PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neler Yapabiliriz? Fikirlerinizi Bekliyoruz...

Kaya
14.05.2012, 23:34
Sevgili arkadaşlar,

İmkanlarımız dahilinde BMN bünyesinde sürekli yeni çalışmalar üretmenin çabasındayız...

Flash görsellerimiz, radyomuz, dergimiz ve en son olarak blog sitemiz bu çabanın ürünü...

Ancak sizlerin fikir ve düşüncelerinize her şeyden daha çok ihtiyacımız var.

Bu kapsamda aşağıda yer almakta olan domain adreslerine dair projeler hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için de özellikle sizin yenilikçi fikirlerinizi duymak istiyoruz...

Konuşalım, yazışalım ve fikirlerimizi paylaşarak olgunlaştıralım... :

Domain listemiz;

bizeheryertrabzon.com
bizeheryertrabzon.net (Kitabımız için kullanımda)
bizeheryertrabzon.org,
oynadikoyna.com
oynadikoyna.net
oynadikoyna.org
sampiyontrabzonspor.com
sampiyontrabzonspor.net
sampiyontrabzonspor.org
senolgunes.net
unalkaraman.net
trabzonsporfanzin.com
karadenizfirtinasi.org
claretblue.net

Tunga
15.05.2012, 00:07
oynadikoyna için fikir vermiş iduk uşağum. Nnnn'oldi?

ozturk
15.05.2012, 08:18
sampiyontrabzonspor.com
sampiyontrabzonspor.net
sampiyontrabzonspor.org

siteleri için geçen yıla ait video klip,resim vb içerikler eklenebilir..

Dereli
15.05.2012, 10:14
Benim fikrim sanal ortamda değil daha fiziksel ama yinede paylaşmak istiyorum.

Şenol Güneş in ve bir kaç yönetici ve/veya futbolcunun posterlerini yaptırıp. Bir ay boyunca 2-3 günlük periyotlarla tabakaneden yada başka uygun biyerden salladırıp halkın nabzını taze tutabiliriz.

Posteri yapılacak kişiler anket ile seçilebilir. Daha sonra kendi aramızda para toplarız. Zaten buna benzer işleri pek çok kez yapan arkadaşlar var. Onlar için sorun olmayacaktır.

Sadece fikir ama yapılırsa en azından hocamıza verdiği emeklerin heba olmadığını bir yerlerde onu anlayan birilerinin olduğunu acizane hissettirmiş oluruz.

Berat
15.05.2012, 10:15
oynadikoyna için fikir vermiş iduk uşağum. Nnnn'oldi?

Bu Pazar konuşacağız abi o işi.

Uzay Kaplan
15.05.2012, 10:52
Daha öncede yazmistim
Bmn Yöneticilerine bir önerim var Bildigimiz gibi Trabzonlulun ve Trabzonsporlulun Türkiyede ve dünyada kendinden baska dostuyok .
bunun icin yapmayi düsündügüm Trabzonlular ve Trabzonsporlular is platformunu BMN in burada daha iyi yapip Bordomavi net e integre etmesi daha mantikli olacagini düsündüm.
amacim Oki bilindigi gibi Bizim Bu dünyada bizden baska dostumuz yok ozaman Buraya kayitli ve kayit olacak Herkezin Birbiri ile is ve ticaret alis verisi yapmasi icin herkesen yaptigi isi, is adresini ve bunun gibi bilgileri buraya ekleyip aramizda bir is platformu baglantisi yapabiliriz
bana mesela bir avukat veya bir doktor veya bir üretici lazim istanbulda veya ankarada veya dünyanin öteki ucunda ama ben trabzonlu veya trabzonsporlu olmasini istiyorum (Eminim % 70 Böyle olmasini ister?)
iste eger bunu yapabilirsek hem trabzonlular olarak hemde trabzonsporlular olarak daha büyür ve baskalarina ihtiyacimiz kalmaz ( Tabii istisnalar haric )
bilmem sizce mantiklimi ama fikir olarak yazayim dedim size kalmis ;-)
saygilr

ilyas BAHADIR
15.05.2012, 10:56
Bu domainlerden herhangi biri veya ikisi Trabzonspor transfer çalışmalarına yardım amacıyla kullanılablilir.. BMN kendi scout ekibini oluştutur, süzgeçten geçen futbolcular orada yayınlanır herşeyleriyle gerçek bir sout raporu oolur, en sonunda bunlar bir rapor halinde şenol hoca veya yönetime sunulabilir, bizim de transfer kousunda yardımcı olmamız lazım.

melekcilingir
15.05.2012, 13:15
gucluleriniktidarinakarsitrabzonspor.net gibi bir adres alip TSP'nin kurulus manifestosunu yayinlayabiliriz.

SEDER
15.05.2012, 13:25
Daha öncede yazmistim
Bmn Yöneticilerine bir önerim var Bildigimiz gibi Trabzonlulun ve Trabzonsporlulun Türkiyede ve dünyada kendinden baska dostuyok .
bunun icin yapmayi düsündügüm Trabzonlular ve Trabzonsporlular is platformunu BMN in burada daha iyi yapip Bordomavi net e integre etmesi daha mantikli olacagini düsündüm.
amacim Oki bilindigi gibi Bizim Bu dünyada bizden baska dostumuz yok ozaman Buraya kayitli ve kayit olacak Herkezin Birbiri ile is ve ticaret alis verisi yapmasi icin herkesen yaptigi isi, is adresini ve bunun gibi bilgileri buraya ekleyip aramizda bir is platformu baglantisi yapabiliriz
bana mesela bir avukat veya bir doktor veya bir üretici lazim istanbulda veya ankarada veya dünyanin öteki ucunda ama ben trabzonlu veya trabzonsporlu olmasini istiyorum (Eminim % 70 Böyle olmasini ister?)
iste eger bunu yapabilirsek hem trabzonlular olarak hemde trabzonsporlular olarak daha büyür ve baskalarina ihtiyacimiz kalmaz ( Tabii istisnalar haric )
saygilr

Bencede harika bir fikir, ben mesela trabzonsporlu birine ameliyat olmak istiyorum.Yada evime alacağım cam balkon sistemini satanın Trabzonsporlu olmasını istiyorum. Oturduğum semtteki pastanelerin hangisinin trabzonspor taraftarı olduğunu bilmek istiyorum.Hangi benzin istasyonun sahibinin fırtına taraftarı olduğunu bilmek istiyorum. Bir kaç km fazla yol yapıp istanbul yalakalarına kazandıracağıma Trabzonsporlulara kazandırmak istiyorum.Hangi ekmek fırınının sahibinin Trabzonsporlu olduğunu bilmek istiyorum.Yakında ev alacağım için ankaradaki Trabzonsporlu (Trabzonlu değil, Trabzonsporlu) müteahhitlerin yaptıkları işleri bilmek istiyorum.V.s

Özellikle Büyük şehirlerde yaşanan Fırtına taraftarı için kaynaşma fırsatı verecektir. Belki işlerine bir nebze olsun katkıda bulunacağızdır. Trabzonlu olmayan arkadaşlarımıza bu kişileri önererek işlerine katkı sağlayabileceğiz.

Burda Önemli olan bu kişilerin Trabzonlu değil, Trabzonsporlu olmasıdır. Zira Trabzonlu olup İstanbul takımlarında yöneticilik yapanlar midemizi bulandırmaktadır. Ayrıca İl temelli olursa basit bir Milliyetçilikten öteye gitmez çünkü bana göre Trabzonsporlu olmayan trabzonlu, Trabzonsporlu olan diyarbakırlı veya ağrılı, aydınlı, rizeli veya karabüklünün tırnağı olamaz..

Hasan Algan
15.05.2012, 13:38
şike başlığımız ,gazete haberleri ,deliller ,süreç ve dönen oyunlar kitaplaştırılabilir.. bu da fenere koyabilir gelecek nesillere ışık rehber olur...

Kader KORELİ
15.05.2012, 14:05
Arkadaşlar işletme okuyan bir renktaşınız olarak en başta önereceğim şudur:

Az, ama kaliteli iş yapın, belli bir işe odaklanın, enerjinizi ondan fazla domaine ve her domaine / domain grubuna ayrı ayrı projeler tasarlamaya harcamayın.

Kırmızı renkteki domainlerin hepsi fazlalık, bunlara enerjinizi harcamayın derim. Turuncu renkteki domainler de gelecekte düşünebilir, ama şimdilik onlara da enerjinizi harcamayın. Yeşil renkteki domainde ise birkaç değişikliğe gidilebilir ve kitapların tanıtımı daha etkin bir şekilde yapılabilir.

bizeheryertrabzon.com
bizeheryertrabzon.net (Kitabımız için kullanımda)
bizeheryertrabzon.org,
oynadikoyna.com
oynadikoyna.net
oynadikoyna.org
sampiyontrabzonspor.com
sampiyontrabzonspor.net
sampiyontrabzonspor.org
senolgunes.net
unalkaraman.net
trabzonsporfanzin.com
karadenizfirtinasi.org
claretblue.net

Dahası 'Bize Her Yer Trabzon' kitap serisi olarak markalaşabilir. Yani iki kitapta kalmayıp örneğin her sezon veya her iki sezonda bir 'Bize Her Yer Trabzon' kitabı çıkarılabilir ve bu seri markalaşır, insanlar her sene merak eder yeni çıkan kitabı, kendileri de kitaplarda yazıları ile yer almak isterler. Örneğin üçüncü kitap taraftarların Şenol Güneş hakkında yazılarını içerebilir sadece. 'Bize Her Yer Trabzon III - Şenol Güneş' olur kitabın adı ve hocamıza da bir saygı duruşu olur. Dördüncü kitap örneğin Gurbetteki Trabzonlulara adanabilir ve Trabzonsporla ilgili gurbette yaşanan hikayeler anlatılabilir kitapta. Bir kitap ta Efsane Takım hakkında, diğer bir kitap ta 96 daki o meşhur takım hakkında yazılabilir. Yani kitap serisinin her bir kitabının kendine özgü bir tematiği olur ve gelenekselleşir, Trabzonspor taraftar kültürünün bir parçası ve dünyada dikkat çekecek bir özelliğimiz daha olur.

Aslında kafamda birçok düşünce var, ama kendimi ifade etmekte zorlanan bir insanım. Yine de bir kaç düşüncemi anlatmaya çalışacam. Şimdilik bu mesajı göndereyim, birazdan devam ederim.

Emre Bekar
15.05.2012, 14:15
şu fener için yapılana benzer bir şey yapılabilir.girişte dünya haritası,dünyanın her tarafından çekilmiş bize her yer trabzon sloganının söylendiği videolar eklenir güzel olur.

Kader KORELİ
15.05.2012, 16:18
Evet, yazmaya devam ediyorum. Yukarda neredeyse tüm domainler için fazlalık dedim, peki ne yapsınlar diye düşünenler olabilir, cevabı burda:

Kaya tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1918477108#post1918477108)
Kader merhaba,

Şu an kullandığımız bordomavi.net sitesini yaklaşık 7 senedir kullanıyoruz. Açıkçası ihtiyaçlarımıza tam anlamıyla cevap veremez oldu. Tabi bu tamamen çok uzun zamandır kullanmamızdan kaynaklanıyor. Bordomavi.net için yeni web site çalışmamız olacak. Ama o çok daha profesyonel bir yaklaşımla olacak. Bu bağlamda bahsettiğin durumu da içerek. Biz şu an için bir alternatif yarattık forum içi yazıların kaybolmaması adına...

Ama dediğim gibi bordomavi.net yeni web sitesi senin önerine cevap verecek nitelikte olacak...

Bence bir düzüne domain ile uğraşmak yerine 'bordomavi.net' adresi altında yeni, daha geniş kapsamlı ve daha profesyonel bir site çalışmasına - ki yukarda yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere zaten üzerinde çalışıyormuşsunuz - odaklanmanız, enerjiniz buna harcamanız, projelerinizi bu sayfa için tasarlamanız daha akıllıca olur.

Paylaştığınız domainlerin bir iki tanesi dışında hiçbirini daha önce duymamıştım, baktım adreslere bazılarında daha siteyi kurma bile kurmamışsınız. Bu domainler için projeler üretseniz dahi çok fazla insana ulaşamazsınız.

Elinizde bordomavi.net gibi bir marka var, buna odaklanın, bunu iyileştirmeye ve daha iyi servis sunmaya çalışın. Yanında bir de belli projeler için ekstra siteler integre edebilirsiniz sayfaya. Örneğin Bize Her Yer Trabzon kitapları için kurduğunuz sayfa veya oynadikoyna için bir sayfa, ama bunlar bordomavi.net'in uyduları gibi olmalı, yani bütün BMN çalışmalarının ortasında, ana merkezinde Bordomavi.net adresi olmalı, ordan da böyle bazı önemli projeleriniz için ayriyetten domainler açılabilir, ama projelerin de belli ağırlıkları, insanları oraya çekece bir önemi olmalı. Örneğin ben neden bordomavi.net varken veya mevcut daha çok çeşitli sayfalar varken karadenizfirtinasi.org diye bir sayfaya bakayım, sadece ismi hoş, ama içerik olarak bana ne sunabilir? Yeni bir şeyler sunacaksa neden bordomavi.net üzerinden sunulmaz bana? Yani ben ne diye altı yedi tane ayrı ayrı domaini takip ediğim, bordomavi.net gibi alıştığım ve düzenli olarak takip ettiğim siteler varken?

Bir de hedefleriniz ne? Ne amaçlamak istiyorsunuz projeler ile, onu da yazarsanız daha yerinde fikirler yazılır burda diye düşünüyorum.

Akıl veriyor gibi olduysa özür dilerim, hep 'yapın' şeklinde yazmışım, öyle bir izlenim uyandırmıyordur umarım, sadece bu düşüncelerimi paylaşmak istedim. Ben hep belli bir işe odaklanmasından yanayım.

Alican Altunbaş
15.05.2012, 16:41
karadenizfirtinasi.org

Karadeniz Fırtınası isimli bir müzik grubu kurabiliriz.Profesyonel veya amatör forumdan arkadaşların katılımıyla bir sayı belirlenir.Bu taraftar marşları , tezahüratlar gibi bir çok konudada üretici olurlar tüm BMN kullanıcılarının fikirlerini harmanlayarak ortaya güzel birşey çıkabilir. Kim bili belki BMN den bir müzik albümü çıkar bellimi olur. Sadece fikir tabi bu kendim müzisyen olduğum için aklıma böyle bir fikir geldi.::)

tarsus
15.05.2012, 16:46
Tum trabzon halki,yonetim ve nerede olurlarsa olsun tum renkdaslarimiz biraraya gelerek BORDO MAVİ TV yi mutlaka yayin hayatina gecirmeliyiz.son bir yildir gelisen surecte en buyk eksikligimiz hakliligimizi tum ulkeye anlatacak bir tv nin eksikligidir

Tolga
15.05.2012, 17:02
Eğer Yönetim Kurulu gerçekten geleceğe dair düşünüyorsa, bu kulüpte söz sahibi olmayı düşünüyorsa Bir tanesini Spor Haber sitesi yapsın.Tamamıyla Trabzonspor,Karadeniz'in her yerinden,dünyadan spor,futbol.

Diğerini de scout işi falan güzel ama ona benim aklım ermez.Ama haber sitesi şu an için güzel bir düşünce olur.

Burçak
15.05.2012, 17:45
bir adreste aleyhimize olan hatalar arşivlenebilir.
yada bizim için kimler nasıl iftiralar atmış arşivleyebiliriz.
herkesin gerçek yüzü orada görülür.

cerasus
15.05.2012, 18:31
1. Is platformu cok güzel bir fikir.

Hizmete dayali her Trabzonspor'lu isci (avukat, taksi soförü, mobilyaci, bakkal, araba tamircisi, hatta fabrika sahipleri) calistigi yerin ilini ve ilcesini ve meslegini yazmasi yeterli olur.
Avukat - Istanbul/Kadiköy.
Firinci - Adana/Ceyhan
Araba tamircisi - Bursa/Orhangazi

Internet sitesine girdigimiz zaman dünya haritasindan ülke, il ve ilce secme imkanimiz olmasi gerekir. Sectikten sonra liste halinde kayitli olan insanlari bulabilmez cok güzel olur.

Isteyen her insan detayli adres, isim ve telefon numaralarida verebilir. Facebook veya Twitter'da verilebilinir. Istemeyenler yukarda belirtildigi gibi sadece il ve ilce yazar ve gizli mail yoluyla isteyen her insan o kisilere ulasir ve tam adreslerini/isimlerini ögrenebilirler.

Ayrica siteye kayit olmak icin önemli bir baraj koyulmalidir. Bu isten takimimizinda bir kazanci olmalidir. Mesela her kayitli insanin yillik bir ücret ödemesi gereki. Ödedigi ücretin 80% mesela kulübe bagislanmalidir. Gerisi site calisanlari ve site icin kullanmalidir. Aslinda ciddi bir sekilde yapilirsa bu is, her kesimin bir kazanci olur. Hem isciler kazanir, hem hizmet bekleyenler, hem Trabzonspor hemde Trabzonsporlu olmamiz bizi dahada pekinlestirir.

Uzay Kaplan'in fikri bence cok güzel. Ama iyi bir site programlayicisina ihtiyac var...

2. Almanyada yasayanlar Bildblog (http://www.bildblog.de/) sitesini belki bilirler. Bild Avrupa'nin en fazla satan gazetesidir, pardon tuvalet kagididir. Hürriyete, Fanatike, Milliyete vs. kötülükte ve seviyesizlikte 10 basar. Ama cok satildigi icin büyük bir gücü vardir. Neyse, Bildblog'a geri dönelim. Bu blog sitesinde insanlar Bild gazetesinin yazdiklari yalanlari detayli bir sekilde acikliyorlar. Bild gazetesi cok sivri dilli bir gazetedir. Ve ayni sekilde onlarin yazdiklari bir cok seyi ayni sivri dil ile elestiriyorlar.

Bizde ayni sekilde bu Istanbul medyasinin yazdiklari yalanlari (eger bir yalanlarini ortaya cikardiysak, veya yazdiklari dogru cikmadiysa,) ortaya koyabiliriz. Mesela Fanatik gazetesinde ayin xx.xx.xxxx tarihinde Burak Yilmaz'in GS gidecegi yazilmistir deriz. Bu haberler transfer sezonu bitene kadar 10-15 defa daha cikar ve hepsini siteye ekleriz. Sonra baktik Burak mesela TS kaldi. Mesela böyle seyleri arsivlememiz gerekir. Sirf gazete degil, televizyon programlari icinde bu gecerli. Yani yazilan, cizilen ve söylenen tüm yazilari, resimleri, görüntülere, vs bu yerde sunmaliyiz.

3. Oynadikoyna sitesi icinde bir fikrim var.

Biliyorum klasik Trabzonsporun dostu olmaz cümlelerini ama ben bu gözle bakmiyorum. Benim gözümde her hakiki anadolu kulübü taraftari önemlidir. Ama gercek Anadolu taraftarindan bahsediyorum. Hem GS ama memleketi yüzünden Eskisehirsporlu olanlardan bahsetmiyorum. Yani memleketi 1. veya 2. ligde oynadigi zaman o takimli ama aslen her zaman Istanbul yalakaligi yapanlardan bahsetmiyorum. Bize küfürde etseler, gercek Samsunsporlulardan, Eskisehirsporlulardan, Antalyasporlulardan, Mardinsporlulardan, Buca, Altay, vs bahsediyorum.

Söyle ki. Bu kulüpler genellikle medyamizda hic yer bulamazlar. Biz bile zar zor yer buluyorken, bunlarin hic bir sansi yok. Ama bizim bir büyüklük göstermemiz hem bize yarar hemde o gercek anadolu taraftarina.
Bu oynadikoyna sitesinde dik duruslu her anadolu kulübünü onore edici yayinlara izin verilmelidir. Ama hak edenlere. Yani bir sekilde dik durus sergileyen her kulübü o sergiledikleri dik duruslari bu sitede yayinlamaliyiz. Trabzonsporu elestirici bile olsa. Bu sekilde bizim adalet ve esitlik istedigimizi herkes görmüs olur. Bizim Trabzonsporlu durusumuzu görmüs olur herkes. Güclülere karsi savasimizi sergilemis oluruz. Yani bizim capimiz belli ama yinede bu taraftarada sahip cikmaliyiz bence. Gercek anadolu taraftarinin yazilar yayinlaya bilecegi bir platform güzel olur. Mesela hakiki bir Ankaragüclü taraftari okumak kötü mü olur? Onlarin düsüncelerini ögrenmek, onlara deger vermek kötü mü olur? Bir gün herkesin Trabzonsporlu olmasina gerek yok. Herkesin adaletli olmasi bizim icin yeterlidir, en azindan benim icin. Kupalarin, Istanbulun empoze edildigi bir ülkede azinliklara sahip cikmamiz gerekir. Cünki bizde bir azinligiz, en büyük azinligiz.

4. Senol Günes icin de bir fan sayfasi düzenlenebilinir. Hani facebook'ta felan oluyor ya. Iste Tarkan fan sayfasi. Iste bilmem ne fan sayfasi. Aynisini Senol Günes icin yapabiliriz.

Benim düsüncelerim böyle.

Recep Çaltepe
15.05.2012, 18:41
Merhabalar,

claretblue.net 'in tum icerigine talip olabilirim.. Yarim kalmis bir dusunce diyelim.

Arz ederim.. :)

titanic
15.05.2012, 18:54
kaybettiklerimizi bizlere hatırlatan bir slayt konulabilir.eski futbolcular, eski yönetim v.s

Emre EFENDİOGLU
15.05.2012, 19:01
bizeheryertrabzon.com a Dünya haritası koyulup, şehir şehir çekilen fotoğraflar paylaşılabilir. Yani şehirlere yaklaşıldıkça oralarda çekilen Bize Her Yer Trabzon atkılı fotoğraflar sergilenebilir.

Samet Türkmen
15.05.2012, 21:20
Pek öneri sayılmaz ama bizeheryertrabzon.com ve org'u .net adresiyle birleştirebilirsiniz. :) Aynı isimle farklı site karışıklık yapabilir.

Engin Erol
15.05.2012, 21:55
internet dünyası ile baya içli dışlı biri olarak gerek tasarımsal olsun gerek içerik olarak olsun kaliteli platformlar oluşturmak oldukça önemli diye düşünüyorum. kaliteli olmanın yanı sıra işlevsel olması da çok önemli bir unsurdur diye düşünüyorum.

bu kadar çok domaini aynı anda ileriye taşımak oldukça zor. tasarım ekibi ya da şöyle söyleyeyim teknik kadronu hakkında bilgi sahibi değilim. ama bu kadar çok domaini güncellemek, takibini sürdürmek ve önemli durumlarda müdahale etmek kalabalık bir kadro gerektirir. zamanla bu olabilir. eğer altından kalkılabilinecekse tam destek.

gelelim fikirlerime.

en baştan başlayalım. bizerheryertrabzon.com.
bu domain adı altında daha önce resmi siteden de yapılmış olan bir uygulamanın hayata geçirilmesini öneriyorum. bordomaviye gönül vermiş renktaşların dünyanın heryerinden çekmiş olduğu foto ve videoların yüklenebileceği ve gösterilebileceği bir multimedya ortamı olabilir. ayrıca yine bu domain adı altında kullanıcılar, başlarından geçen ama acı ama tatlı hangi durum olursa olsun paylaşmak istedikleri bordomavi anıları bizlerle paylaşabilirler.

bizeheryertrabzon.com bizeheryertrabzon.net ve bizeheryertrabzon.org tek bir siteyi taşısa ve yukarda önerdiğim özellik de bir subdomain olarak eklense bence daha etkili olur diye düşünmekteyim. bu birinci önerim.

bir domaini organizasyonlara ayırmak bence güzel olurdu. burda araya kaynayabiliyor ya da beklenen ilgiyi görmüyor bazen. sadece organizasyonlar için ayrılacak bir portal bence gayet güzel olur. bu organizasyonları da bmn organizasyon takımı yapabilir. sanırım böyle bir takım yok. oluşturulabilir. sonuçta öneri.

artık interaktif dünya hayatımızda çok önemli bir yere sahip. bu yüzden web dünyasında daha etkili videolar, görseller, avatarlar, bannerlar,gifler vs yayımlamak bence güzel olurdu. işte bu amaç doğrultusunda hatta bmn tasarım ekibinin de yükünü hafifletebilecek bir fikrim var. bu domainlerden biri, trabzonspor için, tepki ya da destek için tasarlanacak tasarımların tartışıldığı yayımlandığı ya da fikirlerin alındığı hatta yarışmaların yapıldığı bir ortama ayrılabilir.

bir diğer fikrimse şu yönde. hepimiz twitterı biliriz. domainlerden birini istihbarat portalına dönüştürebiliriz. komik gelebilir ama yapılabilir birşeydir. çalışma prensibi hakkında genel bir fikir oluşması açısından birkaç birşey söyleyeyim. önüne gelenin kayıt olmasını engellemek açısından güvenlik üst düzeyde ve direk davetiye sistemi ile kayıt alınması başlıca kural olmalı. böylelikle sızmalar engellenebilir. görülebilir ama müdahale edilemez bir ortam olmalı. istihbarattan kastım ise, alınan duyumların paylaşılabileceği ve seri şekilde herkese duyurulabileceği bir ortam. herkes dediğim biz oluyoruz, öyle herkes olamaz. transfer haberleri olsun, anlaşma aşamaları olsun, tepkiler olsun, yürüyüşler, haykırışlar, flash haberler bu kanaldan duyurulabilir. duyurmak isteyenler tabi duyurur o ayrı. fikir olsun diye söyledim.

bir başka fikrime gelecek olursak. şunu söylemeden edemeyeceğim, bende fikir bitmez :D
biz bordomavi severlerin tek amacı trabzonsporumuzu dik görmek, yensin yenilsin umurumuzda olmaz, başı eğilmesin yeter. bugüne kadar benim için böyleydi, bundan sonra da değişecek değil. bordomavi bir arşiv oluşturalım el birliği ile. gerek işlevsellik gerekse görsellik açısından üstdüzey olsun. tarihimizi bordomavi anlatalım, web dünyasına haykıralım. videolar yapalım, fotoğraflar paylaşalım, futbolcularımızın anılarını yazalım oraya, destansı olsun. trabzonspor hakkında birşey arayacak olan, ordan bulsun.

şimdilik benden bu kadar. umarım bir ışık yakabilmişimdir.

apachi61
16.05.2012, 00:29
sozluk projesi olabilir trabzonspor uzerine

SDanışmaz
16.05.2012, 00:59
bizeheryertrabzon.org'a bugüne kadar yapılmış BMN organizasyonlarını anlatan, yeni organizasyonlar hakkında bilgi veren bir site olabilir.

fanatikdevri
16.05.2012, 01:21
Bence maratondan hepimiz kombine alalım adam gibi bir tribün haline getirelim orayı en dertlendiğim konu bu söylemek istedim.

ccd6167
16.05.2012, 04:21
bmn 40 bine yakin uyesi var

buradan 2 bin uye aylik 10 tl verse aydat adi altinda 250 bin tlye yakin para yapar

4-5 kisilik bi ekip kurariz masraflari maaslari neyse buradan karsilariz buyuk maclar oncesi pankartlar karagrofiler hazirlarlar deplasman masraflrinda kullanilir mesela otobus tutulacaksa

hayir islerinde kullanilir

mesela trabzonun bi koyunden bi ortaokul cocuklarinin canakkaleye anitkabirr gezi duzenlenmesi masraflari oradan karsilanir

yada bi caminin insaatina yardim yapilir

yada sike parasi olarak kullaniriiz:)

guzel olmaz mi

sadece 10 tl x2.000 kisi

10 tl sigara parasi bile degil

Barış Bağcıoğlu
16.05.2012, 04:53
bmn 40 bine yakin uyesi var

buradan 2 bin uye aylik 10 tl verse aydat adi altinda 250 bin tlye yakin para yapar

4-5 kisilik bi ekip kurariz masraflari maaslari neyse buradan karsilariz buyuk maclar oncesi pankartlar karagrofiler hazirlarlar deplasman masraflrinda kullanilir mesela otobus tutulacaksa

hayir islerinde kullanilir

mesela trabzonun bi koyunden bi ortaokul cocuklarinin canakkaleye anitkabirr gezi duzenlenmesi masraflari oradan karsilanir

yada bi caminin insaatina yardim yapilir

yada sike parasi olarak kullaniriiz:)

guzel olmaz mi

sadece 10 tl x2.000 kisi

10 tl sigara parasi bile degil

yapma hocam zaten BMN ferrariler bilmem neleri olan yöneticiler var (delil biz sanal kötüler başlığı ) bunu başkası görse her varya ayyuka çıkarlar töbe dee. :D:D:D

ccd6167
16.05.2012, 05:39
yapma hocam zaten BMN ferrariler bilmem neleri olan yöneticiler var (delil biz sanal kötüler başlığı ) bunu başkası görse her varya ayyuka çıkarlar töbe dee. :D:D:D

vay bilmiyorduk valla nerden bilelim

bnm 1-2 senedir aklimda olan

keske gerceklestirebilsrk

parannin kontrolunu saglarz sknti olmaz

Külünkoğlu
16.05.2012, 08:21

vay bilmiyorduk valla nerden bilelim

bnm 1-2 senedir aklimda olan

keske gerceklestirebilsrk

parannin kontrolunu saglarz sknti olmaz
Sizden de bir şey saklanmıyor ha !
Geçen kahvaltı organizasyonunda misafirler fazla geldi ordan verdiğimiz açıkla beyaz bir Q7 aldık. Biraz fazla yakıyor ama olsun. Kulüp ve siyaset arkamızda benzini masrafı çıkıyor çok şükür. Şimdilik tek sorun şu, malum bir sürü yöneticisi var BMN'nin, hafta sonlarında herkes arabayı almak istiyor pürüz çıkıyor paylaşamıyoruz. 3-4 organizayon sonunda 3-4 tane daha aldık mı rahatlarız.

bordo61
16.05.2012, 14:15
bizeheryertrabzon.com için sunduğum bir proje vardı , sanırım bu domain boş değil yapılıyor bişeyler.

Trabzonblog.com 'a da rss desteği koyun bence

Kaya
16.05.2012, 14:17
Giray senle o konuyu bir datayli telde konusalim ya. Cok uzattik. Benseni aricam telde mesai bitiminde. ;)

bordo61
16.05.2012, 14:18
Bugün değilde yarın arasan daha iyi abi , çünkü 17.00 - 22.00 kadar dersim var

Sercan Keleş
16.05.2012, 14:29
bizeheryertrabzon.com ; Çekilmiş resimlerin paylaşılacağı bir adres olabilir. Trabzonsporlular Nerede , Nereden :) Gibi. Örnek Paris Trabzonspor. Rizee Trabzonsporr :)

oynadikoyna.com / Geçmişten geleceğe Trabzonspor. Bu sayfada Sadece Futbolcu ve Teknik ekibe ayrılmalı. :)

claretblue.net ; Yurt dışında ki Trabzonsporlular için ve Trabzonsporun avrupa Sayfası olabilir :).

Herşey Trabzonspor İçin (:

Alihan Ertürk
16.05.2012, 14:34
Arka sayfada yazılmış, dikkat çekmemiş. Konusu sadece Trabzonspor olan bir ''sözlük'' projesi çok güzel olurdu bence de. Bu tarz bir oluşum yok bildiğim kadarıyla şuan.

Güzel bir isim bulup yada mevcut sitelerle bu projeyi hayata geçirmeliyiz.
Sadece BMN ile sınırlı kalmaz, herkes kayıt olur o sözlüğe ve çığ gibi büyür hitap ettiğimiz kitle.

Bir düşünün derim.. :)

Ilelioglu
16.05.2012, 19:58
Birinde maclar ile ilgili analizler olsun.

:)

Ilelioglu
16.05.2012, 19:59
Bence maratondan hepimiz kombine alalım adam gibi bir tribün haline getirelim orayı en dertlendiğim konu bu söylemek istedim.

Güzel bir fikir...;)

Uğur ÇIRAKMAN
16.05.2012, 21:11
bugüne kadar adını altın harflerle yazdırmış emeği çok olan kişilerin görselleri yapılsa ve her maçta maratonda açılsa....

Kader KORELİ
26.05.2012, 02:05
Arka sayfada yazılmış, dikkat çekmemiş. Konusu sadece Trabzonspor olan bir ''sözlük'' projesi çok güzel olurdu bence de. Bu tarz bir oluşum yok bildiğim kadarıyla şuan.

Güzel bir isim bulup yada mevcut sitelerle bu projeyi hayata geçirmeliyiz.
Sadece BMN ile sınırlı kalmaz, herkes kayıt olur o sözlüğe ve çığ gibi büyür hitap ettiğimiz kitle.

Bir düşünün derim.. :)

Benim hatırladığım kadarıyla vardı öyle bir site, ben de üye olmuştum, ama fazla ilgi görmedi herhalde, bir daha duymadım.

Hatice Aslan
26.05.2012, 03:11

Bence budur. :)

Gökhan Koç
27.05.2012, 23:14
Sitelerden birine 100x800 piksellik boşluk açalım,

Her bir pikseli 0,5 TL den satışa çıkaralım, böylece tamamını 400 bin tl'ye satmış oluruz,

Bu parayla klübe 1 yıl sponsor olalım, logo olarakta bu grafiği verelim,

Önümüzde ki sene piksel fiyatını artırır devam ederiz,

Piksellerin, yerine bağlı olarak fiyatı da değişmeli,

Satışını yapabilecek başarılı bir web tasarım gerekmektedir. BMN'de bu işi kıvırcak birileri illaki vardır.

250 bin tl'ye ulaşamazsak, paralar geri ödenir çalışma iptal edilir.

Fikrin sahibi kendi cebine zamanında sağlam paralar koydu, o kendi cebine koyabiliyosa biz rahatlıkla Trabzonspor'un cebine koyarız.

İlginizi çekerse daha çok detay var aklımda paylaşırım,

20x40 piksel'e ben talibim, denedim baya bişeyler de yazılabiliyor.

Gökhan Koç
27.05.2012, 23:23
http://www.sosyalyardimlar.gov.tr/upload/mce/2012/genel/yoksullukla_mucadelede_mikro_kredi_uygulamalari_ve _sosyal_yardimlasma_ve_dayanisma_genel_mudurlugu_p roje_destekleri.pdf

TS Club'a ürün hazırlayacak küçük boyutlu atölyeler yahut girişimler için mikro kredi projesini uygulayabiliriz.

Krediler Trabzon içersinde dağıtılmalıdır. Ürünler TS Club'a satılabiliyor olmalıdır.

Bilenler vardır illaki, çok tutan teorilerden biridir bu,

Sitelerden birini bu işe ayırabiliriz,

Gökhan Koç
27.05.2012, 23:28
BMN içersinde daha önce yazılmış olan makalelere ulaşım çok kullanıcı dostu değil.

Sitelerden birini BMN kütüphanesi yapabiliriz,

Makale özelliği taşıyan tüm yazıları ayrı bir sitede tutar, uygun şekilde etiketleriz, katagorize ederiz.

Araştırma yazılarımızı da oraya atabiliriz,

Güncel olanlar aynı zamanda BMN üzerinde yayınlanır,

Forumlar ve BMN arşivi bu iş için çok kullanışlı değil,

Gökhan Koç
27.05.2012, 23:31
Daha öncede yazmistim
saygilr

Süper fikir,

Bu siteyi hayata geçirebilmek baştan proje oluşturmaya gerek yok,

Ücretsiz yahut az ücretli hazır toollar var kullanabiliriz,

ALDENİRO
27.05.2012, 23:37
kulübe para kazandıracak proje lazım.

Alihan Ertürk
28.05.2012, 00:24
Benim hatırladığım kadarıyla vardı öyle bir site, ben de üye olmuştum, ama fazla ilgi görmedi herhalde, bir daha duymadım.

Evet var ama aktif değil. Bizim kuracağımız bu alanda öncü olacak, Trabzonspor ve sözlük denilince akla o gelecek. :)

Kader KORELİ
28.05.2012, 01:45
http://www.sosyalyardimlar.gov.tr/upload/mce/2012/genel/yoksullukla_mucadelede_mikro_kredi_uygulamalari_ve _sosyal_yardimlasma_ve_dayanisma_genel_mudurlugu_p roje_destekleri.pdf

TS Club'a ürün hazırlayacak küçük boyutlu atölyeler yahut girişimler için mikro kredi projesini uygulayabiliriz.

Krediler Trabzon içersinde dağıtılmalıdır. Ürünler TS Club'a satılabiliyor olmalıdır.

Bilenler vardır illaki, çok tutan teorilerden biridir bu,

Sitelerden birini bu işe ayırabiliriz,

BMN TS Club'u bu yönde bir çalışmaya teşvik edebilirmi bilmiyorum, ama bugüne kadar burda okuduğum en iyi öneri.

Recep Alkan
28.05.2012, 03:09
sampiyontrabzonspor.com
sampiyontrabzonspor.net
sampiyontrabzonspor.org

Bu siteler için tüm şike süreci buraya eklenebilir. Tape'ler, yayınlar, demeçler vs.

Hatta yabancı dili olan arkadaşların da yardımı ile bunları İngilizceye çevirip de yayınlayabiliriz.

Her defasında ayrı bir metnin kopyasını UEFA'ya mail atacağımıza bu sitenin linkini göndeririz. (Güncel halini)

Kasım Hilal
28.05.2012, 08:02
Hazır lig bitmişken futbolcuları ve taraftarları bir araya getirecek günler düaenlenebilir. Özellikle çocukları takım ile daha çok kaynaştırmak lazım.
Tribün ile ilgili organizasyonlar ise birleşmeden zor. En zoru bu ama Trabzonspor taraftarlarını tek bir çatı altında toplamak kesinlikle en önemlisi. Hami gibi her kesimden Trabzonsporlunun sevdiği biri bu iş için öncü olabilir.

ALBATROS_61
28.05.2012, 10:21
bi fikir de benden.Bmn üyelerinden kombine alacakları belirleyelim.Birlikte toplanalım.Tahmini olarak baya bir kalabalık oluruz.Sayımızı belirleyelim ve kombinelerimizi hepberaber toplanıp bir grup olacak şekilde maratondan alalım.hermaçta orda toplanalım.Bmn olarak takımımızı parça parça destekleyeceğimize bir grup olarak destekleriz.hemde kaynaşmış oluruz.sonra herhafta burdan maçta neler yapacağımzın kriterlerini tartışırız.Her maç farklı bir show ayarlarız.eğer sayımız 100 e yakın olursa on numara olur.düşünsenize maraton çıldırıyo:)

Burçak
28.05.2012, 10:22
Hoşgeldin Albatros :)

ALBATROS_61
28.05.2012, 10:36
Hoşgeldin Albatros :)

hoşbuldum:)

bordo61
28.05.2012, 11:04
bi fikir de benden.Bmn üyelerinden kombine alacakları belirleyelim.Birlikte toplanalım.Tahmini olarak baya bir kalabalık oluruz.Sayımızı belirleyelim ve kombinelerimizi hepberaber toplanıp bir grup olacak şekilde maratondan alalım.hermaçta orda toplanalım.Bmn olarak takımımızı parça parça destekleyeceğimize bir grup olarak destekleriz.hemde kaynaşmış oluruz.sonra herhafta burdan maçta neler yapacağımzın kriterlerini tartışırız.Her maç farklı bir show ayarlarız.eğer sayımız 100 e yakın olursa on numara olur.düşünsenize maraton çıldırıyo:)

Bu dediğiniz 2 yıl boyunca yapıldı ( 2009/2010, 2010/2011 ) geçen senede yapılacaktı ayırtılan yerler başkasına satıldı yani engellendi.

ALBATROS_61
28.05.2012, 11:14
daha önce düşünülmiştür düşüncesiyle yazdım zaten.demekki yapılmış.saol bilgi için;)

iso_4939
28.05.2012, 11:22
sampiyontrabzonspor.com
sampiyontrabzonspor.net
sampiyontrabzonspor.org

Bu siteler için tüm şike süreci buraya eklenebilir. Tape'ler, yayınlar, demeçler vs.

Hatta yabancı dili olan arkadaşların da yardımı ile bunları İngilizceye çevirip de yayınlayabiliriz.

Her defasında ayrı bir metnin kopyasını UEFA'ya mail atacağımıza bu sitenin linkini göndeririz. (Güncel halini)

bana en mantıklı gelenlerden bır tanesi tebrıkler güzel bır fıkır.

Gökhan Koç
28.05.2012, 16:41
BMN TS Club'u bu yönde bir çalışmaya teşvik edebilirmi bilmiyorum, ama bugüne kadar burda okuduğum en iyi öneri.

Teşekkür ederim,

Orjinal fikirler bulmaktan ziyade, mevcut proje örneklerini değerlendirmek daha faydalı olabilir.

TekfurÇayır 61
29.05.2012, 23:59
Sevgili Dostar,

Taziye mesajlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkurler, boyle bi gunde sizlerin de varligini hissetmenin anlami cok baska...

Cunku dedemiz ornek bir karadeniz insaniydi ve sadece bizim degil koyumuzun dedesiydi.

Haci Muhammed Cubukcu 94 yasinda vefat etti, bu ulke icin; cocuklari, torunlari ve torunlarinin cocuklariyle birlikte tam 70 cocuk yetistirdi (bu guncel rakam :) ve son olarak da torununun torununu gorme serefine nail olarak ve bu sayiyi 71'e tamamlayarak hayata gozlerini yumdu.

Allah hepimize boyle guzel ve huzurlu bir omur nasip eder insallah, (tabii bu sayilari yakalamamiz imkansiz da ;) ama en azindan ayni duyarlilik ve ozveriyle yasayan insanlar olabiliriz umarim,, Dedem simdi cennette de calismaya baslamis ve yine en sarp vadiye yerlesmistir eminim..,

Dedem her yaz koyde torunlarinin gelecegi gunu dort gozle beklerdi, o sebeple hala koyunde bekleyen bir dedesi olan torunlar, arayi cok uzatmayasiniz!

Sevgiler bizden...

Fikri veren bu mesaj oldu...

Trabzon'da Hacı Muhammed dedemiz gibi nice dedeler, nice nineler var.

Hâlihazırda hayattalarken onlarla röportajlar yapmak, hayat hikâyelerini, yaşadıkları ilginç olayları, verecekleri öğütleri, yaşadıkları muhitleri fotoğraflar eşliğinde aktarmak güzel olur.

Geçmişimiz elimizden kayıp giderken denizde bir damla misâli kenara birkaç şey koyabilirsek ne âlâ.

Dedelerim hayatta olsa bugünkü aklımla onlara sormak istediğim o kadar çok şey var ki.

Ayrıca yine Trabzon'da renkli kişiliğe sahip, hoşsohbet esnafla, sanatkârlarla, zenaatkârlarla yapılacak röportajlar çok güzel olur.

Trabzon'da hâlâ Haçkalı Hoca gibi mübârek insanların yaşadığına inanıyorum, kendileriyle yapılacak röportajlar çok güzel olur.

Gençlerimiz yöresel kültürümüzü, değerlerimizi, kelime ve deyimlerimizi öğrenir, hâfızâlar tâzelenir, kâh gülünür kâh düşünülür.

Zamanla organize olunup Trabzon dışında da bu röportajları yapacak ekipler kurulabilir. Trabzonlu olmayıp Trabzonsporu tutan baştâcı taraftarlar ve âileleri ile röportajlar yapılabilir.

Fikir uygulamaya konulursa ilk röportajın bu fikrin kaynağı Çubukçu âilesi ile, Hacı Muhammed dedemiz hakkında yapılması güzel olur.

Rahmete kavuşmuş bütün insanlarımız için El Fâtiha.

* Bu fikir hayata geçerse bence yeri BMN olmalı, haftada bir yayınlanacak röportajlar ilgiyle takip edilir gibime geliyor, BMN dergide de ayrıca yayınlanabilir. BMN, röportajcı arkadaşlara BMN Sarı Basın Kartı vermeli.:)

Yiğit Gayretli
18.11.2014, 09:45
Trabzonsporfanzin.com ile ilgili planlarım var...

Enes Coşkun
28.12.2015, 12:33
Bmn olarak beraber maç izlemek güzel olur...