PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporlu Bayanlar Açık Ara Şampiyon

.....
06.04.2012, 14:09
Trabzonspor açık ara şampiyon

Türkiye Futbol Federasyonu bu sezon uygulanan kadınlara ve 16 yaş altındaki çocuklara ücretsiz bilet uygulamasının verilerini açıkladı. Kadın ve çocukların en yoğun ilgisi Trabzonspor maçlarına oldu

06 Nisan 2012 Cuma - 13:49

AA
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, bu sezon uygulamaya konan kadınların ve 16 yaş altı çocukların Spor Toto Süper Lig maçlarına ücretsiz girebilme uygulaması kapsamında, şimdiye kadar 111 bin 698 kadın ve çocuğun müsabakaları izlediği bildirildi.

TFF, 34. hafta sonu itibariyle bitecek olan, kadınların ve 16 yaşından küçük çocukların Süper Lig maçlarını ücretsiz izleyebilmelerine olanak sağlayan uygulama ile ilgili istatistiki verileri açıkladı. Federasyon, şu ana kadar 111 bin 698 kadın ve 16 yaş altı çocuğun, Spor Toto Süper Lig maçlarını ücretsiz izlediğini, bunun karşılığında da kulüplere 3 milyon 568 bin 730 liralık kaynağın aktarıldığını duyurdu.

EN YOĞUN İLGİ TRABZON'DAN

Süper Lig takımları arasında maçlarını en çok kadın ve 16 yaş altı çocuk izleyen takım ise Trabzonspor oldu. Trabzonspor'un maçlarını 34 bin 946 kadın ve çocuk ücretsiz seyrederken, Fenerbahçe'nin maçlarında 5 bin 101, Galatasaray'da 7 bin 211, Beşiktaş'ta 8 bin 284 ve Bursaspor'da da 8 bin 169 seyirci yer aldı.

SEYİRCİSİZ MAÇLAR SÜPER FİNAL'DE DE KADINLARA AÇIK

TFF tarafından bu sezon uygulanan seyircisiz oynama cezası olan maçlara kadın ve 12 yaş altındaki çocukların alınması uygulamasının ise 14 Nisan'da başlayacak Spor Toto Süper Final maçlarında da geçerli olacağı açıklandı. Seyircisiz oynama cezası alan kulüplerin bu maçları, Süper Final dönemine denk gelirse, kulüplerin maçlarını kadın ve 12 yaş altı çocuklar ücretsiz seyredebilecek.

MİLLİ MAÇLARDA 6 BİN 120 KADIN VE ÇOCUK

Uygulama, Spor Toto Süper Lig maçlarının yanı sıra ekim ayındaki Azerbaycan ve Almanya maçları, kasımdaki Hırvatistan play-off ve 29 Şubat'taki Slovakya A Milli maçında da gerçekleştirilmişti. TFF tarafından tahsis edilen tribünlerde toplam 6 bin 120 kadın ve 16 yaşın altındaki çocuğun ücretsiz olarak müsabakaları seyredebilme imkanına kavuştuğu belirtildi.

"GÜZEL OYUN GÜZEL KALACAK"

Federasyon tarafından ilk defa ligin 5. haftasında ''Güzel oyun güzel kalacak'' sloganıyla uygulamaya konan projede, kadınlar ve 16 yaşın altındaki futbolseverlerin bilet bedelleri, sezon sonuna kadar TFF tarafından kulüplere ödendi.

Spor Toto Süper Lig maçlarını, kadınlar ile 2011 yılında oynanan maçlarda, 01.01.1996 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar, 2012 yılındaki maçları ise 01.01.1997 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebildi. 2011-2012 sezonunda 34 haftalık Lig Grubu maçlarında yapılan uygulama, sadece ev sahibi takımın taraftarlarına ayrılan tribünlerde geçerli oldu.

Bu vesileyle bayan taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

:alkış:

Murat'
06.04.2012, 14:14
2 bin kişilik bilet ayırırsan tabi ki birinci olursun.Marifet cezalı olduğumuz Süper Final maçlarında ortaya çıkacak.

muratali
06.04.2012, 14:16
2 bin kişilik bilet ayırırsan tabi ki birinci olursun.Marifet cezalı olduğumuz Süper Final maçlarında ortaya çıkacak.

2000 ayırıp ta 500 kişi toplayamamak ta vardı. Demek ilgi var.
Şimdi sıra 20000 kişiyi toplamakta cezalı maçlarımızda .
Ben şahsen merakla bekliyorum neler olacağını.

Tangerine Dream
06.04.2012, 14:17
Başlık, Trabzonspor'lu değil de Trabzonsporlu olsa daha güzel olacak.:)

Veysel
06.04.2012, 14:18
Başlık, Trabzonspor'lu değil de Trabzonsporlu olsa daha güzel olacak.:)

:alkış::alkış:

Murat'
06.04.2012, 14:27
2000 ayırıp ta 500 kişi toplayamamak ta vardı. Demek ilgi var.
Şimdi sıra 20000 kişiyi toplamakta cezalı maçlarımızda .
Ben şahsen merakla bekliyorum neler olacağını.

Trabzon gibi bir yerde 2000 kişilik tribünün dolmaması gibi bir şey mümkün olabilir mi?Bence bunda büyütülecek bir şey yok.Dediğim gibi asıl desteği cezalı maçlarda göreceğiz.

Bakalım tribünler cezalı olduğumuz maçlarda dolacak mı.

Düzeltiyorum kontenjan 3 binmiş.

http://img.mynet.com/ho/spor/tff-kapasiteler.jpg

Fatih Özkan
06.04.2012, 14:32
Bayanlarımız stadı dolduracaklardır.
Benim inancım tam.
Fener maçındaki kuyruğu bilenler bilir (:

muratali
06.04.2012, 14:34
Belliydi zaten 3000 olduğu . :)
Her tehlikeli atak yediğimizde yükselen çığlıkları başka hiçbir stadda duymadım ben.

Trabzon gibi bir yerde 2000 kişilik tribünün dolmaması gibi bir şey mümkün olabilir mi?Bence bunda büyütülecek bir şey yok.Dediğim gibi asıl desteği cezalı maçlarda göreceğiz.

Bakalım tribünler cezalı olduğumuz maçlarda dolacak mı.

Düzeltiyorum kontenjan 3 binmiş.

http://img.mynet.com/ho/spor/tff-kapasiteler.jpg

Gurpas
06.04.2012, 14:39
Bizim bayanlar ve 16 yaş altı değilmi stad dolar dışarıda kalanlarda olabilir, cezalı maçlarımızda

Cagdas Topal
06.04.2012, 15:18
Süper Final ' de bayan ve çocuklar bedava maç izleyemeyecek yazıyor :D

Şimdi buradan iki anlam çıkar

Ceza aldığımız 2 maç ya seyircisiz oynanacak ya da seyircili fakat bayanlar ve çocuklar biletlerini para vererek alacak ?

Hangisi ?

İlker Yazıcıoğlu
06.04.2012, 17:03

İstanbul'daki bjk maçında kadın taraftarlarımız kendilerine ayrılan yere sığmadılar da ek yer açtılar ya.Kadınlarımız kanıtlamışlardır kendilerini.Kanıtlaması gereken erkeklerdir.

TSelif
06.04.2012, 17:25
Ona da bişey buldunuz ya helal olsun diyorum :alkış:

Ilelioglu
06.04.2012, 19:03
Helal olsun bayanlara...:alkış:

Fatih Özkan
06.04.2012, 19:24

Şahane bir bakış açısı (!) :alkış:

Mustafa AYDIN
07.04.2012, 20:56
Seneye bu uygulama olmayacak sanırım.

Murat'
07.04.2012, 21:49
Anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz arkadaşlar, o yüzden size söyleyecek bir şey bulamıyorum.Ben bayan taraftarlarımız şöyle kötü böyle kötü mü dedim, asıl marifeti cezalı olan maçlarımızda göreceğiz dedim.Fenerbahçe'yi gördük, koca stadyumu doldurdular, umarım bizim taraftarımız da stadyumu doldurur ve gereken! şekilde destek olur takımımıza.