PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ligden Çekilmek En Onurlu Harekettir | Başka Ne Yapabiliriz ?

Zafer BİLGİN
24.04.2012, 02:44
Düşünüyorum,

Yıllarca mücedelesini verdiğmiz,Kazım ın dedığı gıbı,güçlülere karşı güçsüzlerin sesi olan Trabzonspor un,bu arenada vermiş olduğu mücadele, hç bir zaman amacına ulaşamayacaktır.Yanlış anlaşılmasın.Adaletin olduğu bir yerde, muhakkak o beklenen gün gelecekti.

Ama son olan olaylarda gösteriyorki,bu arenada vermiş olduğumuz mücadele, güçsüzlerin sesi olmaktan çok,oyuna hükmedenlerin garnitürü olmaktan öteye hiç br zaman gitmeyecektir.

Bizi biz yapan değerlerimiz vardır.60 yaşındaki Erzurum lu Süleyman amcanın,55 yaşındaki Çorum lu Hüseyin in bugün Trabzonsporlu olmasının tek sebebi,sermayeye karşı yüreğin,paraya karşı inancın sembolü olmamızdır.

Lafı fazla uzatmayacağım.

Olayın maddi boyutu nedir bilmiyorum.(Borsa olayları vb.)

Tüm taraftarımızın sesi olacağına inandığım bir teklifi sunmak istiyorum.

Görülen o ki,bu federasyonda bizim emeklerimizi çalacak.Hırsızın sırtı sıvazlanacak ve kupayı vermyecekler.Federasyonun kupa fener in dediğ anda,

BEN BU ARSIZ ZENGİN ZÜPPELERİNİN EĞLENCESİNDEKİ BİR PALYAÇO OLMAK İSTEMİYORUM.

BEN ADALETİN OLMADIĞI YERDE ADALETLİ OLAN SAF OLMAK İSTEMİYORUM.

SONUCU NE OLURSA OLSUN,BİR JAPON SAMURAYI RUHUNDA, ONURLUCA,DİMDİK BİR ŞEKİLDE ÖLMEK İSTİYORUM ARKADAŞLAR.

LÜTFEN SAYIN BAŞKANIMIZ SADRİ ŞENER,LÜTFEN SAYIN YÖNETİM.LÜTFEN SAYIN DİVAN KURULU.LÜTFEN SAYIN KONGRE.

BİR ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ GİBİ.BİZİM BU PİSLİĞİN İÇİNDE NE İŞİMİZ VAR.

BU TAKIMI LİGDEN ÇEKİN.

HERKESİN AKLINDAN GEÇENLERN TERCÜMANI OLACAĞINA İNANDIĞIM BU TEKLİFİ NE OLUR GÜR BİR SESLE HAYKIRALIM.

LÜTFEN BU TAKIMI ÇEKİN.

Yönetici arkadaşlardanda ricamdır.Bu konuyla alakalı olarak bir anket açmaları.

Not:Bu konuyla alakalı daha önce başlık açılmışsa şimdiden özür dilerim.

Şentürk
24.04.2012, 03:01
Peki ya sonra?

En son söylenecek sözü en başta söylemek ne kadar mantıklı?

Zafer BİLGİN
24.04.2012, 03:05
En son söylenecek derken?

Yolun sonuna geldik dostum.

Haftaya açıklanıyor karar.Şayet federasyon fenerin şampiyonluğunu onaylarsa(ki öyle gözüküyor)

bizim burada ne işimiz var.

TSezgin61
24.04.2012, 03:05
Ben destekliyorum, ama zamani yanlis...

Sonucu görmek lazim

Şentürk
24.04.2012, 03:07
En son söylenecek derken?

Yolun sonuna geldik dostum.

Haftaya açıklanıyor karar.Şayet federasyon fenerin şampiyonluğunu onaylarsa(ki öyle gözüküyor)

bizim burada ne işimiz var.

Önce bir karar açıklansın, sonra hakkını arayacaksın, TFF'ninde üzerinde bağlı bulunduğu kurum var ''UEFA'' bakalım onlar ne diyecek bu işe?
O kadar kolay değil şike yapıp üzerini kapatmak.

Zafer BİLGİN
24.04.2012, 03:08
Yanlış anlaşılmasın,çekilelim demiyorum.

Karar açıklanmadan bunu yönetim deklare etmeli ki bir etkisi olsun.

Hakkımız yenilirse, bunun bir sonucu olduğunu blmesi lazım federasyonun.Yaptım oldu olmayacağını biilmeli.

Hakkımız gasp edilirse bu karar alınmalı.

Şentürk
24.04.2012, 03:15
Hafta karar açıklanıyor dedin, nerden duydun? yani kesin mi? kaynağın nedir?

My
24.04.2012, 03:56
Yemişim bunların ligini de kendisini de gelmişlerini de geçmişlerini de... Yemin ediyorum içimden Türkiye'den maç seyretmek hatta futbolla ilgli bir şey dahi duymak gelmiyor. Çatır çatır, dünyanın gözü önünde benim hakkımı gaspedicekler sona da ben hiç bir şey olmamış gibi devam edip yalandan yere bu şerefsizlere meze olucam hemi! Onurumla kendi ipimi kendim çekerimde bu şerefsiz yavşakların karşısında eğilmem. Aksal abinin dediği gibi ben bu takımı nüfus kağıdımda Trabzon yazdığı için tutmuyorum! Sokarım bunların liglerine alsınlar ...larına soksunlar tiyatro liglerini.Hatta mümkünse yönetici arkadaşlar bir anket eklerse çok daha iyi olur.

augustus
24.04.2012, 04:42
Söyledikleriniz iyi güzelde bir de bu durumda kulübün borçlarını üstlenecek bir babayiğit lazım.Ekstralarla birlikte artık kaç yüz milyon tl eder Allah bilir.Var mı böyle biri ?

Ceyhun Öncü
24.04.2012, 05:06
Devre arasindan beri aklimda

Ya dehset bir kadro kurulsun 34 macin 34ü kazanilsin sike mike ezip gecelim
Yada adalet olmayan ülkede ligden takimimizi cekip,Statü olarak imkan varsa Azerbeycan, Rusya, Gürcistan veya Bulgaristanda lige katilalim, muhtemelen düsük liglerden baslamamiz umrumda bile degil acikcasi, akyazi projeside onlarin olsun

Tff sucsuz dedikden bir hafta sonra uefa hala birsey yapmadiysa ligden ceksinler Takimi

My
24.04.2012, 05:25
Geçen sezondan sonra artık görüldü ki biz 102 puan da toplasak bu şerefsizler 103 puan toplar yine de şampiyonluğumuzu elimizden çalarlar, yine de çalarlar... Gördük, görüyoruz işte... Her şey gözümüzün önünde hatta dünyanın gözü önünde cereyan ediyor. Tüm pislikleri ortalığa saçılmış durumda.

En güzel özeti Erdal Hoş yapmış.

"Hırsızlığın kurumsallaştığı ve bu kurumsallığın itina ile sümenaltı edildiği bir memlekette yaşamak....."

Hakkımız tüm bunlara rağmen teslim edilmezse artık sözün bittiği an demektir.

Kasım Hilal
24.04.2012, 08:07
Fakir ama gururlu genç oyununu oynamak bize bir şey kazandırmaz. Ligden çekilmek yerine hakkımızı daha üst mercilerde aramalıyız..

ozturk
24.04.2012, 08:13
Küme düşme demişler, saçmalamasınlar..

Son 4 maça çıkmayız olur biter..

http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/04/24/trabzon-ligden-cekilsin

Yunus Emre SEYHAN
24.04.2012, 09:19
Söyledikleriniz iyi güzelde bir de bu durumda kulübün borçlarını üstlenecek bir babayiğit lazım.Ekstralarla birlikte artık kaç yüz milyon tl eder Allah bilir.Var mı böyle biri ?

Zaten ölmüşüz, dükkanı kapatıp gittikten sonra hiç bir hak talep edemezler, zaten futbolcuların bonservisi paranın büyük bir kısmını çıkarır

zarge
24.04.2012, 09:24
'Ligden çekilelim'

http://i.sabah.com.tr/sbh/2012/04/24/SporHaber/47413631523.jpg?9294702246820120424023454
Sivil Toplum Kuruluşları, yarın Trabzonspor yönetiminin çağrısıyla toplanıyor. Şike süreci ile ilgili alınacak tavrın tartışılacağı toplantıda gündeme gelmesi beklenen teklif çok ilginç: "Trabzonspor ligden çekilsin"

Trabzonspor yönetimi, sezon sonu yaklaşırken şike soruşturmasının hala sonuçlanmaması nedeniyle yarın kentte büyük bir toplantı düzenliyor. Futbol Federasyonu'nun hem Mehmet Ali Aydınlar yönetiminin yaşadığı kararsızlığın Yıldırım Demirören yönetiminde de devam etmesinden yana dertli olan bordo-mavili yönetim yarın yöneticiler, kulüp üyeleri, eski yöneticiler ve Trabzonlu birçok sivil toplum kuruluşu ile camianın önde gelenlerinin katılımıyla geniş katılımlı bir toplantı yapacak.

'F.BAHÇE MAÇINA ÇIKILMASIN'
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in bundan sonraki yol haritasını belirlemek için fikir alışverişi yapacağı toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) öne
rileri gündeme alınacak. Bu önerilerin sadece Trabzon değil İstanbul ve Türkiye'nin farklı bölgelerindeki Trabzonlular'ın da önerilerine sunularak oylanması da gündemde.. STK'ların önerileri arasında, "Trabzonspor ligden çekilsin, Trabzonspor, Fenerbahçe maçına çıkmasın, TFF'ye 'Bizi küme düşürün' diye dilekçe vermek" şeklinde dikkat çekici öneriler de bulunuyor.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbol/2012/04/24/ligden-cekilelim

alone_6161
24.04.2012, 09:41
FB'ye ceza verilmeyip, bize de hak ettiğimiz kupa verilmezse verilecek tepki, her sene Kadıköy'deki FB maçlarına çıkmamaktır.

zarge
24.04.2012, 09:45
ligden çekilelim
laf olsun diye değil
fb maçınada çıkmayalım
yada paf takımla çıkalım
ve yenilelim
şikecileri şamp. yapalım
ne demek istediğimiz biraz olsun anlaşılır.

SEDAT
24.04.2012, 09:49
* Aslında bu fikre çok önceleri çok sıcak bakmamakla birlikte artık yorulduğumu ve bu haksızlıkların gündelik yaşamımıda etkilediğini hissediyorum. Gerekirse bağrımıza taş basarız sorun değil ama bu kadar çok kötülükle artık başa çıkamadığımız bir gerçek...

ozturk
24.04.2012, 09:51
Keskin sirke küpüne zarar verir..

Gerek yok bence..

Başka yollar denemeliyiz..

Faik Yılmaz
24.04.2012, 09:57
Fenerbahçe maçına kadar maçlarımızı oynarız....

Fenerbahçe maçında 25 bin tarafatrın önünde....

Antrenmanları yapıp maça

Pislig varsa biz yokuz.....

Pankartını gösterikten sonra sahadan çekilsek.....

kaybedeceğimiz 3 puan olur sadece....

ama bütün dünyaya mesajımızı veririz..

sanatik
24.04.2012, 10:04
Amatörde öynamasi gereken takim biz degiliz.

demir
24.04.2012, 10:09
ligden cekilme fıkrı sacmalıkdan oteye gitmeyecek bir fikir

1- hayatı bıoyunca trabzona bır kere dahı gıtmemıs kardemızın Trabzon sevgisidir trabzonspor
2-trabzon sehrının en buyuk maddi gücüdür trabzonspor
3-sadece trabzon halkının degıl dunyanın 4 bir yanındakı trabzonsporluların bas kaldırı sımgesıdır eglencesıdır
4-trabzon sehrını ayakta tutan guctur yendıgınde butun sehır mutludur mesela bu mutlulukdan once cekırdek aıle sonrada cevredekıler etkılenır..

nerde ne zaman ne tepkı vermesı gerektıgını bılmeyen bızlerın sırf beceremedıgımız ıcın bu gucu ortadan kaldırmeya calısması 1967 yılından buyana bu ugurda mucadele veren HErkeze Ihanet etmekdir ...

haramılerın ekmegıne yag surmekdır onların karısısında onurlu bır sekılde durabılen bizlerde bu ısten el ayak cekersek bu ıslerın sonu ne olacak ?????

magicyattara
24.04.2012, 10:22
Zafer karar belli değil mi..bu saatten sonra "şu karar çıkarsa" demek olmaz artık..

Uefa bu kararı bekliyor ve yaptırım kapımızda..ki baştan beri bu böyleydi..Ağustos ayında henüz ortada resmi belge yokken fbyi CL'den çektiren Uefa,bundan sonrasını da düzenleyen kurum olur..

Sabır..

toksoy61
24.04.2012, 10:24
bu yönetim hayatta böyle bir şey ya-pa-maz. çünkü padişahı kızdırmaktan korkarlar. böyle onurlu bir hareketi para ile işi olmayan, iş adamı olmayan ama sadece TS için çalışan biri yapabilir. o yüzden bu yönetim kesinlikle böyle bir karar alamaz. bunu unutun. ayrıca eğer kupa gelmez ve şikeciler düşmezse ligten çekilmede dahil her yol denenmelidir. çünkü bu şikeci tayfanın hukukla falan üstesinden gelinemez. en iyi yöntem başka ülke liglerinde oynamak aslında.

ozturk
24.04.2012, 10:31
Başkan Şener'den açıklama

Şener, Bordo-mavili kulübün ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Bordo-mavili kulübün ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Basında yer alan konular ile ilgili açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Etik Kurulu'nda her şeyin Fenerbahçe'nin lehine işlediğini ifade eden Şener, "Fenerbahçe'yi nasıl kurtarırız" diye uğraştıklarını belirterek, bu olayda Trabzonspor'un yalnız kaldığını söyledi.

Kulüpler Birliği Toplantısına katılacak olan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor'un ligden çekilecek şeklinde ortaya atılan iddialara açıklık getirdi.

Trabzonspor'un ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Şener, "Böyle bir şey yok bunu nerden uyduruyorlar. Ligden çekilme gibi bir durum söz konusu değil böyle bir şey olmaz" dedi.

Şener, Etik Kurulu'nda her şeyin Fenerbahçe'nin lehine işlediğini belirterek, "Fenerbahçe'yi nasıl kurtarırız diye uğraşıyorlar. Trabzonspor bu olayda yalnız kaldı. Trabzon'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yapacağı toplantıya bende katılacağım.
Fikir alış-verişinde bulunacağız. Bundan sonra izlenecek yol haritası üzerinde durarak neler yapmaları gerektiği konusunda ortaya atılacak fikirleri değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=112049

DURAS
24.04.2012, 10:31
şike davası sürecinde camia olarak( başta ileri gelenler, yönetim, taraftar)hiçbirşey yapma sonra takımı ligden çek oh ne ala memleket. bikere sen demişmisin bu şaklaban düzenin oyuncağı ve mezesi olmayacağız. playoffa bundan sonra a2 takımla çıkacağız de ne bileyim başka protestolar yap yap oğlu yap. bunlar ucuz populist politikalar. ben zaten bu sahte düzeni protesto için ligtv yi geçen yılki eses maçından itibaren iptal ettirdim. gerekirse tamamen futboldan ilgimi keserim ancak önce gerekenleri yapalım baktık hala eziliyoruz en sonunda bu fikri benimserim. ama ilk yapılacakları yapmayıp son yapacağımızı ilk yaparsak ben bunu desteklemem

ozturk
24.04.2012, 10:32

Şener, Bordo-mavili kulübün ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Bordo-mavili kulübün ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Basında yer alan konular ile ilgili açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Etik Kurulu'nda her şeyin Fenerbahçe'nin lehine işlediğini ifade eden Şener, "Fenerbahçe'yi nasıl kurtarırız" diye uğraştıklarını belirterek, bu olayda Trabzonspor'un yalnız kaldığını söyledi.

Kulüpler Birliği Toplantısına katılacak olan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor'un ligden çekilecek şeklinde ortaya atılan iddialara açıklık getirdi.

Trabzonspor'un ligden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Şener, "Böyle bir şey yok bunu nerden uyduruyorlar. Ligden çekilme gibi bir durum söz konusu değil böyle bir şey olmaz" dedi.

Şener, Etik Kurulu'nda her şeyin Fenerbahçe'nin lehine işlediğini belirterek, "Fenerbahçe'yi nasıl kurtarırız diye uğraşıyorlar. Trabzonspor bu olayda yalnız kaldı. Trabzon'da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yapacağı toplantıya bende katılacağım.
Fikir alış-verişinde bulunacağız. Bundan sonra izlenecek yol haritası üzerinde durarak neler yapmaları gerektiği konusunda ortaya atılacak fikirleri değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.

İlyas Özdemir
24.04.2012, 10:34
Trabzonspor camiası ve yönetimi takımın hakkını arayacak etkili bir girişimde bulunmamış eski başkanlar kaypak kaypak açıklamalarda yapmış taraftarımız bu konuda sadece İstanbull ilinde bir yürüyüş yapmış onada gereken ilgi pek gösterilmemiş camiamız tek yumruk olamamış tff seçimlerinde fenerin adamına destek verilmişken ne ligden çekilmesi biz ne yaptıkkı kupa bekliyoruz elin hırsızları mahkeme bitmeden neredeyse aklandı paklandı biz suçlu ilin edileceğiz asbaşkan kurşunlandı kim yada kimler yaptırdı açığa çıktımı Trabzonspor demir leblebidir öyle birden bire kenara çekilemez birilerinin kanını akıtmadan canını yakmadan hemen o iş basitçe olamaz

SEDER
24.04.2012, 10:35
Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış tan öteye gitmez.Böyle bir karar şerefsizlere verilebilecek en güzel hediye olurdu.Şehit annesi babalarını hatırlayın bir çoğu ağlamayacağım der çünkü ağlayınca hainler sevineceğini düşünür.biz böyle bir karar alsak bu şerefsizlere kalır meydan.Bu adileri sevindirecek takım değiliz biz.onurlu mücadelenin, şerefin haysiyetin takımıyız..şerefimizle çalınan 3. şampiyonluğumuzuda sineye çekmesini biliriz.Unutmadan bu şerefsizlerin alınlarına kazıdığımız şikeci-hırsız damgası dünya döndükçe çıkmayacaktır.

Asıl verilmesi gereken karar çekilmek değildir. Verilmesi ihtimal tek bir karar var oda, bu şerefsizlerin yöntemlerini kendimize düstur edinip edinmeyeceğimzdir Ki buda trabzon camiası için mümkün değildir. Bizler kanlı kirli alın teri ve emeğin çalındığı bir şampiyonluğu asla ama asla istemeyiz.Bunu bize layık görenide kendi kanında boğarız..

Adaletinden asla şüphe etmeyeceğimiz Yüce Yaradanın eninde sonunda hak edene gerektiği cevabı vereceğine inancımız tamdır. Bu Kul hakkının yenilmesine her kim sebep olmuşsa yöneticisinden futbolcusuna, gazetecisinden o kirli şampiyonluğa sevinen tüm taraftarına, federasyon başkanından devlet yöneticilerine kadar her kim sebep olmuşsa her kim Trabzonun hakkının yenilmesine ses çıkarmamış, göz yummuşsa hakkımızı helal etmiyoruz.Başta M. Ali Aydınlar olmak üzere herkesten bu taraftarın alacağı var.. Bunu kimse unutmasın.Ahirette sorulur bunların hesabı..

Kasım Hilal
24.04.2012, 10:38
Fener maçlarına paf takımla çıkmak mantıklı olabilir aslında.. Özellikle Kadıköy'deki maçlara..

Onur Muhcu
24.04.2012, 10:42
Ligden çekilme çok yanlış olur. Çekilsek ne olacak ki? Sonuç ne yani? Koca bir hiç.

Ligden çekildiğimizle kalırız.

Hiç bir sonuca varamayız.

Bu konuda en büyük hatanın Yönetim Kurulunda olduğunu düşünüyorum. Sonrasında da taraftar.

Yönetim bu konuda sınıfta kalmıştır. Taraftarın önünü kesmiş, şike sürecinde taraftarı organize edememiş ve arkasında durmamıştır.

Bu süreç buralara kadar gelmeden müdahale edilememiştir.

Şimdi öyle bir sürece geldik ki, zaman aşımı ola ola artık biz bile şike olmadığına inanacak düzeye getirildik.

Bu olayın baş mimarlarından olan Mehmet Ali Aydınlar rahat uyusun.

Türk Futbolu onunla gurur duyuyor ..

Dereli
24.04.2012, 10:55
Bu ligden çekilme haberlerini kimin cıkardığını tam kestiremedim.

Yönetimin taraftarı oyalamak için yeni oyunumu yoksa federasyonun açıklamalarını etkilemek için mi yapılıyor tam net değil.

Federasyonun olası adaletsiz kararı için elbette net ve keskin bir cevabımız olmalı.
Bu cevap şuan için Ligden çekilme olmalımı? Bence hayır.

Fenev maçlarına cıkmama olayına gelince; Ben cok sıcak bakıyorum. Zaten hakem makem derken enaz 3-4 puanımızın çalındığı maçlar. Varsın olsun 6 puanımız gitsin. Hiç değilse alnımız açık statükoya dur demiş oluruz.

Mollasalihoğlu
24.04.2012, 10:57
Trabzonspor halka açık bir şirkettir.

Ligden çekilmek gibi bir karar almaz, alamaz..

Onur Muhcu
24.04.2012, 10:58
Bu ligden çekilme haberlerini kimin cıkardığını tam kestiremedim.

Yönetimin taraftarı oyalamak için yeni oyunumu yoksa federasyonun açıklamalarını etkilemek için mi yapılıyor tam net değil.

Federasyonun olası adaletsiz kararı için elbette net ve keskin bir cevabımız olmalı.
Bu cevap şuan için Ligden çekilme olmalımı? Bence hayır.

Fenev maçlarına cıkmama olayına gelince; Ben cok sıcak bakıyorum. Zaten hakem makem derken enaz 3-4 puanımızın çalındığı maçlar. Varsın olsun 6 puanımız gitsin. Hiç değilse alnımız açık statükoya dur demiş oluruz.

fener maçına çıkmamak demek, Diğer takımlara karşı saygısızlık olur. Sonuçta şampiyonluk için mücadele eden galatasaray var. fenere 3 puan hediye edersek, galatasaray ın emeklerine yazık olmaz mı ? Biz bu duruşu sergileyemeyiz.

Bu Duruş Bize Yakışmaz!

a f s
24.04.2012, 11:12
Çekilince kim ne kazanacak? Bu sistemden nemalanıp Türk futbolunu sömürenler 'Aa! Trabzonspor ligden çekildi deyip' yaptıklarından vaz mı geçecekler?

Bilakis bütün bu şartları bilerek mücadelemizi sürdürmeliyiz. Trabzonspor'un ruhu ile hiç örtüşmüyor. Çıkalım her zaman olduğu gibi onurumuzla mücadele edelim, varsın eloğlu namert olsun.

Samet Türkmen
24.04.2012, 11:14
Ligden çekilmek hikaye. Yine Jaja,Teofilo ayarında topçularla kuracağımız güçlü bir kadro, şampiyon olarak herkese gereken cevabı verecektir.

Süleyman Eruyar
24.04.2012, 11:20
Adalet yerini bulmadan sahaya çıkan kimseyi tutmam zaten ..

Ben Trabzonspor u tutmadıktan sonra çekilse ne yazar çekilmese ne yazar..

a f s
24.04.2012, 11:22
Başlığa ve konuya itiraz ediyorum: Ligden çekilmek en onurlu hareket değildir.

macuka
24.04.2012, 11:22
Ligden cekilirsek, bizi gule oynaya kume dusururler...

Ben yonetici olsam... mesela GS macina...
1) Hic bir TS li seyirciyi almazdim. zaten mac seyircisiz...
2) Bize haftada 3 mac yaptiran TFF yi kiniyoruz pankarti ile cikardim.
3) Butun futbolculardan birinin 3 dk da bir "ayagina kramp girmis" gibi yaparak yerde yatarak oyunun durmasini saglarim. Gosterdigim pankarti desteklerdim.
4)Korner atisi yapilirken 5 kisi ile kornere baraj yaptirirdim.

Ses getireceksek ve en az zararla cikacaksak bu tur seyler yapmaliyiz.

ünsalyılmaz
24.04.2012, 11:28
sadece sivil toplum örgütleriyle olmaz koy meydana anketi bak gör ne istiyor taraftar

ALBATROS_61
24.04.2012, 11:49
ligden çekilmek ekmeklerine yağ sürmektir.onurlu mücadeleyi asıl ligde kalarak vermek en iyi cevaptır.bence gereksiz bir başlık

oflu engin
24.04.2012, 11:50
bir tepki koyacaksa bu şekilde bu iş olmaz.saçmalığın daniskası olur.

tepki koymak taraftarın işidir.

en güzel ve ses getirecek onurlu tepki ''sen aslında yoksun fb'' derken

bunu icraata geçirmektir.

fb nin maçlarına kimse gitmezse şuan itibari ile en onurlu ve en çok ses getiren tepki olur.

şikeci ile yaptığım maçın sonucu ne olursa olsun umrumda değil dersin tepkini koyarsın.

avni aker de sessiz tepki değil yalaka medyayı uefa fifa yı bile sallar.

başlığı değiştirin.

avniakerde sessiz tepki

''sen aslında yoksun''

M.S.SOFU
24.04.2012, 11:53
valla eğer feneri düşürmezlerse çekilelim
yoksa ezilmeye mahkum oluruz
eğer şimdi tepki göstermezsek emin olun bu medyayla 2 hafta içinde herşey normalmiş gibi işler devam eder
biz ligten çekilelim gerisini tff düşünsün
eğer ligi oynatmaya devam ederse tarihe kara bir leke olarak geçer

bize ne olur

futbol tarihinde efsane olarak yer alırız,türk futboluna(yani yıllardır bizim hakkımızı yiyenlere)tarihlerinde görülmedik darbe vururuz
tüm dünya artık şüpheyle yaklaşır.
ve umarım uefa ve fifa milli takımı bile turnuvalara çağırmaz.

güneyli
24.04.2012, 11:56
Trabzonspor bu ligde var diye bu kadar şerefsizlik ve hırsızlık olduğunu gördü herkes..Benim takımım çıra gibi..Yanarız yanarız ama yakarız..Etrafı aydınlatırken hırsız kim,şerefsiz kim,yalaka kim..Hepsini ortaya çıkartırız..Çekilmemize en çok hırsızlar sevinir..

Devrim Arslan
24.04.2012, 11:57
borsada işlem gören bir takım ligden çekilemez hayal kurmayın yahu

ECvelek
24.04.2012, 12:03
kararsızlık en kötü şey,yönetiminde bu durumda
bu durumda ki insanların illa ki bir çıkarı vardır
bakıyoruz taraftarımızda aynı durumda kimi çekilelim kimi üstüne gidelim kafasında
halbuki Trabzonspor gibi şehir takımının sahibi halk olmalıdır
kendini savunabileceği halk daha iyi seçer,çıkar peşinde olan insanlar ideolojisini yansıtamaz
Trabzonspor'un statükoyu devirdiğini çok çabuk unuttuk
"Trabzonsporlu olarak galatasaray şampiyon olsun" zihniyetinde bir sürü taraftarımız var.
Biz olamadıktan sonra ...O üçlülerin amacı zaten seni yanına çekmek sen yanımızda büyük görün hatta 3 büyükler peşinden pardon 4 büyükler diyelim,hiç bir şeye karışma

Belki de çekilmek en iyisi özümüze döneriz !

UtopyaTs
24.04.2012, 12:08
Bu laflar fasa fiso.Trabzonspor ligden çekilmez.O kadar kolay değil o işler.Bu sözler baskı yapmak için yapılmış tatikler bence.Gerçekten oyle bişey olacak olursa Trabzonspor çekilse meydan fb'ye ve yandaşlarına kalır.Trabzonspor hiçbişey elde etmez.Kaldı ki dediğim gibi hiç gerçekçi olmayan bir durum bu olması ihtimali yüzde 0,1 bile yok.

Samet Türkmen
24.04.2012, 12:09
Onurlu mücadelemizden başka daha onurlu ne olabilir ki ? Çekilecek birisi varsa şikeciler düşünsün. Bu onursuzluk, bu utanç onlara yeter. Zerre kadar pisliğimizin olmaması bu ortamda, onları deliye çevirdi resmen.

Süleyman Eruyar
24.04.2012, 12:16
Ligin sonunda şampiyon olamayacağını bile bile mücadele etmenin neresi onurlu yahu ..

Kafamı buluyorsunuz anlamadım ki ..

thehell61
24.04.2012, 12:20
Çekilince kim ne kazanacak? Bu sistemden nemalanıp Türk futbolunu sömürenler 'Aa! Trabzonspor ligden çekildi deyip' yaptıklarından vaz mı geçecekler?

Bilakis bütün bu şartları bilerek mücadelemizi sürdürmeliyiz. Trabzonspor'un ruhu ile hiç örtüşmüyor. Çıkalım her zaman olduğu gibi onurumuzla mücadele edelim, varsın eloğlu namert olsun.

Bende tam bunu yazacaktım sanki çok umurlarındayız.Onlar zaten kendi aralarında oynamaya meraklılar.Biz çekildiğimizde kimse tepki göstermez kimse demez ki bu adamlar çekildi ama niye çekildi.Suçlu yine biz oluruz.

titanic
24.04.2012, 12:32
feneri avni akerdeki maçta 7-0 yenmek mesela çok güzel bir mesaj olur,çirkefliklere rağmen,hakemlere rağmen

Salih Yazıcı
24.04.2012, 12:58
biz trabzonsporu kupalar için sevmiyoruz çok saçma para harcarsın sahada güçlü trabzon hepsine verilcek en iyi cevap

Samet Türkmen
24.04.2012, 13:19
Ligin sonunda şampiyon olamayacağını bile bile mücadele etmenin neresi onurlu yahu ..

Kafamı buluyorsunuz anlamadım ki ..

Mücadelenin onurlu olması kupaya bağlı değil. Anlamamışsınız ne yazık ki. Kalkıp Trabzonspor tarihini en baştan anlatamayız size.

savsat
24.04.2012, 13:40
bırak kirli bir oyunun içinde olmayı. masumca duygularla seviyorduk seni, seninle futbol denen oyunu sevdik. bak ülkede neler oluyor? bir yıla yaklaşıyor temiz futbol için bir ses çıkmadı futbolu yönetenlerden. çekil be yiğidim. çık bu kirli oyundan..

bordoylamavi
24.04.2012, 13:57
taraftar olmak ne güzel. sanki mahallede maça çıkmıyoruz. hadi çekilelim. ne güzel kolay bi yol. en oynamıyorum demek çocuk gibi. yüzlerce insan ekmek yiyor bu kulüpten milyonlarca taraftar var. borçlar var anlaşmalar var. yapmayın etmeyin. ligden çekilelim diyenler biraz kenara çekilip yolu açarsa işler belki biraz daha kolay yürür.

yatmaztara
24.04.2012, 14:09
ligden çekilirsek buna yokum. ama eğer trabzonspor kapatılacaksa buna tüm kalbimle varım.

edit: eğer 2010-2011 sezonu şampiyonu TRABZONSPOR'dur denilmezse

toksoy61
24.04.2012, 14:16
"şampiyon olamayacağım daha doğrusu yapılmayacağım bir ligte oynamak ile cennete giremedikten sonra yaşamak" benim için aynı şeyi ifade eder...

honor
24.04.2012, 14:16
En güzeli şuan için Fenerbahçe maçında stad tıka basa doluyken ısınmaya çıkılması. Maç başlayınca tüm oyuncuların. yere oturup tüm taraftarlar birlikte alkış yapması olur. taki maç tatil edilene dek.Tirübünde de güzel bir kaleografi tabiki...

My
24.04.2012, 14:17
96 sonrası taraftarın durumu ortada. Bu sefer de aynı (hatta çok daha ağırı) haksızlığa uğrarsak zaten emin olun Trabzonspor değilse bile önemli ölçüde taraftarı ligten çekilecek.

Zaten başkanda belirtmiş. Böyle bir şey söz konusu değil diye. Yemezdi zaten...

Ibo61
24.04.2012, 14:22
Siz dünyada ligden geri cekilen bir takim gördünüzmü???? ben hatirlamiyorum.... varsa söyleyin...böyle sacma birsey olamaz...zaten baskanda yalanladi bunu...konu bitmistir.....fazla üzerinde durmamak gerek....

ALBATROS_61
24.04.2012, 14:28
trabzon fener maçında futbolcularında katılımıyla bi protesto yapılırsa süper olur.ligden çekilmek olmaz tabi.ben sivil toplum örgütlerinin toplantısından somut ve uygulanabilir şeyler çıkacağını düşünüyorum

.....
24.04.2012, 14:34
Böyle bir şeyin olacağını zannetmiyorum.

SDanışmaz
24.04.2012, 15:01
Borsada olan bir takımın ligden çekilmesi söz konusu olamaz.

kudu_61
24.04.2012, 18:24
sivasın ve satılmış şehrin yaptıkları ortadayken, devletin polisi o kadar delil toplamışken, devletin savcısı iddaaname hazırlayıp bunları mahkemeye göndermişken, devletin mahkemesi bu iddaanameyi kabul edip ele başını içeri atmışken, dünyanın uefası Trabzonspor u şl. ne almışken, etik kurulu 5 maç ta şike var dediyse ve hala bunlar göz göre göre feneri düşürmeyip bize o kupayı vermeyeceklerse KOYUN GİBİ BU LİGDE ŞİKECİLERLE MAÇLARA ÇIKACAĞIMA DELİKANLI GİBİ BU LİGDEN ÇEKİLİRİM
ben TRABZONSPOR TARAFTARIYIM ONURUM VAR GURURUM VAR BEN KENDİMİ BU EZİKLERE TARAFTAR OLARAK ŞİMDİYE KADAR EZDİRMEDİM TAKIMIM DA EZİLMESİN

macka61
24.04.2012, 19:16
ligden çekilmeye gerek yok bence a2 ile çıkmakta yeter

esra61
24.04.2012, 19:22
Fenerbahçe maçına kadar maçlarımızı oynarız....

Fenerbahçe maçında 25 bin tarafatrın önünde....

Antrenmanları yapıp maça

Pislig varsa biz yokuz.....

Pankartını gösterikten sonra sahadan çekilsek.....

kaybedeceğimiz 3 puan olur sadece....

ama bütün dünyaya mesajımızı veririz..

bu fikir gayet güzel......dünyaca ses getiriceğine inanıyorum...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

brushfield
24.04.2012, 19:36
Trabzonspor ligden çekilirse birileri her sene cebini dolduramaz bu yüzden bu iş olmaz. Ama önemli değil, onlar çekilmese bile ben ve benim gibi düşünenler bu pisliği takip etmeyecek bundan böyle.

Yiğit Gayretli
24.04.2012, 19:38
Her haliyle bu "kavga"nın içinde kalmamız gerektiğine inanıyorum. Bizi Trabzonspor yapan özelliklerin hepsini bu kavga sayesinde kazandık...

Cafer Bulur
24.04.2012, 19:41
Böyle yaparsak hakli iken haksiz duruma düseriz,bence dogru olmaz.

Hem sampiyonlugumuz tff tarafindan verilmezse pes edecek degiliz,cas mahkemesinde sürec devam edecek.

Gamze_TS
24.04.2012, 19:49
Yahu sacmalamayin! Biz ligden cekilirsek en cok kim sevinir bir dusunun. Ha amaciniz hirsizlari, ugursuzlari mutlu etmek, TS'yi bitirmekse, bu iyi bir fikir. 1967'den beri pes etmeyen efsane, ihtilal "ben oynamiyorum" diye kacacak mi yani? Olmaz oyle sey! Pes etmeyiz sikeciler, daha cok basinizin belasi olacagiz coook!!!
Sevindirmeyiz sizi!

brushfield
24.04.2012, 19:50
Her haliyle bu "kavga"nın içinde kalmamız gerektiğine inanıyorum. Bizi Trabzonspor yapan özelliklerin hepsini bu kavga sayesinde kazandık...

Adil olmayan bu kavganın hala içinde olmak istemenizi saygıyla karşılıyorum. Sizden tek istirhamım bundan sonra bensiz devam edeceğiniz bu adaletsiz kavgada belden aşağı yumruk yediğinizde gereksiz şikayetler etmemeniz olacak. Zira kavganın adaletsiz olacağını baştan kabul edip sonra hakkım yeniliyor demeniz maalesef komik oluyor.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim maaşallah çelik gibi sinirleriniz varmış.

Gamze_TS
24.04.2012, 19:51
Böyle yaparsak hakli iken haksiz duruma düseriz,bence dogru olmaz.

Hem sampiyonlugumuz tff tarafindan verilmezse pes edecek degiliz,cas mahkemesinde sürec devam edecek.

Dogru!Daha durun bu is bitmedi, Uefa'si, Fifa'si, Cas'i , Aihm'i var...
Daha neler olacak neler...
Kabusunuz sikebahce, daha cok cekeceksin bizden!
Siz maillere devam edin yeter!

Nzdrovia
24.04.2012, 19:54
Ne olursa olsun biz üzerimize düşeni yapalım, çekilirsek bu oyunu kaybetmiş oluruz..
Hem ligden çekilmek demek borsayı 0 yapar :S

Gamze_TS
24.04.2012, 19:55
Adil olmayan bu kavganın hala içinde olmak istemenizi saygıyla karşılıyorum. Sizden tek istirhamım bundan sonra bensiz devam edeceğiniz bu adaletsiz kavgada belden aşağı yumruk yediğinizde gereksiz şikayetler etmemeniz olacak. Zira kavganın adaletsiz olacağını baştan kabul edip sonra hakkım yeniliyor demeniz maalesef komik oluyor.

Her haksiz dayak yiyen cocuk, evine gidip saklansin, okulu biraksin mi yani?
Davamiz yeni basliyor, umutsuzlugu yakistiramadim size. Yine gelecek bir gun bir atyazi:)
Sampiyonlar ligi kuralarindan once de vardi bu umutsuzluk....

Gamze_TS
24.04.2012, 19:57
Ne olursa olsun biz üzerimize düşeni yapalım, çekilirsek bu oyunu kaybetmiş oluruz..
Hem ligden çekilmek demek borsayı 0 yapar :S

Hatta kapansin bu baslik. En onurlu hareket kacip saklanmak degil, her platformda mucadeleye devam etmektir. Guldurmeyelim kendimizi sikebahce'lilere lutfen

Yiğit Gayretli
24.04.2012, 19:59

Hakkım yeniyorsa arkamı dönüp gitmem. Mahalleyi it sürüsü basarsa evime girip saklanmam. Siz adına ne derseniz diyin. Hakkım yenirken öylece bakamam.

Gerek bugüne kadar ki tecrübelerimle gerekse yetiştiriliş tarzımla, tam da kavganın göbeğinde olmam gerektiğini öğrendim...

S.Seymen
24.04.2012, 20:05
ben ligden çekildim zaten 1 senedir gazetelere beş kuruş vermiyorum lig tv yi kapattım soranlara derbilerin ilk üçünü 10 kişi oynamış gs ye uyduruk penaltı ve febeşe ofsayıt golle puan vermiş bir takımın play of ta ne yapacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok dedim
ts fb maçında stat dolar takıma destek olunur ve 34. dk da bütün taraftar sonrada takım stadı boşaltır.. çıkarken siyasilere yada federastyona uygun bir slogan ve alkışlar gönderilirbu yabancı basın davet edilerek yerell basın desteğiyle yapılır i,st basınına hiç bir şekilde yol verilmez

brushfield
24.04.2012, 20:09
Hakkım yeniyorsa arkamı dönüp gitmem. Mahalleyi it sürüsü basarsa evime girip saklanmam. Siz adına ne derseniz diyin. Hakkım yenirken öylece bakamam.

Gerek bugüne kadar ki tecrübelerimle gerekse yetiştiriliş tarzımla, tam da kavganın göbeğinde olmam gerektiğini öğrendim...

Bu mahalle kavgası değil. Mahalle kavgasında zaten kural olmaz. Kimse mahalleyi it sürüsü bastığında kafasına sopayı geçirmenizi engellemez. Size bıçak çekene sizde bıçak, silah çekene silah çekersiniz.

Mahalleyi it sürüsü basar da bana her türlü silahla saldırıp hakkımı gasp eder ve buna Türkiye Cumhuriyeti polisi engel olmaz, üstünü örter ise değil mahalleyi, ben öyle ülkeyi terk ederim, arkama da bakmam.

Size kolay gelsin...

only ts
24.04.2012, 20:32
bu başlık varken diğer konuların konuşulmasıda yanlış.. ya bu konu açık kalsın yada diğer tüm konular kapatılsın !

SEDAT
24.04.2012, 21:28
* Bu başlık görüşlerimizin paylaşılması için açılmış, aslında herkesin kafasında olan, taraftarlarımızın nabzını ölçmeye yönelik bir başlıktır.

Hazar_
24.04.2012, 21:30
Keşke olsa ama ben Trabzonspor'un bu olduğunu hiç sanmıyorum.

titanic
24.04.2012, 21:34
Ligden çekilmekle bu kirli futboludeğiştiremezsiniz.Trabzonspor taraftarıyla,trabzon sehriyle ve şenolhocasıyla bu lig için birşanstır.dısarıda kalınca hiçbişey düzelmeyecek

Hasan Habip Özbay
24.04.2012, 21:39
samimi olun yeter bu korku istanbula yeter ne yaparsanız yapın ama asla sahtekarlık yapmayın

Royal Heart
24.04.2012, 21:41
Rezalet düzen sürmeye devam edecekse en fazla nasıl ses getirebiliyorsak o şekilde Ligden Çekilelim. Hemen hemen hepimizin belirttiği gibi, samimi ve yakışır hareket edelim yeter. Biz olsak ne, olmasak ne... Bırakalım eğlensinler yalan dünyalarında.

Yiğit Gayretli
24.04.2012, 21:43
Bu mahalle kavgası değil. Mahalle kavgasında zaten kural olmaz. Kimse mahalleyi it sürüsü bastığında kafasına sopayı geçirmenizi engellemez. Size bıçak çekene sizde bıçak, silah çekene silah çekersiniz.

Mahalleyi it sürüsü basar da bana her türlü silahla saldırıp hakkımı gasp eder ve buna Türkiye Cumhuriyeti polisi engel olmaz, üstünü örter ise değil mahalleyi, ben öyle ülkeyi terk ederim, arkama da bakmam.

Size kolay gelsin...

Size de güle güle. Trabzonspor'u sindirip öyle gelin lütfen...

brushfield
24.04.2012, 21:44
Ligden çekilmeye soğuk bakan arkadaşlar üzülmesinler. O iş olmaz zaten. Başbakanımızın Faruk Özak ve bir kaç kişiye vereceği bir talimata bakar o iş. Kimse en ufak bir tepki göstermez hakkımızın çalınmasına. O yüzden ligden çekilmeyelim diyen arkadaşların telaşa kapılmasına gerek yok.

brushfield
24.04.2012, 21:46
Size de güle güle. Trabzonspor'u sindirip öyle gelin lütfen...

Sen kimsin de benimle böyle konuşabiliyorsun. Senin yaşın kadar ben bu takıma gönül verdim. Sen mi bana öğreteceksin Trabzonspor felsefesini. Kiminle konuştuğunu bilmeden öyle haddini aşan laflar etme, saygılı ol, terbiyesiz...

Zafer BİLGİN
24.04.2012, 22:07
Lıgden çekılmeyelım dıyenlerı gayet ıyı anlıyorum.

Mücadelemızden vazgeçmek olarak değerlendırıp,gereken tepkının verlmesı durumunda,hakkımızı alacağımızı söylüyorlar genel olarak.

Keşke bende aynı düşüncelerde olabılsem.

Keşke bende sızler gıbı olaya bu kadar pozıtıf bakabılsem.

Gösterlecek tepkı sonucunda hakkımızı vereceklerıne ınansam,everestı sırtımda taşır,boğazı kapatırım.

Bu gözler 96 yıda gördü.2004 ü de gördü.Geçen seneyıde gördü.

bazen bır alı şen çıkar.rolunu yapar.ve şampıyonluk gıder.

Bazen bır cem papıla çıkar.Görevını bıtırır ve önümüz kesılır.

Bu sefer güçlerı yetmeyınce bütün medya,federasyon ,rakıpler.Herkes bu orta oyununa dahıl edılır ve ............

Zannetmeyınkı,bız bu takımı şampıyon olsun dıye tutuyoruz.

Bız bu takımın duruşunu,sermayeye karşı dırenışını,güçlüye karşı güçsüzlerın sesı olmasını sevıyoruz.

Bu lanet oyunu temız tutma çabasını,rakıplerıyle arasındakı maddı açıdan muazzam güç farkına rağmen sızlanmadan,bahane üretmeden, her seneye EN TEPEDE BEN OLACAĞIM dıyerek bız özgüven patlaması yaşamasını sevdık.

Lakın ,anlaşıldıkı,bu oyun bızım bıldığımız gıbı bır oyun değılmış.Herkes ıçın 110 metre engellı olarak başlayan bu yarış,bız önde gıttıkçe rakıplerın engelının kalktığı bır oyun oluyor.

Fınışe yaklaştıkça hala ondeysek,bızım engellerımızın yükseltıldığı bır oyun oluyor.

Hala fınışe önde gırıyorsak,foto fınışte shoplama yapılıyor.

Hakem heyetı her şeyı görmesıne rağmen,bıze mansıyon ödülü verıp,mücadelemızı gunlerce övüp,bızımde şampıyonluğu hakettığımız mavallarını okuyup,ama bır tane 1. olacağını söyleyıp,her türlü puştluğu yapan rakıbımızı ödüllendırıyorlar.

Bızde her zaman olduğu gıbı mağrur anadolu delıkanlısı modunda sırtımız sıvazlanarak,donup arkamızı köyümüze dönüyoruz.

YETMEDIMI ARKADAŞLAR BU KADAR YAPILANLAR.

GEÇEN SENEDEN BERI OLANLARI GOZUNUZUN ONUNDEN GEÇIRIN.

SADECE KANNAATE GORE CEZA VERMEYE YETKILI OLAN YETKILILERIN,BU KADAR ISPATA RAĞMEN BU KADAR TAPEYE RAĞMEN CEZA VERMEZKEN SIZLER HALA MUCADELE DIYORSUNUZ BANA.

NEYIN MÜCADELESII ARKADAŞLAR.

KURALLARI DURUMA GÖRE BELLI OLAN BIR OYUNDA NEYIN MUCADELESI.

PARAYI VERENIN ŞIKEYI YAPTIĞI BIR LIGTE NEYIN MÜCADELESI.

ADALETIN OLMADIĞI YERDE ADALETLI OLMANIN APTALLIK OLDUĞU BIR YERDE DURUPTA APTAL MUAMELESI GÖRMENIN MUCADELESIMI.

BU OLAY MAHALLEDEKI KORKAK ÇOCUK ÖRNEĞIYLE ANLATILACAK BIR DURUM DEĞILDIR.

ILLA BU OLAYA BIR YAKIŞTIRMA YAPILACAKSA,BIR SAMURAYIN ONURSUZLARA KARŞI,ADALETSIZLIĞE KARŞI KENDINI KILIÇLAMASI ÖRNEĞINI VERELIMKI CUK DIYE OTURSUN.

SON SÖZLERIM ISE FORUMDAN BIR ARKADAŞTAN ALINTI OLACAK.

BIZIM BU PISLIĞIN IÇINDE NE IŞIMIZ VARRRRRRRRRRRR

cerasus
24.04.2012, 22:20
Arkadaslar,

bende seviyorum romantik düsüncelere dalmaya ancak realiteyi görmezden gelemezsiniz.

Trabzon halkinin tek "oyuncagi" Trabzonspordur. Öyle sen istiyorsun, ben istiyorum diye kulübü kapatamazsin. Bir sehrin sembolünü vicdanini tatmin etmek icin harcayamazsin.

Bu düzenin kirli oldugunu hepimiz biliyoruz vede cok üzülüyoruz.

Yinede bir seyi unutmamak gerek. Her savasin hüzünlü yanlari vardir ve bu savasta böyle. Onlar bazi muharebeleri kazanmis olabilirler ancak bu savas daha cok sürer.

Kacip gitmek kolayciliktir.

Bu düzene görülmemis bir darbe vurmadiktan önce hic bir yere gitmeyecegiz. Yolumuzda yalnizda olsak, bir yolumuz var arkadaslar.

Ali Turhal
24.04.2012, 22:21
Keskin sirke küpüne zarar verir..

Gerek yok bence..

Başka yollar denemeliyiz..

Kesinlikle katılıyorum mesela önce zihinsel açıdan değişmeliyiz,bu camiayı yeniden ayağa kaldıracak adımızdan sıkça söz ettirecek yapılanmaya ihtiyaç var,mesela hedefimizi kesinlikle büyütmeliyiz,belliki birileri bu işi eline almış öyleyse kendi göbeğimizi kendimiz keselim,bu seneyi unutalım ve önümüzdeki sezon yepyeni bir Trabzonspor olarak meydanlara çıkalım.

Royal Heart
24.04.2012, 22:28
Arkadaslar,

bende seviyorum romantik düsüncelere dalmaya ancak realiteyi görmezden gelemezsiniz.

Trabzon halkinin tek "oyuncagi" Trabzonspordur. Öyle sen istiyorsun, ben istiyorum diye kulübü kapatamazsin. Bir sehrin sembolünü vicdanini tatmin etmek icin harcayamazsin.

Yinede bir seyi unutmamak gerek. Her savasin hüzünlü yanlari vardir ve bu savasta böyle. Onlar bazi muharebeleri kazanmis olabilirler ancak bu savas daha cok sürer.

Bu düzene görülmemis bir darbe vurmadiktan önce hic bir yere gitmeyecegiz. Yolumuzda yalnizda olsak, bir yolumuz var arkadaslar.
Bunu neyle ve ne şekilde yapmayı düşünüyorsunuz ?

cerasus
24.04.2012, 22:38
Sportif bir basari ile.

Avrupada kupa kaldirmak mesela. 11 Milli oyuncunun 10'u Trabzonspordan cikinca mesela.
Dünyada lekeli ligin haysiyetli takmi gözüyle baktilari zaman mesela.

Royal Heart
24.04.2012, 22:43
Sportif bir basari ile.

Avrupada kupa kaldirmak mesela. 11 Milli oyuncunun 10'u Trabzonspordan cikinca mesela.
Dünyada lekeli ligin haysiyetli takmi gözüyle baktilari zaman mesela.
Çok realist bir bakış oldu bu. :)
Bu düzenle Avrupa'ya gideceğiz. Hangi ligde oynayıp da Avrupa'ya gideceğiz ? Daha bu yaz Avrupa yolu açık mı onu bilmiyoruz. Şimdiye kadar kadromuz hep yetersiz olduğu için ''sportif başarı'' yakalayamadık zaten. Çok iyimser baktığınızı düşünüyorum. Görüşünüzdür, saygı duyarım.

Samet Türkmen
24.04.2012, 22:47
Ligden çekilip başka bir lige geçmeyi hayal edenler varsa, zaten küme düşmüş olarak öteki ligde başlayacağımızı unutmasınlar. Çok büyük anlaşmalar yaparsan belki seni kendi 2.liglerinde başlatırlar.

cerasus
24.04.2012, 22:54
Çok realist bir bakış oldu bu. :)
Bu düzenle Avrupa'ya gideceğiz. Hangi ligde oynayıp da Avrupa'ya gideceğiz ? Daha bu yaz Avrupa yolu açık mı onu bilmiyoruz. Şimdiye kadar kadromuz hep yetersiz olduğu için ''sportif başarı'' yakalayamadık zaten. Çok iyimser baktığınızı düşünüyorum. Görüşünüzdür, saygı duyarım.

Iyimser bir bakis acisi degil.

Ne yapmamiz gerek diye soru sordunuz, bende bana göre gerekenleri saydim.

Bu seneki hedeflerimizi saymadim sonucta. Gelecek icin konustum. Bu sene APOEL ceyrek final oynadi.

Braga UEFA kupasini nerdeyse kaldiriyordu...

Hayaller bazen o kadar uzakta degildir ama kacmak her zaman bir adim ötededir.

nakzo
24.04.2012, 22:55
Arkadaslar,

Kardeşim haklısın böyle birşeyin olma ihtimali yok zaten 5 milyon taraftarı olan takımı fantazi olsun diye ligden kim çekebilir varmı örneği. Trabzon şehri yanar yanar. Sen Trabzonun Türkiyede tanınan tek değerini elinden alacaksın ne vereceksin o insanlara melankoli Mİ?.Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok. Trabzonspor ligden çekilirse federasyon hemen kupayı verir. fener ,gs, bjk hüngür hüngür ağlar şakamısınız arkadaş.Götü boklu bursa sırtlanı kapı eşiğinde bekliyor hemen aynı gün oturur senin 6 şampiyonluklu mirasının üzerine hiç merak etmeyin.

Royal Heart
24.04.2012, 23:01
Iyimser bir bakis acisi degil.

Ne yapmamiz gerek diye soru sordunuz, bende bana göre gerekenleri saydim.

Bu seneki hedeflerimizi saymadim sonucta. Gelecek icin konustum. Bu sene APOEL ceyrek final oynadi.

Braga UEFA kupasini nerdeyse kaldiriyordu...

Anladım, iyi, güzel çözüm önerileri bunlar ama; ''ama''sı var işte.

Aldığım izlenimler doğrultusunda kurunun yanında yaşın yanacağı bir yaz yaşayacağımızı ve UEFA'nın Türk takımlarına 5 yıl ceza vereceğini düşündüğüm için bu çözüm önerileri en iyi ihtimalle 5 sene sonrası için geçerlidir diye düşünüyorum.

fb küme düşer, kupamızı alır ve hak eden herkes hak ettiği konuma erişebilirse bu dedikleriniz her zaman için geçerlidir yoksa, itirazım olmaz.

batugol
24.04.2012, 23:08
ilginç mesajlar
her yolu deneyeceksin ama bu kokuşmuş düzende köşe başını tutanlar
bu kadar kanıta belgeye rağmen
hak hukuk adalet kavramlarının hiç birisini uygulamayacak
senin alın terin, emeğin boşa gidecek
ve bu adamlarla aynı yerde kalmaya devam edeceksin
beni tanımayanı ben hiç tanımayrum
şike başlığında da yazmıştım
ya şampiyonluk ya da ligden çekilmek
bu da benim görüşüm

Erhan Atalay
24.04.2012, 23:08
Düşünüyorum,

Yıllarca mücedelesini verdiğmiz,Kazım ın dedığı gıbı,güçlülere karşı güçsüzlerin sesi olan Trabzonspor un,bu arenada vermiş olduğu mücadele, hç bir zaman amacına ulaşamayacaktır.Yanlış anlaşılmasın.Adaletin olduğu bir yerde, muhakkak o beklenen gün gelecekti.

Ama son olan olaylarda gösteriyorki,bu arenada vermiş olduğumuz mücadele, güçsüzlerin sesi olmaktan çok,oyuna hükmedenlerin garnitürü olmaktan öteye hiç br zaman gitmeyecektir.

Bizi biz yapan değerlerimiz vardır.60 yaşındaki Erzurum lu Süleyman amcanın,55 yaşındaki Çorum lu Hüseyin in bugün Trabzonsporlu olmasının tek sebebi,sermayeye karşı yüreğin,paraya karşı inancın sembolü olmamızdır.

Lafı fazla uzatmayacağım.

Olayın maddi boyutu nedir bilmiyorum.(Borsa olayları vb.)

Tüm taraftarımızın sesi olacağına inandığım bir teklifi sunmak istiyorum.

Görülen o ki,bu federasyonda bizim emeklerimizi çalacak.Hırsızın sırtı sıvazlanacak ve kupayı vermyecekler.Federasyonun kupa fener in dediğ anda,

BEN BU ARSIZ ZENGİN ZÜPPELERİNİN EĞLENCESİNDEKİ BİR PALYAÇO OLMAK İSTEMİYORUM.

BEN ADALETİN OLMADIĞI YERDE ADALETLİ OLAN SAF OLMAK İSTEMİYORUM.

SONUCU NE OLURSA OLSUN,BİR JAPON SAMURAYI RUHUNDA, ONURLUCA,DİMDİK BİR ŞEKİLDE ÖLMEK İSTİYORUM ARKADAŞLAR.

LÜTFEN SAYIN BAŞKANIMIZ SADRİ ŞENER,LÜTFEN SAYIN YÖNETİM.LÜTFEN SAYIN DİVAN KURULU.LÜTFEN SAYIN KONGRE.

BİR ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ GİBİ.BİZİM BU PİSLİĞİN İÇİNDE NE İŞİMİZ VAR.

BU TAKIMI LİGDEN ÇEKİN.

HERKESİN AKLINDAN GEÇENLERN TERCÜMANI OLACAĞINA İNANDIĞIM BU TEKLİFİ NE OLUR GÜR BİR SESLE HAYKIRALIM.

LÜTFEN BU TAKIMI ÇEKİN.

Yönetici arkadaşlardanda ricamdır.Bu konuyla alakalı olarak bir anket açmaları.

Not:Bu konuyla alakalı daha önce başlık açılmışsa şimdiden özür dilerim.

Altına imzamı atıyorum eğer bu işten fener yırtarda hiçbir ceza almazsa Trabzonspor ligten çekilmelidir.

cerasus
24.04.2012, 23:13
Size garanti verebilirim, UEFA tüm ülkeye 5 yil ceza vermez, vermeyecek.

Su 5 yil olayi medyanin beyinlerimizi bulandirmasindan baska bir sey degil.

Ya en basitindan bana bir örnek gösterin. UEFA ne zaman 5 yil tüm ülkeye ceza vermis? Heysel faciasini örnek olarak kabul etmiyorum. Sike, usulsüzlük, vs. ile ilgili hic bir alakasi yok.

Ayrica GS ile TS UEFA'ya bildiri yolladilar.

Yarin bizi almadiklarinda, CAS'da söke söke tüm gelirlerimizi aliriz + diger kulüplerde alir, temiz olanlar ve katilamayanlar. Hatta 5 sene verirlerse, her sene o senenin gidecek olanlari dava acabilir. UEFA salak mi af edersiniz böyle bir sey yapsin?

Mesela deseniz, TFF kupamizi vermeyecek. O zaman bu kadar net konusmam ama UEFA'nin 5 yil gibi bir ceza vermesinin ihtimali bana göre 1%'dir.

Royal Heart
24.04.2012, 23:19
Netice itibariyle halâ alamadığımız ve hakkımız olan bir Kupa var ve alınamayacağı yönünde ciddi şüpheler (en iyimser ifadeyle) var. Her türlü UEFA telkinine rağmen de gerekli (özel ve tüzel) kişilere gerekli cezalar kesilmiyor, gelecek için hiçbir umut vaat etmeyen bir tablo ortada. Güvenecek ve tutunacak bir dal yok. Son kararı bekleyelim ve koşullar halâ bu şekildeyse ligden çekilelim. Benim görüşümün özeti budur.

toksoy61
24.04.2012, 23:23
hala hayali takımlar kurup, bütün takımları yenip şampiyon olacaklarına inanan hatta avrupada kupa alacaklarına inanan arkadaşlar var. aslında umut güzel bir şey:) ama çok beklerler diyorum. yaşım 33 hala şampiyonluk yaşamadım. biliyorum ki ts her geçen sene eriyor, bitiyor. eğer sportif başarı gelmezse belkide 10 sene sonra avni akerdeki tribünlerini yada akyazıdaki tribünlerini dolduramayacaksın. bu gidişle ilk 4 bile bizim için başarı olacaktır. sadece bir dolgu malzemesi görevi göreceğiz

20 sene öncesini hatırlıyorum ki, o zamanlar TS nin şampiyon olamadığı zamanlardı. ama şimdi ile karşılaştırıyorum da taraftar olarak erimişiz. ama istanbul takımları ise zamanla güçlenmişler taraftar olarakta büyümüşler.

biz ligten çekilelim derken aslında bizi yavaş yavaş bitiren düzene başkaldırmak için diyoruz bunu. yoksa futbol oynamayalım, mücadele etmeyelim diye değil. bu şartlarda bizim şampiyon olmamız mümkün değil diyoruz. zaten 10 senede bir ancak şampiyonluğa oynuyoruz onuda 1996-2004-2011 yıllarında nasıl çalındığını görüyoruz. 2011 de suç üstü yakalandılar ama hala cezalandırılmadılar. hala neyin mücadelesini yapacağız anlamadım ki.

cerasus
24.04.2012, 23:34
Sampiyonluk Avrupada basari saglamak icin gerekli bir öneme sahip degildir.

Bu kafa yapisini degistirmedigimiz sürece zaten durdugumuz yerden bir öteye gidemeyiz.

Size bir cok ligden örnek verebilirim. 20-30-40 hatta 50 ve daha fazla yildir sampiyon olamayan kulüpler var.

Ama hem liglerinde, hemde Avrupada büyük kulüpler arasinda yer aliyorlar. Tabi maadiyatta önemli bir faktör oynuyor bu kulüplerin basarisinda ama onlar olmayan, bizde olan bir sey var.

Almanyada hic bir kulübün, Bayern Münih disinda, 5 Milyon taraftari yok. Bu sayiya hayallerinde bile yaklasamiyorlar.

Aynisi diger Avrupa ülkeleri icinde gecerli. Kendinizi kücük görüdügünüz takdirde, öyle kalirsiniz. "Eziklik" böyle bir sey.

Bilincli taraftara ihtiyacimiz var, bilincli yönetimlere ihtiyacimiz var.

Hemen yelkenleri suya indirmeyin. Her yokusun bir inisi vardir.

Erhan Atalay
24.04.2012, 23:48
Sampiyonluk Avrupada basari saglamak icin gerekli bir öneme sahip degildir.

Bu kafa yapisini degistirmedigimiz sürece zaten durdugumuz yerden bir öteye gidemeyiz.

Size bir cok ligden örnek verebilirim. 20-30-40 hatta 50 ve daha fazla yildir sampiyon olamayan kulüpler var.

Ama hem liglerinde, hemde Avrupada büyük kulüpler arasinda yer aliyorlar. Tabi maadiyatta önemli bir faktör oynuyor bu kulüplerin basarisinda ama onlar olmayan, bizde olan bir sey var.

Almanyada hic bir kulübün, Bayern Münih disinda, 5 Milyon taraftari yok. Bu sayiya hayallerinde bile yaklasamiyorlar.

Aynisi diger Avrupa ülkeleri icinde gecerli. Kendinizi kücük görüdügünüz takdirde, öyle kalirsiniz. "Eziklik" böyle bir sey.

Bilincli taraftara ihtiyacimiz var, bilincli yönetimlere ihtiyacimiz var.

Hemen yelkenleri suya indirmeyin. Her yokusun bir inisi vardir.

Biz diyoruzki adamlara şike yapmak bile serbest siz hala yok taraftar sayısı yok yokuşun inişi. Bu ülkede bize iniş yok renkdaş.

orhan42
24.04.2012, 23:51
Ligden çekilmek çok onurluca bir hareket olur.Şikecilere,onlara arka çıkanlara özellikle benim oyum ile sadr-ı azam olanlara en güzel cevaptır.İnternette Trabzon ne kattı da çekilirse çekilsin diyen geri zekalılara göstermek lazım ama biz de şikeci ali Koç gibi onlar gibi blöf yapıyoruz gibime geliyor.keşke çekilsek dünya aleme gereken emsajı bu şekilde versek.Ama nerde onu yapacak kapasitede adam..Var mı ?.....

kudu_61
24.04.2012, 23:51
çekilmemeyi savaşmayı mücadele etmeyi savunan arkadaşlar birisi bana fener bu işten zarar görmeden çıkarsa ve hakkım olan kupa bana verilmezse benim elimde ne olacağını söyleyebilecek var mı onurlu duruş mu kaç sene hatırlanır veya bu kadar onursuz için de onurlu durarak şimdiye kadar ne kazandık
eğer bu iş sonunda ben hakkımı alamayacaksam ÇEKİLMEK şampiyonluk kupası kadar onurlu bir hareket dir buna hiç şüpheniz olmasın

hodlu
24.04.2012, 23:56
Sokağa çıkıp mücadele etmedikçe bizim çekilmemiz onları sevindirmek olur.Zaten istedikleri bu. Hakemler tarafından hakkımız yeniyor çıkıp yöneticimiz, malum top klas hakem için bu gece iyi yönetti diyor.Biz bu yönetici tarzını değiştirmeliyiz.Hakkımızı her ortamda arayacak yönetici ve vekiller seçmeliyiz. Mücadeleye şimdi başlamalıyız bakın fenerliler ilk günkü gibi mücadele ediyorlar...

Yiğit Gayretli
24.04.2012, 23:58
Sen kimsin de benimle böyle konuşabiliyorsun. Senin yaşın kadar ben bu takıma gönül verdim. Sen mi bana öğreteceksin Trabzonspor felsefesini. Kiminle konuştuğunu bilmeden öyle haddini aşan laflar etme, saygılı ol, terbiyesiz...

En başta üstünüze vazife olmadan bana neler söylediğinize ve konuya nasıl girdiğinize tekrar bir bakmanızı öneririm...

Sonrasında benim aylardır gösterdiğim sinerji çabalarının belki %1'inin bile farkında olmayan bir kişinin, hele hele burada yaptığı viran edebiyatı ve bıkkın tavırlarıyla benim terbiye sınırlarımı çizmekten çok uzak olduğunu da belirtmek isterim.

Konunun en azından bu başlık altında daha fazla uzamaması gerekli. Canınız hakaret etmek isterse alıntılama yöntemini değil, özel mesaj yöntemini kullanınız... Lütfen buradan cevap vermeyiniz.

Erhan Atalay
24.04.2012, 23:59

Hala direnelim ligten çekilmeyelim diyen adamları anlıyamıyorum. Yahu benmi farklı ülkede yaşıyorum yoksa sizmi.
Allah aşkına neye direneceksiniz sizde hiç mantık yokmu. Bu ülke diyorki
madde 1 : Fener her zaman haklıdır
madde 2: Fenerin haksız olduğu durumlarda madde 1 geçerlidir.

Alişen 1996 yı övüne övüne anlatsın diyemi direneceksiniz.

Volkan şikeyle şampiyon olup alayımıza koydukkkmuuuu diye bağırsın diyemi.

Emre başkanımızı uçakta dövmek için beklesin, futbolcumuza s....min zencisi desin diyemi.

Hakemler, futbolcu hocam faul yok dediği halde kırmızı kartla oyuncumuzu atsın diyemi

Neyin peşindesiniz yaw neyinnnn ne direnmesi,

Eşiniz sizi her fırsatını bulduğunda aldatsa (sözüm meclisten dışarı) siz çıkıp ben onurlu adamın bırakmam bu aileyi ayakta tutacam diye direnecekmisinizzzzzzzzzzz

Fatih Öztürk
25.04.2012, 00:01
Ligden çekilmekle olmaz bu iş.sonuna kadar direneceğiz.kanımızın son damlasına kadar.bu takım bizim takımımız.sonuna kadar arkasındayız.iş spordan futboldan çıktı.onurumuzu ayaklar altına aldırmayacağız.

Erhan Atalay
25.04.2012, 00:05
Bakın beyler açık konuşalım bu takımın başına bu saatten sonra fakir bir insan gelemez, artık futbol pastası çok büyük.

Şimdi gerçekleri konuşmanın tam sırası gizlemeyin herşey dökülsün ortaya.

Kimi seçerseniz seçin Trabzonsporumuzu merdiven olarak kullanacak, bunu yapmıyacak adamda zaten o desteği bulupta okadar oyu kazanamaz ve seçilemez. bu böyledir o kadar.

Ya may gibi klubü mahvedecek yada sadri başkan gibi padişahın emirlerine karşı gelemeyerek sessiz kalacak, başkada hiçbir halt beklemeyin,
bu takımın bu şartlarda ligte kalması en fazla aramızdan birkaçını katil eder birkaçınıda mezara götürür. Haaa dersenizki olsun eyvallah bu takım için gerekirse mezarada gideriz. Ammaaaa biz mezara giderken birileri şikeyle şampiyonluk naraları atacaksa o mezardan elimizi çıkarıp gırtlaklarını sıkmalıyız.

BU OLAYIN ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ, ÖRTÜLÜRSE LİGTEN ÇEKİLMELİYİZZZZZZZZZZ

Erhan Atalay
25.04.2012, 00:07
Ligden çekilmekle olmaz bu iş.sonuna kadar direneceğiz.kanımızın son damlasına kadar.bu takım bizim takımımız.sonuna kadar arkasındayız.iş spordan futboldan çıktı.onurumuzu ayaklar altına aldırmayacağız.

peki arkadaşım ne yapalım bir yol söyle ulan çıksın 50 bin kişi gidelim tff nin önüne çadır kuralım 1 ay kalkmayalım anasını satayım bi 50 binde meclisin önünde aynısını yapsın hemi

cerasus
25.04.2012, 00:12
Biz diyoruzki adamlara şike yapmak bile serbest siz hala yok taraftar sayısı yok yokuşun inişi. Bu ülkede bize iniş yok renkdaş.
Daha sonuclari almadik, ben simdilik o konuda yorum yapmayi dogru bulmuyorum.

Serbest mi degil mi görecegiz ki zaten senelerdir yapiyorlar. Dere gelmeden pacalari sivamayalim. Bakalim ne olur ne olmuyor. Önce sonuna kadar hakkimizi arayalim. Hemen pes etmeyelim. TFF yarin kupanizi vermiyorum dese bile, tamam o halde ben cekiliyorum olmamali cevabimiz. Birazcik savasalim, cabalayalim, hakkimizi arayalim. Büyük kulüp olmak bunu gerektirir. Susup bir kenarda oturmak bize yakismaz. Bilincli olalim.

Fatih Öztürk
25.04.2012, 00:12
peki arkadaşım ne yapalım bir yol söyle ulan çıksın 50 bin kişi gidelim tff nin önüne çadır kuralım 1 ay kalkmayalım anasını satayım bi 50 binde meclisin önünde aynısını yapsın hemi

yapılması gereken tüm Trabzon derneklerinin ve sivil toplum örgütlerinin bir çatı altında toplanıp gözdağı vermesi.yarından sonra tüm camia olarak çok önemli hamleler yapacağız.geç oldu ama güç olmayacak.bizi yakanların yanına hiç bir şey kar kalmayacak.sözkonusu Türk futbolu değildir.artık fenerbahçe bizim olduğumuz ligde gün yüzü görmeyecek.sağda solda cadır kurmamıza gerek yok.sadece birlik olalım yeterli.sadrisi mayı nurisi farketmez.herkes Trabzonsporun yanında olacak.yarından sonra olacak.güç gösterisi yapma vakti bize gelecek.selametle.

Erhan Atalay
25.04.2012, 00:16
yapılması gereken tüm Trabzon derneklerinin ve sivil toplum örgütlerinin bir çatı altında toplanıp gözdağı vermesi.yarından sonra tüm camia olarak çok önemli hamleler yapacağız.geç oldu ama güç olmayacak.bizi yakanların yanına hiç bir şey kar kalmayacak.sözkonusu Türk futbolu değildir.artık fenerbahçe bizim olduğumuz ligde gün yüzü görmeyecek.sağda solda cadır kurmamıza gerek yok.sadece birlik olalım yeterli.sadrisi mayı nurisi farketmez.herkes Trabzonsporun yanında olacak.yarından sonra olacak.güç gösterisi yapma vakti bize gelecek.selametle.

inşallah bu dediğin olur da artık içimize atmaktan kurtuluruz

Erhan Atalay
25.04.2012, 00:18
Daha sonuclari almadik, ben simdilik o konuda yorum yapmayi dogru bulmuyorum.

Serbest mi degil mi görecegiz ki zaten senelerdir yapiyorlar. Dere gelmeden pacalari sivamayalim. Bakalim ne olur ne olmuyor. Önce sonuna kadar hakkimizi arayalim. Hemen pes etmeyelim. TFF yarin kupanizi vermiyorum dese bile, tamam o halde ben cekiliyorum olmamali cevabimiz. Birazcik savasalim, cabalayalim, hakkimizi arayalim. Büyük kulüp olmak bunu gerektirir. Susup bir kenarda oturmak bize yakismaz. Bilincli olalim.

tamam kardeş yarın tff çıkarda kupanızı vermiyorum şike sahaya yansımadı derse hakkını hangi yöntemle arayacaksın söyle bana isim ver kurum ver, tutturmuşsunuz bi hakkımızı arayalım. tamam arkadaş arayalım ne yapalım anayasa mahkemesinemi gidecez, avrupa insanhakları mahkemesinemi , cas a mı gidecez söyleyin ne yapacaz, yoksa sadece forumlarda başlık açıp veritabanınımı şişirecez ne yapac ne

agahozlu
25.04.2012, 00:20
Cekilecek arkadaslara eyvallah. Kalanlarla devam ederiz yola. Dort gozle tokezlememizi,karismamizi bekleyenler varken ( iceri de disari da) ben ligden cekilecegim. Sike davasinda bas sirada olan takim yuzsuzluk diyin utanmazlik diyin takiminin arkasinda camia olarak mucadele ediyor ben hakli oldugum yerden yokum arkadas deyip cekilecegim.
Ne olacak o zaman kendini asanlar, maca giderken vefat edenler ya da mac izlerken kalp krizi gecirenler...
Bizim oralarda pes etmek yoktur arkadaslar!

Erhan Atalay
25.04.2012, 00:24
Cekilecek arkadaslara eyvallah. Kalanlarla devam ederiz yola. Dort gozle tokezlememizi,karismamizi bekleyenler varken ( iceri de disari da) ben ligden cekilecegim. Sike davasinda bas sirada olan takim yuzsuzluk diyin utanmazlik diyin takiminin arkasinda camia olarak mucadele ediyor ben hakli oldugum yerden yokum arkadas deyip cekilecegim.
Ne olacak o zaman kendini asanlar, maca giderken vefat edenler ya da mac izlerken kalp krizi gecirenler...
Bizim oralarda pes etmek yoktur arkadaslar!

Sizin oralarda pes etmek yoksa başkanın suspus oturup tüpçüye destek vermeyecek arkadaş.

Seçtiğin vekiller mecliste emir eri gibi durmayacak hakkını arayacak arkadaş yok öyle oturup da ben pes etmedim demek.

3 partidende vekil çıktı Trabzondan o zaman çıkıp mecliste haykıracaklar hakkımızı ama yokkkk onlar Trabzonun değil kendi çıkarlarının vekilleri

Mert Oğuzlu61
25.04.2012, 00:29
beyler ''olabilecek'' şeyler hakkında konuşalım. ligden çekilmek çözüm olamaz, böyle birşeyi nasıl düşünürsünüz ? biz ligden çekilsek ne olacak ortalık şerefsiz kaynıyor bunları sevindirmekten başka ne işe yarar, darbeyi yiyen yine biz oluruz takım mı dağılsın bunu mu istiyorsunuz ? öyle klavyeden atıp tutmak kolay, doğamızda var bu futboldan kopamayız, denizden çıkmış balığa döneriz.... ligden çekilmek hayalden öteye gidemez. şu ülkeye bir bakın, pislik olmayan bir alan kaldı mı ? kaderimizde var yapacak birşey yok yaşadığımız ülkenin vaziyeti ortada. önce şu uefa fifa mifa ne karar verecek bir bekleyelim görelim, düşündüğümüz gibi kupayı ve paraları hırsızlardan alıp bize vermezlerse kulübü kapatmak değilde daha fantastik işlere başvurabiliriz. ama önce şu maçın bitiş düdüğünü bekleyelim bakalım ne karar çıkacak.........

cerasus
25.04.2012, 00:29
tamam kardeş yarın tff çıkarda kupanızı vermiyorum şike sahaya yansımadı derse hakkını hangi yöntemle arayacaksın söyle bana isim ver kurum ver, tutturmuşsunuz bi hakkımızı arayalım. tamam arkadaş arayalım ne yapalım anayasa mahkemesinemi gidecez, avrupa insanhakları mahkemesinemi , cas a mı gidecez söyleyin ne yapacaz, yoksa sadece forumlarda başlık açıp veritabanınımı şişirecez ne yapac ne

Keske yarin ciksalarda sike sahaya yansimamis deseler.

Geriye yaslanirim ve keyifle izlerim olan bitenleri.

Cünki TFF sikeyi kabul etmis oluyor. Yansisin, yansimasin, ikiside ayni sey.

Tek yöntem Etik Kurulu raporunda sikebahcenin tüm iddialarda temiz cikmasi. Sadece ama sadece bu gerceklesirse, o zaman iste durumlar cok karisir. Etik Kurulu 1 macta bile bir olay gerceklestirilmistir veya tesebbüs edilmistir yazsin, sadece 1 macta, o kupa 100% bize gelir. Ama öyle, ama sonra.

Bakin bir konu actim UEFA ile ilgili.

UEFA müdahale etmek zorunda! Isterse misterse diye bir sey yok. UEFA mecburen usulsüzlük yapan bir federasyona el atar. Bunun kacari yok.

TFF bir yamukluk yaptigi takdirde gidecegimiz ilk yer UEFA'dir.

UEFA'da bir yamukluk yapar ise, bu sefer diger liglerin federasyonlari ile iletisime gecmemiz gerekir.

Vede CAS'da UEFA'ya karsi bir dava acabiliriz.

Bu olaylara FIFA bakmaz ama resmi olmayan bir sekilde FIFA'dan yardim isteyebiliriz.

Kilit nokta etik kurulu raporu. Bilir kisi orasi.

bangkook_61
25.04.2012, 00:51
Ligden çekilirsek şerefsizler sevinir cirit atarlar diyenler var. Onlara 2 sorum olacak.

1- Ligden çekilirsek sevinecek olanlar ve daha rahat at koşturacak olanlar şu an atlarını nasıl koşturuyorlar ?

2- Kupayı alamazsak seneye ve sonraki senelerde hangi yüzle hakem atası, Bülent Uygun Fenere yattı, Eskişehir şerefsiz argümanları yapacaksınız (Örnekler zamana göre güncellenecek ) ?

Yiğit Gayretli
25.04.2012, 00:56
Fenerbahçe'ye özellikle son 3 yılda yaşattığımız travmaları şaka sananlar var aramızda.

Evet dengelerin hala güçlüden yana olduğunun ben de farkındayım ama bu ligde bir Trabzonspor gerçeğinin var olduğunu bilmek bile onlar için korku ve endişe verici bir durumdur. Bunu yüksek sesle inkar etmeleri, umurlarında değilmiş gibi davranmaları da bu sebeptendir...

bangkook_61
25.04.2012, 00:59
Yahu kendinizi kandırmayın ne tramvası yaşamış fener ? Tramva yaşıyor dediğimiz adamlar 3 senede de şampiyonluğa oynadılar son haftaya kadar. Tramva dediğin 96 gibidir.

brushfield
25.04.2012, 01:02
Yahu kendinizi kandırmayın ne tramvası yaşamış fener ? Tramva yaşıyor dediğimiz adamlar 3 senede de şampiyonluğa oynadılar son haftaya kadar. Tramva dediğin 96 gibidir.

Verdiğimiz paralar boşa gitti travmasıdır o en fazlasından. O da çabuk atlatılıyor tabii. Cana geleceğine mala gelsin hesabı.

Yiğit Gayretli
25.04.2012, 01:15

Siz bana sahaya atlayıp gazeteci dövmeye kalkan bir taraftar grubunun akli dengesinin yerinde olduğunu mu iddia ediyorsunuz? :)

Medyanın oyununa kapılanlardansınız. Onların amacı her şeyi güllük gülistanlık gösterip Fener'i daima en tepede tutmak. Fener'in yaşadıklarını düşünüp empati yapın ve konuyu tekrar değerlendirin bence.

bangkook_61
25.04.2012, 01:26
Siz bana sahaya atlayıp gazeteci dövmeye kalkan bir taraftar grubunun akli dengesinin yerinde olduğunu mu iddia ediyorsunuz? :)

Medyanın oyununa kapılanlardansınız. Onların amacı her şeyi güllük gülistanlık gösterip Fener'i daima en tepede tutmak. Fener'in yaşadıklarını düşünüp empati yapın ve konuyu tekrar değerlendirin bence.

Çok şey yaşamak demek tramva demek değildir. Sahaya atlayanlar atladıkları zaman ülke gündemi nasıldı şimdi nasıl ? Eğer o camia tramva yaşasaydı bugün o kadar puanı toplayamaz ve seyircileri bu kadar kenetlenemezdi.

Medyanın oyunu dediğin şeyi Trabzonspor başkanı doğruluyor. Feneri kurtarmak için herşeyi yapıyorlar diyor. Bizim hakkımızı yiyecekler başımızı eğip oturacağız en sonunda diyor. Açın gözünüzü artık.

Rakip 13 maça etki etmiş hala onur, ahlak, devrim diyenlerimiz var. Ee ne olacak bu değerler ? Nerede kaldı adil yarışma ? Soruyorum arkadaşım sana; seneye aynı geçen seneki gibi bir yarışa girsek sen ne hadle ve hakla hakemlere veya şike yapan takımlara laf söyleyeceksin ? Hakem sana haksız yere istedğini yapar ama sen sesini çıkarıp tek kelime edemezsin. Sonra çıkıp yönetime bir stoper almadık, bir golcü almadık, gerekirse hakemi de yeneceğiz, teşvikli meşvikli eskişehiri yeneceksin arkadaş falan demeyin. Acizliğimize gülerler. Bizi bu hallere düşürmeyin.

Yiğit Gayretli
25.04.2012, 01:31
Çok şey yaşamak demek tramva demek değildir. Sahaya atlayanlar atladıkları zaman ülke gündemi nasıldı şimdi nasıl ? Eğer o camia tramva yaşasaydı bugün o kadar puanı toplayamaz ve seyircileri bu kadar kenetlenemezdi.

Medyanın oyunu dediğin şeyi Trabzonspor başkanı doğruluyor. Feneri kurtarmak için herşeyi yapıyorlar diyor. Bizim hakkımızı yiyecekler başımızı eğip oturacağız en sonunda diyor. Açın gözünüzü artık.

Rakip 13 maça etki etmiş hala onur, ahlak, devrim diyenlerimiz var. Ee ne olacak bu değerler ? Nerede kaldı adil yarışma ? Soruyorum arkadaşım sana; seneye aynı geçen seneki gibi bir yarışa girsek sen ne hadle ve hakla hakemlere veya şike yapan takımlara laf söyleyeceksin ? Hakem sana haksız yere istedğini yapar ama sen sesini çıkarıp tek kelime edemezsin. Sonra çıkıp yönetime bir stoper almadık, bir golcü almadık, gerekirse hakemi de yeneceğiz, teşvikli meşvikli eskişehiri yeneceksin arkadaş falan demeyin. Acizliğimize gülerler. Bizi bu hallere düşürmeyin.

Uzun uzadıya tartışmayacağım. Fener'in keyfinin yerinde olduğunu düşünmeniz gerçekten ilginç :)

tolga1461
25.04.2012, 05:29
açıkça fikrimi belirtmeliyim ki, bu en isabetli karar olur. Ben hiçbir Trabzonspor taraftarının (seyirci değil) bu karara itiraz edeceğini düşünmüyorum. İtiraz edenlerin akıl sağlığından şüphe duyarım. Benim için futbol oynanmış oynanmamış önemli değil. Adalet daha önemli. Takımı ligden çekerseler diye başladık mı söze hemen kötü tarafları geliyor göz önüne. yok ligtvye borç yok ona borç buna borç. Neden hep bunları dşünüyoruz ki. fener düşür bizi dedi çekilelim dedi o bile yetti. biz bunu söyleyip göz dağı veremeyecek kadar güçsüz müyüz? alt tarafı ceza alırız. (zaten alıştık) Hatta bi öneri de benden aşağlık lig tv havuzundan ayrılalım. ben takımımızın tek başına dsmart ile anlaşarak daha yüksek paralar elde edebileceğini düşünüyorum. Her yerde taraftarımız var. Çoğusu fener yalakası ligtvye inat yayın satın almıyor. Başka kurum ile anlaşıp tüm taraftarlarımızın yayın alması gerektiği çağrısını yaparsak bence geri çevirmezler. ama bu dediğim devrim niteliğindeki adımı attıktan sonra. yoksa bu taraftar da hiç uğraşmaz. en azından tarafsız maç izleriz.

Faik Yılmaz
25.04.2012, 08:55
Yönetimin bunu yapabilecek sağlam bir duruşu yok kesinlikle...

Bence yapacakalrı en onurlu hareket görevi bırakmak olmalı....

Adem Erdoğan
25.04.2012, 08:58
Ligden çekilince futbolcular ne olacak bu düşünüldü mü?

arfsigorta
25.04.2012, 09:15
Arkadaşlar, meydanı şikecilere bırakıp gitmek...

Bundan önce yapılacak asıl iş, bizim kadar hakkı yenilen FUTBOLCU larımızın şu 4 maçı da alıp şike şike diye bağıranlara hadlerini bildirip, sahada da artık kimsenin bize şike vb ile gücünün yetmeyeceğini göstermeleridir.

Sonra da hak arama kapsamında yapılacak her şeyi yapıp, sonra adalet olmuyorsa ONURUMUZLA gerekli protestoyu ve TAVRI gösteririz. Bu pire gibilere kızıp yorgan yakılmaz, biz bu pire gibi değersiz ama zararlılardan ülkeyi kurtarmalıyız, buda bırakıp gitmekle olmaz. SAHADA ONURLA, KARADENİZ GİBİ HIŞIMLA, GÜMBÜR GÜMBÜR oynayacak bir takımla biz bunlara derslerini vermeliyiz.

İlker Yazıcıoğlu
25.04.2012, 09:36
Ligden çekilme konusu ben de dahil olmak üzere bir çok kişi tarafından onurlu bir hareket olarak algılanabilir.Çünkü her türlü şerefsizliğin döndüğü bir yerde tiyatro oynar gibi rol yapmanın bir anlamı yok.Yalnız o kadar vurdumduymazlık ve de gammazlıkların yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz ki,özellikle medya tarafından,olur da ligden çekilsek,bu durumu bir protesto değil de,bak şikeye karıştılar,sonradan ortaya çıkıp rezil olacaklarına şimdiden çekiliyorlar ki rezillikleri dikkat çekmesin algısı yaratılır.Bundan adım gibi eminim.Hoş,ligden çekilme durumu çok marjinal ve de olması imkansız bir durum ama olur da böyle birşey olursa bile bizim dışımızda kimse bu onurlu hareketi algılayabilecek kapasitede değil.

CAFER ÖZER
25.04.2012, 10:04
Benim özellikle FB ye ceza verilmeyeceği söylenmeye başlandığı gün
Fenerasyon başkanı Ve Ülke başbakanı tarafından gerekirse avrupaya gitmeyelim demeye başladıkları günden beridir,
Muhalefet partilerinin 104 yıllık çınara ceza verilmemeli şahıslara ceza verilmeli dedikleri günlerden beridir savunduğuum fikirlerden birisidir ligden çekilmek
Eğer Böyle şerefsizlik devam edip Şike sahaya yansımamış diye cezalar verilmeyecek ise ve bizlerin Şampiyonluğu Sürekli gasp edilecekse neden oynuyoruzki
Bizim yerimize Başka bir figuran bulsunlar onları oynatsınlar
Eğer Türk Futbolu Sadece 2,5 İstanbul takımından ibaretese Onlar oynasınlar
Eğer FB olmassa bu lig olmaz diyorlarsa FB-GS normal Küme düşse Bunlar onuda düşürmezler
Eğer Lig 2,5 İstanbul takımının Şampiyon olması üzerine onların Küme düşmemesi üzerine kurulu ise Bu şerefsiz alemde bulunmanın hiç bir manası Yok Ligden çekilmek en mantıklısı
Eğer Ligden çekilmiyor isekte Kadıköydeki FB maçlarına Çıkmamak diğer bir seçenek
Senede 1kez Hükmen malup olalım ne olacak
Zaten Kadıköyde adamlar tekme tokat her halukarda yeniyorlar
Kümede düşürülmediklerinde FB hakemler tarafından daha fazla korunacak
Herkes FB lehine çalışacak
1-Ligden çekilmek
2-Olmuyorsa Kadıköydeki FB maçlarına Çıkmamak

Travelair
25.04.2012, 10:21
Yıllarca insanların kalplerine yaptıklarının yanlış olduğunu kendi yöntemimce yerleştirmeye çalıştım. Belki anlarlar, yüzleri kızarır, pişman olurlar, özür dilerler diye. Fakat şunu anladım: O kalpler kurumuşsa onu Allah'tan başka düzeltecek yoktur

Ligden çekilmek evet belki onurlu bir harekettir. Peki karşımızdakiler bu onurlu hareketi anlayabilecekler mi?

Ustaalioğlu
25.04.2012, 11:29
Yapılacak en salakça hareket olur, küstüm gidiyorum...
millet de arkandan kına yakar artık...

vatandas61
25.04.2012, 11:32
ligden cekilmek gibi sacma sapan seyler kimin aklina gelir anlamak mümkün degil.
Kulübün borsadfa oldugnu unutmayalim, hissesi olanlar ne yapacak? Yabanci futbolculara ne anlatacaksin? Hadi maddi boyutunu gectim, kimin umrunda olacak bizim ligden cekilmemiz? Zarari yine kendimiz görecegiz. Türkiyede okadar zengine ve sözü gecen trabzonlu isadamlari var, fikir birligi olustursalar sözünü geciremeyecek bir makam yoktur.
O konuya kafa yoracagimiza nelerle ugrasiyoruz.

macuka
25.04.2012, 11:40
arkadaslar herkes fikrini, duygularini paylasıyor, bunu salakca, sacma sapan, vs diye yorumlayarak kırıcı olmayalım. Bende ligden cekilme fikrini bize cok fazla zarar verecek bir hareket olarak göruyorum. Ama bir seylerin yapılması gerekir diye de dusunuyorum. Oyle yada boyle Trabzonspor un artık 'konusmaktan' vazgecerek 'eylem' yapması gerektigini dusunuyorum. Ama uzulerek, sike yapanlarla, adaletsizlik yapanlarla, oyle veya böyle 'gobek bagı' olan yoneticilerimiz ne yazık ki sadece konusarak taraftara oynuyor.

Barış Çebi
25.04.2012, 11:45
Siyah forma ile çıkmak ilk başta etkili bir eylem olabilir. Hatta bunu sadece fener,sivas,eskişehir maçlarında yapabiliriz. Buradaki sıkıntı taraftar olarak burada konuşup duruyoruz,yürüyoruz,sosyal medyada tepkimizi koyuyoruz ancak sahada herhangi bir şey yok. Bunun yapılması lazım. Sürekli yapılıp gündemden düşürülmemesi lazım.

Samet Türkmen
25.04.2012, 11:58
Ligden çekilme vb. bilmem de şu futbolcularımız ne zaman taraftarı az da olsa takıp protesto yapacaklar sahada ? Gerçi çok umurlarında olsaydı şikeyle şampiyonlukları çalındıktan sonra yine şampiyon olurlardı. En azından şikecilere mağlup olmazlardı. Hadi bir kademe daha , en azından ezilerek mağlup olmazlardı.

inadina61_08
25.04.2012, 12:06
Ligden çekilmek : Bence Son derece hatalı bir düşünce, Çekildik diyelim sonra kulübü kapatmadığın sürece alt ligde devam edeceksin, sonra yeniden lige geleceksin, peki mali yükü, Değerler, Değerlerimiz için savaşmayacakmıyız, bizi biz yapan bunlar değilmi, İşin kolayı ligden çekilmek bence daha fazla BİRLİK OLMA, KENETLENME zamanı iken... İki tane çocuğum var, biri daha iki yaşına girdi, TV'de bizim takımı ayırt edip bizimkiler diyor, goll diye bağırıyor(NOT : Barcelonayıda TS zannediyor ama olsun ne farkımız varki onlarda yıllarca bu düzenin oyuncağı olmuştu-örnek geçen yılki şaibeli kral kupası)
ben yıllar sonra ne anlatacağım ligden çekildik; niye, kupamızı çaldılar, hırsızlar birlik oldu diye,
Peki niye biz daha güçlenmedik? Çünkü biz kolayı seçtik birbirimizin kuyusuna taş atmakla meşguldük(Örnek M.A.Yılmaz, Eski ve muhalif başkanlar listesi)
Bu ülkede çekilmek yerine Barcelona olacaksın, Real yada M.United olacaksın bunun için paraysa para verelim diyeceksin, kulübü işin profesyonelini getiricem diyeceksin

Bir örnek vereyim; Transfer tamamen kara gürültü yapılıyor, bir gün TS hissesi alan arkadaşım kulübü aradı ne zaman bedelsiz yapacaksınız kurul ne zaman diye sordu cevap : kurulu yaptık ortaklarımıza bedelsizi verdik dediler, bilin bakalım neyi ima etti, sadece yönetimde söz sahibi olanlara vereceklerini zannediyorlarmış...
Bir örnek daha; Hes projeleri yapacaksan yap, Kaç yıl oldu? bürokrasimi; tamam geç işliyor ama bu kadarıda işgüzarlık, iş takip edememe,
Bitmedi; Şike süreci var daha, biz buralarda kafayı yerken daha son bir aydır birşeylerin farkına vardık ve sesimiz genel anlamda çıkmaya başladı, Kulüp olmanın önemli unsuru işi ehline yaptırmaktır, geç tepkiler, susmalar, cevap vermemeler, adamlar tv lerde cirit atarken bizim sinirlerimizde depremler oldu, tamam hırsızlar daha güçlü ama sende sesini çıkarakcasın, ilk devre sonunda uefaya başvurmalıydık...vs...vs

Neyse Kulübü ligden çekene Hakkımı helal etmiyorum, her TSClup önünden geçişimde birşeyler alıp destek olmaya çalışıyorum, kulübü çekince paraları geri verecekmisiniz, daha engini satarken Bilbao maçı gs stadında olacaktı, ne oldu? biletleri iade edenler etti sonra, senin oradaki gelir kaybını gs den tazmin edebildin mi? HAYIR, Edebilecekmisin? HAYIR, çünkü İşin ehli olmayan insanlar Kulübün içinde, Yokmu Üniversite mezunu kendini geliştirmiş yabancı dile hakim insanlar, ver maaşını 3000-5000 bari işler zamanında ve hesaplı yapılsın, Unutmadan geçen yıl ki transfer kazıkları ve Başkanın Futbolcu almaya bizzat gitmeside bence tamamen YANLIŞ'tır, Komite gider Başkan adı üstünde iş veren, İşçisinin ayağına GİTMEMELİ...

fatihmazlum
25.04.2012, 12:43
lıgden cekılmek yetmez lıgın ıptalı ıcınde basvurmak gerekır uefa fıfaya ozaman carsı pazar karısırda bızde oyle yonetıcı nerde..gorevı kotuye kullanmakdan tff tahkım pfdk hakkında suc duyurus hemen her yargı yolu zorlanmalı..bızım yonetıcılerımız trabzonsporun gucunun farkında değıller..en az 2 mılyon abone demektır lıg tv de bır anda ıptal olcak kımse bunu goze alamaz saıbelı lıgı oynattılar bukadar belge kanıt varken uefa fıfa olmadı onlar hakkındada suc duyurusudna bulunmak lazım..avrupa ınsan hakları mahkemesıne oda olmadı heryer zorlanmalı kılıclar artık cekılmelı cok gec kaldık zaten..

Ertuğrul ATALAY
25.04.2012, 13:47
basit bir tepki göstergesi olarak Ts amblemimize geçici olarak(daha doğrusu bu pislikler temizlenene kadar alın terinin ifadesi olarak beyaz bir yıldız veya başkabir şey koyalaım..

halil ibo
25.04.2012, 14:04
Özkan Sümer'de,vaktiyle başbakanın yine feneri için devreye girdiği olayda,istifa etmişti.
N'oldu ? Amacına ulaşabildi mi o hareket ? Ne yazık ki HAYIR !
Doğru olan,erdemli olan,onurlu olan davranış şekli tabii ki ligden çekilmek.
Ancak karşınızda bu hareketi anlayacak,örnek alacak,takdir edecek bir futbol ailesi var mı ?
Ne yazık ki HAYIR ! Hırsızların,uğursuzların cirit attığı bu camiada yapılacak tek şey,dirençli olmaktır.
Kahpeliği,yalakalığı,rüşveti,şikeyi,ezikliği dize getirecek yönetimler kurmak,yüksek ahlaki değerde futbolcular bulmak ve taraftarları en üst düzeyde bilinçlendirmektir.
Bunların yanısıra tüm kahpelerle etkin ve yetkin hukukçularla çok zorlu bir savaş sürdürülmelidir.

Erhan Atalay
25.04.2012, 15:39
Ligden çekilince futbolcular ne olacak bu düşünüldü mü?

Bişe olmaz birazdaha az hakarete uğraralar ne olacak sanki oynayınca adamların hakkı veriliyor.

Ustaalioğlu
25.04.2012, 16:03
fener tepki vermek için ligden çekilse göbek atarım. biz çekilsek aynısını onlar yapar...
bu tarz eylemler hiçbir işe yaramaz.

Erhan Atalay
25.04.2012, 16:06
Aman haaaa sakın ligten falan çekilmeyelim canım, sonra Trabzonspor sayesinde para kazanalar kazanamaz. Aman diyim sakın susun ses çıkarmayın çıkalım sahaya dolgu malzemesi görevimizi yapalım dönelim evlerimize.

Alper Calik
25.04.2012, 16:07
Trabzonspor, bu sene Kadıköydeki şikebahçe maçına çıktığında, seremoniden sonra sahadan çekilmeli idi. Hakemin başlama düdüğünden sonra "biz gidiyoruz, siz size yetin, biz şikeci ve kupamızı çalan bir takımla oynamayı reddediyoruz" diyerek, aykutu tebrik edip, sahadan çıkmalı idi.
Bunu yapamadı. Çok zor da birşey değildi.

Şimdi ise, fenerasyon şuna bakıyor. "şikeahçeyi aklarsam Trabzonspor ne yapabilir?" Kanaatlerine göre hiçbirşey olmaz, bana göre de olmaz (yönetim adına söylüyorum, bir şey yapacak gibi bir istek ve becerileri yok) düşündükleri için, şikebahçe suçsuzdur diyecekler (olsa olsa, bu karardan sonra statlar ve tribünlerde gerilimler olabilir, onu da göze alıyorlar, nasıl olsa siyasilerimiz şikebahçenin yanında). Yani otoriteler, Trabzonspor dan dikkate değer bir tepki gelmeyeceği kanaatine varmışlar ki, 2. etik kurulu raporu ile aklayacaklar. Bari bu sefer Trabzonspor ligden çekilse. Onu da yapamayacak maalesef.

6 ve daha fazla kez, saltanatları yıktık. Şimdi ise ortaoyununda oynatılıp, birilerinin şamar oğlanına çevrildi camiamız. Hatta onların şikelerini örtmek için bizi kullanıyorlar. "bak şikebahçe Trabzonsporu yendi, demek ki şike yapmamış" diyorlar ve bu işte bizi kullanıyorlar.

Malum duamla bitiriyorum.

"Allah bu işin içinde olan ve yardım edenlerin hepsinin en ağırından cezalarını versin, bize de seyredecek ömür versin"

Amin.

Cüneyt Canlıca
25.04.2012, 16:08
Bmn olarak gazetelere ilan verelim..... Bunun için para toplama kampanyası başladığı gün 100 lira ile katılırım..

Erhan Atalay
25.04.2012, 16:28
Ulan herşeyi Allaha havale ediyoruz madem öyle klüp başkanı müftü teknikdirektör imam oyuncularda müezzinlerden seçilsin arkadaş ne diye boşuna uğraşıyoruz o kadar paraya yazık

Erhan Atalay
25.04.2012, 20:47
Bu başlık bu kadar aşşağılarda durmamalı sancak gibi en önde olsun

Mert M.
25.04.2012, 20:57
Yumurta da taşın üzerine düşse, taş da yumurtanın üzerine düşse, kırılan yine yumurta olur.
İşe siyaset bulaşmışsa olay bitmiştir. Yormayın kendinizi.

eltfox
25.04.2012, 21:02
Sevgili renkdaşlar!

Düşüncelerinize katılmamak, sizi anlamamak mümkün değil. Elbette acımız büyük. Öyle ki yıllardır pislik içinde kıvranan futbolumuz artık foseptik içinde boğulmakta. Neyse ki, olanlar ülkemdeki herkese neyin ne olduğunu göstermiş durumda. Birkaç akıl yoksunu dışında tüm Fenerbahçeliler de dahil ülkemdeki her zat herşeyin farkında. Evet, ağızlar açılmamakta, diller dönmemekte. Konuşulanlar, sipariş... Sanmayın, TV lerde yorum yapanlar konuştuklarının saçmalığının farkında değil.... Onlar da ekmek peşinde... İş baştan bağlı, öyle konuşacak.... Şansı yok başka...
Herşeyi kabulleniyorum da.... Başkanımız daha anca anca başladı ağzındaki baklayı çıkarmaya...Siyaset dedi, işin içinde dedi, ama gerisini anlatamadı...
Ligden düşme konusuna gelince, bu onurlu bir hareket olur ancak yeterince ses getirmez. Doğrusu mesela Gürcistana, yahut daha iyisi Yunan ligine başvurmak. Biz Yunan takımı olsak bu kadar hor görülmeyiz bari orada oynayalım demek.... Olur, olmaz... ama ses getirir işte bu...
Ah kendi vatanında parya olmak yok mu? Bu koyuyor en çok.

Dereli
25.04.2012, 21:20
Ligden düşme konusuna gelince, bu onurlu bir hareket olur ancak yeterince ses getirmez. Doğrusu mesela Gürcistana, yahut daha iyisi Yunan ligine başvurmak. Biz Yunan takımı olsak bu kadar hor görülmeyiz bari orada oynayalım demek.... Olur, olmaz... ama ses getirir işte bu...
Ah kendi vatanında parya olmak yok mu? Bu koyuyor en çok.

Ligden düşmek yada takımın lağvedilmesi bence güzel fikir ama başka ülkenin ligine basvurmak işte bu daha iyiymiş.

Benim anlamadığım hala olayın vehametini anlamayan arkadaşlar var. Fenev ligden düşmezse bu iş bitmiştir.Hiç mi onurumuz yok bu işin daha geri dönüşü olurmu?

cemoli5408
25.04.2012, 21:43
bence tek çözüm, köklü klüpleri bir araya toplayarak, yeni bir lig kurmak ve bu lige kurucu üye olarak katılmak fikrini ortaya atmak lazım. yok borsaymış, şirketmiş, bilmiyorum, anlamıyorum. kurucu lig kurup, bizatihi uefaya başvurup avrupalı hakem ataması isterim tüm maçlara. TS ve GS önderlik etsin, ülkenin namuslu yarısı bu işe girer, en azından girmeli.

nakzo
25.04.2012, 21:53
ligden cekilmek gibi sacma sapan seyler kimin aklina gelir anlamak mümkün degil.
Kulübün borsadfa oldugnu unutmayalim, hissesi olanlar ne yapacak? Yabanci futbolculara ne anlatacaksin? Hadi maddi boyutunu gectim, kimin umrunda olacak bizim ligden cekilmemiz? Zarari yine kendimiz görecegiz. Türkiyede okadar zengine ve sözü gecen trabzonlu isadamlari var, fikir birligi olustursalar sözünü geciremeyecek bir makam yoktur.
O konuya kafa yoracagimiza nelerle ugrasiyoruz.
Götü boklu bursa hemen gelir oturur makamımıza zaten hevesleri leş salyalarından belli. 10 sene sonra şehrin tamamı 3 sülük taraftarı olur geriyede bir masal kalır.Ya arkadaş 5 milyon taraftarı olan takımı kimin gücü yeter ligden çekmeye çemişkezeksporu mu tartışıyorlar anlamak mümkün değil ?

Erhan Atalay
25.04.2012, 22:23
Götü boklu bursa hemen gelir oturur makamımıza zaten hevesleri leş salyalarından belli. 10 sene sonra şehrin tamamı 3 sülük taraftarı olur geriyede bir masal kalır.Ya arkadaş 5 milyon taraftarı olan takımı kimin gücü yeter ligden çekmeye çemişkezeksporu mu tartışıyorlar anlamak mümkün değil ?

eğer çemişkezekspor değilsen o kupayı alacaksın arkadaş. hem kupanı çaldırt sonrada hiç bir şey yapama çalanın yanına kar kalsın, ondan sonra çemişkezekspormu diye gez

Nihat Günay
25.04.2012, 22:53
Allah aşkına bırakın bu melankolik muhabbetleri...

Nereye çekiliyorsunuz.

Küstüm oynamıyorum......

Vah vah çok ta umurumuzdaydı deyip işlerine bakarlar. Bizden kurtuldukları için bir de kına yakarlar.

3-5 ay sonra bu siteyide kapatır, tutacak yeni bir takım buluruz...

zwartezee
25.04.2012, 23:46
Banka kredileri var futbolcu alacakları var borsada hisselerin var ligden çekilirsen gelir kaybın olacak bu borcu nasıl ödeyeceksin. hayal görmeyelim arkadaşlar ligden çekilemeyiz.

unyelimetin
26.04.2012, 00:30
Ben bunu arkadaşlarımla konuşuyordum,duygularımıza tercüman olan bir konu başlığı...

38 yaşıma geldim,Trabzonspor'u şampiyon olmuş ve olacak diye sevmiyorum.Kazım'ın dediği gibi O bizim hayali kahramanımız.Ve O kahraman,Türk futbolu için yapacaklarını yaptı.Ne yazıkki hiç sevilmedi.Çünkü O statükoya hep çomak soktu!

Gelinen noktada ise hukukun üstünlüğü ilkesine göre yaşadığımızı sandığımız ülkemizin başbakanının aleni talimatı ile hakkımız gasp ediliyor.

Şike olayı söylendiği gibi sonuçlanırsa şahsen futbolla ilgilenmeyi bırakacağım.Bu tiyatroda da artık Trabzonspor'un yeri olmamalı.

Badaloğlu
26.04.2012, 10:14
Trabzonspor lig'den çekilmek için kurulmadı... Bu ezikler biz şampiyon olduğumuz dönemlerde de bu tip işleri yapmıyorlarmıydı? Bu Trabzonspor'un ligden çekilmesi işin en kolay yolu olur.

Trabzonspor mücadelenin, hırsın, emeğin, alınterin, İstanbul dükalığına son vermenin, burjuvaya kafa tutmanın sembolüdür. Şahsen birisi çıkıp ''Fenerbahçe olarak lig'den çekiliyoruz'' derse ben şahsen hiç üzülmem, dönüp bakmam bile.Tam tersi sevinirim, memnun olurum. Çünkü Fenerbahçe ligden çekilirse yerine el feneri, gaz lambası, lüküs gibi takımlar gelir. Şunu unutmayın ''doğa asla boşluk kabul etmez'' Fenerbahçe giderse yeri bir şekilde muhakkak doldurulur.

Bu konuyu açan arkadaşım bence olaya duygusal bakmış. Evet olaya o şekilde bakacak olursak çekilsin diyelim ama çekildiği zaman neler olabilieceğini hiç düşündünüz mü?Şimdi kabaca bunları sıralamaya çalışalım...

- Trabzonspor lig'den çekilirse bu şehrin ekonomisi ne olur?
- Şehrin en büyük fabrikasına (bacasız) kilit vurursunuz.
- Haliyle bu fabrikada çalışan yüzlerce aileleri ve etkilediği sektörleri sıralayacak olursak oteller, lokantalar, taksici, stad çevresinde köfte satan esnafı, uçak seferleri, otobüs seferleri, karaborsacısı!:) v.s. Trabzon şehrininin esnafına kısacası büyük bir darbe vurursunuz.
- Trabzonspor Avrupa'ya açılan direk kapıdır ve bu kapıdan maç dolayısı ile binlerce insan şehirmize geldiği gibi Trabzonspor'un Avrupa maçlarını bahane edip Avrupa'ya maç izlemeye giden binlerce taraftarımızada engel olursun. Trbazonspor'u ligden çekersen Avrupa kapısına kilit vurmuş olursun. Kendi içimize, kabuğumuza çekilmiş oluruz.
- Trabzon şehrinde artık çocuklar Trabzonspor olmadığı için otomatikmen üç eziksporlu olurlar, o zaman daha çok canınız sıkılır.
- Trabzonspor ligden çekilirse elindeki futbolcuların değeri bir anda sıfıra düşer.
- Trabzonspor halka açık bir şirkettir ve bu tip konular ulu orta konuşulmaz. Kağıtları manipule ediyorsunuz diye hakkınıda dava bile açılabilir.
- Trabzonspor'un lig'den çekilmesi üç eziklerin işine gelir, hepsi ellerini ovuşturur.
- Trabzonspor lig'den çekilirse bana göre geçmişini inkar eder.
- Trabzonspor Lig'den çekildiğinde üç ezikler daha çok para alırlar.
- Trabzonspor lig'den çekilirse hepimiz İstanbul eziklerinin Avrupa'daki başarılarıyla gurur duyarız artık!
- Trabzonspor lig'den çekilirse bankalara olan borçları kim ödeyecek?
- Çocuklarımızın eziksporlu olmasına şahsen dayanamam :(

Lig'den çekileceğimize, bu tip durumlarda mağduriyetimizi en aza indirmek adına, adamların yaptığı gibi güçlü bir lobi faaliyeti için bu tip makamlara adam yetiştirmek için çaba sarfetmeliyiz. Ama Trabzonspor camiası birbirini yemekten bu tip işleri düşünemeyecek kadar olaylardan bi-haberdir. Makam-mevki Trabzon şehirinin insanı için çok önemli olduğu için bu söylediklerimin çok büyük önemi olmayabilir. Tek derdimiz varsa yoksa bir koltuğa oturmak, bizler için çok önemli. İşte bu yüzden biz birlik olamıyoruz, herkes kendi çıkarlarını düşündüğü için Trabzonspor hep ikinci planda kalmakta. Ona en büyük kötülüğü biz yapmaktayız.

Onur Muhcu
26.04.2012, 10:28
Süreç yaklaşıyor. Muhtemelen Fenerbahçe'yi suçsuz bulacaklar. Bu sonuç açıklanmadan, sokaklara dökülmenin tam vaktidir. Öyle 10.000 - 20.000 kişi değil. TOPYEKÜN bir bütünleşme ile sokaklara dökülmeli. Bu iş için Sivil toplum kuruluşları organize yapmalı. Bordomavi.net Trabzon temsilcisi, Gidip taraftar grupları ile konuşmalı. Taraftarlar Derneği, Trabzonlu Gençler, Tayfa, Gurbetçi Gençler, Çılgınlar, Erdoğdulular, TAARUZ dediğin ADAM GİBİ OLACAK! 2.000 - 3.000 kişi ile değil. Döküleceksin Meydanlara. . Hakkını Arayacaksın! Bu Hak Bizim. Adaletsiz bu düzende. Adalet Aramak İçin. DÖKÜLECEKSİN SOKAKLARA, YOLLAR KAPANIRCASINA, BAŞKA YOLU KALMADI! Özellikle Trabzon' da yaşayan (Ben Dahil) İnsanlar, Bu Konda Çok Umursamazca Davranıyor. 3 - 5 Ay önce Pazar Günü Organizasyon yapıldı . Katılım Taş patlasın 1.000 kişi. Bu iş böyle olmamalı. Organizasyon Şart.

Suat Baş
26.04.2012, 10:30
takımı ligden çeksinler trabzonspor bankasyda oynasın ben sakarya da maçlara gidemiyorum ama kombine alıcam her ay kulübün hsabına para yatıracam hertürlü yardımı yapıcam kulübüme yeterki bu şerefsizlerle aynı yerde olmasın ben takımımı hertürlü desteklerim

Alemdar61
26.04.2012, 10:38
Toksoy61'in görüşlerine tamamen katılıyorum..Milyonlarca dolar yatırım yapılan bir işte hakkını hukukunu koruyamıyorsan o zaman piyon oldun demektir. Trabzonspor'un yola devam etmesinin mantığı ne olabilir ? Bu sistem ve bu düzen içinde neyi koruyacaksın, hangi hukuka güveneceksin..Yarın aynı şeyler olsun yine aynı şeylere yaşanacak..

Mücadele edersin adalete ve düzene inancın varsa..Trabzonspor kimsenin şamar oğlanı değildir. Neyin mücadelesini vereceksin ?

Trabzonspor'un misyonu bu şartlarda ve bu koşullarda bitmiştir..Bunun artık tartışılması bile yanlış..Bırakalım kendi pislikleri içinde boğulsunlar, yalama anadolu kulüpleri ile birlikte..

Sefa Murat Dokuz
26.04.2012, 10:42
Ligden çekinmeyelim ama kimseye minnet etmeyelim, kimseden bir beklentimiz olmasın. Fenerbahçe'ye ceza verirseniz hatrımız kalır açıklaması da yapılsın. Başbakan'dan en dibine kadar herkese rest çekilmeli, Trabzonspor adını ağızlarına almaları bile yasaklanmalı.

Alemdar61
26.04.2012, 11:09
YÖNETİMİN İSTİFASI YETERLİ Mİ ?

Tüm TRABZONSPOR Taraftarlarını ana sayfadaki anketemize katılmaya çağırıyoruz..Lütfen oyunuzu kullanın !!! Sonuçlar Kulübe bildirilecektir..

TRABZONSPOR LİGDEN ÇEKİLMELİ Mİ ?
YÖNETİM İSTİFA ETMELİ Mİ ?

www.trabzonspor1967.org

Ertuğrul ATALAY
26.04.2012, 13:56
bembeyaz formalarla maçlara çıkalım....
Amblemimize bembeyaz bir yıldız ekleyelim....

leventturksoy
26.04.2012, 13:58
kardesim biz niye ligden cekilcek olurmu oyle sey bizim ligden cekilmemiz
500 milyondolar kayıp ve iflas olur boyleseyleri konusmayalım bile

yaranozlu
26.04.2012, 14:00
Haklı Sadri baskanın bile istifasını istiyorlar. Belki mümkün değil ama ben olsam tereddütsüz ligden çekilirdim. Neyin savaşını veriyoruz. Eşit şartlar yaratilmadiktan sonra bosa mücadele etmek anlamsız. Nerde ince ayar yapan şerefsizler? Nerde başbakan? Bizim yapmamız gereken bu sefer %100 oy vererek iktidara destek olmak. Onlar bu süreci mutlaka çözecektir. Bunların hepsini hak ettik ve Trabzonlulugumdan utandım iki senedir. Bu kadar uyuşukluk olunmaz!

orhan42
26.04.2012, 15:45
Ligden çekilip bu şerefsizlere en güzel cevabı veririz ama bu o dar kolay değil..Dikkat çekmek için kulübü ile yatıp kalkan Trabzon kenti ayaklanmalı bana göre..Veya gelecek sezon için renklerimize siyah rengi de ekleyip simsiyah formalarla maçlara çıkılmalı...

Erhan Atalay
26.04.2012, 15:51
lami cimi yok boş afkurmanında manası yok hakkımız verilmezde fener kurtarılırsa ligten çekilmeliyiz gerisi boşa laga luga

zatarat
26.04.2012, 15:53
Trabzonsporu ligden çekilmeli bu şerefsizlerle aynı yerde mücadele etmenin anlamı yok.Bunların adaletten haberleri yok.

zatarat
26.04.2012, 15:54
Eğer bu yönetim bunu yapmazsa kendisi çeksin gitsin. Yeni gelecek yönetim ligden çekilme şartıyla gelsin.

zatarat
26.04.2012, 15:56
Bu adamlara kür edip günahkar olacağına Trabzonspor ligden çekilsin.

Faik Yılmaz
26.04.2012, 16:06
Bizim Başkanın yapabileceği en onurlu hareket tepkiler üzerine yöneldiğinde istifa edip kaçıp gitmek olucak....

Onun dışında kendisine " hırsız " diyenlere sırıtıp hommurdanmaktan başka bir şey yapmaz yapamaz...

emretrabzon61
26.04.2012, 16:58
Arkadaşlar boşuna neyi tartışıyorsunuz başkan böyle bişeyin olma ihtimalinin sıfır olduğunu söyledi.Yanlış bilmiyorsam tabi.

Zafer BİLGİN
26.04.2012, 18:44
Bu başlığı açarken,lıgden çekılmekten kastım ,2. lıge dönmek değıldır.

Onurlu bır şekılde,kendını lağvetmektır.

10 yıl sonra bıle sordukları zaman,ben Trabzonsporluyum dıyerek,asaletın,temız futbolun,sımgesı olarak hatırlanmak ısterım.

Her arkadaş ortalama şunu yazmış.

1-Çekılırsek borçlar ne olacak?

2-Trabzon şehrı ne yapacak?

Söyleyeyım arkadaşlar.

Şu anda tüm borçlarımızın toplamı(uzun ve kısa vadelı toplamı)103 mılyon tl.Yanı 42 mılyon euro.

bu 42 mılyon euroyu bu futbolcu kadrosunu lağvettığın zaman kat be kat fazlasıyla elde edersınız.

tolga:5m euro

onur:5 m euro

Burak:5 m euro vb.

Onurlu bır şekılde,takımı lağvettığımız zaman,bunun Turkıyedekı ve dunyadakı yansımaları,sızın düşündüğünüz kadar basıt,akşam haberlerınde kısa bır haberle geçıtırılecek bır olay olmayacağını uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım.

Federasyonundan,şıkecı köpeklere kadar artık denızın bıttığını göstereceğız.

Şu ulkede 80 lerdekı gıbı,yenıden bır Trabzonpor sevdasını başlatırız.

Gerçek manada bır efsane oluruz.

Temız futbolun dunyadakı smgesı oluruz.

Vede bızım bu onurlu hareketımız karşısında,değıl hukumet,hıç bır kuvvet duramaz.

Gelelım 2.sorunun cevabına.Yanı Trabzon şehrı ne olacak.

Onumuzdekı sene 1461 buyuk ıhtımalle bank asyada olacak.

Bu taraftar desteğı ve trıbun gelırıyle 1. lge çıkmamız garantı.

Ayrıyeten 2013 ten ıtıbaren,yıllık 12 mılyon cıvarında hes projesınden gelecek destekle aynı şekılde super lıgte fırtına gıbı esmeye devam ederız.

Tek maddı kaybımız senede 5 m tl olur.Oda geçmış şampıyonlara verılen paradır.

O yuzden çekılmekten kastım,2 lıge düşmek değıl,kendını lağvetmektır.

BIR SAMURAY ASALETIYLE.

BU PISLIKLERLE NE IŞIMIZ VAR DIYE.

DUNYADA EŞI BENZERI GÖRULMEMIŞ BIR PROTESTOYLA.

BUNDAN SONRA,NEYIN NE OLDUĞUNU ,TEMIZ FUTBOLU TURKIYEYE GÖSTERMEK NUGRUNA KENDINI FEDA ETMENIN ASALETIYLE

LUTFEN BU LIGDEN ÇEKILELIM...

UZLU
26.04.2012, 21:16
bizim ve temsil ettiğimiz, her birimizin yüreğinde hissettiği "onur" kavramının gereği, eğer fb gereken cezayı almaz, kupamız verilmez ise bu şerefsizliği tüm dünyada mahkum ettirebilmek için, fenerin ve benzerlerinin adını dünya spor tarihine lağımdan harflerle yazdırabilmek için ve Türk futbolunun marka değerinin kaç paralık olduğını tüm ülke spor kamuoyuna ispatlamak için en haysiyetli ve çarpıcı hareket "LİGDEN ÇEKİLMEKTİR", tüm kalbimle ve Trabzon'luluğumla bu hareketi destekliyorum.. en azından çocuğuma gururla anlatabileceğim onurlu bir eyleme imza atmış oluruz bu şerefsizler sürüsünün suratına, hem de tüm dünyaya bu lağım ahlaklıları deşifre ederek..

Sonrası!??
sonrası ve elini "1461"... onurla ve gururla....

Abdullah Altıntaş
26.04.2012, 21:25
Biraz daha sabır arkadaşlar,kimimize göre uefa öpecek, kimimize göre uefada bu şerefsizlerle kolkola girecek.Uefadanda bir ses çıkmazsa Trabzonspor olarak kesinlikle ligden çekilmeliyiz.Bu tiyatroyu önümüzdeki senede izlemeye devam edersek, çok kötü olaylar bizi bekliyor.

Semih
26.04.2012, 22:32
Tüm benliğim ve samimiyetimle bu fikrin arkasındayım.
Evrensel bir futbol efsanesi doğurur bu fikir.

krdnz
26.04.2012, 23:12
Artık bok çukurundan çıkma vakti geldi.

Şike varsa biz yokuz demeliyiz.

Mayls
26.04.2012, 23:27
Acilen Gürcistan federasyonuna veya Azerbaycan federasyonuna müracat edilip o liglerden birine geçilmeli.

Böyle bir kararın temiz futbol tarihine geçip geçmemesi pek umrumda da değil. Kendi vicdanımız rahatlasın yeter.

Fatih
26.04.2012, 23:36
Gs maçlarına yedek kadroyla çıkalım Fb maçına tam kadro.

Mayls
26.04.2012, 23:37
Abi bu durumda protesto ettiğimiz düzenin bir parçası olmaz mıyız?

nakzo
26.04.2012, 23:41

10 yıl sonra bıle sordukları zaman,ben Trabzonsporluyum dıyerek,asaletın,temız futbolun,sımgesı olarak hatırlanmak ısterım.

Söyleyeyım arkadaşlar.

Şu anda tüm borçlarımızın toplamı(uzun ve kısa vadelı toplamı)103 mılyon tl.Yanı 42 mılyon euro.

bu 42 mılyon euroyu bu futbolcu kadrosunu lağvettığın zaman kat be kat fazlasıyla elde edersınız.

Onurlu bır şekılde,takımı lağvettığımız zaman,bunun Turkıyedekı ve dunyadakı yansımaları,sızın düşündüğünüz kadar basıt,akşam haberlerınde kısa bır haberle geçıtırılecek bır olay olmayacağını uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım.

Vede bızım bu onurlu hareketımız karşısında,değıl hukumet,hıç bır kuvvet duramaz.

Ayrıyeten 2013 ten ıtıbaren,yıllık 12 mılyon cıvarında hes projesınden gelecek destekle aynı şekılde super lıgte fırtına gıbı esmeye devam ederız.

BIR SAMURAY ASALETIYLE.

BUNDAN SONRA,NEYIN NE OLDUĞUNU ,TEMIZ FUTBOLU TURKIYEYE GÖSTERMEK NUGRUNA KENDINI FEDA ETMENIN ASALETIYLE

Çocuğunda ilerde fener ,gs veya bjk formalarıyla televizyondan maç seyrederken gurur duyarsın o zaman. Böyle bir şey olabilirmi olayın başından beri sizin zihniyetinizdekiler süreki polyannacılık yaptı ne oldu kupa gelmeyecek dedik hayin olduk şimdide Trabzonu ligden çekelim neyi çekiyorsunuz arkadaş Trabzonspor bu ya Trabzonspor 5 milyon taraftarı olan bir takım onu ligden çekecek başkanın fişini çeker bu taraftar.Olacak şu, inşallah bu köpeklere uefa cezayı verecek onu bekliyorum .Sadri denen ağzımı bozmak istemiyorum hokkabaz defolacak yerine bu sefer Trabzona inşallah yakışan bir başkan seçer genel kurul iyi oyuncularla tekrar yarışacağz başka yolu yok .

leviathan_-1461
27.04.2012, 00:15
Çocuğunda ilerde fener ,gs veya bjk formalarıyla televizyondan maç seyrederken gurur duyarsın o zaman. Böyle bir şey olabilirmi olayın başından beri sizin zihniyetinizdekiler süreki polyannacılık yaptı ne oldu kupa gelmeyecek dedik hayin olduk şimdide Trabzonu ligden çekelim neyi çekiyorsunuz arkadaş Trabzonspor bu ya Trabzonspor 5 milyon taraftarı olan bir takım onu ligden çekecek başkanın fişini çeker bu taraftar.Olacak şu, inşallah bu köpeklere uefa cezayı verecek onu bekliyorum .Sadri denen ağzımı bozmak istemiyorum hokkabaz defolacak yerine bu sefer Trabzona inşallah yakışan bir başkan seçer genel kurul iyi oyuncularla tekrar yarışacağz başka yolu yok .
Çocuğuna bu gün yaşadıklarını anlatırsın, yavşak istanbul takımlarının neler yaptıklarını anlatırsın, seninde bu pislikten kurtulmak için kendini lav ettiğini anlatırsın..herhalde bu bo...luğun içinde yüzmediniz diye gurur duyardı senle..

trapesus
27.04.2012, 02:01

Tersini söyleseydin daha anlamlı olurdu.

Trabzonspor bilerek veya bilmeyerek kimseye hizmet etmez. Lütfen küçülmeyelim.

Fanatik34
27.04.2012, 03:23
Cekilmek, sadece kacmak istemek demektir, kusura bakmayin. Atalarimizda haksizlik karsisinda kacmayi secmis olsalardi, bugü biz olmazdik!

Ama cekilecek izlenimi verip, bütün dünyanin ilgisini (Medyasini) Türkiye´ye dogru cevirebilmek bile istedigimiz sonucu bize getirir (bu ancak profesyonel kisilerle olur)

Dereli
27.04.2012, 08:50
Ligden çekilmek ile kaçmak asla ve asla bağdaşamaz.
Ligden çekilme fikri statükoya mesajdır.

Ligden fiilen çekilmeyi bırak bu kararı almak için yönetim kurulu bi toplansın bak neler oluyor bu ülkede.

Spor bakanından tut başbakanına kadar Trabzona çıkartma oluyormu olmuyormu?

Kupa gelmediğinde Trabzonspor Ligden çekilmeyipte ne yapacak. Bazıları demişki: savaşıcaz, fenere sahasında 5 atıcaz vb.. Akıl var mantık var bu kadar olaydan sonra feneri aklıyan zihniyet bundan sonra fenere 5 atmana müsade edermi. Davul bizde tokmak başkasında nasıl savaşacaksınki.

Not: Yukarda yazılanlar fenev aklandığı takdirde geçerlidir. :)

Badaloğlu
27.04.2012, 09:07

Söyleyeyım arkadaşlar.

BIR SAMURAY ASALETIYLE.

Zafer sen hayal aleminde yaşıyorsun... Kimse on yıl sonra seni hatırlamayacak bile, sen yaşıyorken bile seni yok sayan bu güruh, sen kendini yok ettikten sonra seni saygıyla mı anacak zannediyorsun?

Bu adamlara en güzel cevabı sahada vereceksin, Rıdvan'ın itiraf ettiği gibi ''Sezon öncesi fikstüre baktığımızda puanları alt alta yazardık, sezon sonu kaç puan alırız diye tahmin ederdik. Ama Trabzon'daki maçların karşısına hep 0(sıfır) puan yazardık.Orada korner atınca başarılı kabul ederdik kendimizi'' dedirteceksek işte o zaman bunların anladığı dili konuşursun. İşte seni o zaman mecburen saygıyla anmak zorunda kalırlar.

Bir yandan onurumuz için Trabzonspor'u lağv edelim diyorsun, diğer taraftan Trabzon 1461 gelecek sezon süper lige çıkar diyorsun. Peki 1461 süper lige çıkınca ne olacak? Bu namussuzlarla, bu iğrenç takımlarla gene maç yapmayacak mı?

Madem bu adilerle maç yapacağız o zaman Türk futbol tarihine altın harflerle damgasını vuran Trabzonspor'u neden kapatıyorsun? Bu nasıl bir çelişkidir? Trabzonspor'a layık görmediğini, 1461 Trabzon'a neden layık görüyorsun?

Trabzonspor sevgisi zaten gönüllerde yer etmiştir. Amerika'yı tekrardan keşfetmeye gerek yoktur. Önce kapat sonra yeniden sev yok böyle bir saçmalık.

iso61
27.04.2012, 09:28

Söyleyeyım arkadaşlar.

BIR SAMURAY ASALETIYLE.

abicim sen çok güzel bir senaryo yazmışsın ama ne yazıkki bu bir hayal sadece...

bak söyliim ligden çekilince ne olacağını...

direk bir alt lige düşersin...
çoğu topçunun sözleşmesinde alt lige düştü diye gidebilir veya takım ligden çekilince gidebilir diye madde vardır zaten...

senin o bahsettiğin trabzon sevdası ile yeniden takım kurmak bugünün koşullarında mümkün değil... bugün şampiyonluğa oynayacak bir takım en az 100 milyo euro ya kuruluyor

yani benim memleketimin insanı sabırsızdırda bu kadar da olmamalı...

zaten adamların isteği bizi safdışı bırakmak. kimin umrunda olurki
yayıncı kuruluşun dekoder satışlarının maximum %5-6 sı bizden... sizce önemsermi bu zararı...

ya da tff mi umursayacak... aksine istanbul takımları havuzdan daha fazla alacak diye sevinir bile...

yani haklı iken haksız konuma getirmek istiyorsunuz şu takımı...

"onurluca ligden çekilmek" hayatta duyduğum en saçma kalıp.

bu takımı kimse ligden çekemez... buralara kolay gelmedi...
takımı ligden çekelim zihniyetini bir kavga esnasında belindeki silahı çıkarıp sudan bir sebeple tartıştığı kişiyi vuran kişinin zihniyetine benzetebilirim ancak... bu zihniyet olaylar karşısında düşünmeden taşınmadan ve her zaman ben herşeyi bilirim edasıyla hareket eden bir zihniyettir....

ne mevzuattan haberiniz var ne yönetmeliklerden... menejerlik oyununda takım kurmuyorsunuz...

bence bu saçma bir o kadar da gereksiz konuyu kapatalım...

takımı ligden çekecekmişiz... vay arkadaş bir bilet alırken 50 kez düşünürsünüz acaba pahalı mı diye ama değeri milyonlarca euro olan kulübü anında kapattınız... bence bu konuya kapatalım diye yorum ekleyen arkadaşlar bir kez daha trabzonsporluluklarını ve en önemliside kulübe bugüne kadar yaptıkları katkıları bir düşünsünler...

samway
27.04.2012, 09:42
eger bu sacmalıkların sonucu sacma bır karar cıkarsa benım kendı adıma yapacagım sey bellı

butun bugune kadar aldıgım formalar stada gıderken taktıgım sapkalar atkılar halısaha ayakkabılar ve futbolu bana hatırlatacak herseyımı gıdıp tff bınasının onune bırakıcam ve artık olımpıakos u tutucam

Badaloğlu
30.04.2012, 17:00
TFF'nun aldığı saçma sapan kararlardan sonra ciddi ciddi taraftarlarımız arasında ''lig'den çekilmeyi'' konuşur olduk. Madem şartlar artık bunu konuşmamızı gerektiriyor. O zaman buyrun bu konuyu ciddi ciddi konuşalım.

Ben lig'den çekilme yerine özellikle Fenerbahçe ile oynayacağımız maçlara çıkmamanın daha radikal, daha lokal bir protesto şekili olacağını düşünüyorum. Düşünsenize sezon boyunca 2 tane Fenerbakçe maçına çıkmayıp, sene sonu şampiyon olursak tatından yenmez. Ama bunun için güçlü bir irade, güçlü bir yönetim, güçlü bir taraftar profili ve güçlü bir kadro için karakterli futbolcular şart. Tabi şehirde güçlü bir siyasi birliktelik şart olduğunu yazmaya gerek yok sanırım...

Buyrun başlık sizin...

Emirhan_Batuk
30.04.2012, 17:02
Dünkü maçtan sonra takımımdan soğudum , utandım

mawro61
30.04.2012, 17:33
ligten çekilmek, Trabzon kentinin sosyal ve ekonomik açıdan dibe vurması demektir. tabikide böyle birşey düşünülemez. 5 yıl içinde tarımı,hayvancılığı,ticareti,turizmi,sanayisi olmayan (bu saydıklarım ne yazık ki zaten Trabzonda yoktur.) vasat bir köye dönüşür Trabzon.
Trabzonu iyi kötü ayakta ve gündemde tutan tek unsur, Trabzonspor Futbol takımıdır.Birşeyler yaparken ilerisinide düşünmek lazım.

Mayls
30.04.2012, 17:36
TFF'nun aldığı saçma sapan kararlardan sonra ciddi ciddi taraftarlarımız arasında ''lig'den çekilmeyi'' konuşur olduk. Madem şartlar artık bunu konuşmamızı gerektiriyor. O zaman buyrun bu konuyu ciddi ciddi konuşalım.

Ben lig'den çekilme yerine özellikle Fenerbahçe ile oynayacağımız maçlara çıkmamanın daha radikal, daha lokal bir protesto şekili olacağını düşünüyorum. Düşünsenize sezon boyunca 2 tane Fenerbakçe maçına çıkmayıp, sene sonu şampiyon olursak tatından yenmez. Ama bunun için güçlü bir irade, güçlü bir yönetim, güçlü bir taraftar profili ve güçlü bir kadro için karakterli futbolcular şart. Tabi şehirde güçlü bir siyasi birliktelik şart olduğunu yazmaya gerek yok sanırım...

Buyrun başlık sizin...
Emin değilim ama sanırım 2 ya da 3 maça çıkmamanın cezası küme düşme.

Zokora olayına bile saha içinde tepki vermedik. Takımın ligden çekileceğini düşünmek hayaldir bana göre. Keşke...

TS0661
30.04.2012, 17:52
galatasaray, beşiktaş, ve Trabzonspor bu hafta maça çıkmama kararı alırsa ancak bir şeyler değişir..yapabilirler mi sanmıyorum malesef :(

blacksea35
30.04.2012, 19:48
Trabzonla Galatasaray olabilir de Beşiktaş bu işlere giremez ki..

Uğur Demircioğlu
30.04.2012, 19:51
Emniyet gözardı edip her şekilde bütün pankartlar stada alınmalı.Ligtv yayınlamasa da pankartların taraftarlar tarafından çekilmiş fotoları uefa adresine mail atabiliriz.En azından uefa taraftarların da ciddiyetinin farkına varır.

TS0661
30.04.2012, 19:51
Trabzonla Galatasaray olabilir de Beşiktaş bu işlere giremez ki..

fikret ormanı hiç bilmiyorum demirörenle kanka falan mı..hakem hataları yüzünden bildiri sunmuşlardı bir daha olmasın diye..çok da kanka değiller demekki

DJTT
30.04.2012, 19:53
Emin değilim ama sanırım 2 ya da 3 maça çıkmamanın cezası küme düşme.

Zokora olayına bile saha içinde tepki vermedik. Takımın ligden çekileceğini düşünmek hayaldir bana göre. Keşke...

Zokoranin olayi hemen üstü kapatilmistir ama zokora türkiyeden nefret etmeye baslamistir!

Biz avrupada yasiyoruz ve irkcilik bizede yapiliyor belki onlar gibi hassas degiliz ama bizler onu anlariz.

En azindan 5 mac olmaliydi

Royal Heart
30.04.2012, 19:54
Şu sürecin sonuna kadar haklı savaşımızı sürdürelim ama baktık ne Kupa'mız geliyor ne de fb ve diğer şikeciler düşüyor bu defa Lig'den çekilmek kesin karar olmalı.

hakankaya61
30.04.2012, 19:55
twiter da tffistifaya destek verelim..

ALDENİRO
30.04.2012, 20:39
oyun içindeoyun var.ligden çekilelim.en azından tarih bizi onurumuzla hatırlar....

peyote
30.04.2012, 20:41
çekilmek yerine savaşmak daha doğru arkadaşlar, yılmayalım.

Enes
01.05.2012, 00:20
Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.”

Onun için çarpışmak lazım, karadeniz zekasını ortaya koyanbi tepki vermeliyiz herkes şaşırmalı ama ne....

Tolgas6161
01.05.2012, 00:56
Bence tff ye en guzel protesto galatasaray ve trabzonsporun bu haftaki maca cikmamasidir

kudu_61
01.05.2012, 01:13
biz önce bu maçlara çıkmayarak tepkimizi verecektik ama dinletemedik

tsukru61
01.05.2012, 03:17
Trabzonspor ligden çekilsin de ortam ayılara mı kalsın?

Esaslı protesto tertiplenmeli.

azelea
01.05.2012, 10:40
"cesaret" yürek ister.

ille de 7
01.05.2012, 10:50
Hafta sonu şikecileri yendik yendik, yenemezsek maç tamamlanmasın, meydan dayağı olsun.

asil suskun
01.05.2012, 15:07
süper final maclarina paf takim ile cikalim

mashal61
01.05.2012, 15:23
Trabzonsporlu futbolcuların bir tepkisi olmalı. Mesela taç kazandığımız zaman 1 dk. kimse kullanmasın.

B.AKDEMİR
01.05.2012, 15:27
Haksızlık karşısında ses çıkarmayan dilsiz şeytan ise bunlar ne oluyor tanımlayamıyorum açıkçası.Bırak ses çıkarmamayı üstüne birde bütün pislikleri ört bas etmeye çalışan bu haysiyetsizlerden Allah(C.C.) bizleri kurtarsın.

uyanık
01.05.2012, 15:27
uefanın da dikkatini çekmesi için fb dışındaki diğer tüm taraftarlarla organize olup maçların 58.dakikalarında çok etkili bir eylem yapılmasını öneririm..artık 1 dakikalık saygı duruşu mu olur,beyaz mendil mi sallanır...öyle bir şey yapmalı ki tüm avrupanın dikkatini çekmeli..

mashal61
01.05.2012, 15:37
uefanın da dikkatini çekmesi için fb dışındaki diğer tüm taraftarlarla organize olup maçların 58.dakikalarında çok etkili bir eylem yapılmasını öneririm..artık 1 dakikalık saygı duruşu mu olur,beyaz mendil mi sallanır...öyle bir şey yapmalı ki tüm avrupanın dikkatini çekmeli..
fb dışında herkes temiz mi? Mesela geçen sene galatasarayın Trabzonspor maçı için teşvik aldığı konuşuluyor. beşiktaşın zaten teknik direktörü bile aylarca hapis yattı. Bir eylem yapılacaksa tek yapılmalı.

Berkedogan
01.05.2012, 15:51
bizim dava açmamız gerekirken galatasaray dava açıyor federasyona çok ilginç .

Zafer BİLGİN
02.05.2012, 14:50

Buyrun başlık sizin...

Takımı ligden çekerek bütün dünyaya temiz futbol mesajı vermek varken,çekiyorum dediğin anda başbakanından bakanlara kadar herkes Trabzon a akın edecekken,bütün dünya medyasını bütün ulusal medyayıbir kelebek etkisiyle bütün dünyada bir çığır açmek varken,senede 2 maça çıkmayarak 2. lige düşüp milleti kendimişze güldürmek daha mantıklı geliyor yani.

Mert Zaman
02.05.2012, 14:53
Savunma Hazırlanıyor Dalga Gecilsin İnter Maçına Savunma Yapılsın Dalgasına

Samet Türkmen
02.05.2012, 14:56
6 Mayıs'ta maç saatinde, futbolcularımız ve teknik ekip Hamsiköy'de sütlaç yiyip kameralara poz versinler.

Badaloğlu
02.05.2012, 15:25
Takımı ligden çekerek bütün dünyaya temiz futbol mesajı vermek varken,çekiyorum dediğin anda başbakanından bakanlara kadar herkes Trabzon a akın edecekken,bütün dünya medyasını bütün ulusal medyayıbir kelebek etkisiyle bütün dünyada bir çığır açmek varken,senede 2 maça çıkmayarak 2. lige düşüp milleti kendimişze güldürmek daha mantıklı geliyor yani.

Sen, takımı bu onursuzla oynamasın diye lig'den çekip lağv ediyorsun, bir sene sonrasında Trabzon 1461 süper lige çıkar nasılsa diyerek, takımımızı aynı onursuzlarla oynatma düşüncen zaten kafadan milleti kendimize güldürmüş olmazmıyız? Bu düşüncen çok mu mantıklı?

Bir kere bu maçlara çıkmazsan ve bu süreci mahkemeye verirsen bu sezon tamamlanmaz ve tescil edilmez. Bu saatten sonra tamamlanmayacak lig önce Dıgıturkü vurur, sonrada spor kamuoyunu, daha sonrada tüm dünya'yı etkisi altına alır. O kadar basit değil...

En azından bu şekilde davranarak Fenerbahçe'nin geçen sene yaptığı hırsızlığını, şikeyi bu sene aklama şansını ortadan kaldırırsın. Hevesleri kursaklarında kalır...

61viya
02.05.2012, 20:25
Hala , "Ligden çekilip de meydanı bunlara mı bırakacağız ?" diyenleri anlamakta zorlanıyorum. Biz ligdeyken, meydan zaten hiç de onlarda değil! Her şey kontrolümüz altında!

Oyunlarına meze olmaktan bıktım! Ligde piyon olarak görev yaptığımızın farkında değil mi hala birileri! Ben ligde olmadığımda varsın kimse sallamasın bu durumu! Midem kaldırmıyor artık!

Çekilelim artık. Bitsin bu şerefsiz oyunun içinde bulunuşumuz.

Hazar_
03.05.2012, 06:28
Bitmedi gitti şu ligden çekilelim ergen tepkisi.

nesta61
03.05.2012, 13:12
gecen yıl anlımızın alın teriyle şampiyonlugumuzu alsaydık kadroyu tutardık ve bır kac takviye le gelecek yıllarda 3, 4 yıl şampıyon olurduk ve 4 yıl boyunca TRABZON ve TRABZONSPOR prestiji , markası , şehri oyle bir noktaya gelirdiki artık bizimle ugraşamaz durumu gelirlerdi ... şimdi RTE TRABZONA gelecek ve kirileşmiş sözlerine devam edecektir ( TEHDİT ) edecek akyazı diyecek , buyuk şehir diyecek ve benim balık hafizamlı halkım bunu yiyecek bu sefer %61 deyil lutfen %80 verin ... benim geleceğimi caldılar ve bu en buyuk hırsızlara ( AKP) karşı hala dik duramıyacaksak HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN.... ŞENOL HOCAMA BIRAZ KULAK VERIN BIRAZCIK BIRAZ BEYNİ OLAN ADAM HOCAMIZIN NELER DEMEK ISTEDIGINI ANLAR....

KOSİFOĞLU
03.05.2012, 16:59
Önümüzdeki sezon başlayana kadar yetkili mercilerden istenilen sonuçlar alınamazsa ligden çekilmek en onurlu harekettir!

ThePatriot61
03.05.2012, 17:02
ALTAY SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU
BASIN AÇIKLAMASIDIR

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Disiplin Talimatının 58.maddesinde yapılan değişiklik ile şike ve teşvik primi verilmesi olaylarına karışan kulüplere verilecek cezalarda değişiklik yapılmasına ve hatta bu cezaların gerektiğinde ertelenmesine yol açılmış bulunmaktadır.

Böyle bir değişikliğin 26 Ocak 2012 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Genel Kuruluna katılan kulüpler ve ilgili meslek kuruluşları temsilcileri tarafından ret edilmiş olmasına rağmen kısa bir süre sonra genel kurul kararının aksine Federasyon Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilmesinin kabul edilemez olduğu ve futbolun asli unsurlarının görüşlerinin aksine dayatma içerdiği açıktır.

2011 Temmuz ayından beri, Türk futbolu herkesin bildiği, dile getirdiği ancak yokmuş gibi davranmayı tercih ettiği kirlilikten kurtulma yolunda eline geçen fırsatı değerlendirememiştir. Maalesef bugün gelinen noktada futbol ve kulüp yöneticilerinin futbol algısının gelişen, dinamik, dünya ile entegre olmuş Türk ulusunun gelişmişlik düzeyinin altında kaldığı, evrensel hukuk kuralları ile uygar dünyanın yerleşmiş değerleri ile çelişen, şark usülü kurnazlıklar ile tüm toplumun aklı ile alay eder tarzda hareket etmekte ısrarlı olduklarını ortaya koymuştur.

Hukukun temeli suçluları affetmek değil bilakis mağdurların zararlarını telafi etmek olmalıdır. Diğer türlü davranışın kamuoyu vicdanını zedeleyeceği ve toplumda dayanak bulamayacağı açıktır.

Futboldaki kirlilikten, spora siyaset karışmasından, şike ve teşvikten bugüne kadar en fazla zarar gören Altay Spor Kulübü olarak, eskiden olduğu gibi bugün de temiz futbol için çabalayacağımıza, zararlarımız giderilene ve mağduriyetimiz ortadan kaldırılana kadar olaya karışan ve gereğini yapmayan kişi ve kuruluşlar hakkında ülke içi ve ülke dışında her türlü yasal hakkımıza kullanacağımızın bilinmesini isteriz.

Ayrıca son kararlı ile futbolun kendisini temizleme niyetinin samimi olmadığının, herkesin dilindeki Türk Futbolunun menfaatleri klişesinin etik menfaat değil maddi menfaat olarak algılandığını üzülerek görmekteyiz. Yine şikenin ve teşvik eylemlerinin sahaya yansımadığı şeklindeki açıklamanın devam eden şike davasını, ayrıca dosyanın sevk edildiği P.F.D.K müstakbel kararlarına müdahale anlamı taşıdığı ve yargılamayı etkileyeceği ortadadır. Artık bunun böyle gitmeyeceği, bu tip hareket ve kararların devamı halinde, uzun vadede Türk Futbolunun imajının üçüncü dünya ülkeleri düzeyine ineceği kanısındayız.

Türk halkının büyük çoğunluğunun da bu durumdan rahatsız olduğu bilinci ile Haziran ayında yapılacak Altay Spor Kulübü Genel Kurulunda, önümüzdeki sezon lige katılma taahhüdünü Federasyona verilmemesi konusunun görüşülmesini de gündeme almaya kararlıyız. 100 yıllık tarihe sahip olan BÜYÜK ALTAY KULÜBÜ’NÜN önümüzdeki sezon liglere katılmama kararı alma düşüncesinin vicdani sorumluluğunu, bu kararı alan kişi ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bizim gibi düşünen, temiz futbolu özleyen, kirlilikten ve bu oyunlardan sıkılan tüm Kulüpleri ve kuruluşları de bu haksızlıklara boyun eğmemeye, birlikte hareket etmeye, sessiz çoğunluğun birlikte hareket etmesi halinde kirliliğin devamını isteyenlerden çok daha güçlü olduklarını göstermeye çağırıyoruz.
Sloganımız eskiden olduğu gibi temiz Kulüp, temiz futbol olacaktır.

Saygılarımızla.

Altay Spor Kulübü adına
Başkan
Ömer HIZLIOK

DJTT
03.05.2012, 17:04
Kendi ligimizi kuralim ve TFF siz belki baska bir ülkede. Avrupaya gitmiyelim zaten bu isin sonu bu olacak.

Kasım Hilal
03.05.2012, 17:05
Bari aynı ismi kullanmayın...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=36435

KOSİFOĞLU
03.05.2012, 17:05
Altayspor'a helal olsun.

KOSİFOĞLU
03.05.2012, 17:07
Bari aynı ismi kullanmayın...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=36435

farkında değildim renktaş.