PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Final 1. Hafta | Fenerbahçe 2-0 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

Serdar A
15.04.2012, 23:45
Ne oldu hani biz şampiyon olcaktık hani kupa bize verilecekti ?Kupa nerde fenerde, şampiyonlukta kim önde fener,bu senede fener şampiyon olursa ne olacak.Bizim elimizde ne var enkaz haline gelmiş bir takım ve boş bir sinir harbi,bu kadar salak dam bu takıma nasıl doldu nasıl ayıklanır bilinmez bir silgi alsamda hepsini silsem Trabzonsporumdan.

Elalem , senin futbolcuna " si.... min zencisi" derken , sen hani bizim kupanın kulbu diyorsun . Elalem , yahu oldu bitti maşallah biz zaten " zencileri" çok severiz , emrenin ağzından kaçmış derken , sen bu kadar salak adamaın bizim takımda işi ne diyorsun .

Sevgili nakzo , neden eziliyoruz , biliyor musun ?
Yönetim taraftarına sahip çıkmıyor , hırs menfaat uğruna türlü dolaplar çeviriyor diyoruz . Peki ya biz ? Hadi laf oyunlarını bırakalım , dürüst olalım , bir taraftarın tuttuğu kulüpten "asıl" beklentisi nedir ? Ben cevap vereyim , GURUR .

Bunları okurken bana çok kızdığının farkındayım , ama Allah için biraz düşün . İşte sana fırsat . Haklı olarak kızdığın onca kişiye karşı , sen -bu boktan ligi bir gün olsun bir kenara atıp- , senden olana sahip çıkarak , bir Trabzonspor taraftarının gösterebileceği en güzel duruşu göster . Seni kendime yakın bulduğum için bunları söylüyorum , ne olur münakaşaya girmeyelim .

Giallorossi
Yürü be Turgay Demir. Kim tutar seni :D

Nihat Günay
Turgay Demir ve Hakan Kulaçoğlu A Haber de şov yapıyor.

oflubektas
Maçta takımın en iyileri Tolga ve Mustafa. 3 sene önce bunlardan biri 2.ligde Kardenizspor'da oyunuyor (şimdi 1461 oldu), diğerinin ise -ben de dahil- tez zamanda gitmesini istiyorduk.

Forma aşkıyla oynayan futbolcular istiyorum, zaman içinde altyapıdan en az 5 oyuncunun 11'de olmasını istiyorum. Tekmeye kafa atan uşaklar istiyorum. "O Arjantinli Ortega ise ben de Sürmeneli Hasan'ım" diyen Hasan Üçüncü'yü bile istiyorum ulan !

Maçın anafikri budur bence...

hodlu
15.04.2012, 23:46
T.Demir: Gençlerbirliği kalecisi eve giden adama penaltı yaptırdı baktım tapelerde var,Eskişehir fenere karşı öndeyken 8 kişi ile hücum ediyordu Trabzona karşı 12 kişi ile defans yaptı(hocası ile beraber) baktım tapelerde var....

Furkan S.
15.04.2012, 23:46
ömer çavuşoğlu beyaz tv'de 2 tane koyduk rahatladınız mı diyor şerefsiz oğlu şerefsiz :mad:

kudu_61
15.04.2012, 23:47
Anlamakta zorluk çekiyorsun herhalde,takımı kuramıyor,yönetemiyor,oyunu okuyamıyor.Sen sol bekini oynatma,sağ beki solda oynat,orta sahada üstünlük kurama Alanzinho yüzünden,Halil'i kanatta Burak'ı da forvette yok et sonra Şenol'u koru hala.Açın gözünüzü,babanızın oğlu dahi olsa bir insan hata yapıyorsa eleştirilir,baban bile eleştirilir.Hatasız kul olmaz,hatalarından ders almayan insan olur ama örnek ŞENOL GÜNEŞ.
benim de anlamadığım tek şey sağ beki solda yok etmek ve sol beki yanın da oturtmak ne gerek var buna sağ bek çelu sol bek cech gitme artık üstüne şenol hoca anlamıyorum seni bazen hem de hiö anlamıyorum

Chiko
Turgay Demir süper ya ..

Sami Kuk
Turgay Demir fena sallıyor fenere ya:)

Giallorossi
15.04.2012, 23:48
Turgay beyin konusmasi Senol hocanin hosuna gitmedi degil :)

tarsus
15.04.2012, 23:48
turgay demir oyle doğruları konuşuyor ki senol hoca neden topa girip bikaç laf etmiyor anlamıyorum

Bud Spencer
15.04.2012, 23:49
Turgay demir adamsin!

haymatloshan
benim de anlamadığım tek şey sağ beki solda yok etmek ve sol beki yanın da oturtmak ne gerek var buna sağ bek çelu sol bek cech gitme artık üstüne şenol hoca anlamıyorum seni bazen hem de hiö anlamıyorum

Aynen öyle,ilk yarıda Gökhan Gönül bindirdi durdu sağ taraftan Celutska önündeydi,2.yarı Gökhan kaç kere bindirebildi?

Kahrediyor bu,taraftarı çıldırtmak için yapıldığını düşünmeye başlayacağım durumun.

hodlu
Şenol hocam ortada kuyu var yandan geç yaptı şike olayında.Turgay Demir açıık açık söyledi.Şike yapıldı ve kimse bunu açıkça söylemiyor...

Nihat Günay
15.04.2012, 23:50
Şenol hocam ortada kuyu var yandan geç yaptı şike olayında.Turgay Demir açıık açık söyledi.Şike yapıldı ve kimse bunu açıkça söylemiyor...

Şenol Hocanın tavrı normal. Başka türlü bir yaklaşım beklememek lazım

blackrain61
15.04.2012, 23:50
Anlamakta zorluk çekiyorsun herhalde,takımı kuramıyor,yönetemiyor,oyunu okuyamıyor.Sen sol bekini oynatma,sağ beki solda oynat,orta sahada üstünlük kurama Alanzinho yüzünden,Halil'i kanatta Burak'ı da forvette yok et sonra Şenol'u koru hala.Açın gözünüzü,babanızın oğlu dahi olsa bir insan hata yapıyorsa eleştirilir,baban bile eleştirilir.Hatasız kul olmaz,hatalarından ders almayan insan olur ama örnek ŞENOL GÜNEŞ.

Sözlerine katiliyorum. Senol Hocam ders vermeyi seviyorum, ders almayi sevmiyor!
Ama hayattaki tecrübelerin cogu insanin yaptigin hatalardan ders almasindan olusuyor. Ama bu özellik Senol Hocamda yok. En azindan bizlere yansitmiyor.

Kasım BEKTAŞ
15.04.2012, 23:51
bu takımın bu kadar rezil oynamaya hakkı yok... Şenol Hocanın çok fazla yapacak bir şeyi yoktu... futbolcularda hırs olmayınca böyle rezil bir tablo ortaya çıkıyor... bir an evvel toparlanmaları lazım...

ECvelek
15.04.2012, 23:51
maç içinde müdahele sadece oyuncu değiştirmek değil ki be hocam
neden ısrarla vücudunu kullanarak servis yapabilme özeliği olan henrique yi kanatta iki çalım becerisi var diye yattara gibi kullanma zorunluluğundasın,aynı şekilde halil' ide

dünya futbolu geriden oyunu kurmaya çalışırken zokoroya sadece kesme görevi veriyorsun hocam
bilbao javi martinez gibi oyuncuyu düz stoperleri olduğu için oyun kurmak niyetiyle geride oynatıyorsa sen niye yapmıyorsun.

anlıyorum taktik disiplinden ödün vermemek istiyorsun , ısrarla başarının geleceğinden yanasın bende bundan yanayım ama doğru tercihlerle

tabi trabzonspor da oynamanın kolay olmadığını bilerek söylüyorum ama futbolun endüstriyel olduğu bu zamanda trabzonsporun yapması gereken kendi öz kaynakları kullanmasıdır ,karakterinden ötürü
küme mi düşmesi lazım bu takımın aklınızın başına gelmesi için , ilk kez 1. lige çıkmamızın hikayesi gibi ?

Mete DORUK
15.04.2012, 23:53
Şenol hocam desene Fener suclu ama bizi sucluyo kendini savunamıyo bile...

Hatice Aslan
15.04.2012, 23:53
Şenol Güneş açık açık şike yaptı diyemez çünkü adam teknik direktör ve PFDK'dan ceza alabilir. Yorumcular ise her şekilde konuşabilir Erman Toroğlu , Turgay Demir gibi. Ama bu konuşmalar Şenol Hocamızın söylemek istediklerinin aynısı hoşunada gitti zaten.

Giallorossi
15.04.2012, 23:54
Şenol hocam desene Fener suclu ama bizi sucluyo kendini savunamıyo bile...

Senol hoca 2 dakika önce bu elestirinin cevabini verdi.

Sami Kuk
15.04.2012, 23:55
emrebelezoglu candır dıye twitte dünya capında zirvede hay ....:S yüklenin

#IrkciEmreFutboldanMenEdilsin

hodlu
15.04.2012, 23:55
Şikeciler nasıl seviniyor kahrolasılar...

Özgür Öztürk
15.04.2012, 23:57
Ahaberdeki program bittimi ?

nakzo
15.04.2012, 23:57
Elalem , senin futbolcuna " si.... min zencisi" derken , sen hani bizim kupanın kulbu diyorsun . Elalem , yahu oldu bitti maşallah biz zaten " zencileri" çok severiz , emrenin ağzından kaçmış derken , sen bu kadar salak adamaın bizim takımda işi ne diyorsun .

Sevgili nakzo , neden eziliyoruz , biliyor musun ?
Yönetim taraftarına sahip çıkmıyor , hırs menfaat uğruna türlü dolaplar çeviriyor diyoruz . Peki ya biz ? Hadi laf oyunlarını bırakalım , dürüst olalım , bir taraftarın tuttuğu kulüpten "asıl" beklentisi nedir ? Ben cevap vereyim , GURUR .

Bunları okurken bana çok kızdığının farkındayım , ama Allah için biraz düşün . İşte sana fırsat . Haklı olarak kızdığın onca kişiye karşı , sen -bu boktan ligi bir gün olsun bir kenara atıp- , senden olana sahip çıkarak , bir Trabzonspor taraftarının gösterebileceği en güzel duruşu göster . Seni kendime yakın bulduğum için bunları söylüyorum , ne olur münakaşaya girmeyelim .

Yok farabi kardeş sende bu foruma uzun zamandır yazıyorsun bende 2004 ten beri yazıyorum eski ismim moriantesti. Her neyse bakış açımız farklı olsa bile senin yazıları beğeniyorum.Benim demek istediğim şu kadar kanıt bursada olsa inan bana şampiyonluğu alırlardı.O bir yana hep kendimize yapıyoruz hep,şikecilerde bir bozulma yok ileri gidiyor,parada,sıralamada herşeyde biz her güzel şeyi egolarımız yüzünden batırıyruz mahfediyoruz.Seni her zaman mağdur eden camiaya karşı oynattığın oyuna bak insan utanır. Konuşma, mağdursan icraat yap çıkma plaofa bak o zaman laf söyletiyormuyum sana; ama her gelişinde bir mağdur edebiyatı ve enkaz bırakıyorsun be kardeşim sıktı artık sıktı ben şunu söylüyorum bursanın şampiyon olduğu bir ligde sen olamıyorsan herşeyini kaybetmişsindir.

biltrabzon
15.04.2012, 23:58
hani felsefe yapan senol günes.İok arkadas 2 lafi bir araya getirp konusamiyor.Desene kardesim ,sezonun magduru benim bunun baska izahi yok.Sampiyonlugumuzu ya versinler yada ortada bir suc yok desinler,bizde gidip baska bir ülkeye yerleselim.

Reha
15.04.2012, 23:58
Bu akşam ki bu ruhsuz takım benim ömrümü verdiğim takım olamaz ve hayatımda en çok nefret ettiğim Fenerbahçe ye böyle teslim olamaz..Bunun sorumlusu olan futbolcu,teknik ekip ve kim varsa Trabzona dönmeden layık oldukları yerlere gitsinler.

Onların vurdumduymazlığı ve aymazlığı yüzünden dalga geçilen ve hor görülen bizler oluyoruz başkaları değil...

Şenol hocama da diyiceğimi hep dedim,ve bu yüzden burda kavga etmekten bıktım...O yüzden herkes hak ettiği şekilde yönetilir diyorum; anlayana!!!

Binlerce kez yazıklar olsun şu iğrenç camia karşısında bizi bu durumlara düşürenlere.....................

Giallorossi
15.04.2012, 23:59
Ahaberdeki program bittimi ?

http://www.ahaber.com.tr/webtv/videoizle/ahaber/canli_yayin

Hayir bitmedi. Reklam var. Zamaniniz olursa programin tümünü tekrar izleyin. Cok ilginc ve güzel program oluyor.

KemalisTS
16.04.2012, 00:00
Ben şunu gördüm.

Barcelona maçlarını izliyorum.Tamam dünyanın en iyi topçuları belki ama dikkatimi birşey çekti.Real'de de aynı şeyi gördüm.

Topu kaptırır kaptırmaz rakibe 2-3 kişi hemen basıyor.Oynadığı mevki vs. hiç farketmiyor.Hemen koşup basıyorlar.Koşuyorlar,mücadele ediyorlar.

Ulan dünyanın en iyi topçuları afedersiniz kıçlarını yırtıyor sahada....Bizim artistlerde geziniyor avarel gibi.

Biz TV başında onlar sahada izliyor.Acaba evlerine dönünce aldıkları milyonları hakettiklerini düşünüyorlar mıdır merak ediyorum.

biltrabzon
16.04.2012, 00:02
hic umrumda degil bu yasananlar.Bizi bu aksam degil,trabzon daki fener macindada rezil oynatanlar utansin.Yok o bunu demis,yok su bunu demis.Yenseydin arkadas bu isin carti curtu yok.Ulan onlarin basina gelenleri biz yasasaydik ankaragücünden önce küme düsmemiz kesinlesirdi.Senol Günes cikmis tv ye hikaye anlatiyor.

Ertan OKUMUŞ
16.04.2012, 00:02
Yok farabi kardeş sende bu foruma uzun zamandır yazıyorsun bende 2004 ten beri yazıyorum eski ismim moriantesti. Her neyse bakış açımız farklı olsa bile senin yazıları beğeniyorum.Benim demek istediğim şu kadar kanıt bursada olsa inan bana şampiyonluğu alırlardı.O bir yana hep kendimize yapıyoruz hep,şikecilerde bir bozulma yok ileri gidiyor,parada,sıralamada herşeyde biz her güzel şeyi egolarımız yüzünden batırıyruz mahfediyoruz.Seni her zaman mağdur eden camiaya karşı oynattığın oyuna bak insan utanır. Konuşma, mağdursan icraat yap çıkma plaofa bak o zaman laf söyletiyormuyum sana; ama her gelişinde bir mağdur edebiyatı ve enkaz bırakıyorsun be kardeşim sıktı artık sıktı ben şunu söylüyorum bursanın şampiyon olduğu bir ligde sen olamıyorsan herşeyini kaybetmişsindir.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

arifberkay
16.04.2012, 00:03
Zokora ceza alır Emre almaz adamın avukatı federasyon yonetiminde

batugol
16.04.2012, 00:04
kim ne derse desin
fenerbahçe büyük camia, şerefsiz de olsalar büyük adamlar yönetiyor
trabzon büyük camia, şerefli de olsalar küçük adamlar yönetiyor
aradaki fark bu

tarsus
16.04.2012, 00:05
bu rezil oyun sonrası mustafa hariç tüm takıma ceza verin ve evimizdeki şikecilerle olan maça kadar A2 takımıyla kalan maçları oynayın.evimizdeki şikecilerle maçta bu kadroya son şansı vererek sahaya sürün ve kendilerini affettirmeleri için bu şansı tanıyın

asilhamsi
16.04.2012, 00:06
Bugün maestroya yapılan insanlık ayıbından sonra macın benim icin hic bir anlamı kalmadı.Bu arada ceza yiyecegimi bilerek ve affınıza sıgınarak ilk defa agzımı bozmak istiyorum.

Maestro yavrum sıkma sen canını senin t.sagını sana zenci diyenler yesin:)

Oh be rahatladım.

Oyuncularımın canı sagolsun galip yada maglup olmak onemli degil.

Bu bir oyun.Yeterki temiz olsun.

Elalemin topcusu gibi hem yaradılana hem yaradana dil uzatmasınlar yeter..

Alihan Ertürk
16.04.2012, 00:06
Çarşı Zokora pankartı mı açacakmış yarın?

Erdinç Dilek
16.04.2012, 00:08
kanaltürk te azizin açıklamasını seslendiren adam bence değiştirilmeli, azizin iyi taklidini yapan ismail baki seslendirmeyi yapmalı..!
#azizinacıklamalarınıtvdeismailbakiyapsın

blackrain61
16.04.2012, 00:09
bu rezil oyun sonrası mustafa hariç tüm takıma ceza verin ve evimizdeki şikecilerle olan maça kadar A2 takımıyla kalan maçları oynayın.evimizdeki şikecilerle maçta bu kadroya son şansı vererek sahaya sürün ve kendilerini affettirmeleri için bu şansı tanıyın

Keske kalan maclarda A2 ile ciksak. Onu birak kalan maclarda 2 genc oyuncu oynasa yeter diyecegim ama....onun yerine keske ligin basinda alinipta 18 yüzü görmeyen futbolcularin bazilari oynasa da, onlar hakkinda fikrimiz olsa diyecegim ama ne mümkün....
Ama bunlarin hepsi hayal. Simdi cikar bütün maclari alip ikinci olmak icin mücadele edecegiz deriz.... Hergün umut dünyasinda yeni hayaller iste... Yersen.....

Hatice Aslan
16.04.2012, 00:10
Yarın oynanacak Beşiktaş-Galatasaray maçında çArşı Didier Zokora için pankart açılacak...

cellchook
16.04.2012, 00:17
Emre Belözoğlu'nun yaptığı bizlerin şaşıracağı birşey olmamalı.

Tepikimizi en adilinden ama en sertinden dile getirelim.

lakin şunu unutmayalım ama,

Bugünkü ruhsuz futbolun eleştirilerini,emre olayı kapatmamalı.

Takımı tartışmalıyız.

SEDAT
16.04.2012, 00:19
* Serkan'ı bir ben mi beğeniyorum :)

Erhan Atalay
16.04.2012, 00:19
tff zokora emre konusundaki kararini açıkladı

1- bir ağızın ettiği hakaret tüm vücudu bağlamaz.

2- emre aslında suçsuz, emrenin niyeti zokaranın ırkçılığına engel olabilmekti zokora emreye pis beyaz demiş

3- emrenin yetiştiği kültürde pis zenci demek kurban kesmek anlamındaymış.

4- yeterli delil yok

5- gerekirse 5 sene ülkeye zencileri sokmayız.

6- eğer bunlar sizi tatmin etmediyse bekleyin emre yarın yapacağı açıklamayla türkiyede yer yerinden oynayacak zelzeleler olacakmış.

FC-ST-PAULI-61
16.04.2012, 00:21
Abi Allah Askina yapma bunu lütfen bu Macta mi begendin Serkani?

Bordo_MaviM_61
16.04.2012, 00:21

Serkan iyiydi abi hatta iki üç oynayan adamdan biriydi.
Bir de golü atsa süper olurdu.

bordo(61)mavi
16.04.2012, 00:22
onursal başkanımız mehmet ali yılmaz beyaz tv ye bağlanıp emreyi savunmuş diyorlar... varmı bu iddianın gerçekliği... izleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim... çünkü emreye b.k atacağınıza kendi onursal başkanınıza bakın diyip duruyorlar!!!

tarsus
16.04.2012, 00:22
Şenol Güneş : Şike şirketi kuralım şikeyi onlara yaptıralım hapis yatsınlar çıksınlar, kulüpler ceza almasın.

Sibel
16.04.2012, 00:24
onursal başkanımız mehmet ali yılmaz beyaz tv ye bağlanıp emreyi savunmuş diyorlar... varmı bu iddianın gerçekliği... izleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim... çünkü emreye b.k atacağınıza kendi onursal başkanınıza bakın diyip duruyorlar!!!
Geçen de aynısını yaptı. Utanıyorum bu adamdan. Önündeki sıfata bak...

SEDAT
16.04.2012, 00:25
Abi Allah Askina yapma bunu lütfen bu Macta mi begendin Serkani?

* İlerde iyi pres yapıyor ama kabul edelim ki...

Serdar A
16.04.2012, 00:26
Geçen de aynısını yaptı. Utanıyorum bu adamdan. Önündeki sıfata bak...

Onursal Ajan 001.

sercan 61>34
16.04.2012, 00:27
fener ile puan farkı cıktı 9'a,bunlar en kötü avni-akerdede bizden 1 puan alır,yani demek istediğim bizim artık şampiyonlar ligi şansımız kalmadı..g.saray bizi 2 maçtada yensin diyorum,başkada birşey demiyorum..en azından feneri şamp. ederek geçen senenin acısını bir nevi dindiririz..aksi takdirde feneri biz şamp. edecegiz gibi gözüküyor..

sen kimsinde trabzonsporun gsye maç vermesini istiyorsun böyle bişeyde bizim bu şikecilerden ne farkımız kalır senin kanalın ultraaslan orda takıl

FC-ST-PAULI-61
16.04.2012, 00:28
Kesinlikle ona bisey demem zatende defasnda hic begenmiyorum sag bekte olmuyor.Ama ilerde orta yapamiyor Sut zaten cekemiyor.Serkan nerde oynasin bilmiyorum.

Selim ÖZCAN
16.04.2012, 00:31
küfür filan hikaye artık, sen adamları eze eze yenmen lazım artık. Hatta küfür ediliyorsa daha fazla gaza gelmen lazım ama ruhsuz bir takım vardı bu akşam sahada, kendi büyüklüğünün farkında olmayan, hocamız bile alanı daraltıp çıkacağımız toplarla gol bulmak istedik diyor, yani sen topu ver onlara, sonra alan daralt, halbuki yediğimiz 2. golden sora top ayağımızdayken ne kadarda tehlikeli oluyorduk, ama Şenol Hoca da futbolcularda Fenerbahçeyi çok büyütmüş gözünde, İnter maçının taktiğiyle çıkıyoruz bu maça hemde Fenerbahçe karşısına. Hangi Fenerbahçe bu, bütün sezon boyunca tek dileğimiz olan topu onlara hiç göstermeden futbolun güzelliklerini sunarak yenmek istediğimiz Fenerbahçe. Ama ne yazık ki hocamız, alanı daraltıp çıkacağımız toplarla iş yapmak istedik diyor, ne kadar üzüldüm bu açıklamaya

sorin
bu şerefsize futbolu bıraktırana kadar protesto edelim. ilk defa organize olalım kararlı olalım.

Taha Muhammet
bir ara kime zenci diyip kaçırmıştı bu başgan

sorin
16.04.2012, 00:32

Kevin Joseph Cambell

bitirim
16.04.2012, 00:32

yamyam demişti

Hatice Aslan
16.04.2012, 00:36
Taraftar gruplarıyla iletişime geçmeye çalışıyorum mesajlar yolluyorum tüm taraftar grupları bu konuda çalışırsa büyük tepkimizi koyarız ortaya..

Çarşı grubunada gerçekten helal olsun bizden önce bizim futbolcumuza sahip çıktılar.

anth
16.04.2012, 00:36

ilk golde kıçını kaldırmaya üşenip Baroni ne yapacak diye bekleyen Serkan'ı mı?

anth
16.04.2012, 00:39

İlerde koşması pres demekse yapıyor da asıl işi olan savunmada neden her geçeni izliyor...

Merve H.Oğlu
16.04.2012, 00:44
Yarın oynanacak Beşiktaş-Galatasaray maçında çArşı Didier Zokora için pankart açılacak...

Kaynağı nedir bunun? Eğer yaparlarsa böyle birşey, helal olsun gerçekten..

Hatice Aslan
16.04.2012, 00:46
Kaynağı nedir bunun? Eğer yaparlarsa böyle birşey, helal olsun gerçekten..

Çarşı'nın resmi sayfasında yazıldı. Tribünde ırkçılığa yer yok diye tepki gösterdiler.

Oğuzhan
Yalnız Tolga yenecek golü yemedi, yenmeyecek golü yedi Christian'dan. Sow'un pozisyonu bu ligde belki 2 kaleci daha çıkarabilirdi harika refleksti.

eraytaskin61
Sinan Engin :Canlı yayında emrenin olayı kabullenmesi büyük yanlış,hata şimdi ne kadar ceza alacak kimbilir

SEDAT
16.04.2012, 00:47
İlerde koşması pres demekse yapıyor da asıl işi olan savunmada neden her geçeni izliyor...

* Bu engin görüşlerin için çok teşekkürler...

SEDAT
16.04.2012, 00:47
Sinan Engin :Canlı yayında emrenin olayı kabullenmesi büyük yanlış,hata şimdi ne kadar ceza alacak kimbilir

* Resmen bunu dedi ya herif "Zokora yalan söylüyor, uyduruyor demeliydi" diyor :)

Koray
16.04.2012, 00:48
Bir galibiyet ancak böyle gölgelenirdi onuda kendi futbolcuları yaptı, Allah büyük sevindirmiyor ağız tadıyla.

arifberkay
16.04.2012, 00:49
Çarşı yine kendi reklamının derdinde

anth
16.04.2012, 00:50
* Bu engin görüşlerin için çok teşekkürler...
Sizin gibi saygıdeğer biri kadar derine inemiyorum kusura bakmayın...

eraytaskin61
* Resmen bunu dedi ya herif "Zokora yalan söylüyor, uyduruyor demeliydi" diyor :)

nasıl bi ülke,nasıl bi medya benim aklım almıyor artık adam resmen godum zokoraya emreye yazık oldu diyo, yemişim ırkçılığıya götürüyo bunun başka açıklaması var mı şaka gibi..

Sami Kuk
Varmı programlarda can alıcı seyler soyleyen

Merve H.Oğlu
16.04.2012, 00:52
Çarşı'nın resmi sayfasında yazıldı. Tribünde ırkçılığa yer yok diye tepki gösterdiler.

Takdir edilecek bir davranış..

Hatice Aslan
16.04.2012, 00:53
Çarşı yine kendi reklamının derdinde

Neden herşeyi olumsuz düşünüyorsunuz? Aynı tepkiyi GS'lilerde verdi? Kabullenin işte adam bizim futbolcumuzu pis zenci diye aşağıladığı halde buradaki çoğu üye maçı konuşmaya devam ederken diğer takımların taraftarları bizim futbolcularımızı bizden önce sahiplendi!

Sefaenes
16.04.2012, 00:54
sinan engini asimile olan sahismi zaten asimile olurken beyinde zarar gördügünü söylememisler ona oda yorumcuyum diye konusuyor iste nerde konusuyor tv8 de orasi fb tv den varki yok

Salih Yazıcı
16.04.2012, 00:56
hoca yeni planma şart seneye için dediği ben olurum veya olmam.

Doğan BULAT
16.04.2012, 00:57
Umuyorum ve diliyorum Trabzondaki taraftarlarımızda Zokoro'ya greken desteği verir..

Burak Yılmaz
16.04.2012, 00:57
Ahaber de Şenol Hoca mukavelem var ama kendimden kaynaklı gidebilirim dedi...içim acıdı...Şenol Hoca geldiğinden beri sokakta dik yürüyebilir haldeyiz...

Burak Sahin
16.04.2012, 00:58
Şenol hoca
kalede top kurtasin..defansta topu kessİn..ortasahada ara pasi atsin ..bİrde İlerİ gİdİp gol mu atsin..bunumu İstİyorsunuz..

yani sanki gecen sene defansda topu kesti kalede topu kurtardi orta sahada ara pasi verdi sonrada ileride gol attida biz sampiyon olduk bizi bence takimin bu hale gelmesinde hocanişn hic sucu yok...suc colmanda bugün baktim macda bandanasi biraz egri duruyordu...gecen sene bizi sampiyon yapan senol hocaydi ama bu sene bu takimin bu rezil oyunun hocayla hic alakasi yok dimi...ah canim benim...

bordo(61)mavi
16.04.2012, 00:58
yahu şenol hocam ne gerek vardı şu a habere çıkmaya şu akşam... şimdide bırakabilirim diyosun! bunlar ekranda konuşulacak şeyler değil yahu!!! hiç beğenmedim bu akşamki açıklamalarını!!!

TS-FAN
16.04.2012, 00:59
ya arkadaşlar.bırakın bu şike mike işlerini.adamlar bizi her maçta eziyor biz hala şike,yok emre şunu demiş gibi boş muhabbetler yapıyoruz.geçen sene asıl hatır şikeleriyle kolay puanlar aldığımızı hepimiz adımız gibi biliyoruz.

Ha s....tir ordan!!

FC-ST-PAULI-61
ya arkadaşlar.bırakın bu şike mike işlerini.adamlar bizi her maçta eziyor biz hala şike,yok emre şunu demiş gibi boş muhabbetler yapıyoruz.geçen sene asıl hatır şikeleriyle kolay puanlar aldığımızı hepimiz adımız gibi biliyoruz.
Bukadar mi belli ediyorsun Fenerli oldugunu anladik merak etme Sikeci seni.

KemalisTS

yürü lan şikeci ırkçı köpek

Burak Sahin
16.04.2012, 01:00
kimi hakeme ana avrat söver kimi takmis buraka kimi yönetime giydirir ama hic kimse senol hocaya toz kondurmaz yahu bu adam bu takimin basina 1 degil 2 degil 3. kez gelisi diger gelislerinde nasil geldi nasil gitti bir oturun arastirin bakalim....

Hatice Aslan
16.04.2012, 01:00
An itibariyle Çarşı grubu Hepimiz Zokora'yız Hepimiz Pascal'ız pankartını hazırlıyormuş...

Armağan Dere
16.04.2012, 01:01
Yine Fenerbahçe karşısında ezilen bir Trabzonspor izledim.
Yazıklar olsun..
Büyük golcü kaç defa topa vurdu(!)..

anth

Bülent gibi satılmış hoca desteklerimiz yoktu ki...

Korcan gibi kalecilerimizde yoktu...

Para da denkleştiremedik şike için...

Para olsa şike bahçe gibi rahat olurduk..

itlerde buraya gelip afkurmazdıı

My
Sakin olun arkadaşlar. Kaale alıp cevap yazmayın. Yönetici arkadaşlar icabına bakacaktır. İtle köpekle muhattap olup bir de ceza yemeyin!

Şentürk
16.04.2012, 01:03
Ezik bir kuş gördüm sanki :D

FC-ST-PAULI-61
Bjkliler öyle yapar sonra bize Inönüde ne yapar biliyoruz.90 Dakika küfür.....

Armağan Dere
Suç Şenol Güneş'te maç sonu öle diyordu beyimiz:)..
Yahu adamlar iyi oynadılar hakettiler.
Bu kadar basit.

matalar
16.04.2012, 01:06
şenol hocaya laf söyleyen çarpılır.
yapmayın etmeyin şenol hoca gibi ibr değere......

U.Sadıkoğlu
Maç verme falan muhabbeti nedir agalar.. Biz her maçımızı kazanmak için oynarız...

Ama bugün ki futbolu içeride gs'ye karşı oynarsak 5'lik oluruz orası ayrı mevzu.

Armağan Dere
Fener'i Şampiyon yaparsak
Yazıklar Olsun.
Gs'ye verin maçı.
zaten Gs'de yener.
Bu finalin en çerez takımı Trabzonspor.

Hatice Aslan
16.04.2012, 01:07
şenol hocaya laf söyleyen çarpılır.
yapmayın etmeyin şenol hoca gibi ibr değere......

Etsinler çünkü bu gece bırakacağını ima etti Şenol hoca.
Bir sitede Kafkas'ın geleceğini yazmış.

cerasus
16.04.2012, 01:07
Senol hocaya laf edenler umarim bugün A Haberi izlemislerdir.

Hoca sizden daha iyi biliyor, bu net. Neyin yanlis neyin kötü isledigini sizden daha iyi biliyor.

Ayrica Sike konusundada cok güzel konustu. Programi izlemeyen varsa, muhakkak izlesin. 3 saat sürdü nerdeyse. Söylenmedik sey birakmadi. Elestirmedik kimsede birakmadi (kendisi dahil).

Ayrica Turgay Demire helal olsun.

Ama tabi siz Sinan Enginleri, Ermanlari, Ahmetleri dinlemissinizdir...

Iyi geceler.

TheCrow
16.04.2012, 01:08
Yazıklar Olsun.
Gs'ye verin maçı.
zaten Gs'de yener.

gs kendisi yensin feneri olsun şampiyon, bize ne?..

Bülent AKBULUT61
Taraftar gruplarıyla iletişime geçmeye çalışıyorum mesajlar yolluyorum tüm taraftar grupları bu konuda çalışırsa büyük tepkimizi koyarız ortaya..

Çarşı grubunada gerçekten helal olsun bizden önce bizim futbolcumuza sahip çıktılar.

helal olsun Çarşıya Tebrikler

Armağan Dere
Şu alttaki üye listesinden Aykut Kocaman'ı banlarmısınız?

SEDAT
16.04.2012, 01:09
atatay yetişemedim la alıntı yapamıyorum sövemedim içimde kaldı ...

* :D Çok içten söyledin yanlız ççç

h@msi61
16.04.2012, 01:09
Yazıklar Olsun.
Gs'ye verin maçı.
zaten Gs'de yener.

Sen saha skorlarindan, ezaik futboldan filan utanma. Su dusuncelerinden dolayi utan. Daha hangi takimi tuttugunun farkinda degilsin, yaziklar olsun. Bari su hastalikli fikirlerinizi kendinize saklayin da, millet okuyup genele maletmesin...

Gökçebey
16.04.2012, 01:11
Daha sakin arkadaşlar :)

Royal Heart
Neyi kime veriyorsunuz arkadaş ! Bir kendinize gelin yahu, yenersin yenilirsin de iki saattir saçma sapan bir ''Şunun ağzına sakız olmayalım buna yenilelim, yok buna maçı verirsek şöyle olur en azından bunun ağzına düşmeyiz...'' Kimse kusura bakmasın Trabzonspor böyle aşağılık komplekslere alet olacak bir camia değil. Biz her maçı kazanmaya bakalım, ne olur olur. Kendimize yapılan haksızlıkları konuşalım halâ Play-Off'ta şunun bunun hesabını yapıyoruz. Sahadaki ''ruhsuz''ları görmek dokunuyor bana ve kimseye karşı böyle futbola tahammülüm yok.

Ömer TOPAL
önümüzdeki maçlara bakacagız :D

brushfield
16.04.2012, 01:12
Etsinler çünkü bu gece bırakacağını ima etti Şenol hoca.
Bir sitede Kafkas'ın geleceğini yazmış.

Bıraksın, ben de bırakacağım Trabzonspor'u. Bu pisliğin içinde defalarca hakkı yenmesine rağmen sırf birilerinin çıkarları uğruna bu tiyatroda figüran olmayı kabul eden Trabzonspor'u ben de bırakacağım. Hele verilmesin hakkı ve buna rağmen hiçbir şey olmamış gibi devam etsin ligdeki mücadelesine kafamı çevirip bakarsam namertim...

matalar
16.04.2012, 01:12
arkadaşlar bu sene fener şampiyon olursa bu pirincin taşı nasıl ayıklanacak.
yoksa taşın içinden mi pirinç ayıklabacak.
benim aklım ermiyor

h@msi61
16.04.2012, 01:13
Daha sakin arkadaşlar :)

Yahu su maci verin muhabbeti ceviren sike yanlisi tipleri cezalandirmak icin ne bekliyorsunuz? Gelip kucuk beyinlerince dalga gecmeye calisan kuslardan cok daha sinir bozucular...

cemoli5408
16.04.2012, 01:14
arkadaşlar bu sene fener şampiyon olursa bu pirincin taşı nasıl ayıklanacak.
yoksa taşın içinden mi pirinç ayıklabacak.
benim aklım ermiyor

Şu an hala fener bu ligde oynuyor ve arsızca bu ülkenin en az üçte biri tarafından destek görüyrosa, o taşları pişirmişler, yemek diye önümüze koymuşlar. bu ligde oynarayakta taşı çiğniyoruz.

gri_gokkusagi
16.04.2012, 01:15
* :D Çok içten söyledin yanlız ççç

genelde hergün takip ediyorum pek yazmam ceza almayı göze alamadım BMN hayat monotol ya :)

Armağan Dere
Bıraksın, ben de bırakacağım Trabzonspor'u. Bu pisliğin içinde defalarca hakkı yenmesine rağmen sırf birilerinin çıkarları uğruna bu tiyatroda figüran olmayı kabul eden Trabzonspor'u ben de bırakacağım. Hele verilmesin hakkı ve buna rağmen hiçbir şey olmamış gibi devam etsin ligdeki mücadelesine kafamı çevirip bakarsam namertim...

Ey gidi
Zamanında Ali Şen'in oyunları bilinmiyormuydu?
Ya da Aziz Yıldırım'ın
hep bile bile susuldu..
Ya oyunu kuralına göre oynayacaksın..
Ya da çekileceksin.
Ya da eziyet edersin taraftara işte.

Hatice Aslan

Bu ş...fsiz ligde mücadele etmek hiçte kolay değil zaten. Şu kulüpten 2 kişi ayrıldığı gün Trabzonspor benim için biter. Çünkü o kişiler Trabzonspor'a gönülden bağlı , bıraktıkları gün daha bu takıma inanmam samimiyete güvenemem.

brushfield
16.04.2012, 01:16
Yazıklar Olsun.
Gs'ye verin maçı.
zaten Gs'de yener.

Armağan çok sinirlendin sanırım bu akşam, ne dediğini bilmiyorsun. Bence sen git yat, yarın sain kafayla daha mantıklı yorumlar yaparsın.

Bera B.
16.04.2012, 01:17
Armağan çok sinirlendin sanırım bu akşam, ne dediğini bilmiyorsun. Bence sen git yat, yarın sain kafayla daha mantıklı yorumlar yaparsın.

Armağan hiçbir zaman ne dediğini bilmiyor bence.

Üzülüyorum nasıl yaşıyorsunuz bu şekilde arkadaş. Karamsarlık, umutsuzluk, olayları yorumlayamama. Allah başka dert vermesin çok büyük sıkıntınız var açık konuşayım.

h@msi61
16.04.2012, 01:18
sike ile sampiyonlugu calinmis ve hukuk mucadelesini veren kulubun taraftarlari hatir sikesiyle mac vermemiz gerektigini dusunuyor. kimlerle ayni takimi tutuyoruz yahu, aklim almiyor...

Bülent AKBULUT61
Yazıklar Olsun.
Gs'ye verin maçı.
zaten Gs'de yener.

Armağan bunu silermisin kardeşim münkunse .yada bir yöneticimiz silsin ne demek verin macı yazmayın böyle şeyler arkadaşlar elaleme koz veriyorsunuz

SEDAT
önümüzdeki maçlara bakacagız :D

* Nerdesin sen ya :)

E. Okan Bülbül
16.04.2012, 01:20
rezil futbol bir de 61.dk da yenen gol :/

Armağan Dere
16.04.2012, 01:20
Armağan hiçbir zaman ne dediğini bilmiyor bence.

Üzülüyorum nasıl yaşıyorsunuz bu şekilde arkadaş. Karamsarlık, umutsuzluk, olayları yorumlayamama. Allah başka dert vermesin çok büyük sıkıntınız var açık konuşayım.

Siz çok rahatsınız bakıyorum.
Bu akşamı bir de sizden dinleyelim.
Pardon 32 gol atan mükemmel bir forvetimiz var..
Saçları lüle lüle bir ortasahamız
Şunu söleyin bana
Serkan Balcı o golü atamıyorsa niye bu takımda.

Koray
16.04.2012, 01:21
O değilde maç öncesi yapılan koreografide Allah'ım inşallah şu ipler kopar dediğim gibi ipler koptu, berbat oldu koreografi, tabi o an çevremdekilerle birlikte maç başlayana kadar güldük.

Sonrasında birinin ağır yaralandığını öğrenince üzüldüm yalan yok.

brushfield
16.04.2012, 01:21
Ey gidi
Zamanında Ali Şen'in oyunları bilinmiyormuydu?
Ya da Aziz Yıldırım'ın
hep bile bile susuldu..
Ya oyunu kuralına göre oynayacaksın..
Ya da çekileceksin.
Ya da eziyet edersin taraftara işte.

Hiç birinde böyle açıkca ispatlanmamıştı her şey. Bilmem kaç maçta şike, bilmem kaç maçta teşvik yaptığı kanıtlandı bu takımın. Buna rağmen üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Görmedik, duymadık diyorlar. Bu kadar Allah'sızlık olur, bu kadar şerefsizlik olur, bu kadar onursuzluk olur. Ben daha önce her zaman biz şöyle yapsaydık gene şampiyon olabilirdik diye kendimi avuturdum, bizde de var biraz kusur diye düşünürdüm hep. Ama bu sefer takke düştü, kel göründü. Şimdi kimse o takkeyi tekrar giydirip bu adamın saçı var diyemez bana. Kel bu adam, KEL...

Bud Spencer
16.04.2012, 01:22
"adam gibi adam" - listeme turgay demiride ekledim

brushfield
16.04.2012, 01:23
Şunu söleyin bana

Bence Volkan o pozisyonda çok başarılıydı :D:D:D

Salih Yazıcı
16.04.2012, 01:24
sedat abi başkanı eleştirebilirmiyim sonra ceza verme hoca bile söyledi kupa bu gidişata göre verilmeyecek ama ben başkan yalan konuşuyor deyince ceza vermiştin

Nihat Günay
16.04.2012, 01:25
Millet biraz sakinleşmiş :)

Bud Spencer
16.04.2012, 01:25
icerdeki galatasaray maci
dis sahada antalyaspor
psv maclari
bugünki fener maci

bunlari izlerken UTANDIM

kötü oynadigimiz icin degil...

Bera B.
16.04.2012, 01:26
Şunu söleyin bana

Ben rahatım. Futbol sonuçta bir oyun. Bu kadar takılmamak lazım ne yapalım. Görmüyor muyuz biz? Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz çabalıyoruz inşallah hakkımızı da alacağız. Elimizden gelenleri yaptıktan sonra iş bizden çıkıyor. Ne yapayım yani şimdi çıkıp ben mi oynayayım? Oyuncuyla alakalı kendimi paralasam ne olacak keyfimi kaçırmaktan başka? Takılmayın bu kadar. Yeterli tepkileri koyun, hak hukuk arayışını gerçekleştirin yeter. Allah büyük. Burda olmadı orada. Hakkımızı çatır çatır alacağız.

Trabzonspor 61
Bu köpek oğlu köpekler şampiyon olmasın. Olamazlar da zaten. Haftaya GS yine 3 tane yerleştirir, kıçlarının üstüne otururlar. Bakalım TT Arena'da da böyle köpeklikler yapabilecek misiniz ırkçı şerefsizler!

SEDAT
sedat abi başkanı eleştirebilirmiyim sonra ceza verme hoca bile söyledi kupa bu gidişata göre verilmeyecek ama ben başkan yalan konuşuyor deyince ceza vermiştin

* Eleştirme hakkına herkes sahip, sen hakaret etmiştin, sorun değil bende cezalıydım o ara :)

Armağan Dere
16.04.2012, 01:27
Bence Volkan o pozisyonda çok başarılıydı :D:D:D

köşeye bırakmak varken
Allah ne verdiyse Abanmak nedir arkadaş.
zaten atağın yok
Halil'e gelirsek
Halil çek biraz ortaya bırak köşeye
yok o da 25 metreden abanacak..

brushfield
16.04.2012, 01:28
köşeye bırakmak varken
Allah ne verdiyse Abanmak nedir arkadaş.
zaten atağın yok
Halil'e gelirsek
Halil çek biraz ortaya bırak köşeye
yok o da 25 metreden abanacak..

Bu gözlerin gördüğü en iyi Serkan Balcı vuruşuydu :D:D:D

DURAS
16.04.2012, 01:30
zokora,colman,olcan, halil, burak, alan. yahu böyle bir ortasaha ve forvet nasıl 3 pas yapamaz anlamıyorum. biri bana anlatsın anlayan varsa.. tamam süper teknik değiller ama 3 pas yapamayacak kadar kazma da değiller. bu problemi çözene 1 milyon aziz doları :)

cemoli5408
16.04.2012, 01:33
http://caps.alemsozluk.com/images/Bdw13666.swf

tutun kollarımdan düşerim şimdi...

Bera B.
zokora,colman,olcan, halil, burak, alan. yahu böyle bir ortasaha ve forvet nasıl 3 pas yapamaz anlamıyorum. biri bana anlatsın anlayan varsa.. tamam süper teknik değiller ama 3 pas yapamayacak kadar kazma da değiller. bu problemi çözene 1 milyon aziz doları :)

Antremanda yapıyorlarmış da maçta pas sahaya yansımamış abi.

Gökhan Baymak
Burak, Halil ve Alanzinho ancak yedek olur. Ben her türlü Henrique ve Adrian'ı 11'de başlatırım. Burak oynadıkça biz maç falan kazanamyız. Adam'ın hiç bir katkısı yok takıma. Her maçta yazıyorum yine yazacağım.. İsterse 150 gol daha atsın, Burak, bu takımın forveti olmamalı..

oflukaan
yenilgiye fazla üzülmedim cunku top oynamadık bide oynasak zaten hakem var macta değişen bir şey olmayacak.

sence
16.04.2012, 01:34
Fener ile bu yıl oynadığımız maçlarda yapılan hataları toplayın eğer eşitse TS yi eleştirelim:

Bakalım:

İlk maç kadıköy: G gönüle tekmeden kırmızı verilmesi lazımdı, nanay biz yedik uydudruktan bahaneyle.

İkinci maç Trabzonda : baroni, caner, selçukun kırmızı görmeleri lazımdı.Penaltımız verilmedi, fenerin de penaltısı verilmedi.

Üçüncü maç kadıköy: Baroni(colmana arkadan kayarak direk ayak bileğine vurma-ikinci sarı-hakem faul bile vermedi),
emre (hakemin yanına çağırmasına rağmen gitmeme veya aşırı tepkili itirazdan ikinci sarıyı görmeliydi.ne zaman gördüki diyeceksiniz.)

TOPLAM: Verilmeyen 6 kırmızı kart var beyler tamı tamına 6.

Bud Spencer
16.04.2012, 01:35
Fener ile bu yıl oynadığımız maçlarda yapılan hataları toplayın eğer eşitse TS yi eleştirelim:

Bakalım:

İlk maç kadıköy: G gönüle tekmeden kırmızı verilmesi lazımdı, nanay biz yedik uydudruktan bahaneyle.

İkinci maç Trabzonda : baroni, caner, selçukun kırmızı görmeleri lazımdı.Penaltımız verilmedi, fenerin de penaltısı verilmedi.

Üçüncü maç kadıköy: Baroni(colmana arkadan kayarak direk ayak bileğine vurma-ikinci sarı-hakem faul bile vermedi),
emre (hakemin yanına çağırmasına rağmen gitmeme veya aşırı tepkili itirazdan ikinci sarıyı görmeliydi.ne zaman gördüki diyeceksiniz.)

kardes haklisinda bu macta ne olsa kazanamayacaktik
hakkimiz degildi

maci istemedi bu ruhsuz futbolcu toplulugu

Yaşar
16.04.2012, 01:36
Ben onu bunu bilmem arkadaş.
Ne Arena, ne İnönü.
Saraçoğlu Stadı'Nda maç oynamak ayrı bir eziyet.
Oyunclarımızın bacaklarının titrediğini hissettim bu akşam.
Maçın adı Trabzon maçı olunca da ayrı bir motive plmuşlar.
hırsızlar, beyinsizler ama takım nasıl desteklenirin dersini verdiler bu akşam.

Sefa
16.04.2012, 01:38
Ben onu bunu bilmem arkadaş.
Ne Arena, ne İnönü.
Saraçoğlu Stadı'Nda maç oynamak ayrı bir eziyet.
Oyunclarımızın bacaklarının titrediğini hissettim bu akşam.
Maçın adı Trabzon maçı olunca da ayrı bir motive plmuşlar.
hırsızlar, beyinsizler ama takım nasıl desteklenirin dersini verdiler bu akşam.

Önemsiz gözükebilir ama takım böylesine maça çıkarken Başkan korkup gitmiyor futbolcu bunu görüp ne yapsın ?

ibrahim
16.04.2012, 01:39
Uyku tutmuyor arkadas... Bu yüzsüzlerij yaptiklari yanlarina kar kalacagi yetmezmis gibi bizi yendikleri icin sevinirken ben uyuyamiyorum... Suclular su an keyif uykusuna yatarken ben burda kendi kendimi yiyorum...

Ulan ne olurdu o kahpeler gibi hirs yapsaydiniz?? Sunlara hadlerini bildirip evlerinize dönseydiniz???

Cokmu sey istedik sizden??

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk

Armağan Dere
16.04.2012, 01:39
Önemsiz gözükebilir ama takım böylesine maça çıkarken Başkan korkup gitmiyor futbolcu bunu görüp ne yapsın ?

Aziz Yıldırım Trabzon'da mıydı Pardon...
Adamlar Trabzon'da ki maçı da hakettiler..
4 topları direkten döndü.

brushfield
16.04.2012, 01:41

Armağan sen yatmadın mı hala :D

h@msi61
16.04.2012, 01:43

fenerlilere koymamistir bu kadar o direkten donen toplar herhalde..

Armağan Dere
16.04.2012, 01:45
fenerlilere koymamistir bu kadar o direkten donen toplar herhalde..

Olayı çarpıtıp,Beni Fb'li ilan etmeye çalışıyorsan uğraşma boşuna
Adam ortaya bi tez attı.Ben de karşılık verdim
2 maçta da adamlar bizden iyi oynadılar
Kabullenin
Beceremiyoruz Fenere karşı oynamayı.
Bunun bir yolunu bulalım.

Sefa
16.04.2012, 01:49
Kabullenin

Aziz ile Sadri Şener'in durumu aynı zaten cevaba bak biri içerde adam geldi mi diye soruyorsun..

Adamlar camia olarak bir hayale inanmışlar öyle ve ya böyle. Fenerbahçe Yönetimi teknik kadrosu futbolcuların beynini yıkamayı bırak program yüklüyor bizde ise başkan korkusundan takımı yalnız bırakıyor futbolcular ayrı dünyada hal böyleyken tabi oynayamazsın ki ben Başkan gelmedi ondan yenildik demedim.

cyberentalpi
2 fener macinda adam gibi 2 golo pozisyonumuz yok yaa.
ilk mac seyirciden felan tırsıp belese berabere kaldılar
ikinci maci hak edecek hic bir sey yapmadık.

alex in adam gibi oynamadıgı fb yi yenemiyoruz.
yenememeyi bırak resmen ezildik oyunda.

yahu baroni denen adam yıldız oldu. Takım da iki iyi adam var. biri defans oyuncusudan daha cok defans yapan halil
digeri tolga.

colman bir pas veremedi. adamlar hak etti galip geldi. Burdaki macta da galip geleceklerdi korkularından oynayamadilar

Taha Muhammet

Bakalım:

allahtan vermemiş bide 10 kişi yendik sizi laflarını kaldıramazdım bugün bizimkiler tatildeymiş gibi oynadılar fener hükmen maglup olmadıktan sonra yenemezdiler

brushfield
16.04.2012, 01:50
Kabullenin

Armağan bence futbola daha az anlam yüklemekte fayda var. Daha gençsin, bu kadar stres kalbine, ruhuna zarar. Boşveeeeer. Adamların ne mal oldukları çıktı ortaya. Yenseler ne, yenilseler ne? BU saatten sonra ağızlarıyla kuş tutsalar bu onların şikeci, ırkçı olmalarını değiştirmez. 100 yıl da geçse google'a şikeci yazınca karşına fener gelir.;)

h@msi61
16.04.2012, 01:52
Kadromuz iyi oldugunda fenere karsi gayet de oynuyoruz takir takir. Gerek kupa finalinde, hele hele gecen seneki icerideki macta eze eze yendik bunlari. Deplasmanda ise fenere karsi oynayamadigimiz dogru, fakat bu konuda yalniz degiliz, bircok takim ayni problemi yasiyor. fener kendi sahasinda farkli oynuyor gercekten...

Armağan Dere
16.04.2012, 01:54
Yahu içerde olmasaydı sanki gelecekmiydi?
Neyse
Olaya istediğiniz gibi bakmaya devam ediniz.
Herkese iyi geceler.

cyberentalpi
16.04.2012, 01:54
Kadromuz iyi oldugunda fenere karsi gayet de oynuyoruz takir takir. Gerek kupa finalinde, hele hele gecen seneki icerideki macta eze eze yendik bunlari. Deplasmanda ise fenere karsi oynayamadigimiz dogru, fakat bu konuda yalniz degiliz, bircok takim ayni problemi yasiyor. fener kendi sahasinda farkli oynuyor gercekten...

abi topu farklı olsa ne olur.
Gs maymun etti bakma ucuz yırttılar.
ama seyircisi uyumuyor.

Trabzon her macini İstanbulda oynasin. Aynı baskıyı bzim seyircide kurar.

Burak Sahin
16.04.2012, 01:58
arkadaslar daha önce yazdim yine yazacagim biz bunlari gecen sene 3-2 yendik o zamanda fener serefsizdi bugünde ayni fener vardi sahada bu adi düzen ve ayni hakemler yokmuydu ???yapmayain allah askina gecen sene 6 derbiden 5 ni eze eze yenmedikmi ??? birazda saga sola sallamayi birakip özelestiri yapin ayaklariniz yere bassin tutturmusunuz bir ona buna sallamaya hic kendi oynadigimiz adina futboldan baska her sey diyebilecegimzi seye bakmiyorsunuz....

POYRAZ
16.04.2012, 01:58
Baskan orada degil miydi?
Nevzat Sakar'in birkac kisi sag tarafinda oturan kisi
Sadri Sener degil miydi? Yoksa ben mi benzettim.:rolleyes:
Ikilemde kaldim simdi.:)

h@msi61
16.04.2012, 01:59
abi topu farklı olsa ne olur.
Gs maymun etti bakma ucuz yırttılar.
ama seyircisi uyumuyor.

Trabzon her macini İstanbulda oynasin. Aynı baskıyı bzim seyircide kurar.

gs bu sene iyi oynadi ama yillardir ne hallere dustuklerini biliyorsunuz, 6 tane bile yedikleri oldu. ayrica bizim de yillar icerisinde bir cok kez calinan galibiyetimiz var kadikoyde. Lee Young ve Tekke'nin gollerimizi attigi 2-2 biten macta Appiah denen adamin 2-1 onde oldugumuzda Tekke'ye yaptigi bariz penaltinin es gecilmesi bunun en basit ornegi. Adamlar hakemi de cok guzel etkiliyor.
Bugun hakem kotu degildi, ama en basitinden ziegler'e sari verdikten sonra Serkan'in ilk yaptigi faulde sari almasi hakemlerin tribunlerden ne kadar etkilendigini acikca gosteriyor.
Bizim de stada ihtiyacimiz var, Avni Aker;de o ambiyansi yaratmamiz imkansiz. Seyirci olarak ise ne yapilir bilmiyorum, takima destek olan, futbolcunun sut atmaktan korkmayacagi, rakibi bogan, hakemi etkileyen bir taraftar profiline ulasmamiz bana imkansiz geliyor nedense...

mesut61
16.04.2012, 02:01
Orda yenildiysek içerde de yenmeliyiz. Bu kadar basit .

Kader KORELİ
16.04.2012, 02:02
Celutska - Colman - Zokora - Alanzinho dışında bütün yabancıları göndermemiz lazım. Bu bir.

Başarı hedefliyorsak fazla aramaya gerek yok, cevabı önceki sezonda var. O kadroya yakın bir kadro kurmak lazım.

Yeni bir Egemen olabilecek stoper.

Yeni bir Selçuk olabilecek orta saha. Alper Potuk örneğin.

Jaja transfer edilebilinirse hiç başka oyuncu aramaya gerek, hemen Jaja'yı transfer ederdim.

Ve Umut Bulut'u da alabiliyorsam transfer ederdim.

Muhammet Demir, Batuhan Karadeniz, Orhan Gülle gibi genç oyuncuları da kadroya katmaya çalışırdım.

Bunlar basitçe düşüncelerim.

Sorun kadro kalitesi, bu hususta Şikebahçe ile aramızda epey bir fark var. Bu kadro kalite farkı kapanmadıkça
önümüzdeki sezonlarda da başarı elde etmemiz zor.

sence
16.04.2012, 02:08
Digitürk e yazıklar olsun.Maçın yönetmeninin zihniyetine yuh artık diyorum.

NEDEN: Dakika 8 de sow un Tolga ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda ofsayt çizgili tekrar yapılmadı.Pozisyon bence ofsayt.

İkinci golde de ofsayt çizgisi çekilmedi. Bence ofsayt değil.

Fenerli bir oyuncunun ceza sahası içinde top eline çarpıyor yanılmıyorsam. eeeçarptı ise penaltı. Pozisyonun tekrarı yapıldı mı, tabi ki hayır, net göremedik.Gören varsa söylesin.

Hakemi ayrı dert, feneri ayrı, şikesi ayrı, taraftarı ayrı bizim futbolcuların yürümesi ayrı, bir de digitürk ile gel de uğraş.

brushfield
16.04.2012, 02:08
Celutska - Colman - Zokora - Alanzinho dışında bütün yabancıları göndermemiz lazım. Bu bir.

Başarı hedefliyorsak fazla aramaya gerek yok, cevabı önceki sezonda var. O kadroya yakın bir kadro kurmak lazım.

Yeni bir Egemen olabilecek stoper.

Yeni bir Selçuk olabilecek orta saha. Alper Potuk örneğin.

Jaja transfer edilebilinirse hiç başka oyuncu aramaya gerek, hemen Jaja'yı transfer ederdim.

Ve Umut Bulut'u da alabiliyorsam transfer ederdim.

Muhammet Demir, Batuhan Karadeniz, Orhan Gülle gibi genç oyuncuları da kadroya katmaya çalışırdım.

Bunlar basitçe düşüncelerim.

Sorun kadro kalitesi, bu hususta Şikebahçe ile aramızda epey bir fark var. Bu kadro kalite farkı kapanmadıkça
önümüzdeki sezonlarda da başarı elde etmemiz zor.

Bence sorunu yanlış tespit etmişsin. Sorun kadro kalitesi olsaydı 27 senede en az 3 kez şampiyon olmuştuk...

Bu arada Batuhan Karadeniz, şu geçen sene teşvik pirimi alan eskişehirspor topçusu mu?

Hatice Aslan
16.04.2012, 02:18
Fenerbahçe - Trabzonspor maçı sonrasında, yayıncı kuruluş Lig TV'de yapılan yorumlar üzerine, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'den tepki geldi.

Maç sonunda Maraton programında yorumlar yapan Şansal Büyüka, mücadelenin dostluk havasında geçtiğini, küfür edilmediğini, sahaya yansıyan kötü bir olay olmadığını ve hiçbir yabancı madde atılmadığını söyledi.

Ancak Büyüka, bu konuşmasından yaklaşık 5 dakika sonra bir açıklama daha yaptı. Sadri Şener'in bu sözler üzerine kanalı aradığını ifade eden Büyüka "Sadri Başkan aradı ve 'bana maç boyunca sürekli ağır küfürler edildi' dedi. Ancak bizim gördüklerimizde yansıyan bir şey yoktu. Tabii başkan diyorsa bir bildiği vardır" ifadelerini kullandı.

Kader KORELİ
16.04.2012, 02:20
Batuhan Karadeniz, şu geçen sene teşvik pirimi alan eskişehirspor topçusu mu?

Bu arada bence sorunu yanlış tespit etmişsin. Sorun kadro kalitesi olsaydı 27 senede en az 3 kez şampiyon olmuştuk...

Batuhan mi teşvik primi aldı antrenörü mü, diğer takım arkadaşları mı, orasını bilmiyorum. Karakteri de sağlam oyuncu değil, ama yetenekli oyuncu, biz de adam olabilir diye düşündüğümden yazdım. Muhammet Demir'i ona tercih ederim ama.

Diğer yazdığına gelince, laf cambazlığı olmuş seninkisi, hepimiz düzenin adaletsiz olduğunu biliyoruz, benim demek istediğimi anlayan anlamıştır.

Fatih ÇOLAK
16.04.2012, 02:31
Bu arada evet ezildik belki oyun olarak ama Lig Tv spikerlerinin dakikada 5-10 defa bizi yerin dibine gömmesi daha da zoruma gitti...

Şentürk
16.04.2012, 02:32
alttaki ezik kuşu yöneticilerden banlamalarını rica ediyorum

lazibere
16.04.2012, 02:45
SEZON BOYUNCA YAZDIM BAZILARI BANA LAF SOKTU

Takımı Fener maçlarında göreceğiz, Öve öve bitiremediğiniz oyuncuların ne hallerde olduğunu Can düşmanımız Fenerle oynayacağımız maçlarda göreceğim

dedim

vE GÖRDÜM

3 maçta sıfır çektik

Tebrik ediyorum

''''' Gol kralını da gördük, En iyi kalecimizi de gördük''''

Celuska nın topçu olduğunu söyleyenleri de gördük hala daha da görüyoruz. Her pozisyonda hata yapan bir oyuncu için hala burda övücü sözler söyleniyorsa onlar hala kendini İnter maçında sanıyor demektir..

Bütün futbolcuları bu akşam bana yaşattıkları işkence için lanetliyorum..

BİZ TAKIM FALAN DEĞİLİZ SADECE KENDİMİZ KANDIRIYORUZ

YÖNETİM VE TEKNIK KADRO HALA KADRO KALİTESİNİ ÖVEMEYE DEVAM ETSİNLER Kİ, GELECEK SEZON DA HEBA OLSUN

Hatice Aslan
16.04.2012, 02:47
SEZON BOYUNCA YAZDIM BAZILARI BANA LAF SOKTU

Takımı Fener maçlarında göreceğiz, Öve öve bitiremediğiniz oyuncuların ne hallerde olduğunu Can düşmanımız Fenerle oynayacağımız maçlarda göreceğim

dedim

vE GÖRDÜM

3 maçta sıfır çektik

Tebrik ediyorum

''''' Gol kralını da gördük, En iyi kalecimizi de gördük''''

Celuska nın topçu olduğunu söyleyenleri de gördük hala daha da görüyoruz. Her pozisyonda hata yapan bir oyuncu için hala burda övücü sözler söyleniyorsa onlar hala kendini İnter maçında sanıyor demektir..

Bütün futbolcuları bu akşam bana yaşattıkları işkence için lanetliyorum..

BİZ TAKIM FALAN DEĞİLİZ SADECE KENDİMİZ KANDIRIYORUZ

YÖNETİM VE TEKNIK KADRO HALA KADRO KALİTESİNİ ÖVEMEYE DEVAM ETSİNLER Kİ, GELECEK SEZON DA HEBA OLSUN

Kusura bakmada Tolga bu maçta eleştirilecek enson kişi!

lazibere
16.04.2012, 02:50
Kusura bakmada Tolga bu maçta eleştirilecek enson kişi!

:))Bir gol başka nasıl hatalı yenir .

İlk yediğimiz golu izleyin de görün.. Kapattığı köşeden baka baka yiyorsa bir golu

Neyse tartışmayacağım..

o golü Volkana 100 defa vur atamazsın mesele burda işte... İzleyin ve görün

SİZE GÖRE HATA

kaleci topu elinden kaçırırsa oluyor, O zaman da şikeci oluyor zaten..

Başka türlü her yenilen golde ''vuran iyi vurmuş olur, kaleci hatalı olmaz ''

Bir daha izle göreceksın ne demek istediğimi.

lazibere
16.04.2012, 02:52
Bunu buraya yazıyorum ve not edin

TAKIMIMIZ

BURAK TAN KURTULMADIĞI MÜDDETÇE, ONUNKEYİF ARACI OLURUZ..

lazibere
16.04.2012, 02:53
Bir şeye karar vereceğiz

TRABZONSPOR MU

BURAKSPOR MU???

Burak bizden gitsin

10-12 golden fazla gol atsın ( yerli yada yabancı takımda ) ben daha futbol konuşmayacağım

Bud Spencer
16.04.2012, 02:53
Bunu buraya yazıyorum ve not edin

TAKIMIMIZ

BURAK TAN KURTULMADIĞI MÜDDETÇE, ONUNKEYİF ARACI OLURUZ..

buna katiliyorum ama diger yorumlariniz biraz Naziberece oldu..

lazibere
16.04.2012, 02:57
??????

Sol bekler ; FERHAT- CECH - PİOTR

Kim oynuyor?? CELUSTKA

o zaman neden Bu sol bekler takımda???

Her topta Gokhan onu ezdi ve geçti, Bir tane olumlu hareketini göremedik, Ikıncı golde adeta seyrede seyrede Sovu kaçırdı

Şenol hoca

Yetenekleri ksııtlı ve İnter maçında attığı gollle havaya girmiş bir futbolcuyu, her mevkide oynatarak harcıyor yada ondan mucize çıkarmasını istiyor

CALE gitsin diye dua ederken, ondan kurtulduk derken başımıza gelenlere bakın, valla arar oldum onu

Hatice Aslan
16.04.2012, 02:58
:))Bir gol başka nasıl hatalı yenir .

İlk yediğimiz golu izleyin de görün.. Kapattığı köşeden baka baka yiyorsa bir golu

Neyse tartışmayacağım..

o golü Volkana 100 defa vur atamazsın mesele burda işte... İzleyin ve görün

SİZE GÖRE HATA

kaleci topu elinden kaçırırsa oluyor, O zaman da şikeci oluyor zaten..

Başka türlü her yenilen golde ''vuran iyi vurmuş olur, kaleci hatalı olmaz ''

Bir daha izle göreceksın ne demek istediğimi.

Burak'a yaptığınız eleştiriye katılırım.. Takımda çoğu futbolcumuzun bu maçta ruhsuz oynadığına katılırım. Ama bir kaleci bile bile gol yemez hele ki o kaleci Trabzonspor'luysa bakın Trabzonspor'un kalecisi olduğu için değil taraftarı olduğu için.. Eleştirilecekse o adam son sıradadır.

lazibere
16.04.2012, 03:03
buna katiliyorum ama diger yorumlariniz biraz Naziberece oldu..

Sizin yada bir başkasının yorumları nasıl görüğünün bir anlamı yok

Biz sahada bu sene fazlasıyla şeyler gördük, bu haldekı bir takıma herşey söylenebiliri söylerim de.. Büyük takımlarda farklı oynayan Trabzonspor'umuzu da gördük,

BUNU DA NOT EDİN

BU SEZON 3 İSTANBUL TAKIMLARIYLA OYNANAN MAÇLARDA ,İLK 10 DAKI TAKIMLAR İÇİNDE EN AZ PUAN TOPLAYAN BİZİZ ?????

Sizlerin başarı kriterleri buysa, Bir ıkı Kı...çç hareketi ile, mutlu olacaksak, 40 metreden çekılen şutun, direği sıyırmasıyla mutlu olacaksak, Yada ZOKORA nın maç sonrası açıklamalrıyla gururlanacaksak. Yanlış yoldayız demektir..

Yamyan diyen Başkanımızı çok çabuk unuttunuz...

Yada Irkçı kokan cinayetlerimizi??

Play Off olmasa, Şenol Güneş Olmasa

55 puan toplayan bir takımda ne kadro kalırdı nede Teknık Kadro

...

lazibere
16.04.2012, 03:05
Burak'a yaptığınız eleştiriye katılırım.. Takımda çoğu futbolcumuzun bu maçta ruhsuz oynadığına katılırım. Ama bir kaleci bile bile gol yemez hele ki o kaleci Trabzonspor'luysa bakın Trabzonspor'un kalecisi olduğu için değil taraftarı olduğu için.. Eleştirilecekse o adam son sıradadır.

Bile bile gol yedi kım dedi burda???? hangi gözlükle okuyorsunuz yazları

Bir daha oku

Hatice Aslan
16.04.2012, 03:06
Sizin yada bir başkasının yorumları nasıl görüğünün bir anlamı yok

Böyle düşünen birinin karşısındaki üyeye cevap vermesi ilginç. Anlamı yoksa düşüncemizin ne diye cevap yazarsınız germeyin ortamı Allah aşkına! Maç sonunda Zokora'nın yaptığı açıklamaya kurban olurum ben!

Neyi nasıl okuduğumu biliyorum ben bir yorum yazacaksanızda alt alta yazmayın bari topluca tek mesajınız altında birleştirin. Zaten her maç sonu Burak'ı Tolga'yı hedef alıyorsunuz iyi takip ediyorum.

Bud Spencer
16.04.2012, 03:11
BU SEZON 3 İSTANBUL TAKIMLARIYLA OYNANAN MAÇLARDA ,İLK 10 DAKI TAKIMLAR İÇİNDE EN AZ PUAN TOPLAYAN BİZİZ ?????

...

ilk üc derbide 10 kisi kalirsan
evindeki bjk maicnda uyduruk penalti verilirse
arenada uyduruk penaltiyla iki puanini yerlerse ayrica kirmizi kartlari es gecerlerse
evinde yine ofsayttan gol yeyip kirmizilar verilmezse

en az puani sen toplarsin

lazibere
16.04.2012, 03:19
Böyle düşünen birinin karşısındaki üyeye cevap vermesi ilginç. Anlamı yoksa düşüncemizin ne diye cevap yazarsınız germeyin ortamı Allah aşkına! Maç sonunda Zokora'nın yaptığı açıklamaya kurban olurum ben!

Neyi nasıl okuduğumu biliyorum ben bir yorum yazacaksanızda alt alta yazmayın bari topluca tek mesajınız altında birleştirin. Zaten her maç sonu Burak'ı Tolga'yı hedef alıyorsunuz iyi takip ediyorum.

Anlamı yok derken, Ne kadar konuşursak konuşalım, Hiç bir zaman aynı çizgilerde birleşemeyeceğiz demek istedim. Tek gerçek var, sahadakı esas yorumcular. Onlar bizi her zaman aldatıyor demek istedim..

Açıklamaya diyecek bir lafım yok ama konu bu değil.. Yamyam diyen Kulup başkanımız da var bizim,

Bir sezonda bir sürü beraberlik ve bir sürü de mağlubiyet alan takımımızda maalesef övünecek birşeyimiz yok. Burak bana göre gerçetken Golcu değil, Bu sene futbol ilahları yanındaydı. Onun çok sayıda gol atması sadece kendine prim yaptırdı. Bilakıs onun bu inanaılmaz gol sayısı takımda başka bir yapınının gelişmesini engelledi.. Bugun de gördük .. 90 dakıka boyunca bir tane top tutamadan ve bir tane olumlu iş yapmadan bitirdi maçı..

Tolga, konusunda da , eleştirilerim olmuştur, bana göre Tolga aynı tolga dır.. çok hatalı gol yedi, Çok da kurtarılmayacak goller çıkardı ama ben , İşi kurtarmak olan bir kalecinin, kurtardıklarından ziyade yediklerine bakarım. Bu akşam da ilk golde , Doğru yerde olmasına rağmen, Hatalı bir gol yedi. 2 gol de kurtarılmayacak bir vuruş değildi..Elbette sorumlusu Tolga değildir bu akşam kı mağlubiyetin ama kesinlikle BURAK'tır

Burak la takım 10 kişi oynuyor???

Pres yapmayan, 5 dakka ara ile Depara kalkan bir oyuncunun, Hiç bir topu alamaması, 5 metre yanındakıne pas atamaması ve Dinlene dinlene oynaması benı çıldırtı..

Halil de bir forvet oyuncusu ama yaptıklarına bir bakın, Defans oyuncusu , Sol bek oyuncsu, Sğ bek oyuncusu gibi her noktada mücadele etti bu yaşına rağmen...

lazibere
16.04.2012, 03:24
ilk üc derbide 10 kisi kalirsan
evindeki bjk maicnda uyduruk penalti verilirse
arenada uyduruk penaltiyla iki puanini yerlerse ayrica kirmizi kartlari es gecerlerse
evinde yine ofsayttan gol yeyip kirmizilar verilmezse

en az puani sen toplarsin

:)Ne mutlu size, Mazaretler le kendinizi dizginleyebiliyorsunuz. Rahat yatabiliyorsunuz..

Diğer takımların ( gençler- Bursa- Sivas- Anatalya- Samsun- Eskişehir- BŞB- Ordu) bakmadım maç sonu istatistiklerine ama ona da bakarım, kaçı 10 kişi ile puan almış bunlardan:))

Bizim 10 kişimiz, Antalyanın 11 kişisinden daha yi olmalı değil mi ama:))

Emnylmz61
16.04.2012, 03:25
Lazibere senin bu salladığın adamları hani biri gol kralı biri turkiyenin en iyi kalecisi gördük bugün onları dedinya iste o adamları senin kadar bilgili ve tecrubeli olmasalarda Hakan şükür,Sergen Yalçın,Hakan Ünsal,Tümer Metin... gibi yorumcular yere göğe sigdiramiyor.Tabi senin bilgin ve tecrübenle onlarınki kıyaslanmaz ama idare et artik;)

lazibere
16.04.2012, 03:27
Herkese iyi uykular, ben sinirimden sabaha kadar uyuyamayacağım ama

Tek dileğim

FENERİ ŞAMPİYON YAPAN TAKIM OLARAK TARİHE GEÇMEMEK..

Sadri Şener, Müzemizde bir yer yapmıştı '' Şampiyonu belirleyen takım diye''

Umarım bu sene belirleyeceğimiz şampyon Fener olmaz..

O takıma yapacağımız her kıyak bana Kurşun olarak saplanmaktadır

lazibere
16.04.2012, 03:31
Lazibere senin bu salladığın adamları hani biri gol kralı biri turkiyenin en iyi kalecisi gördük bugün onları dedinya iste o adamları senin kadar bilgili ve tecrubeli olmasalarda Hakan şükür,Sergen Yalçın,Hakan Ünsal,Tümer Metin... gibi yorumcular yere göğe sigdiramiyor.Tabi senin bilgin ve tecrübenle onlarınki kıyaslanmaz ama idare et artik;)

Haklısın, Onların işi Bizim futbolcularımızı szaten yere göğe sığdıraramak.. Biliyorlar ki gazlarlarsa sorunları kımse görmeyecek ve uyumaya devam edeceğiz

Tanju ÇOLAK da demişti ki

''O forvet ben golcuyum, Ben kıçımla bile atıyorum '''

Ayrıca, Onlar sistemin adamları, Taraftarı yalamaktan başka iş yapmazlar, Bilirler ki, O futbolcuları övmeseler, Sizler gibi, taraftarların hedefi haline gelecekler

32 gol ata bir futbolcu, Ancak bizim forumda tartışılır kı tartışılmaya da devam edecek..Bu bizim farkımızı, At gözlükleri ile bakmasak, Söylediklerimizin ne derece doğru olduğunu göreceksınız..

Benım felsefem de

32 gol aan bir adam olacağna

10 ar tane atan 3 adam olsun

o zaman takım oluruz

lazibere
16.04.2012, 03:32
Gokhan Unal Goö kralı olduğunda da gördük,

Zafer Biryolu da gördük

Okan yılmaz'ı da gördük

Başka hangi takımlarda o golleri attılar

hatta ,

SALDIRAY
16.04.2012, 04:25
Bence sorunu yanlış tespit etmişsin. Sorun kadro kalitesi olsaydı 27 senede en az 3 kez şampiyon olmuştuk...

Çok doğru bir tespit.. 96,2004,2005 ve geçen sene en azından benim gördüğüm(yaşım itibari ile) en iyi kadrolarımız. Ama hep bir katakulli oldu ve şampiyon olamadık. Real Madrid'de olsak bu adaletsiz ligde bize şampiyon olamayacağız.

fanatikdevri
16.04.2012, 04:33
keşke a2 takımıyla çıksaydık bu aptal maçlara ne manası var bu maçların lig tv para kazanması dışında,bir de bülent yıldırım gibilerin eyyam yaptıği maç kariyerini kalınlaştırdık.koy yedekleri tecrübeleri artsın,dalgamıza bakalım.

nesta61
16.04.2012, 04:48
yazilcak okadar cok sey varki , elim varmiyor , dilim varmiyor , beynim varmiyor , en cok zoruma giden 90 + da 3 dakikada ayamiza top bile deymedi , ve oley cektirmeleri yokmuydu!!! bize yakismadi !!! icimdeki en buyuk korku bu $ikeciler en son maci avni akerde kazanip sampioyn olurlarsa varya!!

İleli
16.04.2012, 05:49
bursa kadar olamadik ona uzulurum onlarin futbolu bizimkiden daha iyi herhalde adamlari kadikoyde ezmislerdi biz bi varlik gosteremedik
bu takim savasmiyor bu takim sadece sl maclarinda savasti ligde hicbir macta savasmadi

h@msi61
16.04.2012, 06:30
bursa kadar olamadik ona uzulurum onlarin futbolu bizimkiden daha iyi herhalde adamlari kadikoyde ezmislerdi biz bi varlik gosteremedik
bu takim savasmiyor bu takim sadece sl maclarinda savasti ligde hicbir macta savasmadi

Yahu tamam, elestirin ama bursa dun sivastan 4 tane yedi. Sivas penalti da dahil en az 4 tane daha cok cok net kacirdi :D

ozturk
16.04.2012, 07:33
Bu yönetimi annesi kadir gecesinde doğurmuş..

İğrenç futbolun üzeri yine örtüldü..

Faik Yılmaz
16.04.2012, 08:07
Çok merak ediyorum Şenol Hoca takımı 15 gündür ne yaptırıyordu...

Böyle ruhsuz aylak aylak sahada gezinirlerken , 4 gün önce 120 dakika oynayan Fenerbahçe futbol dersi verirken yüzü azıcık kızardımı azıcık utandımı çok merak ediyorum....

Külünkoğlu
16.04.2012, 08:12
Saldık kendimizi eyvallah da yahu arkadaş Bekir denilen adamın 4-5 sefer orta sahanın ilerisinde oyun kurmasını bindirme yapmasını nasıl yorumlayacağız ?

Ben yapamadım o yüzden yorum yok !

gudoz81
16.04.2012, 08:12
yanlış dizilim artık tek forvet işi can sıkıyor adam gibi 4 4 2 oynayalım henri oynasın artık artık
burağa da yazık
olmayacak böyle.

krdnz
16.04.2012, 08:13
Ne sahada ne masada başa çıkamıyoruz.

Adalet bekledik olmadı.

Playoff öncesi karar verilecek diye uyutulduk karar verilmediği için playoffa katılmıyoruz demeliydik.

Demedik,yenildik,küfür yedik,alay ettiler,hakaret ettiler,ırkçılık bile yaptılar.Kendimizi yem ediyoruz şerefsiz düzendeki şımarıklara.

Kaılmayacaktık!

Ali Yerlikaya
16.04.2012, 08:28
Anormal isteksizdik ve bu dgal olarak sahaya yansidi...

Hoca kafasinda ligi bitirdi gibi bari sans bulmiyan oyunculara derbis havasini yasatip basarili olmicaklara ayiklama yapabilir...

Faik Yılmaz
16.04.2012, 08:34
Kupanın ruhu geldi tenekesi kaldı......

Oyuncuların ruhu gitti tenekeleri kaldı.... :(

mahmuter61
16.04.2012, 08:38
Bir takım elbette yenilir,ama ezilmez!Bu kadar isteksiz ve ruhsuz olmaya kimsenin hakkı yok.Ligin en kötü ama en kötü futbol oynayan 3-5 takımından biriyiz.Bir kayseri-sivas bizden on gömlek üstün oynuyor mücadele ediyor!heskişehirde ona keza.Ama bizim takım sahada yürüyor insan bunu hazmedemiyor.

mahmuter61
16.04.2012, 08:40
Yahu tamam, elestirin ama bursa dun sivastan 4 tane yedi. Sivas penalti da dahil en az 4 tane daha cok cok net kacirdi :D

Bursa sivastan 4 yedi fenerden kadıköyde değil.Hersene bursa kadıköyde fenere kök söktürüyor.Biz yenilmedik ezildik,bunu hazmedemiyor insan.

ozturk
16.04.2012, 08:41
Uzun zamandır galip gelemiyoruz..

Bilmem farkında mıyız?

Doğan BULAT
16.04.2012, 08:44
Fenerin yerinde biz olsaydık diyorum ne olurdu diyorum kendi kendime de eminim bu takım dağılırdı kulübü de anında küme düşürürlerdi bırakın transfer yapmayı futbolcuların çoğu kaçar giderdi herhalde. Fenere bakıyorum adamların başkanı hapisteyken bizim rüyamızda bile göremeyeceğimiz bir transfer yaptılar. Futbolcuları kafaya oynuyorlar. Herşeyden önemlisi sanki biz sebeb olmuşuz bu olaylara da intikam almak için en iyi en hırslı maçlarını bize karşı oynuyorlar. Yenilmek koymuyorda ezik oynamak korkak oynamak en çok canımızı acıtan o. Çık sahaya tekmeye kafa uzat yenmek için uğraş yenil ben razıyım bak. bakalım burda kimse takıma hocaya laf söyler mi? Ama nerdeee Fener kadar olamadınız ya yazıklar olsun...

Aldemir
16.04.2012, 08:50
Ah Şenol hoca ah
Feneri eze eze yenme ihtimali daha şimdiden buhar oldu bana göre.
İş üstünde yakalandıklarından sonra 2 kez maç yaptın onlarla. Sonuç ne.
Dünya aleme " şampiyonluk kimin hakkıydı gördünüz mü " diyemedik gitti.
Üstüne son maçta kendi evimizde şansımızın yardımıyla yenilmedik.
Yeryüzünde görülmemiş bir pişkinlik örneği sergileyen bu ahlak-onur fukaralarını kepaze etmek için Allah aşkına diğer maçlardan farklı olarak ne düşünecek, ne uygulayacaksın.
Hiç mi hırs yapmıyorsun, hiç mi gemileri yakmayı aklına getirmiyorsun.
Bunların yürekleri yetmediği için organize biçimde ruhlarını, onurlarını sattıkları hala sıcaklığını korurken yenmeyeceksin de, ne zaman yeneceksin.
Hiç mi şampiyon kadronun oyun sistemini uygulamayı aklına getirmiyorsun.
Burak'ın kanatta oynadığı ve bol pozisyonlu oyun yapısını uygulamadan sonuç alamadığını anlaman için daha kaç tane üst düzey maç oynayacaksın.
Şampiyonlar liginde de denediğin o bu oyun sistemiyle en çok beraberlik alacağını bile bile bu alçaklara esaslı ders verme şansını neden tepiyorsun ya neden.
3. bölgede tehlike yaratmayan pas trafiği ve atak varyasyonları. Ya bu değil mi bütün oyun sisteminin sonucu.
Allah aşkına başka bir sonuç elde edilemeyecek bir oyun sistemi değil mi bu.
Bir sezonda 45 resmi maçta 17 beraberlik ve 12 mağlubiyet başka hangi oyun sistemiyle olabilir.
Allah aşkına söyle Şenol Hoca Avrupa dahil 45 resmi maçta 17 beraberlik 12 mağlubiyetaldığın bu oyun sisteminde neden ısrar ediyorsun.
Cesaretini topla ve bir kez olsun 4-4-1-1 ile çık lütfen.
Orta 4'lü Colman, Zokora, Adrian, Burak, 4'lünün önünde Alanzinho, onun önünde Halil.
Korkma Şenol hoca korkma.
Çatır çatır oynar ve büyük ihtimalle yeneriz.
Yenilmekten korkunca olan ortada. 17 beraberlik 12 yenilgi aldık.
Asıl sana yakışmayan tablo bu, gurur yapacaksan bu tablo için yap.
Yenileceksek de böyle yenilelim zaten.
Mağlubiyetleri de geçtim.
Sen 17 beraberlik almayı içine sindirebiliyor musun.
Nasıl bir karakteri olan takımsında 17 beraberlik almışsın.
Şu alçaklara esaslı ders verme şansını ne olur 17 beraberlik 12 mağlubiyet elde ettiğin oyun sisteminle heba etme.

Tarih şu sonuçları kaydede gelmiştir..

Korkak komutan savaş kaybettirmiştir
Korkak komutan toprak kaybettirmiştir
Korkak komutan cephe kaybettirmiştir
Korkak komutan asker kaybettirmiştir
Korkak komutan onur kaybettirmiştir
Korkak komutan ÜLKE KAYBETTİRMİŞTİR......
Korkak komutan ülke

Enes Başkaya60
16.04.2012, 08:50
Bu futbola çok yazık utanç verici gerçekten....

Doğan BULAT
16.04.2012, 08:54
fenere her yerden para akıyor..bugün türkiyedeki sayılı zenginlerin çopu fenerli,medya fenerli,başbakan fenerli...bunlar Trabzonda olsa,Trabzonda aynılarını yapardı,10 değil,20 m euro'lukta adam getirtirdi..

Allah korusunda bizim başkan hapiste olsaydı bu kadar büyük transfer yapar mıydık acaba? Herşeyi geçtim şampiyonlar liginden gelen parayla kimi aldık? Öyle bir para var mı ya da varsa nerde?

Turgay Atalay
16.04.2012, 09:02
Fener ile takımımız arasındaki kadro kalitesi ve yüreklilik bariz olarak görülmüştür. Sıfır çekeceğiz bu yüreksizlerle

serdaracıl
16.04.2012, 09:10
:)Ne mutlu size, Mazaretler le kendinizi dizginleyebiliyorsunuz. Rahat yatabiliyorsunuz..

Diğer takımların ( gençler- Bursa- Sivas- Anatalya- Samsun- Eskişehir- BŞB- Ordu) bakmadım maç sonu istatistiklerine ama ona da bakarım, kaçı 10 kişi ile puan almış bunlardan:))

Bizim 10 kişimiz, Antalyanın 11 kişisinden daha yi olmalı değil mi ama:))

Mazeretlerden ben de bıktım artık.

serkanholep
16.04.2012, 09:13
maç özetlerinde çok fazla gol pozisyonu yok fenerin

ama pas manyağı yapmışlar bizi

özetlerde bile gözüküyor bu

şenol hocanın hep arkasındayım ama farklı bir şekilde TS ye hizmet edebilir ya da tam yönetim sağlayıp profosyonel kişilere oyuncu izletip transfer yaptırmalı

zor arkadaş zor

TS 1 sene bize iyi şeyler yaşatır 5 sene süründürür

bir kavuşup bir ayrılan sevgili gibi

vazgeçilmez

Tekke
16.04.2012, 09:16
BU MAÇTA, HAKKI GASP EDİLEN, ÇALINAN SANIYORUM FENERDİ, BENDE ARTIK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM, ADAMLAR HAKLI MI DİYE, ZİRA ERKEK GİBİ OYNAYAN, BASAN ONLARDI, YÜREKSİZ, OYUNA KÜSEN, KALİTESİZ OLAN BİZDİK...

Şenol hocaya kızanlara gülüyorum, zira:

Alex-Baroni-Sow-Yobo gibi TR de her takımda, dünyanın çoğu takımında oynayabilecek adamlara karşı,

Cech-Celutska-Alan-Henrique ile başabaş oynamaya çalışıyor..

Yetmiyor, Emre-Gökhan-Topuza karşı,

Serkan-YUmlu-Girayla savaşıyor.

KOmedi, denklik beklemek komedi...

Enes Başkaya60
16.04.2012, 09:27
BU MAÇTA, HAKKI GASP EDİLEN, ÇALINAN SANIYORUM FENERDİ, BENDE ARTIK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM, ADAMLAR HAKLI MI DİYE, ZİRA ERKEK GİBİ OYNAYAN, BASAN ONLARDI, YÜREKSİZ, OYUNA KÜSEN, KALİTESİZ OLAN BİZDİK...

Şenol hocaya kızanlara gülüyorum, zira:

Alex-Baroni-Sow-Yobo gibi TR de her takımda, dünyanın çoğu takımında oynayabilecek adamlara karşı,

Cech-Celutska-Alan-Henrique ile başabaş oynamaya çalışıyor..

Yetmiyor, Emre-Gökhan-Topuza karşı,

Serkan-YUmlu-Girayla savaşıyor.

KOmedi, denklik beklemek komedi...

Haklısın abi arada çok büyük bir kalite farkı var...

Ama neden bu kadar ruhsuz oynadılar bir anlam veremedim...

Aldemir
16.04.2012, 09:28
Maç 2-0
Henriqe'yi aldığında, buna da şükür, hiç olmazsa son 10 dakika çift forvet oynayacağız demiştim.
Ancak büyük hoca Henriqe'yi Serkan'dan boşalan alana görevlendirdi.
Yani Burak'a endeksli kutsal gol atma sistemine zeval getirmedi.
E her zamanki gibi ait olmadığı bölgede Henriqe saçmaladı.
Fenerin tank stoperlerinden Bekir, korner noktasına yakın bir yerden ceza sahamıza orta yapıyor ( duran top değil ha)
Biz ise maça 2 sol bekle başladık.
Abartmıyorum, yanlış mı görüyorum diye gözlerimi ovuşturdum
Sol bek Celutska ile Olcan'ın arasında 2-3 metre var.
E Olcan'da saçmaladı. Çünkü akınlarda yok.
Oysa Cech sol bek Olcan sol açık ne giderdi değil mi
Sizce Olcan kendi inisiyatifiyle mi 2. Sol bek olarak oynadı.
Fener, taraftarına oley çektire çektire top yapıyor.
Büyük hoca tam da benim maçı izlediğim boş bakışlarla izliyor.
Bekir ve Yobo gibi 2 hızlı stoper 30 yakın pas alışverişini yöneterek ceza sahamıza kadar indiriyor takımlarını.
Aaaa. oda ne. Büyük hoca hala benim gibi izliyor.
Üstelik büyük hocamızın rakibi de aynı, oyun sitemi de aynı.
Kim söyledi hatırlamıyorum ( Cruyf olabilir) futbol aslında basit oyundur diyen futbol adamına inat, golle sonuçlanmayacak oyun sisteminde ölümüne inatçı.
Burak’lı tek forvet sistemi hariç hemen hemen bütün oyuncuların yerleriyle oynadı.
Bu kaçıncı maçı ama hala sorunu başka yerlerde arıyor garibim.
Bu sezon fener maçları dışında futbol hangimizin umurundaydı ki,

Fener deyince ödü kopan hocamız sayesinde geçen senenin şampiyonunun fener olduğuna dünya alem inanmıştır artık.

Ha-kan
16.04.2012, 09:29
kişiliksiz,silik,ezik,rezil,skandal bir oyun.
bu basit oyuncuları Trabzonspor'a alma rezaleti gösteren yönetime hakkımı helal etmiyorum.

DURAS
16.04.2012, 09:31
yazını alıntı yapmıyorum. kirlilik olmasın.hadi kuş kuş

Doğan BULAT
16.04.2012, 09:35
Dostum ben ne diyorum sen ne diyorsun..fenere her yerden para akıyor iştee..adamlar maddi krizden falan etkilenmiyor.fener şikeden maddi olarak zarar ettigi için acun ılıcalı bir program düzenleyip fenere bagıs toplucaktı ama vanda deprem olunca cok tepki alırız diye vazgectiler,yani fenerin arkası sağlam bugün istedigi anda kasasını doldurur..

Dediğin şeyi anladım da demek istediğimi anlatamadım :) Bizim yöneticiler değil mi takımın en iyi zamanında bir forvet transferi yapmayıp takıma şampiyonluktan eden.. Bugun kulupte para varken de Egemene para vermeyen bu yöneticiler değil mi? Sorun para olup olmaması değil zaten demek istediğim adamlar bu süreçten güçlenerek çıktı. Dediğin gibi adamlara her yerden para akıyor. Bizim Onursal başkanımız dediğimiz adam çıkmış Fenerlileri savunuyor Trabzonlu olupta 3 büyüklerin yönetiminde olanları da biliyoruz. Biz bu ülkenin öteki çocuğu olmuşuz zaten. Transferi örnek olarak verdim zaten biz olsak dağılmıştık onu demek istedim sadece. Saygılar

tarsus
16.04.2012, 09:35
Hala sinirliyim ve boyle ruhsuz oyunu kabullenemiyorum.yenilebiliriz futbolda bu var ama rakibin sikeciler ise ruhsuz oynayarak silinerek yenilemezsinnnnn :-(

tarsus
16.04.2012, 09:38
Şike yaptığını nerden biliyoruzki.ayrıca şike teşebbüsü olabilirde,eskişehir maçı hariç hangi maçta şüphelendinizki siz?Biz de zamanında fener şampiyon olmasın diye geye ye yatmadıkmı?bu da şike değilmi?

Senin baban kurban bayraminda annene bu sabah tarlayi surecem diyemi seslenir?bunada cevap ver bakalim

Ali Yerlikaya
16.04.2012, 09:39
Tamam arkadaslar dün oynadigimiz futbol rezil ve utanc vericiydi, ama sizde fb gibi bu sezonla gecen sezonu niye bir tutuyorsunuz fb ye 1000 mac arka rkaya yenilsek dahi gecen sezon gercek sampiyon biz oldugumuz gercegini degistirmiyor...

Ezikler gibi dusunmeyin bu sezon bizim icin bitti bunu kabullenmek cokmu zor sonucda her sene sampiyon oliyor sampiyon kadro dagilmmis beklentiniz anormal yuksek...

L.Burrows
16.04.2012, 09:42
Neden oynamak varken rakibin oynmasını izliyoruz anlamıyorum. Bugüne kadar izlediğimiz her maçta özellikle derbilerde gördükki oynayan takım kazanıyor. Yok kapanayımda hızlı kontraya cıkıp gol atarım falan filan bunlar artık hikaye. Çıkacaksın nasıl bjk maçında top oynadıysan oyunun kabul ettirdiysen rakibe bu maçtada en azından yapamıyorsan bile bunu deneyeceksin. Geriye yaslanmakla olmuyor artık bu işler. Ne zamanki biz karsımızdaki rakibi bırakıpta kendimiz oyunu yonlendirebilirsek o zaman maç kazanabiliriz.
Birde takımda inanılmaz lakayitlik var. O son paslardaki beceriksizlik ve topu ayağına alan oyuncunun acemice top kaybedişleri tam bir rezalet. 5 maç kaldı ben hiçbirini izlememe kararı aldım dün aksam. Feneri yenemedikten sonra diğerlerini yenmenin bi anlamı yok bence. Utanın biraz utanın taraftarın 10 da 1 kadar isteseydiniz o kadarcık yüreğiniz olaydı dün o maçta ezilip büzülmezdiniz.

Tolga Okumuş
16.04.2012, 09:42
Bizim takım o kadar ruhsuz o kadar korkak ki Emre'nin Halile yaptığı harekete kırmızı kartı bile istiyemiyor.

Bu kadar kakkımızı aramaktan acizmiyiz?

Bu pısırıklığın sorumlusu kim?

Murat Erdem
16.04.2012, 09:53
3 senedir oynatmadığın sol bekle tekrar sözleşme yeniliyorsun 600.000 € senelik maaş karşılığı...kadro da slovak-polonya milli sol bekler varken, artı 600.000 öyroya sözleşme yenilediğin adam varken sol bekde gariban celustka'yı oynatıyorsun...ulan adamın nevri döndü...bir orada, bir burada, bir şurada...haftaya kaleyede geçirelim tam olsun...madem hiç bir şart da oynatılmayacak...bu ferhat ile neden sözleşme yenilettirdin ??? ona sene de ödenecek 600.000 € yu cebinden mi verecen ??? oynayanların hali orta da !!! şu piotr'ı oynat...barış'ı oynat...jebrin'i oynat...bi boka yaramasalar bile sene sonu 3 kuruşa satmak için bir bahane çıkar belki...

UĞUR DURTAŞ
16.04.2012, 09:54
*Şenol hoca devamlı var olmalı,şenol hoca iyi hoca.

*şenol hoca eleştirilmezmi kesinlikle eleştirilir.

*ferhat,brozek,cehc varken sağ ayaklı celuskanun ne işi var sol bekte

*dün canlı yayında olcan çok kötüydü fikrini savunuyor yorumcu diyorki 20.dak.niçin çıkarmadın çıkartılabilirdi diyor o zaman şenol hoca 45.dak.beklemiyeceksin gerekirse hocalığını göstereceksin 15.dak.kötü oynuyanı değiştireceksin

*bu düşüncemden vazgeçmem alanzinyo 30.dak.oyuncu ilk 11 başlıyacak kapasitede değil.60-65 oyuna alacaksın takıma katkı yapacak

*aslında birilerinin bizlere hesap değilde ciddi anlamda açıklama yapması lazım bu yabancılara verilen paralara yazık değilmi,yüreğiniz sızlamıyormu..

*olcan aylarca formsuz niçin direk 11 de başlatıyorsun şenol hocam

*aykut denen kişi her seferinde gülüyor sen gülemiyorsun

*bu durumdan futbolculardan çok şenol hocamızın hatası olduğunu düşünüyorum.

*dün canlı yayında şike olaylarını yorumluyor,senin görevin değilki sevgili hocam bizim kocaman bir yönetim kurulumuz var onlar ne iş yapar?o zaman sadri başkanda takıma taktik versin olurmu öyle şey...

*her hafta aynı taktiği yapıyorsun celuska sel bek hata olduğunu söyledik

dak.45.cehc sola celuska sağa serkan orta sahaya btün takımlar ezberledi artık olmayan sistemimizi....

*ciddi anlamda yabancıları tekrar gözden geçirmeliyiz az zarar çok zarar demeden bir veya ikisinin dışında hepsini yolluyacaksın...

*burak ı hemen satacaksın bize zarar veriyor....

*unutmadan sanki çarşamba günü biz 120.dak.oynamış gibiydik.

B.AKDEMİR
16.04.2012, 09:57
Biz ekran başında maçı seyrederken takımımızda saha içerisinde maçı seyretti.Top ayağımıza geçtiğinde hareketli oyuncumuz neredeyse hiç yoktu.Çapraz koşu,ver-kaç yapma yada en azından basit bir düz koşu yapan adamımız bile yoktu.Burak Yılmaz eskiden 10 defa ofsayta girerdi ama 11. de atardı.Colman çok hırslıydı ama orta alanda ani bir baskı ile topu kaptırdı ve 2. golü yedik.

Ben artık sahada koşan,top çeviren,çapraz koşular,ver-kaçlar yapabilen,orta yapıldığında kafaya çıkabilen,bencilliği değil takım oyununu ön plana çıkaran ya da en azından şu yazdığım 5-6 maddenin 3'ünü bile olsa yapabilen bir takım istiyorum.Aksi halde oyun zevk vermez bir hale geliyor.

Bu arada hakem fenere yine göstermesi gereken kartları göstermekte zorlandı.Zokora'ya hakaret eden Emre denen futbol katilinin de sahalardan acilen uzaklaştırılması gerekiyor.Karaktersiz herif.

arifberkay
16.04.2012, 10:01
Şenol hoca hala daha kadrom kaliteli falan filan diye hikaye anlatıyorsa vay halimize .Konuşmanın hiçbir anlamı yok...

Külünkoğlu
16.04.2012, 10:08
Aldemir temel bir hata yapıyorsun. Şampiyon olan Trabzonspor takımı bu değil. Bu takımdan 7 as oyuncu gitti...

winner
16.04.2012, 10:13
Şenol Hoca artık saha içi misyonunu tamamladı...Ya sportif direktörlük yapsın ya da KTÜ'de (varsa) Felsefe derslerine girsin...Ne alaka maçtan sonra şu şike yapmamıştır tarzında açıklamalar...Üzerine vazife mi...maçla ne ilgisi var...Bırak artık şu mesaj verme derdini...bir olur iki olur ama burası Türkiye anla artık...adam psikolojik savaş için geçen sene senin elini bile sıkmaya gelmedi sen gittin...ne oldu ne kazandın...Şenol Hoca büyük hoca ama...ama'dan sonra ilk kelime "kaybeden"oluyor maalesef...

Burhan61
16.04.2012, 10:15
Şunu kabul edelim. İyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Efendi adamlarla değil.

İyi yöneticilik de bu iyi futbolcuları organize eder, aynı hedef için bir araya getirir.

İyi futbolcu sorunluysa gönderin gitsin diyerek, iyi yönetici olamazsınız. Hadi selçuk ve egemen kendileri gitti. Jaja ve Engin'in gidişine kim izin verdiyse bugünlerin sorumlusu O'dur.

tarsus
16.04.2012, 10:18
Sadri sener ve saz ekibi sezon sonunu beklemeden gitmeliler,dunku rezaletin temellerini basiretsiz yonetim atmistir

tturkmen
16.04.2012, 10:20
Şenol hoca adamın hasıda ondann..

Futboldan kazandığın zaman varsın. İster adamın hası ol, isterse iki yüzlü ama öncelikli olarak hırs ve kazanma azmi hiçbiri de biz de yok.

Burhan61
16.04.2012, 10:22
Aldemir temel bir hata yapıyorsun. Şampiyon olan Trabzonspor takımı bu değil. Bu takımdan 7 as oyuncu gitti...

Kesinlikle böyle. Sakat veya cezalı değilse ilk 11 oynayanlar Egemen - Cale - Jaja - Engin - Selçuk - Umut. Sonradan giren veya dönem dönem oynayan Yattara ve Ceyhun bu takımdan giden oyuncular.

Bu nedenle bu yıl ki takımı geçen yılla kıyaslama hatasına düşmeyelim.

Bir yılda, bir kadro bu kadar nasıl kötüleştirilir bunun çözümlerini bulalım.

winner
16.04.2012, 10:22
Keşke Mourinho ya da Ferguson tarzı bir hoca takımı çaılıştırsa da "adam"(neyse artık) olmasa...işini yapsa,iyi futbol oynatsa, kazanmak üzerine düşünse bunu yaparken de rakiplerle psikolojik olarak oynasa, zaman zaman gerekli yerlere sataşsa...

Ilelioglu
16.04.2012, 10:24
Gecen sezonki kadro ile bu kadroyu kiyaslamak cok sacma zaten. Ayrica gecen sezonki kadro oturmus bir kadroydu, 2-3 senedir yan yana oynayan Futbolcular vardi.

Ertuğrul ATALAY
16.04.2012, 10:24
96 süreci sonrasına dönmeyelim....

serkanholep
16.04.2012, 10:26
morinho iyi futbol oynatmıyor ama çok iyi oyuncu alıyor

taktiğine göre oyuncu seçiyor

ersun hoca iyi maç oynatmıyor ki bizde de iyi oynatmadı takımı ama aldığı oyuncular iyiydi

ersun hoca bizim scout umuz olmalı aslında

bu takımın iyi transfer komitesine ihtiyacı var

Ertuğrul ATALAY
16.04.2012, 10:27
maç ile ilgili konuşak bişey yok maalesef....

B.AKDEMİR
16.04.2012, 10:39
İyi futbol iyi taktik ve iyi oyuncularla oynanır.Bizim gibi tek forvet ve forvet arkasında yürüyen 3-4 adamla oynanmaz.İyi transfer yapmak bu kadar zormu gerçekten.15 milyon euro gibi bir paraya bence en az 3-4 tane direk ilk 11 de oynayabilecek futbolcu alınabilir.En azından Adrian gibi Henrique gibi adamlardan daha iyileri bulunabilir diye düşünüyorum.

lazibere
16.04.2012, 10:40
Basiretsiz yöneticilerin yarattığı sonuçtur bu, hepsini kutluyorum.

Basketbol Ligden düşer, Futbol takımı rezilleri oynar.

Şampiyonlar Liginden gelen paraları CUKKA ETTNİZ HADİ HAYIRLISI

lazibere
16.04.2012, 10:43
Şenol hoca adamın hasıda ondann..
Gunlerce anlattığım bu işte..

herşeyi örten tek gerçek

ŞENOL HOCA nın varlığı, kredisi çok fazla, Ama cepten yemeye başladık

Mehmet Ç.
16.04.2012, 10:45
iyi yönetim --> iyi kadro --> basari

kötü yönetim --> kötü kadro --> rezalet

kötü yönetim --> kötü kadro + SENOL GÜNES --> SL'de 3.lük, Lig'de 3.lük

TAHSİN 61
16.04.2012, 10:46
ilk 10 dk dedim süklase edicez bu maçı sonra basiretimiz bağlandı ben her seferinde hakeme sarılmak istemiyorum ama fb kale önünde yine uzak tuttu bizi canları sağolsun bu maçı alsak çok farklı olurdu.

ozturk
16.04.2012, 10:47
Takımın durumu vahim.. play off ta 1 puan zor gözüküyor..

Mazda1967
16.04.2012, 10:49
Colman dün ne yaptı öyle ya :( (http://www.yorumblog.com)

Mazda1967
16.04.2012, 10:50
iyi yönetim --> iyi kadro --> basari

kötü yönetim --> kötü kadro --> rezalet

kötü yönetim --> kötü kadro + SENOL GÜNES --> SL'de 3.lük, Lig'de 3.lük

:alkış: :alkış: (http://www.yorumblog.com) :alkış:

baran_szymek
16.04.2012, 10:51
Şenol hoca saçmaladı ilk maçtan ders almalıydı..

iso_4939
16.04.2012, 11:01
satılmış medya bile bu macı fb futbolculardan bıle daha cok istemış.adamlar geyikleri bıle hemen hazırlamıslar bize boyle hakaret ettiren futbolcu denılen ınsanlar utansın...

Emre GÜRDAL
16.04.2012, 11:03
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=111228

evet arkadaşlar tescilli hırsız bunlar:)

polatmu
16.04.2012, 11:05
ne desen boş ne yapsan boş
şenol hoca bazı takıntılarından kurtulmalı;
herkes görüyor eminim kendisi de farkında ama basireti mi bağlı anlamıyorum;
-fb kalabalık orta saha ile direnç koyacaktı önlem alınmadı direnç koydu top göstermedi
-serkan illa oynamak zorunda değil bu kadar beğeniyor vazgeçemiyorsan alır yanına oturtursun olur biter sırf o oynayacak diye celu solda performansının altında oynadı
-adamlar ziegler kötü kötü derken sırf o bölgenin en iyisi diye sabrediyor biz cech e sabredemiyoruz
-alan ın en iyi performansları 50 den 60 dan sonra oyuna girip işi bitirdiği performanslarıdır yani alan yerine adrian ya da çok sevdiğin ki ben anında gönderirim serkanı orta sahada oynatsan ne olurdu
-madem volkan yok halil i forvete çekip o bölgeye daha yakın burak sağa kaydırılamazmıydı
-olcana ne oldu hocam bu çocuk böyle değildi
-şike işine niye giriyorsun hocam şu şerefsizlerin sahada birşey yok tezine dayanak (bence olmaz) yapmaya çalışmayacaklar mı yarın aykut çıkıp şenol hocam da bizim temiz olduğumuzu söyledi demeyecek mi hocam niye öldürüyorsun bizi hocam ah hocam ahhh
-ünal hoca sen de mi göremedin bunları
-şenol hocam seni çok seviyorum

Cem
16.04.2012, 11:09
TRABZONSPOR'UN HEDEFİ NE?
Geçen sezon Kupa maçın da Beşiktaş karşısına yedek kadroyla çıktığımız andan itibaren içime bir korku düşmüştü. Ligde oynanacak Fener maçı için as kadro dinlendiriliyordu hesapta ama bu benim içime sinmemişti. Oyuncuların üzerinde "Sizi dinlendirdik o kadar bu maçı kesin almalısınız!" gibi bir baskı oluşmasından korkuyordum ki öyle de oldu. Takımımız sahaya çıktı ve her biri ölü gibiydi. Çok kötü bir futbolla şikecilere yenildik ve şampiyonluğun bu şikecilere gideceğinin sinyalini vermiş olduk...

Şampiyonluk gitmişti... Şampiyonluğun gittiği akşam Trabzon'da taraftarlar AKP binasının önünden toplandı ve binayı taşlamaya kalktı. Bu tür siyasi olaylar yoğun bir şekilde devam etti ve bu sezon yeni transferlerimizle başlamış oldu. Herkes ümitliydi.

Lig başladı ve kötü sonuçlar almaya başladık. Herkes nedenini kadroda yeni isimlerin olmasına bağladı. Sonra uzun süren Avrupa maçlarımız Trabzonspor'umuzun ligde kötü sonuçlar almasının yeterli nedeni oldu. Şenol Hocamız Trabzonlu olduğu için taraftar bu kötü sonuçlar karşısın da ona çok fazla ses çıkarmadı. Olaya profesyonel anlamda değil duygusal anlamda baktı ki bu durum hala daha öyle. Her maç eleştirsem de bende Şenol Hocayı çok seviyorum. Ve dikkatimi çeken bir şeyi de söyleyeyim; Geçen sezon kameralar maç sırasında Şenol Hoca'nın elinde kağıt kalem, deli gibi taktik yaparken görüntülerdi. Şenol Hoca, Aykut Kocaman olayından sonra maç esnasında o elinde kağıt kalem hırslı görüntüsünü bıraktı takımın oyunu da değişti. Yada bana öyle geliyor bilemiyorum artık, kişiden kişiye göre fikirler değişebilir...

Neyse lig kötü gidiyordu ama lig sıralamamız o kadar yoğun trafiğe rağmen fena değildi. Herkes şikecilerle yapacağımız ilk derbiyi bekliyordu. Maç günü geldi ve şikecilere yine yenildik... Derken bu sezonun 2. yarısı başladı. Galatasaray ile arada ki puan farkının açılıp,şampiyonluk ihtimalinin azalmasından sonra özellikle herkesin gözü Trabzonspor-Şikebahçe maçına çevrildi. Maç kendi evimizdeydi ve 1-1 sonuçlandı. Fenerin 3 tane direkten dönen topu vardı ama maçın sonucundan çok 34. dakika konuşuldu. Sonra Türkiye Kupası'nda GS ve BKJ elendi. Önümüzde diğer yıllara göre daha kolay engeller vardı. Şampiyonluk artık hayal olmaya başlamışken, Türkiye Kupası'nı ve oradan da Süper Kupa'yı kaldırmak demek sezonu 2 kupayla kapamak demekti. Şampiyonlukta da Galatasaray'ın şansı daha yüksek olduğu için Feneri kupasız bırakıp bizim sezonu 2 kupayla kapatmamız için mükemmel bir fırsattı...

Sonra çok ruhsuz bir oyunla Kupa'dan da elendik. Herkes "play-off'lara odaklanıyor demek takım" demeye başladı. Herkesin gözü 4. kez şikecilerle yapılacak maça çevrilmişti. Sosyal medya ve sokaklar İstanbul'u fethe gidiyoruz! diye inliyordu. Maç günü geldi ve ruhsuz bir oyun oynadık. Şikeciler bizi, Trabzonspor'umuzu alay eder gibi yenmişti. 2. golün 61. dakikada geldiğinde top oynama oranının da 65-35 olması şikeciler için eğlence kaynağı oldu. Trabzonspor'umuz şikeyle maç alırsınız dediği takıma 3. kez yenilmişti ve işin kötüsü ezilerek yenilmişti...

Maç bitti Trabzon sokaklarına attım kendimi üzgün bir şekilde... Trabzon taraftarı artık farklıydı... Sokak da taraftardan duyduğum sözler üzüntüme üzüntü katmaya yetmişti. "Fener büyük camia abi yendiler işte", "Fener Trabzon'a nasıl gelecek? Gayet güzel gelip gidecekler kardeş bu ne?" gibi sözler duydum dün akşam ben bu sokaklarda. Yeterince yaralandı kalbim dün gece diyebilirim. Artık hak veremeye başladım neredeyse. Ümitsizliğe düştüm. Gerçekten son maçımız olan 5. maçta da Fener rahat bir şekilde gelip gol atıp gidecek miydi?..

Sonra eve geldim açtım bilgisayarı biraz da sosyal medyaya bakayım dedim. Konuşulan 2 konu vardı; "TRTSPOR Başlığı" ve "Emre'nin Pis Zenci olayı"... Bu 2 konu öyle başını almış gitmişti ki çoğu yerde Trabzonspor'un şikecilere böyle ruhsuz bir oyunla yenilmesini konuşan yoktu neredeyse. Emre'nin lafları Trabzonspor taraftarının Fenerden sinirini almak için mükemmel bir bahane olmuştu taraftar için...

Ama benim gözüm şuan ne laf görüyor, nede TRTSPOR haber başlıkları... Benim kalbim yaralı... En nefret ettiğim şu şikecilere her maç "Koyduk muu?" diye bağırtma zevkini yaşatıyoruz ya artık gözüm hiçbir şeyi görmüyor. Olurda geçen sezonun 2. yarısında başlayan büyük çekişme ile oynayacağımız son maç olan, 5.maçı da kaybedersek kupayı da vermesinler bize istemiyorum...

Mehmet Fatih Yavuz
16.04.2012, 11:14
Birinci sınıf yöneticiler, birinci sınıf adamlar seçerek/yetiştirerek birinci sınıf iş ortaya çıkarırlar.
İkinci sınıf yöneticiler, beşinci sınıf adamlar seçerek/yöneterek çöp ortaya çıkarırlar.

Zurawski
16.04.2012, 11:14
Bu ülkede futbol denen şey paranın oyuncağı haline geldi .Afedersiniz bi taraflarından Playoff diye bir şey uydurdular ve futbolu tamamen endüstrinin kucağına bıraktılar .

Adaletin binadan ibaret olduğunu görmüş olduk bu ülkede yaşanan süreçle.

Ben şahsen Fenerin şampiyon olmasından zerre rahatsızlık duymayacağım .Bank asyada mücadele etmesi gereken bir takımın hala Playofflar denen zıkkımda mücadele ediyorsa ,bu zaten boka battığımızın resmidir. Fenerin şampiyon olması PARANIN,GÜCÜN ,İKTİDARIN ; ADALETE ,DÜRÜSTLÜĞE, TEMİZLİĞE boyun eğdiğinin en büyük göstergesi olacaktır.

Bu ülkede gücün varsa ADALETİ de satın alırsın. HAKSIZKEN HAKLI konumuna da geçersin.

Allah büyüktür , kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak .Zalimin zulmü elbet karşılığını bulacaktır. Saygılarımla

Armağan Dere
16.04.2012, 11:28
Kesinlikle böyle. Sakat veya cezalı değilse ilk 11 oynayanlar Egemen - Cale - Jaja - Engin - Selçuk - Umut. Sonradan giren veya dönem dönem oynayan Yattara ve Ceyhun bu takımdan giden oyuncular.

Bu nedenle bu yıl ki takımı geçen yılla kıyaslama hatasına düşmeyelim.

Bir yılda, bir kadro bu kadar nasıl kötüleştirilir bunun çözümlerini bulalım.

Katılmıyorum.

Egemen-Selçuk-Jaja Hadi Engin'i de koyiyim.

Diğerleri hiçbirşekilde zaten Trabzonspor'da oynayamazdı
Bunları tutacağına kaybettin..

Adnan Özkan
16.04.2012, 11:30
Şenol hocanın yorumu:Maçın ilk yarısında oyunu kontrol edip, kontrataklarla skora gitme hedeflerinin, fazla top kaybı yapmaları nedeniyle başarısız olduğunun altını çizen Güneş, Fenerbahçe'nin bunu iyi kullandığını aktarırken, "İkinci yarıda önde basmaya başladık ve başarılıydık da ancak ikinci golü yememiz sonrası kontrolü kaybettik. Oyun ve skor olarak kötü bir gün geçirdik" ifadelerini kullandı.
Hoca bırak Allah aşkına,düş yakamızdan.Trabzon oyunu kontrol edip kontraya çıkacakmış!!! Kontra takımı olduk sanki avrupa kupası maçı oynuyoduk.Geç Allah aşkına bu tırsak ve keninden korkan top oynatmayı takıma.İyi oynayanları adeta cezalandırıp kulübeye göm,takıma korkak futbol oynat sonrada yok bilmem ne??? Bırak artık şenol hoca..şerefinide kaybetmeden bırak yakamızı..Bir değerin vardı onuda yok etme.

Adnan Özkan
16.04.2012, 11:33
neyin yorumunu yapıyosunuz..akşam maçı izlemediniz herhalde..sahada TS diye bir takım varmıydı.Rezillik,kepazelik..adam şikeciymiş,yok kadro yanlışmış yok daha ne bahaneler..Geçin bunları eyy cemaaattt!!! Futbuolcuların umurunda değil..akşam biz yensinler demedik dirensinler baş kaldırsınlar mücadele etsinler dedik..futbolcular 5 hafta önceden tatile çıkmış.Bir eyerinizi yırtmayın boşa..geçin bahane bulmayı..

lazibere
16.04.2012, 11:34
sorunu göremiyorsunuzki..Trabzonspor bundan 2 sezon önce ligde sefilleri oynarken bir anda Şenol Güneş geldi ve 2009-2010 sezonunun 2.yarısında takım 10 numara top oynamaya basladı,feneri yenip kupa alındı ve fener şamp.'dan edildi..2010-2011 sezonuna gene fırtına gibi başlayan bir Trabzon ve ilk yarıyı fener'in 9 puan önünde bitiren bir Trabzon..2.yarı ne oldu ? Şike sayesinde fener şamp. oldu eyvallah..Yani Trabzonun formu neden düştü ? çünkü selcuk ve egemen coktan g.saray ve besiktasa gitmisti..yönetim teo'yu kovdu,jaja'yı ise kovulmaklıktan beter etti..yani sorun en tepedeydi,yönetim futbolcuları idare edemedi,futbolcuların kafası karıştı ve sonuc ortada..

Neyi görememişim???

benım söylediğimi söylüyorsunuz

Butun bunların suçlusu olan yönetim Sırf takımın başında şenol hoca var diye hala oralarda..,

Şenol hoca nın kredisi var cümlesinden bunu anlayacaksın

şampiyon olan kadroyu dağıtan yönetime karşı taraftarın tek tesellisi şenol hocanın hoca olarak devam ediyor olmasıdır. sayfalarca anlattım yine anlatmama gerek yok

Sadri şener ve ekibi, Şenol hoca'nın sırtına yükü bindirdiler ve şu anda kaçıyorlar..

''Alınana transferlerde herkes şenol hoca aldıysa bir bildiği var dedi ''

merak ediyoruz neyi bildiğini artık

Burak'ın ekxtra performasnı haricinde bu takıma kazandırılmış bir tane ekxtra oyuncu söyleyin??

Bulamazsınız??

jaja-selçuk-egemen*-engin*-yattara- cale- ceyhun- umut

Gitti??

Alınanların içeriisinde şenol hoca'nın parmağıd nedir=???

lafını dinlemiyorlarsa neden masaya yumruğunu vurmuyorsun

Fatih Öztürk
16.04.2012, 11:37
Neyi görememişim???

benım söylediğimi söylüyorsunuz

Butun bunların suçlusu olan yönetim Sırf takımın başında şenol hoca var diye hala oralarda..,

Şenol hoca nın kredisi var cümlesinden bunu anlayacaksın

şampiyon olan kadroyu dağıtan yönetime karşı taraftarın tek tesellisi şenol hocanın hoca olarak devam ediyor olmasıdır. sayfalarca anlattım yine anlatmama gerek yok

Sadri şener ve ekibi, Şenol hoca'nın sırtına yükü bindirdiler ve şu anda kaçıyorlar..

''Alınana transferlerde herkes şenol hoca aldıysa bir bildiği var dedi ''

merak ediyoruz neyi bildiğini artık

Burak'ın ekxtra performasnı haricinde bu takıma kazandırılmış bir tane ekxtra oyuncu söyleyin??

Bulamazsınız??

jaja-selçuk-egemen*-engin*-yattara- cale- ceyhun- umut

Gitti??

Alınanların içeriisinde şenol hoca'nın parmağıd nedir=???

lafını dinlemiyorlarsa neden masaya yumruğunu vurmuyorsun

Aynen öyle üstad.

takımın en iyileri,jaja,yattara,selçuk,egemen,umut,engin gitti takım yerlerde.
geçen seneki kadroda yetenek sıralamasında 10.sıraya koyabileceğimiz Burak bugünki kadroda en iyisiyse oturup düşünelim.

Mustafa Ayazoğlu
16.04.2012, 11:39
Trt Spor maç sonrasında Şike Şike haberi ayıp..

Başbakan Trt nin kulağını çekmiş

3 Temmuz sürecinde şike karşıtı iken şimdi şikeci dostu oldu.

winner
16.04.2012, 11:41
kulüp -şahıs ayrılısın ve sahaya yansımadı kriterinden sonra şimdi de

Mustafa Ayazoğlu
16.04.2012, 11:41
Trt Şike Şike haberini yapan şahıs her kimse ona bu gücü tanıyan otorite bilin ki siyasidir.

Başbakan nezlinde tüm devlet kurumları başta TRT artık şikeyi destekliyor.

lazibere
16.04.2012, 11:42
Sezon başlarken 3 tane 11 çıkartacağız değimiz kadroda , 15 tane futbolcu sayın bakalım??

Bizi kandırıyorlar efendiler,,

Gözlerimizi kör ettiler....

Şenol Hoca'nın ne kadar sevildiğini bildiklerinden dolayı, bize en dandık oyuncuları yıldız diye yutturdular

50 tane resmi maç oynadık ama hala takım olamadık, herkes kendine oynuyor, Takımda yardımlaşma adına birşey yok.. Topu alan ileriye gidiyor..ligimizdekı en kötü takım bile bu kadar maç içerisinde 4 maç iyi oynamıştır, ligden düşen SAMSUNSPOR bile mukemmel denecek en az 5 maç oynamıştır..

Samsunspor bile EZE EZE FENERİ YENMİŞ LEŞİNİ ÇIKARTMIŞTIR

Bizim de Bu sezon iyi oynadığımız toplasan 5 maç yoktur.Hadı sayalım istersenız ( bir çırpıda bittiği için )

Kayseri (içerde 2-1 lik maç )

Beşiktaş ( deplasmanda 2-1 biten maç )

galatasaray ( deplasmanda 1-1 biten maç )

Gaziantep ( 4-0 biten maç )

BİTTİ... BELKI BİR IKI MAÇ DAHA SİZ EKLERSİNİZ

Butun bunların suçlusu bizmiyiz??

Şenol Hoca diyor ki ''kadrom iyi''

Bire futbolcunun takıma uyumu ve Hocanın futbolcuları tanıması en fazla 8 haftadır..

Sezon bitti ve hala takım o.l.a.m.a.d.ı.k

Bunun başka izahı var mI???

Sıvas takım oldu
Bursa revizyon yapmasına rağmen takım oldu
Eskişehir takım oldu

Ama biz olamadık

Unutun Bu plaf ofları..

2. Plaf of serisinde, Gnül rahatlığı ile, Bursa -eskişehir- gibi takımların içerisinde kesin biz lider oluruz diyebilirmisiniz..

Diyemezsiniz

Çunku

Bizdekı topçuların yarısından fazlası sıradan