı,tamam iyi adammış,bak bizden yana demek için bir gerekçe olamaz.Niye paylaştınız anlamadım açıkçası?

Faik Yılmaz
15.06.2012, 15:09
Ya haber değil ki mevzu, ortada röportaj ve televizyon demeci var.Hala neyi savunuyorsun Faik kardeş Allah aşkına?Kendi tv'sinde bile adam feneri kollama telaşına düştü,bunu sen de söylüyorsun.Bu bile yetmez mi Mehmet Ali Yılmaz hakkında olumsuz fikir beyan etmeye?Yapma Allah aşkına,Tamam Sadri Şener'i eleştirin ama bu adamı da savunmayın artık..Adamın dedikleri ortada,yok efendim arkadaşı şöyle böyle demiş.Bunlar neyi kanıtlar ki adamın ağzından çıkan laflar varken,verdiği fener formalı pozlar varken?Fotoğraf da montaj mı o zaman?Yakışıyor mu onursal başkan sıfatı almış bir adamın en büyük antipati toplayan rakip takımın formasıyla fenerbahçetv'ye poz vermek?Yakışıyor mu?Şimdi bu adamı değil eleştirmek,neler diyesim var da neyse.

Sadri Şeneri şu anda Başkanımız O olduğu için hatalarından dolayı eleştiriyorum.....

Görevini bitirdiği gün Trabzonspora hizmetlerinden dolayı teşekkür edeceğim bir daha eleştirmeyeceğim.....

Sadri Şeneri eleştirmek başka şey Mehmet Ali Yılmazı eleştirmek başka şey....

Mehmet Ali Yılmaz 12 yıldır bu klüpte yok... Eleştirsek ne olur eleştirmesek ne olur.... Oy vermediğimiz müddetçe başkan olamaz....

Diyorumki yaptığı on milyonlarca dolarlık klüp tesislerinden...

zamanında stadyumda yaptırdığı tatiilatlardan......

ilçelere kazandırdığı spor tesislerinden dolayı.....

sevmesek bile saygı duyalım eserlerine.....

Ben Fenerli olduğuna inanmıyorum çünkü Fenerli filan değil..... Bu iftiradır...

Bakın adam Holding merkezini Değirmedereye taşıyor. İstanbulda yapmak varken....

150-200 kişi çalışacak burda....

15-20 milyon dolar yatırım yapıyor memeleketine...

Bunu kolayına kaçıp İstanbuldada yapabilirdi zaten ordayaşıyor....

Dediğiniz gibi gizli Fenerbahçeli olsa kendi vatanına bu kadar yatırım yapmazdı....

Valla transferiydi

bazı söylemleriydi eleştiririm ama.....

klübe ve şehrime bu kadar hizmeti dokunan adama Fenerlidir demek benim mantık sınırlarımı aşıyor hiç kusura bakmayın....

Siz ne derseniz deyin bu gerçeği değiştirmiyor....

Faik Yılmaz
15.06.2012, 15:12
Bu yazı,seni haklı çıkarmıyor ki?Daha doğrusu,Mehmet Ali Yılmaz'ı,tamam iyi adammış,bak bizden yana demek için bir gerekçe olamaz.Niye paylaştınız anlamadım açıkçası?

Aziz Yıldırıma bu kadar güzel sallayan adamı neredeyse deli yerine koyan bir adama Fenerli diyorsunuz ya onun için ekledim.....

"Adamların sanki kupasını biz almışız " diyor ince bir alay var Fenerle ilgili...

Başkanına ve klübüne böyle atıp tutan bir adam Fenerlidir demek garip gelmiyormu sizlere....

Uğurtan
15.06.2012, 15:15
Offf yine bit pazarına rağbet artmış...

İstediğim tek şey kulüple ilişiği kesilsin.

Tesislerimizden ismi sökülsün.

Onursal değil borusal başkan olarak tecsillensin.

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 15:17
Aziz Yıldırıma bu kadar güzel sallayan adamı neredeyse deli yerine koyan bir adama Fenerli diyorsunuz ya onun için ekledim.....

"Adamların sanki kupasını biz almışız " diyor ince bir alay var Fenerle ilgili...

Başkanına ve klübüne böyle atıp tutan bir adam Fenerlidir demek garip gelmiyormu sizlere....

E kendisi diyor işte fenerbahçeliyim diye,bunu biz mi uydurduk?

Ergun Gürsoy'a da Trabzonsporlu diyen yoktur sanırım değil mi?Arsin'de taşıma firması vardı onun da zamanında,hala var mı bilmiyorum.Memleketine firma açmış olmasıyla tuttuğu takım arasında bir bağlantı kurmak,çok tatmin edici değil bence.

Ömer SEVİNÇ
15.06.2012, 15:19
Faik bey soyisiminizin hakkını veriyorsun tebrikler. Akrabanız sanırım Mehmet Ali bey?

İlker Yazıcıoğlu
15.06.2012, 15:19
Bu arada Aziz'e sallamasının yanında gelmiş geçmiş en büyük şerefsiz olan Ali Şen'i de tabiri caizse yalamadan geçmiyor ama sayın Yılmaz.O da ayrı mesele.

Faik Yılmaz
15.06.2012, 15:41
Faik bey soyisiminizin hakkını veriyorsun tebrikler. Akrabanız sanırım Mehmet Ali bey?

Evet haklısınız 3 tane amcam var....

Birisi Mehmet Ali Yılmaz....

Diğeri eski başbakan Mesut Yılmaz....

Son olarak eski diyanet işleri başkanı Mehmet Nuri Yılmaz.... :) :)

Sadece soyadından nasıl akrabalık çıkardınız hayret doğrusu......

Mehmet Ali Yılmaz'ın köyünün nerde olduğunu dahil bilmiyorum.... Hayatım boyuncada sadece 1 kere gördüm..... Eğer ne işinize yarayacağını bilmiyorum ama öğrenmek isterseniz Ademoğlu olmamız dışındada herhangi bir akrabalığımda yoktur....

Zafer Fidan
15.06.2012, 17:06
Ben F.Bahçeliyim

Adnan SUNGUR / DHA

Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz, hiçbir zaman sarı lacivertli takımı tuttuğunu gizlemediğini belirtirken, "Zamanı var, ileride başkan da olabilirim" dedi.

Bağnazlık daha bitmedi

Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe Alt Yapı Derneği'nin ‘Koşan Adam‘ dergisine, "Ben, Fenerbahçeliyim. Bunu hiçbir zaman gizlemedim. Zamanı var, ileride başkan da olabilirim" sözlerinin yanı sıra sarı lacivert formayla resim çektirmesi, Trabzonspor'da şok etkisi yarattı. Yılmaz dergiye şunları söyledi: "İstanbul'da büyüdüm, Trabzon kökenliyim ama Kadıköy’lüyüm. Dünya kulübüyüz, dedim. Uğraştım ama o bağnazlık bitmedi.

İstersem başkan olurum

İnşallah gelecekte o da bitecek ve Türkiye'nin Fenerbahçe gibi büyük kulüplerin sayısı artacak. Aksi taktirde Avrupa ve dünyadaki futbolla entegrasyon zorlaşır. Aziz Yılmaz, Fenerbahçe'ye başkan olacağım diye korktu. Kızarsam olurum. Kızmıyorum, çünkü biraz daha zamanı var. 1996'da Trabzonspor şampiyonluğu kaçırdı. Ali Şen, (Mehmet Ali Yılmaz, başkan olsaydı yaptıklarımı yapamazdım) dedi. Ben o dönemde başkan değildim."

Galatasaray'ın şansı yok

F.Bahçe'nin yaptığı transferlere 'iyi' diyemediğini, Daum'un hatalar da yaptığını sözlerine ekleyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Bana sorsalar, Anelka yerine farklı bir transfer önerirdim. Antrenör değişebilir, çünkü transferleri Brezilya'dan yapıyorsunuz ama antrenör Alman." Yılmaz, G.Saray'la ilgili olarak da şunları söyledi: "G.Saray'a bu sene kupayı mı, yoksa 2'nciliği mi vermek isterler, bilmiyorum. Ama şampiyonluk şansı yok."

Fatih Öztürk
15.06.2012, 18:16
Hala MAY fenerlidir diyenler var! Ne içtiniz arkadaşlar siz?

Ben F.Bahçeliyim

Adnan SUNGUR / DHA

Bağnazlık daha bitmedi

İstersem başkan olurum

Galatasaray'ın şansı yok

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2005/05/02/636649.asp

Siteye yöneticisi arkadaş.basında aylardır fener düşmedi düşmeyecek fener suçsuzdur haberleri dolaşıyor.yukarıda koyduğun habere inanıyorsan bugün basının yazdıklarınada inanıyorsundur.burada muhabir bir arkadaş var üyedir.bir kaç ay önce MAY ile röportaj yaptığını söylemişti.fenerle hiç bir alakası olmadığınıda kendisine bizzat söylemişti.bugün MAY ofisini boydan boya Trabzonsporun renkleriyle donatmış bir insan.sen yönetici olarak zürriyetsiz hürriyetin haberini buraya koyup insanları yanlış yönlendiriyorsun.o gazetenin hiç bir haberi doğru yapma ihtimali yok.önce bunu iyi bilmelisin sevgili yönetici arkadaşım.

Ayrıca sadri şener başkanımızın eskiden iyi bir galatasaray taraftarı olduğu burda üye bir arkadaş tarafından söylenmişti.adıda sanırım YAŞAR.
buna Allahın kulu tepki göstermemişti.sözkonusu MAY olunca herkesin maşallahı var.

sonuç olarak MAY'ın tonlarca hatası olduğunu kimse inkar etmiyor.edemez çünkü ortada deliller mevcut.fakat aynı hataları faruk özak sadri şenerde defalarca yapmıştır.buda inkar edilemez bir gerçek.senin veya başkasının onursalı olmayabilir.benim onursal başkanımdır.

Fatih Öztürk
15.06.2012, 18:22
Offf yine bit pazarına rağbet artmış...

İstediğim tek şey kulüple ilişiği kesilsin.

Tesislerimizden ismi sökülsün.

Onursal değil borusal başkan olarak tecsillensin.

Bu sitede yönetici olupta eski bir başkana bu denli yakıştırma yapman iğrençliktir.

sen bu sitede gelişigüzel üye değil yöneticisin.uslübun daha seviyeli olmalı.

doganay61
15.06.2012, 23:57

Faik kardeş kimlere ne anlatıyosun sen, Sayın Onursal başkan benim köylüm, eşi akrabam, dolayısıyla burada en iyi ben tanırım Mehmet Ali Yılmaz'ı...Trabzonsporun yıllarca ve halen daha kullandığı tesisler, İstanbul Kartal Sahilindeki Mehmet Ali Yılmaz tesisleri, Of' taki tesisler vs. daha bir sürü...Zamanında yaptığı yanlışlar her Trabzonsporlu gibi bizler tarafından da tepki görmüştür..Ama bu yanlışlar hizmetlerinin yanında hiç'tir.O'nun Onursal Başkanlığına hiçbir zaman gölge düşüremeyecektir..Onun için Lucescu'nun söylediği lafı hiçbir zaman unutamam ; Köpekler istedi diye, atlar ölmez...

POYRAZ
16.06.2012, 04:00
Ben F.Bahçeliyim

Adnan SUNGUR / DHA
Bağnazlık daha bitmedi
İstersem başkan olurum
Galatasaray'ın şansı yok
Burada bir yanlislik var. Ben Mehmet Ali Yilmaz'in baskan olmasini istemiyorum artik ama burada bir yanlislik var. Ben bu fotografi ve bu olayi hatirliyorum.
Bu ilk kez bir dergide cikmisti yanilmiyorsam daha sonra gazeteye düsmüstü.
Elinde tuttugu fotograf fe-be kulübünün degil, yabanci bir takimin formasiydi yanlis hatirlamiyorsam. Ayrica fe-be formasi olmadigida anlasiliyor fotograftan.
M. Ali Yilmaz, o dergiyi yada gazeteyi mahkemeye verip yazilanlarin yanlis oldugunu o dergi veya gazetede mahkeme karariyla yazdirmisti yanilmiyorsam.
fe-be li oldugunu söylemisse nerede bu ses kaydi yada görüntüsü?
Ben baskan olmasini istemiyorum ama asla onun "Ben fenerbahceliyim" dedigine de inanmiyorum. Dünyanin, evet hic tereddütsüz dünyanin en adi, en serefsiz, en yavsak, en haysiyetsiz basini bizim ülkemizin basinidir. Adimdan emin oldugum kadar eminim buna.

TekfurÇayır 61
16.06.2012, 06:50
Burada bir yanlislik var. Ben Mehmet Ali Yilmaz'in baskan olmasini istemiyorum artik ama burada bir yanlislik var. Ben bu fotografi ve bu olayi hatirliyorum.
Bu ilk kez bir dergide cikmisti yanilmiyorsam daha sonra gazeteye düsmüstü.
Elinde tuttugu fotograf fe-be kulübünün degil, yabanci bir takimin formasiydi yanlis hatirlamiyorsam. Ayrica fe-be formasi olmadigida anlasiliyor fotograftan.
M. Ali Yilmaz, o dergiyi yada gazeteyi mahkemeye verip yazilanlarin yanlis oldugunu o dergi veya gazetede mahkeme karariyla yazdirmisti yanilmiyorsam.
fe-be li oldugunu söylemisse nerede bu ses kaydi yada görüntüsü?
Ben baskan olmasini istemiyorum ama asla onun "Ben fenerbahceliyim" dedigine de inanmiyorum. Dünyanin, evet hic tereddütsüz dünyanin en adi, en serefsiz, en yavsak, en haysiyetsiz basini bizim ülkemizin basinidir. Adimdan emin oldugum kadar eminim buna.

Bu röportaj konusunda bilgim yok ama formanın şikebahçe forması olmadığı kesin.

Fatih Öztürk
16.06.2012, 10:33
Yukarıdaki haberi resime bakmadan buraya alen acele yetiştiren arkadaşların MAY düşmanlığı sınır tanımıyor.yeterki çamur at izi kalsın.

İlker Yazıcıoğlu
16.06.2012, 10:35
Bu röportaj konusunda bilgim yok ama formanın şikebahçe forması olmadığı kesin.

Mesele foto değil ki abi,adamın demeçleri var.
Ben demeçlerinde de değilim.Şike sürecinde Trabzonsporun yanında olmaması,destek çıkmaması yeterlidir, benim için.

doganay61
16.06.2012, 10:57
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'dan Aydınlar'a tepki
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Şike soruşturmasıyla ilgili olarak polisin yaptığı çalışmaları hiçe saymak haksızlık olur. 14 Nisan'dan bu yana emniyet yetkilileri Futbol Federasyonu'nun yapması gereken işleri yapmış ve böyle bir durum ortaya çıkmıştır." dedi.
''Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.'' diyen Yılmaz, Radyospor'a yaptığı açıklamada, yaşananların üzücü olduğunu belirterek, "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bunu ortaya koyan cumhuriyet savcıları aracılığıyla polislerimiz. Ortada bir durum var. Çok acele karar vermek de yanlış. Geç karar vermek de yanlış." dedi.

TUTUKLAMA KARARLARI DİSİPLİN CEZASI VERMEK İÇİN YETERLİDİR
Futbol Federasyonu'nun şu an itibariyle disiplin cezası uygulamamak gibi mutlak bir karar vermesinin yanlış olduğunu savunan Yılmaz, şöyle konuştu:
"Sonradan bu kararı değiştirmek tehlikesi de var. O zaman daha büyük sorunlarla karşılaşırsınız. Bence çok acele edildi. Bu konularda iddianame bekleneceğini mahkemenin tutuklama kararına bakmak gerekir. Bu önemli bir faktördür. Ergenekon'dan tutuklananlardan da böyle tutuklanmıştır."

AYDINLAR ETKİ ALTINDA BİR KARAR VERMİŞTİR
Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamasını değerlendiren Yılmaz, "Etki altında verilmiş bir karar. Emniyetin çalışmalarının, savcıların sorgularının ve hukukun vereceği karara önceden yol kesmektir; çünkü hukuk bunu ortaya koyarsa sonra verdiğiniz bu kararı nasıl geri alacaksınız. Tutuklamalar risiplin cezasına vermeleri için yeterli bir nedendi. İddianameye beklemeye gerek yok." dedi.

TRABZONSPOR SAHADA ERKEKÇE MÜCADELE EDEN BİR TAKIMDIR
Soruşturma kapsamında Trabzonspor'un isminin anılıyor olmasına çok üzüldüğünü belirten Onursal başkan Mehmet Ali Yılmaz, "Bizim camiamımızın bu tür olaylarla anılması son derece üzücü. Bizim spor anlayışımız başarıyı sahada yakalamaktır. Hiç bir zaman saha dışı olaylara girmedik. Bu yazılanlar doğruysa çok üzücü. Biz bunları aklımızdan bile geçirmeyiz. Biz erkekçe çıkar, kazanır. Umarım arkadaşlarımız bu soruşturmadan alınlarının aklarıyla çıkar." şeklinde konuştu.

BU ADAM FENERBAHÇELİ ÖYLE DEĞİLMİ ARKADAŞLAR...
ALLAH SİZE AKIL VERMEMİŞSE BENİM SUÇUM NE

titanic
16.06.2012, 11:48
Ben demeçlerinde de değilim.Şike sürecinde Trabzonsporun yanında olmaması,destek çıkmaması yeterlidir, benim için.
3 temmuzdan bugüne yaşanılan süreçte trabzonsporun herhangi bir desteğe ihtiyacı olmamıştır.Haliye yalnız görülmüştür. Desteğe ihtiyacı olanlr desteklendiler.

Ahmet Kuru
16.06.2012, 12:27
Mehmet Ali Yilmaz in hatalari olmus olabilir ama buraya gelip kinle nefretle yazilari yazmaninda anlami yok. Sonucta bu klube hizmet etmis biri.

Samet Türkmen
16.06.2012, 12:28
Bu Mehmet Ali Yılmaz hâla mafyacılık oynuyor mu? Cumhuriyet savcıları uyumasın artık.

Murat Varol
16.06.2012, 12:45
adam şampiyonluığumuzun çalındığı sezon fenerin şampiyonluğunu kabul etmiyorum gerçek şampiyon biziz diyen sadri şeneri çocuklukla suçlamıştı. fener şampiyonluğu haketmiştir ona da tebrik etmek düşer demişti. sezon boyunca hiç bir açıklama yapmayan otursal başkanın bu açıklaması ilginç gelmişti.zira ali şen sürekli demeçleriyle takımına destek çıktı o sezonda.

Murat Varol
16.06.2012, 12:48
bu adam ömer çavuşoğluyla yakın arkadaş bu bile yeter

Fatih Öztürk
16.06.2012, 15:29
Bu Mehmet Ali Yılmaz hâla mafyacılık oynuyor mu? Cumhuriyet savcıları uyumasın artık.

Trabzonlu iş adamı olupta mafyacılık oynamayan kaç tane adam tanıyorsun.buna sadri şenerde dahil.

Fatih Öztürk
16.06.2012, 15:31
bu adam ömer çavuşoğluyla yakın arkadaş bu bile yeter

Sadri şenerde aziz yıldırımın kankası.yıllarca ihale pasladılar birbirlerine.keza nihat özdemirle sadri şenerde.bunların akrabalıktan öte bağları var.bunlarda yetermi?

TekfurÇayır 61
16.06.2012, 19:41

O röportaj için söyledim bunu.

Röportaj iftirâ ise, ki öyle görünüyor, kullanılmaması lâzım. İtirazlar haklı.

Faik Yılmaz
18.06.2012, 08:49
Faik kardeş kimlere ne anlatıyosun sen, Sayın Onursal başkan benim köylüm, eşi akrabam, dolayısıyla burada en iyi ben tanırım Mehmet Ali Yılmaz'ı...Trabzonsporun yıllarca ve halen daha kullandığı tesisler, İstanbul Kartal Sahilindeki Mehmet Ali Yılmaz tesisleri, Of' taki tesisler vs. daha bir sürü...Zamanında yaptığı yanlışlar her Trabzonsporlu gibi bizler tarafından da tepki görmüştür..Ama bu yanlışlar hizmetlerinin yanında hiç'tir.O'nun Onursal Başkanlığına hiçbir zaman gölge düşüremeyecektir..Onun için Lucescu'nun söylediği lafı hiçbir zaman unutamam ; Köpekler istedi diye, atlar ölmez...

Benim anlamadığımda şu ;

Adama her türlü hakareti edecek kadar nefretle dolu arkadaşlarımız bir de " neden Trabzonspora destek olmadı " diye laflar ediyorlar ya onu anlamıyorum....

Sen adamı kovarcasına arkasından hançerleyerek başkanlığını al...

Sonra arkasından tonla küfret......

ondan sonra da klübe neden destek olmuyor de....

biraz hatta çok garip buluyorum bunu ben...

Onca olanlara rağmen yinede destek için yanına gidilse camianın bütünleşmesi açısından yinede elinden geleni yapacağına eminim.....

Neymiş Fenerli arkadaşları varmış... Sadri Şener bizzat Aziz Yıldırımla bir yedikleri ayrı gidiyor o derece yakın arkadaşlar....

Neymiş klübü zarara uğratmış yok Lange filan..... Sadri Şener sadece Adrian transferiyle klübümüzü 15 trilyon zarara uğratmadımı...

Boş transferler yapmış.... adam 10 sene başkanlık yaptı tabiki öyle transferileri olucak.. burada Sadri Şenerin 3 senede yaptığı boş transferleri yazsam sayfa yetmez....

ama insanları bunları görmüyor.....

13 sene önce başkanlık yapmış adama hakaret ederek bir şeyler kazanambileceklerini zannediyorlar....

Onursal Başkanlığını elinden alma lafları ediyorlar...

Bilmiyorlarli o ünvanı elinden almaya çalıştıkları adam senden , benden ve ona laf eden herkesten çok bu klübe hizmet etmiştir , onları gibi klavyede değil reel olarak klübe tonla hizmet etmiştir ve bu ünvanı almaya onların gücü yetmez....hatta aklı selim Trabzonsporlu hiç kimse bu yola başvurmaz başvursada sonu hüsran olur...

Yönetim kademesindek insanlar iyiki böyle arkadaşlardan oluşmuyorlar yoksa zaten birlik sağlanamayan klübümüz iyice parçalanır 3.sınıf bir takıma dönerdi....

Ben Mehmet Ali Yılmazın klüple şu anda hiç bir bağı olmamasına rağmen , gündemde hiç olmamasına rağmen sataşmaları , kötü sözleri klübün yararı için değil tamemen art niyetle söylenmiş sözler olarak görüyorum.....

temel_yilmaz
18.06.2012, 09:01
Mehmet Ali Yılmaz'ı bende sevmem,başkan olmasınıda istemem şike sürecindeki demeçleri vs vs vs uzar gider yani hatta ve hatta fb lide olabilir sorun yok ama tukaka da yapılmasın öyle yada böyle bu takımda başkanlık yapmış biri için söylenenler yakışmıyor.

Körü körüne savunanlarda var,sevenleride var ama daha Trabzonspor'da başkanlık yapmasını istemiyorum bir taraftar olarak,x yada y takımı tuttuğu için değil egosu için.

Ahmet AYDIN-28
18.06.2012, 09:10
.............................
Onca olanlara rağmen yinede destek için yanına gidilse
..........................

Mehmet Ali Yılmaz tarzı yönetimi sevmesem ve spordan uzak tutulması gerektiğini düşünsem de Trabzonspor'uma başkanlık yaptığı ve hizmette bulunduğu için hakkında laf söylemeyi kendimde hak olarak görmüyorum. Ama şu yukarıda ki ifadene hep takılmışımdır. Niye hep destek için yanına gidilmesi gerekiyor. Bir kere de çağrılmadan gelsin destek olsun çok mu zor? Bunu son şike olayları için söylemiyorum. Bu her zaman böyle oldu ya da böyle beklendi.

Faik Yılmaz
18.06.2012, 09:23
Mehmet Ali Yılmaz tarzı yönetimi sevmesem ve spordan uzak tutulması gerektiğini düşünsem de Trabzonspor'uma başkanlık yaptığı ve hizmette bulunduğu için hakkında laf söylemeyi kendimde hak olarak görmüyorum. Ama şu yukarıda ki ifadene hep takılmışımdır. Niye hep destek için yanına gidilmesi gerekiyor. Bir kere de çağrılmadan gelsin destek olsun çok mu zor? Bunu son şike olayları için söylemiyorum. Bu her zaman böyle oldu ya da böyle beklendi.

Camiayı toparlamak mevcut başkanın görevidir.... Çünkü o Trabzonsporun şu andaki en yüksek makamındaki kişidir.....

Bu şu an Sadri Şener... Ama Nuri Albayrakta olsa , Atay Aktuğda olsa hatta Mehmet Ali Yılmazda olsa değişmezdi... illa ayağına gitmesi gerekmiyor... bir telefonla şu gün toplanalım arkadaşım kardeşim dese gelmeyecekmi.... bunda ne var.....

daha 4-5 gün önce çok sevdiğim bir abim... babam yaşında... kardeşim meydanda toplandık arkadaşlarla oturuyoruz dedi.... tamam abi uçtum geliyorum dedim... bunda gocunacak ne var.....

sizin dediğiniz şekilde hiç kimse klübe kendi gidip hizmet etmez.. hele o klüpten kovulup hala arkasından küfredilen biriyse hiç gitmez... bende olsam hatta sizde olsanız aynı şekilde beni kapıdan kovdunuz bacadan geleyim yine kovun demezsiniz.....

Bülent Bayraktar
20.06.2012, 00:12
Ayni haberi yillardir gun yuzune cikarip uzerine yorum yapmakdan bi turlu vazgecilmiyor gercekden pes dogrusu yeter artik kabak tadi verdi.Hatalari vardir ama fenerli falan degildir
Onursal baskanlik sifatinin ondan alinmasi icin hic bir neden yok ve bildigim kadariyla kulubun ileri gelenlerinin muhabbet aralarinda bile bu konu konusulmuyor.

Samet Türkmen
20.06.2012, 00:17
Kulübe verdiği paraları faiziyle geri alan adam hizmet değil sadece kâr etmiştir. Kulüp ise uğradığı zararla başbaşa kalmıştır. Transfer yapamayacak duruma gelmiştik neredeyse MAY'a alacaklarını ödemek için.

O zaman birlik beraberlik, kulübü düşünmek neredeydi ? Bu adam döneminde takım şampiyon oldu mu ? En iyi derece kaçıncılıktı ?

Takım 50 tane maç yapmış ,as kadrosu dağılmış ve diğer konular. Bu kadar da hakkıni yemeyelim Sadri Şener'in. Transferden beklediğini alamayabilirsin bu gayte doğal.

Uğurtan
20.06.2012, 03:40
Bu sitede yönetici olupta eski bir başkana bu denli yakıştırma yapman iğrençliktir.

sen bu sitede gelişigüzel üye değil yöneticisin.uslübun daha seviyeli olmalı.

Şikayet edebilirsiniz.

Ben doğru bildiğimden hiç şaşmadım,şaşmam.

Benim Trabzonsporluluğum bunu gerektiriyor.

Eski başkan konusunda bu kadar hassas olacaksanız, mevcut başkana "Sadri" dendiğinde de diğer başlıklarda aynı hassasiyeti görmek isterim.

Not: Sadri Şener'i de gerektiğinde eleştirmesini bilirim.Sadece örnek verdim.

Faik Yılmaz
20.06.2012, 08:29
O zaman birlik beraberlik, kulübü düşünmek neredeydi ? Bu adam döneminde takım şampiyon oldu mu ? En iyi derece kaçıncılıktı ?

.

Evet en son şampiyonluğumuzu bu adam dediğiniz adam döneminde kazandık......

(2010-2011 dönemindeki şampiyonluk henüz kupamız gelmediği için sayılmamıştır....)

hep kötü icraatlarımı yazıyorsunuz...

Mesela rüyanızda bile göremeyeceğimiz transferleri neden yazmıyorsunuz....

bkandil
20.06.2012, 08:55
Tartışma konusu bulmak için çaba sarfetmeye gerek duymayan bir topluluğuz.

3 Temmuz 2011'den bu yana süren şike sürecinde sona yaklaşılmışken, yeni bir tartışma konusu bulduk.
Onursal Başkan-Mevcut başkan tartışması...

Her ikisi de doğrularıyla yanlışlarıyla bir şekilde bu camianın zirvesinde bulunmuş insanlardır. Konuyu çok fazla tartışmaya açıp olayları iyice sulandırmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki bu tartışmanın uzaması camianın da yararına bir durum değildir.

oflubektas
20.06.2012, 10:30
Benim anlamadığımda şu ;

Sonra arkasından tonla küfret......

ondan sonra da klübe neden destek olmuyor de....

biraz hatta çok garip buluyorum bunu ben...

Mehmet Ali Yılmaz, ana tarafımın komşu köyündendir. (Kono) Eski ülkücü dayımın okul yıllarından çok yakın arkadaşıdır. Yeğeni ve eski yöneticimiz Hamdi Özcan da amcamın eski ortağıdır.

Kendi adını taşıyan kulüp tesisleri, Kartal'da kulübe kazandırdığı ve halen yüksek kira getiren tesisleri, Of vakfının kuruluşunda çok büyük maddi katkısını, kılıcının her iki tarafının kestiği dönemde kendisinden yardım ve destek isteyen hemşehrilerini asla geri çevirmemesini, hatta hiçbir karşılık beklemeden burs vererek okuttuğu yüzlerce genci görmemek, kendisinin hayır hanesine yazmamak olmaz.

Ancak;

Başkanlıktan gidişinde öyle arkadan hançerlenme falan olmamış, kendisinin katılmaya tenezzül etmediği kongrede kaybettikleri gece kendi adına çekler yazdırarak kulübü kendisine borçlandırmıştır. (Bizzat kendisi yapmadı ama yapan kişinin adı da soyadı da belli, isteyen dava dosyalarından bulsun) Kulübün tüm gelirlerine haciz ve temlik koydurtarak maddi açıdan büyük sıkıntı yaşayan kulübün tüm para musluklarını kesmiş, kendi adını taşıyan tesislerin kapısına haciz araçları ve icra memurları dadanmıştır. Bu süreçte neredeyse her hafta ekranlara çıkıp: "Başkasının parasıyla kulüp yönetmek kolay" diyerek, takımı ve kulübü dört koldan baskı altına alarak yönetimi yıldırma politikası gütmüştür. Sonra bu çeklerin iptali ve evrakta yapılan sahtekarlıklar hukuk sürecinde ortaya çıkınca o zamanki yönetimle anlaşmak zorunda kalmış, sadece bu çeklere bağlanmayan resmi alacağını taksitle almış, anlaşmadan sonra da ekranlardan uzak durmuştur.

Hayırları da yanlışları da gerçektir. İsteyen istediği gibi yorumlasın şimdi...

TekfurÇayır 61
20.06.2012, 10:43
Tartışma konusu bulmak için çaba sarfetmeye gerek duymayan bir topluluğuz.

3 Temmuz 2011'den bu yana süren şike sürecinde sona yaklaşılmışken, yeni bir tartışma konusu bulduk.
Onursal Başkan-Mevcut başkan tartışması...

Her ikisi de doğrularıyla yanlışlarıyla bir şekilde bu camianın zirvesinde bulunmuş insanlardır. Konuyu çok fazla tartışmaya açıp olayları iyice sulandırmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki bu tartışmanın uzaması camianın da yararına bir durum değildir.

:alkış: Özellikle son cümlene.

Süreçte yaşananları herkes gördü, herkes şahit.

Gördüklerimiz bize yeter, daha fazla deştikçe kendimizi kanatıyoruz.

Alper Calik
20.06.2012, 11:01
Bu açık seçik ve gayet net bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Mehmet Ali Yılmaz, ana tarafımın komşu köyündendir. (Kono) Eski ülkücü dayımın okul yıllarından çok yakın arkadaşıdır. Yeğeni ve eski yöneticimiz Hamdi Özcan da amcamın eski ortağıdır.

Kendi adını taşıyan kulüp tesisleri, Kartal'da kulübe kazandırdığı ve halen yüksek kira getiren tesisleri, Of vakfının kuruluşunda çok büyük maddi katkısını, kılıcının her iki tarafının kestiği dönemde kendisinden yardım ve destek isteyen hemşehrilerini asla geri çevirmemesini, hatta hiçbir karşılık beklemeden burs vererek okuttuğu yüzlerce genci görmemek, kendisinin hayır hanesine yazmamak olmaz.

Ancak;

Başkanlıktan gidişinde öyle arkadan hançerlenme falan olmamış, kendisinin katılmaya tenezzül etmediği kongrede kaybettikleri gece kendi adına çekler yazdırarak kulübü kendisine borçlandırmıştır. (Bizzat kendisi yapmadı ama yapan kişinin adı da soyadı da belli, isteyen dava dosyalarından bulsun) Kulübün tüm gelirlerine haciz ve temlik koydurtarak maddi açıdan büyük sıkıntı yaşayan kulübün tüm para musluklarını kesmiş, kendi adını taşıyan tesislerin kapısına haciz araçları ve icra memurları dadanmıştır. Bu süreçte neredeyse her hafta ekranlara çıkıp: "Başkasının parasıyla kulüp yönetmek kolay" diyerek, takımı ve kulübü dört koldan baskı altına alarak yönetimi yıldırma politikası gütmüştür. Sonra bu çeklerin iptali ve evrakta yapılan sahtekarlıklar hukuk sürecinde ortaya çıkınca o zamanki yönetimle anlaşmak zorunda kalmış, sadece bu çeklere bağlanmayan resmi alacağını taksitle almış, anlaşmadan sonra da ekranlardan uzak durmuştur.

Hayırları da yanlışları da gerçektir. İsteyen istediği gibi yorumlasın şimdi...

metehan
20.06.2012, 12:54
..
M. Ali Yılmaz, 2000 yılındaki kongrede başkan adayı olmak istememiştir. Özkan Sümer ile başkanlık yarışına girmeyeceğini, kendi altında çalışan biriyle böyle bir yarış içinde olmayacağını söyleyerek aday olmak istememiştir ama Trabzon'da ona yakın isimler (başta Hikmet Onur) M. Ali Yılmaz'ı gıyabında başkanlığa aday göstermişlerdir. Yani kendi aday olmamış ama birileri O'nu aday göstermiştir.

Bu nedenledir ki (Oflubektaş'ın da yazdığı gibi) TS kongresine gelme zahmetinden bulunmamıştır çünkü görünüşte kendisi başkan olmak istememektedir. Rahmetli Mehmet Tan, dışarıdan bakıldığında durum böyle görünse de , o kongrenin M. Ali Yılmaz'ın kazanmayı "en çok" istediği kongre olduğunu iddia etmişti. Bence doğrudur, zira gitmediği bir kongreyi kazanmak, alternatifsizliğinin en büyük kanıtı olacaktı. Sonra sürpriz bir şekilde Özkan Sümer kazandı ki, iyiki de kazandı. Eğer TS, kongre salonuna gelmeye bile tenezzül etmeyen bir kişiyi başkan seçseydi, o gün bitmişti. TS diye bir kulüp kalmazdı ortada. Bazı icraatları nedeniyle zaman zaman kendisine kızsak da, bu büyük cesareti gösterip başkanlığı alan Özkan Sümer'e TS çok şey borçludur. Kaybettikten sonra M. Ali Yılmaz'ın yaptıklarını da Oflubektas detaylı olarak anlattı zaten. O kısma girmiyorum.

M. Ali Yılmaz geçmişte TS'un başkanlığını yapmış biri olarak kalmalıdır. Bundan sonrası için artık M. Ali Yılmaz'ın TS'a verebileceği birşey yok, gönül istiyor ki zarar da vermesin. Zarar vermediği sürece tartışma konusu olacağını da düşünmüyorum.

Bir taraftar olarak baktığımda ben tabloyu böyle görüyorum, başkaları farklı görebilir.

Alper Calik
20.06.2012, 22:35
Çok sevgili ve kıymetli Metehan.

Sana da bu bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim. Böyle bilgi verici yazılar az oluyor maalesef.

Ve de eklemek isterim: Bunları yapan bir kişi, Trabzonspor u değil de kendisini önde tutmuştur. Açık ve net. Ben de taraftar olarak böyle birisinin onursal başkanımız olmasını, tesislerde adının olmasını içime sindiremiyorum.

Asıl olan Trabzonspor dur.
selamlar,

Samet Türkmen
21.06.2012, 00:29
Evet en son şampiyonluğumuzu bu adam dediğiniz adam döneminde kazandık......

(2010-2011 dönemindeki şampiyonluk henüz kupamız gelmediği için sayılmamıştır....)

hep kötü icraatlarımı yazıyorsunuz...

Mesela rüyanızda bile göremeyeceğimiz transferleri neden yazmıyorsunuz....

Langeli yıllardan bahsediyorum. Öncesi konumuz değil. İsterse avrupaa şampiyonu yapsın. Bu adamın şike sürecindeki tavrını hep beraber gördük. Savunulacak tarafı yok. Be adam insan kulübü lehine bir iki demeç verir. Biraz destek olur, çaba sarfeder.

Ama yok.Çıkmış tvlerde abuk sabuk konuşuyor. Bana bu adamı savunmayın.Bir Trabzonspor suçlu demediği kaldï. Eski başkanmış... Pabucumun eski başkanı.

Geçen sene şampiyon olduğumuzu tekrar hatırlatmak istemiyorum. Sadri Şenere haksızlık yapılmıştı öncek mesajlarda. O yazıyı ondan yazdım.

İlker Yazıcıoğlu
21.06.2012, 08:50
Langeli yıllardan bahsediyorum. Öncesi konumuz değil. İsterse avrupaa şampiyonu yapsın. Bu adamın şike sürecindeki tavrını hep beraber gördük. Savunulacak tarafı yok. Be adam insan kulübü lehine bir iki demeç verir. Biraz destek olur, çaba sarfeder.

Ama yok.Çıkmış tvlerde abuk sabuk konuşuyor. Bana bu adamı savunmayın.Bir Trabzonspor suçlu demediği kaldï. Eski başkanmış... Pabucumun eski başkanı.

Geçen sene şampiyon olduğumuzu tekrar hatırlatmak istemiyorum. Sadri Şenere haksızlık yapılmıştı öncek mesajlarda. O yazıyı ondan yazdım.

İlk defa bütün yazdıklarına katılıyorum Samet.

Fatih Öztürk
21.06.2012, 13:10

Bırak langeli mangeli yıllarıda önünde duran adrianlı henriqueli günlere bak.geçmiş geçmişte kaldı.bugünü sorgula.çuval dolusu paralar verilipte alınan balonlar için başkanı sorgula.yok efendim tv'de onu demiş bunu demiş bu işleri geçin.yeri geldi savundu,yeri geldi eleştirdi.başkan diye koltuk emanet ettiğimiz adam mehmet ali aydınlar ve yıldırım demirören yönetimine destek vermiş sen hala eski başkan şunu demiş bunu demiş diyorsun.

Fatih Öztürk
21.06.2012, 13:13
Çok sevgili ve kıymetli Metehan.

Sana da bu bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim. Böyle bilgi verici yazılar az oluyor maalesef.

Ve de eklemek isterim: Bunları yapan bir kişi, Trabzonspor u değil de kendisini önde tutmuştur. Açık ve net. Ben de taraftar olarak böyle birisinin onursal başkanımız olmasını, tesislerde adının olmasını içime sindiremiyorum.

Asıl olan Trabzonspor dur.
selamlar,

Bugün değeri yüz milyon doların üzerinde olan 30 dönümlük kartaldaki karayemiş tesislerini maliyeden alıp Trabzonspor derneğine kazandıran adam için kalkıp tesislerden ismi sökülsün filan geçeceksin bunları.hepimiz geçeceğiz bu işleri.bu kulübe en çok çivi çakan adam mehmet ali yılmazdır.yanlışlarıyla doğrularıyla camianın onursal başkanıdır.nokta

metehan
21.06.2012, 13:22
Bugün değeri yüz milyon doların üzerinde olan 30 dönümlük kartaldaki karayemiş tesislerini maliyeden alıp Trabzonspor derneğine kazandıran adam için kalkıp tesislerden ismi sökülsün filan geçeceksin bunları.hepimiz geçeceğiz bu işleri.bu kulübe en çok çivi çakan adam mehmet ali yılmazdır.yanlışlarıyla doğrularıyla camianın onursal başkanıdır.nokta
Sinirlenmeye gerek yok, herkes fikrini söylüyor. Sen noktayı koyarsın, ben koymam, o ayrı bir olay. Mevcut yönetimi de eleştiriyor taraftar, eleştirmeyen var mı? Ya da bundan önceki diğer başkanlar ve yönetimler eleştirilmedi mi? Her yönetimin icraatı kendini bağlar, birinin hatası diğerini temize çıkarmaz.

Buradaki yorumlara baktığımızda, çoğunluğun M. Ali Yılmaz hakkında olumsuz düşündüğünü görüyoruz. Demek ki taraftar olaya bu gözle bakıyor. Bu algıyı değiştiremezsiniz. M. Ali Yılmaz onursal başkan olarak kalacaksa kalsın ama lütfen bunun gereğini yapsın. "Önce TS" diyemeyen insanlar (kim olursa olsun) TS'a ne başkan olsun ne de onursal başkan !

Fatih Öztürk
21.06.2012, 13:34
Sinirlenmeye gerek yok, herkes fikrini söylüyor. Sen noktayı koyarsın, ben koymam, o ayrı bir olay. Mevcut yönetimi de eleştiriyor taraftar, eleştirmeyen var mı? Ya da bundan önceki diğer başkanlar ve yönetimler eleştirilmedi mi? Her yönetimin icraatı kendini bağlar, birinin hatası diğerini temize çıkarmaz.

Buradaki yorumlara baktığımızda, çoğunluğun M. Ali Yılmaz hakkında olumsuz düşündüğünü görüyoruz. Demek ki taraftar olaya bu gözle bakıyor. Bu algıyı değiştiremezsiniz. M. Ali Yılmaz onursal başkan olarak kalacaksa kalsın ama lütfen bunun gereğini yapsın. "Önce TS" diyemeyen insanlar (kim olursa olsun) TS'a ne başkan olsun ne de onursal başkan !

Gayet sakinim.eski bir başkana ''pabucumun başkanı''diyene cevap veren biri çıkacaktı.buda ben oldum.kimsenin onursal başkanı sevmesi için çaba sarfetmiyorum.sezarın hakkı sezara.mehmet ali yılmazla iki kelam eden nasıl bir Trabzonsporlu olduğunu iyi anlar.bu adamın Trabzonsporluluğunu sorgulamak kimsenin haddi olamaz.ayrıca sevgili üstad sende demişsinki bu kulubün özkan sümere çok borcu var.ne borcu bu?20 küsür sene alt yapıda görev alıp gencecik sporculara ana avrat küfür eden ve A takıma oyuncu kazandıramayan, maaşını alıp yan gelip yatan,başkan olduğu sene 5 yabancı alıp 4 tanesini 6 ay sonra gönderen,üstelikte az daha küme düşmemize sebep olan adama ne borcumuz varmış?

malig
21.06.2012, 14:06
özkan sümer'in kazandığı o kongre trabzonspor için milat olmuştur.eğer o seçimi m.a.y kazansaydı.bugün bu noktada olamazdık. ağa gibi yönetirdi kulübü

Samet Türkmen
21.06.2012, 14:12
Bırak langeli mangeli yıllarıda önünde duran adrianlı henriqueli günlere bak.geçmiş geçmişte kaldı.bugünü sorgula.çuval dolusu paralar verilipte alınan balonlar için başkanı sorgula.yok efendim tv'de onu demiş bunu demiş bu işleri geçin.yeri geldi savundu,yeri geldi eleştirdi.başkan diye koltuk emanet ettiğimiz adam mehmet ali aydınlar ve yıldırım demirören yönetimine destek vermiş sen hala eski başkan şunu demiş bunu demiş diyorsun.

Sadri Şeneri savunduğum yok. Ama hakkı yenlen konuda da arkasından vurmam. Konumuz MAY olduğu için onun hakkında yazıyoruz. Sadri Şener hakkındaki görüşüm zaten istifa etmesi yönünde.

Langeli yıllardan sonra MAY başkanlık yapmışsa söyleyin o dönemi de eleştirelim.

Trabzonspor' lâyık davranmayıp , ondan prim yapılırsa , insanların eski defterleri açması kadar doğal birşey yok. Bilelim kim ne haltlar yemiş bu kulüpte.

Faik Yılmaz
21.06.2012, 14:22
özkan sümer'in kazandığı o kongre trabzonspor için milat olmuştur.eğer o seçimi m.a.y kazansaydı.bugün bu noktada olamazdık. ağa gibi yönetirdi kulübü

Tarihsel olayları o zamanın şartlarına göre değerlendirmek lazım diye düşünüyorum....

bundan 100 yıl önce bütün ülkeler padişahlıkla yönetiliyordu buna kötü diyemeyiz...

çünkü o zaman demokrasi kavramı yoktu...

klüpleride böyle değerlendirebiliriz diye düşünüyorum....

bundan 15-20 yıl önce klüplerin geliri bu kadar değildi...

naklen yayından şimdiye göre cüzi paralar alınıyordu o kadar....

dolayısıyla yönetime aday olan kişiler cebinden para veriyor bazen oyuncular alıyordu.....

şimdi klüpler kurumsallaştı gelirler arttı. naklen yayın , sponsorluk , orjinal ürünler derken büyük oranda kendi yağıyla kavrulabilmektedir....

ha kurumsallaşma anlamında diyorsanız doğrudur ama unutmayın bugün tonla para aldığımız havuz sistemininde bugünkü hali burada yerden yere vurduğunuz Mehmet Ali Yılmaz tarafından dizayn ettirilmiştir....

Burada hizmetlerini de yazsak , hatalarını da yazsak sayfalar yetmez....

En iyisi bu klubümüze hiç bir fayda sağlamayan kör döğüşünü bir kenara bırakmak değil midir dostum ne dersin....

Mahmut Baran
21.06.2012, 14:34
Eğer bu Onursal başkan ise Şamil Ekinciye tapınmamız gerekir sonucunu çıkarıyorum ben

metehan
21.06.2012, 14:35
...ayrıca sevgili üstad sende demişsinki bu kulubün özkan sümere çok borcu var.ne borcu bu?20 küsür sene alt yapıda görev alıp gencecik sporculara ana avrat küfür eden ve A takıma oyuncu kazandıramayan, maaşını alıp yan gelip yatan,başkan olduğu sene 5 yabancı alıp 4 tanesini 6 ay sonra gönderen,üstelikte az daha küme düşmemize sebep olan adama ne borcumuz varmış?
Nedenini yukarıda yazdım. Özkan Sümer'in başka konularda yanlışları olduğunu da özellikle belirttim ama o kongrede büyük bir cesaretle ortaya çıkan ve kazanan Özkan Sümer, TS'u uçurumun kenarından almıştır bence.

Evet Özkan Sümer zamanında az daha küme düşüyorduk ama düşmedik ve sonra tekrar ayağa kalktık. Eğer o kongreyi M. Ali Yılmaz kazansaydı bence o zaman küme düşmüştük. Kongreye gelmeyen bir adayı başkan seçen bir TS, gerisini sen düşün artık !

metehan
21.06.2012, 14:37
En iyisi bu klubümüze hiç bir fayda sağlamayan kör döğüşünü bir kenara bırakmak değil midir dostum ne dersin....
Evet bence de en iyisi budur.

titanic
21.06.2012, 15:09
Eğer bu Onursal başkan ise Şamil Ekinciye tapınmamız gerekir sonucunu çıkarıyorum ben

yok artık daha neler,kelimeleri doğru ve yerinde kullanmalıyız

Faik Yılmaz
21.06.2012, 15:37

Ya da Özkan Sümer'le Maçka Deresinde şarap ayini yapılabilir mesela :D:D

TekfurÇayır 61
23.06.2012, 00:49
Çok güzel, geçmişi geçmişte bırakmak gerek, herkesin kendine göre geçmişten aldığı dersler var.

Bugüne ve geleceğe bakmalıyız.

Meselâ ben bu konu başlığının açılmasına sebep olan yazının yayınlandığı gazetenin sâhibi olsam, yazıyı yazana "Gazeteden aldığın maaş yetmiyor mu ki başkalarından da maaş alıyorsun?" diye sorardım.

Faik Yılmaz
26.06.2012, 14:07
Bugünkü Karadeniz Gazetesinde Aziz Yıldırımla resmen dalga geçilen sayfanın en üstünde büyük bir haber var....

Ama ondan kimse bahsetmez burda......

Çünkü insanlar sadece görmek istediklerini görüyorlar....

Mehmet Ali Yılmaz düşmanmı bitti.....

Alemdar61
26.06.2012, 15:06
Karadeniz Gazetesi eski çizgisinden çok uzak..Şahsi düşüncem Aziz Yıldırım'ın emrinde..Arkadaşlar unutmuş olabilirler, şike soruşturması başlamadan evvel , Trabzonspor UEFA'ya gitmişti şike var diye..Trabzonspor şike var diye şikayette bulununca ilk tepki Mehmet Ali Yılmaz'dan gelmiş, Sadri Şener'i ve Trabzon yönetimini acizlikle boş işlerle uğraşmakla suçlamıştı..

O Röportajı bulamadım bulsam yayınlayacaktım..Trabzon şikayet ettikten 2 hafta sonra polis soruşturması başlamıştı..

Sefa
26.06.2012, 15:10
Çok güzel, geçmişi geçmişte bırakmak gerek, herkesin kendine göre geçmişten aldığı dersler var.

Bugüne ve geleceğe bakmalıyız.

Meselâ ben bu konu başlığının açılmasına sebep olan yazının yayınlandığı gazetenin sâhibi olsam, yazıyı yazana "Gazeteden aldığın maaş yetmiyor mu ki başkalarından da maaş alıyorsun?" diye sorardım.

O cürreti gazetenin sahibinden alıyor zaten.. :)

Faik Yılmaz
26.06.2012, 15:18
Karadeniz Gazetesi eski çizgisinden çok uzak..Şahsi düşüncem Aziz Yıldırım'ın emrinde..Arkadaşlar unutmuş olabilirler, şike soruşturması başlamadan evvel , Trabzonspor UEFA'ya gitmişti şike var diye..Trabzonspor şike var diye şikayette bulununca ilk tepki Mehmet Ali Yılmaz'dan gelmiş, Sadri Şener'i ve Trabzon yönetimini acizlikle boş işlerle uğraşmakla suçlamıştı..

O Röportajı bulamadım bulsam yayınlayacaktım..Trabzon şikayet ettikten 2 hafta sonra polis soruşturması başlamıştı..

bugünkü gazetede de resmen dalga geçiyor Aziz Yıldırmla....

Aziz Yıldırımın emrinde olup Aziz Yıldırıma giydiren gazete nasıl oluyor ben anlamadım.....

Ben Karadeniz Gazetesi her gün okuyan birisi olarak burada binlrce kez yazılan 1-2 haber dışında kesinlikle klübümüzün çizgisinde yayın yaptığını söyleyebilirim....

ha sık sık eleştiride yapıyor yönetimle ilgili olarak ama bizim insanımız eleştiriyi düşmanlık olarak algıladığı için hemen Aziz Yıldırımcı gibi yaftalar yapıştırmakta beis duymuyor...

TekfurÇayır 61
26.06.2012, 16:12
bugünkü gazetede de resmen dalga geçiyor Aziz Yıldırmla....

Aziz Yıldırımın emrinde olup Aziz Yıldırıma giydiren gazete nasıl oluyor ben anlamadım.....

Ben Karadeniz Gazetesi her gün okuyan birisi olarak burada binlrce kez yazılan 1-2 haber dışında kesinlikle klübümüzün çizgisinde yayın yaptığını söyleyebilirim....

ha sık sık eleştiride yapıyor yönetimle ilgili olarak ama bizim insanımız eleştiriyi düşmanlık olarak algıladığı için hemen Aziz Yıldırımcı gibi yaftalar yapıştırmakta beis duymuyor...

Faik hocam, bu başlığa başka bir şey yazmayacağım.

Son olarak bir soru yönelteyim sana, başlıktaki yazının bir eleştiri yazısı olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten? Bu soruyla kendi adıma bu başlıkta yazacaklarıma noktayı koydum.

Faik Yılmaz
26.06.2012, 16:36
Faik hocam, bu başlığa başka bir şey yazmayacağım.

Son olarak bir soru yönelteyim sana, başlıktaki yazının bir eleştiri yazısı olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten? Bu soruyla kendi adıma bu başlıkta yazacaklarıma noktayı koydum.
Dostum;

Bu soruyu bir kaç madde cevaplamak istiyorum :

1- Mehmet Ali Yılmaz'ın fenerli olmadığını biliyorum. Ancak yakın çevresindeki bazı zatı muhteremler nedeniyle bir çok yanlış yaptığını biliyorum. Halada yapıyorlar. Veli laşılamaz bir adam değil ama burada olduğu gibi yerin dibine sokulmayıda haketmiyor.

2- İstanbul Medyasında çıkan haberlerin gerçek olma olasılığının ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. Hal böyle iken seneler önce yapılan bir röportajdan cımbıza alınan cümleleri ısrarla yazan arkadaşlarımı anlamıyorum.

3-Karadeniz Gazetesini ve onun dışında en az 5-6 gazeteyi her gün okuyan birisi olarak gazetenin genel yayın politikası olarak şike konusunda asla ve asla klübün menfaatlerine uygun hareket ettiğini düşünmüyorum... Bir kaç röportajın içinden çekilen 1-2 cümlede bu düşüncemi değiştirmiyor.aynı yazıda şikecilere çatılan ifadelere nedense hiç ama hiç değinilmiyor.

4-Şike ile ilgili bütün yerel gazeteler ilan vermişti. Ancak Karadeniz Gazetesi vermedi. Yerel basında bu anlamda bir kırgınlık var ancak hiç bir gazete sizinle aynı şeyi yapmak zorunda değil. bunu yapmazsan Trabzonlu değilsin gibi bir yaklaşım da bence hiç mantıklı değil....

Sonuç olarak Mehmet Ali YILMAZ bir çok hatasıyla ama bir çokta hizmetiyle klübün tarihinde yer edinmiş biridir. Başkanlık tarzı günümüz demokrasisine uymamakla birlikte yaptığı hizmetler dolayısıyla kötü muameleyi hele de yok üyeelikten düşürülsün gibi yaklaşımları asla haketmemektedir...ve bu tarz yaklaşımların olumlu sonuçlanması mümkün değildir ve klübümüzede olumlu anlamda faydasıda olmayacaktır.

Yukarıdakiler benim şahsi düşüncelerimdir.....

Saygılarımla....

talibim
26.06.2012, 16:37
bu başlığın kapaltılmasını talep ediyorum..
negatif ayrımcılık yapılıyor!..
bu gazeteyi almayın veya sakınha şenol güneş aleyhine konuşmayının aba altından gösterilmesi bu..

Faik Yılmaz
26.06.2012, 16:43
Ha birde şunu söyleyeyim....

Şenol Güneşle Sadri Şener arasında önemli görüş ayrılıkları olduğunu , Şenol Güneşin bu anlamda kafasının karışık olduğunu sağır sultan bile biliyor...

Hal böyle iken bunu Karadeniz Gazetesi yazdığında neden vatan haini ilan ediliyor anlamıyorum...

Gerçekleri değilde duymak istediklerimizi mi yazsın gazeteler ?

doganay61
26.06.2012, 23:34
Saçmalık...Saçmalık...Saçmalık...Önce Mehmet Ali Yılmazın yaptığı hizmetleri araştırın, sonra da ; ondan sonra gelmiş Özkan Sümer,Faruk Özak,Atay Aktuğ,Nuri Albayrak,Sadri Şener toplamının onun çeyreği kadar hizmet yapmış mı ona bakın...bu konuyu açıp eleştirenler 20 yaş altı mı acaba...bide küstahça üyeliği silinsin, onursal başkanlık ünvanı alınsın diye saçmalıyorsunuz..yazık size...yazık o nun bu takım için yaptığı hizmetlere...

Samet Türkmen
26.06.2012, 23:41
Saçmalık...Saçmalık...Saçmalık...Önce Mehmet Ali Yılmazın yaptığı hizmetleri araştırın, sonra da ; ondan sonra gelmiş Özkan Sümer,Faruk Özak,Atay Aktuğ,Nuri Albayrak,Sadri Şener toplamının onun çeyreği kadar hizmet yapmış mı ona bakın...bu konuyu açıp eleştirenler 20 yaş altı mı acaba...bide küstahça üyeliği silinsin, onursal başkanlık ünvanı alınsın diye saçmalıyorsunuz..yazık size...yazık o nun bu takım için yaptığı hizmetlere...

Her aksi görüş yazanı böyle şeylerle mi itham ediyorsunuz ? Küstahlık,saçmalamak falan.

Aynen iade ediyorum.

Burada yaşı 16-17'nin altında olan ve sizden ve benden daha çok Trabzonspor hakkında bilgiye sahip o kadar çok kişi var ki... Yanına bile yaklaşamazsınız. Kahvede değiliz. Gerçi kahvede böyle şeyler deseniz kavga çıkar.

İnsanların burada eleştirdiği seviyede sizde savunabilirsiniz. Kimsenin koli bantıyla ağzı kapatılmıyor.

doganay61
26.06.2012, 23:54
Her aksi görüş yazanı böyle şeylerle mi itham ediyorsunuz ? Küstahlık,saçmalamak falan.

Aynen iade ediyorum.

Burada yaşı 16-17'nin altında olan ve sizden ve benden daha çok Trabzonspor hakkında bilgiye sahip o kadar çok kişi var ki... Yanına bile yaklaşamazsınız. Kahvede değiliz. Gerçi kahvede böyle şeyler deseniz kavga çıkar.

İnsanların burada eleştirdiği seviyede sizde savunabilirsiniz. Kimsenin koli bantıyla ağzı kapatılmıyor.
Bak her aksi görüşden bahsediyosun, bu yönetimi eleştirdi diye Onursal Başkanı burda yerden yere vuracaksın,hain ilan edeceksin ben buna karşı çıkınca da vay efendim hakaret ettim olacak, o 16-17 yaşındakiler çok şey biliyo olabilirler, ama burda Onursal başkanı yerden yere vurmak için konu açan ve ona saldıranlar hiçbirşey bilmiyor...Sergen Yalçın bordo mavi formayla ilk çıktığı maçta Avni Aker tribünlerindeki coşkuyu ve Başkan Mehmet Ali Yılmaza olan minnet duygularını gören benim...Sırf Türkiyenin gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcusu olarak gördüğümüz Sergene bordo mavi formayı giydirmesi bile ona saygı duymak için yeter de artar bile,,,bu en küçük hizmeti...

Engin Erol
27.06.2012, 00:00
Geçen memleketteydim, kahveye girince baktım ki 3 masanın birinde karadeniz gazetesi var, çağırdım kahveciyi, " almayın oğlum bu gazeteyi, içimizdeki düşman bu" dedim. "abi ne yapayım millet hergün soruyor, almadık mı fırça yiyoruz" dedi. Bişe diyemedim.

Süleyman Eruyar
27.06.2012, 00:11
Sergen mi :)

Hocam ben sizin yorumlarınızı görünce o 16-17 yaşında ki arkadaşların yorumlarını 4 gözle arıyorum .

Fatih Öztürk
27.06.2012, 00:51
Geçen memleketteydim, kahveye girince baktım ki 3 masanın birinde karadeniz gazetesi var, çağırdım kahveciyi, " almayın oğlum bu gazeteyi, içimizdeki düşman bu" dedim. "abi ne yapayım millet hergün soruyor, almadık mı fırça yiyoruz" dedi. Bişe diyemedim.

demek içimizdeki düşman.

ogün,abdullah,ünal,hami,orhan gibi süper yıldızlar içimizdeki düşman zamanında takıma alındı.

istanbul kulüpleri toprak sahada idman yaparken en modern tesisleri Trabzona kazandırdı.

bakanlığı döneminde istanbulun en güzel manzaralı yeri kartaldaki 30 dönümlük muhteşem araziyi Trabzonspora kazandırdı.bugün değeri 100 milyon doların üzerinde.Trabzonspor kulübü 10 yıldan fazladır içimizdeki düşmanın Trabzonspora kazandırdığı bu tesislerden kira alıyor.

içimizdeki düşman zamanında ne hikmetse istanbul kulüplerinden en çok feneri yenmişiz.ne hikmetse!

kulüp ne zaman dara düşse cemiyet toplanır zigana tatil köyüne kulübün anahtarlarını içimizdeki düşmana vermeye gider.içimizdeki düşman kadar kimse elini cebine atmak istemez.herkes alma ağacı.içimizdeki düşman kızdığı zamanda haksız olur.

bugünki havuz sistemi içimizdeki düşman zamanında içimizdeki düşman tarafından oluşturuldu.içimizdeki düşman şampiyonluk başına para alma şartını getirmeseydi Trabzonspor anadolu takımları kadar havuzdan pay alırdı.

bu nasıl bir düşman yahu.içimizden söküp atamıyoruz!

Samet Türkmen
27.06.2012, 01:27
Faiziyle birlikte ödeme yaptı Trabzonspor bu adama. Beni o alakadar edr. Kimi elestirdiği falan umrumda değil. Geri almış mı parasını ? Almış. Fazlasıyla mı geri almış? Evet. Benim açımdan bitti.

Yani birisi bazı hizmetler yaptı diye hep mi doğru kişi olarak kalacak ? Her müslüman doğan bebek cennetlik olarak mı ölüyor ? Kimi musevi,kimi hristiyan kimi ateist olarak gidiyor.

Direkt MAY diye eleştiren arkadaşların safında kesinlikle değilim. Ben sadece o para mevzusundayım. Hizmet etmiştir evet ama o geri ödenme olayı gölge yapmıştır.

Fatih Öztürk
27.06.2012, 01:43
Faiziyle birlikte ödeme yaptı Trabzonspor bu adama. Beni o alakadar edr. Kimi elestirdiği falan umrumda değil. Geri almış mı parasını ? Almış. Fazlasıyla mı geri almış? Evet. Benim açımdan bitti.

Yani birisi bazı hizmetler yaptı diye hep mi doğru kişi olarak kalacak ? Her müslüman doğan bebek cennetlik olarak mı ölüyor ? Kimi musevi,kimi hristiyan kimi ateist olarak gidiyor.

Direkt MAY diye eleştiren arkadaşların safında kesinlikle değilim. Ben sadece o para mevzusundayım. Hizmet etmiştir evet ama o geri ödenme olayı gölge yapmıştır.

Nuri Albayrakın hala kulüpten 8.5 milyon tl alacağı duruyor.mali kongreler gelip geçiyor ama adama ödeme yapılmıyor.
mevzu parasını almış almamış değil.kulübe hizmet etmiş,bu camianın sayesinde senelerce bakanlık yapmış ama Trabzonspora bakanlığı dönemindede hizmette bulunmuş adama karşı haddinden fazla ağır eleştirilerdir.MAY'ın bakanlığı döneminde Trabzonspora yaptığı hizmetler ortadadır.
bir bakanımız daha var.kendimi bildim bileli bakanlık yapıyor.işi gücü Trabzonspor seçimlerine fesat karıştırmak.kulübü ak partinin oyuncağı haline getirmekten başka bir işe yaradığı yok.bu bakan utanmak nedirde bilmiyor.sadri şeneri başkan yağmak için kongre üyelerine çağrıda bulunup kulis yapıyor.Albayrak döneminde zırnık koklatmayan divan kuruluna her yere borçlanma yetkisini bu yönetime verdirtebiliyor.hatta utanmadan Albayrak dönemindeki 30 milyon tl borcu ibra ettirmiyor.

ikiside Trabzonspor sayesinde bakan oldu.yapılanlar ortada.neden mehmet ali yılmazın Trabzonspor düşmanlığı başlığı açıılıyorda faruk özakın bu tür başlığı açılmıyor merak ediyorum!

Samet Türkmen
27.06.2012, 01:50
Onda haklısın. Konu gazete haberinden çıkıp genel eleştrilere kaydı. Artık bu konu ya kilitlenmeli ya da kulüpten nemalanan diğer yüzlerce kişi için de başlıklar açılmalı. Böyle de olamayacağına göre...

Zaten isteyen istediğini dedi. Artık bundan sonrası haksızlık olur. Kilitlenmeli başlık.

ccd6167
27.06.2012, 05:13
may katkilarini yadsiyamayiz

fakat onun cagi kapandi sadri baskaninda kapancak 3-4 yil sonra

baskan olacak bu isi sevdayla yapacak genc adm ahmet agaogludur

golf gibi bi sporda neler yaptigi ortadayken bence bu adam
is yapar insallah yapacaktirda iyi bi kadroda olusturabilir yonetim bazinda

digeride saner ayar

bu adamlar yoneticilik nedir bilen insanlar

doganay61
27.06.2012, 22:11
demek içimizdeki düşman.

ogün,abdullah,ünal,hami,orhan gibi süper yıldızlar içimizdeki düşman zamanında takıma alındı.

istanbul kulüpleri toprak sahada idman yaparken en modern tesisleri Trabzona kazandırdı.

bakanlığı döneminde istanbulun en güzel manzaralı yeri kartaldaki 30 dönümlük muhteşem araziyi Trabzonspora kazandırdı.bugün değeri 100 milyon doların üzerinde.Trabzonspor kulübü 10 yıldan fazladır içimizdeki düşmanın Trabzonspora kazandırdığı bu tesislerden kira alıyor.

içimizdeki düşman zamanında ne hikmetse istanbul kulüplerinden en çok feneri yenmişiz.ne hikmetse!

kulüp ne zaman dara düşse cemiyet toplanır zigana tatil köyüne kulübün anahtarlarını içimizdeki düşmana vermeye gider.içimizdeki düşman kadar kimse elini cebine atmak istemez.herkes alma ağacı.içimizdeki düşman kızdığı zamanda haksız olur.

bugünki havuz sistemi içimizdeki düşman zamanında içimizdeki düşman tarafından oluşturuldu.içimizdeki düşman şampiyonluk başına para alma şartını getirmeseydi Trabzonspor anadolu takımları kadar havuzdan pay alırdı.

bu nasıl bir düşman yahu.içimizden söküp atamıyoruz!
Her kelimenin altına tek tek imzamı atıyor ve seni öpüyorum...

doganay61
27.06.2012, 22:12

Makbuz var mı ?

doganay61
27.06.2012, 22:15
Nuri Albayrakın hala kulüpten 8.5 milyon tl alacağı duruyor.mali kongreler gelip geçiyor ama adama ödeme yapılmıyor.
mevzu parasını almış almamış değil.kulübe hizmet etmiş,bu camianın sayesinde senelerce bakanlık yapmış ama Trabzonspora bakanlığı dönemindede hizmette bulunmuş adama karşı haddinden fazla ağır eleştirilerdir.MAY'ın bakanlığı döneminde Trabzonspora yaptığı hizmetler ortadadır.
bir bakanımız daha var.kendimi bildim bileli bakanlık yapıyor.işi gücü Trabzonspor seçimlerine fesat karıştırmak.kulübü ak partinin oyuncağı haline getirmekten başka bir işe yaradığı yok.bu bakan utanmak nedirde bilmiyor.sadri şeneri başkan yağmak için kongre üyelerine çağrıda bulunup kulis yapıyor.Albayrak döneminde zırnık koklatmayan divan kuruluna her yere borçlanma yetkisini bu yönetime verdirtebiliyor.hatta utanmadan Albayrak dönemindeki 30 milyon tl borcu ibra ettirmiyor.

ikiside Trabzonspor sayesinde bakan oldu.yapılanlar ortada.neden mehmet ali yılmazın Trabzonspor düşmanlığı başlığı açıılıyorda faruk özakın bu tür başlığı açılmıyor merak ediyorum!
Bu başlığı açanlara tokat olsun...Herkes haddini bilsin...İşin daha vahimi site yöneticileri de bu başlığa alet olup saldırıp yalan dolan haberler paylaşıyorlar...

okg_53
27.06.2012, 22:19
Mehmet Ali Yılmaz, Trabzonspor'un Aziz Yıldırımıdır.

serdaracıl
27.06.2012, 22:26

May'in bu takıma verdiği zararın tarifi yok. Bırak bu işleri.

doganay61
27.06.2012, 22:36
May'in bu takıma verdiği zararın tarifi yok. Bırak bu işleri.
Peki bu takıma verdiği en ciddi zarar ne sence ? Ondan sonra gelen yönetimlerin verdiği en ciddi yarar da ne ? Cevaplarmısın...

serdaracıl
27.06.2012, 22:55
Peki bu takıma verdiği en ciddi zarar ne sence ? Ondan sonra gelen yönetimlerin verdiği en ciddi yarar da ne ? Cevaplarmısın...

Hocam çok tartışıldı bunlar. Hepsi geldi hizmetini yaptı gitti. Kimi makam, kimi liman sahibi oldu. Biz ise 30 yıldır şampiyonluk bekliyoruz.

doganay61
27.06.2012, 23:25
Hocam çok tartışıldı bunlar. Hepsi geldi hizmetini yaptı gitti. Kimi makam, kimi liman sahibi oldu. Biz ise 30 yıldır şampiyonluk bekliyoruz.
Mutlaka herkes bişeyler kazandı Trabzonspor'dan...En iyiside, en kötüsü de Trabzonspor başkanı olarak tarihe geçti..Bizim derdimiz bu başkanlardan birinin hemde en çok hizmeti verenlerden biri olan Mehmet Ali Yılmaz'ın burda yerden yere vurulması..Bu başlık bile çok üzücü..Ben eminimki burda başkanı eleştirenler onu gerçekten tanımıyor...

Samet Türkmen
28.06.2012, 02:18
Bilmiyorum haddimi ? Bilmiyoruz haddimizi . Bir sıkıntı mı var ? Hemende başlamışsınız BMN'ye sallamaya.

Birileri haber mi veriyorda geliyorsunuz ? Yarası olan gocunsun. Kimse sizin istediğiniz gibi konuşacak değil. Haddini bildirmeler, diğer mesajlardaki kaba üslûplar...

Makbuz varmıymış... Bunlara siz değilde o zatın kendisi cevap versin. Sizin gerilmenize gerek yok.

Kimse kusura bakmasın ama ben böyle kabadayılıklara gelemiyorum.

Forumu takip etmemiş bazı arkadaşlar anlaşılan. Nuri Albayrak'a demediğimizi bırakmadık. Savunduğumuzu veya görmezden geldiğimizi mi sanıyordunuz ?

SEDAT
28.06.2012, 02:57
Bu başlığı açanlara tokat olsun...Herkes haddini bilsin...İşin daha vahimi site yöneticileri de bu başlığa alet olup saldırıp yalan dolan haberler paylaşıyorlar...

* Bence sizde haddinizi bilseniz çok iyi olucak. MAY denen şahısı herkes tanıyor ve biliyor. fenerbahçeli olduğunu herkes biliyor...

SEDAT
28.06.2012, 03:00
Dostum;

Bu soruyu bir kaç madde cevaplamak istiyorum :

1- Mehmet Ali Yılmaz'ın fenerli olmadığını biliyorum. Ancak yakın çevresindeki bazı zatı muhteremler nedeniyle bir çok yanlış yaptığını biliyorum. Halada yapıyorlar. Veli laşılamaz bir adam değil ama burada olduğu gibi yerin dibine sokulmayıda haketmiyor.

2- İstanbul Medyasında çıkan haberlerin gerçek olma olasılığının ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. Hal böyle iken seneler önce yapılan bir röportajdan cımbıza alınan cümleleri ısrarla yazan arkadaşlarımı anlamıyorum.

3-Karadeniz Gazetesini ve onun dışında en az 5-6 gazeteyi her gün okuyan birisi olarak gazetenin genel yayın politikası olarak şike konusunda asla ve asla klübün menfaatlerine uygun hareket ettiğini düşünmüyorum... Bir kaç röportajın içinden çekilen 1-2 cümlede bu düşüncemi değiştirmiyor.aynı yazıda şikecilere çatılan ifadelere nedense hiç ama hiç değinilmiyor.

4-Şike ile ilgili bütün yerel gazeteler ilan vermişti. Ancak Karadeniz Gazetesi vermedi. Yerel basında bu anlamda bir kırgınlık var ancak hiç bir gazete sizinle aynı şeyi yapmak zorunda değil. bunu yapmazsan Trabzonlu değilsin gibi bir yaklaşım da bence hiç mantıklı değil....

Sonuç olarak Mehmet Ali YILMAZ bir çok hatasıyla ama bir çokta hizmetiyle klübün tarihinde yer edinmiş biridir. Başkanlık tarzı günümüz demokrasisine uymamakla birlikte yaptığı hizmetler dolayısıyla kötü muameleyi hele de yok üyeelikten düşürülsün gibi yaklaşımları asla haketmemektedir...ve bu tarz yaklaşımların olumlu sonuçlanması mümkün değildir ve klübümüzede olumlu anlamda faydasıda olmayacaktır.

Yukarıdakiler benim şahsi düşüncelerimdir.....

Saygılarımla....

* Sadri Şener'i yerden yere vuran Faik arkadaşımız burda çok mülaim gördüm sizi :)

Faik Yılmaz
28.06.2012, 08:13
* Sadri Şener'i yerden yere vuran Faik arkadaşımız burda çok mülaim gördüm sizi :)

Sadri Şener bugün icra makamındadır.... Klübün Başkanıdır.... Yaptığı her icraat klübü olumlu ya da olumsuz etkilemektedir....

Mehmet Ali Yılmaz ise 10 senedir yönetim de bile değildir.....

İyisiyle kötüsüyle klübün tarihine geçmiştir......

Dolayısıyla onu eleştirmek bana göre abesle iştigaldir.....

Eğer bir gün Mehmet Ali Yılmaz'da klübün başına geçerse onudanda hatalarını söylerim hiç çekinmem......

Tıpkı Nuri Albayrakıınkileri ve Atay Aktuğunkileri de söylediğim gibi.....

Fatih Öztürk
28.06.2012, 10:49
* Bence sizde haddinizi bilseniz çok iyi olucak. MAY denen şahısı herkes tanıyor ve biliyor. fenerbahçeli olduğunu herkes biliyor...

MAY fenerli değil çemişgezeksporludur sedat.

Çağdaş DENİZ
28.06.2012, 11:14
Sadri Şener bugün icra makamındadır.... Klübün Başkanıdır.... Yaptığı her icraat klübü olumlu ya da olumsuz etkilemektedir....

Mehmet Ali Yılmaz ise 10 senedir yönetim de bile değildir.....

İyisiyle kötüsüyle klübün tarihine geçmiştir......

Dolayısıyla onu eleştirmek bana göre abesle iştigaldir.....

Eğer bir gün Mehmet Ali Yılmaz'da klübün başına geçerse onudanda hatalarını söylerim hiç çekinmem......

Tıpkı Nuri Albayrakıınkileri ve Atay Aktuğunkileri de söylediğim gibi.....

FAİK ABİ bence tam tersi olmalı bir kimse görevi başındayken yapıcı görevi bıraktığı zaman yıkıcı eleştiri almalıdır.Çünkü bir yöneticinin kulüple ilişkisi kalmamışsa ona yöneltilen eleştiriler Trabzonspor'a zarar vermez ancak yönetici veya başkan hala görevde ise bu durumda yapılan ağır eleştiriler Trabzonspor kulübüne de zarar verir

Faik Yılmaz
28.06.2012, 11:15

Adama her gün tonlarca hakaret edin....

Sonrada neden Trabzonspora destek olmuyor deyin....

Fenerliyse neden destek bekliyorsunuz ondan....

Fenerbahçeye 1 sene men cezası aldıran....

Başkanlığı döneminde en çok feneri yenen....

Daha dün gazetesinde Aziz Yıldırmla resmen dalga geçen adam fenerliyse bende fenerliyim o zaman....

şimdi medyada Faikte fenerliymiş diye haber yapabilirsiniz.....

Faik Yılmaz
28.06.2012, 11:32
FAİK ABİ bence tam tersi olmalı bir kimse görevi başındayken yapıcı görevi bıraktığı zaman yıkıcı eleştiri almalıdır.Çünkü bir yöneticinin kulüple ilişkisi kalmamışsa ona yöneltilen eleştiriler Trabzonspor'a zarar vermez ancak yönetici veya başkan hala görevde ise bu durumda yapılan ağır eleştiriler Trabzonspor kulübüne de zarar verir

Canım benim eleştirelerim hiçte yıkıcı değil....

Adrian kazmasına 15 trilyon verdik diyorum mesela.... O paraya oynadığı takımını alabilirdik diyorum....

yalanmı diyorum....

Nuri Albayrak borcu 15 trilyon artırdı diye burada idam sehpası kuranlar sadece 1 transferden o parayı hacamat ettiler....

Çağdaşım daha 2 gün önce klübün % 1,5 u satıldı.... Eğer hisse satmaya kadar gitmişse bu durum göründüğünden çok vahim demektir...

klüp satılıyor burada hala bazı arkadaşlar Mehmet Ali Yılmazla uğraşıyor ona darlanıyorum...

bıraksınlar bu enkaz edebiyatını adam gideli 12 sene olmuş yahu üzerinden 3 cumhurbaşkanı , 5 başbakan , 7 tane hükümet geçmiş hala ağızlara sakız
olmuş...

Birileri Mehmet Ali Yılmazla uğraşsın birileri klübü yavaş yavaş satsın....

siz onursal üyelikle uğraşın şimdiki yönetim menejerlerle cebini doldursun....

işleri onamı kaldı yahu konuşacak onca şey varken....

Konu Mehmet Ali Yılmazın doğum yeriyle ilgili....
Tıpkı Albayrakta olduğu gibi....

Eğer aksi olsaydı millet Atay Aktuğuda eleştririrdi Faruk Özakıda.....

ama onlar süttenv çıkmış ak kaşık sanki....

bakanlık yapmış adamın sesi çıkmıyor kimse ona laf söylemiyor neden destek olmadın diye....

ama 13 yıl önce başkanlık yapmış adama..klübünden kovulurca gönerilen adama hem küfrediyorlar hem neden destek olmadın diyorlar....

ama şu kadarını söyliyeyim ki buradaki kimsenin gücü onursal başkanlığı almaya yetmez....

Sadri Şenerde bunu göze almaz , alamaz....

BAZI ARKADAŞLAR YAZSINLAR ÇİZSİNLER.....

Mehmet Ali Yılmaz holding kurmuş şu anda yüzlerce insana iş verecek yatırımı hemde Trabzonda büyük bir hızla devam ediyor.....

ben kendisinin yöresine ve Trabzonspora ; Ona laf atan herkesten çok daha fazla hizmet eden birisi olduğunu biliyorum, görüyorum...

hatalarıda vardır hemde tonla vardır ama geçmişte kalmıştır şimdi kaşımaya hiç gerek ve yarar yoktur....

bkandil
28.06.2012, 12:21
...şimdi kaşımaya hiç gerek ve yarar yoktur....

Başlığın özeti ve kapatılma sebebi olmalı bu cümle...

SEDAT
28.06.2012, 13:06

Daha dün gazetesinde Aziz Yıldırmla resmen dalga geçen adam fenerliyse bende fenerliyim o zaman....

* Ondan destek bekleyen kim pardon ? Eksik kalsın bir zahmet...

* Şu süreçte onun Tv'sini izleyen, Gazetesini okuyan, Açıklamalarını dinleyen neyin ne olduğunu anlar zaten. Ömer Çavuşoğlun'dan alkış aldıysa zaten daha da bişey demeye gerek yok.

Hürgün Aygün
28.06.2012, 15:06

Abi gazetesindeki Şenol Güneş ve yaptığı diğer haberlerle, RTE'nin Trabzon'a geldiği gün tüm yerel gazeteler ortak manşet atarken bu gazete konuya dahi değinmezken, verdiği demeçlerle kendini belli eden birine taraftar nasıl destek versin?

Faik Yılmaz
28.06.2012, 15:25
* Ondan destek bekleyen kim pardon ? Eksik kalsın bir zahmet...

* Şu süreçte onun Tv'sini izleyen, Gazetesini okuyan, Açıklamalarını dinleyen neyin ne olduğunu anlar zaten. Ömer Çavuşoğlun'dan alkış aldıysa zaten daha da bişey demeye gerek yok.

Abi gazetesindeki Şenol Güneş ve yaptığı diğer haberlerle, RTE'nin Trabzon'a geldiği gün tüm yerel gazeteler ortak manşet atarken bu gazete konuya dahi değinmezken, verdiği demeçlerle kendini belli eden birine taraftar nasıl destek versin?

Valla Tvsini bilmiyorum ama gazetesini her gün okuyorum.....

Şikecilere destek çıktığı filan yok.....

Ömer Çavuşoğlu alkışlamış.... Senin başkanınıda Nihat Özdemir alkışladı , Demirören alkışladı...ne yapalım yani....

Şenol Hocayla yönetim arasındaki sorunları yazöış bunlar gerçek zaten.....

ayrıca Diğer küçük trajlı gazeteler ( hepsinin traj toplamı karadeniz kadar yapmıyor ondan düyorum ) bir karar aldı diye ona uymak zorunda değil....bu konuda kimseyi eleştiremezsiniz....

sen uygun görürsün ben görmem o kadar basit yani...

o yerel medyanın yalakalık sınırını aşan haberlerini takip eden birisi olarak o günkü manşetleri abes , beyhude , boş ne derseniz deyin bir çaba olarak görüyorum ben...

Şimdi Bmn bir yürüyüş düzenlese..milllet katılmasa onlara hainmi dicez......ha diyenler olabilir vardır da.... ama ben demem...

doganay61
28.06.2012, 23:56

Faik kardeş bende fenerliyim..

doganay61
29.06.2012, 00:00
Konu Mehmet Ali Yılmazın doğum yeriyle ilgili....
Tıpkı Albayrakta olduğu gibi....

Eğer aksi olsaydı millet Atay Aktuğuda eleştririrdi Faruk Özakıda.....

ama onlar süttenv çıkmış ak kaşık sanki....

..
Her söylediğine katılıyorum Faik, ama bu kısmına yüzlerce, binlerce kez katılıyorum...Bu başlıktaki ilk mesajımda bunu dile getirince herkes ayağa kalktı..
Evet bende aynen tekrarlıyorum Mehmet Ali Yılmaz'ın sevilmemesinin tek sebebi tamamen doğduğu yerle alakalıdır...

doganay61
29.06.2012, 00:07
Sen eksik biliyorsun, Mehmet Ali Yılmaz sadece sıradan bir fenerli değil, kongre üyesi febe de, 3 dönem başkanlık yaptı orda, febenin onursal başkanı hatta, saracoğlu stadı M.Ali Yılmaz stadı olacak hatta, Alax'i bile fenere o transfer etti,samandıra tesislerinin her metresinde emeği var,hatta azize metrise girdiğinden beri kulübü gizlice Mehmet Ali Yılmaz idare ediyor...Sen eksik biliyorsun sedat eksik...Bunları da öğrenmiş ol..Bir daha Mehmet Ali Yılmaz hakkında atıp tutarken bu bilgileri de kullanırsın..
sen eksik biliyorsun dostum...

doganay61
29.06.2012, 00:13
tam bir rte ve akepe zihniyeti, iktidarı eleştirme...
iktidar çalsın eleştirme..
menejerlere paralar yedirsin eleştirme...
kulüp hisselerini satsın eleştirme...
futbolcuları bedava dağıtsın eleştirme....
amatör topçulara 10-15 trilyon para harcasın eleştirme...
fenerbahçemiz diyen ve feneri aklayan tüpçüyü desteklesin eleştirme...
oh ne güzel dünya...
devam edin devam durmak yok...
ha bu arada Mehmet Ali Yılmaz, Mehmet Topalı fenere getirmek için sponsor oluyormuş...

SEDAT
29.06.2012, 01:16
Sen eksik biliyorsun, Mehmet Ali Yılmaz sadece sıradan bir fenerli değil, kongre üyesi febe de, 3 dönem başkanlık yaptı orda, febenin onursal başkanı hatta, saracoğlu stadı M.Ali Yılmaz stadı olacak hatta, Alax'i bile fenere o transfer etti,samandıra tesislerinin her metresinde emeği var,hatta azize metrise girdiğinden beri kulübü gizlice Mehmet Ali Yılmaz idare ediyor...Sen eksik biliyorsun sedat eksik...Bunları da öğrenmiş ol..Bir daha Mehmet Ali Yılmaz hakkında atıp tutarken bu bilgileri de kullanırsın..
sen eksik biliyorsun dostum...

* Kongre üyesi olduğunu biliyosundur herhalde, bence iyi araıştırma yapmamışsın. Herşeyi geçtim şu süreçte yaptığı konuşmaların bile elle tutulur bir yanı yok...

SEDAT
29.06.2012, 01:18
tam bir rte ve akepe zihniyeti, iktidarı eleştirme...
iktidar çalsın eleştirme..
menejerlere paralar yedirsin eleştirme...
kulüp hisselerini satsın eleştirme...
futbolcuları bedava dağıtsın eleştirme....
amatör topçulara 10-15 trilyon para harcasın eleştirme...
fenerbahçemiz diyen ve feneri aklayan tüpçüyü desteklesin eleştirme...
oh ne güzel dünya...
devam edin devam durmak yok...
ha bu arada Mehmet Ali Yılmaz, Mehmet Topalı fenere getirmek için sponsor oluyormuş...

* Hep bu başlığa girerseniz görmezsiniz, Yönetime Yönelik eleştiriler diye bir başlık var haberiniz olsun. Bakın bakalım bu eleştiriler olmuş mu ? Ama gerçekten iyi niyetli eleştiriler var orda çamur at izi kalsın değil...

Bülent Bayraktar
29.06.2012, 01:21
Mehmet Ali Yilmaz fenevli falan degildir NOKTA...

Şentürk
29.06.2012, 01:31
Bugün rastgele karadeniz gazetesine rastladım maşallahı var yönetime Şenol Güneş'e saydırmaya devam!! Allah bizi içteki düşmanlardan korusun:mad:

doganay61
29.06.2012, 10:54
* Kongre üyesi olduğunu biliyosundur herhalde, bence iyi araıştırma yapmamışsın. Herşeyi geçtim şu süreçte yaptığı konuşmaların bile elle tutulur bir yanı yok...
Bak kardeşim, 1967 yılında Trabzonspor kurulmadan önce Trabzon halkı da bir takım tutuyodu, çoğunluk fenerliydi babamlar amcamlar varsa senin akrabaların amcaların dayıların mutlaka içlerinde fenere gönül erenler vardı o zamanlar. Ama bu 1967 yılında kaldı.Mehmet Ali Yılmaz benim köylüm ve benim akrabamdan evli, 1967 öncesi o da feneri yada gs yi falan tutmuş,gönül vermiş olabilir.Ama o zaman...Şimdi iyi bir Milliyetçi olarak iyi bir Trabzonsporlu, şu an Trabzona yaptığı yatırımlarla da milliyetçiliğini anlarsın, ben adım kadar eminim ki febe de kongre üyesi falan değil şuan..bunlar uydurma asparagas şeyler, bu süreçte verdiği demeçlerden bahsediyosun, gayet güzel demeçler resmen dalga geçti azizeyle, peki mevcut başkanın bu süreçte verdiği demeçleri hiç takip ettin mi...

Samet Türkmen
29.06.2012, 12:07
Faik abi Allah aşkına yapma şunu. Faruk Özak ve diğerleri hakkında konu açılırken bordomavi.net'te tatildemiydin ? Sütten çıkmış ak kaşık diyorsun. Şu kadar uzun süredir forumda üyesin,bunu nasıl diyorsun anlamıyorum. Hep beraber sövmedik mi Albayrak'a ? Faruk Özak için demediğimizi bırakmadık hep beraber.

Neden anlamak istemiyorsunuz beyler ? Herkes eleştirildi bu forumda. Biraz araştırma yapın Allah aşkına.

Sadece MAY'a değil herkese atarlıyız. Kimsenin kuklası olmadık.

oflubektas
29.06.2012, 12:44
Evet bende aynen tekrarlıyorum Mehmet Ali Yılmaz'ın sevilmemesinin tek sebebi tamamen doğduğu yerle alakalıdır...

Tövbe estağfurullaaah... Kono'dan iki yengem var benim.

slmn
29.06.2012, 15:59
may'in koylusu falanmisin diye soracaktim sormadan cevap gelmis,sasirmadim.

Fatih Öztürk
29.06.2012, 16:08

Ne alaka şimdi.nasıl bir bağ kurmuşsun. MAY'ın burada yüzlerce seveni sevmeyeni köylüsü var.

doganay61
29.06.2012, 22:59
Benim Mehmet Ali Yılmaz'ın köylüsü olmam yada olmamam fikirlerimi değiştirmez, ben hizmet vereni alkışlarım, çalanı çırpanı eleştiririm..Ama adı Trabzonspor'un yanına yazılmış hiçbir şahısa üyeliği silinsin yok bilmem Onursal başkanlığı alınsın yok kulübün kapısının önünden geçirilmesin diye atıp tutmam...Bu yönetimde benim şahsımca başarısız şu an, misyonunu tamamladı, artık ceketini alıp gitmeli ve bizde teşekkür etmeliyiz...

doganay61
29.06.2012, 23:01
Tövbe estağfurullaaah... Kono'dan iki yengem var benim.
Doğduğu yerden kastımız köyü değil oflubektaş ilçesi..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.06.2012, 23:17
Konunun Mehmet Ali Yılmaz ile sınırlı olduğunu düşünmek de çok sağlıklı bir yaklaşım olmaz.

SEDAT
30.06.2012, 01:15
Benim Mehmet Ali Yılmaz'ın köylüsü olmam yada olmamam fikirlerimi değiştirmez, ben hizmet vereni alkışlarım, çalanı çırpanı eleştiririm..Ama adı Trabzonspor'un yanına yazılmış hiçbir şahısa üyeliği silinsin yok bilmem Onursal başkanlığı alınsın yok kulübün kapısının önünden geçirilmesin diye atıp tutmam...Bu yönetimde benim şahsımca başarısız şu an, misyonunu tamamladı, artık ceketini alıp gitmeli ve bizde teşekkür etmeliyiz...

* Bir kere mevzuyu Of'a getirmek burdaki yüzlerce insan'a hakarettir. Benim burda çok sevdiğim insanların çoğu Of'lu ama sizin kastettiğiniz şeyleri bu forum aşalı çok oldu o yüzden ordan tutturamazsınız.

* Eğer bu yönetim başarısızsa MAY bin kere başarısızdır. Bu yönetim alacaklarına temlik koydurmadı MAY koydurdu ! Size göre başarısız Sadri Şener zamanında parasını bıraktı klübe. Mevzu Sadri Şener değil siz savunamayınca topu sürekli şuan ki yönetime getiriyorsunuz ya ondan bu konuya değiniyorum.

* Yazılarınıza, savunmanıza bakıyorum nerden baksanız elle tutulur bir yanı yok. Ve insanları Of'lu düşmanı olarak göstermeniz ise en büyük yanlışınız...

İlker Yazıcıoğlu
30.06.2012, 09:23
Ne şuursuz adamlar var arkadaş.

slmn
30.06.2012, 12:19
Ne alaka şimdi.nasıl bir bağ kurmuşsun. MAY'ın burada yüzlerce seveni sevmeyeni köylüsü var.

Alakasi may'in desteklenecek bir tarafi yok,benim gozumde ancak koylusu destekler,ihracini isteyenlerdenim.

Fatih Solmaz
30.06.2012, 12:33
may'ı ssavunanlar şike mevzusunda ne dediklerine bakmışlar mı?

Fatih Öztürk
30.06.2012, 19:35
senın gözün benım gözüm canımın ıçı cığer parem.may kadar hızmetın olurda ıhraç ıstersın.ben köylüsü değılım ama severım.ne ıçın?hızmetlerınden ötürü.kulübe çıvı çakan arıel şaronda olsa severım...may şıke mevzusunda ne demış?mahkeme bu ışı çözecek demış.fener haklıdır demışmi?yok canım,fener haklıdır demış.hatta bu may fenerlıydı dimi?öyledır öyledır.fenerı en çok may zamanında yendık.may fenerlı.bende fenerlıyım.aslında hepımız pasıf fenerlıyiz!

slmn
30.06.2012, 22:39
may kimmiste benim kadar hizmet edecek Trabzonspor'a.Ben kisitli imkanlarimla deplasmanlara gidiyorum,forma taraftar kart vs aliyorum vs. O vatandasta ne verdiyse fazlasiyla geri aliyor ve Trabzonspor baskanligi gibi yuce bir makam sayesinde isim yapiyor ve isi bitincede destegi kesiyor ki bu zaten samimiyetsizligin gostergesi ve bu vatandasta onursal baskanlik gibi bi sifat var maalesef.Daha fazla seven ve hizmet eden birisi olarak IHRACINI istiyorum !

Samet Türkmen
30.06.2012, 22:49
senın gözün benım gözüm canımın ıçı cığer parem.may kadar hızmetın olurda ıhraç ıstersın.ben köylüsü değılım ama severım.ne ıçın?hızmetlerınden ötürü.kulübe çıvı çakan arıel şaronda olsa severım...may şıke mevzusunda ne demış?mahkeme bu ışı çözecek demış.fener haklıdır demışmi?yok canım,fener haklıdır demış.hatta bu may fenerlıydı dimi?öyledır öyledır.fenerı en çok may zamanında yendık.may fenerlı.bende fenerlıyım.aslında hepımız pasıf fenerlıyiz!

Bir taraftarın yaptığı fedakârlığı hiçbir yönetici yapamaz.

En azından kulübün parasıyla değil kendi imkânımızla koşuyoruz takımın peşinden.

Formayı kulüpten bedava değil parayla alıyoruz.

Maç bileti 50 lira iken yol masrafımız 300 lirayı buluyor.

Hiçbir menfaat sağlamıyoruz.

...

Fatih Öztürk
30.06.2012, 23:05
slmn...may kım biliyormusun?bugün Trabzonsporun 5 tane dıkılı ağacı varsa 3 tanesını dikendir kendılerı.önceki yorumlarımdada belırttim.adam bundan yaklaşık 30 sene önce Trabzona tesıs yapmış.hemde üst düzey tesıs.son şampiyonluğu bu adamın zamanında kazanmışız.80'lı yılların sonunda Hami,Ogün,Abdullah,Ünal,Soner,Orhan ve bır çok süper yıldızlar yine May'ın zamanında alındı.başkanlığı bırakırken bu yıldız oyuncular Trabzonsporun 96 kadrosunun kemik oyuncularıydı.Trabzonspor başkanlığından spor bakanlığına geçınce Trabzonsporu unutmadı!Maliye bakanlığına ait olan Istanbul Kartal sahilındekı 30 dönümlük muhteşem adalar manzaralı araziyı Trabzonspora kazandırdı.yapılaştırdı.15 seneden fazladır Trabzonspor buradan gelır elde ediyor.değerı paha biçilemez!bugün naklen yayınlardan "hakkımızla" aldığımız yüksek gelırlerın MAY'ın zamanında oluşturulan havuz sıstemınden süre geldiğını Ve MAY'ın katkısı bır gerçektir.evet MAY temlık koydurmusdur,böbürlenmek gibı huylarıda vardır.ama sağlam Trabzonlu ve Trabzonsporludur.ıhraç mıhraç bunlar hikaye.bugün Trabzonspor sayesınde bakanlık yada başkanlık yapmışların katkılarını bi zahmet yazın ondan sonra MAY'ın yaptıklarıyla karşılaştırın.

Fatih Öztürk
30.06.2012, 23:12
Samet kardeşık duygusallığı bı kenara bırakalım.bende hemen hemen tüm deplasmanlara gıdıyorum,çok cefakar taraftarlarımız var.çok çıleler çektik yollarda.bu ayrı mevzu.12 sene evvel başkanlığa nokta koymuş adama haın,fenerlı denılıyor.fenerlı dıyenler,en çok MAY dönemınde fenerı yendığimızden haberi yok.devamlı aynı şeylerı konuşuyoruz vallahı bıktım.

Samet Türkmen
30.06.2012, 23:15
Samet kardeşık duygusallığı bı kenara bırakalım.bende hemen hemen tüm deplasmanlara gıdıyorum,çok cefakar taraftarlarımız var.çok çıleler çektik yollarda.bu ayrı mevzu.12 sene evvel başkanlığa nokta koymuş adama haın,fenerlı denılıyor.fenerlı dıyenler,en çok MAY dönemınde fenerı yendığimızden haberi yok.devamlı aynı şeylerı konuşuyoruz vallahı bıktım.

Duygusallık değil abi.Gerçekler.

Taraftarın ödediği bedellerle yöneticilerinkini karşılaştırın. Üstelik taraftar geri almıyor.

Fenerli mevzusunu bilmiyorum Allah için. Çok ağır bir itham.Tabi demişse o ayrı.

Günümüzde çoğu ünlü kişinin farklı kulüplerde üyelikleri bulunabiliyor.Bunda anormal bir durum yok. Bu göstermelik bir olay.

zafer6161
30.06.2012, 23:15
valla may ı pek sevmem ama ,ondan önce bu kulupte sevilmeyecek bir adam varsa oda faruk özakdır,inanınki mayın ın yaptıkları faruk özak ın yanında devede pire kalır,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

artı şunuda belirteyim,,,şimdiki tesisler bugünkü zaman ile sıradan gelebilir,küçük olabilir,bir ankara gücü bir gençlerbiliği tesisi gibi olmayabilir,ama 30 sene önceki şartlarda değil türkiyede dünyanın sayılı tesisiydi,tabi çağ değişti,ekonomi arttı,ve neredeyse bütün kuluplerde böyle tesisler var....
bazende hakkını yememek gerekir

slmn
30.06.2012, 23:21
Senin anlayisinla benim anlayisim cok farkli,baskansa bunlari zaten yapacak yapmazsa duramaz o koltukta,ben baskan degilken ki destege bakarim ki onursal baskan sifatin varsa mecbursun.Samimiyetine inanmiyorum ve ihracini istiyorum buda bu konu hakkinda son sozlerim cunku kisir donguye donustu artik,iyi geceler.

Fatih Öztürk
30.06.2012, 23:26
Zafer...bırak Trabzondakı tesıslerı.burda ıstanbul kartal sahılındekı arazıyı adam 17 sene önce bıze kazandırmış.bızım yönetıcılerın planı projesı olsaydıda Bjk'nın fulya projesı gıbı senede 20 milyon euro gelır elde etseydık.senelerdır tutturmuşlar bı benzin ıstasyonu gıdıyorlar.

Fatih Öztürk
30.06.2012, 23:38
ne varmış anlayışımda?yapanı alkışlıyoruz diyoruz zaten.geçen sene şıke muhabbetlerı başlamadan önce mılletvekılı Kemalettın Göktaş ile MAY bazı bilgileri emniyete ulaştırdığı söylendi.sadrı başkan azız yıldırıma ağzını açamazken, MAY aylardır azize demediğını bırakmadı.MAY sadece tapelerle değil,tüm belgeler ve bilgılerı mahkeme toparlayıp adıl karar verır demesıyle hain ılan edildı burada.ayıptır ayıp.faruk özak gıbi hakiki hain, Trabzonsporu oyuncak gıbı kullanıyor ama tepkı yok.

Gökhan Koç
01.07.2012, 01:02
Beyler,

Onursal Başkanlığını şike mevzuunda söyledikleri için bıraksın istiyoruz, Çünkü düşmanlık yapıyor gerçekten.

İster 100 sene trabzonu şampiyon yapmış olsun bu fikrim değişmezzzz,

Fatih Öztürk
01.07.2012, 22:19
Gökhan ne alaka.ne düşmanlığını gördün?yazin kardeşım ne gördüysenız.sonra mevcut başkan ve eskilerıyle mukayese edelim.

Faik Yılmaz
02.07.2012, 09:19
Şeref DEDE isimli bir avukat var..... Aziz Yıldırımın avukatlarından.....Avukatı olabilir buna bir şey demiyoruz....

Ama Klübümüze ağır ithamlarda bulunuyor hemen her duruşmada.....

Ve sıkı durun bu adam Trabzonspor Genel Kurul üyesi......

Mehmet Ali Yılmazın üyelikten atmak gibi boş işlerle uğraşacak yerde ( çünkü buradaki kimsenin demesiyle olacak iş değil bu zaten bunu herkes biliyor ) bu kımıl zararlılarıyla uğraşsak daha iyi olmazmı.....

Sibel
03.07.2012, 10:52
TVem... Gören de bir şey sanır. Lube'yi konuk yapan fener tvsi!
Umarım bu ona layık olmayan sıfat derhal alınır!

Fatih Öztürk
03.07.2012, 11:43

sadece Trabzonspordan bahsedecek kanal istiyorsak Trabzonspor Tv başlığı açıp talepte bulunalım.daha 2 sene öncesine kadar yerel kanallarımız rıdvan dilmeni konuk olarak davet etmiyorlarmıydı?yerel gazetelerde rıdvana köşe yazarlığı vermiyorlarmıydı?
ikide bir fenerli diye eleştirilen adamla diğer başkanlık yapanların son 30 yıldaki icraatlarını buraya yazalım bakalım kim fenerli kim cimbomlu!
fenerli may'ın zamanında fenerin elinden kupalar almışız.bariz üstünlükler kurmuşuz.
ona verilen sıfatı alacak babayiğit yok.nokta

Faik Yılmaz
03.07.2012, 12:34

Sevgili Sibel....

Bmn 2 sene önce Rıdvan Dilmene ödül vermişti....

Ne yapalım ona oy verenleride , ve ödül sunan yöneticilerimizdemi aforoz edelim klübümüzden....

Ya da başkanımız tek amacı şikecileri kurtarmak olan Demirörene oy vermedimi....

Onudamı başkanlıktan azledelim....

söyledikleriniz gerçekten o kadar büyütülecek şeyler değil.....

Sibel
03.07.2012, 12:37
Bunları ben de düşünüyorum Faik abi ama özellikle bu süreçte Trabzonspor'u yalnız bırakanlar veya suçlayanların bana göre affedilir yanı yok.
Bu benim fikrimdir. Bu kişi kim olursa olsun.

Samet Türkmen
03.07.2012, 12:37
Yahu sırf MAY'ı savunacağız diye her yazıya cevap vermenin anlamı var mı? MAY kendini bu kadar savunmaz.

2 sene önce şike olayı mı vardı ? Hepimiz biliyoruz ki bu olaylardan önce Rıdvan Dilmen herkesin sevdiği bir kişiydi.Bu bir gerçek.

Lube ise malum.Önceden ne ise şimdide o.

Anlaşılan bazı olayları not edilmiş,her fırsatta BMN'ye çamur atılıyor.

Yaldız61
03.07.2012, 12:39
Şenol güneş bizim değerimizdir ya bu tür başlıkların olması bile manidardır tartışılmıcak bazı şeyler vardır

Fatih Öztürk
03.07.2012, 12:45
Yahu sırf MAY'ı savunacağız diye her yazıya cevap vermenin anlamı var mı? MAY kendini bu kadar savunmaz.

2 sene önce şike olayı mı vardı ? Hepimiz biliyoruz ki bu olaylardan önce Rıdvan Dilmen herkesin sevdiği bir kişiydi.Bu bir gerçek.

Lube ise malum.Önceden ne ise şimdide o.

Anlaşılan bazı olayları not edilmiş,her fırsatta BMN'ye çamur atılıyor.

her fırsatta adama çamur atılmasın bende savunmayayım kardeşim.
rıdvan benim için 2 sene öncede o.ç
bugünde o.ç.
Allahtan şike mevzusu çıktıki rıdvan gibi o.ç gerçek yüzünü herkes gördü.rıdvan her zaman aynıydı.hiç değişmedi.