PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012-2013 Trabzonspor Avrupa Serüveni

Sayfa : [1] 2 3 4

Muhammed
13.05.2012, 01:31
Ben dahil birçok kişinin Fenerbahçe yerine Şampiyonlar Ligine alınmamız beklentisi var ancak böyle birşey olmaz ise olağan şekilde Türkiye ligi 3. olarak Avrupa Ligi 3. eleme turundan başlayacağız.

Geçen sezon topladığımız puanlar sayesinde şu anda 20.115 Avrupa puanımız var.

Uefa Avrupa Ligi 3. Eleme turuna kesin olarak seribaşı gireceğiz. Çünkü geçen sezon 6.883 puan ve üzeri seribaşı olmuş.

Bir sonraki tur olan Play-off turundada yine çok büyük ihtimalle seri başı olacağız. Buradada geçen sezon 15.850 puan ve üzeri seribaşı olmuş.

Bu 2 turda önceki yılların aksine artık güçsüz takımlarla eşleşeceğiz seri başı olduğumuz için. Play-off turunun ardından grup aşamasına geçilecek ve takımlar 4 torbaya ayrılacak. Tabi grup aşamasına kalan takımlar belli olmadığı için kesin olarak bilemiyoruz ama muhtemelen 3. torbada, iyimser tahminle ise 2. torbada oluruz.

Şampiyonlar Ligi elemesine alındığımızı varsayalım;

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda oynayacak takımlar aşağı yukarı belli.

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Yanında yıldız olmayanlar kesin, ancak yanında yıldız olanlarda henüz lig bitmediği için değişme ihtimali var. Eğer Puan durumları değişmezse ve yukarıda yazan takımlar Şampiyonlar Ligi ön elemesinde olursa malesef kıl payı seribaşı olma şansımızı yitiriyoruz.

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

Takımların Avrupa puanı yukarıdaki gibi. 5'er li takımdan 2 torbaya ayrılıyorlar. Biz 6. olduğumuz için malesef 2. torbaya düşüyoruz.

forsa61
13.05.2012, 01:33
bence uefa kupasına katılmak onumuzdeki yıl için makul sayılabilir, cunku CL'ye gore daha cerez rakipler var. ancak yine CL'ye alınacagımız kanaatindeyim. insallah da ole olur, cunku orada da seribası olma ihtimalimiz olabilir.

Veysel
13.05.2012, 01:34
Hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun diyorum.

.....
13.05.2012, 01:37
Kadro kalitesi olarak Şampiyonlar liginde oynacak bir kadro kurarsak Avrupa Liginde başarılı oluruz diye düşünüyorum.

Ama Zaten seri başıyız diyip iyi oyuncular almazsak işimiz zorlaşır.

Şampiyonlar ligi elemelerinden gruplara kalmak ne kadar zor olsa da Şenol Hoca'nın istediği oyuncuları alırsak neden olmasın diyorum ben.

.....
13.05.2012, 01:50
Başkan Teketek programında yabancı sayılarıyla ilgili bir şey söylemişti.

Düzenleme yapılabilir galiba. Ona göre transferleri yapmalıyız. Seneye kurtarmak için değil de önümüze iyi baktıracak transferlere ihtiyacımız var.

kelkitli29
13.05.2012, 01:54
Eger fener kupayi alirsa direk play offlardayiz UEFA da. Bursa alirsa 3. Ön elemelere katiliyoruz

Canberk
13.05.2012, 01:59
Eger fener kupayi alirsa direk play offlardayiz UEFA da. Bursa alirsa 3. Ön elemelere katiliyoruz

Abi fener Türkiye Kupasını mı alacakmış . Sandalyeden düştüm ççç Yapmayın gece gece şöyle şeyler ççç

Alihan Ertürk
13.05.2012, 02:01
''Şampiyonlar Ligine gidiyormuş'' gibi transferler yapılırsa, gidemesek bile Avrupa Ligi'nde başarılı oluruz bence zor değil.

Fatih Öztürk
13.05.2012, 02:04
UEFA'nın sitesinde varmı yeni gelişme.

Alihan Ertürk
13.05.2012, 02:06
http://www.ismailpala.com/gazeteler/fotomac/fotomac-2011-09-28.jpg

Yenileri, daha iyileri gelecek.. :)

.....
13.05.2012, 02:10
@Muhammed

Son 5 sezona bakılıyor bildiğim kadarıyla bu puanlamada. 5yıl öncesinde aldığımız 2 puan gidince 18 puanımız kalacak galiba. Tabi yanlış bilmiyorsam. Yanlışım varsa düzelt beni.

Berke6198
13.05.2012, 02:14
Geçen sene ki olaylar olmasaydı UEFA Avrupa Ligin'de çok önemli yerlere giderdik...Yarı Final falan düşünüyordum. Şimdi stoper transferlerimizi adam akıllı yaparsak, Çok yetenekli bir santrafor alabilirsek şahane olur.

Muhammed
13.05.2012, 02:15
@Muhammed

Son 5 sezona bakılıyor bildiğim kadarıyla bu puanlamada. 5yıl öncesinde aldığımız 2 puan gidince 18 puanımız kalacak galiba. Tabi yanlış bilmiyorsam. Yanlışım varsa düzelt beni.

Zaten benim yazdığım puan son 5 yılın toplam puanı.

İsteyenler güncel listeye aşağıdaki linkten bakabilirler. Trabzonspor 93. sırada.

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/trank2012.html

.....
13.05.2012, 02:19
Zaten benim yazdığım puan son 5 yılın toplam puanı.

İsteyenler güncel listeye aşağıdaki linkten bakabilirler. Trabzonspor 93. sırada.

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/trank2012.html

http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html

Burada 97.sırada gözüküyoruz. Puanda 19.810

Ama yine de senin dediğine yakın bir puanımız olacak şimdi tamam. Sağolasın kardeşim.

unyelimetin
13.05.2012, 02:22
Ben dahil birçok kişinin Fenerbahçe yerine Şampiyonlar Ligine alınmamız beklentisi var ancak böyle birşey olmaz ise olağan şekilde Türkiye ligi 3. olarak Avrupa Ligi 3. eleme turundan başlayacağız.

Uefa Avrupa Ligi 3. Eleme turuna kesin olarak seribaşı gireceğiz. Çünkü geçen sezon 6.883 puan ve üzeri seribaşı olmuş.

Bir sonraki tur olan Play-off turundada yine çok büyük ihtimalle seri başı olacağız. Buradada geçen sezon 15.850 puan ve üzeri seribaşı olmuş.

Bu 2 turda önceki yılların aksine artık güçsüz takımlarla eşleşeceğiz seri başı olduğumuz için. Play-off turunun ardından grup aşamasına geçilecek ve takımlar 4 torbaya ayrılacak. Tabi grup aşamasına kalan takımlar belli olmadığı için kesin olarak bilemiyoruz ama muhtemelen 3. torbada, iyimser tahminle ise 2. torbada oluruz.

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Yanında yıldız olmayanlar kesin, ancak yanında yıldız olanlarda henüz lig bitmediği için değişme ihtimali var. Eğer Puan durumları değişmezse ve yukarıda yazan takımlar Şampiyonlar Ligi ön elemesinde olursa malesef kıl payı seribaşı olma şansımızı yitiriyoruz.

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

Takımların Avrupa puanı yukarıdaki gibi. 5'er li takımdan 2 torbaya ayrılıyorlar. Biz 6. olduğumuz için malesef 2. torbaya düşüyoruz.

Trabzonspor'un da yanında yıldız yok,Ş.Ligi kesin diyorsun yani,o kadar. :)

Fatih ÇOLAK
13.05.2012, 02:23
Henüz erken, ne olacağı belli değil ama işler düşündüğümüz gibi giderse rakip belli: CSKA Moskova :D

İnfantino reyiz acımaz...

Sinan G.
13.05.2012, 02:34
Geçen seneden bugüne fenerbahçe için hiçbişey değişmedi yasalardan başka. muhtemelen uefa sen gelme lan ayı! dicek yine :D

Muhammed
13.05.2012, 02:35
http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html

Burada 97.sırada gözüküyoruz. Puanda 19.810

Ama yine de senin dediğine yakın bir puanımız olacak şimdi tamam. Sağolasın kardeşim.

Aradaki farkın nedenini bende anlamadım açıkçası. Baktım Cska, Braga, Kiev gibi takımların 2 linkte de puanları aynı bir tek bizim puanımız 2 linkte farklı. Garip takımız vesselam:)

Hasan YAYLI
13.05.2012, 02:57

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

PAOK ve CSKA nın işleri zor,2side rakibimiz olmayabilir....o zaman yerlerine gelecek takımların üstüne çıkabiliriz...ben 1. torbada olacağımzı düşünüyorum

Batuhan
13.05.2012, 03:03
PAOK ve CSKA nın işleri zor,2side rakibimiz olmayabilir....o zaman yerlerine gelecek takımların üstüne çıkabiliriz...ben 1. torbada olacağımzı düşünüyorum

CSKA'nın yerine gelebilecek 2 takım var. Dinamo Moskova ve Spartak Moskova... İkisi de puan olarak bizden üstün kulüpler.

Yunanistan'daki durumu bilmiyorum. Playoff gruplarında kendilerinin dışında Panathinaikos, AEK ve Atromitos var. Bu üç kulüpten yalnızca Atromitos altımızda. :)

Muhammed
13.05.2012, 03:04
CSKA'nın yerine gelebilecek 2 takım var. Dinamo Moskova ve Spartak Moskova... İkisi de puan olarak bizden üstün kulüpler.

Yunanistan'daki durumu bilmiyorum.

Yunanistan'da AEK ya da Panathinaikos olabilir. Bunların ikisi de zaten bizden üstünler.

Batuhan
13.05.2012, 03:07
Yunanistan'da AEK ya da Panathinaikos olabilir. Bunların ikisi de zaten bizden üstünler.

Ben de sonradan bakıp güncelledim zaten mesajı. Bir tek Atromitos işimize yarıyor. Bastır Mitroglou! :p

selcuk
13.05.2012, 03:22
Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

bu listede bir benfica göremiyorum

bizlen ayni seviyede bir mokovaylan kiev var

Hasan YAYLI
13.05.2012, 03:25

Yunanistan'daki durumu bilmiyorum. Playoff gruplarında kendilerinin dışında Panathinaikos, AEK ve Atromitos var. Bu üç kulüpten yalnızca Atromitos altımızda. :)

Puan olarak üstün olsunlar sorun değil ama cska yı gördük geçen sene oynadığımız 2 maç eleme maçı olsa ilk maçtan daha havlu atmıştık...

ibrahim
13.05.2012, 03:47
Sampiyonlar Ligine su an Türkiyeden Galatasaray gidiyor. Gecen sene ikinci bir takimi almamistilar Sampiyonlar Ligine.

Bu yüzden bence bukadar kesin konusmamamiz lazim. Planlarimizi UEFA'ya göre yapsak yeterlidir bence.

DeAgLeMaNyAq
13.05.2012, 04:02
Aradaki farkın nedenini bende anlamadım açıkçası. Baktım Cska, Braga, Kiev gibi takımların 2 linkte de puanları aynı bir tek bizim puanımız 2 linkte farklı. Garip takımız vesselam:)

Bu durum farklı ülke puanı hesaplamasından kaynaklanıyor. Bert Kassies'in sayfasıyla UEFA'nın sayfasındaki ülke puanımız aynı değil. Bizim veya BJK'nin bireysel kulüp puanlarında bir sorun yok. Kısaca izah edecek olursam tüm takımlarımızın topladığı puan baz alındığında toplam ülke puanımız 26.500. 5 takımla katıldığımız için bunu böldüğümüzde 6.625 kalıyor. Her bir kulübe de bunun o ülkenin temsil ettiği takım kadar payı düşüyor yani yine 5'te 1'i bu da 1.325. Ancak UEFA'nın sitesine bakıldığında ülke puanı olarak 5.100 puan aldığımız gözüküyor. Toplam puana bakmak için bunu 5'le çarptığımızda 25.500 yapıyor. Dolayısıyla arada 1.000 puanlık bir fark var. Peki bu 1.000 puan nereden kaynaklanıyor derseniz o da oynamış olmamıza rağmen, Şampiyonlar Ligi gruplarına direk katıldığımız için geçerliliği olmayan Benfica ve Bilbao maçlarından aldığımız 2 beraberlikten dolayı. UEFA o maçlardan aldığımız 1.000 puanı sildi. Geçtiğimiz sezon için açılan başlıkta da bu konuyu dile getirmiştim...

Rahmi Akkurt
13.05.2012, 10:41
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/trank2013.html

Hocam şimdi bizim UEFA Team Ranking 2013 başlığına bakmamız gerekiyor değil mi ? zira 07-08 puanları siliniyor.

zarge
13.05.2012, 10:43
şampiyona şamp.ligi yakışır boşverin uefa ligini :)

Erdogan
13.05.2012, 10:45
bize zayif takimlar ters geliyor, inter li minter li takimlar gelsin :)

amasya0561
13.05.2012, 10:49
şampiyonlar ligine katılacagımızı umuyorum. inşallah bu sefer ona göre transferler yapar başkanımız ve hocamız

kelkitli29
13.05.2012, 10:52
Rusyada son maclar bugün. Anzhi yener CSKA yenilir spartak ve dinamo moskova rkiplerine puan yitirirse Anzhi ikinci olur. Puani bizden düsük tek takim onlar.

Berat Akçay
13.05.2012, 11:29
bize zayif takimlar ters geliyor, inter li minter li takimlar gelsin :)
Farketmiyor ki :) Onlarda ters geliyor .Ön elemeler bence sıkıntılı

angraf
13.05.2012, 13:26
ŞL bir ihtimal renkdaşlar. Kadroyu iyi kurmak lazım. En önemli olay stoper stoperi sağlama almamız çok önemli.

Fatih ÇOLAK
13.05.2012, 13:35
Rusyada son maclar bugün. Anzhi yener CSKA yenilir spartak ve dinamo moskova rkiplerine puan yitirirse Anzhi ikinci olur. Puani bizden düsük tek takim onlar.

%1 olasılık :D

yomrali_ts
13.05.2012, 14:01
Şampiyonlar Ligi'nde acaba seribaşı mıyız? Ön elemede güçlü rakipler mi var yine?

Ilelioglu
13.05.2012, 14:02
@Muhammed

2 degil 1.9 yaziyor ama oda 5 seneye dahil zaten...Yani 20 küsür puan ile girecegiz...;)

SAFA
13.05.2012, 14:04
Seri başı olursak Feyenoord'u , olmazsak CSKA'yı çekeriz :)

ahamitokutan
13.05.2012, 14:23
Sampiyonlar Ligine su an Türkiyeden Galatasaray gidiyor. Gecen sene ikinci bir takimi almamistilar Sampiyonlar Ligine.

Bu yüzden bence bukadar kesin konusmamamiz lazim. Planlarimizi UEFA'ya göre yapsak yeterlidir bence.

Geçen seneki durumdan biraz farklı.Geçen sene fenere endeksli idi.onlar kura çekimine katılacağı zaman şutlandılar.Eğer yine fener şampiyon olsaydı biz onlardan önce eleme oynayacağımız için geçen seneki Bursanın durumuna düşme durumunda kalırdık.Ama fener bizimle aynı vakitlerde ön eleme oynar normalde.o sırada UEFA yine "sen gelme lan AYI" derse ki dyecek yerlerine yine peşindeki takımı yani bizi çağırma ihtimalleri yüksek :)

ALDENİRO
13.05.2012, 14:29
uefa fbye ceza verse bile tff onların 2 nciliğini tescil eder.uefa 3 ncü takımı cliğine davet etmez. yani bize avrupa igi gözüküyor.

abcabca
13.05.2012, 14:45
uefa fbye ceza verse bile tff onların 2 nciliğini tescil eder.uefa 3 ncü takımı cliğine davet etmez. yani bize avrupa igi gözüküyor.

tff'de geçen sezonun şampiyonu şuan fener gözüküyor, uefa tff'ye fener dışında bana 5 takımı bildir diyecek tff'de bildirecek ve şampiyonlar ligine gideceğiz..

cemoli5408
13.05.2012, 14:56
Bence bu sene şikebahenin yerine Türkiye'den kimseyi almazlar. Almanya'dan,Fransa'dan vs bir yerden bir klübü alırlar. Zaten ön elemelerde şansımız az, babalardan biri gelir bize gidersek eminim. EUFA Avrupa ligi Avrupa'da pişmek için çok daha iyi.

ALDENİRO
13.05.2012, 14:59
tff'de geçen sezonun şampiyonu şuan fener gözüküyor, uefa tff'ye fener dışında bana 5 takımı bildir diyecek tff'de bildirecek ve şampiyonlar ligine gideceğiz..
inşallah dediğin gibi olur.

Ha-kan
13.05.2012, 15:13
hiçkimse bozulmasın ama bazı şeyler değişmediği sürece bu seneki avrupa macerasıda hüsranla biter.nedir bunlar? doğru kadro.yani eksikleri gidermek. peki bu eksikleri doğru transferlerle giderecek yönetim var mı? hayır yok.

Tascaynar
13.05.2012, 15:22
Arkadaşlar bence Avrupa Ligi'ne göre yorum yapmalıyız.Ortada bir şey yok Şampiyonlar Ligi adına.

DeAgLeMaNyAq
13.05.2012, 16:10
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/trank2013.html

Hocam şimdi bizim UEFA Team Ranking 2013 başlığına bakmamız gerekiyor değil mi ? zira 07-08 puanları siliniyor.

Kulüp puan sıralamaları bir sonraki sezonu, ülke puan sıralamaları ise iki sonraki sezonu kapsar. Dolayısıyla 2013'e şu an için bakmanın bir anlamı yok...

2 degil 1.9 yaziyor ama oda 5 seneye dahil zaten...Yani 20 küsür puan ile girecegiz...;)

UEFA'ya göre puanımız 19.810 üstte de yazdım nedenini. O kadar büyük bir fark değil zaten...

esra61
13.05.2012, 18:04
ilk avrupa liginde mücadele ederiz baktık olmuyo bir şampiyonlar ligine gider geliriz:)

Yasin Altuntas
13.05.2012, 18:08

Dinamo bizden Puan olarak asagida benim bildigim 10 civari puanlari var.

Furkan Tütüncü
13.05.2012, 18:13
Avrupa ya da Cl. Takım puanımız nasıl ? Güçlü bir rakiple mi eşleşecez yine?

Batuhan
13.05.2012, 18:16
Dinamo bizden Puan olarak asagida benim bildigim 10 civari puanlari var.

Doğru, 11.066'ymış. O saatte aklım direk Dinamo Kiev'e gittiği için... :o

Batuhan
13.05.2012, 18:19
Kuban 1-0 Dinamo Moskova
Lokomotiv Moskova 0-2 Spartak Moskova
Rubin Kazan 0-1 CSKA
Anzhi 0-0 Zenit

*

İlk yarı sonuçları böyle Rusya'da. CSKA götürüyor bu durumda işi.

güneyli
13.05.2012, 18:54
Hırsızlar avrupaya gitmezse Eskişehirin gitme ihtimali var mı?

Batuhan
13.05.2012, 19:13
Kuban 1-0 Dinamo Moskova
Lokomotiv Moskova 0-2 Spartak Moskova
Rubin Kazan 0-1 CSKA
Anzhi 0-0 Zenit

*

İlk yarı sonuçları böyle Rusya'da. CSKA götürüyor bu durumda işi.

Rubin 2-1 öne geçti Gökdeniz'in golüyle. Attığı gol CSKA'yı Şampiyonlar Ligi'nden edebilir :)

BayzanTs61
13.05.2012, 19:14
eyer fenerbahce kupayi alirsa, trabzonspor 1 eleme oynayacak, besiktas 2, bursa 3..biz direk playy off round dan gircez

Batuhan
13.05.2012, 19:23

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

CSKA Gökdeniz'in 2 golüyle yıllar sonra katılamadı Şampiyonlar Ligi'ne...

*

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Spartak Moskova
Paok*

*

Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Spartak Moskova 46.066
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

*

Böyle oldu şimdi.

Vkgz
13.05.2012, 19:46
http://img15.imageshack.us/img15/6551/adszfrf.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/1139/adsz2hw.jpg

12 Mayıs itibarıyla avrupa kupalarındaki durum.
üstteki uefa
alttaki şampiyonlar ligi

Ilelioglu
13.05.2012, 19:50
Yani UEFA Avrupa Liginde seribasiyiz, ama Sampiyonlar Liginde degiliz. En az 30 puan lazim CL icin...:) Hatta Play-Off'da en az 40...:p

Fatih ÇOLAK
13.05.2012, 19:50
CSKA Gökdeniz'in 2 golüyle yıllar sonra katılamadı Şampiyonlar Ligi'ne...

*

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Spartak Moskova
Paok*

*

Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Spartak Moskova 46.066
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

*

Böyle oldu şimdi.

Geçen seneki kuraya bakıyorum, bir de şimdikine, eğer işler düşündüğümüz gibi giderse Play-Off hayal değil...

Bu arada Yunanistan'da bir mucize olursa ve Atromitos lider bitirirse şampiyonluk grubunu seri başı bile olabiliriz :)

Vkgz
13.05.2012, 19:52
rangers avrupadan men edildi mali yapısının bozukluğu nedeniyle iskoç federasyonu tarafından (en azından ben öyle biliyorum :) )

Ilelioglu
13.05.2012, 19:54
rangers avrupadan men edildi mali yapısının bozukluğu nedeniyle iskoç federasyonu tarafından

Vay be, bizim TFF böyle birsey yapar mi acaba...:D Adamlar daha illegaliteye ceza vermiyorlar...:rolleyes:

Fatih ÇOLAK
13.05.2012, 19:54
..........

yorumsuz6117
15.05.2012, 16:17
Bursaspor kupayı alırsa playofftan önce bir ön eleme daha oynuyoruz. fener alırsa sadece playoff oynuyoruz.

Sinan Ayaz
15.05.2012, 16:30
Bursaspor kupayı alırsa playofftan önce bir ön eleme daha oynuyoruz. fener alırsa sadece playoff oynuyoruz.

Bursa alsın kupayı biz bi eleme daha oynamaya razıyız.

Yasin Altuntas
15.05.2012, 16:59

Kim alirsa alsin biz zaten Sampiyonlar Liginde oynuyoruz ;)

Tahir61
15.05.2012, 19:03
57 maç yap 3. ol ön eleme oyna
5 maç yap kupa al direkt katıl

saçmalığa bak koyim böyle lige

Burçak
15.05.2012, 19:22

Bursaspor alsın kupayı gerekirse 5 ön eleme oynayalım .

Kasım Hilal
15.05.2012, 21:18
Tahkim şerefini ortaya serecek kararını bir an önce açıklasa da UEFA'dan gelecek yanıtı beklesek. Daha Avrupa serüvenimizin hangi kulvarda olduğu belli değil ki...

titanic
15.05.2012, 21:36
şampiyonlar liginde oynarız ya da hiç oynayamayız başka ihtimal yok. uefa avrupa ligi hayaldir arkadaşlar. fb nin önü kesilirse şampıyonlar ligindeyiz.Toplu cezada avrupaya gıdemıyoruz.

Fatih ÇOLAK
16.05.2012, 22:42
Her neresi olursa olsun, Avrupalı olmalıyız artık, bu sene puanımızı yaklaşık 20 yaptık, en kötü önümüzdeki sene 25'de tamamlamalıyız, duruma göre 30...

o maçtaydım
17.05.2012, 10:02
eğer uefa feneri men eder trabzonu şampiyonlar ligine alır, chelsea cumartesi bayern münihi yenerse önelemede seri başı oluruz. o turu geçip playofflara kalırız. playoffları geçemezsek avrupa ligi gruplarına, geçersek şampiyonlar ligi gruplarına...

eğer uefa feneri men etmezse zaten avrupa ligi playofflarında seri başıyız. direk avrupa ligi gruplarına gideriz.

yani ilk önce haydi chelsea, sonra haydi uefa, sonra haydi trabzonspor...

zarge
17.05.2012, 10:12
eğer uefa feneri men eder trabzonu şampiyonlar ligine alır, chelsea cumartesi bayern münihi yenerse önelemede seri başı oluruz. o turu geçip playofflara kalırız. playoffları geçemezsek avrupa ligi gruplarına, geçersek şampiyonlar ligi gruplarına...

eğer uefa feneri men etmezse zaten avrupa ligi playofflarında seri başıyız. direk avrupa ligi gruplarına gideriz.

yani ilk önce haydi chelsea, sonra haydi uefa, sonra haydi trabzonspor...

güzel analiz :alkış:

.....
17.05.2012, 16:54
Nerde mücadele edeceğimiz ne zaman açıklanır ?

SAFA
20.05.2012, 00:42
Evet Chelsea aldı kupayı son durum nedir ?

.....
20.05.2012, 00:43
Chelsea kupayı alırsa biz de Şampiyonlar ligine gidersek seri başı oluyoruz deniliyordu. Bakalım ne olacak.

yorumsuz6117
20.05.2012, 00:43
Chelsea'nin yenmesinin bize nasıl yararı oluyor anlamadım.

Mustafa Çolak
20.05.2012, 00:47
Eğer uefa da kalırsak ön eleme ynayacakmıyız şimdi ?

Cihad Varlı
20.05.2012, 00:51
Chelsea'nin yenmesinin bize nasıl yararı oluyor anlamadım.

Ülke puanları ile alakalı olabilir abi .

o maçtaydım
20.05.2012, 00:58
hemen açıklık getireyim eğer uefa feneri almazda bizi alırsa şu an itibariyle oynayacağımız 2 önelemenin ilkinde seri başı oluyoruz... ama 2. öneleme biraz daha zor olabilir.

2. önelemede ise kesin seri başı değiliz.

soruları yanıtlayabilirim

Cihad Varlı
20.05.2012, 01:02
O maç , hangi maç abi ? :)

o maçtaydım
20.05.2012, 01:03
O maç , hangi maç abi ? :)

o maç 1990 barcelona-trabzonspor maçı :)

Cafer Bulur
20.05.2012, 01:04
hemen açıklık getireyim eğer uefa feneri almazda bizi alırsa şu an itibariyle oynayacağımız 2 önelemenin ilkinde seri başı oluyoruz... ama 2. öneleme biraz daha zor olabilir.

2. öneleme diye bir sey yok,play-off demek istedin galiba.;)

3.öneleme de seribasi oluruz ama play-off ta olamayiz bu dogru.

mashal61
20.05.2012, 01:04
Nerde mücadele edeceğimiz ne zaman açıklanır ?
Pazartesi günü TFF UEFA'ya Avrupa kupalarına katılacak takımların listesini gönderecek diye biliyorum.

o maçtaydım
20.05.2012, 01:05
2. öneleme diye bir sey yok,play-off demek istedin galiba.;)

3.öneleme de seribasi oluruz ama play-off ta olamayiz bu dogru.

doğru diyosun millet anlasın diye öyle dedim. yoksa abi gene mi playoff oynayacaz derler:)

.....
20.05.2012, 01:07
Pazartesi günü TFF UEFA'ya Avrupa kupalarına katılacak takımların listesini gönderecek diye biliyorum.

Tff muhtemelen fenerin adını verir. Uefa sonra bizi davet eder diye düşünüyorum.

Chelsea'nın alması bizim işimize yukarda yazıldığı gibi geliyor galiba.

İlk eleme turunda seri başı oluyoruz diye tahmin ediyorum.

Tabi o turu geçersek işimiz zorlaşıyor. Ama orda elensek bile UEFA'da gruplardan başlarız.

mashal61
20.05.2012, 01:14
Tff muhtemelen fenerin adını verir. Uefa sonra bizi davet eder diye düşünüyorum.

Chelsea'nın alması bizim işimize yukarda yazıldığı gibi geliyor galiba.

İlk eleme turunda seri başı oluyoruz diye tahmin ediyorum.

Tabi o turu geçersek işimiz zorlaşıyor. Ama orda elensek bile UEFA'da gruplardan başlarız.
Benim tahminim ise, tff fenerin adını veremez. Dolayısıyla CL ön elemeden başlarız.

Rahmi Akkurt
20.05.2012, 01:14
anormal sartlar altinda avrupa ligi play-off turuna seri basi olarak gidiyoruz. - normal sartlarda ise cl 3.turuna seribasi olarak katiliyoruz. cl play-offunda elenirsek avrupa ligi gruplarina kaliyoruz. peki cl 3. on elemeden elenirsek ne oluyor?

Emirhan Uludüz
20.05.2012, 01:17
anormal sartlar altinda avrupa ligi play-off turuna seri basi olarak gidiyoruz. - normal sartlarda ise cl 3.turuna seribasi olarak katiliyoruz. cl play-offunda elenirsek avrupa ligi gruplarina kaliyoruz. peki cl 3. on elemeden elenirsek ne oluyor?

Avrupa Ligi play off una kalıyoruz diye biliyorum.

.....
20.05.2012, 01:37
Benim tahminim ise, tff fenerin adını veremez. Dolayısıyla CL ön elemeden başlarız.

Umarım senin dediğin gibi olur. Daha çok işimize gelir :)

.....
20.05.2012, 01:39

3. Ön Eleme turuna UEFA bizi yollarsa büyük ihtimalle seri başı olacağız.

Eğer burdan elenirsek , UEFA'da sadece tek tur Play Off oynayacağız. Burda da seri başıyız.

POYRAZ
20.05.2012, 01:41
UEFA icin kac öneleme oynayacagiz ve fe-be'nin sampiyonlar
ligine alinip alinmamasi ihtimali sence nedir renkdas?

.....
20.05.2012, 01:53
UEFA icin kac öneleme oynayacagiz ve fe-be'nin sampiyonlar
ligine alinip alinmamasi ihtimali sence nedir renkdas?

Bana sorulmamış ama müsadenle abi ben cevaplayabilirim :)

Eğer UEFA feneri şampiyonlar ligine kabul ederse biz UEFA'da sadece bir eleme turu oynayacağız. Onun ismi de Play Off. Orda %95 oranında seri başıyız. Turu geçersek direk UEFA'da gruplara kalıyoruz.

Eğer UEFA feneri kabul etmeyip bizi davet ederse Şampiyonlar liginde gruplara kalabilmek için 2 ön eleme oynayacağız. Bunlardan ilki 3.ön eleme turu oluyor. Orda da bu akşam Chelsea'nın kupayı almasıyla büyük ihtimal seri başıyız. Eğer bu turu geçemezsek tekrar UEFA'ya düşüyoruz ve aynı şekilde Play Off turundan sadece bir tur oynuyoruz ve seri başıyız. Eğer turu geçersek Şampiyonlar liginde Play Offlara kalıyoruz.Burda büyük ihtimalle seri başı değiliz. Yani zorlu rakipler bizi bekliyor. Eğer burda elenirsek direk UEFA'da gruplardan başlıyoruz. Eğer turu geçersek direk Şampiyonlar Ligi gruplarındayız.

Dilerim sen son ihtimal gerçekleşir :)

POYRAZ
20.05.2012, 01:55
"Ömer", Tesekkür ederim kardesim verdigin bilgiler icin.

.....
20.05.2012, 01:57
"Ömer", Tesekkür ederim kardesim verdigin bilgiler icin.

Rica ederim abi. Ne demek. :)

irfanköse276
20.05.2012, 01:57
Bu başlığa girip huzur dolup çıkıyorum hergün :)

.....
20.05.2012, 01:59
Bu başlığa girip huzur dolup çıkıyorum hergün :)

Aynen.

Bir de transfer başlığına şöyle girebilsek :)

ARAF
20.05.2012, 02:00
UEFA avrupa şampiyonu oluruz

inşallah bir gün

Bordo_MaviM_61
20.05.2012, 02:10
Avrupa'da oynayıp ligde döküleceksek ve şimdiden buna uygun geniş bir kadro kurulmayıp döküldüğümüz lig maçları sonrası Avrupa'yı bahane edip liderden 20 30 puan fark yiyeceksek hiç gitmeyelim Avrupaya!

yorumsuz6117
20.05.2012, 02:26
Avrupa'da oynayıp ligde döküleceksek ve şimdiden buna uygun geniş bir kadro kurulmayıp döküldüğümüz lig maçları sonrası Avrupa'yı bahane edip liderden 20 30 puan fark yiyeceksek hiç gitmeyelim Avrupaya!

Aynen yine böyle olacak. :)

selcuk
20.05.2012, 02:28
bu ilk yilimizdi

simdi takim alismisdir
ayni türkiye kupasini kazandigimiz yil gibi
ligde kolbasti oynuyorduk kupada esiyorduk
sükürler olsun senol hoca geleli takim her seyi sindire sindire gerceklestiriyor
ins böyle devam eder
unutmayalimki avrupa ligi finalistini platini bizi tutmasaydi eleme üzereydik

Hatice Aslan
20.05.2012, 02:30
UEFA avrupa şampiyonu oluruz

inşallah bir gün

Bunun bir benzerini şike başlığında yazmıştım..
Parayla satın alınan SüperLigin şampiyonluğu değil önemli olan.. Birgün bir yerde belkide şampiyon olmadan gittiğimiz ŞL'de belki de Uefa'da öyle bir tarih yazacağız ki taraflı tarafsız herkes ayakta alkışlayacak bu başarıyı.. Trabzonspor destan yazacak! Hayal değil birgün mutlaka olacak.. :)

Muhammed
20.05.2012, 02:46
Başlığı açan benim ama mesajımı editleyemiyorum. Yöneticiler yardımcı olursa iyi olur. Neyse son durumu buraya yazayım. Fenerbahçe'nin Türkiye Kupasını almasıyla ve Chelsea'nin şampiyon olmasıyla bazı değişiklikler yaşandı.

Uefa Avrupa Liginde oynarsak Play-off tan başlıyoruz ve seribaşıyız arkadaşlar.

Eğer Şampiyonlar Ligine alınırsak 3. ön eleme turundan başlıyoruz. Chelsea'nin şampiyon olmasıyla olay değişti. Chelsea gruplara direk katılacak. Bu nedenle İngiltere'den ön elemelerde bir takım eksik olacak. Bu nedenle 3. ön eleme turunda 9 takım kalacağı için Spartak Moskova direk Playoff turuna alındı ve burada 8 takım kaldı. 8 takımdan 5 i kesin arkadaşlar.

Trabzonspor
Dynamo Kiev
Feyenoord
Motherwell
Club Brugge

bunların yanında liglerinde durum değişmezse katılacak olan diğer 3 takım ise şunlar;

Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos

Bu 8 takımın 3. ön eleme turunda oynayacağını varsayarsak SERİBAŞI oluyoruz arkadaşlar !

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar ise;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland

Cihad Varlı
20.05.2012, 02:50
Muhammed abi bu konuda çok güzel haberler veriyorsun , ellerine sağlık .
Seribaşı olmamız gerçekten çok iyi .
İnşallah bu yıl alacağımız puanlarla gelecek yıllara daha iyi başlarız .

Fatih ÇOLAK
20.05.2012, 02:51
Başlığı açan benim ama mesajımı editleyemiyorum. Yöneticiler yardımcı olursa iyi olur. Neyse son durumu buraya yazayım. Fenerbahçe'nin Türkiye Kupasını almasıyla ve Chelsea'nin şampiyon olmasıyla bazı değişiklikler yaşandı.

Eğer Şampiyonlar Ligine alınırsak 3. ön eleme turundan başlıyoruz. Chelsea'nin şampiyon olmasıyla olay değişti. Chelsea gruplara direk katılacak. Bu nedenle İngiltere'den ön elemelerde bir takım eksik olacak. Bu nedenle 3. ön eleme turunda 9 takım kalacağı için Spartak Moskova direk Playoff turuna alındı ve burada 8 takım kaldı. 8 takımdan 5 i kesin arkadaşlar.

Trabzonspor
Dynamo Kiev
Feyenoord
Motherwell
Club Brugge

bunların yanında liglerinde durum değişmezse katılacak olan diğer 3 takım ise şunlar;

Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos

Bu 8 takımın 3. ön eleme turunda oynayacağını varsayarsak SERİBAŞI oluyoruz arkadaşlar !

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar ise;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland

İyi olmuş ama bu konularda bahtsız bedevi olduğumuz unutulmasın :D

Feyenoord göz kırpıyor :)

Tolga
20.05.2012, 08:11
Bahtsız bedevilikte uç noktalarda takım :D Chelsea'ye ön eleme bile oynatabilirler :D Oda gelir bize düşer :D

Tunç Tosun
20.05.2012, 12:47
elinize sağlık. Bu bilgileri, bmn dışında hiçbir yerden bulamazdım :)

.....
20.05.2012, 12:53

Trabzonspor
Dynamo Kiev
Feyenoord
Motherwell
Club Brugge

Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar ise;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland

Teşekkürler Muhammed'im verdiğin bilgiler için. Çok aydınlatıcı oldu.

SAFA
20.05.2012, 13:35
O zaman bize de Feyenoord hayırlı olsun demek düşer :)

angraf
20.05.2012, 14:07
böle olursa en zoru Feyenoord gelir bize :D Alıştık :D

Vkgz
20.05.2012, 15:02
20-05-2012 Tarihi İtibarıyla

http://img194.imageshack.us/img194/351/sllc.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/9653/uefab.jpg

<VKGZ>

Hürgün Aygün
20.05.2012, 18:11

Trabzonspor
Dynamo Kiev
Feyenoord
Motherwell
Club Brugge

Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar ise;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland
Ellerinize sağlık baya açıklayıcı olmuş.:) Bir sorum olacak;
Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos
Bu 3 takımın katılacağı kesin değil galiba.Bunlar dışında katılma ihtimali olup bizi zorlayabilecek takımlar hangileri?

kelkitli29
20.05.2012, 19:37
Nordsjelland kazandi- Kopenhagen kaybetti. Bu durumda Kopenhagen olasi rakiplerimiz arasina girdi (yalniz bir maclari daha var haftaya), puanlari bizden yüksek oldugu icin, CL 3. ön elemede her halükarda SERIBASI DEGILIZ.

maxim
20.05.2012, 20:42
arkadaşlar son durum şu şekilde:

- danimarkada Kopenhag bu hafta kaybedip 2. sıraya düştü ve direk gidecekken elemelere (CL 3.) bizim yanımıza gelecek şu anki durumda. ayın 25inde son maçları var Kopenhag tekrar öne geçer şampiyon olursa bunlardan kurtuluruz, diğer takımın önündeyiz.

- yunanistanda ise şu anda oynanan maçlarla lig bitiyor ve ya Panathinaikos ya da AEK bizim yanımıza gelecek, malesef ikisi de puan olarak bizden yukarda.

- romanyada yine şu an son maçlar oynanıyor, ya Vaslui ya da Steaua Bükreş gelecek, şu an Vaslui önde, St. Bükreş öne geçerse malesef altta kalıyoruz, Vaslui yerini korursa onun üstündeyiz.

sonuç olarak şu an Vaslui'nin yerini koruması, Cuma günü de Kopenhag'ın şampiyon olması halinde 3. ön elemede seri başı olmamız kesinleşiyor.

Fatih ÇOLAK
21.05.2012, 00:07
Kopenhag işi karıştırdı maalesef...

yorumsuz6117
21.05.2012, 00:11
arkadaşlar son durum şu şekilde:

- danimarkada Kopenhag bu hafta kaybedip 2. sıraya düştü ve direk gidecekken elemelere (CL 3.) bizim yanımıza gelecek şu anki durumda. ayın 25inde son maçları var Kopenhag tekrar öne geçer şampiyon olursa bunlardan kurtuluruz, diğer takımın önündeyiz.

- yunanistanda ise şu anda oynanan maçlarla lig bitiyor ve ya Panathinaikos ya da AEK bizim yanımıza gelecek, malesef ikisi de puan olarak bizden yukarda.

- romanyada yine şu an son maçlar oynanıyor, ya Vaslui ya da Steaua Bükreş gelecek, şu an Vaslui önde, St. Bükreş öne geçerse malesef altta kalıyoruz, Vaslui yerini korursa onun üstündeyiz.

sonuç olarak şu an Vaslui'nin yerini koruması, Cuma günü de Kopenhag'ın şampiyon olması halinde 3. ön elemede seri başı olmamız kesinleşiyor.

Avrupa liginde kesin seribaşıyız bunlar ŞL için geçerli dimi. :)

maxim
21.05.2012, 01:53
Avrupa liginde kesin seribaşıyız bunlar ŞL için geçerli dimi. :)

Evet ŞL için bunlar. Vaslui yerini korudu, işimiz bir tek Cuma günü Kopenhag'a kaldı. Şampiyon oldukları an biz seri başıyız. Yoksa değiliz.

POYRAZ
21.05.2012, 04:00

Trabzonspor
Dynamo Kiev
Feyenoord
Motherwell
Club Brugge

Nordsjelland
Vaslui
Panathiniakos

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar ise;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland
Verdigin bilgiler icin tesekkürler renkdasim.
Sayende ben ve benim gibi bir cok renkdas aydinlandik.
Bilgi veren diger renkdaslara da tesekkür ederim.

maxim
23.05.2012, 12:02
Danimarka'da son maçlar bugünmüş.

Eğer şampiyon Kopenhag olursa;

Seribaşı olanlar:

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Trabzonspor

Seribaşı olmayanlar;

Feyenoord
Motherwell
Vaslui
Nordsjelland

Eğer Kopenhag şampiyon olamazsa;

Seribaşı olan takımlar

Dynamo Kiev
Club Brugge
Panathinaikos
Kopenhag

Seribaşı olmayanlar:

Trabzonspor
Feyenoord
Motherwell
Vaslui

.....
23.05.2012, 12:39
Kopenhag'ın işi zor bu akşam.

Çağdaş DENİZ
23.05.2012, 12:47

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

BURADA bir yanlışlık var bence fb türkiye kupasını aldığı için biz playy-off 'tan başlayacağız.3 turu oynamayacağız.

Taner Gündoğdu
23.05.2012, 13:23
danimarka liginde takımlar birbirleriyle 3 kez mi oynuyor? eğer bugünkü son maç ise 33 haftada bitmiş oluyor. ayrıca kopenhagın şampiyon olması için liderin kendi sahasında kaybetmesi gerekiyor.(beraberlikte puan eşitliği olacak, sistemleri nasıl bilmiyorum) sanırım seribaşı olmamız mucize, şikebahçe bu maça bile gider müdahale eder sırf biz seribaşı olmayalım diye :D

Taner Gündoğdu
23.05.2012, 13:28
BURADA bir yanlışlık var bence fb türkiye kupasını aldığı için biz playy-off 'tan başlayacağız.3 turu oynamayacağız.

o mesajı editleyemedikleri için tekrar bir mesaj yazı aynı arkadaş, fb kupayı aldığı ve chealse şampiyon olduğu için durum değişti diye açıkladı. ama bunun pek önemi yok, biz ŞL gideceğimiz için :)

Hamdi Karamahmutoğlu
23.05.2012, 13:29
Avrupa Ligine katılırsak, Playoff turunda seribaşı olacağız, gruplara ise 3. torbadan gireceğiz.
Bilginize.

DeAgLeMaNyAq
23.05.2012, 14:49
GS 3.torbadan katılmak için Kopenhag'ın şampiyon olmamasını istiyor. ŞL elemelerine katılacağını düşünen FB ise play off turunda seri başı olabilmek için Kopenhag'ın şampiyon olmasını istiyor...

.....
23.05.2012, 15:33
GS 3.torbadan katılmak için Kopenhag'ın şampiyon olmamasını istiyor. ŞL elemelerine katılacağını düşünen FB ise play off turunda seri başı olabilmek için Kopenhag'ın şampiyon olmasını istiyor...

fb daha çok bekler.

Cihan-Ucar
23.05.2012, 15:52
fb daha çok bekler.

Neden 2016/17 ye fazla yok saade 5 senecik :D

exelans_25
23.05.2012, 16:02
gianni fenere yine sen gelme lan ayı der biz şampiyonlar ligine gideriz de seribaşı olsak bile bize seri başı olmayanlardan en zoru gelir:)

KoRNea
23.05.2012, 16:13
Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turu demek, gruplardan bir önceki adım mı?

Ilelioglu
23.05.2012, 17:31
Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turu demek, gruplardan bir önceki adım mı?

Hayir ondan sonra Play-Off asamasi var, ondan sonra gruplar diye biliyorum..

titanic
23.05.2012, 17:45
farkında mısınız senol hocadan sonra hep avrupadayız.farklı bır hava geldi takıma helal olsun senol hoca

Tolga
23.05.2012, 19:08
Hayir ondan sonra Play-Off asamasi var, ondan sonra gruplar diye biliyorum..

Bende doğru bildiğini düşünüyorum :D Geçen sezon Benfica maçıyla başladık, eskaza elemiş olsaydık Arsenal gibi takımlarla play-off oynayacaktık :D

yorumsuz6117
23.05.2012, 19:43
ŞL 3. ön elemede seri başı olabilmemiz için Nordsjaellandin sahasında puan kaybetmesi Kopenhag'ın da kazanması gerekiyor. Böylece puanlar eşitlenmiş olacak ki 2'li averajda da , genel averajda da Kopenhag üstün. Nordsjaellandin mutlaka puan kaybetmesi gerek ama işi son maça getirmiş son maçta da sahasında puan kaybeder mi biraz zor gibi. :)

Maçlar 21.00'de başlayacak maçkolikten takip edilebilir. :)

http://www.mackolik.com/Canli-Sonuclar

Avrupa ligine gidersek playoffta kesin seribaşıyız. Gruplara da son torbadan katılmayacağımızı düşünürsek gruplardan çıkma şansımızda yüksek olur. Avrupa ligine gitmemiz daha hayırlı olur diye düşünüyorum. ŞL'ye gitsekte playoffta seri başı olamadığımız için ordan %95 yine Avrupa ligi gruplarına düşücez. :)

Togrul
23.05.2012, 20:11

Trabzonspor
Braga
Dynamo Kiev
Feyenoord
Club Brugge
Motherwell
Nordsjelland*
Vaslui*
Cska Moskova*
Paok*

Cska Moskova 80.566
Braga 63.069
Dinamo Kiev 62.026
Club Brugge 35.480
Paok 27.920
Trabzonspor 20.115
Vaslui 13.764
Feyenoord 12.603
Nordsjelland 8.005
Motherwell 6.728

Şu yoruma bakarak ben Avrupa ligine kalmamızın daha mantıklı olacağnı düşünüyorum. Burada 7-8 puan daha alırsak öbür seneye daha avantajlı oluruz. Önemli olan devamlılık. Ben ister fenerbahçe olsun, isterse de biz olalım iki öneleme oynayıp şampiyonlar ligine kalabileceğimizi zannetmiyorum.

maxim
23.05.2012, 20:52
ŞL yerine Avrupa Ligine gitmenin hiç bir avantajı yok...
Malum biz zaten ilk oynayışımızda 3. olduk ve yine Avrupa liginin gruplar sonrasına geçtik.
Bundan sonra da eli ayağı düzgün her kadroyla ŞL gruplarında 3. oluruz bence. Ha ŞL gruplarına kalamayız derseniz zaten sorun yok, 3. elemede elenirsek Avrupa liginde play-offa , onu geçip elenirsek de direk gruplara kalıyoruz zaten. Her açıdan ŞL'de maç oynamak kardır diye düşünüyorum...

.....
23.05.2012, 22:35
FC Nordsjaelland 1-0 yeniyor şu an 78.dakika.

Bu sonuçlarla şampiyon FC Nordsjaelland oluyor.

maxim
23.05.2012, 22:47
DK. 90 durum 3-0. Malesef seri başı değiliz :(

danişmend61
23.05.2012, 22:51
DK. 90 durum 3-0. Malesef seri başı değiliz :(

kesin olarak mı? 1 maça mı bakıyordu yani seribaşı olmamız

maxim
23.05.2012, 22:54
kesin olarak mı? 1 maça mı bakıyordu yani seribaşı olmamız

Evet kesin...1 maça değil de bu son maçtı o yüzden. Adamlar yendi ve şampiyon oldu. Olamasalar seri başıydık işte.

irfanköse276
23.05.2012, 22:55
Eğer şampiyonlar Ligine davet edilirsek, 3. ön elemede seri başı olamıyoruz ama sanki geçen sene kadar da zor rakipler de yok.

Muhtemel Rakiplerimiz

---Dinamo Kiev
---Panathinaokos
---FC Kopenhag
---Club Brugge

abcabca
23.05.2012, 23:20
seri başı olmamamız sorun değil, zaten bu turu geçemiyorsan play-off'ları hayatta geçemezsin en kötü ihtimalle avrupa ligi için bir ön eleme oynayacağız, burada seri başı olacağız ve köy takımlarını ile eşleşeceğiz..

yorumsuz6117
23.05.2012, 23:24
ŞL'ye alınırsak 3. ön elemede elenirsek tekrar Avrupa ligi playoflarına düşüyoruz. 3. ön elemeyi geçip playofta elenirsek Avrupa liginde gruplardan devam ediyoruz.

3. ön elemeyi geçebiliriz bence. Panathinaikos , Copenhag , Brugge gibi takımları eleyebiliriz.

DeAgLeMaNyAq
24.05.2012, 00:46
Geçen seneye oranla bu sene elemelerde isim bazında daha kolay rakipler var. Geçen seneki play off turuna bakınca Bayern Münih, Arsenal, Lyon, Benfica ve Villareal'i görüyoruz. Şimdi ki takımların hepsi tanınan ama çok da üst düzey olmayan takımlar. 3.turda zaten Avrupa'nın top liglerinden takımlar olmadığı için geçen sene biraz kura şanssızlığımıza Benfica'yı çekmiştik oysa dişimize göre Standard Liege vardı...

uşak61
24.05.2012, 00:52
üzülerek söylüyorum, şampiyonlar ligi için çok ümitlenmeyelim.

Rahmi Akkurt
24.05.2012, 00:55
Dinamo Kiev
Panathinakos
FC Kopenhag
Club Brugge

Hepsinin elenme potansiyeli %55.

DeAgLeMaNyAq
24.05.2012, 01:30
üzülerek söylüyorum, şampiyonlar ligi için çok ümitlenmeyelim.

Ben de aynı şeyleri söyledim. Benim hiçbir beklentim yok açıkçası. Olursa da olur olmasa da olur hiç koymaz...

Sinan Ayaz
24.05.2012, 01:44
Kopenhag ve Clup Brugge karsında favori biz oluruz kesinlikle

Sinan Ayaz
24.05.2012, 01:46
Bu arada Cska şampiyonlar ligine katılamadı ki burda herkes Cskayı yazmıs

Sinan Ayaz
24.05.2012, 01:48
Spartak Moskowada üstümüzde gerçeği değişen bişey olmuyor

maxim
24.05.2012, 10:04
Ben de aynı şeyleri söyledim. Benim hiçbir beklentim yok açıkçası. Olursa da olur olmasa da olur hiç koymaz...

Hocam yapma Allah aşkına, fenerin ŞL'ne kabul edilmesini nasıl imkan dahilinde görebiliyorsunuz??? Kendi hazırladıkları PFDK kararına göre bile men edilirler...Daha ne?

.....
24.05.2012, 13:37
Biz Şampiyonlar ligine dahil olalım da gerisi gelir zaten :)

DeAgLeMaNyAq
24.05.2012, 15:46
Hocam yapma Allah aşkına, fenerin ŞL'ne kabul edilmesini nasıl imkan dahilinde görebiliyorsunuz??? Kendi hazırladıkları PFDK kararına göre bile men edilirler...Daha ne?

Valla orasını bekleyip göreceğiz. UEFA'ya çok güvenip bel bağlayarak hayal kırıklığına uğramaktansa olacağına bırakmak daha iyi. Sadece FB'yi almayabilirler ya da FB ile birlikte adı geçen tüm takımları da. Tüm Türk takımlarını almama ihtimali ise bana düşük geliyor. Ama hiçbir yaptırımları olmazsa da benim için çok büyük sürpriz olmaz...

maxim
01.06.2012, 09:41
Şimdiden söyleyim, ŞL 'ne alınırsak hiç olmadığı kadar kolay rakipler var gruplara kadar bu sene (yeni sisteme geçildikten sonrası için konuşuyorum)

bladex61
16.06.2012, 23:56
ee muhtemel rakipler kimler :D

Mustafa Umut
17.06.2012, 00:00
Infinito reis yapar bi g&#252;zellik, &#231;eker ıspanya milli takımını

28TS61
26.06.2012, 22:16
burasi yeri degil belki ama uygun baslik bulamadim kamp dönemi icin.

yeni sezon kampi nerde olacak bilen var mi ? daha henüz resmi aciklama yok ama takim 04 temmuz carsamba günü düsseldorf havalimanina inecek diye biliyorum.

kampta düsseldorf diye geciyor ama pek sanmiyorum kampin düsseldorfta olacagini. olsa tabi güzel olur

Yasin Altuntas
27.06.2012, 00:46
burasi yeri degil belki ama uygun baslik bulamadim kamp dönemi icin.

yeni sezon kampi nerde olacak bilen var mi ? daha henüz resmi aciklama yok ama takim 04 temmuz carsamba günü düsseldorf havalimanina inecek diye biliyorum.

kampta düsseldorf diye geciyor ama pek sanmiyorum kampin düsseldorfta olacagini. olsa tabi güzel olur

Almanlar Türk takimlarinin Almanyada mac yapmalarini yasaklamamismiydi ??

28TS61
27.06.2012, 00:53
Almanlar Türk takimlarinin Almanyada mac yapmalarini yasaklamamismiydi ??

mac yapmayi yasakladilar ama kamp yapamazsin diye bisey söz konusu degil.

mesela kamp almanya düsseldorf´ta ise, mac icin hollandaya gidilebilinir ve ya belcika

Yasin Altuntas
27.06.2012, 01:11
mac yapmayi yasakladilar ama kamp yapamazsin diye bisey söz konusu degil.

mesela kamp almanya düsseldorf´ta ise, mac icin hollandaya gidilebilinir ve ya belcika

Sahsen biraz sacma bulurum. O Zaman direk kampi hollandada yapsinlar. Ama dedigin olabilir dogru.

28TS61
27.06.2012, 01:14
suana kadar tek bildigim 4 temmuzda düsseldorfa ineceklerini. ordan nereye gececekler bilmiyorum.
tabi bu yasaktan sonra program degisikligide olabilir

.....
19.07.2012, 21:41
Biz UEFA'da seri başı değilmiyiz ?

TRT'de spiker Newcastle filan birşeyler dedi garipsedim.

Gökhan Koç
19.07.2012, 21:43
Şampiyonlar liginde çeyrek final görürüz bu sene,

alper*
19.07.2012, 21:44
Şampiyonlar liginde çeyrek final görürüz bu sene,

Şifresiz kanaldan mı veriyorlar maçları?

tslionur
20.07.2012, 15:37
madem bizim şampiyonlar ligine gitmediğimiz kesinleşti 10 ağustosta bizim kuralar çekiliyor muhtemel rakipleri en son haliyle bilen var mı?

evonon
20.07.2012, 15:50
Biz UEFA'da seri başı değilmiyiz ?

TRT'de spiker Newcastle filan birşeyler dedi garipsedim.

Biraz önce ona bakıyordum, Şu anda kesin değil ama büyük ihtimalle seribaşı oluyoruz. Direk playoff turundan giren takımlar arasında 8. sıradayız, yanlış bilmiyorsam ilk 16 seribaşı olacak. İkinci ön elemede bizden iyi puanı olan ve tur atlayacak takım yok. Bir sonraki turda bizden iyi puanı olan 8 takım tur geçmezse ki bizden iyi ilk etapta gördüğüm 10 takım var, seribaşı oluruz

evonon
20.07.2012, 16:03
Biraz önce ona bakıyordum, Şu anda kesin değil ama büyük ihtimalle seribaşı oluyoruz. Direk playoff turundan giren takımlar arasında 8. sıradayız, yanlış bilmiyorsam ilk 16 seribaşı olacak. İkinci ön elemede bizden iyi puanı olan ve tur atlayacak takım yok. Bir sonraki turda bizden iyi puanı olan 8 takım tur geçmezse ki bizden iyi ilk etapta gördüğüm 10 takım var, seribaşı oluruz

Düzeltme yapayım şu anda bizden iyi 24 takım var ama bu 24 takımdan da elenenler olacaktır. Eğer elenen sayısı 8'den fazla olursa ki bu turda bile 1'i elenmek üzere, serbaşı oluruz. Yoksa bir ya da iki sırayla kaçırma durumu da var

evonon
20.07.2012, 16:07
madem bizim şampiyonlar ligine gitmediğimiz kesinleşti 10 ağustosta bizim kuralar çekiliyor muhtemel rakipleri en son haliyle bilen var mı?

Seribaşı olmaz isek

Inter, Liverpool, Newcastle, Stuttgart, Hannover 96, PSV, Sporting, Lazio, Metalist, Bordeaux, AZ, CSKA, Athletic Bilbao, PAOK, Marsilya

Seribaşı olma şansımız da var aslında yok değil, bizden öndeki 8 takımın elenmesi lazım

Nihat K.
20.07.2012, 16:42
Şampiyonlar liginde finali görmek dileğiyle

vatandas61
20.07.2012, 16:46
Garanti olan muhtemel rakipler UEFA siralamasina göre:

15 RUS CSKA Moscow 74.483
21 POR Sporting CP Lissabon 63.750
23 NED PSV Eindhoven 59.303
33 UKR FC Metalist Kharkiv 50.718
37 GER VfB Stuttgart 47.680
38 FRA Girondins Bordeaux 45.716
51 NED AZ Alkmaar 37.303
64 ISR Hapoel Tel-Aviv 25.975
77 ITA S.S. Lazio Rom 21.212
87 TUR Trabzonspor 18.060
107 ESP Levante DU 14.405
111 ENG Newcastle United 13.764
130 UKR Dnipro Dnipropetrovsk 11.218
135 ROU Dinamo Bucuresti 10.784

seri basi olup olmayacagimiz son eleme turundan sonra belli olacak. Bu puanla seri basi olma ihtimalimiz yüksek.

vatandas61
20.07.2012, 17:02
listeyi genislettim, ücüncü turdaki rakipleri de aldim, söyle birsey cikti ortaya:

7 ITA FC Inter Mailand 89.212
16 FRA Olympique Marseille 72.716
17 ENG FC Liverpool 66.764
39 ESP Athletic Club Bilbao 45.405
51 NED AZ Alkmaar 37.303
61 GER Hannover 96 28.680
63 GRE PAOK Thessaloniki 26.600
73 ROU Steaua Bucuresti 22.284
82 CZE Sparta Prag 19.695
88 NED Heerenveen 17.303
97 BEL Racing Genk 15.620
127 TUR Bursaspor 11.560
138 AUT SK Rapid Wien 10.675

evonon
20.07.2012, 17:04
Garanti olan muhtemel rakipler UEFA siralamasina göre:

51 NED AZ Alkmaar 37.303

seri basi olup olmayacagimiz son eleme turundan sonra belli olacak. Bu puanla seri basi olma ihtimalimiz yüksek.

Bunlardan başka an itibariyle sıralamda bizden üstte başka takımlarda var, tabi kesin değil 3. öneleme oynayacaklar ama çok büyük ihtimalle geçecekler

Inter, Hannover, Marsilya, Sparta Prag, Steaua Bükreş ki bu beşinin de puanı bizden yüksek

Bir de MArsilya

vatandas61
20.07.2012, 17:09
Bunlardan başka an itibariyle sıralamda bizden üstte başka takımlarda var, tabi kesin değil 3. öneleme oynayacaklar ama çok büyük ihtimalle geçecekler

Inter, Hannover, Marsilya, Sparta Prag, Steaua Bükreş ki bu beşinin de puanı bizden yüksek

Bir de MArsilya

bir üstde yazdim zaten. ikinci turu göz önüne almadim, orda da bizden üstün takimlar olabilir

vatandas61
20.07.2012, 17:12
suan bu listede 18inci siradayiz. 14 mac oynanacak, yani bizim üstümüzdekilerden 4 takim elenmesi gerekiyor seri basi olmamiz icin.

SAFA
20.07.2012, 17:16
Arkadaşlar yanlışınız olmasın Play-Off etabına 76 takım katılıyor ve 36 sı seri başı oluyor . Sonra seri başları ile seri başı olmayanlar 5'erli falan ayrılıyorlardı öyle hatırlıyorum . Biz garanti seri başıyız sanırım ancak bir bilen açıklarsa fena olmaz .

evonon
20.07.2012, 17:18
UEFA'nın sitesinde liste var şu anda Şampiyonlar Ligi 3. ön elemeden gelecekler dışında bizden iyi 18 takım var, Fener elenirse şampiyonlar liginden 3. ön elemeden elenip gelecek bizden iyi 3 takım var, dolayısıyla biz 22. sıraya iniyoruz ve seribaşı kalıyoruz ama bir başka durum daha var o takdirde ne yazık ki tek sıra ile seribaşını kaçıracağız o da şu : Şampiyonlar ligi ön elemeden gelenler puanına bakılmaksızın seribaşı oluyorlar eğer öyle olursa ve UEFA 3. ön elemede bizden iyi 9 takımdan en az 3 ü elenmezse biz 33. sıraya ineceğiz ve seribaşı olamayacağız işin aslı astarı budur

vatandas61
20.07.2012, 17:20
Arkadaşlar yanlışınız olmasın Play-Off etabına 76 takım katılıyor ve 36 sı seri başı oluyor . Sonra seri başları ile seri başı olmayanlar 5'erli falan ayrılıyorlardı öyle hatırlıyorum . Biz garanti seri başıyız sanırım ancak bir bilen açıklarsa fena olmaz .

o senin dedigin gruplar cekilince oluyor yanlis bilmiyorsam. Ücüncü turdan gelenler, direk gruplara katilanlar ve SL ön elemesinde kaybedenler.

evonon
20.07.2012, 17:23

76 değil 62 takım katılıyor ve yarısı yani 31 takım seribaşı oluyor. Bu turdan gelen 31 takım, son şampiyon(eğer kendi liginde bir şekilde bu kupaya gitmeye hak kazandıysa ki Atletico kazandı) ve direk giden 16 takım 48 takım oluşturup 12 tane 4'erli gruba ayrılıyor

evonon
20.07.2012, 17:26
Eğer üst sıralardakilerden 2 ya da 3 takım elenmezsee ne yazık ki biz seribaşı olamıyoruz. Eğer şampiyonlar ligi 3. ön elemeden gelenler puanına bakılmaksızın seribaşı olursa (UEFA sayfasındaki listedeki görüntü öyle ne yazık ki)

ThePatriot61
20.07.2012, 18:13
Hala mi seri basi degiliz ya?

Off yine play off da elenecegiz yani. Ben turu gectigimizi hic hatirlamiyorum zaten..

.....
20.07.2012, 18:21
Seri başıyız diye biliyorum ben.

Ilelioglu
20.07.2012, 18:21
Nasil olur ya? Normal sartlara göre bu puan ile seri basi olmamiz gerekiyor.

..

İdris Toksoy
20.07.2012, 19:01
Buyuk bi takim eleyip avrupa arenasina gogsumuzu gere gere cikmak var.

vatandas61
20.07.2012, 19:15
Nasil olur ya? Normal sartlara g&#246;re bu puan ile seri basi olmamiz gerekiyor.

..

Gecen sezonlarda 15 puan bile yetiyordu seri basi icin. Bu sezon uefa liginde agir toplar var, az farkla kacirabiliriz seri basi olmayi

Necmi6161
20.07.2012, 19:17
seri başı olmamız şart.

Gökhan Uzun
20.07.2012, 19:24
arkadaslar 20 bin küsür puanımız var geçen sene 5 6 bin ile seribaşı oluyordu takımlar. Bu sene garanti seribaşıyız.

.....
20.07.2012, 19:47
Bu sene Avrupa Liginde puanı bizden düşük bir takımla oynayacağız büyük ihtimalle.

İnşAllah gruplara kalırız.

DeAgLeMaNyAq
20.07.2012, 21:44
Okumakta üşenenler için en son söyleyeceğimi en başta yazayım ki rahat olsun.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off turuna seri başı olarak katılacağız!

Geçtiğimiz yıllarda ön eleme turlarında daha fazla takım yer alıyordu. Bu sene biraz azaltıldı. Örneğin 09-10 sezonunda 76, 10-11 sezonunda 74, 11-12 sezonunda ise 76 takım play off turunda mücadele etti. Bu sezon ise 62'ye düşürdüler. Yani sadece 31 takım elemelerden gruplara katılacak. Bunun nedeni de bu sezon ilk defa ülke sıralamasında 1-6 arasındaki yer alan liglerin kupa sahipleri gruplara doğrudan katılacak. Gerçi bu takımların çoğu ŞL'ye katılacağı için bu hakları başka takımlar devraldı.

Örneğin; İngiltere'de kupa sahibi Chelsea zaten ŞL'ye katılacağından, lig sıralamasında ŞL ön elemesi hakkını elde eden Tottenham Avrupa Ligi'ne kaydırıldı. İspanya kupasını Barcelona aldığından ek bir kontenjan verilmedi. Avrupa Ligi'ni geçen sezon kazanan Atletico Madrid direkt gruplardan başlayacağından dolayı ülke sıralamasındaki kontenjan 7.ülke olan Rusya'ya kaydırıldı. Almanya kupasını Dortmund kazanmıştı lâkin onlar da aynı zamanda lig şampiyonu olup ŞL'ye gideceklerinden bu hak Bayern Leverkusen'e geçti. İtalya kupasının şampiyonu Napoli, Fransa kupasının şampiyonu Lyon ve Portekiz kupasının şampiyonu Academica direkt gruplardan katılacak. Rusya konusunda bahsettiğim gibi normalde gruplara direkt takım gönderme hakları yoktu ama Atletico Madrid sayesinde onlar da Rubin Kazan'ı gönderiyor.

Seri başı olup olamayacağımız konusuna gelirsek;

Bizim gibi Play off turundan AL'ye katılması kesin olan takımlar arasında önümüzde olan 9 takım var:

Sporting CP Lisbon
CSKA Moscow
PSV Eindhoven
Girondins Bordeaux
VfB Stuttgart
Metalist Kharkiv
AZ Alkmaar
Hapoel Tel-Aviv
Lazio Roma

3.turda seri başı olan ancak play off'ta olması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan yine 9 takım var:

Internazionale
Liverpool
Olympique Marseille
Athletic Bilbao
Hannover 96
PAOK Thessaloniki
Steaua Bucuresti
Sparta Praha
Heerenveen

2.turda seri başı olan ancak 3.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 4 takım var:

APOEL Nicosia
FC Twente Enschede
Lech Poznan
Rosenborg BK

Şampiyonlar Ligi 2.turunda seri başı olan ancak 3.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 4 takım var:

FC Basel
BATE Borisov
FC Salzburg
Dinamo Zagreb

Şampiyonlar Ligi 3.turunda olan ancak 4.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 6 takım var:

Anderlecht
Celtic
Dinamo Kiev
Panathinaikos
FC København
Club Brugge

Üstte yazdığım üzere 31 seri başı takım olacak. Bunun yanında toplamda da önümüzde olması muhtemel 32 takım var. Lâkin ŞL 3.tur ön elemesinde puanı bizden yüksek olan FC København ve Club Brugge birbirleriyle karşılaşacağı için bu sayı otomatik olarak 31'e düşüyor ve seri başı olmamız kesinleşiyor...

Şampiyonlar ligi ön elemeden gelenler puanına bakılmaksızın seribaşı oluyorlar

Böyle bir şey yok hocam. ŞL veya AL ön elemesinden gelmenin eşleşmelerde bir farkı bulunmuyor. Her zaman kulüp katsayı puanına bakılır. Öyle olsaydı biz geçen sene ŞL elemesinden geldik ve Bilbao ile eşleştik. Fakat seri başı olan biz değil Bilbao'ydu...

arkadaslar 20 bin küsür puanımız var geçen sene 5 6 bin ile seribaşı oluyordu takımlar. Bu sene garanti seribaşıyız.

Bir kere puanımız 19.810. Ayrıca Play off turunda hiçbir zaman 5-6 bin puanı alan seri başı olmadı.

Avrupa Ligi başladığından beri play off turundaki seri başı taban puanları şöyle:

09-10 : 12.890
10-11 : 13.308
11-12 : 15.850

Ama yukarıda da bahsettiğim gibi play off turundaki takım sayısının biraz azaltılması bu baremi az da olsa yukarıya çekebilir...

Yunus Emre AYAZ
20.07.2012, 22:47
biz seri başıyız boşuna telaşa kapılmayın

.....
20.07.2012, 22:52
Bizim kura çekimimiz ne zaman ?

.....
20.07.2012, 22:55
İlk defa UEFA AL'de mücadele etme şansımız olacak galiba :)

Fatih ÇOLAK
20.07.2012, 23:13

Geçtiğimiz yıllarda ön eleme turlarında daha fazla takım yer alıyordu. Bu sene biraz azaltıldı. Örneğin 09-10 sezonunda 76, 10-11 sezonunda 74, 11-12 sezonunda ise 76 takım play off turunda mücadele etti. Bu sezon ise 62'ye düşürdüler. Yani sadece 31 takım elemelerden gruplara katılacak. Bunun nedeni de bu sezon ilk defa ülke sıralamasında 1-6 arasındaki yer alan liglerin kupa sahipleri gruplara doğrudan katılacak. Gerçi bu takımların çoğu ŞL'ye katılacağı için bu hakları başka takımlar devraldı.

Örneğin; İngiltere'de kupa sahibi Chelsea zaten ŞL'ye katılacağından, lig sıralamasında ŞL ön elemesi hakkını elde eden Tottenham Avrupa Ligi'ne kaydırıldı. İspanya kupasını Barcelona aldığından ek bir kontenjan verilmedi. Avrupa Ligi'ni geçen sezon kazanan Atletico Madrid direkt gruplardan başlayacağından dolayı ülke sıralamasındaki kontenjan 7.ülke olan Rusya'ya kaydırıldı. Almanya kupasını Dortmund kazanmıştı lâkin onlar da aynı zamanda lig şampiyonu olup ŞL'ye gideceklerinden bu hak Bayern Leverkusen'e geçti. İtalya kupasının şampiyonu Napoli, Fransa kupasının şampiyonu Lyon ve Portekiz kupasının şampiyonu Academica direkt gruplardan katılacak. Rusya konusunda bahsettiğim gibi normalde gruplara direkt takım gönderme hakları yoktu ama Atletico Madrid sayesinde onlar da Rubin Kazan'ı gönderiyor.

Bizim gibi Play off turundan AL'ye katılması kesin olan takımlar arasında önümüzde olan 9 takım var:

Sporting CP Lisbon
CSKA Moscow
PSV Eindhoven
Girondins Bordeaux
VfB Stuttgart
Metalist Kharkiv
AZ Alkmaar
Hapoel Tel-Aviv
Lazio Roma

3.turda seri başı olan ancak play off'ta olması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan yine 9 takım var:

Internazionale
Liverpool
Olympique Marseille
Athletic Bilbao
Hannover 96
PAOK Thessaloniki
Steaua Bucuresti
Sparta Praha
Heerenveen

2.turda seri başı olan ancak 3.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 4 takım var:

APOEL Nicosia
FC Twente Enschede
Lech Poznan
Rosenborg BK

Şampiyonlar Ligi 2.turunda seri başı olan ancak 3.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 4 takım var:

FC Basel
BATE Borisov
FC Salzburg
Dinamo Zagreb

Şampiyonlar Ligi 3.turunda olan ancak 4.tura çıkması kesinleşmeyen ve puanı bizden yüksek olan 6 takım var:

Anderlecht
Celtic
Dinamo Kiev
Panathinaikos
FC København
Club Brugge

Üstte yazdığım üzere 31 seri başı takım olacak. Bunun yanında toplamda da önümüzde olması muhtemel 32 takım var. Lâkin ŞL 3.tur ön elemesinde puanı bizden yüksek olan FC København ve Club Brugge birbirleriyle karşılaşacağı için bu sayı otomatik olarak 31'e düşüyor ve seri başı olmamız kesinleşiyor...

Böyle bir şey yok hocam. ŞL veya AL ön elemesinden gelmenin eşleşmelerde bir farkı bulunmuyor. Her zaman kulüp katsayı puanına bakılır. Öyle olsaydı biz geçen sene ŞL elemesinden geldik ve Bilbao ile eşleştik. Fakat seri başı olan biz değil Bilbao'ydu...

Bir kere puanımız 19.810. Ayrıca Play off turunda hiçbir zaman 5-6 bin puanı alan seri başı olmadı.

Avrupa Ligi başladığından beri play off turundaki seri başı taban puanları şöyle:

Ama yukarıda da bahsettiğim gibi play off turundaki takım sayısının biraz azaltılması bu baremi az da olsa yukarıya çekebilir...

Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. Neredeyse 20 puanla seri başı olamayabilirdik demek, vay be...

Ayrıca şu anda karşı tarafa gelebilecek ne gibi takımlar var? (Dişli rakiplerden) Bizim işimiz belli olmaz, bakarsınız gidip buluruz en güçlüsünü...

Ali İhsan
20.07.2012, 23:14
Şampiyonlar liginde oynama şansımız kalmadı, fenere ne olur belli değil ama biz AL'de devam edeceğiz bu belli, inşallah gruplara kalırız.

Fatih ÇOLAK
20.07.2012, 23:16
Ayrıca asla küçümsenmemeli AL, geçen sene BJK bizim bir üst turumuza kadar çıktı ve 9M € civarında para kazandı. Tabii ki bir CL olmasa da. Hem puanımız hem para açısından önemli AL...

evonon
20.07.2012, 23:48

Sporting CP Lisbon
CSKA Moscow
PSV Eindhoven
Girondins Bordeaux
VfB Stuttgart
Metalist Kharkiv
AZ Alkmaar
Hapoel Tel-Aviv
Lazio Roma

Internazionale
Liverpool
Olympique Marseille
Athletic Bilbao
Hannover 96
PAOK Thessaloniki
Steaua Bucuresti
Sparta Praha
Heerenveen

APOEL Nicosia
FC Twente Enschede
Lech Poznan
Rosenborg BK

FC Basel
BATE Borisov
FC Salzburg
Dinamo Zagreb

Anderlecht
Celtic
Dinamo Kiev
Panathinaikos
FC København
Club Brugge

Evet aynen senin dediğin gibi ve bu durumda hemen hemen kesin seribaşı olmamız çok güzel bir şey bu

saydin
20.07.2012, 23:56
Ayrıca asla küçümsenmemeli AL, geçen sene BJK bizim bir üst turumuza kadar çıktı ve 9M € civarında para kazandı. Tabii ki bir CL olmasa da. Hem puanımız hem para açısından önemli AL...

prestij de önemli. AL de çeyrek final oynadık deriz :) Güzel kuralar çekersek finale kadar gideriz inanıyorum gerçekten

DeAgLeMaNyAq
20.07.2012, 23:59
Ayrıca şu anda karşı tarafa gelebilecek ne gibi takımlar var? (Dişli rakiplerden) Bizim işimiz belli olmaz, bakarsınız gidip buluruz en güçlüsünü...

Evet seri başıyız diye gaza gelmenin anlamı yok. Anorthosis'i unutmamak lazım...

Seri başları nasıl kesinleşmediyse rakipler de henüz kesinleşmedi. Ama muhtemel rakipler arasında adı bilinen ama elenmemizin sürpriz olacağı bazı takımlar da var elbette. Bu takımların bazılarının seri başı olma ihtimali olduğu için rakibimiz de olmayabilirler...

Dinamo Bucuresti, Feyenoord , Gent, Rapid Wien, Legia Warsaw, Levski Sofia, Dinamo Moscow, CSKA Sofia ve Anzhi...

bladex61
21.07.2012, 00:09
son 2 sayfayı okudum hiçbirşey anlamadım önce cl'ye gidiyoruz sonra al'ye döndük buseferse seribaşımıyız degilmiyiz muhabbeti çıktı :D tek sorum var biz playyoftamıyız yoksa ondan bir öncekindemi ?

Fatih ÇOLAK
21.07.2012, 01:37
Evet seri başıyız diye gaza gelmenin anlamı yok. Anorthosis'i unutmamak lazım...

Seri başları nasıl kesinleşmediyse rakipler de henüz kesinleşmedi. Ama muhtemel rakipler arasında adı bilinen ama elenmemizin sürpriz olacağı bazı takımlar da var elbette. Bu takımların bazılarının seri başı olma ihtimali olduğu için rakibimiz de olmayabilirler...

Dinamo Bucuresti, Feyenoord , Gent, Rapid Wien, Legia Warsaw, Levski Sofia, Dinamo Moscow, CSKA Sofia ve Anzhi...

Romanya takımlarından hep tırsarım, sonra bence Anzhi'ye rakip olamayız, Gent ve Feyenoord dişli takımlar, zorlanırız. Kura çekimi statüsü aklımda şöyle kalmıştı: bu tarzı dişli takımlardan 1 ya da 2 tanesi 5 takımlık karşı tarafta oluyor. Diğerleri genellikle zayıf(duruma göre 3 veya 4 takım). 1 tanesi denk gelse, dişli takımlardan çıkma ihtimali %20.

Ne kadar seri başı olsak da, yine de biraz da olsa şansa ihtiyacımız var. Önce 31 rakip içerisinden Anzhi'yi 5 takımlık karşı gruba alıp, oradan da rakip çekmek, ne kadar zor görünse de Nevzat Aydın bu, gider halleder o işi :)

Ayrıca güncel listeyi (seri başı ve seri başı olmayanların belirtildiği) görebileceğimiz bir link var mıdır? Paylaşırsanız memnun olurum...

DeAgLeMaNyAq
21.07.2012, 02:41
Romanya takımlarından hep tırsarım, sonra bence Anzhi'ye rakip olamayız, Gent ve Feyenoord dişli takımlar, zorlanırız. Kura çekimi statüsü aklımda şöyle kalmıştı: bu tarzı dişli takımlardan 1 ya da 2 tanesi 5 takımlık karşı tarafta oluyor. Diğerleri genellikle zayıf(duruma göre 3 veya 4 takım). 1 tanesi denk gelse, dişli takımlardan çıkma ihtimali %20.

Ne kadar seri başı olsak da, yine de biraz da olsa şansa ihtiyacımız var. Önce 31 rakip içerisinden Anzhi'yi 5 takımlık karşı gruba alıp, oradan da rakip çekmek, ne kadar zor görünse de Nevzat Aydın bu, gider halleder o işi :)

Ayrıca güncel listeyi (seri başı ve seri başı olmayanların belirtildiği) görebileceğimiz bir link var mıdır? Paylaşırsanız memnun olurum...

Evet takım dağıtma söylediğin gibi oluyor. Tüm güçlüler ve güçsüzler bir torbada olmasın diye kura çekimi sabahında en üstten sırayla 4-5 aralıklarla takımları bir torbaya topluyorlar. Bu torbalar genelde 5 veya 6'şar takımlı oluyor...

Güncel sıralama: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedel2012.html

Cengiz
21.07.2012, 09:20
CL oynamanın şu anda bizim için bir önemi yok, gruplara geçme ihtimali oldukça düşük
futbolcuların konsantrasyonunun bir tarafta kalması daha iyi

Zafer Fidan
21.07.2012, 09:25

Okadar almamistir.

Legolas77
21.07.2012, 12:43
şubat takviminde oluruz diye düşünüyorum ama dogru planlama ve oyun mantıgını tam yansıtarak
şuan defansif anlamda diğer mevkilere göre zayıf degil cok zayıfız.
solbek sağbek stoper ihtiyacı olduğu aşikar.
orta saha forvet(n'doye ) transferi ile belli kalitede oldu kalede sorun yok peki defans ??? defansa takviyeler olursa başarılı oluruz avrupada

.....
21.07.2012, 12:50
UEFA AL'de gruplara kalırsak inşAllah bu sefer daha iyi yerlere gideriz diye düşünüyorum.

Cagdas Topal
21.07.2012, 13:04
Sanirim bu sefer seri basi olacagiz :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile g&#246;nderildi

U.Sadıkoğlu
21.07.2012, 13:08
Şampiyonlar Ligi yalan olur gibi beyler, Fenerbahçe-Vaslui ilk maçın tarihi nedir ?

Mustafa OK
21.07.2012, 13:12
son 2 sayfayı okudum hiçbirşey anlamadım önce cl'ye gidiyoruz sonra al'ye döndük buseferse seribaşımıyız degilmiyiz muhabbeti çıktı :D tek sorum var biz playyoftamıyız yoksa ondan bir öncekindemi ?

bir eleme oynayacağız geçersek gruplardayız....

Fatih ÇOLAK
21.07.2012, 13:45
Okadar almamistir.

Bu bir önceki sene mesela:

haber linki (http://www.futbolekonomi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1446:uefada-paray-portekiz-kazand-tuerkiyeye-10-milyon-euro-kald&catid=129:diger-yazarlar&Itemid=57)

BJK gruplarda yalnız mücadele ettiği için 10M € kazandı. Şimdi Eskişehir Marsilya ile oynayacak. Geçmesi mucize. Bursa seri başı bir takımla oynayacak Play-Off maçını, onun da geçme ihtimali zor.

FB elenir veya banlanır.

Bizim başımıza da bir aksilik gelmezse (seri başı olmamıza rağmen 5-6 dişli takım içerisinden rakip seçmedikçe) gruplara kalırız. GS CL'de yalnız, biz AL'de yalnız mücadele ederiz. Bütün parayı biz alırız. Gruplardan çıkarsak 10M € civarı bir para kazanırız ama çıkamazsak da tahminim 6-7M € olur bu para. Nerden bakarsak bakalım iyi bir para...

DeAgLeMaNyAq
21.07.2012, 16:25
http://www.uefa.com/uefa/management/finance/news/newsid=1680100.html

BJK 10 milyon euro olmasa da 5-7 milyon arasında bir gelir elde etmiştir. UEFA'nın resmi rakamlarını linkte paylaştım.

Avrupa Ligi'ndeki rakamlar Şampiyonlar Ligi'ne göre daha düşük.

UEFA'nın rakamlarına göre BJK'nin geçen sene;

4.tur play off'tan 90 bin euro
Grup'lara kaldığı için 640 bin euro
Grup maçlarındaki 6 maçtan 240 bin euro
Grup maçlarında aldığı 4 galibiyetten 560 bin euro
Gruplardan çıktıkları için 200 bin euro
2.turu geçtikleri için 300 bin euro

Toplamda: 2 milyon 30 bin euro aldı

Tabii bunlar sadece UEFA'dan gelen para. Buna ilaveten yayıncı kuruluştan gelen paralar var. Bu normalde Şampiyonlar Ligi'nde 10 milyon euro civarında. Ama Avrupa Ligi'nde çok daha düşük...

Ogün YAZICI
21.07.2012, 16:49

BJK 10 milyon euro olmasa da 5-7 milyon arasında bir gelir elde etmiştir. UEFA'nın resmi rakamlarını linkte paylaştım.

Tabii bunlar sadece UEFA'dan gelen para. Buna ilaveten yayıncı kuruluştan gelen paralar var. Bu normalde Şampiyonlar Ligi'nde 10 milyon euro civarında. Ama Avrupa Ligi'nde çok daha düşük...

avrupa ligi gelirleri CL gelirleri yanında hiçbir şeymiş gerçekten.şu paraları görünce moralim bozuldu hevesim kaçtı.uefanın bu kupaya daha fazla değer vermesi gerekiyor bence...

.....
21.07.2012, 17:17
Avrupa liginde iyi hedefler daha olağan bizim için.

Dişimize göre rakipler var neden iyi yerlere gelmeyelim ki ?

Ilelioglu
21.07.2012, 19:00
Defansin iyi olursa gruplara rahat kalirsin. Gruptanda rahat cikarsin...;)

emin94musti
22.07.2012, 10:28
play offta seri başı olmaktan daha önemlisi 4. değil 3.torbadayız

Ahmet BİÇER
22.07.2012, 12:28

Sporting CP Lisbon
CSKA Moscow
PSV Eindhoven
Girondins Bordeaux
VfB Stuttgart
Metalist Kharkiv
AZ Alkmaar
Hapoel Tel-Aviv
Lazio Roma

Internazionale
Liverpool
Olympique Marseille
Athletic Bilbao
Hannover 96
PAOK Thessaloniki
Steaua Bucuresti
Sparta Praha
Heerenveen

APOEL Nicosia
FC Twente Enschede
Lech Poznan
Rosenborg BK

FC Basel
BATE Borisov
FC Salzburg
Dinamo Zagreb

Anderlecht
Celtic
Dinamo Kiev
Panathinaikos
FC København
Club Brugge

kardeş eline sağlık ta diyorsun ki 31 takım seribaşı olarak katılcak diyorsun senın hesabına göre biz 32. takım oluyoruz....??

emin94musti
22.07.2012, 14:05
kardeş eline sağlık ta diyorsun ki 31 takım seribaşı olarak katılcak diyorsun senın hesabına göre biz 32. takım oluyoruz....??

basel d.zagreb batenin rakipleri çok zayıf onlar elenmezler

Hasan61
22.07.2012, 15:39
Mucize olmazsa Play-off turunda seri başıyız.

Fatih ÇOLAK
22.07.2012, 17:01
3.tur maçlarından kritik olanlar şu şekilde:

-Anzhi Makhachkala / Budapest Honvéd - Lokomotiv Plovdiv 1936 / Vitesse ; muhtemelen Anzhi-Vitesse maçı olacak, ikisi de seri başı değil, ikisi de zorlanacağımız takımlar bence (Anzhi yıldızlar karması, Vitesse ise tipik Hollanda takımı, Bony'li, Kalas'lı, Büttner'li).

-İnter Bakü PİK / Asteras Tripolis - CS Marítimo ; muhtemelen Asteras Tripolis - CS Marítimo maçının galibi gelir buradan, Tripolis Yunan takımı, her türlü sıkıntılı geçer maç, Maritimo ise evinde kolay kolay yenilmeyen bir takım.

-Rapid Bucureşti / Myllykosken Pallo-47 - SC Heerenveen; muhtemelen Rapid Bucureşti - SC Heerenveen maçı olur, Heerenven'in turu geçmesini isterim, çünkü seri başı olacak, Rapid turu geçerse muhtemel rakiplerimizden birisi olacak ve bence her yönüyle sıkıntılı bir tur olur.

-FK Vojvodina / FK Suduva - Rapid Wien; Wien turu geçecektir, muhtemel dişli rakiplerimizden olur.

-Dundee United - Dinamo Moskova; ikisi de seri başı olamıyor, tabii ki tercihim Dundee'den yana olur.

-ŠK Slovan Bratislava / Videoton - Differdange 03 / KAA Gent; muhtemelen ŠK Slovan Bratislava - KAA Gent eşleşmesi olur, tabii ki tercihimiz Bratislava'dan yana ama işleri zor.

Tabii ki derenin altından çok sular akacak daha, CL'den elenip gelecek takımlar var, oralarda sürprizler olursa rakipler arasında değişmeler olacaktır. Mesela Levante var 4 sıra altımızda, enteresan sonuçlar çıkarsa Levante karşı tarafa kayabilir.

İnfantino'dan anlayış bekliyoruz :)

Toplam 30 küsür takımın arasından 20'si ciddiye aldığımızda rahatlıkla geçebileceğimiz takımlar olur, rahat bir rakip istiyorum bu sefer. Gruplara kalmak puanımız açısından önemli...

Hüseyin Başoğlu
22.07.2012, 17:08
cok detayını bilmem ama bildiğim 1-2 sey var seribaşı katılıcaz tek mac oynicaz gruplara kalırsak n'doyenin parasını uefa vermis olucak :D:D gruplardan cıkarsakta ekstra biraz daha gelir elde ederiz:D

DeAgLeMaNyAq
22.07.2012, 17:11

Tüm ihtimaller ortaya konulduğunda, puanı bizden yüksek olan ve önceki tur elemelerinde yer alan 31 takım bulunuyor. Lâkin puanı bizden yüksek olan iki takım birbirleriyle karşılaşacağı için bunlardan biri elenecek ve biz en kötü ihtimalle de olsa 31.sıradan seri başı olacağız. Tabii geçmiş yıllardaki örneklere bakarsak önceki turlarda mutlaka az da olsa seri başı takımlar elenmiştir. O yüzden seri başı olan takımlar içerisinde 25-30 arasında bir yerde oluruz diye tahmin ediyorum...

emin94musti
22.07.2012, 18:16
Tüm ihtimaller ortaya konulduğunda, puanı bizden yüksek olan ve önceki tur elemelerinde yer alan 31 takım bulunuyor. Lâkin puanı bizden yüksek olan iki takım birbirleriyle karşılaşacağı için bunlardan biri elenecek ve biz en kötü ihtimalle de olsa 31.sıradan seri başı olacağız. Tabii geçmiş yıllardaki örneklere bakarsak önceki turlarda mutlaka az da olsa seri başı takımlar elenmiştir. O yüzden seri başı olan takımlar içerisinde 25-30 arasında bir yerde oluruz diye tahmin ediyorum...

fenerbahçeyi yazmamışsın oda var 32 oldu ama seribaşı oluruz %99

DeAgLeMaNyAq
22.07.2012, 18:39
fenerbahçeyi yazmamışsın oda var 32 oldu ama seribaşı oluruz %99

Onlarla eşleşme ihtimalimiz yok ki...

emin94musti
22.07.2012, 18:47
Onlarla eşleşme ihtimalimiz yok ki...

öyle olunca 32.takım oluruz seribaşı olmayız
ama çok ufak bir ihtimal

DeAgLeMaNyAq
22.07.2012, 19:43
öyle olunca 32.takım oluruz seribaşı olmayız
ama çok ufak bir ihtimal

:) Şimdi baktım da haklısın. Yarışta ikinciyi geçtiğinde kaçıncı olursun tuzağına düşmüşüm biraz. Önceki sayfada belirttiğim gibi henüz garantilememişiz ama geçmiş senelere bakarsak % 99 seri başı kalırız diyebiliriz. AL ve ŞL'nin bir önceki eleme turundan gelmesi muhtemel 23 tane takımdan elbet bir tanesi elenecektir. Hatta bu durumun kesinleşmesi için bir sonraki turu beklememize bile gerek kalmayabilir. Bu hafta ŞL ve AL'deki rövanş maçları var. Henüz 2.turu geçmeyi garantilemeyen ve puanı bizden yüksek olan birkaç takım da var. Onlardan biri elendiği anda bu iş tamamen kesinleşecek. Yok olur da tüm seri başları tur atlarsa bu sefer 7-9 Ağustos arasındaki ŞL ve AL'nin 3.tur maçlarını bekleyeceğiz...

Ilelioglu
22.07.2012, 20:17
Play-Off'u gecersek puan alacakmiyiz? Sanmiyorum ama...:)

..

Veysel
22.07.2012, 20:18
Her galibiyet ve beraberlik + puandir.

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk 2 ile g&#246;nderildi

DeAgLeMaNyAq
22.07.2012, 20:20
Play off turundan katıldığımız için şimdilik 1.500 puan aldık. Eğer play off'ta elenirsek bu puanla sezonu kapatırız. Ön elemelerdeki galibiyet ve beraberliklerde kulüplere puan verilmiyor. Sadece ülke puanı alınıyor...

Ilelioglu
22.07.2012, 20:23
Play off turundan katıldığımız için şimdilik 1.500 puan aldık. Eğer play off'ta elenirsek bu puanla sezonu kapatırız. Ön elemelerdeki galibiyet ve beraberliklerde kulüplere puan verilmiyor. Sadece ülke puanı alınıyor...

Ve bu puan önümüzdeki sezon icin eklenecek yani simdilik bir getirisi yok, dogru mu?

..

DeAgLeMaNyAq
22.07.2012, 20:27
Ve bu puan önümüzdeki sezon icin eklenecek yani simdilik bir getirisi yok, dogru mu?

..

Evet öyle...

.....
22.07.2012, 20:29
Bu kadar puanla da seri başı olamazsak ayıp olur yani :)

ANIL
22.07.2012, 22:44
avrupada puanımız kaç ? sıralamada olursa sevinirim :)

Fatih ÇOLAK
22.07.2012, 23:23
Liste şuanda şu şekilde:

http://img40.imageshack.us/img40/192/adszrfl.png

Şampiyonlar Ligi Kuraları'na baktım, oradan sürpriz çıkabilecek bir maç var (şu an ki sıralamayı değiştirebilecek):

-Dinamo Kiev - Feyenoord

Feyenoord zor da olsa turu geçerse, Kiev gelecek oradan ve seri başı olacak. Böylece önümüze 1 takım geçmiş olacak. Diğer maçları yazmadım çünkü inanın o maçlardan bizden yüksek puanı olan bir takımın elenme ihtimali neredeyse yok, çerez takımlarla oynayacaklar. Böyle olursa 1 sıra aşağı kayacağız.

Gelelim Avrupa Ligi 2. ve 3. tur maçlarına:

-Rapid Bucureşti* - SC Heerenveen (Rapid 2.turda rakibini 3-1 ile geçti) : Turu Rapid geçerse biz 1 sıra yukarı kayacağız.

-Twente 1 - 1 Inter Turku galibi - Boleslav (rakibini ilk maçta 3-0 ile geçti, turladı sayılır): burada Twente evindeki maçta sürpriz bir sonuç aldı. Eğer Turku bu sonucu iyi değerlendirirse biz 1 sıra daha yukarı kayacağız.

-Servette / Gandzasar Kapan - Rosenborg BK / Ordabasy Shymkent : bu maçı da ekledim çünkü Rosenborg bizim üzerimizde fakat 2.tur ilk maçında evinde 2-2 berabere kalmış, yani dezavantajlı durumda, elenebilir. Böylece biz de 1 sıra yukarı kayarız.

Ben olaya gerçekçi yaklaşmaya çalıştım, baktığımızda yukarıdaki listeden aşağı kayma ihtimalimiz sadece 1 sıra (diğer maçlarda çok büyük futbol mucizeleri olmazsa)...

Fakat yukarı kayma ihtimalimiz daha yüksek, şöyle ki:

Dişli bir takım Rapid, Heerenveen'i eleyebilir, ilk maçta sürpriz bir sonuç alan Twente elenebilir, yine ilk maçta sürpriz bir sonuç alan Rosenborg elenebilir...

Sonuç olarak 3 sıra yukarı kayabiliriz, aynı anda 1 sıra da aşağı kayabiliriz. Ben risk alıyorum ve 'kuraya 23.sıradan gireceğimizi düşünüyorum' diyorum (şu anda 24.sıradayız).

Not: şikecilerin maçını hesaba katmadım.

Dediğim gibi çok enteresan sonuçlar çıkarsa en fazla 1-2 sıra oynarız ama bence oynamayacağız. Sıralamayı değiştirebilecek maçlar yukarıda verdiğim maçlar diye düşünüyorum...

Fatih ÇOLAK
23.07.2012, 01:18
Bizi ilgilendirmez ama yukarıdaki durumlardan 2'si gerçekleşirse (örn: Twente ve Rosenborg elenirse), diğer maçlar da tahmin ettiğimiz gibi sonuçlanırsa (sürpriz sonuçlar çıkmazsa) Bursa 13.310 puan ile seri başı olabilir. İster miyim? İsterim. Zaten kazanılacak para miktarı cuzi, bölünse de bir sıkıntı olmaz bence. Lig de 2 maç kazanınca o paraları kazanırsın. Bursa ve Trabzonspor'un Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmesi güzel olur. Şikecileri saymıyorum, onlar en fazla Vaslui'yi eler, sonra ban yer. Vaslui CL'den devam eder. Bu da Bursa'nın işine gelir.

Yunus Danışmaz
23.07.2012, 01:32
Bizi ilgilendirmez ama yukarıdaki durumlardan 2'si gerçekleşirse (örn: Twente ve Rosenborg elenirse), diğer maçlar da tahmin ettiğimiz gibi sonuçlanırsa (sürpriz sonuçlar çıkmazsa) Bursa 13.310 puan ile seri başı olabilir. İster miyim? İsterim. Zaten kazanılacak para miktarı cuzi, bölünse de bir sıkıntı olmaz bence. Lig de 2 maç kazanınca o paraları kazanırsın. Bursa ve Trabzonspor'un Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmesi güzel olur. Şikecileri saymıyorum, onlar en fazla Vaslui'yi eler, sonra ban yer. Vaslui CL'den devam eder. Bu da Bursa'nın işine gelir.

Hocam ellerine sağlık, valla helal olsun..

Fanatik34
23.07.2012, 03:11
Bizi ilgilendirmez ama yukarıdaki durumlardan 2'si gerçekleşirse (örn: Twente ve Rosenborg elenirse), diğer maçlar da tahmin ettiğimiz gibi sonuçlanırsa (sürpriz sonuçlar çıkmazsa) Bursa 13.310 puan ile seri başı olabilir. İster miyim? İsterim. Zaten kazanılacak para miktarı cuzi, bölünse de bir sıkıntı olmaz bence. Lig de 2 maç kazanınca o paraları kazanırsın. Bursa ve Trabzonspor'un Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmesi güzel olur. Şikecileri saymıyorum, onlar en fazla Vaslui'yi eler, sonra ban yer. Vaslui CL'den devam eder. Bu da Bursa'nın işine gelir.Cüzi miktar mi? Eziktas bu gecen sezon hic oynamadan 7,8 milyon € kazandi. Zaten maclardan fazla kazanamiyorsun (ordanda 1 aldilar)

Bu sezon ise 40 milyon € gelir eklenecek Avrupa ligine (paylasim nasil olur, görecegiz) Avrupa ligini daha cazip hale getirmek icin

emin94musti
23.07.2012, 03:23
:) Şimdi baktım da haklısın. Yarışta ikinciyi geçtiğinde kaçıncı olursun tuzağına düşmüşüm biraz. Önceki sayfada belirttiğim gibi henüz garantilememişiz ama geçmiş senelere bakarsak % 99 seri başı kalırız diyebiliriz. AL ve ŞL'nin bir önceki eleme turundan gelmesi muhtemel 23 tane takımdan elbet bir tanesi elenecektir. Hatta bu durumun kesinleşmesi için bir sonraki turu beklememize bile gerek kalmayabilir. Bu hafta ŞL ve AL'deki rövanş maçları var. Henüz 2.turu geçmeyi garantilemeyen ve puanı bizden yüksek olan birkaç takım da var. Onlardan biri elendiği anda bu iş tamamen kesinleşecek. Yok olur da tüm seri başları tur atlarsa bu sefer 7-9 Ağustos arasındaki ŞL ve AL'nin 3.tur maçlarını bekleyeceğiz...

yani kısaca al'de hiç süpriz olmayacak cl'de de hep puanı az olan takımlar tur atlayacak ki seribaşı olamayalım :D

Fatih ÇOLAK
23.07.2012, 03:24
Cüzi miktar mi? Eziktas bu gecen sezon hic oynamadan 7,8 milyon € kazandi. Zaten maclardan fazla kazanamiyorsun (ordanda 1 aldilar)

Bu sezon ise 40 milyon € gelir eklenecek Avrupa ligine (paylasim nasil olur, görecegiz) Avrupa ligini daha cazip hale getirmek icin

Şöyle bir mesaj var arka sayfada:

Hangi para tam olarak ülke takımlarına bölünüyor bilmiyorum ama tamamı bölünse bile aradaki fark 3M €'dan fazla olmaz. Son zamanlara baktığımızda bu paranın çok da büyük bir para olduğunu söyleyemeyiz. O yüzden Bursa'yla birlikte bizim gruplara katılmamazın sakıncasını görmüyorum ben.

O 40M € kupanın çeşitli bölümlerine dağıtılsa bile, en fazla 2M-3M € artar kazancımız (maksimum çeyrek finale gidebileceğimizi var sayarsak). Tabii ki fena mı olur ekstradan gelecek 5-6M € ama ilk amaç itibar olmalı derim ben, bu takım her sene 8-10 maç oynamalı Avrupa'da, puanını iyi noktalara çıkarmalı. Tabii ki CL için durum daha başka. Büyük paralar olduğu için acımam diğer takımlara, tek başıma katılmak isterim. Maalesef bakış açım bu.

Fanatik34
23.07.2012, 03:42
Şöyle bir mesaj var arka sayfada:

Hangi para tam olarak ülke takımlarına bölünüyor bilmiyorum ama tamamı bölünse bile aradaki fark 3M €'dan fazla olmaz. Son zamanlara baktığımızda bu paranın çok da büyük bir para olduğunu söyleyemeyiz. O yüzden Bursa'yla birlikte bizim gruplara katılmamazın sakıncasını görmüyorum ben.

O 40M € kupanın çeşitli bölümlerine dağıtılsa bile, en fazla 2M-3M € artar kazancımız (maksimum çeyrek finale gidebileceğimizi var sayarsak). Tabii ki fena mı olur ekstradan gelecek 5-6M € ama ilk amaç itibar olmalı derim ben, bu takım her sene 8-10 maç oynamalı Avrupa'da, puanını iyi noktalara çıkarmalı. Tabii ki CL için durum daha başka. Büyük paralar olduğu için acımam diğer takımlara, tek başıma katılmak isterim. Maalesef bakış açım bu.6,8 milyon € katilim payi, 1 milyon € da hak kazandigi ve maclari oynayacagi icin.

Bölünen para 6,8 milyon €..muhtemel yari yariya yakin bölünecek. Sizce önemli degil ama bence önemli bir miktar, niye paylasmak isteyeyim ki?

Kald i ki 40 milyon € ek gelecek ve bu nasil dagitilacak bilmiyorum. Mesela 2 sezon önceki katilim payi 6 milyon € idi

Fanatik34
23.07.2012, 03:44
Herseyi gectim, eskiden de hep Seribasi olarak katildik ama gelen rakipler Villarreal, Osasuna, Toulouse..ula bize hic mi kolay rakip cikmaz??ß Insallah bu sezon :)

DeAgLeMaNyAq
23.07.2012, 04:12
Benim belirttiğim rakamlar UEFA tarafından ödeniyor. Onlar bölünmez. Sponsorluk ve yayın hakları takımlar çoğaldıkça bölünüyor...

Herseyi gectim, eskiden de hep Seribasi olarak katildik ama gelen rakipler Villarreal, Osasuna, Toulouse..ula bize hic mi kolay rakip cikmaz??ß Insallah bu sezon :)

Hocam yanlışın var. Şimdi tekrar kontrol ettim. Villareal, Osasuna ve Toulouse ile eşleştiğimizde de seri başı değildik. Biz eskiden sadece ilk eleme turlarında seri başı olurduk. Ondan sonraki turlarda da seri başı olduğumuzu hiç hatırlamıyorum...

Fanatik34
23.07.2012, 04:42
Benim belirttiğim rakamlar UEFA tarafından ödeniyor. Onlar bölünmez. Sponsorluk ve yayın hakları takımlar çoğaldıkça bölünüyor...

Hocam yanlışın var. Şimdi tekrar kontrol ettim. Villareal, Osasuna ve Toulouse ile eşleştiğimizde de seri başı değildik. Biz eskiden sadece ilk eleme turlarında seri başı olurduk. Ondan sonraki turlarda da seri başı olduğumuzu hiç hatırlamıyorum...Toplam havuzdan gelen para 6,8 milyon €, öyle yaziyor Uefa kayitlarinda

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/uefaorg/Finance/01/84/06/02/1840602_DOWNLOAD.pdf

Seribasi isine gelince, kesinlikle emin oldugum (hafizam bu konularda bayagi iyidir), Villarreal ile Osasuna´nin Seribasi olmadigidir. Cünkü kupa tecrübesi olmayan takimlardi, özellikle Villarreal..biz Seribasi mi idik, bilmiyorum ama simdi ki gibi takimlar potalara bölünmüyordu

DeAgLeMaNyAq
23.07.2012, 05:46
Toplam havuzdan gelen para 6,8 milyon €, öyle yaziyor Uefa kayitlarinda

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/uefaorg/Finance/01/84/06/02/1840602_DOWNLOAD.pdf

Seribasi isine gelince, kesinlikle emin oldugum (hafizam bu konularda bayagi iyidir), Villarreal ile Osasuna´nin Seribasi olmadigidir. Cünkü kupa tecrübesi olmayan takimlardi, özellikle Villarreal..biz Seribasi mi idik, bilmiyorum ama simdi ki gibi takimlar potalara bölünmüyordu

Tamam işte ben de önceki sayfada aynısını belirttim. BJK katılım, galibiyet ve turlardan daha az bir ücret aldı ki gönderdiğin listede bu rakam benim de belirttiğim üzere sadece 2 milyon euro. Asıl olay orada orada Marktpool diye geçen sponsor ve yayın gelirlerinde. Anlaşamadığımız nokta senin ona katılım bedeli diye nitelendirmen. Yoksa o paranın tek takımla katılma durumunda garanti olduğunu ben de biliyorum. İşin bir ucunda ülke puanı diğer ucunda ise parayı paylaşmak var. Bursa'nın gruplarda iyi işler yapacağını bilsem katılsınlar derim ama çok kötü bir performans sergiledikleri takdirde olan bizim paraya olur. Üstelik gruplarda iki takım katılırsa maçların biri mecburen şifreli olarak yayınlanacak. Para olayına geri dönersek market pool kısmı UEFA tarafından değil, yayıncı kuruluş ve sponsorlar tarafından ödeniyor. Yine senin gönderdiğin listeye göre tekrarlarsak UEFA BJK'ye katılım bedeli olarak 640 bin euro, oynadığı maç sayısından 360 bin euro, galibiyetlerinden 560 bin euro, 2.tura kaldığı için 200 bin euro, 3.tura kaldığı için de 300 bin euro vermiş. 6.8 milyon euro ise sponsor ve reklam gelirlerinden ödenen rakamlar. Benim yanıldığım bir nokta var o da Avrupa Ligi'nin sponsor ve yayın gelirleri eskiden çok daha düşüktü. Geçtiğimiz sezon biz oradan 13 milyon euro almışız. BJK ise aşağı yukarı yarısını. Gerçi hâla büyük bir fark var ama 7 milyon civarındaki bir rakam hiç de fena değil...

Seri başı olayında ise yanlış hatırlıyorsun sanırım. Listeye bakarsak seri başı olmadığımız ortada.

2003-2004

http://img687.imageshack.us/img687/5620/20032004f.jpg

2006-2007
http://img593.imageshack.us/img593/5830/20062007.jpg

2009-2010
http://img822.imageshack.us/img822/672/20092010k.jpg

Fanatik34
23.07.2012, 17:27
Dogru, yanlis telaffuz etmisim ama anlatmak istedigimiz ayni sey, eyvallah. Bu sezon muhtemel, o Market Pool payinda yine bir artis olacak, arti mac gelirlerinde. Yani tek basina Gruplara kaldigimiz takdirde hatta ciktigimizda, muhtemel 10 milyon € civari kazanacagiz ki (stat gelirleri haric), bu hicte kücümsenemeyecek bir rakam.

Seribasi olayina gelince, hatirladigim, Villarreal´in ilk defa Avrupa Kupalarina katilmis olmasiydi. Bu yüzden puaninin düsük olacagi, daha dogrusu seribasi olmadigi idi. En azindan Medya´da böyle gecmisti. Osasuna döneminde ise belli sayida takimin seribasi oldugu, olmayanlarin, diger olmayanlarla karsilasma ihtimalinin oldugu idi. Bu da Medya´da...

Toulouse döneminde ise takimlar simdi ki gibi, torbalara ayrilmaya baslamisti

DeAgLeMaNyAq
23.07.2012, 17:53
Dogru, yanlis telaffuz etmisim ama anlatmak istedigimiz ayni sey, eyvallah. Bu sezon muhtemel, o Market Pool payinda yine bir artis olacak, arti mac gelirlerinde. Yani tek basina Gruplara kaldigimiz takdirde hatta ciktigimizda, muhtemel 10 milyon € civari kazanacagiz ki (stat gelirleri haric), bu hicte kücümsenemeyecek bir rakam.

Seribasi olayina gelince, hatirladigim, Villarreal´in ilk defa Avrupa Kupalarina katilmis olmasiydi. Bu yüzden puaninin düsük olacagi, daha dogrusu seribasi olmadigi idi. En azindan Medya´da böyle gecmisti. Osasuna döneminde ise belli sayida takimin seribasi oldugu, olmayanlarin, diger olmayanlarla karsilasma ihtimalinin oldugu idi. Bu da Medya´da...

Toulouse döneminde ise takimlar simdi ki gibi, torbalara ayrilmaya baslamisti

Geçmiş dönemde bizim puanlarımız genelde hep 10 bin civarında olduğu için İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya temsilcilerine karşı seri başı olmamız pek mümkün olmuyordu. Çünkü o ülkelerin temsilcisi yıllar boyunca Avrupa kupalarına katılmamış olsa dahi, ülke takımlarının başarısından gelen puanla yine seri başı olarak üstümüze çıkıyorlardı. Dediğin gibi Villareal bizle oynadığı sezon ilk defa UEFA kupasına katılmış ama ülke puanı sayesinde seri başı olmuş. İspanya'nın 98-03 yılları arasında sırasıyla 5.0000, 9.2855, 8.3055, 7.4285, 7.7500 ve toplamda 37.769 puanı birikmiş. Villareal de bu taban puanla kuralara girdi. Osasuna konusunu hatırlayamıyorum. Ama o da Villareal de olduğu gibi ülke puanı sayesinde önde gözüküyor. Yine Toulouse olayında neyi kastettiğini tam anlayamadım. Adamlar zaten seri başıydı. Takımların 5'er 6'şarlı olarak ayrılması bir şey değiştirmiyor ki sonuçta seri başları bir tarafta, seri başı olmayan takımlar başka tarafta yer alıyor...

alper*
23.07.2012, 19:10
Seri başı olsak da Anzhi'yi çekeriz sıkıntı yok :)

Fanatik34
23.07.2012, 20:36
Geçmiş dönemde bizim puanlarımız genelde hep 10 bin civarında olduğu için İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya temsilcilerine karşı seri başı olmamız pek mümkün olmuyordu. Çünkü o ülkelerin temsilcisi yıllar boyunca Avrupa kupalarına katılmamış olsa dahi, ülke takımlarının başarısından gelen puanla yine seri başı olarak üstümüze çıkıyorlardı. Dediğin gibi Villareal bizle oynadığı sezon ilk defa UEFA kupasına katılmış ama ülke puanı sayesinde seri başı olmuş. İspanya'nın 98-03 yılları arasında sırasıyla 5.0000, 9.2855, 8.3055, 7.4285, 7.7500 ve toplamda 37.769 puanı birikmiş. Villareal de bu taban puanla kuralara girdi. Osasuna konusunu hatırlayamıyorum. Ama o da Villareal de olduğu gibi ülke puanı sayesinde önde gözüküyor. Yine Toulouse olayında neyi kastettiğini tam anlayamadım. Adamlar zaten seri başıydı. Takımların 5'er 6'şarlı olarak ayrılması bir şey değiştirmiyor ki sonuçta seri başları bir tarafta, seri başı olmayan takımlar başka tarafta yer alıyor...Eyvallah bilgiler icin :)

Medya´da gördüklerim yaniltmis beni..yok Toulouse olayini hatirladigim icin öyle yazdim, yani simdi ki gibi 5 li bir torbadan cikmisti, arti kagit üzerinde diger daha zayif bir takimla, zayif yani istenen takimlardan biri idi.

Yeşil
23.07.2012, 21:32
Benim aklımı kurcalayan Avrupa Ligi tablosunda bulunan bir takımın sonradan Şampiyonlar Ligi tablosuna eklenip eklenemeyeceği..

Bunun bir örneği daha var mı?

Fatih ÇOLAK
24.07.2012, 22:56
Şampiyonlar Ligi 2.turu maçlarında Salzburg elendi, puanı bizden yüksekti.

Olur da 3.turda Maritimo'ya elenseydi bizim üstümüze çıkacaktı. Böylece 1 takım kesinlikle aradan çıktı.

@DeAgLeMaNyAq usta bizim üzerimizde olma ihtimali olan takım sayısı 31 demişti, Salzburg elendi, an itibariyle seri başı olma ihtimalimiz kesinleşti.

DeAgLeMaNyAq
25.07.2012, 00:58
Teşekkürler Fatih iyi takipçisin...

Fatih ÇOLAK
25.07.2012, 01:45
Yalnız FB o hesapta, hesaba katılmamış sanırım. Katmamak mantıklı fakat ne olur ne olmaz biz 1 takımın daha elenmesini bekleyelim :)

Yanlış mıyım?

emin94musti
25.07.2012, 04:24
Group Stage (48 teams)

Pot 1 coef. Pot 2 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Atlético Madrid (TH) Esp 100.837 VfB Stuttgart *4 Ger 55.037
Internazionale *3 Ita 104.996 Metalist Kharkiv *4 Ukr 52.526
Liverpool *3 Eng 90.882 Athletic Bilbao *3 Esp 47.837
Olympique Lyon Fra 94.835 AZ Alkmaar *4 Ned 44.103
Olympique Marseille *3 Fra 85.835 Fenerbahçe @4 Tur 41.310
Sporting CP Lisbon *4 Por 82.069 Rubin Kazan Rus 40.566
CSKA Moscow *4 Rus 80.566 Napoli Ita 39.996
PSV Eindhoven *4 Ned 76.103 Udinese @4 Ita 38.996
Tottenham Hotspur Eng 66.882 Lille OSC @4 Fra 38.835
Bayer Leverkusen Ger 60.037 Club Brugge @3 Bel 35.480
Girondins Bordeaux *4 Fra 58.835 APOEL Nicosia ** Cyp 33.599
FC Twente Enschede * Ned 57.103 Hapoel Tel-Aviv *4 Isr 31.400

Pot 3 coef. Pot 4 coef.
------------------------ --- ------- ------------------------ --- -------
Hannover 96 *3 Ger 31.037 Young Boys ** Sui 16.860
Lazio Roma *4 Ita 29.996 Málaga CF @4 Esp 16.837
PAOK Thessaloniki ** Gre 27.920 Levante UD *4 Esp 16.837
Steaua Bucuresti *3 Rom 26.764 Racing Genk *3 Bel 16.480
Sparta Praha *3 Cze 25.570 Borussia Mönchengladb @4 Ger 15.037
Lech Poznan * Pol 22.483 Partizan Belgrade @4 Srb 14.350
Rosenborg BK * Nor 20.935 Viktoria Plzen ** Cze 14.070
Heerenveen *3 Ned 20.103 Dnipro Dnipropetrovsk *4 Ukr 14.026
Trabzonspor *4 Tur 19.810 Helsingborg IF @4 Swe 12.680
CFR Cluj @4 Rom 18.764 Académica Coimbra Por 11.069
Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 Hapoel Kiryat Shmona @4 Isr 4.400
Newcastle United *4 Eng 16.882 F91 Dudelange @4 Lux 2.716

bizim grup kesin böyle olur liverpool napoli trabzonspor malaga :D

.....
25.07.2012, 04:44
Yalnız FB o hesapta, hesaba katılmamış sanırım. Katmamak mantıklı fakat ne olur ne olmaz biz 1 takımın daha elenmesini bekleyelim :)

Yanlış mıyım?

O zaman 1 takımın daha elenmesini bekleriz :)

Fatih ÇOLAK
25.07.2012, 14:50
Bu akşam CL 2.Tur maçları var. Bizi ilgilendiren maçlar:

21:00 Vardar - BATE (ilk maçı BATE 3-2 kazandı)
21:45 Din. Zagreb - Ludogorets (ilk maç 1-1)

BATE veya Zagreb'den 1 tanesi elenirse seri başı olmamız bugün kesinleşiyor. Ben inşallah ikisi de elenir diyorum. Zor ama ilk maçtaki skorlar fena değil. Belki büyük sürprizler olur da gruplarda 2.torbaya gireriz :)

Aslında bu ikili CL Grupları'na kalır gibi, bu turu geçerlerse yine zayıf takımlarla oynayacaklar ama işleri belli olmaz. Çıksınlar aradan. Asıl torbalardaki durumumuzu ilgilendiren maçlardan bazıları (sürpriz olabilecek) yarın:

17:00 Ordabasy - Rosenborg (ilk maç 2-2)
19:00 Inter Turku - Twente (ilk maç 1-1)
21:00 Lech - Khazar (ilk maç 1-1)

Twente, Rosenborg ve Lech Poznan'ın elenmesi demek bizim sıralamada direk 3 sıra yukarı çıkmamız demek. Olur mu? Çok zor ama futbol bu, belli olmaz :)

Tayfun Aydın
25.07.2012, 20:22
'Üşüyoruz Čale reyiz, durum o kadar vahim...'

Fatih kardeşim çalışman harika olmuş ama imzan muhteşem:))))))))))))))) bir konu ancak bu kadar güzel anlatılır.

Ilelioglu
25.07.2012, 21:01
Salzburg saka gibi bir takima elenmis...:D