PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim ve Teknik Kadro Hakkındaki Görüşlerimiz

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Hüda Topaloğlu
26.05.2006, 04:30
GENEL KURULGÜNLERI

Yönetim seçildigi gunden beri bi kesim onyargilarinin kurbani olmus ve yonetime dusman kesildi. Yaptigi her harekette bir hata buldu. Seçildigi gun suçlamalar baslamisti zaten.
Yok basbakanin adami, yok fenerli, yok limani elimizden aldi...vs

Djokaji aldilar, "bumu yildiz dedik", halbuki yonetim takima yildiz getirdik dememisti.

Fatih Akyel transfer edildi, zamaninda bize hakaret ettigi için DEFOL diyorlar, pekidiyelim haklisiniz, Emre Belozoglu galatasaray da oynarken Trabzon taraftarina yaptigi hareket Fatihin dedigine 10 basardi hatirlayan vardir illaki, demek siz ozaman emreyide istemezsiniz oylemi??

Stephanov geldi ayni sekilde suçlandi yonetim, bugun kimse stephanov a laf edemez hatta belkemigimiz, ancak elestiriler geçmiste kalir ve yonetime olan guvenimiz birazdaha azalmistir.

Ardindan Omer Riza alinir "OOOO bu ii transfer" yazilari yazilmaya baslanir. Hangimiz Omer Riza yi 3-4 maç seyrettik. Peki ozaman neye
gore kalitesini olçuyoruz?? Belkide yaptigimiz en kotu + pahali transferdi!

GELELIM BUGUNE

Cagdas Atan Trabzonda, elestiriler aynen devam, lig baslasin çagdas iyi maçlar çikarsin, yorumlar degisecek ve yonetim bir kez dahahaksiz bir yere suçlanmis olacak.

Son olarak Umut Bulut transfer edildi gibi deniyor, hayirli olsun diyecegimiz yerde yine aynen elestirilecek bir sey bulup, çok paraya aldik diyoruz yine yonetimi topa tutuyoruz, ve tabiki her seferinde oldugu gibi"BUMU YILDIZIMIZ" diyoruz.

Allah askina bu isin sonu nereye dayaniyor? Yonetimi kovdurup silbastanmi baslamak istiyoruz ben anlamadim.

Emre Emiroğlu
26.05.2006, 05:29
Sadece Vaatlerin Gerçeklesmesini Istiyoruz.

Halilhodzicden Sonra HAzirda B Planimiz Var Dediler.. Hala Tik YOk

Stat Dediler Beton Yiginimiz Hala Yerli Yerinde Duruyor. Bir Aciklamada Yok.

Bunlar Bir Kenara Devre Arasinda Sezon Sonu Icin Sözlestik Anlastik Dedigimiz Adamlari Bile Alamiyoruz.. Madem Bu Futbolcularla Anlasmistik ee hani ? ne pazarligi dönüyor simdi ? IS Biitiren Yönetim Her Halinden Bellidir. O Kadar Safiz ki , O kadar uyutulmusuz ki hala ya daha sezon yeni bitti.. Yönetim Illaki Yapacak Biseyler Diyoruz.. Evet Yaparlar.. Gecen Sene Oldugu Gibi UEFA Macina Yada Transfer Sezonunun Bitmesine Bi Kac Gün Kala Sagdan Soldan Toplarlar Bir Kac Elamani Attirirlar Imzayi. Bu Döngü Böyle Döner..

Yönetim Geldiginde Trabzonspor Bütcesini Umdugumuzdan Daha Iyi Bulduk Diye Aciklama Yaptilar 11 Trilyon Kasada Para Var Dediler Ayrica Cebimizden 10 Trilyonluk Yildiz Alicaz Dediler..

Yildiz Konusunda Yönetime Hak Veririm.. Belkide Dünya Kupasini Bekliyolar.. Ama Yerli Transferinde Ne Bekleniyor.. Teknik Direktör mü ? Yerli Transfer IcinYabanci Yeni Teknik Direktör Beklenmez..Yabanci Bir Hocayi Türkiyeye Getirirseniz Yurt Icinden Nasil Adam Istemesini Beklersiniz ki ? Zaten Türkiyede Ele Avuca Sigan 8-9 Futbolcu Var.Bunlardan Alabildigini Yönetim Alir..Kadroya Katar. Hadi Yildiz Icin Dünya Kupasi Bekleniyor Yerli Transferleride Hocanin IstekleriDogrultusunda Yapacaklar..

Peki Ya Teknik Direktör ? Teknik Direktör Neden Alamiyoruz ? Kovulan Bir Adamlarla Bile Anlasamiyoruz.. Ne Bekleniyor ? Vahid Halilhodciz Ayrilacagini Aciklayali Ne Kadar Zaman Geçti ? Hazirdaki Planlar Nerde ? Futbolcu Transferleri Bir Yana Hoca Konusunda Yönetimin IS Bitiriciliginin Olmadigi Kanimca Kesinlesti. Insallah Bunlari Yazdigim Icin Yönetim Yüzümü Yada Benim Gibi Düsünenler Icin Yüzümüzü Kizartir.

Taraftarlarimizin Cagdas Transferine Önyargili Tepkilerinide Anlayisli Karsilamak Gerekiyor.. Bir Takim Düsününkü Her Mevkide Eksikleri Var.. Ve Ilk 11 de Oynayabilecek Futbolcu Eksigi Var. Biz Takimi Toplayacak Adam Almadan Kulübeye Yiginak Yapmaya Basladik.. Bi Nevi Transfere Tersten Basladik.. Icimizden Kimsenin '' Ya Su Cagdasi Alsak Defansimizi Toplariz.. Keske Alabilsek '' Dedigini Sanmiyorum.

Bu Kadar Eksik Varken .. Su Adamlarla Sözlestik Sene Sonunda BizdelerDiyip Sene Sonunda O Sözlestigin Adamlari Alamazsan Ve Bunun ÜStüne Alakasiz Birini Alip Bunu Taraftarin ÖnüneSürüp Kaliteli BirOyuncu Aldik. Zengin Bir Kadro Icin Calisiyoruz Dersen Bu TaraftarTabiki Sana Kabarir.

Devre Arasinda Bilalle Anlastigini Sene SonuTrabzonspor da Oldugunu Duyur Sonra O BilalinKüme Düsen TakimiMalatyaspordan Becerip O Futbolcuyu Alamyin.KümeDüsen Bi Takimin Futbolcusunu Bile Alamiyoruz Böyle Bir Rezillik Olmaz.

Zengin Kadro Kuracam Dee Sonra Git Umut Transferi Icin Kadrondan Bi Forveti Takas Icin Öner.. ee Hani Zengin Kadro Anlayisin?

Ben Ne Transfer KonusundaNe Stadyum Konusunda Göz Kamastirici Bi Gelisme Beklemiyorum.Vasat Bi Yönetim Vasat Bi Kodro..Büyük Bi Taraftar Kitlesi..Ve BuYilin Kopyasi Bir Sezon Daha..

Dedimya InsallahYüzümüz Kizartilir

Faik Yılmaz
26.05.2006, 08:36
biz yildiz aramak için gökyüzüne bakmak istemiyoruz....

yönetimin söz verdigi vaadleri yaspmasini bekliyoruz..... ama herhangi bi hareket göremedigimizden elestiri yapmakta en dogal hakkimiz.....

HANI YILDIZLAR......

ozcan_asanoglu
26.05.2006, 09:10
daha adayligini koydugu andan itibaren düsman olan ve basarisiz olmalari için gün sayan bazilari var..ama, sabirsiz olduklari için buralarda yönetimi elestiren arkadaslari kastetmiyorum..söz meclisten disari..

serdag
26.05.2006, 09:26
Sonuçta kimsenin kisilerle sorunu oldugunu zannetmiyorum. Herkes trabzonun basarisini istiyor kiminle olursa olsun.Ama ben basindan beri sirf parasi oldugu için seçilen baskana karsiyim. Ne zamanki insanlari futbolu yönetme becerilerine bakariz o zaman bu kulupte elestiriler azalir.

Ben baskanin seçimden önce ki vaatlerini hatirliyorum ve seçimden sonraki demecini. Ne demisti elimde sihirli degnek yok. Sihirli degnegin yoksa bu kadar oy sana niye verildi.Niye sihir gibi vaatlerde bulundun.Bahsettiginmaliyette yildizlarintrabzonda oynamayi su asamada istemeyecegini herkes biliyor.

Avrupada stat maliyetlerini az çok duyduk. Arsenal 150 milyon pound dan fazla para harcamis.Bizim baskan ben insaatçiyim diyordu. Stat olayinin balon oldugunu kabul edelim bence.

Futbolcu transferi konusuna gelince; hala yöneticiler yas bahanesine siginiyorlar.28 yasindaki oyuncuyu yasi büyük diye almadik diyenlere herkes güler.

Benim teklifim Meydan parkindan 3-4 kisiyi seçelim onlardan biri yapsin baskanlik o zaman.Yada biraz CM veya FM oynayan bi arkadas rahatlikla transferden sorumlu yönetici olabilir.

Sinirlerim bozuluyor bu hallere.Insallah ileride daha güzel yazilar yazacagiz.

yakutlu61
26.05.2006, 09:26
arkadaslar yonetimi elestirmemizin sebebi ne siyasi ne de sevmek yada sevmemekle ilgili..

bakin ilk yari transfer d ediler bombalari F. Akyel cikti..

hoca arayisindalara ama cok gec kalmis durumdalar gelirken vaad ettiklerinin hangisi gerceklesti..

dilegim bir an evvel toparlanip durumu kurtarmalari iste o zaman seve seve ayakta alkislariz..

bu arada b plani filan yok sanirim...

direk z ye gececekler

Burçak
26.05.2006, 09:55
herzaman söyledim yine söylüyorum. ya is bilmez bir yönetime sahibiz , yada gerçekten dört dörtlük bir yönetime. Bazen düsünüyorum ser verip sir vermiyolar. transfer bombalarini aniden mi patlatacaklar diye. fiyatlari artmasin diye böyle davraniyo olabilirlermi? hersey muamma suanda. beklemekten baska yapacak birseyimiz yok...

Barış Cem
26.05.2006, 10:18
ben bu baskanin ts ye hayirli olabilecegini düsünüyorum, sirf parali diye seçildi ama elini cebine atmayacagi besbelli, o bi yana 2. sinif futbolcularla kadroyu sisirirken ön plana çikan futbolcularimizi da ilhan cavcav mantigiyla istanbul kulüplerine satmaya çalisiyorlar, trabzonspor egerbasarili takim olacaksa symkowiak'i gökdenizi fatihi takimda tutabilecek kudrette olmali, bu yönetim ise bizi istanbul takimlarinin pilot takimi, alt yapisi haline getiriyor. teknik direktöre gelince ya avrupadan kariyersiz3.sinif bi adam geirteceklerdir yada anca türkiyede kümede kalmaya oynamis takimlarin teknik direktörlerinden birini getireceklerdir, bana umut vermiyorlar umarim yanilirim.

metehan
26.05.2006, 10:31
Uzun uzun seyler yazmanin anlami yok. Yönetime elbette düsman degiliz. Sadece gereginin yapilmasini istiyor bu taraftar. Ha, taraftar bunu dile getirirken zaman zaman kantarin topuzunu kaçirabilir ama bunlar çok da önemli degil. Önemli olan yönetimlerin isin geregini yapmasi. Biz de üzerimize düseni yapacagiz elbette.

bahadiroglu
26.05.2006, 10:34
yönetime düsmanlik yok aslinda ama verilen vaadler yerine getirlimeyince halk tepki veriyor.

çogumuzun sini,rleri gergin zaten.

Barış Cem
26.05.2006, 10:37
ben bu baskanin ts ye hayirli olabilecegini düsünmüyorum diyecektim, yanlis yazmisim sonra demeyin ne çeliskili adammis diye, bir de mesaji düzeltme tusunu bulamadim mecbur 2. mesajla düzeltiyorum, bari yamzisken konu ile alakali sunu söyleyeyim

baskanin trabzonspora faydali olabilecegine inanmiyorum , ama kimseye de düsman degilim ,

begenmedigimizatay aktug fenerin sampiyon olduguson iki yilda en büyük rakibi olmustu , 2 türkiye kupasi kazandirmisti. sayin baskan eger daha iyisini yapabilecekse varsa yapsin yoksa isten anlayan insanlardanyardim alsin onu da kabul etmiyorsa bi zahmetyolu açsin, çünkü bizilhan cavcav mantigini kabul etmiyoruz.

61-firtina
26.05.2006, 10:53
beceriksizler baska ne söylenebilir ki

serdag
26.05.2006, 11:11
simdi okudum yeni bir haber. Baskan umut için 2 miyon dolar arti ömer rizayi çok bulmus. Komik degilmi. Çok gelen ömer riza mi acaba smileys/smiley1.gif

Eyüphan
26.05.2006, 11:14
Biraz sabirli olmaliyiz beyler...Hersey ilk dakika da olacak diye bir kaide yok...Eger ki dönem biter yildizimiz gelmezzse o zaman hesap sorulur

serseerii
26.05.2006, 11:15
ya yapmayin beylerr fenerin yili daha onlar bile yildiz almadi bi hoca gelsin tildizda gelecekkk atay aktugu savunan kardesim eger atay aktu takimi birakmasa küme düsecektik nerdeyse yaaa

Aslıhan
26.05.2006, 11:16
arkadaslar biraz sabir göstersek smileys/smiley4.gif

transfer sezonu daha yeni basladi ama biz simdiden yönetimi asmaya basladik bile smileys/smiley9.gif

serseerii
26.05.2006, 11:16
ben bu baskanin ts ye hayirli olabilecegini düsünmüyorum diyecektim, yanlis yazmisim sonra demeyin ne çeliskili adammis diye, bir de mesaji düzeltme tusunu bulamadim mecbur 2. mesajla düzeltiyorum, bari yamzisken konu ile alakali sunu söyleyeyim

baskanin trabzonspora faydali olabilecegine inanmiyorum , ama kimseye de düsman degilim ,

begenmedigimizatay aktug fenerin sampiyon olduguson iki yilda en büyük rakibi olmustu , 2 türkiye kupasi kazandirmisti. sayin baskan eger daha iyisini yapabilecekse varsa yapsin yoksa isten anlayan insanlardanyardim alsin onu da kabul etmiyorsa bi zahmetyolu açsin, çünkü bizilhan cavcav mantigini kabul etmiyoruz.

atay aktu takimin basindan bu sene gitmesydi biz çoktan yemistikk

serseerii
26.05.2006, 11:28
Carlsberg Man of the Match: Milan Stepanov

bu adami yönetim aldii fatih akyel i aldii bence bu yönetim çok iyi Edited by: Badaloglu

Atalay
26.05.2006, 11:33
bu yönetimin içraatlari basarisizdir arkadaslar!!ama düsman falanda deyiliz....sadece trabzonsporun basarisi için çalismalarini taraftarin sesine kulak vermelerini istiyoruz....sadece stadyumu yapsinlar baskani ve yönetimi ölene kadar sirtimda tasiyayim... varsin sampiyonluk 5 sene sonra gelsin!! gençlere önem versinler onlara deger versinler biraz daha bekliyelim ama adam gibi bir kulüp olalim bakin size villareal örnegi adamlar ilk önce futbol akademisi kurdular...sonra stadyumlarini yaptilar 5 sene sonrada s.liginde yari final oynadilar 50 bin kisilik kasaba takimini dünyada tanimayan kalmadi...mahalletakimiyken dünya kulübü oldular!!bizde villarealin 20 misli daha fazlapotansiyel var yeterki planlamayla akilla profösyonellikle konuya egilelim!!!!!!!!!

halil ibo
26.05.2006, 11:42
Aramizda yasanmamasi gereken yönetim iyi-kötü,alinan futbolcu iyi-kötü,tartismalaridir.Bir yönetim tüm icraatiyla kötü olamayacagi gibi,alinan yildiz futbolcuda uyum sorunu yasayip yararli olamayabilir.

Bu anlamda Atay Aktug yönetiminide tümüyle karalamak yanlistir.Fakat geçen yaz yasattiklari transfer faciasi sebebiyle olumsuz hatirlanacaklardir.

Ayni sekilde bu yönetimde verdigi vaadlerin altinda ezilirsekötüolarak hatirlanacaklari gibi bir daha yönetimingiyicugundan bile geçmeleri imkansiz hale gelecektir.

Elestirilere gelince gerçekten bir kismi artniyetli ve siyasi gözlükle bakilarak yönetim seçildigi günden beri devam ediyor.Ama büyük çogunluguda benim gibi hem geçen yaz yasadigimiz transfer travmasinin benzerini yasiyor olmamiz,hemde 23 yildir hasret kaldigimiz sevgiliye bu yilda kavusamayacak olmamizi öngördügümüz içindir.

serseerii
26.05.2006, 11:45
Aramizda yasanmamasi gereken yönetim iyi-kötü,alinan futbolcu iyi-kötü,tartismalaridir.Bir yönetim tüm icraatiyla kötü olamayacagi gibi,alinan yildiz futbolcuda uyum sorunu yasayip yararli olamayabilir.

Bu anlamda Atay Aktug yönetiminide tümüyle karalamak yanlistir.Fakat geçen yaz yasattiklari transfer faciasi sebebiyle olumsuz hatirlanacaklardir.

Ayni sekilde bu yönetimde verdigi vaadlerin altinda ezilirsekötüolarak hatirlanacaklari gibi bir daha yönetimingiyicugundan bile geçmeleri imkansiz hale gelecektir.

Elestirilere gelince gerçekten bir kismi artniyetli ve siyasi gözlükle bakilarak yönetim seçildigi günden beri devam ediyor.Ama büyük çogunluguda benim gibi hem geçen yaz yasadigimiz transfer travmasinin benzerini yasiyor olmamiz,hemde 23 yildir hasret kaldigimiz sevgiliye bu yilda kavusamayacak olmamizi öngördügümüz içindir. smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Umut Uzunoglu
26.05.2006, 11:48
Tabi ki yönetime düsman degiliz ama su an ki görüntü transfer konularinda geç kaliyoruz Halilhodzic in gidecegi belli olmasina ragmen bugüne kadar hoca hala bulanabilmis degil.Elbette transfer isleri kolay degil ama süre azaliyor ve hala bir arpa boyu yol almis degiliz insallah yönetim beni yaniltir.

Emorfo
26.05.2006, 11:50
Yönetime ön yargili yakalasanlar oldugu su götürmez bir gerçek. Yönetimin vaadlerinin etkisinde kalmis herseyin hemen olmasini isteyenler ise hayal kirikligina ugradiklarini düsünüyorlar.

Transfer konusunda geç kalindigi söyleniyor hoca nerde söyleniyor. Bizim taraftarimiz gerçekten ilginç su bakimdan lig bittigi gibi yeni hoca takimin basina gelip transfer yapilsaydi bu seferde yaw çok mu acele ettik ya bu adigimiz hocahiç bir gazete yazmadan birden nasil geldi vs vs...

Transfer ve hoca isi gerçekten çok zor hata yapma oranini en aza çekeceksin umarim gelecek hocayi bu aceleci çabuk gaza gelen taraftarimiz küfürleriyle kovdurmaz...

24 senedir ne diyoruz bu sene sampiyon olacagiz peki ne oluyor her sene hüsran... 24 senedir yönetimler hep bizi kandirdi mi yeni mi uyandik. 24 senede neler kaybettik... 5 sene önce bu sene sampiyonluga oynamiyoruz stadimizi yapacagiz deseydik çok mu sey kaybedecektik simdi mis gibi stadimiz olacakti. Kisaca hersey sampiyonluk degil, 24 senedir hep kandirildik ve hep kandirilmaya devam edecegiz. Bu cimanin içinde Türkiyeyi yöneten Dünyaya mal satan insanlar var. Neden bir araya gelmezler hiç düsündünüz mü. Neden herkes 24 senedir neyi bekliyoruz verelim elele su takimi sampiyon yapalim demiyor. Demezler küskünlükler kirginliklar yalnizim kirginim ayaklari yapanlar kulübün sahibi olarak kendisni görebler havalilar civalilar yalakalar sahtekarlar reklamcilar saksakcilar... Futbol camiasinin içinde olanlar garip bir sekilde samimiyetlerini kaybederler ayni siyasetçiler gibi bir anda degisiverirler. Söret ilgi alaka baslarini döndürür taraftara da çorba parasi verdiler mi onlardan kral yoktur. Trabzonspor 24 senedir sampiyon olamamasini unutmuslardir zaten herkes unutmus ölüm uykusunda kimse sorgulamaz neden bir türlü sampiyon olamiyoruz. Herkesin refleksleri alinmis 24 sene boyunca bagisiklik kazanmisiz sampiyon olamamaya... yeni nesil zaten sampiyonluk nedir bilmez bu takimin pesinden o güzel hayalleri ile kosup durur. Yönetimler onun gibi düsünmez. Herkes iyi seyler yapacagim diye talip olur ama çok fazla bir sey yapamadan Trabzonspor'un bilmem kaçinci baskani ve ya yönetici ünvanini alarak ayrilir. Herkes bu kisir döngü içinde kendisine bir rol bulmustur...

Her yeni yönetim seçildiginde önce bir gözlemlerim ne yapabilecekler, bu kisir döngü içinde herkes biraz sahtekar bunlar belki biraz daha azidir diye beklerim... Hiç kimse bu kulübü taraftar kadar sevemez yöneticiler belki çocukluklarinda sevmislerdir böyle ancak isin içine san söhret ve para girince duygular düsünceler degisir. Basarinin gelmesi için herkes kendinden bir seyler verecek fedakarlik yapacaktir. Baska türlü basarinin gelmesi imkansizdir. Sonra normal derim kendi kendime Trabzonspor'a baskan olanda yönetici olanda reklamsa reklam havaysa hava atacak zaten bunun için seçilmistir ve bunu haketmistir sampiyonluk mu o da ne unutmustur çoktan... Yine bekleriz en olumsuzundan bile belki kulübe faydali seyler çikar diye...

Bu yönetimde sözler verdi üstelik uzun süredir verilmeyen sözler büyük vaadler... Bir hayal bir umut bunlarin gerçeklesmesini bekliyoruz. Geçmise baktigimda bi dünya insan göreve geldi bir çogu kulüp üzerinden büyük çikarlar sagladilar bunun yaninda elle turulur pek bir sey yok, sonra 24 senedir kandirildik 5 sene daha kandirilmaya raziyim yeter ki adam gibi bir stadimiz tesislerimiz olsun... Sözünün eri adamlarin oldugunu görüyoruz yönetimde Ibrahim Haciosmanoglu gibi...

Fatih Tekke örnegini vermek istiyorum Fatih Tekke'yi Fatih Tekke yapan Trabzonspor'dur buna karsin Trabzonspor'un basarilarinda Fatih Tekke imzasi vardir. Yönetimlerde biraz böyledir iyi isler yaparlarsa büyürler devlesirler taraftarin gözünde ayni zamnada Trabzonspor'da devlesir hersey yolunda gider....

6 ay önce göreve büyük bir oy farkiyla geldiler Trabzon kenti ilk kez beni yaniltti demekki onlarda bikmislar Trabzon'daki kisir tartismalardan baskan disarda olsun rahat çalissin dediler. Geleli 6 ay olan yönetimden ne isteyoruz stad ne zaman hemen simdi ne istiyoruz transfer ne istiyoruz hoca... herkes elestirisini yapacak en büyük elestiride sonuçlar ortaya çiktigi zaman yapilir. Elestirmekle saldirmayi birbirine karistirmamak lazim...

Geçen seneden hatirlarsak transferler gecikiyor lig basliyor hala transfer yok taraftar kiziyor bir anda jun diye biri aliniyor alel acele 5 trilyon kazigi yiyoruz. Acele isle yapilan transfer her zaman hüsran olmustur. Bu yüzden yeni yönetime biraz zaman verilmeli icraatlar görülmeli ondan sonra hep beraber keseriz ama stad yapacaksa kalsin :)))Edited by: Emorfo

metehan
26.05.2006, 11:54
"Transferde geç kalindigi" iddialari bence dogru degil. Önemli olan dogru adimlarin atilmasi. Geç yapsinlar ama dogruyu yapsinlar.Edited by: metehan

Umut Uzunoglu
26.05.2006, 12:09
Hoca konusunda geç kalinmistir.Çünki yabanci hoca alinacaksahoca Trabzonutaniyacak futbolculari taniyacak eksik mevkileri tespit edecek vetransfer isteyecektir.Haziran ayina gelinmis olup yeni sezon Agustos ayinda baslayacaktir.Önümüzde iki aylik bir süre kalmistir.Bu yüzden vakit bizim için çok degerli hale gelmistir.Ama yönetim hala arayis içinde olmasiümitsizlige kapilmamiza neden olmaktadir.

che.guevera6187
26.05.2006, 12:40
Bence bu yönetim Trabzonlu ve Karadeniz kimligine zarar veriyor. Bizi basariya götürebilecegine inanmiyorum o yüzden görevi birakmali...

macka61
26.05.2006, 12:45
yönetime kimse düsman degil biz verilen vaatlerin pesindeyiz daha dogru düzgün transfer yapilmadi elimizde olanlari tutamiyoruz umut için 2 milyon dolar vr ömeri veren çagdas için bjk ye 700 dolar veren bi o kadar da futbolcuya verecek olan szymekin celtice giderim beyanina bzi istemeyeni bizde istemeyiz diyen sözde sampiyonluga oynayan bir kadro kuracaklarmis hoca bile alamayan stai daha yapmayan yönetimin biz tabiki karsisinda oluruz bu da düsmanlik olmaz

Y.Sert
26.05.2006, 13:01
herzaman söyledim yine söylüyorum. ya is bilmez bir yönetime sahibiz , yada gerçekten dört dörtlük bir yönetime. Bazen düsünüyorum ser verip sir vermiyolar. transfer bombalarini aniden mi patlatacaklar diye. fiyatlari artmasin diye böyle davraniyo olabilirlermi? hersey muamma suanda. beklemekten baska yapacak birseyimiz yok...

AYNEN...

bu yönetim hakkinda kötü konusamiyorum,ama iyide konusamiyorum.yönetim hakkinda iyi yada kötüdür diye yorum yapmaktansa beklemeyi yegliyorum.

eren_61
26.05.2006, 13:08
bencede biraz bekliyelim ve görelim.ancak bazilari gerçekten yönetime karsi ön yarligi.

Salih61
26.05.2006, 13:35
Aramizda yönetime düsman olanlar var...Kimse yok sadece iste vaadler yok bilmem neler...Geçsinler onlari biz burda kimsenin adami degiliz...Sadece TRABZONSPORLUYUZ...Ve her gelen yönetime bastan sona kadar düsman olanlari kiniyorum...Çünkü beklemeyi ve sabretmeyi bilmiyorlar...Ve bu basligi açan renkdasimi kutluyorum...

Saygilarimla...

Y.Sert
26.05.2006, 13:40
Aramizda yönetime düsman olanlar var...Kimse yok sadece iste vaadler yok bilmem neler...Geçsinler onlari biz burda kimsenin adami degiliz...Sadece TRABZONSPORLUYUZ...Ve her gelen yönetime bastan sona kadar düsman olanlari kiniyorum...Çünkü beklemeyi ve sabretmeyi bilmiyorlar...Ve bu basligi açan renkdasimi kutluyorum...

Saygilarimla...

yok okadarda abartili degildir ya.ama sabredemedigimiz dogru.

Salih61
26.05.2006, 13:43

Saygilarimla...

Renkdasim var...Aramizda DOGUSTAN MUHALIFLER var...Çünkü onlar bu isi herkesden daha iyi bildiklerini saniyorlar...Ne yapalim geçen sene de böyleydi simdi de böyle...Ama bilmeden bu takima zarar veriyorlar haberleri yok...

Saygilarimla...Edited by: FORZA61

Faik Yılmaz
26.05.2006, 13:55
Ozaman yönetimde iddalarinin aksini ispatlasin iyi bir t.direktör ile bir kaç yildiz futbolcu alsinda görelim:

1-reklam için gelmediklerini

2-siyasi nedenlerle gelmediklerini

Y.Sert
26.05.2006, 13:55

Saygilarimla...

Renkdasim var...Aramizda DOGUSTAN MUHALIFLER var...Çünkü onlar bu isi herkesden daha iyi bildiklerini saniyorlar...Ne yapalim geçen sene de böyleydi simdi de böyle...Ama bilmeden bu takima zarar veriyorlar haberleri yok...

Saygilarimla...

evet muhalifler var.orda haklisin.ama düsman degildirler.onlar hayatlari boyu her seye muhalif dirler zaten.

elestiriler biraz agir oluyor.5-6 aylik bir yönetim bu,2 yilda yapilabilecek bir stadi neden yapmadin diye,pazarda bakkalda satilmayan yildizlari neden almadin diye,teknikdirektörden,bizi küme düsme potasindan alip neden sampiyon yapmadin diye,yattarayi neden oynatmadin---oynatirsa neden oynattin diye serzenisler ve agir elestirilerde bulunuyoruz.

su anda bu yönetimi degistiremeyecegimize göre,ligler baslayana kadar sabredelim.iyi seyler yaparlarsa(insallah yaparlar)alkislar,basimizin üstünde tasiriz. yok yapmazlarsa hep beraber istifaya davet eder,bela okuruz.

ama su an çok erken.

sabir sabir sabir..(sabir tasi çatladi diyenler,olsun yinede sabir)

Salih61
26.05.2006, 14:00
Renkdasim yazina aynen katiliyorum...Geçen sene Atay Aktug için ayni seyleri yazdilar ben de bekleyip görelim dedim...Yine ayni bekleyip görelim...Bakalim bu yönetim ne yapacak?...Yani biz burda sadece TRABZONSPORU düsünüyoruz...BMN de yazilanlari baska okuyanlar da var...Burda yazilanlari okuyan herhangi bir TRABZONSPOR düsmanina veya Bizans medyasina malzeme oluyoruz...Bunun farkinda degiller...Dedigin gibi SABIR ve ZAMAN...

sametaydin
26.05.2006, 14:12
ya bence transferde geç kaliyoruz. besiktas galatasaray simdiden anadolu kulüplerindeki göze batmis iyi oyunculari toplamaya basladilar. hepsini aliyolar. biz napcaz kimi alicaz yerli oyuncu olarak?

yönetim geç kaliyor bence teknik direktörünü belirlesin futbolcularini alsin. transferi kapattigini açiklasin ve hemen yeni sezon için çalismalar baslasin derim ben. ne kadar erken çalismaya baslarsa takim o kadar iyi olur. geçen sene baçsindaki rezilligimizi hatirtlayalim. sayin senol günes takimi çalistirmayi birakip açilistan açilisa kostugu için adini bile söylayemedigim bi rum takimina eklendk.

tsmaniac
26.05.2006, 15:05
lafla bu takimi nenemde sampiyon yapar her sene ayni laf laf laf laaaaaaf gerisi bos gerisi b plani c plani d plani......................

bordox
26.05.2006, 15:21
Yönetime düsmanlik yok ama icraatlar elestilir,simdi elestirilmezse ilk olumsuz sonuçta taraftar homurdanacak.

Hoca olayi çözülmedegi için taraftar huzursuz,nedeni de yeni gelen Hoca bu transferleri ben yapmadim diyecek hesap yine ortada kalacak.

Yönetime düsman olan yanlislarina ses çikarmaz çünkü o yanlislar yarin onlarin sonu olacak.

Tahir
26.05.2006, 15:21

Saygilarimla...

siz biliyormusunuz bu yönetime sirf oflu diye muhalefetlik edenlert var.biz ne zaman ortak akli ortak heycani paylasiriz o zaman basarili oluruz.simdi yanlis anlasilacagim benim demek istedigim bunlar oflu filan degil.demek istedigim benim için özkan sümer m.ali yilmazdan baskanligi aldi veya ona kaldi diye onu elestirenler ne kadar yanlis yapmislarsa bu günkü yönetimi bu açidan elestirmek o kadar yanlistir. ben böyle düsünüyorum.biraz sabir sanirim bizde eksik olan bir özellik.bu demek degil ki bir aydir bir teknikdirektör alamayan yönetim elestirilmesin elestirilsin ama belli bir ölçüde.hiç istanbulda yönetimini takimini hocasini bizim kadar elestiren bir tarafdar ne de medya gördüm görmedim çünkü bu elestirilerin takimlarina zarar verecegini bilirler ve onlari bizim gibi herkesin önünde yapmazlar .

serdag
26.05.2006, 15:23
Herkes trabzonsporun basarisini istiyor ve kimsenin trabzonsporu yöneten insanlara düsmanlik beslemesi diye bir konu olamaz. Herkesin fikri ortak biz basarili , dürüst ve is ahlakina sahip etiklere bagli bir yönetim istiyoruz.

Ben sadece trabzonsporu kisisel amaçlari için kullanana düsman olurumsehrime ve insanima küçücük bir faydasi olanin önünde saygiyla egilirim. Biz buyüzden trabzonsporluyuz

Tahir
26.05.2006, 15:25
Yönetime ön yargili yakalasanlar oldugu su götürmez bir gerçek. Yönetimin vaadlerinin etkisinde kalmis herseyin hemen olmasini isteyenler ise hayal kirikligina ugradiklarini düsünüyorlar.

Transfer konusunda geç kalindigi söyleniyor hoca nerde söyleniyor. Bizim taraftarimiz gerçekten ilginç su bakimdan lig bittigi gibi yeni hoca takimin basina gelip transfer yapilsaydi bu seferde yaw çok mu acele ettik ya bu adigimiz hocahiç bir gazete yazmadan birden nasil geldi vs vs...

Transfer ve hoca isi gerçekten çok zor hata yapma oranini en aza çekeceksin umarim gelecek hocayi bu aceleci çabuk gaza gelen taraftarimiz küfürleriyle kovdurmaz...

24 senedir ne diyoruz bu sene sampiyon olacagiz peki ne oluyor her sene hüsran... 24 senedir yönetimler hep bizi kandirdi mi yeni mi uyandik. 24 senede neler kaybettik... 5 sene önce bu sene sampiyonluga oynamiyoruz stadimizi yapacagiz deseydik çok mu sey kaybedecektik simdi mis gibi stadimiz olacakti. Kisaca hersey sampiyonluk degil, 24 senedir hep kandirildik ve hep kandirilmaya devam edecegiz. Bu cimanin içinde Türkiyeyi yöneten Dünyaya mal satan insanlar var. Neden bir araya gelmezler hiç düsündünüz mü. Neden herkes 24 senedir neyi bekliyoruz verelim elele su takimi sampiyon yapalim demiyor. Demezler küskünlükler kirginliklar yalnizim kirginim ayaklari yapanlar kulübün sahibi olarak kendisni görebler havalilar civalilar yalakalar sahtekarlar reklamcilar saksakcilar... Futbol camiasinin içinde olanlar garip bir sekilde samimiyetlerini kaybederler ayni siyasetçiler gibi bir anda degisiverirler. Söret ilgi alaka baslarini döndürür taraftara da çorba parasi verdiler mi onlardan kral yoktur. Trabzonspor 24 senedir sampiyon olamamasini unutmuslardir zaten herkes unutmus ölüm uykusunda kimse sorgulamaz neden bir türlü sampiyon olamiyoruz. Herkesin refleksleri alinmis 24 sene boyunca bagisiklik kazanmisiz sampiyon olamamaya... yeni nesil zaten sampiyonluk nedir bilmez bu takimin pesinden o güzel hayalleri ile kosup durur. Yönetimler onun gibi düsünmez. Herkes iyi seyler yapacagim diye talip olur ama çok fazla bir sey yapamadan Trabzonspor'un bilmem kaçinci baskani ve ya yönetici ünvanini alarak ayrilir. Herkes bu kisir döngü içinde kendisine bir rol bulmustur...

Her yeni yönetim seçildiginde önce bir gözlemlerim ne yapabilecekler, bu kisir döngü içinde herkes biraz sahtekar bunlar belki biraz daha azidir diye beklerim... Hiç kimse bu kulübü taraftar kadar sevemez yöneticiler belki çocukluklarinda sevmislerdir böyle ancak isin içine san söhret ve para girince duygular düsünceler degisir. Basarinin gelmesi için herkes kendinden bir seyler verecek fedakarlik yapacaktir. Baska türlü basarinin gelmesi imkansizdir. Sonra normal derim kendi kendime Trabzonspor'a baskan olanda yönetici olanda reklamsa reklam havaysa hava atacak zaten bunun için seçilmistir ve bunu haketmistir sampiyonluk mu o da ne unutmustur çoktan... Yine bekleriz en olumsuzundan bile belki kulübe faydali seyler çikar diye...

Bu yönetimde sözler verdi üstelik uzun süredir verilmeyen sözler büyük vaadler... Bir hayal bir umut bunlarin gerçeklesmesini bekliyoruz. Geçmise baktigimda bi dünya insan göreve geldi bir çogu kulüp üzerinden büyük çikarlar sagladilar bunun yaninda elle turulur pek bir sey yok, sonra 24 senedir kandirildik 5 sene daha kandirilmaya raziyim yeter ki adam gibi bir stadimiz tesislerimiz olsun... Sözünün eri adamlarin oldugunu görüyoruz yönetimde Ibrahim Haciosmanoglu gibi...

Fatih Tekke örnegini vermek istiyorum Fatih Tekke'yi Fatih Tekke yapan Trabzonspor'dur buna karsin Trabzonspor'un basarilarinda Fatih Tekke imzasi vardir. Yönetimlerde biraz böyledir iyi isler yaparlarsa büyürler devlesirler taraftarin gözünde ayni zamnada Trabzonspor'da devlesir hersey yolunda gider....

6 ay önce göreve büyük bir oy farkiyla geldiler Trabzon kenti ilk kez beni yaniltti demekki onlarda bikmislar Trabzon'daki kisir tartismalardan baskan disarda olsun rahat çalissin dediler. Geleli 6 ay olan yönetimden ne isteyoruz stad ne zaman hemen simdi ne istiyoruz transfer ne istiyoruz hoca... herkes elestirisini yapacak en büyük elestiride sonuçlar ortaya çiktigi zaman yapilir. Elestirmekle saldirmayi birbirine karistirmamak lazim...

Geçen seneden hatirlarsak transferler gecikiyor lig basliyor hala transfer yok taraftar kiziyor bir anda jun diye biri aliniyor alel acele 5 trilyon kazigi yiyoruz. Acele isle yapilan transfer her zaman hüsran olmustur. Bu yüzden yeni yönetime biraz zaman verilmeli icraatlar görülmeli ondan sonra hep beraber keseriz ama stad yapacaksa kalsin :)))

aynen katiliyorumsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Sönmez Özlü
26.05.2006, 15:35
Ardindan Omer Riza alinir "OOOO bu ii transfer" yazilari yazilmaya baslanir. Hangimiz Omer Riza yi 3-4 maç seyrettik. Peki ozaman neye
gore kalitesini olçuyoruz?? Belkide yaptigimiz en kotu + pahali transferdi!

Kendi önermenizi kendiniz çürütmüssünüz. Ömer Riza alindiginda birçok kisi "iyi transfer" demisse yönetime karsi bir önyargi yok, gerekince takdir de ediliyor demektir. Söylediginiz gibi olsaydi Ömer Riza'yi da kimse istememeli idi.

Öte yandan, yönetimin seçim öncesi vaatleri hatrimizda... Bakacagiz, görecegiz. Bir artik seçim için atip tutan sonra da söylediklerinin hiçbirini yapmayan kisilerden tiksinir olduk. Olay çok basit:

1- Nuri Albayrak bu transfer döneminde 10 milyon dolar civarinda degeri olan bir oyuncuyu alip takimimiza hibe edecek.

2- Seçim öncesinde bahsettigi is adami arkadas kimse, ona da bastiracak, o da bir oyuncuyu takima hibe edecek.

3- Geri kalan olagan transferleri de mantikli bir sekilde, kulübün imkanlari ile ihtiyaçlarini birlikte göz önünde tutup takima getirecek.

Sözlerini tutmazsa baskan, çok sey kaybedecektir.

Tutarsa, büyük destek görecektir.

Her sey kendisinin elinde.

Umut Uzunoglu
26.05.2006, 15:36
eger lig bittiginde yeni hoca getirilmis olsaydi simdi ileriye daha umutlu bakiyor olacaktik.Yönetimin her zaman yanindayiz ama yanlis yaptigi zaman da bunlari söylemek Trabzonsporumuzun iyiligi içindir.

Sönmez Özlü
26.05.2006, 15:41
Emorfo'nun söyledikleri dogru genel olarak. Ama mesela jun'un transferinin acele yapilmasinin sebebi taraftarin istegi degil yönetim idi. Lig baslayana kadar bir forvet alamazsanü sonunda acele edersin elbette..

Transferler yurtdisi kampina kadar bitmeli. Aksi hâlde hepsi Jun gibi olur.

Tahir
26.05.2006, 15:42
Emorfo'nun söyledikleri dogru genel olarak. Ama mesela jun'un transferinin acele yapilmasinin sebebi taraftarin istegi degil yönetim idi. Lig baslayana kadar bir forvet alamazsanü sonunda acele edersin elbette..

Transferler yurtdisi kampina kadar bitmeli. Aksi hâlde hepsi Jun gibi olur.

dogru lafa ne gereksmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

CeSS
26.05.2006, 16:17
Basligi Yönetim Hakkindaki Görüslerimiz olarak düzenlersek , daha iyi olur. Yönetim hakkindaki düsüncelerimizide bundan sonra bu baslik altinda paylasiriz.

Mevcut yönetim hakkinda bugüne kadar herhangi bir sey söylenmekten kaçinsamda , Hoca konusunda geç kaldiklari asikar. Sezon bitmeden 1-2 ay önce Vahid Hoca gönderilip yeni Hoca alinmaliydi. Yada sezon sonunda yollari ayirmaya karar verdiysen hoca'nin hazir olmasi gerekiyordu. Hoca'miz belli olmadan yapilan transferlerede karsiyim.

Yönetimden beklentilerimin yanlis oldugunu görüyorum. Fazla degisen bir sey yok, yine planlardan bahsediliyor , yine alelacele transfer yanlislari yapiliyor , ve herseyden önemlisi yine ayni senaryo ; önce topçulari transfer edip sonra hoca'yi getirip hocam kumasimiz bu , bize sampiyonluk diksene'yi oynayacagiz...

serdag
26.05.2006, 16:18
Ben dogdugumdan beri sampiyonluk görmedim. Hala kilometrelerce yollar katedip bu takimin pesinden kosarim. Sabretmesek bu takim istanbulspor maçini 50000 kisinin önünde oynayabilirmiydi ?

Sacit
26.05.2006, 16:47
neden düsman olalim ki

saçma bi konu smileys/smiley5.gif

ctmeoy
26.05.2006, 17:03
yönetim düsmani olmak trabzonspor düsmani olmak demektir asla hiçbirimizin yönetim düsmani oldugunu zannetmiyorum ben yönetime karsi cogunlukla elestrilerde bulundugum dogru

yönetimin suana kadar ki yaptigi icraatlerde basarili oldugunu da kimse iddaa edemez. yönetimin iki basli oldugu da bir gercek istanbul ve trabzon kesimi arasinda kimin daha ön planda olmak istedigi konusunda bir cekisme oldugu da dogru

ben yönetime verdikleri vaadlerin yerine getirilmemesi konusunda fazla kizmiyorum secim politikasiyla verilmis belkide asla yerine getirilemeyecek vaadler verildi olabilir. herkes oyunu veririken verilen vaadlere kandi.

yönetimin basarisizliklarini siralamak istemiyorum bir örnek verecem sadece su vahid hoca ve sonrasinda bugüne kadar olanlari bir hatirlayalim.aslinda sorunlar taa vahid hoca henüz takimin basindayken baslamisti.ben yönetim geldigi zaman hemen hoca konusuna bir aciklik getirmesini isterdim vahid hocayla devam veya tamam o zaman denilmeliydi. vahid hocayla yollarin ayrilacagi zaten belliydi yönetim vahid hocanin verdigi karar ve demeclerden sonra hiçbir zaman hocamizin arkasindayiz gibi söylem verilmedi.yanlis. hoca kendini yalniz hissetdi.hocanin verdigi demeclerden zaten bunu anladik.peki yollar ayrilacagi kesinlesince ne oldu B planimiz C planimiz hatta D planimiz var diyen yönetim 25 gündür kimseyle anlasamadi.istanbul medyasi dalga gecmeye basladi.koskoca trabzonsporun basina gecirilecek hoca bulunamiyo.....

sonsözüm

BURASI IST.BÜYÜKSEHIR BEL.SPOR DEGIL BUNU HERKES BILECEK ONA GÖRE HAREKET EDECEK......

Naim
26.05.2006, 17:10
Trabzonun Asigiyim
Sözünü tutan Yönetimin Arkasindayim
Yardim isteyen Tüm Trabzon Kurumlarininda Yanindayim

görevdeki yönetime Düsma olmak TrabzonaDüsman olmak Demektir
Yönetimi Zevmezsek ancak Muhalefetoluruz ve Seçimde oylarimizla konusuruz

Bülent Bayraktar
26.05.2006, 17:17
neden düsman olalim ki

saçma bi konu smileys/smiley5.gif

bncede daha durun bakalim

Nytre
26.05.2006, 19:16
bir sey söylemek için daha erken...

Salih61
26.05.2006, 19:52
Bazi konularda ki elestiriler çok dogru mesela hoca konusu...Bence çoktan belli olmali ve transfer yapilmaya baslamaliydi...bu konuda yönetimi ben de elestiriyorum ve biraz daha geç kalirlarsa geçen sene ki olumsuzluklari yasayacagiz gibime geliyor...Umarim öyle olmaz...Ancak bazi arkadaslar elestirinin ölçüsünü biraz kaçiriyorlar...

Hüda Topaloğlu
26.05.2006, 22:05
Benim Basligi açmamdaki asil sebeb her transfer haberinde yönetim bugune kadar bahsettigimiz yildizlardan biri bu dedigini duymadigim halde,bumu yildiz diye tepki vermemiz.

Niye bukadar heycanliyiz anlamadim biturlu

mensure 61
26.05.2006, 23:10
Artik benim sabrim kalmadi arkadaslar çünkü dayanamiyorum smileys/smiley19.gif

TheRapZoNe
26.05.2006, 23:41
Insanimiz beklemesini Bilmiyor. Buda bize zarar veriyor. Uzun yillar bunun faturasini odedik ve halen daha oduyoruz. Ammaa Verilen vaadlerin tutulmasi olayina bende katiliyorum. Sadece gosterilen tepkilerin asiriligina dikkat cekmek istedim. Yani baskan ve yonetim secileli 1 yil bile olmadi.

Muhammet Ali Senocak
26.05.2006, 23:47
bu yönetim basaraLi oLacaqini hiç tahmin etmiyorum(umarim dediqim tam tersi oLur) haLa bir teknik direktör konusunu haLLedemeyen bir yönetim var ve yiLdiz futboLcu aLacaqiz diyor bence pek mantikLi deiL... beLkide yiLdiz futboLcu için teknik direktöür bekLiyorLardir görcez ama ben umutLu deiLim smileys/smiley19.gif

cemka
27.05.2006, 00:02
arkadaslar adamalar, Giray Bulaki, Ziya Dogani, vb.. hocalari getirmek isteseydiler simdiye kadar 50 kere teknik direktörümüz olmustu.. Görüsülen isimlere bakilirsa hepsi dünya çapinda teknik adanmlar.. Tabiki bu adamlarin gelmeside o kadar kolay degil... Bu nedenle sabirli olmaliyiz... Transfer konusundada yönetime sonuna kadar güveniyorum...Bizle Brezilyaya gidip orda 1 ay kalipta futbolcu tarnsefer eden yönedticileri görmüs taraftaralariz... Bu nedenle bu yönetime nasil sabredemiyorsunzu anlamis degiliim.. Aklima baska seyler geliyor ama dile getirmek istemiyorum..Sonuçta yönetim Trabzonsporumuzun yönetimii... Elestiri tabiki yapilacak.. Fkat su anda elestirdigimiz konu için acele degilmi sizce...

Burda heybeden sallayan yönetimi tutarsizca (bunlar isi bilmiyor) elestiren arkadaslari 1 hafta sonra görmek için sabiriszlaniyoruum... Gelki bu düsünceye sahip insanlar kimi getirirseniz getirin kesinlikle yine bir kulp bulacaktirlar...

herneyse...Ben birazcik sabir diyorum... Sonra hersey güzel olacak...

Mustafa Enez
27.05.2006, 00:27
futbolcu transferinde aceleci ve sabirsiz olduguna inanmiyorum hiçbir taraftar arkadasimin.sabrimizi tasiran seyin hoca krizi oldugunu düsünüyorum.bence bir takima hocadan önce futbolcu almak saçmadir.anlasilacak insan adi üstünde teknik direktör.dolayisiyla oynayacak kadroyu kendisi belirler.yönetimi ben de beceriksiz buluyorum ama sadece ve sadece gelmeden önceki atip tutmalari bu konuda benim gibi düsünenlere bu hakki veriyor.saygilarimla...

Cyzio
27.05.2006, 01:39
Yönetime Açik Mektup

Sayin Nuri Albayrak ve Degerli Yönetim Kurulu Üyeleri;

Seçimlerde çok büyük bir üye ve ardindan da tribünlerde çok büyük bir taraftar destegini almis olmaniza ragmen, kredinizi günbegün (Veya pazartesiden pazartesiye) tüketiyorsunuz. Ne sizlere, ne de sizden önceki yönetimlere politik gözlükle bakmisligim vardir. Dürüst (Benim için "basariya giden her yol mübah" degildir ve ben iste bu yüzden Trabzonlu olmamakla beraber, Trabzonspor'u tutarim) bir sekilde, hangi yönetim Trabzonspor'u basarili bir sekilde yönetirse, ellerinden öperim; velev ki benim görüsüme en uzak siyasi görüs olsun. Bu, bu forumda yazi yazan her arkadasim için de böyledir. Onun için siyasi kimliginizi bir daha asla konusmamak üzere burada unutuyorum. Aynen öbür yönetimlerde yaptigim gibi.

Maalesef, son birbuçuk-iki aydir attiginiz her adimi yanlis atiyorsunuz. Hatalariniz, Vahid Halilhodzic'e isler kizismadan (mesela Mart veya Nisan aylarinda) imza attirmamakla basladi. Madem memnunsunuz, niçin son anlari beklediniz? Erman Toroglu'nu hiç dinlemiyor musunuz? "Hocasinin gidecegini bilen futbolcu, artik oynamaz."

Haydi, mukavele yenileme teklifi götürmediniz diyelim. Daha hoca takimin basindayken, "Biz arastirdigimiz futbolculari hocamiza sormuyoruz; daha onunla anlasmadik ki..." ya da "Anlasamazsak B planimiz hazir" beyanatlariniza ne demeli? Birazcik gururu olanbir insan, hakkinda bu tür demeçler verilen bir klüpte kalir mi?

Haydi, yersiz ve zamansiz bir sekilde bir B planiniz oldugunu açikladiniz diyelim. Sayin Nuri Albayrak; siz B planinin ne demek oldugunu, gerçekten biliyor musunuz? B plani, A plani tutmadigi takdirde, süratli bir seklide yürürlüge konan alternatif plandir ve ancak onun da tutmamasi halinde C, D ve takip eden planlara geçilir. Ama neticede,B plani somut bir seydir; "Du bakali, n'olcek?" türünden bir aymazligin farkli bir isim konmus hali degildir. Hele, hele B plani, C, D, E, F, G, ...planlariyla birlikte yürütülmesi gereken bir strateji hiç degildir.

Haydi, planlari birbiriyle karistirdiniz diyelim. Sayin Baskanim; Allah askina, adamlariniz Avrupa'da ne yapiyor; bir açiklar misiniz? Cuper, Santini, Souness, Iuetra, De Mos, Van Gaal, Lucescu, Fernandez... Gerçekten bu isimlerin hepsiye görüsüyor musunuz? Müzakerelerde neler konusuluyor, hocalarin bizden talepleri nelerdir, bizim onlara cevabimiz nelerdir, kaçiyla ilgimizi kestik, kaçiyla görüsmeler sürüyor? Neden bunlar hakkinda birinci agizdan bir açiklama duyamiyoruz? Biz herseyi, fisilti gazetesinden mi duymak zorundayiz? Tamam; görüsmelerin sagligi açisindan, hersey açiklanmayabilir. Ama bu, demek degildir ki, hiç bir sey açiklanmamali.

Sayin Baskanim; daha agzinizdan, teknik direktörümüzün yerli ya da yabanci olacagi hususunda bile kesin bir sey duyamadik. Acaba planlar söyle bir silsile mi takip ediyor? A: Yabanci, B: Yerli, C: Yabanci, D: Yerli, E: Yabanci, F: Yerli,.... Ne yabanciyi savunabiliyorsunuz, ne de yerliyi.

Siz, "Parasizligin gözü kör olsun" ve "Trabzon'da yildiz isteyen gökyüzüne baksin."diyen bir baskanin üstüne (Arada Aktug da var) geldiniz. Ve iki yildiz sözü verip,herkese "Parali baskan" havasi pompaladiniz. Öyle bir parali baskan ki, Ankaragücü'nden Umut'u sadece parayi bastirip alamiyor, yaninda bir de Ömer Riza'yi veriyor. Üstelik, sampiyonluk için çok alternatifli bir kadro gerektigi herkes tarafindan gayet iyi bilinirken.

Öte yandan, Umut'a gerekli parayi bulamayan bu baskan, 12 milyon $ harcamaktan bahsedebiliyor. Artik "Acaba ciddi bir insanla mi muhatabiz?" sorusunu ister istemez kendime sormaya basliyorum. Su 12 milyon $'in 1.5 milyonunu Santini'ye verseniz, teknik direktör sorunumuzmis gibi çözülmüs olacak; ama onu yapmiyorsunuz.

Bütün bunlarin üstüne tüy dikecek bir haber de, gelmekte gecikmiyor: Ömer Riza'yi vermek yüzünden Umut'un transferinden vaz geçildi.

Sayin Baskanim, neler oluyor? Pek çok renkdasimin dediginin aksine, bu artik bir sabir meselesi degil. Dikkat edin; "Sabrim tasti" demiyorum; "Isin boyutu sabri asiyor" diyorum. Ben bu durumu çözemiyorum. Bir arkadasimin da söyledigi gibi, belki de bütün girisimlerinizi el altindan ve su ana kadar hiç duyulmamis isimlerle yürütüyorsunuz ve bize çok güzel sürprizler patlatacaksiniz.

Ben de o zaman bütün bu söylediklerimi yalayacagim.

Bunu o kadar çok istiyorum ki....Edited by: Cyzio

Çebi
27.05.2006, 02:18
@Cyzio

Tebrik ediyor, birebir katiliyorum...

Nasil Atay Aktug'u, Özkan Sümer'i yanlislarindan dolayi elestirmissek Nuri Albayrak yönetimini de varsa yanlislari elestirmek en dogal hakkimiz. Yönetimi elestiren düsmandir zihniyeti ne kadar dogru?...Geçmis yönetimleri elestiren sizler düsmanmiydiniz o günlerde Trabzonspor'a...Önce hepimizin ortak paydasinin bordo mavi renkler oldugu konusunda anlasalim...

Yönetim çok büyük yanlislar yapiyor, bizler de daha yeniler, zamana ihtiyaçlari var vb söylemlerle onlari genis tutarsak bu yanlislar yapilmaya devam edecektir, korkum budur.

- Teknik direktör konusunda B planimiz hazir merak etmeyinaçiklamalari, görüsüldügü söylenen dünyaca ünlü teknik direktörler...(somut sonuç veya açiklama henüz yok)

- Bir anda baskanindan yöneticisine kadar tüm idari yetkililerin demeçlerinde kullandiklari, resmi site ve yayin organlarina yansiyan "Maçlarimiz stad yikilinca nerede oynansin" demeçleri...Baskanin "taraftar nerde isterse orda oynicaz açiklamasi", asbaskanin "fatih stadi alternatif olabilir" açiklamasi ve digerleri...Tüm bu açiklamalar yakin gelecekte gerçeklesmesi muhtemel bir proje için yapilir degil mi?...3-5 sene sonra yikacaginiz stad için bu açiklamalari yapmazsiniz,yapsaniz inandiriciliginiz da kalmaz zaten... Sonuç?...Sürüyle laf kalabaliginin ardindan yine derin bir sessizlik...Stad hakkinda tek kelime çikmiyor ligin ikinci yarisinin belli bir periyodunun tamamini önümüzdeki yil maçlari nerde oynayalim açiklamasi yapan insanlardan...Simdi diceksiniz stad yapmak kolay is midir...Bu yönetim geleli 6 ay oldu...Projeleriyle gelmislerdi güya...6 ayda bir proje hazir olmaz mi?...Stad konusunda sürekli çalisanarkadaslariniz nerede sayin baskan?...Stadi yikiyoruz maçlari taraftarimizin istedigi yerde oynayacagiz dedinizönce, sonra mevcut yere stad olmaz yer ariyoruz dediniz... Tipki hoca konusundaki B planina benzedi bu.

Bugün 12 milyon dolarlik futbolcu geliyor haberleri çikti...Hasim Sayitoglu'nun yaptigi söylenen açiklamalar. Czyio nun belirttigi gibi Sunun 1/6 si kadar ücrete dünyaca ünlü bir teknik direktöre hedeflerimiz dogrultusunda imza attirsaydiniz ya?...Neden bu kadar sürer bu pqzarliklar madem para var.Siradan isimler degil bunlar...Para verceksiniz ki gelcekler. Ayni sekildeUmut...Ne olduUmut konusu?..Birkaç yüzbindolar fazla veremiyor muyuz?...

Tabi ki daha zaman var transfer için bunu inkar etmiyoruz...Ama yapilanlari görüpte derin düsüncelere dalmamak, tedirgin olmamak elde degil...

ahmetto
27.05.2006, 08:28
Tek Kelime ile su ana kadar ki icraatlarda yönetimi basarisiz buluyorum.

Mert67
27.05.2006, 08:48
teknik tirektör isini halledseler transferler gelecekte...

CAFER ÖZER
27.05.2006, 10:51
Yönetimle ilgili yazilar yazilirken nedense Bbir seyleri hep karistiriyoruz.

Özellikle Yönetim seçildigi günden beriridir istemeynlerde ortak görüs su Neden ATAY AKTUG VE ÖZKAN SÜMER i elestiriyordukda bu yönetimi elestirmiyoruz.yada Eski baskanlari elestirenler bu yönetimi elestirmiyor.Fakat göremedikleri yada gördükleri halde sirf bastan beri istemedikleri yönetimin elestirilme olayina Yönetim gelediginde destek verenlerden birisi olarak ben cevap vermek istiyorum.

Bir defa kimse ÖZKAN SÜMER VE ATAY AKTUGU seçildigi gün elestirmedi.Özkan Sümer Baskan oldu herkes istesede istemesede destek oldu,Ne zaman ki aradan geçen 1 yilin sonunda Takim Küme düsme hattina girdi .Türkiyenin Her yerinde TRABZON KÜMEYE diye bagirilmaya baslandi ÖZKAN SÜMER elestirilmeye baslandi.

ATAY AKTUG seçildi kimse seçildigi Gün ATAY AKTUG istifa demedi,ATAY AKTUG ile takim Biryerlere geldi ve ligi 2.sirada bitirdi.Sampiyonlar ligi Transfer yapilamadigi için gitti.Buna ragmen olsun seneye insallah diye kimse elestirmedi.Yönetim büyük vaatlerle yeni sezona girdi.SENEYE HAKEMLERIDE YENEN BIR TAKIM KURACAGIZ dedi.fakat yeni sezona basladik ortada Transfer namina bir sey yok,ANORTISIS MAÇINA sanatraforsuz çiktik.Tolgayi satmis defansi dagitmis bir takimla çiktik.ve resmen Köy takimina elendik.Kimin hatasi idi bu ATAY AKTUG ve ekibinin.O zaman bedel ödemeleri gerekir ve Istifa etmeleri gerekirken onlar ne yapti.Hiç bir sey yok gibi yola devam etti.sonunda gelinen nokta ortada Maç kazanamayan bir takim haline geldik.GS. maçinda ISIMIZ ALLAHA KALDI diyecek kadar aciz bir yönetime destek mi verilecekti.zaten basaramadilar kendileri birakti gitti.

Simdi Yönetim Is basina geldi.ara transfer di gelen giden derken Sansada olsa katilabildigimiz bir UEFA kupasi ve yeni sezona basliyoruz.Sanki manavdan domates aliyoruz gibi hoca yok var geldi gitti tartismalari yasiyoruz.Hala bir hoca ile anlasilmamis olmasi tabiki iyi bir durum degil.Transfer sezonu daha yeni baslamis ve lige girerken Yönetim TRANSFER YAPMADAN Hoca isini çözmeden lige baslayip takimi basarisiz yapacaklari ortaya çiktigi andan itibaren zaten orda onlari kimse tutamaz merak etmeyin.

Simdi Yönetim -Hoca sorununu çözecek,ve çözmeli,Takima katki saglayacak 3,4 tane Transfer yapmali,Baskan sözünü verdigi yildizi kendi cebinden karsilamali,Stad için girisimler yapildi sonuca ulasmak için çaba gösterilmeli verdikleri söz geregi STADA baslamalilar.AKSI TAKTIRDE GENE SESLENIYORUM YÖNETIM ISTIFA topigini kimse açmasin ben açacagim.ÖZELLIKLE (X PARTIDEN OLDUGUN IÇIN BASKANA DESTEK VERIYORSUN DIYENLERE CEVAP VERMEK IÇIN )

INSALLAH TRABZONSPOR basarili olurda Bu kisir çekismelerden Kurtuluruz.Yoksa bu kisir çekismelerle,degil 23 yil 123 yil geçse Sampiyonluk hayal olur.

Sevgi
27.05.2006, 11:04
Nuri Albayrak yönetimininde diger yönetimler gibi elestirilmesi yapilan ,yanlislarin dile getirilmesi, vaadlerinizin takipçisiyiz denmesi çok dogaldir fakat hata üstüne hata yapan yaptigi tüm yanlislar sonucu takimi bugünlere getiren Atay Aktug'la ilgili en ufak elestiriye tahammül edemeyen yapilan her elestiriye karsi bir koruma mekanizmasiyla ortaya çikan, Ingiliz alfabesine kadar giden transfer çalismalarinda sesini çikarmayan ??TRABZONSPOR un baskanidir siz kim oluyorsunuzda elestiriyorsunuz , gidin önce üye olun sonra oy hakkinizi kullanin burada bos bos konusmayin?? diyen arkadaslarin seçim yapildigi günden beri Albayrak yönetimini elestirmesinde art niyet aramamak mümkün degil. Onlarinkisi artik TRABZONSPOR sevdasini geçmistir biz demistike dönmüstür.
Albayrak yönetiminin geçen 6 ayda ki en büyük hatasi geldikleri zaman Vahid Hocayla sözlesmeyi uzatmamalaridir. O dönemde sözlesme uzatilsaydi , Vahid Hoca gelecek sezonda bu takimin basinda oldugu bilinseydi degerli(!) futbolcularimizin bu kadar lakayit ve sorumsuzca top oynayamayacaktilar.Trabzonspor?a yildiz beklemek biraz hayal olsa gerek Jun bile sehri görmeden imza atmazken bir yildizin gelebilecegi ihtimali yoktur.Yildizla ilgili en gerçekci yorumu her ne kadar sinirlensek te Özkan Sümer yapmistir.Albayrak galiba politikaci olmayi düsünüyor olmali ki baskanlik seçimlerinde deneme yapti vaad verilerek oy alinabiliyormu diye oysa buna gerek yoktu yildiz sözü vermese de zaten baskanlik için en güçlü adaydi.Yildiz sözüne gülüp geçen birisi olarak hayal kirikligi yasamiyorum.Fatih Akyel ve Çagdas transferleri yanlis gibi gözükse de takima öz evlatlarimizdan daha az zarar vereceklerini düsündügüm için ürkütücü gelmiyor.Stad konusunda da yeniden insadan bahsediliyor stada düzenlemeden degil.Bu kadar kolay degildir takim içinde bu kadar sorun varken 6 ayin 1 yilin içinde stad yapmak için yeterli bir zaman degildir.Düzenleme yapilan Inönü stadinin hali ortada, yillardir yapilacak olacak Ali Sami yen gözümüzün önünde , fb stadinin nasil yapildigi belli ayrica bir istifa sözüyle ortaya çikarilan borç ortada, bizmde stad stad diyerek çamura batmamizin bir anlami yok.Stad konusunun zamana ihtiyaci vardir.Albayrak yönetiminin stad konusunda ki büyük hatasi taraftarin agzina bal çalayim bari diye düsünerek saçma sapan beyanatlarda bulunmasi, bizim bu acelecigimizle bu saçma sapan beyanlarin arkasi kesilmeyecektir.
Iyi transfer gerçeklesir mi bilmem , sampiyon olabilirmiyiz bilmem(bu sene kesin biziz smileys/smiley4.gif) ama Albayrak yönetiminin stadi yapacaklarina inancim var.Belki de Avni Aker de maç izlerken koca koca kolonlarla savastigim için inanmak istiyorumdur.
Ve herfirsatta yerden yere vurdugunuz küfürler yagdirdiginiz zaman zaman mail , fax , telefon yoluyla protesto ettiginiz basinla ayni dogrultuda hareket etmek ne kadar mantikli bilemiyorum.

eren_61
27.05.2006, 11:31
yönetime güveniyoruz.ayrica arkasinda degil yanindayiz

halil ibo
27.05.2006, 11:35
Bence gözden kaçirilan en önemli noktada elestirilerin yapici veya yikici olmasidir.Simdi vaadlere bakalim: yildiz ve yeni stad sözü verildi.Her ikisininde su anda gerçeklesmesi mümkün mü ? El cevap : HAYIR...

Bugün için yönetimin elestirilebilecekleri tek nokta : Hoca konusudur.Çünkü bu belirsizlik ortaminda birakin yildizi takimin eksik mevkiilerine bile takviye yapmak sakincali olabilir.Fakat en isabetli hoca seçimi için vakit kaybediliyorsahepimizin böyle bir duruma razi olabilecegi kesindir.Bu anlamda hocakonusunda bile elestirirken dikkatli olmak durumundayiz.

Stad konusunda da; insaat konusunda bilgi sahibi olmayan arkadaslara ufak bir hatirlatma;5 katli bir bina bile 6 ayda bitirilemez.Basindan bu konuda yönetimin belli bir altyapi çalismasi içinde oldugunu takip ediyoruz.

Ne kaybettiyseksabirsizlik ve yikici elestiri yüzünden kaybettik.Lütfen dikkat...

gerçekefsane
27.05.2006, 12:13
Stad konusunda da; insaat konusunda bilgi sahibi olmayan arkadaslara ufak bir hatirlatma;5 katli bir bina bile 6 ayda bitirilemez.Basindan bu konuda yönetimin belli bir altyapi çalismasi içinde oldugunu takip ediyoruz.

Ne kaybettiyseksabirsizlik ve yikici elestiri yüzünden kaybettik.Lütfen dikkat...

Trabzonspor'un tapulu mali olmayan bir stadi hemende yikiyorsunuz. bazi taraftarlar Bürokratik islemlerin ne kadar uzun oldugunu biliyorlar mi acaba

ortalama 10.000 seyirci içinde stadi yikmak için acele etmem, Zemini yenilerim olur biter. Trabzonspor taraftari için stad konusunda büyük söz vermezdim.

maçlar nerede oynanacak topicini okuyun.Görmek, duymak, okumak istemediginiz seyleri, görebilir, duyabilir ve okuyabilirsiniz.

sirf, elestiri yapacagim diye elestirmeyin.

Bilinçli taraftar istiyoruz.Edited by: gerçekefsane

erdal6167
27.05.2006, 12:16
daha yönetim hakkinda konusmak için erken bence, önce bu sezon neler yapacaklarini bakmak lazim sezon derken transfer sezonu haziran ayi içinde hersey belli olur. o yüzden yönetimi smdi elestirmek biraz yanlis olur sanirim. . .

hersey bordo için. . .

Salih61
27.05.2006, 12:20
@Cyzio

Tebrik ediyor, birebir katiliyorum...

Nasil Atay Aktug'u, Özkan Sümer'i yanlislarindan dolayi elestirmissek Nuri Albayrak yönetimini de varsa yanlislari elestirmek en dogal hakkimiz. Yönetimi elestiren düsmandir zihniyeti ne kadar dogru?...Geçmis yönetimleri elestiren sizler düsmanmiydiniz o günlerde Trabzonspor'a...Önce hepimizin ortak paydasinin bordo mavi renkler oldugu konusunda anlasalim...

Yönetim çok büyük yanlislar yapiyor, bizler de daha yeniler, zamana ihtiyaçlari var vb söylemlerle onlari genis tutarsak bu yanlislar yapilmaya devam edecektir, korkum budur.

- Teknik direktör konusunda B planimiz hazir merak etmeyinaçiklamalari, görüsüldügü söylenen dünyaca ünlü teknik direktörler...(somut sonuç veya açiklama henüz yok)

- Bir anda baskanindan yöneticisine kadar tüm idari yetkililerin demeçlerinde kullandiklari, resmi site ve yayin organlarina yansiyan "Maçlarimiz stad yikilinca nerede oynansin" demeçleri...Baskanin "taraftar nerde isterse orda oynicaz açiklamasi", asbaskanin "fatih stadi alternatif olabilir" açiklamasi ve digerleri...Tüm bu açiklamalar yakin gelecekte gerçeklesmesi muhtemel bir proje için yapilir degil mi?...3-5 sene sonra yikacaginiz stad için bu açiklamalari yapmazsiniz,yapsaniz inandiriciliginiz da kalmaz zaten... Sonuç?...Sürüyle laf kalabaliginin ardindan yine derin bir sessizlik...Stad hakkinda tek kelime çikmiyor ligin ikinci yarisinin belli bir periyodunun tamamini önümüzdeki yil maçlari nerde oynayalim açiklamasi yapan insanlardan...Simdi diceksiniz stad yapmak kolay is midir...Bu yönetim geleli 6 ay oldu...Projeleriyle gelmislerdi güya...6 ayda bir proje hazir olmaz mi?...Stad konusunda sürekli çalisanarkadaslariniz nerede sayin baskan?...Stadi yikiyoruz maçlari taraftarimizin istedigi yerde oynayacagiz dedinizönce, sonra mevcut yere stad olmaz yer ariyoruz dediniz... Tipki hoca konusundaki B planina benzedi bu.

Bugün 12 milyon dolarlik futbolcu geliyor haberleri çikti...Hasim Sayitoglu'nun yaptigi söylenen açiklamalar. Czyio nun belirttigi gibi Sunun 1/6 si kadar ücrete dünyaca ünlü bir teknik direktöre hedeflerimiz dogrultusunda imza attirsaydiniz ya?...Neden bu kadar sürer bu pqzarliklar madem para var.Siradan isimler degil bunlar...Para verceksiniz ki gelcekler. Ayni sekildeUmut...Ne olduUmut konusu?..Birkaç yüzbindolar fazla veremiyor muyuz?...

Tabi ki daha zaman var transfer için bunu inkar etmiyoruz...Ama yapilanlari görüpte derin düsüncelere dalmamak, tedirgin olmamak elde degil... Yazdiklarin çok dogru ama kendi agzinla diyorsun zaman verirsek hata yaparlar...Iste sorun burda biz SABIRLI degiliz...Bekleyemiyoruz...Hersey hemen olsun...Dört Dörtlük olsun istiyoruz ama olmuyor iste zaman herseyin ilaci zaman çünkü daha kamp dönemi baslamadi yani...Biraz insaf lütfen biraz destek...

ts_fan
27.05.2006, 16:34
Biz Trabzonspor taraftarlari olarak; sabirsiz, tez canli, somut seyler görmeden rahat edemeyen, adrenali yüksek, bir kitleyiz.Her ne kadar sabirsizlik yönümüzün varligindan bahsetsek de 23 yildir sampiyon olmamamiza ragmen hala daha gönülden bu takima, bu renklere bagliligimizi her zaman, her yerde, her sartta hiç çekinmeden, gocunmadan, gururla, dimdik durarak gösteriyoruz, gösterecegiz de.Trabzonspor?lulugun özünde basarisiz olundugunda gemiyi terk etmek, her basarisizliktan sonra aglamak-sizlamak, kabuguna çekilip suskun kalmak, rakiplerimizin haksiz kazançlarla elde ettikleri basarilara imrenmek, yeter ki onlar gibi olalim da bizde basarili olalim felsefesiyle hareket etmek yoktur, olmayacaktir da.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Tüm bunlarin isiginda Trabzonspor taraftari olmanin ne kadar cefakar, ne kadar anlamli, ne kadar degerli oldugunu ancak bu duygulari yüzde yüz yüreginde hissedenler anlayabilecektir.Büyüklerimiz Trabzonspor?la beraber çok güzel seyler yasadilar, çok büyük gururlar yasadilar, biz yasi 27-28?den az olanlara genelde acilar, soklar ve maziden hikayeler kaldi.Gerçekten Trabzonspor?u içinde yasayan yaslari farkli olan herkes çok üzülüyor ve artik üzülmek istemiyorlar, Trabzonspor?un basarilarini yasamis büyüklerimiz o günlerin özlemi ile yanip tutusuyorlar ama onlar biraz daha sanslilar bir sekilde o basarilari akillarina getirip içlerindeki yanginlari serinletebiliyorlar.Ya bizler gençler acilarla yogrulduk, yogruluyoruz, daha yarali olan kitleyiz, biz görmedik, biz yasamadik güzellikleri.Görmek inanmaktir ama bizler görmeden inandik, neye inandik?Her sene bu sefer olacak dedik ve buna inandik, yeniden eski Trabzonspor?u yasayacagimiza, rakiplerine korku salan O Hirçin Karadeniz Usaklari olarak tekrar ülke futbolunda söz sahibi olacagimiza inandik.Bizlerde bu duygularla içimizdeki yanginlarimizi bastiriyoruz.Düsmanimiza zor anlarimizi belli etmeden dostlarimiza destek vererek bu günlere geldik.Sabrin en büyügünü gösterdik, hiçbir camia olsun ki bu kadar basarisiz geçen yillara ragmen sevgisinden hâlâ eksilmeden her geçen gün daha fazla artan bir sekilde kulübüne sahip çikabilsin.

Sayin Nuri Albayrak ve yönetici arkadaslari bu duygu yogunluklarinin yasandigi bir camiaya talip oldu.Baskan Trabzonspor?a talip olurken bir seçimde basarili olmanin kosullarindan biri olarak vaatlerde bulundu.Trabzonspor camiasi da kendisine inandi, güvendi ve o kutsal görevi Trabzonspor?u yönetme serefini kendisine ve arkadaslarina verdi. Trabzonspor tarihinin en zor zamaniydi [Ülke gündeminde oyuncusu sike yapmis bir takim olmak, Hoca degisikliginin hemen sonrasi, çok kötü saha sonuçlari, sakatliklar, cezalar, ara dönemde giden yiginla oyuncu yerine alinan yine bir o kadar oyuncu, seçilirken siyasetin Trabzonspor?a bulastigi iddialari (baska bir tartisma konusu, hiç girmiyorum)] velhasil kelam bin bir sorunlarla ugrasmak zorunda olacak bir yönetim olarak göreve basladilar.Ama kendileri bu zorluklarin bilinci ile bu göreve talip oldular ve hakli olarak; bu ana kadar sunu sunu yaptilar sunu sunu yapmadilar diye agir elestirilere de muhatap olmadilar.Verilen vaatlerin bir kismi ile alakali çokta aceleci olup insafsizlik yapmamak lazim.Aslinda 3 yillik göreve gelen bir yönetim olduguna göre, vaatleri bu süre zarfinda yapabilecegi ihtimalini göz önüne alirsak ?o zaman hiç konusmamamiz lazim? diyecekler de olabilir.Yalniz Trabzonspor?da ne kadar sessiz kalinirsa, ne kadar tepkisiz olunursa sanki isler bir o kadar daha kötüye gidiyor gibi geliyor bana.

Stat için söylenmis vaadi hadi simdilik pas geçtik.Bu konuda yönetimi ve Baskan?i sikintiya sokacak baskiyi onlara yapmiyoruz.Ama transfer sezonuna girdigimiz su dönemlerde daha bir hizli hareket etmek zorunda oldugumuzu düsünüyorum.Biz camia olarak zaman ilerledikçe daha fazla strese giriyoruz, hep beraber dayanilmaz bir baski yasiyoruz ve baski neticesinde kulüp yöneticileri hatalar yapiyor, sonucunda da hep beraber ceremesini sezon boyu çekiyoruz.Sevgiyle, ümitle büyüttügümüz bir sonraki sezonun hayallerini gözümüzü açtigimizda yok olmus görüyoruz, biz bu yil bu hayal kirikligini yasamak istemiyoruz ve siz Sayin Nuri Albayrak ve sizin yaninizdaki yöneticiler; bizler camia olarak size inandik, inandigimiz içinde ordasiniz.Lütfen bu inanca layik olun, bunlari söylerken tabi ki ortada daha yapilmis bir sey yok nedir bu çikis diye düsünen arkadaslar olursa onlara sunu demek istiyorum; ?Bu bir çikis degil, teker çikmadan yol göstermektir?;

Bildigim kadariyla Sayitoglu-Haciosmanoglu çekismesi yönetim içinde çatlak seslere neden oluyor, özetle maalesef kulüpte Istanbul kanadi-Trabzon kanadi çekismesi yasaniyor, ayni geçmis yillarda oldugu gibi.Geçmiste bu tip olaylardan sonra ders almayan yönetimlerin hatasina bu yönetim ve Sayin Baskan düsmesin diye ben simdiden uyarmak istiyorum.Trabzonspor yönetiminde bulunma serefine nail olan insanlarin, bu serefe layik sekilde davranmalarini beklemek benim gibi düz ama en derin duygularla bu camiayi seven bir Trabzonspor?lunun saf bir arzusudur diye düsünüyorum.Sevgili yönetici büyüklerimiz lütfen birbirinizin üstüne basarak sahsi olarak kendinizi zirveye çikarmanin hesaplarini yapmayin (ki bu hesaplar çok igrenç oluyor).Birbirinize destek olarak Trabzonspor?u nasil daha yukarilara götürürüz bunun hesabini yapmalisiniz, bunu yaparsaniz ancak o zaman zirvede olursunuz.Bir yönetici bir transferi bitirecekken ?-Yok Baskan?im bu adam isimize yaramaz, baska oyuncu mu yok?? dememeli ya da yerel basinda etkili oldugu gazeteciler sayesinde yanli yayin yaptirip gündemdeki o transferi bitirtmemeli.Biz bu senaryolari sadece simdi degil önceki yillarda da gördük, Bozoglu-Akbasoglu çekismesinin Trabzonspor?a verdigi zararlar hâlâ akillardan çikmis degil.

Baskan iyi niyetle bir seyler yapmaya çalisiyor, yöneticileri farkli farkli yerlerde görevlendiriyor, herkes görevini yapmali, birbirlerinin önlerine tas koymamali.Baskan?da bu organizasyon içinde var olan eksikleri, hatalari yerinde görüp tespit etmeli, çözmeli ve hasarsiz bir sekilde yola devam etmeli.Baskan iste o zaman görevini yapmis olur; birlikteligi O saglamali, kirginliklari O bitirmeli, en güçlü sekilde yola devami O saglamali.Taraftar acele etmese de yönetimdeki bu çatlak seslerden haberdar, bu sesler oldukça da taraftar bu filmi daha önce izlediginden sesini yükseltecektir, beklentilerini daha ileri tarihlere ötelemeyecektir.Bu tarz sorunlar yasanmaya devam ederse, ne kadar baski yaparsak o kadar iyi olacak diye düsünüyorum.Bence, bugün olmadi yarin tamam diyenler (yöneticiler) kendi içlerindeki sorunlari asmadikça onlara inanmakta bizim için ahmaklik olur.

telha23
27.05.2006, 16:38
transfer dönemi bitince yazacam burada yaziyi ya mükemmel olur yada berbat ortasi kesinlikle olmaz

champions
27.05.2006, 16:44
VERDIKLERI SÖZLERI TUTSUNLAR BU TAKIMI BIZDEN DAHA FAZLA DÜSÜNSÜNLER KARAR VERIRKEN DIKKATLI OLSUNLAR

KENDILERINE OLAN GÜVENI BOSA ÇIKARMASINLAR

kutoz
27.05.2006, 18:25
Henüz her sey bitmis degil!
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr)<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Teknik Direktör arayisi ve transfer çalismalarindaki belirsizlik, Trabzonspor?da hem mevcut sorunlarin büyümesine, hem de yenilerinin ortaya çikmasina neden oluyor.
27.05.2006

Mevcut yönetim anlayisi ve kosullariyla genel kurulda insanlarin ruhunu oksayan, gelecege yönelik umutlarinin artmasini saglayan tatli ve de oy amaçli genel kurul söylemlerindeki ?Büyük hedeflere? ulasilmasinin güçlügü yavas yavas herkesi karamsarliga itmeye basladi. Geçtigimiz sezon ya da sezonlarda yasanan gelismelerin yani sira, henüz teknik direktör bulamamanin dogal sonucuyla iliskili transferdeki kaplumbaga hizini andiran çalismalar, taraftari geçtik, kurumla sözlesmesi olan futbolcularda da bir yilginlik olusturdu. Artik kaptanlar dahil, soru sorulan ve mikrofon ya da ses kaydedici uzatilan hemen her oyuncu, devam eden sözlesmelerine karsin, rahatlikla, ?Çok ciddi teklifler aliyorum. Eger kulübümün menfaatine de olacaksa bu teklifleri degerlendirebilirim!? gibi beylik sözlerle, gitmeye yönelik taleplerini dile getirmekten çekinmemeye basladilar.

Bu yönetim ?yildiz transferi? dedi, ?büyük basarilar için çok güçlü bir kadro? sözü verdi, devre arasinda yildiz bir yana transfer edilen futbolcularda ciddi hayal kirikliklari yasatti. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Djokaj?a kulüp araniyor, Ömer Riza?nin ve Fatih Akyel?in takasta kullanilmasi formülü ortaya atiliyor[/B], Ahmet Sahin ortada kaldi, Ergin Keles ve Ali Güzeldal sans bulamadi, Ferhat mutsuz, bir Stepanov var istikrarli ve kalici. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Giden yönetimin Eller ve Thomas Jun?undan daha büyük hayal kirikliklari yani.[/B]

?Stadyum? dediler, bir ara konuyu gündeme tasiyip unutturdular. ?Paraliyiz? dediler, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?parasiz? Özkan Sümer ve Atay Aktug yönetimleri kadar katki saglayamadilar.[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Krediyle kulübü yönetmeye çalisiyorlar.[/B]

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">?Kurumsallasma? konusunda sinifta kaldilar[/B]. Profesyonelleri bir bir gönderdiler, yerlerini dolduramadilar. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Borsaya açilmis bir sirket düsünün, genel müdürü yok, finans müdürü yok.[/B] Ekonomiyle ilgili plan program el yordamiyla yapiliyor ya da yapilamiyor.
Mevcut Teknik Direktörü, olmadigi sonradan ortaya çikan ?B Plani!? tehdidiyle kaçirdilar. Yenisini bulmakta zorlaniyorlar. Bir gün ?yerli?, ertesi gün ?yabanci? diyorlar, bunu da geçtik, ayni gün birileri ?yerli? diyor, digerleri yalanliyor.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">5 aylik icraatiyla tam bir hayal kirikligi yaratan Albayrak ve arkadaslarinin[/B] bir silkinmesi, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor gibi bir kulübün nasil yönetilecegi konusunda biraz daha kafa patlatmasi gerekiyor.[/B] Iste firsat; bugün <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor Divan Kurulu?nun 16. Olagan Genel Kurul toplantisi yapilacak.[/B] Eminiz ki bu konularin hepsi orada gündeme gelecek. Iyi niyetlerinden asla kusku duymadigimiz ve <B style="mso-bidi-font-weight: normal">sadece simdilik ?basarisiz? buldugumuz yönetimin[/B], bugün basarisizligin nedenlerini anlatmalari ve bundan sonrasi için bir güvence vermeleri gerekiyor. Kulübün ileri gelenleri de bu toplantiya eksiksiz katilip kaygilarini, düsüncelerini ve önerilerini dile getirmek zorunluluguyla karsi karsiyadir. Sokakta konusmak yok, iste konusulacak yer.

Maalesef bugün yapilan 16. Olagan Genel Kurul Toplantisina, yönetim kurulundan Asbaskan Hasim Sayitoglu ile Zeyyat Kafkas katildi. Ne baskanimiz, nede II nci Baskan bu toplantida yoktu. Açikcasi, ben bu ciddiyetsizlige bir anlam veremedim. Buda sanirim Ergun ATA?yi hakli çikariyor. Yazik, bu taraftari yalan dolan vaatlerle kandirmaya kimsenin hakki yoktur.

Hasan Cubukcu
27.05.2006, 18:45
Görüldügü gibi oluyor iste . Kardes gönüllü baskan olacak gerisi yalan , gelen reklam amacli geliyor ve karini düsünerek baskanlik yapiyor . Ulan adamlarin gözü doymuyor yahhuuu para para para , biktik böyle insanlardan kaliteli insanlarin yeri bence Trabzonspor .

sametaydin
27.05.2006, 18:50
Henüz her sey bitmis degil!
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr)<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
Teknik Direktör arayisi ve transfer çalismalarindaki belirsizlik, Trabzonspor?da hem mevcut sorunlarin büyümesine, hem de yenilerinin ortaya çikmasina neden oluyor.
27.05.2006<O:P></O:P>
Mevcut yönetim anlayisi ve kosullariyla genel kurulda insanlarin ruhunu oksayan, gelecege yönelik umutlarinin artmasini saglayan tatli ve de oy amaçli genel kurul söylemlerindeki ?Büyük hedeflere? ulasilmasinin güçlügü yavas yavas herkesi karamsarliga itmeye basladi. Geçtigimiz sezon ya da sezonlarda yasanan gelismelerin yani sira, henüz teknik direktör bulamamanin dogal sonucuyla iliskili transferdeki kaplumbaga hizini andiran çalismalar, taraftari geçtik, kurumla sözlesmesi olan futbolcularda da bir yilginlik olusturdu. Artik kaptanlar dahil, soru sorulan ve mikrofon ya da ses kaydedici uzatilan hemen her oyuncu, devam eden sözlesmelerine karsin, rahatlikla, ?Çok ciddi teklifler aliyorum. Eger kulübümün menfaatine de olacaksa bu teklifleri degerlendirebilirim!? gibi beylik sözlerle, gitmeye yönelik taleplerini dile getirmekten çekinmemeye basladilar.<O:P></O:P>

Bu yönetim ?yildiz transferi? dedi, ?büyük basarilar için çok güçlü bir kadro? sözü verdi, devre arasinda yildiz bir yana transfer edilen futbolcularda ciddi hayal kirikliklari yasatti. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Djokaj?a kulüp araniyor, Ömer Riza?nin ve Fatih Akyel?in takasta kullanilmasi formülü ortaya atiliyor[/B], Ahmet Sahin ortada kaldi, Ergin Keles ve Ali Güzeldal sans bulamadi, Ferhat mutsuz, bir Stepanov var istikrarli ve kalici. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Giden yönetimin Eller ve Thomas Jun?undan daha büyük hayal kirikliklari yani.<O:P></O:P>[/B]

?Stadyum? dediler, bir ara konuyu gündeme tasiyip unutturdular. ?Paraliyiz? dediler, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?parasiz? Özkan Sümer ve Atay Aktug yönetimleri kadar katki saglayamadilar.[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Krediyle kulübü yönetmeye çalisiyorlar.<O:P></O:P>[/B]

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">?Kurumsallasma? konusunda sinifta kaldilar[/B]. Profesyonelleri bir bir gönderdiler, yerlerini dolduramadilar. <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Borsaya açilmis bir sirket düsünün, genel müdürü yok, finans müdürü yok.[/B] Ekonomiyle ilgili plan program el yordamiyla yapiliyor ya da yapilamiyor.
Mevcut Teknik Direktörü, olmadigi sonradan ortaya çikan ?B Plani!? tehdidiyle kaçirdilar. Yenisini bulmakta zorlaniyorlar. Bir gün ?yerli?, ertesi gün ?yabanci? diyorlar, bunu da geçtik, ayni gün birileri ?yerli? diyor, digerleri yalanliyor.<O:P></O:P>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">5 aylik icraatiyla tam bir hayal kirikligi yaratan Albayrak ve arkadaslarinin[/B] bir silkinmesi, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor gibi bir kulübün nasil yönetilecegi konusunda biraz daha kafa patlatmasi gerekiyor.[/B] Iste firsat; bugün <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonspor Divan Kurulu?nun 16. Olagan Genel Kurul toplantisi yapilacak.[/B] Eminiz ki bu konularin hepsi orada gündeme gelecek. Iyi niyetlerinden asla kusku duymadigimiz ve <B style="mso-bidi-font-weight: normal">sadece simdilik ?basarisiz? buldugumuz yönetimin[/B], bugün basarisizligin nedenlerini anlatmalari ve bundan sonrasi için bir güvence vermeleri gerekiyor. Kulübün ileri gelenleri de bu toplantiya eksiksiz katilip kaygilarini, düsüncelerini ve önerilerini dile getirmek zorunluluguyla karsi karsiyadir. Sokakta konusmak yok, iste konusulacak yer.<O:P></O:P>
***<O:P></O:P>
Maalesef bugün yapilan 16. Olagan Genel Kurul Toplantisina, yönetim kurulundan Asbaskan Hasim Sayitoglu ile Zeyyat Kafkas katildi. Ne baskanimiz, nede II nci Baskan bu toplantida yoktu. Açikcasi, ben bu ciddiyetsizlige bir anlam veremedim. Buda sanirim Ergun ATA?yi hakli çikariyor. Yazik, bu taraftari yalan dolan vaatlerle kandirmaya kimsenin hakki yoktur.

olay buysa gerçekten çk yaziksmileys/smiley18.gif

kolombo
27.05.2006, 19:13
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text><T></T>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 unable="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" width="100%" unable="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 unable="off">arkadaslar ilk önce sunu ii bilmek lazim kiyildiz futbolcu bu taraftar için kandirmacadir hangi yildiz trabzona gelirde top oynar bi düsünün yerliyildizlar bile bu klübde top oynamak istemiyor hedefleriolmadigi için veya sehir yasantisinin çok sosyal olmadigi için.bu klübe yildiz almak demek para harcamak demek bunun da anlami banka kredisi demek bunun da banka ya dönüsümünün olabilmesi içingeliri olmayan bi klübde taraftar hasilatinin yüksek olmasi gerek ki buda çok büyük bi riskdir birbirimizi kandirmayalim bence bundan sonra gelecek yönetimin en büyük hedefi bu klüb için güçlüsabit gelir noktalari ve bir kaç kaliteli futbol okulu kurmak olabilir ileriye dönüken büyük projeler bunlardir çünkü söyle düsünün sabit gelir demek kisilerin ceplerinden klübü kurtarmak dir.futbol okullari da hem ticari hemde klübe yildiz yetistirebilme adina sart.bunlar yapilmasa maalesef kalici basarilar çok zor gelir. saygilarla..</TD></TR>
<TR hb_tag="1" unable="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 unable="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV>
</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

fanatikdevri
27.05.2006, 19:50
yönetim sözünü tutsun yildiz transfer ediceklerdi bunlarin yildiz anlayisinda sorun var heralde ''faruk'' onlara göre yildiz heralde bu yönetim bence cok aciz haziranda hersey bitiyordu albayrak beyfendi oyle diyordu daha teknik adam bulamadik ne yildizi bence kimseyi kandirmasinlar

macka61
27.05.2006, 20:36
bu yönetimde fos çikacak

Emre7
27.05.2006, 21:03
Tek Kelime ile su ana kadar ki icraatlarda yönetimi basarisiz buluyorum.
icraat yokki takimin su an yönetecek bir teknik adami dahil yok istanbul büyük sehir ile karistirlar burayi galiba.....
senaryoyu söyleyeyim size teknik adam gelecek tabi gelirse oda sonra da yönetim diyecekki bizim anlastigimiz 1-2 oyuncu var istermisin teknik adam kadroya bakacak bunlardan bise olmaz mecbur kabul edecek sonra adamlar da gelecek( ki nasil gelecekse dalen 6 yabancimiz var hepside gelmek zorunda yada en azindan jun kendine takim bulur ) takimla uyumu 1-2 ayi alacak takim puan kaybedecek sonra çikisa çikacaz sonra da gönüllerin sampiyonu diye 2. olup ligi bitirecez.... bu yönetimle en iyi senaryo bu

Emre7
27.05.2006, 21:04
bu arada ben yildizdan geçtim takim en azindan bi 11 olustursun

champions
27.05.2006, 21:19
BI YILDIZ HABERI ATTILAR ORTAYA INANAN TARAFTAR SAYISI YÜZDE 5' I GEÇMEZ

ÇÜNKÜ INANMAMIZ IÇIN BI NEDEN YOKNE YAPTILAR KI NE BEKLEYELIM

HALILHODZIÇIN GIDECEGINI BILMEYEN YOKTU YÖNETIM DISINDA TABI

HOCA SORUNU ÇOKTAN ÇÖZÜLMÜS OLMALIYDI

TARTISILAN ÇAGDASI ALDILAR BESIKTASIN ATIKLARNA BIR BIR TALIP OLDULARBI UMUT VARDI O DA BELIRSIZLIK IÇINDE KAYBOLDU GITTI

TARAFTAR YETERI KADAR ANLAYISLI YAPACAGINIZ OLUMLU BIR IS

BÜTÜN OLUMSUZLUKLARI SILEBILIRTARAFTAR YÖNETIM ILISKISINI NORMALE DÖNDÜREBILIR

AMA YÖNETIM TARAFTARI BI TÜRLÜ ANLAMIYO VERILEN SÖZLER BILE TUTULMUYO

BU NASIL YÖNETICILIK BUNUN ADI DOLANDIRICILIK KIMSENIN TARAFTARI KANDIRMAYA ONLARI BEKLENTIYE SOKUP SONRA HAYAL KIRIKLIGI YASATMAYA KIMSENIN HAKKI YOKHERKESIN BI SABRI VAR

VE TARAFTARIN SABRI ARTIK TÜKENDI ARTIK BISEYLER DEGISMELI

gerçekefsane
27.05.2006, 22:25
Divan Genel Kurulu toplandi
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/270506divan.jpgTrabzonspor?un 16. Olagan Divan Genel Kurul toplantisi bugün saat 13.00?de Kanuni Anadolu Lisesi Toplanti Salonu?nda yapildi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Genel Kurul, Divan Baskanlik Kurulu Baskani Nizamettin Algan?in yaptigi açilis konusmasinin ile basladi. Ardindan Genel Kurul Divani?nin seçimi yapildi. Özer Atalay baskanligindaki Divan?a Osman Çavusoglu, Saadettin Ergün, Ergün Arz ve Salih Aladag ve oybirligiyle seçildiler.

Saygi durusu ve Istiklal Marsi?nin okunmasindan sonra Divan Baskanlik Kurulu Raporunun okunmasina geçildi. Raporu okuyan Nedim Konak, 25 Subat 2006 tarihinde yapilan 15. Olagan Genel Kurul?dan bu yana divan kütügünün eksiklerinin giderilmesi ve rutin toplantilarin gerçeklestirilmesi gibi faaliyetlerin yapildigini belirtti.

Raporun okunmasinin ardindan, yogun isleri sebebiyle Genel Kurul?a katilamayan Baskan Nuri Albayrak?in yerine Asbaskanimiz Hasim Sayitoglu yönetim kurulunun faaliyetleri hakkinda divan üyelerine bilgi verdi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu?nun 18 Aralik 2005 tarihinde göreve geldigini ve 5 aylik süreyi geride biraktiklarini hatirlatan Sayitoglu, ?Birçok projeyi hayata geçirmeye çalistik fakat seçildigimiz dönemden sonra gerek sporcu kadrosunda yasanan olaylar, sehrimizde meydana gelen beklenmedik gelismeler, TFF seçimleri ve yogun transfer trafigi nedeniyle bazi aksilikler yasadik? dedi.

Nuri Albayrak baskanligindaki yönetim kurulunun iki hedefi oldugunu vurgulayan Asbaskanimiz, ?Bunlardan birincisi ligde en az UEFA Kupasi?na katilmayi basarmak ve FORTIS Türkiye Kupasi?nda finalist olmakti. Ikincisiyse, kulübün ekonomik yapisini bozmadan kalici projeler yapmakti? diye konustu.

Sayitoglu sözlerini söyle sürdürdü: ?UEFA Kupasi hedefimize ulastik. Kalici gelirleri artirmak adina da Istanbul?daki Kartal Tesisleri?nin önündeki benzin istasyonu da ihale yoluyla en yüksek fiyati veren firmaya verilecek. H. Avni Aker Stadyumu?nun yeni projesini ise 30.000 kisilik bir stadyum, yaninda 4-5 yildizli bir otel ve bir is merkeziyle birlikte düsünüyoruz. Iki hafta önce Hollandali bir firmanin teknik ekipleri Trabzon?a gelerek stadyum ve çevresinde çalismalar yaptilar, avam proje çalismasini yaptilar. Ilerleyen zamanlarda bir kez daha bir araya gelecegegiz.?

?Ayrica, Devlet Hava Meydanlari Isletmesi?nin Trabzon Havalimani için yapacagi ikinci pist çalismasi nedeniyle Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri?nin kullanilmaz duruma gelecegii anladik. Bununla ilgili de bir projemiz var. Akyazi tarafindaki dolgu alana hem yeni stadyum, is merkezi otel ve tesislerimizi insaa etmemiz de olasi projeler dahilinde.?

Sayitoglu, bu projelerde Trabzonspor Kulübü?nün kasasindan para çikmayacagini ve insaatlarin yap-islet-devret modeliyle yapilacagini açikladi.

Sayitoglu?nun konusmasinin ardindan dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Trabzonspor?un kurucularindan Refik Karaagaçli, Eski Baskanlarimizdan Özkan Sümer, Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Dernegi Baskani Serdar Bali, Eski Genel Sekreterlerimizden Ali Özbak, Eski Asbaskanlarimizdan Iskender Önal ile Arsiv ve Müze Kurulu Baskani Dr. Mustafa Selim Atal bu bölümde söz alan isimler oldular ve görüslerini bildirdiler.

Daha sonra Asbaskan Hasim Sayitoglu tekrar kürsüye gelerek görüslere karsilik cevap hakkini kullandi.

Sayitoglu konusmasinda sunlari söyledi: ?Kaptan Fatih Tekke?yle ilgili bir yurtiçi transfer düsüncemiz olmadigini birçok kez söyledik. Yurtdisindan gelecek resmi bir teklifte ise Fatih?le ortaklasa bir karar verecegimizi de açikladik. Fenerbahçe ve Besiktas kulüplerinin Fatih?le ilgili randevu taleplerinin oldugu dogrudur ancak bundan bir adim ötesi de yoktur.?

?Teknik Direktör konusunda karar vermis degiliz. Görüstügümüz hocalarla gerek maddi gerekse manevi konularda anlasmazliklar oluyor. Arayislarimizi gelecek haftanin ötesine geçirmek istemiyoruz. Yönetim Kurulu?nda teknik direktör konusunda farkli görüsler olabilir bu da çok dogal karsilanmalidir.?

?Transfer politikamiza gelirsek, Lee Yong disinda Çagdas?la takviye ettigimiz kadromuzla devam ediyoruz. Transfer konusunda sakin ve sessiz davranmak zorundayiz. Yollarimizi ayirmak istedigimiz yabanci oyunculari elden çikarmadan yenilerini almamiz imkansiz.?

Kombine biletler konusunda de deginen Sayitoglu, kombine kartlarin isimsiz basilacagini ve 15 Haziran 2006 tarihinde de satisa çikarilmasinin planlandigini söyledi.

Sayitoglu, Trabzonspor Altyapi Birimi?nden yeni bir yapilanma programi beklediklerini açiklayarak, ?Haziranin ilk haftasinda bu programi uygulamaya koymayi düsünüyoruz? diye konustu.

Hüseyin Avni Aker Stadyumu?nda drenaj ve aydinlatma hususunda iyilestirme çalismalarinin yapildigini da belirterek, konusmasinin sonunda geçmis yönetimdeki üyelerin kulüpten alacaklari konusuna degindi. Sayitoglu söyle dedi: ?Bu paralari 6 aylik taksitler halinde ödeyecegiz. Ilk iki aylik ödemeler yapildi, ekim ayinda da tamamlanmis olacak.?

trabzonspor.org.tr

Salih61
27.05.2006, 23:54
BI YILDIZ HABERI ATTILAR ORTAYA INANAN TARAFTAR SAYISI YÜZDE 5' I GEÇMEZ

ÇÜNKÜ INANMAMIZ IÇIN BI NEDEN YOKNE YAPTILAR KI NE BEKLEYELIM

HALILHODZIÇIN GIDECEGINI BILMEYEN YOKTU YÖNETIM DISINDA TABI

HOCA SORUNU ÇOKTAN ÇÖZÜLMÜS OLMALIYDI

TARTISILAN ÇAGDASI ALDILAR BESIKTASIN ATIKLARNA BIR BIR TALIP OLDULARBI UMUT VARDI O DA BELIRSIZLIK IÇINDE KAYBOLDU GITTI

TARAFTAR YETERI KADAR ANLAYISLI YAPACAGINIZ OLUMLU BIR IS

BÜTÜN OLUMSUZLUKLARI SILEBILIRTARAFTAR YÖNETIM ILISKISINI NORMALE DÖNDÜREBILIR

AMA YÖNETIM TARAFTARI BI TÜRLÜ ANLAMIYO VERILEN SÖZLER BILE TUTULMUYO

BU NASIL YÖNETICILIK BUNUN ADI DOLANDIRICILIK KIMSENIN TARAFTARI KANDIRMAYA ONLARI BEKLENTIYE SOKUP SONRA HAYAL KIRIKLIGI YASATMAYA KIMSENIN HAKKI YOKHERKESIN BI SABRI VAR

VE TARAFTARIN SABRI ARTIK TÜKENDI ARTIK BISEYLER DEGISMELI

Hocam hersey pat diye olmaz...Yani elestiri yaparken bari mantikli cümleler kurun ya...smileys/smiley5.gif

Taner Gündoğdu
28.05.2006, 00:09
sabir...sabir...sabir... hep bunu söylüyoruz. yöentim basa geldiginden beri vahid hoca ile devam edilmeyeceginin sinyallerini vermisti. madem böyle bir düsünceniz vardi niye bu saate kadar bir hoca ile anlasmadiniz? ortaya 3-4 tane gerçekten çok kaliteli isim attiniz ve bunlardan biri pazartesi günü trabzonsporun basina geçecek dediniz. bu basinin uydurmasi falan degil bizzat haciosmanoglu söylemisti. simdi kalkmisiz transfer yapmaya. ya basinda teknik direktörün yok sen neye göre oyuncu aliyorsun? ben burdan sunu anliyorum, baskan diyor ki takimin basina parmagimda oynatabilecegim birini getiririm, transferi de ben yaparim takimida ben yönetirim... hoca gelmeden transfer yapmanin baska bir izahi varsa buyursun bana anlatsin!!!

Salih61
28.05.2006, 00:17
sabir...sabir...sabir... hep bunu söylüyoruz. yöentim basa geldiginden beri vahid hoca ile devam edilmeyeceginin sinyallerini vermisti. madem böyle bir düsünceniz vardi niye bu saate kadar bir hoca ile anlasmadiniz? ortaya 3-4 tane gerçekten çok kaliteli isim attiniz ve bunlardan biri pazartesi günü trabzonsporun basina geçecek dediniz. bu basinin uydurmasi falan degil bizzat haciosmanoglu söylemisti. simdi kalkmisiz transfer yapmaya. ya basinda teknik direktörün yok sen neye göre oyuncu aliyorsun? ben burdan sunu anliyorum, baskan diyor ki takimin basina parmagimda oynatabilecegim birini getiririm, transferi de ben yaparim takimida ben yönetirim... hoca gelmeden transfer yapmanin baska bir izahi varsa buyursun bana anlatsin!!! Renkdasim hatalar olucak ki insanlar dogruyu bulacak...Kamp dönemine kadar sabredelim...Bakalim yönetim hatalarindan ders almis mi?...

Taner Gündoğdu
28.05.2006, 00:24
biz hep zaten bu kamp dönemine kadar bisey yapmayip kampin ya son günü yada kamptan sonra alel acele is yaptigimiz için garip transferler yapmiyoruz mu? kamp dönemine kadar beklemek demek bizim yine devre arasinda gönderecek futbolcu almamiz demek, yarim sezonluk teknik direktör demek...

Salih61
28.05.2006, 00:31
biz hep zaten bu kamp dönemine kadar bisey yapmayip kampin ya son günü yada kamptan sonra alel acele is yaptigimiz için garip transferler yapmiyoruz mu? kamp dönemine kadar beklemek demek bizim yine devre arasinda gönderecek futbolcu almamiz demek, yarim sezonluk teknik direktör demek... Renkdas bu kadar emin konusma...Geçen sene çok kötü bir kaza geçirdik ama yine toparlamanmayi bildik...O yüzden lütfen...Biraz zaman verin...Hem bu yönetim sayesinde UEFA kupasina gidiyoruz...Lütfen bunu da inkar etmeyelim...

Saygilarimla...

kutoz
28.05.2006, 00:56
Renkdas bu kadar emin konusma...Geçen sene çok kötü bir kaza geçirdik ama yine toparlamanmayi bildik...O yüzden lütfen...Biraz zaman verin...Hem bu yönetim sayesinde UEFA kupasina gidiyoruz...Lütfen bunu da inkar etmeyelim...

Saygilarimla...

Sogukkanliligina hayran oldum. Senin gibi düsünmeyi öyle çok isterdim ki ama nafile. 35 yasindayim ve bu süre zarfinda öyle kötü tecrübeler edindim ki, sogukkanliligimi kaybettim sanirim.

Geçen yil malesef, yönetim kurulunun içerisinde yasayan popülerlik savasi, bize bir sezona mal oldu. Simdi yeni bir yönetim var. Ama gözten kaçirmamamiz gereken bir husus var ki, buda yapilacak anlasma ve transferlerin hepsinin bir plan dahilinde olmasidir.

Taraftar bekler... Bize vaadler verildi. Bekleriz, transfer döneminin sonuna kadar. Ama teknik direktör hususu, birinci öncelikte çözülmesi gerekirdi bugüne kadar. Sayet, profesyonel anlamda kulubü yönetecegim diyorsaniz (bunu bana bizzat 2 nci baskanimiz Sn. Ibrahim Haciosmanoglu Izmir'de söyledi) ve B planimiz hazir diyipte, 30 gündür teknik direktörle anlasamiyorsaniz, inandiriciligini kaybedersiniz.

Yönetim kurulunu elestirmek istemiyorum. Umudumu hep korumaya çalisiyorum ama mantik devreye girince, dogrulari hesaplamaya basliyorum. Uefa kupasi bizim basarimiz degildir, rakiplerimizin becereksizliginin bize bir lütfudur malesef. Daha önce, baska bir topictede belirtmistim. 27 puani bu takim, öne geçtigi maçta kaybetti. 27 puanu suanki puana koydugumuzda, sampiyonlar ligi hesabi hatta onun getirecegi moralle belkide sampiyon olmus bir takim hakkinda yorum yapiyor oluyorduk. Bu takim malesef bu sezon basarisizdir. Bunda geçmis yönetimde suçludur, bu yönetimde.

Geçmis yönetimi elestirdik, Eller ve Jun'u bize transfer diye yutturdunuz diye. Bugünse Djokaj'i satiyoruz. Fatih Akyel'in, Ö.Riza'nin ismi takasta geçiyor. Hal böyle olunca ister istemez su soru kendiliginden çikiyor su yüzüne. Sizin ne farkiniz var geçmis yönetimden?

Uzun oldu, biliyorum. Ama gerçekleri geçmisle mukayese ederek çikarmakta fayda var. Yönetimi yerden yere vuralim demiyorum. Ama suanki durum, eksikleri oldugunu gösteriyo. Önlerinde bunu düzeltecek zaman var mi? Tabiki var... En azindan yakin zamanda sampiyonlar ligi maçimiz yok. Uefa maçi bile 10 Agustosta. Kamp döneminde, eksikler tespit edilip lige kadar transfer sanslari bile var. (Tabi aranan tipte bir oyuncuyu bosta bulabilirlerse) Bu yüzden sabredelim sabredelim ama, görünen köyde kilavuz istemiyor, naparsin...

Taner Gündoğdu
28.05.2006, 01:03
malesef bende artik kutoz gibi sogukknliligimi kaybettim. bu yönetimin bizi uefaya götürdügünü söylemek futbola ihanettir. biz gitmekdik uefaya kabul edelim bizi kayseri ve gençlerbirligi gönderdi!

Colakoglu
28.05.2006, 01:12
malesef bende artik kutoz gibi sogukknliligimi
kaybettim. bu yönetimin bizi uefaya götürdügünü söylemek futbola
ihanettir. biz gitmekdik uefaya kabul edelim bizi kayseri ve
gençlerbirligi gönderdi!

evet bende ilk baslarda yönetim daha yeni falan diyodum zaman ister bu
isler diyodum ama hodzicin gitmesi kesinlestikten bugüne 1 ay oluyo ve
hale daha hoca ariyoruz,yildiz transferi diyoruz eger yildiz
transferindede bukadar beklersek yeni sezona yetistiremeyiz..

Uzun lafin kisasi : Ayni Senaryo

Travelair
28.05.2006, 08:52
Talip olunan isimler kaliteli olunca süre de uzuyor. Belki biraz uzadi ama yönetime yüklenmenin manasi yok. Rahat birakmazsak bu sefer onlar da acele eder ne gelecek antrenör ne de futbolcu ise yarar diye düsünüyorum. Trabzonspor 3 ukalalar kadar zengin bir kulüp degil. Parasini da sokaga atamaz. Su anda denk bütçesi var. Onun için hayallerimizi süperstarlar etrafinda olusturursak sadece hayalkirikligi yasariz ve bunda yönetimin de payi fazla olmaz. Evet 2 yildiz transferi sözü var ama bu isler biraz da mali yapiya, kulüp, sehir yapisina, teknik direktöre ve zamana bagli. Kolay isler degil. Bekleyelim görelim.

Transfer edeceginiz futbolcuyu ilk önce arastiriyorsunuz sonra gidip gerektiginde maçini seyrediyorsunuz sonra kulübüyle temasa geçip durumunu soruyorsunuz sonra oyuncuyu ikna etmeye çalisiyorsunuz oyuncu süre istiyor en sonunda geliyorum gelmiyorum diyor baska isimlere yöneliyorsunuz. Teknik direktör konusunda evet bir rötar var ama kaliteden taviz vermediginiz müddetçe bu isler ha diyince olmuyor. Deli gibi para akitmaniz müstesna

Salih61
28.05.2006, 12:30
Renkdas bu kadar emin konusma...Geçen sene çok kötü bir kaza geçirdik ama yine toparlamanmayi bildik...O yüzden lütfen...Biraz zaman verin...Hem bu yönetim sayesinde UEFA kupasina gidiyoruz...Lütfen bunu da inkar etmeyelim...

Saygilarimla...

Sogukkanliligina hayran oldum. Senin gibi düsünmeyi öyle çok isterdim ki ama nafile. 35 yasindayim ve bu süre zarfinda öyle kötü tecrübeler edindim ki, sogukkanliligimi kaybettim sanirim.

Geçen yil malesef, yönetim kurulunun içerisinde yasayan popülerlik savasi, bize bir sezona mal oldu. Simdi yeni bir yönetim var. Ama gözten kaçirmamamiz gereken bir husus var ki, buda yapilacak anlasma ve transferlerin hepsinin bir plan dahilinde olmasidir.

Taraftar bekler... Bize vaadler verildi. Bekleriz, transfer döneminin sonuna kadar. Ama teknik direktör hususu, birinci öncelikte çözülmesi gerekirdi bugüne kadar. Sayet, profesyonel anlamda kulubü yönetecegim diyorsaniz (bunu bana bizzat 2 nci baskanimiz Sn. Ibrahim Haciosmanoglu Izmir'de söyledi) ve B planimiz hazir diyipte, 30 gündür teknik direktörle anlasamiyorsaniz, inandiriciligini kaybedersiniz.

Yönetim kurulunu elestirmek istemiyorum. Umudumu hep korumaya çalisiyorum ama mantik devreye girince, dogrulari hesaplamaya basliyorum. Uefa kupasi bizim basarimiz degildir, rakiplerimizin becereksizliginin bize bir lütfudur malesef. Daha önce, baska bir topictede belirtmistim. 27 puani bu takim, öne geçtigi maçta kaybetti. 27 puanu suanki puana koydugumuzda, sampiyonlar ligi hesabi hatta onun getirecegi moralle belkide sampiyon olmus bir takim hakkinda yorum yapiyor oluyorduk. Bu takim malesef bu sezon basarisizdir. Bunda geçmis yönetimde suçludur, bu yönetimde.

Geçmis yönetimi elestirdik, Eller ve Jun'u bize transfer diye yutturdunuz diye. Bugünse Djokaj'i satiyoruz. Fatih Akyel'in, Ö.Riza'nin ismi takasta geçiyor. Hal böyle olunca ister istemez su soru kendiliginden çikiyor su yüzüne. Sizin ne farkiniz var geçmis yönetimden?

Uzun oldu, biliyorum. Ama gerçekleri geçmisle mukayese ederek çikarmakta fayda var. Yönetimi yerden yere vuralim demiyorum. Ama suanki durum, eksikleri oldugunu gösteriyo. Önlerinde bunu düzeltecek zaman var mi? Tabiki var... En azindan yakin zamanda sampiyonlar ligi maçimiz yok. Uefa maçi bile 10 Agustosta. Kamp döneminde, eksikler tespit edilip lige kadar transfer sanslari bile var. (Tabi aranan tipte bir oyuncuyu bosta bulabilirlerse) Bu yüzden sabredelim sabredelim ama, görünen köyde kilavuz istemiyor, naparsin... Bu yazina sonuna kadar katiliyorum...Bence elestiri senin yaptigin gibi olur...Ve bazi arkadaslarim bu yazidan lütfen ders alsinlar...smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

jefferson61sefa
28.05.2006, 12:42
ben bisey istemiom eldeki degerleri bilsin yildiz falan almasin
11 olsun takimin
1-jefferson& nbsp; yedegi tolga
2-stepannov& nbsp;& nbsp; F. Akyel
3-ufukhan&nb sp;&nb sp; ferhat
4-erdinç&nbs p;&nbs p;tayfun
5-celaleddin volkan(antalyaspor)
6-ferhat(adem)&nbs p; adem yada ferhat
7-gökdeniz&n bsp;&n bsp; hüseyin daha defansif
8-symek(yeni transfer) iyi yerli bir pasör
9-Yattara&nb sp;&nb sp; buraya adam gerek yok
10-RICARDINHO YETER gerek yok
11-F.tekke&n bsp;&n bsp; umut bulut-ömer riza
6.yabanci adamimiz da bence m.city den samaras olsun 5 trilyon degeri
ama 1.93 lük süper adam premier ligi izleyen bilir eger fatih giderse o gelsin gitmezse sola Naurdin Boukari isme dikkat BOukari ajaxtan kesin alinsin süper solak 1.85 boyunda golcü hava hakimiyetinin yainda en az yattara kadar süratli

BOZOHAN
28.05.2006, 18:48
yönetime inancim sonsuz bence anlastiklari iyi futbolcular var ama dünya kupasinin bitmesini bekliyorlar.

tsakrep61
28.05.2006, 18:53
hocam ben yonetimi verdigi sozler baglaminda basarili bulmuyorum ozellikle 1 aydan beri fiili 3 aydan beri dolayli yoldan beri bos olan teknik direktor koltugunu dolduramadilar buda beni cileden cikartiyor

macka61
28.05.2006, 19:42
insallah bekledigimize deger

Mert67
28.05.2006, 20:31
her yeni bi yönetim yada teknik tirektör gelgiginde içime bi umut doguyo sampiyon olacagimiza dahir.ama hiçbir zamanda isler yolunda gitmiyo .
sabir sabir diyorum ama 20 senedir sabrediyoruz zatensmileys/smiley19.gif

denizgrsy
28.05.2006, 20:47
Sayitoglu konusmasinda ?Teknik Direktör konusunda karar vermis degiliz. Görüstügümüz hocalarla gerek maddi gerekse manevi konularda anlasmazliklar oluyor. Arayislarimizi gelecek haftanin ötesine geçirmek istemiyoruz. Yönetim Kurulu?nda teknik direktör konusunda farkli görüsler olabilir bu da çok dogal karsilanmalidir.?

benim için en önemli konu budur simdilik,nerde bu geminin kaptani,nerde dümende ki adam?sen gemiye istedigin kadar tayfa al,mürettebat al,dümen de adam yok eyyy yönetim,sen de ki yildiz tayfalar alicam,alirsin alirsinda dümene öylesine bi adam getirirsin,bi büyük dalgada ters çevirir senin yildiz dolu gemini!

artik ''maddi manevi anlasamadik'' laflari komik duruyor,suyu bulandirmadan taaa subat ayinda bagliyacaktiniz,yumurta g.te dayandiysa da maddi anlamda anlasacaksin kardesim,maddiyati hallettin mi de maneviyat havada kalir,yeter artik!
Edited by: denizgrsy

selcjK
28.05.2006, 20:49
abartmiyorum, beni transfer sorumlusu yapsinlar hepsinden iyi çalismazsam, bu yönetim trabzonspor tarihinin en beceriksiz, basiretsiz yönetimi olarak tarihe geçmistir. atay bey takimi borsaya açti, baskana sorun bakalim sirketin basinda kim var diye?

Lucreto
28.05.2006, 21:06
Yönetimin basarili olup olmadigi hakkinda karar vermeden önce basari kriterlerini ortaya koyalim.
<UL>
<LI>Öncelikle sampiyonluk kazanilmalidir.</LI>
<LI>Avrupa'da basarili olunmali ve bir marka haline gelinebilmelidir.</LI>
<LI>Stadimiz yenilenmeli, tesislerimiz gelistirilmelidir.</LI>
<LI>Klübün sportif gelecegi garanti altina alinmalidir. Altyapiya önem verilmeli yatirim yapilmalidir.</LI>
<LI>Klübün maddi olarak insanlara bagimliligi giderilmelidir.</LI>
<LI>Futbol disi profesyonel branslarda klüp hakettigi yere gelmelidir.</LI>
<LI>Amatör branslarda basarili olunmalidir.</LI>[/list]

Tabi bugünden yarina bir sonuç bekleyemeyiz. Ama yönetimin icraatlariyla bu yönde ilerledigini görmek isteriz. Proje plan program yapmalari ve seffaf olmalari gerekmektedir.

h@msi61
28.05.2006, 23:13
yönetime güveniyorum, bence iyi isler yapicaklar... hoca olayinda geciktikleri dogru fakat dört bir koldan çalistiklari da bir gerçek. bence hoca hallolduktansonra transferde bombalari bir bir patlaticaz...(insallah)

Oğuzhan Görkan
28.05.2006, 23:21
su an olumsuz gibi fikirlerim ama hele su transferler yapilsin-stat tamamlansin o zmn görüselim ama su an umutlyum yinede bu kadar yavas hareket etmeyelim transferde bu yönleri olumsuz

eys_61
28.05.2006, 23:26
simdilik bekle,gör politikasi izliyorum.kisaca nötr

mezgit
28.05.2006, 23:59
TRABZONSPOR onlar için sadece bir basamak.Diger yönetimlerden daha basarili olacaklarini düsünmüyorum.Al birini vur ötekine.

Tunga
29.05.2006, 14:06
Trabzonspor Yönetimini elestirmek için belki çesitli sebepler mevcut. En önemlisi söylediklerinin altini doldurmadiklari ortaya çikiyor. Türkiye'de oldum olasi "Yildiz Transfer" lafina karsiyim. Herkesin yildizi kendine çünkü. Bizim yildizimizStepanov olur, baskasininki Appiah. Dolayisiyla bu göreceli bir kavramdir. Bu nedenle bunu tartismayi sevmiyorum. Bu nedenle de "Gelince Yildiz transferi yapacagim" diyenleri de inandirici bulmuyorum.

Stat projesi konusu ise bu yönetimin basina yikilmayacak kadar degerli bir proje. Türkiye'deki bürokrasiyi bilince, bir de fener gibi kayrilan bir kulüp olmayinca bu isi yürütmek zor. Stat projesi Trabzonspor'un yillardir gündeminde ve 3-4 senedir somut adimlar da atiliyor. Bu konu transfer gibi degil yani. Transfer belki bir yönetimi götürür (her anlamiyla) ama stat projesi tüm Trabzonspor'u kalkindirir. Dikkatimi çeken önemli bir ayrinti, taraftarlarimiz disinda kalan genel kurul üyeleri, yazarlarimiz ve camianin önde gelenleri de bu nedenle yönetimi elestirdiklerinde, stat projesinden bahsetmiyorlar, zira herkesin bu iste bir rolü ve katkisi olmali. Kimse kendini soyutlayamaz.

Ben yönetimin art niyetli degil de, pratik olmadigini düsünüyorum. Söylediklerini yapmaya çalisiyorlar fakat çok genis görünüyorlar. Yani uzun lafin kisasi, plani projesi olmadan bu kadar rahat olmalarini anlamiyorum. Bir de Baskanimizin Divan Kurulundaki elestirilere kizmasini. Demek ki bu isi gerçekten, oldugundan kolay zannetmisler.

Geçen sene de benzer günleri yasamamis miydik? Yasadik. Bu sene önemli bir fark var ama, kabul edelim. Bu seneki yönetimimiz sadece transfere dayali söylemlerle seçildi. Geçen seneye göre bir baska fark bu sene bir de hoca aramaya baslamamiz. Hafizanizi yoklayin, Trabzonspor'un tarihinde hiç hoca bulmak için bu kadar uzun süre harcandigini hatirlamiyorum. Çok zaman kaybettik. Benim gönlümden geçen, Dünya Kupasi öncesi hoca sorununu da transfer sorununu da çözmemizdi. Ama olmayacak gibi gözüküyor.

Naim
29.05.2006, 15:09
simal yildizi abime arti olarak kardesim bu yönetimde basin dan soramli bir birim yokmu
bu web sitesi ne boka yariyor niye gazetelerde çikan haberlere buradan yalanlamam yapilmiyor
simdi telefon ediyorum web sayfasini yapan ............ gruba
Özür dilerim bilmeden konusmusuz smileys/smiley6.gif
Edited by: ironmaster

coach
29.05.2006, 15:27
simal yildizi aimearti olarak kardesim bu yönetimde basin dan soramli bir birim yokmu
bu web sitesi ne boka yariyor niye gazetelerde çikan haberlere buradan yalanlamam yapilmiyor
simdi telefon ediyorum web sayfasini yapan ............ gruba
ne bok yiyiyorlarmis o kurumda oturup
smileys/smiley7.gif

Arayipda rahatsiz etme adamlari,,

Naim
29.05.2006, 15:54
simal yildizi aimearti olarak kardesim bu yönetimde basin dan soramli bir birim yokmu bu web sitesi ne boka yariyor niye gazetelerde çikan haberlere buradan yalanlamam yapilmiyor simdi telefon ediyorum web sayfasini yapan ............ gruba ne bok yiyiyorlarmis o kurumda oturup smileys/smiley7.gif

Arayipda rahatsiz etme adamlari,,
Aradim
yaklasik 30 dakika kadar konustum sanirim (istanbuldan ariyoruz :P)
ben söylenenlerden tatmin oldum
Valla yönetimde böyle akli basinda pek adam yok zannediyordum allahtan herkes Serdar bali Özkan sümer ayarinda degil klupte

ozcan_asanoglu
29.05.2006, 15:58
ironmaster kardesim ne konustun, ne ettin de o kanaat olustu, anlat da bizde bilelim..

Naim
29.05.2006, 16:01
Valla bence biraz daha beklemekte fayda var
Fatih bugun Türkiyede olacakmis klub ona göre konusup Fatih ile ilgili konularda gereken açiklamalari yapacaklar

Tahir
29.05.2006, 16:22
tek elestirim bir takim bir ay hoca aramaz. takimin basina getirilecek adam belirlenmedi herkese teklif yapildi ama unutulan bu adamlarin hiç biri trabzona gelmez çünkü onlarin sartlarini karsilamaya bizim güçümüz yetmez.simdi gerçekçi olma zaman ve bizim sartlarini karsolayabilecegimiz biri takimin basina getirilsin ve diger vaadler yerine getirilsin

ts_fan
29.05.2006, 17:42
Yönetim için her görüsümüzü buraya yazamamak çok fenasmileys/smiley7.gif

Bülent Bayraktar
29.05.2006, 17:49
bekleyip görecez beklemekten baska çare yok!!!

halil ibo
29.05.2006, 18:13
2 sezondur vefakar taraftarimiz dervise döndü bea...

Nytre
29.05.2006, 18:17
futbolcu bulamamak anlasamamak bunu anlarim ama bir hocanin transfer edilememesi nedir bunu anlayamam iste..

avrupa kupalarina katilamadikta ondan hoca gelmedi diyebilirdik ama o da degil...

o zaman is sadece ve sadece yönetime kaliyor...

yönetim ya istemiyor ya da harbiden ALAMIYOR...

Emre7
29.05.2006, 18:19
Valla bence biraz daha beklemekte fayda var

Fatih bugun Türkiyede olacakmis klub ona göre konusup Fatih ile ilgili konularda gereken açiklamalari yapacaklar
ula bu tesislerden içeri girene bise oluyo sen telefonla konustun sana da aynisi oldu

ne dedin ne oldu.... ne dediler... sirsa özel msj at bende rahatliyim....lütfen

ahmetto
29.05.2006, 18:20
Beceriksiz bunlar kardesim beceriksiz.smileys/smiley7.gif

Erbay
29.05.2006, 18:30
Harbiden bekle bekle dervis olduksmileys/smiley4.gifBana geliyo ki bunlar yakinda bombayi patlatacak.Çünkü bu kadar beklettiler.Bunun sonunda hiç bir sey alamazlarsa istifa etmeyi göze almislardir demektir.

zanoylu
29.05.2006, 20:04
Fos harbi fos smileys/smiley5.gif

Şenol YİĞİT
29.05.2006, 20:06
SABIR...SABIR...SABIR...AMA NEREYE KADAR BENDE BILMIYORUM VALLA..!

mensure 61
29.05.2006, 21:19
SABIR...SABIR...SABIR...AMA NEREYE KADAR BENDE BILMIYORUM VALLA..!

Aynen smileys/smiley7.gif

bordox
29.05.2006, 21:37
23 sene bekledik 10 gün daha bekleriz.

cakal 61
29.05.2006, 21:44
bekleyelim bakalim baska da yol yok yok yoksmileys/smiley7.gif

Y.Sert
30.05.2006, 01:00
valla ben hafta sonuna kadar süre vermistim.bir seyler olur ümidiyle.ama gene tik yok.ama hala geç sayilmaz.kamp dönemine iyi bir hoca. iyi iki yabanci.ve bir kaç yerli transfer yapilirsa kaybedilmis bisey yok sayilir.

ha babam de babam.bir hafta daha bekleyek.somut adimlar atildi atildi. atilmazsa haftaya yönetim istifa topicini kimseye birakmadan açarim ona göre.

#10 Fietra
30.05.2006, 22:29
Yönetim Fatih Tekke konusunda TV'ye çikip canli canli ve ya resmi sitede bir cevap vermedi hala bence çok geciktiler.

TSelif
30.05.2006, 23:49
Yönetim Fatih Tekke konusunda TV'ye çikip canli canli ve ya resmi sitede bir cevap vermedi hala bence çok geciktiler.

Evet! Insanin kafasina da takilan bu aslinda smileys/smiley7.gif

ctmeoy
31.05.2006, 01:13
yönetim bugünlerde cok oy kaybediyo arkadaslardan kime sorsam eger önemli bir basari yakalanamazsa bi dahaki secimlerde nuri albayrak ve ekibine oy vermeyecegini söyledi ben de aynen böyle düsünüyorum yönetim silkelenmeli kendine gelmeli trabzonspora yakisir islerde ve söylemlerde bulunmali......

Kemal Musaoğlu
31.05.2006, 01:43
Bizi ikilemde birakiyorlar.gereken takviyeler gerçeklesirse güvenimizi kazanacaklar.eger sözlerini tutamazlarsa biz böyle olacagini biliyorduk diyecegiz.vakit nekadar geç yada nekadar erken bilmiyorum.

Nadir Bekar
31.05.2006, 04:42
valla ben hafta sonuna kadar süre vermistim.bir seyler olur ümidiyle.ama gene tik yok.ama hala geç sayilmaz.kamp dönemine iyi bir hoca. iyi iki yabanci.ve bir kaç yerli transfer yapilirsa kaybedilmis bisey yok sayilir.

ha babam de babam.bir hafta daha bekleyek.somut adimlar atildi atildi. atilmazsa haftaya yönetim istifa topicini kimseye birakmadan açarim ona göre.

sana tamamen katiliyorum ama benim sabrim kalmadi istifa topicini 2 haziran aksami açacamsmileys/smiley7.gif

frango
31.05.2006, 10:26
evet herkes sabrediyo ve sabretmeye devam ediyo bekliyoruz ama surasi kesinki yonetimin içinde ciddi fikir ayriliklari var en ufak bi olumsuzlukta bunlar gun yuzune çikacak

fishman
31.05.2006, 10:28
bu yönetim geldigi an ts'a yeni stad yapacam dedi bu ts için önemli bir atilimdir bu yönetimin ts için iyi seyler yapabilecegini düsünüyorum 21 senelik hasretimize son verecek gibi ama avrupa maçlarimiz gelmeden transferler yapilmis olsa iyi olur daha kamp yapilacak hazirlik maçlari olacak

XeMk
31.05.2006, 18:37
SU ANKI YONETIM SOYLEDIKLERINDEN VE YAPTIKLARINDAN PEK HAZ ALDIGIM SOYLENEMEZ..

NE SOYLEDIKLERINI YAPIYORLAR NEDE BIZ YANLIS ANLASILDIK YAPAMAYACAGIMIZ SOZLER VERDIK DIYORLAR....

SONUCTA DIYECEK BIR SEY YOK BEKLEYIP GORMEK GEREKIYOR...

INSALLAH YINE GECEN SEZONLAR GIBI GEC KALIP SEZON BASINDA IDDALARIMIZDAN GERI KALMAYIZ............

Tahir
31.05.2006, 18:43
abi geç kaliyorlar ama ben onlara kamp baslayana kadar süre veriyorum o zaman degerlendirme daha dogru olur

macka61
31.05.2006, 20:04
vallah bu duruma bir an önce el atmalilar yoksa yönetimin hali pek açiçi degil

Hüda Topaloğlu
01.06.2006, 02:55
Bi teknik direktor alimiyla inaniyorum hersey yolunca girecek, belliki adamalar ince eleyip sik dokuyolar, ben henuz bir yanlislarini gormedim, djokaj hariç

Nytre
01.06.2006, 03:59
Ibrahim Haciosmanoglu konussun digerleri sussun!!!!

Colakoglu
01.06.2006, 04:07
Haciosman bazen sacmaliyo,en basiti fener macindan sora baskana
biseyler söylemek isteyen taraftara bi kac atistiktan sora " SEN BENIM
KADAR TRABZONSPORLUMUSUN " dedigi zaman benim icin o adam
bitmisdir...TRABZONSPORLULUK O KOLTUKTA OTURMAKLA,TRABZONSPORLULUK
CÜZDANI KALIN OLMAKLA OLMUYO HACIOSMAN,trabzonsporlulugunu sorguladigin
kongre üyesi,seni oraya getirirken indirmesinide bilir...

Nytre
01.06.2006, 04:36
o adamda saçmalamisti ...

Colakoglu
01.06.2006, 04:48
adami konusturmadilarki sacmaladigini nerden biliyosun ?? Neyse bugünde
herhangi bi haber cikacagini sanmam yönetimden hadi hayirlisi...

ozcilingir
01.06.2006, 04:55
o adamda saçmalamisti ...

o adam birseyler demisdi, su günlerde o adamin dedigi ve/veya korktugu seyler olacaga benziyor, FB le ilgili.

ARAGORN01
01.06.2006, 10:12
Yönetim, dün fb nin, aziz'in ve medyanin Fatih konusundaki tavirlarina karsi sessiz kalarakbütün kredibilitesini yitirmistir. Aziz'in ben istedigimi alirim tavirlarisonrasi, ilgili kisiyle görüsmüs , bütün gün transfer haberleri ortada dolasirkensessiz kalmis ve hatta Trabzonspor'un menfaatleri dogrultusunda her takim ile görüsebilirim diyerek intihar etmistir.

transfer ve stad fiyaskolarina zaten deginmiyorum bile.

Faik Yılmaz
01.06.2006, 10:18
valla su ana kadar pek güven vermediler.....

hala üzerlerinde siyasi nedenlerden ötürü geldiklerine dair süpheler var bu sadece bana ait bi görüs degil çogu insanin düsündügü bi gerçek....

düne kadar klüpte hiç bir eseri olmayanlarin birden ortaya çikmasi garip degilmi sizcede... amacim bölücülük yapmak deil ama futbola kadar uzanana siyasilestirme çabalarini duyurmak. zaten herkeste bu gerçegi görüyor....

Şenol YİĞİT
01.06.2006, 10:31
48 saat lik süre dolmadimi acaba...?

halil ibo
01.06.2006, 10:32
Allah askina biraz siyasi görüslerinizden siyrilarak yorum yapin.Tartistigimizyer bir siyasi forum degil.Kaldi ki baskanimiz federasyon seçimlerinde hükümetin adayini desteklemeyerek bu konuyu gündemden düsürmüstür.

Bugüniçin ortada halledilmemis bir teknik direktör problemi ve buna bagli olarakta gecikmekte olan futbolcu transferleri sözkonusu.

Tablo böyle olunca mevcut yönetimin güven vermedigi asikar.

FakatAurelio'yu rakibine kaptirarak onun sampiyonlugunda önemli paysahibi olan Özkan Sümer (Hazret o kadar ileri gitti ki mevcut yönetimi sollayarak Fatih'in bile satilabilecegini açikladi ) ve hepimizin geçen yaz sahit oldugu Aktug yönetimi transfer komitesi fiyasko ve rezaletlerinden daha kötü görünmedikleride bir gerçek.En azindan resmi transfer bugün basladi.

Elestirileceklerse icraatlariyla elestirin.Lütfen siyasi görüslerinizi isin içine katarak tadini kaçirmayin.

Son bir not:Stad konusundaki bilinçsizce yorum yapan arkadaslarda bir mimarlik-mühendislik bürosuna ugrayip 5 katli bir apartman projesinin yasal prosedürü nedir ? Bir zahmet sorup ögrensinler sonrada stad projesi konusunda yorum yapip yapamayacaklarina karar versinler.

ts_fan
01.06.2006, 11:48
Trabzonspor yönetimi verdikleri sözleri yerine getirmede zaman konusunda çok hassas davranip, her verdigi sözü layikiyla zamaninda yerine getirdi!!!smileys/smiley7.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley7.gif

Aslinda simdiye kadar yapmadiklari ile onlardanverdikleri bir sözünilk asamasini yapmalariniistiyorum.Transfer kalsin [almaktan vazgeçtik adamlar satiyorlar hemde Kaptan'i hemde en büyük rakibine (daha yeni açiklama yaptilar 1 haftadir olay gündemde tutuluyor gik çikaran yok)], hoca almasinlar, yildiz transferinden de vazgeçtim, hem kurumsal hem takimsal anlamdaki yapilanma hikayelerini desonraki gelen yönetime biraksinlar.

Verdikleri sözlerin içinden sadece birininilk ayaginiyapsinlar ve sadece stati yiksinlar ama içinde kendileri varken, ölmekten korkuyorsalar ben cesaret vermek için aralarina katilirim!!!

Edited by: ts_fan

Hüda Topaloğlu
01.06.2006, 13:26
Allah askina biraz siyasi görüslerinizden siyrilarak yorum yapin.Tartistigimizyer bir siyasi forum degil.Kaldi ki baskanimiz federasyon seçimlerinde hükümetin adayini desteklemeyerek bu konuyu gündemden düsürmüstür.

Bugüniçin ortada halledilmemis bir teknik direktör problemi ve buna bagli olarakta gecikmekte olan futbolcu transferleri sözkonusu.

Tablo böyle olunca mevcut yönetimin güven vermedigi asikar.

FakatAurelio'yu rakibine kaptirarak onun sampiyonlugunda önemli paysahibi olan Özkan Sümer (Hazret o kadar ileri gitti ki mevcut yönetimi sollayarak Fatih'in bile satilabilecegini açikladi ) ve hepimizin geçen yaz sahit oldugu Aktug yönetimi transfer komitesi fiyasko ve rezaletlerinden daha kötü görünmedikleride bir gerçek.En azindan resmi transfer bugün basladi.

Elestirileceklerse icraatlariyla elestirin.Lütfen siyasi görüslerinizi isin içine katarak tadini kaçirmayin.

Son bir not:Stad konusundaki bilinçsizce yorum yapan arkadaslarda bir mimarlik-mühendislik bürosuna ugrayip 5 katli bir apartman projesinin yasal prosedürü nedir ? Bir zahmet sorup ögrensinler sonrada stad projesi konusunda yorum yapip yapamayacaklarina karar versinler.

+ 1967

Henuz bir hata goremedim bende ama bazilari onyargilarinin esiri olmus durumda.

Emorfo
01.06.2006, 13:43
Yönetim geç kaliyor hoca ve transfer konusunda da hele bir icraatlarini görelim bakalim neler yapacaklar... garip garip yorum yapmaktan ziyade eksik yanlarini belirtelim daha faydali olur... Her gelen yönetimi taslarsak oldugumuz yerde sayariz, transfer felan hikaye hocada almasinlar transferde yapmasinlar olacaksa en kisa sürede stad yeni stadi yapsinlar... nasil olsa 24 sene devran böyle gelmis böyle gider adam gibi stadimiz olsun sampiyonlugu sonra düsünürüz.

Tunga
01.06.2006, 13:59
Eskiden beri Trabzonspor'un üstünde karabasan gibi duran bir sikinti vardi: Trabzon Kanadi - Istanbul Kanadi sürtüsmesi.

Sanki gene hortladi gibi. Özellikle Fatih transferi konusunda bu makasin açilmaya basladigini gözlemliyorum. Yanilmayi çok istiyorum.

Lucreto
01.06.2006, 14:00
Trabzonspor'un yerinde saymasinin sebebi yönetimi elestirenler degildir. Elestirilerden rahatsiz olup hatalarindan dönmeyenler ve bizi ileri götürecek adimlari atmayanlardir.

Hiç kimse herseyin en dogrusunu bilemez. Herkese düsen görev yanlis gördügü seyleri elestirip, dogru buldugu seylere destek vermektir.

Yönetim geleli 6 ay oldu. Aslina bakarsaniz çok büyük hatalari olmadi ama dogrulari da yok henüz.

Yönetimin görevi dogrulari yapmaktir. Hiç bir sey yapmazsaniz yanlis ta yapmazsiniz ama adina zaman denen en kiymetli seyi bosa harcayip durursunuz.

Onun için bütün önyargilarimizdan siyrilip -hem biz hem yönetim- elestirelim, destek verelim, fikirlerimiz hiç çekinmeden söyleyelim, hep beraber Trabzonspor'u ileri götürelim.

Tahir
01.06.2006, 15:52
Trabzonspor'un yerinde saymasinin sebebi yönetimi elestirenler degildir. Elestirilerden rahatsiz olup hatalarindan dönmeyenler ve bizi ileri götürecek adimlari atmayanlardir.

Hiç kimse herseyin en dogrusunu bilemez. Herkese düsen görev yanlis gördügü seyleri elestirip, dogru buldugu seylere destek vermektir.

Yönetim geleli 6 ay oldu. Aslina bakarsaniz çok büyük hatalari olmadi ama dogrulari da yok henüz.

Yönetimin görevi dogrulari yapmaktir. Hiç bir sey yapmazsaniz yanlis ta yapmazsiniz ama adina zaman denen en kiymetli seyi bosa harcayip durursunuz.

Onun için bütün önyargilarimizdan siyrilip -hem biz hem yönetim- elestirelim, destek verelim, fikirlerimiz hiç çekinmeden söyleyelim, hep beraber Trabzonspor'u ileri götürelim.

bu noktada hemfikiriz ama yönetimin bu konudaki düsünceleri bunu engelliyor.önemi olan bu konuda yönetimin tutumu.durum böyle olunca bu istegimiz baska bahara kaliyor.

Nytre
01.06.2006, 16:26
yönetim geçen hafta içerisinde pzt-sali günü karar vereceklerini söylemislerdi simdi persembe oldu yine ses yok

off offf ... hadi be!... bu kadar aradiktan arastirdiktan sonra "siradan" bir adam alirsaniz o zaman çekeceginiz var elestirilerden.

macka61
01.06.2006, 16:32
bu belli oldu arkadaslar bu yönetimle bu olmaz

salihismet
01.06.2006, 17:23
BU kadar sabirli, bu kadar bilgili, bu kadar futboldan anlayan bir yönetime sahip oldugumuz icin kendimi cok $ansli kabul ediyorum, Allah rakiplerimizede böyle yönetimler nasip eylesin, amiiiiin.

Nadir Bekar
01.06.2006, 17:31
YILDIZ TRANSFERINDEN VAZGEÇTIK TE ELIMIZDEKI YILDIZI KAPTIRMASAK HELE ÖYLE BIR SEY YAPARLARSA CANLI BOMBA OLARAK YANLARINA GIDERIM HABERLERI OLSUN..........

AYRICA CUMA AKSAMINA KADAR GELISME OLMAZSA ISTIFAYA ÇAGIRIYORUM YÖNETIM DEKI VATANDASLARI......(ISKENDER GÖNEN MI BASKAN OLSAYDI ACABA..GERÇEK TRABZONSPORLU BIRISI ENAZINDAN.)

Küçükalioğlu
01.06.2006, 18:07
yönetim hakkindaki görüslerimizmi olmayan bisey için nasil görüs bildirebilirimkismileys/smiley7.gif

batugol
01.06.2006, 20:41
Maalesef yonetim sinifta kalmistir, hatta okula kayit bile yaptiramamistir diyebilirim. Devre arasinda yaptiklari bana umut vermisti ama gorunen o ki, devre arasi icraat Vahid Hocaya aitmis.

Trabzonsporum tam 4 haftadir teknik direktorsuz, daha dogrusu yonetim 4 haftadir teknik direktor ariyor. Bence kabul edilemez bir durum. Futbolcu transferi icinde teknik direktor bekleniyor diyor.

Eger yabanci teknik direktorle anlasilirsa bu adam takim hakkinda ne zaman bilgi sahibi olacak da uygun adamlari sececek. Demek ki yonetici olmak icin para da yetmiyormus. Insallah kendi sirketlerini boyle yonetmiyorlardir, goreve gelince sayin baskanimiz oyle demisti sanirim.

kuzey_lee
01.06.2006, 20:49
sirf ''parali'' diye isinin ehli olmayan insani baskan olarak seçerseniz olacagi budur..çok da sasirtmiyor yapilan seyler beni.bir kisinin parasinin olmasiyla trabzonspor baskanligini ne kadar hak ettigi arasindaki dogru ya da ters orantiyi kurabilir bu durumdan sonra herkes.ibb skandalinda bile bu kadar ismi reklami duulmayan albayrak hayatinin en büyük reklamini yapmistir..marka/isim bilinilirligi açisindan 100 milyon usd verse yapamayacagi tanitimi trabzonspor sayesinde yapmistir..

keza ayni seyler çok degerli yardimcisi i.ethem haciosmanoglu için de geçerlidir..yildiz transferi+stadyum vaatleriyle göreve gelirken çikip da demediler ki ''yildizi imkanlarimiz el verirse sezon sonunda alacaz'' ya da ''stadyum projesi uzun soluklu bir projedir.ha deyince olmaz en azindan3-4 sene gerekiyor''..islerine geldigi gibi,oy toplamak adina ''yildiz alacaz ve stad yapazac'' dediler..

görüyoruz ki trabzonspor geleneklerinden bihaber (bkz divan kurulu toplantisi) insanlar,camia içinde hiç isimleri esameleri okunmazken bir anda piyasaya çikip trabzonsporun gelecegine yön vermeye çalisiyorlar.buna 3 günlük yonetici/baskanlarin ne hakki vardir ne de gücü yeter.bunun bariz örneklerini önceki yonetimlerde gördük (bkz bozoglu-akbasoglu ikilisi.seçimden once yoktular.simdi de yoklar)..o yüzden demem o dur ki aralikta isbasi yapanlar yine bir aralik gecesi tipis tipis giderler.hem de gittikten sonra esameleri okunmayacak sekilde izmir marsiyla ugurlariz kendilerini

Mayls
01.06.2006, 20:59
bi hoca bile alamicaklarsa gitsinler bence

emre1inci
01.06.2006, 21:11
beceriksiz yönetim!!!

salihismet
01.06.2006, 21:36
kuzey_lee yönetim konusunda yaztiklarina aynen katiliyorum, in$allah bunlar gittikden sonra birileri gelip hasar tesbiti yaparda bizede anlatirlar.

ctmeoy
02.06.2006, 00:13
helal olsun ya mükemmel bi yönetim secmisiz bravo ilk bombayi da patlattilar zaten lazaroni diye bi hoca bulmuslar bu kafayla giderseniz anca gidersiniz benden sölemesi.........

Cyzio
02.06.2006, 01:31
... belki de bütün girisimlerinizi el altindan ve su ana kadar hiç duyulmamis isimlerle yürütüyorsunuz ve bize çok güzel sürprizler patlatacaksiniz.

Ben de o zaman bütün bu söylediklerimi yalayacagim.

Bunu o kadar çok istiyorum ki....

Eh, Lazaroni ile anlasmis görünüyorsunuz. Pek içime sinmese de, hiç yoktan ve adi geçen bazi yerli teknik direktörlerden iyidir.

Ama, güzel olmasi tartisilir olsa da, bir sürpriz patlattiniz.

Bize de sözlerimizi yalamak düser.Edited by: Cyzio

Colakoglu
02.06.2006, 03:20
helal olsun ya mükemmel bi yönetim secmisiz bravo ilk
bombayi da patlattilar zaten lazaroni diye bi hoca bulmuslar bu kafayla
giderseniz anca gidersiniz benden sölemesi.........

Sn.FERNANDO ALONSO

Sen lazaroniyi cok iyi taniyosun galiba,anlatta bizde bilelim !!
Kardesim adam cikar takimi 1 sezon oynatir ondan sora elestirini
yaparsin !! En cok elestirenlerden biriside bendim ama gec kalindi
diye,simdi adam geldi begendiremiyoruz...elestirmek icin burdaysan
söyle bilelim....

Colakoglu
02.06.2006, 03:28
YÖNETIMI KUTLAMAK ISTIYORUM

DEVRE ARASINDADA OLDUGU GIBI HOCA TRANSFERINDEDE MEDYAYA ISIM
SIZDIRMADAN TRANSFERI GERCEKLESTIRDIGI ICIN TESEKÜRLER VE
TEBRIKLER...MEDYA ISIMI CIKARMAK ICIN ATA ATA TUTTURAMADI...

Melih Hancı
02.06.2006, 04:25
eskici dükkanina çevirdiler kulubü yaziklar olsun

Colakoglu
02.06.2006, 04:27

smileys/smiley5.gif bunu neye dayanarak söylüyosun ??

Cenkhan
02.06.2006, 06:29
Verilen stad sözü 2 yillik görev süresi içindir, oyuncu sözü bu sezon içindir. Bunu ayirmak lazim. Ayrica tesisler de tasinacak. Yönetimi tüccar olmakla suçlamak yanlis..

KUYMAK
02.06.2006, 06:54
YÖNETIMI KUTLAMAK ISTIYORUM
DEVRE ARASINDADA OLDUGU GIBI HOCA TRANSFERINDEDE MEDYAYA ISIM SIZDIRMADAN TRANSFERI GERCEKLESTIRDIGI ICIN TESEKÜRLER VE TEBRIKLER...MEDYA ISIMI CIKARMAK ICIN ATA ATA TUTTURAMADI...

Aynen katiliyorum arkadasim,

Yönetim geçen sezon devre arasii transferlerinide bu sekilde gerçeklestirdi.Bunun için hangi gazete ne yaziyor hiç dikkate almiyorum, çünkü onlarda bizim site ilan ettiktten sonra bizim siteden kendi gazetelerine copy-paste yapip millete yutturuyorlar. Yönetimimiz bira agir çalisiyor ama iyi çalisiyor. Simdi sira transferlere geldi.Çok iyi transferlerin yapilacagina inaniyorum.

KUYMAK
02.06.2006, 06:58

smileys/smiley5.gif bunu neye dayanarak söylüyosun ??

Fenerbahçe de görev yapmisti onu kastediyor herhalde arkadas.Fenerde olupta harcanmayan insanmi var yahu.Bu arkadas Daum a da eski muamelesi yapar simdi.

Emorfo
02.06.2006, 10:21
kuzey_lee yönetim konusunda yaztiklarina aynen katiliyorum, in$allah bunlar gittikden sonra birileri gelip hasar tesbiti yaparda bizede anlatirlar.

ne gibi zararlar verilmis olabilir. maddi mi manevi mi. maddiyse geçmis yönetimin zararini henüz kapatamadik. ben su anki yönetimde olsam geçmis yönetimde kulüpten alacagi olanlara paralari ödemezdim. hatta üstüne kulübü zarara ugrattilar diye 5 trilyon parayi kulübün kasasina koymalarinitalep ederdim. Bu kulüp borsaya açildiginda 20 milyon dolardan fazla para kasasina girdi. 7 milyon dolar borç ödeyecez dediler. geri kalan parayi ise yatirimda kullanacaz dediler. fakat jun transferinde 5 trilyon parayi batirdilar. bundan büyük zarar mi olur.

laf olsun diye yazmamak lazim. zarar nedir nasil verilir kim verdi nasil verdi bunlari da ortaya koymak lazim... Bu yönetim öyle bir zamanda geldi ki Atay Aktug döneminde kulübün içine kadar giren mafya çeteleri bu yönetim döneminde ortaya çikti. Tolga'nin Trabzonspor'dan ayrilmasi da yine çeteler yüzündendir. Kursunlamalar Gökdeniz gitti kaldi fenere imza atti olaylari hepsi o dönemdeki kötü yönetimin eseridir. BVu yönetim hala o yönetimin pisliklerini temizlemekle ugrasiyor... hele bir rahat birakin da bi bakalim neler yapacaklar...

kuzey_lee
02.06.2006, 11:21
gören de bizim dememiz yüzünden islerine konsantre olamiyor sanacak.

Salih61
02.06.2006, 11:27
Arkadaslar söyle bir örnek vereyim...

Atay Aktug:Takim devre arasini 10.sirada bitirdi...

Nuri Albayrak:Takim ligi 4.sirada bitirdi...UEFA kupasina gitti...

Biraz bu yazdigimi düsünün...

geronimo_61
02.06.2006, 11:52
Arkadaslar söyle bir örnek vereyim...

Atay Aktug:Takim devre arasini 10.sirada bitirdi...

Nuri Albayrak:Takim ligi 4.sirada bitirdi...UEFA kupasina gitti...

Biraz bu yazdigimi düsünün...

güzel örnek ama sirf istatistiki verileri bu sene için kullanip harmanlaman sonrada yorumlaman yanlis hatali ve tarafli bir yorum olur kanimaca.nuri albayrak yönetiminin atay aktuga karsi basarisini bu sekilde ölçmek yanlislarin en büyügü olacagi gibi siralamada 4. olmamiz bzizm basarimiz mi baskalrinin basarisizligimi da onu da tartmamiz lazim..

ama selametli vahit hocanin dedigine geliyoruz yine. bu kulüpte baskanlar degisiyor, teknik direktörler degisiyor ama futbolcular baki kaliyor.

Muhammet Ali Senocak
02.06.2006, 12:01
helal olsun ya mükemmel bi yönetim secmisiz bravo ilk bombayi da patlattilar zaten lazaroni diye bi hoca bulmuslar bu kafayla giderseniz anca gidersiniz benden sölemesi.........

arkadasim nedir bu yönetimLe aLip veremediqin hoca yok diyorduk hocayi aLdiLar beqenmediniz tanimadan etmeden heLe biraz daha bekLeyeLim ne yapcak ne edecek sonra eLestiriLerimiz zaten geLsin oLumsuz oLursa yani hüsran oLursa bu taraftar gerekeni yapar merak etme ama basariLi oLunursa ki umarim oLacaqiz bu yaptiqimiz eLestiriLerden utanacaqiz bir sey yazasrken iLerisini düsünerek ve sonucunu görerek yazaLim Lütfen

Naim
02.06.2006, 12:26
ctmeoy
gel once bi üye ol takima ondan sonra belki bir dahaki seçimde seçme seçilme ve Konusma hakkina sahip olursun

kuzey_lee
02.06.2006, 12:32
ctmeoy
gel once bi üye ol takima ondan sonra belki bir dahaki seçimde seçme seçilme ve Konusma hakkina sahip olursun

naim yakismiyor bu tarz sana..ne demek o zaman konusma hakkina sahip olursun?kusura bakma ama ayip olmus biraz

Emorfo
02.06.2006, 13:00
kendisi zaten kongre üyesidir diye hatirliyorum...

Salih61
02.06.2006, 14:05
ctmeoy

naim yakismiyor bu tarz sana..ne demek o zaman konusma hakkina sahip olursun?kusura bakma ama ayip olmus biraz

Bence Eline saglik...Madem bu yönetim geldi..Destek olacaz...Yok simdiden haybeye elestirmek...Ben bu tarzimla bazi muhalif renkdaslarimi kizdiriyorum farkindayim belki farkinda olmadan kiriyorumdur...Ama gerçekleri söylüyorum...Ister alinin ister alinmayin...

Saygilarimla...

Tahir
02.06.2006, 14:08
yönetim elestirilecekse en az kamp baslayana kadar onlara süre verilmeli.yapilanlar görüldükten sonra yorum yapmak daha dogru olur.

Badaloğlu
02.06.2006, 15:36
Ibrahim Haciosmanoglu, Trabzonspor'aIspanya da hoca ararken (Ferrer ile anlasmak üzere oldugu bir zamanda) Hasim Sayitoglu tarafindan Trabzon'a getirilip imza attirilan Lazaroni ismi kendisindetam bir sok yaratti.

Trabzonda, ne zamandan beri bas gösteren I.Haciosmanoglu-Hasim Sayitoglu çekismesi herhalde bu yasananlar çok güzel bir örnek.Beklenen I.Hacisosmanoglu istifa edebilecegi yönünde...

ozcan_asanoglu
02.06.2006, 15:45
badal'im bu haber gerçek mi..ben pek ihtimal vermiyorum..sayit hasimoglu hep trabzondaydi..telefonla lazaroni'yi baglayip getirtmis olamaz çünkü önce istanbula gelip baskanla görüsmüs..

Muhammet_61
02.06.2006, 15:46
Transferler içinde tek ise yarayan Stepanov'u I.Haciosmanoglu'nun getirdigini unutmasinlar.

kuzey_lee
02.06.2006, 15:47
Ibrahim Haciosmanoglu, Trabzonspor'aIspanya da hoca ararken (Ferrer ile anlasmak üzere oldugu bir zamanda) Hasim Sayitoglu tarafindan Trabzon'a getirilip imza attirilan Lazaroni ismi kendisindetam bir sok yaratti.

Trabzonda, ne zamandan beri bas gösteren I.Haciosmanoglu-Hasim Sayitoglu çekismesi herhalde bu yasananlar çok güzel bir örnek.Beklenen I.Hacisosmanoglu istifa edebilecegi yönünde...

bahsettigin mevzu daha once de stat yapilirken maçlar nerde oynansin ve giray bulak konusunda su yüzüne çikmisti.burada da zirve yapti.iki tarafin da kendine göre hakli yönleri var ama ben kendi muhakememi yaptigimda sayitoglunun bir çok konuda hakli oldugunu düsünüyorum.ha bu hoca transferi fiyaskodur o ayri

abi bence haciosman istifa etmez.farkli sekillerde rövansi alir.

ozcan_asanoglu
02.06.2006, 15:48
hasim sayitoglu olacakti öbürü nerden çikti..smileys/smiley9.gif

Badaloğlu
02.06.2006, 16:03

bahsettigin mevzu daha once de stat yapilirken maçlar nerde oynansin ve giray bulak konusunda su yüzüne çikmisti.burada da zirve yapti.iki tarafin da kendine göre hakli yönleri var ama ben kendi muhakememi yaptigimda sayitoglunun bir çok konuda hakli oldugunu düsünüyorum.ha bu hoca transferi fiyaskodur o ayri

abi bence haciosman istifa etmez.farkli sekillerde rövansi alir.

Fatih, desene olan gene bize olacak, saç bas yolacagiz.Özcanim, bu haberi biraz önce Trabzondan bir gazeteci radyoda canli yayinda söyledi.

Faik Yılmaz
02.06.2006, 16:28
her zamankinden daha çok birlige ihtiyacimiz oldugu bi dönemdeyiz......olmamali..... çok yanlis......

Emorfo
02.06.2006, 17:07
yerel kanallarin habersiz kalip ürettikleri klasik Trabzon istanbul kanadi muhabbetleri. Geçmis yönetimde böyle bir sorun oldugunu ve bu yüzden o yönetimin dagildigini bile bile bu yönetiminde ayni hatalari yapacagina ihtimal vermiyorum. Hoca konusunda yönetim kurulu tam yetkiyi baskana verdi. Baskandan habersiz hiç bir gelisme olmayacagi gibi hersey baskanin bilgisi dahilindedir. Trabzon medyasi dedikodu yapacagina Trabzonspor için yararli bir seyler yapmayi denesin....

bordox
02.06.2006, 17:16
Yönetim içinde herkesin ayni düsünmesi beklenemez elbette farkli düsünenler olacaktir,aslinda isin saglikli tarafibudur.

Aziz Yildirim örnegi ortada,tam bir diktatör olay öyle bir noktaya gelmis ki adam gidecegim dedi büyük külüp olduklarini söyleyenler adeta sudan çikmis baliga döndüler.Kongrelerinde yöneticileri çocuk azarlanir gibi azarlaniyor ve bunlar saglikli kulüp oluyor.

Gs'nin de Robert transferinde yasadiklari ortada,tam bir rezillik yasandi.Imajlari iki paralikti simdi o da yok.

Hoca olayi sunu gösterdi kimse reklam pesinde degil,is bitti ve isim açiklandi.Son ana kadar Lazaroni ismi duyulmadi bile.Bu is yönetimin birlik ve beraberligini ortaya çikardi.

Haciosmanoglu istese Lazaroni olayini açiklar ve olusacak tepki ile bu isi çikmaza sokardi.

kutoz
02.06.2006, 17:17

Ibrahim Haciosmanoglu'nun Ispanya da oldugu dogrudur. Hatta dün buradan görüstügü isimleri söylemistim. O yüzden, bu haberin dogruluk payi vardir kanisindayim.

Istanbul-Trabzon çekismesi olur mu? Hiç bitmedi ki bu çekisme zaten. Bu yüzden devam eden bu çekisme, zaman zaman bu tür olaylarda su yüzüne çikiyor. Badaloglu'nun söyledigi gibi, olan yine bize oluyor...

halil ibo
02.06.2006, 17:18
Iki dilegim var.:Birincisi bu gerçekten yerel medyanin bir uydurmasi olsun.Ikinciside kendi kuyusunu kazan yerel basin birilerinin amigoluguna soyunmadan hür bir sekilde halki aydinlatsin.Yani ya yol açsin yada yoldan çekilsin.

Yerel basin artik Trabzonspor ailesinin bir parçasi olsun.Bu tabii ki yöneticilerimiz içinde geçerli.Hersey Trabzonspor'un menfaatleri seklinde tecelli etmeli.Kendine çalisma curetini gösteren yönetici tipi Trabzon,Istanbul,Amerika kanadi farketmez,Trabzonspor camiasindan istifa etsin.smileys/smiley7.gif

onrky
02.06.2006, 17:31
bu ne ya böyle sey mi olur. çoluk çocuk mu bunlar. ne kavgasi ben inanmiyorum böyle bir sey olabilecegine. kulüp yönetiyo bu insanlar birikimi olan kisiler. aksi olsa ayni yönetimde isleri ne? biz birlik olalim diye yirtiyoruz adamlarin çikarttigi söylentiye bak. biz ne zaman kurumsal bir kulüp olacagiz. google da aratmadan kaç kisi barcelonanin real madridin arsenalin manchester in liverpoolun bayernin baskanini söyleyebilir. bizde yöneticilik kulüplerin önüne geçmis reklam yeri olmus. zaten resimlerden belliydi ise aldigin adamla siritarak basin önünde imza töreni niye yaparsin? bi çalissin basarili olsun bari o zaman sirit.

Nytre
02.06.2006, 18:03
böyle seyler olabilir ancak bunlar trabzonspora zarar verecekse birileri dur demeli...

ibrahim haciosmanoglunun neden artik konusmadigida bununla alakali mi?

CAFER ÖZER
02.06.2006, 18:08
Trabzonsporun basarisizligindaki en büyük etken Trabzon-istanbul kanadi çekismesidir.Trabzonspor Traftar olarak Türkiye Takimi ama kafa yapisi olarak Trabzon disina malesef çikamiyor.Neden Trabzonda 1 tane Trabzon dogumlu olmayan yönetici yok.Trabzon dogumluyu geçtim TRABZONLU olupta Istanbulda Oturanlar bile hep dislanmistir.Yok yöneticilerin arasi iyi degilmis çekisme varmis,Biz kendi aramizda anlasamiyoruzki Onlar anlasabilsin.Taban neyse Tavanda o dur kardesim.Önce kendimizi düzeltecegiz. ondan sonra Yönetimden bu anlayisi bekleyecegiz.TRABZONSPORDA iç baris saglanamdan basarili olma sansi SIFIR dir.

Harun
02.06.2006, 18:30
Her transfer döneminde yasiyoruz bu tür seylerigerçek mi yoksa uydurmami bilemiyoruz.Benim takildigim nokta hepte is bitirme asamasina gelince ortaya atiliyor bu durumlar .Yani neden daha önce ''su adamla anlastik tamam'' denilmiyorda baska biriyle anlasildiktan sonra '' ya bende tam sunu ayarlamistim her seyi alt üst ettin'' gibi imalar ortaya atiliyor.

Atalay
03.06.2006, 11:34
BU YÖNETIME OLAN GÜVEN HOCA TRANSFERINDEN SONRA NE YAZIKKI DIBE VURMUSTUR!!simdi birde stadyum ve iki yildiz konusunda sapkadan hangi tavsanlar çikacak onu bekliyorum!!

lazutlarlivera
03.06.2006, 11:36
tek kelimeyle görüsümü belirteyim.

SABIR

Miraç Atalay Çiftçi
03.06.2006, 11:42
tek kelimeyle görüsümü belirteyim.

SABIR

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifaynen katiliyorum...

Miraç Atalay Çiftçi
03.06.2006, 11:47
ileride izmirden de biri çikar ve yönetime talip olursa biz ne halt ederiz o zaman.

sahada oynadigimizdan çok kanadimiz olur.

istanbul kanadi,izmir kanadi,trabzon kanadi....

sonra olan bize olur.böyle çekismelerin yasanmasi isin profesyoneller tarafindan yönetilmediginin kanitidir.Yillardir süregelen bu mesele insallah çok daha sürmez ve zarar vermez trabzonumuza...

l-m
03.06.2006, 12:28
- Kendisi de top sakalli olan Genel Sekreter Zekai Firat Dülger'in bir yaziyla personelin top sakal birakmasini ve futbolcularin küpe takmasini yasakladigini, bu yasak üzerine UEFA'nin Türkiye Temsilcisi Türker Tozar'in top sakalini kesmek zorunda kaldigi ve sayesinde Lazaroni transferinin UEFA'da manset oldugunu

- Besiktas ile 1+1 yillik opsiyonlu sözlesmesi bulunan Çagdas Atan için Besiktas ile opsiyonlu sözlesme imzalamamasina ragmen Besiktas'a 700 bin dolar ödeme yapilmaya kalkisildigini ancak ödeme yapilmasina gerek olmadiginin son anda anlasildigini

- Lazaroni'nin Trabzon'a getirilmesi için 14 bin dolar yol masrafi yapildigini(özel uçakla getirilmedigini ayrica belirteyim)

- Yeni hocaya 1.5 milyoneuro(3trilyonyani Trabzonspor'un yillik futbol bütçesinin dörtte biri)ödeme yapilacagini ve hocanin Brezilyada bu fiyatin çok altinda çalistigini

- Real Madrid'in eski hocasi Benito Floro ile Ibrahim Haciosmanoglu'nun anlasmak üzereyken Hasim Sayitoglu'nun araya girerek Lazaroni ile üstteki fiyata anlastigi ve buradan kimin çikar sagladiginin anlasilmadigini(!)

- Gökdeniz'in bahis skandalinin bas kahramanlarindan malzemeci Özkan Saraç'in yeniden göreve basladigini

biliyor musunuz?

(Eklemek istediklerinizi benim yazdiklarimi alintilayarak ekleyebilirsiniz)

Daha fazla yazamayacagim çünkü midem kaldirmiyor artik. Benim Trabzonspor'um bu degil, pes ediyorum.

Allah'a emanet olunuz.

Bülent Bayraktar
03.06.2006, 12:34
<TR bgcolor="#ffffff"><TD align="left" width="276" valign="top">BASKAN NURI ALBAYRAK'TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
</TD></TR><TR><TD align="left" width="276" valign="top">Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak, hedeflerinin bu sezonda da sampiyonluk olacagini belirterek, "Trabzonspor önümüzdeki sezon 40. kurulus yildönümünü kutlayacak. Bordo-mavili formanin agirligini tasiyabilecek yeni oyuncularimizi kadromuza katacagiz" dedi.

Nuri Albayrak, göreve geldikleri dönemde profesyonel futbol takimininin kisa vadeli hedefini Avrupa kupalarina katilmak olarak belirlediklerini ve çalismalarini bu dogrultuda yaptiklarini belirterek, "Devre arasinda 8 futbolcu ile takviye ettigimiz kadro, sezonun ilk yarisina oranla daha basarili bir performans gösterdi. Ligi 4. sirada tamamlayarak UEFA Kupasi'na katilma hakki elde ettik." dedi.

Teknik direktör Vahid Halilhodziç'in ailevi nedenlerden dolayi sezon sonunda görevinden ayrildigini kaydeden Albayrak, "Uyumlu ve özverili çalismasiyla Trabzonspor'a büyük katkilarda bulunan Halilhodziç'e bir kez daha tesekkür ediyor, bundan sonraki hayatinda basarilar diliyorum. Trabzonspor önümüzdeki sezon 40. kurulus yildönümünü kutlayacak. Her sezon oldugu gibi Trabzonspor'un önümüzdeki sezondaki hedefi de sampiyonluk olacaktir. Bordo-mavili formanin agirligini tasiyabilecek yeni oyuncularimizi kadromuza katarak, tüm Trabzonspor taraftarlarinin gurur duyacagi bir takim olusturma hedefinde ve kararliligindayiz." seklinde konustu.</TD></TR> Edited by: tigin

Salih61
03.06.2006, 13:40
Arkadaslar bu topici açmak için çok düsündüm ama en son açilan bir baska topic üzerine bunu açmak zorunlulugunu kendimde hissettim...Yaklasik 1.5 aydir BMN formunda ilginç bir sekilde yönetim muhalifligi yükseldi...Yani herkes yönetimi hakli veya haksiz elestiri yagmuruna tuttu..Hatta Yönetimle dalga geçenler hakaret edenler bile oldu...Gerçekden bunlari görmek bir BMN üyesi olarak beni oldukça üzdü...Evet yönetim hata yapmistir belki hala da yapiyordur ben bunu tartismak istemiyorum...Ama benim üzüldügüm nokta daha yolun basindayken yolun sonunu görmeyi basaran arkadaslardir...Yani ortada daha fol yok yumurta yokken herseyi elestirmek yerden yere vurmak hatta istifa demek siz sayin BMN üyeleri olarak ne kadar etiktir...Basimizda hoca yokken HOCA NERDE? YÖNETIM UYUYOR MU? YÖNETIM ISTIFA diyenler...Hoca geldikten sonra BU MU? ALDIKLARI HOCA BIR SENE DAHA GITTI gibi sözler söylemeye hatta yeni sezon için simdiden fal açmaya basladilar...Bu tür yazilar sizce ne kadar etiktir...Gelelim diger bir mevzuya bazi muhalif arkadaslar yönetim kurulumuzu ve baskanimizi siyasi yönden karsit olduklari için elestiriyorlar...Ya Allah askina spora siyaset karisir mi?...Biz burda siyasi partileri veya siyasi görüslerimizi mi? yaziyoruz yoksa Trabzonsporumuzu nasil daha iyi görebiliriz diye mi burdayiz...Bunun cevabini siz verin...Ayrica baskanimizin memleketi de sorun bazi arkadaslar için bu da çok yanlis bu yüzden baskanimizi elestiren var...Yani burda sen buralisin ben buraliyim demek ne kadar dogru kendi içimizde de bir ayrimciliga yol açmaz mi?...Aslinda daha çok yazilacaklar var ama forumu germek gibi bir inyetim olmadigi için bunlari kendi içimde saklamayi tercih ediyorum...

Herseyin Trabzonsporumuz için olmasi dilegiyle...

Saygilar...

halil ibo
03.06.2006, 14:09
Yönetim için rivayet muhtelif.Esasen hersey sevgili Erkan'in dedigi gibi en geç kamp baslama tarihinekadar netlesmis olacak.O tarihten sonra daha dogru yorumlar yapilabilir.Temennimiz hersey Trabzonsporumuzun lehine gelissin.

kutoz
03.06.2006, 14:11
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">Muhalefet olmasin mi?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />[/I][/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I][/B]
Bizde bir atasözü vardir, bilirsiniz; <I style="mso-bidi-font-style: normal">?Kol kirilir yen içinde kalir?[/I] diye. Utulmamalidir ki, bizim Trabzonspor taraftari olarak iç anlasmazliklarimizin, farkli ve karsi fikirlerimizin olmasi gayet normaldir. Zaten <B style="mso-bidi-font-weight: normal">muhalefetin olmadigi yerde[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">demokrasi ve gelisme de yoktur[/I][/B]. Fakat bu saglikli ve ahlâki teâmüllere uygun, <I style="mso-bidi-font-style: normal">?Trabzonspor Ailesi?[/I]ne zarar getirmeden yapilmak zorundadir. Aksi takdirde zarar gören sadece <I style="mso-bidi-font-style: normal">?Trabzonspor Ailesi?[/I] olacaktir. Burada bizler bir aile oldugumuzu düsünüyorsak, <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">muhalefet [/I][/B]yapilacaktir, yapilmak zorundadir. Ama burada, baskalarinin prim yapacagi diger platformlarda degil?

Örnegin, ben kardesime kizinca onun kisisel zaaflarini gidip, ondan nefret eden birisine vermiyorumdur. Bir ailede sorun oldugunda bunu gidermenin ilk asamasi, aileye daha da zarar gelmesin diye, daha fazla büyümesine sebebiyet vermeden o sorunun <I style="mso-bidi-font-style: normal">?disariya?[/I] duyurulmasini önlemektir.

Trabzonspor?un bir sorunu varsa, onu <I style="mso-bidi-font-style: normal">?aile?[/I] içinde çözme yoluna basvurulmalidir. Yoksa akl-i evvel bir tutumla, adeta cemâatten bir kaç kisinin veya tümünün, imami papaza sikâyet ederek câmi içindeki sorunlari gidermek istemesi gibi hastalikli ve ahlâksiz bir davranis olur. En kötüsü de <I style="mso-bidi-font-style: normal">?davaya?[/I] ihanet olur. Bu platformda da kimse Yönetime kizip, gidip Istanbul takiminin yöneticisine kimseyi sikayet etmiyor.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">Kaptana kizinca çikar yol gemiyi batirmak mi olmali?[/I][/B] Gemideki mürettebatin ne suçu var? Minâredeki müezzinin sesi begenilmeyince, minâreyi mi indirmek gerekiyor? Imami begenmiyoruz diye onu ve hatta tüm imamlari yilan ilân ederek azmak ve ezmek mi gerekiyor? <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Siz imami yilan ilân ederek onu ezerseniz sadece <I style="mso-bidi-font-style: normal">?papazi?[/I] sevindirmis olursunuz[/B].

Kisaca özetlemem gerekirse, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">muhalefet?[/I] [/B]olacaktir. Agir elestiriler de olacaktir. Ama, kol kirilacak, yen içinde kalacaktir. Bunu disariya tasimayacagiz, her sey burada kalacak, burada orta yolu bulup, ileriye dönük kararlar alacagiz. Art niyetli olunmamali. Siyasi fikirler siyasi platformlar da, futbola dair fikirlerse burada dile getirilmelidir. Dogrusu da budur. Bunun haricinde, fikir beyan edenlerinse üzülerek söylüyorum ?art niyetli oldugunu? oldugunu düsünüyorum?

tsmaniac
03.06.2006, 14:15
yönetim süper verdigi bütün sözleri yerine getiriyor ciddiyim baksaniza dünyaca ünlü bir hoca getirdi , avrupa sözünü tuttu rizenin sayesinde, ilk turda elenecegiz gerçi ama, yildiz topçu aldi günlükçüsporun yiildiz forveti hayri, stad projesi için besikdüzü halisahasini satin aldi hocam valla patliyacam artuk yaaaa sinirim bozuldu dahada geriye gidiyoruz alooooo siradan anadolu takimindan farkimiz kalmadi hoca siradan topçular siradan off oooofsmileys/smiley7.gif

Tunga
03.06.2006, 14:21
Muhalefet olacaktir, olmalidir da. Asil önemli görev, muhalefete sabir ve anlayis göstermektir.

Herkesin görüsü bir olabilseydi, "forum" diye bir kavram da olmazdi. Eger bir Trabzonspor forumuna giriyorsam, burada tek tarafli sesler degil, muhalif sözler de duymak isterim. Benim göremedigimi gören, benim bilmedigimi bilenler olabilecegi gibi, benim bildigimi bilmeyenler de olabilir.

Bu is teati isidir. Yani karsilikli fikir alis - verisi. Muhalefet olmazsa bu isin tadi kalmaz.

Eger ki ortaya konan bazi görüslerin "bos muhalefet" oldugunu düsünenleriniz varsa, o zaman kaale alip cevap vermezsiniz ve o görüs kaybolur, uçar gider. Bu kadar zor degil muhalefete sabir göstermek.

Tahir
03.06.2006, 14:54
bizler sunu çok iyi bilmeliyiz ki iktidarin oldugu yerde muhalefet olur.Hiç kimsenin yönetim hakkindaki görüsüne karsi degilim fakat yapilan yorumlarin bazi etkilerin altinda yapildigini anlamak için müneccim olmaya gerek yok.dün aksam bir tv kanalinda izledigim bir yorumcu aynen söyle diyor futbol üstadini köyüne yollayacaksin (Ö.Sümer) is bilmeyen adamlarla transfer yapacaksin.yönetimi elestiren biri önce bunu söylerse ben onun yapacagi elestirinin kesinlikle yipratma amaçli oldugunu düsünürüm.gecenlerde bir renktasimyönetim hakkindaki yorumlarina katilmadigimi ve ortak duygulari paylastigimizimesala trabzonlu olmamiz ve trabzonspor asigi olmamiz gibideyince bana gelen cevap aynen benim oflularla hiç bir ortakduyguyu paylasmayacagini söyleyenbir insanin bana yönetimi objektif bir sekilde degerlendirdigini ve elestirilerinin dogrulugunu anlatacak biriyoktur herhalde.iste ben bu duygular altinda yapilan ve yönetimi yipratma amaçli yapilan elestirilere katilmam veya onlari hos görmem imkansizdir arkadaslar.

bu yönetim çesitli vaadlerde bulunarak diger iki degerli adaydan daha fazla oy alarak seçilen trabzonspor yönetimidir.yani bizlerin temsilcileridirler.verilen vaadlerin takipçisi olmak bu renklere gönül veren herkesin hakkidir.öyle veya böyle verilen vaadlerde görünürde bir aksama yok.yani avrupaya gidilmis.takimin üzerinden kara bulutlar dagilmis.belli sayida transfer yapilmis(devre arasinda) verilen yildiz sözünün ise sezon sonunda yerine getirelecegi belirtilmistir.bu konuda elestiri yapmanin zamani sanirim gelmedi. en az kamp baslangiçina kadar beklenmeli.kurum içerisinde yapilan atamalar konusunda bilgi sahibi degilim fakat söyleneler dogru ise bu büyük yanlistir ve bu yanlistan vazgeçilmelidir.

her insanin bir siyasi görüsü vardir ve bu konuda onlari elestirme hakkimiz yoktur.ancak yapacaklari çalismalarda siyasi görüslerini de takima bulastirdiklarini görürsek yani ortak paydamiz trabzonsporumuza siyasetin bulastirildigini görürsek (ki bu zamana kadar böyle bir olaya said olmadik) ilk kinayan ilk elestirenin ben olacagimi belirtmek isterim.

sunu hepimiz kafamizin bir kösesine koyalim.biz biriz biz tekiz ve biz trabzonsporluyuz.bu takim herseyi ile bizimdir.yapacagimiz elestiri veya övgü objektif olmalidir.yipratma amaçli degil yapici elestiri yapmak takimimiza fayda saglar.amaç bir hedef tek olmalidir.o da trabzonumuzun basarisi olmalidir.saygilarimla

Salih61
03.06.2006, 15:57
Muhalefet olacaktir, olmalidir da. Asil önemli görev, muhalefete sabir ve anlayis göstermektir.

Herkesin görüsü bir olabilseydi, "forum" diye bir kavram da olmazdi. Eger bir Trabzonspor forumuna giriyorsam, burada tek tarafli sesler degil, muhalif sözler de duymak isterim. Benim göremedigimi gören, benim bilmedigimi bilenler olabilecegi gibi, benim bildigimi bilmeyenler de olabilir.

Bu is teati isidir. Yani karsilikli fikir alis - verisi. Muhalefet olmazsa bu isin tadi kalmaz.

Eger ki ortaya konan bazi görüslerin "bos muhalefet" oldugunu düsünenleriniz varsa, o zaman kaale alip cevap vermezsiniz ve o görüs kaybolur, uçar gider. Bu kadar zor degil muhalefete sabir göstermek. Ben yazimda yönetim hata yapabilir belki simdi de yapiyordur onu tartismak istemiyorum dedim benim sorunum taraftari oldugun klübün baskani ve yönetime hakaret etmek ve alay etmek ne derece etik oldugudur...

Mehmet
03.06.2006, 16:15
Benim bu yönetimden umudum tab tazedir simdilik.
Çünkü bu yönetim takim taban yaparken dibe vurdugu siralarda is basina geldiler. Geçen seneki icraraatlar basari elestirirsi için ölçü degil.
Ak mi kara mi gelecek günler gösterecek. Sabretmek zor helede bizim için ama sabretmek gerek. Bismillah adam akilli bir hoca ile anlasildi.
bence fena degil. Umud vadediyor. Özellikle avrupa kupalari maçlari için heyecan adrenalin hücrelerim gene kipirasti.
Hele bir iki yildiz futbolcu da alalim. Fatih'imiz de gitmesin düsmanlar
çatlayacak. Ligi sallayacagiz insallah. Iki sene öncesi Türkiye nin en iyi futbol oynayan takimiydik. Yine aynisi olacagiz insallah.
Arkadaslar umudunuzu yitirmeyin heyecanla bekleyin. Insalah hayallerimizin Trabzonsporu bu sene firtinalar koparacak.

serdar61
03.06.2006, 19:22
simdilik bence bu yönetimin icraatlari tam bir fiyasko! isllah düzelecek

Edited by: serdar61

imported_Suha
03.06.2006, 19:28
daha fatih tekke konusunda gördükk, agizlarini açip 2 laf söymedeiler..bence bu yöntim özelliklede baskan tarbzonun bir numarali rakibi...tam bir komidi izliyorum 2 hafdadirr..yahu insan derki biz fatihi vermiyoruzzzzzz...simdi baska seyler dicemmm olmicakkk..kimin sayesinde baskan olduk oda malümmm zatenn...anlayan anlarr..

cakal 61
03.06.2006, 19:31
yonetim su anna kadar sinifta kaldi insl. duzelir

Cenkhan
03.06.2006, 20:33
daha fatih tekke konusunda gördükk, agizlarini açip 2 laf söymedeiler..bence bu yöntim özelliklede baskan tarbzonun bir numarali rakibi...tam bir komidi izliyorum 2 hafdadirr..yahu insan derki biz fatihi vermiyoruzzzzzz...simdi baska seyler dicemmm olmicakkk..kimin sayesinde baskan olduk oda malümmm zatenn...anlayan anlarr..

Resmi sitede, tv'de, gazetelerde 5000 kere vermiyoruz denildi gören görür. Bence de muhalefet tam bir fiyasko.. Haciosmanoglu'yla Sayitoglu arasinda bir çekisme var mi bunu tartismiyoruz da gidiyoruz Fatih'i satan haindir diyoruz. Yönetimi yavaslikla, is bilmezlikle suçluyoruz ama bizde de yillarin verdigi sekilcilik var..</span><br style="font-weight: bold;">
Sampiyonlukta önemli olan kadrodur, takim olabilmektir, ruhtur..</span> Real Madrid parasal manada 10 Valencia eder; bu son yillarda Valencia'nin Madrid'ten futbol olarak çok daha üstün olmasina engel degil. Fatih Avrupa'ya yollanabilir; alirsin iki tane kaliteli hirsli futbolcu, daha bile iyi olur ama Fatih'i tutmak için tüm gayretini göstermelisin.</span>

Hüseyin Çümen
03.06.2006, 21:11
ben yönetime güzveniyorum herkesin kizdigi nokta transfer haberi çikmamasindan kaynaklaniyoor gazetelerde yok onu aldik bunu alicaz türü haberler çiksa kimse sesini çikartmaz burda bu yönetim isi bitirio ve imza atilirken haberimiz oluyo ne yazni simdi isimler yazip onlari alamasak ve hayal kirikligi yasasak daha mi ii olur daha kim hangi futbolcuyu almis ki herkes alacagiz dio kimsenin aldigi bisi yok

bakin gese yönetimini bol bol salliolar yavas ol gese sen onlara yetisemessin sen önce açkarnini doyur borçlarini ödede ondan sora transfere geç rezil insanlar toplulugu

teknik direktörümüze siradan dienlere de katilmiyorum brezilya milli takiminda çalisabilmis brezilya takimlariyla basarilar yasamis sampoiyonsluklara uzanmis bi antrönör ssradan olamaz febe nin basindayken ii bi grafigi vardi ama gese nin kadrosu çok güçlüydü ona ramen 3 puan gerideyken kovuldu büük bi hataydi bence

ve manchester i 40 sene sonra evinde yenmek kim nederse dedin sansta olsa büüyk bi basaridir simdi manchesterli hangi taraftara sorsan febe yi bilir buda bence teknik derektöün siradan olmadigini açik ve net bi sekilde gösterir

İslam Sezer
03.06.2006, 21:13
yönetime birazda trabzonlu olmayanlar girsin,hatta bir tanesi baskan olsun emin olun bu çekismeler azalir.bazi trabzonlularda herseyi ben bilirim havasi son derece üst seviyede.bu da takima inanilmaz zarar veriyor.

Lucreto
03.06.2006, 23:33
Yönetimi ben de elestirdim.

Ama T.D. transferinden sonra muhalefet hakkimi askiya aliyorum. Sezon basi hazirlik kampini ve UEFA kupasi eleme turlarini bir görelim derim. O zaman ak-kara ortaya çikar.

Barış
03.06.2006, 23:40
yönetim süper verdigi bütün sözleri yerine getiriyor ciddiyim baksaniza dünyaca ünlü bir hoca getirdi , avrupa sözünü tuttu rizenin sayesinde, ilk turda elenecegiz gerçi ama, yildiz topçu aldi günlükçüsporun yiildiz forveti hayri, stad projesi için besikdüzü halisahasini satin aldi hocam valla patliyacam artuk yaaaa sinirim bozuldu dahada geriye gidiyoruz alooooo siradan anadolu takimindan farkimiz kalmadi hoca siradan topçular siradan off oooofsmileys/smiley7.gif

hemserim bu kadar sinire gerek yok.td isi halloldu çok sükür ,transferler de olacak insallah. henüz haziranin basindayiz söz dediyse adamlar söz iste,biraz sabretmek lazim.

Hüda Topaloğlu
04.06.2006, 00:08

Ula dur hemserim sukunet please:), bi insan bukadar karamsar olursa fazla yasayamaz bende solemesi, hoca geldi, bundan sorasida gelir insallah, bence bundan daha iyi bir hoca tercihi yapilamazdi. yani bir TD ye 2 milyon verecek bir takim degiliz biz, ayiptir gunahtir, dolayisiyla su sekilde TD seçenegini çok iyi yaptilar.

MaHMuT_61
04.06.2006, 02:23
Yönetim mi?Beni rezil ettismileys/smiley19.gif

fanatikdevri
04.06.2006, 02:28
bence beceriksizler

fincher
04.06.2006, 02:29
Emin adimlarla istifaya dogru ilerliyorlar...

eys_61
04.06.2006, 03:59
uefa önelemesine kadar belli olur isin rengi zaten

jefferson61sefa
04.06.2006, 10:14
eger yildiz marcelinho ve ricardinho ikisinden birini almazlarsa ben denilsonu istemiom valla gelmesin bosu bosuna uefada ç.final istioz

jefferson61sefa
04.06.2006, 10:15
evt zaten dünya capinda antrönör dediler LAZARONI geldi
yildiz dediler çagdas geldi
sampiyonluk diolar lgin 5.haftasinda kopariz yaristan istifaya çok çok emin adimlarla gidiolar

sbSEZGUN
04.06.2006, 11:16
ya transfer filan olagan seyler

yonetim dekiler oncelikle bazi adamlarin laflarini dinlerler ya oturusundan kalkisindan durusundan adam tam bir otoritedir oyle kisiler lazim ve ya oyle olmaya çalissinlar ara sira çiksinlar konussunlar fakat oturakli olsun

Harun
04.06.2006, 12:43
Yönetim sadece hoca konusunda geç kalarak tepki çekmistir.Baska herhangibir hatalari yok suana kadar.Çagdas'i göstererek bunu yildiz transferi diye yorumlayan arkadaslarin yazilarini hayretle okuyorum.Çagdas transferi normal bir transferdir bunu yildiz transferi gibi gösterip yönetimi nasil suçlarsiniz anlamak mümkün degil.Yildiz futbolcu sözü hoca belirlendikten sonra yapilacakti ve hocanin görüsüde alinarak mutlaka yapilacaktir.Yönetimi elestirmek için daha somut kanitlar bulun lütfen.

61*TS*61
04.06.2006, 13:42
görecegiz bekleyeceigz sabredecegiz nasil bir yönetim oldugu ortaya cikacakatir.

Mert67
04.06.2006, 14:41
sabirli olmaliyiz insallah trabzon için hayirli seyler yaparlar.
gerçi 23 yildan beri sabrediyoz nereye kadar ya

BOZOHAN
04.06.2006, 14:49
lig bir baslasin bakacaz yönetimin durumuna suan bir sey söylemek yanlis olur. ezik bahcenin ezik baskani nedemisti maçlar sahada kazanilmiyor.

lutfu61
04.06.2006, 14:50
bu nasil bir mantiktir ya

bazi seylerin yönetim içinde çözüme baglanmasi gerekir,yönetim kendi içinde bir ailedir

bugün bütün gazetelerde 2.baskanimizin diger teknik adamlarla görüsmesi sirasinda bir msj aldigini ve bu msjda trabzonsporun yeni teknik adaminin lazaroni oldugunun yazdigi mansetlere tasinmis

bu nasil bir saçmaliktir ya eger böle bisey varsa gerçekten olayin kahramani sayin 2.baskanimiz niye böle bir olayin basina sizmasina izin vermis

daha koltuga oturali ne kadar olduki hemen sova basladilar,böyle bir olayin yönetim içinde çözülmesi gerekirdi,sanki su anda bir kriz ortami olusmus gibi gösterilmeye çalisiliyor

baskan beyde sagolsun trabzona gelmeye tenezzül etmiyor,telefonla islerini hallediyor,böyle baskanlik mi olur

allaha emanet bir teknik adami getirip basimiza koydular,bari iyi transferler yapilsada bari kisiler becerileriyle bi basari elde edebilse futbolcular

ama yönetim çok pasif kaldi büyük vaadlerle gediler baskan bey cebinden bir yildiz alacakti sözde,kurmaylarindan biride bir yildiz alacakti,eger alacaklari yildiz 30 un üstünde miladinin son demlerinde bir yildizsa biz almayalim,ha bazi arkadaslar hagi örnegini sunabilirler ama suda unutulmasin ki bu göle maya çalmak gibi bir sey olur YA TUTARSA

yönetim su ana kadar somut bir adim atamadi hiç bir konuda bir tek stepanov gerçegi var ortada oda allahin bize bir lutfu

eger yönetim bu kafayla giderse ömrü çok uzun gibi gözükmüyor

insallah ben haksiz çikarimda hayatim boyunca tadamadigim su kahrolasi sampiyonlugu tadarim

tsmaniac
04.06.2006, 22:19
yönetim fossss, geçen seneki yönetim gibi transferi geciktirip daha sonra ELLERine yüzlerine bulastirdilar simdi geç kalinca yagliderespordan hüsnü, ünye balikspordan mustafayi alirlar sonrada yildiz aldik diye kasilirlar ha bu arada bi iki poz fotograf çektirirler ricardinhonun yaninda tamam elin oglu bunlarin yaninda foto çektirdigi, imzasini aldigi hoca diye getiriyo... ricardinhoymussmileys/smiley36.gif onun yanina yaklasip forma bile imzalatamazlar

İ.Öztel
04.06.2006, 22:27
Burda bazi arkadaslarin yorumlarini anlamak güç !! cunku daha zaman varken ve yapilmis yapilmamis bir cok sey varken bol keseden salliyolar. Neye dayaniyolar anlamadim ? Hele bi zamani gelsin o zaman istediginiz kadar adam gibi seylerle elestirirsiniz. Ben yonetime basari dilemekten baska bisi demiyorum. Kendilerine guveniyorum. Insallah ta guvenimizi bosa cikarmazlar.

Salih61
04.06.2006, 22:27
Arkadaslar bu hafta bekleyip görecez bakalim yönetim neler yapacak sizden ricam o zamana kadar lütfen yapici ve sabirli olalim...

Saygilarimla...

bahadır2561
04.06.2006, 22:34
beklemeyi ögrenelim..yönetin bi tek t.d konusunda geç kalmistir..yoksa diger konularda herhangi bi problem yoktur..çagdasi yildiz diye yorumluyorsaniz o sizin düsüncenizdir..yönetim çikipta iste size yildiz transferi çagdas'mi dedi..hayir..bu rutin bi transfer..fazla yüklenmeyin yönetime..ortada fol yok yumurta yok...

Mehmet
04.06.2006, 22:52
Iki senedir Trabzonspor birbirine benzer sanssizliklar yasiyor.
Bu seneki sanssizlik geçen seneye göre kötü degil.
Geçen seneler ligi iyi futbol oynayarak lig 2.si olarak bitirmistik
Ardindan yönetim takimi güçlendirme yerine kalecisini ve defansin en iyi oyuncusunu satarak lige baslamisti. Sonuç bu sene çektigimiz sikintilar ve kaybettigimiz itibarimiz.

Bu sene biraz daha iyiyiz diyorum neden? Hiç degilse iyi oyun oynatamayan Vahit amcadan lig bitiminde kurtulmus olduk. Ve geç sayilmaz yeni bir hoca ile tanistik. Kesinlikle bu hoca Trabzonspor'a bir
önceki sene oynadigi futbolun daha iyisini oynatacaktir.

Burada yönetime düsen is ilk önce elindeki silahlarini saglam bir sekilde muhafaza etmek ve bunlara yenilernide eklemektir.

Nasilmi? Basta FATIH ve diger yildizlarimizi asla satmayarak ve hiç degilse takima etkin katkisi olacak 2 oyuncu daha saglamak ile olacaktir.

Yani silah vermeyip silah alip daha da güçlenerek bu is basarilacaktir.
Gelecek sene istenen Trabzonspor'u görecegiz. Düsmanlarda çatlayacak. Çok degil 2 iyi oyuncu alinarak bu is tamamlanir.

ozcilingir
05.06.2006, 02:06
YönetimKurulu YEDEK ÜYELERI bile haril haril çalisiyor, stad projesi, Teknik direktör anlasmasi v.s. basinda çikan haber fotolarinda ve ekranlarda bu kisileri görebilirsiniz.Asil üyeler YILDIZ pesinde mutlaka YILDIZ alacaklar (soyadi YILDIZ OLMAYACAK !)

Tansu Onur Erdoğan
05.06.2006, 02:27
her yönetim transferi erken bitirecez diyo ama bi bakmissin lig baslamis hala birileriyle görüsme halindeler

bence lazoroni istedikleri isim olmayinca türkiyedende ersunu alamayinca karizma sarsilmasin diye lazoroniye sarildilar isin özüg bu

Travelair
05.06.2006, 12:49
Lazaroni'nin Brezilya takiminda aldigi para 400? imis. Burda 1,5 milyon ?'ya imza atti. Bu nedir? Biri bana açiklayabilir mi?

Emorfo
05.06.2006, 12:54
Alacagi ücret konusunda bir açiklama yapilmadi verdigin bilginin kaynagi nedir.

lazutlarlivera
05.06.2006, 12:56
yönetim fossss, geçen seneki yönetim gibi transferi geciktirip daha sonra ELLERine yüzlerine bulastirdilar simdi geç kalinca yagliderespordan hüsnü, ünye balikspordan mustafayi alirlar sonrada yildiz aldik diye kasilirlar ha bu arada bi iki poz fotograf çektirirler ricardinhonun yaninda tamam elin oglu bunlarin yaninda foto çektirdigi, imzasini aldigi hoca diye getiriyo... ricardinhoymussmileys/smiley36.gif onun yanina yaklasip forma bile imzalatamazlar

Sende bu lafini yalamazsan bende sana bisey demiyorum.alacaklar göreceksin en kralini alacaklar.Ondan sonra burda öyle atip tutanlarin yüzlerini görmek istiyorum.bi sabir yaaa.Çagdas imza attiginda kim dedi size "iste söz verdigimiz yildiz bu" diye.kendi kendinize yazip kendi kendinize alay ediyonuz yönetimle aklinizca.Bence burdaki bazi arkadaslarin yönetimle kisisel bi problemleri var.Ya ÖZKAN SÜMER in yakin dostlari bu yazilari yazanlar yada ISKENDER ÖNAL in.Bu kadar kisir muhalefer yapilmaz çünkü.ne diyim ALLAH selamet versin.Edited by: lazutlarlivera

bahadır2561
05.06.2006, 13:01

Sende bu lafini yalamazsan bende sana bisey demiyorum.alacaklar göreceksin en kralini alacaklar.Ondan sonra burda öyle atip tutanlarin yüzlerini görmek istiyorum.bi sabir yaaa.Çagdas imza attiginda kim dedi size "iste söz verdigimiz yildiz bu" diye.kendi kendinize yazip kendi kendinize alay ediyonuz yönetimle aklinizca.Bence burdaki bazi arkadaslarin yönetimle kisisel bi problemleri var.Ya ÖZKAN SÜMER in yakin dostlari bu yazilari yazanlar yada ISKENDER ÖNAL in.Bu kadar kisir muhalefer yapilmaz çünkü.ne diyim ALLAH selamet versin.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

biraz sabir...bu sözler cok agir..yönetime destek.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Travelair
05.06.2006, 13:03
Alacagi ücret konusunda bir açiklama yapilmadi verdigin bilginin kaynagi nedir.

Kaynak olarak Ergun Ata'yi verebilirim. Umarim dogru bir bilgi degildir

lazutlarlivera
05.06.2006, 13:06
Artik fenalik getirdiler.Bu ne yaaa.Sen kiminle dalga geçiyosun? Tuttugun takimin baskaniyla.Böyle bisey olur mu yaaa.Ben tsmaniac arkadasimin yazdiklarini takip etmeye çalisiyorumyönetim hakkinda 1 kere bile olumlu bisey yazdigina rastlamadim.Senin garezin kime arkadasim?Böyle yaparak bi yere varamazsin.KOSKOCA TRABZONSPOR YÖNETIM KURULU sen istiyosun diyeistifa da etmez.Onun için sen bence kendine baska eglence bul.

Emorfo
05.06.2006, 13:19
Bende umuyorum dogru olmamasini...

Konuyla ilgili bir kaç sey yazmak istyorum. Bazi arkadaslarimiz hala genel kurul havasinda. Yönetim seçildiginden beri olur olmaz elestiriler ayni kisilerden gelmektedir. Körü körüne elestirmenleri için benim aklima bir kaç sebep; parali baskanlari sevmemeleri, Trabzonspor'u siyasi görüslerine uygun olmalarini istemeleri. Küçük olsun benim olsun diyenler olabilecegi gibi baskanin Trabzon disinda ikamet etmesini bile hazmedemeyenler var. Icraatlari ve icraatsizliklari elestirmek baskadir olaylara art niyetli yaklasmak baskadir. Yönetimin büyük vaadlerle göreve gelmesi ve sonrasinda hoca konusunda verilen karar ve transferlerin agirdan alinmasi belki bir çok kisiyi hayal kirikligina ve ya güven bunalimina sokuyor olabilir. Birde kötü bir örnek var parali baskan Mehmet Ali Yilmaz gibi. Ancak bilinmelidir ki bu yönetim popülist davranislar içerisinde degil. Ne MAY gibi sanimiz yürüsün diyerekten transfer yapiyorlar ne de diger yönetimler gibi transfersizlik en iyisini en uygununu Trabzonspor'a yakisani bulmaya kulübümüze kazandirmaya çalisiyorlar. Enazindan niyetlerinin bu oldugunu herkes bilmeli ne kadar basarililar tartisilir. hoca konusunda bende hayal kirikligina ugradim ancak yinede köstek olmadan destek vermemiz gerektigine inaniyorum. Taraftar ve camia, yönetim kötü de olsa görevini yapmali elestirilerle yol göstermeli yönetimi desteklemeli sonuçlar olumsuz oldugu taktirde o zaman gerçek tepkisini göstermelidir.

Sokak agziyla yaw bu da hoca mi, lan bunlar anlamazdan kulüp yönetmekten, ben olsam daha iyi yaparim. Senin yapacagin transferinde senin de... gibi yorumlar bu foruma yakismiyor. Biraz desturlu olalim... Elesriyse elestiri ama adam gibi elestiri....Edited by: Emorfo

bahadır2561
05.06.2006, 13:21
Bende umuyorum dogru olamamasini...

Konuyla ilgili bir kaç sey yazmak istyorum. Bazi arkadaslarimiz hala genel kurul havasinda. Yönetim seçildiginden beri olur olmaz elestiriler ayni kisilerden gelmektedir. Körü körüne elestirmenleri için benim aklima bir kaç sebep parali baskanlari sevmemeleri. Trabzonspor'u siyasi görüslerine uygun olmalarini istemeleri. Küçük olsun benim olsun diyenler olabilecegi gibi baskanin Trabzon disinda ikamet etmesini bile hazmedemeyenler var. Icraatlari ve icraatsizliklari elestirmek baskadir olaylara art niyetli yaklasmak baskadir. Yönetimin büyük vaadlerle göreve gelmesi ve sonrasinda hoca konusunda verilen karar ve transferlerin agirdan alinmasi belki bir çok kisiyi hayal kirikligina ve ya güven bunalimina sokuyor olabilir. Birde kötü bir örnek var parali baskan Mehmet Ali Yilmaz gibi. Ancak bilinmelidir ki bu yönetim popülist davranislar içerisinde degil. Ne MAY gibi sanimiz yürüsün diyerekten transfer yapiyorlar ne de diger yönetimler gibi transfersizlik en iyisini en uygununu Trabzonspor'a yakisani bulmaya kulübümüze kazandirmaya çalisiyorlar. Enazindan niyetlerinin bu oldugunu herkes bilmeli ne kadar basarililar tartisilir. hoca konusunda bende hayal kirikligina ugradim ancak yinede köstek olmadan destek vermemiz gerektigine inaniyorum. Taraftar camia yönetim kötü de olsa görevini yapmali elestirilerle yol göstermeli yönetimi desteklemeli sonuçlar olumsuz oldugu taktirde o zaman gerçek tepkisini göstermelidir.

Sokak agziyla yaw bu da hoca mi, lan bunlar anlamazdan kulüp yönetmekten, ben olsam daha iyi yaparim. Senin yapacagin transferinde senin de... gibi yorumlar bu foruma yakismiyor. Biraz desturlu olalim... Elesriyse elestiri ama adam gibi elestiri....

iste bu

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Murat Acar
05.06.2006, 13:34
smileys/smiley32.gif

Konuyla ilgili bir kaç sey yazmak istyorum. Bazi arkadaslarimiz hala genel kurul havasinda. Yönetim seçildiginden beri olur olmaz elestiriler ayni kisilerden gelmektedir. Körü körüne elestirmenleri için benim aklima bir kaç sebep parali baskanlari sevmemeleri. Trabzonspor'u siyasi görüslerine uygun olmalarini istemeleri. Küçük olsun benim olsun diyenler olabilecegi gibi baskanin Trabzon disinda ikamet etmesini bile hazmedemeyenler var. Icraatlari ve icraatsizliklari elestirmek baskadir olaylara art niyetli yaklasmak baskadir. Yönetimin büyük vaadlerle göreve gelmesi ve sonrasinda hoca konusunda verilen karar ve transferlerin agirdan alinmasi belki bir çok kisiyi hayal kirikligina ve ya güven bunalimina sokuyor olabilir. Birde kötü bir örnek var parali baskan Mehmet Ali Yilmaz gibi. Ancak bilinmelidir ki bu yönetim popülist davranislar içerisinde degil. Ne MAY gibi sanimiz yürüsün diyerekten transfer yapiyorlar ne de diger yönetimler gibi transfersizlik en iyisini en uygununu Trabzonspor'a yakisani bulmaya kulübümüze kazandirmaya çalisiyorlar. Enazindan niyetlerinin bu oldugunu herkes bilmeli ne kadar basarililar tartisilir. hoca konusunda bende hayal kirikligina ugradim ancak yinede köstek olmadan destek vermemiz gerektigine inaniyorum. Taraftar camia yönetim kötü de olsa görevini yapmali elestirilerle yol göstermeli yönetimi desteklemeli sonuçlar olumsuz oldugu taktirde o zaman gerçek tepkisini göstermelidir.

Sokak agziyla yaw bu da hoca mi, lan bunlar anlamazdan kulüp yönetmekten, ben olsam daha iyi yaparim. Senin yapacagin transferinde senin de... gibi yorumlar bu foruma yakismiyor. Biraz desturlu olalim... Elesriyse elestiri ama adam gibi elestiri....

iste bu

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Evet birkaç cümlede ben ilave etmek istiyorum su yönetime biraz zaman taniyalim en azindan uefa kupasi maçlari baslamadan 1 hafta 10 gün öncesine kadar o zamana kadar transfer yapmazlarsa herkesden önce ben elestirecegim ama öncelikle sabir ve DESTEK lütfen

Şenol YİĞİT
05.06.2006, 13:34
Yönetim hakkinda yapilan olumsuz elestirileri hayretle takip ediyorum...biraz sabredin sonucu görün ondan sonra yorumlarinizi yaparsiniz...biz trabzonsporluyuz.nuri albayrak ta trabzonsporun baskani .iyide olsa kötüde olsa sonuna kadar destek vermek zorundayiz...

Muhammet_61
05.06.2006, 13:53
Yönetim hoca konusunda biraz geç kalmis olabilir ancak asla yanlis bir sey yapmamistir. Kamp tarihine kadar yerli transferleri bitirirse Dünya kupasi sonrasinda da yildiz sözünü tutarsa görevinin ilk asamasini yapmis sayilir. Gerçekten anlamsizca elestriler var. Atay Aktug ve pasif ekibi bile bu kadar elestrilmemisti.

Travelair
05.06.2006, 13:59
Ben size saygi duymakla birlikte fikirlerinize tamamen katilamiyorum. Sokak agzina prim taninamaz, tabi ki katiliyorum. Diger yandan yönetim iyi de kötü de olsa sonuna kadar destek olmaliyiz, onlar koskoca Trabzonspor yönetimi laflarina katilamiyorum. Iyi yapilanlar alkislanir, kötü yapilanlar elestirilir. Mesela onca parlak hoca varken piyasada ayni fiyata Lazaroni'nin gelmesini ben elestiririm. Üstelik adam Brezilya'da 400bin? alirken fiyatini 4'e katlamissa bunu sorgulamak gerek. Bunda alinacak bir durum olmamali. Lazaroni'nin diger yönleri de elestirilebilir. Bu gerek Italya basini, gerek benim hatirladiklarim (feybe macerasi) Oyunu iyi okuyamayan bir teknik direktör oldugunu söyleyebilirim. Bu bir elestiridir. Ama siz derseniz ki e bi de biz de deneyelim ondan sonra karar veririz, o zaman çok risk almis olursunuz. Hatta Temel'in asilirken son sözü "Bu baa ders olsin" lafina kadar gider. Ha kendini gelistirmis olamaz mi? Olabilir tabi ki.

Yazimi çok asiri bulabilirsiniz ama anlatmak istedigime dikkatinizi çekiyorum. Gelen yönetimler hiçbir sorumluluk tasimadan elleri kollarini sallaya sallaya istediklerini yapiyorlar ve sonradan o sorumluluklarinin sonuçlarini da üstlenmiyorlar. Örnek: Lange, Jun, iç çekismeler vesaire. Bu durumda yöneticilerin daha sorumlu olmalarinin tek yolu taraftarin takimina sahip çikmasindan geçiyor.

Bakin eger Lazaroni burda 4 kati para kazaniyorsa ben bunu sorgulamak zorundayim. Eger Lange ile Jun'un menejeri ayni çikiyorsa bunu sorgulamak benim görevim. Besiktas'in sözlesmesi bitmis oyuncunun opsiyonuna 750bin dolar veriliyorsa bunu sorgularim. Eger bu takima Emre gelecekken, kendi yöneticisi araya girerek bunu engelliyorsa, 2. baskanin haberi olmadan saray oyunlariyla Lazaroni getiriliyorsa biz bunu sorgulamaliyiz. Biz bunu sorgulamazsak ilerde basimiza öyle insanlar gelir ki kulübü soyup sogana çevirirler, biz de Trabzonspor yönetim kuruludur diye sesimizi çikarmayiz destek olmaya devam ederiz. Burda yanlislik var. "Padisahim çok yasa" mantigini bir an önce terk etmeliyiz. Körü körüne destek olunmaz, yapilan icraatlerin dogruluguna göre destek verilir. Bakin ne oldu? Lange'nin bonservisini ödüyoruz simdi Jun çikti onunkini de ödüyoruz. Peki bu paralari kim ödüyor? Yöneticiler mi? Yoksa getiren menejer mi? Hayir Trabzonspor AS ödüyor. Bu as'de biz variz arkadaslar. Bizim destegimizle yasiyor bu kulüp. ve bizim paramizla bazilari prim yapiyor, kendilerine oyuncak yapiyorlar kulübü, menfaat sagliyorlar. Açin gözünüzü. Ben çok yönetim gördüm türlü bahaneleriyle çesitli garip islere imza atan. Çok yönetim gördüm daha kiskançlik güdülerini yenemeyen. Bunlarin asilmasi bize bagli. Bilsinler ki yanlis islere prim tanimiyoruz. Yoksa teknik direktöre verilen 1 milyon ? extra paranin neden verildigini sorgulamazsak yakinda destekleyecegimiz kulüp de kalmayacaktir

Muhammet Ali Senocak
05.06.2006, 14:07
smileys/smiley32.gif

iste bu

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Evet birkaç cümlede ben ilave etmek istiyorum su yönetime biraz zaman taniyalim en azindan uefa kupasi maçlari baslamadan 1 hafta 10 gün öncesine kadar o zamana kadar transfer yapmazlarsa herkesden önce ben elestirecegim ama öncelikle sabir ve DESTEK lütfen

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif