PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa'dan Türk Futboluna Boykot !

Ahmet Pulusoğlu
07.05.2012, 19:44
Alman ve Yunan Futbol FederAs (http://forum.donanimhaber.com/m_60590101/tm.htm#)yonu UEFA dan Türk Futbolunun Avrupa'dan tamamen men edilmesi için başvuruda bulundu.

Ek Olarak Ülkelerin Çeşitli Kulüpleri ; Panathianikos, Olympiakos, Anderlecht, PSG ve Basel kulüpleri Türk takımlarıyla oynamak istemediklerini UEFA'ya iletti.

Bugün İçerisinden Dünya'nın İleri Gel (http://forum.donanimhaber.com/m_60590101/tm.htm#)en Gazetelerinde Bu Konuya Geniş Yer Verildi.

Başı Başlıklar ;

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu.

Der Spiegel: Türkiye'de mucizevi şeyler oluyor. Türk futbol tarihinin en büyük rüşvet skandalı bir anda yok edildi!

Guardian: FB UEFA tarafından Avrupa'dan men ve küme düşme cezasıyla karşılaşabilir.

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fenerbahçe'yi akladı.

Almanya'da spox.com internet sitesi, İngiltere'de Daily Mirror ve İspanya'da Diario As gazeteleri bu hassas konuyu okuyucularına duyurdu. Mirror ile AS Gazeteleri, konunun sadece özünü okuyucularına duyurdu ve haberde yorum yapmaktan kaçındı. Ancak Alman spox.com internet sitesi oldukça ilginç ifadeler kullandı. Haberde, "Türkiye Futbol Federasyonu, maç manipülasyonu skandalında kişilerle, kulüpleri ayırdı. İbrahim Akın, Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediye maçında şike yaptığı için 3 yıl ceza aldı, ancak kulüpler cezasız kaldı. Türk futbolunu gelecekte zor günler bekliyor. Disiplin Kurulu'nun verdiği kararlar, UEFA'nın 'sıfır tölerans' ilkesiyle bağdaşmıyor. Yani Türk Futbolu'nu ciddi cezalar bekliyor. TFF birkaç yıl ceza bile alabilir" diye yazıldı.

En sonunda istedikleri oldu. Herşeyi oldu bittiye getirmek kolay değil işte. Şimdi Onlar Düşünsün...

http://internetbudur.blogspot.com/2012/05/alman-ve-yunan-futbol-federasyonu.html

http://www.fotospor.com/haber/avrupa-basininda-sike-turk-futbolunu_82360

http://www.trtspor.com.tr/Haber.aspx?Id=21108

almanca tercümesi olanlar şu linki tercüme edebilirlermi

http://www.spox.com/de/sport/fussball/international/tuerkei/1205/Artikel/manipulationsskandal-verband-plaediert-auf-nicht-schuldig-demiroeren-keine-bestrafung-fuer-fenerbahce-und-co.html

POYRAZ
07.05.2012, 20:01
Umarim bir seyler cikar.

Kaan
07.05.2012, 20:02
Tam da böyle bir başlığın açılması gerektiğini söylemek için gelmiştim...

Avrupa basınından verilen kararla ilgili yapılan haberlere ihtiyacım var. Hepsini bir fotoğraf altında toplamak istiyorum. Umarım bu başlık bana yardımcı olur. :)

Yaşar
07.05.2012, 20:02
Ya bizim Türk medyası neler dedi ki?
Eyyamın kralı, şerefsizliğin alası bu ülkede.
Devlet memuru olmamış olsaydım, yarın bu ülkeyi terkederdim.

titanic
07.05.2012, 20:07
Almasınlar avrupaya, kamuoyu vicdanını rahatlatmayan sahte başarılarla avrupa yolcusu ettiğimiz kulüplerin kasalarını doldurmaktan başka futbolumuza hiçbirşey kazandırmayan bir organizasyon

Veysel
07.05.2012, 20:14
Güzel haber.

Ahmet KESKİN
07.05.2012, 20:19
bunu beklemiyordum çok iyi oldu .. serefsiz tff bizi nasıl rezil ettigini anlamıştır umarım

yaranozlu
07.05.2012, 20:29
ne olacak avrupaya alınmasak, bu onun bunun çocuklarının yüzü kızarmıyor maalesef arkadaşlar. suratlarına tükürsen bunların umrunda olmaz. 10 sene ceza alırız, 10 sene sonra yine bu onun bunun çocuklarıyla uğraşırız. maalesef bu hükumetle türkiye bütün kimliğini, birliğini ve Trabzonunu kaybetmiştir. evet şahsen ben bu ülkede olmaktan utanmaya ve kendimi bu ülkenin dışında hissetmeye başladım. ama hiçbir zaman kendimi güçsüz hissetmedim. tek kızdığım nokta ise kafası çalışmayan cahil hemşerilerim, bu olanları biz 10 sene önce gördük, beni uyaran Özkan sümer olmuştu. kendisine teşekkür ediyorum, hem ilerigörüşlülüğünden, hem de delikanlı duruşundan dolayı. açık ve net söylüyorum bizim içimizde öfkeyi ne UEFA dindirebilir, ne de FİFA. kan dökülmeden rahatlayamayacağım. bir sürü onun bunun çocuğu, Trabzon öfkelerini ortaya çıkardı. haklılar, bazı akrabalarıyla fazla samimi olduk herhalde. (bu seviyesiz yorumumdan dolayı özür diliyorum, bunları yazmaya utanıyorum ama bunlar çok ahlaksız. bunlar bu dilden anlıyorlar.)

Cem
07.05.2012, 20:30
Onlar Türkiye'nin Avrupa'dan alacağı parayı bölüşmenin peşinde ama bu durum Trabzonspor'a Ligde ki şampiyonluk açısından yarıyor.

Vkgz
07.05.2012, 20:31
başvuruyla ilgili yabancı kaynaklı bir haber varmı

Şentürk
07.05.2012, 20:41
The Guardian ; UEFA'nın Şike Yapan Takımları Küme Düşürme İhtimali Ve Yetkisi Var...

Ömer Faruk61
07.05.2012, 20:49
Yüzümüze Tükürseler Yarabbi Şükür Diyeceğiz..Utanmadan Euro 2020 ye başvuruyoruz..Ev sahibi men edilen bir ülke olarak düzenleyebilir miyiz sizce? :)

orhan42
07.05.2012, 20:53
OOOOOHHHHHHHHHHHH..İnanın başka bir şey gelmedi yazmak.Oh ulan ohhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!İnşaallah talepleri UEFA tarafından ciddiye alınır ve bu şerefsiz kulüp hakettiği alt liglerin yolunu tutar..Hey gidi dinya..Bir zamanlar Müslüman Türk adalet dağıtırken şimdi elin gavurundan medet umar olduk...

oflum61
07.05.2012, 20:54
Şike Dünya Basınında
Dünya Türkiye'yi ve skandal kararları konuşuyor...
07.05.2012

Alman Gazetesi Tagesspiegel:

"Türkiye'de mucizevi seyler oluyor. Türk Futbol tarihinin en büyük sike skandali, adeta sihirbazlik yapilarak bir anda yok edildi! - En azindan Türk Futbol Federasyonu böyle görüyor."
Önce 58. Madde'nin değiştirilmesi ve ardından alınan kararlar Dünya basını nı harekete geçirdi. Başta Alman Medyası olmak üzere İngiltere ve İtalya'da TFF'yi adeta topa tuttu.

Sky Sports News

"TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı..."!!

Corriera Della Sport

Türkler kanunları kendilerine göre düzenlediler UEFA'nın vereceği karar merak konusu.

The Guardian

Türk Futbolu Şike Skandalı sonrası suçluları serbest bıraktı. Gözler şimdi Platini'de...

Daily Mail

Türk futbolcular ceza aldı ancak Fenerbahçe temizlendi..

Reuters

Türkiye Disiplin Kurulu yakında Uefa tarafından incelenecektir.

Arkadaslar inceltigi yerden cok fena kopacak!!!!!!!!!!!!

oflum61
07.05.2012, 20:55
OOOOOHHHHHHHHHHHH..İnanın başka bir şey gelmedi yazmak.Oh ulan ohhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!İnşaallah talepleri UEFA tarafından ciddiye alınır ve bu şerefsiz kulüp hakettiği alt liglerin yolunu tutar..Hey gidi dinya..Bir zamanlar Müslüman Türk adalet dağıtırken şimdi elin gavurundan medet umar olduk...

Elin gavuri sana (Türkiyeye) ADAMLIK ögretecek o daha aci verici. Niye o serefsizlerin yüzünden.

Şentürk
07.05.2012, 20:58
Elin gavuri sana (Türkiyeye) ADAMLIK ögretecek o daha aci verici. Niye o serefsizlerin yüzünden.

Aynen öyle İlahi adaleti elin ecnebisinden bekliyoruz! yazıklar olsun, ülkemi bu hale getirenlere:mad:

Hüseyin Çümen
07.05.2012, 20:59
BU işte parmağı olan herkesin Allah belasını verisin bu ülkeden gitmek istiyorum yemin ederim gitmek istiyorum iğrenç bir toplum olmuşuz. acillerde 100 lerce hasta bakmaya çalışırsın her gece darp girişimine uğrarsın hakeret ederler sana karşılığında cezası yok futbol artık bitmiş perişan olmuş isnanların birbirine saygısı sevgisi kalmamış ben bu halka hizmet etmek istemiyorum herşeyden soğudum

Paksoy
07.05.2012, 21:04
Bunden daha kötüsü olamaz ya valla bir takım şike yüzünden ceza almasın diye bu kadar şerefsizce düzen olamaz bundan daha ne olabilir . Burası Türkiye diye bu cümlenin hakkını vermek zorundamıyız .

Şentürk
07.05.2012, 21:17
express: "tff, türk futbolunun en büyük şike skandalında sihirbazlık yapıp klüpleri cezasız bıraktı"

titanic
07.05.2012, 21:18
Federasyon yoldaki kurnaz tilkiyi ezmemek için arabadaki masum insanları feda etti

Ömer Faruk61
07.05.2012, 21:20
Biz ''Günahların Takımı'' demiştik, siz ''Günahlar Ülkesi''ne çevirdiniz!..

yalniz adam
07.05.2012, 21:31
sabır...uefanın kararını beklyeyeceğiz artık...

Burhan61
07.05.2012, 23:11
Şu başlıkların bulunduğu gazeteleri tek foto haline getirebilir mi biri? heryerde yayalım bu başlıkları. hoş bu utanmaz arlanmaz haysiyetsiz insanlar için birşey ifade etmez ama.

oflu engin
07.05.2012, 23:15
hey yunanlı
alo alman
ses ver ispanyol
bizim gücümüz yetmedi güçlünün hukukunu devirmeye
sis siz olun bu pislikten uzak durun
tüp kafalıdan,dilil yok diyenden,cas namusumuzdur diyenden
en ağırından ceza kesmesseniz adam değilsiniz.eğer üç yılla bu işi kapatırsanız sizede yazıklar olsun.ya haklıyı haksızı ayırın.yada,yok içişlerine karışmayız dersenizde en az on yıl ile pisliğin ta kendisi olmuş Türk futbolunu cezalandırın.bu pislik öyle üç beş yılla temizlenmez.

Adem Erdoğan
07.05.2012, 23:30
Süper haberler..

safa61
07.05.2012, 23:45
"Adalet, bir nimeti yerine koymaktır, her su isteyen tohumu sulamak değil."(Mevlana).

Travelair
08.05.2012, 03:15
Demirören bjk'den gitti. Arkasından baktılar, bjk'nin uçan kuşa borcu var. Kimseye borç ödenmemiş. Ne bonservisler, ne futbolcu ücretleri. Böyle ben de yönetirim. Borç takarak. Bu kişiyi Tff başkanı yaparsan ne olur? Başkaların hakkı olanı ödemeyip borç takmayı adet haline getirmiş bir başkanı? Başkalarının hakkını yemeye devam eder. Şikeyi örter, ırkçılığı örter... Herkesi aklar geçer karşıya. Ha sanki tek orda. Kararları sanki o alıyor. Ne denirse onu yapıyor. O da ayrı mesele

Faik Yılmaz
08.05.2012, 08:11
Çok iyi olucak.....

İçimizdeki müslüman geçinenler gerçek adaleti görecekler....

Gavurun adaletine bizi mahkum bırakanlara yazıklar olsun....

bkandil
08.05.2012, 09:09
Bir günlük şaşkınlıktan sonra, alınan kararları yeniden gözden geçirdim ve gülümsemeye başladım...

Eminim ki son gülen benim artık...

Not: İçimde bir şüphe var, Bizim TFF başkanı UEFA'yı kandıracağını düşünerek UEFA'ya farklı bir karar gönderir mi acaba? :D:D:D

peker61
08.05.2012, 09:21
Bunlar çok güzel haberler ama bir Türk olarakta utanıyorum valla..

Cağaloğlu
08.05.2012, 09:28
umarım uefa bu şikecilere tokadını en kısa zamanda atar.

Mehteroğlu
08.05.2012, 09:29
Alman ve Yunan Futbol FederAs (http://forum.donanimhaber.com/m_60590101/tm.htm#)yonu UEFA dan Türk Futbolunun Avrupa'dan tamamen men edilmesi için başvuruda bulundu.

Ek Olarak Ülkelerin Çeşitli Kulüpleri ; Panathianikos, Olympiakos, Anderlecht, PSG ve Basel kulüpleri Türk takımlarıyla oynamak istemediklerini UEFA'ya iletti.

Bugün İçerisinden Dünya'nın İleri Gel (http://forum.donanimhaber.com/m_60590101/tm.htm#)en Gazetelerinde Bu Konuya Geniş Yer Verildi.

Başı Başlıklar ;

Corriere Dello Sport: "Türkler kanunlari kendilerine göre düzenlediler. UEFA'nın vereceğı karar merak konusu.

Der Spiegel: Türkiye'de mucizevi şeyler oluyor. Türk futbol tarihinin en büyük rüşvet skandalı bir anda yok edildi!

Guardian: FB UEFA tarafından Avrupa'dan men ve küme düşme cezasıyla karşılaşabilir.

Sky Sports News: "TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fenerbahçe'yi akladı.

Almanya'da spox.com internet sitesi, İngiltere'de Daily Mirror ve İspanya'da Diario As gazeteleri bu hassas konuyu okuyucularına duyurdu. Mirror ile AS Gazeteleri, konunun sadece özünü okuyucularına duyurdu ve haberde yorum yapmaktan kaçındı. Ancak Alman spox.com internet sitesi oldukça ilginç ifadeler kullandı. Haberde, "Türkiye Futbol Federasyonu, maç manipülasyonu skandalında kişilerle, kulüpleri ayırdı. İbrahim Akın, Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediye maçında şike yaptığı için 3 yıl ceza aldı, ancak kulüpler cezasız kaldı. Türk futbolunu gelecekte zor günler bekliyor. Disiplin Kurulu'nun verdiği kararlar, UEFA'nın 'sıfır tölerans' ilkesiyle bağdaşmıyor. Yani Türk Futbolu'nu ciddi cezalar bekliyor. TFF birkaç yıl ceza bile alabilir" diye yazıldı.

En sonunda istedikleri oldu. Herşeyi oldu bittiye getirmek kolay değil işte. Şimdi Onlar Düşünsün...

http://internetbudur.blogspot.com/2012/05/alman-ve-yunan-futbol-federasyonu.html

http://www.fotospor.com/haber/avrupa-basininda-sike-turk-futbolunu_82360

http://www.trtspor.com.tr/Haber.aspx?Id=21108

almanca tercümesi olanlar şu linki tercüme edebilirlermi

http://www.spox.com/de/sport/fussball/international/tuerkei/1205/Artikel/manipulationsskandal-verband-plaediert-auf-nicht-schuldig-demiroeren-keine-bestrafung-fuer-fenerbahce-und-co.html

ceza yerine kurtarma operasyonu babında bir yazı...

Turgay Atalay
08.05.2012, 09:47
O adalet birgün gelecek, güzel günler göreceğiz Allahın izniyle.

Cağaloğlu
08.05.2012, 10:05
arkadaşlar yarım saattir konuyla ilgili resmi bir kaynak arıyorum ama yok...

bana konuyla ilgili resmi bir kaynak gösterebilecek bir arkadaş varmı ?

Blackseaa
08.05.2012, 10:11
İki başlık bizi rezil eden ve bizi bu hale sokanlara allah sorsun .

1. Türkler tavuk kümesine tilki koydu

2. Türkler şike olayını kendi kafasına göre çözdü (Kendine göre karar aldı )

Bu bile yeter yazıklar olsun .

Ama bi taraftanda basiretsiz ve karar alamayan bir kaç kişinin yaptıkları orta oyununu gülerek izliyorum

amasya0561
08.05.2012, 10:36
evet güzel hoş da. bu şerefsizler zaten cezaya razılar. uefa 3-5 yıl size avrupadan men derse iş kötü yani razıyız derler.
ama uefa inşallah fb yi illa düşüreceksiniz vede kupayı hak edene vereceksiniz diye dayatırsa o zaman istedigimizi alabiliriz. şimdiye kadar uefa bildigim kadarıyla kupayı hakedene verin diyordu inşallah uygular

Ali Can
08.05.2012, 10:55
iyi oldu aslında böyle girişimler.kendi pisliğimizi temizleyemiyoruz..

mawro61
08.05.2012, 10:57
ibrahim akında aihm 'e başvuruyormuş. kendi başıma mı şike yaptım diye.
adama maç sonucu etkilemekten 3 yıl ceza veriyorlar. ama hapiste değil. öte yandan şike yapmadı denenler içerde. büyük çelişki var. uefa basıcak cezayı.
cesaret edip çıkıp herşeyi anlatabilir diye tahmin ediyorum. tabi sağlam bir para yedirmezlerse.

Alemdar61
08.05.2012, 11:05
Türk futbolu ceza aldıktan sonra Fenerbahçe ile aynı kefeye konulduktan sonra hiçbir şeyin anlamı yok..Zaten adamların amacı bu. Fenerbahçe razı bu duruma, 4-5 sene gitmeyelim avrupaya ama küme düşmeyelimin derdindeler..

UEFA kuru ile yaşı birlikte düşünürse hiçbir şeyin anlamı yok, mücadeleninde..

Jackal Wile
08.05.2012, 15:09
şeref madalyasıda verilecekmiş şikecilere onu yazmamışlar mı ?

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2012, 15:30
en güzeli bu...

Berat Akçay
08.05.2012, 17:08
Çok güzel oldu .Rezil olmaya devam

macka61
08.05.2012, 19:26
ne güzel daha neler olucak

Cem
08.05.2012, 19:33
Telegol; http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Telegol-de-ilginc-protesto--pmwYRGq9Bg5M.html