PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN baskan trabzon sampiyon

Şentürk
15.05.2006, 18:04
konu kapatilabilir,destek görmeyebilir,yargilanabilir benim için bu saatten sonra hiçç önemli degil...

Öncelikle dün aksam ki maç için görüslerimi belirtip esas konuya dönecegim.

Resmen su tükenis duygusunu içimde ve beynimde hissettim.Bu an ; belkide fenerbahçenin bizim 96 yilinda hissettiklerimizi yasamalarindan dolayidir maçtan hemen sonra degilde bir kaç saat sonra oldu,galatasarli futbolcularin hakli sevinçlerini kutlamalarini görürken bir an beynimde acaba trabzonspor sampiyon olsa bunu ben görebilsem nasil sevinirdim,nasil tepki verirdim diye düsünürkenbir gsli yazarin önümüzdeki yil sampiyonluk adaylarini belirlerken 'kimse kusurabakmasin ama ts kafalar degismedikçe sampiyon olamaz' demesiyle...iste tüm üzüntümü disariya vuracak son söz bu oldu.

fenerbahçeye,kayseriye,galatasaraya,diyarbakira,sa msun,gençl ere,manisaya,sivasa yenildigimizde olmayan bu his bu maçtan sonra bende etkisini gösterdi.O sahada oynayan futbolculari görünce biz neyin savasini veriyoruz? dedim kendi kendime ! Bunlar kim? ,ne için oynuyorlar orda,farkindalarmi bizim ne düsündügümüzü? Sahada oynayan 5 trabzonlu futbolcu bizleri anlatmiyormu digerlerine dogru onlar kendileri biliyormuki anlatacaklar..

Sahada sadece 3 oyuncu gördüm(fatih,szymek,milan) ne için oynadigini bilen,bizim hirsli,istekli olan:bakin futbol olarak demiyorum kötü olabilibuna bisey demiyorum ama insanda biraz gurur, onur,prestij olur bu adarda küçünülmezki be kardesim!zaten takimin yarisi ts de oynayacak düzeyde degil!

Sunu da söylemek isterim en az 6 pozisyonu beceriksizligimizden atanmadik,bu kadar mi bir takim beceriksiz olur bunlar çalismiyor mu hiç idmanda pozisyonlari son vuruslari!isim vermek istemiyorum ama bir gökdeniz var ki dünkü maçta tüm ataklari harcadi yattara iki hareket hariç yok,tam evlere senlik...

Neyse gelelim esas konuya:

Hafta içinde trabzonsporlu bir yönetici(faruk kanca) bir yerel kanalda programa çikiyor,bu adam ayni zamanda ...... trabzon il baskanligina aday yönetim kurulunda aktif olarak siyaset hayati olan tek yöneticidir.Muhabir ona soruyor yabanci konusunu ne yapicaksiniz diye?O da cevap veriyor:stephanow kesin kalicak zaten onu biz aldik biliyorsunuz,sonra yattara kalicak,bu iki isim kesin kalicak.Adam soruyor szymek diye? Oda cevapliyor:szymek gitsede olur gitmesede gelen teklif var yani kisacasi adamlar yattarayi da satacaklarda taraftar tep. korkuyorlar ama simeki satmakla taraftarin tepkisini almayacaklarini saniyorlarsa yaniliyorlar,tamam ben szymeki çok seviyor oyun tarzini begeniyor olabilirim fakat bunun onunla hiç bir alakasi yoktur.Ben adim gibi eminim biliyorum ki ts hiçbir zaman birakin sattiginin yerine iyisini almayi dogru düzgün yabanci bile alamamistir!Ben sadece cizro,sota,yattara,szymek biliyorum daha bilen var mi?

Sen kalkip baska yerlerde macera arayacagina elinde ki oyuncuyu kazan onun neler yapabilecegini biliyorsun,sorunlarini gider onu kazan...

Bir baska konu ise:maçtan önce LIG TV muhabiri baskanla ropörtaj yapiyo.Baskana soruyor baskanim f.tekkeyi satmayi düsünmüyor musunuz diye? O da ;bunlari sezon sonu oturup görüscez diyor.Muhabir soruyu degistiriyor baskanim f.tekkeyi yurt içinden gs,fb,bjk gibi kulüplere satmamak gibi ön sartiniz var mi diye?Baskan da hayir öyle bir sartimiz yokgs de fb de bjk de bizim güzüde kulüplerimizden vs vs bal yakiyor..

fatih tekke bile kendi agziyla türkiyede tsden baska takimda oynamam diye baskanin böyle fair play altinda küçük anadolu takimlarinin 3 ezüklere yag yakar gibi demecini kendime yediremiyorum.

Bir yönetici çikip(ZEKAI FIRAT DÜLGER) adnan polata trabzonspor formasini vermesini içime sindiremiyorum,midem kaldirmiyor..

Ben seçimden önce Ö.sümerin baskan olamasini istiyordum.Sonra o kadar biktik ki parasizlardan N.albayrak çikti sunlari sunlari yapacaz dedi ayaga kalktik,destekledik ama bin pismanin,tecrübesiz ne yapacagini bilmeyen yöneticiler var karsimizda...

ben hayatimda bu kadar çok konusan yönetim görmedim!her gün ortalama iki kisi sirf kendini göstermek adina ortaya çikip ayni seyleri farkli cümlelerle dile getiriyorlar.Bir yönetim kurulunda basin sözcüsü olur,yönetimin düsüncelerini dile getirir.Arasira baskan ve yardimcida gkonusur ama bur da kardesim bildik bilmedik, hatta yedek yöneticiler bile mekanlarinda kamera karsisinda geçiyor.

Yönetim basa geçti üstüne basa basa istikrar,istikrar dedi gelir gelmez 9 oyuncu gitti,hoca gitti (belki dogru belki yaris orasi tartisilir) ama istikrar diyen bir kurumdan bunlar beklenmez herhalde,simdide yildizlari göndercez diyorlar,bu nasil istikrar...

Sonra da yildiz alicaz diyorlar, daha elindeki yildizlari elinde tutamayan insanlar hangi dünyaca insanlari merak ediyorum.

biri çikip kayseri gibi bir takimla söz diyaloguna giriyor yok efendim erciyes-kayseri maçinin takipçisi olacaz! rezil olup asagiya oturdular!

baskan soyunma odasina inip pirimleri katladim diye bagiriyor sanki amatörde liginde oynuyoz!

birisi baska konusuyor digeri baska sözleri birbirini tutmuyoherhalde baskan halen I.B.S belediyesini yönetiyorum saniyor.

Size bir sey söyleyeyim arkadaslar,bence herseyi faruk kancanin agzindan kaçirdigi bir cümle açikliyor,üsttede söyledim gibi zaten onu biz aldik sözü! unutmayin seytan ayrintida gizlidir...

O vaadden öteye gidemeyensadece kendi basarisini düsünen kendi primini artirmak adina ts yi kullanan insanlarda hiç bir farklari yoktur.Ben bile seçim zamaninda nuri albayragi destekledim ve sonrasinda çok iyi takip ettim yönetimi inanin gelecegi görebili yorum..tüm bunlari yazma nedenimde bu korkuyorum buna simdiden önlem alalim sesimizi duyuralim bu takimin esas sahipleri biziz.belki çok erken diyenleriniz olur daha yeni sezon baslamadi diyeniniz olur ama bir söz vardir persembenin gelecegi çarsambadan bellidi diye,lütfen bunun takipçisi olun.

Ben 18 yasindayim son 3 yilda olan herseyi adim gibi biliyorum,son üç yilda yasanilanlari,kafamda tek tek bvir araya getirdim ve ts deki sorunu görebiliyorum ve bunun tek bir çözüm yolu var...

1. Trabonspor parali,parasiz baskan degilde fanatik ve ayni zamanda akilli futbol bilgisi üst düzeyde baskan ve yönetim kurulu lazim.

2. Trabzonsporlu,trabzonlu,istanbullu,ankarali,yabanc i degilde inançli hirsli,taraftar gibi düsünebilen futbolcu gibi hareket eden futbolcular gerekli.

3. Sabirli,inançli,destekleyici,tipki bir yikilmaz duvar gibi taraftar gerekli.

4. yapici,onarici,umutlu, yenilgide dahi takimi destekleyici yönde elestiri ve program yapan,yazan yazarlar ve yerel basin lazim..

Idaa ediyorum ki bunlarin gerçeklestirilebilmesinin tek yoluda BMN nin yönetim kuruluna geçmesidir,külünkoglu,nytre,halil ibo,poetricus,cizro,juzey_lee,tselif,berat tekke,çakir,kaya,sümela61 .... aklima suan gelmeyen bir çok kisi daha artik trabzonsporun basinda sizin gibi insanlari görmek istiyoruz,çikin ortaya kimliginizi koyun desteklemeyen namerttir.

BMN BASKAN TRABZON SAMPIYON...

Yemin ederim baskanligin maddi bir durumla alakasi yok gsli yazarin da dedigi gibi sorun kafalarda...

Önemli olan sizin trabzonsporlulugunuz...

saygilarimla,

tigin
15.05.2006, 18:08
bak simdi ben yokum o listede çok bozuldum vallahi smileys/smiley36.gif

arkadasim keske yönetimle ilgili görüslerini yönetim basliginda yazsaydin bu kadar ugrasip yazmissin.kapatmak zorundayim birak imkansizi,komik bir durum bu.Edited by: tigin

Murat'
15.05.2006, 18:09
tamamini okuyabilseydim biseyler diyebilirdim