PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor ve Takim oyunu

2011sampiyonuz
08.04.2012, 18:00
Ne yazik Trabzonspor bu sezon takim oyunu oynayamadi. Bütün son toplar Burak la bulusturulmaya calisildi. Burak la on mac kazandiysak, yirmi mac kazanamadik. Sakin kimse Burak i elestiriyorum zannetmesin. Sistemi elestiriyorum. Bu sistemle basarili olmak imkansiz. Takimda kimse kendi futbolunu oynayamiyor. Cünkü bütün oyun bir kisiye endekslenmis. Benim icin Burak otuz gol degil, ücyüzotuz gol atsa faydasiz. Bu sistemle sampiyonluga oynamamiz imkansiz. Bu sene avrupa kupalarina kalirsak basaridir benim icin.

Umarim, cok sevdigim teknik tirektör Senol Günes, bundan sonra durumu düzeltir ve Trabzonspor gercek futbol oynar.

Tolga
Celustka - Yok - Yok - Cech
Aykut - Zokora - Adrian - Alanzinyo - Ferhat
Yok

Lazman
08.04.2012, 18:08
sistem yokki takim oyunu olsun. bizde oyuncu ne oynarsa sistem o. bi takimin oynama sekli olur her oyuncuda ona uymaya calisir,dunya futbolunda olsugu gibi. bizde sistem oyuncuya uymak zorunda. biraz tersine :)))

Mayls
08.04.2012, 18:26
Katılmıyorum. Takım oyunumuz Burak'a değil, Colman'a bağlı. Bunu Colman'ın oynamadığı, isteksiz oynadığı ve istekli oynadığı maçları izleyerek net bir biçimde görebiliriz. Colman sıkıştığında Alanzinho zaman zaman bireyselliğini ön plana çıkarabiliyor.

Burak konusu ayrı bir olay bence. Burak dar alanlarda iş yapamıyor. Rakip savunmada boşluklar olduğunda hücum sistemini Burak'ın üzerine kurmak saçma değil. Saçma olan hücum sistemini kapalı savunmalara karşı Burak üzerine kurmaktır ama elimizde gerekli özelliklere sahip bir santrafor olmadığından mecbur kalıyoruz çoğu zaman buna.

lazibere
08.04.2012, 18:27
Maçtan sonra, Her zaman kı gibi maç analizini yapan hocam, Mazareti hep başka yerlerde aradı bu kez de saha suçluydu

Lakın

bu futbolcularla bundan daha iyi futbol oynamak mümkün değil açıklamasını yapamadı yapamazdı da

Futbol seyircisinin ne kadar saf olduğunu bildikkerinden her zaman gunu kurtaracak açıklamalarla geçiştirirler.. Allahtan gelecek maçlarda bu hataları yapmayacağız diye eklemediler..

50 resmi maç oynayarak Koca sezonda bir tane olumlu iz bırakamayan bir takımız..Burak'ın attığı 32 gol olmasa konuşacak ne bir tane futbolcumuz var nede sistem anlayışımız..

Burak attığı o golleri de beraberinde alır götürür..

Trabzonspor'umuz için bir sene , Hiç bir şey kazanmadan ve gelecek adına hehangi bir birikim olmadan tamamlanmış oldu. keşke Play oflarada kalmasaydık.. İstanbul takımlarının eğlencelerinin figüranı olmazdık..

tek üzüntüm,

Hataları fark etmeden gelecek sezona bu sistem bu oyuncu kadrosuna sadece bir iki takviyeyle devam edecek olacağımız gerçeğidir..

---

Üzgünüm ama bu kadrodan kesinlikle verim elde edilmez... AMAÇSIZ, HIRSSIZ- HEDEFSİZ- VE KOPUK KOPUK oynayan oyuncularımızın bundan sonrada farklı olmayacaklarını düşünüyorum

ZOKORA nın maç seçmeleri ve bir maç oynayarak sezonu kapatma kurnazlığı

CELUSTKA nın, İnter maçındakı performansını sezon sonuna kadar kullanması ve başka hiç bir olumlu iş yapmaması

SERKAN dan 32 yaşından sonra orta saha çıkarma çalışması

ADRRİAN gibi br oyuncunun sezonun son maçı olmasına rağmen hala 25 dakka oynayacak kapasitede olması

HENRİGUE nın Burak 'ın gölgesinde her zaman 3. adam olması

BURAK 'IN sadece kendi egoları

GİRAY'ın yanında iyi bir partner olmadığı müddetçe amatörlükleri

MUSTAFA nın Şabanlığı

CECH 'ın bir maç var bir maç yok performansı

VOLKAN 'IN ara ara parlayan yıldızı

COLMAN 'ın yokluğunda maç kazanamayan , varlığında ise onun şımarıklığına teslim olan anlayışımız

V.S

V.S

Bunlar gerçekler

Birimiz Tolga ci, Bir diğerimiz Burak çi olduğumuz müddetçe , Böyle tipleri her zaman bulurlar ama asla takım olamayacağız

TRABZONSPOR'umuz bir şeye karar vermeli

TRABZON, Sürekli kaliteli oyunculardan kurulu bir kadro ile mı oynayacak yoksa, Her kaliteli kadrosunu rakiplerine kaptırarak Sürekli yıldız aday ları ile mı oynayacak ???

aaahmet61
08.04.2012, 18:28
bu başlıklar içerik olarak hep aynı.cevabıda belli.cevabı belli olduğu halde yine soruluyor garip.sorunun cevabı şampiyonluğa ve takım oyununa uygun takım kuruyoruz.gel görki bu oyuncalar bir yolunu bulup anında ya avrupaya yada olmasa istanbula kaçıyorlar.

lazibere
08.04.2012, 18:40
Bir laf tutturduk gidiyoruz

'' Büyük maçlarda farklı oynuyoruz ''

Kendimizi kandırıyoruz

Allah aşkına birbakın bakalım Anadolu takımlarına ''büyük maçlarda hepsi farklı oynamıyor mu''

Tek tek bakın bakalım hangi takım istanbul takımlarındna kaç puan almış biz kaç puan almışısız

Ondan sorna kendimizi, galatasaray la berabere kaldık diye överiz, Fenerbahçe ile evimizde berabere kalırız. Beliktaşı ıstanbul da yendık diye havalara gireriz... Ligden düşmüş Samsun Bu beşiktaşı İnönü stadına gömmedi mi??

O açıdan

Takımımızda büyük düşünen ve her zaman büyük olan ,İşler kötü gittiğinde maçı toparlayacak, Taraftarla diyaloğu iyi olan ve Takım ağabeyisi olan , lider oyuncumuz yok yok yok

Hepsi, Devlet memuru zihniyetinde oyuncular, Sezon bitsinde gitsek derdindeler...

BORDO-MAVİ formayı Al ligdekı hangi takıma giydirirsen giydir, Bu puandan daha fazlasını toplardı,

lazibere
08.04.2012, 18:43
Tek dileğim, Sahtekarca sezon içinde bir kaç maç seçerek sezonu bitiren oyunculardan bir cacık olacağını bekleyerek gelecek sezona da u kadro yapısı ile başlamaktır..

Adrian, Zokora, Cech , piotr, Glowacki, Mustafa,

Bu oyuncular kadroda olduğu müddetçe biz çok ah vah edeceğiz.

Erbay
08.04.2012, 18:47
Ne Colman, ne Burak hiçbir şey açıklayamaz bu rezalet futbolu.

lazibere
08.04.2012, 18:51
Son 5 sezonun en kötü performansı ile karşı karşıya olan takımızda patron Şenol Güneş olmasa, ne yönetim neden Teknık kadro kalırdı..

Şenol Güneş takımın başında

Muhalefet eleştirmiyor
Yerel basın eleştirimiyor
istanbul kanadı sessiz

Bütün bu şartlara birde geçen sezon'dan kalan mağduriyetimizin getirdiği psikolojık destek de eklenince, Maalesef Hiç bir olumlu iş üretmeyen takımızın ne saha içi nede saha kenarı yanlışlıkları görmezden geliniyor

Uyumaya devam ediyoruz

Birde üstüne üstlük Play- Off koydularya herşeyi siliyor atıyor...

Taraftara deki 9. olursan Avrupaya gitme şansın var, taraftar son maça kadar sesini çıkarmaz...

Bunların hepsi normal, Normal olmayan ise, takımımızın hala ŞENOL GÜNEŞ' demeçleri haricinde mutlu olduğumuz doğrularımızın olmamasıdır..

Burak yılmaz'ın gol krallliğina ise hiç sevinmedim.. Keşke 10 ar tane atan 3 tane burak olsaydı , en azından top oynuyoruz olurduk
Şe

UĞUR DURTAŞ
08.04.2012, 19:13
Bu başlığa yazılacak şey.

küme düşen manisa ve samsunun oynadığı takım oyununu bizim takım

o y n u y a m ı y o r.

Tolga
08.04.2012, 19:57
Maçtan sonra, Her zaman kı gibi maç analizini yapan hocam, Mazareti hep başka yerlerde aradı bu kez de saha suçluydu

Lakın

bu futbolcularla bundan daha iyi futbol oynamak mümkün değil açıklamasını yapamadı yapamazdı da

Futbol seyircisinin ne kadar saf olduğunu bildikkerinden her zaman gunu kurtaracak açıklamalarla geçiştirirler.. Allahtan gelecek maçlarda bu hataları yapmayacağız diye eklemediler..

50 resmi maç oynayarak Koca sezonda bir tane olumlu iz bırakamayan bir takımız..Burak'ın attığı 32 gol olmasa konuşacak ne bir tane futbolcumuz var nede sistem anlayışımız..

Burak attığı o golleri de beraberinde alır götürür..

Trabzonspor'umuz için bir sene , Hiç bir şey kazanmadan ve gelecek adına hehangi bir birikim olmadan tamamlanmış oldu. keşke Play oflarada kalmasaydık.. İstanbul takımlarının eğlencelerinin figüranı olmazdık..

tek üzüntüm,

Hataları fark etmeden gelecek sezona bu sistem bu oyuncu kadrosuna sadece bir iki takviyeyle devam edecek olacağımız gerçeğidir..

---

Üzgünüm ama bu kadrodan kesinlikle verim elde edilmez... AMAÇSIZ, HIRSSIZ- HEDEFSİZ- VE KOPUK KOPUK oynayan oyuncularımızın bundan sonrada farklı olmayacaklarını düşünüyorum

CELUSTKA nın, İnter maçındakı performansını sezon sonuna kadar kullanması ve başka hiç bir olumlu iş yapmaması

ADRRİAN gibi br oyuncunun sezonun son maçı olmasına rağmen hala 25 dakka oynayacak kapasitede olması

MUSTAFA nın Şabanlığı

COLMAN 'ın yokluğunda maç kazanamayan , varlığında ise onun şımarıklığına teslim olan anlayışımız

V.S

V.S

Bunlar gerçekler

Birimiz Tolga ci, Bir diğerimiz Burak çi olduğumuz müddetçe , Böyle tipleri her zaman bulurlar ama asla takım olamayacağız

TRABZON, Sürekli kaliteli oyunculardan kurulu bir kadro ile mı oynayacak yoksa, Her kaliteli kadrosunu rakiplerine kaptırarak Sürekli yıldız aday ları ile mı oynayacak ???

Şu mesajı okudum aklımda beliren ilk kelime.Biz diyoruz ya Emre'ye Volkan'a oranın çayıldları.Bizim takım da çok şerefsizmiş be arkadaş.Baya baya öyle futbolcularımız varmış.

cyberentalpi
08.04.2012, 20:28
---

MUSTAFA nın Şabanlığı

V.S

V.S

Bunlar gerçekler

Oncelikle Burak ı acımasız elestirdiginizi dusunuyorum.
rekor hevesi olmasa idi oldukca faydalı idi. Keske sene basında ilk 15 henriqe burak halil esit atsa idi
su an muhtemelen cok daha fazla puan almıstı ve gol atmıstık

defans icin haklısınız. Egemen Bjk defansının cok seyi oldugu gibi bizimde cok seyimizdi.

Defansa 2 takviye. Giray iyi bir defansla iyidir.
Hucuma ise net 1 takviye. aslına senol hoca bu ligde bir Burak daha bulabilir. Bu en iyi yaptigi sey.
Defansi yerli zor buluruz. Yabanci mecburen. Ama forveti yerli bulabilirz. Aklımndan Gecen Batuhan

Burak Sahin
08.04.2012, 20:51
yahu bu takimin bir hocasi yok mu :) yoksa tüm suc nevzat sakarin biyiklarinin mi :)

Esmoface
08.04.2012, 21:29
Herşeyde olduğu gibi futbolda da sistematik düşünmek lazım. Trabzonspor şu yüzden iyi top oynamıyor demenin bence pek bir geçerliliği yoktur.
Bir kere geçen seneki kadrodan; Umut, Selçuk, Egemen, Jaja, Engin gibi topçuları kaybetmişiz. Bu saydığımız isimlerin Türkiye'de eşdeğerini bulmak zordur, acı ama gerçek.
Şike olaylarından dolayı gerek yönetim, gerek teknik kadro gerekse de futbolcular istenilen motivasyonu sağlayamamışlardır.
Yeni transferlerin "uyum" sorunu bir bahane değildir, bazısı sisteme uzaktır, bazısı Türkiye Ligine, bazısı da sakatlıktan çıkmıştır, vs.
1 ayda 10a yakın maç yaptığımız zamanlar oldu, bunun hem psikolojik hem de fiziksel götürüsü vardır.
Daha aklıma gelmeyen de sebepler vardır. Bütün bunları üstüste koyup da düşündüğümüzde sistemli bir oyun yapısına sahip olmayı düşünmek gerçeğe uzak bir davranış olur bana göre.
Kadro zafiyeti var tabi; ama bu kadro öyle yere vurulacak da bir kadro değil. "Saha içinde"ki imtihanlardan çok saha dışındakilerle uğraştık bu sezon, asıl sorulması gereken soru o sınavlarda ne kadar başarılı olduk?
Gerek kadro yapısının az ya da çok belirlenmesi, gerek şike davasının sonuca bağlanacak olması - sportif açıdan, gerek yönetimin de teknik kadronun da futbolcuların da tatil yapıp, 2 senedir edinemediği "rahatlığı" geri kazacanak olması, gerekse de eksik mevkilerin belirlenmesi sayesinde öbür sene daha iyi bir takım olacağımızı düşünmek hayalcilik olmaz.
Bu sene bir geçiş evresiydi, ve bu halde bile satılmış ligi 3. bitirmek yadırganacak bir başarı değildir.

kahver
08.04.2012, 23:48
Serkanı 32 yaptınız be kardeşim :D

krdnz
08.04.2012, 23:51
Futboldan o kadar kopmuşuz ki başlıığı Trabzonspor ve Tahkim Oyunu okudum..Konuşacak çok şey yok demekki.

Emirhan Yazıcı
09.04.2012, 00:06
Şenol Hoca Bile Söyledi Bu Sezon İptal Edilmeli Diye Bu Ortamda Takım Oyunu Bekliyosunuz..

DeAgLeMaNyAq
09.04.2012, 00:15
Takım olarak hücumda çok fazla sıkıntılarımız yok ama savunmadaki amatörlüğümüz affedilecek cinsten değil. Geçen sene 69 gol attık bu sene ise 60. Çok sıkıntı oluşturacak bir fark yok. Ama 23 gol yiyen takımın 39 gol yiyen bir hale dönüşmesi takım savunmasındaki sıkıntıları ortaya koyuyor. Bu işin de sadece bir stoperle çözüleceğini düşünmüyorum. Asıl irdelenmesi gereken ise geçen sezon 17 maçta gol yememeyi başarabilen bir takımın bu sezon sadece 7 maçta bunu başarabilmesi...

objek
09.04.2012, 01:22
Takim oyunu oynamak icin oncelikle her oyuncunu mevkisinin adami olmasi lazim yorumlara bakilirsa bizde en fazla 5-6 oyuncu bu formata uygun gozukuyor bizdeki bir cok oyuncunun esas mevkisi belli degil ornek 32 gol atan bir oyuncumuz yarim sag acik yarim santrafor gozukuyor bu sartlar altinda takim olarak iyi mucadele edip bazi maclarda takim ruhuyla maclar aldigimiz olmustur ama her macta kendi oyununu rakibe kabul ettirebilecek bir oyun sablonu eldeki kadro kalitesiyle basarmak cok zor gozukuyor birde elimizde ne yapacagi belli olmayan birbirlerine cok yakin oyuncularimiz var oyunun iki yonunu oynayamayan olcan volkan alanzinho henrique burak adrian hatta zokora bile tartismaya acik

SALDIRAY
09.04.2012, 01:44
Takım çok kötü maalesef... Burak'a indexli bir yapı olduğumuz aşikar. Çünkü Burak'sız maçlarda genelde hep puan kaybettik.. Avrupa'yı saymıyorum;çünkü sezon yeniydi herkes kendini göstermek için en büyük çabalarıyla oynadıkları için göze hoş gelen futbol oynadılar. Hepimizde bu futbola kandık ve gerçekleri göremedik.. Umarım yönetim ya el değişir yada akıllarını başlarına alırlar. Şenol Hocamız takımda kalırsa iyi bir revizyona gidilmeli. 4-5 çok kaliteli oyuncular takıma alınmalı . Ve 7-8 oyuncu sorgusuz sualsiz takımdan gönderilmeli. İsim yazmama gerek yok aşağı yukarı herkesin gitmesini istediği oyuncular aynı.

Ancak şunada mecvut kadromuzda adam akıllı 2 defans oyuncusu olsaydı galatasaray ile max:5 puan fark olurdu.. Çünkü öyle böyle gol attık. Ama bir o kadarda yedik.

Burak Sahin
09.04.2012, 01:51
serkan zokora li oynadigimiz orta sahali hangi macda istenilen oyunu oynayabildi takim ???? son senelerde gördügüm en yetersiz en kazma orta saha bizdeydi...serkan ve zokorayi orta sahaya koyup hocanin ne yapmaya calistigini biri bana anlatabilirmi acaba.....

Mayls
09.04.2012, 01:54
Şu son maçlar üzerinden yorum yapmak mantıklı gelmiyor bana. Bu takım bu sezon çok iyi maçlar da çıkardı.

Gerçek olan şudur: Geçen sezonun ilk yarısında oynadığımız futbolu oynayamıyoruz. Geçen sezonun ikinci yarısında da oynayamadık. Bunun sebebi rakiplerin oyun anlayışımızı çözmeleridir. Dikkat ederseniz iki farklı rakip oluyor genelde karşımızda. Kendi oyununu oynamak isteyen ve bizi oynatmak istemeyen. Bizi oynatmak istemeyen takımlar genelde bunu başarıyorlar. Ya puan kaybediyoruz ya da zar zor kazanıyoruz. Kendi oyununu oynamak isteyenlere karşı çok iyiyiz.

Evet son iki haftada çuvalladık ama birkaç hafta önce Beşiktaş'ı dağıtmıştı bu takım.

Burak Sahin
09.04.2012, 01:59
Şu son maçlar üzerinden yorum yapmak mantıklı gelmiyor bana. Bu takım bu sezon çok iyi maçlar da çıkardı.

Gerçek olan şudur: Geçen sezonun ilk yarısında oynadığımız futbolu oynayamıyoruz. Geçen sezonun ikinci yarısında da oynayamadık. Bunun sebebi rakiplerin oyun anlayışımızı çözmeleridir. Dikkat ederseniz iki farklı rakip oluyor genelde karşımızda. Kendi oyununu oynamak isteyen ve bizi oynatmak istemeyen. Bizi oynatmak istemeyen takımlar genelde bunu başarıyorlar. Ya puan kaybediyoruz ya da zar zor kazanıyoruz. Kendi oyununu oynamak isteyenlere karşı çok iyiyiz.

Evet son iki haftada çuvalladık ama birkaç hafta önce Beşiktaş'ı dağıtmıştı bu takım.

sezon basi sezon basi oldugu icin takim oturmadi dendi avrupa maclari oynanirken 3 günde bir mac yapiyorduk ligdeki oyun ve puan kayiplarini anliyorum hadi kupadan elendik elde genis kadro yokdu denildi onuda anliyorum son haftalarda nolduda hala dahada cok kötü rezil ötesi futbol oynuyoruz....gecen sene öyle yada böyle bu takim isiran paslasan yardimlasan belirli bir sistemi olan kaliteli oyunculardan olusan bir takim vardi bu seneye baktigimizda hoca dahil o kadar amatörce oynuyoruzki sahada oynanan futbolun birkac bahaneyle üstünü örtersek seneye yeniden hortlar....

Mayls
09.04.2012, 02:11
sezon basi sezon basi oldugu icin takim oturmadi dendi avrupa maclari oynanirken 3 günde bir mac yapiyorduk ligdeki oyun ve puan kayiplarini anliyorum hadi kupadan elendik elde genis kadro yokdu denildi onuda anliyorum son haftalarda nolduda hala dahada cok kötü rezil ötesi futbol oynuyoruz....gecen sene öyle yada böyle bu takim isiran paslasan yardimlasan belirli bir sistemi olan kaliteli oyunculardan olusan bir takim vardi bu seneye baktigimizda hoca dahil o kadar amatörce oynuyoruzki sahada oynanan futbolun birkac bahaneyle üstünü örtersek seneye yeniden hortlar....
Ben bunun üstünü örtmeye çalışmıyorum.

Ben oyun anlayışımızın rakipler tarafından çözüldüğünü söylüyorum. Maçlarımızı yeterince inceleyen her rakip bize çok zor anlar yaşatıyor. Şenol Güneş buna bir çözüm bulmalı. Ya çok daha farklı, rakiplerin beklemediği şeyler denemeli, ya da bir yolunu bulup kendi oyununu rakibe kabul ettirmeli.

Her halükarda Şenol Güneş'in istekleri doğrultusunda çok iyi transferler yapılmalı. Çünkü eldeki kadro belli. Defansta çok büyük bir alternatif sıkıntımız var, ileri uçtaysa çok büyük bir kapalı alan sorunumuz var. Ortasaha ise dediğim gibi, rakibin oyununa göre oynuyor ya da oynayamıyor. Buna bir çare bulunmalı.

Fanatik34
09.04.2012, 03:02
Daha bundan 8 ay öncesinde yazdik cizdik, bu takimdan iyi futbol beklemeyin bu sezon diye;)

Bir futbol takiminin iyi futbol oynayabilmesi icin bazi kriterler vardir, futbolu bilen bilir!

Ilk onbirinde oynayan 4 adam gitmis, iskeletin bozulmus ve daha kötüsü gidenlerin yerlerini dolduracak üstkalite alinmamis (özellikle Stoper ve Santrafor)

Ve bunun üzerine ligi haziran sonu acmis, Eylül ayina kadar sadece 3 resmi yapmis..ama sonrasinda 200 gün icinde 45 mac yapmis! Yani 4 günde bir mac yapmis bir takimin antrenman programini düsünün ve sonra iyi futbol bekleyin.

Kendimi Senol Hoca´nin yerine koyuyorum:

Sistem oturtabilmek icin vaktim yok cünkü 3 günde bir 500-3000 km´lik yolculuk yapiyorsun. ne yaparim? (Burak´ta leblebi gibi gol atiyor).

Kaldi ki buna ragmen, hem kendi Yöneticilerin seni eksik birakmis, hakemler ise seni hep dogramis ve sen hala lig 3´sün!

Dipnot: gelecek sezon bu trafik olmayacak ve özellikle transferde gereken hamleler az cok yapilirsa, benden söz, bomba gibi Trabzonspor izleyecegiz :)

cakalkerem
09.04.2012, 09:34
Ne yönetim ne de Şenol Güneş bu takım da kalmamalı.....Yönetim tüpçünün yanına, Şenol Hoca Seula, Adrian memleketine, Aykut İzmire, Glowacki doktora, Tayfun 1461 e, Serkan sabuna, Zokora Dubaiye, Halil annesinin yanına gitmeli bir an önce....

evonon
09.04.2012, 09:40
Ne yazik Trabzonspor bu sezon takim oyunu oynayamadi. Bütün son toplar Burak la bulusturulmaya calisildi. Burak la on mac kazandiysak, yirmi mac kazanamadik. Sakin kimse Burak i elestiriyorum zannetmesin. Sistemi elestiriyorum. Bu sistemle basarili olmak imkansiz. Takimda kimse kendi futbolunu oynayamiyor. Cünkü bütün oyun bir kisiye endekslenmis. Benim icin Burak otuz gol degil, ücyüzotuz gol atsa faydasiz. Bu sistemle sampiyonluga oynamamiz imkansiz. Bu sene avrupa kupalarina kalirsak basaridir benim icin.

Umarim, cok sevdigim teknik tirektör Senol Günes, bundan sonra durumu düzeltir ve Trabzonspor gercek futbol oynar.

Tolga
Celustka - Yok - Yok - Cech
Aykut - Zokora - Adrian - Alanzinyo - Ferhat
Yok

Süper bir yorum son harfine kadar katılıyorum ama Beşiktaş daha kötü olduğu için bir de hakemler bizi harcamakla uğraşmazsa 3. olarak bir şekilde Avrupa'ya gideriz. Bu arada bunun sorumlusu olarak da bu salak seneden başka hiçbirşeyi görmüyorum. Herkes elinden geleni yaptı, bence de sadece Burak üzerinden oynamaya çalışmak çok yanlış oldu ama doğruyu bulmak çalışmakla olur ona da vakit yoktu.

Barış Gümüş
09.04.2012, 10:35
Ortasahada ciddi problem var.Kanatlar çok bireysel ve en önemlisi Burak takımı sürekli rahatsız ediyor.Ya ısrarla pas isteyip konsantrasyon bozuyor;pas alamayınca takım arkadaşlarına kızıyor;pas alınca da maximum 3saniyede top kaybediyor.
Burak'ın şımarıklığına Şenol hocanın acil önlem alması gerekiyor.
Transferde ilk iş ortasaha göbeğe futbola aç yerli ve yetenekli en az 2 adam lazım.

Oruç
09.04.2012, 10:53
Futbolun takım oyunu anlamak bile güzel.

Her haltı Burak'tan bilir olduk.

Sanki o istedi takımın bu hale gelmesini.

Şimdi çıkmışlar bir de utanmadan 'Umut olsa...' diye yazıyorlar.

Adama etmediğiniz hakaret kalmadı be.

Mayls
09.04.2012, 11:13
Ne yönetim ne de Şenol Güneş bu takım da kalmamalı.....Yönetim tüpçünün yanına, Şenol Hoca Seula, Adrian memleketine, Aykut İzmire, Glowacki doktora, Tayfun 1461 e, Serkan sabuna, Zokora Dubaiye, Halil annesinin yanına gitmeli bir an önce....
Senin gibiler de bir an önce gitse de kurtulsak.

Emirhan Makul
09.04.2012, 15:32
En son 2010-2011 sezonunda 34 maçda gördüğümüz oyun.

Helvacı61
09.04.2012, 17:10
bizans maçları öncesi takımı ayağa kaldırmalıyız..yoksa bu eşşekler bizi rezil edecek..fener maçı öncesi güzel bir karşılama yaparak moral verelim derim...

nchls
09.04.2012, 20:48
-------------tolga------------
Serkan---giray------Celu-------cech
---------colman-----zokora--------
Burak---------adrian-----------olcan
-------------Henrique---------------

-----------tolga--------------
serkan(celu)----giray---yumlu(celu)-----celu(cech)
-------------colman---zokora----
volkan----------alanzinho------olcan
---------------Burak--------------(her zamanki kadro)

İlk yazdığım kadro,sonrakini sabaha kadar da oynasalar yener..

Cem
09.04.2012, 21:43
TFF Kademeli olarak kulüpler borca girmesin diye yabancı sayısını önce 5'e sonra 4'e düşürecek. Yani ilk 11'in 7'si Türk olacak. Bu durumda alt yapı çok daha önemli olacak. Bugün hepimiz Barcelona'nın oyununa hayran kalıyoruz. Adamlar ilk 11'in 8'i alt yapıdan çıkma bir takım kurdu ve her türlü kupayı alay ede ede aldı. Bence Reail Madrid kişisel olarak baktığımızda daha iyi bir 11'e sahipti ama Barça takım oyunuyla dağıttı her yeri. Peki bunun nedeni ne? 7-8 yaşından beri futbol okulunda beraber oynayan çocukların yıllar sonra takım olarak sahaya çıkması.

Birbirini yıllardır tanıyan bir takım gibi güzeli olamaz. Geçen sezon takım 3 yıl beraber oynadı diye fıstık gibi takım oyunu yaptı. Birde bunun 13 yıldır beraber oynayan yeteneklerden oluşma bir takım olduğunu düşünün?(Yani Barçayı düşünsenizde olur) Trabzon Türkiye'nin futbolcu fabrikası ama çoğu yetenek arkası yok diye yok olup gidiyor. Geçen sezon gençlerimiz şampiyon oldu hepsi için Trabzonspor'un geleceği deniliyordu merak ediyorum acaba işin içine siyasi oyunlar sokmadan asıl takıma kimleri çıkartacaklar diye. Trabzonspr adam gibi futbol okulu kurup 7-8 yaşında yetenekleri toplasa 12-13 yıl sonra hiç kesilmeden alt yapıdan yetenek çıkaran bir kulübe yani Barcelona'ya dönüşür ama nerde... İlla bir siyasi oyun sokarlar işin içine, "dokunmayın o çocuğa doktorun oğlu o"

YakupDayi
09.04.2012, 21:48
en zoruma giden, vasatı aşamayan topçularımız ve her maçte herhengibir takım görüntüsü vermemiz.. bu sizin yazdıklarınızın tümden özetidir...

Helvacı61
09.04.2012, 23:33
şenol hoca büyük hoca ancak bana göre 2 zaafı var
1-çok inatçı aynı şeyi defalarca deniyor olmuyor gene vazgeçmiyor..
2-alternatifli kadro istiyor..ancak alternatifleri hazır tutamıyor...koca sezonda geniş sayılabilecek bir kadroda oyuna girip oyun akışını değiştiren sadece alan var..şenol hoca, dar ama kaliteli takımların hocası ayrıca şenol hoca hedeften kopunca bütün kansantrasyonu dağılıyor bir türlü istikrar yakalayamıyor...o yüzden play of maçlarından bir beklentim yok ayrıca burak bizim için hem avantaj hem dezavantaj topu alınca tek düşündüğü kaleye vurmak asla pas vermeyi düşünmüyor...ordu maçında henrigeden aldığı topu tekrar verse henrige atacaktı golu bence burak henrigenin de değerini düşürüyor.

oflu engin
09.04.2012, 23:36
hakkımızı aldıkda adalet yerini bulduda Trabzonspor'un takım oyunu kaldı.takım oyunu oynadıkta ne oldu.82 rekor puan topladıkta ne oldu.Türkiye kupasını süper kupayı aldık avrupa liglerinde çift dikiş yaptıkta ne oldu.takım oyunuymuş hadi canım.takım oyunu oynasan ne olur oynamasan ne olur.90 puanda alsan bir gol averajla yine şampiyon olamayacaksın.geçmişi çok çabuk unutuyoruz.bu kadar haksızlık ile şikenin ve destekleyen güçlerin adaletsizliklerine şahit olduğunuz halde takım oyunu adı altında bu cesur yüreklere bırak eleştiriyi toz kondurmayı bile haksızlığın dik alası olarak görürüm.camia olarak tek bir amaç olmalı hakkımızı hepberaber aramak.bu zamanda bırakında takım oyununu takımı kuranlar düşünsün.benim için hiç bir anlamı olmayan futbol tartışması ne zaman hakkımızı alırız.işte o zaman tartışmaya başlarız.şfb yi yensen ne olur yenilsen ne olur.şartlar eşitmide futbol konuşalım.benim takımımın hakem hataları ile en az altı maçı gitti.hakem hatası ile kaç maç kazandık yok.rakiplerin hakem hatası ile ne kadar maç kazandı çok en basiti üç tanesi bizim maç.hangi takım oyunu.bizim ölümüz bile tartıştığınız takım oyununu her halükarda oynar.oynayacak halmi kaldı

[KAPLAN]
09.04.2012, 23:47
Şenol Güneş'le takım oyunu imkansız. Diğer bir gerçek ise Şenol Güneş kendi kurduğu kadroyla hiçbir takımı şampiyon yapamaz. İyi bir insan ama kesinlikle yeterli değil.

Mehmet Uludüz
10.04.2012, 16:09
-------------tolga------------
Serkan---giray------Celu-------cech
---------colman-----zokora--------
Burak---------adrian-----------olcan
-------------Henrique---------------

-----------tolga--------------
serkan(celu)----giray---yumlu(celu)-----celu(cech)
-------------colman---zokora----
volkan----------alanzinho------olcan
---------------Burak--------------(her zamanki kadro)

İlk yazdığım kadro,sonrakini sabaha kadar da oynasalar yener..

İlk kadrodan serkan yerine Celutska oraya 2 iyi stoper,Henrique yerine daha iyi bir santrofor ve oluyorsa iyi bir orta saha daha toplam 4 oyuncuyla al sana gerçek bir takım,Burak giderse sağ kanatada adam lazım lakin Volkan yeter derlerse o başka

TS-FAN
10.04.2012, 22:43
"Sezonun en"leri sonucuna göre:

En çok top kaptıran takım Trabzonspor (785)

http://www.fanatik.com.tr/Default.aspx?atype=GaleriDetay&ArticleID=258815&KategoriID=88&Page=34

Helvacı61
10.04.2012, 23:11
şu ligdeki en karaktersiz futbolu oynayan biziz.. kim ne derse desin her hattıyla derli toplu oyun oynayamıyoruz....şu antalya takımı bizi eledi.. bu oyuncu kalitesi ile bu kadar kötü oyun..anlaşılması mümkün değil...

ARAF
10.04.2012, 23:39
-------------onur------------
celu-----giray------diego angelo-------cech
---------serkan-----colman--------
volkan---------cernat-----------olcan
-------------burak---------------