PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 2011-2012 Futbol Değerlendirmesi

mete61bordomavi
29.04.2012, 01:44
Biliyorum kapatacaksınız ama yazmadan duramadım. Takım zaten sezonu kapattı! :) Bari bu başlık açık kalsın hiç değilse bir iki gün... Ben yeni sezondan bahsetmek istiyorum!

Hedef yine 7!!! Bu bariz belli!
Peki bu hedefe yeni sezonda varabilmemiz için neler yapmamız gerekiyor?
Transfer mi?
Hoca değişikliği mi?
Taktik, formasyon değişikliği mi?
Yoksa futbol mantalitesi değişikliği mi?

Yani çekirdekçi taraftar dediler, bu sezon ben taraftarı başarılı buldum eskiye nazaran.

Yani şampiyon olmamız için ne yapmamız gerekiyor? Ya da ne yapmamamız?

Geçen sene küme düşecek denen Gs, bu sene tartışılmaz bir biçimde futbolda üstün! Üstelik hem yeniyor hem de tabiri caizse eze eze yeniyor!
Yalandan yere hücum yapmıyor, her hücüm akıllı ve gol pozisyonuyla sonuçlanıyor neredeyse!

Peki bizim ne yapmamız gerekiyor?

Kadroda o kadar topçu var ama daha birbirlerine atılan pasları ayaklarında sektirmeden tutamıyorlar ve seri düşünüp seri hareket edemiyorlar!

Futbol anlayışımız ise oldukça statik yani durağan! Ne bir araya kaçan var? Ne de kaçan olursa görüp de zamanında koşu yoluna atan!

Nereye varacak bu futbol? Daha doğrusu bu oynadığımızın neresi futbol?

Yaşım 31! Olacak seneye 32! Daha tek şampiyonluk görmedim! Üstelik ligi puan farkıyla lider kapasak bile PLAY OFF'ta hiç zannetmiyorum ki koparalım işi!

Peki bize şampiyon olmak artık ebediyyen haram mı?

Yahu renktaşlar bir akıl verin bana...

titanic
29.04.2012, 02:41
akışına bırak renktas bazen saydıklarının hepsi tam dahı olsa sampıyonluk ıcın yeterlı olamayabılıyor.Yukarıdakı maddelerın hepsını en ıyı sekılde duzenlesen bıle yalnızca guzel futbol ızleme garantın var.

ibrahim
29.04.2012, 03:55
bteQrr0sKbA

:)

Edit: Eklemeden gecmeyeyim. Dalga gecmek icin eklemedim videoyu. Üstteki mesaji okuyunca geldi aklima. :)

mete61bordomavi
29.04.2012, 15:41
Şarkı için teşekkür ederim İbrahim kardeşim. Dinliyorum şimdi...
Gelelim futbol değerlendirmeme:

Artık şunu anlamamız gerekiyor. Barcelona ve Cruyff Hollanda ekolü futbolu artık günümüzün geçerli tek futbol mantalitesi!
Yani 11 kişi hücum 11 kişi defans ve rakibi boğarak oynamak! Top rakipteyken onlara pas yaptırmamak! Yani pas atacak bir alan bırakmamak! Rakibin topla oynamasına izin vermemek! Sürekli pas hatasına zorlamak!
Top rakipteyken ideal olarak 11 saniyede topu yeniden çalmak! Topu da kendi kale çizginin önünde değil, rakip takım atağa çıkarken kapmak yani topu rakip için tehlikeli olan bölgede çalmak! Ve gol şansını artırmak! Oyunu rakip alana yıkmak!

Bence bu sistem üzerinde bizim de çalışmamız gerekiyor!
Günümüzde artık bir futbolcudan metrelerce koşarak atağa katılmasını ve yine o mesafeyi katederek geri gelmesini beklemek hayalci bir taktik anlayış olarak algılanıyor.

Bence Şenol hocamız artık bu sistem üzerinde çalışsın. Ve bu sisteme uygun Xavi, İniesta, Selçuk İnan ayarında ''Maestro'' olarak tabir edilen bir ortasaha transferi ve pas yapabilme yeteneği oldukça gelişmiş topçu transferi yapsınlar.

Tolga
29.04.2012, 17:57
Anlık güzel başarıların olduğu bir sezon derim en polyannacı kısmından.

Geri kalanı acı gerçekler.En başta şerefsiz insanlar, şerefsiz bir ülke, milliyetinden utanma duygusu diye başlar.

Sonra transferiyle, ligiyle, kupasıyla, ikinci yarıyla beraber avrupasıyla berbat bir futbol dönemi geçirdik.

Ama bu en kötü dönemimizde bile Avrupa'da gerçekten güzel işler yapmak tek ve büyük bir teselli benim için.

Geri kalanı futbolcu ve teknik edip eleştirisi olur gider.Berbat bir sezon diyebilirim.

Mayls
29.04.2012, 17:59
Transferle sadece anlık ve kalıcı olmayan başarılar elde ederiz.

Her şeyden önce altyapıya ciddi bir yatırım yapılmalı ve baştan sona yeniden yapılandırılmalı. Cruyff'un Barcelona'da yaptıkları örnek alınmalı. Ajax'ın altyapı sistemi örnek alınmalı.

İyi transferlerle yukarıda tutunabiliriz ama iyi transfer yapılamadığında neler olabileceğini bu yıl gördük. Transfere bu kadar bağımlı olmamalıyız. Bu yıl altyapı sistemi adam edilebilirse 5-6 yıl transferlerle yukarılarda tutunup 5-6 yıl içinde altyapının meyvelerini toplayabiliriz.

Ilelioglu
29.04.2012, 18:06

Her şeyden önce altyapıya ciddi bir yatırım yapılmalı ve baştan sona yeniden yapılandırılmalı. Cruyff'un Barcelona'da yaptıkları örnek alınmalı. Ajax'ın altyapı sistemi örnek alınmalı.

İyi transferlerle yukarıda tutunabiliriz ama iyi transfer yapılamadığında neler olabileceğini bu yıl gördük. Transfere bu kadar bağımlı olmamalıyız. Bu yıl altyapı sistemi adam edilebilirse 5-6 yıl transferlerle yukarılarda tutunup 5-6 yıl içinde altyapının meyvelerini toplayabiliriz.

Tuttum bu yorumu..;)

Bud Spencer
29.04.2012, 18:08

bu taraftarda (bende dahil) böyle sabir bir kiside bile yoktur!

Mayls
29.04.2012, 20:13
bu taraftarda (bende dahil) böyle sabir bir kiside bile yoktur!
Nasıl bir sabır? Ben lige 5 yıl havlu atalım demiyorum. 10-15 milyonu gene harca transferlere. Şampiyonluğa oynayacak bir takım kur. Ama bunun yanında altyapıya da biraz yatırım yap. Sistemini gözden geçir. Bu ikisini paralel yürütebiliriz. Yapmazsak her yıl uçuk rakamlar harcarız. Yaparsak, o uçuk rakamları 5-6 yıl daha harcar, ardından altyapının meyvelerini toplarız.

Kasım Hilal
29.04.2012, 20:41
Cincon gitti Elmander'i aldı, Arsenal'de oynayan Ebue'yi aldı, iki kez UEFA kupası kaldırmış Ulfaluji'yi aldı.. Yetmedi bizden Selçuk'u ve yedek dursun diye de Engin ile Ceyhun'u aldı. Forvete ihtiyaç hasıl oldu, devre arası Necati'yi aldı... Bizde ise sadece on dakika oynayan Vittek ile hiç topa değmeyen Barış, Jebrin... Düzenli oynamayan Henrique ve Adrian (ki ben ikisini de hala çok beğenyorum)... Ayrıca sezon öncesi hazırlık maçlarında harika oynayan Göksu neden A takıma alınmadı anlayamıyorum. Bir Tekke neden bzim kulübede değil anlayamıyorum.. Gidenlerin hepsini arıyoruz. Bemce en çok da yönetim yüzünden bu yıl bahsedebileceğimiz bir futbol ortaya koyamadık . İnşallah seneye eseriz..

sessizkral_1
29.04.2012, 21:04
Birileri "FUTBOL" Konusunda HESAP VERMELİDİR !! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=36515)

mete61bordomavi
30.04.2012, 00:21
Cincon gitti Elmander'i aldı, Arsenal'de oynayan Ebue'yi aldı, iki kez UEFA kupası kaldırmış Ulfaluji'yi aldı.. Yetmedi bizden Selçuk'u ve yedek dursun diye de Engin ile Ceyhun'u aldı. Forvete ihtiyaç hasıl oldu, devre arası Necati'yi aldı... Bizde ise sadece on dakika oynayan Vittek ile hiç topa değmeyen Barış, Jebrin... Düzenli oynamayan Henrique ve Adrian (ki ben ikisini de hala çok beğenyorum)... Ayrıca sezon öncesi hazırlık maçlarında harika oynayan Göksu neden A takıma alınmadı anlayamıyorum. Bir Tekke neden bzim kulübede değil anlayamıyorum.. Gidenlerin hepsini arıyoruz. Bemce en çok da yönetim yüzünden bu yıl bahsedebileceğimiz bir futbol ortaya koyamadık . İnşallah seneye eseriz..

Bence yönetim son iki yıl bariz şekilde çuvalladı!
Teofilo geçen sene gittiğinde yerine mutlaka iyi bir forvet takviyesi yapılmalıydı. Geçen yıl forvetsiz ligi 82 puanda bitirdik! Forvet lazım dedik ALMADILAR!!!
Bu sene ise iyi bir stoper hatta iki tane stoper lazım dedik! Ama yine ALMADILAR!

Alınan topçulara baktığımızda küme düşen takımın ıskartaları oldu hep!
Sanki bir milyoncudan ucuza düşürebildiğiniz çakmaklar gibi...
Yani neyi amaçlayarak futbolcu transfer ettiğimizi anlayan varsa beri gelsin!

Zaten Şenol hoca yeni futbolcu konusunda ÖZELLİKLE DE YILDIZ OYUNCU konusunda kaprisli bir teknik adam!
Yeni gelen futbolcuyu kazanacak yerde yedek bekletiyor!
Sanıyor ki klubede pişecek! Peh peh peh!

Bu sezon nerden bakarsanız elimizde kalan bir lig oldu! Futbol açısından sıfır yönetim açısından sıfır! İki federasyon başkanlığı seçimi ve hala alınamayan kupa!

Yönetim bence artık miadını doldurdu. Ama yerine gelecek daha iyi kalibrede bir başkan adayı ve yönetim kurulu da göremiyorum! İşin gerçeği de bu!

Kısacası SAHİPSİZ TRABZONSPOR'UM....

Burak Sahin
30.04.2012, 00:27
yönetim teknik ekip iyi bir plan projeyle bu seneye hazirlanmis olsaydiki gecen seneki son 10 yilin en iyi kadrosunun üstüne birde hesapda olmayan cl gelirleri eklenince bu sene aslinda trabzonsporumuzdan cok ümitliydik ama hem yönetimin ve hocanin yanlis transfer politikasi hemde aslinda fenerbahcenin yasamasi gereken sike sürecinden negativ etkilenmeyi nedense biz yasadik....bir gecen seneki kadroya oynadigimiz oyuna bakiyorum birde bu seneki kadroya oynadigimiz oyunu gelecek adina hicmi hic ümitli degilim allah sonumuzu hayir etsin...

objek
30.04.2012, 00:55
Gectigimiz sezon sonrasi en cok elestirilen oyunculardan basinda cale geliyordu onun yerine gelen cech belki ondan iyi oyuncu olabilir ama verdigi fayda cale ayarindaydi diyer taraftan jaja engin umut egemen yattara selcuk vs gibi oyuncularin yerlerine gelen oyuncularimiz bir turlu onlarin verdigi katkiyi yapamadilar ayrica lig oncesi hazirlik donemi maclarimiz ve benfica bilbao maclarindaki iyi gidisat zamanla dahada iyi olacagina tam tersine duraklama devrine girdi simdiye kadar akilda kalan inter milan maclari gs ve bjk,ye karsi oynadigimiz deplasman maclari disinda kayda deger cok iyi macimizda yok