PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evet Şenol Güneşten Özür dileyecekler Buraya...!!!!

Barış Bağcıoğlu
03.05.2012, 04:34
Ben şahsım adına hiç bir zaman savunmaktan geri kalmayan birisi olarak BMN üyelerinden daha önceki hakaretleri için özür dilemelerini bekliyorum adamlık adına

Herkes hata yapıyor Morunyosundan guardiolasına kadar ama bu adam bu takımdan ziyade Türkiyeye lazım arkadaş hadi bakalım görelim delikanlıları

İlk özür benden geçen hafata volkanı çıkarttığında söylediklerim için....

Hazar_
03.05.2012, 06:26
Şenol Güneş adamdır, bu dünyadaki en büyük kanaat önderimdir..

Volkan'ı neden oynatmadın, Henrique neden hep yedek gibi eleştiriler farklı konu. Tabiki eleştirilir.

Konuşmayalım mı hiç yani.

irfandervisoglu
03.05.2012, 17:16
Şenol hoca Başkan olacak karakteri taşıyor teknik adamlığı çoktan aştı Şenol hoca başkan Mustafa Akçay teknik direktör

Punisher-61
03.05.2012, 17:22
Senol günes iyi insan olabilir...ama teknik direktörü olarak begenmiyorum...

Bununda nesinden özür dileyecegim???

Senol günesin dün söyledikleri cok güzeldi ama böyle baslik biraz sacma oldu

Hatice Aslan
03.05.2012, 17:23
Şenol Güneş başlığına yazmıştım buraya kopyalayayım akıl vicdan sahibi olanlar ellerini yüreğinin üzerine koyup özür dileme erdemini gösterirler umarım.
------------------------------------------------------------------------------------------

Ben bu akşam yüreği Bordo-Mavi hayatı Bordo-Mavi olan bir adam izledim. İsyan ediyordu, sesi titreye titreye, göz yaşlarını içine akıtarak ''En çok benim Hakkım yendi diyordu En çok benim Hakkım yendi''! Ve devam etti ''Canım yanıyor canım! Canım yanıyor ey Trabzonspor'lular Canım yanıyor ey Türkiye'm''! 45 yılıma yazık oldu diyordu yine göz yaşlarını içine akıtarak. Yalnızlığını vurdu dışa , bir türlü yaranamadığı bu ülkeye olan isyanını kustu adeta.. Bıraksalar günlerce konuş deseler hiç susmazdı yine haykırırdı bu sefer normal ses tonuyla değil bildiğin yıkardı ortalığı.. Ben bir yetim gördüm orda , Trabzonspor'un yetiştirdiği evladı kameralar karşısında bir yetimin isyanı olmuştu adeta.. Neden mi yetim? Çünkü bazı topluluklar tarafından reddedildi bu evlat , onlar hiç sevmemişti bu saygılı , hayırlı bilgeyi.. Onlar hep reddetti bu Güneş'i hep aşağıladı hiçbir zaman yeterli gözükmedi o yüreği kine bürünmüş vicdansızlara.. O Güneş'in hakkını emeğini gasp ettiler amma yüreği kine bürünmüş topluluk Güneş'in yüzünden o güzel gülümsemesini çaldı. Yeri geldi bacak kadar çocuk bile sırf sevmediği için hocalığına laf etti , yeri geldi o topluluk adamlığına laf etti bu Güneş ne çektiyse en çok kendi insanından çekti, Trabzonspor taraftarının sevmediği 3 büyük takımın taraftarları o Güneş'i el üstünde tutarken buradaki topluluk onu hep ezdi. O topluluğun içinde kimler yokki? Türkçe'yi şahane kullanan beyefendi gibi gözükmeye çalışan mı dersin , yaşı 50ye geldiği halde Güneş'in başlığına girip 5 yaşındaki çocuğun yapmayacağı seviyesizce şakaları yapıp Güneş'i aşağılayan mı dersin. Profesyonellikten dem vurup tamamen sevmediği için yerden yere vuran mı yoksa o Güneş'i sevenlerin önüne istatistik koyup yerin dibine sokmak için yüksek efor harcayan mı dersin.
Konuş Güneş'im sen konuş dök içini de ki beni en çok kendi insanım vurdu , elinde büyüdüğüm , yetiştiğim , hizmet ettiğim bu camia elimdeki son şeyi gülümsememi de çaldı benden haykır Güneş'im vur nankörlüklerini yüzlerine, kus içindeki nefreti gözyaşını yüreğinin en dibine akıtma salıver dışarı utanma Güneş'im ne kadar seni vuran kendi camianda olsa akıttığın gözyaşı için utanma! Sen utanacağına yüreği kinle dolan 1 gram vicdanı kalmamış dar görüşlü zihniyet utansın! Sen utanma her seferinde bu başlığa girip pusuda bekleyen 1 gram vicdanı , insanlığı , adamlığı kalmamış şakacı! zihniyet utansın. Sen utanma evladın yaşında olup bu saydığım toplulukla hareket eden insanımsı yaratıklar utansın. Sen ağla ama bu son olsun birdaha ağlama! Bak ben ağlıyorum senin yerine , ölde öleyim Babam!

cemoli5408
03.05.2012, 17:36
Hiç aşırı eleştirmedim, sadece takımı iyi motive edemiyor, kendi de motivasyonunu kaybetti diye söylemlerim oldu ama, yüz bin kere özür dilerim şahsım adına. Bu ortamda biz oturduğumuz yerden, uzaktan seyrederken bile sinir hastası olduk, Şenol hoca ise bu işin tam merkezinde, belki her hafta, her gün bu namussuzluklara bire bir maruz kalıyor. Anlamak lazım, destek olmak lazım. Başkan olsam, ücretini de zamanını da sen yaz deyip kontratı sunardım hocanın önüne.

TSezgin61
03.05.2012, 17:39
hersey adaletli olsa bu Ülkede, Senol Günesin kafadan 5 Sampiyonlugu, 5 Süper Kupasi, sayisiz ikincilikleri, Sampiyonlar liginde iyi bir kac derecesi belkide bir avrupa kupasi vardi...

yazik ettiler. en cok o haykiracak tabiki, sonrada bütün camiamiz.

Samet Türkmen
03.05.2012, 17:44
Şenol Güneş'in hocalığını beğenmiyorum. Al sana özür.

Vkgz
03.05.2012, 18:28
Özür dilemezler çünkü Volkan çok iyi topçu :) Şenol hoca adam edemedi, ertuğrul adam edemedi onlar edecek :)

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 18:38
Bundan iyisini görmedim görsemde inanmam , hadi vari gidin elestirenler zaten bir ise yaramaz !!

Bir isi bilen akil verir ,bir isi az bilen elestirir

Bir isi hic bilmeyen camur atar

- BİLEN YAPAR

- AZ BİLEN AKIL VERİR

- BİLMEYEN ELEŞTİRİR

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 18:39
Özür dilemezler çünkü Volkan çok iyi topçu :) Şenol hoca adam edemedi, ertuğrul adam edemedi onlar edecek :)

:D:D:D hihihi

Samet Türkmen
03.05.2012, 18:48
Zaten Sadri Şener'de bu transferleri Şenol hocanın kafasına silah dayayarak kabul etttirdi ona :alkış::confused::eek::mad::(:rolleyes:

orhan42
03.05.2012, 18:59
Cyzio nerede o dilesin özrü..Bu ülkede bu adamın 3 defa hakkı yenildi ve hakkettiği şampiyonlukları elinden alındı gaspedildi..Hep hazır takımlara konmakla suçlandı.Ama aynı takımları başkalarının oynatamadığını kimse aklına getirmedi.geçen seneki takıma kattığı katkıyı kim inkar edebilir?En çok kızdığım nokta bu!Biz oturduğumuz yerden atıp tutarken o hep sabretti içine attı derdini.Ama dün patladı nihayetinde..Bunu bile beyefendice yaptı..Anlayana tabii..

Ahmet Karaman
03.05.2012, 19:13
maç sonu açıklamaları çok güzeldi hocamızın eee napalım 10 sene daha hoca olarak başımızda mı kalsın. çok saçma bi başlık

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:13
Yahu taktiksel olarak beğenmemenin özür gerektirecek neyi var ? Saçma yerlere çekmeyelim konuyu. Hakaret edersin, kişiliğini eleştirirsin dile ne dileyeceksen.

Ama futbol için konularda özür falan gereksiz. Hatta bu başlıkta gereksiz.

Hatice Aslan
03.05.2012, 19:14
Samet Türkmen nasıl yorumlar yapıyorsunuz siz öyle? Bu nasıl bir seviyesizliktir. Kesin bunu yazdım diye ceza alırım bu forumda. Siz ve sizin gibilerin gerçekten vicdanı yok elinizi yüreğinizin üzerine koyup bir özürü doğru düzgün yazamıyorsunuz destek veremiyorsunuz yazık diyorum evladı yaşındasınız o insanın hiç değilse yaşına hürmetiniz olsun elalem şikeci hocasını yerlere göklere çıkarırken bu adam resmen dün yalvardı destek olun diye. Hocalığını beğenmeyebilirsiniz lakin 'sizler dünyaya gelmemişken Şenol Güneş futbolun içindeydi'! Yeter artık şu forumda bu tür seviyesiz mesajları hergün görerek sinir hastalığı geçireceğim ya adam gibi eleştiri yapılsın ya seviyesizler uzaklaştırılsın şu forumdan! Adam gibi özür mesajı yazamayıp klavye başında futbol uzmanı kesilenler ibretliksiniz sadece!

metehan
03.05.2012, 19:15
Bence böyle bir başlığa gerek yok.

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:17
Samet Türkmen nasıl yorumlar yapıyorsunuz siz öyle? Bu nasıl bir seviyesizliktir. Kesin bunu yazdım diye ceza alırım bu forumda. Siz ve sizin gibilerin gerçekten vicdanı yok elinizi yüreğinizin üzerine koyup bir özürü doğru düzgün yazamıyorsunuz destek veremiyorsunuz yazık diyorum evladı yaşındasınız o insanın hiç değilse yaşına hürmetiniz olsun elalem şikeci hocasını yerlere göklere çıkarırken bu adam resmen dün yalvardı destek olun diye. Hocalığını beğenmeyebilirsiniz lakin 'sizler dünyaya gelmemişken Şenol Güneş futbolun içindeydi'! Yeter artık şu forumda bu tür seviyesiz mesajları hergün görerek sinir hastalığı geçireceğim ya adam gibi eleştiri yapılsın ya seviyesizler uzaklaştırılsın şu forumdan! Adam gibi özür mesajı yazamayıp klavye başında futbol uzmanı kesilenler ibretliksiniz sadece!

Seviyesizlikle ne alakası var ? Anlamadım ? Ben teknik hocalığını eleştiririm. Buna kimin karışmaya hakkı var ?

Ondan sonra balıklama dalmayın konuya deyince ortamı germe diyorsunuz.

Her cümlemize ironi yaptık diye parantez mi açacağız ?

Görende bu forumda Şenol Güneş'e hakaret eden onlarca insan var sanacak.

Hatice Aslan
03.05.2012, 19:18
Yahu bizler şike sürecinde kafayı yedik aylardır psikolojimiz bozuldu peki ya bu adam? Birebir yüzüne çarpıldı herşeyi birebir yaşadı talebeleriyle birlikte hakkı çalındı emeği hiçe sayıldı saygısızlık yapıldı istanbul medyası onu hep kötü gösterip köstek oldu , ya onun psikolojisi ? Ya futbolcuların psikolojisi? Bu kadar bencil olunabilirdi sadece kendinizi düşünüp diğer insanların nasıl ne şekilde neler yaşadığının önemi yok sizler için ancak saha sonucuna göre skora göre değerlendirme yapıp eleştirirsiniz insani yönünden olaya bakmayıp ancak köstek olursunuz busunuz işte. Koskocaman Trabzonspor taraftarının bir bölümü malesef böyle. Hiçbir zaman değişmeyecek!

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:19
Yahu bizler şike sürecinde kafayı yedik aylardır psikolojimiz bozuldu peki ya bu adam? Birebir yüzüne çarpıldı herşeyi birebir yaşadı ya onun psikolojisi ? Ya futbolcuların psikolojisi? Bu kadar bencil olunabilirdi sadece kendinizi düşünüp diğer insanların nasıl ne şekilde neler yaşadığının önemi yok sizler için ancak saha sonucuna göre skora göre değerlendirme yapıp eleştirirsiniz insani yönünden olaya bakmayıp ancak köstek olursunuz busunuz işte. Koskocaman Trabzonspor taraftarının bir bölümü malesef böyle. Hiçbir zaman değişmeyecek!

Seviyesizleşen sensin. Lütfen üslubunu düzelt. Sonra özür dilemek zorunda sen kalma. Yok öyle klavye delikanlılığı. Şusunuz busunuz nedir arkadaşım ? Kimi kastediyorsan isim ver.

sessizkral_1
03.05.2012, 19:20
(ÖNCELİKLE KONUNUN ZAMANI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM ancak yinede kişisel yorumumu yazayım)

Biz Şenol hocayı bir çok konuda övdük övüyoruz..

Hatta ben Şenol hocanın Trabzonspor için büyük şans olduğunu ve yıllarca bu takımın başında olmasını isterim.

Ancak hataları eleştirmeyide ve bunu kaldırabilmeyide bilmeliyiz..

Örneğin Şenol hocaya transfer konusunda ben çok eleştri yapıyorum.

Eğer istediği oyuncular alınmadıysa , yönetime bu konuda baskı yapmadığı için kızarım

Eğer alınan oyuncuları kendi istediyse (adrian,henruqie,pawel,piotr vs..) ozaman yine kızarım..

yani özellikle transfer konusunda ciddi hatalar yapılmıştır ve bence bunda Şenol hocanında payı vardır.Örneğin devre arasında alınmayan STOPER de şenol hocanın sorumluluğu yokmudur ?

Futbol konusunda oyuna girenler,çıkanlar bunlar Şenol hocanın bileceği iş.kimin oynatılacağını teknik adamdan daha iyi kimse bilemez.biz sadece o anki sinirle kızarız.

Mesela geçen seneki futboldan eser yok ! bu şenol hocanın teknik direktörlük kalitesi ilemi alakalı ? Hayır..transfer politikası ile doğrjdan alakalı..

egemen-selçuk-jaja gitti

yerine kimi koydun ?

Hatice Aslan
03.05.2012, 19:21
Seviyesizleşen sensin. Lütfen üslubunu düzelt. Sonra özür dilemek zorunda sen kalma. Yok öyle klavye delikanlılığı. Şusunuz busunuz nedir arkadaşım ? Kimi kastediyorsan isim ver.

Eğer o topluluğun içerisinde değilseniz alınmayın üstünüze. Eğer biraz takip ediyorsanız onların kim olduğunuda gayet iyi biliyorsunuz bu konuda rahatsız olan tek ben değilim.

@Tyler Durden
Eğitim seviyem belki sizin altınızdadır eğer o katagoriye soktuysanız beni.. Belki bir üniversite mezunu değil İlkokul mezunuyumdur. Belki sizler gibi güzelce okullarda okuyamamışımdır imkanım olmamıştır. İnsanların eğitim seviyesini aşağılarken almış olduğunuz üst düzey eğitimin şu yorumunuzdan sonra hiçbir önemi yoktur.

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 19:24

:alkış::alkış::alkış::alkış:

herkes seni anlamaz

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:26
:alkış::alkış::alkış::alkış:

herkes seni anlamaz

Abi alkışlıyorsunda neyi alkışlıyorsun Allah aşkına ? Şenol Güneş'i desteklemediğimizi falan mı sanıyorsunuz şike konusunda ? Olaylara nasıl bu kadar dar açıdan bakabiliyorsunuz vallahi hayret.

Şenol GÜneş takıma başkan olmalı ama hocalığını beğenmiyorum. Ne oldu şimdi ?

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 19:26
usak bunlar daha usakkk

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 19:27
al sana cevap

- BİLEN YAPAR

- AZ BİLEN AKIL VERİR

- BİLMEYEN ELEŞTİRİR

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:28
Evet sayın Hasan Çubukçu. Ne derecede bir insan ve taraftar olduğunuzu yukarıdaki 2 mesajda gösterdiniz. Yorum diğer üyelerimizin.

Birgün birisi kalkıp size eski kafalı derse darılmayın.

Hasan Cubukcu
03.05.2012, 19:30
anlamadim iyi bak kimindiye de ondan sonra yaz !!!

Hadi Hoscakal !!

Samet Türkmen
03.05.2012, 19:31
anlamadim iyi bak kimindiye de ondan sonra yaz !!!

Hadi Hoscakal !!

Anlamanız lazım. Ben daha uşağım. Size anlatacak yaşta değilim ya ... Mesajım gayet net.

Ergin Varlibas
03.05.2012, 19:36
bunu anlatamazsiniz ki..
bmn gibi egitim seviyesi yuksek insanlarin yazdigi bir
forumda boylesine gereksiz basliklar gercekten cok siritiyor.
ozurmus,neyin ozruyse artik..
sicak havalardan dolayimi oluyor anlamadim..

Yaptigin yorum asagilayici bir yorum. Burasinin bir internet portali oldugunu unutmamalisin. Buraya her egitim seviyesinden, her gelir kisimindan kisi girebilir, herkez birbirini incitmedigi surece istedigi yorumu yapabilir.

Ne yani egimitinlemi eziyorsun milleti?

bordoylamavi
03.05.2012, 19:43
şu bir gerçek. trabzonspor tarihinde iki büyük hoca vardır . 1 eski nesilin hocası ahmet suat özyazıcı 2 yeni nesilin hocası şenol güneş. ikisinin de ortak özelliği trabzonspora en uzun hizmet eden hocalardır tarihimzde. ayrıca 3 yıl ve daha fazla takımın başında sadece ikisi kalmıştır.
gelelim şenol güneşe. evet 96 da kızdık takımı ileri oynattı diye fb maçında. 2005 li yıllarda da beğenmedik. ama şu anda kimsenin şenol güneşe edbileceği bir laf bile yoktur. kimsenin klavye başında şenol güneşin hocalığına laf edecek kapasitesi yoktur. açıkça söylüyorum kapasitesi yoktur. öyle tv izleyip internete girmekle kadro yazmakla olmaz bu işler. şenol güneş kariyeri belli bir hocadır. trabzondaki başarılarına ek olarak milli takım ve güney korede de neler yaptığı bellidir. o yüzden şenol güneşe özür dilemeden önce özür dilemeyi gerektiren sözleri tartıp söylemek lazım. ben de hocanın geç oyuncu değişikliklerini beğenmiyorum geriye yaslanık oyunun sevmiyorum ama ona saygı gösteriyorum. göstermek zorundayım. tekrar ediyorum klavye başında kimsenin haddi değildir şenol güneşe hakaret ve küçümseyici laflar söylemek. burağı adama eden onur ve tolgaya kaleciliği öğreten gerçek bir takım yaratan hocanın suçu değildir bir anda 7 8 oyuncu kaybetmek.o yine elinden geleni yapacaktır bu kadroyla. o yüzden lütfen biraz daha dikkatli ve saygılı olalım şenol hoca hakkında konuşurken

SEDAT
03.05.2012, 19:48
@Tyler Durden başlığı geren mesajlar atmayınız, eğer katılmıyorsanız bunuda üslubunca anlatınız.

cemka
03.05.2012, 19:51
Ben Şenol hocadan özür dileyecek bir tutum içinde olmadım. Fakat maç esnasında heyecanla kendisine gereksiz söylemler içinde bulunmuş olabilirim... Bunun için kendisinden tabiki özür dilerim...
Ben bir TRABZONSPORLUYUM... Kazandığımız 28 kupanın 25 tanesinde emeği olan birisi devamlı baş üstünde taşınmalıdır... Yattaraların, Tekklerin, Ünalların,...vb isimlerin el üstünde tutulduğu yerde Şenol Hoca neleri hakediyordur varın onunda siz düşünün...
Seni seviyor ve saygı ile ellerinde öpüyorum Hocam...

orhan42
03.05.2012, 20:04
Eleştiriye hoca zaten açık bir insan.eleştiri yaparken hakaretamiz kelimeler cümleler sarfediliyor.Eminim başlığı açan arkadaş bunu kastetmiştir.Oyuncu değişikliğini,skoru korumak için defansa çekilmesini eleştirisiniz.Ama dalga geçer tarzda bunu söylemeye kimsenin hakkı yok!

iboandibo
03.05.2012, 21:26
Bu şike olaylarının patladığı günden beri en şanslı olduğumuz konu teknik direktörümüzün Şenol Güneş olmasıdır.Çok iyi biliyoruz içimizden olmayan insanlara bu şehirde nasıl tavırlar yapışdığını.Şenol hocayı sevevnde vardır sevmeyende ama bugün Trabzonsporun hocasının söylediği günde 5 kez tv de gösteriliyorsa bunun sebebi kariyeridir.Ve bu süreçte Şenol hoca değilde bir başkası olsaydı bu sezon 3.teknik direktörümüz şu anda takımın başında olurdu büyük ihtimalle.Adam bu takımın hertürlü kahrını çekiyor.Hem hoca hem başkan hem basın sözcüsü... Bunun yanında ülke futbolununda düzelmesi adına kafa yoruyor.Bugün tepkisi bu kadar ciddiye alınıyorsa Trabzonsporun hocası olduğu için değil Şenol Güneş olduğu içindir.Taktiksel hataları yokmu bi dünya var transferde hatası yok mu oda var.Ama adamın başarılı olabilmesi için hiçbir zemin yokken yine 3.yüz.Herzaman arkdandayız hocam.O şikeciler kadar senin arkanda durabilsek kimse karşımızda duramaz

Hasan Cubukcu
04.05.2012, 00:38
anlamanız lazım. Ben daha uşağım. Size anlatacak yaşta değilim ya ... Mesajım gayet net.

- bİlen yapar

- az bİlen akil verİr

- bİlmeyen eleŞtİrİr

Recep Çaltepe
04.05.2012, 00:47
Sayın Şenol Güneş,

Siz Kore'deyken, "Allah'ım n'olur Trabzonspor'a gelsin" diyerek dua ettiğim için ve buraya gelmenizde bir dua kadar da olsa katkıda bulunarak bu kirli futbol düzenine sizi çekmiş olduğum için özür dilerim.

Hasan Cubukcu
04.05.2012, 00:48
Bu şike olaylarının patladığı günden beri en şanslı olduğumuz konu teknik direktörümüzün Şenol Güneş olmasıdır.Çok iyi biliyoruz içimizden olmayan insanlara bu şehirde nasıl tavırlar yapışdığını.Şenol hocayı sevevnde vardır sevmeyende ama bugün Trabzonsporun hocasının söylediği günde 5 kez tv de gösteriliyorsa bunun sebebi kariyeridir.Ve bu süreçte Şenol hoca değilde bir başkası olsaydı bu sezon 3.teknik direktörümüz şu anda takımın başında olurdu büyük ihtimalle.Adam bu takımın hertürlü kahrını çekiyor.Hem hoca hem başkan hem basın sözcüsü... Bunun yanında ülke futbolununda düzelmesi adına kafa yoruyor.Bugün tepkisi bu kadar ciddiye alınıyorsa Trabzonsporun hocası olduğu için değil Şenol Güneş olduğu içindir.Taktiksel hataları yokmu bi dünya var transferde hatası yok mu oda var.Ama adamın başarılı olabilmesi için hiçbir zemin yokken yine 3.yüz.Herzaman arkdandayız hocam.O şikeciler kadar senin arkanda durabilsek kimse karşımızda duramaz

gercekten dogru diyorsun simdi senolun yerinde yabanci birisi veya baska türk bir hocamiz olsa biz ne yapardik , en fazla iki defa protesto ederdik olur biterdi is , ama Senol Hoca inat et
ti kendini gelstirdi ve daha da gelistiriyor ve müthis birisi bence türkiyede Senol hocadan fazla felsefe dersi antrenörlik dersi vercek kisi yoktur ve olmaz ama bizim bazi taraftarlar hadi demiyeyim :)

Mehmet Ç.
04.05.2012, 00:54
Senol Gűnes !

Hocaligini begenmiyenler kimi begeniyor? Mourinho? Guardiola? Ferguson? Onlarida herkez begenmiyor, yani 0 a 0 elde var 0... Trabzonspor Senol Gűnes'den bűyűk TD gőrdűmű hic?

Yaşar
04.05.2012, 01:08
Forumda Şenol Güneş'ten özür dilemesi gereken hiç kimse özür dilememiş, dilemez de.
Teknik ve taktik anlamda yapılan eleştirlerden özür dilenmesi gerekmiyor bence.
Fakat Şenol Güneş'İn adınıı kullanırken aşağılayıcı yorumlar yapan ve onunla dalga geçenler ondan özür dilemeliler.

altinkaya08
04.05.2012, 01:10
Şenol Güneş eleştirilmeyecek diye bişey yok.Bir toplumda eğer tek ses çıkarsa o toplum ya diktatör yada şeriat la yönetiliyor demektir.Eleştiriler olmazsa daha iyiye daha doğruya gidilemez ama burada önemli olan eleştirinin dozu ve üslubüdür.

SEDAT
04.05.2012, 01:29
Forumda Şenol Güneş'ten özür dilemesi gereken hiç kimse özür dilememiş, dilemez de.
Teknik ve taktik anlamda yapılan eleştirlerden özür dilenmesi gerekmiyor bence.
Fakat Şenol Güneş'İn adınıı kullanırken aşağılayıcı yorumlar yapan ve onunla dalga geçenler ondan özür dilemeliler.

* Zaten ilk sallantıda Şenol Güneş Bizden Özürdilesin başlığını bekliyorum :D

Uğur Demircioğlu
04.05.2012, 01:31
Senol Gűnes !

Hocaligini begenmiyenler kimi begeniyor? Mourinho? Guardiola? Ferguson? Onlarida herkez begen
Iyor, yani 0 a 0 elde var 0... Trabzonspor Senol Gűnes'den bűyűk TD gőrdűmű hic?

Şenol Güneş'i eleştirenlere ziya doğan çok bile.

Samet Türkmen
04.05.2012, 01:32
- bİlen yapar

- az bİlen akil verİr

- bİlmeyen eleŞtİrİr

DNS'leriniz açık kalmış sanırım.

Vendetta
04.05.2012, 02:16
Şenol Hoca'nın insanlığını eleştirecek adama ben zaten Trabzonlu yahut Trabzonsporlu demem. Ben Şenol Güneş'e baktığımda dayımı, amcamı görüyorum. O samimliği o Trabzonlu bakışını görüyorum onda. Taktiksel hatalarından ötürü eleştirmek herkesin hakkıdır. Başlık maalesef çok saçma olmuş.

.....
04.05.2012, 03:30
Şenol Hocanın adamlığına yorum yapan zaten bir daha yorum yapmasın mümkünse.

poetricus
04.05.2012, 09:09
Niye özür dileniyor, ya da dilenmesi gerekiyor?

My
04.05.2012, 09:21
Bu tip mevzularla enerjimizi boşa harcamamamız lazım. Sadri Şener' o kadar kızarım mesela ama şimdi zaman ona buna kızma etme zamanı değil. Bence tabii.

poetricus
04.05.2012, 09:37
-Bilen yapar,
-Az bİlen akıl verir,
-Bilmeyen eleştirir.
Düşünemeyen de slogan atar, yağ çeker.

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2012, 09:47
Şenol Güneş tabi ki de eleştirilir.Ama bu forumdaki bazı sözüm ona adamlar hakaretvari laflar ediyorlar Şenol Hocaya.Ben şahsen,Allah uzun ömür versin,ölene kadar takımla ilişkili olmasını isterim Şenol Hocanın.Yönetici arkadaşlar,Şenol hocayı eleştirenleri değil de hakaret edenleri üyelikten silmediği sürece bu tartışma büyür.Hakaret eden adamda da özür dileyecek erdem olduğunu düşünmediğim için başlığın boşuna açılmış olduğunu düşünüyorum ben de.

demir
04.05.2012, 10:02
bazı kavramları bırbırıne karıstırmamak gerekır tahsıl sevıyesı yuksek futbol profesoru arkadaslarım dostlarım.....

- burada ıstedıgınızı yazabılırsınız karsınızdakını kırmadan assagılamadan

- takımın herhangı bır bıreyını eleştirebilirsiniz yada o kısı yada kısılere kızıp tepkı gosterebılırsınız
- takımdakı herhangi bir bireyi sevmeye bılırsınız tıpını bıle sevmıyorum deme ozgurlugunuz var FAKAAAATTT...

Eger TRABZONSPORLUYSANIZ bu takımın her bireyine sahıp cıkmak ZORUNDASINIZ hatasıyla dogrusuyla, sizlerınde hayatında yaptıgı bırcok hata gıbı bu takımda calısan bıreylerde ınsan..... hepınız playstation oynuyorsunuz aynı kısıyle oynadıgınız her macda aynı skorumu alıyorsunuz ???? yenmekde var yenılmekde...

kendındekı tahsıl ve futbol kabılıyetını cok ıyı goren arkadasları futbol dunyasında gormek ısterız bu yeteneklerını bu sekılde sanal ortamlarda bırılerını elestırerek harcamasınlar cunkı ıpe sapa gelmez elestırı ve hakaret hortumunu tazıgınden elınızde dahi tutamıyorken elestırdıgınız kısının kım oldugunuda bakmanız gerekır ... tekrar soyluyorum sevgımızden dolayı anlık tepkılerle elestırıler olabılır ama turkıyenın yetıstırdıgı en ıyı ıkı teknık trektırden bırısını elestırırken hem sacmalayıp hemde ukalalık yaparsaNIZ kusura bakmayın onada ozgurluk dıyemem.....

Faik Yılmaz
04.05.2012, 10:10
Lig 34 maçlık bir maraton.....

Ve alınması gereken 34*3 = 102 puan var....

Ve lig sonunda 56 puan topladık..... % 54 ünü alabildik...

Türkiye Kupasında çok kötü futbol oynadık elendik.......

Lig şampiyonluğunda neredeyse 10 hafta önce havlu attık....

Avrupada 2.tura bile çıkmamadık...

Koskoca sezonda bir inter galibiyetiyle teselli bulduk....

Futbol olarak doyurucu maçlarımız 4 ya da 5 tane olmaz bir elin parmaklarını geçmez....

Hal böyle iken Şenol Hocayı eleştirmicezde bizim caminin hocasınımı eleştireceğiz.....

Ve neyin özürü dilenecek ve kim dileyecek....

Özür diyelecekse yukardaki maçalrdan dolayı Şenol Hocanın

Geçen sene alınamayan kupadan dolayıda Sadri Şnerin özür dilemesi gerekiyor....

Sezon başından beri 51 maç oynadık ve 51. maçta ancak Trabzonspor gibi oynadık..... Üstelik Fener maçındada sahada dökülen aynı takımdı ve başında da aynı hoca vardı....

Yani bence garip bir başlık olmuş....

Not : Eleştireceğim deyip kişiliğine saldırmayı ya da hakaret etmeyi kastetmiyorum. Bu gibi insanları muhatap bile kabul etmem....

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2012, 10:13

Futbol olarak doyurucu maçlarımız 4 ya da 5 tane olmaz bir elin parmaklarını geçmez....

Hal böyle iken Şenol Hocayı eleştirmicezde bizim caminin hocasınımı eleştireceğiz.....

Sezon başından beri 51 maç oynadık ve 51. maçta ancak Trabzonspor gibi oynadık..... Üstelik Fener maçındada sahada dökülen aynı takımdı ve başında da aynı hoca vardı....

Not : Eleştireceğim deyip kişiliğine saldırmayı ya da hakaret etmeyi kastetmiyorum. Bu gibi insanları muhatap bile kabul etmem....

Zaten mesele eleştirmek de değil hocam.Hakaret eden kişilere yönelik olduğunu düşünüyorum başlığın açılma sebebinin.Yoksa hocanın teknik,taktik vb kararlarının eleştirilemeyeceğini kimsenin savunabileceğini düşünmüyorum.

demir
04.05.2012, 10:15

faikcim ozurdıleme ısı hakaret edenler ıcın ozellıklede mac sattı dıyenler ıcın elestırı tabıkı olur ama ıpın ucunu kacıranlar ıcın bu baslıgın acıldıgını dusunuyorum ben..

Barış Gümüş
04.05.2012, 10:20
Bu başlık Sadri Şener için de açılmalı..Bu kadar adam kaybettiğimiz ve alalacele oluşturmak durumunda kaldığımız yeni takımımızla ilk kez katıldığımız ŞLde 7 puan ve ligde 3.lük gayet büyük başarı.. Sadri Şener ile kulüp bariz bir şekilde seviye atladı..
Şu an Trabzonspor futbol takımındaki hangi futbolcu banko 3 büyüklerde 11 giyer?
Kendi cevabımı veriyorum;formda Zokora hariç hiçbiri banko 11 oynayamaz;Colman dahil..
Hal böyle iken Beşiktaşı geçip GS ve FByi zorlamak tarihi bir başarı.
Ben ayakta alkışlıyorum yönetimi de teknik direktörüde..
Bol keseden sallamak kolay,yok şunu niye almadık,bunu niye aldık vs diye..
Makakula vebenzeriler alınmadı diye yönetime demediğini bırakmayanlar bugün konuşma hakkına sahip değildir burda.
Konuşma hakkına sahip olmak için hak yemeyeceksin..Özellikle Faik Yılmaz efendi..HAK YEMEYECEKSİN

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2012, 10:21
Bu başlık Sadri Şener için de açılmalı..Bu kadar adam kaybettiğimiz ve alalacele oluşturmak durumunda kaldığımız yeni takımımızla ilk kez katıldığımız ŞLde 7 puan ve ligde 3.lük gayet büyük başarı.. Sadri Şener ile kulüp bariz bir şekilde seviye atladı..
Şu an Trabzonspor futbol takımındaki hangi futbolcu banko 3 büyüklerde 11 giyer?
Kendi cevabımı veriyorum;formda Zokora hariç hiçbiri banko 11 oynayamaz;Colman dahil..
Hal böyle iken Beşiktaşı geçip GS ve FByi zorlamak tarihi bir başarı.
Ben ayakta alkışlıyorum yönetimi de teknik direktörüde..
Bol keseden sallamak kolay,yok şunu niye almadık,bunu niye aldık vs diye..
Makakula vebenzeriler alınmadı diye yönetime demediğini bırakmayanlar bugün konuşma hakkına sahip değildir burda.
Konuşma hakkına sahip olmak için hak yemeyeceksin..Özellikle Faik Yılmaz efendi..HAK YEMEYECEKSİN

Hocam şu 3 büyükler lafını biz kullanmayalım ne olur yani?

Faik Yılmaz
04.05.2012, 10:23
Zaten mesele eleştirmek de değil hocam.Hakaret eden kişilere yönelik olduğunu düşünüyorum başlığın açılma sebebinin.Yoksa hocanın teknik,taktik vb kararlarının eleştirilemeyeceğini kimsenin savunabileceğini düşünmüyorum.

faikcim ozurdıleme ısı hakaret edenler ıcın ozellıklede mac sattı dıyenler ıcın elestırı tabıkı olur ama ıpın ucunu kacıranlar ıcın bu baslıgın acıldıgını dusunuyorum ben..

Dostlar mevzu anlaşılmıştır........ sıkıntı yok.....

Barış Gümüş
04.05.2012, 10:38
Hocam şu 3 büyükler lafını biz kullanmayalım ne olur yani?
bu mu yani bu yazıdan tek takıldığın? 3 büyükler istanbul takımlarını bir arada kullanılmasına yarayan bir kısa yoldur..gayet de uygundur.komplekse gerek yok ihtiyacımız da yok..

Ertuğrul ATALAY
04.05.2012, 10:43
Teknik anlamda eleştirilecak çok yönü var...Ancak bize kattığı değerler sportif başarı ,vizyonu ve misyonuyla uzun yıllar takımın başında olması gereken biridir...Ondan taraftyarımızın eleştirilerinden dolayı(eleştriden bahsediyorum) özür dilenmesi mantığını yanlış buluyorum....

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2012, 10:47
bu mu yani bu yazıdan tek takıldığın? 3 büyükler istanbul takımlarını bir arada kullanılmasına yarayan bir kısa yoldur..gayet de uygundur.komplekse gerek yok ihtiyacımız da yok..

Valla sadece benim değil,bir Trabzonsporlunun takılması gereken bir laf bence.

Hasan Cubukcu
04.05.2012, 10:48
Düşünemeyen de slogan atar, yağ çeker.

Ben nerde slogan attim !!! :D

cakalkerem
04.05.2012, 11:00
Kişiliği iyi olabilir aa en son Galatasaray maçında da gördük, hocalığı iş yapmaz....Oyuncu değişiklikleri nedense 90 lara yakın yapılıyor...Şu Henrique daha erken alınamazmıydı oyuna....Oyunu okuyamıyor ama kişiliğine diyecek laf yok

Tatar Kemal
04.05.2012, 11:08
Şenol Güneş'in kişiliğine lafım yok ve zor şartlarda bile kendisine çok destek verdim amma velakin yine de kendisinden özür diliyorum. lakin geçen sezon ki takımın dağıtılmasına seyirci kaldığı için ve özellikle de jaja konusundaki tavrı sebebiyle hala kendisine kırgınım.

poetricus
04.05.2012, 12:26
Yahu kim hakaret ediyor Allah aşkına?
Ne hakaret sayılır, ne sayılmaz diye bir yönetmelik yazılsın da herkes yolunu bilsin!

HIRCINBEY
04.05.2012, 12:32
Hakaret degilde eleştiri yaptığım oldu çabuk futbolcu harcıyor diye. Kendi başlığında özrümü diledim Gs maçından sonraki konuşmasından dolayı.

Barış Bağcıoğlu
04.05.2012, 12:57
Beyler ben bu başlıkta hocalığından transferinden yada şunundan bunndan dolayı eleştirileriniz için değil varsa söylediğiniz kötü bir söz için bu sene yanında fala olamadık onun için özür dileyin dedim. Burada taktiksel açılım yapmadım insanlığınız için özür dileyin dedim ki burada ona küfür eden yüzlerce tarfatar üye var inanmayan face buraya ve diğer platformlara bakabilir. Düzgünce eleştiren bu gün şu iyi oynadı bu iyi oynamadı değil yani meselem

Barış Bağcıoğlu
04.05.2012, 13:01
Tyler durden sen benim eğitim sevyemi nereden biliyorsun. Sen benim bilgi kişiliğimi nereden biliyorsun tanıyormusun beni Ben bu başlıkta ne anlatmak istediğimi bile anlanayacak andavala gereken cevabı yazmıyorum bile insan olun o gün açıklamalarda hiç mi ders almadın. İnsan olun biraz insan burnunuzu indirin kaf dağlarından her şeyden her b..........k tan anlayamazsınız.

My
04.05.2012, 13:06
bu mu yani bu yazıdan tek takıldığın? 3 büyükler istanbul takımlarını bir arada kullanılmasına yarayan bir kısa yoldur..gayet de uygundur.komplekse gerek yok ihtiyacımız da yok..O kısa yol bizim masaüstünde tanımsızdır kardeşim :)

Serdar A
04.05.2012, 14:22
Ne hakaret sayılır, ne sayılmaz diye bir yönetmelik yazılsın da herkes yolunu bilsin!

Forumda Kenan Evren'in denge teorisi geçerli maalesef .
Yönetmelik mi , katılıyorum . Hakikaten ben de hiç bir şey anlamadım bu işten .
Zannederim şöyle oluyor ; forumda hoşunuza gitmeyen bir üyenin nefes alması hakarettir kinayedir , aynı üyeden hoşnutsuz bir başka üyenin yazdığı ise edip canseverin dizeleri gibi aşk sebebidir .

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2012, 14:25
Hakaretin ve de eleştirinin ayrımını yapamayacak adama zaten laf anlatamazsın.Hangisi hakaret hangisi eleştiridir sorusu saçmadır.Konuyu yuvarlamanın anlamı yok.Şenol Hoca'ya felsefeci,maçı sattı vb ifadeler kullananla,yaptığı oyuncu değişikliğini veya yapmadığı değişikliği eleştirmek ayrı şeydir.

Hasan Cubukcu
04.05.2012, 14:36
Hakaretin ve de eleştirinin ayrımını yapamayacak adama zaten laf anlatamazsın.Hangisi hakaret hangisi eleştiridir sorusu saçmadır.Konuyu yuvarlamanın anlamı yok.Şenol Hoca'ya felsefeci,maçı sattı vb ifadeler kullananla,yaptığı oyuncu değişikliğini veya yapmadığı değişikliği eleştirmek ayrı şeydir.

cok dogru diyorsun ama gerci bizim millet özürü gururmeslesine ceviriyor "malesef" ,ve özür dilemekde o kisiye cok zor geliyor , ben burda herkesden özür diliyorum yanlis birsey yaptiysam !;);)

Adnan Mollasalihoğlu
04.05.2012, 14:37
Konuyla pek alakası olmayabilir ama Şenol Güneş'e başkanlık yakışır bu saatten sonra...

talibim
04.05.2012, 14:45
Katolik mezhebine bağlı dindar bir aile varmış.Bu ailenin erkek çocuğu pek de ailesi gibi dindar birisi değilmiş.Bir keresinde eve oldukça geç saatte gelmiş.Eve girdiğinde karşısında babasını görmüş ; adam oldukça sinirlenmiş ve bir daha geç gelirsen seni eve almayacağım demiş.Gel zaman git zaman çocuk tekrar geç kalmış,dışarıdan bakmış babası içeride köpürüyor ve çocuğu bekliyor.Çocuk düşünmüş ben babama nasıl hatamı unuttururum da beni cezalandırmaz.Derken çocuk eve üzgün bir şekilde girmiş kafası önde babası hemen lafa girmiş ve evi terket demiş.çocuk hemen atılarak : babacığım moralim çok bozuktu ben o sebepten dolayı geç kaldım.Duymadın mı yoksa "papa" öldü demiş..Bunu duyan babası sinirini unutmuş ve başlamış ağlamaya "çok iyi adamdı,çok genç öldü vs..."

Zannımca en iyi ihtimalle bu başlığın açılma sebebi bu olabilir.Özür dilenecek bir durum yok ki!..Bu aynı Şenol Güneş'in son basın toplantısında Akşam gazetesi misaliyle verdiği olaya benziyor.Orada birisi olmayan bir şeyi yazıyor ve sen uğraşıp duruyorsun o yazılanlar yok diye..şimdi de birisi bir başlık atıyor ve forum üyeleri yazılan başlık doğrultusunda yönlendiriliyor veya yönlenme mecburiyeti hissediyor!..
Özür dilemek erdemdir!..Fakat burada özür dilenecek hiçbir durum yok!..

Hasan Cubukcu
04.05.2012, 15:26
Katolik mezhebine bağlı dindar bir aile varmış.Bu ailenin erkek çocuğu pek de ailesi gibi dindar birisi değilmiş.Bir keresinde eve oldukça geç saatte gelmiş.Eve girdiğinde karşısında babasını görmüş ; adam oldukça sinirlenmiş ve bir daha geç gelirsen seni eve almayacağım demiş.Gel zaman git zaman çocuk tekrar geç kalmış,dışarıdan bakmış babası içeride köpürüyor ve çocuğu bekliyor.Çocuk düşünmüş ben babama nasıl hatamı unuttururum da beni cezalandırmaz.Derken çocuk eve üzgün bir şekilde girmiş kafası önde babası hemen lafa girmiş ve evi terket demiş.çocuk hemen atılarak : babacığım moralim çok bozuktu ben o sebepten dolayı geç kaldım.Duymadın mı yoksa "papa" öldü demiş..Bunu duyan babası sinirini unutmuş ve başlamış ağlamaya "çok iyi adamdı,çok genç öldü vs..."

Zannımca en iyi ihtimalle bu başlığın açılma sebebi bu olabilir.Özür dilenecek bir durum yok ki!..Bu aynı Şenol Güneş'in son basın toplantısında Akşam gazetesi misaliyle verdiği olaya benziyor.Orada birisi olmayan bir şeyi yazıyor ve sen uğraşıp duruyorsun o yazılanlar yok diye..şimdi de birisi bir başlık atıyor ve forum üyeleri yazılan başlık doğrultusunda yönlendiriliyor veya yönlenme mecburiyeti hissediyor!..
Özür dilemek erdemdir!..Fakat burada özür dilenecek hiçbir durum yok!..

olsun özür dilemeklen birsey mi olacakti ki birbirmize satasiyoruz bosu bosuna :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

poetricus
04.05.2012, 16:20
Kardeşim ortada, hakaret, küfür, aşağılama vs. varsa kime olursa olsun ahlaken ayıp, dinen günah, forum kurallarına göre de suçtur. Ortada bunlardan biri varsa, rapor edersiniz; forum yönetimi gereken cezayı verir, mesaj silinir olur biter. Fiili işleyen de muhatabından özür diler, başkasından değil. Bu konuda oldukça hassas yöneticilerimiz var zaten.

Hala şunu yapan bunu yapan geyikleri. "Hocaya hakaret ediliyor!" narası atacağınıza, "Eleştirilebilir ama..." diye başlayıp eleştirenlere veryansın edeceğinize hakaret içeren mesajı raporlayın efendim.

Anıtkabir özel defteri gibi özür başlığı açılmış, kim olduğu bir türlü söylenmeyen kişiler üzerinden Hoca'yı eleştirenlere dolaylı özür dile baskısı yapılıyor.

Ertuğrul ATALAY
04.05.2012, 16:31
Beyler ben bu başlıkta hocalığından transferinden yada şunundan bunndan dolayı eleştirileriniz için değil varsa söylediğiniz kötü bir söz için bu sene yanında fala olamadık onun için özür dileyin dedim. Burada taktiksel açılım yapmadım insanlığınız için özür dileyin dedim ki burada ona küfür eden yüzlerce tarfatar üye var inanmayan face buraya ve diğer platformlara bakabilir. Düzgünce eleştiren bu gün şu iyi oynadı bu iyi oynamadı değil yani meselem

Valla şimdiye kadar(futbolculuğunu da bilirim) ondan özür dileyecek bir söz veya hissiyat içinde olmadım...Olacağımıda sanmam....

SARGONALI61
04.05.2012, 16:37
Bence böyle bir başlığa gerek yok.

Metehan 40 oldunmu yahu, birde benim yaşıma laf et, Dede'lik ünvanını sana devretme vakti geldi galiba ::))

bkandil
04.05.2012, 16:53

Yazılan Kanunu bile kuralına göre değil, kafamıza göre yorumlayan bir milletiz...

Yönetmelik yazılsa ne olur, yazılmasa ne...

Ayrıca;
Bu aralar forumu sık takip edemesem de takip ettiğim kadarıyla, Şenol Güneş'in şahsına hakarete varan yazılara rastlamadım... O yüzden böyle bir başlığı -tam da camianın kenetlenmeye, birleşmeye en fazla ihtiyacı olduğu bir maç öncesinde- lüzumlu görmüyorum...

tarsus
04.05.2012, 17:28
Senol hoca adriandan vazgecmedigi surece ozur dilemen arkadas.adriani oynattigi her mac sonrasi mecburen oynattim taraftardan ozur dilerim diye senol hocadan ozur beklerim

SEDAT
04.05.2012, 20:22
* Bu konuyuda kişiselleştirip bir gönül alamadık yine. Konu burda sona eriyor...