PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Kararlardan Sonra Taraftar Ne Yapmalı ?

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 10:52
Federasyonun , yukarıdan talimatla aldığı kararlar serisine dün gece 3'te bir yenisi daha eklendi. İnsanları keriz yerine koyan o açıklama " Şike yapıldı ama ceza vermiyoruz , veremiyoruza " getirdi mevzuyu..

Trabzonspor taraftarı olarak 3 Temmuz'dan bu yana taraftar bazında , yönetim bazında , teknik heyet bazında doğrularımız , yanlışlarımız olmuştur şimdi önümüze bakma zamanıdır.. Federasyon'un aldığı bu karardan sonra bizler Trabzonspor taraftarları olarak kime nasıl bir tepki vermeliyiz sizce ?

Hepinizin fikirlerini bekliyorum bende kendi fikrimi yazacağım benim gibi düşünenler var mı bir bakalım :)

Değerleri yorumlarınız için teşekkürler.

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 10:55
Ne yapacak, yaksın yıksın zarar versin kendine. Daha iyisini yapmaya bizim taraftarımızın aklı da yetmez, meziyeti de yetmez.

Onur Şeref
07.05.2012, 10:55
Hala yeterince anarşizm başlattığımızı düşünmüyorum. Biraz daha sert olmalıyız. Yakıp yıkmalıyız...

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 10:57
Hala yeterince anarşizm başlattığımızı düşünmüyorum. Biraz daha sert olmalıyız. Yakıp yıkmalıyız...

Evet evet. Tam maçı ortasında yapalım.. Yapalım ki kazık boğazımıza kadar girsin.

Anarşizm.. :)

Allah akıl fikir versin.

memoFli
07.05.2012, 10:58
Canlı bomba yada kamikaze olup tff istinye kordinatlarını girmeli :)

Adem Erdoğan
07.05.2012, 10:59
Ne yapacak, yaksın yıksın zarar versin kendine. Daha iyisini yapmaya bizim taraftarımızın aklı da yetmez, meziyeti de yetmez.

Sen söyle o zaman ne yapmalıyız?

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:01

Direk canlı bomba.
Başkası kurtarmaz abi.

Bikaç kişiyi haplayıp canlı bomba olarak göndermek lazım tff binasına.
Öyle yok taş atmak, yumurta atmak.
Anarşizm mi arıyorsunuz, o zaman kan akacak. 10-15 kişi ölecek.

Bedavadan yalancı anarşistlik yok.

Onur Şeref
07.05.2012, 11:02
Evet evet. Tam maçı ortasında yapalım.. Yapalım ki kazık boğazımıza kadar girsin.

Anarşizm.. :)

Allah akıl fikir versin.

Birileri adaleti sağlamıyorsa sen sağlayacaksın.

Sürekli aynı örneği veriyorum ama bir kere daha vereceğim. Sen tecavüzcüyü, hırsızı ceza vermeden sokaklara salarsan karşı taraf onun kafasını uçurur. Adaleti kendisi sağlar.

Bu Fenerbahçe ne yaptı? Emeklerimizi çaldı, hayallerimize tecavüz etti ve serbest kaldı. Serbest bırakıldılar.

O zaman bizde kendi adaletimizi kendimiz sağlayacağız yakacağız, yıkacağız ama yapacağız diğer türlü olmuyor çünkü.

V for Vendetta filminde adalet için yakıp yıkılmadı mı? Yakıp yıkıldı. Sonrasında ne oldu? Gerçek adalet yerine oturdu. Bazı şeyler iyilikle olmuyorsa şiddetle çözülür.

Asıl Allah size akıl versin ki bunu göremiyorsunuz.

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:03
Birileri adaleti sağlamıyorsa sen sağlayacaksın.

Sürekli aynı örneği veriyorum ama bir kere daha vereceğim. Sen tecavüzcüyü, hırsızı ceza vermeden sokaklara salarsan karşı taraf onun kafasını uçurur. Adaleti kendisi sağlar.

Bu Fenerbahçe ne yaptı? Emeklerimizi çaldı, hayallerimize tecavüz etti ve serbest kaldı. Serbest bırakıldılar.

O zaman bizde kendi adaletimizi kendimiz sağlayacağız yakacağız, yıkacağız ama yapacağız diğer türlü olmuyor çünkü.

V for Vendetta filminde adalet için yakıp yıkılmadı mı? Yakıp yıkıldı. Sonrasında ne oldu? Gerçek adalet yerine oturdu. Bazı şeyler iyilikle olmuyorsa şiddetle çözülür.

Asıl Allah size akıl versin ki bunu göremiyorsunuz.

Yukarda yazdığım sana da geçerlidir.
Yalandan anarşistlik yok.

Alın bombaları kan akıtın adam öldürün.

Yalancı mafyalık yok.

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:03
Bende şiddeti savunuyorum illa basalım kıralım edelim demiyorum ama bir federasyon binasının camları aşağıya indirilebilir.. Ne bileyim gece yarısı toplanılıp Meclis binasının önünde bir şeyler yapılabilir.. Yapılacak şey çok Ülkemizde ses duyurmak için biraz şiddet içerikli eylemlere başvurmak gerekiyor...

Onur Şeref
07.05.2012, 11:04
Sen orda Russian Girls'ler ile gezerken biz burda kan akıtıyorduk bağırıp çağırıyorduk merak etme. :)

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:04
Bende şiddeti savunuyorum illa basalım kıralım edelim demiyorum ama bir federasyon binasının camları aşağıya indirilebilir.. Ne bileyim gece yarısı toplanılıp Meclis binasının önünde bir şeyler yapılabilir.. Yapılacak şey çok Ülkemizde ses duyurmak için biraz şiddet içerikli eylemlere başvurmak gerekiyor...

Stadda rahat durulsun, takıma zarar verilmesin de kim ne halt ederse etsin. Ama ona maça yemez.
Çünkü orada topluluk var, nasılsa takım zarar görüyor sadece. Kendisi sıkıntı çekmiyor eylemi yapanların.

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:06
Sen orda Russian Girls'ler ile gezerken biz burda kan akıtıyorduk bağırıp çağırıyorduk merak etme. :)

La ya git bana palavra anlatma. Kan akıtıyormuş...

Rusya deyince aklına sadece Rus kadınları gelen kafadan da fazlasını beklemek mümkün değil tabi.

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:07
Dün o Stadyum'da sende olsaydın Emre korner kullanmaya geldiğinde eminim ki sende ona bir şeyler atacaktın... Bu işler böyledir ben ilk maç bitiminde kendimi kaybetmiş bir şekilde sahaya girmeye çalışırken hatırlıyorum hayal meyal :D Düşün artık sen benim ruh halimi.

Bizi bu hale getirenler Ülkemizin sözde adalet dağıtıcılarıdır , karar organlarıdır , halkın sesleridir vs..... Bu liste uzar gider... Demek istediğim Trabzonspor taraftarı bundan sonra hakkını susarak değil Vurarak savunmalıdır....

Yürüyüş yapınca bir şey olmuyor gördük , artık ses getiren eylemler yapma vaktidir....!

Varsa iyi bir fikri olan uygulayalım sıkıntı yok.

Onur Şeref
07.05.2012, 11:08
Stadda rahat durulsun, takıma zarar verilmesin de kim ne halt ederse etsin. Ama ona maça yemez.
Çünkü orada topluluk var, nasılsa takım zarar görüyor sadece. Kendisi sıkıntı çekmiyor eylemi yapanların.

Stadyum'da yapılmasın zaten. Orada yapılmasına bende karşıyım ama dışarda vuracaksın boyunlarını. Kırıp dökeceksin.

Ağlamayana emzik vermiyorlar. Bekle bekle birşey yok demek ki biraz olaylara farklı boyut kazandırmak gerek.

Onur Şeref
07.05.2012, 11:09
La ya git bana palavra anlatma. Kan akıtıyormuş...

Rusya deyince aklına sadece Rus kadınları gelen kafadan da fazlasını beklemek mümkün değil tabi.

Sen benim kafama kurban ol. Bu kafanın nelere sahip olduğunu nelerle uğraştığını bilsen kendininkini bağışlarsın. :)

Neyse seninle polemiğe girip konuyu saptırmayacağım.

Benim görüşüm bir yerler inmeli.

Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar.

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:09
""Dün o Stadyum'da sende olsaydın Emre korner kullanmaya geldiğinde eminim ki sende ona bir şeyler atacaktın""

Zaten hiç stada girmedik. Evet küfür etmişimdir. Ama o kadar . Olaylı sivas maçında da tam o köşedeydim.
Hiçbirşey atmadım, içeri de girmedim.
Bağırdım çağırdım o kadar.

Öfkemin zararı bana olsun, takıma değil.
Bunu kontrol edemeyen de gitmesin stada.

Cem
07.05.2012, 11:10
Ne yapmalıyız Taraftar yorumları;

A kişisi: Şenol Hoca istifa etmelidir takım ne hale geldi.
B kişisi: Sadri ŞENER bizi ne hale düşürdü istifa etmeli.
C kişisi: Futbolcuların alayı gönderilmeli ruhsuzlar!
D kişisi: Bizim taraftardan bir halt olmaz.
E kişisi: Trabzonspor ligden çekilsin.

Görüldüğü üzere taraftar kimsenin veremediği zararı kendine veriyor. Bende eleştirsemde yönetimde,Şenol Hoca şu süreçte takımda kalmalıdır. Bizim taraftar olarak yapabileceğimiz en iyi şey TV'lerde açıklandığı kadarıyla 750 Sayfalık raporda ki yazanları görüntü eşliğinde yönetime Mail atıp UEFA'ya gitmeleri için yoğun bir baskı yapmaktır.

bordo(61)mavi
07.05.2012, 11:12
acil şu kararları da yazan mail metni hazırlanmalı... mail bombardımanı gene...

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:13
Taraftar dün eğer gol yemeseydik zaten sahaya bir şey atmayacaktı.. Full ıslıkla başladığımız maçta 3. Dakika da geriye düşüyoruz arkadaş.. Orada ki taraftarada biraz hak verelim istersen..

Televizyondan izlediğin gibi gözükmüyor olaylar , Volkan kıçı tribüne dönükken ana avrat sövüyor herkese , Emre korner kullandırılmaya niye hep yollandı , hakem sen kullanma dediğinde niye " hayır olmaz ben kullanacağım " dedi... Bunlar psikolojik savaş tamam eyvallah ama bizim taraftarımızdan önce kızmamız , tepki koymamız gerek başka kesimler , oluşumlar var diyorum...

Volkan
07.05.2012, 11:13
artık taraftar para toplayıp ŞİKE yapmalı

Cem
07.05.2012, 11:15
Taraftar dün çok güzel yaptı. Sizin tek derdiniz Fener'den 3 puan almak mı olay bumu yani? GS şampiyon olunca çok mu sevineceksiniz? Dün sahada önemli olan 3 puan değildi o kupa buraya gelmezse Türkiye çok karışacak onu göstermekti ve bu çok güzel gösterildi.

Kasım Hilal
07.05.2012, 11:16
Önce bir taraftar bir araya gelmeli. Birlik olmalı. Mümkünse tek çatı ve tek isim altında bütünleşmeli. Bunu yapmak için en uygun zaman şimdi işte. Bunu yapamadığımız zaman gerisi yalan..

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:17
Taraftar dün eğer gol yemeseydik zaten sahaya bir şey atmayacaktı.. Full ıslıkla başladığımız maçta 3. Dakika da geriye düşüyoruz arkadaş.. Orada ki taraftarada biraz hak verelim istersen..

Televizyondan izlediğin gibi gözükmüyor olaylar , Volkan kıçı tribüne dönükken ana avrat sövüyor herkese , Emre korner kullandırılmaya niye hep yollandı , hakem sen kullanma dediğinde niye " hayır olmaz ben kullanacağım " dedi... Bunlar psikolojik savaş tamam eyvallah ama bizim taraftarımızdan önce kızmamız , tepki koymamız gerek başka kesimler , oluşumlar var diyorum...

Şu söylediğinin tek bir açıklaması var.
Adamlar bizi tahrik etmeye çalıştı. İstediklerini de aldılar.
Ben adamlara ne diyeceğim, onların neyini sorgulayacağım? Ben onları değiştiremem, kendimi değiştirebilirim ancak.

Bu oyuna sürekli geliyorsam kendimi düzeltmem gerekir.

Oluşumların şeref ve haysiyeti ortada zaten.
Onlara uymanın kime ne faydası var?

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:19
Taraftarın dün tek hatası sahaya inip fenerbahçe'li futbolcuları ve teknik heyeti yoğun bakım ünitesine yollamamaları olmuştur geride kalan her şey gayet güzeldir.. Evet taraftar sahaya inse suçsuz olanlarında canı yanacaktı fakat , asıl suçlular , perdenin arkasında ki zerzevatlar bu olayları izleyince biraz geri adım atacaklardı..

Önümüzde bir 11 Mayıs var ve Başbakan Trabzon'a geliyor... Maçla aynı gün başbakan halk ile buluşacak.. Eğer orada sağlam bir tepki verilebilirse belki o zaman sesimizi duyurabiliriz....

L.Burrows
07.05.2012, 11:19

Vurarak, kırarak, yürüyerek, söverek bi yere varamadık varamayızda. Dün bir arkadaşta bahsetmişti eğer fb ile oynanan 2 maça çıkmamış olsaydık ligtv bundan zarar görecek vede bizim kıymetimizi daha çok anlayacaktı. İnce zeka lazım bu işlerde aykut şerefsizi nasıl cıkıp gs maçından önce bizim futbolcuları söylediği 1 cümle ile gaza getiriyorsa bizimde ince şeyler düşünmemiz lazımdı. Bugüne kadar hep vurduk kırdık zararı sadece bize dokundu. Üstüne bundan herseferinde rakiplerimiz fayda gördü.

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:21
Yanlış yerlere vurup , yanlış kişilerden hesap sorduğumuz için öyle oldu...

Doğru bir şekilde yumruğu sertçe masaya vurmalıyız ama 2 kişi ama 2000 kişi hiç farketmez.

Mehmet Fatih Yavuz
07.05.2012, 11:21
Bak orada olur protesto.. Siyasilerin de bu işte dahli var çünkü.
Tribünde amaç maç kazanmaktır.

Dışarda verilir istenen tepki. Staddakinin "keskin sirke küpüne zarardır" dan öte bir faydası olmaz.

DİNÇ
07.05.2012, 11:25
Boynumuzu büküp hakkımızda hayırlısı buymuş deyip kabulleneceğiz...

Başka yapacak br şey yok...

Bizim futbol takımı ruhsuz...

Cevabı sahada verecen arkadaş....

Al sana şike diyecen....

Demezsen yedirirler sana zokayı...

Yapacağımız her türlü protesto ceza olarak geri dönecektir...

Bu yüzden ya takımı sahadan çekeceksin

Ya da boynunu bükecen ezilip büzülecen...

Ölümlü dünya boş verin futbolu filan

Kendinizi işinize verin....

Cem
07.05.2012, 11:32
Yeni Kararlardan Sonra Taraftar Ne Yapmalı ?

Aslında okadar gereksiz konu ki. Bizim her bir taraftarımız farklı bir şey diyor. Bütün taraftarın tek ortak noktası,bir ortak noktaları olup karar alamamaları

U.Sadıkoğlu
07.05.2012, 11:39
Yönetimle birlikte ortak bir adım atılsa bile harika olur mesela bir yürüyüş yapılır önde yöneticiler , Şenol hoca , Trabzon'da ki tüm dernekler , Trabzonspor'lu !!! İş adamları...

Böyle bir eylem yapılamaz mı ? Ulan bir şeyler yapalım arkadaş böyle oturacakmıyız.

asil suskun
07.05.2012, 11:40
ligden cekilelim bunlar ille oynayacagimiza hic oynamayalim daha iyi

asil suskun
07.05.2012, 11:41
trabzonda referandum yapilsin trabzonspor taraftari ligden cekilme konusuna karar versin

Cem
07.05.2012, 11:42
Hastayım şu Ligden çekilelim fikrine. Güya bir şey. Trabzonspor ligden çekilsin Trabzonlular dışında bir Allah'ın kulu sallamaz göbek atarlar.

masterkey
07.05.2012, 11:54
Yönetimle birlikte ortak bir adım atılsa bile harika olur mesela bir yürüyüş yapılır önde yöneticiler , Şenol hoca , Trabzon'da ki tüm dernekler , Trabzonspor'lu !!! İş adamları...

Böyle bir eylem yapılamaz mı ? Ulan bir şeyler yapalım arkadaş böyle oturacakmıyız.

böyle eylemlerden hiçbirşey çıkmadı çıkmayacak. yapılacak iş bu futbol pastasından pay alan adamların musluklarını kesmek. dün demiştim 2 fener maçına çıkmayacaktık. 2 maç yayınlayamayacaktı lig tv. en güzel cevaptı bu. yoksa yürüdün ettin adamların haberi bile olmuyor ki yürüdüğünden. ayrıca başbakan 11 inde buraya geldiğinde hiçbirşey yapmaya gerek yok ıslıkla ve tezahüratla protesto ediceksin bak işte o zaman bütün medya seni yazar. hatta trabzon'da fenerbahçe atkısı takacaksın başbakana protesto amaçlı. bunlar güzel ve etkili protestolar ama forumdaki şakirtler bile hemen şimdi siyasetle futbolu karıştırmayın rereröö diye başlarlar.

MİSSE_MİSSE
07.05.2012, 11:54
ben bazı kararlar aldım. mesela ilk olarak digitürkü iptal ettim. sonra asla takımım para kazanacak diye ikinci şirketlere para vermeyi düşünmüyorum.(avea, puma, ttnet...)forma bile almayacağım. parasını klübe havale ederim daha iyi. ikinci olarak köhnemiş yönetim anlayışı ile hiçbir şeye ulaşamayız. babadan oğula geçen ve soyadından başka hiç bir özellikleri olmayan insanlardan yönetimin temizlenmesi lazım. hayal gücü olan, inançlı, dik duruşlu birbirine güvenecek ve fedakar gençlerin bu işin başına geçmeleri gerekir. benim adayım hakan kulaçoğludur. temizlik tepeden başlamalıdır.

Timur Mikhail
07.05.2012, 11:55
Herşeyden önce sahada oynadığımız futbola bir bakın derim.
Biri anarşizm biri bomba der haklıyken haksız duruma düşüyoruz görmüyormusunuz?

Asil olsun kavgamız. Vurarak kırarak değil. Biz traftar olarak takımımızı en ateşli biçimde desteklemeliyiz ama unutmayın sahada futbol oynayan o 11 adam biz değiliz.

Yönetimden malzemecisine bir zihniyet yakalamlıyız. Çekilelim köşemize kendimize konsantre olalım. Başkalarını umursamayalım kendimiz olalım.

Önce kendimize bakalım köhne yozlaşmış adaleti yıkalım o saltanatı 70lerde 80lerde yıktığımız gibi yıkalım sarsalım bizim konsantre olmamız gereken şey sportif başarı.

Sokaklarada çıkalım bağıralım sesimizi haykıralım ama yıkıcı değil yapıcı olsun.

Dün adam akıllı soruyorum sahadaki futbolla biz kazanabilirmiydik? fener oynadı kazandı gitti bu kadar.

Futbol netice oyunudur. Netice için çalışmalıyız. Şehir futbol şehri, gencine önem vermeliyiz. Parayı gence yatırmalıyız. Gereken neyse yapılsın. Kendi duruşumuzu sergileyelim.

Akılla hırsla ruhla savaşalım, FUTBOLUMUZLA SAVAŞALIM !

masterkey
07.05.2012, 11:59
Herşeyden önce sahada oynadığımız futbola bir bakın derim.
Biri anarşizm biri bomba der haklıyken haksız duruma düşüyoruz görmüyormusunuz?

Asil olsun kavgamız. Vurarak kırarak değil. Biz traftar olarak takımımızı en ateşli biçimde desteklemeliyiz ama unutmayın sahada futbol oynayan o 11 adam biz değiliz.

Yönetimden malzemecisine bir zihniyet yakalamlıyız. Çekilelim köşemize kendimize konsantre olalım. Başkalarını umursamayalım kendimiz olalım.

Önce kendimize bakalım köhne yozlaşmış adaleti yıkalım o saltanatı 70lerde 80lerde yıktığımız gibi yıkalım sarsalım bizim konsantre olmamız gereken şey sportif başarı.

Sokaklarada çıkalım bağıralım sesimizi haykıralım ama yıkıcı değil yapıcı olsun.

Dün adam akıllı soruyorum sahadaki futbolla biz kazanabilirmiydik? fener oynadı kazandı gitti bu kadar.

Futbol netice oyunudur. Netice için çalışmalıyız. Şehir futbol şehri, gencine önem vermeliyiz. Parayı gence yatırmalıyız. Gereken neyse yapılsın. Kendi duruşumuzu sergileyelim.

Akılla hırsla ruhla savaşalım, FUTBOLUMUZLA SAVAŞALIM !

70'lerde 80'lerde futbol bu kadar endüstriyelleşmemişti dolayısıyla o zamanlar aziz yıldırımlar yoktu. oynayan kazanıyordu. artık sen bütün maçlarını kazansan bile adamlar şikeyle bütün maçlarını kazanıp üstüne senin maçında averaj yapar yine seni geçerler. yoksa neden 30 yıldır şampiyon olamıyoruz sanıyorsunuz. bu iş çözülmeden futbol ne oynanır ne konuşulur.

Adem Erdoğan
07.05.2012, 12:06
Dün akşam üzüldüğüm tek nokta fenerli bir futbolcunun kafasının gözünün yarılmamasıydı. O kadar da madde atıldı halbuki.

newrocki
07.05.2012, 12:08
Taraftar birşey yapamaz da, başta trabzonspor olmak üzere; Galatasaray, Bursa, Kayseri vs. gibi takımlar ligden çekilmeli. Kusura bakmasın kimse ama bu izlediğimiz maalesef futbol değil. Adamlar tiyatro oynuyorlar resmen, biz de kuzu gibi izliyoruz. LigTV'nin istediği gibi oluyor herşey nedense. FB bu sene şampiyon yapılıp, ondan sonra da "bakın biz şike yapmadık" demeye getiriyorlar. o bu değil de adamlar şansla ve basının itelemesiyle beraber buraya kadar geldi ya...

bakıyorum o demokrat geçinen "hürriyet" gazetesi, zokoranın emreye yaptığı hareketle ilgili "YUH" diye manşet yapmış. Yaw arkadaş, hani sen ayrımcılğa karşıydın, hani siz batılılar "medeni", biz kuzeyin çocukları, doğulular "bağnaz" idik. nerde sizin adaletiniz? adam pis zenci diyor, televizyonda itiraf ediyor, sadece 3 maç ceza alıyor, gazetede 4x4 cm bir yerde veriliyor. bizimki de hakkını alamayınca, bu adaletsiz ortamda tekmeyi yapıştırıyor. alın size adalet. siz vermezseniz adaleti böyle alırlar, allahtan hedefi ıskaladı zokora.

diyorsunuz ki başbakan mitinge gelecek; gelir arkadaş, hem gelir, yer içer alkışlanır, en büyük RTE nidalarıyla da geri yollanır. Trabzonspor kimin umrunda. eski milletvekili (!) bir tarafta yardırıyor, kimseden ses yok...

dediğim gibi burası tiyatro sahnesi... izleyen izler, yerse..

Timur Mikhail
07.05.2012, 12:09
Geçen sezon fenerin sahasında fenere bir gol atsak ya da berabere kalsaydık en azından durum bu olurmuydu?

Önce kendimize bakalım. Evet ortada büyük şeyler var ama şike yaptı etti diyerek biz kendimizi kendi kafamızda aklamamalıyız. Herşeyden önce kendimize bakmalıyız.

Şadri şener böyle bir kupayı isteyebilir şahsen ben taraftar olarak istemiyorum nedenmi?
Adı kirlenmiş yafta yemiş şaibelerle dolu bir kupayı kim ister... Şampiyonlukmu benim gönlümde bordo mavi herdaim şampiyon.
Bırak fbye kalsın. Sen kendi işine bak.
70lerde 80lerde büyüklerimiz daha iyi bilir. Futbolun amatör bi ruhu bi savaşçılığı vardı. Bu toprağın insanının kimliğini direkt olarak yansıttığı bir futbolumuz vardı.
Şimdi sahada ben inanmıyorum Trabzonumun kimliği yansımıyor sahaya.

Şenol hocamında söylediği gibi; eskiden futbolu açlar oynar zenginler izlerdi, şimdi zenginler oynuyor açlar izliyor.

yyigitt
07.05.2012, 12:11
Bence toplu olarak email atmaya devam etmemiz gerekir bu sefer uefa ya ek olarak fifayada email atalım çıkan bu kararın skandal bir karar olduğu ceza alan ve almayan kişilerle zaten belli onları kendi silahıyla vurmak gerekir.Hem şike yok diyip hemde malum kişilere ceza vermeleri zaten ortada birşeyler olduğunu belli ediyor.Emailin içeriğinde dün geceki kararın kendisiyle çeliştiği Şikeci klüp başkanının hala hapiste olduğu ve diğerlerininde meclisten 1 günde geçen yasadan sonra serbest kaldığını anlatan bir email atmalıyız,ingilizcesi çok iyi olan arkadaşlar böyle bir mail oluşturabilir.Bizde üzerimize düşeni yapar yollarız.

Hasan Habip Özbay
07.05.2012, 12:19
bunlara ne dersen de ne yaparsan yap anlamaz ümitsizim hala suçlu biziz aklım ermiyor sakin aolalım diyorum olmuyor en ufak bişey yapyoruz hain oluyoruz ne yapmalı bence öyle bişey yapmalı ki herkes gerçekten nasıl hakkımızın yendiğini anlamalı

erolizmts
07.05.2012, 12:25
Hiçbir şey. Padişahım çok yaşa desin yeterli.

11 Mayıs'da Trabzon'luların gazını alır gider Fener'li birileri.

İnce ince çalıoşıyoruz diyen kişiyi de 11 Mayıs'da görürüz sanırım orada. Pek piyasada yoklardı bayadır.

İgzas-61
07.05.2012, 12:30
Çok kolay o adamı Trabzona sokmayın biraz Hopa'dan örnek alalım gerçekten Trabzonsporu seviyorsak!!!!!

Şeref
07.05.2012, 12:53
olurmu canım başbakanımızı trabzona almamak. başbakanımız gelecek sadri başkanla görüşecek diyecekki sadri bey al sana akyaz stadı al sana bir sürü tesis ne yapacan kupayı? uefaya falan da gitme otur oturduğun yerde ortamı germe daha fazla iyecek ve süt liman olacaz vesselam ...

Onur Şeref
07.05.2012, 12:54
chris.eaton@fifa.org;
jerome.valcke@fifa.org;
gianni.infantino@uefa.ch;
michel.platini@uefa.ch;
discipline@uefa.ch;
info@uefa.com;
contact@uefa.com;
eac-info@ec.europa.eu;
pressunit@coe.int;
bureau.bruxelles@coe.int;
daniel.holtgen@coe.int;
jeremy.moakes@coe.int;
integrityprotection@olympic.org;
ethics@olympic.org;
info@dfb.de;
communique@thefa.com;
office@oefb.at;
webmaster@fff.fr;
epo@epo.gr;
rfef@rfef.es;
figc.affarigenerali@figc.it;
international@figc.it;
sfv.asf@football.ch;
concern@knvb.nl;
office@oefb.at;
urbsfa.kbvb@footbel.com;
bfu@bfunion.bg;
info@hns-cff.hr;
dbu@dbu.dk;
facr@fotbal.cz;
mlsz@mlsz.hu;
svff@svenskfotboll.se;
simonkuper@hotmail.com;
Rogan@liverpool.ac.uk;
Rogan@liverpool.ac.uk;
declan@declanhill.com;
sportletters@sunday-times.co.uk;
sportbild@sportbild.de;
redaktion@tagesspiegel.de;
leserbriefe@tagesspiegel.de;
reader@guardian.co.uk;
sport@guardian.co.uk;
sport@observer.co.uk;
foreigneditor@independent.co.uk;
sport@independent.co.uk;
dtnews@telegraph.co.uk;
news@sky.com;
newsonline@bskyb.com;
chris.eaton@fifa.org;
jerome.valcke@fifa.org;
gianni.infantino@uefa.ch;
michel.platini@uefa.ch;
discipline@uefa.ch;
info@uefa.com;
contact@uefa.com;
eac-info@ec.europa.eu;
pressunit@coe.int;
bureau.bruxelles@coe.int;
daniel.holtgen@coe.int;
jeremy.moakes@coe.int;
integrityprotection@olympic.org;
ethics@olympic.org;
info@dfb.de;
communique@thefa.com;
office@oefb.at;
webmaster@fff.fr;
epo@epo.gr;
rfef@rfef.es;
figc.affarigenerali@figc.it;
international@figc.it;
sfv.asf@football.ch;
concern@knvb.nl;
office@oefb.at;
urbsfa.kbvb@footbel.com;
dbu@dbu.dk;
mlsz@mlsz.hu;
svff@svenskfotboll.se;
simonkuper@hotmail.com;
Rogan@liverpool.ac.uk;
Rogan@liverpool.ac.uk;
declan@declanhill.com;
sportletters@sunday-times.co.uk;
sportbild@sportbild.de;
redaktion@tagesspiegel.de;
leserbriefe@tagesspiegel.de;
reader@guardian.co.uk;
sport@guardian.co.uk;
sport@observer.co.uk;
foreigneditor@independent.co.uk;
sport@independent.co.uk;
dtnews@telegraph.co.uk;
news@sky.com;
newsonline@bskyb.com;
sport.online@bbc.co.uk;
diarioas@diarioas.es;
mdonline@mundodeportivo.com;
deportes@abc.es;
abo@francefootball.fr;
tloignon@latribune.fr;
courrierdeslecteurs@lequipe.presse.fr;
webmaster@eurosport.com;
nordic@eurosport.com;
srf@srf.ch;
online.redaktion@nzz.ch;
online@baz.ch;
sports@nytimes.com;
foreign@nytimes.com;
francesco.gianello@juventus.com;
mdonline@mundodeportivo.com;
deportes@abc.es;
abo@francefootball.fr;
tloignon@latribune.fr;
courrierdeslecteurs@lequipe.presse.fr;
webmaster@eurosport.com;
nordic@eurosport.com;
srf@srf.ch;
online.redaktion@nzz.ch;
online@baz.ch;
sports@nytimes.com;
foreign@nytimes.com;
francesco.gianello@juventus.com;

Şu adreslere mail göndermeli.

Berkan
Tekrar X partiye oy vermeli :)

yaranozlu
Yapılacak şey basit. Öncelikle hukumetin oy oranı trabzonda çok az, %61. Bu oranı %100 lere yaklaştirmaliyız. Bize verilecek kombine biletler için e.bayraktar, tayyip, n.albayrak ne derse onu yaparak şerefimizi satalım. Sadri senerle şenol hocayı istifa ettirerek cemaatin içinden birini baskan yapalım, hocamız da bulent uygun olsun. Her şey çözülür o zaman.

Erdem Koltuk
07.05.2012, 13:10
Bizi yonetenler kararlari gece alinca oldu bittiye getiririz saniyorlar kendi ufak beyinleriyle.Bu ulke hep gece yarisi cikan kararlarla peskes cekiliyor. Herkes deriiiiin bir uykuda. Calinan sadece sampiyonluk degil senin benim gelecegimi, Turkiye'yi caliyor bunlar. Hangi karardan sonra bir sey yapti bu insanlar da bu karardan sonra yapsin. Durmak yok yola devam.

NEŞAT BAŞOĞLU
07.05.2012, 13:15
Şuanlık yapılacak en iyi çalışma mail atmak, ama türkiyede bir eylemin ses getirebilmesi biraz şiddet içermesi gerekiyor bu örneklerle kanıtlı ...

şenol.08.borçkalı
07.05.2012, 13:18
Hastayım şu Ligden çekilelim fikrine. Güya bir şey. Trabzonspor ligden çekilsin Trabzonlular dışında bir Allah'ın kulu sallamaz göbek atarlar.

Daha iyi abi... şikecilerle beraber olacağımıza hiç olmayız daha iyi ..

Trabzonspor 2011 yılının şampiyonu ilan edilmesse fenerin elini öpmüş sayılır bana göre..

bu kadar net..

Cem
07.05.2012, 13:19
Daha iyi abi... şikecilerle beraber olacağımıza hiç olmayız daha iyi ..

Trabzonspor 2011 yılının şampiyonu ilan edilmesse fenerin elini öpmüş sayılır bana göre..

bu kadar net..

Yönetimimize UEFA'ya güçlü delillerle gitmeleri içn baskı yapmalıyız

sanatik
07.05.2012, 13:20
Taraftar guruplari bir olup kupa gelene ve adalet yerini bulana kadar maclara gitmeyeceklerini(ve izlemeyeceklerini) ilan etsinler.

Hatta bunu Fener macina gitmeyerek baslatabilirdik ama firsat gitti, hem o kadar ceza meza tepki mepki rakibi motive filanda olmazdi.

mashal61
07.05.2012, 13:22
Başka bir ülkenin liginde Trabzonspor adı altında takım kurmamız mümkünse olabilir veya kulübü kapatmak olabilir.

İktidarı da aynı muhalefeti de aynı. Hangi parti lideri gelirse gelsin Trabzon'da hoş karşılanmamalı.

Uğur Demircioğlu
07.05.2012, 13:22
takım ligden çekilmelidir.

Cem
07.05.2012, 13:24
Taraftar guruplari bir olup kupa gelene ve adalet yerini bulana kadar maclara gitmeyeceklerini(ve izlemeyeceklerini) ilan etsinler.

Hatta bunu Fener macina gitmeyerek baslatabilirdik ama firsat gitti, hem o kadar ceza meza tepki mepki rakibi motive filanda olmazdi.

Kombine alan taraftar tek bir şey der bu duruma; "Para vermişim"

Engel olamayız giderler yani.

metegulay
07.05.2012, 13:25
eğer şampiyonluğumuz verilmezse ligden çekilmeliyiz ve trabzonsporu gürcistan-batum ya da almanya'nın güney batısında belçika hollanda fransa sınırına yakın bir yerde kurup orada kurmalıyız. adaletli bir sistem içerisinde oynamalıyız.

memoFli
08.05.2012, 13:40
Bi tas yoğurda mısır ekmeği koyup yemeli...

ALDENİRO
08.05.2012, 18:32
tff istifa edene, kupamız verilene, şikebahçe ceza alana kadar ligden çekilmelidir.ligden çekilmeyen hiçbir şey olamamış gibi davranan her takım ezikbahçe ile eş değerdedir. türk futbolunu kurtarmak istiyorsak böyle olmalı yoksa gerisi tefarruat.

malik5461
09.05.2012, 10:34
arkadaşlar peki akp merkezine neden mesaj atmıyoruz bu işi hala yönlendiren dünkü açıklamalarıylada başbakan anayasa referandumu var ondan geri vites yapıyor zaten şike davasınıda seçimden dolayı ertelemişlerdi seçim bitti patlattılar 11 inde trabzondaki vatandaşlarımız boşuna uefa ya tff ye protesto edeceğine başbakana protesto yapsınlar

abcabca
09.05.2012, 10:37
bence italyanca bir mail hazırlayıp juventus taraftarları adına mail göndermeliyiz ;)

titanic
09.05.2012, 21:53
Hiçbirşey yapmamalı,yapacağınız hiçbirşey sonucu değiştirmez.Uefa el atarsa bizim baskımızla atmaz kendisi atması gerektiği için atar,sağ duyulu olmak lazım hatta belki unutmak. Er yada geç hakkımızı alacağız

titanic
09.05.2012, 21:55
bence italyanca bir mail hazırlayıp juventus taraftarları adına mail göndermeliyiz ;)

İngilizce de atabiliriz, aaa bu ingilizmiş demez kimse

ihkondur
09.05.2012, 22:25
ülke federasyonlarına takımlara taraftar guruplarına özellikle şikeden ceza almış takımlara mailler atalım onlar sesini yükseltirse uefa tff yi ceza verme konusunda baskı altına alabilir..bu konuda gurbetçilerimize fazla iş düşüyor ....

Katalan
09.05.2012, 22:44
Almanyadaki yuruyusten baslamalı. Cok iyi degerlendirmeliyiz.

abcabca
10.05.2012, 00:02
İngilizce de atabiliriz, aaa bu ingilizmiş demez kimse

biraz daha gerçekçi olması için italyanca olması daha iyi olur, sadece uefa ya değil italyan medyasına da mail atmalıyız, uefaya baskı yapması için, ortamı boş bırakmamak lazım..

U.Sadıkoğlu
10.05.2012, 00:04
Beyler bir şey soracağım.. Acaba içinde benim gibi son bir vurgun yapayım sonra Türk Futbolunu zaten izlemeyeceğim benim şehrimin adını kepaze edenlere yumruklarımla hesap sorayım diyen var mı ?

Bir yürüyüş düzenlesekte hani bassak o istinye'de ki binayı nasıl olur ?

Helvacı61
10.05.2012, 00:09
arkadaşlarım, kardeşlerim trabzonsporun şampiyonluğu 2 defa devlet eliyle alınmıştır. hadi sezon boyu şikeye teşviğe göz yumdunuz tamam. peki ortaya çıkarıp sonra neden bizim hakkımızı vermediniz.. bu düpedüz bizi yok saymanın adam yerine koymamanın ötesinde aşağılamak dalga geçmektir. bir halka bu yapılırmı böyle vicdansızlık olurmu..bugün kahvenin birinde fenerlilerin bu konudaki yorumlarını duyunca cinayet işleyecek duruma geldim. adamlar hem aşağılayıp hem küfür ediyorlardı...bakın arkadaşlar benim aileme bakma gibi bir sorumluluğum olmasa kesinlikle orada olay çıkardı...peki soruyorum neden.. niçin bu hale geldik..devlet bir operasyon yaptı. ancak sonunda haklının hakkını teslim etmeden.. kitleleri birbirine düşman etti.. günün sonunda ne şikeciler aklandı. ne biz hakkımızı aldık..hiçbir şey olmamış gibi davrandı peki bunu kim yaptı... ismi adalet olan bir partinin 50 tane kamerayla camiye giden başbakanı yaptı..şunuda söyleyim ben siyasi bir kişiliği olan biri değilim sevmem de ama realite bu..şunuda ilave edeyim bu süreci diğer siyasi partilerin daha iyi yöneteceklerinide iddia etmiyorum ki bunu şike yasasında gördük..yemin ediyorum günün birinde birini komalık edeceğim...artık aşağılanmaya küfür yemeye tahammül edemiyorum...bu sportif bir mesele değil...

nesta61
10.05.2012, 03:25
Başka bir ülkenin liginde Trabzonspor adı altında takım kurmamız mümkünse olabilir veya kulübü kapatmak olabilir.

İktidarı da aynı muhalefeti de aynı. Hangi parti lideri gelirse gelsin Trabzon'da hoş karşılanmamalı.

belcıkada da 4cu amator de trabzonspor var 7 yıl ust uste şampıyon olursak jupıler lıge yanı super lıge cıkıyoruzz :))) yonetım bence agırlıgını buraya yapsa ıyı olur :d