PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi kriterlerle transfer yapalim?

ibrahim_yattara
24.05.2006, 16:37
öncelikle sunu belirteyim yönetimin yapacagi en büyük hata paradan kaçip vasat bir hoca getirmesi olur. su an trabzonsporun durumu vahid bey sayesinde berbat bir halde diye düsünüyorum. uzun zamandir takim oyunu oynayan 3-5 pas yapabilen trabzonsporu sahada göremedik. kazandigimiz bazi maçlarda bile rezil olduk. bence bu takim vahid le sürekli geriye gitti ve takim oyunumuz berbat. birincisi dedigim gibi teknik direktör son derece kaliteli olmali çünkü ben teknik direktörün takimin 100 de 60 i oldugunu düsünüyorum. ikinciside arap saçina dönmemeli çünkü bu takima gelecek sezon iyi futbol oynatacak adam transferlerini erkenden oturtup kampa tam kadro gitmeli..

gelelim ikinci mevzuya. hoca gelmeden basladik yine transfere. çagdasi aldik besiktastan. ben bu çagdasi gördükçe aklima besiktastan aldigimiz recep geliyor. hiç hayira yormuyorum bu transferi allah sonumuzu hayir etsin.,

transfer yapacaginiz adami saglik kontrolünden bilmemneden geçirmeyin kardesim.

defansami adam lazim. yattarayla koy alacagin adami sahaya. 15 dakika seyret tutarsa yattarayi al valla smileys/smiley36.gifbacagindan formasindanda tutsa yeter smileys/smiley36.gif

ortasahayami adam lazim. tam kadro cift kaleye çikar takimi. oynat adami. hasandan leeden tayfundan almasi gereken pasi 20 saniye sonra aldiginda ne tepki veriyor isin içinden çikabiliyormu izle. basarabilirse al onuda. uygundur bünyemize.

forvetemi alacaksin kardesim. yattara harici diger kanattan orta yapan futbolcularinla indir sahaya adami. o 2 senedir hala direk auta yada kaleciye giden toplara kafa vurmayi basarabilirse hiç düsünme zaten say paralari daha bulamazsin böyle bir adami... inanilmazi basaran adam elden kaçirilirmi?

yani uzun lafin kisasi kimse inkar etmesin takim kazma kayniyor kardesim. ayrica takim oyunuda felç. çok ama çok büyük yenilenme gerekiyor bize. bununda önce teknik direktör olmasi lazim.

elimizde ufukhan fatih akyel stepanov gibi kalite adamlar var defansta3 tane vasat adam alacaginiza 1 tane alin ama cuk otursun kumas iyi olsun.

forvette bize jardel nobre stilinde bir adam lazim. kiçiyla saçiyla burnuyla gole gidecek buldumu kaçirmayacak bir adam lazim. oralardada çok hovardayiz. bu sezon yattaranin alda at dedigi yuvarladigitoplarin yarisini atsak bu hallerde olmazdik.

ha birde eldekileride küstürmeyin. bu takima szymkowiak kadar hirsli bir yabanci daha gelmedi. ama adam celtic istesin bugün gidecek gibi duruyor. kaçirmayalim böyle adamlari. bulmasi zor oluyor sonra. yada buluyoruz da 200-300 bin dolar daha asagi çekelim derken uçup gidiyor.

örnekmi vereyim? robinho... bugün realin 50 milyon dolara satmayacagi robinho. biz 1-2 sene önce az bir farka daha vermedik diye bu adami almadik.. zamaninda shevchenkoyu bile göndermisiz bu kimki?

örnekmi lazim? aurelio!! sen git brezilyadan 5 yabanci al gel. içlerinden en iyi çikani fenere sat bikaçyüzbindolara

biz ticarethaneyiz çünkü. bize önce para lazim. iyisini sampiyon olmak için degil satmak için ariyorlar sanki. aklini basina topla yönetim. avrupa ve ligde basarilara alismis büyük camiamizi bosa oyalama sakin. çok para harca demiyoruz ama iyisini buluncada 200-300 bin dolarin lafini etme. futbolcunun iyisinin sadece sahada degil tribün ve satislardada ise yarayacagini unutma..

benim fikirlerim bunlardi. sizinde fikirlerinizi beklerim. saygilar..

Burçak
24.05.2006, 16:39
yapilacak trafsferler içinde nekadar milli futbolcu varsa takim okadar kalitelidemektir. dikkat edin bakin . basarili oldugumuz dönemlerde milli sayimiz hep fazlaydi.

ibrahim_yattara
24.05.2006, 16:47
jun da milli takiminda oynuyordu. hemde çek cumhuriyetinin milli takiminda. ve ilginçtir bu junu getiren menejer langeyi getiren adammis. buna simdi üçüncü adami arattiriyorlardir bence. aslinda meselenin özü bu galiba!!

Murat'
24.05.2006, 16:52
bence milli takimla falan alakasi yok bence

Bülent Bayraktar
24.05.2006, 16:58
takimda sampiyon oldugumuz yillardaki futbolcu ruhu yok sanki ts de degilde pendiksporda oynuyolar

CeSS
24.05.2006, 17:01
Bu isleri yönetime birakalim. Hoca'dan önce futbolcu transfer edenler , yarin basarisizlik halinde , taraftar böyle istedi bizde aldik diye suçu üzerimize atabilirler smileys/smiley2.gif

Hala hoca'nin belli olmamasi önümüzdeki sezondan ümidimizi kesmek için yeterli bir sebep olarak görüyorum.

Transferlerin yeni gelecek hoca istegi dogrultusunda yapilmasi gerekiyor. Yoksa sene içerisinde yine bir yönetim kaosu yasamayalim...

halil ibo
24.05.2006, 17:11
Transferi klavye ile bilgisayarda yapmak kolaydir.Fakat pazara çikinca evdeki hesap tutmuyor.Bu konuda benim düsüncelerim:

1- Altyapiya gerektiginden çok daha fazla önem verilmelidir.Çevre illerden yetenekli bebeler mutlaka altyapiya alinmalidir.

2- Öncelikle geçmis yillarda oldugu gibi gelecek vaadeden gerçekten yetenekli gençler kadroya katilmalidir.(Mehmet Eksi,Necdet,Tuncay Soyak,Iskender Günen,Abdullah Ercan su anda aklima gelen birkaç isim)

Bugüniçin 2.maddeyigerçeklestirebilmek zor görünüyor.Çünkü talip oldugumuz gençler rakiplerimize daha ucuza giderken,bizim ismimizi duyanlar kazigin ucunu sivriltiyor.Bunada yönetimimiz alternatif politika üretip sadece camiada birligi degil diger kulüp yönetimleriylede samimi diyaloglar içinde olmalidir.

3- Laf olsun diye degil gerçekten ihtiyaç olan bölgelere uyum sorunu yasamayacagi düsünülen bölgemiz ülkelerinden yabanci oyuncular T.D.tavsiye ettigi isimler arasindan transfer edilmelidir.

4- Birbirlerini tamamlamasi ve kadroda uyumsuzluk yaratmamasi açisindan bir sezonubasarili olarak geçirmis bir Anadolu takimindan en gözde 3-4 oyuncusunu birden gerekirse takas yönteminidekullanarak transfer etmek.

Bu 4.maddeye giren transferler 2.lig A'dan hatta B gurubundan bile olabilir.Bir sartla eger kisa vadede(2-3 yil)bu yetenekli oyuncular 1.lig sampiyonlugunu gögüsleyebilecekmantaliteye sahipiseler.Bu adamlarin guruplasmaya yol açmamasi için gereken tedbirlerin alinmasi bu tip transferlerde en çok dikkat edilecek noktadir.

Simdilik aklima bunlar geldi.Ilavem olabilir.

Muhalif
24.05.2006, 18:06
'Yildiz görmek isteyen gökyüzüne baksin'siarinca,aydaki kraterlere göre transfer yapmaliyizsmileys/smiley4.gif

Geyik bir yana kriterin genç ve gelecek vaadeden olmamasi tercihimdir.. zira bizimkiler hangi adama genc ve gelecek vaadeder dedilerse fos çikti.. Allah'tan Vahid Hoca Stepanov'u aldi bir tek..

Kriter; Büyük maçlari çevirebilecek oyuncudur benim için.. diger maçlari bir sekilde bizim yildizlar halleder..

Ycandan
24.05.2006, 18:07
Alacaklari futbolcunun yasina degil takima katki yapip yapmayacagina bakip transfer yapsinlar.Trabzonsporun ticarethane degil çok acil basarilara ulasmasi gereken bir kulüp oldugunu unutmasinlar.

tsakrep61
24.05.2006, 18:53
orta sahaya tecrubeli bir bayin (haci gibi biri) en onemlisi fatifi birakmayip yanina kaliteli bi yabanci golcu yerli olacaksada gokhan unal ve en onemlisi ne oldugu bilinen basarili ve tecrubeli bir kaleci (buda omer catkic olmamali)

jefferson61sefa
24.05.2006, 18:57
kalye transfer gerekmio jefferson bize yeter artar bile istemiom kaelye transfer sadece symek yerine süper bir pas makinesi ve kaleyi görünce affetmeyen bir adam bir de frikikçi olsa bu adam süper olur
KALECIYE GEREK YOK JEFFERSON KALSIN ÖMEDEN DE CORDOBADAN DA 1000 kat iyi

Emre B.
24.05.2006, 19:55
Jeffersonun nesi iyi?Kendi kendini sakatlayan bir kaleci.

BDiler61
24.05.2006, 20:15
'Yildiz görmek isteyen gökyüzüne baksin'siarinca,aydaki kraterlere göre transfer yapmaliyizsmileys/smiley4.gif

Geyik bir yana kriterin genç ve gelecek vaadeden olmamasi tercihimdir.. zira bizimkiler hangi adama genc ve gelecek vaadeder dedilerse fos çikti.. Allah'tan Vahid Hoca Stepanov'u aldi bir tek..

Kriter; Büyük maçlari çevirebilecek oyuncudur benim için.. diger maçlari bir sekilde bizim yildizlar halleder..

aynen

Ümit Küçük
24.05.2006, 20:18
oyun kurucu lazim hüseyinle olmaz usaklar sonrada brezilyali bi forvet cabuk karar veren topun simobunu aramayan kaliteli bi forvet bide giresun spordan genc emre

Nytre
24.05.2006, 21:43
kopenhag kriterlerine göre transfer yapalim!....(la ilahe illallah)

Lucreto
24.05.2006, 22:58
Jefferson gibi bir kaleci için yabanci kontenjani harcanmamali. Ya çok iyi bir yabanci ya da asagi yukari Jefferson kalitesinde yerli bir kaleci alinmali. Elimizdeki Tolga bile Jefferson kadar is görür.

Fatih Akyel eger sag kanat oynayacaksa, iyi bir stoper, bir ön libero -Hüseyin ön libero falan degil ancak stoper oynar.-, bir oyun kurucu ve bir forvet alinmali.

Umut Bulut gerçekten alindiysa ve Fatih Tekke gitmeyecekse forvette fazlaca bir sikinti çekmeyiz ama Fatih Tekke giderse yerini çok zor doldururuz.

Belki de Szymkowiak ön liberoya çekilip -Polonya da o mevkide oynuyordu- Hüseyin stoper mevkiinde oynamali ve iyi bir oyun kurucu özelligi olan ve forvete yönelik orta saha oyuncusu ile takim güçlendirilmeli.

Sol kanat olayi ise basli basina bir muamma, yerlilerden Hayrettin disinda alinabilir bir oyuncu yok gibi. Yabanciya gelince en büyük Avrupa klüpleri dahi bu mevki de oldukça zorlaniyorlar. Su anda dünya futbolunda en çok sikintisi çekilen mevki sol kanat gibi. Ama sallasan elli tane ön liberoya çarpiyor. Ne güzel eskiden sarkik liberolar vardi sonradan silikonla diklestirdiler ön libero oldular.

Biraz da kadro zenginlestirilmeli. Geçe yil Gökdeniz'in cezasi ile Fatih ve Szymkowiak'in sakatliklari üst üste gelince gole hasret kalmistik.

Bakiyorum da, adam gibi bir hoca alip Szymkowiak, Yattara ve Stepanov disindaki yabancilari sallayip, 3 tane iyi 4-5 tane siradan adam alsak sanki sampiyon oluruz gibime geliyor. Acaba yaniliyor muyum?

aka5
24.05.2006, 23:03
bence cok daha ii adam almamiz lazim.mesela polonyali tomas klos var mesela adam hem tecrubeli hem super.bizim szymek ona bi el atsa bence gelir.forvetede smolarekyada zuro ortayada glowski olabilir.galasek poborsky de favorim sanirim poborsky imza atti yenden ama galasek olabilir.aldimi böyle adam alacan biz bunlardan 3 htane alsak tamam.bir defans bir orta bbirde forvet.ki cok ucuz mal olur.smolarek galasek glowski klos zuro !!!

Hüseyin Çümen
24.05.2006, 23:33

yildizlari birde trabzon ii oyuncular aldiginda sen dediklerini hatirlayip beyninden vurulucaksin ve yedigin darbeden dolayi kafanda yildizlar olusucak onlara da bakabilirizsmileys/smiley2.gif

ctmeoy
25.05.2006, 00:26
fazla kritere gerek yok kaliteli tecrübeli takimi tasiyacak adamlar alinmali

genc yetenek isteyenlere alt yapi onlarla dolu zaten sans verilse hepsi bi tomas jun eller veya djokay kadar rahat oynar...

zanoylu
25.05.2006, 00:29
Bizim buran birseyler söylememiz afaki oluyor,Sadece görüslerimizi paylasiyoruz o kadar.Ama tranfer için eger yabanci olacaksa hoca beklenmeli,buna görede hoca olayinin bir an önce karara baglanmasi sart...

Faik Yılmaz
25.05.2006, 10:31
2-3 tane takimi yönlendirebilecek yildiz lazim...

4-5 tanede genç kaliteli oyuncu .......

bi de karyerli teknik adam baska bi sey lazim degil bize....

iZzY61
25.05.2006, 15:18
arkadaslar sakaryasporda taner diye topcu var gercekten harika biri dun aksam altayi dagitti resmen bence hemen alinmali yoksa onu devre arasinda ezikler havada kapar soylemedi demeyin

Turan AKYILDIZ
25.05.2006, 15:56
neye göre transfermi yapmaliyiz tabiki takimin ihtiyacina göre.yav yillardir herkes bas bas bagiriyor bu takimin orta sahasina bir beyin lazim oyunu yönlendirecek sogutacak,son vuruslari iyi fizik yapisi saglam bir golcü ve her iki kanada da hakiki kanat oyunulari lazim diye.son iki üç sezonu göz önüne alin dedigim yerlere adam gibi saglam4 oyuncu yav sayiyla dört oyuncu alsaydik simdi nerelerde olurduk bir düsünün. ama bunu kimse beceremedi.paramiz miyoktu desem bu dönemde saysam üç takim kuracak kadar transfer yaptik veya futbolcu gönderdik.sanki para harcamadik.halbukio kadar futbolcuya verdigmiz parayla 4 tane gerçekten kaliteli ve yildiz transferi yapilabilirdik çünkü ayni parayi yine harcadik.ama hesap eden ve düsünen kim.hatta o 4 transferzamaninda yapilsaydi simdi bile oyuncu almaya gerek kalmazdi.hala ayni yanlisi yapiyoruz ya ona yaniyorum. 10 futbolcu gönder 15 futbolcu al.yok böyle birsey ya.

Şentürk
25.05.2006, 16:27
arkadaslar sakaryasporda taner diye topcu var gercekten harika biri dun aksam altayi dagitti resmen bence hemen alinmali yoksa onu devre arasinda ezikler havada kapar soylemedi demeyin

evet bir de çok hirsli bir oyuncu yetenekli son vuruslari gayet iyi ..

61*TS*61
25.05.2006, 16:54
1- kaliteli defans oyuncu yabanci olmasi gerek,

2- orta sahaya iyi bir oyuncu oda insallah ilerki günlerde gerceklesecek yildiz umut oyuncu gelirse, tabki bu oyuncu hem orta saha kabiliyeti hemde forvet kabiliyeti var iki yerdede harika oynayan bir fotbulcudur, bu antrönere kalmis birsey.

3- birde cok önemli, yetenekli topu kendinde iyi tutan kaliteli bir forvet oyuncu transsfer edilmesi lazim.

bunlari iyi sekilde yerine getirirsek bu takimi hic kimse durduramaz.

ibrahim_yattara
25.05.2006, 17:58
evet ya bu sakaryada taner gerçekten dehset. fakat onu almak için sakaryaya çuvalla para vermek lazim. bir sezon oynasin 1. ligde kamyonda olabilir. adam sadece altay degilki her maçta dagitiyor takim yenilse bile sahanin en iyisi hep o. eger yönetim görür ve kesenin agzini açarsa 5 tane tuncay eder..

ibrahim_yattara
25.05.2006, 18:02
ayrica yönetimden ricam 2 yildiz sözü vermislerdi birine verecekleri parayida üzerine katsinlar gerçekten süper bir t.direktör alsinlar.

takimi baskili oynatacak bizim 4 yildizi rekibin üstüne kabus gibi çökertecek adam lazim. mantalitesi 8 kisiyle defans yapip bi ara bulursam atmaya çalisayim olan adam gelmesin trabzonspor bu tarz futbolla seneye uefayida bulamaz.

hersey inanmakla baslarmis. gelecek t.direktör ilk önce kafasinda bu takimi sampiyon yapabilirim demeli. malesef biz bazi sezonlari t.direktöründen yönetimine kadar inanmayanlarin içinde inanarak geçirdik...smileys/smiley7.gif

Colakoglu
25.05.2006, 18:06
Bence 50.000 Euro lar var diye B plani C planini devreye sokmadigimiz
bir transfer politikasi izlemeliyiz ... Tuttugumuzu koparmamiz gerekiyo
herzaman 1 sinif kadro icin A plani ...

Tahir
25.05.2006, 18:10
alinmasi gereken oyuncular iyi belilenip hangi sartlarda olurda olsun lazimsa alinmali futbolcu

Kasım Hilal
25.05.2006, 18:45
Herseyden önce teknik direktörümüz olmali..
Önce hoca sonra futbolcu transferi.. Siralama kesinlikle bu yönde olmali..

Hoca kim olmali: Milli takimi oynattigi gibi bizi de korkak oynatmayacak ise Ersun Yanal ya da Giray Bulak..
Yabanci olur ise Avrupal olmali tek bildigim bu..
Del Bosque hala favorim.. Alinabilir mi bilmiyorum ama o adam isini biliyor ondan eminim..

Topçular kim olmali.. Bizim su an defansa ortaya ve ileri uca en az bir oyuncu almamiz lazim..
Bu oyuncularin kesinlikle sogukkanli olmalari gerekir. Gereginde heyeceni bastirabilecek kadar olgun, yirtinarak oynayabilecek kadar da hirsli.. Rize'den Ünal hala orta alan için düsündügüm ilk adam. Eger Mehmet Yilmaz adam gibi oynayacaksa ileride Fatih ile çok iyi olur düsüncesindeyim.
Mehmet Yilmaz her seyi ile bir TRABZONSPORLU.. O ruha sahip biri kazanilmali.. Onu kazanmak için elimizden ne geliyorsa yapilmali..

Geri kademe yeteri kadar tecrübeli ve becerikli olursa kalede fazla sikinti çelikmez.. Jeff yollanip o mevkiye Tolga geçmeli ve Tolga nasil bi kaleci olmasi gerektigini ögrenmel, eger yabanci kaleci olacaksa Jeff kalmali. O çocukta da is var ama Tolga'yi her maç yedek birakacak kadar degil.. Belki ikisi hirsli bir rekabete sürüklenebilir..

Ümit Küçük
26.05.2006, 02:17
abi beni alin ya hicbisey yapamazsam fenerli 3_5kisinin ayagini falan kirarim hem gencimde nufus cuzdanimda trabzonluda yaziyo parada istemem

ts_fan
26.05.2006, 02:29
Kopenhag Kriterleri.

kudu_61
26.05.2006, 15:36
Jeferson kalsin düzeldigi son maçlarda rahat görülüyor fatih kalacaksa iyi bir forvet gidecekse iyi iki forvet hüseyinin yerine hem kesip hem de topu iyi kullanabilen bir libero (aurello gibi) sola hizli teknik iyi sut çekebilen bir futbolcu yeterli...cordobayi istemiyorum...

cakal 61
26.05.2006, 21:15
sakaryanin forvet oyuncusu taner gercekten tam bir forvet attigi son gol cok guzeldi hirsli cok beyendim

Y.Sert
27.05.2006, 01:41
uzun saçli.küpeli.fazla yakisikli olmasin..simariyorlar..smileys/smiley36.gif

Y.Sert
27.05.2006, 01:41
ve hatta mümkünse evli çoluk çocuklu olsun.

pardon bu olmadi ya...unutmusum.yattarada evli.çoluk çocuklu.Edited by: yomrali73

erdal6167
27.05.2006, 12:35
tecrbeli yabanci olmasi sart, türk olmadiktan sonra avrupa futboluna yetenek kazandirmanin alemi yok. stapenov ve smek, yattara disindaki yabancilar gide bilir. ben olsam kaleyi tolgaya veririm adam iyi kaleci. o streste kim olsa hata yapar. amam jefersen da kalabilir. yeni kaleci almaya gerekyok daha dogrusu kaleciye kadar bir sürü yer var. fatih illa gidecem derse gitsin. fatihi seviyoruz ama isteksiz adam bizi mahveder.

birde su kenarda bekleyen ve hiç bir ise yaramayan sadece kadroyu tamamlamak için kullanilan adamlara bosuna para ödeniyor. onlar yollasin. orta saha kesinlikle takvi yapgilsin .

herseybordo için. . .

degok
27.05.2006, 14:16

evet bir de çok hirsli bir oyuncu yetenekli son vuruslari gayet iyi ..

Iyi o zaman fenere hayirli olsun olur isin sonunda.smileys/smiley7.gif

poetricus
27.05.2006, 15:05
takimda sampiyon oldugumuz yillardaki futbolcu ruhu yok sanki ts de degilde pendiksporda oynuyolar

Öyle olsaydi en azindan FB'yi yenerlerdi.

Fanatik28
27.05.2006, 21:38
Hala Hüseyin satilsin diyenler var ya, inanamiyorum. Bu adam milli takimda müthis oynuyor. Ama gören yok. Daha dogrusu trabzonspor`da niye böyle oynayamadigini kavrayamiyorlar. O yaninda iyi top yapabilen oyuncular oldugu zaman, iyi oynuyor.

Bize gereken, iyi bir solayakli ortasaha, birde forvet. Ortada iki yildiz sözü var, onlara sayiyorum.

Birde defansin ortasina Song tipinde hizli, lider özellikleri olan bir stoper bulduk mu bu is tamamdir.

cyberentalpi
28.05.2006, 01:52
Oncelikle gene gec kaldigimiz hoca alinmali.

Cagdas bu sene hfatih ve milan yaninda guzel durcaktir. Mesle bizim takimda huseyin. Adamin on liberro ile alakasi yok tam bir kazma. Yerine saglam bir on libero alinmali.

Birde Oyun kurucu ama bu sii syzmek iyi yapiyor aslinda. Onerdigi klos ta alinabilir. Kalede cok sorunlu oldugumuz dusunmuyorum. Illa alinacaksa yerli olsun. Mesela Konya li ozden.

Birde sutor almaliyiz. Yani iyi bir frikikci. Forvet e ise Fatih i istemiyorum. Yerine yeni bir ruhla 3 saglam forvet. Umutu aldik gibi. Iki tane daha lazim bize. biri kaliteli bir yabanci olabilir. Biride yerli.

Takimin Yedegide iyi olmali bu gercek. Yani kisaca hucuma deli gibi cikacak bir Ts yaratilmali.sagli sollu firikten ortadan:)

Berat
28.05.2006, 01:53
Maastricht kriterleriyle

Mollasalihoğlu
28.05.2006, 02:17
Özkan Sümer kriterleriyle.. smileys/smiley1.gif

Bonservisi olmasin,az maas alsin,Ronaldinho ayarinda olsun..

Bi kere tutturdu sayilir,Yattara'da smileys/smiley36.gif

asem61
28.05.2006, 02:58
arkadaslar,trabzonspor hersene bu sikintilarla sezona basliyor.hersene transfer etmemiz gereken oyuncu sayisi en az 4-5 deniyor. suandaki kadromuzda yeterli kac oyuncu var. stefanov, fatih akyel, hüseyin simkovyak,gökdeniz,fatih bukadar. bize kac topcu lazim en az 5-6 topcu lazim. gecen seneden sonra bu sene takima kattigimiz stefanov ve fatih akyel oldu. biz hersene böyle transfer yapip takim kuracaksak bu is yürümez.alt yapimizdan a takima oyuncu katmak zorundayiz. ancak alt yapilardan yetisen genclerin a takimda direkt oynamasi cok zor diyeceksiniz,dogrudur. cünkü cok genc ve tecrübesizler

fakat yurtdisinda cok daha iyi yetismis genclerimiz var. bu genclerin yetisme sartlari cok farkli. burda her birinci lig takiminin ikinci bir takimi var ve gencler bu ligde iyice tecrübe kazaniyorlar ve a takima yükseliyorlar.bu sistem gercekten harika isliyor burda. daha önceki yillarda türkiyedede uygulanmis bir sistem. hatirlarsiniz trabzonumuzun ikinci takimi vardi ve 3.ligde oynuyordu. yükselmesi yoktu ama gen futbolcularimiz bu takimda tecrübe kazaniyorlardi ara sira ihtiyac olunca a takima aliniyorlardi.yavas yavas takima adapte olabiliyorlardi. bu sistemin kalkmasi bizim gibi altyapisi cok iyi olan takimlari cok olumsuz etkiledi.bu nedenle trabzonumun gurbetci genclerle cokdaha fazla ilgilenmesi gerekir. milli takimlarda görüyoruz. bu gencleri simdiden bulup almamiz lazim yoksa ilerde onlari alabilecek parayi bulamayiz.

örnegin;hannover96 da ve alman gencmilli takiminda oynayan BURAK KARAN trabzonlu ve trabzonsporda oynamayi hayal ettigini söylüyor. hertaberlinde ve 20 yas milli takimdada oynayan bilal cubukcu trabzonlu ve trabzonsporlu .aykut demir 17 yasinda ve hollanda 1.lig takimlarindan NAC breda takiminda profesyonel oynuyor ve ilerde milli takimda ve trabzonsporda oynamayi hayal ediyorum diyor.inanin bunlarin sayisi az degil. bu cocuklari diger klüplerden önce almaliyiz ayrica bizim genclerimize ali ve ergünede yeterince firsat vermeliyiz. inanin bu cocuklar gelecegin fatih tekkesi gökdenizi

EmrahYalçınalp
28.05.2006, 08:01
Keske yildiza falan o kadar para dökmeden yerinde transferlerle iyi bir ekip kurabilsek. Staphanov yildiz iste. Geldi, "pat" diye oynadi. Szymek yildiz, Shota yildiz, Yattara yildiz. Hadi bunlar ekstrem diyelim, söyle Vugrineç, Cemauluri gibi is görebilecek topçulari nokta atisi yaparak alabilsek bari...

Gönül Pires'i Trabzon'da görmek istiyor ama kulübün her kurusunu kendi param gibi görüyorum sanirim. 12 mio USD ile stadin temelini atariz.

ahmetansu61
28.05.2006, 09:05
bence yerl oyuncuda terbiye cok buyuk kiriter. hernekadar cok ii oyuncuda olsa terbiyhesizse trabzonda isi yok. mesela faruk, istanbulda oynarken almaya calismistik ama aykut hocanin bize dedigi aynen suydu. faruk cok terbiysiz bi oyuncudur. trabzonda yapmaz takimin huzurunu bozar demisti. o yüzden ben farugu istemiyorum

yabanci transferde de bence avrupali olmali. yada avrupa yüzü görmüs olmali. cunku hayari boyunca afrikada oynamis bi futbolcu trabzona gelmisse i tek sebebi vardir oda para. bizde sirf para için gelen bi yabanci basarili olamaz. misal auello, resmen para için trabzona gelmisti, öyleki sirf para için fenere satti bizi. ben stepanov gibi simek gibi avrupada oynayan. oranin profesyonelik ve fotbolcukuk anlayisini anlamais futbolcu isterim

boyla adamlara aldigimiz sürece eminim trabzona uyum saglamakta hiç bi transfer zorluk cekmeyecektir.

ibrahim_yattara
28.05.2006, 16:37
yahu bu lazarovu alacagiz diye neredeyse göbek atacaktim. balili ve lazarov gibi bir adam lazimdi bize ama gelen giden israrla görmüyor.. jun yerine öyle birini 5 te bir fiyatina alamiyorlar. hani lazarov gelecekti beceriksiz yönetim niye baska yere gitti?

ibrahim_yattara
28.05.2006, 16:42
yahu bir yönetim 6-7-8 kisiyle görüsüyorsa

a-b-c-d-e... planlariyla bu sayiyi katlamayada hazirsa bu demek oluyorki özellikle bu takima iyi gidecegini düsündükleri adami degil öylesine bir adami alacaklar. e o zaman daha beklemeyin kardesim. alin bir teknik direktör arkasinada gidin transfer yapin. adam iyi çikar sa ne ala olmazsa zaten olmayacak. bilerek görerek adam almadiginizi zaten biliyorum artik..

ha birde t direktör alsin tabiki futbolcuyu ama fildisi sahilleri hirvatistan gana gibi yerleri takip edin. belçikada belçika pok var belçikada. yattaranin yanina bi sari kafali daha alsaniza oynamasada yattarayla karistirirlar ise yarar. bu adamin geldigi ülkede yokmudur iyi bir sol kanat. 3 senedir sol kanatta çalim atan ts li görmedim. azap yoluna döndü orasi..

asem61
28.05.2006, 16:52
mantikli ve planli günü kurtarmak icin degil trabzonumuzun gelecegini kurtarmak icin transfer yapilmali. 5 yillik bir politika yapilmali. genc ve gelecek vaad eden futbolcular alinmali. yoksa her sene ayni senaryoyu izleriz

BOZOHAN
28.05.2006, 18:25
alinacak yabancinin türkiyede nami duyulmus iyi bir futbolcu olmasi lazim. yoksa önüne gelen futbolcu aliyor. bizim büyüklügümüzde ondan gelir. ismi marka olmus bir futbolcu hem stadi doldurur hem bu kulubün madi gücünü ortaya koyar. bu kadar basit.

BOZOHAN
28.05.2006, 18:27
yahu bu lazarovu alacagiz diye neredeyse göbek atacaktim. balili ve lazarov gibi bir adam lazimdi bize ama gelen giden israrla görmüyor.. jun yerine öyle birini 5 te bir fiyatina alamiyorlar. hani lazarov gelecekti beceriksiz yönetim niye baska yere gitti?

kardesim kulüp lazarovdan yasli oldugu gerekçesiyle vazgeçti. balili denilen israilliiti bu takimda istemiyorum.

Lucreto
28.05.2006, 22:54
Birakin futbolcuyu hocayi. Hakem transfer edelim. Elle gol atariz. Yatariz penalti kullaniriz. Kale içinden elle top çikaririz. Çok daha ucuza gelir.

Bizanslilar böyle sampiyon olmuyor mu?

poetricus
28.05.2006, 22:57
Birakin futbolcuyu hocayi. Hakem transfer edelim. Elle gol atariz. Yatariz penalti kullaniriz. Kale içinden elle top çikaririz. Çok daha ucuza gelir.

Vallahi keramet! Tam bunlari aklimdan geçirerek bu basligi açtim ki sevgili arkadasim benden önce davranmis. Benden çok yasayacak galiba!

geronimo_61
29.05.2006, 13:44

valla iyifikir de bu sampiyonluga sevineck aramizdan kimse yok ki

Gürkan
07.07.2006, 21:46
iki tur transfer var dir biri takimin ihtiyaci biri tirubunlerin ihtiyaci.

bu ikisde gerekli.taraftari tirubune cekecek heyeceanlandiracak isim olmali.

6 yabancidan biri mutlaka bole olmali.

tsmaniac
08.07.2006, 18:04
degisik ülkeleride tarasinlar bellemisler bi belçika bREZILya hep ordan, bi kere belçika ligi çok yavas dandik bi lig, brezilya desen futbolcu çöplügü, mesela gidin bi abdye bakin, bi trinidad tobago, sarli ne bilim buralarida denemek lazim