PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa Seyahati-İnterrail Tavsiye...

Ömer Faruk61
24.04.2012, 13:49
Merhaba Arkadaşlar,

Kızkardeşimle birlikte bir Avrupa seyahati planlıyorum.Daha önce İnterrail ile seyahat yapmış olanlar ve Gurbetçi arkadaşlardan tavsiye ve bilgiler almak istiyorum.. Sorular artacaktır...

Öncelikle Temmuz sonu(24-25-26) çıkış olarak planlamaktayım.Uçak ile Roma İtalyaya gideceğim.Roma da 3 gün kalmayı planlıyorum.Daha sonra gideceğim şehirler Pisa,Floransa,Bologna,Venedik diye düşünüyorum.Daha sonra Slovenyaya geçip Hırvatistan sahillerini dolaşarak Bosna Herseğe geçmeyi düşünüyorum..Bosna Hersekten Türkiyeye Trenle dönmeyi düşünüyorum.Yunanistan ya da Bulgaristan üzerinden..

Yaklaşık 9-11 günlük seyahat zamanım olacak.Artabilirde bu süre.
Sizce bu süre yeterli olur mu? Globall Pass tren bileti almayı düşünüyorum.
Trenlerde Gece seyahatleri için rezervasyon şart mı?
Tahmini bana gereken bütçe sizce ne olur? 2 kişi Hostellerde kalma ile veye kalmama ile.
İtalya Schengen vizesi ile bahsetmiş olduğum tüm ülkelerde sorun yaşamam sanırım?
İlk defa gideceğim için bana tavsiyeleriniz ne olur?

Teşekkür ederim şimdiden :)

.....
24.04.2012, 14:11
Abi cidden yazdığın şeyleri okurken bile insan heyecanlanıyor. Ne mutlu sana be :)

Benim de geleceğe dönük planlarım arasında var böyle bir şey. Fiyatını bende merak ediyorum :)

OYılmaz
24.04.2012, 14:32
Ben bu Ağustos başı büyük ihtimal yapacağım. Rotayı daha belirlemedik ancak İstanbul'dan uçakla Atina'ya gidip yolculuğa trenle Atina'dan başlamak olacak. Son durak Amsterdam. Her ne kadar rotayı belirlemediysek de gideceğim şehirler arasında Roma ve Barcelona kesin var. :) Konaklama olarak hosteller ucuz. Daha da ucuza kapatmak için trenin yumuşak koltuklarında veya banklarda sabahlayacağız artık :) Bilet detaylarını tam olarak bilmemekle beraber. Global Pass bileti, bütün bölgeleri kapsıyor sanırım. Bu yaz Güney'den yapıp, seneye Balkan'lardan başlayarak Orta Avrupa'ya doğru giden bir yolun rotasını belirledim bile. Fiyat ise toplamda 1000 euro'ya yakın para yeter gibime geliyor. Biraz kendi biriktirdiğim biraz da baba parası artık :)

Adem Erdoğan
24.04.2012, 14:40
Bence sadece 1 ülkeyi dolaşmak daha güzel olur. İnterrail'de zaman yollarda geçiyor.

Ömer Faruk61
24.04.2012, 15:24
Ömer Kardeşim İnşallah.Benim daha önce yapmam gerekiyordu ama kısmet bu zamanaymış

@OYılmaz Belki Yolda karşılaşırız :)

Adem Erdoğan, Bende bu konuda karasızım açıkçası ancak Tren yolculuklarını Gece yaparsam zamandan kazanırım diye düşünüyorum..

Tolga Kurt
24.04.2012, 15:51
Hayırlı yolculuklar şimdiden :)

OYılmaz
24.04.2012, 16:07
Ömer Kardeşim İnşallah.Benim daha önce yapmam gerekiyordu ama kısmet bu zamanaymış

@OYılmaz Belki Yolda karşılaşırız :)

Adem Erdoğan, Bende bu konuda karasızım açıkçası ancak Tren yolculuklarını Gece yaparsam zamandan kazanırım diye düşünüyorum..

Roma'dan Pisa'ya giden trende veya Barcelona'da Bize Her Yer Trabzon atkısıyla poz verirken karşılarız belki. :) Şimdiden iyi yolculuklar, iyi eğlenceler diliyorum.

Ömer Faruk61
24.04.2012, 17:22
Roma'dan Pisa'ya giden trende veya Barcelona'da Bize Her Yer Trabzon atkısıyla poz verirken karşılarız belki. :) Şimdiden iyi yolculuklar, iyi eğlenceler diliyorum.

İnşallah :) Sanada Hayırlı yolculuklar dilerim.

İyi Dilekte bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Ama Koskoca BMN de tecrübelerini bizimle paylaşacak bir İnterrail Gezgini yok mu yahu?:p

Ömer Faruk61
18.08.2012, 11:19
Bence sadece 1 ülkeyi dolaşmak daha güzel olur. İnterrail'de zaman yollarda geçiyor.

Dediğin gibi sadece İtalyaya gittim.Harika bir deneyim oldu.Ocakta da bir ülkeye daha gideceğim inşallah.İtalyaya gitmeyi düşünen var ise yardımcı olmaya çalışırım.:)

Ömer Faruk61
18.08.2012, 11:21

Floransadan Pisaya giderken seni göremedim :) Gidebildin mi?