PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Dogan’in hatalari...

Punisher-61
17.10.2004, 21:17
Yattarayi neden oynatmiyor??Nedir bu inat...Ziya Doganin bu davranisi bence cok yanlis. Bir futbolcu problemli olabilir ceza verirsin olur biter ama oynatmazsan hem o futbolcuyu cezalandirirsin hemde TÜM TAKIMI... bizim önde sadece Fatih ve Gökdeniz var Rakip zeki oynadimi bu iki oyuncuyu tutar Trabzonun futbolu cöker...

sende Mehmet Yilmaz,Yattara,Volkan, Tayfun cora var

Hangi Mantikla Thijes,De Haene ve Lee Yongu sahaya sürüyorsun??

THIJESde bugüne kadar hic iyi oyun görmedim....

De Haene sezon öncesi gönderilecekti simdi banko oynuyor...

Ziya Dogan son maclari bi incelesin ve ondan sonra takimi kursun...

tulin
17.10.2004, 21:20
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

cok hatali bi kadroyla ciktik

smileys/smiley5.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

#10 Fietra
17.10.2004, 21:21
Bravo çok güzel bir noktaya degindin bende bundan bahsedegim ama zamani degil su anda.

kadirsa_2000
17.10.2004, 21:45
Ziya Hoca'mizin her durumda her kosulda ve her skorda arkasindayim ama benimde elestirdigim tek yönü su çekingenligi. Tamam oyuna biraz defansif baslayip rakibin evinde oynamasinin avantajini kullanamamasini saglamayi amaçlayarak sahaya çikabilirsin ilk ama M.Yilmaz'i oynatmamak niye? M.Yilmaz yoksa Fatih + Gökdeniz'i rakip defans boguyor, bunaltiyor. M.Yilmaz gibi bir presçi ve takimin savunmasinda dolayli yoldan çok büyük öneme sahip bir oyuncuyu niye oynatmiyorsun bastan hocam. Bu inadini bende çözemedim.

Her iste bir hayir vardir. Kulübümüze, yönetimimize, hocamiza ve futbolcularimiza sonuna kadar destek.

canim TS
17.10.2004, 21:49
M.Y

kadirsa_2000 yazdi
ilmaz gibi bir presçi ve takimin savunmasinda dolayli yoldan çok büyük öneme sahip bir oyuncuyu niye oynatmiyorsun bastan hocam. Bu inadini bende çözemedim.

Aynen katiliyorum

TURHAN
17.10.2004, 21:49
yattara disinda tum yabancilar gitse bu takimi bizim oyuncularda en az onlar kadar iyi goturur daha da iyi oynar, yattara disindakilerin marjinal faydasi 0.Belki petkovici disarida tutabiliriz.

Kapali defanslarida yattaranin o adam eksiltmeleriyle, 0a inip defansin dengesini bozmasiyla geciyorduk artik o yattaradan eser kalmamis...Nasil bi anda bi futbolcu boyle olur onu anlamiyorum

saglam
17.10.2004, 22:10
Yattarayi neden oynatmiyor??Nedir bu inat...Ziya Doganin bu davranisi bence cok yanlis. Bir futbolcu problemli olabilir ceza verirsin olur biter ama oynatmazsan hem o futbolcuyu cezalandirirsin hemde TÜM TAKIMI... bizim önde sadece Fatih ve Gökdeniz var Rakip zeki oynadimi bu iki oyuncuyu tutar Trabzonun futbolu cöker...

sende Mehmet Yilmaz,Yattara,Volkan, Tayfun cora var

Hangi Mantikla Thijes,De Haene ve Lee Yongu sahaya sürüyorsun??

THIJESde bugüne kadar hic iyi oyun görmedim....

De Haene sezon öncesi gönderilecekti simdi banko oynuyor...

Ziya Dogan son maclari bi incelesin ve ondan sonra takimi kursun...

Eldeki malzemeyi en iyi biçimde kullanmaya çalisiyor Ziya Hoca, bu konuda Erdal sana katilamiyorum. Ancak son 3-4 maçtir gözle görülür bir düsüs var. Bu motivasyondan da kaynaklanabilir, takimin saha diziliminden de. Yoksa yukarida saydiklarinin skora birebir etki edecegini düsünmüyorum.

Yakisikli bir "10 Numara"ya ihtiyacimiz var. Sorun ancak böyle çözülür kanaaatindeyim. Hami'den sonra 10 numaramiz olmadi.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley21.gif

Aniketus
17.10.2004, 22:22
bana göre ziya hocanin asil ölümcülhatalari daha farkli:

1) 40. dakikada oyuncu degistirmek hangi akla, hangi mantiga, hangi zekayasigar. Gördüysen bir sey, 5 dakika daha sabret, 2.yarida basinda yap degisikligi.. rakip hocaya karsi hamle için neden durduk yere 20 dk. fazladan düsünme süresi veriyorsun ki ??!!

2)D'Haene'nin Hüseyinin yerine oturmadigini daha önce görmüstük. Neden ikinci sefer tekrar deniyorsun ki? Bu adam liberoda defansin bosluklarini iyi görebilen ve bosluklara izin vermeyenbir adam. Bu maçta Erdinç kulübede, D'haene liberoda olmaliydi. D'hanenin liberoda olmadigi maçlarda defans çok acaip sekillere giriyor, darmadagin oluyor.

3)Oyundan Lee degil, Thijs alinmaliydi.

4)Markajda bogulan Fatih'e taktik bir müdahalede bulunmaliydi.Ilk yari boyuncasevgilisiyle dolasirgibi çimlerin üzerinde kolkola gezindi durdu markajcisiylaadam.

Poyraz
17.10.2004, 22:42
YA HOCAM O ALLAHIN BELASI ANTEP MACINDAN SONRA HER MACTA ADETA YUREGIMIZI AGZIMIZA GETIRIYORSUN,MEHMET YILMAZ GIBI RAKIP FUTBOLCULARI BUNALTAN,GENIS OMUZLARIYLA IKILI MUCADELELERDE TOP KAPTIRMAYAN BIR ADAMI NIYE OYNATMASSINKI HOCAM,LEE NIN KARSI KARSIYA KALDIGI POZISYONDA MEHMET YILMAZ OLSAYDI O GOLUDE KESIN ATMISTI,kopeksaray MACININ TELAFISI YOK BU MACTA YATTARA VE MEHMET YILMAZI ILK 11 DE ISTIYORUZ MUTLAKA...SELAMLAR

!!!

corleone
17.10.2004, 22:54
ziya hocayi hiç suçlamamistim ama artik dayanamiyorum türkiye'nin en iyi hücum hattina sahip olan bir takim bu kadar korkak oynayamaz oynamamali bejeke maçi bir bu iki nedir bu futbol anlamadim tam golü atiyoruz bu sefer tersine dönüyor defans hata yapmaya basliyor bunun mantigi nedir? tam tersi omasi gerekmiyor mu? m.yilmazla baslanmaliydi bu bir hata belli ki yattara ya çok çalim atmamasi için uyarida bulunulmus e bu adamin en tehlikeli oldugu zaman çalim atip adam eksilttigi zaman degil mi bunlar nasil çeliskiler? umarim geyse maçinda bu hatalardan döneriz...

sanatik
17.10.2004, 22:57
ben bu meselenin ankaraspor macinda görüsülmesinden yanayim.

ziya dogan hocamiz böyle bir topici hakketmedi.

ibrahim_yattara
17.10.2004, 23:16
ben bunlari 5 te 5 iken söylemistim beni vatan haini ilan ettiler burada bu takimi elestirmeye izin vermiyorsunuz takim düsüste problemi masaya yatirmaz isek çözemeyiz dedim burasi saksakçilarin skor tahmincilerin sitesi degil problemleri, ve düsüsü görelim dedim millet bana ates püskürdü. o thijs büyük futbolcu diyenlere iki iyi pas atacak diye koca bir orta sahayi katlediyor nazik balerinlerimizi (belçikalilar) hemen defretmeliyiz yoksa puan kayiplarimizdan sonra bu isin bir anlami kalmaz dedim ohooo ne cevaplar aldim bilemezsiniz.

herseye ragmen

en büyük trabzonspor..

ne kadar dogru demisler (biz seni sevinmek için sevmedik trabzonum)

:(

Muhalif
17.10.2004, 23:32
su belçikalilar konusunda bravo diyorum sana nafiz.. ben transfer mevsiminin basindan beri yaziyorum.. belçikadan topçu çikmaaaaazzz.. çiksa bile bu kadar iste..

corleone
17.10.2004, 23:34

elestiriyoruz ziya dogan'a düsmanlik falan yapmiyoruz tabi ki hepimiz hocanin arkasindayiz ama ortada açik bir yanlis var bunu da dile getirecegiz zararin neresinden dönersek kardir inat kelimesi biraz hos kaçmamis sanirim maç sonrai aceleyle yazilmis bir baslik...

#10 Fietra
18.10.2004, 00:02
Ziya Hoca Antep maçinda yanlis yapti puan kaybettik.BJK maçini biraz sansa bala aldik.Ankara maçinda Ziya Hoca yine hata yapti ki tek Ziya Hocaya yikamyaiz bütün beraberligi yine puan kaybettik.

Biz her zaman Ziya Hocamizin arkasindayiz ancak bu ona yanlislari hatalari söylemeyecegimiz anlamina gelmez.Dost aci söyler misali.

Ziya Hoca'in kaybettigi maçlarin geneline bakarsak "korkak" futbol mantalitesinden kaybetmisiz.Kazandigi maçlara bakarsak genel olarak bakarsak "bireysel" yeteneklerin ortaya çikmasiyla maçlar alinmis.

Bu maçta da nedendir bilinmez yine "korkak" bir futbol sergiledik.Hocamiz medyanin sisirdigi Wederson,Tita,Jaba'dan falan çekinerek mi böyle bir kadro kurdu ki! Antep maçinda da medyanin sisirdigi Taib'den çekinerek bir sistem yapti ve erken doldur-bosalt yaparak puan kaybetti.Burada çekinerek mi böyle kurdu falan benim varsayimlarimdir.

Bu maç sonu Volkan niye yok?

Mehmet Yilmaz neden ilk 11'de degil?

Mehmet Yilmaz'in ilk 11'de basladigi zaman rakip defanstan bir kisiyi pesinde takarak Fatih'in Gökdeniz'in vs. aradan kaçabilecegini ve büyük oranla kaçtigini düsünemedi mi Ziya Hoca?

Thijs ne ise yarar?Sadece sahada gezmeye mi?Açik açik çok sinir oldum.

Ibrahim Ege'nin Thijs'den 10.000 kat daha güzel oldugunu anlayanlar olmus mudur?

Yattara'nin artik ilk 11'de oynama zamani gelmedi mi?

gibi sorular geldi.Ziya Hoca yaptigi yanlislari çok çabuk görüp düzeltmeli ve bir ekleme daha yapayim bu takimda Hüseyin çok önemli bir takim oyuncusudur.Hiç olmadi Thijs'den iyidir!

cabri
18.10.2004, 00:16
malatya ve kiev maçindan beri söylüyorum bu takim top oynamiyor diye. ama burda büyük çogunluk skora bakip yorum yaptigi için simdi yavas yavas gerçekleri görme zamani gelmistir onlar için.

trabzon asla kontra ile gol arayacak takim olamaz, hele hele böyle takimlar karsisinda böyle bir oyun anlayisi hiç yakismiyor. ziya dogan korkakligi birakip takima futbol oynatmaya basladigi zaman bende iyi seyler söylerim.

benim fikrim kazansakta kaybetsekte degismeyecek, ben skora göre yorum yapmiyorum. futboldan anlayanlar bu anlayis içinde olan bir takimin asla zirvede kalamayacagini zaten görüyor. bu kafayla haftaya allah yardimcimiz olsun.

özgür

sanatik
18.10.2004, 00:29

elestiriyoruz ziya dogan'a düsmanlik falan yapmiyoruz tabi ki hepimiz hocanin arkasindayiz ama ortada açik bir yanlis var bunu da dile getirecegiz zararin neresinden dönersek kardir inat kelimesi biraz hos kaçmamis sanirim maç sonrai aceleyle yazilmis bir baslik...

Herneyse tartismak olacak elbette.

Konuyla ilgili ben sadece sunu eklemek istiyorum. Ziya Dogan hocamiz simdiki kadro ile hücum futbol oynatmasini mümkün olmadigini yaklasik 2/3 hafta önce bir repörtajinda dile getirmisdi.

Demekki kendiside bu konuyu düsünmüs ama kadro sorunundan dolayi mümkün olmadigini ve kadroya göre systemini kurmus.

Eger Ziya dogan suclayanlar bu önemli konuyu dikkate almiyorsalar tabiiki ziya dogan hep suclu cikacakdir. Elbette hocamizin hatalarida var oluyor. Ankaraspor macindada farkli bir 11 ile cikabilirdi diyorum bende ama oyun anlayisi olarak kadromuz hücum futbolu oynamak icin uygun degil ve bunu ilk önce anlamak gerek.

Kadro konusundada suclanacak son kisi ziya dogandir, zira malatyadan getirdigi futbolcular ts nin iyileri.

NOT:

Konu basligi - "Ziya Dogan Elestirilerimiz" yapabilirmiyiz ?Edited by: TesTosTeron

Analyzer
18.10.2004, 01:04
Normal mevkileri ile söylüyorum:

1)Petkoviç (Kaleci)

2)Emrah (Defans)

3)Celalettin (Defans)

4)Tolga (Defans)

5)Erdinç (Defans)

6)D'Haene (Defans)

7)Lee Eoul Young (Defans)

8)Adem (Defansif orta saha)

9)Thijs (?)

10)Fatih Tekke (Milli maç yorgunu)

11) Gökdeniz (Milli maç yorgunu)

Bu 11 parantez içindeki tanimlariitibari ile gol atabilir mi? Birakin golü ilk 45 dakikada sut bile atamadi. Ziya Dogan takimimizin sezonu erken açmasindan dolayi meydana gelen form düsüklügünün farkinda. Bu yüzden Antep maçiyla baslayan formsuzlukperiyodunu en az kayipla atlatmak amacinda. Sezonu erken açmamiz hocanin suçu degil. Her maçta terlerinin son damlasina kadar kosan futbolcularimiz makina degil. Bu form düsüklügü normaldir. Zaten form düsüklügü yasarken bugün sahada tel tel dökülen futbolcular (örn. Fatih, Emrah) oruç mu tuttular acaba? Eger oruç tuttularsa saygi duyarim, kendi iradesi olan yetiskin insanlardir ancak bu isin kazasi var, telafisi var. Maç günleri bari oruç tutmayin, kazasini tutarsiniz sonra.

Bu arada belirtmeden geçemeyecegim, Mehmet Yilmaz golü attiktan sonra yedek kulübesindeki sevinç gözlerimi yasartti. Bu takim sampiyonluga inanmis. Birlik olmus. Edited by: Analyzer

cabri
18.10.2004, 01:25
ikinci yari takim hücum oynadi ve maçi kopariyordu, ta ki samet in hamlesine cevap veremeyen hocamizin göre göre golü yememize seyirci kalisina kadar.

elinde hücum oynatacak kadro yok ama istedigimizde çok güzel hucum yapabiliyoruz. yattara gökdeniz fatih m.ylmaz gibi futbolculari olan bir hoca böyle bir açiklama yapmissa gerçekten büyük talihsizlik.

TSMareNero
18.10.2004, 03:03
arkadaslar biz bu macin kadrosunu aslinda farkli kurmustuk. naslimi, bi kere kafadan gökdeniz, fatih ve yattara olmayacakti, böylelikle sametin planlarini alt üst edecektik. bu oyuncularin yerine m.yilmaz, ufuk,vede agustin. cok sacma gelebilir ama allah askina söyleyin bu benim cikardigim futbolcular son üc macta ( tamam fatih haric) ne yaptilar. öyle sahada dolasip saklanmakla olmaz. eger sen yildizsan seyirci onu benden cok destekliyo demeklede olmaz. sen cikacaksin maci cevireceksin.haa olmuyomu kalirsin bi devre kenarda, hem rakibin planini bozar hemde kendine ders cikarirsin. evet ziya hoca bunlari yapmasi lazimdi bana göre. sonra arkadaslar yattara yattara diyor ondan adam olmaz diye düsünüyorum, son örnek belediye... onun isi son yarim saat.

kusura bakmayin, bana göre benden büyük TRABZONSPOR lu yok icinizde ama dogruya dogru. ziya dogan bencede biraz daha cesaretli olmasi lazimsmileys/smiley19.gif

Guests
18.10.2004, 07:49
ankara maçinda tam bir taktik savasi olucakti. ama iki hocada ilk yari defans güvenligini düsünmek istedi. ziya hoca ankaraninin etkili brezilyalilarini ilk yari durdurmayi düsündü. ama samette ilk yari onlan durdurmayi düsünmüstü. tam bir rezalet ilk yari izledik. 2. yari ziya hocave samet hücumu düsününce goller geldi. gol gelir gelmez samet tekrar defansi düsününce beraberlik kaçinilmaz oldu. sezona çok erken basladik. düsüs olucagi belli ilk yari sonuna kadar belli düsüs ve formsuzluklar yasanicak. 2. yari gerçek trabzon sahalarda olucaktir. öneml, olan ilk yariyi en az hasarla geçmek simdilik 2 beraberlik hiçte kötü degiliz.

DeAgLeMaNyAq
18.10.2004, 08:24
Kadroyu görünce çok sasirdim. Resmen yenilmemek için çikarilmis bir kadroydu...

zisinoli
18.10.2004, 09:30
Ziya Dogan sasirtmaya devam ediyor. Sanirim bu maratonu kaldiracamayacak. Üzgünüm.

Besiktas maçinda 80 dakika defans oynadik. Herkese yenilen besiktas bizi sahamiza hapsetti. Ankara maçinda defansif kadroyla yine mahkum oynadik. Sonuç iki maçta karambole alinan 4 puan ve bu sekilde devam edilirse...!!!

Guests
18.10.2004, 09:32
buralara onunla geldik. onunla devam edecegiz. bu zor günleri asacagina gese maçiyla yeniden yükselise geçecegimize eminim. unutmadan oyuncularimiz robot degil çok yüksek tempoda bir hayli fazla maç oynadilar. devre arasinda forvete ve orta sahaya transfer sart Edited by: EsenLerli_ÖzGüR

UğurB
18.10.2004, 10:03
Arkadaslar,

Su anda tüm takim ve Ziya Hoca mental bir yorgunluk içinde. Milli takimlara giden futbolcular, Ziya Hoca üzerine oynanmak istenen oyunlar ve oyuncular üzerinde puan kaybetmemek zorunda olmanin getirdigi stres. Bunlar oldukça normal. Bu hafta alinan bu beraberlik ileride yasanacak kayiplarin önüne geçecektir. Unutmayalim, Trabzonspor kendisini çok iyi taniyan bir hocaya puan kaybetmistir.

Ziya Hoca'nin yanlislari olmustur ve olacaktir. Ama gelecek hafta GS ye karsi alinacak bir galibiyet bu takimi yeniden havaya sokacaktir. Benim bundan en ufak bir süphem yok.

selçukabi
18.10.2004, 10:09
Ziya Dogan sasirtmaya devam ediyor. Sanirim bu maratonu kaldiracamayacak. Üzgünüm.

Besiktas maçinda 80 dakika defans oynadik. Herkese yenilen besiktas bizi sahamiza hapsetti. Ankara maçinda defansif kadroyla yine mahkum oynadik. Sonuç iki maçta karambole alinan 4 puan ve bu sekilde devam edilirse...!!!

Gökhancigim tabi ki her kaybedilen maçtan sonra moralsiz oluyoruz.Ancak sonuçta takima-teknik direktöre ve yönetime tam destek vermeliyiz.Besiktasi Diyarbakir maçinda izledim.Bir çikisi var umarim febeden puan alirlar.Geyseden aldilar.bu bizim için kazanç olacaktir.Takimin iyi oynamamasinin nedenini orta sahaya bagliyorum.buradaki oyuncularimiz yetersiz, press yapmayi beceremedikleri için çok zor top çaliyorlar ve topu da kolay kaybediyorlar.Kanatlarda bal üretemiyoruz.Ziya hoca da Egenin affedilmesini ve buraya takviye yapilmasini istemisti.Simdi hocasinin dedigini yapmayan bir yönetim varken önce Ziya Hoca'nin suçlanmasi bana biraz garip geliyor...

Sevgi
18.10.2004, 10:29
TRABZONSPOR u çok iyi taniyan bir Samet Aybaba nin takimi nasil durduracagini düsünemeyen buna önlem alamayan ZIYA DOGAN a sastim kaldim valla.Eger karsi hoca takimini taniyorsa ona göre süpriz bir taktikle çikacaksin ,Ziya hocam her maç ayni taktikle kazanilmaz rakip takimlar çözdü artik takimini Fatih-Gökdeniz i durdur al puani mantigiyla çikiyorlar maça.Evet sinirli bir kadron var bu senin suçun degil , ama Inanilmaz derecede yetenekli futbolcularinda var yani Fatih ve Gökdeniz in markaja alinmasi bu takimimi durdurmamali Ankaraspor un defans agirlikli oynuyacagi ortada olan birseydi peki siz niye korktunuz Ziya hocamnedenGökdeniz ve Fatih i orta alna çekip Mehmet Yilmaz ve Yattarayla baslamadiniz oyuna.TRABZONSPOR çok büyük bir takimdir ve hiçbir maçta defans agirlikli oynatilmamalidir.Üzgünüm ama bu futbolla kalitesi yarimiz etmeyen GS bizi ezer geçer.Birakin lütfen takimi korkak oynatmayi.Umarim Ibrahim Ege ye lazim degil diyenler dün aksam ki orta alani görmüslerdir.Adamlar ceza alanimizda çok rahat paslasabildiler dalga geçer gibi.Hüseyin büyükmüssün gerçekten.Biz senin kiymetini bilememisiz.Sevgili yönetim size ve de saksakcilariniza saygilarimi sunuyorum.

Akin-61
18.10.2004, 10:35
Nezaman sahaya Gökdeniz ve Fatih ile çiksak anliyorum bu maç defans yapip kontra atakdan gol atacaz.. yav bizim bunlara ihtiyacimiz yokki Gökdeniz ortsaha oynar Mehmet-fatih-yattara oynatirsin hucum yaparsin Trabzon bukadar aciz olmamili diye düsünüyorum bukadar korkak olmayada gerek yok... zaten bir yattara girdi niye girdi belli degil yatta kari kiz ayaklarina kossun dursun adam kendini bitirismis futbolu unutmus ama onun suçuyok hermaç maçdan önce ibrahim Yattara bagiran sevirnicic bizimdir suç bir adami bukadar simartirmiyacaksin. herkes akli olsun adam gibi top oynasin.

ozcan_asanoglu
18.10.2004, 10:48
kimse elestirelemez degildir..ziya hoca bizi avrupadan etti korkarim mantalitesizlikten ligden de olacaz...genel olarak bakildiginda iki beraberlik fena degil ama sinyaller iyi degil...

Emorfo
18.10.2004, 11:36
bir beraberlik alininca hatalar hemen göze batiyor degil mi. maçai kazansaydik kaç kisi bu hatalar üzerinde duracakti. Elbette kimse elestiriemez degildir. Herkese göre Ziya Hoca'ni hatalari olabilir. Ama takimi çalistiran kimin ne kadar formda oldugunu bilen kendisidir. Sunu oynat bunu oynat demek bize düsmez herkes isine baksin...

$FIRTINA61$
18.10.2004, 11:48
ya su mehmet yilmazi ilk onbirde niye oynatmiyo adam uzun bolyu hemde kac tane orta yabiyorlar ve adami iki kisi tutuyo öbürlerine de yer acar adam ilam ademle thisi oynatcak koy gökdeniz si sag kanata

Muhalif
18.10.2004, 11:50
ya bu mantik yanlis emerfo.. sunu oynat bunu oynat demek bize düsmez diyorsun.. ya sanki bizim dememizle oynatacak o da.. burada herkesin hemfikir oldugu noktalar var.. özellikle m.yilmaz siz maça baslamamiz ve hücümdan çok savunmayi düsünmemiz.. ziya hoca elestirilecek tabi yeri gelince.. zaten bu konuyu nasil kilitlemediniz ona sastim ben! herkes isine baksin tamam da burada hiç mi yorum hakkimiz olmayacak.. ha bana sorarsaniz ziya hocaya gelene kadar onun istediklerini alamayan yönetimi suçlarim önce.. ne yani elinde ofansif ortasaha -yani topla kaleye gidebilecek ve oyun kurabilecek- adam var da oynatmiyor mu hoca? ama m.yilmaz gibi hiç bir ise yaramasa da fatih ve gökdenizin yükünü hafifleterek en azindan defansi mesgul edip onlara pozisyon saglayabilen bir adamin oynamamasi da elestirilmelidir tabi..

selamlar..

zisinoli
18.10.2004, 11:55
bir beraberlik alininca hatalar hemen göze batiyor degil mi. maçai kazansaydik kaç kisi bu hatalar üzerinde duracakti. Elbette kimse elestiriemez degildir. Herkese göre Ziya Hoca'ni hatalari olabilir. Ama takimi çalistiran kimin ne kadar formda oldugunu bilen kendisidir. Sunu oynat bunu oynat demek bize düsmez herkes isine baksin...

Herkes isine bakiyor zaten...

ozcan_asanoglu
18.10.2004, 15:44

valla, herkesin "isine baktigindan" ben pek emin degilim zisinoli..

zisinoli
18.10.2004, 16:01

valla, herkesin "isine baktigindan" ben pek emin degilim zisinoli..

Ne yani forum da tartisamayacakmiyiz ?Elestiri yapamayacakmiyiz ? Görüsümüzü bildiremeyecekmiyiz ?

Bu forumdaki isimiz bu degil mi özcanasanoglu...?

canim TS
18.10.2004, 16:10
Bence Yattara da problem ler cok var. Yattara iyi oyuncu ama huzursuz niye? Beki böylemiydi? Skonto Riga da ilk mac adam 8 dakika oynadi asistini verdi kim atti gölü Mehmet Yilmaz.Beki rovans maci ayni, kayseri maci Dinamo Kiev maci ilk mac ayni. Peki ondan sonra ne oldu adama? Kendisi biliyor ama Yattara geri kazanmamiz lazim, Yattara yarim saat lik oyuncu degil. Mehmet Yilmaz da ayni. Ve Volkan ida sayarim. O niye oynamiyor sasirdim vallaha. Ben Ziya dogani hic elestirmiyorum, ama böyle devam ederse görürüz ne olacak. Samp.ligi gitti, Uefa gitti. Artik lig dedik ama dersin amatör maci dün. Gökdenizin zaten hakemlen ugrasmasindan baska birsey yaptini görmedim. Zaten Gökdeniz forvet oynadimi ne yapiyor? Boyu kücük ne kafa topunu kazaniyor ne dogru dürüst pres yapiyor, artik bilemem. Burada Sampiyonluga oyniyorsak bunlar degismesi lazim. Ben bilemem artik.

TS forever

zisinoli
18.10.2004, 16:18

Gökhancigim tabi ki her kaybedilen maçtan sonra moralsiz oluyoruz.Ancak sonuçta takima-teknik direktöre ve yönetime tam destek vermeliyiz.Besiktasi Diyarbakir maçinda izledim.Bir çikisi var umarim febeden puan alirlar.Geyseden aldilar.bu bizim için kazanç olacaktir.Takimin iyi oynamamasinin nedenini orta sahaya bagliyorum.buradaki oyuncularimiz yetersiz, press yapmayi beceremedikleri için çok zor top çaliyorlar ve topu da kolay kaybediyorlar.Kanatlarda bal üretemiyoruz.Ziya hoca da Egenin affedilmesini ve buraya takviye yapilmasini istemisti.Simdi hocasinin dedigini yapmayan bir yönetim varken önce Ziya Hoca'nin suçlanmasi bana biraz garip geliyor...

Kimseyi suçladigimiz yok, kimseye kirginligimiz da yok ve kimseye destek vermedigimiz. Biz hep yanlarindayiz. Sonuna kadar. Ancak yanlisi belirtiriz Yanlisi yazariz. Ziya hoca son iki maçta taktiksel olarak hata yapmistir. Samet Aybaba'nin taktigi Ziya hocayi bitirmistir ki Samet yerine gelmistir Ziya.

ekin
18.10.2004, 16:21
Bu maçta De Haene yi orta saha oynatti , Antep maçindada tolgayi forvetsmileys/smiley5.gifarada olur böyle seyler ama önümüzdeki hafta bütün Türkiye Asil Trabzonu Asil gökdenizi Görücek gs maçinda

selçukabi
18.10.2004, 16:24
Gökhan kardesimin üstüne fazla gelmeyin, hepimizin morali bozuk biraz kafamizi dinleyelim yarina birseyimiz kalmaz..smileys/smiley9.gif

Guests
18.10.2004, 16:27
Bu maçta De Haene yi orta saha oynatti , Antep maçindada tolgayi forvetsmileys/smiley5.gifarada olur böyle seyler ama önümüzdeki hafta bütün Türkiye Asil Trabzonu Asil gökdenizi Görücek gs maçinda

dhane nin asil yeri zaten orta saha yani hüseyinin oynadigi bölge. burda hocanin hatasi yok. tolga futbola forvet olarak baslamistir. onu geçtik, hiç ileri çikamayan antep defansini havadan geçmeye çalisiyorsak tolgadan baskasini almak zaten saçmalik olurdu. son yazdiklarina katiliyorum ama.

EmrahYalçınalp
18.10.2004, 19:07
Yattara bence asmis artik... Allah onla ugrasmak zorunda olanlara
yardim etsin... Baska söze gerek yok. Sag kanatta Lemi'yi hatirlatti
bana dün gece...

Sol kanatta ne Lee, ne Celo dün iyi degillerdi. Celo'ya birisi
Trabzonspor'da rakip sahaya geçer geçmez sisirme top atilamayacagini
anlatmali... (Volkan niye yok, Çaglar'i niye Ordu'ya kiraladiniz)

Fatih kesin dinlendirilmeliydi... Gökdeniz -umarim yaniliyorumdur-
rakiplerce büyük oranda çözülmüs durumda. Genis alan bulamayinca oyunda
yok. Bir çare bulmak lazim ama nasil... Insallah formsuz oldugu için
bana öyle geliyordur...

Thijs... Adamin sadece giyimini çok seviyorum...! Erzurumspor'daki
Muhammet'in PAF takimindayken bir maçini seyretse, zaten buraya
gelmekten vazgeçerdi gibime geliyor...

Ooofff, off... Her seye ragmen tam destek!

Sonu güzel olsun, yol çok uzun...

cabri
18.10.2004, 19:34
orta sahada kriz yasiyoruz resmen. d hane gibi 3.sinif bir futbolcu ile maça basliyorsak durum çok vahim demektir! zaten bu adamin hatta thijs in sampiyonluga oynayan bir takimda ne isi var? yada söyle söyleyim böyle yabancilari olan bir takimin sampiyonluga oynuyorum demesi ne kadar komik degil mi!

bir tarafta alex, marco, hojdonk bir tarafta dhane, thijs, agustine. kimse kendini kandirmasin lütfen.

ben olsam bu yabancilarin sözlesmesini hemen yirtarim. thijs i de kim aldirmissa parasindan kesip futbolcu izleme komitesinin görevine derhal son veririm. bu yeteneksiz yabancilara tahammül edecegine affet ege yi oynasin. koy ali sen i adami kazan. d hane ye verilen sansin gösterilen tahammülün 5 te 1 ini gösterin elinizdeki yeteneklere baska bir sey istemiyorum.

özgür

Muhalif
18.10.2004, 19:53
genelde böyle seylere karsiyim ama cabri bir yazmis ki sadecesmileys/smiley32.gifdüsüyor bana..

Analyzer
18.10.2004, 22:29
Pekbahsedilmemis çok ilginç. Gökdeniz'i neden forvet oynatiyor Ziya hoca? Orta sahada canavar gibi oynuyordu zaten? Yattara'ya çalim yasagi gelmis besbelli. Bu adam çalim atip ceza sahasi içine kat etmedikten sonra ne ise yarar? Takimin geçen seneki en önemli pres gücü olan orta sahayi tamamen degistirmek hangi akla hizmet? Geçen sene kupa finalinde gençleri dörtleyen orta saha (Ibrahim Ege, Emre Toraman, Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Çimsir) bütün özelliklerini kaybedecek sekle nasil gelir? Bu takimin orta sahasinda Thijs ve Lee banko oynarken, adam yoklugunda Karel D'Haene'ye mum kalinirken, Maxim Romaschenko ile Emre Toraman hangi akla hizmet takimdan gönderilir? Kadrom dar diye sagda solda ziril ziril aglayacagina, geçen sene kritik maçlarda gol atan bu iki futbolcuyu yollamak da neyin nesi oluyor? Dersin ki elimde daha iyileri var yolladim? Hayir efendim. Ne Thijs, ne Karel, ne deLee, Romaschenko, Emre Toraman, Ibrahim Ege üçlüsünün hiçbirindeniyi degil. Bir maç sabret, iki maç sabret, üç maç sabret bekle ki Thijs iyi bir maç oynasin. Yazin ayaginda yara var dedik. Sezon basinda daha yeni uyum saglayacak dedik. Olmuyor iste be. Adam Trabzonspor'da oynayacak kalitede bir adam degil. Haydi açik açik söyleyeyim. Büyük takim oyuncusu degil. Karel de degil, Lee de degil. Yabanci futbolcu sart degil. Zaten bizi kendi alt yapimizdan yetistirdigimiz adamlar sürüklüyor. Emre Toraman'i Thijs için harcadik. Volkan'i Lee için harciyoruz. Bana göre Hasan'i da Petkoviç için harciyoruz.

Ziya hocanin takima geldiginden bu yana sürekli söyledigi bir laf var. "Ben geldigimde takimda birçok futbolcunun kendine güveni kaybolmustu (Emrah, Hüseyin gibi). Ben bu adamlarin yeniden kendine güvenmesini sagladim". Aferin hocam iyi de yaptin. Buraya kadar hersey güzel. Peki madem güvenmek bu kadar önemli, sen niye takima bir gram güvenmeyip 8 defansla sahaya çikiyorsun? Suraya yaziyorum. Galatasaray karsisina, Fenerbahçe karsisina son iki maça çiktigimiz gibi defansif kadrolarla çikarsak hezimete ugrariz. Ankaraspor'lu tembel futbolcu Yusuf bile bizim defansi dagitti. Derbi maçlari düsünemiyorum.

saglam
18.10.2004, 23:05
Pekbahsedilmemis çok ilginç. Gökdeniz'i neden forvet oynatiyor Ziya hoca? Orta sahada canavar gibi oynuyordu zaten? Yattara'ya çalim yasagi gelmis besbelli. Bu adam çalim atip ceza sahasi içine kat etmedikten sonra ne ise yarar? Takimin geçen seneki en önemli pres gücü olan orta sahayi tamamen degistirmek hangi akla hizmet? Geçen sene kupa finalinde gençleri dörtleyen orta saha (Ibrahim Ege, Emre Toraman, Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Çimsir) bütün özelliklerini kaybedecek sekle nasil gelir? Bu takimin orta sahasinda Thijs ve Lee banko oynarken, adam yoklugunda Karel D'Haene'ye mum kalinirken, Maxim Romaschenko ile Emre Toraman hangi akla hizmet takimdan gönderilir? Kadrom dar diye sagda solda ziril ziril aglayacagina, geçen sene kritik maçlarda gol atan bu iki futbolcuyu yollamak da neyin nesi oluyor? Dersin ki elimde daha iyileri var yolladim? Hayir efendim. Ne Thijs, ne Karel, ne deLee, Romaschenko, Emre Toraman, Ibrahim Ege üçlüsünün hiçbirindeniyi degil...

Selam Savas abi, digerleriyle beraber bu da çok acimasiz bir yorum.

Ziya hoca da gönderilen oyuncular konusunda bunu dile getirmedimi zaten? "Eger transfer yapilmayacagini bilsem, oyuncularimi göndemezdim" diye.
Daha maglubiyet almadik, tamam 3-4 maçtir parlak bir oyun sergileyemiyoruz ne yazik. Bunun bir çok etkeni olabilir.

Tekrar diyorum; bizde adam gibi bir 10 numara olsaydi bugün bunlari konusmuyor olacaktik. Eldeki malzemeyle olabilecek en iyi kadroyu sunuyor kanaatimce.

Tabi bazi hatalar vardir mutlaka. ancak sunu da bilmek gerekir; hersey göründügü gibi olmayabilir. Unutmayalim geçen seneki çikisi gerçeklestiriken de mimarimiz ayni kisiydi. Ziya Hocaya güveniyorum, kendisinin de birtakim planlari vardir. Yine de ne olursa olsun bu kadar cellat fazla?

Edited by: saglam

ARAGORN
19.10.2004, 00:59
ÖNCELIKLE BU KONUYU AÇAN ARKADASI KUTLARIM. NE ZAMANDIR BU KONUDA BISEYLER YAZMAK ISTIYODUM AMA, ADMIN BEYLER SILIYO DIYE YAZMADIM. HAYRET BU TOPIGI SILMEMISLER..

NEYSE KONUMUZA DÖNELIM.ANTEP MAÇINDA GÖRDÜK KI, BUTAKIMA BISEYLER OLUYOR.VE ZIYA DOGAN 90 DAKKA OYUNA MÜDAHALE DEMIYOR. MAÇ 0-0 BITIYOR VE BIZIM BIR TANE NET POZISYONUMUZ YOK. HEM DE KENDI SEYIRCIMIZ ÖNÜNDE. AYIPTIR BE!!! (ZIYA DOGAN'IN ÇIKARTTIGI KADRO VE YAPTIGI SAÇMASAPAN DEGISIKLIKLERI DE CABASI)

ARADA KAZANILAN BI SAKARYA MAÇI(E ONU DA YENELIM ARTIK)VE SONRA BESIKTAS.. ABI KUSURA BAKMAYIN AMA, GÖTÜ BOKLU BESIKTASA KARSI TAMAMEN DEFANS AGIRLIKLI BIR KADROYLA ÇIKIYORUZ YAA. THJIS MI, ADEM MI, HÜSEYIN MI DERKEN ÜÇÜ BIRDEN SAHAYA ÇIKIYO. BU NASIL BIR MANTIK, ANLAMIYORUM. BESIKTASIN AHI GITMIS, VAHI KALMIS. GELEN VURUYOR, GIDEN VURUYOR. BIZIM BU TAKIMA EN AZ 3 ATMAMIZ LAZIMKEN 1 GOLÜ ZOR BULUYORUZ. O DA KONTRA ATAKTAN. MAÇ 1-0. RAKIP 10 KISI. AVNIAKER TIKLIM TIKLIM. AMA NEDENSE ZIYAEFENDI HALA DEFANS YAPTIRIYOR.OYUNA BIR TANE FORVET ALMIYOR. NEDEN?ÇÜNKÜ KENDI DE BESIKTASLI. KENDI TAKIMINA FARK ATMAK YAKISIR MI HIÇ?PEKI SORUYORUM SIZE?SON DAKKA ALI GÜNES'IN POZISYONUNDA HAKEM PENALTIYI VERSEYDI VE GOL OLSAYDI BUNUN HESABINI KIM VERECEKTI???? YAA 1-0 YENDIK AMA BEN YENILMIS GIBI ÜZÜLDÜM. ÇÜNKÜ ORTADA OYUN NAMINA BISEY YOKKK.

GELELIM SON MAÇA. A BE ZIYA HOCAM BE. BU YATTARA'YI, MEHMET YILMAZ'I, HATTA AGUSTINE'YIHANGI MAÇTA OYNATACAKSIN YAA.. ONLARI OYNATMAN IÇIN 3. LIGTEN BI TAKIMLA MI OYNAMAMIZ LAZIM. AMA YOK SEN BU ANLAYISLA O TAKIMA KARSI BILE DEFANSYAPARSIN.FATIH VE GÖKDENIZ BELLI KI YORGUNLAR. SAHADA GEZINIP DURDULAR MAÇ BOYUNCA. ONLAR YEDEK BEKLESE, YERLERINE M.Y. YATTARA IKLISI OYNASA BILE ALIRDIK BU MAÇI. BI KERE ORTA SAHAMIZ ORTA SAHA DEGIL KI. HEPSININ YÜZÜ BIZIM KALEYE DÖNÜK. ALDIKLARI TOPU YA DEFANSA, YA KALECIYE.. ADEM,THJIS,KAREL,LEE BIR ARADA. DAHA NE BEKLERSIN. OYUNA MÜDAHALE DESEN ZIYA HOCA YINE BAKIYOR. SKORDAN MEMNUNMUS GIBI.

FATIH-GÖKDENIZ-MEHMET YILMAZ-YATTARA.. MAHSERIN DÖRT ATLISI DEDIK. TÜRKIYE'NIN EN IYI FORVET HATTI DEDIK. NITEKIM DÖRDÜNÜN BIRLIKTE OYNADIGI BÜTÜN MAÇLARI KAZANDIK. AMA NEDENSE ZIYA HOCA HALA BEN BU TAKIMI DEFANS OYNATACAM DIYE INAT EDIYO. OLDU OLACAK GÖKDENIZI DE DEFANSA ÇEKSIN. SAMPIYON OLMAK ISTEMEZMIS GIBI BIR HALLERI VAR. VALLAHABU SISTEMDE TRABZONUN SAMPIYONLUGU FATIH VE GÖKDENIZIN AYAKLARINA BAGLI.YANI ÇOK ZOR.. OYSA NE GÜZEL GIRIS YAPMISTIK LIGE. HER MAÇ 3'LÜYODUK.

UMARIM YINE O GÜNLERE DÖNERIZ. ÖNÜMÜZDE GALATASARAYMAÇI VAR. VE EGER BU MAÇTA DA PUAN KAYBEDERSEK BUNUN HESABINI KIMSE VEREMEZ!!! ÖZELLIKLE ZIYA HOCA

EmrahYalçınalp
19.10.2004, 08:03
Fatih'i milli takimda Hakan Sükür'ün alternatifi yapan futbol bilgiinden mahrum beceriksiz basin yüzünden;

1) Yüzü kaleye dönük oynamasi gereken Fatih, ben forvet miyim acaba demeye baslayip markaj altinda kaybolup gidiyor...

2) Analyzer'in da dedigi gibi Gökdenizgibi topla kaleye inebilen bir adami kaleye yakin oynatarak neden en önemli özelligini yok ediyorsun. Adam uzaktan kosup gelecek ki hizini kullansin. Son vurus zaten bir var bir yok,birak adami yillardir oynadigi gibi oynasin.

3) Bence en önemlisi... Yahu, bu ülkede Hakan'a alterntif araniyorsa bunun tek çözümü su an ve muhtemelen gelecek 10 sene için de Mehmet Yilmaz'dir. Çocugu niye küstürürsün? Duba gibi olmus, nerden baksan 4-5 kilo fazlasi var."Kötü oynanir, ama kötü kosulmaz" diye bir deyim vardir futbolda. Adam gittikçe gol vuruslarini da düzeltiyor, oynatsana... Anakara kim ya? Böyle defansif bir kadro çikarilir mi, Trabzonspor'sunsen...

4) Yattara konusunda bir sikinti var ama ne... Adama 'çalim atma' dendiysehangi akla hizmet, adamin baska ne özelligi var. Yok bir tarafina bir sey olduysa da kendi oynamiyorsa, o zaman Yattara kim oluyor, zamaninda Hami'nin bir sey olamadigi Trabzonspor'da. Bir sezonda zaten iki çift bir tekmaçi var adamin. Onlarda da böyle oynayacaksa ne diyelim. Yine de adi Yattara, karsisinda iki adam tetikte... Niye onla baslamiyorsun?

5) Volkan'a ne oldu, niye yok... "Sen bu bölgede 5. adamsin" denerek Ordu'ya gönderdikleri çocugun bir paf maçini izlemisler mi bu karari verenler. Su Lee'ye yilda 750 bin dolar veriyoruz, yazik degil mi?

6) Thijs ??? smileys/smiley36.gifErzurumspor'daki Muhammet'e yazik degil mi simdi?

7) Tolga'nin çenesi niye düstü böyle?

8) Form düsüklügü falan hikaye... Böyle seyler olur, lig çoook uzun. Önemli olan su kadroyu efektif kulanabilmek. Bu takim milli takima direkt dört isim veriyor. Gidemeyenlerin içinde de Mehmet Yilmaz, Erdinç, Emrah gibi 3 tane her zaman oynayabilecek isim var O zaman? O zaman cesur olacaksin, topunu rakibe kabul ettireceksin. Dehane'in yerine Mehmet'i almanin neresi cesaret. O adami 40 dakika kenarda oturtman kabahat...

Asil önemlisi bu takimi çok seviyor, hala çok güveniyor, ve sampiyonlugun en güçlü adayi oldugunu düsünüyorum...

TORUN
19.10.2004, 09:51
Bu konuda hep yutkunduk. Hep insandir hata yapar dedik. Ama zeki insanlar yaptigi hatadan ders çikarir diye bekledik.1,2,3,4.Hocam kimsenin ayni hatayibu kadar tekrarlama lüksü yok. Hele 20 senelik sanpiyonluk özlemi çeken bir camianin teknik ekibinin basinda isen ve bu ise bu kadar inanmisken hiç yok.

Ilk riga maçi hadi sezon basi takim hazir degil, rakibi iyi tanimiyor, onlar sezonu nerdeyse yarilamis gibi mazeretler tamam.Bu yanlisindan 80.dakikada döndün tur geldi. çekirgesiçradi.

Trabzondaki Kiev maçi ayni yanlis.Kalecidahil savunma yönüçok agir basan 9 kisi sahada. Bu yanlisindan30. dakikadan döndün. Ama geç kaldin. Çekirgenin bir bacagi kirilmisti.

Bilbao maçi zaten tam bir teknik adam fiyaskosu idi. Takim çok önemli bir maçta3-0 gibi kendine yetecek sikoru yakalamis. Fakat bu arada görünen bir sey var. Orta alan oyundan düsmüs tüm seken toplari rakip topluyor. Rakip ataklari siklasiyor. Hocarüyalarda. Ruyadan uyanana kadar.Tur gitti.

Antep maçi Bambaska bir kurgu. Yillardir futbolun içindeyim ancak,Antep maçinda oldugu gibi bir takimin yarim saat doldur bosaltdiye tabir edilen bir tarzda oynadigina ilk kez sahit oldum. Hocada bu manzarayi seyretti ve Tolgayikule Santrafor olarak saha sürüp buna destek oldu. Oyuna teshisyine yanlis. Tedavi kaçinilmaz olarak hatali.

BJK maçiyineHoca dehasi bir seçim ile,kalecidahil savunma yönü çok agir basan 9 kisi ile sahada.Maç bitene kadar tabiri caiz ise öldük öldük dirildik. Tehlike sinyalleri çok net yandi.

Ankara maçinda senaryo ayniydi. Yine hucum,asist ve gol vurusuyorgun iki savasçiya kalmisti. Rakip diri. Seni cigerine kadar taniyor.Senden korkuyor. Takimi sirtlayan silahlarini külübeye çekmis. Sen korkaklikta onunla yarisiyorsun. Bu kafayla sanpiyonluktan dem vuruyorsun. Olmaz ziya Hocaolmaz.

Edited by: TORUN

Sevgi
19.10.2004, 10:10
ARAGON-PERHAPS tebrik ediyorum vede tesekkür ediyorum.Çok güzel dile getirmissiniz.Bu kadar olurdu ancak.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Guests
19.10.2004, 10:16
aragorn ne demek ziyada besiktasli kendi takima fark attirmadi falan ayiptir bu nasi düsüncedir ya burda herkesin fikirlerine saygi duydum seninde fikrine saygi duyuyorum ama bu kadar saçma bir düsünce olmaz. o kadar besiktasliysa arkasina bakmadan çeker giderdi. yazin belki dogru olabilir ama o bölüm tamamiyle yanlis. ve yazinin o bölümüne katilan arkadaslarida tamamiyle kiniyorum.

gultekinsurul
19.10.2004, 11:36
bence bu maç ortaya takimimizla ilgili gerçekleri çikardi. Trabzonsporun orta sahasinda topu ayaginda tutacak oyunu yönlendirecek bir Yildiray, ankaradaki yusufgibi oyuncusu yok. Bu olmadigi gibi kanat oyuncularimiz ceza sahasi hizasina bile gelmeden uzaklardan orta yapmaya çalisiyorlar ki,orta demekde mümkün degil ya topu sisirmekten baska bir sey yaptiklari yok. Oysa ki kanat oyuncusu yattara gibi sifira iner, en azindan ceza sahasi ni geçtikden sonra orta yapar ancak böyle tehlikeli bir pozisyon olusturabilirler. Bizde fatih ve gökdeniz topu defanstan alacak orta sahayi geçecek gidecek gol atacak. Iste Ankara gibi kapali defans ve savasan orta sahali takimlara karsi alabildigimiz sonuç. Belçikalilar bence de fos çikti. bu konuda yönetimin devre arasinda bir önlem almasi gerekir. Elimizdeki yabancilardan yattara ve petkovic harcinde bu formayi giyebilecek nitelikte oyuncu yok. hepsi birbirinden rezil. Ziya hoca nin 40. dakikada ki yapmis oldugu degisiklige bende hiç anlam veremedim.niye 40. dakika. ikinci yariyi beklemeliydi.Sonra lee emrah ve celalettine orta yapma dersleri verilmeli. takimin bu gidisi hiç iç açici degil insallah gs. maçinda böyle oynamazlar.smileys/smiley13.gif

Burak 1967
19.10.2004, 11:44
merhabalar,

ziya hoca ile ilgili tüm yorumlari dikkatle okudum, katildigim, katilmadigim bir çok düsünce var... ama sunuda belirtmeden edemiyecegim bihusus var: 'seninde fikrine saygi duyuyorum ama bu kadar saçma bir düsünce olmaz' esenlerli özgür. kardesim saygi duydugunu belirttigin bi düsünceyi sacma bulup elestiremezsin! eger saygi duyuyorsan gercekten en fazla 'dedigine katilmiyorum cünkü ben ....böyle düsünüyorum' dersin.Nesebu konuyu es geciyorum simdilik, aslinda sirf bu konu icin ek baslik acmak isterdim cünküdüsüncelerimizi tartismayi ne yazikki beceremiyoruz...

gelelim konu basligimizla ilgili fikirlerime, Hocayi biraz takimina ve kendine güvenini kaybetmis,oyuna kendini konsantre edemeyen bir halde görüyorum. yaniiçinde bulundugu ruh halini takima da yansitiyo kanaatindeyim... bunun nedenini yalnizca hoca bilir tabiki ama bir an önce kendini toparlamali,takima o güveni bakislariyla, kelimeleriyle hissettirmeli, (hocanin ruh halinin iyi olmadigini basin toplantisini izledikten sonra düsündüm) Trabzonsporu Trabzonspor gibi oynatmali!!! elde kiler bunlar fikrine katilmiyorum zaten hocaninda hiç bi yerde elimdekiler bunlar mazeretine sigindiginida hatirlamiyorum...

ank beld. macinda takimi rakibin silahlarini düsünerek defansif cikardi ama isin enteresan yani rakip de ayni düsünceyle cikti sahayasmileys/smiley1.gif ama 40dk boyunca dhane, thjis gibi adamlara nasil tahammül etti, fatih tekkeyi oyundan niye almadi sasiyorum! ben fatihin bu kadar etkisiz, hayatindan bezmis gibi mac cikardigini daha önce hic görmedim hele gökdeniz ve tolganinda hakeme sarf ettikleri enerjiyi oyunda kullanmalarini tercih ederdim... ayni seyleri milli maclarda da yasadik aslinda!

ziya hocayi seviyorum, onayöneltilen ithamlari siddetle kiniyorum! yalniz kendisini ve takimi bir an önce toparlamasini istiyorum, umarim gs macinda söle bir silkiniriz ve yolumuza devam ederiz...

Saygilar.

Edited by: BRAVERYBOY1967

Hüda Topaloğlu
19.10.2004, 13:17
ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN

BIZIMDIR BIZIM KALACAK

Adamlar delbosqueyi bile hala savunuyorlar, bazilarimiz guya elestiri yapiyor, sizin yapttiginiz dupeduz akil vermek, ama unuttugun birsey akil verdiginiz ZIYA DOGAN, biz burda 500 tane yorum yapsakta, sonuçta Ziya hoca bunlarin hepsini dusunupte, tartipta kadroyu sahaya suruyodur, siz burda 5 dakkada kadro kuruyorsunuz, adam 1 hafta dusunuyor...27 de 23ü yakalamis Ziya hoca, ve biz akil vermeye çalisiyoruzsmileys/smiley5.gif...

aytunc2004
19.10.2004, 16:59
aganhtha kardes sana aynen katiliyorum

adamlarin istedigi de zaten buydu trabzonu karisik görmek

bir de yönetim muhabbetlerini yazmaya basladilar

hemen çektiniz ipe ziya hocayi daaaaa

birakin belki bu puan kaybinin zamanlamasi iyidir

kendimize geliriz ne dersiniz daha ligin basi yahuuuuuu

61_TS_1967
19.10.2004, 17:05
bu macta ziya hocanin hatasi olabilir ama ziya hocanin cok iyi bir hoca oludugunu degistirmez takim kotuye giderken ziya dogana herkes sahip cikar ama onemli, olan simdi sahip cikmak

POYRAZ
19.10.2004, 22:11
ZIYA HOCA HATA YAPTI AMA HER ZAMAN YANINDAYIZ,BU MAC ICIN YATTARAYI AYRI CALISTIRIP OZEL OLARAK HAZIRLAYIP CINBOKA KARSI DINAMIT GIBI PATLATMALI,ARKADASLAR KIMIN TARAFTARI DAHA FAZLA DIYE YAPILAN ANKETE HER GÜN BIR OY VERELIM,REZILTAS YANLIZCA 18 OY ONUMUZDE,SEZON SONUNDA TELEVIZYONLARDA SONUCLAR ACIKLANACAK,HERGUN TRABZONSPORAOY ATMAYI UNUTMAYIN www.taraftaranketi.com

ARAGORN
20.10.2004, 01:23
özgür basiktas maçiyla ilgili ziya hocaya yaptigim yorumu begenmemissin. o zaman bana elle tutulur bir sebep göster. o maçta neden defans yaptigimizla ilgili. maçi 1-0 zor aldik ve inanir misin son dakkalarda kalbim duracakti 1 gol yiycez diye. o maçta bizim yerimizde sakarya, hatta henüz 3 puani bile olmayan sebat bile olsaydi maç farka giderdi. benim kizdigim nokta da bu. (ayrica konu açilmisken sebatin bu durumuna da çok üzülüyorum)

saygilar..

FERO61
20.10.2004, 02:01
su belçikalilar konusunda bravo diyorum sana nafiz.. ben transfer mevsiminin basindan beri yaziyorum.. belçikadan topçu çikmaaaaazzz.. çiksa bile bu kadar iste..

bencede belcikadan topcu cikmaz...varsa yoksa gürcistana cevrilmeli rota...250km.

Guests
20.10.2004, 07:39
özgür basiktas maçiyla ilgili ziya hocaya yaptigim yorumu begenmemissin. o zaman bana elle tutulur bir sebep göster. o maçta neden defans yaptigimizla ilgili. maçi 1-0 zor aldik ve inanir misin son dakkalarda kalbim duracakti 1 gol yiycez diye. o maçta bizim yerimizde sakarya, hatta henüz 3 puani bile olmayan sebat bile olsaydi maç farka giderdi. benim kizdigim nokta da bu. (ayrica konu açilmisken sebatin bu durumuna da çok üzülüyorum)

saygilar..

bak defans yapmak tartisilir. ziya hoca 3-4 maçtir ayni yolu deniyor. ama adam besiktasli diye bunu yapti. fark atmak istemedi demen yanlis ayiptir. herkesin fark yaptigi sakarya maçi 1-1 oldu adamlar penalti kaçirdi. sakaryali degil ama ziya. anladin umarim demek istedigimi.

Tandogan
20.10.2004, 14:20
Bazi arkadaslarin dedigi gibi ben de Gökdeniz'in ilerde forvet olarak oynamasina karsiyim.Gökdeniz orta sahada oynadiginda daha verimli oluyor.Hem de dripling yaparak sahayi diklemesine gitme yetenegi oldugu için (ki bu konuda bence Türkiyede iki isim var: Gökdeniz ve Tuncay)takim da böylece orta sahadan daha rahat çikabiliyor.Zaten orta sahada topa basan dogru dürüst adamimiz yok.Isimiz uzun toplara kaliyor.Böyle olunca da Gökdenizi kazik gibi adamlarin arasina mahkum ediyoruz.Hani kontra atak oynayacagimiz zamanlar hadi neyse; amaorta ve alt siralardakitakimlara karsi da kontra atak oynayacak halimiz yok.

Ayrica aklimin almadigi diger bir konu da; madem uzun toplarla oynayacagiz, takimin bu konuda en etkili ismi olan M.Yilmaz'dan niye yararlanmiyoruz??Bazi maçlarda özellikle son vuruslardaki beceriksizligi ile saç bas yoldursa da, bence M.Yilmaz'dan daha fazla yararlanmaliyiz.Hücum presini Türkiye'de en iyi yapan isim.Hem böylece Fatih'in yükü de hafifler.

Sirasi gelmiskenbir konudaki endisemi de dile getirmek istiyorum.Gözlemleyebildigim kadariyla Gökdeniz ve Yattara arasinda bazi problemler var.Fazla üstelemek istemiyorum ama ikisi ayni anda sahada olduklari zamanlar bazen olumsuz görüntüler olusuyor.Bu sorun her neyse düzeltilmeli.

Takimin gelecekteki konumu açisindan fazla telâsa kapilmamak gerektigini düsünüyorum.Bu lig maratonunda arasira form düsüklügü yasamak ve tökezlemek son derece normal.Ama kötü oynadigimiz maçlari mümkün oldugu kadar az kayipla atlatmamiz lazim.Bu konuda da yildizlarimiza büyük is düsüyor.Bu Milli Takim olayi da maalesef yildizlarimizi bayagi yordu.Bunu da kabul etmek lazim.

Ziya Hoca'yi tabiiki seviyor ve destekliyoruz.Ama takim istenildigi gibi olmayinca elestirilmesi ve yanlis görülen harketlerinin söylenmesi de son derece normal.Bu is hep al gülüm ve gülüm gitmez.Elestiri de olacak.Çogu kisinin elestirilerinde dile getirdigi gibi, ben de Ziya Hoca'nin takimi hücum gücümüzden yoksun sahaya çikardigini düsünüyorum.Tüm Türkiye'nin çekindigi adamlarimiz maalesef saha kenarinda bizler gibi maçlari izliyorlar.

Son olarak deginmek istedigim bir konu da çok kritik bir döneme girdigimiz su zamanlarda, bir de kulüpteki kongre olayinin ortaya çikmasi...Görebildigim kadariyla bu konuda yine camiada bazi tartismalar yasanabilir.Iste Ziya Hoca'nin en önemli görevlerinden biri de takimi bu tartismalardan uzak tutmasi ve maçlara hazirlayip motive etmesidir.Surda önümüzde tek hedefimiz kalmis.Var gücümüzle bu hedefe ulasabilmek için ugrasmaliyiz.Tabiiki bu hedefe ulasamamak ta var.Her sey olabilir.Ama B.B.Ankara maçinin ilk yarisindaki gibi kisiliksiz ve amaçsiz bir futbolu da kabullenemiyorum.Umarim bu haftadan itibaren yine herkesin hayranlikla izleyecegi bir takim haline geliriz.

objek
20.10.2004, 15:03
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Kisilere dayali takimlar uzun vadede bir yerde tekler onun icin ziya hoca takim futbolu oynatmaya mecbur ama burda cok hassas dengeleri bozmaktan cekindigi icin takima istedigi gibi hukmedemiyorcesaretli olmak lazim takimdaki yedek oyuncularinda morelini ust seviyede tutmak lazim iste gecen sene maxim kusturuldu bu senede bazi oyuncularda bir durgunluk goze carpiyor tabi ziya hoca icinde kolay degil herkes oynamak istiyor bu arada kadrodaki herkese degerli olduklarini hissettirmek lazim antep macinda tolga santrofor oynatildi agustin kenarda! tayfun ve karel defansta oynarken tolga ve erdincten asagi kalmadilar onun icin takimda herkese esit yaklasmak lazimki rekabet ortami yaratilsin ziya hocaya destegimiz ve guvenimiz devam ediyor yanlis anlasilmasin! saygilar</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

EmrahYalçınalp
20.10.2004, 15:07
Maxim küstürülmedi bildigim kadariyla, gönderildi sadece. Konusmayi sevmiyordu, kimseyle çok muhabbeti yoktu, donuktu. Konustugunda da "ne kadar para o kadar futbol" deyince böyle oldu... Artik güler misin, aglar misin...smileys/smiley19.gifsmileys/smiley36.gif Edited by: perhaps

Giresunlu28
20.10.2004, 15:11
Bence Ziya Hoca bisey biliyorda böyle kadro kuruyotr. Bi cok seviyorsunuz sonra elestiriyorsunuz ben bu isi anlamadim! Bence o Türkiyenin hatta avrupanin en iyi antrönörü!!! http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Çebi
20.10.2004, 15:16
Bence Ziya Hoca bisey biliyorda böyle kadro kuruyotr. Bi cok seviyorsunuz sonra elestiriyorsunuz ben bu isi anlamadim! Bence o Türkiyenin hatta avrupanin en iyi antrönörü!!! http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

bi insani çok sevmemiz ona yanlislarini söylemememiz,elestirmememiz anlamina gelmez....Ziya Dogan'a saygi duyulmasa,sevilmese orda duramaz zaten degil mi?...

Atmaca
20.10.2004, 16:02
Ziya Hocamizi severim.Ama söyledigi bazi seyler cok komik ve tutarsiz.Ankara beraberligini defansa fatura etmesi bence cok agir.Sanki defansimiz hatalariyla 3-4 tane gol yemis gibi lanse edildi.Ayrica bir takim bütünlük arz eder eger galip geliniyorsa bütün takimin payi oldugu gibi, beraberlikte takimin hepsine aittir.

My
20.10.2004, 21:54
Ziya hocanin dedii defans sadece defans oyuncularuyla olmuyor. Defans orta sahasi forvetiyle olarak bütündür. bu her zaman savunduu sey. Ama bu maçta pek beceremedik. Oda bunu kastetti yoksa sadece defansa hata bulmadi... Bu arada Hüseyin' in ne kadar önemli olduunu bi kere daha gördük.

Benim en çok kafama takilan soru ise ; neden mahserin dört atlisini bi atada oynatmiyoruz. Formsuzlukmu...?!? Yattara' ya ne oldu...?!?! Acaba hocam kulaanimi çekti sov yapma diye...?!? Yattara eski Yattara diil. Çalim atan, rakibin belini kiran, kabus gibi çöken biri gitti ayaana geldiinde topu hemen pas yada ortalamaya çalisan bi Yattara geldi...!!! Hocanin bunda bi etkisi varmi yoksa Yattara havalardami uçuyor bilmiyorum...

ibrahim_yattara
20.10.2004, 21:55
romachenko ''ne kadar para o kadar futbol'' dedi gitti..

milyon dolarmi istedi yahu..

aurelio özkan sümerin getirdigi 4 brezilyalidan en iyisiydi.. 1 seneliginemi aldik biz o 4 brezilyaliyi. en iyi oynayani satmak içinmi aldik..

hadi aurelioyu gönderdik. bize gelmeye yesil isik yakan ve galatasarayin geçem sezonki bozuk düzeninde harcanmis bir dinamo vardi ve fiyatida 600 bin dolardi. batista...hadi aurelio gibi birorta saha savasçisini kaptirdik bunu niye almadik... shaktar donetsk basti parayi 2 günde bitirdi adami..

dikkatinizi çekerim augustineye yattigi yerden 500 bin dolar veriyoruz..

ve sanirim birdahaki puan kayibimizdada maçtan sonra siritabilen trabzonspor futbolcusu görebilirsem televizyonda o televizyonu o hirsla camdan asagi atabilirim.. hiç kimse yorgunluk demesin.. diyen varsada galatasarayin firtina gibi estigi sezonlarda haftada kaç maç yaptigina bi baksin. mazeret yok.

Muhalif
21.10.2004, 00:04
hasili kelam bugünlere yorumlarina en çok katildigim arkadas nafiz.. yine tebrik ediyorum...

#10 Fietra
21.10.2004, 00:22

bi insani çok sevmemiz ona yanlislarini söylemememiz,elestirmememiz anlamina gelmez....Ziya Dogan'a saygi duyulmasa,sevilmese orda duramaz zaten degil mi?...

sanatik
21.10.2004, 01:51
Ziya hocanin dedii defans sadece defans oyuncularuyla olmuyor. Defans orta sahasi forvetiyle olarak bütündür. bu her zaman savunduu sey. Ama bu maçta pek beceremedik. Oda bunu kastetti yoksa sadece defansa hata bulmadi... Bu arada Hüseyin' in ne kadar önemli olduunu bi kere daha gördük.

Benim en çok kafama takilan soru ise ; neden mahserin dört atlisini bi atada oynatmiyoruz. Formsuzlukmu...?!? Yattara' ya ne oldu...?!?! Acaba hocam kulaanimi çekti sov yapma diye...?!? Yattara eski Yattara diil. Çalim atan, rakibin belini kiran, kabus gibi çöken biri gitti ayaana geldiinde topu hemen pas yada ortalamaya çalisan bi Yattara geldi...!!! Hocanin bunda bi etkisi varmi yoksa Yattara havalardami uçuyor bilmiyorum...

Tüm sorunu defansa yüklemek bence dogru degil. ankaraspor macinda orta saha yetersizligimizden kötüydük. Ankaraspordaki Yusufu izlediniz - ayagindaki topu niye kaptirmiyor ? Peki Thijs niye böyle olamadi macda ? 90 dakika nerdeyse topun ve rakiplerin pesine kosdu.

Oysa kollektiv futbol oynayabilmek icin ayaginda topu tutabilmek önemli. Edited by: TesTosTeron

TSMareNero
21.10.2004, 04:19
hoca isini biliyor, bence bu kadrodan maximumu cikariyor. unutmayalim en fazla maci biz yaptik. insallah su bikac hafta en az kayipla gecer. ama büyük maclarin telafisi olmaz mutlak galibiyet.

EmrahYalçınalp
21.10.2004, 08:08
romachenko ''ne kadar para o kadar futbol'' dedi gitti..

aurelio özkan sümerin getirdigi 4 brezilyalidan en iyisiydi.. 1 seneliginemi aldik biz o 4 brezilyaliyi. en iyi oynayani satmak içinmi aldik..

hadi aurelioyu gönderdik. bize gelmeye yesil isik yakan ve galatasarayin geçem sezonki bozuk düzeninde harcanmis bir dinamo vardi ve fiyatida 600 bin dolardi. batista...hadi aurelio gibi birorta saha savasçisini kaptirdik bunu niye almadik... shaktar donetsk basti parayi 2 günde bitirdi adami..

dikkatinizi çekerim augustineye yattigi yerden 500 bin dolar veriyoruz..

Konu basligindan sapiyoruz ya, neyse...

Maxim'in çok büyük bir kayip oldugunu düsünen bana geçen sene içerdeki Besiktas maçindan baska bir tane maçini söylesin... Ha kadroda tutulamaz miydi? Olabilir, ama soyunma odasinda para konusulmaz bence de...

Marco'nun hiç mi suçu yok? Samet Hoca Uni-Ts'nin toplantisinda "Marco'yla konustum, bu hafta sonu imzaliyor" dediginde Marco deplesmana çikilan bir dönemde havaalninin tuvaletinde birilerine imza atmisti... [kim oldugunu hatirlamiyorum, yerel bir TV'de bunu herkes biliyor zaten diyerek anlatmisti bir gazeteci. Dogru ya da degil, önemli olan isleyen mekanizma] Üstelik, daha önce imza attigi baska bir kulüpten aldigi avansin ödenmesi garantisini alarak...

Agustine için uzaga gitmeye gerek yok... Daha bir kaç ay öncesinde millet yine "patlayacak" edebiyati yapiyordu forumda, ki bence de çoktan yollanmaliydi.

Batista'nin gese'den niye gönderilsigini bilmeden yorum yapiyoruz burda. Tuncay'i, Marco'yu, Necati'yi, hatta yasitlari spor yazarligina baslamis Hakan Sükür'ü niye kimse birakmiyor?

Kraldan çok kralci oluyoruz yine. Dünyanin baska bir yerinde "ben profesyonelim = Para konusunda her türlü pisligi çikaririm" anlayisi oldugunu görmedim.

Ve bu idarecilik denen is dünyanin en zor isi, simdi biraz daha iyi anliyorum.

My
21.10.2004, 10:16
Konu basligindan sapiyoruz ya, neyse...

Maxim'in çok büyük bir kayip oldugunu düsünen bana geçen sene içerdeki Besiktas maçindan baska bir tane maçini söylesin... Ha kadroda tutulamaz miydi? Olabilir, ama soyunma odasinda para konusulmaz bence de...

Marco'nun hiç mi suçu yok? Samet Hoca Uni-Ts'nin toplantisinda "Marco'yla konustum, bu hafta sonu imzaliyor" dediginde Marco deplesmana çikilan bir dönemde havaalninin tuvaletinde birilerine imza atmisti... [kim oldugunu hatirlamiyorum, yerel bir TV'de bunu herkes biliyor zaten diyerek anlatmisti bir gazeteci. Dogru ya da degil, önemli olan isleyen mekanizma] Üstelik, daha önce imza attigi baska bir kulüpten aldigi avansin ödenmesi garantisini alarak...

Agustine için uzaga gitmeye gerek yok... Daha bir kaç ay öncesinde millet yine "patlayacak" edebiyati yapiyordu forumda, ki bence de çoktan yollanmaliydi.

Batista'nin gese'den niye gönderilsigini bilmeden yorum yapiyoruz burda. Tuncay'i, Marco'yu, Necati'yi, hatta yasitlari spor yazarligina baslamis Hakan Sükür'ü niye kimse birakmiyor?

Kraldan çok kralci oluyoruz yine. Dünyanin baska bir yerinde "ben profesyonelim = Para konusunda her türlü pisligi çikaririm" anlayisi oldugunu görmedim.

Ve , bu idarecilik denen is dünyanin en zor isi,simdi biraz daha iyi anliyorum.

Kelimesi kelimesi aynen katiliyorum. AyricaMarco belki kayiptir bizim için ama bunun suçunu Özkan SÜMER' in sirtina yükleyip sona bak iste bi seyi beceremedi demek ona karsi büyük haksizlik. Adam Brezilya' dan dönmek için para ister, ii olduu için para ister, burda kalmak istiyorum derken hem gençlere hem fenere imza atar ohooo smileys/smiley7.gifVe perhaps' in dedii gibi bu idarecilik denen is dünyanin en zor isi hakikatende...

kadirsa_2000
21.10.2004, 11:06
Ziya Hoca'nin tesislerdeki ropörtajindan bir alinti:

"Önümüzde çok maçlar var. Trabzonspor'u çok baski altinda tutuyorlar. Takim berabere kalsa bile elestiriliyor. Bu bize olan inancin nerelere geldigini gösteriyor. Ama oyuncularimla herkes gurur duymali. Trabzonspor berabere kaldigi zaman kiyamet kopuyor. Fenerbahçe'nin Sampiyonlar Ligi beklentisini görüyorsunuz. Onlardaki imkanlar bizde olsa bizden beklenenleri düsünemiyorum bile."

Arkadaslar gerçektende bir berarberlikte kopardigimiz firtinlara bakin lütfen biraz daha duyarli olalim. Burada yazdiklarimiz, düsündüklerimiz gerçektende yerlerine bir sekilde variyor. Lütfen bunu göz önünde tutarak yazalim, hirçin ve agresif tutumlarla takimin baski altina sokulmasina bende karsiyim.

Açikçasi ben, bu basarisürecinin bir parçasi olan insanlari kaybetmekten; o eski, Türkiyede basina hoca olarakgeçmedigi takim kalmayangudalist teknik direktörlere muhtaç günlere dönmekten korkuyorum.

Emorfo
21.10.2004, 11:26
Firtina koparmak degilde taraftar eksik ya da hatali gördügü noktalari elestiriyor. Hatalari elestirdigimiz gibi dogrulari da alkisliyoruz zaten. Trabzonspor son 3 hafta da iyi futbol oynamiyoruz. Ziya Hoca'nin dün ki basin toplantisini dinledim. 4 sene önce küme düsme tehlikesi geçiren Trabzonspor taraftarlarina malübiyeti alistirdi fazla tepki bile olmuyordu herkesin üzerinde bir ölü topragi vardi. Simdi ise bir beraberlik ile gerçekten herkes huzursuz oluyor. Nerden nereye gerçekten 2 senede iyi toparladik ve Allah o kötü günleri insallah bir daha göstermez. Ziya Hoca simdiye kadar 1 maç kaybetti ve çok basarili. Bazi maçlar takim kötü olabilir. Hocamiz yanlis kadro çikarabilir 34 maçin hepsini kazanmak çok ama çok zordur. Bu sene ligi namalup ve lider bitirebiliriz. Bu yüzden elestiriler pozitif ve yapici olmali. Kaç yapalim derken göz çikarmamak lazim. Insallah kongreden sonra Ziya Dogan'la en az 3 yillik anlasma yapilir.

zisinoli
21.10.2004, 12:09
Firtina koparmak degilde taraftar eksik ya da hatali gördügü noktalari elestiriyor. Hatalari elestirdigimiz gibi dogrulari da alkisliyoruz zaten. Trabzonspor son 3 hafta da iyi futbol oynamiyoruz. Ziya Hoca'nin dün ki basin toplantisini dinledim. 4 sene önce küme düsme tehlikesi geçiren Trabzonspor taraftarlarina malübiyeti alistirdi fazla tepki bile olmuyordu herkesin üzerinde bir ölü topragi vardi. Simdi ise bir beraberlik ile gerçekten herkes huzursuz oluyor. Nerden nereye gerçekten 2 senede iyi toparladik ve Allah o kötü günleri insallah bir daha göstermez. Ziya Hoca simdiye kadar 1 maç kaybetti ve çok basarili. Bazi maçlar takim kötü olabilir. Hocamiz yanlis kadro çikarabilir 34 maçin hepsini kazanmak çok ama çok zordur. Bu sene ligi namalup ve lider bitirebiliriz. Bu yüzden elestiriler pozitif ve yapici olmali. Kaç yapalim derken göz çikarmamak lazim. Insallah kongreden sonra Ziya Dogan'la en az 3 yillik anlasma yapilir.

Emorfo kardes bu iste....smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Harun
21.10.2004, 12:16
Oynanan her kötü futboldan ve alinan her kötü sonuçtan sonra böyle topiçler açarsak sadece takimimiza olan güvenimizi sarsmis olruz.unutulmamalidirki futbol hatalar oyunudur.hata mutlaka olacaktir ;ama kalkip bir hatada bile elestiri yapiliyorsa ben buna karsiyimdir.

FEDAİ
21.10.2004, 12:27
Ben de elestiri dozunun biraz fazla oldugu görüsündeyim.Transfere 20 mio usd harcayan karga taraftarlari sabirli bi sekilde haftalardir inönü yü doldurmaktalar.biz se bi bereberlikte bile firtinalar koparmaya basladik.Allah(c.c)göstermesin cincon ve eziklerin ikisine birden puan kaybedersek avni akerde tahmin ediyorum ziya hocanin basini yeriz gibime geliyor.Kimse demiyor tabi ziya hocaelestirilmesin veya dokunulmazligi var diye. ama herkesin dönem dönem konsantrasyon eksikligi olabilir.lige erken giris yapmamiz fiziksel oldugundan çok mental açidan yormustur futbolcu ve teknik kadromuzu.O yüzdenb biraz daha hosgörü ltf...

trapezus61
21.10.2004, 12:29

Emorfo kardes bu iste....smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Gökhan bakiyorum moralin düzelmis... Iste hep böyle pes etmek yok... Ankaraspor maçinda tribünlere asilan ve benim çookkk sevdigim bir sözümüz var;

SAMPIYON OLMAN ÖNEMLI DEGIL. SENIN BU ADALETSIZ ARENADA VERDIGIN ASIL VE ONURLU MÜCADELEN YETER...

Iste gercek bu... YENILSEK DE YENSEK DE...

Muhalif
23.10.2004, 22:28
ne yazayim.. su kel kafali volkan in oyuna girmesiyle çözdü bizi hagi.. daha dünkü çocuk hagi..ama zeki hagi.. bizim yillarin tecrubesi hoca bakti sadece degisiklige ve golü yedik.. ortasaha düsmek üzereydi.. adem düstü hatta.. volkana karsi bir adam alacakti ortasahaya.. kim mi olurdu? orada iste biraz duruyorum.. kadroya bakiyorum thijs var elde.. Allah in cezasi belçikalilardan biri.. ne bileyim iste.. oraya bir transfer yapamayan, i.ege olayini yüzüne gözüne bulastiran yönetime mi çatayim hocaya mi çatayim bilmem... hoca bize bjk maçlari hariç bir büyük maç kazandir ya! ya da bizim için son derece önemli herhangi bir maçi al Alah askina... dünkü çocuk seni bir volkan la vurdu.. gol geliyorum dedi 10 dk baktin bos bos sonra yattarayi aldin... ne deyim ya bu kadroyla bu kadar ya da ziya hoca büyük maçlarin adami degil.. hangisini seçerseniz seçin...

Punisher-61
23.10.2004, 22:33
Maci hediye ettik....

70 dakkika gol pozisyonu yok....yattara giriyor ve onun sayesinde 4 net Pozisyon bulduk...

Ziya Dogani Adam yerine koyduk o bize deli yerine koyuyor....

Bence Baskan elini masaya vurmali ve Ziya Doganla bi görüsme yapmali.. Yattara ile olan problemini anlatsin istemiyorsa satsinlar yada kendi gitsin ama YATTARAYI ve BIZI böyle ezmeye ve ÜZMEYE hakiki yoksmileys/smiley7.gif

corleone
23.10.2004, 22:36
kosmuyosa kosmuyor kardesim yaptigi üç orta da gol pozisyonu oldu isterse hiç kosmasin baski yapmasin sahada durdugu her dakika yeter defansi tedirgin etmesi yeter yazik

Aniketus
23.10.2004, 23:02
ziya hocaya güvenim kalmadi benim, kim ne derse desin.. ne yapmaya çalisiyor anlamiyorum!.. besiktas'tan devre arasi için sinyal mi aldi da bilerek mi saçmaliyor yollari ayirmak için? beynim durmus durumda su anda.

iyi bir teknik direktörle, iyi bir çalistirici arasindaki fark; sahaya sürülen onbirin dizilisi vemaç esnasinda oyunu okumasiyla belli olur. özellikle bu sonuncusu, oyunu okumasöz konusu oldugunda ziya hoca basindan beri sinifta kaliyor, saçma sapan isler yapiyor..

bizim onbirde sahanin en iyisiLEE, belki de adam Trabzonspor'a geldigi tarihten beri en iyi oyununu döktürüyor, sol kanadi darmadagin ediyor.. adam tutuyor onu oyundan aliyor yaw!... gel de çildirma!

burada, mehmet yilmaz ile ilgili görüsümü defalarca yazdim. herkes muhalefet etti... kardesim!.. TRABZONSPOR atletizm takimi degil, "FUTBOL" takimi!... canini disine takip 90 dakika kossan da, topsuz oyunda en iyi olsan da, bu ...mina kodumun oyunu topla oynaniyor... kazanmak için de "GOL" atmak gerekiyor... yok rakip defansi dagitiyormus, yok rakibi yipratiyormus... ulan birisi bana anlatsin bakayim, bu defans nasil yipranir, dislileri mi yalama oluyor yoksa formalari mi eskiyor. bu saçmaliklari birakin artik... forvet oyuncusu topla oynayabilen oyuncudur... forvet pas vermesini, hatta pas almasini bilen oyuncudur. forvet son vuruslarinda yaratici olan, en zor pozisyonlarda bile kaleyi bulabilen oyuncudur. (bkz. FATIH, bkz. YATTARA..)

yattara'yi kenarda tutup M.YILMAZ'la oyuna baslarsan iste sonuç böyle oluyor...

bu rezalet derecesinde berbat pas yüzdesiyle mi sampiyon olacagiz biz?.. arka arkaya üç pas yapamayan, adam gibi hiçbir hücum organizasyonu gerçeklestiremeyen, gol atmasi tesadüflere ve kisisel yeteneklere endeksli olan bu anlayisla mi sampiyon olacagiz?

su maçi, imkani olan herkes kasetten bir daha izlesin. ve sadece LEE'yi izlesin.. ve ondan sonra bana bu adamin oyundan neden alindigini biri izah etsin. ikincisi de Yattara'nin oyuna girdikten sonra yaptiklariyla M.Yilmaz'in 90dk boyunca yaptiklarini karsilastirsin,baska hiçbir sey istemiyorum...

son olarak da emrah için bir seyler yazacagim. emrah'i haftalarca övdük durduk buralarda... hatta sirtinda tasidigi "34" numarali formayi bile hayra yorduk. amabu çocukta son haftalarda bir acaiplik var. goldeki hatasi bir yana maç içinde öyle saçmaliklar yapti ki, taniyamadim dogrusu.. bir problemi var ama ne. bir an önce kendisiyle konusulmasi lazim.

OnUr\ts
24.10.2004, 00:35
beyler birakin bu isleri ya ziya dogan bastan assagiya hata duruyor ya iki haftadir yakti bizi yaa bole rezillik olurmu ya ne zaman sona erecek bu taraftarin cilesi yaa yeter artik yaa biktik ya butun taraftar isyan etti artik yaa smileys/smiley7.gifsun cilemiz bi sampiyonluga gelmedi ya dogdum dogali bir kere takimimi sampiyon goremedim yaa

#10 Fietra
24.10.2004, 00:37
Ben görebildim mismileys/smiley1.gif

Hüda Topaloğlu
24.10.2004, 00:50
ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN

BIZIMDIR BIZIM KALACAK

Adamlar delbosqueyi bile hala savunuyorlar, bazilarimiz guya elestiri yapiyor, sizin yapttiginiz dupeduz akil vermek, ama unuttugun birsey akil verdiginiz ZIYA DOGAN, biz burda 500 tane yorum yapsakta, sonuçta Ziya hoca bunlarin hepsini dusunupte, tartipta kadroyu sahaya suruyodur, siz burda 5 dakkada kadro kuruyorsunuz, adam 1 hafta dusunuyor...27 de 23ü yakalamis Ziya hoca, ve biz akil vermeye çalisiyoruzsmileys/smiley5.gif...

Vezir edende biz Rezil edende...

bu topic bence yarardan çok zarar getirir taraftarlar arasindaki bagliliga...

ayni dusunceyi paylasan varsa lutfen keselim su saçmasapan yorum + topic açmayi...eziklerden farkimiz kalmadi...

sanatik
24.10.2004, 01:02
agantha ben topic acilir acilmaz kapanmasini istedim bu sebebden dolayi.

ziya dogan mac topiclerindede elestirilebilir.

ayrica konuya gerek yokdu.

haslazkopat
24.10.2004, 02:12
HATASI YATTARA GIBI BIR OYUNCUYLA AYNI KULUPTE OLMAK BASKA BI KULUPTE OLSA YATTARA TRANSFER LISTESININ BASINDA OLUR.

cabri
24.10.2004, 02:52
ziya hoca için sonun baslangici

ziya hoca nin maçi okuyamama rakibin hamlelerine geç reaksiyon verme gibi çok büyük bir eksisi var. futbol bir satranç oyunu ise rakibin hamlesine hemen cevap vermek zorundasin. bu maçta orta sahayi alan beli ki golü de bulacak. maçi alacak.tam maç bizim lehimize dönmüs golümüz gelmek üzere. hagi hamlesini yapiyor, yorulan saido yu çikarip volkan i oyuna aliyor. ve orta saha üstünlügünü tekrar ele geçiriyor. bizim hoca da izliyor tabi rakibin ataklarini! tv den ridvan bile söylüyor biz zaten görüyoruz ama ziya hocam da tik yok.

kesinlikle eminim ki maç 0-0 iken yattara yi oyuna alsa bu aksam kazanan takimin taraftari olarak güzel seyler yaziyor olacaktik. kapanmis rakibe bu kadar pozisyon bulan takimimiz erken oyuna giren yattara ile maçi çevirirdi.

rakiplerin trabzon u çözdügü bu günlerde yeni stratejiler üretememesi de ayri bir eksi. fatih ve gökdeniz e kilit vurulunca takim duruyor. neden? aylardir söylüyorum, takim oyunu oynamiyoruz, kanatlar çalismiyor! gol girisimi 2 kisinin ayagina kalmis. var mi böyle bir takim!!

bu maç herseyin sonu degil ama büyük yara aldik. her kötü sonuçta dogal olarak bir sorumlu aranir. ben sorumlu olarak ziya hoca yi görüyorum. kanimca ziya hoca nin suyu isinmaya basladi. tabi bu kadar yetersiz ve kalitesiz yabancilari olan bir takimin baskan ve yönetimi de bu isten öyle kolay siyrilamaz.

rakiplerinin yabancilari sahada maç kazandirirken senin yabancilarin kadroya giremiyor. girenlerde takimin içine ediyorsa orda biraz durmak lazim. hatta sormak lazim sampiyonluktan bahsedip trabzonspor taraftarini kandirmaya ne hakkiniz var??

ö.cabri

kadirsa_2000
24.10.2004, 03:17
Arkadaslar biraz agir olun sakin olun bakalim. Yahu su elestirdigimiz, yaptiklari islerde matik göremedigimiz istanbul takimlari gibi birkaç hatada hemen hocaya yol mu verelim. Az mantikli olalim lütfen ya. Milyon dolarlarca transfer, 8 hafta tik yok ama ayni hoca hala basta (hangi takimdan bahsettigimi anladiniz, adini anmak istemiyorum). Biz o eziklerin rezillerin taraftarlari kadar olamayacakmiyiz. Ben biliyorum,dahafazlasini oluruz. Lütfen.

Bu stad su kayiplarlageçen (ki olabilir, her maç kazanilacak diye bir kaide yok, sahdakiler robot degil)iki haftaya ragmen haftaya tekrar dolsun bakin o zaman neler oluyor.

Her zaman her yerde EN BÜYÜK TRABZONSPOR

cabri
24.10.2004, 03:53
bir yanlis anlama var sanirim... ben gönderilsin demiyorum, hatalarini söylüyorum.böyle devam ederse de kaçinilmaz son gelir. bu yenilgi trabzon da kazanlari kaynatmaya baslar.devaminda toparlanamazsak halimiz de haraptir. hesap kime kesilir bilemem artik.

iste bir maç alti üstü ama, böyle dönüm noktalarinda gerekeni yapamazsan isler tersine dönüyor. baskan ikinci yari kopar gideriz diyordu bu gidisle zirve bizden kopup gidecek. eger öyle olursa bas sorumlu da baskan ve ziya dir. ikisinden biri gider.....

ben burda birkaç kez yazdim kazaniyoruz ama futbol oynamiyoruz diye. seri galibiyetler aldigimiz günlerde karsi çikanlar oldu,süperiz dediler.bugünlere geldik son iki maç kayip 5 puan....haftaya ne olacak bilmiyoruz. avrupa dan silindik gittik.

15 yildir trabzonspor un bir maçini kaçirmadim. takimi düsünmedigim bir günüm olmadi. yine önceden söylüyorum. takimin hali hiç iyi degil. bunun sorumlusu da ziya hocanin hatalari ve bes para etmez yabancilarimizdir. ziya oyunu kumayi ögrenemez devre arasinda bu aptal yabancilari iyilerle degistiremezsek seneye bu takimda ziya dogani görecegimizi sanmiyorum.

Guests
24.10.2004, 08:54
ya birakin her maçtan sonra hatalari ya. dün ne hata vardi bana onu söyleyin. yattara 11 de olucakti demeyin. o zaman orta saha komple düserdi. birazda sans olucak futbolda. takima güveniyoruz. herkes yapilanlari iyi yada kötü olarak görüyor ama her maçtan sonrada ortaya çikarmaya gerek yok

Punisher-61
24.10.2004, 09:43
Hagi nasil oyunu OKUDU ama.....

Volkani oyuna koydu GS canlandi..

Bizimkiler Gole kadar bir pozisyonu bile yoktu....sonra Golü yedik...

Hoca yedeklere bakti ve sasirdi: YATTARAYI oyuna koymayi unutmus...

hemen oyuna aldi...ya kardesim neden adami daha önce oyuna almadim Gol yememizi mi bekledin??

Guests
24.10.2004, 09:44
abi sen nasi maç izliyon adam yattariyi kenara aldi 3 dk oyuna girmek iiçin bekledi gol oldu. dikkatli izlememissin Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Punisher-61
24.10.2004, 09:52
hagi Volkani ne zaman oyuna koydu???

demekki onun kafasi daha iyi calisti....Kendi Takimina degisiklik gerekiyordu hemenyapti ve ise yaradi

Guests
24.10.2004, 09:54
napalim simdi oturup agliyalimmi bi maç kaybettik diye. o volkani daha önce oyuna aldi biz geç kaldik diye. futbolda nasi sans faktörü varsa hatalarda var.

Şanlıbayrak
24.10.2004, 11:30
Yenilgi degil çünkü yelgideoyunun bi parçasi, kötü futbol asil tartisilmasi gereken bu.Ziya hocanin hatasidegisikligi 3 dakika önce yapmasi 5 dakika sonra yapmasi degil.Takimdaki formsuzluga bir çözüm bulamamasi.

Sayin baskanimizindamaç öncesindeki kadrolara bakarak transferde nekadar büyük hatalar yaptigini bu anlamda takimimizi rakipleri ile adaletsiz bir yarisa zorladigi görmesi gerekir.sen 6 yabancidan 2 tanesini oynatip 4 tanesini yedek kulubesinde bekletiyorsun.Rakibin hemen hemen hepsinden faydalaniyor..

Mehmet
24.10.2004, 11:46
Arkadaslar bu topiclerde ki yazilarin tamamini okumadan cevab yaziyorum. Topicin basligi herseyi anlatiyor, yani Ziya Dogan hatali imaji olusturuyor. Ziya Dogan bence hiç hatali degil.

Soruyorum size Galatasaray maçinda 1. devre zar zor golsüz kapandi
ama 2. devre Trabzonspor hangi oyuncu ile degisiklik yapip saha'ya oyunu degistirecek hangi oyuncuyu sürebilirdi var mi yedeklerimiz de böyle bir oyncu? Adamcagiz sahaya sürülecek eldeki en iyi kadroyu kullandi iste. Yok baska bir daha iyi oyuncularimiz.

Bir kere su yabancilardan yana bir türlü sans yüzümüze gülmedi yada transfer naylon transfer oldular hep.

Ziya Dogan hep 1 - 2 iyi oyuncular daha istedi ama yönetim almiyor yada alamiyor. Ziya Hoca daha ne yapsin?

Ziya hoca'yi elestirmeye gerek yok Tüm Trabzonspor camiasi olarak hepimiz ona sahip çikip ona destek olmaliyizi. Olumsuz elestirilerimizle ona daha çok zarar vererek daha kötü gidise sebeb oluruz. Ilaki bu yarista bir kaç kaza olacak. Önemli olan sezon sonunda uzun maratonun sonunda alinmis neticenin pozitif olmasidir.

Ziya Hoca'yi seviyor ona kolayliklar ve üstün basarilar diliyorum.Edited by: Mehmet

$FIRTINA61$
24.10.2004, 12:04
azinda fazla hatasi yok ziya dogan yattarayi oynatmmasi disinda sade bizim oyuncular cok tercübesizdi ve de cok heycanliydi macda fark ediyseniz bu yüzdende sampiyonlar liginde giremedik uefa dan da elendik

Guests
24.10.2004, 12:33
oyuncularin heyecani ile alakasi yok hersey taraftarda bitiyor. bir takim iyi oynar kötü oynar ama taraftar her zaman iyi olmak zorundadir. takimi her zaman motive etmek zorundadir. golü atarsin öne geçersin takim oyunu sogutamaz taraftar sogutur. 12. adam faktörü budur.

Gökhan Kutlu
24.10.2004, 12:52
BI DEFA YATTARA NEDEN oynamiyor solda volkan neden oynamiyor da lee oynuyor lee'nin kendine faydasi yok trabzon'a mi faydasi olacak saygilar.

ZEKAI
24.10.2004, 13:04
evet bencede Ziya hoca hataliydi takim guya hucum futbolu oynuyor ama hucum silahlarindan biri olan yattara saha kenarinda ve bir digeride volkanin oynamamasi.Her seye ragmen bi maglubiyetle yikilma yok Ziya dogan bizi bu hale getirmedimi Ozaman biraz daha bekleyin.bu arada takimi desteklemeyi unutmayin.

cabri
24.10.2004, 13:36
ben ondan da süpheliyim dogrusu. bizi bu günlere getiren fatih-gökdeniz de olabilir. eger onlar durdugunda takimda duruyorsa hala alternatifleri çikmamissa teknik adamin görevini yaptigindan süphe duyarim.

rakipler bütün gücüyle bu iki futbolcumuzu durdurmayi basardiginda kazanamiyoruz. kazandigimiz maçlarda atilan goller organize ataklarla gelen goller degil, fatihgökdenizyattara ninkendi kisisel yetenekleriyle attigi gollerdi. suan bu arkadaslar bu becerilerini gösteremiyor takimda kazanamiyor.takimda organize atak gören oldumu dün?yattara girene kadar tabi!!!kanatlardan gelip son 15 dk da 3 gol kaçirdik.ikinci yariya yattara ile baslamak daha iyi olurdu.

hep karsi çiktik trabzonspor takimi fatih-gökdeniz degildir diye. ama malesef öyleymis. onlar yoksa takimda yok. bunun sorumlusu da ben degilim herhalde!!

dinceraydogan
24.10.2004, 15:52
Ziya Hoca takimi korkak oynatiyor ama yenik duruma geçince de 5 forvetle oynuyor hocanin taktiginden bir sey anlamadim. Her maçta ayni senaryo Yattara ilk onbirde yok takim maglup Yattra gel bizi kurtar . Böyle taktik olmaz olamaz....

BJK maçini nasil aldigimiz asikar..

Sen GS maçina korkarak çikiyorsun gole kadar pozisyonun yok kalende tehlikeler yasiyorsun ve golü yiyorsun.

Sonrada 5 forvet oynamaya basliyorsun kalende tehlike yok ve gole sen yaklasiyorsun . Bu yerli antrenörlerin bu korkakça futbolundan biktim artik..

Tamam kendini dev aynasinda görme ama bu kadar küçük görmeninde anlami yok ..

Ziya Hoca artik kendine gell..

ts-saral-of
24.10.2004, 16:03
beyler ziya hoca yenince iyide yenlincemi kötü

yapmayin bu takim bütün maçlarini ayni taktikle oynuyor we ziya hoca geldikten buyana 2 malubiyet(ikiside gs) wede 3 beraberlik aldik gerikalan maçlari kazandik

yani agustin topu direkten dönmese gökdeniz sondakkalarda düzgün bi vürüs yapsa yine galip gelicektik sunu anlatmak istiyorum

ziya hocayi elestirecegimize futbolcularin neden formsuz oldugunu konusalim

kadirsa_2000
24.10.2004, 16:05
Birde bizim en büyük sikintimiz kritik maçlari kazanamamamiz. Bu her dönemde, hangi yönetim hangi hoca hangi futbolcular olursa olsun hep böyle oldu. Burada aklima tek sey geliyor, bu geçen süre içerisinde degismeyen tek sey olan biz taraftarlar takimi strese sokuyoruz herhalde. ?????

SKY-GUARD
24.10.2004, 16:50
Artik Trabzonspor'un teknik heyetlerinin Yattara fobisinden kurtulmalari gerek. Savunma yapamiyorsa yapmasin.....Yattara'nin arkasindaki bölgenin savunmasi için degisik alternatifler bulunmali...

Dün aksam golü yedigimizde Emrah neredeydi....Emrah'in yerini dolduram Adem'in ilk hareketine ne demeli...Sözde bu oyuncular savunmaci...Eger Yattara'dan istenen savunma böyleyse birakin yapmasin.....

Yattaraoyunda ise M.YILMAZ'in bir anlami var. Yoksa kanattan top gelmedikten sonra M.YILMAZ sadece rakip savunmayi yorar...

Ayrica dün dahil Ankara maçi dahil siz hiç GÖKDENIZ'i savunma yaparken gördünüz mü!!!!

Gökdeniz'in yaptigi kadar Yattara'da yapiyor ama hoca Gökdeniz'i kesemiyor....

sanatik
24.10.2004, 20:59
beyler ziya hoca yenince iyide yenlincemi kötü

yapmayin bu takim bütün maçlarini ayni taktikle oynuyor we ziya hoca geldikten buyana 2 malubiyet(ikiside gs) wede 3 beraberlik aldik gerikalan maçlari kazandik

yani agustin topu direkten dönmese gökdeniz sondakkalarda düzgün bi vürüs yapsa yine galip gelicektik sunu anlatmak istiyorum

ziya hocayi elestirecegimize futbolcularin neden formsuz oldugunu konusalim

Bizim Son4 macin ardindan konusmamiz gerekende bu olmali. Bilbao macindan sonra düsüs basladi ve herzamanki gibi hemen antrenör / yönetim suclamalari gündemdeyine.

Yattara ilk 11 de oynasin oynamasin - digerleri niye o girene kadar oynayamadi ? Ziya dogan onlara böylemi oynayin dedi yoksa ?
Gecen Haftaki beraberlikden sonra herkes mehmet yilmaz ilk 11 de yer almali diyenler nerde simdi ? Yani gs yi yenme formülü mehmet yilmaz oynamasiydi ?

Takimda düsüs yasandigi ortada &amp; Ziya hocamizin istedigi futbol oynanmiyor sahada. Gittikce takim olarak kötülesdik. Önce fatih &amp; gökdeniz dedik simdi bir cok baska oyuncu eklendi bunlara.

Yattaranin 70 dakikada oyuna girmesiyle birlikde 5 forvetle oynadik. Augustinde girince 6 forvet. Anlatmak istedigim yattara ilk 11 de oynasaydi - sonradan girenler pozisyonlari yaratacakdi veya gol pozisyonuna girecekdi ve yattara yerine herkes mehmet yilmaz niye daha erken oynamadi diyecekdi.

Anlatmak istedigim, Takim düsüsde ve en cabuk zamanda tüm futbolcularin moral bulmalarini ve güvenlerini artirmak gerek. Bunu sadece Hocaya ve Yönetime birakmakla bir yere varamayiz.

POYRAZ
24.10.2004, 21:03
BENCE YATTARA COK GEC OYUNA ALINIYOR AYRICA RAKIP 5 KISIYLE KALEMIZE BASIYOR AMA BIZ 3 KISIYLE ZOR GIDIYORUZ,ALABILECEGIMIZ BIR MACTI AMA KAYBEDILEN BIR SEY YOK HENÜZ BIR AN ÖNCE TOPARLANMALARI LAZIM

61mehmet61
25.10.2004, 00:19
futbol aslinda o kadar zor bir oyun ki satranç kadar zor bir oyun. öyle bir hamle yapacaksin ki rakibinin bir sonraki hamlesini tahmin ederek hamle yapacaksin. Hagi oyunu iyi okudu ve Volkani oyuna aldi. Ziya hoca 60. dakikada yattarayi oyuna almaliydi. çünkü o bölümlerde galatasary ve bizim takim çökmüstü. Oyuna girecek yattarayi en az iki galatasaryli tutacakti ki öyle oldu. buda galatasarayin çok adamla hucuma çikmasini engelleyecek veya çikarken korkak çikmasini saglayacakti. ziya hocanin göremedigini hagi gördü ve yaptiigi degisiklikle oyunun kaderini belirledi. ama olsun bu yenilgi ile ziya hocayi yerden yere vuracak degiliz. yanliz insallah bu hatalari görür ve bir daha yapmaz umarim.

objek
25.10.2004, 00:34
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Kiev antep ve g.s maclarinda mutlak bir gol lazimdi butun hatlarimizlada gol aradik pozisyonlarada girdik ama telas ve stresten dolayi kalenin genisligi bize hep yarim metre falan gozuktu bir turlu o topu iceri durtemedik!bu kacinci hala bir seyi ogrenemedik mutlak bir golun lazim oldugu onemli maclarda cok akin yapmak cok daha hirslanmak hem bize yaramiyor nedeni golu hirsli vetelasli bir sekilde ararken akil devre disi kalabiliyor bu arada rakibin yaptigi hatalari heyacandan goremiyoruz orta yapiliyor bir bakiyoruz ileri uclu ayni topa girip birbirlerini bozuyor aralarinda yerlesme kimin nerde duracagi ya konusulmamis yada heyacandan hersey o anda unutulmus birinci direkte uc kisi! duruyortop asiyor ikinci direkte kimse yok ziya hoca bir an once orta yapilirken ileri oyuncularin nerelerde duracaginin uzerinde durmasi lazim gecen sezon erdinc ve tolga kornerlerde hep tehlikeli olurdu bu sezon ne oldu bunlara yattara disinda korner atan kim var! volkan olabilir oda oynamiyor.saygilar </TD></TR>

61mehmet61
25.10.2004, 00:54
bu takimda oynayan futbolcularin çogu ve Ziya hoca bence ne sampiyon olacagimiza ne de galatasarayi yenecegimize inandilar. inansalar böyle olmazdi. topu bir metreden kaleciye nisanlayan bir futbolcuyu bu takimda tutan zihniyet kimse onlari kiniyorum. bu adam yine önemli bir maçta ayni seyi yapti bu hafta da yapti ve hala takimda. agustine bu kadar sabir gösterildigine göre ya Ziya hoca veya yönetimle akraba kendisi, ya çok kuvvetli torpili var, ya da bizim anlayamadigimiz kadar büyük bir futbolcu.

Ziganoyli-61
25.10.2004, 00:56
ziya hocayi anlamakta güclük cekiyorum. sanki takimin icinde

birseyler ters gidiyor. söylemek istemiyorum ama sanki

gruplasma var ve basi da gökdeniz cekiyor ve maalesef

ziya hoca baski altinda kalip agirligini ortaya koyamiyor.

elimizde altindan da degerli bir futbolcu var ve maalesef hep gol yedigimizden sonra oyuna giriyor. boyle bir sacmalik olamaz.

birilerinin artik müdahale etmesi lazim. gökdeniz bey haftalardir
top oynamiyor ama her pozisiyonda takim arkadaslarina bagriyor,

el kol hareketi yapiyor ve kafa salliyor.

Bu millet kör degil ve futbolu da iyi biliyor.

ziya hoca artik "KENDISI" gibi hareket etmesi lazim, ve takim

icin en iyisi neyse onu "UYGULAMASI" lazim, gökdenizin istedigi

gibi degil.

"TRABZON IS DIFFERENT"smileys/smiley7.gif

61mehmet61
25.10.2004, 00:58
bence yönetimin agustini gönderip diger futbolculara bir gözdagi vermesi lazim. yoksa bu senede Türkiye kupasini alip bizim agzimiza emzigi verecekler ve biz yine susacagiz. ben ögretmenim. Yarin okulda beni 700 tane ögrenci bekliyor dalga geçmek için. onlar maçtan sonra duslarini alip lüks evlerine dönüyorlar. bu yenilginin faturasi onlara degil bizlere kesiliyor. keske biraz da bunlari düsünerek oynasalar

CAFER ÖZER
25.10.2004, 07:40
Ziya Dogandan süphelenmeye basladim.ADAM GIBI ADAM dedik bagrimiza bastik ama o BJK li yöneticiler teklif yapmadik demelerine ragmen BJK nin teklifi gurur verici diye açiklama yapti.Samet Aybaba Imzam namusumdur.ben su anda ANKARA B.S.BLD.nin hocasiyim .dedi.,isin garibi o gündür bui gündür BJK nin teklifi gurur verici dedindilgi günden beridir takim Korkak oynamaya basladi.Ankara maçinda korkak oynadik,Sakarya maçinda zorla kazandik,BJK maçini korkak oynadik en son GS maçi korkak oynandi.

Hadi diyelimki takimda düsüs var G.S maçinin son dk.sinda düsüs olan takim daha kötü oynamasi lazimken 10 dk.da 5 gol kaçiyor.80 dk.dir takim nerdedir.ZIYA HOCA den sahsen ben süphelenmeye basladim.yoksa ZIYA hoca Kendini kovdrumaya mi çalisiyor.insallah yanilirim ama ben oynanan korkak futbol sonrasi süphelenmeye basladim.

Guests
25.10.2004, 07:44
abi takim son 10 dk 5 gol pozisyonu buluyorsa bunda suç hocadami???

önceki dakikalardada ayni topcular vardi. yattara falan demesin sakin bana kimse. her maçta yattarami sürükleyecek bizi?????

CAFER ÖZER
25.10.2004, 09:51
abi takim son 10 dk 5 gol pozisyonu buluyorsa bunda suç hocadami???

önceki dakikalardada ayni topcular vardi. yattara falan demesin sakin bana kimse. her maçta yattarami sürükleyecek bizi?????

Suç tabiki hocada takimi korkak oynatiyor.Madem takim sonrdan aldigin oyuncularla gol pozisyonuna giriyor.madem son dakikalarda oynatacagin taktik rakibi zor durumda birakiyor bunu maçin baslarinda yapsana neden her maçta son zamanlara birakiyorsun.önceden maçi garantiye al ondan sonra dinlenmesi gereken oyunculari dinlendir.Ayni hatayi DInamo Kiev maçinda da yapti.Yattara yi bastan alasaydi sakatlansaydi onun yerine oyuncu alirdi.ama 3 degisiklikten 2 degisikligi yattara için haracadi zamansiz degisiklik nedeniyle.Maça Yattara ile basla adam yetersiz kaldimi çikar neden hep son 10.dk.son 10 dak. olacagina ilk yarim saat olsun.

Guests
25.10.2004, 09:53
madem öyle diyorsun öyle olsun.

Murat BAYRAKTAR
25.10.2004, 11:26
ahbe hocam... su maçta volkani oynatsan birde yattarayi daha erken alsan oyuna bu sonuç olurmuydu... adam bir girdi oyuna pozisyonlar bulduk...

Harun
25.10.2004, 12:43
Ziya hocanin oyun içindeki taktigimizi mutlak süretle degistirmesi gerekir.Görünen oki rakiplerimiz bizi çözmüs ve buna karsi önlem almis.Bu apaçik ortada bunu dahada açmanin bi mantigi yok.

objek
25.10.2004, 12:58
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Bazi arkadaslar agustineye yukleniyorlar adamin 10 macta 20-30 dakikasi yok zaten oynatilmadi.. futbolu bilen adamdan zarar gelmez diyorum gol atamazsa bile baskalarina attiracak meziyetleri var. saygilar</TD></TR>

ZEKAI
25.10.2004, 13:08
Ya Allah rizasi icin bu takimda agustunide elestirmeyipte benimi elestirecem adam bir metreden kalecinin kucagina nisanladi topu ya boyle forvet mi olur gol atmayan guldurmeyin ya.

Muhalif
25.10.2004, 14:34
simdi sene basindan bu yana oynadigimiz maçlara baktim.. futbol olarak degerlendirelim hepsini.. önce avrupa maçlari

skonto riga ile ilk maç fiyasko.. ayni korkak stille çiktik ancak golü yeyince yattara falan girip son dk. larda beraberligi kurtardik mahalle takimina karsi... rövans maçi iyi oynadik.. -1/+1

d.kiew maçlarina Allah için tek kelime edemem.. 2 maçta da iyi oynayan bizdik +2

bilbaonun ilk maçini skoru 3-0 yaptigimiz için herkes iyi oynadik sandi.. ama attigimiz 2 golünde rakibin büyük saçmaliklarindan oldugunu söylemedik.. ve 2. yari bilbao 3 adam degistirip hücumu düsünerek üstümüze gelince maç 3-2 oldu.. bir 10 dk olsa yenebilirlerdi bizi.. ispanyada ki maça zaten yoruma gerek yok.. bence ilk maç normal 2. maç kötü ama yine de +1/-1 olsun hadi.

lige bakarsak kayseri-sebat-g.antep- az biraz gençler ve malatya maçi disinda iyi oynadigimiz bir maçi unuttuysam mazur görün... yani 10 haftada +5/-5

toplayinca 16 maç var ortada 7 kötü oyun 9 iyi oyun gibi görünüyor... ha kötü oynarken kazandigimiz, iyi oynayip kaybettigimiz maçlar oldu.. fakat lige erken baslamamiz bir yandan simdilerde yorgunluk v.b olarak kötü gözükse de ilk haftalarda zor maçlari daha o takimlar lige isinamadan almamiz da avantajdi.

yani sene basindan beri muhtesem degildik arkadaslar.. ama skorlar kötü olunca ziya hocaya yükleniyoruz mecbur...

oskayb
25.10.2004, 14:42
maçi radyodan dinledim ve tam 15 dakika boyunca 2-3 istasyon arasinda dolastim durdum ,çünkü maçi anlatan spikerlerin canlandirdigi görüntü suydu ;sürekli gs topla oynuyor ve isirici ataklar yapiyor .trabzon panik halinde ,hakem trabzonu kolluyor.kollamasa 2-3 olacakti bile .ulan dedim acaba spiker gs'lide maçi çok mu subjektif anlatiyor(çünkü genelde istanbul takimlarinin maçlarina amigo spikerler verirler ve adam istanbul takimi gol atinca kiçina kene yapismis gibi bagirir) en son ümidi keserek bir istasyonda karar kildim ve dinlemeye devam ettim.yok öyle degilmis .trabzon 20-25 .dakikalardan sonra oyunu dengelemeye basladi. çünkü spiker artik fazla heyecanlanmiyordu ,ama trabzonumda rakip kale önünde ciddi pozisyon gelistiremiyordu. sonuçta 70. dakikaya kadar bu sekilde kilitlenen maçta gs'nin golünden sonra yapilan degisiklikler ,kendine gelis ,bulunan- kaçan pozisyonlar (bu kisimda da spiker mondragona övgüler düzmekle mesguldü)ve sonrasi malum.anlayamadigim son 15-20 dakika rakibi sahadan silen trabzon neden maçin tamaminda bu anlayisla oynamadi.ne demisler korkunun ecele faydasi yok.bunu bu sezon kiev, bjk, ankara maçlarinda fazlasiyla gördük.bu tür maçlari yüksek tempoda rakibe soluk aldirmadan oynayacaksin. rakibin gökdeniz ve fatihi kilitleyecegi belliyken , bu savunma dengesini bozacak ,kilidi açacak yattarayi oynatacaksin. solda sadece 10-15 m lik çizgide oynayan ve düz ortalar yapmaktan baska hiçbir islevi olmayan g.koreliyi degil celalettin ve volkani oynatacaksin,gol ümidini sadece geriden sisirilen yüksek toplarlarla m.yilmazin gökdeniz ve fahihe top indirmesine baglamayacak, siki markaj altindaki gökdeniz ve fahihi orta sahaya yaklastirarak ,hem rakibin savunma dengesini bozacak ,hemde ortadan verkaçlar veya kanatlardan bindirmelerle oyuna genislik ve zenginlik katacaksin. bunlari yapabilecek malzeme elde fazlasiyla var. ama herseyden önce sahaya yüregini koyacak ,cesur olacak,trabzon gibi olacaksin.

Berk Akçay
25.10.2004, 15:07
ZIYA DOGAN RIGA MAÇINDAN SONRA KENDINI BELLI ETTI ARKADASLAR ILK OLARAK KIEV VEDE ARDINDAN A.BILBAO MAÇLARINDA KENDININ NE KADAR KORKAK OLDUGUNUN BIR GÖSTERGESI OLDU ARKADASLAR KENDINI HALA MALATYASPORUN BASINDA OLDUGUNU ZANNEDIYOR YÖNETIME YUKLENIYOR BASINLAN OYUN OYNUYOR BU BOYLE OLMAZ EGER SEN TRABZONSPOR UN BASINA GELDIYSEN TRABZONSPOR UN BUYUKLUGUNU KALDURACAKSIN EGER KALDIRAMIYORSAN DA GÜLE GÜLE YANI NE BU BOYLE DEFANSA KAPALI OYNUYORUZ HELE DE KENDI EVIMIZDE BE BUNU ANLAMIS DEGILIM

FANATIK61
25.10.2004, 15:48
Yanlislar hep ayni derbilerde olsun deplasmanda olsun hep tek forvet Fatih Tekke 3 defans oyuncusuna karsi adam ne yapsin. Mehmet Yilmaz gecen hafta gol atti ve gördükki bu adam ilk11'de oynamasi lazim Fatihe gol yollarinda yardimci olur diye. Ama görüyoruz ki GS Macinda bir türlü birbirlerine pas veremiyorlar 16m alaninda bunlar daha yeni mi beraber oynuyorlar. Bence bu hep Fatih ve Gökdenizin benciliginden kaynaklaniyor. Ikisi birbirine attiyor paslari ve GS Macinda ikisini markaj altina aldilar o an görüldüki Fatih ile Mehmet Yilmaz anlasamiyorlar. Gelelim Yattaraya, bizim Forvet oyunculari Yattaranin nereye süpriz öldürücü pas atacagini fark edemiyorlar o yüzden gol de yok puan da !!!smileys/smiley5.gif

FEDAİ
25.10.2004, 16:12
Bu TRABZONSPOR Ziya hoca ya 5,taraftara da 10 beden büyük gelmektedir.HatirlarimTRABZONSPOR seyhmuslu,sonerl,lemilikadroyla gelen 3 büzükleri ilk yarim saat hirpalayip hasat ediyor atabilirse atiyor sonra rolantiye aliyordu.bakiyorum cincon maçina ilk yari kaydadeger bi atak yok.ziya hoca ondan sonra çikmis kendini elestiren baskana çikardigim kadroya saygi duymak gerek,irmis.sen onu benim külahima anlat.Habu arada baskan sütten çikmis akkasik mi?ASLA...ne diyelim genede destege devam...

Atmaca
25.10.2004, 16:47
Senol Günes

shipbroker61
25.10.2004, 17:30
ZIYA DOGAN RIGA MAÇINDAN SONRA KENDINI BELLI ETTI ARKADASLAR ILK OLARAK KIEV VEDE ARDINDAN A.BILBAO MAÇLARINDA KENDININ NE KADAR KORKAK OLDUGUNUN BIR GÖSTERGESI OLDU ARKADASLAR KENDINI HALA MALATYASPORUN BASINDA OLDUGUNU ZANNEDIYOR YÖNETIME YUKLENIYOR BASINLAN OYUN OYNUYOR BU BOYLE OLMAZ EGER SEN TRABZONSPOR UN BASINA GELDIYSEN TRABZONSPOR UN BUYUKLUGUNU KALDURACAKSIN EGER KALDIRAMIYORSAN DA GÜLE GÜLE YANI NE BU BOYLE DEFANSA KAPALI OYNUYORUZ HELE DE KENDI EVIMIZDE BE BUNU ANLAMIS DEGILIM

ziya dogan veya herhangi baska bir hocaya bu kadar kolay korkakligi yakistirirken trabzondaki taraftar kardeslerimize neden 1 2 laf etmiyorsun arkadasim... madem ziya dogan kendini hala malatyasporda hissediyor mac basladigi anda yikarsin o tribunu taraftar olarak hem onun hem de rakip takimin basina oda aklini basina devsirir. madem ziya dogan kendini hala malatyada saniyor sen her mac tribunleri hinca hinc doldurursun ona buranin malatya olmadigini vura vura anlatirsin... ama biz taraftar olarak ona malatyadan farkli ne sunduk soyler misin arkadasim... malatyada bis tribunlre oynuyo bizde.... onlarda tezahurat yapmiyo bizde... aradaki fark biz kupa aliyoruz ve sampiyonluga oynuyoruz malatyanin boyle bir olayi yok..

hayir anlamadigim rakip takimin 11 futbolcusu var bizimle esit ama adamlarin taraftarlari bizden 30 misli daha kucuk orda heyhat bir bakiyorsun bizim tribunler tisss rakip takim ortaligi yikiyor....

arkadaslar bu maglubiyeti tartisalim ama yanlis seyler ustune kurmayalim sebeplerimizi...

Magnolia
25.10.2004, 17:34
Son yorumlarda resmen saçlamissiniz! Besiktas neredeyse küme düsüyordu adamlar hala "Del Besqoe" diyordu.Taraftarlar her maçta takimlarini desteklemek için stada doluyordu.Sizin yaptiginiza "nankörlük" denir...Hadi sizde onlarin gösterdigi sabri gösterin.Ama nerde daha ilk yenilgide dökülüyorsunuz! Futbolcularimizda sizin gibi düsünürse vay halimize!
Hani bir söz varya "kirk gün yedirip,birgün aç birakmak" gibi...Aynen o pozisyonda (-) düsünen arkadaslar!
Hani nerede kaldi "Destek" sözleriniz ? Ilk yenilgide "köstek" olmaya basladiniz bile...

Hele sen Atmaca arkadasim ne Senol Günes'i Allah'ini seversen...

Guests
25.10.2004, 17:34
Iptal.

Emorfo
25.10.2004, 17:35
herkes görüsünü söylemekte özgürdür saygi duyalim.

Muhalif
25.10.2004, 17:38
bir tespit dogru.. önceden ilk 20 dk hatta yarim saat avni akerdeki tüm maçlar-birakin hödükleri barca,lyon falan dahil- rakip cezasahasinda oynanirdi.. ama artik öyle birsey olmuyor.. ve yine bir arkadas bahsetmisti maçtan sonra üzüntüden çok kizginlik hissediyoruz.. neden çünkü yillardir ne sartta olursa olsun rakibe oyununu kabul ettiren bir trabzonspor a alismisiz...

ve burada ilk defa dile getirecegim de sanirim ofansif ortasaha olarak alinsaydi 1-2 oyuncu ziya hoca onlari da kesecekti duruma göre... alex bizde olsa ziya hoca gs maçina yine ayni 11 le baslardi... ben hocanin sürekli kendisini yenileyen biri oldugunu düsünmüyorum.. her maç ayni formatta oynanmaz ki.. yani mantalitesi önce savunma ama bir yere kadar degil mi? skonto riga(ilk maç), ankaraspor a ve içerde herhangi bir takima da bu denli savunma agirlikli oynanmaz ki...

ve bunlardan da önemli noktalar var aslinda... gs maçinda yine bir serbest vurus oldu.. uygun yerdi.. yine efendi gökdeniz hz. leri kostu lee den aldi topu.. vurdu.. sonuç malum... o olmazsa da sultan fatih hz. leri yetisip aliyor birinin elinden topu... ya ziya hocayla konusma sansim olsaona gs ye niçin yenildik demezdim...su sorulari sorardim.. maça çikmadan önce duran toplari nerelerden, kimlerin kullanacagini belirliyormusunuz? yok eger belliyse niye her maç bska biri atiyor? ya da takimda penalticiniz belli mi? hafta içi hiç penalti çalisiyormusunuz? v.b

bunlar küçük detaylar gözükse de maçtaki taktik yanlislara eklenerek kötü sonuçlarda büyük etken oluyor maalesef..

ve son olarak ziya hocanin basireti baglandi herhalde.. ben kendisini ilk kez ist. da malatyadayken eziklerle yaptigi bir maçta sag bek oyuncusunu 25. dk da disari aldiginda takdir etmistim hoca olarak.. çünkü aninda gördü ve dk ya da bakmadan degisiklik yapti.. oysa son maçta 60 dan sonra oyunun kopacagi belli iken dünkü çocuk hagi volkan hamlesiyle maçi kopardi ziya hoca maç gittikten sonra beraberligi kurtarmak için hamle yapti.. demek ki hoca beraberlige dünden raziymis.. zaten ben de gerek kadro yapimiz ve gerek üstte saydigim sebeplerden ötürü tüm derbileri berabere bitirsek yeter diyordum... ama demek ki korkunun ecele faydasi yok...

selamlar..

Guests
25.10.2004, 17:54
herkes görüsünü söylemekte özgürdür saygi duyalim.

saygi duyariz ama burasida yeri degildi. konu basligi baska.

Berk Akçay
26.10.2004, 12:43
http://www.soldoy61.netteyim.net/IM003484.JPG

ziya dogan veya herhangi baska bir hocaya bu kadar kolay korkakligi yakistirirken trabzondaki taraftar kardeslerimize neden 1 2 laf etmiyorsun arkadasim... madem ziya dogan kendini hala malatyasporda hissediyor mac basladigi anda yikarsin o tribunu taraftar olarak hem onun hem de rakip takimin basina oda aklini basina devsirir. madem ziya dogan kendini hala malatyada saniyor sen her mac tribunleri hinca hinc doldurursun ona buranin malatya olmadigini vura vura anlatirsin... ama biz taraftar olarak ona malatyadan farkli ne sunduk soyler misin arkadasim... malatyada bis tribunlre oynuyo bizde.... onlarda tezahurat yapmiyo bizde... aradaki fark biz kupa aliyoruz ve sampiyonluga oynuyoruz malatyanin boyle bir olayi yok..

hayir anlamadigim rakip takimin 11 futbolcusu var bizimle esit ama adamlarin taraftarlari bizden 30 misli daha kucuk orda heyhat bir bakiyorsun bizim tribunler tisss rakip takim ortaligi yikiyor....

arkadaslar bu maglubiyeti tartisalim ama yanlis seyler ustune kurmayalim sebeplerimizi...

ilk olarak arakdasim benim ayzimi elestirdigin için tesekkürler

sen malatya seyircisinden ne farkimiz oldugununu sordum bana söyliyim TRABZON seyircisi futbolun içinden gelmis futbolun nasil oynandigini kimin ne zaman girip ne zaman kimin çikacagini artik bilmis seyircidir bu birincisi ikincisi sen taraftarimizin bagirmamasindan yakiniyorsun ben sana bir resim gösteriyim simdi alttarafta bak baaklim böyle taraftar nerede var seyirci hocanin yanlis yönettigi zaman kiziyor dayanamiyor madaem taraftarsiz olamz diyorsun kiev DEPLASMANINDA seyircimizmi var di neden orada yendikde TRABZODNA YENILDIK valla taraftarlik sadece bagirmaklan olmadiginin çok güzel bir resmi bu arkadasim sadece mesale yakmak konfeti atmaklan taraftar olunmuyor tafartar oldun mu yürekten olucaksin...

http://www.emorfo.netteyim.net/ts-gs/ts-gs5.jpg

kadirsa_2000
26.10.2004, 14:02
Arkadaslar elestiriler iyi güzel, elestiride gerekli ama bazen asiri ve yipratici boyutlara varabiliyor. Buna dikkat çekmemin sebebisu; sitemiz artik medya organlarinin da bildigi,takip ettigi ve haber kaynagi olarak kullandigibir site ve malumunuz bir haber yapilacagi zaman buradaki en agir elestiriyi alip gazetelerinde veya televizyonlarinda dile getiriyorlar.

Yazilarimizi yazarken bunu aklimizdan çikarmayalim, düsmana malzeme vermeyelim.

Saygilar...

Atmaca
26.10.2004, 14:08
SilindiEdited by: Atmaca

Berk Akçay
26.10.2004, 14:11

sen malatya seyircisinden ne farkimiz oldugununu sordum bana söyliyim TRABZON seyircisi futbolun içinden gelmis futbolun nasil oynandigini kimin ne zaman girip ne zaman kimin çikacagini artik bilmis seyircidir bu birincisi ikincisi sen taraftarimizin bagirmamasindan yakiniyorsun ben sana bir resim gösteriyim simdi alttarafta bak baaklim böyle taraftar nerede var seyirci hocanin yanlis yönettigi zaman kiziyor dayanamiyor madaem taraftarsiz olamz diyorsun kiev DEPLASMANINDA seyircimizmi var di neden orada yendikde TRABZODNA YENILDIK valla taraftarlik sadece bagirmaklan olmadiginin çok güzel bir resmi bu arkadasim sadece mesale yakmak konfeti atmaklan taraftar olunmuyor tafartar oldun mu yürekten olucaksin...

http://www.soldoy61.netteyim.net/IM003489.JPG

denizgrsy
26.10.2004, 14:42
hersey yolunda giderken ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN,CANIMIZ,HERSEYIMIZ..ama iki maç kötü oyun KORKAK ZIYA OLDU,BI BOKTAN ANLAMIYOR OLDU!!!bu ne yaaa,ne oldu beyler 20 SENEDIR DÜSTÜGÜMÜZ HATAYA DÜSÜRMEYE ÇALISIYORLAR BIZI,SEZON BASINDA 10 MAÇ SONUNDA 23 PUANA TAV DEGILMIYDIK HANGI HEDEFIMIZDEN UZAKLASTIK,SKOR YORUMCULUGU YAPMAYALIM!SEZON BASI ART ARDA KAZANDIGIMIZ MAÇLARDA DA SAVUNMA AGIRLIKLI KONTRA ATAGA DAYALI OYNADIK DEGISEN BI SEY YOK SADECE RAKIPLER UYANDI ARTIK BIR DE SEZONU ERKEN AÇMANIN VERDIGI YORGUNLUK VE MOTIVASYON DÜSÜKLÜGÜ!GAYET NORMAL...BU TAKIM SAMPIYON OLUP BIZI YOLLARA DÖKECEK,ANKARADAN TRABZONA YÜRÜYECEGIZ,SADECE DESTEK HER NE OLURSA OLSUN!!!

saygilar....

shipbroker61
26.10.2004, 15:51
bu resimler son maca ait goruntuler mi kardes???

Guests
26.10.2004, 16:06
geçen seneki resim bu.

Atmaca
26.10.2004, 16:34
<HR>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=15 width="100%" align=center border=0 valign="TOP">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width="100%">
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 align=right border=0 VALIGN="MIDDLE" CLEAR="LEFT">
<T>
<TR>
<TD>http://www.turkiyegazetesi.com/images/www/news/223726_1.gif</TD></TR></T></TABLE>
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV =subject>Aba altindan sopa</DIV>
26 Ekim 2004 Sali</DIV>
<DIV =>Sanssizlik degil beceriksizlik
Ligde son 5 haftada kaybedilen 7 puan Trabzonspor Baskani Atay Aktug?u çileden çikartti... Aktug, hem futbolculara hem de teknik direktör Ziya Dogan?a göndermelerde bulunarak gözdagi verdi... Dogan?in G.Saray yenilgisini sanssizlik olarak yorumlamasina karsilik ?Bunun adi sanssizlik degil beceriksizlik? diyen baskan Aktug, ?Sadece bu maçta kötü oynamadik. Bir önceki hafta Ankaraspor sayet ismimizden korkmasaydi bizi o maçta rahat yenerdi. G.Antep maçindan bu yana çok kötüyüz, hoca bunun tedbirini simdiye kadar almaliydi. Bazi futbolculari, isimlerinden çekinmeden kenara çekmeliydi. Çünkü bunu hakeden futbolcular var? seklinde konustu.

Mazeretimiz kalmadi
Teknik direktör Dogan?in ?alternatifim yok? seklindeki açiklamalarina da deginen Aktug, ?Sürekli ayni seyi söyleyerek yanlis yapiyor. Kadrosunda çok iyi 25 futbolcu var. Sezon basinda banko oynayan bir Tayfun bugün 18?e giremiyorsa bu kadronun neresi dar?? açiklamasini yapti. Aktug, Dogan?in son günlerde sürekli gündeme getirdigi ve ?Ihtiyacim var? dedigi Ibrahim Ege?nin de takimla birlikte antrenmana çikmasina izin verdigini belirterek, ?Çünkü ortada mazeret birakmak istemiyorum? seklinde konustu. Milli Takim?a giden futbolcularda büyük düsüs yasandigini da belirten Aktug, ?Ayaklari yere basmiyor. Milli Takim?da alkis alinca Trabzon?a havali dönmüsler? açiklamasini yapti. ¥ M.Tahir Kum

6?sar milyar ceza
Trabzonspor yönetimi G.Saray yenilgisinden dolayi futbolculara 6?sar milyar ceza kesti. Bordo-mavililer hafta sonu sahasinda oynayacagi Diyarbakir maçi hazirliklarina dün yaptigi tek çalismayla start verdi. Teknik direktör Ziya Dogan?la baskan Atay Aktug arasinda bugün gerçeklesmesi beklenen zirve, baskanin Istanbul seyahatinden dolayi ertelendi.</DIV>
<DIV =></DIV>
<DIV =></DIV>
<DIV =>Bence Atay Aktug bu isi gercekten iyi biliyor ve iyi yapiyor.</DIV></TD></TR></T></TABLE>

canavar
26.10.2004, 18:25
Aarkadaslar Bence Sorun Fatih+Gökdeniz+Hüseyin Yattarayi istemiyor Ziya Hocada Onlarin etkisinde kaliyor, nnerdenmi Anladim?

Maclari Izleyenler Bilir Yattara Nezaman Hatali Pas Atsa Gökdeniz BEY Hemen El Kol Bagirmalar (Sanki Kendisi Cok Süper Pass Atiyorda) Diyerleride Öyle .Adam Sanki Onlarin Usagi Istedikleri zaman Bagiracaklar Istmedikleri zaman Kadroya Giremeyecek.

Ya Hüsein Adam Bir Milli Mac Oynadi Kendini Zidane Sandi Iki Mac önce Kaleciyi Tartakladi Kimse Birsey Demedi .

Ziya Doganin Tek Hatasi Bunlara Göz Yumup Hatta Ortak Olmasidir.

Tamamen Kendi Görüsümdür.

hauptstrasse
26.10.2004, 20:06
trabzonspordaki dusus her takimin belirli araliklarla yasayabilecegi ki bilimsel olarak bu sure 3 ayda birdir bir sorun! ancak takimda oyuncular arasindada bir kopukluk oldugu muhakkak! gokdenizin acilen kenara cekilip dinlendirilmesi gerektigine inaniyorum fatihinde keza! yattaranin risk alinarak 11 maca baslamasinin takima direkt bir enerji saglayacagi muhakkak! ancak en onemlisi takimin artik atak futbol oynamasi gerektigidir! trabzonspor defans oynayabilecek yapiya oyunculara sahip bir takim degil!cunku kadrosundaki oyuncularin 11 de oynayabilecek olanlari hucum oyunculari! tek tek oyunculara kizmak yada onlari elestirmek yersiz! benim merak ettigim bu oyuncularin oruc tutup tutmadigi! bence oruc tutmak gunumuzde futbol icin intihar etmekle esanlamli!oruc tutan oyuncunun antremanlarda kaybettigi enerjiyi geri kazanamayarak maclara cikmasi o oyuncunun verimini 30% dusurmektedir! fatihi ornek alirsak bu dini butun kardesimiz muhtemelen sadece ramazanda degil uc aylarda da oruc tutmus! gozlemlersek fatih yaklasik 2 aydir top oynamiyor! gol atiyor atmasina ama futbol adina takima katkisi yok! ibrahim egenin takimda artik yeri hazirlanmali ve de haeneye yeniden ya erdincin yaninda yada tolganin yaninda yer verilmeli!

ziya hocaya gelince! hocam futbol gunumuzde bir taktik uzerine oturtulmus oynanmiyor! takima oyun icinde dahi degistirilebilecek farkli varyasyonlari ostermez ogretmezsen sonuc ankara ve gs macindaki gibi olur! gs macini seyretmedimm ,seyredemedim ancak ozetlerini izleyebildim! bir takim yenik duruma dusunce bu sekilde oynayabilyorsa o takim mac berabereykende o akici futbolu oynayabilir! nedir bu el freni takimi bu sekilde yavaslatan? bence bir hoca hic bir sey yapamiyorsa iki avrupa maci seyreder ve oyun kombinasyonlari hakkinda yenis eyler ogrenebilir! bunun icin filozof hele futbol filozofu olmaya gerek yoktur!ben trabzonun oyun sisteminin artik turkiyedeki her hoca tarafindan cozuldugunu dusunuyorum! bu tarz bir oyun bes paralik top oynamayan gs gibi takimlarin kendilerine guvne kazanmalrindan basa hagi gibi yildizciklarinda t.direktor olmalarina yardimci olmaktan baska bir ise yaramaz! ziya hocanin artik takimdaki dengeleri gozetmeksizin sahaya cikaracagi 11 lere mudahale etme zamani gelmistir!

eger boyle surerse ikinci yari baslarken takimimizin basinda yeni bir hoca gormek bizi sasirtmamali! hemde trabzonlu olan ve dunyada da bir ucunculugu olan bir hoca olur bu! yani karizmasi ve basarisi olan uluslararasi tecrube kazanmis biri!

sanirim bu abimizi hepmiz taniyoruz!

$FIRTINA61$
26.10.2004, 20:31
arkadaslar takimimiz yorgun bundan kormusdum dedim sansimizda yanimizda olursa isi götürürüs ama olmadi olsun bu haftadan itibaren gene eski ts misi izleyecegiz bundan cok eminim..

objek
26.10.2004, 20:35
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Dogru tesbitler coguna katiliyorumsunuda belirtegim yeni hoca konusuna girmeseydin bu yazi cok daha anlamliolacakti.saygilar </TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

canim TS
26.10.2004, 20:45
@ canavar

ben görüslerine tamamen katiliyorum. Yattara hatta yaptimi Gökdenizin zoruna gidiyor, el kol hareketleri felan filan. Sanki kendisi süper oynuyor. Bide bunu farkettim bizde frikik atan var aslinda. Lee Volkan ve Yattara belkide Thijs ama nedense hep Gökdeniz vurmak istiyor hada Fatih. Ama adamlar kirk metre kalenin üstüne atiyorlar. Bu arada VOLKAN ne oldu niye oynatilmiyor, Lee den iyi degilmidir? Olsun bundan sonra görecegiz artik.

My
26.10.2004, 20:55
Volkan defansta ii olduu kadar ileri çikislarida çok ii olan bir futbolcuydu. Takimda kaleyi gördüü zaman sut çeken nadir oyunculardan biriydi. N'olduda oynatilmiyor merak ediyorum doorusu...

Guests
26.10.2004, 20:57

Tarih 20 kasim 2004 bu stad bundan daha atesli olmasi lazim ezikler burdan cikmamali ist gelirken 20 mesaleyle geliyorum sizlerden ricam burasi cehennem burdan cikis yok lafini unutmamaniz birakalim ziyanin yanliuslarinida takimimiza sonuna kadar destek olalim

kadirsa_2000
27.10.2004, 00:15
hersey yolunda giderken ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN,CANIMIZ,HERSEYIMIZ..ama iki maç kötü oyun KORKAK ZIYA OLDU,BI BOKTAN ANLAMIYOR OLDU!!!bu ne yaaa,ne oldu beyler 20 SENEDIR DÜSTÜGÜMÜZ HATAYA DÜSÜRMEYE ÇALISIYORLAR BIZI,SEZON BASINDA 10 MAÇ SONUNDA 23 PUANA TAV DEGILMIYDIK HANGI HEDEFIMIZDEN UZAKLASTIK,SKOR YORUMCULUGU YAPMAYALIM!SEZON BASI ART ARDA KAZANDIGIMIZ MAÇLARDA DA SAVUNMA AGIRLIKLI KONTRA ATAGA DAYALI OYNADIK DEGISEN BI SEY YOK SADECE RAKIPLER UYANDI ARTIK BIR DE SEZONU ERKEN AÇMANIN VERDIGI YORGUNLUK VE MOTIVASYON DÜSÜKLÜGÜ!GAYET NORMAL...BU TAKIM SAMPIYON OLUP BIZI YOLLARA DÖKECEK,ANKARADAN TRABZONA YÜRÜYECEGIZ,SADECE DESTEK HER NE OLURSA OLSUN!!!

saygilar....

Bunun üzerine hiçbirsey demiyorum. Allah razi olsun, agzina saglik.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

furkanca
27.10.2004, 01:55
Ziya DOGAN, su ana kadarki uyari ve elestirilerden gereken dersi çikaracaktir herhalde.Bakin Arkadaslar,Ziya DOGAN,Samet AYBABA, Giray BULAK, Sakip ÖZBERK, Hüseyin KALPAR,Riza ÇALIMBAY....gibi teknik adamlar fizik ve kondisyona dayali,pres yaparak alan daraltan, kontrollü defans anlayisini benimseyen, topu kazaninca hizli kontra ile sonuca giden bir sistemin öncüleri.

Yani oyunu rakip oynayacak,siz pres ve alan savunmasi ile top çalip kontratak ile gol atacaksiniz.Bu her maç tutar mi? hayir.Tipkibir kaç maçtir tutmadigi gibi...

Aslinda takim çok fazla yorgun falan degil.Fatih ve Gökdeniz de öyle.. Bir kaç haftadir zor maçlar oynadigimiz için biraz daha kontrollü ve ürkek oynadigimiz için puanlar kaybettik.Son maçlarda Gökdeniz ve Fatih ileride iyice yanliz kaldilar.Hem yanlizliktan hem de rakiplerin asiri sert ve agresif oynamalarindan dolayi etkisiz kaldilar.

Ziya Hoca Yattara,Agustin,Tayfun,Volkan,Thisj gibi oyanculara daha çok forma sansi vermeliydi. Son maçlari daha az hasarla atlatmis olurduk.Bundan sonra böyle yapacaktir hep birlikte görecegiz. Mesela Yattara,Agustin D.Bakir maçinda ilk 11'de baslayabilirler.Hatta ibrahim EGE'de siftah yapabilir.

TSMareNero
27.10.2004, 06:02
Aarkadaslar Bence Sorun Fatih+Gökdeniz+Hüseyin Yattarayi istemiyor Ziya Hocada Onlarin etkisinde kaliyor, nnerdenmi Anladim?

Maclari Izleyenler Bilir Yattara Nezaman Hatali Pas Atsa Gökdeniz BEY Hemen El Kol Bagirmalar (Sanki Kendisi Cok Süper Pass Atiyorda) Diyerleride Öyle .Adam Sanki Onlarin Usagi Istedikleri zaman Bagiracaklar Istmedikleri zaman Kadroya Giremeyecek.

Ya Hüsein Adam Bir Milli Mac Oynadi Kendini Zidane Sandi Iki Mac önce Kaleciyi Tartakladi Kimse Birsey Demedi .

sakam yok bende aynisini düsünüyorumsmileys/smiley32.gif

EmrahYalçınalp
27.10.2004, 08:37

sakam yok bende aynisini düsünüyorumsmileys/smiley32.gif

Yattara basliginda, 18 Agustos'ta yazmisim alttaki yaziyi... Böyle birsey varsa bunun sorumlusu körü körüne adami havaya sokan Yattara'cilar bence. Yedek kulübesinde cep telefonuyla konusan adam kahraman olursa ben de olsam Gökdeniz gibi davranirdim... Ya da öyle davranmasam bile davranan adami anlayabiliyorum...

Yattara'ya olan ilgi digerlerinin, özellikle Gökdeniz gibi "hadi aslanim" denmesinden hoslanan kaliteli topçularimizi rahatsiz etmez umarim. Bu takim çok büyük bir takim. Kisilerle isimizileri boyutlara varmamali... Ziya Dogan o kadar büyük hoca da niçin Malatya'yi CL'e sokamadi... Yattara o kadar büyük topçu daniye 3. sinif lige sahip bir ülkenin 5. sinif takiminda top oynuyordu...

Her zaman önce TS...

Guests
27.10.2004, 08:43
perhaps hakli oldugun yerler olabilir ama. kocaman bir ama dan sonra. ziya dogan yada baskasi benim için kim varsa bu takimin basinda dünyanin en büyük hocasidir. kaldiki ziya hoca malatyayi cl ye sokamadi dogru. daum febeyi soktuda oraya noldu büyük hocami oldu. ziya hoca ilk yariyi sonuncu bitiren malatyayi aldi uefaya getirdi. o gittikten sonrada bozulmuycak bir takim birakti.

yattara için 3. snif lige sahip 5. sinif bir takimdan geldi demissin dogrudur. ama ne yapalim adam su anda türkiyedeki en kaliteli yabancilardan biri oldu çikti. herkesin hayranlikla izledigi birisi oldu çikti.

yattaraya sevgi gösterilmistir ama türkiyede her taraftar yabanci oyunculara sevgi gösterir. örnek hagi nouma piere alex. Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Berk Akçay
28.10.2004, 20:41

Faik Yılmaz
29.10.2004, 14:25
<HR>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=15 width="100%" align=center border=0 valign="TOP"><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width="100%">
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 align=right border=0 CLEAR="LEFT" VALIGN="MIDDLE"><T>
<T>
<TR>
<TD>http://www.turkiyegazetesi.com/images/www/news/223726_1.gif</TD></TR></T></T></TABLE>
<DIV style="MARGIN-TOP: 10px; MARGIN-BOTTOM: 5px">
<DIV ="subject">Aba altindan sopa</DIV>
26 Ekim 2004 Sali</DIV>
<DIV ="">Sanssizlik degil beceriksizlik
Ligde son 5 haftada kaybedilen 7 puan Trabzonspor Baskani Atay Aktug?u çileden çikartti... Aktug, hem futbolculara hem de teknik direktör Ziya Dogan?a göndermelerde bulunarak gözdagi verdi... Dogan?in G.Saray yenilgisini sanssizlik olarak yorumlamasina karsilik ?Bunun adi sanssizlik degil beceriksizlik? diyen baskan Aktug, ?Sadece bu maçta kötü oynamadik. Bir önceki hafta Ankaraspor sayet ismimizden korkmasaydi bizi o maçta rahat yenerdi. G.Antep maçindan bu yana çok kötüyüz, hoca bunun tedbirini simdiye kadar almaliydi. Bazi futbolculari, isimlerinden çekinmeden kenara çekmeliydi. Çünkü bunu hakeden futbolcular var? seklinde konustu.

Mazeretimiz kalmadi
Teknik direktör Dogan?in ?alternatifim yok? seklindeki açiklamalarina da deginen Aktug, ?Sürekli ayni seyi söyleyerek yanlis yapiyor. Kadrosunda çok iyi 25 futbolcu var. Sezon basinda banko oynayan bir Tayfun bugün 18?e giremiyorsa bu kadronun neresi dar?? açiklamasini yapti. Aktug, Dogan?in son günlerde sürekli gündeme getirdigi ve ?Ihtiyacim var? dedigi Ibrahim Ege?nin de takimla birlikte antrenmana çikmasina izin verdigini belirterek, ?Çünkü ortada mazeret birakmak istemiyorum? seklinde konustu. Milli Takim?a giden futbolcularda büyük düsüs yasandigini da belirten Aktug, ?Ayaklari yere basmiyor. Milli Takim?da alkis alinca Trabzon?a havali dönmüsler? açiklamasini yapti. ¥ M.Tahir Kum

6?sar milyar ceza
Trabzonspor yönetimi G.Saray yenilgisinden dolayi futbolculara 6?sar milyar ceza kesti. Bordo-mavililer hafta sonu sahasinda oynayacagi Diyarbakir maçi hazirliklarina dün yaptigi tek çalismayla start verdi. Teknik direktör Ziya Dogan?la baskan Atay Aktug arasinda bugün gerçeklesmesi beklenen zirve, baskanin Istanbul seyahatinden dolayi ertelendi.</DIV>
<DIV =""></DIV>
<DIV =""></DIV>
<DIV ="">Bence Atay Aktug bu isi gercekten iyi biliyor ve iyi yapiyor.</DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

ben bu konuda baskana katilmiyorum.bu tayfun,hasan,hüseyin ve adini sayamadigim bir çok futbolcu bu takimdan baska hangisampiyonluga oynayan takimda oynayabilir.ibrahim bile oynayamaz ama orta sahamiz o kadar boski onu bile mumla ariyoruz.forvet bol deniyor.fatih ve gökdeniz sakat olsa bu takim çok zor gol atar.agustin mi forvet olacak.o rakip takim kalecilerini kahraman yapar ancak.beyler gerçekçi olalim.bi tolga nin yoklugu bize nelere maloldu.bunu baskan görmüyormu.bence bir orta saha bi forvet acilen lazim.bu 25 sayisina herhalde altyapidan alinanlarda dahil herhalde.benim korkum bir iki takviye yüzünden sampiyonlugu kaçiracak olmamiz..

Atmaca
29.10.2004, 17:24
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Bakir'i altina çevirecek
Fotomaç

</TD></TR></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Galatasaray yenilgisiyle zirve yarisinda büyük yara alan Trabzon evinde Diyarbakir'i agirliyor. Karadeniz Firtinasi için bu maçtan alacagi 3 puan altin degerinde... Karsilasma saat 20:00'de Lig TV'de. Hakem Bülent Demirlek. Trabzon'da sakat yok, kadroda revizyon var. Diyarbakir'da ise Yasin, Talip ve Sertan sakat.

Dogan'dan sürpriz

Teknik direktör Ziya Dogan, Diyarbakirspor maçina farkli 11'le çikacak. Yildizlardan Fatih, Gökdeniz ve Emrah yedek baslayacak.

Fenerbahçe maçini düsünen teknik direktör Ziya Dogan, takimini bugünkü Diyarbakirspor maçina farkli bir 11 ile sahaya çikaracak. Yasin, Talip ve Sertan'in sakatligi nedeniyle üç eksikle Avni Aker'de Trabzonspor önüne gelecek olan Diyarbakirspor'a karsi Dogan ilk 11'de yildizlarina yer vermeyecek. Dogan, üst üste gelen zorlu karsilasmalar sonrasi bir hayli yorgun düsen ve performanslarinda verimliligi kaybeden Fatih Tekke, Gökdeniz, Lee Yong ve Emrah'i, bu aksam kulübede oturtacak. Bir baska deyisle teknik direktör Ziya Dogan yildizlarini Fenerbahçe maçina kadar dinlendirecek. Tecrübeli teknik adam sari-lacivertli rakip karsisina daha güçlü ve diri olarak çikmayi düsünüyor ve bu sezon ilk kez forvette Augustine ile maça baslayacak. Dogan'in Diyarbakirspor karsilasmasinin gidisatina göre de bu oyuncularini oyuna alacagi ögrenildi.
Osman SISKO

<DIV align=right>29.10.2004 14:41:00</DIV>
<DIV align=right></DIV>
<DIV align=right></DIV>
<DIV align=left>Bence dönüm noktasi Ankara maciydi, eger o macta hocamiz bu isi yapmis olsaydi tam isabet olurdu, futbolcularimiz GS macina diri cikardi, Ankarayida belki kayipsiz gecerdik, Ankaraya yenilsek bile GS ye yenilmezdik.Öyle degilmi.Bizim rakibimiz ankara degil GS ve FB.Derbileri alamadan sampiyonluk mümkün degil.Bukadar zayif bi ligde böyle.</DIV>

Harun-61
30.10.2004, 00:43
hocam bugün süperdin...smileys/smiley32.gif

kadirsa_2000
30.10.2004, 16:23
Istikrar abidemiz Emrah'in 3-4 haftadir yasadigi aksama sonucu kenara alinip yerine Tayfun'un monte edilmesi çok yerinde bir hareketti bence.

Emrah'imizida en kisa zamanda eski performasinda görmek istiyoruz Allah'in izniyle.

furkanca
31.10.2004, 01:52
Ziya DOGAN için karar vermek henüz erken,Su ana kadar iki derbi kazandi (BJK maçlarini) iki derbi de kaybetti (G.S maçlarini) Bakalim bu yilki derbi maçlarini alabilecek mi? Büyük maçlar teknik direktörlerin taktik anlayislari açisindan imtihan maçlaridir.

Guests
31.10.2004, 09:05
bakiyorum maçi kazandik kimseden ses çikmiyor herkes yenilgi oldugunda saldiriya geçiyor.

ümit
31.10.2004, 09:39
Haklisin kardes bu hafta böyle gider.Bütün sorunda burda bence.Kaybedersek taraftar küsüyor.Ama buda çok sevmekten kaynaklaniyor galiba..

ümit
31.10.2004, 09:43

Tarih 20 kasim 2004 bu stad bundan daha atesli olmasi lazim ezikler burdan cikmamali ist gelirken 20 mesaleyle geliyorum sizlerden ricam burasi cehennem burdan cikis yok lafini unutmamaniz birakalim ziyanin yanliuslarinida takimimiza sonuna kadar destek olalim

Acimasiz sen ne yaptin böyle yaa.Tüylerim diken diken oldu.Insallah fb maçindada bundan daha güzel bir sov olur.Helede 61.dakikada.

Yanalim artik,yikalim artik su fb yi smileys/smiley32.gif

EmrahYalçınalp
31.10.2004, 10:17
İyi de, takım kazanınca kimsenin Ziya Doğan'ın yapabilecekleri
konusunda bir şey söylememesinin nesi garip? Böyle bir yazıdan "millet
kasıtlı olarak Z.D hakkında konuşuyor" gibi bir sonuç çıkıyor, ki yok
tabiki böyle birşey, herkes Trabzonspor için burda vaktini harcıyor.
Kazandıysan işini iyi yapmışsın demektir, dolayısyla sorun da yoktur...
Diyarbakır'ın golünü ayakta alkışlayacak, sonra da golü atan sporcu
tarafından alkışlanacak kadar futbolu bilen bir taraftar kitlesine top
oynamanın böyle bir riski var maalesef. Sonuçta insanız hepimiz, hata
yaparız, ve bunlar da konuşulabilir. Büyütmemek lazım...

Guests
31.10.2004, 10:39
yok iste öle kazaninca susucaksin seviniceksin kaybedince açican agzini hatalari görüceksin. hatalari görüyorsan kazanirkende görüceksin. kaybederken herkes görür hatalari 5 yasindaki çocukta. önemli olan kazanirken görmek. kaybedildiginde hata görmek marifet degil. kazanirkende kaybederkende ayni hatalar yapiliyor. kaybederken destek verilicek. kazandigimizda su hatalar vardi diyecegiz. diyecegizki bi faydasi dokunsun.

demek istediklerimi anlatabildim umarim.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Cenkhan
31.10.2004, 11:14
Dostum bir sorun da kazaninca elestirenlere hocaya garezi varmis gibi davranilmasi. Sorun var tabii ki defansta ve kalede devam da ediyor. Petkoviç ve EmrahformsuzTolga hala istedigimiz kadar degil.. Ama en önemlisi baskalari tarafindan takima çok yükleniliyor. Tolga'nin aklinin luçeskuda oldugunu yakin zamanda Tv'den izledim. Bizim gördügünü Ziya Hoca da görüyordur. Maç sonrasi toplantisini izledim oynanan oyunlarin farkinda takimini da savunabiliyor. Ama çikardigi takima elestiriler oldu olacak da.

EmrahYalçınalp
31.10.2004, 21:25
yok iste öle kazaninca susucaksin
seviniceksin kaybedince açican agzini hatalari görüceksin. hatalari
görüyorsan kazanirkende görüceksin. kaybederken herkes görür hatalari 5
yasindaki çocukta. önemli olan kazanirken görmek. kaybedildiginde
hata görmek marifet degil. kazanirkende kaybederkende ayni hatalar
yapiliyor. kaybederken destek verilicek. kazandigimizda su hatalar
vardi diyecegiz. diyecegizki bi faydasi dokunsun.

demek istediklerimi anlatabildim umarim.

Futbolda kazandıysan doğruların yaptığın hatalardan fazla demektir...
Senin işin de kazanmaktır. Dolayısıyla kazandıysan işini yaptın
demektir. Benim, ve eminim burdaki diğer birçok kişinin de,
senelerce oynadığım, senelerce de seyrettiğim futbol böyle birşey.
Hataları gören çocuğun yaşı 5'te olur, 15'te, çok önemli değil.
Futbolda kazanan haklıdır her zaman. Bence, mesela, bjk maçında
attığımız golü 40 gün 40 gece daha oynasak atamazdık. Durup dururken
anlamsız yere ileri çıkan 3 çakılı defans oyuncusunu Gökdeniz ilerde
yakalayınca golü attı... Yine bence, öyle bir oyun düzeniyle bjk'yı
yenmek mucize gibi birşeydi... Ama ZD "ben bunu hesapladım, bir kez de
olsa yakalarım dedim" dedi... Şimdi elinde bir kanıt mı var aksini
ispat edecek. Sabaha kadar konuş konuş dur, adam "ben biliyordum" diyor
ve kazanmış... Demek ki haklı !

Olayın mantığı (ya da mantıksızlığı) tartışılır. Ama ben dünya üzerinde
tüm liglerde işleyen bir mekanizmadan bahsediyorum. Yunanistan Avrupa
şampiyonu oldu. Hanginiz bir tek maçını tekrar izlemeye tahammül
edebilir? Ama adam şampiyon... Demek ki haklılar, işlerini -bir
şekilde- yapmışlar. Eğer hedefe ulaşmamış olsalardı bu kez "yahu bu
çağda böyle futbol mu olur kardeşim" deme hakkına sahip olurdu. Ama
oldu işte... Aksi gibi düşünürsen en fazla "gönüllerin şampiyonu"
olursun. Oysa "gerçek" şampiyon en fazla maç kazanandır, her zaman...

Neyse... karşılıklı konuşmaya dönmenin bir mantığı yok. Dediğim gibi,
savunmuyorum bu görüşü, sadece işleyen bir mekanizma hakkında nacizane
görüşlerim bunlar...

POYRAZ
31.10.2004, 23:04
iyide olsa kotude olsa ziya bizim hocamiz,her insan ufak tefek hatalar yapar,unutmayinki 1995 1996 sezonundan beri ilk kez onunla yakaladik bu basariyi...her gün www.taraftaranketi.com (http://www.taraftaranketi.com) adresine oy vermeyi ihmal etmeyin 10 saniye sürüyor

Muhalif
31.10.2004, 23:32
perhaps... mükemmel bir yorum.. özellikle o oyunla hala daha bjk yi nasil yendigimize sasan biri olarak tüm içimden geçenleri özetlemissin.. ziya hoca iyi hoca.. büyük hoca olup olmadigina karar vermek için daha erken... maç öncesi hazirlikta çok iyi.. ama büyük maçlarda yapacaklari daha önemli.. alacagi sonuç degil.. yapacaklari... mesela son gs maçinda volkan girer girmez ortasaha bir eleman- ki thijs olabilirdi alternatifsizlikten yani- bir de yattara yi oyuna alsa ve yine de yenilsek derdim ki adam yapacagini yapti daha ne yapsin, elindeki malzeme bu...ama golü yiyene kadar bekleyip yattarayi oyuna sonra almasi benim gözümde hatadir ve büyük hoca olma yönünde daha fazla mesafe kat etmesi gerektigini düsündürür bana...

tüm bunlara ragmen senol günes zamani -96- da dahil hatirladigim en iyi 2 hocadan biridir... digeri mi? tabii ki Urbain Breams..

My
01.11.2004, 02:44
Elestiriolmasi gerekenbir sey ama yapici olduu zaman. Burada elestiri yapanlarda oldu Ziya hocanin kellesini isteyenlerde. Hatalarini yazmak iide is Ziya hocaya hakarete( ..tir çekeninden tutunda onun kafasinin altinda yatan gizli hedeflerine varincaya kadar neler neler söylendi ) kadar gelince o zaman yapiciliktan çikiyor. Sanirim Özgür arkadasiminda tepkisi bunaydi...

Guests
01.11.2004, 03:02
böyle olsa nasil....?

http://img61.exs.cx/my.php?loc=img61&amp;image=tribn037.jpg

Trabzon -Lazio maçi.(türkiye'deki mesale rekoru-taraftarlar dernegi)

My
01.11.2004, 03:20
Muhtesem bir görüntü CuttySark smileys/smiley32.gif

Hüda Topaloğlu
02.11.2004, 03:04
Basta bu topici açan olmak uzere Ziya hocayi elestirenler galibiyetten bir HELAL OLSUN demeyi bile çok goruyorlar, ama bir yenilgiden sora elestiri bombardimanina tutuorlar, kusura bakmayin ama ben bu tip taraftarlarla ayni foruma uye olmaktan asiri rahatsiz oluyorum+ suphe duyuyorum samimiyetlerinden....

EmrahYalçınalp
02.11.2004, 13:00
Basta bu topici açan olmak uzere Ziya hocayi elestirenler galibiyetten bir HELAL OLSUN demeyi bile çok goruyorlar, ama bir yenilgiden sora elestiri bombardimanina tutuorlar, kusura bakmayin ama ben bu tip taraftarlarla ayni foruma uye olmaktan asiri rahatsiz oluyorum+ suphe duyuyorum samimiyetlerinden....

Burasi forum! Herkes belirlenmis kurallar dahilinde herseyi düsünür ve yazar. Baskalari da katilir ya da katilmaz. Ziya hoca hakkinda "atip tutan" 2-3 kisi ya vardir ya yoktur burda.Bence kendini sinir etme bos yere... "Helal olsun" dedigimiz için artik adi duyuluyor. Daha önce de Samet'e helal olsun dedgimiz için adi duyuluyordu, simdi ilgilenmiyoruz, basarili bir takimin basinda olmasina ragmen sesi çikmiyor hiç. Trabzonspor'u büyüklügünden baska hersey ve herkes tartisilir. Ben de basarili buluyorum hocayi, insallah uzun yillar daha burada kalir. Ama hiç mi hatasi olmadi, yapmayin Allah askina ya... Halen bejeke'den teklif aldigi bejeke baskani tarafindan yalanlanan bir hocamiz yok mu? Ama tamam, ona da eyvallah, yeterki takim basarili olsun...

Bu arada imzan güzel de, bence "legendaries always have to beawake" daha bir anlamli olur. Elestirenler de bu yüzden elestiriyorlardir belki de.

Muhalif
08.11.2004, 08:16
a.gücü maçinda öyle veya böyle sahaya girmis hoca.. fb maçinda tribünde olacak diyorlar.. aslinda umarim öyle olur bence.. zira büyük maçlarda kendini maça çok kaptiriyor ve rakip t. drektörlerin hamlelerine vaktinde cevap veremiyor.. belki yukaridan kusbakisi daha iyi görür maçi...

bir de hep yaziyorum bu takimin penalti atacak oyuncusu yok! hayret bir sey.. yattara geçen hafta güzel atti.. bu hafta yattara yoktu, fatih gitti yine kalecinin üstüne vurdu topu.. çok kötü bir vurustu.. sansa gol oldu bakmayin çarpip disari da çikabilirdi... ha hocanin suçu ne derseniz, diyorum ki hoca herhalde maçtan evvel tehlikeli bölgelerden serbest vuruslari ve penaltilarin kimler tarafindan atilacagini belirlemiyor.. ya da penaltiyi atacak adamlara penalti çalistirmiyor.. ya fatih bu vakitten sonra penalti mi çalissin diyenler olursa hojdonk un 40 yasinda idmandan sonra serbest vurus çalismasini örnek gösterebilirim...

ve son olarak bilemiyorum ve hiç bir yorum yapmak istemiyorum ama çok merak ediyorum: LEE NIN VOLKAN DAN NEYI ÜSTÜN? VOLKAN BU TAKIMDA NEDEN OYNAMIYOR VEYA OYNATILMIYOR?

Guests
08.11.2004, 09:22
bence tayfunun oynamasi hataydi diyarbakir gibi rahat bir maçta bile sagda çok aksamisti.

Harun
08.11.2004, 11:52
Dünkü sahaya çikan ilk onbirde siritan futbolcular Hasan,Lee ve Tayfun'du.Tabiki bu sadece benim kisisel görüsüm.Ve sadece bu maça bakarak yaptigim yorumdur.Yani demek istedigim bu kadaroda yapilanlar yanlisliklar bizim Ziya Doga'nin hatali oldugunu gösterir.Gelin görünki ;sabahtan aksama kadar futbolcularla olan onlarin her adimini takip eden Ziya Dogan'dir bizden daha az bilecek degil ya!

Punisher-61
09.11.2004, 09:08
ne yapip yapsin faner macinda iyi bir kadro sahaya sürsün..

Barış
09.11.2004, 12:05
Bu maçi alacaz!!!!

EmrahYalçınalp
09.11.2004, 12:36
ve son olarak bilemiyorum ve hiç bir yorum yapmak istemiyorum ama çok merak ediyorum: LEE NIN VOLKAN DAN NEYI ÜSTÜN? VOLKAN BU TAKIMDA NEDEN OYNAMIYOR VEYA OYNATILMIYOR?

Ben de o yönde düsünüyor(d)um. Bir keresinde, yanilmiyorsam yerel bir TV'de bu yönde sorulan bir soruya "o kanattan kus uçurtmuyor, çok mücadele ediyor" diye cevap vermisti... Su bir gerçek ki hocanin "iyi futbolcu" anlayisinda çarpismak ilk sirada. Bu açidan bence de Lee Volkan'dan iyi... Ama top tasimak ve içeri girmek konusunda ben de Volkan'in Lee'den bir iki gömlek üstün oldugunu düsünüyorum.

Sonuçta, her zaman dedigim gibi, kazanan haklidir...

Tekke
09.11.2004, 12:50
Bence Yattaryi 2. yari almak lazim,Dhane hemen gönderilmeli ocakta ve Volkani-Tolgayi mutlaka eskiye döndürmeli,çok formsuzlar. Mehmet Yilmaz ise benim takimimin Fatihten sonraki ilk bankosu... Gökdeniz derbi fukarasi ama motive edilirse çok iyi isler yapar.

hasanayvenli
10.11.2004, 09:50
daha fazla hücumu düsünen bir kadroyla çikmaliyiz fatihle gökdeniz gününde olmadigi zamanlarda puan kaybettik hücumun tüm yükünü onlara yüklemek yanlis bisey. mesela lee niye oynuyor defansa volkani koyup orta sahayada celaleddini koy lee dökülüyo ama oynuyo yattarayada ihtiyacimiz var böyle giderse basin sayasinde trabzondan ayrilcak adam smileys/smiley18.gif

Guests
10.11.2004, 09:57
hepimiz volkan volkan diyoruzda idmanlari izleyenler varmi volkan nasi idmanlarda geçen seneki volkan görüntüsüdemi????? hafta boyu onlarla olan hoca herhaldeen dogrusunu yapiyordur.

ozgur
20.11.2004, 21:17
Arkadas hoca yine yanlis kadroyla cikti. Ulan ya sabir, bjk, gs, fb hic mi bu maclardan ders almiyoruz. Bu sefer yattarayi aldi adam en fazla topu kaybetmeyi basardi. Ne diyeyim belki bir gun sansimiz doner

TRABZONLU_TS
20.11.2004, 21:45
USAKLAR NE OLDU BIZE TAKIMDA RUH KALMADI HOCAYI SALLA TAKIMA FATIH YATTARA MEHMET GOKDENIZ VAR AMA GOL YOK.SEYIRCI DESENE TIPIK SEYIRCI MACTAN ONCE BAGIR MACTA YATT::: BU IS BÖYLE GITMEZ YAZIK OLUYOR BIZE YAZIKKKK. KAHROLUYORUM BURDAAAAA

canim TS
20.11.2004, 21:49
Arkadaslar hep Yattara suc yüklemiyelim, ama hakketen hatta yapti ama kim yapmadi? Gökdeniz Fatih nerde? Niye Büyük takimalara oyniyamiyorlar. Kim ne derse desin ben maci seyretim arti kendi kafama göre degerlendirecegim herseye ne Fatih nede Gökdeniz hic varlik veremede. Nerde Volkan da demicem artik. Basla Lee, Sonra thijs koy oyunu. Ne diyim kim ne derse desin artik bu takim derbi yenemesze ki yenemicek sampiyon olamaz bu kadar basit.

Sevgiler ve Saygilar

kadirsa_2000
21.11.2004, 01:10
Maçi izlerken aklima gelen basima geldi. Maçtan sonrada Ziya Hoca'miz basin toplantisinda ayni konuya degindi. Konu su: Ziya Hoca'nin kulübede olmamasi Yattara konusunda müthis dezavantaj oldu, yani maçi döndürecek adam konusunda dezavantaj yasadik. Adam topu alip ileri gidecegine, ileride top bekleyecegine geride durdu, aldigi toplari ortaya dogru sürerek harcadi. Ziya Hoca ayni seyleri tek tek söyledi. Demekki neymis? Hoca kenarda olmayinca çok sey degisebiliyormus. Yine bir senaryoya kurban gittik.Tabiiki kötü futbolumuza ek olarak.

Harun-61
21.11.2004, 01:12
Arkadaslar hep Yattara suc yüklemiyelim, ama hakketen hatta yapti ama kim yapmadi? Gökdeniz Fatih nerde? Niye Büyük takimalara oyniyamiyorlar. Kim ne derse desin ben maci seyretim arti kendi kafama göre degerlendirecegim herseye ne Fatih nede Gökdeniz hic varlik veremede. Nerde Volkan da demicem artik. Basla Lee, Sonra thijs koy oyunu. Ne diyim kim ne derse desin artik bu takim derbi yenemesze ki yenemicek sampiyon olamaz bu kadar basit.

Sevgiler ve Saygilar

kim gökdeniz mi ??? oynadimi bugün ????

önemli maclarda kendini hic gösteremiyor...

ozcilingir
21.11.2004, 03:05
Bir zamanlar ,küme düsen takimdan topçular almisdik,sonra 2.ligden topçular almisdik, ya bu VOLKAN çok iyi topçumu adam kosarken bile sekiyor yoksa bu adam sakatmi veya sakatligi geçtimi taraftar biliyormu. ADEM,CELALETTIN,VOLKAN ,LEE,THIYS, HANI MILLI YAPILAN EMRAH, ERDINÇ ,I.EGE,v.s. toplayin bu topçulari verin hepsini baska bir takima bakin bakalim hiç adlarindan kimse bahsedermi , bunlar TRABZONSPOR un ne oldugunu anlamamislar,bu adamlar fener maçinda sanki geldikleri takimin maçi varmis gibi korkak oynamaya alismislar, Ama birde bizim GÖKLERE çikarttigimiz fenerleflörtü olan GÖKDENIZ fenere karsi niye korkak oynadin saldirip maçi kopartmani beklerdim .ama sen normal oynadin anormal hirsli olman lagzimdi.

Saygilarimla .

My
21.11.2004, 05:21
Trabzonspor Trabzonspor gibi oynamali Ziya hocam. Bizi biz yapanda buydu zaten. Kim olursa olsun biz kendi oynumuza bakip kendi oynumuzu kabul ettirirdik. Zaten normalide bu diilmidir. Büyük takim oynuna bakar arkadas. O takim bu takim demez çikar sahaya, bir oyun tarzi vardir onu oynar yada oynamaya çalisir. Ama bizde bu son zamanlarda bariz bir sekilde deisti. Rakibe göre taktik diye birsey gelistirdik. Bundan ister istemez futbolcuda etkileniyor diye düsünüyorum.

Bi Yattara konusudur gidiyor. Bu takimda Fatih ve Gökdeniz gibi iki oyunucumuz var. Ve biz bunlara vazgeçilmez olarak bakiyoruz. En azindan Ziya Hoca. Onlar haftalardir formsuz ama onlar hala takimda ani yerlerini koruyor. Bence Yattara' da en az onlar kadar deisilmezi olmali bu takimin. Çok büyük bir silah. Hem bana kalirsa adamin sevkini, hevesini kiriyor Ziya Hoca' m. Adam bi hafta muhtesem oynuyor. Tamam diyoruz ama bi bakmissin öbür hafta adam yine kulübede.

Bide Volkan. Ziya Hoca Lee' ye tam bir görev adami diyor. Bu yüzden onu çok tutuyor. Vala bana kalirsa Volkan 10 tane Lee yapar. Neden Volkan yok bu takimda neden.!? Anlamakta zorluk çekiyorum. Vokan ve Celalettin olarak kurulmali sol taraf.

Bazi konularda elestiriyoruz hocayi ama takimin bu hale gelmesinde en büyük etkenlerden biride takima dooru düzgün takviye yapilmamasi. Yaniyorum yaniyorumda en çok Sommers' in gidisine yaniyorum. En azindan defansif oyun oynarken çok çalisiyordu adam. Yerine gelen Thijs ise tam bir felaket.

Uzun lafin kisasi takimin kötü gidisatinda hocamizinda hatalari var elbetteki ama yönetimizin payi çok daha fazla...

Guests
21.11.2004, 09:21
arkadaslar simdiye kadar hiçbir zaman hocayi elestirmedim elestirenlerede karsi çiktim ama baktim böyle olmuyor gerçekten

dinamo kiev bejeke gese febe hep korkak çiktik bunlarin birak ankara karsisinada korkak çiktik ama ne oldu içlerinde sadece gelen gidenin vurdugu bejekeyi yendik. hocam olmuyor iste olmuyor daha nasil anliyacaksin korkak oynadigimizda yeniliyor. evet korkak oynuyor. dün maçtan saatler önce dmeitsim kadroyu görünce hevesim kaçti diye. kadro zevk vermiyorki galip gelsin. yattaraymis mehmetmis önenmli degil ama yeterki su takimi korkak oynatma hocam. BIZ KORKAK DEGILIZ.

yakup midi
21.11.2004, 12:54
ziya hoca israrla yine ayni seyi yapti gökdenizin forvet oynatiyor adam israrla mehmetsiz volkansiz yattarasiz kadro kuruyo rakibe göre kadro dakikalara göre kadro yani dinamo kiev maçindan beri bu salak kadro düzeninde israr etti.fener maçi basliyor bakiyoruz kadroya yine ayni ya arkadas deli oldum ya o kadroyu görünce tamam dedim kaybederiz kesin dedim....bu takimin kadrosu geçen seneden belli kadroyu geçen yil oturtan ziya hocamdi....

canim TS
21.11.2004, 13:12
evet bu Ziya Dogan da Aybaba gibi Derbi maclara alamiyor, ben yine diyorum büyük takimlara dogru dürüst yenemezsen sampiyon olamazsin. BJK yendik onun icin herkese yenerez hesapina. Peki BJK kim yenmedi ki biz yendik. BJK en kötü zamani denk geldik. Ama Ziya Dogan hocamiz dir destek olmak lazim, ama bu kacinci destek adam görmüyormu. Senol Günes bende geri isterim yanilmiyorsam GS en son kendi sahamizda onun zamaninda yendik. Eh gidi eh. Yine TS ye destek ve Ziya dogan ne kadar hatta da yapsa.

ofluoglu
21.11.2004, 13:18
yine derbi mac kazanamadigimiz icin sampiyonlugu kaciracagiz .

ikinci yari butun derbiler istanbulda gelde cik isin icindensayin yonetim !

Guests
21.11.2004, 13:25
istanbulda daha rahat oynariz sen merak yeterki hoca saglam oynasin

Burak 1967
21.11.2004, 13:42
smileys/smiley19.gifarkadaslar ben Ziya hocanin özel taktikler üretebilecek, rakibi iyi süzebilecek yeteneklere haiz oldugunu hic sanmiyorum ne yazik ki.. ziya hocaya destek sadece efendiligi ve yalinligi icin verilebilir ama siz de bilirsiniz ki bunlar puan kazandirmiyor!

bu Ziya hoca nin bir diger meziyeti de bahtsiz bir adam olusu! adamin sansi hiç yaver gitmiyo en büyük sansini Trabzonsporun basina gelerek kullandi belki de!

oyuncularimizin formsuzlugu artik milli maclarda bile ayyuka cikti, yönetimimiz en etkili oyunculari oynamayan 10 kisi kalmis fb i yenemeyince belki ellerini vicdanlarina götürüp devre arasinda transfere yönelirler...

bugün gs nin de fb ninde milyonca dolar borcu varken bir yandan da transferlerini yapip yatirimlar gerceklestirebiliyorlar, neymis demekki biraz is adamligi kafasi da olacak adam da! eh bizimkilerde eksik bu zihniyet o da bizim bahtsizligimiz maalesef smileys/smiley19.gif

Saygilar...

secil_ts
21.11.2004, 13:48
ZIYA hoca bu maça basta korkak basladi bence ve hata yapti büyük maçlarda sanirim fazla tedbir almaya calisiyor ve hiç biseyi riske etmek istemiyo ama bu tür maçlarda riski bastan almadanda kazanamiyoruz bence oyuna yattara ile baslamaliydi eger daha ilk yarida iki oyuncu degisiyorsa demekki sürülen kadroda bi hata vardi yattariyi hep sonradn sokmak futbolcuyuda ters etkiler.su bi gerçekki o yada bu kisi degil takimca kötü oynandi

Guests
21.11.2004, 13:56
seçil hanimin dedigi gibi takimi ziya hoca korkak oynatiyor.bu gs maçinda OLdugu gibi aynen.hagi bagira bagira ben hücum oynamaya gidiyom dedi.ziya hocamiz yattarayi oynatmadi.bence taM yattaranin maçi idi.cimbom kontra atakla o maçta çok gol yerdi.ama son 15 dakikada yattara girdi.bi gs li adamin ayagindan topu alamadi.dünkü maçta AYNEen o sekildi.sen yattarayi 11 de çikaricaktin..daha sonr VOLKAN oyuna dahil ediledbilirdi.benim kanaatim.biz halen daha tihiss den medet umuyoz.adam ilk iki hafta gercekten güzel oynadi..iyi asistler de yapti..ama sonra bi sey yok.bu adam bide serbest vuruscu idi daha bi tane baraji geçen topun unu görrmedim...

Harun
21.11.2004, 14:18
ZIYA DOGAN KESINLIKLE ISTIFA ETMELI!

GEÇEN SENE OYNANAN GALATASARAY MAÇI,BU SENE OYNANAN KIEV,BILBAO,GALATASARAY,VE SON OLARAK FENERBAHÇE MAÇI ..ILERI ZAMANLARDA BU DURUMUN HIÇDE DEGISECEGINI SANMIYORUM.ZIYA DOGAN'DA BÜYÜK TAKIMLARI YÖNETECEK KAPASITE OLDUGUNADA INANMIYORUM.TÜRKIYE SÜPER LIGININ LIDERI OLAN VE EN YAKIN RAKIBINE 5 PUAN FARK ATAN BIR TAKIMIN DAHI OYUNUN BEGENILMEDILMEDIGI BIR LIGTE BU GÜNE KADAR ALDIGIMIZ (ANADOLU KLUBLERI MAÇLARI)SERI GALIBIYETLER FAZLA ABARTILMAMALI VE BUNU ZIYA DOGA'NIN BASARISI OLARAK NITELENDIRMEMEK GEREKTINI DÜSÜNÜYORUM.SAKIN YIKICI OLDUGUMU DÜSÜNMEYIN .AMA BEN HER SEFERINDE ZIYA DOGANI HAKSIZ BULDUGUMDA HEP TEPKI ALDIM, AMA SUNU TÜM INANCIMLA SÖYLÜYORUMKIBU KAFA YAPISI VE BU OYUN ANLAYISI ILE SADECE VE SADECE SIRADAN BIR TAKIM GÖRÜNTÜSÜ VERMEYE DEVAM EDERIZ.BURDA ZIYA DOGANIN HATALARINI SAYMAYA VE YAZMAYA KALKSAM BITMEZ TÜKENMEZ SIKICIBIR YAZI OLUR.BU YAZILARI ÇOK RAHAT BIR ORTAMDA VE KENDIMI DINLENMIS DURUMDA HISSETMISKEN YAZIYORUM.YANI MAÇ SONRASI SINIR VE ÖFKEMDEN ESER YOKKEN ÇÜNKÜ BU MAGLUBIYETLERE OKADAR ÇOK ALISTIMKI ARTIK BANA ÇOK SIRADAN GELIYOR .TABIKI ANLAYANA...

NOT:2-0 YENIDIGIMIZ BIR MAÇ SONRASI KÜÇÜK ÇOCUKLARIN RÜSTÜ'DEN IMZA ALMA YARISINA GIRMESI TRABZONLUNUNTAKIMINA NASIL BIRGÖZLE BAKTIGININEN IYI KANITIDIR.UNUTULMAMALIDIRKI O KÜÇÜK ÇOCUKLAR ELBET BÜYÜYECEKLERDIR.GERISINI SIZIN GÖRÜSLERINIZE BIRAKIYORUM.

Guests
21.11.2004, 14:59
arkadasim seninle ankaragücü maçinda tanismistim.her neyse ya ziya dogaN istifa etmeli diyosun.saçma.bu takimi basarili iken alkisliyan helal olsun ziya hoca diyen biz .....yenilince ziya dogan gitsin diyen yine biz.biz sadece basarilarinda mi ziya hocanin yaninda olcaz anlamadim...

Guests
21.11.2004, 15:01
tamam yazdiklarinda sapina kadar haklisin ama bi maç her seyin sonu degildir.biz her zaman her yerde takima destek olmak için varizzzzz...

Atmaca
21.11.2004, 15:09
tamam yazdiklarinda sapina kadar haklisin ama bi maç her seyin sonu degildir.biz her zaman her yerde takima destek olmak için varizzzzz...

Malesef arkadasim 1 mac herseyin sonu.Gecen senede Fb yi yenemedik ve sampiyon olamadik.Ya bu sene...

umraniye
21.11.2004, 15:10
ziya hocanin tek hatasi yattarayla baslamadiysan bare mehmet yilmazla basla gökdenizi orta sahaya çekip mehmetle fatih forvette oynatmasi lazim

Guests
21.11.2004, 15:35
arkadasim ligde sadece fenerle biz yokuz ki ...

zafer6161
21.11.2004, 16:00
YATTARA BENCE BILEREK OYNAMADI VE ADAM SONUNA KADAR HAKLI BU TAKIMDA BELKIDE ENSON KIZILACAK ADAM O GELDIGINDEN BERI ILK DEFA ISLIKLANDIGINI DUYDUM BU MAÇTA ÇOK SUPER OYNASA BILE HAFTAYA OYNAMIYACAGINI BILIYOR VE ZIYA HOCA HER SEFERINDE YENIK DURUMA DÜSMEMIZE RAGMEN YATTARAYI OYUNA KOYUYOR O YÜZDEN YATTARA BÜYÜK SORUMLULUK ÜSTÜN E ALIYOR SANKI TAKIMI BIR TEK O KURTARACAKMIS GIBI

umraniye
21.11.2004, 18:18
bencede yattara konusunda hakli çikti ziya hoca ama mehmet yilmazi bence biraz daha sans versin

canim TS
21.11.2004, 19:48
Ergün Ata nin bir yazisini okudum gecenlerde ve simdi hakli oldugunu ortaha cikardim. Ziya Dogan hep ayni demesler veriyor böyle maclar öncesi, sakin panige kapilmayin, panik yapmayin sakin olun. Ama sonra Ziya hoca panige giriyor büyük maclarda. Burda herkes hakli aslinda. Ben diyorum Ziya Dogan a destek olalim da gecen sene A.Sebat ve cogu takim GS yendi bize geldiler bizi yendiler ve Sampiyonluk gitti. FB den 0 puan aldik. Sen derbi alamasan Sampiyon olamasin ne kadar öbür maclara yenersen yen. Olsun artik önümüze bakacagiz. Ama FB kolay yenilmiyor ve bizde ara sira puan veriyoruz. Bence Sampiyonluk zor ama neyse.

Saygilar Sevgiler

ozgur
21.11.2004, 20:20
Simdiye kadar sakinlesmek icin sadece forumu izliyordum, yukarida harun arkadasin yazdiklarina katiliyorum. Sadece su sorularima cevap verin 1- gecen seneki GS,Kiev, bjk gs, fb butun bu maclarda ortak elestiri korkak oynuyoruz, biz teknik direktor degilizde, bu yanlisda neden israr ediyor? Artik kadroyu gorunce betimiz benzimiz soluyor. 2- Senol Gunes 80 lerin sonunda, tekelioglu en kotu oldugumuz donemde bu ezikleri yenmeyi basarmisti, demmekki korkunun ecele bir faydasi yok.Ha bu adam bilbaoyada korkak bir kadroyla cikmisti ama o gelen , birini kendi kalelerine attilar, 3 gol onu kurtarmisti.

3- Ikinci yarida bu hocanin istanbuldaki deplasmanlara dahada korkak bir onbirle cikacagini dusunursek, gecmis tecrubelerden, nasil bu pustlari istanbulda yenebilecegimizi anlamis degilim. Bence hoca cikip taraftara mantiklica tercihlerinin sebebini aciklasin, eger takim hucum oynayamaz, defansif oynamali diyorsa bunu aciklasin ve ona gore orta sahada defans yapacak adamlar alalim, Sommers gibi.

4- yok bir izahi yoksa bizi ikna edecek, sozlesmesi bittiginde kendisine seref veren teklifi yapan sonrada teklifi inkar eden serefsizlerin yardimci antrenorlugune dogru yelken acsin.

Ve tabiiki o Rustuden imza olan cocuklar, azizenin o siritisi, o p... ridvanin yorumlari beni 10 yas yaslandirdi. Yonetim bir sey yapmiyorsa biz taraftarlar bir egitim seferberligi baslatalim, arkadan gelen anadolu cocuklarina ezikleri, 96yi anlatalim, ali seni, katil mafya azizeyi anlatalim yoksa rustu gibi kopekler sempati toplarsa cok 10-12 yaslarinda bjk, fb gs formali laz usaklari goruruz. Bence bu tur egitim kampanyalari BMN ce Trabzon ve karadenizdeki okullarla irtibata gecilerek baslatilabilir. Simdi diyeceksinizki bu cok zor, peki kolay bir zafer varmi arkadasim?

Ha birde o azizenin neyse ceza almak istemiyorum

kuzey_lee
21.11.2004, 20:49
daha once içerde berabere kaldigimiz antep maçindan sonra gece 11 de uzunsokakta ziya hoca ile aramda geçen diyalgu yazmistim forumda..yaptigi hatalari (bana göre hata) soylemistim..buyuk bi çogunluk hocayi savumustu...simdi buraya yazmamin sebebi ''ben demistim'' muhabbeti yapmak degil...soylemek istedigim hocanin burnunun dikine gitmesi..hatalarina devam etmesi..

o gün de demistim ve ondan sonra da hep soyledim..bunu sokaktaki çovuk bile çok iyi bilir ki uzun boylu defanslari açmanin tek yolku yerden kisa paslarla verkaç yapmaktir..ama bunu malesef bi bizim yukari yerli anlayamadi..soyledikçe de suçlu hatali oluyoruz(sadece ben degil hocaya hatasini soyleyen herkes)

ve dün aksamki maç açik gosterdi ki hocanin daha oturmus bir sistemi yok..bir takim gol atmak için once gol yemeyi bekler mi?evet yankis okumadiniz gol atmak için gol yemeyi bekledik...madem bizi gole yattara mehmet 2lisi tasiycakti neden bastan onlarla baslamadin..yoksa biz sahaya beraberlige mi çiktik?

eger beraberlige çiktiysak ziya hoca sana güle güle..burasi malatya degil..trabzonsporun hocasisin..trabzonsporun hocasi bu durumlarda sahaya beraberlik için çikmaz..bunu iyi ögren..

neyse galiba yine en güzel yorumu hakan abi(kulaçoglu )yapti:ziya doganin cariyerine bir sampiyonluk eklemesi için 2a ya gitmesi lazim

My
22.11.2004, 06:44
Valla ben her seferinde Ziya Hoca' yi savunanlardanim ama bu kadarda bariz bir sekilde hemen hemen herkesin gördüü hatalari sürekli tekrar ediceeni hiç düsünmemistim. Özelliklede Manchester Tavsanlari' nin karsisinda üstelik herkes avaz avaz sakin hocam ha diye baarirken smileys/smiley13.gifSu bir gerçekki Ziya Hoca kendine göre hakli sebeplere oturttuu bize göre ise hata olarak nitelendirdiimiz sebeplerden dolayi bizim ona karsi olan güvenimizi sarsti. Insallah hala takimi defans agirlikli oynatma hatasindan döner. Çünkü ben ve benim gibi düsününler Ziya Hoca' yi seviyoruz ve onun bizim hocamiz olarak kalmasini istiyoruz. Aksi olup bu sekilde devam ederse hem sevgisini hem kredisini bitirecek...

Sevgi
22.11.2004, 09:13
Ziya Dogan nin hatalari :) Ziya DoganMalatya Sporla TRABZON SPOR u ayni kefeye koyuyor.Sn.Dogan basinda bulundugun takim bu serefsizlere senelerce kök söktürmüs bir takimdir hiç bir zaman defansif oynayip bir beraberlik alayim galibiyet olursa ne mutlu bana mantigiyla oynayan bir takim degildir.Eger sen hiç bir büyük maçi kazanamiyorsan bu takimin basinda olmayi haketmiyorsundur.Her büyük maç öncesi ''panik yapmayin kaybedersek dünyanin sonu degil'' gibi demeçler, bu sözlerle bile maçi %50 kaybetmeyi kafaniza koymussunuz maç öncesi kaybetmeyi göze alan bir Teknik Adam bize lazim degil.Kaybedilen maçlar sizin dediginiz gibi sadece bir maç degil maçla beraber çok sey kaybediyoruz o maçlardan, bilemiyorum siz anlayabilirmisiniz bunlari.Sn Dogan lütfen fakir edebiyatiyla klübü yönetmeye çalisan Atay Aktug uda yaniza alarak herhangi bir anadolu klübü nü çalistirmaya gidermisiniz.

Biz TRABZON SPOR uz

Guests
22.11.2004, 09:49
hocam ne yapmaya çalistigini açikla eger hakli çikarsan burdan kalkip gelicem elini öpmeye.

Harun
22.11.2004, 12:27
arkadasim seninle ankaragücü maçinda tanismistim.her neyse ya ziya dogaN istifa etmeli diyosun.saçma.bu takimi basarili iken alkisliyan helal olsun ziya hoca diyen biz .....yenilince ziya dogan gitsin diyen yine biz.biz sadece basarilarinda mi ziya hocanin yaninda olcaz anlamadim...

Yazilan tepkileri sadece fener maçina bakarak(bir maç yenildik ne olacak)yorumlarsaniz herzaman yanilgiya düsersiiniz.Ben Ziya Dogan istifa etmelidir derken sadece fener maçindaki sonuca bakarak vermedim bu karari. Ama maalesef hâlâ bu mantigi yürüten arkadaslar var.Biz tabiki bir maçlik taraftar degiliz ve hatta bunun tam tersine 20 yildir sampiyon olamamis ve gitme imkanimiz oldugu her yerde takimini destekleyen bir taraftariz.

selçukabi
22.11.2004, 12:44
Ziya hoca neden hakli biliyor musunuz?

1-Yattara'ya sag taç çizgisine paralel ileri geri kosma ortaya git diyor o hala kendi bildigini okuyor. 2-takima ilerde basalim diyor, özellikle orta saha oyuncularimiz bunu yapamiyor.bu oyunculara çok yetenekli degil ama mücadeleciler diyenlerin alnina saplak atayim.orta alan press yapmak, kazandigi (rakip buyur ederse -alex ki liglerin en çok top kaybeden futbolcusudur, bizim maçta ilk yari 7 ikinci yari 2 top kaybetti) toplari nasil kullanacagini bilemeyen futbolculardan kurulu. 3-mehmet yilmaz geçen seneki bos alan yaratan rakibini yipratan futbolundan niye oldugunu çözemedigim bir sekilde uzak. 4-defansa alternatif futbolcu istedi: erdinç'in yedigimiz gollerdeki pozisyon hatalarina bakin. 5-bu kadar eksiklikten sonra tabikifatih ve gökdeniz de etkin olamiyorlar.

sonuçta ziya hocaya tam destek verilmeli.yani çildirasim geliyor.neden yattarayla ve m.yilmazla baslanilmiyor !!!elbette hoca kör degil ve bizim bildiklerimizin çok daha fazlasini biliyor.o yüzden de trabzonsporun hocasi.

SKY-GUARD
22.11.2004, 13:17
KORKAK FUTBOL....YAZIKLAR OLSUN....BU MU....

ADAM GIBI ADAM PANKART'INI ÇOK BEGENMISTIM...AMA HAKEDECEK HIÇBIR SEY YAPMADI.....(SEBAT-KAYSERI-vb. maçlar HARIÇ)

siz inaniyor musunuz, herhangi bir istanbul takiminin basina kolayina TÜRK getirirler...GETIRMEZLER....TRABZONSPOR, Z.DOGAN için kendini ISPAT yeridir...Neyi ispat etti...S.Aybaba'dan farki ne....

Yaziklar olsun....

Murat BAYRAKTAR
22.11.2004, 13:24
KORKAK FUTBOL....YAZIKLAR OLSUN....BU MU....

ADAM GIBI ADAM PANKART'INI ÇOK BEGENMISTIM...AMA HAKEDECEK HIÇBIR SEY YAPMADI.....(SEBAT-KAYSERI-vb. maçlar HARIÇ)

siz inaniyor musunuz, herhangi bir istanbul takiminin basina kolayina TÜRK getirirler...GETIRMEZLER....TRABZONSPOR, Z.DOGAN için kendini ISPAT yeridir...Neyi ispat etti...S.Aybaba'dan farki ne....

Yaziklar olsun....

kardes tamam belki sinirinden ne diyecegini bilmiyorsun ama bu kadar da olmaz... Ziya Dogan bizim için bulunmaz bir insan... Herseyden önce geçen sene bizi sampiyonluk yoluna soktu... Türkiye Kupasini aldik... Ve bu sene... Ziya Hoca kargalarin yaptigi teklife çok güzel bir sekilde cevap verdi... Tamam bizde çok sinirliyiz.. hatta gece uyuyamadim.. iki gündür yemek yiyemiyorum.. çok büyük hayallerim vardi.. maç esnasinda bizde çok bagirdik küfür ettik kavga ettik... daha hiç birsey bitmedi... daha 20 maç var... destegimizi her zamankinden daha fazla verip morallerini en üst seviyeye çikartmamiz lazim... bu kadar agir elestiriyle hiç bir yere varamayiz...

Harun
22.11.2004, 16:40
Niye elestirilere hep yikici gözüyle bakiyorsunuz .Hiç bir elestiri yapici olamaz mi yani?Biz burda elestiri yaparken o gitsin bu kalsin derken sanmayinki siz destek verenlerden farkimiz var.Biraz daha mantikli olarak herkesin görüsüne saygili olmak gerekir.

umraniye
23.11.2004, 18:15
ziya hoca aslan gibi hoca bence bi hata arayacaksak biz kendimizde arayalim fatih gökdeniz özellikle yattarayi çok simartmisiz bide bu sune yönetim adam gibi transfer yapmadi nerde parasiz baskan trabzona geliyo

cabri
23.11.2004, 19:02
KORKAKLAR KAZANAMAZ!

Bu öylesine bir maç degildi, belkide olmak yada olmamak maçi - geçen sene fenere yenilmesek 7. sampiyonluk gelecekti- .... Bu maç için çikartilan kadroya bakalim,2 hücumcu 8 savunmaci!fenere bakalim alex, nobre, tuncay serhat 4 hücumcu 6 savunmaci!smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Peki maç nerede oynaniyor Avne Aker!! sanarsin ki maçkadiköyde.fenerin evlere senlik defansini bilmeyen yok,ama ziya hocamiz kapanip kontra ataklarla gol aramayi uygun gördü!

Kazanmak için sahaya çikan cesur olan kazandi, gol yememek için sahaya çikan Trabzonspor da haliyle kaybetti. Kalkip petkonun yaptigi hatayi mazeret göstermesin kimse, bu isim petko olur emrah olur ali olur veli olur.... Mühim olan mantalite. Ve bu mantalite asla büyük düsünenlerin sampiyonluk isteyenlerin düsüncesiolamaz. Kadro sampiyonluk için yetererli olabilir ama ziya dogan asla yeterli degil.

Sahaya kazanmak için çikmadigini Hakan Kulaç çok güzel özetlemis, çikardigi kadro gol atmak için yeterli olsaydi golü yedikten sonra hemen yattara ile mehmet i oyuna almazdi smileys/smiley32.gif.Çok iyi tesbit.

gs ye fb ye yenil bsk yi tesadüfen maglub et, geçen sene içerde ayni sekilde gs yenilgisi..... bu korkalikla büyük maç almamiz çok zor ancak bsk maçi gibi dokuz dogurup sansa bala bir golle belki...

cabri
23.11.2004, 19:07
Ikinci devre istanbulda fener-gs-bsk maçlarinin oldugunu düsünürsek sampiyonluk tolundabundan sonra kaybedilecek tek bir puanda sampiyonlugu hayal olur. Bence bundan sonra 2. lik için mücadele etmemiz daha dogru olur. Bakarsiniz seneye belki ön elemeyi geçeriz. Ama Ziya ile degil tabi ki....

TSMareNero
23.11.2004, 20:35
arkadaslar üzülerek yaziyorum ama buraya kadar artik.

bu hocanin da elini sIkIp tesekkür edip yollamamiz lazim. buraya kadarmis. nasil samed hoca bir yerden ileriye götüremedi bu hoca da ancak buraya kadar diyor bence.

zaman erkenken...

cok üzgünüm günlerdir ama hersey TRABZONSPOR icin.

Harun-61
23.11.2004, 22:54
ziya dogan'in arkasindayiz...smileys/smiley32.gif

cabri
24.11.2004, 02:21
Ziya Dogan a destek çikmak güzel bir olay, tebrik ederim ama arkasinda durdugunuz hoca takima aylardir top oynatimiyorsa, 10 kisi kalmis rakibi karsisinda takimi hiçbir varlik gösteremiyorsa bazi seyleri sorgulamak gerekir sanirim.Is olsundiye yada elestirenlere inat olsun diye destek olmak bize birsey kazandirmaz.

Aylardir yaziyorum söylüyorum. 3-4 lük Malatya maçi, 0-2 lik Kiev maçi Trabzonda kazandigimiz gençler maçi.... takim seri galibiyetler alirkende ayni seyi söylüyordum. Bugün gelinen bu durum beni hiç sasirtmiyor, futbol oyununda kazanirken eksiklerini göreceksin, göremezsen iste böyle olur. ilk yari bitmeden sampiyonluktan kopar gidersin. fb 5 puan önde ikinci yari kendi evinde kazanirsa -ki büyük ihtimal fark 8, gs-bsk maçlari da deplasmanda oynanacak. sen rakiplerini kendi evinde yenemiyorsan deplasmanda ne yapabilirsin. Malesef bu is bitmistir. Geçmis olsun.smileys/smiley13.gif

Akli basinda dedigimiz bütün Trabzonspor yazarlari niye Ziya Dogan i elestirmeye basladi? Destek olmak onlarin aklina gelmiyor mu? Demek bazi kemiklesmis hatalari var Ziya Hocanin.

ozgur
24.11.2004, 06:33
Büyük adaletsizlik var?
?Simdiye kadar hiç bir mazerete siginmadan gücümüzün üzerinde basari sagladik. Takim 1986?dan beri sampiyon olamamis, siradan bir Anadolu takimi durumuna gelmisti. Takimda Aurelio, Oumar, Erman Güracar varken ve bugünkünden daha iyi bir kadroyla küme düsmekten kurtulmustu. Geldigimde takimin 7?nciyle arasinda 4 puan fark vardi. Rizespor karsisinda hükmen kazanilan bir maç da söz konusuydu. Geldik, müthis bir çikis yakaladik. Yine de elestiriliyoruz...?

Yukaridaki Ziya Doganin son aciklamalari fanatikden. bu adam ciddi bizlerle kafami buluyor? Simdiki kadro 13. oldugumuz yildan kotuymus de , Oumar, Erman yokmus simdi de mis mis de mismis.Bu adamlar kim abi, simdi nerede oynuyorlar, barcelonada mi?Biz salak degiliz, simdiki kadronunun imkanlarini bizde biliyoruz. Ziya hoca 'nin basarisi cokusteki bjkyi iki kere yenmek ve turkiye kupasini almakdir, baska takimin altyapisinimi duzeltdi, ne yapti. Ha sebati, kayseriyi herkesle yenerdik. Turgay hocanin bir sozu vardi giderken, dediki " ben birakiyorum ama onumuzde kazanilabilecek 4 garanti mac var, yani anadolunun zayif takimlarini cokda buyutmeyin burada. GS, Kiev, A.Bilbao, Antep, FB bu adama ne hatirlatiyor acaba? Birde korkak degilim diyor, neymis fbye 4 forvetle 60 dk oynamisiz, dogru oynadik ama durum 0-1ken, yani eziklere gol atmalari icin firsat verdikten sonra 4 forvete donduk.

Bu aciklamalardan cikardigim, Ziya dogan daha ders almamis,bakalim sezon sonunda ne olacak, umarim, ben benim gibi dusunenler, ergun ata, hakan kulacoglu gibi yazarlar hep yanilir.Ha birde yine ziyaya tam destek masali anlatmayin, kimse kimseden daha cok Trabzonsporlu degil burada ben bu klubun uyesi olarak elestiri hakkimi kullaniyorum. Ornegin baskanin hatalari var ama o yanlislarinda bu kadar israrci degil onun birakip gitmesini istemiyorum mesela. Sonuc bizde ziyayi destekleyenler kadar bu takimin iyiligini dusunuyoruz.

Mc_Genc
24.11.2004, 14:17
olmuya arkadaslar zorlamamizinda bi anlami yok..büyük hocaysan büyük takimlari yenmek lazim.niye feneri yenemedik,niye atlaticoyu yenemedik..niye cimbomu yenemedik,derbi almiyoruz zaafimiz orda..uefaya katilamiyoruz,zaafimiz orda..tamam ziya doganin yaptigi basarilari göz ardi edemeyiz,ama ne olur derbileri alsak güzel olmazmi,niye fenere bu kadar yaklasmisken kendi saha ve seyircimiz önündeyenildik.feneri yensek güzel olmazmiydi..çok bisemi istiyoruz takimi sampiyon görmeyi kim istemez..yani anadolu takimlarini yeniyoruz güzel,ama derbide almamiz lazimyani anlicaginiz bana göre suç ziya doganda.