PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çağdaş Atan

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6

AYDIN KANTEKIN
16.12.2007, 03:07
frikik kullanacağım diye yattarayla kapışmasaydın daha iyi olurdu

neden iyi olurdu keske belirtseydin arkadasim.acaba onunla tartismasi yattara yi olumsuz mu etkiledi diyecektin.ben yüregini disine takan iki adam gördüm biri jefferson biride gökdeniz.gerisi at deniz den uyana rusyaya bunlar ancak avni aker de köfte ekmek satarlar.

mustafa gürsoy
16.12.2007, 04:25
neden iyi olurdu keske belirtseydin arkadasim.acaba onunla tartismasi yattara yi olumsuz mu etkiledi diyecektin.ben yüregini disine takan iki adam gördüm biri jefferson biride gökdeniz.gerisi at deniz den uyana rusyaya bunlar ancak avni aker de köfte ekmek satarlar.

Vallahi o olayda öncelikle çağdaş suçluydu bence. Serbest vuruş olunca yattara ellerini havaya kaldırarak ben kullanacağım dedi. Çağdaş geriden geldi bu duruma karşı çıktı. Sanki mübarek Hami Mandıralı. Bırak adam kullansın yattarayı her zaman böyle ben yapacağım edeceğim derken bulamazsın. Sonunda gökdeniz kullandı ama yattara maç boyu isteksiz oynadı o olaydan sonra...

mehmet83
16.12.2007, 05:01
bugun iyiydi. boyle devam et cagdas

lazo1967_61
22.12.2007, 21:14
bir topa vuramayan insandan futbolcu olmaz

fatih28
22.12.2007, 22:11
özellikle semihle girdigi ikili mücadelelerde iyiydi. adam ne yapsin hüseyin her topu kaptirdigi için devamli rakiple karsi karsiya kaliyordu

Cem Balcı
23.12.2007, 00:54
çağdaş topa vuramadığın bir pozisyon vardı.gerçekten ne diyeceğimi bulamıyorum.sadece gülüyorum.:D

Yavuz Hasan
23.12.2007, 10:38
cok yiprandi dun aksam topu bile iskaladi herif

Cem Balcı
23.12.2007, 18:09
cok yiprandi dun aksam topu bile iskaladi herif

niyeki be niye yıprandı.o hareketten sonra tv başında koptum gülmekten.kendimden utandım.

LazAnisT
23.12.2007, 19:16
Gideceği günü sabırsızlıkla beklediğim futbolculardan birisi.

Ömer TOPAL
24.12.2007, 12:22
çağdaş topa vuramadığın bir pozisyon vardı.gerçekten ne diyeceğimi bulamıyorum.sadece gülüyorum.:D

maçın sonlarındaki pozisyondu sanırım.....top taca cıkmıstı...Kahvedeki tüm fenerliler bu hareketten sonra kahkaha attı....bizim grup ayaklandı biçiyoduk herifleri...arkamızda oturan fenerlilere siz gülmeyin lan diye çıkıştım pısırıklar pıstılar hemen....eee üzerimdeki formadan tırstılar....

ince_memed
24.12.2007, 12:26
ben cagdasa güveniyorum,stoper de ve sol bekte oynayabiliyor,hırslı aynı zamanda calıskan bir oyuncu..

Cem Balcı
24.12.2007, 12:35
maçın sonlarındaki pozisyondu sanırım.....top taca cıkmıstı...Kahvedeki tüm fenerliler bu hareketten sonra kahkaha attı....bizim grup ayaklandı biçiyoduk herifleri...arkamızda oturan fenerlilere siz gülmeyin lan diye çıkıştım pısırıklar pıstılar hemen....eee üzerimdeki formadan tırstılar....

tabi canım,forma yeter forma....

Misina
24.12.2007, 14:08
Oynatılmadığında oynamalı dedik durduk ama oynadığında gördük ki el bombası gibi ,Hüseyinden etkilenmiş olmalıki Semih e bir asist te Çağdaş yapacaktı:D

Cem Balcı
24.12.2007, 14:38
Oynatılmadığında oynamalı dedik durduk ama oynadığında gördük ki el bombası gibi ,Hüseyinden etkilenmiş olmalıki Semih e bir asist te Çağdaş yapacaktı:D

eee üzüm üzüme baka baka...:p

Bahattin Aydın
24.12.2007, 15:15
fb maçında defansın en sağlam oyuncusuydu birçok pozisyonda geçit vermedi...

lazrail8989
24.12.2007, 15:22
Çağdaşın neresini savunuyorsunuz topa vuramayan adamdan daha ne beklıyorsunuz fb macını tekrar ızleyın hangı topa duzgun vurdu cogu dıbındekı adama carptı hangı kafa topunu aldı bu zamana kadar naptı çağdaş soyleyın bana bende hemen gonderılmesını beklıyorum ahh ziya dogan senın yuzunden bunlar be takımda forvet kalmadıı ama defans hala iş yapmıyor transferlerı dört gözle beklıyorum

Emirhan Makul
25.12.2007, 19:52
Barış: 'Beni şamaroğlanına çevirdiler'http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/177601.jpg25 Aralık 2007 18:45

Galatasaray'ın sezon başında kadrosuna dahil ettiği ve oynadığı futbol ile Kalli'nin vazgeçilmezleri arasında yer alan Barış Özbek, çarpıcı açıklamalarda bulundu..http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Aslan'ın gurbetçi oyuncusu Barış Özbek, haftalardır sahada adeta dayak yediğini belirterek çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gençlerbirliği Oftaş maçında da sert müdahalelere hedef olduğunu belirten Barış, "Sahada dayak yemekten bıktım, usandım. Artık yeter. Oynadığımız her maçta gelen, geçen bana vuruyor. Biri geliyor ayağımda top yokken enseme patlatıyor, biri kafa atıyor, biri yumruk sallıyor, bir diğeri tokatı koyuyor. Bunları neden hiç kimse görmüyor? Sadece Fenerbahçe derbisinde Deivid'in yaptığı hareket cezalandırıldı. Onun dışında hepsi görmezden gelindi. Beni resmen şamaroğlanına çevirdiler! Artık biri buna dur desin" diye konuştu.

ÇAĞDAŞ ASLINDA BU SÖZLER SANA :):):):)

Keleşoğlu
11.01.2008, 21:31
adana macında son dakikalarda her topu taca atarak beni kanser eden adam

Samet Yildirim
13.01.2008, 18:15
iyi oynadin ama ERDINC`in kurbani oldun malesef...

Sefa Murat Dokuz
13.01.2008, 18:16
iyi oynadı erdinçin ikilisi olmak kolay değil

Fatih
13.01.2008, 18:43
çağdaş bugün iyi mücadele etti tebrik ediyorum

Özkan Erdem
13.01.2008, 18:45
Gayet iyiydi..

Cem Balcı
13.01.2008, 19:57
sahada barışla birlikte tek ayakta kalan adamdı.

Cafer Bulur
13.01.2008, 20:41
stoperdeki ilk tercihimiz olma yolunda ilerliyor.yaptirdigi penaltida erdincin kurbani oldu.ersun yanalin onu adana demir macinda yedege cekip,hüseyini neden oynattigini anlamis degilim.anlayan varsa anlatsin.

onur-61
15.01.2008, 13:30
cagdas bence trabzonsporda en iyi stoper...

erdincden tayfundan 100 kat daha iyi oynayan bir futbolcu

cagdas ne yapsin, digerlerin hatalarini mi kapatsin yoksa kendi isine mi baksin

arkadaslar maca bakarken fanatik olarak degil futbol anlayisla bakin

ince_memed
15.01.2008, 14:20
gazeteler de cagdas ta yolanıcak diyor dogrumu acaba

Kazım Uzunboy
15.01.2008, 15:08
doğrumu yanlış mı bnde bilmiorm ya aymanla çağdaş gidici diyolar ama doğrudur bnce ceyhun la celodan ne fazlası war

AYDIN KANTEKIN
15.01.2008, 16:14
cagdas gitse ne olacak degisen nedir bende anlamadim.halimize bakin elalem gelenlerle seviniyor biz ise gidenlere alkis tutuyoruz

Cem Balcı
15.01.2008, 18:31
gazeteler de cagdas ta yolanıcak diyor dogrumu acaba

bir kaç kaynak böyle bir haber yaptı.ama yeni transferler olursa gönderilecek diye biliyorum.YENİ TRANSFER OLURSA...:rolleyes:

ÖmerFarukYılmaz
19.01.2008, 00:08
walla çok sey bekliodum ama ole kafam krştıki hangisi gitse die

Emiroğlu
30.01.2008, 03:53
Valla defansımızda ki en aklı başında adam olarak görüyorum kendisini(futbol olarak)...

Çıplak gözle izlediğim bir maçta,taraftarın çağrısı üzerine de gelip sempatik ve ruhu okşayan hareketler yapması da hoşuma gitmedi değil.

Âkil Âdem
30.01.2008, 13:22
Koyunun olmadığı yerde keçiye "Abdurrahman Çelebi" derlermiş ya işte o hesap.
Bu takımda oynar.
Bu takımda kimler oynamıyor ki?!

i-çing
30.01.2008, 13:25
Valla defansımızda ki en aklı başında adam olarak görüyorum kendisini(futbol olarak)...

Çıplak gözle izlediğim bir maçta,taraftarın çağrısı üzerine de gelip sempatik ve ruhu okşayan hareketler yapması da hoşuma gitmedi değil.
kesinlikle taraftara olan hareketleri çok hoş bunun için hep sevmişimdir çağdaş'ı
ayrıca yürektenoynuyor gibime geliyor tebrik ederim...

Cem Balcı
30.01.2008, 14:33
çağdaşın takımda kalması gerektiği kanısındayım.:cool:

Misina
30.01.2008, 14:50

evet Trübine iyi oynuyor.Başka bişey yok

i-çing
31.01.2008, 10:17
Vefalı Çağdaş Atan
Trabzonspor'un başarılı stoperi Çağdaş Atan'dan anlamlı yardım. Bir çok kulübün yetiştirdiği futbolcu kulübünün adını bile ağzına almakta n çekinirken Altay'ın alt yapısından yetişen Çağdaş kendi gibi değerlerin yetişmesi için Altay'ın Altyapı'sına spor malzemesi yardımında bulundu.

Bartuğ13
31.01.2008, 13:14
şu andaki stoperlerden en aklı başında oynayanı.hata yapıyor ama diğerlerininki kadar saçma değil.yüreğiyle oynadığını da düşünüyorum.gönderilecek stoperler arasında son tercih olmalı

Ali Can
31.01.2008, 13:35
çok hırslı bazende bunun kurbanı oluyor ama defanslarımızın en iyilerinden

Emiroğlu
31.01.2008, 14:40
Vefalı Çağdaş Atan
Trabzonspor'un başarılı stoperi Çağdaş Atan'dan anlamlı yardım. Bir çok kulübün yetiştirdiği futbolcu kulübünün adını bile ağzına almakta n çekinirken Altay'ın alt yapısından yetişen Çağdaş kendi gibi değerlerin yetişmesi için Altay'ın Altyapı'sına spor malzemesi yardımında bulundu.

Tebrik ederim kendisini.Herkesin aklına! gelmez.

Muhammet_61
01.02.2008, 01:58
Kendisine güveniyorum. Stoperde çok iyi oynuyor ve bence forması banko olmalı. Eğer iyi bir stoper daha transfer edersek Çağdaşla yan yana geçit vermezler.

LazAnisT
01.02.2008, 15:14
Her zaman söylerim futbol zeka işidir.Toplara sağa sola vurmkatan başka bir iş yaptığını gören varmı.Yere indir ver sağına soluna yıldız ol.Bak tüyoyuda verdim:)

Özkan Erdem
01.02.2008, 15:36
Elimizde ondan iyi stoper yok.

Samet Yildirim
03.02.2008, 14:53
Her zaman söylerim futbol zeka işidir.Toplara sağa sola vurmkatan başka bir iş yaptığını gören varmı.Yere indir ver sağına soluna yıldız ol.Bak tüyoyuda verdim:)

bence senin dedigin kadar degil yani topa dang dung vurmada....türkiye futbol tarhinde ben dogudumdan beri senin istedigin tarzda birtane oyuncu var oda OGUN TEMIZKANOGLU....bülent k.,alpay ö. hi kimse topu oyuna iyi sokamazdi....

cagdas iyi bi futbolcu bence...yaninda hizli ve topu iyi soka bilen birisi olsa daha da iyi olur...

sbay
03.02.2008, 15:29
aldığı parayı haketmeyen takımdaki ilk oyuncu...

kübraTs
10.02.2008, 21:25
Cagdasi izlemek isterdim bugün.

Cafer Bulur
10.02.2008, 21:46
aldığı parayı haketmeyen takımdaki ilk oyuncu...
bu aksam iyi oynamis galiba.yerini yani stoper mevkiini de bulmus gözüküyor.tabiiki aldigi söylenen 1.4 trilyon paranin karsiligi futbolu su ana kadar sahaya yansitabilmis degil.ersun yanalla beraber az da olsa bir ivme yakaladi.

murseltaskin
10.02.2008, 21:51
bursa maçında mükemmel oynadı.ileri ekip bir de şut çekti.top direkte patladı

Cem Balcı
10.02.2008, 22:44
vay beee çağdaşa bak hele.:)

UmutBaykan
10.02.2008, 22:53
vay beee çağdaşa bak hele.:)
duyduklarıma inanamıyorum :D

zafer6161
10.02.2008, 23:28
bu aksam güzel oynadı 25 metreden attığı şut yan direkten geri geldi,diğer şutunuda kaleci köşeden son anda çeldi, bu aksam hamiyi anımsattı,

F.Tütüncü
10.02.2008, 23:55
Defans da hatasız oynadı dinlediğim kadarıyla:) Tebrikler...

ilhan
10.02.2008, 23:58
Gayet iyi oynamış. Tebrik ediyorum:)

Ahmet Kuru
11.02.2008, 01:20
valla ben bir tek şutunu gördüm.Oda güzeldi.ama birazda şans olsaydı haftanın en güzel golüne imza atacaktı.

Emirhan Makul
11.02.2008, 01:45
2 şutuda süperdiiii frikiklere çağdaş vurması lazım

Harun-61
11.02.2008, 09:28
Cagdas dün macin iyilerindendi...

frikikleri Gökdeniz degilde hep Cagdas kullansa....?

surmeneli_keles
11.02.2008, 18:45
bu adam trabzonspora cok sey verır helal olsun gol sevınclerıne bı bakıyorum bu kadar içten bu kadar hırslı sevınen nadır topculardan yüregıyle oynuo trabzonda tasıdıgı formanın kalıtesını bılıo ona gore oynuo helal olsunn bu takımda cok iş yaparr şans verılsın yeterkı

Emre B.
11.02.2008, 19:42
Ziyaya inat güzel oynuyo.

Sinan SARI
11.02.2008, 20:53
Hiçbişeyi yoksa yüreğiyle oynuyor adam helal olsun.

Dursun Kaplan
11.02.2008, 20:55
Ersun Hoca ÇAğdaş'ı daha iyi yerLere getirir inş.

powerts61
11.02.2008, 21:17
ewet cagdas bencede cok iyi oynadi dinledigim kadariyla

Mustafa Önal
11.02.2008, 21:23
çağdaş güzel oynamış ama biz izleyemedik malesef. vuruşu gerçekten güzeldi direkten dönen.
bu arada takımda yavaş yavaş şutu öğrenmiş. :)

şotaaa61
11.02.2008, 22:32
maçta çok iyiymişsin tam izleyemedik ama özet görüntüler bile yetti.hırsında çok iyi.inşallah hep böyle devam eder.

Muhammed KOÇ
12.02.2008, 19:27
baya değiştirdi düşüncelerimi bu maçta inş.böle devam eder..

şahinler61
12.02.2008, 20:20
bu maçta hatasız oynadı ayrıca hücuma da destek vermesi güzel inşallah daha iyi olur

macka61
12.02.2008, 21:48
özetten izlediğim kadarıyla iyi oynamış inşallah istikrarlı olur

Fatih BALTA
16.02.2008, 02:11
Bursa maçındaki performansını ve uzaktan çektiği şutları Ankaragücü maçındada inşallah devam ettirir.
Şu anda bana göre defansın vazgeçilmezlerinden.

mehmet_35
16.02.2008, 10:57
Cagdas dün macin iyilerindendi...

frikikleri Gökdeniz degilde hep Cagdas kullansa....?

bencede onun kullanması gerek frikikleri denizli den frikik gollerinden sonra milli takıma seçilmişti.

Cafer Bulur
16.02.2008, 11:25
haziran ayinda sözlesmesi bitiyor.bildigim kadariyla su ana kadar uzatmadi.sezon sonuna kadar durumuna bakilacak herhalde.kazanma azmi ve hirsiyla cagdasin as stoper olarak degilde en azindan alternatif olarak takimda tutulmasi gerektigine inaniyorum.kendisi de parayi degilde trabzonsporu seviyorsa su anda almis oldugu parada indirime gitmesi lazim.bu indirim kendisinden talep edilemsi gerektigine inaniyorum.

Özge
17.02.2008, 17:39
İyiydi bugün.Çok iyi müdahaleler yaptı.Ayrıca çok hırslı.

ilhan
17.02.2008, 17:43
Ayman'dan sonra en çok beğendiğim Çağdaş'tı. Çok iyidi. Tek olumsuzluğu Gökdeniz'e istediği toplari atamamasıydı.

unique
17.02.2008, 17:48
Fena değildi, defansımızdaki diğer adamlara göre daha kaliteli olduğu ortada.

Harun-61
17.02.2008, 18:11
Ayman'dan sonra en çok beğendiğim Çağdaş'tı. Çok iyidi. Tek olumsuzluğu Gökdeniz'e istediği toplari atamamasıydı.

oynadikca daha verimli oluyor...kesinlike bu günün iyilerindendi...

tek eksigi top kontrolü... gelisi güzel ileri atmasa cok daha iyi olacak...

:alkış:

Ahmet Kuru
17.02.2008, 18:55
bugün sahanın iyileri arasındaydı.
arkadaşların dediği gibi şu top kontrollerinide bir yapabilse gelişi güzel vurmasa çok daha iyi olacak.
Bu güzel futbolun devamı gelir inşallah.

Cem Balcı
17.02.2008, 22:12
çağdaş doğru yoldasın...

her hafta dahada iyiye gidiyor.

Cafer Bulur
17.02.2008, 22:39
ofansif olarak hic katki saglayamasada kendisinden ilk önce beklenen savunma görevini basariyla yerine getirdi.gelecek hafta stoper mevkiine kaydirilacagini düsünüyorum.gercek yeride stoper olarak gözüküyor.

Ali Yerlikaya
18.02.2008, 10:13
Gün gectikce kendini gelistiriyor, insallah dahad iy olur. Artik defnasimiz yavas yavas oturmaya basliyor insallah nazar degmez :D . Insallah ilerleyen haftalarda füzelerinden gollerl bekliyoz

Burçak
18.02.2008, 11:55
Çağdaş Atan

Trabzonspor önümüzdeki yıl şampiyon olabilir mi? Aynı zamanda kadro bu hedef için yeterlimi?
EYÜP YILDIZ/SAKARYA

Çağdaş: Bu seneki kadro bence şampiyonluk için yeterli değil. Takıma çok büyük katkı sağlayacak 2-3 oyuncu alınması gerekir diye düşünüyorum. Gelecek sezonsa yeni yönetim ve hocamızla beraber yeniden şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olacağız.

Bazen takımda uzun süre yedek kaldın. Bunu kendine sorun ettin mi?
ATİLLA GÜN/BURSA

Çağdaş: Futbolda bunlar var maalesef. Hiçbir oyuncu yedek kalmak istemez ama formayı çalışıp yeniden geri almak da oyuncunun elindedir. Ben de hiç yılmadan, küsmeden çok çalışıp yeniden oynamaya başladım. Bence her futbolcunun mantalitesi bu yönde olmalıdır.

Trabzonspor’da mutlumusun?
ATİLLA KAHRİMAN/ALMANYA

Çağdaş: Trabzon’da gerçekten çok mutluyum. Burada oynamayı, Avni Aker’de seyircimizin önüne çıkmayı çok seviyorum Trabzonspor taraftarı çok büyük başarıları hak ediyor. Taraftara yeniden büyük başarıları yaşatacak kadroda olmayı ve gelecek şampiyonlukta benim de payımın olmasını yürekten istiyorum.

Her konuda olduğu gibi futbolda da hayal kırıklıkları yaşanabiliyor. Sen bu tür durumlarda nasıl davranıyorsun?
MÜGE UZEL/İSTANBUL

Çağdaş: Ben biraz daha hayal kırıklıklarını yoğun yasayan bir insanım. Kafama çok takıyorum. 2-3 gün o maçla yaşıyorum. Belki biraz kötü bir özellik ama benim yaşam biçimim futbol ve böyle olması normal. Bunu unutmak içinse daha çok çalışıyorum

Takımda kendine yakın hissettiğin futbolcular kimler?
EMİRHAN ALTUNTAŞ/İSTANBUL

Çağdaş: Takımda genelde herkesle aram iyi ama isim vermem gerekirse oda arkadaşım Ahmet Şahin’le çok iyi anlaşıyorum. Ama buna Hasan, Serkan, Ayman ve Yattara’yı da katabiliriz.

Trabzonspor sence bu sezonu kaçıncı sırada bitirir?
EMRE SANCAR/İSTANBUL

Çağdaş: Bu sezon herkes için hayal kırıklığıydı. Bunu kabul ediyoruz. Hedefimiz sezon sonuna kadar çıktığımız tüm müsabakalardan galibiyetle ayrılarak ligi bitirebildiğimiz en iyi yerde tamamlamak.

Giydiğin 4 numaralı formanın senin için bir anlamı var mı?
CEZGİNHAN ÇEPNİOĞLU/İZMİR

Çağdaş: 4 numaranın benim için şöyle bir anlamı var. Amcam da benim gibi bir futbolcuydu ve o da stoper mevkiinde görev yapıyordu. Küçükken kendisini hayranlıkla izlerdim. 4 numaralı formayı giyerdi. Ben de ondan imrenerek şu an 4 numaralı formayı giyiyorum.

Teklif gelmesi durumunda Avrupa’ya gitmek istermisin?
BURAK YILMAZ/İSTANBUL

Çağdaş: Bunu her yerde söylüyorum. Ne olursa olsun Allah nasip ederse bir gün muhakkak Avrupa’da futbol oynayacağım. Çünkü en büyük hayallerimden bir tanesi bu.

Trabzonspor taraftarını nasıl buluyorsun?
MESUT YILMAZ/TRABZON

Çağdaş: Trabzonspor taraftarı takımını çok seviyor. Futbol ve Trabzonspor onların yaşam biçimi. Bazen olumsuzluklar oluyor ama ben bunu aşırı sevgiye bağlıyorum ve normal karşılıyorum.

Futbolu ne zaman bırakmayı düşünüyorsun?
MEHMET ÖZYÜREK/SAMSUN

Çağdaş: Antremanlarda iyi çalışıyorum. Kendime iyi bakıyorum. Bu sebeplerden dolayı futbol hayatımın uzun olacağını düşünüyorum. 36-37 yaşına kadar oynamak istiyorum.

Trabzonspor’un bu yıl şampiyonluk yarışında çok gerilerde kalmasının sebebi sence ne?
HALİT KILIÇ/SİVAS

Çağdaş: Kadrodaki bazı sıkıntılar nedeniyle çok erken havlu attık lige. Ama yapılacak 2-3 kaliteli oyuncu takviyesiyle bu takımın seneye başarılı olacak kapasitesi var.

Duran toplarda oldukça etkilisin. Bunun için antrenmanlarda özel bir çalışma yapıyormusun?
AHMET CÜREBAL/BURSA

Çağdaş: Ben her zaman ekstra çalışmalar yapan bir oyuncuyum. Bu etkinliğim de çalışmamın eseri. Umarım takımıma daha çok goller kazandırırım.

Futbol hayatınız boyunca en çok pişmanlık duyduğunuz şey nedir?
CEM KIRAN/BURSA

Çağdaş: Birkaç tane pişmanlık duyduğum olay var ama en çok pişmanlık duyduğum konu Beşiktaş’tan ayrılmak için söylediklerimdi. Ayrılmak değil beni pişmanlığa iten sadece o söylediğim sözler biraz sert ve ağır oldu. Bana yakışmadığını düşünüyorum.

Ersun hoca ile birlikte daha iyi bir futbol oynamaya başladın. Bunda sebep eski hocalarmıydı?
EMRE SAMLIOĞLU/KIBRIS

Çağdaş: Ben Trabzonspor forması atında çok az kötü maç oynadığımı düşünüyorum. Ama Ersun hocanın gelişiyle çok daha iyi oynadığım gerçek. Çünkü hocanın bana olan güvenini biliyorum ve hissediyorum. Bu beni iyi olmaya itiyor.

Trabzonspor’daki hedeflerin neler?
MURAT KARTAL/BURSA

Çağdaş: Futbol hayatımda 2 hedefim kaldı. İlki Trabzonspor’da şampiyon olmak. İkincisi de Avrupa’da oynamak. O yüzden burada olduğum süre içerisinde kariyerime bir lig şampiyonluğu katıp resimlerimi şehre ve soyunma odasındaki efsaneler panosuna astırmak istiyorum.

Oyun kurma konusunda kendini geliştirmeye çalışıyormusun?
EVREN EROL/İSTANBUL

Çağdaş: Çok riskli oyun oynamayı seven bir oyuncu değilim. Çünkü bizler defansın son adamlarıyız. Takımıma zarar vermeyi düşünmem. Oyunumu güzelleştirmek adına böyle şeyler yapmak isterim. Ama boş ve müsait olduğumda da topu takım arkadaşlarıma kazandırmaya çalışıyorum.

Örnek aldığın savunma oyuncusu var mı?
ABDÜSSELAM BOZDOĞAN/İSTANBUL

Çağdaş: Hayatım boyunca 2 oyuncuyu örnek aldım kendime. Sadece futbollarıyla değil yaşam tarzları ve profesyonellikleriyle Popescu ve Maldini benim idollerim.

İstanbul’dan gelen oyuncuların Trabzon’a alışmasının zor olduğu söyleniyor. Sen bu yoruma katılıyormusun?
BAHAR KARATAŞ/İSTANBUL

Çağdaş: Trabzon’un İstanbul’a göre zor ve ufak bir şehir olduğu gerçek ama bu bizim işimizse burada mutlu olmayı bilmeli ve bundan şikayetçi olmamalıyız.

Neden bu kadar duygusal ve agresifsin?
NİLGÜN ERDEM/TRABZON

Çağdaş: Futbol ve kazanmak benim hayat biçimim. O yüzden kaybettiğim de duygusal, kazanmak için de hırslı ve agresifim. Ayrıca agresifliğimi de seviyorum. Çünkü beni Çağdaş yapan bu özelliğimdir.

ÖmerFarukYılmaz
18.02.2008, 12:21
Supersin.Erdinçle iyi anlaşıyorlar.

Ersun hocayla beraber kendini geliştirmeye başladı.

Daha iyisi

Ayrıca frikik bekliyoruz

6Şafak Aydın1
18.02.2008, 19:50
Bence bire birde cok kolay calim yiyor. Sisirmedede 1 Numara. Defans oyuncusunun daha teknik olmasi gerekir oyun kurmakta özellikleri yetersiz. Bunu isterse 10 yil calissin bu bir yetenek isidir.

Sampiyonluga oynayan bir takimda Cagdas banko bir oyuncu olacagini tahmin etmiyorum.

Arti yönleri ise ara sira sut cekiyor. Direk gol olan sutunu hatirlamiyorum, birisine carpip gol olan sutu vardir. Yinede sutlari yetersiz.

Samet Yildirim
18.02.2008, 20:13
benim hosuma gidiyor....cok saglam...

Murat Keçeci
22.02.2008, 22:16
çağdaşa bakarmısınız adam aymandan korktuğu için nasılda basmış ağzına patlamış mısırı yavaş ye bogulacan
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/sinema5.jpg

Emirhan Makul
23.02.2008, 10:24
:):):)

çağdaşı bu son haftalarda beğeniyorum performansı iyi

lazooo28
24.02.2008, 14:47
Savunmada güvendigim tek kisi

Cem Balcı
24.02.2008, 17:27

işte bukadar...

aynen devam çağdaş.

Hasan Ayvenli
24.02.2008, 17:33
sonuna kadar hakediyosun o formayı
savunmanın gelecek seneye devam edecek tek ismi

Uğurtan
24.02.2008, 18:21
Gerçekten Çağdaş'ı bugünde çok beğendim.. Hem defansta hem ilerdeki şutuyla.. Hele bir 40 metreden vuruşu var offf gol olsaydı harika olacaktı :)

ilhan
24.02.2008, 18:35
Gerçekten Çağdaş'ı bugünde çok beğendim.. Hem defansta hem ilerdeki şutuyla.. Hele bir 40 metreden vuruşu var offf gol olsaydı harika olacaktı :)

Ne diyosun hacı ya, süper olacaktı. Biz oturduğumuz yerde sersemledik öyle şut çekilir mi diye :)

Attığımız ilk goldeki asist bana göre Çağdaş'ındı.

Bu şekilde devam et Çağdaş..

Samet Yildirim
24.02.2008, 18:35
tartisilmsiz iyi oynuyor cocuk helal olsun...

canim TS
24.02.2008, 18:49
aferin cagdas, cok iyi oynuyorsun. Insallah böyle devam edersin. Bugünde begendim.

Cafer Bulur
24.02.2008, 18:58
katiliyorum.cagdas su anda bir numarali stoperimiz.yine cok özveriliydi.ikili mücadelelerde rakiplerine aman vermedi.uzaktan savurdugu füze müthisti.savunmada bir aralar sans verilmeyen cagdas adeta umudumuz oldu.erdinc ve tolga seyhan sagolsun...

Erdem Keser
24.02.2008, 18:58
Bugün maçın görünmeyen:) yada görünen tartışmasız en iyi oyuncularından birisiydi
Yahu Puyol musun arkadaşım sen,o nasıl top atmalar,paslar..:)
Oyunu geriden çok iyi kurdu ve milimetrik paslarla topu oyuna çok iyi soktu.
Bence libero olarak değerlendirilebilir daha çok faydalanırız..

Şuayip Aydın
24.02.2008, 19:01
gitikce takima cok ama cok alisti helal olsun cagdasa

ÖmerFarukYılmaz
24.02.2008, 19:03
Bugün maçın görünmeyen:) yada görünen tartışmasız en iyi oyuncularından birisiydi
Yahu Puyol musun arkadaşım sen,o nasıl top atmalar,paslar..:)
Oyunu geriden çok iyi kurdu ve milimetrik paslarla topu oyuna çok iyi soktu.
Bence libero olarak değerlendirilebilir daha çok faydalanırız..

Geride tek başına çok iyiydi

Harbı puyol gibiydi

Ama o şut neydi yaa:)

Helal olsun cağdaş super oynuyosun bu aralar

Özge
24.02.2008, 19:48
Çağdaş'ın hırsını çok seviyorum.İnanılmaz hırslı oynuyor.İyi de oynuyor.Umarım ilerleyen haftalarda da böyle oynarsın.:)

Şuayip Aydın
24.02.2008, 19:58
cagdas in bu yukselen perfonmasi beni cok ama cok sevindiriyooo yaa

Fatih BALTA
24.02.2008, 20:51
Hem hırsı,hem savunmadaki gayreti takdiri hak ediyor.Bugün yine savunmanın en çalışkan ismiydi.
Uzaktan çektiği o şut gol olsaydı tadından yenmezdi. Devam et böyle oynamaya böyle şut çekmeye.

6Şafak Aydın1
24.02.2008, 21:02
o sut gol olsa bomba olacak ama kalecinin durdugu köseye giti daha öncede dedigim gibi sutlari var olmasina var sutu cekerken hedef secimi zayif , oynayan bilir.

Dursun Kaplan
24.02.2008, 22:48
Bugün az daha kaLeciyide içeri sokcaktı.. :D

_SeRKaN_
24.02.2008, 23:19
İyi maçlar çıkarıyorsun ve en önemlisi yüreğinle mücadele ediyorsun..Helal olsun hep böyle devam et..

macka61
24.02.2008, 23:37
bugün çektiği şutu çok güzeldi eğer gol olsaydı jenerik bir gol olurdu

Emirhan Makul
24.02.2008, 23:42
eğer burağın ettiği küfürlere karşılık vermediyse yazık diyorum terbiyesiz burakkk sen adammısın lan ve gerisini söylemeyeceğim küfürler etttii resmen gördükkk çağdaşı tebrik etmek lazım futbolcularda büyük sabır var sokak çocuğu gibiydi burakk terbiyesiz 45 dakka annesine küfretti tribün hala rahat durmadıı

UmutBaykan
24.02.2008, 23:51
Çağdaş ne şutlar çekiyo ya:D kendini aştı adam

KUTADGU
25.02.2008, 09:13
Maçın başında çektiği şut gol olsaydı...

Aman Allahım!

Gerisini getiremeyeceğim...

Dün çok özverili, mücadeleci ve de inanılmaz akıllı oynadı...

Umarım tek maçlık bir performans değildir.

unique
25.02.2008, 17:20
Tartışmasız kadrodaki en iyi ve tecrübeli defans oyuncumuz. Gayet de güzel oyun kuruyor geriden; diğerleri gibi rasgele vurmuyor ileriye doğru. Böyle oynamaya devam ederse Euro 2008 kadrosunda bile görebiliriz kendisini; tabii Fatih Terim gözündeki GS gözlüğünü çıkarabilirse.

Çağatay_
25.02.2008, 17:47
Çağdaş Altayda iken güzel frikik golleri atmıştı.Şuan elimizdeki en iyi defans oyuncusu o zaten.Solda da oynayabiliyor ayrıca uzun toplarda iyi.Tecrübesi de var bence Çağdaş oynamalı.Tabiki 4 4 lük değil stoper ihtiyacımız olduğu kesin..

LazAnisT
25.02.2008, 20:13
Çagdaşın Trabzonspora geldiğinden beri yaptığı tek olumlu işi geçen haftaki şutuydu:)

Tanju
25.02.2008, 20:48
şut süperdi manisada kahvede hadiiii beeeee diye bağırttı beni az daha güme gidiyoduk=)

Cafer Bulur
25.02.2008, 21:42
eğer burağın ettiği küfürlere karşılık vermediyse yazık diyorum terbiyesiz burakkk sen adammısın lan ve gerisini söylemeyeceğim küfürler etttii resmen gördükkk çağdaşı tebrik etmek lazım futbolcularda büyük sabır var sokak çocuğu gibiydi burakk terbiyesiz 45 dakka annesine küfretti tribün hala rahat durmadıı
cagdas mactan sonraki aciklamasinda burakla birbirlerine hos olmayan sözler söylediklerini,yani küfürlestiklerini itiraf etti.mac atmosferi icinde olabilecek seyler dedi.ama sans eseri olsa gerek hakem duymadi veya duymamazliktan geldi.cagdas ta kirmizi kart görseydi bu hafta isimiz bitikti.:)

Samet Yildirim
25.02.2008, 22:26
Cagdas cok iyi bi profyosonel küfürlesme felan olmus burakla bence gayet dogal ben bile saha icinde rakip oyuncuyu provake etmek icin küfür ediyorum yani cünkü futbolda kazanmakdan baska bisi yokdur....hatt ve hatta OKUL TAKIMINDA oynarken ALMANYA 8.oldugumuz hocamiz bile küfür edin diyordu hakem duymasinda sorun degil diyordu...

CAGDAS iyi bi oyuncu begeniyorum....

Cem Balcı
25.02.2008, 22:47
Maçın başında çektiği şut gol olsaydı...

Aman Allahım!

Gerisini getiremeyeceğim...

Dün çok özverili, mücadeleci ve de inanılmaz akıllı oynadı...

Umarım tek maçlık bir performans değildir.

galiba tek maçlık performans olmadığını,son bir kaç haftadır görüyoruz.:)

Fatih BALTA
26.02.2008, 01:04
Cagdas cok iyi bi profyosonel küfürlesme felan olmus burakla bence gayet dogal ben bile saha icinde rakip oyuncuyu provake etmek icin küfür ediyorum yani cünkü futbolda kazanmakdan baska bisi yokdur....hatt ve hatta OKUL TAKIMINDA oynarken ALMANYA 8.oldugumuz hocamiz bile küfür edin diyordu hakem duymasinda sorun degil diyordu...

Enteresan bir bakış açısı!
Nekadar çok küfür okadar çok profesyonellik olsa gerek!.

Adem Erdoğan
26.02.2008, 01:57
Çağdaşın şutunda kaleci iyi yerde durmuşru.Yoksa asacaktı onu doksana.Tayfunun attığı ilk goldede payı var.Saçma sapan bi hareket yaptı ama sonu güzeldi:)

MetiN08
27.02.2008, 12:25

bu sacma yoruma sade gülüyorum yani :)

Ömer SEVİNÇ
27.02.2008, 17:43
Çok yavaşsın be Çağdaş. Ama özverisi ve inanılmaz hırsıyla bu eksiğini kapatıyor benim gözümde. Ben Szymeki de bu yüzden sevmiştim. Attığı goller ve paslarının da etkisi var ama en önemlisi hırsıydı. Adam harcıyordu kendini sahada. Çağdaş da öyle..

Samet Yildirim
27.02.2008, 18:45
Enteresan bir bakış açısı!
Nekadar çok küfür okadar çok profesyonellik olsa gerek!.

hocam artik futbolda KAZANMAK baska bisi yoktur hele TS da ve türkiyede hocalar icin yenmek sart yoksa güle güle diyorlar onun icin rakibi provake etmek lazim küfür ederkende anne-babaya felan etmicen tabi okadar demedik ama biraz edeceksin mesela benim maclarda öyle sinir ediyorum cocuk sinirleniyor sacma sapan toplar atiyor hocasi hemen cikartiyor neden cünkü siirli futbolcu konsatre olamaz:D...

Samet Yildirim
27.02.2008, 18:50
bu sacma yoruma sade gülüyorum yani :)

sacma degil mantikli cünkü oyuncu sinirlenir ya konsantresi bozulur istedigi gibi oynayamaz yada yanlis hareket yaparak KIRMIZI görür hangisi olursa olsun senin icin avantajdir....Futbol bi sov degil artik milyonlar deniyor i$in icinde....oyuncularin-yöneticilerin-hocalar hepsi sonuclara bagli onun icin sov felan degil....futbolda kazanmak icin herseyi yapacaksin...

Cafer Bulur
27.02.2008, 19:14
sacma degil mantikli cünkü oyuncu sinirlenir ya konsantresi bozulur istedigi gibi oynayamaz yada yanlis hareket yaparak KIRMIZI görür hangisi olursa olsun senin icin avantajdir....Futbol bi sov degil artik milyonlar deniyor i$in icinde....oyuncularin-yöneticilerin-hocalar hepsi sonuclara bagli onun icin sov felan degil....futbolda kazanmak icin herseyi yapacaksin...
ben de kazanmak icin cok seyin yapilmasindan yanayim ama bilerek küfür edilmesine karsiyim.böyle birsey etik olamaz.senin dedigin olaya gelirsek tahminim cagdas 10 kisi kalmamizi düsünerek burak yilmazi proveke ederek oyundan attirmak istemistir herhalde.ama yapmak istedigi tutmamistir.

Murat Keçeci
28.02.2008, 13:17
geçen sene 4-5 gol atmıştı bu sene pek atamadı inşallah bundan sonra atar çeğdaş tam ersun hocanın sistem anlayışına uygun golcü defans o kalitede bir adam daha bulursak çok iyi olur

Remzi
28.02.2008, 13:19
bu aralar bi gol çakacak ama bakalım hani şanssız takımmış o:)

Samet Yildirim
28.02.2008, 13:21
ben de kazanmak icin cok seyin yapilmasindan yanayim ama bilerek küfür edilmesine karsiyim.böyle birsey etik olamaz.senin dedigin olaya gelirsek tahminim cagdas 10 kisi kalmamizi düsünerek burak yilmazi proveke ederek oyundan attirmak istemistir herhalde.ama yapmak istedigi tutmamistir.

her yerde böyle küfür derken anneye-babaya felan degil tabi ama normal küfürler olucak bu gayet dogal...

Jo-Ann
29.02.2008, 12:34
http://www.medyatrabzon.com/habermetni.php?id=11406

Bugün Çağdaş 7 yaşında :D

Doğum günün kutlu olsun!

ilhan
29.02.2008, 13:28
bu aralar bi gol çakacak ama bakalım hani şanssız takımmış o:)

Bende bekliyorum Remzi. Birisine çok kötü çakacak uzaktan ama kime bekleyip göreceğiz. Bursa ve Manisa'yı baya yokladı. Çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar inşallah 3.de çakar :)

MetiN08
02.03.2008, 03:48
cagdas sen savunmada böyle devam oyna senin yerin banko, eskiden topu bam gum öne atiyordun son haftalarda ii kulanmaya basladin bravo cagdas böyle devam :alkış:

28TS61
02.03.2008, 05:36
Bende bekliyorum Remzi. Birisine çok kötü çakacak uzaktan ama kime bekleyip göreceğiz. Bursa ve Manisa'yı baya yokladı. Çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar inşallah 3.de çakar :)

bjk ye cakacak bence:)

Muhammed KOÇ
02.03.2008, 13:15
eleştirilerden,kötülemelerden taraftardan en fazla tepki alan oyuncular arasındaydı.ama o diğerlerinden farklı olarak çalıştı ve kendini gösterdi.hırslı, rakibin oyununu bozan,hem defans hem de gol atabilme düşüncesiyle oynamaya başladı..istikrar yakalarsa; gökdeniz yattara serkandan sonra takımda kalacaklar kervanına 4. adam olarak katılır ..

Ahmet Faruk
10.03.2008, 14:59
Son maçlardaki devamlı performansı beni umutlandırıyor. Ayrıca kendisinde çoğu oyuncumzda olmayan Trabzopspor duygusu var. Konuşmaları, röportajları.... Aferin be Çağdaş abi....

Osman Erdoğan
10.03.2008, 15:09
biraz geri denüşlerini güçlendirse nesta gibi adem yhaa bence forvet oynasın o ayrı tabi:D

Emiroğlu
11.03.2008, 00:31
Gerçekten kendisini tebrik ediyorum.Son bilmem kaç maçtır harika oynuyor.Defansı iyi toparlıyor.Defansta lider adayı...

Ayrıca,Emrah Yalçınalp'in çok zikrettiği " kaşar " lafı kendisine cuk oturuyor...

Defansın Kaşarı Çağdaş...Gerçekten çok iyi form grafiği var 1 aydır...

Arif Timurcioğlu
11.03.2008, 01:55
Canla başla mücadele eden bir şeyler yapmaya çalışan son haftalardada yıldızlaşan çağdaş bana göre bu takımda kalması gereken tek defans oyuncusu.

Mustafa K. Demirbaş
11.03.2008, 14:45
son 4 -5 haftanın en ıyı oyuncusu bence cagdas cok ıyı oynuyo ınsallah boyle devam eder

Emirhan Makul
16.03.2008, 00:57
http://www.spordostluktur.com/cagdas_atan_.jpg

ilhan
16.03.2008, 21:17
Allah var asist süperdi ;)

Topun altına güzel girdin. 20-25 metre ileride ki Nobre göğsüyle indirdi. Delgado'ya verdi o da Aydın'a verdi güzel gol yedik.

Bendeki opsiyonun doldu..

yns61
16.03.2008, 21:19
sende boşsun

Mahmut Baran
16.03.2008, 21:22
bence iyiydi erdinç ve keçelinin yanında en iyi bu kadar olunur

TolgaTopçu61
16.03.2008, 21:25
bence iyiydi erdinç ve keçelinin yanında en iyi bu kadar olunur
bide o yaptigi güzel asisti unutma abi

unique
16.03.2008, 21:28
Maçta fena değildi ama o hatası her iyi şeyi aldı götürdü.

Gökçebey
16.03.2008, 21:57
Bi asist yapmayan sen kalmıştın aferin.

tslover
16.03.2008, 22:00
bir kazmayla aranda 3 fark bulabilen olursa dişimi kırarım

Mustafa K. Demirbaş
16.03.2008, 22:10
tek hatayla oynadı oda malesef gol oldu

FANATIK61
16.03.2008, 22:11
tslover Avatarin konusuyor baska söze gerek yok. Böyle adamlar bir mac oynarlar 5 mac bizi satarlar.

Muhammed KOÇ
16.03.2008, 22:23
1. Erdinç..yok koşamıyorsan yüzme milli takımına yazıl !topa vuramıyo taca kornere atamıyorsan ananı al da git !

2.Tolga..sanki 10 yıllık kalecisin 50 firikick kurtardın da kale duruşu pozisyonu yapıyor.kaleyi ortalamıyosun sol tarafa 1 m sağ tarafa 3 m bırakırsan bakiden de gol yersin !

3.Çağdaş..önünde adam yok.sağında solunda arkanda adam yok.üstünde forman Allah'a şükür ayağında kranponun var.Renk körü de değilsin.nereye top atıyosun.

___ ben yattaranın yerine olsam giderim ..

__başkana : '' yıldız oyuncu almayacam '' o zaman hiç bi oyuncu alma ! çünkü kazma bizde çok ..

saygılar..

Kadir
16.03.2008, 22:27
O ne pasdı öyle mükemmel teknik valla .

Muhammet_61
16.03.2008, 23:04
Hatası dışında mükemmel oynadı..
50 metre yanyana koşup adamın ayağındaki topu uzaklaştıramamakla, mağlup olmanın, moralsizliğin ve defansın tek başına idare etmenin verdiği psikoloji ve fiziki yorgunluğun ewtkisiyle "1" saniyelik bir hatayı aynı kefeye koyanları kınıyorum..

Bu hatayı her futbolcu yapabilir ama Erdinçin yaptığını "futbolcu" olan yapmaz..

Takımda kalması gereken tek defasn oyunucusu

Ahmet Kuru
16.03.2008, 23:17
hatası dışında güzel oynadı ama Bir defans oyuncusu öyle bir hata nasıl yapar.yani hangi mantığa göre o topu oraya Attı ben anlamadım....

Arif Timurcioğlu
16.03.2008, 23:29
hatası dışında güzel oynadı ama Bir defans oyuncusu öyle bir hata nasıl yapar.yani hangi mantığa göre o topu oraya Attı ben anlamadım.... Aynı hatayı iki kez yaptı bu maçta iki kez rakibe veri topu.

kingfisher
16.03.2008, 23:53
bence göndersinler takasta kullanılsın kritik anlarda kritik hatalar yapıyo hep

sbay
17.03.2008, 00:14
aldığı paranın karşılığını diğer futbolcularımız gibi vermiyor..

Emirhan Makul
17.03.2008, 08:39
defansda sağlam olan tek adamdıı o da olmasa halimiz ne olurdu bilmem mesela tolga oynasa çağdaşın yerine 7 tane yerdik çağdaş profosyonel olduğunu belli ediyor

Erbay
17.03.2008, 10:52
bjk'nin kovduğu adamla bjk'yi yenemezsin.Maç boyu Erdinçle pozisyon verdiler.Defansın göbeği çok kötüyü.Erdinç pozisyonunda Çağdaş'ı koy pek bir şey fark etmezdi.Nasıl olsa ikisi de tank gibi ağır.Çağdaş daha akıllı ama belki indirirdi.

Mustafa AYDIN
17.03.2008, 13:53
Biz Hüseyinden beklerken asist senden geldi çağdaş,bireysel hatalar ne zaman bitecek arkadaşlar..

macka61
17.03.2008, 14:30
kötünün iyisi başka söze gerek yok

TUNCAY HİÇYILMAZ
17.03.2008, 17:15
Şimdi bu futbolcu aldığı paranın hakkını veriyomu en fazla alması gereken para 500 bin ytl

alper*
17.03.2008, 17:17
Kazma degil asla.Iyi bir yedek.

Misina
17.03.2008, 17:33
İkinci Lig Topçusu o hatayı yapamaz.Böyle adamlara trilyon verildiğini düşündükçe içim yanıyor.

ÜNAL
17.03.2008, 17:34
Hangi akılla aldık bunu?

Erdem Keser
17.03.2008, 20:04
Yahu yapmayın etmeyin Allah aşkına.
Sadece bir tane hatası oldu ve maç kopmuştu.
İlk yarıda 3 tane net pozisyonu kesti,ben mi yanlış maç izliyorum anlayamıyorum.
Savunmada güvendiğim tek isim,taraftar olarak ahkam kesmeyi ne kadar biliyoruz.

Mahmut Baran
17.03.2008, 20:12
Yahu yapmayın etmeyin Allah aşkına.
Sadece bir tane hatası oldu ve maç kopmuştu.
İlk yarıda 3 tane net pozisyonu kesti,ben mi yanlış maç izliyorum anlayamıyorum.
Savunmada güvendiğim tek isim,taraftar olarak ahkam kesmeyi ne kadar biliyoruz.

AYNEN KATILIYORUM HEM renktaş

Gürkan
17.03.2008, 20:17
Nüfus kağıdında Doğum yeri Trabzon olsun 80 tane yanlışın olsun.

Emiroğlu
17.03.2008, 20:56
şurda

kazma
bunu nerden aldık
defol

tarzı yorum yapanlar azıcık parmaklarını hareket ettirsinler de , daha önceki sayfalarda maç sonları Çağdaş için neler denmiş bi okusunlar !

Bu insanlardan izleyen varsa ! - ki sanmıyorum ! - 2-2 lik manisa maçını hatırlasınlar ! Daha önceki ve daha önceki maçı hatırlasınlar ! İzlemişlerse tabi ! ! !

Süper bir futbolcu olmadığını biz de biliyoruz !

AMA !

Ne boş yorumlar yapıyorsunuz ya !

Emirhan Makul
17.03.2008, 21:00
bence görevini yapıyor takımın en başarılılarından

Cem Balcı
17.03.2008, 21:06
aynen devam çağdaş...

takımda iyi işler yapabilir.

Emirhan Makul
17.03.2008, 21:09
çağdaş süper bir defans oyuncusunun arkasında yedek olabilecek bir oyuncu

onurkaradeniz
18.03.2008, 15:59
3.golde yaptığı hata inanılır gibi değil seneye mümkünse takımda olmasın

28TS61
18.03.2008, 16:51
elimizde senin gibi kazma varken nicin hala stad projesine ilk kazmayi vuramadik diye merak ediyorum

Cem Balcı
18.03.2008, 17:27
elimizde senin gibi kazma varken nicin hala stad projesine ilk kazmayi vuramadik diye merak ediyorum

bende böyle bir yoruma hayret ediyorum...

bilmem çağdaşın kazmalıktan daha üst bir mertebeye yükselmesi için ne yapması lazım?

her maç 10 gol atsa?

ya da her maç 10 asist?

özçelik61
18.03.2008, 17:39
arkadaşlar once herkes başkasının yorumlarına saygı duysun burda kimse futbolun otoritesi konumunda değill..çağdaş konusunda bence sıradan bir topçu aldığı paranın yarısını bile haketmiyor..bi hata yapmiş diyor bazı arkadaşlar.. ne tesaduf o hatada gol yedik hatta ne tesaduf aynı hatayı aynı maçta aynı pozisyondan 20 dkk once yapti tayfun 50 metre depar atarak zor bela onleyebildi..bu forma çağdaşa da extra large

Cem Balcı
18.03.2008, 17:43
arkadaşlar once herkes başkasının yorumlarına saygı duysun burda kimse futbolun otoritesi konumunda değill..çağdaş konusunda bence sıradan bir topçu aldığı paranın yarısını bile haketmiyor..bi hata yapmiş diyor bazı arkadaşlar.. ne tesaduf o hatada gol yedik hatta ne tesaduf aynı hatayı aynı maçta aynı pozisyondan 20 dkk once yapti tayfun 50 metre depar atarak zor bela onleyebildi..bu forma çağdaşa da extra large

oyuncu hatalarını bakın negüzelde görüyoruz.peki bu adam hiç olumlu hareket yapmıyormu?her maçmı aynı hatalarımı yapıyor yoksa?

peki;çağdaş gol attığı zaman,ya da asist yaptığı zaman siz neredeydiniz?

TUNCAY HİÇYILMAZ
18.03.2008, 17:45
Çağdaşa ii futbolcu demek Trabzonsporu küçük görmek demektir !!

özçelik61
18.03.2008, 18:17
oyuncu hatalarını bakın negüzelde görüyoruz.peki bu adam hiç olumlu hareket yapmıyormu?her maçmı aynı hatalarımı yapıyor yoksa?

peki;çağdaş gol attığı zaman,ya da asist yaptığı zaman siz neredeydiniz?

eğer trabzonspor formasını giyiyorsa once hatalarına bakarak değerlendirmek gerekiyor derim her maç gol atsa ne yazar atacak tabi kolaymı trabzonspor forması giymek ama her maç hata yapma şansı yok ..belki defansımızda i bi stoperin olmayışı çağdaşi iyiymiş gosterebilir ama dediğim gibi bence vasat ve goturusu getirisinden fazla

Misina
18.03.2008, 18:21
Çağdaşı En iyi zamanlarında yani Denizlideyken almak istemiştik ama o bjk yi tercih etmişti.Bjk den kovulunca 2 sezon önce burun kıvırdığı Trabzona kuzu kuzu geldi.

Etik olarak bu tip oyuncuların Trabzonsporda yeri olmadığına inanıyorum.

Fatih BALTA
18.03.2008, 20:07
Kadromuzdaki mevcut defans oyuncuları içerisinde en az hata yapan ve en fazla mücadele eden kişi Çağdaş.
Son maçında da malum hatasının dışında fena değildi.
Daha iyisi alınana kadar çağdaş bu takımda olmalı.Önümüzdeki yıl için gerekli transferler yapılırsa iyi bir yedek olarak bu takımda iş yapar.

Gökçebey
18.03.2008, 20:18
Futbol hatalar oyunudur. 90 dakika mükemmel mücadele edersin, son dakika olmayan pozisyonda topu kaptırırsın yersin golü. 90 dakika yaptığın mücadele malesef püfff diye gider. Skor herşeyi döver.

Egemen Yılmaz
18.03.2008, 22:20
iyi desem iyi değil

kötü desem hiç değil

MetiN08
19.03.2008, 00:23
bizim trabzonspor bir barcelonada yedeklerde puyol, Marquez, Milito veya Thuram gibi oyuncular varda gelmis cagdasi begenmiyorlar ya gelde sasirma buna simdi, malesef suan elimizdeki en iyisi cagdas illahki hatta yapicak hatta yapmazsa zaten bizde ne isi var oynar barcelonada arsenalda. Evet biraz cok yavas ama idare etmek lazim suanki takimdaki en iyi stoperimiz (artik nasil oyunculara kaldik siz düsünün).

atlantis
19.03.2008, 00:35
Şuan ki mevcut kadroda çoğu futbolcuyu beğenmiyorum. Çağdaş ta kaliteli bir futbolcu değil...Trabzonsporun yükünü kesinlikle kaldıramaz.
Gazete okuduğum habere göre 1 milyon 500 bin ytl alıyormuş çok çok fazla çağdaş için...

Mustafa K. Demirbaş
19.03.2008, 09:34
son haftaların bjk macı harıc en ıyı ısmı bence cagdas atan

kudu_61
21.03.2008, 10:53
Maç Kategorisi Toplam Maç Toplam Gol
Türkiye Kupası 22 0
Turkcell Süper Lig 137 11
TFF 3. Lig 28 7
PAF Ligi 55 7
Özel Turnuva ve Kupalar 3 1
Özel Maçlar 2 1
Bank Asya 1. Lig 24 2

istatistikleri ortada bu adam gol de atıyor defansı da iyi bu adamla hemen sözleşme yenilemeliyiz takımın şu an için en iyi defans oyuncusu

-----------------------------------------------
Maç Kategorisi Toplam Maç Toplam Gol
Türkiye Kupası 40 2
Turkcell Süper Lig 294 12
PAF Ligi 42 2
Özel Turnuva ve Kupalar 2 0
Özel Maçlar 22 0
Dünya Şampiyonası 12 0
Avrupa Şampiyonası 15 1

buda hüseyinin tablosu bir orta saha oyuncusu bu kadar mı gole uzak olur çağdaş defans-hüseyin orta saha oynuyor düşündürücü

TUNCAY HİÇYILMAZ
21.03.2008, 16:18
Gelecek sezon aldığı parada indirim yapılırsa ii bi yedek olur bizim için !!

Anıl Caner
21.03.2008, 16:19
ersun yanal geldiğinden beri trabzonspor formasının hakkını veren bir oyuncumuz. çok istekli olduğunu, mutlu olduğunu ve daha iyisini yapmak için elinden geleni yapacağını söylüyor her fırsatta. kalması taraftarıyım.

Samet Yildirim
23.03.2008, 18:31
herzamanki gibi iyi oynuror (gecen hafta haric)

kendisini tebrik ederim tayfunla i$ cikardialr.-....

Cem Balcı
23.03.2008, 18:45
iyisin çağdaş iyisin...

birdahaki sezon kalmalısın.

ÖmerFarukYılmaz
23.03.2008, 18:47
Çağdaş

Takımın en iyilerindendi bugün.

Şampiyonaya gitmesi gerek.

Fatih hoca lafım burda sana,Torpilsiz seç takımı

_SeRKaN_
23.03.2008, 19:36
Önümüzdeki sezon kalması gerekenlerden bence..

Dursun Kaplan
23.03.2008, 19:42
Şu takımda en sevdiğim futboLcuLarın başında geLiyor.. :) Umarım sevgimizi boşa çıkarmazsın.. :rolleyes:

DeAgLeMaNyAq
23.03.2008, 20:02
Sol ayağının avantajını çok iyi kullanıyor. Bazen amatörce hatalar yapsa da, şu an için stoper mevkisinde en formda oyuncumuz...

ilhan
23.03.2008, 20:10
Bendeki opsiyonun doldu..

Böyle oynamaya devam edersen yeni yerler açacağım sana :)

Ali İhsan
23.03.2008, 20:14
Çağdaş & Serkan, özevlat tartışmalarının göbeğinde tüm yürekleriyle oynuyorlar. İşte taraftarın istediği oyuncu profili, canhıraş mücadele, doksan dakika elinden geleni vermek...

Emirhan Makul
23.03.2008, 20:39
herzamanki gibi süperdi hakem haksız bir kart gösterdii benceee

Hasan Ayvenli
23.03.2008, 20:56
emre aşığın seçilebildiği takıma seni almayan hocanın...

Cafer Bulur
23.03.2008, 23:13
bugün yine görevini yapti diyebiliriz.sözlesmesinin daha makul bir ücret cercevesinde uzatilmasi taraftariyim.önümüzdeki sezon da cagdas tan faydalanmaliyiz.

Muhammet
23.03.2008, 23:19
normal oynuyor, en azından bizi çıldırtacak hatalar yapmıyor, hatta çoğu zaman soğukkanlılığıyla durumu iyi idare ediyor. Çok iyi bir profesyonel, diğerleri gibi sırtına plaka numaraları geçirip(!) ona göre oynamıyor(!!!!).

uzaktan şutları artı özelliği. Manisa maçında çektiği şutu unutamıyorum, gol olmalıydı.

Takımda kalması yararımıza olur.

mensure 61
25.03.2008, 19:58
Ben kalmasından yanayım...

Arif Timurcioğlu
26.03.2008, 01:36
Gelecek yıl tavfunla beraber takımda olması gereken tek defans oyuncusu.

Mustafa K. Demirbaş
28.03.2008, 20:37
cagdas bu sene ozelıkle ıkıncı ayrı cok ıyı oynuyor bu takımda kesınlıkle kalmalı

Emiroğlu
29.03.2008, 18:25
cagdas bu sene ozelıkle ıkıncı ayrı cok ıyı oynuyor bu takımda kesınlıkle kalmalı

Yok yok İstanbul artığı ya,hemen şimdi yollanmalı ! Yerine de özellikle kafa kağıdında TRABZON yazan,gerisinin hiçbir önemi olmayan bir stoper bulunmalı ki bugün ki gibi golleri bolca yiyelim !

Emirhan Makul
29.03.2008, 18:40
erdinçden 10 kat daha iyisin

Cem Balcı
29.03.2008, 19:14
sanırım bir maçta ilk kez bu adamın yokluğunu hissettim.

_ERHaN_
01.04.2008, 00:14
Seneye kalması gerekenlerden ama gitsede farketmez..

Fatih BALTA
03.04.2008, 01:48
Seneye kalması gerekenlerden ama gitsede farketmez..
O nasıl cümle yahu hem kalması gerekiyor hem gitsede farketmez.

Mustafa K. Demirbaş
03.04.2008, 09:25
cagdas kalmalı bence adam alınsada ıyı bır yedek olur bence

Özge
04.04.2008, 22:38
Çağdaş oynadığı sürece elinden geleni yapıyor.Tebrikler Çağdaş.

Ümit Tekşan
05.04.2008, 17:26
çağdaş süpersin oynadığı süreçte çok iyiydi takımda her zaman yeri hazır süpersin çağdaş ...

TSercaN
05.04.2008, 23:19
ben bu Cagdasa bayiliyorum ya!! super bir oyuncu. takim arkadaslarina cok iyi sahip cikiyor bir olay oldugunda. canla basla oynuyor. Trabzonlu degil ama Trabzonsporlu gibi oynuyor ve bu beni cok mutlu ediyor. boyle devam et Cagdas ve Trabzonsporlu kal!!

Emirhan Makul
06.04.2008, 01:19
maç sonrası konuşmaları çok medeni sakin ve takım ruhunu içeren konuşmalar

h@msi61
06.04.2008, 05:44
Ben bu adami seviyorum, gerek futbolu gerek hirsi cok guzel. Ayrica sahada arkadaslarini cok iyi koruyor, bir olay aninda hemen arkadasinin yaninda. Ersun hocayla kendini buldu, insallah boyle devam eder...

Cafer Bulur
07.04.2008, 23:21
cagdasin sözlesmesi ne zaman uzatilacak?ben kendisini gelecek sezon da bu kadroda görmek istiyorum.artik sözlesmeleri sezon sonunda uzatma modundan vazgecmeli ve kendisini 2 yil daha bu renklere baglamaliyiz.

bizcil
07.04.2008, 23:57
Ben bu adami seviyorum, gerek futbolu gerek hirsi cok guzel. Ayrica sahada arkadaslarini cok iyi koruyor, bir olay aninda hemen arkadasinin yaninda. Ersun hocayla kendini buldu, insallah boyle devam eder...

maç sonu röportajlarından iki kelimeyi biraraya getirebilen, akıllı bir oyuncu olduğu belli. kişiliğine lafım yok ama bir savunma oyuncusu hızlı olmalı.
onu şampiyonluğa oynayacak bir takımın savunma oyuncxusu olarak çok ağır buluyorum.

asilhamsi
08.04.2008, 00:05
ancak yedek olur

Cem Balcı
08.04.2008, 00:11
ancak yedek olur

son zamanlardaki futboluyla;ilk 11 deki yeri banko olmalıdır.:)

Kadir
08.04.2008, 00:12
ancak yedek olur

abi pardon ama barzagli'yi mi alacağız da çağdaş ancak yedek olur demişsin ?

Mollasalihoğlu
08.04.2008, 01:44
çok para alıyor bildiğim kadarıyla..bilen varsa yazsın..bildiğim gibiyse de ya indirim yapsın ya da gitsin son zamandaki iyi formuna rağmen.. :) gerçekçi olmak lazım..

Murat Cömert
12.04.2008, 21:37
macın son dakıkalarındakı yuz ıfadesınden sora takımda sevgımı kazanan nadır futbolcular arasına gırdı adam hırstan aglıcaktı..dıgerlerı gıbı salak salak bakmıyo en azından..

Emirhan Makul
12.04.2008, 21:50
helal olsun çağdaş yabancı olsaydın bu takımın stephanovu olurdun helal olsun

Emiroğlu
12.04.2008, 23:20
Takımdaki en iyi futbolculardan biri idi.Markajlamayı ve :HAKEMİ KOLLAMAYI çok iyi biliyor...

Cafer Bulur
12.04.2008, 23:37
cagdas bu takimda olmayi hakediyor.bu aksam da görevini yapti.herseye ragmen 2 kaliteli stopere ihtiyacimiz var.bu gercegi de kabullenmek lazim.

Samet Başdağ
13.04.2008, 00:48
iyi oynadi

Mustafa K. Demirbaş
13.04.2008, 09:39
hırsıyla mucadelesıyle tam trabzon ınsanını andırıyor helal olsun cagdas

Serdær
13.04.2008, 13:57
Dün takımın en iyi oyuncularından dı. Belkide en iyisi.

Böyle Devam Çağdaş !

İnşallah milli takım.

Allah Bozmasın !

Egemen Yılmaz
13.04.2008, 17:12
çok iyi gidiyor

Dursun Kaplan
13.04.2008, 17:17
KaLmasını istediğim nadir oyuncuLardan..

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 17:18
ancak yedek olur

Doğru Porto'da yedek olur.

Ama bu Trabzonda as oynar.Milli takımada gider.

unique
13.04.2008, 17:31
Hırslı, yenilgiyi asla kabul etmiyor. Kadroda kalmayı hakeden 4-5 adamdan biri.

ahamitokutan
13.04.2008, 17:35
kesinlikle savunmanın en iyisi.canla başla oynuyor.

Cem Balcı
14.04.2008, 01:06
savunmadaki tek güven veren adam...

aynen devam çağdaş...

Ümit Tekşan
14.04.2008, 01:07
ALdığın para Helal Hoş Olsun...

Keleşoğlu
14.04.2008, 01:09
kalması gereken ama seneye iyi bir yedek olabilecek adam.. tabii daha iyisi alınırsa

Fatih
14.04.2008, 01:10
çağdaş çok iyi oynamadı fakat mücadele üst düzey bravo çağdaş

Külünkoğlu
14.04.2008, 10:22
Tek adamdı diye bilirim.
Kendisine mücadele hırsından, bir çoklarının unuttuğu kademe anlayışından ötürü tebrik ediyorum.

İskender
14.04.2008, 10:47
Yüreğine sağlık çağdaş,

Cem Balcı
14.04.2008, 14:08
çok para alıyor bildiğim kadarıyla..bilen varsa yazsın..bildiğim gibiyse de ya indirim yapsın ya da gitsin son zamandaki iyi formuna rağmen.. :) gerçekçi olmak lazım..

en azından hüseyin gibi çok para alıpda az emek vermiyor...

Harun-61
14.04.2008, 14:21
Tek adamdı diye bilirim.
Kendisine mücadele hırsından, bir çoklarının unuttuğu kademe anlayışından ötürü tebrik ediyorum.

+1967 :alkış:

Emirhan Makul
14.04.2008, 15:22
herşeyden önce profosyonel....

pReN@_61
14.04.2008, 18:08
derbide iyi mücadele etti..

eminbayram
14.04.2008, 22:04
keşke herkeste çağdaş kadar ruh olsa..
bu takımda forması alınacak tek futbolcuu...

Hüdai Pervaneli
14.04.2008, 22:11
gercekten cok iyi oynuyo formani hakkini veriyo diyebiliriz

antagonist
16.04.2008, 00:01
Çağdaş'tan başarı yorumu
Anadolu'daki kulüplerimizi yerinde ziyaret ederek, takımların son durumlarını sizlere daha iyi yansıtmak için turlarımıza devam ediyoruz. Bu kez durağımız Trabzon. Trabzon gerçekten çok ilginç bir şehir. Havalimanından iner inmez bu farklılık kendini hissettiriyor. Taksiye binip, bizi şehir merkezine götürmesini söylediğimiz taksici abimiz, önce otele eşyaları bırakmamız konusunda ısrar ediyor. Aç olan midemizin sesini yansıtan cümlelerimiz ile taksici abimizi ikna etmeye çalışıyoruz ama nafile ve sonuçta kendimizi otelin önünde buluyoruz. Karadeniz insanı inatçı olur sözünün böylece yanlış olmadığını henüz Trabzon'daki ilk anlarımızda anlamış oluyoruz.

Otele yerleşip, yemeğimizi yedikten sonra, daha önceden randevulaştığımız gibi Mehmet ali Yılmaz Tesisleri'nde alıyoruz soluğu... Sorularımızı bu sezon hedefsiz kalan ve taraftarlarını mutlu edemeyen Trabzonsporlu oyunculara yöneltmeye başlıyoruz.

Beşiktaş'tan olaylı bir şekilde ayrılan, ardından Trabzonspor'da kendini yeniden bulmaya başlayan Çağdaş Atan ile Trabzonspor röportajlarımıza başlıyoruz. Samimiyeti sözlerine yansıyan, sorularımıza dolandırmadan doğrudan yanıtlar veren Çağdaş, sahadaki hırçın duruşundan çok uzak bir görüntü veriyor.

-Çağdaş, Trabzonspor bu sezon hedefsiz kaldı...
"Biraz hedefsiz kaldık ama yine de çalışmaya devam ediyoruz, ligin kaderini etkileyebilecek maçlarımız var, bunlara iyi hazırlanıp kazanmak istiyoruz. Başka takımları zor durumda bırakacak sonuçlar almak istemiyoruz. Bu nedenle tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz."

-Şampiyonluğun kaderini belirleycek karşılaşmalardan birini Fenerbahçe ile oynayacaksınız...
"Sadece şampiyonluk mücadelesini değil, düşme potasını yakından ilgilendirecek maçlarımız da var. Galatasaray maçından sonra, Gençlerbirliği ile çok zor bir maç oynayacağız. Ardından Gaziantep ve Belediye ile oynayacağız, bu nedenle iyi hazırlanmalıyız ve şu ana kadar çok iyi çalışıyoruz."

-Beşiktaş'tan ayrılışın olaylı bir şekilde oldu…
"Evet artık üzerinden uzun yıllar geçti. İki sezondur Trabzonspor'dayım ve mutluyum. Herkesin bildiği gibi Beşiktaş'tan kendi isteğim ile ayrıldım. Taraftar ile problemim olmuştu, bir karşılaşmadan sonra bir daha Beşiktaş forması giymek istemediğimi söyleyip, takımdan ayrıldım. Belki biraz sert oldu ama o anki kızgınlık ile söylenmiş sözlerdi. Sonuçta iyi ve kötü günler geçirdim Beşiktaş'ta ve o sayfa kapandı. Şu anda Trabzonspor'dayım ve kulübümün başarısı için elimden geleni yapacağım.

-İleride yeniden İstanbul takımlarında oynamayı düşünüyor musun?
"Ben ülkemizdeki şanslı futbolculardan biriyim, dört büyük takımın birisinde oynadım, diğerinin de halen formasını giyiyorum. Trabzon'da mutluyum ve açıkçası ayrılmayı düşünmüyorum. Sözleşmem bir sene daha devam ediyor ve opsiyonu da var. Bu sezon sonunda karşılıklı bir görüşme olacak, bir problem olacağını düşünmüyorum. Tabii yine de bunu zaman gösterecek."

-Ersun Yanal hakkında neler söyleyeceksin?
"Ersun Hoca'yı, hocalık anlamında beğeniyorum, takımı çok iyi çalıştırıyor. Elinde kısıtlı bir kadro olmasına rağmen bunu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor. Kesinlikle önümüzdeki sene Ersun Hoca'ya bir şans daha verilmeli. Kendi kurduğu kadro ile Trabzonspor'da neler yapabileceği görülmeli. Tabii burada yönetim ve hoca son kararı verecek ama ben kendi adıma ve takım arkadaşlarım adına hocamız ile devam etmek istediğimizi söyleyebilirim.

Ersun Hoca en başta çok iyi bir kondisyoner ve taktisyen. Çok iyi antrenmanlar yapıyoruz. İnsanlar, hocamız ile ilgili kararını kendi kadrosunu kurduktan sonra, yaptıklarına bakarak vermeli. Ersun Hoca gibi bir insan bu şansı hak ediyor."

-Trabzonspor'un önümüzdeki sezon için birçok yeni oyuncuyu kadrosuna katması bekleniyor. Sence şampiyonluğa oynayabilecek bir takım oluşturulabilir mi?
"Kesinlikle oluşturulabilir. Bu seneki değil ama geçen seneki kadromuzda şampiyonluğa oynayabilecek bir kadroydu. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir kadromuz vardı. Ama gerekli şekilde kullanılamadı, takım yanlış kişilere emanet edildi. Geçen seneki takım Ersun Hoca'nın elinde olsaydı, şampiyonluğa oynayabilirdik. Çünkü o zaman herkes kadromuzdaki oyunculardan bahsediyordu. Ama bunlar geride kaldı, artık önümüze bakmalıyız. Şu anda birçok futbolcunun izlendiği haberini alıyoruz, yetenekli futbolcuların geleceğini düşünüyorum. İyi bir kadro kurulursa, büyük bir seyirci potansiyelimiz de var, şampiyonluğa oynayacağımıza inanıyorum."

“ZİYA DOĞAN ELİNDEKİ KADROYU KULLANAMADI”

-Yanlış kişi derken, Ziya Doğan'dan bahsediyorsun değil mi?
"Evet. Ziya Hoca elindeki kadroyu iyi kullanamadı. Çok da arkasında durulmasına rağmen, eski başkanımız sürekli destek verdi ama başarılı olamadı. Bunun sonucunda da bir değişikliğe gidildi."

-Ziya Doğan ile aranızda kişisel bir problem mi vardı yoksa performansını mı beğenmiyordu?
"Bir futbolcunun hocasıyla arasında kişisel bir sıkıntısı olamaz. Ancak bir hocanın, oyuncusuyla kişisel bir problemi olabilir. Ya da söylediğiniz gibi hocanın tercihidir buna da saygı duymak gerekir. Ben de saygı duyup çalışmalarıma devam ettim, çalışarak formayı yeniden aldım. Ersun Hoca geldiğinde hazır bir durumdaydım, eğer kendimi bırakmış olsaydım son 20-25 maç üstü üste oynayamazdım."

-Trabzonspor'da artık frikikleri sen kullanıyorsun. Bu Ersun Hoca'nın kararı mı yoksa sen mi talepte bulundun?
"Atağa kalktığımız yöne göre sağ kanatta frikik kazandığımız zaman ben kullanıyorum. Benim atacağım taraftan çok fazla da frikik kazanmadık. Hocamızın da bana bu konuda güveni var, ben de elimden geldiğince iyi kullanmaya çalışıp gol atmaya ya da en azından etkili kullanıp tehlike yaratarak takımı ateşlemeye çalışıyorum.

-Bu sezon takımda devamlılık sağlayamadın..
"Aslında şöyle bir istikrarım var, bu sezon Ziya Hoca ile ilk on iki maçın bir ya da ikisinde kadroya girdim, diğerlerinde ilk 18'de bile yoktum. Gerekçesini tabii kimse bilmiyor. Ersun Hoca geldikten sonra ise devamlı oynuyorum."

-Trabzonspor'da sence en büyük eksiklik ne?
"Dar olan kadromuz. Yetersiz bir kadromuz var, bunu da herkes büyük görüyor. Gökdeniz'in gitmesi bizde bir güç kaybına neden oldu ama bu kulübümüze maddi anlamda büyük kazanç sağladı. Artık önümüzdeki maçları kazanarak, yeni sezonda büyük hedeflere koşmayı istiyoruz."

-Milli Takımımızın savunması sürekli eleştriliyor. Bu konuda ne düşünüyorsun?
"Milli Takımımızda oynayan stoperler iyi futbolcular, bu eleştriler ile ilgili de bir şey söyleyemem. Sonuçta hepsi benim arkadaşım. Milli Takım'a seçilen oyuncular içinde ben olurum ya da olmam ama o formayı giyen herkes sonuçta Türkiye'yi temsil edecek. Bu takımda yer alan futbolcuların arkasında durup, moral vermeliyiz. Milli Takım'a seçilenlerin de elinden geleni yapacağına inanıyorum."

-Milli Takım'a yeniden forma giymek hedeflerin arasında var mı?
"Her futbolcunun milli takım hedefi vardır. Ben de milli formayı giymeyeli uzun bir süre oldu. 2.5 yıldır Milli Takım'a çağırılmıyorum. Milli Takımımızın başında çok saygı duyduğumuz ve sempati ile baktığımız bir hoca var. Son karar tabii ki onundur, bu kararlara sonsuz saygı duyuyorum. Sonuçta elinde çok geniş bir portföy var. Türkiye'de ve Avrupa'da oynayan çok sayıda oyuncuyu izleyip karar veriyorlar."

“TRABZONSPOR'UN BÜYÜK BİR POTANSİYELİ VAR”

-Trabzonspor seyircisi takıma kırgın, taraftarın desteğinden memnun musunuz?
"Takım kötü gidiyor ama maçlarımıza çok sayıda seyirci geliyor. Özellikle Ersun Hoca geldikten sonra tempolu ve iyi futbol oynuyoruz. Kendi sahamızda son maçlarımızı da genelde kazanıyoruz. Taraftarımızın üzerinde uzun yıllardır yaşanan başarısızlıklardan dolayı bir küskünlük var. Takım içinde havayı yeniden yakalayıp, taraftarımızı da yanımıza aldığımız zaman Trabzonspor'un gerçek gücü ortaya çıkacaktır. Trabzonspor'un çok büyük bir potansiyeli var, Trabzon'un çok zor bir deplasman olduğunu yeniden ispatlamak istiyoruz."

-Trabzon çok farklı bir şehir. Burada insanlar futbola adeta aşık. Futbolla yatıp futbolla kalkıyorlar. İstanbul'dan ilk geldiğin zaman bir zorluk çektin mi?
"Ben yapı olarak futbol için yaşayan bir insanım. Şehrin çok büyük, sosyal ya da güzel olmasıyla ilgilenen bir insan değilim. Evet Trabzon küçük bir şehir bunu kabul ediyorum. Ama insan para kazandığı yerde mutlu olmayı bilmeli ya da mutlu olabilecek imkanları yaratmayı bilmeli. Ben Trabzonspor'da futbol oynamaktan dolayı çok mutluyum, çünkü burası ülkemizdeki dört büyük kulüpten bir tanesi. Zaten iki haftada bir izin günlerimde İstanbul'a gidiyorum. Trabzon'da genel olarak çok fazla bir problem yaşamıyorum."

-Trabzon'da nasıl zaman geçiriyorsun?
"Genelde tesislerde ya da evdeyim. Bekar olduğum için yemeklerimi dışarıda yiyorum, ara sıra sinemaya gidiyorum. Burada yapılacak etkinlikler bunlar. Evde olduğum zamanlarda da maçları izliyorum, DVD ve internetle zamanımı geçiriyorum."

-Beğendiğin savunma oyuncuları kimler?
"Türkiye'de çok beğendiğim bir savunma oyuncusu açıkçası yok. Yurtdışında ise kendime örnek aldığım isimler var. Futbolu bırakmasına rağmen Popescu'yu çok beğenirdim. Maldini ve Terry'i de çok beğenirim, stil olarak bana yakın oyuncular."

“HUZURUM YOKSA OYNADIĞIM TAKIM MİLAN DA OLSA AYRILIRIM”

-Futbol hayatında unutamadığın anlar var mı?
"Tabii ki. Futbol hayatımda birkaç tane çok sansasyonel olayım var. Altay'da oynarken, bir top toplayıcı çocuğa tokat atıp kırmızı kart görmüştüm hem de çok kritik bir maçtan önce. Beşiktaş'tan ayrılışım bayağı ses getirmişti. Canlı yayında söylediklerim uzun süre konuşuldu. Ben içinden geldiği gibi, duygularıyla hareket eden bir insanım. Bursa maçından sonra yaptığım hareket belki çok yanlıştı ama Beşiktaş'tan ayrılış tarzım benim karakterimi ortaya çıkaran bir olay. Rahatım ve huzurum yerinde olmadığı zaman o takım Milan da olsa ayrılırım. İnsanlar o maçtan sonra bana tepki gösterdiler, ben de istenmediğim yerde durmam ve durmadım da zaten."

-Beşiktaş'tan ayrılmanın nedeni yalnızca o maçta taraftarın gösterdiği tepki miydi?
"Tabii tek maçlık tepki değildi, daha önceden 5-10 maçlık bir birikimdi. O dönemde takım olarak da iyi gidiyorduk ama taraftarlar maçı kazansak bile en ufak bir yanlış hareketimde büyük tepki gösteriyorlardı, o negatif elektriği alıyordum. Bunun birikimi oldu."

-Beşiktaş taraftarı şu an benzer bir durumu Baki Mercimek'e yapıyor...
"Beşiktaş defterini artık kapattım ama taraftarın, futbolcular üzerinde bu kadar etkili olması yanlış. Onların futbolculara daha iyimser yaklaşmaları lazım çünkü sonuçta oyuncular da sahaya en iyisini yapabilmek için çıkıyor."

“ŞU AN BEŞİKTAŞ'TA OLSAM YİNE FORMA GİYERDİM”

-Beşiktaş savunması yaptığı hatalar nedeniyle çok eleştriliyor. Çağdaş Atan, şu an Beşiktaş'ta olsa ilk 11'de forma giyer miydi?
"Beşiktaş'tan ayrılışımın aslını bilmeyen insanlar sanki ben Beşiktaş'tan gönderilmişim gibi düşünüyorlar. Beşiktaş'tan ayrılacağımı söylediğim Bursaspor maçına kadar, 25-26 maç üst üste oynamıştım. Tigana geldikten sonra zaten devamlı oynuyordum. Tekrar söylüyorum ben Beşiktaş'tan kendi isteğimle ayrıldım. Benim o dönemde Anderlecht'e transferim olacaktı, ayrılırken söylediğim gibi futbol hayatımı Avrupa'da sürdüreceğiktim. Sonra yüksek bonservis ücreti istenince şartlar gerçekleşmedi. Dediğim gibi Beşiktaş'tayken, sürekli oynayan bir oyuncuydum. Şu an Beşiktaş'ta olsam yine oynardım, Beşiktaş'ta çok az yedek kaldım. Ben bulunduğum takımda her zaman oynayacağımı düşünüyorum."

-Ligimizde kaliteli golcüler var, senin karşılıklı oynarken zorlandığın isimler var mı?
"Yedi senedir Süper Lig'de oynuyorum artık iyice tecrübe kazandım. Bu nedenle şu forvetten çekiniyorum diye bir düşüncem yok. İlk başladığım dönemlerde Fatih Tekke'den çekinirdim, bir de Hakan Şükür'den genç ve diri olduğu dönemlerde çekinirdim. Şu an böyle bir isim yok."

“YATTARA'DAN SÜREKLİLİK BEKLİYORUZ”

-Yattara seni idmanlarda zorluyor mu?
"Mevkii gereği pek karşı karşıya gelmiyoruz, ama Yattara çok yetenikli bir oyuncu. Gününde olduğu zaman karşısındaki rakibi çok zor durumlara düşürebiliyor. İşin şov kısmını da iyi yapıyor. Biz Yattara'dan süreklilik bekliyoruz, o da artık bunun farkında. Gökdeniz'in gidişinin ardından son 4-5 maçtır sorumluluk almaya başladı. Çünkü herkes ondan büyük şeyler bekliyor. Yani neredeyse o olmasa biz zor hücum organizasyonu gerçekletiririz."

-Ligde son 4 haftaya giriyoruz, şampiyonluk adayın kim?
"Son haftaya kadar bu yarış Galatasaray ile Fenerbahçe arasında gider."

-Maç öncesinde kendini motive etmek için özel bir uğurun var mı?
"Her şeyden önce ben ailem için yaşıyorum. Ailesine bakan bir futbolcuyum, onlar için oynuyorum ve mücadele ediyorum. Çoğu futbolcunun batıl inancı var, benim de eskiden vardı, ama artık kalmadı böyle şeylere inancım. Artık yalnızca dua ederek maça çıkıyorum.

Defans oyuncularının, karşılıklı oynayacağı forveti iyi tanıması gerekir. Açıkçası ben, karşımda oynayacak forvete göre de konsantre oluyorum. Karşı takımdaki santrforun özelliklerini bilip ona göre çalışmalarımı yapıyorum."

“SERVET'İN ÇIKIŞI BENİ ŞAŞIRTMIYOR”

-Galatasaraylı Servet'in müthiş çıkışı hakkında ne söyleyeceksin. Bir savunma oyuncusunun bu kadar ön plana çıkması pek alışık olmadığımız bir şey...
"Servet'le Denizlispor'da kısa bir süre birlikte oynadım. Her şeyden önce çok iyi bir insan, güzel de bir dostluğumuz var. Fizik gücü çok fazla, hava hakimiyeti yüksek, bu sene de çok iyi bir çıkış yakaladı. Zaten Milli Takım'da da oynuyor, Servet'in bu çıkışı beni şaşırtmıyor. Bu çıkışı bekliyordum, Fenerbahçe'de çok az şans buldu ve şanssız maçlar oynadı. İsmi sürekli Shevchenko ile anıldı ama bir oyuncuyu bir iki maçla değerlendirmemek lazım, değeri de nitekim ortaya çıktı. Servet'in başarısını gururla izliyorum, çok başarılı buluyorum."

-Servet'ten söz açılmışken, Feldkamp Servet'i farklı mevkiilerde denedi. Ön libero, kısa süre forvet, sen farklı mevkiilerde oynayabilir misin?
"Beşiktaş'tan ayrılışımın sebeplerinden biri de sol bekte oynatılmamdı. Tigana geldikten sonra bir iki maç stoper, ardından ön libero oynadım. Aslında Tigana benim ön liberodaki performansımdan memnundu, ama Mustafa Doğan'ın kolu kırılınca yeniden stoper oynadım, sonra da yaklaşık 20 maç sol bekte oynadım. Yani farklı mevkiilerde oynayabiliyorum. Trabzonspor'da da bazen sol bek oynuyorum. Ön liberoda da başarılı olacağımı düşünüyorum."

-Forvette oynayabilir misin?
"Yok ben forvette oynayamam. Forvet oynamak bir alışkanlık ve başka özellikler gerektiriyor. Bir stoperin oyun bilgisi iyiyse ön liberoda oynayabilir ama forvet çok başka bir şey."

-Milli Takımımızın EURO 2008'deki şansını nasıl görüyorsun?
"Bence çekebileceğimiz en iyi kurayı çektik. İsviçre ve Çek Cumhuriyeti'ni rahatlıkla yenebileceğimizi düşünüyorum. Portekiz'i de kafa kafaya mücadele ederek mağlup edeceğimize inanıyorum. Ama tabii ki turnuvada günlük performanslar çok önemli, o gün, gününde olan, maça iyi konsantre olan takım sahadan galibiyetle ayrılacaktır. Portekiz ile beraber gruptan çıkarız."

-Röportajımızın sonlarına yaklaşıyoruz. Taraftarlarınıza önümüzdeki sezon iyi bir Trabzonspor izleyebileceklerini söyleyebilir misin?
"Takımımızın transfere gerçekten çok ihtiyacı var. Ama umarım gerçekten kaliteli yabancılar transfer edilir. İnşallah gelecek vaat eden oyuncular değil de kendini ispatlamış oyuncular kadromuza katılır. Örneğin Marcelinho gibi kendini kanıtlamış, ne yapabileceği belli olan oyuncular aramızda olur. Bu tarz transferler yapılırsa gerçekten şampiyonluğa oynayabileceğimizi düşünüyorum. Şu anki kadromuzda 5-6 oyuncunun devam edeceği kesin, 11 oyuncu birden değiştirilmeyeceğine göre, iyi bir karma yapılıp Trabzonspor şampiyonluğa oynayacaktır."

-Önümüzdeki sezon sen bu kadroda yer alacak mısın?
"Umarım ben de Trabzonspor'da forma giymeye devam ederim, şu an için böyle gözüküyor. Trabzonspor'un şampiyonluğunda benim de payım olur. Futbol hayatımdaki tek eksiklik Süper Lig'de şampiyonluk. İnşallah bunu da Trabzonspor ile birlikte gerçekleştiririm."

“ERSUN HOCA KALMAMI İSTİYOR”

-Ersun Hoca ile önümüzdeki sezon ile ilgili görüştün mü?
"Bunu ilk defa söylüyorum, Ersun Hoca ile bire bir görüşmelerimizde takımda kalmamı istediğinin birkaç kez dile getirdi. Zaten Trabzonspor ile sözleşmem devam ediyor. Yalnızca bir madde var yönetim bunu kabul ederse otomatik olarak sözleşmem sürecek. Bir problem çıkacağını tahmin etmiyorum."

-Marcelinho'nun gidişinin sebebi Ziya Doğan mıydı?
"Marcelinho ile aramız çok iyiydi. Marcelinho istediği yerde oynayamıyordu, Ziya Hoca onu farklı mevkiilerde kullanıyordu. Marcelinho bu nedenle mutsuz oldu, yoksa hiçbir problem çıkarmadı. Her idmana çıktı, çok disiplinli bir şekilde çalıştı, takımımız gol attığında en az diğer futbolcular kadar sevindi. Takım için çok mücadele etti, ama bence de yanlış yerde oynatıldı ve beklenen verim alınamadı. Şu anda Wolsfburg'da takımın lideri konumunda, Fenerbahçe için Alex neyse, Marcelinho da Wolsfburg için o. Marcelinho tartışmasız çok büyük bir futbolcu. Her zaman aynı şeyi söylüyorum, Lincoln gerçekten iyi bir futbolcu ama Lincoln'ün Almanya kariyeri ile Marcelinho'nun Almanya kariyeri karşılaştıralamaz. Marcelinho her yıl 15-16 gol atabilen bir oyuncu. Lincoln, Türkiye'ye gelmeden önceki sezon 5-6 gol attı. Marcelinho, Lincoln'den çok daha etklili bir oyuncu. Kariyerine bakmaksızın Trabon'da herkes ile iyi ilişkileri olan, herkesi sevgi ile karşılaşayan birisiydi. Onun gidişine üzülmüştüm. Aynı şekilde Musampa ve Szymkowiak da Trabzonspor için önemli kayıplardı. Musampa'ya çok az şans verildi, aslında çok kaliteli bir oyuncuydu. Herkes Musampa oynayamadığı için ne gerek vardı böyle bir oyuncuya, bitmiş dedi, Ama dışarıdan gerçekler tam olarak gözükmüyordu. Musampa çok çalışkandı ve oynamayı hak ediyordu. Maalesef oynatılmadı.

O dönemde kadromuz çok sağlamdı. Ersen Martin, Musampa, Gökdeniz, Szymkowiak, Marcelinho, Stepanov... İşte düşünün kadromuzu. Bu isimler pek oynatılmadı. İnşallah önümüzdeki sezon da iyi bir kadro kurulur ve başarılara koşarız."

Röportaj: Hilmi SEVER

yns61
16.04.2008, 01:01
ön liberö da oynuyabilirim demiş.. çagdaştaki ruh herkeste olsa keşke..

Emiroğlu
16.04.2008, 04:16
çok beğendim röportajını.

Mustafa K. Demirbaş
16.04.2008, 06:34
cagdas sahada bızı yansıtıyor sankı tam bır trabzonlu gıbı azımlı ve mucadeleci

Muhammet
16.04.2008, 07:07
Çok iyi bir profosyonel. İyi de mücadele ediyor.

En azında "plaka" numaralılar gibi işine geldiği zamanlarda oynama gibi bir durumu yok.

Anlayan anladı.

ilhan
16.04.2008, 09:07
çok beğendim röportajını.

Katılıyorum. Çok beğendim. Ziya Doğan konusunda özellikle bir hayli katıldım Çağdaş'a. Bunun dışında röportajın sonunda saydığı isimler " Ersen Martin, Musampa, Gökdeniz, Szymkowiak, Marcelinho, Stepanov... İşte düşünün kadromuzu. Bu isimler pek oynatılmadı. " hepsi için Ziya Doğan'ın kulaklarını çınlatıyorum.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2008, 12:24
Bir taraftar gözüyle çok güzel bir röportaj vermiş. Ama ben yine de bir futbolcunun eski hocası hakkında kötü konuşmasını etik bulmuyorum. Doğru söylüyor ama bunları söylemesi yanlış..

ferhaTS87
16.04.2008, 13:29
sampıyonluk ıcın yeterlımı onu bılmemde takımın hepsınıde gonderemıcegımz kesın ucrettede ındırımı kabul etcek gıbı duruyo o halde kalmasında bı sakınca yok

karatasof
16.04.2008, 13:30
"Ben yapı olarak futbol için yaşayan bir insanım. Şehrin çok büyük, sosyal ya da güzel olmasıyla ilgilenen bir insan değilim. Evet Trabzon küçük bir şehir bunu kabul ediyorum. Ama insan para kazandığı yerde mutlu olmayı bilmeli ya da mutlu olabilecek imkanları yaratmayı bilmeli. Ben Trabzonspor'da futbol oynamaktan dolayı çok mutluyum, çünkü burası ülkemizdeki dört büyük kulüpten bir tanesi.''

Beni en fazla etkileyen kısmıda burası arkadaşlar.Zaman zaman Trabzon'lu olup TS'da forma giyen futbolcuların bile ''sosyal hayat kısıtlı'' geyiklerine sarılıp transfer istemelerine veya TS'a transfer edilmek istendiğinde sarıldıkları bahanelere verilebilecek kitap gibi cevap bu.

Osman Yavuz
16.04.2008, 14:00
Sahaya bütün varını yoğunu koyan bir futbolcu Çağdaş.Sanırım bu da gözümüze girmesinin en büyük nedeni.Umarım kalır.Çünkü arkadaşlarına da pozitif enerji verebilen bir oyuncu.

uftinci
19.04.2008, 10:34
Ne pozitif enerjisi ya. Bu adamda bniye bu kadar ısrar etti şu an mevkisinde kısıtlı adam var diyemi anlayacaz sezon sonu. İyi bir yedek bile olamaz bence..

Sefa Murat Dokuz
19.04.2008, 10:36
seneye yedek olur..

Emirhan Makul
19.04.2008, 11:41
türkish stephanov ya

Mehmet Fırat
24.04.2008, 11:49
Çağdaş ne zaman evleniyor?

Trabzonsporlu Çağdaş evini Lig TV'nin sevilen programı Futbol Life'a açtı... Bordo-mavililerin başarılı savunma oyuncusu bekar, ama evi öyle düzenli ki, görenler hayretler içinde kalıyor...Tabi ki, akıllara da Çağdaş'ın ne zaman evleneceği sorusu geliyor.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=37440

ErayAkyüz
24.04.2008, 12:24
cagdasın en nefret ettgim huyu defansdan cıkarken topu şişirmesi